آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۰۵
بازديد روز قبل: ۴۰۱
بازديد هفته: ۳۱۲۶
بازديد ماه: ۶۳۷۷
بازديد کل: ۶۲۸۱۲۸۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۱۸۶ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۲۸) - دوره نهم ۲۵/۰۴/۱۳۹۳


 
 
جلسه  دویست و بیست و  هشتم (۲۲۸)
 
۲۵ تیر‌ ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۱۸  رمضان ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ ادامه رسیدگی به طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی  (ثبت ۲۷)
۴ ـ ناطقان جلسه آقایان: مقداد نجف‌نژاد، حسین‌ امیری‌خامكانی، عبدالله تمیمی، ضرغام صادقی و محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی
۵ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۶ ـ تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی کشور
۷ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص مسائل مبتلابه منابع طبیعی و محیط زیست
۸ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و تذکر نکاتی به آنها
۹ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۰ ـ ضمیمه: فهرست مصوبات                 
                                 
 
 
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
نایب‌رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً توضیحی را داشته باشم که با توجه به موضوع مهم امور استخدامی کشور و رسالت دستگاههای اجرایی در گشودن گره‌ها و روان نمودن وظایف حاکمیتی دولت برای ارائه خدمت بهتر به مردم و ضرورت تدابیر لازم برای افزایش کارآیی سیستم اجرایی، متوازن نمودن نیروهای حاضر در حوزه‌های اجرایی با وظایف حاکمیتی و دغدغه‌هایی که دولت محترم خصوصاً معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور داشتند، برادر ارجمندمان جناب آقای دکتر عسکری‌آزاد در مجلس حضور داشتند و در این حوزه در یک جلسه غیرعلنی و مباحثات متقابل همکاران بحث گسترده‌ای مطرح شد که ما جلسه علنی‌مان را با تأخیر آغاز نمودیم. ان‌شاءالله این مباحث که تنظیم شد، در جلسات علنی یا مصوبات و تصمیمات دولت و مجلس به نحو مطلوب به اطلاع مردم شریف هم خواهد رسید. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
دستور جلسه دویست و بیست و هشتم روز چهارشنبه بیست و پنجم تیر‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با هجدهم رمضان ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی.
۲ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از صنعت بیمه كشور.
۳ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه. (اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان)
۴ ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشكیل سازمان بازرسی كل كشور مصوب ۱۳۸۷. (اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان)
۵ ـ گزارش كمیسیون اجتماعی در مورد طرح یك‌فوریتی الحاق یك بند به ماده (۲) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال.
۶- گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۷ ـ گزارش شور دوم كمیسیون انرژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
نایب‌رئیس ـ متشکرم.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌           نایب‌‌رئیس ـ تلاوت آیات نورانی قرآن کریم را آغاز بفرمایید.
(آیات ۵۶ ـ ۵۱ از سوره مبارکه «مؤمنون» و سوره مبارکه «قدر» توسط قاری محترم آقای اصغر برومند تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
یا أَیُّهَا الرُّسُلُ كُلُوا مِنَ الطَّیِّباتِ وَ اعْمَلُوا صالِحاً إِنِّی بِما تَعْمَلُونَ عَلِیمٌ * وَ إِنَّ هذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّكُمْ فَاتَّقُونِ * فَتَقَطَّعُوا أَمْرَهُمْ بَیْنَهُمْ زُبُراً كُلُّ حِزْبٍ بِما لَدَیْهِمْ فَرِحُونَ * فَذَرْهُمْ فِی غَمْرَتِهِمْ حَتَّى حِینٍ * أَ یَحْسَبُونَ أَنَّما نُمِدُّهُمْ بِهِ مِنْ مالٍ وَ بَنِینَ * نُسارِعُ لَهُمْ فِی الْخَیْراتِ بَلْ لا یَشْعُرُونَ *
بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ * وَ ما أَدْراكَ ما لَیْلَةُ الْقَدْرِ * لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ * تَنَزَّلُ الْمَلائِكَةُ وَ الرُّوحُ فِیها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ * سَلامٌ هِیَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
‌نایب‌رئیس ـ با تشکر از قاری معزز قرآن کریم، برادر ارجمند جناب آقای برومند، ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«هان ای پیامبران! از خوردنی‌های پاک بخورید و کار شایسته کنید که من بدانچه می‌کنید نیک آگاهم. اینک امت شما، امتی یگانه و من پروردگار شمایم، پس از من پروا کنید. اما آنان کار دین خود را میان خود پاره‌پاره کردند و دچار تفرقه شدند که هر جماعتی بدانچه خود دارد دلخوش است. پس یک چند در ورطه غفلتی که در آنند رهاشان کن. آیا می‌پندارند آن اموال و فرزندان که با آنها بدیشان مدد بخشیده‌ایم از بهر آن است که در رساندن خیر و خوبی به آنها شتاب کرده باشیم؟ هرگز! اما آنها درک نمی‌کنند».
به نام خداوند بخشنده مهربان
«ما قرآن را در شب قدر نازل کرده‌ایم. و چه دانی شب قدر چیست؟ شب قدر از هزار ماه بهتر است. آن شب فرشتگان و روح به فرمان پروردگار خویش برای تقدیر همه کارها به زمین فرود می‌آیند. شب قدر تا سپیده‌دم سرشار از سلامت و برکت و رحمت است. راست گفت خداوند بلند مرتبه بزرگ».
صلوات (حضار صلوات فرستادند).
نایب‌رئیس ـ متشکر.
 
۳ـ ادامه رسیدگی به طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی  (ثبت ۲۷)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی ادامه دستور را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی است که در جلسه علنی گذشته به ماده (۶) رسیدیم و بعد از بند «الف» جزء (۱)، در جزء (۲) بند «الف» پیشنهادی را مطرح نمی‌کنند، پیشنهاد در جزء (۳)، آقای دوات‌گری! این ابهامی که حضرت‌عالی می‌فرمایید را من مراجعه کردم؛ خیلی ابهام وجود ندارد، توضیحی بفرمایید. چون آنچه شما می‌فرمایید که در ماده (۱۸) گفته «در زمان تأسیس»، در اینجا هم گفته بین تأسیس و بعد از مجوز، گفته آن تخلفات را مرتکب نشوند. به نظر می‌رسد ابهامی وجود ندارد، حالا شما بفرمایید.
مهدی دوات‌گری (مراغه و عجب‌شیر) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
در ماده (۶) در مقام چگونگی صدور فعالیت پروانه نهایی برای احزاب ملی یا استانی، گفته در صورتی این پروانه فعالیت صادر می‌شود که از جمله شرایط احراز احزاب ملی، ارائه اسناد برگزاری مجمع عمومی، ارائه اسناد تأسیس و در بند سوم آمده: «عدم ارتکاب تخلفات مندرج در ماده (۱۸) این قانون».
ماده (۱۸) این قانون موارد تخلف را می‌گوید:
الف ـ نقض مبانی دین مبین اسلام.
ب ـ اقدام علیه امنیت ملی و وحدت ملی.
پ ـ نقض حقوق ملت و اقدامات خلاف قانون اساسی.
در این سه بند ما هیچ مشکلی نداریم. اما در بند «ت» می‌گوید: «تخطی از مرامنامه و اساسنامه حزب» همکاران محترم عنایت بفرمایند، ریاست محترم هم عنایت بفرمایند که در بند «ت» بر تخطی از مرامنامه و اساسنامه حزب تأکید کرده است. یعنی الان حزبی که مجوز فعالیت نگرفته، پروانه فعالیت نهایی را دریافت نکرده، ما می‌گوییم که اگر شما از اساسنامه و مرامنامه‌ای که می‌خواهد در کمیسیون ماده (۱۰) احزاب مورد بررسی قرار بگیرد (تخطی کنید) ما این حزب را منع می‌کنیم.
در بند «ث» آمده: «انجام هرگونه فعالیت اقتصادی و انتفاعی از جمله به‌صورت تأسیس شرکتها و مؤسسات تجاری یا اقدام به واردات و صادرات و هرگونه فعالیت اقتصادی كه ذیل قانون تجارت قرار گیرد» در ماده (۱۸) آمده احزاب نمی‌توانند فعالیت اقتصادی انجام دهند، بنابراین ما در ماده (۶) همین طرح مورد بررسی می‌گوییم اگر کسی فعالیت اقتصادی انجام دهد، ما برای او پروانه فعالیت نهایی حزب را صادر نمی‌کنیم.
عزیزان، همکاران محترم عنایت داشته باشند، ما داریم قانونی را تصویب می‌کنیم که فردا در جامعه حقوقی، حقوقدانان، افکار عمومی، افراد سیاسی و نخبگان سیاسی به ما خرده می‌گیرند که این چه قانونی است که حزبی که مجوز فعالیت نهایی نگرفته را ما به اعتبار عدم رعایت اساسنامه و مرامنامه مجوز نمی‌دهیم؟! حزبی که تازه می‌خواهد تأسیس شود به اعتبار اینکه اعضای مؤسس در چهارچوب قانون تجارت فعالیتهای اقتصادی و بازرگانی دارند، ما داریم اختیار این حزب را از آن سلب می‌کنیم و به آن مجوز فعالیت نمی‌دهیم! (نایب‌رئیس ـ خیلی متشکریم)
بنابراین جناب آقای ابوترابی! پیشنهاد من این است برای اینکه رفع ابهام صورت بگیرد، اینجا آمده است: «عدم ارتکاب تخلفات مندرج در ماده (۱۸) این قانون»؛ ما بنویسیم: «عدم ارتکاب تخلفات مندرج در بندهای الف، ب و پ ماده (۱۸) این قانون». اگر «الف» تا «پ» آنجا ذکر شود این ابهام برطرف می‌شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکر، جناب آقای دوات‌گری! حضرت‌عالی به حقیر فرمودید و بنده با نظر حضرت‌عالی هم موافق بودم. منتها یک دقتی کردم. ببینید! موضوع ماده (۶) این است: «پروانه فعالیت نهائی برای احزاب ملی یا استانی درصورتی صادر می‌گردد كه حائز شرایط ذیل باشند» یعنی یک پروانه موقت صادر شده است، موضوع ماده (۳)، اینجا موضوع ماده (۶) پروانه فعالیت نهایی است. حالا اگر فردی یا افرادی پروانه موقت را گرفتند اما در آن فاصله تقاضای پروانه دائم مرتکب همان خلاف بند «ت» ماده (۱۸) شوند...
دوات‌گری ـ آقای رئیس! من توضیح بدهم. در تبصره (۳) ماده (۳)‌ که در جلسات اخیر تصویب کردیم، گفتیم: «تا زمانی كه احزاب پروانه فعالیت نهائی را دریافت نكرده‌اند حق فعالیت‌های حزبی ندارند»؛ یعنی مجوز اولیه داده شده اما حق فعالیت حزبی ندارد. بنابراین درخواست...
نایب‌رئیس ـ آقای دوات‌گری ببینید! درست است. نداشتن فعالیت حزبی یک بحث است، اما بالاخره پروانه موقت را گرفته‌اند. الان که پروانه موقت گرفته‌اند باید در چهارچوب مرامنامه‌شان قدم بردارند، جلساتی دارند، فعالیتهایی دارند، می‌خواهند نیرو جذب کنند. لذا نظر بنده این است که ابهامی نیست.
دوات‌گری ـ من این توضیح را بدهم که حداقل در مشروح مذاکرات ثبت شود، صدور مجوز اولیه فعالیت برای تصویب مرامنامه، اساسنامه و تشکیل مجمع عمومی است. هیچ‌گونه فعالیت حزبی نمی‌تواند داشته باشد.
نایب‌رئیس ـ در همین فاصله‌ای که مجوز را گرفته‌اند، مرتکب این مراتب نشوند.
دوات‌گری ـ ولی من تردیدی ندارم که شورای محترم نگهبان قطعاً ایراد خواهد گرفت.
نایب‌رئیس ـ یعنی وقتی موقت را می‌گیرند، مرامنامه‌شان نهایی نشده است؟
دوات‌گری ـ نخیر، اگر شما تبصره (۱) ماده (۳) را ملاحظه بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ درست است و این اشکال وارد می‌شود. پس هنوز مرامنامه ندارند. نه، وارد است و من قبول دارم. اجازه بدهید که بنده رأی رفع ابهام نگیرم، یک رأی می‌گیرم که این را به کمیسیون بفرستیم و کمیسیون روی آن نظر بدهد. دوستان توجه کنند، ببینید! وقتی پروانه موقت را می‌گیرند، هنوز مرامنامه تصویب نشده است، آن وقت ما در ماده (۱۸) آورده‌ایم که وقتی این مجوز می‌خواهد صادر شود نباید مخالف مرامنامه عمل کرده باشند، هنوز مرامنامه‌ای تصویب نشده است! بله، باید بگویند به استثنا. روشن است و خیلی به جایی لطمه نمی‌خورد.
اگر آقایان و خانمها، همکاران محترم و کمیسیون هم موافق باشند، برای اینکه عبور کنیم بگوییم: «به استثنای بندهای ت و ث ماده (۱۸)» به استثنای این دو، چون هنوز مرامنامه آنها تصویب و تأیید نشده است، به استثنای این دو سایر بندهای ماده (۱۸) باید رعایت شود. اجازه بدهید رأی بگیریم، اگر توضیحی دارید بفرمایید.
محمدجواد کولیوند (نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
همکاران دقت بفرمایید! ماده (۳) مجوز اولیه تأسیس حزب است. در آنجا شش ماه این هیأت مؤسس فرصت دارد که برود و کارهایش را انجام دهد یعنی مرامنامه و اساسنامه را تصویب کند. این شش ماه حداکثر است اگر مرامنامه و اساسنامه را تصویب کند تا زمانی که می‌رود مجوز نهایی را بگیرد، ممکن است فعالیتی انجام دهد. در حقیقت اگر ما استثنا کنیم و بگوییم: «به استثنای بند ت ماده (۱۸)»، اگر در این خلأ، در این شش ماه خلاف آن مرامنامه اتفاق بیفتد، طبیعی است که اینجا خلأ دارد.
نظر ما این است که این باشد و ابهامی هم ندارد، عذرخواهی می‌کنم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم، حضار ۲۱۸ نفر، همکاران محترم در ارتباط با رفع ابهام، یعنی «به استثنای بندهای ت و ث ماده (۱۸)» اعلام رأی بفرمایید. بحث این شد که دیگر ارجاع ندهیم و همین دو بند ذیل آن استثنا شود. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، رأی نیاورد، تصویب نشد، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در جزءهای (۱) و (۲) بند «ب» در چند جا که ذکر شده «بیش از نیمی از شهرستانهای»، جناب آقای میرمحمدی پیشنهاد حذف دارند و همه آنها را هم یکجا مطرح می‌کنند و به هم مربوط است، بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن سلام و صبح بخیر خدمت همکاران محترم، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و همچنین در آستانه لیالی قدر التماس دعا داریم و دعا کنید ان‌شاءالله این جرثومه فساد، رژیم اشغالگر قدس برچیده شود.
پیشنهادی که در بند «ب» هست، بحث «نیمی از شهرستانهای استان با جمعیت تا (۵/۱) میلیون نفر» است. ببینید! در بند «ب» شرایط احزاب استانی را قید کرده است، در اینجا در قسمت اول اشاره کرده که « ارائه اسناد برگزاری مجمع عمومی مؤسس مطابق یکی از موارد زیر...» که اینجا در سه جزء تقسیم‌بندی کرده است: یکی «با حضور حداقل یكصد نفر از اعضای رسمی در بیش از نیمی از شهرستان‌های استان‌های با جمعیت تا یک و نیم میلیون نفر» دوم، «با جمعیت تا سه میلیون نفر» و سوم، «با جمعیت بیش از سه میلیون نفر». اینجا پیش‌بینی که در سه جزء مشترک است، این است که «در بیش از نیمی از شهرستانهای استانها» را آورده است. اگر این مورد بخواهد عملیاتی شود، همکاران محترم عنایت بفرمایند که چگونه امکان‌پذیر خواهد بود؟ اگر ما حزب استانی داشته باشیم، باید بگوییم که مثلاً اعضا را چگونه احراز کنیم که در جاهای مختلف مستقر و ساکن هستند؟!
این است که آن عدد حد نصاب حداقل (۱۰۰)، (۱۵۰) و (۲۰۰) به لحاظ حد نصاب استانی درست است اما اینکه حتماً الزام کنیم که در بیش از نیمی از شهرستانها باشند، به نظر می‌رسد که هم منطقی در آن مستتر نیست، بعد هم اینکه احراز آن در عملیات قابل احراز نیست، به هر حال باید اینجا یک تشکیلاتی ایجاد شود و از لحاظ شناسنامه و قرارداد اجاره و سند مالکیت و محل سکنی و تأییدیه فرمانداری و همه این چیزها، یعنی باید یک تشکیلاتی راه بیندازیم و ببینیم این نیمی از اعضایی که می‌خواهند عضو حزب استانی شوند، مثلاً در شهرستانها ساکن هستند یا نیستند.
این است که به لحاظ اینکه بالاخره حزب یک عملیات مردمی است و مردم هم حضور دارند، اینکه ما تکلیف کنیم که حتماً از جاهای مختلف باشند، به لحاظ اینکه احراز این در مرحله اجرا بسیار سخت خواهد بود و قطعاً یک ساز و کار خاصی را می‌طلبد؛ لذا بنده پیشنهاد حذف «بیش از نیمی از شهرستانهای استانها» را در این سه جزء بند (۱) دارم. به لحاظ این قضیه از همکاران محترم تقاضا دارم که به این پیشنهاد حذف رأی مثبت عنایت بفرمایید، تشکر می‌کنم.
نایب‌رئیس ـ متشکرم، کمیسیون که نظری ندارند، دولت هم نظری ندارند، رأی بگیریم، خیلی ممنون. پیشنهاد را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف «در بیش از نیمی از شهرستانهای استان» از جزء (۱) مطرح است.
نایب‌رئیس ـ مخالف یا موافق هستید؟ بفرمایید. کمیسیون مخالف هستند.
حضار ۲۱۵ نفر، همکاران محترم اعلام رأی بفرمایید. کمیسیون مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای فولادگر پیشنهادشان را به من این طور فرمودند که در جزء (۲) «ارائه اسناد و دفاتر رسمی» حذف شود، منتها اینها را حذف کنیم، بی‌معنی می‌شود، می‌شود «تأسیس حداقل» و آن وقت معنا ندارد، بفرمایید.
حمیدرضا فولادگر (اصفهان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات عزیزان و ان‌شاءالله استفاده از ایام لیله‌القدر و تسلیت ایام شهادت امام امیر‌المؤمنین (علیه‌السلام).
جناب آقای فرهنگی ببینید! در جزء (۲) بند «ب» که مشابه آن را هم در جزء (۲) بند «الف» داریم، یعنی اگر این پیشنهاد تصویب شود باید در هر دو اصلاح شود.
ببینید! من فکر می‌کنم که اگر کمیسیون و دولت عرض من را عنایت کنند، متوجه شوند که این اصلاً عملی نیست. ما گفته‌ایم برای اینکه یک حزبی تأسیس شود چه ملی و چه استانی «ارائه اسناد تأسیس دفاتر رسمی حداقل در یک‌سوم از شهرستانهای استان» ببینید! الان حزب مجوز اولیه گرفته، می‌خواهد بیاید تازه پروانه بگیرد. خواهش می‌كنم همكاران دقت بكنید! حزب آمده مجوز  اولیه گرفته، حالا می‌خواهد بیاید این را تبدیل به پروانه بكند، گفتند برو مجوز رسمی تأسیس دفتر در شهرستانها بیاور وقتی حزبی هنوز پروانه نگرفته چطور ممكن است كه مجوز رسمی به او بدهند؟ ما یك دوره، (دوره هشتم) كمیسیون ماده (۱۰) بودیم، این اصلاً امكان‌پذیر نیست. تا پروانه به حزب ندهیم، اصلاً نمی‌‌تواند دفتر رسمی تأسیس بكند اصلاً خلاف قانون است. بنابراین چهارتا كلمه این باید حذف بشود، بشود «تأسیس دفاتر حداقل در یك‌سوم استانها» دقت بكنید! اگر «ارائه اسناد» و كلمه «رسمی» حذف بشود یعنی سه تا كلمه حذف بشود «ارائه اسناد»، «رسمی» اگر این سه تا كلمه حذف بشود، می‌شود فقط «تأسیس دفاتر حداقل در یك‌سوم شهرستانهای استان» این حرف درستی است. حالا این حزب چه می‌خواهد در سطح كشور در یك‌سوم استانها ملی باشد، چه شهرستانی باشد در سطح شهرستان در یك‌سوم شهرستانها دفتر تأسیس كند. اما ارائه سند رسمی موكول به گرفتن پروانه است تا شما به این حزب پروانه ندادید، نمی‌تواند دفتر رسمی تأسیس بكند. این را اگر عنایت بكنید، حل می‌شود.
حاج‌آقای ابوترابی! من تصورم این است اینها اگر رأی بیاورد چه بهتر والا با رفع ابهام می‌توانید حلش بكنید. خیلی ممنون
دبیر (فرهنگی) ـ آقای كولیوند! این نظر را اگر قبول دارید، می‌گویند رسمی چون نیست. پس پیشنهاد جناب آقای فولادگر این است كه هم در بند «الف» هم در بند «ب» در جزء (۲) هر كدام از اینها «ارائه اسناد» و «رسمی» حذف بشود. آقای كولیوند! شما توضیحی می‌فرمایید؟
محمدجواد كولیوند (نایب‌رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم دقت بفرمایید! ما در ماده (۳) یك مجوز اولیه داریم می‌دهیم (۶) ماه هم داریم به او وقت می‌دهیم. در آنجا مقدمات أخذ دفاترش را در ماده (۶) بند (۲) «الف» باید برود، برای یك‌سوم از استانها مقدماتش را فراهم كند و قراردادش را ببندد. این دال بر فعالیت نیست همین‌طور در شهرستانها. یعنی باید این مقدمات را فراهم كند، اسنادش را ببندد و در حقیقت موقعی كه پروانه قطعی می‌خواهد بگیرد باید آنجا دفاترش را قرارداد بسته باشد. اگر این اتفاق نیفتد، بگوییم تأسیس دفاتر در یك‌سوم استانها، تأسیس دفاتر در یك‌سوم شهرستانها ضمانت اجرایی ندارد.
دقت بفرمایید! باید حتماً اگر می‌خواهد یعنی اگر ما می‌خواهیم حزب را ضابطه‌مند بكنیم، این ضابطه‌مندی این است كه در این (۶) ماه باید برود برای دفاترش قرارداد ببندد ولی این دال بر فعالیت نیست. موقعی كه می‌خواهد مجوز نهایی بگیرد، باید بیاید این اسناد را ارائه بدهد لذا ما مخالف هستیم.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر مجوز ندادند آن وقت این دفاتر... نه، ممكن است ماده (۱۰) به هر علتی مجوز ندهد، آن وقت چه اتفاقی می‌افتد؟ این دفاتر چه هست؟ 
نایب‌رئیس ـ پیشنهاد جناب آقای فولادگر را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف «ارائه اسناد» و «رسمی» است. آن‌چه كه باقی می‌ماند می‌شود «تأسیس دفاتر حداقل در یك‌ سوم» در آنجا استانها، اینجا شهرستانها.
نایب‌رئیس ـ كمیسیون هم مخالفند. حضار ۲۱۸ نفر، حضار محترم اعلام رأی بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای كوچكی‌نژاد! در تبصره اگر پیشنهادی را  اصرار دارید، مطرح كنید.
نایب‌رئیس ـ ابهام را من خیلی ابهام نمی‌بینم.
 دبیر (فرهنگی) ـ آقای كوچكی‌نژاد تبصره را پیشنهاد حذف دارند.
جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همكاران عزیز.
آقای رئیس! قبل از اینكه این بحث حذف را مطرح بكنم یك اخطار قانون اساسی در همین تبصره دارم. آقای رئیس اگر گوش بكند! (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) اصل (۲۶) قانون اساسی كه بحث فعالیت احزاب را مطرح می‌كند در آن جمله آخر: «هیچ كس را نمی‌توان از شركت در آنها (یعنی در این احزاب) منع كرد» نگفته در یك، گفته «در آنها» یا «به شركت در یكی از آنها مجبور كرد» یعنی این تبصره می‌گوید كه یك فرد در چند حزب نمی‌تواند عضو مؤثر باشد. در قانون اساسی همین اصل (۲۶) می‌گوید كه افراد را شما از شركت در آنها نمی‌توانید منع بكنید اول كه این اخطار وارد است؟
نایب‌رئیس ـ اخطار وارد نیست. (كوچك‌نژادارم‌ساداتی ـ چرا؟) البته جناب آقای شكری اخطاری دارند كه حالا شاید به همین مناسبت من عرض كنم ایشان اخطارشان را بدهند، چون ناظر به فرمایش شما است. اخطار حضرت‌عالی وارد نیست چون ما در حقیقت از عضویت در حزب منع نمی‌كنیم.
كوچكی‌نژادارم‌ساداتی ـ آقای رئیس! عضو مؤثر اینجا است دیگر.
نایب‌رئیس ـ بله، قانون اساسی می‌گوید نمی‌شود او را از عضویت در حزب منع كرد. قانون اجازه عضویت در حزب را داده است ولی اجازه عضویت همزمان در (۲) حزب را نداده لذا این اخطار وارد نیست.
كوچكی‌نژادارم‌ساداتی ـ خوب حذفش را من مطرح كنم؟
نایب‌رئیس ـ بفرمایید، می‌خواهید اجازه بدهید من به همین مناسبت این اخطار آقای شكری را چون ناظر به بحث شما است گوش كنم، آقای شكری بفرمایید.
محمود شكری (طوالش، رضوانشهر و ماسال) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی! (نایب‌رئیس ـ بله) بند «چ» ماده (۵) صفحه (۸) را اگر ملاحظه بفرمایید! آمده: «قضات و كاركنان شاغل وزارتخانه‌های اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همچنین پرسنل شاغل در نیروهای نظامی و انتظامی» بقیه‌اش را كار دارم «و سایر افرادی كه طبق قوانین از عضویت در احزاب و تشكل‌های سیاسی محروم‌ شده یا می‌شوند» می‌گوید كه اینها حق ندارند عضو احزاب بشوند. این طرف قضیه در قانون اساسی اصل (۲۶) اگر ملاحظه بفرمایید، قسمت اولش كه می‌گوید: «احزاب، جمعیتها، انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته‌شده آزادند، مشروط به اینكه اصول استقلال، آزادی، وحدت ملی، موازین اسلامی و اساس جمهوری اسلامی را نقض نكنند» این بخش قسمت آخرش با این موضوع مغایرت دارد. می‌گوید: «هیچ كس را نمی‌توان از شركت در آنها منع كرد یا به شركت در یكی از آنها مجبور ساخت» نگفته به استناد قانون نحوه عضویت و اینها، صراحت گفته كه هیچ كس را نمی‌توانیم منع كنیم. وقتی هیچ كس را نمی‌توانیم (نایب‌رئیس ـ متشكر) منع كنیم در اینجا بند «چ» مغایر با این اصل است و دیروز من این را جهت استحضار قبل از خواندن گفتم اخطار، آقای رئیس وقت، فرمودند كه چون الان دیر است اجازه بدهید فردا مطرح كنید به خاطر همین است كه اگر خارج از موعد است من مقصر نیستم. من به موقع اخطارم را دادم، مانده برای امروز كه تشخیص با شما است.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم. بنده اخطار جناب‌عالی را وارد می‌دانم منتها همان‌طور كه اشاره فرمودید چون این مصوب شده، اگر شورای محترم نگهبان اخطار را وارد دانستند، ان‌شاءالله اعمال می‌كنیم. از تذكر حضرت‌عالی خیلی متشكرم، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف تبصره ماده (۶) را دارند.
جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید همكاران عزیز! در این تبصره بحث این است كه علاوه بر آن بخش اولش كه عضویت در یك حزب ملی یا استانی به‌طور همزمان منعی ندارد ولی هیچ شخصی نمی‌تواند به صورت همزمان عضو مؤثر بیشتر از یك حزب ملی یا استانی باشد.
ببینید! اولاً اینكه این شغل دولتی نیست كه ما بگوییم كه یك نفر نمی‌تواند دو تا پست را همزمان داشته باشد، این یك چیز داوطلبانه است. كسانی كه علاقه‌مند هستند در داخل احزاب كار بكنند، حالا یك نفر در دو حزب می‌خواهد كار بكند، در دو حزب اثرگذار باشد. در حال حاضر ما در احزاب می‌بینیم كه بعضی‌ها در چند حزب اثرگذارند. به اعتقاد من نبوغ سیاسی افراد را ما نگیریم، بگذاریم افرادی كه می‌توانند بیشتر با توجه به سلایق خودشان فعالیت بكنند، فعالیت كنند.
دوم اینكه ما داریم در این قانون جلوی شفاف‌‌سازی را می‌گیریم یعنی اگر این كار را بكنیم مخفی‌كاری می‌شود. افراد در این احزاب اثرگذار می‌شوند ولی هیچ جای پایی از خودشان برجای نمی‌گذارند و به صورت مخفی كار می‌كنند. به اعتقاد من برای اینكه ما شفاف‌سازی بكنیم افراد در احزاب بتوانند فعالیت بكنند، در حزبهای مختلف اثرگذار باشند و قوانین را هم بتوانند دستگاههای نظارتی روی آن اعمال بكنند، این تبصره را حذف بكنیم و شفاف‌سازی در فعالیت‌های افراد در احزاب حاصل بشود.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید. آقای منادی! مثل اینكه مخالف محترم می‌خواهند، صحبت بكنند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف جناب آقای ابوذر ندیمی هستند، بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم 
ببینید عزیزان! ما اعضای مؤثر را در تبصره ماده (۵) معنی كردیم «هیأت مؤسس» خوب، هیأت موسس بیاید دو تا حزب درست كند؟ یكی اینجا، یكی آنجا؟ از قدرت و ثروتش استفاده كند؟ محل تأمل است این خطرناك است. افرادی می‌توانند به طمع توانایی‌های مالی و سیاسی كه دارند، (۱۰) تا، (۲۰) تا حزب درست كنند بعد مردم را در انتخابات دچار فریب كنند. یا نه، شورای مركزی هم آنجا باشد، هم اینجا، بعد لیست‌ها را بردارند واحد بدهند؟ خوب، چه تضارب افكاری، چه رقابتی! اسم یكی است. گفت «اسمش را بیاور، خودش را نیاور» است مثل اینكه یا برعكس، «خودش را بیاور، اسمش را نیاور».
 عزیزان من! اگر ما الان اعضای مؤثر را اجازه بدهیم كه در چند تا حزب باشند یعنی هیأت مؤسس می‌توانند باشند، شورای مركزی می‌توانند باشند، بازرس می‌توانند باشند، دبیر كل می‌توانند باشند، مسؤل شعب استانی هم می‌توانند باشند اینها اعضای مؤثرند. اتفاقاً ما یكی از مشكلاتی كه در كشور داریم فقدان شفافیت فكری و سیاسی است. افراد در لایه‌های مختلفی حضور پیدا می‌كنند، معلوم نیست كه اینها افكارشان چیست؟ یك بار یك كسی دارد با حكومت كار می‌كند، با نظام كار می‌كند، كارمند است، معاون وزیر است، خوب این با همه گروهها و نحله‌های اجتماعی می‌تواند كار كند، برای اینكه حكومتند، برای اینكه رأی گرفتند، برای اینكه تنفیذ شده‌اند. اما حزب كه دیگر حكومت نیست. شما كارمند دولت باشید ممكن است با (۱۰) تا دولت كار بكنید اما اگر حزب شد یعنی افكار متفاوت باشد. اگر قرار است افكار متفاوت نباشد برای چه تابلو زیاد كنیم؟ برای چه یارانه بدهیم؟ بعداً شما كلی خرج برای حكومت دارید می‌تراشید. می‌گویید در بودجه این را بیاور، یارانه نقدی بده یا نه اصلاً به او فرصت بده كه از مردم كمك بگیرد خوب این اتفاقات می‌خواهد بیفتد. یعنی یك اتفاقاتی می‌خواهد در كشور بیفتد كه ما به یك افكاری اجازه طرح شدن و به آنها اجازه مثلاً جلب وجوه بدهیم. امكان دولتی بدهیم، رسانه بدهیم. رسانه ملی را بگوییم آقا برابر رفتار كن! بعد اینجا باشد، آنجا باشد پس بگویید همه مال ایشان.
 ما از این نوع رفتار كه اجازه بدهیم كه افراد اسمهای متفاوت داشته باشند ولی افكار واحد فقط امكان رانت را اضافه می‌كنیم امكان استفاده و سوءاستفاده‌هایی را فراهم می‌كنیم كه منطقی نیست. یك بار عضو عادی است ما كارمان مثل جلسه است. این مجلس می‌رود، آن مجلس می‌رود، مسجد می‌رود، روضه می‌رود، بحث فرق می‌كند با اینكه هیأت مؤسس باشد. شورای مركزی باشد، دبیر كل باشد. این برای جامعه خطرناك است.
 اجازه بدهید ما بجای این مباحثی كه در رابطه با حزب داریم كه افراد بتوانند مثلاً برای اینكه در لیست قرار بگیرند، برای اینكه اسمهای دوستانشان در لیست انتخابات قرار بگیرد، برای اینكه بیانیه‌هایی در دفاع له یا علیه داشته باشند و بعد برای خودشان پوشش درست كنند به آنها می‌گوییم آقا از نظر فكری شما باید جریانتان معلوم بشود. از نظر كار همان‌طوری كه در حزب اجازه می‌دهیم كه افراد بروند بنشینند استفاده كنند حتی حق رأی داشته باشند ولی عضو مؤثر نیستند. كما اینكه در سیاست نیز همین است. یك كسی در انتخابات ممكن است از نظر فكری با یك كسی مخالف باشد ولی وقتی رأی آورد، تمكین كند برای اینكه بگوید حكومت است، برای اینكه بگوید نظام است، قاعده بازی است. بنابراین من فكر می‌كنم طراح محترم نظرشان از نظر نیت كاملاً قابل دفاع است ولی از نظر خروجی حتماً مضر است. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای دكتر محمدرضا پورابراهیمی هستند، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همكاران محترم، حاج‌آقای ابوترابی! من فكر می‌كنم اشكالی كه اینجا وارد است و جداً باید روی آن نظر داده بشود روی بحث تعریف اعضای مؤثر است. یعنی اینجا در تبصره آمده، مطرح كرده كه« عضویت در یك حزب ملی و استانی به‌طور همزمان منعی ندارد ولی هیچ شخصی نمی‌تواند به صورت همزمان عضو مؤثر» تعریف عضو مؤثر را اگر شما دقت بفرمایید در ماده (۵) در صفحه (۸) آورده، گفته: عضو مؤثر كیست؟ اینجا اشكال بحث است و دوستان هم درست توضیح می‌دهند. این باید حذف بشود یا باید اصلاح بشود. در صفحه (۸) در ذیل تبصره «ج» حاج‌آقای ابوترابی اگر دقت بفرمایید! اینجا گفته: «اعضای مؤثر حزب شامل
هیأت مؤسس، شورای مركزی، بازرسان، دبیركل و مسؤولان شعب استانی» است.
حاج‌آقای ابوترابی! صحبت ما اینجا این است كه هیأت مؤسس وقتی یكی تشكیل می‌شود بعد منحل می‌شود، اینجا درست است كه جزء اركان آوردند می‌گویند به عنوان عضو مؤثر محسوب می‌شود اما ما بارها شاهد بودیم مثلاً كسی را در زمان اوایل انقلاب حزب جمهوری اسلامی تأسیس كرده اما بعداً رفته یك حزب دیگری به عنوان یك شورای مركزی حضور پیدا كرده است. هیأت مؤسس‌ها نمی‌تواند مبنا باشد. مثلاً خود شما حضرت‌عالی! مثلاً به عنوان یك تشكل سیاسی یك جایی به عنوان مؤسس اسمتان را می‌نویسید بعد تمام می‌شود، حزب تشكیل می‌شود، اركان دارد، دبیر كل دارد. ما در خصوص اعضای مؤثر باید این را اصلاح كنیم. به نظرم واژه عضو مؤثر اینجا اشكال ایجاد می‌كند و حداقل مشمول هیأت‌ مؤسس نیست و حداقل مشمول شعب استانی نیست. ما بعضی وقتها یكی داریم در یك جا یك شعبه استانی...
نایب‌رئیس ـ ببخشید آقای پورابراهیمی! بعد از اینكه منحل شد كه دیگر مانعی ندارد.
پورابراهیمی‌داورانی ـ نه الان اینجا اینكه تبصره‌اش را شما حذف نكنید یعنی مانع دارد، صحبت ما همین است. شما در تبصره نگاه بكنید، می‌گوید كسانی نمی‌توانند به صورت همزمان عضو مؤثر باشند حالا ما بگوییم عضو مؤثر را تعریف كنیم. چه كسانی عضو مؤثرند، یعنی چه كسانی می‌توانند دو جا نباشند؟ در تعریف آنجا در صفحه (۸) در تبصره ذیل بند «ج» می‌گوید اعضای مؤثر حزب شامل؛ یك، هیأت مؤسس. یعنی اگر شما امروز سال ۹۳ یك تشكیلات حزب‌اللهی را تعریف كردید، مؤسس بودید بعد منحل شد یعنی قاعدتاً هیأت مؤسس بعد از تأسیس منحل می‌شود اركانش تشكیل شد (۱۰) سال بعد شما می‌خواهید یك حزب دیگری تشكیل بدهید، می‌گویند چون شما (۱۰) سال قبل به عنوان یك حزب كه الان دارد فعالیت می‌كند هیأت مؤسس بودید الان نمی‌توانید. این نافی نیست؟                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
نایب‌رئیس ـ نه آقای پورابراهیمی! این ناظر به این است كه همان زمانی كه به عنوان مؤسس حضور دارد ولی بعد از...
پورابراهیمی‌داورانی ـ حاج‌آقا! هیأت مؤسس كه تاریخش مشخص است دیگر همزمان (نایب‌رئیس ـ بله همان، پس چرا)، همزمانی یعنی چه؟ یعنی اگر در یك روز (۲) تا حزب هیأت مؤسس بودند نمی‌شود؟
نایب‌رئیس ـ بله حالا منظور این است قاعدتاً منظور این است.
پورابراهیمی‌داورانی ـ پس پیشنهاد ما این است (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) در بحث تعریف اعضای مؤثر، موضوع هیأت مؤسس اگر حذف بشود و مسؤل شعب استانی حذف بشود، می‌توانیم بگوییم درست است. ما پیشنهاد حذف را قبول نداریم اما اگر این بجز شامل شورای مركزی، بازرسان و دبیركل كه این درست  است یعنی ما نمی‌توانیم بگوییم یك نفر در یك حزب شورای مركزی باشد در حزب دیگر هم شورای مركزی باشد این قطعاً نمی‌شود اما چون تعریف عضو مؤثر شامل ابعاد دیگری می‌شود و به جز شورای مركزی، بازرسان و دبیركل شامل هیأت مؤسس هم می‌شود همزمان هیأت مؤسس اصلاً اینجا موضوعیت ندارد. حاج‌آقای ابوترابی! همزمانی یعنی چه؟ صحبت ما این است كه هیأت مؤسس یك تشكیلات سیاسی می‌تواند در هیأت مؤسس یا شورای مركزی در جای دیگری هم باشد. آن هیأت مؤسس تاریخش یك زمان محدودی است بعد تمام می‌شود.
حاج‌آقای ابوترابی! مخصوصاً واژه بعدی ما كه عضو مؤثر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد مسؤولان شعب استانی است این برای چه آمده است؟ ما قبلاً هم پیشنهاد حذف دادیم اینها اركان نیستند. شعب استانی می‌تواند منحل بشود، اصلاً ركن نیست. یك نفر می‌تواند در یك جایی مسؤول شعبه استانی باشد این هم اشكال دوم است.
بنابراین درخواست من این است از آقای كولیوند كه خیلی هم زحمت كشیدند، از كمیسیون شوراها من تشكر می‌كنم واقعاً وقت گذاشتند بعد از سالها موضوع بحث قانون احزاب دارد در مجلس مطرح می‌شود دستشان درد نكند ولی خواهش می‌كنم به این موضوع هم عنایت بكنند و توجه داشته باشند كه ما واژه هیأت مؤسس و مسؤولان شعب را در بحث عضو مؤثر باید اصلاح كنیم در غیر این صورت پیشنهاد حذف داریم، در غیر این صورت هم اگر این را اصلاح بكنید مانعی ندارد. ممنون و متشكر
نایب‌رئیس ـ متشكرم، دولت نظری ندارند، كمیسیون بفرمایید.
محمدجواد كولیوند (نایب‌رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم دقت بفرمایید! در این تبصره به درستی اشاره شده كه همزمان اگر یك عضوی بخواهد در حزب ملی و استانی باشد، منعی ندارد. این در حقیقت آن بحث اصل (۲۶) قانون اساسی را توضیح می‌دهد اما ما چون آمدیم در صفحه (۸) اعضای مؤثر حزب شامل هیأت مؤسس، شورای مركزی، بازرسان، دبیركل و مسؤولان شعب استانی را به عنوان اعضای مؤثر گذاشتیم چون در گذشته ما حزب ملی به این معنا كه داریم قانونگذاری می‌كنیم و در نیمی از استان، در یك‌سوم از استانهای كشور باید دفتر ایجاد كند و آن مسؤول استانی را در گذشته در اركان تعریف كردیم و در جلسه قبلی هم رأی آورد، اینجا در حقیقت به منظور شفاف‌سازی سیاسی و موضعگیری‌هایی كه افراد دارند ما آمدیم این را اشاره كردیم كه همزمان عضو مؤثر نمی‌تواند در دو یا چند حزب باشد چه استانی، چه ملی، به جهت اینكه اگر این اتفاق بیفتد قطعاً در مواضعی كه اتفاق می‌افتد، در شفاف‌‌‌سازی و در ضابطه‌مندی ما به مشكل می‌خوریم. لذا ما مخالفیم اما این تبصره «اعضای مؤثر» هم دیروز به كمیسیون ارجاع شد. ما آنجا مجدد «اعضای مؤثر» را بررسی می‌كنیم و نظر می‌دهیم اما اینجا مخالف هستیم كه این حذف بشود.
دبیر (فرهنگی) ـ حذف تبصره مطرح است.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، حضار ۲۱۵ نفر، همكاران محترم اعلام رأی بفرمایند. یعنی بنابراین كمیسیون و دولت نظرشان یكی است. بله، هر دو مخالف هستند. حضار محترم اعلام رأی بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اجازه بفرمایید، قرائت كنیم.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی! هنگام قرائت این تذكر جناب آقای فولادگر را هم كه شما هم تأیید داشتید، این مورد «رسمی» منظورشان این است كه دفاتر رسمی، دفاتری كه اجاره‌نامه رسمی داشته باشد. ما این را اینجا ذكر كردیم كه روشن باشد و الا هنوز اینها رسمیت پیدا نكرده‌اند، بفرمایید شما بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۶) ـ پروانه فعالیت نهایی برای احزاب ملی یا استانی در صورتی صادر می‌گردد كه حائز شرایط ذیل باشند:
الف ـ شرایط احزاب ملی:
۱ ـ ارائه اسناد برگزاری مجمع عمومی مؤسس با حضور حداقل (۳۰۰) نفر از اعضای رسمی در بیش از نیمی از استانهای كشور.
۲ ـ ارائه اسناد تأسیس دفاتر رسمی حداقل در یك‌سوم از مراكز استانهای كشور.
۳ ـ عدم ارتكاب تخلفات مندرج در ماده (۱۸) این قانون.
ب ـ شرایط احزاب استانی:
۱ ـ ارائه اسناد برگزاری مجمع عمومی مؤسس مطابق یكی از موارد زیر:
ـ با حضور حداقل (۱۰۰) نفر از اعضای رسمی در بیش از نیمی از شهرستانهای استان با جمعیت تا (۵/۱) میلیون نفر.
ـ با حضور حداقل (۱۵۰) نفر از اعضای رسمی در بیش از نیمی از شهرستانهای استان با جمعیت تا (۳) میلیون نفر.
ـ با حضور حداقل (۲۰۰) نفر از اعضای رسمی در بیش از نیمی از شهرستانهای استان با جمعیت بیش از (۳) میلیون نفر.
۲ ـ ارائه اسناد تأسیس دفاتر رسمی حداقل در یك‌سوم از شهرستانهای استان.
۳ ـ عدم ارتكاب تخلفات مندرج در ماده (۱۸) این قانون.
تبصره ـ عضویت در یك حزب ملی و استانی به‌طور همزمان منعی ندارد ولی هیچ شخصی نمی‌تواند به صورت همزمان عضو مؤثر بیش از یك حزب ملی یا استانی باشد.
ضمن این توضیح، در مذاكرات درج می‌شود كه منظور از «رسمی»، داشتن یك اجاره‌نامه معمولی است.
نایب‌رئیس ـ حضار محترم ۲۱۸ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید، اصل ماده را اعلام رأی بفرمایید. آقای ندیمی! بنا شد دیگر تبعیض نشود. آقای برادر، خانم خواهر، همه را بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! دوستان تذكر دارند، اجازه می‌فرمایید؟
نایب‌رئیس ـ چشم، آقای حاجی‌دلیگانی مثل اینكه اخطار واردی دارند. اجازه بدهید! آقای حاجی‌دلیگانی اسمشان اول هست؟
دبیر (منادی‌‌سفیدان) ـ بله در اخطارهای قانون اساسی اسم آقای حاجی و در تذكرات اسم آقای نادر قاضی‌پور هست.
نایب‌رئیس ـ حالا مثل اینكه اخطار آقای حاجی‌دلیگانی ناظر به بحث هم هست، تأكید دارند. آقای منادی! آقای حاجی‌دلیگانی را بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای حاجی‌دلیگانی بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای ابوترابی ببینید! در جلسه‌ای كه در مورخ ۱۶/۴ خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم، البته اخطاری هم كه دارم اخطار اصل (۱۱۰) است.
آقا در فرمایشاتشان اینطور داشتند كه «تشكیل جلسه مشترك سران قوا، شكل‌دهی جلسات مشترك و دوجانبه میان قوا، تبادل‌نظر و استفاده از مشورت‌های متقابل و نیز» ادامه دارد  مطلبشان‌. بنده اخطارم این است كه علی‌رغم اینكه آقا تأكید كردند، كه همه سه قوه با هم جلساتی را نه فقط سران سه قوه بلكه بدنه مدیران سه قوه هم جلسه داشته باشند هنوز مجلس شورای اسلامی در این رابطه برای جلسه مشترك با قوه قضاییه برنامه‌ریزی خاصی را انجام نداده.
من خواهشم این است در اجرای این خواسته آقا جناب‌عالی همت كنید چون فكر می‌كنم كه همه همكاران مطالبی دارند كه می‌توانند با مسؤولین محترم دستگاه‌ قضایی در یك فضایی صمیمانه مطرح كنند و از نكات آن عزیزان هم استفاده ببرند، این نكته اول.
 اخطار دوم هم ببینید! ۲۳/۱/۹۳ ما طرح استیضاح وزیر نیرو را به هیأت رئیسه دادیم. تا الان گفتند جلسه باشد، سه تا جلسه تا الان برگزار شده و الان (۱) ماه و نیم است كه آقای رئیس محترم مجلس بنا هست جلسه نهایی را برگزار كند. تا الان نشده، ما تا كی بایستی صبر كنیم برای این مطلب كه حق و حقوق مردم از بین رود؟ من خواهشم این است كه به هر حال این نكته را هم توجه كنید و طرح استیضاحی كه داده شده است را اعلام وصول كنید.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، ان‌شاءالله بحث نخستی كه فرمودید كه پی‌گیر می‌شویم جلسه مشتركی را داشته باشیم با مدیران ارشد قوه قضاییه و ریاست محترم قوه قضاییه قطعاً‌ كمك خواهد كرد.
   در مورد اخطار یا تذكر دوم هم واقعاً‌ تذكر جناب‌عالی و تذكرات برادر ارجمندمان جناب آقای قاضی‌پور و بعضی از دوستان در ارتباط با نامه استیضاح كه مرحمت فرمودید، دغدغه همه ماست. ما در جلسه اخیر هیأت رئیسه هم با توجه به اهمیت موضوع آب در استان اصفهان و دریاچه ارومیه تصمیم گرفتیم كه به طور صریح جلسه‌ای را با حضور وزیر محترم نیرو، حتی بعضی از دیگر مقامات ارشد دولت با حضور ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و شما همكاران گرانقدر داشته باشیم و این موضوع ان‌شاءالله مورد بحث قرار بگیرد، امیدواریم به یك نقشه راهی كه آرامش شما دوستان را فراهم كند، برسیم. در خدمتتان هستیم چشم حتماً‌ انجام می‌شود. آقای منادی! نام آقای قاضی‌پور اول است.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام به ملت شریف ایران اسلامی و نمایندگان محترم. آقای ابوترابی!‌ من دو تذكر دارم اولی در موضوع است و یكی در موضوع نیست.
بنده دیروز یك تذكر دادم، دادن افطاری در برج میلاد! از آقای دكتر قالیباف شهردار محترم تهران تشكر می‌كنم كه به تذكر لبیك گفت افطاری برج میلاد را تعطیل كرد. امیدوارم تمام دستگاه‌های دولتی این كار خیر را انجام دهند. بیت‌المال را حیف نكنند.
  اما در موضوع؛ آقای ابوترابی!‌ با تصویب این قانون شما در ماده (۱) نوشتید كه حزب می‌تواند تحت عناوینی دیگری گروه، جمعیت، انجمن، جامعه، مجمع و سازمان سیاسی فعالیت كند. یعنی یك دانشجویی كه در دانشگاه عضو انجمن اسلامی است نمی‌تواند، آقای ابوترابی حاج‌آقا! اجازه دهید این را حل كند.
آقای ابوترابی! یك همشهری اهل ارومیه بنده كه در دانشگاه صنعتی شریف عضو انجمن اسلامی است دیگر نمی‌تواند عضو حزبی در استان آذربایجان غربی و كشوری باشد كه این نخبه‌ها دیگر كنار گذاشته خواهند شد. حضرت‌عالی تدبیر كنید كه این حل شود. این مشكل دانشجویانی كه در انجمن‌های اسلامی طرفدار نظام و ولایت هستند، كار می‌كنند از استان‌ها هم از وجود اینها استفاده شود. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، این تذكر را هم داشتید. فعالیت‌های داخل دانشگاه اصلاً مرتبط با این حوزه نیست. آنها در حوزه دانشگاه، قطعاً اینطور است من توضیح دادم همینطور عمل می‌شود. جناب آقای شكری تذكرشان را دادند. آقای منادی! آقای سیدباقر حسینی را دعوت كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای سیدباقر حسینی بفرمایید.
سیدباقر حسینی (زابل، زهك و هیرمند) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اخطار بنده اصل سوم قانون اساسی بند (۹) در مورد «رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امكانات عادلانه برای همه، در تمام زمینه‌های مادی و معنوی». حاج‌آقای ابوترابی!‌ الان از دیروز وضعیت و میزان آلایندگی در سیستان (۱۴۵۹) میكروگرم بر مترمكعب است كه (۲) برابر حد بحرانی و بیش از (۵) برابر حد استاندارد است. متأسفانه هیچ‌گونه اقدامی از سوی مسؤولین استان در این راستا نشده، نه سازمان حفاظت محیط زیست برای تثبیت شن‌های روان عمل كرده و نه مسؤولان بهداشت و درمان برای مسأله بهداشت و درمان مردم. ما در كشور متأسفانه به خاطر همین طوفان‌های شن رتبه اول بیماری‌های تنفسی از قبیل آسم و سل را داریم و حتی مسؤولین استان حاضر نشدند در این شرایط كاملاً بحرانی تعطیل كنند. حتی سازمان امور مالیاتی هم حاضر نشده ماده (۱۶۵) قانون مالیات‌های مستقیم را وضع كند. ما خواستار این هستیم كه دولت یك اقدام جدی در تثبیت شن‌های روان داشته باشد و حقوق شهروندان سیستانی هم حفظ شود. به خصوص توجه به بهداشت و درمان مردم ان‌شاءالله هرچه سریع‌تر از سوی دولت پی‌گیری شود، تشكر می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، بحث مهمی است و ما از وزیر محترم كشور و مسؤولین ذی‌ربط می‌خواهیم، مسؤولین محترم حوزه محیط زیست كه این موضوع را به طور جدی در دستور كارشان قرار دهند.
من در مورد بحث آب اشاره كنم، اینكه اشاره كردم بحث اصفهان و بحث دریاچه ارومیه با توجه به اهمیت موضوع آب نگاه ما در هیأت رئیسه و نظر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی این بود كه بحث آب را كه دغدغه سایر استان‌ها هم هست مثل خراسان‌رضوی، كرمان، مازندران منظور حوزه‌های مختلف بود (همهمه نمایندگان). اجازه بفرمایید، بحث این بود كه ما اینها را جداگانه در جلسات تفكیك‌شده مورد بحث قرار دهیم. حالا دیگر مشخص است ان‌شاءالله این مورد بحث قرار می‌گیرد. می‌خواستم از ناطقین دعوت كنم برای صحبت تذكرات را هم شروع كردیم برای اینكه ناطقین را داشته باشیم، منتها جناب آقای فرهنگی می‌فرمایند، ماده (۷) را بخوانند. اگر این یكی‌، دو برادر یا خواهری هم كه پیشنهادی دارند، همكاری كنند برای اینكه ما هفته آینده ان‌شاءالله این بحثمان نهایی شود. اجازه دهند عبور كنیم تشكر می‌كنیم. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ حاج‌آقا! پیشنهاد آقای سالك را اگر آقای كولیوند و كمیسیون بپذیرند می‌شود گفت پیشنهاد ویرایشی هم هست. ایشان می‌فرمایند كه در صدر ماده (۷) دو بار «احراز شرایط» تكرار شده. یكی از آنها زاید است. مثلاً ما اولی را نخوانیم بگوییم: «پروانه فعالیت ظرف یك ماه از زمان اعلام شرایط احراز». كمیسیون هم می‌پذیرد. آقای سالك! نظر شما تأمین شد. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون از جناب آقای سالك) عرض كنم در تبصره (۲) اگر اصرار نكنید آقای خسروی ما می‌توانیم قرائت كنیم.
نایب‌رئیس ـ آقای خسروی اجازه می‌دهید؟ می‌خواهید توضیح دهید؟ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای خسروی بفرمایید. پیشنهاد حذف تبصره (۲)‌ را دارند.
نایب‌رئیس ـ حالا شاید موافق باشیم.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی! ممنونم، محبت كردید. در تبصره (۲) اشكالی كه به وجود آمده این است، در صورت عدم احراز مراتب به متقاضیان اعلام می‌شود؛ «در صورت عدم احراز شرایط صدور پروانه فعالیت مراتب كتباً به متقاضیان حزب اعلام می‌شود». متقاضیان ظرف یك ماه می‌بایست اعتراض كنند. كمیسیون ماده (۱۰) ظرف سه ماه نسبت به اعتراضشان باید رسیدگی كند. یعنی سه گام را ما گذاشتیم كه در طی این سه گام به اعتراض افراد در تأسیس حزب رسیدگی شود. اما اشكال كجاست؟
اشكال اینجاست كه ما در احكام قضاوت هم داریم هر موضوعی برای كسانی كه احكام بر له یا بر علیه‌شان صادر شود، می‌تواند در بدوی یا تجدیدنظر باشد، اعمال ماده (۱۸) را نهایتاً داریم كه باز دوباره می‌تواند دوبار در اعمال ماده (۱۸) رسیدگی به پرونده صورت بگیرد. اما اینجا اگر كسی اعتراضی داشته باشد دوباره باید همین اعتراض را بدهد به همان نفراتی كه در كمیسیون ماده (۱۰) هستند و نهایتاً همان افراد باید رسیدگی كنند. دوستان عزیزی كه زحمت كشیدند این تبصره را گذاشتند تدبیری برای اینكه جابجایی اتفاق بیافتد یا در خود استان‌ها نهایتاً به كمیسیون هم‌عرض ارجاع شود یا در رده ملی چنانچه كمیسیون ماده (۱۰) رسیدگی كرد من اعتراضی داشتم به كجای تركیب دیگری غیر از این كمیسیون ارجاع شود به نظرم می‌رسد این اشكال در تبصره (۲) موجود است كه اگر جناب‌عالی راهنمایی بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ شما راه حلی دارید؟
خسروی ـ راه حلش این است كه ارجاع شود به خود كمیسیون نهایتاً و كمیسیون یك تدبیری روی تركیب این افراد داشته باشد.
نایب‌رئیس ـ كمیسیون یك توضیحی بدهید. متشكرم، مخالف صحبت نكنند كمیسیون هم توضیح دهند ما رأی بگیریم.
محمدجواد كولیوند (نایب‌رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
در اینجا دقت بفرمایید همكاران محترم! اگر كمیسیون ماده (۱۰) احزاب گفته ظرف سه ماه نسبت به اعتراض متقاضیان برای پروانه اعلام‌نظر می‌كند. چنانچه اعلام نظر كمیسیون ماده (۱۰) احزاب مدنظر آن متقاضی نباشد، می‌تواند به دیوان عدالت مراجعه كند. اصلاً این حق را دارد كه در مسیر رسیدگی به حق خودش از دیوان عدالت اقدام كند در قانون هم هست.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، حضار محترم پیشنهاد جناب آقای خسروری را بدون بحث به رأی بگذارید.
دبیر (فرهنگی) ـ جناب آقای خسروی!‌ تبصره (۲) را پیشنهاد حذف دارند.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۷ نفر، حضار محترم اعلام رأی بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. ماده را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ خوب اگر آقای حاجی پیشنهادشان را مطرح نكنند قرائت می‌كنم. آن هم به نظرم حذف شدنی نیست ظاهراً. حالا بفرمایید. ایشان پیشنهاد حذف كلمه «به هزینه حزب» را دارند در تبصره (۴).
نایب‌رئیس ـ آقای حاجی! اگر اجازه دهید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
یك لحظه، خیلی خلاصه، یك دقیقه عرض می‌كنم، ببینید حاج‌آقا! (نایب‌رئیس ـ مشكل ما رأیش است) ما یك مثالی در اصفهان داریم می‌گوییم كه مثلاً فلانی بعضی وقت‌ها از ته سوزن رد می‌شود ولی از یك دروازه رد نمی‌شود. ما از آن طرف می‌آییم یارانه به احزاب می‌دهیم از این طرف برای ثبت یا آگهی ایجاد یك حزب می‌آییم می‌گوییم كه بایستی هزینه‌اش مثلاً شاید (۵۰) هزار تومان یا (۱۰۰) هزار تومان می‌شود این را خود فرد یا آن حزب بیاید بدهد. من خواهشم این است كه موافقت كنند همكاران كه كلمه «به هزینه حزب» برداشته شود و حذف شود.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای حاجی! بحث دوستان این است كه چون این طرح هست و لایحه نیست اگر ذكر نكنند، ممكن است ایراد بگیرند بار مالی دارد و بعد شورای نگهبان ایراد بگیرد. خیلی متشكرم، قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۷) ـ كمیسیون احزاب موظف است پس از بررسی شرایط موضوع ماده (۶) حداكثر ظرف پنج ماه از تاریخ ارائه درخواست در مورد صدور یا عدم صدور پروانه اعلام نظر كند. پروانه فعالیت احزاب ملی یا استانی ظرف یک ماه ‌از زمان اعلام احراز شرایط، به امضای وزیر کشور صادر می‌شود.
تبصره ۱ ـ در صورتی كه این كمیسیون در مدت مقرر اعلام نظر نكند، وزیر كشور موظف است ظرف یك ماه پس از انقضای مهلت، پروانه فعالیت نهائی را صادر نماید.
تبصره ۲ ـ درصورت عدم احراز شرایط صدور پروانه فعالیت، مراتب کتباً به متقاضیان حزب اعلام می‌شود. متقاضیان پروانه فعالیت می‌توانند ظرف یک‌ماه از تاریخ اعلام نظر، به تصمیم کمیسیون اعتراض نمایند. در صورت اعتراض، كمیسیون ماده (۱۰) موظف است ظرف حداكثر سه ماه نسبت به اعتراض متقاضیان پروانه فعالیت رسیدگی و اعلام نظر كند.
تبصره ۳ ـ در صورت عدم احراز شرایط صدور پروانه فعالیت، مجوز اولیه صادر شده باطل می‌گردد و هیأت مؤسس حق هیچ‌گونه فعالیتی تحت عنوان مجوز اولیه مذكور را ندارند.
تبصره ۴ ـ پس از صدور پروانه، مرامنامه و اساسنامه حزب باید از طریق كمیسیون احزاب به هزینه حزب در روزنامه رسمی چاپ و منتشر گردد.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۱۱ نفر، اصل ماده (۷) را اعلام رأی بفرمایید. همكاران اعلام رأی بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
آقای فرهنگی می‌فرمایند برای اینكه هفته بعدی مشكل نشود، ماده (۸) را هم یك پیشنهاد دارد آن را هم قرائت كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر مطرح نكنند قرائت می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ مثل اینكه بر پیشنهاد اصرار دارند. آقای پورابراهیمی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ایشان می‌فرمایند: «در این حالت حزب جدید» تا آخر، سطر آخر را حذف كنید.
محمدرضا پورابراهیمی داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی! همانطور كه مستحضرید تشكیل حزب باید بر اساس قانون باشد. چه به صورت ادغام چه به صورت مورد جداگانه.
یعنی ما اگر می خواهیم در كشور بر اساس قانون عمل كنیم موظفیم ضوابط و مقررات تشكیلات سیاسی را در كشور مدنظر قرار دهیم. در ماده (۸) بحث ادغام را مطرح كرده.
مطرح كرده كه اگر در استان یا در كشور دو حزب بخواهند با هم ادغام شوند، مسیرشان اینطور خواهد بود كه وزارت كشور بدون رعایت نوبت جهت صدور پروانه اقدام می‌كند. اما ذیل ماده (۸) آمده یك جمله آورده كه به نظر من این جمله بر اساس ضوابط قانونی كه تا اینجا ما داریم تصویب می‌كنیم، همخوانی ندارد و آن این است كه در این حالت، یعنی تشكیل حزب جدید فارغ از اینكه ادغام است یا فارغ از اینكه اصلاً یك حزب جدید می‌خواهد تشكیل شود. اینجا جمله اینطور آمده: «در این حالت حزب جدید جهت فعالیت نیازی به صدور مجوز اولیه تأسیس ندارد». نخیر اینطور نیست. یعنی ما باید مجوز اولیه تأسیس را برای حالت ادغام هم در نظر بگیریم. به هر حال بر اساس ضوابط می‌خواهد انجام شود، حالا اینكه این حزب بر اساس ادغام به وجود می‌آید یا بر اساس تأسیس اولیه هست كه فرقی نمی‌كند به هر حال ضوابط قانونی برای همه آنها هست. اینكه قبلاً فعالیت می‌كردند یك چیز جدا بوده با ادغام چیز دیگری خواهد شد، اصلاً آن تركیب متفاوت خواهد شد. ما حتی در بحث فعالیت‌های اقتصادی هم در بحث ادغام همین مطلب را داریم كه با ادغام یك موضوع یعنی دو فعالیت یا دو بنگاه یا دو حزب سیاسی كه در اینجا موضوع بحث احزاب است عملاً چیز جدیدی تشكیل می‌شود. لذا به نظر می‌آید در اینجا ما این را اگر بگوییم مجوز اولیه تأسیس لازم ندارد عملاً ‌متناسب با آن چیزی كه در قانون و مّر قانون عمل كرده باید داشته باشیم و این به نظرم می‌رسد بر اساس ضوابط و مقررات نیست و این را باید اصلاح كنیم.
پیشنهاد مشخص بنده حذف عبارت آخر ماده (۸) برای رعایت ضوابط و مقرراتی است كه ما برای همه احزاب در نظر می‌گیریم چه به استناد بحث ادغام چه به تشكیل هیچ فرقی نمی‌كند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، مخالف صحبت نمی‌كنند، كمیسیون و دولت مخالف هستند یا موافق؟ توضیح نمی‌خواهد مخالفید یا موافق حذف؟ كمیسیون و دولت مخالفند.
حضار ۲۱۱ نفر، حضار محترم اعلام رأی بفرمایید، همكاران محترم پیشنهاد جناب آقای پورابراهیمی را اعلام رأی بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. قرائت می‌فرمایید؟
دبیر (فرهنگی) ـ ماده ۸ ـ در صورتی كه دو یا تعداد بیشتری از احزاب ملی یا استانی قصد ادغام با یكدیگر را داشته باشند، باید موضوع را به كمیسیون احزاب موضوع ماده (۱۰) این قانون اعلام و مرامنامه و اساسنامه و مدارك مورد نیاز در این قانون را جهت بررسی به كمیسیون ارائه دهند. كمیسیون موظف است پس از بررسی‌های لازم بدون رعایت نوبت جهت صدور پروانه حزب اقدام نماید. در این حالت حزب جدید جهت فعالیت، نیازی به صدور مجوز اولیه تأسیس ندارد.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۱۱ نفر، حضار محترم اعلام رأی بفرمایید، اصل ماده را به رأی گذاشتیم. این كار آقای ندیمی است هیچ تذكر نمی‌دهند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، همكاران به تذكر جناب آقای ندیمی توجه فرمودند؟ تصویب شد. نه الحمدلله توجه فرمودند من یك اشاره‌ای كنم، من بعضی از استان‌ها را گفتم مثل استان یزد هم یادآور شدم مشكل آب عرض كردم دوستان، استان‌های مختلف سیستان و بلوچستان، مازندران، كرمان را اول گفتم آقای پورابراهیمی، بله ان‌شاءالله ما در جلسه با ریاست محترم مجلس، گیلان را هم كه حتماً روی سر ما جا دارد. خوب میهمانان را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ اعضای محترم شورای اسلامی و دهیار محترم درودزن مرودشت كه میهمانان خانه ملت و جناب آقای برومندی نماینده محترم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد می‌باشند كه به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم، خیلی خوش آمدید ان‌شاءالله موفق باشید.
 
۴ ـ ناطقان جلسه آقایان: مقداد نجف‌نژاد، حسین‌ امیری‌خامكانی، عبدالله تمیمی، ضرغام صادقی و محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی
نایب‌رئیس ـ ناطقان را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ  بسم الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای مقداد نجف‌نژاد نماینده محترم مردم شریف بابلسر و فریدونكنار.
ـ جناب آقای دكتر حسین امیری‌خامكانی نماینده محترم مردم شریف زرند و كوهبنان.
ـ جناب آقای حاج‌عبدالله تمیمی نماینده محترم مردم شریف شادگان.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای دكتر ضرغام صادقی نماینده محترم مردم شریف شیراز.
ـ جناب آقای دكتر محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی نماینده محترم مردم شریف ابهر، خرم‌دره و سلطانیه.
 (كه هر كدام پنج دقیقه فرصت دارند)
دعوت می‌كنیم از ناطق اول جناب آقای مقداد نجف‌نژاد كه به ایراد نطقشان بپردازند.
(در این هنگام آقای علی اردشیرلاریجانی ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
مقداد نجف‌نژاد (بابلسر و فریدونكنار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام علیكم «حسبنا الله و نعم الوكیل، نعم المولی و نعم النصیر»
پیشاپیش شهادت امیرالمؤمنین را تسلیت و لیالی قدر را تهنیت عرض می‌كنم. اخیراً نسبت ناروایی در برخی از روزنامه‌ها و سایت‌ها بر علیه بنده درج شده كه آن را ظلم آشكار به خود و اهانتی بزرگ به مردم حوزه انتخابیه می‌دانم. منشأ این ظلم سایت «الف» و شخص جناب آقای توكلی است.
به استحضار نمایندگان محترم و ملت شریف ایران برسانم شهرستان بابلسر به مثابه بسیاری از شهرستان‌های استان مازندران املاكش، مغازه‌هایش (۱۰۰) درصد پلاك‌هایش جز اموال و املاك پهلوی بوده بعد از انقلاب منتقل شده به بنیاد علوی و مستضعفان. لذا اگر مسؤولین شهر برنامه‌ای داشته باشند كه زمین نیاز داشته باشد حتماً باید از بنیاد مستضعفان مطالبه كنند. در همین راستا هیأت امنایی با درخواست بنده تشكیل شد، زمینی (۸) هكتاری از پلاك (۲۰۰) هكتاری بنیاد مستضعفان در بابلسر خریداری شد، از همان ابتدا فروشنامه با عنوان حقوقی ما، یعنی بنده به عنوان نماینده مجلس، فرماندار، شهردار، شورای شهر، تا كاملاً روشن باشد در گام اول كه معامله عمومی است و جنبه خصوصی ندارد.
به عنوان هیأت امنای خانه جوان، تأسیس خانه جوان را موفق نشدیم، خیّر دیگری در منطقه دیگر در همان بابلسر زمین احداث كرد آنجا خانه جوان تأسیس شد. بنده مراجعه كردم به بنیاد مستضعفان با اجازه آنها چون می‌خواستیم این زمین در اختیار ما نباشد، خلاصه من یك روزی هستم یك روزی نیستم. این خدمت به شكل مطلوبی استمرار پیدا كند با اجازه بنیاد ما قرض‌الحسنه‌ای به عنوان قرض‌الحسنه بعثت، ازدواج جوان و اشتغال جوان را تأسیس كردیم. وقتی معامله كردیم از آن (۸) هكتار، (۴) هكتار آن از (۴۰)، (۵۰) سال پیش پلاژ بوده در اختیار پلاژداران زحمتكش كه به آنها واگذار كردیم و بقیه را بر اساس نیاز شهرستانی با مشورت شورای شهر و شهردار و فرمانداری برای چند طرح عمرانی چون كاربری آن هم كاملاً تفریحی و توریستی و فرهنگی و ورزشی است و از ابتدا تا انتها هم با بنیاد مشورت كردیم یعنی شخص آقای رفیقدوست با اینكه خریده بودیم اجازه گرفتیم ایشان فرمود هیچ اشكالی ندارد بر اساس كاربری آنجا ساخت‌وساز كنید تا اینكه ایشان عوض شد. جناب آقای فروزنده تشریف آوردند، شكایتی در دادگاه مطرح شد، بعد از شاید (۷)، (۸)، (۱۰) سال خلاصه دادگاه حكم داد معامله به دلیل عدم تحقق آن شرط كه خانه جوان بود كه از ابتدا هم شرط نبود فسخ! ما هم خوشحال شدیم كه تعیین تكلیف می‌شود، بنیاد هم مصمم هست این مشكل را به نفع مردم ان‌شاءالله حل كند.
    اما روی صحبتم با جناب آقای توكلی است كه غیرواقع، خلاف بین، خلاف حكم دادگاه یك نسبت ناروایی به بنده دادند.
اقوام روزگار به اخلاق زنده‌اند
قومی كه گشت عاری ز اخلاق زنده نیست
از رسول اسلام پرسیدند بالاتر از حرمت خانه خدا چیزی هست؟ فرمود: «حفظ آبرو و حرمت مسلمان» آقای توكلی، اهل مازندران، نماینده تهران! شما تعمداً اسم بنده را به عنوان نماینده آوردید، فرماندار، اسامی دیگر را آوردید،‌ عناوین حقوقی فرماندار و شهردار و شورای شهر را حذف كردید كه القا كنید معامله شخصی بوده.
جناب آقای توكلی! اگر شما حسی دارید و كنجكاو هستید خلاصه احساس تكلیف می‌كنید كه هر موضوعی را، حق یا ناحق به اطلاع عموم مردم برسانید اشكالی نیست، لااقل جوانمردی كنید و امانتداری كنید و همان واقعیت را كه حكم دادگاه بود را اعلام كنید،‌ نه چیزی كه خودتان توهین و اهانت به مردم و به بنده اهانت كنید و تهمت آشكار بزنید.
جناب آقای توكلی! بنده بعد از تحقیق و تفحص در تاریخ ۱۳/۹/۹۲ نامه‌ای در كمال آرامش و اطمینان و شهامت، به جناب آقای دكتر لاریجانی ریاست محترم مجلس نوشتم، بخشی از عین نامه را می‌خوانم. نوشته‌ام كه چنانچه اینجانب حتی یك سانتیمتر زمین از بنیاد مستضعفان برای شخص خود یا اقوام و دودمانم در سراسر كشور دریافت داشتم، ضمن سلب مالكیت از خود،‌ حاضر به تحمل هرگونه مجازات هستم، گردن ما در مقابل قانون از مو باریك‌تر است، دستگاه قضایی، هیأت نظارت مجلس، گروه مفاسد اقتصادی بررسی كنند، كه اگر خلاف این نوشته و مدعای بنده ثابت شد، خودم را سزاوار همه‌گونه مجازات می‌دانم،‌ این ادعای بنده است، با افتخار اعلام می‌كنم كه:
آن را كه حساب پاك است
از محاسبه چه باك است
آقای توكلی! شما هم می‌توانید همچنین ادعایی كنید؟ شما كه پرونده‌ زمین‌خواری‌تان كاملاً روشن است! شما چند هزار متر زمین فقط در شهرك غرب از بنیاد مستضعفان شخصی گرفته‌اید، تازه متعهد شده‌اید (۲۰) درصد از عوایدش را برای یتیمان بگذارید، بترسید از آه یتیم كه آن را هم پرداخت نكردید، الان قیمت آن زمین كه به ثمن بخس و با تخفیف به شما فروخته شد ده‌ها میلیارد‌ تومان است.
غیر از این، شما چند هزار متر زمین شخصی در منطقه ییلاقی دماوند گرفته‌اید! دست پیش می‌گیرید كه پس نخورید؟ آدم واقعاً تعجب می‌كند از آدم‌هایی كه شعارشان گوش فلك را كر می‌كند و پای عمل، جفت پاهایشان می‌لنگد. به عالمی گفتند فلانی به این و آن تهمت می‌زند، غیبت می‌كند، فرمود: «الغیبه جُهدُ العاجز»، او مریض است و مستحق ترحم است، رفتار شما،‌ ذهنیت منفی شما به همه‌كس نشان می‌دهد كه آقای دكتر توكلی! شما بیمارید، مشكل روانی مزمن دارید، به روانپزشك مراجعه كنید بلكه درمان شوید!
رئیس ـ حالا چرا شما این‌طوری صحبت می‌كنید؟ دارید به همكارتان توهین می‌كنید.
نجف‌نژاد ـ ایشان ابتدا شروع كرد، كلوخ انداز را جواب، سنگ است. (رئیس ـ طرح این مسائل به این نحو ...) ایشان شروع كرد، ایشان به بنده اهانت كرد، (رئیس ـ وقت‌تان تمام شده) حضرت امام فرمودند:‌«میزان رأی مردم است» ‌بنده چهار دوره متوالی بعد از آن ماجرای معامله، مردم به من رأی مطلق دادند.
آقای توكلی! از شما بعید است فردی كه باجگیر است، فردی كه سوءاستفاده‌گر است، فردی كه فاسد است، دلال است و به من مراجعه كرد و پست می‌خواست، نخواستم. به شما وصل شد و شما را فریب داد، شما به متن مردم مراجعه كنید، مردم چشمه زلال هستند كه خار و خاشاك برنمی‌دارند، (رئیس ـ متشكریم، وقت شما تمام شد) مردم، دوره قبل همین دوستان شما این اهانت‌ها و شانتاژها را داشتند، (۱۰۰) درصد بیشتر از دوره ماقبل به من رأی دادند، یك بار خودتان امتحان كنید و در منطقه محل تولد و آنجایی كه زندگی كرده‌اید و از مردم...
رئیس ـ تشكر می‌كنیم، وقت شما تمام است.
نجف‌نژاد ـ چشم، نردبان ساختید و بالا آمده‌اید آنجا كاندیدا شوید تا معلوم شود شما در بین آنهایی كه شما را به خوبی می‌شناسند هیچ جایگاهی ندارید. «قل انما اعظكم بواحده»
در خانه اگر كس است
یك حرف بس است
رئیس ـ آقا! یك دقیقه بیشتر از زمان صحبت كرده‌اید.
نجف‌نژاد ـ شما از این افكار ناشایست دست بردارید.
همه عیب مردم دیدن، نه مروت است و مردی
نظری به خویشتن كن كه همه عیب داریم
والسلام علیكم و رحمه الله.
رئیس ـ خیلی ممنون، من خواهش می‌كنم افرادی كه سخنرانی می‌كنند دلیلی ندارد كه نكاتی را بگویید كه دوباره تبدیل شود به یك پروسه‌ای كه جواب بدهند و بحث شود. می‌توانید اینها را جداگانه بحث بكنید ولی در نطق‌تان كه این مطالب را می‌گویید آنها هم حق دارند پاسخ بدهند، سخنران بعدی را بفرمایید. تذكر داریم؟ لابد هفتادونهی است؟ بله، بفرمایید.
احمد توكلی (تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای نجف‌نژاد نسبت‌هایی به من دادند كه سر جای خودش لابد می‌تواند دفاع كند و در دادگاه دفاع می‌كند، در هیأت نظارت دفاع می‌كند و تكلیف روشن می‌شود، من خودم را مبرا می‌دانم الحمدلله، اگر مبرا نبودم دست در لانه زنبورهایی مثل این لانه زنبور نمی‌كردم.
اما ماجرا از این قرار است،‌ من دفاع می‌كنم كه ظلم نكردم، ماده (۷۹) آقای نجف‌نژاد، ایشان همان‌طوری كه گفتند زمینی گرفتند به استناد اینكه یك هیأت امنایی تشكیل دادند، خانه جوانی تشكیل دادند، زمینی از بنیاد مستضعفان گرفتند، بعداً این زمین را تفكیك كردند و فروختند، بنیاد مستضعفان از آنها شكایت كرده، دادگاه اول دادگاه جزایی و عمومی بابلسر ایشان را محكوم كرده و معامله را باطل اعلام كرده، تصرفات شخصی دانسته و خلاف شرط مضبوط در قرارداد، بعد رفت تجدیدنظر، در دادگاه تجدیدنظر قاضی محترم ضمن اینكه گفته است كه بنیاد حقی ندارد چون معامله‌اش تمام شده است تصریح كرده كه حق مردم بابلسر است كه شكایت كنند و زمین را پس بگیرند از دست این آقایان، برای اینكه این زمین در غیر محل خودش مصرف شده، یعنی دادگاه دوم كه ابطال معامله را رأی نداده، تصریح كرده كه این تخلف صورت گرفته.
بنیاد مستضعفان تقاضای اعمال ماده (۱۸) كرده، كه تقاضای ماده (۱۸) رفته در قوه قضائیه، (۳) كارشناس مستشار عالی‌مقام نظریه داده‌اند و گفته‌اند كه این كار تخلف بوده، من جمله‌اش را می‌خوانم: «علی‌هذا فروشنده به هیچ‌وجه راضی و متمایل به واگذاری زمین  در جهت منافع شخصی كه پول آن به جیب چند فرد صاحب‌نفوذ می‌رود نبوده است، ثانیاً با عنایت به محتویات پرونده و نامه فرماندار محترم شهرستان بابلسر، چنین مؤسسه‌ای وجود خارجی نداشته است».
رئیس ـ آقای توكلی! ما الان نمی‌خواهیم اینجا قضاوت كنیم.
توكلی ـ اصلاً نمی‌خواهد قضاوت بكنیم، قضاوت شده است، این نظریه مستشاری می‌رود نزد مقامات ذی‌ربط، اعمال ماده (۱۸) را اجازه می‌دهند، دادگاه تجدیدنظر هم‌عرض در مازندران تشكیل می‌شود و حكم به ابطال معامله می‌دهد و تمام تخلفات را تأیید می‌كند و دستور می‌دهد كه تمام ساختمان‌هایی كه آنجا ساخته شده قلع و قمع شود.
این زمین‌ها تفكیك و فروخته شده و یكی از خریدارانش یكی از بدنام‌ترین و متخلف‌ترین صندوق‌های اعتباری است و متأسفانه این كار صورت گرفته و من هم متأسفم كه این كار صورت گرفته ولی مجلس باید از این‌طور افرادی كه از مقامشان سوء استفاده می‌كنند، منزه باشد. امكانات را برای منافع عمومی می‌گیرند و بعد استفاده شخصی می‌كنند.
رئیس ـ حالا این‌ها را كه می‌گویید ایشان دوباره حق دارند كه جواب بدهند.
توكلی ـ بنده حكم دادگاه را خواندم آقای رئیس، حكم دادگاه حكم قطعی است و رأی قطعی قابل بازگشت هم نیست.
رئیس ـ حالا مسیر دادگاهی دارد، حالا دیگر در مجلس لزوم ندارد، اینجا كه محل محكمه نیست و این مسائل باید در جای خودش رسیدگی شود، اینكه شما این‌طوری افراد را می‌گویید، آنها حق دارند كه جواب بدهند، اگر اجازه بدهید از این بحث عبور كنیم، (نجف‌نژاد ـ تذكر دارم) شما صحبت كردید، یك نكاتی را راجع به شخص ایشان گفتید، ادامه این بحث معنایی ندارد، شما گفتید دیگر، آقای نجف‌نژاد بفرمایید، شما راجع به ایشان چیزی نگویید كه دوباره ادامه پیدا كند.
مقداد نجف‌نژاد (بابلسر و فریدون‌كنار) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
نه، اصلاً نمی‌گویم، آقای رئیس! ایشان كه می‌فرمایند، ما حكم دادگاه را قبول كردیم،‌ اما نصف مطلب را نگویند و همه‌اش را بگویند، ما بعد از اینكه قرض‌الحسنه تشكیل دادیم، این امضای ما (۵) نفر است، بنده، فرماندار، شهردار و شورای شهر، امضای (۵) نفر ما است، همان ابتدا این ورقه را نوشته‌ایم، نوشته‌ایم: «ما امضاكنندگان ذیل، اعضای هیأت‌ امنای پاركینگ فلان جهت بسط و توسعه خدمات فرهنگی، ارتقاء وضعیت اقتصادی و برای توجه بیشتر و عمیق‌تر به جوانان و رفع مشكلات این قشر فعال جهت اشتغال به ویژه ترویج امر مقدس ازدواج، كلیه اختیارات و امكانات به هر شكل و به هر نحو، اعم از مستقیم و غیرمستقیم كه فرض یا تصور می‌شود از خود سلب و به صندوق قرض‌الحسنه بعثت بابلسر ازدواج و اشتغال كه برابر ضوابط و مقررات جاری جمهوری اسلامی تشكیل گردید واگذار می‌نماییم، بدیهی است كلیه امكانات مادی و معنوی به هیچ وجه شخصی نبوده و مؤكداً‌ و منحصراً برای توسعه امور عام‌المنفعه در اختیار صندوق مذكور قرار خواهد گرفت، همچنین كلیه مسؤولیت‌ها از اعضای زیر (در همان ابتدا) سلب و هیأت امنای صندوق جدیدالتأسیس پاسخگو است»، ماده (۳۷) هم گنجانده‌ایم كه این صندوق متعلق به ولی فقیه است و در صورت تعطیل و انحلال، تمام امكانات آن زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان هزینه می‌شود.
رئیس ـ متشكریم، شما توضیح‌تان را دادید، دیگر بحث را ادامه ندهید. سخنران بعد را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ دعوت می‌كنم از جناب آقای دكتر حسین امیری‌خامكانی نماینده محترم مردم شریف زرند و كوهبنان كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
حسین امیری‌خامكانی (زرند و كوهبنان) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همكاران عزیز، ملت شریف ایران و همشهریان خوبم در شهرستان‌های زرند و كوهبنان، پیشاپیش شهادت امام علی (علیه‌السلام) را تسلیت عرض نموده، امید آنكه در شبهای قدر از فیوض الهی بهره وافر ببریم. برای نجات مردم فلسطین، سوریه و عراق دعا می‌كنیم كه: «اللهم اصلح كل فاسد من امور المسلمین».
در این تابستان گرم و ماه مبارك، واقف هستید كه بر بعضی از مردم زندگی سخت می‌گذرد، میراثی است باقیمانده برای این دولت، گرانی و كاهش ارزش پول ملی، بیكاری و ركود اقتصادی، بدهی دولت به پیمانكاران، تعطیلی پروژه‌های عمرانی، تأخیر در پرداخت حقوق‌ها و موارد متعددی از این دست. بی‌آبی و كم‌آبی كشور هم مزید بر علت شده است، عبور از این تنگنا گرچه سخت ولی حتماً با اراده ملی، همت و خلاقیت مردم و مسؤولین با كمك هم امكانپذیر است.
۱ ـ بحران آب به صورت خاموش در حال رسیدن است و آثار آن مشهود می‌باشد، بیش از یك دهه است كه حداقل برای استان كرمان، ما هشدار می‌دهیم، منابع آب كه در عمده نقاط كشور زیرزمینی است رو به كاهش می‌باشد، سالانه حدود (۸/۴) میلیارد متر مكعب بیلان منفی آب كشور است، از این مقدار (۱/۱) میلیارد متر مكعب آن تراز منفی آب استان كرمان می‌باشد، در بعضی از نقاط مثل دشت زرند، سالانه حدود (۵/۱) متر افت سفره‌های زیرزمینی ما است، عمق چاه‌های آب شرب و كشاورزی در این منطقه به (۳۰۰) تا (۴۲۰) متر رسیده است، تا چه عمقی و تا كی آب وجود دارد؟ نمی‌دانیم ولی می‌دانیم كه اگر وضع موجود ادامه یابد حیات در منطقه در خطر می‌افتد. این وضع در اكثر استان‌های حاشیه كویر وجود دارد. آقای رئیس‌جمهور فرمودند كه طرحی به صورت جامع در مورد آب در حال بررسی دارند كه ضمن تشكر از ایشان و دولت محترم، قطعاً دشت‌های ممنوع بحرانی كشور كه بعضی مثل دشت زرند از قبل از انقلاب ممنوعه بحرانی قلمداد می‌شوند توجه ویژه‌ای می‌طلبند. دشت‌های ممنوعه بحرانی در كشور رو به افزایش هستند، قطعاً باید بدون فوت وقت طرح‌های بهینه‌سازی و كاهش مصرف آب مصرفی بهداشتی و كشاورزی، طرح‌های توزیع عادلانه آب و انتقال آن، شیرین‌سازی آب دریا و تأمین آب از كشورهای همسایه عملیاتی شوند، آب هم مثل نفت باید ملی قلمداد شود و در تأمین آن ملی نگاه شود. مجلس باید با یك طرح فوریتی،‌ دولت را كمك كند تا یك بار برای همیشه بحث آب شرب روستایی، شبكه‌های فرسوده و هدرروی آب شرب كشور را حل كند. جداسازی شبكه‌های آب شرب از آب مصارف بهداشتی لازم و هزینه‌بر است ولی راهی است كه باید برویم.
۲ ـ پروژه‌های عمرانی به خصوص بیمارستانی، راه و راه‌سازی، راه‌های روستایی، مانده و تخصیص اعتبار نمی‌شوند، راه‌های روستایی ما چند سال است كه مانده است، تیر پروژه‌های راه‌سازی تأمین نمی‌شود، مسكن مهر با روشی كه در دولت قبل طراحی و شروع شده معضلاتی ایجاد نموده و عمده سهامداران را گرفتار كرده، مردم مرتب پیگیر هستند، دولت باید فكری بكند.
۳ ـ به فصل برداشت محصول پسته در چند استان كشور نزدیك می‌شویم، محصولی كه ارزآورترین كالا و محصول غیرنفتی كشور است، ‌باید دولت از همین حالا به فكر تأمین نقدینگی برای جمع‌آوری پسته مردم باشد تا دچار انباشت در منازل و انبارهای و واسطه‌گری نشود.
دولت قبل كارنامه موفقی در بازاریابی و صادرات پسته از خود به جا نگذاشت، امیدواریم این دولت تدبیر كند.
بیكاری مایه رنج خانواده‌ها و تنگدستی مردم شده است، ركود به جا مانده از سال‌های قبل و عدم تخصیص به پروژه‌های عمرانی باعث افزایش بیكاری و ناامنی شغلی جوانان می‌شود، در حالی كه تا عرق كارگر خشك نشده باید حقوق او را بپردازند، بعضی از كارگران تا چند ماه تأخیر در پرداخت حقوق دارند.
بازنشستگان فولاد و ذغال‌سنگ در (۱۶) استان كشور چند سال است كه با تأخیر حقوق دریافت می‌كنند، این مشكل باقی‌مانده از سال‌های قبل باید یك‌ بار برای همیشه حل شود.
در صنعت و معدن كشور باید برنامه‌ای جامع تدوین شود، در برنامه صنعت و معدن اولین اقدام باید تعادل‌بخشی بین بخش صنعت و بخش معدن باشد، واحدهای صنعتی با توجه به ظرفیت‌های ممكن معدنی و تأمین خوراك، باید مجوز لازم را بگیرند، مثلاً در بخش فولاد قرار بوده تا پایان برنامه چهارم فقط در زرند و كوهبنان تولید زغال‌سنگ به (۶۰۰) هزار تن برسد، در مقطعی در دولت آقای خاتمی اوج گرفت ولی دوباره در دولت قبل رو به كاهش رفت، امروز تولید زغال‌سنگ در منطقه به (۱۰۰) هزار تن رسیده، نه تنها این میزان، بلكه همه زغال‌سنگ تولیدی كشور، كفاف دو واحد كك‌سازی زرند را نمی‌دهد، اینها (۲) میلیون تن سالانه زغال می‌خواهند، این كك‌سازی‌ها در دل معادن زغال‌سنگ و در كنار معدن خمرود امروز زیر ظرفیت كار می‌كنند، معدن خمرود باید فعال شود، دولت قبل چند سال این معدن را حیران نگه داشته، بخش خصوصی این آمادگی را دارد تا هم اشتغال ایجاد نماید و هم خوراك كك‌سازی‌ها را تأمین كند. قطعاً دولت در راستای تعادل‌بخشی بین صنعت و معدن قبل از اطمینان از تأمین خوراك كك‌سازی‌های موجود نباید تعهد ایجاد نماید. به امید این معادن زغال‌سنگ و سنگ‌ آهن جلال‌آباد، بخش‌های خصوصی و دولتی میلیاردها سرمایه ریالی و ارزی صرف احداث این كارخانجات كرده‌اند، باید تولید زغال‌سنگ و سنگ آهن ساماندهی شده و مدیریت شود. بنده بارها در چند سال گذشته هشدار داده‌ام كه معادن ذغال‌سنگ بی‌رمق و یا تعطیل شده باید احیا شوند، ایمنی معادن، حفظ جان كارگران و پرداخت حقوق آنها باید در اولویت قرار گیرد و نظارت شود. واحدهای صنعتی منطقه باید استفاده از نیروهای بومی را در اولویت قرار دهند.
۶ ـ در فضای كسب و كار كشور باید تحولی اساسی به وجود آید، راه‌اندازی كسب و كار باید به راحتی انجام شود، كارآفرینان جز تأمین سرمایه نباید دغدغه دیگری داشته باشند، در كشوری كه همه از ركود و بیكاری می‌نالند، كار را در چند سال گذشته به جایی رسانده‌اند كه سرمایه‌گذاران و كارآفرینان باید در دستگاه‌ها دنبال آشنا یا واسطه برای ثبت شركت یا اخذ مجوز باشند و یا دنبال واسطه‌های فروش شركت‌های ثبت‌شده و غیرفعال،‌ این دیگر چه میراثی است كه به جای شركت‌های خدماتی ارزان‌قیمت، یك عده برای مجوز كسب و كار و راه‌اندازی واحدهای تولیدی، واسطه‌گری نمایند؟ برای گذر از شرایط ركود و بیكاری حاكم بر كشور ساده‌ترین كار در روند اجرایی باید تشكیل شركت برای سرمایه‌گذاری و اخذ مجوز كسب و كار باشد. در مقابل بی‌ارزش‌ترین كالا هم باید شركت‌های ثبت‌شده غیرفعال كه باید منحل شوند. دریچه واحد اقتصادی برای اخذ مجوز كسب و كار و ثبت شركت و دریچه واحد تجاری برای صادرات و واردات و تجارت اولین اقدامی است كه در اقتصاد كشور باید شكل بگیرد. كارآفرینان می‌گویند ثبت اینترنتی شركت‌ها و اخذ مجوز پروسه را طولانی‌تر كرده است، به هیچ كس هم جز رایانه خود نمی‌توانند مراجعه نمایند، این مشكل باید حل شود، شما می‌دانید این پروسه در افغانستان هفت روزه شده، (۴۵) روز ما در سال ۸۴ حالا شده چند ماه، شش ماه هم گزارش شده.
درد اقتصاد و كارآفرین فقط بانك‌ها نیستند كه باید قفل‌ها را باز كنند و دربست در اختیار تولید باشند، بلكه از بالا كه نگاه می‌كنی احساس می‌شود ناخواسته همه دست به دست هم داده‌اند كه كاری نشود. (بذرپاش ـ آقای دكتر! خیلی ممنون، وقت شما گذشت) این معضل بروكراسی تولید و توسعه كارآفرینی را باید دولت و مجلس در راستای اقتصاد مقاومتی حل نمایند. (رئیس ـ متشكریم)
در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، صادرات و تولید صادراتی مكرر تأكید شده، در توسعه كارآفرینی فقط تولید نیست كه مشكل دارد، بخش عرضه و صادرات هم مشكلات انبار شده از سال‌های قبل را دارد.
«ربنااغفر لنا و لاخواننا، الذین سبقونا بالایمان و لا تجعل فی قلوبنا غلا للذین آمنوا ربنا انك رئوف رحیم»
رئیس ـ متشكریم، سخنران بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ دعوت می‌كنم از جناب آقای حاج عبدالله تمیمی نماینده محترم مردم شریف شادگان كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
عبدالله تمیمی (شادگان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
با سلامی بی‌پایان به روح ملكوتی امام راحل و درود و سلام به ارواح طیبه شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس كه غیرتمندی و رفعت ما را رقم زدند و سلامی معطر به عطر جان‌فزای ولایت‌مندی و ولایت‌دوستی خدمت رهبر فرزانه و حكیم انقلاب اسلامی.
«من هنا اسلم علی اهالی محافظتی خوزستان و اهالی مدینتی، مدینه الفلاحیه و ان‌شاء‌الله صومهم و صلاتهم قبول».
بنده در این دو سالی كه نمایندگی مردم شریف شادگان را در مجلس شورای اسلامی بر دوش خود حمل می‌كنم،‌ تلاش‌های خود را در رفع بسیاری از محرومیت‌ها و كمبودها انجام داده و بعضی از مشكلات موجود كه مرتفع نشده‌اند، نه از عدم پیگیری بنده ناشی می‌شود، بلكه این مشكلات نتیجه نامساعد بودن وضع اقتصادی كشور كه حاصل محاصره ظالمانه كشورهای غربی از یك سو و از سوی دیگر مدیریت بعضی از مدیران ضعیف كشور، امروز به حكم مسؤولیتی كه در قبال مردم حوزه انتخابیه‌ام دارم می‌خواهم ترجمان دردهای دیرین و زخم‌های كهنه دیارم باشم، گو اینكه درخواست‌های تكراری، نخ‌نما شده. نمایندگان شهرهای محروم كشور همچو شادگان ملال‌آور شده‌اند اما چه بگویم از مشكلات و رنج‌های مردم صمیمی و ولایت‌دوست، باوفا، صبور و كم‌توقع شادگان كه نه تنها نخ‌نما و فراموش نمی‌شوند بلكه هر روز تازه‌تر و دردناك‌‌تر می‌گردند.
مردم شریف شادگان درخواست تجملی و فانتزی ندارند، این مردم برای بقاء آب می‌خواهند، برای استمرار حیات كار می‌خواهند، برای داشتن یك زندگی آبرومندانه امكانات اولیه زندگی را مطالبه می‌كنند و داعیه خدمت مسؤولین را در عمل با گوشت و پوست در لحظه لحظه زندگی روزمره‌شان لمس می‌كنند. با سوز دل می‌گویم، از اعماق وجودم فریاد می‌زنم: آقای رئیس‌جمهور! از كجای محرومیت‌ها، كمبودها و مشكلات شادگان بگویم؟ از انتقال آب كارون بگویم؟ از شوره‌زار شدن زمین‌های كشاورزی بگویم؟
ما با انتقال آب از كارون فقط برای شرب سایر استان‌ها مخالف نیستیم، مخالفیم با انتقال آب برای صنایع و برای كشاورزی، چون خوزستان نسبت به آب، برای صنایع و كشاورزی اولی‌ترند.
از غیربهداشتی بودن آب شرب بگویم؟ اتاق فرمان! لطفاً اسلایدها را پخش كنید، ما در حوزه انتخابیه شادگان از آب انهار، از آب خام استفاده می‌كنیم، در سفر اول هیأت دولت كه به خوزستان داشتند، آقای وزیر نیرو اعلام كرده ما در پایان خرداد آب شرب سالم و از آب حیات به شهرها شادگان و آبادان و خوزستان و خرمشهر می‌دهیم، از وعده وزیر تا الان نزدیك به دو ماه گذشته، فیلم آن هم هست، مردم هم مطالبه می‌كنند، آقای وزیر! اگر شما وعده دادید باید انجام بدهید، اگر نمی‌توانید انجام بدهید چرا وعده می‌دهید؟
از بیكاری جوانان بگویم؟ از مظلومیت كارمندان و فرهنگیان بگویم؟ طبق مصوبه دولت، كارمندان در مناطق مرزی باید حق مرزی بگیرند، شادگان با توجه به اینكه (۵۵) كیلومتر مرز آبی دارد متأسفانه خیلی از كارمندان و فرهنگیان عزیز از حق مرزی محروم هستند، فقط دو نقطه در شادگان داریم، دهستان بوزی و دهستان آبشار، ما چند سال پیش (۷۰۰) قطعه به فرهنگیان عزیز اهدا كردیم كه تا الان به علت عدم امكانات و نداشتن اعتبارات مالی فرهنگیان (۲۵) سال تا الان یك قدم در ساخت و ساز این زمین‌ها برداشته نشده.
از عدم ازدواج جوانان به علت بیكاری بگویم؟ از آمار رو به ازدیاد طلاق بگویم؟
شما بروید به دادگستری‌ها سر بزنید و آمارهای طلاق را بررسی بكنید.
از فقر شدید اقتصادی مردم بگویم؟ من در همین ماه مبارك رمضان بعضی شب‌ها به خانه‌ها سر می‌زنم، والله و بالله بعضی از خانه‌ها و بعضی از خانواده‌ها افطارشان نان و سبزی و گوجه است. نه اینكه چون ما در شهرستان شادگان مثل مابقی شهرستان‌ها نیستیم كه اول افطار بكنیم و بعد شام، افطار و شام‌مان یكی است، این بنده‌ خدا افطار و شام‌شان سیب‌زمینی یا خیار یا گوجه است، فقط همین است.
از نبود امكانات و كادر پزشكی در تنها بیمارستان شادگان بگویم؟ چند وقت پیش آقای هاشمی وزیر آمد شادگان و دید و گفت آقای تمیمی! من را كجا آوردی؟ سودان من را آوردی؟ این شادگان است؟ این  جمهوری اسلامی است؟
 از جاده‌های كم‌عرض و ناهموار روستایی بگویم چه بسا روستایی وقتی كه می‌خواهد مریضش را به شهر برساند شاید چندین بار در بین شهر فوت شده. یا زائو می‌خواهد به زایشگاهش برسد در همان بین شهر و روستا وضع حمل می‌كند! از (۳۰) درصدی مردمی كه تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی هستند بگویم؟
واقعاً خجالت‌آور است. بعد از (۳۵) سال انقلاب هنوز (۳۵) درصد مردم شادگان تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی هستند.
از عدم راه‌اندازی بندر تجاری شادگان بگویم؟ سال ۸۵ هیأت دولت مصوب كرده، احیای بندر شادگان. و با استفاده و اعتبار تقریباً نزدیك (۶۰۰) میلیون ریال. تمام زیرساخت‌های بندر شادگان را احداث كردند. متأسفانه از دو سال تا الان كه افتتاحش كردند هنوز عملیاتی نشده.
چندین بار با وزیر كشور با معاون ایشان ما جلسه داشتیم. گفتیم آقا! اگر كارشناس‌های شما بررسی كردند گفتند باید اینجا بندر باشد. احداث هم كردید. بعد از تغییر دولت چرا می‌گویید آقا این مقرون به صرفه نیست؟ پس این اعتباراتی كه شما هزینه كردید چرا؟ آیا كارشناسان با وزیر هم عوض می‌شوند. كارشناس وزارت كشور همان كارشناسی كه زمانی وزارت كشور بودند. چرا آن موقع آن می‌گفتند خوب حالا می‌گفتند بد و نمی‌شود.
از تالاب شادگان كه به علت عدم تخصیص حقآبه و اهمال‌كاری زیست‌محیطی بگویم؟ از عدم عنوان شهری شهرستان شادگان بگویم؟
 سال ۶۳ مجلس قانونی وضع كرده كه آقا شهرداری‌ها باید خودكفا باشند. خیلی خوب است كه بعضی از كلان‌شهرها نتوانستند از اعتبارات دولتی و بودجه عمومی استفاده كنند ولی برای شهرهایی مثل شادگان كه هیچ‌گونه درآمدی ندارد واقعاً زجرآور است. شما بیایید ببینید شادگان، همان شادگان سی سال پیش است همان شادگان زمان جنگ است. چون درآمدی ندارد اگر می‌خواهند كمك كنند، كمك خیلی قطره‌چكانی.
از محصولات خرمای نخل‌های شادگان تا با ثمن بخس خریداری می‌شود، دولت می‌آید برای محصولات خرما قیمت‌گذاری می‌كند. (بذرپاش ـ‌ آقای تمیمی!‌ خیلی ممنون وقت شما به اتمام رسیده است) ولی نمی‌آید بخرد. یعنی محصولات خرما تضمینی نیست.
از گرمای طاقت‌فرسا و غیرقابل تحمل (۵۰) درجه بالا و گرد و خاك بگویم؟
 آقای رئیس‌جمهور! باز هم بگویم، البته گفته‌ها بسیارند اما وقت اندك. می‌دانم وضعیت بودجه چگونه است، (رئیس ـ تشكر می‌كنیم،  وقت‌تان تمام است) می‌دانم شرایط كشور خاص است. واقفم به اینكه اعتبارات محدود است. اما آیا وقت آن نرسیده است كه فكری به حال این مردمان شایسته و ولایی داشته باشیم؟ (رئیس ـ متشكریم) آیا گذشت (۳۵) سال از زمان پیروزی انقلاب كافی نیست تا انقلاب به صاحبان اصلی آن توجه بیشتر داشته باشد اگر فریادی می‌زنم، فریاد حرمان و محرومیت مردمی است شیعه، مخلص و گوش به فرمان رهبری. اما باور كنیم كه نمی‌شود داعیه خدمت به مردم را داشت
رئیس ـ تشكر می‌كنیم، یك و نیم دقیقه اضافی صحبت كردید.
تمیمی ـ ولی شاهد بی‌توجهی به مردم بود. فراموش نكنیم همانگونه كه باید غنا و امكانات را عادلانه توزیع كنیم فقر را نیز باید عادلانه توزیع كنیم. والسلام علیكم و رحمه الله
رئیس ـ نفر بعدی بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ دعوت می‌كنم از جناب آقای دكتر ضرغام صادقی نماینده محترم مردم شیراز كه به مدت (۵) دقیقه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
ضرغام صادقی (شیراز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«ربنا اغفر لنا و لاخواننا  الذین سبقونا بالایمان و لا تجعل فی قلوبنا غلاً‌ للذین آمنوا ربنا انك رؤوف رحیم» اگر امشب را قدر بدانیم و آن را درك نماییم و برای رهایی و تطهیر قلوب خود تلاش نماییم. رندی و تیزبینی و ژرف‌نگری را عاید خود نموده‌ایم و سرنوشت یك عمر خود را با عنایت الهی گره زده‌ایم. «لیله القدر خیر من الف شهر» برای نجات از سقوط در چاه قدرت‌طلبی و جاه‌طلبی و فهم ابر فیاض الهی و بهره‌مندی از چشمه جوشان رمضان لیالی قدر فرصت مغتنمی است. «و ما توفیق الا بالله علیه توكلت و الیه انیب».
به صرفه نبودن تهدیدات نظامی، آمریكا و متحدانش در لشكركشی‌های مستقیم چندین ساله آنان به كشورهای اسلامی، طراحی مدل جدیدی را به دنبال داشته تا با یك برنامه‌ریزی چندین ساله تجزیه كشورهای اسلامی و ایجاد اختلاف، فرقه‌گرایی را رواج دهند و از همه ظرفیت‌های منطقه‌ای هم استفاده نمودند. سوریه، عراق، افغانستان، نمونه‌های غم‌انگیزی از این گونه تلاش‌ها است تا امنیت رژیم غاصب اسرائیل تضمین شود. البته مقاومت ستودنی و بی‌نظیر مردم مظلوم و صبور فلسطین به خصوص غزه اگرچه با صرف دلارهای نفتی برخی از كشورهای مرتجع همراه بود اما نصرت الهی و اتحاد مسلمانان و عدم سكوت آنان زمینه پیروزی آتی مردم با استقامت فلسطین را فراهم خواهد نمود. «ان‌ الله یدافع عن الذین آمنوا» بی‌تردید داعش و به وجود آورندگان این اندیشه و گروه هرگز موفق به پیاده كردن اهداف پلیدشان نخواهد شد. «والله متم نوره و لو كره الكافرون».
مدل اعلی و مترقی ولایت مطلقه فقیه وجه متمایز ما با دیگر كشورهای اسلامی است كه این روزها در آتش و خون و اختلاف و آشوب، احوال خود را سپری می‌كنند. پس قدر این نعمت الهی و تدابیر حكیمانه معظم‌له را در شدائد و سختی‌های انقلاب بدانیم «لئن شكرتم لازیدنكم» و به شكرانه آن نتیجه رقابت‌های سیاسی در درون كشور به اتحاد به تحكیم نظام اسلامی و اقتدار و حفظ منافع ملت و اطاعت از ولی فقیه و رفع مشكلات مردم به خصوص در زمینه اقتصاد اعم از تورم، ركود، بیكاری، احیای ارزش‌های اسلامی و  اشتغال جوانان و اجرای امر به معروف و نهی از منكر كه عاملان آن بهترین خلق عالمند باشند. می‌توان متفاوت بود اما از چهارچوب‌های اصولی انقلاب خارج نشد و در سایه این مدل رقابت‌های مؤمنانه و سالم و اخلاقی و جدی داشت كه خود متضمن مشاركت سیاسی آبرومند است. اكنون كه دولت در كاهش سرعت نرخ تورم توفیقی داشته و از این اقدام تقدیر به عمل می‌آید. امیدواریم برای خروج از ركود اقتصادی در سایه هماهنگی تیم اقتصادی دولت و داشتن برنامه مدون و كار كارشناسی و علمی این وعده ارزشمند رئیس‌جمهور محترم محقق شود  و مردم شریف و نجیب ما عملاً‌ و به صورت واقعی بهبود و گشایش را لمس نمایند.
افزایش بهره‌وری عوامل تولید را شاهد باشیم. سرمایه در گردش بخش‌های تولیدی را تأمین نماییم و نقدینگی را به این سمت هدایت نماییم. اگرچه در ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی مطالب گفته شده است. اما عمل و سرعت عمل چاره‌ساز است. بزرگترین جفا در اجرای اقتصاد مقاومتی، تفسیر به رأی آن و برخورد شعارگونه با آن است. احیای سازمان برنامه و بودجه بارها در زمان قدیم مطرح شد اما تاكنون اقدام جدی و عملی را مشاهده نكرده‌ایم. برداشت از صندوق توسعه ملی برای رفع نواقص و مشكلات و معضلات امور جاری كشور باید با حساسیت و تأمل همراه باشد. در حوزه فرهنگ می‌بایست فرهنگ اصیل و انقلابی و اسلامی تبلیغ شود و برای اجرای آن اهتمام ویژه مبذول گردد.
سازمان میراث فرهنگی را به تحرك اساسی و بنیادین در  زمینه گردشگری در شیراز و فارس فرا می‌خوانم و استعدادهای تاریخی، مذهبی، طبیعی و سلامت در فارس و شیراز فراهم است. با كدام برنامه، نیروی انسانی و اعتبارات می‌توان تولید در حوزه‌های كشاورزی، صنعت و معدن فارس را نجات داد؟ اعتبارات مواد (۱۰)‌ و (۱۲) انتظار كشاورزان است.
 زیرساخت‌های استان در بخش‌های حمل و نقل كه زمینه تحرك در بخش‌های دیگر را به دنبال دارد می‌بایست تقویت شود. دانشگاهیان، دانشجویان، دانش‌آموزان، اساتید و معلمان فارس و شیراز از ارزشمندترین سرمایه‌های انسانی كشورند. آنان را قدردان باشیم.
دلجویی مسؤولان از فعالان بخش اقتصادی زمینه مشاركت آنان را برای همراهی و اجرای اقتصاد مقاومتی فراهم می‌نماید. مردم خالق خودكفایی و استقلال كشورند. دستگاه‌های متولی فرهنگی در قبال سومین حرم اهل بیت (علیه‌السلام) یعنی شیراز چه اقدام درخور شأنی انجام دادند؟ امید است به رسالت تاریخی و دینی خود عمل نمایند. از وزیران محترم نفت، صنعت، كشاورزی، راه و شهرسازی انتظار است بخش‌ها و ظرفیت‌های استان فارس و شهر شیراز را احیا نمایند.
«والسلام علی من اتبع الهدی»
دبیر (بذرپاش)‌ ـ با تشكر از جناب آقای صادقی بابت رعایت وقت، دعوت می‌كنم به عنوان سخنران آخر از جناب آقای دكتر محمدرضا خان‌محمدی خرمی نماینده محترم مردم شریف ابهر،خرمدره و سلطانیه كه به مدت پنج دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی (ابهر و خرمدره)  ـ
  بسم‌الله الرحمن الرحیم
تشنه‌ام این رمضان تشنه‌تر از هر رمضانی
شب قدر آمده تا قدر دل خویش بدانی
سلام بر شب قدر كه همه امور و مسائل سرنوشت‌ساز در آن شب مقدر می‌شود. با عرض سلام به ساحت وجود نازنین حضرت ولی عصر، مردم ولایتمدار ایران اسلامی، مقام معظم رهبری و با درود بر روح ملكوتی امام راحل و با سلام بر ارواح مطهر شهدا و با عرض سلام خدمت مردم شریف شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه.
سلام بر اندیشمندان و جوانان عزیز حوزه انتخابیه‌ام كه در اوج شایستگی و علی‌رغم دارا بودن استعدادهای برتر و با داشتن تحصیلات عالیه در سایه بیكاری با مشكلات عدیده‌ای مواجهند. لذا لازم است مسؤولین محترم اجرایی كشور با برنامه‌ریزی دقیق و كاربردی به فرمان رهبر معظم انقلاب كه توجه بر این جوانان نخبه را از وظایف مسؤولین برشمرده‌اند لبیك گویند و بیش از این شاهد هدررفت استعدادها در ایران اسلامی نباشیم. متأسفانه علی‌رغم پیگیری دولت و مجلس معضل بیكاری تمام پتانسیل این جوانان برومند را در جای‌جای ایران اسلامی مورد هدف قرار داده است. از نظر اینجانب فرصت‌های خدادادی بیشماری برای رفع این معضل وجود دارد كه یكی از بارزترین آنها توجه به سرمایه نفت و گاز كشور است. اینجانب بارها به مسؤولین بزرگوار در جلسات تخصصی عرض كردم با حضور دانشمندان تراز جهانی ایران اسلامی در صنایعی نظیر صنعت گاز امكان رفع مشكل بیكاری و رونق كامل اقتصادی در كشور وجود دارد.
ضمن تشكر از دولت محترم در مهار نسبی تورم امیدوارم با بستن كمر همت در جهت ركود و كاهش فشار بر تولیدكنندگان و جوانان جویای كار اقدام انقلابی كرده و مجلس شورای اسلامی نیز با تمام توان آماده همكاری با دولت محترم خواهد بود. البته اقتصاد دلالی در برهه‌ای از زمان و در طول تاریخ تعامل باندی و اولویت‌دار نبودن اشتغال و اقتصاد سالم و نگاه غیرمسؤولانه افرادی كه در سایه باندبازی و لابی‌‌گری و رانت در سایه امضاهای طلایی به مسندهای مدیریتی می‌رسند سبب مشكلات و آسیب‌های جدی را در این حوزه بر ایران اسلامی وارد كرده، می‌كنند و خواهند كرد. لذا از همه مسؤولین می‌خواهم ضمن برخورد با كارشكنان و سوء‌استفاده‌كنندگان با درد و رنج دردمندان در دوره مدیریت خود زندگی كنند و در بهبود وضعیت آنها گام بردارند. ضمن تشكر از وزیر محترم بهداشت، كاهش هزینه درمان برای تأمین اعتبار جهت استمرار آن برنامه‌ریزی لازم را داشته و مسیری كه در آن به فرمایش رهبر معظم انقلاب جز دغدغه بیماری، بیمار نگرانی دیگری نداشته باشد را طی نمایند.
در خاتمه از كلیه مسؤولین است استدعا دارم در خدمت‌رسانی و تخصیص كلیه اعتبارات ملی و استانی، عدالت كامل را رعایت نمایند. چرا كه عقب‌ماندگی نامتوازن در هر منطقه‌ای مشاهده گردد ناشی از بی‌عدالتی است. امیدوارم با دستور قاطع دولت و پیگیری معاونت محترم برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور استقلال، اعتبار و مساعدت مالی جدی دولت به شهرستان سلطانیه جهت ایجاد زیرساخت‌های اولیه در آن مورد عنایت قرار گیرد تا قدری از غبار محرومیت از رخسار این شهر شهیدان و پایتخت كهن زدوده شود. امید است با دستور وزیر محترم كشور ارتقاء شهرهای باتمدن و عالم‌پرور هیدج و صائین‌قلعه نیز فراهم گردد.
از وزیر محترم آموزش و پرورش استدعا دارم در امر رتبه‌بندی معلمان زحمت‌كش  اهتمام ویژه داشته باشند. از مسؤولین محترم صدا و سیما می‌خواهم ضمن رعایت عدالت، در پوشش فعالیت مجلس عنایت ویژه‌ای را اتخاذ نمایند.
كراراً‌ از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهم نسبت به تأمین منابع مالی جهت تكمیل و بهسازی راه‌های روستایی و شهری حوزه انتخابیه‌ام خصوصاً راه‌های ارتباطی استان‌های شمالی و كردستان و همدان و همچنین چهاربانده كردن مسیر تاكستان، ابهر، سلطانیه. تأمین قیر مورد نیاز راه‌های روستایی دستور مؤثر را صادر نمایند. (بذرپاش ـ آقای دكتر! خیلی ممنون، به دلیل مشكل سیستم، دیرتر شروع شد، جمعبندی بفرمایید) پس آخرین جمله را عرض كنم.
از وزیر محترم كشور نسبت به تأمین قیر و همین‌طور نسبت به اتمام پروژه (۲۲۰) تخت‌خوابی ابهر، توسعه بیمارستان بوعلی خرمدره، احداث بیمارستان سلطانیه، اتمام فاضلاب شهر ابهر، آبرسانی شهر ابهر و خرمدره و سلطانیه را به وزیر محترم بهداشت و آب شرب كشاورزی به روستاها را از وزیر محترم نیرو خواستارم.
در خاتمه از هیأت‌ محترم رئیسه درخواست دارم در یك جلسه علنی یا غیرعلنی وضعیت سرمایه‌ای و نحوه ادامه فعالیت بانك‌ها، وضعیت سرمایه در گردش مالی كشور كه در ایران به دلیل عدم پرداخت معوقات بانكی به ویژه در مواردی كه بعضاً توسط بخش‌های غیرتولیدی قفل شده و این در حالی است كه در اروپا گردش مالی (۴۵) بار در سال و در آمریكا (۶۰) بار در سال است مورد بررسی قرار گیرد. والسلام علیكم و رحمه الله
رئیس ـ تشكر می‌كنیم. دستور را بفرمایید. یك لحظه اجازه بدهید، نكته‌ای را هم عرض كنم. این مطالبی كه امروز در نطق مطرح شد و منجر به پاسخ آن شد و مجدداً‌ پاسخ دیگری. در كل طرح این طور مباحث در مجلس مفید نیست و مضر است هم برای مجلس و هم برای كشور، چون جای اثبات برخی از این دعاوی در مجلس نیست، باید قوه قضائیه بررسی كند و نظر بدهد. لذا طرح این مسائل فقط ایهام را اضافه می‌كند و ابهامات را برای شرایط كشور افزایش می‌دهد.
علی‌ای‌حال چون مطرح شد من خواهش می‌كنم از این به بعد عزیزان ما، همكاران ما از تریبون مجلس این گونه مطالب را مطرح نكنند، هر چیزی جای خودش را دارد. این چیزهایی كه مربوط به فرد هست اینها نباید به این نحو مطرح شود. علی‌ای‌حال چون هم در مورد آقای نجف‌نژاد یك مطالبی مطرح شد و هم آقای نجف‌نژاد یك مطالبی راجع به آقای توكلی مطرح كردند هر دو یك ابهاماتی به وجود آورد. هر دوی این برادران عزیز نامه‌ای به من نوشتند كه این موضوعات در هیأت نظارت مورد بررسی قرار بگیرد. لذا من از هیأت نظارت می‌خواهم در اسرع وقت جلسه بگذارند هر دو موضوعی كه این دو برادر گفتند را مورد بررسی قرار بدهند و اعلام نظر كنند تا مسأْله روشن بشود و مبهم نماند. آن چیزی كه حق هست گفته بشود.
(ادامه بررسی  طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروههای سیاسی)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۹) اگر دو نفر از همكاران پیشنهادهایی را قبلاً مطرح كردند، مطرح نمی‌كنند، بنده قرائت كنم. همكارانی كه پیشنهاد داشتند! اجازه می‌فرمایید؟!
ماده (۹) ـ كلیه احزاب موظفند تغییرات مربوط به مرامنامه، اساسنامه، شورای مركزی، دبیرکل و بازرسان و صورتجلسات برگزاری...
رئیس ـ یك لحظه اجازه بدهید! اگر راجع به ماده (۹) تذكر دارید، من اعلام كنم، پس بگذارید بعدش، بگذارید بحث را تمام كنیم. بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ و بازرسان و صورتجلسات برگزاری كنگره‌های خود را به كمیسیون احزاب اعلام نمایند.
تبصره (۱) ـ احزاب موظفند برای شرکت نماینده کمیسیون احزاب در کنگره‌های خود، دو هفته قبل از برگزاری، مراتب را به اطلاع کمیسیون برسانند. عدم حضور نماینده کمیسیون مانع برگزاری كنگره نخواهد بود.
تبصره (۲) ـ پس از برگزاری اولین مجمع عمومی مؤسس در صورت تقاضای یك‌سوم از اعضای شورای مركزی یا (۲۰) درصد اعضای مجمع عمومی حزب، كمیسیون احزاب موظف است نماینده‌ای جهت نظارت بر انتخابات شورای مركزی معرفی نماید.
تبصره (۳) ـ چنانچه تغییرات اعلام شده در این ماده موجب مغایرت مرامنامه یا اساسنامه حزب با تبصره (۵) ماده (۲) شود یا تغییر بعضی از اعضای‌ شورای مركزی مشمول بند «ث» ماده (۵) گردد، كمیسیون ضمن دادن تذکر کتبی، مراتب را حداکثر ظرف مدت سه ماه به حزب اعلام می‌نماید. حزب موظف است ظرف مدت سه ماه اصلاحات لازم را انجام دهد و نظر كمیسیون را تأمین نماید. در صورت عدم تأمین نظر كمیسیون، پروانه فعالیت حزب توقیف می‌گردد و رفع توقیف پروانه فعالیت منوط به انجام اصلاحات مورد نظر از سوی حزب می‌باشد. در غیر این صورت مطابق بند (۳) ماده (۲۰) اقدام می‌گردد.
‌تبصره (۴) ـ ظرف حداکثر سه ماه از تاریخ لغو پروانه، حزب می‌تواند به‌ دیوان عدالت اداری شكایت كند.
رئیس ـ‌ حضار ۲۰۰ نفر، اصل ماده (۹) و تبصره‌های آن را  به رأی گذاشته شد. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
ماده (۱۰) را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۱۰) آقای دكتر مفتح یك موضوع شكلی را مطرح  كردند منتها گفتند در قالب حذف مطرح می‌كنند. فعلاً بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی عنایت بفرمایید! این ماده (۱۰) تشكیل كمیسیون، بار مالی برای دولت، ایجاد می‌كند. و مغایر اصل (۷۵) است. من برای اخطار هم ثبت نام كردم. قبلاً هم مطرح كردم. بیان می‌شود كه همین الان كه قانون احزاب قانون دیگری فعال هست، در آنجا ماده‌ای به نام ماده (۱۰)  داریم كمیسیونی هست و چون استمرار دارد این می‌تواند این مشكل را نداشته باشد. عرض من این است كه براساس ماده (۲۲) همین قانون كه ما داریم پیش می‌رویم آن قانون مصوب سال ۷/۶/۶۰ كه ماده (۱۰) در آن متن نسخ شده، یعنی زمانی این ماده فعال خواهد شد و لازم‌الاجراء خواهد شد كه ماده (۲۲) تصویب شده و آن ماده نسخ شده. چون نسخ شده پس ما یك تأسیس جدید داریم می‌كنیم. طرح هم هست، اگر در آنجا باشد كل مواد به استثنای ماده (۱۰) نسخ می‌شود خوب می‌توانستیم به استنادی كه...
رئیس ـ نه در واقع این جایگزین آن می‌شود. نسخ بشود در یك زمان. نسخ می‌شود، جایگزین این است.
مفتح ـ خیلی خوب، وقتی نسخ می‌شود، یعنی آن قانون قبلی منتفی می‌شود، قانون جدید را به صورت طرح داریم مطرح می‌كنیم، بار مالی دارد، اولاً.
ثانیاً تركیب این افراد، تركیب ماده (۱۰) این قانون با ماده (۱۰) آن قانون تفاوت قابل توجه دارد. در ماده (۱۰)‌ قانون قبلی افرادی كه به اصطلاح در كمیسیون ماده (۱۰) حضور دارند با آنچه كه اینجا گفته شده است فرق می‌كند. آنجا گفته شده است نماینده دادستان كل كشور، نماینده رئیس قوه قضائیه، دو نماینده از احزاب، معاون سیاسی وزارت كشور و دو نماینده به انتخاب مجلس در اینجا این افراد تفاوت كرده. پس هم تركیب كمیسیون تغییركرده، هم آن قانون نسخ شده، قانون جدید داریم می‌نویسیم به نظر می‌رسد كه اشكال...
رئیس ـ حالا شما پیشنهادتان چیست؟
مفتح ـ من عرضم این است كه مغایر با اصل (۷۵) قانون اساسی است، اگر قبول داریم به كمیسیون برگردد و اصلاح شود.
رئیس ـ مغایر اصل (۷۵) نیست، اگر اشكال دیگری دارد، بفرمایید.
مفتح ـ حالا اگر حضرت‌عالی تشخیص بدهید كه نیست كه عرضی نداریم.
رئیس ـ متشكریم.
دبیر (فرهنگی) ـ ممنون، در جزء (۲)‌ آقای ندیمی پیشنهاد حذف «نماینده رئیس قوه قضائیه» را دارند.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ما در جهت صدور پروانه و تشكیل حزب و نظارت بر فعالیت‌های احزاب و انجمن‌های اقلیت‌های دینی یك قانون كمیسیون احزاب را می‌خواهیم تشكیل بدهیم. در این كمیسیون احزاب آوردیم یك نماینده دادستان كل  كشور. بنابراین یك نماینده از قوه قضائیه هست. یعنی دادستان كه بعد اجرایی هم دارد و مسؤولیت هم دارد هست و بعد آوردیم مثلاً دو نماینده از میان دبیران كل احزاب ملی، یكی‌شان هم از احزاب استانی و بعد معاون سیاسی وزارت كشور و بالاخره نماینده وزارت اطلاعات و دو نماینده از بین نمایندگان داوطلب.
ما می‌گوییم قوه قضائیه مثل قوه مقننه، مثل قوه مجریه تعریف دارد، هركس از طرف قوه قضائیه بیاید، نماینده قوه قضائیه است. یا باید دادستان بیاید یا نماینده‌اش. اینكه ما اول بگوییم نماینده دادستان كل كشور، بعد هم بگوییم نماینده قوه قضائیه. مثل اینكه ما دو قوه داریم، یك قوه اسمش هست دادستانی، یك قوه هم هست قضائیه. نه اگر بخواهیم وزن رأی باشد یكی باید باشد، اگر می‌خواهیم نمایندگی باشد یكی باید باشد، اینكه ما از یك قوه دو عنوان، آن هم وزنش هم معلوم نیست كه آیا این دومی حاكم است یا اولی؟ اگر نماینده رئیس باید باشد پس دادستانی را باید حذف كنیم، اگر دادستانی باید باشد نماینده رئیس قوه را باید حذف كنیم. از نظر ما دادستان هم نماینده قوه قضائیه است؛ یعنی آن هم منصوب رئیس محترم قوه قضائیه در ادوار مختلف آتی هست. معنی ندارد كه ما در رابطه با كمیسیون احزاب اگر می‌خواهیم بگذاریم هم می‌توانستیم یك باره بگذاریم، رفع ابهام می‌كردیم، می‌گفتیم دو نفر به نمایندگی از قوه قضائیه اشكال نداشت، این آدم دومی كه می‌آید اسمش را می‌گذارد نماینده رئیس قوه قضائیه آنجا حاكم بر آن نماینده دادستانی است؟ یعنی باید بگوید آقا من از طرف رئیسم تو حرفم را گوش كن به این رأی نده به این رأی بده! یا نه اینها آدم‌های مشاوری هستند كه اصلاً رأی و نظر ندارند.
 از جهت قانون‌نویسی خوب نیست كه ما وارد فضاهای ریاستی بشویم. رئیس محترم قوه قضائیه اگر رفع ابهام هم رئیس بپذیرد من قبول می‌كنم. بگویند دو نفر به نمایندگی از رئیس محترم قوه قضائیه اشكال ندارد. اما یكی را نوشتیم نماینده دادستان كل كشور صدر، ذیلش هم نوشتیم نه نماینده رئیس قوه قضائیه ذیل، اصلاً این نحوه نگارش، این نحوه پرداخت به نظر من اصولی نیست. ما می‌خواهیم برای كمیسیون احزاب آدم داشته باشیم، نظر داشته باشد. هیچ اشكال ندارد این احد بشود، واحد بشود یا نه دو تا از یك منشأ بیایند از یك جا انتخاب بشوند. یعنی هر دو بشوند نماینده دادستان، هر دو بشوند نماینده رئیس قوه قضائیه یا یكی بشود نماینده رئیس قوه قضائیه آن بحثی كه من دارم این است كه از نظر وحدت از نظر رویه عملی از نظر وزن و صدارت دچار خدشه‌ایم.
رئیس ـ متشكریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای جعفر قادری بفرمایید.
جعفر قادری (شیراز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دوستان توجه كنند! این نماینده رئیس قوه قضائیه و دادستان در قانون قبلی هم بوده در ماده (۱۰) قانون احزاب وجود داشته، بنابراین چیز جدیدی نیست. نكته دیگر این است كه برای ایجاد توازن ضرورت دارد. وقتی كه شما دو نماینده را از قوه مجریه می‌آورید، دو نماینده از قوه مقننه می‌آید، دو نماینده هم از قوه قضائیه می‌تواند توازن را بین قوا حفظ كند و این بحثی كه جناب آقای ندیمی اشاره كردند اگر نماینده دادستان كفایت می‌كند در مورد قوه مجریه هم همین موضوع مصداق دارد و دیگر ضرورتی برای نماینده وزارت اطلاعات ندارد.
نكته دیگری كه باید به آن اشاره كنیم این است كه دادستان در حقیقت خودش مسؤولیتها و وظایفی دارد، حضورش می‌تواند در این كمیسیون كمك كند كه از حقوق مردم بهتر دفاع شود و نماینده دیگری كه به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه می‌آید ممكن است نیاز باشد فردی كه به سایر حوزه‌ها و مسؤولیتهایی كه نیاز است اشراف داشته باشد رئیس قوه قضائیه فردی را انتخاب كند كه مكمل اطلاعات دادستان باشد. بنابراین دو نماینده ضرورت دارد و مشكلی پیش نمی‌آورد. من فكر می‌كنم اینجا جایی است كه حق و حقوق مردم كم و زیاد می‌شود و قوه قضائیه حافظ منافع مردم است. در عین حالی كه دو تا قوه دیگر هم این مسؤولیتها و وظایف را دارند ولی نقش نظارتی قوه قضائیه ایجاب می‌كند كه هم دادستان و هم نماینده رئیس قوه قضائیه حضور داشته باشد و به نظر می‌رسد حذف این ایجاد مشكل می‌كند و توازن بین قوا را به هم می‌ریزد.
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای لاهوتی بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید همكاران محترم! ما هرچه تركیب این كمیته‌ها و كمیسیون‌ها را بتوانیم منطقی‌تر كنیم قطعاً تصمیمات بهتر و درست‌تری اخذ می‌شود. پیشنهاددهنده محترم هم درست فرمودند، من در پاسخ به جناب آقای قادری به عنوان مخالف هم این طوری استنباط كردم كه ایشان خیلی مخالفت نداشتند. ببینید! واقعاً درست است، شما در بند (۱) و (۲) نگاه كنید، «نماینده دادستان كل كشور». خیلی خوب، درست است، حرف، حرف منطقی است. «نماینده رئیس محترم قوه قضائیه»، هر دوی اینها در این كمیسیون یك نقش ایفا می‌كنند. قطعاً كلام مشتركی دارند، اینها اگر در جلسه هم باشند مطمئن باشید صحبتهای متفاوت ندارند. قطعاً كلام مشترك دارند، با یك هدف مشترك شركت می‌كنند. قطعاً در آن جلسه كمیسیون مربوطه یك تصمیم مشتركی را به جلسه منتقل می‌كنند. خوب چه لزومی دارد ما اینجا یك نماینده دادستان داریم و یك نماینده رئیس محترم قوه قضائیه داریم؟ اگر ما اینجا بگذاریم نماینده رئیس محترم قوه قضائیه، آقای دادستان هم می‌تواند همین نماینده رئیس قوه قضائیه باشد. مگر این از یك قوه دیگر است؟ هر دو در داخل یك قوه هستند و قطعاً تركیب و بزرگ كردن و بعد هم نتیجه خروجی مثبت نداشتن فرق می‌كند.
دوستان اشاره كردند كه بعضی از جاها دو تا نماینده دارند، بله، دو نماینده از میان دبیران كل احزاب ملی كه یك نماینده از دبیران كل احزاب استانی است. یعنی اگر آنجا آمدند گفتند دو نماینده، یك نماینده هم از احزاب استانی به آن اضافه كرده‌اند. بقیه دستگاه‌ها، مثلاً معاون سیاسی وزارت كشور یك نفر است، نماینده وزارت اطلاعات یك نفر است.
به نظر من پیشنهاد، پیشنهاد درستی است و ضرورتی كه دو نماینده از قوه قضائیه به نظر من شما از خود دوستان قوه قضائیه هم استعلام كنید آنها هم پاسخ خواهند داد كه لزومی ندارد از قوه قضائیه دو نفر شركت كنند. عرض كردم همان نماینده دادستان محترم اگر به قول مخالف محترم ضرورت دارد كه ایشان می‌توانند نقش‌آفرینی در این كمیسیون داشته باشند این می‌تواند به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه باشد، نمی‌توانند دو نماینده باشد. بنابراین حذف یكی از اینها ضرورت دارد و خواهش من از دوستان این است كه به پیشنهاد داده شده پاسخ مثبت بدهند.
رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
 سلام‌علیكم
بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیشنهاد داده‌اند كه در ماده (۱۰) بند (۲) «نماینده رئیس قوه قضائیه» حذف شود. استدلالات پیشنهاددهنده محترم را هم دوستان عزیز شنیدند. مهمترین بحثی را كه در این استدلال مطرح می‌كردند می‌گفتند چرا دو نفر از قوه قضائیه؟ یك نفر كافی است. ممكن است اینها با هم تقابل داشته باشند. ما نظرمان این است كه نه، اینها با هم تقابل ندارند، بلكه ممكن است با هم هم‌افزایی داشته باشند. همان طور كه در قسمت آخر گفتید دو نماینده مجلس. پس اگر قرار باشد تقابل باشد این اتفاق ممكن است در نمایندگان محترم مجلس هم بیفتد.
 بنابراین نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم دو نفر باشند. اینها هم می‌توانند مكمل یكدیگر باشند. از قوه مجریه دو نفر هستند، یكی از وزارت كشور، یكی از وزارت اطلاعات. اینها هم با هم تقابل نخواهند داشت. اطلاعاتشان را با هم مكمل می‌كنند و هم‌افزایی خواهند داشت.
مهمتر از همه، تركیب این مجموعه (۹) نفر است، اگر این یكی حذف شود می‌شود (۸) نفر. شما می‌دانید در جایی كه رأی‌گیری می‌كنند عموماً نباید زوج باشند بلكه باید فرد باشند. اگر زوج باشند (۵۰) درصد رأی مثبت می‌دهند، (۵۰) درصد رأی منفی می‌دهند، كار جمع نمی‌شود. بنابراین تركیبی كه در كمیسیون اتفاق افتاده تركیب درستی است، اگر «نماینده رئیس قوه قضائیه» حذف شود (۹) نفر به (۸) نفر كاهش پیدا می‌كنند و در زمان رأی‌گیری حتماً دچار مشكل می‌شوند. بنابراین ما معتقدیم كه وضع موجود خوب است و حذف آن ممكن است به مشكلاتی بر بخورد. والسلام.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون مخالف است. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف بند (۲) ماده (۱۰) است.
رئیس ـ حضار ۱۹۹ نفر، پیشنهاد حذف بند (۲) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در جزء (۳) بعضی از همكاران گفتند كه ابهام وجود دارد. من خدمت حضرت‌عالی هم توضیح دادم، نظرتان را بفرمایید كه اگر ابهامی نیست بگذریم. آقای كاتب و آقای فولادگر رفع ابهام داده‌اند.
رئیس ـ به هر حال این نمایندگانی كه از میان دبیران كل هستند و یك نماینده از میان دبیر كل احزاب استانی هستند یك ابهامی دارد. این روش انتخابش روشن نیست و ابهامی كه گفتند همین است. البته در تبصره گفته كه نحوه برگزاری انتخاب و اینها با پیشنهاد معاون سیاسی وزیر كشور ولی چارچوب انتخاب اینها اكثریت باشد، اكثریت مطلق باشد، چگونه باشد، كلیتش باید در مجلس تصویب شود بعد روش اجرا و جلسه گذاشتن و اینها، من همین را می‌خواهم عرض كنم علی‌ای‌حال یك ابهامی هست، آقای كاتب و آقای فولادگر رفع ابهام این را داده‌اند.
یك اشكال دیگر هم هست كه ما در قانون قبلی هم ماده (۱۰)‌ تقریباً یك تركیب این طوری هم داشته‌ایم، شما می‌خواهید یك افرادی را اضافه كنید. خوب افرادی را كه می‌خواهید اضافه كنید بیاورید چرا قانون را مدام به قانون‌نویسی زیاده‌ازحد وامی‌داریم؟ شما می‌خواهید یكی، دو عنصر را اضافه كنید، مثلاً نماینده وزارت اطلاعات می‌خواهد اضافه شود یا نماینده احزاب اضافه شود. خوب همینهایی را كه می‌خواهید اضافه كنید بگذارید چون بقیه كه تصویب شده هست. ما كه نمی‌خواهیم دوباره از سر همه اینها را تصویب كنیم.
اگر اجازه دهید این را به عنوان ابهام به كمیسیون بدهیم تا جلسه بعد این را اصلاح كنند، هم این آیین‌‌نامه انتخاب احزاب را مشخص كنند هم اینكه موارد زائد را دیگر برای تصمیم‌گیری نیاورید. آنهایی كه قبلاً در قانون بوده، خوب بوده، شما می‌خواهید نماینده وزارت اطلاعات را اضافه كنید بنویسید در ماده (۱۰) احزاب نماینده وزارت اطلاعات اضافه می‌شود یا دو تا نماینده دبیران كل احزاب ملی اضافه می‌شود. این را اضافه كنید. (دهقانی‌نقندر ـ از بین می‌رود) اشكال ندارد، شما می‌خواهید در ماده (۱۰) این را اصلاح كنید. (دهقانی‌نقندر ـ بعد از این دیگر ماده ۱۰ وجود نخواهد داشت) پس اگر موافق باشید به كمیسیون ارجاع بدهیم یك بررسی كنند تا جلسه بعد این را بیاورند.
حضار ۲۰۰ نفر، ارجاع این ماده (۱۰) را به كمیسیون به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند تا جلسه بعد این ابهامات را رفع كنند. دوستان نظرشان را راجع به ارجاع ماده (۱۰) به كمیسیون اعلام بفرمایند. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۵ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
رئیس ـ تذكرات را بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم     
تذكرات شفاهی همكاران محترم: جناب آقای عباس صلاحی بفرمایید. بلندگو هم قدری تقویت شود.
عباس صلاحی (تفرش و آشتیان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت همكاران عزیز و با آرزوی قبولی طاعات.
تذكر اول به ریاست محترم جمهوری در مورد پرداخت وام ازدواج از طریق صندوق توسعه ملی و تسریع در تشكیل اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان تفرش.
به وزیر محترم كشور در مورد تسریع در ارائه لایحه تقسیمات كشوری و همچنین كمك سازمان همیاری شهرداری‌ها جهت تأمین وسایل نقلیه موتوری و تجهیزات مورد لزوم شهرداری‌های تفرش، آشتیان، فراهان و خنجین.
به وزیر محترم علوم در مورد پرداخت مطالبات دانشگاه تفرش به خصوص در مورد پرداخت حقوق معوقه اعضای هیأت علمی.
به وزیر ورزش و جوانان تسریع در ساخت سالنهای ورزشی روستای كردیجان آشتیان و دستجان فراهان توسط شركت توسعه و تجهیز.
به وزیر محترم بهداشت و درمان ارتقای مركز بهداشتی ـ درمانی خنجین فراهان به مركز شبانه‌روزی و تهیه آمبولانس جهت مراكز بهداشتی ـ درمانی روستایی.
به وزیر محترم آموزش ‌و پرورش در مورد تعیین تكلیف هرچه سریعتر مدیركل آموزش ‌و پرورش استان مركزی.
به وزیر محترم نیرو تسریع در تكمیل تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان تفرش و انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب اراك به دشت فراهان و اعتبارات لازم جهت برقدار كردن چاههای آب كشاورزی.
به وزیر محترم جهاد كشاورزی در مورد تخصیص اعتبارات لازم از صندوق توسعه ملی با توجه به حجم بالای طرحهای كشاورزی و دامپروری جهت هر سه شهرستان و ایجاد مركز بزرگ كشت گلخانه‌ای در فراهان.
به وزیر محترم اقتصاد و دارایی مساعدت به كشاورزان و دامپروران در مورد بازپرداخت وامهای تسهیلاتی.
به وزیر محترم نفت تسریع در گازرسانی به روستاهای فراهان و تفرش و موافقت با گازرسانی به روستاهای بخش مركزی شهرستان تفرش از طریق خط انتقال (۴۸) اینچ نوبران ساوه.
به ریاست محترم صدا و سیما در مورد تقویت شبكه‌های صدا و سیما و همچنین تكمیل سیستم دیجیتال در هر سه شهرستان. متشكرم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر از رعایت وقت، جناب آقای محمد علی‌پور بفرمایید.
محمد علی‌پور (ماكو، چالدران، شوط و پلدشت) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
به امید بهره‌مندی همه عزیزان از فیوضات شبهای قدر كه ان‌شاءالله همدیگر را دعا كنیم، التماس دعا داریم.
تذكر بنده به وزیر محترم كشاورزی است. جناب آقای رئیس! حفاظت از اراضی ملی وظیفه همگانی است. امروزه دست‌اندازی به منابع ملی به هر بهانه و دستاویزی و تغییر كاربری توسط افراد سودجو به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. ما امروزه شاهد هستیم زمینهای باارزش در اطراف تهران، اراضی ملی در شهرهای بزرگ به انحای مختلف تغییر كاربری می‌دهند و توسط زمین‌خواران تصاحب می‌شود. امروز هم جناب آقای تابش زحمتی كشیدند دنبال طرحی هستند كه ما حفاظت از اراضی ملی و محیط‌زیست و آبخیزداری را تقویت كنیم.
 اما این مسأله در حوزه انتخابیه بنده به گونه‌ای دیگر است. عموم مردم در شهرهای ماكو، چالدران، شوط و پلدشت به امر كشاورزی یا دامداری مشغول هستند و سایر موارد اشتغالزا از جمله صنعت و كارگاهی وجود ندارد كه مردم از آن طریق امرار معاش داشته باشند. متأسفانه عملكرد منابع طبیعی در حوزه انتخابیه این‌جانب به گونه‌ای است، جناب آقای رئیس! مبنای عملكرد اینها نقشه‌های هوایی (۵۰) سال قبل است و امروزه بر این اساس می‌آیند روستاها و دامدارها را محدود می‌كنند. همان روستاییانی كه در نقاط محروم و مرزی با كمترین امكانات زندگی می‌كنند ولی سخت‌گیریهای بی‌مورد منابع طبیعی عرصه را بر این عزیزان تنگ كرده است و همین امر سبب شده كه متأسفانه در شهرستان چالدران نرخ رشد جمعیت در چند سال اخیر منفی شده است. امروزه برای هر دامداری و هر فردی كه به امر دامداری مشغول است و زندگی خودش را توسط چند رأس گوسفند و بز اداره می‌كند منابع طبیعی با جریمه‌های سنگین واقعاً زندگی را برای این عزیزان مشكل كرده است.
من از وزیر محترم كشاورزی تقاضا دارم بازرسی به آذربایجان غربی و به حوزه انتخابیه این‌جانب اعزام كنند و نظرسنجی كنند خداشاهده امروز اولین نارضایتی روستاییان از دست منابع طبیعی است. (سبحانی‌نیا ـ متشكر جناب آقای علی‌پور وقتتان تمام است) من تقاضا می‌كنم وزیر محترم كشاورزی بازرسی را اعزام كند و مشكلات روستاییان و دامداران را به نحو مقتضی بررسی كند و دستور رفع این تضییقات را صادر كند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ ممنون، جناب آقای بذرپاش بفرمایید.
مهرداد بذرپاش (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم   
جناب آقای رئیس‌جمهور در تبلیغات انتخاباتی یكی از دلایل اصلی مشكلات اقتصادی كشور را تغییر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی عنوان كرد و بسیاری از مشاوران آن زمان ایشان نیز بر این امر تأكید زیاد داشتند. الان یك سال است از آن دوره می‌گذرد پس چرا سازمان مدیریت احیا نشد؟ یا آن صحبت انتخاباتی بود یا این كار درست.
 با احترامی كه برای جناب آقای نوبخت قائلم ایشان حدود یك سال است به صورت غیرقانونی عهده‌دار دو مسؤولیت در دو معاونت رئیس‌جمهور است، لطفاً تجدیدنظر فرمایید.
خودروسازان نه دولت مكدر را جدی گرفتند و نه مجلس را. به نظر ممكن است این اصرار، خودروسازان را از نعمت آقای نعمت‌زاده محروم كند.
وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان تقریباً نیمه تعطیل است. مشكل جوانان سازمان و وزارتخانه نیست. شورای عالی جوانان را فعال كنید. در حوزه ورزش هم شاهد دخالت مستقیم دولت در امور فدراسیون‌ها هستیم.
هنر كنترل تورم با تشدید ركود شاید نوعی كم‌هنری است. ما در دو سال گذشته به دلیل تحریم شاهد افزایش نرخ ارز بودیم كه یك تورم ناشی از شوك ارزی به كشور وارد شد كه اگر هیچ كس هیچ كاری هم نكند تورم نقطه به نقطه كاهش پیدا خواهد كرد. بماند كه این كاهش تورم را مردم باید احساس كنند. برداشت از صندوق توسعه ملی به میزان (۱/۴) میلیارد دلار و اصرار بر برداشتهای دیگر، كار نادرستی است و ثروت ملی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. كسانی كه شعار «نه غزه و نه لبنان» را سر دادند الان نتیجه شعارشان را ببینند كه چه سخن ناصوابی بر زبان راندند و كشته شدن كودكان بیگناه را با چشم نظاره كنند.
در آخر جا دارد از خبرنگاران حوزه پارلمانی همه رسانه‌ها تشكر كنم كه با امضای یك نامه‌ای كه به دلیل آیین‌‌نامه نمی‌شد در صحن قرائت شود ولی بنده از سهم خودم در قالب تذكر ارائه كردم كه نكات خیلی خوبی را ارائه كردند و حمایت جدی‌ای را از مردم غزه داشتند و به رفتار رسانه‌های غربی در پوشش دادن اخبار و وقایع غزه انتقاد كردند تشكر و قدردانی كنم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای فرج‌الله عارفی بفرمایید.
فرج‌الله عارفی (جیرفت و عنبرآباد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
لیالی قدر را خدمت همه مؤمنین و مؤمنات تبریك عرض می‌كنم.
خدمت جناب آقای رئیس‌جمهور عرض می‌كنم كه (۱۶۳) نماینده مجلس شورای اسلامی دغدغه و نگرانی خودشان را از مسائل و مشكلات مربوط به بخش كشاورزی به حضور ایشان اعلام كرده‌اند. اما متأسفانه یك ماه می‌گذرد و هیچ اقدامی از سوی دولت صورت نپذیرفته است.
 جناب آقای رئیس‌جمهور! در حالی كه قیمتهای همه محصولات، مصنوعات افزایش پیدا كرده و نهاده‌های كشاورزی و بذر هم برای كشاورزان بین دو تا پنج برابر قیمت شده با كمال تأسف ما در سال جاری شاهد بودیم قیمت محصولات كشاورزی تا یك‌دهم كاهش پیدا كرد. ضرورت دارد كه با این فشاری كه بر زندگی كشاورزان به وجود آمده و بانكها امروز دارند با فشاری كه بر كشاورزان می‌آورند زندگی آنها را به مخاطره می‌اندازند، مسكن آنها را دارند مصادره می‌كنند، اموال منقول كه در اختیار دارند، دارند مصادره می‌كنند، وضعیت این كشاورزان الان بحرانی است. من نمی‌دانم مردم وضعیتشان را با چه زبانی باید به رئیس‌جمهور و دولت اعلام كنند؟ اگر مردم نجابت به خرج می‌دهند، سكوت می‌كنند اینجا وظیفه دولت است كه پاسخ این نجابت را با اقدام به موقع اعلام كند و مشكلات مردم را حل كند.
جناب آقای دكتر لاریجانی! ما از جناب‌عالی درخواست كردیم، درخواست نمایندگان مجلس از شما این بود كه دو تا حركت را دنبال بفرمایید:
۱ـ استمهال دوساله وام بخش كشاورزی. جناب آقای دكتر لاریجانی! من با شما صحبت می‌كنم، فرمایش (۱۶۱) نماینده است نه عرض بنده تنها. نمایندگان مجلس از شما خواستند كه استمهال دوساله وام كشاورزان كه استخوانهایشان شكسته شده، الان بانكها دارند زندگی آنها را مصادره می‌كنند و از طرفی متأسفانه در سال جاری هزینه حمل و نقل آقای رئیس‌جمهور، آقای رئیس مجلس! چهار برابر شده، پارسال (۸۰۰) هزار تومان بود الان (۳۲۰۰) شده. كشاورزان زندگیشان متأسفانه دچار مشكل شده. ما تقاضا داریم هم آقای رئیس‌جمهور و هم آقای رئیس مجلس به این موضوع توجه كنند. متشكرم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای سیدعنایت‌اله هاشمی‌ بفرمایید.
سیدعنایت‌اله هاشمی (سپیدان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و آرزوی قبولی عبادات و طاعات.
تذكر بنده به وزارت محترم نیرو است و خواهشم این است كه افرادی كه در مناقصات شركت می‌كنند، توان كار را دارند، كیفیت كار را دارند و تجربیات كار را دارند بیخودی آنها را حذف نكنند. اعمال نفوذها باعث نشود كه افراد توانمند را از مجموعه خارج كنند.
همچنین در آبرسانی به روستاها، پروژه‌هایی كه از قبل، دو، سه سال پیش شروع شده و متوقف شده خواهشم این است كه به خاطر مشكلاتی كه مردم در آب شرب دارند نسبت به تكمیل آنها تسریع بفرمایند. متشكرم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر. تذكرات كتبی نمایندگان به مسؤولین اجرایی.
رئیس ـ یك لحظه اجازه بدهید دو تا اخطار دارند بفرمایند. آقای جعفرزاده اخطارتان را بفرمایید.
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر لاریجانی! عرض سلام دارم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات.
من از بعضی از همكاران تعجب می‌كنم، اسرائیل غزه را بمباران می‌كند به جای اینكه اسرائیل را محكوم كنند مسؤولین دولت جمهوری اسلامی را كه همین چند شب پیش مقام معظم رهبری از آنها تشكر كرده بود اینجا می‌آیند محكوم می‌كنند! همین دوستان در دوره قبل در دوره ریاست جمهوری قبل بودند همه تخلفات را دیدند و ساكت شدند. امروز آقای عسكری‌آزاد گزارشی در این مجلس داد كه می‌تواند یك پرونده منفی برای همه ما و همكارانمان باشد. عنایت بفرمایید آقای عسكری‌آزاد در همین تریبون اعلام كرد (۲۰۰) مؤسسه و سازمان خلاف قانون تشكیل شد!
آقای دكتر لاریجانی! (۴۰۰) هزار نفر پرسنل از (۶۵۰) هزار نفری كه استخدام شده‌اند خلاف قانون بود! آموزش ‌و پرورش می‌گوید (۷۶) هزار نفر برخلاف همه مقررات، آزمونها و اینها ... (رئیس ـ حالا شما اخطارتان چیست؟ اصل چندم است؟) اصل (۳) قانون اساسی، تبعیض ناروا.
عرض بنده این است كه علی‌رغم اینكه قانون صراحت داشت هرگونه جذب در قالب آزمون و مسابقه باشد آمارها را ملاحظه می‌فرمایید از (۷۶) هزار نفری كه در آموزش ‌و پرورش جذب شده‌اند (۲) درصد، یعنی (۱۵۲۰) نفر بی‌سواد جذب شده است! (۱۴) درصد یعنی بالغ بر (۱۰) هزار و (۶۴۰) نفر بی‌سواد جذب شده است.
آقای دکتر لاریجانی! الان به دفتر خود حضرت‌عالی دکترای فیزیک، دکترای شیمی، دکترای ریاضی بیکار مراجعه می‌کنند، ما چه جوابی داریم به آنها بدهیم؟ واقعاً چه چیزی می‌توانیم به آنها بگوییم؟ بگوییم (۴۰۰) هزار نفر خارج از همه قوانین،‌ فک و فامیل و دوست و آشنا و رابطه سیاسی جذب شده است؟!
خواهش من این است که اگر صلاح می‌دانید این گزارش را به کمیسیون اصل (۹۰) ارجاع دهید و ما هم به عنوان شاکی. بالاخره یک جا رسیدگی شود. قرار نیست یکی مدت مأموریتش تمام شد،‌ مدت دولتش تمام شد، گذاشت و رفت، هر کاری كه کرد، کرد؟ این یک بدعتی می‌شود برای این دولت، یک بدعتی می‌شود برای دولتهای بعد.
سالک‌کاشانی ـ اخطار دارم.
رئیس ـ بسیار خوب، خیلی ممنون، به کمیسیون اصل (۹۰) هم می‌گوییم که به این موضوع رسیدگی کند و اگر تخلفاتی در گذشته صورت گرفته بررسی کنند.
آقای سالک بفرمایید اخطارتان چیست.
احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) ـ سلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
آقای دکتر! ماده (۲۰۸) آیین‌نامه و بند (۱) اصل سوم. قرائت می‌کنم: اصل سوم: «دولت‏ جمهوری اسلامی‏ ایران‏ موظف‏ است‏ برای‏ نیل‏ به‏ اهداف‏ مذكور در اصل‏ دوم‏، همه‏ امكانات‏ خود را برای‏ امور زیر به‏ كار برد:
۱ ـ ایجاد محیط مساعد برای‏ رشد فضایل‏ اخلاقی‏ بر اساس‏ ایمان‏ و تقوی‏ و مبارزه‏ با كلیه‏ مظاهر فساد و تباهی»
ماده (۲۰۸): «در كلیه مواردى كه نماینده یا نمایندگان مطابق اصل هشتاد و هشتم (۸۸) قانون اساسى، از رئیس جمهور یا وزیر درباره یكى از وظایف آنان حق سؤال دارند، مى‏توانند درخصوص موضوع موردنظر به رئیس‌جمهور...».
خطاب من در این اصل به ریاست محترم جمهوری است. مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان از ابتدای آغاز دوره رهبری‌شان تا امروز بارها و بارها راجع به مسأله فرهنگ صحبت کردند، رهنمود دادند، راهکار دادند و مسائلی از این مقوله، بخصوص در جلسه‌ای که با دولت داشتند و مطالبی را فرمودند. من به بعضی از جملات معظم‌له اشاره می‌کنم و اخطارم را عرض می‌کنم. آقا در یکی از این فرمایشاتشان فرمودند:
«دشمن در این برهه از زمان به سنگر مبارزه فرهنگی با نظام جمهوری اسلامی ایران پناه برده است و دشمن ابزار زیادی هم دارد. اگر اندکی سستی به خرج دهیم، دشمن با همین حمله خواهد توانست از لحاظ فرهنگی خساراتی بر ما وارد کند. دغدغه بنده این است که آن خسارات مثلاً خسارات ضربه زدن به ایمان نسل جوان است» و در اینجا مواردی هم مطرح است که ما دغدغه‌های آقا را مطرح کردیم.
رئیس ـ خوب، حالا اخطار شما چیست؟
سالك‌كاشانی ـ‌ نکته اصلی این است که ریاست محترم جمهوری هم در بحث برنامه ششم توسعه و هم در لایحه بودجه ۹۴ واقعاً این موضوع را در صدر همه برنامه‌هایش بگذارد و بند (۱) قانون اساسی، ایجاد محیط سالم...
رئیس ـ جناب آقای سالک! اینکه اخطار نیست، شما دارید به دولت توصیه می‌کنید.
سالك‌كاشانی ـ‌ آقای دکتر! من نمی‌خواهم اینجا عکسها و جلسات و مسائلی را مطرح کنم که فساد را گسترش می‌دهد مسایل زیادی اینجا هست. اخطار من این است که هم تذکر ماده (۲۰۸) است و هم اصل سوم را مطرح کردم.
رئیس ـ می‌دانم! شما وقتی اخطار می‌دهید باید یک مسأله خلاف قانون اساسی رخ داده باشد، در غیر این صورت نمی‌توانید اخطار دهید، تشکر می‌کنم.
سالك‌كاشانی ـ‌ خواهش من از حضرت‌عالی و ریاست جمهوری این است که به این موضوع بپردازید.
رئیس ـ شما دارید توصیه می‌کنید، اینها را در نطقتان بفرمایید. شما به عنوان اخطار، قانون اساسی را بلند می‌کنید، ما باید جلسه را متوقف کنیم. این مطالب توصیه‌هایی است که در نطقتان می‌توانید بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان تذکر دارند.
رئیس ـ اگر واقعاً اخطار دارید، الان جلسه ما متوقف است چون ایشان می‌خواهد تذکرات را بخوانند. ما متوقف کردیم چون می‌خواهید اخطار دهید. بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! برای اخطار نوبت آقای آقامحمدی است و تذکر نوبت آقای کوچک‌زاده است. آقای آقامحمدی بفرمایید.
ابراهیم آقامحمدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
اخطار من اصل (۸۴) قانون اساسی است. مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نمایندگان به خطر حذف جریان ارزشی توسط افراد معلوم‌الحال اشاره کردند و از دولت خواستند که جلوی این روند را بگیرد.
به نظر من این قضیه بایستی یکی از موارد بسیار مهم مجلس باشد که این را رصد کند. الان دو جریان، یک جریان تند افراطی که حتی دولت و شخص آقای روحانی را هم قبول ندارند و یک جریان فرصت‌طلب دست به دست هم دادند و در استانها جریان ارزشی را دارند عزل می‌کنند و کنار می‌گذارند و اگر از یک وزیر می‌خواهد سؤال بشود، ده مورد می‌آیند و جلوگیری و پادرمیانی می‌کنند که سؤال نشود. این قضیه و این اخطار مقام معظم رهبری اگر الان جدی گرفته نشود، اگر جلوی افراط‌گرایی گرفته نشود، دودش به چشم همه ما و در نهایت به چشم نظام خواهد رفت. از شخص رئیس مجلس خواهش می‌کنم که این حساسیت را داشته باشد، نمایندگان عزیز این حساسیت را داشته باشند و ما بتوانیم جلوی این افراط‌گرایی‌ها را بگیریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای کوچک‌زاده هم تذکر دارند.
رئیس ـ بفرمایید.
مهدی کوچک‌زاده (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر ) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
هم از شما تشکر می‌کنم و هم خدا را شکر می‌کنم که فرصت شد این تذکر را در این شب قدر بدهیم بلکه یک حسنه‌ای در امشب ما حساب شود.
هیچ کس از این جماعتی که اینجا هست مخالف تحلیل مواضع و روشها نیست، بلکه شاید یکی از وظایف نماینده‌ها این باشد، حتی پرشور و باحرارت. هیچ کس مخالف رسیدگی به فساد و... (رئیس ـ ماده چند را می‌فرمایید؟) بند (۱۱) ماده (۲۴). در آخر تقاضایم را از حضرت‌عالی مطرح می‌کنم.
هیچ کس مخالف رسیدگی به فساد و برخورد با فساد نیست، ولی عزیزان من! خود ما در همین مجلس بارها تجربه کردیم موضوعاتی که به قول مقام معظم رهبری احتیاج به رسیدگی قضایی دارد و فرمودند که «تا اثبات نشده، اگر راست هم باشد نباید گفت». در همین مجلس نسبت به افراد مختلف توسط افراد مختلف، حرفهایی زده شد و نتیجه آن چه شد؟ جز لوث شدن مطلب هیچ نبود. همه خود شما چوب‌خورده و کتک‌خورده این روش غیرشرعی و منحوسید، لااقل در ایام تبلیغات انتخاباتی، او به این تهمت می‌زند، این به او تهمت می‌زند. تحلیل مواضع اشکال ندارد. ولی اینکه این زمین گرفته، او زمین خورده، این پول گرفته، اینها والله و بالله به ضرر خودمان است، اینها جز اینکه جامعه را از جمهوری اسلامی مأیوس می‌کند والله فایده‌ای ندارد. همه من را می‌شناسند، من به تحلیل تند معروفم اما والله اگر کردم همین جا استغفار می‌کنم که به کسی تهمت زمین‌خواری، تهمت دزدی، تهمت خدای‌نکرده روابط نامشروع از همین تریبون زده شد. این کارها را نکنیم.
من سه بار یک مطلبی را از امام در این مجلس توزیع کردم که الان با اجازه شما حسن ختام مطالبم این را می‌خوانم. عزیزان من! این مطلب امام خطاب به نمایندگان بوده است، امام می‌فرمایند: «حسب موازین شرعیه، اگر کسی مطلع باشد که یک نفر مشخص خلاف کرده است و متجاهر به فسق نباشد (خدای‌نکرده مگر ما در این مجلس داریم؟) افشای آن فسق مخالف شرع است و اگر در ادارات یا جای دیگر کسی مرتکب گناهی شد نباید در ملأعام افشا نمود بلکه باید به محاکم صالحه و مقامات ذی‌ربط اطلاع داد تا جلوگیری و مجازات شود، (این را تیتر کنیم و در اتاقهایمان بزنیم) مجرد وکالت مصحح خلاف شرع نیست».
من از شما آقای دکتر خواهش می‌کنم برای حفظ جمهوری اسلامی، بخدا بعضی از رسانه‌ها منتظر همین حرفها هستند، بعضی از آنها! باز نگویند کوچک‌زاده دشمن رسانه‌هاست. نه، ولی می‌بینیم که آقا در همین دیداری که با ایشان داشتیم، فرمود، تیترهایی که آمریکایی‌ها می‌زنند را بعضی از رسانه‌ها می‌زنند، منتظرند به یک آدم متشخص محترمی یک حرف نابجایی زده شود و دهها سایت و روزنامه بنویسند. من خواهش می‌کنم جلوی این رویه را بگیرید و اجازه ندهید.
رئیس ـ بله، بنده که گفتم طرح این مسائل به این نحو برای جایگاه مجلس درست نیست چون اینها روشن نیست، اما برای اینکه چون مطرح شد، برای مردم روشن شود، لازم است که هیأت نظارت این موضوع را رسیدگی و اعلام نظر کند تا مطلب کاملاً مکشوف شود. اگر اجازه دهید دیگر تذکرات کتبی را بخوانند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان باز تذکر و اخطار دارند.
رئیس ـ یک لحظه اجازه دهید، آقای فرهنگی باید یک چیزی را اعلام کنند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! طبق قانون باید برای عضویت در کمیسیون صدور پروانه و نظارت بر فعالیت گروهها و بند (۴) ماده (۱۰) این قانون (۱۵) روز قبل از برگزاری انتخابات در جلسه علنی موضوع اعلام شود. لذا همکاران محترمی که داوطلب عضویت در این کمیسیون هستند می‌توانند به کمیسیون شوراها و امور داخلی مراجعه کنند و ثبت‌نام کنند تا بعد برگزار شود.
رئیس ـ متشکریم.
تعدادی از نمایندگان ـ تذکر داریم.
رئیس ـ اگر بخواهیم ادامه دهیم، واقعاً‌ دیگر وقتی نمانده است.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! الان نوبتی باشد؟
رئیس ـ نوبتی باشد دیگر، چاره‌ای نداریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ نوبتی که باشد، آقای سالک‌کاشانی که صحبت کردند، آقای قاضی‌پور، آقای پیرمؤذن، خانم عالی.
رئیس ـ خانم عالی بفرمایید.
حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
تذکر من بند (۹) اصل (۳) قانون اساسی: «رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی» رئیس‌جمهور محترم، مسؤولان عزیز پایتخت‌نشین! آیا می‌دانید در (۴۸) ساعت گذشته چه بر سر مردم مظلوم سیستان آمده است؟ در پایتخت وزش بادی می‌آید، چه غوغایی برپا می‌کنید!
در حال حاضر سرعت طوفان حدود (۱۰۰) کیلومتر در ساعت، شعاع دید کمتر از (۵۰) و میزان آلایندگی حدود (۱۵۰۰) میکروگرم بر متر مکعب است. یعنی بیش از پنج برابر حد استاندارد! متأسفانه به دلیل خرابی سیستم هواشناسی، میزان واقعی درجه حرارت و اخذ بقیه اطلاعات صحیح امکان‌پذیر نیست!
دولتمردان محترم! چرا نسبت به مسائل منطقه بی‌تفاوتید؟ آیا کمر همت بسته‌اید که سیستان خالی از سکنه شود؟ با توجه به اینکه روزهای بحرانی منطقه در سال گذشته حدود (۱۵۰) روز بوده، خواستار برقراری بدی آب و هوا، حق ریزگردها، حق نوار مرزی به کارکنان دولت و به دلیل تعطیلی بازار،‌ اجرای ماده (۳۶۵) می‌باشد.
مهمتر از همه، چرا طبق استانداردهای زیست‌محیطی روزهای بحرانی قبل از شروع ساعت اداری ادارات تعطیل نمی‌شود تا حداقل صدمات جسمانی اهالی کمتر شود و چرا در محاسبات هزینه برق با توجه به شرایط فوق، ریزگردها را در نظر نمی‌گیرید و از آنجایی که منشأ اصلی این ریزگردها، تالاب هامون است، چرا هامون فراموش شده است؟
رئیس ـ متشکریم.
 
۶ ـ تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی کشور
رئیس ـ تذکرات کتبی را بخوانید چون دیگر وقت نداریم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ تذکرات کتبی نمایندگان محترم:
ـ آقای ناصر عاشوری‌قلعه‌رودخانی (فومن و شفت) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در احداث پل روگذر ورودی شهر فومن و چهاربانده کردن جاده فومن ـ شفت ـ سراوان.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص رسیدگی به وضعیت انباشت زباله و لزوم احداث دستگاههای زباله‌سوز در استان گیلان.
ـ آقای عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا) به وزیر دادگستری درخصوص تسریع در رفع موانع قضایی جهت برگزاری مزایده واگذاری صنایع غذایی گهردورود.
به وزیر نیرو درخصوص تسریع در آزادسازی حقآبه سد مرووک دورود از سد کمال صالح استان مرکزی به میزان سالانه (۳۵) میلیون متر مکعب.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در حل مشکل مسکن حوزه دورود و ازنا و اجرای طرح مسکن اجتماعی و حل مشکلات بافتهای فرسوده در این حوزه.
ـ آقای عبدالكریم جمیری (بوشهر، گناوه و دیلم) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت تأخیرهای مکرر در پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران.
ـ آقای احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص جلوگیری از واحدهای صنعتی بهشهر، نکا و گلوگاه.
به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص تسریع در ساخت ورزشگاه سرپوشیده کارگری شهرستان بهشهر.
ـ آقای حبیب برومند‌داشقاپو (پارس‌آباد و بیله‌سوار) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص تسریع در حل مشکلات کشاورزان خسارت‌دیده از خشکسالی در شهرستان بیله‌سوار.
ـ آقای حبیب آقاجری (بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان) به وزیر نفت درخصوص عدم تعویض یکی از واحدهای پتروشیمی بندر امام خمینی که با جیوه کار می‌کند و باعث آسیب رساندن جدی به محیط زیست و سلامت مردم منطقه شده است.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در صدور مجوز کمیسیون ماده (۲۱۵) قانون برنامه پنجم توسعه برای کمربندی شرق ارومیه.
ـ آقای ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی (تربت‌‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در احداث جاده مشهد ـ تربت‌حیدریه.
ـ آقای رمضانعلی سبحانی‌فر (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص تسریع در پرداخت تسهیلات لازم جهت جبران خسارت وارده ناشی از خشکسالی به کشاورزان و دامداران شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن.
ـ آقای جعفر قادری (شیراز) به وزیر کشور درخصوص تسریع در پرداخت حق‌الزحمه عوامل اجرای برگزاری انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری.
به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تذکر به مسؤولین وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از اخذ شهریه‌های بالا برای ثبت‌نام از دانش‌آموزان مدارس دولتی و غیرانتفاعی.
ـ آقای حسین طلا (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم توجه به تعداد نیروی انسانی مورد نیاز در اورژانس تهران.
ـ آقای عزیز اکبریان (کرج) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم حل مشکلات حوزه گردشگری در استان البرز.
ـ آقایان: فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) و سیدسعید حیدری‌طیب (كرمانشاه) به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص توضیح علت عدم توجه به حقوق مردم منطقه قصرشیرین در جریان واگذاری حدود (۴۰۰۰) هکتار زمین به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی.
ـ آقای محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص توضیح علت عدم پرداخت طلب پیمانکاران طرحهای راهسازی استان کرمان.
ـ آقای سیدحسین دهدشتی (آبادان) به وزیر نیرو درخصوص توضیح علت توقف طرحهای اوراق مشارکت فاضلاب آبادان.
ـ آقای سیدعلی‌محمد بزرگواری (كهگیلویه، بهمئی و چرام) به وزیر نیرو درخصوص لزوم حل مشکل آب شرب شهرستان بهمئی.
ـ آقای سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم جذب سهمیه (۳) درصد معلولین تحصیل‌کرده در آموزش و پرورش.
ـ آقای عباس فلاحی‌باباجان (اهر و هریس) به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم جلوگیری از نابودی جنگلهای ارسباران.
ـ آقای محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم دریافت مبالغ قراردادهای واگذاری کارخانجات دولتی به بخش خصوصی مانند کارخانه ایلکوه از خریداران.
به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تکمیل فاضلاب شهر اراک.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تکمیل احداث باند دوم کنارگذر شمالی شهر اراک.
ـ آقای فرهاد بشیری (پاکدشت) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تسریع در پرداخت حقوق نیروهای طرح تشدید وزارت صنعت، معدن و تجارت.
ـ آقای داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر آموزش و پرورش درخصوص توضیح علت عدم اجرای اصلاحیه بند ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در مورد پرداخت کامل هزینه‌های درمانی ایثارگران شاغل و بازنشسته و افراد تحت تکفل توسط دستگاههای اجرایی ذی‌ربط.
ـ آقای جلیل جعفری‌بنه‌خلخال (خلخال و كوثر) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم تخصیص منابع مالی جهت سد گیوی در شهرستان کوثر استان اردبیل.
به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص تسریع در تکمیل سد ‌معیشتی در روستای گیوی و کیوی‌زاویه در بخش خورشرستم شهرستان خلخال.
به وزیر کشور درخصوص تسریع در حل مشکلات حوزه خدمات عمران شهری در شهرستان خلخال، گیوی، هشجین و کلور.
ـ آقای حسن تأمینی‌لیچائی (رشت) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص تسریع در حل مشکل گرانی برخی از اقلام دارویی.
به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم توجه به وضعیت نابسامان تعاونی‌ها و عدم توجه به مسأله اشتغال.
ـ خانم نیره اخوان‌بیطرف (اصفهان) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص توضیح علت حذف نیروهای مؤمن و موفق در آموزش و پرورش استان اصفهان.
ـ آقای بهرام بیرانوند (بروجرد) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم رسیدگی به وضعیت اعطای مزایای کارگران کارخانه نساجی بروجرد.
ـ آقای اسماعیل جلیلی (مسجدسلیمان، لالی، اندیكا و هفتگل) به وزیر دادگستری درخصوص تسریع در احداث ساختمان دادگستری شهرستان مسجدسلیمان.
ـ آقایان: محمدرضا تابش (اردكان)، كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین)، مقداد نجف‌نژاد (بابلسر و فریدونكنار)، حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه)، سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار)، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری (ساری و میاندورود)، اسماعیل جلیلی (مسجدسلیمان، لالی، اندیكا و هفتگل)، جبار کوچکی‌نژادارم‌ساداتی (رشت)، محمدمهدی رهبری (رودسر و املش)، نادر قاضی‌پور (ارومیه)، سیدحسین نقوی‌حسینی (ورامین و پیشوا)، رحمت‌اله نوروزی (علی‌آبادكتول)، سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی (نائین، خور و بیابانك)، سلیمان عباسی (گنبدكاووس)، داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز)، هادی شوشتری (قوچان و فاروج)، سیدسعید حیدری‌طیب (كرمانشاه)، فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب)، حسین نیاز‌آذری (بابل)، عبدالكریم جمیری (بوشهر، گناوه و دیلم)، سیدمحمدعلی موسوی (خدابنده)، موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) و مهرداد بذرپاش (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص لزوم صیانت از عرصه‌های طبیعی و جنگلها با توجه به حجم آتش‌سوزی‌های اخیر.
ـ آقای ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهکل) به وزیر نیرو درخصوص لزوم احداث سدهای مورد نیاز استان گیلان برای مدیریت آبرسانی زراعی و آشامیدنی.
ـ آقای غلامرضا اسدالهی (تربت‌جام، تایباد و باخرز) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص توضیح علت برخوردهای بدون ضابطه با شرکتهای تعاونی مرزنشینان در استان خراسان رضوی.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم جلوگیری از حیف و میل بیت‌المال توسط سازمان بازنشستگی.
ـ آقای علیرضا محجوب (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم جلوگیری از حیف و میل بیت‌المال توسط سازمان بازنشستگی.
ـ خانم مهناز بهمنی (سراب) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم اعطای تسهیلات به تعاونی‌ها جهت ایجاد اشتغال.
ـ آقای عبدالكریم رجبی (مینودشت، كلاله، گالیكش و مراوه‌تپه) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص تسریع در تکمیل مجتمع فرهنگی ـ هنری شهرستان کلاله و گالیکش.
ـ آقای احمد آریائی‌نژاد (ملایر) به وزیر کشور درخصوص توضیح علت عدم رعایت ضوابط در انتصابات شهرستان ملایر.
ـ آقایان: سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار)، حسین نیاز‌آذری (بابل) و قاسم احمدی‌لاشكی (نوشهر و چالوس) به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص توضیح علت دیوارکشی و تغییر کاربری حدود (۲۰) هکتار از زمین‌های کشاورزی کنار جاده قائم‌شهر به ساری.
رئیس ـ خیلی متشکریم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ اگر اجازه بدهید یکی را بخوانم، البته خیلی است که ان‌شاءالله برای روز بعد می‌ماند.
ـ آقای امیر خجسته (همدان و فامنین) به وزیر دادگستری درخصوص توجه به تعریف وظایف و مسؤولیت وزارت دادگستری در راستای سیاستهای کلی امور اداری کشور.
باقی ان‌شاءالله برای یکشنبه آینده.
 
۷ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص مسائل مبتلابه منابع طبیعی و محیط زیست
رئیس ـ دو نامه و بیانیه هم هست که بخوانید.
دبیر (صادقی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه‌ای که در دو صفحه به طور مشروح مسائل مبتلابه منابع طبیعی و محیط زیست را آورده‌اند و خواستار رفع موانع و مشکلات شده‌اند و به امضای (۲۲۷) نفر از نمایندگان محترم رسیده است و از رئیس‌جمهور محترم درخواست شده است که موارد ذیل را مدنظر قرار دهند:
۱ ـ توجه ویژه به فصل محیط‌زیست و منابع طبیعی در تدوین برنامه ششم.
۲ ـ تقویت ساختار تشکیلاتی و اعتباراتی محیط زیست و منابع طبیعی.
۳ ـ برنامه‌ریزی مؤثر برای توسعه جنگلها، مهار و کنترل بیابان‌زایی و کانونهای گرد و غبار.
۴ ـ جلوگیری از خشک شدن تالاب‌ها و احیای آنها.
۵ ـ برنامه‌ریزی و اقدام مؤثر جهت جلوگیری از آلودگی هوا، آب و خاک.
۶ ـ برخورد قاطع با پدیده زمین‌خواری و مسؤولان خاطی.
این بیانیه به امضای (۲۲۷) نفر از نمایندگان محترم رسیده است[۱].
۸ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و تذکر نکاتی به آنها
دبیر (صادقی) ـ بیانیه دوم را که به امضای اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان حاضر رسیده است را قرائت می‌کنم[۲]:
ما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و تشکر و قدردانی از زحمات آنها، نکاتی چند که رعایت آنها برای مذاکره‌کنندگان لازم است را متذکر می‌شویم:
۱ ـ همان‌گونه که مقام معظم رهبری صریحاً اعلام فرمودند نیاز پیش‌روی کشور برای تولید سوخت نیروگاه اتمی (۱۹۰) هزار سو می‌باشد. تیم مذاکره‌کننده از هر توافقی که این میزان را نقض کند یا در آینده موجب اختلاف و فشارهای (۱+۵) باشد باید خودداری کند و از هر گونه ابهام‌نویسی خودداری نماید.
۲ ـ تحقیق و توسعه خط قرمز جمهوری اسلامی است زیرا رسیدن به تولید مورد نیاز با کمترین هزینه و کمترین زمان و بالاترین کیفیت لازمه این دانش فنی است. مضافاً تأمین‌کننده رادیوداروهای مورد نیاز مردم و از عوامل رشد صنعتی است.
۳ ـ فوردو به عنوان مرکز غنی‌سازی، تحقیق و توسعه برای کشور ضرورت دارد و باید حفظ شود.
۴ ـ تحریم‌ها که غیرعادلانه بر مردم تحمیل شده است باید یکجا برداشته شود.
۵ ـ پرونده هسته‌ای ایران باید به حالت عادی برگردد و ایران از مزیت‌ها و حقوق N.P.T برخوردار شود. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
رئیس ـ متشکریم.
۹ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
‌رئیس ـ جلسه بعدی ما روز یکشنبه، بیست و نهم تیرماه ساعت (۸) صبح خواهد بود و دستور جلسه را خدمت سروران گرامی تقدیم خواهیم کرد. ختم جلسه را اعلام می‌کنیم.
(جلسه ساعت ۱۲:۱۶ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۲ ـ ضمیمه:
ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی
۲۷
شوراها و امور داخلی كشور
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب دوره هشتم و جلسات ۲۲۵، ۲۲۶ و ۲۲۷ در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و بیست و هشتم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها      ۴۷۴
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۲۹
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۶
 
 
لوایح
۱۲۹
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
نوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۲
ـ
۵
۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
ـ
ـ
ـ
ـ
تحت بررسی در مجلس
۱۹۹
۱۳
۵۸
۲۷۰
قوانین ابلاغی به دولت
۴۸
ـ
۴۶
۹۴
مسترد شده
۱
ـ
۱۲
۱۳
بایگانی شده
۶۵
۳
۷
۷۵
جمع كل
۳۲۹
۱۶
۱۲۹
۴۷۴
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۶۲
 
استیضاح‌ها
۳
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۷
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۱۹
۲
۷
تحت بررسی
۱۰۲
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۱
۱
۱
جمع كل
۱۶۲
۳
۱۷
 

۱ـ  اسامی امضاءكنندگان بیانیه تا زمان انتشار مشروح مذاكرات واصل نگردید.
۲ـ اسامی امضاءكنندگان بیانیه تا زمان انتشار مشروح مذاكرات واصل نگردید.


نام
پست الکترونيک
پيام شما