آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۳۷۸
بازديد روز قبل: ۴۹۹
بازديد هفته: ۳۰۳۹
بازديد ماه: ۳۷۵۰
بازديد کل: ۶۲۷۸۹۳۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
۲۶۹ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۴۵) - دوره نهم ۰۸/۰۷/۱۳۹۳


          
 
جلسه دویست و چهل و پنجم (۲۴۵)
 
۸ مهر ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۵ ذی‌الحجه ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن (ثبت ۱۶۵)
۴ ـ ناطقین جلسه آقایان: حسن كامران‌دستجردی، سیامك مره‌صدق، سیدناصر موسوی‌لارگانی، محمدجواد كولیوند و عیسی امامی
۵ ـ طرح سؤال آقای نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه از آقای علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی
۶ ـ اعلام وصول طرح اصلاح موادی از قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۵۱۱)
۷ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۸ ـ اعلام وصول (۵) فقره سؤال
۹ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۰ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                              ب ـ فهرست سؤال مطرح شده
ج ـ  فهرست طرح اعلام وصول شده        د ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
 
 
 
۱  ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۲۱۶ نفر از نمایندگان رسمی است، ما امروز چون در جلسه غیرعلنی راجع به وضعیت صندوق‌های بازنشستگی بحث نسبتاً مستوفایی را با حضور وزیر كار، تعاون و رفاه داشتیم، لذا یك مقدار با تأخیر جلسه رسمی ما آغاز شد. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و چهل و پنجم روز سه‌شنبه هشتم مهر‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با پنجم ذی‌الحجه ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن.
۲ ـ. گزارش كمیسیون‌ قضائی و حقوقی در مورد لایحه نحوه اجرای محكومیت‌های مالی (اعاده شده از شورای نگهبان).
۳ ـ گزارش كمیسیون‌ قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشكیل سازمان بازرسی كل كشور (اعاده شده از شورای نگهبان).
۴ ـ گزارش كمیسیون‌ اصل نودم قانون اساسی در مورد چگونگی اجرای مرحله اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها.
۵ ـ گزارش كمیسیون‌ كشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح یك‌فوریتی نجات و احیای دریاچه‌ها و تالاب‌های كشور.
۶ ـ گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۷ ـ گزارش شور دوم كمیسیون‌ انرژی درمورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
۸ ـ سؤال جناب آقای نادر قاضی‌پور نماینده محترم ارومیه از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌ رئیس ـ آیاتی از كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۲۲ ـ ۲۰ از سوره مبارکه «توبه» توسط قاری محترم آقای عبدالوحید جعفرزاده تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
الَّذِینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَ أُولئِكَ هُمُ الْفائِزُونَ * یُبَشِّرُهُمْ رَبُّهُمْ بِرَحْمَةٍ مِنْهُ وَ رِضْوانٍ وَ جَنَّاتٍ لَهُمْ فِیها نَعِیمٌ مُقِیمٌ * خالِدِینَ فِیها أَبَداً إِنَّ اللَّهَ عِنْدَهُ أَجْرٌ عَظِیمٌ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
 ‌رئیس ـ از جناب آقای جعفرزاده قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای حسین سبحانی‌نیا قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«آنها كه ایمان آوردند و هجرت كردند و در راه خدا با مال و جان خویش جهاد كرده‌اند، نزد خدا مقام برتری دارند و آنان رستگارانند. آنان را پروردگارشان به رحمت و خشنودی خود مژده می‌دهد و به باغ‌هایی كه در آنها نعمتی همیشگی دارند، آنان در آنجا جاودانه‌اند، همانا پاداش عظیم نزد خداوند است». صلوات (حضار صلوات فرستادند).
رئیس ـ متشكریم.
۳ ـ ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن (ثبت ۱۶۵)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور جلسه ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن است. در ماده (۲۷۸) كه در زیرمجموعه بند (۶۴) گزارش كمیسیون‌ است اگر پیشنهادی را مطرح نمی‌كنند من قرائت كنم؟ اكثر پیشنهادها مطرح شده.
رئیس ـ راجع به همین (۲۷۸)؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، فقط آقای رئیس! در جلسه قبلی یك ایراد و اخطاری داده شد كه محل استقرار مستقلی را برای آنها، این رفع ابهام رأی‌گیری نشده، اگر رأی‌گیری بفرمایید.
رئیس ـ رأی‌گیری شده.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر رأی‌گیری شده قرائت كنم؟
رئیس ـ قرائت كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۲۷۸) ـ رئیس قوه قضائیه بنا به درخواست رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در هریک از استان‌ها و مناطقی که مقتضی بداند، دادسرا و دادگاه ویژه مالیاتی تشکیل می‌دهد. در این صورت سازمان امور مالیاتی کشور موظف است لوازم و تجهیزات و مکان استقرار مستقلی را برای آنها را تأمین نماید.
در ماده (۲۷۹) پیشنهاد حذف را مطرح می‌كنید؟
رئیس ـ آقای پورابراهیمی تذكر دارند، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم و تشكر می‌كنم از ریاست محترم جلسه كه اجازه دادند.
آقای دكتر! بهتر بود در مطلبی كه امروز وزیر محترم رفاه تشریف داشتند موضوعات مهم عملكردی هم مطرح می‌شد، تذكر من ماده (۲۸۰) آیین‌نامه داخلی مجلس است كه چند روز قبل هم خدمت حضرت‌عالی عرض كردم، الان چندین ماه است كه سؤالات نمایندگان از وزرا مانده است، الان عملكرد یك سال و اندی از وزیر رفاه متأسفانه شرایط خاصی را برای این صندوق‌ها ایجاد كرده، ایشان بجای اینكه بیایند عملكرد و گزارش خودشان را مطرح كنند، متأسفانه شرایط خاص دیگری را تبیین می‌كنند كه مربوط به گذشته است، درخواست ما از حضرت‌عالی این است كه بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال از نمایندگان را در یك روز خاص بگذارید و همه سؤالات مطرح شود، این سؤالات اگر فاصله بیفتد، عملاً‌ از خاصیت می‌افتد.
رئیس ـ تذكر را شما داد‌ه‌اید، ما هم در هیأت رئیسه بحث كردیم و یك روز را قرار دادیم كه سؤالات پشت سر هم مطرح شود كه این فشار سؤالات را نداشته باشیم.
پورابراهیمی‌داورانی ـ ما ممنون می‌شویم اگر كه این را در دستور كار بگذارید،‌ ممنونم.
رئیس ـ آقای فرهنگی! در مورد ماده (۲۷۹) اگر پیشنهادی نیست بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قاضی‌پور پیشنهاد حذف دارند.
رئیس ـ بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام به ملت شریف ایران اسلامی و نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی.
جناب آقای دكتر لاریجانی! ماده (۲۷۹) ماده‌ای است كه اگر یك كارمندی صحبتی در رابطه با بحث‌های اطلاعات فردی بكند، انفصال از خدمات از (۲) تا (۵) سال و مجازات از (۶) ماه تا (۲) سال محكوم می‌شود، اولاً این اطلاعات سری و جاسوسی نیست، هیچگونه اطلاعاتی نیست، اگر یك مؤدی، یك كارمند عزیز دارایی می‌رود تحقیق می‌كند، اموال یك فردی و ارثی را می‌پرسد و این را از خواهر، برادر، همسایه، این وسیله‌ای خواهد شد كه تمام كارمندان زحمتكش امور اقتصاد و دارائی پایشان به دادگاه كشیده شود، خواهند گفت كم بنویسیم، می‌گوید این را دارید،‌ مگر شما اطلاعات ما را افشا كرده‌اید و خدای‌ناكرده از جنبه منفی هم نگاه كنید، اگر مدیر فاسدی بر این كارمندان صدیق مدیریت كند و بگوید این كار را بكن، این كار را نخواهیم كرد، البته ما كارمندان بسیار صادقی در نظام مقدس جمهوری اسلامی داریم، این را معرفی خواهیم كرد به دادگاه، آقای لاریجانی! این اطلاعات مالیاتی فرد چه اطلاعاتی اهمی است؟ ما آمده‌ایم دو تا مجازات سنگین برای آن قائل شده‌ایم، (۶) ماه تا (۲) سال حبس قرار داده‌ایم، انفصال از (۲) تا (۵) سال، در شهرهای كوچك اگر یك كارمند یك روز در اداره انفصال بخورد، آبروی خود و خانواده‌اش می‌رود، ما این ماده را بر ضرر كارمندان امور مالیاتی می‌دانیم، بر ضرر كارمندان زحمتكش می‌دانیم، این وسیله‌ای خواهد شد برای افراد و صاحبان زر و زور و تزویر كه به این بهانه، كارمندان عزیز زحمتكش را تهدید كنند.
همكاران عزیز! به حذف این رأی بدهید تا كارمندان عزیز وزارت دارائی با سعه صدر، با اطمینان كامل بروند مالیات را از كسانی كه تا حالا مالیات نداده‌اند، تا دامنه را بزرگ كنیم، ما مالیات را جای نفت می‌خواهیم بگذاریم، اگر شما اینجا یك سدی برای كارمندان بگذارید این عمل... خواهش می‌كنم به حذف این رأی بدهید.
رئیس ـ متشكریم، مخالف اگر صحبت نمی‌كند دولت بفرماید؟ نیست؟ كمیسیون‌ مخالف است. پیشنهاد ایشان حذف ماده (۲۷۹) است، حضار (۲۱۱) نفر، كمیسیون‌ مخالف است، نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری نداریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد داده‌اند كه «به مجازات بیش از (۶) ماه تا (۲) سال»، این را می‌خواهید مطرح كنید؟ آقای محجوب بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! من عرض كنم به حضور شما انتظار ما این است كه وقتی راجع به صندوق‌ها و تأمین اجتماعی صحبت می‌شود، دوطرفه صحبت شود، این موضوع را هم من قبل از صحبتم تذكر بدهم، الان جمع زیادی از كارگران معدن سنگرود رودبار مقابل درب به خاطر ماه‌‌ها حقوقی كه به آنها پرداخت نشده، جمعند، خواهش می‌كنم هم دستگاه‌های اجرایی، هم مجلس محترم به حال این مجموعه‌ای كه سال‌ها است زجر می‌كشند توجه كنند.
اما آنچه كه در ماده (۲۷۹) آمده، ببینید! ما فكر می‌كنیم آنچه كه الان به عنوان مجازات تهیه شده و در ماده (۲۷۹) گنجانده شده تند است، اصولاً فكر می‌كنیم موضوع مجازات حبس یكی از مشكلات اساسی ما است،‌ ما در قسمت‌های قبلی هم راجع به مؤدیان تذكرات متعددی در این مورد دادیم، خوشبختانه مجلس این نگاه را حداقل در باب حبس پسندید و حبس را برداشت، اینجا هم آنچه كه اتفاق می‌افتد، اطلاعات سری كشور كه جابجا نمی‌شود، درست است كه افشای اطلاعات از هر دسته‌ای برای افراد حساسیت دارد و مهم است ولی هر چیزی مراتبی دارد، فكر می‌كنیم این مجازات سنگین است كه (۶) ماه تا (۲) سال حبس بدهند برای اینكه كسی اطلاعاتی را كه معمولاً اطلاعات مالیاتی است، قابل دسترسی است، این‌طور نیست كه اطلاعات سری تلقی شود، تند است، بنابراین ما گفته‌ایم آن قسمت اول كه گفته مرتكب علاوه بر انفصال، یعنی انفصال را قطعی دانسته، ما می‌گوییم همان انفصال كه اینجا قطعی دانسته كافی است، مجازات كافی تلقی می‌شود، در این‌طور موارد هم در همه جا دیده‌ایم كه انفصال تنها مجازات پیش‌بینی شده است، ‌بنابراین پیشنهاد حذف بیش از (۶) ماه تا (۲) سال حبس را داریم، یعنی می‌گوییم این حبس تند است،‌ از اینجا برداشته شود تا مجازات‌ها اگر... انتهایش هم هست، اگر قانون در این موارد مجازات دیگری تعیین كرده كه قابل اثبات است، آنها را هم می‌توانند بروند شكایت كنند، این‌طور كه ما به كار صراحت می‌دهیم، همان‌طور كه جناب آقای قاضی‌پور فرمودند ما از یك طرف مؤدیان را می‌خواستیم سر كارشان را با دستگاه قضائی تشدید كنیم، هم اینجا ما چه داعیه‌ای داریم كه مرتب می‌خواهیم كارمندان و بخش‌های مختلف را با دستگاه قضائی و با موضوعات قضائی مرتبط كنیم؟ ما به اندازه كافی پرونده در مراجع‌مان داریم، به اندازه كافی زندانی در زندان‌هایمان داریم، انفصال اینجا كافی است، یعنی اشد مجازات است امروز در این شرایطی كه كار و اشتغال مهمترین مشكل است، از این مجازات سنگین‌تر نمی‌شود علیه كسی وضع كرد، بنابراین به نظر ما انفصال كافی است و مجازات بیش از (۶) ماه تا (۲) سال حبس را پیشنهاد حذف داریم.
رئیس ـ متشكریم، مخالف اگر صحبت نمی‌كند دولت بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ آقای رئیس! مخالف می‌خواهد صحبت كند، آقای پیرمؤذن وقت‌شان را دادند به آقای دكتر پورابراهیمی.
رئیس ـ اجازه بدهید دولت صحبت كند و عبور كنیم، دولت مخالف است، كمیسیون‌ هم مخالف است، پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف «به مجازات بیش از (۶) ماه تا (۲) سال حبس» است كه فقط «انفصال» باقی بماند.
رئیس ـ حضار ۲۰۲ نفر، پیشنهاد حذف عبارتی كه مطرح شد را به رأی می‌گذاریم، دولت و كمیسیون‌ مخالف هستند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای شكری! مطرح می‌كنید؟ كل جمله آخر را آقای شكری پیشنهاد حذف دارند، بفرمایید.
رئیس ـ این اگر حذف هم شود باز آنها حق دارند شكایت كنند.
محمود شكری (طوالش، رضوانشهر و ماسال) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر! این اصلاً اینجا ابهام دارد، یعنی اصلاً معلوم نیست كه این كیست؟ عزیزان و همكاران عزیز اگر توجه بفرمایند!‌ «سایر مجازات‌های قانونی مربوط به این ماده با اقامه دعوی توسط ذی‌نفعان و به تشخیص مراجع قانونی ذی‌صلاح تعیین می‌گردد»، یعنی چی؟ یعنی ما یك جمله‌ای را داریم در این ماده قانونی می‌آوریم كه هیچ محدودیتی ندارد، هر كس كه بخواهد از كادر مالیاتی، از مأموران مالیاتی اگر یك ناراحتی داشته باشد، به راحتی برود بگوید شكایت بكند، بعد استناد بكند به این ماده قانونی، می‌تواند او را محكوم بكند، بخاطر این، چون یك محدودیتی برای این قسمت قضیه شفافیتی وجود ندارد، واقعاً این بزرگترین خطری است كه مأموران مالیاتی را می‌تواند تهدید كند، استقلال را از اینها می‌گیرد، هزار و یك مشكل برای این عزیزان ایجاد می‌كند و در تشخیص درآمدهای دولت نمی‌توانند آن استقلال را داشته باشند. من خواهش می‌كنم در این قسمت قضیه چون این هیچ محدودیت و شفافیتی برایش وجود ندارد ابهام دارد و هر چیزی را می‌توانند در قالب همین به عنوان سایر مجازاتهای قانونی را به عنوان ذی‌نفعان ورود بكنند و كار بسیار سختی را در این قسمت برای مأموران مالیاتی ایجاد بكنند.
آقای دكتر! به خاطر عدم شفافیت و اینكه حدود و چارچوبی ندارد می‌تواند از آن خیلی سوءاستفاده شود خواهشاً این را...
رئیس ـ چارچوبش قانون است، نوشته «سایر مجازات‌های قانونی»، اگر قانونی وجود داشت.
شكری ـ آقای دكتر! چون مشخص نیست این چارچوب قانون چه می‌خواهد باشد، هر برداشتی می‌توانند از این داشته باشند كه به استناد این بخواهند مأموران مالیاتی را محكوم كنند.
رئیس ـ متشكریم، مخالف صحبت می‌كند؟ اگر صحبت نمی‌كنید اجازه بدهید دولت هم نظر بدهد. دولت مخالف است، كمیسیون‌ هم مخالف است، پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «سایر مجازات‌های قانونی مربوط به این ماده با اقامه دعوی توسط ذی‌نفعان و به تشخیص مراجع قانونی ذی‌صلاح تعیین می‌گردد» مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، پیشنهاد حذف را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند، دولت و كمیسیون‌ مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ نه.
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۲۷۹) ـ هرگونه دسترسی غیرمجاز و سوء‌استفاده از اطلاعات ثبت شده در پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی موضوع ماده (۱۶۹مکرر) این قانون در خصوص مسائلی غیر از فرآیند تشخیص و وصول درآمدهای مالیاتی یا افشای اطلاعات مزبور جرم است و مرتکب علاوه ‌بر انفصال از خدمات دولتی و عمومی از (۲) تا (۵) سال، به مجازات بیش از (۶) ماه تا (۲) سال حبس محکوم می‌شود. سایر مجازات‌های قانونی مربوط به‌ این ماده با اقامه دعوی توسط ذی‌نفعان و به تشخیص مراجع قانونی ذی‌صلاح تعیین می‌شود.
ماده (۲۸۰) را دو، سه نفر از همكاران پیشنهاد حذف داده‌اند، مطرح می‌كنند؟ آقای شكری مطرح نمی‌كنند، آقای حاجی بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس، جناب آقای دكتر لاریجانی! ماده (۲۸۰) را ابتدائاً بنده اخطار اصل (۷۵) قانون اساسی را دارم، ببینید! در اصل (۷۵) داریم «طرح‌های قانونی و پیشنهادها و اصلاحاتی كه نمایندگان در خصوص لوایح قانونی عنوان می‌كنند» این ماده (۲۸۰) هرچند كه چیز خوبی است ولی به نظر می‌رسد كه جایش در محل درآمدها نیست، چون یك نوع هزینه است و چون در متن لایحه دولت هم نیامده، ابتدائاً‌ بنده اخطار اصل (۷۵) را دارم، اگر می‌پذیرید به رأی بگذارید؟ اگر نمی‌پذیرید پیشنهاد حذف را بدهم؟
(در این هنگام آقای محمدرضا باهنر «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
نایب‌رئیس ـ ببینید! در رابطه با مسأله اصل (۷۵) چون مجموعه این لایحه و پیشنهاداتی كه داده شده درآمدها را افزایش می‌دهد، بنابراین بعضی از هزینه‌ها اشكال ندارد، ‌یعنی اصل (۷۵) نیست، اما این كه جایش اینجا نیست و هزینه‌ای است، این را بحث داریم، شما پیشنهاد حذف‌تان را مطرح كنید.
حاجی‌دلیگانی ـ پیشنهاد من حذف این ماده از این لایحه است، علت آن هم این است كه اولاً مخالف اصل قانونگذاری درست است،‌ به این جهت كه كل این لایحه مربوط به درآمدهای مالیاتی دولت است و قوانین بودجه‌ ما تا الان به صورت سالیانه، احكامش و همچنین تبصره‌هایش برای اجرای بودجه مصوب می‌شده و الان كه قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت بنا است كه دائمی شود، می‌تواند یك ماده‌ای باشد در آن قسمت قرار بگیرد، از طرفی اینكه ما بیاییم بین درآمدهای دولت، یك بخشی را برای هزینه‌ها قرار بدهیم به نظر می‌رسد كه كار درستی نباشد و بایستی كه احكام تخصیص بودجه در یك محل و یكجا، یك‌كاسه و متوازن، آن هم توسط دولت و به صورت لایحه آورده شود و در آن درج شود كه ما بدانیم كجای كشور، چه بخش‌هایی از كشور چه اعتباری را تخصیص می‌دهیم.
از طرفی این بند با انضباط مالی هم مغایر است و پیشنهاد بنده این است كه پیشنهاددهندگان این ماده، متن این پیشنهاد را به كمیسیون‌ بودجه و دیگر كمیسیون‌‌هایی كه الان بخشی از مقررات دولت را دارند لایحه‌اش را بررسی می‌كنند بدهند تا آنجا درج شود.
نایب‌رئیس ـ ممنون، مخالف صحبت می‌كند؟
دبیر (صادقی) ـ آقای موسوی‌لارگانی بفرمایید.
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من حقیقتاً تعجب می‌كنم از برادر عزیز و بزرگوارم جناب آقای حاجی‌ كه همیشه مدافع شهرداری‌ها بوده‌اند و حالا اینجا مخالف شهرداری‌ها شده‌اند، می‌فرمایند این هزینه‌ای است، خوب دولت اگر درآمد دارد، درآمدش می‌خواهد صرف چه بشود؟ مگر قرار نیست كه مالیات را اداره امور مالیاتی، سازمان مالیاتی بگیرد و صرف عمران و آبادی شهرها بكند؟ و قرار است مالیات را بگیرد چكار بكند؟ شهرداری‌ها مگر می‌خواهند كجا هزینه بكنند؟ مگر غیر این است كه شهرداری‌های ما دارند به مردم خدمت می‌كنند؟ مخصوصاً بعضی از شهرداری‌های ما حقوق كارگران‌شان را هم ندارند، من انتظار داشتم از جناب آقای حاجی و كسان دیگری كه احیاناً مخالف هستند، اینها بگویند كه آقا! این درصد كم است، یك درصد بیشتری برای شهرداری‌ها بگذارید تا شهرداری‌ها توان خدمت به مردم را داشته باشند، من تعجب می‌كنم، لذا خواهش من از همكاران عزیز این است كه با توجه به اینكه شهرداری‌های ما ضعیف‌ترین سازمان‌های مردم‌نهاد هستند و دست‌شان در جیب مردم است، یعنی این هزینه‌ای كه الان دارند می‌كنند از مردم می‌گیرند، مالیات را همه مردم دارند می‌دهند، مگر مالیات را چه كسی می‌دهد؟ مالیاتی كه مردم می‌دهند اگر صرف خود مردم شود، صرف عمران و آبادی شهرها و روستاها شود، الان روستاهای ما، دهیاری‌های ما، هزینه‌های جاری را ندارند بدهند، اگر اینجا كمك نكنیم در مجلس كجا باید به اینها كمك شود؟ لذا من خواهشم از همكاران عزیز این است برای حمایت از شهرداری‌ها، این كمك را بكنید با رأی بالا، شما همه عزیزان این مشكل را در شهرها دارید با رأی بالا كمك كنید و روستاییان هم باید از این مالیات بهره‌مند شوند، نه فقط شهرها، روستاییان ما هم دارند مالیات می‌دهند و این را كمك كنید ان‌شاءالله این مشكل برطرف شود.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، موافق جناب آقای قوامی هستند، بفرمایید.
هادی قوامی (اسفراین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! این كه باید به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها كمك شود، بالاخره حرف درستی است باید كمك كرد، منتها ببینید! كاری كه ما داریم می‌كنیم چیست؟
ما اگر بودجه تنظیم می‌كنیم بودجه بر مبنای اصولی تنظیم می‌شود، یكی از اصول بودجه این است كه می‌گوید درآمد خاصی را به هزینه‌ خاصی اختصاص ندهید، برای چه ما خزانه تعریف كردیم؟ كه همه درآمدهایی كه وصول می‌شود در طول سال بودجه اینها بیاید در خزانه تمركز پیدا كند، خزانه مثل یك چاه می‌ماند كه آب در عمقش بالا می‌آید. بعد بر مبنای منابعی كه جمع‌آوری می‌شود و هزینه‌هایی كه در بودجه دیده می‌شود، آن وقت از این منابع این را پمپ می‌كنند به كانال‌های مختلف. لذا وقتی ما این مسیر را باز می‌كنیم كه این درآمدهای اختصاصی را ایجاد می‌كنیم. درآمد خاصی را به هزینه‌ خاصی اختصاص می‌دهیم این با اصل فلسفه بودجه‌نویسی در تعارض است. وجود همین تبصره‌ها در سال‌های گذشته باعث شده كه ما منابع زیادی از بودجه كل كشور را چه منابعی كه از مالیات‌ها وصول می‌شدند چه منابعی كه از نفت وصول می‌شده، اینها را ما نتوانستیم به اهدافی كه قانونگذار تأمین می‌كند برسانیم. فلذا همانطور كه اشاره شد، این با فلسفه بودجه‌نویسی در تضاد است، با اصول بودجه در تضاد است، ما بودجه را بر مبنای اصولی اگر بنا كنیم می‌توانیم انتظار داشته باشیم كه این بودجه یكساله كه در واقع یك برنامه یكساله است در راستای اهداف برنامه میان‌مدت حركت كند و آن وقت ما منابع محدود را به بهترین شكل می‌توانیم تخصیص دهیم آن وقت توانستیم از هر واحد پولی كه به دست می‌آوریم این را به فرصتی اختصاص دهیم كه بالاترین بهره‌وری را در اقتصاد دارد. یعنی برای سال‌های بعد قطعاً‌ گشایش ایجاد می‌شود. لذا اهداف سندهای میانی مثل این است كه ما می‌خواهیم مثلاً نسبت مالیات را به تولید ناخالص ملی افزایش دهیم. خوب این نسبت دركشورهای پیشرفته برای چه (۴۰) درصد است؟ برای چه در كشور ما همواره این (۶) درصد بوده و ما نتوانستیم این را افزایش دهیم؟ لذا ما اجازه دهیم الان هم كه ما این لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را داریم تصویب می‌كنیم. عرض شود كه اینها در این قالب بررسی شود از منظر بودجه‌نویسی بررسی شود، از منظر اصول بودجه بررسی شود. بیاییم برای یك‌بار از این به بعد قوانینی را ایجاد كنیم كه بر مبنای اصول درست بنا شود و بعد منظور قانونگذار هم تأمین شود. برای چه ما اهداف برنامه‌های میان‌مدت‌مان در برنامه‌های بعدی مدام تكرار می‌شود، یعنی ما به آن دست پیدا نكردیم. دلیلش همین استثناهایی است كه می‌زنیم. این استثناها می‌آید بعد به صورت یك قاعده ظاهر می‌شود، اصل آن قاعده كه در واقع اصول است آنها استثنا می‌شود و ما دور می‌شویم. لذا عرض شود كه من خواهشم از همكاران این است كه ضمن اینكه ما باید كمك كنیم فرمایشات این عزیزان درست است به دهیاری‌ها باید كمك شود، به شهرداری‌ها باید كمك شود، منتها باید از خزانه كمك شود.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر و ممنون.
نایب‌رئیس ـ دولت بفرمایید.
علی عسكری (رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و صبح بخیر خدمت نمایندگان محترم، اگر عنایت بفرمایید من چند نكته را خدمت‌تان عرض كنم.
ببینید! قانون مالیات‌‌ها به عنوان یك قانون مادر احكامی كه در این قوانین می‌آید تعیین‌كننده مأخذ مالیات، نحوه تشخیص، نحوه رسیدگی، نحوه وصول، نحوه دادرسی و فرآیندهایی است كه در قانون رابطه بین نظام مالیاتی و مؤدی را می‌خواهد برقرار كند و الزامات كار را فراهم كند. در قوانین مادر تعیین كردن اینكه چه درصدی از درآمدی كه بر اساس قانون اساسی باید برود خزانه داده شود به یك نهاد عمومی غیردولتی یا هر نهاد دیگر یا دستگاه دیگری معمولاً مرسوم نیست. پرداخت وجه به یك نهادی یا یك دستگاهی نوعاً در قوانین خود بودجه سنواتی تعیین‌تكلیف می‌شود تا در قانون مادر. اگر جایگاه چنین احكامی را در قوانین مادر باز كنیم این احكام دیگر حد و حصری ندارد. یك روزنه‌ای باز می‌شود كه هر دستگاهی در هر جای كشور پول كم آورد بیاید در احكام دائمی جای پای خودش را باز كند. بنابراین نباید اجازه دهیم چنین احكامی در قوانین مادر جای پا باز كنند و سایر دستگاه‌ها هم بر همین اساس درخواست‌های مشابهی را بیاورند و استدلالشان این باشد كه چون دستگاهی آمده گرفته پس دستگاه دیگر هم می‌توانند بیایند و چنین درخواست‌هایی كنند. من خواهشم از نمایندگان محترم این است كه اگر هر كمكی می‌خواهید بكنید در قالب قوانین بودجه كنید ما هیچ مخالفتی نداریم. در قوانین مادر این كار را انجام ندهید، قانون مالیات بر ارزش افزوده هم كه ان‌شاءالله لایحه‌اش را تقدیم می‌كنیم كه آنجا مسیر كمك به شهرداری‌ها در خود آن قانون به عنوان یك كار مشترك است اگر هر كمكی می‌خواهیم كنیم آنجا انجام دهیم. بنابراین دولت مخالف است.
نایب‌رئیس ـ كمیسیون بفرمایید.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم فلسفه وجود شهرداری‌ها توسعه فضای عمرانی، خدماتی، آموزشی، تسهیل امورات شهروندان است و فلسفه مالیات عدالت اجتماعی است. در همه دنیا و اكثر كشورها شهرداری‌ها یك پایه ثابت در شراكت درآمدهای مالیاتی هستند و در اكثر كشورهای دنیا بیش از (۱۰) درصد است. در برنامه اول توسعه تبصره (۵) ماده‌واحده دولت (۳) درصد مالیات را به شهرداری‌ها اختصاص داده كه علت این هم این بود كه شهرداری‌ها را كه شهر را شهرداری‌ها درست می‌كنند، اگر فضای شهرها رونق پیدا كند قطعاً پشت آن رونق اقتصادی است، اتفاقاً‌ دولت اینجا هزینه نمی‌كند، می‌خواهد سرمایه‌گذاری كند چون كه زیرساخت‌ها توسط شهرها ساخته می‌شود و حدود (۱۰) سال ما در ابتدای انقلاب با نرخ (۳) درصد شهرداری‌ها شراكت داشتند و در قبل از انقلاب هم (۱۵) درصد بود، یعنی پنج برابر این نرخی كه ما الان دیدیم و از آنجایی كه برای هزینه‌كرد زیرساخت‌های شهری كه باعث می‌شود رونق اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را در پی داشته باشد و در نهایت منجر به افزایش درآمدهای مالیاتی شود با این سرمایه‌گذاری كه دولت انجام می‌دهد همكاران محترم خواهش می‌كنم به این حذف رأی ندهید و كمیسیون مخالف است، شهرهای كوچك ما كه سرمایه‌گذاری در آنها انجام نمی‌شود مثل شهرداری‌های شهر كوچك، دهیاری‌ها به خاطر نبود امكانات عمرانی مثل جاده‌ها چه گناهی كردند كه الان (۵)، (۶) ماه حقوق كاركنان‌شان را ندادند، حتی كار عمرانی كه انجام ندادند. خواهش می‌كنیم كه به حذف این رأی ندهید و همكاری كنید.
نایب‌رئیس ـ متشكر، بسیار خوب، حضار ۲۱۱ نفر، پیشنهاد حذف ماده (۲۸۰) مطرح است، همكاران محترم رأی خودشان را اعلام بفرمایند، همكارانی كه جلو تشریف دارند محبت كنند به صندلی‌های خودشان مراجعه كنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، پیشنهاد حذف «پس از مبادله موافقتنامه» را آقای علی‌پور دادند.
نایب‌رئیس ـ مطرح می‌كنید؟
علی‌پورخنكداری ـ بله.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام خدمت همكاران عزیز و هیأت رئیسه محترم! خوشحالیم كه امروز جناب آقای وزیر در رابطه با صندوق تأمین اجتماعی و صندوق‌های مختلف گزارشی دادند، ولی مطلبی كه جناب آقای رئیس! آقای وزیر در رابطه با (۷) روز عقب‌افتادگی حقوق بازنشستگان فولاد دادند كاملاً درست نبوده. در واقع نزدیك به یك ماه بازنشستگان فولاد ما الان حقوق عقب‌افتادگی دارند.
عرض كنم كه پیشنهاد بنده در رابطه با ماده (۲۸۰)، تقدیر و تشكر از نمایندگان محترم كه به پیشنهاد حذف رأی ندادند. اما ببینید! ما تقریباً بیش از (۳۸) هزار روستا و هزار و چند تا شهر زیر (۲۵۰) هزار نفر داریم كه قرار است از (۱) درصد از كل درآمدهای حاصل از مالیات‌های مستقیم موضوع این قانون كمك شود به شهرهای كوچك تا مقداری از عقب‌ماندگی شهرهای كوچك و دهیاری‌ها ان‌شاءالله جبران شود. هرچند كه مبلغ، مبلغ كمی است، اما می‌شود كمكی به شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر و دهیاری‌های روستاها انجام شود. پیشنهاد بنده این است كه ما الان اگر بخواهیم به یك روستایی (۲) میلیون تومان كمك كنیم، یا بیاییم (۵) میلیون تومان یا بعضی از روستاها با این (۱) درصد چون شاخص جمعیت را اینجا ضریب قرار دادیم ممكن است به بعضی از شهرها (۲) میلیون تومان یا به بعضی‌ از روستاها‌ (۱) میلیون تومان كمك شود. حالا بیاییم اینجا بگوییم «پس از مبادله موافقتنامه» یعنی یك زمانی را طول می‌كشد قرار است در طول یك‌سال از (۱) درصد حاصل از درآمدهای مالیات‌های مستقیم به شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر و به دهیاری‌ها كمك شود. اینكه بیاییم شاخص را هم در نظر بگیریم، بعد بیاییم كه برای یك پروژه كوچك و برای شهرهای كوچك مبادله موافقتنامه داشته باشیم خوب این خودش یك اشكال است. ما آن (۱) درصد را در قالب ردیف مشخصی در بودجه سالیانه می‌خواهیم بدهیم به وزارت كشور كه وزارت كشور بر مبنای شاخص جمعیت، ضریب هم شاخص جمعیت اینجا لحاظ شده. آن ردیف مشخص است در قانون بودجه سالیانه می‌آید آن وقت وزارت كشور توسط خودش و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌آید بر مبنای شاخص جمعیت كمك می‌كند به شهرهای زیر (۲۰۰) هزار نفر و به دهیاری‌ها. پیشنهادی كه بنده دارم این است كه تا «پس از مبادله موافقتنامه» كه یك مشكلی برای كمك، به نظر من می‌رسد كه ما اگر «پس از مبادله موافقتنامه» را بیاوریم انگار این ماده (۲۸۰) را حذفش كردیم. انگار هیچ كمكی به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها انجام ندادیم، یعنی یك بهانه‌ای آوردیم كه حتماً یك پروژه كوچك، یك جدول را در شهر و یك روستا یا یك شهری می‌خواهد یك ماشینی را تهیه كند، حتماً باید یك معادله موافقتنامه بین سازمان شهرداری‌ یا وزارت كشور و شهرهای زیر (۲۰۰) هزار نفر شود. من خواهشی كه از همكاران دارم تا «پس از مبادله موافقتنامه» را ان‌شاءالله رأی دهند حذف شود كه این ماده (۲۸۰) ان‌شاءالله اجرایی‌تر شود. متشكرم
دبیر (صادقی) ـ متشكرم، آقای محمدی مخالف صحبت می‌كنند؟
نایب‌رئیس ـ اگر اجازه دهید دیگر عبور كنیم مسأله روشن است. متشكریم، دولت و كمیسیون مخالف است. بسیار خوب، جناب آقای فرهنگی قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف «پس از مبادله موافقتنامه» در ماده (۲۸۰) است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۹ نفر، همكاران محترم رأی خودشان را اعلام بفرمایند.
دبیر (صادقی) ـ آقای رئیس! مثل اینكه آقای محمدی اصرار دارند.
نایب‌رئیس ـ همكاران محترم در رأی‌گیری شركت بفرمایند، بسیار خوب، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
پیشنهادی دیگری هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ اگر آقایان كاتب، مفتح و موسوی‌ اجازه بفرمایند، چون (۲۵۰) هزار عدد است، پیشنهاد چاپ‌شده هم نداریم، لذا آقای رئیس! حضرت‌عالی بفرمایید پیشنهاد اصلاحی چاپ‌نشده الان قابل طرح است یا نه؟
نایب‌رئیس ـ نه، عرض كردم اگر پیشنهاد حذف عدد باشد درست است، كلش. نه، عرض كردم. دوستان ببینید! یك عده از دوستان و عزیزان پیشنهاد كردند كه این چون كلمه (۲۰۰) و (۵۰) هزار است. مثلاً كلمه (۲۰۰) حذف شود، ما اینطور پیشنهادی را نداریم این حذف نیست. این اصلاح عدد است باید چاپی باشد. حذف یعنی بگویند عدد را حذف كنید، (۲۵۰) هزار را حذف كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای لاهوتی این پیشنهاد را دادند. آقای لاهوتی پیشنهاد دادند «شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر جمعیت» حذف شود. می‌خواهید مطرح كنید؟
نایب‌رئیس ـ بله اگر كل آن را بخواهید مطرح كنید اشكال ندارد.
دبیر (فرهنگی) ـ بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید همكاران محترم! یك حركت بسیار زیبا و قشنگی در اصلاح قانون صورت گرفت، این هم اختصاص (۱) درصد كل درآمدهای مالیات به شهرداری‌هاست. واقعاً در همه جای دنیا شهرداری‌ها یكی از راه‌هایی كه خودشان را دارند اداره می‌كنند مالیات است. فقط الان در حال حاضر شهرداری‌ها با عوارض دارد خودش را اداره می‌كند؛ خوب می‌بینیم نابسامانی‌هایی كه در شهرهایی داریم، نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی كه همه ما در شهرها داریم واقعاً‌ این در آن بحث درآمد پایدار كه همیشه ما بحثش را داریم كه الان هم بحثش را داریم كه در بحث درآمد پایدار باید یك فكر اساسی برای درآمدهای شهرداری‌ها، امروز یك چیزی حدود (۷۱) درصد جمعیت مردم در شهرها دارند زندگی می‌كنند. آن (۲۹) درصد دیگر هم عملاً از شهرها دارند استفاده می‌كنند. همین تهران را شما ببینید، درست است جمعیت تهران یك جمعیت ثابتی است، اما همه ملت ایران از تهران به عنوان پایتخت كشور دارند استفاده می‌كنند. پس ما یك نگاه جامع و كاملی داشته باشیم این (۱) درصد مالیات واقعاً می‌تواند كمك بسیار خوبی ایجاد كند.
اما ببینید دوستان! اینجا ما گفتیم شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر واقعیت قضیه این است كه وقتی ما داریم می‌گوییم مالیات پرداخت كنند من شهروند آن شهر باید انگیزه داشته باشم و بدانم دوستان عنایت بفرمایید! من بدانم كه این مالیاتی كه دارم پرداخت می‌كنم این مالیات صرف امورات مربوط به شهر خود من می‌شود. اگر بدانم این مالیاتی كه دارم پرداخت می‌كنم صرف امورات مربوط به شهر من خواهد شد مطمئن باشید مالیات را می‌برم در شهر خودم پرداخت می‌كنم. این انگیزه بیشتری ایجاد می‌كند در مالیات‌دهنده كه می‌داند مالیاتی كه دارد پرداخت می‌كند صرف امورات و آبادانی شهر خودش خواهد شد. اما نه، ما بیاییم بگوییم آقا مالیات را از یك بابایی كه در استان خوزستان هست در شهر اهواز هست، چون بالای (۲۵۰) هزار نفر هست، اهوازی اگر مالیات داد، مالیاتش را به اهوازی‌ها نمی‌دهیم، مثلاً می‌بریم در یك استان دیگری هزینه‌ می‌كنیم. خوب این انگیزه را شما ببینید صورت مسأله را همینطوری كه من خدمتتان عرض كردم دقیقاً همینطور است. خوب چه خواهد شد؟ صورت مسأله كاملاً مشخص است. این انگیزه را از مالیات‌دهنده كاهش خواهد داد.
بنابراین ما كه حالا آمدیم گفتیم (۱) درصد مالیات اختصاص داده شود به شهرداری‌ها. حركت بسیار خوب و زیبایی است و همانطور كه خدمتتان عرض كردم مشابه كشورهای دیگر دنیا در راستای آن درآمد پایداری كه در مدنظر هست داریم حركت می‌كنیم. اما ما سقف نگذاریم شهرها را، اگر سقف بگذاریم مطمئن باشیم با ناكامی روبرو خواهیم شد،‌ چون انگیزه برای پرداخت مالیات حذف خواهد شد. بنابراین خواهش من از دوستان این است اجازه دهید كه مالیات به همان شهرهایی كه مالیات‌دهنده دارد پرداخت می‌كند صرف امورات و آبادانی همان شهرها شود و همه شهرها هم به تناسب رشد آبادانی خودشان را هم‌زمان با هم داشته باشند. متشكرم
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، مخالف جناب آقای ندیمی هستند، بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من پیشاپیش اعیاد قربان و غدیر را خدمت ملت ایران عرض تبریك دارم. آرزو دارم كه حج حاجیان ما هم ان‌شاءالله قبول باشد. برادر! شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر و دهیاری‌ها را چطوری می‌توانید قیاس كنید با كلانشهرها؟ مشكل پسماند، فاضلاب، همه مباحث شهری را نداری؟ شهرداری‌ها كه بنده و شما عضو هیأت رئیسه فراكسیون هستیم آیا واقعاً شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر اصلاً قابل قیاس هستند با كلانشهرها؟
آقایان می‌آیند در شهرهای ما بانك می‌زنند پولشان را می‌آورند در شهرهای بزرگ. می‌آیند كارخانه می‌زنند پولشان را می‌آورند در شهرهای بزرگ. ما تا كی باید نابرابری را در رابطه با این مباحث تحمل كنیم؟ موضوع این است كه می‌خواهیم عدالت را حاكم كنیم. این پیشنهاد در كمیسیون اقتصادی با یك منطقی داده شد. آن هم این بود كه الان بسیاری از این شهرداری‌ها زیر (۲۵۰) هزار نفر حقوق پرسنل خودشان را ندارند.‌ آتش‌نشانی نمی‌توانند یك دستگاه بخرند. یك زباله‌سوز نمی‌توانند تهیه كنند! بسیاری از مباحث مربوط به معماری شهری را با تراكم‌فروشی‌های نابجا به طوری كه همه طبیعت را زیر نفوذ آن قرار می‌دهند. یك‌باره می‌بینید یك برج می‌گذارند جلوی بام‌سبز لاهیجان، خوب این مشكل ماست.
ما می‌خواهیم دهیاری‌ها و شهرداری‌ها كمك شوند، ما كه نمی‌خواهیم بودجه كشور را تقسیم كنیم. آن بودجه در رابطه با موضوع مالیات بر ارزش افزوده جای خودش، ما اینجا مالیات‌های مستقیم را گفتیم (۱) درصد بگذاریم. واقعاً‌ اگر ما بخواهیم به صدها شهر این كشور كمك كنیم باید مؤاخذه شویم كه ما داریم بی‌عدالتی می‌كنیم؟ عدالت همین است كه ما بتوانیم حق این مردم را بگیریم. سالیان سال است كه به نام شهرهای بزرگ اولاً حاشیه‌نشینان از همان بدبخت‌هایی هستند كه از آنجا آمدند. برای اینكه جا ندارند، كار ندارند. مشكل بیكاری كه داریم، مشكل معیشت كه داریم، زندگی نداریم! بوی بد شهرها دارد مردم را كلافه می‌كند. زباله‌ها در همین شهرهای زیارتی و سیاحتی میلیون‌ها آدم می‌آیند فقط هزینه‌ زیاد می‌كنند، این پول‌ها را ما از كجا بگیریم؟ اگر ما می‌گوییم شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر اتفاقاً‌ بر اساس منطق عدالت است. ما می‌خواهیم به این وسیله توازن ایجاد شود وگرنه ما كه نمی‌خواهیم مالیات ارزش افزوده را اینجا اصلاح كنیم. اگر ما در این پیشنهاد آورده‌ایم كه در تمام شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر و دهیاری‌ها بتوانند با این موافقتنامه‌ای كه حالا آن هم حذفش رأی نیاورد كه در رابطه با «معادل (۱) درصد از كل درآمدهای حاصل از مالیات‌های مستقیم موضوع این قانون كه به خزانه‌داری كل كشور واریز می‌شود در قالب ردیف مشخصی در قوانین بودجه سالانه در اختیار وزارت كشور قرار می‌گیرد تا پس از مبادله موافقتنامه به نسبت شاخص جمعیت به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر جمعیت پرداخت شود»، می‌خواهیم بگوییم كه آقا ما قانون شوراها درست كردیم، شهرداری درست كردیم،‌ آن را از ناف بودجه بریدیم بعد می‌گوییم تو اداره كن! چطوری اداره كند این شهرها را؟ واقعاً شما به هر شهری از شهرهای این كشور را می‌روید از شهرهای كوچك می‌بینید اولی‌ترین مسائل زندگی برای آنها نیست، برای هدایت آب‌های سطحی ‌آن كلی ماجرا داریم. خوب در چنین شرایطی اگر ما بگوییم به شهرداری‌های زیر (۲۵۰) هزار نفر، داریم ظلم می‌كنیم به شهرهای بزرگ اتفاقاً ‌عدل است چرا؟ برای اینكه باعث می‌شود آنها آنجا نروند و به آنها فشار نیاورند، آب و زندگی آنها را تحت تأثیر مدیریت و نامدیریت خودشان قرار ندهند. آنچه ما می‌گوییم این است كه در كمیسیون اقتصادی روی ابعاد عدد هم بحث شد، هر عددی كه پیشنهاد شد دوستان به دلیل اینكه شعاع بیشتری پیدا كند، چتر عمومی‌تری پیدا كند با آن مخالفت كردند، در این عدد موافقت كردند، چرا؟
فرض بر این است كه ما با این عدد می‌توانیم بیش از دوسوم شهرهای كشور را زیر پوشش قرار دهیم، وگرنه مانعی نیست كه از راه مالیات بر ارزش افزوده به آن هم كمك شود، من به شدت از دوستان می‌خواهم كه به این پیشنهاد رأی ندهند.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، موافق جناب آقای محجوب هستند، بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! من باز ناچارم راجع به كارگران معادن سنگ‌رود كه مقابل در جمع شدند اول خدمتتان عرض كنم، مجلس كسی را بفرستد اینها ماه‌هاست حقوق نگرفتند دردشان شنیده شود.
اما در مورد آنچه كه برادر عزیزم جناب آقای لاهوتی پیشنهاد كردند همكاران محترم دقت بفرمایند آنچه كه در پیشنهاد ایشان است رعایت عدالت است؛ ما این شاخصی كه گذاشتیم چرا (۲۵۱) هزار نفر نه؟ چرا (۲۴۰) هزار نفر نه؟ اینها كه مأخذ ندارد ما یك عددی می‌نویسیم در قانون كه این مآخذ معمولاً، ما دیگر نمی‌توانیم بگوییم شهر (۲۵۰) هزار نفری شهر كوچكی است. این نزدیك كلانشهر است، بنابراین شما چرا انگیزه مالیات‌دهنده را از او می‌گیرید؟ چرا اجازه نمی‌دهید مالیات‌دهنده با انگیزه مالیاتش را بپردازد، بداند كه مالیات كه خواهد پرداخت صرف خودش و شهرش می‌شود حداقل (۱) درصد آن؟ آنچه كه اینجا پیش‌بینی می‌كنید انگیزه‌های مالیاتی را از میان می‌برید. درست است كه در خزانه مالیات را جمع می‌كنیم ولی تا می‌توانیم بایستی به پرداخت‌كننده مالیات به مردمی كه این مالیات را پرداخت می‌كنند این معنا و پیام را برسانیم كه آقا مالیات یعنی توزیع مجدد درآمد و توزیع مجدد درآمد یعنی اینكه به وجهی تو، شهرت و اطرافیانت، كسانی كه همراه تو هستند از این مالیات بهره‌ خواهند برد. بنابراین پرداخت و عدم پرداختش برای جامعه حساسیت درست كند،‌ نه اینكه مردم ندانند به چه مقصدی پرداخت كردند و در كجا هزینه شد؟ یا در بخش خاصی هزینه بشود، بگویند آقا اینكه به ما مربوط نیست ما شهر (۲۵۰) هزار نفری نیستیم،‌ ما (۲۵۳) هزار نفری هستیم.
 بنابراین من خواهشم این است كه به حذف این «(۲۵۰) هزار نفر جمعیت» كه اینجا گفته شده است، رأی بدهید تا به طور عادلانه مالیاتی را كه از همه مؤدیان مالیاتی در هر حوزه‌ای دریافت می‌شود در همان حوزه هزینه بشود. بسیاری باورشان این است كه مثلاً ما در شهر تهران كه بعضی از بخش‌هایش مرفهند، روستاهایش هم مرفهند، دهیاری‌هایش هم مرفهند، همه بخش، ما روستاهایی در این شهر تهران داریم كه در زاهدان شبیه آنها نیست. بنابراین اینها را نباید ملاك بگیریم، جمعیت ملاك نیست، ملاك اگر برای فقر و محرومیت است بایستی شاخص‌های فقر و محرومیت را جایگزین كنیم؛‌ چه بسا شهرهای (۵۰) هزار نفری هستند كه از اطراف شهرهای بزرگ و كلان‌شهرها مردمش مرفه‌ترند. بنابراین آنچه كه اینجا مصوب می‌كنیم، دقت كنیم به عدالت در مالیات و عدالت در توزیع درآمدهای حاصل از مالیات رأی دهیم و توجه كنیم. لذا خواهش می‌كنم به این پیشنهاد حذف رأی بدهید.
 دبیر (صادقی)‌ ـ خیلی متشكر. آقای رئیس! تعدادی از همكاران ما اخطار و تذكر دارند.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، دولت نظر ندارند، كمیسیون مخالف هستند. حالا رأی‌گیری كنیم. جناب آقای فرهنگی! پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «شهرهای زیر (۲۵۰) هزار نفر جمعیت» است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۹ نفر، همكاران رأی خودشان را اعلام بفرمایند. كمیسیون مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (صادقی)‌ ـ آقای رئیس! تعدادی از همكاران تذكر و اخطار دارند.
نایب‌رئیس ـ یكی، دو نفرشان را دعوت كنید.
دبیر (صادقی) ـ جناب آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای باهنر! اخطار بنده اصل (۲۹)‌ قانون اساسی است كه بیمه همگانی است. صحبت‌های صبح آقای ربیعی یك‌طرفه بود، همه‌اش این بود كه مجلس اجازه بدهد، صندوق‌ها تقویت شود. از آنجایی كه ما در تحقیق و تفحص تأمین اجتماعی به این نتیجه رسیدیم هزینه‌های زایدی در شستا و دیگر جاهای تأمین اجتماعی وجود دارد، آقای وزیر باید آنها را كم كند. از ما اجازه می‌خواهد...
نایب‌رئیس ـ آقای قاضی‌پور! می‌دانم، یك جمله اجازه بدهید. ببینید! ما جلسه را غیرعلنی گذاشتیم. تذكر برای جلسه غیرعلنی واقعاً خوب نیست. حتماً تذكر وارد نیست. من خواهشم این است جناب آقای قاضی‌پور ما تمام تذكرات... میكروفون آقای قاضی‌پور را باز كنید، آقای قاضی‌پور! ما جلسه غیرعلنی گذاشتیم، شما تذكرات جلسه غیرعلنی را در جلسه علنی خواهش می‌كنم، نگویید. همین، متشكر، دست‌تان درد نكند.
قاضی‌پور ـ تذكر در موضوع هم داریم.
نایب‌رئیس ـ حالا دیگر اجازه بفرمایید بعد در خدمت‌تان هستیم، دست‌تان درد نكند.
دبیر (صادقی) ـ آقای محمدی بفرمایید.
داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای مهندس باهنر! چرا مجلس به نوعی اداره می‌شود كه طرح نظرات موافق و مخالف، تذكر و اخطار اگر بخواهد توأم با متانت و وزانت باشد، واقعاً مطرح نمی‌شود، جایگاهی پیدا نمی‌كند؛ ولی اگر با داد و بیداد و سر و صدا و به هم زدن نظم باشد حتماً شنیده می‌شود. امروز بنده هم در زمانی كه آقای دكتر لاریجانی مسؤولیت اداره مجلس را عهده‌دار بودند، هم حضرت‌عالی در مواد (۲۷۹) و (۲۸۰) به عنوان مخالف ثبت‌نام كردم، اصرار هم كردم برای اینكه صحبت كنم؛ چون در نظر همكاران تأثیر داشت. امروز ما ماده (۲۷۹) را به عنوان قانون تبدیل كردیم در شرایطی كه برای افشای اطلاعات هویتی یك مؤدی مالیاتی هم مجازات زندان داریم، هم مجازات انفصال دائم از خدمات دولتی و عمومی داریم، هم سایر مجازات‌های تكمیلی را داریم، در حالی كه در ارتباط با ایراد جرح با چاقو، سرقت، تخریب، مزاحمت برای نوامیس مردم، امروز در قانون مجازات اسلامی ما فقط زندان یا شلاق داریم. اگر این توضیحات برای همكاران عزیز داده شود كه ما چه چیزی را داریم به قانون تبدیل می‌كنیم برای افشای اطلاعات هویتی یك مؤدی مالیاتی، هم زندان، هم انفصال، هم مجازات‌های تكمیلی.
نایب‌رئیس ـ متشكر، خیلی ممنون، من تذكر را وارد می‌دانم باید دقت بیشتری بكنیم كه عزیزان اگر مخالف و موافق اصرار داشته باشند، بتوانند صحبت كنند.
دبیر (صادقی) ـ نفر بعدی، جناب آقای بیرانوند بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ حالا اگر در موضوع نیست، اجازه بدهید ما بحث‌مان را ادامه بدهیم. آقای بیرانوند بفرمایید.
بیرانوند ـ آقای باهنر! اخطار قانون اساسی دارم، در موضوع نیست، اجازه می‌دهید؟
نایب‌رئیس ـ بگذارید آخر جلسه ان‌شاء‌الله.
دبیر (صادقی)‌ ـ جناب آقای حاجی بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ. در موضوع بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ جناب آقای باهنر! بنده اخطار اصل (۱۱۰) قانون اساسی را دارم. مقام معظم رهبری در جمع كارگزاران نظام در جلسه‌ای كه بود فرمودند جلساتی بین سه قوه برگزار شود یك بار دیگر بنده این اخطار را دادم، آقای دكتر لاریجانی رئیس جلسه بودند، پذیرفتند گفتند كه به زودی انجام می‌شود، ما درخواست‌مان این است همانطوری كه بین نمایندگان مجلس و هیأت وزیران جلسات دوره‌ای برگزار می‌شود، براساس تأكید مقام معظم رهبری جلسه‌ای هم بین نمایندگان مجلس و یك سطحی از مسؤولین دستگاه قضا هم برگزار شود.
نایب‌رئیس ـ اخطارتان كه حتماً وارد نیست؛ ولی توصیه‌تان، توصیه خوبی است. حضرت‌ آقا فرمودند كه قوا با همدیگر ارتباط داشته باشند معنایش این نیست كه ما... متشكر.
دبیر (صادقی) ـ آقای امیرآبادی در موضوع نیست،‌ آقای زارع، آقای سالك.
نایب‌رئیس ـ اجازه می‌فرمایید ما سخنرانی‌ها را شروع كنیم.
دبیر (صادقی)‌ ـ آقای سالك هستند، بعد از آقای سالك آقای كاتب هستند.
نایب‌رئیس ـ اگر اجازه بدهید نطق‌ها را شروع كنیم، ممنون می‌شویم، آقای سالك نوبت‌شان هست، بفرمایند.
احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام علیكم، جناب آقای باهنر! نكته‌ای كه اینجا قابل توجه هست، یكی در ارتباط با اعلام نفرات حاضر در مجلس و تعداد رأی است. این واقعاً حق خلق‌الله و مردم است كه به ما وكالت دادند در این جهت دارد تضییع می‌شود، من خواهشم از حضرت‌عالی این است كه توصیه‌ای بفرمایید همه برادران و خواهران در این موضوع شركت كنند. این عدد كم است و انعكاس خوبی نخواهد داشت؛ این نكته اول كه در این جهت است.
نكته دوم در ارتباط با مسائل مربوط به بازنشستگان بود كه امروز گزارش را شنیدیم، توصیه بیشتری باید كرد، طبق بحثی كه ریاست مجلس داشتند برای ارائه راهكارهای كوتاه‌مدت و میان‌مدت و درازمدت. راهكارهای كوتاه‌مدت را وزارت زودتر در اختیار مجلس قرار ‌دهد؛ چون ما با مشكلاتی روبرو هستیم هر ماه تمام بازنشستگان فولاد و ذوب‌آهن خیابان‌ها را می‌بندند و با مشكلاتی روبرو هستند، ما خواهشمان این است كه توصیه بیشتری بكنند.
نایب‌رئیس ـ ان‌شاء‌الله، آقای بذرپاش! ناطقین را دعوت بفرمایید.
دبیر (صادقی)‌ ـ نوبت آقای كاتب است.
نایب‌رئیس ـ آقای كاتب نوبت‌شان است، بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار و آرادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! من ماده (۱۵۵)‌ را مرور می‌كنم محضر حضرت‌عالی كه در بحث تصویب كلیات در شور نهایی بند (۲)‌ می‌گوید: پیشنهاد حذف كل. بند (۴)‌ می‌گوید پیشنهاد حذف جزء. اینكه حضرت‌عالی فرمودید كه اینجا اگر (۲۰۰) برداشته بشود، شهرهای زیر (۵۰) هزار نفر آورده بشود این اصلاح است. هر گونه حذفی نتیجه‌اش اصلاح است. همین مثالی كه حضرت‌عالی زدید. بروند اگر نون و دالش را بردارند، می‌شود برو، یعنی یك فرد. اما این به این معنا نیست كه ما اگر یك عددی را (۲۰۰) را بخواهیم برداریم كه شهرهای زیر (۵۰) هزار نفر،‌ شامل حالش بشود شما می‌فرمایید كه قابل طرح نیست. من خواهشم از حضرت‌عالی این است چون در گذشته این سابقه داشته كه مواردی را كه ما در صحن علنی مطرح كردیم، همین اتفاق افتاده، پیشنهاد مشخصم این است كه اگر حضرت‌عالی موافق باشید یا در هیأت‌رئیسه این موضوع را بحث كنید هم پیشنهادی كه جناب آقای مفتح دادند كه پیشنهاد ما قابل طرح باشد نمایندگان اگر تشخیص دادند، رأی ندهند كه حق با نماینده‌ها است. اگر تشخیص دادند رأی هم دادند كه باز حق با نمایندگان است. استدعا می‌كنم كه حق نمایندگان را اجازه بدهید كه تضییع نشود.
نایب‌رئیس ـ متشكر، ببینید جناب آقای كاتب! من اولاً‌ عرض كنم من اتفاقاً‌ محتوای پیشنهاد را می‌پسندم اما از نظر آیین‌نامه‌ای این برداشت را من اصلاً ندارم. موقعی كه شما (۲۵۰) هزار نفر را می‌خواهید بكنید (۵۰) هزار نفر این پیشنهاد اصلاحی است، نمی‌شود بگویید آقا من می‌خواهم كلمه واو و راء و ی را حذف كنم، بعد نتیجه یك اصلاح شود من از این معنا این را برداشت ندارم. یعنی شما می‌توانید پیشنهاد بدهید (۲۵۰) هزار نفر، بشود (۵۰) هزار نفر، مشروط بر اینكه قبلاً‌ پیشنهاد داده باشید و چاپ شده باشد.
دبیر (صادقی)‌ ـ آقای رئیس! آقای دكتر مفتح اصرار دارند.
 
۴ ـ ناطقین جلسه آقایان: حسن كامران‌دستجردی، سیامك مره‌صدق، سیدناصر موسوی‌لارگانی، محمدجواد كولیوند و عیسی امامی
رئیس ـ جناب آقای بذرپاش ناطقین را دعوت كنید.
 دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای حسن كامران‌دستجردی نماینده محترم مردم شریف اصفهان.
ـ جناب آقای سیامك مره‌صدق نماینده محترم كلیمیان ایران عزیز.
ـ جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم مردم شریف فلاورجان.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای محمدجواد كولیوند نماینده محترم مردم شریف كرج و اشتهارد.
ـ جناب آقای عیسی امامی نماینده محترم مردم شریف گرگان و آق‌قلا.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
دعوت می‌كنم از ناطق نخست برادر گرامی جناب آقای حسن كامران‌دستجردی به ایراد نطق‌شان بپردازند.
نایب‌رئیس ـ چشم آقای مفتح، بنده بعد از نطق‌های میان‌دستور تذكر شما را هم می‌شنوم، اگر تذكر آقای كاتب هست، خواهش می‌كنم ندهید. نه دیگر، تذكر آقای كاتب محتوایش كاملاً روشن بود، فرض هم شما بر این بگذارید كه بنده تذكر را فهمیدم. برداشت بنده این است. بفرمایید.
حسن كامران‌دستجردی (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدا تشكر كنم از همكاران عزیز كه لطف كردند در رابطه با اینكه ما عضو نظارت بر مطبوعات شویم. اولین جلسه را هم دیروز تشكیل دادیم و در جلسه بعضی هم مصوب شد، ما هم قائلیم به اینكه قانون مطبوعات باید محور كار ما باشد.
دوم تشكر كنم به دلیل اینكه رأی دادند كه ما شدیم ناظر بر سفرهای خارج. در سفرهای خارج هم ما نهمین جلسه‌مان دیروز بود و خوشبختانه یك انضباطی را حاكم كردیم، امیدوار هستیم كه دستگاه‌ها سفرهای غیرضرور را نروند. ما گاهی در جلسه‌مان اضافه هم كردیم؛ یعنی ضمن اینكه گفتیم این سفر اضافه شود. منتها گاهی وقت‌ها هم غیرضرور است؛ چون ما می‌گوییم اقتصاد مقاومتی، صرفه‌جویی، یكی همین سفرهای غیرضرور است.
بحث بعدی انگلیس خبیث است، آقای وزارت خارجه اجازه ندهید كه سفارت انگلیس خبیث باز شود. شما می‌بینید كه انگلیس به خاطر یك لقمه نان كه در داخل مشكلات دارد در سازمان ملل صدای صهیونیسم را در آورد؛ البته ما تجربه داریم آمریكایی‌ها در همین بحث هسته‌ای كه ما اهل مذاكره هستیم زیاده‌خواهی می‌كنند. شما اگر راست می‌گویید می‌خواهید با گروه‌های تروریستی مبارزه كنید، چرا نمی‌گویید یارانتان در منطقه، كمك‌های مالی‌شان قطع شود، اسلحه ندهند، كشورهای دور و بر را هم می‌شناسید، تركیه، عربستان خیلی راحت است، شما می‌خواهید زیرساخت‌های سوریه را از بین ببرید. شما همین دیروز كارخانه گاز را زدید. در كارخانه گاز تروریست‌ها بودند؟ تو را به خدا؟! پس شما روسیاه تاریخ بودید، روسیاه‌تر شدید. ما در منطقه و در ایران اسلامی باید روی پای خودمان باشیم. حتی یمنی‌ها حواس‌شان باشد مثل مصری‌ها نشوند، اینها اصلاً فكر ملت‌ها نیستند، فكر مسلمان‌ها نیستند، بحمدالله به بركت خون شهدا به بركت همین هفته دفاع كه دیروز پایان یافت. فرهنگ ایثار و شهادت پاسخ داده. ما باید به این فرهنگ بچسبیم. بخصوص در ماه حج هستیم؛ فقط رنگ الهی پاسخ می‌دهد نه رنگ حقه‌بازی، نه رنگ فامیل‌گرایی، نه رنگ باندبازی، نه رنگ رفیق‌بازی ما بایستی كه فرهنگ ایثار و شهادت را در تكریم ارباب رجوع تابلوی خودمان قرار بدهیم كه بی‌نام و نشان اقتدار آفریدند، اقتدار ما امروز از این فرهنگ است و از این فرهنگ است كه ما می‌توانیم زیرساخت قرار بدهیم، نیروهای مؤمن را حفظ كنیم به بهانه اعتدال حذف نكنیم. بخصوص كه با وحدت می‌شود مشكلات كشور را حل كرد. فكر معیشت مردم باشیم. فكر كار مردم باشیم. همین امروز در جلسه ما بحث ذوب‌آهنی‌ها را داشتیم. شوخی نیست، وقتی حقوق یومیه‌شان كم می‌شود یادتان هست، آقای نعمت‌زاده در پاسخ سؤال من می‌گفت حل می‌شود. گفتیم پول اینها كجا رفته؟ بعد گفتند به‌روز می‌كنیم به‌روز نشده. بنده یك ماه حقوقم قطع شود، چه می‌كنم؟‌ (۱۵) روز؟ زمین و آسمان را به هم می‌دوزم این پای تاوه بوده، پای گرما بوده، در دم كوره بوده، چه كند؟ پول درمانش را هم نمی‌دهیم. پول دارویش را هم نمی‌دهیم.
پس ما بایستی به فكر مشكلات مردم باشیم. توجیه نكنیم، حرف نزنیم، عمل كنیم، مردم ما بسیار نمونه‌اند. مردم ما در دنیا نمونه هستند، ما در ماه حج هم كه هستیم باز چرا امسال بعضی از ما بهتران خارج از نوبت مكه رفتند؟ چرا نوبت یك پیرزن را می‌گیرند؟ یك پیرمرد را می‌گیرند؟ فرهنگ ایثار و شهادت ضد فرهنگ اشرافی‌گری است. ضد این گونه برخوردها و رفتارها است. این فرهنگ هم در مسائل اقتصادی ما جواب می‌دهد. من اصولاً‌ از دست‌اندركاران اقتصادی خودم سؤال دارم، گاهی آمارهایمان نادرست است. چگونه است كه قبل از عید رشد ما (۸/۵) منفی بوده، یكدفعه شده (۶/۴) یعنی چگونه مثبت شده، منفی چطور شد یكدفعه؟ یا این ساختار صنعت و معدن چرا اصلاح نمی‌شود؟ فساد اقتصادی هست، فساد پنهان هست،‌ بانك‌ها چرا به این فرهنگ ایثار و شهادت تن نمی‌دهند؟ بانك‌ها تولیدكننده‌ها را ذله كرده‌اند. مقام معظم رهبری بارها تذكر دادند، بنگاه‌داری نكنید. این بانك‌ها شركت‌های مختلفی دارند، انواع هیأت‌مدیره‌ها، انواع ولخرجی چرا در اقتصاد مقاومتی صرفه‌جویی نیست؟
 مسأله مهم ما باز آب هست. ما همچنان بر استیضاح وزیر نیرو اصرار داریم به دلیل اینكه وزیر نیرو نمی‌تواند این كار مهم را به سامان برساند. ما اول آمدیم سؤال كردیم، آقای ضرغام صادقی شما كه اینجا نشستید در سؤال ما تفاهم كردیم این آقای وزیر حداقل بیاید از این مراكز خشك بازدید كند. با مردم مذاكره كند. گفتند مرداد می‌آییم، نیامد، گفتند هفته اول دولت، نیامد، وقتی كه یك وزیر حتی به عهدش وفا نمی‌كند «و اوفوا بالعهد» به چه كسی اعتماد كنیم؟ آن وقت كشاورزان می‌توانند اعتماد كنند؟ شما می‌گویید آب را می‌خواهم رها كنم برای كشت پاییزه. كدام تاریخ را اعلام كردید؟ آقای وزیر! چرا تاریخ دقیق نمی‌دهید؟ با حاج آقای انصاری دیروز صبح با همین وزیر جلسه داشتیم. تاریخ آب دقیق اعلام شود. بله، آقای حیدرپور و دوستان دیگر هم بودند، چرا حجم آب روشن نمی‌شود. آقا یك‌شبه كه نمی‌شود كشت، زمین باید آماده شود. آقای وزیر جهاد (بذرپاش ـ آقای دكتر! خیلی ممنون، جمعبندی بفرمایید) شما بذر را پیش‌بینی كردید ما بارها گفتیم كه آبشار از همین الان تا بند مروان تا شهر ورزنه این روشن شود مثل پیرارسال نشود كشت كرد و این كشت ماند. آب دوم هم ندادید. ما بارها گفتیم كار به استان‌های دیگر نداریم، كار به منابع دیگر نداریم، چرا حقآبه مردم را نمی‌دهید؟ چرا تخصیص جدید می‌دهید؟ آقای وزیر دائم می‌گوید من صندوق خسارت می‌دهم! بارها گفتم داخل آن خالی است؛ وقتی هم به وزیر می‌گوییم چرا پاسخگو نیستی می‌گوید قبلی‌ها كردند. می‌گوییم آقا قبلی‌ها كه مثل شما، شما هم روی كاغذ آوردید، بعدی‌ها می‌گویند قبلی‌ها كردند، مردم چه كنند؟ كشاورزی كه آمده سه شهید داده در هفته دفاع هم رد كردیم، جانباز ویلچری بوده، خمس‌بده بوده بارها. امروز محتاج به یك لقمه نان است. چرا سوء‌مدیریت داریم؟ چرا مدیریت‌های ما ناهماهنگند؟ به هر حال من بارها اینجا گفتم چه حقآبه‌ها، چه اشتراكی‌ها اردستان هم من به آقای... گفته‌ام هر اتفاقی رخ بدهد وزیر باید محاكمه بشود. قبلاً‌ در اصفهان چشم درآمد. ممكن است...
نایب‌رئیس ـ جناب آقای كامران! شما همین‌طور می‌خواهید صحبت كنید؟ خیلی وقت است وقت تمام شده.
كامران‌دستجردی ـ نخیر، تمام شد، آقای باهنر! به مشكلات امنیتی همه باید پاسخ بدهند بارها این را شما هم شنیدید؛ ولی شما هم كاری نكردید، عضو هیأت‌رئیسه هستید.
نایب‌رئیس ـ یعنی ده دقیقه هم صحبت كنید باز معلوم نیست من بتوانم كاری بكنم. متشكر، دست شما درد نكند. نفر بعد بفرمایید.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ با تشكر از جناب آقای كامران. دعوت می‌كنم از برادر گرامی جناب آقای سیامك مره‌صدق نماینده محترم كلیمیان شریف و عزیز ایران كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
سیامك مره‌صدق (كلیمیان) ـ به نام خداوند بخشنده مهربان
سخنانم را با درود به روح كبیر بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و با یاد شهدای بزرگواری كه برای حفظ ارزش‌های توحیدی از جان خود گذشتند و با سلام به محضر پدر معنوی یكتاپرستان جهان مقام معظم رهبری آغاز می‌كنم. (تعدادی از نمایندگان ـ احسنت) اطمینان كامل دارم كه ملت خداجوی ایران با پیروی از اوامر مقام معظم رهبری و در چهارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و با پایبندی به قانون اساسی كه میثاق ملی ماست می‌تواند بر همه توطئه‌ها و دشمنی‌ها غلبه كرده و هر روز گام‌های استوارتری در بزرگراه كمال و سعادت بردارد و در این راه هیچ باكی از توطئه‌های استكبار و صهیونیسم نداشته باشد. اتحاد یكدلانه مردم خداجوی ایران نه‌تنها باعث دلسردی دشمنان می‌گردد كه شعله‌های امید را در قلوب تمامی پاك‌نیتان عالم روشن كرده و چه بسا ملت‌هایی كه با پیروی از حركت تاریخی و الهی مردم ایران گام در راه مبارزه با استكبار و حركت به سوی سعادت و سربلندی گذاشته‌اند. ملت شریف ایران تا زمانی كه به اوامر مقام معظم رهبری توجه كند، هیچ باكی از دشمنان نخواهد داشت.
 این ایام مصادف است با آغاز (۵۷۷۵) امین سال تقویم یهودی كه نبوت حضرت آدم مبدأ آن است. در این ایام یهودیان آزاده با نیایش به درگاه خداوند آرزوی سالی سرشار از موفقیت و سربلندی را برای ملت ایران می‌كنند و به پاس سلامت وجود مقام معظم رهبری و به پیشنهاد دارالشرع مركزی كلیمیان ایران و همراهی انجمن‌های كلیمیان سراسر كشور در روز پنج‌شنبه در سرتاسر كشور برای سلامتی و طول عمر نور دو چشمان ملت ایران دست به دعا برمی‌دارند. (تعدادی از نمایندگان ـ احسنت، احسنت)
 اطمینان داریم كه خداوند عنایت خود را به ملت ایران با سلامت و طول عمر مقام معظم رهبری به جهانیان ثابت خواهد كرد.
 جا دارد كه از مواضع ضد استكباری و انسانی ریاست محترم جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و حواشی آن تشكر نموده و بار دیگر به جهانیان به ویژه استكبار، اسرائیل اشغالگر و عروسك‌های خیمه‌شب‌بازی حاكمیت زر و زور مانند آقای دیوید كامرون اعلام كنیم كه ملت موحد ایران راه سربلندی و استقلال را انتخاب كرده و اگرچه تاكنون هزینه‌های بسیاری را پرداخته ذره‌ای در این راه پا پس نخواهد كشید. یاوه‌سرایی‌های عناصر كج‌فهمی مانند نخست‌وزیر انگلیس، ذره‌ای خلل در اراده ملت ایران ایجاد نخواهد كرد. آقای كامرون باید بداند كه اكنون زمانه‌ای نیست كه روباه پیر استعمار بتواند در خاورمیانه و خلیج فارس حكمرانی كند. خون خشك‌شده امیركبیر بر دیوار حمام فین، خون‌های ریخته شده در كودتای ناجوانمردانه آمریكایی ـ انگلیسی بیست و هشتم مرداد، خون شهدای پانزدهم خرداد و انقلاب شكوهمند الهی مردم ایران در سال ۵۷ و خون پاك موحدانی كه در دفاع مقدس برای حفظ ایران و ارزش‌های انقلابی نثار گردید امروزه نهال سربلندی ملت ایران را چنان آبیاری كرده كه به درختی تنومند تبدیل شده كه هیچ وقعی به بادهای هرزه استكباری نمی‌نهد. به كامرون توصیه می‌كنم تمام تلاش خود را متوجه حل مشكلات داخلی بریتانیای قبلاً كبیر بنماید. گویا ایشان از یاد برده‌اند كه چند روز پیش بخش قابل توجهی از مردم اسكاتلند می‌خواستند سرنوشت خود را از سرنوشت بقایای استعمار پیر جدا كنند. حافظه تاریخی مردم خاورمیانه به درستی به یاد دارد كه چه كسانی با مسلح كردن خرابكاران و افراطیان در سوریه نطفه ایجاد داعش را بارور كردند و اكنون خود ادعای مبارزه با آن را دارند. همه می‌دانیم كه رشد گروههای افراطی نتیجه مستقیم دخالتها و حمایتهای استكبار پیر، استكبار جوان و ایادی آنان در خاورمیانه است. اگر كه آقای كامرون ادعای مبارزه با تروریسم را دارد به وی پیشنهاد می‌كنم كه هرچه سریعتر از منطقه خارج شده و سرنوشت ملتهای منطقه را به آنان واگذار كنند.
شوربختانه روز گذشته مجمع عمومی سازمان ملل به علت فقدان قوانین حقوقی عادلانه و انسانی به محل یاوه‌سرایی‌های هتاكانه و وقیحانه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تبدیل گردید. این جنایتكار شناخته‌شده با طرح دروغ‌های خنده‌دار قصد پوشاندن و وارونه جلوه دادن حقایق را داشته و دروغ‌های بسیار بزرگ وی یادآور تئوریهای تبلیغاتی ارتش نازی و حكومت استالینی است. وی با دروغ‌های بسیار بزرگ قصد وارونه جلوه دادن جنایات ارتش اشغالگر را داشته و گفته‌های وی توهینی به سازمان ملل محسوب می‌گردد و گرنه این جنایتكار سالهاست كه برای مردم آزاده و آگاه دنیا فاقد ارزش و اعتبار بوده و رسوایی وی از حد آگاهی عام گذشته. وی قصد دارد با طرح ادعای بی‌اساس ارتش اشغالگر اسرائیل را تطهیر كرده و قادر به درك نیست كه هیچ انسان آزاده‌ای كه كوچكترین ذره‌ای انصاف داشته باشد فریب وی را نخواهد خورد.
ما ایرانیان یهودی سخنان جنون‌آمیز این جنایتكار جنگی به ویژه اهانت ایشان به اعتقادات مردم جهان و تلاش وی در جهت دروغگویی و تفرقه‌افكنی را شدیداً محكوم می‌كنیم و از سازمان ملل تقاضا داریم كه اجازه ندهد اندك آبروی باقیمانده مجامع بین‌المللی قربانی جنون افرادی نظیر وی گردد.
در پایان جای آن دارد از تلاشهای قابل توجه دولت تدبیر و امید در حل مشكلات مربوط به اقلیتهای دینی تقدیر به عمل آمده و از حمایتهای ریاست محترم مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه قدردانی كنم. از كمیسیون محترم قضائی درخواست می‌نمایم كه در پیگیری طرح ارجاع شده در مورد رسیدگی به تغییر ماده (۸۸۱) قانون مكرر مدنی به تلاشهای خویش مجدانه‌تر ادامه دهند.
در پایان لازم می‌دانم با تبریك مجدد آغاز سال نو عبری به تمامی موحدان راستین جهان به ویژه موكلان شریفم برای مقام معظم رهبری از درگاه خداوند منان طول عمر و سلامت آرزو نمایم.
تعدادی از نمایندگان ـ احسنت، احسنت.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر هم از تشویق همكاران محترم و بنده هم از آقای مره‌صدق از نظر مواضعی كه اعلام كردند تشكر مضاعف دارم. ناطق بعدی را دعوت كنید.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای مره‌صدق، از برادر گرامی جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم مردم شریف فلاورجان دعوت می‌كنم.
موسوی‌لارگانی ـ سر و صدا خیلی زیاد است.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید، (موسوی‌لارگانی ـ سر و صداست) بله، حالا حضرت‌عالی بفرمایید شنوندگان می‌شنوند.
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین»
 درود خدا بر روح پاك خمینی كبیر و یادگارانش و شهدای گرانقدر انقلاب و آرزوی طول عمر بابركت برای پیشوای مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای. پیشاپیش اعیاد ذی‌الحجه به خصوص عیدالله الاكبر عید سعید غدیر خم را گرامی داشته و همچنین سالروز شهادت امام باقر (علیه السلام)‌ را تسلیت عرض می‌نمایم. هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس و دانشگاهها و حوزه‌های علمیه را نیز گرامی می‌داریم.
دو معضل مهم فعلی در سطح كشور اقتصاد و فرهنگ است و هر دو به صورت ویژه مدنظر مقام معظم رهبری است. ایشان در شعار امسال علاوه بر تأكید بر این دو موضوع راه‌حل این دو مشكل را نیز بیان كرده‌اند. برون‌رفت از شرایط فعلی نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی است. با شعار و سیاسی‌كاری و پرداختن به دعواهای جناحی نمی‌توان این مشكلات را حل كرد.
در باب اقتصاد باید عملاً از تولید ملی حمایت شود، اخذ چندباره و سلیقه‌ای مالیات به خصوص مالیات بر ارزش افزوده در مناطق مختلف و فشار شدید سازمان امور مالیاتی به بخش خصوصی به ویژه صنعتگران در تضاد كامل با منویات مقام معظم رهبری در باب حمایت از تولید ملی است.
 از هیئت مذاكره‌كننده ایرانی می‌خواهم تا اصل عزت را نیز در كنار حكمت و مصلحت به صورت ویژه مبنای عمل و گفتار خود قرار دهند. مذاكرات نباید عزت ملت آزاده ایران اسلامی را خدشه‌دار كند. انتظار داشتیم كه رئیس‌جمهور محترم در سخنرانی خود در سازمان ملل پاسخ گزافه‌گوییهای كامرون و اوباما را به صورت محكم و علنی می‌دادند.
و اما بحث اصلی خود را درباره بی‌توجهی به تاریخ و افتخارات و ظرفیتهای فراوان استان اصفهان از سوی مدیران دولتهای چند سال اخیر آغاز می‌كنم. پس از گذشت نزدیك به یك دهه از شروع خشكسالی زاینده‌رود به نظر می‌رسد هنوز مسؤولین كشوری عمق فاجعه و تبعات زندگی‌سوز آن را در پایتخت فرهنگ، صنعت و هنر ایران جدی نگرفته‌اند. گویا مسؤولین كشور در خواب و خیال خود هنوز اصفهان را شهری برخوردار و سرسبز می‌دانند و شاید هنوز نام اصفهان عزیز ما كه می‌آید غرفه‌های خیس سی و سه پل و بوستانهای مصفای حاشیه رودخانه را مجسم می‌كنند. نه برادران! این سالها باید حال و هوای اصفهان را از آه دل كشاورزان شرق و غرب و شمال و جنوب استان شنید و سراغ زنده‌رود زندگی‌آفرین را از عكسهای قدیمی آلبوم پدربزرگها گرفت. آیا این مشقت لایق مردم شهر شهیدان است؟
همزمان با آغاز سال تحصیلی دیگر سرمشق كودكان اصفهانی به جای «بابا آب داد» و «بابا نان داد» تبدیل شده كه «زاینده‌رود آب ندارد، بابا نان». مسؤولین كشور بدانند كه كشاورزان مؤمن، مظلوم و نجیب استان ما هشت سال آزگار است كه چشم به زمین و دست به آسمان دارند. زندگی كشاورزان استان اصفهان بیان‌كننده این واقعیت است كه آنها دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند. آنها با نخوری و نپوشی كل اندوخته‌هایشان را در همان سالهای اول خشكسالی به اتمام رساندند و پس از آن هم به فروش گاو و گوسفند و تراكتور و زمین خود پرداختند.
نمایندگان عزیز!‌ اگر خرازی، ربانی‌پور، همت و كاظمی و بقیه سرداران شهید استان الان بودند اجازه نمی‌دادند تا استانشان از خشكی و دلمردگی تلف شود و اصفهان در برزخ خشكی و بحران آب و هوای آلوده باقی بماند. مردم اصفهان از رسانه ملی نیز به شدت ناراضی هستند. صدا و سیما تصویر روشنی از عمق این زخم كاری نشان نمی‌دهد. مردم دیار سپاهان كه بیشترین بودجه را در میان استانها از تولیدات خود روانه خزانه بیت‌المال می‌كنند و عملاً مالیات آنها مردم چند استان كشور را ارتزاق می‌كند حق دارند كه از این وضعیت موجود ناراضی باشند.
مگر خشكی زاینده‌رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی ضایعه زیست‌محیطی نیست؟ آیا مسؤولین دولتی هنوز چشمشان به عطش ساكنان استان اصفهان روشن نشده است؟ شما مدیرانی كه برای درمان درد مردم مستضعف قسم خورده‌اید می‌دانید كه حدود (۱) میلیون نفر از مناطق غرب و شرق استان شامل شهرهای اصفهان، فلاورجان، خمینی‌شهر، مباركه و نجف‌آباد براثر هجوم همه‌جانبه خشكسالی چاره‌ای جز ترك دیارشان ندارند و بسیاری از آنها به حاشیه‌نشینی و شهرهای بزرگ پناه برده‌اند؟ آیا مطلعید كه روستاهای ما در حال خالی شدن از سكنه است؟ آیا می‌دانید مردم رو به شغلهای كاذب آورده‌اند؟ آیا می‌دانید كه مردم فهیم و نجیب شهرستان من فقیرانه روزگار می‌گذرانند؟ ما در این سالهای اخیر حتی نتوانستیم در افتتاح تونل سوم كوهرنگ هم موفقیتی داشته باشیم. شما نمایندگان عزیز! مطلعید كه آب آشامیدنی كلانشهر اصفهان، فلاورجان و بعضی از شهرستانهای دیگر جیره‌بندی شده است؟ آیا می‌دانید تالاب گاوخونی خشكیده و سوغات تالاب گاوخونی گرد و غبار و نمكی است كه بر سر مردم اصفهان و عن‌قریب به تهران هم سرایت می‌كند؟ آیا اطلاع دارید چاههای استان اصفهان خشكیده و كشاورزان تمام هستی خود را هزینه كرده‌اند، تا (۳۰۰) متر پایین رفته‌اند و به آب نرسیده‌اند؟ برایم زجرآور است كه بگویم كشاورز آبرومند فلاورجانی، قهدریجانی، كلیشاد و سودرجانی، ‌ابریشمی، بهارانی، پیربكرانی و زازرانی كه زمانی با زراعت خود خرج چند خانوار را می‌داده امروز مستمری‌بگیر كمیته امداد است. در سن (۶۰) سالگی با هزار خجالت تحت پوشش كمیته امداد رفته. (بذرپاش ـ‌ خیلی ممنون آقای موسوی، جمعبندی بفرمایید)
جناب آقای دكتر روحانی! مردم استان اصفهان كه نقش تعیین‌كننده‌ای در انتخاب حضرت‌عالی داشته‌اند منتظرند تا شما شخصاً در استان حاضر شوید و از نزدیك این بحران عظیم را ببینید. شاید آنگاه اسم اصفهان را از لیست استانهای برخوردار خارج كنید و به مدیران خود بگویید با اصفهان مهربانانه‌تر عمل كنند. رفتار و روش مدیران شما شایسته مردم شهیدپرور استان اصفهان نیست. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر).
مقام معظم رهبری در مورد اصفهان فرمودند: «یك روز (۳۷۰) شهید را تشییع كردند. خم به ابرو نیاوردند». بماند كه همان روز اعزام به جبهه داشتند، پشتیبانی داشتند و حركت كردند. این خیلی مهم است. امام عزیز ما از این حركت مردم اصفهان تجلیل به عمل آوردند. تعداد شهدای اصفهان در آبان ۶۱ بیش از (۱۰۰۰) نفر است. هزار و اندی شهید در یك ماه. خوب چه كسانی شهید می‌شوند؟ چه كسانی در میدان هستند؟ (نایب‌رئیس ـ وقت شما خیلی گذشته) چه كسانی در میدان خطر هستند؟ همكاران ارجمند! اكنون آیا پاسخ در میدان بودن و شهید دادن همین است؟ آیا این رفتار سزاوار مردم شریف استان اصفهان است؟ (نایب‌رئیس ـ متشكر، ببینید الان به مرز آقای كامران رسیدید) من این نكته را هم عرض كنم و رفع زحمت كنم، افسردگی در میان مردم اصفهان روز به روز در حال تشدید است.
آقای وزیر بهداشت! آیا اطلاع دارید آمار سرطان، آمار ام.اس در استان اصفهان در شهرستان فلاورجان از نرم جهانی بالاتر است و در روستای ونهر حتی بیماران سرطانی و بیماران ام.اسی ركورددار هستند.
والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر، آقای موسوی! خودتان بفرمایید چقدر صحبت كردید؟ من خدمتتان عرض می‌كنم نه دقیقه و (۴۰) ثانیه. از مرز آقای كامران هم گذشتید، بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای موسوی، از ناطق بعدی برادر گرامی جناب آقای محمدجواد كولیوند نماینده محترم مردم شریف كرج و اشتهارد دعوت می‌كنم كه به مدت پنج دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
محمدجواد كولیوند (كرج) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
درود و سلام و صلوات به روح پرفتوح حضرت امام (رحمه الله علیه) بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دعا می‌كنیم برای سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری.
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله اموتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون»
آنانكه در سالهای حماسه و خون در ارتفاعات سر به فلك كشیده غرب و در دشتهای لاله‌گون جنوب و آبهای گرم و نیلگون خلیج فارس ناپیداترین كرانه‌های شجاعت را پیمودند و دورترین قله‌های جسارت را فتح كردند. یاد و خاطره مردان بی‌ادعایی كه پرچم غیرت و مردانگی را در پاسداری از كیان و اقتدار این مرز و بوم برافراشتند و تا پای جان ایستادند گرامی می‌داریم و امیدواریم پرچم این نظام مقدس توسط ولی امر مسلمین به صاحب اصلی آن حضرت بقیه الله الاعظم تقدیم شود.
در روزهای اخیر شاهد رفتار غیرانسانی با ترفندهای شیطانی توسط آمریكای جهانخوار و تعدادی از همدستان آنان در مبارزه‌ای دروغین با گروههای تروریستی كه خود متولد كننده آن بودند هستیم. ملتهای دنیا شاهد رفتاری مضحك و یك روند جنایتكارانه با همدستی برخی كشورهای اروپایی و منطقه خاورمیانه در كشورهای عراق و سوریه هستند. در این روند علاوه بر اینكه برخوردی جدی با گروههای تروریستی نشد بلكه با یك ترفند سیاسی زیرساختهای اساسی كشورهای ذی‌ربط مورد هدف قرار گرفته است. به همه كشورهایی كه در این راستا همدست كشور آمریكا شده‌اند توصیه می‌كنیم هر چه سریعتر راه خود را از ایشان جدا نمایند. چرا كه در ریختن خون مظلومان مطمئناً‌ دامن آن كشورها را نیز خواهد گرفت.
لازم است اشاره نماییم یكی از رفتارهای نامناسب در فضای بین‌المللی مذاكره آقای كامرون نخست‌وزیر كشور انگلستان با ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران بود. همان طوری كه انتظار می‌رفت و عدم اعتمادی كه همواره در طول تاریخ با رفتارهای آنان به وجود آمده است مشاهده شد كه نخست‌وزیر انگلستان در یك اقدام خبیثانه مجدداً رفتار شیطانی خود را به نمایش گذاشت و آن موضوعاتی كه در شأن كشور خود و سایر كشورهای استعماری است را به كشور و مردم شریف ما نسبت دادند. باید اعلام كرد اولاً شما در فضای بین‌المللی قیم مردم و كشورهای دیگر نیستید كه چنین سخن بگویید و ثانیاً ملل دنیا شما و كشور شما را خوب شناخته است و همدستی شما در حمله به كشور سوریه و عراق مشخص كرده است تروریستهای كنونی در امتداد اقدامات و تصمیمات شما اقدام می‌نمایند. پس خود شیطان‌صفت و بزرگ‌تروریست جهان هستید.
از دولت محترم به واسطه رعایت خطوط اصلی نظام و موضعگیری صحیح در مقابل استكبار جهانی تشكر می‌نمایم و انتظار می‌رود در مذاكرات هسته‌ای با جدیت كامل و در مسیر اصلی اهداف نظام نیز اقدام جدی به عمل آورند.
قسمتی از مشكلات استان البرز:
۱ ـ در چندین تذكر مقرر گردید وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای عملیاتی درخصوص اتمام اتوبان شهید همت ارائه دهند كه تاكنون این مهم اتفاق نیفتاده است. درخواست تسریع در این موضوع را داریم.
۲ ـ وزیر محترم نیرو در خصوص تأسیس شركت آب و فاضلاب روستایی تاكنون اقدام عملی انجام نداده‌اند. لذا مجدداً اعلام می‌شود تسریع در تأسیس شركت موصوف از ضروریات استان است.
۳ ـ علی‌رغم اعلام در بودجه سال ۹۲ و ۹۳ تاكنون وزارت نفت شركت گاز استان البرز را مستقل ننموده و نسبت به تأسیس شركت گاز استان اقدام نشده است. مؤكداً‌ این خواسته مطرح و وزیر محترم نفت دستور جدی را صادر نمایند.
۴ ـ تعیین تكلیف نحوه واگذاری معادن به بخش خصوصی یكی از دغدغه‌های كشور است. موانع متعدد دستگاههای ذیربط منجر به بوجود آمدن رانتی بسیار مضحك و سخیف شده است. از وزیر محترم صنعت‌، معدن و تجارت درخواست می‌شود با جدیت وارد عمل شوند و نسبت به رفع این معضل جدی چاره‌جویی كنند.
۵ ـ از دولت محترم تقاضا می‌شود با جدیت در خصوص بحث اشتغال كه یكی از دغدغه‌های جدی كشور در شهرها و روستاها است برنامه‌ای عملیاتی ارائه نمایند.
۶ ـ سهم دولت در قطارشهری كلانشهرها علی‌الخصوص البرز (شهرستان كرج) تأمین نشده است. لازم است تدبیری صحیح در این خصوص توسط دولت ارائه شود. والسلام علیكم و رحمه الله.
دبیر (بذرپاش) ـ‌ با تشكر از جناب آقای كولیوند بابت رعایت وقت، از ناطق آخر برادر گرامی جناب آقای عیسی امامی نماینده محترم مردم شریف گرگان و آق‌قلا دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
عیسی امامی (گرگان و آق‌قلا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم»
هفته دفاع مقدس یادآور خونهای مقدسی است كه در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد. فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت می‌دانستند. وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی‌كنند. ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وامی‌دارد و این پیام بزرگ دفاع مقدس است. هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است. در این مجموعه تابناك درخشنده‌ترین و نفیس‌ترین، نگین گرانبهای یاد و خاطره شهیدان است. آنها جوانان و جوانمردان رشید و پاك‌سرشتی بودند كه با آگاهی و درك بالای خود موقعیت حساس كشور را تشخیص دادند و وظیفه بزرگ جهاد در راه خدا را مشتاقانه پذیرا شدند. هر ملتی كه چنین دلاوران آگاه و شجاعی را در دامان خود پرورده باشد حق دارد به آنان ببالد و آنان را الگوی تربیت جوانان خود در همه دوران بداند. یاد و خاطره دلاورمردان دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای گرانقدر را گرامی می‌داریم.
تذكرم به ریاست محترم جمهور است؛ جناب آقای دكتر روحانی! مستحضرید صندوق توسعه ملی با هدف سرمایه‌گذاری تشكیل شده است كه متأسفانه در چند سال اخیر توفیق چندانی نداشته و بیشتر به صندوق نگهداری منابع تبدیل شده است. در حالی كه این منابع می‌بایست با هدف سرمایه‌گذاری در چرخه تولید قرار گیرد. تولیدی كه امروز تشنه منابع است كه در صورت توزیع درست می‌تواند با حداكثر ظرفیت فعال شود و بخش اعظمی از نیروهایی كه در حالت ركود از بنگاههای اقتصادی خارج شده‌اند برگشت به كار كنند و آن دسته از واحدهایی كه چندین سال در پیچ و خم فرآیند جذب منابع تا یك قدمی آن همانند پتروشیمی گلستان پیش رفتند فرصت جذب داده شود تا هرچه سریعتر وارد چرخه تولید گردند و بخشی از معضل بیكاری و اشتغال كه امروز جزء مطالبات جدی و وسیع مردم به ویژه جوانان چشم‌انتظار فارغ‌التحصیل و همچنین تكلیف دولت و مجلس است فراهم نمایند.
جناب آقای رئیس‌جمهور! اخیراً‌ باخبر شدیم علی‌رغم نیاز جدی دولت محترم به این منابع در شرایط ركود و تدبیر حكیمانه و عادلانه حضرت‌عالی در تصمیمات سال ۹۳ هیئت امنای صندوق برای تعیین تكلیف و توزیع دهها میلیارد دلار در بخشهای مختلف متأسفانه به علت یك اقدام ناشیانه و سختگیرانه در مفاد قرارداد عاملیت بانكها هیچ اشتیاق و استقبالی از این بابت نشان نداده‌اند و هیچ گونه قرارداد عاملیتی تاكنون امضا نشده است. امید است با تدبیر حضرت‌عالی هرچه سریعتر با تعدیل مفاد قرارداد، قرارداد عاملیت بانكها با صندوق توسعه ملی تسریع گردد. در غیر این صورت اقدام مؤثری در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی و تحقق نامگذاری سال ۹۳ كه سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است نخواهیم بود.
تذكرم به وزیر محترم كشاورزی است. جناب آقای مهندس حجتی! مستحضرید امسال میزان آفات در مزارع، محصولات زیادی را از بین برده است. به ویژه محصولات شالی، سویا و پنبه و این امر نگرانیهای زیادی برای كشاورزان ایجاد كرده است. قطعاً به نظر حضرت‌عالی و كارشناسان محترمتان در چنین مواقعی این است كه برای دفع آفات كشاورزان محترم باید از سموم مناسب و باكیفیت استفاده كنند. متأسفانه سمومی كه توزیع شده است (بذرپاش ـ‌ آقای امامی! جمعبندی بفرمایید) هم قیمت بالایی داشت و هم كیفیت آن پایین و نامرغوب بود. بنابراین نتیجه آن در حقیقت زیانی بود به كشاورزان وارد شده و این امر می‌طلبد كه حضرت‌عالی جبران خسارت ناشی از این اقدام را برای كشاورزان از هر محل و منبعی در نظر بگیرید و این جبران را داشته باشید. (بذرپاش ـ‌ خیلی ممنون)
تذكر دیگر من به وزیر محترم نیرو جناب آقای دكتر چیت‌چیان است. جناب آقای وزیر! پتانسیل منابع آبی استان حدود (۵/۲) میلیارد متر مكعب است در حالی كه نیاز آبی آن حدود (۷) میلیارد متر مكعب است. جناب آقای وزیر! در سند چشم‌انداز كشاورزی محور توسعه استان قرار گرفته است و بر همین اساس (۸۱) درصد از منابع آب در حال بهره‌برداری در بخش كشاورزی می‌باشد. با این وجود برای (۲۵۰) هزار هكتار اراضی كشاورزی بیشتر آب تأمین نشده است. بیش از (۴۰۰) هزار هكتار از اراضی مرغوب كشاورزی فاقد آب بوده و به صورت دیمی تحت كشت بهاره انجام می‌شود.
جناب آقای وزیر! در سالهای كم‌آبی خسارت شدیدی به بخش كشاورزی وارد شده است (نایب‌رئیس ـ آقای امامی!‌ وقت تمام شد) كه امسال یكی از آن سالها است. انتظار ما این است كه از آبهایی كه در دستور كار برای انتقال از استان‌های مجاور و بالای دست است تمهیداتی اندیشه شود و همچنین نشستی كه در مجمع نمایندگان استان مصوباتی كه صورت گرفته، آن مصوبات (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) اجرایی شود و النهایه قیافه زشت و در حقیقت موضع‌گیری سخیف نخست‌وزیر انگلیس را از زبان ملت ایران و نمایندگان محترم محكوم می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
 
۵ ـ طرح سؤال آقای نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه از آقای علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی دستور بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی‌مان طرح سؤال همكار محترم جناب آقای قاضی‌پور نماینده محترم ارومیه از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی است، جناب آقای دكتر زارع از كمیسیون اقتصادی گزارش كمیسیون را بفرمایند.
نایب‌رئیس ـ اولاً خیرمقدم عرض می‌كنم جناب وزیر تشریف آوردند، ثانیاً از نمایندگان محترم خواهش می‌كنم اجازه بدهید كه جناب آقای وزیر به گزارش كمیسیون گوش بدهند. آقای سقائی! حضرت‌عالی هم محافظت بكنید خلاصه كسی مزاحم آقای وزیر نشود تا بتوانند نطق را گوش بدهند و ان‌شاءالله برای پاسخ در خدمتشان باشیم، آقای زارع بفرمایید.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون اقتصادی در خصوص سؤال ملی آقای نادر قاضی‌پور نماینده محترم ارومیه از آقای طیب‌نیا وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به مجلس شورای اسلامی
خلاصه سؤال؛
چرا ماده (۸۴) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران دقیقاً اجرا نمی‌شود؟
نتیجه بررسی؛
سؤال آقای قاضی‌پور در جلسه مورخ ۶/۱۲/۱۳۹۲ با حضور آقای طیب‌نیا مطرح گردید، ابتدا آقای قاضی‌پور در توضیح سؤال خود چنین بیان داشت:
۱ ـ چرا ماده (۸۴) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه دقیقاً اجرا نمی‌شود؟
۲ ـ چرا پول صندوق توسعه ملی را بانكها به افراد معرفی‌شده پرداخت نمی‌كنند؟
۳ ـ چرا بانك مركزی نظارت دقیق بر عملكرد اعتبارات صندوق توسعه ملی را ندارد؟
۴ ـ چرا بانك مركزی نسبت به افزایش ذخایر صندوق توسعه ملی، اقدام مؤثر و یا گزارش موانع موجود در ذخیره‌سازی را به مجلس شورای اسلامی ارسال نكرده است؟
۵ ـ چرا بانك‌های عامل از رویه واحدی در مورد نرخ تسعیر ارز برخوردار نبوده و كارمزدهای متفاوتی را مطالبه می‌كنند؟
آقای دكتر طیب‌نیا در پاسخ به سؤال مذكور بیاناتی به شرح زیر بیان داشت:
به لحاظ جایگاه قانونی، صندوق توسعه هیأت‌امنایی دارد كه رئیس آن، رئیس‌جمهور هستند و دبیری آن را نیز معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی به عهده دارد. از نظر قانونی مسؤولیت مستقیمی متوجه وزارت امور اقتصادی و دارایی نیست البته وزیر اقتصاد عضو هیأت‌امنای صندوق است، همان‌گونه كه دو نفر از نمایندگان محترم نیز عضو صندوق هستند كه شركت می‌كنند. مسؤولیت مستقیمی متوجه وزیر اقتصاد نیست و بالعكس.
در بانك ملی رئیس مجمع عمومی وزیر اقتصاد است. در خصوص صندوق توسعه ملی و نحوه اعطای تسهیلات توسط این صندوق بخشی از آن در قوانین مربوطه آمده و بخش دیگر را هیأت‌امنای صندوق توسعه ملی تصمیم‌گیری می‌كند. بانكها نقش عامل را دارند و بر اساس تصمیماتی كه صندوق توسعه ملی اتخاذ نموده عمل می‌كنند مثلاً نرخ سود آنها را هیأت‌امنا تصویب می‌كند. عمده مسؤولیت صندوق در حوزه بانكها است، نظارت بر صندوق به عهده یك هیأت سه نفره متشكل از رئیس دیوان محاسبات، رئیس سازمان بازرسی و رئیس سازمان حسابرسی است كه مرتباً گزارش آن به سران سه قوه ارسال می‌شود.
در آخرین گزارشی كه در پایان شهریورماه ۱۳۹۲ ارائه شد، مجموعاً (۷/۳۴) میلیارد دلار مسدودی صندوق با بانك‌های تجاری است كه عمدتاً به طرح‌های تولیدی تعلق گرفته و به تفكیك هر طرح و بانك مشخص شده است. ارزیابی طرح‌ها به عهده بانكها است. وقتی كه بانك از توجیه اقتصادی آن مطمئن شد، تأیید آن را به صندوق توسعه اعلام می‌دارد. منطقاً بانكها به خاطر سودی كه می‌برند باید به سمت جذب بیشتر این مسدودی بروند. رقم مسدودی صندوق هم به گونه‌ای نیست كه در جای دیگر خرج شود باید با همان نرخ‌گذاری كه توسط صندوق انجام می‌شود، صورت پذیرد. اگر ارزی باشد (۶) درصد و اگر ریالی باشد نرخ آن بیشتر خواهد بود البته باید به مصارفی كه صندوق تعیین می‌كند، تخصیص یابد.
اینكه بانك نخواهد پرداخت كند منطقاً درست نیست چون از این محل سود می‌برد. هر چه زودتر پروژه عملیاتی شود و به مرحله پرداخت رسد و سپس بازپرداخت سود افزایش می‌یابد. این منابع قابل تسری به جاهای دیگر نیست كه بانك بتواند به جاهای دیگر یا عضو دیگر كه سود بیشتر ببرد.
 همان‌گونه كه یادآوری گردید، نظارت خاص صندوق هم به عهده سران دستگاه‌های نظارتی شامل سازمان بازرسی كل كشور، دیوان محاسبات و سازمان حسابرسی است. در حال حاضر بانك‌های سپه، صنعت و معدن و بانك ملت سقفشان پر شده است.
در پایان جلسه آقای قاضی‌پور اعلام نمود كه از توضیحات وزیر قانع نشده است. ضمناً اعضای كمیسیون حیطه سؤال را ملی تشخیص دادند.
رئیس كمیسون اقتصادی ـ ارسلان فتحی‌پور
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، جناب آقای طیب‌نیا بفرمایید در خدمتشان باشیم. همان‌طور كه كمیسیون گزارش داد، قبل از اینكه جناب آقای دكتر شروع بكنند، بالاخره ظاهر قضیه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی می‌فرمایند خیلی از این سؤالات ارتباط مستقیم به وزارت اقتصاد و دارایی ندارد. از یك جهت هم درست است اما بالاخره نمایندگان مجلس هم در رابطه با صندوق توسعه ملی، عملكرد بانكها، عملكرد بانك مركزی سؤال دارند و علاقه‌مندند كه مسائل باز شود. قاعدتاً اگر قرار باشد از دولت سؤالی بشود، اولی وزیر امور اقتصادی و دارایی است كه در بسیاری از اینجاها عضو هیأت‌امنا هستند و حتماً هم مؤثر هستند. بالاخره باید برای تعامل متقابل بین دولت و مجلس یك مقدار تسامح بكنیم، تشكر هم می‌كنیم. جناب آقای طیب‌نیا! در خدمتتان هستیم و استفاده می‌كنیم. مجموعاً هم می‌دانید (۲۰) دقیقه وقت دارید، می‌توانید در یك فرصت یا دو فرصت از آن استفاده بكنید، بفرمایید.
علی طیب‌نیا (وزیر امور اقتصادی و دارایی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین
خدمت نمایندگان محترم ملت و اعضای محترم هیأت‌رئیسه مجلس عرض سلام و ادب دارم.
نایب‌رئیس ـ آقای دكتر! عذر می‌خواهم من (۲۰) دقیقه را اشتباه گفتم مثل اینكه یك ربع وقت دارید همكارانمان به ما اعتراض كرده‌اند. مجموعاً یك ربع، از اول بفرمایید.
طیب‌نیا ـ خوشحالم از اینكه بار دیگر در خدمت شما نمایندگان محترم مجلس هستم. فكر می‌كنم شاید بیش از سایر وزرا این توفیق را داشته‌ام كه با نمایندگان محترم در جلسات كمیسیون و صحن مجلس تعامل داشته باشم. پیشاپیش اعیاد سعید قربان و غدیر را خدمت حضار گرامی تبریك عرض می‌كنم.
ضمن احترام به جایگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی و تأكید بر ضرورت اعمال نظارت بر عملكرد وزرا نكته‌ای را یادآوری می‌كنم. نمایندگان محترم استحضار دارند، پاسخ‌گویی محدود به حوزه وظایف و مسؤولیت‌های اشخاص است. در شرع مقدس اسلام و سایر نظام‌های حقوقی نیز خارج از حوزه اختیارات اشخاص و خارج از حوزه وظایف و مسؤولیت‌ها، جوابگویی منتفی دانسته شده است.
آنچه در اصل (۸۸) قانون اساسی آمده است، مقید‌بودن سؤال به حوزه وظایف وزیر می‌باشد. در مواد (۲۰۸) و (۲۰۹) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نیز در باب سؤال موضوع مقیدبودن به مسؤول‌بودن وزیر در آن موضوع و وظایف وزیر تأكید شده است. سؤالاتی كه تاكنون در صحن مجلس از بنده شده است، ارتباط مستقیم و نزدیك با حوزه مسؤولیت‌ها و وظایف وزیر اقتصاد نداشته است و عمدتاً به دلیل عدم امكان طرح این سؤالات از سایر مسؤولان مطرح شده است.
من فكر می‌كنم عدم امكان طرح سؤال از سایرین مبنای قانونی مناسبی برای طرح سؤال از وزیر نمی‌باشد. در مورد حاضر نیز نمایندگان محترم استحضار دارند كه تركیب مدیریتی و نظارتی صندوق به صورت فرا‌قوه‌ای و مستقل از مراكز تصمیم‌گیری اقتصادی دولت طراحی شده است و وزیر اقتصاد مسؤولیت مستقیم و اختیارات كافی در این حوزه ندارد. با این وجود ضمن تشكر از گزارش بسیار مثبت و سازنده‌ای كه كمیسیون محترم ارائه كرده‌اند و ضمن تشكر از جناب آقای قاضی‌پور كه دغدغه عملكرد صحیح صندوق را به عنوان یكی از اركان اصلی اصلاحات ساختاری كشور بر عهده داشته‌اند و به دلیل احترامی كه نسبت به جایگاه نظارتی مجلس محترم قائل هستم، در جلسه حاضر شدم به عنوان عضوی از دولت در خدمت شما هستم و بعد از طرح سؤال توسط جناب آقای قاضی‌پور مطالب مطرح‌شده را عنوان خواهم نمود.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 با سلام و درود به شهدا، امام شهدا و آرزوی سلامتی برای رهبر عزیزمان و كلیه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی.
آقا امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابیطالب (علیه‌السلام) وقتی كه فضایل متقین را می‌شمارد، می‌فرماید: «روش آنها میانه است» یعنی در اقتصاد روش میانه است كه بین اسراف و تبذیر را انتخاب می‌كند. اگر ما ساز و كاری به عنوان برنامه در وزارت اقتصاد تهیه نماییم و فرهنگ اقتصاد مقاومتی را دنبال كنیم، ملت ما نجات پیدا می‌كند.
امروز اشیاء تجملی در كشور بنیاد همه چیز را می‌زند. ماشین‌های گران‌قیمت خارجی و صدها مسأله دیگر. در روایتی دیگر امیرالمؤمنین می‌فرماید: «سه چیز است كه دوام ندارد» سپس می‌فرماید «ثروت و مال در دست اسراف‌كنندگان».
همكاران محترم! امروز بحث مهمی در مجلس شورای اسلامی مطرح است. ضمن تشكر از جناب آقای دكتر طیب‌نیا كه برای پاسخ به سؤال در مجلس حضور یافته است به استحضار ملت بزرگ ایران اسلامی و نمایندگان آنان در مجلس می‌رسانم كه طبق سیاست‌های كلی برنامه پنجم، مقام معظم رهبری مقرر فرمودند حداقل (۲۰) درصد از منابع صادرات نفت خام و گاز به صندوق توسعه ملی واریز و این منابع برای طرح‌های مولد و زاینده اقتصادی به خصوص بخش خصوصی و تعاونی تسهیلات ارزی داده شود. متأسفانه طبق اخبار و اطلاعاتی كه در اختیار ما قرارگرفته است این صندوق عملكرد قابل‌توجهی نداشته است، نتوانسته است از این منابع به خوبی استفاده كند.
از آقای دكتر طیب‌نیا می‌خواهیم كه توضیح بدهند از ابتدای تشكیل این صندوق تا پایان شهریورماه سال جاری چند میلیارد دلار به این صندوق واریز شده و طی این مدت چند میلیارد دلار و چند میلیارد ریال به طرح‌های دارای توجیه فنی اقتصادی بخش غیردولتی و بخش خصوصی و بخش تعاونی تسهیلات داده شده است. این تسهیلات توسط كدام یك از این بانكها داده شده است؟ به چند تا طرح در كشور داده شده است؟ به تفكیك طرح‌های ارزی ریالی، چند طرح در كشور شروع شده است، این طرح‌ها كجا هستند؟ در مناطق برخوردار هستند یا مناطق محروم و مرزی دورافتاده، كم ‌توسعه‌یافته؟ این طرح‌ها چه تعداد اشتغال جدید تحصیل‌كردگان عزیز را ایجاد نموده است؟ حقیر فكر می‌كنم كار چندان صورتی نگرفته است. اگر اقدامی صورت گرفته است، آمار بدهید چند طرح موفق شده است؟ از تسهیلات ارزی صندوق توسط بانك‌های عامل استفاده می‌كنند، چرا دولت و شخص آقای وزیر به كاركرد صندوق توسعه ملی و كارشكنی بانكها نظارت نمی‌كنید؟ متأسفانه سیستم بانكی با أخذ وثیقه سنگین برخلاف قانون تسهیل كه نباید از مجریان طرح وثیقه خارج از طرح بگیرند، قانون مجلس را زیر پا گذاشته فقط به دنبال منافع خود هستند. عملكرد بانكها دقیقاً شبهه ربوی دارد. آنها با تعیین نرخ سود ثابت به هیچ وجه در سود یا زیان طرح‌ها مشاركت نمی‌كنند. یك وثیقه سنگین سهل‌البیع و یك سود حداقل (۳۰) درصد، (۳۲) درصد، (۳۵) درصد می‌گیرند بعد هم تسهیلات‌گیرنده را به امان خدا رها می‌كنند. اگر غیر از این است، حضرت‌عالی توضیح بدهید با منابع بیش از (۶۰)،‌ (۷۰) میلیارد دلار صندوق توسعه ملی چند طرح در كشور به نتیجه رسیده است؟ چه تعداد از این طرح‌ها به اقتصاد ملی كمك كرده‌اند؟ این طرح‌ها چه تعداد شغل ایجاد كرده‌اند؟ محصولات و تولیدات این طرح‌ها چیست؟
همكاران عزیز! مطمئن باشید عملكرد صندوق توسعه ملی نیز به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار خواهد شد چون هیچ‌گونه دقت و دلسوزی نیست، بانكها مشاركت واقعی ندارند. اینها با عملكرد ربوی فقط به فكر خود هستند. اگر این‌طور نبود و نیست این مانده‌بدهی‌های بانكی از كجا آمده است؟
آقای وزیر! بانكها ضد تولید، ضد اشتغال هستند چرا حضرت‌عالی به عنوان رئیس مجمع عمومی بانك‌های دولت به وظیفه خود عمل نمی‌كنید؟ مگر هیأت‌مدیره و مدیرعامل بانكها را حضرت‌عالی انتخاب نمی‌كنید؟ چرا اینها را رها كردید؟ چرا بانكها پدر اقتصاد ایران را درآوردند؟ كجای دنیا بهره‌ (۳۰) درصد، (۳۵) درصد، (۴۰) درصد وجود دارد؟ شما به عنوان یك اقتصاددان بفرمایید، چند طرح معرفی كنید كه نرخ برگشت سرمایه آنها بیش از (۴۰) درصد باشد؟ با این نرخها سرمایه‌گذاران عزیز ایرانی، تولیدكنندگان زحمت‌كش ایرانی، صادركنندگان ایرانی چگونه باید با رقبای خارجی رقابت كنند؟ علاوه بر آن مردم و اقشار كم‌درآمد و محرومین و كارگران و كشاورزان، مستمری‌بگیران، بازنشستگان، حقوق‌بگیران جزء یعنی كارمندان عزیز ایران چگونه می‌توانند محصولات و تولید آنان را طرح‌هایی با نرخ بهره بانكی (۳۰) تا (۴۰) درصد را خریداری كنند؟
 آقای وزیر! چرا به فكر مردم نیستید؟ چرا به فكر فقیر و فقرا، مستضعفان نیستید؟ چرا هزینه‌ها را كاهش نمی‌دهید؟ چرا منابع موجود صندوق را سریع و دقیق بكار نمی‌گیرند؟
در سال مدیریت جهادی فرمان رهبری، چرا بانكها با مردم برخورد سوداگرانه دارند؟ چرا بانكها مردم را چپاول می‌كنند؟ چرا از جیب ملت به این چپاولگران بذل و بخشش می‌كنید؟ چرا شما به وظیفه قانونی خود عمل نمی‌كنید؟ چرا سرمایه محدود و منابع كمیاب در كشور را به طرح‌های دارای توجیه فنی و اقتصادی داده نمی‌شود؟ چرا تسهیلات به اشخاص اهل داده نمی‌شود؟ چرا زمان در كشور ما علی‌الخصوص در صندوق توسعه ملی و بانكها بی‌ارزش و كم‌ارزشند؟ چرا در دادن تسهیلات طرح‌ها با پیشرفت بالا و سرمایه در گردش در اولویت قرار ندارد؟ چرا به صادركنندگان تسهیلات داده نمی‌شود؟
جناب آقای دكتر طیب‌نیا! ریشه علت اصلی مانده بدهی بانكها از كجاست؟ آیا در این مانده بدهی بانكها بی‌تقصیر هستند؟ اگر بانكها امین و وكیل سپرده‌گذار و شریك تسهیلات ‌گیرنده هستند، كدام یك از بانكها به این وظیفه قانونی، شرعی، عقلی خود عمل كردند؟ چرا بانكها را رها كردید؟ بانك مركزی در این كشور چكار می‌كند؟ آیا بانك مركزی و بانكها در راه‌اندازی تولید و ایجاد اشتغال و كاهش بیكاری و حفظ ارزش پول ملی یعنی ناموس ما و كنترل و كاهش تورم وظیفه‌ای ندارند؟ البته كه وظیفه اصلی آنها و شما این است اگر وظیفه دارید، چكار كردید؟
همكاران عزیز! متأسفانه اقتصاد ایران، اقتصاد بانك‌محور است. این بدبختی عملكرد ربوی و غیرمسؤولانه بانكها به سر مردم آورده است كه تحت نظارت شماست. دولت و وزیر اقتصاد به جای نظارت دقیق و صحیح اسیر قدرت بانك‌های دولتی به خصوص خصوصی شده‌اند. بانكها وزارت اقتصاد و دولت را اداره می‌كنند. ریشه تورم و گرانی و ركود، بیكاری در عملكرد بانكها و ارز حاصل از نفت نهفته است. متأسفانه تورم در اقتصاد ما جا خوش كرده به بیماری مزمن تبدیل شده است، فكر می‌كنم رتبه اول دنیا را داریم.
جناب آقای دكتر طیب‌نیا! با این وضع عملكرد صندوق توسعه ملی و بانك‌های عامل به خصوص بانك مركزی خروج از ركود محال است. بانكها كار نمی‌كنند، مردم را سرگردان می‌كنند. یك وام كه ظرف یك هفته، حداكثر یك ماه باید داده شود بیش از یك سال، دو سال طول می‌كشد، كجای دنیا این‌گونه بی‌رحمانه با مردم برخورد می‌شود؟
همكاران محترم! تا اقتصاد راه نیفتد، تا سرمایه‌گذاری تولید و صادرات راه نیفتد بیكاری، گرانی، فقر از بین نخواهد رفت. متأسفانه دولت‌های ما به نفت‌خواری عادت كرده‌اند. هیچ وقت به فكر راه‌اندازی تولید و درآمد برای مردم و أخذ مالیات از آنها نبوده‌اند‌. حضرت‌عالی كه وزیر دارایی هستید، مالیات هم در حوزه شما است اتكاء به نفت، دولت‌های ما را به یك ارباب تبدیل كرده و دولت رانتی تبدیل كرده است، دولت باید فكر نفت را از سر به در كند. باید تولید راه بیفتد و از سود مالیات گرفته شود. متأسفانه بانكها به فكر مردم و كشور و اقتصاد سالم نیستند. آقای باهنر! بقیه صحبت‌هایم را در مرحله دوم می‌گویم. والسلام علیكم و رحمه الله، یا حسین
نایب‌رئیس ـ ممنون و متشكر، شما هم (۱۰) دقیقه صحبت كردید،‌ پنج دقیقه از وقتتان مانده است. جناب آقای دكتر طیب‌نیا! بفرمایید. جناب آقای دكتر! (۱۲) دقیقه وقت دارید، بفرمایید.
علی طیب‌نیا (وزیر امور اقتصادی و دارایی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من از جناب آقای قاضی‌پور بابت دغدغه ایشان نسبت به مهمترین موضوع در اصلاح ساختار اقتصادی كشور یعنی صندوق توسعه ملی تشكر و قدردانی می‌كنم. همان‌طور كه دوستان مستحضرند صندوق‌های نفتی یا صندوق‌های توسعه در كشورهای مختلف با چند هدف تشكیل شده‌اند.
هدف اول؛ مقابله با بیماری هلندی و وابستگی ساختار بودجه دولت به نفت است كه موجبات تضعیف بخش‌های تولیدی و سركوب بخش صنعت و كشاورزی را در كشورهای مختلف فراهم می‌كند.
هدف دوم؛ تبدیل عواید ناشی از فروش نفت و گاز به ثروت‌های ماندگار، مولد و سرمایه‌های فزاینده.
سومین هدف؛ حفظ سهم نسل‌های آینده از منابع نفت و گاز كه بر اساس رویكرد عدالت بین نسلی اتخاذ می‌شود و نهایتاً كنار گذاشتن حداقلی از موجودی با قدرت نقدشوندگی بالا برای مقابله با تكانه‌های نفتی.
خوشبختانه در ایران هم در قانون برنامه پنجم در ماده (۸۴) بر اساس اهداف مشابه صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده است و بر اساس احكام قانون برنامه در سال پایه حداقل (۲۰) درصد منابع حاصل از صادرات نفت و سایر فراورده‌ها به صندوق واریز می‌شود و در سالهای بعد بر اساس حكم قانونی (۳) واحد درصد به سهم صندوق افزوده می‌گردد. احكام قانونی و اقدامات مندرج در ماده (۸۴) قانون برنامه پنجم مبنی بر ایجاد و فعالیت صندوق با تشكیل اركان قانونی اجرایی شده است. احكام ناظر بر منابع و مصارف صندوق تصویب و ابلاغ شده و در حال اجراست. رئیس هیأت‌عامل صندوق طبق وظیفه گزارش میزان منابع و مصارف و محل مصارف صندوق را به هیأت‌امنا، هیأت نظارت و مجلس شورای اسلامی گزارش می‌نماید.
بر اساس آخرین گزارش ارسالی در فاصله زمانی سال ۸۹ تا پایان مردادماه ۹۳ مجموعاً (۶۸) میلیارد و (۹۲۰) میلیون دلار به صندوق توسعه واریز شده است. در همین مدت در مجموع (۲۳) میلیارد و (۹۸۱) میلیون دلار از صندوق بر اساس مصوبات قانونی برداشت شده است. در پایان مرداد ۹۳ بدون احتساب تعهدات، حدود (۴۳) میلیارد دلار مانده نقدی صندوق است كه اگر تعهدات را به حساب بیاوریم، مانده نقدی حدود (۵/۲۵) میلیارد دلار می‌باشد. با در نظرگرفتن محدودیت‌ها و قیودی كه به لحاظ شرایط محیطی كشور در استفاده از منابع صندوق وجود دارد، منابع و مصارف صندوق در وضعیت مناسبی قرار دارد. سعی شده است با اتكاء به تجارب حاصل از حساب ذخیره ارزی بهترین روش‌ها برای استفاده بهینه از این سرمایه ملی بكار گرفته شود.
تأمین مالی طرح‌های اقتصادی در چارچوب فرایند قانونی مندرج در اساسنامه صندوق از طریق عقد قرارداد عاملیت با بانكها و با رعایت جزء (۳) بند «ی» ماده (۸۴) قانون صورت می‌گیرد یعنی طرح‌ها باید توجیه فنی، اقتصادی و مالی داشته باشند و متقاضیان دارای اهلیت باشند. توجیه فنی، اقتصادی، مالی و اهلیت متقاضیان بایستی توسط بانك عامل احراز گردد. منابع صندوق امانت نسل‌های آینده است. پرداخت عجولانه و غیركارشناسانه باعث اتلاف منابع می‌شود و ما در برابر تاریخ و نسل‌های آینده شرمنده و شرمسار خواهیم بود. بر اساس گزارش ارسالی، عملكرد صندوق تا پایان شهریور سال ۹۳ به شرحی است كه اعلام می‌كنم:
ـ جمع تسهیلات مصوب، (۲۳) میلیارد و (۷۷۱) میلیون دلار.
ـ میزان ارز مسدودشده، (۲۰) میلیارد و (۲۶۵) میلیون دلار.
ـ میزان اعتبارات گشایش‌شده، (۷) میلیارد و (۷۱۱) میلیون دلار.
ـ و مقادیر پرداخت‌شده، (۲) میلیارد و (۵۲۳) میلیون دلار.
پیشنهاد می‌كنم با عنایت به حساسیت و توجه ویژه‌ای كه نمایندگان محترم به حق نسبت به مصارف و چگونگی استفاده از منابع صندوق دارند موضوع در یك جلسه غیرعلنی با حضور مدیرعامل رئیس هیأت‌عامل صندوق توسعه، رئیس كل بانك مركزی و هیأت نظار صندوق توسعه ملی مطرح شود و برخی قیود و محدودیتهایی كه در این زمینه وجود دارد بصورت شفاف با شما نمایندگان عزیز در میان گذاشته شود.
محدودیتها و قیودی كه در این زمینه وجود دارد را به دو دسته می‌شود تفكیك كرد. بخشی از آنها در حوزه تصمیم‌گیری مسؤولین كشور است و ما در داخل كشور می‌توانیم روی این قیود و محدودیتها اعمال سیاست كنیم. وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانك مركزی اعتقاد دارند كه رویه‌ها و شیوه‌های بررسی و پذیرش طرحها و پرداخت اعتبارات باید بازبینی شود و به گونه‌ای روان و تسهیل شده تنظیم شود و به همین دلیل وزارت امور اقتصادی و دارایی با همكاری بانك مركزی در حال بررسی این شیوه‌ها و روشها هستند كه با هماهنگی هیأت‌امناء صندوق بتوانیم ان‌شاءالله این محدودیتها و قیود را برطرف كنیم و اعطاء تسهیلات به صورت روانتر انجام شود. ولی بخشی از محدودیتها و قیود به عوامل محیطی و بیرونی برمی‌گردند كه در جلسه‌ای كه من پیشنهاد دادم قابلیت طرح و رسیدگی را خواهند داشت.
درمورد اعمال نظارت بانك مركزی هم من بایستی اعلام كنم كه براساس مفاد بند «ز» ماده (۸۴) قانون برنامه پنجم نظارت بر عملكرد صندوق از طریق هیأت‌نظارت شامل رئیس سازمان بازرسی كل كشور، رئیس كل دیوان محاسبات عمومی و رئیس سازمان حسابرسی انجام می‌شود. این هیأت موظف است به صورت ماهانه گزارشهای مالی صندوق را رسیدگی كند و گزارش لازم را به هیأت امناء و همینطور مجلس شورای اسلامی ارسال كند كه این كار به صورت منظم در حال انجام است.
درخصوص ذخایر صندوق توسعه هم بایستی توجه داشته باشیم كه قانونگذار مسیری مشخص را در این زمینه پیش‌بینی كرده و منابع تصویب شده در قانون بودجه سنواتی پس از فروش محصول توسط وزارت نفت در بازارهای جهانی و واریز این وجوه به حساب بانك مركزی به صورت مستمر به حساب صندوق توسعه ملی واریز می‌گردد و امكان جابجایی حتی یك سنت از سهم صندوق وجود ندارد و هیأت نظارت هم كه یك تركیب فراقوه‌ای دارد بر صحت این رویه نظارت لازم را اعمال می‌كند.
من می‌خواهم اجازه بگیرم و از این فرصت بدست آمده استفاده كنم و تأكید كنم كه دولت نه تنها در زمینه صندوق توسعه ملی بلكه در سایر زمینه‌ها نیز اصول خدشه‌ناپذیر خود را انضباط و قانونمداری قرار داده است. زمانی كه دولت مستقر شد شرایط كشور بگونه‌ای بود كه توسل به منابع بانك مركزی، توسل به كسر بودجه و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را گریزناپذیر جلوه می‌داد ولی دولت در برابر فشارها و در برابر وسوسه‌ها مقاومت كرد و انضباط مالی و پولی را در دستور كار خود قرار داد. از هرگونه برداشت از منابع پایه‌پولی بانك مركزی اجتناب كرد و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را در دستور كار خودش قرار نداد. سعی كرد از همه ظرفیتهای موجود در اقتصاد كشور به صورت كارآمد استفاده كند و در چارچوب اصول و ضوابط علمی و سیاستهای كلی نظام و قوانین برنامه اقدامات اجرایی خودش را برای احیاء اقتصاد كشور انجام بدهد. ثمرات این انضباط و پایبندی به اصول و قواعد علمی و كارشناسی به تدریج در حال آشكار شدن است.
نرخ تورم از (۴۰) درصد در شهریور ماه سال ۹۲ به (۱/۲۱) درصد در شهریور ۹۳ تقلیل پیدا كرد. تورم نقطه به نقطه از (۶/۴۱) درصد در شهریور ۹۲ به (۴/۱۴) درصد در شهریور ماه سال ۹۳ كاهش پیدا كرد. آرامش در بازارهای مختلف، بازار كالا، بازار پول، بازار ارز، بازار طلا و سایر بازارها حاكم شد و هیجانات و التهاباتی كه همه ما و شما بخوبی از آن آگاهید جای خود را به ثبات و آرامش در بازارهای مختلف داد. خوشبختانه نشانه‌های رونق اقتصادی آشكار شده است. برآوردهای مقدماتی بعمل آمده از رشد تولید در سه ماهه نخست سال‌جاری این معنا را تأیید می‌كند. آمار و اطلاعات حاكی از رشد تولید در كشور در سه ماهه اول سال‌جاری است. (بذرپاش ـ آقای دكتر! خیلی‌ممنون لطفاً جمعبندی بفرمایید)
رشد تشكیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی كه در فصل اول سال ۹۲، منفی (۸/۱۶) درصد بود به مثبت (۷/۵) درصد در بهار سال ۹۳ رسیده است و سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات از منفی (۳/۲۹) درصد به مثبت (۷/۱۷) درصد افزایش یافته است. آمار صادرات كشور حاكی از آن است كه در پنج ماهه اول سال ۹۳، نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان صادرات (۲۱) درصد افزایش یافته و به (۱۹) میلیارد و (۶۳۹) میلیون دلار رسیده است.
ما در حال حاضر در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته‌ایم. غول تورم مهار شده و از تنگنای حضیض ركود خارج شده‌ایم. اما تا موقعیت مطلوب فاصله زیادی داریم. آرمان ما دستیابی به رشد شتابان و پایدار غیرتورمی و عادلانه است. صرف خروج از ركود كافی نیست (نایب‌رئیس ـ آقای دكتر! دیگر وقت تمام شده) باید به رشد شتابان دست یابیم رشدی كه مستمر و پایدار و همراه با عدالت باشد. برای تداوم توفیقات نیازمند وفاق بین همه اركان نظام به ویژه دولت و مجلس هستیم. امیدوارم مسائل حاشیه‌ای ما را از اصل این توفیق و این وفاق بازندارد و همراهی و همكاری مجلس برای دستیابی به اهداف مقدس شرط لازم و ضروری است كه من مطمئن هستم مجلس محترم این همكاری را با دولت خواهد داشت. والسلام‌علیكم و رحمه‌الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر. جناب آقای قاضی‌پور! سه، چهار دقیقه وقت دارید در خدمت شما هستیم، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای باهنر! آقای وزیر تبلیغات خوبی در رابطه با برنامه دولت كردند من تشكر می‌كنم از دولت حمایت كردند ولی با واقعیتها فاصله زیادی دارد. دغدغه نمایندگان بانكها هستند.
جناب آقای طیب‌نیا! من یك بندی می‌خوانم بعد از جلسه صحبت كنیم. بازده بانكها در بورس ایران گاهی به بیش از (۸۰) درصد رسیده در صورتی كه در كشورهای غربی این شاخص به (۱۰) درصد هم نمی‌رسد. چرا در ایران نسبت به سود خالص سالانه به سرمایه بانك، گاهی به (۹۰) درصد هم رسیده ولی در كشورهای غربی این نسبت به حدود (۱۵) درصد می‌رسد؟ واقعاً جای سؤال است كه این بانكهای تجاری ایرانی در چه چیزی سرمایه‌گذاری كرده‌اند كه توانسته‌اند چنین سودی را كسب كنند؟ درحالی كه تولید در ركود است بررسی نشان می‌هد كه بانكها سرمایه خود را از طریق شركتهای واسطه‌ای كه خود تأسیس می‌كنند به بخش ساخت برج و مجتمع‌های تجاری لوكس می‌برند.
آقای وزیر! مجدداً قانون را یادآوری می‌كنم، مقام معظم رهبری كه جانم فدایش باد در ابلاغ سیاستهای كلی در چارچوب سند چشم‌انداز فرموده برنامه پنجم در (۴۵) بند و شامل سرفصل‌های مختلف مشخص نموده. در بند (۲۲) مقام معظم رهبری به صراحت به ایجاد صندوق توسعه ملی و تصویب اساسنامه آن به صورت ماده (۸۴) قانون، در مجلس شورای اسلامی در سال اول برنامه پنجم توسعه اشاره فرموده. براساس برنامه پنجم توسعه مقرر شده كه سالانه حداقل (۲۰) درصد از منابع حاصل از صادرات منابع نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی به صندوق توسعه واریز گردد و سالانه (۳) درصد به این میزان برای ایجاد سرمایه زاینده اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های ماندگار و مولد اضافه شود. صندوق توسعه ملی بعنوان یك اقدام هوشمندانه نقش حساس و تعیین‌كننده‌ای در ایجاد پس‌انداز ملی دارد. فلسفه و طبیعت شكل‌گیری این صندوق ارائه تسهیلات به بخشهای خصوصی، تعاونی، غیردولتی با هدف ارتقاء تولید، رونق فعالیتهای بخش خصوصی و تلاش به منظور سرمایه‌گذاری برای نسلهای آینده، جوانان بیكار است و كاهش وابستگی كشور به نفت و گاز است.
از این رو صندوق توسعه ملی موتور محرك بخش خصوصی برای رشد اقتصاد كشور است همه برنامه‌ها و سیاستهای این صندوق در جهت بهبود فضای كسب و كار، تولید بیشتر و رشد اقتصادی داخلی اتخاذ شده. اما مالكیت و فعالیتهای صندوق توسعه ملی بگونه‌ای بوده كه متناسب با اهداف اساسی و اصلی شكل‌گیری نشده است. گواه حرف من این است كه در حال حاضر نه تنها فضای كسب و كار بهتر و بیشتر نشده بلكه بخش خصوصی و تولید داخلی مد نظر مقام معظم رهبری تحقق نیافته.
بنابراین جهت آشكار شدن دلایل این امر وظیفه می‌دانم برخی از این سؤالات كه آمده مجدداً مطرح كنم؛ چرا بانكها پول صندوق توسعه ملی را به افراد و طرحهای معرفی شده پرداخت نمی‌كنند؟ همكاران عزیز مستحضر هستند كه صندوق توسعه ملی تعداد زیادی از طرحها را در استانهای مختلف كشور تصویب كرده اما مثل برخی از اقدامات دیگر در كشور طرحها تصویب شده اما پول پرداخت نشده یا ناقص پرداخت شده طرحها نیمه‌كاره مانده یا بر اثر جدول زمانی مشخص پرداخت نشده است. در بسیاری از موارد حتی رقمهای پرداختی بطور دقیق ذكر نشده یك شفافیت در ارقام پرداختی وجود ندارد چرا صندوق توسعه ملی براساس چشم‌انداز نتوانسته سرمایه‌گذاری اقتصادی خارجی را جذب و به اقتصاد و تولید داخلی كمك نماید؟ مقصر ضربه‌ای كه به تولید در این زمینه وارد شده كیست؟ در این زمینه باید صندوق توسعه ملی از تجربه صندوقهای مشابه در كشورهای دیگر استفاده می‌كرد.
آقای وزیر! چرا دولت در برخی مواقع از صندوق توسعه ملی برداشت می‌كند و خود بر تورم دامن می‌‌زند؟ عدالت یكی از ابعاد مهم توسعه و پیشرفت است بدون در نظر گرفتن آن، پیشرفت متوازن صورت نمی‌گیرد. سؤال من این است چرا صندوق توسعه ملی نگاه برابر و یكسانی به همه استانها نداشته و ندارد؟ تصمیم‌گیری درباره طرحها بیشتر شخصی و رانتی بوده نه براساس توجیه اقتصادی، اشتغالزایی.
بنابراین با تغییر یك مدیر، استاندار و سایر مسؤولین روند ارائه تسهیلات دچار اختلال و یا قطع می‌شود. چرا بانكهای خصوصی جهت ارائه تسهیلات در نظر گرفته؟ همه دوستان می‌دانند این بانكها فقط و فقط به دنبال اهداف اقتصادی سودآوری و سوداگری خود هستند و مصلحت نظام و مردم را در بسیاری از موارد نادیده می‌گیرند.
از سوی دیگر نظارت بر عملكرد این بانكها در زمینه صندوق توسعه ملی سخت و گاهی غیرممكن می‌شود. از سوی دیگر این بانكها نگاه استراتژیك به برنامه‌های توسعه چشم‌انداز ندارند. حقیر و تعدادی از همكاران زحمتكشم آقای محجوب تهران، آقای دهدشتی آبادان، آقای حاجی‌دلیگانی اصفهان، آقای امیرآبادی قم، آقای آصفری اراك، مجبور شدیم برای روشن شدن عملكرد ارزی و سودگرانه بانكها درخواست تحقیق و تفحص از بانكهای خصوصی داشتیم همه واقعیتها را برای ملت شریف روشن كنیم این كار نظارت شما بود كه... (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون وقتتان تمام شده) آقا! یك لحظه اجازه بدهید سه دقیقه صحبت كردم. (نایب رئیس ـ متشكر).
آخرین عرضم این است، آقای وزیر! بانكها به چه مجوزی چندین شركت اقماری تشكیل داده‌اند پول را در جای دیگر سرمایه‌گذاری می‌كنند؟ آقای باهنر! آقای وزیر باید توضیح می‌دادند این شركتهایی كه بانكها توضیح دادند برای مقابله با اقتصاد مقاومتی است یا نه؟ والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر. جناب آقای قاضی‌پور! در هر صورت سؤال مطرح شد، گزارش كمیسیون را شنیدیم بیانات حضرت‌عالی و جناب آقای دكتر طیب‌نیا را هم شنیدیم. شما الان نظر به رأی‌گیری دارید یا اینكه بگذاریم شما بعداً بحثها را با هم ادامه بدهید.
قاضی‌پور ـ آقای باهنر! (نایب‌رئیس ـ بله) من نیروی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستم، نظام را دوست دارم آن همكاران هم كه با من امضاء كردند ما سربازان ولایت هستیم. از آنجا كه آقای وزیر در سفری به آمریكا كه شیطان بزرگ است و می‌خواهد منافع نظام جمهوری اسلامی، فرمایشات رهبری را آنجا اجراء كند، بخاطر اینكه دلخوش برود با قلبی سلیم برود، بداند نمایندگان دنبال اقتصاد روان، صحیح و سالم با نظر اقتصاد مقاومتی هستند به رأی‌گیری نیاز نیست. به عشق امام حسین، یا حسین.
نایب‌رئیس ـ متشكر، جناب آقای قاضی‌پور قانع شدند و رأی‌گیری منتفی است. خیلی ممنون و متشكر. به هر صورت جناب آقای دكتر طیب‌نیا، دوستان اجازه بفرمایند من واقعاً باز هم تشكر می‌كنم اما جناب آقای دكتر! واقعاً در رابطه با مسائل بانكها و صندوق توسعه نمایندگان هم نظرات دارند هم دغدغه جدی مثل خود دولت دارند و چاره‌ای هم نیست بالاخره اگر در دولت بخواهند بگردند كه از چه كسی بپرسند در هر صورت شما كه وزیر اقتصاد هستید اولی هستید. اگر می‌خواستید جواب ندهید می‌رفتید وزیر امور خارجه می‌شدید، وزیر كشور می‌شدید، جاهای دیگر می‌رفتید. وزارت اقتصاد و دارایی بالاخره این مشكلات را دارد من هم قبول دارم بعضی جاها حضرت‌‌عالی مسؤولیت مستقیم ندارید ولی توقع نمایندگان از شماست كه سیستم بانكی اگر اشكالاتی دارد ان‌شاءالله اصلاح شود.
همین مطلبی كه‌ آخر فرمودند من هم خیلی خوشحال شدم مدتی قبل دولت مصمم شده كه بانكها را از بنگاهداری خلاص كند این بالاخره یك كار اصلاحی جدی است همه نمایندگان انتظار دارند این و امثال این نوع كارهای اصلاحی را ان‌شاءالله داشته باشیم و در دولت یازدهم شاهد آن باشیم. خیلی تشكر می‌كنیم.
 
۶ ـ اعلام وصول طرح اصلاح موادی از قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران با قید یك فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۵۱۱)
نایب‌رئیس ـ ما چند طرح دوفوریتی داشتیم كه می‌خواستیم امروز یكی از آنها را مطرح كنیم متأسفانه نرسیدیم. از آقای عثمانی و جناب آقای مصری باز عذرخواهی می‌كنیم، می‌ماند برای بعد چون الان اصلاً وقت دو فوریت نداریم. دوفوریت حداقل نیم ساعت وقت می‌گیرد. دو مخالف، دو موافق، بنابراین باز می‌ماند برای جلسه بعد. یك فوریت را مطرح می‌كنید؟ اگر می‌خواهید یك فوریت را مطرح كنید، آقای عثمانی توضیح می‌دهند مخالف و موافق هم صحبت نكنند كه رأی‌گیری كنیم، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ من یك جمله توضیح عرض كنم، ایشان دوفوریت اصلاح موادی از قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران را با یك فوریت مطرح می‌كنند و علت اینكه جلوتر مطرح می‌شود این است كه رفتند و از بقیه طراحان طرحهایی كه نوبتشان بود كتباً اجازه گرفتند كه امروز مطرح كنند.
محمدقسیم عثمانی (بوكان) ـ بسم‌الله‌الرحمن الرحیم
همكاران استحضار دارید تداخل كار شوراها با شهرداری‌ها در شهرهای مختلف كشور بر كسی پوشیده نیست و اختیار بی‌حد و حصری كه در قانون برای انتصاب و عزل شهرداران توسط شوراها پیش‌بینی شده و عدم نظارت بر رفتار توسط یك نهاد یا هیأت خاص مشكلات عدیده‌ای را ایجاد كرده بطوری كه حكمت ایجاد شوراها زیر سؤال رفته. اصولاً شوراها مطابق اصل یكصدم قانون اساسی به منظور نظارت تشكیل می‌شوند، نه دخالت. ولی شرایطی كه الان وجود دارد به‌ هیچ‌وجه با آن منویاتی كه در قانون اساسی پیش‌بینی شده همخوانی ندارد. هدف این طرح درواقع زنده كردن روح نظارتی شوراها و حذف نقش دخالتی آنهاست. ملاحظات زیادی در این طرح لحاظ شده كه من از اتاق فرمان خواهش می‌كنم كه اسلایدها را نشان بدهند. ملاحظاتی كه هست یكی اینكه اصول مربوط به شوراها در قانون اساسی رعایت شود، انتخاب شهردار، دولتی نشود، شورا در انتخاب شهردار نقش داشته باشد.
اسلاید بعدی؛ اعتبار شورا در انتخاب و عزل شهردار حدود منطقی پیدا كند، نمایندگان مجلس از طریق هیأت حل اختلاف حوزه خود نقش منطقی پیدا كنند و تعداد اعضاء شورا منطقی شود. این ملاحظات این طرح است.
اسلاید بعدی بی‌زحمت، در ماده (۱) تعداد اعضاء اصلی و علی‌البدل شورای شهر پیش‌بینی شده. ‌می‌دانیم تعداد اعضای شورای شهر وقتی اضافه شده هم انسجام را از بین برده هم هزینه‌های زیادی را به منابع شهرداری وارد می‌كند. پیشنهادی كه شده این است كه؛
برای شهرهای تا (۵۰) هزار نفر، (۵) نفر عضو داشته باشیم.
برای شهرهای (۵۰) هزار تا (۲۰۰) هزار نفر (۷) نفر.
 برای شهرهای با جمعیت (۲۰۰) هزار تا (۱) میلیون نفر، (۹) نفر.
برای شهرهای با جمعیت بیش از (۱) میلیون نفر، (۱۱) نفر.
شهر تهران هم (۱۵) نفر بشود.
اسلاید بعدی بی‌زحمت، در ماده (۲) فرآیند پیشنهادی برای انتخاب شهردار تعریف شده.
اسلاید بعدی؛ فرآیند انتخاب شهردار اینطوری شده كه هیأت‌ حل اختلاف شهرستان، نه آن هیأتی كه الان هست در ماده (۴) تغییر پیدا كرده. هیأت حل اختلاف شهرستان سه گزینه را به شورای شهر پیشنهاد می‌دهد، شورای شهر یكی از آن سه گزینه را تأیید می‌كند و استاندار برای مدت (۴) سال حكم شهردار را می‌زند یعنی پیشنهاد دهنده یك هیأتی است كه در ماده (۴) آنجا عرض كردم در شهرستان این هیأت متشكل از فرماندار، نماینده مجلس، رئیس دادگستری، رئیس شورای شهرستان و یك نفر به تشخیص شورای تأمین شهرستان است. این در مورد شهرستانها.
اسلاید بعدی؛ در مركز استان، هیأت حل اختلاف استان سه گزینه را پیشنهاد می‌دهد و شورا یكی از آن سه گزینه را انتخاب می‌كند و وزیر كشور هم حكم می‌زند.
اسلاید بعدی در مورد تهران است كه در تهران هیأت حل اختلاف استان هیأت حل اختلاف مركزی است كه پیشنهاد می دهد. اگر شورا هیچكدام از این سه گزینه را تأیید نكرد موضوع می‌رود هیأت حل اختلاف و هیأت حكم می‌كند كدامیك از سه گزینه بعنوان شهردار معرفی شود.
اسلاید بعدی؛ ماده (۳) استیضاح شهردار است. در شرایط فعلی می‌دانید شورا می‌تواند استیضاح را انجام بدهد بلافاصله با استیضاح شهردار، شهردار را عزل كنند یعنی شهرداران امنیت شغلی ندارد و هر چه شوراها گفتند ولو اینكه غیرقانونی باشد یا باید تن بدهند یا باید تن به استیضاح بدهند. اینجا فرآیند اینطوری است اگر ایرادی به كار شهردار گرفته شد با تصویب شورا، رئیس شورا مكاتبه كند با شهردار اگر شهردار مفاد را اجراء كرد كه فبها اگر اجراء نكرد تذكر توسط رئیس شورا داده می‌شود.
اسلاید بعدی؛ اگر به تذكر توجه نشد سؤال مطرح می‌شود، وقتی سؤال مطرح شد، شهردار موظف است بیاید در محل شورا پاسخ بدهد، اگر پاسخ قانع‌كننده بود كه موضوع منتفی است اگر موضوع قانع‌كننده نبود، یك اخطار یا یك كارت زرد به شهردار می‌دهند درست چیزی كه در مورد وزراء است. وقتی كه كارت زرد گرفت اسلاید بعدی نشان می‌دهد كه اگر شهرداری در یك‌سال شمسی بیش از سه اخطار گرفت استیضاح شهردار مطرح می‌شود، استیضاح یا با این شیوه یا با امضاء دوسوم اعضاء شورا امكانپذیر است.
اسلاید بعدی؛ استیضاح باید در محل فرمانداری یا استانداری یا وزارت كشور باشد. در شهرستان با حضور فرماندار در مركز استان با حضور استاندار...
نایب‌رئیس ـ آقای دكتر! حدود (۲۰) ثانیه وقت دارید، یك كم در مورد فوریت هم صحبت كنید شما در مورد كلیات خوب صحبت كردید.
عثمانی ـ چشم آنرا هم عرض می‌كنم. در ادامه، اسلاید بعدی؛ پس از توضیحات شهردار در غیاب شهردار رأی‌گیری می‌شود با رأی سه چهارم استیضاح بعنوان مصوبه می‌رود به هیأت حل اختلاف مربوطه (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر) هیأت حل اختلاف مربوطه در شهرستان هیأت اختلاف شهرستان است در استان مربوط به استان است در مركز هم هیأت مركزی است.
آقای مهندس باهنر! نكته مهم این است كه هیأت حل اختلاف از این به بعد در خود شهرستان تشكیل می‌شود با حضور فرماندار بعنوان رئیس، نماینده مجلس، (نایب‌رئیس ـ متشكر، دیگر وقتتان تمام است) رئیس دادگستری.
آقای مهندس باهنر! فوریتش هم این است كه هیچ شهرداری الان امنیت شغلی ندارد نمی‌داند امشب برایش طوماری می‌نویسند، صورتجلسه‌ای می‌كنند عزلش می‌كنند، یا نه؟ از این فوریت بیشتر به نظرم چیزی نمی‌رسد. خیلی متشكرم.
نایب‌رئیس ـ متشكریم مخالف می‌خواهد صحبت كند؟ اگر صحبت نكنند ما رأی‌گیری كنیم. حضار ۲۰۰ نفر، پیشنهاد یك فوریتی طرح اصلاح موادی از قانون شوراها مطرح است عزیزان رأی خودشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد. متشكر.
 
۷ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ جناب آقای سبحانی‌نیا! تذكرات شفاهی را اعلام كنید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكرات شفاهی همكاران محترم، جناب آقای محمدصالح جوكار نماینده محترم یزد و صدوق بفرمایید.
محمدصالح جوكار (یزد و صدوق) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای مهندس باهنر! تذكر اولم به وزیر محترم امور خارجه است. ما بارها از تیم مذاكره‌كننده در چهارچوب رعایت خطوط قرمز هسته‌ای براساس سه اصل عزت، حكمت و مصلحت حمایت كردیم. مردم عزیز ما به این تیم اعتماد كردند اخیراً خبرهایی منتشر شده و فیلم‌هایی بر روی سایت‌های مختلف قرار گرفته كه نگرانی‌هایی ایجاد كرده. آقای ظریف در پاسخ به هاله اسفندیاری كه از طریق ویدئو كنفرانس در شورای روابط خارجی آمریكا گفتاری دارد به این مضمون كه اگر مانند گذشته توافق صورت نگیرد چند وقت دیگر انتخابات پارلمان است رقیب ما به پیروزی می‌رسد. در سال ۸۴ هم همین خبر را داشتیم در حاشیه مذاكرات هسته‌ای آقای ظریف به آقای البرادعی رئیس وقت آژانس بین‌المللی هسته‌ای این‌طور گفته می‌شود كه اگر غرب با ما توافق نكند رقیب ما انتخابات را می‌برد. ما قرارمان این بود كه تیم مذاكره‌كننده پیرامون تأمین منافع ملی مذاكره كند نه برای نتیجه‌گیری در انتخابات و موفقیت در انتخابات آینده، آقای وزیر محترم من خدمت‌شان عرض كنم اگر این اخبار صحت ندارد چرا تاكنون تكذیب نشده و اگر صحت دارد چرا منافع ملی باید پای منافع حزبی مورد ذبح قرار بگیرد؟
تذكر دوم به وزیر محترم راه و شهرسازی است. ناوگان ریلی فرسوده و غیراستاندارد مسافری كشور پاسخگوی مردم عزیز ما نیست و در شأن مردم ما نیست. در رابطه با نقص فنی قطار تهران ـ سده ـ یزد ـ تهران در یك سال گذشته بارها دچار نقص فنی شده و علاوه بر تأخیرهای زیاد مردم را در بیابان بدون ارائه خدمات پیاده كردند. انتظار می‌رود كه سریعاً به این موضوع رسیدگی بشود. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر).
تذكر سوم به وزیر محترم كشور است. اتباع خارجی غیرمجاز در كشور كه جمعیتی معادل دو برابر اتباع مجاز را تشكیل می‌دهند متأسفانه بخش مهمی از ناهنجاری‌های اجتماعی ـ فرهنگی و عوامل شكل‌گیری ناامنی در جامعه ما مربوط به این اشخاص است. برای مردم مؤمن ما مشكلات جدی ایجاد كردند. وزارت كشور علاوه بر اینكه اشرافیت كامل بر اسكان و فعالیت آنان ندارد آمار دقیقی هم از این مهاجرت‌های... (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون، وقت‌تان تمام است) ندارد.
طرح بازگرداندن اتباع خارجی نیز هیچ‌گونه كارآمدی نداشته و روز به روز بر تعداد این افراد افزوده می‌شود. انتظار داریم كه قبل از هر گونه اتفاقی وزیر محترم كشور تدابیر لازم برای مدیریت صحیح اتباع خارجی اتخاذ كند. والسلام
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ متشكر، خیلی ممنون، جناب آقای رحمت‌اله نوروزی نماینده محترم علی‌آبادكتول بفرمایید.
رحمت‌اله نوروزی (علی‌آبادكتول) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكرم به ریاست محترم جمهور جناب آقای دكتر روحانی، ضمن تشكر و قدردانی از جناب آقای نوبخت و آقای دژپسند برای حضور در مناطق سیل‌زده استان گلستان خصوصاً‌ شهرستان علی‌آبادكتول و بخش كمالان و جناب آقای محسنی‌اژه‌ای دادستان وقت كل كشور. اما متأسفانه از (۱۳۴)‌ میلیارد تومان رقمی برای شهرستان علی‌آبادكتول به صورت جدول (۱۲ـ۱۰) در نظر گرفته نشده است. ما در ردیف جدول (۱)، (۲)، (۳) تا ردیف (۱۱) به صورت گلوبال در نظر گرفته شده و در بخش‌های مختلف شهرستان آسیب دیده. هم محصولات كشاورزی، هم راه‌ها، تأسیسات زیربنایی و واقعاً به مصوبه دولت انتقاد داریم تشكر می‌كنم از جناب آقای جهانگیری محبت كردند، وقتی را دادند، ۳۱/۶ خدمت‌شان رسیدیم اما هنوز این مصوبه اصلاح نشده. انتظار داریم هم از جناب آقای دكتر روحانی هم از جناب آقای دكتر نوبخت با توجه به اینكه در منطقه حضور داشتند، دستگاه‌های اجرایی را خواستند. گزارش كار كارشناسی انجام دادند بیایند به نظر كارشناسی مدیران استان احترام بگذارند توزیع اعتبارات، اختصاص اعتبارات ناعادلانه نباشد، بخشی‌نگری در استان نباشد ما اعتقاد داریم همه مناطق سیل‌زده همه جاهایی كه آسیب‌دیده شده باید دیده شود. انتظار ما از دولت است، دولت تدبیر، دولت امیدی كه كارهایش را منطبق بر اساس مسائل كارشناسی دارد. ما انتظار داریم تذكر داریم جدی وارد بشوند. وزارت جهاد كشاورزی بیاید با توجه به آسیب‌هایی كه داشته ما خسارت سیل‌مان در حوزه كشاورزی، وزارت راه و شهرسازی.
تذكرم به جناب آقای آخوندی حركتی از سوی وزارت راه و شهرسازی تا به حال انجام نشده محور (۱۴) روستا از رحمت‌آباد، محمدآبادكتول، تا سیامرزكوه كاملاً آسیب‌ دیده. پل‌های ارتباطی آسیب دیده از ۸/۳ دولت و مجموعه وزارتخانه‌ها تا به حال یك اقدامی انجام ندادند، انتظار دارم جناب آقای رئیس‌جمهور در جلسه آتی هیأت محترم دولت رسیدگی ویژه و عاجلی را دنبال كنند.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ ان‌شاء‌الله متشكر، جناب آقای غلامحسین شیری‌علی‌آباد نماینده محترم هشترود، چاراویماق بفرمایید.
غلامحسین شیری‌علی‌آباد (هشترود و چاراویماق) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام و عرض ادب خدمت همكاران عزیز و بزرگوار. تذكر من در ارتباط با موضوع توأم با تشكر و تذكر هر دو است. از وزرای محترم راه و شهرسازی و بهداشت و درمان از بابت تجهیز، اتمام و افتتاح بیمارستان چاروایماق كه با حضور جناب آقای نوبخت انجام گرفت، تشكر می‌كنم. اما تذكر اینكه این بیمارستان نیروی متخصص، كادر اداری و بهداشتی را هنوز نتوانسته استخدام كند. خواهشمند است كه دستور فرمایند تا كادری آماده برای خدمت به مردم ان‌شاء‌الله استخدام و به كار گرفته شود.
تذكر دوم من، تذكر نیست، یك استغاثه است، «من سمع ینادی یا للمسلمین فلم یجبه‌ فلیس بمسلم» وزارت كشاورزی، بانك كشاورزی، معاونت راهبردی، ریاست محترم جمهور، همه عزیزان، در منطقه ما خشكسالی كمر كشاورزان را شكسته است. همه كشاورزان الان فصل سال جدید زراعی رسیده برای بذر، برای كشت پاییزی چیزی ندارند، مطالبات‌شان را بانك‌ها می‌طلبند. تمدید و دادن خسارت به تعویق افتاده است. اگر با چنین روندی برود دوباره مهاجرت به شهرهای بزرگ تشدید خواهد شد. از معاونت محترم ریاست جمهوری، از وزارت كشاورزی، عاجزانه خواهشمندم كه تمدید وام‌های كشاورزان را و دادن خسارت به خشكسالی و سیل‌زدگان و سرمازدگان را تسریع ببخشند و اگر مقدور است برای كشت پاییزی وام‌هایی در اختیار كشاورزان عزیز قرار بدهند تا بتوانند كشت پاییزی را انجام بدهند.
مطلب بعدی؛ راه‌های روستایی است از وزارت راه و شهرسازی و مخصوصاً بخش راه‌های روستایی خواهشمندم علی‌رغم اینكه معاونت محترم وزیر از نزدیك منطقه را بازدید كرده، دستوراتی دادند، اما پروژه مسیر قرمز باغ هنوز تعطیل است و سال‌های سال است كه مردم این راه دارند جان می‌دهند و تلفات جانی دارد از معاونت محترم وزیر خواهشمند است كه پروژه قرمزباغ را ان‌شا‌ء‌الله پیگیری كنند.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ خیلی متشكر، جناب آقای سیدمحمدعلی موسوی نماینده محترم خدابنده بفرمایید.
سیدمحمدعلی موسوی (خدابنده) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با اغتنام از فرصت كمی كه در اختیار دارم به بعضی از مشكلاتی كه در شهرستان خدابنده وجود دارد و مردم منطقه از آن رنج می‌برند اشارتی داشته باشم.
۱ـ از وزیر محترم نیرو به جد می‌خواهم حاتم‌بخشی از سد تالوار را كنار بگذارد و نسبت به تأمین آب شرب و صنعت و (۴۵) هزار هكتار زمین كشاورزی بخش گرماب شهرستان خدابنده از سد تالوار كه به همین منظور تأسیس گردیده اقدام نماید شاید كه جلوی مهاجرت مردم از این منطقه به شهرهای دیگر گرفته شود در كجای دنیا دیده شده، سدی را یك استانی تأسیس كند از نظر اعتبارات، از نظر اجرایی، از نظر مدیریت، از نظر سیاست‌گذاری استان‌های دیگر بیایند حتی سهمی بسیار بسیار ناچیزی را هم به همان استان اولیه و مجری طرح قائل نشوند، خدا را خوش نمی‌آید و باید دولت جلوی این ظلم را كه ظلم فاحشی است بگیرد كه نظام، نظام آمریكایی نیست كه ضعیف پایمال بشود.
۲ ـ با توجه به وضعیت بسیار نگران‌كننده راه‌های اصلی و روستایی شهرستان خدابنده از حیث خرابی آسفالت از وزیر محترم راه و شهرسازی تقاضا می‌شود نسبت به مرمت و روكش آسفالت محورهای محمودآباد و نوربهار، زرند و آق‌بلاغ، محور زاغج و كهلا، بزینه‌رود و گرماب به شهرستان خدابنده و همچنین سرعت بخشیدن به تكمیل طرح چهاربانده شدن محورهای سلطانیه، قیدار و كبودرآهنگ و نیز تكمیل كمربندی شهر قیدار اقدامات شایسته را معمول فرمایند. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر).
۳ ـ از وزیر محترم كشور می‌خواهم نسبت به ارتقاء مراكز بخش‌های گرماب بزینه‌رود و سجاس‌رود و روستاهای دوتپه، محمودآباد و كهلا كه سال‌هاست مردم در انتظار ارتقاء آنها هستند بذل توجه بفرمایند.
در خاتمه سفری كه رئیس محترم جمهور به استان زنجان در آینده نزدیك خواهند داشت، پیشاپیش مقدم‌شان را گرامی می‌دارم. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ متشكر، آخرین نفر جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان هستند، بفرمایید.
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر اول من به وزیر محترم آموزش و پرورش در مورد معلمین شركتی، پیش‌دبستانی و حق‌التدریس است با توجه به اینكه این عزیزان چندین سال است برای شما كار كردند الان به جای آنها از بازنشستگان دارید استفاده می‌كنید كه این دور از مروت است.
تذكر دوم در مورد بازنشستگان صنعت فولاد است، هر چند كه نمایندگان هر روز دارند تذكر می‌دهند؛ ولی به نتیجه نرسیده من خواهشم این است كه كمك كنید این بازنشستگان صنعت فولاد برای یك بار كارشان حل بشود.
تذكر بعدی به وزیر تعاون در مورد بالا بودن آمار بیكاری در شهرستان فلاورجان است كه بالای (۲۵) درصد جوانان این شهرستان جدای از كشاورزانی كه به خاطر خشكسالی بیكار شدند، آمار بیكاری شهرستان از نرم كشوری حتی بیشتر از دوبرابر است.
تذكر به وزیر راه و شهرسازی هم در رابطه با ورودی شهرستان فلاورجان كه شما بازدید كردید ولی تا الان هیچ‌گونه عملیاتی صورت نگرفته همچنین یكی از همكاران عزیز از استان‌های شمالی هم فرمودند در رابطه با آزادراه تهران ـ شمال به وزیر راه و شهرسازی این تذكر را بدهیم.
تذكر به رئیس محترم مجلس و وزیر كشور، جناب آقای لاریجانی! (۱۶۰) نفر از نمایندگان به شما نامه نوشتند درخواست لغو مصوبه دولت در مورد تقسیمات كشوری شدند؛ ولی متأسفانه ترتیب اثر داده نشد ما خواهش‌مان این است كه به احترام این (۱۶۰) نماینده این كار صورت بگیرد.
آخرین تذكری كه دارم به وزیر نیرو تذكر جدی می‌دهم كه از خروج آب از استان اصفهان جلوگیری شود اگر تصمیم گرفتید كه آب از اصفهان به استان‌های دیگر بفرستید با توجه به اینكه بزرگ‌ترین مشكل خود استان‌ اصفهان بحث كم‌آبی است شما به چه حقی می‌خواهید آبی كه در استان اصفهان است به استان‌های دیگر ببرید.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ ممنون، كتبی‌ها برای بعد بماند.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، بله، كتبی‌ها برای فردا بماند.
۸ ـ اعلام وصول (۵) فقره سؤال
نایب‌رئیس ـ جناب آقای صادقی اعلام‌ وصولی داریم، بفرمایید.
دبیر (صادقی)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ـ سؤال ملی پنج نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم اطلاعات درخصوص انتشار مذاكرات فی‌مابین وزیر اطلاعات و معاونین وی در مجلس در برخی از رسانه‌ها اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی شش نفر از نمایندگان محترم تهران از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص میزان و نحوه پرداخت یارانه به رسانه‌ها اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای بذرپاش نماینده محترم تهران از وزیر محترم اقتصاد درخصوص آخرین وضعیت درآمدهای مالیاتی در سال ۹۳ اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای قاضی‌پور نماینده محترم ارومیه از وزیر محترم نفت درخصوص اینكه دلیل عدم برداشت از لایه‌های نفتی مشترك پارس جنوبی و علت فروش نفت با مهلت بازپرداخت طولانی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای كارخانه نماینده محترم همدان از وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص فقدان مدیریت هماهنگ و هدفمند برای كمك به حل معضل بیكاری اعلام وصول می‌شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر، اعلام وصول طرح داریم، بفرمایید.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ طرح صیانت از حریم عفاف و حجاب كه به امضای...
نایب‌رئیس ـ آقای بذرپاش! مراحلش را طی كند، بعد اعلام وصول كنید.
ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
 نایب‌رئیس ـ جلسه آینده، چهارشنبه نهم مهرماه ساعت (۸) صبح دستور هم ادامه دستور هفتگی است، ختم جلسه را اعلام می‌كنم.
(جلسه ساعت ۱۲:۰۶ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۹ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن
۱۶۵
اقتصادی
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسات ۳۴، ۷۶،۱۷۴، ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۸، ۱۸۹، ۱۹۰، ۱۹۱، ۱۹۳، ۱۹۴ (ارجاع به كمیسیون) و ۲۴۰، ۲۴۱، ۲۴۲، ۲۴۳ و ۲۴۴ در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
ب ـ فهرست سؤال مطرح شده
عنوان
اعلام وصول
شماره و تاریخ  چاپ گزارش
كمیسیون گزارش‌دهنده
توضیحات
سؤال ملی درخصوص اینكه چرا ماده (۸۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران دقیقاً اجرا نمی‌شود
جلسه ۲۱۷
شماره (۶۷)
 ۷/۷/۹۳
اقتصادی
 
اقناع نمایندگان سؤال كننده
به علت تعهد وزیر
ج ـ فهرست طرح اعلام وصول شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
كمیسیون فرعی
امضا كنندگان
طرح اصلاح موادی از قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران
۵۱۱
شوراها و امور داخلی كشور
امنیت ملی و سیاست خارجی، برنامه و بودجه و محاسبات و قضایی و حقوقی
عثمانی، شکری، آقائی، جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، خدائی‌سوری، بت‌کلیا، بگلریان، سالک‌کاشانی، بزرگواری، بائوج‌لاهوتی، مقیمی، عبداله‌زاده، میرمرادزهی، تاج‌گردون، پیرمؤذن، الیاس طاهری، سلیمان عباسی، نبی‌اله احمدی، مفتح، سیدعبدالکریم هاشمی، آریائی‌نژاد، جدگال، علی‌محمد احمدی، کاشانی، مروی، کارخانه، شهریاری، سیدعلی طاهری، دارایی، صالحی‌نسب، علی‌ محمدی، علیرضا خسروی، عزیزی‌فارسانی، سیدهادی حسینی، احمدی‌لاشکی، غضنفرآبادی، ناصری، نعمتی، مرادی، بیگی‌ئیلانلو، خضری، زمانیان‌دهکردی، نیازآذری، عبدالرضا عزیزی، جلیلی، سیدراضی نوری، قائیدرحمت، عاشوری‌قلعه‌رودخانی، برومندی، فیروزی، محمد علی‌پور، خسته‌بند، رحیم زارع، یوسفیان‌ملا، فتح‌اله حسینی، فریدونی، پاپی‌زاده ‌بالنگان، امیرآبادی‌‌فراهانی، محمدصادقی، موسی احمدی، منظری‌توکلی، پژمانفر، موسوی‌لارگانی، جعفرپور، سبحانی‌فر، عباس رجائی، حسین امیری، منصوری‌آرانی، ایرانپور، نوباوه‌وطن، شریعتی، انصاری، غلامرضا نوری، قاسم عزیزی، سعدون‌زاده، سلطانی‌صبور، شوهانی، بیگلری، آرامی، کریمی‌قدوسی، کمال علی‌پور، بشیری، کائیدی، چهاردولی، کامران‌دستجردی، تمیمی، عابد فتاحی، آصفری، آذین، اسدالهی، خصوصی‌ثانی، قوامی، دوگانی‌آغچغلو، افضلی‌فرد، حسین فتاحی، صابری، شفیعی، فیاضی، ندیمی، میرگلوی‌بیات، نوروزی، نگهبان‌سلامی، زاهدی، کوثری، ملکشاهی، سیدشکرخدا موسوی، خجسته، سیدبهلول حسینی، محمدرضا امیری، آقاجری، سامری، حسینی‌صدر، سادات‌ابراهیمی، علوی، شجاعی‌کیاسری، قره‌سیدرومیانی، جوکار، عثمان احمدی، نادران،  قادرمزی،  کولیوند، صادقی، دهقانی‌نقندر، سبحانی‌نیا، علیلو، سقائی، بیاتیان، تأمینی‌لیچائی، محبی، عیسی‌زاده، مطهری و عبدالكریم حسین‌زاده
د ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
عنوان
وزرای مورد سؤال
سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص انتشار مذاكرات فی‌مابین وزیر اطلاعات و معاونین وی در مجلس در برخی از رسانه‌ها
اطلاعات
(سیدمحمود علوی)
حمید رسایی، سیدمحمود نبویان، نصرالله پژمانفر،
علی اصغر زارعی  و مهدی كوچك‌زاده
(تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)
سؤال ملی درخصوص میزان و نحوه پرداخت یارانه به رسانه‌ها
فرهنگ و ارشاد اسلامی
(علی جنتی)
سیدمحمود نبویان، مهرداد بذرپاش، علی‌اصغر زارعی، حسین نجابت، محمد سلیمانی و مسعود میركاظمی
(تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)
سؤال ملی درخصوص آخرین وضعیت درآمدهای مالیاتی در سال ۹۳
اقتصادی و دارایی
(علی طیب‌نیا)  
مهرداد بذرپاش  
(تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)  
سؤال ملی درخصوص دلیل عدم برداشت از لایه‌های نفتی مشترك پارس جنوبی و علت فروش نفت با مهلت بازپرداخت طولانی
نفت
(بیژن نامدارزنگنه)
نادر قاضی‌پور
  (ارومیه)
سؤال ملی درخصوص فقدان مدیریت هماهنگ و هدفمند برای كمك به حل معضل بیكاری
تعاون، كار و رفاه اجتماعی
(علی ربیعی)
ابراهیم كارخانه
(همدان و فامنین)
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست وچهل و پنجم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها  ۵۰۸
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۵۱
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۹
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۴
ـ
۳
۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۸
۱۴
۶۷
۲۸۹
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۲
ـ
۱۳
۱۵
بایگانی شده
۷۳
۴
۷
۸۴
جمع كل
۳۵۱
۱۸
۱۳۹
۵۰۸
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۹۱
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۲۱
۲
۷
تحت بررسی
۱۲۶
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۴
۲
۲
جمع كل
۱۹۱
۴
۱۸


نام
پست الکترونيک
پيام شما