آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۳۷۷
بازديد روز قبل: ۴۹۹
بازديد هفته: ۳۰۳۹
بازديد ماه: ۳۷۵۰
بازديد کل: ۶۲۷۸۹۳۲
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۲۷۵ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۳۲) - دوره نهم ۱۹/۰۵/۱۳۹۳


 
 جلسه  دویست و سی‌ و دوم (۲۳۲)
 
۱۹مرداد ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۱۳ شوال ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی درخصوص سیاست‌های ضدبشری دولت آمریكا و تسلیت به آقای محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه
۴ ـ تصویب اصلاحات كمیسیون درخصوص لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور (جهت تأمین نظر شورای نگهبان) (ثبت ۶۰)
۵ ـ انتخاب آقایان: هادی قوامی و محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی به عنوان ناظر در شورای پول و اعتبار
۶ ـ بحث و بررسی درخصوص طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از كاهش رشد جمعیت كشور (ثبت ۴۴۶)
۷ ـ انتخاب آقای حسن كامران‌دستجردی به عنوان ناظر در هیأت نظارت بر امر مسافرت‌ها و مأموریت‌های غیرثابت كاركنان دولت
۸ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمدحسین فرهنگی، سیدحسین ذوالانوار، سیدشریف حسینی، محمدصالح جوكار و جواد سعدون‌زاده
۹ ـ بیانات نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی درخصوص سقوط هواپیمای مسافربری در تهران و تسلیت به خانواده‌های سوگوار
۱۰ ـ اعلام وصول طرح تأسیس سازمانهای استانی توسعه عمران دریا و سواحل با قید دوفوریت و رد فوریت آن (ثبت ۴۸۹)
۱۱ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۲ ـ اعلام وصول چهار فقره سؤال
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۴ ـ ضمیمه:  الف ـ فهرست مصوبات                             ب ـ فهرست طرح اعلام وصول شده
                           ج ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده      د ـ فهرست قوانین ابلاغی به دولت
 
 
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۲۱۰ نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و سی‌ و دوم روز یك‌شنبه نوزدهم مرداد‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با سیزدهم شوال ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ گزارش كمیسیون‌ امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور (اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان).
۲ ـ. انتخاب دو نفر از اعضای كمیسیون‌‌های اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات، هر كدام یك نفر به عنوان ناظر در شورای پول و اعتبار.
۳ ـ انتخاب یك نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت نظارت بر امر مسافرت‌ها و مأموریت‌های غیرثابت كاركنان دولت.
۴ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون‌ بهداشت و درمان در مورد طرح یك‌فوریتی افزایش نرخ باروری و پیشگیری از كاهش رشد جمعیت كشور.
۵ ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم كمیسیون‌ شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح انتقال پایتخت.
۶ ـ گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۷ ـ گزارش شور دوم كمیسیون‌ انرژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌ رئیس ـ آیاتی از كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۱۲۶ ـ ۱۲۲ از سوره مبارکه «نساء» توسط قاری محترم آقای سعید طوسی تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
وَ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَنُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ فِیها أَبَداً وَعْدَ اللَّهِ حَقًّا وَ مَنْ أَصْدَقُ مِنَ اللَّهِ قِیلاً * لَیْسَ بِأَمانِیِّكُمْ وَ لا أَمانِیِّ أَهْلِ الْكِتابِ مَنْ یَعْمَلْ سُوءاً یُجْزَ بِهِ وَ لا یَجِدْ لَهُ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَلِیًّا وَ لا نَصِیراً * مَنْ یَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحاتِ مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولئِكَ یَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ وَ لا یُظْلَمُونَ نَقِیراً * َ مَنْ أَحْسَنُ دِیناً مِمَّنْ أَسْلَمَ وَجْهَهُ لِلَّهِ وَ هُوَ مُحْسِنٌ وَ اتَّبَعَ مِلَّةَ إِبْراهِیمَ حَنِیفاً وَ اتَّخَذَ اللَّهُ إِبْراهِیمَ خَلِیلاً * وَ لِلَّهِ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الْأَرْضِ وَ كانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَیْ‏ءٍ مُحِیطاً *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
 ‌رئیس ـ از جناب آقای طوسی قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«و آنان كه ایمان آرند و عمل صالح كنند، دیری نگذرد كه به باغ‌هایی درآوریم‌شان كه از كف آنها جویها جاری است و در آن جاودانه خواهند بود، وعده خدا حق است و از خدا راست‌گفتارتر كیست؟ نه به آرزوی شما است و نه به آرزوهای اهل كتاب، بلكه هر كه بد كند به سزای آن بدی خواهد رسید و غیر از خدا برای خود یار و مددكاری نخواهد یافت و هر كه عمل صالح كند و مؤمن باشد، مرد باشد یا زن، آری آنان به بهشت درخواهند آمد و ذره‌ای ستم نخواهند دید و دین چه كس بهتر از دین آن كس كه سر تسلیم به درگاه خداوند فرود آورد و خود نیكوكار باشد و از آیین‌ ابراهیم حق‌گرا پیروی كند كه ابراهیم را خدا به دوستی برگرفته است. آنچه در آسمان‌ها و زمین است از آن خدا است، خداوند بر همه چیز احاطه دارد»، راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. صلوات (حضار صلوات فرستادند).
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ تأخیركنندگان جلسه امروز عبارتند از آقایان: موسی احمدی، علی ایرانپور، روبرت بگلریان، عباس پاپی‌زاده، عبدالله تمیمی، جلیل جعفری‌بنه‌خلخال، عطاءاله حكیمی، صیدعیسی دارائی، عباس رجائی، محمد رجائی‌باغ‌سیائی، احمد سجادی، علی علیلو، محمدمهدی مفتح، غلامرضا نوری‌قزلجه و عزت‌اله یوسفیان‌ملا.
 
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی درخصوص سیاست‌های ضدبشری دولت آمریكا و تسلیت به آقای محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم! در شرایط امروز، سیاست‌های ضد مردمی و ضد اسلامی غرب، به ویژه آمریكا به همراه رفتارهای گروه‌های نادان و تندرو، جهان اسلام را دچار بحران و هرج و مرج كرده است، امروز از لیبی تا یمن شاهد فضایی آشفته و پر از شقاوت و خونریزی هستیم. آنچه بی‌ارزش شده است، جان مسلمانان، امنیت و آسایش و آینده آنان است.‌ سیاست‌های شیطانی آمریكا به همراه عملكرد گروه‌هایی جاهل كه به نام اسلام، تیغ بر اسلام و مسلمانی می‌كشند مانند دو لبه قیچی حیات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مسلمانان را پاره پاره می‌كند.
رژیم صهیونیستی نیز فرصت را غنیمت شمرده و وحشیانه‌ترین رفتار را علیه ملت عزیز فلسطین روا می‌دارد، اما جالب‌ترین بخش این تراژدی موضع‌گیری‌ها و رفتار دولت آمریكا است كه در میان تلخ‌ترین حوادث روزگار، طنزترین است. بیش از (۴۰) ماه است كه مردم سوریه اعم از سنی، علوی، مسیحی، شیعی و دروز، تحت فشار و كشتار تروریست‌ها از جمله داعش، شرایط بسیار سختی را تحمل می‌كنند، در این مدت دولت آمریكا یك‌سره از تروریست‌ها حمایت كرده است، نه آوارگی مسیحیان و تخریب مراكز دینی آنان و سایرین برایش اهمیت داشته و نه شقاوت و خونریزی تروریست‌ها عواطف آقای اوباما را جریحه‌دار نموده است، آقای اوباما باید پاسخی برای رفتارها و سیاست‌های متناقض دولت آمریكا داشته باشد، اگر شما طرفدار مسلمانان هستید چرا وقتی تروریست‌ها به سامراء، موصل، انبار، تكریت حمله كردند و هزاران نفر را آواره كردند مراكز دینی شیعه و سنی را تخریب نمودند واكنشی نشان ندادید؟
اگر حامی كردها هستید چرا آوارگی هزاران‌ نفر از آنان را كه پس از اشغال موصل انجام شد تحمل كردید؟
اگر پشتیبان مسیحیان هستید چرا در واكنش به بلایی كه تروریست‌ها بر زنان و مردان مسیحی در موصل و سایر شهرها آوردند هواپیما نفرستادید؟
و در آخر اگر طرفدار حقوق بشر هستید چرا در مقابل هفتاد سال جنایت اسرائیل علیه ملت فلسطین، (۴۰) ماه فجایعی كه تروریست‌ها بر مردم سوریه وارد كردند چند ماه كشتار و آوارگی مردم غرب و شمال عراق، چشم‌ها را بسته و ساكت هستید كه غالباً هم از آنها حمایت می‌كنید؟
واقعیت این است كه دولت آمریكا نه طرفدار شیعه یا سنی، مسیحی، ایزدی، كرد یا عرب و یا به طور كلی حقوق انسان و بشر نیست، پرونده این دولت سیاه‌تر از این حرف‌ها است، آن روز كه صدام‌حسین بمب‌های شیمیایی را بر سر مردم حلبچه و سردشت ریخت و هزاران نفر را قتل‌عام و مجروح كرد، دولت آمریكا نه تنها مانع نشد و محكوم نكرد، بلكه حمایت هم كرد و به نحوی از این جریان ضدبشری حمایت كرد، آیا مردم حلبچه و سردشت كرد و سنی نبودند؟ هنگامی كه در سال ۱۳۶۹ صدام‌حسین با حمایت آمریكا دست به كشتار شیعیان زد و گورهای دسته‌جمعی فراوانی را از اجساد زنان، مردان و كودكان شیعه عراق پر كرد دولت آمریكا نگاهی همراه با رضایت بر چهره داشت و پس از اشغال عراق هزاران جوان سنی و شیعه را به بهانه‌های واهی در زندان‌های ابوغریب و بوكا تحت سخت‌ترین شكنجه‌ها به زنجیر كشید. چشم‌ها را بر فجایعی كه بر مسیحیان سوریه به دست تروریست‌ها گذشت بست، چون منافع آمریكا در حمایت از تروریست‌ها بود، این در حالی بود كه دولت و ملت ایران در حلبچه، سردشت، در جنوب و مركز عراق، در سوریه، در لبنان و فلسطین و افغانستان به كمك مظلومین، اعم از سنی، شیعه، مسیحی، كرد، عرب و دروز شتافت، آمریكا با اعزام چند هواپیما به بهانه كمك‌رسانی یا زدن تروریست‌ها می‌خواهد دست‌های خون‌آلود خود را در فجایع ضد بشری خود در فلسطین، سوریه، لبنان، ‌عراق و ایران بشوید كه این خوابی است كه تعبیر نخواهد شد.
اكنون عصر بیداری ملت‌ها است، نقاب از چهره غرب به ویژه آمریكا فرو افتاده است، دولت و ملت ایران همواره در كنار مظلومین بوده است و در عراق نیز همان‌گونه كه رهبر معظم انقلاب و مراجع عظیم‌الشأن نجف فرمودند حامی حقوق همه آحاد ملت عراق بوده و هست، روابط صمیمانه ما با اكراد، اهل تسنن، شیعیان و مسیحیان اعم از آشوری، كلدانی و یا مردم ایزدی‌مسلك، اظهر‌ من الشمس است، آیا جز ایران از ابتدا تاكنون از دولت اقلیم در اربیل حمایت كرده است؟ روزی كه آن همه مخالف داشتند تنها ایران كنار آنها ایستاد. آیا جز ایران و مرجعیت نجف از تدوین قانون اساسی توسط نمایندگان برگزیده مردم عراق كس دیگری حمایت كرد؟
آیا دولت آمریكا با همه توان مخالف برگزاری انتخابات و برقراری دموكراسی در عراق نبود؟
این ایستادگی ما بود كه سیاست آمریكا را با شكست مواجه كرد و امروز در عراق دموكراسی حاكم شده است. همیشه به دوستان خود در عراق، چه در بغداد و چه در اربیل توصیه‌های برادرانه مبنی بر حفظ وحدت، رعایت حقوق همه آحاد ملت داشته‌ایم، گرچه سیاست ایران عدم مداخله در امور همسایگان است اما از آنجا كه روابط بسیار عمیقی میان ملت ایران و عراق وجود دارد از سر صمیمیت و برادری و خیرخواهی دیدگاه‌های خود را با آنان در میان گذاشته‌ایم.
به آقای اوباما توصیه می‌كنم كه برای پرت ‌كردن حواس ملت‌های منطقه و جهان از جنایاتی كه در فلسطین به دست صهیونیست‌ها مرتكب می‌شوید راه دیگری را بجویید، شاید هالیوود بتواند كمك بیشتری به شما بكند تا چند هواپیمای نظامی ارتش آمریكا در بمباران در اربیل.
ضمناً من این نكته را باید عرض بكنم كه مطلع شدیم والد مكرم همكار گرامی‌مان جناب آقای دكتر قربانی دار فانی را وداع كرده‌اند، ما به این برادر و خانواده محترم‌شان تسلیت عرض می‌كنیم و برای آن مرحوم علو درجات از خداوند طلب می‌كنیم،‌ بفرمایید. والسلام‌علیكم و رحمه‌الله
 
۴ ـ تصویب اصلاحات كمیسیون درخصوص لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور (جهت تأمین نظر شورای نگهبان) (ثبت ۶۰)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول گزارش كمیسیون‌ امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور، اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان است.
جناب آقای دكتر نقوی تشریف بیاورید.
سیدحسین نقوی‌حسینی (سخنگوی كمیسیون‌ امنیت ملی و سیاست خارجی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام محضر همكاران محترم، تبریك عید فطر، قبولی طاعات و عبادات، محكومیت جنایات رژیم صهیونیستی و داعش كه هر دو، دو خط موازی هستند در یك هدف.
لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور كه لایحه مهمی برای تعیین تكلیف اشتغال و سكونت شهروندان در اطراف این اماكن محسوب می‌شود و از سوی دیگر تكلیف اماكن حفاظتی ـ امنیتی هم روشن می‌شود و شرایط امنیتی خودشان را می‌دانند لایحه مهمی بود، در جلسه اول لایحه تصویب شد، شورای محترم نگهبان (۶) ایراد به لایحه گرفتند كه در برگشت بعدی این ایرادات رفع شد اما شورای محترم نگهبان در برگشت دوم نسبت به تبصره ماده (۵) مصوب مجلس ایراد ابهام گرفتند كه ایراد وارد است، در تبصره ماده (۵) آمده: «اسكان و اشتغال اشخاص حقوقی و حقیقی و اتباع بیگانه كه اقامت آنان در حریم امنیتی، ناقض امنیت اماكن و تأسیسات طبقه‌بندی شده نباشد با رعایت الزامات آیین‌نامه اجرایی این قانون بلامانع است». این تبصره سه اشكال دارد، اول اینكه مقیاس و شاخص ناقض امنیت اشخاص حقیقی و حقوقی مشخص نیست و دوم اینكه تكلیف اشخاص حقیقی و حقوقی در مواد (۱) و (۲) مشخص شده و سوم اینكه اتباع بیگانه هم قانون خاص خودشان را دارند، اگر این مصوبه تصویب شود با قانون مصوب اتباع بیگانه مغایرت پیدا می‌كند، به همین جهت كمیسیون‌ امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تبصره ماده (۵) را حذف كرد، وجودش هم نیاز نبود و ضرورت نداشت، به این شكل ابهامات آن هم رفع می‌شود، به این ترتیب لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور اشكالاتش رفع می‌شود، عزیزان به حذف تبصره (۵) رأی بدهند تا این لایحه به تصویب نهایی برسد. والسلام‌علیكم و رحمه‌الله
رئیس ـ مخالف صحبت می‌كند؟ بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای محمدحسن آصفری بفرمایید.
محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام و صبح به خیر خدمت همه همكاران محترم، آقای دكتر! واقعیت امر این است كه در این موضوع ابهامی وجود ندارد و اگر هم وجود دارد با حذف آن داریم صورت مسأله را پاك می‌كنیم، رفع ابهامی نمی‌شود، من یك نمونه را خدمت همكاران محترم عرض كنم، وقتی‌كه صحبت از اماكن دارای قابلیت‌های حفاظتی و امنیتی می‌شود همه نگاه‌ها می‌رود به سمت مثلاً مجموعه‌های وزارت اطلاعات، ‌سپاه، نیروی انتظامی، ارتش و جاهای دیگر، ‌اما دوستان عزیز! الان اماكن حفاظتی و امنیتی علاوه بر این مجموعه‌ها، مجموعه‌هایی مثل تأسیسات سایت‌های هسته‌ای، موارد مربوط به نیروگاه‌ها، موارد مربوط به تأسیسات آب و برق بعضاً، موارد مربوط به دكل‌های برق بعضاً، اینها هم جزء این مجموعه‌ها كه دارای قابلیت‌های حفاظتی است، می‌شود، من یك نمونه‌اش را خدمت شما عرض كنم، ما در شهرستان خنداب كه سایت هسته‌ای در آنجا است، اگر این موضوع تعیین تكلیف نشود و مشخص نشود كه حداقل محدوده آن حریم حفاظتی چقدر است و تا چه اندازه است و وقتی هم كه مشخص شد كه حریم حفاظتی‌اش مثلاً‌ تا (۲۰۰۰) متر، (۳۰۰۰) متر یا (۱۵۰۰) متر است، دولت را ملزم نكنیم به اینكه آن پول و خساراتی كه به مردم وارد می‌شود برای اینكه یك نفر آنجا زمین كشاورزی دارد یا مسكن دارد، خانه دارد،‌ بایستی تحویل بدهد و در قبالش دولت آن هزینه‌اش را بپردازد اینكه واقعاً ظلم به حق مردم است. ما بایستی یك كاری بكنیم كه هم اماكن حفاظتی و تأسیساتی و قابل حفاظت، كار خودشان را انجام بدهند و هم اینكه مشكلی برای مردم ایجاد نشود، در همین شهرستان خنداب ما روستاهایی در اطراف سایت هسته‌ای هستند كه منتظر این مصوبه هستند كه تكلیف‌شان مشخص شود كه بالاخره دولت می‌خواهد چه اقدامی در خصوص آنها انجام بدهد و دولت چه برنامه‌ای برای آنها دارد؟
ایراد شورای نگهبان كاملاً درست است اما ما بایستی این را حذف نكنیم، ‌حذف این تبصره خلاف قاعده تسلیط می‌باشد، لذا این مشكل را نمی‌تواند حل كند،‌ ما اگر می‌خواهیم مسأله را حل كنیم، برود كمیسیون‌ مجدداً‌ روی این موضوع بحث و بررسی كنند و ببینند حداقل حدود و حریم حفاظتی برای این تأسیسات به طور دقیق مشخص شود كه چقدر است كه فردا این مردمی كه اطراف این تأسیسات و اماكن هسته‌ای هستند بتوانند حقوق خودشان را بگیرند، امروز كسانی كه در اطراف این مجموعه‌ها دارند زندگی می‌كنند از اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند، از افرادی هستند كه در روستاهای توسعه‌نیافته دارند زندگی می‌كنند، با مشكلات جدی مواجه هستند، ما بیاییم منازل اینها را، مزارع اینها را، باغات اینها را از دست‌شان بگیریم و بعد ابهام بگذاریم و تكلیف‌شان روشن نشود، دولت فردا می‌آید و می‌گوید كه حریم حفاظتی من این است و شما هم الا و لابد باید اینجا را تخلیه بكنید، چه كسی می‌خواهد هزینه خسارتی كه (۲۰) سال،‌ (۳۰) سال، (۵۰) سال آنجا كشاورزی كرده است را به او بپردازد؟
لذا یك كاری بكنیم كه خود مردم نسبت به این قضیه رضایتمند شوند و مطمئناً خود مردم هم حافظ امنیت بر این مجموعه هستند، من اعتقاد دارم البته بایستی رعایت شود، ما نیاییم آن منازل مردم را نزدیك اماكنی كه قابلیت حفاظت دارد و حریم حفاظتی دارد آنجا به كار ببریم و بنا ایجاد شود اما اگر قرار است كه ایجاد نشود دولت را موظف كنیم به مردم خسارت بدهد و مشكل مردم را حل كند. دوستان عزیز! اتفاقاً این موضوع زمانی كه در كمیسیون امنیت ملی بررسی شد خود من در جلسه حضور داشتم، نماینده محترم شورای نگهبان هم آنجا نبودند كه این موضوع را دوستان اشاره كنند كه مشكل مردم حل شود و اگر واقعاً این موضوع حل نشود گرفتن املاك مردم به زور این از لحاظ شرعی و عرفی مشكل دارد و مشكل ایجاد می‌كند.
علی‌رغم اینكه بنده هم تأكید دارم بایستی این دغدغه‌های شورای نگهبان رفع شود ولی با حذفش صورت مسئله را داریم پاك می‌كنیم و مشكل مردم را حل نمی‌كنیم. لذا آقای دكتر لاریجانی! من خواهش دارم این را عنایت كنید و دستور بدهید برگردد و حداقل به كمیسیون برود، مجدداً با حضور نماینده محترم شورای نگهبان، با حضور نماینده‌های دستگاه‌های مربوطه كه دارای اماكن قابل حفاظت و امنیتی هستند این موضوع بررسی شود و مشكلی در آینده برای این خانواده‌ها كه در نزدیكی این اماكن دارند زندگی می‌كنند، اشتغالزایی ایجاد كرده‌اند، برای آنها مشكل ایجاد نشود.
آقای دكتر! داشتید صحبت می‌كردید، جمله را من یك بار دیگر خدمتتان عرض می‌كنم. ما یك نمونه‌اش را داریم، در خود شهرستان خنداب ما در اطراف آنجا، حضرت‌عالی هم آمده‌اید دیده‌اید، روستاهای بسیار زیادی دارند زندگی می‌كنند، مردم منتظر هستند كه برای آنها تعیین تكلیف شود و حداقل این اماكن آنها، مزارع آنها، باغات آنها، روستا داریم آنجا نزدیك سایت هسته‌ای خنداب به نام روستای گازران.
رئیس ـ اگر این حذف شود مانعی به وجود می‌آید؟
آصفری ـ ‌بله، آقای دكتر تكلیف مردم مشخص نمی‌شود. لذا ابهام مجدداً به قوت خودش باقی خواهد بود. من خواهش دارم آقای دكتر! مردم منتظر هستند، بعد هم اماكن و تأسیسات حفاظتی فقط پادگانها، ارتش، وزارت اطلاعات نیست. حتی بعضی از دكل‌های فشارقوی برق هم جزء اماكن قرار می‌گیرند. لذا من خواهش دارم اجازه بفرمایید این مجدداً به كمیسیون برگردد تا حداقل حقوق مردم ضایع نشود.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، موافق جناب آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی هستند، بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
سلام‌علیكم و رحمه‌الله ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
صبح همكاران عزیز بخیر. همكاران محترم عنایت بفرمایید! ببینید ماده (۵)، مخالف محترم جناب آقای آصفری از همكاران عزیز اشاراتی داشتند كه اگر عنایت بفرمایید در ماده (۵) نگرانی ایشان برطرف شده.
جناب آقای دكتر لاریجانی! ماده (۵) اشاره می‌كند كه: «دستگاه‌های اجرایی می‌توانند پس از تعیین و تصویب حریم برای برقراری امنیت با توجه به وضعیت املاك مجاور پس از تأمین حقوق شرعی و قانونی مالكان...». آقای دكتر عنایت بفرمایید! در ماده (۵) اصل موضوع آمده، یعنی «پس از تأمین حقوق شرعی و قانونی مالكان به صورت نقدی حسب موازین قانونی اقدام نمایند». این ماده دارد صریحاً اشاره می‌كند كه اگر تصویب حریم برای اماكنی كه طبقه‌بندی دارند، بحث امنیتی آنها مورد لحاظ است اینجا دقیقاً اشاره كرده كه اگر این تصویب حریم با حقوق مالكان مجاور معارض باشد این ماده دارد دستگاه دولت را مكلف می‌كند، دستگاه‌ها را مكلف می‌كند كه پس از تأمین حقوق شرعی و قانونی به صورت نقدی، یعنی پرداخت كنند دیگر. كارشناسی كنند و این حقوق افراد را به صورت كارشناسی به صورت عدد و رقم در بیاورند، این را پرداخت كنند دیگر مشكلی نباشد.
ضمن اینكه این تبصره‌ای كه اینجا مورد توافق است حذف این تبصره، عزیزان عنایت بفرمایید! حذف این تبصره با نظر شورای محترم نگهبان، ستاد كل نیروهای مسلح، دولت و كمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس صورت گرفته است، كار كارشناسی است. ضمن اینكه در این تبصره چند تا اشكال وجود دارد. یعنی حذف آن به خاطر این موضوع است كه اولاً اینجا آورده: «اتباع بیگانه». اتباع بیگانه خودشان دارای قانون خاص هستند. در قانون خاص برای اتباع بیگانه نحوه اقامت، ‌سكنی، اشتغال، همه این موارد دیده شده است. لذا اینجا دوباره اتباع بیگانه را لحاظ كرده است.
ضمن اینكه اینجا در قسمت آخر تبصره آورده و اشاره كرده كه: «با رعایت الزامات آیین‌‌نامه اجرایی». یعنی تبصره اینجا آمده ارجاع داده به آیین‌‌نامه، در صورتی كه باید به قانون ارجاع بدهد. این اشكال دوم است. ضمن اینكه در مواد (۱) و (۲) خود قانون هم در قانون لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی تمام این موارد لحاظ شده است. بنابراین ابهامی كه الان (می‌گویند) وجود این تبصره لزومی نداشته و ندارد و لذا تأكید می‌شود این موضوع مورد توافق هم كمیسیون، هم ستاد كل و هم شورای نگهبان و دولت است. بنابراین پیشنهاد حذف كمیسیون و رأی دوستان در كمیسیون امنیت ملی كه با نظر شورای نگهبان انجام شده این پیشنهاد درست است و باید این تبصره حذف شود. لذا از همكاران محترم خواهشمندم با حذف این تبصره موافقت بفرمایید چون در ماده (۵) و بقیه مواد دقیقاً موضوعات توضیح داده شده، به حقوق مجاورین لطمه‌ای وارد نمی‌شود. این حقوق كارشناسی می‌شود، پرداخت می‌شود و لذا هیچ‌گونه ابهامی ندارد. از همكاران محترم خواهشمندم كه با حذف این تبصره موافقت بفرمایید. تشكر می‌كنم.
رئیس ـ متشكریم، دولت نظری دارد؟ بفرمایید.
رضا طلایی‌نیك (معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ـ سلام‌علیكم و رحمه الله ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جا دارد از مجلس محترم تشكر كنیم كه لایحه‌ای كه (۱۷) سال در دولت و مجلس بلاتكلیف بود رسیدگی كردند و به جز این یك تبصره‌ای كه شورای محترم نگهبان برای بار دوم ایراد گرفته بقیه ایرادهای شورای نگهبان هم برطرف شد.
در مورد مطالبی كه مخالف محترم برادر عزیزمان جناب آقای آصفری مطرح فرمودند دو، سه نكته را من عرض كنم كه در كمیسیون هم مطرح شد و بین شورای محترم نگهبان،‌ كمیسیون محترم امنیت ملی و همین طور ستاد كل نیروهای مسلح و دولت توافق شد. آن هم این بود كه در ماده (۵) خیلی قوی‌تر از متنی كه دولت در سال ۸۱ این لایحه را به مجلس داده بود در كمیسیون و مجلس یك ماده قوی‌تر و شفاف‌تری را شما تصویب فرمودید.
رئیس ـ ببینید! یك نكته‌ای كه الان ابهام است این را جواب بدهید. در ماده (۵) گفته كه در این حریم به مالكان با پول نقدی پرداخت شود. حالا اگر دولت نداد یا یك جاهایی لازم نبود یا پول نداشت، در تبصره گفته این مواردی كه مشكلی از نظر طبقه‌بندی نداشته باشد این را مردم می‌توانند در حریم بمانند. فكر می‌كنم شورای نگهبان ایرادش این بود كه الزامات را شما مربوط به آیین‌‌نامه كرده‌اید و آیین‌‌نامه نمی‌تواند. خوب می‌توانستید الزامات را تعریف دیگری بكنید. مثلاً به شورای عالی امنیت ملی بدهید.
طلایی‌نیك ـ بله، همان طوری كه جناب آقای دكتر لاریجانی اشاره فرمودند در ماده (۵) شما تكلیف كرده‌اید كه دستگاه‌های اجرایی مكلفند نسبت به هر نوع زمین و ملكی كه در حریم حفاظتی و امنیتی اماكن حساس قرار بگیرد پرداخت نقدی داشته باشند. اگر مثلاً تعداد طبقات مسكونی به خاطر حریم محدود شود به همان نسبتی كه تعداد مجوز ساخت كم می‌شود باید معادل آن را دستگاه‌های اجرایی به مالك پرداخت نقدی داشته باشند. در ماده (۵) شما برای این تضمین ایجاد كرده‌اید.
آقای دكتر! در ماده (۶) هم باز تضمین ایجاد كرده‌اید كه تا زمانی كه این پرداخت نقدی صورت نگیرد سند منتقل نمی‌شود. یعنی آقای دكتر! انتقال سند از مالك به دستگاه زمانی خواهد بود كه پرداخت نقدی صورت بگیرد. در مورد اینكه مرجع تعیین طبقه‌بندی حریم حفاظتی در سطوح مختلف، در ماده (۱) و ماده (۲) شورای امنیت ملی تعیین شده و محدوده و میزان آن هم مشخص شده است. شورای محترم نگهبان گفت نمی‌شود این را به آیین‌‌نامه احاله داد. اتباع بیگانه هم در قانون دیگری تعیین تكلیف شده، یعنی قانون تملك و اسكان اتباع بیگانه در ایران قانون خاص دارد. لذا ضرورتی ندارد اصلاً ما اینجا جداگانه راجع به اتباع بیگانه بحث كنیم. چون این قانون مربوط به همه اتباع است، چه اتباع ایرانی و چه اتباع غیرایرانی. بنابراین ضرورتی به اینكه ما راجع به اتباع بیگانه اینجا بحث كنیم وجود ندارد، این تبصره زائد است.
اما می‌شود به دو نوع پیشنهاد عمل كرد: یكی حذف تبصره است كه به اصل قانون آسیبی نمی‌زند چون در ماده (۵) و ماده (۶) تضمین برای پرداخت حقوق نقدی تأمین و پیش‌بینی شده. یا اینكه آیین‌‌نامه را حذف كرد، یعنی براساس مقررات قانون باشد. هر دو پیشنهاد قابل قبول است.
رئیس ـ اگر این آیین‌‌نامه حذف شود و براساس الزامات قانونی باشد فكر نمی‌كنم دیگر شورای نگهبان ایرادی بگیرد و این مشكلی كه آقای آصفری و دوستان دیگر می‌گویند رفع می‌شود.
طلایی‌نیك ـ ایرادی نمی‌گیرد منتها حذف اصل تبصره هم آسیبی به قانون نمی‌زند. ما در كمیسیون هم دولت، هم ستاد كل هم...
رئیس ـ حالا كمیسیون مخالف این است كه ما حذف نكنیم ولی همین مطلبی كه ایشان گفت را انجام دهیم، یعنی به جای اینكه بگوییم آیین‌‌نامه اجرایی را دولت باید انجام دهد و مورد اشكال است، قانونی باشد. بگوید «الزامات قانونی» كه شورای نگهبان ایراد نمی‌گیرد. كمیسیون موافقید؟
نقوی‌حسینی ـ ما موافقیم، با پیشنهاد آقای دكتر لاریجانی موافقیم.
رئیس ـ حذف نكنیم. این لازمه‌اش این است كه همكاران گرامی همكاری كنند كه اصلش رأی نیاورد، یعنی پیشنهاد حذف رأی نیاورد، ما بتوانیم اصلاحی كنیم كه این اصلاح مشكل را حل كند. به رأی می‌گذاریم.
حضار ۲۲۶ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به پیشنهاد تبصره ماده (۵) حذف شود اعلام كنند. دوستان رأیشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. حالا می‌توانیم این را اصلاح كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ به جای عبارت «آیین‌‌نامه اجرایی این قانون» كلمه «قانونی» جایگزین شد.
رئیس ـ می‌شود: «رعایت الزامات قانونی». (فرهنگی ـ «بلامانع است») درست است؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله.
رئیس ـ كمیسیون و دولت موافق هستند.
حضار ۲۲۶ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. این اصلاح جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان صورت گرفته است. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۵ ـ انتخاب آقایان: هادی قوامی و محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی به عنوان ناظر در شورای پول و اعتبار
رئیس ـ دستور بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی انتخاب دو نفر از اعضای كمیسیون‌های اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات هركدام یك نفر به عنوان ناظر در شورای پول و اعتبار موضوع ماده (۸۹) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۵/۱۰/۱۳۸۹ است. كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات كه دو برابر را برای یك نفر كمیسیون باید اعلام می‌كرد آقایان: احمد توكلی و هادی قوامی را معرفی كرده‌اند. برای كمیسیون اقتصادی كه باید یك نفر انتخاب شود آقایان: محمد حسن‌نژاد و محمدرضا پورابراهیمی را معرفی كرده‌اند. پس بعد از توزیع كارتها همكاران محترم توجه داشته باشند كه بین آقایان: احمد توكلی و هادی قوامی یك نفر و بین آقایان: محمد حسن‌نژاد و محمدرضا پورابراهیمی یك نفر را در برگ رأی خودشان درج بفرمایند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان تذكر و اخطار دارند، اجازه می‌فرمایید؟
رئیس ـ كارت‌ها را توزیع كنید. اگر راجع به این موضوع دستور است بفرمایید اگر نه بگذارید بعد از این ما اخطارها را گوش می‌دهیم. كارتها توزیع شود.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۱]
 
۶ ـ بحث و بررسی درخصوص طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از كاهش رشد جمعیت كشور (ثبت ۴۴۶)
رئیس ـ بهداشت و درمان را هم وارد شوید تا این بحثها هم انجام شود.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد از انتخابات‌ها ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح یك‌فوریتی افزایش نرخ باروری و پیشگیری از كاهش رشد جمعیت كشور است. با توجه به اینكه قبلاً درباره كلیات بحث شده در ادامه رسیدگی در ماده (۱) پیشنهاد حذفی را آقای دامادی مطرح می‌كنند. آقای دامادی بفرمایید.
محمد دامادی (ساری و میاندورود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب خدمت همكاران محترم. ببینید دوستان من! قانون، قانون بسیار خوبی است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مقام معظم رهبری (حضار صلوات فرستادند) دستور فرمودند و بر همگان واجب است كه این اتفاق بیفتد و خوشحالیم كه مجلس محترم قانونی را در این زمینه تهیه كرده‌اند. اما علت پیشنهاد حذف چیست؟ ببینید! كاری كه قریب به بیست و چند سال در رابطه با كاهش جمعیت تبلیغ شد، فرهنگ‌سازی شد، زیربناهای آن ساخته شد. نمی‌شود با یك ماده قانونی، با یك خط آن را ما بیاییم یك دفعه برداریم.
حرف ما این است كه اگر قانون درست اجرا نشود، اگر درست تدبیر نشود نتیجه آن قاچاق زیرزمینی و مسائلی از این دست است. شما نگاه كنید امروز حوادث زیادی در رابطه با اینكه افرادی سقط جنین می‌كنند و اتفاقات بدی هم می‌افتد. به خاطر اینكه می‌آیند این كار را غیرقانونی انجام می‌دهند. به خاطر اینكه مسیر قانونی آن را ما بستیم. من فكر می‌كنم یك، سلب اختیار است و دوم اینكه ما فرهنگ‌سازی كنیم. نمونه‌های زیادی را هم ما در سالهای مختلف در مسائل مختلف دیدیم. هر جایی كه تصمیم گرفتیم با زور یك كاری را انجام بدهیم موفق نشدیم. اما اگر بیاییم فرهنگ‌سازی كنیم همان طوری كه در ماده (۲) پیش‌بینی شده، بیاییم فرهنگ‌سازی كنیم، كار اصولی و كارشناسی را انجام دهیم مطمئناً مردم استقبال می‌كنند و این را خواهیم دید و شاهد تخلفات غیرقانونی نخواهیم بود. مثلاً عمل وازكتومی اگر (۵۰) هزار تومان امروز به صورت قانونی هزینه داشت امكان دارد از فردا به صورت زیرزمینی و غیرقانونی (۵) میلیون تومان هم انجام شود و این اتفاق هم بیفتد و نتیجه آن خسرانی است كه اتفاق خواهد افتاد.
لذا من از همكاران محترم خواهش می‌كنم كه به پیشنهاد حذف ماده (۱) رأی مثبت بدهند. سپاسگزارم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! مخالف آقای احمدعلی مقیمی هستند، بفرمایید.
 احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید عزیزان! ماده (۱) آن چیزی كه در ماده (۱) آمده كلیه اقدامات جراحی كه صرفاً به منظور پیشگیری از بارداری به استثنای موارد مرتبط با تهدید سلامت ممنوع است. حالا اگر آمد پزشكی وظیفه قانونی خودش را انجام داد و با وظیفه قانونی خودش جراحی كرد، آن كه اشكالی ندارد. اگر پزشكی متخلف بود و جراحی غیرقانونی كرد و سزارین‌های غیرقانونی انجام داد و جراحی‌های مرتبط با بارداری انجام داد آن متخلف است، سقط جنین متخلف است. آن باید مجازات شود. همه جراحی‌ها كه قابل پیگیری نیست. تشخیص متعلق به پزشك است. پزشك اگر تشخیص داد این جراحی انجام شود و اگر انجام نشود مادر تهدید خواهد شد قطعاً انجام می‌دهد، كسی نمی‌تواند به او بگوید تخلف كرده‌ای. اگر صرفاً جراحی برای پیشگیری از بارداری باشد آن تخلف است. اگر صرفاً جراحی برای سقط‌جنین باشد آن تخلف است كه قانون مجازات‌های اسلامی آن را مشخص كرده است و فهرست مواردی كه ضرورت دارد هم در تبصره وزارت بهداشت و درمان در ذیل همین ماده آمده است. امیدوار هستیم كه عزیزان رأی مخالف بدهند.
رئیس ـ متشكریم، بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آقای ندیمی هستند، بفرمایید.
 ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید عزیزان من! ماده (۱) می‌گوید: «كلیه اعمال جراحی كه به منظور پیشگیری دائمی از بارداری انجام می‌شود به استثنای موارد مرتبط با تهدید سلامت ممنوع است. عدم رعایت این حكم توسط شاغلین حرف پزشكی تخلف محسوب می‌شود و متخلفین متناسب با عمل ارتكابی و تكرار آن به مجازات‌های مندرج در تبصره (۱) ماده (۲۸) قانون سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۶/۸/۸۳ محكوم می‌شوند». یك تبصره هم دارد كه موارد تهدید را هم اعلام می‌كند. بسیار خوب، آنچه كه طراح محترم حذف مطرح فرمودند این است كه این ماده شبهه دارد. در جامعه با بدفهمی روبه‌رو است، در جامعه پزشكی با روشهای مختلف قابل تحلیل است. در تبصره اختیاراتی را به وزارتخانه داده‌اید كه ما الان نمی‌دانیم چیست. اصلاً تهدیدات از جنس علم است یا از جنس سلیقه.
عزیزان من! آنچه كه ما باید در مورد باروری انجام دهیم ما واقعاً برای اینكه نسلمان زیادتر شود باید راههای دیگری برویم، با بگیر و ببند و نظام پزشكی و این را بگیر و رفتارهایی از این دست جواب نمی‌دهد. ما یك بخش تشویقی در ازدواج‌ها و وام ازدواج و تسهیل ازدواج داریم، یك بخش فرهنگی داریم، یك بخش اقتصادی در اشتغال و درآمد داریم، و مسائلی از این دست. اوائل انقلاب ما آمدیم تقریباً از جنس همین كار را انجام دادیم. آن عامل باعث افزایش زایش شد؟ این طوری نیست. امثال ما و شما كه به حمد الهی از نعمت فرزندان قابل اعتنایی برخورداریم واقعاً به خاطر این بود كه پزشك ما را بترساند یا مانند آن؟ این حرفها چیست؟ اعتقاد ما این است كه ما باید به فرمان رهبرمان، به نیاز كشورمان، به ضرورت‌های ملی‌مان توجه كنیم. اما الان در كشور یك ماجرایی راه انداخته‌اند. ماجرا این است كه مجلس می‌خواهد از این راه مردم را به ازدواج و فرزندداری تحریك كند، این طور نیست.
اگر واقعاً ما دنبال افزایش نرخ باروری هستیم، می‌خواهیم برای رشد جمعیت كشور تثبیت یا افزایش داشته باشیم كه حرف درستی هم هست، ما هم مدافع آن هستیم، ببینیم اصلاً چرا ازدواج كم می‌شود؟ حالا ازدواج شد چرا بچه دیر به دنیا می‌آورند و بچه‌دار می‌شوند؟ و اگر مثلاً بچه هم دارند چرا یك دانه دارند؟ این را باید حل كنید. مگر همه كسانی كه ازدواج كرده‌اند همان چند سال اول بچه‌دار می‌شوند؟ یا اگر بچه‌دار شدند مگر بیش از یكی می‌شوند؟ این را باید حل كنیم. این مطلب كجاست؟ معیشت است؟ فرهنگ است؟ عناوینی از این دست است؟ ما این را حل نمی‌كنیم. بابا! این مجلس یك جامعه‌ علمی است. فحول و نخبگان و عصارگان فضائل مردم اینجا جمع شده‌اند. شما در چنین فضایی واقعاً علت تأخیر در ازدواج را موضوع پزشكی می‌دانید؟ علت دیر بچه‌دار شدن را موضوع پزشكی می‌دانید؟ علت تك‌فرزندی و مانند آن را اینها می‌دانید؟ اینكه نیست. اصلاً علت تامه قائل شدن برای مسائل اجتماعی خودش سواد نیست، بی‌سوادی است. برای اینكه مسائل اجتماعی دلایلی دارد، طبایعی وجود دارد، سلایقی وجود دارد، فرهنگهایی وجود دارد، تشویق‌ها و تحذیر و اغرایی وجود دارد.
متأسفانه ما در این راستا به جای اینكه مسئله را حل كنیم داریم مسئله ایجاد می‌كنیم. مجلسی كه امروز با هزار تا مسئله از خشكسالی از جهت آب و خشكسالی از جهت تزریق بودجه روبه‌رو است، ما دو تا خشكسالی داریم، این مجلس را داریم گرفتار یك موضوع جدید هم می‌كنیم. ما الان پاسخگویی به بحران اشتغال داریم، اگر بگوییم دولت! اشتغال می‌خواهند می‌گویند قبلی‌ها كوپن ما را خورده‌اند. بعد هم تازه ما را متهم می‌كنند كه چرا اصلاً دنبال اشتغال مردم هستید؟ نماینده‌ای می‌گفت در سفر یكی از مسئولان عالی‌رتبه گفتند آقا! موضوع اشتغال، گفت شما داری حجم مشكلات ما را زیاد می‌كنی.
اینها همه جالب است، ما به جای اینكه مسئله اشتغال را حل كنیم می‌گوییم تو نگو من نگویم. حالا می‌گوییم آقا! مسئله جمعیت دارو و درمان و بیمارستان است. به نظر شما این حرف منطقی است؟ بیرون در مورد این نوع تحلیل ما علامت تعجب و علامت سؤال نمی‌گذارند كه آیا در مجلس از عقبه كارشناسی بی‌بهره است؟ آیا واقعاً در شناخت علل مشكل دارد؟ آیا واقعاً علت‌العلل تأخیر ازدواج‌ها و تك‌فرزندی‌ها همین موضوع است؟ این طور نیست. ما به جای اینكه بعدهای تشویقی را پیدا كنیم فقط داریم از انسداد استفاده می‌كنیم. یك مقدار هم انفتاح باشیم، یك مقدار هم راه را باز كنیم، یك مقدار هم مسئله را درست تحلیل كنیم.
 من به این جهت با طراح موافق در جهت حذف این بند موافقم كه كمترین فایده آن دفع شبهه نسبت به اندیشه و نظام و سازمان فكری مجلس است. من فقط به خاطر اینكه بیرون به ما نگویند كه آقا! اینها با این بگیر و ببندها می‌خواهند مسئله جمعیت را حل كنند؟ مسئله جمعیت را باید حل كنیم، حرف، حرف درست و حسابی‌ای است، اما راهش این نیست. این روش، روش خطرناكی است كه ما بیاییم یك طوری حرف بزنیم، یك، یك اختیارات موسعی را بدهیم، دو، كه اینها بعداً در آینده وزر و وبال ما بشود. از این رو با طراح كاملاً موافقم.
رئیس ـ متشكریم، الان باید اگر آقایان كارتها را نوشته‌اند بروند جمع كنند. من این نكته را بگویم چون رأی‌گیری قبلی هم داشتیم و یك ابهامی هم به وجود آمده بود ما گفتیم در هیأت رئیسه بحث می‌شود، اینجا هم اگر كسی مدعی باشد چون بحث حداقل است باز همان مسئله به وجود می‌آید. اگر مدعی نباشد مشكلی نیست می‌توانیم رأی‌گیری كنیم. اگر مدعی باشد همان اشكال وجود دارد. لذا توجه داشته باشید. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دولت و كمیسیون.
رئیس ـ دولت نظری ندارد. كمیسیون مخالف حذف است. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف ماده (۱) طرح است.
رئیس ـ حضار ۲۳۴ نفر، پیشنهاد حذف ماده (۱) است. دولت نظری ندارد، کمیسیون مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قاضی‌پور پیشنهاد حذف عبارت «به استثنای موارد مرتبط با تهدید سلامت» و حذف تبصره‌ای که مرتبط با همین است را دارند. آقای قاضی‌پور مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام و ادب محضر ملت شریف بزرگ ایران اسلامی و تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران عزیز زحمت‌کش.
همکاران عزیز! در اینجا عبارتی آمده «به استثنای موارد مرتبط با تهدید سلامت». اولاً موارد تهدید سلامت باید در قانون دقیقاً مشخص می‌شد که اینجا معلوم نشده است، بنابراین ممکن است هر نوع عملی که بتواند به بهانه‌های مختلف نقض این قانون را بنماید، از این طریق انجام بپذیرد، یعنی قانون در جهت عکس خودش مورد استفاده قرار گیرد.
کمیسیون محترم به جای اینکه در تبصره این ماده، این وظیفه را به وزارت بهداشت و درمان تفویض نماید، خود این موارد را معین می‌کرد. تا آنجا که اینجانب اطلاع دارم، موارد اصلی آن چند مورد بیشتر نیست و می‌توانست نظر آن را به وزارت بهداشت و درمان محول نماید.
بنابراین به طور مشخص این عبارت باعث ابهام در قانون می‌گردد، خصوصاً که این موضوع در متن ماده (۱) گنجانده شده است. اگر آن طور که حقیر پیشنهاد کرده‌ام در تبصره با اعلام مهمترین استثنائات توأم بود، این اشکال تا حدود زیادی برطرف می‌شد.
از ریاست محترم مجلس، جناب آقای دکتر لاریجانی می‌خواهیم مجدداً این موضوع را به کمیسیون برگرداند تا بعد از اصلاح به صحن علنی برگردد. دقیقاً استثنائات قید شود. آقای دکتر لاریجانی! ما نباید قانون را سوراخ کنیم. حتماً دوستان خواهند گفت که ما از قانون سطح‌بندی وزارت بهداشت و درمان استفاده خواهیم کرد. در قانون سطح‌بندی وزارت بهداشت و درمان برای هر (۵/۲) میلیون نفر یک دستگاه M.R.I نیاز است، فعلاً در تهران حدوداً (۸۰) دستگاه M.R.I وجود دارد، آیا تهران (۲۰۰) میلیون جمعیت دارد؟ پس این قانون نمی‌تواند ملاک عمل قرار گیرد. ممکن است بعضی از افراد به دلایل مختلف با استفاده از این استثنا «موارد مرتبط با تهدید سلامت» مشکل ایجاد کنند و جلوی تولید نسل را بگیرد و شاید یک عملی برای پول درآوردن دکترها باشد، هر دکتری بخاطر یک عمل جراحی این مورد را مورد استفاده قرار دهد.
آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم جلسه! آقای فرهنگی! آقای دکتر لاریجانی گوش نمی‌کند. من پیشنهاد دارم این به کمیسیون برگردد. دقیقاً اشکالات عمده‌ای است. مشخص شود عملهای جراحی مرتبط با تهدید سلامت کجاست؟ آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم! دقیقاً وزارت بهداشت و درمان با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اینها را بنویسند و در صحن علنی قرائت شود، در متن بیاید تا مردم بدانند اینها کدام استثنائات هستند.
در جریانهای مختلف، در مجلس ششم مواردی را آورده‌اند که استثناء شود و این مشکلات ایجاد نشده است. از آنجا که الان بحث خصوصی‌سازی است و بیمارستانهای خصوصی است، ممکن است موارد زیادی اضافه شود و این دستور حکومتی ناقص شود. ما آمده‌ایم اینجا برای عمومیت یافتن قانون بنویسیم. مردم عادی، روستانشینان، مرزنشینان، عشایر، نقاط محروم پایشان به پایتخت نمی‌کشد که بیایند این عملهای زیبایی را انجام دهند، به بهانه بارداری، شاید دیسک کمر داشته باشند، آیا تولید نسل هم به عهده مردم محروم است؟
آقای دکتر لاریجانی! دولت در زمانهای گذشته چقدر هزینه کرد، در صدا و سیما و همه‌جا تبلیغ کرد که «فرزند کمتر، زندگی بهتر» آن افراد باید الان بیایند عذرخواهی کنند، آن مسؤولینی که دم از اعتقاد به اسلام می‌زدند و این را اسلام‌ می‌دانستند، الان بدانند که این خلاف اسلام بوده، این کار را که کرده‌اند باید از ملت عذرخواهی کنند.
آقای فرهنگی عزیز، آقای دکتر لاریجانی به عرضم توجه بفرمایید! اینجا موارد استثنا دقیقاً قید نشده است، این به کمیسیون برگردد، دقیقاً مشخص شود و به مجلس بیاید. این قانون نقض خواهد شد، برعکس استفاده خواهد شد. ما آمده‌ایم قانون را برای حفظ نسل آینده و جوان تشکیل بدهیم، متأسفانه...
آقای دکتر لاریجانی! یک تذکر هم داشتم، هم‌اکنون تعداد کثیری از زنان و مرم ایران اسلامی جلوی مجلس تجمع دارند، از حضرت‌عالی می‌خواهم یک نماینده بفرستید ببینید این مردم برای چه جلوی مجلس جمع شده‌اند، اینها دنبال حل مشکلات استخدامی وزارت آموزش و پرورش هستند، ما اینجا قانون می‌نویسیم، دولت عمل نمی‌کند! این دولت هم مثل دولت قبلی فوق‌قانونی شده است. این بچه‌های مردم (۱۰۰۰) کیلومتر، (۲۰۰۰) کیلومتر آمده‌اند جلوی مجلس جمع شده‌اند تا حقشان را بگیرند.
مجلس پناهگاه مردم است، مجلس جایی است که باید مردم حرف دلشان را بگویند. من خواهش می‌کنم که کمیسیون آموزش عالی هم یک نفر نماینده به جلوی مجلس بفرستد تا به درد دل این معلمان زحمت‌کش برسند. به عشق امام حسین، یا حسین!
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای ایرج عبدی مخالف هستند، بفرمایید.
ایرج عبدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام خدمت همه همکاران عزیز و ملت شریف ایران؛ آقای دکتر! اول من به کمیسیون محترم بهداشت و درمان اعتراض دارم. در بند اول پیشنهاد داشتم و پیشنهاد را به امضای جناب آقای دکتر شهریاری رسانده‌ام، متأسفانه در پیشنهادات چاپ نشده است. پیشنهاداتی که داشتم را با دوستان متفاوت و مختلفی از مجلس هم مشورت کردم که اگر چاپ می‌شد ممکن بود گره‌گشایی کند.
دوماً ما در کشور، علاقه خاصی به نوشتن قانون ممنوعیت داریم. یعنی خیلی برای ما راحت است که اگر فعلی در کشور اتفاق می‌افتد، یک قانون بیاوریم، سریع یك ممنوعیت ایجاد کنیم، بدون اینکه ببینیم چه اثری در زندگی مردم دارد. قانون به معنای گشایش است، همه‌اش ما داریم برای مردم مانع ایجاد می‌کنیم. در بحث ممنوعیت بارداری، واقعاً من به این شیوه تأسف می‌خورم که در کشور یک دفعه از حالتی که ما به کسانی که بچه‌دار نشوند جایزه می‌دهیم، حالا ممنوع کنیم که اگر بچه‌دار نشوید با شما برخورد قضایی می‌شود. اصلاً این شایسته مردم و ملت شریف ایران نیست.
سوم درباره جناب آقای دکتر قاضی‌پور که فرمودند این استثناء را حذف کنیم و اینها را در قانون شفاف بیاوریم، باید عرض کنم که از نظر پزشکی به اندازه همه آدمهایی که می‌‌توانند حامله شوند ضربدر (۱۰) باید در قانون مورد بیاوریم و برای کسانی که ممکن است به این بیماری‌ها دچار شوند استثناء ایجاد کنیم؛ ممنوعیت برایشان خطرناک است، باعث مرگ می‌شود و راهی سیف‌تر (Safe) از توبکتومی و وازکتومی وجود ندارد.
جناب آقای قاضی‌پور عزیز‍! در موارد متعددی خوردن قرص یا سایر روش‌های پیشگیری از بارداری برای کسانی که می‌توانند بچه‌دار شوند، ممنوعیت دارد. سیف‌ترین (Safe) راه، راههای جراحی است که از نظر پزشکی باید به اندازه آدمها ما احوال و قوانین خاص در این قانون بیاوریم که ممنوعیت‌های آن را برطرف کنیم. به همین خاطر ضمن اینکه به شدت در قسمت اول مخالفم به‌شدت با این قسمت هم مخالفیم که این ممنوعیت‌ها را برداریم. حداقل این ممنوعیت‌ها را بگذاریم برای نجات جان یک عده‌ای که ممکن است دچار بیماری خاص بشوند. (رئیس ـ متشکریم)
و بعد اعتراض دیگری هم که دارم؛ جناب آقای قاضی‌پور ببینید! اینکه می‌فرمایید راهی است برای پولدار شدن پزشکها؛ واقعاً پزشک‌ها از این مسائل نان نمی‌خورند و این کاری است که وزارت بهداشت و درمان انجام می‌دهند متشكرم.
رئیس ـ بله، وظیفه‌شان را دارند انجام می‌دهند. نفر بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای ندیمی موافق هستند، بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من واقعاً از آقای قاضی‌پور که به مسائل بسیار ریز توجه دارند، تشکر می‌کنم.
عزیزان من، برادران ببینید! هر چند امروز مثل روزهای عیدی است که همدیگر را می‌بینند و دوستان سلام علیک و مباحث دیگر دارند، باعث می‌شود که در رأی‌گیری تعداد شرکت‌کننده‌ها یک مقدار کم باشد؛ ولی جناب آقای دکتر لاریجانی! واقعاً این ماده را به کمیسیون ارجاع دهید. توضیح اینکه؛ شما در مورد مبحث ماده و تبصره در حقیقت به دو عقل شک کردید، یکی عقل پزشک و یکی عقل مراجعه‌کننده. یعنی آنها نه عقل دارند و نه شرع دارند و فقط ما می‌فهمیم. بابا! برای دیگران هم یک جو عقل، برای زنهای این مملکت، مردهای این مملکت و پزشکان قائل شوید که سلامت چیست، دین چیست، حاملگی چیست، فرزند چیست، شرع چیست، خدا چیست، آینده این کشور چیست؟ آخر فقط ما می‌فهمیم؟ ما فقط اول و آخر اسلامیم؟ خوب یک مقدار قبول کنید که این ماده با این تبصره می‌تواند هر بلایی سر مردم بیاورد. آخر واقعاً شما اختیار را می‌دهید بدون اینکه حتی جهت آن را بدهید. حتی در این تبصره در رابطه با تفسیر عبارت «تهدید سلامت» به گونه‌ای نوشته‌اید که می‌تواند خیلی از امور را شامل شود. مثل این بحث‌های اعزام جانبازهای محترم به خارج از کشور که در اوایل بود که اینقدر بهانه می‌گرفتند که آن بنده‌خدا شهید می‌شد.
اینطور نیست که حالا شما فکر کنید که مباحث مربوط به زندگی و دین و خدا را فقط ما می‌دانیم. مردم ما مسلمانند، انقلابی‌اند، نشانه‌های آن ماه رمضان، حمایت از غزه، انقلاب اسلامی و عناوینی از این دست است. قبول کنید که در رابطه با بحث بارداری و پیشگیری دائمی، آنها هم مسائلی را می‌بینند. حالا شما چه کار می‌کنید؟ گفت آقا! شما راههای قانونی را که می‌بندید، راههای غیرقانونی را باز می‌کنید. مخالف محترم! آقای قاضی‌پور داشتند این را می‌گفتند که شما راه قانون را آنقدر سخت نکنید که دکان نوعی قاچاق و نوعی رفتارهای غیرقانونی باز شود. این حرف، حرف بدی است؟ شما هر چه راه خدا و راه زندگی را سخت کنید، یک راه دیگر درمی‌آید. مثل واردات می‌ماند. واردات قانونی یک تعریفی دارد، اگر جلوی یک نیاز طبیعی را بگیرید، یک راه غیرطبیعی درست می‌شود. شما دارید دکان درست می‌کنید. برای آنهایی که زیرزمینی این کار را انجام می‌دهند دکان درست می‌کنید. مگر همه به شما آدرس می‌دهند که ما جلوی بارداری خودمان را گرفتیم. یعنی می‌گویند که آقای عبدی! ما دیگر باردار نمی‌شویم! آخر چنین حرفی نیست.
حرف آقای قاضی‌‌پور حرف حسابی بود و آن حرف این است که آقا! شما دارید راه قانون و راه طبیعت را می‌بندید، دارید دکان و زیرزمینی و زیرپله‌ای درست می‌کنید، بعد بدون وسایل، بدون دستگاه، بدون امکانات، بچه‌ها و زنان مردم را در این رفتار قرار می‌دهید، بعد آن بدبخت حتی اگر بلا سرش بیاید نمی‌تواند شکایت کند، می‌گویند که تو هم مجرمی. آقای عبدی عزیز، ایرج خان! این نیست. والسلام
رئیس ـ متشکریم، دولت نظری ندارند؟ کمیسیون بفرمایید.
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من بدواً از ریاست محترم مجلس و همکاران ارجمند تقدیر و تشکر داشته باشم که درباره رحلت ابوی مرحوم و پدر شهید مرحوم حاج غلامعلی قربانی اظهار همدردی کردند.
من در رابطه با این طرح فقط دو جمله را خدمت شما و همکاران ارجمند عرض کنم. یکی اینکه ذهنیت بعضی از همکاران ما این است که همان طرح اولیه را مدنظر دارند. یعنی مجازاتی که بین دو تا پنج سال برای بانیان این کار در نظر بود.
طرحی که الان در خدمت عزیزان است و دارد مطرح می‌شود. طرحی تلطیف‌شده است و اصلاً آن بندش حذف شد و یک طرح یک‌فوریتی جدیدی است.
اما در رابطه با پیشنهاد جناب آقای قاضی‌پور در مورد حذف بحث «تهدید سلامت» که در تبصره (۱) به عهده وزارت بهداشت و درمان قرار داده شده است و جناب آقای ندیمی هم توجه کنند، دوستان عزیز! کسی که باید متولی بهداشت و سلامت باشد، آیا غیر از وزارت بهداشت و درمان است؟ من از شما، همکاران ارجمند می‌پرسم آیا متولی سلامت را برای وزارت صنایع بگذاریم؟ خوب متولی سلامت وزارت بهداشت و درمان است. اگر نظر شما غیر از این است، بفرمایید. کمیسیون با جدیت با حذف این بند مخالف است، در خدمت شما هستیم.
رئیس ـ پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «به استثنای موارد مرتبط با تهدید سلامت» و تبصره ماده (۱) است که به همین موضوع مربوط است.
رئیس ـ حضار ۲۳۲ نفر، پیشنهاد حذفی که قرائت شد را به رأی می‌گذاریم. کمیسیون و دولت مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. اگر اجازه بدهید دیگر این را رأی بگیریم، این پیشنهادها هم رأی نمی‌آورد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای میرمحمدی هم اجازه می‌دهند که قرائت کنیم؟
رئیس ـ بله، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۱) ـ كلیه اعمال جراحی كه به منظور پیشگیری دائمی از بارداری انجام می‌شود به استثنای موارد مرتبط با تهدید سلامت، ممنوع است. عدم رعایت این حكم توسط شاغلین حِرَف پزشكی تخلف محسوب می‌شود و متخلفین متناسب با عمل ارتكابی و تكرار آن به مجازات‌های...
آقای رئیس! در اینجا منظور مجازاتهای انتظامی است؟
رئیس ـ بله، مجازاتهای انتظامی است.
دبیر (فرهنگی) ـ ... به مجازات‌های انتظامی مندرج در تبصره (۱) ماده (۲۸) قانون سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۶/۸/۱۳۸۳ محكوم می‌شوند.
تبصره ـ موارد تهدید سلامت را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام می‌كند.
رئیس ـ حضار ۲۳۱ نفر، اصل ماده (۱) و تبصره آن را به رأی می‌گذاریم. اصل ماده را به رأی‌ گذاشته‌ایم. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. ماده (۲) پیشنهادی دارد؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای محجوب و آقای دوات‌گری و آقای حسینی‌صدر پیشنهاد حذف دارند. آقای قاضی‌پور هم دارند. نفر اول آقای محجوب هستند، بفرمایید. آقای محجوب می‌خواهید «تبلیغ» شود؟
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً روز خبرنگار را به همه خبرنگاران عزیز تبریک می‌گویم. ثانیاً آنچه اینجا در ماده (۲) آمده گفته «هر گونه تبلیغ» ببینید! تا امروز قبل از انقلاب، بعد انقلاب هر موقع آگهی داده شده، آگهی رسانه‌ای از ناحیه دستگاه بهداشتی و دولتی بوده است. اگر منظور آگهی تجاری یا تبلیغی است، هیچ دستگاه دیگری نداده است. اما اگر نوشتن مقالات مختلف، مقالات تحلیلی و اینطور مطالب که ممکن است تبلیغ تلقی شود، این محدودیت رسانه‌هاست، محدودیت خبرنگاران عزیز است، محدودیت روزنامه‌هاست، محدودیت نشریات مختلف بهداشتی است. الان در روز خبرنگار هستیم. در این ایام برای کسانی که قانون اساسی در اصول مختلف به آنها آزادی داده است، محدودیت درست نکنیم.
تبلیغ این موضوع؛ یک موقع شما می‌فرمایید که دادن آگهی تجاری ممنوع است، بله این حق شماست. ولی اینجا می‌گویید «هر گونه تبلیغ» هر چیزی که بوی تبلیغ بدهد. اینکه استنتاج و استنباط و همه چیز را به آن اضافه می‌کنید و هر روزنامه و نشریه‌ای را که در گوشه‌ای چیزی نوشته شود، احساس...
رئیس ـ مقصود همین است، تبلیغاتی که قبلاً در رسانه‌ها بوده، نباید باشد.
محجوب ـ ببینید آقای دکتر! متن این است: «هرگونه تبلیغ در خصوص پیشگیری از بارداری و كاهش فرزندآوری در كلیه رسانه‌ها ممنوع است» مجازات هم معلوم کرده است، این طور نیست. مگر دو خط نوشتن و مخالفت کردن، مخالفت با قانون الهی که نیست. آن چیزی که هست در قرآن تکلیف شده است: فرزندان خود را از ترس گرسنگی نکشید.
رئیس ـ آقای محجوب! معنای آن این نیست که نمی‌شود در این زمینه بحث کرد. این است كه دیگر تبلیغ نکنید.
محجوب ـ چرا، آقای دکتر! این دقیقاً...
رئیس ـ می‌گویند مثلاً اینکه تبلیغ می‌کردند دو فرزند و اینها، نباشد.
محجوب ـ نشریه و روزنامه‌ها تبلیغاتی هستند و کار تبلیغاتی انجام می‌دهند. بنابراین ما تصور می‌کنیم، دادگاه، محاکم، دستگاهها می‌توانند از هر نوشته‌ای برداشت تبلیغی کنند، شکایت ارائه کنند، گرفتاری درست کنند، رفت و آمد درست کنند.
رئیس ـ پیشنهاد شما حذف ماده (۲) است؟
محجوب ـ بنابراین من پیشنهاد حذف ماده (۲) را دارم و خواهش می‌کنم دقت بفرمایید مطبوعات و رسانه‌ها را در این روز محدود نفرمایید. والسلام
رئیس ـ متشکریم، مخالف صحبت نمی‌کنند، دولت موافق حذف و کمیسیون مخالف حذف هستند.
حضار ۲۳۱ نفر، پیشنهاد حذف ماده (۲) مطرح است. (منادی‌سفیدان ـ آقای رئیس! تعدادی از دوستان تذکر دارند، اجازه می‌فرمایید؟) نه اجازه دهید که الان رأی بگیریم. دولت موافق و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. اگر پیشنهاد دیگری نیست، بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای حیدری‌طیب هم می‌فرمایند که بعد از «ممنوع است» تا آخر ماده حذف شود. من عرض کردم که ممکن است باعث ابهام شود، ایشان استدلالی دارند، ایشان بفرمایند. حذف جمله دوم ماده (۲).
رئیس ـ بفرمایید.
سیدسعید حیدری‌طیب (كرمانشاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم دقت داشته باشید، اولاً راجع به اصل موضوع که همه بر این اعتقاد داریم که باید افزایش جمعیت داشته باشیم و به خاطر مسائلی که ممكن است در آینده در جامعه پیش بیاید، بحث پیرشدن رشد جمعیت ما و مسائل دیگر. اما راههای مختلفی می‌تواند داشته باشد، اینکه ما برای هر موضوعی یک عنوان مجرمانه تعریف کنیم، نوعی جرم‌انگاری است و ما در حال حاضر بیش از هزار عنوان مجرمانه در جامعه داریم و پسندیده نیست که ما برای جلوگیری از کاهش رشد جمعیت مجازات تعیین کنیم و این نوعی تهجم به شخصیت افراد به نظر می‌رسد.
بنابراین به نظر بنده از همین جمله‌ای که اعلام کردم، ما مجازات را حذف کنیم، ولی تبلیغات در خصوص جلوگیری از بارداری و جلوگیری از افزایش جمعیت باشد. تبلیغاتی که در این خصوص باشد، ممنوع باشد اما مجازات آن را حذف کنیم که عنوان مجرمانه جدیدی در قانون ایجاد نکنیم، تورم قوانین بوجود نیاوریم. به جرم‌انگاری اقدام نکنیم. بنابراین بنده پیشنهاد می‌دهم که هر گونه تبلیغات در این خصوص توسط رسانه‌ها ممنوع باشد، صرف‌نظر از اینکه ما برای این موضوع در قانون مطبوعات مجازاتی داشته باشیم. با تشکر، خواهش می‌کنم همکاران محترم به این پیشنهاد رأی بدهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای سیدحسین نقوی‌حسینی مخالف هستند، بفرمایید.
سیدحسین نقوی‌حسینی (ورامین و پیشوا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیشنهاد حذف مجازات ممنوعیت خلاف حکمت قانونگذاری است. وقتی که ما در قانون عملی را ممنوع می‌کنیم برای کسانی که آن عمل را انجام می‌دهند و قانون را نادیده می‌گیرند، حتماً باید مجازات گذاشته شود. بنابراین حذف پایان ماده (۲) خلاف قانونگذاری حکیمانه است.
در عین حال که مجازات به قانون مطبوعات ارجاع شده است و درست هم همین است. به هر حال این اقدام تخلف رسانه‌ای است و باید مطابق قانون مطبوعات آن رسانه‌ای که اقدام به خلاف کرده است، مجازات شود. مجازات در ماده (۳۵) قانون مطبوعات مشخص شده است. بنابراین اگر این حذف شود، در ماده (۲) ابهام بوجود می‌آید که وقتی ما ممنوع کردیم و فردی ممنوعیت را نادیده گرفت، باید با او چکار کرد؟ بنابراین مصوبه بی‌خاصیت می‌شود. لذا خواهش می‌کنم با حذف این بخش موافقت نفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای ابوذر ندیمی هستند
رئیس ـ صحبت می‌کنند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ صحبت نمی‌کنند. نمی‌خواهد صحبت کنی، حالا استثنائاً صحبت نکن، ثواب دارد. آقای رئیس! آقای ندیمی مصر هستند.
رئیس ـ آقای ندیمی بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ آقای منادی! مخالف صحبت کرد، اگر نمی‌کرد، بله.
دوستان ببینید! در ماده (۳۵) قانون مطبوعات علاوه بر جرائم نقدی نوشته «تعطیل نشریه تا شش ماه و حداکثر تا یکسال» بعد دادگاه می‌تواند در جرایم مطبوعاتی مجازات را به اینها تبدیل کند. یکی دیگر از آنها این است: «محرومیت از مسؤولیتهای مطبوعاتی» واقعاً شما می‌خواهید راه اندیشه را ببندید؟ یعنی مردم حرف نزنند؟ نظر ندهند؟ مطالب و یافته‌ها را نگویند؟ چگونه تشخیص داده شود که این تبلیغ است یا تشریح است؟ توضیح و تبیین است یا تبلیغ است؟ اینکه طرف را از فعالیت‌های مطبوعاتی محروم كنی، چرا اصلاً حرف زدی؟ اسلام واقعاً با این نوع نگاه موافق است؟ یعنی ما مخالفت با اندیشه، نظر را می‌توانیم مطرح كنیم؟ اگر طرف به یك یافته‌ای برسد نباید نظر بدهد این را از این راه حل نكنید.
 ببینید! ما همه موافق اصل موضوعیم. خیلی از آقایان نماینده‌های مخالف الان شاید دو تا بچه بیشتر ندارند ما كه پنج تا بچه داریم. ما سر مباحث از نظر اعتقادی با شما موافقیم اما واقعیت را چرا انكار می‌كنید؟ شما می‌خواهید راه اندیشه را ببندید؟ اصلاً حرف نزنند، تضارب افكار نداشته باشند، مطلب نگویند، اگر شما حرفش را می‌زنید ما عاملیم دیگر شما در این رابطه خواهش می‌كنم كوتاه بیایید مقلد باشید ما الان عرض می‌كنیم، این راه، راه بستن اندیشه است، راه بستن افكار و نظرات است؛ یعنی ما با این كار در عمل داریم می‌گوییم هیچ كس هیچ‌چیز نباید بگوید. امروز از راه رسانه‌ای مَجاز و مُجاز طرف دارد حرفی می‌زند.
رئیس ـ آقای ندیمی! این تبلیغاتی كه گفته بودند، زندگی بهتر، با دو فرزند می‌خواهند این را جلویش را بگیرند چه ربطی به راه اندیشه دارد؟
ندیمی ـ چه طوری تفاوت تبلیغ و تشریح نمی‌دانید آقای دكتر! شما...
رئیس ـ خداوند شما را حفظ كند، این ربطی به اندیشه ندارد تبلیغاتی است كه می‌كنند.
ندیمی ـ آقا اصلاً حرفی... همین است آقای دكتر! سؤال من را جواب بدهید من پس می‌گیرم.
من سؤال می‌كنم جناب‌عالی به ما بفرمایید حرف‌زدن‌های عادی، نظریات و مانند آن را با تبلیغ چگونه تفاوت قائل می‌شوید؟
رئیس ـ نه، فرق دارد تبلیغات در رادیو و تلویزیون هم تعریف دارد جایی هم كه پخش می‌كنند متفاوت است. فرض كنید یك وزیری، یك طبیبی می‌آید راجع به این موضوع نظر تخصصی‌اش را می‌دهد این تبلیغ نیست.
ندیمی ـ تبلیغ را تعریف نكردید.
رئیس ـ تبلیغات اصلاً جایش متفاوت است. حالا به هر حال پیشنهاد الان حذف ماده (۲) هست.
ندیمی ـ تبلیغ را تعریف كنید ما قبول داریم.
دبیر (فرهنگی) ـ حذف قسمت دوم است، بله.
 رئیس ـ حذف قسمت دوم است؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، «رسانه‌های متخلف» تا آخر.
رئیس ـ دولت موافقند، كمیسیون مخالفند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس‌! دوستان تذكر و اخطار هم دارند. اگر اجازه بفرمایید.
رئیس ـ اجازه بدهید ما این بحث را ‌رأی بگیریم. پیشنهاد چیست؟
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «رسانه متخلف» تا آخر ماده (۲).
رئیس ـ حضار ۲۳۰ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به حذف این عبارت، حذف قسمت آخر ماده (۲) اعلام بفرمایند. دولت موافق، كمیسیون مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ نه ماده (۲) را اگر اجازه بفرمایید، قرائت كنیم.
رئیس ـ بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۲) ـ هر گونه تبلیغ درخصوص پیشگیری از بارداری و كاهش فرزندآوری در كلیه رسانه‌ها ممنوع است.
رسانه متخلف متناسب با عمل ارتكابی و تكرار آن به مجازات‌های مندرج در ماده (۳۵) قانون مطبوعات مصوب ۲۲/۱۲/۱۳۶۴ محكوم می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۳۳ نفر، ماده (۲) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. بحث پیشگیری از بارداری است، مهم است. اصل ماده به رأ‌ی گذاشته شده، دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! تذكرات را اجازه می‌فرمایید.
رئیس ـ یك لحظه اجازه بفرمایید من این نتایج رأ‌ی‌گیری را هم عرض كنم. آراء اخذشده (۲۰۰) رأی در مورد ناظرین در شورای پول و اعتبار. جناب آقای پورابراهیمی با (۱۲۱) رأی و جناب آقای قوامی با (۱۱۷) رأی انتخاب شدند. برایشان آرزوی توفیق می‌كنیم.
 
۷ ـ انتخاب آقای حسن كامران‌دستجردی به عنوان ناظر در هیأت نظارت بر امر مسافرت‌ها و مأموریت‌های غیرثابت كاركنان دولت
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید انتخاب بعدی را هم اعلام كنیم.
رئیس ـ‌ انتخاب بعدی را هم اعلام كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی انتخاب یك نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت نظارت بر امر مسافرتها و مأموریتهای غیرثابت كاركنان دولت است كه در اجرای بند (۵) ماده (۱) قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی كاركنان دولت مصوب ۲۰/۶/۱۳۷۳ آمده است.
كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی براساس نامه‌ای كه شماره آن را اعلام كردند، آقایان ابراهیم آقامحمدی و حسن كامران‌دستجردی را برای انتخاب یك نفر ناظر در هیأت نظارت بر مسافرت‌های خارجی كاركنان دولت، معرفی كردند. برابر آیین‌نامه داخلی همكاران محترم یكی از این دو نفر را می‌توانند در برگ رأی خودشان درج كنند.
 آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید كارت‌ها را توزیع كنند.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۲]
(ادامه رسیدگی به طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از كاهش رشد جمعیت كشور)
رئیس ـ بفرمایید، ماده (۳) را هم مطرح بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس!‌ تذكر و اخطار هم مرتب دوستان دارند.
رئیس ـ اگر راجع به دستور نیست بگذارید ما این بحث را تمام كنیم. پیشنهاد ندارد، قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۳) را قبلاً نفرمودید.
رئیس ـ ابهام دارید، ابهام‌تان را دادید؟
دبیر (فرهنگی) ـ نه ایشان در قالب یك سؤال دادند باید پیشنهاد اصلاحی كه رفع ابهام كند. ایشان می‌فرمایند كه اگر این تبصره بشود مشكل حل می‌شود. یعنی تبصره ماده (۱) بشود؟ ماده (۲) كه مربوط به مطبوعات است.
رئیس ـ بفرمایید توضیح بدهید.
سیدحسین نقوی‌حسینی (ورامین و پیشوا) ـ آقای دكتر! در ماده (۳) كه به هر حال یك ماده مستقل است ما ورود به ماده می‌كنیم به لحاظ قانونگذاری من عرض می‌كنم. ما می‌گوییم موارد آموزشی و ضروری در راستای حفظ سلامت والدین و كودك از شمول این قانون مستثنی می‌باشد. موارد چه؟ پیشگیری، تبلیغات، جراحی، كدام موارد؟ این باید شفاف باشد. كلی می‌گوید موارد آموزشی. چه اقدامی آخر مستثنای این قانون می‌شود؟ یعنی ابهام دارد.
رئیس ـ نه، مقصود این است كه مواردی كه باید پیشگیری بشود از بارداری به خاطر سلامت.
نقوی‌حسینی ـ من همین را عرض می‌كنم ببینید! من می‌گویم اگر این تبصره باشد هم موارد ماده (۲) را روشن می‌كند و در خود ماده (۳) یعنی تبصره بشود ماده (۱) را هم شامل می‌شود چون ذكر كرده. موارد این دو ماده والا اینكه موارد آموزش ضروری چه موضوعاتی است؟ این ابهام دارد.
رئیس ـ ببینید! این به هر دو ماده برمی‌گردد الان رئیس كمیسیون گفتند، یعنی موارد آموزشی و ضروری كه حتی برای پیشگیری لازم است عمل جراحی صورت بگیرد را هم شامل می‌شود.
نقوی‌حسینی ـ آقای دكتر! ولی الان شما خودتان این تفسیر را می‌كنید این ماده مستقل است. اگر تبصره (۲) بشود ما در همین متن گفتیم كه شامل ماده (۱) هم می‌شود بنابراین هم ماده (۲) را شامل می‌شود هم ماده (۱). شما انتهای متن را توجه بفرمایید اشاره شده كه تبصره ماده (۱) را هم شامل می‌شود.
رئیس ـ حالا به هر حال الان ابهامی از نظر من ندارد، متشكریم. پیشنهاد دیگری اگر نیست قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۳) ـ موارد آموزشی و ضروری در راستای حفظ سلامت والدین و كودك از شمول این قانون مستثنی می‌باشد. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مكلف است مصادیق این ماده و تبصره ماده (۱) را ظرف مدت سه‌ ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون، تدوین و ابلاغ كند.
رئیس ـ حضار ۲۳۳ نفر، ماده (۳) را به رأی می‌گذاریم نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، اصل ماده به رأی گذاشته شده. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
ماده (۴) پیشنهادی داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۴) آقای قاضی‌پور پیشنهاد حذف دارند، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران عزیز! ماده (۴) مربوط به حكم حكومتی است اینكه رهبر عظیم‌الشأن نظام مقدس جمهوری اسلامی حكم حكومتی صادر كرده؛ یعنی تمام ارگان‌های نظام دولتی، ملتی و مردمی‌ و مردم‌نهاد و نهادهای عمومی و دولتی سازمان‌های مختلف درگیر مسأله از جمله سازمان فراگیر تأمین اجتماعی همه مسؤول اجرای سیاست‌های كلی ابلاغی باید باشند.
همكاران عزیز! تخصیص آن به یك وزارتخانه، كوچك كردن حكم حكومتی است. آقای دكتر لاریجانی، یك لحظه توجه كنید! فرمان آقا فرمان حكومتی است برای تمام سازمان‌ها، مردم‌نهادها، دولتی، غیردولتی و درگیر مسأله تنها وزارت بهداشت و درمان درگیر این مسأله نیست. سازمان بهزیستی درگیر این مسأله است. تأمین اجتماعی درگیر این مسأله است بازنشستگان نیروهای مسلح درگیر این مسأله هستند. از این طریق اگر ما می‌خواهیم یك امر شرعی فراگیر را به اندازه دستگاه مثل وزارت بهداشت و درمان كوچك كنیم. یعنی این لوث كردن حكم ابلاغی است. لطفاً همكاران عزیز حكم حكومتی را این قدر كوچك نكنید. مقام معظم رهبری، حكم سیاست‌های كلی جمعیتی ابلاغی برای تمام عموم داده است ما اگر بیاییم این را فقط مختص كنیم كه وزارت بهداشت و درمان كه اكثراً هم تخصصی فكر می‌كنند از اول انقلاب تا امروز مغز حاكم بر وزارت بهداشت و درمان «فرزند كمتر، زندگی بهتر» است. شما می‌خواهید این امر را (۱۸۰) درجه تغییر بدهید به این آسانی نیست. اجازه بدهید تمام ارگان‌ها این كار را انجام بدهند. فردا اگر ما سؤالی از وزیر تعاون داشته باشیم چرا در این امر مهم سازمان تأمین اجتماعی یا سازمان بهزیستی سهل‌انگاری كرده است؟ حتماً وزیر محترم در صحن علنی خواهد گفت این مربوط به وزارت بهداشت و درمان است. اگر ما در این رابطه سؤالی از وزیر كشور یا وزیر محترم دفاع داشته باشیم. چرا سازمان بازنشستگی ارتش به این امر مهم توجه نكرده؟ خواهد گفت كه وظیفه ما نیست، وظیفه بهداشت و درمان است.
همكاران عزیز! قانون را كوچك نكنیم. حكم حكومتی را دقیقاً اجرا كنیم. این را فراگیر كنیم. تمامی سازمان‌ها، تمامی ارگان‌ها این امر مهم را انجام بدهند. هر چه قدر فرزند... «آنكه دندان دهد نان هم می‌دهد».
 یكی از همكاران آمد به من اعتراض كرد. گفت كمبود آب است شما می‌خواهید فرزند بیشتر بشود؟ امر خداوند است. خداوند اگر بخواهد آب خواهد رسید. اگر این به خاطر اسلام است خداوند خودش حامی اسلام است. همكاران این بند را حذف كنید. تمامی سازمان‌ها، تمامی ارگان‌های دولتی، نظامی، شبه‌دولتی مسؤول اجرای حكم حكومتی باشند. آقای دكتر لاریجانی! حكم حكومتی برای همه است فقط مربوط به وزارت بهداشت و درمان نیست. والسلام
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ متشكریم، مخالف آقای جعفری است. صحبت می‌كنید؟
رئیس ـ بفرمایید.
قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و احترام خدمت همه همكاران خوب و همه ملت بزرگوار ایران اسلامی. آرزوی قبولی طاعات و عبادات و همچنین تبریك عید سعید فطر را داریم. نبی مكرم اسلام (علیه و آله صلوات الله اجمعین) فرمود: «تناكحوا، توالدوا، تكاثروا فأنی اباهی بكم الامم یوم القیامه» ازدواج كنید، فرزند بیاورید تا زیاد شوید در روز قیامت به تكاثر و زیادی شما من بر سایر امت‌ها مباهات خواهم كرد. در حقیقت این كاری كه امروز عزیزان ما دارند انجام می‌دهند یك حركت بزرگی است همانگونه كه رهبر معظم انقلاب در خراسان شمالی سال ۹۱ اشاره كردند، شاید در شرایط خاصی ما نیاز داشتیم كه بخشی از كنترل‌ها انجام بشود اما بعد دیگر یادمان رفت كه باید فرزند زمانه باشیم. لذا حركت امروز همكاران ما حركت بسیار مناسبی است از این بابت از همه عزیزان تشكر می‌كنیم.
اما اینكه وقتی برای یك كار بزرگی تصمیم‌گیری می‌شود حكمت اقتضاء می‌كند كه متولی خاص هم داشته باشد. چنانچه نبی مكرم اسلام فرمود: اگر دو نفر از شما به سفر می‌روید «فلیؤمر احدهما» یك نفر به عنوان امیر و فرمانده باید انتخاب شود. برادر عزیزمان و مخالف بزرگوار اشاره كردند كه اگر ما نامی از وزارت بهداشت و درمان بیاوریم معنایش آن می‌شود كه دیگران و سایر وزارتخانه‌ها یا سازمان‌ها از خود خلع مسؤولیت كنند به نظر می‌رسد كه می‌تواند غیر از این هم باشد. چون گفته‌اند: «اثبات شیء نفی ماعدا نمی‌كند».
وقتی ما می‌گوییم مدیریت و تولی اصلی به دوش این وزارتخانه است یعنی فردا می‌دانیم كه از چه كسی باید سؤال كنیم. اگر غیر از این باشد مشكل پیدا می‌شود ضمناً در ماده اگر دقت كنیم مخالفین بزرگوار گفته شده در راستای بند (۴) سیاست‌های كلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری كه آن بند (۴) اشاره می‌كند به نوعی همه مسؤولیت دارند اما در اینجا متولی برای اینكه بتواند ساماندهی كند و آنها را دور هم جمع كند یا اینكه برنامه‌های تخصصی خودش را تدوین كند لازم است از سوی دیگر اگر متولی مشخص نباشد احتمال اینكه كار بر زمین بماند و تبدیل به امور حسبه‌ای بشود كه كسی خود را در قبال آن مسؤول نمی‌داند زیاد است بنابراین مناسب است این اتفاق بیفتد كمااینكه مثلاً شما در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب دیدید كه فرمودند تمام وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها مسؤولند اما آنی كه مستقیم باید این كار را انجام بدهد قطعاً وزارت آموزش و پرورش است كه باید پیگیری امور را انجام بدهد. در واقع فرد اجلایی كه این تكلیف متوجه اوست قطعاً وزارت بهداشت و درمان است و خوب است كه مدیریت به دست او باشد و از سویی اگر بگوییم كه ما حذف كنیم تا همه مسؤول باشند چنانچه مثال زده شد ما فردا وزیر محترم دفاع را فرابخوانیم یا وزیر محترم امور خارجه را فرابخوانیم به جای بحث مذاكرات بگوییم درخصوص باروری و منع جلوگیری از باروری شما باید پاسخ بدهید این تبدیل به یك كاریكاتور خواهد شد. به نظر می‌رسد كه با این نگاه اگر همكاران عزیز موافق باشند ان‌شاء‌الله كه رأی به حذف این نخواهند داد تا اینكه وزارت محترم بهداشت دقیقاً همانجایی كه تا حالا خلاف این را در رویه داشته خود بر مسیر بیاید و كار را انجام دهد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آقای حسین گروسی هستند.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جا دارد روز پرافتخار خبرنگار را خدمت همه عزیزان پرتلاش و خبرنگاران عزیز در این عرصه تبریك بگویم. ببینید! این موضوع همانطوری كه پیشنهاددهنده عزیز اشاره كردند یك حكم حكومتی است و كاری بسیار مهم است.
كشور ایران اسلامی با توجه به اینكه یكی از جوان‌ترین كشورها بود و این افتخاری برای كشور بود. رشد علمی در عرصه‌های مختلف و فعالیت‌های خوبی كه در عرصه‌های علمی و فناوری به عمل آمد كشور، كشور جوانی بود. كشوری كه سال‌ها تبلیغات شد برای اینكه خانواده‌ها فرزند كمتری داشته باشند این امر نمی‌تواند فقط به عهده یك وزارتخانه به نام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باشد این یك عزم ملی را عزیزان می‌طلبد اینكه ما بیاییم تنها یك وزارتخانه را متولی این كار بدانیم این كار مهم و كار بزرگ و یك امر مهم حكومتی تحقق پیدا نمی‌كند. اگر ما به دنبال این هستیم كه واقعاً رشد كشورمان به سمت جوان‌گرایی و اینكه كشور ما به عنوان یك كشور جوان و بانشاط باقی بماند باید سازمان‌های دیگر مثل سازمان تأمین اجتماعی، مثل وزارت كار، وزارت اقتصاد و دارایی، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها خودشان را در این امر مهم دخیل بدانند وگرنه فقط به صورت دستوری ما نمی‌توانیم رشد جمعیت را به سمت مثبت هدایت كنیم و رشد مثبت صورت بگیرد و این رشد منفی كه بالاخره به سمتش می‌رویم و برای كشور بسیار آسیب می‌رساند به سمت رشد مثبت جمعیتی برود بنابراین اگر ما به دنبال این هستیم قطعاً عزم همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها را می‌‌طلبد؛ لذا برای اینكه وزارت بهداشت و درمان در این عرصه تنها نماند پیشنهادی كه داده شد باید عزیزان به حذفش رأی بدهند و ما در این موضوع تمام وزارتخانه‌ها را برای كمك به رشد باروری در كشور داشته باشیم بحث اشتغال بسیار مهم است، آینده كشور در تأمین اجتماعی برای فرزندان مهم است خانواده‌ها این موضوع را برای خودشان یك دغدغه می‌‌دانند امروز بانك‌ها كه از دادن یك وام ازدواج به جوانان خودداری می‌كنند قطعاً نمی‌تواند به این هدف مهم كمك كند. عزیزان ان‌شا‌ء‌الله به این حذف رأی بدهند.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف ماده (۴) است.
رئیس ـ متشكریم، حضار ۲۳۳ نفر، پیشنهاد حذف ماده (۴) است. دولت و كمیسیون مخالفند. دوستان نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۴) ـ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی موظف است مدیریت برنامه سلامت باروری و فرزندآوری را در راستای بند (۴) سیاست‌های كلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری استمرار دهد و آن را بهبود بخشد.
رئیس ـ حضار ۲۳۳ نفر، ماده (۴) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. اصل ماده به رأی گذاشته شده. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. ماده (۵) پیشنهادی دارد؟
دبیر (فرهنگی) ـ نخیر، پیشنهادی نیست.
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۵) ـ از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون عبارت «حداكثر تا سه فرزند» در بند (۲)‌ و تبصره (۳)‌ ماده (۹) قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت مصوب ۱۳/۶/۱۳۷۰ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن و عبارت «حداكثر سه فرزند» در بند (۴)‌ ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات كشوری مصوب ۸/۷/۱۳۸۶ حذف می‌شوند و قانون تنظیم خانواده و جمعیت مصوب ۲۶/۲/۱۳۷۲ و قانون اصلاح قانون تنظیم خانواده و جمعیت مصوب ۲۲/۲/۱۳۸۸و تبصره ماده (۷) قانون تأمین خدمات درمانی مستخدمین دولت مصوب ۲۷/۱۲/۱۳۵۱ نسخ می‌گردد.
(در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۳۲ نفر، اصل ماده (۵)‌ را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج آقا!‌ دو مورد اجازه بفرمایید تذكر و اخطار داریم از صبح دوستان منتظر هستند، آقایان: حسینی، حاجی‌دلیگانی. اخطار هم دارند.
نایب‌رئیس ـ چشم، نطق‌ها را داشته باشیم بعد خدمت دوستان هستیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج آقا خیلی وقت است اگر یك لحظه.
نایب‌رئیس ـ ببینید! (۱۰) دقیقه از وقت نطق گذشته، عیبی ندارد خدمت دوستان هستیم. چشم جناب آقای حاجی‌دلیگانی نطق‌ها را داشته باشیم در خدمت‌تان هستیم. در محضر دوستان هستیم. اجازه بدهید نطق‌ها را داشته باشیم، (۱۰) دقیقه هم از زمان نطق‌ها گذشته. میهمانان را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه پیام‌نور مركز تبریز كه ظاهراً تشریف نیاورده‌اند.
ـ جمعی از اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان آموزشگاه‌های استان مازندران كه میهمانان خانه ملت و نماینده محترم قائمشهر جناب آقای حسینی هستند، به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم ان‌شاءالله موفق و مؤید باشند خیلی خوش آمدید بفرمایید.
همچنین جمعی از شهرداران و شهرسازان جوان شهرداری ناحیه (۶) منطقه (۱۲) تهران اینها هم تشریف نیاورده‌اند.
حاج‌‌آقا میهمانان تمام شدند.
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
 
۸ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمدحسین فرهنگی، سیدحسین ذوالانوار، سیدشریف حسینی، محمدصالح جوكار و جواد سعدون‌زاده
نایب‌رئیس ـ ناطقان را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای دكتر محمدحسین فرهنگی نماینده محترم مردم شریف تبریز، اسكو و آذرشهر.
 ـ جناب آقای دكتر سیدحسین ذوالانوار نماینده محترم مردم شریف شیراز.
ـ جناب آقای مهندس سیدشریف حسینی نماینده محترم مردم شریف اهواز، باوی، حمیدیه و كارون.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای محمدصالح جوكار نماینده محترم مردم شریف یزد و صدوق.
ـ جناب آقای جواد سعدون‌‌زاده نماینده محترم مردم شریف آبادان.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
از جناب آقای فرهنگی نماینده محترم مردم شریف تبریز، اسكو و آذرشهر دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی! قبل از اینكه حضرت‌عالی شروع كنید من نتیجه آراء را هم عرض كنم. نتیجه آراء انتخاب ناظر در هیأت نظارت بر امر مسافرت‌ها و مـأموریت‌های غیرثابت كاركنان دولت آراء اخذشده (۱۹۲) رأی جناب آقای كامران‌دستجردی با (۱۱۶) رأی انتخاب شدند برای این برادر عزیز و دیگر همكاران محترم منتخب آرزوی موفقیت داریم، بفرمایید.
محمدحسین فرهنگی (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ
به نام آنكه جان را فكرت آموخت
روز خبرنگار را گرامی می‌دارم، از مسؤولان فرهنگی انتظار دارم برنامه‌های دقیق‌تری برای حمایت‌های خود از رسانه‌ها و فعالان آنها داشته باشند. جهان شاهد جنایات جدید رژیم اشغالگر قدس است. تأسف عمیق خود را از بی‌تفاوتی نهادهای بین‌المللی در قبال این فجایع انسانی و حمایت برخی از كشورهای مدعی از جانیان اعلام می‌كنیم.
در حوزه‌های مختلف شاهد تبدیل شدن توجیه ناتوانی‌ها، به فرهنگ عمومی تقلیل‌گرایی هستیم. شناسایی یك سوژه و نسبت دادن ناكارآمدی‌ها به آن تقلیل‌گرایی است. نسبت‌دادن ناكارآمدی‌های اقتصادی به آمریكا و تحریم و یا جهت دادن همه مشكلات به سوی مسائل اقتصادی حاكی از آن است كه تقلیل‌گرایی وجود دارد. اگر رهبری عزیز، كارشناسانه می‌گوید اقتصاد و فرهنگ در كنار مدیریت جهادی لازمه‌اش پرهیز از تقلیل‌گرایی است به عنوان مثال وزارت ورزش و جوانان تبدیل به وزارت ورزش و نهایتاً برای جوانان آن هم عمدتاً در حد قهرمانی ـ مسابقه‌ای شده است. مسائل گروه‌های مختلف سنی پیگیری نمی‌شود. ورزش مربوط به همگان است، غنی‌سازی اوقات فراغت ورزش‌های همگانی، ورزش میانسالان و بالاتر مورد غفلت است. در حوزه جوانان نیز موضوعات مهمی مانند بار تكفل، افزایش سن ازدواج، بالا بودن نرخ طلاق، بالا بودن سربار جمعیتی از موضوعات مهم كشور است. بار تكفل در ایران (۷/۳) است یعنی یك نفر (۷/۳) نفر را اداره می‌كند. در حالی كه در شرایط مناسب بار تكفل (۶/۲) است یعنی حدود (۳۰) درصد جمعیت كشور كه باید جمعیت فعال كشور باشند سرباران جمعیتی هستند و به خانواده‌ها فشار اقتصادی و فرهنگی وارد می‌كنند. در حوزه اقتصاد ناكارآمدی شورای عالی رقابت در نرخ‌گذاری حوزه‌های مختلف از جمله كالای پرتقاضای خودرو كاملاً آشكار شده است. رها شدن اصل موضوع و عمده شدن مشكلات فعالان حوزه مذكور باعث نابسامانی، اختصاصی‌سازی و انحصار می‌شود و دلیل آن تقلیل‌گرایی است. در كنار اقدامات ارزشمندی مانند كنترل نقدینگی و تثبیت نرخ ارز، شاهد بی‌توجهی نظام بانكی به سپرده‌گذاری‌های قرض‌الحسنه و كاهش شدید آن هستیم كه حتی در زمان جنگ تحمیلی نیز سابقه نداشته است. هدایت نقدینگی‌های مردم به سمت بهره‌خواری جایگزین حمایت از اقشار ضعیف‌تر، وام ازدواج، تولید و كارآفرینی شده است.
 تقلیل‌گرایی زمینه‌ساز تعادل ناقص بین سازمان‌ها و نهادها، ناهنجاری‌ها و بدخلقی‌های مختلف است. تبادل اطلاعات و تفسیر یكسان از قوانین اتفاق نمی‌افتد و رانت‌خواری، پولشویی و پیش‌كشی اقتصادی یا Economic for costing رخ می‌دهد و باعث انتصابات نادرست به صورت دست‌نشانده می‌شود تا زمینه بهره‌برداری عاملان را فراهم آورد.
 در حوزه امنیت ملی محدودكردن تهدیدها و عمده كردن موضوعاتی مانند تفكیك جنسیتی یكی از مؤلفه‌های تهاجم خاموش و از مصادیق جنگ نرم است. دشمن آگاهانه و عامدانه و برخی از مسؤولان كشور ما بر اساس منش تقلیل‌گرایی با آنان همنوایی می‌كند. به جای آن تأكید در دفاع از حقوق ملت ایران در قبال سیاست‌های جهانی و منطقه‌ای و تنش‌زدایی باید محور و اصل قرار گیرد و تمام مراحل به مردم عزیزمان توضیح داده شود.
امام خمینی (رحمه‌الله‌علیه) فرمود: «مردم در رأس امورند»، آیا عملاً چنین است؟ آیا مسؤولان، خدمتگزاران مردمند یا خادمان دهك بالای جمعیتی كه (۷۰) درصد دارایی كشور در اختیار آنهاست؟ امام می‌فرمود: به محرومان، كوخ‌نشینان، عشایر، بی‌سرپرستان و طبقات متوسط جامعه توجه داشته باشید.
آیا اطلاع دارید افزایش آمار خانواده‌های ناقص، یعنی خانواده‌هایی كه یكی از والدین به دلیل كار، تحصیل، طلاق، آسیب اجتماعی و یا گرفتاری در ندامتگاه در خانواده حضور ندارند چه آسیب‌هایی بر امنیت روانی و اقتصاد مردم زده است؟ به طور كلی غفلت از اولویت‌های جامعه از آثار تقلیل‌گرایی می‌باشد؟ مصادیق بیش از اینهاست و البته فرصت كافی برای طرح آنها وجود ندارد.
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و وزارتخانه‌های تولیدی اجرای كامل تبصره (۲۱) قانون بودجه امسال را پیگیری كنند. حمایت از تولید و حمایت از بیكاران متقاضی كار دو ركن اساسی بودجه سال ۱۳۹۳ در این تبصره است. دولت محترم به جای اجرای قانون ادامه روش ناكارآمد توزیع سبد كالا از همان منبع و محل را دنبال می‌كند. چرا به تأمین درآمد پیش‌بینی شده در این تبصره اقدام نمی‌شود و اگر حاصل می‌گردد چرا قانون اجرا نمی‌شود؟ آیا قانون برای اجراكردن نیست؟ تكلیف روشن قانون بودجه در مورد كارگزاران مخابراتی هنوز اجرا نمی‌شود. دولت و وزارت ارتباطات اجازه ندهند بیش از این تعلل گردد.
دستگاه‌های اجرایی و صندوق‌های بازنشستگی از یك سو و بنیاد شهید و امور ایثارگران از سوی دیگر با تفسیرهای نادرست خود از قوانین برای درمان ایثارگران مشكل ایجاد كرده‌اند. ضروری است دولت اقدام مؤثری به عمل آورد.
 دو مورد از مسائل آذربایجان عزیز را عرض می‌كنم.
۱ ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مانع هرگونه اقدام تفرقه‌افكنانه توسط گروه‌های مرتبط با وزارتخانه شود. اخیراً نمایش موهنی در تهران به نمایش درآمده است. امیدواریم تاكنون متوقف شده باشد.
همه توفیقات كشور مدیون اقوام تشكیل‌دهنده این ملت بزرگ اعم از فارس، ترك، كرد، لر، عرب، گیلك، سیستانی، بلوچ و تركمن است. این گروه‌ها بروند و خودشان را مسخره كنند.
۲ ـ در موضوع دریاچه ارومیه فعالیت‌های تبلیغاتی كافی است، لازم است اقدام عملی مؤثری جهت تأمین آب انجام شود. به درخواست‌های ناصحانه نمایندگان آذربایجان مبنی بر استفاده از ظرفیت اصل (۱۳۸) قانون اساسی عمل نشد. مجدداً تأكید می‌كنیم كارهای اجرایی مورد نیاز آغاز شود و نتایج آنها با زمان‌بندی مشخص به مردم ارائه گردد. با تشكر. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، از رعایت وقت هم تشكر داریم جناب آقای فرهنگی!
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای فرهنگی دعوت می‌كنم از ناطق بعدی جناب آقای دكتر سیدحسین ذوالانوار نماینده محترم مردم شیراز كه به ایراد نطقشان بپردازند.
سیدحسین ذوالانوار (شیراز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همكاران محترم سلام عرض می‌كنم، ان‌شاءالله كه همگی موفق و سربلند و پیروز باشید.
ابتدا نعمت‌های بی‌منتهای خدای تعالی را سپاسگزاریم،‌ مخصوصاً اجابت دعای خوبان در مورد ظالمین كه:
 «اللهم اشغل الظالمین بالظالمین». الان كه آمریكا و دست‌پرورده‌های آن یعنی داعش و امثالهم به جان هم افتادند و اسرائیل هم كشته‌هایش را شب‌ها دفن می‌كند، كارخانه‌هایش تعطیل شده، فرودگاه‌هایش تعطیل شده و هر روز خسارت‌های بزرگ مالی و حیثیتی می‌بیند. البته اسرائیل كه دیگر حیثیتی برایش نمانده است، برای آمریكا هم به همین صورت.
تشكر ویژه از رهبر گرانقدر به خاطر همه عنایات ایشان به ویژه ارتقاء بصائر اجتماعی و بصیرت‌بخشی و مدیریت بسیار هوشمندانه حوادث خاورمیانه و طرفداری از مظلومین در قبال ظالمین و جنایات آنها.
تشكر به خاطر اجازه برای تأمین منابع مالی برای ازدواج و تأمین آب روستاهای خشك و تشنه‌ای كه (۶۰۰۰) روستای ما به وسیله تانكر آبیاری می‌شوند.
چند نكته راجع به مجلس و دولت عرض می‌كنم.
امام (رحمه‌الله‌علیه) فرمودند: آن روزی كه دولت و مجلس خوی كاخ‌نشینی پیدا كنند باید فاتحه كشور را بخوانیم. آن روزی كه مجلس و دولت خوی كاخ‌نشینی پیدا كنند باید فاتحه كشور را خواند.
از فرمایشات امام: مطالعه در زندگی علمای سلف حكایت از فقر و نهایتاً روح پرفتوح آنان برای كسب معارف می‌كند كه چگونه در پرتو شمع و شعاع قمر تحصیل كردند و با قناعت و بزرگواری زیستند. در اینجا یك جمله معترضه هم عرض كنم به جناب آقای رئیس‌جمهور، كه جناب آقای رئیس‌جمهور! نام جناب‌عالی آقای روحانی است. روحانی هم هستید حتماً از وضع بسیار سخت حوزه‌ها و طلاب مطلعید كه چگونه با صعوبت زندگی می‌كنند و این زندگی چقدر برای آنان سخت است، در حالی كه آنها بار فرهنگی و معنوی كشور را هم خاموش در اقصی‌نقاط كشور به دوش دارند. آیا حق نیست كه سرانه‌ای كه به وزارت علوم داده می‌شود به حوزه‌ها هم داده شود؟ شما كه اهل حق و عدالت هستید امیدواریم در دولت خودتان این اثر خوب را به جا بگذارید.
امام فرمودند: توهم اینكه باید قدرت‌ها را پاس بداریم و به آنها احترام كنیم، به آنها نقش كدخدایی دهیم این در انتها موجب می‌شود كه ما هر قدرت مادی را از خودمان قوی‌تر دیدیم در مقابل آن لنگ بیاندازیم، این فرمایش امام است. آیا كدخدا بهتر است یا خدا؟ كدام؟ كدخدا یك كرسی موقت در دنیا دارد به خاطر قدرت نظامی، منتها آبرویی ندارد و حیثیتی برای استكبار نمانده. برای ایادی‌اش هم نمانده. آنها قبلاً به كشورهایی مثل الجزایر و بوسنی‌هرزگوین حمله‌ای متحدانه می‌كردند، اكنون جنگ را در داخل مسلمانان و بین اجزای یك تمدن قرار دادند. كه خوب معلوم است نتیجه‌اش چه چیزی است؟ فرسایش ذخایر انسانی، علمی و مالی كشورهای اسلامی. این كار كدخداست.
كار خدای تعالی چه چیزی است؟ «لقد نصركم الله فی مواطن كثیره و یوم حنین» چقدر خدای تعالی به ما كمك كرد؟ در جنگ تحمیلی بیش از (۶۰) كشور در مقابل ایران اسلامی ایستادند. در مقابل كشور شیعه امیرالمؤمنین ایستادند ولیكن می‌بینید فضل الهی باعث شد كه آنها با شرمندگی و سرافكندگی به زباله‌دان تاریخ بروند و ایران اسلامی سرافراز بماند. عنایات الهی قبل و بعد از جنگ تحمیلی هم همچنان ادامه دارد. الان شما می‌دانید تعداد پروازهایی كه از آسمان ایران می‌گذرد، روزانه به حدود (۸۰۰) پرواز رسیده این یكی از دلایلش امنیت بسیار خوب جمهوری اسلامی است كه برای این هم باید خدای تعالی را سپاس گفت. به هر صورت خدای تعالی قابل مقایسه با كدخدای مخلوق نیست.
رهبر معظم یك جمله‌ای گفتند خیلی مهم است. به خصوص برای ما نمایندگان و برای دولت محترم. آن جمله هم این است كه اگر من در راه فرهنگ و معنویت كشته شوم احساس می‌كنم كه در راه خدا كشته شده‌ام. این فرمایش رهبری است اهمیت فرهنگ از تنفس هم به نظر می‌رسد بیشتر است. چون تنفس اگر قطع شود انسان می‌میرد لكن حیات بعدی او و حیات معنوی‌اش باقی می‌ماند حساب و كتاب باید پس دهد.
در هر صورت راه پیروزی از اتحاد و انسجام و ارزش‌های الهی می‌گذرد نكند ما چیز دیگری را فكر كنیم جانشین كنیم. سختی‌ها می‌گذرد مردم غزه ایستاده‌اند، شما می‌بینید كشوری كه می‌خواست خاورمیانه بزرگ درست كند در مقابل یك جمعیت (۵/۱) میلیونی به اضافه پشتیبانی آمریكا و انگلیس و فرانسه و سعودی و بحرین و قطر همینطور در گل مانده‌اند و نمی‌توانند به فضل الهی كاری كنند.
در بخش اقتصادی چند نكته را عرض می‌كنم به حجم واردات و ارزش واردات نگاه كنیم كه ما چقدر واردات داریم؟
جناب آقای رئیس‌جمهور! به جهت ارادتی كه به شما داریم و سفارش رهبری (بذرپاش ـ آقای دكتر جمع‌بندی بفرمایید وقت شما به اتمام رسیده) بایستی نگاه كنیم كه در بعد اقتصادی چه دارد می‌شود؟
ما اكثر پول‌های كشور را در تهران تجمع می‌دهیم و تهران را بزرگ و جاهای دیگر را لاغر می‌كنیم!
اگر می‌خواهیم زندگی جوان‌های ما خوب شود، بایستی آن كلیدی كه شما در انتخابات نشان دادید آن را از دست بعضی از وزراء بگیرید چون آن كلید را به خارجی‌ها دادند، آنها برای جوان‌های خودشان اشتغال درست می‌كنند بیكاری و بدبختی‌اش مربوط به جوان‌های ماست. بعد می‌گوییم جوان‌های ما زندگی‌شان روی غلطك است، امیدواریم روزی نیاید كه بگوییم غلطك روی جوان‌های ما و زندگی‌ جوانهای ما راه می‌رود و زندگی آنها غلطك شده.
بایستی كه روز خبرنگار را هم تبریك بگوییم و عرض كنیم كه خبرنگاران رسالتشان حساس و سنگین و تاریخ‌ساز است و خریدنی هم نیست. (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم) خبرنگاران خریدنی هم نیستند از تشكل‌های قرآنی، از شهردار محترم تهران، از شهرداری و شورای شیراز به خاطر كارهای ارزشمندی كه در ارتقاء و بزرگداشت مساجد و امامزاده‌ها، توازن بین مناطق محروم و غیرمحروم شهر شیراز (نایب‌رئیس ـ وقت خیلی گذشت، متشكرم) زیرگذرها و روگذرها انجام دادند تشكر می‌كنیم امیدواریم خدای تعالی عاقبت همه ما را به خیر كند. والسلام علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ متشكریم، ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ باتشكر از جناب آقای ذوالانوار، دعوت می‌كنم از جناب آقای مهندس سیدشریف حسینی نماینده محترم مردم شریف اهواز، باوی و حمیدیه و كارون كه به مدت هفت دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
سیدشریف حسینی (اهواز و باوی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
یادتان هست همه گوش به فرمان بودیم
سینه‌چاك سخن پیر جماران بودیم
یادتان هست كه می‌گفت اگر بیداریم
همه را از قبل خون شهیدان داریم
گفت دلداری دشمن دلتان را نبرد
مثل طوفان‌زده‌ها حاصلتان را نبرد
جنگ، جنگ است فقط رنگ عوض می‌گردد
نقشه‌ها در پی هر جنگ عوض می‌گردد
ما محال است كه از بیعتمان برگردیم
تا كه مثل پسر فاطمه بی‌سر گردیم
باید سلام كرد به روح رهبری كه معمار انقلاب بود، باید سلام كرد بر خلف صالحش كه روح جاری انقلاب است. باید سلام كرد بر آنانی كه لباس خاكی‌رنگشان لباس احرام بود. باید سلام كرد بر چفیه، بیرق همیشه جاویدان كه همواره بر دوش علمدار نهضت است. باید سلام كرد بر خوزستان، كربلای سینه‌سوختگان در سنگر كه آمدن و رفتنشان بسان یك رؤیا بود. باید سلام كرد بر غزه نماد مظلومیت تاریخی فلسطین و سند رسوایی نهادهای دروغین مدافع حقوق بشر و باید سلام كرد بر ملت بزرگ ایران. تبلور عزت، استقلال، مجد و عظمت.
 امروز ایران اسلامی به عنوان نماینده ملت‌های آزادیخواه با زبانی رسا و بلند، منطقی محكم و بنیانی استوار توسط فرزندان انقلابی خود در برابر زورگویی نظام سلطه ایستاده است و می‌گوید ما نظم ظالمانه جهانی را برنمی‌تابیم. تیم مذاكره‌كننده هسته‌ای نیز بداند تا زمانی كه حافظ خط قرمزهای نظام است تنها صدایی كه از ایران عزیز خواهند شنید صدای حمایت (۷۵) میلیون ایرانی است.
خوزستان تنها یك نقطه از جغرافیای این كشور نیست، بلكه تاریخ گویای دفاع مقدس، نامی به بلندای ایثار و مقاومت و مدیریت عاشورایی یك ملت است. دیار همان مردمی كه همیشه نجابتشان رساترین فریادشان بود. خوزستان همان سرزمینی است كه شهرستان حمیدیه، دژ مستحكم دوران دفاع مقدسش بود ولی اینك حتی یك كارخانه برای اشتغال جوانانش ندارد و از داشتن یك بیمارستان محروم است.
 خوزستان همان دیاری است كه كوت‌عبدالله را مظلومانه بدون داشتن حداقل امكانات شهری تبدیل به شهرستان نمودند و قول‌ها دادند اما اینك نشسته‌اند و فقط نظاره‌گر محرومیت این مردم هستند. خوزستان همان جایی است كه شیبان، ویس و ملاثانی‌اش شهرستان باوی لقب گرفت و آرزوی جوانانش كسب اشتغال و متواری شدن از دام بیكاری است اما تنها نیروگاه آن نیروی بومی استخدام نمی‌كند و كشاورزان آن منطقه نیز برای تأمین آب كشاورزی با مشكل مواجهند.
 خوزستان همان جایی است كه ملاشیه، كوی علوی، حصیرآباد، منبع آب، كوی سیاحی، زرگان، عین‌دو، كوی مدرس، خبینه، زویه، بروال و كوی طاهر آن از حداقل امكانات بی‌بهره‌اند و در این چند سال جز شعار از دولتمردان چیزی عایدشان نشده است.
خوزستان همان جایی است كه خرمشهر مظلوم، آبادان مقاوم و دشت آزادگان هویزه قهرمان پس از (۲۶) سال از جنگ هنوز جنگ‌زده‌اند. خوزستان همان‌ جایی است كه زمین‌های كشاورزی ایذه و باغملك در كنار كارون (۳) تشنه‌اند، اما كیلومترها تونل حفر می‌كنند تا آب به كشاورزان فلات مركزی ایران برسد.
خوزستان همان جایی است كه ماه‌ها از آلودگی‌های هوا و مسمومیت فرزندانش می‌گذرد، اما هنوز چرایی و چگونگی این آلودگی معلوم نیست؟
خوزستان همان جایی است كه همه دوستش دارند، اما به مطالبات و خواسته‌های مردمش كسی توجه نمی‌كند.
 جناب آقای رئیس‌جمهور! اولین سفر استانی شما در قامت رئیس‌جمهور به استان خوزستان بود. شما گفتید برای من شنیدن این حرف سنگین است كه در شركت‌های استان از نیروهای بومی و محلی استفاده نمی‌كنند. آیا امروز این تبعیض ناروا برطرف شده است؟ آیا دستوری برای رفع این تبعیض صادر نموده‌اید؟ كارون نماد خوزستان است. كارون جاری است تا خوزستان هست و خوزستان هست تا كارون جاری است. كارون امروز به قلب كشاورزی، زندگی، معیشت، حال و آینده خوزستان تبدیل شده است و هرگونه آسیبی به آن بازی خطرناكی علیه خوزستان و خوزستانی است. به عنوان نماینده مردم خوزستان باید بگویم انتقال آب برای مصارف آشامیدنی تنها به سرپوشی برای اجرای طرح‌های مختلف انتقال آب مبدل شده است. اگر قرار به رفع مشكل آب آشامیدنی است چرا با وجود كارون شهرهای جنوبی استان از آب آشامیدنی سالم و مناسب بی‌بهره‌اند؟
مگر شما (۲۵۰) روز پیش نگفتید كه یك هفته بعد آب شرب طرح غدیر به اهواز می‌رسد؟ پس چرا هنوز كلان‌شهر اهواز تشنه است؟ همین چند روز پیش مردم تشنه كوت‌عبدالله از من می‌پرسیدند، بالاخره یك هفته وعده رئیس‌جمهور چند روز است؟
آقای رئیس‌جمهور! پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت و استانداری‌‌ها مدتهاست از بلاتكلیفی به ستوه آمده‌اند. آیا توجیه‌شدنی است كه هیچ مقام و مسؤولی خود را موظف به ارائه توضیحات به این انبوه جوانان كار نمی‌داند؟ این در حالی است كه مصاحبه آنها در این دولت انجام شده است. آیا مسؤولین برای استخدام فرزندان خود نیز این‌گونه رفتار می‌كنند؟ به دولت گوشزد می‌كنم تكلیف این آزمونها را مشخص، تا این عزیزان هر چه سریعتر از بیكاری، این بلای سیاه رهایی یابند.
خوزستان شناسنامه ایران اسلامی است. سرزمینی كه جانانه و سروقامت ایستاده است، اما تنها است. خوزستانی كه از وعده‌ها خسته است. پر آب‌ترین استانی كه تشنه است. قلب تپنده اقتصاد و انرژی كه چراغی به خانه ندارد. اما خوزستان با تمام این مشكلات خاری در چشم دشمنان انقلاب است و بی‌شك قربانگاه بداندیشان و معاندین نظام است. امروز بر همه دلسوزان اجرایی كشور و تأثیرگذاران در نظام اسلامی فرض و تكلیف است كه خوزستان را دریابند و خوزستان را بسازند. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته (نمایندگان ـ احسنت)
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای حسینی، از ناطق بعدی جناب آقای محمدصالح جوكار نماینده محترم مردم شریف یزد و صدوق دعوت می‌كنم كه به مدت پنج دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
محمدصالح جوكار (یزد و صدوق) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین» (حضار صلوات فرستادند)
عرض سلام به پیشگاه آقا امام زمان و سلام و درود به روح ملكوتی حضرت امام (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه)، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به ویژه (۴۰۰۰) شهید استان یزد و آرزوی صحت و سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی. عرض تبریك گرامیداشت روز شهادت شهید صارمی خبرنگار متعهد كشورمان و عرض تبریك خدمت همه خبرنگاران عزیز كشورمان دارم.
 روزی كه نظریه‌پردازان آمریكایی نظریه جنگ بین تمدنها را در قرن (۲۱) مطرح كردند، استكبار جهانی در پی آن برآمد تا این جنگ بین تمدنی را به جنگ داخل تمدنی تبدیل كند. لذا درصدد ایجاد اختلاف و بی‌ثباتی و جنگ‌های داخلی در كشورهای اسلامی اهتمام كرد. با دو هدف:
۱ـ انحراف از شكل‌گیری بیداری اسلامی كه نویدبخش دوران پایانی استعمار غرب را در پی داشت.
۲ ـ ایجاد محیطی امن برای غرب و مصونیت‌بخشی به رژیم صهیونیستی.
در اقدامی شاهد شكل‌گیری گروههای خشن و تكفیری در منطقه هستیم كه هدفشان تضعیف جهان اسلام و تضعیف درونی كشورهای مسلمان و نهایتاً به خود مشغول‌كردن مسلمانان و غفلت از دشمن اصلی یعنی شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی است.
جنایاتی كه امروز در سوریه، عراق و لیبی و دیگر كشورهای اسلامی در حال انجام است، دستاورد خیانت سران كشورهای اسلامی و خباثت مثلث شیطان بزرگ، استعمار پیر انگلیس و صهیونیسم بین‌الملل است كه این كشتار و جنایت و تأمین منابع مالی و اجرای آن توسط به اصطلاح مسلمانان صورت می‌گیرد. اما در این ایام شاهد آن هستیم بار دیگر زخم عمیقی به امت اسلامی وارد شد و مردم مسلمان غزه در یك تراژدی مورد كشتار بی‌رحمانه قرار گرفتند گناه مردم غزه چیست؟ آیا چیزی جز حقوق حقه خود را مطالبه می‌كنند كه بیش از (۳۰) روز هزاران تن مواد انفجاری بر سر مردم مظلوم غزه فرو ریخته شد و غزه را شخم زدند.
مردمی كه در محیط جغرافیایی كوچك و از همه طرف محاصره ‌شده و از همه طرف آنها مورد تهاجم قرار می‌گیرند. نهادهای بین‌المللی با حمایت آمریكای جنایتكار و با رهاسازی افسار این سگ هار دست او را برای هر جنایتی باز گذاشتند به‌طوری كه نمی‌توان به این رویداد عنوان جنگ داد چرا كه جنگ در میادین نبرد بین دو نیروی نظامی صورت می‌گیرد ولی این یك جنایت ضد بشری است.
اینكه مناطق مسكونی گلوله باران و كشتار دسته‌جمعی صورت می‌پذیرد، ناشی از عمق پلیدی و ناپاكی و كینه رژیم صهیونیستی نسبت به مسلمانان و عجز و ناتوانی در مقابل دفاع ایثارگرانه و مقتدرانه مردم فلسطین و جبهه مقاومت است. اما نسخه درمان مردم فلسطین را باید در درون فلسطین جستجو كرد.
راهبرد مقام معظم رهبری مبنی بر تسلیح كرانه باختری راهكار اساسی برای نابودی رژیم صهیونیستی است. تحقق این راهبرد در گرو حمایت همه‌جانبه و ارتقای قدرت دفاعی مردم غزه است. امروز همه دوستداران ملت فلسطین به ویژه دولت محترم وظیفه دارند با ارسال كمك و تسلیح به موقع مردم فلسطین با یك اقدام هماهنگ نابودی این رژیم پلید رقم خورده و برای همیشه جهان اسلام از شر این موجود پلید رهایی یابد.
اما در رابطه با طرح اصلاح حوزه‌های انتخابیه كه امروز در دستور كار مجلس قرار گرفته من خدمتتان عرض بكنم، این طرح بر اساس اصل (۶۴) قانون اساسی است كه هر ده سال یكبار تعداد (۲۰) نفر نماینده بر اساس شرایط جمعیتی و سیاسی می‌تواند اضافه شود و در مجلس هشتم مطرح و با توجه به فضای موجود در صحن مجلس از دستور كار خارج گردید در حالی كه كمیسیون محترم شورا با ارائه اصلاح حوزه‌های انتخابیه در جلسات متعدد به نتایجی رسیده‌اند كه اعتراض مسؤولین و مردم در شهرستان‌های مختلف را در پی داشته كه متأسفانه حتی در راهپیمایی روز قدس نیز انعكاس نامطلوبی داشته است. لازم است كمیسیون محترم شورا به گونه‌ای مدیریت كند تا با رعایت حقوق قانونی مردم و بر اساس عدالت به گونه‌ای این اصلاح صورت پذیرد كه كمترین هزینه را برای نظام در بر داشته باشد. اینكه مردم حق دارند تا فرصت لازم برای ارتباط‌گیری با نمایندگان مجلس داشته باشند یك حوزه انتخابیه با جمعیت بالای (۶۰۰) هزار نفر یك نماینده و یك حوزه انتخابیه با جمعیت (۷۰) هزار نفر اصلاً توجیه ندارد.
نكته بعدی در رابطه با مربیان پیش‌دبستانی و شركتی است (بذرپاش ـ آقای جوكار خیلی ممنون، جمع‌بندی كنید) امروز وزارت آموزش و پرورش نیاز مبرم به معلم دارد و این معضل به خوبی هویدا است و مجلس نیز قانون مربوطه را تصویب نموده، از سوی دیگر نیروهای با سابقه بالا و تجربه امروز در اختیار داریم كه سرگردان هستند چرا نباید قانون را اجرا كنیم؟ از وزارت آموزش و پرورش و معاون محترم برنامه‌ریزی راهبردی درخواست دارم، اقدام لازم در این زمینه به عمل آورده و مربیان پیش‌دبستانی و شركتی را تعیین‌ تكلیف نمایند.
خشكسالی‌های (۱۷) ساله اخیر و كاهش نزولات آسمانی و كاهش تخصیصی‌های آب انتقالی به استان یزد (بذرپاش ـ آقای جوكار خیلی ممنون) استان را با بحران آب مواجه نموده است. امروز بالای (۲۰۰) روستا آب آشامیدنی آنها با تانكر تأمین می‌شود. اغلب شهرهای استان از سختی و غیربهداشتی‌بودن آب رنج می‌برند. مردم مظلوم یزد هم حق دارند از آب سالم استفاده كنند. اعتبارات استان برای انتقال آب كافی نیست دولت محترم اهتمام لازم را برای تأمین منابع آب داشته باشد.
از وزارت ورزش و جوانان می‌خواهم تنها به امورات ورزش نپردازند به امور جوانان اهتمام بیشتری داشته باشند. نمی‌توان موضوعی را با شعار حل كرد. جوان معتقد و (نایب‌رئیس ـ متشكر هستیم) متعهد امروز برای تشكیل خانواده حداقل انتظار برای تأمین وام ازدواج دارد. اینها تسهیلات چند میلیاردی نمی‌خواهند با چند میلیون می‌توان مشكل این خانواده‌ها را حل كرد. والسلام علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای جوكار، از ناطق آخر جناب آقای جواد سعدون‌زاده نماینده محترم مردم شریف آبادان دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
جواد سعدون‌زاده (آبادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«والصلاه و السلام علی محمد و آله الطاهرین». السلام علیكم و رحمه الله
قبل از نطق اضطراری پنج دقیقه‌ای بنده از برادر عزیزم مهندس محمدابراهیم رضائی نماینده محترم خمین سپاسگزاری می‌كنم كه این نطق پنج دقیقه‌ای را در اختیار بنده گذاشتید.
خوب، شأن نزول حضور بنده در خصوص این صحبت آتش‌سوزی مهیبی بود كه در یكی از پاساژهای آبادان موسوم به كادوس (۴) كه متأسفانه لطمات بسیار زیادی به شهروندان آبادانی در تاریخ ۲۹/۴/۹۳ روز یكشنبه وارد شد و عید سعید فطر را دركام مردم شهرستان آبادان بلكه كل خوزستانی‌ها تلخ نمود كه ان‌شاءالله به این موضوع خواهم پرداخت.
عید سعید فطر را به ملت شریف ایران و همكاران عزیزم تبریك عرض می‌كنم و از ملت رشید و انقلابی ایران اسلامی سپاسگزاری می‌نمایم به دلیل شركت آنها در راهپیمایی روز قدس میراث بزرگ امام راحل و آموزه جاویدان آن امام همام در مبارزه با ظلم و ستم و جنگ اخیر كه در واقع نمونه عینی نسل‌كشی و ویرانگری است، این جنگ را محكوم می‌كنم و رژیم غاصب و سفاك صهیونیستی را به نیابت از ملت شریف ایران محكوم می‌كنم و در شگفتم و در تعجبم كه این نظام پوسیده بین‌المللی و سازمان‌های به اصطلاح مدافع حقوق بشر چگونه در برابر كشتن زنان و كودكان و پیرمردان و بیماران و بمباران مساجد، بیمارستانها و حتی پناهگاه‌های منتسب به سازمان ملل در سكوتند و آمریكای جنایتكار را محكوم می‌كنم به دلیل اینكه این رژیم سلطه‌گر و زورگو علی‌رغم مشاهده جنایت‌های متحد خود در غزه به جای محكوم‌كردن و پیشگیری از این همه ویرانگری و نسل‌كشی جایزه (۲۲۵) میلیون دلاری را برای ترمیم به اصطلاح گنبد آهنین به این رژیم تقدیم می‌كنند. ملت ایران این سفاكی و جنایت‌ها را در منطقه محكوم می‌كند.
همچنان ظهور پدیده شوم مذهب علیه مذهب توسط تكفیری‌ها و گروه موسوم به داعش كه مذهب را آلت دست غارت و ویرانگری خود ساخته محكوم می‌نمایم.
پدیده آتش‌سوزی مورخ ۲۹/۴/۹۳ و آتش‌سوزی مهیب پاساژ كادوس (۴) در شهرستان آبادان مستقیماً به وزیر كشور و در انجام حمایت‌های همه‌جانبه از آسیب‌دیدگان در وظایف وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی می‌گنجد. انتظارم از وزیر كشور این است كه با ارسال یك هیأت كارشناسی، افراد مقصر و خاطی و سهل‌انگار را مورد بازخواست قرار بدهد.
برخی از سازمان‌های فعال وابسته به وزارت كشور در شهرستان آبادان دچار قصور یا تقصیر بیّنی هستند كه اگر درست عمل می‌كردند می‌توانستند از حجم این فاجعه و آسیب جدی بكاهند. متأسفانه سهل‌انگاری پیش‌آمده در سازمان شهرداری، آتش‌نشانی و برخی از سازمان‌های مرتبط باعث شده كه این فاجعه گسترش و عمومیت وحشتناكی به خود بگیرد به گونه‌ای كه بیش از (۱۵۰) كاسب، تمام داشته‌ها و سرمایه‌های خود را در ساعاتی چند از دست دادند. امیدوارم كه وزیر كشور با اهتمام و جدیت این موضوع را پیگیری كنند و از وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی می‌خواهم كه با اختصاص وامهای كم‌بهره به سرعت این عزیزان را به زندگی طبیعی و روزمره خود بازگردانند.
همچنین از مواضع مبتنی بر عدالت و واقع‌بینانه رئیس‌جمهور در سفر ششم ایشان به استان چهارمحال و بختیاری دفاع می‌كنم به دلیل اینكه این بزرگوار انتقال آب از سرشاخه‌های كارون برای مصارف كشاورزی و صنعتی را غیركارشناسانه دانستند و حقآبه را برای (بذرپاش ـ آقای سعدون‌زاده خیلی ممنون، جمع‌بندی بفرمایید) مصارف شرب تأیید كردند. ما هم یك چنین رویكردی را كاملاً تأیید می‌كنیم و به برخی از افراد زیاده‌خواه و افرادی كه بر اساس منطق لابی‌های فریبكارانه هنوز در گذشته فكر می‌كنند با تهدید وزیر نیرو و طرح استیضاح گمان می‌برند كه می‌توانند خرد جمعی مجلس شورای اسلامی كه عصاره فضائل ملت ایران است به بازیچه بگیرند و ملت و حداقل (۷) میلیون نفر از ساكنان جلگه خوزستان و زاگرس بزرگ را به بازیچه بگیرند. من فكر نمی‌كنم كه این منطق، منطق درستی باشد.
من از وزیر نیرو به دلیل تعطیل كردن پروژه‌های (نایب‌رئیس ـ جناب آقای سعدون‌زاده! خیلی متشكریم) تونل گلاب (۲) و بهشت‌آباد تشكر می‌كنم و از ایشان به نیابت از همكارانم در مجمع نمایندگان خوزستان اعلام می‌كنم كه مواضع خوب و كارشناسی ایشان را تأیید می‌كنیم و قطعاً یك چنین تهدیدی و بحث استیضاح و ایجاد ارعاب در وزارت بزرگ نیرو كاملاً بی‌مورد و از سوی این مجلس آگاه و خبیر و كیّس بی‌اعتبار است.
همچنین از رئیس‌جمهور محترم می‌خواهم كه طرح ارتقای شهرستان شهر اروندكنار به شهرستان اروندكنار را هر چه سریعتر در دستور كار دولت تدبیر و امید وارد كنند و همچنین بحث بهینه‌سازی (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم) پالایشگاه آبادان (۲) موسوم به فاز (۲) اجرایی را جزء سهمیه ارزی فاینانس قرار دهند. والسلام علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم.
 
۹ ـ بیانات نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی درخصوص سقوط هواپیمای مسافربری در تهران و تسلیت به خانواده‌های سوگوار
نایب‌رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با كمال تأسف و تأثر اطلاع حاصل شد كه در حدود ساعت (۹:۲۰) امروز یك فروند هواپیمای مسافربری كه از تهران عازم طبس بود با حدود (۴۰) سرنشین و تیم خدوم پرواز متأسفانه در حوالی مهرآباد سقوط كرده و تعدادی از هموطنان ما از سرنشینان محترم و تیم پرواز به لقاء حق پیوستند و حدود (۹) نفر از سرنشینان هم به بیمارستان منتقل شده‌اند. برای خانواده‌های سوگوار و معزّی از خدای متعال صبر و اجر جمیل خواستاریم و برای برادران و خواهران گرانقدر تیم خدوم پرواز كه دعوت خدا را لبیك گفتند، علو درجات مسألت داریم و از ریاست محترم كمیسیون و كمیسیون عمران مجلس هم می‌خواهیم كه بررسی این حادثه را به طور جدی در دستور كار خودشان قرار بدهند. خوشبختانه ما با پیگیری‌هایی كه دولت و مجلس داشتند، شاهد بهبود فضای پرواز و آسیب‌هایی در این حوزه در این سالها نبودیم و باید این مسأله هم به طور جدی پیگیری شود. امیدوارم كه ما در خطوط پروازی خود شاهد بروز چنین حوادثی با تلاش مسؤولین محترم خصوصاً مدیران فنی و تیم‌های پرواز نباشیم.
 
۱۰ ـ اعلام وصول طرح تأسیس سازمانهای استانی توسعه عمران دریا و سواحل با قید دوفوریت و رد فوریت آن (ثبت ۴۸۹)
نایب‌رئیس ـ ادامه دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواست فوریتی داریم اگر آقای نجف‌نژاد مطرح می‌كنند، مثل اینكه آقای نجف‌نژاد مشغولند.
نایب‌رئیس ـ آقای فرهنگی اجازه بدهید! ظاهراً چند نفر از دوستان تذكر و اخطار داشته‌اند ما این تذكر و اخطار را داشته باشیم. البته قبلش میهمان خارجی‌ای داریم كه جناب آقای صادقی... دوستانی كه اخطار و تذكر دارند، اجازه بدهند دستور شروع شد نامشان را ثبت كنند الان دستور اصلاح می‌شود.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای نجف‌نژاد بفرمایید.
مقداد نجف‌نژاد (بابلسر و فریدونكنار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دوستان بزرگوار توجه فرمایند! ما دو تا حكم در دو برنامه مصوب كردیم برنامه چهارم توسعه كه به اعتقاد بنده بسیار حیاتی است. در برنامه چهارم توسعه (۶۰) متر حریم دریا در سراسر كشور را مصوب كردیم چون جزء انفال هست، آزاد بشود و مردم بتوانند از این موهبت خدادادی به درستی استفاده كنند. در برنامه پنجم توسعه مصوب كردیم برای اینكه دریا متولی نداشت و مسؤول پیگیری‌ها در امور عقب‌نشینی، ساماندهی دریا، امداد و نجات، طرحهای شنا مشخصاً معلوم نبود كه مسؤول مربوطه چه كسی است؟ و پاسخگوی مجلس و مسؤولین چه كسی باید باشد؟ آنجا مصوب كردیم سازمانی به عنوان سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل تصویب شد. دوستان بزرگوار! عملاً هیچ اتفاقی نیفتاد اگر چه در دوره اول یعنی در دوره اول ریاست جمهوری جناب آقای احمدی‌نژاد در دو سال اولش یك حركت‌های خوبی صورت گرفت ولی در همان زمان تقریباً حالت نیمه‌تعطیلی پیدا كرد و عملاً دولت خیلی جدی پیگیر عقب‌نشینی دریا در سراسر كشور نشد.
من خدمتتان عرض كنم كه در شمال كشور یعنی در گیلان و مازندران حدود (۵۵۰) كیلومتر نوار ساحلی داریم شاید در آن زمان كمتر از (۱۰)،‌ (۱۵) درصد برای بهره‌برداری عموم ملت آزاد بود. خلاصه همه افراد جامعه می‌خواهند یك بار به شمال بیایند آنچه كه از آنها به صورت استقراء ناقص سؤال شده، عمدتاً هم می‌خواهند بیایند دریا و از دریا استفاده كنند از ساحل دریا استفاده كنند. عملاً كلاً فعلاً (۲۰) درصد دریا آزاد است بقیه یا بخش خصوصی یا بخش‌های دولتی حتی داخل دریا را هم سیم‌خاردار زدند و عملاً مردم به آن دریا و ساحل دسترسی ندارند و لذا ما برای اینكه متولی معلوم باشد سالی (۵۰۰)، (۶۰۰)، (۷۰۰) نفر ما در دریا غریق داریم كه همه آنها عمدتاً بالغ بر (۹۹) درصد جمعیت غرق‌شدگان، جوان هستند و ساماندهی صورت نمی‌گیرد. عمدتاً در این سالها ما شاهدیم كه اینها عقبند یعنی طرح‌های شنا در حالی كه مردم از نیمه اردیبهشت در شمال، در جنوب وضع فرق می‌كند در جنوب به‌طور كل عوض می‌شود. شاید در جنوب در تمام فصول برای مردم باید شرایطی را به وجود بیاوریم كه آنها بتوانند از دریا استفاده كنند. در شمال مردم نیمه اردیبهشت مراجعه می‌كنند، می‌خواهند شنا كنند.
در حقیقت تا ما بیاییم طرح‌های شنا را اجرایی كنیم، دقیقاً از خرداد هم گذشتیم. من تشكر كنم از استاندار محترم مازندران كه امسال پیگیری‌هایش واقعاً خوب بود. جای تقدیر و تشكر دارد كه استاندار در شرایط خوبی طرح‌های شنا را شروع كرد عملاً یك دستاورد خوبی هم داشت. لذا ما برای اینكه متولی معلوم باشد، خلاصه گردشگری است، بخشدارانند، شهردارانند، فرماندارانند در برنامه پنجم توسعه متولی را مشخص كردیم، گفتیم سازمانی تحت عنوان «سازمان توسعه و عمران دریا» تأسیس بشود امورات مربوط به عقب‌نشینی سواحل، طرحهای شنا، امداد و نجات، ساماندهی، مسائل مربوط به نظافت و سلامت دریا و آب و سواحل و (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر) گردشگری به عهده این سازمان باشد.
دوستان بزرگوار! اگر سازمان در تهران كه مسؤولش وزیر كشور است و رئیس سازمانش در دوره قبل جناب آقای نوذری بوده، اگر اینها عقبه نداشته باشند، یعنی سازمان یك چیز ابتری است، عملاً اتفاقی نمی‌افتد، لذا ما پیشنهاد كردیم، یعنی جزء برنامه بوده، جزء قانون بوده است، ما در همان راستای قانون عرض كردیم و در طرح هم آورده‌ایم در راستای اجرای وظیفه محوله در بند «ب» ماده (۱۸۷) قانون برنامه پنجم توسعه سازمان‌های استانی توسعه و عمران دریا و ساحل در آنجاهایی كه دریا هست، ساحل دارند، مردم برای شنا مراجعه می‌كنند باید عقب‌نشینی‌ها صورت بگیرد، باید طرح‌های شنا پایدار شود، باید نجات غریق‌ها سازماندهی شوند، باید امداد و نجات آنجا برنامه‌ریزی شود، گفته‌ایم سازمان عمران و توسعه دریا و ساحل در این استان‌ها هم مستقر شوند (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر، وقت شما تمام است) تا این مأموریت روی زمین نماند و اجرایی شود، ان‌شاء‌الله دوستان رأی بدهند.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، قبل از اینكه مخالف محترم صحبت كنند میهمانان خارجی داشتیم كه تشكر داشته باشید و بعد وارد بحث شویم.
دبیر (صادقی) ـ میهمان جلسه علنی امروز ما نایب‌رئیس مجلس لیتوانی و رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و لیتوانی و هیأت همراه است كه به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم، خیلی خوش آمدید.
(متن انگلیسی این پیام توسط آقای ضرغام صادقی قرائت شد)
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف اول آقای كاتب هستند، بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار و آرادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض تبریك ایام روز خبرنگار محضر همه خبرنگاران عزیز، ضمن احترام بسیار زیادی كه به برادر بسیار عزیزم جناب آقای نجف‌نژاد و جناب آقای ندیمی دارم، من خواهش می‌كنم همكاران عزیز دقت بكنید كه به چه موضوعی می‌خواهیم تحت عنوان دوفوریتی رأی بدهیم، تحت عنوان «تأسیس سازمان‌های استانی توسعه عمران دریا و سواحل»، اگر همكاران عزیز در این طرح قانونی نظر اداره كل قوانین را نگاه بكنند صراحتاً نوشته كه ما برای این موضوع نیاز به قانون نداریم، چراكه هم در بحث قانون برنامه، در اجرای بند «ب» ماده (۱۸۷) قانون برنامه پنجم توسعه، دولت مكلف شده كه بحث توسعه عمران دریا و سواحل جهت مطالعه و اجرای طرح‌های بهسازی و شنا زیر نظر وزارت كشور به عنوان متولی اصلی ساماندهی سواحل و دریاها، شنا در طول اول برنامه اقدام نماید، اساسنامه سازمان مذكور نیز به تصویب هیأت وزیران برسد.
 همكاران عزیز دقت بكنید! اساسنامه همین سازمان توسعه عمران دریا در تاریخ ۲۲/۲/۱۳۹۲ تصویب شده است و هیأت وزیران نیز در تاریخ ۹/۳/۱۳۹۲ آیین‌نامه مربوطه را تصویب كرده است و همچنین آیین‌نامه اجرایی آزادسازی حریم ساحلی دریای خزر را تصویب كرده، ما وقتی كه هم آیین‌نامه دولت را داریم،‌ هم قانون برنامه را داریم، ‌هم قانون اراضی مستحدثه و سواحل ۲۹/۴/۱۳۹۴ را داریم، در ماده (۱۸۷) قانون برنامه هم به دولت اجازه داده شده كه به منظور حفاظت، احیا و بهره‌برداری پایدار از محیط زیست، منابع طبیعی و تنوع زیستی حداكثر تا پایان سال دوم برنامه نسبت به موارد قانونی اقدام بكند، همه قوانین مورد نیاز را در این رابطه داریم، وقتیكه ما قوانین مورد نیاز را داریم و دولت هم می‌تواند این كار را هم بكند، چه ضرورتی دارد كه دوباره ما قانونی بیاوریم تصویب بكنیم و نه تنها قانون بلكه دوفوریتی هم بیاوریم تصویب بكنیم؟ ضمن اینكه اگر این قانون در قالب یك‌فوریتی یا حتی عادی هم بیاید تصویب شود بار مالی دارد، چون در قالب طرح است و شورای نگهبان رد خواهد كرد و وقت مجلس را خواهد گرفت، اگرچه الان بحث اخطار بار مالی داده نمی‌شود چون موضوع بحث اولویت است، من خواهش می‌كنم به خاطر اینكه وقت مجلس گرفته نشود، وقت نمایندگان عزیز كه یك وقت ارزشمندی است گرفته نشود نه تنها به صورت یك‌فوریتی، بلكه دوفوریتی هم رأی ندهند و طرح به صورت عادی رسیدگی شود و اگر لازم بود به صورت عادی رسیدگی شود یقیناً در كمیسیون‌ مربوطه این موضوع مورد تأكید قرار خواهد گرفت كه این قانون دارد، ضمن اینكه در ماده (۱۸۰) اصل بر عادی بودن رسیدگی طرح و لوایح است، بنابراین فوریت آن برای مواردی است كه حالت استثنایی وجود داشته باشد یا موجب جلوگیری از وقوع خسارت احتمالی یا فوت فرصت بشود، این طرح چگونه خسارت احتمالی برای كشور ایجاد می‌كند كه ما یك طرح دوفوریتی بیاوریم برای اینكه یك سازمانی را تحت عنوان سازمان سواحل دریا و عمران ایجاد بكنیم كه خودش موجب بزرگ‌شدن دولت است و موجب می‌شود كه سازمان‌های عریض و طویلی مجدداً‌ در درون دولت ایجاد شود كه مشكلات بار مالی دولت را زیاد بكند؟ همكاران عزیز! شما الان شاهد هستید كه ما نزدیك (۸۵) درصد، (۸۰) درصد از منابع كشورمان در سال ۱۳۹۱ و ۹۲ صرف هزینه‌های جاری كشور شده و هر چه كه بخواهیم سازمان‌ها را گسترش بدهیم و عریض‌ و طویل بكنیم، هزینه‌های جاری كشور را افزایش می‌دهیم، سالانه الان نزدیك (۳۰) هزار میلیارد تومان بر حجم اعتبارات جاری ما دارد افزایش پیدا می‌كند، من خواهش می‌كنم، استدعا می‌كنم از همكاران عزیز كه به این موضوع نه تنها به فوریتش رأی ندهید بلكه به كلیت آن هم در موقع خودش رسیدگی و دقت بكنند كه موجب بزرگ شدن دولت نشود.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق اول جناب آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدا (برای) حادثه سقوط یك فروند هواپیمای ایران (۱۴۰) متأثر هستیم و به خانواده‌های محترم حادثه‌دیده تسلیت عرض می‌كنیم و از همه مهمتر من برای سازمان هواپیمایی متأثر هستم كه واقعاً این هواپیما با توجه به اینكه اولین فروند این هواپیما در اصفهان در پرواز آزمایشی‌اش سقوط كرده بود.
 حاج‌آقای ابوترابی! ما با اعضای كمیسیون‌ عمران دو بار از مراحل ساخت این هواپیما بازدید داشتیم، این نگرانی قبلاً همانجا اعلام شد، نباید به این شركت اجازه پرواز می‌دادند كه امروز این حادثه تلخ را ما در كشور شاهد باشیم. من برای سازمان هواپیمایی كه پیش‌بینی این موضوع را می‌كردند واقعاً متأثر هستم.
ببینید دوستان! الان آقای كاتب با تشكیل سازمان عمران و دریا مخالفت كردند، در بند «ب» ماده (۱۸۷) قانون برنامه پنجم این اجازه را داده‌اند، همان‌طور كه خودشان هم فرمودند اساسنامه این سازمان هم تصویب شده، آقا! من جهت استحضار شما دوستان عرض بكنم كه همین هفته تعطیلات مجلس، دوستان به این عرض بنده عنایت بفرمایید، خبرنگاران، رسانه‌ها! دقت كنید و این موضوع را منعكس بكنید كه (۲۶) نفر در استان گیلان و مازندران در همین دو هفته تعطیلات گذشته جان خودشان را در سواحل گیلان و مازندران از دست دادند، چه كسی باید جواب این خانواده‌ها را بدهد؟ والله خدا را شاهد می‌گیرم كه همین هفته گذشته در یكی از بخش‌های شهرستان بنده (۳) نفر از یك خانواده، دوستان، آقای كاتب! جناب‌عالی كه مخالفت می‌كنید، (۳) نفر از یك خانواده جان خودشان را از دست داده‌اند، بابا! دریا است یك نعمت الهی است، با سرانه‌ها، با تفكر محلی قابل اداره نیست، اگر شما انتظار دارید ما با شهرداری‌ها، با دهیاری‌ها، با یك تفكر محلی بخواهیم دریا را آماده بكنیم، همه ملت ایران بخواهند از این سواحل استفاده بكنند به‌خدا نمی‌توانند، همه‌روز ما باید شاهد این حادثه‌ها باشیم، در همین هواپیمای مسافربری امروز (۴۰) نفر جان خودشان را از دست داده‌اند، هر سال بین (۳۰۰) الی (۴۰۰) نفر جان خودشان را در این سواحل گیلان و مازندران از دست می‌دهند، بیشتر اینها هم گیلانی نیستند، آشنا به سواحل نیستند، چه كسی باید مدیریت بكند؟ با كدام منابع باید، شما بروید نگاه بكنید تمام این غرق‌شده‌ها در داخل طرح‌ها نیستند، در خارج از طرح‌ها هستند، چرا خارج از طرح‌ها؟ برای اینكه طرح‌ها محدود است، منابع محدود است، با تفكر محلی، استاندار استان‌ها تلاش خودشان را می‌كنند، بخشداران تلاش خودشان را می‌كنند، فرمانداران تلاش خودشان را می‌كنند، دهیاران تلاش خودشان را می‌كنند، اما نمی‌توانند، شما در قانون برنامه پنجم گفتید كه دولت یك سازمانی به نام سازمان عمران دریا تشكیل بدهد و جلوی این كشتارها را بگیرد، انسان دارد می‌میرد، من خدمت شما عرض كردم كه در هفته گذشته (۲۶) نفر در گیلان و مازندران جان خودشان را از دست داده‌اند، ما چیز اضافه‌ای نخواسته‌ایم، همین قانونی را كه شما تأكید كرده‌اید ما آمده‌ایم در همین‌جا و در همین دوفوریت گفتیم ظرف سال جاری وزارت كشور بیاید این سازمان را تشكیل بدهد و هیچ بار مالی هم ندارد، آقای كاتب! چه بار مالی؟ وزارت كشور با همین نیروهای موجود خودش می‌تواند همین سازمان عمران دریا را تشكیل بدهد و این حادثه‌های تلخی كه یكی پس از دیگری و همین‌طور تا پایان سال هم ادامه دارد ان‌شاء‌الله جلوگیری شود.
من از دوستان خواهش می‌كنم كه اینها خانواده‌های شما هستند، اینها هم‌استانی‌های شما هستند كه دارند دچار حادثه می‌شوند، یك روز و یك ساعت هم نیاز است كه ما این تصمیم جدی را بگیریم و جلوی این حادثه‌های تلخ را بگیریم. خواهش من از دوستان این است كه به دوفوریت این رأی بدهید و جلو این كشتارها و این حادثه‌های تلخ را ان‌شاء‌الله بگیریم و دیگر شاهد این حادثه‌های دلخراش در كشورمان نباشیم، متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف دوم آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی هستند، بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً تسلیت عرض می‌كنم حادثه‌ای كه برای مسافران هواپیمای (۱۴۰) هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، سازمان هواپیمایی كشوری رخ داد، تسلیت خدمت همه بازماندگان و خانواده‌های این عزیزان، ان‌شاء‌الله كه تدابیری باشد كه در آینده ما از این حوادث را نداشته باشیم و اتفاقاً همزمانی این موضوع با این دوفوریت لازم است كه یك توضیح تكمیلی بدهیم كه موضوع برای همكاران روشن شود.
اولاً نظر همكارانی كه طراح این موضوع هستند نظر درستی است و نظر خیری است، اما عنایت بفرمایید، جناب آقای رئیس، همكاران محترم! موضوعاتی كه در مجلس مطرح می‌شود فوریت‌ها باید به گونه‌ای باشد كه از لحاظ آیین‌نامه‌ای اولاً مشكل و خدشه‌ای به آن وارد نباشد، در ثانی واقعاً فوریت داشته باشد، الان در موضوعی كه اینجا به عنوان دوفوریت مطرح شده به عنوان: «تأسیس سازمان‌های استانی توسعه عمران دریا و سواحل»، اولاً این بحث تأسیس سازمان استانی، تأسیسی كه آمده در قوانینی كه الان هست، همان طرحی كه خدمت همه همكاران است در انتهایش توضیح داده شده كه ما اساساً از لحاظ قانونی مشكلی نداریم، بنابراین ایجاد این سازمان یا سازمان‌های مشابه، آیا این توضیحی كه جناب آقای لاهوتی فرمودند كه قطعاً باعث نگرانی هم هست، ما الان بسترسازی و سالم‌سازی برای دریا را داریم، محدوده‌های حفاظت‌شده را داریم، همه این اقدامات و امكانات و عِده و عُده به كار گرفته شده كه فضای امنی برای تفریح شهروندان استفاده شود.
همكاران محترم! همه این حوادثی كه دارد رخ می‌دهد به خاطر این است كه كسانی كه از دریا می‌خواهند استفاده كنند به این مسائل عنایت ندارند، دقیقاً تمام این اتفاقات در حوزه‌ای دارد رخ می‌دهد كه اساساً تحت نظارت نیست، بنابراین اگر شما این سازمان كه هیچ، پنج تا سازمان دیگر هم بخواهید تصویب كنید كه تشكیل بدهید، اگر فرهنگ‌سازی، اگر خود مردم روی این قضیه توجه نداشته باشند كه به هر حال در جایی این تفریح و این بحث شنا یا استفاده از دریا صورت بگیرد كه بتواند محیط امن باشد، وقتی شهروندان خودشان این عنایت را ندارند اصلاً نیاز و ضرورتی ندارد كه ما حالا سازمان تأسیس كنیم، ضمن اینكه اساساً در بند «ب» قانون برنامه هم دیده شده و اساسنامه سازمان توسعه عمران و بحث بهسازی و شنا برای دریا اصلاً آنجا مصوب شده، چرا ما دوفوریت... همین امروز این حادثه‌ای كه برای هواپیما ایجاد شده، استفاده‌ از دریا یك امكان تفریحی مجاز است اما استفاده از هواپیما به عنوان یك ضرورت است، امروز حمل و نقل هوایی و توجه به نیازهایش و بحث مشكلاتی كه وجود دارد برای كشور فوریت دارد، یا بحث استفاده از دریا؟ بحث كشاورزی اولویت دارد یا بحث استفاده از دریا؟ بحث اشتغال اولویت دارد یا بحث استفاده از دریا؟ همه این مواردی كه ما الان در كشور معضل داریم و مسائلی كه وجود دارد و بخش تولید ما دارد رنج می‌برد، اینها كدامش اولویت دارد؟ كدامش یك‌فوریت است؟ كدام دوفوریت است؟ لذا خواهش من این است كه این مسائلی كه به صورت دوفوریتی، الان روی میز نگاه می‌كنیم هفت تا، هشت تا دوفوریتی است، دوفوریتی باید مطرح شود كه طبق آیین‌نامه بند (۲) ماده (۱۶۰) اشاره كرد:
«ضرورت جلوگیری از وقوع خسارت احتمالی یا فوت فرصت»، چه فوت فرصتی؟ الان فقط دریای شمال مورد استفاده است، آن هم یك تعدادی از مردم می‌روند و استفاده می‌كنند، بسیار خوب، بروند در جایی استفاده كنند كه این فضا مدیریت می‌شود، شما اگر سازمان هم ایجاد كنید، سازمان‌های مشابه هم ایجاد كنید اما مردم خودشان از این فضاها و از این روش‌ها و از این امكاناتی كه در اختیارشان قرار می‌گیرد استفاده نكنند قطعاً این خطرات را دارند، قطعاً بحث غرق‌شدگی و... مثل استفاده از جاده است، ‌مثل استفاده از ابزارهای الكترونیكی است، همه این موضوعات است،‌ این موضوعات نیاز به اقدامات فرهنگی دارد كه بیشتر باید كار رسانه‌ای، كار برنامه‌ریزی شود. ضمن اینكه ظرفیت قانونی هم ما در قانون داریم، اساساً ضمن احترام به همه طراحان كه به هر حال دغدغه این موضوع را داریم كه در جای خودش قابل بررسی است، اساساً این موضوع هیچ فوریتی ندارد، نه دوفوریتی و نه یك‌فوریتی، بلكه به صورت طرح عادی قابل طرح است.
خواهش من این است كه به لحاظ اینكه فوریت‌ها به طور متعدد مطرح می‌شود لذا اساساً فوریت موضوع در نظر دوستان و همكاران ضرورتاً دیگر خیلی تبیین نمی‌شود، استدعای من این است كه همكاران فقط موافقت كنند كه به صورت عادی در كمیسیون‌ مربوطه مطرح شود و فقط فوریت‌های مجلس جناب آقای رئیس! مربوط به ضرورت‌های كشور باید باشد، (نایب‌رئیس ـ بله، واقعاً باید این رعایت شود) مربوط به مسائل عمومی باشد كه ان‌شاء‌الله عنایت می‌فرمایید، تشكر می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، موافق آخر را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قاسم احمدی‌لاشكی بفرمایید.
قاسم احمدی‌لاشكی (نوشهر و چالوس) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم قبل از هر چیز حادثه تلخ سقوط هواپیما را عرض تسلیت دارم، همچنین درگذشت پهلوان حسین خواجه‌وندی عضو تیم ملی كشتی فرنگی جوانان جمهوری اسلامی ایران را كه در اردوی تیم ملی دچار سانحه شدند و به لقاء حق پیوستند، آن را هم عرض تسلیت دارم، ان‌شاء‌الله كه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون كشتی در جهت بررسی و علت‌یابی این كار ان‌شاء‌الله پیگیری داشته باشد.
نمایندگان عزیز و بزرگوار! یك نظرسنجی را حدود دو سال گذشته از كسانی كه وارد استان مازندران شدند و مردم عزیز داشتند كه چه انگیزه‌ای باعث شد وارد مازندران می‌شوید؟ بالای (۹۰) درصد گفتند برای دریا و شنا، من امروز از برادر عزیزم جناب آقای كاتب عزیز و جناب آقای میرمحمدی متعجبم كه اگر جان انسان‌ها مهم نیست و فوریت ندارد كه روزانه آمار هم الان خدمت شما اعلام می‌كنم كه چقدر در دریا جان می‌دهند، دوستان عزیز تعجب نخواهند كرد.
 عزیزان! امروز اگر از غزه صحبت می‌كنید و جان انسان‌ها گرفته می‌شود علت اصلی آن است كه آقا! یك عده‌ای مظلوم جانشان را ظالم دارد می‌گیرد، همه ناراحتیم، امروز هم در دریا و جلوی چشم ما و شما عده‌ای جان می‌دهند، فردا ممكن است برای خانواده‌های معظم شما خدای‌ناكرده اتفاق بیفتد، پس این دریا و ساماندهی‌اش مربوط به ملت ایران است، مربوط به یك استان مازندران یا گیلان یا گلستان یا استان‌های جنوبی نیست. به والله در همین چند روز گذشته دوستان نجات غریق تلاش كردند و یك گردشگر خارجی را از آب بیرون آوردند، اگر همان منجر به فوت می‌شد به نظر شما این برای كشور خوشایند بود؟ فردا نمی‌گفتند در دریای آنها هم امنیت وجود ندارد؟ این سازمان ضمن اینكه فقط بحث شنا نیست، سازمان توسعه عمران دریا و سواحل، امروز ساخت و سازهای بی‌حساب و كتاب در دریا اتفاق می‌افتد، امروز عده‌ای آمده‌اند و حق منظر را هم گرفته‌اند، وقتی ارتفاع‌سازی انجام می‌شود، وقتی امنیت برای خواهران برای شنایشان دیگر وجود نخواهد داشت فكر نمی‌كنید كه استقرار یك سازمان ضرورتش اجتناب‌ناپذیر است؟
بزرگواران! امروز من معتقدم آمارهایی كه وجود دارد، بگذارید من آمارهایی كه رسمی است را دارم می‌گویم، جناب آقای میرمحمدی عزیز! كه می‌فرمایید بحث اشتغال مهم است، اینجا این كار می‌تواند مشكل اشتغال را حل كند، همین الان (۳۱) هزار و (۵۱۰) نفر روز دارند این كارها را پیگیری می‌كنند، فردا ما می‌خواهیم این‌ها را ساماندهی كنیم كه اشتغال هم باشد.
شما آمارها را نگاه كنید، برای خردادماه ۱۳۹۱ فوتی، مربوط به خرداد ۹۰، فوتی، میزان هفت نفر در خرداد ۹۱ فوتی، چهار نفر در تیرماه ۹۱ فوتی، باز در خارج از طرح پنج نفر فوتی، در تیرماه ۱۳۹۱ در داخل طرح دو نفر فوتی، هشت نفر در مردادماه ۹۱ فوتی، باز خارج از آن سه نفر فوتی، این آمار مال مردم است، انسان دارد جان می‌دهد بعد ما می‌گوییم احساس می‌كنیم هنوز فوریت ندارد، به والله من فكر نكنم این كار جز اینكه فوریتش چند برابر باشد غیر از این باشد، من انتظار دارم به خاطر جان مردم هم كه شده است، الحمدلله همان‌طور كه جناب آقای نجف‌نژاد هم اشاره كردند استانداری‌ها دارند تلاش می‌كنند و ما هم تشكر می‌كنیم، اما در همین ماه گذشته میزان فوتی‌های ما در دریای مازندران فراوان بودند، باید تلاش كنیم كه این استقرار اتفاق بیفتد، من از یكایك شما عزیزان انتظار دارم كمك كنید و همراهی كنید، دیدید فقط جاده چالوس ـ كرج (۲۰) ساعت مسافر در جاده بود كه آسیب‌هایش را دارد، اینها به عشق دریا می‌آیند، ما نمی‌توانیم دریا را به روی آنها ببندیم، كمك كنید كه ان‌شاء‌الله این طرح دوفوریتی به تصویب برسد، پیشاپیش هم از یكایك شما عزیزان همكار تشكر می‌كنم، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، آقای فرهنگی طرح را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست دوفوریت برای تأسیس سازمان‌های استانی توسعه عمران دریا و سواحل.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۲۸ نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد.
همكاران محترم یك‌فوریت را به رأی می‌گذاریم، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد.
البته جناب آقای نجف‌نژاد و همكاران محترم برای اینكه مردم شریف استان‌های ساحلی هم استحضار داشته باشند یك جهت اینكه دوفوریت یا یك‌فوریت را دوستان چندان هماهنگ نبودند این بود كه در این حوزه ما در قانون برنامه با توجه به اهمیت موضوع و تأكید نمایندگان محترم مناطق ساحلی شمالی و جنوبی كشور در قانون برنامه این حقیقت و این بند را آورده‌ایم و در قانون برنامه تأكید شده كه دولت موظف است نسبت به تشكیل سازمان توسعه و عمران دریا و سواحل جهت مطالعه و اجرای طرحهای بهسازی و شنا زیر نظر وزارت كشور به عنوان متولی اصلی ساماندهی سواحل و طرحهای شنا در سال اول برنامه اقدام نماید كه متأسفانه تأخیر شده و من همین جا از دولت محترم می‌خواهم كه نسبت به اجرایی نمودن این اصل مهم قانون برنامه با توجه به تأكید همكاران ارجمندم اقدام جدی را داشته باشند. اجازه بدهند ما تذكرات را داشته باشیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ تذكر اولمان جناب آقای پژمان‌فر هستند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایند. جناب آقای حاجی! در خدمتتان هستیم.
نصراله پژمان‌فر (مشهد و كلات) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر بنده نسبت به ماده (۲۱۸) آیین‌‌نامه داخلی مجلس است. همان طوری كه مستحضر هستید در اینجا مشخص شده كه ناظرانی كه برای بخشهای مختلف انتخاب می‌شوند كمیسیون‌هایی كه در ارتباط با این موضوع تخصصی هستند صراحت آیین‌‌نامه این است كه: «كمیسیون‌های ذی‌ربط موظف است حداقل به تعداد دو برابر مورد نیاز از نمایندگان داوطلب واجد شرایط را به مجلس معرفی نماید». معنایش این است كه كمتر از دو برابر حق ندارد این كار را بكند اما اگر بخواهد بیشتر از دو برابر انتخاب كند مرجع تشخیص این موضوع كمیسیون است. یعنی در واقع كمیسیون باید تشخیص بدهد كه آیا بیشتر از دو نفر معرفی بكند یا معرفی نكند. به همین دلیل هم هست كه امروز شما می‌بینید در مجلس ما دو تا انتخابات برگزار كردیم كه دو برابر معرفی شد و هیچ كسی هم نسبت به این موضوع تذكری نداشت. دقیقاً مطابق آیین‌‌نامه برگزار شد، دو تا انتخابات در امروز برگزار شد و كسی نسبت به این موضوع هیچ تذكری نداد. من تعجبم است كه انتخاباتی كه در دور قبل در ارتباط با نظارت بر مطبوعات و نظارت بر صدا و سیما برگزار شد كه كمیسیون فرهنگی دو برابر معرفی كرده بود او را خلاف آیین‌‌نامه معرفی می‌كنند اما انتخابات امروز را مطابق با آیین‌‌نامه هیچ كسی هم اعتراضش درنمی‌آید. این دقیقاً تفسیر به رأیی است كه برخلاف بند (۹) اصل (۳) قانون اساسی كه ملزم كرده رفع تبعیضات ناروا امروز تبعیض ناروا شده. این یك نكته.
نكته دوم هم در ارتباط با این موضوع نامه‌ای است كه معاون نظارت جناب آقای حسین مظفر به كمیسیون نوشته‌اند. من نامه را می‌خوانم ببینید واقعاً در ارتباط با این موضوع چرا این اتفاق باید بیفتد؟ نامه خطاب به جناب آقای سالك است.
«رئیس محترم كمیسیون فرهنگی
با سلام
دومین سال فعالیت نمایندگان ناظر پس از تاریخ ۸/۵/۹۳ به تدریج به پایان می‌رسد. بر این اساس مأموریت جناب آقای علی مطهری در تاریخ ۱۱/۵/۹۳ به عنوان عضو هیأت نظارت بر مطبوعات خاتمه می‌یابد». یعنی الان ما دیگر ناظر نداریم.
بعد در ادامه نوشته‌اند: «خواهشمند است در اجرای بند «ج» ماده (۷) قانون اصلاح قانون مطبوعات مصوب ۳۰/۱/۷۹ از میان كلیه نمایندگان عضو كمیسیون یا غیر عضو طبق بند (۱) ماده (۲۱۸) قانون آیین‌‌نامه داخلی مجلس دو نفر از نمایندگان واجد شرایط را معرفی فرمایید تا یك نفر در صحن انتخاب شود».
جناب آقای ابوترابی! عرض من این است كه آقای مظفر هم نوشته‌اند دو نفر كه یك نفر انتخاب شود. امروز هم دو نفر معرفی شدند یك نفر معرفی شد. من واقعاً این موضوع را یك تبعیض ناروا و ظلم به تصمیم كمیسیون فرهنگی می‌دانم كه كمیسیون فرهنگی دو نفر را معرفی كرده، اجازه ندهند این موضوع اتفاق بیفتد.
من خواهش می‌كنم هیأت رئیسه این موضوع را ضمن عذرخواهی از این اتفاق صورت گرفته ان‌شاءالله در جلسه بعدی با همان ترتیبی كه كمیسیون فرهنگی اعلام نظر كرد انتخابات را در صحن اجرا كنند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم. محضر مباركتان عرض كنم كه در ارتباط با نمایندگانی كه از سوی كمیسیون محترم فرهنگی و سایر كمیسیون‌ها برای انتخاب مجلس معرفی شده بودند و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی مدیریت جلسه را عهده‌دار بودند چون نسبت به كمیسیون فرهنگی تعدادی از همكاران نقد و اعتراضی را داشتند ایشان در زمانی كه مدیریت جلسه را عهده‌دار بودند موضوع را قابل بررسی در هیأت رئیسه مجلس تشخیص دادند و برای آن هم استدلالی را اقامه فرمودند. در ارتباط با سایر كمیسیون‌ها چنین اعتراضی نبود، لذا طبق روال انجام شد.
همان طوری كه اشاره فرمودید در جلسه هیأت رئیسه بررسی خواهد شد و ان‌شاءالله در هفته آینده در دستور كار مجلس قرار خواهد گرفت. عرض كردم هفته آینده در صحن در دستور جلسه قرار خواهد گرفت و ان‌شاءالله در خدمت نمایندگان منتخبی كه كمیسیون معرفی می‌كنند خواهیم بود. متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! نفر بعدی تذكر آقای قاضی‌پور هستند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای ابوترابی! تذكر من به هیأت محترم رئیسه است. این هفته سؤال از وزرا نگذاشتید، حق مسلم نمایندگان است. اعلام وصولی سؤالات را انجام نمی‌دهید. استیضاح وزیر محترم نیرو را اعلام وصول بفرمایید تا این مشكلات حاد آب شرب و كشاورزی روستاییان عزیز حل شود.
تذكر دوم به وزیر محترم ارشاد است، جلوی این برنامه‌هایی كه اختلاف‌انگیز هستند را بگیرند. تئاترهایی كه قومیت‌ها را مورد مسخره قرار می‌دهند بگیرند. خودشان مورد مسخره ما قرار بگیرند. روزنامه ایران یادمان نرفت با یك كلام هشت جوان سولدوزی نقده كشته شد.
بعد آخرین تذكر ما راجع به این پول خرید گندم كشاورزان است. آقای ابوترابی! دولت سه روز خرید پول گندم را داده‌اند مابقی را نداده‌اند. مردم الان گندم به دولت نمی‌دهند. ما مجبور هستیم كه وارد كنیم. حضرت‌عالی به ریاست محترم جمهور، وزیر جهاد كشاورزی و وزیر محترم اقتصادی و دارایی ابلاغ بفرمایید قبل از پرداخت یارانه‌ها پول گندم را بدهند كه اساس مملكت است. به عشق امام رضا، یا امام رضا.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، بنده هم لازم می‌دانم به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تذكری را كه داشتند به طور جدی تذكر داشته باشیم. ملت ایران امروز نماد وحدت ملی و انسجام اسلامی است. این وحدت و انسجام دستاورد سالها تلاش نیروهای انقلاب، حضور دین در متن جامعه، علمای بزرگ برخاسته از ایران اسلامی است. تأكیدات رهبری معظم انقلاب است. باید مراقب باشند. افرادی كه یا مغرضند، یا نادانند، كلماتی و واژه‌هایی را به كار نبرند كه جمعی از بهترین ملت ایران... ما اگر بخواهیم غیورترین مرزداران و چهره‌های وفادار به اسلام و انقلاب و به ایران اسلامی را نام ببریم باید نام زیبای آذربایجان و مردم شریفی كه با همه وجودشان به اسلام، به ایران و به انقلاب تعلق دارند و چهره‌های برخاسته از میان آنها مدیران ارشد نظام اسلامی هستند را نام ببریم.
لذا وزیر محترم ارشاد به طور جدی كسانی را كه در این خطای فاحش دست داشته‌اند مورد بررسی قرار بدهند. من خواهش می‌كنم وزارت اطلاعات هم موضوع را بررسی كند، اگر چنانچه عواملی در این مسئله دخالت داشته‌اند شناسایی و برخورد و معرفی شوند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! اول اخطارها، آقای پیرمؤذن بفرمایید. دو تا تذكر، دو تا اخطار.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با تبریك روز خبرنگار بر خبرنگاران دلسوز و آزاداندیش و نقد بر خبرنگاری كه بر آذری‌زبانان و نژاد برتر ایرانی آذری جسارت كرد.
اما تذكرم:
۱ـ اصل اول: حكومت ایران جمهوری اسلامی است. از اینكه هیأت رئیسه به جمهوریت نظام، به چندصدایی بها می‌دهند كمال امتنان دارم.
اما تذكر اصلی: اصل پنجاهم. آقای دكتر حناچی هم اینجا هستند حتماً برسانند. آلودگی محیط‌زیست یا تخریب غیرقابل جبران آن ممنوع است. متأسفانه ما كشور افراط و تفریطیم. در شهر جدید پردیس مسكن مهر برای (۲۰۰) هزار جمعیت ساخته شده.
 رئیس جلسه گلم، اعضای محترم مجلس! متأسفانه می‌خواهند (۸۰۰) نفر جمعیت را بدون احداث تصفیه‌خانه فاضلاب اسكان بدهند. این تصفیه‌خانه فاضلاب ضروری است، فرابخشی نكنند. وزارت نیرو یا وزارت راه و شهرسازی به داد آب شرب شهر تهران برسد. اگر این فاضلاب به سفره‌های زیرزمینی آب تهران نشت كند فاجعه انسانی در پیش است.
نایب‌رئیس ـ ان‌شاءالله مورد توجه قرار می‌دهند. منظور جناب آقای پیرمؤذن هم این بود كه همه برابرند و ما همه یك ملتیم. البته یك مقداری این تذكرات ما دارد می‌رود روی حوزه مدل تذكرات پنج‌نفره. حالا امروز استثنائاً روی این فضا رفت. آقای مؤید حسینی بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای حسینی‌صدر بفرمایید بعد هم آقای دلیگانی به جای ما صحبت می‌كنند.
مؤید حسینی‌صدر (خوی و چایپاره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً به (خانواده) كسانی كه در سقوط هواپیما فوت شده‌اند تسلیت عرض می‌كنم و خیلی سریع و جدی می‌خواهیم كه وزارت راه عوامل این سقوط را اعلام كند و آن بلایی كه سر وزیر دولت قبل آمد و استیضاح شد و عزل شد امیدوارم كه برای وزیر راه جدید پیش نیاید و سریع اعلام كند.
حاج‌آقای ابوترابی! موضوعی كه من می‌خواهم تذكر بدهم امروز ماده (۲) در مورد طرح افزایش نرخ باروری تصویب شد. بدترین كاری كه با یك مفهوم خوب و با یك پدیده خوب می‌شود انجام داد خفیف كردن آن است. از این طرحی كه امروز تصویب شد یك نفر جمعیت زیاد نمی‌شود. اگر واقعاً اراده‌ای هست كه جمعیت كشور افزایش پیدا كند مشوق‌های خوبی بگذارند. مثلاً بگویند خانواده‌هایی كه پرجمعیت هستند در اشتغال آنها در اولویت باشند نه فرزندان افراد صاحب قدرت و صاحب مقام كه تا به مقام نرسیده بچه‌های خودشان را به پست می‌گذارند و به آنها شغل می‌دهند. یا مثلاً می‌توانند در واگذاری زمین در اولویت بگذارند و دهها مشوق دیگر. این طرحی كه امروز تصویب شد متأسفانه خیری برای افزایش جمعیت نخواهد داشت.
مخصوصاً این ماده (۲) كه در روز خبرنگار كه (۱۷) مردادماه است و همزمان با سالروز شهادت خبرنگار شهید والامقام صارمی است گفته‌اند كه هرگونه تبلیغ در خصوص پیشگیری از بارداری ممنوع و مجرمانه است. اصل (۲۴) قانون اساسی می‌گوید كه: «نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آنكه مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌كند». من امیدوارم كه مجلس ناخواسته قانونی تصویب نكند هركسی كه یك خرده‌حسابی داشت به بهانه اینكه یك نفر این طرح را نقد كند با او برخورد شود و جلوی نقد گرفته شد. جلوی حرف زدن گرفته شود.
(نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر) حاج‌آقا! یك لحظه، اگر می‌خواهیم واقعاً از این افزایش جمعیت كشور حمایت كنیم طرح صحیح و مشوق گنجانده شود. این همه بگیر و ببند بی‌نتیجه كه قبلاً هم بوده كه به زور نمی‌شود كه جمعیت كشور را افزایش داد، مگر اینكه مشوق باشد، مگر اینكه اجازه دهیم در جامعه نقد شود و راهكارهای عملی گفته شود.
من از این فرصت استفاده كنم و آخرین مطلبم را هم می‌گویم، ضمن اینكه رئیس محترم جلسه تذكر دادند، تفرقه‌افكنی بین مسلمانان كار صهیونیستها است. در داخل كشور هم كار عوامل رژیم جعلی اسرائیل هستند. واقعاً تأسف‌آور است كه یك ایرانی به یك قومیت دیگر ایرانی اهانت كند. (سبحانی‌نیا ـ‌ خیلی متشكر آقای دكتر، وقتتان تمام است) تمام ایرانیها مثل یك پارچه اعضای یك پیكرند. امیدوارم كه وزیر محترم ارشاد برخورد قاطعانه‌ای با این فرد و گروه خاطی انجام دهد. متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ اما دو تا تذكری كه می‌خواهیم انجام دهیم یكی آقای رسائی تذكر دارند، بعد هم آقای دلیگانی است.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ حاج‌آقای ابوترابی! تذكرات شفاهی و تذكرات قانونی. جناب آقای ابوترابی!‌ تذكرات كتبی مانده...
نایب‌رئیس ـ اجازه دهید این بحث را چون از صبح مانده است، یكی، دو نفر انجام شود بعد.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی شد، شش تا تذكر. وقتمان تمام شد. ‌قانونی اینهاست.
حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
آقای سبحانی‌نیا! اجازه دهید مثل مواقع دیگری كه رئیس نظرشان را می‌دهند شما اجابت می‌كنید اجابت كنید، خیلی ممنون.
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 حاج‌آقا ابوترابی! تذكر بنده یكی ماده (۲۴) آیین‌‌نامه بند (۱۱) است و همچنین اصل (۱۷۶) قانون اساسی است. همكاران محترم! مستحضرید مدتی قبل چند نفر از همكاران مجلس تذكری را به برخی از وزرا به صورت رسمی براساس اصول قانون اساسی دادند. در خصوص یكی از مصوبات مربوط به شورای عالی امنیت ملی بود كه توسط وزارت ارشاد ابلاغ شده بود. با توجه به نقشی كه سران فتنه مثل آقای خاتمی، كروبی و موسوی در كودتای پنج سال قبل داشتند شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای داشت مبنی بر اینكه اینها با توجه به عملكردشان، نباید مواضعشان بازتاب داده شود چون در راستای اهداف دشمن و كسانی كه قصد براندازی دارند است. این دقیقاً نامه وزارت ارشاد است كه خطاب به رسانه‌ها در این باره زده شد.
حاج‌آقای ابوترابی! به خاطر تذكری كه چند نماینده دادند چنان جوسازی‌ای همین رسانه‌های فتنه‌گر كردند كه حد و حصر ندارد ولی متأسفانه شورای عالی امنیت ملی یا ارشاد هیچ تذكری به آنها ندادند. در چند روز گذشته وزارت ارشاد یك نامه دیگر به رسانه‌ها زده است. این نامه دیگر هم دقیقاً مثل آن نامه قبل است. هیچ فرقی با هم ندارد ولی محتوا چیز دیگری است. محتوا به یك پرونده نفتی بین‌المللی مربوط می‌شود. گفتند چون قرار است حكمش صادر شود رسانه‌ها حرفی نزنند. هرچه واحد حقوقی ریاست جمهوری می‌گوید آن را بگویند. آقا! این هر دو مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده، چرا در اینجا الزام می‌كنند و در اینجا نمی‌كنند؟
آقای شمخانی! حرمت امامزاده را باید متولی آن نگه دارد. من نمی‌گویم كه در این موضوع كسی حرف بزند. من می‌گویم هر دو مربوط به شورای عالی امنیت ملی است، هردو را ارشاد ابلاغ كرده است. باید به هردو عمل شود، هردو قانون است.
حاج‌آقا ابوترابی! اصل (۱۷۶) قانون اساسی می‌گوید هردو قانون است. چرا این همه به تذكر نمایندگان در مجلس حمله كردند؟ حاج‌آقا! باید واحد حقوقی داشته باشد. من بارها گفته‌ام، وقتی به كلیت مجلس حمله می‌كنند واحد حقوقی مثل حقوقی ریاست جمهوری، مثل جاهای دیگر باید پیگیری قضائی بكند. نماینده‌ها خودشان نمی‌توانند. اینها وظیفه‌شان را انجام داده‌اند. هر دو مصوبه مربوط به شورای عالی امنیت ملی توسط ارشاد ابلاغ شده (نایب‌رئیس ـ متشكر) ولی در مورد یكی سكوت می‌كنند، نه سكوت می‌كنند تازه حمله هم می‌كنند، در مورد یكی الزام می‌كنند. (منادی‌سفیدان ـ‌ خیلی ممنون حاج‌آقای رسائی) من می‌گویم اگر به آن عمل نشود طبیعی است در مورد این قرارداد هم می‌آیند به این حكم صادره با توجه به عملكرد غلطی كه وزیر نفت داشته رسانه‌ها اعتراض می‌كنند. (نایب‌رئیس ـ متشكر، اجازه دهید حاج‌آقا!)
یك نكته دیگر را حاج‌آقا! بگویم. تمام شد. یك عده‌ای حاج‌آقا! جلوی در جمع شده‌اند مربوط به این آزمون نفت است. وزیر نفت اعلام نمی‌كند آزمون قانونی، در وقت قانونی، مصاحبه‌ها در دوره همین وزیر انجام شده، بنده سؤال كردم، سؤال به صحن هم ارجاع شده و وقتش نشده، تكلیف (۴۰۰۰) نفر در كارتابل وزیر نفت در حصر و زندان است. آقایانی كه نگران حصرند بروند این (۴۰۰۰) نفر را از حصر در بیاورند نه آن دو نفری كه به عنوان كودتاگر در حبس هستند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون آقای رسائی، تذكر بعدی جناب آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! اخطار بنده اصل (۸۹) و همچنین تذكر ماده (۲۲۳) آیین‌‌نامه است كه ما ۲۳/۱ سال ۹۳ یعنی حدود پنج ماه پیش، جناب آقای رئیس، جناب آقای ابوترابی! طرح استیضاح آقای چیت‌چیان را تحویل هیأت رئیسه داده‌ایم ولی تا الان اعلام وصول نشده است. چندین جلسه به تقاضای هیأت رئیسه گذاشته شده، آخرین جلسه هم در سی‌ام تیرماه در حضور رئیس محترم مجلس بود. اما همان مطالبی كه در همان جلسه خود آقای چیت‌چیان قبول كردند، پذیرفتند، به آن اذعان كردند الان زیر سؤال رفته است. یكی از این موارد رفع مشكل آب شرب استان اصفهان است. یعنی مطلبی كه هم عزیزان خوزستانی می‌گویند، هم عزیزان چهارمحال می‌گویند و هم سراسر كشور می‌گویند، هم آقای رئیس‌جمهور می‌گوید اما آقای ابوترابی! (آقای منادی! بگذارید توجه كنند) حاج‌آقا ببینید! در یك عمل كاملاً تعجب‌برانگیز روز پنجشنبه شانزدهم همین ماه آقای وزیر نیرو به تحریك تعدادی از افراد یك هلیكوپتر اختصاصی همان لحظه می‌گیرد بلند می‌شود، بدون اجازه استاندار از یك استان همجوار وارد استان اصفهان می‌شوند، می‌روند یك پروژه‌ای را كه برای آبرسانی به مردم اصفهان است تعطیل می‌كنند.
آی مردم ایران! بدانید (۵) میلیون نفر جمعیت استان اصفهان چندین شبانه‌روز پشت سر هم می‌شود كه در همین تابستان آب نداشتند بخورند. همین الان در خیلی از شهرستان‌ها آب خوردن نیست. تو را به خدا انصاف به خرج بدهید! مگر آب شرب حق مردم نیست؟ چرا جلوی یك پروژه‌ای را كه چهار متر كمبود آب شرب استان را می‌خواهد تأمین كند می‌روید تعطیل می‌كنید؟
آقای وزیر نیرو! مگر شما مسئول تأمین آب شرب نیستید؟ چرا این طوری با مردم اصفهان برخورد می‌كنید؟ چرا بایستی دیگر جاها احیا شود، دریاچه ارومیه احیا شود كه همین طور است و باید بشود، كارون نباید خشك شود همین طور است ولی چرا نباید احیای زایند‌ه‌رود انجام شود؟ چرا زاینده‌رود چندین ماه است مرده است و كسی صدایش درنمی‌آید؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) اجازه دهید حاج‌آقا! پروژ‌ه‌ای كه ابتدا و انتهایش داخل استان اصفهان است برای آب شرب هم هست چرا استانهای دیگر می‌آیند دخالت می‌كنند؟ نمی‌خواهید این وضعیت را جمع كنید؟
اخطار من هم به رئیس است، هم به رئیس كمیسیون امنیت ملی، آقای رئیس كمیسیون امنیت ملی، آقای بروجردی! اگر به شكایت بنده كه آن مطالب خلاف قومیت‌ها را كه برهم زننده امنیت ملی است آقای وزیر نیرو در تلویزیون مطرح كرده بود رسیدگی كرده بودید این اتفاقات جدید نمی‌افتاد. تو را به خدا به داد اصفهان برسید. این قدر این حرفهای این چنین، كسی كه اصلاً اطلاع ندارد پروژه گلاب (۲) آب شرب است یا آب دیگر چرا می‌آید اظهارنظر می‌كند؟ چرا به نمایندگان توهین می‌كنند؟
نایب‌رئیس ـ متشكرم، جناب آقای حاجی! دغدغه حضرت‌عالی و همكاران ارجمند ما از استان اصفهان دغدغه همه نمایندگان است و واقعاً بحث تأمین آب شرب مردم شریف و بزرگوار اصفهان كه در همه عرصه‌ها خصوصاً در دفاع مقدس پرچمدار حضور و دفاع و ایثار بودند بر همه ما لازم است. ما ان‌شاءالله در همین راستا قدم‌های اصولی‌ را برخواهیم داشت. متشكریم.
 
۱۱ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ جناب آقای سبحانی‌نیا بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 تذكرات شفاهی همكاران محترم: سركار خانم عالی نماینده محترم زابل، زهك و هیرمند بفرمایید.
حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریك روز خبرنگار، فوت جمعی از هموطنان عزیزمان را در حادثه سقوط هواپیما در مسیر تهران ـ طبس تسلیت می‌گویم.
از استاندار محترممان جهت فعالیتشان برای حل مشكل اخیر سیستان تشكر می‌كنم.
وزیر محترم نیرو! با توجه به شرایط سخت زندگی در سیستان، طوفانهایی با سرعت بیش از (۱۰۰) كیلومتر در ساعت، غلظت ریزگردها گاهاً بیش از پنج برابر حد استاندارد، قطع آب و برق در این شرایط از یك سو و هزینه‌های بالای آب و برق از سوی دیگر، چرا سیستان را در تعرفه برق مثال مناطق خوش آب و هوا دیده‌اید؟ آیا مسئولان محترمی كه چنین تدبیر نموده‌اند حاضرند فقط یك هفته در تیر یا مرداد را در سیستان زندگی كنند؟ خواستار اجرای مصوبه سفر به استان و خاتمه دادن به قطع آب و برق در منطقه سیستان هستم.
جناب آقای مهندس چیت‌چیان! سازمان عمران یك فرصت برای منطقه بود كه متأسفانه به دلیل سوءمدیریت‌ها تبدیل به شركت توسعه آب و خاك سیستان شد و آن هم به دلیل عدم حمایت در حال انحلال است. ضمن درخواست تقویت شركت توسعه آب و خاك سیستان خواستار تأسیس سازمان عمران سیستانم.
وزیر محترم ورزش! چرا مسؤولان ورزش نسبت به ورزش منطقه بی‌تفاوتند و از ورزشكاران و ورزش‌های بومی مخصوصاً «كبدی» كه خاستگاه جهانی آن سیستان است حمایت نمی‌شود؟ و فدراسیون این ورزش ملی فقط جنبه فامیلی و منطقه‌ای پیدا كرده است و سیستان و بلوچستان را حذف نموده‌اند.
درخواست بنده از فرماندهی محترم نیروی انتظامی این است اگر این نیرو نمی‌تواند ناهنجاری‌های منطقه را مهار كند، امنیت كامل منطقه را به سپاه پاسداران و بسیج و سپاه واگذار كند. بیش از یك سال است كه از روی كار آمدن دولت تدبیر و امید می‌گذرد ولی مردم سیستان همچنان از بیكاری و به دنبال آن فقر رنج می‌برند. سفر ریاست محترم جمهوری در اوایل سال جاری امید مردمان سیستان را دوچندان كرد و با عنایت به تصمیمات مهم جناب آقای دكتر روحانی در این سفر و قول ایشان مبنی بر بررسی ایجاد منطقه آزاد تجاری هنوز هیچ‌گونه راهكار اجرایی مشاهده نمی‌شود. شهرك‌های صنعتی همچنان تعطیلند. كارخانه‌ای كه بتواند از خیل عظیم بیكاران تعدادی را مشغول و در منطقه ماندگار كند وجود ندارد. این شرایط از یك سو و شرایط اقلیمی نامساعد و سیاسی‌كاری برخی دستگاه‌ها در منطقه من‌جمله آموزش و پرورش و برخی از دانشگاه‌ها كه محل تسویه‌حساب‌های سیاسی و قومی و جناحی شده‌اند از سوی دیگر باعث شده‌ است كه كارمندان و كاركنان هم آهنگ مهاجرت از سیستان را داشته باشند و متأسفانه فرهنگ سیستان را دچار استحاله كنند. (سبحانی‌نیا ـ متشکر) اگر فكری برای حل شرایط فوق نگردد نه‌تنها باعث دلسردی مردم بلكه دشمن را امیدوار خواهد كرد كه بتواند از این گسست فرهنگی و اجتماعی در جهت اهداف شوم خود استفاده نماید.
از دولت محترم می‌خواهم هرچه سریعتر نسبت به پالایش مدیرانی كه عزمی برای بهبود منطقه ندارند و فقط دنبال اهداف سیاسی و قومی می‌باشند برخورد نماید در غیر این صورت علی‌رغم میل باطنی‌ام از همین تریبون مقدس اسامی مدیران ناكارآمد را اعلام خواهم كرد. متشكرم
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی ممنون، جناب آقای جوكار نماینده محترم یزد و صدوق بفرمایید.
محمدصالح جوكار (یزد و صدوق) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار سانحه هوایی دارم و درخواست رسیدگی فوری به این سانحه كه ان‌شاءالله جزئیات كار مشخص شود. تذكر اول خدمت هیأت رئیسه محترم، ببینید! بحث جایگاه و منزلت مجلس و نمایندگان است. حاج‌آقای ابوترابی! هرچه مجلس از نمایندگان وزین و مؤمن و معتقد برخوردار باشد قدر مسلم جایگاه مجلس هم ارتقاء پیدا می‌كند اما برخی از جریانات به دنبال تخریب مجلس هستند. بعضی وقتها اتفاقاتی می‌افتد كه یك نماینده‌ای خلافی كرده همه نمایندگان را زیرسؤال می‌برند.
ببینید!‌ ما امروز بحث استیضاح وزیر علوم را داریم كه در برخی از روزنامه‌ها به این موضوع پرداخته شده و اعلام می‌كنند عده‌ای از نمایندگان از بورس استفاده كرده‌اند و بعداً اعلام می‌كنند كه اگر استیضاح از سر گرفته شود اسامی این نمایندگان اعلام خواهد شد. این یك تهدید است كه علیه مجلس انجام می‌شود. دو شبهه اینجا صورت می‌گیرد؛ یك همه نمایندگان زیر سؤال می‌روند چون مشخص نیست كی استفاده كرده است. دوم زیر سؤال رفتن اصل استیضاح است. عرض من این است اگر واقعاً كسی خلاف كرده، خلاف بورس گرفته، چرا اسمش را مشخص نمی‌‌كنند؟ كلی‌گویی در رسانه‌ها می‌شود و بعضی از روزنامه‌ها به این می‌پردازند و خوراك بعضی‌ها شده كه مجلس را زیر سؤال ببرند. حتی در حوزه‌های انتخابیه این مطرح است كه آقا! شما هم بورس گرفته‌اید؟ دارند این سؤال را می‌پرسند. من خواهش می‌كنم در این موضوع جدی بگیرید. اگر كسی تخلف كرده، هیأت نظارت مجلس با او جداً برخورد كند. اگر هم نشده چه معنایی دارد با روزنامه‌ها مصاحبه شود و این مطالب خلاف در روزنامه‌ها بیان و گفته شود؟ این نكته‌ای است كه ما در چند ماه اخیر داریم می‌بینیم.
یكی دیگر روزنامه‌های زنجیره‌ای برخی از مصوبات مجلس را به تمسخر می‌گیرند، نه اینكه نقد كنند بلكه تمسخر می‌كنند (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر) اجازه بدهید، عذرخواهی می‌كنم، ببخشید.
تذكر دومم این است كه امروز شاهد گران شدن قیمت خودرو هستیم. اصل موضوع به این است كه دولت مسؤول تنظیم بازار و قیمت‌هاست. مجلس هم باید نظارت داشته باشد. سخنگوی محترم دولت اعلام می‌كند كه ما موافق گران شدن نیستیم. كمیسیون اصل (۹۰) هم اعلام می‌كند كه این خلاف است. رئیس تیم تحقیق و تفحص هم اعلام می‌کند خلاف است. حالا مردم واقعاً سؤال دارند چه قدرتی تصمیم افزایش قیمت را می‌گیرد كه مجلس و دولت نمی‌توانند آن را كنترل كنند؟ مردم چه گناهی كرده‌اند كه باید پاسخ به این ناهماهنگی‌ها بدهند و از جیبشان این هزینه‌ها را پرداخت كنند.
تذكر بعدی من هم از طرف جناب آقای دكتر احمدی نماینده محترم مهاباد است. وزیر محترم جهاد كشاورزی در مورد عدم پرداخت به موقع پول خرید گندم به گندم‌كاران استان آذربایجان غربی و دو استان همجوار است. قرار بوده بعد از (۴۸) ساعت این پول را پرداخت كنند بیست روز گذشته متأسفانه این گندم‌كاران سرگردان هستند. عذرخواهی می‌كنیم.
نایب‌رئیس ـ‌ متشكریم، تذكر بعد را بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای علی‌محمد احمدی نماینده محترم دهلران، دره‌شهر و آبدانان بفرمایید.
علی‌محمد احمدی (دهلران، دره‌شهر و آبدانان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض ادب و سلام دارم خدمت همكاران عزیز و ملت شریف ایران، روز خبرنگار را به پیشگامان عرصه خبر علی‌الخصوص عزیزانی كه در دورافتاده‌ترین مناطق كشور در شرایطی سخت رسالت خبررسانی را دنبال می‌‌كنند به ویژه عزیزانمان در استان ایلام تبریك عرض می‌كنم و آرزوی توفیق دارم.
تذكر اول بنده به رئیس‌جمهور محترم است در ارتباط با تحرك‌بخشی به وضعیت اقتصادی و معیشت و اشتغال جوانان علی‌الخصوص در مناطق محروم. یك سال است كه ما شاهد حضور دولت تدبیر و امید هستیم. امیدواریم ان‌شاءالله رئیس‌‌جمهور محترم با تأكید مضاعف بر استانداران و مدیران استانی یادآوری نمایند كه دغدغه اصلی آنها اشتغال و تولید علی‌الخصوص بحث اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باشد.
تذكر دیگر بنده به وزیر محترم آموزش و پرورش است. فرهنگ اساس استقلال كشور است و فرهنگیان ستون‌های اصلی تحول توسعه كشور. متأسفانه ما شاهد توجه جدی به مسائل فرهنگیان نیستیم. بیمه طلایی فقط فرآیندی در حد شعار بود. مطالبات فرهنگیان پرداخت نمی‌شود. حق مرزی معلمانی كه در دورافتاده‌ترین مناطق كشور دارند زحمت می‌كشند و تلاش می‌كنند پرداخت نشده، امیدواریم وزیر محترم آموزش و پرورش به وعده‌هایی كه پشت این تریبون به نمایندگان مردم، به فرهنگیان دادند برای مطالبات آنها توجه جدی كند.
به وزیر محترم نفت تذكر دارم در ارتباط با به كارگیری نیروهای بومی در مناطق عملیاتی مناطق مرزی علی‌الخصوص استان ایلام. موج بیكاران و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علی‌الخصوص در رشته‌های نفت و گاز طلب می‌‌كند كه وزیر محترم نفت عنایت داشته باشند.
و نكته آخر بحث نیروگاه و تلمبه‌ذخیره‌ای سد سیمره است. وزیر محترم نیرو! بالغ بر (۵۰۰) میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این سد شده، به تعطیلی كشاندن آن به نفع منافع ملی كشور نیست. امیدواریم به این نكته به شكل جدی توجه داشته باشید، سپاسگزارم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای علیرضا منظری‌توكلی نماینده محترم بافت، رابر و ارزوئیه بفرمایید.
علیرضا منظری‌توكلی (بافت، رابر و ارزوئیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگاران شهید و تبریك روز خبرنگار و با اعلام حمایت و آرزوی موفقیت برای مقاومت در غزه و مردم مظلوم عراق و با عرض تسلیت به بازماندگان كشته‌شدگان در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری.
متأسفانه شهرستان شهیدان، زادگاه سرباز سرافراز ولایت، سردار حاج قاسم سلیمانی، عروس كویر و رامسر جنوب، شهرستان رابر در كام سیل فرو رفت. این سیل ویرانگر در تاریخ‌های چهارشنبه هشتم و پنج‌شنبه نهم مردادماه ۱۳۹۳ در شهرستان رابر خسارات بسیار زیادی را به منازل مسكونی، جاده‌ها و معابر شهری و روستایی، قنوات، استخرها، كانال‌های آب‌رسانی،‌ مزارع و باغات كشاورزان و كندوهای عسل و دام‌های عشایر، تأسیسات آب و برق شهری و روستایی وارد كرد و بیش از (۲۰۰۰) نفر را بی‌خانمان نمود. سیل در روز پنج‌شنبه (۹)‌ مرداد خسارات زیادی را به موارد فوق‌الذكر در شهرستان بافت وارد نمود و در شهرستان بافت متأسفانه یك نفر در جریان سیل كشته شد.
روز سه‌شنبه سیزدهم مردادماه بخش سوغان در شهرستان ارزوئیه نیز دچار سیل شد و منازل مسكونی، جاده‌ها و معابر و قنوات و كانال‌های آب‌رسانی در بخش سوغان آسیب زیادی دیده‌اند. از ریاست محترم جمهوری جناب آقای دكتر روحانی و هیأت محترم دولت درخواست می‌نمایم نسبت به كمك‌رسانی و جبران خسارات سیل مخصوصاً مرمت قنوات و كانال‌های آب‌رسانی و جاده‌ها و معابر شهری و روستایی دستور به اقدام سریع بفرمایند.
وزیر محترم كار، تعاون و رفاه نسبت به پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد اقدام نمایند.
از وزیر محترم جهاد كشاورزی درخواست می‌‌نمایم نسبت به احداث پایگاه اطفای حریق هوایی در منطقه برای حفاظت از قریب (۴۰۰) هزار هكتار جنگل و پارك ملی خبر و ذخایر ژنتیك جنگلی گونه ارس اقدام سریع بنمایند. (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون) از ریاست محترم صدا و سیما كه گوشه‌ای از مصایب مردم سیل‌زده را منعكس نمودند تقدیر می‌نمایم و از حضور آقای مهندس نجار معاون محترم وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران كشور و آقای مهندس رزم‌حسینی استاندار محترم كرمان و معاون عمرانی ایشان و مدیران كل هلال احمر، راه و شهرسازی، آب‌منطقه‌ای، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و آب شهری در منطقه که باعث تسلای آسیب‌دیدگان شد، سپاسگزارم. از فرمانداران و همكاران ایشان در شش شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه و قدردانی از جوانان خوب روستای... (نایب‌رئیس ـ‌ متشكر).
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی ممنون، جناب آقای...
منظری‌توكلی ـ كه به كمك گردشگران محاصره‌شده در سیل...
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ آقای توكلی وقتتان گذشت، متشكر، جناب آقای سرقلعه بفرمایید.
مجید جلیل‌سرقلعه (لردگان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
هفته خبرنگار را خدمت سربازان جبهه نرم امنیت تبریک عرض می‌کنم.
جا دارد از حضور ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی و هیأت همراه در استان زیبای چهارمحال و بختیاری تقدیر و تشکر کنم. از استاندار محترم استان، معاونین، مدیران، کلیه دست‌اندرکاران که مقدمه این سفر را فراهم نمودند تشکر می‌کنم، از صدا و سیمای استان که توانست این اتفاق مهم را پوشش دهد، تشکر می‌کنم.
جا دارد از مردم شریف استان چهارمحال و بختیاری بخصوص اقوام استان، جامعه بزرگ ایثارگران، تشکل‌ها، جوانان، مردان و زنانی که از این هیأت استقبال خوبی داشتند و مایه استحکام پایه‌های نظام شده‌اند، تقدیر و تشکر کنم.
از حضور هیأت مرکب از وزیر محترم اطلاعات و وزیر محترم نیرو، بخصوص وزیر محترم نیرو از اقدام شایسته‌ای که در طول وزارتش در این سفر اتخاذ فرمودند و پروژه‌ای را که مجوز (۲۱۵) نداشته، مجوز زیست‌محیطی نداشته و سازمان بازرسی کشور مخالف اجرای این پروژه بود، تعطیل کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم تا درسی برای بی‌قانونی و قانون‌شکنان در کشور شود.
از وزیر محترم نفت و مدیر عامل محترم شرکت ملی گاز که با اختصاص (۷/۱۸) میلیارد تومان در سال ۹۳ جهت گازرسانی به (۴۴) روستای حوزه انتخابیه اینجانب تخصیص دادند، جا دارد در این سفر از ایشان تقدیر و تشکر ‌کنم.
من از خانم ابتکار و جناب آقای دکتر نوبخت انتقادی دارم که با یک روز تأخیر به این هیأت پیوستند و اینکه هر دو توجهی به دغدغه نمایندگان استان و استاندار محترم در رابطه با انتصاب مدیران و همچنین مشخص نمودن تکلیف ماده (۱۸۰) استان نداشته و هیچگونه جایگاهی در این سفر برای مجمع نمایندگان استان قائل نشدند. جا دارد هیأت رئیسه محترم به این دو عضو هیأت دولت تذکری داشته باشند که جایگاه خاصی را در سفرهای استانی برای نمایندگان قائل شوند، تشکر می‌کنم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشکر، جناب آقای عباس فلاحی‌باباجان نماینده محترم اهر و هریس در یک دقیقه بفرمایید.
عباس فلاحی‌باباجان (اهر و هریس) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تشکر می‌کنم. شهرستان هِریس است. (سبحانی‌نیا ـ بله، هِریس) روز خبرنگار را تبریک عرض می‌کنم و از سقوط هواپیما ابراز تأسف می‌کنم.
در سالگرد زلزله تأسف‌بار ارسباران متأسفانه هفته گذشته شاهد اهانت شرم‌آور تعدادی انسان بدسلیقه در قالب یک نمایشنامه نمایشی به آذربایجانی‌های عزیز بودیم. وزیر ارشاد اسلامی، آقای جنتی! زمانی که دولت تدبیر و امید شما به دنبال تکریم قومیت‌هاست، چرا اجازه می‌دهید این کار بی‌ادبانه انجام گیرد؟ چرا اجازه می‌دهید تعدادی انسان ضعیف حیثیت یک ملت سلحشور را زیر سؤال ببرند؟ سریعاً تدبیر کنید و این بی‌حرمتی را با برخورد شدیدتان جبران نمایید، متشکرم.
 دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشکر، جناب آقای محمدعلی عبداله‌زاده نماینده محترم فردوس و طبس بفرمایید.
محمدعلی عبداله‌زاده (فردوس، سرایان، طبس و بشرویه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«انا لله و انا الیه راجعون»
با تأثر فراوان خبر ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری تهران به مقصد طبس در حوالی فرودگاه مهرآباد تهران موجب تألم و ماتم این حقیر و همه همشهریان و هموطنان عزیزم گردید. این سانحه تلخ داغی عمیق بر قلبمان نشاند. ضمن ابراز همدردی با تمامی خانواده‌های مصیب‌زده صبر و شکیبایی را برای همه آنها از خداوند منان مسألت می‌کنم.
از وزیر مسکن و راه و شهرسازی می‌خواهم در اسرع وقت علل این حادثه دلخراش را بررسی کنند و بدون فوت وقت آن را اعلام کنند.
لازم است مسؤولین مربوطه با توجه به سوانح هوایی کشور و این حادثه تلخ اخیر تدابیری را اتخاذ کنند که بعد از این شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم و داغی که امروز بر دل ما شد، برای دیگر هموطنانمان اتفاق نیفتد. والسلام‌‌علیکم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشکر، آخرین نفر جناب آقای حیدری‌طیب نماینده محترم کرمانشاه هستند، بفرمایید.
سیدسعید حیدری‌طیب (كرمانشاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده ابتدا روز خبرنگار را به این عزیزان تبریک عرض می‌کنم و بعد خدمت هموطنان عزیز به مناسبت سقوط هواپیمای ایران (۱۴۰) که امروز رخ داد، تسلیت عرض می‌کنم و بعد به دولت تذکر دارم.
با توجه به اینکه امروزه و در این ایام گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی به مقدار بسیار زیادی در کشور وجود دارد. چون مرز عراق بسته شده است، ‌محصول روی دست زارعین و کشاورزان عزیز مانده است. قیمت این تره‌بارها به شدت افت کرده به طوری که این بیم وجود دارد که در جامعه بحران بوجود بیاید. قیمت هر کیلو گوجه‌فرنگی سال گذشته حدود (۴۸۰) تومان بوده و الان به (۳۲۰) تومان رسیده است و این موجب بحران در کشور شده است و بازار داخلی هم کشش این حجم تولید را ندارد. با توجه به اینکه باید ما از کشاورزان عزیز حمایت کنیم، پیشنهاد می‌گردد با توجه به اینکه در حال حاضر اتحادیه اروپا کشور روسیه را تحریم کرده و روسیه هم اتحادیه اروپا را از صادرات مواد غذایی به این کشور تحریم کرده و نیاز کشور روسیه به این محصولات، دولت محترم تمهیداتی فراهم کنند که صادرات گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی به کشور روسیه فراهم گردد تا کشاورزان محترم و عزیز این دغدغه را نداشته باشند.
موضوع بعد، تذکر به وزیر محترم آموزش و پرورش راجع به وضعیت مربیان پیش‌دبستانی که در حال حاضر خدمت به پاکترین و عزیزترین قشر جامعه را به عهده دارند، در حالی که هیچ امنیت شغلی ندارند. سال گذشته مصوب شد، سال ۹۱ که شرایط استخدام این عزیزان به مدت دو سال برای مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی فراهم گردد اما دولت محترم و وزیر محترم آموزش و پرورش در این خصوص هیچ اقدامی نکرده است. تشکر می‌کنم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشکریم. حاج‌آقا! تذکرات کتبی که خیلی هم زیاد است می‌ماند دیگر.
نایب‌رئیس ـ بله، اعلام وصول را هم داشته باشیم، امروز دیگر تذکرات دوستان را داشتیم و ان‌شاءالله فردای کاری تذکرات کتبی را خواهیم داشت.
 
۱۲ ـ اعلام وصول چهار فقره سؤال
نایب‌رئیس ـ اعلام وصول را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ سؤال ملی جناب آقای نادر قاضی‌پور نماینده محترم ارومیه از وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص ارائه ضعیف خدمات اپراتور همراه اول و عدم تعیین تکلیف کارگزاران مخابرات روستایی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای روح‌اله عباسپور نماینده محترم بوئین‌زهرا و آوج از وزیر محترم آموزش و پرورش درخصوص عدم اجرای بیمه طلایی فرهنگیان، عدم توجه به مدارس شبانه‌روزی، عدم اهمیت به امور تربیتی و پرورشی دانش‌آموزان اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص علت بیان اظهارات اخیر وزیر محترم در موضوعات فرهنگی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای علیرضا زاکانی نماینده محترم تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر از وزیر اطلاعات درخصوص علت عدم وجود سیستم امنیتی و حفاظتی کارآمد در تأسیسات هسته‌ای اعلام وصول می‌شود.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ در پایان هم مجمع نمایندگان استان مازندران در ارتباط درگذشت نابهنگام قهرمان و پهلوان عزیز، حسین خواجه‌وندی عضو تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشور تسلیتی داشته‌اند که اعلام می‌شود.
نایب‌رئیس ـ متشکرم.
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
‌نایب‌رئیس ـ پایان جلسه امروز را اعلام می‌کنیم. جلسه بعد روز سه‌شنبه ساعت (۸) بامداد خواهد بود و دستور جلسه ادامه رسیدگی به دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی است.
(جلسه ساعت ۱۲:۱۹ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۶ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور
۶۰
امنیت ملی و سیاست خارجی
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب دوره هشتم و جلسات ۷، ۸۵، ۸۶، ۸۷ ، ۱۹۵ و ۲۱۲دوره نهم جهت تأمین‌نظر شورای نگهبان مجدد تصویب و به آن شورا ارسال گردید. لذا در آمار مصوبات ارسالی به شورا تغییری ایجاد نمی‌نماید
طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از كاهش رشد جمعیت كشور
۴۴۶
بهداشت و درمان
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسات ۱۹۸ و ۲۲۱ (ارجاع به كمیسیون) در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
ب ـ فهرست طرح اعلام وصول شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
كمیسیون فرعی
امضا كنندگان
طرح تأسیس سازمانهای استانی توسعه عمران دریا و سواحل
۴۸۹
اجتماعی
برنامه و بودجه، شوراها و امور داخلی، عمران، فرهنگی و كشاورزی
نجف‌نژاد، ندیمی، سیدهادی حسینی، نوروزی، نظری‌مهر، مقیمی، شجاعی‌كیاسری، شریعت‌نژاد، قربانی، خضری، دهدشتی، خسته‌بند، قاسم جعفری، بیاتیان، نیازآذری، سیدعلی طاهری، مروی، هروی، هاشم‌زهی، خصوصی‌ثانی، آذین، صابری، فتح‌اله حسینی، عباسی، منصوری‌بیدكانی، رهبری، تأمینی‌لیچائی، جوكار، سادات‌ابراهیمی، جلیلی، بهمئی، ناصری، جباری، محمد رجائی، احمدی‌لاشكی، علی‌محمد احمدی و فولادگر
ج ـ  فهرست سؤالات اعلام وصول شده
عنوان
وزرای مورد سؤال
سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص ارائه ضعیف خدمات اپراتور همراه اول و عدم تعیین تکلیف کارگزاران مخابرات روستایی
ارتباطات و فناوری اصلاعات
(محمود واعظی)
نادر قاضی‌پور(ارومیه)
سؤال ملی درخصوص عدم اجرای بیمه طلایی فرهنگیان، عدم توجه به مدارس شبانه‌روزی، عدم اهمیت به امور تربیتی و پرورشی دانش‌آموزان
آموزش و پرورش
 (علی اصغر فانی)
روح‌اله عباسپور (بوئین‌زهرا و آوج)
سؤال ملی درخصوص علت بیان اظهارات اخیر وزیر محترم در موضوعات فرهنگی
فرهنگ و ارشاد اسلامی
(علی جنتی)
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان)  
سؤال ملی درخصوص علت عدم وجود سیستم امنیتی و حفاظتی کارآمد در تأسیسات هسته‌ای
اصلاعات
(سیدمحمود علوی)
علیرضا زاكانی  (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)
 د ـ فهرست قوانین ابلاغی به دولت
عنوان
شماره ثبت
تاریخ تصویب
تاریخ ابلاغ به دولت
لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و موسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه آن
 
۲۷۲
 
۲۹/۴/۱۳۹۳
 
۱۲/۵/۱۳۹۳
لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه‌ها و نگهبانی دریانوردان (STCW)
۱۹۵
۵/۳/۱۳۹۳
۱۲/۵/۱۳۹۳
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و سی و دوم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها      ۴۸۶
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۳۴
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۴
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۲
ـ
۳
۱۵
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۲
۱۵
۶۳
۲۸۰
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۱
ـ
۱۲
۱۳
بایگانی شده
۶۵
۳
۷
۷۵
جمع كل
۳۳۴
۱۸
۱۳۴
۴۸۶
 
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۷۰
 
استیضاح‌ها
۳
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۱۹
۲
۷
تحت بررسی
۱۰۸
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۱
۲
جمع كل
۱۷۰
۳
۱۸

۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون اول صفحه (۱۲) اعلام گردیده است.
۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون اول صفحه (۱۵) اعلام گردیده است.


نام
پست الکترونيک
پيام شما