آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۸
بازديد روز قبل: ۲۳۱
بازديد هفته: ۲۷۶۶
بازديد ماه: ۷۰۲۱
بازديد کل: ۶۲۸۱۸۴۴
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۲۲۳ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۳۸) - دوره نهم ۰۲/۰۶/۱۳۹۳


 
جلسه  دویست   و سی ‌ و  هشتم (۲۳۸)
 
۲  شهریور ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۲۷  شوال ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجائی و باهنر و محكومیت جنگ‌طلبی مجدد رژیم صهیونیستی
۴ ـ تصویب طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی (ثبت ۴۲۷)
۵ ـ انتخاب آقای محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ به عنوان رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی
۶ ـ اعلام وصول طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (۴) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با قید دوفوریت و رد فوریت آن (ثبت ۵۰۴)
۷ ـ ناطقین جلسه آقایان: حسین آذین، علاءالدین بروجردی، قاسم جعفری، بهرام بیرانوند و سیدعلی‌محمد بزرگواری
۸ ـ اعلام وصول طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مصوب ۱۳۸۶ براساس دو سال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنان با قید دوفوریت و تصویب یك‌فوریت آن (ثبت ۵۰۳)
۹ ـ اعلام وصول طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با قید دوفوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۵۰۲)
۱۰ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص محكومیت اقدامات سركوبگرانه دولت آمریكا نسبت به مردم فرگوسن
۱۱ ـ اعلام وصول (۵) فقره سؤال
۱۲ ـ تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۴ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                                           ب ـ فهرست طرح های اعلام وصول شده
ج ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
 
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۴ نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و سی و هشتم روز یكشنبه دوم شهریورماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست و هفتم شوال ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی.
۲ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.
۳ ـ انتخاب یك نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت نظارت بر مطبوعات.
۴ ـ انتخاب رئیس كمیسیون اصل (۹۰) قانون اساسی از بین اعضای ثابت كمیسیون با پیشنهاد هیأت رئیسه.
۵ ـ گزارش كمیسیون اجتماعی در مورد طرح یك‌فوریتی الحاق سه بند به مواد (۲) و (۴) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال.
۶ ـ گزارش كمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح جامع كاداستر كشور.
۷ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن.
۸ ـ گزارش كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح یك‌فوریتی نجات و احیای دریاچه‌ها و تالابهای كشور.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌‌رئیس ـ آیاتی از كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۹ ـ ۷ از سوره مبارکه «غافر» توسط قاری محترم آقای مجید وفاپور تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
الَّذِینَ یَحْمِلُونَ الْعَرْشَ وَ مَنْ حَوْلَهُ یُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَ یُؤْمِنُونَ بِهِ وَ یَسْتَغْفِرُونَ لِلَّذِینَ آمَنُوا رَبَّنا وَسِعْتَ كُلَّ شَیْ‏ءٍ رَحْمَةً وَ عِلْماً فَاغْفِرْ لِلَّذِینَ تابُوا وَ اتَّبَعُوا سَبِیلَكَ وَ قِهِمْ عَذابَ الْجَحِیمِ *رَبَّنا وَ أَدْخِلْهُمْ جَنَّاتِ عَدْنٍ الَّتِی وَعَدْتَهُمْ وَ مَنْ صَلَحَ مِنْ آبائِهِمْ وَ أَزْواجِهِمْ وَ ذُرِّیَّاتِهِمْ إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِیزُ الْحَكِیمُ * وَ قِهِمُ السَّیِّئاتِ وَ مَنْ تَقِ السَّیِّئاتِ یَوْمَئِذٍ فَقَدْ رَحِمْتَهُ وَ ذلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای وفاپور قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای حسین سبحانی‌نیا قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«آنانكه حامل عرشند و آنانكه گرداگرد آنند با سپاس و ستایش پروردگارشان او را تسبیح گویند و به او ایمان آورند و برای كسانی كه ایمان آورده‌اند طلب آمرزش كنند و گویند بار خدایا! تو به رحمت و علم همه چیز را فراگرفته‌ای، پس از آنها كه توبه كرده و راه تو را پی گرفته‌اند درگذر و از عذاب دوزخ نگاهشان دار. بار خدایا! آنان را و هر كس از نیاكان و همسران و فرزندانشان را كه شایستگی دارد به بهشتهای جاودانی كه به آنها وعده داده‌ای داخل كن كه تویی كه پیروزمند و حكیمی و آنان را از بدیهای عذاب دوزخ نگاه دار و آن روز كه تو او را از آن بدیها نگاه داری البته بر او رحم كرده‌ای و كامیابی بزرگ خود همین است». صلوات (حضار صلوات فرستادند).
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ تأخیركنندگان آغاز جلسه امروز عبارتند از آقایان: آقاطهرانی، اربابی، عبدالله تمیمی، احمد توكلی، محمدتقی توكلی، احمد جباری، محمد حسین‌نژاد، حسین‌زاده، محمد دامادی، رجب رحمنی، دخیل‌عباس زارع‌زاده، احمد سجادی، سلیمان عباسی، محمدقسیم عثمانی، حمیدرضا عزیزی‌فارسانی، محمدحسین قربانی و سالار مرادی. اینها در آغاز تأخیر دارند كه ممكن است آمده باشند.
رئیس ـ متشكریم.
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجائی و باهنر و محكومیت جنگ‌طلبی مجدد رژیم صهیونیستی
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
هفته دولت را گرامی می‌داریم و به رئیس‌جمهور محترم و اعضای دولت این ایام را تبریك عرض می‌كنیم و یاد می‌كنیم از شهید رجایی و شهید باهنر كه اسوه‌های مدیریت در سطوح بالای نظام جمهوری اسلامی بودند و بر ارواح مطهر آنان درود می‌فرستیم.
این بزرگواران حكمت مدیریت را در مدرسه انقلاب اسلامی و مكتب امام (قدس‌سره) آموختند كه اخلاص و مسلكی زیستن و ایثارگری و مدیریت اخلاقی از اصول این مكتب مدیریتی است. سبك زندگی شهید باهنر و شهید رجایی چه قبل از پیروزی انقلاب و چه پس از آن نشانگر اخلاص آنان در صحنه‌های مختلف بود. متانت و تواضع و گذشت باعث محبوبیت آنان نزد خدا و خلق گردید.
رفتار آنان یادآور سخن امام صادق (علیه السلام) است كه دو روز گذشته سالگرد شهادت آن ولی خدا بود. در این روایت امام صادق می‌فرماید: «ما شیعیانی را دوست می‌داریم كه عاقل و فهیم و دانشمند و فقیه و صبور و اهل مدارا و صادق وفادار باشند». صبر و صدق و مدارا در این دو بزرگوار همیشه افراد منتقد و مخالف را تحت تأثیر قرار می‌داد. با همه مسئله‌سازیهای بنی‌صدر با حكمت و حلم برخورد می‌نمودند. با همه این ویژگیها وقتی پای مسلك و اصول پیش می‌آمد ایستادگی داشتند چرا كه همه تلاشها برای تحقق اسلام بود و ایستادگی در هدف جانمایه حركت یك انسان صادق و باوفاست كه در كلام امام صادق (علیه السلام) آمده است. گاه در مسائل گوناگونی كه در انقلاب اسلامی رخ می‌داد عده‌ای این گونه به اظهارنظر می‌پرداختند كه باید واقعیات را دید نه اینكه ایدئولوژیك اندیشید. این خلط مبحث مشهور از آنجا ناشی می‌شود كه بین مبدأ و طریق و مقصد خلط نموده‌اند. بی‌مقصد زیستن چه در زندگی فردی و چه اجتماعی به هرهری مسلكی منجر می‌شود و مقصد را نمی‌توان مرتب تغییر داد. آنچه تغییر می‌كند مبدأ و طریق است. مبدأ متأثر از واقعیات می‌تواند و باید تغییر كند و به تبع آن راه وصول به مقصد هم تغییر می‌كند، نه اینكه برحسب تغییر واقعیات مقصد را فراموش نماییم.
علت استواری این دو شهید در این گونه مباحث ریشه در فهیم بودن و فضل و تفقه آنان در دین داشت كه امام صادق (علیه السلام)‌ در كلام نورانی خود این گونه افراد را جزء شیعیان مطلوب یاد نموده‌اند. این دو شهید بزرگوار در كارزار انقلاب همیشه در صحنه بوده‌اند و در این راه با ایثار و مجاهدت طی طریق نمودند.
مخصوصاً باید از شهید والامقام سیدعلی اندرزگو یاد كنیم كه از جهت ایثارگری شخصیت فوق‌العاده‌ای بود. او با ایثارگری هر مانعی را از پیش راه خود برمی‌داشت و این سنت الهی است كه به اندازه و مقدار ایثارگری كه افراد در صراط مستقیم داشته باشند درجات متعالی نزد خدا پیدا می‌كنند و به تعبیری حصه وجودی هر فرد به همت و ایثار او در راه حق بستگی دارد و عزتمندی به میزان فداكاری مرتبط است. به همین جهت عزت ملی با همت شهدای ما رشد نمود. مدیریت جهادی كه رهبری معظم بر آن تأكید نمودند بر عنصر ایثارگری استوار است كه در این شهدای والامقام مشاهده می‌گردید.
توأم شدن این ویژگیها یعنی معنویت و همت و ایثار و حكمت در مدیریت شهدای عزیز هفته دولت یك سمت‌گیری پایه‌ای در حركت تربیت مدیریتی انقلاب اسلامی است كه باید آن را حفظ نمود و تقویت كرد، ان‌شاءالله.
جنگ‌طلبی مجدد رژیم صهیونیستی و اقدامات جنایتكارانه اخیر این رژیم در غزه نمونه روشن جنایات جنگی علیه بشریت است. این گستاخی نتیجه بی‌اقدامی و بلكه همراهی برخی كشورهای منطقه و عرب است كه با چراغ سبز غرب چنین جنایتهایی كه ملاحظه می‌كنند و به فریاد ملت مسلمان فلسطین نمی‌رسند. مجلس شورای اسلامی بار دیگر این اقدامات جنایتكارانه را محكوم می‌كند و از ملت مسلمان فلسطین در همه جهات حمایت می‌نماید. والسلام علیكم و رحمه الله
 
۴ ـ تصویب طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی
(ثبت ۴۲۷)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید. طرح بیمه اجتماعی كارگران؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله آقای رئیس! دستور اول ادامه رسیدگی است. چند پیشنهاد الحاقی را، یكی را كمیسیون عمران می‌خواهد مطرح كند، چند مورد را هم آقای امیرآبادی و آقای قادری. (رئیس ـ بفرمایید). اگر مطرح كنند خدمتشان باشیم. كمیسیون مقدم است. آقای آرامی بفرمایید.
 منصور آرامی (سخنگوی كمیسیون عمران) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هم هفته دولت را خدمت دولتمردان عزیز تبریك عرض می‌كنم. خدمتتان عرض كنم كه همان طور كه قبلاً هم در پیشنهادات كمیسیون عمران مطرح شد و البته رأی نیاورد من خواهشم این است كه برادران و خواهران عزیز توجه بفرمایند! ممكن است یك مشكلی در مسیر این قانونی كه ما داریم تصویب می‌كنیم پیش بیاید و این را با این تبصره الحاقی حل كنیم و آن هم این است كه تعدادی از انبوه‌سازان كه دارند این كار را انجام می‌دهند و فعالیت عمرانی و ساخت و ساز دارند، با این مواجه هستند كه گاهی كارگرانی كه برای اینها كار می‌كنند به هر دلیلی بیمه نیستند و بیمه نمی‌شوند. اینها بعد از اینكه كارشان انجام شد گاهی می‌روند اداره كار استان شكایت می‌كنند و طبق ماده (۱۴۸) قانون كار كارفرما موظف به بیمه كردن اینهاست. بنابراین كارفرما و انبوه‌ساز دو بار باید حق بیمه پرداخت كند.
بنابراین با این پیشنهاد تبصره (۳) كه ما تأكید كردیم سازمان تأمین اجتماعی مكلف است مطابق با فهرست معرفی‌شده انبوه‌سازان نسبت به پوشش بیمه كارگران اقدام كند حالا ماهر یا غیرماهر این مشكل آنها برطرف می‌شود. فكر می‌كنم مسئله خاصی هم نباشد، فقط برای اینكه ما در ساخت و ساز رونق بیشتری داشته باشیم و مشكلی برای این گروه به وجود نیاید دوستان عزیز این را كمك كنید تصویب شود تا در حقیقت ما آن بحثی كه داریم برای صدور پروانه ساختمانی و اینكه این اشكال و این ابهام در آن مسیر هست برطرف شود و كارفرمایی كه دارد كار انجام می‌دهد به هر دلیلی مكلف نشود و مجبور نشود كه برود دو بار حق بیمه با این شرایطی كه ممكن است پیش بیاید پرداخت كند. بنابراین خواهش ما این است كه به این پیشنهاد الحاقی رأی مثبت عنایت بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ مخالف جناب آقای پورابراهیمی هستند، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت نمایندگان محترم و مردم عزیز ایران اسلامی. هفته دولت را خدمت ریاست محترم جمهور و اعضای محترم هیأت دولت تبریك عرض می‌كنم و یاد و خاطره شهدای هفته دولت، شهیدان رجایی و شهید باهنر را گرامی می‌داریم.
در خصوص پیشنهادی كه كمیسیون عمران دادند به نظر می‌رسد كلیت موضوع قابل قبول است اما اشكالات جدی بر آن وارد است. ما همه زحماتی كه برای اصلاح مربوط به طرح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی مدنظر قرار داده‌ایم بر این بود كه تمام كسانی كه در حوزه تأمین پروانه ساختمانی و اقدامات در خصوص فعالیتهای ساختمانی كار می‌كنند نسبت به پرداخت حق بیمه كارگرانشان اقدام كنند. این چیزی كه الان مطرح شده یعنی اینكه ما مجدداً بیاییم دوباره كارگرانی كه به هر دلیل بیمه نبوده‌اند را در فهرست بیمه‌گرها قرار دهیم و مجدداً در خصوص آنها اقدام كنیم.
 سؤال من از دوستان كمیسیون عمران این است كه یعنی ما فكر می‌كنیم این موضوعی كه مطرح می‌كنند در قانون مستتر است، شما به نوعی و به عبارتی با پیشنهادی كه در تبصره (۳) مطرح كرده‌اید عملاً دارید به نحوی به ضرر انبوه‌سازان پیشنهاد می‌دهید. ببینید! در قانون آمده می‌گوید كه كسی كه نسبت به دریافت پروانه ساختمانی اقدام می‌كند در ابتدا محاسبات مربوط به آن انجام می‌شود و حق بیمه‌اش را پرداخت می‌كند.
بنابراین قانوناً هیچ تعهدی در خصوص موارد مربوط به بیمه كارگران ساختمانی در پروژه مربوطه ندارد و مشخص هم هست. اگر شما این را به این شكل بیاورید درست است كه تصحیح است اما اتفاقی كه می‌افتد این است كه در مواردی كه غیر انبوه‌سازان دارند كار می‌كنند شما چه شرطی را می‌گذارید؟ سؤال ما این است؟ اگر در جای دیگری كسی آمد به همین شكل عمل كرد، از كارگران ساختمانی استفاده كرد، پس آنها هم می‌توانند به صورت فردی بروند شكایت كنند. اگر این طوری باشد باید این را تعمیم بدهیم بگوییم «در خصوص موارد شكایات فردی قابل قبول نیست». ما اعتقادمان این است كه در درون قانون این موضوع مستتر است یعنی وجود دارد. بنابراین سازمان تأمین اجتماعی وقتی كه نسبت به دریافت حق بیمه خود بابت پروژه‌های ساختمانی اقدام می‌كند در خصوص آن پروژه و نه در خصوص موارد دیگر، در خصوص آن پروژه در دوره زمانی ساخت اگر كارگری مراجعه كرد قطعاً نمی‌تواند برود شكایت كند و این كار خلاف قانون است.
بنابراین سازمان تأمین اجتماعی موظف است براساس سرانه‌ای كه در پروژه تعریف كرده، متراژ ساخت و محاسبات مربوط به آن اقدام كند.
رئیس ـ یك لحظه اجازه بفرمایید. ببینید آقای آرامی! شما از طرف كمیسیون این موضوع را مطرح كردید، در تبصره (۳) اینجا (۶) درصد عوارض قانونی را آورده‌اید در حالی كه ما در متن (۱۲) درصد را تصمیم گرفته‌ایم.
پورابراهیمی‌داورانی ـ حالا آقای دكتر! این بحث بعدی است، یعنی اول محتوای آن است بعد آن عددهاست.
رئیس ـ نه، الان ما می‌خواهیم رأی بگیریم، كلیت این است.
پورابراهیمی‌داورانی ـ نه می‌خواهم بگویم دو مشكل دارد آقای دكتر! آن بحث شما هم وارد است
رئیس ـ نه، خطاب من به شما نیست. می‌خواهم بگویم شما با این وضع نمی‌توانید مطرحش كنید چون ما تازه (۱۲) درصد رأی گرفته‌ایم. الان شما می‌خواهید این را الحاق كنید دوباره (۶) درصد عوارض را بگویید. این اشكال دارد، یعنی قابل طرح نیست. متشكریم. آقای فرهنگی! اگر پیشنهاد دیگری هست بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای آرامی! پس شما نمی‌خواهید آن قسمت اخیر را هم مطرح كنید؟ بفرمایید.
منصور آرامی (سخنگوی كمیسیون عمران) ـ آقای دكتر فرهنگی، آقای رئیس! عذرخواهی می‌كنم این دو تا بخش دارد كه حالا دوستان اشاره فرمودند. آن تأكیدی كه ما داریم بر آن قسمت انتهایی این پیشنهاد است كه سازمان تأمین اجتماعی به دریافت لیست مكلف باشد و براساس آن این كار را انجام بدهد. حالا روی آن هم من فكر كنم كه ما تأكیدمان را روی این بگذاریم كه مشكل این بخش از سازندگان برطرف شود كه دچار خسران می‌شوند.
رئیس ـ به هر حال اگر شما پیشنهادتان تبصره (۳) است تبصره (۳) این اشكال را دارد. (آرامی ـ‌ بخشی از تبصره ۳ است) پس الان پیشنهادتان كلیت تبصره (۳) نیست؟
آرامی ـ‌ نه، بخشی از آن است، من آن را عرض كردم.
دبیر (فرهنگی) ـ ببینید آقای آرامی! آن قسمت اول كه قابل طرح نیست. قسمت اخیر را اگر آقای رئیس اجازه دهند به عنوان تبصره الحاقی مطرح شود.
رئیس ـ یعنی پیشنهادتان «سازمان تأمین اجتماعی مكلف است» به بعد را می‌گویید. (آرامی ـ‌ بله من همین را عرض كردم) پس مطلبشان روشن شد. بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ آقای دكتر لاریجانی ببینید! در خصوص آن عدد ما بحث بعدی‌مان بود اما در خصوص محتوایی كه ذیل تبصره (۳) می‌آید عملاً این اتفاق می‌افتد، یعنی فقط انبوه‌سازان هستند كه مستثنی می‌شوند از اینكه اگر كسی رفت شكایت فردی كرد بگویند ما به استناد اینكه در ابتدای دریافت پروانه تعهدات سازمان تأمین اجتماعی را پرداخته‌ایم بنابراین شكایت در خصوص آنها لحاظ نمی‌شود.
من می‌گویم این موضوع در خصوص كلیت واحدهایی كه دارد پروانه درخصوص آنها صدق می‌كند یعنی لازم نیست ما اینجا این را مستثنی كنیم. عملاً مفهوم این تبصره یا این انتهای تبصره (۳) اگر اضافه شود مواردی كه به صورت فردی دارند كار می‌كنند، یك فردی می‌رود پروانه ساختمان می‌گیرد، می‌رود حق بیمه‌اش را هم پرداخت می‌كند، امكان دارد در زمان ساخت پروژه یك كارگر به سازمان تأمین اجتماعی مراجعه كند بگوید حق بیمه من به صورت جداگانه پرداخت نشده. ما می‌گوییم این در درون قانون مستتر است، اگر قرار است اینجا بیاید یك عبارت عام را باید بگذاریم، یعنی بگوییم كه «سازمان تأمین اجتماعی مكلف است در خصوص پروژه‌های ساختمانی كه مجوز داده شده، در دوره زمانی ساخت نسبت به دریافت هرگونه شكایتی خودداری كند». یعنی كسی نمی‌تواند در خصوص آن پروژه در دوره ساخت بگوید من می‌خواهم در خصوص آن شكایتی داشته باشم.
اگر شما انبوه‌سازی را جدا كنید، بقیه را می‌خواهید چكار كنید؟ من سؤالم از دوستان كمیسیون عمران این است. من می‌گویم این در درون قانون مستتر است، اگر می‌خواهید این را شفاف كنید بیایید جمله را اصلاح بفرمایید بگویید «سازمان تأمین اجتماعی براساس دریافت حق‌بیمه‌ای كه به ازای صدور پروانه ساختمانی انجام می‌شود مكلف است نسبت به بیمه دوره زمانی ساخت كلیه كارگران اقدام كند». بنابراین كارگری نمی‌تواند، حق ندارد خارج از آن مجموعه درخواست شكایت داشته باشد. این قابل قبول است.
اما چیزی كه الان كمیسیون آورده است می‌گوید فقط انبوه‌سازان براساس فهرست. من می‌گویم اگر موارد دیگری باشد شما چكار می‌كنید؟ پس من خواهشم این است یا این پیشنهاد را تكمیل كنید، كاملش كنید، یا اینكه به این شكل آوردنش عملاً تسریع یك موضوع قانونی است كه باعث ایجاد اختلاف می‌شود. ما با محتوایش موافقیم، بنده با این نحوه پیشنهاد به دلیل اشكالاتی كه دارد مخالفت می‌كنم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، موافق آقای ندیمی هستند، بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ما هم به سهم خودمان هفته دولت را به همه ملت ایران، دولت محترم، همه بزرگوارانی كه در طول این سی و چند سال در دولت، در حاكمیت خدمت كرده‌اند تبریك عرض می‌كنیم.
ببینید عزیزان! از دو دیدگاه، از دیدگاه اثر و نتیجه من از این پیشنهاد دفاع می‌كنم. این پیشنهاد اگر تصویب شود از یك طرف تولید را تداوم می‌دهد، یعنی كسانی تحت عنوان فشارهای سازمانهای بیمه‌ای تولیدگریز نمی‌شوند، نمی‌گویند آقا! ساختمان نمی‌سازیم، مسئله بیمه‌اش این طور است، فشارهای جانبی آن این طور است، هزینه را این طور افزایش می‌دهد. این امر منجر به این می‌شود كه تولید كاهش پیدا نكند. بحران امروز كشور ما هم تولید است، ساختمان و صنعت ساختمان هم یكی از مباحث اساسی مباحث تولید است.
از سوی دوم اشتغال است؛ به هر صورت در این كشور ما با بحران اشتغال از جهاتی روبرو هستیم،‌ كار، درآمد، معیشت جزء مسائل امروز است، اقتصاد به همین دلیل مسئله است. اگر این طوری نبود كه ما این هفت، هشت سال معطوف به اقتصاد نمی‌شدیم. چرا مسئله است؟ برای اینكه تولید ما، برای اینكه اشتغال ما، البته در جهاتی هم موضوع صادرات و واردات ما تحت تأثیر اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرد. از دیدگاه تولید، یك و از دیدگاه حفظ و افزایش اشتغال، دو، اگر این قسمت تصویب شود ما می‌توانیم در رابطه با نتایج آن خوشبین باشیم. توضیح اینكه به هر صورت فهرستی كه ارائه می‌شود برای سازمان تعریفی دارد، از آن طرف هم بیمه متناسباً پرداختهایی دارد كه سه‌وجهی است، یك وجه نیست و طبیعی است كه سازمانهای بیمه‌گر هم متناسباً عمل می‌كنند، یعنی متناسب با دریافت و متناسب با وظایفی كه از جهت بیمه دارند.
پیشنهاداتی كه در رابطه با اصلاح این قسمت آمده نافی اصل نبود، یعنی دوستان فرمودند كه اگر این طور نوشته شود بهتر است. ما در مورد اصل نگارش و اصل تغییرات از این سطح اختلاف نمی‌كنیم، مهم این است كه اگر این بند، این قسمت از تبصره (۳) تصویب شود كه سازمان اجتماعی مكلف باشد براساس فهرست معرفی‌شده انبوه‌سازان نسبت به پوشش بیمه كارگران فهرست مزبور اعم از ماهر و غیرماهر اقدام كند هیچ اشكالی ایجاد نمی‌كند، سازمان برایش هزینه‌ای ایجاد نمی‌شود چرا كه آن لیست را دارد می‌دهد، كارفرما هم لیستی داده و تعهد ایجاد كرده، اگر واقعاً در آن لیست اسامی نبود، به قول آقایان تنظیم روابط كار است، آنها باید بروند ادله‌ای ارائه بكنند، شكات كه ما وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به این دلیل ما باید در این لیست می‌بودیم، آن بحث، بحث شكایت و تنظیم روابط است، این قسمت نه برای سازمان هزینه ایجاد می‌كند و نه برای كسانی كه بیمه شده‌اند مشكلی ایجاد می‌كند، من فكر می‌كنم كه قبول كنیم كه كشور امروز نیاز به این دارد كه ما، یك موانع تولید یك و موانع اشتغال را حذف كنیم. از این روی ان‌شاء‌الله به این پیشنهاد رأی بدهید.
رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر.
آقای دكتر! ما با این پیشنهاد به دلایلی كه عرض می‌كنم مخالف هستیم، دلیل اول اینكه انبوه‌ساز تعریف خاصی ندارد، ما واقعاً نمی‌دانیم به چه كسی انبوه‌ساز می‌گویند، كسی كه دو تا ساختمان می‌سازد، ده تا ساختمان می‌سازد، كمتر می‌سازد، بیشتر می‌سازد؟
نكته بعدی این است كه دوستان عزیز می‌دانند كه در كارهای ساختمانی چون پروژه است، پروژه شناور است، یك روز در یك پروژه (۱۰۰) نفر كارگر كار می‌كنند، یك روز (۲۰) نفر كارگر كار می‌كنند، یك روز (۴۰) نفر كارگر كار می‌كنند و اساساً چون پروژه است و شناور است قابل احتساب و رصد كردن برای همكاران ما در سازمان تأمین اجتماعی نیست.
نكته دیگر اینكه سازمان تأمین اجتماعی یك بار بیشتر حق بیمه كارهای ساختمانی از كارفرما اخذ نمی‌كند و نكته آخر اینكه بر اساس قانونی كه شما عزیزان مصوب فرمودید اگر بار مالی ناشی از اجرای این قانون تأمین شود فرض بر این است كه كلیه كارگران ساختمانی بیمه می‌شوند، لذا دغدغه‌ای برای انبوه‌ساز و غیر انبوه‌ساز نیست، مضافاً به اینكه نرخی كه جناب آقای دكتر لاریجانی اشاره فرمودند ابهام دیگری است، بحث ماهر و غیرماهر ابهام دیگری است كه با توجه به ابهاماتی كه وجود دارد و اساساً قابل عملیاتی شدن و رصد كردن برای سازمان تأمین اجتماعی نیست به همین جهت ما مخالف هستیم.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون‌ نظرتان را بگویید، كمیسیون‌ مخالف است. پیشنهاد كمیسیون‌ عمران در تبصره (۳).
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اگر تصویب شد، برای اینكه با جاهای دیگر قانون مغایر نشود یك «همچنین» هم اولش لازم است، چون ما قبلاً مقرر كردیم كه خود كارگران می‌توانند مراجعه كنند و بیمه شوند، نمی‌خواهد اینها را مانع شود، می‌خواهد علاوه بر آن باشد.
رئیس ـ حضار ۲۱۹ نفر، پیشنهادی را كه در صفحه (۹) هست به رأی می‌گذاریم، دولت و كمیسیون‌ مخالف هستند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد.
آقای فرهنگی پیشنهاد دیگری هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، پیشنهادهای الحاقی دیگری را همكاران دارند، البته درباره گزارش جلسه قبل و مصوبات‌مان یكجا الحاقی را جناب آقای امیرآبادی فرمودند و تصویب شد این را اصلاح كنیم عنوانی كه «اقلیت‌های مذهبی» آنجا ذكر شد، منظور «اقلیت‌های دینی» است كه در قانون اساسی هم تصریح شده لذا اصلاح می‌شود.
آقای دكتر قادری! در پیشنهاد الحاقی موارد هفت به بعد را می‌خواهید مطرح كنید؟ (قادری ـ مورد شش را مطرح می‌كنیم) مورد شش مغایر با مصوبات ما نیست؟ (قادری ـ نه) بفرمایید.
جعفر قادری (شیراز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دوستان توجه كنند! صفحه پنج پیشنهادات دو برگی یا چهار برگی، صفحه پنج، تبصره (۶)، الان مشكلی كه وجود دارد این است كه صاحب پروانه می‌رود یك پولی را به عنوان سهم كارفرما به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌كند، با این مصوبه‌ای كه مجلس داشتند (۱۲) درصد از پول پروانه‌اش را به تأمین اجتماعی پرداخت می‌كند، افرادی كه می‌آیند در پروژه برایش كار می‌كنند، نجار است، كارگر ساختمانی است، آرماتوربند است، اینها اگر اتفاقی برایشان بیفتد در شرایط فعلی می‌روند از دادگاه شاكی می‌شوند و دادگاه صاحب پروانه را محكوم می‌كند كه خسارت‌ها را پرداخت بكند، من كه پول حق بیمه سهم كارفرما به تأمین اجتماعی را پرداخت كردم، مسؤولیتی در قبال خسارت‌های وارده به كارگر ندارم، اگر خدای ناكرده در این ساختمان اتفاقی برای كارگر افتاد سازمان تأمین اجتماعی، یك مبلغی از منابعی كه از من و از كارگر وصول كرده را باید كنار بگذارد برای كارگرانی كه در این پروژه‌ها برایشان اتفاق می‌افتد، بنابراین اگر بنا باشد من یك پولی را به عنوان حق بیمه سهم كارفرما به تأمین اجتماعی پرداخت بكنم، بعد دوباره بروم بیمه‌های خصوصی و مسؤولیت خودم در مقابل این كارگرانی كه به كار می‌گیرند را مسؤولیت مدنی بكنم، در حقیقت از دو محل این خسارت به من وارد شده و این اصلاً منصفانه نیست، پیشنهاد ما در تبصره (۶) این است كه متن به این شكل به عنوان یك تبصره بیاید: «سازمان تأمین اجتماعی مسؤول پرداخت خسارت‌های جانی وارده به كارگران ساختمانی شاغل در پروژه‌های ساختمانی است و دارنده پروانه علاوه بر پرداخت حق بیمه كارگران ساختمانی مسؤولیتی در قبال پرداخت خسارت‌های جانی حین كار وارده به كارگران ساختمانی شاغل در پروژه‌های ساختمانی ندارد»، یك مطلبی هم نیاز است كه به آن اشاره بكنیم، الان بعضی از شهرداری‌ها متأسفانه این مطلب را رعایت نمی‌كنند، افرادی را كه می‌خواهند پروانه بگیرند می‌فرستند سراغ بیمه‌های تجاری، می‌گویند برو كارگرانت را بیمه بكن، دیگر حق بیمه اجتماعی نمی‌خواهد به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت بكنی. این هم تخلف است، برای اینكه جلوی این تخلفات هم گرفته شود و از طرف دیگر كسی كه پروانه می‌گیرد دو تا بیمه را پرداخت نكند،‌ این تبصره (۶) را همه دوستان ان‌شاء‌الله محبت بكنند و كمك بكنند كه رأی بیاورد و تعیین تكلیف شود و بار اضافی بر كسی كه می‌خواهد پروانه بگیرد تحمیل نشود.
رئیس ـ متشكریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف جناب آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی هستند، بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و صبح بخیر خدمت همكاران محترم و گرامی می‌داریم هفته دولت را و همچنین هشتم شهریور یاد شهدای دولت را.
تبصره (۶) سازمان تأمین اجتماعی را مكلف كرده در قبال پرداخت خسارت‌های جانی وارده به كارگران ساختمانی شاغل در پروژه‌های ساختمانی اینجا برایش وظیفه تعیین كرده.
همكاران محترم! نكته‌ای كه اینجا مطرح است، سازمان تأمین اجتماعی در برابر تعهداتش پاسخگو است و این تبصره الا و لابد و بدون قید آمده سازمان تأمین اجتماعی را برای كلیه پرداخت خسارت‌های جانی اینجا تعهد ایجاد می‌كند و برایش وظیفه تعیین می‌كند، كارگران ساختمانی در ساختمان‌ها كه كار می‌كنند،‌ باید كارت مهارت داشته باشند، باید ایمنی را رعایت كرده باشند، باید همه این مسائل را در نظر بگیریم، اینكه ما بیاییم برای سازمان تأمین اجتماعی چهارچوبی ایجاد كنیم و به هر حال سازمان تأمین اجتماعی در مورد افرادی كه بیمه می‌شوند قطعاً به تعهداتش عمل می‌كند، در چهارچوب قانون، در چهارچوب وظایف خودش و اینجا آمده كلاً بدون قید، بدون شرط، بدون هیچگونه موضوعی هر اتفاقی را كه در ساختمان می‌افتد برای كارگران، اینجا سازمان تأمین اجتماعی را دارد مكلف می‌كند كه در هر صورت مسؤول پرداخت خسارت‌‌های جانی است، مگر الان بیمه‌شدگان در شرایط حاضر كه سازمان تأمین اجتماعی مكلف است به تعهداتشان عمل كند این كار را انجام نمی‌دهد؟ الان در قبال كارگران ساختمانی در هر پروژه‌ای كه كارفرما، آن كارگر را یا تعدادی از كارگران را بیمه می‌كند هر اتفاقی برایشان رخ می‌دهد سازمان تأمین اجتماعی یا بیمه‌های خصوصی حتی، بیمه‌های خصوصی نسبت به تعهداتشان پاسخگو هستند، اینكه ما بیاییم اینجا بدون چهارچوب مشخصی، بدون ضوابط مشخصی، حالا اگر هرگونه مطلبی هست، ‌الان هم ما می‌دانیم بحث‌های ساختمانی، بحث‌های ساخت‌ و ساز و كارگرانی كه دارند استفاده می‌كنند اكثراً كارگرانی هستند كه حالا كارگران بدون مهارت هستند و یا ضوابط ایمنی را رعایت نمی‌كنند، اگر پیشنهاد جناب آقای دكتر قادری كه در كلش دغدغه این موضوع را دارند و در مجموع دغدغه درستی است اما اینكه ما بیاییم سازمان تأمین اجتماعی را به طور مطلق مكلف كنیم، من فكر می‌كنیم یك مقدار از آن فضای عدالت و انصاف دور شده‌ایم.
این باید در قالب یك قیدی باشد كه به هر حال در شرایطی كه ضوابط ایمنی را رعایت كرده باشد، در شرایطی كه به هر حال چهارچوب ساخت و ساز، چهارچوب كاری كه دارد انجام می‌شود در یك مجموعه‌ای اگر این كار صورت بگیرد، بله، سازمان تأمین اجتماعی مكلف است به تعهداتش عمل كند و الان هم همین وضعیت در قبال همه كارگرانی كه تأمین اجتماعی و همه بیمه‌ها تعهدات برای خودشان ایجاد كردند الان این فضا وجود دارد و الان بر اساس این به تعداد كارگرانی كه كارفرمایان در هر پروژه‌ای افراد را بیمه می‌كنند اگر حادثه‌ای برایشان پیش بیاید، صورتجلسه حادثه ببرند آنجا و تأیید شود، سازمان هم این كار را انجام می‌دهد. آقای رئیس و همكاران محترم! این موضوع اگر به این صورت و بدون قید و شرط بخواهد باشد به نظرم می‌رسد تعهداتی بیش از آن قضیه‌ای است كه برای سازمان تأمین اجتماعی هست، در حقیقت سازمان تأمین اجتماعی دیگر هیچگونه اقدامی، هر كسی، در هر شرایطی، به هر وضعیتی، به هر موضوعی حادثه‌ای برایش پیش بیاید، اینكه حالا چگونه عمل كرده؟ چگونه این كار انجام شده؟ چطور عمل كرده؟ آیا كسی مقصر بوده؟‌ نبوده؟ ناظر چه كاره بوده؟ معمار چه كاره بوده؟ كارفرما چه بوده؟ هیچكدام اینها در این تبصره دیده نمی‌شود و به نظرم می‌رسد این تكلیفی است كه خیلی بیشتر از آن حد دارد برای سازمان بار می‌شود، نظر من این است كه همكاران به پیشنهاد جناب آقای دكتر قادری رأی منفی بدهند، تشكر.
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای موسی‌الرضا ثروتی بفرمایید.
موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهدای دولت، شهید رجایی و باهنر را و تبریك می‌گوییم به دولت‌مردان عزیزمان.
همكاران محترم، ببینید! این پیشنهادی را كه آقای دكتر قادری دادند، در حقیقت پیشنهاد به حقی است و آن دغدغه‌ای هم كه آقای میرمحمدی دارند می‌شود آن دغدغه را هم اضافه كنیم كه افرادی كه به كار می‌گیرند اگر دارای كارت مهارت باشند هرگونه خسارتی وارد شود باید تأمین اجتماعی پرداخت كند.
ببینید! همان‌طور كه اشاره كردند افرادی كه پروانه ساختمانی می‌گیرند نباید دوبار بیمه بدهند یا دوبار خسارت بدهند، الان هر متر مربعی حدود (۱۵) تا (۲۰) هزار تومان باید پرداخت كند، بالای (۲) میلیون تومان هر واحد ساختمانی تا (۲۰) میلیون تومان دارد پول بیمه می‌دهد،‌ خوب اگر برای یك كارگر اتفاقی بیفتد و یا حتی اتفاق نیفتد، برود به اداره كار شكایت كند، اداره كار كارفرما را موظف می‌كند خسارت پرداخت كند، پس این نقض غرض می‌شود، یعنی یك بار فرد باید حق بیمه پرداخت كند نه چند بار، همه كارگرانی كه سر كارهای ساختمانی هستند می‌توانند بروند از كارفرما شكایت كنند و اداره كار هم كارفرما را مقصر می‌داند، آن كارفرما می‌گوید كه من یك‌بار پول بیمه داده‌ام، چرا باید دوباره خسارت بدهم؟ چرا باید دوباره جریمه شوم؟ آقای میرمحمدی گفتند آن بیمه‌های خصوصی هم باید به تعهد خودشان عمل كنند، در كجای قانون گفته یك نفر وقتی می‌رود پروانه می‌گیرد و پول بیمه می‌دهد دوباره باید برود پیش بیمه‌های تجاری و خصوصی حق بیمه بدهد؟ این چه قانونی می‌شود؟
همكاران، عنایت بكنید! به این پیشنهاد آقای قادری رأی مثبت بدهید و ما این را معین بكنیم افرادی كه در سر كار حادثه بوجود می‌آید، برای اینكه آن دغدغه آقای میرمحمدی هم حل شود می‌گوییم آنهایی كه كارت مهارت دارند، آنهایی كه كارت مهارت دارند قاعدتاً آنها آموزش دیده‌اند كه چگونه كار كنند، حالا بنا است، كارگر است، جوشكار است، آرماتوربند است، به هر صورت ما یك بار باید كارفرما را موظف كنیم كه حق بیمه پرداخت كند نه چند بار. همكاران محبت كنند حتماً به این رأی مثبت بدهند، چون الان شهرداری‌ها برای اینكه كارفرماها از زیر بار این حق بیمه خلاص شوند می‌گویند برو یك پول مختصری به این بیمه‌های خصوصی بده، برو بیمه كن، بعد هم پروانه صادر می‌شود، اگر ما برای كارفرما سخت بگیریم باعث می‌شود كه او راه انحرافی را برود، به جای اینكه برود تأمین اجتماعی و پول پرداخت كند، می‌رود به بیمه‌های خصوصی و یك مبلغ جزئی می‌دهند و حق تأمین اجتماعی ضایع می‌شود. من معتقد هستم ان‌شاء‌الله دولت هم با این موافقت كند، همان شرط كارت مهارت را هم بگذارند كه مثلاً افرادی كه كارت مهارت دارند چون اینها تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، ناگزیر باید خسارت را تأمین اجتماعی بدهد، چه در این قانون بیاید چه نیاید باید تأمین اجتماعی خسارت را پرداخت كند، ولی اگر ما این تبصره را بیاوریم دیگر كارفرما را هدایت نمی‌كنند به بیمه‌های خصوصی.
رئیس ـ یك لحظه اجازه بدهید، ظاهراً آقای دكتر قادری پیشنهادشان را پس گرفتند،‌ متشكریم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قادری! پیشنهاد بعدی‌تان...
رئیس ـ دیگر بس است برای اسلام، كفایت می‌كند، حالا بگذارید اصل این طرح را بخوانیم و تمام شود.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر كفایت كنند كه خیلی ممنون می‌شویم. اگر ایشان منصرف شوند تمام شد.
رئیس ـ آقای قادری!‌ اجازه بدهید پیشنهادها را رد شویم، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ حالا اگر ایشان اصرار دارند و دو، سه تا پیشنهاد دارند، یكی را خودشان به ترتیب اهمیت انتخاب كنند، بین (۶) و (۷) و (۸) یكی را بفرمایید.
جعفر قادری (شیراز) ـ دوستان توجه كنند! من تبصره (۷) را مطرح می‌كنم، اتفاقی كه الان دارد می‌افتد، بیمه كارگران ساختمانی یك روزنه‌ای شده كه كارگرانی كه در بخش صنعت، در بخش خدمات دارند كار می‌كنند بیایند از این امكان راحتی كه ما فراهم كرده‌ایم استفاده كنند، برود به عنوان كارگر ساختمانی، یك آموزشی ببیند، پروانه مهارتی دریافت بكند و (۲۰) درصدش از محل پول پروانه‌ها پرداخت شود ولی خودش برود در بخش صنعت كار بكند، برود در مغازه، در بخش‌های تجاری كار بكند و این باعث می‌شود كه اگر جلو این سوءاستفاده گرفته نشود و این روزنه بسته نشود شما در سال‌های‌ آینده متقاضیان بسیار زیادی برای بیمه شدن به عنوان كارگر ساختمانی خواهید داشت و الان آماری كه دوستان می‌دهند و می‌گویند چند میلیون نفر در نوبت داریم، یكی از دلایلش این است، چون اینجا كنترل نمی‌شود و هر كس در بخش صنعت، در بخش كشاورزی، در بخش خدمات كار می‌كند و می‌‌خواهد بیاید از بیمه كارگران ساختمانی استفاده بكند، برای اینكه این روزنه را ببندیم، اگر در بخش صنعت می‌خواهد كار بكند، كارفرمایش صنعتگر است، (۲۰) درصدش را باید او پرداخت بكند، چرا بخش ساختمان بخواهد این هزینه را پرداخت بكند؟ اگر در بخش كشاورزی كار می‌كند باید آن كارفرمای كشاورزی (۲۰) درصدش را پرداخت كند، اگر در بخش خدمات كار می‌كند آن صاحب مغازه باید (۲۰) درصد را پرداخت بكند، دلیلی ندارد كه این سهم بیمه‌ای كارفرما همه را بر بخش مسكن تحمیل بكنیم و یكی از دلایل گرانی مسكن هم همین است كه ما آمده‌ایم تمام هزینه‌هایمان را بر بخش مسكن داریم تحمیل می‌كنیم، برای اینكه جلو این سوءاستفاده گرفته شود
رئیس ـ آقای دكتر قادری! (قادری ـ بله) اینجا شما فرموده‌اید كه «اشتغال به كار مشمول بیمه كارگران ساختمانی در واحدهای تولیدی و صنفی بدون اعلام كتبی موضوع توسط كارفرما»، مقصود شما كارفرمای قبلی است یا كارفرمای بعدی؟
قادری ـ كارفرمایی كه این كارگر ساختمانی را به كار می‌گیرد.
رئیس ـ نه، این خودش ممكن است یك واحد تولیدی بزند، كارفرمای قبلی كه اطلاعی ندارد.
قادری ـ آقای دكتر ببینید! من صنعت‌گر هستم، می‌دانم این كارگر ساختمانی از بیمه كارگران ساختمانی دارد استفاده می‌كند، اگر می‌خواهم این را به كار بگیرم باید به تأمین اجتماعی اعلام بكنم، خودم بشوم كارفرمایش و دیگر از محل پروانه‌ها (رئیس ـ یعنی كارفرمایی كه بعداً)، بله، كارفرمایی كه می‌خواهد بكار بگیرد باید به سازمان تأمین اجتماعی اعلام بكند تا این سوء استفاده نشود.
رئیس ـ مگر نمی‌كند؟ چون ما اینجا قانون گذاشته‌ایم.
قادری ـ نه آقای دكتر، الان نگاه كنید آنهایی كه از بیمه كارگران ساختمانی استفاده می‌كنند در بخش‌ صنعت، در بخش خدمات، در بخش كشاورزی دارند كار می‌كنند و متأسفانه در حقیقت همه هزینه‌هایشان از بخش مسكن دارد پرداخت می‌شود، من متن تبصره (۷) را بخوانم: «اشتغال به كار مشمول بیمه كارگران ساختمانی در واحدهای تولیدی و صنفی بدون اعلام كتبی موضوع توسط كارفرما به واحد تابعه سازمان تأمین اجتماعی در محل و تغییر كارفرما از تأمین اجتماعی به مالك واحد تولیدی و یا صنفی ممنوع است و در صورت اثبات تخلف توسط سازمان تأمین اجتماعی از طریق كنترل‌ها و بازرسی‌های سرزده و نامحسوس، كارفرمای متخلف توسط سازمان تأمین اجتماعی محكوم به پرداخت مبلغی معادل پنج برابر سهم حق بیمه كارفرما برای بیمه كارگر در شش ماه می‌شود»، این پیشنهاد توسط كمیسیون‌ عمران هم مصوب شده و در پیشنهادات مصوب كمیسیون‌ عمران هم هست.
رئیس ـ متشكریم، اگر مخالف صحبت نمی‌كند
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! ظاهراً آقای لاهوتی اصرار دارند.
رئیس ـ بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هم آغاز هفته دولت را خدمت همه دولت‌مردان و عرض خداقوت و خسته نباشید به همه این عزیزان.
ببینید دوستان! به نظر من الان این الحاقیه‌هایی كه دارد مطرح می‌شود، ما داریم افراط می‌كنیم و این افراط معنی‌اش این است كه به اصل قانون داریم آسیب وارد می‌كنیم. استحضار دارید كه همه مشكل ما در ماده (۵) این قانون بود، شما بروید قانون بیمه كارگران ساختمانی و مهارت را مطالعه بفرمایید، واقعاً یك قانون جامع و كاملی بود، اما در ماده (۵) این من در موافقت با كلیات این اصلاح هم آن روز عرض كردم، ما یك اختیاری را به دولت نمی‌بایست می‌دادیم، دادیم، ما گفته بودیم كه ضرایب این موضوع را دولت یك آیین‌نامه‌ای تهیه بكند، دولت آیین‌نامه‌ای كه تهیه كرده بود یك مشكلی در جامعه بوجود آمد، نرخی را كه دولت مشخص كرده بود این نرخ به صلاح جامعه ما نبود، خود تأمین اجتماعی هم اقرار به اصلاح این موضوع داشت، ‌الان این نوع اصلاحات اولاً این نگرانی كه برادر عزیزمان جناب آقای قادری هم داشتند نگرانی است كه در قانون دیده شده و اصلاً نیاز به تأكید نیست، حالا شاید هم ایشان نگران این موضوع هستند گفتند تصریح شود، ولی در مجموع این نگرانی برطرف شده است، اجازه بدهید كه ما دیگر با این الحاقیه‌ها به اصل قانون آسیب وارد نكنیم.
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی بفرمایید.
موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ همكاران محترم! این پیشنهاد آقای قادری برای این است كه روزنه‌ها بسته شود و افرادی كه در بخش‌های صنعتی و بخش‌های كشاورزی مشغول می‌شوند اگر حادثه‌ای پیش ‌آمد نتوانند از تأمین اجتماعی استفاده بكنند مگر اینكه قبلاً كتباً به تأمین اجتماعی اعلام كرده باشند و سهم (۲۰) درصد را خودشان پرداخت كنند، البته اینجا هم ایرادی وجود دارد و آن این است كه كارفرمایی كه در بخش صنعت و كشاورزی است و او نمی‌داند كه این كارگر دارای كارت مهارت هست یا نیست، اگر بكار بگیرد قاعدتاً می‌رود از بخش مسكن استفاده می‌كند و اینجا تأمین اجتماعی متضرر می‌شود، این پیشنهاد فقط كمك می‌كند به تأمین اجتماعی كه علاوه بر بخش ساختمانی بتواند حق بیمه را از بخش‌های كشاورزی و صنعتی دریافت كند و الا آن كسی كه در بخش صنعت و كشاورزی اگر كارگری را به كار گرفت، او اطلاع ندارد كه او كارت مهارت دارد یا ندارد؟ او تحت پوشش تأمین اجتماعی هست یا نیست؟ ‌حالا اگر اتفاقی هم باشد آن خسارت را تأمین اجتماعی پرداخت می‌كند، در حقیقت این پیشنهاد یك كمكی است برای تأمین اجتماعی كه بار مالی اضافی بر تأمین اجتماعی تحمیل نشود، متشكر.
رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من به اطلاع نمایندگان محترم برسانم كه الان نحوه پذیرش كارگر ساختمانی هم از رهگذر انجمن‌های صنفی كارگری ساختمانی است و هم داشتن گواهینامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ولی آقای دكتر به خاطر مزیتی كه این بیمه دارد و اینكه بالاخره یك امتیازی محسوب می‌شود برای پاسداشت و نگهداشت كارگر ساختمانی،‌ متأسفانه بعضی سوءاستفاده می‌كنند، من عذرخواهی می‌كنم ولی مثلاً كسی را داشته‌ایم كه طلافروش بوده ولی كارگر ساختمانی شده یا دیگر مشاغل، به همین جهت سعی سازمان تأمین اجتماعی هم پالایش و ویرایش این مجموعه است اما موافق با این پیشنهاد هستیم كه به هر حال ضریب اعتماد ما را در سازمان تأمین اجتماعی بالا می‌برد، به همین جهت من خواهش می‌كنم كه همكاران به این پیشنهاد رأی بدهند، متشكرم.
رئیس ـ كمیسیون‌ مخالف است، پیشنهادی كه آقای قادری مطرح كردند تبصره (۷) صفحه (۵) را به رأی می‌گذاریم، حضار ۲۱۹ نفر، نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری نداریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ اگر اجازه بدهید وارد دستور بعدی شویم؟
رئیس ـ رأی هم نمی‌آورد فقط دارد وقت می‌گیرد، متشكریم. دستور بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موضوع ماده (۱) قانون نحوه اجرای اصل (۱۷۵) قانون اساسی در بخش نظارت مصوب ۱۱/۷/۱۳۷۰ مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس!‌ دوستان تذكر دارند، اجازه می‌فرمایید؟
رئیس ـ ما این بحث را خیلی كردیم، دوباره بخواهید تذكر بدهید همین‌طور می‌ماند، تشكر می‌كنید؟ اگر اجازه بدهید از این بحث عبور كنیم؟
دبیر (منادی‌سفیدان)‌ ـ آقای رئیس! تذكر اول آقای نعمتی هستند.
رئیس ـ بفرمایید.
بهروز نعمتی (اسدآباد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر! تذكر بنده ماده (۲۴) هست وظایف و اختیارات هیأت‌رئیسه بند (۱۰) آنجا می‌فرماید كه «بررسی و حل و فصل مسائل و مشكلات كمیسیون‌ها و شعب و اتخاذ تصمیم در موارد اختلافی یا عدم رعایت آیین‌نامه».
آقای دكتر! الان با توجه به اینكه بالاخره این بحث انتخابات هیأت نظار بر‌ مطبوعات در مجموع بالاخره یك بحث اختلافی در مجموعه مجلس است من خواهشم این است كه شما نظر مجلس را بگیرید. آقای دكتر فرهنگی!‌ خواهش می‌كنم اجازه بفرمایید ببینید! الان نظر مجلس بالاخره یك عده‌ای موافق این موضوع هستند یك عده‌ای مخالفند و در مجموع الان حق انتخاب نمایندگان دارد سلب می‌شود و حق حضور نمایندگان هم به همین صورت.
ببینید! آقای مطهری به عنوان فرزند یك عالم جلیل‌القدری كه متأسفانه مجبور به استعفایش هم حتی كردیم كه ایشان استعفا داده و عرضم به حضور شما نهایتاً ایشان انصراف داد. ولی با توجه به همه این تفاسیر الان هم نمایندگان حق دارند قانوناً در این موضوع حضور پیدا كنند و مجلس رأی بدهد و من خواهشم از حضرت‌عالی این است به عنوان بزرگ مجلس بالاخره نظر مجلس را در این موضوع بگیرید. حداقل از مجلس رأی‌گیری كنید كه آیا این كار باید بشود یا نشود، هر آنچه كه مجلس تصمیم گرفت.
 الان واقعاً یك موضوع صد درصد اختلافی است و محدودیت‌هایی كه ایجاد شده است این محدودیت‌ها به ضرر نظام مطبوعاتی كشور است به ضرر مجلس است، به ضرر كل كشور محسوب می‌شود و خیلی از این حقوق نمایندگان متأسفانه دارد اینجا سلب می‌شود. من خواهشم از حضرت‌عالی این است كه واقعاً نظر نمایندگان را بگیرید. بالاخره همین الان از دوستان نماینده رأی‌گیری كنید كه آیا این موضوع به نفع مجلس هست یا به نفع مجلس نیست اصلاً. از حضرت‌عالی خواهش می‌كنم كه این تذكر را وارد بدانید و ان‌شاء‌الله این رأی را بگیرید و از رأی نمایندگان استفاده كنید.
رئیس ـ عرض می‌شود كه من در این مورد... یك بار دیگر شما تذكر دادید عرض كردم سیر این مسأله این طور بود كه كمیسیون فرهنگی دادند قبلش هم به دوستان گفته بودم كه این واژه «حداقل» دست شما را باز می‌گذارد و شما دلیل ندارد دو نفر را معرفی كنید یا چهار نفر برای رادیو و تلویزیون. آقایان هم قول دادند كه این قضیه را مدیریت كنند. منتها رفتند و همین را انجام دادند. همین اختلاف به وجود آمد از نظر من محدود كردن نمایندگان دلیلی ندارد. ما براساس این گفتیم در هیأت رئیسه مطرح شود همانطوری كه شما می‌فرمایید در هیأت‌رئیسه هم دو نظر بود دو منطق داشتند نهایتاً به این نتیجه رسیدیم توصیه كنیم به كمیسیون فرهنگی كه شما دست‌تان باز است بیخود آن مسأله را آقایان گوش نكردند. اجازه بدهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای قاضی‌پور هم...
رئیس ـ آقای منادی اجازه بدهید آنچه به عقل ناقص ما می‌رسید این بود مرحوم آقای شهید مطهری گاهی این طور مواقع شوخی هم می‌كردند. می‌گفتند «به عقل ناقص ما این رسید نمی‌دانیم به عقل ناقص شما چه می‌رسد». این طوری كه به ذهن ما رسید این بود و فكر می‌كنم قبول هم دارند، بفرمایید. بله، مطلب‌تان را شنیدم. آن مربوط به رئیس جلسه است. اجازه بدهید بقیه هم حرف‌شان را بزنند. بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قاضی‌پور! تذكر دوم و دو نفر هم اخطار دارند كه بعد از اینها ان‌شاء‌الله انجام می‌دهیم.
رئیس ـ بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی! ضمن تأكید موضوع اول كه این حتماً به رأی نمایندگان برسد، تذكر من به ریاست محترم جمهوری و وزیر محترم آموزش و پرورش است. از نقاط مختلف كشور از ساعت (۵) صبح جلوی مجلس بچه‌های مردم جمع شدند این چندمین مرتبه است، راجع به اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی، آموزشیاران استخدام آموزش و پرورش و پیش‌دبستانی‌ها است. حضرت‌‌عالی هم دو سال قبل تأكید كردید كه این قانون تصویب شد، اجرا نشد.
رئیس ـ الان وسط بحث دیگر است.
قاضی‌پور ـ‌ آقای دكتر!‌ بچه‌های مردم، (۲۰۰۰) كیلومتر راه آمدند. حضرت‌عالی دوفوریتی است امروز وقت بگذارید. آقای ابوترابی روز چهارشنبه فرمودند این را حل نمی‌كنیم با وزیر جلسه می‌گذاریم این دوفوریتی است. آقای فرهنگی!‌ امروز این دوفوریتی را مطرح بشود مخالفین و موافقین صحبت كنند. این بچه‌های مردم (۲۰۰۰) كیلومتر راه آمدند. به خاطر خدا برای این امر یك تصمیم جدی بگیرید. این وزیر آموزش و پرورش باید اینها را به كارگیری كند. ممنون.
رئیس ـ بسیار خوب.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای اسدالهی اخطار دارید، بفرمایید.
غلامرضا اسدالهی (تربت‌جام، تایباد و باخرز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر! اخطار من هم اصل (۶۷) قانون اساسی است كه سوگند است و هم تذكر مواد (۱۸)،‌ (۲۴) و (۲۱۸) آیین‌نامه است. ببینید!‌ درخصوص ناظرین مجلس اختلاف نظر هست. بالاخره دو استنباط از ماده (۲۱۸)‌ هست. آقای دكتر مفتح، خودشان در این خصوص هم كار كردند و هم صاحب‌نظر هستند. من خواهشم این است كه نظر استمزاجی مجلس را شما در این خصوص بگیرید. اگر واقعاً‌ نظر مجلس مطلب دیگری بود به آن عمل كنید به هر نحوی كه مشخص شد.
رئیس ـ تذكر بعد را بفرمایید. این بحث ‌ها مشابه است.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ تذكر بعدی آقای حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! ما چندین مرتبه با جناب‌عالی درخصوص مسأله آب در استان... (رئیس ـ اجازه بدهید این بحث تمام شود) نه یك لحظه (۳۰) ثانیه من عرض می‌كنم آقای دكتر! صحبت كردیم و درخصوص وزیر نیرو و جناب‌عالی وساطت كردید؛ اما الان خدا شاهد است سه شبانه‌روز است (۵) میلیون نفر جمعیت استان اصفهان آب شرب‌شان با گازوئیل قاطی شده و از وزیر كشور هم بنده تقاضای تشكیل ستاد بحران را در استان اصفهان داشتم تا به حال جواب مثبت نشنیدیم. ما نمی‌دانیم چه كار واقعاً باید كنیم با این مشكل.
رئیس ـ‌ حالا ما جلسه برایشان گذاشتیم.
حاجی‌دلیگانی ـ آقای رئیس‌ ببینید! (۵) میلیون نفر آب شرب‌شان سه شبانه‌روز است تعطیل شده آب ندارند مصرف كنند. آب معدنی هم در مغازه‌ها بعضاً در بعضی از شهرها گیر نمی‌آید.
رئیس ـ بفرمایید، متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! نفر بعد سیدسعید زمانیان هستند.
رئیس ـ آقا، بحث را ادامه ندهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ فكر كنم، بحث آب است دوباره.
سیدسعید زمانیان‌دهكردی (شهركرد، سامان و بن) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام و تبریك به دولتمردان عزیز. حاج آقای لاریجانی! یك نكته خیلی حایز اهمیت این است كه ما در بحث انتخاب افرادی كه به عنوان ناظر هستند ما می‌توانیم دست مجلس را باز بگذاریم. در ارتباط با این قضیه كاری كه ما داریم الان انجام می‌دهیم در واقع محدودیت ایجاد كردن برای نمایندگان مجلس است و در واقع صحن نمی‌تواند آن طور كه باید و شاید در ارتباط با این قضیه اظهار نظر كند. ممكن است در ارتباط با این قضیه بعضی وقت‌ها در كمیسیون‌ها نظرات خاصی ارائه شود من خواهشم از حضرت‌عالی این است كه در ارتباط با این قضیه نظر كل نمایندگان اخذ بشود تا نماینده واقعی قوه مقننه در ارتباط با بحث مسائل مختلف مشخص شود و اشاره به بند (۱۰) است كه در ارتباط با این قضیه «بررسی و حل و فصل مسائل و مشكلات كمیسیون‌ها و شعب و اتخاذ تصمیم در موارد اختلافی یا عدم رعایت آیین‌نامه» می‌تواند اثرات نامناسبی داشته باشد.
رئیس ـ بفرمایید، آقای مفتح هم تذكر دارند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای مفتح بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی! عنایت بفرمایید در ماده (۲۲) آیین‌نامه بند اول آمده است كه «اداره جلسات مجلس به شرح مواد این آیین‌نامه» من تذكرم در همین رابطه خدمت شما هست كه وظیفه رئیس مجلس این است كه براساس مواد این آیین‌نامه جلسات را مدیریت كند. طبیعی است كه برخی از احكام در آیین‌نامه خیلی روشن و مشخص است تكلیف روشن است. برخی از مواد برخی از احكام ممكن است، ابهام داشته باشد این ابهام مثل هر روش منطقی دیگری كه در موقع اجرا ایجاد می‌شود فرد مجری متناسب با تشخیص خودش می‌تواند براساس تشخیصی كه از آن حكم دارد اقدام و اجرا كند. به همین ترتیب هم هست كه در مجلس وقتی كه اشكالی در آیین‌نامه مطرح می‌شود نظر رئیس محترم مجلس نظر قاطع و تعیین‌كننده است. استنباطی كه ایشان دارند به این ترتیب می‌تواند مطلب را تعیین تكلیف كند و از موضوع عبور بشود.
 برخی از موارد هست كه ممكن است اختلاف نظر باشد یا رئیس مجلس به تصمیم قاطع نرسد و یا نظراتی كه در مجموع جلسه هست یك مقداری تردید ایجاد كند در این مورد خیلی بوده گفتند در هیأت رئیسه مطرح می‌شود و در آنجا نظر دیگر اعضای هیأت‌رئیسه می‌آید به عنوان نظر مشورتی در تعیین نظر قطعی رئیس مجلس كمك می‌كند. باز مسؤولیت با رئیس محترم مجلس است اما او می‌تواند كمك كند بعضاً‌ هم شده است ما خصوصاً‌ در مجالس اول این را داشته‌ایم كه نظر كل مجلس را رئیس محترم مجلس گرفته. گفته به نظر مجموعه مجلس استنباط از این حكم چگونه است و متناسب با نظر كل مجلس اقدام شده است ما در آیین‌نامه‌های دوره‌های اول حتی زیرنویس داشتیم كه در جلسه فلان این مطلب به نظر مجلس گذاشته شده و این‌گونه تشخیص داده شد و روالی می‌شود كه این انجام بشود. حالا به هر ترتیبی كه حضرت‌عالی صلاح بدانید در این رابطه این كار می‌شود انجام بشود. ضمن من عرض كنم این ماده آیین‌نامه كه می‌گوید كه حداقل دو برابر كمیسیون معرفی كند خاطر مبارك حضرت‌عالی هست ما در مجلس قبلی كه همین مسؤولیت كمیسیون آیین‌نامه را داشتند این را آوردیم كه مجلس تصویب كرد. آن موقع مطلب این گونه بود كه كمیسیون بتواند یك راهنمایی، یك مشورتی صحن علنی مجلس را داشته باشد كه افراد متناسب‌تری انتخاب بشوند. اگر افراد می‌خواست محدود بشود كه در آن كمیسیون بروند و اقدام كنند و مصوبه كمیسیون اینجا قابل رأی‌گیری باشد قاعدتاً باید قوانینی كه ناظر هست بر كاندیدا شدن افراد هم اصلاح بشود. بگوییم كه افراد بروند در كمیسیون خودشان را معرفی كنند چون آن موقع در صحن علنی معرفی كنند البته این نظر ما بود اما آنچه كه الان ملاك است، آن نوشته آیین‌نامه است كه اگر از نظر حضرت‌عالی صراحت دارد كه به هر طرف باید انجام شود و اگر ابهام دارد كه به یكی از طرقی كه می‌شود رفع ابهام كرد این عرض بنده است.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای پیرمؤذن می‌خواهند صحبت كنند.
رئیس ـ‌ اگر منطق بحث همین هست كفایت می‌كند تكرار نكنید. الان ما متوقف هستیم.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض خداقوت و تشكر از رئیس‌جمهور محترم به خاطر سفر پربركت به اردبیل و تبریك هفته دولت. آقای رئیس محترم جلسه! من دو تذكر دارم. یك، ماده (۲۴) بند (۱۱) است مسؤولیت حضرت‌عالی است: «حفظ شأن و منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان». عزیزان عضو محترم كمیسیون فرهنگی فقط جایگاه خودشان را دفاع كردند نه جایگاه قانونی نمایندگان. به جد از حضرت‌عالی انتظار داریم با توجه به اظهاراتی كه جناب آقای دكتر مفتح داشتند و سابقه است و عرف قانون است؛ خواهشم این است كه از صحن مجلس از عزیزان نظر بگیرید.
رئیس ـ متشكریم،‌ آقای سالك اجازه بدهید صحبت ‌كنند. چون رئیس كمیسیون فرهنگی‌اند. شاید بعضی از ابهام‌ها را رفع كنند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای سالك اصلاً‌ نوبت‌شان است، بفرمایید.
احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً هفته دولت و شهادت مرحوم شهید رجائی و باهنر را به دولت محترم و به ریاست محترم جمهور تبریك عرض می‌كنم.
جناب آقای دكتر لاریجانی! طبق ماده (۲۱۸)‌ آیین‌نامه بند (۱) «برای انتخاب ناظران كمیسیون‌های تخصصی و یا مجلس شورای اسلامی كمیسیون ذی‌ربط موظف است حداقل به تعداد دوبرابر مورد نیاز از نمایندگان داوطلب واجد شرایط را به مجلس معرفی نماید تا مجلس نسبت به انتخاب تعداد مورد نیاز اقدام كند». طبق این آیین‌نامه وقتی به كمیسیون تخصصی فرهنگی منتقل شد در كمیسیون بحث مفصلی شد حضرت‌عالی هم اشاره كردید برای مدیریت كمیسیون، این كار هم صورت گرفت بنده خدمت حضرت‌عالی عرض كردم تصمیم كمیسیون را منتقل خواهم كرد. بحث فراوانی...
رئیس ـ نه شما فرمودید مدیریت می‌كنید نفرمودید...
سالك‌كاشانی ـ آقای دكتر! اجازه بفرمایید من عرض كنم (رئیس ـ بفرمایید) طبق این مسأله بحث‌های فراوانی شد افراد را ابتدائاً‌ دعوت كردیم اطلاعیه دادیم، یك هفته هر كسی می‌خواهد تشریف بیاورد. سپس به آنها مهلت دادیم سوابق‌شان را مطرح كنند برای این نظارت. آقایان صحبت كردند، كمیسیون وارد شور شد و جمعبندی‌اش را به هیأت‌رئیسه اعلام كرد این نكته و رسالتی بود كه كمیسیون تخصصی به عهده داشت برای كسانی كه واجد شرایط بیشتری هستند. كمااینكه كه در فرمایشات دوستان هم این مسأله بود. ولی من از جمله آخر آقای پیرمؤذن عرض می‌كنم این نكته را ایشان این جمله را گفتند واقعاً توهین به كمیسیون است می‌گویند «فقط جایگاه خودشان را حفظ كردند. نه نمایندگان مجلس را». این واقعاً توهین است طبق بند (۱۱) ماده (۲۴) حضرت‌عالی باید از نمایندگان و شؤونات‌شان دفاع كنید. این چه تعابیری است؟ من تعجب می‌كنم چند وقت است در مجلس چه جریانی است كه فقط برای این كمیسیون هست، سایر كمیسیون‌ها وقتی ما بیان كردیم گفتند كسی اعتراض نكرد این دلیل است؟ كمیسیون‌های تخصصی نظر خودشان را باید بدهند و نظرمان را در این قضیه دادیم.
علاوه بر این در هیأت‌رئیسه شما بحث كردید پریروز هم خود حضرت‌عالی فرمودید در آنجا بالاتفاق یا نظراتی كه بود به این نتیجه رسید كه روی مدیریت كمیسیون صحه گذاشتید و مصوبه كمیسیون. اما یك توصیه فرمودید، كلمه توصیه. با حضور آقای فرهنگی در كمیسیون، آقای فرهنگی گزارش هیأت‌رئیسه را به كمیسیون دادند آنجا مجدداً‌ بحث شد، باز این توجه به كمیسیون داده شد كه برادرهای عزیز! نظرتان هر چه هست اعلام شود مجدداً‌ در حضور آقای فرهنگی كمیسیون نظر خودش را داده و اعلام كرده. این نكته اصلی است بعد هم اشاره دارند به اینكه آقای زمانیان می‌گویند نظر خاصی در كمیسیون مطرح است، این چه تعابیری است كه اینجا نسبت به كمیسیون فرهنگی داده می‌شود؟ چه نظر خاصی ما داشتیم؟ یا بعضی از آقایان دیروز مصاحبه كردند می‌گویند چون هیأ‌ت‌رئیسه با فلانی و فلانی نظر ندارد به این شكل دارد عمل می‌شود. من تعجب می‌كنم از هیأت‌رئیسه و از مجلس كه این چه برخوردی است؟! بعد می‌فرمایند حق ضایع می‌شود. خوب اگر حق نمایندگان ضایع می‌شود چرا نسبت به مسأله برنامه و بودجه، اقتصاد، مسائل دیگر آنجا حق نمایندگان دیگر ضایع نمی‌شود؟ این (۲۱۸) را به طور كلی حذفش كنیم تا مسأله حل بشود. محدودیت به ضرر كشور است چه محدودیتی؟ این حقوق نمایندگان است. شما طبق آیین‌نامه به كمیسیون فرهنگی، تخصصی ارجاع دادید. كمیسیون نظرش را در چند مرحله داده. من از هیأت‌رئیسه تعجب می‌كنم چرا انتخابات نمی‌كند و این مسأله، مسأله قابل توجهی است. واقعاً‌ آقای دكتر جای سؤال دارد این مسأله.
رئیس ـ بله، جای سؤال كه خیلی دارد این مسأله.
سالك‌كاشانی ـ این درست نیست این طور برخورد كردن با كمیسیون فرهنگی. این همه زحمت كشیدند، تلاش كردند، نظرات را دیدند بعد هم مورد اتهام واقع شوند؟! به هر شكلی یا در لفافه یا در صراحت این صحیح نیست من خواهش می‌كنم اجازه بدهید انتخابات بشود، نظر هر چه بود عملی می‌شود.
رئیس ـ اولاً‌ شمایی كه فرمودید در هیأت‌رئیسه به اتفاق آراء، ما اصلاً در هیأت‌رئیسه رأی نگرفتیم. بلكه ما فقط به همین توصیه اكتفا كردیم. ثانیاً من كه به شما گفتم آقای سالك! من به شما گفتم این كلمه «حداقل» قبل از رأی‌گیری اصلاً بود. شما گفتید من این را مدیریت می‌كنم حل می‌كنم بعد از اینكه حل نكردید و بعد هیأت‌رئیسه باز توصیه كرد باز هم نشد. حالا شما می‌فرمایید رأی ندادند به هر تقدیر. اما آنكه می‌فرمایید كمیسیون‌های دیگر؛ یك كمیسیون دیگری آمد اینجا یك نفر اعتراض داد ما به رئیسش گفتیم رفت این را حل كرد. انتخابات را متوقف كردیم. چه طور شما فكر می‌كنید كمیسیون دیگری این را گوش نمی‌دهند؟ ما از این بحث تعجب می‌كنیم! به راحتی می‌توانستید این را مدیریت كنید و بیخود این قدر وقت جلسه گرفته نشود. به هر حال ابهامی در آن هست. حالا به هر حال به نظر من آقایان اگر بخواهید این بحث را ادامه بدهید وقت ما را می‌گیرد و ما در این زمینه به اندازه كافی... (پیرمؤذن ـ تذكر ۷۹ دارم) نه (۷۹) ندارد الان شما یك چیزی گفتید ایشان هم جواب داد چه هفتاد و نهی؟ اگر اجازه بدهید این بحث را خاتمه بدهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ باز هم تذكر و اخطار هست آقای رئیس! آقای بذرپاش بفرمایید.
مهرداد بذرپاش (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت همكاران عزیز و محترم و تشكر بابت حساسیت روی موضوعات مهم مجلس از خودشان نشان می‌دهند. ببینید دوستان! ما در جلسه هیأت‌رئیسه این موضوع آیین‌نامه كه ارجاع شد مفصل بحث كردیم. جناب آقای دكتر لاریجانی، جناب آقای مهندس باهنر، آن موقع آقای ابوترابی تشریف نداشتند جناب آقای فرهنگی، جناب آقای صادقی، حقیر، جناب آقای دهقانی، فكر می‌كنم حاضرینی كه حالا یكی، دو نفر بیشتر و كمتر اگر اشتباه نكنم. مفصل روی آیین‌نامه كلمه به كلمه‌اش صحبت شد. من یك بار این یك جمله آیین‌نامه را من بخوانم قضاوت با شما بزرگواران عزیز. «برای انتخاب ناظران كمیسیون‌های تخصصی و یا مجلس شورای اسلامی (یعنی مجلس یا كمیسیون) كمیسیون ذی‌ربط موظف است حداقل به تعداد دوبرابر مورد نیاز از نمایندگان داوطلب واجد شرایط را به مجلس معرفی كند تا مجلس نسبت به انتخاب تعداد مورد نیاز اقدام كند». پس كمیسیون موظف است حداقل یعنی حداكثر (۱۰)‌ تا هم می‌تواند اعلام كند این جملات (۱۰) بار در هیأت‌رئیسه بحث شد یعنی روی آن جلسات. روی جلسات دیگری بحث نشد. پس عملاً تشخیص خیلی از بزرگواران این بود كه كمیسیون خلاف آیین‌نامه عمل نكرده، نص آیین‌نامه رعایت شده. (اعتراض یكی از نمایندگان) حالا اجازه بفرمایید دوستان یك خرده همدیگر را تحمل كنیم. آقای پیرمؤذن توجه كنید!
رئیس ـ اجازه بفرمایید ایشان تذكرشان به ماست، بفرمایید.
بذرپاش ـ سایر كمیسیون‌ها ببینید عزیزان! ما وقتی كه می‌گوییم كمیسیون فرهنگی، كمیسیون اقتصادی، كمیسیون امنیت ملی، مجلس هم یك سری ناظر در این كمیسیون‌ها در این موضوعات مرتبط در كشور دارد. مثلاً كمیسیون صنعت قرار است یك نفر را برای شورای عالی معادن معرفی كند، طبیعتاً‌ ما توقع از كمیسیون امنیت ملی نداریم كه برای شورای عالی معادن معرفی كند، می‌گوییم صنعت معرفی كند. یا می‌خواهیم برای شورای پول و اعتبار یكی را معرفی كنیم طبیعتاً از كمیسیون فرهنگی كسی توقع ندارد برای شورای پول و اعتبار كسی را معرفی كند. برای همین هم برای مطبوعات كه ربطی به كمیسیون فرهنگی دارد توقع نداریم یكی از كمیسیون اقتصادی معرفی بشود، پس می‌خواهم بگویم اگر ما خودمان شأن كمیسیون‌های خودمان را رعایت نكنیم چه كسی قرار است شأن را رعایت كند؟
نكته بعدی؛ اجازه بفرمایید تمام می‌شود یك دقیقه دیگر، در دفعه قبل برای هیأت نظارت بر مطبوعات دو نفری كه معرفی شده بودند آقای كامران و آقای مطهری. دو بزرگوار از مجلس به صحن معرفی شده بودند. فكر می‌كنم اختلاف آقای كامران و مطهری یكی، دو سه رأی بود همین قدر و فلان. یعنی از مجلس آقای مطهری از كمیسیون فرهنگی آمده بود شده بود نماینده مجلس در هیأت نظارت بر مطبوعات خیلی‌ از منتقدان آقای مطهری در مجلس هستند اعتراض كسی نكرد آقا چرا؟ مگر ایشان نماینده ماست. نه طبق یك سامانه‌ای كه با همدیگر توافق كردیم، انتخاب كردیم.
مثال دیگر ما الان در مجلس خیلی ناظران برای بخش‌های مختلف انتخاب می‌كنیم اصلاً بنده كه خادم شما در هیأت‌رئیسه هستم همه بنده را قبول دارند؟ نه ما طبق آیین‌نامه قبول كردیم هر كسی این قدر آراء آورد در یك سامانه‌ای انتخاب شود. بشود از هیأت‌رئیسه، بشود رئیس كمیسیون، بشود ناظر تمام شد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، آقای بذرپاش.
بذرپاش ـ من یك سؤال دیگر بكنم چرا به خودمان اجازه بدهیم مگر آقای نوباوه از این مردم رأی نیاورده، مگر آقای كیائی‌نژاد از مردم رأی نیاورده، مگر آقای شجاعی‌كیاسری از مردم رأی نیاورده، مگر آقای نوباوه و آقای رسائی و آقای نبویان از مردم رأی نیاورده؟ آنها از آسمان كه نیفتادند.
رئیس ـ حالا دیگر متشكریم، ببینید این بحث همین الان كه دارد بحث می‌شود معلوم است كه آراء در این زمینه كاملاً متفاوت است دو نظر هست. اجازه بدهید دیگر ادامه همین بحث‌ها دارد وقت‌مان را  می‌گیرد. اجازه بدهید، عرضم را بكنم همین جلسه نشان می‌دهد كه نظرات متفاوت است و برداشت از این آیین‌نامه مختلف است، در هیأت‌رئیسه هم همین‌طور آرای مختلف هست بنابراین هیأت‌رئیسه نتوانست به یك رأی جازم برسد ما این را رأی‌گیری نكردیم. توصیه خواستیم كنیم. ای كاش كمیسیون فرهنگی مثل بقیه كمیسیون‌ها حتی معاونت نظارت به دوستان گفته بود كه این كلمه «حداقل» معنی‌اش این است كه شما بیشتر می‌توانید، خوب این را توجه می‌كردند و این قدر وقت جلسه را هم نمی‌گرفتید.
ببینید!‌ حالا این خودش یك منشأ اختلاف در مجلس نشود این ارزش ندارد كه خود همین مسأله تبدیل به اختلافی در مجلس بشود. واقعش این است كه این مسأله هم من گفته بودم به آقایان، هم توصیه هیأت‌رئیسه به كمیسیون فرهنگی بود. حالا كمیسیون فرهنگی گوش نداد بینی و بین‌الله هم من از روز اولی كه این را مطالعه كردم، این كلمه «حداقل» را عرض كردم اگر این كلمه «حداقل» نبود حق با كمیسیون بود ما دو برابر معرفی كردیم ولی كلمه «حداقل» كه آمده مقصود این است كه شما دست نماینده‌ها را نبندید بگذارید نماینده‌ها اگر كاندید هستند مطرح بشود و من ابهامی داشتم بعضی از دوستان دیگری هم كه از من سؤال كردند، به من گفتند من به عنوان رئیس مجلس در این زمینه ابهام دارم. چون این یك قدری كار نمایندگان را محدود می‌كند. ما كمیسیون‌ها را نگذاشتیم كه كار نماینده‌ها را محدود كند ولی به هر حال ما به یك نظری نرسیدیم. حالا شما پیشنهاد می‌كنید امروز آقای مفتح هم به من گفتند كه یك استمزاجی از نظر مجلس بكنیم البته نظر استمزاجی است و تصمیم با رئیس جلسه است.
چون خود من هم قدری روی این ابهام دارم، چون نص آن این است که کمیسیون می‌تواند دو برابر معرفی کند. حالا به «حداقل» عنایت نکرد. بعضی از کمیسیونها کردند. حالا اینکه نکرد آیا ما وظیفه داریم کاری کنیم یا کمیسیون باید انجام دهد؟ این ابهام دارد. من در خود تغییر این بودم و واقعاً بینی و بین‌الله، تصویب این در کمیسیون مطرح شد و در آنجا همین نظر بود که افراد در کمیسیون بیایند و افراد را معرفی کنند و به این معنا نبود که افرادی که مثل آقای مفتح برای هیأت نظارت بر صدا و سیما کاندید شدند، مثلاً چرا ایشان محروم می‌شوند؟ یعنی چه دلیلی دارید؟ قبلاً این استنباط برای آقای مطهری بود، آقای مطهری کنار رفتند و از قبل هم به من گفته بود که نیست. بنابراین شبهه وجود نداشته باشد، واقعاً بینی و بین‌الله برای من ابهام هست. یعنی بود و نبود کلمه «حداقل» تفاوتی دارد. لذا اشکالی هم ندارد، ما نظر استمزاجی از مجلس می‌گیریم ولی تصمیمش را ما به مجلس می‌دهیم، شما رأی مختلف دارید در این قضیه هیچ، اگر واقعاً نظر شما هم‌نظر کمیسیون فرهنگی بود که دیگر تسلیم باشید و انجام شود و اگر نبود آن وقت ما نظر دیگری را دنبال می‌کنیم.
ببینید! الان دو نظر هست. یک نظر، نظر کمیسیون فرهنگی است که همین «دو برابر» را گفته است. یکی اینکه نه، «حداقل» را گفته است که کمیسیون فرهنگی و سایر کمیسیونها می‌توانند بیشتر معرفی کنند و وقتی کسی آنجا وجود دارد و تقاضا دارد باید بیشتر معرفی کنند. این را به رأی می‌گذاریم.
ما اول نظر کمیسیون فرهنگی را به رأی می‌گذاریم که آیا دوستان همین نظر کمیسیون فرهنگی را قبول دارید؟
حضار ۲۲۳ نفر، ما این نظر کمیسیون فرهنگی که حتماً دو برابر معرفی می‌کنند و نه بیشتر را به رأی می‌گذاریم. دوستان نظر استمزاجی‌شان را بدهند. دوستان نظرشان را اعلام بفرمایند، نمایندگان محترم نظر استمزاجی‌تان را بدهید که این مسأله اختلافی را حل کنیم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. بنابراین اکثریت مجلس این نظر را نپذیرفتند. من فکر می‌کنم که احترام به این نظر استمزاجی برای همه ما می‌تواند مفید باشد. من این نظر را قبول می‌کنم و معتقدم که کمیسیون فرهنگی کسی را محروم نکند و کسانی که مایلند را با لیست جدید معرفی کنند.
 
۵ ـ انتخاب آقای محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ به عنوان رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی
رئیس ـ دستور بعد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ موضوع بعد انتخاب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی از بین اعضای سابق کمیسیون با پیشنهاد هیأت‌رئیسه است در اجرای تبصره (۱) ماده (۴۸) آیین‌نامه داخلی مجلس است.
نجف‌نژاد ـ تذکر دارم.
رئیس ـ بسیار خوب. معرفی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای پورمختار هستند.
نجف‌نژاد ـ تذکر دارم.
رئیس ـ هیأت‌رئیسه آقای پورمختار را برای ریاست کمیسیون اصل (۹۰) معرفی کرد. کارتها را توزیع کنید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۱]
نجف‌نژاد ـ تذکر دارم.
رئیس ـ چشم، کارتها توزیع شود.
نجف‌نژاد ـ آقای دکتر! تذکر دارم.
رئیس ـ بنا نبود که اختلاف این‌طوری راه بیندازید. اگر استبداد بد است، استبداد اقلیت که بدتر است. این چه حرفی است؟ به هر حال نمایندگان رأی ندادند. به هر حال دویست و خرده‌ای بودند و (۱۰۰) نفر رأی دادند.
یکی از نمایندگان ـ بر خلاف آیین‌نامه است.
رئیس ـ اولاً در آیین‌نامه که نظر رئیس است. ما استمزاج کردیم که چون ابهام داشت نظر نمایندگان را بگیریم.
یکی از نمایندگان ـ بر عکسش را هم به رأی بگذارید.
رئیس ـ کارتها را توزیع کنید.
یکی از نمایندگان ـ آقای دکتر! برعکسش را به رأی بگذارید، استمزاجی در آیین‌نامه اصلاً نداریم و بر خلاف آیین‌نامه است. اینطور که نمی‌شود در مجلس دیکتاتوری کرد.
رئیس ـ کسانی دیکتاتوری می‌کنند که به رأی مجلس اعتقاد ندارند. چطور می‌گویید دیکتاتوری؟! ما داریم می‌گوییم نمایندگان مجلس حق دارند حضور داشته باشند؛ می‌شود به این بگویید دیکتاتوری؟ حرفهایی می‌زنید. نه، دیکتاتوری نیست. رئیس مجلس باید تصمیم بگیرد. من ابهام داشتم، گفتم نظر استمزاجی مجلس را می‌گیرم. کسانی دیکتاتوری می‌کنند که نمی‌خواهند به رأی مجلس اعتنا کنند وگرنه مجلس رأی داده است. (همهمه نمایندگان) آقای عزیز! من گفتم که رئیس مجلس باید... من چون ابهام دارم، رأی مشورتی مجلس را می‌گیریم. (یکی از نمایندگان ـ قبول است) قبول است؟ پس بفرمایید بنشینید. من نظر خودم را باید بگویم. نظر خودم را دارم به شما می‌گویم، کجای آن دیکتاتوری است؟ چطور در جاهای دیگر رئیس نظر می‌دهد دیکتاتوری نیست؟ اینجا دیکتاتوری است؟ این چه حرفی است؟! بفرمایید.
کارتها را توزیع کردید؟ یک بار دیگر اسم کاندیدای اصل (۹۰) را بگویید.
دبیر (فرهنگی) ـ جناب آقای پورمختار پیشنهاد هیأت‌رئیسه است.
یکی از نمایندگان ـ چرا یک نفر کاندیدا دارد؟
رئیس ـ توضیح دارد، بفرمایید بنشینید، به شما توضیح می‌دهم. بفرمایید بنشینید. سؤالی کردند که چرا هیأت‌رئیسه برای اینجا یک نفر معرفی کرده است؟ آقایان بنشینید! علت آن این است که مطابق آیین‌نامه، ماده (۴۸) را بخوانید متوجه می‌شوید. در تبصره (۱) نوشته‌اند: «رئیس كمیسیون با پیشنهاد هیأت رئیسه مجلس از بین اعضای ثابت كمیسیون و با رأی مجلس برای مدت یك سال انتخاب می‌گردد». ما در هیأت‌رئیسه بحث کردیم. این رأی اعتماد است؛ یعنی «نصف به اضافه یک» باید بیاورند، مثل وزراء. این با موارد دیگر فرق می‌کند. اینکه داد و بیداد ندارد. قبلاً هم همین‌طور رأی گرفته‌ایم. روال مجلس همین بود. فرق این با بقیه آنها این است که آنها اکثریت نسبی است و اینجا باید رأی اعتماد بگیرند، یعنی حتماً باید «نصف به اضافه یک» رأی بیاورد.
بله، عرض کردیم، طبق تبصره هیأت‌رئیسه باید یک نفر را معرفی کند تا رأی اعتماد بگیرد. این با موارد دیگر فرق می‌کند. صندوق‌ها را ببرید و آراء را جمع کنید.
 
۶ ـ اعلام وصول طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (۴) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با قید دوفوریت و رد فوریت آن (ثبت ۵۰۴)
رئیس ـ جناب آقای فرهنگی بحث بعدی را مطرح کنید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس!‌ چند درخواست فوریت که درخواست‌کنندگان هم خیلی به طرح آنها اصرار دارند. در مانیتوری که خدمت همکاران محترم هم هست و درج شده است، مورد اول آن درخواستی است که در مورد طرح دوفوریتی ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (۴) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح است. آقای سلیمانی بفرمایید.
رئیس ـ مطرح بفرمایید.
محمد سلیمانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ سلام علیکم
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 همانطور که استحضار دارید، شورای عالی فضای مجازی در اسفند ۹۰ توسط مقام معظم رهبری تشکیل شد و دستورات و جمع‌بندی‌هایی که این شورا انجام بدهد، در حکم قانون تلقی شده است و مسؤولیت آن گسترش امور فناوری اطلاعات و ارتباطی و به ویژه شبکه جهانی اینترنت است و ضرورت سرمایه‌گذاری وسیع و هدفمند در جهت بهره‌گیری حداکثری از فرصتهای این تکنولوژی است.
لذا این شورا با اختیارات کافی و با ریاست محترم جمهور تشکیل شد. در عین حال در قانون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوب سال ۸۲ شورای عالی فناوری اطلاعات دیده شده است که این دو شورا الان با وظایفی که برای آنها وجود دارد،‌ دچار تعارض و تداخلها و موازی‌کاری‌ها شده است و نهادهای گوناگون، این دو نهاد گوناگون که به نوعی هم‌تراز شده‌اند، یک مانع جدی در برابر پیشبرد اهداف و برنامه‌های خرد و کلان این بخش شده است.
لذا به نظر رسید که این طرح ارائه شود که شورای عالی فناوری اطلاعات که در ماده (۴) قانون وزارت ارتباطات سال ۸۲ مطرح شده است حذف شود و با وجود شورای عالی فضای مجازی این مسؤولیت و مأموریت به خوبی انجام می‌شود. ریاست هر دو شورا با رئیس‌جمهور است، هر دو شورا هم‌پوشانی زیادی در ترکیب و در وظایف و اختیارات دارند و واقعاً اگر هر دو شورا وجود داشته باشند، مطمئناً می‌تواند در اجرا و در سیاست‌گذاری مشکلات و مسائلی را برای این حوزه ایجاد کند. حتماً نیاز به بازنگری دارد. از آنجایی که در شورای عالی فضای مجازی، رؤسای سه قوه حضور دارند، لذا به نظر می‌رسد با کارشناسی‌هایی که انجام شده قطعاً وجود این شورای عالی مجازی کافی است و نیازی به شورای عالی فناوری اطلاعات نیست.
لذا از نمایندگان عزیز و گرامی می‌خواهیم که به این طرح رأی قاطع دهند و ان‌شاءالله این حوزه که حوزه زیرساختی برای توسعه و پیشرفت کشور است، سر و سامان بهتری را پیدا کند.
جهت استحضارتان، بسیار از اعضای حقیقی خود شورای عالی فضای مجازی هم طی نامه‌ای خواستار همین ادغام شده‌اند که ان‌شاءالله با رأیی که شما به دوفوریت آن می‌دهید، زودتر در دستور کار قرار بگیرد و تکلیف این حوزه ان‌شاءالله روشن و شفاف شود.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای دکتر سلیمانی خیلی ممنون، آقای دکتر احمد توکلی مخالف هستند که به جای آقای باقری صحبت می‌کنند.
یکی از نمایندگان ـ اخطار دارم.
رئیس ـ چشم اخطار را هم گوش می‌دهیم، بفرمایید.
احمد توكلی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
در سال اول مجلس نهم (۳۸)... آقای رئیس! گوش نمی‌دهند.
رئیس ـ آقایان در صندلی‌هایتان تشریف داشته باشید، گوش بدهید، بحث مهمی است.
توکلی ـ کمیسیون برنامه و بودجه (۳۸) مصوبه داشت که (۳۳) تا از آنها اصلاح تصمیمات قبلی بود. متأسفانه این روش که ما فوریت‌ها را زیاد استفاده می‌کنیم، به طوری که الان یک‌فوریتی سقف پیدا کرده، حتی دوفوریتی سقف پیدا کرده است، همین دوفوریتی یک هفته قبل تحویل مجلس شد. ما اگر به ماهیت دوفوریتی نگاه کنیم، علی‌القاعده باید مصلحت از بین رفته باشد. ضرر استفاده زیاد از فوریت این است آنجایی که واقعاً باید فوریت داشته باشد، نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم. این مقوله ادغام، یک مقوله ساختاری است. ساختارها ذاتاً مقولات بلندمدت هستند. هیچ جای دنیا رسم نیست که ساختارها را به وسیله فوریت تغییر دهند و بی‌ثباتی ایجاد کنند. به همین دلیل، یک دلیل اینکه من مخالف هستم این است.
دلیل دیگرش این است که در دولت جدید شورای عالی فناوری اطلاعات دوباره فعال شده است و دارد در مورد ایجاد دولت الکترونیک کار می‌کند. کار اجرایی که در اختیار شورای عالی فضای مجازی نیست؛ مبارزه با فساد که متأسفانه الان در کشور به شکل سیستمی همه چیز را دارد مختل می‌کند، در این مبارزه دولت الکترونیک نقشی تعیین‌کننده دارد و اگر این ادغام صورت بگیرد، فعالیتهای دولت جدید مخدوش می‌شود و برای مدتها عقب می‌افتد.
دلیل سوم من این است که رهبر معظم انقلاب در ابلاغیه تأسیس شورای عالی فضای مجازی، با اینکه شورای عالی فناوری اطلاعات وجود داشت، هیچ اشاره‌ای به این کار نکردند. در حالی‌که بعد از دقت بسیار آن ابلاغیه را صادر فرمودند و معنای آن این است که رهبری می‌خواست شورای عالی فناوری اطلاعات باقی بماند و بیشتر به کارهای اجرایی بپردازد، اگر شما به ترکیب شورای عالی فناوری اطلاعات دقت بفرمایید بیشتر مقامات اجرایی هستند و در شورای فضای مجازی از هر سه قوه برای سیاست‌گذاری هستند.
بنابراین تکرار می‌کنم دلیل اول اینکه ساختارها را با فوریت تغییر نمی‌دهند، مطالعه می‌خواهد. دلیل دومش این است که دولت فعلی دارد دولت الکترونیک را در شورای عالی فناوری اطلاعات راه می‌اندازد و این کار برای مبارزه با فساد خیلی ضروری است و اگر این کار را کنیم مختل می‌شود و دلیل سومش هم این است با اینکه این شورا وجود داشت در موقع صدور ابلاغیه رهبری درباره فضای مجازی این دیده نشده و جدا دیده شده و بقای آن لازم دیده شده است.
بنابراین من خواهش می‌کنم که به فوریت رأی ندهید، برود بررسی شود و اگر با حوصله بررسی شد و دیدیم دلیل کافی دارد، آن وقت می‌توانیم در مجلس تصمیم آن را بگیریم. خواهش می‌کنیم به فوریت رأی ندهید.
رئیس ـ متشکر، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ برادر عزیزم جناب آقای محمدعلی اسفنانی موافق اول هستند.
سبحانی‌فر ـ اخطار دارم.
رئیس ـ یک لحظه اجازه بدهید! اخطار دارند، اخطارشان را بفرمایند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ اخطار اول آقای کمال‌الدین پیرمؤذن هستند.
رئیس ـ نه ایشان راجع به این موضوع اخطار دارند که بگذارید بدهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای سبحانی‌فر اگر درخصوص موضوع است، بفرمایید.
رمضانعلی سبحانی‌فر (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تبریک هفته دولت، جناب آقای رئیس! اخطار من اصل (۱۱۰) قانون اساسی است. شورای عالی فضای مجازی با حکم مقام معظم رهبری تشکیل شده است. همکاران محترم توجه بفرمایید! شورای عالی فضای مجازی که با حکم مقام معظم رهبری تشکیل شده است، زمانی بوده که قانون شورای عالی فناوری اطلاعات در سال ۸۲ توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده و در سال ۹۰ به حکم مقام معظم رهبری شورای عالی فضای مجازی تشکیل شده است. همانطور که ما نمی‌توانیم وظایف رهبری را کم کنیم، امروز ما با این قانون داریم وظایفی را به رهبری بار می‌کنیم. برادران! چطور ما ادعا می‌کنیم و بعد این طور عمل کنیم؟! من با آقای...
رئیس ـ اشکال قانون اساسی این چیست؟
سبحانی‌فر ـ در قانون اساسی جزء وظایف رهبری... سیاست‌گذاری است. جناب آقای دکتر! شورای عالی فضای مجازی وظایفی را که مقام معظم رهبری برای شورا تدوین کرده است، سیاست‌گذاری است و سیاست‌گذاری نظام هم از اختیارات مقام معظم رهبری است که این شورا را به حکم مقام معظم رهبری تشکیل داده است و شورای عالی فناوری اطلاعات...
رئیس ـ شورای عالی مجازی که فقط سیاست‌گذار نیست.
سبحانی‌فر ـ چرا، آقای دکتر!
رئیس ـ نه تصمیمات اجرایی دارد و مثل شورای انقلاب فرهنگی است.
سبحانی‌فر ـ احسنت! مثل شورای انقلاب فرهنگی است. شورای انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش، شورای عالی امنیت ملی وجود دارد و شورای امنیت ملی هم در وزارت کشور وجود دارد که این و شورای عالی فناوری اطلاعات کارش هماهنگی دستگاههای اجرایی، تدوین برنامه‌های میان‌مدت، بلندمدت است.
رئیس ـ من اخطار را وارد نمی‌دانم ضمن اینکه الان بحث فوریت است. در فوریت که این بحثها مطرح نیست. اصلش را هم من وارد نمی‌دانم چون شورای عالی مجازی کار اجرایی هم دارد یعنی از مقام ولایت استفاده شده است. (یکی از نمایندگان ـ اخطار دارم) چشم، الان بحث بعدی است، دوباره بعداً صحبت می‌کنیم. موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای اسفنانی بفرمایید.
رئیس ـ صحبت نمی‌کنند. نفر بعد را بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای پژمان‌فر هستند.
رئیس ـ یک لحظه اجازه دهید که من نتیجه آراء را بخوانم. نتیجه آراء انتخاب رئیس کمیسیون اصل (۹۰) قانون اساسی؛ آراء اخذشده (۱۹۷) رأی و جناب آقای محمدعلی پورمختار با (۱۳۶) رأی انتخاب شدند، برای ایشان آرزوی توفیق می‌کنیم. بفرمایید.
نصراله پژمان‌فر (مشهد و كلات) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم وظیفه می‌دانم هفته دولت را خدمت هیأت دولت، تمامی دست‌اندرکاران اجرایی کشور تبریک داشته باشم. ان‌شاءالله که خدای‌تعالی توفیقات این مجموعه را روز‌به‌روز بیشتر کند.
نکته‌ای که من می‌خواهم عرض کنم این است که شورای ملی فضای مجازی بعد از اینکه در شورای عالی فناوری اطلاعات همانطور که دوستان گفتند شکل آن در مسیری بود که نمی‌توانست تمام خواسته‌های نظام را تأمین کند، به دستور رهبر بزرگوار انقلاب این شورا شکل گرفت که بتواند تمامی تکالیف گذشته و به اضافه مسائل دیگری که از نظام بر زمین مانده است در حوزه IT و کل فضای مجازی در اینجا تدبیر شود، گفت و گو و حتی اجرا شود. در آن پیوست حکمی که در فرمایشات معظم‌له به مجموعه ابلاغ شده است، دقیقاً همانطور که جناب‌عالی توضیح دادید، هم شکل سیاست‌گذاری دارد و هم شکل اجرا دارد. این ضعفی بوده که مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی فقط سیاست‌گذار بود اما نتوانست در بخش اجرایی کاری را انجام دهد، کارهای خودش را به دستگاههای دیگر واگذار می‌کرد و کار اجرا نمی‌شد. این ضعف در شورای عالی فضای مجازی تدبیر شده است و لذا هم بخش سیاست‌گذاری و هم اجرا که عموماً همانطور که خود جناب‌عالی شما عضو شورا هستید، این بخشها تحت نظارت شورای عالی فضای مجازی واگذار می‌شود اما پیگیر اجرای این قضایا شورای عالی فضای مجازی است.
ما یک جدولی را در مطابقت بین شورای عالی اطلاع‌رسانی و شورای عالی فضای مجازی تهیه کردیم. در این جدول تمامی وظایف شورای عالی اطلاع‌رسانی را ما می‌بینیم که در پیوست حکمی که برای شورای عالی فضای مجازی ذکر شده که حکم بعدی است و طبیعتاً شامل آن مسائل می‌شود، همه را دربردارد و به علاوه موارد فراوانی هم در اینجا تکلیف شده است.
لذا یکی از کارهایی که باید جلوگیری شود، وجود دستگاههای موازی است،‌ تصمیمات موازی است که این دو دستگاه و دو شورا می‌توانند بگیرند که تداخل دارد و لذا این پیشنهاد آمد که ما شورای عالی اطلاع‌رسانی را که تمامی اختیارات آن در شورای عالی فضای مجازی هست منحل کنیم و مسیر را برای شورای عالی فضای مجازی روان کنیم که در این موضوع تصمیمات را بگیرند و خودشان پیگیر اجرای آن هم باشند. لذا من خواهش می‌کنم نسبت به این موضوع دوستان با دقتی که شده این فرصت را فراهم کنند و به دوفوریت این طرح رأی مثبت بدهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف دوم آقای ابوذر ندیمی هستند، بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید عزیزان، برادران و خواهران ارجمند! اولین سؤالی كه باید در زمان رأی به آن توجه داشت، این است كه چرا دوفوریت؟ به قول دوستان چه ثلمه‌ای وارد شده، چه مشكلی الان دارد ایجاد می‌شود؟ مگر در این چند سال چه اتفاق بدی افتاده كه الان ما می‌خواهیم جلوگیر بشویم اولین مبحث همین است. اصلاً چرا فوریت، چرا دوفوریت؟ به نظر نمی‌رسد هیچ دلیلی را طراح محترم و موافقان ارائه كرده باشند. چرا امروز باید این دوفوریتی ظرف چند ده ساعت تمام بشود؟ چه اتفاقی می‌خواهد بیفتد؟ الان یك فسادی در پیش است؟ یك ناهماهنگی در آنجا ایجاد شده؟ اختلالی ایجاد شده؟ كشور بهم خورده؟ چنین چیزی نیست. بنابراین آنچه كه دوستان ما می‌فرمایند، نفرمودند چرا دوفوریت؟ و این مهمترین وجهی است كه باید به این رأی، به اصطلاح رأی منفی داد چرا‌كه ما اصلاً دلیل پیدا نكردیم. فرمود «قل هاتوا برهانكم» ما هیچ برهانی ندیدیم كه صدق بحث دوفوریت در آن باشد.
نكته دوم این است كه آیا ما می‌خواهیم وزارت ارتباطات را جمع كنیم؟ وظایفی كه در آنجا است از نظر تركیب، از نظر ورود، از نظر پایانه‌های پایش، آیا واقعاً ضعیف‌تر است؟ ما دستگاه اجرایی را نمی‌خواهیم به آن وظایف بدهیم. ما یك روزی در همین مجلس آمدیم گفتیم آقا! وزارت ارتباطات به این دلایل بشود، بعد هزاران دلیل آوردیم برای آن‌كه به هر صورت نمایندگان محترم را قانع بكنیم از این جهت كه در راستای مباحث كشور زیرساخت‌ها را، كنترل‌ها را، جلوگیری از مفاسد را مدیریت بكند. الان ما می‌آییم می‌گوییم نه! این در حقیقت بدون دلیل، آن دلایلی هم كه می‌آوریم از نوع تركیب است كه اینجا حقیقی یا حقوقی است. از نظر پاسخگویی است كه طبیعی است ما با وزیر راحت‌تر صحبت می‌كنیم. در این مجلس چقدر دعوا شد كه سازمان تبدیل به وزارتخانه بشود، پاسخگو بشود، این شورا پاسخگویی‌اش از جهت بستگی به قوه مجریه و وزیر طبیعی است كه برای مجلس سهل‌الوصول‌تر است. چیزی كه ما می‌توانیم به عنوان نمایندگان مردم، امین مردم پاسخگو باشیم در حقیقت آن را داریم غیرپاسخگو می‌كنیم. ما این شورایی كه با یك وزیر می‌توانیم سؤال كنیم چرا این تصمیم؟ او را می‌خواهیم رها كنیم، تبدیل كنیم به یك مجموعه فرادستی كه بودنش هم در كنار او اتفاقاً حسن است. الان ما شورای عالی آموزش و پرورش را داریم آیا این دلیلی است كه ما مثلاً شوراهای دیگر را در راستای آموزش و پرورش منحل كنیم یا ادغام كنیم؟ از این ادغام‌ها كه البته من همین جا عرض كنم آن‌طوری كه جناب آقای توكلی هم به حق اشاره كرده‌اند، موضوع ساختار از جنسی نیست كه یكباره تصمیم بگیریم. ما می‌خواهیم راجع به آدمها، راجع به باكسها، راجع به تصمیمات، راجع به خروجی‌ها تصمیم بگیریم. مثلاً الان كمیسیون تخصصی را جناب آقای قاضی‌پور اشاره دارند كه اكثریت اعضای كمیسیون تخصصی كه صنعت و معدن است، مخالفند، خود طراح محترم سالها وزیر بودند. در رابطه با سال ۹۰ تا ۹۳ چه اتفاقی افتاده كه الان ما بگوییم در این دو، سه سال این اتفاقات بد افتاده است ما باید این كار را بكنیم؟ می‌خواهید ساختار را بهم بزنید، می‌خواهید تشكیلات را حذف یا ایجاد یا ادغام كنید.
به نظر می‌رسد با توجه به رویكردی كه مجلس دارد، رویكرد ما به این نوع تصمیمات، نمی‌‌گویم حالا یك‌ شبه ولی تصمیمات این‌گونه‌ای كه زیرساخت كارشناسی‌اش ضعیف است. ما واقعاً بسیاری از افراد ذی‌فن و ذی‌نظر و داخل در اجرای این دو مجموعه را نخواستیم با آنها صحبت نكردیم. اینكه می‌فرمایید مثلاً الان ما مجمع تشخیص داریم پس مجلس را منحل كنیم یا مجلس را در مجمع تشخیص نظام ادغام كنیم، این حرف است؟ مجمع تشخیص یك مجموعه فرادستی است كه در موارد اختلافی فیمابین مجلس و شورای نگهبان یا مواردی از ارجاعات مقام عظمای ولایت را بررسی می‌كند حالا بگوییم آقا! مجمع تشخیص كه داریم پس بیاییم مجلس را منحل كنیم. شورای عالی انقلاب فرهنگی كه داریم پس شوراهای مربوط به وزارت علوم و آموزش و پرورش را منحل كنیم.
این نوع نگاه، نگاهی نیست كه كشور را در راهبردها كمك كند. به هر صورت ما در راستای پاسخگویی‌ها، در راستای اجرا، در راستای بسیاری از مباحث تصمیم‌سازی باید قبول بكنیم كه تصمیم‌سازی اساساً نباید برایش محدودیت ایجاد شود. ما در تصمیم‌گیری محدودیت قائل می‌شویم ولی حالا ما می‌خواهیم شوراهای فرادستی داشته باشیم. بنشینند فكر كنند، بنشینند شور كنند و نظراتشان را به مقامات اجرایی یا تقنینی ارجاع بدهند. در رابطه با این مبحث ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (۴) كه طرح دوفوریت آمده، به نظرم می‌رسد كه دوستان بپذیرند كه اصلاً فوریت ندارد چه برسد به دوفوریت. هیچ دلیلی كه ما را قانع كند كه اگر این دوفوریت تصویب نشود، مشكلاتی ایجاد می‌شود ارائه نشده است. از دوستان می‌خواهم كه حتماً به دوفوریت آن رأی ندهند. والسلام
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آقای میرقسمت موسوی‌ هستند، بفرمایید.
موسوی‌اصل ـ موافق بعدی صحبت بفرمایند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای موسوی صحبت نمی‌كنند؟ نفر بعدی آقای طباطبائی هستند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای سیدحمیدرضا طباطبائی بفرمایید.
سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی (نائین، خور و بیابانك) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران عزیز لطفاً توجه كنید! من در چند جمله موافقت خودم را با فوریت عرض كنم. ببینید! همان‌طور كه استحضار دارید، شورای عالی فضای مجازی به دستور مقام معظم رهبری تشكیل شده است. در حكم تشكیل وظایفی را برای شورا گذاشته‌اند كه علاوه بر آن در پیوست‌های حكم وظایف علی‌حده‌ای هم قرار داده شده است. در این چند سالی كه بنده به عنوان نماینده ریاست محترم مجلس در شورای عالی فضای مجازی و در شورای معین شركت می‌كنم همیشه این مشكل وجود داشته كه وزارت مربوطه چه در دولت سابق، چه در دولت فعلی به‌طور كامل هماهنگی ندارد. مصوباتی را در شوراهای موازی به تصویب می‌رساند كه اینها خلاف جهت‌گیری دستورالعملی است كه در فرمان مقام معظم رهبری آمده است. من خواهش می‌كنم الان فرصت نیست اگر به مفاد دستور و فرمان مقام معظم رهبری و همچنین به پیوست‌ها توجه كنید انصافاً دیگر نیازی به شوراهای موازی نیست و این شورا در دولت دقیقاً سیاست‌گذاری می‌كند، كار اجرایی انجام نمی‌دهد و با توجه به ضرورتی كه برای تشكیل شورای عالی فضای مجازی بوده كه ساماندهی، هدف‌گذاری در فضای مجازی كشور به وسیله شورای عالی فضای مجازی انجام بشود استدعای بنده هم این است كه این طرح عالمانه‌ای كه به وسیله جناب آقای سلیمانی كه سالها خودشان وزارت را عهده‌دار بودند و در راستای تقویت شورای عالی فضای مجازی است همكاران لطفاً به فوریت رأی بدهند تا ان‌شاءالله در بحث كارشناسی در كمیسیون مربوطه مسأله مورد توجه قرار بگیرد.
رئیس ـ متشكریم، نفر بعدی را بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای دكتر! تمام شد، الان دوستان تذكر دارند.
رئیس ـ آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست دوفوریت برای طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (۴) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۲۴ نفر، دوفوریت طرح را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. دوفوریت به رأی گذاشته شده است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. آقای سلیمانی می‌گویند یك‌فوریتش را هم به رأی بگذارید. حضار ۲۲۵ نفر، یك‌فوریت این طرح را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. یك‌فوریت به رأی گذاشته شده است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. حالا به صورت عادی به كمیسیون داده بشود، كمیسیون بررسی كند.
۷ ـ ناطقین جلسه آقایان: حسین آذین، علاءالدین بروجردی، قاسم جعفری، بهرام بیرانوند و سیدعلی‌محمد بزرگواری
رئیس ـ ناطقان را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای دكتر حسین آذین نماینده محترم مردم شریف رفسنجان.
ـ جناب آقای دكتر قاسم جعفری نماینده محترم مردم شریف بجنورد، مانه، سملقان و جاجرم.
ـ جناب آقای دكتر علاء‌الدین بروجردی نماینده محترم مردم شریف بروجرد.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای بهرام بیرانوند نماینده محترم بروجرد.
ـ جناب آقای سیدعلی‌محمد بزرگواری نماینده محترم مردم شریف كهگیلویه و بهمئی و چرام.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
از ناطق اول جناب آقای آذین دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
(در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول» ریاست  جلسه را به عهده گرفتند)
حسین آذین (رفسنجان و انار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله و الصلاه علی رسول‌الله و علی آله آل‌الله»
هفته دولت را به همه دولتمردان و خادمین این ملت تبریك عرض نموده و از خداوند بزرگ توفیقات خدمت بیشتر به این مردم و نظام و ولایت را خواستارم. همچنین روز پزشك را به جامعه محترم پزشكی تبریك عرض می‌كنم. قوه قضائیه امروز در یك محك تاریخی بزرگ قرارگرفته است در خصوص پرونده آقازاده‌ها، افراد صاحب‌منصب در دولت‌های پیشین و دانه‌درشت‌های مفسد اقتصادی اقدام قانونی خود را انجام داده و تحت تأثیر سفارشات و تحركات داخلی و بیرونی قرار نگیرد تا عدالت اجرا شود و اجرای عدالت اعتماد مردم را به نظام تقویت می‌كند.
جناب آقای رئیس‌جمهور! موضعگیری جناب‌عالی پس از استیضاح وزیر علوم متین بود امیدوارم در عمل نیز دغدغه‌های نمایندگان ملت كه خیر و مصلحت دولت و نظام در آن است را با انتخابی شایسته مرتفع سازید و مسیر دولت چیزی جز راه حق و عدالت و پیروی از ولایت نباید باشد و بدانید خط قرمز ما فتنه است.
در خصوص بازگشایی سفارت انگلیس این جاسوس‌خانه بزرگ با سوء‌سابقه و خیانت‌های انگلیس به این ملت باید هوشیار بود. آیا نباید بازگشایی آن طبق اصل (۱۲۵) قانون اساسی در مجلس تصویب شود؟ این در حالی است كه سیاست‌های خصمانه دولت انگلیس نسبت به قبل تغییر نكرده است. نمونه بارز آن در مذاكرات هسته‌ای است كه هنوز سیاست‌های خصمانه ادامه دارد. ملت ما فراموش نكرده است كارنامه سیاه و حضور بیش از دو قرن این كشور در ایران كه مملو از جاسوسی، توطئه‌چینی و خدعه‌گری بوده است. تحمیل عهدنامه‌ها، قراردادهای ننگینی چون «رویتر»، «لاتاری»، «تالبوت»، «هرات»، «نفت شمال»، «دارسی»، «۱۹۱۹» اشغال ایران در خلال جنگ‌های اول و دوم جهانی، ایفای نقش مؤثر در كودتای (۲۸) مرداد، تسلیح و تجهیز رژیم بعث عراق در جنگ (۸) ساله، نقش‌آفرینی در فتنه‌های (۷۸) و (۸۸)، اعمال تحریم‌های اقتصادی تنها بخشی از خیانت‌ها، خباثت‌ها و خسارتهایی است كه از جانب دولت خبیث انگلیس به ملت ایران وارد شده است.
داعش هم محصول ناپاك انگلیس است كه با دلارهای آمریكا و عربستان و رژیم صهیونیستی با استفاده از اختلافات مذهبی به مسلمان‌كشی افتاده است. امروز آمریكا جنگ زرگری راه انداخته تا دوباره در عراق حضور پیدا كند و منطقه را به آشفتگی و آشوب بكشاند. اسرائیل غاصب از سر استیصال مذاكره با مقاومت را پذیرفته و به انتقام شكست اخیر به ترور رهبران مقاومت فلسطین روی آورده است. بداند كه نسل جدید مقاومت فلسطین تنها نظاره‌گر خیانت‌ها نخواهد ماند و انتقام شهدای غزه را خواهد گرفت و به فضل الهی این مقاومت است كه پیروز خواهد شد و به زودی فلسطین از لوث وجود غاصبان پاك خواهد شد.
اقتصاد مقاومتی شاه‌كلید و تنها راه علاج مسائل اقتصادی كشور است. اصلاح سبك زندگی در رفتار مردم و مسؤولان یكی از الزامات اساسی اقتصاد مقاومتی است. باید سبك زندگی ما منجر به بهبود در كیفیت و كمیت، بهبود ساعات مفید كاری، اصلاح الگوی مصرف، پرهیز از اسراف، ترجیح كالاهای داخلی به كالاهای خارجی، رعایت نظم و مقررات و كارآفرینی شود و این روند مصرف‌گرایی و اسراف اصلاح نمی‌شود مگر اینكه مسؤولان در تمامی رده‌ها پیش‌قدم شوند.
اقتصاد ما بانك‌محور است. خیلی از منابع مالی به بیراهه می‌رود و دست نااهل می‌افتد كه نتیجه‌اش افزایش معوقات (۸۰) هزار میلیارد تومانی می‌شود. بسیاری از بنگاههای اقتصادی پولشان را به جای تولید‌محوری به سمت واسطه‌گری، خرید مسكن و زمین سوق می‌دهند من‌جمله برخی از هلدینگ‌های اقتصادی نیمه‌دولتی و شبه‌دولتی كه نیاز به نظارت بیشتر و سیاست‌گذاری تولید‌محور دارد.
 وضعیت نابسامان اتباع بیگانه در شهرستان رفسنجان كم‌كم به سمت یك بحران امنیتی ـ اجتماعی ـ بهداشتی می‌رود. با توجه به اینكه حضور افاغنه در بیشتر شهرها ممنوع شده است، اغلب افغانیهای غیرمجاز به این شهرستان هجوم آورده، اغلب فرصت‌های شغلی را گرفته و مشكلات اجتماعی فراوانی از جمله ازدواج‌های غیرقانونی، اشغال تخت‌های درمانی و كلاسهای آموزشی را به وجود آورده‌اند و از همه بالاتر جرم و جنایت‌های زیادی كه همه روزه از آنها در شهرستان رفسنجان و انار مشاهده می‌شود و از آن مهمتر بعضاً سرگرم جمع‌آوری كمك به گروه داعش می‌باشند كه خود زنگ خطری برای مسؤولان است. وجود اردوگاه در مركز شهر علی‌رغم پیگیری‌های مكرر در دو دهه اخیر مسؤولان وزارت كشور هیچ اقدامی برای جابجایی آن انجام نداده‌اند.
در خصوص بحران آب باید عرض كنم كه وضعیت آب در منطقه رفسنجان و انار از حالت بحرانی به سمت فاجعه نزدیك می‌شود. رفسنجان كه به عنوان قطب تولید پسته ایران و بلكه جهان محسوب می‌شد در خصوص ارزآوری در بخش كشاورزی حرف اول را می‌زند اینك به خاطر بحران كم‌آبی در آستانه نابودی قرار دارد. نه تنها اقدام مؤثری برای نجات استان كرمان صورت نگرفته بلكه با ساختن سد در مجتمع‌ مس سرچشمه كه بهترین حوزه آب‌ریز رفسنجان می‌باشد باعث سرعت‌بخشی به این نابودی شده است و نكته مهمتر اینكه در سال جاری پسته جزء اولویت‌های تخصیص اعتبار برای انجام آبیاری تحت فشار قرار نگرفته است لذا وزیر محترم جهاد كشاورزی پاسخگوی كشاورزان باشد.
استان كرمان با منابع و ذخایر معدنی غنی مس و آهن، ذغال‌سنگ، كرومیت، سنگهای تزیینی، تیتانیوم و داشتن پتانسیل فراوان كشاورزی پسته، مركبات، خرما با توجه به گستردگی آن و فاصله شمال تا جنوب آن كه بیش از (۱۰۰۰) كیلومتر می‌باشد عملاً كنترل، نظارت (بذرپاش‌ ـ آقای آذین جمع‌بندی بفرمایید، خیلی ممنون) و حضور میدانی مسؤولان ارشد را كم ‌رنگ می‌نماید. لذا تقسیم استان كرمان به دو یا سه استان از ضروریات می‌باشد.
نكته آخر در خصوص بحث شایسته‌سالاری در همه قوا پسندیده است در مجلس هم باید شایسته‌سالاری مدنظر باشد. مجلس وقتی در رأس امور است كه در مدیریت‌های تعریف‌شده درون آن نیز افراد صالح و شایسته بكار گرفته شود. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، از رعایت وقت هم تشكر داریم.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای دكتر آذین، از رعایت وقتشان هم ممنون و متشكر، از جناب آقای دكتر علاءالدین بروجردی نماینده محترم مردم شریف بروجرد دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
علاءالدین بروجردی (بروجرد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با درود به ارواح طیبه شهدا و امام شهیدان و با عرض سلام و ادب به محضر گرانقدر مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران به ویژه آزادگان سرافراز و همكاران عزیز در خانه ملت. با گرامیداشت یاد شهید رجایی و شهید باهنر هفته دولت را به همه دولتمردان به ویژه رئیس‌جمهور محترم تبریك عرض می‌كنم.
آمریكا با سركوب وحشیانه شهروندان سیاهپوست آمریكایی و اعلام حكومت نظامی در شهر فرگوسن یك‌بار دیگر حقوق ضد بشری آمریكایی را به نمایش گذاشت و نشان داد كه از زمان كشتار وحشیانه مردم بی‌گناه هیروشیما و ناكازاكی تا امروز هیچ‌گونه ارزشی برای جان انسانها و امنیت جامعه جهانی قائل نیست و با حمایت افسارگسیخته از رژیم خونخوار صهیونیستی در كشتار مردم مظلوم غزه عامل اصلی این كشتار وحشیانه و نسل‌كشی بی‌رحمانه است. بنابراین جامعه جهانی نیز متقابلاً باید به عربده‌كشی‌های حقوق بشری آمریكا هیچ توجهی ننماید.
به مردم شجاع و خانواده‌های شهدای غزه مظلوم درود می‌فرستیم و همان‌گونه كه بارها نمایندگان محترم ملت بزرگ ایران اعلام نموده‌اند در كنار شما هستیم و اگر دولت طرفدار رژیم صهیونیستی مصر مجوز داده بود امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای همدردی و اعلام حمایت حضوری در كنار شما بودند. كمك‌های هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران مرهمی بر دردهای شما بود و مجروحان شما در بیمارستان‌های جمهوری اسلامی ایران درمان می‌شدند. ما شدیداً به دولت مصر به خاطر این رفتار غیرمنطقی معترضیم.
نكته مهم ضرورت عملیاتی‌شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال جاری است. عملكرد ارگانهای ذی‌ربط اقتصادی ما با اقتصاد مقاومتی هم‌خوانی ندارد. مدیریت ما به دلیل مقررات دست و پاگیر و قوانین زائد جهادی نیست و به همین علت نمی‌تواند بار سنگین اقتصاد و فرهنگ را بر دوش بكشد. این مسؤولیت سنگین نیازمند عزم ملی است و ما این امر مهم را در دوران سخت جنگ تحمیلی به نمایش گذاشتیم و اراده استكبار جهانی را برای شكست نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران در هم شكستیم و همه امكانات ملی را برای این امر مهم بسیج نمودیم و صدام و حامیانش را قدرتمندانه شكست دادیم و این اقتدار این بار باید در عرصه جنگ اقتصادی به نمایش گذاشته شود و ما بتوانیم عملاً آمریكا را در عرصه تحریم‌های ظالمانه تحمیل‌شده به ملتمان شكست دهیم و یك ‌قدم از منافع ملی‌مان در میدان رزم هسته‌ای عقب‌نشینی نكنیم.
در عرصه اقتصادی كشور دولتها چون قدرت دارند، زورگویی می‌كنند و ظلم می‌نمایند این امر اختصاصی به دولت فعلی ندارد. مشكل ما مشكل ساختاری است. هنگامی كه سیستم بانكی ما تسهیلاتی برای ایجاد اشتغال در اختیار مردم قرار می‌دهد، اضافه بر بهره سرسام‌آوری كه می‌گیرد اگر تأخیری صورت پذیرد، جریمه دیركرد و سپس سود مركب اخذ می‌كند و به جای كمك به ایجاد اشتغال عملاً سرمایه ملی و انگیزه سرمایه‌گذاری را برای ایجاد اشتغال از بین می‌برد ولی هزاران میلیارد تومان از طلب‌های پیمانكارانی كه برای اجرای پروژه‌های دولتی كار كرده‌اند، مدتهای طولانی پرداخت نمی‌كند و در هنگام پرداخت نه بهره پولی، نه جریمه دیركردی و نه میزان كاهش ارزش پولی محاسبه نمی‌شود و این یعنی ظلم بیّن.
در عرصه خرید گندم وضعیت مشابه است. گندم را از بیگانگان با پیش‌پرداخت می‌خریم اما پول خرید گندم از كشاورزان زحمت‌كش را با تأخیر پرداخت می‌كنیم. شهرداریها كه یك تشكل غیردولتی هستند میلیاردها تومان از ارگانهای دولتی طلبكارند و نمی‌توانند آن را وصول كنند و به لحاظ وضعیت مالی در شرایط سختی به سر می‌برند ولی تأمین اجتماعی به عنوان یك ساختار دولتی و دارای قدرت برای وصول طلب خود از شهرداریها دست در جیب آنها می‌كند حسابهای آنها را مسدود می‌نماید و بعضاً املاك آنها را مصادره می‌كند. این یعنی ظلم آشكار و تا زمانی كه در عرصه اقتصاد ملی این‌گونه ظلم‌ها كه نمونه‌های فراوانی دارد استمرار داشته باشد، خداوند هیچ بركتی در اقتصاد ما قرار نمی‌دهد.
این واقعیت تلخ ساختاری اقتصاد كشورمان است. انگیزه سرمایه‌گذاری ملت و ایجاد اشتغال و شكوفایی اقتصادی این سیاست آن را از بین می‌برد و نتیجه آن پژمردگی اقتصادی به جای شكوفایی آن است. بنده به همكاران اقتصادی مجلس پیشنهاد می‌نماییم برای رفع این ظلم آشكار طرحی نو در افكنند و عدالت را جایگزین ظلم نمایند و به شكوفایی اقتصاد ملی كمك كنند.
آخرین بخش عرایضم در خصوص حوزه انتخابیه‌ام بروجرد و اشترینان مظلوم است. بیش از (۲۰) سال است كه دولت می‌خواهد برای این شهر یك سد بسازد. از سه سد در دست مطالعه و یا در دست اجرا یعنی آب‌سرده، شهید محمد بروجردی و گل‌رود هیچ كدام نه فقط به نتیجه نرسیده است، بلكه در آغاز راه است و با این بودجه‌های قطره‌چكانی مردم باید (۲۰) سال دیگر در انتظار بنشینند و این در حالی است كه آب آشامیدنی (۴۰) روستای بروجرد با تانكر تأمین می‌گردد.
از وزیر محترم نیرو قویاً می‌خواهم برای بودجه سال ۹۴ این ظلم تاریخی را جبران كند.
وضعیت بیمارستان‌های بروجرد به آثار باستانی شباهت دارد، فرسوده است و نامطلوب.
از وزیر محترم مسكن و شهرسازی می‌خواهم قول داده شده در سفر رئیس‌جمهور برای اتمام بیمارستان حضرت آیت‌الله ‌‌العظمی بروجردی را در سال ۹۴ عملی كند.
اجرای پروژه خط آهن و فرودگاه بروجرد با حركتی لاك‌پشتی به پیش می‌رود كه هیچ تناسبی با مدیریت جهادی ندارد.
 و كلام آخر تقسیم بودجه استانی است كه عادلانه تقسیم نمی‌گردد،‌ از دولت انتظار داریم توجه نمایند. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای بروجردی، دعوت می‌كنم از جناب آقای دكتر قاسم جعفری نماینده محترم مردم شریف بجنورد، مانه، سملقان و جاجرم و راز و جرگلان كه به ایراد نطق خود بپردازند.
قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم  ـ سلام علیكم و رحمه الله و بركاته
شهریور یادآور خدمت شهیدانه است، می‌گویند رجایی عزیز آنقدر كار می‌كرد كه گاه در نیمه‌های شب در پشت میز كار خستگی و خواب طاقتش می‌ربود. شهادت رجایی و باهنر اكسیری شد كه از آنان اسوه و الگوی خدمت ایمانی به ظهور نهاد و سالروز عروج مظلومانه‌شان سبب گردید كه دولتیان بتوانند شرح خدمات نظام را برای مردمی كه شایسته بهترین خدمات هستند بیان دارند، با گرامیداشت نام و یاد همه شهدا و ایثارگران و جانبازان هفته دولت بر همه خادمان صدیق و امین سابق و حاضر و لاحق مبارك باد.
بر خود فرض می‌دانم كه بهترین ارادت‌ها را تقدیم ملت بزرگ ایران؛ دانشگاهیان، حوزویان، مراجع معظم تقلید، شخصیت‌های علمی و فرهنگی و نیز اهالی مؤمن، غیور، مرزدار و با ریشه خراسان شمالی و به ویژه شهرستان‌های بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم،گرمه، راز و جرگلان بنمایم كه در جریان استیضاح خادمان خود در خانه ملت را مورد الطاف و محبت خویش قرار دادند و صدالبته كه سخن منتقدان منصف را به دیده احترام می‌نگریم و از خداوند می‌خواهیم كه حق و صدق را بر دل همگان الهام دارد.
جلسه وزین استیضاح یك بار دیگر استحكام هویت مجلس، همدلی نمایندگان و پافشاری آنان بر اصول و ارزش‌های اسلام و نظام و نیز معادباوری‌شان را به نمایش گذاشت، تأكید ریاست محترم جمهوری بر تعامل دولت و مجلس و تسلیم به رأی قانونی خانه ملت قابل تقدیر است و انتظار می‌رود كه در ساحت رفتار و عمل هم همین گونه باشد. قریب به (۷۰) هزار عضو هیأت علمی و هزاران استاد و دانشیار و استادیار ظرفیت بزرگی است، كه سكان وزارت مهم و بلكه اهم علوم، تحقیقات و فناوری را حتی برای فرصتی موقت به آنان بسپارید تا چرخه علم، تربیت نیروی انسانی ماهر و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان معنادار شود. رسالت‌های دانشگاه، آموزش است و پژوهش و تربیت بر مبنای دین و فرهنگ و آموزه‌ها و آداب نیكوی بومی و این همه را فرزندی از متن دانشگاه بهتر به پیش خواهد برد. این را هم یادآور می‌شوم، مجلس و كمیسیون‌های تخصصی و از جمله كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری وظیفه نظارتی خود را همچنان ادامه خواهد داد. تحولات جاری در صحنه بین‌الملل و عرصه ملی، سرعت باورنكردنی دارد.
حوادث فرگوسن آمریكا كه نمایشی از آپارتاید مدرن، سیاه‌كشان و تنفرسازی از رنگین‌پوستان است كوس رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر و حامیان رژیم كودك‌كش صهیونیست و تروریست‌پروران بی‌شرم را از بام به پایین انداخت. امید است به زودی شاهد پیروزی نهایی جبهه حق در سوریه، عراق، لبنان، بحرین مظلوم و یمن ستمدیده و سایر بلاد بر ظالمان و دست‌پروردگان وحشی‌شان باشیم.
آقای وزیر راه! پلیس راه شهرستان آشخانه دیروز به من می‌گفت از كثرت و شدت سوانح جاده بجنورد ـ آشخانه ـ جنگل گلستان و تلفات به ناحق آن دل‌آزرده‌ایم. میانگین راه‌های روستایی استان ما به ویژه شهرستان‌های بجنورد، راز و جرگلان و مانه و سملقان (۲۰) درصد كمتر از میانگین كشوری است. آتش كم‌آبی همه كشور و از جمله بیش از (۱۵۰) روستای حوزه انتخابیه‌ام را در شعله كشیده است. آب كشاورزی و تأمین آب شرب دام‌ها كه حیات و ممات روستاییان به آن وابسته است از خط خطر گذشته است. هنوز سیاست‌های دولت محترم در حوزه ورزش و جوانان و به ویژه حوزه جوانان روشن و كارا نمی‌نماید.
روز پزشك را به آنان‌كه طبابت و حكمت را با هم در آمیخته‌اند تبریك می‌گویم و ضمن سپاس از برنامه‌های خوب حوزه سلامت به رغم دغدغه‌هایی كه در بحث تأمین اعتبار طرح سلامت ذهن را مشغول می‌كند از حركت خداپسندانه نورآوران سلامت كه برای (۳) ماه در بخش مانه و روستای عشق‌آباد برای ارائه خدمت به بیش از (۷۰۰۰) بیمار مرتبط به موضوع چشم و دندان مستقر شده‌اند تقدیر می‌نمایم.
در خصوص وام ازدواج جوانان و فرآیند گیج‌كننده بانك‌های عامل از دولت و مجلس و هر آنكس كه توان و امكانی دارد استمداد می‌جویم.
آقای رئیس‌جمهور، وزیر محترم اقتصاد!‌ با این رویه جاری، سودمحوری و بنگاه‌پیشگی بانك‌ها، تحقق اقتصاد مقاومتی شبیه فسانه است. بانك‌ها ملتی را مدیون خود كرده‌اند و با قانون‌گریزی رباخواری را نهادینه كردند، در همین فرآیند پیچیده بانك‌ها بسیاری از اعتبارات كشاورزی و تسهیلات مصوبه در حوزه انتخابیه‌ام به نتیجه نرسیده است.
 تذكر به وزیر آموزش و پرورش كه از قلع و قمع مدیران ریز و درشت آموزش و پرورش در استان جلوگیری كند.
خبرگزاری خانه ملت باید خانه ملت باشد، در خدمت نمایندگان، آقای رئیس! لطفاً نظارتی شود، البته از همه خبرنگاران خدوم سپاسگزارم، رسانه‌ها می‌توانند اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را گفتمانی رایج بنمایند و رسالت خبرگزاری خانه ملت بیش از دیگران است.
آقای رئیس! اجتهاد در مقابل نص ماده (۲۱۸) مجلس را من پذیرفتنی نمی‌دانم.
صنعت استان به دلیل مدیران عمدتاً غیربومی برای مردم زحمت ایجاد كرده است و توسعه را به همراه ندارد. از مسؤولان ملی استانی می‌خواهم زمینه سرمایه‌گذاری و امیدواری صاحبان خوش‌نیت سرمایه را بر آمدن به استان خراسان شمالی و شكوفایی ظرفیت‌های این خاك زرخیز را فراهم آوردند.
برنامه ششم توسعه باید با دقت و كارشناسی آماده شود. بسته خروج از ركود باید نشان ملموس در جامعه داشته باشد. تقدیر از صدا و سیما و انتقاد از نحوه گفتار رئیس محترم جمهور با این همه حضور پررنگ كه ایشان در شبكه‌های مختلف صدا و سیما دارد. مذاكرات منطقی و بر ریل معین شده از سوی رهبری مورد پشتوانه ماست و مواظبت دوستان را بر این مسأله درخواست می‌نماییم. «و آخر دعوانا ان‌ الحمد لله رب العالمین».
نایب‌رئیس ـ از رعایت وقت خیلی متشكریم.
دبیر (بذرپاش) ـ خیلی ممنون و متشكر، دعوت می‌كنم از ناطق بعدی جناب آقای بهرام بیرانوند نماینده محترم مردم شریف بروجرد و اشترینان.
بهرام بیرانوند (بروجرد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من قبل از اینكه نطقم را شروع كنم، در ارتباط با اتفاقی كه الان افتاد واقعش این است سال‌هاست كمیسیون‌ها دارند نظار را با استفاده از همین ماده (۲۱۸) معرفی می‌كنند تا الان ابهامی وارد نشده است، آیین‌نامه دوسوم رأی برای تغییرش می‌خواهد، نه به این شكل، تازه اگر حتی این را هم بپذیریم، باید آقای ابوترابی ابهام به رأی گذاشته می‌شد، نه راجع به نظر كمیسیون مثبت دهند یا منفی.
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن محكوم كردن جنایات در غزه، آغاز هفته دولت، سالروز شهادت مردان بزرگ عرصه اجرا و عمل و تعهد شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهدای خانواده دولت را گرامی می‌داریم.
شهیدان رجایی و باهنر جان بر سر پیمانی نهادند كه ما هم تا ابد بر آن پیمان هم‌قسم خواهیم ماند. پیمان و عهد آزادی، استقلال، اسلامیت نظام، مبارزه با استكبار و حمایت از مظلومان. آمریكا پس از شكست اولیه نقشه خاورمیانه یا منطقه غرب آسیا با استفاده از ابزار جنگی و سیاسی در پی ایجاد ناامنی و كشتار مسلمانان منطقه و كاشتن بذر كینه‌های مذهبی است. هوشیاری مسلمانان اعم از شیعه و سنی می‌تواند این نقشه را ناكام گذاشته و ماشین جنگی مزدوران دست‌پرورده آمریكا، داعش را متوقف نماید. در این میان هنوز هم بعضی می‌اندیشند دشمنی خناسان عالم با ایران ناشی از عملكرد این ملت است، آنان نمی‌خواهند بپذیرند كه ذات و خوی استكبار بر دشمنی با جبهه حق و منابع ملت‌ها استوار است. دلیل آن هم این است كه اگر بپذیرند كه ذات استكبار بر چپاول و تجاوز بنا شده است. بایستی در مقابل آن تجهیز شوند و با مدیریت و رفتار جهادی با كفر درگیر شوند.
كسالت و تنبلی و احیاناً واهمه سم مهلكی است كه مانع جهاد در برابر استكبار می‌شود. رفتار جهادی مانع از اشرافی‌گری و زندگی مسرفانه است، آنها كه از جهاد در راه خدا و منافع ملت طفره می‌روند، دنبال ارتزاق اشرافی از جیب فقرای جامعه هستند. برای پیامبران الهی هم بدون استثناء دشمنانی بوده است. ما كه از سنت الهی و قاعده كلی عالم استثناء نیستیم، پس حالا كه دشمنان ما را رها نمی‌كنند چاره كار تقویت ساخت درونی نظام و كسب قدرت است. هم قدرت نظامی و هم اقتصادی. زیرا اگر قدرتمند و توانمند نباشیم مورد تاخت و تاز واقع خواهیم شد و زور خواهیم شنید. بر اساس سوگندی كه نمایندگان یاد كرده‌اند می‌بایست از منافع و مصالح جامعه دفاع نمایند، ولو اینكه مورد هجمه تبلیغاتی قرار گیرند. قصد نمایندگان از بحث استیضاح و طرح سؤال، پیراستن دولت است از آنچه برای دولت‌ها حاشیه‌ساز و برای ملت خسارت‌بار است. ملتی كه كودتا و فتنه ۸۸ را هیچ گاه از یاد نخواهد برد چگونه فتنه‌گران را مجال توطئه و براندازی دهد؟ كجای دنیا به كودتاگران علیه منافع ملت جایزه می‌دهند؟
برای رئیس‌جمهور زیبنده‌تر است بر سیاق سخنرانی اردبیل بر انجام وظیفه مجلس و هماهنگی قوا تكیه و تأكید نمایند. البته اما آنچه در آن خللی ایجاد نخواهد شد، اسلام‌خواهی و صف واحد ملت انقلابی است كه پرچمدار عقلانیت و انقلابی‌گری است. این ملت قطعاً پشت تئوری‌های ذلت‌بار و تفرقه‌انگیز متوقف نخواهد شد. اگر مدیری در مسیر منافع ملت و منطبق بر جهان‌بینی انقلابی آن رفتار نماید همراه ملت خواهد ماند. در غیر این صورت به جای خدمت برای مردم خود ایجاد زحمت و خسارت كرده است و ما رئیس‌جمهور ایران را بر صراط عدالت و تدبیر و البته مقتدر می‌پسندیم.
در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی درخواست اكید ما علنی شدن محاكمات است، از جهت تأثیر در پیشگیری از موارد مشابه.
پرونده اخیر كه اتفاقاً از حیث اتهامات مفصل است، به پرونده‌های بزرگ نفتی خسارت‌بار هم مرتبط است، به فتنه ۸۸ مرتبط است، به سوءاستفاده از اطلاعات و فروش اطلاعات مرتبط است. بایستی علنی شده تا مردم یقین كنند برای دستگاه قضا آقازاده و غیرآقازاده فرقی ندارد و مردم ببینند نظام هزینه‌ زندگی اشرافی قانون‌شكن را نخواهد داد (بذرپاش ـ آقای بیرانوند، جمع‌بندی بفرمایید خیلی ممنون) در خصوص منطقه هم معروض می‌دارد، سد گلرود بروجرد كه می‌تواند آب شرب و كشاورزی را تأمین كند از دستور مطالعه خارج شده است. سد آبسرده نیز كه تونل‌های آن زده شده است از لحاظ بودجه در مضیقه است. منطقه ویژه اقتصادی و شهرك‌های صنعتی نیازمند توجه بیشتری است، بیمارستان آیت‌الله بروجردی شهرستان در صورت حمایت جدی می‌تواند به سرعت به بهره‌برداری برسد. تصفیه‌خانه فاضلاب بروجرد كه تقریباً تكمیل شده است با مساعدت وزارت نیرو می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد. والسلام
دبیر (بذرپاش) ـ خیلی ممنون از آقای بیرانوند بابت رعایت وقت، دعوت می‌كنم از ناطق آخر برادر گرامی جناب آقای سیدعلی‌محمد بزرگواری نماینده محترم مردم شریف كهگیلویه و بهمئی و چرام كه به ایراد نطقشان بپردازند.
سیدعلی‌محمد بزرگواری (كهگیلویه، بهمئی و چرام) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
هفته دولت را به همه دولتمردان صدیق و خدمتگزار جمهوری اسلامی ایران از اولین دولت تا دولت محترم فعلی تبریك عرض می‌كنم و برای شادی روح شهیدان رجایی و باهنر صلوات می‌فرستم. (حضار صلوات فرستادند)
برادران و خواهران! ما نماینده و عصاره مردمی هستیم كه با اعتقاد به ارزش‌ها كه در رأس همه ارزش‌ها كلمه توحید است و با تعبد و تبعیت از مرجعیت دینی و ولایت مطلقه فقیه در عصر غیبت انقلابی را با این عظمت به وجود آوردند و تا پای جان خود و فرزندا‌ن‌شان از ارزش‌های این انقلاب دفاع كرده‌اند و می‌كنند.
ما نماینده و عصاره مردمی هستیم كه با مقاومت خود تمام توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان داخلی و خارجی این انقلاب ارزشی را خنثی نمودند كه اوج سركوبی فتنه‌ها و فتنه‌گرها در نهم دی‌ماه ۱۳۸۸ بود كه توده‌های مردمی به صورت كاروان‌ها و هیأت‌های مذهبی برای دفاع از عاشورا و امام حسین (علیه‌السلام) و ارزش‌های انقلاب اسلامی و ولایت مطلقه فقیه به صورت دریایی خروشان به میدان آمده‌اند و خس و خاشاك‌های فتنه را به زباله‌دان تاریخ فرستادند. ما حق داریم كه هر كجا پای ارزش‌ها در كار باشد به وظیفه انقلابی و اصولی خود عمل كنیم و با آموزه‌ای كه قرآن به ما یاد داده است «ولا یخافون لومه لائم» از ملامت‌ ملامت‌كنندگان بی‌بصیرت نهراسیم و «و كالجبل الراسخ» پاسخگوی دغدغه‌های رهبری عزیز و ملت شریف ایران باشیم.
استیضاح اخیر كه هیچ رنگ و بوی سیاسی نداشت و هیچ گروه و جریان سیاسی خاص نتوانست به آن خط‌دهی كند، از جمله وظایف قانونی و اصولی و انقلابی ما بود كه به آن عمل كردیم و هیچ توجهی به خط‌دهی سلطه رسانه‌ای بیگانه و رسانه‌های زنجیره‌ای معاند و افراد سبك‌مغز در استان‌ها نخواهیم داشت و وقعی نخواهیم گذاشت.
 به وزارتخانه‌های ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش تذكر دلسوزانه می‌دهم كه حواس خود را جمع كنید و بیش از این تعامل دولت و مجلس را به هم نزنید.
تذكر به ریاست محترم جمهور كه آیا سرپرست قراردادن فردی كه از مجلس رأی اعتماد نگرفته است و شخصاً در استعفای خود اعلام كرده است به خاطر كسالت و ناراحتی قلبی نمی‌توانم میراث فرهنگی و گردشگری را اداره كنم شایسته است در رأس وزارتخانه‌ای باعظمت و حساس مانند وزارت علوم و تحقیقات قرار گیرد؟ آیا در میان (۶۰) هزار هیأت علمی و فرهیختگان و دانشمندان دانشگاه‌های كشور كسی نبود كه به این سمت گماشته شود؟ یا تعامل با مجلس به لجبازی تبدیل شده است كه امیدوارم اینگونه نباشد؟
تذكر مجدد به وزیر محترم نفت كه جناب آقای مهندس زنگنه! وقتی كه (۵۵) هزار نفر پس از آگهی وزارت نفت در آزمون استخدامی شركت كردند و در میان (۵۵) هزار نفر (۴۰۰۰) نفر پذیرفته می‌شوند و پس از مصاحبه و تشكیل پرونده استخدامی چرا بیش از (۱۸) ماه باید همچنان سرگردان باشند؟ جا دارد كه در این وانفسای بیكاری هرچه سریعتر اقدام فرمایید.
تذكر به وزارت محترم نیرو! پس از كش و قوس‌های فراوان كه در خصوص حقآبه شهرهای دهدشت، چرام، سوق و لنده از سد كوثر به وجود آمده است و ماده (۲۱۵) آن حل شده است، لازم است مقدمات در ردیف بودجه‌ای قرار گرفتن آن را در بودجه ۱۳۹۴ فراهم آورده و پروژه آن را اجرایی نمایید.
تذكر به وزارت نیرو درباره بحران آب در شهرستان بهمئی و راه‌اندازی پروژه آبرسانی از سد كوثر به شهر لیكك كه در سال ۱۳۹۱ كلنگ‌زنی شده است و باید تا سال ۹۴ به بهره‌برداری برسد تاكنون فقط (۲۵) درصد پیشرفت داشته است و با بودجه (۵) میلیارد تومانی امسال به جایی نخواهد رسید. لازم است از بودجه‌های مازاد جهت تسریع در پیشرفت این پروژه ملی اقدام فرمایید.
با تشكر از تدبیر و امنیتی كه وزیر محترم كشور به وجود آورده‌اند تذكر می‌دهم در خصوص برادران و خواهرانی كه در آزمون استانداری‌ها شركت‌ كرده‌اند و پس از پذیرفته شدن و تشكیل پرونده استخدامی ولی پس از چند سال به این عزیزان پاسخ درستی نداده‌اند. لازم است به خواست به حق آنان توجه شود.
تشكر از صدا و سیمای جمهوری اسلامی كه در كنار روشنگری مردم، نسبت به نقشه‌های دشمنان ایران اسلامی به تنهایی در برابر سلطه رسانه‌ای صهیونیسم جهانی ایستاده است و خط مقاومت را به خوبی تقویت می‌كند و در همین راستا عملیاتهای صهیونیسم‌ها و داعشی‌های تكفیری و منافق را محكوم می‌كنم، از آقای نعیمی هم تشكر می‌كنم. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی ممنون از جناب ‌آقای بزرگواری، جناب حاج‌آقای ابوترابی ناطقان تمام شدند.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، جناب آقای كوچك‌زاده مربوط به دستور است، بفرمایید.
مهدی كوچك‌زاده (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! من یك اخطار قانون اساسی دارم و یك تذكر. اخطار قانون اساسی بنده اصل (۷۳) است، اصل (۷۳) می‌فرماید شرح و تفسیر قوانین عادی در صلاحیت مجلس شورای اسلامی است. ما امروز مواجه بودیم با اینكه در یك ماده‌ای از مواد آیین‌نامه برای رئیس محترم مجلس ابهامی وجود داشت، اگر ابهامی فرض كنید در یكی از مواد برای آقای آشتیانی پیش بیاید، ابهامی در یكی از مواد برای آقای دهقان عضو هیأت رئیسه پیش بیاید، راه رفع آن را آیین‌نامه معلوم كرده، باید از مجلس استفساریه نه استمزاجیه... استفسار قانون دارد كه چگونه یك مطلبی كه در صلاحیت مجلس شورای اسلامی روشن شود. متأسفانه آقای رئیس این كار را نكردند و عرضم به حضور شما كه نكته بعدی اینكه... یا اینكه می‌توانستند اگر دوستان مایلند كه كمیسیون فرهنگی یك روال دیگری را غیر از آنچه كه در آیین‌نامه هست عمل كند، می‌توانستند یك طرح دوفوریتی بیاورند، كمااینكه آوردند. اما دیدیم كه در همین استمزاج آقای رئیس (۱۰۰) نفر به رویه كمیسیون فرهنگی رأی دادند و (۹۴) نفر رأی ندادند. خوب از این استمزاج باید چه برداشتی شود؟ استمزاج می‌گوید هر چه اكثریت گفتند؟ اكثریت گفتند كار كمیسیون فرهنگی قانونی و درست است و آقای رئیس میل خودشان را بر همین استمزاج خودشان ترجیح دادند. خوب این واقعاً دیكتاتوری نیست؟ و این واقعاً زشت است. من هم به جمهور كه مردمند و هم به مسؤول اسلامیت نظام كه رهبری است گله می‌كنم این رفتار دون شأن رئیس مجلس است.
نكته بعدی این است كه بند (۱۱) ماده (۲۴) اشعار می‌‌دارد كه یكی از وظایف و اختیارات هیأت رئیسه حفظ شأن و منزلت و اقتدار مجلس است. این یعنی چه كه چندین جلسه است یك عضو هیأت رئیسه به رئیس تذكر می‌دهد كه چرا شأن مجلس را حفظ نمی‌كنی؟! آقای رئیس در فتنه ۸۸ آن كسانی كه رأی نیاوردند اصرار داشتند به تشكیل لویی‌جرگه! معلوم نیست لویی‌جرگه در كجای قانون آمده؟ مملكت مجلس دارد، شورای نگهبان دارد، رسیدگی‌كننده به تخلف دارد، می‌گفتند لویی‌جرگه! این شأن رئیس مجلس نیست كه به میل خودش... ای آقا! ای مردم! این شأن رئیس مجلس جمهوری اسلامی نیست كه به میل خودش، ظاهرش این است كه من از مجلس رأی گرفته‌ام. لویی‌جرگه هم ظاهرش این بود كه به مردم مراجعه كنیم. آقا! این لویی‌جرگه‌بازی‌ها، ما می‌خواهیم رئیس ما آقا باشد، ما می‌خواهیم رئیس ما افتخار كند به اینكه مرئوسش هستیم. مجلس فی‌الواقع (نایب‌رئیس ـ متشكریم، توضیح دادید دیگر آقای كوچك‌زاده!) دارد با رأی و سلیقه آقا! عرضم تمام شود دیگر. ما این را توهین به خودمان می‌دانیم، و حق می‌دانیم هرچند الان دوباره من می‌دانم آقای نعمتی و دوستش كه از اینجا به ما فحاشی كرد بلند می‌شوند و می‌گویند كه این حرفها وارد نیست.
نایب‌رئیس ـ متشكر. ببینید آقای كوچك‌زاده! (تعدادی از نمایندگان ـ تذكر داریم) نه، ببینید! اجازه بفرمایید آقای ندیمی! یك تذكری داده شد اجازه دهید بنده توضیح بدهم. خود حضرت‌عالی، جناب آقای نعمتی، همه دوستان، جناب آقای پیرمؤذن، اگر دوستان اجازه دهند از این مسئله با توضیحی كه ریاست محترم مجلس شورای اسلامی داشتند، حقیر هم یك توضیح مختصری بدهم عبور كنیم بهتر است. آقای پیرمؤذن! خواهش می‌كنم بفرمایید بنشینید. متشكرم. حاج‌آقا! حضرت‌عالی هم اگر در این مورد است محبت كنید، حاج‌آقای رسائی هم اجازه بفرمایند متشكر هستم.
محضر مباركتان عرض كنم، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی كه مدیریت جلسه را عهده‌دار بودند، فرمودند كه من باید براساس برداشتی كه از آیین‌‌نامه دارم عمل بنمایم و فرمایش درستی هم هست. مدیر جلسه باید براساس برداشت و استنباط از آیین‌‌نامه عمل بفرمایند و نگاهشان این بود. انصافاً هم در جلسات دیگر هم نگاهشان معطوف به این است كه در این بند و ماده آیین‌‌نامه ابهامی را ایشان قائل هستند. در این مورد براساس نگاهی كه داشتند استفساری هم از مجلس نمودند. بله، آن فرمایش حضرت‌عالی كه اگر استفسار هم بخواهد در چارچوب آیین‌‌نامه، قانون را تفسیر كنیم دقیقاً فرمایش حضرت‌عالی درست است. در این هیچ ابهام و تردیدی نیست.
اما بحث این بود كه ایشان برداشتی از آیین‌‌نامه داشتند و آن برداشتشان را خواستند نظر مجلس را هم بگیرند و رأیی هم كه از همكاران ارجمند دریافت كردند این بود، كسانی كه این تصمیم كمیسیون محترم فرهنگی را كافی و صحیح می‌دانند نظرشان را بدهند و بر این اساس عمل كردند. البته طبیعی است كه هر تصمیم و اقدامی یا بسیاری از تصمیمات می‌تواند مورد نقد باشد، بحث باشد. اما من خواهشم این است كه همكاران ارجمند، ریاست محترم مجلس تصمیمی را اتخاذ كرده‌اند طبق آن عمل شده، ان‌شاءالله همكاری كنیم كه از این مسئله با صمیمت و همدلی عبور كنیم. از محبت جناب آقای كوچك‌زاده و سایر همكاران گرانقدرم و آقای پیرمؤذن و دوستانی كه تذكر داشتند هم تشكر دارم.
 
۸ ـ اعلام وصول طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مصوب ۱۳۸۶ براساس دو سال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنان با قید دوفوریت و تصویب یك‌فوریت آن (ثبت ۵۰۳)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! باز چند مورد درخواست فوریت مطرح است. موردی كه نوبتش است طرح دوفوریتی الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مصوب ۱۳۸۶ براساس دو سال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنان است. جناب آقای دكتر جعفرزاده بفرمایید.
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! می‌خواهم همین ابتدا هفته دولت را تبریك بگویم، از موضع عقلایی ریاست محترم جمهور نسبت به نتیجه استیضاح تشكر كنم. از وزیر محترم دفاع هم تشكر كنم به خاطر مواضع شجاعانه‌ و عزتمندانه‌اش برای اینكه اطلاعات موشكی و دفاعی كشور ما كه نتیجه (۳۶) سال غرور ملی و حاصل خون شهدای ماست را از دور مذاكرات خارج كرد و جریان مذاكرات صرفاً رفع تحریم ظالمانه است.
آقای ابوترابی! اجازه دهید من داستان را خیلی خلاصه خدمتتان ارائه كنم. عنایت بفرمایید! بحث قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مصوب ۵/۶/۱۳۸۶بود. در ۵/۶/۸۶ دولت محترم قانونی را تصویب كرد مبنی بر اینكه كاركنانی كه می‌خواهند زودتر از موعد مقرر بازنشسته شوند و بروند دولت وقت یا دولتهای محترم ظرف سه سال می‌توانند مابه‌التفاوت آنچه كه از پایان خدمتشان می‌ماند اعم از حقوق و بیمه را به صندوق بازنشستگی پرداخت كنند، این اتفاق افتاد. مطابق تبصره ذیل ماده (۷۷) متوسط مزد یا حقوق برای محاسبه مستمری بازنشستگی عبارت بود از مجموع مزد یا حقوق بیمه‌شده كه براساس آن حق بیمه پرداخت گردیده. اینجا مرجع آن بحث اختلافی ما با سازمان تأمین اجتماعی است، برای آخرین دو سال پرداخت حق بیمه تقسیم بر (۲۴).
عنایت بفرمایید چه شد! آقای ابوترابی اصرار دارم دقت بفرمایید. ملاحظه بفرمایید! پس كاركنان دولت را آمدند براساس قانون پیش از موعد بازنشسته كردند و آن مابه‌التفاوتش را دولت اعم از حقوق و بیمه‌اش را دریافت كرد. آنچه كه اتفاق افتاد، انتظار می‌رفت براساس تبصره ذیل ماده (۷۷) مبنای پرداخت حقوق بازنشستگان بشود دو سال آخر بیمه پرداختی. چون (۳۰) سال را دریافت كرده بود همه بازنشسته‌ها انتظار داشتند مبنای حقوق بازنشستگی آنها سال (۲۹) و سال (۳۰) باشد. متأسفانه سازمان بیمه تأمین اجتماعی كه داشت این كار را می‌كرد براساس یك استفساریه داخلی آمد به هم زد و حدود (۴۰) هزار نفر بازنشسته‌ای كه داشتند حقوق سال (۲۹) و سال (۳۰) را می‌گرفتند آمد (۲۴) و (۲۵) را حساب كرد. این خلاف قانون بود.
ما یك استفساریه‌ای خردادماه سال ۹۲ دادیم، استفساریه در این مجلس رأی آورد كه مبنای پرداخت حقوق بازنشستگان، كدام بازنشستگان؟ بازنشستگان پیش از موعد كه هم حقوقشان هم مبلغ بیمه آنها، آن مدت باقیمانده‌شان را دولت گرفته بود و در صندوق بازنشستگی خوابانده بود و با آن كار كرده بود دو سال آخر بشود سال (۲۹) و سال (۳۰). (۵۰۰۰) نفر به دیوان عدالت اداری مراجعه كردند آقای ابوترابی! رأی گرفتند. این استفساریه رأی آورد، آمد در صحن رأی آورد، رفت برای كمیسیون، رفت برای شورای نگهبان مغایر اصل (۷۳) شناخته شد. با دوستان شورای نگهبان به كرار، با بزرگان شورای نگهبان من جلسه گذاشتم، گفتند مغایر اصل (۷۳) است و تفسیر نیست و قانونگذاری است.
الان یك ماده‌واحده آورده‌ایم، تقاضای من این است كه همه همكاران كمك كنند، بازنشسته‌های ما به شدت خسارت دیده‌اند. الان یك سال است به طور متوسط (۳۰۰)، (۴۰۰)، (۵۰۰) هزار تومان از حقوق اینها برخلاف قانون كسر شده. ماده‌واحده چه می‌گوید آقای دكتر! می‌گوید: «سازمان تأمین اجتماعی موظف است نسبت به برقراری حقوق بازنشستگان پیش از موعد مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت (یعنی مصوب ۵/۶/۸۶) براساس دو سال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی از تاریخ بازنشستگی آنها اقدام كند. به نحوی كه در شرایط برابر پرداختی به این افراد از بازنشستگان با (۳۰) سال سابقه بیمه‌پردازی بیشتر نگردد».
 این خط آخر یعنی چه؟ یك ابهامی همكاران ما داشتند، چون سازمان تأمین اجتماعی می‌گفت من چطوری حساب بكنم؟ در خود قانون آمده هر سال را (۱/۱) افزایش دهد. گفتند نمی‌شود یك كسی كار كند با كسی كه كار نكرده، یعنی یكی سال (۲۵) خارج شد یكی نشد، آنكه كار كرد حقوقش كمتر بشود. ما این قید را گذاشته‌ایم كه چنین اتفاقی نیفتد، بار مالی هم از محل وجوه دریافتی موضوع تبصره (۱) و (۲) قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت تأمین می‌شود. هیچ مشكل بار مالی ندارد.
عرض كردم استفساریه قبول شد منتها گفتند از حالت تفسیر خارج شده و قانون است، الان این طرح را نوشته‌ایم. تقاضای من از حضرت‌عالی این است كه علت دوفوریتش برای این است كه ما حدود (۴۰) هزار بازنشسته داریم، به شدت در جریان انجام امور زندگیشان دچار خسارت شده‌اند. اینها نوه دارند، نتیجه دارند، اینها بچه دارند، توان كار كردن ندارند. اتفاقی است كه امكان دارد و قطعاً برای همه همكاران ما می‌افتد خواهش من این است كه در این طرح كمك كنند. الان حدود یك سال، یك سال و نیم است كه مجلس اینها را هوا نگه داشته، مدام تفسیر، مدام استفساریه، مدام كمیسیون، می‌رود شورای نگهبان می‌آید. الان دیگر قطعی‌اش كرده‌ایم به صورت طرح كرده‌ایم، هیچ گونه بار مالی هم ندارد و هیچ مشكلی هم ندارد. خواهش من این است كه دوستان ما كمك كنند یك رأی بالایی به آن بدهند. ممنون از شما.
نایب‌رئیس ـ متشكر، آقای منادی مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ در دوفوریتی دو تا مخالف داریم، اولی آقای مهرداد لاهوتی و دوم آقای گروسی است. آقای لاهوتی بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من ابتدا از برادر خوب ما جناب آقای جعفرزاده كه این موضوع را به عنوان یك دغدغه مطرح كردند سپاسگزارم اما دوستان عنایت بفرمایید مگر یك موضوع چند بار قرار است در مجلس مطرح شود؟ مگر ما اینجا بیكاریم؟ همین موضوع به عنوان یك استفساریه، واقعاً شما برگردید به هزینه‌های هر دقیقه مجلس چقدر برای دولت هزینه دارد، چقدر بار مالی دارد؟ ما یك بار این موضوع را اینجا در قالب یك استفساریه مطرح كرده‌ایم. اینجا موضوع شفاف شد، مطرح شد، اولاً اینكه این چه ثلمه‌ای دارد به عالم اسلام وارد می‌كند كه ما این موضوع را به صورت دوفوریت می‌خواهیم مطرح كنیم؟
آقای جعفرزاده گوش كن! شما گفتید ما گوش كردیم حالا ما می‌گوییم شما گوش كنید. ببینید دوستان! موضوع شفاف و روشن است. بنده (۳۰) سال كار می‌كنم دو سال آخر (۲۹) و (۳۰) حقوق دریافتی من به عنوان میانگین محاسبه حقوق من مطرح خواهد شد، محاسبه خواهد شد به من پرداخت می‌شود. ببینید! آن كس كه (۳۰) سال سابقه خدمت دارد محاسبه حقوق او دو سال آخر (۲۹) و (۳۰) سال است. اما یك فرد مشابه دیگری پیش از موعد بازنشسته شد، یعنی با (۵) سال ارفاق یعنی (۲۵) سال، سازمان تأمین اجتماعی دولت كمك كرد ایشان بازنشسته شد، حقوق ایشان باید براساس آخرین حقوقی كه دریافت كرده باشد. موضوع روشن است. آخرین باری كه حقوق دریافت كرده، چه سالی حقوق دریافت كرده؟ همان (۲۴) و (۲۵) است. میانگین محاسبه حقوق آن كس كه دارد (۲۵) ساله بازنشسته می‌شود (۲۴) و (۲۵) است، موضوع روشن است آقای جعفرزاده! چرا ما دوباره داریم این موضوع... یك بار مالی سنگینی به سازمان تأمین اجتماعی كه الان نمی‌تواند خودش را اداره كند ما در یك فضای احساسی می‌خواهیم یك بار مالی را تحمیل كنیم؟
بنابراین دوستان! این صورت مسئله كاملاً مشخص است، بین آن كس كه (۳۰) سال بازنشسته شده محاسبه دو سال آخر آن (۲۹) و (۳۰) است، آن كس كه با پنج سال ارفاق بازنشسته شده محاسبه آن (۲۴) و (۲۵) است. ما می‌خواهیم به زور این را... یك بار این در قالب استفساریه رد شد، شورای نگهبان هم رد كرد، باز هم ما می‌خواهیم یك بار مالی را به تأمین اجتماعی در یك فضای احساسی تحمیل كنیم، این كار درستی نیست. دوستان! این موضوع یك بار مطرح شده، صورت مسئله را همان طور كه خدمت شما بزرگواران عرض كردم مشخص است برادر من! بین یك كسی كه (۳۰) ساله بازنشسته شده با یك كسی كه (۲۵) سال بازنشسته شده باید تفاوتی وجود داشته باشد. ما او را داریم با پنج سال ارفاق بازنشسته می‌كنیم، چرا ما می‌خواهیم تحمیل كنیم؟
خواهش من از دوستان این است كه این موضوعی كه یك بار مطرح شده و صورت مسئله هم شفاف و روشن است به این دوفوریت رأی مثبت نفرمایید، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق اول جناب آقای دكتر علیرضا سلیمی هستند، بفرمایید.
علیرضا سلیمی (محلات و دلیجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشكر از مخالف محترم من دو، سه تا نكته را در رابطه با این موضوع عرض می‌كنم. نكته اول دوستان! ماده‌واحده قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت كه همان مصوب ۵/۶/۸۶ است قرائت می‌كنم دوستان دقت كنید. ببینید! ماده‌واحده این است: «به دولت اجازه داده می‌شود از تاریخ تصویب این قانون (یعنی همان ۵/۶/۸۶) ظرف مدت سه سال كاركنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی را كه حداقل (۲۵) سال سابقه خدمت قابل قبول داشته باشند» اینجا مهم است «با حداكثر (۵) سال سنوات ارفاقی»، این قانون است، این پنج سال سنوات ارفاقی قانون بوده «بدون شرط سنی در صورت تقاضای خود كارمند و موافقت دستگاه متبوع بازنشسته كند». بعد در ادامه در ماده‌واحده این طور داریم: «پاداش پایان خدمت این قبیل كاركنان براساس (۳۰) سال پرداخت خواهد شد». این نص قانونی است كه مجلس تصویب كرده است. براساس همین یك آیین‌‌نامه اجرایی مصوب شده، آیین‌‌نامه اجرایی قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت در تاریخ ۲۶/۱۲/۸۶، این آیین‌‌نامه اجرایی به این نحو اشعار می‌دارد. ماده (۵) آیین‌‌نامه اجرایی این است، می‌گوید: «وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی مكلفند در سال ۸۶ اعتبار لازم برای پرداخت كسور بازنشستگی و حق بیمه سهم مستخدم و كارفرما بابت سنوات ارفاقی براساس آخرین حقوق و مزایای مشمول كسر كسور بازنشستگی را به صورت یك جا و نیز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگی بابت سنوات ارفاقی آنان را محاسبه و به وزارت اعلام كنند».
این آیین‌‌نامه اجرایی به صورت روشن و شفاف بیان كرده كه این مابه‌التفاوت سنوات ارفاقی این عزیزان این (۴۰) هزار نفر پرداخت شده، پس بیمه‌های تأمین اجتماعی مابه‌التفاوت را دریافت كرده‌اند. در خود قانون داخلی تأمین اجتماعی در بند (۶) ماده (۲)‌ و ماده (۷۷)‌ این طور آمده است. من دو تا را هم باز برای روشن شدن و برای تذكر عرض می‌كنم. در بند (۶) ماده (۲)‌ این طور می‌گوید: «حق بیمه عبارت از وجوهی است كه به حكم این قانون و برای استفاده از مزایای موضوع آن به سازمان پرداخت می‌گردد». در همان ماده (۵) آیین‌‌نامه اجرایی روشن شد كه عزیزان ما، مؤسسات و وزارتخانه‌ها آن مابه‌التفاوت را پرداخت كرده‌اند. بنابراین براساس بند (۶) ماده (۲)‌ باید (۳۰) سال حقوق را دریافت كنند. (۴۰) هزار نفر براساس این دریافتی حقوق و مزایای خود را دریافت می‌كردند. یكی، دو مورد دیوان عدالت اداری آمده حكم خلاف داده، براساس این یكی، دو مورد یك باره (۴۰) هزار نفر را ما از حقوق اجتماعی و مالیشان محروم كرده‌ایم كه این با نصوصی كه من خدمتتان عرض كردم و با خود قانون داخلی تأمین اجتماعی و با آیین‌‌نامه اجرایی قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت كه مصوب ۲۶/۱۲/۸۶ است و با قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت كه مصوب مجلس است مغایرت دارد.
نكته‌ای كه اینجا باز من به آن اشاره كنم این است كه دوستان! این متن یعنی متن ماده‌واحده‌ای كه الان به عنوان طرح دوفوریتی پیشنهاد شده با دوستان شورای نگهبان هماهنگ شده، یعنی آنها هم كاملاً در جریان مسئله هستند و با توجه به اینكه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته به نظر می‌رسد مشكلی ندارد.
ممكن است دوستان به بحث بار مالی اشكال كنند و اشاره كنند كما اینكه عزیز دلمان اشاره كردند. در خود متن طرح پیش‌بینی شده، گفته شده «بار مالی این قانون از محل وجوه دریافتی موضوع تبصره (۱) و (۲) قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت تأمین می‌گردد».
آخرین نكته‌ای كه من اشاره كنم این است كه عزیزان من! بعضی از این افرادی كه به آنها اشاره شد یعنی از این (۴۰) هزار نفر الان دارند زیر (۵۰) درصد حقوق دریافت می‌كنند. علت آن هم این است كه سازمانهای بیمه‌گر آمده‌اند گفته‌اند كه آقا! شما مثلاً (۳) سال، (۴) سال حداكثر حقوق را دریافت كرده‌ای، بعد براساس رأی دیوان آمده‌اند و حتی روی دریافتی‌های قبلی دست گذاشته‌اند و دارند به عنوان كسور از آنها كم می‌كنند. واقعاً زندگی اینها دچار مشكل شده و به چالش كشیده شده است. ان‌شاءالله عزیزان با یك رأی بالایی به این دوفوریت رأی بدهند كه عزیزانی كه الان به خاطر این رأی دیوان زندگیشان با مشكل مواجه شده از این مشكل رهایی پیدا كنند، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف دوم آقای حسین گروسی هستند، بفرمایید.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم به نوبه خودم هفته پرافتخار دولت را خدمت همه عزیزان، دولتمردان، دولت تدبیر و امید تبریك می‌گویم و از حضور ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و اعضای محترم كمیسیون صنایع و معادن در حوزه انتخابیه و شركت در همایش اقتصاد مقاومتی تشكر می‌كنم.
بحث مخالفت من از نوع حق و حقوقی كه باید به این عزیزان تعلق بگیرد نیست، بلكه دو موضوع است: یكی اینكه این طرح دوفوریتی مطرح می‌شود. قطعاً بحث طرح دوفوریتی آن دیدگاه كارشناسی و این فرصت كارشناسی را از ما می‌گیرد و قانونی را كه می‌خواهیم تصویب كنیم انتظار داریم كمیسیون مربوطه رسیدگی كند و اگر ما قانونی تصویب می‌كنیم اجرایی شود. چون توقعی را كه در عزیزان ایجاد می‌كند و خواسته‌ای كه از مجلس دارند تصویب قوانین شفاف و مؤثر است. بنابراین با توجه به هماهنگی‌هایی كه عزیزان اشاره كردند، موافقین عزیز هم با شورای محترم نگهبان و هم با سازمانهای مربوطه انجام داده‌اند خیلی خوب بود این را یك‌فوریتی می‌دادند، می‌رفت در كمیسیون كارشناسی می‌شد و پس از آن به مجلس می‌آمد و ما قطعاً دوست داریم حق و حقوق عزیزان داده شود. حقوق (۴۰) هزار نفر كسر شده، پرداخت كرده‌اند، بنابراین عزیزان اشاره كردند كه منبع مالی آن هم در اینجا دیده شده ولی چرا با توجه به این كار خوبی كه شده این موضوع به صورت دوفوریتی مطرح می‌شود؟
كاری كه به هر حال می‌توانست بسیار بهتر مطرح شود. خیلی از قوانین و مصوبات و لوایح را می‌بینیم موقعی كه دوفوریتی مطرح می‌شود علی‌رغم تصویبی كه در مجلس شورای اسلامی صورت می‌گیرد ولی چون كار كارشناسی نبوده متأسفانه برای آن عزیزان ما می‌خواهیم قانونی را تصویب كنیم كه مؤثر واقع شود، می‌بینیم نه تنها به حق و حقوق خودشان نمی‌رسند بلكه فقط با ایجاد یك توقعی كه در قوانین دوفوریتی مطرح می‌كنیم یا لوایح یا طرحهایی كه مطرح می‌كنیم بعد تبدیل به قانون می‌شود و اجرایی نمی‌شود. بنابراین من انتظارم این است كه عزیزان در بحث دوفوریت رأی ندهند ولی اگر ان‌شاءالله عزیزان طراح این را به صورت یك‌فوریتی مطرح كنند قطعاً نمایندگان دیگر هم دوست دارند حق و حقوق بازنشستگان عزیز پرداخت شود و قانونی تصویب كنیم كه با ایرادات بعدی در شورای نگهبان و مراجع دیگر مطرح نشود.
نایب‌رئیس ـ متشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون جناب آقای گروسی. موافق دوم جناب آقای مهندس كمال علی‌پورخنكداری هستند، بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ خدمت عزیزان حاضر، نمایندگان محترم، هیأت رئیسه محترم عرض سلام دارم و همچنین عرض تبریك به مناسبت هفته دولت و همچنین سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر را تسلیت عرض می‌كنم.
من فكر می‌كنم نمایندگان محترم قطعاً به دوفوریت این موضوع كه موضوع مهمی هم هست و در رابطه با بازنشستگان عزیز است رأی بالایی خواهند داد. با توضیحاتی كه همكاران عزیز دادند قطعاً از مشكلات و معضلات بازنشستگان عزیز تأمین اجتماعی مطلع شدند و قطعاً مطلع هم هستند. من فكر می‌كنم كه ما این چند مدت به جای اینكه بیاییم مشكلات این عزیزان را حل كنیم داریم مشكلاتشان را اضافه می‌كنیم. در پرانتز عرض كنم، همین الان خیلی از بازنشستگان فولاد كشور حقوق دریافت نمی‌كنند، باز امروز ما بعضی از موضوعات را ببینیم چگونه داریم وارونه جلوه می‌دهیم.
عزیزان من! جناب آقای لاهوتی عنوان كردند كه چه ثلمه‌ای وارد می‌شود؟ آقای لاهوتی عزیز! (۴۰) هزار كارگر بازنشسته كه درواقع حق و حقوق تأمین اجتماعی كه در واقع حق و حقوق بیمه آنها پرداخت شده الان حق و حقوق بازنشستگی آنها را پرداخت نمی‌كنند. مگر می‌شود یك كارگر (۳۰) سال بیمه‌اش پرداخت شود ولی حقوق (۲۴) ساله‌اش را دریافت كند؟! این واقعاً جای تعجب است. از آقای لاهوتی جای تعجب دارد كه می‌آید این را رد می‌كند. ببینید! كارگری كه (حالا شما دفاع كنید) آقای رئیس، همكاران عزیز! قانون داریم، الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد كه مصوب سال ۱۳۸۶ است براساس دو سال آخر بیمه طبق سنوات ارفاقی. ما پس یك موضوع را اینجا لحاظ كنیم، همكاران عزیز توجه داشته باشند كه براساس بیمه پرداختی سازمان تأمین اجتماعی باید حكم آن دو سال آخر را لحاظ می‌كرد. این یك مطلب كه اگر عزیزان نگرانند (۲۴) سال كار كرده یا (۲۵) سال چرا باید (۳۰) پرداخت شود، حق بیمه پرداخت شده. عزیزانی كه مطلع نیستند بدانند، حق بیمه بر مبنای (۳۰) سال پرداخت شده است. این یك مطلب.
موضوع دیگر این نیست كه كسی كه كار نكرده چرا حقوق بگیرد؟ این را هم مشخص كرده‌ایم، یعنی در آن انتها آورده شده كه بحث حقوق (۳۰) سال را حتماً در آن در این تبصره لحاظ شده، بار مالی این قانون از محل وجوه دریافتی موضوع تبصره (۱) و (۲) قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مشخص شده و آورده شده كه در شرایط برابر، پرداختی به این اشخاص از بازنشستگان با (۳۰) سال سابقه بیمه‌ پرداختی بیشتر نگردد. پس این نگرانی هم قابل حل است و حل شده.
یك بحث دیگر این است كه وقتی یك جایی دیوان به (۵۰۰۰) نفر رأی داده، به نظر شما كه همه شما وكیل مردم هستید و حقوقدان هستید، دارید قانونگذاری می‌كنید، (۵۰۰۰) نفر رأی نمی‌تواند وحدت رویه باشد برای (۴۰) هزار نفر؟ وقتی یك موضوعی اگر دیوان یك رأی داده باشد وحدت رویه است، چرا سازمان تأمین اجتماعی این را انجام نمی‌دهد و اعمال نمی‌كند؟ بابا (۵۰۰۰) نفر، دیوان مگر وقت اضافی دارد كه بیاید برای (۴۰) هزار نفر رأی بدهد؟ یك موضوع مشخص است، موضوع كاملاً مشخص و واضح است كه بیمه پرداختی‌ها پرداخت شده، برای (۳۰) سال پرداخت شده و (۵۰۰۰) نفر را دیوان عدالت اداری آمد زحمت كشیده، تشكر می‌كنیم از دیوان، رأی داده، بالطبع در سازمان تأمین اجتماعی این وحدت رویه خواهد شد، پس این موضوع، موضوع مهمی است، (۵۰۰۰) نفر رأی دیوان گرفتند. تازه یك قسمی از تأمین اجتماعی آمد یك مرحله‌ای را پرداخت كرد، بعد آمد عقب‌نشینی كرد، این جای تعجب دارد، یك بام و دو هوا كه نمی‌شود، یك موقعی شما بیایید یك رأی را بدهید، بعد دوباره بیایید رأی را باطل بكنید، منتظر رأی دیوان باشید، مضافاً به اینكه (۵۰۰۰) نفر رأی دارند.
مطلب آخر اینكه عزیزان من! جناب آقای مخالف عزیز عنوان كردند كه مگر یك موضوع را چند بار باید بررسی كنیم؟ ما می‌خواهیم مشكل بازنشستگان را كه به آنها ظلم فاحش شده حل بكنیم، حتی شده صد بار، عزیزان من! ما، دوستان عزیزمان، همكاران عزیزمان با شورای نگهبان آمدند نشست داشتند، برای جلب نظر شورای محترم نگهبان آمدند این استفساریه را دادند، بار مالی هم كه قبلاً شورای نگهبان بر مبنای ماده (۷۵) مشخص كرده بود اینجا حل كردند، یعنی در آن تبصره آخر، بار مالی هم آورده شده، بابا! حق بیمه برای (۳۰) سال پرداخت شده.
پس نگرانی شورای نگهبان نیست، اصلاً قرار نیست برگردد، هماهنگی انجام شده، بیمه بر مبنای (۳۰) سال پرداخت شده، (۵۰۰۰) رأی دارد، همه اینها ادله است و موضوع آخر اینكه اتفاقاً باید دوفوریتی باشد، چراكه (۴۰) هزار نفر ضربدر خانواده‌هایشان بكنید، مترصد هستند و نگران هستند و دغدغه دارند، چه چیزی مهمتر از این؟ خواهشی كه من از دوستان دارم ان‌شاء‌الله با رأی بالا این دوفوریتی تصویب شود، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنونم، آقای لاهوتی! اجازه بفرمایید، نسبت به حضرت‌عالی قصدی نداشتند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ ببینید حاج‌آقا! بنده تذكر ماده (۷۹) را دارم، آقای جعفرزاده هم شلوغ نكند. ببینید حاج‌آقا! هر كسی در دفاع می‌تواند از خودش دفاع داشته باشد، این ادبیاتی كه آقای علیپور برای آقای لاهوتی و فلان (نایب‌رئیس ـ نه، قصد تجلیل داشتند)، ایشان دفاع خودشان را می‌توانستند بكنند، بعد ایشان مطالبی را درست عنوان نكردند، اگر این رأی دیوان را داشت كه رأی دیوان لازم‌الاجرا است، این موضوع دوبار در مجلس مطرح شده و تغییر در قانونگذاری است و صورت مسأله هم كاملاً‌ مشخص است.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای جوكار هم اخطار دارند هم تذكر.
نایب‌رئیس ـ متشكر، نسبت به حضرت‌عالی قصدی نداشتند، منتها بحث اینكه ماده (۷۵) و شورای نگهبان، اینها باید در جای خودش، ما الان در فوریتی‌ها به این نمی‌پردازیم، آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست دوفوریت برای طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مصوب ۱۳۸۶ بر اساس دو سال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنان مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۸ نفر، حضار محترم اعلام رأی بفرمایید، دوسوم رأی می‌خواهد، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. یك فوریت را می‌خواهید یا نه؟
حضار ۲۰۸ نفر، همكاران یك‌فوریت را اعلام رأی بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد.
 
۹ ـ اعلام وصول طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با قید دوفوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۵۰۲)
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواست دوفوریت برای طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مطرح است. آنچه كه امروز صبح توزیع شده مربوط به این طرح نیست، آن استفساریه است و محتوای دیگری دارد، در نمایشگرهایی كه خدمت همكاران محترم هست می‌توانند متن را ملاحظه بفرمایند، آقای كوچكی‌نژاد بفرمایید.
جبار كوچكی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
هفته دولت را به همه دولت‌مردان تبریك عرض می‌كنم و یاد و خاطره شهدای دولت خصوصاً شهید رجایی و شهید باهنر را گرامی می‌دارم. همكاران عزیز! من انتظار دارم به این طرح توجه بكنند، این طرح در راستای قانونی است كه دو سال قبل همكاران مجلس نهم تصویب كردند، وزارت آموزش و پرورش هم (۱۷) مردادماه امسال می‌خواست بر اساس همان قانونی كه مجلس نهم تصویب كرده آزمون برگزار بكند، متأسفانه دولت اجازه نداد و گفت كه ردیف‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش پر شده. من دوستان را ارجاع می‌دهم به بند «ج» ماده (۲۴) قانون خدمات كشوری، می‌گوید: آموزش و پرورش از آن قانونی كه سه نفر بازنشسته شود و یك نفر استخدام شود مستثنی است، این قانون خدمات كشوری است، راهكار ششم بند (۱۰) سند تحول آموزش و پرورش كه به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است‌ آنجا هم تأكید دارد كه آموزش و پرورش جزو دستگاه‌های حاكمیتی است و مقام معظم رهبری در همه رهنمودهای خودش به این تأكید دارد كه این وزارتخانه جزو حاكمیتی است.
در این قانون ما تصویب كرده بودیم كه تا دو سال آموزش و پرورش این عزیزانی كه تحت عنوان پیش‌دبستانی هستند، بیش از (۱۰)، (۱۵) سال در آموزش و پرورش زحمت كشیده‌اند، اكثر اینها لیسانس و فوق‌لیسانس هستند و عزیزان خرید خدمات آموزشی، اینها هم سال‌ها در داخل همین پیش‌دبستانی‌ها برای این دستگاه‌ها خدمت كرده‌اند، مجلس نهم این قانون را تصویب كرد، آموزش و پرورش اجرا بكند كه متأسفانه تا امروز اجرا نكرده، یك آمار غلطی را معاون رئیس‌جمهور در این مجلس ارائه داد كه آموزش و پرورش (۱۰) هزار بیسواد دارد، عزیزان! از بین (۱) میلیون فرهنگی، فقط (۱۲۰۰) بیسواد در آموزش و پرورش هست كه اینها در طول سالیان آموزش و پرورش جذب شده‌اند، نه آنهایی كه جدیداً جذب شده‌اند. به هر حال این بحث مطرح شد،‌ ما در مجلس هشتم یك قانونی وضع كردیم در همین جزوه‌ای كه تكثیر شده در بند (۸) آن آموزش و پرورش را از جذب هرگونه حق التدریس ممنوع كردیم، ما برای اینكه مشكل این عزیزان را حل بكنیم در این تبصره آمده‌ایم گفته‌ایم كه ماده (۸) قانونی را كه در سال ۸۸ تصویب شد و آموزش و پرورش همه نیروهای حق‌التدریس و نهضتی‌ها را جذب كرد در این قانون گفته‌ بودیم كه آموزش و پرورش حق ندارد حق‌التدریس جذب بكند، با توجه به اینكه امروز كه خدمت دوستان هستیم و مهرماه آموزش و پرورش می‌خواهد شروع به كار بكند حدود (۵۰۰) میلیارد تومان باید حق‌التدریس استفاده بكند و معلمین را دو شیفت خصوصاً در ابتدایی، اكثر معلمین ابتدایی هم زن هستند و زن‌ها می‌گویند كه ما شیفت بعدازظهر كار نمی‌كنیم و آموزش و پرورش دچار یك سری مشكلات شده، ما این بحث را داریم، از همین منابع،‌ از همین (۵۰۰) میلیارد تومانی كه آموزش و پرورش در سال ۹۳ و ۹۴ باید به صورت حق‌التدریس پرداخت بكند، این عزیزان را به صورت حق‌التدریس موقتاً مشغول بكند تا اینكه این قانونی كه مجلس نهم تصویب كرده اجرایی شود و هیچگونه بار مالی هم ندارد.
چرا دوفوریت؟ عزیزان! اگر ما این را تصویب نكنیم الان سازماندهی آموزش و پرورش دارد انجام می‌گیرد، اگر این یك ماه دیگر تصویب شود دیگر اثری ندارد،‌ این در حال حاضر در همین زمان باید تصویب شود تا آموزش و پرورش خصوصاً در مناطق محروم، عزیزان كمیسیون‌ آموزش و تحقیقات در سیستان و بلوچستان حضور پیدا كردند، (۱۰) هزار معلم نیاز دارند، در كرمان حضور پیدا كردند (سبحانی‌نیا ـ خیلی تشكر، وقت حضرت‌عالی تمام است) و آنجا هم معلم نیاز دارند، در گرگان حضور پیدا كردند، معلم نیاز دارند، در هر جایی كه حضور پیدا می‌كنند من جداً از هیأت رئیسه خصوصاً از رئیس جلسه كه این فرصت را به ما داد تا مشكلات این عزیزان را حل بكنند و همه عزیزانی كه این طرح را امضا كرده‌اند، حدود (۱۰۰) نفر این طرح را امضا كرده‌اند، عزیزان! به ضرورت این طرح جداً واقف هستند، از همكاران انتظار داریم به این طرح رأی بدهند و این عزیزانی كه در سراسر كشور منتظر هستند و سال‌ها كار كرده‌اند بیایند كمك بكنند، تشكر می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای كوچكی‌نژاد كه توضیح دادند، آقای كاتب بفرمایید. یك مورد آقای كاتب هستند كه ایشان هم پس گرفتند، مخالفت نمی‌كنند، در نتیجه موافق هم صحبت نمی‌كند.
كاتب ـ صحبت می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ آقای كاتب صحبت می‌فرمایید؟ بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض تبریك هفته دولت محضر همه كارگزاران نظام و گرامی می‌داریم یاد و نام شهدای عزیز هفته دولت.
من ضمن پوزش از برادر بسیار عزیزم جناب آقای احمدی‌لاشكی كه دوست عزیز ما است، جناب آقای كوچكی‌نژاد كه عزیز ما هستند، من خواهش می‌كنم همكاران عزیز! للهً در جهت اینكه مشكلات این همكاران حل نشود من بحثی را ندارم، من خواهش می‌كنم همكاران دقت كنید ببینید ما چگونه داریم بحثی را دنبال می‌كنیم؟ حاج‌آقای ابوترابی عزیز، ببینید! ما سال ۱۳۹۱ یعنی ۱۹/۷/۱۳۹۱ در همین مجلس شورای اسلامی با همت و تلاش همكاران عزیز، ما آمدیم این بحث مشكل تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس را آوردیم تصویب كردیم، از آنجایی كه وزارت آموزش و پرورش موظف بود كه به این قانون تمكین بكند و این مشكل را حل بكند و بیاید بحث استخدام این همكاران پیش‌دبستانی ما را در سراسر كشور حل بكند و الان هم وزارت آموزش و پرورش این قانون بر روی دوشش هست و این تكلیف بر روی دوشش هست، جناب حاج‌آقای ابوترابی!‌ ما مشكل قانون نداریم للّهً، مشكل ما این است كه وزارت آموزش و پرورش این قانون را اجرا نمی‌كند، اگر اجرا نمی‌كند ما باید قانون روی قانون تصویب بكنیم یا برویم نظارت بكنیم و قانون را اجرا كنیم؟ من از همكاران عزیزم خواهش می‌كنم، وهن مجلس نشود، حیثیت مجلس را ما زیر سؤال نبریم، اجازه بدهیم این قانون، قانونی كه ما در سال ۱۳۹۱ تصویب كردیم و وزارت آموزش و پرورش را مكلف كردیم كه این قانون را اجرا كند برویم نظارت كنیم، بیاییم سؤال كنیم از وزیر كه چرا قانون را اجرا نمی‌كنی؟ دولت اگر واقعاً برای اجرای این قانون مشكل دارد، همكاران! وزارت آموزش و پرورش اگر برای این قانونی كه ما تصویب كرده‌ایم مشكل دارد، باید لایحه بیاورد كه این مشكل من است، وگرنه همكاران عزیز ما باز دوباره بیایند این قانون را اصلاح بكنند، بعد دوباره این تصویب انجام نشود واقعاً شأن مجلس زیر سؤال می‌رود.
خواهش من از همكاران عزیز این است كه این موضوع اولاً به صورت عادی در كمیسیون‌ در حال رسیدگی است، دوم از این، این قانون وجود دارد و وزارت آموزش و پرورش هیچ مشكلی برای اجرای آن ندارد، اما بحث وزارت آموزش و پرورش این است كه من (۱) میلیون و (۱۰۰) هزار معلم دارم، یك زمانی با (۱۸) میلیون دانش‌آموز داشتم اداره می‌كردم، الان (۱۲) میلیون، باید سیستم را مدیریت بكنم و بیایم حجم خودم را كوچك كنم. حالا اگر وزارت آموزش و پرورش این قانون را انجام نمی‌دهد، تقاضای به حق معلمین را انجام نمی‌دهد، در قالب سؤال، در قالب استیضاح، در قالب تذكر ما باید حل كنیم یا باید قانون روی قانون اضافه كنیم؟ ضمن اینكه من خواهش می‌كنم اگر همكاران عزیز اجازه بدهند اگر مشكل قانونی هم هست به صورت دوفوریتی نه،‌ به صورت یك‌فوریتی بیاورید و ما این مشكل را رسیدگی كنیم به صورت اینكه بزرگترین مشكل قانون چیست كه وزارت آموزش و پرورش انجام نمی‌دهد؟
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق اول جناب آقای نكو بفرمایید.
ابراهیم نكو (رباط‌كریم و بهارستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم ابتدا سلام عرض می‌كنم خدمت همكاران و هفته دولت را به دولت‌مردان عزیز تبریك و تهنیت عرض می‌كنم و ابتدا تشكر می‌كنم از برادر عزیزم جناب آقای كوچكی‌نژاد كه مطالب خوبی درباره این طرح مطرح كردند و جا دارد از عزیزانی كه این طرح را امضا كردند ممنون باشم.
اما اول یك پاسخ بدهم به دوست عزیزم جناب آقای دكتر كاتب، اتفاقاً این طرح آمده شبهاتی كه در طرح مربوط به سال ۹۱ وجود دارد و به اجرا گذاشته نشده می‌خواهد آن را برطرف كند و آن را تصحیح بكند كه ان‌شاء‌الله آن بند مربوطه به اجرا گذاشته شود، اما دوستان عزیز! بنده چون به عنوان یك معلم دارم صحبت می‌كنم حق‌التدریسی‌های عزیزی كه چندین سال در آموزش و پرورش در امر تدریس تجربه كسب كرده‌اند از حداقل مزایا برخوردار هستند كه همه ما باید امروز به خانواده‌های این عزیزان پاسخگو باشیم كه سالیان سال در امر آموزش و پرورش در بحث تدریس، دانش‌آموزان این كشور را هدایت كردند، به آنها درس دادند، با حداقل‌ها زندگی كردند و امروز هیچ معنایی ندارد كه اینها بلاتكلیف باشند با اینكه تجربه‌های گرانبهایی را به دست آورده‌اند و بلافاصله و بدون فوت وقت باید در بحث جذب اینها اقدام جدی صورت بگیرد، اینهایی كه سن و عمر خودشان را در این آموزش و پرورش هدر داده‌اند،‌ البته نه به آن معنا كه بیخود هدر داده‌ باشند بلكه در این امر مقدس به این مرز و بوم خدمت كرده‌اند، امروز سكوت ما به معنای خیانت به این دوستانی است كه سالیان سال استثمار شده‌اند، درست است كه امر خدمت در آموزش و پرورش مقدس است و روش انبیا است، اما باید به تعیین تكلیف این عزیزان به منظور ساماندهی زندگی‌شان هم توجه كنیم، با مزایای كمی كه دریافت می‌كردند همان كاری را می‌كنند كه معلمان رسمی انجام می‌دهند، هرچند كه معلمان عزیز رسمی ما هم با كاستی‌هایی دست و پنجه نرم می‌كنند اما این عزیزان در مقایسه با دبیران و معلمان، آموزگاران رسمی از حقوق و مزایای كمتری برخوردار هستند، لذا همان‌طوری كه جناب آقای كوچكی‌نژاد عزیزم اشاره كردند می‌طلبد كه با توجه به فرصت كمی كه تا پایان تعطیلات باقی مانده و تا شروع سال تحصیلی باقی است، تكلیف این عزیزان را روشن كنیم تا اینها هم با دلگرمی بیشتر به امر خدمت‌شان ادامه بدهند، ممنون هستم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ دیگر مخالف نداریم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست دوفوریت برای طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۴ نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، دوفوریت تصویب شد.
دبیر (فرهنگی) ـ كمیسیون‌ محترم باید تا روز سه‌شنبه گزارش را ارائه بفرمایند كه در صحن قابل رسیدگی باشد.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ رئیس محترم شورای شهر و شهردار شهر هشت‌بندی شهرستان میناب كه میهمانان خانه ملت و جناب آقای هاشمی‌نخل‌ابراهیمی نماینده محترم میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد هستند كه به این عزیزان خوش‌آمد می‌گوییم، ان‌شاء‌الله موفق باشید.
۱۰ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص محكومیت اقدامات سركوبگرانه دولت آمریكا نسبت به مردم فرگوسن
دبیر (صادقی) ـ بیانیه‌ای هم داریم كه به امضای اكثریت حاضرین در جلسه علنی امروز رسیده اعلام وصول می‌شود و در آن اقدامات سركوب‌گرایانه دولت آمریكا نسبت به مردم به تنگ‌آمده فرگوسن و خشونت دولت‌مردان آمریكایی را محكوم نمودند و تأكید داشتند كه مدعیان به اصطلاح حقوق بشر به جای حمایت غیرقابل دفاع از اعدام یك آدمكش و قاچاقچی بزرگ مواد مخدر كه هزاران جوان را به كام نابودی می‌كشد نسبت به كشتار پی در پی رنگین‌پوستان آمریكایی و سركوب شدید معترضین كه جز عدالت و محاكمه پلیس قاتل را نمی‌خواهند عكس‌العمل نشان دهند.
(امضاءكنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: حسین آذین، منصور آرامی، احمد آریائی‌نژاد، رضا آشتیانی‌عراقی، محمد آشوری‌تازیانی، محمدحسن آصفری، مرتضی آقاطهرانی، حبیب آقاجری، ابراهیم آقامحمدی، علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی، ابوالفضل ابوترابی، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد ، وحید احمدی، عثمان احمدی، علی‌محمد احمدی، اسفندیار اختیاری‌كسنویه‌یزد، ، محمدعلی اسفنانی، محمد اسماعیلی، داریوش اسمعیلی، شهروز افخمی، ، عزیز اكبریان، احمد امیرآبادی‌فراهانی، حسین امیری‌خامكانی، مهرداد بائوج‌لاهوتی، یوناتن بت‌كلیا، احمد بخشایش‌اردستانی، مهرداد بذرپاش، سیدعلی‌محمد بزرگواری، فرهاد بشیری، روبرت بگلریان، سیدهاشم بنی‌هاشمی‌چهارم، بهرام بیرانوند، محسن بیگلری، روح‌اله بیگی‌ئیلانلو، محمدعلی پورمختار، حسن تأمینی‌لیچائی، احمد توكلی، موسی‌الرضا ثروتی، جمشید جعفرپور، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، قاسم جعفری، كاظم جلالی، مجید جلیل‌سرقلعه، اسماعیل جلیلی، علی جلیلیان، عبدالكریم جمیری، محمدصالح جوكار، علی‌نعمت چهاردولی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، شهباز حسن‌پور‌بیگلری، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، سیدشریف حسینی، سیدباقر حسینی، سیدمرتضی حسینی، سیدبهلول حسینی، روح‌اله حسینیان، منصور حقیقت‌پور، عطا‌اله حكیمی، حسن خسته‌بند، علیرضا خسروی، ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، رسول خضری، سیداحمدرضا دستغیب، سیدحسین دهدشتی، محمد دهقانی‌نقندر، مهدی دوات‌گری، محمدحسن دوگانی‌آغچغلو، محمد رجائی‌باغ‌سیائی، عبدالكریم رجبی، رضا رحمانی، حمید رسائی، عبدالرحمن رستمیان، محمدابراهیم رضائی، محمدرضا رضائی‌كوچی، محمدمهدی رهبری‌، علی‌اصغر زارعی، علیرضا زاكانی، محمدمهدی زاهدی، سیدسعید زمانیان‌دهكردی، سیدمحمد سادات‌ابراهیمی، احمد سالك‌كاشانی، رمضانعلی سبحانی‌فر، حسین سبحانی‌نیا، جواد سعدون‌زاده، محمداسماعیل سعیدی، محمد سقائی، عطاالله سلطانی‌صبور، محمد سلیمانی، علیرضا سلیمی، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری، ، محمود شكری، حسینعلی شهریاری، هادی شوشتری، احمد شوهانی، شمس‌اله شریعت‌نژاد، رضا صابری، ضرغام صادقی، محسن صرامی‌فروشانی، عباس صلاحی، الیاس طاهری، حسین طلا، ناصر عاشوری‌قلعه‌رودخانی، روح‌اله عباسپور، محمدعلی عبداله‌زاده، ایرج عبدی، عبدالرضا عزیزی، حمیدرضا عزیزی‌فارسانی، سیداحسن علوی، كمال علی‌پورخنكداری، محسن علیمردانی، حسین فتاحی، نادر فریدونی، عباس فلاحی‌باباجان، حمیدرضا فولادگر، عبدالوحید فیاضی، محمد فیروزی، حامد قادرمزی، جعفر قادری، نادر قاضی‌پور، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، هادی قوامی، علی كائیدی، غلامرضا كاتب، ابراهیم كارخانه، حسن كامران‌دستجردی، امید كریمیان، جواد كریمی‌قدوسی، اسمعیل كوثری، مهدی كوچك‌زاده، محمدجواد كولیوند، مفید كیائی‌نژاد، حسین گروسی، علیرضا محجوب، محمدرضا محسنی‌ثانی، حسین محمدزاده، داود محمدی، محمدعلی مددی، علی مروی، عبدالرضا مصری، احمدعلی مقیمی، علیرضا منادی‌سفیدان، مجید منصوری‌بیدكانی، علیرضا منظری‌توكلی، نعمت‌اله منوچهری، میرقسمت موسوی‌اصل، سیدناصر موسوی‌لارگانی، سیدمهدی موسوی‌نژاد، سیدمسعود میركاظمی، هدایت‌الله میرمرادزهی، حمیدرضا مشهدی‌فراهانی، محمدمهدی مفتح، ایرج ندیمی، صفر نعیمی‌رز، سیدحسین نقوی‌حسینی، محمود نگهبان‌سلامی، بیژن نوباوه‌وطن، سیدراضی نوری، غلامرضا نوری‌قزلجه، سیدمهدی هاشمی، سیدعنایت‌اله هاشمی، سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی، و خانم‌ها: لاله افتخاری، زهره طبیب‌زاده‌نوری، حلیمه عالی، سكینه عمرانی و شهلا میرگلوی‌بیات).
 
۱۱ ـ اعلام وصول (۵) فقره سؤال
دبیر (صادقی) ـ چند اعلام وصول داریم كه اجازه بفرمایید قرائت كنیم.
ـ سؤال ملی جناب آقای علیرضا خسروی نماینده محترم سمنان از وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص عدم اجرای بند (۱۰۰) ماده‌واحده قانون بودجه ۱۳۹۰ و عدم پرداخت حق بیمه كارگران ساختمانی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای ایرانپور نماینده محترم مباركه از وزیر محترم آموزش و پرورش در خصوص علت تبعیض‌های صورت‌گرفته در اختصاص بودجه آموزشی در سطح كشور اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای نظری‌مهر نماینده محترم كردكوی، بندرگز و بندرتركمن از وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی در خصوص علت سود بالای بانكی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی (۱۱) نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم امور خارجه درخصوص علت خودداری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت آلمان در اخذ بیمه‌نامه دانش‌آموز متوفی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای زاهدی نماینده محترم کرمان و راور از وزیر محترم کشور درخصوص عدم برنامه قاطع جهت جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور اعلام وصول می‌شود.
نایب‌رئیس ـ متشکر هستم.
 
۱۲ ـ تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ آقای سبحانی‌نیا تذکرات شفاهی را بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشکر، تذکرات شفاهی همکاران محترم به مسؤولین محترم اجرایی:
اولین تذکر را جناب آقای احمدعلی مقیمی نماینده محترم بهشهر، نکا و گلوگاه دارند.
نایب‌رئیس ـ قبل از تذکر من اشاره کنم که جناب آقای کوچک‌زاده در صحبت و فرمایششان نسبت به جناب آقای نعمتی بحثی را نداشتند. نکته‌ای را داشتند که در این مورد نبود. بفرمایید.
احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً از همکاران عزیز تشکر می‌کنم که با رأی قاطع خودشان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را رأی مثبت دادند، تقدیر و تشکر داریم.
هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر را گرامی می‌داریم. اقدامات جنایتکارانه اخیر رژیم جعلی صهیونیست بر مردم مظلوم غزه که با موافقت دولتهای غربی و شیطان بزرگ انجام پذیرفت را محکوم می‌نماییم و از خداوند بزرگ پیروزی عاجل مردم مقاوم فلسطین، به ویژه غزه قهرمان را مسألت می‌نماییم.
من به آقای دکتر نوبخت تذکر می‌دهم. ایشان در کمیسیون عمران که تشریف آوردند گفتند ما برای تخصیص اعتبار استانی برای استانهای سردسیر (۴۵) درصد و برای بقیه استانها بین (۱۵) تا (۳۰) درصد را ابلاغ کردیم. من امروز می‌خواهم خدمت ایشان و نمایندگان عزیز عرض کنم که تا به امروز یک ریال از آن اعتبارات به استانها تخصیص پیدا نکرد. به اضافه اینکه درست است که استانهای شمالی سردسیر نیستند، ولی باران‌خیز هستند و از نیمه دوم کاری نمی‌شود انجام داد. خواهش می‌کنم تسریع کنند.
به آقای دکتر نوبخت متذکر می‌شوم که صدور شناسه برای کسانی که مراحل جذب نیرو را طی کرده‌اند تا انگشت‌نگاری و گزینش رفته‌اند و در همین دولت هم متقاضی‌شان بودند را ساماندهی کنند و وضعیت و سرنوشت‌شان را مشخص کنند.
همچنین به آقای دکتر نوبخت متذکر می‌شوم؛ تسریع در پرداخت تسهیلات برای سیل‌زدگان شرق مازندران به ویژه شهرستان بهشهر و همچنین سرمازدگان باغات را تسریع کنند.
به وزیر محترم نیرو، تسریع در تخصیص اعتبار جهت ادامه ساخت سد گلورد که تنها سد شرق مازندران است که از سال ۴۵ شروع شده و الان نزدیک به (۴۷)،‌ (۴۸) سال است. (سبحانی‌نیا ـ آقای مقیمی خیلی متشکر).
به وزیر راه و شهرسازی هم متذکر می‌شوم برای تسریع در تخصیص اعتبار برای چهارخطه کردن بهشهر ـ بندر امیرآباد ـ شهید هاشمی‌نژاد و همچنین نکا به نیروگاه و کنارگذر نکا و همچنین گلوگاه و بیمارستان جایگزین.
به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تسریع در پرداخت دیون فرهنگیان محترم که این اقشار زحمت‌کشان هستند، متذکر می‌شوم، تشکر می کنم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی ممنون، جناب آقای منصور آرامی نماینده محترم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر بفرمایید.
منصور آرامی (بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هم مجدداً هفته دولت را به همه دولتمردان عزیز و کارکنان عزیز دولت تبریک عرض می‌کنم و یاد و خاطره شهیدان بزرگوار، شهیدان رجائی و باهنر را هم گرامی می‌دارم.
من می‌خواهم خدمت همه وزرای عزیز و هیأ‌ت دولت و دولتمردان در این هفته دولت عرض کنم، بارها تأکید شده که بسیاری از تصمیماتی که در این کشور گرفته می‌شود و متأسفانه گاهی نارضایتی همراه آن است، واقعاً ناشی از تحریم و نداشتن پول و اعتبار و ارز نیست. بسیاری از آنها تصمیم‌گیری مدیریتی است. من دو، سه مورد را در استان عرض می‌کنم و تذکر می‌دهم خواهش می‌کنم که این را مرتفع بفرمایید.
الان داریم به فصل صید میگو در استان هرمزگان نزدیک می‌شویم؛ دو، سه تصمیم مدیریتی است که برای صیادان مشکل فراهم کرده است، در واقع مشکل اشتغال فراهم کرده است،‌ آن هم بحث سوخت لنج‌داران است، بحث جلوگیری از صیدهای غیرمجاز است. خواهش من این است که وزیر محترم کشاورزی در این زمینه تدبیر کند.
نکته بعد، جناب آقای نعمت‌زاده، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت! یک بام و دو هوا نمی‌شود. ما الان تیم‌هایی داریم که از طرف شرکتهای دولتی تحت پوشش وزارتخانه شما، در لیگ‌های یک و لیگ‌های برتر دارند بازی می‌کنند و حضور دارند. یک تیمی ما در استانمان داشتیم، آلومینیوم المهدی که تیم والیبال بوده، با (۵۰۰۰) تماشاگر امسال یک‌دفعه آمدند و آلومینیوم المهدی که با مشکلاتی هم مواجه است، واقعاً با یک تصمیم غیرمدیریتی دارند این تیم را از لیگ برتر خارج می‌کنند و باعث نگرانی جوانان استان هرمزگان می‌شود. خواهشم این است که تدبیر کنند و مثل سایر تیم‌های دیگر، باشگاههای مختلف سایپا، پیکان، پتروشیمی، نفت و جاهای دیگر که همه‌شان هم دولتی هستند، اگر قرار است نباشد، هیچ کدامشان نیستند.
از وزیر محترم آموزش و پرورش خواهش می‌کنم فکری به حال دانشگاه فرهنگیان، واحد خواهران استان هرمزگان کنید که سقف روی سر این دختران عزیز در اول مهرماه خواهد ریخت.
و همچنین به وزیر محترم بهداشت برای تنها بیمارستان مادر و کودک استان هرمزگان که آنها هم با همین مشکل مواجهند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ آقای آرامی خیلی متشکر. جناب آقای عمران علی‌محمدی ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملكشاهی بفرمایید.
عمران علی‌محمدی (ایلام، ایوان، شیروان، چرداول، مهران و ملكشاهی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن خسته‌نباشید به همکاران محترم، تذکر اول بنده به سردمداران استکبار جهانی و سازمانهای بین‌المللی است که در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کشتار بی‌گناهان در عراق توسط تروریست‌های داعشی وابسته به کشورهای مرتجع منطقه همچنان سکوت اختیار کرده‌اند. اینها مطمئن باشند که با فرمان مرجعیت شیعه و همراهی و همکاری اهل تسنن و اهل تشیع در عراق قطعاً اینها محکوم به شکست خواهند بود.
تذکر دوم بنده به وزیر محترم کشور به خاطر استفاده از نیروهای ضعیف در بعضی از مسؤولیتها است که انتظار داریم، ان‌شاءالله سعی کنند و یک مقدار در انتصابات از نیروهای توانمند استفاده شود و در وزارت کشور جامع‌نگری شود. جناب آقای وزیر! دولت اعتدال را ما داریم می‌گوییم. بنابراین ما باید سعی کنیم از همه ظرفیتها و از همه نیروها در مسؤولیتها استفاده کنیم.
عزیزان! تذکر بعدی بنده به وزیر محترم آموزش و پرورش در خصوص چاره‌اندیشی برای استخدام و بکارگیری سرایدار و خدمتگزار در مدارس کشور به ویژه در استان ماست. خیلی از مدارس ما الان سرایدار ندارند، تمام امکانات آنها به مرور سرقت می‌شود و این ضربه‌ای به بیت‌المال است.
تذکر بعدی بنده به وزیر محترم بهداشت در خصوص این سهمیه‌هایی است که به مناطق محروم داده می‌شود. آقا! اگر ما به مناطق محروم سهمیه دادیم، می‌گوییم «(۸۵) درصد نمره علمی رشته‌های انتخابی نسبت به آخرین فرد قبولی را اخذ نمایند». در صورتی که (۸۵) درصد نمره را کسب ننمایند، از پذیرش پزشکان استان جلوگیری و اجتناب می‌شود و این ظلمی است در حق سهمیه‌ای که ما برای مناطق محروم در نظر می‌گیریم. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشکر) حاج‌آقا! ببخشید یک لحظه دیگر.
تذکر بعدی بنده هم به وزیر محترم بهداشت درخصوص عدم وجود بیمارستان در شهرستانهای شیروان و ملکشاهی و بخش هلیلان است که به علت دوری از مرکز استان مشکل دارند.
و تذکر بعدی بنده هم به وزیر محترم کشور و کشاورزی در خصوص مهاجرت بی‌رویه روستاییان از شهرها و خالی شدن روستاهای منطقه از جمعیت به علت عدم چاره‌اندیشی در این خصوص است. نیاز است که ان‌شاءالله تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.
وزیر محترم مسکن و شهرسازی هم لطف کنند و در خصوص شروع عملیات ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده جنوب استان با توجه به اینکه سرما نزدیک است، اقدام لازم را مبذول دارند. ممنون و متشکرم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای علی‌محمدی خیلی متشکریم. سرکار خانم بهمنی نماینده محترم سراب بفرمایید.
مهناز بهمنی (سراب) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و ادب و احترام حضور همکاران و ملت بزرگ ایران و همشهریانم در شهرستان سراب. هفته دولت را خدمت ریاست محترم جمهوری و دولتمردان محترم و همچنین روز پزشک را خدمت پزشکان زحمت‌کش تبریک عرض می‌کنم.
تذکر اول بنده به وزیر محترم راه و شهرسازی است. راه سراب به بستان‌آباد که روزانه دارای بالاترین میزان ترافیک در شمال‌غرب کشور است به جاده مرگ مشهور شده و سرعت ساخت و ساز بسیار کند و بطیء و ناچیز است. لذا عنایت به اقدام ویژه جهت تسریع این پروژه را خواستاریم.
تذکر بعدی بنده به وزیر محترم نیرو است. آقای چیت‌چیان، وزیر محترم! سراب شهر آب است. چرا به دلیل سوءمدیریت و عدم تدبیر با مشکل کم‌آبی روبه‌رو است. جهت حل مشکل آب کشاورزی و آب شرب روستاییان بعد از سفر حضرت‌عالی به منطقه چه اقدامی انجام شده است؟ در آینده چه بر سر این مردم خواهد آمد؟ همچنین جهت تأمین آب مجتمع‌های ابرغان، بزگوشت، صائین، آلان و اردلان چه اقدامی انجام گرفته است؟
تغییر نوع سوخت چاههای آب از گازوییلی به برقی از مشکلات روستاییان زحمت‌کش می‌باشد که بدون پاسخ و جواب مانده‌اند، خواستار رسیدگی به این امر و لایروبی و بهسازی چشمه‌ها نیز هستیم.
تذکر دیگر بنده به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است. آقای مهندس نعمت‌زاده! سرنوشت مجتمع تولید پودر آلومینیا بعد از (۱۸) سال به کجا رسید و چه اقدامی در ارتباط با عقد قرارداد دانش فنی آن انجام شده است؟ لازم به ذکر است که این مجتمع باعث اشتغالزایی (۶۰۰۰) نفر از جوانان جویای کار می‌شود.
وزیر محترم کشاورزی! روستاییان زحمت‌کش منطقه ما هیچ امید و امنیتی از فروش محصولاتشان که اکثراً سیب‌زمینی است ندارند. خواستار خرید تضمینی محصولات کشاورزان عزیز منطقه هستیم.
تذکر آخر بنده به وزیر محترم آموزش و پرورش است. آقای وزیر! علت اینکه مرخصی (۹) ماهه زایمان انجام نمی‌گیرد چیست؟ در تأمین سرانه مدارس در کل کشور خصوصاً در استان آذربایجان و منطقه مشکل داریم، اقدامات لازم را از شما خواستاریم، ممنونم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ سرکار خانم بهمنی خیلی متشکر، جناب آقای مهرداد بذرپاش نماینده محترم تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر بفرمایید.
مهرداد بذرپاش (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
هفته دولت را خدمت دولت محترم تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که رجائی‌وار زندگی کنیم، پرکار و پرتلاش و مخلص و مانند شهید باهنر باشیم، حلیم و بردبار. دو ویژگی که این روزها باید بیشتر از دولت مطالبه کرد؛ هم پرکاری بیشتر و تحرک بالاتر و هم حلم و بردباری بیشتر در مقابل مشکلات و منتقدان.
کشورداری امر آسانی نیست، مشکلات کشور نیز کم نیست. باید ظرف‌ها را بزرگتر کنیم و سعه‌صدر را بیشتر. با کم‌صبری و کم‌طاقتی این بار به سرمنزل مقصود نخواهد رسید. باید با مردم صادقانه سخن گفت. حرف تبلیغاتی‌مان باید با عمل‌مان یکی باشد، چراکه این مردم صادقانه سخن گفتن را می‌پسندند. در تریبون‌های رسمی سخن از تمکین به رأی مردم و قانون می‌کنیم و در عمل اقدامها و کارهایی خلاف آنچه بر زبان رانده شده، انجام می‌دهیم!
من از همکاران و مجلس صمیمانه تقاضامندم دقت کنید. عده‌ای سعی می‌کنند اختلافات را به داخل مجلس بیاورند و مجلس را با عناوین مختلف متهم کنند. مجلس برآیند نظرات مختلف کشور است. این نمایندگان هم با رأی مردم انتخاب شده‌اند. طبق نظر امام عصاره فضایل ملت‌اند. همان‌گونه که رئیس‌جمهور از مردم رأی می‌گیرد، نمایندگان هم از مردم رأی گرفته. امیدوارم که با مجلس با صدای درشت سخن نگویند بلکه آرام و متین سخن بگویند. چراکه مجلس ضعیف انتهایش دیکتاتوری است.
دولت در کنار (۳۰)، (۴۰) روزنامه حامی و دهها سایت و خبرگزاری و برخی شبکه‌های ماهواره‌ای که از سیاست‌های دولت دفاع جانانه می‌کنند، در صدا و سیما هم به صورت مونولوگ در حال برقراری ارتباط با جامعه است و آن وقت با مظلوم‌نمایی‌های غیرقابل باور می‌گوید که دولت رسانه ندارد و نمی‌تواند از خود دفاع کند.
تذکر ما به صدا و سیماست که چرا فرصتی برای حضور منتقدان در برنامه‌ها داده نمی‌شود و تریبون فقط یک‌طرفه دست دولت است؟ (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون) هر شب چند وزیر در برنامه‌های مختلف و تحت عناوین مختلف حضور پیدا می‌کنند. این خوب است ولی کافی نیست. وقتی این پیکره زیبا می‌شود که منتقدان هم نظر دهند و میدان یک‌طرفه نباشد که پیروزی در میدان یک‌طرفه پیروزی نیست.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشکر، جناب آقای عیسی امامی نماینده محترم گرگان بفرمایید.
عیسی امامی (گرگان و آق‌قلا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدا هفته دولت را به تمامی خادمان ملت عرض تبریک دارم و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر، شهیدان اسوه و نمونه خدمت در دولت را گرامی می‌دارم. تذکرم به ریاست محترم جمهور است.
جناب آقای دکتر روحانی! سالهاست که استان گلستان از حوادث قهری و غیرمترقبه رنج می‌برد یا در معرض خطر بارانهای سیل‌آسا و مخرب است که هنوز آثار زیانبار و آلام مردم در سیل دهه گذشته برطرف نشده یا در معرض خشکسالی و پیامد آن، آتش‌سوزی است که هر ساله هزاران هکتار جنگل را به کام آتش می‌برد و می‌سوزاند.
جناب آقای رئیس‌جمهور! متأسفانه یک راهبرد مشخص و امکانات و تجهیزات مدرن که بتواند در چنین وضعیتی با سرعت عمل بالا قادر باشد با شرایطی از حوادث زیانبار آتش‌سوزی بکاهد، وجود ندارد. از طرفی دوگانگی در مسؤولیت و اعتبار میان معاونت راهبردی و ستاد بحران در وزارت کشور است که این مسؤولیت و مأموریت را کند کرده است.
متأسفانه در حادثه اخیر مسؤول محیط‌زیست استان که فرد باسابقه‌ای است چون نتوانسته به موقع به وظیفه‌اش عمل کند، مسؤولیت کم‌کاری را متوجه دیگر مسؤولین و نمایندگان استان کرده است. در حالی که نمایندگان استان نه از آمدن و برگشتن ایشان به کار اطلاع داشته، که قطعاً اگر نظرخواهی می‌شد با توجه به شرایط گذشته و کارنامه تخلفاتی و جرایم ارتکابی نامبرده حاضر نبودند او را در این مسند قرار دهند. به نظر می‌رسد که سرکار خانم ابتکار هر چه سریعتر مأموریت نامبرده را پایان دهد.
جناب آقای رئیس‌جمهور! مستحضرید پارک ملی گلستان با (۹۲) هزار هکتار وسعت، یکی از ذخیره‌گاههای نادر جنگلی کشور و نهمین ذخیره‌گاه زیست جهان است. متأسفانه امسال (۷۵) مورد در معرض حادثه آتش‌سوزی قرار گرفته است و طی دو هفته گذشته بیش از (۱۰۰۰) هکتار جنگل از این زیست‌گاه مهم جهانی در آتش سوخت. پیشنهاد می‌گردد که در جنگل استان گلستان یک پایگاه اطفای حریق با تجهیزات مدرن به ویژه بالگرد ثابت راه‌اندازی شود. (سبحانی‌نیا ـ متشکر) استدعا دارم هر چه سریعتر دستور فرمایید. این اقدام عاجل صورت گیرد.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشکر، جناب آقای سیدعبدالکریم هاشمی نماینده محترم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد بفرمایید. آخرین نفر تذکرات شفاهی هستند.
سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی (میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد) ـ اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هفته دولت را به همه دولتمردان تبریک عرض می‌کنم. جناب آقای دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم و وزیر محترم نیرو، جناب آقای چیت‌چیان! به داد مردم شهرستان جاسک، سیریک، بشاگرد، رودان و میناب برسید. بارها گفته‌ام مشکل اصلی مردم منطقه آب است، آب، آب. تابستان و گرمای بالای (۴۰) درجه و رطوبت بالای (۸۰) درصد؛ مردم غرب و شرق جاسک، پنج ماه است که آب لوله‌کشی ندارند. مردم تا کی صبر کنند؟ اکثر مردم حوزه انتخابیه شرق هرمزگان تنها خواسته‌شان تأمین آب شرب و لوله‌کشی است.
بیش از (۱۳) طرح مجتمع آبرسانی داریم که حداقل (۲۰۰) میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد. هفت یا هشت سال است که این طرحها شروع شده و هنوز به بهره‌برداری نرسیده است. طرحهای احداث آب‌شیرین‌کن هم به کندی پیش می‌رود، مسؤولین هم برای اجرای این طرحها امروز و فردا می‌کنند. کمبود آب، کم‌کم به بحران تبدیل می‌شود. آقای وزیر! چرا بی‌توجهی می‌کنید؟ چرا در تأمین اعتبار و اجرای طرحها تعلل می‌کنید؟ کجای کشور چنین شرایطی دارند؟ مشکل اساسی مردم هرمزگان آب است، مردم شرق بیشتر از مردم سایر نقاط مشکل آب دارند. من از طرف مردم فریاد می‌‌زنم مشکل آب در همه روستاها و شهرهای منطقه شرق وجود دارد، باید عزم ملی برای حل این مشکل داشته باشیم، وگرنه ما از طریق دیگری اقدام می‌کنیم.
تذکر به وزیر کشور درخصوص تسریع در تکمیل واحدهای مسکونی زلزله‌زدگان شهرستان بشاگرد. اعتبارات مصوب به طور کامل تخصیص داده نشده است. واحدهای مسکونی نیمه‌تمام است و می‌خواهند بدون سرویس بهداشتی، بدون سفیدکاری و نصب درب و پنجره تحویل مردم دهند. مردم نمی‌توانند این واحدها را تکمیل کنند.
وزیر محترم کشور! اعتبارات مربوط به جبران خسارت سیل را به استان هرمزگان ابلاغ نمایید، تشکر می‌کنم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب حاج‌آقا ابوترابی! تذکرات شفاهی تمام شد و کتبی‌ها می‌ماند دیگر. وقتی برای آن پیش نیامد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم، ان‌شاءالله برای جلسه بعد.
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ حضار محترم پایان جلسه امروز را اعلام می‌کنم، جلسه بعدی ما سه‌شنبه چهارم شهریورماه ساعت (۸) بامداد خواهد بود و دستور جلسه ادامه رسیدگی به دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی است.
(جلسه ساعت ۱۲:۱۲ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۴ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی
۴۲۷
بهداشت و درمان
متعاقب جلسات ۱۶۹، ۲۳۴، ۲۳۵ و ۲۳۶ تصویب و به شورای نگهیان ارسال گردید.
ب ـ فهرست طرح‌های اعلام وصول شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
كمیسیون فرعی
امضا كنندگان
طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش
۵۰۲
آموزش، تحقیقات و فناوری
ـــ
كوچكی‌نژادارم‌ساداتی، احمدی‌‌لاشكی، مقتدای‌‌خوراسگانی، قاسم جعفری، علی‌اصغر زارعی، زاهدی، نیازآذری، مروی، عاشوری‌قلعه‌رودخانی، صلاحی، نقوی‌حسینی، علیمردانی، موسی احمدی، مقیمی، شكری، جمیری، برومندی، هروی، بهمئی، پورابراهیمی‌داورانی، عبدی، موسوی‌نژاد، نبی‌اله احمدی، رحیم زارع، سیدباقرحسینی، قاضی‌زاده‌هاشمی، سودانی، سلیمی، حسن‌نژاد، داود محمدی، صابری، عزیزی‌فارسانی، سعدون‌زاده، امامی، فتحی‌پور، آریایی‌نژاد، ندیمی، اسدالهی، سیدعبدالكریم هاشمی، شجاعی‌كیاسری، زارع‌زاده‌‌مهریزی، ابوالقاسم خسروی، عثمان احمدی، آقایی‌مغانجوقی، طباطبائی‌نائینی، یوسفیان‌ملا، سامری، فیاضی، دامادی، كامران‌دستجردی، پژمانفر، اخوان‌بی‌طرف، دستغیب، عالی، علیرضا خسروی، حسین امیری، بگلریان، منظری‌توكلی، سبحانی‌فر، مشهدی‌عباسی، آرامی، مفتح، فریدونی، بائوج‌لاهوتی، محمد علیپور، قوامی، نوروزی، نظری‌مهر، جباری، امیرعباس سلطانی، نعیمی‌رز، عباسپور، سیدمرتضی حسینی، موسوی‌لارگانی، بشیری، صرامی‌فروشانی، صالحی‌نسب، آقاجری، آصفری، ایران‌پور، جلیلیان،  خضری، محجوب، حاجی‌دلیگانی، عبدالرضا عزیزی و سه امضای ناخوانا
طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت مصوب ۱۳۸۶ براساس دو سال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنان
۵۰۳
بهداشت و درمان
اجتماعی و برنامه و بودجه و محاسبات
جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، سیدهادی حسینی، نقوی‌حسینی، اسدالهی، علیپورخنكداری، فیاضی، كاتب، بهمنی، قربانی، احمدی‌‌لاشكی، عباسی، نوروزی، منصوری‌بیدكانی، علیرضا خسروی، پورابراهیمی‌داورانی، سقایی، عبدالرضا عزیزی، مصری، شهریاری، ناصری، نیازآذری، عباسپور، عزیزی‌فارسانی، جهانگیرزاده، سیدعلی طاهری، رحمانی، جلیل‌جعفری، پیرمؤذن، جلیلی، افضلی‌فرد، محجوب، قاضی‌پور، موسوی‌لارگانی، سادات‌ابراهیمی، حسینی‌صدر، عیسی‌زاده، بیگی‌ئیلانلو، رزم، عاشوری‌قلعه‌رودخانی،  دامادی،  سیدباقر حسینی، علی محمدی، صادقی، نبی‌اله احمدی، حكیمی، خان‌محمدی خرمی، برومندداشقاپو، علیمردانی، شوشتری، افتخاری، نجابت، فرهنگی و مفتح
طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (۴) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
۵۰۴
صنایع و معادن
آموزش و تحقیقات، اجتماعی، اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، برنامه و بودجه و فرهنگی
سلیمانی، پژمانفر، طباطبائی‌نائینی، نبویان، كائیدی، علیپورخنكداری، بخشایش‌اردستانی، بشیری، خجسته، امیرآبادی‌فراهانی، غضنفرآبادی،‌ بنی‌هاشمی‌چهارم، بذرپاش، موسوی‌لارگانی، عباسپور، نظری‌مهر،‌ سیدعنایت‌اله هاشمی، حدادعادل،‌ كریمی‌قدوسی، جوكار، نادران، قاسم جعفری، حاجی‌دلیگانی، كامران‌دستجردی، دهقانی‌نقندر، حیدری‌طیب،‌ نقوی‌حسینی، سامری، تمیمی، قوامی، سعیدی، عارفی، عباس رجائی، سلیمی، محمدابراهیم رضائی،‌ زاكانی، میركاظمی، كارخانه، افضلی‌فرد، محبی، حسینیان، نجابت،‌ جراره، رسایی،  نوباوه‌وطن، آریایی‌نژاد، رحماندوست، بروجردی، محمدتقی توكلی، مصباحی مقدم، شفیعی، رحیم زارع، محمدرضا رضائی، دوگانی‌آغچغلو، چهاردولی،‌ آلیا، طبیب‌زاده‌نوری، عمرانی و سلطانی صبور
 ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
عنوان
وزرای مورد سؤال
سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص عدم اجرای بند (۱۰۰) ماده‌واحده قانون بودجه ۱۳۹۰ و عدم پرداخت حق بیمه كارگران ساختمانی
تعاون، كار و رفاه‌اجتماعی
(علی ربیعی)
علیرضا خسروی  (سمنان و مهدیشهر)
سؤال ملی در خصوص علت تبعیض‌های صورت‌گرفته در اختصاص بودجه آموزشی در سطح كشور
آموزش و پرورش
(علی‌اصغر فانی)
علی ایرانپور (مباركه)
سؤال ملی در خصوص علت سود بالای بانكی
امور اقتصادی و دارایی
(علی طیب‌نیا)
محمدجواد نظری مهر (كردكوی و بندرتركمن)
سؤال ملی درخصوص علت خودداری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت آلمان در اخذ بیمه‌نامه دانش‌آموز متوفی
امور خارجه
(محمدجواد ظریف)
(۱۱) نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی
سؤال ملی درخصوص عدم برنامه قاطع جهت جلوگیری از ورود مواد مخدر
وزیر كشور
(عبدالرضا رحمانی‌فضلی)
محمدمهدی زاهدی (كرمان)
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و سی و هشتم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها       ۵۰۱
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۴۵
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۴
ـ
۳
۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۵
۱۴
۶۶
۲۸۵
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۱
ـ
۱۳
۱۴
بایگانی شده
۷۱
۴
۷
۸۲
جمع كل
۳۴۵
۱۸
۱۳۸
۵۰۱
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۷۹
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۲۰
۲
۷
تحت بررسی
۱۱۶
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۲
۲
جمع كل
۱۷۹
۴
۱۸
 
۱ ـ نتیجه رأی‌‌گیری در ستون دوم صفحه (۱۴) اعلام گردید.


نام
پست الکترونيک
پيام شما