آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۸
بازديد روز قبل: ۲۳۱
بازديد هفته: ۲۷۶۶
بازديد ماه: ۷۰۲۱
بازديد کل: ۶۲۸۱۸۴۴
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۱۴۶ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۳۴) - دوره نهم ۲۲/۰۵/۱۳۹۳


 
جلسه  دویست و سی‌ و چهارم (۲۳۴)
 
۲۲ مرداد ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۱۶  شوال ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ اعلام وصول لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۹۰)
۴ ـ انتخاب آقایان: محمدصالح جوكار و محمدحسن آصفری به عنوان اعضای دبیرخانه دائمی كنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین
۵ ـ تصویب كلیات طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی (ثبت ۴۲۷)
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمدقسیم عثمانی، محمد دامادی، مراد هاشم‌زهی، جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی و مهدی كوچك‌زاده
۷ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۸ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۹ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۰ ـ ضمیمه:  الف ـ فهرست لایحه اعلام وصول‌شده                      ب ـ فهرست مصوبات
 
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۲۳۰ نفر از نمایندگان رسمی است. لازم است من این توضیح را عرض كنم كه از ساعت (۸) صبح تا این لحظه با جناب آقای امیر شمخانی دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی جلسه‌ای داشتیم كه ایشان گزارشی از شرایط منطقه و تحولات منطقه مخصوصاً مسایل حساس و مهم غزه و فلسطین ارائه كردند و در این جلسه ما به یك نگاه نسبتاً هماهنگی برای ایجاد یك امنیت پایدار در منطقه وقوف پیدا كردیم و از ایشان هم تشكر می‌كنیم، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و سی و چهارم روز چهارشنبه بیست و دوم مردادماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با شانزدهم شوال ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح انتقال پایتخت.
۲ ـ انتخاب دو نفر از اعضای كمیسیون امنیت ملی و سیاست ‌خارجی جهت عضویت در دبیرخانه دائمی كنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین.
۳ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو در هیأت نظارت اندوخته اسكناس.
۴ ـ گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی.
۵ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۶ ـ گزارش شور دوم كمیسیون انرژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
۷ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید كلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار.
۸ ـ گزارش كمیسیون فرهنگی در مورد طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده.
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
رئیس ـ آیاتی از قرآن مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۲۲ ـ ۲۰ از سوره «مجادله» توسط قاری محترم آقای محمدیون تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرحیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
إِنَّ الَّذِینَ یُحَادُّونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ أُولئِكَ فِی الْأَذَلِّینَ * كَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَ رُسُلِی إِنَّ اللَّهَ قَوِیٌّ عَزِیزٌ * لا تَجِدُ قَوْماً یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ یُوادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لَوْ كانُوا آباءَهُمْ أَوْ أَبْناءَهُمْ أَوْ إِخْوانَهُمْ أَوْ عَشِیرَتَهُمْ أُولئِكَ كَتَبَ فِی قُلُوبِهِمُ الْإِیمانَ وَ أَیَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ وَ یُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ فِیها رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ أُولئِكَ حِزْبُ اللَّهِ أَلا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ‏ *
(صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای امیرهوشنگ محمدیون قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خدواند بخشنده مهربان
«همانا كسانی كه با خدا و رسول او به ستیزه برخیزند در شمار خوارترین كسانند. خداوند چنین مقرر داشته كه من و پیامبرانم بی‌گمان پیروز خواهیم شد. به راستی كه خداوند توانایی پیروزمند است. هرگز نخواهی دید مردمی به خدا و روز بازپسین ایمان داشته باشند و آن‌گاه با كسانی كه با خدا و رسول او ستیزه‌جویی كنند، مهر بورزند هر چند پدرانشان باشند یا فرزندانشان یا برادرانشان یا از دودمانشان. ایشان كسانی‌اند كه خداوند بر دلهای آنها رقم ایمان زده و با روحی از خویش مددشان فرموده است. نیز آنها را به بهشت‌هایی در خواهد آورد كه از كف آنها جویها جاری است و جاودانه در آن خواهند بود. خدا از آنها خشنود و آنان نیز از خدا خشنود، آنها حزب‌اللهند. هان! كه حزب‌الله رستگارانند». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. صلوات (حضار صلوات فرستادند).
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ غائبین یا تأخیركنندگان جلسه امروز آقایان: محمدسعید اربابی، محسن بیگلری، محمدتقی توكلی، كاظم جلالی، محمد حسن‌نژاد، كارن خانلری، حمیدرضا خصوصی‌ثانی، الهویردی ‌دهقانی، جواد سعدون‌زاده، عباس فلاحی‌باباجان، علی كائیدی. دوستانی هم كه مأموریت گرفته‌اند، امروز اسمشان را نخواندیم اما مأموریت بدون هماهنگی موجب ذكر اسامی‌شان می‌شود و غیبت محسوب می‌شوند. اگر مأموریتی هم دارند باید با هیأت‌رئیسه هماهنگ كنند.
رئیس ـ متشكریم. آقای فرهنگی! دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح انتقال پایتخت بود كه ما در جلسه علنی دیروز مواد گزارش كمیسیون را به پایان رساندیم منتها یكی از همكاران جناب آقای زارعی توصیه‌ای داشتند كه پیشنهادی دارند می‌خواهند مطرح كند.
جناب آقای دكتر زارعی! فقط نكته آن پیشنهاد شما این است كه ما تصمیمی در مورد انتقال نگرفتیم عبارت شما مربوط به این است كه این تصمیم اتخاذ شده و بعد می‌گویید زمینش را به چه نحوی، آن هم اگر زمین اشخاص باشد چه اتفاقی می‌افتد. باز اگر اصرار دارید می‌خواهید مطرح كنید، بفرمایید.
رئیس ـ ببینید جناب آقای زارعی! اینجا فقط الان شورایی را سامان دادند كه راجع به بحث انتقال پایتخت اصلاً تصمیم بگیرند كه انجام بشود یا نشود. هنوز به اینجاها نرسیده است احتمال زیاد ممكن است اصلاً نرسد لذا اینجا ما بیاییم راجع به تعیین حدود، موقعیت و اینكه مالكین حق ندارند اینها را بفروشند، اینها یك مشكلاتی را ممكن است ایجاد بكند. اگر اجازه بدهید عبور كنیم به موقعش می‌شود این كار را كرد.
زارعی ـ من یك توضیحی عرض بكنم؟
رئیس ـ بفرمایید.
علی‌اصغر زارعی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر! این بحث انتقال پایتخت قبلاً هم كه مطرح شد شاید بیش از یك دهه قبل یكی از نقاط آسیب‌پذیرش همین بود كه اگر هر نقطه‌ای در كشور چه از شهرها یا از زمین‌های بدون ساكن انتخاب بشود چون پایتخت است و روی قیمت زمین و مسكن در كل كشور اثرگذار خواهد بود فلذا این نگرانی باعث شد كه حتی مطالعات و تحقیقات قبلی هم به حاشیه رفت و متوقف شد.
این سیاست كلان، این تدبیر كلان در صورتی كه هر نقطه‌ای از پایتخت انتخاب بشود زمین در آنجا متعلق به دولت خواهد بود. حتی این برای همین شورایی كه انتخاب شده تا این مطالعه را انجام بدهد، مهم خواهد بود دستش را باز می‌گذارد. این قانون كمك می‌كند تا نگرانی‌هایی كه در فضای مسكن ممكن است به وجود بیاید برطرف بشود. چنانچه چنین تصمیمی گرفته بشود، این سیاست برایش حاكم باشد. فلذا مطالعاتی با برخی از دوستان مختلف هم داشتیم، حتی در بیش از یك دهه قبل این بود كه ما تصمیم بگیریم چنا‌چه پایتختی انتخاب بشود در پایتخت مالكیت زمین از آن دولت است و افراد می‌توانند در واقع روی اعیانی سرمایه‌گذاری بكنند و روی اعیانی می‌توانند حساب بكنند.
پیشنهاد من این است كه این به عنوان یك الحاقیه به این قانون اضافه بشود كمك می‌كند به همین شورایی كه دارد شكل می‌گیرد و این شورا می‌خواهد تصمیم بگیرد. من پیشنهاد دارم كه این به عنوان یك تدبیر از طرف مجلس قرار بگیرد آسیب‌پذیری‌های آتی ما را كاهش خواهد داد. با دوستان كمیسیون هم كه صحبت كردم و مطالعات قبلی‌ام در اختیارشان قرار گرفت، موافق بودند و لذا من پیشنهاد دارم كه به عنوان یك الحاقیه اگر شما مصلحت بدانید منظور بشود.
رئیس ـ متشكریم، مخالف و موافق اگر صحبت نكنند دیگر دولت تصمیم بگیریند.
 دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای پورابراهیمی هستند، صحبت نمی‌كنید؟ آقای دكتر! مثل اینكه آقای پورابراهیمی می‌خواهند صحبت كنند.
رئیس ـ خوب، اگر می‌خواهید صحبت كنید، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همكاران محترم و تشكر می‌كنم از جناب آقای دكتر لاریجانی كه امروز بخشی از وقت مجلس را در جلسه غیرعلنی به موضوعات مهم منطقه‌ای برای اهتمام نمایندگان و اهمیت فضای تعامل داخلی و وحدت و همدلی بین نیروهای انقلاب اختصاص دادند. جناب آقای دكتر زارعی پیشنهادی دارند در خصوص الحاق یك متن به ذیل موادی كه ما در روز گذشته در «طرح امكان‌سنجی انتقال پایتخت» مطرح كردیم.
جناب آقای دكتر زارعی! ضمن احترام به نظر جناب‌عالی كه قابل قبول هم هست ولی به نظر می‌رسد آن چیزی كه در پیشنهاد جناب‌عالی مطرح شده امكان شرایطی است كه الان تحقق پیدا نكرده است. شما متنتان را دقت بفرمایید! نوشتید: «پس از تعیین موقعیت و حدود و ثغور جغرافیایی پایتخت جدید» یعنی این ناظر بر فعلی است كه باید در آن تصمیم گرفته بشود. الان ما در ماده (۲) همین طرح امكان‌سنجی انتقال پایتخت و در ماده (۱) آن در بند «ت» اصلاً بحث امكان‌سنجی را مطرح كردیم، لذا وقتی در بحث امكان‌سنجی این مطرح می‌شود قاعدتاً در ذیل امكان‌سنجی موضوع بحث مالكیت، تصاحب اراضی، بحث اینكه چه وضعیتی دولت داشته باشد و این مالكیت متعلق به چه كسانی باشد در ذیل همان می‌آید.
اینكه ما از الان برویم تعیین تكلیف بكنیم كه اگر در جای جدیدی بود دولت موظف است این كار را بكند. شاید این خودش یك محدودیت بر این باشد كه ما بند «ت» را نتوانیم انجام بدهیم. اگر شما موافق باشید به دلیل آن دغدغه‌ای كه شما دارید، می‌فرمایند اگر ما یك جایی تصمیم گرفتیم قطعاً آن در تغییرات قیمت و امثال اینها اثر دارد. بله، فرمایش شما كاملاً متین است (رئیس ـ متشكر) اما آن چیزی كه وجود دارد این است كه وضعیت فعلی اصلاً ناظر بر عملیات اجرایی نیست و لذا بند «ت» ماده (۱) كه الان مصوب شده در ذیل آن امكان‌سنجی قطعاً این موضوع را مدنظر قرار خواهد داد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون.
رئیس ـ متشكریم، یك لحظه اجازه بدهید! اخطار دارند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ اخطار نوبت حقیر است كه آقای فرهنگی به جای من صحبت می‌كنند.
رئیس ـ آقای فرهنگی بفرمایید.
محمدحسین فرهنگی (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ در موضوع است، ببینید آقای دكتر! اخطار بنده در اصل چهارم است. در ارتباط با اینكه همه تصمیمات و قوانین باید بر اساس موازین اسلامی باشد. در این پیشنهادی كه آقای دكتر زارعی، همكار عزیزمان مطرح كردند، فرمودند كه اگر چنین تصمیمی گرفته شد اموال مردم مالكیتش سلب شود و در اختیار دولت قرار بگیرد. چون در آن زمین ممكن است مردم املاك و اموالی داشته باشند و سلب مالكیت قطعاً خلاف بیّن شرع هست و نمی‌شود حق مالكیت اشخاص را سلب كرد و آن را متعلق به دولت كرد. اینجا هم قیدی ندارد كه مثلاً زمین‌های ملی یا منابع طبیعی موجود در آن منطقه، همه زمین‌ها را به‌طور مطلق گفته، به نظرم مغایر با قانون اساسی است.
رئیس ـ بله، حالا این اخطار تا حدی وارد است چون منزل افراد ممكن باشد اگر آقای زارعی اجازه بدهند از آن صرف نظر كنیم. پس این بحث طرح امكان‌سنجی انتقال پایتخت طرحش تمام شد این طرحها و لوایح را بفرمایید.
 
۳ ـ اعلام وصول لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۹۰)
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواست یك‌فوریت شده برای لایحه‌ای كه دولت محترم آورده‌اند و جلسه علنی قبل هم توزیع شده تحت عنوان «الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت». اگر اجازه بفرمایید، دولت توضیح بدهند و مخالف و موافق صحبت كنند.
رئیس ـ بفرمایید توضیح بدهید.
محمدباقر نوبخت‌حقیقی (معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
لایحه‌ای كه با قید یك‌فوریت به عنوان «الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت» امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود در واقع در جهت خواست عمومی نمایندگان محترم و شریف مردم و پیگیری دولت تهیه شده و در راستای گامی به سمت اصلاح نظام بودجه‌ریزی كشور فراهم آمده است.
التفات دارید كه هر سال در زمان رسیدگی به بودجه با عنایت به اینكه آیین‌نامه داخلی مجلس وقت محدودی برای رسیدگی نمایندگان محترم، كمیسیون‌های محترم و كمیسیون تلفیق قائل شده بخش قابل توجهی از وقت نمایندگان به مباحثی در خصوص احكام كه در تبصره‌ها وجود دارد و هر ساله همان تبصره‌ها تكرار می‌شود، می‌گذرد. به همین جهت نمایندگان محترم از دولت توقع داشتند در راستای اصلاح نظام بودجه‌ریزی كشور تمامی این تبصره‌هایی را كه تكرار می‌شوند اینها را یك‌جا طی یك لایحه تقدیم مجلس بكند و به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت كه در همین راستا تهیه شده اضافه بشود.
بسیار پیشنهاد درست و پذیرفتنی بود كه از سوی نمایندگان محترم اعلام شد و دولت هم آن را قبول كرد. به همین جهت در سال گذشته در چنین ایامی كه در رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی، بنده فرصتی داشتم كه با مجلس محترم صحبت كردم قول دادم كه بودجه سال ۹۳ را به وقت تقدیم بكنیم و بعد در یك زمان دیگر وقت بودجه اعلام كردیم كه برای بودجه ۹۴ نه تنها به وقت خواهیم داد اصلاح نظام بودجه‌ریزی را از بابت همین كه تبصره‌های تكراری را یك‌جا خدمت شما برای تصویب تقدیم بكنیم و بودجه را بر اساس عملكرد و بودجه‌ریزی عملیاتی داشته باشیم بر پیمانمان هستیم. به همین جهت ان‌شاءالله قبل از پانزدهم آذرماه بودجه سال ۱۳۹۴ با روش جدید بودجه‌ریزی بر مبنای عملكرد، با حذف تبصره‌های تكراری كه الان شما اقدام می‌كنید، تقدیم شما خواهد شد.
این برای نمایندگان محترم مردم فرصت را ایجاد می‌كند به جای اینكه به مباحث كلامی در این احكام كه هر ساله در حال تكرار است بپردازند به مباحث اصلی بودجه بپردازند. اینكه اجزای درآمدی ما چیست و كجا می‌خواهیم مصرف بكنیم؟ تأثیر بودجه سنواتی بر اقتصاد خانوار چیست؟ بر گروههای مختلف درآمدی چه تأثیری دارد؟ اساساً تأثیر بودجه یك ساله در سطح ملی و بر شاخصه‌های كلان چه‌سان است؟ فرصتی را ایجاد خواهد كرد كه نمایندگان محترم و شریف مردم به آن مباحث اساسی بپردازند. این مطالب تكراری هم الان یك‌جا خدمت شما تقدیم می‌شود.
من پیشاپیش به آنچه كه شما گفتید و ما برایتان تهیه كردیم و تقدیمتان می‌كنیم و با عنایت به اینكه التفات دارید ما تا زمان بودجه فرصتی نداریم. اگر در این فاصله‌ای كه تا زمان بودجه است تصویب نشود، ما آن وقت مجبوریم همه اینها را مجدداً در لایحه تقدیمی خدمت شما بیاوریم. بنابراین زمانی باقی نمانده تا این به صورت عادی تقدیمتان بشود. خواهش می‌كنم با فوریت این را رسیدگی بفرمایید نتیجه‌اش به ما ابلاغ بشود كه لایحه بودجه كه كمتر از سه‌ماه دیگر خدمت شما تقدیم خواهد شد، بدون این تبصره‌های تكراری باشد. از این جهت ضرورت رسیدگی با فوریت برای این طرح وجود دارد از همه شما پیشاپیش سپاسگزاری می‌كنم.
رئیس ـ آقای نوبخت! متشكریم. همان‌طوری كه ایشان گفتند البته این متعاقب آن درخواستی بود كه مجلس از دولت داشته كه این همه تبصره شما هر بار در بودجه می‌آورید وقت مجلس را می‌گیرد یك بار بیاورید ما مرتب هر سال تكرار را تصویب نكنیم. متعاقب آن بحث اینها این را تنظیم كردند دادند كه موقع تنظیم لایحه بودجه، درآمدها و هزینه‌ها بشود كه نمایندگان بتوانند راجع به اصل موضوع بودجه فكر كنند و نظر بدهند. خوب، مخالفی دارد؟ مخالف صحبت می‌كند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بله، مخالف آقای دكتر توكلی هستند، می‌خواهند صحبت بكنند.
رئیس ـ آقای توكلی بفرمایید.
توكلی ـ آقای رئیس! من اول تذكر و اخطار دارم بعد مخالفت صحبت می‌كنم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ نه آقای دكتر! تذكر نوبت حضرت‌عالی نیست.
توكلی ـ اجازه می‌فرمایید، من اول تذكر دارم.
رئیس ـ تذكرتان را لابه‌لای صحبتتان بگویید. چون مخالفت می‌خواهید بكنید، تذكرتان را هم بگویید.
توكلی ـ وقتم كم می‌آید اگر تذكر را شما وارد بدانید...
رئیس ـ من توجه می‌كنم اگر وارد بود آن وقت نظرم را عرض می‌كنم.
احمد توكلی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
این یك قدم مثبت از جهت حذف احكام غیربودجه‌ای از لایحه بودجه برداشته شد هم از مجلس و هم از دولت جای تشكر دارد. ولی ما از چاله در نیاییم به چاه بیفتیم. بر اساس مواد (۱۳۱)، (۱۳۵)، (۱۳۷)، (۱۴۴)، (۱۴۵) تمام مواد آیین‌نامه این كار قانونی نیست برای اینكه باید هر لایحه‌ای كه به مجلس می‌آید، به رویه هم استناد نفرمایید. هر لایحه‌ای كه به مجلس می‌آید، موضوع مشخص و مواد مربوط به آن موضوع مشخص داشته باشد. من احصاء كردم این اصلاحیه‌ای كه آمده حداقل (۱۳) تا قانون مهم در بخش‌های مختلف را می‌خواهد اصلاح كند. قانون نفت، قانون اصل (۴۴)، قانون برگزاری مناقصات، قانون برنامه و بودجه، قانون وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قانون مدیریت خدمات كشوری، قانون مقررات صادرات و واردات، قانون برنامه پنجم، قوانین مربوط به بیمه و بازنشستگی، قانون وظایف وزارت بهداشت و درمان، قوانین مربوط به سازمان انرژی اتمی، قانون مربوط به بخش كشاورزی.
حداقل (۱۳) تا قانون را می‌خواهید اصلاح كنید. اگر ما در یك لایحه اصلاحیه (۱۳) تا قانون را بیاوریم، اولاً در ارجاع این لایحه به كمیسیون دچار مشكل می‌شویم. حداقل چهار تا كمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه، اجتماعی و قضایی كمیسیون اصلی این لایحه می‌شوند و قوانین مختلفی است.
اگر به یك كمیسیون ارجاع دهید، حقوق آن سه كمیسیون دیگر ضایع می‌شود، اگر تركیبی درست كنید باز هم غیرقانونی است برای اینكه اینها هر كدامشان مسجل است كه برای یك كمیسیون خاص است و این روشن است. این روش باعث می‌شود كه بحث از كلیات كاملاً منتفی می‌شود و از كلیات چه چیزی می‌خواهیم بحث كنیم؟ كلیاتی كه در مورد (۱۲)، (۱۳) تا قانون می‌خواهد تغییرات ایجاد كند چیست؟
در نتیجه آن موادی كه در مورد كلیات هست بلاموضوع می‌شود. حقوق نمایندگان در دادن پیشنهاد مخدوش می‌شود، حقوق نمایندگان در سخن گفتن مخدوش می‌شود. به جای اینكه نماینده‌ای (۱۳) بار فرصت اظهارنظر داشته باشد فقط یك بار فرصت اظهارنظر دارد. اگر ما این كار را بكنیم با اصل (۶۵) قانون اساسی هم سازگار نیست. اصل (۶۵) قانون اساسی تصریح می‌كند كه مذاكرات مجلس و اقدامات و بررسی‌هایشان باید تابع آیین‌نامه داخلی باشد. اینطوری بر خلاف آیین‌نامه داخلی است و مطمئن باشید قانون، الان دو،سه دهه هست كه باید لایحه برای وزارت نفت بیاورند، نمی‌آورند. حالا می‌خواهند در ضمن یك لایحه‌ای كه (۱۲) قانون دیگر را می‌خواهد تغییر دهد، مناسبات نفتی را ترسیم كنند. قواعد مربوط به خدمات كشوری را می‌خواهند عوض كنند. قواعد مربوط به واگذاری‌های مناقصات را عوض كنند. قوانین مربوط به وظایف وزارت بهداشت و درمان را تغییر دهند. قانون برنامه و بودجه را تغییر دهند.
اینطور در واقع ما داریم كاری می‌كنیم كه یك سنگ بنای كجی را می‌گذاریم كه تا ثریا كج خواهد رفت. مجلس از اختیار خودش مسلوب‌الاختیار می‌شود و من خواهش می‌كنم آقای رئیس عنایت بفرمایید این تذكر و اخطار بنده را توجه كنید. توجه می‌فرمایید؟ من خواهش می‌كنم به این اخطار و تذكر اعتنا بفرمایید، به رویه‌ای كه یك بار انجام شده پس دیگر اشكال ندارد استناد كافی نیست برای اینكه با نصوص آیین‌نامه داخلی مغایر است. من خواهش می‌كنم این دولت كه این كار خوب را كرد كه از آن بیاید بیرون باید این را در لوایح مختلف بیاورد، البته مجلس در دستور كار و اولویت قرار دهد و رسیدگی كند.
رئیس ـ متشكریم، البته ما در تنظیم این در مجلس به این نكات توجه خواهیم كرد یعنی هم در ارجاعش به بخش‌های مختلف و هم اینكه هر بخشی كدام قانون را اصلاح خواهد كرد به آن توجه خواهیم كرد و به هر حال موافق هم صحبت می‌كند. آقای منادی دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آقای نكو هستند، بفرمایید. آقای دكتر! دوستان تذكر دارند اجازه می‌فرمایید.
رئیس ـ یك لحظه اجازه دهید، موافق صحبت كند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای نكو بفرمایید.
ابراهیم نكو (رباط‌كریم و بهارستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت همه همكاران عزیز و قبل از اینكه مطالب كوتاهی را اشاره كنم در جهت موافقت با این لایحه، بابت بسته پیشنهادی دولت برای خروج از ركود قابل ستایش است كه امیدوارم در كمیسیون‌های تخصصی به این موضوع پرداخته شود در جهت تكمیل و ارائه پیشنهادات بهتر به منظور عملیاتی شدن آن و اینكه بتوانیم در این مقطع حساس یك اقدام مثبتی را كه رضایت مردم را به دست بیاورد انجام دهیم. اما در رابطه با این موضوعی كه مطرح است من اول تشكر كنم از نمایندگان و همكاران عزیزی كه توانستند با این اقدام شایسته خودشان و پیشنهاد خودشان وقت زیادی كه در هر سال به منظور بودجه‌ریزی كشور برای مسائل تكراری گذاشته می‌شود آن را به حداقل برسانند و از بین ببرند.
این لایحه‌ای كه از سوی دولت و پیشنهاداتی كه همكارانم داده بودند ارائه شده از دولت هم ممنون هستم كه ورود پیدا كرده و زحماتی كشیده. ببینید! ما هر ساله می‌آییم وقت زیادی را صرف مسائلی می‌كنیم كه در بودجه سالانه همه ساله تكراری است و هیچ تغییری هم در‌ آن روح بودجه سالانه به وجود نمی‌آورد و آن تكرار مكررات، آن وقتی كه می‌تواند صرف امورات دیگر و امورات مهم كشوری شود صرف مسائل تكراری و بی‌هدف و بیهوده می‌شود.
ببینید! امروز باید توجه كنیم كه وظیفه ذاتی نمایندگان و از اهم وظایف نمایندگان رسیدگی به ردیف‌هایی است كه تأثیرگذار در حل مشكلات اقتصادی كشور و مشكلات جاری كشور هستند كه این تبصره‌ها وقت زیادی از نمایندگان را به خودش اختصاص می‌دهند و در نهایت آنجایی كه ما باید وقت زیادی را بگذاریم حوصله نداریم یا خسته هستیم و خیلی مختصر وقت می‌گذاریم و آن چیزی كه باید پخته از آب در بیاید و به درد كشور و حوزه‌های انتخابیه ما بخورد می‌بینیم كه بعد از تصویب قانون بودجه به مشكلاتی برمی‌خوریم، برمی‌گرد به همان تصمیماتی كه ما در مجلس گرفته‌ایم و پخته نیست. امروز نباید كمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس بیهوده صرف مسائلی شود كه همه ساله ما آن را شاهد هستیم و تكراری و فقط در حد قیام و قعود است و تصویب می‌شود و در نهایت هم هیچ تأثیری ندارد.
لذا این می‌تواند ضمن اینكه تجمیع شود و در یك لایحه و برای همیشه این مشكل را حل كند، چه سودی دارد حالا ما بیاییم این مسائل را تكراراً در هر سال مطرح كنیم و باز همان چیزی كه سال گذشته تصویب شده را به تصویب برسانیم و وقتمان را بیهوده تلف كنیم؟ این می‌تواند در صورتی كه به صورت دائمی مطرح شود ما وقتمان را برای چیزهای مهم‌تری بگذاریم. اول، به ردیف‌هایی كه نیاز جامعه است با دقت نظر بیشتری می‌پردازیم و قانونی را تصویب می‌كنیم، بودجه‌ای را تصویب می‌كنیم كه به درد كشور بخورد و از آسیب كمتری برخوردار باشد. بعد از اینكه لایحه بودجه را به تصویب می‌رسانیم متأسفانه مصون از آسیب نیست. آسیب‌هایی دارد كه همه‌مان به نوعی معترض هستیم به قسمت‌هایی از آن. (رئیس ـ متشكریم) اما یك قسمت دیگری كه در واقع به دنبال این لایحه‌ عاید ما خواهد شد ما هر ساله شاهد بحران‌هایی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه اقتصادی هستیم كه می‌توانیم برای آنها هم وقت مناسبی بگذاریم و آن آسیب‌ها را هم به حداقل برسانیم.
رئیس ـ متشكریم، یك نكته‌ای را من لازم می‌دانم به دوستان عرض كنم. این لایحه‌ای كه ارائه شد بعد از بودجه بود كه مسائل زیادی راجع به تبصره‌ها رخ داد وقت مجلس گرفته شد و همه هم، اكثراً تبصره‌های تكراری است، هر سال تصویب می‌كنیم كه ما نامه نوشتیم كه شما این را به صورت جداگانه دهید. ما یك بار بررسی كنیم هر سال دیگر لایحه را موجز دهید كه نماینده‌ها روی اصل موضوع ردیف‌ها بحث كنند. اینجا یك شبهه‌ای به وجود می‌آید كه آیا این كار فقط كار بودجه است یا كمیسیون‌های دیگر. ما این را خودمان هم رویش كار كردیم و در بررسی‌ها كاری كه خود مجلس انجام داده كه خیلی دقیق‌تر هم هست این را با آن در نظر می‌گیرند و بخش‌های تخصصی‌اش به كمیسیون‌های تخصصی ارجاع خواهد شد، یعنی اینطور نیست كه كمیسیون بودجه فقط تصمیم بگیرد لذا این نكته را توجه داشته باشید. آقای فرهنگی! یك فوریت را بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! تذكرات را گوش نكنیم؟
رئیس ـ اجازه دهید من این رأی‌گیری را تمام كنم.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یك‌فوریت برای لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۱۸ نفر، یك‌فوریت این طرح را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
یك لایحه دیگری را هم دولت داده بودند برای بحث ركود و تولید كه این در مسیر چاپ است، چون از نظر یك‌فوریتش هم باید یك ساعت قبلاً‌ در اختیار نمایندگان قرار گیرد الان نمی‌توانیم مطرح كنیم ان‌شاءالله یكشنبه توزیع می‌كنیم نمایندگان هم مطالعه كنند یكشنبه آقای وزیر اقتصاد هم تشریف آوردند ان‌شاءالله آن زمان مطرح خواهیم كرد. عرض كردم، من خودم عرض كردم شما توجه نداشتید گفتم به كمیسیون‌های ذی‌ربط ارجاع خواهیم داد، چشم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! به عنوان كمیسیون اصلی؟
رئیس ـ بله.
۴ ـ انتخاب آقایان: محمدصالح جوكار و محمدحسن آصفری به عنوان اعضای دبیرخانه دائمی كنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین
رئیس ـ دستور بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ انتخاب دو نفر از اعضای كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جهت عضویت در دبیرخانه دائمی كنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین، موضوع ماده (۱) قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین اصلاحی مصوب ۲۹/۳/۱۳۸۴.
با توجه به گزارش كمیسیون در این زمینه كه مشخصاً آقایان وحید احمدی، محمدحسن آصفری، عوض حیدرپورشهرضایی و محمدصالح جوكار را معرفی كردند آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید برگه‌های اخذ رأی را توزیع كنند، كه نسبت به انتخاب اقدام شود.
رئیس ـ بسیار خوب، كارت‌ها را توزیع كنید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۱]
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای فرهنگی! یك لحظه اجازه دهید.
رئیس ـ تذكرتان را وارد دستور كه شدیم گوش می‌دهیم. تذكرشان چیست؟ بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای حاجی‌دلیگانی اخطار دارند، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ببخشید همكاران توجه داشته باشند، آقای حاجی یك لحظه! آقای حیدرپورشهرضایی فرمودند كه من كاندیدا نیستم، در نتیجه سه نفر آقایان وحید احمدی، محمدحسن آصفری و محمدصالح جوكار به عنوان عضو دبیرخانه دائمی كنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین اعلام می‌شوند.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس، آقای دكتر و همه همكاران عزیز! خواهش می‌كنم، خیلی خلاصه عرض می‌كنم، توجه بفرمایید. تذكر بنده بند (۱۱) ماده (۲۴) است در خصوص حفظ شأن و منزلت مجلس شورای اسلامی. ببینید آقای دكتر! بعضی وقت‌ها ما شاهدیم كه اخباری از طریق صدا و سیما پخش می‌شود كه خلاصه دچار خطا است و مطالب كذبی بیان می‌شود. در هفته گذشته دو مورد آن را ما شاهد بودیم. یك موردش دیشب بود شبكه (۳) اخبار (۲۲) بیان كرد كه جلسه غیرعلنی مجلس راجع به بررسی مطالب رئیس‌جمهور محترم با حضور آقای دكتر نوبخت معاون رئیس‌جمهور برگزار شد! همین خبر را ساعت (۲۴) رادیو سراسری هم پخش كرد و این در سطح ملی هست. ما در سطح استان اصفهان هم متأسفانه مواجه با این هستیم كه اخباری كه مربوط به نمایندگان است را مناسب و به موقع پخش نمی‌كنند.
رئیس ـ صدا و سیما دقت لازم در این زمینه داشته باشد كه اطلاعات و اخباری كه از مجلس می‌دهد دقیق باشد.
دبیر (فرهنگی) ـ بله برگه‌های آراء را توزیع می‌كنند. آقای رئیس! در موضوع انتخاب بعدی یادداشتی را رئیس كمیسیون دادند، اگر صلاح می‌دانید این را امروز ما در دستور نداشته باشیم چون گفتند یك نفر دیگر را هم باید ما اضافه كنیم و در كمیسیون هم قاعدتاً بحث نكردند دستور سوم را منتقل كنیم به هفته بعد، اگر اجازه بفرمایید؟
رئیس ـ بسیار خوب.
۵ ـ تصویب كلیات طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی (ثبت ۴۲۷)
رئیس ـ دستور بعد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی است.
سخنگوی محترم كمیسیون بهداشت و درمان تشریف بیاورند برای ارائه گزارش.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! قبل از اینكه سخنگوی محترم تشریف بیاورند من نكته‌ای را عرض كنم. گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی برای همكارانی كه موافق و مخالف بودند قرعه‌كشی شد و مخالفین را اجازه می‌خواهم معرفی كنم.
رئیس ـ مخالفین را بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالفان عبارتند از آقایان: دكتر حامد قادرمزی، محسن علیمردانی و نادر قاضی‌پور و موافقان: جناب آقایان: لاهوتی، احمد امیرآبادی و فرهاد بشیری كه آماده باشند بعد از صحبت‌های سخنگوی محترم موافقت یا مخالفت خودشان را انجام دهند، آقای رئیس بفرمایید.
رئیس ـ آقای فرهنگی! گزارش كمیسیون را قرائت بفرمایند. آقای قربانی بفرمایید.
قاضی‌پور ‌ـ تذكر دارم.
قربانی ـ ان‌شاءالله تذكر آقای قاضی‌پور بماند بعد از گزارش كمیسیون.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قربانی بفرمایید.
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون بهداشت و درمان به مجلس شورای اسلامی
طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی به شماره چاپ (۹۱۵) كه به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود و همچنین مطابق ماده (۱۳۲) با اعلام تاریخ بحث به امضاكنندگان طرح و نیز در اجرای ماده (۱۴۸) با دعوت از بالاترین مقام دستگاه ذیربط بررسی شد و در نهایت طرح در جلسه مورخ ۲۸/۲/۱۳۹۳ با اصلاحاتی در عنوان و متن به تصویب رسید. اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد.
ضمناً گزارش بعضی از كمیسیون‌های فرعی واصل نشد و بعضی از كمیسیون‌ها مانند كمیسیون‌های برنامه و بودجه و عمران‌ به پیوست چاپ شده كه در خدمت عزیزان هست.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان ـ حسینعلی شهریاری
همكاران ارجمند! من فقط برای این طرح دو، سه مورد را خدمت شما عرض كنم و كلیاتش با اجازه آقای رئیس به رأی گذاشته می‌شود و در ادامه در خدمت شما هستیم.
جناب آقای دكتر لاریجانی! كل بودجه سال ۹۲ شهرداری‌های كل كشور حدود (۳۶) هزار میلیارد تومان برآورد شده بود، كه یك‌سوم یا به تعبیری (۳۴) درصد آن حدود (۱۲) هزار میلیارد تومان بوده كه این (۱۲) هزار میلیارد تومان مربوط به صدور پروانه‌ها بوده. یعنی از محل صدور پروانه‌ها مبلغی حدود (۱۲) هزار میلیارد تومان عاید شهرداری‌ها بوده و (۱۲) درصد یا یك‌سوم آن حدود (۱۵۰۰) میلیارد تومان برای بیمه كارگران ساختمانی بود. سازمان تأمین اجتماعی حدود (۸۰۰) هزار نفر از كارگران را قرار بود بیمه كند و به قول خودشان هم بیمه كردند. این (۸۰۰) هزار نفر ما امروز باور داریم همه كارگران ساختمانی نیستند، بسیاری از اینها به هر حال كارگران صنعتی بودند، كارگران مغازه بودند و به هر حال در داخل این طرح گنجانده شدند. ما با این طرحی كه آوردیم، با این مبلغ (۱۵۰۰) میلیارد تومان باور داریم تقریباً همه كارگران ساختمانی می‌توانند بیمه شوند شاید مجموع كارگران ساختمانی...
رئیس ـ آقای قربانی! یك لحظه تأمل بفرمایید. آقای حیدرپور برای این انتخابات گفتند من كاندیدا نیستم ولی كمیسیون گفته چون ما انتخاب كردیم شما نمی‌توانید كنار بكشید! بنابراین برای انتخابات آقای حیدرپور هم هستند چون اطلاع‌رسانی اینطوری شده بود، آقای قربانی!‌ حالا بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقایان: آصفری، جوكار، احمدی و حیدرپور هستند، دو نفر را در برگ رأی زحمت بكشید.
رئیس ـ آقای قربانی بفرمایید.
قربانی ـ جناب آقای رئیس! صحبت‌های ما قطع شد ابتر ماند.
رئیس ـ بله، صحبت‌هایتان قطع شد ولی چاره‌ای نبود.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قربانی! به حدی نافذ است كه اثر نمی‌كند.
قربانی ـ ان‌شاءالله حواس همكاران جمع است، توجه داشته باشند چون همه همكاران ما در شهرداری‌ها به این قضیه باور دارند، به هر حال این (۱۵۰۰) میلیارد تومانی كه صرف بیمه تأمین اجتماعی كارگران باید می‌شد تأمین اجتماعی حدود (۸۰۰) هزار نفر را بیمه كرد و این (۸۰۰) هزار نفر همه‌شان كارگران ساختمانی نیستند، بسیاری از صنعت آمدند بسیاری از كارگران مغازه‌هایشان را آوردند در این فضا بیمه كردند و امروز ظلم بزرگی به كارگران ساختمانی شد. ما در این طرح آوردیم، همه آن كارگرانی كه پروانه مهارت و اشتغال دارند یعنی این یك مزیتی است كه فقط آن كارگرانی كه در حوزه ساختمانی مشغولند بیمه شوند و از طرف دیگر آمارها نشان می‌دهد اگر ما همه اینها را در سطح كشور جمع‌بندی كنیم به بیش از (۱) میلیون و (۵۰۰) هزار نفر نمی‌رسد و این (۱۵۰۰) میلیارد تومان برای این كافی است.
جناب آقای دكتر! من فقط دو، سه مورد را تیتروار اشاره می‌كنم و به اهمیت این طرح. قبلاً حق بیمه صرفاً بر روی زمین وضع می‌شد همكاران ارجمند!‌ و در طرح جدید بر روی ساختمان وضع می‌شود یعنی چه؟‌ یعنی ما باور داریم با این طرح هیچگونه منابع تأمین اجتماعی كاهش پیدا نمی‌كند، چرا كه این درآمدها هم از عوارض و هم از تراكم دریافت می‌شود. بنابراین درآمد تأمین اجتماعی در این مسیر كاهش پیدا نمی‌كند.
قانون قبلی بیشتر روی واحدهای مسكونی نبوده. امروز هم واحدهای مسكونی و هم واحدهای تجاری درگیر شده و در قانون قبلی برای كارفرما اصلاً نمی‌شد این را تقسیط كرد.
یكی از مزیت‌های این طرح است كه كارفرما می‌تواند این را تقسیط كند یعنی راحت‌تر می‌تواند به پروانه و امكانات پروانه بپردازد. یكی از مزیت‌های دیگری كه این طرح دارد شما ببینید! قبلاً‌ یك كارفرما به اندازه‌ هزینه‌ای كه برای پروانه می‌پرداخت شاید دو برابر آن را برای تأمین اجتماعی می‌پرداخت. امروز درآمد شهرداری‌ها به مراتب كاهش پیدا كرده. من آماری كه از بسیاری از كلانشهرها گرفتم و زنگ زدم به شهرداران بسیاری از كلانشهرها، اعلام می‌كردند درآمد اینها كه امروز درآمد اصلی شهرداری‌ها از صدور پروانه‌ها است تا (۷۳) درصد كاهش پیدا كرده. بودجه عمرانی دولت كه خودتان بهتر مستحضرید امروز كار عمرانی در شهرها حتی در روستاها كه باید توسط دهیاری‌ها انجام شود از همین درآمدی است كه در صدور پروانه هست. امروز تا (۷۳) درصد درآمد شهرداری‌ها به علت صدور پروانه كاهش پیدا كند خوب باید در شهرستان‌ها و شهرهای بزرگ، كلانشهرها باید كارهای عمرانی صورت بگیرد. وقتی صدور پروانه نباشد معضلات عمرانی به مراتب.
جناب آقای دكتر لاریجانی! من یك آماری گرفتم از یكی از شهرستان‌های شمالی كشور در طول (۳) ماه بعد از سال جدید فقط در كل شهرستان یك پروانه روستایی صادر شد. یعنی رغبتی برای دریافت پروانه روستایی یا حتی شهری به خاطر بالابودن هزینه پروانه، پروانه صادر نمی‌شد، این بوده كه اصلاً كارهای عمرانی در كلانشهرها، شهرها، حتی روستاها با مشكل بزرگ و عمده روبرو شده بود و انتظار داریم با این طرحی كه ارائه شد دست شهرداری‌ها در صدور پروانه باز باشد و كارهای عمرانی رونق بگیرد و بهتر از همه ساخت و ساز رونق بگیرد كه می‌تواند درآمد مكفی برای شهرداری‌ها و بحث عمده، بحث اشتغال را به هر حال لحاظ كند. یكی از عمده مسائلی كه امروز ساخت و سازها ایجاد می‌كنند امروز بحث اشتغال مولد است و شغل‌های متعددی كه با ساخت و ساز درگیر است.
انتظار داریم همكاران محترم با درایت و تدبیر با توجه به اینكه همه شما در شهرها و روستاها درگیر این مسأله هستید و دهیاران و شهرداران به شما مراجعه می‌كنند به این طرح یك‌فوریتی رأی مثبت دهید تا ادامه كه ما در خدمت شما باشیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون آقای دكتر قربانی! مخالف اول جناب آقای دكتر حامد قادرمزی هستند، لطفا بفرمایید.
حامد قادرمزی (قروه و دهگلان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیشاپیش (۲۶) مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس را به میهن اسلامی عزیزمان گرامی می‌دارم.
ببینید دوستان! تاكنون هشت بار قانون بیمه كارگران ساختمانی عوض شده، هر بار به قانون پیشین مواردی اضافه شده و اصلاحاتی صورت گرفته و ما در این قانون موضوع را منوط كردیم به آیین‌نامه. هر جا هم كه آیین‌نامه بیاید سازمان‌های مربوط به نفع خودشان قانون را تفسیر و عوض می‌كنند. به عنوان مثال در برخی مواقع جواز ساختمانی در می‌آید (۵) میلیون تومان، بیمه ساختمانی (۸) تا (۱۰) میلیون تومان درمی‌آید و ما می‌دانیم كه بیمه جزء فرامین حاكمیتی است و دولت باید بیمه و رفاه اقشار مختلف جامعه را تأمین كند. مانند بیمه قالیبافان، بیمه روستاییان و عشایر كه تقریباً پولی از بیمه‌شدگان دریافت نمی‌شود.
وقتی ما بیمه را مشخص می‌كنیم بر اساس این گزارش كمیسیون بهداشت، در بافت‌های فرسوده، روستاها، شهرها، ما می‌بینیم كه تفاوتی دیده نمی‌شود حتی بین بالای شهر و شهرهای كوچك و قسمت‌های حاشیه شهر و همه اینها به طور همسان دیده شدند و در این گزارش كمیسیون بهداشت، كسری بیمه را از ارزش افزوده كم كرده‌اند و آن را از آن محل درخواست تأمین كرده‌اند كه باعث تضعیف شهرداری‌ها می‌شود. سازمان تأمین اجتماعی كه یك سازمان خدمات‌رسان است و مسؤولیت رفاه بخش عظیمی از جامعه را به عهده دارد ما نباید كاری كنیم كه سازمان تأمین اجتماعی تضعیف شود. این سازمان خدمات بیمه‌ای می‌دهد و درآمدهای سازمان باعث می‌شود كه ما بتوانیم تعهداتی را كه این سازمان به بیمه‌شدگان و مخصوصاً كارگران ساختمانی كه تقریباً قشر ضعیف و كم‌درآمد جامعه هستند از محل درآمدهای سازمان تعهدات را نسبت به كارگران ساختمانی تأمین كنیم. در این بحث ذی‌نفعان كارگران ساختمانی هستند در كلیت و در آینده كارگران ساختمانی با این گزارش كمیسیون بهداشت نفعی نخواهند برد.
باز دلایل دیگری هست، با توجه به اینكه در طرح یادشده گزارش كمیسیون بهداشت مجموع عوارض درآمد تأمینی شهرداری‌ها از محل صدور پروانه‌ اشاره گردیده لذا می‌بایست در طرح مزبور مجموع عوارض تأمینی ناشی از صدور پروانه اعم از مشاعات، تراكم، اضافه‌بنا و غیره در محاسبات به طور كامل اشاره شود.
دوم اینكه با توجه به اینكه محل (۱۲) درصد عوارض درآمد تأمینی شهرداری‌ها به نظر نمی‌رسد حتی تداوم پوشش بیمه‌ای افراد موجود و (۲۰) درصد سهم كارفرمایی كارگران مزبور تأمین شود، ضمن اینكه طبق آمارهای مركز آمار ایران بیش از (۲) میلیون و (۵۰۰) هزار نفر در بخش مستقیم ساخت‌وساز اشتغال داشته كه (۵/۱) میلیون نفر آنها فاقد كارفرما بوده و به طور انفرادی می‌بایست تحت پوشش بیمه‌ای قرار بگیرند كه منحصراً (۸۰۰) هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند كه پوشش بیمه‌ای افراد جدید با طرح اشاره شده امكان‌پذیر نخواهد بود، ضمن اینكه پوشش كامل كارگران مزبور (۲۷) هزار میلیارد ریال در سال جاری اعتبار نیاز دارد كه به نظر نمی‌رسد چنین اعتباری از محل درآمد تأمینی شهرداری‌ها یا بندهای «ج» و «د» ماده (۳۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها قابل تأمین باشد. در طرح ارائه شده هیچ اشاره‌ای به پوشش بیمه‌ای افراد جدید، كارگران ساختمانی دارای كارت مهارت فنی و تأمین حق بیمه سهم كارفرمایی نگردیده و در صورت اشاره به آن می‌بایستی محل تأمین هزینه‌های آن مشخص شود.
مورد بعد این است كه در هر حال با توجه به اینكه قسمت عمده ساخت‌وساز كشور توسط پیمانكاری‌ها، شهرداری‌ها و غیره انجام می‌گیرد آیا می‌بایست حق بیمه متعلقه از طرف دولت تأمین شود یا اینكه پیمانكار با رعایت قانون تأمین اجتماعی لیست و حق بیمه كارگران را ارسال و پرداختی حق بیمه بابت پروانه در حساب كارگران منظور شود؟ با توجه به اینكه همه ساله به طور متوسط (۲۰) درصد حداقل دستمزد كارگران افزایش پیدا می‌كند و از طرفی محل درآمدهای تأمینی ناشی از صدور پروانه (۱۲) درصد بدون افزایش می‌باشد، مسلماً هیچ كدام از محل تأمین منابع مشكل تداوم بیمه كارگران را حل نخواهد كرد.
ببینید دوستان! كارگران ساختمانی از اقشار ضعیف و كم‌درآمد جامعه ما هستند و بر همه ما واجب است كه نسبت به رفاه و معیشت آنها حمایت بكنیم و وضع قانون بكنیم. گزارش كمیسیون‌ بهداشت با توجه به مواردی كه عرض كردم اصلاحیه خوبی نیست و در بلندمدت نه به نفع سازمان تأمین اجتماعی است و قطعاً به نفع كارگران هم نخواهد بود و كارگران ساختمانی در مجموع از این اصلاحیه‌ای كه بر اساس گزارش كمیسیون‌ بهداشت صورت گرفته متضرر خواهد شد، من پیشنهاد می‌دهم كه دوستان به اصلاحیه‌ای كه ما در كمیسیون‌ عمران مطرح كردیم ان‌شاء‌الله به آن رأی موافق بدهند و به گزارش كمیسیون‌ بهداشت ان‌شاء‌الله رأی مخالف قاطع بدهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق اول جناب آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده ابتدا سالروز ورود آزادگان عزیز را به میهن اسلامی تبریك عرض می‌كنم و از جناب آقای دكتر لاریجانی ریاست محترم مجلس یك بار دیگر خواهان این هستم كه اعتقاد دارم در حادثه هواپیمای سقوط‌شده كه همه ما را نگران كرد كه امروز هم ما همكار اسبق و خوب‌مان، نماینده محترم طبس را در ساعت (۱۲) كه در این حادثه جان خودشان را از دست داده‌اند تشییع خواهیم كرد قصوری صورت گرفته و این قصور را بنده اطمینان دارم و دیروز هم خدمت جناب آقای دكتر آخوندی عرض كردم كه باید با متخلفان به شدت برخورد شود.
ببینید دوستان!اما در مورد این طرحی كه عنوان شد، در قانون بیمه‌های اجتماعی استحضار دارید كه قبلاً مردم عزیز ما پروانه‌های ساختمانی را دریافت می‌كردند فقط كارگران بیمه حوادث بودند، به این نكته بنده دقت بفرمایید، بیمه حوادث بودند، اما در این قانون چون ما در مورد كارگران روزمزد نگران بودیم، این‌ها بالاخره كارگر بودند و بعد از اینكه توان جسمی‌ خودشان را از دست می‌دادند تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نبودند و باید می‌رفتند تحت پوشش كمیته امداد قرار می‌گرفتند، این قانون، اینها را تحت پوشش بیمه‌ كامل قرار داد.
نكته دومی كه این قانون داشت دنبال می‌كرد این بود كه كارگران مهارت فنی پیدا بكنند و بروند آموزش بگیرند و مهارت فنی پیدا بكنند، اینهایی كه باید در اجزای ساختمان نقش مؤثری داشته باشند، اما اگر قانون باید اجرا شود، آقای قربانی هم گفتند، آن بحث دیگری است، اما اشتباهی كه اینجا رخ داد ما در ماده (۵) این قانون یك چك سفید به دولت داده‌ایم، به دولت گفتیم آقا شما یك آیین‌نامه‌ای تهیه كن، بر اساس دستمزد شورای عالی كار شما معادل (۴) درصد حق بیمه دریافت بكن، دولت قبلی هم بی‌رحمی نكرد و فقط همان (۴) درصد را وصول كرد، ما آثار و تبعاتش را در جامعه دیدیم كه چه آثار منفی را بوجود آورد، الان ما در اصلاح این قانون باید دقت بكنیم:
۱ ـ به كارگرانی كه قبلاً بیمه حوادث بوده‌اند، امروز تحت پوشش بیمه كامل قرار گرفته‌اند، حادثه‌ای برای آنها رخ ندهد.
۲ ـ مهارت فنی كه خدمت شما عرض كردم كه واقعاً امروز استحكام ساختمان‌ها و در حادثه‌های مختلف برای ما مهم است برای آن موضوع حادثه‌ای رخ ندهد.
ما در سال گذشته این را به یك شكل غیرمنطقی حل كرده‌، گفته بودیم از مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها كسر شود، در صورتی كه موضوع چه ربطی به شهرداری‌ها داشت؟ الان این پیشنهاد كمیسیون‌ بهداشت در كلیات مشكل را حل می‌كند الان معادل (۱۲) درصد عوارض بیمه‌های ساختمان، یعنی در روستاها و شهرها هركسی رفت بیمه ساختمانی پروانه دریافت كند معادل (۱۲) درصد عوارضی كه دارد به شهرداری پرداخت می‌كند معادل آن (۱۲) درصد هم باید حق بیمه پرداخت بكند، این در كلیات مشكل را حل می‌كند اما در جزئیات دوستان و آقای قادرمزی هم گفتند، یك نگرانی‌هایی وجود دارد،‌ ممكن است، من دیروز هم با تأمین اجتماعی صحبت می‌كردم می‌گفت اگر این عدد (۱۲) درصد به (۱۵) درصد تبدیل شود نگرانی ما هم برطرف می‌شود،‌ پیشنهادات چاپ‌شده هست، خود حقیر هم پیشنهاد دارم، اجازه بدهید كه این كلیات را ما رأی مثبت بدهیم، نگرانی كه الان در جامعه وجود دارد،‌ این نگرانی جامعه را برطرف بكنیم، ‌الان درصد بالای مردم دیگر پروانه ساختمان دریافت نمی‌كنند، چون حق بیمه بالا است،‌ عوارض شهرداری را می‌خواهند بدهند و حق بیمه را پرداخت بكنند و مسائل دیگر، ساخت و سازهای خراب الان در روستاها و شهرهای ما زیاد شده كه این اصلاً خطرناك است و این آسیب دیگری را دارد به كشور ما و شهرهای ما وارد می‌كند. اجازه بدهید كه در كلیات رأی مثبت بدهید، ما این نگرانی را كاملاً برطرف بكنیم و مسیر را به آن مسیر درست خودش برگردانیم، یعنی آن اختیاری كه ما در ماده (۵) به دولت داده بودیم كه بر اساس آیین‌نامه این موضوع را مشخص بكند، این اختیار را از دولت با تصویب این كلیات بگیریم، در جزئیات اگر (۱۲) درصد نشد پیشنهادات مختلفی چاپ شده و ان‌شاء‌الله یكی از این پیشنهادات رأی بیاورد كه آن چیزی كه هم به صلاح مردم است و هم به صلاح شهرداری‌ها هست و هم به صلاح كارگرانی كه تأمین اجتماعی باید آنها را تحت پوشش كامل قرار بدهد. (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای لاهوتی) آقای منادی! خواهش می‌كنم جناب‌عالی هم یك رأی بالایی به جمع این اعضایی كه رأی مثبت می‌دهند بدهید كه ان‌شاء‌الله با رأی بالا این طرح به تصویب برسد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف دوم جناب آقای دكتر محسن علیمردانی هستند، بفرمایید.
محسن علیمردانی (زنجان و طارم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همه همكاران محترم، نمایندگان محترم دقت كنند كه ما داریم خودمان قانونی را وضع می‌كنیم كه كاملاً خلاف قانون اساسی است، اصل (۵۲) عنوان می‌كند: «بودجه سالانه كل كشور به ترتیبی كه در قانون مقرر می‌شود از طرف دولت تهیه و برای رسیدگی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تسلیم می‌گردد»، دوستان دقت كنید! كه ادامه‌اش چه آورده‌اند: «هرگونه تغییر در ارقام بودجه نیز تابع مراتب مقرر در قانون خواهد بود» مطمئن هستم نمایندگان محترم با طرح این قانون دنبال حل مشكل كارگران ساختمانی هستند و نظرشان این است كه به كارگران ساختمانی عزیز واقعاً خدمت كنند، مشكلات را حل كنند، منتها در عمل به كارگران ساختمانی با تصویب این قانون داریم ضربه می‌زنیم، با تصویب این طرح در بین كارگران ساختمانی توقع و انتظار ایجاد می‌كنیم و باعث خوشحالی آنها می‌شویم ولی در عمل چه می‌شود؟ هیچ گیرشان نمی‌آید، هم شورای نگهبان این طرح را رد می‌كند اگر تصویب شود و هم اینكه خودمان داریم یك كار كاملاً غیرقانونی انجام می‌دهیم، به غیر از اصل (۵۲)، این طرح خلاف واضح اصل (۷۵) هم هست و نكته‌ای كه باید اینجا یادآور شوم و خیلی از نمایندگان محترم متأسفانه صندوق تأمین اجتماعی را با صندوق دولت، بیت‌المال اشتباه می‌گیرند، صندوق تأمین اجتماعی حق‌الناس است، ما باید بدانیم سهم این صندوق بیت‌المال نیست كه اینقدر در این صندوق دخالت كنیم و باید طوری عمل كنیم كه سهم بقیه كارگران كه زیر تحمل رنج‌های فراوان در سال‌های گذشته زحمات و دسترنج‌شان، این صندوق از دستمزد این كارگران عزیز تأسیس شده و لذا باید به آینده (۴۲) میلیون نفری كه صندوق از هزینه و دستمزد این كارگران تأسیس شده دقت كنیم و این صندوق سازمان تأمین اجتماعی را دیگر اینقدر مورد بی‌مهری قرار ندهیم. گزارش‌هایی كه از طرف صندوق سازمان تأمین اجتماعی بارها ارائه شده، صندوق متأسفانه الان در معرض خطر است، شاید اگر دقت نكنید این صندوق هم وضعیتش عین بقیه مسائل كشور می‌شود و چه بسا مورد بحران و تهدید این صندوق را قرار داده‌ایم و شاید وضعیت ورشكستگی این صندوق بارها از طرف مدیرعامل و مسؤولان صندوق تأمین اجتماعی اشاره شده و تأكید شده، لذا خواهش من از نمایندگان محترم این است كه طوری عمل نكنیم كه این صندوق هم دچار بحران شود و مورد نابسامانی قرار بگیرد.
لذا خواهش من این است كه اصلاً به فوریت این طرح رأی موافق ندهید، چراكه متأسفانه وضعیت صندوق اصلاً مطلوب نیست.
والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
(در این هنگام آقای محمدرضا باهنر «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ این كلیات است، فوریت نیست، موافق محترم بعدی جناب آقای امیرآبادی هستند، بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ سلام علیكم، آقای منادی! چند نفر مخالف و موافق مانده‌اند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ دو نفر، بعد از آقای امیرآبادی دو نفر مانده‌اند، آقای قاضی‌پور هم تذكر دارند و نوبت تذكرشان هم هست.
نایب‌رئیس ـ یعنی الان دو موافق و یك مخالف مانده‌اند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بله، دو موافق و یك مخالف.
نایب‌رئیس ـ پس اگر اجازه بدهید نطق‌های میان‌دستور را فعلاً داشته باشیم و اگر بعد رسیدیم ادامه می‌دهیم.
 
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمدقسیم عثمانی، محمد دامادی، مراد هاشم‌زهی، جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی و مهدی كوچك‌زاده
نایب‌رئیس ـ آقای صادقی ناطقین را اعلام بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای محمدقسیم عثمانی نماینده محترم بوكان.
ـ جناب آقای محمد دامادی نماینده محترم ساری و میاندورود.
ـ جناب آقای مراد هاشم‌زهی نماینده محترم نهبندان و سربیشه.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی نماینده محترم رشت.
ـ جناب آقای مهدی كوچك‌زاده نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
از جناب آقای عثمانی نماینده محترم بوكان تقاضا می‌كنیم برای ایراد نطق تشریف بیاورند و نطق خودشان را شروع بفرمایند.
محمدقسیم عثمانی (بوكان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با درود به روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی و با آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) (حضار صلوات فرستادند) و با تحیت به ارواح پاك و بلند شهدای انقلاب اسلامی.
نظام سلطه در پی آن است كه همه كشورها را به اطاعت خود درآورد و به نسبت اطاعت‌پذیری به آنها امتیاز بدهد و تغییر حكومت‌ها و نظام‌های سیاسی را در كشورهای مختلف با این انگیزه می‌پذیرد و هدایت می‌كند كه منافع خود را حداكثر نماید. بهترین حكومت از دیدگاه نظام سلطه آن است كه بتواند با اطاعت بیشتر از سیاست‌ها و دستورات آمریكا، منافع مادی و سیاسی آن را حداكثر نماید و در آن صورت دیگر مهم نیست حكومت آن كشور، حقوق بشر را رعایت می‌كند یا خیر؟ دیگر مهم نیست كه بمب هسته‌ای دارد یا خیر؟ دیگر مهم نیست آزادی بیان در آن هست یا خیر؟ ولی در صورتیكه حاكمیت یك كشور، مبتنی بر منافع ملی خود و اطاعت پذیری از خداوند و دستورات الهی باشد دموكراسی آن به غیر دموكراسی، رعایت حقوق بشر آن به عدم رعایت حقوق حقیقی بشر و آزادی بیان آن به عدم آزادی بیان و انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای آن به انرژی غیر صلح‌آمیز توسط سیستم رسانه‌ای به خورد افكار عمومی دنیا داده می‌شود كه این انعكاس غیر‌واقعی توسط تور گسترده رسانه‌ای صهیونیستی صورت می‌گیرد.
این واقعیت نظام سلطه است و برای سلطه بر هر كشوری و هر منطقه‌ای، گاهی با ثبات، این سلطه را تأمین می‌كند و گاهی با بی‌ثباتی. تنها كشوری كه در جهان به آمریكایی‌ها كولی نداده است و زیر بار سلطه آمریكا نرفته و نخواهد رفت و به جای اطاعت از آمریكا و صهیونیست، اطاعت از فرامین الهی و منویات رهبری دینی خود را در دستور كار قرار داده است، جمهوری اسلامی ایران است و به خود می‌بالیم كه در سایه چتر چنین حكومتی قرار داریم و برای استمرار و استحكام این نظام مقدس از هیچ كوشش و تلاشی فروگذار نخواهیم كرد.
داعش، یك ابزار در دست آمریكا و صهیونیست‌ها و نظام سكولار غربی است كه جز نشان دادن چهره‌ای كریه و وارونه از اسلام ناب و اسلام رحمانیت و مهربانی، رسالت و هدف دیگری ندارد. داعش با تغذیه مالی و نظامی از وهابیون انحرافی و آمریكایی، و تغذیه رسانه‌ای از جانب صهیونیست‌ها می‌خواهد با زیر سؤال بردن اسلام در ذهن میلیون‌ها نفر انسان كه دریچه‌ای از نور اسلام در سینه‌هایشان باز شده است و موجب نگرانی شدید غرب و حاكمان آن شده است، زمینه گسترش دین اسلام را در جامعه بشری از بین ببرد. آمریكایی‌ها از طرفی خود، از كانال‌های مشخص این گروه انحرافی را تغذیه می‌كنند و از طرفی خود به صورت ظاهری به آن حمله هوایی می‌كنند، آن‌ها برای تضعیف جایگاه اسلام در اذهان عمومی دنیا با واسطه، شرایط وحشی‌گری و نسل‌كشی و حجریت را برای داعشی‌ها فراهم می‌كنند و اسم آن را به غلط «حكومت اسلامی» می‌گذارند و از آن طرف برای رد گم‌كنی و نمایش یك چهره موجه از خود در اذهان عمومی دنیا، به آن حمله هوایی می‌كنند كه بگویند آمریكا با این جنایتكاران در جنگ است در حالیكه داعش و آمریكا یكی هستند و از یك ریشه‌اند. نظام سلطه، اسلام‌گریز است و مردم دنیا بر حسب فطرت انسانی خود اسلام پذیرند، بر این اساس نظام سلطه بر آن است كه این اسلام‌پذیری و گرایش به اسلام را به نحوی ممانعت و منحرف نماید، لذا در حوزه حكومتی خود به دروغ ادعا می‌كنند كه مردم آزادند تا با این ژست، خود را دموكرات و مردمی نشان دهند و از آن طرف در تلاش هستند كه چهره داعشی به اسلام بدهند كه مردمان‌شان به آن گرایش پیدا نكنند، چون استقرار اسلام پایه‌های ظلم و استبداد را خواهد لرزاند و در‌خواهد شكست.
آمریكا به دنبال تنش و‌ آشوب دیگری در افغانستان است، آمریكا، عراق را به مركز تنش و آشوب تبدیل كرده است، آمریكا، فشار بر مردم ایران را از طریق تحریم پی ‌می‌گیرد، آمریكا، در مذاكرات هسته‌ای نیز كه نمایشی از مذاكره‌كنندگی و مذاكرهپذیری بیش نیست، هر روز بهانه‌ای در می‌آورد تا در این مذاكرات مردم را به این نتیجه برساند كه از طریق سلطه رسانه صهیونیستی بگوید ایران از مذاكرات فراری است و ترك مذاكره نموده است تا افكار عمومی دنیا را منحرف نموده و به قول خودشان زمینه را برای گزینه‌های دیگر روی میزشان آماده كنند و شرایطی كه امروز صهیونیست و آمریكا برای مردم فلسطین و مردم بی‌دفاع غزه توسط صهیونیست‌ها رقم زده است و شرایطی كه امروز داعش بر اهل سنت و بر مردم كرد كشور عراق تحمیل نموده است و نیز شرایط اقتصادی كشور كه به هیچ وجه قابل توجیه نیست و هر روز اقشار مختلف جامعه بیش از پیش تحت فشار اقتصادی قرار می‌گیرند و شرایط بیكاری در كشور كه هر روز بر خیل این بیكاران افزوده می‌شود و دام‌های رنگینی كه برای انحطاط فرهنگی برای جوانان ما تنیده شده است، همه و همه شرایطی است كه هر عقل سلیمی را گواه خواهد ساخت كه امروز، روز وحدت و همدلی است. امروز روز آن است كه همه‌ سبقت‌گیرندگان از خط رهبری به خط رهبری بازگردند و همه عقب‌ماندگان از خط رهبری، خود را به صراط مستقیم رهبری برسانند تا همه یك‌خط در یك مسیر، با حفظ وحدت خود و با محوریت مقام عظمای ولایت همچون دژی مستحكم در مقابل تهدیدها و تطمیع‌ها بوده، دستگاه محاسباتی‌مان دچار اختلال نشده و ضمن اینكه بنده صالحی برای خدا باشیم خدمتگزاری راستین برای نظام و مردم خوب كشورمان باشیم و با كار و تلاش، بی غل و غش، ایران عزیز را از گزند تفرقه‌های داخلی و از گزند دشمنان خارجی بپرهیزیم و شرایط كشور را به این سمت پیش ببریم كه هر روز بر رضایتمندی مردم از نظام و اقتدار آن بیفزاییم.
اگر می‌خواهیم به وظیفه خود عمل نماییم باید با تأسی از رهبری عزیز دولت را یاری دهیم كه اگر دولت بر مشكلات فایق آمد، ثمرات آن به مردم و نظام خواهد رسید و اگر ناموفق باشد مردم و نظام لطمه آن را خواهند دید. دولت وارث مشكلاتی است كه موفقیت آن، همت همه دلسوزان نظام و خادمان ملت را می‌طلبد.
در پایان با تأخیر ولی روز خبرنگار را به همه زحمت‌كشان عرصه رسانه و خبرنگاری تبریك می‌گویم و ان‌شاء‌الله بتوانیم با افزایش امنیت شغلی آنها فاصله بین قدرت و ملت را از طریق رسانه‌ها تعدیل كنیم.
والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر،‌ از جناب آقای دامادی نماینده محترم ساری دعوت می‌كنیم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند، بفرمایید.
محمد دامادی (ساری و میان‌دورود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ما شب‌شكنان بیقراریم
از داغ خزان غنچه و گل
تا آنكه به دشت تشنه عشق
تا صبح دگر كه آید از ره
با جان پی صبح عدل و دادیم
روئین‌تنان كارزاریم
با آن همه غم امیدواریم
باران شده و بر آن بتابیم
سرسبز نهال و گل بكاریم
ما زاده دولت نگاریم
 
با سلام به پیشگاه مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران،‌ اجازه بدهید در همین ابتدا به بازماندگان سانحه هواپیمایی اخیر تسلیت و از سویی دیگر به مردم مظلوم غزه و همه حامیان آنها در هر كجای این كره خاكی به سبب تحقیر جهانی رژیمی منحوس و غاصب تبریك بگویم ‌چراكه همه ما باور داریم كه سرانجام روزی آفتاب آزادی بر قدس شریف خواهد تابید.
مردمی كه به ما اعتماد كرده‌اند، اینجا را خانه ملت می‌دانند و به قول پیر جماران: «مجلس عصاره فضائل ملت است» نه خانه احزاب سیاسی كه صرفاً كشمكش‌های جناحی را در آن دنبال كنیم، آنها به ما امید بسته‌اند كه گوشه‌ای از مشكلات عدیده‌شان را حل كنیم و یاورشان باشیم. در این شرایط آیا ملت به تنگ‌آمده از بحران‌های اقتصادی و فشار كمرشكن قیمت‌ها و بیكاری فزاینده جوانان تحصیلكرده، اولویت‌ انتظارش از مجلس در این شرایط استیضاح وزیر علوم بر فرض بروز خطایی در آن وزارتخانه است؟ حمایت مقام معظم رهبری از دولت و تأكید ایشان بر همكاری مجلس و دولت برای همه ما می‌باید به معنای تلاش برای بازگرداندن آرامش روانی و اقتصادی به جامعه و خانواده‌های ایرانی باشد.
همه ما دلواپس دستاوردهای انقلابیم اما مردم می‌خواهند دلواپس دغدغه‌های آنها كه یكی از مهمترین آنها بیكاری جوانانشان و جبران خسران سال‌های گذشته است نیز هم باشیم. آنچه باید در شرایط فعلی برای ما دلواپسی و لرزش ایجاد کند، نه متلکهای سیاسی بلکه سفره‌های کوچک‌شده مردم است، باید سمت و سوی نگاه نگران ما به جوانان دکتری گرفته بیکار باشد، باید نگران بحران آب باشیم که عن‌قریب است به فاجعه‌ای بزرگ تبدیل شود. باید نگران بود که اعتماد مردم در پس جدلهای بی‌حاصلی که آنها به آن «نه» گفته‌اند سلب شود و رنگ ببازد.
اینکه مین بیکاری زیر پای جوانان ما در حال ترکیدن است، جای نگرانی دارد. بیکاری واژه‌ای رنگ و رو رفته است اما هر بار که به آن اشاره می‌شود تازگی‌اش را بازمی‌یابد. رنگ و رو رفته است چون به شعارهای تبلیغاتی آلوده شده است و تازه است چرا که همچنان رشدش سیر نزولی نمی‌یابد. این همه سخن از بیکاری به نتیجه نرسیده است. دلیل آن چیست؟ ما برای اشتغال چه کرده‌ایم. نظام بانکی ما برای متقاضیان کار وام تعریف کرده است، چه وامی؟! برای چه کاری؟ وام خوداشتغالی برای طرحهای زودبازده مثلاً پرورش قارچ، کشت توت‌فرنگی، استخراج فلزات و احداث معادن. نتیجه چه بوده است؟ واقعیت آن این است که در همه این اقدامها آنچه در نظر گرفته نشده، اصل مزیت نسبی است. ما برای صنایعی که مزیت نسبی دارند چه کرده‌ایم؟
خرمای ایرانی همیشه یکی از کالاهای دارای مزیت نسبی بوده است. الان حال نخلستانهای اروندکنار چطور است؟
وضعیت اشتغال در تولید خرما از چه قرار است؟
حال فرش و زعفران ایرانی چگونه است؟
حال خاویار ایرانی که ملت تنها اسم آن را شنیده است، چگونه است؟
حال برنج مازندرانی، چای گیلانی و سیر همدانی چگونه است؟
یا آنچه مثلاً مزیت نسبی‌اش برای کشور ما مثل روز روشن است، صنعت گردشگری با افزایش شرکتها و کسب و کارهای محلی حجم عظیمی از اشتغال را به دنبال خواهد داشت. مالیات خوبی را روانه خزانه دولت خواهد کرد، استانداردهای زندگی مردم را افزایش خواهد داد، ارزآوری خواهد کرد. آگاهی مردم از توانایی‌های طبیعی و فرهنگی را بالا خواهد برد. در بخش بزرگی از نیروی کارش نیاز به سطح آموزشی خیلی بالایی نخواهد داشت. بیشتر از سرمایه‌محور بودن، کار محور است و در همه نقاط کشور پتانسیل دارد. ما برای این صنعتی که بی‌شک مزیت نسبی ما در آن از هر صنعت دیگری بیشتر است چه کرده‌ایم؟
متأسفانه در کشور ما بازسازی اقتصادی نه‌تنها منجر به نوسازی و رقابتی شدن بیشتر اقتصاد نشد، بلکه پس از گذشت ربع قرن از اجرای برنامه‌های تعدیل ساختاری، ائتلافی از انحصارهای قدرت و ثروت به تغییر پارادایم فعالیت اقتصادی از تولید در بخش واقعی به اقتصاد مالی انجامید و این به نوبه خود موجب افزایش هزینه سرمایه تولید واقعی و کاهش رشد اقتصادی شد. همین امر به ویژه در سالهای پس از ۱۳۸۴ موجب تمرکز در توزیع ناعادلانه ثروت شد که در نتیجه ظرفیت مصرف بخشهای رو به گسترشی از جمعیت وخیم‌تر شد. با شکل‌گیری این عدم توازن‌ها در درون اقتصاد واقعی بخش مالی پیشی گرفت، با این همه بخش مالی و بانکی کشور با مشکلات اساسی مواجه شد که حاصل، فساد ناشی از مداخلاتی است در توزیع منابع و اعتبارات بانکی و شکل‌گیری دهها بانک و مؤسسات مالی و اعتباری است که بهترین شاخص این فساد و ناکارآمدی قریب (۱۰۰) هزار میلیارد تومان دیون معوق بانکی است که عمده آن در اختیار افراد سفارش‌شده قرار گرفته است که البته باز پس داده نشده است.
باور کنید آنها که در (۱۲) اسفند و (۲۴) خرداد آن حماسه بزرگ را رقم زده‌اند، معلمان حقیقی و دلسوزترین کسان نسبت به انقلاب بوده‌اند، نه آنهایی که صرفاً ادعای دلواپسی دارند. جوانان لیسانسه و فوق‌لیسانس این مملکت ناتوان نیستند که اگر چنین بود حماسه نمی‌آفریدند. قرار بود آنها حماسه بیافرینند و ما فرصت. کلاهمان را قاضی کنیم. کدامیک از ما کم‌فروشی کرده‌ایم؟
از جناب آقای دکتر ترکان به واسطه تحولشان در حوزه عملکردشان تشکر می‌کنم.
گازرسانی دودانگه و چهاردانگه و کلیجان‌روستاق را از وزیر محترم نفت تقاضا دارم.
جاده مرگبار گهرباران، ساری و تاکام و فرح‌آباد ساری هر روز قربانی می‌گیرد. جاده فیروزکوه که در تعطیلات حتماً دوستان عزیز و ملت شریف ایران دیدید متأسفانه همچنان مشکلاتش باقی است.
بیمه صیادان و مربیان پیش‌دبستانی که متأسفانه همچنان مشکلشان باقی است.
بازنشستگان فولاد که همچنان برای گرفتن حقوق معوقه خود باید التماس مدیران را بکنند!
و در آخر بحث واردات برنج؛ به همه عزیزان اعلام می‌کنیم. ما در سرمای زمستان تا گرمای تابستان کشاورزان عزیز ما کار می‌کنند و کشاورزان یکی از اولویت‌های کشور هستند. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، از وقت شما یک دقیقه گذشته است) متأسفانه واردات برنج کمر کشاورزان را می‌شکند. اعلام می‌کنیم بشکند آن دستی که برنج را مازاد بر نیاز کشور وارد می‌کند.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشکر. از جناب آقای دکتر هاشم‌زهی نماینده محترم نهبندان دعوت می‌کنیم که برای ایراد نطقشان تشریف بیاورند.
مراد هاشم‌زهی (نهبندان و سربیشه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با صلوات بر محمد و آل محمد، به ارواح طیبه شهداء و به ویژه بیش از (۲۰۰) شهید نهبندان و سربیشه و سرداران شهید و شهدای گمنام درود می‌فرستیم. به روح پرفتوح امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درود می‌فرستیم و با درود به مقام معظم رهبری و گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان عزیز به ایران اسلامی و تبریک روز خبرنگار. به بازماندگان سانحه هوایی اخیر عرض تسلیت داریم.
خدمت ملت شریف ایران اسلامی و مردم ولایتمدار خراسان جنوبی به ویژه موکلین عزیزم در نهبندان و سربیشه عرض سلام داریم و با آرزوی توفیق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در راستای حفظ اقتدار جمهوری اسلامی ایران؛ در ابتدای صحبتم از تلاشهای ریاست محترم مجلس، نمایندگان محترم، دولتمردان قوه مجریه و شخص آقای ریاست محترم جمهور در رفع مشکلات مردم تشکر می‌کنم و ضمن آرزوی توفیق تمامی مسؤولین در سایه وحدت از مقامات دولت یازدهم درخواست می‌کنم:
مناطق محروم به ویژه شهرستانهای محروم نهبندان و سربیشه را دریابید.
به شعار اعتدال جامه عمل بپوشانید و وزراء مکلف شوند حداقل در راستای شعارهای انتخاباتی آقای رئیس‌جمهور حرکت و عمل نمایند.
آنچه ما به عنوان نماینده مردم می‌بینیم به ویژه در عزل و نصب‌ها برخلاف شعارها عمل می‌شود.
متأسفانه در انتصابات زد و بندهای سیاسی، جناحی، فامیلی، سفارشی متداول شده و به شایسته‌سالاری وعده‌داده‌شده کمتر بها داده می‌شود.
از اتفاقات مهم در سال گذشته سیل مخرب در روستاهای شهرستان نهبندان را داشتیم که از بذل توجه و هماهنگی مسؤولین استان، استاندار محترم، مسؤولین محترم هلال احمر استان و کشور کمال تشکر را داریم و درخواست می‌نماییم بازسازی زودتر منازل تخریب‌شده در سیل را مورد توجه قرار دهند تا مردم در فصول سرد امسال دچار مشکل نشوند.
در حوزه راه و شهرسازی؛ علی‌رغم صورت‌جلسات مهم با حضور و امضای ریاست محترم مجلس، وزیر محترم راه و شهرسازی و به ویژه استاندار محترم و نمایندگان محترم استان در رابطه با احداث و تکمیل راه‌آهن شرق کشور در محدوده نهبندان تا مهنه در خراسان رضوی هنوز هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است. (طبق جدول زمانی تا شهریورماه امسال می‌بایست مطالعات لازم انجام شود).
جاده‌های حادثه‌خیز بین‌شهری و روستایی نهبندان و سربیشه نیاز به توجه ویژه و فوری دارند.
در مقطع زمانی حساس کنونی که هر روز شاهد اولویت توجه به حوزه نفت و انرژی و افزایش تولید گاز در کشور هستیم و تکمیل خطوط گازی و استفاده گاز توسط ملت فهیم ایران باعث صرفه‌جویی در مصرف نفت و بنزین خواهد شد و در واقع گامی به سمت خودکفایی است، متأسفانه به تکمیل گازرسانی به شهرستان سربیشه و احداث خط لوله سربیشه به نهبندان هیچ توجهی نمی‌شود. مضافاً آنکه هزینه‌های برق از مردم مستضعف این مناطق با تعرفه مناطق گرمسیری همچون جاهای دیگر کشور محاسبه نمی‌شود.
بحران آب در خراسان جنوبی به ویژه شهرستانهای نهبندان و سربیشه که حدود (۵۰۰) روستا با تانکر آن هم به صورتی نامنظم و ناقص آبرسانی می‌شوند، بسیار جدی است؛ حال آنکه این مردم و این مناطق می‌بایست در اولویت رفع مشکل جدی آب قرار گیرند.
از وزیر محترم جهاد کشاورزی مجدداً می‌خواهم در راستای تقویت تولید و به ویژه خشکسالی (۱۷) ساله با استفاده بهینه از آبهای موجود، احداث سد و آبخیزداری، احیای قنوات به ویژه‌ قنات‌های تخریب‌شده در سیل‌های اخیر، اعطای تسهیلات به کشاورزان و دامداران، بیمه محصولات کشاورزی، تأمین علوفه و کود کشاورزی به خواسته‌های بحق مردم توجه ویژه عنایت فرمایند.
با توجه به لزوم اولویت رسیدگی به مشکلات بهداشتی ـ درمانی مردم از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست می‌نمایم:
افزایش ظرفیت سهمیه پذیرش دانشجو به ویژه برای جذب دانشجوی پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی به ویژه از سهمیه‌های بومی تلاش جدی نمایند.
بیمارستانهای تازه‌احداث به ویژه بیمارستان سربیشه که سه سال است از احداث و تحویل آن توسط راه و شهرسازی می‌گذرد را فعال نمایند.
تکمیل و تجهیز بیمارستان (۲۰۰) تختخوابی دانشگاه علوم پزشکی در مرکز استان خراسان جنوبی توجه جدی لازم دارد.
اصلاح چارت تشکیلاتی دانشگاه به ویژه در حوزه‌های پژوهشی و بهداشتی مورد تأکید ماست.
تعداد تختهای بیمارستان (۳۲) تختخوابی علی‌رغم مکاتبات عدیده هنوز ارتقاء نیافته است.
وزارت بهداشت در ایجاد انگیزه و امنیت شغلی برای پزشکان و حِرف وابسته در جهت ماندگاری پزشکان در مناطق محروم بایستی تدابیر لازم عنایت فرمایند.
فضای احداث‌شده جهت بیماران سرطانی در بیرجند که مرکز استان خراسان جنوبی است را بایستی هر چه زودتر تکمیل و تجهیز نمایند تا بیماران در ترددهایی که به استانهای مجاور دارند دچار مشکل نشوند.
در حوزه آموزش و پرورش:
مشکلات عدیده آموزش و پرورش ارتقای کمّی و کیفی فضاهای آموزشی و تجهیز آنها از خواسته بحق فرزندان این خطه کویری است.
در خصوص اعتبارات ماده (۱۸۰) نیز بایستی به عرض همکاران گرامی و نمایندگان محترم برسانم که متأسفانه بجای رفع و تسکین دغدغه‌ نمایندگان با توجه به چهارچوب‌های تعیین‌شده و تصمیم‌گیری‌هایی که در استانها می‌شود و بسته شدن دست نمایندگان در توزیع شهرستانی، این قضیه باعث نارضایتی بیشتر مدیران ادارات و مردم از نمایندگان شده است.
از مسؤولین دولتی، معاونت‌های محترم ریاست جمهوری و وزارتخانه‌ها درخواست رسیدگی به تذکرات و مکاتبات نمایندگان و پاسخ قابل قبولی را داریم. صرفاً ارجاع نامه‌ها به واحدهای مختلف جز وقت‌گذرانی مشکلی را حل نمی‌کند.
فعال نمودن بازارچه‌های مرزی به ویژه بازارچه دوکوهانه نهبندان در شرایط کنونی یک فرصت است که تا حدی می‌تواند از تنش و التهاب ناشی از بیکاری جوانان بکاهد که متأسفانه علی‌رغم پیگیری‌های مستمر نتیجه‌ای حاصل نشده است. (بذرپاش ـ آقای دکتر! خیلی ممنون) همچنین پرداخت حق تعرفه مرزی خواسته بحق مستخدمین دولت در این منطقه است.
در پایان با ذکر چند بیت شعر از وصیت‌نامه شهید جاویدالاثر عیدمحمد هاشم‌زهی می‌خواهیم اعلام کنیم که آمریکا و اسرائیل جنایتکار بایستی بدانند که در مقابل عزم و اراده مسلمین جهان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند:
مشتاق گل از سرزنش خار نترسد
جویای رخ یار ز اغیار نترسد
عیار دلاور که کند ترک سر خویش
از خنجر خونریز و سر دار نترسد
آنکس که چو منصور زند لاف انا‌الحق
از طعنه نامحرم اسرار نترسد
ای طالب گنج و گهر از مار میندیش
گنج و گهر آن برد که از مار نترسد
من عاشق شمع رخ یارم چه غم از نار
پروانه دل‌سوخته از نار نترسد
والسلام‌علیکم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر. ما قبل از اینکه ناطق بعدی را دعوت کنند، اولاً نتیجه آرای انتخاب عضو دبیرخانه دائمی کنفرانسهای بین‌المللی فلسطین را اعلام کنیم که؛ آراء اخذشده (۱۸۱) رأی، جناب آقای جوکار با (۱۳۶) رأی، آقای آصفری با (۸۶) رأی به عنوان دو نفر عضو دبیرخانه دائمی کنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین انتخاب شده‌اند.
جناب آقای صادقی! میهمانان امروز را هم اعلام بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستانهای مراغه و عجب‌شیر از استان آذربایجان شرقی که میهمانان جناب آقای دوات‌گری نماینده محترم مراغه هستند.
ـ جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه از استان زنجان که میهمانان جناب آقایان: علیمردانی و اسماعیلی نمایندگان محترم زنجان و طارم هستند.
به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌کنیم، خیلی خوش آمدید، ان‌شاءالله موفق باشید.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر. ناطق بعدی را برای نطق دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ از جناب آقای جبار کوچکی‌نژاد نماینده محترم مردم شریف رشت دعوت می‌کنم که به ایراد نطقشان بپردازند.
جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین»
با سلام و صلوات به روح امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب و سلام به ملت مظلوم غزه که قهرمانانه دفاع می‌کنند.
تمایل داشتم در مورد مشکلات استان خودم بیشتر با مردم ایران و نمایندگان سخن گویم ولی چه کنم که سخنان رئیس‌جمهور محترم باعث شد تا چند جمله‌ای با ایشان سخن گویم. متأسفانه دیروز معاون اول رئیس‌جمهور هم به منتقدین حمله کرد.
آقای رئیس‌جمهور! وقتی متولی احترام امامزاده را نداشته باشد، از دیگران چه انتظار؟
آقای رئیس‌جمهور! ملت ایران و نمایندگان ملت انتظار داشتند در جلسه سفرای جمهوری اسلامی که باید سیاستهای اقتصادی دولت، دغدغه مردم و سیاستهای حمایتی از مردم مظلوم غزه، عراق، سوریه مطرح شود، ‌متأسفانه سخنانی مطرح کردید که شأن حقوقی مقام ریاست جمهوری رعایت نگردید و پشتوانه مردمی هم نداشت.
آقای رئیس‌جمهور! شما شعار اعتدال را انتخاب کردی و بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در انتخابات به شما رأی دادند، زمانی نگذشت که درست برعکس شعار اعتدال عمل می‌کنید. منتقدین در همه دولتها وجود داشته و دارند و هیچ‌وقت از بین نمی‌روند و دولتها باید تلاش کنند از نظرات و دغدغه‌های برحق منتقدین که دلسوز نظام هستند در جهت اصلاح روش استفاده کنند. می‌گویند دولت قبلی ادبیات درستی نداشت، ما هم منتقد دولت قبلی بودیم و روی دیدگاههای خود پافشاری می‌کردیم، نطقهای اکثر نمایندگان در دوره گذشته گویای این واقعیت است. ولی دولت شما که با اعتدال و تدبیر شکل گرفته، نه‌تنها اعتدال را رعایت نمی‌کند، بلکه چپ کرده و از جاده اعتدال خارج شده و از خط قرمز هم گاهی عبور می‌کند. دولت اصلاحات می‌گفت: «زنده‌باد مخالف من!» هر چند عمل نمی‌کرد ولی شعارش را می‌داد. متأسفانه شما شمشیر کشیده‌اید و منتقدین نشست ژنو را بی‌سواد قلمداد کردید که مورد اعتراض قرار گرفت و بعد از چند ماه گفتید که ما مسؤول بهشت و جهنم مردم نیستیم، باز هم مورد اعتراض واقع شدید، ولی توجهی نکردید. اخیراً منتقدین خود را «ترسو، بزدل سیاسی، وقتی حرف مذاکره به میان می‌آید می‌لرزند، به جهنم! جایی بروید که گرم شوید، خداوند شما را ترسو آفریده. دولت اهل عمل است و ما شعار نمی‌دهیم، شعور داریم». اینها سخنان شماست. سپس قضاوت را به تاریخ سپرده‌اید.
آقای رئیس‌جمهور! تاریخ مبارزات ملت ایران پر از بصیرت و شعور سیاسی است و شجاعت و مردانگی در ملت ایران است. بزدل سیاسی کسانی هستند که در جریان فتنه ۸۸ و جریان (۱۸) تیر در همین تهران در خیابانها لرزیدند، به سمت دشمنان قسم‌خورده نظام دست دراز کردند و امروز تعدادی از آن خائنین در پستهای مدیریتی شما مشغول هستند و امروز آنها هستند که هنوز عناد دارند و به شکلی در شما نفوذ کرده‌اند. حال فرزندان انقلاب را مورد حمله قرار می‌دهید.
آقای رئیس‌جمهور! مگر شما از مذاکرات راضی هستید؟ جناب‌عالی مطرح کردید که تحریم ظالمانه است و اگر مذاکرات پیشرفت نداشته باشد، ما مسیر خود را طی می‌کنیم. پس شما هم دلواپس مذاکرات هستید.
آقای رئیس‌جمهور! فرزندان امام و رهبری جهنم را برای دشمنان نظام چه در داخل و چه در خارج خواهانند و می‌فرمایید بخشی از مذاکرات را در کتاب خود آورده‌ام تا ترسوها آن را ببینند.
آقای رئیس‌جمهور! فاتحان فاو، شلمچه، (۱۸) تیر و فتنه ۸۸ از پیروزی شما در عرصه بین‌المللی به یقین خوشحال می‌شوند. منافقان و همراهان دشمنان نظام و کسانی که در (۳۶) سال بعد از پیروزی انقلاب همیشه دل امام و رهبری را خون کرده‌اند، آنها از پیروزی شما نگران می‌شوند.
آقای رئیس‌جمهور! چرا مسأله را برعکس جلوه می دهید؟ (بذرپاش ـ آقای کوچکی‌نژاد خیلی ممنون، جمع‌بندی می‌فرمایید؟) قدری به بیرون از فضایی که برایتان ایجاد کرده‌اند بروید، عینک بدبینی را کنار بگذارید، فرزندان نظام که منتقد بعضی از رفتار و منش شما هستند، ‌خصوصاً انتصابات مسأله‌دار که مورد اعتراض رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و فرمودند که بنام اعتدال جریان متدینین را حذف نکنید.
آقای رئیس‌جمهور! باید نگران دغدغه رهبر انقلاب باشید.
آقای رئیس‌جمهور! شما طبق اصل (۱۲۱) قانون اساسی قسم خورده‌اید که پاسدار اسلام باشید، از هر گونه خودکامگی پرهیز کنید و از حقوق ملت دفاع کنید و قدرتی را که امانت ملت است و به شما سپرده شده، حفظ کنید. شأن ملت و حتی منتقدین خود را رعایت کنید. شاید نگرانی حضرت‌عالی از عدم موفقیت توافق نهایی باعث شده تا منتقدین را مورد عتاب قرار دهید. در حالی که مقصر اصلی زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی است.
آقای رئیس‌جمهور! امروز در استان ما، مردم دغدغه اشتغال، بیکاری، فروش محصولات خود، برنج و چای را دارند. نگران آب کشاورزی و شرب هستند. نگران تجهیز مدارس و محیط دانشگاه هستند (نایب‌رئیس ـ آقای کوچکی‌نژاد! سخنرانی‌تان خیلی طولانی شد) امروز مردم ما سؤال می‌کنند چرا شرکت ابریشم ایران را منحل کردید، این محصول افتخار کشور خصوصاً گیلانی‌ها است.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون.
دبیر (بذرپاش) ـ جناب آقای کوچکی‌نژاد خیلی ممنون. از آقای دکتر مهدی کوچک‌زاده نماینده محترم مردم شریف تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر دعوت می‌کنم که به ایراد نطقشان به مدت پنج دقیقه بپردازند.
مهدی کوچک‌زاده (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
بهشت موعود ما در مقاومت و ایستادگی مؤمنانه در جهنمی دنیایی است که به دست غارتگران اشغالگر و کودک‌کش در جهان محرومان و پابرهنگان برپا شده است که فرمود: «حفت الجنه بالمکاره» مباد که یک عمر «یا لیتنا کنا معک» لقلقه زبانمان بوده باشد و نینوا که شد پایمان بلرزد و امان‌نامه شمر فریبمان دهد و بهشت میز مذاکره به قول رهبر معظم انقلاب توأم با حرکتهای نابجا با قداره‌بندان و اربابان کودک‌کش‌ فریبمان دهد.
ما یقین داریم که گرگ خونخوار و گاو شاخدار زبان منطق را نمی‌فهمند و با گفتگو و منطق استیفای حق مظلوم نخواهد کرد. ان‌شاءالله نتیجه مذاکرات جاری که رهبر معظم انقلاب نیز به آن خوش‌بین نیستند، در قضیه هسته‌ای حداقل خوش‌بینان به این مذاکرات را نیز به این اصل مسلم عقلی واقف گرداند.
۲ ـ وزیر نفت، آقای بیژن زنگنه که در برنامه تلویزیونی چند شب پیش خود می‌فرمایند: «دوران بخوربخور تمام شد». حافظه تاریخی ایشان را اشارت می‌دهم به اینکه اولاً تنها وزیری که از دولت قبل در این دولت به کار گرفته‌اید، برادر مجاهدم رستم قاسمی وزیر سابق نفت است. اگر در دوران رستم قاسمی و وزیری‌هامانه که هر دو در دولت شما به کار گرفته شده‌اند «بخوربخور» بوده است، شما زیر سؤال خواهید رفت.
به شما یادآوری می‌کنم در دوران همان «بخوربخوری» که آقای وزیر نفت گفت، کاری شد؛ مردم بدانید! کاری شد که امروز هوای تهران که خانم رئیس محیط‌زیست می‌گوید اول مشکل این مملکت محیط‌زیست است، سلّمنا! هوای تهران به جای اینکه دو برابر آلوده باشد، نصف آلوده است. چرا؟ چون شهامت آن مرد که رفته است، در اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین موجب شد که امروز به جای (۱۴۰) میلیون لیتر بنزین (۷۰) میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود. همین یکی کافیست. در دوران بخوربخور آن مرد با این طرحش باعث شد امروز فقط (۲۰) میلیارد دلار بنزین کمتر خریداری و سوخته می‌شود.
و بگویم شما که «بخوربخور» را به رخ ما می‌کشید که هستید، از زبان روحانی بگویم؟ شما آقای زنگنه! قرارداد «کرسنت» را منعقد کردید، (من ملاحظات تخصصی‌اش را رعایت کرده‌ام و عدد و رقمی که قابل درک برای عموم جامعه باشد را عرض می‌کنم) که در آن قیمت نفت را (۵/۱۷) دلار در (۱۰۰۰) متر مکعب به امارات دادید. برای چندین سال غیرقابل بازنگری. این در همان زمانی است كه قطر به امارات نفت را (۶۵) دلار، (تعدادی از نمایندگان ـ گاز،‌گاز)‌ ببخشید هر جا گفتم نفت، گاز است. الان می‌دانم اشكال همین را خواهند گرفت. برای همین، همه مطلب زیر سؤال می‌رود. در همان زمان قطر نفت را (۶۵) دلار (تعدادی از نمایندگان ـ گاز، گاز) ببخشید گاز را. از بس كه واقعاً بی‌حیایی در حرف مفت زدن باب شده آدم واقعاً‌ فراموش می‌كند، «بخور، بخور» بود یك قلمش را گفتم.
(۷۰) میلیون لیتر نفت در روز كمتر سوخته‌ می‌شود. بنزین، (۷۰) میلیون لیتر بنزین این یكی بنزین است و این می‌شود (۲۰) میلیارد دلار. شما گاز را (۵/۱۷) دلار در (۱۰۰۰) متر مكعب دادید در حالی كه قطر به امارات (۶۵) دلار در (۱۰۰۰) متر مكعب می‌داد این همان قراردادی است كه حسن روحانی كه آن موقع دبیر شورای امنیت بود درباره‌اش طی نامه شماره (۱۹۱۴ـ ۱/۲۲۰) مورخ ۹/۸/۸۰ به رئیس‌جمهور آن موقع می‌گوید آیا كرسنت دارای اعتبار برای عقد قراردادی چند صد میلیون دلاری هست و ضمانت معتبری دارد؟
۲ ـ عین نوشته حسن روحانی است، آیا این قرارداد با قرارداد فروش گاز قطر به دوبی (پروژه دلفین) مقایسه شده است؟ ظاهراً قطر بسیار گرانتر به امارات گاز می‌فروشد. آیا پیش‌بینی (۷۰) درصد گاز به صورت  pay) take or) كافی است؟ ظاهراً در عموم قراردادها (۹۰) درصد پیش‌بینی شده است آیا تحویل در سكوی مبارك تأثیری بر تفاهم‌نامه ۱۹۷۱ بین ایران و شارجه نخواهد داشت؟ علاوه بر سؤالات فوق مطالعه اقتصادی طرح نیز ضروری است. (بذرپاش ـ دكتر خیلی‌ممنون، جمعبندی بفرمایید) یك سال و سه ماه این سؤالات حسن روحانی توسط زنگنه بی‌پاسخ گذاشته می‌شود. تا اینكه دوباره رئیس‌جمهور وقت از دبیر شورای امنیت وقت كه حسن روحانی است می‌پرسد كه نظرت راجع به این چیست. دوباره در ۹/۹/۸۲ حسن روحانی می‌گوید قرارداد كرسنت وجوه مثبت و منفی زیر را دارد. دو نكته مثبت می‌گوید و خودش هر دو نكته را نفی می‌كند:
۱ ـ ارتباط با امارات گرچه خوب است ولی این قرارداد با یك شركت كوچك و كم‌اعتبار اماراتی است.
۲ ـ ورود به بازار خلیج فارس وجه مثبت دیگری است گرچه در مقایسه با اقدامات قطر و كنترل همه بازارهای بزرگ منطقه نظیر كویت و امارات حجم این قرارداد قابل ملاحظه نمی‌باشد.
بعد حسن روحانی پنج نكته منفی راجع به این قرارداد به كسی كه امروز وزیر نفت كرده است می‌گوید. آخرش این است، وقت من تمام است. آخرش می‌گوید: «این قرارداد در شرایط فعلی هیچ منفعت اقتصادی ندارد كه هیچ، هیچ منفعت سیاسی هم برای ملت ایران نخواهد داشت».
آقای «بخوربخور»! این قرارداد را كه امروز در دادگاه‌های بین‌المللی ملت ایران میلیاردها بناست متهمش كنند به دروغ حق ندارد در این قرارداد فساد كردند می‌خواهند از جیب ملت ایران به خاطر قراردادی كه تو بستی آقای زنگنه! میلیاردها دلار پول بردارند. حالا قضاوت كنید كه بخوربخور را آن مرد كه رفته است كرد یا شما كه این قدر مدعی و پررو هستید.
والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
(ادامه رسیدگی به طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی)
نایب‌رئیس ـ آقای فرهنگی ادامه دستور را اعلام بفرمایید.
 دبیر (فرهنگی) ـ در ادامه بررسی گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی جمعی از مخالفین و موافقین صحبت كردند ادامه صحبت‌ها را استفاده می‌كنیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ ادامه صحبت‌ها موافق دوم هستند جناب آقای احمد امیرآبادی كه لطفاً بفرمایند.
احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب دارم خدمت مردم شریف ایران و همكاران محترم.
عزیزان! عنایت داشته باشند یكی از دلایلی كه باعث شد ما طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی را بدهیم مواردی است كه عرض می‌كنم عنایت ویژه‌ای داشته باشید چون در این مسأله اصلاح ماده (۵) ما كمیته‌ای تشكیل دادیم برادر عزیزمان جناب آقای محجوب از كمیسیون اجتماعی بودند آقای دكتر رستمیان از كمیسیون بهداشت و درمان، بنده هم از كمیسیون برنامه و بودجه و مسؤولین دولتی، نماینده وزارت كشور، دبیرخانه كلانشهرها و همچنین نماینده كارگران ساختمانی، نماینده سازندگان، نماینده سازمان تأمین اجتماعی جلسات بسیار زیادی برگزار شد و این ماده واحده‌ای كه امروز كلیاتش مطرح می‌شود به این نتیجه رسیدیم كه با این اصلاحات حقوق هم مردم و هم كارگران ساختمانی هم سازمان تأمین اجتماعی و هم بحث شهرداری‌ها تأمین می‌شود كه حالا من توضیحاتی را خدمت شما همكاران عزیز خواهم داشت.
نكته اول در رابطه با حقوق مردم كه بسیار برای ما مهم است این است كه متأسفانه براساس آیین‌نامه‌ای كه در این ماده پیش‌بینی شده بود آیین‌نامه به دولت اجازه داده بود كه سالیانه حق بیمه كارفرمایی (۲۰) درصد سازندگان را مشخص كند. معلوم بود كه این آیین‌نامه هم توسط سازمان تأمین اجتماعی تقریباً تهیه می‌شد و به دولت ارائه می‌شد و اینجا اتفاقی كه در سال ۹۳ افتاد این است كه در اكثر شهرهای ایران پول پروانه ساختمانی كمتر از پول كارگران ساختمانی است یعنی الان همین باعث شده مردم دیگر به سمت و سوی ساخت و ساز نروند قیمت مسكن را افزایش داده و ساخت و ساز پایین آمده (است). ساخت و سازهای غیرمجاز به خصوص در شهرهای كوچك افزایش پیدا كرده و تخلفات بالا رفته، همین باعث شد كه دوستان به این فكر بیفتند كه یك قیمت معقولی را برای این موضوع مشخص كنند و پیشنهاد بدهند. در همین زمینه مسائلی كه مطرح شد آمار و ارقامی كه در این كمیته و كمیسیون بهداشت و درمان بررسی شد كه عرض كردم دوستان كمیسیون اجتماعی به خصوص جناب آقای محجوب هم خیلی زحمت كشیدند در این مسأله تصمیم بر این شد كه براساس آمار و ارقامی كه در اختیار من قرار گرفت و از مبادی مختلف هم وزارت كشور، دبیرخانه كلانشهرها مبنا و پایه و اساس دریافت سازمان تأمین اجتماعی (۱۲) درصد واریزی مردم بابت عوارض پروانه‌های ساختمانی به شهرداری‌ها باشد یعنی به این صورت است كه هر چقدر افراد برای شهرداری كه می‌خواهند پروانه دریافت كنند، پولی را واریز می‌كنند با اعلام شهرداری‌ها به سازمان تأمین اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی (۱۲) درصد آن را از سازنده و از آن كسی كه پروانه دریافت می‌كند به عنوان حق بیمه كارفرمایی كارگران ساختمانی دریافت می‌كند. ما بررسی كردیم (۱۲) هزار میلیارد تومان سهم درآمدهای شهرداری از عوارض ساختمانی است كه اگر (۱۲) درصد این را بگیریم چیزی در حدود (۱۴۰۰) میلیارد تومان بابت درآمد تأمین اجتماعی از این موضوع می‌شود.
 الان در حال حاضر نكته‌ای كه مورد توجه ما باید قرار بگیرد حقوق كارگران ساختمانی است الان چیزی در حدود (۵/۱) میلیون نفر كارگر ساختمانی ما داریم (۸۰۰) هزار نفر بیمه شده‌اند. (۷۰۰) هزار نفر در نوبت بیمه‌اند ما هر چه سریعتر باید این نوبت را از بین ببریم. من هفته قبل منزل كارگری در حوزه انتخابیه‌ام رفتم ایشان در اثر حوادث ساختمانی هر دو دست و هر دو پایش قطع شده ایشان متأهل است. دو، سه فرزند كوچك داشت تا الان بیمه كارگر ساختمانی هم نبود در نوبت هم بود ما این مشكل را هم باید حل كنیم. یعنی در حقیقت باید حقوق كارگران ساختمانی را هم در اینجا تأمین كنیم.
بنابراین برای اینكه حقوق این افراد هم تأمین بشود ما باید منابع را تأمین كنیم منابع از این (۱۲) درصد تأمین می‌شود ما برای اینكه یك موضوعی را داشته باشیم كه اطمینان‌بخش باشد تبصره‌ (۱) را در اینجا پیش‌بینی كرده‌ایم در این تبصره (۱)‌ ما اجازه داده‌ایم از محل عوارض بند «ج» و «د» ماده (۳۸) قانون ارزش افزوده، هر چقدر سازمان تأمین اجتماعی كم آورد اعلام كند وزارت كشور تأمین كند و سازمان امور مالیاتی را مكلف كردیم واریز كند كه برای بیمه كارگران ساختمانی بخش مسكن مشكلی پیش نیاید.
نكته بعدی تقسیط است. ما الان تأمین اجتماعی را مكلف كردیم كمك كند. اتفاقی كه در اینجا افتاده این است كه كسی كه در تهران پروانه می‌گیرد سهم پروانه‌اش (بذرپاش ـ خیلی ممنون) به عنوان برج‌ساز (۱) میلیارد تومان می‌شود اینجا این فرد باید (۱۲۰) میلیون تومان باید به تأمین اجتماعی پرداخت كند. در یك روستا اگر (۱) میلیون تومان یا (۵۰۰) هزار تومان می‌شود این (۱۲) درصدش را بدهد. یعنی (۱۲۰) هزار تومانش را بدهد. در حقیقت در شهرهای كوچك و روستاها (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر وقت شما تمام است) چشم، این مسأله در حقیقت رعایت شده و آنهایی كه پول بیشتری بابت پروانه پرداخت می‌كنند برای مسأله سهم كارگران ساختمانی پول كمتر. از آن طرف هم بیشتر پرداخت كنند، بیشتر پرداخت خواهند كرد و این مورد نظارت سه كمیسیون هم هست كه ان‌شاء‌الله عزیزان به كلیات رأی بدهند خودم هم پیشنهاداتی دارم كه ان‌شاء‌الله در جزئیات به آن پیشنهادات می‌پردازم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، مخالف آخر، برادر عزیزم جناب آقای نادر قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای باهنر، ریاست محترم جلسه! اخطار قانون اساسی اصل (۲۹). اصل (۲۹)‌ می‌گوید: «برخورداری از تأمین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیكاری، پیری، از كارافتادگی، بی‌سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و غیره حقی است همگانی» ما اینجا آمده‌ایم با این طرح سهمیه‌بندی می‌كنیم جناب آقای مهندس باهنر! من از حضرت‌عالی می‌خواهم به این اخطار توجه كنید. ما كجای قانون تصویب كردیم كه كارگران ساختمانی سهمیه‌بندی باشند؟ تأمین اجتماعی، مرتضوی به ما دروغ گفت. حرفی كه گفت من (۷۳۰) هزار نفر را بیمه كرده‌ام. در تحقیق و تفحص رسیدیم (۴۹۰) هزار نفر در برنامه داشتند. دولت فعلی همان سیاست دولت قبلی را ادامه می‌دهد. حضرت‌عالی به این اخطار توجه كنید تا من مخالفتم را اعلام كنم.
نایب‌رئیس ـ آقای قاضی‌پور ببینید! این را در بخش مخالفت خودتان بالاخره این اصل...
قاضی‌پور ـ آقای دكتر! به مخالفت ربط ندارد. اخطار اصل (۲۹)‌ قانون اساسی است. آقای قربانی! شما پزشك هستید دنبال متخصص پزشك بروید كارگران را به ما واگذار كنید.
نایب‌رئیس ـ آقای قاضی‌پور!‌ الان نوبت من است صحبت كنم، یا شما؟
قاضی‌پور ـ آقای دكتر! ببخشید
نایب‌رئیس ـ پس اجازه می‌فرمایید؟ من اخطارتان را وارد نمی‌دانم دلیلش هم این است كه عرض كردم بالاخره اصل (۲۹) قانون اساسی می‌گوید همه باید از این حق استفاده كنند. معنایش این نیست كه همه مساوی باشند همین الان تأمین اجتماعی حقوق‌هایی كه به بازنشسته‌ها می‌دهد كلی متفاوت است، بحث مساوات نیست بحث عمومیت است، هر قانونی را هم كه ما تصویب می‌كنیم ممكن است بخشی را در بر بگیرد، بخشی را در برنگیرد. شما مخالفت خودتان را مطرح بفرمایید.
قاضی‌پور ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران عزیز!‌ ما اینجا تبعیض قائل می‌شویم، تعدادی از كارگران را شامل می‌شود اینها را كمیسیون گفتند (۸۰۰) هزار نفر. بالای (۱)‌ میلیون و (۲۰۰) نفر بلاتكلیف می‌مانند ما قانون را نباید سوراخ كنیم شامل افراد خاص بشود.
همكاران عزیز! تأمین اجتماعی كسری دارد واقعیت امر حق و حقوق كارگران در آنجا ضایع می‌شود. الان تأمین اجتماعی كارشناسی كرده. آقای محجوب، جناب آقای فرهنگی عزیز و تعدادی از نمایندگان عزیز از بنده درخواست كردند كه آنها صحبت كنند با اجازه و عذرخواهی از برادران عزیز. اینجا در طرح نیامده كه مجموع عوارض تأمین ناشی از صدور پروانه اعم از مشاعات، تراكم، اضافه‌بنا و غیره در محاسبات به طور كامل اشاره گردد. به نظر نمی‌رسد حتی تداوم پوشش بیمه‌ای افراد موجود و (۲۰) درصد سهم كارفرما و كارگران منظور گردد.
همكاران عزیز! همه‌تان مستحضر هستید (۷) درصد كشته‌های سالی كشور مربوط به كارگران عزیز است كه (۵۰) درصد حوادث كار را تشكیل می‌دهند در برج‌هایی كه مسؤولین محترم زندگی می‌كنند نمی‌توانند درك كنند كسی كه در زیر آفتاب، (آقای كاتب! می‌‌شود بروی سرجایت بنشینی؟) سرمای شدید و ارتفاعات بالا در معادن شرق كار می‌كنند چه قدر به این بیمه نیاز دارند.
ما فراكسیون كارگری انتظار داشتیم كمیسیون دكترها تكلیف همه كارگران ساختمانی كه بیش از (۱)‌ میلیون و خرده‌ای در نوبت تحت پوشش قرار گرفته‌اند، مشخص گردد.
همكاران عزیز! ما نباید به خاطر درآمد شهرداری و رفاه حال برج‌سازان قانونی تصویب كنیم كه حق و حقوق كارگران ضایع شود. چه طور ما همه ساله آقای باهنر!‌ دو سال است پشت سر هم در قانون بودجه ما قانون می‌نویسیم بعد از چند ماه عوض می‌كنیم؛ دم خروس یا قسم حضرت عباس كدام را باور كنیم. چرا مصوبات كمیسیون تلفیق كه آقای كاتب عزیز هم سخنگوی كمیسیون تلفیق است این مطلب را با كارشناسی داده‌اند چه طور می‌خواهند عوض كنند؟ چرا مصوبات قانونی به این خوبی اجرا نمی‌شود؟ چرا هنوز سهمیه‌بندی اعلام می‌شود؟ چرا به دنبال كم كردن درآمد سازمان تأمین اجتماعی كه مربوط به (۳۹) میلیون نفر می‌باشد هستیم؟ مگر می‌توانیم تكلیف كنیم اما در ازای منابعی كه برای آن هزینه تعیین كرده‌ایم حذف كنیم؟ آیا ما همیشه قانون را به نفع برج‌سازان، سرمایه‌داران، كاخ‌داران بنویسیم. علیه كارگران قانون تصویب كنیم؟ این طرح باعث شده بیمه كارگران بلاتكلیف باشد و قابل اجرا نشود.
همكاران عزیز!‌ ما می‌خواهیم قانونی بنویسیم كه در برگیرنده تمام اقشار مختلف كارگران ساختمانی باشد. اكثر كارگران ساختمانی از روستاها، مناطق محروم، كم‌توسعه‌یافته هستند. اینها بسیجیان پیشرو تولید ساختمان هستند. یكی از سرمایه‌گذاری‌هایی كه در ایران است بنا است. ما باید به خاطر حفظ حرمت خانواده و زن و بچه این كارگران عزیز زحمت‌كش بیمه آنها را تأمین كنیم.
 اعضای محترم كمیسیون اقتصادی مجلس و كمیسیون صنایع مجلس همه می‌دانند كه بیمه حق همگانی است نیروی كار را ما باید اولویت بدهیم. درست است تكنولوژی، كارفرما و نیروی انسانی است ولی اولویت با نیروی انسانی است اگر نیروی انسانی نباشد این كارگران عزیز نباشند این برج‌ها ساخته نمی‌شود. آقای باهنر! از حضرت‌عالی می‌خواهیم دقیقاً نماینده كمیسیون بیاید بگوید چند میلیون نفر در نوبت هستند. نماینده دولت توضیح بدهند چند سال دیگر كارگران عزیز مردند بعد بیمه خواهند شد. ما قانون را برای پس از مردن می‌نویسیم؟ آیا زن و بچه این كارگران آدم نیستند؟ ما آمدیم قسم خوردیم از مستضعفان نظام دفاع كنیم. نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه حمایت از مستضعفان است چنانكه ما از غزه حق داریم دفاع كنیم. در لبنان، سوریه وظیفه شرعی داریم از خون مسلمانان عراق هم دفاع كنیم این كارگران عزیز ما هم در اولویت قرار بگیرند. (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون) همكاران عزیز!‌ به این رأی ندهید تا حق و حقوق كارگران را برج‌سازان پرداخت كنند.
در خاتمه به میهمانان عزیز جلسه به خصوص كسانی كه از آذربایجان، شهرستان عجب‌شیر تشریف آوردند،‌ خیرمقدم می‌گویم به عشق ابالفضل، یا ابالفضل!
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون آقای قاضی‌پور! آخرین موافق جناب آقای فرهاد بشیری هستند كه دعوت می‌كنم صحبت كنند.
فرهاد بشیری (پاكدشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین»
سلام علیكم، ابتدا ما روز مقاومت اسلامی را به همه ایثارگران، مجاهدین و مبارزین تبریك عرض می‌كنیم خصوصاً‌ آزادگان عزیزمان و همین‌طور روز فرهنگ و پهلوانی و ورزش را به همه ورزش‌دوستان عزیزمان و ورزشكاران خوب‌مان هم تبریك عرض می‌كنیم.
تشكر می‌كنم از همه عزیزانی كه حوصله كردند، همكاران بزرگوار ما و همین‌طور مخالفین عزیز و موافقین بزرگوار در ارتباط با یك مسأله بسیار مهمی كه امروز اقتصاد كشور با آن مواجه هست. موضوع ساخت و ساز هست. دوستان بزرگوار به ویژه مخالفین محترم مستحضر هستند كه موضوع ساخت و ساز برای هر اقتصادی به ویژه اقتصاد كشور ما مهم است. با عنایت به اینكه رئیس‌جمهور محترم هم تلاش دارند می‌كنند مبنی بر اینكه اقتصاد ما را با توجه به اینكه دچار ركود است از این حالت خارجش بكند ضرورت دارد ما هم در ارتباط با موضوع ساخت و ساز بیاییم یك كار كاملاً كارشناسانه و مدبرانه‌ای تصویب كنیم كه این هماهنگی را در بخش اقتصاد بیشتر كنیم.
دوستان بزرگوار، همكاران عزیز ما مستحضر هستند كه الان صدور پروانه در شهرداری‌ها و دهداری‌ها واقعاً متوقف شده مثلاً ما در حوزه انتخابیه‌مان یكی از شهرها كه اشاره می‌كنم به نام شریف‌آباد طی پنج ماه فقط دو تا پروانه ساخت صادر شده. ملاحظه می‌كنیم وقتی گردش و چرخش كارها مختل می‌شود یعنی همه آسیب‌ می‌بینند ما اینجا باید یك تعادلی ایجاد كنیم هم كارفرما بتواند كارش را انجام بدهد، كارگران عزیز كه ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی هستند و باید هم مورد توجه قرار بگیرند ما هم كه مدافع آنها هستیم تلاش كنیم از همه حقوق‌شان بهره‌مند بشوند و همیشه هم این كار را كرده‌ایم و اینجا هم مدنظر ما است كه حتماً این اتفاق بیفتد. حقوق دهیاری‌ها، شهرداری‌ها همه بتوانند به طور هماهنگ تلاشی را انجام بدهند كه محصولش این است كه اقتصاد ما رونق بگیرد.
مسائلی را هم كه دوستان بزرگوار ما اشاره فرمودند به ویژه موافقین عزیز هم از سر دلسوزی است كه برای برون‌رفت از این وضعیت واقعاً تلاش كنیم و اتفاقاتی بسیار خوبی هم در این طرح جدیدی كه تهیه شده و دوستان هدفشان این بوده كه چكش‌كاری بشود و شرایطی ایجاد شود كه ان‌شاء‌الله وضعیت بهتر بشود و یقیناً هم انگیزه این است.
 قبلاً‌ اشاره شده بوده حق بیمه صرفاً‌ از زمین گرفته شود. با عنایت به اینكه ضرورت دارد كه از ساختمان‌ها هم گرفته شود آن نگرانی هم كه دوستان بزرگوار ما اشاره كردند در ارتباط با عوارض پروانه‌ها هم گرفته می‌شود تراكم‌ها و همین‌طور حذف پاركینگ‌ها، شامل آنها هم می‌شود. آنها هم باید پرداخت كنند یقیناً موضوع سازمان تأمین اجتماعی كه دوستان اشاره فرمودند حق‌الناس است همین‌طور دوستان طراح هم به این توجه دارند و عنایت دارند كه حق‌الناس است باید به آن هم توجه بشود چون در بودجه عمومی به این مسأْله توجه می‌شود یقیناً متوجه اصل (۷۵) نخواهد شد و كمك می‌كند كه ان‌شاء‌الله رونق اقتصادی داشته باشیم و گردش امور در اقتصاد ما بهتر بتواند انجام بشود.
بحث دیگری هم مطرح می‌شود؛ قانون قبلی بیشتر فشارش بر روی واحدهای مسكونی بوده این در بخش‌های مختلف ساخت و سازها توزیع می‌شود و می‌تواند به نوعی رونق اقتصادی ما را بیشتر كند.
در قانون فعلی هم امكان تقسیط وجود ندارد. این كمك می‌كند قسط‌بندی بشود كارفرمایانی هم كه ورود پیدا می‌كنند با عنایت به اینكه پرداخت حق بیمه به طور مستمر انجام می‌شود اول شروع كار یا بدو كار این پرداخت نمی‌شود این یك زمانی را نیاز دارد طی سال‌هایی كه انجام می‌شود این می‌تواند كمك كند. به نوعی ما باید شرایط را تسهیل كنیم و اگر این تسهیل در این طرح دیده شده كمك می‌كند در این زمینه كه ساخت و سازها به عنوان موتور محرك اقتصاد كشور رونق پیدا كند و همین‌‌طور همه كارگران عزیز را هم مشمول بشود. آنچه كه الان انجام می‌شود (۸۰۰) هزار نفر است آن هم دوستان بزرگوار مستحضر هستند متأسفانه بخشی از كارگران ساختمانی هم مشمول این طرح نمی‌شوند؛ یعنی كسان دیگر توانستند با روابط یا زد و بند ورود پیدا كنند و كارگران عزیز كه (۵/۱)‌ میلیون نفرشان كارگران ساختمانی هستند متأسفانه به این حقوقی كه نیاز دارند به آن برسند و نگرانی‌هایی كه این دوستان اشاره فرمودند واقعاً كشته‌شدگان و حوادث‌دیدگان، بله باید مورد توجه قرار بگیرد و نیاز هم هست و ما هم اینجا از جناب آقای دكتر نوربخش رئیس محترم سازمان تأمین اجتماعی تقاضایمان این است كه زحمت كشیدند، بازدیدهایی را از كوره‌پزخانه‌ها با هم داشتیم از نزدیك هم ملاحظه كردند. اما آنچه مسلم است باید جدی‌تر از حقوق این عزیزان صیانت بشود و همراهی و همدلی (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر) مجلس هم در این مصوبه كمك می‌كند.
من از همه همكاران بزرگوار كه به مسائل حقوق همه اقشار مختلف جامعه به ویژه كارگران عزیز عنایت دارند تقاضایمان این است كه به كلیت این طرح یك رأی بالایی بدهند ان‌شا‌ء‌الله در مراحل بعدی هم مسائلی اگر مدنظر هست دقت شود و ان‌شاء‌الله یك كار دقیق و كارشناسانه‌ای صورت بگیرد. تشكر می‌كنیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، نماینده دولت جناب آقای نوربخش بفرمایید.
سیدتقی نوربخش (مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین
عرض سلام و احترام دارم خدمت نمایندگان محترم مردم شریف ایران. از موافقین و مخالفین محترم عرض تشكر دارم. با توجه به اینكه موضوع بحث بیمه كارگران ساختمانی است از همه سروران ارجمند تقاضا می‌كنم به عرایض بنده توجه بفرمایند.
دغدغه نمایندگان محترم چهار موضوع است. موضوع مهم‌تر از همه این است كه هم‌اكنون (۸۰۰) هزار نفر از كارگران ساختمانی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی و بیمه كارگران ساختمانی هستند و حدود (۸۰۰) هزار نفر تا (۹۰۰) هزار نفر بدون پوشش هر گونه بیمه‌ای هستند. این دغدغه اول است.
دغدغه دوم این است كه مبالغی كه كارفرما پرداخت می‌كند ممكن است مورد استفاده بیمه‌شدگانی كه در آن كارگاه كار می‌كنند نباشد.
دغدغه سوم بار مالی است كه ایجاد می‌كند كه هم تقاضای تقسیط را فرموده‌اند و هم تقاضای تغییر مكانیزم تأمین منابع كارگران ساختمانی. این سه دغدغه اصلی است.
دغدغه آخر را سازمان حل كرده؛ یعنی سازمان از دو ماه قبل، مبالغی كه مربوط به كارگران ساختمانی بوده را تقسیط كرده اما در مورد اینكه ما بتوانیم كارگران بیشتری را تحت پوشش ببریم، ما بالاخره یك سازمان بیمه‌ای هستیم، یك منابعی وجود دارد یك مصارفی. مصارف این (۸۰۰) هزار نفری كه هم‌اكنون تحت پوشش هستند عبارت است از (۱۵۰۰) میلیارد تومان در سال ۹۳، محاسبه‌اش هم بسیار ساده است. (۸۰۰) هزار نفر كارگر ساختمانی هستند حق بیمه اینها براساس ماده (۲۸) قانون تأمین اجتماعی (۱۸۰) هزار تومان یعنی (۳۰) درصد حداقل حقوق و دستمزد است ضربدر (۹) ماه كه میانگین زمان كاركرد اینها هست بكنیم می‌شود (۱۵۰۰) میلیارد تومان این مصارف (۸۰۰) هزار نفر فعلی است. طبیعتاً‌ اگر ما بخواهیم (۸۰۰) هزار نفر جدید را تحت پوشش ببریم نیاز به (۱۵۰۰) میلیارد تومان دیگر هم خواهد داشت برای تصدیق عرایضم توجه نمایندگان محترم را به بودجه سال ۹۲ جلب می‌كنم كه (۱۲۰۰) میلیارد تومان برای كارگران ساختمانی تخصیص داده شده بود با رشدی كه افزایش حقوق و دستمزد، (۲۵) درصد دارد، امسال (۱۵۰۰) میلیارد تومان می‌شود. یعنی از دو شیوه كاملاً مشخص است كه مصارف (۸۰۰) هزار نفر كارگران ساختمانی (۱۵۰۰) میلیارد تومان خواهد شد. بنابراین اگر مكانیسم فعلی را ما به كار ببریم منابعی كه تجهیز خواهد كرد كه طراحان محترم هم این عرض بنده را تصدیق می‌كنند (۱۲) درصد عوارض و تراكم خواهد بود كه دقیقاً میزان (۱۵۰۰) میلیارد تومان می‌شود. معنی آن این است كه دغدغه اصلی نمایندگان محترم با تصویب این طرح برطرف نخواهد شد. یعنی سازمان تأمین اجتماعی به دلیل عدم تعادل منابع و مصارف حتی قادر نخواهد بود كه یك نفر را هم بیمه كند. بنابراین این دغدغه اول.
دغدغه دوم كه در رابطه با مكانیسم تأمین منابع است یعنی (۱۲) درصد عوارض و مالیات بر ارزش افزوده، نمایندگان محترم مستحضر هستند كه مالیات ارزش افزوده بالاخره قبلاً برای آن مصارفی پیش‌بینی شده و از آن مهمتر این است كه از درآمد شهرداری‌ها كاسته خواهد شد، به ویژه اگر این منوط به موافقت خود شهرداری‌ها و وزارت كشور هم باشد بنده مطمئنم كه یك ریال هم تجهیز منابع برای بیمه‌شدگان كارگر ساختمانی نخواهد شد. بنابراین امیدی به، حالا علاوه بر مشكلات اصل (۷۵) و (۵۱)‌ قانون اساسی بالاخره تجهیز منابع برای كارگران نخواهد شد. بنابراین دغدغه دوم كه تجهیز منابع هم هست رفع نخواهد شد.
استدعای من این است كه با توجه به اینكه ابهامات این‌چنینی در این طرح وجود دارد با تأمل بیشتری به این طرح پرداخته شود، چون این دغدغه سازمان هم هست، یك فشار اجتماعی هم هست كه بالاخره وجود دارد، دغدغه بحقی هم هست، بالاخره (۸۰۰)، (۹۰۰) هزار نفر كارگر ساختمانی كه جزء اقشار شریف و زحمتكش این مملكت هم هستند و طبق آمار سازمان تأمین اجتماعی حوادث در مورد اینها هم بیش از سایر افراد هست اینها تحت پوشش بیایند. به نظر ما با این مكانیسمی كه اندیشیده شده هیچ كدام از این دغدغه‌هایی كه عرض كردم برطرف نخواهد شد. خیلی ممنون از توجهی كه به عرایض بنده كردید. والسلام‌علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ متشكر، كمیسیون بفرمایید. صحبتهای كلی شده است، كوتاه بفرمایید. نه، جامع نه، اصلاً نیاز به توضیح جامع نیست، توضیح خیلی مختصر و كوتاه.
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان) ـ  من از همه عزیزان خیلی تقدیر و تشكر می‌كنم، هم از مخالفین، موافقین محترم و جناب آقای مهندس باهنر! از توجه و استقبال نمایندگان محترم تشكر می‌كنم. به خاطر نیاز و اضطراری كه این طرح داشت بسیاری از نمایندگان محترم با تعداد بسیار زیادی امضا حتی درخواست دوفوریت كرده بودند و زودتر از موقع مقرر در دستور كار قرار گرفت. از هیأت رئیسه محترم هم تشكر دارم كه در دستور كار قرار دادند.
ولی من سه، چهار مورد در بحث مخالفین محترم می‌خواهم عرض كنم خوشحالیم كه مخالفین محترم، حتی آقای لاهوتی هم با كلیات این طرح موافق بودند ولی دو، سه مورد را اشاره كردند، من فقط می‌خواستم پاسخ بعضی از دوستان را بگویم.
اولاً در این طرح با كلیه كارشناسان این طرح مشورت شد. جناب آقای مهندس باهنر! نمایندگانی در كمیسیون حضور داشتند، از جامعه كارگری خود آقای مهندس محجوب حضور داشتند، جامعه كارفرمایی، وزارت كشور، شهرداری‌ها، وزارت راه، یعنی در مجموع از همه مشورت گرفته شد كه به یك طرح جامع و كاملی رسید. این یك مورد.
اینكه اعلام می‌كردند متأسفانه بعضی از دوستان اینجا حرف سیاسی می‌زنند، من می‌خواهم بگویم كمیسیون بهداشت اولاً یك لفظ درستی استفاده كنید، ‌كمیسیون دكترها نیست و این بحث، بحث سیاسی نیست. من متأسفم از تریبون مقدس مجلس این بحثها شروع می‌شود و اصلاً در شأن و برازنده نمایندگان محترم مجلس نیست.
جناب آقای مهندس باهنر! این طرح همه كارگران را شامل می‌شود. كمیسیون بهداشت اصلاً محدود نكرده است، كما اینكه شاید بعضی از دوستان در گذشته محدود كردند، آمدند گفتند فقط (۸۰۰) هزار نفر را. ما اگر در مجموع كارگران ساختمانی را برآورد كنیم شاید بیش از یك میلیون و دویست، سیصد هزار نفر بیشتر نباشند و ما با این طرح موافقیم كه همه كارگران ساختمانی شامل شوند. اتفاقاً ما اصلاً تبعیض را نمی‌پذیریم. ما اصلاً دنبال تبعیض نیستیم و همكاران ارجمند! یك جمله بسیاربسیار جالبی كه در این طرح مشاهده شد، من خواهش می‌كنم، تمنا دارم، بعضی از همكاران همین الان به من مراجعه كردند، دغدغه آنها این بود كه در این طرح اعلام شده فقط آن كارگرانی كه پروانه مهارت و اشتغال را دارند. آقای قاضی‌پور! شما صحبتهایتان را كردید، بفرمایید بنشینید! همه دوستان عنایت دارند.
بحث عمده‌ای كه در طرح اشاره شد و كمیسیون بهداشت دغدغه داشت این است كه كارگرانی كه پروانه مهارت و اشتغال دارند، به این جمله توجه بفرمایید! نه اینكه یارو به هر حال شغل مناسبی دارد، طلافروش است، بقال است، بزاز است، آمده كارگرش را از همین سیستم بیمه كرده است. تأمین اجتماعی یك ضعف عمده‌ای داشت، كار كارشناسی نكرد، ما هم اینجا دغدغه داریم. به هر حال اینها باید دغدغه اصلی ما باشد. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر).
نكته دیگری كه من می‌خواهم فقط اشاره كنم، توجه داشته باشید! طرح اصلی (۱۰) درصد دریافتی بوده، شاید این دغدغه جناب آقای دكتر نوربخش هم بوده.
جناب آقای دكتر نوربخش! كمیسیون آمده به كمبود صندوق تأمین اجتماعی توجه كرده است و واقعاً هم دغدغه كمیسیون بوده است. طرح اصلی دریافت (۱۰) درصد بود، ما پیشنهاد (۱۲) درصد را كردیم كه بسیاری از آن كمبود منابع شما تأمین شود. شاید امروز بعضی از دوستان پیشنهادات بیشتری دارند در ادامه ما می‌توانیم وقتی به كلیات رأی بدهید به پیشنهادات توجه می‌شود و رأی می‌گیریم.
اصلاً بحث (۷۵) نیست، كمبود منابع نیست، ما انتظار داریم همكاران محترم به كلیات این طرح رأی مثبت بدهند. اگر نظری داشته باشید، ان‌شاءالله ما برسیم پیشنهادات شما را بررسی كنیم و در ادامه به پیشنهادات توجه شود، اگر پیشنهادات مطلوبی است مورد توجه قرار بگیرد. متشكریم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، بسیار خوب عزیزان صحبتهای مخالف و موافق و نماینده دولت را شنیدند.
دبیر (فرهنگی) ـ طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۲ نفر، همكاران محترم به صندلی‌هایشان مراجعه بفرمایند. كلیات طرح مطرح است. همكاران محترم در رأی‌گیری شركت بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد.
 
۷ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ جناب آقای سبحانی‌نیا! اول تذكرات شفاهی را داشته باشیم بعد هم تذكرات كتبی.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترمی كه خدمتشان هستیم، جناب آقای حسینیان بفرمایید.
روح‌اله حسینیان (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین
خدایا! تو شاهدی كه ما جنگ قدرت با كسی نداریم، ما نگران كمرنگ شدن ارزشهای انقلاب اسلامی هستیم. مردم ایران انقلاب كردند تا از شر اندیشه‌های حاكم لیبرالیسم بر جهان نجات پیدا كنند. اگر شهردار تهران یك كاری در رابطه با تكریم بانوان و برای احیای ارزشهای انقلابی و اسلامی انجام داد دیدید كه اعضای دولت گفتند با كنوانسیون‌های خارج از كشور قابل جمع نیست بنابراین ما باید از ارزشهای انقلاب بگذریم. این درست همان چیزی است كه قبل از انقلاب وقتی كه حضرت امام نامه نوشتند درباره حذف سوگند به قرآن آقای علم نخست‌وزیر وقت گفت كه ما باید مقتضیات بین‌المللی را مراعات كنیم. حضرت امام هم فرمودند كه مگر می‌شود با مقتضیات بین‌المللی احكام اسلام را خدشه‌دار كرد؟
ما نگرانیم، واقعاً دلواپسیم، واقعاً می‌ترسیم، واقعاً از این مسائل می‌لرزیم. ما از اینكه مردم ایران انقلاب كردند تا از امپریالیسم نجات پیدا كنند و امروز متأسفانه به جای اینكه به خودیها لبخند زده شود در مقابل قدرتمندان لبخند دیپلماتیك زده می‌شود اما در مقابل خودیها با عبوسی و چهره خشن برخورد می‌شود ما نگران از بین رفتن این ارزشهای انقلابی هستیم. ما در مقابل دشمن قیام كردیم تا پوزه استكبار جهانی را به خاك بمالیم اما وقتی كه تسلیم در مقابل دشمن می‌شود شجاعت، از دست دادن و معامله كردن سر دستاوردهای علمی هسته‌ای ایران می‌شود شجاعت اما انتقاد از این تسلیم شدن می‌شود بزدلی و ترس. نگران هستیم (سبحانی‌نیا ـ‌ خیلی متشكر) و ما واقعاً اعلام می‌كنیم از همه اینها نگران هستیم، ترسو هستیم، بزدل هستیم، اما بدانند كه ما سر ارزشهای انقلاب اسلامی با كسی معامله نمی‌كنیم تا وارد جهنم شویم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر جناب آقای حسینیان! جناب آقای احمد شوهانی نماینده محترم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول و مهران و ملكشاهی بفرمایید.
احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان، چرداول، مهران و ملكشاهی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران عزیز! پاشنه‌آشیل این دولت، این مجلس و ما نماینده‌ها مباحث اقتصادی و به ویژه بیكاری است. بسیاری از همكاران ما بدشان نمی‌آید كه مجلس را به مسائل فرعی و حاشیه‌ای ببرند. همان طوری كه دیروز ریاست محترم مجلس هم تأكید داشتند در وضعیت موجود مجلس باید به رفع دغدغه‌های مردم و به رفع معضلات اقتصادی توجه بیشتری بكند.
باید عرض كنم كه بحران بیكاری در كشور جدی است. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و بیكار از مجلس و از ما نماینده‌ها انتظار بیشتری دارند. متأسفانه مجلس به جای توجه به موضوعات اصلی بیشتر به مسائل فرعی توجه دارد. ما نماینده‌ها بیشترین انتقادات را از دولت داریم، از طریق نطق‌ها، سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، سؤالات، استیضاح، ولی تحمل كوچكترین نقدی را نداریم و لذا لازم است برخی از همكاران ما سعه صدر خودشان را یك مقدار بالا ببرند.
آقای رئیس‌جمهور عزیز! علی‌رغم اینكه اقدامات دولت شما در یك سال گذشته قابل دفاع است ولی یك سال از عمر دولت گذشته و فرصت خوبی برای بررسی عملكرد مدیران دولت شماست كه بدون تأثیرپذیری و توجه به مسائل حاشیه‌ای لازم است كه عملكرد یكساله وزرا و استانداران بالاخص به دقت بررسی شود. یك مربی خوب بازیكنان خودش را در حین بازی و نیمه دوم در صورتی كه خوب بازی نداشته و یا احتمال اخراج دارند از بازی بیرون می‌كشد و بازیكنان تازه‌نفس را جایگزین می‌كند كه ان‌شاءالله این اتفاق در دولت بیفتد.
نكته بعدی؛ ریاست محترم جمهور عزیز و دولت محترم می‌دانند كه مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس چه نقش والایی را در صیانت از مرزهای كشور داشتند. (۴۳۰) كیلومتر مرز با عراق داریم. در وضعیت موجود مستحضرید كه داعشی‌ها در استانهای هم‌مرز با عراق، ایلام و كرمانشاه حضور دارند. فاصله‌ كلیه شهرهای استان ما و حتی مركز استان ما با مرز بسیار كم است. حداقل خواسته كاركنان استان ایلام از دولت این است كه از فوق‌العاده حق مرزی بتوانند استفاده كنند. (سبحانی‌نیا ـ‌خیلی متشكر) اجازه بدهید من حرفم را بزنم. تریبون كه همیشه در اختیار شماست. وقتی نوبت ما می‌آید ثانیه‌ای حساب می‌كنید. (سبحانی‌نیا ـ‌ حضرت‌عالی وقتتان را استفاده كردید)
اجازه دهید! در وضعیت موجود حتی كاركنان شهرستان مهران، شهرستان دهلران ما، آنهایی كه قراردادی هستند از این حق استفاده نمی‌كنند. اگر ما می‌خواهیم انگیزه ایجاد كنیم ان‌شاءالله كه توجه كنیم. ضمن تبریك به برادر عزیزم جناب آقای سعید‌ی‌كیا ریاست جدید بنیاد مستضعفان، درخواست می‌نمایم نسبت به وضعیت نگران‌كننده كارخانه سیمان ایلام توجه كند. اختلافات قومی و قبیله‌ای را تشدید كرده (سبحانی‌نیا ـ‌ آقای شوهانی! شما یك دقیقه و خرده‌ای اضافه صحبت كردید، قانوناً دو دقیقه است) وضعیت استان وضعیت مناسبی نیست.
نكته آخر؛ به ریاست محترم سازمان محیط زیست در خصوص وضعیت نگران‌كننده محیط زیست، ریزگردها، نابودی جنگلهای زاگرس، نابودی حیات وحش، آتش‌سوزی جنگلهای زاگرس، اخراج كاركنان و سوءمدیریت در سازمان محیط زیست هشدار می‌دهم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای محمدرضا امیری‌كهنوج نماینده محترم كهنوج، منوجان، رودبار جنوب و قلعه‌گنج و فاریاب بفرمایید.
محمدرضا امیری‌كهنوج (كهنوج، منوجان و رودبارجنوب، قلعه‌گنج و فاریاب) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
لازم می‌دانم سالروز آزادی آزادگان سرافراز و ورود آنان را به میهن اسلامی گرامی بدارم و بر ارواح طیبه و تابناك شهیدان خصوصاً شهدای والامقام غزه درود بفرستم.
تذكر اول من به وزارت آموزش ‌و پرورش است. همكاران عزیز! حوزه انتخابیه بنده كه شامل پنج شهرستان كهنوج، منوجان و رودبار، قلعه‌گنج و فاریاب است (۱۲۰۰) معلم و دبیر در مقاطع مختلف ابتدایی و متوسطه اول و دوم كم دارد و مدارسمان به صورت شیفتی اداره می‌شود. آقای وزیر آموزش ‌و پرورش باید یك اقدام جدی را در راستای جبران كمبود معلم در این مناطق انجام بدهند. من‌جمله به كارگیری نیروهای شركتی، نیروهای پیش‌دبستانی و ما خواهان افزایش سهمیه بومی‌های منطقه‌مان در دانشگاه فرهنگیان هستیم تا اینكه ان‌شاءالله این نقیصه جبران شود.
تذكر بعدی من به وزارت راه و شهرسازی است. ما در شهرستانهای قلعه‌گنج و رودبارمان دو بیمارستان (۳۲) تختخوابی داریم كه بیش از (۹۵) درصد آنها ساخته شده اما وزارت راه و شهرسازی بدهی‌اش را به پیمانكارها نمی‌دهد كه این دو، سه درصد باقیمانده را آنها انجام بدهند تا اینكه برای تجهیز به وزارت بهداشت واگذار شود.
تذكر آخر من به وزارت نیرو و وزارت نفت است. در حضور وزیر محترم نیرو دو شركت مپنا و مهتاب‌گستر وعده داده‌اند كه فاز اول نیروگاه (۱۰۰۰) مگاواتی كهنوج را در خرداد (۹۳)‌ وارد مدار كنند اما متأسفانه خلف وعده كردند و به وعده خودشان عمل ننمودند. چرا وزیر محترم نیرو و این وزارتخانه اقدام نمی‌كنند؟ همچنین وزارت نفت عهده‌دار گازرسانی به این نیروگاه بود كه متأسفانه تا الان به وعده خودش عمل نكرده.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر از رعایت وقت، جناب آقای داود محمدی نماینده محترم قزوین، آبیك و البرز بفرمایید.
داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز) ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی تذكر نكاتی را به مسؤولین اجرایی كشور ضروری می‌دانم.
چرا در حالی كه جانبازان عزیز هنگام اشتغال از پرداخت مالیات معاف هستند بعد از بازنشستگی (۲) درصد مالیات از این عزیزان كه همه ما مدیون آنها هستیم كسر می‌شود؟
چرا سازمان تأمین اجتماعی از اجرای ماده (۱۰) قانون نوسازی صنایع استنكاف می‌ورزد در حالی كه مدعی است یك سال قبل از اجرای قانون برنامه و سه سال بعد از اجرای آن درخواست تأمین منابع مالی اجرای این قانون را از دولت خواسته و دولت هم مدعی است كه درخواستی به آنها واصل نشده؟ تا كی باید كارگران، كارفرمایان، انجمنها، تشكلها و كانونهای كارگری بین دستگاهای مختلف اجرایی سرگردان و بلاتكلیف بمانند؟
چرا استفساریه اصلاحیه تبصره (۲) ماده (۷۶) قانون تأمین اجتماعی در خصوص مأخذ محاسبه مشاغل سخت و زیان‌آور بر مبنای (۷۳۰۰) روز با گذشت یك سال و نیم و پیگیری مكرر نمایندگان اجرا نمی‌شود؟ چرا قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان كه منابع مالی آن از سال ۸۸ در بودجه‌های سنواتی به سازمان تأمین اجتماعی تخصیص داده شده اجرایی نمی‌شود؟ چرا مشكلات و مطالبات جامعه كارگری مورد توجه نیست. با عنایت به اینكه قزوین یكی از قطبهای اصلی صنعت كشور است مؤكداً تذكر می‌دهم اگر قوانین مذكور اجرایی نشود به اتفاق همكاران محترمم در مجلس شورای اسلامی درخواست اعمال ماده (۲۳۶) آیین‌‌نامه داخلی مجلس را به خاطر استنكاف از اجرای قوانین از طریق هیأت رئیسه محترم پیگیری خواهم كرد.
كراراً تذكر داده‌ام كه مشكل كم‌آبی و عدم تخصیص حقآبه استان از سد طالقان مشكلات فراوانی را برای كشاورزان استان تحمیل كرده و خسارات جبران‌ناپذیری را به این عزیزان وارد نموده است، به نحوی كه از نظر معیشتی به شدت در مضیقه قرار گرفته‌اند و این مشكل امروز علاوه بر آب كشاورزی، آب شرب مردم استان را نیز تحت تأثیر قرار داده و شهرستانهای قزوین و آبیك و البرز دچار كمبود آب آشامیدنی هستند. تأكید می‌كنم در كوتاه‌مدت با احداث سدهای بورمانك، بهجت‌آباد و بارجین و اعطای حق‌ السهم استان از سد طالقان این معضل را سامان دهید و در بلندمدت نیز با تسریع در تكمیل مطالعات و آغاز عملیات اجرایی سد الموت‌رود و شاهرود از نابودی دشت قزوین كه مقام معظم رهبری آن را نعمت و بركت خدادادی خواندند و دستور توجه جدی به این دشت را صادر فرمودند پیشگیری كنید. (سبحانی‌نیا ـ‌ خیلی متشكر، وقتتان گذشته).
از وزیر محترم نیرو می‌خواهم كه با جدیت و سرعت نسبت به تكمیل مجتمعهای آبرسانی روستاییان كه به خاطر خشكسالی‌های اخیر با تانكر به آنها آبرسانی می‌شود اقدام عاجل به عمل بیاورند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای میرقسمت موسوی‌اصل نماینده محترم گرمی بفرمایید.
میرقسمت موسوی‌اصل (گرمی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
۱ ـ ابتدا همدردی و حمایت خود و ملت ایران را از مظلومیت مردم غزه به خصوص مقاومت شجاعانه حماس اعلام می‌كنیم و از مجامع بین‌المللی به خصوص كشورهای اسلامی می‌خواهیم در برابر جنایت و نسل‌كشی صهیونیستها گام عملی بردارند و دولت اسرائیل را به عنوان جنایتكاران جنگی مجازات كنند.
۲ـ (۲۶) مردادماه سالروز ورود آزادگان به ایران اسلامی را گرامی می‌داریم.
۳ ـ به وزیر محترم نیرو تذكر می‌دهم كه در روستاهای شهرستان گرمی مشكل آب اعم از مجتمعها و غیره به بحران تبدیل شده است. آقای وزیر! به فریاد مردم برسید و دستور فرمایید به صورت ویژه به این امر رسیدگی شود.
در آستانه سفر رئیس‌جمهور محترم به استان اردبیل لازم است ضمن عرض خوش‌آمدگویی پیشاپیش به چند نكته ضروری كه انتظار مردم شریف استان اردبیل است اشاره كنم:
۱ ـ آقای رئیس‌جمهور! توسعه استان اردبیل از جهت صنعتی و كشاورزی، حمل و نقل ریلی و توجه به نیروی خلاق انسانی استان، حمایت از سرمایه‌گذاری و توازن منطقه‌ای و محرومیت‌زدایی، ایجاد اشتغال و رفع بیكاری و رونق كسب و كار خواست عمومی اهالی است.
۲ـ شاه‌كلید انتظار و درخواست اهالی استان ایجاد مناطق ویژه در استان از جهت گردشگری و صنعتی و ایجاد مناطق آزاد تجاری در شهرستانهای مرزی مانند شهرستانهای مغان، گرمی، بیله‌سوار و پارس‌آباد است كه جزء اهداف اقتصاد مقاومتی نیز هست و در ثبات مناطق مرزی از جهات گوناگون نقش اساسی خواهد داشت.
آقای رئیس‌جمهور! عمران شهری این استان نیاز به توجه خاص دارد كه بارها به مسؤولین این امر منتقل شده است ولی هنوز نتیجه‌ای نداده است.
در ضمن آقای رئیس‌جمهور! كه این خیلی مهم است، مناطق استان اردبیل سردسیر است، در آستانه سفر دستور فرمایید بودجه عمرانی استان به خصوص اعتبار ماده (۱۸۲) قانون برنامه پنجم به استان ابلاغ گردد. (سبحانی‌نیا ـ‌ خیلی متشكر جناب آقای موسوی)
به وزارت بهداشت و درمان جهت تأمین كادر پزشكی متخصص بیمارستان ولایت گرمی عنایت بیشتری بشود. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر جناب آقای موسوی، سركار خانم سكینه عمرانی نماینده محترم سمیرم بفرمایید.
سكینه عمرانی (سمیرم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر اول به هیأت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی است كه درخواست دارم موضوع نحوه برخورد با نمایندگان مراجعه‌كننده به نهاد ریاست جمهوری را به طور خیلی جدی در دستور كار قرار داده و تدابیر لازم اندیشیده شود.
موضوع دوم وضعیت خشكسالی كه در شهرستان سمیرم به حال بحران رسیده به طوری كه خیلی از محصولات زراعی در زمان محصول‌دهی در حال خشك شدن هستند. كشاورزان در حال از دست دادن سرمایه‌شان هستند. باغداران برای نجات باغها در برخی مناطق یك تانكر آب را به مبلغ (۷۰)‌ هزار تومان خریداری می‌كنند تا شاید بتوانند درختان را نجات بدهند. عده‌ای مجبور شده‌اند برای نجات درختان قالبهای یخ خریداری كنند و این وضعیت روزبه‌روز در حال سخت‌تر شدن است. بسیاری از قناتها و چاهها و چشمه‌ها متأسفانه در حال خشكیدن است و ذخایر اندك پشت سد هم به شدت در حال كاهش است. لذا از وزیر محترم كشور جناب آقای رحمانی‌فضلی و معاونت محترم نظارت راهبردی رئیس‌جمهور جناب آقای نوبخت درخواست دارم كه هرچه سریعتر نسبت به تأمین منابع مالی جهت آبرسانی به باغات و اعلام وضعیت بحران جهت حمایت از كشاورزان تدابیر لازم را بیندیشند.
لازم به ذكر است كه چنین وضعیتی در سال ۸۷ در شهرستان اتفاق افتاد كه منجر شد به اینكه بسیاری از درختان مثمر را قطع كردند و كشاورزان ورشكسته‌ای كه هنوز آواره شهرها هستند تا با كارگری تأمین معاش كنند فكری به حالشان نشده و در سختی زندگی می‌كنند.
 موضوع آب شرب روستایی وضعیت بسیار اسفباری دارد. من از كانالهای متعدد این موضوع را بررسی كردم، پیگیری كردم ولی متأسفانه هنوز منتج به نتیجه‌ای نشده و همچنان وضعیت خوبی نداریم.
 در مناطق كشاورزی وضعیت اشتغال در فصول مختلف خیلی متغیر است و درصد بیكاری بسیار بالا است. (سبحانی‌نیا ـ‌ خیلی متشكر) لذا در هنگام خشكسالی هم این وضعیت بسیار اسفبارتر می‌شود. از وزیر محترم كار و همین طور دولت محترم درخواست دارم كه نسبت به ایجاد شرایطی برای اشتغال پایدار در این مناطق و جلوگیری از مهاجرت جمعیت فكری اندیشیده شود. ممنونم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر.
 
۸ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ آقای رئیس! اگر اجازه دهید من تذكرات كتبی را بخوانم.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید تذكرات كتبی را بخوانید. دو، سه روز هم به تأخیر افتاده، قرائت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ تذكرات كتبی همكاران محترم به مسؤولین محترم اجرایی:
ـ آقای حسن تأمینی‌لیچائی (رشت) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات شركت‌های تأمین تجهیزات پزشكی.
ـ آقای سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزرای جهاد كشاورزی و كشور درخصوص توضیح علت تخریب منازل كشاورزان در مناطق روستایی شهرستان سوادكوه.
ـ آقای الهیار ملكشاهی (كوهدشت) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت بی‌توجهی به بهسازی و تعریض جاده پل سیمره ـ بابازید.
ـ آقایان: محمدعلی عبداله‌زاده (فردوس، سرایان، طبس و بشرویه)، جواد هروی (قائنات)، سیدمحمدباقر عبادی (بیرجند و درمیان)، مراد هاشم‌زهی (نهبندان و سربیشه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت صدور اجازه پرواز به هواپیماهای آنتونف علی‌رغم غیر استاندارد بودن آنها.
ـ آقای ابراهیم كارخانه (همدان و فامنین) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص نقدپذیری متواضعانه پاسخ نقد منصفانه است كه لازم است رئیس‌جمهور محترم در همه حال به این مهم توجه داشته باشند.
ـ آقای محمد سلیمانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص ضرورت ایجاد ساز و كار مناسب برای جلوگیری از ارائه اطلاعات غلط به رئیس‌جمهور و همچنین ضرورت اجتناب از لحن زورگویانه و نسنجیده.
ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص توضیح علت تأخیر در صدور دفترچه بیمه سلامت برای كسانی كه قبلاً سابقه بیمه‌ای داشته‌اند.
ـ آقایان: محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) و رضا صابری (رامیان و آزادشهر) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت عدم پرداخت شهریه دانشجویان پیام‌نور تحت پوشش كمیته امداد خمینی علی‌رغم تصریح در قانون برنامه پنجم توسعه و قانون بودجه سال ۱۳۹۳ كل كشور.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر اطلاعات درخصوص توضیح علت عدم برخورد توسط اداره كل اطلاعات استان اصفهان در برخورد با نشریات توهین‌كننده به نمایندگان.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت بی‌تفاوتی مدیركل راه و شهرسازی استان اصفهان نسبت به حل مشكلات حوزه راه شهرستان مباركه.
ـ آقای جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت انباشت زباله در شهر رشت كه باعث آلودگی محیط زیست شده است.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم اتخاذ تدبیر برای حل مشكل ترافیك چند كیلومتری در مسیر رشت ـ قزوین و جاده سنگر شرق گیلان.
به وزیر نیرو درخصوص توضیح علت عدم اتخاذ تدبیر برای جلوگیری از ورود فاضلاب در رودخانه‌های گوهررود و زرین‌رود شهرستان رشت.
ـ آقای عیسی امامی (گرگان و آق‌قلا) به وزیر نیرو درخصوص لزوم اتخاذ تدبیر برای رفع شرایط بحرانی آب شرب در روستاهای استان گلستان.
ـ آقای منصور حقیقت‌پور (اردبیل، نیر و نمین) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت عدم پرداخت مطالبات گندمكاران.
ـ آقای احمد جباری (بندرلنگه، بستك و پارسیان) به وزیر نفت درخصوص توضیح علت برخورد نامناسب شركت فلات قاره با نیروهای بومی منطقه.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت وضعیت نامناسب راه ارتباطی و محور ترابری بین‌المللی بندر لنگه ـ بستك.
ـ آقای ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) به وزرای اطلاعات و كشور درخصوص لزوم برنامه‌ریزی برای حل مشكلات حاشیه‌نشینان كشور.
به وزیر نیرو درخصوص لزوم اتخاذ تدبیر جهت تأمین آب شرب آشامیدنی و زراعی، همچنین لزوم بررسی كیفیت بازدهی معادن شن استان گیلان در پنج سال اخیر.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تعریض راه حاشیه دریایی لاهیجان، جیرباغ، حسن‌بكنده، امیرآباد و سحرخیز.
ـ آقای محمدابراهیم محبی (سنقر) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص توضیح علت عدم پرداخت به موقع مطالبات كشاورزان استان كرمانشاه به ویژه گندمكاران و نخودكاران.
ـ خانم حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند) به وزیر نیرو درخصوص توضیح علت عدم حل مشكل آب شرب روستایی به ویژه در منطقه سیستان.
ـ آقای محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص توضیح علت عدم برگزاری آزمون استخدامی معلمان پیش‌دبستانی.
به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص جلوگیری از افزایش نرخ سود وام بانكها و لزوم كاهش آن.
ـ آقای عباس فلاحی‌باباجان (اهر و هریس) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص لزوم برخورد قانونی با برگزاركنندگان نمایش توهین‌آمیز به اهالی آذربایجان.
ـ آقای محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص توضیح علت عدم پرداخت حقوق و معوقات بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد.
ـ آقای عطاالله سلطانی‌صبور (رزن) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات گندمكاران.
ـ آقای محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) به وزیر نفت درخصوص توضیح علت عدم اطلاع‌رسانی و عدم اتخاذ راهكار راجع به پرونده كرسنت.
به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص توضیح علت عدم اتخاذ موضع مناسب راجع به مسأله افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو و سایپا.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در اجرای عملیات تعریض جاده كرمان ـ راور.
به وزیر آموزش و پرورش درخصوص توضیح علت عدم استفاده مناسب از ظرفیت‌های درآمدی قانون بودجه سال ۹۳ كل كشور به ویژه بند «ن» تبصره (۳) و ماده (۲۷) ضوابط اجرایی این قانون.
به وزیر نیرو درخصوص تسریع در اجرای طرح‌های آب‌رسانی در استان كرمان.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم انجام اقدامات مؤثر جهت كنترل و كاهش آلودگی هوا در فصل سرد سال توسط سازمان حفاظت محیط زیست.
ـ خانم لاله افتخاری (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم پیگیری علت سقوط هواپیمای مسافربری تهران ـ طبس و پیشگیری از تكرار آن و پرداخت خسارت به آسیب‌دیدگان و خانواده‌های جان‌باختگان.
ـ آقای مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم لغو پرواز شركت سپاهان با توجه به حادثه سقوط هواپیما. به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم عدم دخالت زیرمجموعه وزارتخانه تعاون، كار و رفاه اجتماعی در تشكیل مجامع و هیأت‌مدیره اتاق بازرگانی.
به وزیر نیرو درخصوص تسریع در حل مشكل كمبود آب آشامیدنی در شهرستان لنگرود.
ـ آقای محمدعلی اسفنانی (فریدن، فریدونشهر و چادگان) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص توضیح علت عدم پرداخت مطالبات گندمكاران.
ـ آقای كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت عدم اتمام طرح راه‌سازی قائم‌شهر ـ جویبار و همچنین توضیح علت كندی اجرای طرح راه‌سازی سوادكوه ـ قائم‌شهر.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت بی‌تفاوتی سازمان راهداری و حمل و نقل پایانه‌های كشور نسبت به مشكلات رانندگان شهرستان مباركه.
ـ آقایان: حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)، مفید كیائی‌نژاد (ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان)، بهرام بیرانوند (بروجرد)... (نایب‌رئیس ـ آقای سبحانی‌نیا!) اجازه بفرمایید چندتای دیگر برای همین...
نایب‌رئیس ـ ببینید آقای سبحانی‌نیا! حالا دوستان دیگر هم در جریان باشند ما مراسمی بعد از ختم جلسه داریم، تشییع جنازه مطهر جناب آقای شكیبی كه از همكاران ادوار ما در مجلس شورای اسلامی بوده‌اند، نماینده محترم مردم طبس و فردوس كه در این حادثه سقوط هواپیما جان خودشان را از دست دادند. نمایندگان مجلس تصمیم گرفته‌اند كه این تشییع را انجام بدهند به نمایندگی و سمبل نماینده ادوار و عزیزانی كه در این حادثه مصیبت‌بار جان خودشان را از دست دادند. الان چون منتظر هستند با اجازه، دیگر جلسه را تمام می‌كنیم ان‌شاءالله بقیه تذكرات را برای جلسه آتی می‌گذاریم.
 
۹ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ جلسه آینده ما روز یكشنبه (۲۶) مرداد ساعت (۸) صبح است، ختم جلسه اعلام می‌‌شود.
(جلسه ساعت ۱۲:۰۵ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۰ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست لایحه اعلام وصول شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
كمیسیون فرعی
امضا كنندگان
لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت
۴۹۰
برنامه و بودجه و محاسبات
آموزش، اجتماعی، اقتصادی، امنیت، انرژی، بهداشت، شوراها، صنایع، عمران، فرهنگی، قضایی، كشاورزی و ویژه اصل (۴۴)
رئیس جمهور
(حسن روحانی)
وزیر امور اقتصادی و دارایی
(علی طیب‌نیا)
ب ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی
۴۲۷
بهداشت و درمان
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسه ۱۶۹ در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و سی و چهارم
 الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها       ۴۸۷
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۳۴
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۵
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۳
ـ
۳
۱۶
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۱۹۶
۱۴
۶۴
۲۷۴
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۱
ـ
۱۲
۱۳
بایگانی شده
۷۱
۴
۷
۸۲
جمع كل
۳۳۴
۱۸
۱۳۵
۴۸۷
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۷۰
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۱۹
۲
۷
تحت بررسی
۱۰۸
۱
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۱
۲
جمع كل
۱۷۰
۴
۱۸

۱ ـ نتیجه رأی‌گیری درستون اول صفحه (۱۳) اعلام گردید.


نام
پست الکترونيک
پيام شما