آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳۸
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۶۳۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
۲۲۴ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۴۳) - دوره نهم ۰۲/۰۷/۱۳۹۳


 
 
جلسه دویست و چهل و سوم (۲۴۳)
 
۲ مهر ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۲۸ ذی‌القعده ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی درخصوص محكوم نمودن حملات هوایی آمریكا و نیروهای ائتلاف به سوریه
۴ ـ ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن (ثبت۱۶۵)
۵ ـ انتخاب آقایان: سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی و اسماعیل جلیلی به عنوان ناظر در شورای عالی اداری
۶ ـ انتخاب آقای محمد سقائی و خانم شهلا میرگلوی‌بیات به عنوان ناظر در هیأت‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران
۷ ـ انتخاب آقای سالار مرادی به عنوان ناظر در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی
۸ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمد سلیمانی، محمدرضا تابش، ایرج عبدی، علیرضا منادی‌سفیدان و حمیدرضا فولادگر
۹ ـ استرداد یك فقره طرح
۱۰ ‌ـ قرائت جوابیه آقای عسكری‌آزاد نسبت به نطق آقای نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه
۱۱ ـ اخطار قانون اساسی و تذكر آیین‌نامه‌ای نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۲ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۱۳ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تقدیر از رزمایش بزرگ اقوام و عشایر ایران اسلامی
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۵ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                              
  ب ـ  فهرست استرداد طرح
 
 
 
۱  ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۵ نفر از نمایندگان رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
دستور جلسه دویست و چهل و سوم روز چهارشنبه دوم مهر‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست و هشتم ذی‌القعده ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون اقتصادی درمورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن.
۲ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس شورای اسلامی به‌عنوان ناظر در شورای عالی اداری.
۳ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس (یك نفر از كمیسیون بهداشت و یك نفر از كمیسیون برنامه و بودجه) به انتخاب مجلس به‌عنوان ناظر در هیأت امناء صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران.
۴ ـ انتخاب یك‌ نفر از اعضاء كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس به عنوان ناظر در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی.
۵ ـ گزارش كمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه نحوه اجرای محكومیتهای مالی (اعاده شده از شورای نگهبان).
۶ ـ گزارش كمیسیون قضایی و حقوقی درمورد طرح اصلاح موادی از قانون تشكیل سازمان بازرسی كل كشور (اعاده شده از شورای نگهبان).
۷ ـ گزارش كمیسیون اصل نودم (۹۰) قانون اساسی درمورد چگونگی اجرای مرحله اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مصوب ۲۳/۱۰/۸۸ مجلس شورای اسلامی.
۸ ـ گزارش كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد طرح یك‌فوریتی نجات و احیاء دریاچه‌ها و تالاب‌های كشور.
۹ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۱۰ ـ گزارش شور دوم كمیسیون انرژی درمورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌رئیس ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید را آغاز بفرمایید.
(آیات ۲۱ ـ ۲۰ از سوره مبارکه «حدید» توسط قاری محترم آقای حسین فردی تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اعْلَمُوا أَنَّمَا الْحَیاةُ الدُّنْیا لَعِبٌ وَ لَهْوٌ وَ زِینَةٌ وَ تَفاخُرٌ بَیْنَكُمْ وَ تَكاثُرٌ فِی الْأَمْوالِ وَ الْأَوْلادِ كَمَثَلِ غَیْثٍ أَعْجَبَ الْكُفَّارَ نَباتُهُ ثُمَّ یَهِیجُ فَتَراهُ مُصْفَرًّا ثُمَّ یَكُونُ حُطاماً وَ فِی الْآخِرَةِ عَذابٌ شَدِیدٌ وَ مَغْفِرَةٌ مِنَ اللَّهِ وَ رِضْوانٌ وَ مَا الْحَیاةُ الدُّنْیا إِلاَّ مَتاعُ الْغُرُورِ * سابِقُوا إِلى‏ مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَ جَنَّةٍ عَرْضُها كَعَرْضِ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ أُعِدَّتْ لِلَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ ذلِكَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ *
(صدق‌الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
‌‌رئیس ـ از جناب آقای فردی قاری محترم تشكر می‌كنیم. ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«آگاه باشید كه زندگانی دنیا بی‌گمان بازی و سرگرمی و زیور است و فخر فروشی به یكدیگر و افزون طلبی در اموال و اولاد چونان بارانی است كه آنچه رویاند نخست برزیگران را به حیرت افكند اما از آن پس پژمرده گردد و زردش بینی و سرانجام خرد و ریزریز شود و در آخرت یكسو عذابی سهمگین و دیگر سو آمرزش است و خشنودی خدا و زندگانی دنیا جز مایه فریب نیست. هان بشتابید به سوی آمرزشی از پروردگار خویش و به سوی بهشتی كه پهنای آن همچون پهنای آسمان و زمین است و برای كسانی مهیا گشته است كه به خدا و پیامبران او ایمان آورند. این فضل الهی است كه آنرا به هر كه خواهد دهد و خدا صاحب فضل عظیم است». راست گفت خداوند بلند مرتبه بزرگ.
دبیر (دهقانی نقندر) ـ اسامی تأخیركنندگان جلسه امروز عبارتند از آقایان: رضا آشتیانی‌عراقی، كاظم جلالی، سیدحسین ذوالانوار، غلام‌محمد زارعی، علیرضا زاكانی، احمد سجادی، جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی و مجید منصوری‌بیدكانی. آقای منصوری مرخصی هستند برگه مرخصی‌شان را اگر داده باشند اصلاح می‌شود. برگه را به آقای ندیمی دادند كه اصلاح می‌شود. آقای ذوالانوار هم مرخصی گرفتند كه برگه‌شان دست دوستان بوده كه باید تقدیم كنند. دوستان باید برگه مرخصی را به بنده یا به آقای همدانی بدهند. آقای رئیس تمام شد.
رئیس ـ متشكریم.
 
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی درخصوص محكوم نمودن حملات هوایی آمریكا و نیروهای ائتلاف به سوریه
رئیس ـ بسم‌الله‌الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم! در روز گذشته آمریكا حملاتی را در كشور سوریه آغاز نمود و براساس ادعای رئیس‌جمهور آمریكا این حملات را ادامه می‌دهد. رئیس‌جمهور آمریكا روز گذشته در نطقی اعلام كرد چون دولت مركزی سوریه امكان نابود كردن این تهدید را ندارد آمریكا رأساً وارد عمل شده است. آیا فكر می‌كنید هیچكس در دنیا این ادعای شما را باور می‌كند؟ آمریكا و هم‌پیمانان او بیش از سه سال است كه از جریانهای تروریستی در سوریه حمایت كرده‌اند و می‌كنند و در هفته گذشته باز در كنگره آمریكا تكرار كردند كه ما به معارضان سوریه كمك می‌نماییم و برخی از كشورهایی كه در ائتلاف به اصطلاح مبارزه با تروریسم كه ساخته‌اند قرار دارند خود جزء كمك كنندگان به تروریست‌ها در سوریه هستند. نیروهای تروریستی از مرزهای این كشورها وارد سوریه می‌شوند چگونه این حرف مسؤولان آمریكا می‌تواند اندك وجاهتی داشته باشد؟
تأسف آور است كه رئیس‌جمهور آمریكا می‌گوید چون دولت مركزی سوریه امكان نابود كردن تهدید تروریستها را ندارد آمریكا رأساً وارد شده است مگر شما گذاشتید كه دولت مركزی سوریه با تروریستها مبارزه كند؟ تروریستها را شما بوجود آوردید، حمایت كردید و نمی‌گذارید دولت مركزی با آنها مبارزه كند. مدتها پیش یكی از رهبران عرب منطقه در مذاكره‌ای به من گفت، غربی‌ها به محض اینكه می‌بینند دولت سوریه در حال سركوب تروریستهاست به تروریستها كمك بیشتری می‌كنند تا دولت سوریه عقب‌نشینی كند. از طرفی رئیس‌جمهور آمریكا گفته است ما با همكاری هم‌پیمانان خود در منطقه ریشه تروریسم در جهان را می‌خشكانیم. این هم از شوخی‌های مضحك سیاسی است. اگر واقعاً تصور می‌كنید با چند حمله هوایی ریشه تروریستها را می‌خشكانید كه باید به حال كشوری كه مدعی مدیریت جهانی است گریست. حداقل حرفهای صاحبنظران امنیتی خود را بشنوید تا دقیقتر حرف بزنید مگر مبارزه با تروریستهایی كه در مناطق مختلف پخش شده‌اند با حمله هوایی امكانپذیر است؟
حمله هوایی شما چند اثر دارد:
۱ ـ كشتار و آوارگی سكنه غیرنظامی در مناطق بمباران شده كه مشاهده می‌كنید.
۲ ـ ارائه ژست كم‌خاصیت قدرت شما كه به زودی رنگ می‌بازد. گرچه آمریكا بدلیل رنگ پریدگی قدرت خود ناچار است دست به چنین اقدامات تاكتیكی بزند تا حداقل كاریكاتور قدرت جهانی خود را حفظ كند اما در فاصله اندكی مجدداً مواجه با موج سنگین‌تر تروریست‌ها می‌شوید.
۳ ـ این حملات خاصیت گسترش تروریسم دارد همانطور كه بمبارانها در افغانستان نه تنها ریشه تروریسم را نخشكاند كه به تسلط آنها و توسعه تروریست‌ها مدد رساند و آنها را در سایر كشورها نیز توسعه داد. وقتی شما به اینگونه حملات كور و بی‌مبنا به كشوری، جوانان آن كشورها را تحقیر می‌كنید تصور نمی‌كنید آنها مفری برای رفع این حقارت جز مقابله به مثل با شما ندارند و طبعاً در دام تروریستها می‌افتند كه فعلاً مقابل شما قرار گرفته‌اند.
آقای برژنسكی یكی از صاحبنظران آمریكایی گفته است در كشورهای مسلمان خاورمیانه انزجار حاد در مقابل دخالتهای بی‌مورد آمریكا در خاورمیانه و پشتیبانی آن از اسرائیل هم اكنون به صورت بسط امپریالیسم غرب در خاورمیانه دیده می‌شود به این جهت است كه آنها آمریكا را دلیل اصلی محرومیتی كه احساس می‌كنند می‌دانند، وقتی وضع افكار عمومی در خاورمیانه را خودتان اینگونه ارزیابی می‌كنید ادعای مبارزه نظامی شما نه تنها مبارزه با تروریسم نمی‌تواند باشد، بلكه عملاً عامل توسعه تروریسم می‌شود. لذا این ائتلاف شما كه نام ائتلاف برای مبارزه با تروریسم بر‌ آن نهاده‌اید ائتلاف برای مبارزه با تروریسم نیست، بلكه ائتلاف برای گسترش تروریسم است. اگر با خوش خیالی با چنین روشی دنبال مبارزه با تروریسم هستید كه چنین نیست و نه تنها به دیگران كه به خودتان هم دروغ می‌گویید باید این اقدام شما را نماد ضرب‌المثل لهستانی‌ها بدانیم كه می‌گویند در اصطبل را هنگامی می‌بندند كه اسبها گریخته‌اند.
آقای اوباما! بعد از چند سال كارنامه سیاه حمایت از تروریست‌ها دیر به فكر مبارزه با آنها افتاده‌اید. حتی اگر حرفهای شما را حمل به صحت كنیم.
نكته دیگر این است كه با این نفرتی كه در منطقه نسبت به رفتار آمریكا در خاورمیانه وجود دارد اگر واقعاً می‌خواهید با تروریسم مبارزه شود فقط كنار بكشید و به تروریست‌ها كمك نكنید. مردم منطقه خود می‌توانند با آنها مبارزه كنند و آنها می‌توانند ریشه تروریست را بخشكانند. مردم منطقه امروز از قدرت فهم و تصمیم‌گیری و رشد سیاسی خوبی برخوردارند و نیازمند قیم‌های دروغین نیستند و شما بخوبی دیدید در این هفته هم رجال سیاسی افغانستان خود توانستند اختلاف فی‌مابین را حل كنند و هم مردم رشید یمن و رجال انقلابی و مسؤولان آن كشور توانستند به تفاهم دست پیدا كنند و اصلاحات در آن كشور را با توافق به جلو ببرند. اینها نمونه‌هایی است كه جلوی روی شماست اینگونه مبارزه با تروریسم آن هم با دعاوی تأسف آور و متناقض منافع ملی آمریكا یا پاسخ به كشته شدن چند تبعه آمریكا و غرب در آینده جز خسارت بیشتر برای مردم منطقه و گسترش تروریسم چیز دیگری نیست.
مجلس شورای اسلامی اینگونه اقدامات آمریكا و غرب در منطقه را محكوم می‌كند و آن را چیزی جز «شیطنت جدید» در آتش‌افروزی در منطقه نمی‌داند. ما از ابتدا با تروریسم در منطقه مخالف بودیم و با آن مبارزه واقعی خواهیم داشت. اما با ائتلاف‌های دروغین همكاری نمی‌نماییم و آنرا مشروع نمی‌دانیم.
نمایندگان ـ مرگ بر آمریكا.
رئیس ـ مگر سازمانهای بین‌المللی نظیر شورای امنیت و سازمان ملل را برای چنین اموری درست نكرده‌اند كه تصمیم جمعی بگیرند چه توجیهی دارد كه آمریكا بدون اجازه شورای امنیت و سازمان ملل با چنین ادعای دروغینی كه چون دولت مركزی سوریه نمی‌تواند با تروریست‌ها مقابله كند یك ائتلاف مسخره درست می‌كنند و به خود اجازه می‌دهند به آن كشور حمله كنند. این اقدامات جز به بازی گرفتن نهادهای بین‌المللی برای اهداف حقیر قلدرمابانه چیز دیگری نیست.
متأسفانه آمریكا در برخی از تحریم‌ها علیه ایران نیز این روش را استفاده كرده و دنبال عادی كردن اینگونه دخالت‌ها در تحقیر نهادهای بین‌المللی است و برای حل مسأله تروریسم باید ابتدا با اینگونه مداخلات غیرقانونی آمریكا مبارزه كرد. والسلام‌علیكم و رحمه‌الله
نمایندگان ـ احسنت.
 
۴ ـ ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن (ثبت۱۶۵)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول، ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن است كه در جلسه علنی روز گذشته در بند (۶۴) پیشنهاد حذف كل بند رأی نیاورد و پیشنهاد حذف ماده (۲۷۴) الان مطرح است كه جناب آقای محجوب مطرح می‌كنند. بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن بیان این موضوع كه ما در قانون جدید مالیاتها وارد یك سرفصل جدید شدیم یعنی وارد كردن حبس كه در ماده بعدی منظور شده و این جرایم كه در ماده (۲۷۴) ذكر شده درواقع برای تحقق ماده (۲۷۵) است. آقای رئیس! امروز موضوع مالیات در كشور ما از یك نظام مالی تبعیت می‌كند یعنی اگر كسی گزارش خلافی داد اگر گزارش نداد اگر حسابش را اعلام نكرد یا هر اشكال دیگری را دارایی و مأمورینش می‌توانند حساب او را علی‌الرأس اعلام كنند یعنی هر طور كه آنها تشخیص بدهند شخص، بدهكار خواهد شد.
آیا مجازاتی بالاتر از این در جرایم مالی مگر می‌شود برای كسی وضع كرد كه اكنون دوستان ما می‌خواهند متوسل به شش تا دو سال در ماده (۲۷۵) به استناد آنچه كه در (۲۷۴) مصوب خواهیم كرد زندان برای مردم منظور كنند. بعد هم ماهیت موضوعاتی است كه در این هفت بندی كه به عنوان جرایم ذكر شده است.
بند یك می‌گوید: «تنظیم دفاتر، اسناد و مدارك خلاف واقع و استناد به آن» كدام دفاتر، كدام اسناد، كدام مدارك؟ اگر منظور اسناد و مدارك مرتبط با مالیات است باید معلوم باشد كه مربوط به كدام سال است، كدام دوره است؟ اینطور ابهامات را نوشتن فقط باعث می‌شود كه فساد جریان پیدا كند. مأمورین تكلیفشان را با اینها نمی‌دانند بعد از اینها به جای استفاده صحیح استفاده ناصحیح می‌كنند. اگر كسی می‌خواهد جرم بنویسد، اولاً جرم‌نویسی تخصص كمیسیون اقتصادی نیست، كمیسیون تخصصی دارد به كمیسیون تخصصی ارجاع بدهید آنجا رسیدگی كنند. ثانیاً وقتی اینطور می‌نویسند من می‌خواهم بگویم چه چیزی است، بند دو آن می‌گوید: «اختفای فعالیت اقتصادی و كتمان درآمد حاصل از آن». اگر منظور ما درآمدهای مشمول مالیات است چرا ننوشتیم؟ اگر منظورمان همه فعالیتهای اقتصادی است، فعالیتهای اقتصادی انواع و اشكالی دارد كه بعضی اصلاً مشمول مالیات نیست كه می‌خواهیم اینجا بحث كنیم.
بنابراین حرف كلی نوشتن مثل این دو بند یا در بند بعد می‌گوید، ممانعت از دسترسی مأموران مالیاتی به اطلاعات مالیاتی و اقتصادی خود یا اشخاص ثالث در اجرای ماده (۱۸۱) این قانون» و قسمت دوم را دقت بفرمایید، «امتناع از انجام تكالیف قانونی مبنی بر ارسال اطلاعات مالی موضوع مواد (۱۶۹) و (۱۶۹) مكرر».
ببینید (۱۶۹) چه می‌گوید، هم در اصل هم در اصلاح شده‌ای كه الان در اختیارتان هست وزارت دارایی گفته كه كاربرد، وسایل، روشها، صورتحسابها و فرمهایی را جهت نگهداری حساب برای افراد وضع می‌كند و در روزنامه‌های كثیرالانتشار منتشر می‌كند. اگر كسی اینها را ندید یا ارائه نكرد یا هر چیز دیگری جرم تلقی می‌شود. این چطور جرم‌شناسی است كه ندادن یك فرمی كه در روزنامه كثیرالانتشار آمده این را جرم به پای مردم بنویسیم بعد ششماه تا دو سال در ماده بعد زندان برای آن وضع كنیم. نگاه كنید بند با ممانعت از دسترسی مأموران شروع می‌شود اما به كجا ختم می‌شود؟ به یك فرم و برگ منتهی می‌شود یعنی به هر بهانه‌ای می‌شود به مردم انگ جرم زد.
دیروز گفتم بعضی از آقایان كمیسیون به ما تاختند. این مجرمانه نگاه كردن به مردم هست حداقل (۱۰) میلیون مؤدی در این كشور وجود دارد ما كمیسیون اجتماعی هستیم ادعا این است كه (۵) میلیون نفر معتاد در كشور وجود دارد. ما (۴) میلیون نفر را بازداشت كردیم، زندان بردیم، اگر قبول ندارید بپرسید، آمار بخواهید این یعنی اینكه فردا (۱۰) میلیون نفر را می‌خواهند با داغ زندان آشنا كنند. این چطور وضع قانون است؟ وقتی كه مسؤولین قضایی ما جناب آیت‌الله شاهرودی صراحتاً بارها در این مجلس آمدند از زندان زدایی حرف زدند شما مجازات زندان وضع می‌كنید برای یك فرم، كه با این فرم (۱۰) میلیون آدم را می‌شود متهم كرد. حقیقتاً تصور می‌كنم ورود كمیسیونهای غیر تخصصی در حوزه تخصصی دیگری این فجایع را به بار می‌آورد. كمیسیون اقتصادی چه صلاحیتی در مسائل قضایی دارد كه به خودش اجازه می‌دهد بیاید اینطور جرم وضع كند علیه مردم و بخواهد برای این جرم زندان وضع كند؟ یا گفته شده كه خودداری از انجام تكالیف قانونی، انتهای آن را نگاه كنید یعنی به ریز می‌شود. یا استفاده از كارت بازرگانی اشخاص دیگر. اگر كسی جرمی كرده، كارتی را سوءاستفاده كرده اینجا ما باید مجازاتش كنیم فرض كنید به فرار هم انجامیده ولی اینجا باید مجازات كنیم یا آنجایی كه، (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر آقای محجوب! وقت حضرت‌عالی تمام است) من خیلی تشكر می‌كنم، خواهش می‌كنم كه هم ماده (۲۷۴) هم (۲۷۵) را حذف بفرمایید. متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای اسفنانی مخالف هستند، بفرمایید.
محمدعلی اسفنانی (فریدن، فریدونشهر و چادگان ) ـ
بسم‌الله‌الرحمن الرحیم
ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع جانانه از دین و میهن اسلامی و تبریك ایام شروع سال تحصیلی و ایام مهر و مهرورزی و تشكر از جناب آقای پیرمؤذن كه وقتشان را به بنده دادند.
ضمن احترام به فرمایشاتی كه برادر عزیزم پیشنهاددهنده محترم دادند، آنچه كه در ماده (۲۷۴) مطرح است مباحثی است كه تماماً مربوط به فرار مالیاتی است. شاید در تمام كشورها یا غالب كشورهای دنیا عدم پرداخت مالیات و فرار از مالیات جرم تلقی شده و مجازات برای آن در نظر گرفته شده. به اضافه اینكه در بندهایی كه اشاره فرمودند از جمله مثلاً بند (۷) كه فرمودند استفاده از كارت بازرگانی اشخاص یا خودداری از انجام تكلیف قانونی یا موارد دیگری كه ملاحظه می‌‌فرمایید، تمام اینها بصورت عالماً عامداً از ناحیه مؤدیان مالیاتی صورت می‌گیرد و درواقع صرفاً برای فرار از مالیات است چطور ممكن است ما در كشور عزیزمان مكلف كنیم عده‌ای را كه حقوق‌بگیر ثابت هستند و قبل از اینكه حقوق آنها پرداخت شود مالیات آنها را كسر كنند و به خزانه واریز كنند در حالی كه كسانی كه مكلف هستند مالیات پرداخت بكنند، درآمدهای قابل توجهی دارند و طبق قانون از امكاناتی كه استفاده كردند آنها ملزم شدند به پرداخت مالیات، نه تنها پرداخت نكنند بلكه اقداماتی انجام بدهند كه علاوه بر فرار از مالیات، نوعی عمل مجرمانه هم محسوب می‌شود. در بند (۱) كه بحث تنظیم دفاتر اسناد و مدارك خلاف واقع و استناد به آن مطرح است و بنده خودم هم تقاضای رفع ابهام كردم و ان‌شاء‌الله به موقع به آن خواهیم پرداخت، آنچه كه در اینجا مشاهده می‌كنید فقط بحث فرار از مالیات نیست، بلكه تهیه و تنظیم اسنادی است كه اینها خلاف واقع است، گزارش خلاف واقع در همه موارد در دنیا جرم محسوب می‌شود، چطور ما این را خلاف واقع گزارشی تهیه شود، سندی تنظیم شود، هم از حیث خلاف بودنش و هم از حیث فرار از مالیاتش ما این را برایش هیچ مجازاتی در نظر نگیریم؟
البته اینكه گفته شده حبس درجه (۶) كه از شش ماه تا دو سال میزانش زیاد است، شاید این را بشود در ورود به ماده و بندهای آن، آن را تغییر داد و اصلاح كرد، ولی اینكه ما به طور كامل ماده را حذف بكنیم و تمام آن مواردی كه در این ماده (۲۷۴) به صورت جرم مطرح شده، به این اهمیت ندهیم و اجازه بدهیم كه هم فرار مالیاتی صورت بگیرد و هم تخلفاتی كه تخلفات مجرمانه است و اعمال مجرمانه است صورت بگیرد، به اینها توجه نكنیم. بند (۷) وقتی می‌گوید: «استفاده از كارت بازرگانی اشخاص دیگر به منظور فرار مالیاتی»، این درست است آن كسی كه كارتش را در اختیار فرد دیگری قرار می‌دهد این خلاف است و باید با آن برخورد شود و درست است، اما این شخصی كه از كارت بازرگانی دیگری استفاده می‌كند، عالماً عامداً برای اینكه فرار مالیاتی بكند، چطور ما به این وصف مجرمانه ندهیم و اجازه بدهیم كه تخلف به این فاحشی صورت بگیرد؟ یعنی افرادی مكرر از كارت دیگران استفاده بكنند، هم یك هزینه بی‌جهتی به دیگران بدهند و هم آنجایی كه باید مالیات پرداخت بكنند آن را پرداخت نكنند، تمام این بندهایی كه در اینجا دیده شده كاملاً‌ با توجه و با دقت و خصوصاً در بحث ماده (۳) بند سومش كه اشاره فرمودند ماده (۱۶۹) و (۱۶۹مكرر)، چرا وقتی ما از مؤدی مالیاتی اطلاعات مربوط به دارایی خودش و میزان معاملاتش و میزان كارهای انجام شده‌اش، مراجع ذی‌ربط از او اطلاعات بخواهد به اینها توجه نكند.
لذا آنچه كه در این ماده دیده شده كاملاً كار كارشناسی صورت گرفته، به اعتقاد من باید توجه بیشتری به این موضوع شود و كل پرداخت‌كنندگان مالیات در كشور در حال حاضر حدود (۵) درصد هستند كه دارند مالیات را به درستی پرداخت می‌كنند، (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون،‌ وقت شما تمام است) بقیه كسانی كه باید پرداخت بكنند آن‌طور كه باید و شاید پرداخت نمی‌كنند و لذا این ضمانت اجرای بسیار خوبی است برای فرار از مالیات، متشكرم،‌ خواهش می‌كنم به پیشنهادی كه داده شده رأی منفی بدهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! یك تذكر است،‌ موافق صحبت كند یا تذكر؟
رئیس ـ بفرمایید، بگذارید موافق صحبت بكند بعد تذكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای دكتر فرهنگی بفرمایید.
محمدحسین فرهنگی (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اگر این ماده به گونه دیگری تنظیم می‌شد شاید مناسبت داشت كه مجلس محترم با حذف آن مخالفت بكند و مجازات برای خاطیان مالیاتی پیش‌بینی بكند اما تنظیمی كه در اینجا وجود دارد مغایر با شرایط اقتصادی جاری كشور ما است، از یك سو ما می‌خواهیم لایحه خروج از ركود را بررسی كنیم، از یك سو فشار بر بنگاه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاران و كسانی را كه فعال تولیدی هستند، فعال اقتصادی هستند می‌خواهیم رقم بزنیم. این حبسی كه اینجا ذكر شده به مجازات حبس درجه شش، این در قانون تعریف شده، حبس درجه شش، (۶) ماه تا (۲) سال است همان‌طور كه مخالف محترم حذف كه از چهره‌های حقوقی مجلس هستند اشاره فرمودند و ایشان هم موافقت داشتند كه این مجازات مناسب نیست، ما دست را برای اعمال انواع مجازات‌ها باز نگذاشته‌ایم و چرا فقط به حبس محدود كردیم؟ می‌توانستیم به جرائم مالی متوجه شویم كسی كه قصوری كرده، یا آن مجازات‌های حبسی كه پیش‌بینی كرده می‌توانستیم از مثلاً یك هفته شروع كنیم تا هر مدتی كه حداكثر می‌خواست باشد و در نتیجه آنچه كه در این بندهای ذیل این ماده آمده كه بعضاً ممكن است اشكالات جزئی باشد، یعنی مثلاً ممكن است واقعاً یك دبیر و منشی و نویسنده در تنظیم آن اوراق اشتباهی را متوجه شود به او و اشتباهی را انجام داده باشد و مسؤول امور مالیاتی متوجه آن گردد و این چهارچوب باعث می‌شود كه همه فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف در صورت كوچكترین تخلفی كه پیش می‌آید به حداقل (۶) ماه زندان محكوم شود.
از سوی دیگر، سیاست‌های قوه قضائیه ما از سال‌ها پیش در مسیر زندان‌زدایی است، یعنی حبس علاوه بر آثار متوجه شده به خود متهم و مجرم، آثاری در جامعه دارد، ‌آثاری روی خانواده او دارد، ممكن است باعث انواع فسادها و مشكلات جانبی شود، ما نباید به راحتی برای هر موضوعی هرچند پیش پا افتاده، حبس آن هم حداقل (۶) ماه را پیش‌بینی بكنیم.
لذا اگر امكان این بود كه این برگردد در كمیسیون‌ مجازات‌های مالی، یك كف حداقلی و بقیه مراحل را پیش‌بینی بكند و حسب مورد محكمه را و یا مسؤول تصمیم‌گیرنده را مبنای مجازاتی برایش قرار بدهد اشكالی نداشت اما چون اینجا در صحن ما امكان اصلاح فی‌المجلس را نداریم و هر حذفی حتی در جزء رخ بدهد عملاً این مشكل را حفظ می‌كند یا ماده‌ای را كه در گزارش كمیسیون‌ آمده است مبهم می‌كند، من موافق حذف توضیحاتم را عرض كردم، در برخی از موارد تناسب میان جرم و جزا (كه از قواعد مهم حقوقی است) واقعاً وجود ندارد، اشتباهات جزئی را اینجا از تعمد در فرار از مالیات تفكیك نكرده و موارد سهوی را هم مشمول این مجازات سنگین قرار داده، اینها را تفكیك نكرده، اختیاری برای داور، برای قاضی، برای كسی كه می‌خواهد حكم صادر بكند، تعیین نكرده.
لذا اگر آقای دكتر لاریجانی صلاح بدانند به كمیسیون‌ برگردد، در كمیسیون‌ تجدیدنظری شود، چون یك ماده را هم قبلاً ما به كمیسیون‌ ارجاع كرده‌ایم،‌ در غیر این صورت توضیح من و موافقتم با حذف است كه خدمت شما عرض كردم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، آقای رئیس! دوستان تذكر دارند، اجازه می‌فرمایید؟
(در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای كاتب بفرمایید.
غلامرضا كاتب ‌(گرمسار و آرادان) ـ جناب آقای ابوترابی! من خواهش می‌كنم كه حضرت‌عالی یك لحظه دقت بفرمایید، مواد (۱۵۵) و (۱۵۷) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، من از محضر حضرت‌عالی استدعا می‌كنم یك لحظه اگر دقت بفرمایید این تصمیم منطقی برای مجلس خواهد شد.
همان‌طور كه برادر بسیار عزیزم جناب آقای فرهنگی فرمودند، ببینید! بین نوع تخلفاتی كه در این بند (۶۴) آمده، هیچ تناسبی با نوع حكم ندارد، بعضاً اگر ما یك تنظیم دفاتر اسناد مدارك خلاف واقع هم ارجاع شود، باز باید برود (۶) ماه الی (۲) سال زندان شود، تخلف بعدی كه باز جرمش بیشتر است باز همین حكم را دارد، یعنی دست قاضی...
نایب‌رئیس ـ تذكر شما چیست؟ مخالف می‌خواهید صحبت كنید؟
كاتب ـ نه، مخالف نمی‌خواهم صحبت كنم، بنده می‌خواهم بگویم كه این ابهام واقعاً وجود دارد، از حضرت‌عالی خواهش می‌كنم به كمیسیون‌ ارجاع بدهید، كمیسیون‌ واقعاً به تناسب نوع تخلف حكم بیاورد وگرنه برای همه یكسان حكم دیدن كه مشكلی را حل نمی‌كند.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، به نظرم ابهامی در این نیست، بنده مجموعه گفتگوها و مذاكراتی كه با دوستان داشتم، استدلال دارند پشت این نظر، استدلال دارند و با همان استدلال این را مطرح كرده‌اند، حالا منتها در استدلال بحث باشد، خوب بحث می‌كنیم به نتیجه‌ای رسیدیم ممكن است نهایتاً هم فرضاً این باشد كه یك تجدید نظری در آن بشود، ‌ولی ابهام نیست، متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! باز دوستان تذكر دارند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی! تذكر من ماده (۱۱۳) است كه ناطق محترم كه پیشنهاد حذف دادند به جای اینكه استدلال‌های خودشان را بیان كنند، كمیسیون‌ اقتصادی را زیر سؤال بردند. ببینید! ما انتظار نداریم، برادر بزرگوار! شما باید بگویید به چه دلیل پیشنهاد حذف دارید، دلایل مستدل خودتان را توضیح دهید، آقای دكتر فرهنگی توضیحات جامع و خوبی دادند، شما به جای اینكه بیایید توضیح بدهید كه به چه دلیل پیشنهاد حذف دادید، می‌آیید بیان می‌كنید كه كمیسیون‌ اقتصادی چه حقی دارد در این موضوع ورود كند، اینجا ما تشخیص دادیم (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر) حاج‌آقای ابوترابی! اجازه بفرمایید، اینجا جرمی كه مطرح می‌كنیم در حوزه قضائی تصمیم گرفته می‌شود، به هر حال وقتی قانون مالیات‌ها بررسی می‌شود كمیسیون‌ اقتصادی است من خواهش می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، اما آقای پورابراهیمی! این هم خیلی جای تذكر نبود، در بحث ممكن است همان‌طور كه حضرت‌عالی می‌فرمایید به موضوع بحث بپردازند، استدلال‌شان را بگویند درست است،‌ اما گاهی هم یك نقدی می‌شود، اینجا فضای دوستانه است، نقدی اگر دارند این نگاه‌شان نیست كه خدای‌ناكرده كمیسیون‌ یا اعضای محترم كمیسیون‌ را تخریب بكنند، خیلی متشكرم، دولت نظری دارند؟ بفرمایید.
علی عسكری (رئیس‌كل سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و صبح بخیر دارم خدمت هیأت‌رئیسه محترم و نمایندگان عزیز.
موضوعی كه مورد بحث است، بحث ماده (۲۷۴) و این كه در این لایحه در نظام مالیاتی آمده‌ایم جرم‌انگاری كرده‌ایم برای كسانی كه به تكالیف قانونی خودشان عمل نكنند، شما واقف هستید كه در نظام مالیاتی، ما (۵) میلیون و (۲۰۰) هزار مؤدی داریم، همه این مؤدیان خاطی نیستند، بسیاری از مؤدیان به تكالیف‌شان عمل می‌كنند، اظهارنامه‌ می‌دهند، ‌دفاتر دارند، مالیات‌شان را درست ابراز می‌كنند، در رسیدگی‌های مالیاتی هم ما مشكلی با آنها نداریم، تعدادی از مؤدیان هستند كه ممكن است در فرآیند فعالیت اقتصادی‌شان یك جاهایی، بعضی از درآمدهای‌شان را كتمان كنند یا به بعضی از تكالیف خودشان عمل نكنند، آنها هم به هر حال یك طوری در نظام مالیاتی، در دادرسی مالیاتی می‌آییم مسائل خودمان را حل می‌كنیم، اما اگر یك جاهایی تخلف‌شان پیچیده‌ باشد و تخلف زیادی باشد در قانون فعلی نظام مالیاتی، ما چیزی برای اینكه مجازاتی برای آنها پیش‌بینی كنیم جز جریمه نداریم. جریمه هم امروز به تنهایی بازدارنده نیست.
اما گروه سومی از مؤدیان هستند كه اصلاً به نظام مالیاتی مراجعه نمی‌كنند، رفتارهای متقلبانه در اقتصاد انجام می‌دهند، اصلاً جایی نظام مالیاتی را به حساب نمی‌آورند، اصلاً خودشان را افشا نمی‌كنند، فعالیت‌شان را افشا نمی‌كنند و درواقع رفتارهای غیرمتعارف در اقتصاد انجام می‌دهند كه شما خودتان هم شاهدید، كم هم نیستند، این چیزی كه اینجا آمده بیشتر دربرگیرنده این گروه سوم است یا گروه دومی كه به هر حال نمی‌خواهند رفتار خودشان را با نظام مالیاتی هماهنگ كنند.
بنابراین اگر در اینجا مجازات حبس پیش‌بینی شده به خاطر این است كه بین جرم و مجازات یك رابطه‌ای برقرار شود كه افراد بتوانند رفتار خودشان را متناسب با شرایطی كه در اقتصاد هست اصلاح بكنند. بسیاری از فعالین بنابراین سالم كار می‌كنند، كاری هم به آنها نداریم،‌ دست آنها را هم می‌بوسیم اما اگر واقعاً كسی جایی تقلب كرد، از رفتارهای غیرمتعارف استفاده كرد، قانون یك جایی بازدارنده باشد كه آنها را به مسیر مالیات هدایت كند.
در قانون سلامت اداری، قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، به نوعی بسیاری از محرومیت‌ها و مجازات‌ها آنجا آمده، منتها نوعاً در این قانون، محرومیت‌ها را آورده كه بنابراین این چیزها در نظام مالیاتی هم كم نیست، حتی در قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد كه (۷) موضوع محرومیت برای كسانی كه در اقتصاد فرضاً اگر كسی ارائه متقلبانه اسناد و صورت‌مالی بكند،‌كسی كه معاملاتش را ثبت نكند، كسی كه هزینه‌ها و دیون واهی ارائه بدهد،‌كسی كه اسناد حسابداری‌اش را درست ارائه نكند و تنظیم نكند، استنكاف از پرداخت مالیات بكند، برای این گروه از افراد در قانون محرومیت‌ دیده شده و در همین قانون گفته اگر كسی به جرائم مالی عمدی بیش از (۲) سال حبس محكوم شود، تمام این محرومیت‌ها در موردش باید اعمال شود.
بنابراین می‌خواهم بگویم در قوانین دیگر هم ما این نوع جرائم و مجازات‌ها را برای مؤدیان دیده‌ایم، چیزی نیست كه ما اینجا چیز جدید و خاصی بیاوریم، ولی چون در قانون مالیات‌ها نیست، ما خواسته‌ایم رابطه جرم و مجازات را در قانون مالیات با قوانین دیگر برقرار كنیم، به همین خاطر از قانون مجازات‌های اسلامی این مجازات را هم نوع درجه (۶) آن را در كمیسیون‌ به جمع‌بندی رسیدیم كه بیاوریم، نه نوع درجه (۱) تا (۶) كه نوعاً مجازات‌های شدیدتری است، مجازات (۷) و (۸) هم مجازات خیلی بازدارنده نیست، مثلاً كسی كه زیر (۶) ماه زندان دارد یا جزای نقدی بسیار اندكی است.
بنابراین خواسته‌ایم رابطه جرم و مجازات را بر اساس رفتارهای متقلبانه‌ای كه اگر مؤدی انجام بدهد یك رابطه‌ای برقرار كنیم، نوع مجازات را هم تقریباً مجازات خفیف‌تر دیدیم از قانون مجازات‌های اسلامی كه نوع مجازات درجه (۶) را دیدیم و به قبل از درجه (۶) مراجعه نكردیم كه بتوانیم رفتارهای غیرمتعارف بعضی مؤدیان را در نظام مالیاتی كنترل كنیم و آنها را به اجرای قانون و تمكین به قانون ملزم بكنیم، بنابراین دولت با پیشنهاد حذف مخالف است، خواهش من این است كه به این پیشنهاد رأی ندهید، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، بفرمایید.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم! یكی از نقایص قانون مالیات‌ها در اقتصاد ایران، چه حالا مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، نبود ضمانت اجرایی لازم برای اعمال قانون در ابعاد مختلف آن است، ما اگر این ماده را حذف كنیم باید فاتحه ماده (۱۶۹) و (۱۶۹مكرر) را بخوانیم، در اینجا قانون فعلی بندهای (۱) و (۲) كه مشخص كرده تنظیم دفاتر و اختفای فعالیت‌های اقتصادی دیگر با سیستمی شدن نظام مالیاتی، ممیز هیچ‌كاره است، من كه فعالیت اقتصادی دارم می‌روم در آن سیستم، ‌فعالیت‌هایم را ثبت می‌كنم و ممیز نمی‌تواند مدارك من را نادیده بگیرد. در اینجا جرم‌انگاری شده، در قانون ارتقاء سلامت اداری و در قانون مجازات اسلامی به جرم‌های مالیاتی برخی را تا حدودی اشاره كرده اما در قانونی كه كامل باشد و جرم‌انگاری كرده باشد برای بحث فرار مالیاتی،‌ فقط همین است، اگر این حذف شود، ماده (۱۶۹) و (۱۶۹مكرر) از بین خواهد رفت، یعنی باید واقعاً فاتحه‌اش را خواند، این برای كسانی كه تولید می‌كنند نیست، كسی كه تولید می‌كند، فعالیتش،‌ دفاترش مشخص است،‌ این برای كسی است كه در تهران نشسته و با یك تلفنی زنگ می‌زند آن مرزنشین بیچاره را بدبخت می‌كند، از كارت بازرگانی‌اش استفاده می‌كند و در اینجا رفتار اینها رفتار مالیاتی نیست،‌ رفتار جرمی است و قاضی باید تشخیص دهد، یعنی كسی كه عامداً و عالماً نمی‌خواهد مالیات پرداخت كند،‌ اینجا جرمش را قاضی رسیدگی می‌كند. مثلاً كسی كه (۳) سال مالیات پرداخت نكرده، این یعنی چه؟
ما تا كی بیاییم زیرسبیلی رد كنیم كسانی كه اینگونه جرم‌ها را دارند؟ اینجا یك سری تخفیف‌ها هم دیده شده، اگر بار اول باشد قاضی می‌تواند تخفیف بدهد، بحث ما و موضوع این ماده این است كه مالیات ندادن از روی عمد جرم است و هدف اصلی این ماده این است كه ضمانت اجرایی را افزایش بدهد، بسترهای لازم و ضمانت‌های كافی را برای تشكیل و تكمیل بانك اطلاعات اقتصادی، كاهش هزینه‌های وصول، بالابردن ضریب نفوذ مالیاتی و در نهایت هدف اصلی ما، كاهش فرار مالیاتی است.
همكاران محترم!‌ خواهش می‌كنم به حذف این رأی ندهید، یعنی كل قانون مالیات بی‌خاصیت می‌شود اگر این حذف شود و خود سازمان مالیاتی هم اینجا هیچ‌كاره است و قاضی تشخیص می‌دهد، در قانون مجازات و در قانون ارتقاء نظام سلامت اداری تا حدودی اشاره شده اما اینجا جرم‌انگاری كامل است و كمیسیون‌ مخالف حذف است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید، دولت و كمیسیون‌ مخالف هستند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. آقای فرهنگی! بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! پیشنهادهای حذف جزء هم هست اگر اجازه بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دكتر مفتح از «و مرتكب» تا «می‌گردند» را پیشنهاد حذف داده‌اند، بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دوستان عنایت بفرمایند! حالا بحث‌ها مفصل انجام شد و دوستان یك مقدار در جریان قضیه هستند، دوستان و همكاران محترم و نمایندگان عزیز آشنا هستند كه در سال‌های اخیر یكی از سیاست‌های قوه قضائیه زندان‌زدایی است، یعنی حتی‌الامكان جرائم و تخلفاتی كه صورت می‌گیرد اگر مجازاتی باید بشود، آن مجازات متناسب با جرم صورت بپذیرد اما حتی‌الامكان زندان نباشد، چون زندان واقعاً مشكلات زیادی را ایجاد می‌كند، هم از بعد هزینه برای دولت،‌ ایجاد زندان، مدیریت زندان، هزینه‌های مختلفی دارد، مسائل بهداشتی دارد، مسائل متعددی دارد و هم از نظر خانواده، خانواده آن فردی كه این جرم را مرتكب شده و باید زندان برود، خانواده‌اش هم از این بابت آسیب‌های زیادی را می‌بیند.
بنابراین زندان‌زدایی یكی از سیاست‌هایی است كه قوه قضائیه به ویژه در سال‌های اخیر این را در پیش گرفته. اینجا به هر حال با این مجموعه بحث‌هایی كه شد،‌ بحث‌های كمیسیون‌،‌ بحث سازمان امور مالیاتی، بحث‌هایی كه در مجلس مطرح شد، مجموعاً ظاهراً اكثریتی از دوستان در مجلس معتقد هستند كه اینگونه موارد به عنوان جرم محسوب شود، خیلی خوب، پیشنهاد حذف رأی نیاورد، اما چرا ما تصریح بكنیم؟ تأكید بكنیم كه مجازاتش حبس است؟ تأكید بكنیم كه این موارد جرم است، جرم مالیاتی است، اما مجازات این جرم چه باشد؟ آیا تنها و تنها زندان است؟ بنده این را عرض می‌كنم، در اینجا آمده است كه: «مرتكب یا مرتكبان،‌ به مجازات حبس درجه (۶) محكوم می‌گردند»، این تكه را بنده پیشنهاد حذف دارم، این‌طور می‌شود كه «موارد زیر جرم مالیاتی محسوب می‌شود»، خیلی خوب، جرم است، كسی كه مرتكب این موارد شد به هر حال جرم است، عرض كردم كه پیشنهادهای مختلف آمد، دوستان پیشنهاد دادند كه برخی از این موارد آنقدر می‌تواند سهوی باشد یا كوچك باشد كه واقعاً ‌وقتی از قوه قضائیه در رابطه با ایجاد یك پرونده قضایی و رفتن و این وقتی كه می‌گیرد و مشكلاتی كه ایجاد می‌كند را ما نداشته باشیم. به هر حال این پیشنهادها رأی نیاورد، الان قاعدتاً باید این موارد بر اساس مواردی كه ما در آیین‌نامه داریم حفظ شود، اما اینكه حتماً این جرم مالیاتی كه با این ترتیب این موارد مشمول جرم مالیاتی شد، حتماً‌ مجازاتش زندان باشد، بنده این را پیشنهاد می‌كنم كه حذف بكنیم، چرا بیاییم تصریح بكنیم و محصور بكنیم موضوع را فقط در زندان؟ بگوییم كه موارد زیر جرم مالیاتی محسوب می‌شود، كسی كه مرتكب این جرم شد قاعدتاً باید برود پیش قاضی، پرونده‌ای تشكیل می‌شود، قاضی متناسب با جرم، مجازات را تعیین می‌كند، آیا مجازات زندان است؟ خیلی خوب، زندان می‌دهد، آیا با جریمه نقدی می‌تواند این مرتكب را مجازات بكند؟ جریمه نقدی انجام می‌دهد.
اینكه قطعاً زندان باشد، بنده با این پیشنهاد می‌خواهم عرض كنم كه ما این را برداریم، من با این موضوع مخالف هستم، مغایر سیاست‌های كلی و آنچه را كه قوه قضائیه در این رابطه اتخاذ كرده است می‌دانم و پیشنهاد می‌كنم كه عبارت: «و مرتكب یا مرتكبان به مجازات حبس درجه (۶) محكوم می‌گردند» حذف شود، آنچه كه باقی می‌ماند این است كه: «موارد زیر جرم مالیاتی محسوب می‌شود»، یك،‌ دو، سه و چهار، همان مواردی كه شمرده شده است. خواهش می‌كنم كه همكاران محترم عنایت بفرمایند و ان‌شاء‌الله به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند، متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای اسفنانی مخالف هستند، بفرمایید. تذكر هم دارند.
نایب‌رئیس ـ اجازه بدهید یك مقداری جلو برویم بعد تذكرات را داشته باشیم.
محمدعلی اسفنانی (فریدن، فریدونشهر و چادگان) ـ
بسم‌الله‌الرحمن الرحیم
همكاران محترم عنایت بفرمایید! پیشنهاددهنده محترم پیشنهاد دادند كه در ماده (۲۷۴) از قسمت «و مرتكب یا مرتكبان به مجازات حبس» حذف شود، اتفاقی كه می‌افتد چیست؟ ماده به این صورت باقی می‌ماند كه می‌گوید «موارد زیر جرم مالیاتی محسوب می‌شود». مگر می‌شود ما عملی را جرم بدانیم و برای آن مجازات تعیین نكنیم؟ مگر می‌شود ما اول در اینجا اعمالی را مجرمانه تلقی بكنیم و هیچ جای قانون هم برای این اعمال مجازاتی در نظر گرفته نشده باشد و در عین حال ما بتوانیم به استناد قانون برایش مجازات تعیین كنیم؟ اینكه برادر عزیزم جناب آقای مفتح می‌فرماید قاضی بسته به نوع عمل مجازات تعیین می‌كند، این منوط به این است كه برای آن عمل مجازاتی یا در این قانون یا در قانون دیگری دیده شده باشد، ما فقط در برخی از موارد اینجا داریم كه مجازات‌هایی تحت عنوان مجازات اداری برای‌شان در نظر گرفته شده، ولی برای بقیه موارد چون مجازاتی تعیین نشده ضمانت اجرا وجود ندارد. لذا قبول این پیشنهاد ماده را به طور كامل بی‌اثر می‌كند.
نكته دیگر اینكه ببینید! در مباحث حقوقی برای اعمالی كه خلاف قانون صورت می‌گیرد یا قانون در آن رعایت نمی‌شود ضمانت اجرا تلقی می‌كنند و در نظر می‌گیرند. در مباحث مدنی و حقوقی ضمانت اجرای یك عملی كه مطابق قانون نبوده، ابطال آن عمل خواهد بود. به فرض اگر كسی با مهجور معامله كرد به لحاظ اینكه قانون می‌گوید: معامله با مهجور درست نیست، لذا این ابطال عمل نتیجه آن خواهد بود.
در مباحث كیفری و جزایی ضمانت اجرای عدم رعایت قانون و عدم عمل به قانون، مجازات یا تنبیه است، لذا اینجا باید برای آن مجازات در نظر گرفته شود. ما هم عرض كردیم در قسمت قبلی كه خیلی موافق حبس نیستیم، ما هم قبول داریم كه در كشور هرچه كمتر به سمت حبس برویم و هرچه بیشتر حبس‌زدایی كنیم بهتر است، اما به این معنا نیست كه به طور كامل ما برای هیچ مجازاتی حبس در نظر نگیریم، خصوصاً‌ اینكه در حال حاضر مطابق قانون آیین‌ دادرسی كیفری جدید كه ان‌شاءالله به زودی اجرایی خواهد شد و قانون مجازات اسلامی نحوه حبس‌ها هم تغییر كرده، یعنی ما حبس‌هایی با دستبند الكترونیك، حبس‌هایی به صورت آزاد و مختلف داریم كه می‌شود از آنها استفاده كرد، به اضافه اینكه اگر ورود پیدا كنیم در جزئیات ماده می‌توانیم آن را تغییر دهیم پیشنهاد حذف، مشكل این ماده را به آن نحوی كه برادر عزیزم جناب آقای دكتر مفتح فرمودند، برطرف نمی‌كند. بلكه پیشنهاد اصلاحی باید بدهند كه به جای حبس فرض بفرمایید جزای نقدی در نظر گرفته شود. ما در همین بحث مجازات درجه (۶) در ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی علاوه بر حبس جزای نقدی هم داریم. در درجات بالاتر، مثل درجه (۵) و (۴) هم مجازات‌های غیرحبس و جزای نقدی داریم كه می‌تواند این را جبران كند، لذا به اعتقاد من حذف این بخش، ماده را به طور كامل بی‌اثر می‌كند، ضمانت اجرای این ماده را برمی‌دارد، همانطور كه جناب آقای فرهنگی برادر عزیزمان هم فرمودند، من هم مایل بودم كه این ماده به طور كامل به كمیسیون برمی‌گشت، جزئیات را بیشتر بررسی می‌كردند، مجازات‌ها را منطبق با نوع تخلف و نوع جرم در نظر می‌گرفتند، ولی آنچه كه الان پیشنهاد داده شده به اعتقاد من موجه نیست و با حذف این قسمت ماده به طور كامل بلااثر می‌شود و غرض پیشنهاددهنده هم برآورده نمی‌شود و در واقع نقض‌غرض است. لذا استدعا دارم همكاران محترم به این پیشنهاد رأی مثبت ندهند.
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای مهندس علی‌پور‌خنكداری هستند، بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام خدمت همكاران محترم، هیأت رئیسه محترم! ابتدائاً‌ یك تذكری به وزارت تعاون، كار و امور اجتماعی دهیم كه هنوز حقوق بازنشستگان فولاد پرداخت نشده. (۲) ماه است پرداخت نشده و این جای تأسف دارد و ان‌شاءالله انجام شود.
پیشنهادی كه جناب آقای دكتر مفتح دادند و همچنین جناب آقای دكتر فرهنگی قبلاً در این رابطه صحبت داشتند ای‌كاش این ماده (۲۷۴) مجدداً ‌به كمیسیون برمی‌گشت ولی متأسفانه انجام نشد.
ببینید عزیزان من! جناب آقای اسفنانی فرمودند كه این ماده بی‌اثر می‌شود، اگر ما مرتكب یا مرتكبان را به مجازات حبس درجه (۶). من سؤال دارم از همكاران عزیز، آیا تا حالا ما قانون داشتیم در رابطه با مالیات و قاضی تصمیم می‌گرفت یا نه؟ چرا، ما قانون داشتیم و جرایم مدنظر بوده و عارضم خدمت شما كه آن بحث حبس‌زدایی و زندان‌زدایی رعایت می‌شده.
موضوع دوم این است كه سؤال این است از بند یكم ماده (۲۷۴) تا بند هفتم آن آیا جرم آن متناسب یعنی مساوی است؟ همه این بندها تنظیم دفاتر، اسناد و مدارك خلاف واقع، اختفای فعالیت اقتصادی و كتمان درآمد، ممانعت از دسترسی مأموران مالیاتی به اطلاعات مالیاتی، عدم انجام تكالیف قانونی مربوط به این قانون آیا همه مجازات درجه (۶) هست؟
این را دوستان توجه داشته باشند، اگر این برمی‌گشت كمیسیون، قاعدتاً در بندهای مختلف مجازات مشخص می‌شد، ما الان همه آنهایی كه جناب آقای عسكری فرمودند ما چند میلیون نفر مؤدی مالیاتی داریم. سؤال این است این چند میلیون نفر مؤدی مالیاتی آیا خطای انسانی در آن نیست، یعنی كسی خطای انسانی نمی‌كند؟ همه كاركنان دولت و ممیزین مالیاتی معصوم هستند و اصلاً خطایی ندارند یا همه این چند میلیون نفر به موقع می‌آیند، همه درآمدها و مالیات‌هایشان را پایان سال كامل می‌آیند اعلام می‌كنند؟ ممكن است یك اشتباهاتی شده باشد، آیا یك اشتباه سهوی حتی گیریم عمدی در بندهای مختلف به (۶) ماه زندان باید محكوم شود؟ عزیزان من! حداقل (۶) ماه است، یعنی ما قانون مجازات درجه (۶) را داریم در اینجا می‌بینیم و بیش از (۶) ماه اتفاق خواهد افتاد. عزیزان توجه داشته باشند! ما داریم قانونگذاری می‌كنیم، قانون مشخص می‌كنیم، آقای اسفنانی هم عنوان می‌كنند كه باید قاضی تصمیم بگیرد، بله ما در بحث مالیات اینجا مشخص كردیم و حتی جرایم هم مشخص است. مگر تا حالا در جرایم مالیاتی كسی متخلف می‌شد، به دادگاه معرفی می‌شد قاضی رأی نمی‌داد؟ قطعاً قاضی رأی می‌داد، نه اینكه قانون نداشته باشیم مگر می‌شود كشور قانون نداشته باشد در رابطه با متخلفان عدم پرداخت مالیات خواهشی كه از دوستان دارم پیشنهاد جناب آقای دكتر مفتح پیشنهاد خوبی است، ان‌شاءالله دوستان توجه داشته باشند حتماً به این پیشنهاد جناب آقای دكتر مفتح رأی دهند تا بشود یك قانون مستدل، جامع، مانع و كاملی را داشته باشیم.
یك بحث دیگر جناب حاج‌آقای ابوترابی عزیز ببینید! ما یك اعتراضی به نوع رأی‌گیری هم داریم. حاج‌آقای ابوترابی! یك اعتراضی به نوع رأی‌گیری داریم. ببینید! در مرحله قبلی اصلاً در سیستم‌های ما نیامده كه رأی دهیم، حتی شما هم آنجا اعمال كرده بودید ما نفهمیدیم چند درصد رأی دادند و حتی فرصت هم كوتاه بود. من خواهشی كه... قطعاً اگر تحمل می‌كردید موضوعی كه جناب آقای دكتر فرهنگی گفتند رأی می‌آورد. متشكرم، ان‌شاءالله به این پیشنهاد رأی دهند.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، آقای كاتب شما نفر سوم، چهارم هستید اجازه دهید عبور كنیم. چرا؟ دولت و كمیسیون نظرشان چیست؟ دولت و كمیسیون مخالف هستند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! دوستان تذكراتی دارند.
نایب‌رئیس ـ بگذارید رأی بگیریم. حضار ۱۹۹ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید، بله خوب نمی‌شود قبول داریم، دوستان هم توجه دارند. حضار محترم اعلام رأی بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهادات بعدی هم هستند، آقای كاتب! اگر اجازه بفرمایید، آقای دكتر دهقانی و جناب آقای ندیمی پیشنهاد حذف كلمه «حبس» را دارند. این «حبس» اگر حذف شود دست حاكم شرع باز می‌شود برای تصمیم‌گیری، در درجه (۶) مجازات‌های مالی و محرومیت‌های اجتماعی هست و مفصل است. اگر فقط محدود به حبس است، اگر اجازه دهید، چون پیشنهاد شما جلوتر است. اگر بخواهیم مطرح كنیم بعد همین مشكلی كه الان پیش آمد و گفتند كه ما نمی‌توانیم جرم تعیین كنیم و مجازات تعیین نكنیم. اجازه می‌دهید؟ آقای دهقانی اگر اجازه دهید.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید دوستان عزیز! بالاخره داریم قانون وضع می‌كنیم باید دقیق باشد، اولین بحث این است كه یك ضمانت اجرایی نیاز هست كه مجلس هم پذیرفت كه اصل ماده حذف نشود و ضمانت اجرا باقی بماند. دوم این است كه در قانون نمی‌شود یك موضوعی را جرم تلقی كنید اما مجازات نداشته باشد، این خیلی روشن است این دیگر اصلاً قابل بحث نیست كه بگوییم جرم محسوب می‌شود، خوب جرم محسوب می‌شود مجازاتش چیست؟ مجازات ندارد. این هم كه شدنی نیست، به این هم نمایندگان محترم توجه كردند و به این پیشنهاد رأی ندادند.
از اولی كه این متن آمد بنده خدمت آقای فرهنگی هم كه رسیدم گفتم كه این كلمه «حبس» باید برداشته شود، مجازات درجه (۶) در اختیار قاضی است. یا حبس است یا جزای نقدی است و یا موضوعات دیگر. آنجا را قاضی تشخیص می‌دهد ما الزام نكنیم، به نظرم علت اینكه دوستان نماینده هم دوستان مخالف این متن حساسیت نشان دادند این بود كه كلمه حبس اینجا یك مقدار مجازات را سنگین می‌كند، ما اگر كلمه حبس را حذف كنیم مجازات درجه (۶) شامل جزای نقدی است و حبس و حالا بحث‌های دیگر هم دارد كه مهم‌ترین آن هم همین بحث‌ جزای نقدی است. قضات برای اینكه مشكل را حل كنند و با توجه به سیاست حبس‌زدایی قوه قضاییه و نظام، دیگر عمدتاً به حبس رأی نمی‌دهند، مگر موارد خاصی باشد كه مجوز و حكم حبس صادر شود. بیشتر از مجازات جزای نقدی استفاده می‌كنند كه این هم ضمانت اجراست، هم ضمانت اجرا سنگین نیست كه قضات دست به تبرئه یا منع‌ تعقیب بزنند.
به نظر من این كلمه «حبس» حذف شود خیلی روشن است كه هم خواست نمایندگان محترم است كه مخالف اصل این متن بودند تأمین می‌شود و بیشتر جهت به سمت جزای نقدی و جریمه نقدی سوق پیدا می‌كند و هم اینكه دارای ضمانت اجرایی است بالاخره كه وقتی كسی خلاف می‌كند و مرتكب جرم مالیاتی می‌شود یك جزای نقدی بخواهد پرداخت كند در دادگاه و تحت تعقیب كیفری قرار بگیرد. من خواهش می‌كنم كلمه «حبس» حذف شود به نظرم این می‌تواند نظر همه دوستان را تأمین كند. والسلام
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف جناب آقای موسی‌الرضا ثروتی هستند، بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ مخالف صحبت نمی‌كنند، موافق هم صحبت نمی‌كنند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای شیری صحبت نمی‌كنند؟ هیچ‌كس صحبت نمی‌كند.
نایب‌رئیس ـ نظر كمیسیون هم موافق است و دولت هم نظر ندارند. ما هم كه دیگر «مخافق» هستیم، حقیر سراپاتقصیر هم موافقم.
دبیر (فرهنگی) ـ البته در لایحه دولت اصلاً درجه (۶) ذكر نشده بود، این در...
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۴ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید، تقریباً مشكلات عالم وجود حل می‌شود، حضار محترم اعلام رأی بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
ضمناً‌ آقای فرهنگی! این را كه مرقوم می‌فرمایید چون این حبس را حذف كردیم برای توضیح بیاورید كه «حسب مورد» مشخص باشد.
دبیر (فرهنگی) ـ در بندهای دیگر اگر آقای دكتر مفتح و دوستان دیگر، (نایب‌رئیس ـ فكر می‌كنم، همه مشكلات عالم حل شد دیگر) اگر اجازه می‌دهید، از آقای حسن‌‌پور هم تشكر می‌كنیم كه اجازه دادند این پیشنهاد مطرح شد. آقای مفتح شما مطرح می‌كنید؟
آقای مفتح در بند (۴) این ماده پیشنهادشان این است كه «و قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب...» اجازه دهید، آقای رئیس! در صدر ماده آقایان می‌گویند ما پیشنهادات دیگری هم در همان ابتدا داریم. درجه (۶) را حذف می‌كنید؟ آن وقت به چه چیزی محكوم می‌شوند؟
نایب‌رئیس ـ آقای ندیمی موافقت بفرمایید كه پیشنهاد كمیسیون خیلی آسیب نخورد. خیلی ممنون موافقند، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دكتر مفتح پیشنهادشان این است كه در بند (۴)...
نایب‌رئیس ـ آقای ندیمی از آن لحاظ موافقت كردند، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ «و قانون مالیات بر ارزش افزوده» را می‌گویند حذف شود، بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب حاج‌‌آقای ابوترابی عنایت بفرمایید! در بند (۴) گفته عدم انجام تكالیف قانونی مربوط به این قانون و قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۷/۲/۸۷ است. خوب قانون مالیات بر ارزش افزوده یك قانون موقت است، اصل هشتاد و پنجی است. قانون دائم نیست، معلوم نیست كه در بررسی نهایی آیا این قانون، قانون خواهد شد؟ آیا این مفاد قانون خواهد شد؟ نظر مجلس چگونه خواهد بود؟ ما آمدیم اینجا قانونی را كه همین الان خدمت شما هستیم زمانش تمام شده، یك سال در بودجه امسال تمدیدش كردیم، باید تا پایان امسال نسبت به آن تجدیدنظر و تصمیم‌گیری شود. مبنای قانون موقت هم این است كه ما موقتاً در طی زمانی كه در كمیسیون پیش‌بینی می‌شود مجلس تصویب می‌كند بررسی این موضوع را انجام می‌دهیم كه در بررسی نهایی اصلاح شود، وقتی می‌خواهد قانون دائم شود اصلاح شود.
مالیات بر ارزش افزوده یك قانون موقت است، اصل هشتاد و پنجی است. ما چگونه می‌خواهیم در یك قانون دائم بیاییم و استناد به آن قانون كنیم، مصوب ۸۷ كه ممكن است در دائمی شدنش بسیاری از موارد و احكامش تغییر كند. از نظر قانون‌نویسی و ضوابط و قواعد قانون‌نویسی هم به نظر می‌رسد كه اینجا كار درستی نیست كه ما بیاییم قانونی كه هنوز نهایی نشده است اینجا برایش تكلیفی تعیین كنیم، این اولاً.
ثانیاً؛ بر اساس آیین‌نامه اگر عنایت بفرمایید چون این ممكن است یك توجه آیین‌نامه‌ای هم داشته باشد جناب آقای ابوترابی! (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) از نظر آیین‌نامه ما باید موادی كه در آن پیشنهاد قانونی می‌نویسیم، آقای دكتر قادری، حاج‌آقای ابوترابی! از نظر آیین‌نامه ما موادی را كه می‌نویسیم باید در ارتباط باشد با آن عنوانی كه برای قانون وضع می‌كنیم، عنوان قانون باید در ارتباط با مواد باشد. شما در عنوان دارید اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در صورتی كه مالیات بر ارزش افزوده مالیات غیرمستقیمی است، مالیات بر مصرف‌كننده است. ما داریم بر اساس مسائلی كه برای قانون مالیات‌های مستقیم هست این را تعیین ‌تكلیف می‌كنیم. بنابراین اینجا دو ایراد به نظر می‌رسد كه وارد است؛ یكی اینكه این قانون ارزش افزوده اصلاً‌ هنوز قانون قطعی نهایی نیست، قانون آزمایشی است، اینجا نمی‌توانیم حكمی در یك قانون دائم بگذاریم. در ثانی با مالیات‌های مستقیم ارتباط مستقیم می‌تواند نداشته باشد از نظر آیین‌نامه‌ای. به هر حال اگر ما اینجا بنویسیم «عدم انجام تكالیف قانونی مربوط به این قانون»؛ حتماً در جاهای دیگری اگر ما مفاد مالیات بر ارزش افزوده یا موارد و تكالیفی كه در آن رابطه وجود دارد، داشته باشیم. طبیعتاً این قانون هم شامل آن می‌شود. به نظرم می‌آید كه اگر این چند كلمه «و قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۷/۲/۸۷» حذف شود، هم استحكام قانون بیشتر خواهد شد و هم اینكه خللی بر آنچه كه مدنظر دولت و سازمان مالیاتی در پیشنهاد به این مواد بوده است ایجاد نخواهد شد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم از توضیح حضرت‌عالی. مخالفی داریم؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف جناب آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی هستند، بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیشنهاد همكار محترم جناب آقای دكتر مفتح در ارتباط با حذف بند (۴) البته در كل...
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهادشان آقای میرمحمدی حذف بند (۴) نیست. پیشنهادشان فقط حذف عبارت «و قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۷/۲/۸۷» است در این مورد بفرمایید.
میرمحمدی ـ نه، قانون مالیات بر ارزش افزوده هم یك قانون مالیاتی است، مصوبش را درست می‌گویند، اینكه مصوب را قید كنیم فقط اگر این تصویب شود و همكاران تصویب كنند، فقط حد و حصر و دامنه شمولش برمی‌گردد به قانون ارزش افزوده مصوب ۸۷. این قرار است چون در چند ماه آینده مجدداً تصویب شود، من با حذف كلمه «مصوب» و تاریخش موافقم. اما خود قانون مالیات بر ارزش افزوده به جهت اینكه قانون مالیاتی هست و ما در بند (۶۴) آمدیم رفتارهایی كه بر خلاف دادن حق و حقوق شهروندی و نظام مالیاتی هست جرم‌انگاری شده و بر اساس آن عدم پرداخت مالیات بر اساس مواردی كه اینجا قید شده جرم تلقی شده و بر اساس آن مجازات درجه (۶) تعیین شده، ما باید در ارتباط با بند (۴) هم قانون مالیات بر ارزش افزوده را دامنه شمول قرار دهیم و هم خود قانون نظام مالیاتی را و لذا من با اینكه قید تاریخ روی این قضیه باشد مصوب ۸۷ آن را بله، برداریم موافق هستیم، اما خود قانون مالیات بر ارزش افزوده چون خودش بر اساس آن مالیات گرفته می‌شود از شهروندان و لذا اگر كسی هم در ارتباط با این بندها در مالیات بر ارزش افزوده مرتكب تخلف و جرم شود حتماً مشمول این بند (۶۴) خواهد بود و لذا من با پیشنهاد حذف جناب آقای مفتح نسبت به قانون مالیات بر ارزش افزوده مخالف هستم، «مصوب ۸۷» را موافق هستم، تاریخ را بردارید چون در آینده ممكن است این تصویب شود و به هر حال ممكن است قانون در آن تاریخ كار دیگر انجام شود. تشكر می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، آقای داود محمدی بفرمایید.
داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز) ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
در بدو امر هفته دفاع مقدس را به همه رزمندگان سلحشور، جانبازان، خانواده معظم شهدا و ملت عزیز و سرافراز ایران اسلامی تبریك و تهنیت عرض می‌كنم و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را نیز به عموم دانش‌آموزان، دانش‌پژوهان، دانشجویان، فرهنگیان و اساتید عزیز دانشگاه‌ها و طلاب علوم دینی تبریك عرض می‌كنم.
اما در ارتباط با پیشنهاد برادر عزیزم جناب آقای مفتح، همانطور كه مستحضر هستید قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۷/۲/۸۷ یك قانون موقتی است كه تابع قانون بودجه است، یعنی در سال ۹۳ در بودجه این موضوع دیده شده، ممكن است در سال ۹۴ رأی و نظر همكاران گرامی بر این استوار نباشد و لذا ما برای یك قانون آزمایشی و موقت نمی‌توانیم یك قانون جامع و كامل را حاكم كنیم. از ویژگی‌های یك قانون خوب دارای ثبات و پایداری بودن آن هست. الان اگر ما قانونی را تصویب كنیم و بعد از چند مدت ببینیم مصداقش از بین رفته و همكاران محترم در بودجه سال ۹۴ به آن رأی ندادند این قانون، قانون عبث و بیهوده‌ای خواهد بود و با حكمت قانونگذاری هم سازگاری ندارد. اما در ارتباط با آنكه برادر عزیزمان آقای میرمحمدی فرمودند قانون مالیات بر ارزش افزوده را حرفی ندارند ولی تاریخش را حذف كنیم این هم قابل انفكاك و تفكیك نیست. خوب وقتی قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۸۷ مصوب شده چطور ما می‌توانیم تاریخش را حذف كنیم و اصلاً حذف این تاریخ چه تأثیری در اصل موضوع دارد؟ اصل موضوع این است كه قانون مالیات بر ارزش افزوده مطابق اصل (۸۵) قانون اساسی یك قانون موقت و آزمایشی است و ما داریم در ماده (۲۷۴) بند (۴) عملاً یك قانون دائمی را می‌آوریم حاكم می‌كنیم بر یك قانون موقت كه این مصداق ممكن است سال آینده محقق نشود. و لذا به نظرم پیشنهاد جناب آقای دكتر مفتح پیشنهاد متینی است، بنده هم از همكاران عزیز و محترم تقاضا دارم كه حتماً به آن رأی مثبت دهند.
نایب‌رئیس ـ دولت بفرمایید.
علی عسكری (رئیس كل سازمان امور مالیاتی كل كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم عنایت بفرمایند! قانون مالیات بر ارزش افزوده، هم به حكم قانون برنامه پنجم، هم به حكم قانون بودجه سال جاری الان قانون است و حاكم. بنابراین الان اصلاً‌ قانون موقت نیست اگرچه قانون آزمایشی است، ولی به عنوان قانون است و الان حاكم است. اصلاح قانون را هم ما داریم تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌كنیم. اگر این قانون در مجلس محترم تصویب شد كه فبها اگر نشد این حذف بودن و نبودن قانون مالیات بر ارزش افزوده سالبه به انتفاء است. ما هم چیزی نداریم كه اجرا كنیم. بنابراین چون الان قانون حاكم است و در آینده هم ان‌شاءالله اصلاحش را می‌دهیم، بسیاری از احكام و ترتیبات قانونی در مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده از نظر اجرای قانون شبیه هم است، یعنی هر حكمی كه در این قانون داریم برای اجرا در آن قانون داریم، رویه‌های مالیات‌گیری ممكن است متفاوت باشد اما بسیاری از احكام در فرآیندهای مالیات‌ستانی و در دادرسی مالیاتی و بسیاری از احكام دیگر وصول و بقیه یكسان است این دو قانون در آن جنبه‌ها اختلافی با هم ندارند. بنابراین ما با حذف عبارت «قانون مالیات بر ارزش افزوده» مخالفیم، اما پیشنهاد جناب آقای دكتر میرمحمدی كه عبارت «مصوب تاریخ ۱۷/۲/۸۷» اگر حذف شود چون پیش‌بینی این است كه در آینده ان‌شاءالله این قانون بیاید اگراین عبارت تاریخ قانونی را برداریم با برداشتن تاریخ قانونی موافقیم. عذر می‌خواهم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، جناب آقای فرهنگی!‌ پیشنهاد را بفرمایید، كمیسیون توضیح دارید، بفرمایید.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم! این بند فقط برای ارزش افزوده در واقع آمده مثلاً آن واحد صنفی كه می‌آید ارزش افزوده را از مشتری كسر می‌كند، بعد باید به دولت پرداخت كند. حالا قانون مالیات بر ارزش افزوده سؤال ما هم اینجا هست كه در كدام قانون آمده كه قانونی كه حالا براساس اصل (۸۵) قانون اساسی است. یا حالا برنامه پنجم قانون بودجه اینها نباید در بودجه بیاید. ما با حذف كل قانون مالیات بر ارزش افزوده از آنجایی كه تا چند وقت دیگر دارد در مجلس می‌آید برای اینكه دائمی بشود مخالف هستیم، تاریخش ایرادی ندارد؛ اما با حذف كلش مخالف هستیم؛ چون این قانون دارد می‌آید كه دائمی بشود، یك قانونی كه الان آن عیب‌ها، آن آسیب‌شناسی‌اش انجام شده و به صورت طرح چون دولت هم به صورت لایحه هنوز نفرستاده می‌خواهیم به صورت طرح دائمی بشود چون زمانش دارد می‌گذرد و ما مخالف حذف قانون مالیات بر ارزش افزوده هستیم چون كسر و ایصال فقط برای مالیات بر ارزش افزوده است و از همكاران محترم می‌خواهیم كه رأی ندهند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، البته جناب آقای فرهنگی! یك تذكر درستی هم دادند، آقای مفتح هم توجه كنند كه این مصوبه فلان را باید حذف كنیم كه آن نباشد. آن پیشنهاد حضرت‌عالی هست اگر رأی نیاورد، نه قصد تبلیغ نداشتند قصد تأیید داشتند.
حضار محترم ۲۰۰ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! آقای قادری در آن عبارتی كه در بند (۴) هست، كلمه «مربوط به این قانون» می‌فرمایند كه این ابهام دارد، چون ممكن است این برداشت بشود كه مربوط به همین ماده ‌واحده‌ای است كه ما الان موادش را بررسی كردیم. لذا پیشنهاد دارند به جای آن بیاید «مربوط به مالیات‌های مستقیم». حالا خودشان اگر اجازه بفرمایید مطرح كنند.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای قادری! بفرمایید. رفع ابهام است، واقعاً آقای مفتح دقت بفرمایید، قصدم این نبوده، رفع ابهامش لازم است، ببینید حضرت‌عالی، بفرمایید.
جعفر قادری (شیراز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 دوستان توجه كنید! این عبارتی كه نوشته شده این ایرادات و اشكالات در آن وجود دارد. می‌گوید: «عدم انجام تكالیف قانونی مربوط به این قانون». این قانونی كه الان داریم بررسی می‌كنیم ماده‌واحده‌ای است كه فقط بخشی از قانون مالیات‌های مستقیم را دارد دنبال می‌كند، اصلاح می‌كند. یك بخشی‌اش را ما اصلاح نكردیم، یك بخشی از قانون مالیات‌های مستقیم در قانون خروج از ركود ممكن است اصلاح شود، یك بخشی ممكن است در قوانین بودجه اصلاح بشود، هدف دولت هم این است كه اگر كسی به تكالیف مقرر مرتبط با مالیات‌های مستقیم عمل نكرد مشمول این مجازات‌ها بشود.
 بنابراین این عبارت مشكل دارد و من پیشنهاد رفع ابهام دارم برای اینكه این ابهام هم برطرف بشود پیشنهاد من این است كه بند (۴) كلاً به این شكل بشود، نظر همه دوستان تأمین می‌شود. می‌شود «عدم انجام تكالیف قانونی مربوط به مالیات‌های مستقیم». حالا این مالیات‌های مستقیم را گفتیم یك بخشی از آن در همین ماده‌واحده‌ای كه ما داریم اصلاح می‌كنیم، آمده، یك بخشی‌اش هم در حقیقت جزء اصلاحات ما نیست قبلاً وجود داشته یك بخشی ممكن است در بودجه اصلاح شود، یك بخشی در قانون خروج از ركود ممكن است اصلاح شود و یك بخشی هم ممكن است در قانون مالیات بر ارزش افزوده باشد. بنابراین اگر این عبارت به این شكل اصلاح شود نظر همه دوستان تأمین می‌شود و ابهامات را برطرف كنید.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، ذیلش آن بحث را هم بیاورید كه آن مصوب تاریخ فلان حذف شود با آن رفع ابهامش مخالفید؟ می‌خواستم رفع ابهام را رأی بگیرم. بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای نعمتی هستند، آقای مفتح بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب حاج آقای ابوترابی عنایت بفرمایید! مطالبی كه آقای دكتر قادری می‌فرمایند ممكن است مطالب درستی باشد. اما آیا واقعاً اینجا ابهام هست؟ ما هستیم و این متنی كه از كمیسیون آمده و آیین‌نامه‌ای كه نحوه كار را مشخص می‌كند. اینجا گفته است كه عدم انجام تكالیف قانونی مربوط به این قانون، این قانون یعنی چه؟ یعنی قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم مصوب روز آخری كه این تصویب خواهد شد. آن تكالیفی كه در اینجا در این قانونی كه الان اینجا چند جلسه است داریم بحث می‌كنیم، قبلاً هم بحث كردیم، نهایتاً‌ خواهد شد یك پكیجی به نام قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم مورخ آن روزی كه این تصویب ‌می‌شود. می‌گوید عدم انجام تكالیف قانونی مربوط به این قانون و قانون مالیات بر ارزش افزوده. كجای این ابهام دارد؟ ممكن است كه فرمایش آقای دكتر قادری، فرمایش درستی باشد ما بگوییم برای قوانین دیگر هم همین‌طور، اما اینجا واقعاً آنچه كمیسیون ارائه كرده است. ابهام ندارد. ممكن هم هست كه نظر آقایان عوض شده باشد. ما در آیین‌نامه روش اصلاح داریم، اصلاحیه بدهند. ولی در اینجا واقعاً انصافاً عرض می‌كنم با اینكه من ممكن است با این محتوا قاعدتاً موافق باشم اما انصافاً طبق آیین‌نامه كه حضرت‌عالی و هیأت‌رئیسه سوگندی یاد كردید كه آیین‌نامه را اعمال و اجرا كنید، اینجا هیچ ابهامی نیست. می‌گوید آن تكالیفی كه در اینجا هست این مجازاتش حاكم باشد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، اگر موافقی هست، صحبت می‌كنند. والا من خودم صحبت می‌كنم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای داود محمدی موافق هستند.
نایب‌رئیس ـ آقای محمدی اجازه بدهند بنده خودم یك توضیحی را داشته باشم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ به جای آقای محمدی، حاج آقای ابوترابی، بفرمایید.
سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ جناب آقای مفتح! فرمایشتان درست است. عرض كنم دوستان دو نگاه اینجا هست، یكی اینكه می‌فرمایند اصلاً دقیقاً با همین مصوبه هم كاملاً بحث ناظر است به همان مالیات‌های مستقیم. چون اینجا موضوع ما مالیات‌های مستقیم است. این خودش می‌رود در همان قانون می‌نشیند ولذا اینكه می‌گوییم كه مربوط به این قانون یعنی قانون مالیات‌های مستقیم. لذا می‌فرمایند روشن است و در آن ابهامی هم از این نظر نیست. دوستان دیگرمان می‌فرمایند ممكن است كه اگر ما این را منهای قرار گرفتنش در آن چهارچوب قانون مالیات‌های مستقیم نگاه كنیم، آن وقت در آن ابهام دیده می‌شود. لذا از این زاویه اگر نگاه كنیم، می‌بینیم فی‌الجمله ابهام شكل می‌گیرد. چون خود دوستان ما آقای دكتر عسكری، دوستان‌شان می‌فرمایند این در همان قانون مالیات‌های مستقیم قرار می‌گیرد و ناظر است به همانچه كه آقای قادری فرمودند. آقای قادری می‌فرمایند نه این خیلی شفاف نیست. لذا از این جهت موضوع به نحوی ابهام پیدا می‌كند، از همین زاویه هم جناب آقای دكتر عسكری و كمیسیون هم نظرشان موافق است كه شفاف‌تر دیده بشود كه این نگرانی از بین برود، خیلی متشكرم.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، همكاران محترم برای رفع ابهام اعلام رأی بفرمایند و دولت و كمیسیون با رأی ابهام موافقند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای علی‌پور مطرح می‌فرمایند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید آقای علی‌‌پور.
دبیر (فرهنگی) ـ ایشان پیشنهاد حذف بند (۵) را دارند. اگر دوستان اجازه بدهند، آقای علی‌پور بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
هفته دفاع مقدس كه تلألؤ درخشان روزهای پرحادثه اراده آهنین ملت مسلمان ایران عزیز، بسیجیان گرانقدر، پاسداران عزیز، ارتشیان گرامی تحت هدایت و رهبری حضرت امام، ابهت پوشالی ابتكار استكبار جهانی را خدشه‌دار كرد و هم اكنون تحت زعامت رهبری بصیر، دانا و هوشیار در اوج اقتدار و امنیت است را به مردم شریف عزیز ایران تبریك و تهنیت عرض می‌كنم. عرض كنم كه پیشنهاد بنده حذف بند (۵) ماده (۲۷۴) است. ببینید عزیزان من! ما معمولاً‌ اصل بر اعتماد در معاملات داریم. معمولاً در یك كشور چه تعداد معامله انجام می‌شود؟ آیا سازمان امور مالیاتی، دفترخانه‌های اسناد رسمی، دفاتر ثبت اسناد و املاك كشور، توانمندی‌ راست‌آزمایی تمام معاملات كشور را دارند؟ اینكه مثلاً یك فرمی به هر كسی بدهیم، بی‌اعتمادی در كشور ایجاد كنیم. بگوییم كه برادر من، خواهر من، این معامله‌ای كه شما دارید انجام می‌دهید آیا برای خودتان است؟ یا نه این برای كس دیگری است. و غش در معاملات دارد انجام می‌شود.
ببینید عزیزان من! ما وقتی كه بند (۵) را می‌آوریم تنظیم معاملات و قراردادهای خود به نام دیگران یا معاملات و قراردادهای مؤدیان دیگر به نام خود برخلاف واقع و این را گفتیم جرم است، (۶) ماه یا حبس یا درجه (۶). ببینید! ما داریم قانونگذاری می‌كنیم نه اینكه بیاییم بی‌اعتمادی در كشور را زیاد كنیم. شما در شهرهای كوچك (۱۰)، (۲۰) هزار نفری ببینید!‌ در روز و در ماه چه تعداد معامله انجام می‌شود؟ كسی می‌تواند این را راست‌آزمایی كند؟ خوب اگر یك جایی تشخیص داده شد، گزارشی شد كه كسی برای اینكه فرار از معاملات داشته باشد و اموال خودش را به نام كسی دیگر ثبت كرده این قابل بررسی است. اصلاً قانون داریم، مگر همین الان قانون نداشتیم اگر كسی اموال خود را به نام كس دیگر ثبت كند و سند بزند این قابل پیگرد قانونی هست؟
چرا ما یك قانونی داریم وضع می‌كنیم كه شائبه و بی‌اعتمادی و تازه توانمندی‌اش را هم نداریم كه در كل كشور بیاییم همه اسناد و مدارك را سؤال كنیم. من به نظرم وقتی این قانون را ما داریم وضع می‌كنیم، سازمان امور مالیاتی كشور فردا می‌تواند یك فرم‌های تعهدمانند را از مردم بگیرد. چون ما داریم قانون وضع می‌كنیم در واقع سازمان امور مالیاتی می‌گوید آقا این قانون است، مجلس وضع كرده، به مردم می‌گوید به ما هیچ ربطی ندارد مجلس آمده بند (۵)‌ ماده (۲۷۴) را بروید بخوانید گفته كه باید برای من مشخص باشد، این ملك مال شماست دارید به نام كسی دیگر می‌زنید یا نه كس دیگر دارد به نام شما می‌زند و این تعهد را باید پر كنید. این همه مشكلات بوروكراسی و كاغذبازی در كشور ما الان بیداد می‌كند داریم قانونی وضع می‌كنیم كه اصل بر بی‌اعتمادی در جامعه است.
من خواهشی كه از دوستان دارم این است كه توجه كنند، درست است كه كلمات قشنگ است، درست است كه جمله، جمله قشنگی است كه نباید و احساسی كه ما نباید تصمیم بگیریم. درست است كه این مطلب، مطلب درستی است كه اموال خودتان را به نام كس دیگر برای فرار از مالیات نباید بزنید. این حرف، حرف قشنگی است؛ اما ما داریم تأثیر آن را بر جامعه اعمال می‌كنیم باید ببینیم چه اتفاقاتی در جامعه دارد می‌افتد من خواهشی كه از دوستان دارم، قطعاً هر معامله‌ای كه انجام می‌شود باید شفافیت در آن باشد. اما این را توجه كنید كه شائبه و بی‌اعتمادی در مردم ایجاد نكنیم ان‌شاء‌الله به حذف بند (۵) این ماده رأی بدهند، متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، برادر عزیزم جناب آقای اسفنانی مخالف هستند، بفرمایید.
محمدعلی اسفنانی (فریدن، فریدونشهر و چادگان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم توجه بفرمایید بند (۵) ماده (۲۷۴) دارد یك مطلب بسیار مهمی را می‌گوید كه حقیقتاً پیشنهاد حذف یك مقداری تعجب برانگیز است، آنچه كه در بند (۵) گفته، گفته كه اگر كسی معاملات و قراردادهای خودش را به نام دیگران انجام بده یا معاملات و قراردادهای مؤدیان دیگر را به نام خودش ثبت كند، برخلاف واقع ما بیاییم مجوز بدهیم كه این كار انجام شود این یعنی چه؟ ما آنچه كه در قانون تجارت داریم در بحث دلالی و معاملات با نمایندگی از دیگران مباحثی را داریم كه فرد به نمایندگی از دیگران برای دیگری به نام خودش معامله انجام می‌دهد این بحث دلالی دارد، بحث نمایندگی داریم. هیچ ایرادی ندارد، مطابق قانون هم هست. اما آنچه در بند (۵) آمده می‌گوید اگر كسی معامله و قراردادی را به نام دیگران انجام بدهد خودش دارد معامله می‌كند؛ ولی آنچه كه ثبت می‌كند و آنچه كه مسجل می‌شود به نام دیگران است این برای چه است؟ این برای این است كه خودش مالیات ندهد، برای اینكه خودش از مالیات فرار كند.
این بحث معاملات بازاری و تجاری با بحث معاملات دفاتر اسناد رسمی یك مقداری متفاوت است من خواهش می‌كنم در این موضوع دقت كنید یا بحث قراردادها یا معاملات مؤدیان دیگر را به نام خودش برخلاف واقع بنویسد چرا اینجا مأمور این كارها را می‌كند؟ به خاطر اینكه دیگری را از پرداخت مالیات رها كند و درواقع او را از پرداخت مالیات معاف كند.
به اعتقاد من هم تنظیم معاملات و قراردادها به نام خودش و مربوط به دیگران و تنظیم معاملات دیگران به نام خودش برای فرار از مالیات به لحاظ اینكه یك امر خلاف واقع و قانونی است این نوعی تخلف و نوعی جرم است و حذف این در واقع دست را باز می‌كند برای اینكه دیگران مرتكب تخلف شوند. به اضافه اینكه آنچه كه برادر عزیزم، پیشنهاددهنده محترم فرمودند می‌گویند كه ما داریم اصل بی‌اعتمادی را پیگیری می‌كنیم. اتفاقاً این‌طوری نیست ما اصل را بر این باید بگذاریم كه معاملات به صحت و درستی دارد انجام می‌شود و هر كس كه معامله می‌كند، معامله برای خودش هست و مؤدی مالیاتی و معامله‌كننده هم باید مالیات را پرداخت كند لذا به هیچ عنوان موافق این پیشنهاد نیستیم. تقاضای عدم رأی موافق به این پیشنهاد داریم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، جناب آقای منادی بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای ندیمی هستند، بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بار دیگر مهر دانش و ادب و هفته ایثار و شهادت را خدمت همه حاضران عرض تبریك داریم از اعتمادی هم كه دیروز نمایندگان محترم به اینجانب در باب بین‌المجالس داشتند تشكر می‌كنیم.
 عزیزان، برادران! موضوع مطروحه در یك بسته‌ای است كه آن بسته نگران‌كننده است. به تعبیر دیگر باید قبول كنیم كه مالیات باید داد و حرف درستی است، مالیات‌گریزی را هم باید جلوگیری كرد. این هم حرف درستی است؛ اما موضوع این است كه چه كسی می‌خواهد این را تشخیص بدهد. مهم این است كه ما سرنوشت آدم‌ها را به دست آدم‌هایی می‌سپاریم كه آنها هم معصوم نیستند. آنها هم خطا می‌كنند، آنها هم دور از جان رشوه می‌گیرند. آنها هم پرونده‌ می‌سازند، مشكل اینجاست. وگرنه اگر نظام، نظام كنترل برای گرفتن حق مردم باشد، كسی مخالفت نمی‌كند، یعنی چه كسی می‌خواهد مخالفت كند كه كشوری كه می‌خواهد بدون نفت اقتصادش را بچرخاند، بدون مالیات باشد، این حرف درستی است. نگران این هستند كه اینها را بهانه كنند. آیا ما نمی‌دانیم، نمی‌شنویم، نمی‌خوانیم كه به نام اجرای قانون حق دولت را در جیب خودشان می‌كنند. نیستند كسانی كه به نام اخذ مالیات می‌گویند این قدر بده تا... اینها نیست. نمی‌گویند، بهانه نمی‌گیرند، كار مردم را عقب نمی‌اندازند؟ اگر نمی‌اندازند، خیلی گل و بلبلی است، ما هم با شما همنواییم. ولی ظاهراً این طور نیست.
ظاهراً‌ ما در اجرای قانون طوری عمل می‌كنیم كه قضاوت، چه قضاوت مالیاتی چه قضاوت‌های دیگر تحت تأثیر قرار می‌گیرد. ما نمی‌توانیم انكار كنیم كه بسیاری از نگرانی‌هایی كه جوامع از جمله جامعه كارآفرین دارند این است كه آقا یك عنوان ما می‌دهیم، آنها هر طوری می‌خواهند رفتار می‌كنند. می‌گویند اگر می‌خواهی نروی حبس، حالا حبس كردند، درجه شش به هر صورت مجازات شوی. تو باید چه؟ ایراد می‌گیرند كار را تأخیر می‌اندازند، مردم را گرفتار می‌كنند بعد به نام مجلس هم تمام می‌كنند. مثل همین تعطیلی دیدید؟
 آقای ابوترابی! در این تعطیلی شما شهادت بدهید، آیا كمیسیون بودجه، كمیسیون اقتصادی، كمیسیون ویژه اینها برای تنظیم مقررات و رفع موانع تولید جلسه نگذاشتند؟ ولی دیدید همین تلویزیون خودمان آمد گفت آقا! اینها همه رفته بودند، بگردند. من به عنوان نمونه از خودم بگویم. من غیر از لاهیجان و سیاهكل و تهران و این جلسه هیچ جا را نه دیدم نه خانواده‌ام را بردم اما دیدید چه طوری تلویزیون را دست «۲۰:۳۰» دادیم با ما چه كار كرد؟ یك طوری حرف زد مثل اینكه ما الان كنار سنیم یا رنیم. اینها حرف‌هایی است كه باید قبول كنیم.
 به هر صورت ما باید بدانیم كه همانطور كه رسانه ملی مجلس را می‌تواند مورد سؤال قرار بدهد و سه‌هفته‌ای كه نمایندگان اكثراً‌ داشتند زحمت می‌كشیدند، این طوری تعریض داشت، مالیاتی‌ هم همین طور است، مگر مالیاتی از آسمان هفتم آمده؟ آن هم مثل من و تو است یك چیزی به او بدهیم این برمی‌دارد هر كه در سرش خورد. این نگرانی است. (تعدادی از نمایندگان ـ احسنت) نگرانی این است كه رسانه ملی كه با پول مملكت است، مجلس را كه جایگاه اساسی این كشور است، نهاد مردم‌سالاری دینی در آن تعریف می‌شود این‌طوری مورد سؤال قرار بدهد. اگر جواب هم بدهیم، فردا یك مضحكه دیگر راه می‌اندازد.
 در چنین كشوری، چنین آدم‌هایی آیا ما می‌توانیم اهداف آن شهیدان، انقلاب، امام، رهبر را همان‌‌طور كه هست؟ این نگرانی طراح است وگرنه خوب معلوم است كه اگر كسی بخواهد سندی به عنوانی بزند، خلاف كرده؛ ولی می‌گوییم این را بهانه می‌كنند، آنی كه نگرانیم این است كه اینها بهانه بشوند برای تحت فشار قرار دادن، دور از جان برای اخذ، اخذ غیرقانونی و حالا یك كلماتی از این دست.
بنابراین نگرانی‌هایی كه در مورد همان حبس داشتیم كه خوب پیشنهاد به هر صورت حذف داده بودیم این بود كه آقا شما چه طوری به خودتان حق می‌دهید همین درجا می‌گویید شش ماه تا دو سال باید به زندان برود. این چه جور رفتاری است این قضاوت است؟ این را تو از اول در قالب گذاشتی، كوتاه و بلندش را تو تعیین می‌كنی. این است كه ما نگرانی‌مان این است كه نمی‌توانیم به آن اندازه‌ای كه به خودمان در قانون‌نویسی اعتماد داریم در مقام اجرایی هم همین‌طور باشیم وگرنه بحث این نیست كه اینها جزء مسائلی است كه كاملاً مصرح و روشن است، پس آنچه كه باعث پیشنهاد شد متن نبود، اجرا بود. یعنی می‌خواستند بگویند آقا این بهانه می‌شود وگرنه آقای علی‌‌پور و برادران كاملاً حتماً مخالفند، آقای اسفنانی عزیز! كه این نشود اینكه معلوم است، آن كه نگرانی است این است كه جناب‌عالی قاضی بودی. قاضی شریفی هم بودی. دیده‌ای كه چه می‌شود حالا در مالیات كه دیگر بدتر می‌شود. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، كمیسیون و دولت مخالفند. نه، آقای عسكری توضیح نمی‌خواهد. متشكریم. آقای فرهنگی پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف بند (۵) ماده (۲۷۴) است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۹ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید، دولت و كمیسیون مخالف هستند. تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ حاج آقا! آقای دكتر دهقانی می‌فرمایند كه این «برخلاف واقع» ابهام دارد و یك پیشنهاد اصلاحی می‌فرمایند این را حضرت‌عالی اگر به عنوان رفع ابهام قبول بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ بفرمایند، توضیح‌شان را بدهند آقای شكری! حضرت‌عالی هم گوش كنید.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس، ببینید! اینجا در بادی امر به نظر می‌رسید كه وقتی ما می‌گوییم تنظیم معاملات و قراردادهای خود به نام دیگران، یا معاملات و قراردادهای مؤدیان دیگر به نام خود این «برخلاف واقع» زائد به نظر می‌رسید كه یعنی چه دیگر برخلاف واقع، وقتی كه ما دو تا جزء روشنی را آوردیم كلمه «برخلاف واقع» یك نوع ابهام ایجاد می‌كرد. با دوستان مشورت كردیم، منظورشان روشن است، منظورشان این است كه این متن را خواستند طوری تنظیم كنند كه حق‌العمل‌كاری موضوع قانون تجارت را در بر نگیرد؛ یعنی اگر كسی رفت به نام خود و به حساب دیگری معامله كرد این مشمول مجازات نشود. به حساب دیگری هست و به نام خودش است. این را خواستند مشمول مجازات نكنند، كلمه «برخلاف واقع» آوردند در حالی كه «برخلاف واقع» خودش یك ابهام جدیدی ایجاد می‌كند. پیشنهاد ما برای رفع ابهامی كه با آقایان هم مشورت كردیم این است كه برای رفع ابهام «برخلاف واقع» حذف بشود و همان اصل هدف تدوین‌كنندگان بیاید. برای فرار مالیاتی جلویش گذاشته شود كه هیچ ابهامی دیگر نداشته باشد به نظر من این مشكل را بهتر حل می‌كند و این ابهام را هم برطرف می‌كند، باز هر طور دوستان صلاح می‌دانند عمل كنند من پیشنهادم روشن است به منظور رفع ابهام «برخلاف واقع» حذف شود و كلمه یا عبارت «برای فرار مالیاتی»‌ به جای این عبارت گذاشته شود. والسلام
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای داود محمدی هستند، بفرمایید.
داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم توجه بفرمایند! از قضا به نظر من نقطه قوت بند (۵) همین ذكر عبارت «برخلاف واقع» است چون اگر اقدامی صورت بگیرد، مثل حق‌العمل‌كاری كه مورد تأكید و تأیید برادر عزیزمان جناب آقای دكتر دهقانی هم بود باز مشمول این ماده قانونی خواهد شد حتی ما آن جایی كه جرم جعل را تعریف می‌كنیم در آنجا هم آوردیم كه بایست برخلاف واقع باشد. اگر چیزی منطبق بر واقعیت اعلام بشود و ما بخواهیم آن را به عنوان جرم مورد تعقیب قرار بدهیم، واقعاً محل اشكال است. به نظرم می‌رسد وجود این «برخلاف واقع» كار را محكم‌تر می‌كند و استناد قانونی را بالاتر می‌برد و ما می‌توانیم به مستند این بند از ماده (۲۷۴)، یك نگاه عادلانه‌تری به موضوع داشته باشیم. فكر می‌كنم نه تنها ایرادی را به وجود نمی‌آورد بلكه باعث محكم‌تر‌شدن كار و استحكام و اتقان این بند می‌شود و لذا با این پیشنهاد موافقت نداریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق برادر عزیزم جناب آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی هستند، بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ برادر عزیز بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس، همكاران محترم! نكته‌ای كه جناب آقای دهقانی مطرح فرمودند، نكته درستی است. ببینید! اینجا دو تا فعل را در این بند آورده، گفته: «تنظیم معاملات و قراردادهای خود به نام دیگران» اینكه اشكالی ندارد. اساساً هر كسی می‌تواند قرارداد و معاملاتی كه مال خودش باشد به نام دیگران تنظیم كند این فی‌نفسه امر مباحی است.
قسمت دومش فعل دیگری را می‌گوید: «یا معاملات و قراردادهای مؤدیان دیگر به نام خود» این هم اشكالی ندارد اما كجا اشكال ایجاد می‌شود؟ آن جایی اشكال ایجاد می‌شود كه بر این افعال یك جرم بار بشود و آن جرم این است كه فرار مالیاتی و لذا این كلمه «برخلاف واقع» نكته‌ای كه جناب آقای محمدی اشاره می‌فرمایند كه این نكته قوت این عبارت و این بند است، قوت بر چه چیزی است؟ كلمه «برخلاف واقع» چه قوتی را می‌رساند كه ما نوشتیم و ایشان می‌فرمایند نقطه قوت این موضوع است. به هر حال ما این دو تا فعل را باید در اینجا چون ما در بند (۶۴) «فرار مالیاتی» را بر اساس تصویب همكاران جرم تلقی كردیم و بر اساس آن هم داریم برایش مجازات تعیین می‌كنیم لذا این افعال مندرج در بند (۵) كه «معاملات فرد به نام دیگری باشد یا معاملات مؤدی به نام فرد باشد» را باید در صورتی جرم تلقی كنیم كه یك نتیجه‌ای حاصل كند. آن نتیجه‌اش هم فرار مالیاتی است و لذا با پیشنهاد جناب آقای دهقانی موافق هستیم. این «برخلاف واقع» باید حذف بشود و حالا اگر حذف بشود خود افعال این عبارت هم باز ناتمام می‌ماند. باید یك نكته «به منظور فرار مالیاتی» اضافه بشود كه بر اساس این قاضی دادگاه مواردی را كه سازمان امور مالیاتی با این افعال برخورد كرد و تشخیص داد كه فرار مالیاتی است، نسبت به كسانی كه متهم این موضوع هستند در دادسرا شكایت كند قاضی تصمیم‌گیری كند و فرار مالیاتی را محقق كند. «برخلاف واقع» یك چیزی «برخلاف واقع» چه؟ چه موضوعی؟
به نظرم می‌رسد پیشنهاد جناب آقای دهقانی درست است. این كلمه «برخلاف واقع» باید حذف بشود و به لحاظ اینكه این عبارت، این بند ناقص نماند این «به منظور فرار مالیاتی» هم اضافه بشود. از همكاران محترم تقاضا دارم به پیشنهاد حذف آقای دهقانی رأی مثبت بدهند و ان‌شاءالله به لحاظ اینكه یك‌طوری هم مخالف آیین‌نامه نباشد این عبارت یك‌طوری اصلاح بشود كه منظور این دو تا فعل «به منظور فرار مالیاتی» تلقی بشود.
نایب‌رئیس ـ متشكر، دولت نظری ندارد، كمیسیون مخالف است. حضار ۲۰۱ نفر، همكاران محترم برای رفع ابهام اعلام رأی بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، با چند رأی كم تصویب نشد. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در بند (۷)، جناب آقای شكری! شما مطرح می‌فرمایید؟ اجازه می‌فرمایید از این عبور كنیم؟
نایب‌رئیس ـ آقای شكری! اجازه می‌دهید عبور كنیم؟ حالا اگر كمك كنید، عبور كنیم. اگر ایرادش خیلی مهم نیست، عبور كنیم. خیلی ممنون.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای پورابراهیمی! شما مطرح می‌كنید؟ ایشان در تبصره (۲) پیشنهاد چاپ‌شده‌ای دارند كه آدرسش را می‌فرمایند. اگر اصرار ندارید این ماده را قرائت كنیم.
نایب‌رئیس ـ اجازه بدهند ماده را قرائت كنیم.
پورابراهیمی‌داورانی ـ قرائت كنید.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر، آقای فرهنگی قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بند (۶۴) ـ متون زیر به عنوان مواد (۲۷۴) تا (۲۸۴) الحاق می‌شود:
 ماده (۲۷۴) ـ موارد زیر جرم مالیاتی محسوب می‌شود و مرتكب یا مرتكبان حسب مورد به مجازات‌های درجه (۶) محكوم می‌گردند.
۱ ـ تنظیم دفاتر، اسناد و مدارك خلاف واقع و استناد به آن.
۲ ـ اختفای فعالیت اقتصادی و كتمان درآمد حاصل از آن.
۳ ـ ممانعت از دسترسی مأموران مالیاتی به اطلاعات مالیاتی و اقتصادی خود یا اشخاص ثالث در اجرای ماده (۱۸۱) این قانون و امتناع از انجام تكالیف قانونی مبنی بر ارسال اطلاعات مالی موضوع مواد (۱۶۹) و (۱۶۹ مكرر) به سازمان امور مالیاتی كشور و وارد كردن زیان به دولت با این اقدام.
۴ ـ عدم انجام تكالیف قانونی مربوط به مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده در رابطه با وصول یا كسر مالیات مؤدیان دیگر و ایصال آن به سازمان امور مالیاتی در مواعد قانونی تعیین‌شده.
۵ ـ تنظیم معاملات و قراردادهای خود به نام دیگران یا معاملات و قراردادهای مؤدیان دیگر به نام خود برخلاف واقع.
۶ ـ خودداری از انجام تكالیف قانونی در خصوص تنظیم و تسلیم اظهارنامه مالیاتی حاوی اطلاعات درآمدی و هزینه‌ای در سه سال متوالی.
۷ ـ استفاده از كارت بازرگانی اشخاص دیگر به منظور فرار مالیاتی.
تبصره (۱) ـ اعمال این مجازات نافی اعمال محرومیت‌های مندرج در قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب ۷/۸/۱۳۹۰ مجمع تشخیص مصلحت نظام نیست.
تبصره (۲) ـ اعلام جرایم و اقامه دعوا علیه مرتكبان جرایم مزبور نزد مراجع قضایی از طریق دادستانی انتظامی مالیاتی و سایر مراجع قانونی صورت می‌پذیرد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، این استفاده از كارت بازرگانی اشخاص دیگر به منظور فرار مالیاتی هم لازم است؟ آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۲۷۵) جمعی از همكاران از جمله جناب آقای محجوب پیشنهاد حذف دارند، ایشان نفر اول هستند، بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! اگر مباحث طولانی می‌شود ناشی از همان موضوعی است كه اول متذكر شدیم و همكاران محترم دیگر هم من‌جمله جناب آقای فرهنگی...
 
۵ ـ انتخاب آقایان: سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی و اسماعیل جلیلی به عنوان ناظر در شورای عالی اداری
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی! اگر اجازه بدهید ضمن اینكه بحث می‌شود، انتخابات را الان شروع كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ پس با اجازه جناب آقای محجوب.
نایب‌رئیس ـ آقای محجوب! یك لحظه اجازه بدهید ما انتخابات را شروع كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ امروز چند تا انتخابات در دستور داشتیم كه مورد اول انتخاب (۲) نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس به عنوان ناظر در شورای عالی اداری موضوع ماده (۱۱۴) قانون مدیریت خدمات كشوری مصوب ۸/۷/۱۳۸۶ است.
دو نفر كه در شورای عالی اداری عضویت دارند، كمیسیون اجتماعی (۴) نفر را معرفی كردند كه (۲) نفر انتخاب می‌شوند و اتاق فرمان هم اسامی را لطف كنند در نمایشگرها درج كنند. به ترتیب عرض می‌كنم:
۱ ـ سیدامیرحسین قاضی‌زاده
۲ ـ حمیدرضا مشهدی‌عباسی
۳ ـ اسماعیل جلیلی
۴ ـ حسین طلا
من دوباره اسامی را قرائت می‌كنم:
آقایان: حسین طلا، اسماعیل جلیلی، حمیدرضا مشهدی‌عباسی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده. همكاران دو نفر از این چهار اسم را زحمت بكشند و در برگه‌هایی كه توزیع می‌شود درج كنند.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۱]
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان تذكر دارند.
نایب‌رئیس ـ اجازه بدهید آقای محجوب داشتند صحبت می‌كردند، جناب آقای محجوب بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! آقای داریوش اسمعیلی تذكری دارند.
نایب‌رئیس ـ نه، صحبتشان را بكنند حالا كه وسط بحث هستیم اجازه بفرمایید، آقای محجوب بفرمایید.
محجوب ـ عرض می‌كردم در باب ماده (۲۷۵) (نایب‌رئیس ـ كارتها را هم توزیع بفرمایید) همان‌طوری كه همكاران محترم مستحضر هستند ماده (۲۷۴) با مباحث مفصلی كه صورت گرفت موضوع حبس از آن به تشخیص همكاران محترم حذف شد. بنابراین من توجه شما را به ماده (۲۷۵) جلب می‌كنم كه در واقع دو تا شاه‌بیت دارد؛ موضوع مهمش این است كه برای حبس مدت معلوم كرده است. حالا كه حبس حذف شد، قاعدتاً باید یا ماده حذف بشود یا حداقل این بخش از ماده كه مدت شش ماه یا دو سال را آورده، اگر ریاست محترم این را حذف‌شده تلقی می‌كنند، جناب آقای رئیس! من این را عرض می‌كنم كه همان‌طوری كه در بالا عبارت «حبس» حذف شد اینجا شش ماه تا دو سال حبس برای اشخاص حقیقی به عنوان مجازات دیده شده است. اگر این را حذف‌شده تلقی می‌كنید، امر دیگری است. اگر حذف‌شده نیست بایستی راجع به كل آن صحبت كرد.
آقای رئیس! پرسش من را عنایت فرمودید؟ در ماده (۲۷۵) می‌گوید: «برای مدت شش ماه تا دو سال به یكی از مجازات‌های زیر محكوم می‌شود». بالا حبس را حذف كردید كما فی السابق «حبس» را می‌خواهید اینجا حفظ كنید؟ آنچه كه به نظرم می‌رسد و آنچه كه باید عرض بكنم حرف زیادی در باب «حبس» زدیم. در باب اینكه حبس در موضوع مالیاتی جا ندارد و نگرانی اصلی ما این است كه این (۵) میلیون و (۴۰۰) هزار مؤدی مالیاتی كه آقای عسكری هم به عنوان رقم اشاره فرمودند، بسیاری‌شان بتوانند یا با معرفی یا در حقیقت قصور از بعضی از این بندها یا ارتكاب بعضی از بندها كه بالا شما تشخیص دادید خصوصاً اشخاص حقیقی‌شان مرتكب جرایمی بشوند یا مرتكب عدم اجرای تكالیفی بشوند. چون بعضی از اینهایی كه شما تصویب كردید، همه‌اش جرم نبود. صراحتاً در بند (۴) می‌ببینید «عدم انجام تكالیف قانونی» بنابراین وقتی عدم انجام تكالیف هم جرم است یا از مصادیق جرم است، می‌تواند حداقل این عده مؤدی و به اضافه بعضی مواردی كه جنبه كلی دارد و مصوب فرمودید همه در معرض تجربه این حبس باشند.
لذا با توجه به اینكه ماده (۲۷۵) هیچ موضوع مشخصی را جز این و جز مجازات‌هایی را كه برای اشخاص حقوقی معلوم كرده، آن هم عبارت «ممنوعیت از یك یا چند فعالیت شغلی» «ممنوعیت از اصدار برخی از اسناد تجاری» چیزی دیگری در آن وجود ندارد و پیشنهاد حذف این ماده را دارم. خواهش می‌كنم عنایت بفرمایید كه حذف این ماده به معنی حذف «شش ماه تا دو سال حبس» است كه دیده شده و حساسیت هم به اندازه كافی است. خواهش می‌كنم در این مقطع حساس عنایت بفرمایید آنچه كه از كمیسیون آمده و مصوب شده حقیقتاً منافات دارد با وضعی كه حداقل در مصوبات خود مجلس، در قوانین مختلف یا در لوایح و طرح‌هایی كه الان در مجلس مورد بحث است، این موضوع فاصله دارد. اگر چه بنده مخالف مجازات كسانی نیستم كه از مالیات فرار می‌كنند، می‌گویم جرم حبس، محكومیت حبس برای كسانی كه تخلف مالیاتی می‌كنند یا تخلف‌هایی می‌كنند كه منتهی به فرار از مالیات می‌شود یا تخلف‌هایی می‌كنند كه احتمالاً به عدم پرداخت مالیات یا سهواً یا عمداً می‌شود، موضوع سنگینی است.
امروز در تاریخ ایران هم بگردیم حبس جا ندارد. كشورهایی كه آقایان اشاره می‌كنند از (۲۰۰) سال پیش، (۱۵۰) سال پیش، بعضی‌هایشان از (۲۵۰) سال پیش حبس اعمال می‌كردند. در ایران هرگز در شرایط سختی هم كه ایران با مالیات اداره می‌شده، ممكن است دستورات خشن‌تری را هم امثال نادر داده باشند. گفت سر و مالیات را یكی دانسته باشند اما حبس هرگز مصداقی برای وصول مالیات یا تخلف از مالیات نبوده و این بار اول است كه ما در قوانین‌مان به تبعیت از قوانین غربی حبس را وارد می‌كنیم.
لذا من خواهش می‌كنم با توجه به اینكه مالیات وصولش در ایران حداقل قبل از اسلام سابقه دارد بعد از اسلام هم از دوره عباسی سابقه دوره مدونی دارد، مجازاتهایی هم برایش معلوم بوده هرگز این مجازات‌ها شامل حبس نبوده تا امروز كه ما اولین قانون را برای شش ماه تا دو سال حبس برای جرایم مالیاتی در نظر می‌گیریم. به این جهت من فكر می‌كنم كه توضیح من كافی است برای اینكه دوستان به حذف ماده (۲۷۵) قانع بشوند. متشكرم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، مخالف هم كه صحبت نمی‌فرمایند، دولت نظری دارند؟ كمیسیون مخالف است.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای دكتر! مخالف و موافق صحبت نمی‌كنند.
علی عسكری (رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم عنایت بفرمایند! در ماده قبلی كه تصویب فرمودید آن مجازاتها به افراد و اشخاص حقیقی برمی‌گردد كه در فرایند كار شغلی‌شان اگر در اقتصاد فعالیت می‌كنند یا در فعالیت‌های شركتی فعالیت می‌كنند اگر آن افراد مرتكب خلاف و خطایی بشوند آن افراد نسبت به آن مجازاتها تنبیه می‌شوند.
در ماده (۲۷۵) می‌گوید: اگر شخص حقوقی مرتكب آن خلاف‌های بالا شد، خود شخص حقوقی را چكار كنیم؟ در قانون مجازات‌های اسلامی هفت، هشت تا مجازات برای شخص حقوقی داده است. در واقع گفته شخص حقوقی اگر تخلفی كند به انحلال شركت و مصادره اموال و ممنوعیت از چند فعالیت شغلی و ممنوعیت از دعوت به مجمع عمومی و ممنوعیت از اصرار برخی اسناد تجاری و جزای نقدی و انتشار حكمش در رسانه‌ها محكوم می‌شود.
در قانون مالیاتها نگفتیم همه اینها را بیاوریم بگوییم دو تا از اینها را برای شخص حقوقی آوردیم در قانون مالیات انعكاس دادیم كه اگر شخص حقوقی به آن جرایم بالا منتسب شد دو تا از این مواردی كه در قانون مجازات‌های اسلامی شده و عنوان شده با این دو تا مجازات، فرد را محكومش كنیم. بنابراین آمدیم قانون مجازات‌های اسلامی را یك مقدار در اینجا تخفیف دادیم وگرنه خود قانون مجازات‌های اسلامی شدیدتر از آن چیزی است كه ما در اینجا آوردیم. بنابراین این فقط به شخص حقوقی برمی‌گردد و اینكه خدای‌ناكرده اگر تخلفی بكند، قانونگذار حكمی برای این شخص حقوقی هم داشته باشد. از این حیث دولت با پیشنهاد حذف مخالف است. متشكرم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، جناب آقای فرهنگی پیشنهاد را بفرمایید. كمیسیون هم مخالفند.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف ماده (۲۷۵) است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۹ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید. دولت و كمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر اجازه بفرمایید، قرائت كنم.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۲۷۵) ـ چنانچه مرتكب هر یك از جرایم مالیاتی شخص حقوقی باشد برای مدت شش ماه تا دو سال به یكی از مجازات‌های زیر محكوم می‌شود:
۱ ـ ممنوعیت از یك یا چند فعالیت شغلی.
۲ ـ ممنوعیت از اصدار برخی از اسناد تجاری.
 تبصره ـ مسؤولیت كیفری شخص حقوقی مانع از مسؤولیت كیفری شخص حقیقی مرتكب جرم نمی‌باشد.
 
۶ ـ انتخاب آقای محمد سقائی و خانم شهلا میرگلوی‌بیات به عنوان ناظر در هیأت‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۲۷۶) پیشنهادی دارند؟ آقای حیدری‌طیب پیشنهاد دارند. آقای رئیس! اگر اجازه می‌فرمایید تا آقای حیدری‌طیب (نایب‌رئیس ـ پیشنهاد دارند؟) برای صحبت آماده بشوند، من انتخابات بعدی را اعلام بكنم.
برای عضویت جهت ناظر در هیأت‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران طبق قانون دو نفر باید از سوی نمایندگان محترم انتخاب بشوند. یك نفر از كمیسیون بهداشت و درمان و یك نفر از كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به استناد ماده (۶) قانون هیأت‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران مصوب ۲۱/۹/۱۳۸۷.
از كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات دو نفر را معرفی كرده بودند كه یكی از آنها انصرافشان را اعلام كردند و كاندیدای نامزدی كه الان هستند، آقای محمد سقائی است، آقای رجب رحمنی اعلام انصراف فرمودند. كمیسیون بهداشت و درمان سه نفر را معرفی كردند كه شما یك نفر را زحمت می‌كشید. آقایان: سلیمان عباسی و مراد هاشم‌زهی و سركار خانم شهلا میرگلوی‌بیات.
(در این هنگام آقای محمدرضا باهنر «نایب‌رئیس دوم»ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
از این سه نفر، یك نفر و از كمیسیون برنامه و بودجه هم جناب آقای سقائی تنها كاندیدا هستند. پس یك نفر از كمیسیون برنامه و بودجه، یك نفر از كمیسیون بهداشت و درمان. آقای سقائی از كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و آقایان سلیمان عباسی و مراد هاشم‌زهی و سركار خانم شهلا میرگلوی‌بیات یك نفرشان از این سه نفر را همكاران محترم زحمت بكشند و در برگه‌هایی كه توزیع می‌شود، درج بفرمایند.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۲]
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در ادامه بحث، آقای حیدری‌طیب پیشنهاد حذف دارند، مثل اینكه محدوده را تغییر داده‌اند، كدام قسمت را حذف می‌فرمایید؟
حیدری‌طیب ـ اول پیشنهاد حذف كل ماده، اگر نشد...
دبیر (فرهنگی) ـ كل ماده را؟
حیدری‌طیب ـ بله.
نایب‌رئیس ـ كل ماده صحبت شده است؟
دبیر (فرهنگی) ـ نه، ایشان الان می‌خواهند مطرح كنند.
نایب‌رئیس ـ پس می‌خواهید الان نطقها را داشته باشیم. اگر ادامه دارد فعلاً نطقها را داشته باشیم. مخالف و موافق صحبت می‌كنند؟ آقای حیدری‌طیب بفرمایید.
سیدسعید حیدری‌طیب (كرمانشاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریك به مناسبت هفته دفاع مقدس، همكاران عزیز توجه داشته باشند! با توجه به اینكه ما در قانون مجازات اسلامی برای جرم و وظیفه‌ای كه از نظر قانونی بر عهده یك فرد گذاشته شده، مجازات تعیین شده كه در صورت ترك فعل به عنوان معاون جرم معرفی بشود. بنابراین ما از دو حیث باید این ماده را حذف كنیم چون كه موجب تورم قوانین می‌شود و از نظر قانونگذاری صحیح و جالب نیست. چون كه ما در قانون مجازات اسلامی برای معاون جرم مجازات تعیین كردیم و ذكر این ماده و تكرار آن در لایحه مدنظر یك امر اضافی و زائد و صرفاً موجب تورم قوانین است و اگر قائل به حذف تمام ماده نیستید شق دوم آن كلاً دارای ابهام است. چون همان‌طوری كه استحضار دارید در این ماده مقرر گردیده است «چنانچه هر یك از حسابرسان، حسابداران و همچنین مؤسسات حسابرسی، مأموران مالیاتی و كاركنان بانكها و مؤسسات مالی و اعتباری در ارتكاب جرم مالیاتی معاونت نمایند»، این یك بحث «و یا تخلفات صورت‌گرفته را گزارش نكنند به حداقل مجازات مباشر جرم محكوم می‌شوند» این شق دوم و یا تخلفات صورت‌گرفته را گزارش نكنند این هم خودش یك نوع معاونت در جرم است. یعنی ترك فعل به صورت معاونت در جرم است. بعد آمده اضافه كرده «مجازات معاونت سایر اشخاص طبق قانون مجازات اسلامی تعیین می‌شود».
در اینجا معلوم نیست این «سایر اشخاص» غیر از اشخاص حقیقی و حقوقی است كه در بالا آمده یا خیر؟ به هر صورت اولاً آمدن این ماده یك امر زائد و یك موضوعی است كه فقط موجب تورم قوانین می‌شود و یا حداقل شق دوم آن الی آخر یك بحث اضافی و دارای ابهام است. بنابراین از همكاران محترم و عزیز استدعا دارم با توجه به اینكه ما باید به نحوی قانونگذاری كنیم كه یك ابهامی ایجاد نشود، موجب تورم قوانین نشود. لذا پیشنهاد به حذف دارم و به این حذف رأی بدهند.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، اگر مخالف صحبت نمی‌كند...
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای اسفنانی! مثل اینكه صحبت نمی‌كنید.
نایب‌رئیس ـ بله محبت كنند صحبت نكنند. دولت بفرمایید.
علی عسكری (رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
این ماده در واقع در راستای سایر موادی است كه نمایندگان محترم در بالا تصویب فرمودید. ببینید! یك جرمی اتفاق می‌افتد، یك مجرمی شناسایی می‌شود. در بسیاری مواقع وقتی یك جرم اتفاق می‌افتد برای اتفاق افتادن این جرم بعضی از افراد در جرم معاونت دارند، بعضی افراد در جرم مباشرت دارند. بنابراین كسانی كه در جرم معاونت یا مباشرت می‌كنند هم باید در قانون تكلیفش روشن بشود. ما آمدیم گفتیم اگر در این مباشرت و معاونت یك حسابرس است، یك حسابدار است یك مأمور مالیات است، یك كارمند بانك است. الان بسیاری از گواهی‌های ماده (۱۸۶) را بسیاری از مأمورین بانك تخلف می‌كنند. در بسیاری از موارد همكار من تخلف می‌كند. چرا تخلف همكار من را هم نبینیم؟ اگر در یك جرمی همكار من با مؤدی تبانی كرد، معاونت در جرم كرد، مشاورت در جرم كرد چرا نباید به خلاف او رسیدگی شود؟ آن هم باید مجازات شود، حسابرس هم باید مجازات شود، حسابدار هم باید مجازات شود، اگر تخلف برایش اتفاق افتاده است.
بنابراین این مواد یك مجموعه است، این مجموعه را باید با هم ببینیم و در كنار هم هركس به تناسب جرمی كه اتفاق افتاده، یا جرم انجام داده یا معاونت در جرم داشته یا مباشرت در جرم، باید در جایگاه خودش به مجازات لازم محكوم شود. بنابراین دولت با حذف این ماده مخالف است. متشكرم.
نایب‌رئیس ـ متشكر، كمیسیون مخالف است. آقای فرهنگی قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف ماده (۲۷۶)‌ است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، عزیزان رأی خودشان را اعلام بفرمایند. پیشنهاد حذف ماده (۲۷۶) مطرح است. كمیسیون و دولت هر دو مخالفند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. این را قرائت كنید بعد به بحث بعدی برویم.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۲۷۶) ـ چنانچه هر یک از حسابداران، حسابرسان و همچنین مؤسسات حسابرسی، مأموران مالیاتی و کارکنان بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری در ارتکاب جرم مالیاتی معاونت نمایند و یا تخلفات صورت گرفته را گزارش نکنند به حداقل مجازات مباشر جرم محکوم می‌شوند. مجازات معاونت سایر اشخاص طبق قانون مجازات اسلامی تعیین می‌شود.
آقای رئیس!‌ اگر اجازه بفرمایید بقیه را جلسه بعدی بررسی كنیم؟
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب. به دستور بعدی می‌رویم، حالا اگر آقایان تذكر دارند بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای اسماعیلی تذكر دارند آقای رئیس!
دبیر (صادقی) ـ آقای رئیس! اجازه می‌فرمایید میهمانان را اعلام كنیم؟
نایب‌رئیس ـ حالا آقای اسماعیلی تذكرشان را بدهند در خدمت میهمانان هم هستیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بله، نفر اول هم هستند بفرمایید.
 داریوش اسماعیلی (سروستان، خرامه و كوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریك آغاز سال تحصیلی به اساتید، دانشجویان، معلمین و دانش‌آموزان و كاركنان محترم مراكز آموزشی كشور.
آقای رئیس! تذكر من بندهای (۱۱) و (۱۲) ماده (۲۴) است. همان طوری كه استحضار دارید بیش از شش نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از جمله رئیس محترم مجلس شورای اسلامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند. به همین دلیل حفظ شأن شورای عالی انقلاب فرهنگی حفظ شأن مجلس است و این پنج، شش نفر كه رؤسای كمیسیون آموزش و تحقیقات، كمیسیون فرهنگی، كمیسیون بهداشت، جناب آقای دكتر حدادعادل به عنوان یك فرد دیگر موظفند كه هم اجرای قوانین و هم نظرات نمایندگان را منعكس كنند. براساس آیین‌‌نامه مدیریت دانشگاهها مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی هر دانشگاه حداكثر به مدت شش ماه می‌تواند دارای سرپرست باشد آن هم به دلایل خاص.
متأسفانه تعداد قابل توجهی از دانشگاههای كشور از جمله دانشگاه تهران بیش از هفت ماه است كه دارای سرپرست است، آن هم تعداد سرپرستهای متعدد. دانشگاه تهرانی كه امروز خودش ستون اصلی آموزش عالی كشور است و به فرموده مقام معظم رهبری نماد آموزش عالی است. دانشگاهی كه به نام دانشگاه مادر معروف است و دانشگاهی كه بیشترین تعداد اعضای هیئت علمی و دانشجو را در خودش جای داده است. چطوری می‌تواند بیش از هفت ماه آن هم در ابتدای سال تحصیلی با سرپرست اداره شود؟ بنده به عنوان استاد دانشگاه تهران كه ارتباط نزدیكی با دانشگاه دارم می‌بینم كه در دانشگاه همه منتظر تعیین تكلیف رئیس دانشگاه هستند. هیچ كس چه مدیر، چه كارمند، چه استاد، چه دانشجو نمی‌داند امروز در دانشگاه تهران باید با چه كسی صحبت كند تا یك تصمیم پایدار و تصمیم قطعی را بگیرد. سرپرست قبلی دانشگاه معاونی را می‌گمارد، سرپرست دوم قصد تغییر را دارد. ما خواهشمان این است كه بخصوص من مورد تذكرم ریاست محترم مجلس و نماینده‌های مجلس در شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند تا لااقل به آیین‌‌نامه‌ها و قوانین خود شورا توجه شود و ان‌شاءالله در اسرع وقت نسبت به تعیین رؤسای دانشگاهها علی‌الخصوص رئیس دانشگاه تهران مبادرت شود. تشكر می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، حالا در هر صورت تذكر برای نحوه اداره جلسه علنی است كه من ارتباط آن را خیلی متوجه نشدم اما ان‌شاءالله اعضای شورای محترم انقلاب فرهنگی هم پیگیری كنند. البته ما شاید قبل از این تذكر باید از جناب آقای رئیس‌جمهور بخواهیم وزیر علوم را معرفی كنند تا مقداری كارها سامان بگیرد. میهمانان جلسه را اعلام بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
 ـ جمعی از اعضا و كاركنان شورای حل اختلاف استان قزوین كه میهمانان خانه ملت و آقایان حسینی و محمدی نمایندگان محترم قزوین، آبیك و البرز هستند كه به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم، خیلی خوش آمدید، ان‌شاءالله موفق و مؤید باشید.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر.
 
۷ ـ انتخاب آقای سالار مرادی به عنوان ناظر در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی
نایب‌رئیس ـ یك انتخابات دیگر هم داریم، آقای دكتر فرهنگی این را هم اعلام كنند.
دبیر (فرهنگی) ـ آخرین مورد انتخاب یك نفر از اعضای كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس به عنوان ناظر در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی موضوع ماده (۱۱۶) قانون مدیریت خدمات كشوری مصوب ۸/۷/۱۳۸۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی است كه كمیسیون طی نامه رسمی اعلام كرده‌اند كه فقط یك نفر در كمیسیون نامزد شده‌اند و نامزد دیگری وجود نداشته. جناب آقای سالار مرادی. منتها چون ایشان رأی مجلس را نیاز دارد تا بتواند عضویت در این شورا را داشته باشد كارتها را همكاران توزیع بفرمایند.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، كارتها را توزیع بفرمایید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۳]
نایب‌رئیس ـ من نتیجه آرای انتخاب ناظر در شورای عالی اداری را هم اعلام كنم كه آرای اخذشده: (۱۷۴) رأی، جناب آقای امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی با (۱۴۰) رأی و جناب آقای اسماعیل جلیلی با (۸۶) رأی به عنوان دو نفر ناظر در شورای عالی اداری انتخاب شدند كه ان‌شاءالله مبارك باشد و موفق باشند.
 
۸ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمد سلیمانی، محمدرضا تابش، ایرج عبدی، علیرضا منادی‌سفیدان و حمیدرضا فولادگر
نایب‌رئیس ـ ناطقین را برای نطق دعوت كنید. چشم حالا نطقها را داشته باشیم تا من ببینم چیست.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقین جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای محمد سلیمانی نماینده محترم مردم شریف تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس.
ـ جناب آقای محمدرضا تابش نماینده محترم مردم شریف اردكان.
ـ جناب آقای ایرج عبدی نماینده محترم مردم شریف خرم‌آباد.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای حمیدرضا فولادگر نماینده محترم مردم شریف اصفهان.
ـ جناب آقای علیرضا منادی‌سفیدان نماینده محترم شریف تبریز، اسكو و آذرشهر.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
از ناطق اول برادر گرامی جناب آقای سلیمانی دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
محمد سلیمانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
 سلام علیكم و رحمه الله، بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام و صلوات خدا بر پیامبر خاتم و اهل بیت مطهرش. سلام بر شهیدان و امام شهدا، سلام بر رهبر معظم انقلاب و مردم فداكار و ایثارگر، سلام بر شما نمایندگان عزیز.
نبرد بین حق و باطل در طول تاریخ وجود داشته و هیچگاه تعطیل‌شدنی نیست. همین مبارزه ملت ایران را ملتی سربلند، آزاده، سرافراز و تأثیرگذار در جهان نموده است. هر كسی كه به هر دلیلی از این نظام فاصله یا زاویه گرفته است سرنوشتش به نوكری آمریكا و انگلیس ختم شده است. لذا به كسانی كه با انقلاب زاویه گرفته‌اند هشدار می‌دهم تا دیر نشده است برگردید تا عزتمند شوید و ذلیل نگردید.
به رسانه‌ها و روزنامه‌هایی كه تلاش خود را در برجسته كردن هیبت استكبار و تضعیف روحیه انقلابی مردم گذاشته‌اند و آرمانها و مطالبات انقلاب اسلامی را كمرنگ می‌كنند و چهره مقاوم و استوار و اصیل انقلاب را مخدوش می‌كنند می‌گویم این مسیری كه شما می‌روید ختم به اردوگاه استكبار و ذلت‌پذیری می‌شود. وجود و تلاش نوكران آمریكا در فضای رسانه‌ای و مجازی ذره‌ای از پایداری ملت ایران در مقابل توطئه‌ها كم نمی‌كند. هشت دفاع مقدس شهادت می‌دهد كه ملت ایران از آزادی خود به قیمت خون فرزندانش دفاع كرده و خواهد كرد. مبادا فشارهای ظاهری استكبار مسؤولین را نسبت به خط اصیل انقلاب سست كند. ملت ایران هیچ گاه حاضر نشده و نمی‌شود در مقابل آمریكا سر خم كند. امام شهیدان در برابر تهدید محاصره اقتصادی فرمود: «ما روزه می‌گیریم». این جمله كمر آمریكا را شكست.
امروز نباید عده‌ای به فكر ترمیم این كمر شكسته باشند. شهید رجائی فرمود «اگر آمریكا و هم‌فكرانش به ما بگویند سازش كنید تا به شما گندم دهیم ما یك نان را (۳۶) میلیون نفری خواهید خورد ولی زیر بار ذلت نخواهیم رفت». دوستان! مطمئن باشیدكه نه گفتن به آمریكا سرمایه ملی و میراث به جا مانده از حضرت امام (رحمه‌الله علیه) است.
توافق ضعیف و یك‌جانبه ژنو برای چه بود؟ آیا تحریمها كم شد؟ خیر، آیا تحریمهای جدید اعمال نشد؟ بلی. آیا آمریكا همین توافق نیم‌بند را بارها نقض نكرد؟ بلی. آیا ایران فعالیتها و دستاوردهای هسته‌ای خود را متوقف نكرد یا از بین نبرد و در عوض آیا آمریكا كدام اقدام عملیاتی مثبت را در راستای این توافق ضعیف انجام داد؟ هیچ. پس به جای القای موفقیت كاذب باید موارد نقض توافقنامه روی میز مذاكره قرار گیرد و به اطلاع جهانیان برسد و از هرگونه حركت نابجا پرهیز گردد.
رفتار دولت در حوزه هسته‌ای كاملاً مبهم و غیرشفاف است، نباید عده‌ای حقوق ملت ایران را به زعم خود ناقص یا مغرضانه تعریف كنند. به مذاكره‌كنندگان می‌گوییم بیانتان كوبنده و دستانتان پرتوان باد چون زبان و منطق ملت ایران محكم و قوی و با پشتوانه است.
رهبری عزیز خواستار نقش‌آفرینی كشور در نظم جدید دنیا با تقویت و سرمایه‌گذاری در علم و فناوری، اقتصاد و فرهنگ شده‌اند ولی تحرك دولت در این سه زمینه ضعف اساسی دارد. متأسفانه دولت فقط به انتقاد اغراق‌آمیز و تخریبی از دولت گذشته اكتفا كرده است. علی‌رغم هیاهوی تبلیغاتی دولت مشكلات اقتصادی به دلیل تنبلی دولت بیشتر و بیشتر شده است. اقتصاددانان مستقل عبور از ركود را مردود اعلام كرده‌اند. طبق نظرسنجی‌ها فقط (۸) درصد مردم ادعای كاهش تورم را اعتقاد دارند. ادعا و گفتاردرمانی جواب نمی‌دهد. كار می‌خواهد و تلاش و اخلاص. گرانی پس گرانی، یله و رها بودن بازار، ضعف نظارتی دولت، بی‌برنامگی و عدم انسجام در حوزه اقتصادی آشكارا چشمك می‌زند. «آن را كه عیان است چه حاجت به بیان است». انگار دولت بین مردم نیست.
لازم است در پیشنهاد لایحه بودجه ۹۴ سهم بودجه علم و فناوری حداقل به اندازه (۱) درصد تولید ناخالص ملی ارتقا یابد. صرف تشكر بیانی از رهبری كافی نیست، عمل لازم است. چرا دولت بودجه پژوهشی سال ۹۳ را كاهش داد؟ چرا طرحهای كلان را متوقف و كم كرد؟ چرا دولت در عمل این قدر به تولید علم و فرهنگ و فناوری بی‌توجه شده است؟
ضرورت دارد كه مسؤولان فرهنگی در دولت و به ویژه وزیر محترم ارشاد، دست‌اندركاران متعهد و برجسته سینما و كارگردانان توانمند خوش‌سابقه را تنها نگذارند. آیا وزیر فریاد به آسمان رسیده را نمی‌شود؟ چگونه است كه اینها همه كر و لال شده‌اند؟ باید نسبت به اصلاح امور در جهت رشد و تعالی سینمای متعهد كشور اقدام نمود و باید نگاه جانبدارانه به غربزدگان را كنار گذاشت. مردم همچنان شاهد ارائه آمارهای متناقض و بعضاً غلط در حوزه اقتصادی توسط ریاست محترم جمهور، وزرا و مسؤولین محترم اقتصادی هستند.
معتقدم اگر در حوزه نفت و گاز به سیاستهای علمی و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری توجه ویژه و عملی نشود این سیاستها زمینگیر می‌شوند. امروز نفت و گاز مسئله اصلی مناقشات و جنگهای جهانی است. چرا وزیر محترم نفت این قدر بی‌خیال و بی‌تحرك؟ تا كی باید كره جنوبی و سنگاپور و چین بدون نفت، نفت ما را مفت بخرند و تبدیل كنند و با قیمت چندبرابر به ما برگردانند؟ پس این وزیر (۲۳) سال وزیر لیاقتش را كی و كجا نشان خواهد داد؟
رهبری بارها مسئله فتنه و فتنه‌گران را از مسائل مهم و از خطوط قرمز اعلام كرده‌اند و از آقایان وزرا خواسته‌اند تا پایبند بر فاصله‌گذاری با فتنه و فتنه‌گران باشند ولی عملكرد بعضی وزرا (بذرپاش ـ آقای دكتر! ‌خیلی ممنون، جمعبندی بفرمایید) خلاف این خواسته است. عده‌ای درصددند تا با نام اعتدال و به كمك اهالی فتنه دیكتاتوری راه اندازند و انقلابیون را حذف كنند. اتفاقاتی نظیر عزل معاون پارلمانی دانشگاه پیام‌نور و رئیس واحد همدان و دلایل آن گواه این خط است. دولت نباید اجازه دهد كه عده‌ای در قالب كمیته و شوراهای ایكس دولت را به اجاره خود درآورند. آیا این جمله صحیح است كه تا زمانی كه دانشگاه آزاد در انحصار یك خانواده باشد (بذرپاش ـ آقای دكتر! وقت شما به اتمام رسید، ‌خیلی ممنون) باید شاهد فشار بر دانشجویان با بنیه مالی كم ولی فراغت بال فرزندان پولداران باشیم؟
چرا دادگاه دانه‌درشت فتنه‌گر اقتصادی وابسته به كانون قدرت و ثروت نباید علنی باشد؟
رهبر انقلاب بنگاهداری بانكها را یكی از مشكلات جدی (نایب‌رئیس ـ آقای دكتر! وقت شما خیلی وقت است كه گذشته) دانسته‌اند. طرح هفت‌ماده‌ای كه فوریتش در مجلس به تصویب رسید در كمیسیون اقتصادی است زودتر بیاید. رهبری خواستار سختگیری و اعمال قدرت دولت در واردات كالاهای غیرضرور و تجملی شدند ولی بی‌توجهی وزارت صنایع در این خصوص مثال‌زدنی است. رهبری خواستار پیگیری و تكمیل مسكن مهر بودند (نایب‌رئیس ـ بسیارخوب، بقیه آن را به رسانه‌ها بدهید آقای دكتر! ما استفاده می‌كنیم) ولی مردم با حیرت به خودخواب‌زدگی وزیر محترم مسكن در این خصوص هستند. بر محمد و آل محمد صلوات. (حضار صلوات فرستادند)
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای سلیمانی، از برادر گرامی جناب آقای محمدرضا تابش نماینده محترم مردم شریف اردكان دعوت می‌كنم.
محمدرضا تابش (اردكان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
معاشران ز حریف شبانه یاد آرید
حقوق بندگی مخلصانه یاد آرید
با تبریك پیروزیهای قهرمانانمان در بازیهای آسیایی كره و آرزوی تداوم توفیقات آنها سخنم را با یاد و نام شهیدان و ایثارگران و امام بزرگوار آغاز می‌كنم كه در هفته دفاع مقدس به نام آنان نه تنها تاریخ را بازخوانی می‌كنیم بلكه به عنوان معیار و محك امروز و فردایمان را با بینش و منش آنان روشن می‌سازیم.
 مهمترین ظرفیتها و مؤلفه‌های توسعه انسانی ما از دوران دفاع مقدس شكل گرفت و ریشه اساسی‌ترین منابع قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی امروز ما در مقاومتی نهفته است كه ملت رشید ما در جنگ تحمیلی به منصه ظهور رسانید. به ملت شریف ایران و مردم نجیب استان یزد كه به حق نام دارالعباده و دارالعلم دارد و به همشهریان فضیلت‌دوست و فرهنگ‌پرور اردكانیم كه نام یونان كوچك شایسته آن است درود‌ می‌فرستم و به عنوان نماینده كوچك آنان عهد خویش را بر خدمتگزاری مجدانه و خالصانه به آنها و تلاش برای رفع مشكلات و تنگناهایی كه با آن روبه‌رو هستند تجدید می‌نمایم.
 در این مجال اندك چند سخن كوتاه در باب مسائل پیش روی كشور عرض می‌كنم:
۱ـ سفر رئیس‌جمهور محترم به نیویورك فرصت جدیدی برای گفتگو در جهان آشوب‌زده كنونی است. (۱۶) سال پیش با طرح ایده گفتگوی فرهنگها و تمدنها توسط جناب آقای خاتمی در پنجاه و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد و تصویب آن به اتفاق آرا جمهوری اسلامی ایران در جهان موقعیتی یافت كه شایسته نام ایران و اسلام بود و سال گذشته نیز با طرح جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری از سوی رئیس‌جمهور محترم نگاه مجدد ایران را به صلح و همزیستی و گفتگو نشان داد.
 امسال كه جهان اسلام و منطقه خاورمیانه شرایط خشونت‌بار و نگران‌كننده‌ای را پشت سر می‌گذارد قطعاً طرح مواضع و رویكردهای جمهوری اسلامی ایران و اینكه چگونه بتوانیم گفتگوی میان فرهنگها و تمدنها و جهان عاری از خشونت و افراط را در جهان اسلام تحقق بخشیم و چهره اسلام و همه ادیان و مذاهب را از این خشونت و آدمكشی و جنگ خانگی كه بر دین و قومیت و ملیت و مردم مظلوم در منطقه تحمیل شده است پاك كنیم گامی مهم در جهت مقابله با اسلام‌ستیزی و ایران‌هراسی است.
۲ـ در آغاز ماه مهر هستیم، با بازگشایی مدارس و دانشگاهها و توجه به نقشی كه آموزش ‌و پرورش و آموزش عالی و استادان و معلمان و دانشجویان و دانش‌آموزان در بالا بردن سرمایه انسانی و سرمایه اجتماعی كشور دارند تلاش كنیم كه به دور از منافع جناحی و در افقی ملی نیازها و خواسته‌های واقعی این بخشها را مدنظر قرار دهیم و دولت را در پیشبرد برنامه‌هایش در این عرصه‌ها كمك نماییم نه آنكه فرصتهای پیشرفت را در این حوزه‌ها با سوءظن محدود و كوتاه كنیم.
۳ـ آغاز مذاكرات هسته‌ای در نیویورك و تلاشهای هوشمندانه و مدبرانه وزیر محترم امور خارجه و هیئت ایرانی هم فرصت دیگری برای جمهوری اسلامی ایران فراهم می‌كند تا با عبور كشور از یكی از سخت‌ترین گذرگاههای سیاسی توان ملی و بین‌المللی ما برای پرداختن به مسائل اساسی توسعه افزایش یابد.
۴ـ برای دستیابی به توسعه پایدار در كشور كه یك ضرورت شاید تا چند سال آینده یك الزام جهانی باشد و برای اینكه پیشرفت كشور و رفاه مردم در سایه عدالت اجتماعی و جلوگیری از تخریب محیط‌زیست تحقق یابد باید بتوانیم استعدادهای معنوی و مادی فراوانی را كه داریم در جای خود به كار گیریم و هر چه می‌توانیم از حاشیه‌ها كم كنیم و به متن تحرك در پیشبرد توسعه ملی، منافع ملی و مصالح ملی بپردازیم. ایران اسلامی استحقاق تبدیل شدن به یك قدرت منطقه‌ای پویا و بلامنازع و فراتر از آن یك قدرت بین‌المللی مؤثر را دارد اگر افق دیدمان را فراتر ببینیم، اگر باور كنیم ما در نظامی مسؤولیت داریم كه بنیادش بر اخلاق، دین رحمانی و فرهنگ غنی آزادیخواهی و عزت‌طلبی و عشق و احساس و ادب گذاشته شده است. اگر توجه كنیم كه ما با این سرمایه‌های عظیم مادی و معنوی می‌توانیم كارهایی بزرگ به انجام برسانیم در صورتی كه گرفتار تنگ‌نظری‌ها و فرصت‌سوزی نشویم. ما در پیشگاه خداوند و مردم مسؤولیت داریم و مورد بازخواست قرار خواهیم گرفت و قضاوت تاریخ در برابر ما سخت خواهد بود اگر تخریب فرصتها و سرمایه‌های ملی را بر ضرورتها و مصالح ملی ترجیح دهیم.
۵ ـ من همیشه به دوستان مجلسی و غیرمجلسی‌ام گفته‌ام و می‌گویم با احترام به هر نوع نگاه و گرایش سیاسی به افق بلندتر نگاه كنیم. دست دولت را در پیشبرد وظایف ملی‌اش باز بگذاریم. ملی فكر كنیم و ملی عمل كنیم و قانون فصل ممیز سلیقه‌ها و گرایشهای سیاسی ما باشد.
۶ ـ از خود بپرسیم مردمی كه بسیاری از تنگناها را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تحمل می‌كنند و با بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، فساد اخلاقی و مالی، طلاق، تبعیض، جلوه‌های خشن فقر و بی‌عدالتی مواجه می‌باشند و نگران سرنوشت آینده خود و فرزندانشان هستند آنها در عمل چه می‌خواهند و ما در برابر آنها چه می‌كنیم؟
۷ ـ رصد كنیم كه آیا آنچه كه در مجلس اتفاق می‌افتد مورد رضایت مردم است؟ آیا تصمیمات ما برای برون‌رفت كشور از مشكلات كارساز است؟ اگر این گونه نیست تجدیدنظر اساسی در قانونگذاری و امور نظارتی داشته باشیم. اجازه دهیم دلبستگان به دین، نظام و اعتلای كشور با تنوع تخصص‌ها و فارغ از آنكه با سلایق ما سازگار باشند یا نه بتوانند در مجلس حضور یابند.
۸ ـ حاكمیت اخلاق در جامعه‌ای كه یكی از اهداف پیامبرش ترویج فضائل اخلاقی است ضرورتی انكارناپذیر است. با پرهیز از تندروی و افراط و اینكه به سادگی افراد را در تریبونهای رسمی و غیررسمی به هزار جرم متهم می‌كنیم و فرصت دفاع به آنها نمی‌دهیم فاصله بگیریم.
۹ـ‌ آشتی ملی یك شعار سیاسی نیست، بلكه یك ضرورت ملی است. مشكلات پیش روی كشور فراتر از توان معدود یك گرایش سیاسی است (بذرپاش ـ آقای دكتر خیلی ممنون، جمعبندی بفرمایید) باید بتوانیم با اتكای به خرد جمعی و استفاده از ظرفیتها و شخصیتهایی كه منشأ خیر و اثر فراوان در این كشور بوده‌اند نظیر آقایان هاشمی، خاتمی و ناطق‌نوری توان كشور را بالا ببریم.
۱۰ـ خردمندی، عقلانیت و شجاعت و تدبیر مقام معظم رهبری را به عنوان یك سرمایه ملی برای عبور از چالشها و تنگناها معیار قرار دهیم و با تكیه بر نقش ممتاز ایشان در برون‌رفت از مسائل پیش رو از افراط و تندرویها فاصله بگیریم. «از خدا جوییم توفیق عمل» والسلام.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای تابش، دعوت می‌كنم از ناطق بعدی برادر گرامی جناب آقای ایرج عبدی نماینده محترم مردم شریف خرم‌آباد و دوره و چگنی كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
ایرج عبدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«فبشر عبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه»
با سلام و درود به ارواح طیبه شهدا، امام شهدا و آرزوی توفیق الهی و سلامتی مقام عظمای ولایت و رهبری.
شروع ماه مهر و مهرورزی را به فرهنگیان عزیز، دانش‌آموزان و دانشگاهیان تبریك عرض نموده و از درگاه حضرت حق برای این عزیزان توفیقات روزافزون مسألت دارم.
امیر مؤمنان (علیه‌السلام) كه درود خدا بر او باد، فرمود: «دانش میراثی گرانبها و آداب زیورهای همیشه تازه و اندیشه آینه‌ای شفاف است».
هفته دفاع مقدس را به ملت شریف ایران و همه رزمندگان، ایثارگران و خانواده‌های معزز شهدا تبریك و تهنیت عرض می‌نمایم.
من از سرزمین دلیرانم، از دسته بسیجیان لرستانم، لرستان با جمعیتی قریب به (۳/۲) درصد جمعیت كشور، (۶/۳) درصد كل شهدای كشور از جنگ تحمیلی را دارا می‌باشد.
از بین آزادگان سرافراز (۱/۲) درصد این عزیزان متعلق به لرستان بوده، یعنی رزمندگان لرستان، در لشكرهای همیشه پیروز (۵۷) حضرت ابوالفضل و (۸۴) خرم‌آباد و دیگر نیروهای رزمی و مردمی در مناطق سخت جنگی، تا آخرین قطره خون از كیان ایران اسلامی حفاظت نموده‌اند و تن به اسارت دشمن نداده‌اند.
از جمعیت (۶۲) هزار نفری جویای كار ایثارگران، (۶۱۲۰) نفر متعلق به لرستان بوده، یعنی بیكاری ایثارگران در لرستان (۵) برابر میانگین كشور است، (۱۰) درصد كل ایثارگران جویای كار متعلق به استان لرستان است. آمار بالای رشد جمعیت در استان لرستان در سال‌های ۶۰ الی ۷۰، باعث افزایش جمعیت فعال لرستان به طوری كه تقریباً (۱۰) سال گذشته همواره در رتبه اول بیكاری با آمار بالای دو برابر میانگین كشور متعلق به این استان است. این در حالی است كه به زیرساخت‌های اقتصادی این استان در دولت‌های گذشته توجه نشده و زیرساخت‌های اقتصادی این استان شدیداً فرسوده است، به عنوان نمونه راه‌آهن دورود ـ سپیددشت در ماه گذشته در سه مرحله قطار از ریل خارج شده و باعث خسارات فراوان شده است.
بنابراین جناب آقای رئیس‌جمهور! تسریع در ساخت راه‌آهن دورود ـ خرم‌آباد ـ اندیمشك حق مسلم ما است.
وزیر جهاد كشاورزی! از عجایب روزگار، مدل حمایت از كشاورزی و دامپروری ایران است، به طوری كه برای صادرات كشاورزی و دامی، دولت یا ممنوعیت صادرات مقرر نموده یا عوارض سنگین برای صادرات وضع نموده است، مثلاً نخود (۴۰) درصد عوارض گمركی دارد و كشاورزان ایران از كاشت آن بسیار متضرر شده‌اند، با وجود فراوانی و مازاد بودن دام سبك در مراتع كشور و نابودی مراتع، هنوز برنامه‌ای برای صادرات دام مازاد وجود ندارد و موانع صادرات دام، هنوز مرتفع نشده است.
شیر در روستاهای كشور به قیمت پایین‌تر از آب مصرفی خریداری شده و اگر دامداری شیر تولیدی را به قیمت بالاتر از مصوب بفروشد، توسط تعزیرات به جرائم سنگین محكوم می‌گردد. از عجایب روزگار اینكه با این همه حمایت از بخش كشاورزی و تولیدی، هنوز در این كشور از سر ناچاری كسانی به امر كشاورزی مشغول هستند.
آقای رئیس‌جمهور! ضمن تشكر از تلاش‌های جناب‌عالی و دولت محترم در كنترل تورم و تلاش برای رشد اقتصادی كشور، انتظار می‌رود دستور ادامه ساخت سالیانه (۲۰۰) هزار مسكن روستایی را كه هم می‌تواند به رونق اقتصاد مسكن كمك كند و علاوه بر ایجاد اشتغال نسبت به بهبود وضع زندگی روستاییان كمك مؤثر خواهد نمود را صادر فرمایید.
آقای رئیس‌جمهور! بسیاری از روستاییان كشور، مخصوصاً در استان لرستان از نعمت گاز محروم بوده و هنوز از بقایای جنگل‌های در حال انقراض برای سوخت استفاده می‌نمایند، بنابراین گازكشی روستاها حق مسلم روستاییان است.
توسعه بیمه‌های اجتماعی برای افراد جویای كار، زنان سرپرست خانوار، زنان خانه‌دار، كشاورزان و روستاییان، حق مسلم مردم ایران است. بسیاری از روستاییان كشور در تأمین آب شرب مشكل جدی دارند و به شدت در معرض بی‌آبی قرار دارند، جنگل‌های بلوط زاگرس در چند استان كشور مخصوصاً ایلام و لرستان در حال نابودی است، اگر توجه جدی نشود، فاجعه زیست‌محیطی در منطقه زاگرس و كشور اتفاق خواهد افتاد.
آقای رئیس‌جمهور! درباره آزادسازی قلعه فلك‌الافلاك خرم‌آباد، مجلس قانون خاص مصوب نموده كه بعد از (۱۰) سال هنوز اجرایی نشده است، بنا بر این قانون، آزادسازی قلعه تاریخی فلك‌الافلاك حق مسلم مردم ایران است و لرستان از استان‌های پر‌باران كشور است، بنابر این آبی نمودن مزارع، شهرهای زاغه و بیرانشهر و چگنی و بخش مركزی، ازنا و دیگر شهرهای لرستان نیاز مردم منطقه و حق مردم لرستان است. لرستان قریب (۱۰) سال است در صدر جدول بیكاری كشور است، ارائه یك لایحه یا برنامه برای رفع بیكاری استان‌های محروم كه بالای دوبرابر میانگین كشور بیكاری دارند وظیفه شرعی و قانونی دولت است.
آقای رئیس‌جمهور! قریب (۶۰۰) خانوار كه فرزندان آنها مدت (۳) سال است در آزمون استخدامی استانداری لرستان پذیرفته شده‌اند، بی‌صبرانه منتظر دستور بكارگیری آنها در استانداری لرستان توسط حضرت‌عالی هستند،‌ دستور فرمایید مشكل جذب این عزیزان در اسرع وقت مرتفع شود.
دولت تدبیر و امید دولت نظام جمهوری اسلامی است،‌ حمایت از دولت در شرایط اقتصادی اجتماعی فعلی و حمایت‌ از موفقیت‌های اخیر دولت، بنا بر فرموده مقام عظمای ولایت وظیفه شرعی و مسلم است.
آقای رئیس‌جمهور! در بودجه سال ۹۳، مبلغ (۲۰۰۰) میلیارد تومان برای حل مشكل بیمه و معیشت افراد بیكار مصوب شده است، بنابراین اجرای كامل قانون، مورد انتظار جدی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.
و نكته آخر، قابل توجه اعضای محترم شورای عالی امنیت ملی، مستحضرید كه در روزگاری نه چندان دور، خونین‌ترین و خشن‌ترین جنگ‌ها بین كشورهای اروپایی اتفاق افتاد، ولی كم‌كم به نتیجه رسیدند كه مبانی اختلافی را حذف نمایند، پول مشترك، ویزای مشترك، مجلس مشترك، حذف مرزها و نشانه‌های مرزی، ‌حذف گمركی‌ها و عوارض بین كشورها از نمونه‌های این اقدام است. حال آنكه در كشورهای اسلامی مبانی اختلاف روز به روز در حال افزایش و ریشه‌دار شدن است كه به ذكر آنها در مجال دیگری خواهم پرداخت. در كشور عزیز و یكپارچه ایران اسلامی، توجه به بعضی مسائل بی‌اهمیت باعث اختلاف بین مردم شده است، مثلاً عناوین بومی و غیربومی برای مردم دو استان،‌ برای مردم دو شهر و دو روستا، حتی در یك شهر با یك استان كه بعضاً فاصله كمتر از چند كیلومتر از هم دارند توجه افراطی و عجیب و غریب به مرزبندی‌ها، تابلوهای مختلف و ورودی و خروجی شهرها، حتی در دو شهر كوچك كنار هم كه فاصله كمتر از (۵) كیلومتر دارند، شهردار در یك تابلو به شما خوش‌آمد گفته و فرماندار همان شهر در تابلویی دیگر، شما را به خدا می‌سپارد. این مسائل ساده و مشابه، منجر به اختلافاتی شده كه نمونه‌های آن را در نطق‌های نمایندگان معزز ملت، بارها و بارها شنیده‌ایم و اختلاف بر سر آب را در همین مجلس دیده‌ایم. بنابراین انتظار می‌رود این شورا با مطالعه علمی در تابلوها و مرزبندی‌ها و نشانه‌های اختلافی بین مردم تجدیدنظر نموده، باشد كه همه ریشه‌های اختلاف بین امت اسلامی كه بسیاری از آنها توسط استكبار جهانی ایجاد شده‌ است خشكانده شود،‌ ان‌شاء‌الله. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (بذرپاش) ـ خیلی ممنون از جناب آقای عبدی، دعوت می‌كنم از ناطق بعدی، برادر گرامی جناب آقای علیرضا منادی‌سفیدان نماینده محترم شریف تبریز، اسكو و آذرشهر.
علیرضا منادی‌سفیدان (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام علیكم جمیعاً، هفته دفاع مقدس یادآور حماسه مردان بزرگی كه با تمام وجود و تا آخرین نفس‌ها و قطرات خونشان ایستادند و ما امروز در امنیت و رفاه و آسایش زندگی می‌كنیم، این هفته را بر همه دلیرمردان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران و به مقام معظم رهبری و شما همكاران عزیز تبریك عرض می‌نمایم. (تعدادی از نمایندگان ـ احسنت)
و اگر امروز رئیس‌جمهور ما با عزت...
نایب‌رئیس ـ آقای منادی، جناب آقای منادی! یك مقدار ابراز احساسات خودتان را كنترل بكنید، صحبت‌هایشان را كه كردند با هم تشویق بفرمایید.
منادی‌سفیدان ـ و اگر امروز رئیس‌جمهورمان با اقتدار و عزت در كشور دشمن بزرگ‌مان یعنی آمریكای جهانخوار و آمریكای داعش‌ساز حضور پیدا می‌كند، به بركت همین خون‌های مقدس و به بركت آن نداهای یا حسین و شب‌های دعای كمیل این عزیزان است.
آغاز بهار تعلیم و تربیت را در پاییز دل‌انگیز، بر باغبانان عزیز این باغ، اساتید و معلمین دلسوز جامعه و گل‌های معطر آن، یعنی دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز و خانواده‌های علم‌پرور و دانش‌دوست ایران عزیزمان و بر رهبر فرزانه و علم‌پرورمان تبریك عرض می‌نماییم.
اخیراً سیاست‌های كلی علم و فناوری از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد،‌ امروز مجلس شورای اسلامی به خصوص فراكسیون دانشگاهیان مجلس، جهاد مستمر علمی با هدف كسب مرجعیت علمی و فناوری در جهان را سرلوحه خویش قرار داده است و بر ضرورت دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز و شكوفایی علمی تأكید می‌نماید و بر این باور است كه باید حاكمیت مبانی،‌ ارزش‌ها، اخلاق و موازین اسلامی در نظام آموزش عالی، تحقیقات و فناوری و همچنین تحقق دانشگاه‌ اسلامی از سوی همه قوا و نهادهای ذی‌ربط و برنامه‌ریز به صورت جدی و عملی مورد توجه قرار گیرد.
همچنین به آمریكای جهانخوار كه امروز ادعای بمباران داعش را در سوریه دارد عرض می‌كنم كه ای پدرخوانده تروریست‌های جهان، ای كسی كه خون‌های فراوانی را در عالم بشریت ریخته‌ای! امروز اگر تو تروریست‌ها را بمباران می‌كنی، چه كسی تو را بمباران كند؟ چراكه خالق این كثافت‌ها و این خونریزی‌ها غیر از تو، اسرائیل جنایتكار و همپالگی‌هایت در اروپا و اعراب كسی دیگر نیست، ما این حضور ننگین و حضور خبیثانه تو را در این كشور محكوم می‌نماییم. باور نمی‌كنیم كه تو ضد تروریست‌ باشی، چرا كه همه اینها را خودت آفریده‌ای.
و اما در مورد مسائل منطقه‌ای، متأسفانه ركود شدیدی بر بازار ایجاد شده و حاكم گشته است، در شهر ما، تبریز و اسكو و آذرشهر، در روستاهای تابعه تولیدات فرش كه سرمایه‌ اصلی این خانواده‌ها می‌باشد بر روی دستشان مانده است، بازار تبریز به شدت در ركود به سر می‌برد،‌ امیدوارم كه وزارت محترم صنعت و تجارت و دولت محترم در خصوص رهایی از ركود، این بازار و بازارهایی دیگر همچون بازارهای شیراز و مشهد و اصفهان و تهران كه تبعی از این بازارها هستند دریابد و اقتصاد را از این ركود خارج نماید.
همچنین در خصوص دریاچه نگون‌بخت ارومیه كه در حال كشیدن آخرین نفس‌هایش است و همچنین اینكه مردم نگران حال این دریاچه هستند، تذكر را به دولت محترم می‌دهم كه این دریاچه را دریابید.
و اما در روزهای اخیر در تبریز ایام نكوداشت تبریز بود، اجازه می‌خواهم در این ایام كه از همه جای ایران آمدند و تبریز را و آنچه كه در تاریخ درخشانش داشت برای مردم تبریز گفتند و شنیدند و برنامه‌های خوبی بود، بنده شمائی و كوتاه در مورد تبریز عرض نمایم. بی‌شك شما نیز با من هم‌باورید كه تاریخ تابناك تبریز آنچنان لبریز از نام‌های بزرگ و رویدادهای سترگ است كه طرح هر موضوعی بی یادكرد این نام‌ها و بی ذكر این رویدادها عقیم و ابتر می‌ماند.
دیده حاصل كن دلا، آنگه ببین تبریز را
بی بصیرت كی توان دید اینچنین تبریز را؟
تبریز دیار دانش و دوستی، شهر شجاعت و شرافت و سرزمین شعر و شعور، شهر علامه‌های شهیر علوم اسلامی، شعرای شیرین‌گوی پارسی و سرداران رشید ایرانی است. شهر شمس شیداساز مولوی، دیار صائب، نظامی، اعتصامی و شهریار شورانگیز شكرریز است.
تبریز شهر ستارخان و باقرخان، شهر ثقه‌الاسلام‌ها و شیخ‌محمد خیابانی‌ها، سرداران راه آزادی و البته شهر علامه‌های فروتن عاشق، حضرات آیات امینی، طباطبایی و جعفری است. (بذرپاش ـ خیلی‌ممنون وقت شما تمام شده).
همی گویم و گفته‌ام بارها
بود كیش من مهر دلدارها
پرستش به مستی است در كیش مهر
برونند زین حلقه هشیارها
ناگفته مستحضرید كه تبریز به خواست پروردگار عالمیان و همت و اراده بزرگ‌زنان و مردان، همواره شهر نخستین‌ها نیز بوده است، چنانچه به عقیده بسیاری نخستین چاپخانه سربی، نخستین كتابخانه دولتی، نخستین مدرسه تحصیلات ابتدایی به همت شیخ حسن رشدیه، نخستین كودكستان ناشنوایان باغچه‌بان، نخستین اتاق تجارت، نخستین سینمای عمومی و عكاسخانه و نخستین اثر ثبت‌شده ایران در حافظه جهانی، وقف‌نامه رشیدی كه (۷۰۰) سال پیش دانشگاه بزرگی را در آنجا داشت (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون آقای منادی) در تبریز برپا شده كه نشان از مرتبت دین، رفعت علم، وجاهت هنر در ذهن و دل تبریزیان دارد.
در دل خیال خطه تبریز نقش بست
كان خانه اجابت و دل خانه دعاست
من این هفته نكوداشت را به همه مردم تبریز و آذربایجان تبریك عرض می‌كنم، امیدوارم كه ان‌شاء‌الله همكاران عزیز، همگی افتخار بدهید و با خانواده در تبریز میهمان تبریزیان میهمان‌دوست باشید، از همین‌جا همه شما را دعوت می‌كنم. والسلام‌علیكم و رحمه‌ الله
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، قبل از اینكه آخرین ناطق نطق‌شان را آغاز كنند، من نتیجه دوتا انتخابات دیگر را هم اعلام كنم، هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، آراء اخذ شده (۱۷۳) رأی، سركار خانم میرگلوی‌بیات با (۱۴۱) رأی و آقای محمد سقائی هم با (۱۴۱) رأی برای این منظور انتخاب شدند.
در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی هم جناب آقای سالار مرادی با (۱۱۲) رأی انتخاب شدند كه ان‌شاء‌الله كار خودشان را آغاز كنند، جناب آقای فولادگر بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ دعوت می‌كنم از ناطق بعدی، برادر گرامی جناب آقای حمیدرضا فولادگر نماینده محترم مردم شریف اصفهان.
حمیدرضا فولادگر (اصفهان) ـ سلام‌علیكم و رحمه‌الله
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین و العاقبه للمتقین، الصلاه و السلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین» (حضار صلوات فرستادند).
با گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی و تبریك آغاز سال تحصیلی به همه دانش‌آموزان و معلمان و دانشجویان و اساتید دانشگاه، (۲۹) ذی‌القعده شهادت حضرت امام محمدبن‌علی‌التقی، امام جواد (علیه‌السلام) را به همه شیعیان تسلیت عرض نموده و با حدیثی از این امام همام سخن خویش را آغاز می‌كنم.
«اما علمتم انه لا ینقطع المزید من الله حتی ینقطع الشكر من العباد»، بدانید كه محققاً ازدیاد نعمت از سوی خداوند قطع نمی‌گردد مگر آنكه شكر نعمت از بندگان قطع گردد.
ان‌شاء‌الله خداوند متعال همه ما را از شاكرین نعمت‌های الهی، خصوصاً نعمت هدایت به دین مبین اسلام، ولایت ائمه معصومین (علیهم‌السلام) و ولایت فقیه در رهبری انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی قرار داده و شكر نعمت علاوه بر لفظ و گفتار در معنا و عمل هم محقق شود و وظایف خویش را در خدمت به این نظام و مردم عزیز درست انجام دهیم.
و اما تذكراتی چند: اینك كه در شرایط فعلی منطقه شاهد پیروزی‌های نهضت اسلامی و مقاومت در برابر نظام سلطه قرار داریم، جا دارد همه مسؤولین نظام و خصوصاً گروه مذاكره‌كننده كه به نمایندگی از مردم مقاوم و شهیدپرور این نظام اسلامی در صحنه‌ای نظیر جنگ دیپلماتیك حضور می‌یابند را به این نكته مهم توجه دهم كه سازش در برابر نظام سلطه، نتیجه‌ای جز وادادگی و تسلیم ندارد ولی مقاومت مدبرانه و نرمش قهرمانانه در صحنه مذاكرات، ان‌شاء‌الله منجر به احقاق حقوق ملت خواهد شد و از مواضع رئیس‌جمهور در خصوص محكومیت آمریكا در حمله هوایی غیرقانونی به سوریه به بهانه مقابله با داعش و نیز عدم مذاكره با رئیس‌جمهور آمریكا قدردانی می‌كنم.
۲ ـ در شرایط فعلی اقتصادی كشور كه هنوز در حالت ركود تورمی قرار داریم، بهترین راهكار خروج از ركود را اجرای سیاست‌های كلی اقتصاد مقاومتی می‌دانیم و طبعاً لوایح دولت و طرح‌های مجلس و رویه دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا باشد و اكنون كه بررسی لوایح و طرح‌های الحاق موادی به قانون تنظیم مقررات مالی كشور به منظور دائمی‌كردن برخی از احكام بودجه‌ای سنوات اخیر و نیز لایحه رفع موانع تولید و طرح‌های حمایت از تولید در كمیسیون‌‌های مربوطه در دست بررسی می‌باشد، امید است نمایندگان و همكاران عزیز با محك‌زدن آن با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مواد و تبصره‌ها را به نقد بگذارند.
۳ ـ در مباحث مربوط به حوزه انتخابیه دو نكته را متذكر می‌گردم:
نكته اول: ضرورت رفع موانع سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید و اشتغال در سطح استان می‌باشد، شایان ذكر است كه بیكاری استان اصفهان در حال حاضر (۱) درصد بالاتر از نرخ متوسط بیكاری كشور قرار دارد و این با تعریف برخوردار بودن استان سازگاری ندارد و از طرفی بیانگر سیل مهاجرت‌ها به این استان و افزایش آمار افراد جویای كار و از طرف دیگر بیانگر میزان تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی به دلیل برخی موانع موجود در شرایط اقتصادی سال‌های اخیر كشور می‌باشد كه امید است به همت مسؤولین در سطح كلان كشور و مسؤولین استان با رفع مقررات زائد و دست و پاگیر و اجرای قوانینی نظیر قانون بهبود مستمر محیط كسب و كار و قانون برنامه پنجم و قوانین حمایتی دیگر نسبت به جذب سرمایه‌گذار و جلوگیری از فرار سرمایه‌ها از استان در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی و كشاورزی و گردشگری و دیگر زمینه‌ها با رعایت استراتژی توسعه صنعتی و آمایش سرزمین اقدام شود.
نكته دوم در خصوص موضوع آب و خشكسالی است،‌ مردم شریف ایران، عزیزان همكار، دولت محترم! ‌طبق آمار موجود از وضعیت بارندگی و خشكسالی سالیان گذشته، متناوباً فلات مركزی و خصوصاً اصفهان مواجه با خشكسالی و كاهش نزولات جوی بوده‌اند اما هیچگاه همچون سال‌های اخیر شاهد قطع جریان آب و خشكی رودخانه خصوصاً در منطقه مركزی و شرق اصفهان نبوده‌ایم،‌ در این مدت طولانی و این به این معنا است كه تصمیم‌های غلط در تخصیص، بهره‌برداری و حفاظت از آب اتخاذ گردیده و پروژه‌های تأمین و انتقال آب به تأخیر افتاده است، بهینه‌سازی مصرف نیز در سه بخش كشاورزی و شرب و صنعت اتفاق نیفتاده و با همین تصمیم‌های غلط و برداشت‌های بی‌رویه و غیرقانونی در برخی از مناطق بالادست و حتی در خود استان، رژیم حقوقی زاینده‌رود بهم خورده و حقابه‌ها و سهم‌آبه‌ها و قراردادهای اشتراكی نقض گردیده است و اینك ماییم و مسؤولیت سنگین و حیاتی نجات زاینده‌رود، اگر معتقدیم كه «و جعلنا من الماء كل شیء حی» بدانیم كه خشكی زاینده‌رود حیات یك منطقه را به خطر انداخته است و آثار منفی زیست‌محیطی از سراب تا پایاب، پایین رفتن سطح آبهای زیرزمینی و خشكی چاه‌ها و چشمه‌های زاینده‌رود در مسیر زاینده‌رودی كه به همین نام مسما است و قنات‌های فلات مركزی آثار منفی بر گردشگری و میراث فرهنگی، (بذرپاش ـ خیلی ممنون آقای مهندس، وقت شما به اتمام رسیده) آثار منفی روحی و روانی بر مردم و بیكاری هزاران كشاورز و صنایع وابسته، به خطر افتادن آب شرب به نحوی كه در تابستان امسال بسیاری از مناطق اصفهان و بخش‌ها و شهرستان‌های اطراف در بسیاری از ساعات روز با قطع آب مواجه بودند، همه و همه از آثار بی‌توجهی به زاینده‌رود است.
از دولت محترم و رئیس‌ محترم جمهور اكیداً درخواست دارم موضوع زاینده‌رود را در اولویت اول مسائل آب و خشكسالی قرار دهند (نایب‌رئیس ـ آقای فولادگر! وقت شما تمام شده است) و مصوبات شورای عالی آب را جامه عمل بپوشانند و خسارات خشكسالی منطقه زاینده‌رود را با اولویت‌ حقابه‌داران، سهم‌آبه‌داران و اشتراكی‌ها پرداخت كنند. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون).
 نكته آخر هم به صدا و سیما عرض دارم كه در حالی كه در تعطیلات مجلس بعضی از كمیسیون‌‌ها و همه نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه مشغول كار بودند، به جای اینكه خبرهای این جلسات را پوشش بدهد متأسفانه تأكید روی تعطیلی می‌كند و آن هم تعطیلی كه قانونی است و طبق آیین‌نامه و حوزه انتخابیه كه قانونی است ولی متأسفانه فقط می‌آید آن سه هفته تعطیلی را بیشتر پوشش خبری می‌دهد، انصاف هم خوب چیزی است. والسلام‌علیكم و رحمه‌الله
 
۹ ـ استرداد یك فقره طرح
نایب‌رئیس ـ آقای بذرپاش! شما اعلام وصولی دارید؟
دبیر (بذرپاش) ـ بله، آقای مهندس، با عنایت به اینكه تعدادی از طراحان محترم، امضای خود را از طرح اصلاح موادی از وظایف دیوان محاسبات كشور (ثبت ۵۰۸) پس گرفته‌اند و تعداد امضاها به كمتر از (۱۵) رسیده، بنابراین طرح مذكور در اجرای ماده (۱۳۳) آیین‌نامه داخلی مسترد می‌شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، یك نكته‌ای كه آخرین ناطق در رابطه با مسأله صدا و سیما فرمودند، این گلایه عمومی است، واقعاً من بسیاری از همكاران را حتی سؤال می‌كردم كه ظرف این (۲۱) روز حتی مثلاً زیارت مشهد توانسته‌اید بروید یا نه؟ تعداد زیادی می‌گفتند كه ما حتی نتوانستیم دو، سه روز زیارت برویم، واقعاً مدت خیلی پركاری بود برای نمایندگان و خوب است كه صدا و سیما حداقل اگر قسمت ایجابی‌ آن را پوشش نمی‌دهد، خیلی در بوق تعطیلی و این حرفها ندمد. آقای سبحانی‌نیا! تذكرات نمایندگان را بفرمایید.
 
۱۰ ‌ـ قرائت جوابیه آقای عسكری‌آزاد نسبت به نطق آقای نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آقای مهندس! من قبل از ورود به تذكرات یك جوابیه‌ای را جناب آقای عسكری‌‌آزاد، معاونت راهبردی ریاست جمهوری نوشته‌اند در پاسخ به فرمایشات جناب آقای قاضی‌پور نماینده محترم مردم ارومیه به استناد ماده (۷۸) كه من این پاسخ را اجمالاً عرض می‌كنم.
۱ ـ ادعایی كه ایشان مبنی بر بی‌سواد اطلاق كردن كاركنان پیش‌دبستانی مطرح كرده است، كذب می‌باشد و در نطق اینجانب هیچ جمله‌ یا كلمه‌ای كه ادعای ایشان را اثبات كند وجود ندارد و اساساً از لفظ بی‌سواد در هیچ‌ كدام از جملات خود استفاده نكرده‌ام بلكه بحث بر سر این موضوع است كه در موقعیتی كه صدها هزار نفر فارغ‌التحصیل از بهترین دانشگاه‌های ما وجود دارند و از طرفی دانشگاه تربیت معلم بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تربیت نیروهای متخصص در آموزش و پرورش تأسیس شده است، چرا باید با نادیده گرفتن منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر عدالت‌محوری در جذب و بسترسازی برای جذب معلمان كارآمد و دارای شایستگی‌های لازم آموزشی و تربیتی و اخلاقی،‌ همچنین بهسازی و اعتلای منابع انسانی آموزش و پرورش به عنوان محور تحول در نظام تعلیم و تربیت حكم به استخدام افرادی كه فرآیند امتحان و رقابت را طی نكرده‌اند داده شود.
۲ ـ اینجانب اشاره‌ای به مازاد بودن مربیان پیش‌دبستانی نكرده‌ام، چراكه اصولاً این افراد كارمند وزارتخانه نیستند كه مازاد بودن در خصوص آنان صدق كند، عبارت بنده اینگونه است: در بخش‌هایی كه در حال حاضر فشار برای استخدام وجود دارد حجم زیادی نیروی انسانی داریم، به عبارت دیگر وظیفه معاونت متبوع اینجانب، چابك‌سازی و متناسب‌سازی تشكیلات نظام اداری است كه در بند (۱۰) سیاست‌های كلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به آن تأكید شده است.
 
۱۱ ـ اخطار قانون اساسی و تذكر آیین‌نامه‌ای نمایندگان مجلس شورای اسلامی
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ اما همكاران محترمی كه بر اساس قرعه تذكر دارند جناب آقای بائوج‌لاهوتی نماینده محترم لنگرود بفرمایید. خواهش می‌كنم به همان دو دقیقه اكتفا بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بنده یك تذكر ماده (۷۹) دارم كه این را جزو وقت بنده محسوب نكنید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ این را هم در ادامه همان صحبت‌تان بفرمایید.
بائوج‌لاهوتی ـ آقای دكتر تأمینی دیروز در مخالفت با یك لایحه‌
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خواهش می‌كنم به همان دو دقیقه اكتفا بفرمایند.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ آقای سبحانی‌نیا! بنده یك تذكر (۷۹) دارم كه این را جزء وقت بنده محسوب نكنید...
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خوب این را در ادامه همان صحبت‌تان بفرمایید.
بائوج‌لاهوتی ـ آقای دكتر تأمینی دیروز در مخالفت با یك لایحه‌ای خطاب به بنده از جمله تأسف استفاده كردند كه كار خوبی نبود، من در هر صورت ضمن ارادت به ایشان لازم دانستم كه این تذكر را بدهم كه در صحبت‌های بعدی خودشان اصلاح كنند.
تذكرات بنده:
۱ ـ جناب آقای تركان! خواهش می‌كنم عنایتی بفرمایید در مورد منطقه ویژه اقتصادی شهرستان لنگرود همه مراحل كارشناسی آن طی شده، ابلاغ آن و تبدیل به لایحه جهت مصوبات دولت خواهش می‌كنم تسریع شود.
تذكر بعدی به وزیر محترم جهاد كشاورزی است در خصوص واردات برنج. همیشه ما تكرار می‌كنیم بالاخره آن واردكنندگان هم كار خودشان را دارند می‌كنند، همیشه هم نمی‌دانیم این داستان چطور باید حل شود و همین جا من تذكری دارم به صدا و سیما ضمن تشكر از همه زحمات‌شان، واقعاً‌ من تعجب می‌كنم این همه برنامه‌های اقتصادی كه صدا و سیما دارد در خصوص حل مشكلات اقتصادی كشور، از آن طرف برنج‌های خارجی را تحت عنوان محسن، احمد و عناوین دیگر... آن موقع كه رأساً می‌گفتند برنج خارجی الان اینطوری با این ادبیات پوشش می‌دهند. من از آقای ضرغامی شخصاً خواهش می‌كنم، اقتصاد مقاومتی چیست؟‌ این داستان‌ها در این كشور باید چطور حل شود؟ همین داستان است.
از آن طرف كالای خارجی كه هزاران حرف و حدیث رویش هست در تلویزیون جمهوری اسلامی تبلیغ می‌شود، آسیبی به برنج‌های داخلی وارد می‌شود.
نكته بعدی؛ آقای دكتر نوبخت، آقای وزیر كشاورزی!‌ این مطالبات مربوط به پره صیادان شهرستان لنگرود، چاف، چمخاله و دریاكنار كه عدد (۷) میلیارد تومان این همه پول شما در این مملكت صرف همایش‌ها و و و هزاران مسائل دیگر می‌شود (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر آقای لاهوتی) پول این بدبخت، بیچاره صیاد را چند سال هم منتظر (۷) میلیارد تومان است پرداخت كنید.
نكته آخر هم؛ آقای جانباز مدیرعامل محترم آبفای كشور این انتقال آب كومله شهرستان لنگرود به اتاقور كه آقای چیت‌چیان به جناب‌عالی دستور دادند كه این خط انتقال را شما انجام دهید ولی شما هم در جمع پذیرفتید و ما هم به عنوان سرباز شما مدافع حقوق شما در مجلس هستیم این موضوع هم تا الان باید حل می‌شد. متشكر
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای خسروی نماینده محترم سمنان و مهدی‌شهر بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم ایام شكوهمند غرورآفرین حماسه دفاع مقدس و آغاز مجدد تلاش در امر مقدس تعلیم و تربیت را به ملت شریف ایران تبریك می‌گویم و برای ریاست محترم جمهوری در سفر به نیویورك آرزوی موفقیت دارم.
تذكر اول بنده به وزیر محترم جهاد كشاورزی است. (۷۵) هزار رأس دام عشایر از بین رفت اگر الان به داد این مردم نمی‌رسید پس چه زمانی می‌خواهید كارگشا باشید؟ خواسته كشاورزان واگذاری علوفه در مقابل دریافت گوشت بود كه فكر نمی‌كنم خواسته زیادی باشد.
تذكر بعدی بنده به وزیر محترم راه و شهرسازی جناب آقای دكتر آخوندی است، ضمن تشكر از پیشرفت پروژه‌های راه در استان و علی‌رغم حمایت همه‌جانبه مسؤولان استان در كاهش تصادفات جاده‌ای متأسفانه روزانه حدود یك و نیم نفر در جاده‌های استان كشته می‌شوند. درخواست ما با توجه به عبور (۲۵) میلیون نفری زائرین آقا امام رضا (علیه‌السلام) و حدود (۹۰۰) كیلومتر از مسیر در استان ما، تسریع در اجرای باند دوم آزادراه حرم تا حرم هست.
تذكر سوم بنده به وزیر محترم كشور است، چرا از اجرای قانون سرپیچی می‌كنید؟ اظهارات شما با اینكه تقسیمات كشوری را در دست اقدام داریم ولی با توجه به استانداردها و معیارهای تقسیمات كشوری از ارتقای فولادمحله به فولادشهرجلوگیری كردید كه این كارتان خلاف قانون است و تذكر دوم بنده به تبعیض در حقوق در وزارت كشور و سازمان‌های تابعه به ویژه ثبت‌احوال است كه استدعای بنده این است كه این را مدنظر قرار دهید.
تذكر بعدی بنده به وزیر محترم نیرو است. بالاخره برای رفع مشكل آب در كشور سیاست شما چیست؟ كارمان به جایی رسیده كه درنظر داریم واردات آب را در برنامه قرار دهیم و این با نگاه به داخل و اقتصاد مقاومتی تعارض دارد. در موضوع انتقال دریای خزر كارهای كارشناسی به پایان رسیده، تقابل خودتان را به محیط‌زیست با ارجاع كارشناسان خبره و دلسوز نهایی كنید و سریع‌تر در مورد انتقال آب به كویر مركزی دستور لازم را صادر فرمایید. ممنون و متشكر.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، جناب آقای پژمان‌فر نماینده محترم مشهد و كلات بفرمایید.
نصراله پژمان‌فر (مشهد و كلات) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم به نوبه خودم آغاز هفته دفاع مقدس و آغاز فصل آموزش و تربیت را به تمامی ملت ایران تبریك عرض می‌كنم.
دو تذكر به رئیس‌جمهور محترم دارم، یكی در ارتباط با موضوع هسته‌ای است در زمانی كه ایشان در نیویورك هستند، ما از ایشان توقع داریم همانطور كه تابه‌حال نسبت به رعایت حقوق كشور ما دقت داشتند، از این به بعد با دقت بیشتری نسبت به رعایت حقوق هسته‌ای كشور دقت داشته باشند كه راه مسأله هم استقامت و پایداری است. ما همیشه برنده هستیم، باخت، باخت اصلاً در نظام ما مفهوم ندارد.
تذكر دوم بنده هم باز به ایشان در ارتباط با برگزاری شورای عالی فضای مجازی هست كه مشكلات عدیده‌ای را برای حوزه فضای مجازی ایجاد كرده كه عدم برگزاری جلسات از ناحیه ایشان مشكلات فراوانی را ایجاد كرده و تمامی مشكلات به ایشان برمی‌گردد.
تذكر بعدی بنده به وزیر محترم دفاع است، در موضوع مشكلات عدیده‌ای كه در شركت ایران‌ایرتور اتفاق افتاده و ایشان قول‌هایی دادند كه چندین ماه از قول‌های ایشان می‌گذرد و انتظار می‌رود كه ایشان به وعده‌هایی كه در ارتباط با حل مشكلات این شركت دادند عمل داشته باشند.
تذكر آخر بنده به وزیر محترم ارتباطات است كه چرا به بهانه توسعه پهنای باند اینترنت با این قیمت بالا به مردم فروخته می‌شود، چرا قیمت اینترنت در بالاترین وضعیت قیمت در ایران دارد ارائه می‌شود و دولت فقط به فكر دلالی و كسب پول در فروش اینترنت است و به هیچ وجه نسبت به ارائه خدمات و سرویس‌های مختلف در این بابت اقدامی انجام نمی‌دهد و همه وظایفی كه در این باب دارد به انتهای سال ۹۴ موكول می‌كند.
ما با اینترنت پرسرعت به هیچ وجه مخالف نیستیم، بلكه اشكال ما مربوط به عملكرد غیرقانونی و غلط وزارت ارتباطات هست. وزارت ارتباطات می‌خواهد بدون زحمت و تهیه پیش‌شرط‌ها تنها پول بگیرد و مجوز دهد كه در تمام دنیا این كار بر خلاف این رویه دارد صورت می‌گیرد. تمام دنیا تلاش می‌كنند پیش‌شرط‌های لازم را برای ارائه خدمات مهیا كنند. ما امروز بدون اینكه نسبت به پیوست فرهنگی، ایجاد و امكان كنترل و مزیت‌های اقتصادی در ارتباط با فضای مجازی و امكانات مهیا شده باشد فقط دارند امروز اینترنت را با پهنای باند می‌فروشند و به فكر دلالی هستند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، جناب آقای حسن‌پوربیگلری نماینده محترم سیرجان و بردسیر بفرمایید.
شهباز حسن‌پور‌بیگلری (سیرجان و بردسیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تبریك به مناسبت هفته دفاع مقدس بر همه ایثارگران خصوصاً بر دلاورمردان سپاه و بسیج و ارتش و همچنین تبریك به فرهنگیان فرهیخته و دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز و تشكر از موضع مقتدرانه و عزتمندانه ریاست محترم جمهور در سفر به نیویورك.
تذكر اول بنده به وزیر راه و شهرسازی! تا چه زمانی باید مردم عزیزان‌شان را در جاده پرمخاطره سیرجان ـ گل‌گهر از دست بدهند و خانواده‌ها شاهد از دست دادن عزیزان‌شان باشند؟ از دستگاه قضا می‌خواهم با مقصرین حادثه برخورد جدی نموده و مقصرین را به مردم معرفی نمایند.
تذكر بعدی به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت!‌ چرا قیمت سنگ‌آهن آزاد نمی‌شود؟ چرا از رانت‌ و رانت‌خواری جلوگیری نمی‌شود؟ چرا جلوی خام‌فروشی را نمی‌گیرید؟ چرا شركت‌هایی كه از امكانات شهرستان استفاده می‌كنند در فكر بكارگیری نیروهای بومی نیستند؟ چقدر بایستی فریاد بزنم تا مدیران شركت‌ها از خواب بیدار شوند؟ جوانان متخصص، متعهد، فعال مرتباً از من می‌پرسند چه زمانی نوبت به ما می‌رسد كه در این شركت‌ها مشغول به كار شویم؟
تذكر به وزیران نیرو و جهاد كشاورزی! چرا فكری به حال كشاورزان مظلوم در رابطه با برقی كردن چاه‌های آب كشاورزی نمی‌نمایید؟ چرا بحث آبیاری نوین و تحت‌ فشار را جدی نمی‌گیرید؟ هفت ماه از سال می‌گذرد (۱) ریال در رابطه با قنوات و بخش كشاورزی هنوز پرداخت نشده است و وقتی هم فریاد می‌زنیم كه كشاورزی استان تعطیل شده است، بعضی‌ها تكذیب می‌كنند.
آقای وزیر بهداشت! آیا می‌دانید دانشكده علوم پزشكی سیرجان بیش از (۱۰) میلیارد بدهی به پرسنل و شركت‌های دارویی دارد و پرسنل خدماتی بیش از (۴) ماه حقوق دریافت نكردند. حق و حقوق پرستاران، پرسنل اداری، پزشكان در بیمارستان امام رضا پرداخت نشده است. چه كسی بایستی جوابگو باشد؟
تذكر جدی بنده به وزیر نیرو، صدای العطش (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر، وقت حضرت‌عالی تمام شده جناب آقای حسن‌پور) مردم كرمان بلند است. مشكل كم‌آبی استان كرمان جدی است، (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون، ان‌شاءالله حل می‌شود) یك لحظه آقای رئیس‌! بیش از (۹۴۱) روستای استان كرمان با تانكر آبرسانی می‌شوند، یعنی (۲۰) درصد از كم‌آبی و خشكسالی مربوط به استان كرمان است. اما می‌پرسیم چند درصد از بودجه خشكسالی به استان كرمان تخصیص داده شده است؟ متأسفانه هیچ اقدامی نشده جناب آقای باهنر! شما در جریان وضعیت خشكسالی استان هستید حداقل بفرمایید وزیر نیرو فكری كنند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای آقامحمدی نماینده محترم خرم‌آباد بفرمایید.
ابراهیم آقامحمدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و خاطره شهدا و همچنین تبریك به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها.
از رئیس‌جمهور محترم تقاضا دارم كه بحث اشتغال در لرستان را نه در حرف كه در عمل جدی بگیرند. ما باز همچنان استان اول بیكار كشوریم. چرا ما باید استان اینچنین باشیم در میان استان‌های كشور. ما كه از این وضع در برابر بیكاران خود خجالت می‌كشیم، اما هیچ دولت یا مسؤول اجرایی تاكنون در این خصوص خجالت نكشیده است.
آمریكا ثابت كرده كه حتی به قراردادهای بین‌المللی و توافقات رسمی بی‌اعتناست كه نمونه آن تحریم‌های اخیر علیه اشخاص و شركت‌های ایرانی است. سخنان آقای ظریف وزیر محترم خارجه كه اگر اوباما قول دهد، ما قول ایشان را قبول داریم و عمل می‌كنیم به دور از سیاست و تدبیر است و باید آن را نوعی ساده‌لوحی ارزیابی كرد.
ضمن تشكر از موضع رئیس‌جمهور محترم مبنی بر عدم ملاقات با اوباما كه سناریوی غرب‌زدگان را ناكام و آنان را افسرده كرد، تأكید می‌كنم كه حضور رئیس‌جمهور هم‌زمان با مذاكرات هسته‌ای در ژنو فرصتی است كه به زیاده‌خواهی‌های شیطان بزرگ در بحث هسته‌ای نیز جواب قاطع داده شود و ذره‌ای از حقوق مسلم و خطوط قرمز عدول صورت نگیرد، چرا كه غیر از این مورد قبول ملت ایران نخواهد بود. با توجه به فرسودگی خط‌آهن دورود ـ اندیمشك هر چند وقت شاهد حوادث ناگوار در آن هستیم توجه وزیر محترم راه را به ترمیم این خط و دستور تسریع در ساخت راه‌آهن دورود ـ خرم‌آباد ـ اندیمشك جلب می‌كنم.
از آقای دكتر نجفی سرپرست محترم وزارت علوم تقاضا دارم كه جلوی سوءاستفاده مسؤولین برخی واحدهای دانشگاهی مثل سرپرست دانشگاه پیام نور را بگیرد. از اقدامات خلاف قانون ایشان ممانعت غیرقانونی از ثبت‌نام دانشجویان تحت پوشش كمیته‌امداد و بهزیستی بوده كه بر اساس مصوبه مجلس در لایحه بودجه در سال تحصیلی۹۱ـ۹۰ در بودجه عمومی پرداخت شده است كه این تخلف از طریق مراجع قانونی قابل پیگیری است و باید انجام بگیرد (نایب‌رئیس ـ متشكر).
مورد دیگر از بی‌كفایتی وی استفاده از آدم‌های ضعیف بی‌تعهد به معیارهای اخلاقی است كه فقط ثناگوی وی جهت بقای ایشان باشند. (سبحانی‌نیا ـ متشكر) دیروز در پیام‌نور لرستان در اثر سوءمدیریت منصوب ایشان(قطع میكروفون)
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بدهید به رسانه‌ها.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، این (۲) دقیقه را نمی‌توان (۱) دقیقه هم برایش چانه زد. آقای سبحانی‌نیا! اجازه دهید من ببینم جناب آقای سالك اخطار دارند، چه می‌فرمایند؟
 احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هم هفته دفاع مقدس را تبریك عرض می‌كنم و ان‌شاءالله مجلس تداوم‌بخش شهدا و راه شهدا با تبعیت از مقام ولایت باشد.
جناب آقای باهنر! امروز در مجلس خلاف آیین‌نامه هیأت رئیسه عمل كرد. اخطار من اصل (۸۶) قانون اساسی است و ماده (۱۸) آیین‌نامه و ماده (۲۱۸) بند (۱) است. با احترامی كه به برادرانم آقایان مرادی و سقایی دارم ولی شما قسم خوردید به آیین‌نامه عمل كنید. به جای اینكه دو نفر طبق بند (۱) ماده (۲۱۸) معرفی كنید، یك نفر معرفی كردید و كمیسیون تخصصی این كار را كرد. آیا این تبعیض نیست بین كمیسیون فرهنگی كه آن همه به آن شكل عمل شد و امروز شاهد خلاف آیین‌نامه هستیم كه هیأت رئیسه عمل كرده است. احتمالاً در این انتخابات و رأی‌گیری باید شبهه كرد و در این جهت باید دقت بیشتری كرد. من خواهش می‌كنم چرا فقط برای یك كمیسیون داد و فریاد بلند می‌شود ولی برای امروز كه خلاف آیین‌نامه و قانون اساسی عمل شده سكوت می‌شود؟ من تقاضا می‌كنم این موضوع را دقت بیشتری كنید و واقعاً اگر حقی از نمایندگان محترم تضییع شده به شكل قانونی عمل شود.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، جناب آقای سالك، ببینید! حالا این را ما خصوصی هم خدمت شما توضیح دادیم، چون الان شما فرمودید من مجبورم از تریبون هم اعلام كنم. امروز این دو موردی كه می‌فرمایید داوطلب دیگری وجود نداشت. یعنی یك نفر دیگر از كمیسیون بودجه داوطلب بود رسماً اعلام انصراف كرد. در آیین‌نامه اینطوری نیامده كه اگر كمتر از دو نفر بودند مانع از برگزاری انتخابات می‌شود. ایرادی كه به كمیسیون فرهنگی گرفته می‌شد، اینكه آقا داوطلبان چند نفر بودند شما محدود كردید دو نفر... حالا بحث‌های آن موقع را ما تكرار نكنیم دیگر، هیأت رئیسه و دیگران خواهش كردند كه آقا اجازه دهید كه نماینده‌ها بتوانند انتخاب دقیق‌تری داشته باشند، حالا بگذریم از مسائلی كه پیش آمد.
اما امروز این دو موردی را كه شما فرمودید، چه آقای سالار مرادی، چه جناب آقای سقایی، داوطلب دیگری وجود نداشت. همین الان هم اگر كسی بگوید آقا من داوطلب بودم شما اسم من را ننوشتید، نخواندید و نگفتید حق با شماست. اما موقعی كه داوطلب وجود ندارد، ما در انتخابات عادی در كشور در بعضی از قوانین داریم كه آقا اگر داوطلبین به اندازه كرسی‌های مورد نیاز بود و بیشتر نبود انتخابات برگزار نشود. اینطور چیزی در آیین‌نامه نداریم. یعنی آیین‌نامه ما را منع از برگزاری رأی و گرفتن رأی نكرده، داوطلب چون وجود نداشت ما دیگر مجبور بودیم عمل كنیم.
 
۱۲ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
نایب‌رئیس ـ جناب آقای سبحانی‌نیا! تذكرات كتبی را قرائت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بله چند تذكر دیگر هست كه قرائت می‌كنم.
تذكرات كتبی همكاران محترم به مسؤولین اجرایی كشور:
ـ آقای عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در پرداخت حقوق و معوقات كاركنان شركت فارسیت دورود.
ـ آقایان: علی‌نعمت چهاردولی (ملایر)، رجب رحمنی (تاكستان) و عطاالله سلطانی‌صبور (رزن) به وزرای جهاد كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در تعیین قیمت تضمینی كشمش بر اساس میزان تورم.
ـ آقایان: فرهاد بشیری (پاكدشت) و عبدالرحمن رستمیان (دامغان) به وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی در خصوص جلوگیری از واردات خودروهای خارجی به منظور حمایت از صنایع داخلی.
ـ آقای محمدرضا محسنی‌ثانی (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در جلوگیری از ورود خسارت و ضرر و زیان به دامداران.
ـ آقای جعفر قادری (شیراز) به وزرای تعاون، كار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص تسریع در تأیید نقشه‌های بیمارستان تأمین اجتماعی شیراز.
ـ آقای سیدحسین نقوی‌حسینی (ورامین، قرچك و پیشوا) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در رفع موانع اجرای طرح مترو تهران ـ قرچك ـ ورامین ـ پیشوا.
ـ آقای میرقسمت موسوی‌اصل (گرمی) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص رسیدگی جدی به نحوه تعاملات دولت با نمایندگان.
ـ آقای ناصر صالحی‌نسب (دشت‌آزادگان و هویزه) به وزیر نیرو در خصوص توضیح علت عدم اجازه كشت محصولات تابستانی بر اساس سطوح موجود در حوزه انتخابیه.
ـ آقای قاسم احمدی‌لاشكی (نوشهر و چالوس) به وزیر نیرو در خصوص تسریع در حل مشكلات آب شرب منطقه هچیرود چالوس.
ـ آقای ناصر صالحی‌نسب (دشت‌آزادگان و هویزه) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در حل مشكلات كشاورزان حوزه انتخابیه.
ـ آقای سیدشكرخدا موسوی (اهواز و باوی) به وزرای نیرو و كشور در خصوص توضیح علت بی‌توجهی سازمان آب و برق استان خوزستان به بستر كارون كه تبدیل به كانال فاضلاب شده است.
 همچنین توضیح علت عدم تعطیلی ادارات دولتی در روزهای پنج‌شنبه در استان خوزستان.
ـ آقای سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در حل مشكلات معدن گلیران.
 به وزیر كشور در خصوص تسریع در ارتقاء تقسیمات كشوری حوزه بالاتجن، لاریم‌بزرگ در شهرستان قائم‌شهر و جویبار.
ـ آقای احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان، چرداول، مهران و ملكشاهی) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم حل مشكلات ناشی از مدیریت نامناسب در كارخانه سیمان ایلام.
ـ آقای فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به وزرای صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی در خصوص جلوگیری از افزایش قیمت كالاهای مورد نیاز جامعه، تسریع در حل مشكل احتساب هزینه‌ رومینگ برای تلفن‌های همراه مناطق مرزی شهرستان‌های قصرشیرین و گیلانغرب و سرپل‌ذهاب.
و همچنین لزوم تذكر به مسؤولین بانك‌ها جهت تكریم ارباب‌رجوع.
ـ آقای احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) به وزیر نیرو در خصوص لزوم رهاسازی آب رودخانه زاینده‌رود در نیمه اول آبان‌ماه برای كشت پاییزه كشاورزان استان اصفهان.
ـ آقای نوذر شفیعی‌ (ممسنی و رستم) به وزیر آموزش و پرورش در خصوص توضیح علت رفتار تبعیض‌آمیز در پرداخت پاداش مناطق محروم فرهنگیان.
ـ آقای احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان، چرداول، مهران و ملكشاهی)  به وزرای نیرو و ورزش و جوانان در خصوص توضیح علت بی‌توجهی به مسأله آب شرب روستاها.
توضیح علت عدم حضور معاون پارلمانی وزیر در مجلس و عدم تعامل با نمایندگان.
ـ آقای احمد آریائی‌نژاد (ملایر) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اتخاذ تدابیر فوری جهت جلوگیری از تصادفات در جاده‌های شهرهای ملایر.
ـ سیدعلی طاهری (گرگان و آق‌قلا) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص دستور اكید بانكها برای تسریع در پرداخت تسهیلات خرید تضمینی محصولات كشاورزی.
ـ آقایان: عیسی امامی (گرگان و آق‌قلا) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص اینكه وضعیت دامداران اسفبار است و بیشتر دامداران در معرض خطر تعطیلی هستند. چرا به داد دامداران نمی‌رسید؟ چرا از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها به این مجموعه‌ كمك نمی‌شود؟
ـ آقای شمس‌اله شریعت‌نژاد (تنكابن و رامسر) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص عدم اجرای مصوبه مورخ ۴/۴/۹۳ هیئت محترم دولت از طرف بانك در خصوص خسارت‌دیدگان بخش خصوصی.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، آقای دكتر! چون نزدیك اذان ظهر هستیم بگذاریم برای جلسه آتی.
 
۱۳ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تقدیر از رزمایش بزرگ اقوام و عشایر ایران اسلامی
نایب‌رئیس ـ جناب آقای ضرغام صادقی! نامه‌ای رسیده، قرائت كنید.
دبیر (صادقی) ـ بیانیه‌ای است كه به امضای (۱۸۳) نفر از نمایندگان محترم از رزمایش بزرگ اقوام و عشایر ایران اسلامی تقدیر و تشكر كرده‌اند كه من قسمتی از این بیانیه را قرائت می‌كنم.
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«عشایر ذخایر انقلابند»
امام (رضوان الله تعالی علیه)
رزمایش بزرگ «الی بیت‌المقدس» با حضور سران اقوام آذری، كرد، عرب، قشقایی، بلوچ، سیستانی، تركمن، فارس، لر، مازنی و گیلك با میزبانی استان قهرمان كرمانشاه با شكوه فراوان تشكیل شد. این رزمایش با هدف نشان دادن اتحاد و اتفاق اقوام و آمادگی دفاعی آنان از میهن اسلامی‌مان تحت زعامت رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی صورت گرفت. این رزمایش قدرت عشایر ایران را به آمریكا، اسرائیل و ایادی آنان نشان داد و به وضوح اعلام كرد كه همه ملك ایران سرای من است و در صورت به خطر افتادن قطعه‌ای از سرزمین ایران اسلامی اقوام، مرزهای قومی را درنوردیده و بر پایه دفاع از میهن اسلامی در جای‌جای آن آماده فداكاری هستند. جا دارد كه این اقدام مقدس كه زمینه‌ساز مشاركت تمام اقوام جوامع اسلامی جهت شكل‌دهی ارتش بزرگ مردمی جهان اسلام است در سالهای آتی با استعداد بیشتر و با سطح سرزمینی فراتر تكرار شود.
ما امضاكنندگان ذیل قدردانی خود را از اجرای موفق رزمایش اقوام اعلام می‌نماییم. این بیانیه به امضای (۱۸۳) نفر از نمایندگان محترم رسیده است.
(امضاءكنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: منصور آرامی، احمد آریائی‌نژاد، محمدحسن آصفری، حبیب آقاجری، علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی، ابوالفضل ابوترابی، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، نبی‌اله احمدی، عثمان احمدی، علی‌محمد احمدی، قاسم احمدی‌لاشكی، اسفندیار اختیاری‌كسنویه‌یزد، غلامرضا اسدالهی، یونس اسدی، محمدعلی اسفنانی، محمد اسماعیل‌نیاء، محمد اسماعیلی، مصطفی افضلی‌فرد، عزیز اكبریان، عیسی امامی، حسین امیری‌خامكانی، محمدرضا امیری‌كهنوج، محمدسعید انصاری، علی ایرانپور، مهرداد بائوج‌لاهوتی، محمدرضا باهنر، یوناتن بت‌كلیا، مهرداد بذرپاش، علاءالدین بروجردی، محمدمهدی برومندی، سیدعلی‌محمد بزرگواری، روبرت بگلریان، سیدهاشم بنی‌هاشمی‌چهارم، شمس‌اله بهمئی، سیدمحمد بیاتیان، بهرام بیرانوند، مسعود پزشكیان، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی، محمدرضا تابش، غلامرضا تاج‌گردون، عبدالله تمیمی، موسی‌الرضا ثروتی، جمشید جعفرپور، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، كاظم جلالی، مجید جلیل‌سرقلعه، اسماعیل جلیلی، جواد جهانگیرزاده، محمدصالح جوكار، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، غلامعلی حدادعادل، شهباز حسن‌پور‌بیگلری، عبدالكریم حسین‌زاده، سیدشریف حسینی، سیدباقر حسینی، سیدهادی حسینی، سیدمرتضی حسینی، فتح‌اله حسینی، سیدبهلول حسینی، روح‌اله حسینیان، مؤید حسینی‌صدر، منصور حقیقت‌پور، محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی، امیر خجسته، حجت‌اله خدائی‌سوری، رسول خضری، سیداحمدرضا دستغیب، سیدحسین دهدشتی، محمد دهقانی‌نقندر، محمدحسن دوگانی‌آغچغلو، محمد رجائی‌باغ‌سیائی، عبدالكریم رجبی، مجتبی رحمان‌دوست، رجب رحمنی، محمد رزم، حمید رسائی، عبدالرحمن رستمیان، محمدابراهیم رضائی، محمدمهدی رهبری‌، رحیم زارع، دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی، غلام‌محمد زارعی، علی‌اصغر زارعی، محمدمهدی زاهدی، سیدسعید زمانیان‌دهكردی، سیدمحمد سادات‌ابراهیمی، احمد سالك‌كاشانی، عبدالله سامری، رمضانعلی سبحانی‌فر، جواد سعدون‌زاده، محمداسماعیل سعیدی، عطاالله سلطانی‌صبور، محمد سلیمانی، علیرضا سلیمی، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری، نوذر شفیعی، محمود شكری، حسینعلی شهریاری، احمد شوهانی، شمس‌اله شریعت‌نژاد، ضرغام صادقی، محسن صرامی‌فروشانی، عباس صلاحی، الیاس طاهری، سیدعلی طاهری، حسین طلا، فرج‌الله عارفی، ناصر عاشوری‌قلعه‌رودخانی، سیدمحمدباقر عبادی، ایرج عبدی، محمدقسیم عثمانی، حمیدرضا عزیزی‌فارسانی، محمد علی‌پور، كمال علی‌پورخنكداری، علی علیلو، حسین فتاحی، ارسلان فتحی‌پور، محمدحسین فرهنگی، نادر فریدونی، عبدالوحید فیاضی، محمد فیروزی، عباس قائید‌رحمت، جعفر قادری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، میرهادی قره‌سیدرومیانی، هادی قوامی، غلامرضا كاتب، حسن كامران‌دستجردی، جواد كریمی‌قدوسی، اسمعیل كوثری، مهدی كوچك‌زاده، مفید كیائی‌نژاد، محمدابراهیم محبی، علیرضا محجوب، محمدرضا محسنی‌ثانی، شاهین محمدصادقی، سیدعلیرضا مرندی، علی مروی، غلامرضا مصباحی‌مقدم، علی مطهری، عباس مقتدای‌خوراسگانی، احمدعلی مقیمی، الهیار ملكشاهی، علیرضا منادی‌سفیدان، عباسعلی منصوری‌آرانی، علیرضا منظری‌توكلی، نعمت‌اله منوچهری، سیدشكرخدا موسوی، میرقسمت موسوی‌اصل، سیدناصر موسوی‌لارگانی، سیدمهدی موسوی‌نژاد، سیدمسعود میركاظمی، هدایت‌الله میرمرادزهی، حمیدرضا مشهدی‌فراهانی، محمدمهدی مفتح، الیاس نادران، سیدمحمود نبویان، حسین نجابت، ابوذر ندیمی، بهروز نعمتی، صفر نعیمی‌رز، سیدحسین نقوی‌حسینی، بیژن نوباوه‌وطن، رحمت‌اله نوروزی، غلامرضا نوری‌قزلجه، سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی، عزت‌اله یوسفیان‌ملا و خانمها: نیره اخوان‌بیطرف، فاطمه رهبر، زهره طبیب‌زاده‌نوری، حلیمه عالی، شهلا میرگلوی‌بیات).
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر.
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ جلسه آینده ما یكشنبه (۶) مهرماه، ساعت (۸) صبح است. دستور هم، دستور هفتگی است كه خدمت عزیزان اعلام می‌شود. ختم جلسه اعلام می‌شود.
(جلسه ساعت ۱۱:۵۹ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۵ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن
۱۶۵
اقتصادی
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسات ۳۴، ۷۶،۱۷۴، ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۸، ۱۸۹، ۱۹۰، ۱۹۱، ۱۹۳، ۱۹۴ (ارجاع به كمیسیون) ، ۲۴۰، ۲۴۱ و ۲۴۲ در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
ب ـ فهرست طرح‌ مسترد شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
اعلام وصول
توضیحات
طرح اصلاح موادی از وظایف دیوان محاسبات كشور
۵۰۸
برنامه و بودجه و محاسبات
جلسه ۲۴۲
در اجرای ماده (۱۳۳) آیین‌نامه داخلی
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست وچهل وسوم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها    ۵۰۵
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۴۸
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۹
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۴
ـ
۳
۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۵
۱۴
۶۷
۲۸۶
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۲
ـ
۱۳
۱۵
بایگانی شده
۷۳
۴
۷
۸۴
جمع كل
۳۴۸
۱۸
۱۳۹
۵۰۵
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۸۶
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۲۱
۲
۷
تحت بررسی
۱۲۲
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۲
۲
جمع كل
۱۸۶
۴
۱۸
 
۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون دوم صفحه (۱۹) درج گردیده است.
۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون اول صفحه (۲۴) درج گردیده است.
۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون دوم صفحه (۲۴) درج شده است.


نام
پست الکترونيک
پيام شما