آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۳۶۴
بازديد روز قبل: ۴۹۹
بازديد هفته: ۳۰۳۹
بازديد ماه: ۳۷۵۰
بازديد کل: ۶۲۷۸۹۱۹
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۱۶۸ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۴۱) - دوره نهم ۳۰/۰۶/۱۳۹۳


 
 
جلسه  دویست  و  چهل و یكم (۲۴۱)
 
۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۲۵ ذی‌القعده ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید
۴ ـ ادامه رسیدگی به لایحه‌ اصلاح قانون مالیات‌های‌ مستقیم‌ و اصلاحات بعدی‌ آن (ثبت ۱۶۵)
۵ ـ تصویب كلیات طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی (ثبت ۳۷۷)
۶ ـ انتخاب آقای محمد اسماعیل‌نیا به عنوان ناظر در شورای عالی آب
۷ ـ انتخاب آقایان: قاسم احمدی‌لاشکی و رضا صابری به عنوان ناظر در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری
۸ ـ ناطقین جلسه آقایان: نادر قاضی‌پور، علی‌محمد احمدی، صیدعیسی دارائی، علیرضا سلیمی و علیرضا زاکانی
۹ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۰ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی كشور
۱۱ ـ اعلام وصول یك فقره لایحه
۱۲ ـ اعلام وصول (۴) فقره سؤال
۱۳ ـ تسلیت نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین محسن دعاگو امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان شمیرانات
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۵ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                              ب ـ فهرست لایحه اعلام وصول شده 
   ج ـ  فهرست سؤالات اعلام وصول شده
 
۱  ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۲۲۲ نفر از نمایندگان رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و چهل و یكم روز یكشنبه سی‌ام شهریور‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست و پنجم ذی‌القعده ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن.
۲ ـ. انتخاب یك نفر از كمیسیون‌ كشاورزی، آب و منابع طبیعی با انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای عالی آب (موضوع ماده (۱۰) قانون تشكیل وزارت جهاد كشاورزی مصوب ۶/۱۰/۱۳۷۹ با الحاقات و اصلاحات بعدی).
۳ ـ انتخاب دو نفر از اعضای كمیسیون‌‌ آموزش، تحقیقات و فناوری به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری. (موضوع ماده ۳ قانون اهداف، وظایف و تشكیلات وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری مصوب ۱۸/۵/۱۳۸۳).
۴ ـ گزارش كمیسیون‌ تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی.
۵ ـ گزارش كمیسیون‌ قضائی و حقوقی در مورد لایحه نحوه اجرای محكومیت‌های مالی (اعاده شده از شورای نگهبان).
۶ ـ. گزارش كمیسیون‌ قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشكیل سازمان بازرسی كل كشور (اعاده شده از شورای نگهبان).
۷ ـ گزارش كمیسیون‌ اصل نودم قانون اساسی در مورد چگونگی اجرای مرحله اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مصوب ۲۳/۱۰/۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی (از تاریخ ۲۸/۹/۸۹ تا ۲۹/۱۲/۹۲).
۸ ـ گزارش كمیسیون‌ كشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح یك‌فوریتی نجات و احیای دریاچه‌ها و تالاب‌های كشور.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌ رئیس ـ آیاتی از كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۳۹ ـ ۳۶ از سوره مبارکه «روم» توسط قاری محترم آقای حمیدرضا احمدی‌وفا تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
وَ إِذا أَذَقْنَا النَّاسَ رَحْمَةً فَرِحُوا بِها وَ إِنْ تُصِبْهُمْ سَیِّئَةٌ بِما قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ إِذا هُمْ یَقْنَطُونَ * أَ وَ لَمْ یَرَوْا أَنَّ اللَّهَ یَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ یَشاءُ وَ یَقْدِرُ إِنَّ فِی ذلِكَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ * فَآتِ ذَا الْقُرْبى‏ حَقَّهُ وَ الْمِسْكِینَ وَ ابْنَ السَّبِیلِ ذلِكَ خَیْرٌ لِلَّذِینَ یُرِیدُونَ وَجْهَ اللَّهِ وَ أُولئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ * وَ ما آتَیْتُمْ مِنْ رِباً لِیَرْبُوَا فِی أَمْوالِ النَّاسِ فَلا یَرْبُوا عِنْدَ اللَّهِ وَ ما آتَیْتُمْ مِنْ زَكاةٍ تُرِیدُونَ وَجْهَ اللَّهِ فَأُولئِكَ هُمُ الْمُضْعِفُونَ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
 ‌رئیس ـ از جناب آقای احمدی‌وفا قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«هنگامی كه به مردم رحمتی چشانیم بدان شادمان شوند، اما اگر به سزای آنچه خود پیشتر كرده‌اند رنجی بدیشان رسد در دم نومید گردند، مگر ندیده‌اند كه خداوند روزی را برای هر كه خواهد فراخ می‌سازد یا تنگ می‌گیرد؟ به راستی كه در این برای اهل ایمان نشانه‌ها است. ای پیامبر! حق خویشاوند و فقیر و در راه‌ مانده را ادا كن، این برای آنان كه خواهان خشنودی خدایند بهتر است و آنان رستگارانند. آنچه به ربا دهید تا بهره شما در بین اموال مردم افزایش یابد هیچ افزایشی نزد خدا نیابد و اما آنچه به قصد خشنودی خدا به زكات دهید افزایش یابد و اینانند كه بهره خود را دوچندان می‌سازند». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ.
صلوات (حضار صلوات فرستادند).
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ تأخیركنندگان جلسه امروز عبارتند از آقایان: غلامرضا اسداللهی، غلامرضا تاج‌گردون، احمد جباری، عبدالكریم حسین‌زاده، احمد سجادی، هادی شوشتری، سیدعلی طاهری و مهدی عیسی‌زاده.
 
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
در آغاز هفته دفاع مقدس قرار داریم كه یادآور سلحشوری و رشادت و شجاعت رزمندگان اسلام و ملت سربلند ایران است، یاد شهدای عظیم‌الشأن دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و بر ارواح مطهر آنان درود می‌فرستیم.
آغاز هفته دفاع مقدس مصادف است با آغاز سال تحصیلی در كشور ما و به تعبیری سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها با مدرسه دفاع مقدس و كلاس عشق به میهن شروع می‌شود و امیدواریم اساتید محترم و معلمان گرانقدر و دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز، عشق به تعلیم و تربیت را با تعشق مجاهدت در راه اسلام درآمیزند كه كلید سرافراز زیستن در این صراط مستقیم است و از رهبر معظم انقلاب كه سیاست‌های كلی علم و فناوری را ابلاغ فرمودند تشكر می‌كنیم و قطعاً‌ این سیاست‌ها در قانونگذاری و برنامه‌ریزی این بخش مبنا قرار خواهد گرفت.
جنگی كه رژیم بعثی عراق با حمایت آمریكا به جمهوری اسلامی ایران تحمیل نمود از مهمترین جنگ‌های معاصر در خاورمیانه بود كه در یك بستر بین‌المللی شكل گرفت به طوری كه پشتیبانی قدرت‌های بزرگ و اكثر كشورهای عربی در طول جنگ، همراه رژیم صدام بود و یكی از كم‌سابقه‌ترین رویدادها در عصر جهان دوقطبی در این جنگ بروز نمود و آن جبهه واحد دوقطب همسو با رژیم بعثی بود كه با فراز و نشیب‌هایی در طول جنگ هشت‌ساله وجود داشت و اكثر كشورهای عربی نیز رژیم عراق را با كمك‌های وسیع مالی مورد حمایت قرار دادند. بعدازظهر دوشنبه (۳۱) شهریور سال ۱۳۵۹ ارتش رژیم صدام حمله سراسری خود را به خاك ایران آغاز نمود و در دو ماه نخست جنگ بیش از (۱۵) هزار كیلومتر مربع از خاك ایران را اشغال كرد، این مقطع، آزمون بزرگی برای ملت ایران بود، بزرگ‌اندیشی و عزت نفس و غیرت ملی ملت‌ها در شرایط سخت قابل ارزیابی است.
جوانان ایرانی و مردم و نیروهای مسلح ایران با مقاومتی بی‌نظیر بر شرایط سخت تفوق یافتند و دشمن را ناكام گذاردند، با اینكه عراق حمله تهاجمی و غافلگیرانه خود را در همه ابعاد گسترش داد یعنی علاوه بر نبردهای گسترده زمینی و بمباران‌های هوایی از موشك‌های زمین به زمین برای حمله به مردم غیرنظامی و نیز سلاح‌های شیمیایی استفاده كرد اما ملت ایران با نیروی ایمان و رهبری حكیمانه امام (قدس‌سره) و ابداع شیوه‌های نوین جنگ با اجرای حدود (۱۰۰) عملیات بزرگ، متوسط و كوچك، تمام قوا و نیروهای ارتش متجاوز بعثی را از خاك ایران بیرون راند.
این جنگ خونین صدها هزار نفر از مردم ایران را شهید و مصدوم نمود و هزاران خانه و كاشانه را ویران كرد، صدها میلیارد دلار خسارت به كشور وارد آورد و یك دهه تحولات سیاسی خاورمیانه را تحت تأثیر قرار داد، اما همت بلند ملت ایران در حماسه دفاع مقدس استقلال و عزتمند زیستن را در كشور تثبیت نمود. در (۲۰۰) سال گذشته این جنگ تحمیلی تنها جنگی بود كه ایران توانست تمام سرزمین‌های خود را تنها با تكیه بر ملت و قوای مسلح خود و در شرایط تحریم تسلیحاتی از دشمن باز پس گیرد و حیثیت اسلامی و ملی خود را حفظ كند.
یكی از نكات مهم در تاریخ دفاع مقدس، نقش آمریكا در معركه جنگ تحمیلی است، آمریكا كه در دوره شاه از ایران به عنوان پایگاه اصلی كنترل منطقه بهره می‌گرفت به طوری كه ایران را مركز اصلی پشتیبانی نیروهای آمریكایی مستقر بین T.T.T یعنی توكیو، تهران و تل‌آویو قرار داده بود، با حضور بیش از (۴۰) هزار مستشار آمریكایی عملاً مغز و قدرت فكری ارتش ایران را در اختیار داشت و تنها هیكل و اندام آن در اختیار رژیم شاهنشاهی بود.
با هنگامه پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه ۱۳۵۷ آمریكا فروش (۱۶) فروند هواپیماهای (RF۴E)، (۷) فروند هواپیماهای آواكس، (۱۶۰) فروند هواپیمای (۱۶) F، (۱۷۰) موشك فونیكس، (۱۷۴) موشك تورپیدو، (۶۰) موشك ضدسطحی هارپون، (۶۶) موشك هارپون هوا به سطح و (۸۳) موشك هارپون از نوع (RGM) را به ایران لغو كرد. برخی كشورهای هم‌پیمان آمریكا نیز نظیر این اقدامات را انجام دادند، مثلاً آلمان قرارداد ساخت زیردریایی با ایران را لغو كرد، دولت انگلیس اجازه انتقال تانك‌های چیفتن خریداری شده از این كشور را به ایران نداد،‌ ایتالیا از واگذاری بالگردهای بزرگ و نیروبر شینوك امتناع كرد، این در حالی بود كه پول اكثر این معاملات را دریافت كرده بودند و فقط آمریكا (۱۲) میلیارد دلار از این بابت به ایران بدهكار است كه هنوز نپرداخته است.
نوع دیگر اقدامات آمریكا كمك به جریان‌های تروریستی بود كه بعد از گرفتن لانه جاسوسی، اسناد آن منتشر شد، در اكثر غائله‌های تجزیه‌طلبی یا تروریستی ابتدای انقلاب، رد پای آمریكا و عراق را مشاهده می‌كنیم، حتی در طراحی كودتای نقاب، موسوم به نوژه در (۱۹) تیرماه سال ۵۹، یعنی تنها دو ماه قبل از شروع رسمی جنگ، آمریكا و عراق نقش جدی داشتند.
نوع دیگر از اقدامات آمریكا كه نشانه دشمنی آشكار بود، در (۱۹) فروردین سال ۵۹ رخ داد كه رابطه سیاسی خود را با ایران قطع نمود و تحریم‌ها علیه ایران را تشدید كرد، آمریكا اموال ایران را بلوكه نمود، حساب‌های بانكی ایران را بست و ارتباط مستقیم بانكی با ایران را ممنوع كرد و از این تاریخ تحریم اقتصادی ایران به ویژه در حوزه مالی و روابط بانكی آغاز شد. البته امام پاسخ درخوری به این اقدام كارتر داد، امام در پیامی فرمود: «اگر كارتر در عمر خود یك كار كرده باشد كه بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است، رابطه بین یك ملت به پا خاسته برای رهایی از چنگال چپاولگران بین‌المللی با یك چپاولگر عالمخوار، همیشه به ضرر ملت مظلوم و به نفع چپاولگر است، ما این قطع رابطه را به فال نیك می‌گیریم، چون این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید آمریكا از ایران است».
از اقدامات دیگر آمریكا اعزام معاون وزیر خارجه خود به نزد صدام و تحریك او به جنگ علیه ایران بود كه در این ملاقات كه قبل از جنگ انجام گرفت، به استناد گزارش مسؤول اطلاعات ارتش عراق، آمریكا به صدام قول داد همكاری‌های مختلف من‌جمله در زمینه اطلاعات به نیروهای مسلح عراق بنماید و این كار از طرق گوناگون من‌جمله از طریق هواپیماهای آواكس انجام پذیرفت و در طول هشت سال جنگ ادامه داشت.
علاوه بر همه اینها، با اشاره آمریكا سلاح‌های مختلف توسط كشورهای غربی در اختیار صدام قرار گرفت به طوری كه فرانسوی‌ها به طور استثنایی هواپیماهای سوپراستاندارد را به عراق اجاره دادند، هواپیماهای میراژ در اختیار عراق قرار دادند، برخی شركت‌های آلمانی سلاح‌های شیمیایی در اختیار عراق قرار دادند به طوری كه در جریان جنگ، هواپیماهای عراقی (۴۰۰) هزار پرواز جنگی علیه ایران داشتند و عراق (۵۳۰) موشك به سمت شهرهای ایران شلیك نمود. اطلاعات نظامی را برای جنگ نفتكش‌ها در اختیار رژیم صدام قرار دادند به طوری كه در دو سال اول جنگ نفتكش‌ها در دو روز یك كشتی مورد هدف قرار می‌گرفت و در یك سال و نیم آخر جنگ به طور متوسط هر روز یك نفتكش مورد اصابت واقع می‌شد.
در دفاع مقدس (۱۷۲) هزار نفر از فرزندان این ملت به شهادت رسیدند و (۱۷) هزار نفر در اقدامات تروریستی شهید شدند، (۲۳) هزار نفر در اقدامات تجزیه‌طلبانه و غائله‌های ابتدای انقلاب به شهادت رسیدند كه (۱۰) هزار نفر از شهدای جنگ مربوط به استفاده عراق از سلاح‌های شیمیایی بوده است، مجموعاً در جنگ تحمیلی (۷۹۶) هزار نفر از ملت ایران شهید یا جانباز یا اسیر شده‌اند و حدود (۱) میلیون نفر از رزمندگان اسلام مجروح شدند كه (۱۳۰) هزار نفر آنان ناشی از سلاح‌های شیمیایی بوده است و بر اساس بررسی كارشناسان جمع خسارات وارده به ایران در جنگ تحمیلی معادل (۱۰۰۰) میلیارد دلار برآورد شده است.
ملت ایران هزینه سنگینی برای استقلال و عزت خود داده است، آیا آمریكا امروز هم نباید این واقعیت را بفهمد؟ آیا این توقع زیادی است كه در مقابل عظمت ملتی كه در راه انقلاب خود حدود (۲۰۰) هزار شهید داده است آمریكا بعد از حدود سه دهه، حداقل بفهمد كه به چه جنایتی علیه ملت ایران دست زده است؟ ما به پاكی خون شهدای خود ایمان داریم، ما به وعده الهی اطمینان داریم و همان‌طور كه رژیم صدام با ذلت از بین رفت اعتبار آمریكا در منطقه زائل خواهد شد. امر مضحك این است كه با این كارنامه سیاه، آمریكا امروز در راه مبارزه با تروریسم غش كرده است، اصولاً ساختار قدرت‌طلبی آمریكا با پدیده تروریسم گره خورده است، چه در افغانستان و پاكستان، چه در عراق و سوریه، به همین جهت به خوبی رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه‌الله) (حضار صلوات فرستادند)، پس از رفع نقاهت در بیمارستان فرمودند: «در بیمارستان تفریحی داشتیم و آن عبارت بود از مبارزه با تروریسم توسط آمریكا» و فرمودند: «ما اعتمادی به این گفته‌ها نداریم و مشاركت در چنین امری نخواهیم داشت كه موضعی بسیار دقیق و حكیمانه بود».
شیطنت‌آمیزتر، برخی اظهارات مسؤولین آمریكا در مسأله هسته‌ای ایران است، اینكه در آستانه مذاكرات هسته‌ای با حرف‌های نسنجیده و كودكانه قصد انحراف در بحث هسته‌ای را دارند روحیه دیگر همان خوی استكباری آمریكا است كه وقتی در مبارزه با ایران عاجز شدند و در مذاكرات هم نتوانستند تحمیلی ایجاد نمایند و ضمناً به قدرت انتظام‌بخش و امنیت‌ساز ایران در منطقه وقوف یافتند كه در اصلاح گفتار وزیر خارجه آمریكا در شورای امنیت تا حدی دیده شد، به باید و نباید‌های غیرمنطقی در حد و اندازه فعالیت‌های هسته‌ای ایران روی آوردند و خط و نشان كشیدند. اگر این اقدامات را به عنوان مانور روانی انجام می‌دهند باید این امر را فهم كرده باشند كه ایران در مذاكرات هسته‌ای پایبند منطق است و علاقه‌ای به كرشمه‌های بی‌خاصیت سیاسی آمریكا ندارد كه اتلاف وقت است و اگر واقعاً معتقد به این خط و نشان‌ها هستند، چرا دنبال مذاكره می‌گردند؟ این چه مذاكره‌ای است كه نتیجه آن از قبل با خط و نشان مشخص می‌شود؟ و این تصور اشتباهی است. اگر فكر می‌كنند با اینگونه شلوغ‌كاری در مذاكرات، ایران طناب محدودیت اتمی را به دست خود به گردن می‌نهد، مذاكرات هسته‌ای صرفاً بر پایه مقررات بین‌المللی كه برای همه كشورها یكسان است مفهوم دارد نه با گردنكشی و گران‌فروشی. جالب این است كه در حالی كه خود اذعان می‌كنند كه به نفوذ و قدرت ایران در منطقه برای ایجاد ثبات و امنیت نیاز دارند. سخنان سبك در باید و نباید در نتیجه مذاكرات بر زبان می‌رانند. این هم یك نوع كلاهبرداری مدرن است، البته ایرانیان صبورند و صحنه را می‌پایند و همت خود را مصروف بهبود اقتصاد درونی كشور می‌كنند كه امروز پیشبرد اهداف انقلاب در گرو مجاهدت در پیشرفت و آبادانی و رفع فقر در كشور است و ان‌شاء‌الله ملت ایران در این مقطع از مبارزات خود موفق خواهد شد. والسلام علیكم و رحمه الله
 
۴ ـ ادامه رسیدگی به لایحه‌ اصلاح قانون مالیات‌های‌ مستقیم‌ و اصلاحات بعدی‌ آن (ثبت ۱۶۵)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول، ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه‌ یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیات‌های‌ مستقیم‌ و اصلاحات بعدی‌ آن است كه در جلسه علنی قبلی بند (۱۴) بررسی شد، در بررسی بند (۱۷) گزارش كمیسیون اگر پیشنهاد حذفی را مطرح می‌كنند، آقای شكری بفرمایند.
محمود شكری (طوالش، رضوانشهر و ماسال) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هم تبریك عرض می‌كنم هفته دفاع مقدس را خدمت سروران و همكاران خوبم و ملت عزیز. من یك خواهش از عزیزان می‌كنم یك دقیقه به عرایض بنده گوش كنند، خیلی این عایدی سرمایه مهم است. خواهش می‌كنم، تكرار می‌كنم كه خواهش می‌كنم توجه بفرمایید برای اینكه تصویب و عدم تصویبش خیلی برای جامعه اثرگذار است كه لازم است همه‌ ما در مورد این بند از لایحه مالیاتی احساس مسؤولیت كنیم.
عزیزان! اینكه می‌گویند از معامله دوم به بعد املاك، مالیات بگیریم حرف درست. می‌گویند آقا هر كس یك خانه فروخت كاری نداریم؛ اما دوم، سوم، چهارم را كه فروخت از او مالیات بگیریم. درست می‌گویند می‌شود این كار را انجام داد به شرطی كه سودی در آن داشته باشد اولاً.
دوم اینكه ما اطلاعات بانك اطلاعاتی كاملی از املاك و صاحبان املاك داشته باشیم. زمانی كه من خواستم بفروشم. سازمان امور مالیاتی الان چطوری رصد كند كه من اولی را فروختم دومی را می‌خواهم بفروشم از من مالیات بگیرد. می‌خواهم بفروشم جلوی من را بگیرد. خواهش می‌كنم توجه بفرمایید چه سیستمی به سازمان امور مالیاتی می‌خواهد كمك كند كه دومی، سومی و چهارمی را می‌خواهم بفروشم آقایان بدانند. از كجا می‌خواهند بدانند. دانستن‌شان این است كه ما اخیراً قانون حدنگار را تصویب كردیم. آقای دكتر لاریجانی، همكاران محترم! ما تازه به سازمان ثبت اسناد اجازه دادیم تو پنج سال برو بانك اطلاعاتی املاك كشور را تهیه كن. این بانك اطلاعاتی اگر نباشد سازمان امور مالیاتی با چه سندی، با چه اسنادی، با چه بانكی، با چه اطلاعاتی بخواهد بداند كه شكری یك خانه فروخته یا ده تا فروخته، یا پنج تا فروخته، یا سه تا فروخته، یك.
دو، شرط اجرای این باز هم طرح جامع اطلاعات مالیاتی است كه سازمان هنوز تمام نشده حداقل دو سال زمان می‌‌برد كه آن اجرایی بشود. بنابراین زیرساخت این قانون یك؛ حدنگار بانك اطلاعات املاك در كشور. دو؛ اطلاعاتی كه در تب جامعه اطلاعات مالیاتی برای یك سازمان امكانپذیر است. الان آقای دكتر! این حوزه از آن حوزه خبر ندارد. همین در تهران بیش از شش، هفت اداره كل مالیاتی وجود دارد. هیچ‌ كدام‌شان از آن یكی خبر ندارد كه ملكی كه آنجا منتقل می‌شود این یكی خبر دارد كه آقا چه كسی آنجا انتقال داده. دومی را چطوری می‌خواهند پیدا كنند. این یك.
دو، مشكلاتی كه در همین ماده قانونی كه آقایان نوشتند فراوان است. آقای دكتر! ما آمدیم یك جا گفتیم كه شما بیایید براساس ارزش مالیاتی سند را قیمت بگذارید. یك جا گفتیم كه آنهایی كه مشاورین املاك است شما براساس قیمت روز سند را بنویسید. یعنی داریم به قول‌نامه‌ها رسمیت می‌دهیم، سند رسمی كشور را كاهش می‌دهیم. یك بی‌نظمی در كشور. یك بی‌نظمی تنظیم اسناد رسمی در كشور. مالكیت را داریم زیر سؤال می‌بریم به خاطر اینكه چند درصد می‌خواهیم مالیات از آن گیر ما بیاید. تازه سومین تحلیل طراحان این است می‌گوید وقتی كه یك خانه‌ای را (۱۰۰۰) تومان خریدم، می‌خواهم بفروشم می‌شود (۲۰۰۰)‌ تومان این (۱۰۰۰) تومان سود است. این (۱۰۰۰) تومان سود نیست آقای دكتر، همكاران عزیز! نرخ تورم است. من اگر بخواهم بفروشم (۱۰۰۰) تومان یا (۲۰۰۰) تومان باید زمین یا ملكی كه بخرم بروند (۲۰۰۰)‌ تومان بخرم. نمی‌توانم دوباره (۱۰۰۰) تومان بخرم. این مابه‌التفاوت درآمد نیست. این سرمایه من است كه الان همین سرمایه را اگر بفروشم به یك سرمایه دیگر تبدیل كنم هیچی برای من نمی‌ماند. آنجا درآمدی نمی‌ماند، سودی برای من نمی‌ماند. خواهش می‌كنم به این نكته هم توجه بفرمایید كه چه مشكلاتی را برای ما ایجاد كرده. ما آمدیم باز هم همینجا همكاران عزیز توجه بفرمایند! ما گفتیم اسناد وكالتی هم مشمول مالیات است. آقای دكتر! اینجا جالب است. ما گفتیم اسناد وكالتی هم مشمول این مالیات است. الان در حال حاضر اسناد وكالتی كه تنظیم می‌شود من به یك نفر وكالت می‌دهم كه برود جواب نامه‌های ادارات را بگیرد. تا (۱۰۰) ملك هم انتقال بدهد. به او گفتیم تو الان باید مالیاتش را بدهی. یك بار در زمان تنظیم سند وكالت كه الان به مالیاتی‌ها، به حوزه‌های مالیاتی مراجعه نمی‌كنند. آقای دكتر! ما داریم چه راهی بر سر راه مردم می‌گذاریم. چه كاری داریم می‌كنیم. چه قدر داریم كار را سخت‌تر می‌كنیم. این اسناد وكالتی الان مشمول ماده (۵۹) نقل و انتقال نیست. اگر این كار بشود مشمول مالیات عایدی سرمایه بشود باید مالیات نقل و انتقال هم بدهند. باید از حوزه‌های مالیاتی استعلام بشود. در این رفت و آمدها چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ این هم یك بحث دیگر.
 آقای دكتر! ما گفتیم كه مشاورین املاك نیز براساس ارزش معاملاتی بیایند حق مشاوره‌شان را دریافت كنند. مشاورین املاك كه استعلام نمی‌كنند كه موقعی كه قولنامه می‌خواهند بنویسند از سازمان امور مالیاتی، حوزه‌های مالیاتی استعلام نمی‌كنند قیمت ارزش معاملاتی این ملك چند است. چطوری می‌خواهند محاسبه كنند؟ چه مفاسدی را ما داریم مصوب می‌كنیم، داریم به جامعه تحمیل می‌كنیم كه فردا چه كسی می‌خواهد كنترل كند؟ چه كسی می‌خواهد اینها را نظارت كند؟ چه كسی می‌خواهد اینها را دقت كند كه آقا اشتباه نشود. خلاف نگیرند. بیشتر از مردم حق تحریر نگیرند، حق ثبت نگیرند، آخر چه كسی اینها را محاسبه كند؟ كدام سیستم می‌خواهد این را كنترل كند؟ آقای دكتر! این باعث می‌شود كه دیگر كسی وكالتنامه رسمی در دفاتر اسناد رسمی كه لازمه جامعه است در هر شرایطی ما نیاز داریم این وكالتنامه‌ها باید از بین برود، حق مشاوره از بین برود.‌ (رئیس ـ خیلی متشكرم) خیلی ایرادهای زیادی دارد. اگر عزیزان، طراحان می‌خواهند این كار را انجام دهند اجازه بدهند بانك اطلاعاتی یا حدنگار مصوب شود، قانونش تمام بشود، سازمان امور مالیاتی بتواند (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای شكری! وقت حضرت‌عالی تمام است) طرح جامع اطلاعات مالیاتی‌اش را تمام كند، اجرایی كند آن موقع من هم در خدمت شما هستم كمك كنیم اتفاق بیفتد.
رئیس ـ متشكریم، مخالف بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای پورابراهیمی هستند، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین
 عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همكاران محترم و مردم عزیز و بزرگوار ایران اسلامی هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و تجلیل می‌كنیم از شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و همه آزادگان، جانبازان، سرافرازانی كه در دوران دفاع مقدس عزت و افتخار برای ایران اسلامی كسب كردند.
جناب آقای شكری! مطالب و مباحث شما در دو بخش مطرح شد. آقای دكتر لاریجانی! من خواهش می‌كنم حضرت‌عالی هم عنایت كنید، صحبت‌ها و مطالبی كه مطرح شد همكاران با دقت و عنایت بیشتری مدنظر قرار بدهند.
اولین نكته درخصوص زیرساخت‌های لازم برای اجرای این بحث بود كه به نظرم می‌رسد در این خصوص با تصویب قانون سازمان امور مالیاتی موظف می‌شود این زیرساخت‌ها را در حوزه اجرایی فراهم بیاورد. اگر شما موافقید با زیرساخت‌ها این قانون اجرا بشود پس شما مخالف كلیت مالیات بر تفاوت قیمت نیستید پس اجازه بدهید این قانون تصویب شود بعد سازمان امور مالیاتی كشور، مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی براساس یك برنامه زمانبندی موظف باشد نسبت به اجرای زیرساخت‌ها برای اجرای قانون مشاركت كند.
نكته دوم، درخصوص اشكالات محتوا و مجموعه اطلاعاتی است كه اصلاح جزء درخصوص آن مطرح می‌شود. بنده هم درخصوص آن موضوع مشاورین املاك با شما موافقم، اما این اصلاح جزء است نه اصلاح كل. شما الان پیشنهاد حذف می‌دهید. آقای شكری بزرگوار، همكار محترم! ببینید امروز در دنیا مالیات بر تفاوت قیمت یا همان Capital gain، عایدی سرمایه یكی از پایه‌های مهم مالیاتی در اقتصاد كشورها محسوب می‌شود. این مالیات امروز بین (۴۰) تا (۶۰) درصد از درآمدهای مالیاتی كشورها را تشكیل می‌دهد. ما سال‌ها در این حوزه كار نكردیم به دلیل همان زیرساخت‌هایی كه شما به آن اشاره می‌كنید عملیات اجرایی را پیگیری نكردید. الان بخش عظیمی از منابع نقدینگی كشور به واسطه عدم مدیریت و تنظیم شرایط اقتصادی كشور به سمت بازار مسكن و مستغلات رفته و هیچ نظارتی در این بخش نیست. ما در این خصوص آمدیم این را اعلام كردیم كه برای اولین بار در كشور پایه مالیاتی جدیدی در اقتصاد كشور تعریف بشود. ساعت‌ها در كمیسیون اقتصادی كه خود حضرت‌عالی تشریف داشتید نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند، اتاق بازرگانی، بخش خصوصی، تمام این موارد مدت‌ها بحث شده اینها به تصویب رسیده و همه نظر موافق داشتند به اینكه جمع نظر عزیزان و بزرگواران در كمیسیون اقتصادی بر این بود. اگر ما درخصوص تقاضای سوداگرانه علاقه‌مند هستیم كه این را مدیریت كنیم، عزیزان نماینده‌ باید موافقت كنند. چراكه آزادی بخشی از منابع نقدینگی در اقتصاد كشور از بازار سفته‌بازی و سوداگرانه در بخش مسكن به بخش واقعی اقتصاد سمت و سو پیدا می‌كند و این به اقتصاد كشور كمك می‌كند.
 امروز یكی از اقدامات مهم مجلس اصلاح همین قانون مالیات‌هاست به نظر من آنچه را كه ما در كشور نیاز داریم این است كه بتوانیم براساس سیاست‌های تنظیمی در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌ قانونگذاری، فضای اقتصاد كشور را به سمت و سوی واقعی سوق بدهیم. چرا این موضوع باعث شد كه در كمیسیون اقتصادی ما موضوع مالیات را مطرح كنیم و موضوع مالیات عایدی بر سرمایه را در دستور كار قرار بدهیم؟ یكی از دلایل مهم آن این بود كه بخش زیادی از نقدینگی كشور به سمت بازار سوداگرانه در بخش مسكن و مستغلات رفته. اگر ما بخواهیم این را مدیریت كنیم، لازمه‌اش این است كه ابزارهای لازم در بخش قانونگذاری داشته باشیم. ما درخصوص موضوعاتی كه شما اشاره كردید، فرمودید نرخ تورم كه عایدی محسوب نمی‌شود.
جناب آقای شكری! شما سطر دوم ماده (۸۰) را عنایت كنید. آقای دكتر لاریجانی! در اینجا دقیقاً این را آوردیم. گفتیم «اشخاصی كه از هر نوع نقل و انتقال قطعی ملك و نقل و انتقال حق واگذاری محل حاصل می‌شود درآمدهای ناشی از این پس از اعمال تعدیلات تورمی وقتی ما اینجا تعدیلات تورمی» را می‌آوریم موضوع بحث تورمی كه الان شما اشكال وارد كردید در این سطر دوم ماده (۱۸۰) عملاً اعمال شده. ما اینجا اعمال كردیم، آوردیم. اشكالات شما به سند وكالتی هم قابل قبول است ما می‌توانیم در آنجا اصلاحاتی را انجام بدهیم. تا زمانی كه انتقالات قطعی نشده، حتماً در این خصوص می‌توانیم موضوع بحث را در اصلاحاتی كه مطرح می‌شود در متن بیاوریم. شما اجازه بدهید این متن نهایی بشود، همكاران اجازه بدهند این متن نهایی بشود، مدت‌ها روی آن كار شده و درخصوص اصلاحات جزء هم هر جا لازم بود ما این را اعمال می‌كنیم.
پس همكاران محترم عنایت كنید! اگر موضوع بحث زیرساخت‌ اطلاعاتی در اقتصاد كشور برای اجرای این موضوع مهم و پایه مالیاتی مؤثر در اقتصاد كشور مطرح می‌شود ما با تصویب این قانون سازمان امور مالیاتی را موظف می‌كنیم به اینكه زیرساخت‌های لازم را برای اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه در كشور فراهم كند. تصویب این قانون سازمان و وزارت اقتصاد را موظف به اجرای این می‌كند. این نكته اول.
نكته دوم؛ موضوع بحث تعدیلات تورمی است. ما در كمیسیون بحث كردیم به همین هم اشاره شد امروز در متن پیشنهادی كمیسیون اقتصادی در سطر دوم تعدیلات تورمی آمده است. بنابراین دغدغه عزیزانی كه مطرح كردند و برادر بزرگوارمان كه طرح موضوع كردند، برطرف شده.
نكته سوم؛ درخصوص اصلاحاتی است كه ما در مواردی مثل بحث بنگاه‌های فروش املاك داریم حتماً این مورد را در اصلاح جزء مدنظر قرار می‌دهیم حتماً ما می‌توانیم به این نكات بپردازیم؛ ولی درخواست بنده این است كه ما برای اولین بار اجازه بدهیم در اقتصاد كشور این شفافیت اتفاق بیفتد. اطلاعات مربوط به خرید و فروش املاك و مستغلات كشور در اقتصاد كشور شفاف بشود. ما بدانیم كه حجم عظیمی از اقتصاد كشور در حوزه مسائل اقتصادی در این بخش وجود دارد. حتماً نیازمند این هستیم كه اثرات حوزه فعالیت‌های بخش اقتصادی مسكن را مدنظر قرار بدهیم و امروز یكی از اقدامات بسیار مهم و قابل تقدیر مجلس شورای اسلامی رفتن به سمت حوزه‌های تصمیم‌گیری است كه سیاست‌های نظارتی‌اش را در بخش اقتصادی اجرا كند. لذا با پیشنهاد برادر بزرگوارمان بنده مخالفت می‌كنم اجازه بدهید كلیات این بند رأی بیاورد در موارد جزئی هم اصلاحات را مدنظر قرار خواهیم داد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، موافق جناب آقای سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید آقای نائینی.
سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی (نائین، خور و بیابانك) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من از همه دوستان استدعا می‌كنم توجه فرمایید این ماده‌ای كه الان تصویب شده؛ یعنی اینكه ما از تورمی كه در كشور وجود دارد و مردم خودمان كشور را با (۳۰)،‌ (۴۰) درصد تورم اداره می‌كنیم. از این تورم هم بیاییم مالیات بگیریم. یعنی دوبار به مردم خودمان ظلم كنیم. اگر كسی می‌رود خانه می‌خرد یا آپارتمان می‌خرد برای فرار از تورم كشور است. حالا ما بگوییم كه آقا شما باید اگر كه (۴) ریال قیمت خانه اضافه شد، بیایید (۳۰) در (۲۸) درصد مالیات بدهید. این واقعاً بی‌عدالتی نسبت به مردم كشور است. یك اشتباه بزرگ دیگری دارد اینجا اتفاق می‌افتد، من از نظر حقوقی می‌خواهم خدمت همكاران عرض كنم اینكه مقید كنیم اخذ مالیات را به تنظیم اسناد رسمی باعث این می‌شود كه دیگر كسی نرود در دفترخانه سند رسمی بنویسد. مردم معاملات عادی انجام می‌دهند. دوستان (۳۰) درصد پرونده‌های دستگاه قضائی مربوط به اختلافات ناشی از انتقال اسناد مالكیت است. شما وقتی این‌گونه برای مردم مالیات وضع می‌كنید كه اگر یك معامله‌ای انجام دادند در معامله بعدی باید دوباره مالیات عایدی سرمایه پرداخت كنند كسی دیگر نمی‌رود معامله رسمی بكند. معاملات عادی دستگاه قضائی كشور را به چالش كشیده، میلیون‌‌ها پرونده در سال به دستگاه قضائی می‌رود آن چه راه حلی است كه ما هر جایی كه گیر داریم می‌خواهیم ارگان‌های دولتی كار خودشان را انجام دهند گلوگاه ثبت اسناد و تنظیم سند رسمی را به چالش می‌كشند. در واقع چه كسی دارد این مالیات را پرداخت می‌كند به محض اینكه قانون تصویب شود مطمئن باشید (۳۰) درصد قیمت مسكن در كشور افزایش پیدا خواهد كرد. ما در مجلس باید قوانین عادلانه تنظیم كنیم، مالیات را عادلانه بگیریم.
چندنرخی شدن چالش بعدی است كه اتفاق می‌افتد. الان معلوم نیست مبنا سند رسمی انتقال است، قولنامه دفاتر املاك است، اختلافی كه حادث می‌شود كجای كشور سراغ دارید كه تا به حال قیمتی كه در مبایعه‌نامه دفترخانه املاك نوشته شده با قیمت دفترخانه یكی باشد؟ اگر قیمت در تنظیم سند بالا برود كه منشأ مالیاتی هم تغییر می‌كند. فلذا من موافق هستم كه از افراد پردرآمد در كشور مالیات عادلانه گرفته شود اما اینكه ما مالیات را بیاییم در این گلوگاه مهم كه نظم و انضباط اسناد رسمی كشور است مستقر كنیم چیزی جز افزایش اسناد عادی به دنبال نخواهد داشت و مطمئن باشید عایدی مالیاتی به نفع كشور نیست و ما تورم كشور را قطعاً با این مصوبه افزایش خواهیم داد. من خواهشم این است كه دوستان حتماً به پیشنهاد جناب آقای شكری برای حذف ماده (۸۰) مكرر رأی مثبت بدهید، متشكریم.
رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید.
علی عسكری (رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و صبح به خیر دارم خدمت هیأت‌رئیسه محترم و نمایندگان محترم مجلس. موضوع ماده (۸۰) مكرر كه در قالب مالیات عایدی املاك تقدیم شده براساس نكاتی كه دوستان فرمودند من به چند نكته اشاره می‌كنم كه اگر این نكات را ملاحظه كنیم و نسبت به آن تصمیم بگیریم شاید مسأله حل شود. واقعیتی كه در اقتصاد ایران اتفاق افتاده در چند دهه اخیر این است كه بخشی از منابع اقتصاد ما به سمت املاك سوق پیدا كرده و متأسفانه این كالا در اقتصاد به لحاظ ارزشی كه ایجاد كرده هر روز هم لوكس‌تر می‌شود یعنی تقریباً در شهرهای بزرگ به عنوان یك كالای لوكس مطرح است. اما برای اجرایی شدن این قانون و برای عملیاتی شدن این كار نیازمندی‌ها و الزاماتی است كه اگر این الزامات را نبینیم عملاً نظام مالیاتی در اجرا مواجه با مشكل خواهد بود. یكی از این الزامات داشتن پایگاه اطلاعات املاك كشور است. اگرچه در ماده (۱۶۹) مكرر ما به این مسأله توجه كردیم و مجلس محترم هم تأیید كردند و تصویب كردند ولی واقعش این است كه به هر حال تا اجرایی شدن این پایگاه حتماً چند سالی زمان خواهیم داشت كه بتوانیم پایگاه را در كشور نظم بدهیم و شكل بدهیم. بنابراین یكی از الزامات كار برای عملیاتی شدن این كار پایگاه است.
بخشی از دستگاه‌های اجرایی كه این اطلاعات را در دست دارند واقعش با نظام مالیاتی و بخش اجرایی دولت هماهنگی لازم را ندارند به هر حال ثبت اسناد و املاك كشور در قوه قضائیه است. ما در شرایط حاضر هم برای تنظیم بعضی مسائل جاری خودمان با ادارات ثبت واقعاً مشكل داریم، اطلاعات‌مان را به سهولت و به راحتی بین قوه قضائیه و قوه مجریه تبادل نمی‌كنیم و این تبادل به سختی اتفاق می‌افتد؛ بنابراین لازم است كه دستگاه‌های متولی این كار حداكثر مساعدت را برای ایجاد ارتباط اطلاعاتی با نظام مالیاتی داشته باشند كه این جریان و این چرخه در واقع صورت بگیرد و دستگاه مالیاتی كشور بتواند به اطلاعات دسترسی پیدا كند.
بنابراین اگرچه كلیات این ماده از نظر مالیاتی از نظر نظام مالیاتی مورد تأیید است و دولت هم به آن توجه دارد ولی واقعاً از نظر اجرایی یك مقدار در شروع كار مشكل داریم و نیازمندی‌ها و الزامات این كار را باید فراهم كنیم. پیشنهاد من این است كه اگر بخواهیم این كار عملیاتی بشود حداقل به نظام مالیاتی چند سالی زمان بدهیم كه این پایگاه تشكیل بشود و این كار صورت بگیرد. در غیر این صورت واقعاً نظام مالیاتی را پس از اصلاح با یك چالش و مردم را با یك سردرگمی مواجه می‌كنیم كه بعد نظام مالیاتی به ناكارآمدی محكوم می‌شود كه نتوانسته این قانون را درست اجرا كند. من خواهشم این است كه اگر قرار است این كار را نظام مالیاتی انجام بدهد الزامات كار را برایش فراهم كنیم اگر هم قرار نیست زمان یا مدتی به آن مهلت بدهیم كه بتواند خودش را در این زمینه جمع كند وگرنه كلیت این مسأله...
رئیس ـ آقای عسكری! اینجا گفته شده كه «بعد از سه سال اول هر سال (۵/۲) درصد و حداكثر (۲۸) درصد» این یعنی یك كسی بخواهد خانه‌اش را بعد از هفت، هشت، ده سال معامله كند باید (۲۸) درصد مالیات بدهد برای آن تفاوت. (عسكری‌ ـ مابه‌ازای آن تفاوت) بله این نتیجه‌اش این است كه افراد زودتر خانه‌شان را بفروشند؛ یعنی اگر استراتژی شما این است كه خانه‌های اجاره‌ای وجود داشته باشد این خلاف آن است. یعنی ترجیح می‌دهند در سه سال اول خانه را بفروشند، در لایحه هم چنین چیزی نبود.
عسكری ـ به هر حال برای آن كسی كه می‌خرد هر زمانی كه...
رئیس ـ‌ آن هم برایش باز همین مسأله هست. یعنی آیا سیاست دولت این است كه خانه‌های اجاره‌ای بیشتر باشد یا اینكه...
عسكری ـ خانه‌های اجاره‌ای نیست كلاً كل املاك كشور است.
رئیس ـ بله، حالا یك قدری مبهم است.
عسكری ـ متشكریم.
رئیس ـ متشكریم كمیسیون بفرمایید.
محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی (عضو كمیسیون اقتصادی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«اللهم صل علی علی‌بن موسی‌الرضا المرتضی»
 بنده هم آغاز هفته دفاع مقدس را به همه یادگاران دفاع مقدس و به همكاران ارجمندم تبریك عرض می‌كنم. در مورد ماده (۸۰) مكرر اولین بحث... من خواهش می‌كنم دوستان عنایت كنید! این بحث خیلی مهم است واقعاً از نكات و قانونگذاری‌های مهمی است كه در دستور كار مجلس قرار گرفته، ان‌شاء‌الله عنایت می‌فرمایید. در مورد ماده (۸۰) مكرر كه در دنیا به عنوان عایدی سرمایه مطرح است و ما در این قانون یا در این گزارش كمیسیون تحت عنوان عایدی املاك به همكاران ارجمندمان پیشنهاد كردیم آنچه كه مبنای كار هست و منطق علمی و قابل دفاع این نوع قانونگذاری است، این است. در كشورهایی كه اقتصاد سالمی دارند به تعبیر امروزی كه ما با آن آشنا شدیم اقتصاد مقاومی دارند، نظام مالیاتی آنها به گونه‌ای طراحی شده كه افراد و بنگاه‌های مولد پاداش می‌گیرند اما افراد و كسانی كه سرمایه‌ خودشان را صرفاً برای كسب سود در اختیار می‌گیرند از طریق خرید و فروش ملك و مسكن به دنبال كسب سود هستند نظام‌های مالیاتی آن كشورها اینها را تنبیه می‌كند.
عزیزان!‌ این را خوب دقت كنید، امروز من و شما در كشورمان یك نظام مالیاتی داریم كه این نظام مالیاتی، تولیدكننده ما را دارد تنبیه می‌كند، سوداگر زمین و مسكن را دارد تشویق می‌كند. به این مثال كه همه شما مكرر با آن برخورد كردید توجه كنید. در حوزه انتخابیه شما، در شهر شما یك كارخانه‌ است، یك كارخانه‌دار است دارد تولید می‌كند، زحمت می‌كشد ریسك تولید را قبول می‌كند، پایان سال همین دوستان مالیاتی و زحمتكشان عزیز ما می‌روند می‌گویند باید (۲۵) درصد سودت را مالیات بدهی. خوب حق هم هست اشكالی ندارد. ولی كنار همان كارخانه یك نفر دیگر زمین می‌خرد می‌فروشد بیش از او سود می‌برد ما او را تشویق می‌كنیم می‌گوییم مالیات لازم نیست بدهی. یك مالیات بسیار بسیار مختصری به نام نقل و انتقال كه اگر درصد بگیریم (۱/۰) درصد هم نمی‌شود.
این ماده عزیزان! در صدد اصلاح نظام مالیاتی كشور است. اشكالاتی كه عزیزان گرفتند با عرض معذرت می‌خواهم بگویم منشأش این است كه دقت كافی در متن نشده، یك بسته بسیار منسجمی با كمك خود دوستان سازمان امور مالیاتی، با كمك مركز پژوهش‌های مجلس فراهم شده و برای همه این نكاتی كه بعضی از دوستان اشاره كردند دقیقاً ‌راه‌حل دیده شده. من از همین مورد آخر كه جناب آقای دكتر لاریجانی مطرح فرمودند اشاره كنم. آقای دكتر فرمودند این استراتژی دولت را مخدوش می‌كند، اصلاً اینطور نیست آقای دكتر! من استدعا می‌كنم به متن دقت كنید. در این لایحه كه حالا تبدیل شده به گزارش كمیسیون و تقدیم شده به مجلس اصلاً برای كسی كه برای خودش خانه خریده مالیات وضع نمی‌شود، این معاف است. كسی كه برای خودش خانه می‌خرد می‌خواهد خانه خودش را تعویض كند، ما از او مالیات نمی‌خواهیم، اصلاً مخاطب این نوع مالیات كسی است كه كسب و كار خودش را خرید و فروش مسكن قرار می‌دهد. خوب طبیعی است نظام مالیاتی باید بتواند این وضعیت را مدیریت كند. برادر عزیزم جناب آقای شكری فرمودند این ساز و كار لازم را ندارد، آمادگی لازم وجود ندارد، باز من خواهش می‌كنم...
رئیس ـ آقای بحرینی! این كه شما می‌فرمایید تفكیكش كجا انجام شده؟
حسین‌زاده‌بحرینی ـ در تبصره هست آقای دكتر!
رئیس ـ كدام تبصره؟
حسین‌زاده‌بحرینی ـ الان تبصره‌اش را خدمت شما عرض كنم.
رئیس ـ یك نكته این است كه یكی در مورد این تفكیكش...
حسین‌زاده‌بحرینی ـ تبصره (۷) بند (۷).
رئیس ـ یك لحظه اجازه بفرمایید، ببینید! این اگر تفكیك است یكی اینكه حتی برای كسی را كه خانه خودش نباشد آیا این (۲۸) درصد قیمت ملك را (۲۸) درصد بالا نمی‌برد؟ یعنی در كشور قیمت‌های مسكن را بالا نمی‌بریم؟
حسین‌زاده‌بحرینی ـ الان عرض می‌كنم دقت كنید. ببینید! این اشكال، اشكالی است كه حتماً‌ باید به آن توجه شود من قبل از اینكه توضیح دهم فقط سربسته بگویم این اشكال وارد نیست حالا توضیح را عرض كنم. ببینید! آقای دكتر لاریجانی اینطور فرمودند كه اگر شما حتی برای كسی كه به قصد سوداگری دارد ملك می‌خرد و می‌فروشد، مالیات بگذارید ملك گران می‌شود. دقت كنید اولاً‌ این مالیات بر قیمت ملك نیست، بر مابه‌التفاوت قیمت خرید و فروش است. این یك. (رئیس ـ بله بر مابه‌التفاوت است).
نكته دوم اینكه كلیه املاكی كه قبل از تصویب این قانون خریداری شده موضوع این ماده نیست. این برای رفتارسازی در اقتصاد ایران از حالا به بعد است. دیگران از حالا به بعد وقتی این قانون را می‌بینند اگر سرمایه خودشان را ببرند در خرید و فروش ملك تنبیه می‌شوند. ما داریم اعلام رسمی می‌كنیم. این قانون یعنی اعلام رسمی به همه. اگر پولت را ببری در تولید تنبیه نمی‌شوی، اگر ببری در خرید و فروش ملك و مسكن (۴۰۰) هزار خانه خالی فقط در تهران، چرا اینها هست؟ به خاطر اینكه اینها را نگه می‌دارند گران‌تر بفروشند. اگر ما نظام مالیاتی‌مان فشل نبود، اگر نظام C.G.T مالیات بر عایدی املاك داشتیم امروز كار ما به اینجا كشیده نمی‌شد. هر زمانی كه شما بخواهید این نظام مالیاتی را اصلاح كنید، عزیزان همین إن‌‌قلت‌ها را خواهید شنید. حتماً همیشه، (۱۰) سال دیگر هم باز همین حرف‌ها مطرح می‌شود. (رئیس ـ متشكریم) اجازه دهید من توضیحم را كامل كنم، ما این ماده را به گونه‌ای طراحی كردیم كه اصولاً ‌نیازی به بانك اطلاعاتی ندارد. ببینید عزیزان! وقتی كسی خرید و فروش انجام می‌دهد از حالا به بعد قیمت خرید و قیمت فروش در سند ثبت می‌شود، مابه‌التفاوت معلوم است، اصلاً بانك اطلاعاتی همراه خودش هست. به ازای هر سند بانك اطلاعاتی موجود است. اینكه فرمودند باید صبر كنیم، چندین سال دیگر بانك ایجاد شود واقعاً نیاز به این مسائل نیست. آقای طباطبائی عزیز فرمودند ما جریمه می‌كنیم. واقعاً می‌خواهیم جریمه كنیم، ما عامدانه داریم جریمه می‌كنیم، منتها تولیدكننده را كه جریمه نمی‌كنیم. كسی كه ملك می‌خرد به قصد گران شدن نگه می‌دارد.
 آقای دكتر لاریجانی! من تعجب می‌كنم، اصلاً عامل گران شدن زمین و مسكن در كشور ما همین سوداگری‌هاست، حالا اگر ما یك قانون تصویب كنیم چنین رفتاری را مؤاخذه و تنبیه كنیم، این رفتار تغییر می‌كند، ما مجبوریم این كار را انجام دهیم. (رئیس ـ متشكریم) این جمله را هم عرض كنم. ببینید! ما در مورد این نگرانی‌هایی كه بعضی از دوستان دارند. كسی برای خودش خانه خریده می‌خواهد خانه‌اش را عوض كند، (۱) ریال به او مالیات تعلق نمی‌گیرد، (رئیس ـ این را فرمودید) به مخاطب این مالیات توجه كنید.
رئیس ـ این متنی كه فرمودید تفكیك كردید، كجاست؟ گفتید در تبصره است.
حسین‌زاده‌بحرینی ـ تبصره (۷) بند (۷)، «انتقال یك واحد مسكونی توسط اشخاص حقیقی در هر سه سال»، این معاف است.
رئیس ـ خوب در هر سه سال...
حسین‌زاده‌بحرینی ـ این معاف است، یعنی خانه خودش را امسال خریده ظرف سه سال وضع مالی‌اش بهتر شده می‌خواهد خانه‌اش را بفروشد خانه دیگری بخرد، مالیات از این گرفته نمی‌شود. اما یك كسی رفته در یك مجتمع (۵۰) واحد مسكونی را با هم خریده، درش را بسته به امیدی كه دوسال دیگر گران‌تر بفروشد. حتماً باید از این مالیات گرفته شود (رئیس ـ تشكر می‌كنیم) نكات دیگری هست، من فقط استدعا می‌كنم دوستان عزیز! همانطور كه برادرم آقای دكتر پورابراهیمی هم فرمودند در جزئیات می‌شود اصلاحات را انجام داد، پیشنهاداتی هست. من خودم هم پیشنهاد دارم شاید اولین پیشنهاد متعلق به خودم باشد، ولی استدعا می‌كنم با كلیات با قوت موافقت كنید، اجازه دهید نظام مالیاتی كشور ما یك‌بار به صورت علمی و دقیق اصلاح شود و ما بتوانیم ان‌شاءالله كسانی را كه دارند در اقتصاد كشور ما اخلال می‌كنند تنبیه كنیم. از حوصله دوستان تشكر می‌كنم.
قاضی‌پور ـ تذكر دارم.
رئیس ـ متشكریم، در این زمینه است؟ چون می‌خواهم رأی بگیرم. تذكرتان اگر راجع به این رأی‌گیری است بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قاضی‌پور تذكر دارند، بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر لاریجانی! اخطار قانون اساسی، اصل (۷۴) را دارم. «لوایح قانونی پس از تصویب هیأت وزیران به مجلس تقدیم می‌شود و طرح‌های قانونی به پیشنهاد حداقل (۱۵) نفر از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی قابل طرح است». چنانكه حضرت‌عالی نگاه كنید در لایحه تقدیمی دولت این بند اصلاً نیامده، در گزارشی آمده، قبلاً هم ما تذكر دادیم. این در عرض سه روز در كیش تصویب شده كل لایحه. قانونی كه در كیش تصویب شود...
رئیس ـ این كه اشكالی ندارد، در لایحه نباشد، در بررسی كمیسیون می‌تواند اضافه شود.
قاضی‌پور ـ اشكال دارد آقای رئیس! ماده (۱۰۶) آیین‌نامه داخلی هم این را تأكید دارد كه اینها باید به امضای یا وزیر یا نمایندگان برسد.
رئیس ـ نه جناب آقای قاضی‌پور! اگر در بررسی لایحه در كمیسیون ماده‌ای اضافه شود لازم نیست كه (۱۵) نفر رأی دهند، در كمیسیون بررسی شده. متشكریم. خوب پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
حضار ۲۲۱ نفر، پیشنهاد حذف ماده (۱۷) را به رأی می‌گذاریم. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، نمایندگان محترم رأی‌شان را اعلام فرمودند؟ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
خوب پیشنهاد دیگری در ماده هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ در بند (۳۳) آقایان محجوب و قاضی‌پور پیشنهاد حذف دادند.
رئیس ـ پیشنهاد حذف دارید بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ كدام یك را مطرح می‌فرمایید؟ آقای محجوب بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم!‌ در بند (۳۳) كه به عنوان متن جایگزین ماده (۱۳۲) قانون و تبصره‌های آن آمده آنچه كه در این مورد بایستی توجه كرد، تغییراتی است كه در این موضوع صورت گرفته، ببینید! بخش صنعت، مناطق كم‌توسعه‌یافته یا كمتر توسعه‌یافته سال‌هاست كه با وجود حمایت‌های متعدد مالیاتی هنوز نتوانسته‌اند قدم‌های اولیه‌شان را بردارند، حتی بخشودگی (۱۰) ساله مالیات هم نتوانست به سرعت باعث شتاب صنعتی شود. به نظر می‌رسد كه سقف بخشودگی‌ها برای تحرك كافی نبوده، اینجا آمدند بخشودگی‌ها را محدود كردند و بخشودگی ها را كاستند. ما می‌خواهیم بپرسیم استدلال كسانی كه در كمیسیون محترم اقتصادی نشستند و كاهش دادند سطح بخشودگی‌ها را چیست؟ اگر واقعاً مناطق كمتر توسعه‌یافته‌، ما در این سنوات توسعه یافتند اقبال صنعتی زیاد شده، شهرك‌های پرنفوذ در آن به وجود آمده، بله جا دارد، غرض اصلاً از مالیات و غرض از تنبیه و تشویق در سیستم مالیاتی همین است. ولی اگر نه، عكس نتایج پیدا شده و كمتر ما شاهد پیدایش شهرك‌های صنعتی یا توسعه آنها یا پیشرفت و پیشبرد آنها بودیم در آن صورت این چیزهایی كه در این ماده و در این بند جایگزین كردند به نظر نمی‌رسد كه باعث توسعه‌یافتگی شود، باعث پیشبرد امور صنعتی شود. امروز پیشبرد صنعت نیازمند تحركات ویژه است، اگر ما منبعی برای اشتغال امروز در كشور بخواهیم معرفی كنیم، مهم‌ترین منبع ما صنعت است، حال اگر بخواهیم برای مالیات و درآمدهای مالیاتی هم آینده‌ای متصور باشیم مهم‌ترین منبع آن می‌تواند درآمدهای صنعتی باشد و درآمدهای حاصل از فعالیت‌های صنعتی باشد. بنابراین این را یك مزرعه‌ای تلقی كنیم كه امروز در آن بذر می‌پاشیم، فردا حاصل از آن درو می‌كنیم. لذا من و جناب آقای قاضی‌پور با هم پیشنهاد حذف بند (۳۳) را دادیم بدین جهت كه كار را در این مناطق دشوار خواهد كرد، فعالیت‌ را سخت خواهد كرد و مشكلات را زیاد خواهد كرد در سایر مناطق هم باز همینطور ولی ما توجه داشته باشیم كه صنعت موجودیتش امروز در خطر است و موجودیتش امروز دچار مشكل است. اخبار واحدهایی كه تعطیل می‌شوند، اخبار واحدهایی كه مرتب بحران دارند نگران‌كننده است، یعنی سالانه (۱۲۰۰) واحد به واحدهایی كه بحران دارند اضافه می‌شود..
رئیس ـ آقای محجوب! یك لحظه اجازه بفرمایید، شما پیشنهاد حذف این را دادید؟
محجوب ـ بله.
رئیس ـ آقای فتحی‌پور، توجه بفرمایید ببینید! در این لایحه بحث ركود كه دولت داده همین متن را با یك اصلاحات جدید داده، اگر موافق باشید ما این را ارجاع دهیم به كمیسیون كه با آن لایحه یكی شود، ما الان چیزی تصویب نكنیم یعنی اگر رد شود آن را هم نمی‌توانیم و اگر هم بخواهید آن را یكی كنید منطقی‌تر است، چون‌ آنها این بحث را با یك تغییراتی آوردند، اگر موافقید ارجاع شود به كمیسیون كه در آن طرح كه دیده شد آن وقت جابجایش می‌كنیم، یعنی همان چیزی كه در كمیسیون بحث شده را اینجا اعمال كنید كه یكجا شود و ما دوبار بحث نكنیم. اشكال ندارد چون آن متن جدید آمده با این یكی ببینید بعد اینجا بیاورید. ارجاع دهیم به كمیسیون. ارجاع دهیم بهتر است؟ خوب ارجاع دهیم كه شما آن نظر لایحه ركود را هم ببینید و یكجا این را بیاورید كه اگر دوستان موافقند، چون در لایحه ركود این متن با تغییراتی آمده لایحه دولت هم متأخر بوده بر این، برای اینكه یك‌كاسه شود ما دوبار بحث نكنیم این ماده را ارجاع می‌دهیم به كمیسیون كه با لایحه بحث ركود یكجا بررسی كنید و بیاورید.
حضار ۲۱۰ نفر، در مورد بند (۳۳) ارجاع به كمیسیون را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند.
دبیر (فرهنگی) ـ منظور ارجاع به كمیسیون اقتصادی است.
رئیس ـ بله، دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، بند (۳۳) چون در لایحه ركود هم آمده ارجاع می‌دهیم مجدداً به كمیسیون كه باز این را با آن هماهنگ كنند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. خوب بند بعدی چیست؟
دبیر (فرهنگی) ـ در بند (۳۸) باز پیشنهاد حذف داریم، آقای محجوب بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
در متن ماده (۱۴۱) و تبصره جایگزین، آنچه كه ما مشاهده می‌كنیم (۱۰۰) درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و كالاهای غیرنفتی و محصولات بخش كشاورزی و (۲۰) درصد از درآمد حاصل از صادرات مواد خام مشمول مالیات با نرخ صفر محاسبه شده.
 ببینید! یكی از بحث‌های قدیمی است این مورد، در بحث مالیات نباید افراط و تفریط كرد، به صادرات باید جایزه و بخشودگی داد، مهم‌ترین بخشودگی صادرات جوایزی است كه به او اعطا می‌كنند. اینطور مطالب كه ما در نقطه مبدأ بدون محاسبه فرض كنید انرژی ارزان‌تری كه ما نسبت به كالاهای خارجی در اختیار كالاهای صادراتی‌مان قرار می‌دهیم و بقیه عوامل بخواهیم مالیات صفر را محاسبه كنیم این انواع مفاسد را به دنبال دارد. بنابراین برداشت ما این است كه آنچه اینجا منظور شده اگرچه به قصد خیر و به قصد تشویق صادرات و به قصد توسعه صادرات غیرنفتی كه صدالبته امر واجب و ضروری است از مسائل اشتغال‌آفرین است، اصل و كلیتش مورد حمایت ماست، اما اصل افراط و تفریط در مالیات هم باید مورد توجه قرار بگیرد، خصوصاً ‌كه ممكن است اگر اینطور امور توسعه پیدا كند صادرات گفتم آلوده شود به مفاسد، صادرات قلابی راه بیافتد و بعضی جابجایی‌ها كه فقط به سوداگران كمك می‌كند، الان هم باید این اطلاع در اختیار دوستان قرار بگیرد كه بیشتر كسانی كه اقدام به صادرات خدمات و كالاها می‌كنند متأسفانه تولیدكنندگان آن نیستند، تولیدكنندگان به طور مستقیم صادرات انجام نمی‌دهند، بلكه صادرات را سوداگران انجام می‌دهند و این در واقع كمك به بخش بازرگانی است، اگرچه عایدی كلی و نفع عمومی‌اش نصیب آنها هم می‌شود ولی آنها نفع كمی از این موضوع می‌برند.
 بنابراین به نظر ما اینجا رعایت قاعده افراط و تفریط نشده و اینطور تصمیم‌گیری و اینطور نگاه خطرات بیشتری برای بخش صادرات ما درست می‌كند. اجازه دهید صادرات كه توسعه‌اش امر بسیار ضروری و واجبی است،‌ ما هر مبلغی از این محل می‌خواهیم به آنها بدهیم در قالب جایزه، آن هم به تولیدكنندگان اصلی كالاها و خدمات ارائه شود. از قدیم الایام در ایران در همه دنیا فرمول این بوده كه به آنها جایزه دهند، یعنی اگر مابه‌التفاوتی می‌خواهند بدهند، این مابه‌التفاوت را به جای اینكه از مالیات كم كنند یا مالیات نگیرند در قالب جایزه به آنها بدهند كه همه از شرایط یكسان برخوردار باشند.
رئیس ـ جناب آقای محجوب! حالا با توجه به اینكه الان كشور احتیاج به تشویق صادرات و اینها دارد شاید در این مرحله برای كشور مفید باشد اگر موافق باشید، صرف‌نظر كنید.
محجوب ـ آقای دكتر! ما با اصل آن مخالف نیستیم می‌گوییم این را در قالب جایزه می‌دهند، همه دنیا اینطور است. بخشودگی مالیاتی كمتر شایع است، چون مفاسدش زیاد است، ما به واسطه مفاسدش پیشنهاد حذف می‌دهیم. متشكرم.
رئیس ـ خوب پس اصرار دارید. مخالف صحبت می‌كنند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف جناب آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی هستند، بفرمایید.
رئیس ـ آقای میرمحمدی بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض خسته نباشید و خدا قوت خدمت همكاران محترم در ابتدا فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را تبریك عرض می‌كنم خدمت همه مردم شریف، ایثارگران انقلاب اسلامی و همكاران به ویژه مقام معظم رهبری.
جناب آقای دكتر لاریجانی!‌ شاه‌بیت این اصلاح قانون مالیاتی عایدی بر سرمایه بود، مالیات عایدی بر سرمایه بود. نمی‌دانم چرا جو مجلس به اینگونه سوق پیدا كرد كه این را نظر موافق دادند به پیشنهاد حذف جناب آقای شكری. من خواهشم این است باز اگر امكان دارد به هر حال این جزء مواد ارجاعی شود به كمیسیون اشكالاتش برطرف شود. عایدی بر سرمایه مهم‌ترین موضوع است كه متأسفانه مجلس در این قضیه همكاری نكرد، حالا اشكالاتی كه مطرح است من توصیه می‌كنم، حالا تقاضایم این است..
رئیس ـ حالا راجع به بند (۳۸) مطلبتان را بفرمایید، مخالفید!
میرمحمدی ـ روی این موضوع هم اشاره می‌كنم. ببینید! روی اصلاح نظام مالیاتی مواردی كه اینجا قید شده همه به صورت هم موارد اصلاحی هست، هم مواردی كه نیاز به رفتارسازی دارد و به هر حال مورد عنایت همكاران كمیسیون بوده. پیشنهاد حذفی كه الان اینجا اشاره می‌شود. ببینید! جناب آقای محجوب عنایت دارند، اینجا نرخ صفر مالیات در نظر گرفته شده برای كالاهایی كه به صورت فرآوری شده و تولیدشده در داخل كشور مشمول صادرات می‌شوند. اینكه ما بیاییم جایزه تعیین كنیم، جایزه دهیم، عملكرد سنوات گذشته نشان می‌دهند كه جوایز صادراتی اصلاً پرداخت نشده، یعنی آنچه به عنوان جایزه یا پاداش در نظر گرفته شده مصوبات هیأت دولت یا قانونگذاران تصویب كردند به لحاظ نبود اعتبار جوایز صادراتی را ندادند به تولیدكنندگان، یعنی مدام تصویب شده، مدام در روابط عمومی و بوق و كرنا و تبلیغات عنوان شده اما جوایز پرداخت نشده، در این ماده به لحاظ اینكه این كار تحقق پیدا نكرده و لزوم اینكه صادرات مواد خام قطعاً به حداقل برسد و مواد خام حداكثر در داخل كشور فرآوری شود، تولید كالایی نهایی شود یا كالایی حداقل واسطه‌ای شود و این كالا صادر شود اینجا رفتارسازی كه اگر تولید بیاید صادرات شود نرخ مالیاتش صفر محاسبه شود و لذا به دلیل اینكه این پیام را دارد یعنی اگر ما بخواهیم این را حذف كنیم قطعاً داریم كشور را به گونه‌ای سوق می‌دهیم كه همه مواد معدنی و نفت و میعانات گازی و همه اینها را بیایند مشمول صادرات كنند. ما باید در روند توسعه اقتصادی، در روند اقتصاد مقاومتی به گونه‌ای حركت كنیم كه مواد خام در حداقل صادر شود. یكی از آن مشوق‌هایی كه می‌توانیم بگذاریم این است كه ما نرخ مالیات را در مورد كالاهای صادراتی كه تولیدی مواد خام باشد به صورت صفر محاسبه كنیم و مالیاتی به این كالاها تعلق نگیرد و آن حداقلی كه اینجا هم آوردیم كه (۱۰۰) درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و كالاهای غیرنفتی و محصولات بخش كشاورزی مشمول مالیات بر صفر هستند. (۲۰) درصد مواد خام را هم مشمول قرار دادیم كه حالا دیگر (۸۰) درصدش نرخ مالیات محاسبه می‌شود و این به هر حال توجه صادركنندگان مواد خام را جلب كند كه كالاهایشان را تبدیل به كالاهای نهایی كنند و بعد صادر كنند و تأكید بر این قضیه هست كه این موضوع صرفاً‌ به هر حال هدایت به بحث تولید است و تولید در كشور رونق پیدا كند و از فروش مواد خام جلوگیری شود. لذا تقاضایم از همكاران این است كه به پیشنهاد حذف جناب آقای محجوب رأی منفی دهید، چرا كه اگر این به هر حال دوباره مثل مشكل عایدی بر سرمایه باشد كأنه ما آمدیم مسیری خلاف اقتصاد مقاومتی و خلاف بحث تولید را دنبال كردیم. همكاران محترم تقاضا دارم كه به این پیشنهاد رأی منفی دهند. تشكر می‌كنم.
رئیس ـ متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای ابوذر ندیمی هستند، بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم به سهم خودم از جانب خانواده‌های معظم شهدا به همه عزیزان ایثارگر هفته دفاع مقدس را از باب ایستادگی و مجاهدت برای ایمان و اسلام تبریك عرض می‌كنم.
ببینید دوستان! در رابطه با معافیت‌ها دو نگاه وجود دارد. یك نگاه در شرایطی است كه كشور بحران درآمد نداشته باشد. ما حدود (۱۴۰)، (۱۵۰) هزار میلیارد تومان تا الان برای جاری خرج كردیم، در حالی كه (۲۰۵) هزار میلیارد تومان بودجه نوشتیم، تحققش را هم نمی‌دانیم چقدر است؟ در چنین شرایطی تصمیم گرفتن با شرایطی كه (۱۰۰)‌ میلیارد دلار، (۱۱۰) میلیارد دلار درآمد داشتیم كمی فرق می‌كند. یعنی ما باید متناسباً مدیریت كنیم. متناسب با شرایط باید تصمیم بگیریم. اگر ما به این اصلاح دست نزنیم همان كاری می‌شود كه ما در بودجه‌ها انجام می‌دادیم. یعنی مثلاً همین سال گذشته در مورد مواد خام یا مانند آن سنگ‌ آهن تصمیماتی گرفتیم، آن یك روش است. یك روش هم این است كه ما می‌خواهیم قانون دائمی درست كنیم. در صدر بحثی برای كالاهای كشاورزی و اینها نداریم، معافیت معلوم است كه كاملاً قابل دفاع است. اما این قسمت (۲۰) درصد از یك جهت خوب است چرا؟ چون حرف این است كه الان آنها هم (۱۰۰) درصدی هستند و ما الان (۲۰) درصد كردیم. اما از یك طرف دیگر هم آن قدرت مانور بودجه‌ای ما را می‌گیرد. یعنی ما در راستای تصمیم (۲۰) درصد، (۳۰) درصد هر سال می‌توانیم تصمیم بگیریم. الان كشور نیاز به ارز دارد، نیاز به صادرات دارد، موانع و مضایقی كه ایجاد شده را همه می‌دانیم در چنین شرایطی اگر ما دست خودمان را ببندیم، كاری نكردیم. دست قانون‌گذار بسته نیست كه در بودجه اینها را عدد بگذارد یعنی به جای (۲۰) درصد، (۳۰) درصد یا صفر درصد بگذارد. اما الان چه ضرورتی دارد ما چنین علامتی را بدهیم؟ برای اینكه به هر صورت باید قبول كنیم. ما به اندازه (۱۰۰) میلیارد دلار خرج بیرون از كشور داریم باید ارز آن را تعریف كنیم. كالای واسطه‌ای باید بیاوریم، كالای سرمایه‌ای باید بیاوریم به هر صورت بسیاری از صنایع ما مثل دنیا وابسته است. این نیست كه مثلاً دنیا هم هر چه كه تولید می‌كند، همه‌اش مال خودش باشد. یكی مواد می‌برد، یكی تكنولوژی می‌برد، یكی دانش فنی می‌برد تا تبدیل به یك محصول می‌شود. یك اشتغال می‌شود، یك درآمد ارزی می‌شود. این نحوه تصمیم‌گیری لااقل در شرایط كنونی ضرورتی ندارد یعنی اگر ما از این عبور هم بكنیم، این حذف هم بشود، اتفاقی نمی‌افتد چرا؟ عرض كردم به لحاظ اینكه الان هم كه بر اساس (۲۰) درصد، (۱۰۰) درصد هم بوده ما منعی نداشتیم از اینكه تصمیم بگیریم كما اینكه برای برنامه هم همین كار را می‌كنیم. برای قوانین دائمی دیگر هم همین كار را می‌كنیم. بودجه یك برشی از قوانین دائمی می‌شود حتی می‌شود برنامه، برنامه را هم اصلاح می‌كنیم.
بنده منطقاً با صدور مواد خام موافق نیستم اما واقعاً شرایط كشور به گونه‌ای است كه نباید خیلی به دولت سخت بگیریم. به هر صورت دولت را وادار نكنیم فقط به سبد هسته‌ای نگاه كند كمی هم به اقتصاد نگاه كند. همه‌اش فكر نكند كه باید با حل مسأله هسته‌ای مسأله كشور را حل كند، خیر با رویكرد به اقتصاد داخل با استفاده از منابع، با صادرات غیر‌نفتی و دهها رفتار دیگر می‌شود موضوع را مدیریت كرد. از این روی در راستای آن دسته از كسانی كه معتقدند برای اینكه تولید بشود، فرآوری بشود، اشتغال بشود باید این نوع رویكرد داشته باشیم، من مخالفت نمی‌كنم ولی به آنها عرض می‌كنم كه شما آیا شرایط عدد و رقم كشور را، نگاه رقومی به اقتصاد كشور را از باب میزان درآمد، میزان هزینه، الان شما همین مسأله آب را در نظر بگیرید. الان همین چایكاران بیچاره ما گرفتار خشكسالی شدند شما پول ندارید به ایشان بدهید یعنی در حالی كه واقعاً مردادماه بوته‌هایشان را سوزاند اما می‌گوییم آقا حوادث، می‌گویید اینجا خرج كردیم، آنجا خرج كردیم، خوب شرایط كشور این است. در این شرایط ما چه ضرورتی دارد كه قوانینی را اصلاح كنیم كه وقتی می‌توانیم آنها را در عدد و رقم اصلاح بكنیم.
از این رو فكر می‌كنم این پیشنهادی كه دوستان دادند بر اساس نگاه به اقتصاد امروز كشور است. ما (۵) سال پیش، (۱۰) سال پیش خیلی تصمیمات گرفتیم كه متناسب با آن زمان شاید توجیه داشت اما الان واقعاً بسیاری از آن تصمیمات در شرایطی كه بودجه را از جهت منابع و مصارف نگاه می‌كنیم، توجیه ندارد. اقتصاد ما باید راه بیرون را باز كند، نباید ببندد. گاهی ما از راه صادرات مواد خام یك تعریف ارتباط سیاسی هم می‌كنیم، یك درآمد هم درست می‌كنیم، بخشی از نیازهای كشور را هم وارد می‌كنیم، بخشی از صنایعی كه الان به دلیلی از دلایل از جمله نرسیدن مواد و قطعات و مسایل دیگر تعطیل شدند را فعال می‌كنیم.
مدیریتی كه منعطف نباشد، شكست می‌خورد. ایده و آرمان را رهبر ما فرمودند «آرمان با واقع‌بینی» ما واقع‌بین هم باید بشویم، نمی‌شود كه ما فقط آرمان (رئیس ـ متشكر) بگوییم. آرمان بنده هم این است كه یك سنگی، یك میزان حدی از مواد خام حتی نفت خام صادر نشود ولی آیا واقعاً الان شرایطش را داریم؟ اگر نداریم یك مقداری به نفع اقتصاد ملی (سبحانی‌نیا ـ وقت حضرت‌عالی تمام شد) به نفع نجات بیكاران، به نفع حل مسایل منعطف بشویم. والسلام
رئیس ـ متشكریم، دولت نظرتان موافق است؟ با حذف مخالفید. كمیسیون كوتاه بفرمایید اگر نظرتان مخالف است، بگویید.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تبریك هفته دفاع مقدس، همكاران محترم! من یك لحظه ماده (۱۱۹) قانون برنامه پنجم توسعه را خدمتتان می‌خوانم كه: دولت موظف است در راستای هدفمندسازی معافیت‌های مالیاتی و شفاف‌سازی حمایت‌های مالی یك سری اقداماتی را به عمل بیاورد كه ثبت جایگزینی سیاست اعتبار مالیاتی با نرخ صفر به جای مالیات‌های قانونی، معافیت‌های قانونی مالیاتی، ثبت معافیت‌های مالیاتی مذكور به صورت جمعی ـ خرجی در قوانین بودجه سالیانه و یكی هم ماده (۱۰۴) قانون برنامه پنجم توسعه است كه «به منظور ارتقای مشاركت بنگاهها و افزایش سهم تشكل‌ها، شبكه‌ها، خوشه‌ها، اتحادیه شركتها» یا همان كنسرسیوم‌ها تا برود شركت‌های بزرگ صادراتی كه دارای تنوع محصول هستند.
در حوزه صادرات غیرنفتی باز هم اینجا یك سری معافیت‌هایی را اینها دارند همچنین در حوزه صادرات نفت. در اینجا مفاد ماده (۱۴۱) با هدف ارائه مشوق‌های مالیاتی به درآمدهای حاصل از صادرات كالاها و خدمات تبیین شده است كه در این ماده كالاها و خدمات صادراتی به دو گروه است:
یكی كالاهای غیرنفتی است كه الان هم صادرات مالیات و همچنین عوارضش صفر است اما یك جا ما می‌بینیم ماده اولیه یا همان مواد خام كه در بند (۱۰) سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده است در بند (۱۰) باز هم اینجا اشاره شده كه باید جلوی صادرات مواد خام، مواد خامی كه ارزش افزوده در داخل تولید می‌كنند را بگیریم. ما اینجا آمدیم (۲۰) درصد برای درآمد حاصل از صادرات مواد خام مالیات در نظر گرفتیم.
از یك طرف هم ما صادرات غیرنفتی را می‌خواهیم توسعه بدهیم كه درب این چاه‌های نفت به فرموده مقام معظم رهبری اگر بخواهد بسته بشود باید صادرات غیرنفتی را توسعه داد. پس ما مخالف حذف هستیم و از همكاران محترم می‌خواهیم كه به حذف این ماده رأی ندهند.
رئیس ـ متشكریم، آقای فرهنگی پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف بند (۳۸) گزارش كمیسیون است.
رئیس ـ حضار ۲۱۵ نفر، پیشنهاد حذف بند (۳۸) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دولت و كمیسیون مخالفند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ اجازه می‌فرمایید بند (۳۸) را قرائت كنم؟
رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بند (۳۸) متن زیر جایگزین ماده (۱۴۱) قانون و تبصره آن می‌شود.
ماده (۱۴۱) ـ (۱۰۰) درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و كالاهای غیرنفتی و محصولات بخش كشاورزی و (۲۰) درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام مشمول مالیات با نرخ صفر می‌گردد. فهرست مواد خام و كالاهای نفتی به پیشنهاد مشترك وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و نفت و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
تبصره (۱) ـ درآمد حاصل از صادرات كالاهای مختلف كه به صورت ترانزیت به ایران وارد می‌شوند و بدون تغییر در ماهیت یا با انجام كاری بر روی آن صادر می‌شوند، مشمول مالیات با نرخ صفر می‌گردد.
تبصره (۲) ـ مفاد این ماده پس از اتمام دوره اجرای قانون برنامه پنج‌ ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۵/۱۰/۱۳۸۹ لازم‌الاجرا می‌شود.
آقای رئیس! فقط این توجه را داشته باشید كه در اینجا وزارتخانه جهاد كشاورزی را در مواد خام ظاهراً ذكر نكرده است.
رئیس ـ چون صادرات بخش كشاورزی هم است جهاد كشاورزی هم...
دبیر (فرهنگی) ـ مثل اینكه این فقط فهرست مواد خام است. آقای رئیس! بند (۴۰) را بعد از نطقها مطرح می‌فرمایید یا همین الان می‌خواهید بحث كنید؟ پیشنهاد حذف مطرح است.
رئیس ـ پیشنهاد حذف بند (۴۰) را داریم؟ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قاضی‌پور! شما مطرح می‌كنید، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران عزیز! بند (۴۰) مربوط به هزینه‌های قابل قبول و استهلاك است. ماده (۱۴۷) قانون مالیات‌های مستقیم یك تبصره دارد. در تبصره آمده: «از لحاظ مقررات این فصل، مؤسسه عبارت است از كلیه اشخاص حقوقی و همچنین صاحبان مشاغل موضوع بندهای «الف» و «ب» ماده (۹۵) باشد.
در ماده (۹۵) بند «الف» آمده: «صاحبان مشاغلی كه به موجب این قانون مكلف به ثبت فعالیت‌های شغلی خود در دفاتر روزانه و كل موضوع قانون تجارت هستند و باید دفاتر اسناد و مدارك مربوط را با رعایت اصول و موازین و استانداردهای پذیرفته‌شده حسابداری نگهداری كنند.
بند «ب» می‌گوید: «صاحبان مشاغلی كه برحسب این قانون مكلف به ثبت فعالیت‌های شغلی خود در دفاتر درآمد و هزینه می‌باشند نمونه‌های دفاتر مذكور توسط سازمان امور مالیاتی كشور تهیه می‌گردد و در دسترس قرار می‌گیرد».
 این تبصره حذف شده است. آقای دكتر لاریجانی! سه تا تبصره گذاشته‌اند كه من یك قسمت آن را كه حضرت‌عالی توجه خاصی دارید، جلب می‌كنم.
آقای دكتر لاریجانی! نوشته هزینه‌های پرداختی قابل قبول مالیاتی موضوع این قانون كه به شیوه تهاتری انجام نشود. حضرت‌عالی مستحضر هستید در این اوضاع تحریم ما اكثراً كالا را تهاتری انجام دادیم. آقای فرهنگی! این نماینده دولت بیاید بگوید اگر این قانون را ما تصویب كردیم، آقای عسكری معاون محترم وزیر دارایی! اگر این قانون را شما تصویب كردید فردا چطور می‌توانید كالا را تهاتری... آقای عبداللهی اجازه بفرمایید!
آقای لاریجانی! اینجا نوشته سیستم بانكی، شما الان تحریم هستید، نمی‌توانید با سیستم بانكی كار كنید پس در نتیجه ما الان تهاتر انجام می‌دهیم از هند برنج می‌آوریم، با كشورهای دیگر نقد... از طریق سیستم بانكی نمی‌شود. اگر ما این بند را، این قانون را تصویب كنیم، خودمان دست و پایمان را بستیم و تحریمها را تأیید می‌كنیم و نمی‌توانیم. نماینده دولت و كمیسیون جهت رفع این تحریمها، دور زدن تحریمها بیاید توضیح بدهد. این بحث تهاتری كه پیش آمده و دولت هم به این عادت كرده این كار را انجام می‌دهد من‌بعد چكار دارد وقتی ما نمی‌توانیم ارز را وارد كنیم، خارج كنیم تنها از طریق این تهاتر است.
همكاران عزیز دقت بفرمایید! اگر در این مقطع حساس این بند را تصویب كنید، معاملات ما كأن لم یكن خواهد شد مشكلات عدیده برای تهیه ارزاق عمومی (رئیس ـ متشكر) به وجود خواهد آمد. خواهش من این است كه نماینده دولت و نماینده محترم كمیسیون دقیقاً توضیح بدهند. ضمناً آقای لاریجانی! در رأی‌گیری قبلی هم (۶۵) نفر از نمایندگان رأی ندادند، عجله كردید. خواهش می‌كنم توضیح بدهند تا فردا مشكلی برای دولت پیش نیاید. والسلام
رئیس ـ متشكریم، اگر مخالف هم صحبت نكند دولت و كمیسیون هم نظرشان را صریح بدهند، كوتاه بفرمایید.
محمد‌قاسم پناهی (قائم‌مقام سازمان امور مالیاتی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب دارم خدمت نمایندگان محترم. بند (۴۰) در رابطه با اصلاح ماده (۱۴۷) به دو تا دلیل است: یكی اینكه ماده (۹۵) را قبلاً خود مجلس محترم اصلاح كرد، چون اصلاح‌كرد باید همسان‌سازی بكنیم. بنابراین در ماده (۹۵) آنجا بحث ما مشاغل بند «الف» و «ب» داشت كه دیگر الان با اصلاحی كه ماده (۹۵) صورت گرفته بند «ب» نداریم صرفاً بند «الف» داریم. بنابراین این اصلاحات در راستای آن موضوع است كه باید اصلاح بشود.
اما در رابطه با بحث، نماینده محترم این را ربط دادند به بحث تحریم اصلاً چنین مسأله‌ای نیست این بحث معاملات داخلی در داخل كشور است. اصلاً بحث معاملات خارجی نیست كه به آن مقوله در واقع استناد می‌كنند. ضمن اینكه اینجا بحث تهاتر را ما گفتیم اشكالی ندارد اگر چنان‌چه یك شركت با همدیگر معاملات تهاتری بكنند، تهاتر اشكال ندارد. گفتیم اگر تهاتر نباشد باید نقدی باشد نقدی از طریق سیستم بانكی صورت می‌گیرد (رئیس ـ متشكریم) بعد می‌توانیم امور را كنترل بكنیم و نهایتاً قابل كنترل باشد. بنابراین اصلاً بحث تحریم نیست، ضمناً تهاتر هم از این مسأله معاف است.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون هم مخالف است. پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف بند (۴۰) گزارش كمیسیون است.
رئیس ـ حضار (۲۱۸) نفر، دوستان نظرشان را راجع به حذف این بند اعلام بفرمایند. پیشنهاد حذف بند (۴۰) است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر اجازه بفرمایید، بند (۴۰) را قرائت كنم.
رئیس ـ بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ می‌خواهید مطرح بكنید؟ پس اگر مطرح می‌كنید باشد برای بعد.
رئیس ـ اگر مطرح نمی‌فرمایید، بخوانند وگرنه بماند برای بعد.
دبیر (فرهنگی) ـ طبق آیین‌نامه ما باید وارد تغییر دستور بشویم.
رئیس ـ مطرح می‌فرمایید، بسیار خوب بگذارید برای بعد.
 
۵ ـ تصویب كلیات طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی (ثبت ۳۷۷)
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! طبق تبصره ماده (۱۰۴) تغییر دستوری كه برای موضوع اصلاح آیین‌نامه رأی گرفته شد، گزارش كمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی كه تقاضای تغییر دستور آن در جلسه علنی ۵/۶/۱۳۹۳ به تصویب رسیده ما باید این جلسه با توجه به صراحت تبصره كه گفته: گزارش مورد تقاضا در همان جلسه یا جلسه بعد شروع می‌شود، ما باید وارد بشویم. چند انتخابات قبل از این داشتیم كه این را هم اگر آقای رئیس اجازه بفرمایند در خلال همین بحث‌های گزارش كمیسیون (رئیس ـ این بحث را شروع كنید بعدش...) می‌توانیم انجام بدهیم. سخنگوی محترم كمیسیون برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای حسن‌پور! اجازه می‌دهید من مخالف و موافق را برای آیین‌نامه داخلی اعلام بكنم؟ دوستانی كه موافق و مخالف ثبت‌نام كرده بودند، موافقین آقایان: لاهوتی، هادی‌قوامی و علی مطهری هستند كه برای صحبت‌های موافقشان آماده باشند و مخالفین آقایان: محمد علی‌پور، قاسم جعفری و حسینعلی حاجی‌دلیگانی هستند كه برای صحبت‌هایشان بعد از توضیحات سخنگوی محترم آماده باشند. آقای حسن‌پور عذرخواهی می‌كنم، بفرمایید.
شهباز حسن‌پور‌بیگلری (سخنگوی كمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من ابتدا از ریاست محترم مجلس درخواست می‌كنم اگر امكان دارد یك تذكری داده بشود كه نمایندگان توجه بیشتری به این مهم داشته باشند.
رئیس ـ توجه دارند شما مطلبتان را بفرمایید. آقایان در صندلی‌هایتان مستقر باشید چون این دوسوم رأی می‌خواهد احتیاج دارد كه دوستان كاملاً در جریان بحث قرار بگیرند، بفرمایید.
حسن‌پوربیگلری ـ همان‌گونه كه ریاست محترم مجلس هم فرمودند دوسوم رأی را نیاز دارد قطعاً ان‌شاءالله با توجه به حساسیت موضوع و مسأله امیدوار هستیم كه دوسوم آراء را بیاورد.
امروز یك روز حساس، مهم در تاریخ قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و بنا داریم ان‌شاءالله ریل فرسوده قانونگذاری را بازسازی نماییم تا مسیر قانونگذاری بهتر، شفاف‌تر و مشخص‌تر در مسیر اصلی خودش قرار بگیرد. همان‌گونه كه قبل از جلسه علنی هم اشاره شد بیش از (۷۰) تا (۸۰) درصد ازمصوبات یا اصلاحیه است یا استفساریه است. نشان می‌دهد كه كار قانونگذاری ما همراه با عیوبی است كه بایستی این عیوب ان‌شاءالله امروز در مجلس شورای اسلامی اصلاح و برطرف شود. در اصلاحیه آورده شده كه از افراد كارشناس، متخصص و اهل فن به همراه مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دعوت بشود تا همراه با یك كار كارشناسی دقیق و نظرخواهی از كلیه صاحب‌نظران با وقت كافی و مستوفی برای بحث قانونگذاری در نظر گرفته بشود. در اصلاحیه انجام‌گرفته، كمیسیون‌های اصلی و فرعی وقت خوبی دارند و به نمایندگان محترم خانه ملت (۱۰) روز وقت داده شده كه نظرات اصلاحی خودشان را حتماً بتوانند اعلام بفرمایند.
آنچه كه حایز اهمیت است كمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ساعتها وقت گذاشت تا ان‌شاءالله با استفاده از نظرات كلیه صاحب‌نظران، مخصوصاً طراحان عزیز به ویژه كسانی كه چندین دوره در مجلس شورای اسلامی در امر قانونگذاری حضور داشتند، نظرات همه این عزیزان گرفته شد. نظریه مركز پژوهشهای مجلس گرفته شد. از دوستان عزیزی كه در مركز پژوهش‌های مجلس سالها حضور داشتند، دعوت شد با آنها بحث و بررسی مستوفی صورت گرفت كه بعد از همه نظرها، آنچه كه امروز تقدیم شما می‌شود یك كار كارشناسی، دقیق در جهت هموار‌شدن (رئیس ـ متشكرم) مسیر قانونگذاری در مجلس شورای اسلامی است.
برادران عزیز، خواهران محترم! دوازده كمیسیون در مجلس شورای اسلامی غیر از كمیسیون‌هایی كه بنا به ضرورت تشكیل می‌شود همیشه به دنبال این هستند كه بتوانند مطالبی را كه آماده كردند اینها را در صحن علنی اعلام بفرمایند اما هر موقع مجلس آمد یك تصمیم جدی را بگیرد، متوجه شدیم لایحه یك‌فوریتی، دوفوریتی، طرح‌های یك‌فوریتی، دوفوریتی به مجلس آمد كه در این راستا نیاز است دوستان عنایت بیشتری نسبت به اهمیت این كار داشته باشند.
یكی از مواردی كه بسیار مهم است الان اگر یك لایحه یا یك قانون بیاید (۱۰۰) ماده داشته باشد، (۷۰) یا (۸۰) ماده‌اش هیچ اصلاحیه هم نداشته باشند، هیأت‌رئیسه موظف است كه بند بند هر مورد را بخواند و وقت رئیس و صحن علنی را برای هر مورد بگیرد. در اینجا آورده شده است اگر مواردی كه گفته می‌شود هیچ پیشنهادی نبود، هیچ اضافه یا كاستی نداشتند، یك‌ جا (۷۰) یا (۸۰) بند خوانده می‌شود و یك جا هم از نمایندگان نظرخواهی می‌شود. در وقت مجلس صرفه‌جویی بسیار خوبی می‌شود كه وقت خانه ملت بسیار ارزشمند است.
اما اصل مطلب، گزارش كمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی:
طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، (نحوه رسیدگی به طرحها و لوایح قانونی) به شماره چاپ ۷۹۸...
رئیس ـ متشكریم، وقتتان تمام شده است. توضیحتان تمام شد؟
حسن‌پوربیگلری ـ بله، چون وقت تمام شد من از نمایندگان محترم استدعایی دارم همه عزیزان شركت بفرمایند و با رأی بالای خودشان اجازه بفرمایند كه مجلس بهتر از هم ‌اكنون اداره شود.
رئیس ـ متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، آقای رئیس! مخالف اول جناب آقای محمد علی‌پور هستند.
رئیس ـ بفرمایید.
محمد علی‌پور (ماكو، چالدران، شوط و پلدشت) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت خاطره رزمندگان دلیر اسلام در هشت سال دفاع مقدس و با معذرت‌خواهی از جناب آقای عبدالهی استاد گرامی، نكاتی كه به عنوان مخالف به ذهن حقیر رسید به جهت اینكه ما می‌خواهیم تصمیم‌گیری بكنیم و بالأخص در خصوص موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس به خاطر اینكه همه جوانب بحث روشن بشود و ما با اطلاعات كافی و علم كافی تصمیم‌گیری بكنیم و بدانیم كه در مورد چه موادی می‌خواهیم تصمیم‌گیری بكنیم، من نكاتی را خدمت نمایندگان محترم مطرح می‌كنم.
در طرح پیشنهادی، مهلت رسیدگی در این طرح برای لوایح عادی حداكثر دو ماه و یك‌فوریتی حداكثر یك ماه و تمدید هم با موافقت هیأت‌رئیسه فقط یك بار پیش‌بینی شده است. به نظر بنده این محدود كردن تمدید با نظر هیأت‌رئیسه برای یك بار بالاخره به نوعی به روند تصمیم‌گیری لطمه می‌زند. بعد در متن طرح پیشنهادی است كه در مواردی كه كمیسیون تشخیص بدهد، موارد را به مركز پژوهشها ارجاع بدهد و در حال حاضر در خصوص همه طرحها و لوایح كه به تصویب می‌رسد و پیشنهاد می‌شود و در مجلس مطرح می‌‌شود برابر مواد (۱۴۵) آیین‌نامه همزمان كه به كمیسیون‌های تخصصی و كمیسیون‌های فرعی و اصلی ارجاع می‌شود به مركز پژوهشها هم ارجاع می‌شود. مبنای تصمیم‌گیری ما الان در مباحث عمده نمایندگان محترم از نظر مركز پژوهشها بهره‌برداری می‌كنند و استناد می‌كنند و برای تصمیم‌گیری درخصوص طرحها و لوایح كمك می‌كنند. اگر طرحی و لایحه‌ای به مركز پژوهشها ارجاع نشود ما نمی‌توانیم از این امكان استفاده كنیم. اینجا ما محدود كرده‌ایم، گفتیم در مواردی كه كمیسیون تشخیص بدهید این به مركز پژوهشها ارجاع می‌شود.
در ماده (۲) الحاقی (۱۴۵مكرر) پیشنهادی پیش‌بینی شده كارگروهی برای بررسی طرحها و لایحه تشكیل شود و هدف این طرح و نیت و قصد پیشنهاددهندگان این طرح هم برای این است كه طرحها و لوایحی كه در مجلس به تصویب می‌رسد از غنای كافی برخوردار شود و همه بحثهای كارشناسی انجام شود و به بالا رفتن سطح كیفیت طرحها و لوایح پیشنهادی كمك كند. كارگروهی برای بررسی طرح و لایحه تشكیل شود و آن هم خارج از كمیسیون تخصصی به نظر بنده این... ما نمایندگان مدتی قبل مصوبه‌ای در همین مجلس داشتیم، گفتیم هر نماینده می‌تواند از پنج نفر مشاور استفاده كند. به خاطر اینكه مشغله نماینده زیاد است و نمی‌تواند در طرحها و بررسی لایحه‌ها مدخلیت كافی داشته باشد و بتواند اظهارنظر كارشناسی انجام دهد، ما چنین امكانی را در اختیار نمایندگان قرار دادیم.
ما الان یك كارگروهی درست می‌كنیم، این كارگروه خارج از كمیسیون تخصصی، به نظر بنده این طرح نه تنها كمكی به ارتقای اطلاعات نمایندگان در كمیسیون تخصصی و در صحن مجلس نمی‌كند بلكه این نمایندگان را محدود هم می‌كند. در حال حاضر اگر طرحی و اگر لایحه‌ای در كمیسیون مطرح است با حضور مركز پژوهشها، دستگاههای اجرایی، برای همین طرح اصلاح مالیاتهای مستقیم ما جلسات مكرری در كمیسیون تشكیل دادیم و ماهها بر روی این اصلاحیه كار كردیم، حالا باز می‌بینیم آن هم بالاخره دارای اشكالاتی است. اینكه ما نمایندگان را محدود كنیم به نظر یك تعدادی از كارشناسان، این برخلاف این است كه ما بتوانیم از نظر عموم نمایندگان استفاده كنیم و به نوعی من این را محدود كردن نظر نمایندگان می‌دانم.
رئیس ـ تشكر می‌كنیم، وقتتان تمام شد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، موافق اول جناب آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدا بنده آغاز هفته دفاع مقدس را به همه دلیرمردان و رزمندگان كشور عزیزمان و به خانواده‌های محترم ایثارگران تبریك عرض می‌كنم. ببینید همكاران محترم! مخالف محترم مطالبی كه فرمودند اولاً كه همه مطالبی كه فرمودند در لایحه لحاظ شده، این نگرانی ایشان به نظر من اگر عنایت بیشتری می‌كردند همه اینها را می‌توانستند در این اصلاح پیدا كنند.
نكته دیگری كه می‌خواهم عرض كنم، همان طوری كه سخنگوی محترم كمیسیون عنوان كردند شما بروید بررسی كنید، حالا صبح مطرح شد كه بین (۷۰) تا (۸۰) درصد طرحهای ما طرحهای اصلاحی است. حالا من نمی‌خواهم دقت كنم و روی (۸۰) درصد اصرار كنم، ولی عمده و بالای (۵۰) درصد طرحهای ما اصلاحی است. شما الان ببینید همین امروز چند تا طرح آوردند ما امضا كردیم همه آن اصلاحی است. خوب یعنی چه؟ این طرحهای اصلاحی كه می‌آورند بنده و جناب‌عالی یا عامل آن هستیم یا اصلاح می‌كنیم یعنی چه؟ یعنی اینكه قانونگذاری درست، صحیح، با فكر، با اندیشه و با علم صورت نمی‌گیرد. ما قانون تصویب می‌كنیم، شش ماه بعد همان قانون را می‌آییم در آن ابهام هست و در قالب استفساریه می‌آوریم مطرح می‌كنیم. همان قانون را دوباره می‌آییم بندهایش را اصلاح می‌كنیم.
 آن طرف قضیه شما تصور كنید قوه مجریه، قوه قضائیه كه می‌خواهد این قانون را اجرا كند با چه مشكلاتی رو‌برو است. خوب دوستان! اصلاحی كه امروز دارد در مواد (۱۴۵) و (۱۴۶) صورت می‌گیرد همین نگرانی كه امروز ما در قانونگذاری داریم، صبح هم برادر عزیز بنده، استاد خوب بنده جناب آقای عبدالهی فرمودند امروز روز بزرگی است، انصافاً هم همین طور است. ما واقعاً یك نقیصه بزرگی را كه قانون كه امروز مسیر حركت قوه مجریه و قوه قضائیه را مشخص می‌كند بنده و جناب‌عالی در همین صحبتهایی كه امروز در صحن علنی داریم می‌كنیم مسیر حركت آنها را داریم مشخص می‌كنیم. باید این قانون پشتوانه كارشناسی داشته باشد كه ندارد.
من تفاوتها را خدمتتان عرض می‌كنم؛ اولاً كه الان مركز پژوهشهای مجلس فقط كمیسیونهای تخصصی آنها را می‌توانند دعوت كنند و می‌توانند دعوت نكنند. اما در این طرح تفاوتش این است كه علاوه بر حضور مركز پژوهشهای مجلس كه یك مركز تخصصی، یك پشتوانه كارشناسی برای مجلس است آنها را ما موظف كردیم كه از دانشگاهها، از افراد متخصص یك كارگروهی تشكیل بدهند و در خصوص این طرح بیایند اظهارنظر كنند. ببینید چقدر زیبا این موضوع بررسی شده! بنابراین مركز پژوهشهای مجلس كه امروز مجلس شورای اسلامی دارد میلیاردها تومان برای آن هزینه می‌كند ما از توان تخصصی آنها استفاده كارشناسی نمی‌كنیم. در این طرح آمده كه ما از پشتوانه كارشناسی، آنها را موظف كرده‌ایم، ما آنها را موظف كرده‌ایم، اساتید، دانشگاهها، بخشهای خصوصی را دعوت كنند كارگروه تشكیل دهند و نظرات تخصصی این كارگروه را به كمیسیونها منتقل كنند.
نكته دیگر؛ دوستان ببینید! الان شما طرح و یا لایحه‌ای كه ارائه می‌دهد یك بار فرصت دارید، فقط یك بار فرصت دارید اظهارنظر كنید. ما تا به حال با آقای دكتر مطهری كه مذاكره می‌كردیم این جمله را خدمت ایشان عرض كردم، خیلی از پیشنهادهای بنده و جناب‌عالی چون در خصوص آن طرح است عملاً وقتی می‌رود در كمیسیون تغییر می‌كند ماهیت خودش را از دست می‌دهد. چاپ می‌شود، می‌آید در داخل كمیسیون (رئیس ـ تشكر می‌كنیم) اما جناب آقای دكتر لاریجانی! چون ماهیت آن تغییر می‌كند ما حق مطرح كردن نداریم. ولی اینجا دو بار فرصت داده شده، یك بار شما در خصوص آن طرح و لایحه حق نظر دارید یك بار هم بعد از اینكه كمیسیون تصویب كرد شما مجدداً حق اظهارنظر در خصوص آن طرح و لایحه را دارید، می‌توانید بدهید بیاید در صحن علنی پیشنهاد شود و مجدداً‌ تصویب شود.
من خواهشم از دوستان این است كه همه تلاش این است كه یك پشتوانه كارشناسی و علمی به طرحها و لوایح داده شود و طرحها و لوایحی كه تصویب می‌شود دستخوش تغییرات مكرر نگردد. من خواهش می‌كنم دوستان با یك رأی بالا به پیشنهادات اصلاح آیین‌‌نامه رأی بدهند، متشكرم.
 
۶ ـ انتخاب آقای محمد اسماعیل‌نیا  به عنوان ناظر در شورای عالی آب
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! ما امروز در دستور انتخاب یك نفر از كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی با انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای عالی آب را داشتیم كه موضوع ماده (۱۰) قانون تشكیل وزارت جهاد كشاورزی مصوب ۶/۱۰/۷۹ با الحاقات و اصلاحات بعدی است. كمیسیون سه نفر از آقایان را پیشنهاد كرده‌اند كه یك نفر به عنوان ناظر در شورای عالی آب انتخاب می‌شود. من این سه نفر را اعلام می‌كنم اگر اجازه بفرمایید كارتها را توزیع كنند تا همكاران محترم نسبت به انتخابشان اقدام بفرمایند.
آقایان: محمدتقی توكلی، ناصر صالحی‌نسب و محمد اسماعیل‌نیا. كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی این سه نفر از همكاران را طی نامه شماره (۲۹۷۶۳) ۱/۵/۹۳ پیشنهاد كرده‌اند. باید یك نفر را در كارت درج كنند.
رئیس ـ یك نفر را انتخاب كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ اتاق فرمان هم اسامی را در صفحه اول قرار دهد تا همكاران بتوانند انتخاب كنند.
رئیس ـ كارتها توزیع شده؟ كارتها را توزیع كنید، یك نفر از این سه نفر را انتخاب كنید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۱]
(ادامه رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی)
رئیس ـ مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف بعدی جناب آقای قاسم جعفری هستند، بفرمایید.
قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم  
یاد و خاطره غیورمردان و شیرزنان و خالقان حماسه بزرگ دفاع مقدس را گرامی و مقامشان را تجلیل می‌كنیم. آغاز سال تحصیلی و موسم تعلیم و تعلم بر دانش‌آموزان، معلمان، دانشجویان و اساتید و همه ملت بزرگ ایران مبارك باد.
ملت بزرگوار ایران و همچنین همكاران بسیار خوبم! دغدغه‌ای كه دوستان ارائه كرده‌اند دغدغه بسیار محترمی است. قبل از شروع جلسه علنی هم عزیزی صحبتهایی را داشتند و از این گلایه كردند كه حدود (۸۰) درصد قوانین اصلاحی و یا استفساریه‌ای است. البته من فكر می‌كنم كه اگر ما یك مراجعه‌ای به میزان قوانینی كه داریم بكنیم، در یك آماری گفته می‌شد حدود (۱۱) تا (۱۲) هزار قانون، بیش از (۷۰)، (۸۰) هزار مقرره و صدها هزار آیین‌‌نامه و بخشنامه، این طبیعی است كه ما باید به اصلاح آنها یا رفع ابهام از آنها بپردازیم. یعنی ما می‌خواهیم مدام مسائل مستحدثه‌ای داشته باشیم كه مثلاً (۱۱) هزار قانون بشود (۲۰) هزار؟ طبیعتاً چنین چیزی امكان ندارد. پس اگر به دنبال اصلاح هستیم برای اینكه قوانین وضع شده توسط بشر همین است، نقص دارد و باید نقصها را برطرف كرد. مگر اندك مواردی كه به اصطلاح مسائل مستحدثه هستند كه با توجه به شرایط نیاز به قانون دارند.
در پیشنهادی كه دوستان دارند گفتند كه اولویت به نظر كمیسیون داده شده است، البته الان هم در صحن این است، سخنگوی كمیسیون سخن می‌گوید بعد مخالف و موافق صحبت می‌كنند، بعد نماینده دولت و نهایتاً هم نظریه سخنگوی كمیسیون است. پس تغییر زیادی نیست. در اینجا لوایح و طرحهایی كه به صحن می‌آید مواد آن به دو نوع تقسیم‌بندی شده، مواد دارای پیشنهاد و مواد بدون پیشنهاد و گفته شده است كه آنهایی كه پیشنهاد دارد ابتدا همه بررسی شود، از صدر تا ذیل و بعد آنهایی كه پیشنهاد ندارد یك جا رأی‌گیری شود. شما می‌دانید در بررسی باید سیاق منطقی حفظ شود، گاهی ماده (۳) ممكن است پیش‌نیاز منطقی ماده (۴) باشد، ما چگونه ماده (۴) را تصویب كنیم بعد یك جا ماده (۳)؟ اگر رد شد آن موقع چه اتفاقی می‌افتد؟ بارها شده شما یك ماده‌ای را تصویب كرده‌اید برادر خوبمان جناب آقای فرهنگی فرموده‌اند كه چون این تصویب شد ماده دیگر خودبخود موضوعاً منتفی است. پس این می‌تواند بررسی منطقی را دچار مشكل كند.
(در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول»  ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
از سویی رأی‌گیری یك جا برای تعدادی از مواد یك نوع حالت فله‌ای را پیدا می‌كند و این در شأن مجلس نیست. نماینده دقیقاً باید بداند كه بر چه چیزی نظر دارد. تشكیل كارگروه كارشناسی در مركز پژوهشها گفته شده است مدیریتش با كسی است كه كمیسیون تخصصی معرفی كرده و كارشناسان آنجا دچار ابهام است كه چگونه انتخاب می‌شوند. مكانیزم روشنی ندارد. بنابراین من فكر می‌كنم كه این هم یك مشكلی ایجاد می‌كند.
از سویی اگر قرار است یك نفر از كمیسیون برود آنجا مدیریت كند آیا این شأن گذاشتن برای مركز پژوهشها است یا محدود كردن آن؟ اگر در مدت مقرر كمیسیون مربوطه لایحه را برای صحن آماده نكرد گفته شده باید رأساً در صحن مطرح شود و اگر قبل از سه روز به طرح مطرح كرد جایگزین می‌شود. این هم مشكل است. نظر مركز پژوهشها هم این است كه در آن سه روز نماینده‌ها چگونه می‌توانند نظر بدهند؟ مشكلی است كه خودبخود ایجاد می‌شود.
مركز تازه طالب اظهارنظر در صحن هم هست عزیزان! صحن است كه قانون را انشاء و ایجاد می‌كند. اگر اختیارات را از صحن بگیریم مشكل جدی‌تر می‌شود. دغدغه طراحان بسیار گرامی است اما مشكل جای دیگر است و راه‌حل این نیست. مشكل این است كه نمایندگان به جای تقنین و به جای نظارت گرفتار مسائل حاشیه‌ای شده‌اند. این كار كه اتفاق می‌افتد یعنی نمایندگان عزیز چون كارشناسانی تعیین شده‌اند بیش از این به دنبال مسائل با اولویتهای سوم، چهارم و پنجم بروند و دیگران برای ما قانونگذاری می‌كنند. رهبر معظم انقلاب فرمودند: (تعبیری این گونه داشتند) كمیسیونها قوه فاكره مجلسند. در اینجا خیلی به نظر آنها توجه جدی نشده است.
از سویی گفته شده است كه سه بار مهلت اظهارنظر داریم، این با آن نكته‌ای كه برادر خوبمان جناب عبدالهی فرمودند كه می‌خواهیم سرعت بیشتر شود منافات دارد. اگر قرار شد مدام نظر بدهیم، عین همان است كه گفت «استخاره بگیر تا خوب در بیاید». اینكه بروكراسی را بیشتر می‌كند به جای اینكه كمتر كند. انتخاب صاحبنظران و خبرگان از نمایندگان مجلس در ماده (۱۴۵ مكرر) آمده است. این نمایندگان آیا نماینده‌ترند؟ انتخاب اینها به چه صورت است؟ خودش بدبینی‌های بعدی را ایجاد می‌كند، چون معلوم نیست چه كسانی با چه مكانیزمی انتخاب می‌شوند. اگر كارگروه تخصصی است نظر كمیسیون چیست؟ مگر قرار نشد كه كمیسیون قوه فاكره مجلس باشد؟ نظر مركز پژوهشها و یا هر كمیته دیگری باید مشورتی باشد.
در جایی گفته شده است: نمایندگان پیشنهاددهنده كه پیشنهاد آنها رد شده به كمیسیون دعوت شوند. این یعنی باز سرعت را یك بار دیگر بیشتر بگیریم و با آن هدفی كه گفته شد می‌خواهیم سرعت در تقنین داشته باشیم منافات دارد. ذیل تبصره (۵) می‌گوید: نمایندگان عضو كمیسیون اصلی می‌توانند نظرات خود را به طور مكتوب به هیأت رئیسه تحویل دهند. این هم باز یك بروكراسی جدید است،‌ درواقع تصمیم‌گیر به جای كمیسیونها باز هم می‌شود هیأت رئیسه. هیأت رئیسه كم كار ندارد. ما خواهش می‌كنیم همان كارهای خودش را انجام بدهد. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر، وقت حضرت‌عالی تمام است) تبصره، پیشنهادات را به هیأت رئیسه بدهند این یك مسئله جدیدی ایجاد می‌كند. نظر پژوهشها قرار شده پررنگ شود ولی به نظر می‌رسد كه این اتفاق نمی‌افتد و چند بار فرصت دادن به نمایندگان الزاماً به معنای خوب شدن خروجی كار نیست بلكه مشكل جای دیگر است كه ما از وظیفه اصلی كه تقنین است و نظارت غافلیم. مسائل جزئی ما را مشغول كرده. متشكرم. ان‌شاءالله آن چه كه خیر است خداوند بر دلها جاری سازد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق بعدی جناب آقای دكتر هادی قوامی هستند، بفرمایید.
هادی قوامی (اسفراین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم ایام دفاع مقدس را كه اولین جنگی است در تاریخ كه یك وجب از خاك میهن‌مان جدا نشد را به همه دلاورمردان تبریك عرض می‌كنم و همچنین شروع سال تحصیلی را به همه دانش‌آموزان و دانشجویان، اساتید و معلمین تبریك عرض می‌كنم.
ببینید عزیزان! در ارتباط با تغییر آیین‌‌نامه طبیعتاً یكی از ضرورتهای اساسی كه لازم است انجام شود شكل فعلی بررسی طرحها و لوایح است. اگر ما یك آمار قوانینی كه خودمان بررسی كرده‌ایم،‌ در مجلس تصویب كرده‌ایم را ببینیم بیش از (۷۰) درصد از طرحها و لوایحی كه در مجلس تصویب می‌شود دچار اصلاح و تغییر می‌شود. این نشان می‌دهد كه كارها خوب كارشناسی نمی‌شود، چكش‌كاری نمی‌شود و قوانین دائمی را ما نمی‌توانیم تولید كنیم كه ثبات داشته باشد و علامت خوبی به فعالان اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بدهد كه فعال اقتصادی بداند كه در ارتباط با مسائل اقتصادی جامعه یك قوانین باثبات وجود دارد كه متناسب با آن قراردادهای خودش را تنظیم كند، فعالیتهای خودش را تنظیم كند، وضعیت آینده خودش را پیش‌بینی كند.
لذا یكی از مشكلات و چالشهای اساسی این است كه این تغییرات پی در پی قوانین و مقررات طبیعتاً باعث بی‌ثباتی می‌شود. سرمایه مثل كبوتر است، طبیعتاً دوست دارد جایی بنشیند كه امنیت وجود داشته باشد، ثبات وجود داشته باشد، آرامش بیشتری وجود داشته باشد تا بشود برنامه‌ریزی بهتری انجام داد. ولی وقتی كه این تغییرات در قوانین زیاد می‌شود این بی‌ثباتی جای ثبات می‌نشیند و طبیعتاً این سرمایه كه شبیه یك كبوتر عمل می‌كند لذا در جایی كه احساس می‌كند كه ناامنی وجود دارد، بی‌ثباتی وجود دارد آنجا نمی‌نشیند. اگر ما یك نگاهی مثلاً به آمار نقدینگی جامعه بكنیم، چرا آمار نقدینگی جامعه از بخشهای تولیدی به بخشهای دلالی می‌رود؟ می‌رود به بخشهایی كه سود كوتاه‌مدت دارد، بازده كوتاه‌مدت دارد، كه این فعالیتهای دلالی طبیعتاً تأثیر بسیار منفی‌ هم روی رشد اقتصادی دارد. شما الان اگر نگاه كنید در طول این (۳۴) سال بعد از انقلاب، فرقی نمی‌كند قبل از انقلاب را هم ما اگر آمار رشد را نگاه كنیم هیچ وقت ما نتوانسته‌ایم رشد اقتصادی درونزای باثباتی پیدا كنیم. دلیل آن همین دستخوش تغییرات زیاد شدن در قوانین است كه نمی‌تواند زمینه را برای رشد درونزا فراهم كند. لذا پس ما وقتی در ذهنیت‌مان این است كه یك قانونی را تصویب كنیم یك مشكلی حل شود، ولی در عینیت مشكلات متنوع و بیشتر می‌شود، اشكال در یك جایی هست. در آن فرآیندی است كه این قوانین كه هم شكل لایحه دارد توسط دولت پیشنهاد می‌شود یا شكل طرح دارد توسط نمایندگان محترم پیشنهاد می‌شود اشكال در این فرآیند است كه ما باید بتوانیم این فرآیند را اصلاح كنیم تا خوب چكشكاری شود.
 قوانین طبیعی كه خداوند متعال خلق كرده است ثابت است، نه تبصره دارد نه استثنا دارد، همیشگی است، ازلی است. البته ما از اینكه بخواهیم قوانینی شبیه قوانین طبیعی تولید كنیم عاجز هستیم ولی باید الگوی ما این نوع قوانین باشد كه این قوانین ما بتواند جامعیت داشته باشد و كامل باشد، ثبات ایجاد كند. لذا ما باید بتوانیم از نظرات نخبگان، كارشناسان در بخشهای مختلف، كسانی كه تجربه دارند، بتوانیم استفاده كنیم. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر آقای دكتر قوامی) لذا این به عنوان یك نقطه‌عطفی خواهد بود كه ان‌شاءالله اثر این را ما مثلاً می‌توانیم در سالهای آینده ببینیم كه كمتر شاهد حك و اصلاح و بی‌ثباتی در قوانین باشیم. لذا من از همه همكاران تقاضا می‌كنم این فرصت استثنایی مجلس را غنیمت بشماریم و بتوانیم این فرآیند را ان‌شاءالله اصلاح كنیم. لذا رأی قاطعی بدهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، مخالف آخر برادر عزیز جناب آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدائاً یاد همه شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و دیگر ایثارگران و همچنین یاد امام شهیدمان را گرامی می‌داریم.
ببینید همكاران گرامی! طرحی كه مطرح است به نظر می‌رسد با اصل (۸۵) قانون اساسی مغایر است و اگر آقای رئیس جلسه تشخیص بدهند و بررسی بفرمایند اگر صلاح دیدند به رأی نمایندگان بگذارند. به نظر می‌رسد این طرح با اصل (۸۵) قانون اساسی كه در ابتدای این اصل بیان می‌كند: «سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست» و همچنین اینكه «مجلس نمی‌تواند اختیار قانونگذاری را به شخص یا هیأتی واگذار كند» مغایر باشد. ببینید همكاران عزیز! كار قانونگذاری یك كار و یك امر حاكمیتی است و در هیچ كجای دنیا كار حاكمیتی را برونسپاری نمی‌كنند و در این طرح یك نوع كار برونسپاری می‌توانیم بگوییم كه هست. اینكه اختیارات نمایندگان به جمعی خارج از مجلس واگذار شود به نظر می‌رسد با اصل (۸۵) قانون اساسی از این جهت هم مغایرت داشته باشد.
از طرفی گروهها یا افراد ذینفع اختیارشان در این مهم بیشتر می‌شود و چه بسا در بعضی از مقاطع گروههای كارشناسی یا به نام كارشناسی تشكیل شوند كه از جهت جغرافیایی، قومی یا تحصیلاتی و یا شرایط سنی وضعیتی را داشته باشند كه آن تجربه لازم و یا آن جامعیت لازم برای قانونگذاری و تهیه متن قانون برای کلیت کشور و مصلحت ملت را نداشته باشند. از طرفی نمایندگان چون برخاسته از متن جامعه و مردم هستند و مرتباً در معرض دریافت نقطه نظرات مردم قرار می‌گیرند، نیازهای واقعی جامعه را بیشتر درمی‌یابند، بنابراین چه بسا ممکن است آن هیأت کارشناسی، آن کارگروه کارشناسی نتواند به عمق مسائل توده‌های جامعه واقف باشد. اینکه ما خمیرمایه قوانین را به گروهی بدهیم تدوین کنند که بعداً چه در کمیسیون و چه در صحن تغییر ماهیتی آن مشکل باشد، این هم باز از مشکلاتی است که در این طرح وجود دارد.
از طرفی اگر نمایندگان پیشنهادی دهند که با مصوبه کمیسیون مغایرت داشته باشد، باز این قابل طرح در این طرح نیست و این می‌تواند کاهش اختیارات نمایندگان مجلس را باعث شود و باز اگر خدای‌ناکرده خطایی در آن گروه تشکیل‌دهنده و گروه کارشناسی به وجود بیاید، می‌تواند مشکلات عمده‌ای را برای کشور درست کند. به نظر می‌رسد مشکلات مجلس از نوع سازماندهی مجلس است، از نوع زمان‌بندی جلسات و استفاده از زمان‌ها باشد، نه در ناتوانی نمایندگان در تشخیص که ما اختیارات را به گروههای خاصی واگذار کنیم.
از طرفی اینکه درخصوص هر کدام از مواد نقطه‌نظرات نتواند بیان شود و یکجا بخواهد رأی‌گیری شود، چه بسا بین چند ماده یا چند بند یا چند تبصره یک اشکال اساسی وجود داشته باشد ولی مابقی مواد و تبصره‌ها مشکلی نداشته باشد، اینجا نماینده به کدام یک از نقطه‌نظرات خودش توجه کند و رأی بدهد؟
از طرفی مرکز پژوهش‌های مجلس که بازوی کارشناسی مجلس است، در این طرح کمرنگ نشان داده شده است و نقش آن کاهش پیدا کرده است.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ وقت جناب‌عالی تمام است، متشکریم.
نایب‌رئیس ـ قبل از اینکه موافق را دعوت کنید، جناب حاج‌آقای حاجی! راجع به اصل هشتاد و پنجم که فرمودید، چون که در این پیشنهاد نمی‌خواهد وظیفه نمایندگی تفویض شود، نهایتاً شخص نماینده است که در کمیسیون یا در صحن علنی تصمیم می‌گیرد، بلکه نظر مشاوره‌ای مرکز پژوهش‌ها را دریافت می‌کند،‌ لذا از این جهت شاید این اصل وارد نشود. و الا همانطور که فرمودید سِمت نمایندگی قابل تفویض نیست. متشکرم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آخر جناب آقای علی مطهری هستند، بفرمایید.
علی مطهری (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
از دوستان خواهش می‌کنم که توجه بفرمایند. ببینید! این طرح یک اقدام اساسی در کارآمدتر کردن قوه مقننه است و من از جناب آقای عبدالهی که از تجربه هفت‌دوره‌ای خودشان استفاده کرده‌اند و این طرح را ارائه کرده‌اند، تشکر می‌‌کنم. در واقع این طرح می‌خواهد روش قانونگذاری ما را اصلاح و مؤثرتر کند. دوستان می‌دانند روش تحقیق در علوم خودش یک مسأله‌ای است که علمی را به نام متدولوژی تشکیل داده است که در هر علمی به حسب موضوع آن علم، یک روش تحقیق وجود دارد و علت اینکه تا قبل از دوره رنسانس در علوم تجربی پیشرفت محسوسی پیدا نمی‌شد، مسأله روش تحقیق بود که مثلاً می‌خواستند با همان روشی که در فلسفه تحقیق می‌کنند، در علوم تجربی هم بدون تجربه و آزمایش تحقیق کنند، لذا پیشرفت محسوسی نداشتند و نقطه آغاز پیشرفت سریع علوم تجربی از همان زمانی بود که روش تحقیق‌شان را عوض کردند.
در روش قانونگذاری هم همین حرف را می‌توانیم بزنیم که ممکن است روش قانونگذاری ما دچار آسیب‌هایی شده باشد و باید ما این آسیب‌ها را بزداییم. خلاصه طرح این است که بیشترین کار در کمیسیونها انجام می‌شود و در صحن علنی سرعت بیشتری و اتقان بیشتری در تصویب طرحها و لوایح ایجاد می‌شود. کاری که در اکثر مجالس دنیا در حال انجام شدن است و نمایندگان در صحن علنی به اتکای کار کارشناسی که در کمیسیونها و با پشتیبانی متخصصان انجام شده رأی می‌دهند و دیگر خیلی روی کلمه به کلمه طرح‌ها و لوایح وقت نمی‌گذارند.
همانطور که گفتند، بیش از (۸۰) درصد طرحها و لوایح ما اصلاحیه و استفساریه است که البته بخشی از آن طبیعی است؛‌ یعنی در اثر گذشت زمان و تغییر شرایط ما نیاز به اصلاحیه و استفساریه داریم، ولی اینکه (۸۰) درصد طرحها و لوایح ما اصلاحیه و استفساریه باشد، نشانه نقطه ضعف کار ماست.
نکته مهمی که در این طرح هست اینکه در شکل فعلی، طرحها و لوایح در کمیسیونها تغییر می‌کنند و در نتیجه پیشنهادهای نمایندگان سالبه به انتفاء موضوع می‌شود. یعنی اصلاً قابل طرح در صحن علنی نیست. در اینجا در طرح جدید امکان پیشنهاد مجدد نمایندگان برای مصوبه کمیسیون قرار داده شده است تا اینکه دوباره در کمیسیون پیشنهادها مطرح شود و بعد کمیسیون مصوبه جدیدی خواهد داشت و برای این مصوبه جدید هم باز امکان پیشنهاد نمایندگان قرار داده شده است که به هیأت‌رئیسه بدهند و در واقع همان پیشنهادهای نوبت سوم است که در صحن مطرح می‌شود و سرعت بیشتری پیدا خواهیم کرد.
و اینکه اولویت طرح پیشنهادها برای کمیسیون تخصصی در این طرح منظور شده است هم یک نقطه قوت این طرح است. چون قبلاً روی این پیشنهادها کار شده است و وقت مجلس گرفته نمی‌شود، به هر حال در مجموع، افزایش سرعت کار قانونگذاری ایجاد خواهد شد و حقوق نمایندگان هم بیش از وضعیت فعلی حفظ شده است.
و اینکه فرمودند با اصل (۸۵) قانون اساسی منافات دارد، این طور نیست چون به هیچ وجه واگذار به بیرون از مجلس نمی‌شود و در نهایت کمیسیون و صحن علنی تصمیم می‌گیرد. خواهش می‌کنم به کلیات این طرح رأی مثبت بدهید، باتشکر.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکریم، ظاهراً موافق بودند. کمیسیون بفرمایید.
شهباز حسن‌پوربیگلری (سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تبریک مجدد به مناسبت هفته دفاع مقدس به محضر همه ملت بزرگ و شریف ایران اسلامی، رهبر فرزانه انقلاب و شما نمایندگان محترم و دلسوز خانه ملت.
خوشبختانه مخالفین محترم مطلب جدی در فرمایشاتشان نداشتند، موافقین عزیز هم استدلالهای بسیار خوبی را ارائه کردند. در بحث هشتاد و پنجی هم ریاست محترم مجلس به خوبی اشاره فرمودند که ایراد اصل هشتاد و پنجی ندارد.
برادران عزیز، خواهران محترم توجه بفرمایید! بحثی که دارد مطرح می‌شود، هم موافقین و هم مخالفین نظراتشان را فرمودند، اما یکی‌، دو نکته در بحث مخالفین بود که دو تن از مخالفین عملاً موافق صحبت کردند و خوشبختانه اصلاً موضوع طرح مخالف جدی ندارد چون همه به این نتیجه رسیده‌اند که امروز بایستی یک تصمیم انقلابی و یک تصمیم جدی مجلس شورای اسلامی ان‌شاءالله بگیرد.
گفته شد که وقت کمیسیونها کم است، اتفاقاً در کمیسیونها وقت بیشتر گذاشته شد، کمیسیونها وقت دارند، (۱۴) کمیسیون وقت بسیار خوبی را دارند تا خوراکی را برای صحن علنی آماده کنند. اگر مخالفین می‌فرمودند که در صحن علنی وقت کم داریم، می‌شد گفت که مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد، ولی خوشبختانه ما در کمیسیونها وقت زیاد داریم و بایستی از وقتی که در کمیسیونها داریم، حداکثر استفاده را کنیم تا وقتی طرحی به صحن می‌آید، در صحن مجلس وقت کمتری داریم.
برادران عزیز! همان‌گونه که جناب آقای ندیمی هم دارند ندا می‌دهند، زمین و زمان می‌دانند وضع خوبی در بحث قانونگذاری نداریم. حتماً بایستی این وضعیت را تغییر دهیم. دوستان عزیز، نمایندگان خانه ملت! شرایط فعلی قانونگذاری، شرایط پرهزینه، وقت‌گیر و ناکارآمدی برای مجلس است. ما می‌خواهیم این ناکارآمدی را به کارآمدی تبدیل کنیم. مخالفین عزیز مطالبی را فرمودند، الان ما می‌خواهیم برای کلیات رأی‌گیری کنیم، من استدعا می‌کنم که مخالفین هم حتماً رأی دهند. ما هم ایراداتی را داریم، در جزئیات به کمک شما خواهیم آمد و ایرادات جزئی شما را حتماً برطرف می‌کنیم.
برادران عزیز، جناب آقای نعمتی عزیز توجه بفرمایید! (۸۰) درصد از آنچه در مجلس تولید می‌شود، کالاهای مرجوعی است. کالای نهایی نیست. امروز ما می‌خواهیم وقتی کالای نهایی را تولید می‌کنیم، نه برای یک دوره بلکه برای دوره‌ها، بلکه برای نسلهای آینده هم این قانون کارآمدی خودش را داشته باشد. بپذیریم که اصل و ریل‌گذاری معیوب است. الان ما داریم با سرعت (۴۰) کیلومتر حرکت می‌کنیم، با تصویب امروز شما، ان‌شاءالله این سرعت (۴۰) کیلومتر به (۱۲۰) کیلومتر افزایش پیدا خواهد کرد.
نظر بعضی از موافقین (۳۰۰) کیلومتر در ساعت است. بله، اگر می‌توانستیم قانونی را مصوب کنیم که با سرعت (۳۰۰) کیلومتر حرکت کنیم، «نعم المطلوب»! اما امکانش نیست. بایستی فعلاً برای وضعیت موجود ما حداکثر تلاش را انجام دهیم و ان‌شاءالله این ریل‌گذاری را اصلاح و بازسازی کنیم. یقیناً همه دوستان تصدیق می‌فرمایند کار تطبیقی با مترقی‌ترین قوانین دنیا امروز صورت نمی‌گیرد، بایستی امروز ما به سمتی برویم که ان‌شاءالله از مترقی‌ترین قوانینی که در دنیا صورت می‌گیرد استفاده کنیم تا سروران عزیز! ان‌شاءالله قانونی که ما تصویب می‌کنیم، بایستی با طرحها و لوایح بالادستی، با اسناد بالادستی مثل قانون اساسی، سند چشم‌انداز، سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری تطبیق داشته باشد، خود شما تصدیق می‌فرمایید، عزیزی به واسطه مشکلات در حوزه انتخابیه‌اش از شما امضاء می‌گیرد و می‌خواهد دوفوریتی یا یک‌فوریتی مطرح کند، هیچ کجای دنیا چنین وضعیتی نیست. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشکریم).
من یک جمله پایانی عرض کنم. برادران عزیز! من از همه سروران، برادران و خواهران استدعا می‌کنم در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم، یک تصمیم شجاعانه می‌خواهیم بگیریم، یک تصمیم انقلابی بگیریم، یک تصمیم بسیجی بگیریم، یک تصمیم رزمندگی و جهادی شما عزیزان بگیرید و ثواب این تصمیم و خدماتی که به مردم بابت این تصمیم شما داده می‌شود، به روح امام راحل و شهداء هدیه کنید و مطمئن باشید یقیناً همه، رهبر فرزانه انقلاب و همه دلسوزان انقلاب از این تصمیم شما راضی خواهند بود. ان‌شاءالله با رأی حداکثری به تصویب خواهد رسید به برکت صلوات بر محمد و آل محمد (حضار صلوات فرستادند)
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکر هستم. دوستانی که در صندلی‌های خودشان مستقر نیستند، محبت کنند در صندلی‌ها استقرار پیدا کنند. ما در تغییرات آیین‌نامه‌ای نیازمند دوسوم آراء هستیم. همکارانی که در صندلی‌های خودشان نیستند، دوستانی که در راهروی سمت شمال‌غربی تشریف دارند، در صندلی‌ها مستقر باشند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس‍! کلیات طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۱۱ نفر، همکاران اعلام رأی داشته باشید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد، از همکاران محترم متشکریم.
قبل از اینکه از میهمانان گرامی تشکر داشته باشند، بنده از حضور برادر ارجمند سردار دکتر کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و جانشین محترمشان، جناب آقای دکتر امیر نامی و یکایک همکارانشان که در مجلس تشریف دارند، تشکر دارم و از برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس در مجلس هم که با همت دوستان برگزار گردیده نیز تشکر ویژه‌ای را دارم. میهمانان را تشکر و تقدیر داشته باشید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از اعضای تیم فوتسال غدیر شهرستان آباده از استان فارس که میهمانان جناب آقای دکتر زارع نماینده محترم شهرستان آباده هستند.
ـ رؤسای محترم ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستانهای نوشهر و چالوس.
به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌کنیم، خیلی خوش آمدید، ان‌شاءالله موفق باشید.
 
۷ ـ انتخاب آقایان: قاسم احمدی‌لاشکی و رضا صابری به عنوان ناظر در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری
دبیر (فرهنگی) ـ قبل از دعوت ناطقین، آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید ما دومین انتخاب را اعلام کنیم.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، موضوع ماده (۳) قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب ۱۸/۵/۱۳۸۳ در دستور است که در این رابطه کمیسیون آموزش و تحقیقات طی نامه‌ای چهار نفر از همکاران را برای انتخاب دو نفر ناظر معرفی کرده‌اند، من اسامی چهار نفر را عرض می‌کنم، اتاق فرمان هم لطف کنند و اسامی را در صفحه اول نمایشگر درج کنند.
آقایان: قاسم احمدی‌لاشکی، حجت‌اله درویش‌پور، علی‌اصغر زارعی و رضا صابری.
دوباره عرض می‌کنم، همکاران محترم از آقایانی که اسامی‌شان در صفحه اول مانیتورشان درج شده است، می‌توانند به دو نفر به عنوان ناظر در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری رأی بدهند. آقایان: رضا صابری، علی‌اصغر زارعی، حجت‌اله درویش‌پور و قاسم احمدی‌لاشکی. دو نفر از این اسامی را در برگه رأی‌ که توزیع خواهد شد، درج بفرمایید.
(اخذ رأی با ورقه بعمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۲]
نایب‌رئیس ـ متشکرم. ضمن دعوت از همکاران محترم برای اعلام رأی در مورد نامزدهایی که جناب آقای فرهنگی معرفی فرمودند بنده نتیجه آراء انتخاب ناظر در شورای عالی آب را هم به اطلاع همکاران و ملت عزیز می‌رسانم. آرای اخذشده (۱۸۴) رأی، جناب آقای محمد اسماعیل‌نیا،  همکار ارجمندمان با (۱۱۷) رأی انتخاب شدند. برای ایشان در این موضوع مهم مشارکت در شورای عالی آب و اتخاذ تصمیم برای پاسخ به دغدغه‌های همکاران ارجمندمان آرزوی توفیق دارم.
۸ ـ ناطقین جلسه آقایان: نادر قاضی‌پور، علی‌محمد احمدی، صیدعیسی دارائی، علیرضا سلیمی و علیرضا زاکانی
نایب‌رئیس ـ سخنرانان بین دستور را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای نادر قاضی‌پور نماینده محترم مردم شریف ارومیه.
ـ جناب آقای علی‌محمد احمدی نماینده محترم مردم شریف دهلران.
ـ جناب آقای صیدعیسی دارائی نماینده محترم مردم شریف اندیمشک.
(که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای علیرضا سلیمی نماینده محترم مردم شریف محلات و دلیجان.
ـ جناب آقای علیرضا زاکانی نماینده محترم مردم شریف تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر.
(که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند)
از ناطق اول، جناب آقای قاضی‌پور دعوت می‌کنم که به ایراد نطقشان بپردازند.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
یل یاتار طوفان یاتار
گردش دوران یاتار
یاتماز حسینی پرچمه
یا تماز حسینی پرچمه
 
هفته دفاع مقدس را محضر امام شهداء و کلیه شهدای هشت سال دفاع مقدس، از شهید باکری‌ها تا احمد کاظمی‌ها و شوشتری‌ها تبریک می‌گوییم. اگر امروز ما سربلند و سرافراز هستیم، مدیون خون شهداء و مدیریت‌های حضرت امام و فرمانده مقتدر و قدرتمندمان مقام معظم رهبری و ولایت هستیم. هفته دفاع مقدس را نیز به همه نیروهای مسلح پای کار جمهوری اسلامی، نیروهای زمینی، دریایی، هوایی، پدافند ارتش مکتبی جمهوری اسلامی، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیجیان دلاور و نیروهای مرزبانی، انتظامی، اطلاعاتی جمهوری اسلامی تبریک می‌گوییم.
امروز «لبیک‌ یا خامنه‌ای» «لبیک یا حسین» دیگر است. یاحسین!
اما سفر ریاست جمهور فردا به نیویورک؛ آقای روحانی! پارسال مذاکره تلفنی شما با اوباما چه نتیجه‌ای جز تحریم‌های جدید داشت؟ امسال مواظب باشید که تکرار نشود. «المؤمن کیّس»
اما مهرماه می‌رسد، وزارت علوم وزیر ندارد. امیدواریم ریاست جمهوری یک وزیر ولایت‌مدار و هماهنگ سریعاً معرفی کند تا خدشه‌ای بر دانشگاهها وارد نشود.
آقای فانی، وزیر آموزش! چرا بی‌برنامگی؟ چرا اصل سوم قانون اساسی، آموزش و پرورش رایگان برای همه در تمام سطوح اجراء نمی‌شود؟ چرا قدر و منزلت معلمان که شغل انبیاء است را حفظ نمی‌کنید؟ چرا مدیر مدرسه دولتی به علت نداشتن اعتبار از دانش‌آموزان بالاجبار پول اخذ کند اعتبار و منزلت خود و همکارانش را خدشه‌دار کند؟ هزینه‌های زائد را جمع کنید. چرا معلمین ورزش باید سر درس ابتدایی بدون دیدن دوره آموزشی بروند؟
آقای فانی! چرا قانون استخدامی را اجرا نمی‌کنید؟ این معلمان عزیز که جلوی مجلس جمع‌ شده‌اند و وامانده‌اند و استخدام نشده‌اند، پیش‌دبستانی‌ها، شرکتی‌ها، حق‌التدریسی‌ها، همه آنها با شماست. باید ادامه کار می‌دادند.
امروز شما باعث شدید اختلاف شدید طبقاتی ایجاد شود. انواع مدرسه داریم، مدارس دولتی، هیأت امنایی، غیرانتفاعی، استثنائی، استعدادهای درخشان، مشارکتهای مردمی، شاهد، ایثارگران، نمونه مردمی، مدارس امین، مدارس وابسته به وزارتخانه‌ها و سازمانها تشکیل گردد.
آقای روحانی، ریاست محترم جمهور! کو وعده خوب حضرت‌عالی در مورد احیاء و نجات دریاچه ارومیه؟ چرا همه‌اش حرف؟ کی عمل؟ جلسات کارگروه مختلف چه نتیجه‌ای شد؟ فقط می‌خواستید کشاورزی ارومیه را تعطیل کنید؟ به بهانه احیای دریاچه ارومیه تنها دو سد نیمه‌تمام ارومیه، باراندوز و نازلوچای تعطیل شدند و دیگران تعطیل نشدند و تکمیل شدند، چرا تبعیض؟
آقای گودرزی، وزیر ورزش! نتایج اولیه بازی‌های آسیایی مأیوس‌کننده بود. امیدواریم ادامه آن همراه با اخبار خشنودکننده‌ای برای ایران اسلامی باشد.
آقای وزیر! از حق و حقوق آقای علی دائی کاپیتان و سرمربی سابق تیم ملی دفاع کنید.
بر خود واجب می‌دانم از والیبالیست‌های شهرستان ارومیه که در مسابقات جهانی والیبال خوب درخشیدند، تقدیر و تشکر کنم، بخصوص از همشهری عزیزم، سعید معروف.
اما مسائل تولید ملی در سال مدیریت جهادی، نگرش به نیروی انسانی، یعنی کارگران عزیز می‌طلبد که حقوق آنها متناسب با معیشت آنان تنظیم شود. مرتب کارگران عزیز از کمبود حقوق می‌گویند و این وضع قابل دوام نیست که عده‌ای یک‌‌شبه میلیاردها تومان پول به جیب بزنند، مانند واردکنندگان خودروهای لوکس كه متأسفانه اخیراً زیاد شده‌اند، اما بعضی از كارگران نتوانند یك عروسك برای بچه خود تهیه كنند، آیا این با اصل سوم قانون اساسی منافات ندارد؟ آقای رئیس‌جمهور! چرا بندهای (۸) و (۹) اصل (۴۳) قانون اساسی اجرا نمی‌شود؟ آیا همه‌اش واردات؟
از رهبر معظم انقلاب تشكر می‌كنم كه اكنون سال‌ها است كه در مذمت واردات سخن می‌گوید و هیچگاه از آن غفلت نكرده و از دولت‌ها و مجالس گلایه می‌كنیم كه كمتر به فرمایشات مهم اساسی اقتصاد مقاومتی دقت داشتند، چرا ارزش واردات خودرو در نیمه اول سال جاری تقریباً با ارزش تولید آن برابری می‌كند؟ آقای نعمت‌زاده! این خودرو‌های وارداتی بالای (۵/۱) میلیارد تومان با توجه به مصرف (۲۲) لیتر در (۱۰۰) كیلومتر كجایش دارای توجیه اقتصادی یا فنی است؟ قطعات خودرو را به ما نمی‌دهند ولی خود خودرو را به ما می‌دهند! این یعنی خیانت. من از مجلس محترم می‌خواهم در پاسخ به ندای رهبر معظم عزیز، این نوع واردات را با تعرفه‌های سنگین بشكند، بنده و همكاران عزیزم در مجلس می‌خواهیم فقط خودرو داخلی تولید، با كیفیت مطلوب و با قیمت ارزان تا همه مردم بتوانند بخرند و تولید عرضه گردد. رقابت‌پذیری تولیدات، یك اصل مهم است، هر كس می‌خواهد از كار ایرانی و كارگر ایرانی دفاع كند باید بداند حفظ بازار رقابتی تضمین بلندمدت خودرو ملی و تولید ملی است. ما كار و كارگر ایرانی را به مدیریت چندروزه بعضی‌ها نمی‌فروشیم، ما با واردات خودرو عمیقاً مخالفیم اما این به این معنی نیست كه اجازه دهیم خودرو بی‌كیفیت و گران به دست مردم برسد، باید قیمت خودروها تا (۳۰) درصد كاهش یابد.
جناب آقای جنتی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد! موضوع بیمه خبرنگاران مطبوعات، جراید، نشریات و خبرگزاری‌ها موضوع مهمی است كه تضمین كار حرفه‌ای زحمت‌كشان عرصه مطبوعات را به دنبال دارد. بنابراین از جناب‌عالی می‌خواهم اولاً با صیانت از این هدف مهم، بیمه كسانی كه تا كنون بیمه بوده‌اند استمرار پیدا كرده، كسانی كه بیمه نشده‌اند با حمایت حضرت‌عالی بیمه گردند.
آقای زنگنه، وزیر نفت! تكلیف كل (۴۰۰۰) استخدام قبلی را كلاً مشخص بفرمایید. چرا گاز شهرك صنعتی توسعه فاز (۲) ارومیه را وصل نمی‌كنید؟ چون حقیر پیگیر آن هستم؟ آیا خط و خط‌بازی است؟ چرا به وعده خود در واردات لوله عمل نكردید؟
جناب آقای ابوترابی! حضرت‌عالی تعهد دادید كه پیگیری كنید وزیر نفت از لوله‌های داخلی بخرد ولی به وعده‌اش عمل نكرد، به بهانه ارزان بودن كالای بی‌كیفیت خارجی، لوله خارجی وارد كرده است. (بذرپاش ـ خیلی ممنون)، یك دقیقه مانده است.
آقای ربیعی! به زودی سال پنجم برنامه پنجم فرا می‌رسد اما با وجود تأكید قانون برنامه و اجرای ماده (۱۰) قانون نوسازی صنایع و تأكید قانون الزامات اجرای اصل (۴۴) بر این موضوع فقط برای دیوان عدالت این قانون اجرا می‌شود، آیا قانون حق كارگران است كه هست، چرا باید به زور دادگاه اجرا شود؟ آقای ربیعی! وحدت رویه در اجرای قانون برای همه كارگران عزیز به اجرا درآید تا همه به موقع بازنشسته شوند تا نیروهای جدید جایگزین آنها گردند، یعنی اشتغال، یعنی بازسازی، نوسازی، نوآوری جدید در صنعت و تولید. در خاتمه از آقای ابوترابی، ریاست محترم جلسه می‌خواهیم استیضاح وزیر نیرو را مطرح كنند، هیأت رئیسه قانونی ندارد كه استیضاح را مطرح نكند، به عشق ابالفضل، یا ابالفضل.
دبیر (بذرپاش) ـ خیلی ممنون از آقای قاضی‌پور.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم از جناب آقای قاضی‌پور، در مورد این بحث اخیر هم همان‌طور كه محضر شما اشاره شد، جلسه‌ای را در خدمت شما خواهیم داشت، دغدغه دوستان بحث مسائل ملی است، بحث آب كشاورزی، آب شرب و مسائل جانبی دریاچه ارومیه، سایر حوزه‌های منابع آبی كشور است كه ان‌شاء‌الله در خدمت شما هستیم، متشكرم. سخنران بعد را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ دعوت می‌كنم از ناطق بعدی، جناب آقای علی‌محمد احمدی نماینده محترم مردم شریف دهلران.
علی‌محمد احمدی (دهلران، دره‌شهر و آبدانان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با نام و یاد خدای متعال و كسب اجازه از هیأت رئیسه محترم به ویژه استاد ارجمندم حضرت حجه‌الاسلام و المسلمین حاج‌آقای ابوترابی رئیس محترم جلسه و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یادآور پایمردی و رشادت‌های مردم قهرمان ایران علی‌الخصوص هم‌استانی‌های عزیزم كه نمود بارزی از پایداری و مقاومت در مقابل ددمنشی و تجاوز دشمن بودند.
یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و امام شهدا را گرامی می‌دارم و با تأكید بر شرایط ویژه كشور علی‌الخصوص شرایط اقتصادی كه این روزها در حال تجربه هستیم لازم است یادآوری كنم كه خروج از ركود و سیاست‌‌گذاری برای خروج از ركود مقوله‌ای بسیار پیچیده، حساس و تأمل‌برانگیز است كه چند نكته پیرامون آن باید به دقت مورد تأمل قرار گیرد.
اول اینكه دوره‌های رونق و ركود، پدیده ذاتی اقتصاد‌ها است و دولت‌مردان و برنامه‌ریزانی موفق خواهند بود كه درك درستی از شرایط ركود در كشورها داشته باشند.
دوم اینكه درك شرایط ركود بر واقعیت‌های میدانی و فراگیر استوار است، اگر ما به دنبال خروج از ركود هستیم، نباید دچار اشتباه محاسباتی همانند گذشته در مواجهه با بحث تورم بشویم. ركود، پدیده‌ای فراگیر است كه ما نباید از معیارها و استانداردهایی استفاده كنیم كه این معیارها و استانداردها عموماً خرد و بنگاهی بوده كه بنده اینها را تعمیم‌های سوپرماركتی می‌نامم. عموماً اگر بحث خروج از ركود مطرح است ما به جای اینكه بنگاه‌ را ملاك ارزیابی قرار دهیم، باید صنعت را معیار خروج از ركود قرار دهیم.
نكته دیگر در ارتباط با ركود، زیرساخت‌های متفاوت كشور در استان‌های متفاوت است، آنچه كه باید مدنظر قرار بگیرد، مصادیق و شواهد تجربی و میدانی است كه ما برای خروج از ركود به كار می‌بریم، به عنوان نمونه در استان كوچكی مانند استان ایلام، ما زمانی می‌توانیم صحبت از خروج از ركود كنیم كه كارخانه سیمان دهلران كه قرار بود در پایان سال ۹۲ به بهره‌برداری برسد، چرخ‌های آن به گردش درآید.
پتروشیمی ایلام كه با (۳۰) درصد ظرفیت كار می‌كند به ظرفیت اسمی برسد، سد سیمره كه میلیاردها تومان از سرمایه مملكت و میلیون‌ها دلار صرف آن شده است راه‌اندازی شود، پالایشگاه نفت دهلران، سد میمه و ده‌ها پروژه دیگر كه متأسفانه مسكوت مانده‌اند از مصادیق وجود ركود در اقتصاد ایران است. اگر ما می‌خواهیم به شكل میدانی وارد پروسه خروج از ركود شویم، كافی است تجربیات جهانی را ببینیم، به عنوان مثال بنده دو اظهارنظر از دو تن از اقتصاددان‌های مشهور دنیا كه یكی هم مسؤولیت اجرایی داشتند ذكر می‌كنم، آنگاه ما می‌توانیم بدانیم كه به چه شكل و چگونه از ركود خارج شویم.
آقای لری سامرز كه رئیس انجمن ملی اقتصاد در دولت اوباما، دبیر سابق خزانه‌داری و اقتصاددان ارشد بانك جهانی و رئیس سابق دانشگاه هاروارد است می‌گوید: بهره‌گیری از سیاست‌های پولی و مالی مناسب كه مكانیزم خودتعدیلی در ركود است در شرایطی كه خانوار‌ها و بنگاه‌ها اعتماد خود را به اقتصاد باز یابند و این اطمینان از طریق خرید دارایی‌های مشهود مثل مسكن و بكارگیری ثروت در بازار سهام، مجدد شروع به سرمایه‌گذاری در تجهیزات و ماشین‌آلات است، البته هیچ دلیل منطقی و محكمی وجود ندارد كه این اتفاقات با افزایش وام‌ها و مخارج دولتی رخ دهد. متأسفانه راه اشتباهی كه ما هنوز داریم بر آن اصرار می‌كنیم.
آقای جان ‌آدامز هم رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریكا در نیمه دوم قرن هجدهم جمله بسیار جالبی دارد، می‌گوید: تمامی سردرگمی‌ها، پریشانی‌ها، آشفتگی‌ها در آمریكا ناشی از نقض در قانون اساسی یا قوانین ایالتی نیست، ناشی از تمایل به افتخار و فضیلت نیست، بلكه به دلیل جهالت محض در ماهیت اسكناس، اعتبار و جریانات پولی است.
نكته‌ای كه اقتصاد ما را تهدید می‌كند، اقتصادی كه دقیقاً‌ معادل ارزش تولید ناخالص ملی، امروز پول در گردش دارد، اقتصادی كه متأسفانه انحراف نقدینگی در آن بیداد می‌كند، اقتصادی كه بنگاه‌داری بانك‌ها داد رئیس دولت را درآورده است، اقتصادی كه شاهد كاهش شاخص‌های بورس در آن هستیم، اما متأسفانه ما عزم جدی برای اصلاح نظام بانكداری كشور نداریم اما در (۲۵۰) سال پیش، یكی از رؤسای جمهوری آمریكا به صراحت این نكته را اعلام می‌دارد كه ما باید درك درستی از ماهیت اسكناس،‌ اعتبار و جریانات پولی داشته باشیم.
نكته دوم، آغاز سال تحصیلی است، آموزش و پرورش، پایه استقلال كشور، پایه تولید علم كشور، پایه جهش علمی كشور است، ما در حال حاضر چیزی حدود (۱۰) درصد تولید ناخالص ملی، حدود (۷۰) درصد بودجه فصل آموزش، بالغ بر (۲۰) هزار میلیارد تومان از منابع كشور را به بدنه آموزش و پرورش تزریق می‌كنیم اما خروجی آن، افت شاخص‌های آموزش، مسكوت شدن و حركت تدریجی طرح تحول، سردرگمی مردم برای تعیین شدن تعطیلی یك پنجشنبه در نظام آموزشی ما، نیروهای مازاد و سرگردان، پول‌هایی كه عمدتاً به طور غیرقانونی از مردم گرفته می‌شود (بذرپاش ـ آقای دكتر! وقت شما تمام است) و ده‌ها مورد دیگر كه نشان از بی‌برنامگی و بی‌تدبیری در نظام آموزش و پرورش كشور است.
و نكته آخر كه از رئیس محترم خواهش می‌كنم یك دقیقه به بنده اجازه بدهند در مورد زلزله شهرستان‌های آبدانان و مورموری است. (۷۰۰) پس‌لرزه در كشور بی‌سابقه‌ترین زلزله را در منطقه ما ایجاد كرد، اما متأسفانه دولت فقط به اعزام یك وزیر اكتفا كرد در حالی كه برای یك پس لرزه كوچك در استان‌های دیگر، معاون رئیس‌جمهور و مسؤولینی در تراز بالاتر اعزام می‌شوند. سؤال من این است: این تفاوت‌ها از كجا نشأت می‌گیرد؟ آیا مردم ایلام در هفته دفاع مقدس هستیم، همان مردمی نبودند كه بالاترین ایستادگی و ایثار را به نمایش گذاشتند؟ از رئیس‌جمهور محترم می‌خواهم كه در رسیدگی به این زلزله و مسائل آن اهتمام بیشتر داشته باشند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، جناب آقای احمدی از بیانات شما متشكریم.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای احمدی، دعوت می‌كنم از برادر گرامی جناب آقای صیدعیسی دارایی نماینده محترم مردم شریف اندیمشك.
نایب‌رئیس ـ خدمت برادر بزرگوار و آزاده‌مان در آغاز هفته دفاع مقدس هستیم، بفرمایید.
صیدعیسی دارائی (اندیمشك) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (حضار صلوات فرستادند) و با درود به روح پرفتوح و ملكوتی حضرت امام، شهدای راه امام و آرزوی توفیق و سلامتی برای مقام عظمای ولایت و عرض ارادت به پیشگاه ملت شریف ایران. هفته دفاع مقدس را خدمت ملت شهیدپرور ایران تبریك عرض می‌نمایم.
همكاران محترم و ملت شریف ایران! شهر و دیار من اندیمشك در منطقه زاگرس میانی قرار گفته كه با وجود برخورداری از محبت‌های الهی، قابلیت‌های طبیعی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فراوان، گویا همزاد فقر و محرومیت است و اگر بخواهیم كتاب مشكلات و تنگناهای این دیار را ورق بزنیم، بیگمان از عهده شمارش آن بر نخواهیم آمد، اما در این مجال كوتاه می‌خواهم به یك موضوع كلی اشاره كنم و آن عبارت است از عملكرد نامطلوب سازمان تبلیغات اسلامی كه پس از گذشت سال‌ها فعالیت این سازمان در تبلیغ و اشاعه شعائر اسلامی، دینی، مذهبی و حتی ملی بسیار ضعیف عمل كرده و در واقع ناموفق بوده، به یاد داشته باشیم كه حضرت امام سازمان تبلیغات اسلامی را به عنوان نهادی مستقل و غیردولتی بنیان گذاردند تا با تلاشی شبانه‌روزی و تعاملی بسیار قوی و روشن بتوانند موضوع تبلیغات اسلامی را تحت پوشش قرار داده و با ایجاد هماهنگی لازم میان دستگاه‌های مرتبط، اهداف عالی نظام اسلامی را به پیش برده و چهره زیبا و قابل قبول اسلام كه همان اسلام ناب محمدی (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) است و مدنظر حضرت امام بود را ارائه دهد. دغدغه‌های مقام معظم رهبری نیز در این راستا مشهود و روشن است، معظم‌له همواره بر این مهم تأكید نموده به گونه‌ای كه امسال را سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری فرمودند و قطعاً فرهنگ مهمتر از اقتصاد در نظر می‌آید.
بنده از مجلس می‌پرسم آیا پس از گذشت شش ماه از سال موسوم به فرهنگ به عنوان نمونه سازمان تبلیغات اسلامی كه یكی از سازمان‌ها و نهادهای تأثیرگذار در امور فرهنگی است چه برنامه‌ای ارائه نموده؟ چه اقداماتی را انجام داده و چرا پس از گذشت سال‌ها از انقلاب، این سازمان گزارشی از عملكرد خود تقدیم ملت ایران نمی‌كند؟ البته به نظر می‌رسد گزارش قابل قبولی جهت ارائه وجود نداشته باشد، چرا كه:
۱ ـ ضعف مدیریتی در سطح مدیران ارشد و میانی سازمان و وجود مدیران ناكارآمد كه برخی از آنان بیش از (۱۷) سال در سمت خود باقی مانده‌اند و انگیزه‌ای برای كار و فعالیت ندارند.
۲ ـ عدم استفاده از نیروهای متخصص و خلاق و مبتكر در زمینه‌های امور فرهنگی و تبلیغی.
۳ ـ فراهم نكردن امكانات لازم برای تبلیغ همه جانبه و عدم استفاده از تكنولوژی جدید و به روز.
۴ ـ عدم پایبندی سازمان تبلیغات به دستورالعمل‌های كارساز خود.
۵ ـ عدم تعامل با سازمان‌های فرهنگی دیگر.
۶ ـ عدم تعامل با نمایندگان مجلس به خصوص در استان خوزستان.
۷ ـ عدم تعامل یا ضعف در تعامل با ائمه جمعه و جماعات بالاخص در استان خوزستان.
۸ ـ پرداختن به كارهای تكراری، بی‌برنامه‌ای و گرفتار شدن به روزمرگی.
۹ ـ عدم تبیین اهداف، برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی در امر تبلیغ اسلامی، اگر هم وجود دارد، ما از آنها بی‌اطلاع هستیم.
۱۰ ـ غافل شدن از فعالیت‌های مستمر دشمنان فرهنگی نظام جمهوری اسلامی.
۱۱ ـ عدم توجه به مسائل و مشكلات فرهنگی جوانان.
۱۲ ـ دخالت در مسائل جناحی و فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی كه سازمان را از اهداف خود دور نموده و موجبات بی‌اعتمادی مردم را فراهم می‌سازد.
و موارد بسیار زیاد دیگری كه باعث شده تا به واقع سازمان تبلیغات اسلامی عملاً از اهداف خویش باز ماند.
جریان‌هایی همانند وهابیت، سلفی‌گری، شیطان‌پرستی، عرفان‌های كاذب و به طور كلی افراطی‌گری و گروه‌های زیاده‌خواه و مبلغان اسلام آمریكایی كه دشمنان سرسخت اسلام و انقلاب اسلامی می‌باشند متأسفانه رشد قابل توجهی در كشور، به خصوص در محدوده مرزها داشته باشند و برنامه‌های زیادی را جهت تضعیف نظام و آزار و اذیت مردم در حال انجام و یا در دست اقدام دارند.
سؤال بنده از مسؤولین سازمان تبلیغات این است كه آیا از این عملكرد ضعیف می‌توانید دفاع كنید؟ و آیا به عنوان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سطح كشور و در استان‌ها كار خاص و برنامه‌ای ویژه به مرحله اجرا گذاشته‌اید؟ و آیا اصولاً توانسته‌اید مقوله تبلیغ اسلامی را برای مردم روشن نمایید؟ و به راستی در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت و مطالبات و خواسته‌های به حق مردم در این زمینه كاری كرده‌اید؟
از سوی دیگر واقعیت آن است كه شورای انقلاب فرهنگی هم به عنوان عالی‌ترین مرجع در زمینه سیاست‌گذاری فرهنگ با وجود ابلاغ دستور‌العمل‌هایی كه اكثراً مانند طرح عفاف و حجاب كه (۱۶) سال مسكوت مانده است، كار مشهودی انجام ندادند و اگر بسیج ملی در این زمینه صورت نپذیرد، از این پس هم به غیر از روزمرگی و كارهای تكراری و صرف بیت‌المال، چیز دیگری را شاهد نخواهیم بود.
در آخر از دفتر مقام معظم رهبری درخواست دارم با پاسخ به استعلام مجلس محترم درباره تحقیق و تفحص از عملكرد سازمان تبلیغات اسلامی، زمینه تحقق این امر مهم كه مطابق با منافع ملی و اسلامی است را فراهم نموده تا از عملكرد گذشته و حال این سازمان با دقت هرچه تمام‌تر تحقیق و تفحص به عمل آید تا نقاط ضعف شناسایی و برطرف و احیاناً كوتاهی‌های صورت‌گرفته پیگیری و رسیدگی شوند و بدین ترتیب منویات مقام عظمای ولایت در این زمینه برآورده و فرمایشات معظم‌له محقق شده و مطالبات مردم شهید‌پرور ایران اسلامی توجه جدی صورت پذیرد. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای دارائی.
نایب‌رئیس ـ با تشكر ویژه از رعایت وقت، بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ دعوت می‌كنم از ناطق بعدی، برادر گرامی جناب آقای علیرضا سلیمی نماینده محترم مردم شریف محلات و دلیجان كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
علیرضا سلیمی (محلات و دلیجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله و الصلاه و السلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین»
با درود و سلام بر ارواح طیبه شهدا، امام شهدا و آرزوی سلامتی جهت رهبر عزیزمان، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (حضار صلوات فرستادند).
پشت خاكریز شب ماندیم
كاروان ستاره‌ها رفتند
ما نشان از سپیده می‌جستیم
نیمه شب، بی‌نشانه‌ها رفتند
هفته دفاع مقدس، یادآور شكوه حماسه‌آفرینی ملت بزرگ ایران مبارك باد، حماسه دفاع مقدس نشان داد كه می‌توان بدون تكیه به قدرت‌های پوشالی و با استعانت از خدای متعال و تكیه به قدرت ملی مردم، از كیان و هستی خود دفاع نمود. صدام، زبون‌تر از آن بود كه دست به ماجراجویی بزند، آنچه در این میان مهم است، نقش آمریكای جنایت‌كار در تحریك و حمایت از این عنصر وابسته بود، ملت ما هیچگاه این خیانت‌ها را فراموش نخواهد كرد، كسانی كه امروز به دنبال بزك‌ كردن چهره آمریكا هستند، دچار آلزایمر سیاسی و تاریخی شده‌اند.
آیا اینان حمله آمریكا به هواپیمای مسافربری در كوران جنگ را فراموش كرده‌اند؟ آیا شقاوت آمریكایی‌ها در حمله به كشتی ایران ارج، تجاوز به سكوهای نفتی، حمایت سیاسی ـ تسلیحاتی از صدام، تحریم خرید نفت ایران، حذف تسلیحاتی ما و صدها جنایت این قدرت خونخوار را به نسیان سپرده‌اند، به كسانی كه تصور می‌كنند تمسك به ریسمان پوسیده آمریكا حل‌المسائل مشكلات كشور است توصیه می‌كنیم یك بار دیگر لیست سیاه جنایات این عفریت دون‌صفت را ملاحظه كنند تا از خوش‌خیالی نجات پیدا كرده و خدای نكرده در دام این قداره‌بند بین‌المللی گرفتار نشده و دست به اقدام نابجا نزنند.
ابلاغ سیاست‌های كلی علم و فناوری توسط مقام معظم رهبری تكلیف ما را دوچندان می‌كنند، سوگ‌مندانه باید اذعان كرد كه امروز كمتر از (۱) درصد تولید ناخالص ملی ما به امر پژوهش اختصاص یافته و تعیین سقف (۴) درصد می‌تواند جهش را در عرصه علم و فناوری كشور به وجود آورد. عزم ملی، هماهنگی و هم‌راستایی، باور به ظرفیت‌های بی‌نظیر كشور، استفاده از تمام توان اساتید و نخبگان می‌تواند در اجرایی‌ كردن این سیاست‌ها ما را توفیق رساند.
مبادا عده‌ای با برگزاری چند نشست و صدور اطلاعیه و سپس بی‌عملی و فراموشی و رها كردن این سیاست‌ها در پیچ و خم گرفتاری‌های روزمره و چاه ویل سمینارهای بی‌حاصل، موجبات ابتر ماندن این منشور را فراهم آورند.
كمدی مبارزه با تروریست‌های تكفیری توسط آمریكا و چند كشور دست‌نشانده موجب انبساط خاطر افكار عمومی را فراهم نموده است، این نمایش مضحك بار دیگر چشم‌بندی سیاسی و دروغ‌گویی این كشورها را در مسائلی چون دفاع از حقوق بشر، دموكراسی، مبارزه با اشاعه سلاح‌های كشتار جمعی و غیره برملا كرد.
مهرماه بهار تعلیم و تعلّم و هنگامه جوانه زدن درخت دانش و تهذیب بر تمامی دست‌اندركاران، دانشجویان، اساتید، معلمان، دانش‌آموزان مبارك باد. پرهیز مسؤولان از حاشیه‌سازی در دانشگاه، آموزش و پرورش، دوری از نگاههای جناحی و سیاسی، بكارگیری مدیران توانمند و انقلابی و اجتناب از حذف نیروهای انقلابی می‌تواند محك مناسبی برای میزان توفیق این عزیزان باشد.
چند تذكر:
وزیر محترم كشور! سونامی تغییرات بی‌جهت از یك سو و بكارگیری برخی از چهره‌های مسأله‌دار و فتنه‌انگیز از سوی دیگر در استان مركزی موجب سلب اعتماد عمومی را فراهم كرده است،‌ امید است با تذكر به موقع به مدیریت ارشد استان كه متأسفانه به علت كهولت سن، دیگران او را مدیریت می‌كنند از وجود این ضایعه جلوگیری شود.
چه خوب است آقای استاندار به دور از شعار عملكرد یك ساله خود را در زمینه تأمین پزشك، جاده، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، رفع خشكسالی و سایر مسائل به صورت شفاف ارائه كنند.
وزیر محترم كشور! وزیر محترم اقتصاد! جناب آقای استاندار در چند جلسه اعلام داشتند هیچ بودجه‌ای جهت پیگیری امور اضطراری استان در اختیار ندارند، آیا این خبر صحیح است یا نه؟ اگر صحیح است، دست ایشان را باز بگذارید تا بتوانند مسائل را مدیریت كنند و اگر صحیح نیست به ایشان تذكر جدی داده شود.
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكی! ضمن تشكر از اقدامات جناب‌عالی نسبت به اختصاص پزشك متخصص و عمومی به روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه در فصل نقل و انتقالات بذل لطف فرمایید.
وزیر محترم راه و شهرسازی! ان‌شاء‌الله تكمیل راه دلیجان، نراق، مشهداردهال، راه دلیجان ـ محلات حد فاصل باقرآباد و روشنایی این جاده، تعیین تكلیف مسكن مهر در حوزه انتخابیه.
تعیین تكلیف كمربندی محلات و كمربندی شرقی دلیجان و بیان روش و سیاست آن وزارتخانه در مورد مسكن مهر و مسكن محرومان را به اطلاع عموم برسانید.
در پایان یك تذكر به آقای رئیس‌جمهور محترم:
 امروز ركود و بیكاری به عنوان دو معضل اساسی كشور نیازمند تدبیر و درایت نه شعار و سخنرانی است. (بذرپاش ـ حاج آقا! خیلی ممنون) واردات بی‌رویه، كاهش تعرفه واردات برخی محصولات قطعاً با برنامه‌ریزی، قطعاً در جلوگیری از ركود تأثیری نخواهد داشت. سایر مطالب را هم داشتم. امیدوارم كه ان‌شاء‌الله آقای رئیس‌جمهور به این تذكر دلسوزانه اینجانب توجه بفرمایند. متشكرم.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ با تشكر از برادر گرامی جناب آقای سلیمی. دعوت می‌كنم از ناطق آخر برادر گرامی جناب آقای علیرضا زاكانی نماینده محترم مردم شریف تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
علیرضا زاكانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم. تبریك عرض می‌كنم هفته دفاع مقدس را و همچنین آغاز سال تحصیلی را. یكی از تذكرات مقام معظم رهبری به مسؤولان كشور پرهیز از اشتباه برآورد و محاسبات بود. همگان می‌دانیم كه انقلاب اسلامی منشأ یك تحول بزرگ در جهان و معلوم كردن قیمت دین و ارزش اراده مردم بود. استبداد (۲۵۰۰) ساله از ایران رخت بربست و نظام سلطه به محوریت آمریكا به چالش كشیده شد. آمریكا قطب سلطه‌گران جهان و به دنبال جهانی‌سازی است. هر جنایتی را در این مسیر انجام می‌دهد. خود مبدع و پشتیبان تروریسم دولتی و غیردولتی است. از رژیم كودك‌كش اسرائیل حمایت می‌كند. داعش را به وجود آورد و به عنوان عروسك خیمه‌شب‌بازی خودش در جهان اسلام به كار گرفت. بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است؛ اما بی‌شرمانه خودش را ضد تروریسم و مدافع حقوق بشر معرفی می‌كند.
امروز آمریكا به دنبال احیای آبروی از دست رفته خویش است. امروز آمریكا و سران او منفورترین سران كشورها در نزد اذهان ملت‌ها هستند. آمریكا به دنبال بازگشت به منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا به بهانه مبارزه با تروریسم است؛ اما به دنبال سركوب بیداری اسلامی و نهضت مستضعفین جهان و خاموش نمودن كانون این بیداری ایران اسلامی است. اما آمریكا امروز ضعیف‌تر از هر روزی است. شاهد مثالم شكست در سوریه و عراق و سایر نقاط جهان است. از درون با تضادهای جدی مواجه است. جنبش (۹۹) درصدی و اعتراض سیاهان فرگوسن از این دست دلایل است. امروز مسؤولین آمریكا اذعان می‌دارند كه این ابرقدرت در حال افول است. امام فرمودند رابطه ما با آمریكا رابطه گرگ و میش است. و آمریكا شیطان بزرگ است. در (۲۲) مرداد امسال مقام معظم رهبری در دیدار با سفرا به تفصیل بیان داشتند كه ما با همه دنیا تعامل داریم الا با رژیم آدم‌كش و كودك‌كش صهیونیستی الا با آمریكا.
مذاكره با آمریكا نه تنها هیچ نفعی ندارد؛ بلكه فرمودند در برخی از نكات مضر هم هست. البته سال گذشته تا سقف وزیر امور خارجه بنا شد مذاكراتی صورت بگیرد به خاطر مسائل حساس هسته‌ای و دریافت تجربه‌ای مجدد از مذاكره با آمریكا. اما نتیجه‌گیری كه كردند فرمودند اما در عوض دشمن گستاخ‌تر شد. دشمنی آمریكا بیشتر شد. اولاً لحن آمریكایی‌ها تغییر كرد و اهانت‌آمیز و تندتر با مردم رشید كشور ما برخورد كردند. مردم عزیزمان! ما فراموش نمی‌كنیم كه وندی شرمن در (۱۱) مهرماه گذشته بی‌شرمانه بیان داشت كه فریب در DNA ایرانی‌ها نهفته است.
نكته دوم؛ تحریم‌ها را بیشتر كردند ما شاهد بودیم در سال گذشته (۳۱) شركت و نهاد ایرانی جدید و (۱۵) شركت خارجی تحریم شد. (۱۶) شركت كشتی‌رانی جدید به لیست تحریم‌ها اضافه شد. (۵) بانك ایرانی جدید و (۳) بانك خارجی، (۲۰) فرد ایرانی جدید و (۲) فرد خارجی جدید و جمعاً به میزان جریمه شركت‌ها و افراد مرتبط با ایران (۹) میلیارد و (۵۶۱) میلیون و (۴۰۰) هزار دلار قرار گرفت. آمریكا تهدیدهایش را هم بیشتر كرد. (۴) بهمن سال ۹۲ جان كری اعلام كرد كه اگر ایران از توافق‌نامه عدول كند گزینه نظامی آماده و مهیا است. در مقابل بی‌شرمانه ما را منفعل به جهانیان معرفی نمودند و ما در نزد ملت‌ها متهم به تذبذب شدیم و البته توقعات آنها هم بیشتر شد. (بذرپاش ـ خیلی متشكر، وقت حضرت‌عالی تمام است).
اما نكته پایانی اینكه سال گذشته رئیس‌جمهور محترم در سفر به نیویورك دیدارهای متعدد و فعالیت‌های فوق‌العاده مطلوبی داشت. اما برخی زیاده‌روی‌ها هم صورت گرفت. دیدار زودرس با جان كری توسط وزیر محترم امور خارجه و گفتگوی تلفنی آقای رئیس‌جمهور با اوباما از این دست بود. نمایندگان محترم! سال گذشته رئیس‌جمهور محترم در دیدار با ما اعلام كرد كه پاسخ تلفنی بنده به اوباما به خاطر دلسوزی برای ایشان و در سایه تحقیری بود كه در این سفر رئیس‌جمهور آمریكا شده بود؛ اما رئیس‌جمهور محترم خود بهتر می‌دانند كه آنچه ما در سال گذشته شاهد بودیم این بود كه اراده رئیس‌جمهور آمریكا و دستگاه دیپلماسی وی تحقیر رئیس‌جمهور محترم كشورمان، دولت محترم و ملت رشید كشورمان بود و این نشان داد كه:
ترحم بر پلنگ تیزدندان
ستمكاری بود بر گوسفندان
(سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر) امروز در آستانه سفر آقای روحانی به آمریكا شاهد زمزمه‌ها و تحركات سرپنجه‌هایی در رسانه‌های كشور هستیم كه دانسته یا ندانسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و نقش ستون پنجم دشمن را ایفا می‌كنند ما ضمن هشدار به رعایت مصالح انقلاب اسلامی، منافع ملی مجدانه از ریاست محترم جمهور خواستاریم احساسات شخصی خود را دخیل در مراودات دستگاه دیپلماسی كشور به نمایندگی از مردم رشید و فهیم انقلابی كشورمان ننمایند (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، خیلی وقت گذشت) و با تدبیر و اعتدال به راه طی‌شده سال گذشته بیندیشند و سرمایه و آبروی این ملت نمونه و انقلاب اسلامی را در جای خویش صرف نمایند تا اسباب توفیقات بیشتری گردد و در پایان بیان می‌داریم به صراحت بیان می‌داریم مجلس شورای اسلامی در راستای صیانت از حقوق مردم و دستاوردهای انقلاب اسلامی با هر كژی مخالف مصالح انقلاب اسلامی در این خصوص مواجهه (نایب‌رئیس ـ خیلی وقت گذشت من نمی‌دانستم چه قدر وقت گذشت الان به من گفتند جناب آقای زاكانی) قاطع خواهد نمود و از همه حقوق خویش و ظرفیت‌های قانونی در این راستا بهره خواهد برد. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ متشكریم، باید رعایت وقت را كرد. تذكر دوستان هم بجاست. الان به بنده فرمودند. اگر دوستان اجازه بدهند بنده نتیجه آراء اخذشده درباره انتخابات ناظر در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری را اعلام كنم. آراء اخذشده (۱۶۲) رأی. همكاران ارجمند جناب آقای قاسم احمدی‌لاشكی با (۹۱) رأی و جناب آقای رضا صابری با (۸۷) رأی به عنوان دو ناظر در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شدند كه برای این دو برادر بزرگوار آرزوی توفیق دارم.
 
۹ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذكرات كتبی و شفاهی همكاران را داریم جناب آقای سبحانی‌‌نیا در خدمت شما هستیم.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ بله، خیلی متشكر، بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترمی كه امروز صحبت دارند جناب آقای محسن بیگلری نماینده محترم سقز و بانه اگر تشریف دارند، بفرمایند.
محسن بیگلری (سقز و بانه) ـ سلام بر ملت شریف ایران به ویژه مردم عزیز كردستان خصوصاً‌ موكلین عزیزم در سقز و بانه. ضمن تبریك آغاز سال تحصیلی به دانشگاهیان و فرهنگیان و همچنین هفته دفاع مقدس.
تذكر اول؛ جناب آقای رئیس‌جمهور! برای چندمین بار می‌گویم مردم كردستان همچنان منتظر سفر جناب‌عالی و هیأت دولت به كردستان هستند، درنگ بیش از این دلیلی ندارد.
تذكر دوم؛‌ آقای رئیس‌جمهور! با توجه به شروع سال تحصیلی ضمن احترام به رأی اكثریت نمایندگان و علی‌رغم مخالفت اینجانب با استیضاح وزیر علوم ضروری است هر چه سریع‌تر نسبت به معرفی گزینه تصدی وزارت علوم اقدام فرمایید.
تذكر سوم؛ وزیر محترم كشور! در سفرتان (۴) ماه پیش به كردستان وعده دادید بازارچه مرزی سرشیب سقز به زودی راه‌اندازی گردد، اما با گذشت بیش از (۴)‌ ماه هنوز خبری نیست و نیز اینك كه در دومین سال دولت تدبیر و امید هستیم هنوز انتخاب فرماندار سقز در هاله‌ای از ابهام است.
تذكر چهارم؛ وزیر محترم اقتصاد! ضمن تشكر از تثبیت نرخ ارز انتظار داریم پرداخت مالیات‌ها یكسان گردد. نبود رویه یكسان و افزایش ناعادلانه مالیات امسال در كشور باعث نارضایتی كسبه علی‌الخصوص كسبه و بازاریان سقزی و بانه‌ای گردیده است.
تذكر پنجم؛ وزیر محترم آموزش و پرورش! مدارس كردستان اكثراً فرسوده می‌باشند برای جلوگیری از تكرار حادثه‌ شین‌آبادی دیگر لازم است نسبت به مدرسه‌سازی در كردستان توجه ویژه‌ای انجام گیرد. بیمه طلایی فرهنگیان تبدیل به یك معضل برجسته گردیده؛ لذا لازم است در این خصوص نیز اقدام سریع صورت پذیرد.
تذكر ششم وزیر محترم راه و شهرسازی! مسكن مهر در كردستان فاقد زیرساخت‌های لازم از قبیل فضاهای آموزشی، درمانی، فرهنگی و غیره می‌باشد ایجاد این زیرساخت‌ها از ضروریات است.
دیگر اینكه راه‌های روستایی در كردستان علی‌الخصوص در سقز و بانه وضعیت مناسبی ندارد و دیگر اینكه قرار بود مشكل تغییر كاربری (۲۹۵) هكتار زمین در سقز و نیز حدود (۴۰۰) هكتار در بانه حل شود. اما هر روز با بهانه جدیدی روبرو می‌شویم به عنوان مثال فاز دو فرهنگیان سقز بیش از سه سال است كه واگذار شده اما فرهنگیان عزیز همچنان مستأجر و سرگردان هستند.
تذكر آخر به وزیر محترم نیرو، كردستان كه منبع آب كشور است، از كم‌آبی و بعضاً بی‌آبی در رنج است. اكثر روستاهای سقز و بانه فاقد شبكه آبرسانی و شبكه كاملاً فرسوده می‌باشند؛ لذا تسریع در عملیات آبگیری سد چراغ‌ویس سقز و سد عباس‌آباد بانه بسیار ضروری است.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ‌ ممنون آقای بیگلری! نفر بعد سركار خانم شهلا میرگلوی‌بیات نماینده محترم ساوه و زرندیه هستند، بفرمایید.
شهلا میرگلوی‌بیات (ساوه و زرندیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین» عرض سلام، ادب و احترام دارم خدمت ملت بزرگ ایران به خصوص ملت شریف شهرستان‌های ساوه و زرندیه به خاطر موفقیت عمل جراحی و سلامتی مقام معظم رهبری خداوند بزرگ را شاكریم. هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای (۸) سال جنگ تحمیلی را گرامی می‌داریم و شروع سال تحصیلی جدید را خدمت تمام دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز تبریك عرض كرده و برای شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم.
 و اما مشكلات حوزه انتخابیه؛ جناب آقای رئیس‌جمهور! فرصت خدمت‌گزاری كوتاه است از حضرت‌عالی تقاضای عاجزانه دارم اجازه ندهید فرصت‌سوزی شود مردم مشكلات اقتصادی فراوان دارند و دیگر توان انجام بازی‌های سیاسی كودكانه را ندارند به دلیل ضعف مدیریت استان مركزی و سپردن آن به دست افراد بی‌كفایت و نالایق اكثر مردم ساوه و زرندیه به شدت درخواست الحاق به قم را دارند لطفاً به داد مردم ساوه و زرندیه برسید.
جناب آقای وزیر صنعت و معدن! به كمك كارگران شركت پروفیل ساوه بشتابید. شركتی با (۹۲۰) كارگر و (۴) ماه حقوق معوق. آیا می‌دانید سفره خالی یعنی چه؟ آیا می‌دانید كارگر بیمار بدون اعتبار دفترچه یعنی چه؟ آیا می‌دانید فصل بازگشایی مدارس است و بچه‌ها كیف و كفش و كتاب می‌خواهند چه زمانی مطالعات شما تمام خواهد شد؟
جناب آقای رئیس‌جمهور، هیأت محترم وزیران! این چه حمایت از تولیدی است كه به دلیل كاهش بی‌دلیل تعرفه گمركی واردات در سال ۹۲ از (۴۰) درصد به (۲۰) درصد، اعطای وام بانكی با سود (۳۰) درصد به تولیدكنندگان، دادن ارز (۲۵۰۰) تومان هم به تولیدكننده و هم به واردكننده موجب واردات بی‌رویه كالاهای بی‌كیفیت و غیرضروری و لوكس، اتومبیل‌های میلیاردی به داخل كشور شده با افزایش واردات (۱۲۵) درصد، موجب ركود و تعطیلی كارخانه‌ها و بیكاری و بی‌خانمان شدن كارگران مراكز صنعتی ساوه و زرندیه و ایجاد معضلات اجتماعی و فرهنگی شده‌ایم.
وزیر محترم كار و تعاون و رفاه اجتماعی! بیمه كارگران ساختمانی در شهرستان ساوه و زرندیه سهم كوچكی از استان مركزی را داشته و طی پیگیری‌های به عمل آمده مشخص شده كه سازمان تأمین اجتماعی سهمیه‌ای جدا برای حوزه انتخابیه نمایندگان خاص در نظر گرفته. این بی‌عدالتی در توزیع فریاد كارگران ساختمانی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه را بلند كرده. این چه عدالتی است؟
وزیر محترم جهاد كشاورزی! (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر، وقت سركار تمام است) چه زمانی می‌خواهید به داد كشاورزان مظلوم و زحمت‌كش برسید؟ زمانی كه تمام باغات و مزارع به دلیل سوء‌مدیریت‌ها خشك شد؟ این چه حمایت از كشاورزی است؟ ‌علی‌رغم محدودیت و كمبودهای شدید آب در كشور بخصوص در ساوه و زرندیه همان مقدار آب نیز به دلیل سوء‌مدیریت‌ها هدر رفته در حالی كه با احداث‌ نهرها، كانال‌ها بند خاكی و سد خاكی، لایروبی قنات‌ها می‌توان این نعمت خدادادی را در (۶) ماه سال ذخیره و در (۶) ماه دیگر استفاده كرد. چرا به فكر كشاورزان نیستید؟ اكثر آنها به دلیل مشكلات فراوان مالی در شرایط سختی به سر می‌برند و كم‌كم به جمع افراد تحت پوشش كمیته امداد می‌پیوندند.
جناب وزیر نیرو! در ماه مبارك رمضان اكثر روستاهای ساوه و زرندیه با قطعی طولانی‌مدت آب شرب مواجه بودند، (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر) شاخص برخورداری آب شرب روستایی در شهرستان به ویژه ساوه و زرندیه از سطح متوسط استان مركزی عقب‌تر و جالب این است كه بدانید استان مركزی از سطح متوسط كشور جلوتر است. شبكه‌های آبرسانی به روستاها اكثراً فرسوده و پوسیده، لوله‌ها شكسته در این كم‌آبی با هدررفت آب روبرو می‌باشیم و این به دلیل سوء‌مدیریت‌ها است. انتقال آب از سد كوچری به شهر ساوه كه با كمبود شدید آب شرب روبرو است و میزان بارش آن تقریباً دوسوم سطح متوسط استان می‌باشد علی‌رغم پیگیری‌های فراوان باز به دلیل سوء‌مدیریت استانی به كندی صورت می‌گیرد. تكلیف چاه‌های مربوط به فرم یك و پنج غیر...(سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر، باقی را در یك نوبت دیگر لطف كنید) قبل از سال ۸۵ را برای كشاورزان مشخص كنید.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ متشكرم، خیلی ممنون خانم میرگلوی‌بیات، سركار خانم حلیمه عالی نماینده محترم زابل، زهك و هیرمند بفرمایید.
حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و خسته‌نباشید حضور همكاران عزیز. بازگشایی مراكز تعلیم و تربیت را تبریك عرض نموده و هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم. جناب آقای دكتر روحانی! نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعتبارات زیادی را جهت اجرای طرح‌های مختلف در سیستان هزینه كرده كه متأسفانه به علت سوء‌مدیریت‌ها و انحرافات زیاد دستگاه‌های اجرایی مربوطه به صورت ابتر باقی مانده است. از جمله شهرك‌های صنعتی طرح ‌نیم‌لوله، احداث چاه نیمه چهارم، طرح (۳۰۰۰) هكتاری كه بیش از پنج سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده است و طرح انتقال دام سنگین داخل شهر به دهكده باغداری‌ها كه از حدود یك دهه قبل با صرف میلیاردها تومان اجرا ولی به دلیل محل نامناسب آن و عدم تبادل نظر با كارشناسان محلی و ذی‌نفعان علی‌رغم افزایش بیماری‌های مشترك انسان و دام همچنان بلااستفاده مانده است و حال نوبت طرح جامع آبیاری به مزارع كشاورزی سیستان با لوله است. این طرح عظیم كه با عنایت ویژه مقام معظم رهبری و پیگیری ریاست محترم جمهوری در آغاز سال جاری نوید آن به مردم داده شد و قرار گردید در طی سه سال اجرا گردد با شناختی كه مردم سیستان از متولیان اجرای آن دارند طی سه سال كه نه، طی (۳۰) سال و با صرف چندین برابر هزینه پیش‌بینی شده آن نیز اجرای آن محال است. لذا پیشنهاد می‌گردد كه این طرح كه آخرین نقطه امید مردم سیستان است، طی تشریفات مناقصه از طریق وزارت جهاد كشاورزی و با مدیریت شخص وزیر پیگیری شود تا مردم سیستان تاوان عدم اجرای صحیح آن را ندهند. این طرح می‌طلبد كه سازمان عمران سیستان مجدداً احیا شود.
جناب آقای دكتر روحانی! در شورای اداری كنارك فرمودید كه ایجاد منطقه آزاد اقتصادی سیستان را مطالعه و بررسی می‌كنید؛ لذا درخواست می‌شود تا قبل از اینكه سیستان خالی از سكنه نشده؛ هر چه سریع‌تر كارگروهی جهت بررسی موضوع تعیین تا اقدامات اجرایی به عمل آید.
وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت! بازگشایی بازارچه‌های مرزی و شهرك‌های صنعتی به كجا رسید؟ چرا به قول‌هایی كه می‌دهید عمل نمی‌كنید؟
وزیر محترم آموزش و پرورش!‌ كمبود و نبود كلاس‌های درس و معلم در منطقه، ضعف مدیریت آموزش و پرورش استان‌مان را چگونه توجیه می‌كنید. تسویه‌حسا‌ب‌های جناحی و قومی و فامیلی مدیران آموزش و پرورش را كی متوقف می‌فرمایید؟
وزیر محترم بهداشت و درمان! ضمن تشكر از زحمات جناب‌عالی، افزایش (۴۰) درصدی حقوق پرستاران كی اجرا می‌شود؟ (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر).
 و وزراء محترم جهادكشاورزی و نیرو!‌ با توجه به آغاز سال زراعی جدید قبل از رهاسازی آب در منطقه باید لایروبی انهار انجام شود. ضمناً منابع طبیعی باید كانون‌های بحران حركت شن‌های روان را با مشاركت مردم رفع تا در بعضی از جاها اقدام به خرید كانون‌های بحران كند تا حركت‌ شن‌های روان، خاك را به منطقه روانه ننماید و چاه‌ نیمه‌ها را از مسدود شدن نجات دهد.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ جناب آقای محمدابراهیم رضائی نماینده محترم خمین بفرمایید.
محمدابراهیم رضائی (خمین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با تبریك هفته دفاع مقدس به ملت مجاهد و شهیدپرور ایران.
تذكر اول من به وزیر صنعت، معدن و تجارت است، صنعت و صنعت‌گر و تولیدكننده هیچ حامی واقعی ندارد. مدیریت شركت شهرك‌های صنعتی برخلاف فلسفه وجودی‌اش نه‌تنها حامی صنعت و صنعت‌گر نیست بلكه برخلاف تدابیر و سیاست‌های وزیر محترم عامل فشار و تخریب و تعطیلی بسیاری از كارخانه‌ها و یأس و ناامیدی صنعت‌گران و به جای اجرای سیاست‌های دولت محترم تنها به منافع خود می‌اندیشند این عملكرد در شهرستان خمین موجب لطمه غیرقابل جبران به مردم و صنعتگران و موجب بیكاری بسیاری گردیده. از وزیر محترم انتظار رسیدگی ویژه دارم.
تذكر دومم به وزیر محترم جهاد كشاورزی است. عدم پرداخت به موقع پول كشاورزانی كه به وعده شما اعتماد كرده و گندم‌های خود را تحویل عوامل دولتی داده‌اند، تأخیر پرداخت بیش از (۴۰) روز شده كه این امر موجب نگرانی بسیاری از كشاورزان محروم شده است. خواهشمندم سریعاً رسیدگی و اقدام لازم را صورت دهید. همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت متذكر می‌شوم كه علی‌رغم سه بار دستور جناب‌عالی به مسؤولین مربوطه درخصوص سایپا و صنایع شهرستان خمین دستورات شما را اجرا نكرده و هیچ اقدامی نمی‌كنند. اگر معاونین شما اراده‌ای به انجام دستورات شما ندارند برای آنها فكری كنید و كسانی را جایگزین آنها نمایید كه حرمت شما را نگه دارند.
همچنین به وزیر محترم نفت، جناب آقای مهندس زنگنه متذكر می‌شوم كه دستورات شما را درخصوص پتروشیمی خمین كه بیش از (۸) است بلاتكلیف مانده و جناب‌عالی بیش از سه بار دستور تعیین تكلیف داده‌اید؛ ولی متأسفانه معاونین جناب‌عالی اراده‌ای به اجرای دستورات شما ندارند، ان‌شاء‌الله رسیدگی نمایید.
به ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ پرداخت مطالبات ایثارگران و آزادگان را كه وعده آن را داده‌اید عملی سازید. تأخیرات در پرداخت مطالبات موجب لطمه به اعتماد جامعه ایثارگری و بنیاد شهید خواهد شد.
 همچنین به وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وضعیت رسیدگی و ادای حقوق جامعه تحت پوشش بهزیستی بسیار نگران‌كننده و اسف‌بار است، معلولین و ناتوانان تحت پوشش شما در شرایط سخت و غیرقابل قبولی هستند (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر جناب آقای رضائی) و در شأن نظام اسلامی نیست بایستی در خدمات تجدیدنظر و سطح رسیدگی ارتقاء یابد. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ خیلی ممنون، جناب آقای رسول خضری نماینده محترم پیرانشهر و سردشت بفرمایید.
رسول خضری (پیرانشهر و سردشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره رشادت‌ها و پایمردی‌های رزمندگان عزیز در طی هشت سال دفاع مقدس علی‌الخصوص شهرهای غیور، مرزدار، مرزبان و مرزنشین شهید سردشت و پیرانشهر كه با جانفشانی‌های خودشان نگذاشتند وجبی از خاك، دست دشمن بعثی بیفتد.
سال تحصیلی را من پیشاپیش تبریك عرض كنم و از همین تریبون من این تذكر را به وزیر به جّد بدهم كه در خصوص حادثه دلخراش شین‌آباد كه (۱۵) آذر سال ۹۱ اتفاق افتاد این نگرانی را تك‌تك نماینده‌ها دارند كه ان‌شاءالله نه امسال نه سال‌های آتی شاهد تكرار چنین حوادثی ان‌شاءالله نباشیم و به زودی در خصوص مستمری مادام‌العمر، دیه‌ كامل و كمك‌هزینه‌ خانواده‌های شین‌آباد ان‌شاءالله اقدام عاجل صورت بگیرد.
در خصوص وزارت علوم هم دوست داشتم ان‌شاءالله آقای دكتر روحانی هرچه زودتر وزیر علوم را معرفی كنند به صحن جهت رأی اعتماد.
تذكر بعدی من به وزیر محترم كشور است در خصوص اینكه سال دوم را دولت تدبیر و امید شروع كرده و همچنان فرماندار ما تغییر نكرده و فرمانداران پیرانشهر و سردشت انتظار داریم تسریع در معرفی و انتصاب فرمانداران جدید را برای شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت داشته باشند. همچنین توسعه و ان‌شاءالله سطح بهره‌وری بازارچه‌های مرزی پیرانشهر و سردشت و همچنین رسمی كردن مرز كیله سردشت در دستور كار اصلی وزارت محترم كشور قرار بگیرد و تبدیل وضعیت دهستان نلاس به شهر و شهر ربط؟ به بخش و دهستان پسوه به شهر و همچنان كه در دولت قبلی هم مصوب شده بود ان‌شاءالله دولت این كار را انجام دهد.
در خصوص وزارت محترم راه و شهرسازی؛ بحث آسفالت راه‌های روستایی به شدت ما متأسفانه شاهد كم‌كاری هستیم انتظار داریم وزارتخانه در خصوص راه آسفالت جاده‌های روستایی ان‌شاءالله اقدام عاجل صورت دهد. روستای میشده، گرگول، شهر میرآباد، نلاس، ربط و جاده‌های مواصلاتی اصلی كه به عنوان جاده‌های شریانی هستند، جاده مواصلاتی پیرانشهر به كوپر قبر‌حسین، میرآباد، سردشت (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر جناب آقای خضری) چشم.
تذكر بعدی بنده به وزیر محترم نیرو در خصوص بحث كانال‌كشی و زهكشی است كه (۵) تا سدی كه در حوزه ما داریم انتظار داریم در وزارت نیرو در بحث كانال‌كشی و زهكشی اقدامات عاجل صورت بگیرد.
در بخش جهاد كشاورزی تعاونی آب‌بران مشكل دارند كه ان‌شاءالله این قضیه را به وزیر محترم كشاورزی ما تذكر می‌دهیم قضیه را به جّد پیگیری كنند. (سبحانی‌نیا‌ ـ جناب آقای خضری خیلی متشكر و ممنون)
وزیر محترم نفت هم در خصوص گازرسانی به مناطق محروم و همچنین دو شهر سردسیر پیرانشهر و سردشت انتظار داریم (۷۱) روستایی را كه توافق كردیم ان‌شاءالله در طول این مدت اقدام عاجل صورت بگیرد، علی‌الخصوص شهر میرآباد نیاز به توجه جدی جهت گازرسانی دارد.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی ممنون جناب آقای خضری.
 
۱۰ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی كشور
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ تذكرات كتبی نمایندگان محترم به مسؤولان محترم اجرایی را قرائت می‌نمایم.
ـ آقایان: سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار)، علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر)، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور)، نبی‌اله احمدی (داراب و زرین‌دشت)، حسین نیاز‌آذری (بابل)، رضا صابری (رامیان و آزادشهر)، محمدجواد نظری‌مهر (كردكوی، تركمن، بندرگز و گمیشان)،‌ فرهاد بشیری (پاكدشت)، كاظم جلالی (شاهرود و میامی)، مجید منصوری‌بیدكانی (لنجان)، علی ایرانپور (مباركه)، علیرضا سلیمی (محلات و دلیجان)، نادر قاضی‌پور (ارومیه)، حسن كامران‌دستجردی (اصفهان)، حمیدرضا فولادگر (اصفهان)، سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان)،‌ منصور حقیقت‌پور (اردبیل، نیر و نمین)، سیدسعید زمانیان‌دهكردی (شهركرد) و خانم نیره اخوان‌بیطرف (اصفهان) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد.
ـ آقای عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در تعیین تكلیف كارخانه كفش غزال دورود توسط شركت شستا و انتقال بخشی از واحدهای تابعه شركت شستا به این شهرستان.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای احداث طرح كنارگذر دورود و تكمیل جاده ازنا ـ شازند.
 به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص تسریع در اجرای طرح احداث كشت و صنعت دورود توسط سازمان اتكا و توسط صنایع اشتغالزای دفاعی در شهرستان دورود.
 به وزیر نیرو در خصوص تسریع در آزاد نمودن حقآبه زیست محیطی و كشاورزی سد مروك دورود از سد كمال صالح استان مركزی.
به وزرای راه و شهرسازی، جهاد كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در اجرای بارانداز و بندر خشك شهرستان دورود.
به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تسریع در تكمیل طرح احداث فرهنگسرا و كتابخانه‌های شهرستان دورود و ازنا.
ـ آقای محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص جلوگیری از اقدام غیرقانونی افزایش شهریه ثابت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی.
به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت بهای گندم خریداری‌شده از كشاورزان.
به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در ارائه لایحه جامع خدمات‌رسانی به معلولین.
ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه)، علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)، عزیز اكبریان (كرج) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تسریع در توسعه بیمه خبرنگاران به كاركنان تمامی جراید و نشریات.
ـ‌ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه)، علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) و عزیز اكبریان (كرج) به وزیر ورزش و جوانان در خصوص جلوگیری از تضییع حقوق آقای علی دایی كاپیتان و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال.
ـ آقایان: جعفر قادری و ضرغام صادقی (شیراز) به وزیر كشور در خصوص لزوم حفظ حرمت و شأن افراد در انجام تغییرات مدیریتی و جلوگیری از تكرار اتفاق حادثه در تغییر بخشدار زرقان.
ـ‌ آقایان: موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) و هادی قوامی (اسفراین) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت بهای گندم خریداری‌شده از كشاورزان.
ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص صدور دستور رسیدگی به نحوه واگذاری شركت صنایع كاغذ مراغه.
 ـ آقایان: فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) و وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین) به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در تعیین تكلیف وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی.
ـ آقایان: سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در استخدام ناظران كشاورزی حسب قانون مصوب مجلس شورای اسلامی.
ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص تسریع در تبدیل وضعیت معلمان پذیرفته‌شده در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۸۹ به شرایط رسمی ـ آزمایشی حسب مصوبه مجلس شورای اسلامی.
به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص لزوم برخورد قاطع با متخلفان در پرونده استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی و جلوگیری از ادامه استفاده از این ماده در محصولات.
به وزیر ورزش و جوانان در خصوص توضیح علت تضییع بیت‌المال در حوزه فوتبال به ویژه مسائل مربوط به دو تیم پرسپولیس و استقلال.
به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص لزوم پرهیز وزیر و معاونان وزارتخانه از حمایت از برخی افراد، هنرمندان و نویسندگان ضدانقلاب.
ـ آقای سیدمحمد سادات‌ابراهیمی (شوشتر و گتوند) به وزیر نفت در خصوص توضیح علت عدم جذب نیروهای پذیرفته‌شده در آزمون استخدامی وزارت نفت.
به وزیر كشور در خصوص توضیح علت عدم ارتقاء تقسیمات كشوری روستاهای علم‌الهدی، اندیشه، نورمحمدی و عرب‌حسن و توضیح علت عدم جذب نیروهای شركت‌كننده در آزمون استانداری.
ـ آقای موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص لزوم حمایت جدی از كشاورزان شهرستان شرق استان كرمان و اعزام كارشناسان جهت تعیین میزان خسارت وارده ناشی از خشكسالی.
ـ آقای حسن تأمینی‌لیچائی (رشت) به وزرای جهاد كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در خصوص توضیح علت عدم توجه به كاهش قیمت برنج در زمان برداشت این محصول.
به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در استخدام ناظران كشاورزی به ویژه ناظران برنج.
ـ آقای احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملكشاهی) به وزیر كشور در خصوص تسریع در بررسی حادثه قتل دو سرباز در محوطه فرمانداری شهرستان مهران و یك سرباز در نوار مرزی در یك‌ هفته گذشته.
ـ آقای ابراهیم كارخانه (همدان و فامنین) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص بركناری گسترده خانواده معظم شهدا، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از سمت‌های اداری و آموزشی برخلاف سیاست‌هایی است كه با حضور حضرت‌عالی در خانواده‌های این عزیزان رخ می‌دهد و در مقابله با این اقدام دستور مؤكد حضرت‌عالی را می‌طلبد.
ـ آقای منصور حقیقت‌پور (اردبیل، نیر و نمین) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در حل مشكلات عشایر و همچنین تسریع در تنظیم بازار سیب‌زمینی.
ـ آقایان: ایرج عبدی (خرم‌آباد و دوره)، غلامرضا نوری‌قزلجه (بستان‌آباد)، احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملكشاهی) و بهروز نعمتی (اسدآباد) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص تسریع در برخورد با بورسیه‌های غیرقانونی تحصیلی و جلوگیری از رانت‌های علمی.
ـ آقای حبیب آقاجری (بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان) به وزیر نیرو در خصوص تسریع در حل مشكل كمبود شدید آب رودخانه زهره در هندیجان كه باعث شوری آب و نابودی كشاورزی در منطقه شده است.
ـ آقای مجتبی رحمان‌دوست (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لزوم ارائه برنامه مشخص و مدون برای رسیدگی به مشكلات رزمندگان.
ـ آقایان: عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا)، ایرج عبدی (خرم‌آباد و دوره)، الهیار ملكشاهی (كوهدشت)، حجت‌اله خدائی‌سوری (دلفان و سلسله) و بهرام بیرانوند (بروجرد)، ابراهیم آقامحمدی (خرم‌آباد و دوره) و علی كائیدی (پلدختر) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در بازسازی خطوط راه‌آهن ازنا و دورود و سپیددشت با توجه به فرسودگی شدید این فساد و خسارت مالی ـ جانی و زیست‌محیطی قابل توجه در ماه‌های اخیر.
ـ آقای قاسم احمدی‌لاشكی (نوشهر و چالوس) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم مصاحبه غیركارشناسی پیرامون آزادراه تهران ـ شمال توسط برخی معاونین وزیر راه.
ـ آقایان: فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب)، وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین)، نوذر شفیعی‌ (ممسنی و رستم)، محسن صرامی‌فروشانی (خمینی‌شهر)، ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص علت عدم اجرای دفترچه‌ درمان رزمندگان معسر دفاع مقدس علی‌رغم گذشت شش ماه از سال چیست؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر).
ـ آقای سالار مرادی (سنندج، دیواندره و كامیاران) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص اینكه چرا پول گندم كشاورزان كردستانی علی‌رغم گذشت یك ماه پرداخت نشده است.
ـ‌ آقایان: رجب رحمنی (تاكستان) و جواد كریمی‌قدوسی (مشهد و كلات) به وزرای جهاد كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی در خصوص تعیین قیمت تضمینی یا توافقی كشمش بر اساس گرانی نهاده‌های كشاورزی حداقل (۵۰۰۰)‌ تومان هر كیلو و ایجاد زمینه‌های صادرات آن.
ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لزوم برخورد قاطع با مدیران سازمان هواشناسی تهران جهت قطع (۱۵۰) اصله درخت موجود در محوطه این سازمان.
همچنین به رئیس‌جمهور محترم در خصوص ارائه توضیح علت افزایش بی‌سابقه شهریه ثابت دانشجویان جدید و قدیمی دانشگاه آزاد اسلامی و جلوگیری از این اقدامات خلاف قانون در شورای عالی انقلاب فرهنگی. (نایب‌رئیس ـ سایر تذكرات بماند روز سه‌شنبه قرائت فرمایید) سه‌، چهار تذكر دیگر هم مانده بخوانم اینها برای امروز است. (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) لزوم پاسخگویی سریع درباره علت حذف مشاوران مدارس متوسطه دوره اول راهنمایی در سطح كشور به ویژه در استان اصفهان و جلوگیری از تضییع حقوق این عزیزان.
ـ آقای احمد آریائی‌نژاد (ملایر) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در واگذاری مسكن مهر شهرستان ملایر.
ـ آقای علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دستور روكش آسفالت جاده روستایی سرخیل در شهرستان ری‌.
به رئیس‌جمهور محترم در خصوص رسیدگی به تخریب محیط‌زیست در حوزه بخشداری‌های مختلف شهرستان ری توسط سوداگران زباله.
ـ آقایان: سیدعلی طاهری (گرگان و آق‌قلا) و احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص تسریع در تشكیل منظم شورای عالی فضای مجازی.
ـ آقای قاسم عزیزی (شازند) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت بهای گندم خریداری‌شده از كشاورزان استان مركزی.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
 
۱۱ ـ اعلام وصول یك فقره لایحه
نایب‌رئیس ـ جناب آقای بذرپاش اعلام وصول را قرائت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ـ لایحه شوراهای حل اختلاف كه به صورت عادی از طرف هیأت محترم وزیران تقدیم مجلس شده اعلام وصول می‌شود.
نایب‌رئیس ـ متشكرم.
۱۲ ـ اعلام وصول (۴) فقره سؤال
نایب‌رئیس ـ آقای ضرغام صادقی بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ سؤال ملی جناب آقای دكتر طلا نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص ناتوانی بازرسان كار در حفظ جان كارگران معادن به خصوص معادن زغال سنگ كشور.
ـ سؤال منطقه‌ای پنج نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو در خصوص بی‌برنامگی زیرمجموعه وزارت نیرو در استان چهارمحال‌بختیاری اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای دكتر شهریاری نماینده محترم زاهدان از وزیر محترم امور خارجه در خصوص عدم پیگیری وضعیت دیپلمات ربوده‌شده ایرانی در یمن اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال منطقه‌ای جناب آقای كامران نماینده محترم اصفهان از وزیر محترم نیرو در خصوص عدم پرداخت خسارت به حقآبه‌داران اصفهانی اعلام وصول می‌شود.
نایب‌رئیس ـ متشكرم.
 
۱۳ ـ تسلیت نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین محسن دعاگو امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان شمیرانات
نایب‌رئیس ـ بنده در پایان جلسه امروز لازم می‌دانم ارتحال عالم مبارز و انقلابی حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دعاگو امام جمعه محترم شمیرانات را كه زخم زندان‌های پرشكنجه رژیم ستمشاهی را بر بدن مقاوم خویش داشت و افتخار نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه و عضویت در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر كشور را داشتند و عمر خود را در راه تبیین و ترویج معارف و آموزه‌های دین مبین اسلام و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی سپری نمودند محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم شریف استان تهران به ویژه شهرستان شمیرانات و خانواده محترم و معزز ایشان عرض تسلیت داشته باشم از سوی همكاران ارجمندم خصوصاً مجمع نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس، امیدوارم خداوند روح این عالم مبارز را با انبیاء الهی و شهدای عالی‌قدر و امام شهیدان محشور بدارد و به خانواده محترم صبر جمیل و اجر جزیل عنایت بفرماید.
ضمناً با توجه به اینكه ما روز سه‌شنبه جلسه علنی را داریم همكاران ارجمند ما خصوصاً همكاران محترمی كه افتخار عضویت در خانواده بزرگ آموزگاران كشور را دارند افتخار ندارند كه در حوزه انتخابیه در گشایش مدارس در آغاز هفته دفاع مقدس حضور داشته باشند، به دلیل حضور در نهاد قانونگذاری.
برای آموزگاران و دانش‌آموزان و مدیران آموزش و پرورش هم در آغاز سال نو آرزوی توفیق دارم.
 
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ پایان جلسه امروز را اعلام می‌كنم، جلسه بعدی ما روز سه‌شنبه، یكم مهرماه سال ۱۳۹۳، (۸) بامداد خواهد بود. دستور جلسه ادامه رسیدگی به دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی است.
(جلسه ساعت ۱۲:۲۱ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۹ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن
۱۶۵
اقتصادی
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسات ۳۴، ۷۶،۱۷۴، ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۸، ۱۸۹، ۱۹۰، ۱۹۱، ۱۹۳، ۱۹۴ (ارجاع به كمیسیون) و ۲۴۰ در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی
۳۷۷
تدوین آیین نامه داخلی
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسه ۱۴۱ و تصویب كلیات در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
ب ـ فهرست لایحه اعلام وصول شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
كمیسیون فرعی
امضا كنندگان
لایحه شوراهای حل اختلاف
۵۰۷
قضایی و حقوقی
آموزش، اقتصادی، اجتماعی، امنیت ملی و سیاست خارجی، برنامه و بودجه و بهداشت
رئیس جمهور
(حسن روحانی)
وزیر دادگستری
(مصطفی پورمحمدی)
ج ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
عنوان
وزرای مورد سؤال
سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص ناتوانی بازرسان كار در حفظ جان كارگران معادن به خصوص معادن زغال سنگ كشور
تعاون، كار و رفاه اجتماعی
(علی ربیعی)
حسین طلا
(تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)
سؤال منطقه‌ای در خصوص بی‌برنامگی زیرمجموعه وزارت نیرو در استان چهارمحال‌بختیاری
نیرو
(حمید چیت‌چیان)
(۵) تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی
سؤال ملی در خصوص عدم پیگیری وضعیت دیپلمات ربوده‌شده ایرانی در یمن
امور خارجه
(محمدجواد ظریف)
حسینعلی شهریاری
(زاهدان) 
سؤال منطقه‌ای در خصوص عدم پرداخت خسارت به حقآبه‌داران اصفهانی
نیرو
(حمید چیت‌چیان)
حسن كامران‌دستجردی
(اصفهان)
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست وچهل و یكم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها     ۵۰۴[۳]
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۴۷[۴]
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۹
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۴
ـ
۳
۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۵[۵]
۱۴
۶۷
۲۸۶[۶]
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۱
ـ
۱۳
۱۴
بایگانی شده
۷۳
۴
۷
۸۴
جمع كل
۳۴۷ [۷]
۱۸
۱۳۹
۵۰۴ [۸]
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۸۶
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
                       
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۲۱
۲
۷
تحت بررسی
۱۲۲
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۲
۲
جمع كل
۱۸۶
۴
۱۸
 
۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون دوم صفحه (۱۹) درج شده است.
۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون اول صفحه (۲۵) درج شده است.
تذكر: جدول وضعیت طرح‌ها و لوایح جلسه شماره  ۲۴۰ در موارد فوق به شرح زیر اصلاح می‌شود.
 ۱ـ  ۵۰۳                    ۲ ـ ۳۴۷                  ۳ ـ ۲۰۵                         ۴ ـ ۲۸۵                      ۵ ـ ۳۴۷                           ۶  ـ ۵۰۳
 


نام
پست الکترونيک
پيام شما