آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳۸
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۶۳۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۱۷۰ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۲۷) - دوره نهم ۲۴/۰۴/۱۳۹۳


               
 
جلسه  دویست و بیست و  هفتم (۲۲۷)
 
۲۴ تیر‌ ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۱۷  رمضان ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران، نماینده حماس و نماینده مقاومت اسلامی فلسطین در خصوص جنایات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی در كشتار مردم بیگناه غزه
۴ ـ ادامه رسیدگی به طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروههای سیاسی (ثبت ۲۷)
۵ ـ ناطقان جلسه آقایان: غلامرضا نوری‌قزلجه، علی مروی، دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی، محمدعلی اسفنانی و محمد سلیمانی
۶ ـ طرح سؤال آقای حسن كامران‌دستجردی نماینده اصفهان از آقای محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و نظر مجلس مبنی بر وارد بودن سؤال
۷ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۸ ـ اعلام وصول (۴) فقره سؤال
۹ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۰ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                 
                                  ب ـ فهرست سؤال مطرح شده
                                  ج ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
 
 
 
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۲۰۰ نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و بیست‌ و هفتم روز سه‌شنبه بیست و چهارم تیر ‌ماه ۱۳۹۳ هجری شمسی مطابق با هفدهم رمضان ۱۴۳۵ هجری قمری:
۱ ـ استفاده از بیانات سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران، نماینده حماس و نماینده جهاد اسلامی فلسطین در خصوص جنایات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی در كشتار مردم بی‌گناه غزه.
۲ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون‌ شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی.
۳ ـ گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه.
۴ ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشكیل سازمان بازرسی كل كشور مصوب ۱۳۸۷.
۵ ـ گزارش كمیسیون اجتماعی در مورد طرح یك‌فوریتی الحاق یك بند به ماده (۲) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال.
۶ ـ گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
۷ ـ گزارش شور دوم كمیسیون‌ انرژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
۸ ـ سؤال آقای حسن كامران‌دستجردی نماینده محترم اصفهان از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌ رئیس ـ آیاتی از كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۴۱ ـ ۳۸ از سوره مبارکه «حج» توسط قاری محترم آقای منصور قصری‌زاده تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ یُدافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لا یُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ * أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَ إِنَّ اللَّهَ عَلى‏ نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ * الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِنْ دِیارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلاَّ أَنْ یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَ لَوْ لا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوامِعُ وَ بِیَعٌ وَ صَلَواتٌ وَ مَساجِدُ یُذْكَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِیراً وَ لَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ * الَّذِینَ إِنْ مَكَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّكاةَ وَ أَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَوْا عَنِ الْمُنْكَرِ وَ لِلَّهِ عاقِبَةُ الْأُمُورِ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
 ‌رئیس ـ از جناب آقای قصری‌زاده قاری محترم، تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«خدا بی‌گمان از مؤمنان دفاع می‌كند، به راستی كه خداوند هیچ خیانتكار ناسپاسی را دوست نمی‌دارد، به آنان كه كافران به جنگشان آمده‌اند رخصت داده شده تا جهاد كنند، زیرا كه ستم كشیده‌اند و خدا البته بر یاری آنها توانا است، همانان كه به ناحق تنها به گناه گفتن اینكه الله پروردگار ما است از خانمان خود بیرون رانده شدند و اگر خدا مردم را به دست یكدیگر دفع نكند بی‌گمان صومعه‌ها و كلیساها و كنشت‌ها و مسجدهایی كه در آنها نام خدا فراوان به زبان می‌آید ویران گردد و خداوند البته یاری می‌كند هركه وی را یاری كند، آری خداوند توانایی پیروزمند است. همان كسان كه اگر در زمین فرمانرواشان سازیم نماز بر پای دارند و زكات دهند و امر به معروف و نهی از منكر كنند و فرجام كارها از آن خداوند است. راست گفت خداوند بلندمرتبه عظیم». صلوات (حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ متشكریم.
 
۳ ـ بیانات سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران، نماینده حماس و نماینده مقاومت اسلامی فلسطین درخصوص جنایات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی در كشتار مردم بیگناه غزه
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ به مناسبت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی و كشتار مردم بی‌گناه غزه، از سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران جناب آقای صلاح زواوی و نماینده محترم جنبش حماس در تهران جناب آقای خالد قدومی و نماینده محترم جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران جناب آقای ناصر ابوشریف دعوت كردیم تا در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در این خصوص توضیحاتی داشته باشند. سفیر محترم فلسطین جناب آقای صلاح زواوی برای بیانات خودشان تشریف بیاورند.
رئیس ـ بفرمایید جناب آقای زواوی.
(در این هنگام آقای صلاح زواوی سخنانی را به زبان عربی بیان نمود كه ترجمه آن توسط آقای صالح صادقا قرائت شد)
صلاح زواوی (سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران ) ـ
بسم الله والحمدلله والصلاه والسلام علی سیدنا محمد رسول الله (صلی‌الله علیه و علی من والاه الی یوم الدین)، (حضار صلوات فرستادند)
برادر ارجمند جناب آقای دكتر علی لاریجانی، رئیس‌ محترم مجلس شورای اسلامی، عالیجنابان، اعضای محترم مجلس، نمایندگان ملت عزیز و برادر ایران، برادران نماینده ملت مقاوم و قهرمان فلسطین، خواهران و برادران، حضار محترم، جناب آقای دكتر بروجردی رئیس كمیسیون‌ سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی،‌ جناب آقای شیخ‌الاسلام مشاور محترم رئیس مجلس شورای اسلامی! روزه‌داری، نماز تهجد، صله ارحام و توجه شما به فقرا، مساكین و مستضعفین در همه جا را تبریك عرض می‌نمایم. واقعاً بسیار اسفناك است زمانی كه بر سر سفره افطار می‌نشینیم چقدر به یاد آوارگان و طردشدگان از شهرها و روستاهایمان باید باشیم؟ و همچنین به یاد معلولان، مادران فرزند از دست‌داده، بیوه‌زنان، یتیمان و بی‌سرپناهان و برادران‌مان كه هزینه دسیسه‌های آمریكا و رژیم صهیونیستی علیه دین و كشورهای‌مان را پرداخت می‌كنند. چقدر نیاز داریم كه به یاد آنها باشیم؟ آن هم هنگامی كه ملت شجاع فلسطین هر روز در معرض دستگیری نمایندگان، اسرا و مبارزان علاوه بر كشته‌شدن و سوزاندن در كرانه باختری هستند.
فلسطینیان در سرزمین‌های سال ۴۸ اشغالی دائماً در تظاهرات اعتراض خود به جنایت‌های دشمن صهیونیستی علیه برادران و عزیزان خود در كرانه باختری و نوار غزه در معرض دستگیری و تعقیب رژیم صهیونیستی می‌باشند ولی مقاومت قهرمانانه‌مان در غزه به حمد و ستایش خداوند در برابر حملات هوایی رژیم صهیونیستی مقاومت و ایستادگی نموده و به آن پاسخ می‌دهند. حملاتی كه خانه‌های شهروندان بی‌پناه و صبور را با جنگنده‌های آمریكایی خود مورد تهاجم قرار داده است و بی‌رحمانه كهنسالان و جوانان و كودكان‌مان را به قتل می‌رسانند،‌ آنهم در برابر سكوتی است كه همانند سكوت اهالی قبرستان است و سازمان‌هایی است كه از قاتل در برابر مقتول دفاع می‌كنند و از مجرمان با جرم مشهودشان به جای محكوم كردن آنها از آنان حمایت می‌نمایند،‌ لیكن این مقاومت دلیرانه كه به وحدت ملی مستحكم استناد می‌كند به این دشمن از همان جام زهری كه ملت‌مان از (۱۰۰) سال پیش نوشید هم‌اكنون دارد می‌نوشاند. اینك هیچ شهر یا روستا یا شهركی از شهرك‌های دشمن از هدف قرارگرفتن در امان نیست و صحنه ترس و وحشت در اثر هدف ‌قرار گرفتن توسط هواپیماها و موشك‌ها و عملیات كیفی شامل حال تمام شهرك‌نشینان اشغالگر است كه به نسل من امید می‌دهد اینكه دوران پایان این رژیم اشغالگر از هم اكنون آغاز گردیده است.
شك ندارم كه فرزندان، صبح آزادی و پیروزی را خواهند دید و تردیدی نیست كه نبرد غزه مرحله آغازینی است در راه پیروزی بزرگ یك‌جا و شكست دادن این طرح غربی استعماری خواهند بود. این اعزام‌شدگان تبهكار را به خواست خداوند كه از میان صهیونیست‌ها می‌باشند به پایگاه‌های اصلی‌شان دفع خواهیم كرد. راهی برای وحدت رزمندگان فلسطین جز عرصه‌های جهاد نیست كه از طریق آن نیز موضع عربی و اسلامی پیشرفت و حول محور مسأله محوری فلسطین متحد می‌شوند. جهاد برای این قضیه وظیفه شرعی، ملی، قومی و انسانی می‌باشد.
خداوند بركت‌ دهد به آنهایی كه موشك‌ها و هواپیماهای ما را ساخته‌اند و آنها كه با تجربیات علمی،‌ مادی و معنوی و آنهایی كه از راه‌های سیاسی و دیپلماتیك معنوی از ملت ما حمایت كرده‌اند، ‌همان كسانی هستند كه همراه ملت فلسطین در راه میلیونی شهدا كه برای آزادسازی اولین قبله‌گاه مسلمانان و سومین حرم مبارك و معراج‌گاه پیامبر اكرم و سرزمین شهدا، انبیا، اولیا و صحابه اول شركت خواهند كرد.
برادران عزیز! نقش شما نوادگان سلمان فارسی، فرزندان حضرت امام خمینی (قدس‌سره) (حضار صلوات فرستادند) پیروان مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (حضار صلوات فرستادند) نقش شما، نقش محوری است و به آن از زمان بعثت پیامبر اكرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) (حضار صلوات فرستادند) بشارت داده شده است. پایبندی ما به شما از آن نقش محوری در آزادسازی فلسطین ان‌شاء‌الله نشأت خواهد گرفت.
خواهران و برادران! رژیم صهیونیستی تنها رژیم مورد اعتماد نخواهد ماند كه با تمسخر، كشورهای ما را نظاره می‌كند، زیرا كه این كشورها با درگیری‌های تحمیلی و برنامه‌ریزی شده گرفتارند و سلاح‌ها در آن را به جای هدف‌ قرار دادن دشمن صهیونیستی به سمت سینه‌های فرزندان خود نشانه گرفته‌اند، فتنه‌ای است كه نه قاتل در آن می‌داند چرا دست به قتل زده است و نه مقتول می‌داند چرا كشته شده است.
امید بسیار داریم كه همه بدانند مشكل ما با این رژیم از قدرت و شوكت این رژیم ناشی نگردیده است بلكه از سركشی آن كسانی است كه این رژیم را در فلسطین به وجود آورده‌اند و همچنین از آن و از باطل آن در برابر حقوق ملت مظلوم فلسطین حمایت می‌نمایند. ما نیاز مبرم داریم كه برادران عرب و مسلمان ما تلاش نمایند كه روند تاریخ این امت را تصحیح كنند و نابودی این «غده سرطانی» كاشته‌شده در فلسطین را رقم بزنند.
بر شما خواهران و برادران این ماه عبادت و تهجد مبارك باشد از خداوند می‌خواهم كه این غم را از امت اسلامی برطرف نماید و همگی به دور قرآن كریم كه نه باطل از پیش و نه از پشت سر آن به روی آن نیافته است جمع كند و در كنار سنت پیامبر اكرم قرار بگیریم. امید ما این است كه آنگونه كه خداوند خواسته است بهترین امتی باشیم كه برای جهانیان پدید آورده است.
مجدداً از محضر برادر عزیزم جناب آقای دكتر لاریجانی رئیس محترم مجلس و همه اعضای مجلس و هیأت‌رئیسه محترم به ویژه برادران عزیز، جناب آقای دكتر بروجردی و برادر عزیزم جناب آقای شیخ‌الاسلام مشاور محترم رئیس مجلس و حامی انتفاضه پیروزمندمان علیه دشمن پلید بشریت یعنی صهیونیسم تشكر می‌نمایم.
خواهران و برادران گرامی از خداوند متعال می‌خواهم كه شما و ملت باشكوه ایران را بركت دهد كه این امت از طریق گفتگو با برادران در جهان عرب و اسلام و همسایگان دور و نزدیك در راستای تحقق منافع استراتژیك امت اسلامی و خدمت به هدف آزادسازی فلسطین از رود تا دریا باشكوهتر تلاش خواهند نمود.
جناب آقای رئیس! خواهشمندم بهترین تبریكات و آرزوی سلامتی و طول عمر و قوت برای رهبر معظم انقلاب، خدمت ایشان و تمام مسؤولین عزیز جمهوری اسلامی ایران و فرزندان این ملت عزیز در سراسر شهرها، روستاها، دشت‌ها و كوه‌های سربه‌فلك كشیده ابلاغ فرمایید. والسلام علیكم و رحمه الله
نمایندگان ـ الموت لإسرائیل، الموت لإسرائیل،
رئیس ـ از جناب آقای صلاح زواوی سفیر محترم فلسطین در تهران و از بیانات ایشان كه شرایط امروز مردم مظلوم فلسطین در كرانه باختری و غزه را ترسیم كردند سپاسگزاری می‌كنیم.
از جناب آقای خالد قدومی نماینده محترم جنبش حماس در تهران هم تقاضا می‌كنیم صحبت‌شان را آغاز كنند، بفرمایید.
(در این هنگام آقای خالدقدومی سخنانی را به زبان عربی بیان نمود كه ترجمه آن توسط آقای صالح صادقا قرائت شد)
خالد قدومی (نماینده جنبش حماس در تهران) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 سلام علیكم
«الحمدلله رب العالمین والصلاه و السلام علی اشرف المرسلین سیدنا و حبیبنا محمد (حضار صلوات فرستادند) و علی آله و اصحابه الطیبین الطاهرین».
حمد و ستایش خداوند متعال و درود و سلام به سرور ما پیامبر اكرم (صلی‌الله علیه و آله و سلم) و خاندان و یاران پاكباز او باد.
جناب آقای دكتر علی لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، برادران عزیز، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و فعالان صحنه فلسطین، برادران عضو گروه‌های مقاومت و گروه‌های قهرمان فلسطین!
در آغاز لازم می‌دانم از برادر عزیزم جناب آقای شیخ‌الاسلام به خاطر تلاش‌های بی‌شائبه در خصوص مسأله محوری فلسطین و همچنین جناب آقای لاریجانی به خاطر اهتمام وافر به این مسأله حیاتی تشكر و سپاسگزاری نمایم.
خواهران و برادران عزیز! امروز من لازم می‌دانم این پیروزی بزرگ مقاومت فلسطین را علیه دشمن صهیونیستی هم به خود و هم به شما تبریك عرض نمایم.
و بدون اینكه وارد جزئیات بشویم، بدون شك ما امروز وارد مرحله تاریخی در تاریخ كشمكش و مبارزه با دشمن منفور صهیونیستی شده‌ایم. نیروهای مقاومت و مجاهدان گردان‌های عزالدین قسام و همچنان گردان‌های قدس با حماسه‌های بی‌نظیر با عزت و سربلندی هر چه بیشتر امت اسلامی را به نمایش گذاشتند و در برابر نیروها و عوامل استكبار جهانی قد علم نموده‌اند.
موشك‌های مقاومت عمق سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داد و پایگا‌ه‌های رژیم صهیونیستی و عوامل سیاسی، نظامی، امنیتی و تكنولوژیكی را از زمین، هوا و دریا نشانه رفتند. توان موشكی نیروهای مقاومت توانستند با تحقق پیشرفت‌های كیفی و استراتژیك صهیونیست‌های متجاوز را هدف قرار دهند و با رقم زدن یك حماسه واقعی نشان دادند كه همواره آماده مقابله با این دشمن پلید می‌باشند. و شما به این دستاورد در حالی می‌رسید كه در دشوارترین مراحل به سر می‌برید.
محاصره بسیار ددمنشانه‌ای كه دشمن علیه ما تحمیل كرده است. دشمنان و نزدیكان ما، قطع جریان برق و همچنین توقف رساندن آب و دارو. قطع رساندن حقوق در طول هشت ماه كه از این وضعیت منطقه‌ای توانستند سوءاستفاده كنند رژیم صهیونیستی توانست بحران‌های داخلی و خارجی خود را به سوی ملت فلسطین بكشاند و ما شاهد بودیم در این وضعیت منطقه‌ای كه برادران ما در منطقه عربی مشغول اختلاف و شكاف و درگیری با خود می‌باشند و در حالی كه رژیم صهیونیستی با شكست‌های فراوان، فروپاشی امنیتی و انزوای بین‌المللی رویارو می‌باشد و این بحران‌ها را تلاش نمود كه به غزه بكشاند و در اشتباه بود كه نوار غزه، ضعیف و سست و ناتوان است. در حالی كه ملاحظه نمود مردمی بسیار مقاوم، مردمی هستند كه خداوند را نصرت دادند و خداوند متعال به آنها یاری رساند و آنها را به پیروزی رساند.
برادران و خواهران! فلسطین امروز در واقع عرصه آزمون و محك نفاق و دورویی بین‌المللی گردیده است. امروزه ماسك‌های دروغین موجود بر چهره جامعه بین‌الملل كنار رفته است و همچنین وضعیت اخلاقی و سیستم اخلاقی آن از هم پاشیده است. از طریق جانبداری از رژیم صهیونیسم علیه قربانیان ما و ملت فلسطین به كنار رفته است.
برادران و خواهران گرامی! من در برابر شما حضور دارم و بدون بحث دیپلماتی با شما سخن می‌گویم و گفتگو می‌نمایم. ما فرزندان مكتب مقاومت هیچ عذر و بهانه‌ای نداریم كه اختلافات جانبی و حاشیه‌ای خودمان را كنار بگذاریم و طرح مقاومت را ارائه بدهیم. من فكر می‌كنم ما در فلسطین در تحركات و فعالیت‌های مقاومت اسلامی مشتركات فراوانی با برادران و خواهران ما در كشور جمهوری اسلامی ایران داریم.
خواهران و برادران! در میان ما فلسطین و بیت‌المقدس وجود دارد و كاملاً‌ اطلاع دارم و نیك می‌دانم كه همگان درخصوص مسأْله فلسطین اتفاق نظر داریم. به همین جهت لازم است هر گونه اختلافات حاشیه‌ای را در برابر وحدت و یكپارچگی خودمان كنار بگذاریم و به سربلندی خودمان ادامه بدهیم.
خواهران و برادران عزیز! بنده به شما اطمینان می‌دهم كه ما در فلسطین، غزه و بیت‌المقدس وظیفه الهی خودمان كه همان پایداری و مقابله و رویارویی با رژیم صهیونیستی به خاطر دفاع از امت اسلامی به انجام خواهیم رساند و به این روند ادامه خواهیم داد. آنچه كه این ملت چشم به آن دوخته است همان پیروزی است كه در تلاش آن خواهد بود و روزی است كه در اثر این پیروزی، ملت ما به موفقیت هر چه بیشتر و به رستگاری خواهد رسید.
بار دیگر جناب آقای دكتر لاریجانی، برادران عزیز نماینده!‌ از شما تشكر و سپاسگزاری می‌نمایم و همچنین از مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (حضار صلوات فرستادند) و بقیه مسؤولین عزیز جمهوری اسلامی ایران سپاسگزارم. والسلام علیكم و رحمه‌الله
نمایندگان ـ‌ الموت لامریكا، الموت لامریكا
رئیس ـ تشكر می‌كنیم، از جناب آقای خالد قدومی نماینده محترم جنبش حماس در تهران. از جناب آقای ناصر ابوشریف نماینده محترم جنبش جهاداسلامی فلسطین در تهران دعوت می‌كنیم صحبت خودشان را شروع كنند
(در این هنگام آقای ناصر ابوشریف ‌سخنانی را به زبان عربی بیان نمود كه ترجمه‌ آن توسط آقای صالح صادقا قرائت گردید)
ناصر ابوشریف (نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«حمد و ستایش خداوند متعال و درود و سلام به پیامبر اكرم و یاران و خاندان پاكباز او باد». جناب آقای دكتر علی لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، برادران و خواهران نماینده مجلس!
السلام علیكم و رحمه الله و بركاته
من از آنجا آغاز می‌كنم كه برادرم جناب دكتر خالد شروع كردند براساس این آیه شریفه «روزی است كه پیروزی رقم خواهد خورد».
و كسانی بودند كه از پیروزی خداوند خوشحال شدند و قطعاً شما از میان همین كسانی هستید كه از این پیروزی شادمان گشتید. ولی با كمال تأسف كسانی بودند كه به این پیروزی خداوند ضربه زدند. در مورد آمریكا،‌ انگلیس و این‌گونه كشورها سخن نمی‌گویم ولی در منطقه ما كسانی هستند كه با كمال تأسف به این پیروزی ضربه زدند.
مسأله فلسطین در واقع یك محك بسیار حساس متعلق به امت اسلامی است. می‌توانیم وضعیت امت را قشنگ بررسی كنیم از طریق توجه به وضعیتی كه این امت در آن به سر می‌برند. در همین لحظه كه من با شما سخن می‌گویم كسان زیادی هستند كه علیه ما به توطئه‌چینی مشغولند و می‌خواهند كه این مقاومت در هم شكسته شود. از این رو من تذكر می‌دهم و یادآوری می‌كنم به جمهوری اسلامی ایران كه هوشیار باشند كه در برابر این توطئه شوم قد علم كنند كه این توطئه در تلاش در هم شكستن مقاومت است. هم اینك رژیم صهیونیستی پس از این همه جنایت، فساد و تبهكاری در زمین وضعیت بدیهی خودش جلوه‌گر گردیده. شما استحضار دارید كه در گذشته رژیم صهیونیستی به قاهره، لبنان و سرزمین شام رسید و عربده‌جویی زیادی كرد. همچنانكه عرض كردم هم‌اینك شاهدیم كه به روال واقعی خود بازگشته است، در سال ۲۰۰۰ میلادی در لبنان شكست خورد و در ۲۰۰۶ در لبنان باز هم شكست خورد و در ۲۰۰۵ در نوار غزه عقب‌نشینی كرد و تلاش نمود دیوار حائل را برای حفاظت از خود احداث نماید اما نتوانست در برابر مقاوت دلیرانه مردم ما ایستادگی كند. از آنجایی كه صاحبان این پروژه پلید با شكست‌ها و فروپاشی مواجه گردیدند تلاش نمودند كه كشورهای همسایه از جمله سوریه، عراق و كشورهای دیگر را در هم بریزند و تلاش خواهند نمود كه سرنوشت تمام امت اسلامی را به این شكل گره بزنند اما نخواهند توانست ایستادگی كنند.
نتانیاهو تلاش كرد شوكت رژیم صهیونیستی را از طریق نوار غزه احیا كند. نتیجه امروز شاهدیم كه (۶) میلیون از صهیونیست‌ها در پناهگاه‌ها به سر می‌برند. اقتصاد رو به‌ ركود و ضعف قرار گرفته است و درواقع فصل گردشگری در اسرائیل در هم ریخته است و این بخش مورد هدف قرار گرفته است و تا این لحظه ممكن است زیانهای اقتصادی اسرائیل به (۳) میلیارد دلار[۱] یا (۷۰۰) میلیون دلار برسد. ‌وضعیت روحی در جبهه داخلی اسرائیل بسیار شكننده و ضعیف است و تمام اینها در اثر مقاومت ساده و نیروهای باایمانی است كه تلاش نموده‌اند این پایمردی و این حماسه را جلوه‌گر سازند و معتقدند كه پیروزی ازآن خداوند متعال است كه همین طور هم هست.
البته پیروزی همواره ازآن خداوند متعال است و مقاومت هم بر خداوند سبحان توكل می‌كنند ولی تمام اینها كافی نیست چراكه مقاومت نیاز به حمایت و پشتیبانی‌های فراوان برادران و خواهران خود دارد و در رأس آن جمهوری اسلامی ایران كه از ابتدای پیروزی انقلاب حمایت خود را از انقلاب فلسطین اعلام نمود. بدون شك پایمردی مقاومت و همچنین ایستادگی ملت فلسطین از طریق حمایت برادران و خواهران مسلمان جلوه‌گر خواهد شد.
امام خمینی (قدس سره)، (حضار صلوات فرستادند) با پیام خود در مورد قدس شریف و تعیین روز جهانی قدس به جهانیان اعلام نمود كه این مسأله محوری بسیار قابل توجه است و در رأس تمام مسائل قرار دارد و بدون شك امسال روز جهانی قدس روز برجسته و روز دیگری جلوه‌گر خواهد شد.
در پایان بار دیگر با یادآوری صحبتهای برادرم دكتر خالد بر وحدت و یكپارچگی جبهه اسلامی تأكید می‌ورزم چراكه وحدت و یكپارچگی پیام امام خمینی (قدس سره)، (حضار صلوات فرستادند) در راستای تحقق پیروزی نهایی می‌باشد.
بار دیگر به خاطر میزبانی ما در این نشست مهم تشكر و سپاسگزاری می‌كنم و در وهله اول لازم می‌دانم از جناب آقای دكتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و همچنین از مقام معظم رهبری سپاسگزارم. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
رئیس ـ از جناب آقای ناصر ابوشریف نماینده محترم جنبش جهاد اسلامی فلسطین تشكر می‌كنیم. از بیانات سه برادر عزیز از مقاومت فلسطین كه امروز به مجلس شورای اسلامی تشریف آورده‌اند سپاسگزاری می‌كنیم. این جلسه نمادی از حمایت مجلس شورای اسلامی از جریان مقاومت در فلسطین بود و این ضرورتی كه در شرایط فعلی اقتضا می‌كرد كه ملت ایران در كنار مردم فلسطین از آرمانهای این مردم مظلوم دفاع كنند. مخصوصاً با بحرانهایی كه امروز در منطقه ایجاد شده و تفرقه‌ای كه جریانهای تروریستی و تكفیری در بین مسلمانان ایجاد كرده‌اند ضرورت وحدت بین صفوف مسلمانان یك امر ضروری است و امیدواریم كه حول موضوع مهم فلسطین و دفاع از مردم مظلوم فلسطین در مقابل هجوم وحشیانه رژیم صهیونیستی این وفاق و همگرایی بین مسلمانها ایجاد شود. از عزیزانی كه از بین مردم مقاوم فلسطین امروز به مجلس شورای اسلامی تشریف آوردند و سخنانی را ابراز كردند تشكر می‌كنیم.
۴ ـ ادامه رسیدگی به طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروههای سیاسی (ثبت ۲۷)
رئیس ـ دستور بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی است. آقای رئیس و همكاران محترم! در جلسه علنی روز یكشنبه تا ابتدای صفحه (۸) را بررسی كردیم. در ماده (۵) آقای حیدری‌طیب پیشنهاد حذف دو بند «پ» و «ت» را دارند. مطرح می‌كنید؟ بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ تشریف ندارند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای پورابراهیمی هم پیشنهاد حذف فقط بند «پ» را دارند. آقای میرمحمدی و آقای ندیمی هم این پیشنهاد را داشتند.
رئیس ـ بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام خدمت همكاران محترم و مردم عزیز ایران اسلامی دارم. ابتدائاً از ابتكار ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دكتر لاریجانی در دعوت از سفیر محترم كشور فلسطین، نماینده جنبش حماس و نماینده جهاد اسلامی كه امروز در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا كردند تقدیر و تشكر می‌كنم و با این حركت اعلام حمایت مردم كشور ما از مردم مظلوم فلسطین و مردم مظلوم غزه به عمل آمد كه من از ابتكار عمل ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و هیأت رئیسه محترم تقدیر و تشكر می‌كنم.
همكاران محترم عنایت داشته باشند! با توجه به بند «پ» كه در ماده (۵) لحاظ شده اشكالات جدی در این خصوص وارد است. اولین نكته‌ای كه در بند «پ» وارد است بحث اطلاق جاسوسی است كه براساس تشخیص تعریف شده. ما در قانون نمی‌توانیم موضوعی را برای یك جرم مطرح كنیم و در خصوص آن تشخیص را به یك دستگاه و یك مرجع تعریف كنیم. قطعاً می‌دانید در قانون مشخص شده كه اگر جرم كسی جاسوسی بود باید حكم قضائی در خصوص آن صادر شود. اینكه ما به تشخیص یك دستگاه محول كنیم حتماً باعث سوءاستفاده می‌شود و ما بعداً نمی‌توانیم این موضوعات را جمع كنیم. من با برادر بزرگوارم حاج‌آقای حسینیان هم كه صحبت می‌كردم خود ایشان هم می‌فرمودند در قبل مواردی بوده، اتهامی را به عنوان جاسوس وارد كرده بودند اما در قوه قضائیه و در دادگاه موضوع رد شده و اصلاً این قضیه وجود نداشته.
بنابراین اینكه ما بیاییم در یك جا اطلاق واژه «جاسوسی» را مطرح كنیم در خصوص اشخاصی كه می‌خواهند بحث تأسیس حزب و عضویت در آن را مطرح كنند به نظر می‌رسد تشخیص یك امری است كه باعث سوءاستفاده می‌شود و این قضیه اشكالات جدی دارد.
رئیس ـ آقای پورابراهیمی! یعنی اگر این «ذی‌صلاح» بشود «مرجع قضائی» مشكل حل می‌شود؟
 پورابراهیمی‌داورانی ـ ‌بله، قطعاً حل می‌شود.
رئیس ـ شاید، مقصودتان همان مرجع قضائی بوده یا وزارت اطلاعات مقصودتان بوده؟ این ممكن است همان ایرادی كه ایشان گفت وجود داشته باشد. یك مطلبی را بگویند بعد در مرجع قضائی ثابت نشود. اطلاعات ممكن است گاهی افرادی را بنویسید كه درست نباشد. ایراد حقوقی ایشان ممكن است وارد باشد. مرادتان چه بوده؟ مرادتان مراجع ذی‌صلاح بوده كه شمول بر وزارت اطلاعات هم دارد. خیلی خوب، پس شما پیشنهاد حذفتان را می‌توانید بدهید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ آقای دكتر لاریجانی! همین طور كه مستحضرید بعضی از موارد در خصوص پرونده‌ها منجر به صدور حكم قضائی نمی‌شود یعنی تأیید آن اتهام وجود ندارد. ما چطوری می‌توانیم تصمیم بگیریم؟ اگر یك جایی تشخیص اشتباه بود، مگر دستگاههای نظارتی ما حتماً تمام تشخیصشان صحیح است؟ ولی ما حكم قضائی را حكم آخر می‌دانیم. البته مراحل تجدیدنظر برای همان حكم قضائی هم در قانون پیش‌بینی شده.
آقای دكتر لاریجانی! مهمتر از آن اینكه اگر شما نگاه كنید بند (۳) نوشته: «كسانی كه به موجب احكام قطعی دادگاه از حقوق اجتماعی محروم شده‌اند». در مواردی كه جاسوسی اتفاق بیفتد آن بند (۳) هم اتفاق می‌افتد یعنی حكم قضائی آنها را هم محروم می‌كند. برای این قضیه این امكان وجود دارد كه اصلاً اگر ما بخواهیم این را در نظر نگیریم اگر حوزه بحث جاسوسی اتفاق بیفتد به نظر می‌رسد این موضوع كاملاً مشخص است كه در بندهای بعدی لحاظ شده. یعنی اگر مصادیق مربوط به این بند را یعنی «كسانی كه به موجب احكام قطعی دادگاه از حقوق اجتماعی محروم شده‌اند» بخواهیم مصادیقش را بشماریم حتماً یكی از مصادیق كسانی هستند كه علیه نظام جمهوری اسلامی جاسوسی كرده‌اند. حتماً هم اینها نباید بیایند حزب تشكیل بدهند. این كاملاً درست است.
اما اینكه ما به یك مرجعی بسپاریم كه او تشخیص بدهد اولاً مراجع ذی‌صلاح باید تعریف داشته باشد، ثانیاً نوع تشخیص به چه نحو است؟ یعنی تشخیص در چه حدی است؟ ما فقط اعلام می‌كنیم، فكر می‌كنیم یا نه ما یك حكم قضائی اثبات‌شده‌ای داریم كه قطعاً باید اتفاق بیفتد؟ اگر حكم قضائی باشد بندهای بعدی در آن مستتر است. اگر حكم قضائی نباشد به نظرم باعث سوءاستفاده می‌شود و این در حكم قانونگذاری برای مجلس قابل قبول نخواهد بود.
همكاران! پیشنهاد بنده حذف بند «پ» است كه در اینجا آمده است.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! مخالف جناب آقای علی‌پور هستند، بفرمایید.
محمد علی‌پور (ماكو، چالدران، شوط و پلدشت) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
با محكومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه. به استحضار نمایندگان معظم و محترم می‌رسانم كه عزیزان توجه بفرمایید! اولاً این قیدی كه اینجا گذاشته‌اند به واسطه نگرانی‌ها و حساسیتی است كه باید داشته باشیم. توجه كنیم كه ما می‌خواهیم به افراد برای تشكیل حزب مجوز بدهیم. این افراد چه كسانی باید باشند؟ اینجا آمده گفته این افراد نمی‌توانند حزب تشكیل بدهند. از جمله آنها چه كسانی هستند؟ از جمله آنها جاسوسان حسب تشخیص مرجع ذیصلاح. من عزیزان را به قانون تأسیس وزارت اطلاعات ارجاع می‌دهم كه وظیفه شناسایی جاسوسان جزء وظایف ذاتی وزارت اطلاعات است.
ما یك نگاه مختصری هم به گذشته داشته باشیم. آنهایی كه در ماجرای سال ۷۸ دست داشتند و در قالب همین گروههای سیاسی فعال بودند و كسانی كه بعداً مشخص شد اینها بعد از غائله و مشخص شدن هویتشان فرار كردند و الان دارند در خدمت دولت آمریكا و كشورهای اروپایی انجام وظیفه می‌كنند. عزیزان! این افراد كه ماهیت خودشان را به صورت مشخص اعلام نمی‌كنند و این افراد تا آنجایی كه می‌توانند می‌خواهند هویتشان مخفی بماند. این مثل یك جرایم مشهود نیست كه حتماً توسط نیروی انتظامی یا سایر مراجع دستگیر بشود و به دادگاه برود و محكوم شود تا ثابت شود كه این مرتكب خلافی شده یا نه. خیلی از افراد جاسوس ممكن است شناخته نباشند و امكان شناسایی اینها وجود ندارد ولی اطلاعاتی از اینها در مراكز اطلاعاتی ما هست، دستگاه متولی كه همان وزارت اطلاعات است ماهیت این افراد را دارد.
 البته ممكن است افراد زیادی هم باشند اینها به عنوان سوژه باشند و هنوز در مرحله شناسایی و سوژه جاری هستند و نیاز به دستگیری نشده تا به مراجع قضایی سپرده شود و محكوم شود و ما بگوییم كه اینها جاسوسند و مهر تأیید شد هم به پیشانی اینها بزنیم و به آنها اجازه ندهیم حزب تشكیل بدهند. شما دایره شمول این افراد را هم در نظر بگیرید. اولاً دایره شمول این افراد محدود است، این طوری نیست كه ما بخواهیم حق بخش عظیمی از مردم را خدای‌ناكرده محدود كنیم. باید این حساسیت را حتماً داشته باشیم. اگر نداشته باشیم افرادی كه وابسته هستند می‌آیند در قالب احزاب نفوذ داده می‌شوند، ‌رشد داده می‌شوند، حمایت‌های مالی می‌شوند. افرادی كه در گذشته تحت عناوین دیگری بودند. امكانات مادی كه در اختیار اینها قرار می‌گیرد به نام جاسوس كه به اینها داده نمی‌شود كه فردا سبب محكومیتشان بشود. تحت عنوان حمایت فرهنگی و القاب دیگر و تحت عنوان جایزه در اختیار این افراد قرار می‌گیرد و ممكن است اینها برای ما مشكل ایجاد كند.
ما چرا باید به دست خودمان به افرادی كه اینها اعتقادی به كشور ندارند مجوز بدهیم؟ جاسوس اولین جرمش این است كه به آرمان خودش، به ملت خودش، به كشور خودش خیانت می‌كند. كسانی كه در این راستا فعالیت می‌كنند چرا باید ما مجوز را در اختیار اینها قرار بدهیم؟ ما الان الحمدلله مركزی داریم، وزارت اطلاعات، امروز نزدیك سی سال است كه از سابقه و عمر این تشكیلات می‌گذرد و در حد خودش هم در منطقه جزء دستگاه‌های موفق است و تا به حال هم نشان داده كه مغرضانه در رابطه با افراد به خاطر اینكه یكی را حذف كنند یا خدای نكرده محدودیتی برای او ایجاد كنند (نیست) هماهنگی هم مابین دستگاه اطلاعات، وزارت اطلاعات و مراجع قضائی هست، منتها بعضاً اطلاعاتی از سوی یك دستگاه اطلاعاتی در اختیار مراجع قضائی گذاشته می‌شود. اینها طبقه‌بندی شده است و اینها نمی‌توانند اعلام كنند. به این خاطر من با حذف این بند مخالفم و از عزیزان تقاضا دارم كه به حذف این رأی ندهند كه كار از محكم‌كاری عیب نیست. دلیل اصلی هم این است كه این افراد محدود هستند و شامل حق و حقوق عموم مردم نیست كه ما بگوییم خدای نكرده داریم برای مردم تضییقاتی ایجاد می‌كنیم، با تشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق محترم برادر عزیزم جناب آقای مهرداد لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید دوستان! هرجایی كه قانون محكومیتی را متوجه فردی كرد قابل قبول است. بهترین و بالاترین مرجع و آخرین مرجع تشخیص این موضوع قوه قضائیه است. ممكن است در مورد افراد مختلف در جامعه اتهاماتی وجود داشته باشد، من رد نمی‌كنم. ببینید! دوستان مخالف مطالبی را عنوان كردند كه من تمام مطالب این آقایان را درست می‌دانم. ممكن است یك فردی متهم باشد مراحل رسیدگی به پرونده او طولانی باشد یا یك فردی به هر صورت ما داشتیم در این كشور افرادی كه صاحب‌ نفوذ بودند و مراحل رسیدگی به پرونده‌ها آنها طولانی شده. اینها همه نكاتی است كه باید لحاظ كرد. اما محكوم كردن افراد باید توسط مرجع قضائی (انجام شود). باز هم شما استحضار دارید كه وقتی كه فردی در مرجع قضائی، در محكمه بدوی محكوم شد حق تجدیدنظر دارد. این حق را قانون برای او مشخص كرده، باید برود در محكمه تجدیدنظر، باز هم مجدداً شما نمی‌توانید این حق را از او سلب كنید. ممكن است آنجا در محكمه بالاتر، ما خیلی از این اتفاقات داشتیم كه در یك محكمه بالاتر طرف توانست رأی برائت بگیرد.
باز هم قانونگذار حق اعمال ماده (۱۸) قانون را برای او قائل شده. اگر طرف در بدوی محكوم شد، در تجدیدنظر محكوم شد اما در اعمال ماده (۱۸) در دیوان ممكن است طرف اثبات كند. این حقوق قانونی را ما نمی‌توانیم از افراد سلب كنیم. من نگرانی‌هایی كه دوستان در مخالفت اعلام كردند را من واقعاً قبول دارم اما ما قانونگذار هستیم، ما قانونی را برای افراد جامعه داریم وضع می‌كنیم، اینجا تنها مرجع محكومیت قوه قضائیه است. هر جایی كه قوه قضائیه فردی را محكوم كرد همه باید تمكین كنند و سمعاً و طاعتاً، نمی‌توانیم این قانون را اجرا نكنیم. اما اگر حرف و حدیث یا اتهامی در مورد افرادی وجود دارد نمی‌شود به جهت اتهام وارده آن فرد را از حقوق قانونی خودش سلب كرد.
به نظر من كه اولاً پیشنهاد می‌كنم ریاست محترم جلسه این موضوع را به كمیسیون ارجاع كنند، یك بار دیگر آن نگرانی‌ای كه مخالفین محترم هم داشتند بتوانند برطرف كنند و یك ادغامی از قوه قضائیه یا به یك شكلی نگرانی را برطرف كنند اگر نه ما به جای «مرجع ذیصلاح» همان طور كه جناب آقای دكتر لاریجانی هم عنوان كردند عبارت «قوه قضائیه» را اضافه كنیم من فكر می‌كنم مشكل همه دوستان و آن نگرانی‌هایی كه داریم برطرف خواهد شد.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر.
رئیس ـ الان پیشنهاد حذف بند «پ» است. دولت مخالفند. كمیسیون بفرمایید.
محمدجواد كولیوند (نایب‌رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم دقت بفرمایید! این بند از یك حساسیت بسیار بالایی بهره‌مند است. در زمینه جاسوسی تشخیص جاسوسی با دستگاه‌های اطلاعاتی كشور است.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای كولیوند یك لحظه اجازه بفرمایید. آقای پورابراهیمی می‌فرمایند که پیشنهاد من حذف «حسب تشخیص مرجع ذی‌صلاح» است. پیشنهادی که شما به ما فرمودید همین است، خودتان بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر لاریجانی! بنده درخواست حذف بند «پ» را نداده‌ام. من می‌گویم «حسب تشخیص مراجع ذی‌صلاح» باید تعریف شود که این حکم قضایی را ندهند.
رئیس ـ پس بحث ابهام دارید؟
پورابراهیمی‌داورانی ـ بله من می‌گویم که این «جاسوسان» باید باشد و حذف نکنید. اما «حسب تشخیص مراجع ذی‌صلاح» باعث سوءاستفاده می‌شود.
رئیس ـ خوب، این رفع ابهام است پس پیشنهاد حذف نیست.
پورابراهیمی‌داورانی ـ نه، پیشنهاد حذف نیست، نظر ما همین است که «جاسوسان» باشند و اینها نمی‌توانند.
رئیس ـ پس پیشنهادشان رفع ابهام است. یک پیشنهاد رفع ابهام هم آقای دهقانی دادند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! خود ایشان پیشنهاد دادند.
رئیس ـ ایشان الان پس گرفتند و می‌گویند که رفع ابهام دارند. الان رفع ابهامشان را بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ به من پیشنهادی نداده‌اند.
رئیس ـ آقای دهقانی! شما مطرح کنید، شاید این مسأله را حل کند.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
با توجه به اینکه «مرجع‌ ذی‌صلاح» روشن نیست و ممکن است که در اجرا ابهام ایجاد کند، با مشورت با جناب آقای رئیس و بعضی از اعضای کمیسیون، رئیس محترم کمیسیون این پیشنهاد رفع ابهام را مطرح می‌کنیم.
«تشخیص موارد بندهای پ و ت در کمیته‌ای متشکل از رئیس کل دادگستری استان، مدیر کل اطلاعات و معاون اطلاعات سپاه و معاون اطلاعات نیروی انتظامی صورت می‌گیرد».
این پیشنهاد در واقع هم از رفتار سلیقه‌ای جلوگیری می‌کند و هم اینکه پاسخ به استعلام با یک بررسی دقیقی صورت می‌گیرد که هم اگر کسانی متهم به جاسوسی هستند، یا مطابق بند بعدی متهم به فسق و فجور هستند، اینها نروند اقدام به تشکیل حزب کنند و در کشور مشکلاتی درست کنند و هم اینکه استعلام، دقیق پاسخ داده شود که خدای‌ناکرده آبروی افراد که هنوز در مرجع قضایی راجع به آنها حکم صادر نشده است، ریخته نشود. بنابراین به نظر من این پیشنهاد می‌تواند مشکل را برطرف کند.
رئیس ـ خوب، بندهای «پ» و «ت»...
ندیمی ـ بگذارید حرفمان را بزنیم.
رئیس ـ حرف دارید؟ خوب حرفتان را بزنید، مشکلی نیست.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! آقای پورابراهیمی به بنده فرموده بودند که پیشنهاد حذف دارند، بعد آقای ندیمی می‌فرمایند، موقع پیشنهاد من اسم آنها را هم گفتم. عرض کردم که غیر از آقای پورابراهیمی آقایان میرمحمدی و ندیمی هم پیشنهاد حذف دارند. حالا آقایان می‌فرمایند که می‌خواهند مطرح کنند. هر چه نظر حضرت‌عالی است. بحثها هم شده است، مخالف و موافق صحبت کردند.
رئیس ـ آقای ندیمی یک لحظه توجه بفرمایید! بحث این است که اگر بحث پیشنهاد حذف بود، یک اشکال دیگری بوجود می‌آمد که جناب آقای پورابراهیمی خودشان فرمودند که پیشنهاد حذف نداریم. اگر هم همین طور باشد،‌ «مرجع ذی‌صلاح» مبهم است، مقصودتان از «مرجع ذی‌صلاح» چیست؟ آیا اگر هر کدام، تک‌تک دستگاههای امنیتی گفتند که این فرد اتهام جاسوسی دارد باید بپذیرند؟ خوب این اتهام اولیه است. پس یک کمیته‌ای برای آن گذاشته شود که حداقل یک بررسی در آنجا بشود.
الان برای رفع ابهام چه در مورد بند «پ» و چه بند «ت» که «متجاهران به فسق و فجور» مطرح است،‌ باز همین اشکال آنجا هم مطرح است که اگر یکی از بخشهای امنیتی هم گزارشی داد، در یک مجمعی مورد بررسی قرار بگیرد که رئیس کل دادگستری استان باشد، وزارت اطلاعات باشد،‌ اطلاعات سپاه باشد و نیروی انتظامی باشد که حداقل یک بررسی کاملتری صورت بگیرد. پیشنهاد رفع ابهام این است که به جای این مسأله، یک تبصره‌ای اضافه شود که مقصود از «مراجع ذی‌صلاح» در بندهای «پ» و «ت» این کمیته خواهد بود. حالا اگر مخالفتی دارید،‌ بفرمایید. اگر مخالفی هست،‌ صحبت کند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! ما صفحه را پاک نکردیم،‌ اجازه بدهید یک توضیحی در مورد این صفحات جدید بدهم. دوستان توجه بفرمایید! آقای ندیمی یک لحظه! با توجه به اینکه صفحات مانیتور از امروز عوض شده است،‌ اجازه می‌خواهم که دو نکته را خدمت دوستان توضیح دهم بعد بحث را ادامه دهیم. چون ما هنوز صفحه را عوض نکرده‌ایم. در صفحات قبلی هنگام ثبت مخالف، موافق یا تذکرات و اخطارها دوستان نمی‌دانستند که چه زمانی ثبت کنند الان بعد از اینکه کل لیست حذف شد،‌ شش ثانیه شمارش معکوس داریم، شش، پنج، چهار، سه، دو وقتی به یک رسید و بعد از اینکه یک تمام شد، دوستان می‌توانند ثبت کنند. این باعث شده است که کاملاً عدالت بین دوستان برای ثبت موضوع مدنظرشان رعایت شود.
نکته بعدی این است که پنج ستون داشتیم که یکی از آنها حذف شده است و زاید بود.
نکته بعدی هم این است که در قسمت تذکر آیین‌نامه، ما (۲۳۶) ماده آیین‌نامه داخلی داشتیم که قبلاً ماده تذکر نبود، الان کسی که تذکر آیین‌نامه داخلی می‌دهد، می‌تواند ماده را در همین جا انتخاب کند،‌ (۱۷۷) اصل قانون اساسی را هم داریم که می‌شود ثبت کرد.
پس نکته خاص عرایض بنده اینکه‌ شمارش معکوس شش‌ثانیه‌ای بعد از حذف لیست است که بلافاصله بعد از اینکه شمارش معکوس تمام شد، دوستان دقت کنند می‌توانند مخالف، موافق و آنچه مدنظرشان هست را ثبت کنند.
من الان صفحه را برای این موضوعی که همین الان بحثش است پاک می‌کنم، دوستان مخالف و موافق را ثبت کنند. الان قسمت سمت راست كه موافقان است حذف می‌شود که شمارش معکوس شروع شد، برای مخالف هم هکذا، برای آیین‌نامه و برای قانون اساسی. تا این شمارش معکوس تمام نشده نمی‌شود ثبت کرد، خیلی متشکرم.
الان مخالف اول،‌ جناب آقای محمود شکری هستند.
رئیس ـ ببینید! الان پیشنهاد رفع ابهام این است که چون «مراجع ذی‌صلاح» تعریف نشده است،‌ یک تبصره‌ای بیاید که مرجع ذی‌صلاح بشود یک کمیته‌ای که رئیس کل دادگستری استان و مدیر کل اطلاعات و معاون اطلاعات سپاه و اطلاعات نیروی انتظامی در آن باشند و آنجا این مطالب بررسی شود و گفته شود.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای شکری بفرمایید.
محمود شكری (طوالش، رضوانشهر و ماسال) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر لاریجانی! اینکه الان آقایان می‌گویند که «ذی‌صلاح» ابهام دارد، در همه قوانینی که ما تا امروز مصوب کردیم،‌ همین «مراجع ذی‌‌صلاح» را داشته‌ایم. همین که این اگر بخواهد به عنوان یک کارگروه باشد،‌ آقای دکتر! هر کدام از اینها یک مرجع پاسخگویی است در رابطه با تعیین تکلیف وضعیت...
رئیس ـ خوب، مرجع ذی‌صلاح اینجا کیست؟ در مورد فسق و فجور؟
شکری ـ همین دستگاهی که شما اسم بردید.
رئیس ـ شما دستگاهش را بفرمایید! وقتی من و شما که قانون را می‌نویسیم نمی‌دانیم دستگاه آن کدام است، آن مجری چه کار می‌خواهد بکند؟ الان بفرمایید مقصود شما که می‌خواهید رأی بدهید،‌ از «مرجع ذی‌صلاح» کیست؟ نیروی انتظامی است؟ دادگاه است؟
شکری ـ دادگستری هست، وزارت اطلاعات هست.
رئیس ـ اگر دادگستری است، بنویسید که دادگستری است؛ بعضی از آقایان مخالفند. اگر نیروی انتظامی است، نیروی انتظامی را بنویسید، اگر اطلاعات است، اطلاعات را بنویسید.
شکری ـ پس دیگر کارگروه نمی‌شود، مگر اینکه به قول و فرمایش شما بنویسیم که اینها هستند. دیگر کارگروهی که دوباره بنشیند و برای این تعیین تکلیف کند، خودش اشکال دارد. کجا یک مرجع هست که یک کارگروه شکل بگیرد که بگوید آقا! این جاسوس است یا جاسوس نیست؟ چه کسی جاسوس را مشخص می‌کند؟ در قوانین ما مشخص است. وزارت اطلاعات مشخص می‌کند یا حکمی در دادگستری صادر شده است...
رئیس ـ بله،‌ دادگستری که مرجع نهایی است، اما آقایان گفتند که ممکن است طول بکشد.
شکری ـ آقای دکتر! اینکه اصلاً طول کشیدن ندارد،‌ تکلیف روشن است،‌ کسی که پرونده دارد،‌ حکم قطعی دارد، می‌تواند اظهارنظر کند. کسی که حکم قطعی ندارد که نمی‌شود به او جاسوس گفت. (رئیس ـ بسیار خوب) وزارت اطلاعات در رابطه با جاسوس بودن تعیین تکلیف شده است. آنجا چیزی نیست که ابهام داشته باشد. از وزارت اطلاعات اگر سؤال کنند،‌ می‌توانند بگویند که این جاسوس است یا جاسوس نیست. وقتی که حکمی در دادگستری صادر شده باشد،‌ می‌تواند بگوید که طبق حکم قطعی این آقا جاسوس است یا جاسوس نیست. دیگر نیروی انتظامی و اینها مرجعی نیستند که بگویند این آقا جاسوس است. نهایتاً اگر اینها هم جاسوس را بگیرند باید بدهند برای او حکم قطعی صادر شود تا تکلیفش روشن شود که این شخص جاسوس است یا نیست. خود نیروی انتظامی یک مرجعی برای تعیین تکلیف جاسوس بودن شخصی نمی‌تواند باشد. این خیلی مشخص و شفاف است و به نظر من نیازی به تعیین یک کارگروه جدید برای این قسمت از قضیه وجود ندارد، ممنون و متشکر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آقای دکتر سلیمان عباسی هستند.
ندیمی ـ ابهام موافق ندارد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بله، ببخشید رفع ابهام است.
رئیس ـ موافق صحبت کنند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای عباسی صحبت نمی‌کنند،‌ آقای ثروتی می‌خواهند صحبت کنند.
رئیس ـ ما مدام می‌گوییم موافق، کسی صحبت نمی‌کند، بفرمایید.
ثروتی ـ آقا!‌ نفر بعدی را بگویید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قوامی بفرمایید.
قوامی ـ صحبت نمی‌کنم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قوامی صحبت نمی‌کنند. آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
ببینید همکاران محترم! آن چیزی که الان اینجا در خصوص بند «پ» مطرح شد این است که ما موضوع جاسوسان را از ایجاد حزب سیاسی در کشور باز بداریم. این کاملاً امر قابل قبولی است و ما هم قبول داریم.
پیشنهادی هم که ما داشتیم در بحث تشخیص بود. گفتیم که این تشخیص به عهده چه کسی است؟ آقای دکتر لاریجانی درست می‌فرمایند. شما به بند بعدی هم که نگاه می‌کنید، عملاً امکان تشخیص را از دستگاه ذی‌صلاحی که می‌گویید این دستگاه ذی‌صلاح بعداً تعریف متناقض پیدا می‌کند. اگر دو دستگاه امنیتی موازی آمدند، دو نظر متفاوت دادند یا بر عکس، یک دستگاه امنیتی که مشمول می‌شد نظر نداد و رد کرد، یک جاسوس واقعی در کشور بود که یک دستگاه تأیید نکرد و گفت این نیست، در صورتی که تمام مستندات بر وجود جاسوسی برای فرد باشد که قوه قضاییه می‌تواند آن را تأیید کنند؛‌ سؤال من این است که چه کسی باید در کشور برای این تصمیم بگیرد؟ اینکه ما اینجا یک بند قانونی که بلند مدت است را می‌آوریم و به عنوان قانون احزاب می‌خواهد در کشور عمل کند، آیا نباید ما به نحوی بنویسیم که امکان سوءاستفاده نباشد؟ به قول آقای دکتر لاریجانی که صحبت قشنگی مطرح کردند، ما در مقام قانون نمی‌توانیم دستگاه ذی‌صلاح را تشخیص دهیم، در مقام مجری چه کار می‌خواهیم کنیم؟
ببینید! الان دوستان پیشنهاد دادند، آقای دکتر دهقانی مطرح فرمودند که امکان این را فراهم بیاوریم که حالا من درخواستم از ‌آقای دکتر لاریجانی این است که شاید نیازمند این باشد که بررسی بیشتری هم بشود، پیشنهاد آقای دکتر دهقانی هم پیشنهاد قابل قبولی است و الان من هم موافقم که ما در قالب یک کمیته‌ای این صلاحیتها را بررسی کنیم که فردا تضییع حقی نشود و بر عکس مواردی نداشته باشیم که مشمول می‌شود ولی یک دستگاه اظهارنظر نکرده است. کسانی هستند که در جریان فتنه ۸۸ بودند و الان دارند در کشور به راحتی کار می‌کنند و کسی هم اظهارنظر نمی‌کند،‌ بعضی از اینها در جریان فتنه ۸۸ دست داشتند، جاسوسی آنها هم احراز شده است. الان هم برعکس، اگر «دستگاه ذی‌صلاح مربوطه» که شما می‌گویید مثل وزارت اطلاعات اظهارنظر نکرد، این را به کجا می‌خواهید ارجاع دهید؟ چه اتفاقی می‌افتد؟ الان پرونده بعضی از اینها در قوه قضاییه هست، ما می‌گوییم که مرجع قضایی در خصوص اینها تصمیم‌گیری کند، حالا کارگروهی هم که آقای دکتر دهقانی مطرح کردند، به قوت خودش باقی است و می‌شود در خصوص آن تصمیم گرفت.
آقای دکتر لاریجانی! اگر حضرت‌عالی موافق باشید؛ من عرضم را این طور جمع‌بندی می‌کنم با توجه به اینکه پیشنهادی که الان مطرح شد‌ شاید به این نیاز داشته باشد که ما آن مشکلمان را که در بحث تشخیص بود نتوانیم به این شکل کامل حل کنیم، من با این پیشنهاد موافقم، اگر موافقید که به کمیسیون ارجاع پیدا کند، درخصوص این موضوع مجدد یک بررسی شود، فکر می‌کنم همکاران هم موافق این باشند که این بند برگردد. اگر این پیشنهاد بنده را هم قبول کنید، این کار انجام شود که ما بتوانیم یک مرجع قانونی بگذاریم، آقای دکتر! امروز سؤال من این است...
رئیس ـ حالا اجازه دهید که اول این پیشنهاد را به نتیجه برسانیم، اگر نشد آن وقت ممکن است به کمیسیون برود.
پورابراهیمی‌داورانی ـ آقای دکتر! پیشنهاد من این است که من موافق این پیشنهاد هستم که از آن رویکرد بیرون بیاید. الان هم به همکاران عرض کردم اگر مواردی باشد که احراز جاسوسی باشد اما وزارت اطلاعات اغماض کند. الان ما مواردی در کشور داریم که در جریان فتنه ۸۸ دست داشتند و جاسوسی هم کردند، اگر الان اغماضی صورت بگیرد، چه کسی باید پاسخگو باشد؟
قوه قضاییه مستقل است و رسماً تصمیم می‌گیرد، اینجا مرجع تشخیص را یک دستگاه قضایی قانونی بگذارید، فلذا بنده با پیشنهاد آقای دکتر دهقانی موافقم.
رئیس ـ متشکریم، دولت بفرمایید.
حسینعلی امیری (قائم مقام وزیر کشور) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت نمایندگان محترم عرض کنم در اینکه «مرجع ذی‌صلاح» ابهام دارد، تردیدی نیست. تا حالا هم رویه شورای نگهبان بر این بوده که از الفاظی مثل «مرجع ذی‌صلاح» تا زمانی که متعیناً مشخص نشده که آن مرجع ذی‌صلاح چه دستگاهی است مخالفت شده است لذا این «مرجع ذی‌صلاح» ابهام دارد.
مطلب دوم اینکه کمیته‌ای هم که پیشنهاد کرده‌اند، ابهام را رفع نمی‌کند، دلیل آن هم این است که ما نمی‌دانیم وقتی می‌گوییم به تشخیص این کمیته باشد، آیا در این کمیته ملاک نظر اکثریت کمیته است و یا اینکه نه، در اینجا باید به اتفاق‌نظر نظر بدهند؟ این هم اشکال دوم.
اشکال سوم هم این است که حزبی که دارد تأسیس می‌شود، در سطح ملی است، اینکه ما مقامات استانی را مشخص کنیم که نسبت به حزبی که می‌خواهد در سطح ملی تأسیس شود و در سطح ملی فعالیت کند، اظهار نظر کنند هم محل ایراد و اشکال است.
نهایتاً پیشنهاد ما این است که به جای «مرجع‌ ذی‌صلاح» دستگاه قضایی را ملاک قرار دهیم. به خاطر اینکه موارد زیادی پیش آمده که در دستگاههای امنیتی در وزارت اطلاعات یا در بخشهای مربوطه در دستگاههای نظامی، در بخشهای مربوطه در نیروی انتظامی کسی که در مظان اتهام قرار گرفته است و محاکمه شده، از آن اتهام تبرئه حاصل کرده است. لذا چه بهتر است که ما مرجع تشخیص نهایی را حکم دستگاه قضایی قرار دهیم، خیلی متشکرم.
رئیس ـ متشکریم، کمیسیون بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! بعضی از دوستان اخطار دارند.
رئیس ـ چشم، بگذارید کمیسیون نظرشان را بدهند.
علیرضا زاکانی (عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور) ـ
سلام علیکم، خدمت همکاران محترمم عرض کنم که یک رویه‌ای داخل کمیسیون ماده (۱۰) احزاب متعارف است که خود کمیسیون تصمیم می‌گیرد، لذا اگر هر استعلامی هم صورت بگیرد، این استعلام داخل کمیسیون به رأی و نظر دوستان کمیسیون که تا الان در قانون فعلی پنج نفر هستند و دو نفرشان از قوه قضاییه‌اند، دو نفرشان از مجلس هستند و معاون سیاسی وزارت کشور.
داخل کمیسیون از وزارت اطلاعات دو نماینده به صورت ثابت شرکت می‌کنند و مواردی از این دست را برای کمیسیون توضیح می‌دهند و کمیسیون است که تصمیم می‌گیرد. لذا اینجا وقتی که بحث «مرجع ذی‌صلاح» می‌شود، کمیسیون ماده (۱۰) احزاب از چهار مرجع استعلام می‌گیرد. الان هم رویه است و هم به صورت متعارف دارد انجام می‌شود که از وزارت اطلاعات، دادگستری، ناجا و ثبت احوال است. لذا این امری که دوستان دارند بیان می‌کنند تحصیل حاصل است و الان این در کمیسیون هم هست.
در پیشنهاد جدیدی که برای قانون آمده در ماده (۱۰) احزاب پیشنهاد شده که چهار نفر به این پنج نفر اضافه شوند، دو نفر نمایندگان احزاب ملی و یک نفر نمایندگان احزاب استانی و یک نفر هم عضو معرفی‌شده از وزارت اطلاعات. در حقیقت ما سه نفر عنصر مدنی اضافه کردیم و یک نفر عنصر حکومتی که غلبه‌ای که در کمیسیون ماده (۱۰) احزاب است، غلظتش به سمت جنبه‌های مدنی بیشتر شود و جای پایی برای حضور آنها هم ایجاد شود.
لذا به اعتقاد ما خود این بند شفاف است اما اگر بناست تغییری پیدا کند و این پیشنهاد رفع ابهام تصویب شود، اولاً، برای رفع ابهام باید این کمیته در سطح ملی تشکیل شود نه در سطح استانی، چون بسیاری از احزاب و احزاب مهم در سطح ملی هستند که تصویب می‌شوند. نکته دوم هم اینکه دستگاه قضایی به تنهایی نمی‌تواند در این مسیر رأی نهایی را داشته باشد، به این علت که بسیاری از پرونده‌های جاسوسی وقتی مطرح می‌شود یک سیر بسیار طولانی دارد که دستگاه امنیتی کشور به عنوان مرجع اصلی است که روی این موضوع سوار است و دارد کار را دنبال می‌کند.
لذا به اعتقاد ما، اصل تصمیم‌گیرنده خود کمیسیون ماده (۱۰) احزاب است، اگر همین بند هم به همین طریق تصویب شود، مراجع چهارگانه استعلامشان را به کمیسیون ماده (۱۰) احزاب ارجاع می‌دهند، آنجا کمیسیون است که تصمیم می‌گیرد و در آنجا هم دو نفر از مجلس و دو نفر از دستگاه قضایی و یک نفر هم از وزارت اطلاعات هستند.
رئیس ـ خوب، پس شما الان موافق این پیشنهاد صحبت نکردید. گفتید که مرجع آن را همان کمیسیون ماده (۱۰) احزاب بگذاریم.
زاکانی ـ بله، من می‌گویم که این تحصیل حاصل است، در خود کمیسیون ماده (۱۰) احزاب هم دو نفر از دستگاه قضایی آنجا هستند و هم دو نفر از مجلس آنجا هستند و یک نفر هم از وزارت کشور. ما در خواست جدیدمان در قانون جدید چهار نفر را هم اضافه کرده‌ایم که تازه جنبه‌های مدنی آن هم غنی شود.
رئیس ـ آقای زاکانی! دو بحث هست. یکی اینکه شما می‌گویید که کمیسیون ماده (۱۰) احزاب اینها را بررسی می‌کند. ولی در ماده (۵) گفته‌اید که اشخاص زیر محرومند. یعنی اگر یکی از مراجع امنیتی بگوید که فرد متجاهر به فسق و فجور است، کمیسیون ماده (۱۰) هم نمی‌تواند تأیید کند؛ یعنی جای بررسی ندارد. مگر اینکه شما بگویید که مقصودمان از «مرجع ذی‌صلاح» همان کمیته ماده (۱۰) است.
زاکانی ـ نگاه کنید! الان در کمیسیون ماده (۱۰) احزاب که بنده و جناب آقای بخشایش به نمایندگی از شما سروران عزیز در آنجا شرکت می‌کنیم، دستگاه امنیتی و دستگاه دادستانی و ناجا گزارشهایشان را ارائه می‌دهند اما در نهایت امر کمیسیون است که تصمیم می‌گیرد و اگر جایی هم ابهام داشته باشد، مثلاً ناجا یک گزارشی را داده است،‌ دادستانی تأیید نمی‌کند یا دادستانی نکته‌ای را دارد که ناجا نکته مخالف آن را دارد. دوباره مجدداً مهلت می‌دهند و ارجاع می‌دهند و گزارش نهایی را می‌گیرند و کمیسیون ماده (۱۰) احزاب خودشان تصمیم می‌گیرند.
جناب آقای دکتر! لذا بنده معتقدم که این امر متداولی است که در کمیسیون دارد اجرا می‌شود. اما اگر بنا شد برای تصریح غیر از کمیسیون ماده (۱۰) احزاب، جای دیگری تأسیس شود،‌ آن جای تأسیسی باید سطح ملی داشته باشد، نه سطح استانی.
رئیس ـ خیلی خوب، پس شما هم مخالف این پیشنهاد هستید. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ این عبارت به صورت یک تبصره بعد از بند «ت» اضافه می‌شود: «تشخیص موارد بندهای پ و ت در کمیته‌ای متشکل از رئیس دادگستری استان، مدیر کل اطلاعات و معاون اطلاعات سپاه و معاون اطلاعات نیروی انتظامی (ظاهراً منظور از همه اینها استانی است) صورت می‌گیرد».
رئیس ـ حضار ۲۳۹ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این رفع ابهام اعلام بفرمایند، (یکی از نمایندگان ـ اخطار دارم) نه دیگر، به رأی‌ گذاشتیم، دیگر نمی‌توانیم به اخطار گوش دهیم، بعدش می‌توانیم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد.
تعدادی از نمایندگان ـ اخطار داریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان تذکر و اخطار دارند.
رئیس ـ اگر اجازه بدهید این بحث را در اینجا خاتمه دهیم. اگر موافقید این را به کمیسیون ارجاع دهیم که یک راه‌حلی پیدا کند، چون الان یک مشکلی وجود دارد که نشد در این جلسه حل شود. اگر بگوییم «دادگستری» مشکل را حل می‌کند. لکن بعضی از آقایان می‌گویند ممکن است که این مسیر طولانی داشته باشد. اگر همین طوری بگوییم «مرجع ذی‌صلاح»، متعددند و ممکن است که نظرات متفاوت داشته باشند. بنابراین اگر موافقید این را به کمیسیون ارجاع دهیم، در مورد بندهای «پ» و «ت» بررسی کنند و یک راه‌حل معقولی برای آن پیدا کنند و بعد بیاورند.
اگر دوستان موافقند، نظرشان را راجع به ارجاع به کمیسیون اعلام بفرمایند. حضار ۲۳۹ نفر، بندهای «پ» و «ت» را برای حل این مشکلاتی که الان بحثش بود به کمیسیون ارجاع می‌دهیم، دوستان نظرشان را اعلام بفرمایند. ارجاع به کمیسیون را به رأی گذاشته‌ایم، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! بعضی از دوستان تذکر و اخطار دارند.
رئیس ـ اگر تذکر راجع به همین دستور است که الان به کمیسیون رفت.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای منصوری‌آرانی یک مورد اخطار دارند.
رئیس ـ راجع به همین بند است؟ بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ البته نوبت ایشان نیست.
رئیس ـ آقای منصوری از آن گذشتند. پیشنهاد دیگری داریم؟
یکی از نمایندگان ـ تذکر داریم.
رئیس ـ راجع به همین بند است؟ اگر راجع به همین بند است تذکر بدهید. بگذارید پیشنهاد بعدی را بخوانیم، اگر تذکر دارید گوش می‌دهیم. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اگر پیشنهاد حذف بند «ث» را مطرح کنند، آقای مقیمی و آقای خسروی پیشنهاد داده‌اند. آقای مقیمی تشریف دارند؟
رئیس ـ آقای مقیمی بفرمایید.
مقیمی ـ پیشنهاد نداشتیم.
دبیر (فرهنگی) ـ به بنده که فرموده بودید. پس منصرف شده‌اید. آقای خسروی! مطرح می‌کنید؟
رئیس ـ آقای خسروی بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت همه نمایندگان محترم عرض سلام و ادب و احترام دارم. پیشنهاد بنده حذف بند «ث» است. «کسانی که به موجب احکام قطعی دادگاهها از حقوق اجتماعی محروم شده‌اند». دلیلم هم این است که براساس ماده (۲۶) قانون مجازات اسلامی (مصوب ۲/۲/۹۲) کسانی که محروم می‌شوند، محرومیت آنها شامل حق تأسیس حزب نمی‌شود. این قسمت از طرح به‌طور جدی با قانون مجازات مغایرت دارد. اما اگر منظور پیشنهاد‌دهندگان بند «ذ» ماده (۲۳) است كه در قانون مجازات مصوب ۹۲ آمده مورد مزبور جزء مجازات‌های تكمیلی است كه به تشخیص دادگاه به طور موردی مشمول حكم قرار می‌گیرند و حقوق اجتماعی‌شان در ماده (۲۶) ذكر می‌شود و متفاوت است.
 و مطلب بعدی‌اش این است كه زمان آنها هم موقت است یعنی ما هیچ حكمی نداریم كه به صورت دائم فردی را بیاییم از یك بحث اجتماعی محروم بكنیم. اگر اجازه بدهید خود ماده (۲۶) را بخوانم.
 ماده (۲۶) قانون مجازات اسلامی می‌گوید: حقوق اجتماعی موضوع این قانون به شرح زیر است (و بعد می‌آید تقریباً تعریفش می‌كند كه) داوطلب‌شدن در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس، مجلس خبرگان، تصدی ریاست جمهوری، قوه قضائیه و در بند «ت» می‌گوید «انتخاب شدن یا عضویت در انجمنها، شوراها، احزاب و جمعیت‌ها به موجب قانون یا با رأی مردم».
در تبصره (۲) این مطلب را می‌گوید: «هركسی به عنوان مجازات تبعی از حقوق اجتماعی محروم گردد پس از گذشت مواعد مقرر در ماده (۲۵) این قانون اعاده حیثیت می‌شود و آثار تبعی وی زایل می‌گردد مگر در بندهای الف، ب و پ» كه بند «الف» و «ب» و «پ» هم اصلاً مشمول این موضوع نمی‌شود. بند «الف» بحث ریاست جمهوری است. بند «ب» شورای نگهبان است و بند «پ» تصدی ریاست قوه قضائیه است. بنابراین ذكر گردیده «احكام قطعی دادگاهها» اما احكام قطعی دادگاهها نمی‌تواند به صورت دائمی باشد. شما الان دارید اینجا یك حكمی می‌آورید در ماده (۵) كه می‌گویید: «اشخاص زیر از حق تأسیس حزب یا عضویت در آن محرومند» یعنی به صورت دائمی آمدید آن را محروم كردید در صورتی كه اگر دادگاه هم حكمی صادر بكند، این حكم بعد از یك مدت كوتاهی می‌تواند برگردد و آن شخص می‌تواند مسؤولیت‌های اجتماعی را در این بخش بپذیرد كه شما آمدید به صورت دائم ایشان را از كلیه مسؤولیت‌های اجتماعی محروم كردید كه به نظرم می‌رسد كه این قسمت قضیه یك مقداری با خود قانون مجازات اسلامی مخالفت دارد كه مصوب مجلس محترم است و در بخش‌های مختلفش پیشنهاد بنده حذف بند «ث» است كه: «كسانی كه به موجب احكام قطعی دادگاه از حقوق اجتماعی محروم شده‌اند»، ممنون و متشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مثل اینكه آقای علی‌پور بر صحبت مصرند.
رئیس ـ صحبت می‌كنند؟ بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام خدمت همكاران محترم، هیأت‌رئیسه محترم و ضمن محكومیت جنایت رژیم صهیونیستی در فلسطین و نوار غزه.
عرض كنم كه جناب آقای خسروی پیشنهاد حذف بند «ث» را داشتند، من خدمت همكاران عزیز عرض بكنم به هر حال تشكیل حزب یك موضوع اجتماعی است. سؤال این است كه اگر كسی از حقوق اجتماعی كشور توسط دادگاه محروم بشود، چگونه می‌تواند یك جریان سیاسی را به حركت در بیاورد و یا تأثیر‌گذار در كشور باشد.
موضوع بعدی این است كه اگر كسی یا افرادی حكم محكومیت اجتماعی داشته باشند در ماده (۲۶) آمده هركسی مجازات اجتماعی داشته باشد، آنجا در بندهای مختلف مشخص كرده یكی از موضوعاتش احزاب هستند.
 طبق قانون اگر كسی محكومیتش به اتمام برسد، می‌تواند ادامه داشته باشد. قانون مشخص كرده می‌تواند به فعالیت اجتماعی... مثلاً یك كارمندی اگر انفصال داشته باشد، این انفصال اگر مدت شش ماه، یك ‌سال تمام بشود می‌تواند به محل كار خودش برگردد. در موضوعات اجتماعی هم همین‌طور است. اینجا مشخص كرده «كسانی كه به موجب احكام قطعی دادگاه از حقوق اجتماعی محروم شدند» این قاعدتاً باید همین‌طور باشد. اگر كسی حكم دادگاه داشته باشد و مشخص شده باشد یك ‌سال، دو سال محكومیت از حقوق اجتماعی، اگر آن یك‌سال و دوسالش تمام شده باشد، می‌تواند در احزاب مجدد شركت بكند. من خواهشی كه از دوستان دارم بند «ث» بند مهمی است، حتماً هم باید باشد. خواهشی كه از دوستان دارم، ان‌شاءالله به پیشنهاد جناب آقای خسروی رأی ندهید.
رئیس ـ متشكر، آقای خسروی ببینید! شما پیشنهاد حذف بند «ث» را دادید، این اگر حذف هم بشود یعنی دادگاه یك فردی را از حقوق اجتماعی محروم كند، شامل حزب هم می‌شود. چون این یكی از بخشهای حقوق اجتماعی است یعنی حذف این هم دردی را دوا نمی‌كند. اگر موافق باشید از آن عبور كنیم چون به هر حال كار حزبی یك بخشی از حقوق اجتماعی است. اگر یك دادگاهی حكم بدهد كه فردی از حقوق اجتماعی محروم است، شامل حزب هم می‌شود (فرهنگی ـ یعنی بود و نبودش تأثیری ندارد) تأثیری ندارد اگر موافقید از آن عبور كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ ممنون از آقای خسروی.
رئیس ـ متشكریم، پیشنهاد دیگر را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دكتر! در بحث بند «ج» اینجا در تبصره تعریفی آمده، اداره قوانین نظرش این است كه كمیسیون كه بنا است ماده (۱) را به خاطر بحث صنفی بررسی بكند و گزارش بدهد، این تعریف را هم ببرد همان جا در ذیل همان تعاریف ذكر كند.
رئیس ـ بله دیگر، اعضاء مؤثر را می‌بریم در جای تعاریف كه شامل بندهای مختلف می‌شود.
دبیر (فرهنگی) ـ در خود بند «ج» پیشنهادی كه آقای دكتر مفتح دارد این است كه این معلوم نیست كه اعضاء مؤثر احزاب منحل شده از ابتدای تأسیس حزب است یا فقط در زمان انحلال است. اگر ابهام را می‌پذیرید، ایشان پیشنهاد رفع ابهامشان این است كه بگوییم «در زمان انحلال» اگر ابهام ندارد كه بگذریم.
رئیس ـ بله دیگر، مقصودشان در زمان انحلال است.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی! همان‌طور كه فرمودید واقعاً اگر «زمان انحلال» نیاید یك مقداری مشكل ایجاد می‌كند. فرض كنید فردی (۲۰) سال قبل حزبی را تأسیس كرده یا عضو شورای مركزی بوده بعد این حزب به تدریج دارد انحراف پیدا می‌كند این از آنجا استعفاء می‌كند، خارج می‌شود بیرون می‌آید (رئیس ـ درست است) بعداً حكم داده می‌شود كه لازم نیست این فرد مشمول آن حكم قرار بگیرد.
رئیس ـ بله یعنی ممكن است یك فردی جزء یك حزبی باشد بعد جدا شده باشد موقع انحلال باز به او تسری بدهند مقصود همان احزاب منحل...
مفتح ـ در زمان انحلال باید باشد كه در آن موقع بتواند افرادی را مشمول بشود كه در آن انحلال...
رئیس ـ ببینید! مقصود آقای مفتح این است كه یك حزب ممكن است (۵۰) سال در ایران حضور داشته باشد، در یك تاریخی افرادی عضو كمیته مركزی آن هستند، بعد جدا می‌شوند در موقع انحلال افرادی وقتی می‌‌بینند منحل شده، مقصود همان زمان است نه اینكه در طول تاریخ، چون در طول تاریخ افراد ممكن است مواضع مختلفی داشته باشند. «اعضاء مؤثر احزاب منحل شده توسط دادگاه» مقصودمان «در زمان انحلال» است، این ثبت بشود. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اگر این ابهام باشد باید رأی بگیریم.
رئیس ـ نه رفع ابهام مقصود كمیسیون هم همین است. در زمان انحلال است.
دبیر (فرهنگی) ـ در قسمت‌های دیگر پیشنهاد نداریم اگر اجازه بفرمایید، قرائت كنیم.
رئیس ـ بحث این است كه «اعضاء مؤثر» كه می‌گوییم برای زمانی است كه حزب منحل می‌شود. یعنی این را چطوری در متن بیاوریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ «در زمان انحلال» را بعد از «منحل شده» اضافه می‌كنیم. می‌گوییم «اعضاء مؤثر احزاب منحل شده در زمان انحلال توسط دادگاه».
رئیس ـ خیلی خوب این رفع ابهام می‌شود. «منحل شده توسط دادگاه» آمده، یعنی توسط دادگاه آمده است. بخوانید روی كاغذ آمده است.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! این را اگر مستقل رأی می‌گیرید...
دبیر (دهقانی‌نقندر)ـ در زمان انحلال عضو حزب باشد.
رئیس ـ بله، مقصود فقط همین رفع ابهام آقای مفتح است بفرمایید اگر مخالف ندارد رأی بگیریم. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بله، این را جدا رأی می‌گیرید یا از ابتدا بخوانیم؟
رئیس ـ متن را بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ فقط بند «ج» را؟
رئیس ـ بله دیگر بند «ج» را بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ بند ج ـ «اعضاء مؤثر احزاب منحل شده توسط دادگاه كه در زمان انحلال عضو مؤثر باشند».
رئیس ـ اگر اجازه بدهید ما این را برای رفع ابهام رأی بگیریم كه مشكل حل بشود. حضار ۲۳۷ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به این رفع ابهام اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. رفع ابهام مربوط به بند «ج» است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. خوب پیشنهاد بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر اجازه بفرمایید بجز دو بندی كه ارجاع شده بقیه را برای رأی‌گیری قرائت كنیم.
ماده (۵)‌‌ ـ اشخاص زیر از حق تأسیس حزب یا عضویت در آن محرومند:
 الف ـ كلیه اعضاء دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی رژیم طاغوت، ساواك منحله، فراماسونها، كسانی كه در فاصله (۲۸) مرداد ۱۳۳۲ تا (۲۲) بهمن ۱۳۵۷ به وزارت رسیده و یا به عضویت مجالس شورای ملی یا سنا در آمده‌اند، اعضاء مؤثر رژیم سابق و حزب رستاخیز و اعضاء گروهك‌های غیرقانونی، محارب و ضد انقلاب به تشخیص مراجع ذی‌صلاح.
ب ـ محكومان به جرایم ضد امنیت داخلی و خارجی كشور.
پ‌ ـ جاسوسان حسب تشخیص مرجع... (این دو بند «پ» و «ت» به كمیسیون ارجاع شد).
ث ـ كسانی كه به موجب احكام قطعی دادگاهها از حقوق اجتماعی محروم شده‌اند.
ج ـ اعضاء مؤثر احزاب منحل شده توسط دادگاه كه در زمان انحلال عضو مؤثر باشند.
تبصره‌ ـ اعضاء مؤثر حزب شامل هیأت مؤسس... (بنا شد تبصره را در تعاریف بیاورند).
چ ـ قضات و كاركنان شاغل وزارتخانه‌های اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همچنین پرسنل شاغل در نیروهای نظامی و انتظامی و سایر افرادی كه طبق قوانین از عضویت در احزاب و تشكل‌های سیاسی محروم شده یا می‌شوند.
(در این هنگام آقای محمدرضا باهنر «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! رأی می‌گیرید؟
نایب‌رئیس ـ آقای فرهنگی! خواندید، تمام شد؟ بسیار خوب. حضار ۲۳۹ نفر، عزیزان رأی خودشان را اعلام بفرمایند. همكاران در رأی‌گیری شركت بفرمایند. ماده (۵) مطرح است منهای آن بنودی كه به كمیسیون ارجاع شد. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم،‌ تصویب شد. ماده (۶) را قرائت بفرمایید. پیشنهاد داریم، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در جزء (۱) بند «الف» در «شرایط احزاب ملی» جناب آقای ندیمی پیشنهاد حذف در «بیش از نیمی از استانهای كشور» را دارند. البته در «شرایط حزب استانی» هم آن را جدا مطرح می‌كنند، آقای ندیمی فعلاً این اولی را بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
باز هم جنایات صهیونیست‌ها در غزه را محكوم می‌كنیم. ببینید عزیزان! در این بند كه پروانه فعالیت برای «احزاب ملی» یا «استانی» را ارائه كرده‌اند خوب، یك حزبی می‌خواهد پروانه بگیرد، همان اول ما گفتیم شما باید به نیمی از استانهای كشور بروید در حالیكه در بعد آوردیم «ارائه اسناد برگزاری مجمع عمومی مؤسس با حضور حداقل (۳۰۰) نفر» اگر نمی‌خواهیم احزاب درست بشوند، خوب از اول آن قدر سخت كنیم كه فقط اسمش بماند و میان‌تهی بشوند. اگر می‌خواهیم تشكیل بشوند (۳۰۰) نفر مؤسس در مجمع عمومی حضور پیدا كردند و امضاء كردند و ارائه داده‌اند، اسناد ارائه شد.
بنابراین ما واقعاً اگر به كاركرد احزاب نیاز داریم، اگر احساس می‌كنیم كه برای جلب مشاركت مردم، برای هم‌اندیشی، برای استفاده از پتانسیل‌های مختلف، تشكلها از باب قاعده «و رابطوا» ضرورت دارد باید تسهیل كنیم. ما می‌خواهیم یك حزبی را هم در استان، هم در ملی محدود كنیم. تو باید بروی از (۳۳) استان نصفش را امضاء بگیری بیاوری، اصلاً این كه دیگر كاركرد حزبی نیست.
حزب طبق یك قوانینی تشكیل شد درست، نظارتی برایش است درست و باید معلوم بشود كه صوری نباشد، این هم درست است. سوء‌استفاده نشود این هم درست است اما اینكه محدود بكنیم اینها را كه شما هر چه دارید می‌دهید اول باید به نیمی از استانها بدهید اصلاً خود این را چه كسی می‌خواهد كنترل كند؟ این همه نیرو می‌خواهد در وزارتخانه‌ها و ماده (۱۰) احزاب و مانند آن بنشینند اینها را كنترل بكنند. این واقعاً با توجه به تكثر احزاب از یك سو و میلی كه ما در این قانون داریم به اینكه احزاب تكثر اضافه‌تری داشته باشند، بیشتر پیدا بشوند و ما از انحصارات رها بشویم به نظر می‌رسد كه سازگار نیست. «نیمی از استان‌های كشور»، مفهومش این است كه ما در هر مجمع عمومی باید یك... ما اعداد داریم دیگر، می‌گوییم دوسوم، یك‌سوم برای مجمع عمومی، می‌گوید نه، عدد مهم نیست چند نفر در مجمع بودند، باید نصف همه باشند. خوب طبق یك قاعده‌ای آنها هم می‌توانند شركت كنند. طبق یك مشكلی نیامده‌اند ولی بقیه آمدند نصاب را داشت وقتی نصاب دارد ما چرا محدود می‌كنیم؟ چرا دست اعضاء را می‌بندیم؟ چرا قاعده نظارت را آن قدر وسیع می‌كنیم كه اصلاً نظارت نشود؟ ما فكر می‌كنیم برای اینكه پروانه فعالیت كه ما برای این بحث اسناد برگزاری مجمع عمومی می‌دهیم چون خود مجمع عمومی با یك تركیبی از قبل تعریف كردیم كه چطوری شكل می‌گیرد و در آن تعریف آوردیم كه مجمع عمومی عبارتند از یعنی ما آنجا تعریف كردیم. اگر تعریف نمی‌كردیم، اگر عالیترین ركن حزب را در آنجا كه آوردیم كه بعد شورای مركزی و بقیه هم ذیل آن هستند ما حرفی داشتیم اما الان به نظر می‌رسد كه این «نیمی از استانهای كشور» برای تشكیل احزاب در ایران محدودكننده بلكه در حقیقت منع كلی است و ما در همه مجامع دنبال نفر بگردیم كه تو از كدام استان آمدی؟ نیامد، نصفشان نیامده‌اند دو تا نیامده،‌ (۳۰۰) نفر دارند امضاء می‌كنند. احزاب اگر بتوانند (۳۰۰) تا مؤسس و مجموعه این‌طوری داشته باشند، ما خدا را باید شاكر باشیم كه توانستیم اینها را بغل هم بنشانیم. چون همفكری و هم‌اندیشی در ایران بیش از اینكه واقعیت باشد، شعار است یعنی ما كمتر واقعاً سعی می‌كنیم حرف همدیگر را بشنویم و یك خروجی از جهت رفتارها و تاكتیكها داشته باشیم. از این رو من فكر می‌كنم «نیمی از استانها» حذف بشود به كاركرد احزاب، تسهیل امور كمك می‌كنیم.
نایب‌رئیس ـ متشكر، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای محمد دهقانی هستند، بفرمایید.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشكر از برادر عزیزم كه اجازه دادند بنده صحبت كنم. من خدمت جناب آقای ندیمی و نمایندگان محترم عرض می‌كنم كه دو نوع حزب قرار است تشكیل بشود؛ یك حزب ملی، یك حزب استانی.
حزبی كه در سطح ملی تشكیل می‌شود معلوم است معنایش چیست؟ یعنی می‌خواهد در سطح ملی برای همه كشور، همه استانهای كشور اثر بگذارد. فعالیت ملی می‌خواهد انجام بدهد، در استانهای مختلف برای (۷۵) میلیون نفر جمعیت می‌خواهد ارائه طریق بكند.
حالا اولاً گفتیم (۳۰۰) نفر یعنی یك مدتی بعد از آن كه پروانه اولیه گرفت، پروانه تأسیس گرفت، گفتیم شما برو حداقل اگر می‌خواهی یك حزب ملی باشی (۳۰۰) تا آدم بتوانی جمع كنی. از این احزاب و فولكسی كه (۵) نفر آدم بیایند كل كشور را دچار التهاب كنند، در واقع هر روز بیانیه بدهند و ادعاهای بزرگ بزرگ داشته باشند (۵) تا آدم بیشتر نباشند، می‌خواهیم پرهیز كنیم، بگوییم آقا شما كه ادعایی دارید كه در كل كشور می‌خواهی برای (۷۵) میلیون نفر ارائه طریق بدهی حداقل (۳۰۰) نفر آدم جمع كن این اولاً.
ثانیاً (۳۰۰) نفر را فقط از تهران جمع نكن اگر این‌طوری كه جناب آقای ندیمی می‌فرمایند ما نیمی از استانهای كشور را حذف كنیم، (۳۰۰) نفر در تهران، اقوام همدیگر را جمع می‌كنند یك اسم به وزارت كشور می‌دهند، می‌شوند حزب ملی. دوباره شبیه همان حزب فولكسی می‌شود یعنی یك تعدادی آدم قوم و خویشان خود را جمع می‌كند به وزارت كشور اسم می‌دهند‌ می‌گویند ما هم حزب ملی هستیم دوباره شروع می‌كنند برای كل كشور ارائه طریق می‌دهند.
 این طرح و كمیسیون شوراها تصمیم گرفته كسانی كه می‌خواهند در سطح ملی اثر بگذارند، برای همه استانهای كشور ارائه طریق بدهند، اولاً بتوانند (۳۰۰) نفر آدم در استانها جمع كنند ثانیاً در نصفی از استانهای كشور نفر داشته باشند. یك رابطی در استانها، نصف آن هم نه همه استانهای كشور، حق بود كه در همه استانهای كشور اینها بتوانند نفر داشته باشند ولی حداقل در نصفی از استانهای كشور نفر داشته باشند كه بتوانند ادعا بكنند كه ما حزب ملی هستیم، و الا وقتی كه در یك استان نفر دارند حزب استانی تشكیل بدهند.
در بند بعدی اجازه داده شده آنهایی كه نمی‌توانند در استانها بروند دفتر و دستك بزنند یا حداقل یك رابط پیدا كنند، دفتر و دستك هم نمی‌خواهد یك رابط پیدا كنند. اینها كه توان این را ندارند نباید برای كل ملت ایران تصمیم بگیرند و ارائه طریق كنند و فعالیت انتخاباتی كنند. بحث این است كه متناسب با توان احزاب اینها اجازه فعالیت داشته باشند. احزاب ملی كه در نیمی از استانهای كشور (۳۰۰) تا آدم فقط جمع كردند فعالیت ملی داشته باشند. احزابی كه نمی‌توانند اشكالی ندارد خودشان را تنزل بدهند و فعالیت استانی انجام بدهند حزب استانی تشكیل بدهند.
بنابراین به نظر من چیزی كه اینجا تصویب شده، كمیسیون شوراها تصویب كرده، قبلاً هم دوستانی از وزارت كشور، مركز پژوهشها همه روی آن كار كرده‌اند، دقیق است. من خواهش می‌كنم این جمله را حذف نكنید (نایب‌رئیس ـ متشكر) این ضرر می‌زند با پیشنهاد جناب آقای ندیمی ضمن احترام به ایشان مخالف هستیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همه همكاران و همچنین ملت شهیدپرور ایران اسلامی امروز را كه مصادف است با تولد امام المسلمین مقام معظم رهبری تبریك و تهنیت عرض می‌كنم.
اما ببینید عزیزان، همكاران! تجربه تشكیل مجامع در شركتها، تعاونی‌ها به ما نشان می‌دهد كه معمولاً در شرایط عادی به حد نصاب نمی‌رسد و بعد از چند بار آگهی نهایتاً این‌گونه مجامع به حد نصاب می‌رسد. این عدد (۳۰۰) نفری كه گذاشته شده اشكالی ندارد اما اینكه بیش از نیمی از استانها بخواهد افراد شناسایی بشود و در آن همایش یا آن جلسه شركت بكنند، این كار بسیار سختی است و بعد چون معین نكردیم كه چند نفر از هر استان، اگر آمدیم مثلاً از (۱۶) تا استان، (۱۶) نفر آمدند و (۲۸۴) نفر باقیمانده از تهران بودند این نشان می‌دهد كه این حزب ما ملی است؟
طبیعتاً این نمی‌تواند این مطلب را برساند. لذا پیشنهاد بنده این است كه یا عزیزان رأی بدهند كه این حذف بشود و یا آقای رئیس تشخیص بدهند و این را برگردانند به كمیسیون كه راهكار دیگری برای آن اندیشیده بشود كه این ابهامات‌ها هم از آن رفع بشود.
نایب‌رئیس ـ متشكر،‌ دولت نظری دارد؟ كمیسیون، بفرمایید.
علیرضا زاكانی (عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور) ـ
 بسم الله الرحمن الرحیم
الان در كشور بیش از (۲۳۰) حزب مجوز دارند اما عملاً ما (۱۰) تا (۱۵) حزب فعال در كشور داریم. یكی از اطلاعاتی كه كمیسیون ماده (۱۰) احزاب دارد این است كه هیچ كمیتی برای بررسی و نظر راجع به احزاب وجود ندارد و كمیسیون ماده (۱۰) احزاب را دچار مشكلات جدی كرده برای اینكه بخواهند رأیی را به نفع حزب ملی یا حزب استانی بدهند.
یكی از تلاشهایی كه در این قانون جدید شده این است كه حزب ملی و حزب استانی در حقیقت كمیت‌های روشنی را داشته باشد. اولاً مخالف محترم جناب آقای ندیمی بحثی را كه مطرح كردند، این بحث مربوط به پروانه فعالیت نهایی است نه پروانه تأسیس. اگر (۱۵) نفر درخواست پروانه تأسیس بكنند به آنها پروانه تأسیس می‌دهند اما در واقع آنها یك فرصتی را دارند كه ما به ازای آن فرصت، خودشان باید بروند كنگره‌شان را تشكیل بدهند و از نیمی از كشور، (۳۰۰) نفر را بتوانند در كنگره خودشان، در مجمع عمومی‌شان داشته باشند و تأیید نماینده كمیسیون ماده (۱۰) احزاب را داشته باشد و از بیش از یك‌سوم استانهای كشور را هم باید دفتر داشته باشند.
 ما در ماده (۱۳) حقوقی را برای احزاب ملی و احزاب استانی قائل شدیم كه یك حقوق فوق‌العاده بالایی است. بهره‌گیری از رسانه ملی بدون تبعیض، استفاده از امكانات وزارت ارشاد و گرفتن مجوز، بدون طی آن مراحلی كه سایرین و غیراحزاب می‌توانند از آن برخوردار باشند و نكات دیگری كه نسبت به او اشاره شده، لذا من خواهشم این است كه این آن حداقلی بود كه باید گذاشته می‌شد برای دریافت پروانه نهایی و گرنه با (۱۵) نفر این پروانه تأسیس قابل اصلاح است. لذا كمیسیون مخالف حذف است.
نایب‌رئیس ـ متشكر، خیلی ممنون. جناب آقای فرهنگی آن بخشی كه پیشنهاد حذف دارند را قرائت كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «در بیش از نیمی از استان‌های كشور» در جزء (۱)، بند «الف» ماده (۶) مطرح است. نایب‌رئیس ـ حضار ۲۳۹ نفر، همكاران محترم نظر خودشان را اعلام بفرمایند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! اگر صلاح بدانید دوستان تذكر دارند.
نایب‌رئیس ـ همكاران در رأی‌گیری شركت بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. میهمانان را اعلام بفرمایید كه به ناطقین میان‌دستور برسیم.
دبیر (صادقی) ـ میهمانان جلسه امروز عبارتند از:
ـ جمعی از پرسنل یگان ویژه و یگان دوم موسی‌بن‌جعفر (علیه‌السلام) از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی كه میهمانان خانه ملت و جناب آقای دكتر نقوی‌حسینی نماینده محترم ورامین و پیشوا هستند. به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم، ان‌شاءالله موفق باشید خیلی خوش آمدید بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ آقای منادی! نوبت اخطار كیست؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ نوبت اخطار قانون اساسی آقای رسائی هستند، ‌تذكر هم باز نفر اول آقای رسائی هستند.
نایب‌رئیس ـ آقای رسائی هر دو تا را بفرمایید، هم تذكر و اخطار را بفرمایید.
حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای باهنر، رئیس محترم جلسه! تذكر بنده مواد (۲۰۹) تا (۲۱۱) و اصول (۸۸) و (۸۵) قانون اساسی است.
همكاران محترم! ‌نكته‌ای كه دارم می‌گویم قطعاً مشكلی است كه همه شما با آن درگیر هستید. من خواهشم این است توجه كنید.
آقای باهنر! آیا در جایی از مواد آیین‌نامه یا اصول قانون اساسی برای هیأت رئیسه محترم شأنی در نظر گرفته شده تا تشخیص دهد سؤال یك نماینده وارد است یا وارد نیست. آن چیزی كه ما می‌دانیم در قانون اساسی در مورد سؤال آمده و همچنین در آیین‌نامه تشریح شده به صورت كامل در مواد (۲۰۹) تا (۲۱۱) این است كه هر نماینده حق دارد سؤال كند. این سؤال می‌رود در كمیسیون مطرح می‌شود در یك فاصله زمانی، وزیر محترم توضیحاتش را می‌دهد كه بسیاری از همكاران مثل خود بنده بعضی مواقع قانع می‌شوند، بعضی مواقع هم قانع نمی‌شوند، كمیسیون اعلام نظر می‌كند فقط در مورد ملی بودن یا منطقه‌ای بودن، حتی كمیسیون اعلام نظر نمی‌كند كه وارد است یا نیست.
اما من مصاحبه سخنگوی هیأت رئیسه را می‌خوانم همكاران دقت كنید! دیروز جلسه هیأت رئیسه بوده، سخنگوی محترمشان آمده مصاحبه‌ای كرده، گفته: «در جلسه امروز هیأت رئیسه مجلس بحث سؤال رسائی را از وزیر راه و شهرسازی در خصوص مشخص شدن وضعیت مسكن مهر مورد بررسی قرار داد اما با توجه به اینكه از آخرین باری كه وزیر به این سؤال پاسخ گفته مدت زیادی نگذشته و همچنین به دلیل تشابه این سؤال با سؤال آقای حاجی رسیدگی به این سؤال به جلسه دیگری موكول شد».
كجای قانون اساسی به شما حق رسیدگی داده كه به سؤال من رسیدگی كنید یا یك همكار دیگر؟ كجای آیین‌نامه به هیأت رئیسه چنین حقی را داده؟ آخرین بار آقای حاجی حدود (۲) ماه قبل از وزیر محترم مسكن و شهرسازی در مورد مسكن مهر سؤال كرد در جلسه به رأی نگذاشت. من امروز پرسیدم آقای حاجی آیا وزیر به آن وعده‌هایی كه داده بود عمل كرد؟ ایشان گفت: «نه من اعتراض دارم ایشان قول داد ولی عمل نكرده». خوب آقای باهنر!‌ این بدعت از كجا آمده؟ جلوی استیضاح را می‌گیرید، جلوی سؤال را می‌گیرید. بنده یك سؤالم اعلام وصول شده، الان نوبتش سه هفته گذشته، اما به من می‌گویند باید بروی با نایب‌رئیس صحبت كنی، حالا باز من رفتم. ببینید! شما یك موقع صحبت می‌كنید اما اگر نماینده اصرار داشت شما حق ندارید جلویش را بگیرید. بنده گفتم آقا! نمی‌خواهم، می‌خواهم سؤالم طرح شود. الان سؤال وزیر مسكن را اعلام وصول نمی‌كنند. اصلاً اگر آقای حاجی قانع هم شده بود، اگر آقای حاجی به رأی هم گذاشته بود، بنده حق دارم دوباره سؤال كنم، تا نوبت سؤال مسكن مهر بنده شود (۴) ماه طول می‌كشد.
همكاران محترم! همه شما در مسكن مهر درگیرید. من به وزیر هم گفتم، گفتم شما حق دارید بمب بگذاری و مسكن مهر را منفجر كنی از این به بعد ادامه نده! ولی تا اینجا مردم پول دادند، دولت پول گذاشته، طرح‌هایتان را تمام كنید بعد بروید هر طرح دیگری این حق وزیر است، (نایب‌رئیس ـ بسیار خوب) نه اجازه دهید آقای باهنر! (نایب‌رئیس ـ نه اجازه دهیدخیلی صحبت كردید) نه تمام شد سه دقیقه، من می‌گویم آقای باهنر خدمت شما دارم عرض می‌كنم آیین‌نامه چنین حقی را به هیأت رئیسه نداده. هیأت رئیسه قسم خورده عمل كند به آیین‌نامه. آیا اشكال شما، شما در دولت قبل می‌گفتید، وارد هم بود می‌گفتید آقای احمدی‌نژاد چرا به قانون عمل نمی‌كنید؟
آقای باهنر! این آیین‌نامه، قانون است. شما قسم خوردید من الان قرآن بلند كردم دیگر آیین‌نامه بلند نمی‌كنم همكاران فایده ندارد. آیین‌نامه را عمل نمی‌كنند، قرآن را بلند كردم گفتم وقت بدهید. شما اگر نظرتان این است آیین‌نامه را عوض كنید. بگویید آقا! اول نمایندگان باید بیایند هیأت رئیسه را برای سؤال قانع كنند، بعد بروند از وزیر بپرسند كمیسیون نظر بدهد. (نایب‌رئیس ـ متشكر) الان سؤال بنده در مورد مسكن مهر باید امروز اعلام وصول شود آقای باهنر! چنین حقی را هیأت­رئیسه ندارد، می‌توانید صحبت كنید من قانع نشدم، ‌من حرف‌های شما را شنیدم. طبق اصول قانون اساسی و مواد آیین‌نامه سؤال مسكن مهر باید اعلام وصول شود. (۲) ماه دیگر، (۳) ماه دیگر به ترتیب نمایندگان نوبتش می‌شود، تا آن موقع اگر وزیر محترم اشكالات را برطرف كرد.
نایب‌رئیس ـ آقای رسائی! شما الان فكر می‌كنید دارید... متشكر. (۵) دقیقه صحبت كردید كه (۲) دقیقه‌اش اضافه صحبت كردید. بعد هم خوب است آقای رسائی می‌گویند فایده‌ای ندارد شما هرچه بگویید من قانع نمی‌شوم. قرار نیست كه تك‌تك عزیزان را قانع كنیم. ما بالاخره به وظیفه خودمان عمل می‌كنیم در رابطه با این سؤال جناب آقای رسائی همانطوركه فرمودید، عین سؤال مدت كوتاهی قبل از یك وزیر سؤال شده، وزیر آمده پاسخ داده در مجلس. خوب ممكن است همین سؤال را (۵۰) نفر نماینده داشته باشند. اشكال ندارد، (۵۰) نفر نماینده با همدیگر امضا می‌كنند یك سؤال را مطرح می‌كنند. ما اگر یك سؤال را با یك مفهوم با یك موضوع تكرار كنیم حق بقیه نماینده‌ها از بین می‌رود. دیروز در هیأت رئیسه بحث شد حالا ان‌شاءالله در نوبت می‌گذاریم چشم اعلام می‌كنیم. جناب آقای بذرپاش ناطقین میان‌دستور را اعلام بفرمایید، چشم اجازه دهید نطق‌ها انجام شود. امروز مثل اینكه الحمدلله رب العالمین انرژی‌ها خوب و زیاد است. چشم من در خدمتتان هستم.
 
۵ ـ ناطقان جلسه آقایان: غلامرضا نوری‌قزلجه، علی مروی، دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی، محمدعلی اسفنانی و محمد سلیمانی
نایب‌رئیس ـ ناطقان را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز سه‌شنبه عبارتند از:
ـ جناب آقای مهندس غلامرضا نوری‌قزلجه نماینده محترم مردم شریف بستان‌آباد.
ـ جناب آقای دكتر علی مروی نماینده محترم مردم شریف نیشابور.
ـ جناب آقای حجت‌الاسلام و المسلمین دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی نماینده محترم مردم شریف مهریز، بافق، بهاباد، ابركوه و خاتم.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای محمدعلی اسفنانی نماینده محترم مردم شریف فریدن، فریدون‌شهر، چادگان، بوئین و میان‌دشت.
ـ جناب آقای دكتر محمد سلیمانی نماینده محترم مردم شریف تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
از جناب آقای نوری‌قزلجه دعوت می‌كنم كه مدت هفت دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقایان قاضی‌پور، پیرمؤذن و حاجی‌دلیگانی بعد از نطق‌ها نوبت حضرت‌عالی محفوظ است.
دبیر (بذرپاش) ـ آقای نوری بفرمایید.
غلامرضا نوری‌قزلجه (بستان‌آباد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، سخنم را با طلب هدایت و نصرت الهی برای امت اسلام در سراسر گیتی آغاز می‌كنم. امیدواریم حداقل این زخم‌های وارد شده به پیكره امت اسلامی در ماه‌ها و روزهای اخیر برخی حاكمان كشورهای اسلامی را سببی باشد كه به خود آیند و با اتحاد و انسجام اسلامی خویش ضمن زدودن لكه‌های ننگین افراطی‌گری و تكفیری از دامن مذاهب اسلامی به سوی دشمن مشترك یعنی صهیونیسم جهانی متوجه شوند.
پرداختن به مسائل اصلی و مهم جامعه انتظار به حقی است كه مردم شریف از مجلس شورای اسلامی دارند. پرداختن به مسائلی همچون اقتصاد و تولید در كشور و حركت به سمت خروج از ركود و به دنبال آن بهبود معیشت مردم و اساساً پایه‌گذاری یك اقتصاد سالم و سبز در كشور كه طبعاً در پی آن بسیاری از مشكلات دیگر كشور به شكلی پایدار مرتفع خواهند شد. كه لازمه همه اینها استفاده صحیح و علمی از منابع مختلف كشور است.
یكی از این مقوله‌های مهم منابع انسانی است. بحمدالله ما كشوری غنی از نظر منابع انسانی هستیم ولی تا چه اندازه از این پتانسیل استفاده می‌كنیم و تا چه اندازه از تحصیلكردگان و نخبگان كشور استفاده می‌كنیم جای تأمل دارد. كم نیستند نیروهایی كه مسیر درست در اقتصاد كشور برای آنها یا تعریف نكرده‌ایم یا عمل نمی‌كنیم و در نتیجه با انبوهی از نیروهای بیكار و حتی فارغ‌التحصیل بیكار مواجه هستیم و از طرف دیگر هم كم نیستند تعداد آنهایی كه از نخبگان جامعه هستند ولی در فشارها و ارتباطات رسمی و غیررسمی متأسفانه به حاشیه رانده شده و سرخورده می‌شوند و یا بدتر از آن رخت هجرت از این دیار را می‌بندند و به اصطلاح فرار مغزها اتفاق می‌افتد كه بهتر است بگوییم فرار دادن مغزها اتفاق می‌افتد.
از دیگر منابع مهم این مرز و بوم زرخیز و پرگهر منابع طبیعی آن به ویژه آب و خاك و جنگل‌ها و مراتع و پتانسیل‌های متنوع ژنتیكی گیاهی و جانوری می‌‌باشد كه متأسفانه به هیچ كدام از آنها آن‌چنان كه باید و شاید توجه نكردیم و در بسیاری از این مقوله‌ها به خط قرمزهایی خطرناك رسیده‌ایم. در آب باید بگویم كه از اسراف‌كارترین‌های دنیا هستیم و بیش از دو  برابر نرم جهانی قابل قبول از آب‌های تجدیدشونده خود استفاده می‌كنیم و به این هم بسنده نكرده و حدود (۲۵) درصد از توان استاتیكی آب‌های كشور را نیز خالی كرده‌ایم. این در حالی است كه مسیر پیش رو یك مسیر توأم با خشكسالی‌ها و كاهش سرانه آب كشور حداقل برای (۲۰) سال آینده است. آیا به نظر شما اهمیت مطلب به آن اندازه نیست كه حتی هر روز به نوعی به این مهم پرداخته شود؟
در موضوع خاك نیز سرعت فرسایش خاك‌هایمان دو برابر متوسط سرعت جهانی است، شاید دردناك‌تر از آن تغییر كاربری‌هایی است كه به شدت بر روی زمین‌های كشاورزی كشورمان كه بسیار بسیار محدود هستند انجام می‌گیرد و روزانه از مساحت زمین‌هایی كه قرار است برایمان امنیت غذایی را تأمین كنند از دسترس تولید و فعالیت‌های كشاورزی خارج می‌شوند. آیا از خود پرسیده‌ایم كه به كجا می‌رویم. چه چیزی را هدف گرفته‌ایم؟ آیا دشمنان این مرز و بوم را هدف گرفته‌ایم؟ آیا رهایی از وابستگی به دیگران را هدف گرفته‌ایم یا سرزمین خود و آینده خودمان و فرزندان‌مان را هدف گرفته‌ایم؟ و اینگونه بر روی منابع طبیعی و انفال این كشور می‌تازیم.
در موضوع مراتع و جنگل‌ها نیز وضعیت قابل قبولی نداریم كه آثار همه ناسپاسی‌ها و ناشكری‌ها را همین امروز هم به شكل سیلاب‌های ویرانگر، خشكیدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها و وخامت اوضاع زیست‌محیطی به اشكال گوناگون می‌بینیم. بی‌توجهی و كم‌كاری‌ها از سوی عامه مسؤولین كار را به جایی رسانده كه مقام معظم رهبری در یك هفته اخیر در هر دو مورد از دیدارهای‌شان نسبت به این مطالب هشدار دادند و مقابله جدی با از بین رفتن منابع طبیعی كشور و در كنار آن اهمیت فوق‌العاده بخش كشاورزی و تأمین امنیت غذایی و لزوم حمایت‌های وسیع از این بخش همانند سایر كشورهای توسعه‌یافته جهان را برای‌مان یادآور شدند. به نظر بنده این مطالب پیش‌نیاز ضروری طرح افزایش جمعیت در كشور هستند كه متأسفانه طراحان محترم با مدنظر قرار دادن هدف نهایی از اسباب و وسایل و ضروریات لازم برای دست‌یابی به آن غفلت نموده‌اند و حتماً می‌بایست در كنار برنامه افزایش جمعیت به موضوع امنیت غذایی و پایداری منابع طبیعی كشور نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا آن هدف مهم و مدنظر به شكل مطلوبی محقق شود ان‌شاءالله. امیدواریم انعكاس اراده عملی برای رفع این معضلات و حمایت از بخش كشاورزی را در لایحه بودجه ۹۴ و همچنین كاهش سود تسهیلات بانكی بخش كشاورزی شاهد باشیم.
از این فرصت استفاده كرده و ضمن درخواست از تشكل‌های بخش كشاورزی برای استفاده از فضای ایجادشده توسط دولت و مجلس به منظور واگذاری بخش قابل توجهی از امور مربوط به فعالیت‌های پیشین و پسین بخش كشاورزی از جمله تنظیم بازار و تأمین نهاده‌های لازم از كشاورزان عزیز و زحمتكش می‌خواهم كه برای ایفای نقش خود در تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به موضوعاتی چون مصرف بهینه آب، افزایش بهره‌وری و نهایتاً‌ افزایش تولید در مزارع و واحدهای تولیدی خود به طور جدی پرداخت نموده و آثار این توجه را در تولیدات سال زراعی آتی به نمایش بگذارند كه یقیناً بهترین قدردانی از حمایت‌های اخیر رهبر عزیزمان از بخش كشاورزی خواهد بود.
و اما نكاتی در باب مسائل حوزه انتخابیه؛
از استانداری آذربایجان‌شرقی و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و فرمانداری بستان‌‌آباد به خاطر برگزاری مراسم بی‌نظیر جشنواره یك روز با حیدربابای شهریار در خاستگاه این استاد در روستای خشكناب كه در این حجم و وسعت بی‌سابقه بود تشكر و قدردانی نموده و از خیرین فرهنگ‌دوستی كه كار بازسازی خانه پدری استاد را متقبل شده‌اند تشكر می‌كنم.
از وزیر محترم راه و شهرسازی بابت اجابت درخواست و صدور دستور شروع اجرای عملیات آسفالت (۳) كیلومتری جاده بستان‌آباد ـ سراب كه سه سال تمام موجب رنجش اهالی و رانندگان و مسافرین عبوری بود تشكر نموده و برای موارد ذیل تقاضای صدور دستور رسیدگی دارم.
۱ ـ احداث راه برای روستاهای فاقد راه.
۲ ـ تسریع در عملیات آسفالت راه‌های روستایی مصوب با توجه به اتمام فصل كار.
۳ ـ تعیین تكلیف آسفالت جاده عبوری از داخل شهر بستان‌آباد.
۴ ـ تسریع در عملیات چهاربانده نمودن مسیر بستان‌‌آباد ـ یوسف‌آباد و روشنایی آن.
۵ ـ تسریع در عملیات چهاربانده نمودن مسیر بستان‌آباد ـ سراب.
۶ ـ رفع نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های اصلی و روستایی به ویژه در مسیرهای روستایی آلانق، كر، آلوار، نوجه ده‌‌سادات، بنه‌كهل كه سالانه موجب تلفات جانی زیادی هستند.
۷ ـ عنایت به مطالبات به حق كامیون‌داران شهرستان بستان‌آباد در خصوص مجوز حمل بارهای خروجی از محدوده شهرستان.
۸ ـ ساماندهی اساسی به امورات بنیاد مسكن به ویژه در جهت تجدید نظر سریع در طرح‌های هادی روستایی و همچنین كاهش مطالبات مالی بنیاد مسكن در ازای ارائه خدمات به روستاییان.
(بذرپاش ـ آقای نوری خیلی ممنون وقت شما به اتمام رسیده) از وزیر محترم ارتباطات برای تأمین پوشش تلفن همراه از وزیر محترم نیرو در اجرای پروژه‌های آب‌رسانی. از وزیر محترم كش.ور برای تبدیل شدن روستاهای آلانق، سعیدآباد و كرد‌كندی به شهر و از وزرای محترم صنعت و معدن و جهاد كشاورزی برای نظارت بیشتر بر فعالیت معادن در سطح شهرستان كه موجب آزار و اذیت روستاییان و راه‌های عبوری آنان شده.
از وزیر محترم جهاد كشاورزی برای رفع موانع صدور اسناد اراضی كشاورزی.
از وزیر محترم نفت برای صدور دستور گازرسانی به روستاهای سردسیر شهرستان و عملیاتی نمودن قانون بودجه و همچنین (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر). از صدا و سیما برای پوشش كامل تلویزیونی و رادیویی در سطح شهرستان. از وزیر محترم ورزش و جوانان برای تسریع در ایجاد پروژه‌ها.
در پایان از فضای كاری ایجادشده در شهرستان و هماهنگی و همدلی مسؤولین منطقه برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم تشكر و قدردانی می‌كنم. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای نوری از جناب آقای دكتر علی مروی نماینده محترم مردم شریف نیشابور دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
علی مروی (نیشابور و تخت‌جلگه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«و به نستعین، انه خیر ناصر و معین».
با عرض سلام به پیشگاه منجی عالم بشریت حضرت صاحب‌العصر و الزمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف)، ارواح طیبه‌ شهدا، روح بلند و ملكوتی حضرت‌ امام و با عرض سلام و ارادت به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و شما همكاران عزیز و ارجمند.
ماه مبارك رمضان فرصت بسیار مغتنمی برای عبادت خودسازی و رعایت تقوای الهی و دوری از گناه است. ضمن آرزوی قبولی عبادات و طاعات امیدواریم توفیق داشته باشیم ان‌شاءالله در باقیمانده ماه، بهره كامل را از این ماه پرخیر و بركت و رحمت ببریم.
این روزها اقدامات وحشیانه و جنایتكارانه رژیم غاصب صهیونیستی در حمله و هجوم ددمنشانه و قتل‌عام زنان و كودكان و مردان بی‌دفاع و مظلوم غزه موجب تأثر، تألم و خشم همه آزادگان عالم شده است. مصرانه از همه دولت‌ها و ملت‌های آزاده جهان و مجامع بین‌المللی می‌خواهیم همانطوری كه مجلس محترم شورای اسلامی حامی ملت مظلوم فلسطین هستند و ابتكار ریاست محترم امروز در مجلس شورای اسلامی قابل تقدیر است هرچه سریع‌تر از اقدامات وحشیانه این اشغالگران جلوگیری نمایند و آنها را به سزای اعمالشان برسانند و از مستكبران و زورمدارانی كه حامی این وحشی‌گری‌ها هستند می‌خواهیم كه دست از حمایت آنها بردارند كه دست انتقام الهی آنها را نابود خواهد كرد.
از مسائل مهمی كه این روزها باید مورد توجه جدی باشد بحث استفاده بهینه از آب و انرژی است. هم مردم عزیز و محترم باید در استفاده از آب و بهره‌وری مطلوب از آن توجه و دقت كافی را داشته باشند و هم مدیران محترم همانطوری كه برای افزایش تولید تلاش می‌كنند در ترویج فرهنگ مصرف بهینه با ارائه روش‌های علمی و مؤثر برای بهره‌برداری مطلوب نیز تلاش كنند و باید مجلس و دولت هم دستگاه‌های اجرایی كشور را ملزم به اجرای قوانین مربوط در این خصوص بنمایند و موانع موجود را برطرف كنند.
در موضوع برق افزایش بازدهی نیروگاه‌های حرارتی یك ضرورت است. در كشور ما بیش از (۹۰) درصد برق مورد نیاز از نیروگاه‌های حرارتی است. در صورت سرمایه‌گذاری برای افزایش (۱) درصد بازدهی اینگونه نیروگاه‌ها بدون نیاز به مصرف سوخت بیشتر علاوه بر صرفه‌جویی (۴۰۶) میلیون متر مكعب گاز، (۷۷) میلیون لیتر گازوییل و (۱۴۴) میلیون لیتر نفت‌كوره به عنوان سوخت مصرفی نیروگاه‌ها حدود (۵۸۰) مگاوات به ظرفیت تولید برق اضافه خواهد شد كه این در قانون برنامه مورد تأكید برای وزارت نیرو قرار گرفته و وزارت نیرو در گام اول باید تكمیل نیروگاه‌های چرخه تركیبی و بهره‌برداری از واحدهای بخار را مورد توجه قرار دهد و در گام دوم تبدیل نیروگاه‌های گازی موجود به چرخه تركیبی.
كاهش تلفات شبكه انتقال توزیع برق از مسائل قابل تأمل است كه كاهش (۱) درصد از تلفات باعث عدم نیاز به سرمایه‌گذاری بیش از (۲۱) هزار میلیارد ریال شده، بهبود بهره‌وری سالیانه بیش از (۹۰۰۰) میلیارد ریال در مصرف سوخت نیروگاه‌ها و درآمد سالیانه بیش از (۱۰۰۰) میلیارد ریال از فروش برق بازیافت‌شده بدون سرمایه‌گذاری و سوخت اضافی خواهد شد. اقدام به كاهش تلفات و افزایش بهره‌وری نیروگاه‌ها در حقیقت گامی در جهت اجرای سیاست‌های كلی اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست‌های كلی اصلاح الگوی مصرف و قانون هدفمندكردن یارانه‌هاست.
یكی از بهترین راه‌كارهای حل این مشكلات تقویت شركت‌های خدمات انرژی است كه این شركت‌ها طرح‌هایی برای بهبود كارایی انرژی را طراحی و اجرا و تأمین مالی می‌كنند و سهم خودشان را از محل صرفه‌جویی تأمین می‌كنند.
علاوه بر این ضرورت دارد كه دولت و مجلس امكانات لازم را برای اجرای قوانین فراهم كنند تا وزارت نیرو بتواند با مدیریت جهادی به این مهم بپردازد. البته قطعاً با وجود بدهی‌های انباشته این كار میسر نخواهد بود. دولت باید با ابزارهایی كه در اختیار دارد به چاره‌اندیشی در این خصوص بپردازد. از مجلس محترم و همكاران عزیز هم انتظار دارم كه با رأی مثبت و تصویب طرح حمایت از صنعت برق كشور كه هم‌اكنون در دستور كار مجلس است زمینه‌ساز رفع این مشكلات و اجرای قوانین در این خصوص باشد كه به برخی از آنها اشاره كردم.
در بخش نفت و گاز توجه ویژه به میادین مشترك، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد، مخصوصاً الان كه به خاطر تحریم‌های یك‌جانبه و ظالمانه‌ای كه از سوی استكبار بر علیه كشور ما اعمال شده باید این تهدیدات را به فرصت تبدیل كنیم و در راستای اقتصاد مقاومتی به بعضی از این نكات بپردازیم.
تخصیص اعتبار ویژه برای تكمیل طرح‌های توسعه میادین مشترك كه قطعاً اجرای این پروژه‌های بزرگ می‌تواند نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی و فعال شدن صنایع و افزایش اشتغال داشته باشد. تسریع در توسعه میادین نفتی مشترك غرب و جنوب‌غرب كشور كه می‌تواند تا (۱) میلیون ظرفیت تولید را افزایش دهد. كمك به تكمیل پالایشگاه‌ خلیج‌فارس است كه علاوه بر اینكه ما را از واردات فرآورده بی‌نیاز می‌كند امكان صادرات را هم به ما می‌دهد و تكمیل زنجیره ارزش افزوده گاز الان مصرف عمده گاز در بخش خانگی و تجاری و عمومی است. در حالی كه تبدیل گاز به سایر مشتقات می‌تواند ارزش افزوده بسیار بالایی را داشته باشد. از جمله تبدیل گاز به مایعات ارزشمند مثل گازوییل، نفت و بنزین. تبدیل به فرآورده‌های پتروشیمی و تبدیل گاز به برق و مسأله مهم این است كه توجه شود به برنامه جامع صنعت گاز كشور برود. بهینه‌سازی مصرف سوخت از مسائل مهم دیگر است كه امسال با فرصتی كه مجلس در بند «ق» تبصره (۲) قانون بودجه فراهم كرد ان‌شاءالله امیدواریم دستگاه‌ها ‌بتوانند به خوبی استفاده كنند.
 در نهایت توقعی كه از مجلس و دولت وجود دارد این است كه با توجه به اینكه نفت به عنوان پیشران اقتصادی كشور است به این بخش به نحو شایسته توجه شود. قطعاً (۵/۱۴) درصد از نفت به این بخش این خواسته‌ها را محقق نخواهد كرد. امیدواریم كه ان‌شاءالله با توجه بیشتر به این مهم بپردازیم. (بذرپاش ـ آقای مروی خیلی ممنون جمع‌بندی بفرمایید) مطالب حوزه انتخابیه را ان‌شاءالله به روزنامه‌ها می‌دهم.
والسلام علیكم و رحمه الله
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای مروی بابت رعایت وقت. از جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی نماینده محترم مردم شریف مهریز، بافق، بهاباد، ابركوه و خاتم دعوت می‌نمایم.
دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی (مهریز، بافق، ابركوه و خاتم) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
با كسب اجازه از ریاست محترم، هیأت رئیسه و همكاران عزیزم نطقم را خدمت‌تان عرض خواهم كرد.
«الحمدلله رب العالمین و السلام علی رسول الله و علی آله الاطهار الطیبین الطاهرین سیما الامام المنتظر القائد الثانی‌عشر صلوات الله و سلامه علیهم اجمعین».
ماه رمضان، ماه بركت و رحمت و لیالی قدر كه حتمیت غفران الهی در آن موعود، فرصت مغتنمی است كه عموم مؤمنان وجودشان را در جویبار رحمت بی‌انتهای الهی شستشو داده و از بدی‌ها و پلشتی‌ها بزدایند. از خداوند منان بركات این ماه عظیم و عزیز را برای عموم مسلمانان خصوصاً ملت مسلمان ایران و مردم حوزه انتخابیه‌ام خواهانم.
در طلیعه عرایضم یاد شهدای عزیز انقلاب و دفاع مقدس و امام راحل عظیم‌ الشأن (رضوان‌الله تعالی علیه) خاصه نماینده امام و امام‌جمعه یزد شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی (رضوان‌الله تعالی علیه) و فرزند عزیزشان را گرامی می‌دارم و به ارواح مطهرشان درود می‌فرستم و طلب توفیق و عزت روزافزون و طول عمر و سلامتی برای مقام معظم رهبری (روحی له الفداء) از خداوند خواهانم و در ادامه به چند نكته حساس و قابل توجه به طور گذرا اشاره خواهم داشت.
مسأله تهاجم فرهنگی همسو با تهاجم نظامی كه توسط استكبار جهانی و صهیونیست بین‌الملل با همراهی ایادی منطقه‌ای آنها در سه جبهه مشترك سوریه، عراق و غزه با ددمنشانه و حیوانی‌ترین وضعیت با هدف مقابله با بیداری اسلامی و به ضعف كشاندن جبهه متحد ضد استكباری و بد جلوه دادن آموزه‌های اسلامی و ایجاد شكاف و اختلاف بین فرقه‌های اسلامی در جریان است به شدت محكوم كرده و با این اطمینان كه این حركت‌ها هرگز نمی‌تواند خواست آنها را تأمین نماید،‌ آنچنانكه نمونه آن را جهانیان در سوریه مشاهده كردند كه چگونه مردم را به هم پیوست و به حاكمیت راغب نمود و توانست انسجام ملی ایجاد نماید، چراكه هم شیعه و هم سنی به این واقعیت واقفند كه اینها نه تنها مسلمان نیستند، بلكه مشتی خوارج ضد دین و از خدا بی‌خبرند كه خواسته یا ناخواسته رقاصك میدان دشمنان اسلام بوده و بجز حذف دین و هدم مطاف انبیای سلف و مسلمین جهان، كعبه هدف دیگر ندارند و به آنها باید گفت:
ای مگس! عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری
توجه به فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و آموزه‌های ارزشمند آن كه توانست با زنان عفیف و پاك‌دامنش و پرورش جوانان برومند و قهرمانش عظیم‌ترین انقلاب را در جهان فراری از دین و مملو از حاكمیت ایسم‌های غربی و شرقی با رهبری یك شخصیت دینی ایجاد نموده و در احیای دین به معنی عام تحولی شگرف به وجود آورد ولی با كمال تأسف باید بگویم هرچه زمان می‌گذرد این فرهنگ عظیم، بیشتر مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد، غافل از اینكه اگر این فرهنگ تضعیف شود، تمام اقتداری كه توانست دنیای استكبار را به لرزه درآورد رخت بربسته و خدای‌ناكرده باید شاهد اندلسی دیگر باشیم، چرا كه امروز شاهدیم با مسامحه و بی‌توجهی چگونه شهرها و روستاهای ما شاهد بدحجابی‌ها و بی‌حجابی‌ها و فحشای آشكار و پنهان است و غیرت از جامعه رخت بربسته كه البته باید گفت اكثر این امور زاییده چند امر مهم و زیربنایی در ساخت و حفاظت از فرهنگ است كه ذیلاً به آن اشاره می‌كنم:
تساهل و تسامح نسبت به امر بسیار ارزشمند و زیربنایی امر به معروف و نهی از منكر كه در جای جای آیات وحی تذكر داده شده، تا آنجا كه بهترین امت را آمران به معروف و ناهیان از منكر معرفی كرده و می‌فرماید: «كنتم خیر امه اخرجت للناس تأمرون بالمعروف و تنهون عن المنكر» ولی با كمال تأسف باید گفت كه در دولت‌های گذشته و حال با بهانه‌های واهی مسؤولیت مهم مغفول مانده و علی‌رغم وجود ده‌ها سازمان و اداره كه با بلعیدن هزینه‌های كلان كمتر آثار وجودی آنها در جامعه مشهود است كه باید با تمركز آنها و تجمیع هزینه‌های بی‌اثر در این امر توجه ویژه صورت پذیرد.
عدم رعایت عدالت در تقسیم ثروت و زیرساخت‌ها در مكتبی كه خدایش به عدالت و فلسفه وجودی دینش اقامه قسط و عدل و پیامبرش منادی عدالت و امام اولش شهید راه عدالت و آخرین امامش جهان‌گستر عدل است، متأسفانه باید بگویم كه ما امروزه در تقسیم ثروت، شاهد بر بی‌عدالتی‌های غیرقابل توجیه هستیم كه جهت تذكر به نمونه‌هایی از آن اشاره می‌كنم، به امید اینكه دولت‌مردان ما در رفع آنها تلاش نمایند، ان‌شاء‌الله.
در رسانه‌ها شاهدیم كه ده‌ها هزار میلیارد تومان پول بیت‌المال در اختیار یك عده قلیل از ویژه‌خواران و زالوصفتان نوكیسه و عزیزی كه حتی از بردن نام‌شان هم استنكاف می‌شود در حالی كه چند میلیون جوان ارزشمند این مملكت در حسرت دریافت مبلغ ناچیز وام ازدواج یا تسهیلات جزئی جهت اشتغال و كارآفرینی در حسرت به سر می‌برند.
تسهیلات به صاحبان ثروت برای تأسیس بنگاه‌ تولیدی داده می‌شود اما ذهن و تخصص و خلاقیت و توان جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها كه بعضاً با سختی و فقر در دانشگاه‌های غیرانتفاعی به تحصیل پرداخته‌اند به هیچ انگاشته می‌شود كه اكثراً بیكار و بعضاً با اندك حقوق ماهیانه و با مشاغل غیرمرتبط و با افسردگی و سرخوردگی باید جوانی و تخصص خود را پوچ انگاشته و بی هیچ امیدی عمر خود را سپری كنند، مگر چه می‌شود كه با تشكیل تعاونی‌ها و ارائه طرح و تسهیلات به جوانان در راستای تخصص مرتبط و ایجاد حس مالكیت نسبت به تولیدشان به آنها بها داده و در ارتقاء كمیت و كیفیت تولید و ایجاد رقابت،‌ كشور را در مسیر استقلال و عزت قرار داده و از این اندوخته عظیم نهایت استفاده سالم را بنماییم؟
یكی از بلاهای خانمان‌سوزی كه امروزه توسط برخی از افراد سودجو و مدیران بی‌درد دامنگیر این كشور شده است، خام‌فروشی، مخصوصاً در امر معادن ذی‌قیمت و غیرقابل جایگزین شده كه این نوعی توهین به دانش و توان جوانان فرهیخته كشور كه توانسته‌اند در ارتقای توان دفاعی و دانش فنی همچون نانو و هسته‌ای و پزشكی گام‌های بسیار بلندی را بردارند می‌باشد.
چرا علی‌رغم تأكید و توصیه‌های مقام عظمای ولایت مبنی بر عدم خام‌فروشی، نباید از این توان موجود با تخصیص اعتبار لازم در ارتقاء فناوری در امر صنعت و معدن تلاش كنیم؟ مگر ما از مردم چین چه كم داریم كه باید سنگ معادن ما جهت فرآوری به كشور چین سرازیر شده و خود از مواهب فرآوری و استفاده از فرصت‌های شغلی و ارزش‌های افزوده آن محروم بمانیم؟ (بذرپاش ـ آقای زارع‌زاده! تشكر) و چرا نباید كارخانه‌های فرآوری را در جوار معادن تأسیس كرده تا بتوانیم از هزینه‌های تولید كاسته و شغل پایداری را برای مردمی كه مشكلات زیست‌محیطی معادن را متحمل می‌شوند ایجاد نماییم؟
در كشوری كه چندین رودخانه پرآب كه (۱۰۰) درصد حقابه آن متعلق به این ملت بوده و با وجود صدها سد تأسیس شده در كشور چرا باید شاهد كم‌آبی در كشور بوده و در حالی كه میلیون‌ها مترمكعب آب شیرین كشور سرازیر دریاهای شور می‌شوند؟ آیا نمی‌شود با مدیریت صحیح و تخصیص اعتبار لازم و بسیج توان جوانان تحصیلكرده و فرهیخته، كشور خود را از بلای خانمان‌‌برانداز بی‌آبی و فلاكت برهانیم؟ مگر ما از كشورهایی چون تركیه و عربستان سعودی چه كم داریم؟ باید در تقسیم عادلانه زیرساخت‌ها اعم از سرمایه، آب، برق، گاز و راه دقت لازم نمائیم كه متأسفانه در این راستا شاهد عدم رعایت عدالت می‌باشیم كه نتیجه آن مهاجرت مردم و تخلیه بسیاری از روستاها و شهرهای كوچك و تراكم بیش از حد جمعیت در شهرهای بزرگ خصوصاً پایتخت می‌باشد كه باعث ایجاد عوارض اجتماعی و زیست‌محیطی و بالاخص فقر و لوازم آن شده است كه این امر در استان یزد به عنوان یك تابلوی بی‌عدالتی كاملاً محسوس و مشهود است كه توجه ریاست محترم جمهور و هیأت دولت را به آن معطوف داشته (بذرپاش ـ آقای مهریزی ممنون)
و در آخر به سه نكته بی‌عدالتی در استان توجه می‌دهم كه امیدوارم ریاست محترم جمهوری و هیأت دولت توجه ویژه نمایند:
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، آقای زارعی یك و نیم دقیقه گذشته است.
زارع‌زاده‌مهریزی ـ قول می‌دهم كه دیگر حرف نزنم (نایب‌رئیس ـ نه، خواهش می‌كنم)
در استان یزد سه مظهر بی‌عدالتی وجود دارد:
۱ ـ تقسیم ناعادلانه حوزه انتخابیه.
۲ ـ تقسیم زیرساخت‌ها مخصوصاً جاده و گاز.
۳ ـ كه مشكل اساسی است، برداشت بی‌رویه از معادن و عدم توجه...  (نایب‌رئیس ـ متشكر، والسلام علیكم و رحمه الله) و در آخر تشكر می‌كنم از ریاست محترم جمهور و معاونین و هیأت دولت كه توجهی را مبذول فرمودند، امیدوارم در ادامه راه ما را همراهی بفرمایند.
والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته، تشكر.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر، از ناطق بعدی جناب آقای محمدعلی اسفنانی نماینده محترم مردم شریف فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین ‌‌میاندشت دعوت می‌كنم كه به مدت پنج دقیقه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
محمدعلی اسفنانی (فریدن، فریدونشهر و چادگان) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر رمضان، سلام بر ماه خدا، سلام بر مولود مبارك رمضان، كریم آل طه، امام حسن مجتبی، سلام بر لیالی قدر رمضان و سلام بر شهید لیالی قدر رمضان كه چه خوب درباره‌اش فرمودند «قتل علی فی محراب عبادته لشده عدله». ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارك رمضان برای تمامی مسلمین جهان و آرزوی توفیقات فراوان و طول عمر برای مقام عظمای ولایت، مطالبی را به اختصار به عرض عموم ملت شریف ایران و مردم ارزشمند حوزه انتخابیه بنده یعنی شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین‌میاندشت می‌رسانم.
بدون شك جنایات غیرانسانی و ددمنشانه صهیونیست‌ها در این روزها در پاره كوچك باقیمانده از فلسطین عزیز و اولین قبله‌گاه مسلمین كه برای همه حتی غیرمسلمانان نیز جانكاه است بسیار دردآور و شایسته محكومیت جهانی است و این ثمره تفرقه‌ای است كه دشمنان دین در صفوف مسلمین ایجاد نموده و بر این امر اصرار نموده و با كمال تأسف، سران برخی كشورهای عربی نیز با آنان همگام شده‌اند. بدانید كه دشمنی دشمنان دین پایان‌پذیر نیست و ایجاد، ‌حمایت و تقویت تروریست‌های تكفیری در كشورهای اسلامی، ادامه همین تفكر منفور و دردآور است و هدف آنان آسیب‌زدن به مسلمانان و اسلام عزیز از درون است كه جنایات بی‌حد و حصر این دژخیمان صرفاً متوجه مسلمانان است و تفاوتی بین فرق مختلف اسلامی ندارد. اگر این جانیان درنده و زشت‌خو كه به دروغ خود را مسلمان می‌نامند و داعیه مضحك و تمسخرآمیز خلافت اسلامی و بیعت با یكی از منفورترین چهره‌های ضدبشری را مطرح نموده‌اند در ادعای خود راستین هستند پس چگونه است كه تاكنون حتی پاره‌سنگی به طرف دشمنان دین و اسلام پرتاب نكرده‌اند و حتی در مقابل جانیانی كه بویی از انسانیت نبرده‌اند و با سلاح‌ها‌ی غیرمتعارف در حال كشتار افراد بی‌گناه غزه هستند اعلام مخالفت ننموده و صرفاً به وحشیانه‌ترین طرق ممكن اقدام به كشتار مسلمین می‌نمایند و احكام نورانی اسلام را به كریه‌ترین روش ممكن در جهت بهره‌برداری نفسانی تفسیر می‌نمایند؟
مسلمانان، علما، بزرگان، دانشمندان و اندیشمندان! هشیار باشید و زبان در كام نگیرید كه «كلكم راع و كلكم مسؤول» و قیامت نزدیك و عذاب خداوند، الیم است.
در مسائل داخلی به عرض می‌رسانم علی‌رغم تقدیم بودجه در زمان قانونی توسط دولت محترم كه جای تشكر در این خصوص دارد و تصویب آن در موعد مقرر و گذشت چهار ماه از سال،‌ هنوز اعتبارات در اختیار ادارات قرار نگرفته و این در حالی است كه در حوزه انتخابیه بنده به لحاظ كم بودن فصل كار كه كمتر از چهار ماه دیگر باقی مانده است، در صورت عدم تزریق اعتبارات كماكان كارهای نیمه‌تمام و طرح‌های ناقص به حال خود باقی مانده و تخصیص اعتبارات در فصل سرما، فایده‌ای برای منطقه نداشته و داروی پس از مرگ سهراب محسوب می‌شود.
قریب یك سال از شهرستان شدن بوئین‌میاندشت می‌گذرد و لكن هنوز چارت سازمانی آن ابلاغ نشده و مسؤولین مربوطه به طور كامل مستقر نشده‌اند و لازم است در جهت تعیین و انتصاب مسؤولین شهرستان از جمله بخشدار كرچمبو و ایجاد و استقرار اداره تأمین اجتماعی و تخصیص اعتبارات لازم و بكارگیری نیروی انسانی مورد نیاز از انبوه تحصیلكردگان بومی این شهرستان اقدام تا شاكله این شهرستان به درستی شكل پذیرد، ‌البته وضعیت بخشداری زنده‌رود نیز بر همین منوال است.
وزیر محترم راه و شهرسازی! جاده ترانزیتی اصفهان ـ خوزستان در حدفاصل دامنه به الیگودرز و خصوصاً در قسمت كمربندی شمالی شهر داران، بعد از سال‌ها كماكان ناقص و ناتمام است و از كشته‌های تصادفات پشته می‌سازد! چگونه در پیشگاه خداوند جوابگو خواهید بود؟
تنها بیمارستان شهرستان چادگان،‌ با انبوه جمعیت بومی و میهمان لازم است تا قبل از شروع سرما تكمیل شود و مردم از لطف خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند شوند والا این مردم شریف كماكان در كنار سایر محرومیت‌ها از این نعمت نیز محروم خواهند بود.
قبلاً اعلام كرده و اكنون نیز اعلام می‌نمایم داد مردم عزیز و زحمتكش خصوصاً كشاورزان، دامداران و صنعتگران، از عدم همراهی بانك‌ها با آنان بلند است، مسؤولین مربوط!‌ به داد مردم برسید.
بدانید كه بانك‌ها مطابق قانون ایجاد شده‌اند تا كار بانكی و پولی نمایند ولی اكنون نه‌تنها از این وظیفه غافل شده‌اند بلكه با ورود به امور اقتصادی، خود رقیب قدرتمندی به لطف پشتوانه سپرده‌های مردم برای آنان شده‌اند و نه تنها گره‌ای از مشكلات مردم باز نمی‌كنند، گره بر گره‌های آنان می‌افزایند و تا این روش در كشور وجود دارد امیدی به پویایی اقتصاد و تولید نباید داشت، لذا لازم و شایسته است كه نسبت به امهال بدهكاران، صنعتگران و كشاورزان و مساعدت در پرداخت اعتبارات مجدد به آنان جهت عبور از ركود كنونی، خصوصاً در حوزه انتخابیه اقدام شایسته مبذول گردد، (بذرپاش ـ آقای اسفنانی خیلی ممنون، زمان شما تمام شد) متشكرم، بقیه مطالب را ان‌شاء‌الله به رسانه‌ها می‌دهم.
دبیر (بذرپاش) ـ خیلی ممنون از جناب آقای اسفنانی بابت رعایت وقت، دعوت می‌كنم به عنوان نفر آخر جناب آقای دكتر محمد سلیمانی نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
محمد سلیمانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم ـ  سلام علیكم
سلام و صلوات خدا بر امت شهیدپرور، امت روزه‌دار،‌ مؤمنین فداكار و مجاهد و سلام بر شما نمایندگان عزیز.
اجازه می‌خواهم چند نكته را در این نطق كوتاه به عرض برسانم.
در این ایام راجع به اقتصاد مقاومتی حرف‌های زیاد شنیده‌ایم كه عمدتاً همان كلمات و جملات مندرج در برنامه‌های مصوب است، از عملیات و گزارش عملكرد زمان‌بندی شده مورد مطالبه رهبری كمتر می‌شنویم، باید میدان‌دار اقتصاد مقاومتی، دانشمندان، دانشجویان، مخترعین، مبتكرین، نوآوران و كارآفرینان باشند، باید این میدان داده شود و بستر آن فراهم شود، امروز وزارت علوم و دانشگاه‌ها گرفتار مصیبت سیاست‌زدگی و سطحی‌كاری شده است، دست‌های مشكوكی در تلاش برای كندكردن حركت شتابان پیشرفت علمی است، ضرورت دارد اقدامات لازم جهت جلوگیری از خدشه به حیثیت و شأن و اركان دانشگاه توسط كمیته‌های مجعول و گروه‌های فشار و پیشگیری از فعالیت آشوب‌طلبان به عمل آید. دست این كمیته‌ها و گروه‌ها و افراد با سابقه آشوبگری و آشوب‌طلبی از ساحت مقدس دانشگاه كوتاه شود.
وزیر محترم باید بی‌حرمتی‌ها، كج‌روی‌ها، فشارها، تخریب‌ها و تضعیف‌ها كه هر روز شاهد آن هستیم را جلوگیری كند تا زمینه‌های افت علمی و پژوهشی گسترده‌تر نشود، اگرچه تا اندازه‌ای شده است.
آقای وزیر! برای هیچ و پوچ، اساتید را به جان هم انداخته‌اید و این ظلم بزرگی بر دانشگاه‌ها است.
هفته گذشته ریاست محترم جمهور در دیدار كارگزاران نظام با مقام معظم رهبری افزایش قیمت مواد خوراكی و آشامیدنی در دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت‌ ۹۳ را (۶) درصد بیان كردند، این عدد آنقدر تعجب‌آور بود كه صدای ملت و كارشناسان را درآورد، در صورتی كه مركز آمار ایران تورم مواد غذایی را (۴۴) درصد و بانك مركزی،‌ تورم سالانه در خرداد ۹۳ را بیش از (۳۰) درصد رسماً اعلام كرده‌اند. قبلاً آقای دكتر روحانی فرموده بودند كه جیب مردم تورم را لمس می‌كند نه اعداد ارائه‌شده در تریبون‌ها، این حرف و فرمول حكیمانه‌ای است، لذا این بار نه جیب مردم و نه آمار رسمی، هیچكدام افزایش قیمت (۶) درصد در طول یك سال را قبول ندارند و این عدد فاصله بسیار زیاد و چند برابری است و باید اصلاح شود.
رهایی از دلار نفتی، صرفاً از طریق بازكردن درب صنعت نفت و گاز بر روی دانشمندان، جوانان و دانشجویان ایرانی عملی می‌گردد،‌ لذا دولت بهتر است این آرمان اصلی را با اتخاذ تدبیر مناسب پیگیری كند وگرنه با شعر و شعار نمی‌توان قدمی برداشت، كماكان همه منتظر بازشدن این درب بر روی جوانان هستیم، آیا گوش شنوایی هست؟
نفت و گاز باید موتور توسعه فناوری كشور باشد، نه فقط درآمد دلاری، جایگاه دانشگاه در هندسه تولید كجاست؟ ضمناً حذف موجودی كارت سوخت موتورسیكلت‌ها موجب نارضایتی جدی مردم شده است، این حق مردم است، نباید حذف و پایمال گردد.
كشاورزان در چند ماه گذشته دوران سختی را گذراندند، متأسفانه دولت به فریاد و داد آنها نرسید، بی‌توجهی به مسأله تولید در حوزه كشاورزی خسارت‌آور شده است، امروز كشاورزان گران می‌خرند و ارزان می‌فروشند. اصلاح این روند یك ضرورت ملی است، تنظیم بازار، حمل و نقل، خرید محصولات و صادرات تولیدات كشاورزی باید به طور جد در دستور كار دولت و مجلس قرار گیرد. قیمت خودرو در كشور ما قوز بالای قوز شده است، دولت جنگ زرگری بین سازمان‌های درون خود راه انداخته و پاسخگو نیست، بلكه وزیر محترم صنعت و معدن مشوق این به هم ریختگی بوده و هست. مردم، دولت را می‌شناسند و مسؤول می‌دانند، بانك‌ها و مؤسسات مالی و پولی همچنان گرفتار دلال‌بازی و سوداگری هستند و وزیر محترم اقتصاد هم صم بكم نظاره‌گر است و منفعل. نقدینگی در یك سال گذشته بیش از (۵۰) درصد، معوقات بانكی بیش از (۶۰) درصد افزایش یافته است،‌ وزیر محترم نباید مات بماند. مردم نگران رشد مجدد اشرافی‌گری و خوی كاخ‌نشینی هستند، مدیران پرخرج نظیر دوران اصلاحات و سازندگی در حال پرورش هستند، باید نظارت بیشتر شود تا دست مدیران پرخرج از جیب مردم و بیت‌المال بیرون آورده شود و اینها عزل و خلع گردند. (بذرپاش ـ خیلی ممنون، وقت شما تمام است)
ملت و رهبری، عزم دفع تهاجم فرهنگی و اقتصادی دارند، دولت‌مردان باید بیش ازگذشته همراه این عزم شوند،‌كم‌كاری در وزرای مربوطه قابل قبول نیست. سقوط چند هزار پله‌ای شاخص بورس، مردم را به شدت نگران كرده است، ادامه این روند موجب ركود، افزایش بیكاری و صدور نقدینگی به بخش غیرمولد شده و می‌شود. دولت تقصیر را به گردن دیگران نیندازد، بلكه باید تدبیر كند و عمل نماید.
ضرورت دارد سطح تحمل رئیس محترم دولت و وزرا و سایر اعضای دولت در برابر انتقادات مشفقانه بالا رود. (بذرپاش ـ آقای دكتر خیلی ممنون) ضرورت دارد كمیسیون‌‌های مجلس به بررسی میزان اجرای برنامه توسعه پنجم بپردازند تا مشخص شود كه چقدر به اهداف برنامه نزدیك شده‌ایم و كدام اهداف تحقق یافته است؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر) بودجه پژوهشی لاغر و نحیف است، باید در بودجه سال بعد فكری جدی شود، با تشكر.
نایب‌رئیس ـ متشكر، قبل از اینكه سخنگوی كمیسیون‌ تشریف بیاورند آقای قاضی‌پور یك تذكر داشتند كه بدهند، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آقای باهنر! اخطار به ریاست جمهور در خصوص استخدام پیش‌دبستانی‌ها و شركتی‌ها، استخدام قبول‌شدگان وزارت نفت و وزارت كشور و ناظران گندم،‌ تبدیل وضعیت مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای، آقای باهنر! دولت سالمندان جایشان را به جوانان بدهند. آقای باهنر! تعدادی از فقرا و افراد تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد و تازه تشكیل زندگی داده از ثبت‌نام یارانه جا مانده‌اند، دولت یك فرصت دیگر به اینها بدهد. آقای باهنر!
نایب‌رئیس ـ آقای قاضی‌پور! اینها مربوط به آخر جلسه است.
قاضی‌پور ـ استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول بكنید، آخرین عرض من این است كه افطاری در برج میلاد از بیت‌المال توسط هر كسی حرام است،‌ افطار دستگاه‌های اجرایی از بیت‌المال حرام است. ‌آقای باهنر! امسال شما در مجلس چرا به نمایندگان افطاری ندادید؟ به خاطر اقتصاد مقاومتی، چرا در برج میلاد كه افطاری از (۱۵۰) هزار تومان تا (۳۰۰) هزار تومان برای یك نفر تمام می‌شود، (۱۶۰۰) نفر از بیت‌المال دادند؟‌ از مال بازنشستگان، حضرت‌عالی به عنوان نایب‌رئیس دوم مجلس با این برخورد كنید و از بیت‌المال صیانت كنید، والسلام.
نایب‌رئیس ـ متشكر، چون سؤال كردند كه مجلس چرا افطاری نداده؟ من خدمت شما عرض كنم كه در هیأت رئیسه مطرح شد، ما امسال نمایندگان و خانواده‌های محترم را كه هر سال دعوت می‌كردیم، نمایندگان ادوار هم بودند و كارمندان. امسال تصمیم بر این شد كه كل این هزینه ان‌شاء‌الله به مردم آواره غزه و مظلومانی كه زیر آتش و خون صهیونیست‌های جنایتكار دارند دست و پا می‌زنند پرداخت شود، ان‌شاء‌الله كه قبول حق واقع شود.
 
۶ ـ طرح سؤال آقای حسن كامران‌دستجردی نماینده اصفهان از آقای محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و نظر مجلس مبنی بر وارد بودن سؤال
نایب‌رئیس ـ دستور بعد را اعلام كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! دستور فعلی سؤال جناب آقای حسن‌ كامران‌دستجردی نماینده محترم اصفهان از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است. سخنگوی محترم كمیسیون‌ اجتماعی بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ سخنگوی كمیسیون‌ اجتماعی تشریف بیاورند. جناب آقای عزیزی! چه كسی می‌آید توضیح می‌دهد؟
بفرمایید، همه این فریادها به خاطر این است كه هنوز سخنگو نیامده.
دبیر (فرهنگی) ـ جناب آقای عارفی، نایب‌رئیس محترم! بفرمایید.
فرج‌الله عارفی (نایب‌رئیس كمیسیون‌ اجتماعی) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون‌ اجتماعی به مجلس شورای اسلامی
طرح یك‌فوریتی الحاق یك بند به ماده (۲) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال...
دبیر (فرهنگی) ـ آقای عارفی! سؤال جناب آقای كامران است.
نایب‌رئیس ـ گزارش سؤال است شما در جریان هستید؟ سؤال از وزیر صنعت است. آقای عارفی! محبت كنید گزارش سؤال را اعلام كنید.
عارفی ـ گزارش كمیسیون اجتماعی درخصوص سؤال ملی آقای دكتر كامران نماینده محترم اصفهان از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی
خلاصه سؤال:
علت وضعیت ناگوار بازنشستگان صنعت فولاد و عدم پرداخت مستمری آنان و یا دیركردهای غیرقابل توجیه چیست؟
نتیجه بررسی:
مورخ ۲۸/۸/۱۳۹۲ جناب آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت برابر دستور هفتگی برای پاسخ به سؤال شماره (۴۶۹۰۹/۱۱۶۰) مورخ۳۰/۷/۱۳۹۲ جناب آقای دكتر كامران نماینده محترم اصفهان در جلسه كمیسیون اجتماعی حضور یافت و به آن پاسخ گفت. در ابتدای جلسه آقای دكتر كامران با تشریح جوانب مختلف سؤال خود، به نگرانی‌های كاركنان زحمت‌كش بازنشسته فولاد و ذوب‌آهن و خانواده‌های آنان از بابت عدم پرداخت مستمری و تأخیرهای گاهی چندین ماه متوالی در ادای مطالبات قانونی اشاره كرد و آنان را افرادی مؤمن و خدوم و نوعاً دارای سوابق درخشان ایثارگری و جانبازی در عرصه دفاع مقدس دانست. آقای دكتر كامران مایه تأسف می‌دانستند كه گاه و بیگاه به این سبب و مشكلات فرساینده اقتصادی از روی ناداری و آبرومندی دچار مشكل شد‌ه‌اند و زندگی‌شان دچار اختلال شده.
پس از این بیانات، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در مقام پاسخگویی اشاره كردند كه جلسات متعدد و تصمیمات مفیدی در دوران كوتاه شروع مسؤولیت‌شان أخذ شده، اقدامات را برشمرد و موضوع واگذاری سهام به منظور أخذ مطالبات حقوقی و قانونی بازنشستگان مزبور در زمره این اقدامات بود كه ایشان اشاره كردند، بخش مهمی از سازوكارهای قانونی آن نیز برای كارسازی وجوه معوقه تدارك دیده شده و در مراحل پایانی است و وزارت متبوع وی، همگام با وزارتخانه‌های ذی‌ربط دیگر، درصدد حل و فصل موضوع است. ایشان همچنین خاطر نشان كردند كه البته در این خصوص، حیطه مقدورات و اختیارات قانونی نیز باید مدنظر بوده و شایسته است نقش تعیین‌كننده وزارت امور اقتصادی و دارایی، به‌ویژه سازمان خصوصی‌سازی درنظر گرفته شود. آقای نعمت‌زاده حل نهائی این مشكل را در آینده نزدیك در گرو اجرای ضوابط حاكم قانونی از جمله نقل و انتقال قطعی سهام موردنظر دانست و نسبت به آن ابراز امیدواری نمود. در پایان آقای كامران بیانات وزیر را قانع كننده ندانست و بر همین اساس در طی مراحل قانونی و قرائت گزارش این كمیسیون برابر آیین‌نامه داخلی تأكید ورزید. همچنین كمیسیون با استماع مذاكرات دوجانبه فوق، سؤال حاضر را دارای قلمرو ملی می‌داند و گزارش آن را بر این اساس به هیأت رئیسه محترم تقدیم می‌دارد.
رئیس كمیسیون اجتماعی ـ عبدالرضا عزیزی
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، بسیار خوب جناب آقای نعمت‌زاده تشریف بیاورند. خیرمقدم عرض می‌كنیم. (حاجی‌دلیگانی ـ تذكر دارم) بین سؤال كه تذكر نداریم. جناب آقای نعمت‌زاده در خدمت‌تان هستیم خوش آمدید. خواهش می‌كنم، توضیح بفرمایید.
محمدرضا نعمت‌زاده (وزیر صنعت، معدن و تجارت) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با تشكر از هیأت‌رئیسه محترم و نمایندگان عزیز و بزرگوار و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه سروران، سؤالی كه شده قبلاً‌ در ماه هشتم سال گذشته در كمیسیون اجتماعی مطرح شد ما هم توضیحاتی دادیم، برمی‌گردد به یك تصمیمی كه در ماه هفتم سال ۹۱ دولت وقت تصمیم می‌گیرد كه صندوق بازنشستگی كاركنان صنعت فولاد را از وزارت صنایع منتزع كند به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی ببرد. این را هم می‌دانید كه قانونی كه تشكیل شده این وزارتخانه‌ها ادغام شود قرار شد صندوق‌ها حتی‌الامكان در وزارت كار جمع شود. بنابراین دولت وقت تصمیم گرفت و حدود (۹) تا شركت را گفتند جدا شود، به آنجا واگذار شود. متأسفانه در عمل به مشكلاتی برخورد كردند كه تا تشكیل دولت موجود علی‌رغم اینكه دولت تصویب كرده بود ولی كار نشد. و خود به خود وقتی كه دولت یازدهم شروع به كار كرد كاركنان بازنشسته صنعت فولاد حدود پنج‌ ماه حقوق نگرفته بودند.
 جناب آقای وزیر كه كار به او مربوط بود دعوت كردند، جلساتی با سازمان خصوصی‌سازی گذاشتیم، وزارت اقتصاد و دارایی و بنده هم بودم بالاخره چاره‌اندیشی كردیم بعد از چهار، پنج جلسه متن مصوبه‌ای تهیه شد كه دولت اخیر آن را به تصویب برساند. در اواخر ماه هفتم ۹۲ دولت یازدهم تصویب كرد آن اشكالاتی كه در مصوبات قبل بود و مانع اجرای كار می‌شد آنها را ما رفع كردیم. بنابراین بعد از یك سال كه این كار متوقف مانده بود خوشبختانه تصویب‌نامه مهرماه سال گذشته این مشكل را حل كرد و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به اتفاق سازمان خصوصی‌‌سازی قرار شد طبق آن مصوبه مسائل را اجرایی كنند. چند روز بعد از این جناب آقای كامران سؤال كرده بود فكر می‌كرد بنده مسؤولم و حال اینكه نه آن موقع ما مسؤول بودیم بله تا ماه هفتم سال ۹۱ مسؤول بودیم. ولی با مصوبه مهر ۹۱ این مسؤولیت به وزارت كار محول شد. عرض كنم ما آنجا توضیح دادیم كه كار تقریباً تمام شد و دارد نهایی می‌شود و به زودی مشكل حل خواهد شد كه الحمدلله این طور هم شد. ولی ما نمی‌دانیم كه چرا چیزی كه ما در ماه هشتم پاسخ دادیم امروز در صحن مطرح می‌شود. حالا این دیگر اشكال از ماست، اشكال از هیأت‌رئیسه است، اشكال از جناب آقای كامران است ما اصلاً كاری نداریم. من می‌خواهم عرض كنم كه یك این كار هیچ ارتباطی به وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارد. نه خدای‌ناكرده بخواهم مسؤولیتی را از خود سلب كنم این به موجب مصوبات دولت قبل و دولت جاری است كه در ماه هفت سال گذشته تصویب كرد. خوشبختانه این كار كلاً حل و فصل شده و تا آخر اردیبهشت هم كه جناب آقای ربیعی دیروز به من گزارش می‌دادند فرمودند كه از قول من بگویید كه اولاً این به وزارت كار مربوط است، به وزارت صنعت مربوط نیست.
دوم اینكه ما تا آخر اردیبهشت حساب، كتاب‌های آنها را به روز كردیم. خوشبختانه در خرداد ماه یك كمی عقب افتاده كه به دلیل محدودیت‌های مالی صندوق‌هاست. كه این را هم به زودی داریم حل می‌كنیم و مشكلی از این جهت نیست.
لذا من از دعوت هیأت‌رئیسه محترم تشكر می‌كنم و باز تأكید دارم كه قانوناً كار به ما ارتباطی ندارد و ما آماده هستیم كه همكاری و كمك كنیم، از همه نمایندگان محترم هم ما بالاخره مزاحم هستیم می‌دانید كه صنعت، معدن و تجارت حدود (۴۰) درصد تولید ناخالص ملی كشور را تشكیل می‌دهد وضع صنایع می‌دانید كه چه طور بوده وضع معادن هم كه نشسته بودم چهار، پنج نفر از بزرگواران مراجعه فرمودید راجع به معادنی كه تعطیل هست و غیره.
ما داریم تلاش می‌كنیم اینها را با كمك شما سامان بدهیم. خوشبختانه مقررات خروج از ركود را در دولت، در كمیسیون‌ها، كارگروه‌ها پیگیری كردیم آن‌طوری كه آقای رئیس‌جمهور محترم قول دادند ان‌شاء‌الله تا آخر این ماه این بسته نهایی می‌شود كه ما بتوانیم بیشتر با كمك شما كمك كنیم، صنایعی كه خوابیده، برای استحضار آقایان از (۸۰) هزار واحد صنایع كوچك، نزدیك (۱۴) هزار واحد خوابیده بود و حدود (۲۰) هزار تا زیر (۵۰) درصد كار می‌كنند. اینها را داریم سامان می‌دهیم منتها نیاز به مساعدت همه عزیزان بالاخص تأمین سرمایه در گردش اینها دارد كه ریاست محترم مجلس هم در جلسه‌ای كه در ریاست جمهوری تشریف داشتید، فرمودند و ان‌شاء‌الله حمایت شما را خواهیم داشت. ما اول امیدمان به خداست و بعد به كمك مردم و كمك نمایندگان محترم كه بتوانیم مشكلاتی كه اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت دارد اینها را یكی پس از دیگری رفع كنیم تا به امروز هم قدم‌های بزرگی برداشته شده. ما رشد منفی صنعتی‌‌مان تبدیل به رشد مثبت شده است علی‌رغم اینكه هنوز در داخل ركود هستیم. من بیش از این مصدع شما نمی‌شوم. و صلی علی محمد و آل محمد
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر. نوبت آقای كامران است. من یك توضیحی بدهم دوستانی كه حالا تذكر داشتند، تعداد زیادی هم بودند می‌خواستند متذكر بشوند. تذكرشان این است كه همین صحبتی كه جناب آقای نعمت‌زاده فرمودند كه صندوق بازنشستگی فولاد مدت‌هاست كه از وزارت صنعت، معدن و تجارت منتزع شده است و به وزارت رفاه منتقل شده است.
جناب آقای كامران كه سؤال‌كننده در كمیسیون اجتماعی هستند یك سری استدلال‌هایی دارند ما استدلال‌های ایشان را هم می‌شنویم. بعد باید تصمیم‌گیری بشود كه واقع قضیه این سؤال ارتباط مستقیم به وزارت صنعت و معدن دارد یا نه؟ فعلاً‌ صحبت آقای كامران را می‌شنویم تا ببینیم چه می‌شود. آقای كامران بفرمایید.
حسن كامران‌دستجردی (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن قبولی طاعات و تشكر از همه خواهران و برادران كه صبح یك صدا فرمودند الموت لاسرائیل. اما چرا مربوط به صنایع و معادن؟ درست قبل از ماه مبارك رمضان دو هفته پیش. عزیزان...
نایب‌رئیس ـ آقای كامران اجازه بدهید! نمایندگان محترم من خواهش می‌كنم جناب آقای نعمت‌‌زاده را رها كنند. من هر كس به آقای نعمت‌زاده مراجعه كند اسمش را می‌برم. من خواهش می‌كنم آقای افضلی‌ شما آنجا مواظب باش، جناب آقای نعمت‌زاده را حفاظت كن.
كامران‌دستجردی ـ درست قبل از ماه مبارك رمضان از (۱۳) استان جلوی مجلس تجمع داشتند ریاست مجلس با حاج آقای ابوترابی بود. حاج آقای ابوترابی به آقای عزیزی مأموریت دادند كه اینجا حی و حاضر تشریف دارند، رئیس كمیسیون اجتماعی و دیگر دوستان نماینده هم آمدند و اینها می‌گفتند كه پول ما در این صندوق كجا رفته؟ صندوق خالی كه نمی‌شود كه به تأمین اجتماعی داد. اینها طبق قانون (۱۰) درصد پول‌شان را كم كردند. (۲۰) درصد هم دستگاه‌های اجرایی، می‌شود (۳۰) درصد.
جناب آقای نعمت‌زاده توضیح بفرمایند این پول كجا رفته؟ شما كه فرمودید به تازگی به تأمین اجتماعی دادید. این پولش كجا بوده؟ قوطی خالی است یا قوطی پر است؟ مضافاً این پول را آمدند و گفتند ما می‌گذاریم طبق یك تفاهم‌نامه‌ای كه این تفاهم‌نامه اینجا هست كه گفتند ما این پول را در بانك سامان می‌گذاریم. كه بانك سامان تصادفاً آقای تابش داشتند با ایشان صحبت می‌كردند. به من دادند كه چنین چیزی نیست ولی آقای نعمت‌زاده توضیح بدهند این پول عزیزان كه كارمندانی هستند كنار كوره، در گرما، سخت‌كوش، چرخ تولید اصلاً با اینهاست. كنار آتش داغ این بانك اینجا نوشته كه صندوق موافقت نمود بخش عمده فعالیت‌های بانكی‌اش را از طریق بانك سامان و بانك سامان سود اینها را برای مستمری اینها بدهد این تفاهم‌نامه امضاء شده. دیوان محاسبات یك گزارشی داده، اینجا هست، یعنی همه‌اش سند است. در این گزارش گفته واریز وجوه وصولی به حساب بانك سامان منجر به تأخیر پرداخت حقوق بازنشسته‌ها شد.
نگاه كنید تو را به خدا در ماه مبارك رمضان پول این طرفی را كه یك بازنشسته است صنایع كسر می‌كند در صندوق می‌گذارد بعد هم در بانك می‌گذارد بانك هم می‌آید، نمی‌دهد. حالا مجدداً صندوق، مردم می‌آیند می‌گویند بابا اتفاقاً این نامه جدید است. ببینید! این نامه جدید مربوط به ۳/۲/۹۳ هست. به واحد تولیدی می‌نویسد آقای دریه التماس می‌كند برای درمان اینها. من می‌خوانم می‌گوید اینها مسن هستند، بیماری صعب‌العلاج دارند. نسخه‌هایشان را برنمی‌دارند. می‌آیند دفتر من تجمع می‌كنند، این وضعیت در شرایط حاضر به صلاح كشور نیست. ببینید! اینها وقتی كه حقوق ماهانه‌شان، تأمین اجتماعی كه خودش كلی عیال‌وار است یك صندوق خالی هم بدهید. این پول كجا رفته. ببینید! اینها بایستی برای درمان زن و بچه‌شان كسی كه آنجاست حتی اینها ایثارگرند. مثلاً سه شهید، دو شهید، جانباز، حالا كار به ایثارگر هم نداریم یك كارمند ساده، جان كنده، كار كرده، پای این كوره‌های داغ عرق ریخته. جزء ستادها كه نبوده كه در ستاد كولر باشد و میوه باشد و خارج باشد و آب‌قند باشد و آب‌نبات باشد.
ببینید! این آمده همین درمانش را هم... این نامه كی است؟ ۳/۲. شما ملاحظه می‌فرمایید كه بعد در وسط هر كاری هم شما می‌بینید كه گفتید فولاد بدهد، ذوب‌‌آهن بدهد. از آن طرف گفته صندوق. مثلاً در یك سال، (۱۰۱)‌ میلیارد و (۲۰۰)‌ میلیون تومان، در یك سال (۱۰۲)‌ میلیارد و (۲۱۱)‌ میلیون تومان. یعنی اینها شدند با پول سؤال من از آقای نعمت‌زاده این است، ربطی به وزیر كار ندارد كه درست كند یا درست نكند. اگر می‌خواستید درست كنید كه از برج (۷) تا حالا همچنان حقوق اینها عقب می‌افتد. مگر اینها مرض دارند كه این همه راه بلند بشوند با اتوبوس بیایند جلوی مجلس تجمع كنند. جلوی ریاست‌‌جمهوری تجمع كنند برای دو ریال و ده شاهی بازنشستگی‌شان.
من اصلاً سؤالم از آقای نعمت‌زاده این است این پول كجا رفته؟ این پول ببینید! قاضی سراج وقتی اینجا صحبت كرده می‌گوید مدیر عامل صندوق بازنشستگی (م.ش) قرائت می‌كنیم:
به تحصیل مال نامشروع به مبلغ (۱۲)‌ میلیارد و (۴۰۰) میلیون ریال و پول‌شویی و بعد اینجا رئیس هیأت‌مدیره شركت فولاد فام. آقای نعمت‌زاده توضیح بدهند فولاد فام چه ارتباطی با این بازنشسته‌ها و صندوق‌شان داشته؟ پول را كجا برده؟ اینجا قاضی‌ سراج می‌فرماید كه این رئیس هیأت‌مدیره دوم راهنمایی، بقیه اعضا هم چهار بچه، (۶) تریلیون و (۸۷۵) میلیارد و (۴۸۲)‌ میلیون و (۳۰۶) هزار ریال از اینها گشایش تنظیم شده است.
ببینید‌! ما می‌گوییم كه این گردش كار كه مربوط به این بازنشسته‌ها بوده در جاهای مختلف می‌رفته منت چرا برایشان بگذاریم. حالا آقای نعمت‌زاده فرمودند سهام. اتفاقاً‌ این نامه آقای نعمت‌زاده است. آقای امیری نماینده محترم زرند اتفاقاً از شما نامه داده. شما هم نوشتید به حاج آقای انصاری. سهام را خودتان اینجا مرقوم فرمودید كه طولانی بودن این تشریفات موجب شده است كه مالك جدید اموال نتواند از انتفاع آن بهره‌مند بشود. بعد فرمودید كه (۱۴) هزار میلیارد تومان كسری دارد، دولت متعهد شود بعد فرمودید می‌بایستی از طریق وزارت اقتصاد، یادتان است هفته پیش وزارت اقتصاد برای وام ازدواج كه مربوط به كارش بود گفت چه ربطی به من دارد؟ اینجا كه وزیر صنایع می‌گوید كار به من ندارد. من بروم از وزیر ارشاد بپرسم؟ بروم از وزیر مخابرات بپرسم؟ خوب كارمندتان است. شما مسؤولیت دارید و این توضیحاتی كه بنده دادم جناب وزیر پاسخ بفرمایند، حاشیه هم نروند. حالا این هم كه در عین حال این سؤالات چه می‌شود؟ یك فرایندی هیأت‌رئیسه دارد، ما می‌گوییم به موقع بگذارند. این است كه به بنده پاسخ شفاف و صریح بدهند این پول كجا رفته؟ اولاً‌ بفرمایند این جمعیت (۸۰) هزار نفری در (۳۳) استان، خوزستان، شمال، یزد، كرمان این پول كجا رفته؟ رقمش را هم بگویند. بسیار خوب به تأمین اجتماعی با چه مبلغی دادید؟ چه قدر است؟ صفر؟ یا پول داشته؟ خیلی ممنون،‌ اینها را توضیح بدهند من در بحث بعدی‌‌ام خواهم گفت.
نایب‌رئیس ـ متشكر. شما (۶) دقیقه از وقت‌تان باقی مانده. جناب آقای نعمت‌زاده صحبت‌های تكمیلی حضرت‌عالی را می‌شنویم، (۸) دقیقه وقت دارید.
محمدرضا نعمت‌زاده (وزیر صنعت، معدن و تجارت) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
از جناب آقای كامران تشكر می‌كنیم مطالب را آن‌طوری كه لازم می‌دیدند فرمودند ولی تاریخ‌ها را مثل اینكه فراموش كردند كه بگویند اگر مشكلاتی بوده است كه من نمی‌دانم باید تحقیق شما بفرمایید مربوط به چه دوره‌ای بوده است؟ بنده عرض كردم در ماه مهر ۹۱ دولت تصویب می‌كند صراحتاً متنش اینجا هست. اگر وقت بیشتر باز داشته باشیم می‌توانم خدمت‌تان بخوانم. جناب آقای محمدرضا رحیمی هم امضاء‌ كردند، معاون اول. عرض كنم دو فقره است:
 یكی ۲۲/۷/۹۱ است كه بند (۱) آن این است: «صندوق بازنشستگی كاركنان صنایع فولاد با وظایف، اموال، دارایی‌ها، سهام، امتیازات، موجودی، اسناد، اوراق، تعهدات شامل تعهدات اعم از مطالبات قانونی بازنشستگان و سایر حقوق و مستخدمین خود به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی منتقل می‌گردد».
در بند (۲)‌ هم گفته جهت جبران اینها وزارت صنعت، معدن و تجارت
 ۱ ـ (۵/۱۷) درصد از سهام سایپا را واگذار می‌كند.
۲ ـ (۵۵) درصد سهام دخانیات را، (۱۹) درصد آلومینیوم ایلام را، (۷۱) درصد سنگ آهن مركزی را. (۵۳) به علاوه (۵/۱۷) درصد ذوب‌آهن اصفهان را. یعنی كارخانه ذوب‌آهن به آن عظمتش حدود (۷۰) درصدش واگذار می‌شود. ذغال‌سنگ كرمان (۱۰۰) درصد، ذغال‌سنگ طبس (۱۰۰) درصد، پروانه بهره‌برداری ذغال‌سنگ كرمان و یك سری اموال دیگر. این در تاریخ ۲۲ بود، باز ۲۵/ ۱۱ یك مصوبه بعضی از اینها را باز كم و زیاد می‌كند و باز حجم را اضافه می‌كند. این كار مانده بود و اجرا نشده بود. دولت جاری آمد، ما آخرهای مرداد آمدیم در اواسط مهرماه مصوبه دولت گرفتیم كه (۱۲)‌ هزار و (۵۰۰) میلیارد تومان، وزارت اقتصاد و دارایی بابت این چیزها چون اینها فروخته نشده بود. سهم است، سهم را كه آخر ماه نمی‌شود به پرسنل داد. باید در این یك سال این تدبیر را می‌كردند، نكردند متأسفانه. دولت آمد برای اینكه كار را جلو بیندازد گفت این مقدار از محل فروش آتی اینها نقد بدهد تا این مشكل حل بشود و از آن موقع مشكل حل شد. ولی سهام بالاخره انتقالش دانه دانه انجام شد كه باز بین سازمان خصوصی‌سازی و وزارت كار بوده. هیچ مسأله‌ای هم... و اما می‌فرمایند كه در صندوق چه مقدار پول بوده؟ اینجا بین (۹۰)‌ تا (۱۰۰) میلیارد تومان در ماه به بازنشسته‌ها پول می‌دهند. اصلاً آن پول‌ها چیزی نیست كه از سود سپرده كه حالا ما هم در جریان نیستیم چون به ما هم مربوط نیست كه اینها چه قدر این پول‌ها جمع شده. دولت (۱۲) هزار و (۵۰۰) میلیارد تومان یكجا تصویب كرد كه این را سازمان خصوصی‌سازی از محل فروش بدهد و بعد اینها را واگذار كنند كه عرض كنم این جابجایی انجام شود كه خوشبختانه این هم انجام شده است و من فكر می‌كنم دولت در این مصوبه‌اش كه چند روز قبل از سؤال ایشان بود بالاخره تا به دولت ابلاغ شود، یك هفته طول می‌كشد چه بسا ایشان هم نمی‌دانستند تا این ابلاغ شود سؤال مطرح كردند. این هم كه جلوی مجلس جمع شدند خودشان فرمودند سال گذشته بوده. جناب آقای ابوترابی به آقای عزیزی فرمودند این كار رسیدگی شود. این به حالا چه ربطی دارد؟ والسلام علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ متشكر، جناب آقای كامران!‌ (۶) دقیقه وقت دارید.
حسن كامران‌دستجردی (اصفهان) ـ آقای باهنر! نماینده‌ها دور آقای نعمت‌زاده بودند حواسشان نبود. دو هفته پیش آقای ابوترابی اینجا رئیس بودند، نه پارسال، آقای عزیزی هم كه در مجلس است. از سوی هیأت رئیسه رفتند جلوی مجلس، قبل از ماه رمضان، دو هفته پیش. پارسال كه نبوده، مثل اینكه توجه نفرمودند یا نماینده‌ها دور و برشان بودند گوش نكردند. آقای عزیزی كه اینجاست دو هفته پیش، من گفتم دو هفته پیش كه طرف مرض ندارد با اتوبوس اینجا بیاید. این یك.
آقای نعمت‌زاده فرمودند ما بعضی واحدها را واگذار كردیم، خداوكیلی كرمانی‌ها بگویند این ذغال‌سنگ كرمان، ذغال‌سنگ طبس جزء واحدهایی نیست كه روی دست مانده است و در هیچ قوطی عطاری‌ای جا نمی‌گیرد. كی می‌آید اینها را بردارد؟
راجع به ذوب‌آهن فرمودند، (۵۳) درصد بوده كرده‌اند (۱۷) درصد. اطلاعاتتان هم به روز باشد،‌ یعنی این نوع واگذاری‌ها كارخانه‌هایی نیست كه سودده است و واقعاً درست و درمان باشد، این ذغال‌سنگ كه اصلاً ورشكسته است، وعده سر خرمن است. این هم دو.
سوم فرمودند تاریخها، من تاریخها را خواندم، این نامه‌ای است كه ۱۵/۱۱/۹۲ است یعنی مربوط به ۱۳۹۳ است. این نامه‌ای كه آقای دریه امضا كرده‌ كه ۳۰/۲/۹۳ است. این نامه‌ای كه خود آقای نعمت‌زاده امضا كرده‌اند، اینكه امضای خودتان است. تازه خودتان در رابطه با واگذاری سهام انقلت گذاشته‌اید. این امضای شماست، جعلی كه نیست، امضای خود جناب‌عالی است، به آقای انصاری در پاسخ نامه همكار عزیزم جناب آقای دكتر امینی نماینده محترم زرند نوشته‌اید. یعنی شما اینكه بازنشستگان ذوب‌آهن و فولاد در (۱۳) استان... ببینید! ما یك ماه حقوقمان را ندهند، بنده كه این طور هستم زمین و آسمان را خراب می‌كنم. اینها یك حقوق بازنشستگی ناچیز درمان، دارو، نوه، نتیجه می‌آیند جمع می‌شوند، سر چهارراه‌ها آه و ناله، داشته‌ایم. من اینجا دارم به آقای باهنر می‌گویم باید مشكلات امنیتی آن را پاسخ بدهند. یعنی در آینده به هر حال این دوستانی كه می‌آیند با نجابت با عزت، به هر حال اینها مشكلات دارند، معیشت آدمهاست. تازه چرا پول خودشان را كسر كرده‌ایم. بالاخره آقای نعمت‌زاده نفرمودند، دو دو تا چهار تاست، (۱۰) درصد از یك كارمند كه كم كرده‌اید، (۲۰) درصد كه كم كرده‌اید. بالاخره روشن است كه در این صندوق چند است.
ضمناً جناب‌عالی وزیر صنایع هم بوده‌اید، تازه‌كار كه نیستید، یعنی شما با ذوب‌آهن، با فولاد، با بازنشستگان، با این صندوق، حتی مدیران این صندوق را جابجا كردید، حتی مدیران این صندوق را یك جا مدیركل گذاشته‌اید یك جا معاون گذاشته‌اید. یعنی شما آدمی نبوده‌اید كه بگوییم اصلاً به این مسائل آشنا نبوده‌اید. اینها مراجعاتشان یك روز و دو روز نبوده. من عرضم به این است كه با این صورت‌جلسات و اینكه ما بگوییم آقا سهام را می‌فروشیم، تازه همین صندوق مربوط به تأمین اجتماعی امسال هم در بودجه نیامده، سالهای قبل در بودجه آمده بوده، بودجه هم سالانه است. بارها گفتیم دولت لایحه بیاورد، تعیین تكلیف كند. اینها كه هر بار نمی‌توانند بیایند التماس كنند، التماس برای چه؟ برای پول خودش.
بالاخره هر كدام از ما كارمند یك جایی هستیم، بازنشستگیمان كسر می‌شود، در یك صندوق می‌گذارند. بعد موقع بازنشستگیمان هر كداممان می‌آییم واقعاً توجیه می‌كنیم. آن وزیر می‌آید گردن این وزیر می‌اندازد، این وزیر گردن آن وزیر می‌اندازد. در این نامه وزیر سومی هم پیدا شده، وزیر اقتصاد. ما اول بایستی به هر جا واگذار می‌كنیم چه می‌خواهد تأمین اجتماعی انجام دهد، چه می‌خواهد سازمان خصوصی‌سازی انجام دهد حق و حقوق اینها را شفاف و روشن كنیم نه اینكه ایشان برای درمانشان هم بنویسد... ببینید این نامه ۳۰/۲/۹۳ است. تاریخهای قدیم نیست كه فرمودند تاریخها را بخوانیم. تاریخ ۹۳ و ۹۲ است، تاریخهای به روز است. این تاریخی كه از ۳۰/۲/۹۳ است امروز تیرماه است یعنی متعلق به سه ماه پیش است. چون ۳۰/۲ است برای درمانشان نگرانی كرده و نوشته: این وضعیت در شرایط حاضر به صلاح كشور نمی‌باشد. خواهمشند است دستور فرمایید به منظور اجتناب از سرگردانی و بروز مشكلات غیرقابل پیش‌بینی هزینه درمان اینها را بدهید.
آقاجان درمان، تازه جناب آقای نعمت‌زاده! این برای درمان التماس كرده است. آن وقت برای افرادی كه در چرخش تولیدند، در فولاد اهواز، در فولاد چهارمحال، در فولاد هرمزگان، در فولاد اصفهان، در فولاد اسفراین روحیه می‌ماند؟ بالاخره همه در یك گردش كار هستند. تازه عرض كردم اینهایی هم كه ما تازه داریم به آنها سهام می‌دهیم شركتهای ضررده، تازه ذوب‌آهن كه وضعش از آنها بهتر است (۵۳) درصد را كرده (۱۷) درصد. اینها واقعاً چكار كنند؟ آن وقت تازه جالب است آقای نعمت‌زاده می‌گویند به من ربطی دارد؟ پس به چه كسی ربط دارد؟ وزیر كار كه تازه آمده تحویل گرفته. (بذرپاش ـ آقای دكتر وقت شما تمام شد)
من خواهش می‌كنم كه همه خواهران و برادران! ماه رمضان است و ما باید در قبر جواب بدهیم و به هر حال در مازندران، البرز مركزی، همه موارد، خود آقای حسینی یادش است دم در كه آمدیم چقدر عجز و ناله می‌كردند و واقعاً ما باید یك فكری بكنیم. تازه این جزء ابزار نظارتی ماست. ساده به ما می‌فرمایید ما چكار كنیم؟ خیلی ممنونم. بله آقای سودانی درست می‌گوید در اهواز...
نایب‌رئیس ـ متشكر، جناب آقای كامران! شما الان می‌خواهید رأی‌گیری كنیم؟ بسیارخوب، همكاران محترم محبت كنند به صندلی‌های خودشان مراجعه كنند. ببینید! اگر بخواهیم به عنوان مسؤولیت مشترك نگاه كنیم اعضای دولت مسؤولیت در این قبیل مسائل مسؤولیت مشترك دارند. این را می‌شود نگاه كرد اما تعداد زیادی از نمایندگان محترم تذكر دارند و بعضی از عزیزان هم یك مقدار عصبانی شده‌اند كه چرا اجازه تذكر پیدا نكرده‌اند و بحثشان این بود كه الان این موضوع ارتباط مستقیمی به وزارت صنعت‌، معدن و تجارت ندارد. حالا در هر صورت دوستان این را لحاظ می‌فرمایند.
حضار ۲۳۷ نفر، عزیزانی كه از پاسخهای جناب آقای وزیر قانع شدند موافق را اعلام می‌كنند و كسانی كه قانع نشدند مخالف را كه ما ببینیم كه مجلس وضعیتش چطوری است. عزیزان دقت داشته باشند! كسانی كه از پاسخ وزیر قانع شدند یا همان تذكر را وارد می‌دانند كه ارتباطی به وزارت صنعت ندارد تكمه موافق را فشار می‌دهند و كسانی كه قانع نشدند تكمه مخالف را. خواهش می‌كنم همكاران در رأی‌گیری شركت بفرمایند. من خواهشم این است عزیزانی كه ممتنع هستند، موافق و مخالف هستند همه رأیشان را از طریق دستگاه الكترونیكی اعمال بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، قانع نشدند دیگر. پنج، شش تا رأی كم داریم، (۱۱۱) نفر از (۲۳۷) نفر قانع شدند. خیلی ممنون هم از مجلس و هم از جناب وزیر كه تشریف آوردند و پاسخ دادند.
۷ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ جناب آقای سبحانی‌نیا تذكرات شفاهی نمایندگان را اعلام بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكرات شفاهی همكاران محترم:
جناب آقای فتح‌اله حسینی بفرمایید.
فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر من به جناب آقای رئیس‌جمهور است. با توجه به آمار رسمی بانك مركزی در خصوص نرخ تورم و آماری كه رئیس‌جمهور محترم در سخنان خود بیان نمودند اختلاف فاحش وجود دارد و مردم خصوصاً قشر كم‌درآمد و حقوق‌بگیر تورم واقعی را هرروزه با گوشت و پوست خود لمس می‌كنند. نیاز به توجه جدی برای رفع آن است.
از تیم مذاكره‌كننده تشكر می‌كنم، لازم است خطوط قرمز و حفاظت و حراست از دستاوردهای هسته‌ای كه حق مردم شریف ایران است در همه مراحل و متون و مذاكرات مورد توجه جدی قرار گیرد.
تذكر من به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران است كه سال گذشته ابلاغ شده است. با كمال تأسف نزدیك به یك سال است از عمر این قانون می‌گذرد تا كنون بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارتخانه‌های مربوطه در این خصوص اقدامی نكرده‌اند و اكثر ایثارگران در كشور نگران هستند و معلوم نیست چه كسی متولی این كار است.
تذكر من به وزیر جهاد كشاورزی؛ استان كرمانشاه به لحاظ كشت نخود یكی از استانهای شاخص می‌باشد. به دلیل سیاست اشتباه دولت كشاورزان استان خصوصاً نخودكاران متحمل خسارات سنگینی شده‌اند. لازم است در اسرع وقت مشكلات صادركنندگان نخود حل شود. آقای وزیر! شما در صحن علنی مجلس قول دادید گفتید من مشكل نخودكاران را حل می‌كنم. الان شهرستان دالاهو، شهرستانهای استان كرمانشاه اكثراً مشكلات حادی دارند. انتظار است به قولی كه دادید وفا كنید و به مردم گزارش بدهید. می‌خواهید چكار كنید؟
در خصوص آبرسانی به (۸۰) روستای شهرستانهای سرپل‌ذهاب و گیلانغرب و قصرشیرین بارها و بارها این تذكر به وزیر محترم نیرو داده شده اما مثل اینكه وزیر نیرو در این خصوص اگر پیگیری هم كرده مردم نتیجه‌ای نگرفته‌اند. انتظار است در این ماه مبارك رمضان توجه كنید. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر جناب آقای حسینی)
جناب آقای رئیس‌جمهور! با توجه به آمار بیكاری در استان كرمانشاه و گذشت یك سال از عمر دولت تدبیر و امید، امید مردم كرمانشاه به این است كه شما قول داده‌اید كه كاری نشود كه خدای نكرده ناامیدی به وجود بیاید برای سرمایه‌گذاری و ضرورت جدی به این كار انتظار است هرچه سریعتر در خصوص استانی كه در هشت ساله جنگ دفاع كردند و برای انقلاب و نظام زحمت كشیدند امروز واقعاً بیكاری در این استان به مرز هشدار رسیده. انتظار است رئیس‌جمهور در سفری كه به كرمانشاه دارند اقدام كنند.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر.
حسینی ـ یك تذكر هم به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص...
نایب‌رئیس ـ آقای حسینی تمام شد، نه دیگر. خواهش می‌كنم برای بعد. نفر بعد را دعوت بفرمایید. یك دقیقه زیادی صحبت كردید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای رجائی نماینده محترم اراك بفرمایید.
عباس رجائی (اراك، كمیجان و خنداب) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر اول من به وزرای محترم عضو هیأت دولت كه در كارگروه قیمت‌گذاری محصولات هستند است كه در رابطه با قیمت محصولاتی است كه خرید تضمینی قرار است صورت بگیرد. متأسفانه قیمت‌گذاری‌هایی كه در این كارگروه انجام می‌شود مطابق با واقعیتهای جامعه ما و كشاورزی ایران نیست و همواره مشكلاتی را برای این قشر زحمتكش جامعه پدید آورده. انتظار ما این است كه در آستانه قیمت‌گذاری برای سال زراعی آتی كه در شهریورماه انجام می‌شود سعی كنند نحوه قیمت‌گذاری را به گونه‌ای دنبال كنند كه قیمت تضمینی محصولاتی كه در قانون برنامه به آنها اشاره شده و جزء محصولات اساسی و استراتژیك كشور هستند موضوع قیمتها با واقعیتهای جامعه تطابق داشته باشد و بتوانیم مرز امنیت غذایی كشور را دنبال كنیم.
مسئله دوم تذكر من به وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است. جناب آقای دكتر قاضی‌زاده‌هاشمی! بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اراك از سال ۱۳۸۵ تا كنون مطرح بوده كه نوسازی شود و یكی از بیمارستان‌های اصلی آن وزارتخانه در این استان است و الان بعد از گذشت شش سال، هفت سال هنوز مقداری در حدود (۱۵) تا (۲۰) درصد این بنا بیشتر پیشرفت نداشته است. انتظار ما از حضرت‌عالی این است كه از محل وجوهی كه امسال بحمدالله به بهداشت و درمان تخصیص پیدا كرده و وضعیت سلامت در جامعه قرار است بهبود پیدا كند شرایطی پیش برود كه ما بتوانیم بخشی از اعتبارات مورد نیاز این بیمارستان را از محل این بودجه‌ها داشته باشیم تا دوستان ما در استان مركزی بتوانند با سرعت بیشتری این بیمارستان را به اتمام برسانند و به بهره‌برداری برسد. متشكر.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر جناب آقای رجائی، جناب آقای ابوالقاسم جراره بفرمایید.
ابوالقاسم جراره (بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همكاران محترم.
ببینید! من نكته‌ای كه مدتها است ما به وزارت صنعت و معاون محترم وزیر جناب آقای كرباسچیان مدیرعامل محترم ایمیدرو متذكر شده‌ایم بحث آلومینیوم المهدی است. هم مشكلاتی است كه ماهها در این مجتمع صنعتی به وجود آمده، مسائل و مشكلات اداری كه وجود دارد، مشكلاتی كه مربوط به مدیر مجموعه است. ما بارها متذكر شدیم، مواردی را هم منعكس كردیم. اخیراً یكی از همكارانمان هم در فضای رسانه‌ای اینها را منعكس كردند و مردم شنیدند. ما ماهها قبل، پنج شش ماه قبل این موارد را متذكر شدیم و گفتیم مشكلاتی در این مجموعه وجود دارد اینها را بررسی كنید. هم در بحث مسائل مدیریتی آن و مشكلاتی كه در این حوزه در آنجا وجود دارد و هم بحث واگذاری آن كه اخیراً منتشر شده كه با قیمت بسیار نازلی بحث واگذاری آن مطرح است.
ما بارها مخالفتهای خودمان را اعلام كرده‌ایم. مسائل و مشكلاتی كه مربوط به این موضوع وجود دارد. مسؤولین محترم هم از وزارت صنعت هم سازمان خصوصی‌سازی نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند. هم بحث واگذاری آن قطعاً به صلاح كشور نیست و این از همان اشكالاتی است كه بحث خصوصی‌سازی دارد. ما انتظار داریم نسبت به این موضوع یك واكنش درستی ان‌شاءالله داده شود و نتیجه‌ای هم به ما داده شود هم در اصلاح مشكلاتی كه در مجموعه مدیریتی و اداری این مجموعه صنعتی در استان وجود دارد و نگرانی‌هایی كه در آنجا وجود دارد. ان‌شاءالله این نكته مدنظر قرار بگیرد و نتیجه آن به ما اعلام شود كه آن حساسیتی كه هم مسؤولین استانی دارند و هم مردم آنجا دارند و هم كارگرانی كه در آن صنعت مشغول به كارند این نگرانی آنها ان‌شاءالله رفع شود و نگرانی ما هم رفع شود. قطعاً ما با این شرایطی كه در آنجا حاكم است، هم بحث نحوه واگذاری آن و هم مدیریت كنونی و فضایی كه آنجا حاكم است مشكل داریم ان‌شاءالله این مشكل مرتفع شود.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر جناب آقای جراره، جناب آقای الهیار ملكشاهی بفرمایید.
الهیار ملكشاهی (كوهدشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با تبریك ایام ماه مبارك رمضان خدمت ملت شریف ایران اسلامی و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه.
با توجه به وضعیت بحرانی آب آشامیدنی در شهرستانهای كوهدشت و رومشگان كه در حال حاضر تعداد زیادی از روستاهای شهرستانهای كوهدشت و رومشگان فاقد آب آشامیدنی هستند و تعدادی هم از آب غیرسالم استفاده می‌كنند از وزیر محترم نیرو جناب آقای چیت‌چیان می‌خواهم هرچه سریعتر این موضوع مهم را بررسی و مشكل منطقه را مرتفع نمایند.
تذكر به وزیر محترم جهاد كشاورزی برای برنامه‌ریزی صحیح میزان كشت و نیازهای كشور و تنظیم واردات و صادرات محصولات كشاورزی. امسال كشاورزان صیفی‌كار در شهرستان‌های كوهدشت و پلدختر به دلیل عدم برنامه‌ریزی متحمل خسارات فراوان شده‌اند و به خصوص خیاركاران پلدختر كه مجبور شده‌اند محصولات خود را به كیلویی كمتر از (۲۰۰) تومان بفروشند كه این وضعیت موجب شده است كه درآمد این كشاورزان عزیز كمتر از هزینه‌ها شود. از دولت محترم و وزیر جهاد كشاورزی می‌خواهم خسارات وارده به كشاورزان را جبران نمایند و پرداخت اقساط وام كشاورزان استمهال گردد و برای این گونه محصولات نرخ تضمینی تعیین گردد.
با توجه به نرخ بیكاری بسیار بالای استان لرستان و نرخ بیش از (۵۰) درصد بیكاری بین جوانان لرستان كه به صورت رسمی اعلام شده است از ریاست محترم جمهوری و وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی می‌خواهم با روش ویژه‌ای از جمله تعیین كارگروه خاصی قبل از آنكه بیكاری در استان لرستان به پدیده اجتماعی و امنیتی تبدیل شود چاره‌اندیشی نمایند.
ضمن تشكر از ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب آقای دكتر روحانی به جهت رفع موانع اجرای سد معشوره كوهدشت از وزیر محترم نیرو و معاونت محترم نظارت راهبردی ریاست جمهوری تقاضا دارم از طریق ممكن امكان استفاده از بودجه فاینانس در اجرای احداث این سد حیاتی تسریع شود.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای عباس قائیدرحمت بفرمایید.
عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و اعلام انزجار از حملات ددمنشانه‌ رژیم غاصب و نامشروع رژیم صهیونیستی.
بنده هم در این فرصت كوتاه چند نكته را عرض كنم:
از ریاست جمهور عزیز و معاونین محترم و وزرا كه سفر خودشان را به استان لرستان قرار دادند، تشكر و قدردانی می‌كنیم. مردم هم استقبال خوبی كردندكه جای تشكر دارد. اما مصوباتی شد، تقاضای من از رئیس‌جمهور محترم و دولت عزیز این است كه در خصوص تخصیص خوراك انرژی، افزایش تخصیص آب، تكمیل طرحهای نیمه‌تمام و ایجاد خط اعتباری ویژه حمایت از تولید و سایر طرحها در استانی كه بالاترین نرخ بیكاری را دارد تسریع كنند. ان‌شاءالله عملیاتی شود.
تذكری هم به برخی از وزرا و خصوصاً وزرای صنعت، دادگستری، كار، راه، ارشاد و نیرو عرض كنم. چرا فولاد ازنا تعیین تكلیف نمی‌شود؟ چرا بارانداز دورود به بهره‌برداری نمی‌رسد؟ چرا صنایع غذایی و آب معدنی گهر دورود به بهره‌برداری نمی‌رسد و رسماً به مزایده گذاشته نمی‌شود؟ چرا كارخانه كفش غزال دورود حدود بیش از یك دهه است تعطیل است و وزارت كار چاره‌اندیشی نمی‌كند؟ علت تعلل وزارت راه و شهرسازی در آغاز عملیات اجرایی ساخت كنارگذر دورود و تكمیل محور ازنا ـ‌ شازند با توجه به حادثه‌خیز بودن و تلفات بالای این دو محور چیست؟ علت بی‌توجهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تكمیل فرهنگسرا و سالن آمفی‌تئاتر نیمه‌تمام دورود و ازنا پس از چند سال واقعاً چیست؟ چرا وزارت نیرو مشكل آب شرب شهری و روستایی دورود و ازنا و آزادسازی حقآبه سد مروك دورود از سد كمال‌صالح استان مركزی را جدی نمی‌گیرد؟ آقای رئیس‌جمهور! متأسفانه هنوز برخی از مدیران ضعیف و كم‌توان كه از دولت قبل بوده‌اند كارشكنی می‌كنند و مردم را ناراضی نگه داشته‌اند، چرا شایسته‌سالاری‌ كه به مردم قول دادید را جدی نمی‌گیرید و تمام و كمال اجرا نمی‌كنید؟
یك نكته هم آخرین عرضم باشد جناب آقای دكتر باهنر! جلسات دولت و مجلس دارد انجام می‌شود، جای تشكر دارد و خوب است اما این شیوه به عقیده من خیلی خروجی و نتیجه‌ای ندارد. من خواهش می‌كنم ضمن اینكه این را باید بیشتر كنیم فرصتی هم بدهیم علاوه بر رؤسای كمیسیون‌ها نمایندگان محترم مشكلاتشان را مطرح كنند، سپاسگزارم.
نایب‌رئیس ـ متشكر، خیلی ممنون و متشكر. ما امروز دیگر وقت نداریم تذكرات كتبی نمایندگان را قرائت كنیم. چند تا دلیل دارد، اولاً تشكر می‌كنیم دوستان خوب شركت كردند و سرحال و شاداب بودند. ثانیاً ما طبق آیین‌‌نامه داخلی مجلسمان جلسات علنی‌مان اگر بخواهد بیش از چهار ساعت شود باید رأی‌گیری كنیم. الان تقریباً دارد از چهار ساعت می‌گذرد. بنابراین اگر اجازه دهید بقیه بحثها را برای فردا می‌گذاریم.
 
۸ ـ اعلام وصول (۴) فقره سؤال
نایب‌رئیس ـ چند تا اعلام وصول داریم. جناب آقای ضرغام صادقی بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ـ سؤال ملی آقایان: بهروز نعمتی و سیدهادی حسینی نمایندگان محترم اسدآباد و قائم‌شهر از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در خصوص دلیل فقدان راهبرد مشخص در زمینه نرخ سود و تسهیلات بانكی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی جناب آقای زاكانی نماینده محترم تهران از وزیر محترم كشور درخصوص علت عدم محافظت از دانشمندان هسته‌ای اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی آقایان: آذین و زاهدی نمایندگان محترم رفسنجان و كرمان از وزیر محترم كشور در خصوص علت حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در كشور اعلام وصول می‌شود.
ـ نهایتاً سؤال ملی جناب آقای آقامحمدی نماینده محترم خرم‌آباد از وزیر محترم كشور در خصوص علل افزایش ناامنی در استانهای مرزی و عدم بهره‌گیری از نیروهای ارزشی در حوزه سیاسی وزارت كشور اعلام وصول می‌شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر.
۹ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ جلسه بعدی ما فردا چهارشنبه (۲۵) تیرماه ساعت (۸) صبح است. دستور هم ادامه دستور هفتگی است. ختم جلسه اعلام می‌شود.
(جلسه ساعت ۱۲:۱۲ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۲ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی
۲۷
شوراها و امور داخلی كشور
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب دوره هشتم و جلسات ۲۲۵ و ۲۲۶  در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
ب ـ فهرست سؤال مطرح شده
عنوان
اعلام وصول
شماره و تاریخ  چاپ گزارش
كمیسیون گزارش‌دهنده
توضیحات
سؤال ملی درخصوص علت وضعیت ناگوار بازنشستگان صنعت فولاد و عدم پرداخت مستمری آنان و یا دیركردهای غیرقابل توجیه
جلسه ۱۵۶
شماره (۶۲)
 ۱۸/۴/۹۳
اجتماعی
 
با توجه به توضیحات وزیر، پاسخ مزبور از سوی مجلس قانع‌كننده تشخیص داده نشد
ج ـ  فهرست سؤالات اعلام وصول شده
عنوان
وزرای مورد سؤال
سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص دلیل فقدان راهبرد مشخص در زمینه نرخ سود و تسهیلات بانكی
امور اقتصادی و دارایی
(علی طیب‌نیا)
بهروز نعمتی (اسدآباد)
سیدهادی حسینی (قائمشهر)
سؤال ملی درخصوص علت عدم محافظت از دانشمندان هسته‌ای
كشور
(عبدالرضا رحمانی‌فضلی)
علیرضا زاكانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)
سؤال ملی درخصوص علت حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در كشور
كشور
(عبدالرضا رحمانی‌فضلی)
حسین آذین (رفسنجان و انار)
محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور)
سؤال ملی درخصوص علل افزایش ناامنی در استانهای مرزی و عدم بهره‌گیری از نیروهای ارزشی در حوزه سیاسی وزارت كشور
كشور
(عبدالرضا رحمانی‌فضلی)
ابراهیم  آقامحمدی (خرم‌آباد و دوره)
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و بیست و هفتم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها  ۴۷۴
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۲۹
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۶
 
 
لوایح
۱۲۹
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۲
ـ
۵
۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
ـ
ـ
ـ
ـ
تحت بررسی در مجلس
۱۹۹
۱۳
۵۸
۲۷۰
قوانین ابلاغی به دولت
۴۸
ـ
۴۶
۹۴
مسترد شده
۱
ـ
۱۲
۱۳
بایگانی شده
۶۵
۳
۷
۷۵
جمع كل
۳۲۹
۱۶
۱۲۹
۴۷۴
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۶۲
 
استیضاح‌ها
۳
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۷
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۱۹
۲
۷
تحت بررسی
۱۰۲
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۱
۱
۱
جمع كل
۱۶۲
۳
۱۷
 

۱ ـ عبارت بیان شده (۳) میلیارد شیقل (واحد پول اسرائیل) است كه به اشتباه دلار ترجمه شده.


نام
پست الکترونيک
پيام شما