آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۳۶
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۶۳۱
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۱۸۲ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۳۵) - دوره نهم ۲۶/۰۵/۱۳۹۳


               
  جلسه  دویست و سی‌ و  پنجم (۲۳۵)
 
۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۲۰  شوال ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی
۴ ـ بحث و بررسی درخصوص طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی (ثبت ۴۲۷)
۵ ـ اعلام وصول لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی كشور با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۹۱)
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمد دهقانی‌نقندر، حسین فتاحی، ناصر كاشانی، ابوذر ندیمی و حمید رسائی
۷ ـ اعلام وصول طرح الحاق (۷) بند به ماده (۳۴) قانون پولی و بانكی كشور با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۹۲)
۸ ـ اعلام وصول طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و‌ آسیب‌رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبكه‌های ماهواره‌ای با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۹۳)
۹ ـ تسلیت نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به آقایان: محمدتقی توكلی و حجت‌اله درویش‌پور نمایندگان الیگودرز و ایذه و باغملك
۱۰ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۱ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی كشور
۱۲ ـ اعلام وصول (۲) فقره طرح
۱۳ ـ اعلام وصول (۳) فقره سؤال
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۵ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                      
ب ـ فهرست لایحه و طرح‌های اعلام وصول شده
ج ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
 
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۸ نفر از نمایندگان رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
دستور جلسه دویست و سی و پنجم روز یكشنبه بیست و ششم مرداد‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیستم شوال ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی.
۲ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.
۳ ـ انتخاب یك نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت نظارت بر مطبوعات.
۴ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۵ ـ گزارش شور دوم كمیسیون انرژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
۶ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید كلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار.
۷ ـ گزارش كمیسیون فرهنگی در مورد طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌رئیس ـ تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید را آغاز بفرمایید.
(آیات ۲۶۹ ـ۲۶۷ از سوره مبارکه «بقره» توسط قاری محترم آقای محمدرضا پورزرگری تلاوت گردید).
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَنْفِقُوا مِنْ طَیِّباتِ ما كَسَبْتُمْ وَ مِمَّا أَخْرَجْنا لَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَ لا تَیَمَّمُوا الْخَبِیثَ مِنْهُ تُنْفِقُونَ وَ لَسْتُمْ بِآخِذِیهِ إِلاَّ أَنْ تُغْمِضُوا فِیهِ وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ غَنِیٌّ حَمِیدٌ * الشَّیْطانُ یَعِدُكُمُ الْفَقْرَ وَ یَأْمُرُكُمْ بِالْفَحْشاءِ وَ اللَّهُ یَعِدُكُمْ مَغْفِرَةً مِنْهُ وَ فَضْلاً وَ اللَّهُ واسِعٌ عَلِیمٌ * یُؤْتِی الْحِكْمَةَ مَنْ یَشاءُ وَ مَنْ یُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِیَ خَیْراً كَثِیراً وَ ما یَذَّكَّرُ إِلاَّ أُولُوا الْأَلْبابِ *
(صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای پورزرگری قاری محترم تشكر می‌كنیم. ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
بنام خداوند بخشنده مهربان
«ای كسانی كه ایمان آورده‌اید! از اموال پاكیزه‌ای كه به دست آورده‌اید و نیز از آنچه از زمین برای شما رویانده‌ایم انفاق كنید و قصد انفاق آنچه را كه ضایع شده و شما خود نیز جز با اغماض آن را قبول نخواهید كرد، در سر نپرورانید و بدانید كه خداوند بی‌نیازی ستوده است. شیطان شما را از فقر می‌ترساند و به كارهای زشت فرمان می‌دهد. اما خداوند به شما وعده فضل و بخشش خویش می‌دهد و خدا در فضل و بخشایش گشاده‌دستی داناست. او به هر كه خواهد حكمت عطا كند و هر كه را حكمت دهند خیری كثیر داده‌اند و بدین نكته جز صاحبان خرد توجه نمی‌كنند. راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ»، صلوات. (حضار صلوات فرستادند).
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ تأخیركنندگان جلسه امروز عبارتند از آقایان: نبی‌الله‌ احمدی، حبیب‌الله برومندداشقاپو، محمدتقی توكلی، ابوالقاسم جراره، قاسم جعفری، اسماعیل جلیلی، علی جلیلیان، دخیل‌عباس‌ زارع‌زاده‌مهریزی، غلام‌محمد زارعی، ایرج عبدی، قاسم عزیزی، محمد فیروزی، اسماعیل كوثری، علیرضا محجوب، شاهین محمدصادقی، مقداد نجف‌نژاد.
بعضی دوستان الان تشریف دارند ولی این ثبت‌كننده تأخیرها تا ساعت (۸:۱۵) دقیقه هر كس تأخیر داشته نوشته ولی عزیزان عمدتاً تشریف آوردند. آقای رئیس بفرمایید.
 
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی
رئیس ـ سالروز ورود آزادگان سرافراز را به میهن اسلامی گرامی می‌داریم، آزادگان مجاهدت مضاعف داشتند هم در میدان رزم مجاهدت كردند و هم در اردوگاه‌های صدام در مقابل شكنجه‌های این رژیم ستمكار مجاهدت دیگری داشتند. لذا شخصیت‌های برجسته‌ای در كشور ما هستند كه الگو قرار گرفتند. ما این روز را به آزادگان عزیز و مخصوصاً نمایندگان آزاده و خانواده‌های محترم آنها تبریك و تهنیت عرض می‌كنیم و همیشه در دل ملت ایران قرار خواهند داشت، مخصوصاً یاد می‌كنیم از حضرت آقای ابوترابی، مرحوم آقای ابوترابی عزیز كه ایشان نقش بسزایی در ساماندهی وضعیت آزادگان در اردوگاه‌ها داشتند، با اخلاق و حلم و رفتار پسندیده توانستند یك میدان مجاهدت عظیم دیگر را با حضور آزادگان خلق كنند یاد این عزیز سفركرده را هم گرامی می‌داریم و برای علو درجات ایشان از خداوند طلب رحمت می‌كنیم.
 
۴ ـ بحث و بررسی در خصوص طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی (ثبت ۴۲۷)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی است كه در جلسه علنی روز چهارشنبه كلیات تصویب شد، در جزئیات پیشنهاد اصلاحی كل را داریم كه كمیسیون عمران می‌خواهد مطرح كند.
رئیس ـ بفرمایید.
منصور آرامی (سخنگوی كمیسیون عمران) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
صبح همه دوستان و همكاران بخیر. من خواهش می‌كنم اول صبح است توجه بفرمایید و در هر صورت این پیشنهاد كمیسیون عمران را به صورت جامع من در چند دقیقه خدمتتان نكات مهمش را عرض می‌كنم. اولاً قبل از هر چیز بنده هم سالروز آزادسازی آزادگان سرافراز را گرامی می‌دارم و برای همه این بزرگواران و خانواده محترمشان آرزوی سلامتی و صحت و تندرستی داریم.
جناب آقای رئیس! من قبل از اینكه وارد این بحث شوم یك تذكر در همین مورد عرض كنم. این طرح، یك طرحی بود كه به هر صورت برمی‌گشت به كارگران ساختمانی و در حقیقت اصلاح امور این عزیزان. بخش بیمه‌ای آن كه به هر صورت به مسأله اجتماعی برمی‌گشت. قاعدتاً باید در ارتباط با موضوع بیمه و كارگران ساختمانی این به عنوان كمیسیون اصلی می‌آمد به كمیسیون عمران یا نهایتاً كمیسیون اجتماعی، رفته به كمیسیون بهداشت. به همین دلیل ما فكر می‌كنیم كه لازم بود یا از كمیسیون عمران دعوت می‌شد در آن كمیته یا ارجاع می‌شد به عنوان كمیسیون اصلی به كمیسیون عمران تا موضوع كارگران ساختمانی از هر حیث و از هر جنبه بیشتر بحث و بررسی می‌شد و طرح كامل‌تر در صحن می‌آمد.
مستحضرید كه موضوع كارگران ساختمانی و بیمه آنها فقط مشخصاً بر اصل بیمه تأثیر ندارد، بر اصل آن عدد و رقم تأثیر ندارد. تأثیر این موضوع بر اصل ساخت و ساز، بر صنعت ساخت و ساز، بر میزان صدور پروانه ساختمانی، بر درآمد شهرداری‌ها، بر وضعیت كارگران، بر ساخت و ساز غیرمجاز، یا مجاز هم تأثیرگذار است. به همین دلیل باید جنبه‌های دیگر این طرح را هم در نظر گرفت.
نكته بعد اینكه برادران عزیز و خواهران محترم توجه بفرمایید. در این طرحی كه آمده است و كلیاتش هم تصویب شد ببینید! خیلی از فضاها هست مثل بافت فرسوده، مثل روستاها، مثل شهرهای كوچك، مثل مسكن مهر همه اینها در این طرح به طور كامل دیده نشده است. كمیسیون عمران با جلسات مفصلی كه داشته و بحث‌های مختلفی كه داشتند همه این موارد را در پیشنهاد خودش آورده است و برای هر كدام تعیین تكلیف كرده.
نكته بعد كه باید از آن غفلت نكنیم و خیلی هم موضوع مهمی است بحثی است كه در تبصره (۱) این طرح آمده است و آن هم مابه‌التفاوتی است كه از ارزش افزوده اعلام كردند باید برداشت كنیم. همكاران محترم! واقعاً برداشت از ارزش افزوده آن مستحضرید تأثیر بسزایی بر درآمد شهرداری‌ها خواهد گذاشت. به هر صورت یك بخشی از درآمد شهرداری‌ها كه جمعیت قابل توجهی را واقعاً دارد خدمات می‌دهد از همین ارزش افزوده است. اگر قرار باشد ما از هر جایی كه كم می‌آوریم بگوییم از ارزش افزوده برداشت كنیم و درآمد شهرداری‌ها را كاهش دهیم این به نظرم به مصلحت مجموعه خدمات‌دهی در شهر نیست و نباید این حركت را داشته باشیم ضمن اینكه مغایر با برنامه پنجم هم می‌تواند باشد به خاطر اینكه درآمد شهرداری‌ها را هم غیرپایدار خواهد كرد و آنها را از این موضوع متضرر خواهد كرد. در كلانشهرها این (۱۲) درصدی كه به صورت كلان دیده شده رقم بسیار درشت و بسیار بالایی خواهد شد به همین دلیل لازم است یك مقداری در این زمینه تجدیدنظر مناسب شود تا تأثیری كه عرض كردم در صدور پروانه ساختمانی خواهد گذشت و دوستان ما هم خودشان تأكید داشتند و دغدغه داشتند این تأثیر، تأثیر منفی نباشد.
نكته بعد شاخص‌های دیگری داریم كه در حقیقت در درآمد یا در پرداختی توسط كسی كه پروانه می‌گیرد تأثیر دارد اما این در پروانه ساختمانی ممكن است درج نشده باشد. به همین دلیل ما فكر می‌كنیم كه حق بیمه باید بر اساس هم حقوق و دستمزد، هم ارزش معاملاتی املاك، هم متراژ، هم سطح زیربنا، هم شاخص‌های منطقه‌ای، هم ضریب محرومیت، همه اینها باشد كه در آن آیین‌نامه اینها در نظر گرفته شود و بر اساس همان هم دیده باشد و الا آن شاخص‌ها را ما نمی‌توانیم ببینیم و چیزی كه به عنوان دریافتی هست یك عدد كاملاً غیرشفافی خواهد بود.
ببینید! یك نرخ در قانون قبلی بود آن (۴) درصد بود كه بر اساس حقوق و دستمزد ماهانه كارگران آن درآمد تعیین می‌شد، ما در این طرح آن را (۵/۳) درصد كردیم به همین دلیل (۵/۳) درصد به صورت شناور دیده شده كه در شهرهای كوچك، در روستاها، در شهرهای بزرگ متفاوت است از (۵/۰) درصد یا (۲۵/۰) درصد تا (۵/۳) درصد شناور هست و بر اساس این ضریب آن بیمه تعیین خواهند شد. این نكته مهمی است یعنی روستاها و شهرهای بزرگ كاملاً‌ متفاوت خواهند بود. همچنین خود متقاضیان در این طرح آمده است كه می‌توانند مبلغ‌شان را تقسیط كنند، نیازی به درخواست نیست. معافیت مساجد و حسینیه‌ها در طرح كمیسیون عمران كاملاً آمده است. مسكن مهر بر اساس یك متراژ ثابتی كه در قانون قبلی خود مسكن مهر بود دیده شده و باز نیازی به مجدداً پروانه جدیدی نیست.
الان نكته‌ای كه هست این است كه یك تعدادی از كارگران در تأمین اجتماعی لیست ندارند، عنوانشان آنجا نیست، انبوه‌سازان در طرح فعلی كمیسیون بهداشت اصلاً دیده نشده، انبوه‌سازان در این طرح كاملاً مشخص شده و اعلام كردند بر اساس لیستی كه برای یك پروژه كارگری كار می‌كند این لیست برود تأمین اجتماعی و بر اساس این لیست پرداخت، انجام شود و این را كاملاً در پیشنهاد كمیسیون عمران آوردیم و كاملاً شفاف و مشخص است. آنجا هم پرداخت عوارض هم یك (۶) درصد عوارض قانونی است و هم یك (۷) درصد عوارض حق كارگر هست كه پرداخت خواهد كرد.
بنابراین من فكر می‌كنم كه اینها نكاتی است كه حتماً باید در طرح دیده شود. به همین دلیل من عرض كردم باید این طرح می‌آمد در كمیسیون عمران و آنجا واقعاً رویش بحث و بررسی كاملی انجام می‌شد. همچنین تأمین اجتماعی در این طرح ملزم شده به اینكه گزارش سه ماهه به كمیسیون برنامه و بودجه دهد، به كمیسیون اجتماعی، به بهداشت و درمان و به كمیسیون عمران، به تفكیك استان به تفكیك شهرستان برای اینكه میزان پرداختی كاملاً مشخص شود میزان كارگران تحت پوشش كاملاً مشخص شود. (بذرپاش ـ خیلی ممنون آقای آرامی) من خواهشم از برادران عزیز و خواهران محترم این است كه توجه كنیم به هر صورت این طرح یك طرح مهمی است و این دغدغه‌ها و بحث‌های كمیسیون عمران را لحاظ كنیم كه این پیشنهاد ان‌شاءالله رأی بیاورد.
رئیس ـ متشكریم، آقای آرامی! در طرح اصلی گفتند مابه‌التفاوت را از ارزش افزوده سهم شهرداری می‌گیرند، شما در طرحتان این را نیاوردید. از كجا تأمین می‌كنید؟
آرامی ـ بله، ما اصلاً این را ندیده‌ایم گفتیم اصلاً ‌ارزش افزوده نباید برداشت شود.
رئیس ـ می‌دانم، یعنی كسری ندارد؟
آرامی ـ ببینید! در هر صورت همان جا هم كسری دارد یعنی اینطور نیست كه الان یك عدد ثابتی بگیرند. ما گفتیم به میزان درآمد پرداخت كنند. آن را هم می‌شود اصلاح كرد.
رئیس ـ مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! مخالف آقای امیرآبادی هستند كه به جای آقای نوری صحبت می‌كنند، بفرمایید.
احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دوستان عنایت داشته باشند! نكته‌ای كه اینجا مطرح است در رابطه با پیشنهاد كمیسیون محترم عمران اولاً‌ اینكه ماده (۵) نسبت به قانون قبلی فرق زیادی نكرده، همانطور كه در ماده (۵) همان قانون فعلی كه الان داریم اصلاح می‌كنیم مطرح شده آنجا یك آیین‌نامه‌ای را پیش‌بینی كرده، افرادی را مشخص كرده از مسؤولین بیایند موضوع بیمه كارگران ساختمانی سهم كارفرما را مشخص كنند. مشكل اساسی ما الان همین است كه در این بخش مبلغی كه برای بیمه كارگران ساختمانی تعیین شده، این مبلغ بیشتر از خیلی از شهرها، بیشتر از آن پول پروانه‌ای است كه مردم به شهرداری‌ها پرداخت می‌كنند و این باعث ركود در ساخت و ساز شده. باعث شده مردم به سوی ساخت و سازهای غیرمجاز روی بیاورند. به همین جهت ما درخواست این اصلاح را داشتیم كه خود ماده (۵) اصلاح شود.
اما نكاتی كه در تبصره‌های آن پیش‌بینی شده اولاً همانطوری كه ریاست محترم جلسه فرمودند مابه‌التفاوت آنچه كه در بحث سهم كارفرما از پرداخت بیمه كارگران ساختمانی به دست می‌آید یعنی آنچه كسری هست مشخص نیست. این كسری از كجا باید تأمین شود؟ یعنی اتفاقی كه افتاده این است كه ما الان (۵/۱) میلیون نفر كارگر ساختمانی داریم، (۸۰۰) هزار نفر بیمه شدند، حدود (۵/۱) میلیون نفر از (۸۰۰) هزار نفر؟ چیزی حدود مبلغ (۱۴۰۰) میلیارد تومان نیاز است كه الان دارد این (۱۴۰۰) میلیارد تومان از همین محل تأمین می‌شود اما آن (۷۰۰) هزار نفر بعدی مشخص نیست ما در پیشنهادهایی كه داشتیم و دفاع می‌كنیم در رابطه با پیشنهاد كمیسیون بهداشت این است كه از محل ارزش افزوده شهرداری‌ها این تأمین خواهد شد.
اما نكته بسیار مهمی كه عزیزان عنایت داشته باشند به خصوص بحث بند «پ» كه مالیات مربوط به شهرهای بالای (۲۵) هزار نفر تا (۱۰۰) هزار نفر جمعیت هست اینجا در بحث بنای (۲) درصد خود این هم باز مبلغش بیش از مبلغ پروانه‌های ساختمانی خواهد شد. یعنی آن چیزی كه مردم به شهرداری‌ پرداخت می‌كنند من محاسبه كردم چیزی در حدود (۵/۲) میلیون تومان دوباره اینجا مردم باید پرداخت كنند بابت بیمه‌های كارگران ساختمانی، اما آن چیزی كه در این طرح آمده این است كه هر كس هر چقدر برای پروانه ساختمانی به شهرداری‌ها پرداخت می‌كند (۱۲) درصد هم به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت كند. یعنی اگر در یك روستایی مردم (۵۰۰) هزار تومان بابت پروانه ساختمانی پرداخت می‌كنند (۶۰) هزار تومان بابت بیمه كارگران می‌دهند، اگر در شهر تهران یك برج‌ساز یك میلیارد تومان پول پروانه‌اش بوده این باید (۱۲۰) میلیون تومان بابت بیمه كارگران ساختمانی پرداخت كند، بنابراین آنچه كه در پیشنهاد كمیسیون محترم عمران آمده در حقیقت همان قانون فعلی است فقط بحث مساجد و موضوعات این چنینی معاف شدند كه این هم دوباره معلوم نیست از چه محلی باید معاف شوند قطعاً شورای محترم نگهبان این را احتمالاً مخالفت كند. من خواهش می‌كنم به همان پیشنهاد كمیسیون بهداشت كه بسیار شفاف و روشن است، یعنی هر كس هر چقدر برای شهرداری‌ها پرداخت می‌كند برود (۱۲) درصد آن را برای بیمه كارگران ساختمانی پرداخت كند، دوستان به همان كلیات كه رأی دادند، خواهش می‌كنم به پیشنهاد كمیسیون عمران رأی ندهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق برادر عزیزم جناب آقای ابوذر ندیمی هستند، بفرمایید.
 ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خواهران و برادران ببینید! بنده و جمعی از عزیزان نماینده این طرح را ارائه كردیم با چند هدف. یك هدف این بود كه ساخت و ساز به ركود نرسد، یك هدف این بود كه شهرهای كم‌جمعیت و روستاها این همه دچار فشار نباشند. یك هدف این بود كه ما نحوه پرداخت، زمان‌بندی پرداخت، تعامل با سازمان تأمین اجتماعی را شفاف‌تر كنیم، یك هدف این بود كه ما در باب پرداخت یك‌باره یا تقسیطی كه الان هم عمل می‌شود این را قانونی كنیم ولی نه سلیقه‌ای بلكه قانون باشد. اهدافی هم در رابطه با مباحثی مثل همین مسائل حسینیه‌ها، مساجد كه ما حتی در رابطه با آب و برقشان در بودجه تعریف و تصمیم خاص می‌گیریم. یا نه، یك هدف هم در رابطه با مانده‌ای از كارگرانی كه هم‌اكنون بیمه نیستند و تأمین مالی داشته باشیم.
اما چند سؤال را علی‌رغم اینكه بنده هم این توفیق را داشتم كه در چند جلسه كمیسیون بهداشت به عنوان طراح باشم به هر دلیلی به پاسخ نهایی نرسیدیم، یك دلیل این بود كه آیا ما با فشاری كه از طریق مالیات بر ارزش افزوده به مردم وارد می‌كنیم امسال هم ما در بودجه به دلیل رویكرد سلامتمان (۱) درصد هم اضافه كردیم، آیا در شرایط ركود این توجیه دارد؟ یعنی در شرایطی كه مردم خودشان به اندازه كافی مشكل دارند تولید ما هم به همین دلیل مشكل دارد چرا كه قدرت خرید مردم به هر صورت چندان افزایش نیافته كه بتوانند بازار را از جهت تولید مورد استقبال قرار دهند. با چنین تصویری آنچه دوستان ما در كمیسیون عمران تهیه كردند هر چند كه به هر صورت آنجا هم ابهامات و اشكالاتی به حق وارد است ولی ما الان ما داریم به نسبت صحبت می‌كنیم یعنی به نسبت آنچه در كمیسیون بهداشت داشتیم این جامع‌تر است، عرض كردم بنده خودم طراح هستم در آن كمیسیون هم بودم زحمت هم كشیدند، دستشان هم درد نكند، ولی بحث این است كه ما می‌خواهیم كشور را اداره كنیم. ما كه اینجا تعلقات صنفی و كمیسیونی نداریم، ما می‌گوییم اگر در راستای میانگین‌های تولید بنا به استناد همین عنوانی كه در رابطه با كمیسیون هست آیا ما مثلاً برای روستاییان، برای انبوه‌سازان، برای بسیاری از اینها تصمیم گرفتیم یا ساكتیم؟ آیا آنهایی كه می‌خواهند تصمیم بگیرند از نظر اهلیت از نظر ذی‌نفع بودن در پیشنهاد كمیسیون بهداشت هستند یا نیستند؟ اینجا مباحثی مطرح می‌شود كه مثلاً در كمیسیون عمران تركیب معلوم است كه چه كسانی می‌خواهند، ضریب معلوم است كه از چه نوع ضریب محرومیتی استفاده كنند. متناسب‌سازی‌اش با حقوق و دستمزد معلوم است، همینطور در رابطه با موضوع مفاصاحساب‌هایی كه باید تعریف شود و عناوینی از این دست. البته در تبصره (۳) ممكن است محل بحث شود ولی در شهرهای مختلفی كه از جهت جمعیت است، میانگین متراژ را و تناسب پرداخت را مدیریت كرده‌اند،‌ من باید عرض كنم كه تخصصی‌تر به موضوع ورود كرده‌اند. از این رو برای اینكه ما اولاً فشار بیشتری ایجاد نكنیم، ثانیاً ركود را به نوعی تثبیت نكنیم و طبقات مختلف را از جهت اقامت در نظر بگیریم بنده علی‌رغم اشكالاتی كه در مباحث كمیسیون‌ عمران هم هست این را ترجیح می‌دهم، معنایش این نیست كه مطلق آن را قبول داریم ولی بالاخره دنیا، دنیای انتخاب است و ما این را ترجیح می‌دهیم.
رئیس ـ متشكریم، دولت موافق است، كمیسیون‌ بفرمایید.
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون‌ بهداشت و درمان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همه همكاران ارجمند صبح به خیر عرض می‌كنم، من هم به نوبه خودم سالروز آزادی آزادگان سرافراز و ورود این عزیزان را به كشور عزیز جمهوری اسلامی عرض تبریك دارم.
جناب آقای رئیس و همكاران ارجمند! بحث پیشنهاد عزیزان ما كه در كمیسیون‌ عمران اشاره كردند، اولاً من یك ابهامی را كه دوست عزیزمان اشاره كردند را برطرف بكنم، اینكه چرا به كمیسیون‌ بهداشت عودت داده شد؟ بر اساس آیین‌نامه داخلی یكی از وظایف رسیدگی به برنامه بیمه‌ها مربوط به كمیسیون‌ بهداشت است و این هم كه فقط كمیسیون‌ بهداشت نشسته باشد و این طرح را داده باشد، نه، این طرح را بسیاری از عزیزان كمیسیون‌ عمران هم امضا كرده‌اند. چون كار تخصصی بوده آمده كمیسیون‌ بهداشت، جناب آقای رئیس! ‌كمیسیون‌ بهداشت هم از همه كارشناسان دعوت كرده، من فقط چهار، پنج مورد را برای شما اشاره بكنم، از همه نمایندگان كارگران، از همه نمایندگان كارفرمایان،‌ مجموعه وزارت كشور، وزارت راه، شهرداری‌ها و حتی كارشناسان كمیسیون‌‌های دیگر دعوت شد و شاید چندین جلسه كمیته‌ای برای این كار تشكیل شد.
و اما پیشنهادی كه كمیسیون‌ عمران داده سه، چهارتا ابهام دارد، من فقط این را برای دوستان عزیزمان باز می‌كنم، اولاً من می‌خواهم ببینم بین مناطق شمالی و جنوبی تهران بزرگ نباید تفاوت قائل شد؟ آیا ملك در شمال تهران با جنوب تهران یك قیمت است؟ آقایان همه را با یك قیمت دیدند، این اولین ابهام.
حق بیمه آنها را یكی دیده، ما معتقدیم اینجا هم باید یك تفاوتی داشته باشد، ما اینجا می‌خواهیم ببینیم واقعاً كمیسیون‌ عمران این پیشنهاد را داده، بین تجاری و مسكونی نباید تفاوت باشد؟ ما عمده بحث این را برای بحث تجاری گذاشته‌ایم، ولی كمیسیون‌ عمران یك مشكلی را كه ایجاد كرده بحث تجاری و عمرانی را یكی دیده، این بزرگترین ابهام و مشكلی است كه كمیسیون‌ عمران دیده.
بحث دیگری كه اینجا داریم كمیسیون‌ بهداشت به صورت كامل و جامع دیده، مسأله دیگری كه جناب آقای رئیس! اینجا مشكل دارد، كمیسیون‌ عمران دوباره این را به آیین‌نامه موكول كرده، یعنی اصلاً به امسال نخواهد رسید، باز هم آن ركود در ساخت و ساز، آن ركود در ساختمان، آن مهاجرت معكوس در روستاها كه بیشتر روستاها اصلاً دهیاران ما قادر به صدور پروانه‌ها نیستند این ركود مالی برای آنها ایجاد شده است. در آیین‌نامه‌ای كه قرار است در آینده بنویسند چه كسانی را منوط كرده كه بیایند و بنویسند؟ نماینده انبوه‌سازان، نماینده اتحادیه‌ها، انجمن‌های كارفرمایی، می‌خواهم ببینم اینها كجای نوشتن قانون محلی از اعراب دارند؟ گرفتن حق مشورت با اینها سر جای خودش ولی نه اینكه اینها بیایند برای ما قانون بنویسند. قانون را شما نمایندگان عزیز با مشورت همه كارشناسان باید بنویسید.
ما معتقد هستیم این طرحی كه الان نوشته شده است بسیار شفاف، ساده و كمیسیون‌ عمران كاری كه انجام داده یك جای دیگر هم یك مسأله‌ای را آورده كه در یك جا بر اساس ارزش معاملاتی آورده و در یك جای دیگر حداقل دستمزد و این بزرگترین ابهامی است كه الان در پیشنهاد كمیسیون‌ عمران آمده و كمیسیون‌ عمران كار را پیچیده‌تر كرده و این پیشنهاد كمیسیون‌ بهداشت بسیار شفاف، روشن است. ما انتظار داریم كه دوستان به این پیشنهاد كمیسیون‌ عمران كه یك كار كارشناسی با گذاشتن وقت انجام شد پیشنهاد بدهند و آن بحث معافیت و مساجدی هم كه آورده‌اند ما هم آن را قبول داریم كه در تكمله این كار كه دغدغه آقایان هم هست ما آن را دیده‌ایم و ان‌شاء‌الله با رأی مخالف شما به پیشنهاد كمیسیون‌ عمران به برگشتن به همان پیشنهاد اصلی و فوریتی كه شما با تأمل و طمأنینه و با كار كارشناسی در جلسه چهارشنبه به آن رأی دادید ان‌شاء‌الله تصویب شود و این هم رد شود و در ادامه پیشنهادات در خدمت شما هستیم.
رئیس ـ متشكریم، ‌پیشنهاد را برای رأی‌گیری قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد چاپ‌شده كمیسیون‌ عمران به عنوان اصلاح كل طرح مطرح است. این پیشنهاد آقای آرامی نیست، این را اصلاح كنید، پیشنهاد كمیسیون‌ عمران است، ایشان به عنوان سخنگو مطرح كردند.
رئیس ـ حضار ۲۲۷ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع‌ به این پیشنهاد اعلام بفرمایند، پیشنهاد جایگزینی مربوط به كمیسیون‌ عمران است به جای طرح اصلی. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ كمیسیون‌ بودجه! شما پیشنهادتان الحاقی است یا اصلاحی؟ چون الحاقی را باید آخر مطرح كنید، اگر بخواهید موارد موجود در گزارش كمیسیون‌ را اصلاح كنید الان بفرمایید. الحاق به انتها، با گزارش كمیسیون‌ هم مغایر نیست. (قاضی‌پور ـ حذف كل دارم) حذف كل چی؟ الان نمی‌شود، ما وارد اصلاح شده‌ایم، فقط قسمت اول را می‌خواهید حذف كنید یا كلش را؟
رئیس ـ كلش كه رأی آورده، اگر پیشنهاد حذف جزء دارید بفرمایید. آقای قاضی‌پور الان پیشنهاد شما چیست؟ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ حذف كل ماده واحده است.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام محضر نمایندگان محترم، آزادگانی كه در عین سادگی‌شان آزاده بودند سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی را تبریك می‌گوییم،‌ بخصوص هفت نماینده محترم آزاده مجلس و سرور آزادگان شادروان حاج‌آقای ابوترابی.
آقای لاریجانی! من اول عرضی داشتم كه توجه كنید، الان جلو مجلس‌ ده‌ها هزار مردم از كل ایران آمده‌اند و استخدامی‌‌های استانداری‌‌ها هستند، از حضرت‌عالی می‌خواهیم معاونت محترم نظارت یك نفر بفرستد كه این بچه‌های مردم، (۲۰۰۰)، (۳۰۰۰) كیلومتر راه آمده‌اند، حرف دلشان، امتحان داده‌اند، در آزمون قبول شده‌اند، حكم دارند، بعضی‌ها شش ماه كار كرده‌اند و بعد اخراج‌شان كرده‌اند.
رئیس ـ اشكال ندارد، به معاونت نظارت می‌گوییم كه بروند، شما مطلب‌تان را بفرمایید.
قاضی‌پور ـ من تشكر می‌كنم از توجه حضرت‌عالی به افرادی كه جلو مجلس تجمع می‌كنند مثل بعضی‌ها نیستید كه گارد بفرستند، از حضرت‌عالی كمال تشكر را دارم كه به فكر اقشار مختلف مردم هستید.
اما پیشنهاد حقیر، همكاران عزیز، نمایندگان ملت در خانه ملت! مجلس جهت تكمیل قانون بیمه‌های اجتماعی، كارگران ساختمانی سال ۵۲ كه كارگران منحصراً در مقابل حوادث ناشی از كار بیمه بودند با اصلاح قانون و تغییر مبنای دریافت حق ساختمانی از روزانه به ماهانه كاری انجام داد كه كارگران ساختمانی از تمام مزایای قانون تأمین اجتماعی،‌ فوت، ازكارافتادگی، بازنشستگی،‌ غرامت، دستمزد و درمان برخوردار گردد. متأسفانه همینكه قانون اجرا می‌گردد برخی دنبال اصلاح مجدد آن و محروم كردن كارگران ساختمانی از بیمه تأمین اجتماعی می‌باشند. طرحی كه كلیات آن تصویب شده نه تنها دارای مغایرت با اصل سوم، بیست و نهم و هفتاد و پنج قانون اساسی می‌باشد بلكه ادامه بیمه كارگران ساختمانی را مختل خواهد نمود، متأسفانه در طرح تصویبی چندین اشكال عمده وجود دارد:
۱ ـ مبنای وصول حق بیمه از محل پروانه‌های ساختمانی به عوارض درآمدی تأمین شهرداری‌ها تغییر یافته كه نحوه دریافت حق بیمه آن مبهم می‌باشد و باید رفع ابهام شود.
۲ ـ آمار و اطلاعات دقیقی راجع به مبلغ (۱۲) درصد پروانه‌ها وجود ندارد، بنابراین مجلس در خصوص موضوعی قانونگذاری می‌كند كه منابع مالی آن مشخص نیست. با فرض اینكه حرف طراحان در مورد (۱۳۰۰) میلیارد تومان صحیح باشد، این مبلغ عملاً كفاف (۶۰۰) هزار نفر را نمی‌دهد، در صورتی كه برای رفع تبعیض نظر مجلس شورای اسلامی پوشش كلیه كارگران بود، ما در قانون برای كارگران، «همه» نوشیم، سهمیه‌بندی نكردیم. حداقل مبلغ (۲۸۰۰) میلیارد تومان منابع مالی نیاز است،‌ آیا كمیسیون‌ بهداشت و درمان به نحوه تأمین (۱۱۰۰) میلیارد تومان مازاد و سال آتی فكر كرده است؟ آقای دكتر لاریجانی! یك لحظه توجه كنید، آقای كاتب! اجازه بدهید.
۳ ـ كارفرمایان ساختمانی با كارفرمایان كارگاه‌ها چه تفاوتی دارند كه آنها حق بیمه تأمین اجتماعی را پرداخت می‌كنند ولی كارفرمایان ساختمانی می‌خواهند پرداخت نكنند؟ همان‌طور كه كلیه كارفرمایان باید حق بیمه كارگران خود را پرداخت كنند سازندگان ساختمان هم باید عیناً حق بیمه كارگران ساختمانی خود را پرداخت كنند.
۴ ـ به غیر از بساز و بفروش‌ها و انبوه‌سازان مگر هر ایرانی چندبار خانه‌سازی می‌كند كه به حق بیمه محتاج باشد؟ متأسفانه بعضی سرمایه‌داران ساخت‌ و ساز را باز هم می‌خواهند حقوق كارگران ساختمانی را تضعیف كنند، به جای اینكه از كارگری كه هیچ سرپناهی ندارد حمایت شود فقط از یك سری انبوه‌ساز كه دنبال سود بیشتر بدون پرداخت حق بیمه كارگران می‌باشد حمایت می‌شود.
همكاران عزیز! من دفعه قبل هم گفته‌ام (۵۰) درصد فوتی‌های حوادث مربوط به كارگران عزیز ساختمانی هستند، همكاران عزیز! اجازه ندهید حق و حقوق این قشر زحمتكش آسیب‌پذیر جامعه، این كارگران ساختمانی كه ماه‌ها در میادین كار و زیر آفتاب سوزان، زیر سرمای سوزان می‌ایستند تا سركار بروند آن بیمه‌اش محروم شود. (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای قاضی‌پور) آقای منادی! اگر مال ثروتمندان و كارخانه‌داران بود (۱۰) دقیقه صحبت ‌می‌كردند، كارگران را صحبت می‌كنیم، بگذار از حق و حقوق كارگران به قول آقای لاریجانی مستضعفان و محرومین دفاع كنیم، آقای لاریجانی!‌ از حضرت‌عالی انتظار داریم كه دقیقاً بیایند و آمار بدهند كه با این رقم چند نفر كارگر ساختمانی بیمه می‌شوند و چند هزار نفر بیمه نمی‌شوند؟ به عشق امام حسین، یا حسین.
رئیس ـ متشكریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قادری بفرمایید.
جعفر قادری (شیراز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دوستان توجه كنند! اگر این قسمت حذف شود دیگر طرح موضوعیتی ندارد،‌ چرا اصلاً این طرح مطرح شد؟ به خاطر بی‌عدالتی‌هایی كه در قانون فعلی وجود دارد، حق بیمه بین شهر و روستا تفاوتی نمی‌كند، حق بیمه بین مناطق شمالی شهر و جنوبی شهر تفاوتی نمی‌كند، حق بیمه بین واحدهای تجاری و واحدهای مسكونی تفاوتی نمی‌كند، هدف این بود كه این تفاوت‌ها از بین برود، عادلانه شود، دوستان نگرانی‌شان این است كه تعدادی كارگران ساختمانی بیمه نشوند. ما معتقد هستیم كه اگر تأمین اجتماعی رویه‌اش را اصلاح بكند، الان اكثر افرادی كه بیمه شده‌اند یا پروانه و مغازه دارند یا در واحدهای صنعتی دارند كار می‌كنند، چه كسی گفته كسی كه در كارخانه كار می‌كند، كسی كه پروانه تجاری دارد و پروانه كسب دارد برود از حق بیمه كارگران ساختمانی استفاده بكند؟ متأسفانه الان كنترل و نظارتی نمی‌شود، برآورد ما این است كه ما بیشتر از (۱) میلیون و (۲۰۰) هزار كارگر ساختمانی نداریم، اگر تأمین اجتماعی دقت بكند، مراقبت بكند، همه این افراد زیر پوشش قرار می‌گیرند، بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.
این طرحی كه كمیسیون‌ بهداشت و درمان مصوب كرده ارتباط‌دادن حق بیمه با حق پروانه‌ای است كه افراد پرداخت می‌كنند، در پروانه قیمت منطقه‌ای لحاظ می‌شود، بنابراین بین واحدهای تجاری و واحدهای مسكونی تفاوت وجود دارد، بین شهر و روستا تفاوت وجود دارد، بین شمال شهر و جنوب شهر تفاوت وجود دارد، عین عدالت اجتماعی است و ما الان كاری كه كرده‌ایم در حقیقت صدور پروانه را قفل كرده‌ایم، بنابراین این طرح آمده كه اصلاح بكند و رونق بدهد در شرایطی كه ما با ركود مواجه هستیم این طرحی كه از كمیسیون‌ بهداشت و درمان آمده و دوستان هم روی آن كار كرده‌اند و همه ابعاد و جوانبش را دیده‌اند و یكی، دو مورد نقص دارد كه آن هم پیشنهاد تكمیلی وجود دارد و بحث تقسیط را حتماً دوستان پیشنهاد می‌كنند و مجلس هم رأی می‌دهد، بحث الزام به بیمه‌شدن فقط كارگران ساختمانی حتماً مجلس رأی می‌دهد كه دیگران سوءاستفاده نكنند و یكی، دوتا ایراد و اشكالی كه دارد ان‌شاء‌الله دوستان با پیشنهادات تكمیلی كمك می‌كنند كه رأی بیاورد. بنابراین آن چیزی كه مصوب كمیسیون‌ بهداشت و درمان است مناسب است و دوستان به پیشنهاد حذف آقای قاضی‌پور رأی ندهند كه اگر چنین اتفاقی بیفتد كل طرح زیر سؤال می‌رود.
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای كمال‌ علی‌پورخنكداری بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام دارم خدمت همكاران عزیز، هیأت رئیسه محترم و همچنین عرض تبریك به مناسبت ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی.
من قبل از اینكه موضوع موافقت خودم را با پیشنهاد جناب آقای قاضی‌پور اعلام بكنم، عزیزان من! مطلع باشید كه دو ماه است كارگران بازنشسته فولاد كشور هنوز حقوق دریافت نكرده‌اند، ما هر ماه باید تذكر بدهیم تا بتوانند بعد از دو ماه، ما در منطقه خودمان (۸۰۰۰) نفر بازنشستگان فولاد داریم، واقعاً تعجب می‌كنیم كه دو سال است در مجلس داریم داد می‌زنیم آقا!‌ هر دو ماه،‌ سه ماه بتوانند حقوق كارگران را پرداخت بكنند،‌ این ظلم فاحش به كارگران فولاد است.
در رابطه با پیشنهاد جناب آقای قاضی‌پور، مخالف عزیز جناب آقای قادری فرمودند كه حق بیمه شمال شهر با جنوب شهر باید فرق داشته باشد، واقعاً این چه سؤالی است؟ حق بیمه كه در كل كشور عدد و رقمش مشخص است، ما دولت را در سال‌های قبل تكلیف كرده‌ایم كه موظف شوند همه كارگران ساختمانی كه پشتوانه و متولی ندارند بیمه شوند. مشخص هم نكردیم، متأسفانه دولت خلاف كرده و توجه نكرده هم دولت قبلی و هم دولت فعلی، برای استان‌ها سهمیه دیده شده، بعضی از این سهمیه‌ها هم اصلاً رعایت نشده، ما باید مكاتبه می‌كردیم، التماس می‌كردیم تا در شهرهایمان كارگران ساختمانی كه در گرما و سرما در خیابان ایستاده‌اند، اینها را بیایند بیمه بكنند ولی مشخص نكرده‌ایم كه حتماً در استان‌ها سهم، تعداد كارگران ساختمانی را مشخص كرده‌‌ایم كه كارفرمایان ساختمانی و همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای كارت بیمه برای كارگران ساختمانی صادر بكنند كه هر كسی نیاید بگوید كه من كارگر ساختمانی هستم، هر كسی كه در خیابان ایستاده نگوید كه من كارگر ساختمانی هستم و از این فرصت استفاده بكند و بیمه شود، گفته‌ایم مهارت حرفه‌ای هم داشته باشد، كسی می‌تواند بیمه شود كه هم كارت فنی و حرفه‌ای داشته باشد و هم انجمن كارفرمایان ساختمانی این را تأیید بكند و در لیست‌شان باشد، آنوقت بیمه سازمان تأمین اجتماعی شود،‌ متأسفانه این انجام نشد.
عزیزان من! ما آمدیم یك چاله‌ای را پر كنیم نه اینكه همه كارگران ساختمانی را در چاه بیندازیم، ما الان آمده‌ایم شهرداری‌ها را تعطیل كرده‌ایم و به سازندگان جزء فشار آورده‌ایم، كسی كه امروز دارد یك ساختمانی را ترمیم می‌كند یا تخریب می‌كند و می‌خواهد دو طبقه بسازد، باید نزدیك به (۵۰۰) هزار تومان، (۱) میلیون تومان پرداخت بكند، شمال و جنوب هم فرقی نمی‌كند، روستا و غیر روستا هم فرقی نمی‌كند. به هر حال آمده‌ایم شرایطی فراهم كردیم كه بیاییم از اینها پول بگیریم، حالا مشخص نیست، ما اینجا آمدیم و گفتیم: «(۱۲) درصد مجموعه عوارض تأمین ناشی از صدور پروانه» بابا اینجا مجلس است، این (۱۲) درصد چه مبلغی می‌شود؟ ما اینجا داریم برای سازمان تأمین اجتماعی یك مغازه و دكه باز می‌كنیم، یعنی داریم برای سازمان تأمین اجتماعی كه عددش مشخص نیست، من نماینده و شمای نماینده اصلاً مطلع نیستیم، داریم برایش شرایطی را فراهم می‌كنیم، بعد آن وقت بگویند كه ما آن درآمدی كه شما مشخص كرده‌اید، (۱۲) درصد را در نیاورده‌ایم و مشخص نشده، پس كارگران ساختمانی نباید بیمه شوند.
خواهشی كه من از دوستان دارم، ببینید! ما باید واضح و شفاف عدد را مشخص بكنیم، (۲۸۰۰) میلیارد تومان احتیاج داریم، (۱) میلیون و (۲۰۰) هزار نفر كارگر ساختمانی داریم،‌ ما می‌خواهیم اینها را بیمه كنیم، آیا با این (۱۲) درصدی كه آورده‌ایم، ساخت‌ و سازهایی كه الان مشخص نیست، اگر رغبتی در ساخت‌ و سازها انجام نشود، كارگران ساختمانی ما باید همانجا در سرما و گرما بمانند و بیمه نشوند؟ ما شرایط را برای كارگران باید فراهم كنیم نه اینكه یك علامت سؤال بزرگ برای كارگران ساختمانی بگذاریم.
دوستان من، عزیزان من، نمایندگان محترم! اینجا مجمع قانونگذاری است و دوستان ان‌شاء‌الله توجه بكنند به پیشنهاد جناب آقای قاضی‌پور ان‌شاء‌الله رأی بدهند كه كارگران عزیز ساختمانی حیران و ویران نمانند. متشكرم. والسلام
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای پورابراهیمی تذكر دارند،‌ اجازه می‌فرمایید؟
رئیس ـ متشكریم، اخطار دارید؟ راجع به همین موضوع است، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر لاریجانی! اگر شما متن را نگاه بكنید در خصوص این بحث نكات خیلی مهمی است، (رئیس ـ اخطار شما اصل چند است؟) اصل (۷۵) قانون اساسی، آقای دكتر! در تبصره (۱) وقتی ما آمده‌ایم روی بحث مابه‌التفاوت داریم صحبت می‌كنیم اولاً آن عدد مشخص نیست، ما می‌خواهیم از سرجمع منابع عمومی دولت كاهشی را در اینجا ببینیم كه اصلاً دولت در اینجا تصمیم‌گیری در مورد آن نكرده. (رئیس ـ الان كه پیشنهاد حذف داریم)، نه، من می‌خواهم چیز دیگری را مطرح كنم، پیشنهاد حذف یك چیز است و اینكه اصلاح شود موضوع دیگری است، اگر حذف هم نشود باز ابهامات جدی در آن مطرح است.
رئیس ـ اشكال ندارد، به موقع خودش اخطارتان را بدهید، الان ما پیشنهاد حذف را داریم رأی می‌گیریم، اگر حذف رأی نیاورد آن وقت اخطارتان را بدهید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ بسیار خوب، ممنونم.
رئیس ـ متشكریم، دولت موافق حذف، كمیسیون‌ مخالف است، بفرمایید.
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون‌ بهداشت و درمان) ـ ما از دغدغه دوستان متشكریم، من فقط دو تا مسأله را (۳۰) ثانیه خدمت شما عرض بكنم، ما باید قانونی بنویسیم كه عدالت اجتماعی را مورد توجه قرار بدهد،‌ من فكر می‌كنم پیشنهادی را كه بعضی از دوستان دادند، جناب آقای قاضی‌پور، توجه ایشان به تأمین اجتماعی است، نه كارگری، یعنی ایشان دارد از تأمین اجتماعی دفاع می‌كند ولی اینجا كمیسیون‌ بهداشت و دوستان ما دارند از كارگر دفاع می‌كنند.‌ كمیسیون‌ بهداشت به سلامت كارگر می‌اندیشد نه به بودجه برای این، امروز اگر یك كارگر از ساختمان بیفتد چه كسی باید پاسخگویش باشد؟
آقای دكتر لاریجانی! تا به امروز (۱۵۰۰) میلیارد تومان برای این مسأله برداشت می‌شود، همین (۱۲) درصد (۱۵۰۰) میلیارد تومان سهم تأمین اجتماعی می‌شود و (۹۰۰) میلیارد تومان هم از ارزش افزوده برداشته شد و با این مبلغ می‌توان (۱) میلیون و (۵۰۰) هزار نفر از كارگرانی كه امروز متقاضی بیمه اجتماعی هستند همه اینها را بیمه كرد و كارگران باید از این دغدغه خارج شوند.
رئیس ـ متشكریم، پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف ماده‌ واحده است.
رئیس ـ حضار ۲۳۴ نفر، پیشنهاد حذف كل ماده ‌واحده را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقایان پیشنهاد اصلاحی دارند.
رئیس ـ آقای فرهنگی! اجازه بدهید، دوستان توجه داشته باشند! از این عبارتی كه در ماده (۵) آمده، دو جور برداشت می‌شود، یكی این است كه این (۲۰) درصد سهم كارفرما، این را نمی‌دهد بلكه از آن (۱۲) درصد مجموع عوارضی كه در شهرداری می‌گیرند این را تأمین می‌كنند، عبارت این است و از طرفی در آخرش نوشته «از مالك». پس یك مقدار ابهام دارد. مقصود نگارنده ظاهراً این بوده كه این (۲۰) درصد هم كارفرما، تقریباً معادل (۱۲) درصد مجموع عوارض و درآمد تأمینی ناشی از صدور پروانه ساختمان به شهرداری می‌باشد از مالك دریافت و كارگران مذكور بیمه می‌شوند. یعنی باید منقحش كرد كه دو جور برداشت نشود. حالا باید رفع ابهام كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای لاهوتی پیشنهاد اصلاحی دارند، اجازه بفرمایید اگر پیشنهادات تصویب شد شاید این ابهام را نداشته باشد. (رئیس ـ بله؟) چون پیشنهادهای اصلاحی چاپ‌شده دارند شاید این ابهام رفع شود.
رئیس ـ اشكال ندارد، حالا این رفع ابهام را انجام دهیم. عیبی ندارد، حالا پیشنهادها را می‌بینیم، پیشنهاد رفع ابهام شما هست نگران نباشید. پیشنهاد دیگری هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای لاهوتی شما مطرح می‌كنید؟
رئیس ـ اخطار دارند، بگذارید اخطارشان را بگویند. آقای پورابراهیمی اخطارتان را بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده عرض سلام خدمت همكاران دارم و سالروز ورود آزادگان محترم را به خاك پاك جمهوری اسلامی ایران تبریك عرض می‌كنم.
آقای دكتر لاریجانی ببینید! در تبصره ذیل ماده‌واحده‌ای كه الان اینجا آمده است یك عبارتی آمده كه هیچ عدد و رقمی در اینجا مشخص نیست و مهمتر از آن اگر ما مثل امروز كه شرایط صدور پروانه‌هایمان دچار مشكل شده و می‌خواهیم در خصوص بیمه كارگران ساختمانی كه الان برآورد می‌شود در كشور (۸۰۰) هزار نفر هستند و تعهدی حدود (۱۵۰۰) میلیارد تومان را در خصوص بیمه‌هایشان مطرح می‌شود برعهده بگیریم باید از سرجمع منابع عمومی دولت برداشت كنیم. مفهوم تبصره (۱) عملاً اعمال برداشت منابع عمومی دولت است بدون آنچه را كه ما بخواهیم در خصوص آن تصمیم‌گیری محل منابع دیده باشیم. به نظر می‌رسد موضوع كاهش درآمدهای عمومی به استناد اصل (۷۵) مغایر محسوب می‌شود و من خواهش می‌كنم شما در این زمینه اظهارنظر بفرمایید كه این اخطاری كه بنده دادم آیا وارد است یا نه؟ آنچه كه در متن آمده به این شكل است كه فارغ از صدور پروانه و هر شكلی موظفند تعهدات مربوط به آنها را پرداخت كنند. آقای دكتر لاریجانی! الان در حال حاضر حدود (۸۰۰) هزار نفر كارگران ساختمانی داریم كه تعهدات بیمه‌ای آنها حدود (۱۵۰۰) میلیارد تومان است. سؤال من این است: اگر به هر دلیلی مثل الان ما كاهش صدور پروانه‌ها را داشته باشیم آیا منظور از مابه‌التفاوتی كه اینجا آمده یعنی تعهدات (۱۵۰۰) میلیارد تومانی است كه باید در خصوص كارگران ساختمانی انجام شود بدون اینكه اصلاً ما صدور پروانه‌ای داشته باشیم یا نه یك موضوع دیگر است؟
من خواهشم از حضرت‌عالی این است كه هم ابهامات زیادی در این تبصره (۱) هست، هم اشكالات قانون اساسی هست، اگر صلاح بدانید حضرت‌عالی این را به كمیسیون ارجاع بدهید، اجازه دهید این كار را ما محكمتر، دقیقتر و با حساسیت‌ بیشتر بررسی كنیم. این تبصره برگردد. این دارد خیلی سریع تصمیم‌گیری می‌شود. آقای دكتر لاریجانی! چندین بار این قانون مربوط به بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی آمده در صحن رفته ولی یك بار كامل كامل ما بررسی نكردیم. من خواهشم از حضرت‌عالی این است به دلیل مغایرتها و ابهامات و همچنین مغایرت با اصل (۷۵) اگر حضرت‌عالی صلاح می‌دانید این به كمیسیون برگردد، ما یك نظر جامع روی آن انجام دهیم برگردانیم و ان‌شاءالله جمعبندی كنیم.
رئیس ـ نكته‌ای كه شما گفتید دو بخش دارد: یك بخشش اشكال قانون اساسی فرمودید دارد و یك بخشش گفتید ابهام دارد كه آیا این شامل همه كارگران می‌شود یا این (۱۵۰۰) تا مربوط به همینها است كه مشغول كارند؟ آن قسمت قانون اساسی اگر «مالیات» در سطر سوم باشد ممكن است ایراد وارد باشد. اما اگر عوارض باشد عوارض بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده مربوط به شهرداریها است و بنابراین اشكال بار مالی ندارد. ولی اگر مالیات باشد ایراد شما وارد است. (قادری ـ مالیات هست) خوب پس باید «مالیات» را حذف كنیم، چون قبلاً محل مصرف مالیات را دیده‌ایم. ببینید! اخطار ایشان دو بخش دارد. آقای پورابراهیمی! عرض من همین است كه شما می‌فرمایید یا چیز دیگری است؟ من از صحبت شما این طور فهمیدم كه شما می‌گویید اصل (۷۵) است. اصل (۷۵) مربوط به كلمه «مالیات» است نه «عوارض». عوارض مربوط به شهرداری‌ها است و ربطی به اصل (۷۵) ندارد. بفرمایید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ آقای دكتر ببینید! در مالیات ارزش افزوده ما (۲۸۰۰) تا را تعیین تكلیف كرده‌ایم. اینجا همین كه عرض كردم همین فرمایش شماست (رئیس ـ اشكال ندارد تعیین تكلیف كنیم) من می‌گویم ما در بحث مالیات نمی‌توانیم ورود كنیم. (رئیس ـ من هم همین را گفتم) بله، فرمایش شما كاملاً درست است. این مغایر اصل (۷۵) است.
رئیس ـ مقصودتان این است كه «مالیات» را مغایر كرده نه «عوارض»، عوارض كه مربوط به شهرداری‌ها است. خیلی خوب، ببینید دوستان عزیز! آقایانی كه آن انتها هستند توجه داشته باشند! چون اخطار را می‌خواهیم به رأی بگذاریم. اخطار آقای پورابراهیمی این است كه تبصره (۱) بار مالی پیدا می‌كند به خاطر اینكه گفته از مالیات بر ارزش افزوده هم باید این كسری تأمین شود. ما قبلاً برای مالیاتها فكر كرده‌ایم. اما چون عوارض باشد، عوارض مربوط به شهرداری‌ها است، اشكال اصل (۷۵) ندارد. بنابراین اگر كلمه «مالیات» را حذف كنیم مشكل آقای پورابراهیمی حل می‌شود.
یعنی من اخطار را وارد می‌دانم و با حذف این كلمه «مالیات» می‌توانیم این را حل كنیم. من وارد بودن اخطار را به رأی می‌گذارم.
حضار ۲۳۵ نفر، اخطار را به رأی می‌گذاریم. اخطار این بود كه تبصره (۱) آن كلمه «مالیات» در سطر سوم چون اصل هفتاد و پنجی پیدا می‌كند كه درست هم هست ما قبلاً برای مالیات فكر كرده‌ایم، ما اخطار قانون اساسی را وارد می‌دانیم و به رأی گذاشته‌ایم، دوستان نظرشان را راجع به وارد بودن اخطار اعلام بفرمایند. (یكی از نمایندگان ـ آقای دكتر!... اصلاً مالیات ندارد) اشكال ندارد آن را رفع می‌كنیم. دوستان نظرشان را در وارد بودن اخطار اعلام بفرمایند. آقایانی كه آن انتها هستند بفرمایید رأیتان را بدهید. اخطار به رأی گذاشته شده. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. بنابراین آن كلمه «مالیات» را در سطر سوم برمی‌داریم كه این اشكال قانون اساسی مرتفع شود.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! الان پیشنهاد اصلاحی آقای لاهوتی مطرح است اگر اجازه بفرمایید.
رئیس ـ آقای لاهوتی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ایشان دو تا پیشنهاد دارند. كدامشان را مطرح می‌كنید؟
بائوج‌لاهوتی ـ آقای فرهنگی! صفحه (۴).
دبیر (فرهنگی) ـ آن جدول را می‌فرمایید؟ (بائوج‌لاهوتی ـ بله) آن الحاقی است.
بائوج‌لاهوتی ـ‌ نه آقای دكتر! این اصلاحی است و الحاقی معنی ندارد. اصلاح ماده جایگزین است. اجازه می‌فرمایید؟ (فرهنگی ـ‌ حكمش چه می‌شود؟) آقای فرهنگی! این جایگزین است، اصلاحی است.
رئیس ـ درست است، جایگزین باشد آن وقت آن حكم ماده (۵) چه می‌شود؟
بائوج‌لاهوتی ـ آقای مهندس! همین را جایگزین می‌كنیم. آن فرمول (۱۲) درصد و این جدولی كه بنده دادم جایگزین همین می‌شود.
رئیس ـ آنجا گفتند كه این معادل (۱۲) درصد از عوارض است.
بائوج‌لاهوتی ـ بله، حالا همان معادل (۱۲) درصدی این جدولی كه بنده توضیح خواهم داد.
رئیس ـ خیلی خوب، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم عنایت بفرمایند، ببینید! همان طور كه من در كلیات این طرح عرض كردم این طرح دو تا هدف را دنبال می‌كند. عمده هدف بحث كارگران بود كه قبلاً بیمه حوادث بودند و الان تحت پوشش بیمه كامل هستند. ما در حینی كه آن قانون قبلی را اشكال می‌دیدیم و در ماده (۵) آن قانون ما این را به یك آیین‌‌نامه‌ای موكول كرده بودیم. متأسفانه دولت در نوشتن آن آیین‌‌نامه كاری كرد كه همه مشمول (۴) درصد شدند. اما در اصلاح این قانون نباید از یك فرمولی استفاده كنیم، حالا نگرانیهایی در جامعه وجود دارد آن را برطرف كنیم اما اصل هدف این قانون كه بیمه كامل كارگران روزمزد بود كه قبلاً بیمه حوادث بودند به آن هم آسیب وارد كنند. آقای دكتر لاریجانی! در آن آیین‌‌نامه‌ای كه دولت نوشته بود متراژ زمینها را از (۱۰۰۰) تومان شروع كرده بود. شما استحضار دارید كه ما اصلاً الان زمینهای (۱۰۰۰) تومانی در جامعه نداریم. یا مثلاً آمده بود زمین (۵۰۰۰) تومان مشخص كرده بود كه نداریم.
ما در این فرمول جدول تقدیمی در صفحه (۴) پیشنهادی كه خدمت شما عزیزان چاپ شده آمدیم به این شكل پیشنهاد دادیم و این پیشنهاد هم مشكل تأمین اجتماعی را حل می‌كند، هم نگرانیهایی كه الان ما در جامعه داریم آن نگرانیها را برطرف می‌كند. آمدیم گفتیم كه اگر ارزش معاملاتی هر متر مربع (۵۰) هزار تومان باشد همین جایی كه ما گفتیم (۵۰) هزار تومان دولت گفته بود (۱۰۰۰) تومان. ما گفتیم (۵۰) هزار تومان باشد و اگر طرف (۷۵) متر مربع بخواهد بسازد (۵/۱) درصد، بیش از (۷۵) تا (۱۵۰) متر مربع (۲/۲) درصد و بیش از (۱۵۰) متر مربع (۵/۲) درصد. اگر قیمت عرصه از (۵۰) هزار تومان تا (۱۵۰) هزار تومان باشد از (۷/۲) درصد تا (۱/۳) درصد و از (۱۵۰) هزار تومان به بالا (۴) درصد.
ببینید دوستان! نگرانی‌ای كه وجود داشته همین جا بوده، یعنی آن اختیاری كه ما در ماده (۵) به دولت داده بودیم دولت قیمت عرصه‌ها را از (۱۰۰۰) تومان شروع كرده بود ما اینجا قیمت عرصه‌ها را از (۵۰) هزار تومان به بالا شروع كرده‌ایم و كاملاً محاسبه كردیم. الان همان نگرانی كه شما دارید كه خدای نكرده اگر ما بخواهیم كه آن (۱۲) درصد بعد آن منابعی كه برای پوشش كامل بیمه كارگران وجود دارد آن نگرانی وجود داشته باشد دوباره كارگران ما به همان بیمه حوادث و روال قبلی خودش برنگردند. هم اینكه در خصوص بیمه‌های ساختمانی واقعاً ما می‌دانیم كه عددش زیاد است و این عاملی شده كه مردم پروانه نمی‌گیرند. تخلفات ساختمانی اضافه شده و این جدولی كه من خدمتتان عرض كردم هر دو تا نگرانی را برطرف می‌كند. من خواهش می‌كنم دوستان تا موافق و مخالف صحبت كنند این جدول را مطالعه كنند. به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند، بگذارید هر دو تا نگرانی برطرف شود. نكند ما یك مشكلی را حل كنیم و یك مشكل دیگری را اضافه كنیم.
رئیس ـ متشكریم، پیشنهاد ایشان در صفحه (۴) پیشنهادات آمده.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف دارد آقای دكتر.
رئیس ـ مخالف صحبت نمی‌كنند. دولت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای‌ دكتر! مثل اینكه می‌خواهند صحبت كنند.
رئیس ـ اجازه دهید عبور كنیم. دولت بفرمایید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
برادران عزیز! من ضمن اینكه از دغدغه همه نمایندگان محترم در خصوص بیمه نمودن كارگران ساختمانی كه آسیب‌پذیرترین اقشار كارگری در كشور هستند و حوادث ناشی از كار متأسفانه اغلب متوجه این دسته از كارگران عزیز است سپاسگزار هستم. مستحضر هستید كه سازمان تأمین اجتماعی به مأخذ منابعی كه تجهیز می‌كند و تأمین می‌كند می‌تواند بیمه كند. الان ما (۸۰۰) هزار نفر را بیمه كردیم كه (۱۵۰۰) میلیارد تومان از محل این منابع تجهیز شده و در حال آماده‌سازی و انجام شدن است. طبیعتاً اگر بخواهیم كه (۱) میلیون و (۵۰۰) هزار نفر دیگر را هم بیمه كنیم مستلزم تجهیز منابع مالی جدید است كه من خواهش می‌كنم حتماً دوستان عزیز به خاطر اینكه توقع و مطالبه جدیدی ایجاد نشود كه ما به عنوان سازمان نتوانیم پاسخگوی نیاز جامعه باشیم و شما دغدغه پاسخگویی به كارگران محترم ساختمانی را داشته باشید در خصوص تجهیز منابع من خواهش می‌كنم كه ان‌شاءالله دقت لازم بشود. (رئیس ـ متشكریم، حالا نظرتان چیست؟) آقای دكتر! ما با پیشنهاد آقای لاهوتی موافق هستیم به جهت اینكه سطح‌بندی می‌شود و سطح‌بندی انجام شود.
دوم اینكه با توجه به اینكه به نقاط محروم توجه ویژه‌ای هم شده و نرخ حق بیمه را پیش‌بینی كرده است به نظر من پیشنهاد خوبی است كه ما با آن موافق هستیم. متشكرم.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون بفرمایید. نظرتان را بگویید دیگر،‌ مخالف یا موافق؟
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان) ـ من از پیشنهاد همكار ارجمندمان جناب آقای لاهوتی تشكر می‌كنم ولی می‌خواهم بگویم همكاران عزیز توجه بفرمایید! این دقیقاً همان پیشنهاد كمیسیون بهداشت است كه شما با قاطعیت رأی ندادید و این جدولی كه اشاره شده دقیقاً همان بی‌عدالتی است كه دوباره اشاره می‌كند. یعنی بی‌عدالتی بین شهر و روستا، بی‌عدالتی بین شمال و جنوب كشور و كلانشهرهای بزرگ و بی‌عدالتی بین مسكونی و تجاری. یعنی اگر این جدول تصویب شود و رأی بیاورد دقیقاً همان بی‌عدالتی كه مورد توجه همكاران ارجمند ما بود و شما به آن رأی ندادید مورد توجه قرار گرفت و با این حرفی كه الان هست و ما توجه شما را جلب می‌كنیم انتظار داریم این بی‌عدالتی برداشته شود. یعنی اگر این بی‌عدالتی برداشته شود رویكرد مردم علی‌الخصوص در روستاها برای ساخت و ساز بیشتر می‌شود و آن مهاجرت معكوس برطرف خواهد شد.
رئیس ـ متشكریم، پیشنهاد را برای رأی‌گیری بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهادی كه در صفحه (۴) پیشنهادات چاپ ‌شده از آقای لاهوتی است.
رئیس ـ حضار ۲۳۴ نفر، پیشنهاد جناب آقای لاهوتی در صفحه (۴) و جدولی كه ارائه شده است را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند. دولت موافق و كمیسیون مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. ما الان یك‌فوریت این لایحه دولت را داریم. یك لحظه اجازه بفرمایید این بحث اینجا متوقف شود چون پیشنهاد زیاد داریم.
 
۵ ـ اعلام وصول لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی كشور با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن ( ثبت ۴۹۱)
رئیس ـ آقای فرهنگی! بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یك‌فوریت از طرف دولت محترم برای رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی كشور مطرح است. جناب آقای دكتر طیب‌نیا از دولت بفرمایید.
علی طیب‌نیا (وزیر امور اقتصادی و دارایی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین
خدمت همه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی سلام عرض می‌كنم. امروز برای یكی از مهمترین تصمیمات و اقدامات مشترك دولت و مجلس در خدمت شما هستم. همان گونه كه مستحضرید دولت در اولین گام ثبات‌بخشی و آرامش‌آفرینی را در اولویت خود قرار داد. گام بلند دولت در حوزه ثبات‌آفرینی به لطف خداوند، همكاری مجلس محترم و همراهی مردم شریف ایران به درستی و با موفقیت برداشته شده است.
اكنون اولویت بزرگ دولت خروج سریع، پایدار و غیرتورمی از ركود است. دولت از روز اول آغاز به كار خود تلاشهای خود را در حوزه رونق اقتصادی و رشد غیرتورمی آغاز كرده است و نتایج نسبتاً خوبی نیز ظاهر شده است. بهبود معیشت عامه مردم، حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه، اعتلای موقعیت و جایگاه ایران اسلامی در جامعه جهانی و كاهش آسیب‌پذیری كشور نسبت به فشارها و تكانه‌های خارجی مستلزم خروج سریع از ركود و دستیابی به رشد اقتصادی پایدار، درونزا و برونگرا است.
دشمنان كشور شرایط تحریم را بر ما تحمیل كردند تا با ایجاد مانع بر سر راه دسترسی به منابع كشور و تحمیل تورم شتابان و ركود عمیق و بیكاری اراده مردم ما را در هم بشكنند. ما باید با بهره‌گیری از همه فرصتها و قابلیتهای موجود و با تبعیت از رهنمودهای اقتصاد مقاومتی، توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب سازیم. ما حق نداریم فرصت و زمان موجود را تلف كنیم. خواست ملت شریف ایران، شما نمایندگان عزیز، دولت و مقام معظم رهبری تلاش مجدانه جهت خروج از ركود است. شما نمایندگان عزیز بارها در مجلس خواستار ارائه راه‌حل برای مقابله با شرایط ركودی فعلی شده‌اید. به همین دلیل دولت در دوره اخیر با اولویت ریشه‌ها و دلایل ركود را شناسایی كرد و مجموعه‌ سیاستها، اقدامات و راهكارهای لازم برای مقابله با ركود را در یك بسته سیاستی تنظیم نمود.
برخی از این سیاستها و راهكارها در حوزه اختیارات دولت و یا شوراهای تابع دولت قرار دارد و برخی دیگر از این سیاستها و راهكارها مستلزم اخذ مجوز از مجلس محترم می‌باشد كه در قالب یك لایحه تنظیم و تقدیم شده است. در تهیه این لایحه از مجموعه نظرات دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی، طرحهای موجود در مجلس محترم استفاده شده است و سعی شده است این لایحه كاملاً راهبردی، عینی و قابلیت اجرا داشته باشد. در مجموعه این بسته احكام و سیاستهایی پیش‌بینی شده است كه مشكلات و موانع عمده موجود را هدف‌گیری كرده است. حل مشكلات موجود در نظام بانكی كشور، افزایش سرمایه بانكها، تأدیه بدهی دولت به بانكها، فروش اموال مازاد بانكها و همچنین مسئله ارتقای جایگاه بازار سرمایه در تأمین مالی تولید، تأدیه بدهی‌های دولت به بخش خصوصی و افزایش توان تولید با بهبود محیط كسب و كار، تعمیم معافیتهای بازار پول به بازار سرمایه و معافیتها و ترجیحات مالیاتی جهت آورده نقدی سهامداران جزء موارد مهمی است كه در این لایحه پیش‌بینی شده است.
اعمال سیاستها و اقدامات پیش‌بینی شده در این لایحه مستلزم اصلاح قانون بودجه سال ۹۳ است. ما بایستی بلافاصله پس از تصویب لایحه اصلاحیه قانون بودجه را تقدیم شما نمایندگان محترم كنیم تا بتوانیم زمینه اجرایی كردن این لایحه را فراهم كنیم. به همین دلیل ضروری است كه این لایحه هر چه سریعتر در مجلس محترم به تصویب برسد. اهمیت و فوریت این لایحه در حدی است كه ایجاب می‌كرد حتی به صورت دوفوریتی تقدیم شود اما اهمیت موضوع و ضرورت استفاده از نظرات شما نمایندگان محترم در تكمیل بسته باعث شد كه این لایحه به صورت تك‌فوریتی تقدیم شود.
ما می‌توانیم بر تورم فائق آییم، ما می‌توانیم مشكل ركود را حل و فصل كنیم، به شرط اینكه همه نهادها و همه مجموعه‌های موجود در سیستم دولتی و حكومتی همراه و همدل و هم‌نظر عمل كنیم. كمك كنید تا با همكاری یكدیگر این مأموریت تاریخی را با موفقیت به سرانجام برسانیم. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
رئیس ـ متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای امیرآبادی مخالفند صحبت نمی‌كنند. اجازه بفرمایید.
رئیس ـ اگر صحبت نمی‌كنند به رأی بگذاریم. حضار ۲۳۲ نفر، نمایندگان راجع به یك‌فوریت این طرح نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. یك‌فوریت طرح رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی كشور را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. تشكر می‌كنیم از دوستان.
(ادامه رسیدگی به طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی)
رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در ادامه پیشنهادها آقای قادری و آقای لاهوتی نكته‌ای را داشتند كه به نظرم ویرایشی است. چون كلمه «تأمینی» بعد از «درآمد» خیلی روشن نیست آنجا اصلاً معنی‌اش چیست. اگر كمیسیون هم موافق باشد دیگر روی آن بحث نكنیم؟
رئیس ـ «تأمینی» زائد است. «درآمد ناشی از صدور پروانه» است.
دبیر (فرهنگی) ـ منظور همین است. (رئیس ـ بله) در بند گذشته كه عبور كردیم آقای بحرینی...
رئیس ـ آقای فرهنگی! اگر در ماده (۵) دیگر پیشنهادی نیست... پیشنهادی نیست؟
دبیر (فرهنگی) ـ ادامه‌اش است. فعلاً‌ می‌توانیم وارد شویم.
رئیس ـ پس ما رفع ابهام ماده (۵) را انجام بدهیم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای بحرینی و آقای كاتب پیشنهادهایی داده‌اند.
رئیس ـ بخوانید، این همان نكته‌ای است كه من عرض كردم، یعنی عبارتی كه آمده «و (۲۰) درصد سهم كارفرما را از (۱۲) درصد مجموع عوارض و درآمد ناشی از صدور پروانه می‌گیرد» این ابهام دارد كه آیا این (۲۰) درصد را از كارفرما نمی‌گیرند و از همان سهم (۱۲) درصد شهرداری تأمین می‌شود یا این نبوده، مقصود این بوده است كه این (۲۰) درصد سهم كارفرما معادل است با (۱۲) درصد مجموع عوارض درآمد ناشی از صدور پروانه؟ یعنی هر چه شهرداری بابت عوارض پروانه، (۱۲) درصد از آن معادل بیمه سهم كارفرما است كه سازمان تأمین اجتماعی جدا از كارفرما می‌گیرد. یعنی باید این را منقح كرد. حالا عبارت را بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ تعبیری كه آقای كاتب زحمت كشیدند این است كه كلمه «معادل» اول اضافه شود و یك «باشد» هم بعداً. منتها آقای بحرینی این عبارت را به انتهای صدر ماده اضافه كرده‌اند كه: «مالك موظف است معادل (۱۲) درصد مجموع وجوهی را كه بابت اخذ پروانه به شهرداری می‌دهد به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت كند». حالا هركدام را كه حضرت‌عالی صلاح می‌دانید مطرح كنیم.
رئیس ـ آن وقت عبارت چه می‌شود؟ ببینید! صدر ماده این می‌شود: «سازمان تأمین اجتماعی مكلف است (۷) درصد حق بیمه را از كارگران ساختمانی دارای پروانه مهارت و اشتغال مشمول ماده (۱) این قانون». اینجا می‌خواهید از این به بعد اضافه كنید؟ باید بگویید اینجا «دریافت می‌كند»؟
دبیر (فرهنگی) ـ یك راه این است كه فرمایش آقای كاتب را عمل كنیم، «معادل» را ابتدای (۱۲) درصد بیاوریم. «می‌باشد» را بعد از «شهرداری» اضافه كنیم.
رئیس ـ خیلی خوب، پس اگر این باشد اینطور می‌شود: «و (۲۰) درصد سهم كارفرما معادل (۱۲) درصد مجموع عوارض و درآمد ناشی از صدور پروانه ساختمان به شهرداری می‌باشد از مالک دریافت و کارگران مذکور را بیمه نماید».
این طور می‌شود. این پیشنهاد آقای کاتب است. مخالف دارد؟ یک رفع ابهام داریم می‌دهیم، موافقید، پیشنهاد را برای رأی‌گیری بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ پس بعد از «از»، «تا معادل (۱۲) درصد» و بعد از «شهرداری»، «می‌باشد از مالک دریافت و کارگران مذکور را بیمه نماید».
رئیس ـ پس دوستان ببینید! مقصود این است که این (۲۰) درصد سهم کارفرما معادل (۱۲) درصد مجموع عوارض و درآمد ناشی از صدور پروانه است که هر کسی می‌خواهد پروانه بگیرد، (۱۲) درصد باید به سازمان تأمین اجتماعی بابت کارگران بدهد. آن وقت در تبصره گفته است که مابه‌التفاوت آن را از عوارض بر ارزش افزوده می‌گیرند. موضوع روشن باشد، خوب حالا برای رأی‌گیری بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پس «تا معادل (۱۲) درصد» به جای«از (۱۲) درصد» اضافه می‌شود. بعد از شهرداری «می‌باشد» اضافه می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۳۱ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به رفع ابهام اعلام بفرمایند.
دبیر (فرهنگی) ـ اداره قوانین هم اعلام کردند «که» هم باید قبل آن اضافه شود تا جمله مفهوم داشته باشد. «که تا معادل...». از نظر اینکه معنای آن روشن باشد.
رئیس ـ «که تا معادل (۱۲) درصد»؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله.
رئیس ـ «تا» ندارد. «معادل» است. چون اینها همان (۱۲) درصد را می‌خواهند جای آن بدهند. اگر «تا» باشد باید بروند محاسبه کنند و نمی‌توانند محاسبه کنند. «که معادل».
بله، آن مطلب شما، یك کمی جفت و جور کردن با قسمت بالای ماده مشکل داشت، حالا به رأی گذاشته‌ایم. نمی‌توانیم، کاری نمی‌شود بکنیم.
حضار ۲۳۱ نفر، نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. تبصره (۱) را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در تبصره (۱) آقای امیرآبادی پیشنهاد حذف «و پس از تأیید وزارت کشور» را مطرح می‌کنند. ببخشید آقای امیرآبادی! آقای خسروی پیشنهاد حذف تبصره (۱) را دارند. اگر تبصره (۱) را حذف کنیم، آن وقت این قانون اصلاً خاصیتی پیدا می‌کند؟ آقای پورابراهیمی هم تأیید کردند. آقای خسروی بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همه نمایندگان محترم عرض سلام و ادب و احترام دارم و اجازه می‌خواهم قبل از هر چیز از کمیسیون بهداشت بخاطر رفع معضل اصلی کارگران ساختمانی تشکر کنم که انصافاً در تنظیم این طرح زحمات بسیار زیادی را کشیده‌اند. به نوبه خودمان از این دوستان تشکر می‌کنیم.
آن را خلاصه‌تر کرده‌اند و یکسری از ابهامات را برطرف کردند، هر چه قانون ساده‌تر باشد، غلط‌گیری آن و اصلاح آن، ردیابی و آسیب‌شناسی آن راحت‌تر و سریعتر است که تقریباً این قسمت از قضیه در ماده (۵) انجام شده است.
اما بعد از اینکه ماده (۵) را رد می‌کنیم به تبصره (۱) می‌رسیم که در آن یکسری پیشنهاداتی مطرح شده است. خود نماینده محترم دولت هم که صحبت می‌کرد، می‌گفت که شما چهار دغدغه دارید و ما این دغدغه‌های شما را برطرف کرده‌ایم و از جمله اینکه شما موارد مختلفی را آوردید، اولاً (۸۰۰) هزار نفر تحت پوشش، ما این را برطرف کرده‌ایم، اینکه به صورت قسطی باشد، بار مالی و مبالغ را هم تقسیط کرده‌ایم.
اما صحبت ما این است که کارگران ساختمانی که الان بیمه شده‌اند و (۸۰۰) هزار نفری که شما از آنها اسم می‌برید، اینها الان کجا هستند، لیست آن دست چه کسانی است؟ قرار بود که در قانون قبلی (۱) میلیون نفر و سالانه (۲۰۰) هزار نفر به آن اضافه شود. ما کی می‌خواهیم واقعاً به دولت الکترونیک برسیم و کی می‌خواهیم قانونی را تصویب کنیم که شاید به هفت، هشت، ده جای دیگر ارتباط دارد؟ همین که الان داریم تصویب می‌کنیم؛ در هر صورت چیزی حدود، ساخت و سازی که در کشور دارد اتفاق می‌افتد، به ساخت و ساز ربط دارد. شما این را به ساخت و ساز آن را ارتباط داده‌اید. اگر ساخت و ساز صفر شد، اگر ساخت و ساز کم شد، این کارگر ساختمانی می‌خواهد چه کار کند؟ به چه نحوی عمل کند؟ همین الان شرط اینکه فرد کارگر ساختمانی شناخته شود، فقط بحث کارت مهارت است. خوب یک اشکالی که در کمیسیون بهداشت هم بررسی شد و دوستان هم بخوبی این را داخل صحن علنی توضیح دادند، بحث این بود که همین الان یکسری از افراد به خاطر اینکه کمترین حق بیمه را دارند پرداخت می‌کنند، کارت مهارت را می‌گیرد و کارگر ساختمانی می‌شود. یعنی آن طلافروش، بازرگان، همه اینها می‌آیند فقط کارت مهارت را می‌گیرند و در رده کارگر ساختمانی قرار می‌گیرد.
سؤال مشخص ما از تأمین اجتماعی این است، دوستان عزیز! چه ما این را تصویب کنیم و چه نهایتاً با یک تغییراتی تصویب نشود، شما کی می‌خواهید این لیست را به ما بدهید؟ تا کی می‌خواهید به مجلس پاسخگو باشید که این افراد و نفرات چه کسانی هستند؟ چطور دارد با این کارگران ساختمانی برخورد می‌شود؟ شما گفتید (۱۲) درصد از آن (۱۵۰۰) میلیارد تومانی که مدنظرتان است، با این (۱۲)‌ درصد تأمین می‌شود و رفتید بررسی کردید؛ تا اینجا قبول. گفتید که مازاد این را ما از عوارض و مالیات برمی‌داریم. به چه حقی می‌خواهید از عوارض و مالیات بردارید؟ این سهم شهرداری‌هاست. ما به چه دلیلی سهم شهرداری‌ها را که بین کلان‌شهرها و خود شهرهای کوچک و بین دهداری‌ها توزیع کردیم، این را هم در اختیار وزارت کشور قرار دادیم و الان می‌گوییم که مازاد آن را از آنجا برداریم. چه رقمی را می‌خواهید بردارید؟ چرا ما یک قانونی را داریم می‌نویسیم که سر تا پای آن هنوز هم ابهام است.
یک بار نشد شما این لیست را به ما بدهید، یک بار نشد مشخص کنید که این تعداد از کارگران در لیست قرار دارند، این تعداد در صف انتظارند و نهایتاً برنامه‌ریزی آینده ما این مقدار است. کی ما می‌خواهیم به این برسیم؟
به نظر من این تبصره را حذف کنیم،‌ همان (۱۲) درصدی که مدنظر شما برای آن (۸۰۰) هزار نفر است، در آن (۸۰۰) هزار نفر پالایشی کنیم، ما بیشتر از این نخواهیم داشت. چرا الان ما داریم اضافه‌تر یک برنامه‌ریزی می‌کنیم که نهایتاً باز برای پاسخگویی آن با مشکل مواجه باشیم. شما همان (۱۲) درصدی که (۱۵۰۰) میلیارد تومان می‌شود را برای ما انجام دهید و بعد با خود کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون عمران و دوستان دیگری که خواستار این هستند، کارتان را شفاف‌سازی کنید، بعد از شفاف‌سازی ما بیاییم یکسری تبصره‌هایی را استفاده کنیم که نهایتاً به کارتان برسید.
برادران عزیز! من این ماده (۳۹) را توضیح دهم، ارقام ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده است. یک نکته و ابهامی هم که دارد این است که قبلاً وقتی مالیات بر ارزش افزوده ما (۳) درصد بود، ما از بنزین و سوخت هواپیما، نفت سفید و گاز و نفت کوره (۱۰) درصد می‌گرفتیم؛ تبصره (۲) ماده (۳۹)، (۱۰) درصد از این پول را در اختیار خزانه‌داری کل کشور و به یک نسبتی توزیع می‌شد. (۲۰) درصد کلان‌شهر، (۶۰) درصد سایر شهرها، (۲۰) درصد هم دهیاری‌ها.
الان نکته این است که (۳) درصد ما الان تبدیل به (۸) درصد شده است. وقتی که (۸) درصد شده است چرا این نرخ عوارض خاص که در رابطه با بنزین و سوخت و نفت گاز است، اضافه نشده است؟ یعنی الان یک ابهامی هم این طرف قضیه است که دوستان کمیسیون برنامه و بودجه این را باید به نوعی رفع ابهام کنند. ارزش افزوده ما از (۳) درصد به (۸) درصد تبدیل شده است اما آن عوارض خاص ما که قبلاً (۱۰) درصد بود، هنوز هیچ تغییری در ارتباط با این موضوع پیدا نکرده و این هم یک ابهام دیگری در رابطه با این عوارض است که به نظرم می‌رسد ما بایستی این نکته را هم مدنظر قرار دهیم.
در مجموع، این چیزی که دارد مصوب می‌شود، کلیاتش کار بسیار خوبی است و آن اصلاحاتی که خود کمیسیون بهداشت و درمان در بحث خلاصه‌نویسی آن انجام داد که تقریباً بالای شهر، پایین‌شهر و بافت فرسوده و همه اینها را بر مبنای (۱۲) درصد و بر مبنای تقسیط انجام داد، باز کار قابل تقدیری است. خواهش ما از دوستان این است که تبصره (۱) را حذف کنید و اجازه دهید خود تأمین اجتماعی یک گزارش جامع و کاملی بدهد و ببینیم این (۸۰۰) هزار نفر کارگری که الان در حال حاضر تحت پوشش آنها هستند و بیمه‌ شده‌اند، چه کسانی هستند و بعد ما با اصلاح آن عوارض خاص، آن ارزش افزوده که مبنا و پایه آن (۱۰) درصد بود، بر مبنای (۳) درصد تغییر دهیم و سهم دوستان تأمین اجتماعی را هم بیشتر کنیم و هم دغدغه کارگران عزیز را برطرف کنیم.
خواهش من این است که در رابطه با حذف تبصره (۱) یک عنایتی کنید و کمک کنید که این تبصره (۱) حذف شود. نهایتاً اگر این قسمت را هم نمی‌پذیرید، به کمیسیون برگردد تا ما یک تصمیم‌گیری نهایی در ارتباط با مابقی تبصره‌هایش و بقیه بندهایش داشته باشیم. ممنون و متشکرم.
رئیس ـ متشکریم، مخالف صحبت می‌کنند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای محجوب بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
نکته‌ای که برادر عزیزم، جناب آقای خسروی فرمودند، بخشی از آن در مورد اجرای قانون و نحوه اجرای قانون بود که ما حتماً در این مورد معتقدیم باید قانون بخوبی اجرا شود. کسانی که نبایستی تحت پوشش این مجموعه قرار بگیرند، به بهانه‌ها، عذرها یا به اتکای کارت مهارت از مزایای این قانون بهره‌مند شدند، حتماً بایستی مورد رسیدگی قرار بگیرند.
البته در نظر داشته باشید این قانون به جهت اینکه ما برای آسیب‌پذیرترین و بی‌پناه‌ترین کارگران، آن را طراحی کرده‌ایم، در آسیب‌شناسی اولیه آن هم می‌گنجیده که این سوءاستفاده‌ها انجام بگیرد. به هر حال کارگری که سر چهار‌راه، سر میدان می‌خواهد بایستد و معلوم نیست که کی آمده، کی می‌رود، می‌خواهیم او را بیمه کنیم و طبیعی است که وقتی این اتفاق می‌افتد، یک عده‌ای هم می‌خواهند از این فرصت استفاده کنند.
اما جناب آقای خسروی! قانون اینطور نوشته شده که دارندگان کارت مهارتی که شاغل در حرفه ساختمانی است. بنابراین اگر در این مورد ضعفی هست،‌ در اجراست. در قانون‌نویسی مشکلی وجود نداشته و ندارد. ما هم امیدواریم که این ضعف را برطرف کنند و حق را به صاحب حق برسانند. صاحب حق کارگر ساختمانی است. کارگری که مظلوم و بی‌پناه است و هیچ جایگاه تعریف‌شده‌ قابل قبولی هم هنوز برایش دیده نشده است با اینکه ما قانون ساماندهی را هم مصوب کردیم.
اما آنچه در تبصره (۱) گفته شده، این است که اگر این مبلغ کفاف نکرد. الان هشت استان به قانون عمل نمی‌کنند یا همین شهرداری‌ها عمل می‌کنند. شما که این را می‌فرمایید، از ۸۶ تا امروز هشت استان به این قانون عمل نمی‌کنند چون ضمانتی وجود ندارد. این ضمانت اجرای آن (۱۲) درصد است. اگر آن (۱۲) درصد عملیاتی شود، ضمانتی لازم ندارد. اگر نه، این محل برای درآمد همانهایی است که مانع وصول این درآمد به نفع کارگران و به نفع صندوق تأمین اجتماعی می‌شوند. ما حتی معتقدیم «پس از تأیید وزارت کشور» هم که اینجا گفته شده است، اضافی است و باید برداشته شود و صاحب حق باید تشخیص دهد که چقدر به او تعلق می‌گیرد.
لذا من خواهش می‌کنم به مفاد اصل (۲۹) قانون اساسی که می‌گوید «از محل درآمدهای عمومی» (توجه کنید!) قانون اساسی نه فقط ما را منع نکرده است،‌ تکلیف کرده که از این منابع استفاده کنیم. مضافاً بر اینکه در قانون سال ۹۲ شما این را در قانون بودجه مصوب کردید و یکسال فقط و فقط از این محل برداشتید. آن موقع باید اعتراض می‌فرمودید که این نباید از این محل برداشته شود. ما اعتراض کردیم، مخالفت کردیم، من و آقای قاضی‌پور که اینجا هستیم، در این مورد بسیار در کمیسیون و در اینجا صحبت کردیم.
لذا عرض من این است اکنون که اینجا این ضمانت گذاشته شده، نه اینکه بناست از این محل تأمین شود. به نظر کمیسیون و به نظر کارگروه (۱۲) درصد می‌تواند بخش اعظمی یا همه موضوع را پوشش بدهد. اما آنچه مهم است اینکه اگر مجریان درست عمل نکردند و کماکان به وظایفشان در مورد کارگران ساختمانی و حق بیمه آنها و واریز آن به سازمان تأمین اجتماعی درست عمل نکردند، ‌نمی‌شود که برویم از بودجه عمومی برداشت کنیم، بایستی از محلی که به مجریان برمی‌گردد، از آن محل این احتمال و این امکان را انجام دهیم و این احتمال و امکان درستی است و پیش آمده است. اجازه دهید تبصره (۱) سرجایش باشد و حذف نشود، متشکرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم عنایت بفرمایید! در تبصره (۱) همکار خوب ما جناب آقای خسروی تقاضای حذف تبصره (۱) را دارند. خوب تبصره (۱) چیست؟ دوستان ببینید! ما در ماده (۵) گفتیم که آن (۲۷) درصدی که حق بیمه مربوط به کارگران است، (۷) درصد را خود کارگران پرداخت کنند، (۲۰) درصد سهم کارفرما از محل (۱۲) درصد عوارض مربوط به پروانه‌های ساختمانی تأمین شود.
خوب این حرف، حرف درستی است و باید همه ما هم حمایت کنیم و این اتفاق بیفتد. دوستان ببینید! در تبصره (۱) یک ابهامی را ایجاد کرده است که اگر این ابهام برطرف نشود واقعاً ما دچار مشکل هستیم.
در تبصره (۱) گفتند که مابه‌التفاوت ناشی از اجرای این قانون را مجدداً از مالیات بر ارزش افزوده یعنی از سهم شهرداری‌ها کسر کنند. آقا! سال ۱۳۹۱ (۹۰۰) میلیارد تومان از عوارض شهرداری را بابت حق بیمه ساختمانی کسر کردیم، چرا؟ دوستان عزیز و همکاران محترم! مگر شما نمی‌دانید الان شهرداری‌ها در حوزه‌های انتخابیه خودتان واقعاً دچار مشکل هستند؟ برای پرداخت حقوق خودشان دچار مشکل هستند.
من که می‌خواهم پروانه ساختمانی دریافت کنم، می‌خواهم در شهر تهران برج بسازم. حق بیمه مرا از سهم شهرداری‌ها کسر کنند! خوب این چه استدلالی است؟ بعد جناب آقای دکتر لاریجانی! این نکته را می‌خواهم از جناب‌عالی سؤال کنم، این اصلاً ابهام دارد. مرجع تشخیص این مابه‌التفاوت بین (۱۲) درصد اصلاً چه کسی است؟ چه کسی، کدام مرجع باید این تفاوت را مشخص کند؟ خود جناب‌عالی هم آنجا فرمودید که از محل آن (۱۲) درصد، (۲۰) درصد سهم کارفرما را داریم تأمین می‌کنیم، اما در این تبصره (۱) مجدداً گفته‌ایم که مابه‌التفاوت آن را، آخر چه مابه‌التفاوتی؟ اگر واقعاً این (۱۲) درصد تأمین نمی‌‌کند،‌ ما (۱۲) درصد را (۱۵) درصد می‌کردیم. ما اینجا گفته‌ایم که اگر (۱۲) درصد کم بود، مابه‌التفاوت آن را... اولاً که تفاوت این را چه کسی باید تشخیص دهد؟ دوم اینکه اگر تفاوتی هم وجود داشته باشد، دوستان! چرا شهرداری‌ها؟
امروز شهرداری‌ها برای پرداخت حقوق خودشان مانده‌اند. چرا باید از محل مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها این تفاوت را پرداخت کنیم؟
بنابراین آقای دکتر لاریجانی! این موضوع ابهام دارد، این تفاوت را باید چه کسی تشخیص دهد که آیا این (۱۲) درصد کافی است یا نیست؟ اگر واقعاً این (۱۲) درصد کافی نیست، الان این را حل کنیم. (۱۳) درصد بکنیم، (۱۴) درصد بکنیم، یا یک فرمول دیگری. نه اینکه بیاییم موضوع را باز بگذاریم و بگوییم که اگر کم آمد، تفاوت را از محل مالیات بر ارزش افزوده... فردا یک مرتبه می‌بینید که (۱۰۰۰) میلیارد تومان هم باید از محل مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها کسر شود، دوستان! نظریه مرکز پژوهش‌های مجلس هم تقاضای حذف تبصره (۱) را داده است. آقای دکتر لاریجانی! من خواهش می‌کنم جناب‌عالی هم کمک کنید که تبصره (۱) حذف شود و همان (۱۲) درصدی که به عنوان سهم کارفرما مشخص شده، تأمین می‌کند. دوستان، آقای خسروی هم توضیح دادند، سهم (۲۰) درصد کارفرما را تأمین می‌کند. (۷) درصد هم که خود کارگر دارد پرداخت می‌کند. اجازه دهید که تبصره (۱) حذف شود، متشکرم.
رئیس ـ متشکریم، دولت کوتاه صحبت بفرمایید.
عبدالرحمان تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر لاریجانی! ما با حذف تبصره (۱) به شدت مخالفیم،‌ چون کلاً منابع ما را متزلزل و مبهم و ناپایدار می‌کند. جناب آقای لاهوتی! دلیل اینکه این تبصره (۱) آمده است، به دلیل شناور بودن نرخ ساخت و ساز در کشور است. اگر نرخ ساخت و ساز رونق داشت و منابع ما را در این خصوص تأمین کرد، ما مشکل نداریم و (۱۲) درصد تأمین می‌کند. اگر تأمین نکرد، تبصره (۱) تضمینی برای ماده (۵) قانون است.
ضمناً من خدمت آقای خسروی عرض کنم که (۸۰۰) هزار نفری که الان مشمول بیمه ساختمانی هستند، به عدد و رقم روشن و آشکار است. همکاران فنی من آماده هستند که به خدمت دوستان گزارش دهند. اگر در اجرا ایراداتی هست که حتماً هم هست و ما هم در نحوه اجرا قبول داریم. ان‌شاءالله با کمک شما آماده‌ایم که آنها را مرتفع کنیم. ولی با حذف این تبصره به شدت مخالفیم چون کلاً منابع ما را متزلزل می‌کند و اصلاً دیگر قابل اعمال و قابل اجرا نخواهد بود.
رئیس ـ متشکریم، کمیسیون موافقید یا مخالفید؟ جملات شما هم طولانی نشود؟
محمدحسین قربانی (سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان) ـ من از پیشنهاد آقای خسروی تشکر می‌کنم ولی باید به دو نکته اشاره کنم. اگر دغدغه شما این است که همه کارگران بیمه شوند، این باعث خوشحالی ماست و در کمیسیون بسیار سخت‌گیری شد که باید همه کارگران بیمه شوند. این مورد توجه ما هم است. حتی ما تأکید کردیم که پروانه مهارت و اشتغال را داشته باشند. یعنی مجدداً بر دو مسأله تأکید کردیم.
(در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
اگر فرمایش شما این است که همه آنهایی که بیمه شده‌اند، کارگر نیستند، ما در این هم با شما موافقیم. ان‌شاءالله سازمان تأمین اجتماعی با کارت هوشمند همه کارگرانی که کارت مهارت و اشتغال دارند را بیمه کنند، ولی اینکه اشاره کردید، ما سال گذشته (۹۰۰) میلیارد تومان پرداخت کردیم و برای این کار گذاشتیم و امسال (۱۵۰۰) میلیارد تومان دیگر برای اینها اضافه کردیم.
 از برنامه و بودجه‌ای که اشاره کردید قبول نداریم، دو نفر از عزیزان برنامه و بودجه، آقای دکتر قادری و آقای دکتر امیرآبادی در این کمیسیون حضور داشتند و این (۱۰) هزار میلیاردی که الان شما می‌گویید از سهم شهرداری‌ها دارد کسر می‌شود. اگر این (۱۲) درصد تأمین پیدا نکند، ما سوپاپ اطمینان گذاشته‌ایم. سوپاپ اطمینانش چیست؟ گفته‌ایم که از عوارض برداشت کند. ما باور داریم آن (۱۲) درصدی که ما تأمین کردیم، آن (۱۵۰۰) میلیارد را تأمین می‌کند و با این (۱۵۰۰) میلیارد می‌شود تقریباً آن (۱) میلیون و (۲۰۰)،‌ (۳۰۰) هزار کارگر را بیمه کرد. اگر آن تحقق پیدا نکرد، ما گفته‌ایم که از محل عوارض.
تدبیر ریاست محترم جلسه و جناب آقای دکتر لاریجانی این بوده که مالیات را نمی‌شود. ما به تدبیر و درایت شما و رأی مستقیم شما آن مالیات را هم حذف کردیم و الان فقط آن سوپاپ اطمینان از ارزش افزوده است که باید تأمین شود، متشکریم.
مسأله دومی که باید اشاره کنیم، بحث رکودی است که امروز مورد توجه قرار گرفته است. یعنی درآمد شهرداری‌ها تحقق پیدا نمی‌کند، ساخت و ساز انجام نمی‌شود، اشتغال مورد توجه نیست که با این کار این سه آیتمی که اشاره کرده‌ایم قطعاً مورد توجه قرار می‌گیرد و درآمد شهرداری‌ها لحاظ خواهد شد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکریم، فقط چه کسی تشخیص این تفاوت را بدهد؟ برای اینکه میزان تفاوت را تعیین کنند.
امیرآبادی‌فراهانی ـ آخر تبصره هست،‌ قانون تأمین اجتماعی اعلام کرده.
نایب‌رئیس ـ متشکریم، جناب آقای فرهنگی بفرمایید قرائت کنید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف تبصره (۱) مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۲۶ نفر، همکاران اعلام رأی بفرمایند. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. جناب آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد بعدی را مطرح کنیم؟ اجازه می‌فرمایید؟
نایب‌رئیس ـ بله، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای امیرآبادی پیشنهاد حذف «پس از تأیید وزارت کشور» را دارند، بفرمایید.
احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من از همه همکاران تشکر می‌کنم که تا این تبصره مصوبات آن کمیته‌ای که از طرف کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون بهداشت و درمان و کمیسیون اجتماعی تصویب کردند و به صحن ارائه دادند را تا اینجا تأیید کردند و به آن رأی دادند.
اما اتفاقی که در تبصره (۱) می‌افتد این است که اگر «پس از تأیید وزارت کشور» باشد، نکته‌ای که هست این است که امکان دارد مثل قانون بودجه سال ۹۲ که ما حدود (۹۰۰) میلیارد تومان تصویب کرده بودیم، از محل ارزش افزوده بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸) پرداخت شود،‌ امکان دارد که وزارت کشور تأیید نکند یا اینکه به نوعی در وزارت کشور کارشکنی انجام شود و باعث شود که همه کارگران خدای‌ناکرده بیمه نشوند و باعث آسیب كارگران بشود. بنابراین من درخواستم از همكاران عزیز این است كه ما «تأیید وزارت كشور» را حذف كنیم، اگر چنانچه سازمان تأمین اجتماعی از محل (۱۲) درصد برای بحث بیمه كارگران ساختمانی كسری آورد پس از اعلام سازمان تأمین اجتماعی از طریق سازمان امور مالیاتی كشور تأمین بشود و به حساب سازمان واریز شود.
اما دوستان! بحث نظارت را ما اعلام كردیم كه هر سه ماه یك بار سازمان تأمین اجتماعی مكلف است گزارش عملكرد خودش را به سه كمیسیون ارائه كند. كمیسیون بهداشت و درمان، كمیسیون اجتماعی و كمیسیون برنامه و بودجه كه ما در قانون قبلی نظارت مجلس را نداشتیم. ما با تبصره (۳) این ماده واحده می‌توانیم نظارت خودمان را اعمال كنیم هر سه ماه یك بار لیست‌ها را دریافت و محاسبه كنیم و نظارت داشته باشیم كمااینكه انجمن صنفی كارگران ساختمانی الان فعال هست یكی از مشكلاتی كه ما تا امروز داشتیم، تأییدیه انجمن صنفی را هم نمی‌خواستند اما با تأیید انجمن صنفی الان آن دغدغه‌هایی كه همكاران عزیز دارند رفع شده بسیاری از آنهایی كه از قبل بیمه شدند دارند پالایش می‌شوند. ما متأسفانه در بیمه‌ شدگان قبلی افرادی در مشاغل دیگری داشتیم كه بیمه شدند اینها دارند پالایش می‌شوند و بیمه‌هایشان قطع می‌شود. بنابراین هم از طرف انجمن صنفی كارگران ساختمانی و هم از سوی سه كمیسیون مجلس شورای اسلامی قطعاً بر عملكرد این قانون و ماده ‌واحده نظارت خواهد شد. بنابراین «تأیید وزارت كشور» به نظر می‌رسد اینجا هیچ ضرورتی ندارد من خواهش می‌كنم عزیزان رأی به حذف بدهند كه با اعلام سازمان تأمین اجتماعی و تأییدیه‌ای كه از طریق سازمان امور مالیاتی انجام می‌شود، سازمان امور مالیاتی هم سابقه سال ۹۲ را دارد می‌تواند از آن طریق آنجا هم بررسی كند و واریز كند من خواهش می‌كنم عزیزان به حذف «پس از تأیید وزارت كشور» رأی بدهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی متشكرم، جناب آقای دكتر قادری مخالف هستند، بفرمایید.
جعفر قادری (شیراز) ـ دوستان توجه كنید! من تعجب می‌كنم از جناب آقای امیرآبادی این پولی كه به هر حال سازمان تأمین اجتماعی می‌خواهد بردارد این پول مربوط به شهرداری‌ها و وزارت كشور است متولی توزیع این پول وزارت كشور است حالا شما بیایید بگویید این پول توسط تأمین اجتماعی برداشت شود، وزارت كشور هیچ نقشی نداشته باشد؟ اصلاً‌ این چه منطقی است؟ بعد اگر وزارت كشور كنترل و نظارتی نداشته باشد سازمان تأمین اجتماعی ممكن است بقیه مسائل و مشكلاتش را بخواهد از این محل تأمین كند این اجحاف در حق شهرداری‌ها است. شهرداری‌ها فقط تا حدی كه در قانون مشخص شده اگر كسری وجود داشت باید این منابع را تأمین كنند نه اینكه بقیه مسائل و مشكلات تأمین اجتماعی را اجازه بدهند از این محل برداشت شود. بنابراین تأیید وزارت كشور كاملاً ضرورت دارد و اگر تأیید وزارت كشور نباشد اصلاً هیچ اطمینانی وجود ندارد ما می‌دانیم كه دولت خودش الان بدهی زیادی به تـأمین اجتماعی دارد اگر وزارت كشور به نیابت از شهرداری‌ها كنترل نكند ممكن است این گرا بدهد كه از محل پول شهرداری‌ها بیاید یك بخشی از مشكلات تأمین اجتماعی را حل كند. همین چیزی كه در طول سال‌های گذشته دیدیم متأسفانه منابع مربوط به شهرداری‌ها بدون هماهنگی با خود شهرداری‌ها، بدون هماهنگی با وزارت كشور برداشت شده یا در حقیقت به حساب متمركز وجوه واریز نشده.
بنابراین اگر شما اینجا «تأیید وزارت كشور» را حذف كنید اصلاً در حق شهرداری‌ها اجحاف كردید و كاملاً خارج از عقل و منطق است و دوستان محبت كنند كه این قسمت حذف نشود، چرا؟ چون بحث شهرداری‌هایی است كه الان اكثر این شهرداری‌ها در شهرهای كوچك یا حتی دهیاری‌ها به نان شب‌شان نیاز دارند و برای پرداخت حقوق‌شان محتاج این منابع هستند اگر این منابع بدون تأیید وزارت كشور در جای دیگر هزینه شود اجحاف در حق این عزیزان است و مشكلات برای‌شان به صورت جدی باقی می‌ماند. بنابراین شدیداً مخالف حذف این پیشنهاد هستیم و دوستان محبت كنند به پیشنهاد آقای امیرآبادی رأی ندهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ برادر عزیزم جناب آقای داود محمدی موافق هستند، بفرمایید.
داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بی‌تردید یكی از آسیب‌پذیرترین اقشار اجتماعی ما كارگران ساختمانی هستند كه در سخت‌ترین شرایط مشكل‌ترین وظیفه را ایفاء می‌كنند و لذا همه نمایندگان موظفند كه از این عزیزان به نحو اتم و اكمل كلمه دفاع كنند. اینها خوشبختانه الان انجمن‌های صنفی‌شان تشكیل شده و علاوه بر تشكیل اصلی انجمن‌های صنفی، تشكل‌های تخصصی‌شان هم شكل گرفته و می‌توانند در خصوص بیمه كارگران ساختمانی قدم‌های بلند و شفافی را بردارند اما اینكه آیا تأیید وزارت كشور ضرورت دارد یا نه؟ به نظر می‌رسد با توجه به اینكه این موضوع توسط سازمان تأمین اجتماعی اعلام می‌شود و علاوه بر آن تأییدیه سازمان امور مالیاتی را هم همراه دارد این مسأله فقط بخشی به بروكراسی ما اضافه می‌كند و باعث اطاله كار می‌شود. قطعاً شهرداری‌ها كه خودشان با این امر موافقت می‌كنند صرفه و صلاح و غبطه خودشان را رعایت خواهند كرد و هیچگاه برعلیه خودشان اقدام نخواهند كرد و لذا با توافق شهرداری‌ها به نظر بنده ضرورتی به موافقت و تأییدیه وزارت كشور نیست و این تأییدیه باعث طولانی‌تر شدن كار و اطاله رسیدگی خواهد شد. ولذا از عزیزان‌مان خواهشمندم كه به پیشنهاد برادر عزیزم جناب آقای امیرآبادی رأی مثبت بدهند.
نایب‌رئیس ـ دولت نظری دارند؟ توضیحی لازم است، بفرمایید.
عبدالرحمن تاج‌الدین (معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من خدمت نمایندگان محترم عرض كنم كه این موضوع بحث مابه‌التفاوت هست، یك و دوم اینكه با توجه به اینكه همكاران وزارت كشور به لحاظ اینكه با یك عرق بخشی به موضوع نگاه می‌كنند ممكن است كه ما را با مشكل مواجه كنند.
سه، با توجه به اینكه سه كمیسیون نظارتی مجلس پیش‌بینی شده در این قانون كه بر اعمال سازمان تأمین اجتماعی نظارت كند، دغدغه همكاران محترم مرتفع می‌شود و مورد اصلی و اساسی اینكه دوستان وزارت كشور به لحاظ اینكه كار یك كار بیمه‌ای و كار فنی و حرفه‌ای است به جهت اینكه سازمان تأمین اجتماعی مسلط بر این امور حرفه‌ای است من خواهش می‌كنم كه به این پیشنهاد رأی بدهید كه ما بتوانیم منابع‌مان را تجهیز كنیم كه كارگران محترم با مشكل مواجه نشوند و به پیشنهاد رأی بدهید.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، كمیسیون توضیح دارید؟ بفرمایید.
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان) ـ كمیسیون مخالف است من فقط می‌خواهم به قانون مالیات بر ارزش افزوده اشاره كنم ماده (۳۹) بند «ب» كه اشاره دارد عوارض وصولی بندهای «ب»، «ج» و «د» ماده (۳۸) به حساب تمركز وجوه به نام وزارت كشور است. یعنی صاحب حساب وزارت كشور است باید با اجازه وزارت كشور برداشته بشود. بعد هم یك مشكلی دارد سقف هم معلوم نیست. فردا تأمین اجتماعی بیاید (۱۰۰۰) میلیارد درخواست بكند. چه كسی می‌خواهد این را پاسخگو باشد. كمیسیون مخالف هستند.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی پیشنهاد را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس‌! پیشنهاد حذف عبارت «پس از تأیید وزارت كشور» در تبصره (۱)‌ است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۲۸ نفر، حضار محترم اعلام بفرمایند. دولت موافق و كمیسیون مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
میهمانان محترم و ناطقین را داشته باشیم. جناب آقای صادقی بفرمایید.
دبیر (صادقی)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از اعضای بسیج سپاه انصارالمهدی (عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشریف) استان زنجان كه میهمانان خانه ملت و آقایان: اسماعیلی و علیمردانی نمایندگان محترم زنجان هستند.
ـ جمعی از رؤسای انجمن‌های صنفی كارگران ساختمانی سراسر كشور كه میهمانان خانه ملت و جناب آقای محجوب نماینده محترم تهران هستند. خیر مقدم عرض می‌كنیم، خیلی خوش آمدید، ان‌شاء‌الله موفق باشید.
 
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمد دهقانی‌نقندر، حسین فتاحی، ناصر كاشانی،  ابوذر ندیمی و حمید رسائی
نایب‌رئیس ـ ناطقین را دعوت كنید.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای دكتر محمد دهقانی‌نقندر نماینده محترم مردم شریف طرقبه و چناران.
ـ جناب آقای حسین فتاحی نماینده محترم مردم شریف شهربابك.
ـ جناب آقای ناصر كاشانی نماینده مردم شریف زاهدان.
(كه هر كدام هفت دقیقه فرصت دارند)
ـ جناب آقای حمید رسائی نماینده محترم مردم شریف تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر.
ـ جناب آقای ابوذر ندیمی نماینده محترم مردم شریف لاهیجان و سیاهكل.
(كه هر كدام پنج دقیقه فرصت دارند)
از ناطق اول جناب آقای دكتر دهقانی دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام به ملت شریف ایران و مردم شهرستان‌های طرقبه،‌ شاندیز و چناران و گلبهار و گلمكان و روستاهای این شهرستان‌ها و سلام و درود به همكاران عزیزم.
۱ ـ اول از همه سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان عزیز را به وطن هم به ملت بزرگ ایران و هم به خود آزادگان و خانواده‌های معظم آنها تبریك عرض می‌كنم و یاد آزادگانی كه در غربت اسارت به شهادت رسیدند و آنها كه بعد از اسارت در اثر مرارت‌های آن دوران به رحمت ایزدی پیوستند و به ویژه یاد مرحوم سید آزادگان حضرت آقای سیدعلی‌اكبر ابوترابی را گرامی می‌دارم و به خانواده‌های آنها درود می‌فرستم. رهبر معظم انقلاب در تجلیل از مقاومت آزادگان فرمودند «سال‌های مجاهدت خاموش و دشوار آزادگان از جمله مقاطع فراموش‌نشدنی تاریخ پرشكوه ماست. لحظه‌لحظه آن روزها و شب‌های فراموش‌نشدنی سرشار از درس و خاطره و افتخار است. ملت ما از این گنجینه پربار خواهد توانست همچون ذخیره فرهنگی برای تقویت ایمان، مقاومت و امید برای نسل‌های آینده بهره گیرد». معظم‌له در جای دیگری فرمودند: «دوران پررنج اسارت، آزادگان ما را به الماس‌های درخشان تبدیل كرده است. عزت، قدرت و صدرنشینی هر ملتی در تاریخ به مجاهدت فرزندانش بستگی دارد و استقامت پیروز عزیزان آزاده ملت ایران را در صدر نشانده است». همانطور كه معظم‌له فرمودند اسرای ما در اثر ایمان عمیق به اسلام و راه امام دوران اسارت را به قطعه‌ای درخشان از مقاومت حماسی خود تبدیل كرده‌اند. به بركت مقاومت شهدا و آزادگان و جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های آنهاست كه این كشور با وجود آن همه دشمنی یكی از امن‌ترین كشورهای جهان است. هسته‌های مقاومتی كه رزمندگان ما در جبهه‌ها و اسرای ما در اسارت‌گاه‌ها ساختند امروز تبدیل به جبهه بزرگ مقاومت مستضعفان در برابر مستكبران و مظلومان در برابر ظالمان شده است. اگر آمریكا با هزینه‌های چندصد میلیارد دلاری عراق را تصرف می‌كند و سپس مجبور به ترك آن می‌شود، اگر آمریكا همه دنیای كفر و نفاق را علیه سوریه به میدان می‌آورد اما در آن جنگ نابرابر بینی آمریكا و عربستان و سایر هم‌پیمانان آنها به خاك مالیده می‌شود و شكست مفتضحانه را می‌پذیرند به خاطر تشكیل جبهه مقاومت با پرچم‌داری رهبر معظم انقلاب است. اگر رژیم صهیونیستی با آن ارتش ادعایی كه در گذشته كشورهای بزرگ عرب را (۶) روزه شكست می‌داد امروز در جنگ (۳۰) روزه نمی‌تواند حتی (۵۰۰) متر از سرزمین غزه را تصرف كند این نتیجه برافراشته‌ شدن پرچم مقاومت اسلامی است. مقاومت كشورهای عضو این جبهه و به ویژه مقاومت افسانه‌ای ملت‌های ایران و فلسطین زمینه بیداری اسلامی را فراهم كرد و از دل این بیداری انقلاب‌های پی در پی در سرزمین‌های اسلامی شكل گرفت.
 آمریكا و انگلیس و مزدوران آنها كه از این بیداری به وحشت افتاده بودند علاوه بر حربه‌های قدیمی همچون تهدید و تطمیع و تحریم و به سازش كشاندن برخی سیاست‌مداران سرویس‌های امنیتی خود را برای منحرف كردن بیداری اسلامی و نیز مشوه كردن چهره اسلام و برای شكستن حلقه‌های جبهه مقاومت مأمور تشكیل گروه‌های تكفیری خشن كردند. البته ممكن است طالبان و داعش و امثال اینها چند روزی بتوانند با خدعه و فریب و با جذب تعدادی از افراد نادان و با خرج دلارهای نفتی عربستان در راستای تأمین منافع آمریكا و رژیم صهیونیستی و ضربه زدن به جبهه مقاومت و ناآرام‌سازی برخی از كشورها موفقیت‌هایی به دست آورند اما در دنیای امروز و به بركت بیداری ملت‌ها این جریانات دوامی نخواهند داشت.
ملت‌ها از خود می‌پرسند چه طور این جریان تكفیری گلوله‌های خود را به جای رژیم صهیونیستی به سمت سوریه و عراق و لبنان كه حلقه‌های جبهه مقاومت‌ در برابر رژیم صهیونیستی هستند نشانه رفته‌اند.
ملت‌ها مشاهده می‌كنند كه در جنایات اخیر صهیونیست‌ها علیه غزه جریان داعش كه ادعای مسلمانی می‌كند یك كلمه در دفاع از كودكان و زنان و مردان بی‌دفاع غزه و علیه سران درنده رژیم صهیونیستی بر زبان جاری نكرد.
مردم می‌پرسند چه فرقی بین رژیم گرگ‌صفت صهیونیستی و این جریان داعش در كشتار انسان‌های بیگناه و آواره‌ كردن آنها وجود دارد؟ به نظر می‌رسد همانگونه كه آمریكا و هم‌پیمانان او از طریق نسخه سازش و تحریم و تهدید نتوانستند جبهه مقاومت را به شكست بكشانند تشكیل آن گروه‌های تكفیری نیز در درازمدت گوهر ناب اسلام انقلابی و اسلام حقیقی را بیشتر از گذشته نمایان خواهد ساخت و شكست دیگری برای آمریكا و رژیم صهیونیستی و ارتجاع عرب رقم خواهد خورد.
 اینجانب به حضرت آیت‌الله آملی‌لاریجانی بابت انتصاب مجدد ایشان به ریاست قوه قضائیه تبریك عرض می‌كنم و عرض می‌كنم ارتقای سطح كیفی و كمی و بالا بردن سطح سلامت قضات و كاركنان و مدیران قوه قضائیه یكی از خواسته‌های مردم از این قوه است. برخورد كارآمد با مفاسد اقتصادی از نیازهای ضروری این قوه است. بررسی‌های اینجانب و تعدادی از فعالان و كارشناسان نشان می‌دهد كه با ساختارهای موجود نمی‌توان امید چندانی به مبارزه كارآمد با فساد اقتصادی داشت. ضرورت پیشگیری و لزوم ایجاد یك سیستم هوشمند برای شناسایی و بستن گلوگاه‌های شكل‌گیری فساد اقتصادی، ضرورت ایجاد هماهنگی بین قضات و ضابطان و لزوم مدیریت پیشگیری در پرونده‌های مفاسد اقتصادی به جای مدیریت پسینی كه آن هم تنها در تعدادی از پرونده‌های مذكور اعمال می‌شود همه و همه تشكیل یك سازمان مقتدر و البته چابك را برای مبارزه با فساد اقتصادی اجتناب‌ناپذیر می‌كند سازمانی كه هیچ كاری جز با مبارزه با فساد نداشته باشد.
مطابق اصل (۱۶۵) قانون اساسی محاكمات علنی انجام می‌شود و حضور افراد بلامانع است و غیرعلنی بودن محاكم امری استثنائی برای حفاظت از عفت و نظم عمومی شناخته شده است. هدف قانون اساسی از علنی بودن محاكم این بوده است كه مردم در جریان امور باشند و امكان نفوذ صاحبان قدرت و ثروت در قوه عدلیه از بین برود. بنابراین در پرونده‌های مفاسد اقتصادی كه پای صاحبان قدرت و ثروت در میان است غیرعلنی بودن جلسات دادگاه‌ها با فلسفه اصل (۱۶۵) قانون اساسی ناسازگار می‌نماید. غیرعلنی بودن دادگاهها در این گونه پرونده‌ها سوء‌ظن مردم را نسبت به نفوذ صاحبان قدرت بر دستگاه قضائی افزایش و اعتماد مردم را به این دستگاه كاهش می‌دهد. با اینكه ریاست قوه قضائیه بحمدالله اراده محكمی در برخورد با فساد دارد و رسیدگی هرچند دیرهنگام به پرونده آقازاده معروف كه دارای اتهامات بزرگ مالی و امنیتی است همچنین رسیدگی به پرونده مقام بلندمرتبه دولت سابق درخصوص اتهامات مربوط به فساد بیمه و غیره نشاندهنده اراده این قوه در برخورد با فساد است اما كاش آن گونه كه قانون اساسی خواسته است رسیدگی به این پرونده‌های مهم به صورت علنی و با حضور مردم و رسانه‌ها برگزار شود تا همه بدانند هزینه فساد در این كشور بیشتر از تصور است و قوه قضائیه با كسی مجامله نمی‌كند.
مردم از مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواهند هر چه زودتر طرح رسیدگی به اموال مسؤولان یا همان قانون «از كجا آورده‌ای» را كه هشت سال پیش در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است به پایان برساند (بذرپاش ـ آقای دكتر!‌ خیلی ممنون، جمعبندی بفرمایید) و برای اجرا ابلاغ كند.
از جناب آقای دكتر روحانی می‌خواهم با سعه‌صدر و با استفاده از الفاظ و عبارات فاخر در مواجهه با منتقدان شأن جایگاه ریاست جمهوری را رعایت نماید. مطالبی راجع به وزارت نفت و حوزه انتخابیه بود كه وقت كفایت نكرد. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ با تشكر از آقای دكتر دهقانی. دعوت می‌كنم از ناطق بعدی جناب آقای حسین فتاحی نماینده محترم مردم شریف شهربابك كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
نایب‌رئیس ـ از آقای دهقانی هم تشكر داریم، آقای فتاحی بفرمایید.
حسین فتاحی (شهربابك) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام علیكم
خطاب به آن عزیزانی كه كمترین انتقاد را هم قبول ندارند. جملاتی را از حضرت امام (رحمه‌الله علیه)‌ می‌فرماید: «شیطان وسوسه می‌كند كه تو حالا صاحب قدرت هستی، تو حالا صاحب كذا هستی، دیگران چه كاره‌اند. شما حالا وزیر هستید. دیگران باید اطاعت كنند. چشم بسته باید اطاعت كنند. شما وكیل هستید، دیگران باید از شما اطاعت كنند و چشم‌بسته هم باید باشد این همه برای این است كه انسان خودش را نساخته اگر انسان خودش را ساخته بود هیچ بدش نمی‌آمد یك رعیتی هم به او انتقاد كند اصلاً بدش نمی‌آمد. از انتقاد بدش نمی‌آمد».
 متأسفانه سه شب پیش در یك برنامه زنده تلویزیونی فردی عزاداری آقااباعبدالله الحسین را در تاسوعا و عاشورا زیر سؤال می‌برد و آن را اقدامی خلاف فرهنگی بیان می‌كند جالب است این فرد در تشكلی عضویت دارد كه از حامیان سرسخت وزارت علوم می‌باشد. ضمن محكوم نمودن این صحبت‌های سخیف به وزارت علوم نیز هشدار می‌دهم مراقب باشد كه چه كسانی و با چه افكاری از آنها حمایت می‌كنند.
 سالروز بازگشت آزادگان سرافراز را به میهن اسلامی و آغوش گرم ملت و خانواده‌های محترم‌شان گرامی می‌داریم.
 تشكر می‌كنم از اعضای محترم كمیسیون صنعت و معدن خصوصاً برادر بزرگوارم آقای مهندس رحمانی رئیس كمیسیون كه مقدمات سفر این عزیزان را به شهرستان شهربابك فراهم آوردند و این سفر در سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته انجام گرفت. از معاونین محترم وزیر صنعت و معدن هم تشكر می‌كنم.
اما با سلام به شهیدان راه حق و حقیقت و امام عزیز شهیدان و بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبر فرزانه و حكیم و حلیم و مقتدر انقلاب، این شهید زنده و جانباز قهرمان حضرت امام خامنه‌ای (حضار صلوات فرستادند) و ملت شریف شهرستان شهربابك و همه ایرانیان قهرمان.
سلام بر ملت‌های مؤمن و آزاده كه در مبارزه با استكبار جهانی لحظه‌ای به خود تردید راه نمی‌دهند. خصوصاً حزب‌الله قهرمان لبنان، رزمندگان دلیر غزه، دلیرمردان رزمنده سوریه و عراق كه این روزها بینی آمریكای جنایتكار و صهیونیسم كودك‌كش را به خاك مالیدند. به خصوص دست‌پرورده‌های آنها یعنی داعش جنایتكار و وحشی و النصره بی‌رحم و بی‌باك.
آمریكای جنایتكار بداند كه آزادگان جهان درس مبارزه و ایستادگی را از مكتب عاشورا آموخته‌اند و در این مكتب ثابت شده است كه خون بر شمشیر پیروز است. لذا با صدای بلند می‌گوییم. مرگ بر آمریكا، مرگ بر صهیونیسم و مرگ بر حامیان این جنایتكاران.
جا دارد از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت‌های مظلوم خصوصاً مردم در محاصره غزه كه این روزها بی‌رحمانه مورد حملات پی‌در‌پی صهیونیست‌های جنایتكار قرار دارند و مظلومانه مجروح و شهید می‌شوند تشكر كنم. خصوصاً از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس سپاه و خصوصاً از سرلشكر پاسدار شهید زنده، حاج قاسم سلیمانی كه با مدیریت مدبرانه خود باعث قدرتمند شدن نهضت‌های آزادی‌بخش جهان شده‌اند.
درود بر آن امامی كه چه زیبا و حكیمانه فرمود: «اگر سپاه نبود، كشور نبود» و امروز هم ثابت شده است كه اگر سپاه نباشد اسلام نخواهد بود.
اما مشكلات حوزه انتخابیه؛ حتماً ریاست محترم جمهور به یاد دارند كه در شعارهای انتخاباتی مطرح كردند كه (۱۰۰) روزه و تنها با گردشگری و توریسم بیكاری را برطرف می‌كنند آیا تاكنون كه یك سال از ریاست جناب‌عالی گذشته، اشتغال ایجاد شده است اگر نشده كه نشده مشكل كجا بوده؟ آیا بررسی كرده‌اید؟ در دولت گذشته حدود (۸۰۰) نفر از جوانان عزیز استان كرمان در آزمون رسمی دولتی و قانونی حایز امتیازات و استخدام شده‌اند. متأسفانه تاكنون هیچ‌كدام از آنها مشغول به كار نشده‌اند. یعنی دولت یازدهم اجازه به كارگیری این عزیزان را نداده. سؤال اینجاست تا كی باید این عزیزان منتظر بمانند؟ آیا دولت جواب قاطعی دارد؟
وزیر محترم بهداشت و درمان؛ شهرستان شهربابك با كمبود پزشك متخصص و امكانات درمانی مواجه است، دو سال است كه بنده پیگیری می‌نمایم متأسفانه تاكنون تأمین نشده است. استدعای بنده این است با قید فوریت وزیر محترم توجه كافی را در تأمین پزشك متخصص به این شهرستان داشته باشند.
وزیر محترم نیرو؛ چنانچه در جهت تأمین آب شرب و آب صنعت برای استان كرمان خصوصاً شهرستان شهربابك با جدیت و فوریت اقدام ننمایید در آینده نزدیك شاهد بحران بی‌آبی و فلج شدن صنعت كشاورزی و دیگر صنایع و حتی دچار بحران كمبود آب شرب مردم خواهید بود. تا دیر نشده است وارد عمل شوید و مشكل را حل كنید و این مشكل با انتقال آب از دیگر حوزه‌ها به سادگی قابل حل است.
از وزارت جهاد كشاورزی می‌خواهم با تمام توان وارد عمل شوند و از اسراف و مصرف بی‌رویه آب در بخش كشاورزی با آبیاری‌های تحت فشار جلوگیری كنند. آبی كه هم اكنون در بخش‌های كشاورزی مصرف می‌شود با بازدهی محصولات هم‌خوانی ندارد. سفره‌های آبی ذخیره‌های خود را از دست داده و لایه‌های این سفره‌ها هم در حال تخریبند.
وزارت جهاد كشاورزی و صنعت و معدن طوری برنامه‌ریزی كنند كه محصول پسته امسال كشاورزان زحمت‌كش به خارج صادر شود. مثل دو سال گذشته نباشد كه با بی‌تدبیری مسؤولین مربوطه خسارات زیادی به این قشر عزیز وارد آمد و كسی هم تاكنون جوابگو نبوده است.
از معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌خواهم توجه لازم را به بزرگترین روستای تاریخی دستكند جهان یعنی روستای میمند شهربابك بنماید و این اثر ارزشمند تاریخی و فرهنگی و هنری را به ثبت جهانی برساند. این اثر (۱۲) هزار ساله كم‌نظیر می‌تواند توریستهای زیادی را به استان كرمان و شهرستان شهربابك جلب كند. (بذرپاش ـ آقای فتاحی خیلی ممنون، جمع‌بندی بفرمایید) مسؤولین زیادی تاكنون از این اثر ماندگار دیدن كرده‌اند اما متأسفانه پیگیری لازم را جهت ثبت جهانی آن به عمل نیاورده‌اند. امیدوارم با پیگیری‌های جدی جناب‌عالی این امر صورت گیرد تا منطقه هم با رونق اقتصادی، گردشگری مواجه بشود.
وزارت محترم صنعت، معدن و تجارت! تصاحب معادن توسط عده‌ای كه اهل عملیات و معدن‌كاری نیستند و فقط دلالی می‌كنند متأسفانه باعث سد راه صنعتی شدن و به ثبت رسیدن معادن شده، متأسفانه در ثبت اینها تصاحب شده‌اند ولی در بهره‌برداری به نتیجه‌ای نرسیده، معادن ‌بی‌استفاده مانده (بذرپاش ـ آقای فتاحی! خیلی ممنون) و در بخش اشتغال نتوانسته كاری را انجام بدهد. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای فتاحی نماینده محترم شهربابك، از جناب آقای ناصر كاشانی نماینده محترم مردم شریف زاهدان دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
ناصر كاشانی (زاهدان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود به روح پاك نبی مكرم اسلام و آل و اصحاب گرامی ایشان و با سلام و درود به ارواح پاك شهدا از صدر اسلام تاكنون و با درود و سلام به روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی و آرزوی صحت و سلامت و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و عرض سلام و ادب حضور مردم غیور استان سیستان و بلوچستان و به خصوص حوزه انتخابیه‌ام شهرستان زاهدان.
در ابتدای عرایضم سالروز ورود آزادگان عزیز به ایران اسلامی را حضور ملت شریف ایران تبریك عرض می‌نمایم و آسودگی كنونی ما نتیجه رشادت‌های این عزیزان است و از دستگاه امنیتی استان جهت آزادی شمشیرباز گروگان گرفته‌شده تشكر می‌كنم.
جنایت اخیر رژیم نامشروع صهیونیستی و حامیان جنایتكارش را در نوار غزه و كشتار و قتل‌ عام بی‌رحمانه كودكان و زنان و مردم بی‌گناه و بی‌پناه فلسطین را محكوم می‌نمایم. ان‌شاءالله مقاومت مردم غزه مجدداً شكستی سهمگین به جنایتكاران صهیونیست به مانند آنچه كه در گذشته اتفاق افتاد به آنان تحمیل خواهد كرد. زیرا وعده خداوند به تحقق خواهد پیوست كه می‌فرماید: «و نرید ان نمن الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین».
در شرایطی كه دشمنان اسلام از هیچ ترفندی برای دشمنی با مسلمانان رویگردان نیستند، بهترین حربه برای این اقدامات وحدت واقعی و عملی بین مسلمانان جهان است. مسلمین مشتركات زیادی با هم دارند خدای واحد و پیامبر و قرآن و قبله و حج و زكات و روزه و مسائل دیگر كه همین مشتركات می‌تواند از آنان یك ملت واحد بسازد و قدرت عظیم و توانمند به وجود بیاورد. باید از مباحثی كه باعث اختلاف و كدورت می‌شود، خودداری نماییم. به بزرگان و شخصیت‌هایی كه در فِرَق اسلامی چه در گذشته و چه در حال حاضر مورد اهمیت هستند احترام بگذاریم و از حدود منطق و استدلال خارج نشویم. به یكدیگر تهمت كفر نزنند كه یكی از مشكلات بزرگ جهان اسلام تندروی و افراط و برداشت‌های نادرست در دین است كه رواج این تفكر و در پی آن اعمال غیرانسانی و برخلاف موازین شرعی بیشترین آسیب را به اسلام خواهد زد و در همایشی در این زمینه در زاهدان در ماه مبارك رمضان امسال، با محوریت دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان كه در آن اینجانب و اكثر امامان جمعه اهل سنت استان و امام جمعه اهل سنت زاهدان در آن حضور داشتند جنایتهای گروههای تكفیری و تندرو را محكوم كردند و بیانیه صادر شد و باید مسلمین بر مصداق آیه شریفه «واعتصموا بحبل الله جمیعاً ولا تفرقوا» حركت نمایند كه عمل به فرامین الهی باعث سعادت و بهروزی و پیروزی مسلمانان جهان خواهد شد.
سال ۹۳ به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» را كه نشان از حسن انتخاب همیشگی و تشخیص جامعه‌نگرانه و مدبرانه مقام معظم رهبری می‌باشد، نامگذاری شد. توجه ایشان به بحث فرهنگ به عنوان زیرساخت توسعه كشور و عامل مؤثر در برون‌رفت از مسائل و مشكلات در همه حوزه‌ها، نشان از تدبر و تعمق و اشرافیت بالای ایشان به همه مسائل كشور را دارد و باید دولت برنامه ویژه‌ای برای كشور به ویژه توسعه استان سیستان و بلوچستان در نظر داشته باشد به گونه‌ای كه توسعه‌یافتگی استان متناسب با مقتضیات فرهنگی، جغرافیایی، تاریخی استان و متكی بر اصول اخلاقی ارزشهای اسلامی و استفاده از نخبگان و شایستگان فرهنگی اقوام و مذاهب مردم این سامان باشد.
استان سیستان و بلوچستان و به تبع آن شهرستان زاهدان به عنوان مركز استان كه از جوانترین استانهای كشور محسوب می‌شود، جزء اولین مراكز استان است كه بالاترین درصد رشد بیكاری را دارد و باید سهمیه ویژه استخدام در دستگاه دولتی با توجه به عدم رشد زیرساختها در استان اختصاص یابد. در صورتی كه برنامه‌ریزی عملی برای اشتغال‌زایی، توسعه مراكز آموزشی، فرهنگی، ورزشی انجام نشود آثار زیانباری بر چهره و پیشانی استان خواهد گذاشت و جای تأسف است استانی كه دارای ظرفیتها در عرصه‌های كشاورزی، شیلاتی، صنعت و معدن و تجارت و بازرگانی است باید مردم آن از فقر رنج ببرند. آیا این زیبنده مردمی است كه سالها با همه دل و جان خود از مرزهای شرقی كشور حراست می‌كنند؟ آیا این دستمزد صبوری و مظلومیت این مردم نجیب است؟ پس احداث بازارچه‌های مرزی و تقویت مبادلات مرزی، احیای شهركهای صنعتی و حمایت از بخش خصوصی، تقویت منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار و رونق‌بخشی تجارت و بازرگانی استان، احداث صنایع تبدیلی و وابسته به بخش كشاورزی و توجه جدی به روستا و تدوین برنامه در جهت احیای صنایع دستی و صنعت گردشگری و توریسم خواهد توانست استان را از یك استان عقب‌‌افتاده به یكی از توسعه‌یافته‌ترین استانهای كشور مبدل سازد.
برنامه‌ریزی صحیح و اختصاص (۱۰۰) درصد اعتبارات عمرانی می‌تواند چاره‌ساز برون‌رفت از وضع كنونی باشد و توسعه همه‌جانبه به خصوص توسعه نیروی انسانی و استفاده از ظرفیت اقوام و مذاهب یكی از ملزومات عزم ملی و مدیریت جهادی است. بدون مشاركت همه اقشار و اقوام مذاهب استان این توسعه امكان‌پذیر نخواهد بود و مشاركت و استفاده از شایستگان آنان در اداره امور كشور كلید توسعه ملی و به تبع آن استان خواهد بود و دولت می‌بایست به وعده‌ای كه در انتخابات داد و باعث بدست‌ آوردن رأی بالا در انتخابات ریاست جمهوری شد عمل نماید تا اعتماد مردم و اقوام و مذاهبی كه شاكله جمعیتی كشور را تشكیل می‌دهند، بیش از پیش جلب گردد و موجبات نارضایتی آنها فراهم نشود.
جای دارد كه در مركز استان از این ظرفیت و استفاده از شایستگان بلوچ در اداره استان استفاده بیشتری گردد و از استاندار محترم استان می‌خواهم كه به این خواسته كه در جهت مصلحت نظام و منویات مقام معظم رهبری كه به تنوع و تكثر اقوام به عنوان یك فرصت می‌نگرند جامه عمل پوشانده شود و به شایستگان این قوم كه مرزداران غیور و ایرانیان اصیل و وفادار به آب و خاك و كشور و نظام می‌باشند به عدالت نگریسته شود.
یكی دیگر از موانع توسعه اقتصادی و صنعتی استان عدم وجود گاز در استان و به خصوص شهرستان زاهدان است كه به عنوان یازدهمین كلان‌شهر و تنها مركز استان در كشور فاقد لوله‌كشی گاز می‌باشد و از ریاست محترم جمهور خواستارم پیرو قولی كه در سفرشان در شورای اداری استان دادند، دستور پیگیری و تسریع روند آن از ایرانشهر به زاهدان و سایر شهرهای استان را بدهند و مردم شریف زاهدان را به این آرزوی دیرینه‌شان برسانند.
شهر زاهدان متأسفانه با مشكلاتی مانند حاشیه‌نشینی و وجود بافتهای فرسوده مواجه است. سرانه درآمدی شهرداری زاهدان نسبت به سایر كلان‌شهرها و مراكز استان در پایین‌ترین حد قرار دارد كه باعث عدم ارائه مطلوب خدمات شهری به شهروندان زاهدانی شده و وضعیت نابسامان آسفالت معابر و كمبود سرانه فضای سبز و تفریحگاه به ویژه در مركز بزرگترین استان كشور مشكلات زیادی برای شهروندان به وجود آورده كه دولت می‌بایست شرایط لازم جهت تأمین درآمد پایدار شهری ‌را فراهم آورد و توجه به موضوعات اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی حاشیه شهر زاهدان كه حدود یك‌سوم جمعیت این شهر را شامل می‌شود باید در اولویت قرار گیرد.
حدود (۸۰) هزار نفر از مردم زاهدان كه بیشتر در حاشیه شهر هستند از دستیابی به آب سالم بهداشتی محرومند و از وزیر محترم نیرو خواستارم هر چه سریعتر مصوبات استانی هیات ‌دولت در خصوص تأمین آب شهر زاهدان را اجرایی نماید.
اما بحث «هویت» از مباحث مهم و مشكلات اساسی برخی از مردم استان و شهرستان زاهدان و به خصوص در حاشیه شهر می‌باشد. متأسفانه علی‌رغم تذكرات همچنان لاینحل مانده است و باید افرادی كه مشكوك‌التابعین تلقی شده هر چه زودتر تعیین تكلیف شود و نباید شناسنامه افراد بدون مدارك مستدل ضبط شود و سلایق شخصی در آن اعمال گردد چون ارزشمندترین مسأله برای هر شخص هویت اوست. چگونه می‌شود فردی را بدون هویت در جامعه رها كرد؟ متأسفانه تعداد كثیری از مردم مناطق مرزی و به خصوص در استان ممنوع‌الخدمات هستند كه ادامه این روند آثار نامطلوب و زیان‌بار اجتماعی را در برخواهد داشت و اصل (۴۱) قانون اساسی بر حق تابعیت كشور ایران برای هر ایرانی تأكید دارد و اصل (۱۹) و (۲۰) قانون اساسی اشاره بر احقاق حقوق ملت ایران از هر قوم و قبیله و رنگ و نژاد دارد.
 احترام و تكریم مردم باید در رأس امور باشد كه در ایست‌های بازرسی ورودی شهر زاهدان این مسأله مورد توجه قرار گیرد و می‌بایست با سعه‌صدر و احترام به حقوق مردم با آنان برخورد كرد و احترام به عقاید و رسومات مردم هر منطقه عامل مؤثری در حفظ آرامش و ثبات منطقه خواهد داشت.
باید به لباس اصیل مردان استان و سنت گذاشتن محاسن كه یك سنت نبوی است به دیده احترام نگریست (بذرپاش ـ آقای كاشانی! خیلی ممنون، جمع‌بندی بفرمایید) و همچنین با عنایت به تذكری كه در روز رأی اعتماد به وزرا در حضور ریاست جمهوری بیان كردم، نام استان در مكاتبات استانی و ملی به‌طور كامل «سیستان و بلوچستان» ذكر گردد كه رعایت این سه نكته باعث حفظ وحدت بیشتر و یكپارچگی استان خواهد شد و همچنین حق نوار مرزی آموزگاران به وزیر آموزش و پرورش تذكر می‌دهم كه پیگیری بكنند و ان‌شاءالله فردا پرداخت شود. در آخر عرایضم خواستم خدمتتان بگویم كه در شرایط خاص كشور مشكلات اقتصادی مهمترین دغدغه مردم است. آیا استیضاح اخیر كمكی به بهبود معیشت و اقتصاد مردم خواهد كرد؟ والسلام علیكم و رحمه الله
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای كاشانی، از ناطق بعدی جناب آقای ابوذر ندیمی نماینده محترم مردم شریف لاهیجان و سیاهكل دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام بر همه آزادگان، مردانی كه مردانگی خویش را نه در اسارت دشمن بلكه در مقابله با دشمن به نمایش نه! در عرصه میدان ایمان ما را بدان رهنمون شدند. مردم انتظار دارند تا یك، قوای سه‌گانه همه یك‌سو، همه یك‌راه برای نجات مردمانی كه به خانه ملت و به اركان نظام اعتماد كرده‌اند، چاره‌اندیشی‌های اساسی را بر حاشیه‌پردازی‌ها و حاشیه‌سازی‌ها رجحان دهند.
مردم انتظار دارند تا مسایلی چون بیكاری، تورم، ركود وسیله سخنرانی و پركردن تریبون‌ها نباشد بلكه چاره‌اندیشی برای همه بیكاران مخصوصاً فارغ‌التحصیلان بیكار یك هدف و یك استراتژی قابل اعتنا در همه رویكردها و همه عملكردها باشد.
 مردم انتظار دارند در مسائلی چون آب نه تنها ارومیه به زحمت دوستانی چون قاضی‌پور بلكه در همه زندگی ما و در تمام تصمیم‌سازی‌های آب روستایی، آب زراعی، اتمام سدهای پایین‌دست یك برنامه باشد نه یك وعده.
مردم انتظار دارند تا در برخورد با مفاسد، مفاسد اداری و استفاده از رانت‌های قدرت و ثروت به دور از جناح‌بازیها با مفسدین مبارزه اساسی شود.
مردم انتظار دارند در خروج از ركود تورمی همه یك دل باشیم و دولت منابع خودش را آزاد كند و این امكان را به بخش خصوصی و تعاونی بدهد تا سردمدار امور اقتصاد باشند.
مردم انتظار دارند تا در مورد استخدام همه جماعتی كه به آنان وعده داده شده، از مربیان پیش‌دبستانی تا شركتی، از ناظران تا بازرسان به جای وعده‌های توخالی اقدام بشود.
مردم انتظار دارند بین دولت و مجلس از باب حل امور اساسی در برنامه ششم و رویكرد به حل مشكلات به خصوص پایان‌بخشی به فرمانروایی مطلقه بانكها اقدام بشود.
مردم انتظار دارند تا در مورد همه بیمه‌ها و همه خدمات حمایتی و امدادی و بیمه‌ای تمام توان دولت، تمام توان مجلس مصروف این معنا شود تا از خدمات سه‌گانه، تمام ملت ایران بهره‌مند گردند.
مردم انتظار دارند كه رفتار ما، گفتار ما برخاسته از ادب و منش اسلامی باشد و نكند كه در هیاهوی زمانه وظایف اخلاقی كه دین ما و همه اعتقاد ما بر آن استوار است، فراموش گردد.
مردم انتظار دارند تا در مورد خانواده‌های ایثارگران، جانبازان، شهدا، آزادگان آن‌چنان رفتار شود كه عزت آنان كه برای ما عزت آفریده‌اند حفظ شود.
مردم انتظار دارند تا آموزش عالی ما به سوی بازار، به سوی صنعت، به سوی كار، به سوی مهارتها سوق داده شود. مردم انتظار دارند تا در تعامل آموزش و مهارت‌آموزی و فراگیری علوم و فنون مختلف سرمایه‌گذاری شود.
مردم انتظار دارند تا كشاورزان، صنعتگران، كارگران و كارآفرینان نه از باب احترام ظاهری بلكه از باب تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در اول صف و در اول نگاه مردمان تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر قرار گیرند.
 انتظار مردم ما آن است كه در راستای اجرای سیاست‌های كلی، بازنگری اساسی به این نحوه واگذاری‌ها كه بیش و بیش از آن‌كه به كارفرمایی مردم بینجامد تنها به ادای دیون یا مصروف‌كردن عناوین در شبه‌دولتی‌ها انجامید، گرایش پیدا كنیم.
انتظار مردم ما این است كه در دو ساله پایانی این مجلس كه برای مجلس آینده نیز می‌توانند اثرگذار باشند به گونه‌ای عمل شود كه در راستای خواسته‌های حقه آنان چون خواسته‌هایی كه (بذرپاش ـ آقای ندیمی! خیلی ممنون، جمع‌بندی بفرمایید) از باب حقوق، دستمزد، حق‌التدریسی‌ها و دیگر امور است ما واقعاً نماینده مردم باشیم.
ای نمایندگان! نماینده مردم، ای نمایندگان! اینجا خانه ملت و ما زبان گویای مردم. از همه كسانی كه برای محیط زیست در تعامل با زندگی تلاش می‌كنند و برای خشك‌شدن تالابها و دریاچه‌های بزرگ ما چون تالابهایی كه در گیلان ما، ارومیه، اصفهان، هر جا هست ما اندیشه خویش را مصروف حل مشكل كنیم و از همه مهمتر عمران دریا. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، تشكر داریم.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای ندیمی، از ناطق آخر جناب آقای حمید رسائی نماینده محترم مردم شریف تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر دعوت می‌كنم كه به مدت پنج دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 همكاران محترم و ملت شریف ایران! هفته گذشته رئیس‌جمهور محترم برای چندمین بار در حالتی عصبانی منتقدان آرام خود را نواخت و بعد از آن‌كه آنها را كم‌سواد و بی‌سواد و بی‌شناسنامه و تغذیه‌شوندگان از جای خاص خطاب كرده بود، این بار آنها را «بزدل سیاسی» و «ترسو» نامید و به جهنم رفتن حواله داد. این سخنان آقای روحانی آن قدر توهین‌آمیز بود كه سایت رسمی ریاست جمهوری مجبور شد به فاصله چند ساعت آن را از خروجی خود حذف كند. كار به جایی رسید كه حتی رسانه‌ها، اطرافیان و حامیان رئیس‌جمهور نتوانستند از ادبیات آقای روحانی دفاع كنند بلكه آن را محكوم كردند یا سكوت كردند و توجیه.
این ادبیات غیرقابل دفاع چندباره در مواجهه با منتقدین در حقیقت نقض قسمی است كه رئیس‌جمهور ابراز داشته و نقض صریح بند ششم اصل سوم قانون اساسی است كه دولت را مكلف به محو هر گونه خودكامگی، انحصارطلبی و استبداد كرده است. پیش از این وقتی رئیس دولت قبل در مقابل دشمنان این ملت و دشمنان انقلاب و اسلام از چنین ادبیاتی استفاده می‌كرد، عده‌ای ندای واویلا سر می‌دادند كه آبروی جمهوری اسلامی رفت و «ادب مرد به ز دولت اوست».
اكنون اما این الفاظ و ادبیات نثار دوستان داخلی می‌شود و لبخند و مدح و ستایش نثار دشمنان انقلاب. اكنون اما از زبان رئیس‌جمهور نیمی از رأی‌دهندگان كه با علم و آگاهی سال گذشته به آقای روحانی رأی ندادند اما او را رئیس‌جمهور خود می‌دانند، بی‌سواد و بی‌شناسنامه و بزدل و ترسو خطاب می‌شوند و اوبامای وحشی و حامی رژیم كودك‌كش، از زبان آقای روحانی باهوش و با ادب می‌شود!
آقای روحانی! ما شما را به دلیل بدست آوردن رأی اكثریت ولو با فاصله هفت دهم درصد بیشتر و به دلیل تنفیذ رهبر معظم انقلاب رئیس‌جمهور خود می‌دانیم. دوست نداریم رئیس‌جمهور قانونی كشور با ادبیاتی سخن بگوید كه حامیانش سرافكنده باشند. ما از اینكه می‌بینیم دشمنان این ملت بعد از مذاكرات هسته‌ای در خصوص شما به ناشایستگی سخن می‌گویند و دولت شما را تحقیر می‌كنند ابرو درهم می‌بریم و بر آنها خشم می‌گیریم و خشم خود را بر سر آنها فرود می‌آوریم.
رهبر معظم انقلاب در بهمن سال قبل وقتی رئیس محترم دولت آقای روحانی با ادبیات نامناسبی با منتقدان سخن گفتند، رئیس دولت را به شرح صدر در برابر منتقدان دعوت كردند. در همان تاریخ ایشان به منتقدان نیز توصیه كردند كه با توجه به اینكه از عمر دولت یازدهم شش ماه گذشته و این دولت در ابتدای كار است مراعات حال او را بكنند تا فرصت داشته باشد خود را نشان دهد.
اما آقای روحانی! دولت شما اكنون در یك‌ سالگی است یعنی یك‌چهارم فرصت از دست رفته، در همین مدت هم علی‌رغم انتقادات بسیار به وزرا و سیاست‌های اقتصادی شما، نمایندگان و رسانه‌ها و منتقدین دندان به لب گرفتند تا شما بهانه‌ای برای بی‌برنامگی خود نداشته باشید.
آقای روحانی! حامل‌های انرژی را گران كردید، بنزین را گران كردید ولی یارانه مردم را افزایش ندادید. لبنیات گران شده، اقلام مختلف در حال گران‌شدن است و شما از كاهش نقطه به نقطه تورم سخن می‌گویید! یادتان رفت كه در ایام تبلیغات انتخاباتی همین شما بودید كه گفتید شاخص تورم را نه بانك مركزی تعیین می‌كند و نه مركز آمار بلكه این جیب مردم است كه شاخص تورم را مشخص می‌كند. جیب مردم امروز می‌گوید كه نقطه به نقطه از داراییشان كم می‌شود نه از تورم. مردم امروز می‌گویند گرانی هست ولی تحقیر هم هست. اما مردم گرانی را تحمل می‌كنند، تحقیر را نه. در طول یك سال ریاست جمهوری و مذاكره دولت تدبیر و امید با آمریكا كم تحقیر نشدیم كه بر خود نلرزیم. هم تحقیر شدیم و هم بیشتر تحریم.
آقای روحانی! منتقدین خود را به جهنم رفتن حواله كرده‌اید اگر ما به جهنم برویم آیا مشكلاتی كه با سیاست‌های انفعالی شما برای مردم به وجود آمده كاسته می‌شود؟ مشكلات اقتصادی مهم است، گرانی هر روزه لبنیات مهم است. ركود حاكم بر بازار مهم است و ما منتقدان از این مسایل غافل نیستیم. تذكرات علنی و غیرعلنی خود را بارها داده‌ایم اما بیش از ما رهبر معظم انقلاب در این خصوص تأكید كرده‌اند.
دولت آقای روحانی همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد مذاكرات با (۱+۵) گذاشت و به امید وعده‌های سر خرمن جانی‌هایی مانند جان‌ كری از اقتصاد مقاومتی و اتكای به جوانان غفلت كرد. دولت دلش را خوش كرد كه دیوار تحریم‌ها كوتاهتر شده اما امروز، قضاوت ما منتقدین دلسوز شما هیچ، قضاوت داوری منصف و مطلع از امور مانند رهبر انقلاب كه شما می‌گویید اجازه نمی‌دهید كسی به ایشان توهین كند، درباره نتایج مذاكرات هسته‌ای شما چیست؟ این جمله‌ای كه بارها و بارها ما را به خاطر بیان آن مورد توهین قرار دادید، چند روز قبل از زبان رهبر انقلاب شنیده شد.
 «مذاكره با آمریكا هیچ فایده‌ای نداشت نه تنها فایده نداشت بلكه تحریم‌ها و تحقیرها و گستاخی‌های آمریكا هم بیشتر شد». این جمله رهبر انقلاب یعنی آقای روحانی! بیدار شوید هیچ تحریمی ترك برنداشته است.
دبیر (بذرپاش) ـ آقای رسائی! جمع‌بندی بفرمایید، وقت شما به اتمام رسید.
رسائی ـ تمام شد، فقط یك نكته درباره استیضاح وزیر علوم یك عده‌ای گفتند استیضاح به خاطر این است كه وزیر علوم روی بورسیه‌های غیرقانونی دست گذاشته است. اگر این حرف درست است آقای وزیر! چرا تا الان سكوت كرده‌اید؟
دوماً من به صراحت می‌گویم و استیضاح‌كننده‌ها می‌خواهند، آقای وزیر علوم! تا روز چهارشنبه رأی عدم اعتماد به شما نداده‌اند با تمام كسانی كه بورسیه غیرقانونی دارند، از هر پست و مقام و هر جریان سیاسی است برخورد بكنید و اسنادش را منتشر بكنید.
این هم آخرین جمله، آقای نجفقلی حبیبی دو شب قبل در تلویزیون برمی‌گردند می‌گویند كه این تاسوعا و عاشورا چیست كه این همه برایش هزینه می‌شود كه چهار نفر گریه كند؟! ایشان امروز حامی این وزیر است و برای این وزیر دارد در دانشگاهها با ایمیل رأی جمع می‌كند.
آقای نجفقلی حبیبی! عاشورا همان چیزی است كه دودمان پهلوی را بر باد داد. عاشورا همان چیزی است كه در روز (۹) دی مردم ایران با سیل در خیابانها دودمان فتنه‌گران و حامیان فتنه را (بذرپاش ـ آقای رسائی! خیلی ممنون) بر باد دادند و از این به بعد هم بر باد خواهند داد. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
 
۷ ـ اعلام وصول طرح الحاق (۷) بند به ماده (۳۴) قانون پولی و بانكی كشور با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۹۲)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواست یك‌فوریتی داریم كه اگر مطرح بكنند، خدمتشان هستیم. درخواست یك‌فوریت برای طرح الحاق (۷) بند به ماده (۳۴) قانون پولی و بانكی كشور را مطرح می‌كنند.
محمد سلیمانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و خسته نباشید خدمت هیأت‌رئیسه محترم، نمایندگان عزیز دارم. همان‌طوری كه مستحضر هستید، یكی از مشكلات و مسایل اقتصاد كشور بانكها هستند. نظام حاكم بر بانكها و اختیاراتی كه بانكها دارند بسیار بسیار گسترده است و عمدتاً بخش مسأله‌دار و مشكل‌ساز در كشور، نظام بانكی است. با بررسی‌هایی كه انجام گرفت نشان داد كه یكی از راهكارهای بهبود وضعیت در واقع این است كه اختیارات بانكها مقداری محدود بشود. شما اگر دقت بكنید بانكهای كشور ما برخلاف آن وظیفه اصلی كه دارند و بانكداری است، امروز بنگاه‌دار شده‌اند و عمدتاً در جهت خلق اعتبار حركت می‌كنند و یا بعضی‌ها وارد بازار خرید و فروش سكه و طلا و مسكن، آن هم برج‌سازی و لوكس‌سازی شدند. به این ترتیب نقدینگی عمدتاً به سمت بازارهایی كه در واقع نقش سوداگری و دلالی دارد وارد می‌شود و اقتصاد را روز به روز ضعیف‌تر و نحیف‌تر می‌كند. لذا ما باید كاری كنیم ریل‌گذاری كنیم، محدودسازی كنیم كه منابع بانكی آزاد شود و به سمت تولید اصلی، تولید كشاورزی، تولید صنعتی و تولیدات دیگر حركت كند، لذا با توصیه هم نمی‌شود این كار را كرد باید حتماً قانون شود و در واقع باز از طرف دیگر نگاه كنید در بانك‌ها متأسفانه سود كلان وجود دارد و سالانه بعضی موقع تا (۸۰) درصد هم سودآوری‌شان گزارش شده است. الان هم باز یك طوری شده كه تعداد بانك‌ها روز به روز زیاد می‌شود هر مؤسسه یا هر سازمانی صاحب یك بانك شده یك جایی خودروسازی را باید انجام دهیم می‌رود بانكداری می‌كند آن یكی باید انتظامات كشور را سر و سامان دهد می‌رود بانكداری می‌كند و مسائل دیگر.
تعداد شعب بانك‌ها در كشور ما در دنیا بی‌نظیر است، بهره‌وری بانك‌ها در نتیجه كاهش پیدا می‌كند و هزینه‌ها افزایش پیدا می‌كند برای اینكه بانك‌ها سرمایه خودشان را صرف اموال غیرمنقول می‌كنند و در نتیجه هزینه‌ نگهداری‌اش افزایش پیدا می‌كند و معوقات بانكی هم روز به روز گسترش پیدا می‌كند. خلق اعتبار باز توسط بانك‌ها دارد انجام می‌گیرد و حاكمیت را دچار مشكلاتی كرده. شما اگر نگاه كنید در بورس بسیاری از بانك‌ها تا (۸۰) درصد هم بازدهی دارند و عدد بسیار بالایی است در صورتی كه در سایر كشورها و كشورهایی كه در اقتصاد قدرتمند هستند این بازدهی به (۱۰) درصد هم نمی‌رسد.
بانك‌های ایرانی در خلق ارزش افزوده كمتر نقش دارند و كمتر تلاش می‌كنند. دلیلش این است كه باز منابع مالی را به سمت تولید نمی‌برند، باز جالب است كه ببینیم بانك‌های خصوصی از این بابت وضعتیشان بدتر است و نقش‌شان در تولید ناخالص ملی بسیار ضعیف است.
به جرأت می‌توانیم بگوییم كه ایران تنها كشوری است كه سرمایه بانك‌های خصوصی آن در ظرف مدت كوتاهی چند برابر شده، اگر خوب دقت كنید شیرهای اقتصاد به صورت یك‌طرفه به سمت بانك‌ها باز می‌شود و در نتیجه رونق تولید كالا در واقع ضعیف می‌شود و در حد قطره‌چكانی شده است. بانك‌ها از مردم قرض‌الحسنه می‌گیرند ولی به مردم قرض‌الحسنه در حد كمتر از (۲۰) درصد آن مبلغ پرداخت می‌كنند. لذا نظام بانكی به نظر می‌رسد افسارگسیخته هست و اختیارات زیادی اكثراً.
‌رؤسای جمهور هم... (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر) لذا در این طرح هفت بند ارائه شده كه به ماده (۳۴) قانون پولی و بانكی اضافه شود و این محدودیت‌ها و شفاف‌سازی‌ها و قانون‌مندی‌ها به نظام بانكی كشور ما اضافه شود و آنها ان‌شاءالله بتوانند با یك شرایط بهتری با یك بهره‌وری بالاتری كار كنند و خدماتشان در اقتصاد كشور در جهت ایجاد ارزش افزوده و توانایی‌شان برای پشتوانه تولید در كشور به كار گرفته شده.
از دوستان عزیز، از نمایندگان محترم تقاضا می‌كنم كه به این طرح كه یك‌فوریتی هم داده شده كه ان‌شاءالله چكش‌كاری شود در كمیسیون‌های مربوطه رأی قاطع و بالا دهند. این درددل شماست، این مسائلی است كه همه شما پشت تریبون مجلس و یا در تریبون‌های دیگر به كرات راجع به آن صحبت كردید و بحث كردید و خواستار نظام‌مند شدن بیشتر بانك‌ها و قانون‌مندشدن آنها و محدود شدن اختیارات آنها شده‌اید. امیدوارم با تصویب و با رأی قاطعی كه می‌دهید ان‌شاءالله بتوانید در مسیر بهتری اقتصاد كشور را هدایت كنید، تشكر می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، متشكریم، مخالفی نیست. خوب پیشنهاد را قرائت كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای ندیمی هستند.
نایب‌رئیس ـ نه ایشان صحبت نمی‌كنند. خیلی متشكرم.
دبیر (فرهنگی) ـ الحاق (۷) بند به ماده (۳۴) قانون پولی و بانكی كشور عنوان طرحی است كه درخواست یك‌فوریت برای آن شده است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۳۰ نفر، همكاران محترم اعلام رأی بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۸ ـ اعلام وصول طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و‌ آسیب‌رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبكه‌های ماهواره‌ای با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۹۳)
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یك‌فوریتی دیگری داریم برای طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبكه‌های ماهواره‌ای. جناب آقای رستمیان بفرمایید.
عبدالرحمن رستمیان (دامغان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هم سلام عرض می‌كنم خدمت همه شما بزرگواران. بعضی از قوانین است كه نیازمند به روزرسانی هست به خصوص قوانینی كه مرتبط با سلامت افراد باشد و كسانی كه در این زمینه كار می‌كنند باید قوانین به گونه‌ای بازدارنده باشد كه سلامت افراد به خطر نیفتد. وقتی طرح را دادیم این ضرورت را همكاران كارشناس مجلس هم تأیید كردند كه قطعاً به روزرسانی نیاز دارد چون مدت‌ها از قوانین قبلی‌اش دارد می‌گذرد. به خاطر همین، این طرح به خاطر حفظ و صیانت‌ از آنهایی كه خدمت می‌گیرند و برای موارد ارائه‌كنندگان خدمت است كه قوانین بازدارنده تخلف را داشته باشیم چه دارویی، چه مواد غذایی، چه بحث مكمل‌ها و موارد بهداشتی. پس این بحث نتیجه‌اش این است كه یك، آنهایی كه مجوز ندارند. كار می‌كنند با آنها برخورد شود و قوانین بازدارنده داشته باشیم.
دوم، آنهایی كه مجوز دارند اما بر اساس مجوزشان عمل نمی‌كنند. من سه مثال می‌زنم. مدتی پیش به خاطر تبلیغات ماهواره‌ای سه نفر فوت كردند به خاطر اینكه داروها استاندارد نبود و سه نفر فوت كردند و مشكلاتی به وجود آمد.
مثال دوم ما؛ تبلیغاتی است كه می‌كنند بر خلاف آن استانداردهایی كه مجوز گرفتند، نمونه‌ اخیرش را می‌بینیم كه همان روغن پالمی كه زده شد روی آن مواد غذایی كه تولید كردند وظیفه داشتند برچسب بزنند، آن موادی كه اضافه می‌كنند نوشته باشد اما به این عمل نكردند. یا ما سال گذشته داشتیم كرم حلزون مدت‌ها تبلیغ شد اما اثربخشی‌اش اغراق‌كننده بود، صحیح نبود. در این موارد باید قوانینی بگذاریم همه شما الان در SMS ‌هایتان دارید، SMS‌هایی كه تبلیغ می‌كنند اثربخشی ندارد، دروغ می‌گویند، مثلاً قدبلندكردن یك چیزی كه علمی نیست یا چاقی و لاغری. خیلی از اینها زیرزمینی هم كار می‌كنند، به خاطر اینكه همان زیرزمینی كار می‌كنند مشكلات متعددی هم ضرر جانی را داشته، هم ضرر مالی را داشته برای مردم بزرگوار.
این طرح در این زمینه نوشته شده كه بتوانیم قوانین بازدارنده داشته باشیم با توجه به اینكه یك دهه از آن قوانین قبلی دارد می‌گذرد و به روزرسانی شود كه حداقل آن قوانین بازدارنده باعث شود كه برخوردهای جدی با متخلفین شود، من تقاضا دارم رأی قاطعی دهیم. علتی هم كه دوفوریتی نكردیم بعضی از مواردی دارد كه با همكاران كمیسیون قضایی بنشینیم و طرح را تكمیل كنیم یك‌فوریتی بررسی بیشتری شود. وگرنه حقیقتاً به خاطر آن صدماتی كه برای سلامتی ایجاد می‌كند شاید می‌توانستیم دوفوریتی هم بزنیم كه فكر می‌كنم طرح ضروری است. با توجه به همكاران مجلس هم كه اظهارنظر كردند ضرورتش را تأیید كردند كه بتوانیم یك‌فوریتی داشته باشیم، خیلی ممنون.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! تمام مطالبی كه آقای رستمیان فرمودند مطلب درستی است، واقعاً‌ در بحث سلامت آن دقت‌های لازم صورت بگیرد اما نكته‌ای كه من از خود ایشان هم در فرمایشات خودشان داشتند من هم از ایشان به عنوان یك سؤال مطرح می‌كنم و اگر سؤال بنده را جوابی دهند قطعاً بنده مخالفتم را پس می‌گیرم.
ببینید دوستان! خوب اینها فرمودند همه اینها در شبكه‌های ماهواره‌ای آیا واقعاً ما الان قانون وضع كردیم در یكی از شبكه‌هایی مثلاً در كشور انگلستان در هر صورت الان دارد پخش می‌شود. آیا واقعاً تأثیری دارد؟ اگر واقعاً در شبكه‌های داخلی كشور ما این اتفاقات بخواهد صورت بگیرد بله جای بحث و تأمل است، ولی خود شما هم می‌دانید واقعاً در شبكه صدا و سیما اگر بگوییم یك كالای غیرمجاز و كالایی كه برای سلامتی مردم زیان‌آور است تبلیغ شده واقعاً این ظلم است در حق صدا و سیما. این اصلاً نیازی به قانونگذاری ندارد با یك تذكر به صدا و سیما هم قطعاً صدا و سیمای ما نه این كار را تا حالا كرده، نه می‌كند و نه خواهد كرد. اما در مورد بحث شبكه‌های ماهواره‌ای آیا ما واقعاً باید ببینیم وقت مجلس را بخواهیم صرف كنیم. تأثیر قانونگذاری ما چی هست؟ ما می‌خواهیم به چه هدفی برسیم؟
(۷۰) شبكه فارسی‌زبان در ماهواره‌های مختلف امروز (۷۰۰۰) شبكه و (۱۰۰) ماهواره در دنیا در آسمان‌ها دارند فعالیت می‌كنند امواج آنها (۷۰۰۰) شبكه هست، (۳۰) تا (۳۵) درصد این امواج دارد كشور ما را زیر پوشش خودش می‌دهد چیزی حدود (۲۰۰۰) شبكه. نزدیك به (۷۰) شبكه فارسی زبان هر سال هم (۵) شبكه دارد به آن اضافه می‌شود ما بیاییم برای اینها یك تدبیری كنیم. خوب الان ما چه محدودیتی برای این شبكه‌ها می‌توانیم انجام دهیم. ما الان قانون هم وضع كردیم تمام. به نظر من این تأثیری نخواهد داشت. حرف، حرف درستی است ولی هیچ تأثیر مثبتی جز اینكه وقتی را از مجلس صرف كنیم نخواهد داشت.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای غضنفرآبادی هستند، بفرمایید.
موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من سالروز بازگشت آزادگان سرفراز را به میهن اسلامی‌مان گرامی می‌دارم و به همه این عزیزان و خوبان و بزرگواران تبریك عرض می‌كنم. در رابطه با این طرح همانطوری كه برادر عزیزمان جناب آقای دكتر رستمیان فرمودند و البته سؤالی هم كه جناب آقای لاهوتی مطرح كردند باید عرض كنیم كه خواسته مردم است. شاید اكثر نمایندگان به این موضوع اذعان دارند كه مردم از ما سؤال می‌كنند چرا برخی از چیزهایی كه در تلویزیون یا در جاهای دیگر تبلیغ می‌شود پس از مدتی برای مردم ضرر می‌زند، آسیب می‌آورد؟ خوب از ما سؤال می‌كنند شما به عنوان نماینده چكار می‌كنید؟ چكار كردید؟ چرا باید مثلاً كرم حلزون به صورت گسترده، شب و روز تبلیغ شود. بعد هم بعد از یك مدتی اعلام شود كه مثلاً این مضر است و این آسیب می‌رساند یا چیزهای دیگر.
ببینید همكاران عزیز! این موضوعات روز به روز در حال گسترش هست،‌ یعنی اینكه هر روز یك موضوعی دارد پیاده می‌شود هر روز موضوعات دیگری دارد مطرح می‌شود. آیا واقعاً نیاز به قانون ندارد؟ یك جایی جلوی این كار گرفته شود. اگر مثلاً شبكه‌های ماهواره‌ای زیاد گسترده كه تعدادش هم زیاد است دروغ بگویند این دلیل می‌شود كه ما ساكت بنشینیم، هیچی نگوییم در مقابل دروغ‌های آنها؟ اتفاقاً تبلیغات شبكه‌های ماهواره‌ای در ایران دارد صورت می‌گیرد از برخی از رسانه‌های ما. خوب این نباید این صورت بگیرد این خلاف قانون است. اتفاقاً حرفی كه این طرح دارد همین است. یعنی جلوگیری بشود از تبلیغاتی كه ماهواره‌ها به صورت كذب دارند مطرح می‌كنند همین شده خوراك برخی از رسانه‌های ما. این باید جلویش گرفته شود. مردم ما، ملت ما، نمایندگان عزیز به خوبی می‌دانند كه بسیاری از گفته‌هایی كه در شبكه‌های ماهواره‌ای بیان شده و می‌شود دروغ، كذب و مضر است. حالا از لحاظ فنی و تخصصی و پزشكی هر روز هم دارد بیان می‌شود. هر روز موضوعاتی بیان می‌شود كه واقعاً مضر به حال مردم است. مردم انتظار دارند كه رسانه‌ها راست بگویند به مردم. یك كار تحقیقاتی صورت بگیرد. یك كار و موضوع درستی بیان شود. نكند كه مردم یك چیزی را مصرف كنند بعد از یك مدتی برای مردم مضر بوده، خوب این واقعاً اتفاقی است كه دارد می‌افتد.
مضافاً به اینكه برادر عزیزمان جناب آقای لاهوتی مخالف طرح نبودند، من تشكر می‌كنم از ایشان. ایشان با كلیات موافق بودند من هم عرض می‌كنم ممكن است این طرح، همانطوری كه جناب آقای رستمیان فرمودند، لازمه این طرح این است كه با كلیاتش موافقت شود اما اشكالاتش در كمیسیون قضایی رفع بشود و سایر كمیسیون‌های عزیز و بزرگوار هم مساعدت كنند، كمك كنند، نظر كارشناسی خودشان را اعلام كنند تا این طرح پخته شود. نهایتاً اینكه ما احساس می‌كنیم كه نیاز به قانونگذاری در این زمینه وجود دارد لازم است با توجه به گستردگی موضوعاتی كه در آینده هم در پیش رو داریم لازم هست قانونگذاری شود مردم دغدغه‌ نداشته باشند، مردم مطمئن باشند آنچه را كه رسانه‌های ما تبلیغ می‌كنند واقعیت دارد دروغ نیست، حقیقت دارد برای مردم مضر نیست.
بنابراین الان همینطوری بی‌حساب و كتاب هر كسی هر چیزی دلش بخواهد بیان می‌كند. این واقعاً ظلم به مردم است، ظلم به حق مردم است. هر كسی هر چیزی را در توانش است بیان می‌كند. چند روز پیش یك تبلیغات سویی را نسبت به خرمای مضافتی اعلام كرده بودند كه واقعاً اینها كمرشكن است. اینها نباید در برخی از رسانه‌ها مطرح شود. خوب جلوی آن باید گرفته شود، من ضمن اینكه تشكر می‌كنم از مخالفین و مخالف محترم استدعایم این است از همكاران عزیز و بزرگوار اینكه به كلیات این طرح رأی دهند، این طرح، طرح مناسبی است، ان‌شاءالله خدمات خوبی برای مردم و نظام و مملكت باشد.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یك‌فوریت برای طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبكه‌های ماهواره‌ای مطرح است.
نایب‌رئیس ـ بعد از این در خدمت جناب حاج‌آقای سبحانی‌نیا هستیم برای تذكرات. حضار ۲۲۱ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید در مورد یك‌فوریت طرح منع تبلیغات. همكاران اعلام رأی فرمودید؟ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. متشكریم.
 
۹ ـ تسلیت نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به آقایان: محمدتقی توكلی و حجت‌اله درویش‌پور نمایندگان الیگودرز و ایذه و باغملك
نایب‌رئیس ـ قبل از اینكه همكاران تذكر را داشته باشند بنده یكی‌، دو نكته را عرض كنم. اولاً لازم می‌دانم از سوی همكاران ارجمندم در كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی و از سوی یكایك همكاران، هیأت رئیسه رحلت فرزند برومند همكار ارجمندمان جناب آقای توكلی نماینده مردم شریف الیگودرز را كه متأسفانه در حادثه تصادف دعوت حق را لبیك گفتند، محضرشان عرض تسلیت داشته باشیم. برای آن جوان مؤمن علو درجات، برای خانواده محترم خصوصاً همكار گرامی جناب آقای توكلی، والده مكرمه‌شان از خداوند متعال اجر جزیل و صبر جمیل را مسئلت دارم. همكاران ارجمند ما در كمیسیون منابع طبیعی و كشاورزی، مجمع نمایندگان لرستان، آحاد همكاران ارجمند عرض تسلیت دارند.
ضمناً در شهرستان ایذه هم به واسطه سانحه رعد و برق متأسفانه (۴) نفر از شهروندان عزیز هم دعوت حق را لبیك گفتند كه لازم هست خدمت خانواده محترمشان و نماینده محترم مردم شریف ایذه همكار ارجمند جناب آقای درویش‌پور عرض ادب و تسلیت داشته باشیم. بفرمایید.
 
۱۰ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذكرات را مطرح بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، نمایندگانی كه تذكر شفاهی دارند، جناب آقای سیدحسین دهدشتی نماینده محترم آبادان هستند، بفرمایید.
سیدحسین دهدشتی (آبادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سالروز بازگشت آزادگان سرافراز و همچنین پیشاپیش هفته دولت را تبریك عرض می‌كنم. مناسبت‌های تقویم همواره یادآور حوادث مهمی در تاریخ كشورمان است، حوادثی كه پیش‌ از آنكه ضرورت تاریخی داشته باشد از نظر فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دارای اهمیت است. (۲۸) مرداد ۵۷ یكی از حوادث در تاریخ انقلاب اسلامی كه خاطره تلخی در ذهن ملت ایران بر جای گذاشت و موجب شعله‌ور شدن آتش خشم مردم بر علیه رژیم شاهنشاهی شد كه هنوز هم یادآوری آن درد و نفرت از عاملان و آمران آن را به همراه دارد.
(۳۶) سال از فاجعه آتش‌سوزی در یك سینما در آبادان می‌گذرد. سینمایی كه صدها انسان در آن سوختند. سینما ركس، سینمایی سوزان، سینمایی كه برای چند لحظه شعله‌های آتش مردان، زنان و جوانان و كودكانی را قربانی كرد كه فارغ از هیاهو به تماشا نشسته بودند تا چند ساعت بعد اجساد سوخته‌شان به دشواری شناسایی شود و به گورستان منتقل گردد. آنها كه بودند و دیدند می‌دانند كه چه روزها و شب‌هایی به مردم این دیار و خانواده‌های داغدار ركس گذشت كه پس از داغداری باز مهاجر شدند و مهم‌تر از همه قربانیان ركس كه به راستی قربانی تاریخ هم شدند. تاریخی كه فراز و نشیبش آنچنان بود كه نتوانست حتی به تشریح واقع‌گرایانه این فاجعه كمكی كند.
بیش از سه دهه از این جنایت می‌گذرد، با توجه به ابعاد وسیع این فاجعه و تأثیر شگرف آن بر سرعت بخشیدن به انقلاب اسلامی كم‌لطفی‌های بسیاری در زنده نگهداشتن این فاجعه و قربانیان روا شده به طوری كه در روند نامگذاری مناسبت‌های تاریخی و انقلابی تقویم كشورمان نیز (۲۸) مرداد ۵۷ فراموش شده است، فاجعه‌ای كه حضرت‌ امام (رحمه‌الله‌علیه) از آن به عنوان آتشدان و مشعل فروزان انقلاب و آن را مبداء بیداری ایرانیان و برپایی موج جدید در مخالفت با شاه دانست. در گوشه‌ای از بایگانی تاریخ انقلاب اسلامی در حال فراموشی است. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر).
متأسفانه طی سال‌های گذشته به علت سكوت و كم‌توجهی مسؤولان مربوطه در این خصوص و با از بین رفتن كلیه آثار و بقایای ساختمان سینما ركس معاندین خارج از مرزها با مستندسازی مجعول سعی در تحریف تاریخ و منحرف ساختن اذهان مردم داشتند كه انتظاری جز این هم از آنان نمی‌رود. (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون) وارد كردن این مناسبت در تقویم رسمی می‌تواند قدمی در راه نقش بر آب كردن این تحركات باشد. امید است كه نه فقط از بعد سیاسی و ماهیتی بلكه از بعد فرهنگی و با نگاهی موشكافانه به نقش آبادان در انقلاب و تاریخ دفاع مقدس پرداخته شود. متشكرم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكرم، جناب آقای محمدحسین قربانی نماینده محترم آستانه‌اشرفیه بفرمایید.
محمدحسین قربانی (آستانه‌اشرفیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سالروز ورود آزادگان سرافراز را به میهن عزیز گرامی می‌داریم. گیلان محوریت توسعه آن كشاورزی است و آن هم حول محور برنج و چای.
جناب آقای مهندس چیت‌چیان، وزیر محترم جهاد كشاورزی! آیا با توجه به تصویب قانون انتزاع دیگر عذری از مجموعه وزارت جهاد كشاورزی برای واردات و نحوه توزیع كالاهای بی‌كیفیت پذیرفته است؟ ما هنوز شاهدیم كه محصولات خارجی بی‌كیفیت به كشور وارد می‌شود و متأسفانه از صدا و سیما هم تبلیغ می‌شود. انتظار دارم به تعهد خود وفادار باشید كه در موقع برداشت محصول برنج كه با رنج و مشقت كشاورزان عزیز تولید می‌شود و حاصل دسترنج یكساله آنان است برنج‌های خارجی توزیع نگردد و واردات برنج به اندازه مورد نیاز كشور باشد نه اینكه سه برابر نیاز برنج وارد شود و باعث شود كه قیمت برنج نسبت به سال گذشته كه در موقع برداشت محصول آن (۲۵) درصد كاهش پیدا كند. در حالی كه تمام هزینه‌های تولید از جمله هزینه‌ تبدیل شالیكوبی‌ها، (۳۰) درصد افزایش پیدا كرده است.
در زمینه چای ضمن تقدیر و تشكر از دولت در زمینه تخصیص (۱۶۰) میلیارد تومان برای مدیریت چای ولی متأسفانه به جهت عدم تخصیص، هنوز از كشاورزان چای‌كار مطالبات‌شان را وصول نكرده‌اند. اگر (۶۰) میلیارد مربوط به زراعی به موقع پرداخت می‌شد با توجه به خشكسالی شاهد مرحله دوم برداشت چای می‌شدیم، بحث نوغان كه یك صنعت اشتغالزا است به كلی از بین رفته است، جناب آقای چیت‌چیان وزیر محترم نیرو! آیا باورتان می‌شود مردم روستاهای گیلان و یازده روستای شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندركیاشهر از جمله روستای نمونه كشوری دستك با (۳۰۰۰) جمعیت از نعمت آب شرب محروم باشد؟ با توجه به قول‌های متعدد شما و معاونین، متأسفانه هنوز هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است. شرایط برق منطقه بسیار اسفبار است و به علت ضعف شدید برق، كشاورزان عزیز و روستاییان صبور گاهاً‌ به علت ضعف برق از نعمت حتی روشن‌ كردن یخچال محرومند!
در گیلان آب رودخانه‌ها از جمله سفیدرود به دریا می‌ریزد، با توجه به خشكسالی سال‌های اخیر و آسیب‌های جدی در حوزه‌ كشاورزی به پروژه‌ (۱۱) سد لاستیكی علی‌الخصوص سدهای لاستیكی انبارسر و دهنه‌سر سفیدرود كه در حوزه آستانه‌اشرفیه با حداقل (۵) میلیارد تومان به اتمام می‌رسد (سبحانی‌نیا ـ متشكر) و باعث آبیاری و احیای حدود (۸۰۰۰) هكتار از مزارع می‌شود توجه جدی شود.
جناب آقای دكتر گودرزی، وزیر محترم ورزش و جوانان! آیا یادتان هست در آستانه‌اشرفیه با حضور مردم قول تكمیل تنها استخر شنای آستانه را به مردم دادید ولی دریغ از برداشتن یك قدم برای تكمیل آن و مردم می‌گویند این هم روحیه پهلوانی و ورزشی!
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، جناب آقای مهرداد بائوج‌لاهوتی بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای فولادگر! اجازه بدهید، حاج‌آقای ابوترابی عنایت بفرمایید! الان یك متنی در خصوص...
نایب‌رئیس ـ بله، اطلاع دارم، راجع به آن متن صحبت نفرمایید، در فضای آن هستم.
بائوج‌لاهوتی ـ من محتوای متن را صحبت نمی‌كنم ولی هیأت رئیسه دقت بكند، من كار به درست و غلط آن ندارم و چیزی كه امضا نشده هیأت رئیسه دستور بدهد در صحن پخش شود كار درستی نیست، این یك. تذكر بعدی بنده به وزیر محترم كشور است.
نایب‌رئیس ـ آقای لاهوتی! اجازه بدهید، آقای عزیزی! حضرت‌عالی پیشنهادی آورده‌اید كه یك‌فوریت طرح شود، بله، هزار نفر امضا كرده‌اند، یك‌فوریت آن می‌خواهد طرح شود، امروز شما مرحمت فرمودید و بعد از اینكه با هیأت رئیسه گفت و گویی داشتید كه به یك تصمیم مشترك برسید، خود جناب‌عالی رعایت كردید، نخیر، ببینید! بنده خدمت شما هستم، جناب آقای فرهنگی هم هیچ نظر منفی راجع به این طرح و پیشنهاد ندارند جناب آقای عزیزی! بحث این است كه الان ما تذكرات همكاران را داریم، خیلی خوب من در خدمتتان آنچه باید انجام شود انجام می‌دهم. آقای لاهوتی بفرمایید.
بائوج‌لاهوتی ـ عرض می‌كردم كه اولین تذكر بنده به وزیر محترم كشور است در خصوص بحث تقسیمات كشوری، همان‌طور كه من خدمت جناب آقای رحمانی‌فضلی هم حضوراً عرض كردم، متوقف كردن كار تقسیمات با توجه به اینكه ما قانون مشخصی هم در این ارتباط داریم، اگر واقعاً خلأ قانونی وجود دارد بیاورید ما اصلاح می‌كنیم، واقعاً این كار درستی نیست،‌ خود آقای رحمانی هم نگران بود آقا! هیأت دولت آمده این را مصوب كرده كه بحث تقسیمات متوقف شود، واقعاً من به صلاح نمی‌دانم كه ما بحث‌های تقسیماتی مثل تبدیل شهر شلمان به بخش و شهرهای لاتلیل و دیوشل و اینها مدت‌ها همه كارهای كارشناسی‌اش به اتمام رسیده. آقای وزیر كشور! من خواهش می‌كنم شما هم عنایت بفرمایید موضوع یك طوری حل شود.
نكته دوم، همكار بنده جناب آقای قربانی هم فرمودند، آقای چیت‌چیان، آقای چیت‌چیان! ما نزدیك به هزار میلیمتر بارندگی داریم، والله من چه كسی را قسم بدهم كه آب آشامیدنی ما دچار مشكل هستیم، آخر كسی باور نمی‌كند و این سوء مدیریت است، عدم توجه به مدیریت است، من بارها حضوراً خدمت‌تان عرض كردم، یك دفعه خودت پاشو و بیا استان گیلان و ببین چه خبر است، چرا باور نمی‌كنید؟ شما همه چیز را به بازی گرفته‌اید، همه چیز را به شوخی گرفته‌اید! ما می‌گوییم مردم آب ندارند بخورند، داخل شهر، آن هم استان گیلان، هزار میلیمتر بارندگی مردم آب ندارند بخورند! شما خودت یك بار پاشو بیا و ببینید چه راه حلی برای این قضایا هست؟
نكته آخر هم در مورد محصولات كشاورزی است، واردات محصولات... آقای حجتی! من كه حضوراً هم قرار است فردا خدمت شما برسم، این واردات محصولات كشاورزی ما كه دیگر اختیارش را در قانون انتزاع دادیم به شما، جلو این واردات محصولات كشاورزی را بگیرید، برنج هنوز دچار آسیب هست،‌ پیله ابریشم دچار آسیب است، من با صراحت تمام بگویم كه منافع یك عده آدم‌هایی كه صاحب منافع هستند، با نفوذی كه در دستگاه‌های دولتی دارند و می‌آیند مجوزها را می‌گیرند، منافع آنها را بر منافع ملی كشور ترجیح می‌دهیم. كی دست این آدم‌های صاحب‌ منافع باید قطع شود ما خودمان هم نمی‌دانیم؟
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر جناب آقای لاهوتی، ‌تذكر جناب آقای دكتر قربانی مربوط می‌شد به وزیر محترم جهاد كشاورزی، نه به وزیر محترم نیرو. جناب آقای فتح‌الله حسینی نماینده محترم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب بفرمایید.
فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام دارم خدمت ملت شریف ایران، ضمن تشكر از جناب آقای دكتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس‌جمهور در سفر به استان كرمانشاه و بررسی مشكلات استان، خصوصاً حوزه انتخابیه اینجانب و تبریك سالروز ورود آزادگان عزیز و فداكار را گرامی می‌دارم، یاد و خاطره سید آزادگان مرحوم حجت‌الاسلام ابوترابی.
تذكر من به جناب آقای دكتر طیب‌نیا است، صبح هم خدمت ایشان عرض كردیم، ضرورت توجه جدی به مردم، ارباب رجوعان عزیزی كه به بانك‌های عامل مراجعه می‌كنند انتظار است كه مدیران عامل بانك‌ها توجه جدی به مردم داشته باشند كه مشكلات مردم را حل كنند.
تذكر بعدی من به وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است كه با گذشت چهار ماه برقراری حقوق رزمندگان معسر در كشور كه چهار ماه حقوق عزیزان برقرار شده، جا دارد از دولت از وزارت دفاع و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشكر بكنیم، اما این برادر عزیزمان قول داد با گذشت چهار ماه از سال هنوز در خصوص دفترچه درمانی این عزیزان هیچ اقدامی انجام نشده، انتظار است كه هرچه سریعتر جناب آقای دهقان دستور عملیاتی دفترچه بیمه عزیزان ایثارگر را صادر بكنند.
جناب آقای رئیس صدا و سیما! رسانه ملی با توجه به شعار سال كه اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری، انتظار این است كه سازمان صدا و سیما در همه كشور بخصوص در نقاط مرزی كه آسیب‌پذیری بیشتری برای تبلیغات بیگانه دارد، با كمال تأسف بسیاری از مناطق قادر به دریافت برنامه رسانه ملی نیست، مدیریت سازمان صدا و سیما در این خصوص با نگاه جدیدتری به این موضوع توجه كنند. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر) سازمان صدا و سیما، رسانه ملی سازمان مستقلی در كشور است، ‌باید مراقبت كند، به گروه و جریان خاصی نباید وابستگی داشته باشد كه افراد خاصی كه با نكته‌نظراتی كه خلاف منافع ملی و نكاتی كه مبنای آن اغراض شخصی است در این سازمان جولان ندهند كه این مسأله در شهرستان‌های دوردست و مرزی مشاهده می‌شود. انتظار من از جناب آقای ضرغامی این است كه این موضوع را حتماً توجه كند، جا دارد از تمامی كاركنان صدا و سیما در كشور هم من تشكر داشته باشم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، ‌جناب آقای سیدمهدی پورفاطمی نماینده محترم دشتی و تنگستان بفرمایید.
سیدمهدی پورفاطمی (دشتی و تنگستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر بنده به رئیس‌جمهور و وزیر جهاد كشاورزی در رابطه با خرید خرمای تضمینی است، الان فصل برداشت خرما در استان بوشهر است،‌ از آقای رئیس‌جمهور و دولت و مخصوصاً وزیر جهاد استدعایی داریم كه این سبد كالایی كه به تمام كارمندان دارند می‌دهند خرما را هم جزء آن سبد كالا قرار دهند تا این مردم عزیز و بزرگواری كه سال گذشته اذیت شدند امسال اذیت نشوند،‌ این یك مسأله.
تذكری دارم به وزیر جهاد كشاورزی در رابطه با مشكلاتی كه برای كشاورزان استان بوشهر به ویژه شهرستان دشتی و دشت‌ پلنگ و همچنین جم به خاطر آن خربزه‌هایی كه كاشتند امسال برای برداشت‌شان وضعیت خیلی بحرانی پیش آمده و اكثر اینها الان گرفتارند یا چك‌هایشان برگشت خورده و از دولت استدعای عاجزانه‌ای داریم كه یك وامی را به آنها بدهند یا استمهالی را به بانك كشاورزی بكنند كه این مشكلات كشاورزان عزیز و بزرگوار استان بوشهر، مخصوصاً شهرستان دشتی و همچنین جم كه برای مردم باعث دردسر شده انجام شود.
همچنین از وزیر نفت درخواستی داریم كه استان بوشهر،‌ استان گازی و پتروشیمی است و تمام مشكلاتی كه برای مردم بوجود می‌آید شهرستان‌های دشتی و تنگستان نیاز مبرم دارد كه دولت مخصوصاً رئیس‌ محترم جمهور، ‌معاون اول و همچنین وزیر نفت نسبت به مردم استان بوشهر به ویژه شهرستان دشتی و تنگستان عنایت ویژه‌ای را داشته باشند كه مشكلات مردم مخصوصاً مبلمان شهری،‌ در رابطه با راه‌ها، بهداشت و درمان و آموزش ان‌شاء‌الله عنایت ویژه‌ای داشته باشید، با تشكر.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر،‌ جناب آقای عبادی نماینده محترم بیرجند بفرمایید.
سیدمحمدباقر عبادی (بیرجند و درمیان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین»، تذكر من به وزیر محترم راه و شهرسازی است، چند روز از واقعه سقوط هواپیما در كشور گذشته، هواپیمایی كه سرنشینان آن متعلق به استان خراسان جنوبی بودند، ولی متأسفانه علی‌رغم اینكه هواپیما سقوط كرده و چند روز از سقوط هواپیما گذشته است هیچگونه عذرخواهی از مسؤولین دولت، وزارت مسكن و راه و همین‌طور شركت سپاهان شاهد نبودیم. عذرخواهی حداقل خواست ملت ایران و مردم عزیز خراسان جنوبی می‌باشد و همین‌طور جا دارد درخواست بكنیم از وزیر محترم راه و شهرسازی كه پروازهای استان خراسان جنوبی را بهبود ببخشد، تعداد پرواز‌ها افزایش پیدا كند و هواپیماهایی هم كه برای این استان محروم از جهت اقتصادی گذاشته می‌شود هواپیماهای مرغوبی باشد كه مثل این آنتونوف نباشد كه مردم عزیز ما گرفتار این حوادث شوند. البته استان خراسان جنوبی محرومیت زیاد دارد، متأسفانه باید بگویم جزء یكی از پرحادثه‌ترین استان‌ها از جهت حوادث جاده‌ای هم هست، لذا جا دارد وزارت راه و مسكن به راه‌های استان ما هم توجه ویژه‌ای داشته باشند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر،‌ جناب آقای كوچكی‌نژادارم‌ساداتی بفرمایید.
جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی! یك دقیقه توجه كنید، حاج‌آقا! ما در سال ۹۱ قانونی را وضع كردیم كه بر اساس این قانون، حاج‌آقا توجه می‌كنید، (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) در سال ۹۱ نمایندگان مجلس قانونی را وضع كردند كه بر اساس این قانون قرار شد كه نیروهای پیش‌دبستانی و خرید خدمات بر اساس قانون تا دو سال تعیین تكلیف شوند و این دو سال، حاج‌آقا توجه كن! حاج‌آقای ابوترابی! چون اینجا بحث قانون است، قانونی كه وقت مجلس گرفته شده و قانون تصویب شده و این قانون اجرا نمی‌شود و هر روز همكاران نماینده شاهد تجمع بسیار زیادی از نیروهای پیش‌دبستانی، خرید خدمات در جلو مجلس هستند، ما یك طرح دوفوریتی تهیه كردیم و بیش از (۱۰۰) نماینده امضا كرده كه این بحث را ختم بكنیم، ‌انتظار داریم كه فرصت بدهید این را من در عرض چند دقیقه مطرح بكنیم و تصویب شود و این مشكل اساسی عزیزانی كه در سراسر كشور منتظر هستند و به همه نمایندگان هم مراجعه می‌كنند حل شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم از اینكه محبت فرمودید، همان‌طور كه حضوراً توضیح دادم،‌ البته مستحضر هستید الان كه نه زمان طرح یك‌فوریتی داریم، نه دوفوریتی و طبق زمان خودش باید انجام شود اما همان‌طور كه محضر شما عرض كردم در این رابطه آن جلسه را با وزیر محترم با حضور جناب‌عالی می‌گذارم كه بتوانیم به یك راه حلی برسیم،‌ خیلی متشكرم.
 
۱۱ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی كشور
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، ‌تذكرات كتبی همكاران محترم به مسؤولان محترم اجرایی:
ـ آقایان: محمدعلی مددی (میانه) و میرهادی قره‌سیدرومیانی (تبریز، اسكو و آذرشهر) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم جلوگیری از واگذاری‌های غیركارشناسی شركت‌های دولتی به بخش خصوصی توسط مدیر خصوصی‌سازی.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت عدم پاسخگویی مدیرعامل راه‌آهن و معاون وزیر و عدم اجرای دستورات مقام عالی وزارت در شركت راه‌آهن.
ـ آقای ناصر كاشانی (زاهدان) به وزیر كشور درخصوص تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسامانی حاشیه شهر زاهدان.
ـ آقای محمد باقری ‌(بناب) به وزیر نیرو در خصوص تسریع در تأمین آب شرب روستاهای زاوشت، چلقایی، روشت بزرگ،‌ روشت كوچك،  صور، توته‌خانه، قراءپنجگانه.
ـ آقای كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص توضیح علت عدم پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد سوادكوه.
ـ آقای ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم صدور دستور حذف هزینه‌های تأمین مالی از قیمت خودرو جهت حمایت از مصرف و تولید
به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تسریع در اجرای طرح آموزش عالی در حوزه انتخابیه.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای طرح مسكن مهر شهرستان لاهیجان.
به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تسریع در تأمین بودجه طرح احداث مجتمع فرهنگی ـ هنری لاهیجان.
 به رئیس ‌جمهور محترم در خصوص تسریع در تأمین بودجه طرح‌های عمرانی استانی و شهرستانی.
به وزیر نیرو در خصوص تسریع در حل مشكل كمبود آب آشامیدنی شهرستان‌های لاهیجان و سیاهكل.
ـ آقای محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در تعیین تکلیف و استخدام مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای.
ـ آقای حبیب برومند‌داشقاپو (پارس‌آباد و بیله‌سوار) به وزیر كشور در خصوص لزوم اخراج اتباع افغانی مقیم غیرمجاز.
ـ آقای سیدسعید زمانیان‌دهكردی (شهركرد و سامان) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم برقراری پرواز به مقصد كویت،‌ عراق و عربستان سعودی و مشهد از استان چهارمحال و بختیاری.
همچنین علت تعطیلی طرح‌های راه‌سازی در شهرستان‌های سامان و هفشجان، شهركرد و بن.
به وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در خصوص توضیح علت عدم مدیریت در حوزه وزارتخانه و تعطیلی بسیاری از صنایع استان چهارمحال و بختیاری به ویژه شهرستان‌های شهركرد، سامان و بن و تسریع در رسیدگی به علل گرانی‌های اخیر و لزوم كنترل بازار.
ـ آقای حمیدرضا پشنگ (خاش و بخشهای نصرت‌آباد، میرجاوه و كورین) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لزوم انجام اقدامات عملی از طرف سازمان محیط زیست برای جلوگیری از وقوع طوفان‌های شن و ریزگردها در شهرستان‌های میرجاوه و بخش‌های لاریز و ریگ‌ملك.
به وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری در خصوص توضیح علت سوء مدیریت و فساد مالی در دانشگاه پیام‌نور استان سیستان و بلوچستان.
ـ آقای محمدجواد نظری‌مهر (كردكوی، تركمن، بندرگز و گمیشان) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص توضیح علت عدم اتخاذ تدبیر برای جلوگیری از نابودی صنعت دامپروری در حوزه انتخابیه.
ـ آقای جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) به وزیر دادگستری درخصوص جلوگیری از برداشت غیرمجاز از بستر رودخانه‌ها.
ـ آقای احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملكشاهی) به وزیر نفت درخصوص جلوگیری از حیف و میل بیت‌المال شركت گاز استان ایلام.
به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تسریع در حل موضوع بیمه طلایی فرهنگیان.
به وزیر نفت در خصوص توضیح علت اختلاس‌های صورت‌پذیرفته در شركت پتروشیمی ایلام.
ـ آقای فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص علت عدم توجه به حفاظت آثار باستانی شهرستان سرپل‌ذهاب به نام آنوبانی‌ و كتیبه نارامسین.
ـ آقای محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم رسیدگی به حل مشكل كارگران معدن شهرستان راور.
ـ آقای ناصر سودانی (اهواز و باوی) به وزیر نیرو در خصوص تسریع در پرداخت حقوق كاركنان آب و فاضلاب روستایی شهرستان‌های اهواز و باوی،‌كارون و حمیدیه.
به وزیر نیرو در خصوص توضیح علت ممنوعیت كشت شلتوك در استان خوزستان و ورود خسارت سنگین به كشاورزان.
ـ آقای الهیار ملكشاهی (كوهدشت) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص تسریع در احداث بیمارستان (۱۶۰) تختخوابی شهرستان كوهدشت.
ـ آقایان: سیدباقر حسینی (زابل، زهك و هیرمند)، حسینعلی شهریاری (زاهدان)، عبدالرحمن رستمیان (دامغان)، احمد سجادی (فریمان، سرخس و بخش احمدآباد و رضویه)، عبدالوحید فیاضی (نور و محمودآباد)، سلیمان عباسی (گنبدكاووس) و خانم‌ها: حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند)، زهره طبیب‌زاده‌نوری (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) و فاطمه آلیا (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر كشور در خصوص توضیح علت بی‌توجهی مسؤولان استان سیستان و بلوچستان به مشكلات حوزه بهداشت و سلامت.
ـ آقای حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) به وزیر نیرو درخصوص توضیح علت قطع آب شرب در برخی از محلات شهرستان شهریار، ملارد و سرآسیاب.
همچنین توضیح علت قطع آب شرب در برخی از محلات شهرستان قدس.
ـ آقای جعفر قادری (شیراز) به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در ارسال لایحه اصلاح و دائمی‌شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده.
ـ آقای رجب رحمنی (تاكستان) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لزوم تأمین آب كشاورزی شهرستان تاكستان.
ـ آقایان: احمد امیرآبادی‌فراهانی و رضا آشتیانی‌عراقی (قم) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت ورود ریزگردها و گرد و غبار به قم توسط سازمان محیط زیست.
به وزیر كشور در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت پشتیبانی و مالی ناحیه انتظامی استان قم.
ـ آقای رجب رحمنی (تاكستان) به وزرای جهاد كشاورزی و نیرو در خصوص تسریع در تأمین آب شرب شهرستان تاكستان.
به وزرای جهاد كشاورزی،‌ نفت و نیرو در خصوص تسریع در تعیین تكلیف صدور پروانه برای چاه‌های عمیق و تأمین سوخت مورد نیاز آنها و جلوگیری از تعطیلی چاه‌ها و از بین رفتن محصولات كشاورزی.
ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت عدم عذرخواهی و جبران خسارت وارده به مسافران پرواز تهران ـ ارومیه شركت ایران‌ایر در تاریخ ۳۰/۴/۹۳ پس از پنج ساعت تأخیر.
ـ آقای سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص توضیح علت تخریب منازل مردم روستایی در شهرستان سوادكوه تحت عنوان جلوگیری از تخریب جنگل.
ـ آقای محمدصالح جوكار (یزد و صدوق) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توضیح علت سانسور خبر جنایات صهیونیستی علیه مردم غزه توسط برخی از مطبوعات داخلی.
ـ آقای علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم پیگیری حادثه آتش‌سوزی‌های اخیر در شهرك صنعتی سمنان.
ـ آقای عبدالله سامری (خرمشهر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت عدم تكمیل طرح كمربندی خرمشهر و همچنین توضیح علت عدم تعمیر و تكمیل پل شناور روستاهای منیخ و حفار.
ـ خانم مهناز بهمنی (سراب) و آقای محمدعلی مددی (میانه) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص لزوم بررسی و حل مشكلات حوزه دانشگاه علوم پزشكی استان آذربایجان شرقی.
ـ آقای حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص توضیح علت تأخیر یك‌ساله سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی.
ـ آقای احمد آریائی‌نژاد (ملایر) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در تأمین به موقع بودجه عمرانی در مناطق سردسیری به ویژه شهرستان ملایر.
ـ آقایان: احمد امیرآبادی‌فراهانی و رضا آشتیانی‌عراقی (قم) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت دامداران استان قم.
همچنین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت جاده قم ـ جعفریه و قم ـ‌ قنوات و قم ـ كهك.
ـ خانم سكینه عمرانی (سمیرم) به وزیر آموزش ‌و پرورش درخصوص توضیح علت عدم تعیین تكلیف معلمان پیش‌دبستانی علی‌رغم مدت زیادی از تصویب قانون.
ـ آقایان: عباس مقتدای‌خوراسگانی (اصفهان) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزرای نفت و امور اقتصادی و دارایی در خصوص لزوم اجرای بند (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ كل كشور راجع به تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس.
ـ آقای امیرعباس سلطانی (بروجن) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت بی‌توجهی به تعریض جاده بروجن ـ‌ شهركرد.
ـ آقای مؤید حسینی‌صدر (خوی و چایپاره) به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص توضیح علت برخورد انفعالی و غیرمسئولانه با مسئله افزایش قیمت خودرو.
ـ آقای سیدموسی موسوی (لامرد و مهر) به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در گشایش L.C فاینانس آلومینیوم جنوب فارس.
ـ آقای نوذر شفیعی‌ (ممسنی و رستم) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در جبران خسارت زلزله‌زدگان بخش ماهور میلانی شهرستان ممسنی.
ـ آقای فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تسریع در تعیین تكلیف وضعیت كارگزاران مخابرات.
به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص تسریع در احداث درمانگاه در شهر سرمست و شهرستان گیلانغرب.
به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تأمین آب شرب روستاهای قلعه‌شاهین سرپل‌ذهاب.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای طرح راه‌آهن كرمانشاه و قصرشیرین.
ـ آقای وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای طرح راه‌آهن كرمانشاه و قصرشیرین.
ـ آقای فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص توضیح علت عدم افزایش سهمیه آرد روستاییان و عشایر كشور.
ـ آقایان: وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین) و فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در آبرسانی به عشایر كوچ‌رو استان كرمانشاه.
ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه)، رمضانعلی سبحانی‌فر (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب)، علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) و رضا رحمانی (تبریز، اسكو و آذرشهر) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تسریع در بیمه کردن خبرنگاران شهرستان‌ها.
ـ آقای حبیب‌ برومندداشقاپو (پارس‌آباد و بیله‌سوار) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت حق بیمه كشاورزی برای كشاورزان خسارت‌دیده از كشاورزی.
به وزیر نفت در خصوص علت عدم اجرای دستور وزیر نفت در خصوص تخصیص ماشین حمل سوخت هواپیما توسط زیردستان.
ـ آقای فرهاد بشیری (پاکدشت) به وزیر امور خارجه در خصوص علت عدم اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی از نتایج مذاکرات هسته‌ای توسط مسئولان محترم تیم مذاکره‌کننده جهت اقناع افکار عمومی.
ـ آقای قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص علت عدم تدبیر وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و بهداشت و درمان در خصوص فرآیند اعزام دانشجویان به خارج از کشور توسط آژانس‌هایی که آسیب‌های فراوان اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی را به همراه دارند.
به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص علت صدور مجوز برای واردات بزرگترین محموله اسب لوكس وارداتی جهان به ایران.
 به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص علت عدم برخورد جدی با پدیده شوم تخلفات كپی‌برداری، سرقت و انجام سفارش در تدوین پایان‌نامه‌ها.
ـ آقای ابراهیم کارخانه (همدان و فامنین) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص بررسی و تجدیدنظر در کاهش سقف سنوات بازنشستگی معلولان که ادامه فعالیت آنان با مشکل مواجه است.
ـ آقای سیدراضی نوری (شوش) به وزرای صنعت‌، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی در خصوص جلوگیری از واگذاری شركت كشت و صنعت نیشكر هفت‌تپه به افراد حقیقی یا حقوقی فاقد صلاحیت مالی و فنی در جهت حفظ اشتغال و بازسازی صنعتی.
ـ آقای ابراهیم کارخانه (همدان و فامنین) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص دستور بررسی دقیق تجدیدنظر در صدور قبض پرداخت غیرعادی و بعضاً كلان تلفنهای همراه كه موجبات نارضایتی مشتركان را فراهم نموده است.
به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص تسریع در شروع عملیات احداث منطقه ویژه استقرار صنایع برتر مبتنی بر فناوریهای نوین در جوار قطبهای علمی و دانشگاهی در شهرستان همدان.
ـ خانم مهناز بهمنی (سراب) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص عدم رضایت مردم از عملكرد مدیریت در بانك ملی به ویژه در استان آذربایجان‌شرقی.
ـ آقای جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص رعایت حق و حقوق پرستاران در اجرای طرح سلامت.
علت برداشت غیرمجاز از بستر رودخانه سفیدرود شهرستان رشت.
نایب‌رئیس ـ تمام می‌شود حاج‌آقای سبحانی‌نیا؟
دبیر (فرهنگی) ـ حاج‌آقا! تعداد زیاد است ولی با اجازه شما برای جلسه بعد بماند.
نایب‌رئیس ـ بقیه را بعداً قرائت بفرمایید. متشكریم. جناب آقای پیرمؤذن تذكرتان را بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض خداقوت و ارادت به تعدادی از نمایندگان محترم مجلس. ضمن تبریك سالروز آزادی آزادگان عاشورایی و زینبی ایران‌زمین خاصه گرامیداشت و یاد و نام سپهسالار آزادگان حاج‌آقا ابوترابی بر امت اسلامی ایران. من اصل (۱۹) و ماده (۲۴) آیین‌‌نامه، (۵) و (۶) را تذكر دارم.
اصل (۱۹) می‌فرماید: «مردم‏ ایران‏ از هر قوم‏ و قبیله‏ كه‏ باشند از حقوق‏ مساوی‏ برخوردارند و رنگ‏، نژاد، زبان‏ و مانند اینها سبب‏ امتیاز نخواهد بود». همانطور كه بینش اسلامی هم به جد بر این امر خطیر استوار است. و لذا عزیزان، ملت رشید ایران! اشتباه و سهو لسانی این‌جانب در نقد پوستر نسنجیده یك تئاتر مبتذل در پایتخت كه قوم آذری را زیر سؤال برده بود و من به اشتباه لسانی، ‌نژاد برتر قلمداد نمودم بر من ببخشید. امروز بیش از همه به آشتی ملی، به نزدیكی اقوام، به نزدیكی قوا نیازمندیم. آقای رئیس محترم جلسه! من از (طرف) مردم اردبیل از شما درخواست دارم چهارشنبه آقای دكتر روحانی كه متأسفانه امروز با شبنامه‌ای در روز بر علیه او...
نایب‌رئیس ـ آقای پیرمؤذن وارد آن نشوید. بحث آن موضوع را دوستان هم هیچ...
پیرمؤذن ـ‌ تمام می‌كنم. وارد نمی‌شوم. خواهش می‌كنم اگر میسور است جلسه استیضاح جناب آقای وزیر ارزشمند علوم را چهارشنبه نگذارید. ایشان می‌آید اردبیل، یا سه‌شنبه یا یك‌شنبه هفته آتی. متشكر.
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
۱۲ ـ اعلام وصول (۲) فقره طرح
نایب‌رئیس ـ اعلام وصول را بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ـ طرح عادی حمایت از تولید ملی در ایجاد بستر توسعه اقتصادی و نیل به اقتصاد مقاومتی اعلام وصول می‌شود.
ـ طرح عادی استفساریه شمول یا عدم شمول مالیات و عوارض بر ارزش افزوده و عوارض بر آلایندگی تولیدات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم به صورت عادی اعلام وصول می‌شود.
 
۱۳ ـ اعلام وصول (۳) فقره سؤال
نایب‌رئیس ـ آقای صادقی اعلام وصول را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ سؤال ملی جناب آقای كوچكی‌نژاد نماینده محترم رشت از وزیر محترم جهاد كشاورزی درخصوص علت عدم اجرای قانون برنامه پنجم و حذف تشكیلات ضروری اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی آقایان: خان‌محمدی، خسروی و اسماعیلی نمایندگان محترم ابهر و خرمدره، سمنان و زنجان از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در خصوص عدم شفافیت در اخذ مطالبات و معوقات بانكی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی آقایان: رسائی و كریمی‌قدوسی نمایندگان محترم تهران و مشهد از وزیر محترم اطلاعات درخصوص علت برگزاری جلسه با شورای مركزی حزب منحله مشاركت اعلام وصول می‌شود.
آقامحمدی ـ تذكر دارم.
نایب‌رئیس ـ آقای آقامحمدی! تذكر چیست؟ وقت‌مان گذشته است. در چه موردی؟ بفرمایید.
ابراهیم آقامحمدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید حاج‌آقا، آقای ابوترابی! آیین‌‌نامه یا اعتبار دارد یا اعتبار ندارد. اگر اعتبار ندارد جمع كنید بگویید سلیقه‌ای. ماده (۲۹) آیین‌‌نامه صراحت دارد سؤالی كه از وزیر می‌شود هیأت رئیسه بلافاصله به كمیسیون بدهد، كمیسیون موظف است ظرف (۱۵) روز وزیر را بیاورد سؤال مطرح شود. بعضی از كمیسیونها سؤال را می‌برند بایگانی می‌كنند. برای نمونه من بالا رفته‌ام (۱۵) سؤال از وزیر كار شده است، كمیسیون اجتماعی سه‌شنبه را بازدید از جنازه صنعت هسته‌ای گذاشته. این غیر از این است كه روابط ناسالم بین بعضی از كمیسیون‌ها و بعضی از وزرا حاكم است؟ چرا آیین‌‌نامه رعایت نمی‌شود؟ چرا حقوق نمایندگان نادیده گرفته می‌شود؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر) آقای ثروتی هم می‌گوید من همین طورم، بسیاری از نمایندگان هم می‌گویند همین طورند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، تذكر جناب‌عالی را شنیدم. ببینید! اولاً در بیاناتتان، اینجا تریبون مجلس است. جنازه هسته‌ای یعنی چه؟ واژه‌هایی كه به كار می‌برید صحیح باشد. این عبارات معنا ندارد. شما اینجا دارید یك مطلبی را از تریبون مجلس بیان می‌كنید. چه حاشیه‌ای است؟ می‌گویم واژه رعایت شود. معنا ندارد كه. یك كشوری افتخار دارد در حوزه هسته‌ای یك مقامی در حوزه تولید علم، در فناوری، در رسیدن به یك جایگاه فاخر در دنیای امروز در اوج تحریم به دست آورده است. این نتیجه یك تلاش...
آقامحمدی ـ ‌ما موافقیم، آیین‌‌نامه رعایت نمی‌شود.
نایب‌رئیس ـ اما در مورد سؤال حضرت‌عالی می‌فرمایید، در مورد سؤال الان عرض می‌كنم. آقای آقامحمدی اجازه بدهید! در مورد سؤال كه می‌فرمایید ما واقعاً از نظر سؤال با یك تراكم و با یك محدودیت زمان هم روبه‌رو هستیم. اما اینكه می‌فرمایید در كمیسیون خاصی سؤال رسیدگی نشده الان ریاست محترم كمیسیون تشریف ندارند تا من صحبتشان را بشنوم ولیكن بنده پیگیری می‌كنم، با كمیسیون اجتماعی صحبت می‌كنم و طبق برنامه باید در دستور كار كمیسیون قرار داده شود و سؤالات دوستان رسیدگی شود. پیگیر این موضوع خواهیم بود. متشكرم.
 
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ پایان جلسه امروز را اعلام می‌كنم، جلسه بعدی ما روز سه‌شنبه ساعت (۸) بامداد است.
(جلسه ساعت ۱۲:۰۶ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۵ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی
۴۲۷
بهداشت و درمان
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسه ۱۶۹ و ۲۳۴ در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
ب ـ فهرست لایحه و طرح‌های اعلام وصول شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
كمیسیون فرعی
امضا كنندگان
لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی كشور
۴۹۱
مشترك (ویژه، اقتصادی، صنایع و عمران)
ــــ
رئیس جمهور (حسن روحانی)
وزیر امور اقتصادی و دارایی (علی طیب‌نیا)
طرح ا لحاق (۷) بند به ماده (۳۴) قانون پولی و بانكی كشور
۴۹۲
اقتصادی
شوراها، صنایع، عمران، قضایی و حقوقی و كشاورزی
سلیمانی، قوامی، رجائی‌باغ سیائی، علیلو، جلیلی، علی‌محمد احمدی، تاج‌گردون، شكری، رحیم زارع، اسماعیل‌نیا، موسوی لارگانی، زمانیان‌دهكردی، امیرآبادی فراهانی، قادری، فتحی‌پور، میركاظمی، قاسم‌ جعفری، حسین‌زاده بحرینی، مفتح، ندیمی، مرندی، فرهنگی، افضلی‌فرد، حسین فتاحی، صابری، محمدتقی توكلی، ایرانپور، سیدباقر حسینی، حیدرپور شهرضایی، محمدابراهیم رضایی، رستمیان، منصوری آرانی، سیدهادی حسینی، فیاضی، قربانی، آقاتهرانی، علی‌اصغر زارعی، حقیقت‌پور، جلیل سرقلعه، امیرعباس سلطانی،دوگانی آغچغلو، آذین، آصفری، حیدری‌طیب، حسن‌نژاد، چهاردولی، هاشم‌زهی، محسنی‌ثانی، قاضی‌زاده‌هاشمی، سیدراضی نوری، ناصری، غلام‌محمد زارعی، وحیداحمدی، فتح‌اله حسینی، اسدی، كامران‌دستجردی، تمیمی، حكیمی، حسن‌پوربیگلری، باهنر، سیدمرتضی حسینی، حسینیان، زاهدی، صلاحی، محجوب، رهبری، قاضی‌پور، بیگی‌ئیلانلو، كاتب، افخمی، كوثری، حاجی‌دلیگانی، شجاعی‌كیاسری، بخشایش اردستانی، تابش، دستغیب، اسفنانی، جوكار، اكبریان، آقایی مغانجوقی، فولادگر،پزشكیان، آرامی، نوروزی، نقوی‌حسینی، رحمنی، پژمانفر، آقاجری، محمدرضا امیری، سیدشكرخدا موسوی، خجسته، خانمحمدی خرمی، محمدصادقی، برومندی، سیدموسی موسوی، عباسپور، بیاتیان، مقیمی، مددی، بیرانوند، رحماندوست، اسماعیلی، بائوج لاهوتی، جراره، بنی‌هاشمی‌چهارم، پورابراهیمی‌داورانی، موسوی‌نژاد، رسایی، كوچك‌زاده، هروی، عبداله‌زاده، كارخانه، غضنفرآبادی، شهریاری، جمیری، علیرضا خسروی، عزیزی فارسانی، عبدالرضا عزیزی
طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و‌ آسیب‌رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبكه‌های ماهواره‌ای
۴۹۳
بهداشت و درمان
فرهنگی و قضایی و حقوق
رستمیان، جلیل سرقلعه، محمدابراهیم رضایی، مرندی، امیرعباس سلطانی، سبحانی‌فر، قاضی‌پور، منصوری‌آرانی، علیمردانی، نظری‌مهر، امیرآبادی‌فراهانی، محجوب، آذین، خسته‌بند، سیدعنایت‌اله هاشمی، مصری، بشیری، جلیلیان، علیرضا‌خسروی، شهریاری، آریایی‌نژاد، بیرانوند، قربانی، دهدشتی، عباسی
طرح حمایت از تولید ملی در ایجاد بستر توسعه اقتصادی و نیل به اقتصاد مقاومتی
۴۹۴
مشترك (ویژه، اجتماعی، اقتصادی و صنایع)
ــــ
فتحی‌پور، بیگی ئیلانلو، مرادی، شوهانی، خسته‌بند، محمد علیپور، عبدالرضا عزیزی، میرمحمدی، پورمختار، علی‌محمدی، صالحی‌نسب، الهویردی‌دهقانی، آقامحمدی، شریعتی، آریایی‌نژاد، رحماندوست، بائوج لاهوتی، مددی، سودانی، اسدی، مقیمی، بزرگواری، بگلریان، عاشوری‌قلعه‌رودخانی، رجائی‌باغ‌سیایی، كولیوند، قره سید رومیانی، فلاحی‌باباجان، پیرمؤذن، رجبی، ندیمی، قاضی‌پور، سیدمرتضی حسینی، نظری‌مهر، سیدعنایت‌اله هاشمی، سلیمی، عبدی، علیپور خنكداری، میرگلوی بیات، آلیا، طبیب‌زاده نوری، عالی، بشیری، رستمیان، محمدابراهیم رضایی، افتخاری، اخوان بیطرف، حیدرپور شهرضایی، رهبر، عمرانی، سیدمحمدعلی موسوی، حسن‌نژاد، موسوی‌لارگانی، دوگانی‌ آغچغلو، زارع‌زاده مهریزی، خضری، رحیم‌زارع، چهاردولی، صرامی‌فروشانی، حیدری‌طیب، عابد فتاحی، حسن پوربیگلری، نكو
طرح استفساریه شمول یا عدم شمول مالیات و عوارض بر ارزش افزوده و عوارض بر آلایندگی تولیدات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
۴۹۵
اقتصادی
صنایع و كشاورزی، آب و منابع طبیعی
قادری، موسوی لارگانی، صرامی فروشانی، پورابراهیمی داورانی، مفتح، ذوالانوار، نجابت، جمیری، رحیم زارع، حسین امیری، بیگی ئیلانلو، میرمحمدی، باقری، فولادگر، نادران، اسمعیلی، شكری، اربابی، حسین‌زاده بحرینی
ج ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
عنوان
وزرای مورد سؤال
سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص علت عدم اجرای قانون برنامه پنجم و حذف تشكیلات ضروری
جهادكشاورزی
(محمود حجتی)
جبار  كوچكی نژادارم‌ساداتی  (رشت)
سؤال ملی درخصوص عدم شفافیت در اخذ مطالبات و معوقات بانكی
امور اقتصادی و دارایی
 (علی طیب‌نیا)
محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی (ابهر و خرمدره)
علیرضا خسروی (سمنان و مهدیشهر)
محمد اسماعیلی (زنجان و طارم)
سؤال ملی درخصوص علت برگزاری جلسه با شورای مركزی حزب منحله مشاركت
اطلاعات
(سیدمحمود علوی)
حمید رسایی (تهران، شمیرانات و اسلامشهر)
جواد كریمی‌قدوسی (مشهد و كلات)
 
 
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و سی و پنجم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها  ۴۹۲
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۳۸
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۶
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۳
ـ
۳
۱۶
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۰
۱۴
۶۵
۲۷۹
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۱
ـ
۱۲
۱۳
بایگانی شده
۷۱
۴
۷
۸۲
جمع كل
۳۳۸
۱۸
۱۳۶
۴۹۲
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۷۳
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۱۹
۲
۷
تحت بررسی
۱۱۱
۱
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۱
۲
جمع كل
۱۷۳
۴
۱۸


نام
پست الکترونيک
پيام شما