آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۵۹
بازديد روز قبل: ۴۱۵
بازديد هفته: ۲۴۲۷
بازديد ماه: ۸۵۶۴
بازديد کل: ۶۲۶۴۳۶۶
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
نظريات مشورتي > نظرات مشورتي اداره كل حقوقي قوه قضائيه > ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
۲۰۶ بازدید
 
   

آیا ممنوعیت موضوع تبصره ۴ ماده ۶ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مشمول دادیاران و معاونان دادستان مرکز استان می باشد یاخیر؟


آیا ممنوعیت موضوع تبصره ۴ ماده ۶ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مشمول دادیاران و معاونان دادستان مرکز استان می‌باشد یاخیر؟ به عبارت دیگر، آیا نامبردگان حق وکالت در دادگاههای عمومی و تجدیدنظر مراکز استان را به تفکیک در پرونده‌های حقوقی و کیفری دارند؟

نظریه شماره ۷/۹۳/۲۰۵۰ ـ ۱۳۹۳/۸/۲۸

 

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه

     محدودیت قانونی در تبصره ۴ ماده ۶ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مصوب سال ۱۳۷۶ مبنی بر منع کسانی که دارای رتبه قضائی بوده‌اند، از انجام وکالت به مدت سه سال در آخرین محل خدمتی خود، شامل کلیه قضات، اعم از دادرسان یا دادیاران و معاونین دادستان می‌باشد.



نام
پست الکترونيک
پيام شما