آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۲۰
بازديد روز قبل: ۲۳۱
بازديد هفته: ۲۷۶۶
بازديد ماه: ۷۰۲۱
بازديد کل: ۶۲۸۱۸۴۶
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
۱۹۱ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۴۴) - دوره نهم ۰۶/۰۷/۱۳۹۳


 
 
جلسه دویست و چهل و چهارم (۲۴۴)
 
۶ مهر ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۳ ذی‌الحجه ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ تسلیت نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی و سیدمحمدمهدی پورفاطمی نماینده دشتستان
۴ ـ ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن (ثبت ۱۶۵)
۵ ـ انتخاب آقایان: رمضانعلی سبحانی‌فر و محمد حسن‌نژاد به عنوان ناظر در هیأت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاههای دولتی به بخش غیردولتی
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: علی‌اكبر آقائی‌مغانجوقی، مصطفی افضلی‌فرد، عباس فلاحی‌باباجان، موسی‌الرضا ثروتی و احمد امیرآبادی‌فراهانی
۷ ـ انتخاب آقایان علیرضا زاكانی و سیدمحمدحسین میرمحمدی جهت عضویت در كمیسیون صدور پروانه جهت متقاضیان و نظارت بر فعالیت گروه‌ها
۸ ـ اعلام وصول طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش ‌و پرورش با قید دوفوریت و تصویب یك‌فوریت آن (ثبت ۵۱۰)
۹ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص قدردانی از مواضع رئیس‌جمهور محترم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورك و محكومیت اظهارات سخیفانه نخست‌وزیر انگلیس
۱۰ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۱ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسؤولین اجرایی كشور
۱۲ ـ اعلام وصول یك فقره طرح
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۴ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                             
ب ـ  فهرست طرح‌های اعلام وصول شده
 
 
 
۱  ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
نایب‌رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با درود و سلام بر پیامبر اعظم و اهل بیت آن بزرگوار جلسه با حضور ۲۱۶ نفر از همكاران ارجمند رسمی است. قبل از آنكه دستور جلسه را قرائت بفرمایند به اطلاع ملت عزیز می‌رسانم كه گزارشی را كمیسیون اقتصادی مجلس داشتند كه در جلسه غیرعلنی به اطلاع همكاران محترم رسید. لذا جلسه ما با تأخیر آغاز شد. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
دستور جلسه دویست و چهل و چهارم روز یكشنبه ششم مهر‌ماه ۱۳۹۳هجری‌شمسی مطابق با سوم ذی‌الحجه ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون اقتصادی درمورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن.
۲ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت واگذاری فعالیتها و بنگاههای دولتی به بخش غیردولتی.
۳ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت عضویت در كمیسیون صدور پروانه جهت متقاضیان و نظارت بر فعالیت گروهها.
۴ ـ گزارش كمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه نحوه اجرای محكومیتهای مالی (اعاده شده از شورای نگهبان).
۵ ـ گزارش كمیسیون قضایی و حقوقی درمورد طرح اصلاح موادی از قانون تشكیل سازمان بازرسی كل كشور (اعاده شده از شورای نگهبان).
۶ ـ گزارش كمیسیون اصل (۹۰) قانون اساسی درمورد چگونگی اجرای مرحله اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مصوب ۲۳/۱۰/۸۸ مجلس شورای اسلامی.
۷ ـ گزارش كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد طرح یك‌فوریتی نجات و احیاء دریاچه‌ها و تالاب‌های كشور.
۸ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۹ ـ گزارش شور دوم كمیسیون انرژی درمورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
نایب‌‌‌رئیس ـ آیات نورانی قرآن كریم را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۵ ـ ۱ از سوره مبارکه «فتح» توسط قاری محترم آقای حبیب صداقت تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
إِنَّا فَتَحْنا لَكَ فَتْحاً مُبِیناً * لِیَغْفِرَ لَكَ اللَّهُ ما تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِكَ وَ ما تَأَخَّرَ وَ یُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَیْكَ وَ یَهْدِیَكَ صِراطاً مُسْتَقِیماً * وَ یَنْصُرَكَ اللَّهُ نَصْراً عَزِیزاً * هُوَ الَّذِی أَنْزَلَ السَّكِینَةَ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لِیَزْدادُوا إِیماناً مَعَ إِیمانِهِمْ وَ لِلَّهِ جُنُودُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ كانَ اللَّهُ عَلِیماً حَكِیماً * لِیُدْخِلَ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِناتِ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ فِیها وَ یُكَفِّرَ عَنْهُمْ سَیِّئاتِهِمْ وَ كانَ ذلِكَ عِنْدَ اللَّهِ فَوْزاً عَظِیماً *
(صدق‌الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
نایب‌‌رئیس ـ متشكریم، با تشكر از قاری معزز قرآن كریم جناب آقای صداقت. ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«تو را فاتح ساختیم با فتحی نمایان تا خداوند گناهان دور و نزدیك تو را یعنی آنچه مشركان گناه تو می‌پنداشتند زایل كند و نعمتش را بر تو تمام گرداند و تو را به راهی راست هدایت كند و با پیروزی با عزتی یاریت كند. او آن خدایی است كه به دلهای مؤمنان آرامش فرود آورد تا ایمان بر ایمانشان بیفزاید و سپاهیان آسمانها و زمین از آن خداوند است و خداوند دانایی حكیم است تا مردان و زنان با ایمان را به بهشت‌هایی درآورد كه جویبارها از كف آنها جاری است و جاودانه در آنند و از كارهای بدشان نیز درگذرد و این خود نزد خداوند كامیابی بزرگی است». راست گفت خداوند بلند مرتبه بزرگ. (حضار صلوات فرستادند).
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ اسامی تأخیركنندگان جلسه امروز عبارتند از آقایان: عباس پاپی‌زاده‌بالنگان، الهویردی دهقانی، محمدقسیم عثمانی و مجید منصوری‌بیدكانی.
۳ ـ تسلیت نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی و سیدمحمدمهدی پورفاطمی نماینده دشتستان
نایب‌رئیس ـ بسم‌الله‌الرحمن الرحیم
لازم می‌دانم رحلت بانوی مكرمه مادر بزرگوار سه شهید كه سه فرزند برومند خود را تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نمودند، والده مكرمه حضرت‌ آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی ریاست محترم هیأت‌عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا را محضر آن بزرگوار تسلیت عرض نمایم برای شهدای عالیقدر و مادر پرهیزكاری كه در آغوش پرمهر و محبت و لبریز از محبت اهل‌بیت او فرزندان صالحی تربیت شدند آرزوی علو درجات داشته باشم.
همچنین رحلت برادر گرامی همكار ارجمند جناب‌حجت‌الاسلام والمسلمین آقای پورفاطمی نماینده محترم مردم شریف دشتستان را كه در مكه مكرمه در هنگام طواف خانه خدا دعوت حق را لبیك گفتند خدمت همكار ارجمند و خانواده محترم و معزز ایشان عرض تسلیت داریم.
مصباحی‌مقدم ـ تذكر دارم.
نایب‌رئیس ـ حاج‌آقا مصباحی! در مورد موضوع است؟ اگر اجازه بدهید آن بحث ما غیرعلنی بود وارد دستورمان شویم. محضر مباركتان عرض كردم گزارشی كه ریاست محترم كمیسیون داده بودند كه در جلسه كمیسیون اقتصادی مطرح شده بود اشاره فرمودند، نظر كمیسیون این بود كه گزارش سری باشد و ریاست محترم مجلس هم در احترام به نظر كمیسیون پیشنهادشان این بود كه در جلسه غیرعلنی مطرح شود. اما موضوع قابل بحث هست یعنی نظر مبارك حضرت‌عالی بنده هم در عرایضم در جلسه غیرعلنی اشاره‌ای كردم. نظر مبارك شما قابل بحث هست ما در هیأت‌رئیسه بحث می‌كنیم نگاه این بود قابل طرح هم هست. پیشنهاد حضرت‌عالی قابل بحث هست چشم در خدمتتان هستیم.
عرض كردم نظر مبارك حضرت ‌آقای مصباحی‌مقدم، بعضی از دوستان ما در هیأت‌رئیسه، جناب آقای دهقانی هم نگاهشان این بود كه موضوع، موضوعی است كه مناسب است به اطلاع همكاران و ملت عزیز برسد. لذا ما روی این پیشنهاد در هیأت‌رئیسه هم بحث می‌كنیم و ان‌شاءالله در همان راستا تصمیمی اتخاذ خواهد شد.
۴ ـ ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن (ثبت ۱۶۵)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! دستور اول ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون اقتصادی درمورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن است كه تا ماده (۲۷۶) را در جلسه علنی قبل بررسی كردیم در بند (۶۴) رسیدیم به ماده (۲۷۷). جناب آقای علیپور مطرح نمی‌كنند، آقای دوات‌گری می‌فرمایند: «در مواد (۲۷۴) تا (۲۷۶)» یعنی سه موادی كه آنجا وجود دارد یكی را می‌خواهند حذف كنند. آقای دوات‌گری بفرمایید.
مهدی دوات‌گری (مراغه و عجب‌شیر) ـ بسم‌الله‌الرحمن الرحیم
عرض سلام خدمت همكاران محترم و ملت بزرگوار. عزیزان و همكاران! دقت بفرمایید ما الان قانونگذاری می‌كنیم درخصوص بحث مالیاتی. در ماده (۲۷۶) آمدیم مجازات اشخاص حقیقی را تعریف كردیم. مجازات اشخاص حقیقی چیست؟
در ماده (۲۷۴) برای اشخاص حقیقی؛ حبس از ششماه تا دو سال. جزای نقدی از (۲۰) میلیون تا (۸۰) میلیون. شلاق از (۳۱) تا (۷۴) ضربه. محرومیت از حقوق اجتماعی. همه اینها مجازاتهایی است كه ما در نظر گرفته‌ایم.
در ماده (۲۷۵): آمدیم برای اشخاص حقوقی مجازات تعیین كردیم گفتیم؛ ممنوعیت از یك یا چند فعالیت شغلی، ممنوعیت از اصدار برخی از اسناد تجاری. این هم برای اشخاص حقوقی.
در ماده (۲۷۶): آمدیم معاون جرم را تعریف كردیم گفتیم چنانچه حسابرسان، حسابداران، مؤسسات حسابداری، مالیاتی، اینها بیایند درواقع در ارتكاب جرم معاونت كنند یعنی مباشرت نمی‌كنند، مواد (۲۷۴) و (۲۷۵) مباشرت می‌كنند. اینجا معاونت می‌كنند یك كارمند شركتی است، كارمندی هست امور حسابداری را دارد انجام می‌دهد مرتكب تخلف شده مجازات حداقل ششماه را هم تحمل می‌كند شلاق را هم تحمل می‌كند جزای نقدی را هم تحمل می‌‌كند آنچه كه در ماده (۲۷۴) پیش‌بینی شده.
اما در ماده (۲۷۷) آمده می‌گوید: مرتكب یا مرتكبان جرایم مالیاتی. همكاران محترم، حاج‌آقای ابوترابی عنایت بفرمایید! نكته اساسی اینجاست. می‌گوید، مرتكب یا مرتكبان جرایم مالیاتی علاوه بر مجازات‌های مقرر در مواد (۲۷۴) تا (۲۷۶) این قانون یعنی هم بایستی حبس و شلاق و جزای نقدی و محرومیت اجتماعی، همه را باید تحمل كنند علاوه بر آن مسؤول پرداخت اصل مالیات، جریمه‌های متعلق قانونی وصول نشده ضرر و زیان وارده به دولت با تشخیص قاضی. سؤال اینجاست كه یك فرد مباشر، مدیرعامل، مدیر یا آن فردی كه صاحب سرمایه و تجارت است آمده تخلف مالیاتی كرده مالیات را پرداخت نكرده. جریمه‌ها را پرداخت نكرده. اینكه ما بیاییم ایشان را محكوم كنیم اصل مالیات را بدهد، جریمه را بدهد، ضرر و زیان را بدهد خوب قابل توجیه است اما مشكل اساسی اینجاست كه با منطق با عدالت هیچ سازگاری ندارد كه ما بیاییم معاون جرم را یك كارمندی كه مسؤول اجرای دستورات مافوق خودش بوده آمده اسناد مالیاتی را تنظیم كرده ولو تخلف كرده اگر تخلف كرده حبسش را تحمل می‌كند جریمه‌اش را می‌دهد، شلاقش را تحمل می‌كند اما محرومیت اجتماعی را دارد اینكه ما بیاییم اصل مالیات را بیندازیم گردن آن كارمند، اینكه بیاییم جریمه‌ها را بیندازیم به دوش آن كارمند، اینكه ضرر و زیان دولت را بیندازیم به دوش آن كارمند با عقل و منطق حقوقی و عدالت سازگاری ندارد. من از همكاران محترم استدعا دارم نسبت به حذف ماده (۲۷۶) كه در این ماده (۲۷۷) تصریح شده عنایت ویژه داشته باشند یعنی با حذف این ماده (۲۷۶) عبارت به این صورت می‌شود كه مرتكب یا مرتكبان جرایم مالیاتی علاوه بر مجازاتهای مقرر در مواد (۲۷۴) و (۲۷۵) مسؤول پرداخت اصل مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی وصول نشده خواهد بود. بنابراین ما با حذف ماده (۲۷۶) از مجموعه مفاد ماده (۲۷۷) عملاً می‌توانیم یك تعادلی را در اعمال مجازات برای مباشر و معاون در نظر بگیریم. تشكر می‌كنم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، آقای شكری مخالف هستند بفرمایید.
محمود شكری (تالش، رضوانشهر و ماسال) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تقدیر و تشكر از سرور عزیزم چیزی را كه لازم است همكاران عزیز در جریان قرار بگیرند كه قطعاً در جریان هستند قسمت آخر این را بزرگوار نفرمودند، تشخیص قاضی را برای همین گذاشتیم، معاونت بوده ولی در خیلی از جرمها و خیلی از این تخلفات و جرایم خود معاون نقش اصلی را دارد ولی در بررسی‌ها نشان می‌دهد كه معاونت كرده و نهایت قاضی تشخیص داد كه مباشر این كار را نكرده. ضرر و زیان دولت را از چه كسی باید بگیریم؟ این را وقتی كه به قضاوت و تشخیص قاضی گذاشتیم به نظر بنده دیگر آنجا حذف (۲۷۶) جایگاه ندارد. خواهش می‌كنم عزیزان به این توجه كنند شما بخاطر همین این را به تشخیص قاضی گذاشتید. اگر نمی‌شد می‌گفتند كه آقا! ضرر و زیان هم باید بدهند. تشخیص قاضی دیگر نیاز نبود.
اینجا وقتی قاضی را آوردند بخاطر همین بود كه مشخص شود كه بالاخره این ضرر و زیان دولت را از چه كسی باید بگیریم؟ مجازات شد شغلش را از او گرفتید شش‌ماه حبس رفت ولی این مالیات و جرایم متعلقه و حقوق دولت را چه كسی باید بدهد؟ آنجا قاضی باید تكلیف را مشخص كند. ممنون و متشكر.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای اسفنانی موافق هستند، بفرمایید.
محمدعلی اسفنانی (فریدن، فریدونشهر و چادگان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم عنایت بفرمایید، آنچه كه اتفاق افتاده این است كه به یك نحوی ماده (۲۷۶) و (۲۷۷) با همدیگر تناسب آنچنانی كه باید داشته باشند ندارند و درواقع با ارتكاب جرم مالیاتی یك‌نوع تحمیل مازاد آنچه را كه باید تحمل كند دارد به بعضی‌ها تحمیل می‌شود. ما در حقوق بحث اصل قانونی بودن جرم و مجازات را باید در نظر داشته باشیم. اصل قانونی بودن جرم و مجازات می‌گوید؛ مجازاتی كه برای مرتكبین جرمی در نظر گرفته می‌شود باید مطابق و معادل با آن نوع جرمی كه مرتكب شده، باشد. اینجا شاید آنچه كه مدنظر بوده این بوده كه در هر حال معاون جرم هم اگر مرتكب جرم مالیاتی شده مجازات شود این حرف حقی است. اما اینكه تا چه حد مجازات شود، متأسفانه این تناسب اینجا رعایت نشده به اضافه اینكه برادر عزیز و دوست گرامی‌مان بعنوان مخالفت فرمودند كه گاهی ممكن است مباشر مرتكب جرم شده نشود از آن خسارت را گرفت باید از معاون گرفت.
به اعتقاد من این در حقوق خیلی منطقی نیست. معاونت زمانی صدق می‌كند كه اصل مباشرت قابل تعقیب باشد یعنی مباشر جرم تا زمانی كه قابل تعقیب نباشد و جرمش محرز نباشد اصلاً ما مصداقی برای معاونت نخواهیم داشت مگر اینكه خود قانون معاونت را نوعی مباشرت دانسته باشد یعنی در برخی موارد دیدیم كه قانونگذار فرض مباشرت گرفته برای كسی كه علی‌القاعده معاون در ارتكاب جرم است.
لذا اینكه بیاییم در اینجا معاون جرم را محكوم كنیم كه علاوه بر آن حبس و مجازاتی كه می‌كشد تمام خسارت‌های وارده را هم جبران كند به اعتقاد بنده این با عدالت سازگار نیست. لذا پیشنهاد پیشنهاددهنده عزیز قابل توجه است حتی اگر عنایت شود و این دو ماده برگردد به كمیسیون تا در این دو ماده اصلاح درستی صورت بگیرد باز هم منطقی‌تر است. لذا من استدعا دارم كه به پیشنهاد پیشنهاددهنده محترم رأی مثبت بدهید.
نایب‌رئیس ـ دولت بفرمایید.
علی عسكری (رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و صبح به خیر دارم خدمت هیأت‌رئیسه محترم و نمایندگان گرامی.
ماده (۲۷۷) همانطور كه در متن ماده آمده با توجه به مواد (۲۷۴)، (۲۷۵) و (۲۷۶) در این سه ماده آمدیم جرم و مجازات را تعیین كردیم و مشخص كردیم كه اگر هر كسی در جایگاه خودش چه شخص حقیقی باشد چه شخص حقوقی باشد چه حسابرس باشد چه حسابدار باشد، چه مأمور مالیاتی باشد اگر خلافی كند رابطه جرم و مجازات را تعیین كردیم. در (۲۷۷) می‌گوییم خیلی خوب اگر جرم اثبات شد تكلیف مالیات چه می‌شود؟ طبیعتاً قاضی وقتی بخواهد حكم بدهد اول سراغ شخص حقیقی و حقوقی كه مالیات به گردنش هست و تكلیف اوست می‌رود اما اگر به هر دلیلی برای قاضی احراز شد كه یك حسابدار، یك حسابرس با حساب‌سازی و بدون ‌اطلاع او و سوءاستفاده از شركت آمده یك جایی مالیات را نداده یا كتمان كرده و برای قاضی احراز شد، بنابراین این مالیات را چه كسی باید بدهد؟
به هر حال مالیات و جریمه مربوط باید به خزانه بیاید چه شخص حقیقی باشد چه شخص حقوقی باشد چه معاون جرم باشد چه مباشر جرم باشد این با قاضی است كه تشخیص بدهد این اتهام به چه كسی منتسب است آنچیزی كه در (۲۷۷) می‌گوییم این است كه به هر حال تحت هر شرایطی با بررسی كه قاضی می‌كند مالیات و جرایم و خسارتی كه به دولت خورده باید به خزانه بیاید. به تناسب جرم و مجازاتی كه قاضی تعیین می‌كند كه این جرم و مجازات به چه كسی منتسب می‌شود در آنجا این مالیات تعیین تكلیف شود كه پرداخت شود.
بنابراین ما نخواستیم از معاون یا مباشر بگیریم طبیعتاً اول قاضی سراغ شخص حقیقی یا شخص حقوقی كه متكفل پرداخت مالیات است می‌رود مگر اینكه برای قاضی اثبات شود كه معاون یا مباشر جرم از خود شخص حقیقی و حقوقی در این جرم ارتكاب و جرمش بیشتر است كه سراغ آن هم بخواهد برود. بنابراین ما با حذف یا اصلاح این بند مخالفیم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، كمیسیون بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ كمیسیون مخالفند یعنی با نظر دولت موافقند.
دبیر (فرهنگی) ـ شما بعد از این توضیحات، (۲۷۶) را حذف كردید؟ منظور ماده (۲۷۶) نیست.
نایب‌رئیس ـ بله آن شماره (۲۷۶) یعنی می‌شود (۲۷۵).
دبیر (فرهنگی) ـ بله، (۲۷۴) و (۲۷۵) می‌شود.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۱۵ نفر، دولت و كمیسیون مخالف هستند. حضار محترم اعلام رأی بفرمایید. همكاران در رأی‌گیری مشاركت داشته باشند. پایان‌ رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ جناب آقای دوات‌گری! پیشنهاد بعدی را مطرح می‌فرمایید؟ می‌فرمایند كه: «و ضرر و زیان وارده به دولت با تشخیص قاضی» از ادامه این جمله حذف بشود، آقای دوات‌گری بفرمایید.
مهدی دوات‌گری (مراغه و عجب‌شیر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم! ما در ماده (۲۷۴) گفتیم كه: «موارد زیر جرم مالیاتی است و مرتكب یا مرتكبان به مجازات حبس درجه (۶) محكوم می‌گردند». حالا ما ببینیم طبق قانون مجازات اسلامی مجازات درجه (۶) چه مجازاتی است؟
۱ ـ در خصوص اشخاص حقیقی حبس از شش ماه تا دو سال، جزای نقدی از (۲۰) میلیون تا (۸۰) میلیون ریال، شلاق از (۳۱) تا (۷۴) ضربه، محرومیت از حقوق اجتماعی بیش از شش ماه تا پنج سال، انتشار حكم قطعی در رسانه‌ها، ممنوعیت از یك یا چند فعالیت شغلی یا اجتماعی برای اشخاص حقوقی تا پنج سال.
اینها مجازات‌هایی است كه در ماده (۲۷۴) كه تصویب شد، در نظر گرفتیم. اما ما می‌آییم در ماده (۲۷۷) چه می‌گوییم؟ می‌گوییم: «مرتكب یا مرتكبان جرایم مالیاتی علاوه بر پرداخت اصل مالیات، جریمه‌های متعلق قانونی وصول‌نشده، ضرر و زیان وارده به دولت را هم با تشخیص قاضی بایستی پرداخت كنند» در اینجا قاضی چاره‌ای جز ارجاع به كارشناسی را ندارد. یعنی فردی كه مرتكب جرم مالیاتی می‌شود بایستی هم دوران حبس را تحمل كند هم بایستی شلاق را تحمل كند، هم بایستی جزای نقدی پرداخت كند، هم بایستی محرومیت اجتماعی را تحمل كند. اسمش، مشخصاتش در رسانه‌های همگانی منتشر بشود، از فعالیت شغلی اجتماعی ممنوع بشود این همه مجازات سنگین در قبالش ما می‌آییم اینجا طرف بایستی اصل مالیات را هم بدهد، جریمه را هم بدهد، ضرر و زیان وارده به دولت را هم با تشخیص قاضی پرداخت كند این ضرر و زیان دیگر چه توجیهی دارد؟
عملاً فردی كه نمی‌تواند اصل مالیات را بپردازد، كسی كه نمی‌تواند جریمه‌ها را بپردازد ما می‌آییم یك ضرر و زیان را هم بر دوش این بدهكار مالیاتی می‌گذاریم. نتیجه‌اش این است كه زندان‌های ما فردا پر می‌شود. اگر ما می‌خواهیم از اقتصاد حمایت كنیم، ما نمی‌گوییم كه مالیات پرداخت نشود، ما نمی‌گوییم با متخلفین مالیاتی برخورد نشود، ما می‌گوییم در شرایط ركود اقتصادی به هر حال شرایطی است، مشكلاتی پیش آمده، فرد نمی‌تواند بدهی‌های مالیاتی خودش را بدهد اشكالی ندارد به اصل پرداخت مال محكوم كنیم. به جریمه، حبس اینها بماند اما ضرر و زیان را وقتی فردا نتواند، می‌رود گوشه زندان می‌افتد. عملاً با سیاست‌های حبس‌زدایی مقام معظم رهبری هم مغایرت دارد. الان سیاست دستگاه قضایی بر جرم‌زدایی است و ما الان داریم اینجا دائماً جرم‌زایی را تعریف می‌كنیم.
بنابراین از همكاران محترم استدعا دارم نسبت به حذف «ضرر و زیان وارده به دولت با تشخیص قاضی» رأی موافق عنایت بفرمایند تا ان‌شاءالله همین مجازات درجه (۶) كه در ماده (۲۷۴) پیش‌بینی شده و پرداخت اصل مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی وصول‌شده می‌تواند ما را در رسیدن به هدف اصلی كه تأمین مطالبات مالیاتی و وصول طلب دولت است، دست پیدا كنیم و مجازات اضافی باعث ركود در بازار و از طرفی دچار تشتت آراء قضات ما خواهد شد. قطعاً قضات ما با حجم پرونده‌ها و اطاله دادرسی كه وجود دارد دستگاه قضایی را با یك بحران جدی مواجه (نایب‌رئیس ـ متشكر) می‌كنیم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر.
نایب‌رئیس ـ مخالف صحبت نكنند، دولت نظرشان را بگویند. دولت نظری دارند؟ آقای نعمتی! دولت مخالف است، آقای نعمتی بفرمایید. آقای عسكری اجازه بفرمایید.
بهروز نعمتی (اسدآباد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً من باید عرض كنم كه مجازات اضافی نیست بلكه جزئی از جرم است و من فكر می‌كنم كسی كه بالاخره باید بدهی مالیاتی خودش را پرداخت بكند با توجه به امكانات و شرایطی كه دولت برای او فراهم كرده بنابراین باید در واقع به جزایش برسد. كسی كه تخلف می‌كند باید جور همه چیز را بكشد. «گر طاووس خواهی جور هندوستان كشی». بالاخره حقوق‌بگیرانی كه ما الان در كشور داریم قبل از هر چیزی مالیاتشان را پرداخت می‌كنند اما یك عده قلیلی كه ممكن است به هر دلیلی نخواهند یا نتوانند بدهی مالیاتی خودشان را پرداخت كنند این را ما نباید به سادگی از كنارش بگذریم. ما اعتقادمان بر این است كه باید كشور را بدون نفت اداره كنیم، یكی از راههای درآمد ما هم مالیات است. بالاخره در قانون بودجه در سال گذشته شما (۴۶) هزار میلیارد تومان تصویب كردید كه مالیات دریافت بشود، امسال (۵۴) هزار میلیارد تومان بحثش را دارید و متأسفانه بعضاً این ارقام به وقوع نمی‌پیوندد و در عمل تحقق پیدا نمی‌كند.
فكر می‌كنم كسی كه بدهكار است باید هم بدهی‌اش را بدهد و هم جفایی كه در حق مردم می‌كند باید جزایش را پرداخت بكند. شما ببینید در بعضی از كشورها مثل هند، مثل چین حتی اگر افرادی مالیات را پرداخت نكنند جزای اعدام برای او دارند. اینكه ما طرف را بخواهیم یك جزای حداقل ممكنه را به او بدهیم، فكر می‌كنم در حق بدهكاران مالیاتی باز این عین ارفاق است و در ضمن شما ببینید (۷۵) میلیون نفر عزیزانی كه در این كشور دارند زندگی می‌كنند از حقوق مساوی برخوردار هستند. نباید ما حق افرادی را بگیریم به كسان دیگری بدهیم و بحث این است كه شما فرض كنید یك نفر ممكن است یك جرمی در كشور انجام بدهد حتی حكمش اعدام باشد ولی برای اینكه كسی بخواهد مسائل مالیاتی را پرداخت بكند ما حداقل‌های ممكن را برایش در نظر می‌گیریم یعنی حداقل جرم ممكن را برایش در نظر گرفتیم.
خواهشم از عزیزان این است كه واقعاً به این پیشنهاد برادر بزرگوار ما آقای دكتر دوات‌گری رأی ندهند و اتفاقاً ما در بحث مالیاتی هر چقدر قوانین سخت‌تر و سنگین‌تری بگیریم در واقع حقوق ملت را بیشتر رعایت كردیم و خواهشم این است كه همكاران محترم به این پیشنهاد رأی ندهند. خیلی متشكرم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای ندیمی بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 ضمن اعلام انزجار از صحبت‌های نابخردانه كامرون از دولت محترم به خاطر اینكه بر مواضع نظام اصرار و پایداری دارد، تشكر می‌كنم.
آقای ابوترابی عزیز! من اول یك سؤال می‌كنم آن دسته از دوستان همكاری كه بیرون مصاحبه می‌كنند، می‌گویند كه مجلس تحت تأثیر لابی انبوه‌سازان به فلان ماده رأی نداد واقعاً با اینها باید چكار كرد؟ چرا بعضی از دوستان به خودشان اجازه می‌دهند كه مجلس را متهم به عناوینی بكنند كه اصلاً ورود نداشت. یك پیشنهادی آمد مجلس رأی نداد، قبلاً تصمیمی نگرفته بودیم. خواهش می‌كنم بعداً این را رهنمود بفرمایید.
اما سؤال: آیا واقعاً اگر دولتها به مردم بدهكار باشند به پیمانكاران، به كارآفرینان بدهكار باشند ما با آنها این رفتار را می‌كنیم؟ ما هر چه می‌توانیم به این بنده‌های خدا می‌گوییم آقا! بدهكاری را بدهید، جریمه را بدهید، هر چه بدهید، بعد هم كنج دیوار می‌بریم آخر شما چكار می‌كنید؟ چه اتفاقی افتاده است؟ چرا می‌خواهیم به نحوی از انحاء مردم مالیات‌گریزتر بشوند؟ اصلاً اقتصاد ما زیرزمینی‌تر بشود.
مگر دولت زیرساخت‌هایش را آماده كرده كه این قدر می‌خواهیم فشار بیاوریم؟ مگر شما طرح جامع مالیاتی‌تان اجرا شده كه این قدر می‌خواهیم به مردم فشار بیاوریم؟ آقایان! واقعاً چرا ما نماینده دولت می‌شویم؟ ما نماینده ملتیم. چرا ما فكر می‌كنیم كه الان به نام جانشینی نفت، مالیات چه خواهد شد؟ آقا! این حرفها چیست؟ همه دارند مالیات را می‌دهند، باید هم بدهند، حق قانونی هم است ما هم اینجا در صدر ماده آوردیم. صدر ماده را كه كسی پیشنهاد حذف نداده است. صدر می‌گوید بگیرید، وصول نشده چكار بكنید. آخرش هم دوباره می‌گویید یك كار دیگر هم بكنید، این چه كاری است؟ چه اتفاقی الان در كشور افتاده كه ما می‌خواهیم این همه، خیلی ما رونق داریم كه حالا می‌خواهیم همه را بترسانیم و پولها را از كشور خارج كنیم، چرا شما این‌طوری می‌كنید؟
شما در صدر همین بند آوردید مرتكب یا مرتكبان جرایم مالیاتی علاوه بر مجازاتهای مقرر در مواد (۲۷۴) تا (۲۷۶)، این قانون مسؤول پرداخت اصل مالیات یك، جریمه‌های متعلق قانونی وصول‌نشده و ضرر و زیان وارده به دولت به تشخیص... آخر چكار می‌خواهیم بكنیم؟ واقعاً سخت‌گیری ما جواب می‌دهد؟ شما فكر می‌كنید بعداً چه اتفاقاتی می‌خواهد بیفتد؟ چقدر ما دوباره نقش اشخاص را برای اینكه این جریمه‌ها را ندهند، قاضی بر ایشان مسلط نشود، دوباره پرداختها و مسائل دیگر پیش می‌آید.
اینكه ما می‌گوییم یك طرف حق را همیشه می‌گوییم ولی طرف دوم را نمی‌گوییم. من می‌گویم زیرساخت خود را آماده كن. نظام تو باید طوری باشد كه به دادگاه نرسد. شما می‌بینید در لیست سیاه قراردادن، جوامع دیگر می‌بینید از این راهها استفاده نمی‌كنند. آنها از ابتدا طوری عمل می‌كنند كه پلیس مالیاتی شرایطی را ایجاد می‌كند كه اصلاً كسی نمی‌خواهد مالیاتش را ندهد. برای اینكه بلافاصله در مباحث اجتماعی وارد می‌شود ولی ما الان دوباره اینها را به دادگاه می‌دهیم، دوباره به پرونده، دوباره بیا و برو.
آنچه كه ما را نگران می‌كند این نیست كه ما مالیات نگیریم، باید بگیریم. این نیست كه ما باید جریمه نكنیم، باید جریمه بكنیم اما دوباره دارید اضافه می‌كنید، چه هدفی دارید؟ واقعاً با چنین نگاهی به مسائل اقتصاد امروز كشور، ما خودمان را با نقطه راحت می‌كنیم. سه ماه اول پارسال چه بودیم؟ سه ماه اول... حالا كه ما بیكاری را می‌بینیم، ما كه تعدیل را می‌بینیم، ما كه فارغ‌التحصیلان بیكار را می‌بینیم ما این وعده‌های استخدام دولتی را هم می‌دهیم بعداً از راه مالیات می‌خواهیم اینها را بدهیم، خوب اینها تعریفی دارد. آنچه كه طراح محترم مطرح كردند به هیچ وجه این معنا را ندارد كه ما می‌خواهیم مالیات نگیریم، جریمه نگیریم ما می‌گوییم همین سه، چهار تا بس است. فعلاً این قدم را بروید دو سال دیگر بیایید یك برنامه دیگر وضع كن. (صادقی ـ خیلی متشكر) شما هنوز خودت آماده نیستی. بسیاری از كارهایی كه باید دولت انجام بدهد، منظورم دولت خاص نیست. دولتها باید انجام بدهند، انجام نمی‌دهند بعداً می‌آییم می‌گوییم چه؟ آنچه كه باعث نگرانی طراح حذف در مورد تشخیص قاضی است این نیست كه ایشان می‌گوید كه ما نباید مالیات بگیریم، معلوم است كه باید بگیریم. معلوم است كه باید جریمه بكنیم اما دوباره مدام دارید اضافه می‌كنید.
من از باب اینكه دوستان ما باور كنند كه ما «اشهد‌بالله» قبول داریم كه باید این اتفاق بیفتد سؤال می‌كنم كه آیا بسیاری از مصوبات ما رو به كاهش و قطع وابستگی از نفت است یا نه؟ ما هم دنبال این هستیم كه دوباره وابسته بشویم؟ در این راستا این پیشنهاد را ان‌شاءالله مورد عنایت قرار بدهید. والسلام
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر. حاج‌آقا! دولت.
نایب‌رئیس ـ دولت مخالفید، همین كه بفرمایید كافی است. كمیسیون هم مخالف هستند.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «و ضرر و زیان وارده به دولت با تشخیص قاضی می‌باشد».
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۱۷ نفر، حضار محترم اعلام رأی بفرمایید. دولت و كمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (صادقی) ـ حاج‌آقا! تعدادی از همكاران اخطار و تذكر دارند.
نایب‌رئیس ـ در مورد دستور جلسه است؟ بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ آقای رسائی بفرمایید.
حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی! بنده تذكر را قبل از شروع وارد شدن در این دستور با توجه به مواد آیین‌نامه می‌خواستم بدهم و ای كاش امروز جناب آقای لاریجانی رئیس مجلس بودند. من از سكوت شما تعجب كردم. از آقای لاریجانی تشكر می‌كنم دیروز موضع‌گیری خیلی خوب و محكمی در برابر توهین نخست‌وزیر بی‌ادب انگلیس كردند و اگر امروز ایشان اینجا بودند چون در سیاست خارجی خصوصاً مواضع آقای لاریجانی، مواضع خیلی خوب و به جایی است حتماً ایشان صحبت می‌كرد، چرا حضرت‌عالی سكوت كردید؟
رئیس جلسه باید به نمایندگی از مجلس صحبت بكند. متأسفانه در پرتو سیاست‌های غلط خارجی بعد از (۳۵) سال رئیس‌جمهور محترم در سفر نیویورك به ملاقات نخست‌وزیر انگلیس رفتند. آنچه كه در این ملاقات گفته یا شنیده شده ما خبر نداریم البته وقتی ایشان برگشت ان‌شاءالله اطلاع‌رسانی می‌كنند. اما كامرون چند ساعت بعد از ملاقات با رئیس‌جمهور محترم ما پشت تریبون سازمان ملل رفت به ملت ایران، به نظام اسلامی و حتی به همین دولتی كه به او احترام كرده بود و به ملاقات او رفته بود توهین‌های مكرری كرد. من از آقای روحانی تشكر می‌كنم كه با «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم» به سفر...
نایب‌رئیس ـ متشكر.
رسائی ـ حاج‌آقا! تمام نشده، اجازه بدهید.
نایب‌رئیس ـ اجازه بدهید حاج‌آقا! این تذكر شما راجع به دستور جلسه نیست.
رسائی ـ حاج‌آقا! اجازه بدهید چشم، این موضوع مهمی است.
نایب‌رئیس ـ می‌دانم حاج‌آقا!
رسائی ـ من تذكر به شما دارم.
نایب‌رئیس ـ تذكر بنده را كه شنیدم، حاج‌آقا اجازه بفرمایید!
رسائی ـ حاج‌آقا ابوترابی! یك نكته بگویم (قطع میكروفون).
نایب‌رئیس ـ اگر بنا باشد ما این‌طوری جلسه را اداره بكنیم، اجازه بدهید! اولاً فرمایش حضرت‌عالی را همه شنیدند.
رسائی ـ حاج‌آقا ابوترابی! شما باید به حرف‌های ما گوش بدهید.
نایب‌رئیس ـ اجازه بدهید آقا! اینجا جای «عربده‌كشیدن» كه نیست. اجازه بدهید! همه فرمایش شما را شنیدند. بعد هم اینكه حاج‌آقای رسائی! برای حضرت‌عالی احترام قائلیم نباید این‌طوری در جلسه داد بزنید. ببینید! آقای مصباحی‌مقدم بزرگواری فرمودند خود سرور عزیز ما اینجا مطلبشان را به من فرمودند، من هم عرض كردم. آخر درست نیست، این‌طور نباید صحبت كرد.
جناب حاج‌آقای رسائی برادر بزرگوار من، آقای رسائی ببینید! تذكرتان مرتبط به دستور جلسه نیست معذلك چون شما راجع به بحث نخست‌وزیر انگلستان مطلبی فرمودید باز هم گوش كردیم اما اینكه نمی‌شود الان هر جا تذكری دارید بفرمایید اما بنده چرا؟ اما حقیر چرا؟
رسائی ـ شما به بنده می‌گویید عربده‌كش.
نایب‌رئیس ـ اما بحث اینكه بنده اصلاً اشاره‌ای نداشتم به دو دلیل بود؛ یكی اینكه ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در فرمایشات بسیار خوب و متقن‌شان پاسخ او را دادند. پاسخ یك دولت ورشكسته‌ای كه در آستانه تجزیه داخلی هم هست و شكست‌های پی‌‌در‌پی آنها در منطقه، در غزه، در عراق، در دنیای اسلام آنها را در تنگناهای جدی قرار داده و چون اساس او را انقلاب و قدرت امت اسلام و تدابیر داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌دانند باید در یك صحنه‌هایی مثل مجمع عمومی سازمان ملل حرف‌های بی‌اساسی را بیان كنند. واقعاً بنده دیدم اصلاً ارزشی ندارد اشاره‌ای به یاوه‌گویی‌های نخست‌وزیر انگلستان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی داشته باشم والا بحثی در این نیست. جناب آقای صادقی بفرمایید.
نمایندگان ـ مرگ بر انگلیس، مرگ بر انگلیس.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، در واقع تنها این موضع مجلس شورای اسلامی نیست، این موضع ملت و موضع آحاد مسلمانان و آحاد مردم آسیا، مردم قاره بزرگ افریقا،‌ همه ملت‌هایی است كه در دوران استعمار انگلستان از ناحیه این دولت تهی از اخلاق و انسانیت آسیب‌های فراوانی را دیدند. امیدواریم كه با پیروزی‌های پی‌درپی امت اسلام و مظلومین جهان شاهد انزوای بیشتر حكومت خودكامه انگلستان باشیم. آقای صادقی بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ نفر بعدی آقای حاجی‌دلیگانی هستند، آقای حاجی‌دلیگانی در دستور است؟
نایب‌رئیس ـ شاید دیگر تذكراتی نداشته باشیم، وارد دستور بشویم.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد بعدی، پیشنهاد حذف تبصره است. آقایان پورابراهیمی، شكری، عبدی و مفتح پیشنهاد حذف این تبصره را دادند. بعضاً ابهامی هم وجود دارد كه میزان كلی مالیات را نمی‌شود به سازمان واگذار كرد حالا این در خلال بحثها روشن می‌شود، آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همكاران محترم و مردم عزیز ایران اسلامی.
ابتدا از اعلام مواضع ریاست محترم مجلس در روز گذشته در خصوص اظهارات گستاخانه و مداخله‌جویانه آقای دیوید كامرون نخست‌وزیر انگلیس تشكر می‌كنیم. انتظار آن بود كه دولت هم به ویژه شخص ریاست محترم جمهوری در خصوص این موارد و اظهارات سخیف اعلام موضع می‌كردند. انتظار ما این بود كه دولت هم حتماً در خصوص این اظهارات مواضعی را اعلام بكنند. خواهشم از كمیسیون امنیت ملی این است كه ان‌شاءالله این اظهارات را در دستور قرار بدهند و قطعاً در خصوص این موارد مجلس هم اقدامات خودش را انجام خواهد داد.
اما در خصوص پیشنهاد حذفی كه اینجا مطرح كردم در تبصره ماده (۲۷۷) به این شكل آمده كه: «مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی به تشخیص سازمان امور مالیاتی كشور تعیین می‌گردد».
شما در خود ماده اگر نگاه بكنید، «مرتكب یا مرتكبان جرایم مالیاتی علاوه بر مجازات‌های مقرر در مواد (۲۷۴) تا (۲۷۶) این قانون، مسؤل پرداخت اصل مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی وصول‌نشده و ضرر و زیان وارده به دولت با تشخیص قاضی هستند». یعنی در اینجا آمده، عملاً اعلام كرده كه باید قاضی تشخیص بدهد اما در تبصره بیان كرده كه این به تشخیص سازمان امور مالیاتی است. قانون‌نویسی نشان داده هر جا ما تشخیص را به یك نفر واگذار كردیم این تشخیص فسادآور است بعداً نمی‌توانیم این را جمع بكنیم. در مقام قاضی حكم دادگاه است، حوزه قضایی است و مستقل است شما در ماده این را آوردید.
اما در تبصره وقتی می‌گویید: «به تشخیص سازمان امور مالیاتی» این مشكل ایجاد می‌كند. میزان تشخیص را چطوری می‌خواهد تعیین بكند؟ اینكه ما می‌گوییم جرایم متعلقه، اگر آنجا می‌گوییم قاضی تشخیص می‌دهد كه در صدر آن ماده آمده، این درست است قاضی تشخیص بدهد اما وقتی می‌گوییم سازمان امور مالیاتی، با تشخیص قاضی یك تناقض دارد.
 دوم اینكه این فسادآور است. مشخص نیست كه چه اتفاقی می‌خواهد برایش بیفتد یعنی هر عددی را می‌تواند تشخیص بدهد. معیار تشخیص كجاست؟ شاخص‌ها و حدود تشخیص كجاست؟ به چه شكل می‌شود؟ چون موضوع هم بحث جرایم است و پرداخت اصل مالیات و امثال اینها است. بنابراین آنچه را كه در اینجا می‌آید حاكی از یك ابهام در قانون است و در قانون‌نویسی معمولاً این رویكرد نمی‌تواند اعمال بشود. هم تبصره با اصل ماده (۲۷۷) تناقض دارد و هم یك ابهام در ماهیت خودش دارد كه واژه «تشخیص» است. خواهشم این است همكاران یا پیشنهاد حذف را قبول كنند كه در این خصوص این پیشنهاد انجام بشود یا رفع ابهام بشود كه این رفع ابهام سازمان مالیاتی را آقای دكتر عسكری الان در صحن توضیح بدهند بر اساس آن رفع ابهام حداقل ما بتوانیم تصمیم‌گیری كنیم. ممنون و متشكر
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر هستم.
دبیر (صادقی) ـ مخالف آقای موسوی‌اصل صحبت می‌كنند؟
نایب‌رئیس ـ صحبت می‌فرمایند؟ اگر مخالف صحبت نمی‌كنند كه موافق هم صحبت نمی‌كند. آقای موسوی‌اصل صحبت می‌فرمایید، بفرمایید.
میرقسمت موسوی‌اصل (گرمی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم از موضع همه همكاران و مجلس شورای اسلامی در برابر یاوه‌گویی‌های نخست‌وزیر انگلیس تقدیر و تشكر می‌كنم و همیشه جواب ملت ایران همان است كه در موضع‌گیری دولت وجود دارد.
جناب آقای ابوترابی! یك بحثی كه بزرگواری كردید این مجلس را خوب مدیریت می‌فرمایید این است كه من به آقای پورابراهیمی عرض بكنم، به نظر من در این تبصره با اصل ابهام و تناقضی وجود ندارد. یك جمله‌ای من عرض بكنم اگر مقتنع شدند، فكر می‌كنم از پیشنهادشان هم منصرف بشوند.
در اصل ماده این است كه قاضی ضرر و زیان وارده به دولت را باید تشخیص بدهد آیا در عدم تأدیه مالیات چقدر به دولت ضرر یا زیان وارد كرده است؟ این تشخیص قاضی است. لازمه قضاوت با محاكمه همین است كه قاضی باید تشخیص بدهد چقدر باید این ضرر و زیانی كه معمولاً طرف شاكی و متشاكی.
 اما در تبصره، برادر عزیز و استاد گرانقدر كه الحمدلله در این مسائل متخصص هستید در تبصره این است كه مالیات و جریمه‌های متعلق قانون به آن چیست؟ آن به تشخیص سازمان امور مالیاتی است خوب، اصل مالیات برای سازمان است. اگر تأخیری افتاد، جرایمی پیش آمد آن هم جرایم قانونی دارد، تشخیصش به عهده كیست؟ به عهده خود سازمان است، اما ضرر و زیانی كه در تأخیر عدم تأدیه مالیات وجود دارد آن به عهده و تشخیص قاضی است و هیچ‌گونه تناقضی وجود ندارد. به نظر بنده اگر این برادر عزیزمان توجه داشته باشند این تناقض نباشد، فكر كنم از پیشنهادشان هم منصرف باشند. والسلام علیكم و رحمه الله
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای خسروی موافق هستند، بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
مخالف محترم اشاره فرمودند كه ابهام و تناقضی وجود ندارد، اتفاقاً عین ابهام و تناقض است. ما یك جا این اختیار را به قاضی واگذار كردیم، یك جا باز آمدیم به سازمان امور مالیاتی واگذار كردیم، در این تبصره تشخیص را به سازمان امور مالیاتی دادیم. بالاخره فرمانده اینجا كیست؟ چه كسی دستور می‌دهد؟ یك مرجع می‌بایست تصمیم بگیرد. ما در صدر ماده آمدیم آن حرف داریم می‌زنیم در انتها این حالت را داریم تعیین تكلیف می‌كنیم، به نظرم می‌رسد كه اگر قرار باشد كه در هر صورت باز برای خود امور مالیاتی بیاییم یك تشخیصی قائل بشویم در یك جاهایی ما با مشكل مواجه می‌شویم. اختیار قانونی مجلس با تبصره‌هایش ضعیف می‌شود و با آیین‌نامه‌ها و با تصویب آیین‌نامه‌ها سلیقه‌ای می‌شود در این تبصره هم ما آمدیم گفتیم كه «مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی به تشخیص سازمان امور مالیاتی كشور تعیین می‌شود». من به نظرم حذف این و با توجه به اینكه بند (۶۴) و تبصره‌های بعدی‌اش، پاشنه‌‌آشیل است و فصل‌الخطاب اصلاح نظام مالیاتی هست ما باید دیگر هیچ‌گونه ابهامی باقی نگذاریم. با این كارمان ما داریم ابهام ایجاد می‌كنیم. با این كارمان داریم اشكال ایجاد می‌كنیم. ما دیگر آمدیم مشخص كردیم و تشخیص هم به قاضی دادیم. قاضی محترم با توجه به اصل ماده (۲۷۴) كه برایش مجازات هم مشخص كردیم و آن موضوع حبس را هم كه از بین بردیم. گفتیم آقا! تشخیص قاضی هر كدام از این موارد را در نظر گرفت ما بپذیریم. باز آمدیم در اینجا یك تبصره‌ای گذاشتیم كه ریزش كردیم. یك تبصره‌ای گذاشتیم كه تشخیص را به امور مالیاتی هم گذاشتیم. برادران عزیز! در این تشخیص و اینكه چه نوع تشخیصی دوستان مالیاتی بدهند، یك سری اشكالات و ابهاماتی به وجود می‌آید، یك سری تالی فاسد در بخش‌های مختلفش به وجود می‌آید، خواهش ما این است كه به حذف این تبصره رأی بدهید كه این اشكالات برطرف بشود و ابهامی كه ما و دوستان ما و دكتر پورابراهیمی در این بخش مطرح كردند این ابهام هم برطرف بشود و بقیه دوستان هم این ابهامشان برطرف بشود. ممنون و متشكرم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكرم. دولت بفرمایید.
علی عسكری (رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم عنایت بفرمایند! در قانون مالیات‌های مستقیم، براساس مواد قانون تشخیص مالیات با سازمان امور مالیاتی است. و در مواد مختلف قانون برحسب عدم انجام تكالیفی كه مؤدی انجام می‌دهد جرائمی را قانون تعیین كرده. در زمانی كه تشخیص مالیات می‌دهیم متناسب با نوع انجام عدم تكالیفی كه مؤدی انجام نداده و قانون را رعایت نكرده به آن جریمه تعلق می‌گیرد و برگ تشخیصی كه برای مؤدی صادر می‌شود هم در آن برگ تشخیص نوع مالیات هست، هم نوع جرائمی است به تناسب نوع جریمه در آن برگ تشخیص. بنابراین قاضی نمی‌تواند در حكم یك ممیز مالیاتی بیاید برود تشخیص مالیات بدهد و بیاید برود در تعیین جریمه تعیین تكلیف كند. در قانون تشخیص را ممیز انجام می‌دهد براساس اینكه كتمان درآمد كرده باشد، براساس اینكه اظهار درآمد نكرده باشد و براساس مسائل مختلفی كه در قانون هست. در مواد (۱۹۰)،‌ (۱۹۲)،‌ (۱۹۳)، (۱۹۴)، (۱۹۵)، (۱۹۶)،‌ (۱۹۷) و (۱۹۹) اینها در قانون نوع جریمه‌ای كه به مؤدی تعلق می‌گیرد كه مالیات علی‌الحساب نداده، اظهارنامه تسلیم نكرده، دفتر نگهداری نكرده، انحراف در اظهار اظهارنامه‌اش هست و موارد متعدد درصدی جریمه تعیین شده، بنابراین نظام مالیاتی تشخیص مالیات و جریمه را تعیین می‌كند در اختیار قاضی می‌دهد، قاضی هم میزان ضرر و زیان وارده به دولت را تعیین می‌كند در آن حكمی كه براساس مواد (۲۷۴) تا (۲۷۶) می‌خواهد به مؤدی بدهد، تكلیف مالیات، تكلیف جرائم و تكلیف ضرر و زیان به دولت مشخص می‌شود و مشخص می‌شود آن كسی كه مجرم شناخته می‌شود در این جرم چه بدهی را باید به دولت پرداخت كند. از این حیث است كه تبصره آمده، گفته مالیات و جریمه را دولت تعیین كند، نظام مالیاتی تعیین كند، در اختیار قاضی قرار بدهد كه قاضی در تعیین آن دیگر ابهامی نداشته باشد، ضرر و زیان را هم قاضی براساس قانون تعیین می‌كند و مشخص می‌شود كه مجرم چه قدر باید به دولت و خزانه دولت پرداخت كند. بنابراین با حذفش دولت مخالف است، متشكرم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! ظاهراً‌ كمیسیون هم نظری را مطرح نمی‌كنند. رأی‌گیری بفرمایید. پیشنهاد حذف تبصره ماده (۲۷۷) هست.
نایب‌رئیس ـ حضار محترم ۱۹۸ نفر، همكاران محترم پیشنهاد آقای پورابراهیمی را اعلام رأی بفرمایند. دولت و كمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
آقای فرهنگی! قبل از اینكه دوستان دیگر نظرشان را مطرح كنند، بنده در مورد بیانات جناب حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حاج آقای رسائی واقعش نگاهم این بود كه فرمایشات ایشان خوب و به‌موقع بود از نظر محكوم كردن سخنان نخست‌وزیر انگلستان و علت عدم اشاره خود را هم توضیح دادم و واقعاً با اینكه تذكر مربوط به موضوع جلسه نبود، چون بحث را بحث خوبی می‌دانستم اجازه دادم فرمایشات‌شان را مطرح كنند، منتها عرضم این بود كه دیگر كافی است و از اینكه حقیر واژه‌ای را به كار بردم كه نباید به كار می‌بردم از محضر برادر بزرگوارم جناب حجت‌الاسلام ‌و المسلمین حاج آقای رسائی پوزش می‌طلبم (نمایندگان ـ احسنت) و قطعاً ‌این واژه اگر بنا بود لایق كسی باشد، لایق بنده است. مطمئن باشید نه لایق برادر عزیز گرانقدری مثل جناب حجت‌الاسلام ‌و المسلمین حاج آقای رسائی. بنده از این جهت پوزش می‌طلبم امیدواریم كه خداوند زبان حقیر از آنچه كه لایق نیست همیشه باز بدارد. تقاضا دارم جناب‌عالی فرمایشی داشتید، بفرمایید.
حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
به هر ترتیب خدا ان‌شاء‌الله همه ما را از مواقعی كه در یك لحظه به خودمان واگذار می‌شویم حفظ كند و آقای ابوترابی! من شما را برادر دینی خودم می‌دانم.
نایب‌رئیس ـ بنده برادر كوچك شما هستم.
رسائی ـ بزرگوارید، تذكرم را می‌خواهم ادامه بدهم؛ چون در تذكر من درست است، گلایه‌ای از دولت محترم هست؛ ولی همانطور كه یك بار در مورد جناب آقای هاشمی گفتم در برابر دشمنان دیرینه این ملت با اینكه بنده منتقد آقای روحانی و سیاست‌های خارجی آقای روحانی هستم ولی یك موی آقای روحانی را به انگلیس خبیث ترجیح می‌دهم و اجازه نمی‌دهیم كه به رئیس‌جمهور ما كسی توهین كند. من داشتم می‌گفتم همكاران كه از آقای روحانی تشكر می‌كنیم كه با «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم» به سازمان ملل رفت و علی‌رغم همه فضاسازی‌ها به توصیه رهبری و تجربه یك سال گذشته عمل كرد و حاضر به ملاقات و گفتگو و مذاكره با آمریكای خیبث نشد؛ اما گلایه می‌كنیم كه چرا پاسخ نخست‌وزیر بی‌ادب و نقض‌كننده حقوق بشر انگلیس را نداد؟ چرا وقتی پشت تریبون سازمان ملل رفت، بدبختی‌های آنها را به یادشان نیاورد؟ از آقای ظریف تشكر می‌كنم كه در برابر حركت غلط و بی‌ادبانه نخست‌وزیر انگلیس كه جلوی رئیس‌جمهور ما پایش را روی پایش انداخته بود، ایشان اول مؤدبانه نشسته بود؛ ولی آقای ظریف هم این كار را تكرار كرد و این درست بود، منتها ای كاش آقای روحانی را جلوی در لانه روباه اصلاً نمی‌بردند. (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم) من از آقای كامرون هم آقای ابوترابی! می‌خواهم تشكر می‌كنم. (نایب‌رئیس ـ اجازه بدهید! دیگر خیلی...) ایشان ثابت كرد كه سگ زرد برادر شغال است، كامرون ثابت كرد كه ملت ایران در دشمنی با آنها حق دارد.
نایب‌رئیس ـ این همان اشكال شد،‌ جای نطق كه الان نیست.
رسائی ـ حاج آقای ابوترابی! اجازه بدهید پس من این را بگویم، حرفم تمام شد.
نایب‌رئیس ـ اجازه بدهید، لطف كنید.
رسائی ـ من اول جلسه، بله حاج آقا!‌ می‌خواستم یادآوری كنم شما اجازه ندادید، این تذكر اول بود، خیلی ممنون.
نایب‌رئیس ـ اینها را كه فرمودید ببینید!‌ اینها همان چیزهایی است كه یك مقداری باعث می‌شود ما هم رعایت ادب را نكنیم. بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس!‌ در ادامه ماده (۲۷۷) را می‌خواهم قرائت كنم قبل از (۲۷۸)‌ منتها یك ابهامی كه بعضی از همكاران مطرح كردند این تصریح بشود اگر حضرت‌عالی هم صلاح می‌دانید این را روشن بفرمایید كه تشخیص قاضی در مورد میزان مالیات و میزان جریمه نیست، بلكه در مورد ضرر و زیان وارده به دولت است. فقط مورد اخیر را شامل می‌شود.
نایب‌رئیس ـ دولت هم نظرشان همین است.
دبیر (فرهنگی) ـ نه، برای اینكه این تبصره با صدر ماده متناقض نشود عرض می‌كنم، چون اگر به این صورت بیان نشود ممكن است این ابهام وجود داشته باشد كه حتی میزان مالیات و میزان جریمه را هم قاضی می‌تواند خودش تشخیص بدهد. این تبصره آن وقت مكمل می‌شود برای ماده (۲۷۷).
ماده (۲۷۷) ـ مرتکب یا مرتکبین جرائم مالیاتی علاوه بر مجازات‌های مقرر در مواد (۲۷۴) تا (۲۷۶) این قانون، مسؤول پرداخت اصل مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی وصول‌نشده و ضرر و زیان وارده به دولت با تشخیص قاضی می‌باشند.
تبصره ـ مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی به تشخیص سازمان امور مالیاتی كشور تعیین می‌شود.
در ماده (۲۷۸) پیشنهاد حذف را جناب آقای...
نایب‌رئیس ـ آقای فرهنگی! قبل از این ظاهراً آقای مفتح یك اخطاری داشتند. بفرمایند. آقای قاضی‌پور!‌ اخطاری راجع به موضوع بحث‌مان هست، اجازه بدهید گوش كنیم.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقا!‌ اخطار من ناظر اصل (۵۱) قانون اساسی است. اما قبلش عرض كنم. آقای دكتر صادقی! چیست نمی‌‌گذارید صحبت كنم؟
دبیر (صادقی) ـ عذرخواهی می‌كنم از محضر حضرت‌عالی، چون نوبتی است، جناب آقای قاضی‌پور الان نوبت‌شان هست.
نایب‌رئیس ـ بله، توجه دارم، آقایان هم محبت دارند. آقای مفتح ظاهراً اخطارشان راجع به بحث ماست. این را گوش كنم، بعد در خدمت آقای قاضی‌‌پور هستم. آقای مفتح بفرمایید.
مفتح ـ من راجع به اصل (۵۱) قانون اساسی می‌خواهم اخطار بدهم، ولی قبلش این ابهامی را كه آقای دكتر فرهنگی اصلاح كردند، كجا ابهام رأی آورد؟ باید اصل ابهام رأی بیاورد بعد اصلاحش مطرح شود ما نمی‌توانیم جملاتی را كه از كمیسیون آمده همین‌طور تغییر بدهیم.
نایب‌رئیس ـ نه، تغییر ندادند، آقای فرهنگی.
مفتح ـ گفتند می‌خواهم ابهام را برطرف كنم، حالا من اصل اخطارم را عرض می‌‌كنم.
نایب‌رئیس ـ نه، آن بحث اصلاح ویرایشی بود والا رفع ابهام نبود.
مفتح ـ ظاهراً بیش از ویرایشی هم بود. عرضم این است كه حاج‌آقا!‌ در این ماده‌ای كه مطرح شد آمدند و تعیین مالیات را به عهده سازمان امور مالیاتی گذاشتند. تشخیص با تعیین تفاوت دارد. دقت می‌فرمایید حاج‌آقا! (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) تشخیص با تعیین تفاوت می‌كند، سازمان امور مالیاتی مسؤول تشخیص مالیات است، تعیین را قانون تعیین می‌كند. شما اصل (۵۱)‌ قانون اساسی را اگر ملاحظه بفرمایید نوشته: «هیچ نوع مالیات وضع نمی‌شود مگر به موجب قانون». وضع مالیات، تعیین مالیات این قانون می‌خواهد، سازمان امور مالیاتی نمی‌تواند بیاید و مالیات را تعیین كند، می‌تواند تشخیص بدهد كه این عملكرد و این فعالیت اقتصادی و مالی این مؤسسه این گونه به آن مالیات تعلق پیدا می‌كند. این است كه این جمله‌ای كه بیان می‌كند كه تشخیص مالیات با تعیین سازمان مالیاتی است به نظرم باید اصلاح شود، اگر این اخطار من وارد باشد كه تشخیص مالیات را باید سازمان مالیاتی بدهد، نه كه تعیین كند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، ببینید آقای مفتح! این هم قطعاً مراد از تنظیم‌كنندگان این ماده این نیست كه اختیاراتی را به سیستم اجرایی تفویض كنند كه برای وضع قانون است. همانطور كه حضرت‌عالی فرمودید موضوع كار ما اینجا همین‌طور است. این قانون هم ملاكش است كه قوانین مالیاتی را مجلس تصویب می‌كند و دستگاه اجرایی در چهارچوب همان قانون عمل می‌كند. مراد از اینكه «مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی»، یعنی قید می‌كند به تشخیص سازمان هست؛ یعنی این سازمان است كه باید تشخیص بدهد كه آیا این جریمه مالیاتی در چهارچوب قانون تعلق می‌گیرد یا نه؟ این تشخیص بر عهده سازمان است. این نظر ما و شما است. اگر این عبارت را حضرت‌عالی كافی نمی‌دانید، مراد این است، مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی. این «قانونی» اگر كافی نیست می‌شود نوشت: «مالیات و جریمه‌های متعلق به آن در چهارچوب قانون». بله، ببینید! بحث كاملاً روشن است. مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی به تشخیص سازمان امور مالیاتی، جای «تعیین» چه بگذارم؟ این یك اصلاح ویرایشی است. آقای فرهنگی! این اصلاح ویرایشی است و اشكالی هم ندارد. «مالیات و جریمه‌های متعلق قانونی توسط سازمان امور مالیاتی كشور تشخیص داده می‌شود». آقای قاضی‌پور حضرت‌عالی الان بفرمایید. آقای صادقی بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای ابوترابی! اخطار من قانون اساسی اصل (۱۵۶) در مورد ماده (۲۷۸) است كه نوبتش حذفش هم دادیم. اینجا می‌گوید: «قوه قضائیه، قوه‌ای است مستقل كه پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسؤول تحقق بخشیدن به عدالت و عهده‌دار وظایف زیر است». در اینجا ماده‌ای كه آقایان آوردند نوشتند قوه قضائیه، بنا به درخواست رئیس سازمان امور مالیاتی هر جا یك شعبه‌ای باز كند؛ یعنی امر و نهی است. این خلاف اصل (۱۵۶) است. حضرت‌عالی اجازه نمی‌دهید ما هم در موضوع صحبت می‌كنیم از حضرت‌عالی تشكر می‌كنیم كه صبح هم جلسه گذاشتید، دو ساعت وقت گذاشتید. ولی همان قانونی كه به شما اجازه داد، جوابیه آقای عسكری‌آزاد را علیه من در مجلس آقای سبحانی‌نیا در غیاب بنده قرائت كنند، همان قانون هم به شما وظیفه می‌كند كه استیضاح وزیر نیرو را قرائت كنید. اینجا به ما زور می‌گویند. احترام خاصی برای شما قائلیم ولی حق و حقوق ملت را در نظر نمی‌گیرید. شما استیضاح را الان اعلام وصول كنید.
یك تذكر هم دارم آقای رئیس! الان هزاران مرد جوان تحصیلكرده لیسانس، فوق‌لیسانس جلوی خانه ملت جمع شده‌اند از سراسر كشور. حضر‌ت‌عالی یك نماینده از یكی از كمیسیون‌ها بفرستید اینها دو قسمت هستند یك قسمت آزمون دادند و در وزارت نفت قبول شدند، آقای وزیر آمد اینجا گفت جذب می‌كنیم، جذب نكرد. سؤال نمایندگان ابتر ماند. یكی هم قبول‌شدگان وزارت كشور است. حكم صادر شد، شروع به كار شد ولی به علت پول ندادن اخراج شدند. حضرت‌عالی جهت صیانت از این تحصیل‌كردگان عزیز، نماینده به بیرون بفرستید تا از حق و حقوق اینها دفاع بشود. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، از دو كمیسیون دو نفر را می‌فرستیم كه به درخواست برادران و خواهران محترمی كه به خانه ملت مراجعه كردند توجه كنند و رسیدگی كنند. از تذكر جناب‌عالی متشكرم، آقای صادقی! در مورد دستور جلسه است؟
دبیر (صادقی) ـ حاج‌آقا!‌ نوبت آقای موسوی‌لارگانی است، بعد از آن اگر صحبت نمی‌كنند نوبت جناب آقای علی‌پور است.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! من تذكرم را كوتاه عرض كنم. ببینید ما مكرراً‌ تذكر می‌دهیم احساس می‌كنم معاونت نظارت و هیأت‌رئیسه باید به تذكرات نمایندگان یك مقدار توجه داشته باشند. در جاده سوادكوه ـ قائم‌شهر اتفاقاتی دیشب افتاده، (۵) ساعت مسیر اصلی را بستند به خاطر عدم تملك یك كیلومتر راه كه (۵) ساعت مردم آنجا ماندند، تصادف هم شده، جاده‌ اصلی را می‌بینید آقای رئیس ببینید! به هر حال معاونت نظارت باید یك جاهایی كه ما تأكید می‌كنیم هر هفته، هر ماه یك جاهایی كه داریم به هر حال من ممنون می‌شوم كه ان‌‌شاء‌الله معاونت محترم...
نایب‌رئیس ـ متشكرم، واقعاً ما این پنج مورد تذكر پایان وقت را برای همین مسائل مهمی كه حضرت‌عالی اشاره كردید قرار دادیم. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۲۷۸)، پیشنهاد آقایان: محجوب، قاضی‌پور و محمدی حذف این ماده است. آقای محجوب بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً آقای رئیس! من هم خدمت‌تان عرض می‌كنم این جوانانی را كه در مقابل مجلس اجتماع كردند و سخن حقی با ما دارند لطف كنید ارجاع بفرمایید تا رسیدگی بشود، حقوق اینها در وزارت نفت ضایع نشود، حقوق استخدامی اینها جزء موضوعات مهمی است كه ما اینجا به عنوان حقوق ملت باید پاسدار آن باشیم.
 اما نكته‌ای كه در باب ماده (۲۷۸) باید عرض كنم. من روز اول عرض كردم، بعضی از اعضای محترم كمیسیون برآشفتند، من عرض كردم كه نباید نگاه مجرمانه به مؤدیان مالیاتی كرد. نباید كسی كه می‌خواهد به ما مالیات را بپردازد، طوری ترتیب بدهیم كه او فكر كند قبل از اینكه اظهار كرده باشد، نكرده باشد به او به چشم مجرم نگاه ‌كنند. این شیوه قانونگذاری كه تا امروز مرسوم نبوده ما آمدیم الان به قوه قضائیه تكلیف می‌كنیم كه دادگاه یا دادسرای ویژه مالیاتی تشكیل بدهد. این دادسرا و دادگاه ویژه مالیاتی در ادوار مختلف قضائی رسیدگی شده و مقبول و مطلوب از جهات مختلف نبوده؛ یعنی یك دادگاه اختصاصی است كه در حقیقت پیشاپیش معلوم است كه می‌خواهد طرف یك طرف را بگیرد. دستگاه قضائی حسنش به بی‌طرفی است. قاضی و دادسرا و دادگاه حكمش به بی‌طرفی است و این یك طرفیت آشكاری وقتی شما اینجا دادسرا و دادگاه ویژه تشكیل می‌دهید، ایجاد می‌كنید بعد هم مگر بناست چند هزارتا مجرم ما درست كنیم چه قدر پرونده برای مجرمین درست كنیم كه این طور در هر استانی و در هر منطقه‌ای ما در واقع دادگاه ویژه و دادسرای ویژه می‌خواهیم برای این موضوع تشكیل بدهیم؟ بنابراین آنچه كه به نظر من می‌رسد در باب مسأْله مربوط به ماده (۲۷۸) آن است كه آقای رئیس، اعضای محترم مجلس! بدانید كه تشكیل این طور دادگاه‌ها، باعث ازدیاد كسانی می‌شود كه به دستگاه قضائی معرفی شوند. سهولت برخورد می‌شود. ما مراتب اداری داریم هیأت‌های مختلف داریم باید این هیأت‌هایی كه در قانون پیش‌بینی شده كاركردشان تضعیف شود چون از این راه احساس می‌كنند كسانی كه در واقع امر وصول مالیات را به عهده دارند زودتر می‌توانند به نتیجه برسند، بنابراین موجب تراكم پرونده‌های زیادتری در بخش قضائی می‌شود. این چه كاری است كه ما بخواهیم هر كاری را ببریم از طریق دستگاه قضائی حل و فصل كنیم. كیفری و مراتبی را نوشتید كه اگر ماده (۲۷۴) آن‌طور كه قبلاً در صدر شی‌ء آمده بود چنین چیزی ایجاب می‌كرد. ولی شما كه دیگر مجازات را محدود به دو ممنوعیت فرمودید و بعد یك تخلفاتی كه ممكن است در هر دستگاهی پیش بیاید در ماده (۲۷۶) می‌خواهید در ماده (۲۷۸) برای یك چنین موضوع محدودی دادگاه ویژه تشكیل بدهید، دادگاه خاص تشكیل بدهید.
 اجازه بدهید كه دادسراها و دادگاه مطابق با اختیار و وظیفه خودشان به موضوع رسیدگی كنند و دنبال كنند و به نقطه‌ای برسند در اصل (۱۵۶) قانون اساسی هم این مطالب تصریح شده. آقای رئیس!‌ به مفاد اصل (۱۵۶)‌ خواهش می‌كنم دقت بفرمایید كه آنچه كه در بندهای مختلف این ماده آمده من تصورم این است كه با تشكیل دادگاه ویژه موضوع گسترش عدالت را مختل می‌كند، موضوع احیای حقوق عامه و آزادی‌های مشروع را. این تشكیل دادگاه‌های ویژه خصوصاً در این امور معمولاً یك سابقه خوبی را به همراه نداشته الا برای مجریان ما بایستی به مردم احترام بگذاریم، اصل‌مان بر احترام و خوداظهاری به مؤدیان باشد، اگر دستگاهی مالیات را بر دادگاه و بگیر و ببند بنا كرد مطمئن باشید كه وضع وصول مالیات ما بدتر، نارضایتی‌ها توسعه پیدا می‌كند، من كه خود از مخالفین خصوصی‌سازی بودم و هنوز هم بر این باورم، اگر شما در مسیر خصوصی‌سازی قدم برداشتید، نمی‌توانید با تشدید این طور مطالب راهتان را ادامه بدهید، بنابراین یا او را بردارید و این مسیر را بروید یا اگر آن مسیر را می‌روید بایستی بدانید به صاحب سرمایه باید احترام بگذارید،‌ باید به مؤدی احترام بگذارید، به مسیر مالیاتی احترام بگذارید و این احترام معنی‌اش این نیست كه راه او را به دادگاه‌ها باز كنید، پای او را به دادگاه‌ها باز كنید، باید حتی‌الامكان مسائل از طریق مراجع غیر قضایی حل و فصل شود و ممكن است مخالفین یا مخالف محترم یا هر یك از دوستان كمیسیون‌ یا دولت كه توضیح می‌دهند بگویند نه، ما می‌خواهیم به موضوعات خاص برسیم، موضوعات خاص گفتم صدر ماده وقتی حذف شد و ما مجازات حبس را از كل برداشتیم، موضوعاتی كه اینجا الان در این مبحث است، موضوعات عادی است،‌ در همه دستگاه‌ها هم هست، همان‌طور كه همه‌جا رسیدگی می‌شود اینجا هم مطلوب است كه رسیدگی شود، ‌تشكیل دادگاه ویژه كه مراد ماده (۲۷۸) است، به آن رأی ندهید، اجازه ندهید كه این‌طور موضوعات باعث سوءظن و فرار كسانی شود كه در این عرصه می‌خواهند وارد شوند.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، مخالف آقای كاتب هستند، بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار و آرادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشكر از همكاران عزیز، از موضع خوبی كه در مقابل اهانت نخست‌وزیر انگلیس داشتند، من ضمن احترام به برادر بسیار عزیزم جناب آقای محجوب، ‌خواهش می‌كنم همكاران عزیز اگر متن را یك‌بار بخوانند، ببینید! هیچگونه نقض قانون اساسی اتفاق نمی‌افتد، چرا؟ ما می‌گوییم قوه قضائیه بنا به درخواست رئیس سازمان امور مالیاتی كشور در هر یك از استان‌ها و مناطقی كه مقتضی بداند، دادسرا و دادگاه ویژه مالیاتی تشكیل می‌دهد و سازمان مالیاتی هم امكانات و تجهیزات در اختیارش قرار می‌دهد.
(در این هنگام آقای علی اردشیرلاریجانی ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
ببینید همكاران عزیز! ما همه بندهایی كه تا الان قرائت كردیم، هرجایی كه بحث جرم‌شناسی بود، بحث تخلف بود، همه تشخیص این‌ها را به عهده قوه قضائیه گذاشته‌ایم، ما وقتی كه تشخیص این را به عهده قوه قضائیه گذاشتیم، تشخیص آن باید در دادگاه ویژه مالیاتی اگر شكل بگیرد كه بهتر است، نكته‌ای كه اینجا در ماده (۲۷۶) آمده است، اتفاقاً دو پیامد بسیار خوبی است،‌ اولاً ان‌شاء‌الله پله‌ای می‌شود، روندی می‌شود كه ما بتوانیم دادگاه‌های تخصصی اقتصادی را در درون كشور یواش یواش شكل بدهیم.
نكته دوم، از حیث تسریع در كار، وقتی كه دادگاه تخصصی شكل گرفت،‌ دادگاهی مرتبط با ویژه مالیاتی شكل گرفت، آن قاضی تسلط بیشتری به مسائل مالیاتی پیدا می‌كند، به سرعت می‌تواند مسائل مربوط به تخلفات مالیاتی را رسیدگی بكند و در اصل (۱۵۶) قوه قضائیه كه گفته قوه قضائیه مستقل است، اتفاقاً بند (۱) آن می‌گوید: «رسیدگی و صدور حكم در مورد تظلمات، تعدیات، شكایات، حل و فصل دعاوی، رفع خصومات»، وقتی كه وظیفه قوه قضائیه رفع و حل و فصل دعاوی بین یك شخص حقیقی و حقوقی است، باید چه كسی رسیدگی بكند؟ اگر یك دادگاه ویژه مالیاتی خاص رسیدگی بكند، یقیناً تأثیرش بیشتر است كه دادگاه‌های عادی و عام رسیدگی بكنند، اینجا ما اختیاری را از رئیس قوه قضائیه نگرفته‌ایم، بلكه گفته‌ایم اگر سازمان مالیاتی در یك جایی تقاضا كرد از رئیس قوه قضائیه، رئیس قوه قضائیه می‌تواند، نه اینكه گفته‌ایم باید این كار را بكند، قوه قضائیه بنا به درخواست او می‌تواند این كار را بكند، اختیاری از او نگرفته‌ایم كه مغایر با اصل (۱۵۶) قانون اساسی باشد.
نكته سومی كه برادر عزیزم جناب آقای محجوب گفتند كه باعث ازدیاد پرونده‌های قضائی می‌شود اتفاقاً عكس این است،‌ اگر كار قضائی اقتصادی و مالیات، تخصصی بشود، موجب می‌شود كه پرونده‌ها سریعتر رسیدگی شود، اگر هرچه سریعتر رسیدگی شود موجب تسریع در كار می‌شود، موجب می‌شود كه پرونده‌ها كاهش پیدا بكند، نه به این معنا است كه تعداد پرونده‌ها زیاد می‌شود، چون شما اگر این دادگاه خاص ویژه مالیات را هم تشخیص ندهید،‌ آنجایی هم كه اختلاف دارد، رئیس‌ سازمان مالیاتی مكلف است كه به دادگاه بفرستد، وقتی كه طبق بندهای قبل شما گفته‌اید باید بفرستید دادگاه و دادگاه تشخیص بدهد ضرر و زیان وارده به میزان دولت چقدر است، ‌جریمه چقدر است، مالیات، اصلش را چقدر باید بدهد، چقدر پرداخت نكند، خوب یقیناً این به نفع سازمان مالیاتی است،‌ به نفع قوه قضائیه است، به نفع نظام است، به نفع دریافت‌ مالیاتی است، استدعا می‌كنم اگر جناب آقای محجوب مصلحت بدانند پیشنهادشان را پس بگیرند كه این قانون باقی بماند كه به نفع كشور خواهد بود.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر،‌ جناب آقای محمدی موافق هستند، بفرمایید.
داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
قبل از ورود به بحث مربوط به ماده (۲۷۸)، بر خود فرض می‌دانم كه مواضع نابجای دیوید كامرون كه ناشی از سطحی‌نگری و عدم شناخت از ملت رشید و فهیم و شجاع ایران اسلامی است تقبیح و محكوم كنم و گوشزد كنم كه اتخاذ چنین مواضعی، جز تشدید انزجار و تنفر مردم عزیز ما، حاصلی برای استعمار پیر و فرتوت انگلیس نخواهد داشت.
و اما در خصوص ماده (۲۷۸) باید به عرض شما برسانم كه بنده با توجه به بیش از (۳۰) سال تجربه‌ای كه در دستگاه قضائی دارم، ما مرتباً در دستگاه قضایی مواجه هستیم بر اینكه برای رسیدگی به پرونده‌ها از طرف دستگاه‌های مختلف، چنین تقاضاهایی ابراز می‌شود، از طرف منابع طبیعی، محیط زیست، بازرسی كل كشور و نهادها و ارگان‌های مختلف، تقاضای تشكیل شعب خاص، دادگاه‌های ویژه، دادسراهای ویژه، برای رسیدگی به جرایم مربوط به آن حوزه را معمولاً به قوه قضائیه تقدیم می‌كنند و این تقاضاها آنقدر زیاد شده كه اصل رسیدگی خارج از نوبت و تخصصی به یك معنا لوث شده و مفهوم تخصیص به اكثر را پیدا كرده. ضمن اینكه اگر دقت بفرمایید ماده (۲۷۸) بار مالی را هم به دولت تحمیل می‌كند و مستلزم ایجاد تشكیلات جدید،‌ منابع انسانی، لوازم و تجهیزات، مكان برای استقرار و منابع مالی خواهد بود كه آن هم با اصل (۷۵) قانون اساسی مغایرت دارد، چون باعث افزایش هزینه‌های عمومی هم خواهد شد، ضمن اینكه لازمه این كار این است كه با تصویب این ماده قانونی ما عملاً همه استان‌ها را با این تقاضا مواجه خواهیم كرد، یعنی ادارات كل مالیاتی استانها و مالیاتی كل كشور مرتباً تقاضا خواهند داشت كه دادسراها و دادگاه‌های ویژه مالیاتی در كل كشور ایجاد شود و این نهایتاً ایجاد یك تشكیلات عریض و طویل جدید است كه همین الان دارد در دل دادگستری‌های ما به سهولت و آسانی این كار انجام می‌شود و مشكلی هم وجود ندارد.
در رسیدگی به تخلفات مالیاتی، ‌نمایندگانی از دادگستری هستند برای رسیدگی به جرایم هم خود دادگستری در دادسراها و دادگاه‌ها می‌تواند این كار را انجام دهد، نهایتاً اگر خیلی اصرار داشته باشیم می‌توانیم بگوییم یك شعب خاصی این كار را انجام بدهد و لذا من فكر می‌كنم با طرح این موضوع ما هم یك هزینه‌های مالی زیادی را به دولت تحمیل می‌كنیم و هم یك تشكیلات عریض و طویل جدیدی را به دولت تحمیل می‌كنیم. الان دولت هم به اندازه كافی هم جسیم هست،‌ هم سنگین است و ما باید در راستای اسناد فرادستی، سند چشم‌انداز، قانون پنجم توسعه به سمت سبك‌سازی تشكیلات اداری پیش برویم، نه اینكه خودمان هر روز یك تشكیلات جدیدی را با توجه به تنگناهای مالی كه داریم بوجود بیاوریم كه بخش اعظمی از بودجه‌های ما به جای اینكه صرف كارهای عمرانی و تحرك اقتصادی شود، صرف پرداخت هزینه‌ها و امور جاری دولت و تشكیلات قضائی شود و لذا اگر همكاران عزیز، خوب دقت بكنند هیچ ضرورتی به تشكیل یك دادگاه و دادسرای ویژه علی‌حده وجود ندارد، چون اگر ما بخواهیم برای دستگاه مالیاتی این كار را بكنیم،‌ خواهش می‌كنم عزیزان توجه بكنند، خیلی از دستگاه‌های دیگر كه شاید اولویت‌های مهمتری هم داشته باشند، متقاضی این خواهند بود كه برای ما هم دادسرا و دادگاه ویژه و خاص لحاظ شود و لذا از همكاران عزیز و ارزشمندم خواهش می‌كنم كه به حذف این ماده رأی موافق بدهند.
رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید.
علی عسكری (رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم عنایت بفرمایند، ببینید! الان رابطه ما با قوه قضائیه یك رابطه كاملاً مستمری است كه این ارتباط را الان هم در دادرسی مالیاتی ما با قوه قضائیه داریم،‌ یكی از اعضای سه‌گانه هیأت‌های حل اختلاف ما یك نفرش قاضی است كه در هیأت‌های حل اختلاف ما قاضی حضور پیدا می‌كند و مثل نماینده ما و نماینده صرف در رأی‌دادن مشاركت دارد، ما با مشورت‌هایی كه با قوه قضائیه در چند سال اخیر داشتیم، به لحاظ تخصصی بودن حوزه مالیات گفتیم اگر اصلاحاتی در قانون صورت بگیرد بهتر است كه دادگاه ویژه‌ای در قوه قضائیه تشكیل شود برای اینكه بتوانیم تخصصی‌تر به موضوع مالیات وارد شویم و هم از حقوق مؤدی برای سرعت رسیدگی و هم از حقوق دولت بتوانیم به درستی دفاع بكنیم. بنابراین این دادگاه‌های ویژه خدای‌ناكرده دخالت در قوه قضائیه نیست، ‌بلكه همكاری و همراهی دولت با قوه قضائیه برای تعیین تكلیف یك موضوعی است كه حاكمیت با او سروكار دارد. الان هم اگر شما در دیوان عدالت اداری عنایت بفرمایید، ‌دو تا از شعب دیوان عدالت اداری به عنوان شعب تخصصی ویژه مالیات است كه الان دیوان عدالت اداری هم در این دو شعبه به طور خاص به تخلفات مالیاتی رسیدگی می‌كند. بنابراین ما خواسته‌ایم با قوه قضائیه یك همكاری و تشریك مساعی نزدیك‌تری را داشته باشیم برای یك كار تخصصی اگر قوه قضائیه به درخواست رئیس سازمان اجابت بكند و بر اساس تشخیص خودش و اقتضائی كه آن تشخیص می‌دهد، دادگاه‌های تخصصی را تشكیل بدهیم، ما هم امكانات و شرایطش را فراهم می‌كنیم كه اگر پرونده‌ای آمد، سریعتر رسیدگی شود و تكلیف مؤدی و تكلیف دولت در این پرونده زودتر روشن شود، بنابراین ما با حذف آن مخالفیم، متشكرم.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون‌ بفرمایید.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم! جرایم مالیاتی در دنیا دومین جرم هستند، در همه كشورها، ما نباید دادگاه‌های تخصصی كه برای جرایم مالیاتی ایجاد می‌شود را بیاییم با منابع طبیعی و دیگر سازمان‌ها مقایسه كنیم، در اینجا حرف زده می‌شود كه پرونده‌های اقتصادی هستند و قضات حكم می‌دهند، الان پرونده‌های اقتصادی بسیار مهمی داریم كه برخی قضات از لحاظ مالی و اقتصادی روی اینها مسلط نیستند، چه اشكال دارد كه ما یك دادگاه‌های تخصصی ویژه برای رسیدگی به جرایم مالیاتی تشكیل بدهیم؟ در اینجا هم طبق قانون اساسی، هر شخص حقیقی هم می‌تواند از رئیس‌ محترم قوه قضائیه درخواست داشته باشد، اینجا رئیس قوه قضائیه اختیار دارد كه این دادگاه‌ها را تشكیل بدهد یا اینكه تشكیل ندهد و ما مكلف كردیم كه سازمان امور مالیاتی هم بیاید آن زیرساخت‌ها و لوازم و تجهیزات را فراهم كند. آیا توسعه قضائی به معنای بزرگ ‌شدن دولت است؟ یا این استخدامی‌ها و سازمان‌های دیگری كه در بدنه دولت تشكیل می‌شود، آن به معنای بزرگ‌شدن دولت است؟ و ما به دنبال توسعه قضائی تخصصی برای جرایم مالیاتی كه بیشترین تخلفات در همه جای دنیا هم اثبات شده، در اقتصاد‌های دنیا هم هست كه جرم دوم است،‌ دنبال تشكیل این هستیم و با حذف این مخالف هستیم.
رئیس ـ متشكریم، ‌پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف ماده (۲۷۸) از بند (۶۴) است.
رئیس ـ حضار ۲۱۲ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به این پیشنهاد حذف بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هم در این ماده هست.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دوات‌گری اگر مطرح نكنند می‌توانیم هم این ماده را قرائت كنیم.
رئیس ـ آقای دوات‌گری! مطرح می‌فرمایید؟
دبیر (فرهنگی) ـ چون اصلش حذف نشده آقای دوات‌گری! ایشان پیشنهادشان این است كه «در این صورت سازمان امور مالیاتی موظف است» تا «تأمین نماید» را از اینجا حذف كنیم.
رئیس ـ مطرح می‌فرمایید؟
دوات‌گری ـ بله.
رئیس ـ یك بله سفتی گفتید، بفرمایید.
مهدی دوات‌گری (مراغه‌ و عجبشیر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من از دو منظر پیشنهاد حذف دادم،‌ یكی از جهت مغایرت با اصل (۱۵۸) قانون اساسی، در اصل (۱۵۸) قانون اساسی، وظایف رئیس قوه قضائیه ایجاد تشكیلات لازم در دادگستری به تناسب مسؤولیت‌های اصل (۱۵۶) و دوم عزل و نصب قضات و تعیین محل مأموریت و مشاغل و مانند اینها. در واقع ما در این ماده (۲۷۸) پیشنهادی كه از سوی سازمان امور مالیاتی مطرح می‌شود و رئیس قوه قضائیه بایستی در اینجا تشخیص بدهد، اما آنچه كه من پیشنهاد حذف دارم، مربوط به بند دوم است، می‌گوید: «در این صورت سازمان امور مالیاتی موظف است لوازم و تجهیزات و مكان استقرار آنها را تأمین كند».
همكاران محترم! ما یك تجربه تلخی داریم، به عنوان یك همكار قضائی دارم عرض می‌كنم،‌ یك تجربه تلخی كه داریم ما در گذشته دادگاه ویژه داشتیم، در وزارت كار، در شهرداری‌ها و بعضی از دستگاه‌های دولتی دادگاه ویژه داشتیم، قاضی می‌رفت آنجا مستقر می‌شد، درست است كه ابلاغش را از رئیس قوه قضائیه می‌گرفت اما سطح خدماتی كه ارائه می‌شد در آن دستگاه دولتی متناسب با ساختار خودش عملاً خدماتش متفاوت از خدماتی بود كه دستگاه قضائی با حداقل امكانات به قضاتش ارائه می‌داد، این باعث می‌شد كه آن استقلال قضات، مخدوش می‌شد، خدشه‌دار می‌شد، قاضی به جای اینكه مستقل بخواهد به وظیفه قانونی خودش در احقاق حق و اجرای عدالت عمل كند، می‌شد كارمند شهرداری، می‌شد كارمند اداره كار و امروز ما می‌خواهیم این تجربه تلخ را مجدداً تكرار كنیم و قاضی را علی‌رغم استقلال و تأكیدی كه در دو جا برای قوه قضائیه قائل شده، عنایت داشته باشید قانون اساسی برای قوه مقننه و قوه مجریه تنها در اصل (۵۷) استقلال را تأكید كرده، اما برای قوه قضائیه هم در اصل (۵۷) و هم در اصل (۱۵۶) دو جا استقلالش را تأكید كرده و ما داریم استقلال قضات شریف خودمان را مخدوش می‌كنیم.
قاضی به جای اینكه در مجموعه دستگاه قضائی متناسب با سیاست‌ها و ساختارهای دستگاه قضائی به وظیفه قانونی خودش عمل بكند می‌شود كارمند دارایی و درواقع استقلال قاضی را داریم خدشه‌دار می‌كنیم. ما در گذشته تخلفاتی كه ناشی از این استقرار دادگاه‌های ویژه در دستگاه‌های اجرایی داشتیم، ما امروز بایستی با تصویب این قانون كوله‌باری از تخلف را در آینده شاهد باشیم و ما بایستی پاسخگو باشیم. ما بجای اینكه قاضی را بیاوریم در سیطره دستگاه اجرایی، بایستی از استقلال قاضی صیانت كنیم، تحت سیطره نفوذ امور مالیاتی قرار نگیرد.
نكته دیگری كه اینجا مطرح است گفته: سازمان مالیاتی لوازم، تجهیزات، مكان استقرارش را تأمین كند، این تأمین تا كی خواهد بود؟ تا چه زمانی؟ (۱) سال، (۶) ماه، (۱۰) سال، تا ابد؟ به بهانه تأمین تجهیزات نبایستی ما استقلال قضات را خدشه‌دار كنیم. بنابراین پیشنهاد من این است كه همان كه هیچ ضرورتی ندارد این دادگاه ویژه را بیاوریم در سازمان امور مالیاتی مستقر كنیم، دادگاه ویژه را در همان تشكیلات قضائی، ما دادگاه‌های تخصصی داریم، می‌توانیم این دادگاه ویژه امور مالیاتی در همان قلمرو جغرافیایی و فیزیكی تشكیلات قضائی مستقر شود، با نهایت استقلال به وظیفه خودش عمل بكند، اجازه ندهیم كه این دادگاه در مكان سازمان امور مالیاتی مستقر شود. بنابراین برای دفاع از استقلال دستگاه قضائی و احقاق حق و اجرای عدالت و جلوگیری از زیر سؤال رفتن اعتبار دستگاه‌های قضائی از همكاران محترم استدعا دارم نسبت به این حذف جزء رأی موافق عنایت بفرمایید.
رئیس ـ موافق و مخالف صحبت می‌كنند؟ اگر صحبت نكنند زودتر جلو می‌رویم، صحبت می‌كنند.
دبیر (صادقی) ـ آقای پورابراهیمی مخالف هستند، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن احترام به پیشنهاد همكار بسیار ارجمندمان جناب آقای دوات‌گری، من فكر می‌كنم آقای دوات‌گری در بررسی متنی كه الان جلو ما هست یك تصویر غیرمعقول از آن متن پیشنهادی گرفته‌اند و آن تصویر این است كه سازمان امور مالیاتی درمجموعه خودش می‌آید امكاناتی را فراهم می‌كند كه قضات بیایند آنجا و عملاً بحث استقرار در سازمان مالیاتی مطرح است، اصلاً همچنین صحبتی نیست، اینجا بیانش این است، می‌گوید سازمان امور مالیاتی كمك بكند به اینكه ما بتوانیم دادگاه‌های ویژه مالیاتی را در كشور تشكیل بدهیم، الان سؤال این است كه اگر ما می‌خواهیم دادگاه‌های ویژه مالیاتی را برای رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی، برای تسریع در رسیدگی به موارد دعاوی مالیاتی مطرح كنیم،‌ آیا اگر شما بگویید قوه قضائیه مكلف است این كار را انجام بدهد به شما چه جواب می‌دهند؟ می‌گویند ما امكانات نداریم، زیرساخت‌ها را نداریم، ساختمان‌ نداریم، مجموعه قضات را دارند اما امكانات را در كنارش باید ببینید. در این ماده آمده اشاره كرده به اینكه اگر قرار است با هماهنگی قوه قضائیه، سازمان امور مالیاتی بیاید و دادگاه ویژه مالیاتی را در هر استان، در هر منطقه تعریف بكند، این سازمان مكلف است امكاناتی را در اختیار قوه قضائیه قرار بدهد، اینكه منافاتی ندارد.‌ استقلالی كه برادر بزرگوارم آقای دوات‌گری در خصوص آن مطرح كردند استقلال در رأی است نه در امكانات، این امكانات را می‌گیرند،‌ مگر همین الان در بودجه قوه قضائیه نمی‌آید در بودجه سالانه از دولت و مجلس كمك می‌گیرد برای بودجه‌هایش؟ خوب این استقلال قوه قضائیه را زیر سؤال می‌برد؟
همین الان مگر قضات ما و دادسراهای ما و دادستانی‌های ما مگر بر اساس كمك از استانداری‌ها عمل نمی‌كنند؟ این قضات را زیر سؤال می‌برد؟ اینكه باید كمك‌شان كنیم، اگر ما انتظار داریم یك دادگاه ویژه تشكیل شود كه خود این یك كار بسیار مهم است كه در این لایحه مالیاتی هم به آن اشاره شده، آیا این مبنایی نیست برای اینكه ما بتوانیم از ظرفیت‌های بیشتر قوه قضائیه استفاده كنیم؟ خوب در راستای آن قطعاً سازمان مالیاتی هم باید كمك بكند.
لذا به نظر بنده، این نه تنها هیچ مشكلی ایجاد نمی‌كند، استقلال قوا و استقلال قوه قضائیه را تحت‌الشعاع قرار نمی‌دهد زیرساختی‌ را فراهم می‌كند، لازم هم نیست قضات بیایند در سازمان مالیاتی بنشینند و قضاوت كنند، ساختمانی را می‌گیرند و تحویل قوه قضائیه می‌دهند و بر اساس آن خدمات قضائی ارائه می‌شود، آن امكانات را فراهم می‌كند نه اینكه تصور شود قضات می‌آیند در سازمان مالیاتی و یك وقت آنجا خدشه‌دار می‌شود.
نكته آخری هم كه می‌خواستم مطرح كنم در خصوص گزارشی بود كه كمیسیون‌، آقای فتحی‌پور مطرح كردند، آقای دكتر لاریجانی! این گزارش مربوط به سال ۹۱ بود و سال ۹۲ در كمیسیون‌ مصوب شده بود، تصور بنده در صحن غیرعلنی این بود كه این گزارشی كه در خصوص مسائل ارزی مطرح شد، مربوط به سال ۹۳ است و من آنجا اشاره كردم، لذا تصحیح می‌كنم، صحبت آقای فتحی‌پور و ریاست محترم كمیسیون‌ كاملاً درست است و به دلیل تأخیر زمانی كه یك سال و خرده‌ای از ارائه گزارش رفته بود، آنجا من اشاره كردم به اینكه این تأخیر ارائه شده من اطلاع نداشتم، از این جهت گزارش آقای فتحی‌پور كاملاً درست است و من صحبت‌های این برادر بزرگوار را تأیید می‌كنم.
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر لاریجانی! همكاران عزیز در این رابطه دو بار اخطار (۱۵۶) را دادند، ریاست محترم جلسه توجهی نفرمودند، نه رد كردند و نه قبول كردند. این بحث، اخطار اصل (۱۵۶)‌ قانون اساسی را دارد، «قوه قضائیه قوه‌ای است مستقل»، در اینجا وقتی كه می‌گوید قوه قضائیه بنا به درخواست رئیس سازمان، نگفته اختیار دارد، گفته باید ایجاد شود، در نتیجه استقلال قوه قضائیه از بین می‌رود، حضرت‌عالی در این رابطه اظهارنظر بفرمایید، من مخالفتم را عرض كنم.
رئیس ـ اشكال قانون اساسی ندارد، چون نوشته آنجایی كه مقتضی بداند، در هر استانی كه مقتضی بداند و در اختیار قوه قضائیه است مشكل ندارد.
قاضی‌پور ـ آقای رئیس! مخالف محترم گفت كه اداره امور مالیاتی برای این قضات ساختمان اجاره كند، اگر سازمان مالیاتی،‌ خودشان اعتبار دارند، آقای دوات‌گری! بگذار گوش كنند، همكاران عزیز! اگر سازمان امور مالیاتی، پول دارد، اعتبار دارد، برای خود كارمندان زحمتكش امور مالیاتی كه (۷)، (۸) نفرشان در یك اتاق كوچك كار می‌كنند ساختمان اجاره كند، اول به معیشت نیروی انسانی خودش برسد، بعد به قوه قضائیه مساعدت كند، قوه قضائیه هم پول دارد و هم اعتبار دارد.
آقای لاریجانی! ما قاضی دولتی نمی‌خواهیم، قاضی قوه قضائیه می‌خواهیم، استقلال قوه قضائیه را می‌خواهیم، این روش‌ها باعث رشد و نمو سوءاستفاده‌گران می‌گردد، آقای لاریجانی! منشأ تخلفات از اینجا شروع می‌شود، رئیس محترم دادگستری نظارت نخواهد داشت،‌ حفاظت اطلاعات دیگر نظارت نخواهد داشت، این قاضی، دیگر قاضی نیست، كارمند مدیركل امور مالیاتی است، به تدریج عین كارمندان دارایی می‌آید و می‌آید اظهارنظر می‌كند و می‌شود مأمور مالیاتی، منظور ما از تشكیل این بند این است كه اگر اختلافی هست، قاضی بدون طرف، قاضی كه بتواند استقلال داشته باشد بر حق و حقوق دولت یا مؤدیان رأی بدهد. اینجا یك‌طرفه می‌شود، یعنی قاضی در ساختمان دارایی مستقر می‌شود، كارمندان‌شان از دارایی خط می‌گیرند و آنوقت می‌شود یك‌طرفه، آقای لاریجانی! دیگر استقلال قوه قضائیه از بین می‌رود. قاضی دیگر همان قاضی نخواهد بود.
رئیس ـ آقای قاضی‌پور! اگر مكانش در مالكیت قوه قضائیه قرار بگیرد، دیگر استقلال را از بین نمی‌برد.
قاضی‌پور ـ اگر ساختمان بخرند و بگذارند به قوه قضائیه و رئیس دادگستری، قاضی را زود زود عوض كند، ثابت نگه ندارد. حفاظت اطلاعات نظارت داشته باشد، حضور و غیابش با قوه قضاییه باشد. من و همكارانمان آقایان دوات‌گری، محجوب و ندیمی و همه اعضایی كه اینجا موافقت كردند مخالف نیستیم ولی ترس ما این است این در شرح مذاكرات بیاید آقای لاریجانی!
رئیس ـ حالا اگر حذف رأی نیاورد، آن وقت این را اصلاح باید كنید، این اشكال را...
قاضی‌پور ـ اصلاح بفرمایید ممنون می‌شوم. والسلام
رئیس ـ متشكریم، موافق صحبت كردند. دولت نظری دارند؟ دولت و كمیسیون مخالف حذف هستند. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف جمله آخر ماده (۲۷۸) است.
رئیس ـ حضار ۲۱۵ نفر، پیشنهاد حذف عبارت آخر ماده (۲۷۸) است. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، صبر كنیم؟ چقدر صبر كنیم؟ دوستان رأی‌شان را دادند؟ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
خوب اینجا یك ابهامی وجود دارد كه سازمان امور مالیاتی نمی‌تواند در ساختمان خودش یك بخشی را بگذارد برای دادگاه. یعنی این را باید رفع ابهام كنیم به نحوی. حالا لوازم و تجهیزات مهم نیست ولی مكان استقرار مگر اینكه شما یك مكانی را در نظر بگیرید بدهید به قوه قضاییه. یك عبارتی را ... آقای فرهنگی این مفهوم نیست.
دبیر (فرهنگی) ـ بله، منظورشان این است محل استقرار مستقلی را به تملك قوه قضاییه درآورند.
رئیس ـ بله، یك چنین چیزی است. پس این عبارت ماده (۲۷۸)را با این فرض بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس!‌ رأی نمی‌خواهد؟
رئیس ـ نه این روشن است.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای ابوترابی هم می‌فرمایند..
رئیس ـ رفع ابهام را بگذارید برای رأی‌گیری كه دیگر مشكلی نباشد، رفع ابهام را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای ابوترابی پیشنهاد دارند كه اولاً‌ «قوه قضاییه» معمول نیست، باید بگوییم «رئیس قوه». بعد هم در ادامه «در هر یك از استان‌ها و مناطقی» را می‌خواهند حذف كنند.
رئیس ـ آن بحث دیگری است، جداست پس بگذارید میهمانان را بفرمایند.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری كه میهمانان خانه ملت هستند.
ـ گروهی از انجمن مذاهب اسلامی یا گفتگوهای تمدن كه میهمانان خانه ملت و جناب آقای حدادعادل و از كشور آلمان هستند.
به همه عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم، خیلی خوش آمدید.
رئیس ـ متشكریم.
 
۵ ـ انتخاب آقایان: رمضانعلی سبحانی‌فر و محمد حسن‌نژاد به عنوان ناظر در هیأت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاههای دولتی به بخش غیردولتی
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! امروز چند انتخابات هم داشتیم، اگر اجازه بفرمایید.
رئیس ـ آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دو انتخابات امروز داریم؛ مورد اول انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیردولتی است. موضوع ماده (۳۹) قانون اجرای سیاست‌های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی مصوب ۸/۱۱/۱۳۸۶.
كمیسیون اقتصادی هشت نفر را با یك نگاه كاملاً موسع تأیید كردند كه دو نفرشان انتخاب می‌شوند. اجازه می‌فرمایید اسامی را قرائت كنم؟ اتاق فرمان هم اسامی را در صفحه اول درج كند.
۱ـ جناب آقای محمدعلی مددی.
۲ ـ جناب آقای امید كریمیان.
۳ ـ جناب آقای عثمان احمدی.
۴ ـ سركار خانم مهناز بهمنی.
۵ ـ جناب آقای محمد حسن‌نژاد.
۶ ـ جناب آقای ابراهیم نكو.
۷ ـ جناب آقای رمضانعلی سبحانی‌فر.
۸ ـ جناب آقای علی علیلو.
این (۸) نفر را معرفی كردند كه از بین آنها (۲) نفر انتخاب می‌شوند به استناد قانونی كه اشاره كردم.
آقایان: علیلو، سبحانی‌فر، نكو، حسن‌نژاد، خانم بهمنی و آقایان: احمدی، كریمیان، مددی و خانم بهمنی نامزد عضویت در هیأت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیردولتی هستند، كه دو نفر را همكاران زحمت می‌كشند در كارت‌هایی كه الان توزیع می‌شود درج می‌كنند.
رئیس ـ كارت‌ها را توزیع كنید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۱]
 
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی، مصطفی افضلی‌فرد، عباس فلاحی‌باباجان، موسی‌الرضا ثروتی و احمد امیرآبادی‌فراهانی
رئیس ـ آقای بذرپاش ناطقان را معرفی كنید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی نماینده محترم مردم شریف سلماس.
ـ جناب آقای مصطفی افضلی‌فرد نماینده محترم مردم شریف اردبیل، نیر و نمین.
ـ جناب آقای عباس‌ فلاحی‌باباجان نماینده محترم مردم شریف اهر و هریس.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای موسی‌الرضا ثروتی نماینده محترم مردم شریف بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، راز و جرگلان.
ـ احمد امیرآبادی‌فراهانی نماینده محترم مردم شریف قم.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
از ناطق اول جناب آقای آقایی دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی (سلماس) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بدواً از سخنان سخیف نخست‌وزیر انگلیس دیوید كامرون از طرف ملت بزرگ ایران و نمایندگان محترم مجلس اعلام انزجار می‌نمایم.
سلام و رحمت پروردگار متعال به روح بزرگ امام امت و شهدای‌مان و سلام به محضر مقام معظم رهبری و خرسندی از سلامتی و عافیت كامل معظم‌له و عرض احترام به محضر نمایندگان محترم ملت.
شروع سال تحصیلی را به فرزندان عزیزمان، مسؤولین و فرهنگیان زحمتكش و دلسوز تبریك می‌گویم و با ابلاغ سیاست‌های كلی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری و تبیین نقشه راه در این حوزه اطمینان داریم كه با تحقق این سیاست‌ها آموزش و پرورش و عرصه علم و فناوری تعالی خواهد یافت.
در پایان هفته دفاع مقدس یاد و خاطره هزاران شهید، جانباز و آزاده و حماسه‌آفرینی‌های این پشتوانه‌های انقلاب را گرامی داشته، صدور ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس به جهان كه افشای ظلم‌‌ستیزی و امید پیروزی ملت‌های گرفتار جور و ستم گردیده است را محضر منجی عالم بشریت امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) تبریك عرض می‌نمایم.
همكاران محترم! بار دیگر حوادث غزه و عراق دست‌های استعمار را از پوشش مكر و حیله بیرون آورد و نشان داد كه آمریكا و صهیونیسم هیچ ملاحظه انسانی در جنایت و كشتار ندارند و الحق تعبیر امام (رحمه‌الله‌علیه‌) از آمریكا به عنوان شیطان بزرگ تعبیر همیشگی است. استثمار بداند كه مردم و حكومت‌های منطقه در حل مشكلات‌شان از هر جهت صلاحیت‌دارتر و كاراترند.
با توجه به حضور جناب آقای دكتر روحانی رئیس‌ محترم جمهور و هیأت همراه در سازمان ملل متحد از پافشاری بر سیاست‌های محكم نظام و حوزه‌های هسته‌ای و استكبارستیزی قدردانی می‌نمایم.
نمایندگان محترم! در همین جا بر خود لازم می‌دانم از استاندار محترم آذربایجان غربی، جناب آقای مهندس سعادت تشكر نموده، انتصاب فرماندار مردمی شهرستان سلماس جناب آقای حاج‌علیلو قدردانی نمایم.
از آقای دكتر امیری قائم‌مقام محترم وزارت كشور هم در این همراهی قدردانی كنم.
همچنین از حضور جناب آقای مهندس چیت‌چیان در شهرستان سلماس به منظور كلنگ‌زنی تصفیه‌خانه آب شرب سلماس و تازه‌شهر قدردانی كنم و با توجه به جمعیت (۲۰۰) هزار نفری این شهر ان‌شاءالله با تسریع لازم مردم سلماس از آب تصفیه‌شده برخوردار خواهند بود.
از جناب آقای كشاورزیان از حضورشان در منطقه و همچنین در جهت بكارگیری پایانه مرزی قدردانی نمایم.
حتماً نمایندگان محترم استحضار دارند كه سلماس (۴۰) كیلومتر با مرز تركیه فاصله دارد كه این حركت مثبت خواهد بود. در این خصوص باید یادآور شوم كه اقدامات صورت‌گرفته دولت بسیار كارا در منطقه خواهد بود. در مقوله ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سلماس كه بر اساس قانون تكلیف شده است از فعالیت‌های مناسب استاندار محترم آذربایجان‌غربی، فرماندار و شهرداری محترم سلماس تشكر كنم و با توجه به ظرفیت‌های مناسب ناشی از ایجاد منطقه ویژه انتظار دارم با پایانه‌های مرزی بتوانند تحولی در اقتصاد منطقه به وجود آوردند.
در خاتمه از حضور جناب آقای مهندس علیزاده در كلنگ‌زنی بیمارستان (۲۲۰) تختخوابی تشكر و قدردانی می‌‌نمایم. در پایان با توجه به اهمیت دریاچه ارومیه، حفظ محیط زیست استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و تأثیرات ملی و منطقه‌ای آن انتظار است كه دولت محترم اقدامات شایسته‌ای را برای جلوگیری از خشك‌شدن گیاهان كه در منطقه آلوده به نمك هستند و موجب خشك شدن منطقه و گیاهان منطقه خواهد بود انتظار دارد كه اقدامات لازم را در جهت حذف مراكز نمك‌زا اقدام كنند.
من این را یادآوری می‌كنم كه متأسفانه بارها ما اعلام می‌كردیم كه واقعاً خشك‌شدن دریاچه و گیاهان دریاچه موجب خواهد شد كه اینها در منطقه پخش شوند. یكی از آقایان نمایندگان محترم گفتند كه نه با كلنگ هم نمی‌شود این نمك‌ها را كشید و نمك‌ها را نمی‌دانم همین‌جا سفت باقی می‌ماند. در صورتی كه الان كاملاً‌ مشاهده می‌كنیم كه گیاهانی كه خشك می‌شوند این گیاهان پودر می‌شوند و در منطقه پخش می‌شوند. امید است كه عزیزان دولت و همچنین نمایندگان محترم همكاری‌های لازم را در این خصوص انجام دهند و ما بتوانیم ان‌شاءالله منطقه عاری از نمك، شوره‌زار و همچنین از بین رفتن پوشش گیاهی منطقه به جا بیاوریم. از همه عزیزان تشكر می‌كنم.
دبیر (بذرپاش) ـ متشكر و ممنون، از ناطق بعدی برادر گرامی جناب آقای مصطفی افضلی‌فرد نماینده محترم مردم شریف اردبیل، نیر و نمین دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
مصطفی افضلی‌فرد (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سالروز شهادت سرداران اسلام فلاحی، نامجو، كلاهدوز و جهان‌آرا را گرامی داشته و بر روان پاك زائران گلگون‌كفن خانه خدا كه به دست رژیم آل‌سعود به شهادت رسیدند درود می‌فرستیم.
دهم مهرماه سالروز شهادت امام محمدباقر (علیه‌السلام) را تسلیت می‌گوییم. آن حضرت می‌فرمایند: «بنی الاسلام علی خمس، علی‌ الصلوه و الصوم و الزكوه و الحج و الولایه والولایه افضل لانها مفتاحهن» مطابق این كلام جامع نورانی ولایت كلید همه قفل‌هاست و احیای همه احكام بسته به حاكمیت ولایت است. البته به شرطی كه فرامین ولایت عملیاتی و اجرایی شود وگرنه همانند نسخه‌ای خواهد بود كه بدان عمل نشده است.
امام علی (علیه‌السلام) در این خصوص می‌فرماید: «والله انی لا اكون كالصبغ تنام علی طول اللدم حتی یصل الیها طالبها و یختلها راصدها و لكنی اضرب بالمقبل الی الحق المدبر عنه و بالسامع المطیع العاصی المریب حتی یأتی علی یومی». بر همین اساس پشتیبانی عملی و اجرایی كردن رهنمودهای ابلاغی مقام معظم رهبری در قالب قانون و برنامه كاربردی می‌تواند مشكلات فراروی كشور را به حداقل برساند. بنده به طور نمونه به سه نكته از رهنمودهای رهبری عزیز كه عمل به آن می‌تواند تحولی را در كشور به وجود آورد، اما چندان توجهی به آن نشده اشاره می‌كنم، یكی از مواردی كه رهبری عزیز خیلی روی آن تأكید داشته‌اند، مبارزه با فساد مالی و اقتصادی است. ایشان در دیدار با مردم غیور آذربایجان نارضایتی خودشان را از نبود اقدامات عملی در مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی ابراز و تصریح كردند: «با حرف كه مسأله حل نمی‌شود!». پس از آن رئیس وقت ستاد مبارزه با فساد اقتصادی در دولت دهم گزارشی از عملكرد ستاد را به كمیسیون اصل (۹۰) ارسال كرد كه متن و محتوای ضعیف آن سندی بر حقانیت سخنان رهبر معظم انقلاب بود.
انتظار این بود كه در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به كاربردی‌كردن فعالیت‌های ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شود، اما عملاً تا حال چنین اتفاقی نیفتاده. متأسفانه ما شاهد چاق‌تر شدن زمین‌خواران و مفسدان اقتصادی و حمایت برخی افراد متصل به كانون‌های قدرت و ثروت از رانت‌خواران هستیم. پرونده مربوط به زمین‌خواران در كمیسیون اصل (۹۰) گویای واقعیت‌های تلخ در این زمینه است. چرا ما به خاطر مصاحبه در خصوص رانت (۶۵۰) میلیون یورویی از طرف كانون‌های قدرت و ثروت تحت فشار قرار بگیریم در حالی كه وجود رانت رسماً توسط دیوان محاسبات و بازرسی كل كشور با اسناد و دلایل كافی تأیید شده است؟ وقتی از دلایل این حمایت‌ها سؤال می‌شود می‌گویند این حمایت‌ها به خاطر حفظ حیثیت آنهاست. باید پرسید آیا حیثیت رانت‌خواران و مفسدان مهم است یا حیثیت نظام و انقلاب خونباری كه بر پایه خون هزاران شهید به خون خفته به دست آمده است.
مگر امیرالمؤمنین نفرمود: «و ما اخذالله علی‌ العلماء ان لا یقروا علی كظه الظالم و لا سغب مظلوم»
خداوند از علما پیمان گرفته است كه سیری ظالمان و گرسنگی مظلومان را تحمل نكنند.
نكته دوم: رهبری عزیز در مباحث‌شان بحث عدالت قضایی را مطرح كردند كه با جان و مال و ناموس مردم ارتباط دارد. ما به ویژه در سطوح بالای قضایی از مسؤولین و مقامات مجرب و پاك و عالم برخورداریم. با وجود این چرا باید شاهد ظلم و تعدی توسط برخی قضات و سازمان ثبت اسناد و املاك به حقوق مردم باشیم. این موارد را ما به صورت مستند و مشخص ابتدا تحویل دادسرای انتظامی قضات و سپس وزیر محترم دادگستری دادیم اما خبری نشد. پرونده شكایت هفت نفر از نمایندگان محترم از عملكرد سازمان ثبت اسناد در كمیسیون بررسی شد، تخلف محرز شد، اما باز هم خبری نشد. این عدم برخورد با رفتارهای اجحاف‌آمیز در شرایطی انجام می‌‌شود كه اصل (۱۷۱) قانون اساسی می‌گوید: «هرگاه در اثر تقصیر یا اشتباه قاضی در موضوع یا در حكم یا در تطبیق حكم در مورد خاص ضرر مادی یا معنوی متوجه كسی گردد، در صورت تقصیر مقصر طبق موازین اسلامی ضامن است و در غیر این صورت خسارت به وسیله دولت جبران می‌شود و در هر حال از متهم اعاده‌ حیثیت می‌گردد».
بند (۱۱) سیاست‌های كلی قضایی پنجم توسعه بر دست‌یابی سریع و آسان مردم به حقوق خود و بهره‌مندی از حقوق شهروندی در مراجع قضایی تأكید دارد. با وجود این همه پشتیبانی‌های قانونی متقن و بالادستی چرا طوری رفتار می‌كنید كه مظلومان احساس بی‌پناهی و ناامنی كنند.
مگر امام حسین نفرمود: «و یأمن المظلومون من عبادك»، قیام من به خاطر ایجاد امنیت برای مظلومان بوده است. ما برای اصلاح این روند نامطلوب و در راستای اجرایی كردن بند (۵) سیاست‌های كلی قضایی طرحی را به همراه دوستان كمیسیون قضایی در خصوص افزایش اختیارات وزیر دادگستری ارائه كردیم كه طبق آیین‌نامه داخلی باید اعلام وصول می‌شد. اما از دور خارج شد، چرا؟
مگر ما قسم نخوردیم آیین‌نامه داخلی را با تمام توان اجرا و در اجرای آن تبعیض قائل نشویم. (بذرپاش ـ خیلی ممنون آقای افضلی‌فرد، جمع‌بندی بفرمایید) بنابراین مصرانه و مطابق قانون درخواست اعلام وصول طرح افزایش اختیارات وزارت دادگستری را برای پاسخگویی وزیر دادگستری به ملت بزرگ ایران داریم.
و نكته سوم ضمن سپاس از سفر ریاست محترم جمهوری به استان ولایت‌مدار اردبیل مسأله تجدیدنظر در اعمال شاخصه‌های مناطق كمتر توسعه‌یافته و تسریع در تكمیل پروژه‌های مربوط به راه‌آهن میانه ـ اردبیل و پرداخت مطالبات (رئیس ـ متشكریم، وقتتان تمام شده) ماده (۳۸) و تبصره (۱۳) ایثارگران، چشم تمام كردم... احداث بیمارستان (۵۰۰) تختخوابی اردبیل و تعیین‌ تكلیف استخدام و قبولین آزمون استخدامی استانداران از جمله مواردی است كه انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر نسبت به اجرایی‌شدن آن اهتمام جدی به عمل بیاید. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
رئیس ـ متشكریم، سخنران بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اجازه می‌فرمایید؟
 
۷ ـ انتخاب آقایان علیرضا زاكانی و سیدمحمدحسین میرمحمدی جهت عضویت در كمیسیون صدور پروانه جهت متقاضیان و نظارت بر فعالیت گروه‌ها
رئیس ـ یك لحظه اجازه بفرمایید، آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ما انتخاب دیگری هم امروز در دستور روز كاری‌مان داشتیم. انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت عضویت در كمیسیون صدور پروانه جهت متقاضیان و نظارت بر فعالیت گروه‌ها موضوع ماده (۱۰) قانون فعالیت احزاب، جمعیت‌ها و انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته‌شده مصوب ۷/۶/۱۳۶۰ كه در این ارتباط با توجه به صراحتی كه در قانون وجود دارد و معین شده كه باید برای عضویت در این كمیسیون (۲) نماینده به انتخاب مجلس شورای اسلامی از بین داوطلبانی كه از داخل مجلس و خارج آن به معرفی یكی از نمایندگان حداكثر تا یك‌ هفته قبل از انتخابات كتباً به كمیسیون امور داخلی معرفی شده باشند، تاریخ انتخابات حداقل (۱۵) روز قبل توسط رئیس مجلس در جلسه علنی اعلام خواهد شد قبلاً اعلام شده، همكارانی كه ثبت‌نام كردند اسامی‌شان را بنده اعلام می‌كنم.
آقای محمدعلی پورمختار كه ظاهراً یكی از همكاران نقل كردند از ایشان كه منصرف هستند، آقایان: علیرضا زاكانی، مهدی دوات‌گری، احمد بخشایش‌اردستانی، سیدمحمدحسین میرمحمدی، این پنج نفر كه عرض كردم نفر اول را نقل كردند از ایشان كه منصرف شدند ولی كتباً چون نوشته‌ای از ایشان در اختیار ما نبود، لذا من اسامی را كامل می‌خوانم با لحاظ آن نكته‌ای كه...
رئیس ـ چهار نفر هستند دیگر آقای پورمختار...
دبیر (فرهنگی) ـ آقایان: سیدمحمدحسین میرمحمدی، احمد بخشایش‌اردستانی، مهدی دوات‌گری و علیرضا زاكانی.
رئیس ـ دو نفر را انتخاب بفرمایید. كارت‌ها را توزیع بفرمایید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۲]
دبیر (فرهنگی) ـ اسامی روی صفحه اول نمایشگر هم درج شده، اگر همكاران درخواست كنند می‌توانند به صفحه اول مراجعه كنند.
رئیس ـ ادامه نطق میان‌دستور نمایندگان مجلس شورای اسلامی.
دبیر (بذرپاش) ـ از ناطق بعدی برادر گرامی جناب آقای عباس فلاحی‌باباجان نماینده محترم مردم شریف اهر و هریس دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند. امروز ظاهراً روز آذری‌هاست.
عباس فلاحی‌باباجان (اهر و هریس) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین، والسلام و الصلاه علی محمد و آله الطاهرین».
با درود به روح بلند و ملكوتی امام (رحمه‌الله‌) و شهدای عزیز و آرزوی صحت و سلامتی و توفیق به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای و با درود به آزادگان، رزمندگان، جانبازان و شیرمردان و شیرزنان این سرزمین به خصوص دلاوران لشكر عاشورا كه با وقف جان و زندگی خویش امید و طراوت و آرامش و امنیت را به این سرزمین هدیه نمودند و هزاران درود و سلام بر پدران و مادران شهدا و ایثارگران عزیز كه به خاطر كشورمان از عزیزترین عزیز خود گذشتند و به این كشور امنیت بخشیدند.
تبریك عرض می‌كنم بازگشایی مراكز علم و ادب را به فرهنگیان، دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز و از وزیر محترم آموزش و پرورش تقاضا دارم نظر لطف خاصی نسبت به وضع مالی و حقوق فرهنگیان عزیز و بازنشستگان عزیز این قشر بزرگوار داشته باشند كه در صورت مالی این قشر باید توقع آموزش ‌و پرورش بهتر و بهره‌وری بالاتر را داشته باشیم.
و مهم اینكه باید گفت اظهارات ناشیانه نخست‌وزیر انگلیس كه بیش از هر چیز موجب آبروریزی بیشتر خودشان گردید و روسیاهی‌های استعمارگران در دهه‌های گذشته به خصوص در آفریقا و خاورمیانه را یادآوری و حمایت امروزشان را از تروریسم پررنگ‌تر كرد ظاهراً آقای كامرون تاریخ خودشان را از یاد برده بودند و گرنه این شرمندگی را به وجود نمی‌آوردند.
ابتدای سخن به مواردی از مسائل اساسی و مشكل روزمره كشورمان اشاره می‌كنم:
به یمن ازدواج امیرالمؤمنین با بی‌بی دو عالم فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) تبریك عرض نموده و اعلام می‌دارم تسهیل نمودن امكان ازدواج جوانان در سن ازدواج این كشور باعث امنیت اخلاقی جامعه شده و آرامش و قوام خانواده‌ها را تضمین و باعث اجرایی شدن عملی و عقلی رشد جمعیت كشور می‌گردد. با یك قدم مؤثر و تأمین چهار قطعه از نیازهای ضروری این جوانان به صورت اقساطی می‌توان موجب آرامش و تضمین تحقق ازدواج (۵) میلیون جوان در سن ازدواج گردید.
مسئله دوم مسكن قشر مستضعف جامعه و جوانان عزیز جامعه می‌باشد. بیاییم با یك طرح جامع آن هم بعد از (۳۵) سال به این معضل پایان دهیم. مدیریت تعداد باقیمانده مسكن مهر، مدیریت نزدیك به (۲) میلیون خانه خالی، اجرای قوانین در خصوص بافتهای فرسوده و تحویل مساكن دولتی به افراد بی‌خانمان می‌تواند قسمت اعظمی از این مشكل را مرتفع نماید و اگر امروز (۲) میلیون واحد مورد نیاز ما تأمین نشود بعد از گذشت دو سال حتماً ساخت دو برابر امروز برایمان سخت‌تر خواهد بود.
مشكل عمده ضروری دیگر امروز كم‌توجهی به بخش كشاورزی است. پایین بودن قیمت محصولات كشاورزی، عدم مدیریت اصولی آب، یكپارچه نبودن اراضی كشاورزی، عدم اجرای آمایش سرزمین و عدم ارائه الگوی كشت، پراكندگی بیش از حد جمعیت روستایی و عدم خرید تضمینی تولیدات و ناهماهنگی در صادرات و واردات و مشكل بیمه كشاورزان و تولیدات كشاورزی و عدم اجرای مكانیزاسیون و تغییرات كاربری زمینهای كشاورزی عواملی هستند كه توان را از عزیزان كشاورز سلب كرده و فرزندان آنان را از ادامه راه ناامید نموده است.
و اما حوزه انتخابیه‌ام شهرستان اهر و هریس و شهرهای زرنق، كلوانق و بخشایش و خواجه و روستاهای تابعه و عشایر بزرگوار كه درود خداوند بر این ملت صبور و ولایتمدار.
رئیس محترم، همكاران گرامی! همان طوری كه در جریان بودید مردم ما دوران سختی را سپری كردند كه زلزله تأسف‌بار دو سال پیش، شدیدترین این سختی‌ها بوده كه عقب‌ماندگی‌های منطقه را تشدید كرد و اما نتوانست عزم ملت ما را در رسیدن به توسعه با مشكل روبرو كند. ما ضمن تقدیر از نظام اسلامی‌مان كه در سخت‌ترین لحظه دست ملت ما را گرفت از دولت تدبیر و امید می‌خواهیم با حضور شخص رئیس‌جمهور محترم در منطقه زلزله‌دیده اهر و هریس و ورزقان این تعویق سفر را جبران نموده و از نزدیك با مشكل مردم منطقه آشنا شوند.
عدم اجرای زیرساختهای منطقه و نبود توان مردم زلزله‌دیده برای بازپرداخت اقساط وام پرداخت‌شده در زلزله مهمترین مشكلات است. شكننده‌ترین مشكل منطقه اهر و هریس كه هر سال به مقدار تلفات منطقه می‌افزاید بزرگراه خطرناك تبریز به اهر و هریس می‌باشد و مهمتر از همه كه حتماً دل هر شنونده‌ای را آزار خواهد داد نبود بیمارستان در شهر زلزله‌دیده هریس می‌باشد. ما به محضر قدسی مقام معظم رهبری پناه می‌بریم و اعلام می‌داریم دو سال و چندماه از زلزله ارسباران می‌گذرد كه بیمارستان تازه‌ افتتاح شده هریس را صد در صد تخریب كرد و ما ناچار به مدرسه‌ای پناه بردیم و دوستداران این نظام و این كشور و این ملت هنوز بدون بیمارستانند. اینان بخش جراحی ندارند، (۸۰) هزار نفر جمعیت بخش تخصصی ندارد. هریس بدون بخش زایمان و جراحی‌های محدود است.
 برای صدمین بار تكرار می‌كنم وزرای محترم راه و مسكن و شهرسازی و وزیر محترم بهداشت كشور مردم ولایتمدار هریس بیمارستان ندارند، به دادشان برسید.
سومین دلنگرانی مردم ما، وضع معادن منطقه به خصوص مس آذربایجان و مس سنگون و مس مزرعه و آهك هیدراته در حال تعطیل می‌باشد. اهر و هریس و ورزقان فقط پردازنده خسارات معدن شده‌اند. امروز بدتر از دیروز و بدتر از هر روز عد‌ه‌ای سودطلب به جان معادن منطقه، خام‌فروشی آن و بهره‌برداری و سودهای كلان توسط باندشان هستند.
جنگلهای ارسباران روز‌ به روز افسرده‌تر شده و به شرف نابودی رسیده، مردم ما نگران آلودگی رو به تشدید آب پشت سد ستارخان هستند. (بذرپاش ـ خیلی ممنون آقای فلاحی) هر شب در اضطراب شكسته شدن سدهای آلاینده ساخته شده در حوزه آبریز آب شرب خود هستند.
اقلیم منطقه در حال نابودی است، گسلهای منطقه هر روز فعال شده و نگرانی را به منطقه تشدید كرده و این معدن ظاهراً تصمیم گرفته علی‌رغم آزمون انجام گرفته به فرزندان خود نیز پشت پا بزند و كارگران خود را نیز وارداتی نماید.
به دو مشكل عمده منطقه‌مان اشاره و از رئیس محترم به خاطر وقوع زلزله به این دو مطلب وقت می‌خواهم.
وزیر محترم جهاد كشاورزی! می‌خواهم با توجه به زلزله و سرمازدگی و خشكسالی منطقه اهر و هریس دستور فرمایید نسبت به تعویق و استمهال وامهای كشاورزان عزیز اقدام عاجل به عمل آید و با ایجاد سدهای معیشتی مانع (بذرپاش ـ آقای فلاحی! یك دقیقه گذشت، خیلی ممنون) خروج میلیونها متر مكعب آب شیرین منطقه باشید.
و در آخر تسریع در اجرای استخدام معلمان عزیز شركتی و پیش‌دبستانی، تبدیل وضعیت حق‌التدریسی فنی و حرفه‌ای، تسریع در عملی شدن جذب قبولین وزارت نفت، مس سنگون، به خصوص آزمون استانداریها، احقاق حق كارگران عزیز مخابرات، اجرای قانون مربوط به ایثارگران عزیز را خواستارم. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
رئیس ـ متشكریم، از وقتتان خیلی گذشته. سخنران بعدی را بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر، از ناطق بعدی برادر گرامی جناب آقای موسی‌الرضا ثروتی نماینده محترم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با درود و سلام به ارواح مطهر شهدای گرانقدر اسلام به ویژه امام راحل و آرزوی صحت و سلامی مقام معظم رهبری و عرض سلام خدمت همكاران محترم، ملت شریف ایران و مردم متدین حوزه انتخابیه‌ام شهرستانهای بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه و راز و جرگلان.
۱ـ هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و از رزمندگان و ایثارگران و خانواده معظم شهدا تقدیر و تشكر می‌كنیم و ان‌شاءالله مسیر آنان را توفنده و كوبنده ادامه خواهیم داد.
۲ـ از مواضع خوب و انقلابی ریاست محترم جمهوری در سفر نیویورك تشكر می‌كنیم و از صحبتهای دیوید كامرون نخست‌وزیر انگلیس ابراز تنفر می‌كنیم كه خوی زورگویی و ضدانسانی آنان موجب نفرت و انزجار جهانی گردیده و زمینه سقوط قدرت پوشالی آنان فراهم شده است.
۳ـ گروهك داعش اعلام نموده كه به مقابله مردم انقلابی یمن خواهد رفت. معلوم است كه غلام حلقه‌ به گوش استكبار جهانی هستند و آمریكا و هم‌پیمانان آنها به دنبال زورگویی و ستم و مقابله با اسلام واقعی و مردم انقلابی هستند و تروریست‌پرورند و دنیا را در كام آتش هواهای نفسانی خود می‌سوزانند و جنایتهای زیادی در فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان، ایران و تمام دنیا دارند كه البته نابود خواهند شد و حق به پیروزی خواهد رسید و این وعده الهی است.
۴ـ برای مقابله با تحریم و ركود اقتصادی نیازمند اجرای اقتصاد مقاومتی هستیم كه با اجرای صحیح مسكن مهر و قانون جامع مسكن و رفع بروكراسی حاكم بر صندوق توسعه ملی و بانكهای عامل مقدور است. رفتارهای مدیران عامل بانكها و وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت و صندوق توسعه ملی حاكی از ناهماهنگی و بی‌برنامگی تیم اقتصادی دولت است. امیدوارم ریاست محترم جمهوری به این موضوع توجه نموده و یا سهمی برای استانها منظور نمایند و یا حداقل استانهای كمتر توسعه‌یافته را مورد توجه جدی قرار دهند و طرحهای اقتصادی و اشتغال را تصویب نمایند. از (۶۰۰۰) میلیارد تومان تسهیلات صندوق توسعه ملی به كدام استان كمتر توسعه‌یافته رسیده است؟
۵ ـ یكی از مشكلات جدی جامعه عملكرد نامناسب معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و معاونت منابع و سرمایه انسانی است كه در چارچوب قانون عمل نمی‌كند و به عملكرد آقای نوبخت امیدوار بودیم لكن مفهومی به نام عدالت و توزیع متوازن امكانات و اعتبارات و اجرای اصل (۴۸) قانون اساسی و اجرای ماده (۱۸۰) برنامه پنجم و اجرای ماده (۲۱۵) برنامه پنجم و دیگر بندهای برنامه دیده نمی‌شود. علی‌رغم تقاضای تحقیق و تفحص از عملكرد معاونت برنامه اصلاح رویه و روش مشاهده نمی‌گردد. جانشین منابع انسانی معاونت برنامه آقای عسكری‌آزاد در چارچوب قانون برنامه و قانون مدیریت خدمات كشوری عمل نمی‌كند و ناتوان از اجرای همترازی سطح تشكیلات و نیروی انسانی وزارتخانه‌ها و استانها به ویژه استانهای جدیدالتأسیس است.
امیدوارم ریاست محترم جمهور به این نابسامانیها توجه كرده و قانون را اجرا نماید.
۶ ـ شروع سال تحصیلی را به دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمین، مربیان، اساتید و اولیای محترم تبریك می‌گویم. وزیر محترم آموزش ‌و پرورش به جای اجرای قانون تعیین تكلیف استخدام مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خدمات آموزشی اقدام به روش ناموفق یكی از وزرای محترم سابق مبنی بر واگذاری تدریس مدارس به نیروهای شركتی فاقد سابقه و آموزش ضمن خدمت نموده كه سیاستی شكست خورده است و چندین هزار جوان را به جلوی مجلس خواهد كشاند و معلوم نیست چرا كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به این موضوع عنایتی ندارد و كمبود علم را از نیروهای بازنشسته استفاده می‌كنند در حالی كه هزاران تحصیلكرده بیكار در جامعه وجود دارد. (بذرپاش ـ آقای ثروتی، خیلی ممنون لطفاً جمعبندی بفرمایید)
۷ ـ از وزرای محترم كشور و جهاد كشاورزی و معاونت برنامه تقاضامندم به اختلافات خود در نحوه هزینه‌كرد اعتبارات ماده (۱۰) و (۱۲) قانون تنظیم و ماده (۲۲۴) برنامه در رابطه با حوادث و خشكسالی پایان داده و به داد استانهای خشكسالی به ویژه خراسان شمالی و مردم كشاورز و دامدار و عشایر برسند كه زندگی خود را از دست داده و توان مقابله با خشكسالی را ندارند و دامهای خود را با قیمت نازل به فروش رسانده و كمك و یاری مسؤولین را می‌طلبند.
سه تا بند دیگر هست كه بعداً به مطبوعات خواهم داد. تشكر.
والسلام علیكم و رحمه الله
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای ثروتی، از ناطق آخر برادر گرامی جناب آقای احمد امیرآبادی‌فراهانی نماینده محترم مردم شریف قم دعوت می‌كنم.
احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
امیر مؤمنان علی (علیه السلام) در خطبه (۲۵) نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «جهاد دری است از درهای بهشت كه آن را برای خواص از اولیای خود قرار دادم». جهاد در راه خدا مایه اصلی آن خلوص است. اگر ملتی روحیه جهاد و شهادت را از دست بدهد خدا لباس ذلت و خواری را بر تن آنها می‌پوشاند. هفته دفاع مقدس كه یادآور دلاورمردی‌های مردان باغیرت این مرز و بوم بوده را گرامی می‌دارم و در این زمان مختصری كه دارم مطالبی را به استحضار ملت بزرگ ایران و همكاران عزیز می‌رسانم:
۱ ـ‌ در سال ۱۹۲۹ به دلیل افول قدرت انگلیس در بین‌الملل لیره استرلینگ از مراودات بین‌الملل خارج و دلار جای آن را گرفت. به قول معروف: «لرزانك اگر عرضه داشت خودش را نگه می‌داشت نمی‌خواست دوای تب و لرز باشد». انگلیس هنوز در دوران قرن نوزدهم به سر می‌برد و درك اینكه دنیا وارد قرن بیست و یكم شده است را ندارد. كشوری كه عرضه ندارد منطقه سرزمینی خود را حفظ كند برای كشور پرقدرتی مثل ایران امر و نهی می‌كند. اگر حكومت استعمارگر و پیر انگلیس عرضه دارد شهروندان خود را در مقابل تروریستهای دست‌پرورده‌اش كه در منطقه پخش شده‌اند حفظ كند. ضمن محكوم نمودن رفتار نخست‌وزیر انگلیس و تشكر از مواضع انقلابی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، از رئیس‌جمهور محترم می‌خواهیم به این بی‌ادبی كه بعد از ملاقات با ایشان صورت گرفت پاسخ قاطعانه و در تراز جمهوری اسلامی ایران به این مردك بی‌ادب بدهند.
۲ ـ‌ آنان كه ذوق‌زدگی در مناسبات با غرب را دارند و حل همه مشكلات كشور را ناشی از برقراری رابطه با غرب می‌دانند باید بدانند اولاً دوستان و مستعمرات غرب در منطقه امروز در مقایسه با جمهوری اسلامی ایران در چه وضعیت امنیتی، سیاسی،‌ اجتماعی و اقتصادی هستند؟ ثانیاً دولتمردان عزیز ما بدانند نمایندگان مجلس همه تلاش خود را می‌نمایند تا دولت در خدمت‌رسانی به مردم و حل مشكلات معیشتی مردم موفق شود. ما اعتقاد داریم به جای اتكا به خارجیان برای حل مشكلات اقتصادی باید تمام نهادهای حكومتی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی همدل و پشتیبان یكدیگر باشند و از تمام ظرفیتهای ملت ایران برای رشد و پیشرفت كشور استفاده كنند.
صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان رسانه ملی چرا باب خود را برای منتقدان باز نمی‌كند؟ یك سال از عمر دولت گذشت، به نظر می‌رسد زمان ارزیابی عملكرد دولت محترم فرا رسیده است. برای كمك به مدیریت اجرایی كشور و رفع نواقص می‌شود در برنامه‌های كارشناسی عملكرد دولت را نقد منصفانه كرد.
۳ـ باید در ارائه آمارها دقت بیشتری شود تا اعتماد جامعه به مراكز ارائه‌كننده آمارها بیش از پیش جلب شود تا بتواند مبنای تصمیم‌گیری در سرمایه‌گذاری قرار گیرد. از جمله همین اعلامها اعلام نرخ رشد (۶/۴) در سه ماهه اول سال ۹۳ است. اول اینكه دولت یك سال است سر كار آمده، اگر سه ماهه مبنای اعلام باشد چرا اولین‌ روزهای شروع به كار دولت سه ماه به سه ماه اعلام نگردید؟ نكند از روز اول شروع به كار دولت محترم رونق بوده كه ما متوجه نشده‌ایم؟
دوم اینكه نرخ رشد تولید ناخالص داخلی یك مفهوم مستمر است و به صورت سالیانه محاسبه می‌شود. اینكه سه ماهه اول را با سه ماهه مشابه سال قبل مقایسه می‌نمایند این ادبیات را بانك مركزی از كجا آورده است؟
۴ـ متأسفانه بیمه توسعه به تعهدات خود عمل نكرده است و با پیگیری‌ای كه انجام شد مسؤولین مربوطه می‌گویند در پشت پرده از این شركت بیمه حمایت می‌شود و اجازه نمی‌دهند به این پرونده رسیدگی شود. از مسؤولین مربوطه می‌خواهیم نسبت به كلی‌گویی اجتناب كرده و فرد یا افرادی كه اجازه نمی‌دهند حقوق مردم ایفا شود معرفی نمایند و از هیأت رئیسه محترم می‌خواهیم كمیسیون مربوطه را مسئول رسیدگی به این پرونده نموده و گزارش آن را به صحن علنی جهت استحضار نمایندگان و ملت شریف ایران ارائه كند و از دادستان محترم می‌خواهیم به عنوان مدعی‌العموم از حقوق بیمه‌گران دفاع نمایند.
از وزرای فرهنگی و آموزشی می‌خواهم مشكلات فرهنگی و اجتماعی مردم در سال اقتصاد و فرهنگ را مورد توجه قرار داده و نسبت به فرهنگ دینی جامعه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان در هجدهم خردادماه سال ۸۴ فرمودند: (بذرپاش ـ‌ آقای امیرآبادی! خیلی ممنون،‌ جمعبندی بفرمایید) «چیزی كه در مجلس مهم است حضور نمایندگان محترم سر پستها است، حضور باید منضبط، سروقت و با رعایت دقیقه و ثانیه باشد. هم در داخل صحن مجلس و هم كمیسیونها. رغبت زیاد به مسافرت، مطلوب و پسندیده نیست. مواظب باشید مجلس در چنین دامهایی گرفتار نشود. برای شما مشكلات درست خواهد شد».
از هیأت رئیسه محترم می‌خواهم در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری اهتمام بیشتری داشته و بررسی نمایند كه چرا مجلس همیشه با یك فاصله معناداری نسبت به كل نمایندگان تشكیل می‌شود؟
مشكلات بیمه تكمیلی فرهنگیان و عدم پرداخت هزینه درمان ایثارگران، مشكلات مسكن مهر از قبیل پرداخت تسهیلات، زیرساختهای نیمه‌كاره، اختلاف تعاونی‌های مسكن مهر و زیرساختهای مسكن مهر از قبیل آب و برق و گاز و همچنین اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری و پرداخت حقوق رزمندگان معسر و صدور دفترچه بیمه آنها و رسیدگی به مشكلات بیماران سرطانی را از وزرای محترم خواستارم.
مجدداً مشكلات آب روستاهای قم، جاده قم ـ جعفریه و قم ـ‌كهك را به وزیر محترم نیرو و راه و شهرسازی گوشزد می‌نمایم. البته از حضور وزیر محترم راه و شهرسازی در استان قم هم قدردانی می‌نمایم.
والسلام علیكم و رحمه الله
رئیس ـ متشكریم، نتایج آرای انتخابات در مورد هیأت واگذاری فعالیتها و بنگاههای دولتی بخش غیردولتی: آرای اخذشده: (۱۷۶) رأی. جناب آقای رمضانعلی سبحانی‌فر با (۸۵) رأی و جناب آقای محمد حسن‌نژاد با (۷۴) رأی انتخاب شدند. برای آنها آرزوی توفیق می‌كنیم.
 نتایج آرای انتخاب عضو كمیسیون صدور پروانه جهت متقاضیان و نظارت بر فعالیت گروهها: آرای اخذشده: (۱۷۰) رأی. جناب آقای علیرضا زاكانی با (۹۵) رأی و جناب آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی با (۸۰) رأی انتخاب شدند. برای این دو عزیز هم آرزوی توفیق می‌كنیم.
 
۸ ـ اعلام وصول طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش ‌و پرورش با قید دوفوریت و تصویب یك‌فوریت آن (ثبت ۵۱۰)
رئیس ـ ادامه مذاكرات را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواستی از چند هفته پیش رسیده در ارتباط با دوفوریت استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش ‌و پرورش. با مورد قبل از خود كه نوبت دوم دارند خودشان هماهنگ كرده‌اند مطرح می‌كنند. جناب آقای سلطانی به عنوان نماینده طراحان صحبت می‌كنند.
عطاءالله سلطانی‌صبور (رزن) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حلول ایام دهه معلومات كه قره‌العین سالكین اسرار است را به همه مؤمنین تبریك عرض می‌كنم. هفته دفاع مقدس كه تعظیم شعائر است را نیز گرامی می‌داریم. شهدای احیای فریضه حج و شهدای بزرگواری كه در سقوط هواپیما بودند را نیز تعظیم می‌كنیم. بجاست از دولت محترم و وزارت خارجه و قاطبه نمایندگان درخواست كنم پاسخی قاطع به گستاخی‌های لاطائل دیوید كامرون بدهند و تا آن روباه گر متوهم یك بار دیگر بداند ما ملتی هستیم كه بینی هر شیطانی را به خاك می‌مالیم.
 همكاران عزیز، ‌نمایندگان محترم! شما سال قبل یك استفساریه‌ای را رأی دادید، دو تا دانشگاه بود، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی تهران و دانشكده فنی حرفه‌ای دختران دكتر شریعتی تهران كه از استخدام جا مانده بودند در سال ۸۸ برای تربیت دبیری دانشجو گرفته بودند. اینها به ماده (۱۷) الحاق شدند و شما رأی دادید شورای محترم نگهبان هم پذیرفت. من متن استفساریه آن را می‌خوانم: آیا دانشجویان رشته‌های ستاره‌دار ورودی سال ۱۳۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی تهران و دانشكده فنی حرفه‌ای دختران شریعتی تهران مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش ‌و پرورش مصوب ۱۹/۷/۱۳۹۱ می‌باشند؟ پاسخ: بله. دانشجویان رشته‌های ستاره‌دار ورودی سال ۱۳۸۸ دانشگاه تربیت دبیر مذكور مشمول این طرح می‌باشند.
تفسیر فوق در جلسه علنی روز یك‌شنبه مورخ (۱۴) مهرماه ۱۳۹۲ در مجلس شورای اسلامی مصوب شد و در تاریخ ۸/۸/۱۳۹۲ به تأیید شورای محترم نگهبان رسید.
اما یك دانشكده به نام دانشكده امام علی تربیت دبیر كردكوی كه دقیقاً همین شرایط را داشتند جا ماندند. تعداد اینها (۱۷۰) نفرند و همه هم مرد هستند و دقیقاً هم همین شرایط را دارند. استعلام شد همه این شرایط را داشتند، ورودی سال ۸۸ هستند. در سه رشته: حسابداری، الكترونیك و عمران هستند كه مورد نیاز هنرستانهای فنی می‌باشند. عمده اینها نخبگانند، رتبه‌هایشان را ببینید! رتبه (۳۲) كنكور، (۵۳)، (۵۴)، (۸۶)، (۹۳). ولی به عشق معلمی به دانشگاههای دیگر كه قبول هم شده بودند نرفتند. فقط به دانشكده كردكوی امام علی رفته‌اند تا معلم شوند، به خاطر عشق معلمی بوده است.
نكته‌ای كه حائز اهمیت است این است كه خود وزارت آموزش ‌و پرورش به اینها نیاز دارند و اعلام هم كردند كه در صورت تصویب ما به اینها نیاز داریم و موافق هم هستند، با آقای وزیر صحبت كردیم. همه اینها پسرند. چرا تأكید می‌كنم همه اینها مردند؟ به این دلیل كه این روزها در بعضی از شهرهای بزرگ تركیب فرهنگیان ما طوری است كه (۷۳) درصد و در تهران (۷۹) درصد فرهنگیان ما خانم هستند كه این تركیب نیازمندی‌های آموزش و پرورش را زیر سؤال برده است. این مجموعه با این توان، با این كیفیت، با این شرایط جا مانده‌اند، در حالیكه سال قبل دو دانشكده قبلی رأی آورد و مورد تأیید واقع شد. همه اینها برای معلمی تربیت شده‌اند، آنچه كه امروز ما به آنها نیاز داریم. امروز ما در شرایطی هستیم كه آموزش و پرورش برای رفع نیاز خود، خصوصاً در دوره ابتدایی مجبور شده است از بازنشستگان یا از نیروهای خرید خدمت دوباره بیایند خدمت بكنند یعنی كمبود نیرو دارد. در چنین فضایی اینها كه برای دبیری تربیت شده‌اند و مورد نیاز هنرستان‌های ما هستند، نخبه هم هستند، جا مانده‌اند و منتظرند كه شما آنها را تعیین تكلیف كنید. به همین منظور تعدادی از نمایندگان عزیز در كمیسیون آموزش و تحقیقات فناوری بارها مطرح شده، همه به اتفاق گفتند كه اینها باید تعیین تكلیف بشوند، مخصوصاً مورد حمایت واقع بشوند. این طرح كه به امضای (۳۲) نفر از نمایندگان عزیز رسیده است این چنین به استحضار شما می‌رسد.
سؤال این است ما این را به صورت استفساریه آوردیم چون نظیرش سال قبل تأیید شده است، آیا دانشجویان ورودی سال ۱۳۸۸ مركز تربیت دبیر امام علی كردكوی مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۹/۷/۱۳۹۱ می‌باشند؟
پاسخ؛ بلی دانشجویان ورودی سال ۱۳۸۸ مركز تربیت دبیر امام علی كردكوی مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۹/۷/۱۳۹۱ می‌باشند.
خواهشم از نمایندگان عزیز، همكاران محترم این است كه عنایت بفرمایند به این استفساریه رأی قاطع بدهند تا احقاق حق بشود. سپاسگزارم.
رئیس ـ متشكریم، مخالف صحبت می‌كند؟ اگر صحبت نمی‌كنند، رأی‌گیری كنیم.
دبیر (صادقی) ـ مخالف آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید همكاران محترم! بنده هم مخالف محتوای این طرح نیستم. همان‌طور كه طراح محترم فرمودند یك بار این استفساریه در خصوص دانشگاه تربیت شهید رجائی و دكتر شریعتی صورت گرفت. ببینید! واقعاً اگر قرار بر این بود كه این مركز كردكوی هم كه دوستان اشاره داشتند، آنها هم در این استفساریه الحاق بشوند خودش جای سؤال است كه واقعاً چرا این اتفاق نیفتاد؟ بنابراین این موضوع، موضوعی است كه من الان به تبصره‌های اشاره‌شده این ماده هم نگاه می‌كنم اصلاً تبصره‌هایش مربوط به این موضوع نیست و نیاز به یك بررسی بیشتری دارد. حالا چون عنوان حق‌التدریس آمده، چون واقعاً نگاه به بحث مشكلاتی كه در حق‌التدریس‌ها ما در كشور داریم، دوستان با آن نگاه تصورشان بوده كه در طرح موضوع حق‌التدریس‌ها و آموزشیاران نهضت است، آمدند در سطوح موافق ثبت‌نام كردند اما واقعاً این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد. من خواهش می‌كنم (رئیس ـ متشكر) دوستان به دوفوریت این رأی ندهند، بگذارید حداقل یك‌فوریت باشد و ما نظر دولت را هم با یك فرصت جامع‌تری داشته باشیم.
دبیر (صادقی) ـ موافق جناب آقای كاتب هستند، بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار و آرادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض خسته‌نباشید محضر همكاران عزیزم، ببینید! همان‌طور كه برادر عزیزم جناب آقای سلطانی اشاره كردند، ما طبق بند «و» ماده (۱۴۵) قانون برنامه چهارم توسعه و بند «ج» ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات كشوری در آنجا دولت را مكلف كرده بودیم كه معلمین مورد نیاز آموزش و پرورش را از طریق مراكز دانشگاهی و تربیت‌معلم و دانشگاه تربیت‌معلم، رشته‌های تربیت دبیری را تربیت بكند اینها جذب آموزش و پرورش بشوند.
از طرفی الان دیگر دانشگاه فرهنگیان خودش این رسالت را انجام می‌دهد. در نتیجه در زمانی كه این دانشگاهها طبق قانون برنامه چهارم توسعه و قانون مدیریت خدمات كشوری مكلف شدند كه دانشجو پذیرش بكنند، تعداد سه تا دانشگاه در كشور اقدام به این كار كردند؛ دانشگاه شهید رجائی، دانشگاه تربیت دبیر و دانشگاه تربیت دبیر امام علی كردكوی.
برادر عزیزمان جناب آقای لاشكی در سال گذشته این پیشنهاد را تحت عنوان استفساریه داد اما خود ایشان فراموش كرد كه دانشگاه تربیت‌معلم امام علی كردكوی را بنویسد یعنی به این معنی نبود كه خدای‌ناكرده علاقه‌مند نبود، مورد غفلت واقع شد و امروز اگر همكاران به این پیشنهاد رأی بدهند، یكی اینكه تبعیض میان این جوانان عزیزی كه در دانشگاه كردكوی در یك استان محرومی دارند درس می‌خوانند با آنهایی كه در دانشگاههای تهران دارند درس می‌خوانند این تبعیض از بین می‌رود و موجب عدالتخواهی می‌شود و از طرف دیگر اینها حق قانونی‌شان بوده است. چون حق قانونی‌شان بوده ما اگر بیاییم این را تصویب بكنیم موجب می‌شود كه به عدالت نزدیك بشویم. مجلس هم كانونی است كه همیشه به دنبال این است كه نگذارد حق مردم تضییع بشود.
از این جهت همكاران ما این پیشنهاد را آوردند. به ذهن می‌رسد كه اگر كمك بكنیم كه حق اینها تضییع نشود و تبعیض هم از بین برود به نفع جوانان عزیز ایران اسلامی خواهد بود.
رئیس ـ متشكریم، مخالف دیگری صحبت می‌كند؟
دبیر (فرهنگی) ـ ظاهراً صحبت نمی‌كنند.
رئیس ـ صحبت نمی‌كنند، بفرمایید برای رأی‌گیری.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست دوفوریت برای طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۱۰ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به دوفوریت اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. یك‌فوریت این طرح را به رأی می‌گذاریم. حضار ۲۱۰ نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
(ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم)
رئیس ـ آقای فرهنگی! این بندی كه بحث می‌كردیم را مشخص بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده‌ای كه در بند (۶۴) بررسی می‌كردیم جناب آقای ابوترابی یك پیشنهادی داشتند كه اگر اجازه بفرمایند آن «رئیس» را آقای ابوترابی نظرشان این است كه منظور «رئیس» است.
رئیس ـ بله، منظور رئیس قوه قضائیه بوده كه درست است.
دبیر (فرهنگی) ـ منتهی «در هر یك استانها و مناطقی» را چه برداریم چه بماند تأثیری در (رئیس ـ بله تأثیری ندارد، پس آن مكان هم...) نتیجه ندارد. آقای ابوترابی اجازه می‌فرمایید! نصف فرمایش شما را در قالب ویرایش عمل كردیم.
رئیس ـ آقای فرهنگی اجازه بدهید از آن عبور كنیم. «مكان» هم می‌شود «مكان مستقل» كه آن را هم قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۲۷۸) ـ رئیس قوه قضائیه بنا به درخواست رئیس سازمان امور مالیاتی كشور در هر یك از استانها و مناطقی كه مقتضی بداند، دادسرا و دادگاه ویژه مالیاتی تشكیل می‌دهد. در این صورت سازمان امور مالیاتی كشور موظف است لوازم و تجهیزات و مكان استقرار مستقلی را برای آنها تأمین كند.
رئیس ـ «مكان مستقل» را باید رأی بگیریم، درست است. حضار ۲۱۱ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این رفع ابهام اعلام بفرمایند. این «مكان مستقل» شد. آن را كه می‌توانند ندهند، دست خودشان است. اگر وزارت اقتصاد خواست این كار را می‌تواند بكند، اجباری كه نیست. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. برای رفع ابهام این پیشنهاد را به رأی گذاشتیم. دولت و كمیسیون هم موافقند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۹ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص قدردانی از مواضع رئیس‌جمهور محترم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورك و محكومیت اظهارات سخیفانه نخست‌وزیر انگلیس
رئیس ـ اگر اجازه بدهید، یك بیانیه دارند بخوانند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ معمولاً بیانیه آخر خوانده می‌شود.
دبیر (صادقی) ـ بیانیه‌ای كه به امضای (۲۲۴) نفر از نمایندگان مجلس رسیده است، قرائت می‌كنم:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اكنون كه سفر جناب حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی رئیس‌جمهور محترم برای شركت در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد در نیویورك به پایان رسیده است، جا دارد از مواضع متین و حق‌طلبانه ایشان در دفاع از حقوق ملت ایران به ویژه حق استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای سپاسگزاری كنیم. همچنین لازم است از مواضع ریاست محترم جمهور نسبت به مداخلات ناروای آمریكاییها تحت عنوان «ائتلاف ضد داعش» در سوریه و عراق و نمایش مضحك مبارزه با تروریسم قدردانی كنیم. سخنان رئیس‌جمهور كه بیانگر عزم و اراده ملت مؤمن و متحد ایران در مقابله با خوی استكبارطلبی سلطه‌گران است، حامل این پیام است كه تحریم‌ها و تهدید‌ها نتوانسته است رخنه‌ای در سنگر استوار ایستادگی این ملت بزرگ ایجاد كند.
 اظهارات سخیف نخست‌وزیر انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشان داد كه روباه پیر انگلیس كه مدتهاست در مسیر استعمارگری دنباله‌رو بی‌اراده آمریكا و صهیونیسم شده است هنوز واقعیت انقلاب اسلامی را درك نكرده و به میزان نفرت ملت ایران از انگلیس و به تعبیر دقیق و درست رهبر معظم انقلاب اسلامی «انگلیس خبیث» پی نبرده است.
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی كه امضاءكننده این بیانیه هستیم، اظهارات زشت و موهن و مداخله‌جویانه نخست‌وزیر انگلیس را قویاً محكوم می‌كنیم و اطمینان داریم به فضل الهی ایران اسلامی راه امام راحل را در حفظ استقلال ایران به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی (حضار صلوات فرستادند) با صلابت و قدرت ادامه خواهد داد و دولت و ملت در این راه متحد با یكدیگر به پیش خواهند رفت.
این بیانیه به امضای كلیه حاضرین در جلسه علنی رسیده است.
(امضاءكنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: حسین آذین، احمد آریائی‌نژاد، رضا آشتیانی‌عراقی، محمدحسن آصفری، حبیب آقاجری، ابراهیم آقامحمدی، علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی، ابوالفضل ابوترابی، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، عثمان احمدی، علی‌محمد احمدی، محمدسعید اربابی، علی اردشیر‌لاریجانی، غلامرضا اسدالهی، یونس اسدی، محمدعلی اسفنانی، محمد اسماعیلی، داریوش اسمعیلی، شهروز افخمی، مصطفی افضلی‌فرد، احمد امیرآبادی‌فراهانی، حسین امیری‌خامكانی، محمدرضا امیری‌كهنوج، علی ایرانپور، مهرداد بائوج‌لاهوتی، یوناتن بت‌كلیا، احمد بخشایش‌اردستانی، مهرداد بذرپاش، حبیب برومند‌داشقاپو، سیدعلی‌محمد بزرگواری، فرهاد بشیری، روبرت بگلریان، سیدهاشم بنی‌هاشمی‌چهارم، شمس‌اله بهمئی، سیدمحمد بیاتیان، بهرام بیرانوند، عباس پاپی‌زاده‌بالنگان، حمیدرضا پشنگ، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی، محمدعلی پورمختار، محمدرضا تابش، غلامرضا تاج‌گردون، حسن تأمینی‌لیچائی، عبدالله تمیمی، محمدتقی توكلی، احمد جباری، یعقوب جدگال، جمشید جعفرپور، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، جلیل جعفری‌بنه‌خلخال، كاظم جلالی، مجید جلیل‌سرقلعه، اسماعیل جلیلی، علی جلیلیان، عبدالكریم جمیری، محمدصالح جوكار، علی‌نعمت چهاردولی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، شهباز حسن‌پور‌بیگلری، محمد حسن‌نژاد، عبدالكریم حسین‌زاده، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، سیدباقر حسینی، سیدهادی حسینی، سیدمرتضی حسینی، فتح‌اله حسینی، سیدبهلول حسینی، روح‌اله حسینیان، منصور حقیقت‌پور، عطا‌اله حكیمی، عوض حیدرپورشهرضائی، كارن خانلری، محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی، حجت‌اله خدائی‌سوری، علیرضا خسروی، ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، رسول خضری، صیدعیسی دارائی، سیداحمدرضا دستغیب، محمد دهقانی‌نقندر، مهدی دوات‌گری، عباس رجائی، محمد رجائی‌باغ‌سیائی، عبدالكریم رجبی، مجتبی رحمان‌دوست، رضا رحمانی، رجب رحمنی، حمید رسائی، عبدالرحمن رستمیان، محمدمهدی رهبری‌، رحیم زارع، دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی، غلام‌محمد زارعی، علی‌اصغر زارعی، محمدمهدی زاهدی، سیدمحمد سادات‌ابراهیمی، عبدالله سامری، رمضانعلی سبحانی‌فر، حسین سبحانی‌نیا، احمد سجادی، محمداسماعیل سعیدی، محمد سقائی، امیرعباس سلطانی، عطاالله سلطانی‌صبور، محمد سلیمانی، علیرضا سلیمی، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری، محمدباقر شریعتی، محمود شكری، حسینعلی شهریاری، غلامحسین شیری‌علی‌آباد، شمس‌اله شریعت‌نژاد، رضا صابری، ضرغام صادقی، ناصر صالحی‌نسب، عباس صلاحی، الیاس طاهری، سیدعلی طاهری، حسین طلا، فرج‌الله عارفی، ناصر عاشوری‌قلعه‌رودخانی، محمدعلی عبداله‌زاده، رضا عبدالهی، عبدالرضا عزیزی، حمیدرضا عزیزی‌فارسانی، سیداحسن علوی، محمد علی‌پور، كمال علی‌پورخنكداری، علی علیلو، محسن علیمردانی، مهدی عیسی‌زاده، موسی غضنفرآبادی، عابد فتاحی، حسین فتاحی، ارسلان فتحی‌پور، محمدحسین فرهنگی، عباس فلاحی‌باباجان، حمیدرضا فولادگر، عبدالوحید فیاضی، عباس قائید‌رحمت، جعفر قادری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، محمدحسین قربانی، هادی قوامی، علی كائیدی، غلامرضا كاتب، ابراهیم كارخانه، حسن كامران‌دستجردی، جواد كریمی‌قدوسی، اسمعیل كوثری، مهدی كوچك‌زاده، محمدجواد كولیوند، مفید كیائی‌نژاد، محمدابراهیم محبی، محمدرضا محسنی‌ثانی، حسین محمدزاده، شاهین محمدصادقی، داود محمدی، سالار مرادی، سیدعلیرضا مرندی، سیامك مره‌صدق، علی مروی، غلامرضا مصباحی‌مقدم، عبدالرضا مصری، عباس مقتدای‌خوراسگانی، احمدعلی مقیمی، علیرضا منظری‌توكلی، سیدشكرخدا موسوی، سیدمحمدعلی موسوی، سیدموسی موسوی، میرقسمت موسوی‌اصل، سیدناصر موسوی‌لارگانی، سیدمهدی موسوی‌نژاد، سیدمحمدحسین میرمحمدی، هدایت‌الله میرمرادزهی، حمیدرضا مشهدی‌فراهانی، الیاس نادران، علی‌اكبر ناصری، سیدمحمود نبویان، حسین نجابت، مقداد نجف‌نژاد، ابوذر ندیمی، محمدجواد نظری‌مهر، بهروز نعمتی، صفر نعیمی‌رز، سیدحسین نقوی‌حسینی، بیژن نوباوه‌وطن، رحمت‌اله نوروزی، غلامرضا نوری‌قزلجه، حسین نیاز‌آذری، مراد هاشم‌زهی، سیدمهدی هاشمی، سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی، جواد هروی و خانمها: فاطمه آلیا، نیره اخوان‌بیطرف، لاله افتخاری، فاطمه رهبر، زهره طبیب‌زاده‌نوری، حلیمه عالی، سكینه عمرانی و شهلا میرگلوی‌بیات).
رئیس ـ متشكریم.
 
۱۰ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
رئیس ـ آقای سبحانی‌نیا تذكرات را بخوانید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكرات شفاهی همكاران محترم:
جناب آقای ابراهیم كارخانه نماینده محترم همدان و فامنین بفرمایید.
ابراهیم كارخانه (همدان و فامنین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
در حالی كه در موج چهارم تحول جهانی جمهوری اسلامی ایران تحت هدایت‌های مدبرانه مقام معظم رهبری چون نگینی درخشان در معادلات سیاسی منطقه‌ای و جهانی می‌درخشد، شایسته است مسؤولان نظام در برخورد با قدرت‌های ورشكسته سیاسی با اقتدار برخورد ‌كرده و در ادامه مذاكرات در دفاع از حقوق هسته‌ای ملت ایران در دستیابی به (۱۹۰) هزار سو قدرت غنی‌سازی یك ذره كوتاه نیایند.
و اما یك تذكر هم به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه با اتفاقی كه در بركناری رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان اتفاق افتاد، عرض بكنم و آن اینكه در شهریورماه كه مسابقات سراسری بسكتبال دانشگاه‌های پیام‌نور كشور در همدان برگزار شد بنده در آنجا دعوت شده بودم، از بنده خواستند كه چند دقیقه صحبت كنم و خوش‌آمد عرض كنم كه در این رابطه هفت، هشت دقیقه فقط در رابطه با ورزش صحبت كردم ولی متأسفانه از طریق رئیس دانشگاه پیام‌نور كشور با رئیس دانشگاه پیام‌نور استان تماس گرفته شد و گفتند كه چرا شما ایشان را به دانشگاه راه دادید؟ چرا ایشان سخنرانی كرده و روز بعد ایشان را بركنار كردند، واقعاً بسیار جای تأسف دارد. این با كدام منطق، با كدام اعتدال‌ جور در می‌آید؟
ما تقاضا داریم كه رئیس‌جمهور محترم با این شیوه برخوردها كه خلاف اعتدال و وهن اعتدال است در این رابطه برخورد شایسته‌ای به عمل بیاورند.
رئیس ـ متشكریم، تذكر بعدی را بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، نفر بعدی جناب آقای منظری‌توكلی نماینده بافت و رابر و ارزوئیه هستند، بفرمایید.
علیرضا منظری‌توكلی (بافت، رابر و ارزوئیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
یاد و خاطره شهیدان والامقام جنگ تحمیلی و شهدای حج خونین ۱۳۶۶ و هفته دفاع مقدس و امام راحل عظیم‌الشأن را گرامی می‌داریم و ایام مبارك ذی‌الحجه عید قربان و عید سعید غدیر و آغاز سال تحصیلی را خدمت همكاران و همه امت اسلامی تبریك و تهنیت عرض می‌نمایم.
اظهارات سخیف دیوید كامرون نشان داد كه انگلیس خبیث، این روباه پیر و دنباله‌رو و بی‌اراده آمریكا و صهیونیزم واقعیت انقلاب اسلامی را درك نكرده است. از مواضع ریاست محترم جمهوری در دفاع از حق استفاده ملت ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و محكومیت مداخلات آمریكا در سوریه و عراق تشكر می‌نمایم.
وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت! خواهشمند است نسبت به تكمیل پروژه فولاد بافت اقدام جدی بنمایید.
وزیر محترم جهاد كشاورزی! نسبت به افزایش قیمت تضمینی گندم اقدام فرمایید.
وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی! نسبت به پرداخت حقوق و مطالبات بازنشستگان فولاد اقدام فرمایید.
وزیر محترم راه و شهرسازی! نسبت به مطالبه و احداث راه‌آهن كرمان ـ بافت ـ سیرجان و كرمان ـ بافت ـ ارزوئیه ـ حاجی‌آباد اقدام فرمایید و نسبت به رفع نقاط حادثه‌خیز در منطقه دهسرد و سرتل بزنجان اقدام عاجل فرموده و باند دوم جاده بافت ـ كرمان و همین‌طور بافت ـ ارزوئیه و بافت ـ سیرجان و بافت ـ جیرفت را تكمیل فرمایید.
متأسفانه بیكاری در شهرستان‌های بافت و رابر و ارزوئیه (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر، وقت حضرت‌عالی تمام است) یكی از مشكلات مهم است، خواهشمند است مسؤولین دولتی نسبت به رفع این مشكل مهم اقدام جدی و عاجل بفرمایند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ ممنون، از جناب آقای علی جلیلیان نماینده محترم اسلام‌آباد و دالاهو دعوت می‌كنم بفرمایند.
علی جلیلیان (اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و احترام خدمت ملت شریف ایران، شروع آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس را تبریك عرض می‌نمایم.
تذكر اول من به جناب آقای دكتر دهقان وزیر محترم دفاع می‌باشد. جناب آقای دكتر دهقان! حدود دو سال پیش مصوب شد كه در شهرستان اسلام‌آباد‌غرب كارخانه قند (۵۰۰۰) تنی ساخته شود و در این راه جانمایی هم به عمل آمد اما متأسفانه هنوز كه هنوز است هیچ اقدام عملی به عمل نیامده است.
تذكر بعدی من به جناب آقای زنگنه وزیر نفت می‌باشد. جناب آقای زنگنه! همان‌طوری كه می‌دانید اسلام‌آباد (۸) سال درگیر جنگ مستقیم بوده است و قرار بر این است كه در شهرستان اسلام‌آبادغرب یك واحد پتروشیمی ساخته شود كه متأسفانه هنوز هیچ اقدام عملی به وجود نیامده است.
 و تذكر آخر من به وزیر محترم كشور است. اسلام‌آباد غرب با سابقه درخشان و (۸) سال جنگ تحمیلی نیازمند به یك فرماندار باتجربه، معتدل، انقلابی و ولایتمدار می‌باشد اما متأسفانه فرماندار این شهرستان در روز اول شروع سال تحصیلی در یك سخنرانی نسنجیده بیان داشته شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب فرار كرده‌اند كه متأسفانه این اظهارات را به نماینده مردم نسبت داده است. حال نسبت این سخنان باعث نگرانی و دغدغه مردم شده است و این از مصادیق بارز نشر اكاذیب می‌باشد. خواهشمند است دستور فرمایید كه اقدام قاطع در این خصوص به عمل آید.
رئیس ـ متشكریم، تذكر بعدی را بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای احمد شوهانی نماینده محترم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران و ملكشاهی بفرمایید.
احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملكشاهی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدائاً هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی را خدمت ملت شریف ایران تبریك عرض می‌كنم.
تذكر اول به وزیر محترم كشور در خصوص طولانی‌شدن انتخاب معاون محترم سیاسی كه باعث معطل‌ماندن كارها شده و همین‌طور عدم اجرای قانون تقسیمات كشوری بیش از یكسال قابل ‌قبول نیست چراكه اجرای قانون غلط بهتر از بی‌قانونی است و همین‌طور تذكر دارم در خصوص كاهش سطح امنیت اجتماعی و افزایش جرم و جنایت در كشور بالاخص در استان ایلام.
به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در خصوص رسیدگی به وضعیت نامناسب كارخانه سیمان ایلام و اخراج بی‌دلیل كارگران كه باعث تشدید اختلافات قومی و قبیله‌ای شده است.
به وزیر محترم نفت در خصوص حل مشكل استخدامی متقاضیان استخدام در شركت ملی نفت كه ناقص اجرا شده است، تذكر دارم. انتظار می‌رود كه امید هزاران جوان را بعد از دو سال ما ناامید نكنیم دستورالعمل استخدامی با همان شرایط و ضوابط اولیه باید اجرایی بشود چرا كه قانون جدید عطف به ما سبق نمی‌شود.
به وزیر محترم ورزش در خصوص عدم حضور و عدم تعامل معاون پارلمانی و مجموعه وزارتخانه با مجلس در یكسال گذشته، معاون پارلمانی در مجلس رؤیت نشده و همین‌طور كمترین توجه به مقوله جوانان در این وزارتخانه را ما شاهدیم، گسترش فساد در ورزش تشدید شده است.
به وزیر محترم آموزش و پرورش در خصوص دستور اجرای سهمیه استخدامی مستخدمین استان ایلام كه از دولت قبل معطل مانده است. همه استانها به جز ایلام و خراسان اجرا شده، (۳۲۷) سهمیه كه به استان محروم ما داده نشده است.
 و آخرین تذكرم به وزیر محترم نیرو است. جناب آقای چیت‌‌چیان! متوقف‌ماندن سدهای استان بیش از این به ویژه سد جزمان در منطقه محروم هلیلان و سد سازبن قابل قبول نیست. مردم محروم منطقه بعد از (۱۶) سال همچنان امیدوار به اجرایی‌شدن این پروژه‌ها هستند. خیلی ممنون.
رئیس ـ متشكریم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای آریائی‌نژاد نماینده محترم ملایر بفرمایید.
احمد آریائی‌نژاد (ملایر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت را به همه همكاران آموزش و پرورشی‌ عرض تبریك دارم. چند تا تذكر است كه خدمتتان عرض كنم.
به وزیر محترم آموزش و پرورش در مورد پیگیری بیمه‌های تكمیلی و بیمه‌های درمانی كه متأسفانه به شكل ناقص و نامناسبی انجام می‌شود.
به وزیر محترم نیرو در خصوص آب و برق تذكر داریم. متأسفانه مجتمع‌های آب روستایی شهرستان ملایر تعدادش بسیار كم و ناقص است و مردم از این بابت در رنج هستند.
همچنین در مورد فرسودگی شبكه‌های برق‌رسانی در شهرستان ملایر به وزیر محترم تذكر می‌دهیم كه ان‌شاءالله در سالهای آتی بودجه مناسبی را برای این كار در نظر بگیرند و مشكلات مردم را رفع كنند.
به دولت محترم و صدا و سیما در مورد پیگیری بودجه‌های مناسب برای گسترش شبكه‌های گیرنده دیجیتال در شهرستان، متأسفانه یكی از دلایل رو آوردن مردم به ماهواره‌ها برای گرفتن برنامه‌های مناسب صدا و سیما است كه از این گیرنده‌ها محرومند جا دارد كه صدا و سیما و دولت در این مورد بودجه‌ بیشتری را اختصاص بدهند و مشكل مردم را برطرف كنند.
 همچنین به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی و مسؤولین محترم بانك مركزی، عزیزان! سود سپرده‌ها وقتی بالا باشد این خیانت به تولید است و موجب می‌شود كه افراد به سرمایه‌گذاری در تولید رو نیاورند. به نظر می‌آید باید برای این سم مهلك هر چه سریع‌تر فكری كرد و اگر واقعاً‌ دنبال این هستیم كه اقتصاد مقاومتی را در جامعه اجرا كنیم باید برای این سود سپرده‌ها چاره‌ای بیاندیشیم كه به این وضعیت دچار نشویم.
در مورد تبلیغات خط و زبان خارجی به مسؤولین مربوطه از جمله وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآوری می‌كنیم و تذكر می‌دهیم. والسلام
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ متشكر، جناب آقای غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده محترم رشت بفرمایید.
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریك هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید در كمال تأسف آقای كامرون در سازمان ملل سخنانی مطرح كردند كه تماماً نشانگر روحیه مداخله‌گرایانه، غیرمسؤولانه و نابخردانه استعمار پیر انگلیس است و قطعاً مردم ولایتمدار ایران در فرصت مقتضی پاسخ لازمه را همانند روند (۳۶) سال گذشته به دشمنان نظام مقدس اسلامی ارائه می‌كنند، ضمناً از مواضع شجاعانه جناب آقای دكتر لاریجانی هم نهایت تشكر را دارم.
 مستحضرید روز هفتم مهرماه روز آتش‌‌نشانی و ایمنی نام‌گذاری شده، بنده ضمن عرض تبریك به ایثارگران مخلص و فرشتگان نجات، از وزیر محترم كشور درخواست دارم نسبت به رفع مشكلات سازمانی، ساختاری، امكاناتی و رفاهی این قشر زحمت‌كش و مظلوم اقدام عاجل را به عمل بیاورد. جناب آقای دكتر مستحضرید كه كماكان واحدهای آتش‌نشانی ما از كمبود نیروی انسانی، كمبود ایستگاه آتش‌نشانی رنج می‌برند. كماكان شاهد این هستیم كه نیروهای از كار افتاده و فاقد كارایی از سایر واحدهای تابعه شهرداری‌ها به آتش‌نشانی‌ها اعزام شوند. نبود دستگاه‌های پیشرفته اطفای حریق در بعضی از آتش‌نشانی‌های شهرهای استان به اصطلاح مردم ما را رنج می‌دهد. كمبود تجهیزات مناسب برای ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهرهای استان، نبود چارت سازمانی برای اكثر آتش‌نشانی‌ها و عدم تعریف روش‌های ارتقای شغلی برای آتش‌نشانی‌ها و تعریف یك واحد تخصصی در سطح آتش‌نشانی‌ها مورد مطالبه ماست. مستحضرید كه مشكلات مالی و عدم وجود درآمد ثابت و پایدار برای آتش‌نشانی‌ها واقعاً یك درخواست بحقی است. استفاده همزمان از نیروهای آتش‌نشانی در سایر واحدها یا بالعكس كار مناسبی نیست. من فقط این نكته آخر نبود ایستگاه‌های آتش‌نشانی در حوزه‌های روستایی موردی است كه از وزیر محترم كشور ضمن اینكه موارد قبلی را هم درخواست كردم تقاضای عاجل دارم كه سریع‌تر رسیدگی كنند.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ متشكر.
 
۱۱ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسؤولین اجرایی كشور
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ تذكرات كتبی نمایندگان محترم به مسؤولان اجرایی كشور:
ـ خانم مهناز بهمنی (سراب)‌ به وزیر آموزش و پرورش درخصوص عدم رعایت عدالت در تمدید مأموریت اعزام به خارج معلمان و سلیقه‌ای عمل كردن به آن مهم.
ـ‌ آقای حسین طلا (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر تعاون، كار و امور اجتماعی درخصوص لزوم توجه وزیر محترم و بازرسان كار به سلامت جان كارگران جهت جلوگیری از افزایش مرگ و میر ناشی از حوادث كار.
ـ‌ آقای حسین فتاحی (شهربابك) به وزیر نفت درخصوص علت عدم اجرای دستور وزیر سابق و وزیر فعلی توسط شركت ملی گاز ایران درخصوص گازرسانی به شهر جوزم و دهج، شهربابك و دهستان خیر و رباط.
ـ‌ آقای ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل)‌ به وزیر نیرو درخصوص لزوم ایجاد مدیریت پسماند در شهرهای زیارتی و سیاحتی جهت افزایش بهداشت عمومی. همچنین تسریع در اتمام طرح احداث فاضلاب شهرهای شمالی از جمله لاهیجان و سیاهكل.
ـ آقای حسین طلا (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر امور خارجه درخصوص گره زدن منافع ملی به دغدغه‌های حزبی من‌جمله اعلام این امر كه شكست در مذاكرات (۱ + ۵)‌ موجب روی كار آمدن جریان غرب‌ستیز در مجلس آتی خواهد شد.
ـ‌ آقای فرج‌الله عارفی (جیرفت و عنبرآباد) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم اتخاذ تمهیدات لازم در جاده بندرعباس ـ جیرفت به كرمان جهت جلوگیری از مرگ و میر ناشی از تصادف مردم جیرفت.
ـ آقای منصور حقیقت‌پور (اردبیل، نیر و نمین) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم پرداخت حق مرزی به معلمان عنبرآباد و نمین.
ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان)‌ به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص لزوم برنامه‌ریزی عاجل جهت جلوگیری از گسترش بیماریهای سرطان و ام‌.‌اس در روستاهای ونهر شهرستان فلاورجان.
ـ آقایان: سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر امور خارجه درخصوص لزوم برخورد قاطع و رسمی دستگاه دیپلماسی كشور به اظهارات گستاخانه و سخیف دیوید كامرون، نخست‌وزیر انگلیس، و توهین علنی وی به ملت متمدن ایران اسلامی.
به رئیس‌جمهور محترم و وزیر امور اقتصاد و دارایی درخصوص لغو مصوبه بانك مركزی درخصوص اخذ كارمزد بابت تراكنش‌های دستگاه‌های كارت‌خوان با توجه به مغایرت‌ آن با تشویق مردم به استفاده از روش‌های الكترونیكی.
 به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص لزوم برخورد قاطع اظهارات سخیف و توهین‌آمیز یكی از كارگردانان سینما به فرهنگ مردم با ایمان ایران اسلامی در حوزه دفاع مقدس.
ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص برخورد قاطع با مسؤولان فدراسیون هندبال به دلیل محروم كردن بدون دلیل چند نفر از بازیكنان جوان تیم ملی و وجود نگاه تبعیض‌آمیز در فدراسیون.
ـ آقای امیر خجسته (همدان و فامنین)‌ به وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم برخورد و برنامه‌‌ریزی مناسب برای كاهش زمان تأخیر پروازها در خطوط داخلی و خارجی و افزایش حمایت از تولید موتورسیكلت‌های برقی در كشور.
ـ آقای رمضانعلی سبحانی‌فر (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب) به وزرای جهاد كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و آموزش و پرورش درخصوص علت عدم خرید تضمینی گوجه‌فرنگی از كشاورزان، تسریع در اجرایی كردن نظام رتبه‌بندی معلمان در كشور.
ـ آقای سیدباقر حسینی (زابل، زهك و هیرمند) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم جلوگیری از تعطیلی شهرك‌های صنعتی استان سیستان و بلوچستان به ویژه محمدآباد و زهك.
به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات گندم گندم‌كاران برخی از استان‌های كشور علی‌رغم گذشت چندین ماه از تحویل محصولشان به سازمان تعاون روستایی.
ـ آقای عباس مقتدای‌خوراسگانی (اصفهان) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات گندم‌كاران برخی از استان‌های كشور علی‌رغم گذشت چندین ماه از تحویل محصول به دولت.
ـ آقای عبدالله سامری (خرمشهر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تكمیل جاده كمربندی از پل یادگار حضرت امام (رحمه‌الله علیه) تا جاده اهواز ـ خرمشهر.
ـ آقای حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص دریافت كارمزد (۲۰۰)‌ تومانی از هرگونه عملیات كارت‌خوان‌های الكترونیكی برخلاف سیاستهای دولت الكترونیك است.
ـ آقایان: مهدی كوچك‌زاده و حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر نیرو درخصوص ضرورت صرفه‌جویی در هزینه‌های شركت‌های آبفا با توجه به كمبود شدید منابع و امكانات و لغو قرارداد مشاوران غیرضروری مدیران عامل.
ـ آقای سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی (میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص توضیح علت اختلال و قطع پی در پی اینترنت در شهرستان‌های میناب، رودان، سیریك، جاسك و بشاگرد.
ـ آقای عباس صلاحی (تفرش و آشتیان) به وزیر كشور درخصوص تسریع در تعیین تكلیف وضعیت شورای اسلامی روستای تلخاب شهرستان فراهان.
 به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم جلوگیری در استفاده از كیسه‌های پلاستیكی حمل سیمان و گچ كه منجر به تعطیلی كارخانجات تولید كیسه‌های پلاستیكی فراهان و تفرش شده است.
ـ آقای علی جلیلیان (اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو) به وزیر كشور درخصوص توضیح درمورد سخنان تحریك‌آمیز و تنش‌زای فرماندار اسلام‌آباد كه موجب تشویش اذهان عمومی و نشر اكاذیب و باعث توهین و اهانت به جایگاه نمایندگان مجلس شده است.
ـ آقایان: رجب رحمنی (تاكستان) و عباس پاپی‌زاده‌بالنگان (دزفول) به رئیس‌جمهور محترم و وزرای جهاد كشاورزی و امور اقتصادی و دارایی درخصوص تعیین قیمت تضمینی كشمش به میزان حداقل كیلویی (۵۰)‌ هزار ریال،‌ با توجه به تورم و گرانی نهاده‌های كشاورزی، آب، كود، كارگر و هزینه‌های داشت و برداشت.
ـ آقای شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنكابن، رامسر و عباس‌آباد) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص سامان دادن به وضعیت بی‌سامان و نامناسب درمانگاه شبانه‌روزی شهرستان عباس‌آباد كه قبل از این تذكر داده شده و مؤثر واقع نشده است.
ـ آقای محمدصالح جوكار (یزد و صدوق) به وزیر امور خارجه درخصوص لزوم محكومیت جدی اظهارات گستاخانه و بی‌ادبانه نخست‌وزیر دولت پیر استعمار.
آقای دكتر! تذكرات زیاد است ولی وقت اذان شده اگر صلاح بدانید برای بعد بماند.
۱۲ ـ اعلام وصول یك فقره طرح
دبیر (بذرپاش)‌ ـ آقای دكتر! یك اعلام وصول داریم. طرح عادی اصلاح موادی از وظایف دیوان محاسبات كه هفت، هشت تن از همكاران عزیز پس گرفته بودند، مجدداً‌ امضا كردند، با (۵۸) امضا اعلام وصول می‌شود.
رئیس ـ متشكریم. یك تذكری داریم بفرمایید. سریع چون اذان شده بفرمایید. آقای عیسی‌زاده بفرمایید.
مهدی عیسی‌زاده (میاندوآب، شاهین‌دژ و تكاب) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای سبحانی‌نیا! امانت‌داری بفرمایید. رئیس جلسه اسم من را به حضرت‌عالی گفتند، مجلس تعطیل شد، اجازه دادید من صحبت كنم. باز هم تشكر می‌كنم از آقای دكتر لاریجانی.
تذكر بنده به جناب آقای وزیر محترم نیرو هست.
آقای دكتر لاریجانی! منطقه ما (۶۵۰) هزار هكتار زمین دشتی دارد، آقای وزیر محترم نیرو، (۴۷) هزار از این زمین‌ها را دستور داده كه امسال نكارند. آیا تكلیف این مردم... به عنوان رئیس مجلس شما بفرمایید این مردم چه كار كنند. كجا كوچ كنند؟ هنوز این نمك‌های دریاچه ارومیه هجوم نكرده، آقای وزیر نیرو، وزیر جهاد كشاورزی و این آقای كلانتری كه نمی‌دانم با چه ادبیاتی بگویم در دانشگاه شهید بهشتی می‌نشینند تصمیم می‌گیرند، همین پولی كه برای احیای دریاچه ارومیه تصویب شده بود الان اعلام می‌كنند، نكارند. (۲۵۰) هزار نفر جمعیت با (۱۸) هزار امسال اجازه دادند زمین را بكارد، (۴۷) هزار هكتار را نكارد. آیا ما چه كار كنیم؟ كجا برویم، دادمان را به مجلس بگوییم به دولت بگوییم، حقیقتاً‌ این آقای دكتر! شما یك عملی، یك اقدامی بكنید.
رئیس ـ كمیسیون كشاورزی این موضوع را سریع‌تر بررسی كنند، مشكل به نحو درستی حل بشود.
 
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
رئیس ـ جلسه بعدی ما روز سه‌شنبه هشتم مهر خواهد بود ساعت (۸) صبح و دستور جلسه هم ادامه مباحثی است كه مطرح شده در خدمت سروران گرامی هست. ختم جلسه را اعلام می‌كنم.
(جلسه ساعت ۱۲:۰۶ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۹ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن
۱۶۵
اقتصادی
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسات ۳۴، ۷۶،۱۷۴، ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۸، ۱۸۹، ۱۹۰، ۱۹۱، ۱۹۳، ۱۹۴ (ارجاع به كمیسیون) ، ۲۴۰، ۲۴۱، ۲۴۲ و ۲۴۳در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
ب ـ فهرست طرح‌های اعلام وصول شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
كمیسیون فرعی
امضا كنندگان
طرح اصلاح موادی از وظایف دیوان محاسبات كشور
۵۰۹
برنامه، بودجه و محاسبات
اقتصادی و قضایی و حقوقی
یوسفیان‌ملا، ثروتی، سقایی، نجف‌نژاد، حاجی‌دلیگانی، اسدالهی، رهبری، جلیلی، عبدالهی، تاج‌گردون، مفتح، رحمنی، غلامرضا نوری، خضری، جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، سبحانی‌فر، نگهبان‌سلامی، رزم،
كمال علیپور، احمدی‌لاشكی، صلاحی، كیائی‌نژاد، نقوی‌حسینی، علیلو، پاپی‌زاده بالنگان، نوروزی، رجبی، صابری، صرامی‌فروشانی، ایرانپور، قادری، فیاضی، قائیدرحمت، عبدی، مطهری، خصوصی‌ثانی، مقتدای‌خوراسگانی، فیروزی، خدایی‌سوری، عاشوری‌قلعه‌رودخانی، ندیمی، امیرآبادی‌فراهانی، آذین، حسین‌زاده بحرینی، فولادگر، امامی، حكیمی، میرمحمدی، عبدالرضا عزیزی، سیدباقر حسینی،
بخشایش‌اردستانی، عابد فتاحی، سیدراضی نوری، افضلی‌فرد،
سیدهادی حسینی، كولیوند، مشهدی‌عباسی و ضرغام صادقی

طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش ‌و پرورش
 
۵۱۰
آموزش، تحقیقات و فناوری
اجتماعی
سلطانی‌صبور، علی‌اصغر زارعی، قاسم جعفری، زاهدی،  كوچكی‌نژاد‌ارم‌ساداتی، احمدی‌لاشكی، طبیب‌زاده نوری، اختیاری‌كسنویه‌یزد، منظری‌توكلی، حسن‌پوربیگلری، كوچك‌زاده، خسروی‌سهل‌آبادی، موسوی‌اصل، منادی‌سفیدان، سلیمی،  نگهبان‌سلامی، بشیری، عبادی، درویش‌پور، صابری، رحیم زارع، حسین فتاحی، سامری، صالحی‌نسب، محسنی‌ثانی، سیدباقر حسینی، زاكانی، فیاضی، ناصری، الیاس طاهری، خانمحمدی‌خرمی و صادقی
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و چهل و چهارم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها        ۵۰۷
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۵۰
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۹
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۴
ـ
۳
۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۷
۱۴
۶۷
۲۸۸
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۲
ـ
۱۳
۱۵
بایگانی شده
۷۳
۴
۷
۸۴
جمع كل
۳۵۰
۱۸
۱۳۹
۵۰۷
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۸۶
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۲۱
۲
۷
تحت بررسی
۱۲۲
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۲
۲
جمع كل
۱۸۶
۴
۱۸
 
۱ ـ  نتیجه رأی‌گیری در ستون دوم صفحه (۲۰) درج شده است.
۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون دوم صفحه (۲۰) درج شده است.


نام
پست الکترونيک
پيام شما