آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۹۷
بازديد روز قبل: ۴۰۱
بازديد هفته: ۳۱۲۶
بازديد ماه: ۶۳۷۷
بازديد کل: ۶۲۸۱۲۷۹
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۲۵۵ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۳۶) - دوره نهم ۲۸/۰۵/۱۳۹۳


 
  جلسه  دویست و سی‌ و  ششم (۲۳۶)
 
۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۲۲  شوال ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی درخصوص حوادث كودتای آمریكایی (۲۸) مرداد ۱۳۳۲، وقوع زلزله در ایلام و تسلیت به آقای هدایت‌الله میرمرادزهی نماینده سراوان
۴ ـ ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی (ثبت ۴۲۷)
۵ ـ ناطقین جلسه آقایان: وحید احمدی، عبدالكریم حسین‌زاده، مؤید حسینی‌صدر، حسن كامران و سیدمحمد بیاتیان
۶ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۷ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۸ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص حمایت از رهنمودهای مقام معظم رهبری در جمع سفرای جمهوری اسلامی ایران
۹ ـ استرداد یك فقره سؤال
۱۰ ـ اعلام وصول یك فقره سؤال
۱۱ ـ اعلام وصول نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور درخصوص اجرای بند «ج» تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۹۳
۱۲ ـ استرداد یك فقره لایحه
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۴ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                                     ب ـ فهرست استرداد سؤال
ج ـ فهرست سؤال اعلام وصول شده               د ـ فهرست استرداد لایحه
 
 
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۲۴۷ نفر از نمایندگان رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید. من این توضیح را هم عرض بكنم امروز به دلیل اینكه جناب آقای دكتر رحمانی وزیر محترم كشور، گزارشی را در مورد ستاد مبارزه با مواد مخدر و شرایط و نحوه اقدامات خودشان و همكارانشان به مجلس داشته‌اند، ما نظرات ایشان را استماع كردیم و امیدواریم كه در این امر مهم، مجلس و دولت برای رهایی خانواده‌ها از چنگال این دیو اعتیاد بتوانند همكاری نزدیكی داشته باشند و توفیقات بیشتری را ما در آینده شاهد باشیم، دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و سی و ششم روز سه‌شنبه بیست و هشتم مردادماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست و دوم شوال ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی.
۲ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.
۳ ـ انتخاب یك نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت نظارت بر مطبوعات.
۴ ـ انتخاب رئیس كمیسیون اصل نود قانون اساسی از بین اعضای سابق كمیسیون با پیشنهاد هیأت‌رئیسه.
۵ ـ گزارش كمیسون اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران بر افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۶ ـ گزارش شور دوم كمیسیون انرژی درمورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
۷ ـ گزارش كمیسیون فرهنگی درمورد طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده.
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن  مجید
رئیس ـ آیات كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۶۱ ـ ۵۵ از سوره «مؤمنون» توسط قاری محترم آقای مصطفی یادگاری تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم
أَ یَحْسَبُونَ أَنَّما نُمِدُّهُمْ بِهِ مِنْ مالٍ وَ بَنِینَ * نُسارِعُ لَهُمْ فِی الْخَیْراتِ بَلْ لا یَشْعُرُونَ * إِنَّ الَّذِینَ هُمْ مِنْ خَشْیَةِ رَبِّهِمْ مُشْفِقُونَ * وَ الَّذِینَ هُمْ بِآیاتِ رَبِّهِمْ یُؤْمِنُونَ * وَ الَّذِینَ هُمْ بِرَبِّهِمْ لا یُشْرِكُونَ * وَ الَّذِینَ یُؤْتُونَ ما آتَوْا وَ قُلُوبُهُمْ وَجِلَةٌ أَنَّهُمْ إِلى‏ رَبِّهِمْ راجِعُونَ * أُولئِكَ یُسارِعُونَ فِی الْخَیْراتِ وَ هُمْ لَها سابِقُونَ *
(صدق‌‌‌الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای یادگاری، قاری محترم تشكر می‌كنیم. ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«آیا می‌پندارند آن اموال و فرزندان كه با آنها بدیشان مدد بخشیده‌ایم از بهر آنست كه در رساندن خیر و خوبی به آنها شتاب كرده باشیم؟ هرگز! اما آنها درك نمی‌‌كنند. آری آنان كه از بیم پروردگار خویش ترسانند و آنان كه به آیات پروردگار خویش ایمان می‌آورند و آنان كه به پروردگار خویش شرك نمی‌ورزند و آنان كه می‌دهند آنچه می‌دهند و از اینكه به سوی پروردگارشان باز خواهند گشت دلهایشان هراسان است. آری آنها هستند كسانی كه در كار خیر شتاب می‌ورزند و در آن سبقت می‌جویند». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. صلوات. (حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ متشكریم.
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص حوادث كودتای آمریكایی (۲۸) مرداد ۱۳۳۲، وقوع زلزله در ایلام و تسلیت به آقای هدایت‌الله میرمرادزهی نماینده سراوان
رئیس ـ بسم الله الرحمن الرحیم
امروز مصادف است با سالروز كودتای (۲۸) مرداد سال ۱۳۳۲ كه از وقایع تاریك تاریخ معاصر ایران است. در سال ۳۲ در چنین روزی روزولت (رئیس‌جمهور آمریكا) با ارسال دلارها و طراحی سرویس اطلاعاتی ایالات متحده كودتای ننگینی را در ایران سامان داد و چند دهه حكومت دیكتاتوری وابسته پهلوی صغیر را بر ملت ایران تحمیل نمود. بررسی كلی این حادثه چند نكته اساسی را نشان می‌دهد كه چه عواملی در بروز كودتا مؤثر بوده‌اند.
۱ ـ اختلافات زیاد سیاسیون و مخالفت دكتر مصدق با آیت‌الله كاشانی، یكی از عوامل جدایی دولت مصدق از بدنه مردم گردید به‌طوری كه در شرایط كودتا، حیرت و آشفتگی در جامعه وجود داشت. این در حالی است كه از مجلس دوره پانزدهم همكاری سیاسیون ملی با استیضاحی شروع شد كه دكتر بقایی و دو نفر از همكاران او حسین مكی و ابوالحسن حائری‌زاده از دولت ساعد به عمل آوردند و حركت بعدی آنها با همكاری در جهت مخالفت با قرارداد امپریالیستی نفت «گس‌ ـ گلشائیان» صورت پذیرفت. نتیجه این همكاری‌ها باعث شد تا در دوره شانزدهم (۸) نفر از وكلای طرفدار نهضت ملی با محوریت مصدق و آیت‌الله كاشانی، ملی شدن صنعت نفت را به ثمر برسانند و همین هماهنگی سیاسی رجال برجسته ملی باعث شد كه دولت مصدق در ماجرای (۳۰) تیر سال ۱۳۳۱ موفق شود و در آن ماجرا همه عناصر استعماری و سلطنت‌طلب در داخل تلاش كردند با روی كار آوردن مجدد قوام‌السلطنه جریان مترقی آزادی‌خواهی را سركوب كنند. در فاصله (۲۶) تیر تا (۳۰) تیر مبارزه بی‌امانی علیه قوام شكل دادند.
نقش آیت‌الله كاشانی در كشاندن مردم به صحنه بسیار زیاد بود و بیانیه مهم او علیه قوام به نحوی بود كه مردم به میدان حفظ و صیانت از دستاوردهای خود و جنبش ملی شدن صنعت نفت آمدند. اما درست یك سال بعد در (۲۸) مرداد ۱۳۳۲ به دلیل اختلاف برخی از ملیون و آیت‌الله كاشانی با مصدق عملاً مردم از صحنه خارج شدند. آمریكا و شاه با كمك عده‌ای اوباش توانستند در تهران میدان‌داری كنند.
۲ ـ درگیری مصدق با مجلس به خاطر اختیارات همه‌جانبه موضوع دیگر مهم در ماجرای كودتا است. مصدق پس از (۳۰) تیر تمام اختیارات قانونی مجلس را برای تمام امور كشور اعم از اداری، قضایی، نظامی در اختیار خود گرفت در حالی كه خود مصدق قبلاً با أخذ اختیارات توسط دولتها برای اصلاح دادگستری و گمركات كشور مخالفت داشت و آن را نه قانونی و نه مصلحت كشور می‌پنداشت. اما در شرایط جدید، مصدق اصرار داشت كه لایحه اختیارات دولت تمدید شود. مخالفین مثل آیت‌الله كاشانی و ملیون مثل بقایی تصور می‌كردند مصدق می‌خواهد با تمدید اختیاراتش مجلس را به آلت معطله‌ای تبدیل كند و با لایحه امنیت اجتماعی مخالفان خود را مرعوب و سركوب نماید و همین اختلاف نظر باعث جدایی و درگیری بین همان كسانی شد كه چه در مجلس پانزدهم و چه مجلس شانزدهم همكاری آنها باعث توفیق در نهضت ملی و رفع ماجرای (۳۰) تیر شد.
۳ ـ نكته مهم دیگر طرح رفراندوم غیرقانونی انحلال مجلس هفدهم توسط مصدق بود كه زمینه را برای كودتا فراهم نمود. چون در این مجلس مصدق از تمدید همه اختیارات مجلس عدول نمی‌كرد، اختلاف را به سوی حذف رقبای سیاسی خود كشاند و تئوری رفراندوم برای انحلال مجلس را مطرح كرد. دكتر صدیقی وزیر كشور مصدق با نظر مصدق به (۳) دلیل مخالفت نمود.
اول: او به مصدق گفت: «این مجلسی است كه خود شما در دولت خود فراهم كردید و گفتید (۸۰) درصد نمایندگان منتخب واقعی مردم هستند و همین مجلس تمام لوایح و نظرات شما را تاكنون تصویب كرده است و شما نباید اخلاقاً آن را منحل كنید».
دوم: «از سال ۱۲۸۵ تا ۱۳۳۲ یعنی (۴۷) سال غیر از شاه، كس دیگری نخست‌وزیران را معین نكرده. پس از رفراندوم و انحلال مجلس شاه شما را عزل خواهد كرد».
 جواب مصدق این بود كه: «شاه جرأت این كار را ندارد».
سوم: «من به عنوان وزیر كشور قادر به انجام چنین رفراندومی نیستم. لذا شما این را به كس دیگری بسپارید».
 مصدق اصرار كرد كه صدیقی تا پس فردا مخالفت خود را بیان نكند تا درباره آن مجدداً صحبت كنند. در این فاصله مصدق دستور داد وكلای طرفدارش استعفاء دهند كه حدود (۵۸) نفر شدند و روز شنبه به صدیقی گفت: «ما نمی‌خواهیم مجلس را منحل كنیم وكلا خودشان استعفاء دادند و مملكت هم بدون مجلس نمی‌شود. این وضع را از مردم می‌پرسیم كه مجلس بماند یا برود» و درست دو هفته بعد از این اقدام، شاه در نبود مجلس، مصدق را عزل و زاهدی را مأمور تشكیل كابینه نمود.
مجلس كه ركن اراده ملت بود با تصمیم غلط مصدق در انحلال آن و رفراندوم غیرقانونی غیرمعقول از صحنه خارج شد و دیگر دولت ملی مدافعی نداشت. در واقع به دلیل اختلافات با آیت‌الله كاشانی و ملیون «توده‌ها» را از دست داد و با این رفراندوم و انحلال «مجلس» كه پشتوانه قدرتمندی بود را از خود دور كرد. لذا فضا برای كودتای آمریكایی فراهم گردید.
چهارم: آمریكا در كودتای سیاه (۲۸) مرداد در نهایت وقاحت عمل كرد. حتی سفیر آمریكا در (۲۷) مرداد به ملاقات مصدق رفت و با فریبكاری كاری كرد كه مصدق اعلام نمود و از رادیو منعكس شد كه مردم از هرگونه تظاهرات خودداری كنند و این همان چیزی بود كه كودتاگران نیاز داشتند تا در حركت اوباش آمریكایی كه از جنوب شهر آغاز شد حداقل مقاومت مردمی وجود نداشته باشد.
دكتر فاطمی در (۲۸) مرداد اصرار داشت كه مردم را به كمك بطلبیم و توطئه را شكست دهیم ولی مصدق مخالفت می‌كرد. فاطمی با عصبانیت فریاد زد «این پیرمرد همه ما را به كشتن می‌دهد». اعتماد بلاوجه مصدق به آمریكا و بی‌توجهی به مؤلفه‌های امنیت ملی فرصتی برای شاه ایجاد كرد تا با كمك آمریكا كودتا را به سرانجام برساند.
مهمترین مسائل امنیت ملی كشور در شرایط بحرانی (۲۵) تا (۲۸) مرداد سال ۳۲ با «سهل‌انگاری» و «تشدید اختلافات» و «عدم اتكا به مردم» و «بی‌تصمیمی» به سقوط دولت مصدق منجر شد و آمریكا توانست چند دهه سلطه مطلق بر ایران پیدا كند و منابع ایران را به غارت ببرد و مبارزان را به سلاخی بكشاند و امروز آمریكا با بی‌حیایی این دوران سیاه چپاول و استثمار ایران را نمی‌خواهد ببیند و با تبلیغات اغواگر، پرستیژی دروغین در حمایت از دموكراسی و حقوق بشر برای خود دست و پا می‌كند.
كودتای (۲۸) مرداد هم برای ملت ایران و سیاستمداران داخلی باید پندآموز باشد و هم برای ملل مسلمان منطقه كه امروز دنبال احیای هویت خود و استقرار دموكراسی هستند كه فریب مكر جدید آمریكا را نخورند.
آمریكا از هر مجالی بهره می‌جوید تا نقش خود را در منطقه با رنگ و لعاب دیگر تثبیت نماید كما‌ اینكه برخی كشورهایی كه در آنها در چند سال اخیر انقلاب شد با انواع ماجراجویی‌های آمریكا مواجه گردیدند. آمریكا و انگلیس در ملی‌شدن صنعت نفت از دروازه ایران بیرون رانده شدند و آمریكا در كودتای (۲۸) مرداد از پنجره وارد شد. لذا بررسی حادثه (۲۸) مرداد باید از ابعاد مختلف مورد توجه ملت ایران به خصوص جوانان قرار گیرد.
حادثه زلزله آبدانان و بخش مورموری ایلام باعث تأسف گردید. حجم خرابی‌ها به حدی است كه باید دستگاه‌های اجرایی با جدیت به خدمت مردم بشتابند و كمك‌های وسیعتری را ساماندهی كنند تا مردم در این شرایط در عسرت نباشند. لازم است كمیسیون عمران هیأتی را برای رسیدگی به وضع مردم عزیز منطقه اعزام و گزارش آن را به مجلس تقدیم كند.
 ضمناً باخبر شدیم كه اخوی همكار محترممان جناب آقای میرمراد‌زهی نماینده محترم سراوان به رحمت ایزدی پیوستند. از خداوند علو درجات برای ایشان طلب می‌كنیم و برای خانواده محترم ایشان هم صبر طلب می‌كنیم.
 
۴ ـ ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی (ثبت ۴۲۷)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی است. در جلسه علنی گذشته ما تا پایان تبصره (۱) پیشنهادها را بررسی كردیم و در تبصره (۲) اگر همكاران محترم اجازه بفرمایند، بنده می‌خواهم پیشنهاد حذف كل تبصره (۲) را مطرح بكنم.
كاتب ـ كمیسیون بودجه پیشنهاد جایگزین دارد.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف مقدم بر پیشنهاد اصلاحی است. پیشنهاد شما پیشنهاد اصلاحی است. اینها بعد از حذف، اگر حذف نشد،
كاتب ـ پیشنهاد كمیسیون اولی‌تر است.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف طبق چه ماده‌ای از آیین‌نامه است؟ پس بنده پیشنهاد حذف را خدمت همكاران محترم توضیح می‌دهم.
محمدحسین فرهنگی (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ ملاحظه بفرمایید! در تبصره (۲) یك مطلب بیشتر مطرح نیست و آن تقسیط حق بیمه‌ای است كه سهم كارفرما هست و می‌خواهد برای بیمه كارگران ساختمانی آن را پرداخت بكند. آن هم تقسیطی كه موكول به پایان تسویه‌حساب و پایان كار پروانه ساختمانی می‌شود. این معنایش چیست؟ معنایش این است یعنی از فردا سازمان تأمین اجتماعی عملاً هیچ دریافتی از محل پروانه‌های ساختمانی نخواهد داشت.
سؤال بنده این است كه مشكل بیمه كارگران ساختمانی چگونه حل خواهد شد؟ آیا مجلس محترم اراده‌اش بر این است كه كار بیمه كارگران ساختمانی را متوقف بكند، مانع بشود از اینكه افرادی كه بیمه نیستند بیمه شوند. یا افرادی كه بیمه هستند پرداخت سهم بیمه آنها متوقف بشود؟
این روش، روش بسیار خطرناكی است و ما اگر خوب دقت نكنیم برای این قشر زحمتكش كه می‌دانید امنیت شغلی مناسبی ندارند در فصل سرما در مناطق سرد و مناطقی كه امكان فعالیت ساختمانی وجود ندارد اینها عملاً شغل ندارند و مجبورند به مشاغل دیگری روی بیاورند. كسانی كه در طول سال امنیت شغلی مناسبی ندارند. اینها بیمه‌شان هم با آوردن چنین حكمی دچار مشكل می‌شود و در واقع این تقسیط معنایش این است كه همه مالكان برای اینكه گرفتار هزینه‌های ساختمانی هستند به سازمان تأمین اجتماعی مراجعه می‌كنند. بخش وسیعی از وقت سازمان برای همین موضوع كه اینها چك بدهند یا چگونه تقسیط كنند، گرفته می‌شود.
وقتی هم كه مالك كار را به یك بخشی از نتیجه و نزدیك پایان كار رساند معمولاً دچار مشكلات مالی است. معمولاً مقروض و بدهكار است و تأمین آن منابع دچار مشكل می‌شود. باید تأمین اجتماعی به انواع دعاوی و حقوقی به اجرا گذاشتن چك و امثال اینها شروع بكند. عملاً آنچه كه اتفاق می‌افتد، مختل شدن مسیر بیمه كارگران است. لذا به نظر می‌رسد با توجه به تسهیل‌هایی كه در صدر ماده و تبصره (۱) آوردیم و فشار را از روی شهرداری‌ها و مالكان كم كردیم همان اندازه كفایت كنیم. این موضوع تقسیط را كه سازمان تأمین اجتماعی را با بحران مواجه می‌كند، صرف‌نظر بكنیم. بنابراین بنده پیشنهاد حذف تبصره (۲) را دارم.
رئیس ـ متشكریم، مخالف صحبت می‌كند، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همكاران. آقای دكتر لاریجانی! من قبل از اینكه مخالفت صحبت كنم امروز جمع عظیمی از كاركنان بازنشسته صنعت فولاد كشور كه حدود (۸۸) هزار نفر در كشور هستند و ماهها حقوق نگرفتند امروز جلوی ساختمان این مجموعه جمع شده‌اند. از وزارت مربوطه و مجموعه مسؤولین هم كسی پاسخگو نیست. حضرت‌عالی در جلسه نبودید، حاج‌آقای ابوترابی رئیس جلسه بودند قرار شد گزارشی تهیه بشود وضعیت آنجا خاص است.
من از حضرت‌عالی خواهش می‌كنم برای اینهایی كه به هر حال سه ماه حقوق نگرفته‌اند و بازنشسته‌هایی هستند كه حداقل (۸۰) نماینده حوزه انتخابیه‌شان مشمول این موضوع هستند خود شما یك تدبیری بیندیشید كه این موضوع به شكل ویژه‌ای حل بشود و امروز در این حركتی كه انجام دادند برای مطالبه‌شان جلوی صندوق بازنشستگی فولاد جمع شدند یك كمك بكنیم كه ان‌شاءالله سریعتر حل بشود و من خواهش می‌كنم حضرت‌عالی به شكل ویژه این را در دستور كار قرار دهید.
اما مطلبی كه آقای دكتر فرهنگی درخصوص حذف تبصره (۲) مطرح كردند آقای دكتر فرهنگی! اگر آقای فولادگر اجازه بدهند حضرت‌عالی هم عنایت كنید، ببینید! موضوع بحثی كه ما اینجا آوردیم این بود كه مشكلاتی كه الان در عرصه‌ بیمه كارگران ساختمانی ایجاد شده و به شكلی امروز نمود پیدا كرده هم در مجموعه تأمین اجتماعی، هم در مجموعه شهرداری‌ها، هم در مجموعه ساخت و ساز كشور.
همكاران محترم! الان به دلایل مختلف كه یكی از آنها هم موضوع افزایش مبالغ مرتبط به حق بیمه كارگران ساختمانی بوده بخش زیادی از پروانه‌ها در شهرهای مختلف و حتی در كلان‌شهرها صادر نمی‌شود. كاهش و افت صدور پروانه‌های ساختمانی در شهرهای مختلف كاملاً در سال ۹۳ مشهود است. صحبت ما در اینجا این بود كه ما این فضا را به شكلی مدیریت كنیم كه یك انتفاع همه‌جانبه فراهم بشود. سؤال من از آقای دكتر فرهنگی این است، اگر ما امروز این رویكرد را در قالب پرداخت تعهدات پیمانكاران به شكل اقساطی انجام بدهیم میزان تقاضای پروانه ساختمانی افزایش پیدا می‌كند یا كاهش پیدا می‌كند؟ مسلماً این نگاه كمك می‌كند به اینكه حتی منابع تأمین اجتماعی هم افزایش پیدا كند. اگر پروانه‌ای صادر نشود، سازمان تأمین اجتماعی اولین متضرر همین حركت است.
بنابراین وقتی ما رویكرد را روان می‌كنیم باعث می‌شویم اولاً ما بتوانیم یك تسهیلاتی را فراهم كنیم كه پیمانكاران و كسانی كه در رویكرد پروژه‌های ساختمانی دارند فعالیت می‌كنند با یك فضای حمایتی این موضوع را پیگیری كنند. پس اولین مزیتش رونق فضای كسب و كار و ایجاد اشتغال در رویكردهای اقتصادی است.
نكته دوم ایجاد درآمد برای شهرداری‌ها است؛ وقتی ما اینها را تسهیل نكنیم تقاضا كم می‌شود و شهرداری‌ها هم متضررند، بخش زیادی از منابع شهرداری‌ها بابت صدور پروانه‌ها الان دچار چالش جدی است من خواهش می‌كنم به این عنایت كنید.
 آقای دكتر فرهنگی! شما پیشنهاد كردید كه مخالف این موضوع هستید من می‌خواهم خواهش كنم الان متضرر اصلی افزایش حق بیمه‌های كارگران ساختمانی خود سازمان تأمین اجتماعی است. الان شما به سازمان تأمین اجتماعی بفرمایید میزان منابعی كه امسال وصول كرده چه عددی است؟ ما یك زمانی در این كشور تجربه مالیات‌ها را داشتیم در حدود سه دوره قبل ریاست جمهوری و دوره‌های قبل دولت، كاهش نرخ مالیات در دستور دولت بود بعضی‌ها بیان كردند كه در این فضا میزان درآمدهای مالیاتی كاهش پیدا می‌كند. كاهش نرخ مالیات نه‌تنها باعث نشد كه درآمدهای سرجمع درآمدهای مالیاتی كاهش پیدا كند كه حتی میزان مجموع درآمدها را هم به چند برابر افزایش داد. امروز اگر ما این نگاه را داشته باشیم كه فرآیند مدیریت منابع و روانسازی فعالیت و حمایت‌هایی را كه در اینجا آمده كمك كنیم، قطعاً این كمك می‌كند به اینكه یك انتفاع چندجانبه داشته باشیم.
 آقای دكتر فرهنگی! در ذیل تبصره (۲) اگر عنایت كنید دقیقاً بیان شده كه ما تعهدات مربوط به كارفرمایان را در زمانی اجازه می‌دهیم كه صدور پایان كار انجام شود كه مفاصا حساب از سازمان تأمین اجتماعی بیاورند پس شما نگران چه هستید؟ بخش حقوقی‌اش را می‌خواهید چه كار كنید؟ اصلاً لازم نیست سازمان تأمین اجتماعی بخش حقوقی این مجموعه را متمركز بشود. الان سازمان تأمین اجتماعی تا زمانی كه فردی كه آمده، پیمانكاری كه آمده پایان كار نگیرد، نمی‌تواند پروژه‌اش را ارزش‌گذاری كند. ما این صدور پایان كار را هم منوط كردیم به مفاصاحساب از سازمان تأمین اجتماعی، پس تقسیط این كمك می‌كند. لذا در تبصره (۲) خواهش می‌كنم، (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای پورابراهیمی!) بله، اجازه بدهید من جمله‌ام را تمام كنم.
همكاران محترم! لذا در تبصره (۲) دقیقاً بیان شده كه در صورت درخواست متقاضیان پروانه ساختمانی سازمان تأمین اجتماعی مكلف است این حق بیمه را به صورت اقساطی بگیرد. الان بیمه كارفرمایی كه ما داریم می‌پردازیم مگر ماهیانه نیست؟ تعهدات بیمه‌ای مگر یك جا پرداخت می‌شود؟ كارفرمای ما برای بیمه‌های اجتماعی كه الان واحدهای صنفی دارند مگر یك جا تعهد می‌كنند؟ آنها هم دارند ماهانه پرداخت می‌كنند چه اشكال دارد ما این را هم ماهانه بگیریم روانسازی كنیم هم ساخت و ساز بیشتر می‌شود و هم مجموعه‌های مختلف شهرداری‌ها انتفاع بیشتری می‌گیرند، هم فعالیت اشتغال در كشور رونق می‌گیرد و این انتفاع چندجانبه است قطعاً دستگاه‌های دولتی و سازمان مربوطه هم از اینكه درآمدهایی كه اضافه می‌كند هم به سازمان و هم به شهرداری‌ها و هم به اقتصاد كشور منتفع خواهند شد. من خواهش می‌كنم به پیشنهاد برادر بزرگوارم آقای دكتر فرهنگی رأی مثبت ندهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، مثل اینكه آقای قاضی‌پور به جای آقای محجوب صحبت می‌كنند، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن محكوم كردن سالگرد كودتای ننگین (۲۸) مرداد ۱۳۳۲ آمریكا و تقدیر و تشكر از نطق خوب ریاست محترم مجلس. همكاران عزیز! پیشنهاد جناب آقای دكتر فرهنگی، نماینده محترم تبریز در رابطه با حمایت از قشر آسیب‌پذیر جامعه كارگران عزیز ساختمانی است. همكاران عزیز اینجا آمده هزینه بیمه كارگران در داخل صدور جواز پروانه ساختمانی (۱۲) درصد است ما در این طرحی كه همكاران عزیز جهت حمایت از درآمدهای شهرداری داده دو امتیاز عمده به برج‌سازان می‌دهیم؛ اولین امتیاز به برج‌سازان دادن پول بیت‌المال از طرف آنها است برای بیمه كارگران آن هم نسیه است. چون كه از قانون ارزش افزوده است هر وقت وزارت دارایی پول هدفمند كردن یارانه را داد اضافه ماند به تأمین اجتماعی برای كارگران پول خواهدداد.
دومین، تقسیط آن است این دومی را هم زوری است كه نمایندگان محترم می‌خواهند بر كارگران ساختمانی تحمیل كنند پس بگویید بیمه كارگران ساختمانی را اجرا نكنیم با این كار اگر این دو تا، اولی كه تصویب شده، دومی هم تصویب شود سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند به طور یقین كارگران عزیز زحمت‌كش ساختمانی را بیمه كند. ممكن است اقساط پرداخت نشود با تأخیر انجام شود وقتی كه شما نمایندگان محترم از بانك وام می‌گیرید یك روز تأخیر در پرداخت قسط دارید، دیگر تأخیر دیركرد پرداخت می‌كنید شما می‌آیید از حق و حقوق كارگران عزیز می‌برید به برج‌سازان می‌دهید.
 همكاران عزیز! كارگران ساختمانی (۵۰) درصد كشته دارند در تمامی كارگران، آیا انصاف است هم برود بالای برج در هوای گرما یا زمستان سوزان در بالای (۱۴) طبقه كار كنند ولی ما پول بیمه اینها را از برج‌سازان نگیریم. همه می‌دانند برج‌سازان پیش‌فروش می‌كنند، پول نقد را می‌گیرند، این وقتی كه پول می‌گیرد باید، پول كارگری كه آنجا كار می‌كند پرداخت كند تأمین اجتماعی باید منبع مالی داشته‌باشد تا بتواند كارگران عزیز را به موقع بیمه كند. ما اختلافی با تأمین اجتماعی بر سر تعداد كارگران ساختمانی داریم.
آماری كه آقایان دادند، (۱)‌ میلیون و (۲۰۰) هزار نفر، كم است. آمار كارگران ساختمانی در روستاها و شهرها در مناطق خیلی بیشتر از این است. با این اوصاف با این پولی كه این قانون تصویب می‌كنید اینها (۸۰۰) هزار نفر را نمی‌توانند بیمه كنند اگر كامل اول وقت بگیرند. شما اگر آمدید كه از قانون ارزش افزوده مازادش را به اینها بدهند دوم، باید اینها را تقسیط كنند. با تقسیط این یعنی پولی گیر تأمین اجتماعی نمی‌ماند كارگران ساختمانی بیمه نمی‌شوند در مقابل زنان و بچه خودشان می‌مانند.
همكاران عزیز! به پیشنهاد آقای دكتر فرهنگی برای حذف تبصره (۲) رأی بدهید تا با قاطعیت پیگیری كنیم تأمین اجتماعی تمام كارگران ساختمانی را بیمه كند. آقای لاریجانی!‌ از حضرت‌عالی هم انتظار داریم كه همیشه طرفدار قشر آسیب‌پذیر جامعه هستید از این كارگران ساختمانی مثل آن نطق اولیه كه محكم آمریكا را محكوم كردید از اینها دفاع كنید تا این حق و حقوق این كارگران ساختمانی ضایع نشود. به عشق ابوالفضل، یا ابوالفضل.
رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر! ما با پیشنهاد آقای فرهنگی موافق هستیم و تشكر هم می‌كنیم از پیشنهاد آقای دكتر فرهنگی. دلیلش هم این است دوستان توجه داشته باشند با توجه به مصوبه‌ای كه در جلسه گذشته به تصویب رسید یك فرصت مناسبی شد برای كسانی كه می‌خواهند ساخت و ساز كنند و از طرفی هم یك منابعی برای سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه شدن كارگر ساختمانی تجهیز می‌شود اما اگر این موضوع تقسیط باشد مشكلی كه ایجاد می‌شود، یك اینكه منابع ما منابع كافی و لازم برای بیمه كردن كارگران ساختمانی حتی همین تعداد (۸۰۰) هزار نفری هم كه فعلاً بیمه شده هستند این منابع تجهیز نمی‌شود.
آقای دكتر! مطلب دوم این است كه ساز و كار تقسیط و وصول اقساط را شهرداری ندارد به همین جهت سازمان تأمین اجتماعی مواجه با مشكلات عدیده‌ای می‌شود برای اینكه بتواند این اقساط را وصول كند.
نكته سوم این است كه یك فردی اگر یك درخواستی كرد و یك پروانه‌ ساختمانی صادر شد معلوم نیست این ساختمان تا كی تمام می‌شود كه مفاصا حساب بگیرد مثلاً باید (۱۰۰) هزار تومان باید عوارض می‌داده. پنج سال طول می‌كشد واقعاً نمی‌دانم این سازمان تأمین اجتماعی چگونه باید این حق كارگر ساختمانی را وصول كند.
و نكته آخر این است كه این موضوع موجب یك امتیاز ویژه‌ای می‌شود برای كسانی كه انبوه‌ساز هستند، یعنی كسانی كه مبلغ معتنا‌بهی باید پرداخت كنند با توجه به استفاده از این تقسیط منابع می‌توانند كه به درازا بكشند. من خواهش می‌كنم دوستان توجه داشته باشند كه سازمان تأمین اجتماعی یك سازمان درآمد ـ هزینه‌ای است. اگر ما منابع را تجهیز كنیم می‌توانیم كارگر را بیمه كنیم. اگر تجهیز منابع نباشد و منابع لازم و كافی در دسترس نباشد متأسفانه نخواهیم توانست تعداد بیشتری كارگر ساختمانی را بیمه كنیم.
لذا خواهش می‌كنم به این پیشنهاد دوستان رأی بدهند. سعی خواهیم كرد ان‌شاء‌الله با توجه به قانونی هم كه شما مصوب كردید رعایت حال شما و دوستان و كسانی كه متقاضی هستند، بكنیم به ویژه كسانی كه در روستاها هستند توجه می‌فرمایید مبلغ، مبلغ آنچنانی نیست كه یك كسی كه بخواهد یك ساختمانی را ایجاد و احداث كند از پرداخت مبلغ عوارض ناتوان باشد. فكر می‌كنم كه بحث، بحث منطقی و معقولی است؛ لذا خواهش می‌كنم كه به پیشنهاد حذف رأی بدهید. متشكرم
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون بفرمایید.
محمد حسین قربانی (سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من دو مسأله را فقط برای همكاران عزیزم توضیح بدهم یكی اینكه اصلاً ماهیت این طرح رونق ساخت و ساز و رونق تولید و بالا رفتن درآمد شهرداری‌ها بود با توجه به اینكه امروز ركود در جامعه حاكم است این طرح پخته شده است برای افزایش و رونق كسب و كار، ساخت و ساز و درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و آن چیزی را كه الان همكار ارجمندمان جناب آقای فرهنگی پیشنهاد حذف دادند و ما داریم مخالفت می‌كنیم این است، من سؤال می‌كنم از همكاران عزیز و ارجمند، سؤال من این است در همه بخش‌ها، كارخانه‌ها، كارفرمایان، حق بیمه تأمین اجتماعی را چگونه می‌پردازند؟ ماه به ماه می‌پردازند. این هم تصریح دارد دقیقاً مثل همان است. در طول مدتی كه صاحب پروانه ساختمان را می‌خواهد بسازد در طول این مدت می‌پردازد. خیلی شفاف، روشن، نه از درآمد تأمین اجتماعی كسر خواهدشد و نه منابع كم خواهد‌آمد. این كاملاً شفاف است و ما انتظار داریم همكاران به این پیشنهاد كمیسیون بهداشت كه یك پیشنهاد پخته‌‌شده‌ای هست رأی بدهند و به حذف رأی ندهند و اما پیشنهاد جناب آقای قاضی‌پور ما این است كه باز هم دارد از كارگران حمایت نمی‌كند. این پیشنهادشان حمایت از تأمین اجتماعی است، تشكر دارم.
رئیس ـ متشكریم، پیشنهاد را برای رأی‌گیری بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف تبصره (۲) است.
رئیس ـ حضار ۲۴۲ نفر، حذف تبصره (۲) را به رأی می‌گذاریم نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد اصلاحی آقای كاتب از طرف كمیسیون بودجه است، پیشنهاد اصلاحی كمیسیون است، بفرمایید.
غلامرضا كاتب (سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشكر از همكاران عزیز كه به حذف تبصره (۲) رأی ندادند، درخصوص پیشنهاد كمیسیون برنامه و بودجه كه در واقع جایگزین كمیسیون بهداشت و درمان است تفاوت زیادی ندارد اما اگر همكاران عزیز دقت كنند، همین‌طور كه برادر عزیزم جناب آقای دكتر قربانی اشاره كردند، معمولاً یك كارفرما، یكباره ابتدا بیمه كارگرانشان را یك سال یك جا نمی‌دهد. بعد از پایان هر ماه بیمه كارگران را پرداخت می‌كند و این حق و حقوق كارگران هم پرداخت می‌شود به همین صورت پیشنهاد كمیسیون برنامه و بودجه و پیشنهاد كمیسیون بهداشت و درمان. اگر متقاضی تقاضا بكند كه به صورت تقسیط انجام شود یك پروانه ساختمانی معمولاً بین یك سال الی سه سال طول می‌كشد می‌تواند كه بعد از پایان سه سال این را به صورت اقساط پرداخت كند و این در پایان اینكه كار ساختمانی‌اش تمام شد با تأمین اجتماعی تسویه حساب كند. آنچه كه اختلاف وجود دارد بین پیشنهاد كمیسیون برنامه و بودجه و كمیسیون بهداشت و درمان، دو، سه نكته اساسی است.
همكاران دقت كنیم اول از اینكه ما گفتیم كه بیمه كارگران ساختمانی تا مدت سه سال، یعنی هم می‌تواند مدت یك سال باشد، اگر كسی خواست زودتر انجام بدهد می‌تواند دو سال باشد می‌تواند سه سال باشد. چون معمولاً پروانه‌های ساختمانی مدت سه سال انجام می‌شود این می‌تواند در مدت سه سال تقسیط كند.
نكته دوم در زمانی كه این تقسیط می‌شود سود پرداخت نشود چون از نظر شرعی ما زمانی كه یك موضوعی را تقسیط می‌كنیم كه حق بیمه پرداخت بشود ما نمی‌توانیم سود دریافت كنیم به همین خاطر اینجا به صراحت آوردیم كه در طول مدت تقسیط یك سال یا دو سال یا سه سال سود پرداخت نشود كه این نكته ظریف دوم هست كه من خواهش می‌كنم همكاران عزیز دقت كنند كه این حق افراد تضییع نشود.
نكته سوم؛ ممكن است بعضی از كارفرمایان و صاحبان ساخت و ساز بیایند برای مدت سه سال كه تقسیط می‌كنند چك بدهند برای سال اول، سال دوم، سال سوم؛ اما به تعهدشان عمل نكنند. از این طرف هم ما آمدیم گفتیم كه حق تأمین اجتماعی هم تضییع نشود اگر آمد پرداخت نشد تأخیر در پرداخت اقساط مانند سایر بیمه‌ها مثل بیمه‌های تأمین اجتماعی، بیمه‌های دیگری كه وجود دارد كه جریمه می‌شود ایشان هم به میزان تأخیر در پرداخت در واقع بخواهد اینجا جریمه‌اش را پرداخت كند. از یك طرف حق و حقوق تأمین اجتماعی‌ مراعات شده از یك طرف حق و حقوق صاحب كارفرما و صاحب ساختمان مراعات شده از یك طرف ما آمدیم تقسیط را به مدت یك تا سه سال انجام دادیم كه معمولاً پروانه‌های ساختمانی هم مدت سه سال است. اگر یك كسی خواست در مدت یك سال هم انجام بدهد منعی وجود نداشته‌باشد.
و نكته آخر هم این است كه ما برای تقسیط سود پرداخت نمی‌كنیم من خواهش می‌كنم همكاران عزیز دقت كنید پیشنهادی كه تقریباً جناب آقای قربانی از طرف كمیسیون بهداشت و درمان موافق است، تأمین اجتماعی هم با این نظر موافق است؛ چون هر دو با این موافقند خواهش می‌كنم به كلیات این جایگزینی رأی بدهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای غضنفرآبادی هستند، بفرمایید. آقای رئیس! دوستان تذكر ماده (۷۹) دارند، اجازه می‌فرمایید؟
رئیس ـ یك لحظه اجازه بفرمایید! تذكر داریم؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قاضی‌پور، یك تذكر ماده (۷۹) دارد.
رئیس ـ اگر راجع به موضوع است، بفرمایید. چون ما الان باید بحث را متوقف كنیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ راجع به موضوع است، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی! تذكر ماده (۷۹) است. جناب آقای دكتر قربانی، عزیز ما سخنگوی كمیسیون است؛ باید از نظرات كمیسیون دفاع كند. ایشان در آخر متن گفت كه قاضی‌پور طرفدار تأمین اجتماعی است، طرفدار كارگری نیست. ما اگر طرفدار تأمین اجتماعی بودیم تحقیق و تفحص انجام نمی‌دادیم تخلفات‌ عمده بابك زنجانی از تحقیق و تفحص تأمین اجتماعی بیرون آمد، رفت از زندان سر در آورد. الان هم ما پیگیر مصوبات تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی هستیم. آقای قربانی باید اصلاح كند. ما طرفدار سرسخت كارگران هستیم و عشق‌مان این است، طرفدار مستضعفان هستیم، طرفدار قشر آسیب‌پذیر جامعه هستیم طرفدار متخصصان نیستیم كه هر قانونی می‌آورند، برای اخذ پول مازاد. آقای قربانی باید از ملت عذرخواهی كند ما نوكر ملت هستیم به آن هم افتخار می‌كنیم.
رئیس ـ متشكریم، آقای غضنفرآبادی بفرمایید.
موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
من در مجموع آنچه را كه كمیسیون بهداشت آورده بهتر می‌بینم دلایلش هم به این جهت است. اولاً در پیشنهادی كه كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات آوردند، ببینید! آنجا ذكر شده: «در صورت درخواست متقاضی دریافت پروانه، سازمان تأمین اجتماعی مكلف است حق بیمه كارگران ساختمانی را تا مدت سه سال» تا مدت سه سال یعنی اینكه یك ماه هم می‌تواند باشد دو ماه هم می‌تواند باشد، سه ماه هم می‌تواند باشد به هر حال فایده‌ای ندارد. اما در پیشنهادی كه از سوی كمیسیون بهداشت آمده این موضوع بهتر گفته شده. بحث دومی كه در بحث اقساط فرمودند. ببینید!‌ در پیشنهاد كمیسیون بهداشت اصلاً بحث اقساط نیست، اصلاً بحث سود نیست كه اینجا عنوان شد كه در مثلاً در پرداخت اقساط سود را ملاحظه نكنند یا سود نگیرند. اصلاً‌ بحث سود نیست، سود گرفتن درست هم نیست، آنجا ذكر نشده بنابراین اینجا ذكر شدن این موضوع در پیشنهاد كمیسیون برنامه و بودجه من به نظرم درست نیست.
 ببینید دوستان! صدور پروانه‌ها متفاوت است، در برخی از شهرها دو ساله است، در برخی از شهرها سه ساله است، در برخی از شهرستان‌ها پنج ساله است. به تناسب صدور پروانه باید این به اصطلاح حق بیمه كارگران پرداخت شود كه به خوبی هم در پیشنهاد كمیسیون بهداشت و درمان ذكر شده؛ اما در پیشنهاد كمیسیون بودجه و برنامه این لحاظ نشده و همه اینها یك جا آمده گفته «تا مدت سه سال». «تا مدت سه سال» را هم ما خدمت‌تان عرض كردیم كه چون «تا»‌ دارد یك ماه، دو ماه را شامل می‌شود در مجموع به نظر ما پیشنهاد كمیسیون بهداشت و درمان جامع‌تر، كامل‌تر هست و به نظر ما بهتر است و همكاران عزیز ان‌شاء‌الله به این پیشنهاد رأی ندهند.
رئیس ـ متشكریم، آقای منادی بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای سیدمهدی موسوی‌نژاد هستند، بفرمایید.
سیدمهدی موسوی‌نژاد (دشتستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«شهادت ای آغوش پرمهر خدایی، تو ای ناله‌های دردمند شیعه، تو را دیدم و تو را می‌شناسم، تو را در جبهه‌های نبرد، خیابان‌ها و كوچه‌ها و وجب به وجب خاك میهن اسلامی دیدم».
سردار شهید حسن بیژنی از روستای خیارزار
 برادر عزیزمان جناب آقای كاتب مطالبی را فرمودند و جناب آقای غضنفری هم كه مخالفت كردند مطلبی را فرمودند مبنی بر اینكه تا سه سال را برای این پیشنهاد آوردند. بعضی جاها متفاوت است، بعضی شهرها متفاوت است. من باید به عرض ایشان برسانم و عزیزان دیگر اینكه به هر حال این كلمه تا سه سال اتفاقاً‌ بسیار مفید است، یعنی هم مجموعه سازمان تأمین اجتماعی خیلی می‌تواند بعضی جاها، كسانی كه می‌توانند زودتر از این پرداخت كنند و یا اقساط را پرداخت كنند می‌توانند دسترسی پیدا كنند، حقوق خودشان را وصول كنند و از اینكه ما در بحث تقسیط كردن این كه به نفع هم كارفرما است و هم به نفع سازمان تأمین اجتماعی است، هم به نفع بیمه‌گر هست و هم به نفع كسی كه به هر حال در این زمینه برای پروانه ساختمانی بیمه می‌شود این طرح می‌تواند جامعیت داشته باشد به نفع همه آنها باشد همه به حقوق‌شان می‌رسند. آنهایی هم كه واقعاً‌ امكان پرداخت به موقع را ندارند یا در وهله اول را ندارند، می‌توانند در این مدتی كه پروانه ساختمانی مدت‌زمان دارد و فرصت دارد می‌توانند این را پرداخت كند. من خواهشم این است كه اینكه عزیز برادرمان جناب آقای غضنفرآبادی فرمودند، كه به اصطلاح در پیشنهاد كمیسیون بهداشت به هر حال سود تعلق نمی‌گیرد این طور نیست. اتفاقاً‌ سود تعلق می‌گیرد ولی در این پیشنهاد این است كه هیچ سودی تعلق پیدا نمی‌كند و در تقسیط به اقساط این بیمه و برای پرداخت آن سودی پرداخت نمی‌شود كه طبیعتاً‌ این هم یك كار ارزشمندی است و هم اینكه اتفاقاً‌ كسانی كه واقعاً الان می‌خواهند فعالیت عمرانی بكنند و ساخت و ساز بكنند و یا كسانی كه می‌خواهند به هر حال یك ساختمان یا یك سازه‌ای را بنا كنند راحت‌تر بتوانند این كار را انجام بدهند. ببینید! ما خیلی از وقت‌ها به خاطر پرداخت همین حق بیمه به خاطر پرداخت همین بیمه‌های ساختمانی كلی از ساختمان‌ها احداث نمی‌شود به خاطر اینكه مجبورند این را پرداخت كنند، كلی از هزینه‌های ساخت را در این زمینه هزینه كنند و مشكل به وجود می‌آید برای تمام كردن پروژه و یا ساختمان.
من خواهشم این است كه شما این را دقت بفرمایید اگر این تقسیط و اقساط صورت بگیرد حالا به مدت‌زمانی كه به هر حال نهایتش را ما سه سال گذاشتیم، حالا یك كسی یك ساله می‌تواند پرداخت كند، یك كسی كمتر از یك سال، یك كسی دو سال می‌تواند پرداخت كند، این را ما برای تسهیل در پرداخت حق بیمه و برای اینكه به هر حال این ساخت و سازها یک مقدار روان‌تر شود و راحت‌تر ساخت و ساز صورت بگیرد و قطعاً اگر این اتفاق همه بشود و فعالیت این‌چنینی هم در جامعه بشود و در اجتماع صورت بگیرد، وضعیت اشتغال هم بهتر می‌شود. خواهش من این است که یک مقدار از این طریق هم کمک کنید که به امید خدا هم کمکی است به عزیزانی که برای پرداخت حق بیمه‌ای که به هر حال باید پرداخت کنند و هم اینکه سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند راحت‌تر وصول کند و هم اینکه کارفرما و صاحبان ساختمان هم می‌توانند به دلیل اینکه بخشی از نقدینگی را که می‌خواهند در اینجا پرداخت کنند، در خود سازه یا ساختمان به کار ببرند، راحتتر و زودتر می‌توانند ساختمان را تمام کنند، ارزش بیشتری پیدا می‌کند.
می‌دانید در بعضی از کشورهای ما دیده‌اید که یک سازه یا یک پروژه یا یک ساختمان در مدتی بسیار کم حتی پایین‌تر از یکسال تمام می‌کنند ولی به دلایل متعدد، نبود نقدینگی و موارد دیگر متأسفانه ما می‌بینیم که طولانی می‌شود. امیدواریم که عزیزان ان‌شاءالله به این پیشنهاد رأی دهند که هم عزیزان کارفرما و هم خود تأمین اجتماعی و هم با توجه به تقسیط کردن این به مدت زمان سه سال که وسعت وقت و زمان هم گذاشته‌ایم که کارفرما می‌تواند به راحتی آن را پرداخت کند،‌ ان‌شاءالله این کار یک مقدار آسان شود و ما بیش از قبل شاهد این باشیم که عزیزان بتوانند به حق و حقوق خودشان برسند. والسلام
رئیس ـ متشکریم، دولت بفرمایید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر! علی‌رغم اینکه ما با امر تقسیط مخالف بودیم به دلایل آنچه قبلاً عرض کردم، ولی با این پیشنهاد به لحاظ اینکه ساز و کار در نظر گرفتن پیشنهاد مؤثرتر و مطلوبتر از پیشنهاد کمیسیون بهداشت است،‌ موافق هستیم. آقای دکتر! ما موافقیم.
رئیس ـ متشکریم، کمیسیون بفرمایید.
محمدحسین قربانی (سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان) ـ جناب آقای رئیس! من از نگاه پوپولیستی بعضی‌ها باید تشکر کنم که با داد و فریاد شاید برای صندوقهای رأی‌شان دارند حرف می‌زنند. (همهمه نمایندگان) برادران عزیز، همکاران ارجمند! تا ساخت و سازی نباشد، اصلاً ما می‌توانیم اشتغالی ایجاد کنیم؟ در عرصه ساخت و ساز (۲۰۰) نوع شغل ایجاد می‌شود. از تولید سیمان گرفته تا کارگر جزئی ساختمانی. این بیکاری در کشور که شاید عمده معضل جامعه ما است باید با اشتغال حل کنیم. با این پیشنهاد جناب آقای کاتب که شاید به حوزه اشتغال کمک می‌کند،‌ کمیسیون بهداشت هم موافقت دارد که همه اینها برای رونق ساخت و ساز و در یک جمله «اشتغال» تجمیع شود.
رئیس ـ متشکریم. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد کمیسیون بودجه این است که آنچه در صفحه (۳) گزارش اصلی چاپ شده، به جای تبصره (۲) جایگزین شود. تبصره (۱) آن، پیشنهاد باشد.
رئیس ـ حضار ۲۳۴ نفر، پیشنهادی که در صفحه‌های (۳) و (۴) آمده و توضیح داده شد را به رأی‌ می‌گذاریم. دولت و کمیسیون هم موافق هستند. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد الحاقی برای همین تبصره دارند. آقای کامران! شما مطرح می‌کنید؟ الحاق ایشان الحاق آخر است. آقای کامران بفرمایید. آدرس آن کجاست؟
حسن کامران‌دستجردی (اصفهان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
در همان چاپ‌شده است که خدمتتان است. چاپی است. (فرهنگی ـ چندمین است؟) دومین پیشنهاد است، الحاق به تبصره (۲) است. خدمتتان توضیح می‌دهم.
خواهران و برادران توجه دارند،‌ روستاها برج‌ساز نیستند. اصلاً در یک دِه شما برج‌ساز پیدا نمی‌کنید، عشایر هم همین‌طور، ییلاق و قشلاق دارند. چند وقت پیش من در یک روستا رفته بودم، برای آغل گوسفند آن گفته بودند که باید (۳) میلیون تومان بیمه کارگری بدهید. خوب بخصوص اینکه بعضی از این روستاها خشک است. آب داشتند،‌ خشک شده؛ طوفان می‌آید،‌ برف می‌آید، تگرگ می‌آید.
اینجا بنده و سرکار خانم اخوان پیشنهاد داده‌ایم که روستاها از پرداخت این بیمه معاف باشند و از عوارض این قانون مالیات بر ارزش افزوده بدهند. یعنی شما از پولدارها بگیرید، نوش جان کارگر و نوش جان همه، از برج‌ساز هم بگیرید ولی این روستایی که یک خانه‌ای می‌سازد که کوچک است و درآمد هم ندارد. گاهی رها می‌کند و به شهر می‌آید و حاشیه‌نشین می‌شود یا اینکه روستا را رها می‌کند و بعد از مدتها، یعنی زن و بچه‌اش را در دِه می‌گذارد و برمی‌گردد. با یک درآمد ناچیز کارگری، بعد هم بخواهد یک چهاردیواری بسازد، خوب عرض کردم برای محل نگهداری گوسفندش، باید (۳) میلیون تومان بدهد.
مجلس هم به روستاها و مناطق محروم لطف دارد. خود مخبر کمیسیون، کمیسیون بهداشت هم به این موارد توجه دارند. این است که من خواستم تقاضا کنم خواهران و برادران روستاها را مجزا از پرداخت بگذارند. از چه محلی؟ از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده. خوب سقف آن هم زیاد نیست. یعنی این طور نیست که بگوییم این کلان‌شهر است،‌ این شهر بزرگ است، یک‌سری ارباب می‌برند. اصولاً رعیت‌های ما در روستاها، در (۳۱) استان کشور، بخصوص مناطق محروم‌ ما، سیستان و بلوچستان، ایلام، کرمانشاه، کلاً مرزنشینان که بدتر است.
خواهش من این است که به این پیشنهاد توجه بفرمایید و دوستان یک رأی قاطعی بدهید و اگر یادتان باشد،‌ ما همین مسأله را در بودجه در سال ۹۱ پیشنهاد کردیم و گفتیم که بگیرید ولی دِه با شهر فرق دارد. محلات اعیان‌نشین با فقیر فرق دارد. یک تفاوتی گذاشته شود و این تفاوت هم...
رئیس ـ یک لحظه اجازه دهید! این پیشنهادی که مطرح می‌کنید، چون این بار مالی دارد.
کامران‌دستجردی ـ نه، گفتم از محل عوارض همین ماده که...
رئیس ـ نه، ننوشتید از این ماده. نوشته‌اید: «مکلف به تأمین اعتبار آن از محل ارزش افزوده می‌باشد».
کامران‌دستجردی ـ نه، آقای دکتر ببینید! این قانون همان عوارض است، از قلم انداخته‌اند. عوارض بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸) است، ما غیر از این که نداریم. اصلاً محل این قانون همان عوارض...
رئیس ـ نه، اولاً در مطلبی که شما نوشته‌اید،‌ ننوشتید از بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸)، نوشته‌اید تأمین از محل ارزش افزوده یعنی مالیات بر ارزش افزوده را که ما جای دیگر تعیین تکلیف کرده‌ایم...
کامران‌دستجردی ـ نه، آنها نیست. آقای دکتر! منظور ما...
رئیس ـ به هر حال این را که نوشته‌اید ما به رأی می‌گذاریم. منظور شما را که نمی‌توانیم رأی بگیریم.
کامران‌دستجردی ـ آقای دکتر! من خدمت آقای فرهنگی هم قبلاً توضیح داده‌ام. در چاپ اشکال شده است. از محل این قانون است. یعنی اصلاً منظور ما این نیست که از مالیات بر ارزش افزوده باشد. همان بحث بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸) است. چون در اینجا محل بحث غیر از آن چیز دیگری نیست. یعنی از محل بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸) عوارض شهرداری‌هاست. اصلاً منظور ما آن نیست. منظور ما این است که در این قانون... همان است که در بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸) آمده است. اصلاً بحث ما این نیست که بحث مالیات باشد و الا فرمایش شما درست است.
رئیس ـ بله، متشکریم، خیلی ممنون. اخطار و تذکر دارند، اگر در موضوع است بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای نعمتی بفرمایید.
بهروز نعمتی (اسدآباد) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! این تذکر بنده، چون ممکن است که حضرت‌عالی نیمه جلسه جا را ترک کنید، به این خاطر است. چون حضرت‌عالی دو هفته پیش رئیس جلسه بودید، در رابطه با ماده (۲۱۸)، آنجا بالاخره حضرت‌عالی ابهام را برای انتخابات در مطبوعات پذیرفتید و الان من می‌بینم دوباره امروز در دستور کار مجلس گذاشته شده است. واقعاً تا الان چه رفع ابهامی شده است؟ تا دیروز بهانه این بود که آقای علی مطهری نباشد، علی مطهری استعفا هم داد و علناً و به صورت رسمی اعلام کرد که من کاندیدا برای نظارت بر مطبوعات نیستم.
رئیس ـ بله، حالا اینکه الان بحث ما نیست.
نعمتی ـ آقای دکتر! ببخشید، الان شما جلسه را ترک می‌کنید و ما دیگر نمی‌توانیم موضوع را مطرح کنیم.
رئیس ـ از کجا می‌دانید که من جلسه را ترک می‌کنم؟ رجال‌الغیب هستید.
نعمتی ـ بالاخره روال مجلس بر این است که حضرت‌عالی تا نیمه راه هستید، در بیرون جلسات دارید و ما اینها را می‌فهمیم. عرض من اینجاست آقای دکتر! الان با توجه به مسائلی که مطرح شده، واقعاً موضوع ایراد جدی دارد، شما الان دارید حق نمایندگان را ضایع می‌کنید. اگر واقعاً در حق نمایندگان که می‌خواهند داخل صحن کاندیدا شوند، می‌خواهید تصرف کنید، واقعاً غیرشرعی و غیرقانونی است. خواهش من از حضرت‌عالی این است که بالاخره آقای رئیس! استفساریه تقدیم شده، شما نظر مجلس را بگیرید و بعد از اینکه نظر مجلس را گرفتید، اگر مجلس گفت همین عزیزان باشند، ما مخلص‌شان هم هستیم، اما اگر این‌گونه باشد، شما دارید حقی را از نمایندگان تضییع می‌کنید. خواهش من این است که این موضوع را واقعاً‌ بررسی کنید و واقعاً هم حق نمایندگان را نادیده نگیرید، خیلی متشکر.
رئیس ـ متشکریم، اولاً این تذکر در موضوع نیست. ببینید! الان ما وسط یک بحثی در مورد پیشنهاد آقای کامران در الحاقیه به تبصره (۲) هستیم، یک مرتبه چنین تذکری که می‌دهید، خوب این بحث دارد دیگر. حالا چون شما مطرح کردید، من عرض کنم آن موقع که این موضوع مطرح شد، من ابهام داشتم که واقعاً‌ با تذکراتی که دوستان داشتند،‌ مثل بقیه مواردی که ابهام وجود دارد،‌ به هیأ‌ت‌رئیسه ارجاع دادم که بررسی کنند. به نظرم آن قضاوتهایی که راجع به آقای مطهری شد و نسبتشان با بنده و اینها، واقعاً خلاف بود و آدم زبان روزه که نباید این خلاف‌ها را بگوید. چون آقای مطهری به من گفته بود که اصلاً کاندید نیست. ولی بعضی از برادران، عزیزان ما، اینجا آمدند و چه برای صدا و سیما و چه برای هیأت نظارت گفتند که ما کاندید بودیم و کمیسیون فرهنگی ما را قبول نکرد. اعتراض داشتند. من قبل از اینکه کمیسیون فرهنگی نظر بدهد، به کمیسیون فرهنگی گفته بودم که «حداقل» نوشته شده است، می‌توانید افراد را محروم نکنید و مجلس را هم از رأی‌شان محروم نکنید. آقایان هم قول دادند که مدیریت کنند و مشکلی به وجود نیاید، ولی متأسفانه همان «دو برابر» را رأی دادند که آن تذکرات در مجلس به وجود آمد.
ما در هیأت رئیسه بررسی کردیم و نظر اجماعی نبود. دو نظر بود. جمع‌بندی ما این بود که به کمیسیونها، مخصوصاً کمیسیون فرهنگی توصیه کنیم که هیچ دلیلی ندارد دو برابر بدهید و می‌توانید «حداقل» را به این معنا بگذارید که افراد دیگر هم محروم نشوند. دو نظر هم این طور بود؛ یعنی بعضی معتقد بودند که در این قضیه مراد مصنف این است که به اندازه رأی نمایندگان، مثلاً اگر یک نفر می‌خواهند یا دو نفر می‌خواهند به همین اندازه نباشد، بیشتر بگذارند تا نمایندگان حق انتخاب داشته باشند. مراد مصنف این است. همچنین کمیسیون در اینجا تصمیم‌گیرنده نهایی نیست بلکه طریق است و نباید مانع شود.
نظر دیگر این بود که نص این است و هر فلسفه‌ای در آن وجود داشته باشد، نص این را می‌گوید و بنابراین ما ملتزم به نص هستیم. هر چند بعضی می‌گفتند که اخلاقاً کار درستی نکردند ولی قانوناً اشکالی ندارد. علی‌أی‌حال جمع‌بندی در هیأت رئیسه این بود که به کمیسیونها و کمیسیون فرهنگی توصیه کنیم که در این مسأله شما می‌توانید افراد را اضافه کنید. (اعتراض یکی از نمایندگان) به عرض من توجه کنید. می‌دانم! شما اصلاً نمی‌گذارید که حرف من تمام شود. شما یک تذکری دادید، وقت جلسه را گرفتید، اگر من توضیح ندهم، ‌ذهن‌ها مشوش می‌شود. بعد هم براساس همین به کمیسیون فرهنگی گفتیم که شما این را اصلاح کنید و خودتان حداقل را که دارید، می‌توانید این را اضافه کنید و کسی را محروم نکنید. متأسفانه کمیسیون فرهنگی هم این را نپذیرفت و قبول نکردند. نتیجتاً جز اینکه ما آن را در دستور بگذاریم، چیز دیگری نمی‌توانستیم انجام دهیم.
به هر حال، ما در مورد یک کمیسیون دیگر این مسأله را پیدا کردیم که دو، سه برادر دیگر اینجا آمدند گفتند که ما کاندید بودیم و اینها دو برابر فرموده بودند، ما به رئیس کمیسیون اصرار کردیم که چرا شما به حداقل توجه نکردید؟ گفتند این را مطرح نکنید ما یک بار دیگر این را در کمیسیون مطرح کنیم. یعنی خودشان مدیریت کردند. ولی حالا در این قضیه مدیریت این‌گونه شد و از نظر نظامات آیین‌نامه‌ای راه‌حلی به ذهن ما نمی‌رسد. حالا اجازه دهید! خواهش من این است... (اعتراض یکی از نمایندگان) ببینید ما وسط یک بحث دیگری وارد این موضوع شده‌ایم، بگذارید عرض من تمام شود، الان ما وسط بحث دیگر هستیم، اصلاً این تذکر بجا نیست. آقاجان! وقتی ما به... (اعتراض یکی از نمایندگان) اجازه بدهید، استفساریه، شما آزادید، ما مشکلی نداریم. آقای نعمتی ببینید! در مورد استفساریه هر کس دوفوریتی دارد، می‌تواند بدهد، عزیز من! منتها چون شما فردا استیضاح دارید، اگر مطرح کنید، باید فردا بیاید و نمی‌توانید. (نعمتی ـ شما قانون را زیر پا گذاشته‌اید) ما چه چیزی را زیر پا گذاشته‌ایم؟ (نعمتی ـ‌ قانون) چرا؟ چه مشکلی؟ ما چه کاری کرده‌ایم؟ مگر شما الان منعی دارید؟ (نعمتی ‌ـ بله، آقا! منع داریم).
اجازه دهید! من الان متوجه نمی‌شوم، شما قدری عصبانی هستید. من فکر می‌کنم که روال متعارف در مورد...
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان زیادی تذکر دارند، اجازه می‌فرمایید به نوبت بگویند؟
رئیس ـ الان ما وسط یک بحث دیگر هستیم، بحث‌مان را به نتیجه برسانیم. اگر در دستور اخطار دارند، بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! خارج از دستور تذکر را قبول نمی‌فرمایید؟ آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر لاریجانی ببینید! وقتی ما در دستور داریم موضوعی را مطرح می‌کنیم، خواهش می‌کنم از همکاران که موضوعی که اصلاً ارتباطی با بررسی مواد مرتبط با بحث قانون کارگران ساختمانی نداشت، ای کاش آقای نعمتی گذاشته بودند بعد از آن ارائه می‌کردند، هیچ حقی هم تضییع نمی‌شود.
صحبت بنده این است که من خواهش می‌کنم اجازه دهند که ما بحث اصلی‌مان را پیگیری کنیم. آقای نعمتی! شما که خودتان در هیأت رئیسه مجلس هستید. اگر شما ضوابط را رعایت نکنید، چه کسی می‌خواهد رعایت کند؟
رئیس ـ آقای پورابراهیمی شما اخطارتان را بفرمایید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ آقای دکتر! شما به آقای نعمتی تذکر بدهید،‌ چگونه وسط دستور کار، یک موضوع دیگر را مطرح می‌کنند؟
رئیس ـ عرض کردیم، الان شما اخطارتان را بفرمایید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ بابا!‌ صبر کنید نوبت شما می‌شود. در دستور کار... شما در هیأت رئیسه‌ هستید.
رئیس ـ آقای پورابراهیمی! بحثهای دو جانبه نکنید. شما به من باید اخطار بدهید،‌ شما اخطارتان را بدهید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ آقای دکتر! عرض بنده این بود، من با توجه به پیشنهاد آقای دکتر کامران استنباطم همان نکته‌ای است که شما فرمودید. ما در آیین‌نامه‌ جایی نداریم که اگر نماینده‌ای پیشنهادی مطرح کرد که ما بخواهیم آن پیشنهاد را بررسی کنیم، در ضمن پیشنهاد بگوید من می‌خواهم پیشنهاد را اصلاح کنم. پیشنهاد آقای دکتر کامران این است که روستاها و شهرهای زیر (۵۰) هزار نفر جمعیت از پرداخت حق بیمه این موضوع معافند و منابع این از محل مالیات بر ارزش افزوده است. ما داریم این متن را می‌بینیم، صحبت ما این است که برای مالیات بر ارزش افزوده تعیین تکلیف شده و الان بررسی لایحه بودجه نیست که ما برای آن تصمیم‌گیری کنیم.
رئیس ـ بله، من هم این اخطار را عرض کردم.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ این مخالف اصل (۷۵) است و ما داریم جای دیگر تعرض می‌کنیم. آقای دکتر کامران می‌فرمایند که منظور من چیز دیگری بوده است. ما در متن...
رئیس ـ بله،‌ این خلاف اصل (۷۵) است و من هم عرض کردم.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ بنابراین خواهش من این است که اگر اخطار را وارد می‌دانید رأی‌گیری کنید.
رئیس ـ اخطارتان را وارد می‌دانیم و قابل طرح نیست. اگر پیشنهاد دیگری هست، بفرمایید. توضیحتان را گوش دادیم ولی قبول نداریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای قاضی‌پور هم تذکر دارند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! مشابه همین را با تغییراتی کمیسیون بودجه به عنوان الحاق در آخر می‌توانست مطرح کند که می‌گویند همین‌جا می‌خواهیم مطرح کنیم. در ذیل همین تبصره، پیشنهادی که در قالب تبصره (۲) پیشنهادی‌شان در صفحه (۴) آمده. منتها آقای دکتر کاتب! محلی را تعیین نکرده‌اید که کسری از کجا جبران می‌شود. همان مشکلی که پیشنهاد آقای کامران داشت، پیشنهاد شما هم دارد.
رئیس ـ بله، اگر محل نباشد،‌ امکان‌پذیر نیست. بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای کاتب بفرمایید.
غلامرضا کاتب (سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران عزیز دقت کنید! آقای دکتر لاریجانی، من خواهش می‌کنم حضرت‌عالی هم یک لحظه دقت کنید! پیشنهادی که کمیسیون برنامه و بودجه دارد، پیشنهادی جامع و بسیار منطقی است. همه همکاران عزیز می‌دانند که ساخت و ساز در روستاها و شهرهای کوچک زیر (۲۵) هزار نفر و (۲۰) هزار نفر معمولاً خانواده‌ها کارگر نمی‌گیرند، اگر افرادی در روستاها بخواهند ساخت و ساز انجام دهند، افراد خانواده جمع می‌شوند و ساخت و ساز را انجام می‌دهند بالاتفاق. ممکن است ظرف یکسال، دو سال و پنج سال طول بکشد تا یک بنای ساختمانی انجام شود.
آن پیشنهادی که برادر عزیزم، جناب آقای کامران داشتند که ساخت و ساز در روستاها معاف شود، مشخص نکرده‌ بودند که آیا اینجا واحدهای مسکونی است، واحدهای تجاری است، مخصوصاً آنجاها که برج‌سازی و ویلاسازی می‌کنند، اینها شفاف نشده بود و میزان متراژ را هم مشخص نکرده بودیم، اما در پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه من خواهش می‌کنم همکاران عزیز به بند «الف» صفحه (۴) دقت کنند که ما گفته‌ایم: «واحدهای مسکونی احداثی در روستاها و شهرهای زیر (۲۵) هزار نفر» جناب آقای کامران پیشنهاد داده بودند، شهرهای زیر (۵۰) هزار نفر. معمولاً شهرهای زیر (۵۰) هزار نفر از شرایط اقتصادی خوبی برخوردارند، اما شهرهای زیر...
رئیس ـ منبع این را از کجا می‌گویید؟
کاتب ـ آقای دکتر ببینید! چون این الحاقی باید به ذیل ماده (۵) اضافه شود، بعد مابه‌التفاوتی که اینجا انجام می‌شود،‌ از همان بندهای «ج» و «د» ماده (۳۶) است. چون کلیه پیشنهادات ما به صورت یک پکیج بوده و الان پیشنهاد کمیسیون کمیسیون بهداشت و درمان مطرح شد...
رئیس ـ نه، ببینید جناب آقای کاتب! در تبصره (۱) و ماده (۵) کاملاً روشن کرده است که سهم کارفرما چقدر است و از کجا تأمین شود و سهم کارگر چگونه. در تبصره گفته است که مابه‌التفاوت این (۱۲) درصدی که ما گفتیم، اگر چیزی داشت، از کجا تأمین شود. شما وقتی می‌گویید صفر، باید دقیقاً منبع آن را بگویید. منبع‌ شناوری نیست.
کاتب ـ آقای دکتر ببینید! من می‌خواهم محضر حضرت‌عالی عرض کنم که در روستاها الان...
رئیس ـ من الان کاری ندارم که این چیز خوبی است، من می‌گویم که منبع آن را مشخص نکرده‌اید.
کاتب ـ نه، نه، من توضیح بدهم. ببینید! حضرت‌عالی در جریان هستید، اگر تأمین اجتماعی از یک جایی منبعی درآورد، می‌تواند کارگران ساختمانی را بیمه کند اما در روستا که کارگر ساختمانی مصرف نمی‌شود، برای چه برود پول بگیرد که برود کارگر ساختمانی...
رئیس ـ شما دارید راجع به محتوا صحبت می‌کنید، ما داریم راجع به شکل آن صحبت می‌کنیم. از نظر من چون منبع آن مشخص نیست، قابل طرح نیست.
کاتب ـ آقای دکتر! از لحاظ شکلی به خاطر اینکه...
رئیس ـ آقای کاتب! قابل طرح نیست. اگر شورای نگهبان هم برود، رد خواهد کرد. پیشنهاد دیگری دارند؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، آقای رئیس! آقای کامران و خانم اخوان پیشنهادهای دیگری هم برای الحاق به این تبصره داشتند که با همان مبنایی که فرمودید، یکی در مورد بهزیستی است، یکی در مورد ایثارگران است...
رئیس ـ منبع آن هم مشخص نیست و قابل طرح نیست. اگر پیشنهاد دیگری هست بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در تبصره (۲) که تصویب شد، آقای دکتر مفتح ابهامی در مورد مصوبه پیشنهادی کمیسیون بودجه دارند، می‌گویند اینکه گفته شد،‌ در هر حال صدور پایان کار منوط به ارائه مفاصاحساب می‌باشد؛ ارقام ابتدا و انتهای پروانه فرق می‌کند یعنی ممکن است در زمان ابتدای دریافت پروانه یک مبنا باشد،‌ در دو، سه سال دیگر یک مبنای دیگر؛ آیا مبنا ابتدا است یا انتهاست و به چه ترتیبی است؟ ایشان پیشنهاد رفع ابهام دارند.
رئیس ـ ابهامشان را بفرمایند.
محمدمهدی مفتح (تویسرکان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر لاریجانی عنایت بفرمایید! اینجا که گفته شده، صدور پایان کار منوط به ارائه مفاصاحساب تأمین اجتماعی است؛ ‌این خیلی مبهم است و ابهام ایجاد می‌کند. چه مفاصاحسابی؟ ممکن است تأمین اجتماعی برای یک ساختمان که بخواهد پایان پیدا کند.
رئیس ـ آقای کامران! بفرمایید بنشینید، من واقعاً‌ دارم رفع ابهام را گوش می‌دهم. چرا توجه نمی‌فرمایید؟ بفرمایید.
مفتح ـ یک ساختمان که به پایان می‌رسد ممکن است پیمانکاران مختلف جزء، در آنجا کار کرده باشند و هر کدام از آنها بخواهند با تأمین اجتماعی حساب و کتابهایی داشته باشند. وقتی صدور پروانه پایان کار را کلی می‌نویسیم که منوط به مفاصاحساب تأمین اجتماعی است،‌ ممکن است در عمل اشکالات بسیاری فراهم کند.
قاعدتاً منظور آقایان باید این بوده باشد که آن پروانه ساختمانی که می‌خواهد صادر شود...
رئیس ـ بله، شما می‌گویید که مبدأ بگذارید یا مقصد.
مفتح ـ‌ حق بیمه کارگران ساختمان در زمان صدور پروانه.
رئیس ـ یعنی ابتدا بگذاریم یا انتها. پیشنهاد رفع ابهامتان چیست؟ بگوییم سالی که شروع کرده‌اند؟
مفتح ـ‌ عرض من این است که مفاصاحساب مربوط به همین قانون که الان تصویب می‌شود در زمان صدور پروانه ساختمانی.
رئیس ـ می‌گویید که در زمان صدور پروانه را بگذاریم؟
مفتح ـ‌ بله، زمان صدور، بدهکار راجع به موضوع بیمه کارگران ساختمانی. آن تعهد و بدهی را که راجع به بیمه کارگران ساختمانی در زمان صدور پروانه، هر مبلغی که بوده، داشته باید این را پرداخت کند تا پایان کار بگیرد. اما اگر پیمانکاران جزء دیگر با تأمین اجتماعی حساب و کتابی دارند، به این ساختمان و این کار ارتباطی نداشته باشد. عرض من این است.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دکتر پیشنهاد ایشان این است که بعد از «مفاصاحساب»، «بر مبنای حق بیمه سهم کارفرما در زمان صدور پروانه ساختمانی» اضافه کنیم.
رئیس ـ می‌توانید مخالف و موافق صحبت کنید. پیشنهاد ایشان برای رفع ابهام این بود که در زمان صدور بگذاریم چون ممكن است سه سال، نظر كمیسیون زمان صدور است یا بعد از سه سال است؟ آخر است؟ خیلی خوب پس شما می‌گویید رفع ابهام شود و برای آخر بگذاریم. خیلی خوب، پس رفع ابهام نیاز دارد. فعلاً ما رفع ابهام آقای مفتح را می‌پذیریم، شما مخالف صحبت كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای علی‌محمد احمدی یك اخطار دارند اجازه می‌فرمایید؟
رئیس ـ اگر در موضوع است بفرمایید دوباره بحث نشود.
علی‌محمد احمدی (دهلران، دره‌شهر و آبدانان) ـ نه در موضوع است آقای رئیس!
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر! ضمن تشكر از حسن توجه حضرت‌عالی باید به استحضارتان برسانم در عین حالی كه ما سرگرم مسائل مختلف به ویژه بحث انتخاب نظار و مسائل دیگر هستیم. الان در كشور و در گوشه‌ای از این مملكت در محرومترین استان كشور از پریروز حدود (۱۳۰) بار منطقه شهرستان آبدانان و دهلران دچار زلزله شده‌اند كه دهها هزار نفر از مردممان زیر دمای هوای (۵۰) درجه متأسفانه حتی مشكل آب آشامیدنی دارند. من می‌خواهم این را تذكر بدهم مگر ما در اصل (۳) نداریم كه ایجاد امكانات عادلانه برای تمام مردم؟
چطور است كه وقتی در گوشه‌ای از كشور اتفاقی می‌افتد بالاترین مقام مسئول دستگاههای اجرایی به آن منطقه می‌روند، مردم را مورد تفقد قرار می‌دهند اما الان گزارشی كه امروز صبح رسید، بنده دیشب هم خودم تا ساعت (۲) در منطقه بودم چیزی حول و حوش صدبار منطقه زلزله تجربه كرده. زلزله (۲/۶) ریشتر كه متأسفانه از نظر اسكان، از نظر غذا، از نظر آب آشامیدنی و بسیاری امكانات دیگر كمترین توجه به این مردم محروم نمی‌شود.
 بنده از حضرت‌عالی تشكر می‌كنم كه در آغاز فرمایشاتتان به كمیسیون عمران، به مسؤولین یادآوری كردید. اما خواهش می‌كنم حضرت‌عالی موضوع را به شكل جدی پیگیری بفرمایید، از طریق دولت كه مسؤولین را به منطقه اعزام كنند و وضعیت مردم را ببینند. در دمای بالای (۵۰) درجه بسیاری از روستاها، مردمی كه خانه‌های آنها تخریب شده الان كمترین امكاناتی در اختیار آنها نیست و متأسفانه مجدد دارد زلزله‌ها تكرار می‌شود. اضطراب خاصی مردم را گرفته و باید عنایت ویژه شود. اگرچه در زمینه پزشكی تا حدودی اكیپهایی به آنجا اعزام شده، مجروحین را به مراكز بهداشتی و درمانی منتقل كرده‌اند اما در بعد غذا، در بعد آب، در بعد اسكان مردم جایی را ندارند. دو شب است مردم دارند در این دمای بالای هوا در خیابانها به سر می‌برند.
من خواهشم این است كه حضرت‌عالی، دوستان نماینده، كمیسیون عمران، وزارت كشور، ستاد بحران كشور و تمام كسانی كه دغدغه مردم را دارند عنایت ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ در موضوع نبود ولی، تذكر اول آقای نعمتی است، بدهند یا بحث را ادامه دهیم؟ بعد از آقای احمدی نوبت آقای كاشانی هم هست.
رئیس ـ اگر راجع به موضوع است بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ نه، موضوع نیست آقای دكتر!
رئیس ـ پس بگذارید بحث به نتیجه برسد. این همین طوری مانده است.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف جناب آقای محمدقسیم عثمانی هستند، بفرمایید.
محمدقسیم عثمانی (بوكان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید آقای دكتر لاریجانی! صدور پروانه در ابتدای عملیات ساخت صورت می‌گیرد و محاسبه بیمه هم همان ابتدا صورت می‌گیرد. حالا مبلغی كه در زمان صدور پروانه مشخص می‌شود طی اقساط حداكثر تا سه سال پرداخت می‌شود و این دیگر هیچ ابهامی ندارد. اینكه بیاییم بگوییم در پایان سال، اصلاً مگر امروز ما می‌دانیم سه سال بعد بیمه این ساختمانی كه ساخته می‌شود چقدر است كه بیاییم تقسیط كنیم؟ وقتی بحث تقسیط است، مبلغ ابتدا مشخص است، مبلغ ابتدا هم كی تعیین می‌شود آقای دكتر لاریجانی!؟ در زمان صدور پروانه نه در زمان پایان كار.
لذا به نظر من اگر آقای قادری اجازه دهند آقای دكتر بشنوند هیچ ابهامی ندارد، وقتی شما پروانه را صادر می‌كنید همزمان با صدور پروانه حق بیمه سهم كارگر هم بر اساس همان متراژی كه در پروانه است تعیین می‌شود. حالا نحوه وصولش را اینجا گفته‌ایم طی مدت حداكثر تا سه سال.
رئیس ـ فرمایش شما درست است آقای عثمانی! ولی همین الان نماینده سازمان تأمین اجتماعی اینجا هست می‌گوید نه، باید انتهای كار را مبنا بگذاریم، پس معلوم است اختلاف دارید. من فكر می‌كنم مطلبی كه شما استنباط كرده‌اید درست است. متن این را می‌گوید كه در موقع صدور پروانه باید حق بیمه را بدهد. حالا حداقل روشن كنیم. حرف آقای مفتح این است كه روشن كنیم كه دیگر كسی در آن شبهه نكنیم.
عثمانی ـ آقای دكتر! اصلاً شبهه‌ای در آن نیست، الان در خلاصه مذاكرات هم آمد و شما توضیح فرمودید به نظر من یك چیز واضح و بدیهی است.
رئیس ـ اگر آقای مفتح قبول دارند كه همین جا هم تأكید كنیم كه اینجا مقصود موقع صدور پروانه است و ربطی به پایان ندارد. همین در صورت مذاكرات هم ذكر شود. آقای مفتح! بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ آقای دكتر! شما مستحضر هستید كه مشروح مذاكرات قانون نیست، (رئیس ـ توضیح می‌دهد) «مارگزیده هم باید از ریسمان سیاه و سفید بترسد». این تأمین اجتماعی خیلی وقتها آمده و مبالغی را برخلاف و مافوق قانون مجبور كرده وصول كرده. ذكر شود بهتر است.
رئیس ـ ذكر شود روشن‌تر می‌شود. آقای عثمانی! ظاهراً شما كه با ذكرش مخالف نیستید؟ یعنی نیاز نیست. موافق را دعوت بفرمایید.
 دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! وقتی كه عدد قطعی شود و زمان محاسبه هم قطعی و روشن باشد این به نفع هدفی است كه ما داریم قانون را تصویب می‌كنیم چون اگر كه مشخص نباشد این بعداً اختلاف پیدا می‌شود. مثلاً ساختمانهایی كه پیمانكار دارد با پایان كار گرفتن مشكل پیدا می‌كنند این اختلاف آن با بیمه و از طرفی كسی كه سازنده ساختمان است اینها نكاتی می‌شود كه نهایتاً برای آن سازنده و برای كسی كه پروانه را به نام خودش گرفته ایجاد مشكل می‌كند. بنابراین اگر ما ذكر كنیم كه همان ابتدای صدور پروانه عدد قطعی شود و تكلیف گیرنده پروانه از همان ابتدا مشخص باشد این خیلی بهتر است. ضمن اینكه در طول سنواتی كه ممكن است ساختمان تا می‌آید به اتمام برسد طولانی شود و حتی پروانه تمدید شود عددهای مربوط به عوارض شهرداری برای صدور پروانه تغییر پیدا می‌كند، مشكلاتی از این جهت به وجود می‌آید.
بنابراین خیلی خوب است كه ما به صراحت بنویسیم ملاك و مبنا همان عددی است كه هنگام صدور پروانه محاسبه می‌شود طبیعتاً حجم ساختمان، میزان كارگری كه می‌برد، میزان نفراتی كه می‌خواهند در این مجموعه ساختمان كار كنند این عدد مشخصی است، شهرداری به راحتی می‌تواند محاسبه كند، تأمین اجتماعی محاسبه می‌كند و عدد را همان جا قطعی می‌كند، حالا یك امتیازی اینجا داده می‌شود و آن اینكه این عدد را به صورت قسطی می‌تواند به تأمین اجتماعی بپردازد.
رئیس ـ متشكریم، بگویید مخالفید یا موافقید دیگر بحث را ادامه ندهید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر!‌ من توضیح بدهم. ببینید! ما محاسبه می‌كنیم میزان حق‌بیمه‌ای كه باید آن طرف پرداخت كند به مأخذ (۱۲) درصد می‌گیریم ولی پروانه كه صادر می‌شود انتهای كار مشخص می‌شود. ممكن است در طول ساخت و ساز تخلفاتی انجام بگیرد، تراكمهایی اضافه شود، اتفاقات جدیدی در این پروانه متصور است كه در زمان مفاصاحساب مشخص می‌شود. لذا به همین دلیل ما فكر می‌كنیم كه پایان كار بایستی كه این مبلغ محاسبه شود. به همین جهت پایان كار منظور ماست و مخالف هستیم.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون موافق است. پیشنهاد را برای رفع ابهام بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد این است كه در آن مصوبه‌ای كه داشتیم بعد از «حق بیمه كارگران ساختمانی را» عبارت «برمبنای حق بیمه سهم كارفرما در زمان صدور پروانه ساختمانی».
رئیس ـ حضار ۲۳۶ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این رفع ابهام اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. دولت مخالف و كمیسیون موافق است. این پیشنهاد برای رفع ابهام داده شده است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. پیشنهاد دیگری نداریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد دیگری نداریم، اگر اجازه بفرمایید قرائت كنیم، بقیه پیشنهادهایی كه اعلام شده الحاقی هستند و در پایان بعد از...
رئیس ـ قرائت بفرمایید. الحاقی را بعدش بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی
ماده واحده ـ ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی مصوب ۱۴/۱۲/۱۳۸۷ و تبصره‌های آن به شرح زیر اصلاح می‌شود:
ماده (۵) ـ سازمان تأمین اجتماعی مكلف است (۷) درصد حق بیمه را از كارگران ساختمانی دارای پروانه مهارت و اشتغال مشمول ماده (۱) این قانون و (۲۰) درصد سهم كارفرما را كه معادل (۱۲) درصد مجموع عوارض و درآمد تأمینی ناشی از صدور پروانه ساختمان به شهرداری می‌باشد از مالك دریافت و كارگران مذكور را بیمه نماید.
تبصره (۱) ـ مابه‌التفاوت ناشی از اجرای این حكم جهت پوشش بیست درصد (۲۰) درصد حق بیمه سهم كارفرمایی تمامی كارگران ساختمانی بعد از اعلام سازمان تأمین اجتماعی و پس از تأیید وزارت كشور از محل عوارض موضوع بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۷/۲/۱۳۸۷ از طریق سازمان امور مالیاتی كشور تأمین و به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز می‌شود.
تبصره (۲) ـ در صورت درخواست متقاضی پروانه، سازمان تأمین اجتماعی مكلف است حق بیمه كارگران ساختمانی را برمبنای حق بیمه سهم كارفرما در زمان صدور پروانه ساختمانی تا مدت سه سال و بدون دریافت سود تقسیط كند. ترتیب پرداخت حق بیمه از طرف دارنده پروانه به منزله رسید پرداخت حق بیمه و اخذ پروانه است. در هر حال صدور پایان‌كار منوط به ارائه مفاصاحساب می‌باشد. تأخیر در پرداخت اقساط حق بیمه مشمول جریمه مانند تأخیر پرداخت سایر حق بیمه‌ها می‌شود.
تبصره (۳) ـ سازمان تأمین اجتماعی مكلف است گزارش عملكرد خود را هر سه‌ماه یك‌بار به كمیسیون‌های بهداشت و درمان، اجتماعی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه كند.
رئیس ـ رفع ابهام را خواندید؟
دبیر (فرهنگی) ـ خواندم. عرض كردم بعد از «حق بیمه كارگران ساختمانی را» عبارت «برمبنای حق بیمه سهم كارفرما در زمان صدور پروانه ساختمانی». این را قرائت كردم.
رئیس ـ حضار ۲۳۶ نفر، ماده‌واحده را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. اصل ماده ‌واحده به رأی گذاشته شد. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. مهمانان را بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ میهمانان امروز جلسه علنی:
ـ جمعی از اساتید محترم دانشگاههای كشور عراق تشریف آورده‌اند كه خدمت این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنم.
ـ جمعی از اعضای شورای اسلامی، بخشداران، شهرداران و فرمانداران شهرستان رزن از استان همدان كه مهمانان برادر عزیزم جناب آقای عطاالله سلطانی‌صبور نماینده محترم رزن هستند.
ـ جمعی از خبرنگاران شهرستان پاكدشت استان تهران.
ـ جمعی از اعضای كانون فرهنگی ولایت شهرستان ملارد استان تهران.
ـ جمعی از اعضای شورای اسلامی، دهیاران و بخشداران بخش مركزی شهرستان نجف‌آباد از استان اصفهان كه مهمانان برادر عزیزم جناب آقای ابوترابی نماینده محترم مردم شریف نجف‌آباد هستند.
ـ جمعی از فرزندان كاركنان نیروی هوایی مجتمع فرهنگی شهرك شهید شجاعی تهران تشریف آورده‌اند.
ـ جمعی از دانش‌آموزان مؤلف شهرستان پیشوا از استان تهران كه اینها كسانی هستند كه مؤلف كتاب هستند و مهمانان برادر عزیزم جناب آقای دكتر نقوی‌حسینی نماینده محترم مردم ورامین و پیشوا هستند.
ـ اعضای محترم شورا و دهیاری محترم روستاهای شمس‌آباد شهرستان شهركرد استان چهارمحال و بختیاری كه مهمانان عزیز جناب آقای زمانیان هستند. كه به همه این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم، خیلی خوش آمدید ان‌شاءالله موفق باشید. آقای رئیس! خواهش می‌كنم بفرمایید.
 
۵ ـ ناطقین جلسه آقایان: وحید احمدی، عبدالكریم حسین‌زاده، مؤید حسینی‌صدر، حسن كامران و سیدمحمد بیاتیان
رئیس ـ سخنرانان را بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای وحید احمدی نماینده محترم مردم شریف كنگاور، صحنه، هرسین، دینور و بیستون.
ـ جناب آقای مهندس عبدالكریم حسین‌زاده نماینده محترم مردم شریف نقده و اشنویه.
ـ جناب آقای دكتر مؤید حسینی‌صدر نماینده محترم مردم شریف خوی.
(كه هركدام هفت دقیقه فرصت دارند)
ـ جناب آقای دكتر حسن كامران نماینده محترم مردم شریف اصفهان.
ـ جناب آقای مهندس سیدمحمد بیاتیان نماینده محترم مردم شریف بیجار.
(كه هركدام پنج دقیقه فرصت دارند)
از ناطق اول جناب آقای وحید احمدی دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین»
ابتدا سالروز درگذشت مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌ساوجی كه دارای سوابق مبارزاتی و تلاش بی‌وقفه در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و اخلاص و پركاری و شجاعت و دلسوزی ایشان در دوره‌های متوالی نمایندگی مجلس كه برجستگی خاصی داشت گرامی می‌دارم.
اخیراً یكی از برنامه‌های زنده تلویزیونی عباراتی از زبان یكی از مهمانان برنامه پیرامون عاشورا جاری شد. سزاوار است آن فرد هرچه زودتر ضمن عذرخواهی از پیشگاه سرور و سالار شهیدان و ملت شریف ایران اظهار ندامت نماید.
 پیروزی مردم شهیدپرور در جریان انقلاب شكوهمند اسلامی بر رژیم تا دندان مسلح پهلوی و ایستادگی رزمندگان و مردم در جریان جنگ هشت‌ساله و سایر عرصه‌های انقلاب در مقابل همه زورگویان عالم جز با الهام از مكتب حیاتبخش امام‌حسین (علیه السلام) و تمسك به فرهنگ شهادت امكان‌پذیر بود؟
آیا فرد آزاداندیش و مصلحی در عالم سراغ دارید برای رهایی خود و یا مردم خویش از بند استعمارگران و از مكتب اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بهره نبرده باشد؟
 آیا تا كنون اندیشیده‌اید چرا ستمگران و دیكتاتوران خونریز در طول تاریخ با برقراری مراسم عاشورا مخالفت كردند؟
 از خلفای بنی‌امیه و بنی عباس تا عصر حاضر و دوران رضاخان تلاش ننمودند كه مانع از برقراری این مراسمات شوند؟
آیا در زیارت عاشورا نمی‌خوانیم: «هذا یوم فرحت به آل زیاد و آل مروان بقتلهم الحسین (علیه السلام)»؟ باید متأسف شد كه هنوز هستند افرادی كه از سر بی‌اطلاعی یا غفلت یا خدای ناخواسته غرض‌ورزی در مسیر انحراف حركت می‌كنند.
«در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول»  ریاست جلسه را به عهده گرفتند»
اكنون كه ملت شریف ایران با تكیه بر آموزه‌های دینی و انقلابی و غرور ملی خویش در زمینه دانش هسته‌ای توانسته مرزهای صنعتی و علمی را درنوردد و آن را به یكی از مؤلفه‌های اقتدار كشور تبدیل نماید قطعاً این عظمت و پیشرفت خوشایند استكبار و قلدران بین‌المللی و در رأس آنها آمریكا نیست. لذا همواره در حال دشمنی و توطئه علیه ایران اسلامی از هیچ اقدامی دریغ نمی‌كنند حتی در این یك ساله اخیر كه در موضوع هسته‌ای مشغول مذاكره بودند. پس از بیانات رهبری معظم انقلاب اسلامی در هفته گذشته كه گوشه‌هایی از دشمنی‌ها و كینه‌توزیهای آنان را یادآور شدند فوراً سخنگوی وزارت خارجه آمریكا مدعی شد از زمان اجرای توافقنامه هیچ تحریم جدیدی علیه ایران وضع نشده است. وقاحت و پررویی تا چه حد؟ پس تحریمهای هشتم و بیست و یكم آذرماه و چهارم و هشتم و هفدم بهمن‌ماه ۹۲ و نوزدهم تیرماه ۹۳ علیه شركتها و بانكها و یا افراد ایرانی و مرتبط با ایران توسط اتحادیه اروپا و آمریكا چه بود؟
لذا ملت ایران با بصیرت خود هیچگاه از مكر و فریب و خصومتهای دشمنان خود غافل نخواهد شد. ضمن حمایت از مسؤولین كشور و تیم مذاكره‌كننده تحت هیچ شرایطی حاضر به عبور از خطوط قرمز خود كه حفاظت و حراست از دستاوردهای هسته‌ای و همه حقوق ملت ایران است نخواهد شد. به نظر می‌رسد بعضی از اعضای (۱+۵) برای حل موضوع جدی نیستند و با زیاده‌خواهی و بی‌منطقی و زورگویی در مسیر مناسب و منطقی حركت نمی‌كنند.
ظهور و بروز گروههای تروریست اجاره‌ای در منطقه با مدیریت و برنامه‌ریزی آمریكایی‌ها و آموزش تجهیز آنان از طریق رژیم صهیونیستی و سرویس امنیتی انگلیس و حمایتهای مالی و رسانه‌ای برخی از كشورهای منطقه با هدف اسلام‌هراسی، راه‌اندازی جنگ و مسلمان‌كشی، ایجاد اختلافات مذهبی، تخریب واژه مقدس «جهاد»، تجزیه برخی كشورهای منطقه، همچنین انحراف افكار عمومی دنیا از جنایات رژیم كودك‌كش و قاتل هزاران انسان بی‌گناه كه قربانی نقشه مشترك آمریكا و رژیم صهیونیستی و سران برخی از كشورهای عرب شده‌اند. به فضل الهی و با اراده ملت و دولتهای مستقل طومار زندگی ننگین آنان جمع خواهد شد. طراحان و حامیان بین‌المللی و منطقه‌ای تروریستهای اجاره‌ای بدانند به زودی خود گرفتار این آدم‌نماهای بی‌رحم و بی‌منطق خواهد شد كه آن روز دیگر خودكرده را تدبیر نیست.
با نگرش به اسناد بالادستی خصوصاً سند چشم‌انداز بیست‌ساله و جایگاه ایران اسلامی نو‌آوری و فرهنگ‌سازی و نظریه‌پردازی در عرصه‌های جدید اقتصادی، سیاسی و فرهنگی برای رفع مشكلات پیش رو از ضرورتهای غیرقابل انكار است. لذا اقتصاد مقاومتی به عنوان یكی از دغدغه‌های رهبری معظم به عنوان تنها راهكار برون‌رفت از وضعیت موجود كه حدود شش ماه پیش سیاستهای آن رسماً اعلام گردید امروز ملت حق دارد از قوای سه‌گانه و به خصوص از بخش اجرایی كشور مطالبه نماید كه برای اجرایی شدن این مهم چه اقدام عملی صورت گرفته است؟ ملت ایران اسلامی به خوبی می‌داند دشمنی‌ها و تحریمهای همه‌جانبه و تمام‌عیار جبهه استكبار و جنود شیطانی آن علیه ملت ادامه دارد و این تقابل وجود خواهد داشت مگر روزی كه كشور به قله اقتدار برسد كه آن روز به فضل الهی دور نیست و عبور از پیچ تاریخی فقط با فرهنگ‌سازی و سیاست‌گذاری متناسب و حمایت از تولید داخلی و رصد استراتژیك تاكتیكهای دشمن و پویایی و تلاش دیپلماتیك، اولویت به ظرفیتهای داخلی و دل نبستن به بیرون، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در راستای اجرای عدالت با ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری و كارآفرینی و ایجاد شرایط ارتقای بهره‌وری و نیروی كارآمد و سرمایه و حمایت اجرایی و نظری از گفتمان اقتصاد مقاومتی و ایجاد زیرساختهای مناسب، اشتغال و كارآفرینی كه اصول این مواد و دیگر بخشهای آن در سیاست اعلامی اقتصاد تبیین گردیده امكان‌پذیر است.
لذا ایران اسلامی جهت رشد و بهبود شاخصهای اقتصادی و فرهنگی خود راهی جز تكیه بر توان داخلی خود ندارد. از سویی مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون كوچكترین اغماض و ملاحظه‌ای ضروری است. برای اصلاح وضع اقتصادی بایستی بانكها از كار اقتصادی منع شوند و فقط به بخشهای تولیدی كشور سرویس دهند.
استان كرمانشاه به لحاظ موقعیت جغرافیایی و ظرفیتهای بالقوه نیروی انسانی كارآمد و آثار منحصربه‌فرد میراث فرهنگی، همسایگی با كشور عراق و دهها ویژگی قابل ذكر نیازمند توجه خاص دولت و تلاش بی‌وقفه مسؤولین محترم استان برای رفع مشكلات با همت خود می‌باشد. (بذرپاش ـ‌ آقای احمدی! خیلی ممنون جمعبندی بفرمایید)
ضمن تشكر از تلاش همه مدیران زحمتكش استان این مهم با برنامه‌ریزی دقیق و ثبات آن و گرفتار نشدن در بازیهای سیاسی و جذب سرمایه و كارآفرینی و ایجاد زمینه اشتغال قابل دسترسی است. مردم استان از برخوردهای سیاسی در طی دوران جز ضرر چیزی عایدشان نشده است و لذا قاطبه مردم امروز انتظار كار و رفع معضلات خود از مسؤولین و نمایندگان دارند و لاغیر.
تذكر به وزیر محترم نفت در خصوص پروژه پالایشگاه آناهیتا (بذرپاش ـ‌ آقای احمدی! یك دقیقه گذشت جمعبندی بفرمایید) چشم.
وزیر محترم راه و شهرسازی در خصوص اتمام پروژه راه‌آهن و اتمام مسكن مهر استان خصوصاً‌ شهرستان كنگاور و صحنه و هرسین.
وزیر محترم نیرو در خصوص تكمیل سدهای كبوترلانه و قشلاق و جامیشان و گازرسانی به روستاهای استان.
وزیر محترم اقتصادی و دارایی در خصوص رفع مشكل وام زلزله‌زدگان بخش دینور كه در دولت دهم طی مصوبه‌ای اصل و سود و جرایم آن بخشیده شده و لكن بانك مركزی مقدمات اجرایی آن را عمل ننموده است. والسلام علیكم و رحمه الله.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای احمدی، از ناطق بعدی جناب آقای مهندس عبدالكریم حسین‌زاده نماینده محترم مردم شریف نقده و اشنویه دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
عبدالكریم حسین‌زاده (نقده و اشنویه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با اهدای درود و سلام فراوان و عرض تبریك آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و درود خداوند بر شهداء و امام شهداء و رهبر معظم انقلاب.
در ایام گذشته بی‌اندك وقفه‌ای خشن‌ترین تیترهای خبری بر روی صفحه خبرگزاری‌ها آمده و می‌آید. تمامی رسانه‌های بشری رنگ خون به خود گرفته‌اند، گو آنكه با حركات تند، خشن و غیرانسانی داعش ساده‌سازی عجیبی در مورد پذیرش سطح هرگونه خشونتی صورت پذیرفته است. به گونه‌ای كه همزمان با آغاز جام‌جهانی هیچ كسی در جهان تعجب نكرد وقتی كه داعشیان نیز به جای توپ سر انسان را بریدند و فوتبال بازی كردند و خیلی‌ها آن را تنها یك بازی خشن سیاسی دانستند و این تیترها و خبرها ادامه دارد كه (۴۰) كودك در آنی از لحظه سرشان بریده شد. فوت (۷۴) كودك در (۴۸) ساعت، آوارگی بیش از (۳۰۰) هزار نفر كرد و تجدید خاطرات آوارگی دوران صدام سفاك، كشتار بی‌رحمانه زنان و كودكان بی‌گناه شیعه، زنده به‌گور شدن بیش از (۵۰۰) اسیر ایزدی به جوخه مرگ داعش و همچنان این داستان ادامه دارد.
آوارگی مردمان شنگال و كرد، ترس و هراس و كشتار مردم بی‌گناه شیعه عراق نه تنها آوارگی آنان كه آوارگی و سرگردانی بشریت است در جهانی كه خشونت آن را فرا گرفته، در نوع جدید خشونت نه تنها انسان را كه انسانیت، شرافت و ملیت و ناموس افراد را به مسلخ می‌برند و در وحشیانه‌ترین شكل ممكن انسانیت را سر می‌برند و جهان در خلسه مذبوحانه خود تنها متحیرانه فیلم‌های یوتیوبی داعشیان را نظاره می‌كند.
به راستی باید پرسید چه بر سر بشریت آمده كه به این راحتی حدهای خشونت را پشت سر می‌گذارد و به راستی در آینده دیگر قرار است چه نوع خشونتی را بشر تجربه كند؟ اصلاً خشونت سطح و میزانش چیست و تا كجا باید این شرایط ادامه پیدا كند كه جهان به صدا در بیاید. در همجواری ما در عراق كرد را، عرب را، مسیحی را، آشوری را، تركمن را، شیعه را، سنی را، ایزدی را، همه و همه را به بدترین شكل ممكن از بین می‌برند و به راستی دیگر چه كسی باید در میان كشته‌شدگان باشد كه دنیا به صدا در بیاید، زیرا كه از هر قومیتی و ملیتی و دینی و مذهبی كشتند و چه سطحی از خشونت اینان را ارضاء خواهد كرد؟ نمی‌دانم.
نمی‌دانم جهان كی به صدا در خواهد آمد و اینانی كه مدعی دموكراسی و حقوق بشر بودند تا به كی نظاره‌گر باقی خواهند ماند؟ دیگر نه تنها سكوت بلكه ایستاندن جایز نیست. داعش پیچ تاریخی جهان كنونی است و بشر باید تصمیم بگیرد و علیه داعش و داعشیان و فتنه آنان به پا خیزد. بنده به عنوان نماینده ملت ایران در مجلس شورای اسلامی از مجامع بین‌المللی، سازمان ملل و كشورهای اسلامی درخواست آن دارم هرچه سریع‌تر نسبت به این فتنه قهرآمیز حساسیت نشان داده و در مقابل آن بایستند.
اما در اینجا بی‌ربط نخواهد بود اگر شرایط كلی خاورمیانه را نگاهی بیندازیم. امروز اوضاع عراق اسف‌بار است. سوریه در شرایط ناخوشایندی است و مصر بعد از سه رئیس‌جمهور هنوز دارای شرایط غیرقابل پیش‌بینی است. در عراق، سوریه و مصر مسلمان و غیرمسلمان یكدیگر را می‌كشند و به جان هم افتاده‌اند. مشكل اساسی آنان چیست؟ از خودمان پرسیده‌ایم؟ مشكل اساسی آنان نبود وحدت ملی است، نبود انسجام ملی است، نبود اعتماد ملی است و بی‌ربط نخواهد بود اگر نگاهی بیندازیم به نام سال.
رهبر انقلاب سال را سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاشتند. از شما می‌پرسم، آیا معظم‌له بر هیچ یك از واژگان، تبصره‌ای گذاشته‌اند؟ آیا عزم ملی منهای اقوام و مذاهب و زنان و نخبگان و سیاسیون است؟ شك نكنید عزم ملی مد نظر معظم‌له شامل تمامی آحاد ملت ایران، فارس و ترك و كرد و لر و عرب و بلوچ و سنی و آشوری و زرتشتی و چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصولگراست. نه تنها عده‌ای معدود كه خود را متولی همه‌چیز می‌دانند و یا زمانی كه رهبر انقلاب در سال ‌(۸۰) فرمان (۸) ماده‌ای مبارزه با مفاسد اقتصادی را دادند به آن عمل كردیم؟ آیا اگر عمل می‌كردیم امروز شاهد این حجم بالای مفاسد اقتصادی می‌بودیم؟ هر چند می‌دانم عمل كردن به فرامین و امانت‌دار مردم بودن گاهی سخت می‌شود لیكن امروز رئیس‌جمهوری آمده نه تنها لیست (۳۰۰) نفر را در جیب خود نگذاشته، بلكه لیست (۵۷۵) نفر آن را بدون هیچ ادعایی در اختیار قوه قضاییه داده است. آقای روحانی به درك درستی از شرایط منطقه و كشور دست یافتند و تلاش خویش را در راستای حفظ و تقویت هویت ملی گذاشتند و سعی بر آن دارند در مشاركت سیاسی بالا از تمامی آحاد ملت در تمامی مدیریت‌ها استفاده كنند.
شرایط امروز كشور و جهان شرایط شوخی نیست، شرایط بسیار جدی است، اما این روزها شاید شاهد برخی از افراد سیاسی و سایت‌های به ظاهر اهل درد درخصوص جلوگیری از انتشار نام كسانی كه به ناحق و حتی بدون طی مراحل مقدماتی، بورسیه و از بیت‌المال مسلمین تحصیل و ارتزاق خود را فراهم نموده‌اند هستیم. فردا روز شاید همین افراد بخواهند در سر خود فكر آن داشته باشند، وزیر شوند، وكیل شوند و یا اینكه معلم فرزندان مظلوم این سرزمین شوند. آیا به خاطر نداریم زمانی كه امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) در اولین روز بیعت خود با مردم گفت حتی اگر ذره‌ای از بیت‌المال در كابین زنانتان باشد از شما پس خواهم گرفت. آیا دوره‌های تحصیلات تكمیلی آن هم به ناحق و با پول بیت‌المال از دینار آن روز كمتر است؟
در (۲) روز اخیر در صحن علنی مجلس شاهد پخش شبنامه‌هایی هستیم، انتظار آن دارم فردا روز كه روز استیضاح است، حداقل از شبنامه‌ها، از بگم‌ بگم‌ها، از پخش فیلم‌ها خبری نباشد و ما در راستای عقلانیت، استیضاح را از وزیر با توجه به عملكرد وی انجام دهیم و از شما می‌پرسم آیا انتشار شبنامه علیه رئیس‌جمهور كه نماینده ما در فضای بین‌المللی است تناسب دارد با ولایتمداری؟ تناسب دارد با امانتداری مردم؟ (بذرپاش ـ آقای حسین‌زاده وقت شما به پایان رسیده، جمع‌بندی بفرمایید)
اما در مورد استیضاح آقای فرجی‌دانا فقط این را می‌توانم بگویم ایشان فردی است كه در تمام دوره‌ها چه در جنگ، چه در انقلاب، چه در بعد از آن، سهامدار انقلاب بوده‌اند، اما سهم‌خواه انقلاب نبوده‌اند، بیایید از ایشان حمایت كنیم.
اما در نهایت تشكر می‌كنم از دولت و از استاندار عزیز به خاطر فعالیت‌هایی كه در یك سال اخیر در استان انجام داده‌اند، در حوزه انتخابیه من. علی‌الخصوص به خاطر پیشرفت‌های كاری كه در پروژه‌های متعدد در بحث حل معضل بیمارستان اشنویه، در حل معضل جاده اشنویه ـ ارومیه، جاده نقده ـ تمرچین، جاده اشنویه به نقده داشته‌اند و همچنین در تكمیل فرآیند مناطق ویژه اقتصادی كه ان‌شاءالله بعد از طی یكسال در هیأت دولت به تصویب نهایی برسد و درخواست آن دارم تصفیه‌خانه نقده، سد چپرآباد و فازهای (۲)، (۳) و (۴) آبرسانی سد حسن‌لو كه جزء مطالبات به حق مردم هستند انجام بگیرد و راه‌های روستایی كه معضل اساسی شهرستان ما است نیز محقق شود و اینكه امروزه بخش اعظمی از روستاهایی كه در مابین شهرستان ارومیه و اشنویه قرار دارند فاقد گاز هستند و خط لوله گاز برای آنان تأمین نشده است و فكر می‌كنم اگر ما شرایطی به وجود بیاوریم كه این روستاییان از گاز CNG برای گرمایش خانگی استفاده كنند میزان تعهد و وفاداری آنان را نیز بیش از پیش خواهد كرد. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (بذرپاش) ـ خیلی ممنون، آقای صادقی بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از اساتید محترم دانشگاه‌های كشور عراق هستند كه به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم.
«نرحب بقدوم ضیوفنا الاعزاء من العراق الجریح و هم جمع من اساتید الكرام فی جامعات العراق الشقیق اهلاً‌ و سهلاً بكم فی‌ المجلس الشوری الاسلامی شكراً و رجائاً تفضلوا».
ـ همچنین جمعی از اعضای كانون فرهنگی ولایت شهرستان ملارد استان تهران میهمانان مجلس هستند كه ظاهراً تشریف نیاوردند.
ـ جمعی از فرهنگیان شهرستان فیروزآباد و فراش‌بند كه میهمانان خانه ملت و جناب آقای فریدونی هستند به این عزیزان هم خیرمقدم عرض می‌كنیم خیلی خوش آمدید.
دبیر (بذرپاش) ـ دعوت می‌كنم از ناطق بعدی جناب آقای دكتر مؤید حسینی‌صدر نماینده محترم مردم شریف خوی كه به ایراد نطقشان بپردازند.
مؤید حسینی‌صدر (خوی و چایپاره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
در ابتدا درود می‌فرستم به شهدا و امام شهدا و خانواده شهدا و سلام و عرض ادب دارم خدمت همكاران گرامی و مردم عزیز و بزرگوار. من در ابتدا می‌خواستم از رسوایی سازمان‌های بین‌المللی كه به عنوان حقوق بشر هستند صحبت كنم در بحث غزه كه هر انسان باغیرتی را متأثر می‌كند و روح هر آزادمردی را جریحه‌دار می‌كند. از جنایت‌های داعش بگویم كه خوشبختانه همكارم جناب آقای حسین‌زاده نماینده محترم نقده به تفصیل صحبت كردند بنابراین از این فراز سخنم عبور می‌كنم.
اشاره می‌كنم كه نامگذاری سال‌ها در نوروز هر سال توسط مقام معظم رهبری به تصور بنده و به اعتراف تمام آگاهان بر مبنای آسیب‌شناسی كشور بوده كه یكی از آنها اصلاح الگوی مصرف است كه متأسفانه مورد غفلت واقع شده و در حال حاضر مصرف سوخت در كشور هر سال حداقل (۱۰۰) میلیارد دلار صدمه می‌زند و امسال هم سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است كه متأسفانه ركود اقتصادی داریم، متأسفانه فرهنگ مشكلات جدی دارد، متأسفانه كارهایی می‌شود علیه رئیس‌جمهور شبنامه توزیع می‌شود، اینها در مغایرت با ایجاد عزم ملی است و اینها مغایرت دارد با ایجاد همسویی و همینطور كشور ما اسیر بیماری چندساله بوروكراسی، كاغذبازی، پارتی‌بازی و دیوان‌سالاری است كه اینها هم مجال را از مدیریت جهادی گرفته. از آقای نوبخت در همین ابتدای سخنم می‌خواهم كه در ابلاغ بودجه پروژه‌های عمرانی تسریع بفرماید كه فصل كار در حال سپری شدن است.
اما نمایندگان ارجمند، مسؤولین محترم! شهرستان خوی زادگاه حضرت آیت‌الله‌ العظمی خویی است. مدفن شمس تبریزی و پوریای‌ولی و آزادمردانی همچون كوراوغلو و هزاران بزرگ‌مرد دیگر مثل سیدعلمدار كه در دفاع از آذربایجان به شهادت رسیدند.
مهد فرهنگ و تشیع می‌باشد. مع‌الاسف این شهر عزیز اسیر تنگ‌نظری هست و بحران‌های آب، عدم احداث جاده‌ها، نداشتن بیمارستان، نیمه‌تمام ماندن ساختمان دانشگاه دولتی، تعطیلی فرودگاه خوی و هزاران و ده‌ها مشكل دیگر كه سرفصل همه مشكلات بیكاری است كه اشاره خواهم كرد.
نمایندگان محترم! شهرستان خوی و چایپاره با (۴۳۰) هزار نفر جمعیت استحقاق داشتن (۲) نماینده را دارد كه امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد. همینطور در آغاز صحبتم از دولت تأكیداً می‌خواهم در مورد معلمان شركتی و قبول‌شدگان آزمون‌های مختلف آنها را از بلاتكلیفی نجات دهد و در استخدامشان تسریع كند.
دوستان بزرگوار، نمایندگان ارجمند! حوزه انتخابیه اینجانب در بحث راه بسیار، بسیار محروم و مورد اجحاف واقع شده است. فقط در جاده خوی ـ ایواوغلی امسال (۱۱) نفر در (۵) ماه كشته شده‌اند. جاده خوی ـ سلماس تعریضش شروع شده ولی هنوز اقدامی نشده است. خیلی كند دارد پیش می‌رود. مرز رازی آبروی كشور هست، (۴۰) هزار مسافر در همین تعطیلات عید فطر از این مرز تردد كردند، اما جاده آن مثل یك جاده روستایی هست و وزیر محترم راه دستور دادند این جاده تعریض شود، امیدوارم هرچه سریع‌تر تعریض آن آغاز شود پایانه احداث شود. روستاهایی كه (۲۵۰) خانوار هستند ولی هنوز راه آسفالته ندارند مخصوصاً در منطقه الند. بسیاری از جاده‌های ما مثل جاده خوی ـ چالدران به قتلگاه تبدیل شده است. خوشبختانه با پیگیری‌های اینجانب و با پیگیری‌های آقای علی‌پور نماینده ماكو، تعریض جاده سه‌راهی خوی تا بازرگان آغاز شده است كه امیدوارم تسریع شود و قبل از اینكه فصل كار سپری شود این كار انجام شود.
در حوزه آب وضعیت ما واقعاً اسفبار است. وزیر محترم نیرو! از شهرستان خوی، هر سال (۱۵۰) میلیون متر مكعب آب خارج می‌شود و به دریای خزر، دریای مازندران می‌ریزد. اما در شهرستان خوی كشاورزان زمین‌ها را رها كردند و بیكاری بیداد می‌كند. من امیدوارم كه احداث سد غازان كه از سال ۸۸ ردیف اعتباری دارد در اولویت باشد. بیش از (۵۰) روستا آب شرب ندارند. آب شرب خوی هم بحرانی است و نیترات آن غیرقابل تحمل. آقای وزیر اخیراً به دعوت نمایندگان استان به خوی سفر كردند و مصوبات خوبی داشتند، وعده‌های خوبی دادند امیدوارم كه هرچه سریع‌تر این وعده‌ها عملی شود.
اما بیكاری درد مشترك همه نمایندگان است، من تأكید می‌كنم كه عدم دوراندیشی دولت قبل، تصمیمات خلق‌الساعه، دشمن‌تراشی، ادبیات غیردیپلماتیك باعث شد كه كشور به نقطه‌ای برسد كه امروز (۷)، (۸) میلیون نفر بیكار داریم و سن ازدواج (۱۱) میلیون جوان گذشته است. این درد مشترك مجال كار را از تمام نمایندگان سلب كرده است. مخصوصاً‌ در آذربایجان‌غربی.
عدم توجه به معادن، ظرفیت‌های استان، عدم استفاده از موقعیت مرزی استان باعث شده است كه بیكاری تشدید پیدا كند. جوانان باغیرت خوی و چایپاره در حسرت یك كار و كسب حلال و شرمنده اهل و عیاشان هستند. دولت موظف است برای اینها اشتغال ایجاد كند. بی‌عدالتی و فاصله طبقاتی بر رنج بیكاری افزوده است.
اما نكته‌ای كه می‌خواهم در مورد استیضاح وزیر علوم اشاره كنم. علی (علیه‌السلام) می‌فرمایند: «ستودن بیش از آنچه سزاوار است نوعی چاپلوسی است و كمتر از آن درماندگی و حسادت است». این را گفتم تا بگویم وزیر امروز عملكرد خوبی دارد نمایندگان محترم! دانشگاهیان به من مراجعه كردند، من استاد دانشگاه هستم، یك نفر حتی از عملكرد وزیر گلایه نداشته است، اینهایی كه بورسیه شدند با معدل (۱۳)! من استاد دانشگاه پاسخی در برابر دانشجویان تیزهوش ندارم كه می‌‌گویند ما چطور نمی‌توانیم با معدل «الف» با (۱۰) مقاله I.S.I استخدام شویم اما با معدل (۱۳) طرف می‌رود خارج از كشور بورسیه می‌شود! استخدام می‌شود؟ ما باید به افكار عمومی پاسخ دهیم. مردم انتظار استیضاح وزیر علوم را ندارند، مردم مشكلاتشان در حوزه صنعت است، مردم مشكلات معیشتی دارند، مردم مشكلات آب دارند، مردم از بحران آب رنج می‌برند، (بذرپاش ـ آقای دكتر! یك دقیقه گذشت جمع‌بندی بفرمایید) چشم!
نهایتاً من می‌خواهم عرض كنم كه امروز دانشگاه‌های ما از لحاظ رشته‌های تحصیلی در آشفتگی حداكثر است، (۸۰) درصد فارغ‌التحصیلان یا بیكارند یا در تخصص غیرتحصیلی‌شان به كار گرفته می‌شوند. ما باید نگران این مسائل باشیم. در پایان از وزیر بهداشت می‌خواهم كه برای بیمارستان‌های خوی فكری كند. بیمارستان خوی (۹۴) سال عمر دارد، یعنی با زلزله (۳) ریشتری هم این می‌ریزد و جان مردم در خطر است. M.R.I ما چهار دهم یك دستگاه چینی است، سی‌تی‌اسكن نداریم. واقعاً وضعیت بهداشت و درمان در خوی اسفبار است. متشكرم
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر دعوت می‌كنم، از جناب آقای دكتر حسن كامران نماینده محترم مردم شریف اصفهان كه به مدت پنج دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
حسن كامران‌دستجردی (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدا خطابم به اساتید عراقی است، بنده از نوری مالكی تشكر می‌كنم كه بانی وحدت شد و همین وحدت سبب شد كه سد موصل آزاد شود. شما دیدید كه مصری‌ها چه تاوان بزرگی دادند. ما خواستیم برویم غزه ببینیم چه شده كه مصر همراه صهیونیست‌ها شد و چه كارنامه سیاهی برای خودش باقی ماند. آمریكایی‌ها و انگلیسی‌ها همه جا جای پا باز كردند، به خصوص ایرانی‌ها از (۲۸) مرداد در حافظه تاریخی‌شان جا گرفته كه آمریكا یك نیروی مداخله‌گر است. نه به كودكان غزه رحم كرد، نه به سیاهان آمریكا رحم كرد و فقط در پی منافع خود است و شعارهای بیهوده می‌دهد. امروز بداند آمریكا، مصر هم بداند سال ۲۰۰۰ شد ۲۰۰۶، در غزه ۲۰۰۶ شد ۲۰۰۸، ۲۰۰۸ شد ۲۰۱۲، حالا ۲۰۱۴ است و ان‌شاءالله ریشه صهیونیست خواهد سوخت. (تعدادی از نمایندگان ـ ان‌شاءالله)
آقایان و خانم‌ها! مورد دوم ما (۲۰) سال است در این مجلسیم با این كارت وقتی نهاد ریاست جمهوری می‌رفتیم راه می‌دادند، اصلاً ما كار به این نداریم وقت از رئیس‌جمهور داشتیم یا نداشتیم؟ فرض كنید از آن طرف رد می‌شوید می‌خواهید بروید نماز، وزیر می‌آید در مجلس، نماز می‌خواند، ناهار می‌خورد، هر كمیسیونی درش باز شود می‌گویند بالا ‌بنشیند. وكیل مساوی وزیر است، بلكه بالاتر است، قانون خدمات كشوری گفته، من باید بگویم «انا لله و انا الیه راجعون» تسلیت به خودم، به شماها، به هیأت رئیسه، از این نوع رفتار اربابی. به خصوص حاج‌آقای انصاری آمد، معاون اجرایی آمد، گفتیم این در را باز كنیم برویم نماز بخوانیم، گفتند برویم اتاق خودمان. این توهین است، این تحقیر است، اینها باید عذرخواهی كنند، اصلاً سابقه نداشته. نماینده، نماینده است شما اگر آنجا رد شدید تازه معاونین می‌آیند اینجا، مدیران‌كل می‌آیند اینجا، این رفتار یك رفتار نادرستی است. باید اصلاح شود، باید عذرخواهی كنند، فرض كنید نماینده تبریز، مشهد، شیراز از آن طرف رد می‌شوند، می‌گویند چه چیزی است؟ این فرهنگ اربابی در آستانه هفته دولتیم از شهید رجایی و شهید باهنر یاد بگیرید كه موكت اتاقش را آقای عسكری عوض كرد شهید رجایی گفت پولش را خودت بده! ساده‌زیستی. اشرافی‌گری نباید باشد، باید تواضع باشد، به خصوص باید تكریم ارباب رجوع شود.
سالگرد ورود آزاده‌هاست، بایستی نسبت به رزمندگان فروتن باشیم، تعظیم كنیم. (۵) ماه است درمان‌شان حل نشده، (۵) ماه است دفترچه رزمندگان معسر را ندادند، مطالبات ایثارگران را ندادند، برای چه؟
 بحث استان ما باز آب است. خواهران و برادران اصفهان امروز آب شرب مشكل دارد، وزارت نیرو اعلام كرده است، جزء وضعیت قرمز یعنی در محلات شهر، در روستاها ما مشكلات آب شرب داریم، دولت حق ندارد رئیس‌جمهور محترم حق ندارد تخصیص جدید دهد، اگر تخصیص جدید بخواهید دهید اول مطالبات حقآبه‌داران را بدهید. حقآبه بارها اینجا گفته‌ام كسی حق ندارد تصرف كند. منابع آب مال دولت هر جا می‌خواهد تقسیم كند، به هر جا می‌خواهد بدهد ولی اول ما بایستی كه حقآبه حقآبه‌داران را كسر كنیم. پس برای چه تخصیص جدید داده می‌شود؟ از كجا؟
اگر قرار است آبی به فولاد داده شود، به ذوب آهن، به بالادست، به پایین‌دست، تخصیص جدید از كجا؟ لذای مراتب (۷۰۰) میلیارد تومان خسارت ریخته، وزیر نیرو می‌گوید من صندوق درست كردم. صندوق خالی؟ (بذرپاش ـ آقای دكتر جمع‌بندی بفرمایید) بله، این صندوق خالی خسارت با (۵۰) میلیارد تومان و (۶۰) میلیارد تومان و (۷۰) میلیارد تومان باید خسارت داده شود و هر جا فروختید، قیمت‌گذاری شود. من باید تشكر كنم از كشاورزان كه خودجوش دارند زاینده‌رود را و ساماندهی می‌كنند این را اگر وزارت نیرو می‌خواست انجام دهد می‌گفت (۱۰) میلیارد تومان بدهید. خوب باید كمك اینها كرد. حریم رودخانه را از بین بردند. خود رودخانه را از بین بردند. این ساماندهی و روشی كه اینها به كار گرفتند، یك روش منطقی و درست است و بایستی كه وزارت نیرو جبران مافات كند. چرا وزیر نیرو هنوز حاضر نشده بیاید صحاری خشك را ببیند؟ با هلیكوپتر بازدید رفتن، چه درمانی است؟ یك روش مسافرتی اشرافی است. ما چرا از مردم وحشت داریم. باید ملاقات كنیم با مردم، باید حرف حسابشان را گوش كنیم و تفهیم كنیم (بذرپاش ـ خیلی متشكر). من كلام آخر را هم بگویم.
مردم! مجلس وظیفه نظارتی را نبایستی بگویید پس دولت و مجلس تعامل ندارند. دولت و مجلس تعامل دارند، وظیفه نظارتی هم جای خودش، آن هم اجرای قانون است، یعنی نباید ما تفاسیر بد كنیم با بدبینی نگاه كنیم، نه آن وظیفه نظارتی است ما تعامل‌مان هم سر جایش هست. چون همه ما زیر بیرق رهبری هستیم و امیدوار هستیم تدابیر مقام معظم رهبری را مو به مو اجرا كنیم.
دبیر (بذرپاش) ـ خیلی ممنون از جناب آقای دكتر كامران، دعوت می‌كنم از ناطق آخر جناب آقای مهندس سیدمحمد بیاتیان نماینده محترم مردم شریف بیجار كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
سیدمحمد بیاتیان (بیجار) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
«له الحمد و به نستعین، انه خیر ناصر و معین»
با سلام به محضر امام زمان (عجل‌الله‌تعالی ‌فرجه‌الشریف) و نایب بر حقش مقام معظم رهبری و درود بر ملت بزرگ ایران، سلام بر كردستانی‌های عزیز و علی‌الخصوص موكلان گرانقدرم در شهرها و روستاهای شهرستان بیجار. گرامی‌ می‌دارم یاد و خاطره آزادگان سرافراز و همه شهیدان و ایثارگران گرانقدر را. جنایات داعش، این گرگ‌ها و دست‌پروردگان آمریكا و حكومت‌های دست‌نشانده در منطقه را در كشتار مردم و جنایت علیه مردم مظلوم شیعه و سنی و كرد در عراق.
و اما برادر عزیز، جناب آقای روحانی، رئیس‌جمهور محترم! «اعوذبالله من نفسی»، «محمد رسول‌الله و الذین معه اشداء علی الكفار رحماء بینهم» استنباط ما این بود كه با آمدن دولتی كه تدبیر و امید را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده، مردم از گرمای تدبیر، امید تازه‌ای پیدا می‌كنند ولی نمی‌دانستیم كه مقرر می‌فرمایند كه برای نلرزیدن حواله جهنم برای آنها صادر كنند. فراموش نكرده‌اید كه این مردم و همه آنهایی كه نگران مذاكرات هستند شعارشان از ابتدای انقلاب این بوده كه: «می‌رزمیم، می‌میریم، سازش‌ نمی‌پذیریم» و امروز به عنوان یك فرزند شهید در خانه ملت و از خانواده پنج شهید دفاع مقدس و از جانب قاطبه ایثارگران اعلام می‌دارم كه: «می‌رزمیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم». یادمان نرفته كه چه كسانی «جام زهر» را به آن پیر سفركرده نوشاندند، نگرانی ما این است كه باز تاریخ تكرار شود.
آقای رئیس‌جمهور! می‌دانیم و می‌دانید كه مجلس نمای واقعی‌تری از افكار ملت است، چون از جزئی‌ترین مشكلات مردم اطلاع دارد، پس از یك سال از شروع به كار دولت، اینكه هر جا می‌رویم بگوییم تقصیر دولت قبلی است، دیگر پذیرفتنی نیست، تورم بالا است، مردم در فشارند و این برای مردم كاملاً ملموس است. خیلی از خدماتی كه خود دولت ارائه می‌دهد مانند آب، برق، گاز و سایر خدمات، حداقل (۲۵) درصد افزایش قیمت داشته، پس با حرف تورم پایین نمی‌آید، مردم باید لمس كنند و ببینند.
مردم عزیز، رسانه‌ها، دانشگاهیان و سیاسیون! استیضاح حق طبیعی مجلس است و ابزاری است برای جلوگیری از دیكتاتوری و تصویری زیبا از مردم‌سالاری دینی، پس مسائل فرعی را اصلی نكنیم و از بداخلاقی و تهمت و افترا به نمایندگان بپرهیزیم و بگذاریم در پروسه‌ای طبیعی كار انجام پذیرد و هر آنچه در آراء نمایندگان ملت بود برای همه قابل احترام است. باز به این اشاره بكنم كه مسؤولین دولتی در این روزها نمایندگان را تهدید نكنند، اینكه می‌گویند شبنامه، شبنامه نبوده،‌ در روز روشن با امضای تأییدیه هیأت رئیسه، با امضای فرد منتشركننده در كازیه و میز نمایندگان قرار گرفته و من فكر می‌كنم بجای فرافكنی، دفتر محترم ریاست جمهور پاسخ بدهند. (تعدادی از نمایندگان ـ احسنت).
آقای رئیس‌جمهور! كردستان عزیز از لحاظ درصد آراء به جناب‌عالی دومین استان كشور بود، ولی نه در بحث دیدار با جناب‌عالی برای مجمع نمایندگان و نه در سفر به كردستان خبری نیست و این واقعاً‌ برای ما و مردم عزیز كردستان جای سؤال است.
و اما حوزه انتخابیه‌ام، وزیر محترم نیرو! در شهرستان بیجار به عنوان بام ایران، (۷۲) روستا فاقد آب آشامیدنی سالم است، سد تلوار ما را به استان‌های دیگر داده‌اند و مردم ما از تشنگی جان می‌دهند، چاره‌ای بیندیشید و كاری بكنید.
وزیر محترم راه و شهرسازی! راه‌های روستایی شهرستان در حدود (۲۲) درصد آسفالت شده‌اند، حركتی كنید و فكری بیندیشید تا بیش از این مردم از این دیار مهاجرت نكنند.
وزیر محترم جهاد كشاورزی! كشاورزان به عنوان ولی‌نعمتان مردم كه بار عظیم تولید را بر عهده دارند در حال نابودی هستند، فكری برای آنها بكنید، با این قیمت تضمینی گندم كسی در آینده رغبتی برای ادامه كشاورزی ندارد، قیمت‌های خرید تضمینی را در سال‌های آینده به واقعیت نزدیك كنید.
وزیر محترم صنعت، وزیر محترم كار! به فكر ایجاد واحدهای صنعتی مبتنی بر تولیدات بومی در شهرستان بیجار باشید تا اشتغال ایجاد شود و بیش از این جوانان نخبه ما مهاجرت نكنند.
در پایان از وزیر محترم بهداشت و همه پرسنل آن وزارتخانه محترم به خاطر كارهای خوبی كه انجام می‌دهند و داده‌اند كمال تقدیر و تشكر را دارم «و ما توفیقی الا بالله، علیه توكلت و الیه انیب»، والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته. (تعدادی از نمایندگان ـ احسنت)
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم.
 (ادامه رسیدگی به طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی) (ثبت ۴۲۷)
نایب‌رئیس ـ آقای فرهنگی ادامه دستور را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در ادامه طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی، چند الحاقی پیشنهادی داریم كه به ترتیبی كه مراجعه فرموده‌اند عرض می‌كنم.
آقای كامران چند الحاقی داشتند كه آقای رئیس نظرشان این بود كه منابعش تأمین نیست، (نایب‌رئیس ـ بله، همین‌طور است) حالا اگر شما نظر دیگری دارید، آقای كامران مطرح می‌كنید؟ بفرمایید.
حسن‌ كامران‌دستجردی (اصفهان) ـ راجع به ایثارگران من خدمت شما عرض كردم كه سال ورود آزادگان هم هست، آنجا آقای فرهنگی بد تفسیر شد، پیشنهاد بنده این بود كه ایثارگران یا بهزیستی یا كمیته امداد یا هر چه؛ اینجا ایثارگران است، منظور اینكه گفته‌ام این قانون. این قانون كدام است؟
حاج‌آقای ابوترابی! بند «ج» و «د» ماده (۳۸)، وقتی گفتم این قانون معاف، وزارت اقتصاد هم منظور این است كه از این قانون تبعیت كند، یعنی عوارض بند «ج» و «د» ماده (۳۸)، درواقع اینجا شاید در چاپ پیش و پس شده، ولی روشن است كه می‌گوید ایثارگران از این قانون استفاده كنند. ما در قانون آورده‌ایم پدر و مادر شهید، فرزند شهید، جانباز (۲۵) درصد، در قانون آورده‌ایم كه مسكن متراژش چند باشد، هم در برنامه پنجم آوردیم، هم در بودجه سالانه، در رابطه با آب و برق و گازش هم ما در سنوات قبل و بودجه‌های قبل آوردیم، سال ورود آزادگان است، خواهش من این است كه، البته این اقدام ناچیزی هم هست، خیلی هم ما داریم كه رزمنده معسر هستند، یعنی نه بیمه دارند، نه كار دارند، حالا می‌خواهد یك واحدی در روستا بسازد، همه‌اش هم در شهر نیست، یك ده‌شهر بسازد، اینجا هم بد تعبیر می‌شود كه یك ایثارگر می‌رود برج می‌سازد، نخیر ما در قانون و در برنامه پنجم مشخص كرده‌ایم كه متراژ منزلش چند است، پس این بحث سالبه به انتفاء موضوع است.
خواهش من اینجا از خواهران و برادران این است كه در مورد ایثارگران این معافیت را شامل شود، اغلب ایثارگران ما جمعیت روستایی‌مان بیشتر از شهری است، یعنی من آن بحث قبلی كه برای روستاها گفتم و مراعی ماند و بد تفسیر شد، چون معاف از این قانون بود، ما جمعیت كشورمان در روستاها هستند، ایثارگران ما هم كلاً مربوط به طبقه‌های محروم و متوسط هستند و شما در شهرهای كوچك و همین‌طور عشایر سلحشور ما كه خیلی از آنها اسكان گرفته‌اند و مرزنشین هستند و در (۳۱) استان شما وقتی مراجعه دارید و مشكل دارید این آخرین پیشنهاد است و پایان این بحث است. انتظار من این است كه با توجه به اینكه ایثارگر هم در مجلس ما زیاد است،‌ جانباز، فرزند شهید، رزمنده و كلاً خواهران و برادران روی این قشر حساسیت دارند، چون امروز همه چیز ما از اینها است، یعنی امروز امنیت ما،‌ اقتصاد ما، فرهنگ ما،‌ یعنی اگر فرهنگ ایثار و شهادت در ادارات تزریق شود، تكریم ارباب رجوع آسان است، رفتار خیلی با محبت و كلاً این فرهنگ یك فرهنگی است كه در سازندگی هم اثرمند است، در همه چیز. خواهش من این است كه این اقدام ناچیز كه در سال ورود آزادگان است، هم آزادگان عزیز استفاده می‌كنند و هم جانبازان و هم خانواده معزز شهداء، آنچه در قانون هم مقرر شده، لطف كنید در پایان این بحث برای ایثارگران این معافیت منظور شود و رأی بدهید.
گرچه حرف‌های بنده زیره به كرمان بردن است و شما بهتر از بنده می‌دانید كه نسبت به غیرت این عزیزان، ارزشی بودن این عزیزان، در جبهه هم دیگر نمی‌گویند كه این خط و آن خط و این طایفه و آن طایفه و این محله و آن محله، همه می‌روند و مردم ایران اسلامی هم همه در این مسائل ذی‌نفع و ذی‌سهم هستند، ان‌شاء‌الله امیدوار هستم كه خواهران و برادران یك رأی قاطعی بدهید، خیلی ممنون.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ متشكرم، آقای رئیس‌! مخالف صحبت نمی‌كند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، ‌مخالف صحبت نمی‌كند، دولت بفرمایید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی! ما مخلص ایثارگران هستیم و دست‌شان را هم می‌بوسیم ولی آقای دكتر كامران دقت داشته باشند كه یك، اصلاً بحث معافیت در نظام بیمه‌ای مفهوم ندارد، اگر معافیتی باشد می‌توانند بروند جای دیگر بیمه شوند، اگر سازمان تأمین اجتماعی باشد، اصلاً معافیت مفهوم ندارد، مضافاً اینكه در قانون خود شما بزرگواران مصوب كردید برای ایثارگران و آزادگان و جانبازان هم‌ اكنون تا (۱۰۰) متر معافیت دارند، مشكلی ندارند، اما اگر فردا یك انبوه‌ساز به نام ایثارگر آمد و درخواست پروانه ساختمانی كرد ما باید چه كار بكنیم؟ اگر فردا یك انبوه‌ساز به نام ایثارگر آمد درخواست پروانه ساختمانی كرد یا خود ایثارگر آمد تكلیف ما چیست؟
مضافاً اینكه در روستاها الان شما مستحضر هستید كه همه ویلاسازی‌ها در روستاها انجام می‌شود، وقتی كه شما می‌گویید معافیت روستاها، یعنی كسانی كه سرمایه هم دارند، توان مالی هم دارند، مكنت هم دارند و ویلاسازی می‌كنند یعنی در روستاها معافیت، من خواهش می‌كنم كه دوستان به این پیشنهاد رأی ندهند و ما به شدت مخالف هستیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، كمیسیون‌ هم مخالف است. حضار ۲۱۸ نفر، همكاران در مورد پیشنهاد آقای كامران اعلام رأی بفرمایند. (فرهنگی ـ پیشنهاد الحاقی است) دولت و كمیسیون‌ مخالف هستند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد الحاقی آقای امیرآبادی مطرح است، آدرس را هم بفرمایید.
احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آدرس، در پیشنهادها، صفحه (۳) كه به عنوان تبصره (۲) مطرح است، عزیزان عنایت داشته باشند! ما در قانون بودجه سال ۹۳ و همچنین ۹۲ و ۹۱ مساجد، تكایا و حسینیه‌ها و دارالقرآن‌ها و مراكز مذهبی اقلیت‌های مذهبی را از پرداخت انشعاب و هزینه آب، برق وگاز معاف كردیم، الان در اینجا پیشنهاد ما این است كه مساجد، تكایا، حسینیه‌ها، دارالقرآن‌ها و مراكز مذهبی اقلیت‌های مذهبی مصرح در قانون اساسی از پرداخت سهم (۲۰) درصد كارفرما معاف باشند. عزیزان عنایت دارند كه در حال حاضر مساجد كه ساخته می‌شود اكثراً از پرداخت عوارض شهرداری معاف هستند،‌ اینجا موضوع ما بحث عوارض شهرداری به عنوان مبنای محاسبه است، بنابراین در اكثر شهرهای كشور، شهرداری‌ها به ساخت مساجد و حسینیه‌ها كمك می‌كنند و عوارض دریافت نمی‌كنند و پروانه را به صورت رایگان صادر می‌كنند و همچنین آب و برق و گاز را هم ما به نوعی انشعاباتش را رایگان كرده‌ایم.
درخواست ما این است كه همكاران عزیز عنایت بكنند مساجد و تكایا و حسینیه‌ها و دارالقرآن‌ها و آنچه كه در قانون بودجه سال ۹۳ آمده، اینها هم از پرداخت سهم بیمه كارگران ساختمانی، سهم كارفرما معاف شوند كه در حقیقت ما اینجا محلش را هم مشخص كرده‌ایم، محلش از همان محل تبصره (۱) ماده (۵) این قانون است كه از محل بند «ج» و «د» ماده (۳۸) عوارض شهرداری‌ها اگر در یك شهری یكی دو مسجد ساخته می‌شود خیلی هم عددش قابل توجه برای سازمان تأمین اجتماعی نخواهد بود اما برای آن هیأت امنا و خیرین و اهالی آن محل كه دارند آن مسجد را بنا می‌كنند شاید این عدد برای آنها قابل توجه باشد و یك كمكی باشد، دوستان می‌دانید كه چون در اكثر شهرها هم نظام‌مهندسی و بحث ما دفتر فنی را اوقاف كمك كردند و توافقنامه‌هایی نوشته شده و مساجد در پرداخت حق نظام‌مهندسی معاف شدند،‌ در پرداخت عوارض شهرداری هم معاف هستند، به آنها كمك می‌شود،‌ من از همكاران عزیز خواهش دارم كه بحث مساجد، تكایا، حسینیه‌ها و دارالقرآن‌ها را هم در این موضوع معاف كنید، محل آن هم مشخص است، از همین تبصره (۱) تأمین می‌شود.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای محجوب مخالف هستند، صحبت می‌كنید؟ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای محجوب مخالف مساجد صحبت نمی‌كنند.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای امیرآبادی، دوستان دیگر! قانون را سوراخ نكنید، وقتی قانون را می‌نویسید اگر بخشودگی عام هر كجا داده شده طبیعتاً‌ این هم بخشی از آن بخشودگی‌ها است، اگر بخشودگی به كسی داده شده كه اینجا بنا نیست حق جدیدی را تعریف كنیم، در قانون تأمین اجتماعی، در قوانین دیگر بخشودگی‌هایی داریم،‌ در قسمت قبل هم آقای كامران گفتند اگر آقای رئیس اجازه می‌دادند من می‌گفتم در اخطار كه این بخشودگی‌ها برای ایثارگران عزیز هست و معنایش این نیست كه ما در هر قانونی این را تكرار كنیم، وقتی در قانون نوشتیم معنایش وجود خارجی آن است، اگر ما در قانون بودجه سالانه می‌نویسیم، اگر شبهه‌ای پیش آمد همان جا تصحیح می‌كنیم.
من تعجب می‌كنم آقای امیرآبادی آمده‌اند در كمیته مربوطه نشسته‌اند و بعد یك سیاهه بلندی از پیشنهادات جدید الان آورده‌اند، ما حداقل وقتی آمده‌ایم كارگروهی تشكیل داده‌ایم، ‌در این كارگروه با هم نشسته‌ایم و كار انجام داده‌ایم، من نظراتی داشتم كه احترام كردم و نظراتم را اعلام نكردم، انتظار داشتم دوستانی كه در كارگروه بودند احترام می‌فرمودند اگر موردی آنجا بود امكان داشتند، بقیه دوستان نماینده این امكان را نداشتند حق‌شان است كه اینجا مطرح كنند ولی جناب آقای امیرآبادی و دوستانی كه در كارگروه بودند آنجا امكان بحث بود، اینكه ما حالا دوباره آمده‌ایم یك سیاهه‌ای از مباحثی را مطرح كرده‌ایم،‌ اگر می‌خواهید روان كنید، اگر می‌خواهید قانون زودتر تصویب شود این پیرایه‌هایی كه می‌‌بندید (۹۰) درصدش می‌رود در شورای نگهبان رد می‌شود و بعد می‌آید در مجلس اسباب مسائل جدید می‌شود، یعنی هیچی روی آن معلوم نباشد اصل (۷۵) روشن است.
دقت بفرمایید! در اصل (۲۹) قانون اساسی به صراحت معلوم است كه اصلاً در باب بحث حق بیمه، محل تأمین حق بیمه این‌طور عوارض است، یعنی نوشته: «دولت مكلف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشاركت مردم، خدمات و حمایت‌های مالی فوق را برای یك‌، یك افراد كشور تأمین كند»، این تكلیف قانون اساسی است، در تكلیف كه استثنا وارد نمی‌كنند، آنجایی شما استثنا وارد می‌كنید كه تكلیفی نیامده، اینجا هم به صراحت گفته خود مردم باید مشاركت كنند، هم گفته از درآمدهای عمومی بایستی این مشاركت اتفاق بیفتد، هر دو اینجا اتفاق افتاده، من تعجب می‌كنم كه بعد تشریف می‌آورند یك پیشنهاد كاملی می‌نویسند در آن پیشنهاد هم دوباره ما آنچه كه مصوب كرده‌ایم را خودمان در كارگروه سوراخش می‌كنیم، آقایان! فرصت داشتیم، امكان داشتیم می‌توانستیم این كار را انجام دهیم، انتظار نداریم دوباره در یك جلسه‌ای موضوعاتی كه قابل حل بوده، قابل بحث بوده، توسط اعضای محترم كارگروه مطرح بشود و كار مجلس را هم طولانی بكند. بنابراین من با همه احترامی كه برای برادر عزیزم آقای امیرآبادی و پیشنهادشان قائل هستم خواهش می‌كنم كه به این پیشنهاد رأی ندهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قادری بفرمایید.
جعفر قادری (شیراز) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
دوستان توجه كنند! همان‌طور كه استحضار دارید مساجد،‌ حسینیه‌ها یا فضاهای مذهبی اقلیت‌های مذهبی، اعتبار دولتی ندارد، معمولاً با كمك‌های مردمی و خیرین تأمین مالی می‌شود، اگر شما این اماكن را از پرداخت حق بیمه كارگران ساختمانی معاف نكنید متأسفانه اتفاقی كه می‌افتد اینها نمی‌روند پروانه بگیرند، پروانه نگرفتند چه می‌شود؟ اگر خدای ناكرده یك اتفاقی آنجا افتاد، برای كارگر حادثه‌ای پیش آمد، سازمان تأمین اجتماعی در قبال كارگر احساس مسؤولیتی نمی‌كند و دوستانی كه نگران وضعیت كارگران هستند باید كمك بكنند و این بحث اتفاقاً هم در پیشنهاد كمیسیون‌ برنامه و بودجه آمده، در كمیسیون‌ بهداشت و درمان هم دوستان نظر مساعد دارند، مبلغ زیادی هم نمی‌شود و فقط كمك می‌كند كه كار به صورت قانونی انجام شود، وقتی كه الان شهرداری‌ها برای دریافت پروانه مسجد یا حسینیه یا اماكن مذهبی اقلیت‌های مذهبی پولی را دریافت نمی‌كنند شما می‌خواهید ارجاع بدهید و بگویید حق بیمه كارگر ساختمانی را پرداخت بكنید، آن اصلاً دیگر نمی‌رود پروانه بگیرد و این اطلاعات و آمارش در میزان ساخت و سازها منعكس نمی‌شود، آثار و پیامدهای حقوقی كه بر آن مترتب است مشكل ایجاد می‌كند.
بنابراین من فكر می‌كنم چون مبلغ زیاد نیست و در گذشته هم ما به دوستان سازمان تأمین اجتماعی مراجعه می‌كردیم خود دوستان هم می‌گفتند ما بحثی نداریم ولی چون در قانون نیامده ما نمی‌توانیم این معافیت را قائل شویم.
من فكر كنم دوستا تأمین اجتماعی هم ته دل‌شان راضی باشد، چون مبلغ، مبلغ زیادی نیست و فضاهای مذهبی متعلق به همه است، اعتبار دولتی هم ندارد و این پرداخت حق بیمه كارگران ساختمانی یك مقدار كار را مشكل می‌كند، یعنی اگر ما ننویسیم هم بعضی از جاها ممكن است یك وقتی پروانه را صفر بگذارند، عملاً حق بیمه معنی ندارد و بعضی جاها ممكن است پول پروانه بگیرند، بنابراین یك دوگانگی ایجاد می‌كند، ان‌شاء‌الله كه دوستان دولت هم همراهی و كمك بكنند و به این پیشنهاد نظر مساعد داشته باشند كه با رأی قاطع مجلس همان‌طور كه ما برای انشعاب آب و برق و گاز و هزینه‌های جاری مصرف انشعابات معافیت‌هایی را در نظر گرفتیم برای بیمه كارگران ساختمانی هم این معافیت‌ را در نظر بگیریم و منابعش از محل منابع ماده (۱) تأمین شود.
نایب‌رئیس ـ دولت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! بعضی از همكاران سؤال می‌كنند كه اینجا منظور فضای خود مسجد است، شامل فضا‌های جانبی مثل قسمت‌هایی كه اقتصادی است و اجاره‌ داده می‌شود و اینها می‌شود یا نه؟ كه ظاهراً منظور خود مسجد است، از پیشنهاد پیشنهاددهنده این‌طور برمی‌آید. آقای تاج‌الدین شما با این توضیح موافق هستید؟ بفرمایید، ‌عرض كردم فضاهای جانبی كه منظور شما نیست؟ مسجد كه نماز خوانده می‌شود، نه مغازه و فضاهای جانبی، فقط مسجد است. آقای تاج‌الدین بفرمایید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ آقای دكتر! به موجب قانونی كه خود مجلس مصوب كرده: «انجام هر تكلیفی بر عهده صندوق‌های بیمه‌ای، مستلزم تأمین بار مالی ناشی از اجرای این قانون است» اگر بار مالی ناشی از اجرای این تكلیف برای ما پیش‌بینی شده باشد ما با آن موافق هستیم، بر اساس همان توضیحی كه آقای دكتر فرهنگی فرمودند، یعنی اصل ساختمان مسجد و نه ساختمان‌های جانبی‌اش.
دبیر (فرهنگی) ـ كمیسیون‌ هم موافق است، آقای رئیس!‌ تأمین اجتماعی هم توجه داشته باشند كه گفته از محل تبصره (۱)، یعنی از محل عوارضی كه آنجا تصریح شده. آقای رئیس! رأی‌گیری می‌فرمایید؟ پیشنهاد آقای امیرآبادی الحاق یك تبصره است در مورد مساجد، تكایا، حسینیه‌ها، دارالقرآن‌ها و مراكز مذهبی اقلیت‌ها.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۱۸ نفر، همكاران محترم اعلام رأی بفرمایید، آقای امیرآبادی خودشان رأی دادند؟ پس شما كه رأی دادید «واحد كألف» است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد. می‌خواهید تذكرات را در خدمت‌تان باشیم.
دبیر (فرهنگی) ـ پس موارد الحاقی ما به جلسه هفته آینده موكول شد. یكی الحاقی آقای حاجی‌دلیگانی بود، یكی هم چند الحاقی كه آقای قادری تأكید دارند مطرح شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
دبیر (فرهنگی) ـ به نظرم نظر آقای حاجی‌دلیگانی تأمین شد. آقای سبحانی‌نیا یك لحظه اجازه بدهید! من این متن را چون تصویب شد، قرائت كنم در مذاكرات درج بشود. تبصره‌ای كه الحاق شد: «مساجد و تكایا، حسینیه‌ها، دارالقرآن‌ها و مراكز مذهبی اقلیت‌های مذهبی مصرّح در قانون اساسی از پرداخت (۲۰) درصد سهم كارفرما معاف بوده و سهم كارفرما از محل تبصره (۱) این ماده تأمین می‌شود».
 آقای سبحانی‌نیا بفرمایید.
 
۶ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذكرات را قرائت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، تذكرات شفاهی همكاران محترم.
اولین تذكر جناب آقای حاجی دلیگانی نماینده محترم شاهین‌شهر و میمه و برخوار هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
به خانواده شهیدان امیر سرلشگر یاسینی و بسیجی شهید یاسینی و مردم شاهین‌شهر رحلت پدر بزرگوار شهیدان یاسینی را تسلیت می‌گویم. ضمن تشكر از قوه قضائیه در تشكیل دادگاه رسیدگی به جرائم دوازده‌گانه آقای «م. ه‍‍‍«‍ به قول خارجی‌ها «joniour» كه خود امر و اتفاق مباركی است كه در دهه چهارم انقلاب یعنی دهه عدالت و پیشرفت به وقوع می‌پیوندد. این نكته حائز اهمیت است كه متن كیفرخواست نامبرده آن قدر سنگین است كه بدون اطلاع كامل مردم از آن نمی‌توان انتظار داشت عدالت در مورد ایشان محقق شود. مردم مصرانه از ما نمایندگان می‌خواهند كه از قوه قضائیه خواسته شود، دادگاه ایشان علنی برگزار شود تا بفهمیم چه بر سر انقلاب توسط نامبرده آمده است.
از وزیر محترم كشور و هیأت محترم دولت می‌خواهم طرح ارتقاء بخش میمه را كه دو سال است آماده تصویب است با جدیت پیگیری و در دولت به تصویب برسانند.
از وزیر محترم جهاد كشاورزی می‌خواهم كه در دولت از كشاورزان به جدیت و با تمام قوا دفاع كند. آقای وزیر جهاد كشاورزی! والله كشاورزان دارند له می‌شوند. هزینه‌ها زیاد است. ببینید یك كود شیمیایی مردم دارند چه مبلغی می‌خرند؟ درآمدهای بخش كشاورزی بسیار پایین است. دام كشور دارد از بین می‌رود از بس قیمت نهاده‌ها گران شده، از آن طرف قیمت محصولاتی كه عرضه می‌كنند پایین است. اگر مردم می‌بینند كه قیمتها بعضاً بالا است به خاطر واسطه‌ها است وگرنه به دست تولیدكننده، به دست دامدار، به دست كسی كه مرغدار است آنچه كه بایستی برسد (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر) نمی‌رسد.
آقای وزیر كشاورزی! قناتهای لای‌بید، موته، حسن‌رباط، لوشاب، اذان، زیادآباد، میمه، وزوان، ونداده، خسروآباد، سعیدآباد، قاسم‌آباد، جهادآباد نیاز به لایروبی دارد. برای آبی كه از وزارت نیرو توسط كشاورزان منطقه برخوار و شاهین‌شهر خریداری شده، برای مردم حاجی‌آباد، گرگاب‌سین، دستگرد، خورزوق دلیگان، اسلام‌آباد، دولت‌آباد، كربكند، لودریچه، زمان‌آباد،‌ محسن‌آباد، شاپورآباد، حبیب‌آباد، كمشچه، علی‌آباد ملاعلی، آقای وزیر كشاورزی! اسامی اینها كه نام بردم اسامی كشاورزان این شهرها و روستاها (سبحانی‌نیا ـ آقای حاجی‌دلیگانی خیلی متشكر) پول دادند آب خریدند ولی وزارت نیرو حق آنها را ضایع كرده است اینها مظلوم واقع شدند. شما از حق كشاورزان دفاع بكنید، (۵) سال است حق و حقوق آنها را نمی‌دهند. همچنین وزیر جهاد كشاورزی! درخصوص ضرر و زیان صیفی‌كاران هنوز تصمیم جدی گرفته نشده، مردم در عسر و حرج هستند خواهشاً به داد آنها برسید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای حاجی‌دلیگانی! خیلی متشكر، جناب آقای ابراهیم آقامحمدی نماینده محترم خرم‌آباد و دوره بفرمایید.
ابراهیم آقامحمدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولین تذكر من به دانشگاه آزاد است. رویكرد دانشگاه آزاد در سالهای اخیر تعطیل‌كردن واحد مركز استان، شهرستان خرم‌آباد است كه در این مدت هر روز تعداد دانشجویان كمتر شده و در أخذ رشته‌های مناسب ناموفق بوده‌اند. این سیاست تا آنجا پیش رفته كه از اعضای هیأت امنای دانشگاه خرم‌آباد یك نفر از مردم خرم‌آباد عضو نشده حتی نمایندگان عضو هیأت امنا را از شهرستان‌های دیگر انتخاب كرده‌اند و رویكرد مسؤولین دانشگاه آزاد به خصوص مسؤول منطقه، تعطیل‌كردن این دانشگاه است. یك‌دفعه اعلامیه بدهید تعطیل كنید. بی‌اعتنایی نكنید. بی‌اعتنایی مسؤولین دانشگاه آزاد به نماینده ولی‌فقیه قابل‌ چشم‌پوشی نیست و ما به این موضوع معترض هستیم.
مسأله دیگر بحث صدا و سیمای مركز استان است. متأسفانه صدا و سیمای مركز استان سالها است كه با حمایت معاونت امور استانهای صدا و سیما در انحصار یك جریان خاص قرار گرفته، حتی اینها در انتخابات علناً به نفع جریانی كه از آن حمایت كردند، ورود كرده‌اند و این روزها حتی به سخنان نمایندگان مردم در مجلس هم رحم نمی‌كنند و باب میل خودشان آن را سانسور می‌كنند.
از رئیس محترم صدا و سیما تقاضا داریم كه اجازه ندهند به خاطر دوستی چند نفر در زیرمجموعه‌اش ذهنیت بد برای مردم درست بشود و به این باند‌بازی در صدا و سیما (سبحانی‌نیا ـ متشكر) پایان بدهند.
تذكر دیگر من به وزارت بهداشت و درمان است. مدیریت بهداشت و درمان استان، رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان كه اتفاقاً از دولت قبل مانده این روزها برای اینكه اصلاح‌طلبی خودش را ثابت كند و خودش را بقبولاند با انتخاب فامیل وابسته به خودش، همكلاسی‌های هم‌خط خودش و بعضاً وابستگان به جریان فتنه در (سبحانی‌نیا ـ جناب آقای آقامحمدی! خیلی متشكر) عزل و قلع و قمع نیروهای ارزشی پیشقدم شده و اعتنایی به بحث سلامت و مدیریت صحیح ندارد به‌طوری كه چند روز پیش یك خانمی كه برای وضع حمل به بیمارستانی مراجعه می‌كند وضعیت مدیریت بهداشت و درمان آن چنان اسف‌بار است كه در توالت وضع‌حمل می‌كند! كه (سبحانی‌نیا ـ جناب آقای آقامحمدی خیلی ممنون) از وزیر ارزشمند و گرانقدر و دلسوز بهداشت و درمان تقاضا داریم كه به این وضعیت رسیدگی و آن را سامان بدهند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای غضنفرآبادی نماینده محترم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر بفرمایید.
موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سالهاست متأسفانه مشكل آفت خشكیدگی خرما مردم شهرستان‌های شرق استان كرمان را گرفتار كرده و متأسفانه امسال این شدت بیشتری پیدا كرده و واقعاً كشاورزان را گرفتار كرده است. كشاورزانی كه یك‌سال هزینه كرده‌اند، زحمت كشیده‌اند و منتظر محصولشان بوده‌اند واقعاً امسال گرفتار شده‌اند. من از وزیر محترم كشور، از وزیر محترم جهاد كشاورزی خواهش می‌كنم درخواست عاجزانه دارم یك هیأتی را برای بررسی این میزان خسارت، برآورد خسارت و حمایت از این كشاورزان به شهرستان‌های شرق استان كرمان اعزام بكنند. واقعاً مردم نگرانند، واقعاً مردم دارند زجر می‌كشند.
موضوع دوم، من از وزیر محترم نفت و وزیر محترم راه و شهرسازی استدعا دارم این جاده محمدآباد ریگان به جاسك الان هفت، هشت سال مانده است. اینجا ما التماس كردیم، درخواست كردیم هنوز اقدامی نشده است. وزارت نفت به وزارت راه و شهرسازی پاس می‌دهد، وزارت راه و شهرسازی به وزارت نفت پاس می‌دهد به هر حال یكی شروع به كار بكند. یكی یك كاری را انجام بدهد، واقعاً این چه كاری است؟ مردم گرفتار شدند.
موضوع بعدی، طرح ارتقای بخش دهبكری است. متأسفانه در وزارت كشور این طرح باقی مانده است، باید به هیأت دولت ارسال بشود، هیأت دولت تصویب بكند. یكی، دو سال است مردم منتظرند. آنجا اعلام شده، به هر حال به مردم قول دادند. استاندار قبلی قول داده، استاندار فعلی فرمودند حمایت می‌كنند. همین‌طور بخش روداب و بخش بروات و بخش گنبكی اینها شرایط ارتقای به شهرستان را دارند.
از وزارت محترم كشور خواهش می‌كنم دستور بفرمایند بررسی بشود هر كدام از این سه منطقه شرایط شهرستان‌شدن را داشتند اعلام بفرمایند، بررسی بشود.
موضوع بعد، استدعای ما این است وزارت محترم جهاد كشاورزی بحث بیمه محصولات كشاورزی را به خصوص در شهرستان‌های شرق استان كرمان جدی بگیرند. این مبلغ ناچیز بیمه هیچی به درد كشاورز نمی‌خورد. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای غضنفرآبادی از رعایت وقت خیلی متشكریم. جناب آقای دكتر هادی قوامی نماینده محترم اسفراین بفرمایید.
هادی قوامی (اسفراین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر بنده اصل (۴۳) قانون اساسی است كه برای تأمین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه‌كن‌كردن فقر و محرومیت جمهوری اسلامی را بر اساس این ضوابط استوار كرده است:
۱ ـ تأمین نیازهای اساسی مثل خوراك، پوشاك، مسكن، بهداشت، درمان، آموزش و پرورش، امكانات لازم برای تشكیل خانواده.
ما الان در شهرستان اسفراین در بحث بهداشت و درمان ضمن اینكه از دولت محترم برای استقلال دانشكده علوم پزشكی تشكر می‌كنیم بخش بام و صفی‌آباد به خصوص شهر صفی‌آباد با مشكلات بسیار جدی مواجه است. تقاضای ارتقای مركز درمانی شهر صفی‌آباد را به وضعیتی كه بتواند نیازهای شبانه‌روزی بشود، بتواند امكانات بیشتری داشته باشد و نیازهای مردم را به خصوص مردم محروم شهر صفی‌آباد را جواب بدهد.
همچنین تذكر به وزیر راه و شهرسازی دارم برای تعریض جاده صفی‌آباد و رزق‌آباد كه به جاده مرگ دارند مشهور می‌شوند. به دلیل تصادفات زیادی كه در این جادده‌ها دارد اتفاق می‌افتد و همچنین تقاضای تكمیل یا اتمام پروژه راه اصلی بام ـ قوچان ـ میامی ـ جاجرم ـ اسفراین و راه آهن جوین ـ اسفراین ـ بجنورد را دارم.
به وزیر نیرو برای حل مشكلات آب كشاورزی و آب شرب در نقاط روستایی هم بخش بام صفی‌آباد، هم بخش مركزی اسفراین و به وزیر كشور برای تعیین تكلیف حل مشكل تقسیمات كشوری به خصوص منطقه محروم بام و رزق‌آباد كه اینها در دولت است باید به زودی ان‌شاءالله اعلام بشود.
ببینید عزیزان! در جمهوری اسلامی ایران ما الان چالش اساسی كه داریم، مشكل بیكاری است. بیش از نزدیك به (۷) میلیون نفر از جوانان این مملكت با مشكلات بیكاری دست و پنجه نرم می‌كنند كه باعث خسارت زیادی به اقتصاد كشور می‌شود. لذا وظیفه دولت است كه شرایط و امكانات كار را برای همه تأمین كند به منظور رسیدن به اشتغال كامل و قراردادن وسایل كار در اختیار همه كسانی كه قادر به كار هستند ولی وسایل كار ندارند. در شكل تعاونی، از راه وام بدون بهره یا هر راه مشهور دیگر.
ولی امروز آیا جوانان ما می‌توانند تسهیلات بدون بهره بگیرند؟ یا مؤسسات مالی، پولی، اعتباری بهره‌های بالای (۳۰) درصد تقاضا می‌كنند كه قطعاً هیچ جوانی قادر نیست كه وام بگیرد و یك كار خوداشتغالی یا كارآفرینی را شروع بكند. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر) لذا تقاضا می‌كنم كه ان‌شاءالله در این زمینه به خصوص، بحث بیكاری جوانان، توجه بیشری داشته باشند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای دكتر قوامی! متشكر، جناب آقای ابراهیم نكو نماینده محترم رباط‌كریم و بهارستان بفرمایید.
ابراهیم نكو (رباط‌كریم و بهارستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام عرض می‌كنم خدمت همكاران عزیز. ابتدا پیشاپیش فرارسیدن هفته دولت را به هیأت دولت سختكوش و با تدبیر تبریك عرض می‌كنم. امیدوارم بسته تنظیمی دولت محترم به منظور خروج از ركود مؤثر واقع شده و منجر به بهبود وضعیت معیشت مردم، كاهش نرخ تورم و گرانی و رشد اقتصادی كشور شود هرچند یقین دارم كه تیم اقتصادی مقتدر و با برنامه دولت در تعامل با مجلس در این راستا موفقیت‌های قابل قبولی در كارنامه خود به ثبت خواهند رساند.
اما جناب آقای دكتر لاریجانی! انتظار می‌رود درخصوص اوراق‌پراكنی روز یكشنبه كه توسط یكی از همكاران محترم صورت پذیرفت، بررسی‌های لازم را انجام داده و نسبت به جلوگیری جدی از وقوع چنین اتفاقاتی كه شبهه‌برانگیز و سؤال‌برانگیز است دستورات لازم را صادر نمایید. از آنجا كه این عمل از سوی اقدام‌كننده آن به شدت محكوم است، از طرف دیگر چرا هیأت‌رئیسه محترم دستور تكثیر و توزیع این‌گونه سیاه‌نامه‌ای را امضاء و صادر می‌نماید؟ باید هر دو هم یعنی اقدام‌كننده و هم دستوردهنده در برابر افكار عمومی و نمایندگان شریف پاسخگو باشند. آیا این اقدام بدین معنا نیست كه می‌خواهند بدین ترتیب رأی سایر نمایندگان ملت را به نفع منافع سیاسی خود مصادره نمایند؟
نكته بعدی، ضمن اینكه به استیضاح‌كنندگان احترام قائل هستم و تذكر و سؤال و استیضاح را از حقوق آنها می‌دانم اما چند نكته را متذكر می‌شوم و از عزیزان استیضاح‌كننده می‌خواهم مقتدرانه و عزتمندانه نسبت به پس‌گیری استیضاح (سبحانی‌نیا ـ جناب آقای نكو! خیلی متشكر) خود اقدام نمایند:
۱ ـ مسائل مطرح‌شده در متن استیضاح‌نامه به واسطه نشست‌های دوستانه بین دو طرف قابل حل است و نیازی به گرفتن وقت مجلس برای این‌گونه مسائل نیست.
۲ ـ در هفته دولت و در آستانه آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و در حالی كه آرامش خوبی در این مراكز حاكم است، این استیضاح ارمغان خوبی برای دولت و ملت و دانشگاهیان عزیز نیست. اجازه ندهید دانشگاهیان و دانشجویان عزیز نسبت به رفتارمان در این خصوص تجدیدنظر كنند و از ما دلخور بشوند.
نایب‌رئیس ـ متشكر.
 
۷ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ حاج‌آقای ابوترابی اگر اجازه بفرمایید! تذكرات كتبی همكاران عزیز را قرائت كنم.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خانم مهناز بهمنی (سراب) به وزیر نیرو درخصوص رسیدگی عاجل به وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان سراب.
به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص تسریع در پرداخت بهای گندم خریداری‌شده از كشاورزان زحمتكش كشور.
ـ آقایان: سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) و محمد دامادی (ساری و میاندورود) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص تدبیر در پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان فولاد.
ـ آقای منصور حقیقت‌پور (اردبیل، نیر و نمین) به وزیر نیرو درخصوص تسریع در حل مشكل آب شرب بخش عنبران شهرستان نمین از استان اردبیل.
ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه)، رضا رحمانی و محمدحسین فرهنگی (تبریز، اسكو و آذرشهر)، علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص جلوگیری از ایجاد تنش بین قومیتها با اجرای تئاتر و نمایشنامه و فیلم.
ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص تسریع در برخورد قاطع با خواننده مشهور كه در ملاء ‌عام روزه‌خواری كرده است.
ـ آقای احمد آریائی‌نژاد (ملایر) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تعیین تكلیف بیمه تكمیلی جانبازان و جلوگیری از سوداگری آنها.
ـ آقای رحیم زارع (آباده، بوانات و خرم‌بید) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص علت به تعویق ‌انداختن انتخابات فدراسیون اسكی.
ـ آقای فرهاد بشیری (پاكدشت) به وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص تسریع در تخصیص اعتبارات طرح‌های عمرانی به منظور بهره‌برداری سریع از طرح‌های در دست احداث.
ـ آقای احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تسریع در رسیدگی به تغییرات مدیران نواحی آموزش و پرورش در اصفهان و جلوگیری از تصمیمات كمیته انتصابات.
ـ آقایان: امید كریمیان (مریوان و سروآباد)، فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) و وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین) به وزیر محترم جهاد كشاورزی درخصوص تسریع و تسهیل در صدور سند مالكیت اراضی كشور.
به وزیر نیرو درخصوص برق‌دار نمودن چاههای آب كشاورزی و تك‌خوانی كنتور برق خانوارهای روستایی.
ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص ضرورت رسیدگی به افزایش قیمت اجاره و رهن منازل به ویژه در شاهین‌شهر و دیگر نقاط حوزه انتخابیه.
ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه)، محمدحسین فرهنگی و رضا رحمانی (تبریز، اسكو و آذرشهر) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات گندمكاران.
ـ آقایان: قاسم عزیزی (شازند) و الیاس طاهری (اقلید) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تسریع در تكمیل سیلوی گندم شهرستان اقلید.
ـ آقای محمد دامادی (ساری و میاندورود) به وزیر صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی درخصوص لزوم جلوگیری از واردات برنج. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در بهسازی جاده ساری ـ كیاسر و تاكام.
ـ آقایان: قاسم احمدی‌لاشكی (نوشهر و چالوس)، محمد دامادی (ساری و میاندورود) و احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص توضیح علت قصور فدراسیون در مسأله فوت پهلوان حسین خواجه‌بندی عضو تیم ملی جوانان كشور.
ـ آقایان: عزیز اكبریان و محمدجواد كولیوند (كرج)، مفید كیائی‌نژاد (ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان)، نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت عملكرد ضعیف سازمان ملی استاندارد در كنترل كیفیت كالاهای نامرغوب خارجی.
ـ آقای كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) به وزیر نیرو درخصوص تسریع در احداث سد عنبران و حل مشكل آب روستاهای استان اردبیل.
ـ آقای جعفر قادری (شیراز) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص ساماندهی پرداخت كمك‌هزینه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی.
ـ آقای محمدرضا مشهدی‌عباسی (دماوند و فیروزكوه) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص توضیح علت قطع تمامی خطوط ارتباطی مخابراتی شهرستان دماوند به مدت (۲۰) ساعت.
و به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت اختلال و تأخیرهای مكرر در پروازهای داخلی.
ـ آقایان: حسین طلا و علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)، احمد سالك‌كاشانی (اصفهان)، حسین نیاز‌آذری (بابل)، نادر قاضی‌پور (ارومیه)، سیدحسین نقوی‌حسینی (ورامین و پیشوا)، رمضانعلی سبحانی‌فر (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب)، فرج‌الله عارفی (جیرفت و عنبرآباد)، محمدجواد نظری‌مهر (كردكوی، تركمن، بندرگز و گمیشان)، فرهاد بشیری (پاكدشت) و رحمت‌اله نوروزی (علی‌آبادكتول) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت اختلال و تأخیرهای مكرر در پروازهای داخلی.
ـ آقای علیرضا منظری‌توكلی (بافت، رابر و ارزوئیه) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص لزوم احداث پایگاه اطفاء حریق هوایی در منطقه بافت، رابر، ارزوئیه برای حفاظت از قریب (۴۰۰) هزار هكتار جنگل.
ـ آقای سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی (میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم اصلاح جداول مربوط به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان جهت فرهنگیان برای متقاضیان شهرستان جاسك و سیریك.
و به وزیر نیرو درخصوص تسریع در آبرسانی به روستاهای غرب جاسك و سیریك و تسریع در برق‌سانی به شهرك‌های مسكونی روستایی و توسعه شبكه برق روستایی میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در احداث راه ساحلی و مرزی بندرعباس ـ میناب.
ـ آقای محمدابراهیم رضائی (خمین) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص توضیح علت عدم پرداخت به موقع مطالبات گندمكاران.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم نظارت بر عملكرد مدیركل آموزش و پرورش استان اصفهان.
به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص لزوم نظارت بیشتر بر كار تهیه‌كنندگان و فیلم‌سازانی كه پایبند به اصول و ارزشهای نظام اسلامی نیستند.
ـ آقایان: حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) و سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم عذرخواهی از مردم استان اصفهان به خاطر عملكرد توهین‌آمیز وزیر نیرو و قطع آب شرب كشاورزی و جلوگیری از انجام طرح‌های آبرسانی به استان اصفهان.
ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم عدم عذرخواهی از مردم استان اصفهان بخاطر عملكرد توهین‌آمیز وزیر نیرو و قطع آب شرب كشاورزان و جلوگیری از انجام طرح‌های آبرسانی به استان اصفهان.
به وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم نظارت بر عملكرد خودروسازان و كاهش قیمت خودرو با توجه به كیفیت پایین خودروهای داخلی.
 به رئیس‌جمهور محترم و وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم جلوگیری از حیف و میل بیت‌المال توسط مدیران شركت دولتی بیمه ایران.
ـ آقای سیدعلی‌محمد بزرگواری (كهگیلویه، بهمئی و چرام) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص توضیح علت عدم اتخاذ راهكارهای مناسب جهت جلوگیری و افزایش آتش‌سوزی‌های مكرر در جنگل‌های زاگرس.
ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص لزوم نظارت بر عملكرد هیأت‌مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به ویژه مسأله پرداخت‌های میلیاردی.
ـ آقای حبیب آقاجری (بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان) به وزیر نفت درخصوص توضیح علت عدم بهسازی حدود جاده تازه احداث امیدیه، بندرماهشهر.
ـ آقای محمد فیروزی (نطنز و بخش قمصر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در بهسازی مسیرهای جاده حادثه‌خیز در بخش قمصر با توجه به كوهستانی بودن منطقه.
به وزیر نیرو درخصوص تسریع در حل مشكل آبرسانی به روستاهای حوزه قهرود.
ـ آقای احمد جباری (بندرلنگه، بستك و پارسیان) به وزیر نیرو درخصوص توضیح علت تعطیلی طرح‌های انتقال آبرسانی به دهستان دژگان در شهرستان بندرلنگه.
ـ آقای رسول خضری (پیرانشهر و سردشت) به وزیر كشور درخصوص تسریع در شناسایی و برخورد با عاملان قتل آقایان: سیداحمدحاجی، حسینی و عثمان آذربرزین در منطقه كوهستانی تركش و دلاوران شهرستان پیرانشهر.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
 دبیر (سبحانی‌نیا) ـ تعداد تذكرات همكاران كه از قبل متراكم شده هنوز باقی می‌ماند با اجازه جناب حاج آقای ابوترابی باقی را ان‌شاء‌الله روز آینده می‌خوانیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
 
۸ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص حمایت از رهنمودهای مقام معظم رهبری در جمع سفرای جمهوری اسلامی ایران
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، بیانیه را بفرمایید.
دبیر (صادقی)‌ ـ بیانیه‌ای كه به امضای بیش از (۲۰۵) نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به دست رسیده قرائت می‌كنم.
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سخنان حكیمانه رهبر انقلاب اسلامی در جمع سفرای جمهوری اسلامی بار دیگر درایت و هوشمندی، قاطعیت و شجاعت آن عزیز را ثابت كرد. اشاره رهبری به تجربه مذاكرات كه ثابت كرد مذاكرات با آمریكا نه‌تنها هیچ مشكلی را حل نمی‌كند بلكه لحن آمریكایی‌ها تندتر و اهانت‌آمیزتر شده و تصریح مقام معظم رهبری بر داشتن ضرر مذاكرات كه موجب طرح توقعات جدید از سوی آنها می‌شود و اینكه این مذاكرات ما را در افكار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به تذبذب متهم می‌كند نشانگر دقت و صائب بودن نظر معظم‌له است.
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام پشتیبانی كامل از سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری این سخنان را مصداق اصل (۱۱۰) قانون اساسی و تعیین سیاست كلی خارجی جمهوری اسلامی می‌دانیم و از دولت و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی می‌خواهیم كه این سخنان را چراغ راه خود در مذاكرات هسته‌ای و سیاست‌های دیپلماتیك خود قرار دهد.
نایب‌رئیس ـ متشكرم.
(امضاءكنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: حسین آذین، منصور آرامی، احمد آریائی‌نژاد، رضا آشتیانی‌عراقی، محمدحسن آصفری، مرتضی آقاطهرانی، حبیب آقاجری، ابراهیم آقامحمدی، علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی، ابوالفضل ابوترابی، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، موسی احمدی، وحید احمدی، علی‌محمد احمدی، قاسم احمدی‌لاشكی، اسفندیار اختیاری‌كسنویه‌یزد، محمدسعید اربابی، یونس اسدی، محمدعلی اسفنانی،  محمد اسماعیلی، شهروز افخمی، عیسی امامی، احمد امیرآبادی‌فراهانی، محمدسعید انصاری، علی ایرانپور، مهرداد بائوج‌لاهوتی، محمد باقری، مهرداد بذرپاش، حبیب برومند‌داشقاپو، سیدعلی‌محمد بزرگواری، فرهاد بشیری، سیدهاشم بنی‌هاشمی‌چهارم، شمس‌اله بهمئی، سیدمحمد بیاتیان، بهرام بیرانوند، نصراله پژمان‌فر، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی، محمدعلی پورمختار، كمال‌الدین پیرمؤذن، غلامرضا تاج‌گردون، حسن تأمینی‌لیچائی، احمد جباری، ابوالقاسم جراره، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، قاسم جعفری مجید جلیل‌سرقلعه، علی جلیلیان، محمدصالح جوكار، علی‌نعمت چهاردولی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، غلامعلی حدادعادل، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، سیدمرتضی حسینی، فتح‌اله حسینی، سیدبهلول حسینی، روح‌اله حسینیان، عوض حیدرپورشهرضائی، سیدسعید حیدری‌طیب، محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی، حجت‌اله خدائی‌سوری، حسن خسته‌بند، علیرضا خسروی، ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، حمیدرضا خصوصی‌ثانی، محمد دامادی، سیداحمدرضا دستغیب، سیدحسین دهدشتی، الهویردی دهقانی، محمد دهقانی‌نقندر، سیدحسین ذوالانوار، عباس رجائی، محمد رجائی‌باغ‌سیائی، عبدالكریم رجبی، مجتبی رحمان‌دوست، رضا رحمانی، حمید رسائی، عبدالرحمن رستمیان، محمدمهدی رهبری‌، رحیم زارع، دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی، غلام‌محمد زارعی، علی‌اصغر زارعی، علیرضا زاكانی، محمدمهدی زاهدی، سیدسعید زمانیان‌دهكردی، سیدمحمد سادات‌ابراهیمی، احمد سالك‌كاشانی، رمضانعلی سبحانی‌فر، حسین سبحانی‌نیا، احمد سجادی، امیرعباس سلطانی، عطاالله سلطانی‌صبور، محمد سلیمانی، علیرضا سلیمی، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری، محمدباقر شریعتی، حسینعلی شهریاری، غلامحسین شیری‌علی‌آباد، شمس‌اله شریعت‌نژاد، ضرغام صادقی، الیاس طاهری، سیدعلی طاهری، سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی، سیدمحمدباقر عبادی، روح‌اله عباسپور، سلیمان عباسی، محمدعلی عبداله‌زاده، رضا عبدالهی، محمدقسیم عثمانی، قاسم عزیزی، حمیدرضا عزیزی‌فارسانی، سیداحسن علوی، محمد علی‌پور، علی علیلو، محسن علیمردانی، مهدی عیسی‌زاده، موسی غضنفرآبادی، عابد فتاحی، محمدحسین فرهنگی، عباس فلاحی‌باباجان، حمیدرضا فولادگر، عباس قائید‌رحمت، نادر قاضی‌پور، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، میرهادی قره‌سیدرومیانی، هادی قوامی، ابراهیم كارخانه، جواد كریمی‌قدوسی، اسمعیل كوثری، مهدی كوچك‌زاده، جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی، مفید كیائی‌نژاد، محمدابراهیم محبی، محمدرضا محسنی‌ثانی، حسین محمدزاده، شاهین محمدصادقی، علی مروی، غلامرضا مصباحی‌مقدم، حسین مظفر، عباس مقتدای‌خوراسگانی، احمدعلی مقیمی، الهیار ملكشاهی، علیرضا منادی‌سفیدان، عباسعلی منصوری‌آرانی، مجید منصوری‌بیدكانی، علیرضا منظری‌توكلی، سیدشكرخدا موسوی، سیدمحمدعلی موسوی، میرقسمت موسوی‌اصل، سیدناصر موسوی‌لارگانی، سیدمسعود میركاظمی، حمیدرضا مشهدی‌فراهانی، محمدمهدی مفتح، الیاس نادران، علی‌اكبر ناصری، سیدمحمود نبویان، حسین نجابت، مقداد نجف‌نژاد، ابوذر ندیمی، محمدجواد نظری‌مهر، سیدحسین نقوی‌حسینی، ابراهیم نكو، بیژن نوباوه‌وطن، رحمت‌اله نوروزی، غلامرضا نوری‌قزلجه، حسین نیاز‌آذری، مراد هاشم‌زهی، سیدمهدی هاشمی، سیدعنایت‌اله هاشمی و خانمها: فاطمه آلیا، فاطمه رهبر، زهره طبیب‌زاده‌نوری، حلیمه عالی، سكینه عمرانی).
 
۹ ـ استرداد یك فقره سؤال
دبیر (صادقی)‌ ـ حاج آقا! اعلام وصول انصراف از سؤال است، اجازه بفرمایید، (۷) تن از نمایندگان محترم از طرح سؤال خود از وزیر محترم جهاد كشاورزی درخصوص «علت صدور سند ملی توسط منابع طبیعی از عرصه اعیان و زمین‌های كشاورزی» با توجه به اقدامات به عمل آمده از سوی وزارتخانه مربوطه انصراف دادند كه اعلام وصول می‌شود.
 
۱۰ ـ اعلام وصول یك فقره سؤال
دبیر (صادقی)‌ ـ ‌ سؤال ملی جناب آقای ایرانپور نماینده محترم مباركه از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص علت تبعیض در توزیع و تأمین امكانات در سطح كشور اعلام وصول می‌شود.
 
۱۱ ـ اعلام وصول نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور درخصوص اجرای بند «ج» تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۹۳
دبیر (صادقی) ـ یك نامه هم خطاب به رئیس جمهور محترم كه به امضای (۱۵۳) نفر از نمایندگان محترم خطاب به رئیس‌جمهور رسیده و از ریاست محترم جمهوری مبنی بر اجرای كامل بند «ج» تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۹۳ درخصوص ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ایثارگران شاغل و غیرشاغل و بازنشسته اعلام وصول می‌شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر.
 
۱۲ ـ استرداد یك فقره لایحه
نایب‌رئیس ـ اعلام وصول را هم بفرمایید.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! با توجه به تقاضای دولت درخصوص استرداد لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید كلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار در اجرای ماده (۱۳۸)‌ آیین‌نامه داخلی مجلس این لایحه به دولت مسترد می‌گردد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر.
(ادامه تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی)
نایب‌رئیس ـ تذكر اول را هم گوش كنیم، تمام شود، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 اولاً آقای ابوترابی! اخطار قانون اساسی اصل سوم به ریاست محترم جمهور است در رابطه با قانون تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش وقت‌شان یك ماه مانده بعد از یك ماه آن دو سالی كه مجلس شورای اسلامی به دولت مهلت داده بود الان نیاز دارند عملیاتی نكردند، حضرت‌عالی هم پیگیری فرمودید ولی الان باید آزمون (۱۷) مرداد قرار بود آزمون برگزار شود این بچه‌های تحصیل‌كرده مردم تعیین تكلیف شوند متأسفانه بعد از (۱۰) سال تعیین تكلیف نشده‌اند.
 اخطار دوم به آقای رئیس‌جمهور استخدام استانداری‌ها در وزارت نفت و استانداری‌ها است كه امتحان برگزار شده، آزمون دادند ولی هنوز آقای ابوترابی! اجرا نشده هر روز هم اینها (۱۰۰۰) كیلومتر، (۲۰۰۰) كیلومتر می‌آیند جلوی مجلس استمداد می‌كنند از هیأت‌رئیسه مجلس. از حضرت‌عالی به عنوان نایب‌رئیس مجلس می‌خواهیم در روز یكشنبه اجازه بدهید طرح دوفوریتی به استناد ماده (۱۶۰) و دوفوریت‌ها «ضرورت جلوگیری از وقوع خسارت احتمالی و فوت فرصت»‌ اینها را انجام بدهیم همكاران عزیزم كه اینجا جمع شدند از استان‌های مختلف اصفهان و مازندران همه پیگیر این هستند كه وضعیت آموزش و پرورش با توجه به اینكه مهرماه می‌رسد باید این معلمان سازماندهی شود. حضرت عالی یك هفته دوشنبه این دوفوریتی را مطرح كنید. ان‌شاء‌الله زود تمام شود، آموزش و پرورش كمك شود، حضرت‌عالی باید برای این كار به مردم قول بدهید. می‌شنوند. طراحان هم اینجا هستند، پیگیر هستند آقای احمدی‌لاشكی، آقای ابوترابی! حضرت‌عالی قول بدهید دوشنبه این مطرح بشود. والسلام به عشق امام حسین یا حسین.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، ان‌شاء‌الله در این مورد هم با وزیر محترم بنا شد جلسه‌ای داشته باشیم صحبت كنیم امیدواریم به یك نتایجی برسیم كه دغدغه‌های دوستان رفع شود، خیلی متشكرم، ضمناً همانطور كه اشاره داشتند در زلزله اخیر در شهرستان آبدانان و بخش مورموری خسارات مالی گسترده‌ای را هموطنان عزیز ما داشتند كه امیدوارم مسؤولین محترم نسبت به اسكان، غذا و آب این منطقه اقدام كنند و محضر همكار ارجمندمان جناب آقای احمدی هم به این مناسبت عرض ادب داریم و برای ایشان و حوزه انتخابیه هم آرزوی توفیق امیدوارم دغدغه‌های ایشان در كمك به مجروحین در بحث پس‌لرزه‌ها به نحو جدی مورد توجه مسؤولین محترم قرار بگیرد.
ضمناً مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان و همكاران محترم ما عرض تسلیت داشتند خدمت همكار ارجمندمان جناب آقای میرمرادزهی به مناسبت رحلت برادر بزرگوارشان برای این همكار ارجمند صبر جمیل و برای آن مرحوم علو درجات مسألت داریم.
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ پایان جلسه امروز را اعلام می‌كنم، جلسه بعدی ما فردا ساعت (۸) بامداد چهارشنبه (۲۹)‌ مردادماه. دستور جلسه هم ادامه رسیدگی به دستور هفتگی و بحث استیضاح وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری است.
(جلسه ساعت ۰۹: ۱۲ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۴ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی
۴۲۷
بهداشت و درمان
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسه ۱۶۹، ۲۳۴ و ۲۳۵در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
ب ـ  فهرست استرداد سؤال
عنوان
وزیر مورد سؤال
اعلام وصول
شماره و تاریخ چاپ گزارش
توضیحات
سؤال ملی در خصوص علت صدور سند ملی توسط منابع طبیعی از عرصه اعیان و زمین‌های كشاورزی
جهاد كشاورزی
(محمود حجتی)
جلسه ۲۱۷
ــ
تقاضای استرداد در جلسه ۲۳۵ مطرح و مسترد گردید
ج ـ فهرست سؤال اعلام وصول شده
عنوان
وزرای مورد سؤال
سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص علت تبعیض در توزیع و تأمین امكانات در سطح كشور
فرهنگ و ارشاد اسلامی
(علی جنتی)
علی ایرانپور (مباركه)
د ـ فهرست استرداد لایحه
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
اعلام وصول
توضیحات
لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید كلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار
۱۳۹
 
اجتماعی
 
جلسه ۲۳۵
در اجرای بند (۱) ماده (۱۳۸) آیین‌نامه داخلی
 
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و سی و ششم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها ۴۹۲
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۳۸
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۶
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۳
ـ
۳
۱۶
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۰
۱۴
۶۴
۲۷۸
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۱
ـ
۱۳
۱۴
بایگانی شده
۷۱
۴
۷
۸۲
جمع كل
۳۳۸
۱۸
۱۳۶
۴۹۲
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۷۴
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۲۰
۲
۷
تحت بررسی
۱۱۱
۱
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۱
۲
جمع كل
۱۷۴
۴
۱۸


نام
پست الکترونيک
پيام شما