آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۳۶
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۶۳۱
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۲۰۰ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۲۵) - دوره نهم ۱۸/۰۴/۱۳۹۳


              جلسه دویست  و بیست و   پنجم (۲۲۵)  
۱۸  تیر‌ ماه ۱۳۹۳  هجری‌شمسی
۱۱   رمضان  ۱۴۳۵  هجری‌ قمری
 
 
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ تسلیت نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت ارتحال آیت‌الله محمدی‌گیلانی
۴ ـ تصویب كلیات لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم و ارجاع آن به كمیسیون مربوطه (ثبت ۱۸۲)
۵ ـ تصویب كلیات طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی (ثبت ۲۷)
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: حمیدرضا خصوصی‌ثانی، علی‌اصغر زارعی، نعمت‌اله منوچهری، علیرضا خسروی و كمال‌الدین پیرمؤذن
۷ ـ اعلام وصول طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان بالای (۵۰) درصد با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۷۶)
۸ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۹  ـ اعلام وصول یك فقره سؤال
۱۰ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۱۱ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۲ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                                          ب ـ فهرست طرح اعلام وصول شده
                               ج ـ فهرست سؤال اعلام وصول شده                   د ـ  فهرست قوانین ابلاغی به دولت
                               ه‍ ـ  فهرست طرح های بایگانی شده                  و ـ فهرست تكمیلی مربوط به ضمائم جلسات ۲۰۱ الی ۲۲۵
 
   
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
نایب‌رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود بر پیامبر اعظم و اهل بیت آن بزرگوار، جلسه با حضور ۲۰۱ نفر از همكاران ارجمند رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و بیست‌ و پنجم روز چهارشنبه هجده تیر‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با یازدهم رمضان ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم.
۲ ـ گزارش كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی.
۳ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دوره پنجم بانك توسعه اسلامی.
۴ ـ گزارش شور دوم كمیسیون انرژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق كشور.
۵ ـ‌ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید كلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری ـ‌ صنعتی چابهار.
 
۲ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
نایب‌رئیس ـ تلاوت آیات نورانی قرآن كریم را آغاز بفرمایید.
(آیات ۱۰۶ ـ ۱۰۲ از سوره مبارکه «انعام» توسط قاری محترم آقای سیدمحمد مقیمی تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ذلِكُمُ اللَّهُ رَبُّكُمْ لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ خالِقُ كُلِّ شَیْ‏ءٍ فَاعْبُدُوهُ وَ هُوَ عَلى‏ كُلِّ شَیْ‏ءٍ وَكِیلٌ * لا تُدْرِكُهُ الْأَبْصارُ وَ هُوَ یُدْرِكُ الْأَبْصارَ وَ هُوَ اللَّطِیفُ الْخَبِیرُ * قَدْ جاءَكُمْ بَصائِرُ مِنْ رَبِّكُمْ فَمَنْ أَبْصَرَ فَلِنَفْسِهِ وَ مَنْ عَمِیَ فَعَلَیْها وَ ما أَنَا عَلَیْكُمْ بِحَفِیظٍ * وَ كَذلِكَ نُصَرِّفُ الْآیاتِ وَ لِیَقُولُوا دَرَسْتَ وَ لِنُبَیِّنَهُ لِقَوْمٍ یَعْلَمُونَ اتَّبِعْ ما أُوحِیَ إِلَیْكَ مِنْ رَبِّكَ لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ وَ أَعْرِضْ عَنِ الْمُشْرِكِینَ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
نایب‌رئیس ـ با تشكر از برادر ارجمند جناب آقای مقیمی قاری معزز قرآن كریم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«این است خداوندی كه پروردگار شماست، معبودی جز او نیست، آفریدگار همه چیز است. پس او را بپرستید و بدانید كه او بر همه چیز ناظر و مراقب است. چشم‌ها او را در نیابند حال آنكه او چشم‌ها را دریابد و او آگاه از ظرایف است و داناست. به راستی برایتان از جانب پروردگارتان بینشهایی آمده پس هر كه چشم گشاید و ببیند به سود اوست و هركه چشم ببندد و نبیند به زیان او و من نگاهبان شما نیستم. این آیات را این چنین به صورتهای گوناگون بیان می‌كنیم از بهر آنكه نگویند تو از كسی درس آموخته‌ای و نیز از بهر آنكه قرآن را برای مردم دانا بیان كرده باشیم. از آنچه از جانب پروردگارت بر تو وحی می‌شود پیروی كن، معبودی جز او نیست و از مشركان روی برگردان. راست گفت خداوند بلندمرتبه عظیم». صلوات (حضار صلوات فرستادند).
۳ ـ تسلیت نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت ارتحال آیت‌الله محمدی‌گیلانی
نایب‌رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض ادب حضور همكاران ارجمند و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، لازم می‌دانم ارتحال فقیه عالیقدر و عالم فرهیخته، شاگرد و یار ثابت‌قدم بنیانگذار عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت امام (قدس الله نفسه الزكیه) حضرت آیت‌الله محمدی‌گیلانی را به عموم ملت عزیز و دوستداران مقام علم و فقاهت، حوزه‌های علمیه، جامعه روحانیت، بالاخص محضر مقام معظم رهبری (دامت بركاته) عرض تسلیت داشته باشم. از سوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، همكاران گرانقدر، به ویژه مجمع نمایندگان گیلان و فراكسیون نمایندگان شمال كشور عرض ادب و تسلیت داشته باشم. برای آن عالم بزرگوار علو درجات و برای یكایك بازماندگان طول عمر همراه با عزت از خدای سبحان مسألت بنمایم. لازم می‌دانم حضور همكار ارجمندمان جناب آقای مفتح هم عرض تسلیت ویژه‌ای را داشته باشیم. حضرت آیت‌الله محمدی‌گیلانی پدر بزرگوار همسر مكرمه این همكار ارجمند بودند. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
۴ ـ تصویب كلیات لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم و ارجاع آن به كمیسیون مربوطه (ثبت ۱۸۲)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم است كه در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است. سخنگوی محترم كمیسیون جناب آقای دكتر زارع برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! یك لحظه اجازه بفرمایید دوستان مخالف و موافق را اعلام كنم تا بعد از صحبتهای آقای دكتر زارع آماده شوند. دوستان موافق همین موضوع الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم عبارتند از: جناب آقای محمد آشوری‌تازیانی، جناب آقای ابوالقاسم جراره و جناب آقای منصور آرامی.
مخالفان عبارتند از: جناب آقای حسن كامران‌دستجردی، جناب آقای مهرداد بائوج‌لاهوتی و جناب آقای نوذر شفیعی. آقای دكتر زارع بفرمایید.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون اقتصادی به مجلس شورای اسلامی
لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم به شماره چاپ (۳۱۹) كه جهت بررسی به كمیسیون اقتصادی به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود با حضور مسؤولین و كارشناسان دستگاههای اجرائی ذی‌ربط مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و با اصلاحاتی به شرح ذیل به تصویب رسید.
اینك گزارش آن براساس ماده (۱۴۶) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون فرعی شوراها و امور داخلی كشور تا زمان ارسال این گزارش واصل نشده است.
رئیس كمیسیون اقتصادی ـ ارسلان فتحی‌پور
همكاران محترم! موضوع این لایحه در قالب یك ماده ‌واحده به این حكم اشاره دارد كه جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی قشم ملحق شود كه با یك سری اهداف و دلایل این الحاق در توجیه لایحه بوده كه جایگاه و موقعیت جغرافیایی جزیره هرمز در منطقه خلیج‌فارس به لحاظ استراتژیكی و ژئوپولتیكی همچنین وجود جاذبه‌های گردشگری و چشم‌اندازهای طبیعی جزیره هرمز، فعالسازی ظرفیتهای محور اقتصادی نوار ساحلی شمال خلیج‌فارس، جذب سرمایه‌گذاری در جزیره هرمز، ارتقای زیرساختهای اقتصادی و زیربنایی جزیره هرمز و رفع محرومیت از جزیره هرمز كه استحضار دارید كه منطقه آزاد قشم یكی از بزرگترین و اولین مناطقی است كه در كشور به عنوان منطقه آزاد معرفی شد. این منطقه دارای موقعیت جغرافیایی مناسب، مساحت قابل توجه، سواحل وسیع، جاذبه‌های توریستی متعدد و آثار تاریخی است كه عمده‌ترین مشكلی كه پیش روی این منطقه آزاد قرار دارد برخی از آن تداخل وظایف میان دستگاههای اداری است.
استحضار دارید كه (۱۵۰۰) كیلومتر مربع مساحت جزیره قشم است كه الان تقریباً بخشی از شمال شرقی جزیره قشم به وسعت (۳۰۰) كیلومتر مربع به عنوان محدوده منطقه آزاد قشم تعیین شده كه این امر در این (۳۰۰) كیلومتر موجب شده كه یك سری تبعیضاتی در ارائه خدمات و ایجاد پدیده قاچاق شود و همچنین جزیره هرمز در (۱۸) كیلومتری جزیره قشم قرار دارد كه بیش از (۷۰۰۰) نفر جمعیت دارد، برادران اهل تسنن و تشیع در این جزیره زندگی می‌كنند. مشكل اصلی جزیره هرمز بیكاری است و در برخی از امكانات اولیه از جمله بیمارستانها، اورژانسها جزیره هرمز یك‌سری كاستی‌های دیگر دارد.
استحضار هم دارید كه توسعه، منطقه‌ای است، نمی‌شود یك قسمت، (۳۰۰) كیلومتر از این مساحت (۱۵۰۰) كیلومتری رشد كند و بقیه محدوده توسعه‌نیافته باشد. با توجه به این بحث و بررسی‌هایی كه صورت گرفت و اینكه این به صورت لایحه از طرف دولت بوده و با توجه به لزوم توسعه اقتصادی جزایر جنوبی كشور و ظرفیتهای بالقوه جزیره هرمز از همكاران محترم انتظار داریم كه به این لایحه رأی مثبت بدهند و نظر به اینكه باید در مجلس شورای اسلامی هم تصویب شود انتظار رأی بالایی داریم، برای توسعه جزیره هرمز.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف اول آقای دكتر حسن كامران هستند، بفرمایید.
حسن كامران‌دستجردی (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خواهران و برادران توجه بفرمایید! راجع به قشم از سال ۷۱ در این مجلس مطرح است و به اعتقاد بنده یك جریان پشت پرده آن را هدایت می‌كند. ببینید! در دنیا تیاچین زیر یك‌ كیلومتر است. (همهمه نمایندگان)
نایب‌رئیس ـ منظورشان این است كه ابر و باد و...
كامران‌دستجردی ـ‌ حالا افشا خواهیم كرد. در دنیا آقای ندیمی! تیاچین زیر یك كیلومتر است. (همهمه نمایندگان)
نایب‌رئیس ـ بفرمایید كه منظورتان از جریان چیست؟
كامران‌دستجردی ـ‌ جریان را خواهم گفت. آقای ابوترابی! مجلس را ساكت بفرمایید آقا فرموده‌اند همهمه نكنند.
نایب‌رئیس ـ اشاره‌ای بكنید كه منظوری از این طرح پشت‌پرده نداشتید، توضیح بدهید. تذكر آقای ندیمی فرمایش درستی است، شما یك نكته‌ای می‌گویید اما باید توجه داشت مخاطب چه برداشتی می‌كند والا در فضای دوستانه ما معلوم است كه شما قصد خاصی ندارید ولی بالاخره این انعكاس دارد، بفرمایید توضیح بدهید.
كامران‌دستجردی ـ‌ از وقت من گرفته نشود. در سال ۷۱ در همین مجلس كمیسیون دفاعی آورد كه كل قشم آزاد شود، (۱۵۰۰) كیلومتر. نامه‌ای تنظیم شد خدمت مقام معظم رهبری، ایشان به ستاد كل ارجاع دادند و قشم كه دو و نیم برابر بحرین است شد (۳۰۰) كیلومتر در شمال شرق قشم آن هم پیوسته كه باز، بازی در نیاورند بگویند (۵۰) كیلومترش شمال، (۵۰) كیلومترش غرب، (۵۰) كیلومترش جنوب، (۳۰۰) كیلومتر پیوسته در شمال شرق قشم. این قطعه تمام شد بعد در مجلس باز آوردند گفتند ما باز این (۱۵۰۰) كیلومتر را منطقه ویژه اقتصادی كنیم. هر بار این كار را كردند. سؤال این بود اصلاً استراتژی مناطق آزاد چیست؟ صادرات است. ولی شما ملاحظه كنید كه در قشم همه شد واردات. یعنی ضد اقتصاد مقاومتی. در دنیا چگونه است؟ تیاچین زیر یك كیلومتر است. پس منطقه آزاد به وسعت نیست. سنگاپور چند كیلومتر است؟ (۳۲۷) كیلومتر. پس اینجا مشخص می‌شود كه منطقه آزاد اصلاً ربطی به وسعت ندارد. ما بایستی اهداف مناطق آزاد را اجرا كنیم. تولید ارز، توسعه صنعتی، توسعه اقتصادی، نه اینكه كالاهای بنجل وارد كنیم پدر صنایع كشور را هم در بیاوریم.
همین برنامه پنجم را ما تصویب كردیم، مخبر فرمودند كه محرومیت‌زدایی، در بند «ز» در همین بخش مناطق آزاد آورده‌ایم كه (۱) درصد از محل عوارض ورود و صدور كالاها در این مناطق برای نهادهای حمایتی مثل كمیته امداد و بهزیستی بشود. آیا این درست اجرا شد؟ نه. ما پیرارسال (۱۰) میلیارد تومان بعد دوباره كلی آوردیم. لذا قشم كه تشریف ببرید آن طرف سیم كپرنشین است، این طرف سیم برج‌ساز. پس اینكه می‌گویند محرومیت‌زدایی این هم اتفاقی نیفتاد.
اتفاقاً شاهد زنده حاج‌آقای ابوترابی اینجا نشسته‌اند. در برنامه پنجم باز آقای مشایی و جریان حاكم دور و برشان در برنامه پنجم آوردند منطقه آزاد همه‌اش را آزاد كنند. پس یك جریان قطعه اول بود كه خواست همه‌اش را آزاد كند، جریان دوم آقای ابوترابی اینجا یادشان است در برنامه پنجم بنده بودم و تذكر دادم. گفتند باز استعلام می‌كنیم، استعلام كردیم باز گفتند نه‌خیر، همان شمال شرق (۳۰۰) كیلومتر پیوسته. آقای ابوترابی اینجا نشسته‌اند اگر بنده نادرست می‌گویم بفرمایند كه این جریانات پشت پرده رو شود.
اتفاقاً آقای دكتر عزیزی آن زمان معاونت راهبردی رئیس‌جمهور بودند و بعد گفتند این قسمتی كه همه اینجا باید آزاد شود حذف شود و اتفاقاً حذف شد و من می‌خواهم بگویم اصلاً آوردن اینها خلاف برنامه پنجم است چون در برنامه پنجم یك بار این تكرار شد. بعد قسمت سوم گفتند قسمتی از آب را به قشم اضافه كنیم. گفتیم چه فرقی دارد؟ حالا بدتر از همه آمده‌اند گفته‌اند هرمز، به بهانه اینكه عمران و آبادی هرمز را درست كنند. هرمزنشینان كه من به شما علاقه دارم چون ایثارگرید، پاكار هستید، اگر این برای شما مثل قشمی‌ها مصیبتی نشد! آقای آشوری كه می‌خواهند بعد از این موافق حرف بزنند و وكیل آنجا هستند هم بفرمایند این منطقه چه سوغاتی برای قشمی‌ها داشته است؟
آقای مخبر گفتند مسائل ژئوپولتیكی، اتفاقاً به عكس است. یكی از شاخك‌های عملیاتی اقیانوس آرام سرپل قشم است و قشم سرپل نظامی است. این هم از نظر ژئوپولتیكی خطاست. با توجه به اینكه هرمز یكی از سه نقطه در دنیاست: یكی مالاكا است، یكی عدن است، یكی هرمز است. ما این گلوگاه را هم دوباره بخواهیم به قشم وصل كنیم. با توجه به اینكه از قدیم مركز ولایات خلیج‌فارس هرمز بوده و هرمز موضع كانی‌های جهان است. بیضی‌شكل، (۴۲) كیلومتر. واقعاً یك خطای استراتژیك است كه ما مجدداً هرمز را بیاییم اضافه كنیم. اینكه گفتم جریانات پشت پرده، چگونه است كه از سال ۷۱ تا به حال مدام دنبال اضافه كردن هستیم؟
یعنی من نمی‌دانم صاحبان ثروت و قدرت در اینجا چه منافعی دارند؟ با توجه به اینكه (نایب‌رئیس ـ وقت شما تمام شد، خیلی متشكر) در مكان‌یابی چابهار، قشم و بعد كیش جمعیت‌شناسان مشاور بودند، اصلاً مكان‌یابی آن غلط بوده، چون چابهار زیرساخت ندارد، كیش توریستی است. من خواهشم این است كه این بار هم مثل هر بار دیگر در مجلس به بهانه‌های مختلفی اینجا آمده است. یك بار به بهانه توسعه هرمز، یك بار به بهانه رفت و آمدها. ما همین كه قشم ارزیابی كنیم حاج‌آقا ابوترابی!...
 نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، خوب است ده دقیقه وقت برای شما بگذاریم؟ دو دقیقه گذشت. بالاخره رعایت شود. موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! موافق اول این بحث برادر عزیزمان جناب آقای محمد آشوری هستند، بفرمایید.
محمد آشوری‌تازیانی (بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب خدمت همكاران عزیز دارم. من یك مقدمه‌ای را عرض می‌كنم بعد دو، سه تا نكته را پیرامون این الحاقیه كه مطرح شده می‌گویم. اگر یك نگاه منطقی بكنیم ما نارسایی‌هایی در نظام برنامه‌ریزیمان در حوزه مرزهای كشور وجود داشته كه به نوعی آسیبهای جدی‌ای را به مردم مرزنشین و مرزداران كشور وارد كرده است. عملیاتی نشدن طرح آمایش سرزمین، تمركزگرایی و به نوعی بحثهایی كه در حوزه نگاه تك‌بعدی به مرزها وجود داشته عاملی شده برای اینكه مرزهای ما از توسعه‌نیافتگی در رنج باشند. به رغم تلاشهای فراوانی كه دولتهای مختلف نظام جمهوری اسلامی به مرزهای كشور داشته ولی شاخصهای توسعه در مرزها قابل قبول نیست. به همین دلیل وقتی شما نگاه می‌كنید می‌بینید كه حتماً باید نگاه چندوجهی به مرزها داشته باشیم. حتی همین نكته‌ای كه مخالف محترم جناب آقای دكتر كامران هم اشاره فرمودند امنیت مرزهای كشور امنیت مردم‌پایه است. یعنی مردمی كه مرزنشینند مرزدار هم هستند، مرزداران ما اگر احساس عزت كنند می‌توانند مقابله كنند. در طول تاریخ هم این نشان داده شده كه با استعمارگران مقابله كردند، حتی بدون اینكه دولت مركزی از آنها حمایت كند. چون مرزنشینان ما مرزنشینان باعزتی بودند. رونق تجارت در آنجا بوده.
قانونگذار برای ساماندهی در مرزهای كشور بالاخص مرزهای جنوبی كه یك نوع احساس مقایسه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هم حاصل خواهد شد قطعاً همه عزیزان می‌دانند و مستحضرند كه هرگونه اتفاق اقتصادی در آن سوی مرزهای كشور تأثیرات خودش را به لحاظ این مقایسه خواهد گذاشت. در مرزهای حواشی جنوبی خلیج‌فارس اتفاقات بزرگ اقتصادی افتاده و این خودش عاملی شده برای اینكه ما اگر این طرف مرز را ساماندهی نكنیم آسیبهای جدی حتی از منظر امنیتی بر این موضوع مترتب خواهد شد. قانونگذار هم برای ساماندهی مسائل مرزهای كشور بالاخص مرزهای جنوبی یك مدلی را سازماندهی كرده كه تحت عنوان مناطق آزاد، تعاونی‌های مرزنشینان، حتی بازارچه‌های مرزی در برخی از نقاط صفر مرزی ایجاد كرده است. هدف از شكل‌گرفتن منطقه آزاد قشم چه بود؟
من می‌دانم كه در رویه‌های اجرایی ایرادات و اشكالاتی به ما وارد است، این نافی این نیست كه ما از چندگانگی خدمت‌رسانی به مردم منطقه قشم، هرمز، هنگام و لارك، ابایی داشته باشیم، اگر این دقت را داشته باشیم از آن زمانی كه قانون منطقه آزاد قشم تصویب شد بالاخره همان‌طوری كه آقای كامران هم اشاره فرمودند (۳۰۰) كیلومتر را منطقه آزاد اعلام كردند، بقیه‌اش در حوزه منطقه ویژه قرار گرفت، جزیره هنگام، لارك و هرمز به دلیل مشكلاتی كه در قانون بود و نارسایی‌ كه قانون داشت از بهره‌مندی خدماتی كه به واسطه مزایای قانونی مناطق آزاد حاصل می‌شد بی‌بهره ماندند و این شرایطی را ایجاد كرد كه به نوعی ما یك دوگانگی یا چندگانگی در ارائه خدمات را داشتیم و این مورد گلایه مردم مرزنشین آنجا بود. اگر این بحث الحاق، امروز مطرح می‌شود به این دلیل است كه از مزایای قانونی منطقه آزاد قشم، جزیره هرمز هم بهره‌‌مند شود، حالا این جزیره هرمز یك موقعیت ژئواستراتژیك، ژئوپلتیك دارد كه از حساسیت‌های خاصی هم برخوردار است.
من یك نكته‌ای را اشاره كنم با تكیه بر فرمایشاتی كه مخالف محترم داشتند ستاد كل فرماندهی كل قوا هم در ارتباط با بحث هرمز كه در بند (۶) گزارش مركز پژوهش‌ها هم آمده اشاره به این موضوع كرده كه از این نظر مشكلی وجود ندارد، حالا اگر این اتفاق بیفتد مردم جزیره هرمز از مزایای قانونی این موضوع بهره‌مند خواهند شد و رونق اقتصادی به آن منطقه باز خواهد گشت و این رونق موجب ایجاد اشتغال، رفع محرومیت و توسعه پایدار در آن منطقه خواهد شد. من از همكاران محترم تقاضامندم كه به این لایحه رأی قاطع بدهند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، مخالف دوم این موضوع آقای مهرداد لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم ابتدا رحلت عالم ربانی حضرت آیت‌الله محمدی‌گیلانی را به ملت بزرگ ایران، علی‌الخصوص به مردم فهیم و شهیدپرور استان گیلان تسلیت عرض می‌نمایم.
همكاران محترم! همان‌طور كه مخالفین اول، جناب آقای كامران هم فرمودند وسعت جزیره قشم چیزی در حدود (۱۵۰۰) كیلومتر مربع است، یعنی فقط از این (۱۵۰۰) كیلومتر مربع (۳۰۰) كیلومتر مربع آن جزء منطقه آزاد است، به جهت حساسیت‌هایی كه از طریق ستاد مشترك نیروهای مسلح و شورای عالی امنیت ملی مطرح شده بود، لوایحی از طرف دولت ارائه شد كه بقیه مناطق آزاد منطقه كیش جزء منطقه آزاد كیش ملحق شود، این لایحه در مجلس شورای اسلامی به سرانجام نرسید، دوستان عنایت بفرمایند كه الان در داخل كیش و منطقه قشم، از (۱۵۰۰) كیلومتر مربع (۳۰۰) كیلومتر مربع آن جزء منطقه آزاد است و مابقی نیست، حتی یكبار آمد در داخل مجلس و گفت كه مابقی الحاق شود اما این الحاق در مجلس شورای اسلامی صورت نگرفت.
الان همین جزیره هرمزی كه مطرح است در (۱۸) كیلومتری جزیره قشم قرار دارد یعنی ما در داخل خود قشم مناطقی داریم كه آقای كامران هم فرمودند كه باید ضرورت دارد، یعنی توسط ستاد مشترك شورای امنیت ملی ضرورتش جهت الحاق به منطقه آزاد قشم اعلام شده، یعنی اگر می‌خواهد اولویت داشته باشد ما باید آن اولویت اول را بدهیم به منطقه دیگر قشم كه در داخل همان جزیره قرار دارد، خوب آن را الحاق كنیم نه اینكه برویم دنبال اینكه (۱۸) كیلومتر آن طرف‌تر یك جزیره‌ای كه (۴۲) كیلومتر مربع است و (۷۵) درصد این جزیره نمك است، كوه‌های نمك است، شما گزارش مركز پژوهش‌های مجلس را ملاحظه بفرمایید، (۷۵) درصد این جزیره كوه‌های نمك است، فقط (۲۵) درصد، من نمی‌خواهم رد بكنم استعدادهایی كه آن (۲۵) درصد دارد ولی (۷۵) درصد این جزیره نمك است، حالا نكته اینجاست، شما استحضار دارید كه در این لایحه محدوده منطقه هم مشخص نشده، آیا واقعاً این مدیریت ناپیوسته به صورت لكه‌ای باید به چه صورتی صورت بگیرد این هم خودش موضوعی است؟ از آن طرف ما منطقه‌ای در داخل خود قشم داریم، همه دنبال این هستیم كه آن را الحاق كنیم، آن را الحاق نكرده‌ایم، رفتیم (۱۸) كیلومتر آن‌طرف‌تر یك جزیره‌ای كه فقط (۲۵) درصد آن دارای استعداد تبدیل‌ شدن است ما می‌خواهیم آن را الحاق كنیم. شما استحضار دارید كه این جزیره‌ای كه (۲۵) درصد آن‌طرف‌تر است باید ما زیرساخت‌های آن را آماده بكنیم، زیرساخت‌ها چیست؟ ‌مثل فرودگاه و امكانات دیگر.
من سؤال می‌كنم از دوستان موافق، كمیسیون‌ مربوطه كه واقعاً این زیرساخت‌ها و مبالغ مربوط به زیرساخت‌ها باید از كجا تأمین شود؟ الان در همین (۳۰۰) كیلومتر مربع در قشم، منطقه آزاد قشم در تأمین زیرساخت‌های همین محدوده (۳۰۰) كیلومتر مربع دچار مشكل است، شما احساس نمی‌كنید كه الان ما به جزیره هرمز از منابع دولتی توسط فرمانداری، توسط بخشداری، توسط شوراهای اسلامی و شهرداری‌هایی كه در آنجا هست، ما این مدیریت را داریم سلب می‌كنیم، آیا یك اعتبار و منابع دولتی كه الان دارد آنجا تزریق می‌شود و این اعتبار و منابع دولتی آنجا قطع خواهد شد واقعاً‌ یك ظلم بزرگی، یك اجحاف بزرگی در حق خود اهالی منطقه هرمز نیست؟ واقعاً این خودش نكته‌ای است كه باید به آن توجه كرد.
من عرایضم را جمع‌بندی بكنم حاج‌آقای ابوترابی! جمع‌بندی عرایض من این است كه اگر قرار است منطقه آزاد قشم توسعه پیدا بكند در داخل همان جزیره‌ای كه عرض كردم به جهت مسائل امنیتی، ستاد مشترك و شورای امنیت ملی هم خواهان توسعه در آن منطقه هستند، مردم آنجا الان به ما چه می‌گویند؟ نمی‌گویند كه ما سال‌ها دنبال این بودیم كه این منطقه آزاد در داخل جزیره ما را هم دربر بگیرد، برای ما نكردید و رفتید (۱۸) كیلومتر آن‌طرف‌تر می‌خواهید میلیاردها تومان سرمایه‌گذاری كنید كه واقعاً منابع آن معلوم نیست، من احساس می‌كنم كه خود منطقه آزاد قشم در تأمین زیرساخت‌های منطقه هرمز دچار مشكل خواهد شد، دوستان به این نكته دقت بفرمایند، این موضوع به صلاح خود منطقه هرمز هم نیست به جهت اینكه الان منابع دولتی آنجا دارد تزریق می‌شود و همین منابع دولتی اندكی هم كه دارد تزریق می‌شود، همین منابع دولتی اندك هم قطع خواهد شد، متشكر.
نایب‌رئیس ـ متشكر، بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق بعد جناب آقای منصور آرامی هستند، بفرمایید.
منصور آرامی (بندرعباس، قشم حاجی‌آباد، ابوموسی و خمیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم عنایت بفرمایند! برای اینكه از وقت استفاده كامل بكنیم، دوستانمان به عنوان مخالف نكاتی را اشاره فرمودند كه به نظرم می‌رسد كه بحث آنها در مورد یك بحث مقایسه‌ای بود با جاهایی كه منطقه آزاد است و خیلی در مورد خود هرمز و قابلیت‌ها و پتانسیل‌ها صحبت نشد، ببینید! من دو، سه نكته عرض می‌كنم، در فرمایش برادرمان جناب آقای آشوری هم بود، بحث مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های هرمز، همین‌طوری كه مشخص است در اهداف ایجاد مناطق آزاد، موقعیت و ظرفیت نسبی و پتانسیل‌های آن منطقه بسیار مهم است، اتفاقاً جزیره هرمز به دلیل تاریخ و قدمت جهانی و آشنایی كه مردم دنیا با این جزیره بیش از سایر جزایر دارند یك نكته بسیار بسیار مهم و استراتژیك برای ایجاد منطقه آزاد و رشد و توسعه در آنجا است، ضمناً دوستان عزیزمان به یاد داشته باشند كه مردم جزیره هرمز برعكس بسیاری از جاهای دیگر دنیا مردمی بسیار پرتلاش، بسیار زحمتكش و از باب منطقه‌ای هم خود مردم مستحضر هستند، برادر عزیزم جناب آقای كامران! واقعا‌ً آن چیزی كه ما احساس می‌كنیم پشت صحنه جز مردم و جز درخواست آنها كه مرتباً با ما تماس می‌گیرند چیز دیگری نیست، این چیزی است كه ما احساس می‌كنیم، مردم هرمز به عنوان مردمی انقلابی، مردمی متعهد، مردمی شهیدداده، مردمی ولایت‌مدار احساس‌شان این است كه این موضوع می‌تواند در رفع محرومیت منطقه كمك‌شان بكند،‌ اگر این نبود مردم با قشم فاصله‌ای ندارند، قشم را دارند می‌بینند،‌ احساس می‌كنند كه آنجا اتفاقاتی افتاده، اتفاقاً در قشم شما اگر تشریف برده باشید مقایسه بكنید با قبل از سال ۶۸ و بعد از آن شاخص‌ها را ببینید، شاخص‌های رفاه، شاخص‌های اشتغال و مسائل مختلف دیگر، این اتفاقات و این تغییرات را دارید احساس می‌كنید و مردم هم دارند احساس می‌كنند.
نزدیكی هرمز به بندرعباس هم یك نكته بسیار مهمی است، الان با ایجاد اسكله نخل ناخدا فاصله به حدود هفت یا هشت كیلومتر می‌رسد، یك پتانسیل بسیار خوبی است كه می‌تواند از قابلیت‌های مركز استان هم استفاده بكند.
نكته دوم، همكاران محترم عنایت داشته باشند! در سیاست‌های جمعیتی ابلاغ‌شده توسط مقام معظم رهبری بند (۱۰) این سیاست‌ها تأكید فرمودند بر ایجاد كانون‌های جمعیتی در سواحل و جزایر خلیج‌فارس، به نام اشاره فرمودند، اتفاقاً‌ ما باید تلاش بكنیم در جزایر خلیج‌فارس و در سواحل طرح‌هایی را تصویب كنیم، دولت لوایحی را بیاورد كه جمعیت را به آنجا ببریم، اتفاقاً برادران عزیز! دیروز و پریروز به ما بارها از آن مناطق تماس گرفتند كه ما واقعاً با این شرایط موجود نمی‌توانیم آنجا زندگی كنیم، این‌طور طرح‌ها می‌تواند جمعیت را اضافه بكند، ضمن اینكه آن جمعیت را آنجا پایدار می‌كند و می‌توانند زندگی بكنند و كمك بكند به توسعه منطقه، یقین داریم همین‌طور كه در كیش و قشم و جاهای دیگر كه منطقه آزاد شده است جمعیت دارند به آنجا می‌رود، این دقیقاً مطابق با سیاست‌های ابلاغی جمعیتی مقام معظم رهبری است كه به نام در بند (۱۰) من خواهش می‌كنم توجه بفرمایید اشاره فرمودند. بنابراین باید تصمیمی بگیریم كه كمك بكند به رشد منطقه، به ایجاد جمعیت و اتفاقاً به امنیت پایدار در خلیج فارس، ابوموسی فقط برای این شهرستان شده كه جمعیت آنجا برود و باعث امنیت پایدار در منطقه شود، در هرمز هم ان‌شاء‌الله همین اتفاق خواهد افتاد.
از اول انقلاب تا به الان كارهای زیادی در هرمز شده است اما واقعاً می‌بینیم كه هنوز محرومیت هست، برادران عزیز! اگر قرار بود با این اعتبارات اندك هرمز (۱۳) شهید داده امروز به رشد و توسعه برسد، رسیده بود. راهی كه دولت گذشته و این دولت، هر دو دولت تأیید كردند و مردم و ائمه جمعه و شورای آن منطقه و مردم و شاخصان و نخبگان آن منطقه به این نتیجه رسیده‌اند و دولت‌ها هم تأیید فرمودند و در كمیسیون‌ و در مركز پژوهش‌ها هم تأیید فرمودند این است كه آنجا تبدیل به یك منطقه آزاد شود.
برادر عزیزمان جناب آقای لاهوتی اشاره فرمودند كه آنجا كوههای نمكی است، ادامه همین جمله را آقای لاهوتی عزیز! بخوانید، اتفاقاً نوشته‌اند دارای ذخایر معدنی و ظرفیتهای گردشگری است، آنجا خاك‌های رنگی دارد، همین كوه‌های نمكی كه اتفاقاً جاذبه گردشگری برای همه دنیا است، همه دنیا هرمز را به نام خاك‌های رنگی‌اش می‌شناسند، اتفاقاً به نام معادنش می‌شناسند، نه اینكه آن كوه‌های نمكی باعث رشد و توسعه آنجا نمی‌شود، ای كاش می‌توانستیم تا الان از آنجا بهره‌برداری بكنیم و در گزارشات و صحبتهایی كه بعضاً شده بود كه مناطق آزاد از اهدافشان دور شده‌اند، برادران عزیز و خواهران محترم! خیلی از صنایع ما هست كه از اهدافشان دور شده‌اند، مثلاً فرودگاه‌های ما الان سودده هستند؟ مثلاً صنایع خودروسازی ما الان سودده هستند؟ آیا ما تلاش نمی‌كنیم كه فرودگاه در استان ما بیاید؟ آیا تلاش نمی‌كنیم كه صنعت خودروسازی یا صنایع دیگر بیاید؟ بانك‌ها و سایر موارد دیگر، خیلی از اینها ممكن است با هدفی كه برایشان طراحی‌شده فاصله داشته باشند ولی باید ببینیم چه چیزی به نفع كشور است، خواهش من این است كه برادران عزیز، جناب آقای ابوترابی عزیز! (۷۰۰۰) نفر هرمزی منتظر تصمیم همكاران عزیز و نمایندگان محترم هستند، ان‌شاء‌الله رأی قاطع و بالایی بدهید.
نایب‌رئیس ـ متشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف سوم موضوع جناب آقای دكتر نوذر شفیعی هستند، بفرمایید.
نوذر شفیعی (ممسنی و رستم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض ادب دارم خدمت همكاران عزیز، آرزوی قبولی طاعات و عبادات را برای همكاران دارم.
مخالفت بنده به چند دلیل است؛ مهمترین دلیل آن یك دلیل استراتژیك است، دوستان باید توجه داشته باشید كه اگر قرار است هرمز به یك منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی تبدیل شود، حالا به هر شكلی باشد،‌ الحاق باشد یا مستقل، نیازمند تغییر رویكردهای نظام به این جزیره است،‌ نیازمند تغییر رویكردهای نظام به خلیج فارس و دریای عمان است،‌ یعنی باید رویكردهای ما از سیاسی ـ امنیتی ـ استراتژیك به رویكردهای تجاری ـ صنعتی و اقتصادی تبدیل شود، در شرایط فعلی با توجه به محیط امنیتی جمهوری اسلامی ایران این عمل امكانپذیر نیست، یعنی استراتژیك‌ترین و مهمترین نقطه قوت ما در خلیج‌فارس و تنگه هرمز، درواقع خلیج‌فارس و دریای عمان، هرمز هست، حالا شما می‌خواهید این نقطه استراتژیك را با تغییر وضعیت تبدیل به یك نقطه ضعف برای كشور كنید، این برای كشور در شرایط فعلی كه محیط ما یك محیط امنیتی است به صلاح نیست.
نكته دوم، ما مناطق آزاد تجاری كه تا الان داشته‌ایم چه اتفاقی در درون آن افتاده؟ در خود قشم به نظر من به جای اینكه به مردم خدمت شود، عمدتاً شكاف طبقاتی حادث شده است، به اضافه اینكه این بند از تعهد برنامه پنجساله توسعه هم اجرا نشده، در این بند آمده: «به منظور زدودن فقر از چهره مناطق آزاد تجاری، سازمان‌های مناطق آزاد موظفند حداقل (۱) درصد از محل وصول عوارض ورود و صدور كالاها و خدمات این مناطق را از طریق نهادهای حمایتی به محرومین و نیازمندان بومی این مناطق اختصاص دهند» در قشم چقدر اتفاق افتاد؟ علاوه بر این قرار است در یك منطقه تجاری ـ صنعتی زیرساخت‌هایی فراهم شود، این زیرساخت‌ها خلاف ماده (۷۵) است، بنابراین تعهدات مالی جدیدی بر دولت حمل می‌كند، در عین حال قرار نیست كه دولت آن‌طور كه خودش اعلام كرده طرح‌ها و برنامه‌های جدیدی را وارد شود، بنابراین به نظرم می‌آید كه حتی در جمع‌بندی مركز پژوهش‌های مجلس هم آمده كه نوشته «این لایحه از نظر هزینه‌های تحمیل‌شده به سازمان اداره‌كننده منطقه آزاد قشم ایجاد مشكل می‌كند» یعنی هزینه‌هایی را تحمیل می‌كند.
در یك جای دیگر گفته است: «به لحاظ تأمین منابع مالی ایجاد مشكل می‌كند» یعنی گزارش مركز پژوهش‌های مجلس هم نظر مخالفین را تأیید می‌كند. بنابراین من از دوستان می‌خواهم حداقل در شرایط فعلی، به خصوص از بعد امنیتی و استراتژیك به این لایحه رأی ندهند.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، آقای منادی! ‌بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ نفر بعد آقای ابوالقاسم جراره هستند، بفرمایید.
ابوالقاسم جراره (بندرعباس، قشم حاجی‌آباد، ابوموسی و خمیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب دارم محضر همكاران محترم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان از محضر حضرت باری‌تعالی.
ببینید! بحث، بحث بسیار مهمی است همكاران محترم، توجه بفرمایید! نكاتی كه می‌شود اشاره كرد در ضرورت اینكه هرمز می‌تواند یك ظرفیت بسیار خوبی در مناطق آزاد ایجاد بكند كه من عرض می‌كنم. یكی نزدیكی هرمز به سرزمین اصلی و به مركز استان است، شاید مزیتی كه نه قشم دارد و نه كیش، این یك مزیت بسیار خوبی است كه نزدیكترین جزیره‌ای كه منطقه آزاد می‌تواند باشد، نزدیك به مركز استان است، این یك فرصت است.
اتصال به شبكه سراسری برق، این هم باز یك مزیتی است كه نه قشم این مزیت را به خوبی دارد و نه كیش، این هم فرصتی است كه در منطقه هرمز وجود دارد، همكاران اشاره كردند، حالا شاید مخالفتشان به نوعی موافقت و همكاری با این موضوع بود،‌ از این جهتی كه همكاران اشاره كردند آنجا غارهای نمكی است، ببینید!‌ منطقه هرمز یك فرصت گردشگری بكر است، شاید در حوزه گردشگری برای خیلی از عزیزان ملموس باشد، بزرگترین فرش خاكی جهان، این نشان‌دهنده یكی از مزیت‌های كوچك جزیره هرمز است. بیش از (۷۰) نوع خاك رنگی كه در دنیا بی‌نظیر است، یك فرصت گردشگری است. جزیره هرمز مزیت‌های بسیار زیادی در حوزه گردشگری دارد، می‌شود واقعاً از یك مزیت گردشگری آن استفاده كرد،‌ این یك فرصتی است كه در مناطق آزاد می‌تواند ایجاد شود، هم در جهت مزیت اقتصادی كه در منطقه ایجاد می‌كند و هم اینكه به هر حال خیلی از گردشگران دنیا به دنبال جاهایی هستند كه دستخوش كار انسانی و دست انسان نشده است، یك جزیره بكر در حوزه گردشگری می‌تواند باشد كه زیبایی‌های خاص و بی‌نظیر خودش را دارد.
نكته‌ای دیگر، در حوزه اقتصادی هم من این نكته را عرض بكنم، ببینید عزیزان! جزیره هرمز زمانی در منطقه قطب اقتصادی بوده است، زمانی كه جزیره قشم به عنوان منطقه آزاد انتخاب شد و (۳۰۰) كیلومتر مربع آن به عنوان منطقه آزاد انتخاب شد این مزیت از منطقه هرمز رخت بر بست، ما نیاز داریم كه یك وضعیت اقتصادی مناسب‌تری را در منطقه ایجاد بكنیم، منطقه هرمز می‌تواند این مزیت را دوباره به دست بیاورد، هم از جهتی كه مردم ویژه‌ای در آن ساكن هستند، كسانی كه ظرفیت‌های خوبی برای انقلاب بودند،‌ ذخیر‌ه‌های خوبی برای انقلاب هستند، شما دقت بكنید زمانی كه هرمز (۳۰۰۰) نفر جمعیت داشته (۵) درصد جمعیت آن به خیل عظیم شهدا پیوسته‌اند، یعنی یك جزیره فرهنگی، یك جزیره مذهبی و دینی، نیاز است كه ما واقعاً برای این مناطق كه این ظرفیت‌ها را دارند كمك بكنیم كه وضعیت اقتصادی مناسب‌تری را دنبال بكنند.
همكاران اشاره كردند كه یك جریانی در مناطق آزاد ایجاد شده كه به دنبال یك‌سری مسائلی هستند، من این نكته را می‌خواهم عرض كنم كه چرا ما دنبال این هستیم كه در مناطق محروم توسعه ایجاد نشود؟ وقتی می‌شود یك مزیتی در منطقه ایجاد كرد، وقتی كه می‌شود یك فرصتی را ایجاد كرد، بله، اشكالاتی در مناطق آزاد وجود دارد، همین‌طوری كه خیلی از جاهای دیگر اشكال دارد،‌ در صنعت ما،‌ در كشاورزی ما، خیلی جاها آن اهداف ما پیاده نشده، آن اهدافی كه نظام داشته محقق نشده، قطعاً در مناطق آزاد هم مشكلاتی وجود دارد، كسی منكر این مشكلات نیست،‌ اما این نكته را عرض كنم كه اگر ما می‌توانیم مزیتی ایجاد بكنیم، اگر ما می‌توانیم فرصتی برای مردم ایجاد بكنیم چرا این فرصت را دریغ بكنیم؟ ما كه در ایجاد اشتغال نتوانستیم به خوبی رفتار بكنیم، نتوانستیم به خوبی عمل بكنیم، چرا مزیتی كه از یك تصمیم‌گیری خوب می‌تواند ایجاد شود مردم را محروم بكنیم؟ علی‌رغم اینكه مردم بسیار مشتاقند، مردم دائم تماس می‌گیرند و به دنبال این موضوع هستند، خود ما هم، قطعاً همه همكاران هم به دنبال رضایتمندی مردم هستند، من از همكاران عزیز و گرامی خواهش می‌كنم كه در این خصوص كمك بكنند.
در خصوص بحث جمعیت هم اشاره شد، اینها ظرفیت‌های بسیار خوبی است، سیاست‌هایی است كه باید دنبال شود، اگر ما رونق اقتصادی ایجاد كنیم، اگر ظرفیت و مزیت مناسبی ایجاد بكنیم قطعاً می‌توانیم فرصت جمعیت‌سازی خوبی را هم در منطقه ایجاد بكنیم، بحث در مسائل امنیتی آن هم همین نكته است، ببینید! وقتی كه ما جمعیت را در ساحل و مرزها داشته باشیم كه حافظان اصلی این مملكت هستند قطعاً می‌توانند كمك بكنند به امنیت مرزهای كشور ما، قطعاً این فرصت هست، من از همكاران محترم تقاضا می‌كنم همان‌طوری كه مردم عزیز هرمز تقاضا دارند ما هم متقاضی این موضوع هستیم عزیزان و همكاران كمك بكنند كه ان‌شاء‌الله این لایحه با رأی بالا ان‌شاء‌الله به تصویب همكاران عزیز برسد و نوید خوبی برای مردم هرمز باشد، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، دولت بفرمایید.
محمد سعیدی‌كیا (مشاور رئیس دبیرخانه امور مناطق آزاد) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همه نمایندگان محترم و عزیز مجلس شورای اسلامی سلام عرض می‌كنم.
همان‌طور كه مستحضر هستید می‌دانید كه من چند ماهی است كه در مناطق آزاد مشغول خدمت هستم، در مورد موضوعی كه مورد بحث است،‌ الحاق جزیره هرمز به منطقه آزاد قشم مخالفین محترم نكاتی را فرمودند كه من به چندتا اشاره می‌كنم.
اولین نكته مسأله امنیت ملی بود، در گزارشی كه مركز پژوهش‌ها داده نوشته: «منطقه هرمز از نظر نظامی دارای حساسیت بالفعل و خاصی نیست»، پس این جواب آن مسأله امنیتی. باز در مورد نظر مركز پژوهش‌ها عنوان شد كه من اینجا جمع‌بندی‌شان را می‌خوانم، نوشته: «تصویب این لایحه با توجه به لزوم توسعه اقتصادی جزایر جنوبی كشور و ظرفیت‌های بالقوه جزیره هرمز قابل توصیه است» اما ابهاماتی به لحاظ بودجه و چه و چه دارد كه باید آنها برطرف شود. پس این از این نظر، اما بعضی از دوستان فرمودند كه آن (۱) درصدی كه مربوط به حمایت از كمیته امداد و یا ناتوان‌ها بوده پرداخت نشده، من به صداقت عرض می‌كنم اینها پرداخت شده و اگر نقصی هم در پرداخت بوده آنها قابل برطرف كردن هست؛ ولی به طور عمده پرداخت شده. گفتند كه مناطق آزاد تا حالا خیلی كار مهمی انجام نداده‌اند من یك سؤال دارم. آیا به صرف اینكه تا به حال كار مهمی انجام نشده می‌توانیم آینده را هم متهم كنیم؟ قطعاً این طور نیست. ما امسال یك بودجه‌ای برای مناطق آزاد نوشتیم كه یك بودجه استثنائی است. در این بودجه تلاش شده كه تمام جهت‌گیری‌هایی كه در قانون هست رعایت شود و برای مثال چند نكته‌اش را عرض می‌كنم.
ما امسال بودجه جاری مناطق آزاد را به هیچ‌وجه افزایش ندادیم به این دلیل كه اعتبارات صرف بودجه‌های كارهای عمرانی و جذب سرمایه‌گذار شود. ما امسال آمدیم در بودجه‌ها سرفصل‌های جدیدی اضافه كردیم. یعنی بودجه كشور كه عمرانی و جاری هست ما امسال سرفصل نگهداری را برای اولین بار در تاریخ بودجه‌نویسی اضافه كردیم. سه سرفصل داریم. برای اینكه بشود سرمایه آنجا را حفظ كرد. بودجه به تفكیك عملیاتی و غیرعملیاتی تقسیم شده و از درآمدهایی كه مثل زمین و گمرك هست به هیچ وجه در بودجه جاری نمی‌توانند استفاده كنند. اینها را كه دارم اشاره می‌كنم به این دلیل هست كه جهت‌گیری‌های اصلاحی در بودجه‌های امسال عملیاتی شده تا جلوگیری بشود از اینكه بودجه جای دیگر صرف شود. تمام همت امسال و سال‌های آینده به جذب سرمایه‌گذار مطرح است. جذب سرمایه‌گذار از كارهای اصلی است كه باید بكنیم. و در این جهت هم به عنوان مشاركت و هم به عنوان BOT در بودجه‌ها پیش‌بینی‌های لازم انجام شده كه سرمایه‌گذار جذب شود برای آنكه هم كالا در داخل منطقه ویژه تولید بشود و هم امكان صادرات داشته باشد.
من خواهشم این است كه نسبت به آنچه كه تا به حال در مناطق آزاد گذشته نسبت به آینده قضاوت نكنیم. الان جهت‌گیری‌هایی كه در قشم هست، صنایع و صنایع سنگین، فولاد و صنایع نفتی پیش‌بینی شده، و امید داریم با همكاری دستگاه‌های ذیربط و وزارتخانه‌ها بشود این كار را كرد. در چابهار همین‌طور پتروشیمی و فولاد پیش‌بینی شده در كیش منطقه محور اصلی‌اش گردشگری است كه كارهای بسیار زیادی در همین چند ماه كوتاه هم انجام شده و همه مناطق آزاد جهتگیری خاص توسعه‌شان را در بودجه‌ها شكل دادند و طرح‌های جامع‌شان را بر این اساس یا دارند بازبینی می‌كنند یا دارند تهیه می‌كنند.
 من خواهشم این است كه جزیره هرمز كه یك جزیره‌ای است نزدیك می‌دانید جزیره هرمز الان یكی از بخش‌های جزیره قشم است. و از این امكان محروم مانده. ما قصدمان این است كه در آنجا كسب و كار و گردشگری راه بیفتد. كسب و كار با صنایع كوچك و گردشگری. سطح قشم هم فقط (۴۱) كیلومتر مربع هست. به تأسیسات زیربنایی سنگینی نیاز ندارد و از كمك قشم و اگر شما تصویب كردید از كمك دولت هم می‌تواند بهره‌مند بشود.
من وقت شما را زیاد نمی‌گیرم. امیدوارم با رأی مثبت خودتان باعث آبادانی این جزیره و رفع محرومیت از مردمی كه آنجا هستند بشوید، متشكرم. خداحافظ شما.
نایب‌رئیس ـ كمیسیون بفرمایید. آقای زارع یك توضیحی بفرمایید.
این‌طور كه دوستان ما در كمیسیون امنیت ملی می‌فرمایند، ستاد كل نیروهای مسلح در كلش مخالف بودند. آقای دكتر بروجردی ریاست محترم كمیسیون اشاره داشتند، بفرمایید حالا دوستان توضیح بدهند.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه مشتركی با ستاد كل نیروهای مسلح بود در رابطه با منطقه هرمز داشتیم كه نظر اینها این بود كه منطقه هرمز از نظر نظامی دارای حساسیت بالفعل و خاص مثل جزیره هنگام و لارك نیست و موافق این الحاق بودند با آن جلسه مشتركی كه با ستاد كل نیروهای مسلح انجام شد. اما در رابطه با برخی از ابهاماتی كه دوستان ارائه فرمودند كه یكی از اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بند (۱۱) سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص نقش مناطق آزاد این بود كه مردمی كردن اقتصاد. الان جزیره قشم به گونه‌ای هدایت شده كه سرمایه‌های مردمی را دارد جذب می‌كند و تا حدودی توسعه پیدا كرده. ما در مناطق آزاد اگر جزیره كیش را در نظر بگیریم كه توریست‌های ما به جای اینكه بروند در كشورهای حوزه خلیج فارس الان یك مركز گردشگری، جزیره كیش شده كه امروزه پررونق‌ترین صنعتی كه در حال حاضر در دنیا وجود دارد بحث گردشگری و اكوتوریسم هست. همكار عزیزمان فرمودند كه (۷۵) درصد كوه‌های نمكی هست. امروزه یك پتانسیل است این كوه‌های نمكی برای گردشگری طبیعی و ما می‌توانیم از این پتانسیل و ظرفیت‌مان استفاده كنیم.
 من یك نكته‌ای را هم خدمت‌تان عرض كنم كه جزیره هرمز الان جمعیت (۶۰۰۰)، (۷۰۰۰) نفری در آن زمان كه (۴۰۰۰)، (۵۰۰۰) نفر بوده بیش از (۴۰) شهید و (۱۰۰)‌ نفر جانباز در دوران دفاع مقدس داشتند اتفاقاً آن نكته‌ای كه همكار عزیزمان آقای دكتر كامران فرمودند، پشت پرده این مردم هستند و این خواست مردم هست. و اینجا ما می‌توانیم به كوچك‌سازی دولت كمك كنیم. دولت الان دارد آنجا سرمایه‌گذاری می‌كند. اگر به منطقه آزاد قشم الحاق شود ما یك بار مالی را داریم از روی دوش دولت برمی‌داریم. چون سازمان منطقه آزاد قشم درآمد ـ هزینه است. و دیگر دولت نمی‌خواهد آنجا هزینه كند و آن پتانسیل ویژه‌ای كه جزیره هرمز دارد نقش گردشگری طبیعی است و اكوتوریسم است كه می‌تواند در آینده یك پتانسیل بسیار بالا برای ما از لحاظ توریستی و فرهنگی داشته باشد. اگر آن زیرساخت‌ها را فراهم كنیم و بار مالی ندارد چون دولت پیشقدم شده و به صورت لایحه خودش آن را در دولت قبل یك لایحه بود كه به كمیسیون آمد و دولت فعلی هم تنفیذ كرد این حسن این لایحه است و مقایسه با سنگاپور كردند.
ما (۳۰۰۰) كیلومتر مرز آبی داریم. كشورهایی كه (۲۰۰) كیلومتر، (۱۵۰) كیلومتر، مرز آبی دارند از این (۲۰۰) كیلومتر، (۱۵۰) كیلومترشان به اندازه سه برابر (۳۰۰۰) كیلومتر ما دارند استفاده می‌كنند! ما نباید بگوییم گذشته این بوده برای آینده باید برنامه‌ریزی كنیم. گذشته با تمام اهمیت و آموختنی‌هایش اتفاق افتاده اما آینده در راه است، قسمت مهمی از آینده به این تصمیمی كه امروز من و شما بگیریم مربوط است. ان‌شاء‌الله همكاران محترم به خاطر آن هدف اصلی این لایحه كه رفع بیكاری و رفع تبعیض در استفاده از امكانات، (۱۸)‌ كیلومتر مردم در كنارش مردم در فقر و محرومیت و حتی امكانات، اولیه بیمارستانی را ندارند. ما می‌توانیم استفاده ویژه‌ای كنیم و فلسفه وجودی مناطق آزاد این است كه توسعه كشور به ویژه در حوزه صنعت و تجارت است. باز هم خدمت‌تان عرض می‌كنم كه این محیط امنیتی در جلسه مشتركی كه با ستاد نیروهای مسلح بود روی جزیره هرمز و الحاقش به منطقه آزاد قشم حساس نبودند. گفتند اینجا از لحاظ گردشگری، از لحاظ توریستی و در آینده توسعه برای ما اهمیت دارد و من تشكر می‌كنم هم از موافقین محترم و مخالفین محترم.
 در مجموع خود مركز پژوهش‌‌ها هم با این الحاق موافق است گرچه نقاط منفی دارد و نقاط مثبت دارد اما نقاط مثبت این الحاق بیشتر است و از همكاران محترم تقاضا داریم كه همكاری كنند و به خواسته حق مردم جزیره هرمز رأی مثبت بدهند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، لایحه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ كلیات لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۳۶ نفر، حضار محترم اعلام رأی بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. كلیات تصویب شد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در جزئیات كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیشنهاد چاپ‌شده دارند.
نایب‌رئیس ـ اگر دوستان كمیسیون موافق باشند، ما به صورت دوشوری لحاظ كنیم با توجه به نكته‌ای كه كمیسیون امنیت ملی اشاره داشتند به كمیسیون برگردد، آقای فتحی‌پور دوستان موافق هستند به صورت دوشوری به كمیسیون می‌فرستیم این هم نهایی بشود. برای همین نكته‌ای كه حضرت‌عالی فرمودید دوشوری لحاظ كردیم كه نظر حضرت‌عالی تأمین بشود.
 
۵ ـ تصویب كلیات طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی (ثبت ۲۷)
نایب‌رئیس ـ دستور بعد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ گزارش كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی است كه در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است. سخنگوی محترم كمیسیون شوراها برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج آقا! یك لحظه من این اسامی مخالف، موافق‌ها را بخوانم كه آماده بشوند. دوستان عزیزی كه در این طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی ثبت نام كردند و اسم‌شان در قرعه كشی تعیین شده: موافقان عبارتند از آقایان: جناب آقای دكتر محمد دهقانی، جناب آقای دكتر مهدی دوات‌گری و مهندس حمیدرضا فولادگر هستند و مخالفان آقایان: جناب آقای دكتر نوذر شفیعی، جناب آقای كمال‌الدین پیر‌مؤذن و جناب آقای سیدسعید حیدری‌طیب هستند. بفرمایید.
دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی (سخنگوی كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با كسب اجازه از ریاست محترم و هیأت‌رئیسه و همكاران عزیز بزرگوار! طرح تدوین قانون احزاب خدمت عزیزان ارائه می‌شود ان‌شاء‌الله توجه ویژه بفرمایید.
طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی به شماره چاپ (۳۱) كه جهت بررسی به این كمیسیون ارجاع گردیده بود طی جلسات مكرر و با حضور پیشنهاددهندگان، نمایندگان احزاب، مشاوران و نمایندگان دستگاههای اجرائی ذی‌ربط مورد بررسی قرار گرفت و با انجام اصلاحاتی در متن به شرح ذیل به تصویب رسید.
اینك گزارش آن وفق ماده (۱۴۶) قانون آیین‌نامه داخلی تقدیم می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون‌های فرعی اجتماعی، امنیت ملی و سیاست خارجی و قضائی و حقوقی تا این تاریخ واصل نگردید.
نایب‌رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور ـ محمدجواد كولیوند
من یك شرح مختصر خدمت عزیزان ارائه كنم تا در جریان تدوین و بررسی قانون قرار بگیرید و ان‌شاء‌الله همكاری لازم را بفرمایید. با توجه به اینكه قانون احزاب در سال ۱۳۶۰ تدوین شده و تاكنون هیچ‌گونه تغییر و بررسی جدید پیرامون آن انجام نشده است با ویژگی‌های ذیل این قانون در كمیسیون شوراها به بررسی مجدد گذاشته شد و به این صورت خدمت عزیزان بزرگوار ارائه می‌شود:
۱ ـ با دعوت از بیش از (۳۰)‌ صاحب‌نظر از احزاب مطرح كشور به كمیسیون كه مقرر شد در كمیسیون این عزیزان بزرگوار (۶)‌ نفر را انتخاب كنند و این عمل انجام گرفت. (۶) نفر انتخاب شدند و در طول بررسی قانون با حضور فعال نقطه‌نظرات خودشان را ارائه كردند و در كمیسیون نقطه‌نظرات، مورد بررسی قرار گرفت و اعمال شد و همچنین مركز پژوهش‌های مجلس در طول تدوین حضور داشت و در راستای تطبیق قانون فعلی با قانون قبلی همكاری بسیار خوب و مجدانه داشت و همچنین حضور فعال وزارت كشور و ماده (۱۰) احزاب در طول بررسی كه واقعاً نقطه‌نظرات بسیار كارگشایی را در طول همكاری داشتند كه ان‌شاء‌الله در طول بررسی مواد این قانون خدمت عزیزان عرض خواهد شد.
نقطه‌نظرات وزارتخانه‌ها و سازمان‌های نظارتی در نحوه فعالیت در این قانون كاملاً‌ لحاظ شده است و در نهایت خدمت عزیزان عرض كنم كه این قانون در سه فصل تحت عناوین تعاریف، نحوه تأسیس و همچنین حقوق و مسؤولیت‌های احزاب در كشور دیده شده است و ویژگی‌ دیگرش این است كه احزاب را به سه گروه تقسیم كرده است. گروه اول احزاب ملی هستند و احزاب ملی به احزابی گفته می‌شود كه حداقل در (۱۵) استان كشور اقدام به تأسیس دفتر و فعالیت كرده باشند كه این احزاب به عنوان احزاب ملی در كشور شناخته می‌شوند.
دسته دوم احزاب و گروه‌های استانی و در نهایت احزاب و گروه‌های شهرستانی.
ویژگی دیگر این قانون این است كه توجه ویژه شده به حزب‌ها و گروه‌های خلق‌الساعه كه در موقعیت‌های خاص مثل انتخابات، ظهور پیدا می‌كنند و بلافاصله افول دارند. در این قانون نحوه فعالیت و وجود این احزاب هم دیده شده است. همچنین قوانین تعداد زیادی از كشورهایی كه دارای حزب فعال هستند آنها هم دیده شده و نقاط قوتش در مواد این قانون اعمال شده است.
 و در نهایت از عزیزان بزرگوار می‌خواهم با توجه به حساسیت و ضرورت حزب در سازماندهی سیاسی كشور به كلیات این قانون رأی بدهید و ان‌شاء‌الله در بررسی جزئیات اگر نقاط ضعفی در تدوین قانون وجود دارد با همكاری و لطف شما عزیزان برطرف خواهد شد. از همه عزیزان بزرگوار متشكرم. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ آقای منادی! بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف اول آقای سیدسعید حیدری‌طیب هستند.
سیدسعیدحیدری‌طیب (كرمانشاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم! با وصف اینكه جامعه امروزی نیازمند قانون جدیدی برای فعالیت احزاب است؛ اما ایراداتی بر این طرح وارد است. ببینید عزیزان! اصل (۲۶) قانون اساسی فعالیت احزاب، جمعیت‌ها، و انجمن‌های سیاسی را آزاد شناخته و این حد آزادی را به هیچ‌ چیزی جز اینكه اصول استقلال، آزادی، وحدت ملی، موازین اسلامی و اساسی جمهوری اسلامی را نقض نكند مشروط نساخته است. بحث مزبور همچنین با صراحت كامل اعلام كرده هیچ كس را نمی‌توان از شركت در احزاب منع كرد یا به شركت در یكی از آنها مجبور ساخت.
 به نظر می‌رسد هدف اصلی طرح موضوع تحقق یافتن مفاد همین اصل در جامعه است؛ اما متأسفانه در ماده (۵)‌ طرح، این هدف اصلی و اساسی نقض شده است؛ یعنی نقض غرض صورت گرفته و جالب اینجاست این ماده به بیان مصادیق اشخاصی كه از حق تأسیس یا عضویت در حزب محروم هستند می‌‌پردازد. در حالی كه به غیر از بند (۳) این ماده كه براساس حكم دادگاه محكوم به محرومیت از حقوق اجتماعی شده‌اند. بقیه بندها یا مربوط به مرحله پیش از صدور حكم از سوی دادگاه صالحه هستند و دادگاه حكمی مربوط به محرومیت از حقوق اجتماعی صادر نكرده است. مانند بندهای «پ» كه مقرر می‌دارد: «جاسوسان حسب تشخیص مرجع ذی‌‌صلاح» و بند «ت» «متجاهران به فسق و فجور، مشهوران به فساد و قاچاقچیان با استعلام از مرجع ذی‌صلاح» و یا بندهایی كه حكم قطعی دادگاه صادر شده است؛ اما مشخص نیست احكام صادره مبنی بر محرومیت از حقوق اجتماعی بوده است یا خیر، مانند بند «ب» «محكومان به جرائم ضد امنیت داخلی و خارجی» و بند «ج» «اعضای مؤثر احزاب منحل شده توسط دادگاه».
 به طور مثال براساس ماده (۱۹)‌ این طرح در صورتی كه احزاب سیاسی مرتكب تخلفات مندرج در ماده (۱۸) شوند یكی از مجازات‌های پیش‌بینی‌شده تقاضای انحلال از دادگاه است و در صورت انحلال حزب به خاطر تخلفاتی نظیر تخطی از مرام‌نامه و اساسنامه حزب، اعضای مؤثر حزب حتی در صورت عدم صدور حكم محكومیت اجتماعی حق هرگونه انجام فعالیت اقتصادی، عضویت یا تأسیس حزب را ندارند. این در صورتی است كه اصل (۲۶) قانون اساسی هیچ كس را از شركت در احزاب منع نكرده یا به شركت در یكی از احزاب مجبور نكرده است و مهم‌تر اینكه برای محرومیت این اشخاص از این حقوق اجتماعی، این حقوق مسلم در قانون اساسی مدتی هم تعیین نگردیده است، یعنی این اشخاص برای همیشه از حق تأسیس حزب یا عضویت در آن محروم می‌شوند.
نكته مهم دیگر اینكه لازم است به آن اشاره كرده این است كه مرجع ذی‌صلاح هم مشخص نیست، در حالی كه مرجع ذی‌صلاح باید فقط مرجع قضائی صادركننده حكم باشد. چونكه به فرض مثال جاسوسی كه یك عنوان مجرمانه است و اركان متشكله جرم را دستگاه‌های قضائی باید تشخیص بدهند در رسیدگی به پرونده قضائی.
بنابراین عزیزان! ما می‌بینیم در این موضوع، در بحث ماده (۵)‌ كه یكی از مواد بسیار مهم این طرح است و هدف و تحقق آن غرض و هدف اصلی طراح می‌باشد این است كه افرادی و اشخاصی از عضویت در احزاب محروم می‌شوند یا در تأسیس احزاب محكوم می‌شوند بدون اینكه حكم قطعی از سوی دادگاه صادر شده باشد یا حكم قطعی‌شده مبنی بر محرومیت اجتماعی داشته باشد. و محرومیت تبعی داشته باشد كه این واقعاً در شرایط كنونی با توجه به اینكه قانونگذاران حكیم هستند و براساس حكمت مبادرت به قانونگذاری می‌كنند مورد تأیید افكار عمومی و جامعه نمی‌تواند باشد و در جوامع بین‌المللی مورد پذیرش نیست.
چند مطلب دیگر درخصوص ایراداتی كه بر این طرح وارد است.
مطلب بعد اینكه در این طرح وظایف گسترده‌ای برای كمیسیون احزاب درخصوص بررسی صلاحیت اعضای شورای مركزی، دبیركل، بازرسین و مسؤولان شعب استانی تعریف كرده است. این باعث می‌شود كه دخالت‌های گسترده كمیسیون در امور داخلی احزاب صورت بگیرد.
مطلب بعد اینكه كمكی توسط دولت به احزاب برای تحقق یافتن جایگاه واقعی آنها در فرآیندهای سیاسی كشور دیده نشده در حالی كه لازم است دولت كمك‌هایی به این نهادها در قالب یارانه ارائه نماید. در كشورهای توسعه‌یافته دنیا نیز ما می‌بینیم كه كمك‌هایی به صورت یارانه برای احزاب از سوی دولت‌ها می‌شود.
مطلب بعد اینكه در فصل اول ماده (۱)‌ كه در تعریف حزب آمده ما می‌بینیم كه فقط به اشخاص حقیقی اشاره كرده در حالی كه اشخاص حقوقی زیادی الان داریم كه مشغول فعالیت‌های سیاسی هستند، انجمن‌ها و سمن‌هایی كه در حال حاضر فعالیت سیاسی به صورت اشخاص حقوقی دارند اما دراینجا اشاره‌ای نشده كه این باید ان‌شاء‌الله درست شود.
موضوع بعد كه می‌شود در ماده (۲)‌ این طرح فصل اول اشاره كرد آمده كه «حزب می‌تواند تحت عناوین دیگری مانند گروه، جمعیت و انجمن و غیره، تشكل‌های صنفی فعالیت كند. درحالی كه تشكل‌های صنفی الزاماً ماهیتی غیرسیاسی دارد و در واقع مهم‌ترین تفاوت آنها با احزاب در فعالیت‌های صنفی و غیرسیاسی آنهاست». این عنوان باعث می‌شود بعضی سازمان‌ها تحت پوشش تشكل‌های صنفی به فعالیت‌های حزبی بپردازند در حالی كه یكی از اهداف طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی است همانگونه كه از عنوان طرح پیداست كه جدا كردن فعالیت‌های حزبی از نحوه فعالیت‌های صنفی. بنابراین عزیزان! با این ایراداتی كه در طرح وجود دارد خواهشمندیم به این طرح رأی داده نشود و به كمیسیون مربوطه برای اصلاح این موارد برگشت و ارجاع داده شود. با تشكر. والسلام
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق اول جناب آقای دكتر محمد دهقانی هستند، بفرمایید.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشکر از برادر عزیزم که وقتشان را به بنده دادند؛ موضوعی که امروز مطرح است یکی از مهمترین موضوعاتی است که مجلس لازم است در کشور به آن بپردازد. از آغاز مجلس هشتم یک گروهی از دوستان مرکز پژوهشها که بنده هم توفیق داشتم و در آن جلسات حضور پیدا می‌کردم، برای اصلاح قانون احزاب در مرکز پژوهشها تشکیل می‌شد و تقریباً چندین ماه این جلسه برگزار شد. در واقع این زحمتی که الان دوستان در کمیسیون شوراها کشیدند که من از ایشان تشکر می‌کنم، مبنای این زحمت و حرکت اولیه در آن جلسات مرکز پژوهشها به وجود آمد و بعد البته در آن زمان این طرحی که در مرکز پژوهشها با حضور بنده تهیه شد، به دولت هم داده شد و کارشناسان وزارت کشور هم روی این کار کردند و به نظر من آنچه الان به صحن علنی آمده است، تقریباً یک طرح پخته‌ای است که می‌شود از آن دفاع کرد، هر چند ممکن است در جزئیات آن، اختلاف نظرهایی باشد.
قانونگذاران قانون اساسی در اصل هفتم قانون اساسی تصریح کردند که اداره این کشور با آرای مردم است، از طریق شوراها و مجلس شورای اسلامی است. در اصل (۲۶) تأکید کردند که فعالیت احزاب و جمعیتها در این کشور آزاد است مگر اینکه مخل به مبانی اسلامی باشد. بنابراین آنچه در قانون اساسی ما پیش‌بینی شده، پذیرش احزاب و قانون اساسی بر این امر ضروری و تجربه بشری تأکید کرده.
امام (رحمه‌الله‌علیه) هم قبل از آنکه وارد کشور شوند، قبل از پیروزی انقلاب بر وجود کار تشکیلاتی و ضرورت کار تشکیلاتی تأکید داشتند. تشکیل حزب جمهوری اسلامی از آن نمونه‌هایی است که حضرت امام بر آن تأکید داشتند که هنوز به نظر من برکات حزب جمهوری اسلامی امروز در کشور جاری است.
رهبر معظم انقلاب هم در سخنرانی‌های مختلف به ویژه سخنرانی حدود دو سال پیش کرمانشاه تأکید کردند که ما معتقد به فعالیت تشکیلاتی و حزبی هستیم.
البته حزبی که در غرب شکل گرفته و آن رفتار حزبی که در غرب و کشورهای غربی و کشورهای غیردینی انجام می‌شود طبیعتاً با حزبی که در کشور جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌شود، متفاوت است. این را عرض کردم بخاطر اینکه بعضی از دوستان تا صحبت از حزب می‌شود سریع نگاهشان به سمت احزاب غربی می‌رود و فکر می‌کنند هر چه که اسم حزب داشت،‌ باید با آن مخالفت کنند. متأسفانه از این ابزار لازم برای اداره حکومت و برای اداره جمهوری اسلامی به خوبی استفاده نشده است. در سال ۱۳۶۰ قانون احزاب تصویب شده است، البته آن قانون بسیاری از ظرایف را ندیده و رعایت نکرده است. در این مدتی که از مجلس هشتم تا الان روی این طرح کار فنی و کار کارشناسی شده است، بخشی از نقایصی که به ذهن طراحان و دوستان و کارشناسان آمده، برطرف شده است.
یکی از آن نقایص این است که اگر قبلاً چند نفر تقاضا می‌کردند که ما می‌خواهیم حزب تشکیل دهیم،‌ کمیسیون ماده (۱۰) احزاب مجوز می‌داد که بفرمایید بروید حزب تشکیل بدهید. با همین مجوز اولیه هر فعالیتی که می‌خواستند می‌توانستند کنند.
احزاب به قول معروف فولوکسی در این کشور زیاد بودند، احزابی که بیشتر از اسمی از آنها باقی نمانده است،‌ یک اسم خالی دارند و هیچ مسمایی از آنها وجود ندارد، دهها و بلکه صدها اسم به نام حزب و تشکیلات در این کشور شکل گرفته اما اینها نه قوی هستند و نه بخشی از آنها وجود واقعی دارند و نه در برابر اعمال و رفتارشان پاسخگو هستند.
همانطور که سخنگوی محترم از کمیسیون شوراها فرمودند، اینها فقط در زمان انتخابات یک فراز و فرودی دارند و تمام! در حالیکه احزاب در کشور برای کادرسازی، برای اداره درست حکومت، برای مهار قدرت و برای تقویت نظام جمهوری اسلامی و برای ایجاد یک سپر در برابر مسؤولین عالی حکومت به نظر من حضورشان ضرورت دارد.
البته هم در کشورهای غیردینی از ابزار حزب برای اداره کشورشان و برای حکمرانی بهتر استفاده می‌کنند و هم ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران که تمام ارکانمان مبتنی بر آراء مردم است، باید از این استفاده کنیم.
پس یکی از نوآوری‌هایی که در این طرح شده این است که اگر افراد آمدند تقاضا کردند که ما می‌خواهیم حزب تشکیل دهیم، به اینها فقط یک پروانه تأسیس داده می‌شود. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشکر) یک لحظه اجازه بدهید! یک پروانه تأسیس به آنها داده می‌شود نه پروانه فعالیت حزبی. اینها مجوز دارند که بروند افراد و نیروهایشان را جمع کنند و حداقل بیش از یک‌سوم استانهای کشور، در احزاب ملی بروند دفاتر ایجاد کنند و اینها حداقل (۳۰۰) نفر آدم در احزاب ملی عضو اصلی داشته باشند و بعد بیایند پروانه بگیرند. ظرف (۹) ماه فرصت دارند. یعنی یک فرصتی داده شده است که اگر کسی نتوانست خود را با این قانون تطبیق بدهد، طبیعتاً نمی‌تواند از نام حزب برای التهاب‌آفرینی و برای فعالیت انتخاباتی و تبلیغاتی استفاده کند در حالی که خودش هم هیچ چیز نیست، این یکی از کارهایی است که اینجا انجام شده است.
البته پاسخگو کردن، شفافیت مالی و شفافیت رفتاری به نظر من یکی از نیازهای مهم این تشکیلات حزبی است که متأسفانه وجود نداشته است که با این طرحی که الان ایجاد شده است، آن شفافیت بوجود می‌آید. هم منابع مالی احزاب روشن شود و هم نحوه هزینه‌کرد احزاب روشن شود. (نایب‌رئیس ـ خیلی متشکر).
و البته وجود خود احزاب و نمایندگان احزاب در کمیسیون ماده (۱۰) احزاب هم یکی از نوآوری‌های این مصوبه‌ای است که کمیسیون شوراها داشته‌اند و البته چون وقت بنده تمام شد و من در مقدمات مجبور بودم که بعضی از مسائل را بگویم، دیگر ادامه نمی‌دهم، به نظر من طرح بسیار خوبی است و من خواهش می‌کنم که دوستان به کلیات آن رأی بدهند و خواهش می‌کنم که دوستان مشارکت کنند، به نظر من بحث بسیار مهم است و ان‌شاءالله در این مجلس بتوانیم اشکالاتی که در قانون احزاب داریم را برطرف کنیم. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف محترم بعدی جناب آقای کمال‌الدین پیرمؤذن هستند، بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و خدا قوت.
ماه رمضان آمد ای یار قمرسیما
بر بند سر سفره، بگشا ره بالا
ای یاوه هر جایی وقت است که باز آیی
بنگر سوی حلوایی تا کی طلبی حلوا
با آرزوی قبولی طاعات همه عزیزان و التماس دعا.
ما نظام پارلمانی را پذیرفته‌ایم. اما تعصب توانمند را باور نداشته و متأسفانه به دست منتخبین ملت تحدید قدرت می‌کنیم. نظام پارلمانی بدون تعصب کارآمد نامفهوم و نارسا است. احزاب در ساختار مردم‌سالاری در دنیا بخشی از حاکمیت‌اند در ایران نیز بایستی این نقش به احزاب اعطا شود.
یا مکن با پیل‌بانان دوستی
یا به پا کن خانه‌ای در خور پیل
قانون احزاب بایستی مصداق حق حاکمیت انسان بر سرنوشت خویش باشد. نمایندگان عزیز! در اصل (۹) قانون اساسی آمده: «نمی‌توان آزادی‌های مشروع را با وضع قوانین عادی سلب کرد» براساس قانون اساسی فعالیت احزاب به عنوان یک رکن و پایه مردمسالاری دینی دیده شده است. احزاب و تشکل‌ها آزادند. این آزادی را از احزاب نگیرید. آزادند شکل بگیرند و اظهارنظر کنند و همین که به روند شکل‌گیری و تداوم آزادی‌های مورد نیاز جامعه، آزادی اندیشه، بیان و جامعه چندصدایی کمک کنند.
امام راحل فرمودند: «فعالیتهای احزاب اگر چنانچه مضر نباشد، آزاد است». رهبری باذکاوت نظام نگاه مثبتی به احزاب داشته و دارند. ایشان در این زمینه در جمع دانشجویان کرمانشاهی در سالهای گذشته فرمودند: «ما با تعصب مطلقاً مخالفتی نداریم و معتقدیم تعصب با وحدت جامعه منافاتی ندارد، به شرط اینکه با نگاه درستی ایجاد شود».
اما چه کنم که یکی از یمین می‌رود و یکی از یسار! خداوند انسان و انسان توجیه را آفرید. هر کس با نگاه خود و بینش خود و بینش جناحی خود مراتب را تحلیل می‌کند. جامعه ما به جد احتیاج دارد که حتماً جایگاه واقعی احزاب بخوبی ترسیم و تبیین شود و احزاب بتوانند در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور و به ویژه در قدرت حضور داشته باشند. ما رکورددار تعداد احزاب بی‌خاصیت در دنیا هستیم! ما نمایندگان حق نداریم آزادی‌های مشروع و قانونی مصرح در قانون اساسی را با وضع قانون سلب کنیم.
ما پریشان‌نظران خود گره کار خودیم
این چه حرفی است که سررشته به دست ما نیست؟
قانون اساسی ما که برگرفته از احکام اسلام است و خون‌بهای شهدا و میثاق ملی ماست، ما را موظف می‌کند تا امورمان را با مشارکت توأم با تربیت احزاب فراگیر به انجام برسانیم. با این طرح ما شاهد دخالت نهاد قدرت در تأسیس احزاب خواهیم بود. بدون تردید، بدون تردید هرم تأسف در ایران با این طرح روی قاعده‌اش نمی‌نشیند.
در طرح هیچ جایی برای نظرخواهی از احزاب در نظر گرفته نشده است. قانون احزاب بایستی مصداق حقی که خدا به انسان داده است، حق حاکمیت بر سرنوشت خویشتن باشد. ما بایستی به سوگند بسته ‌شده در پای‌بندی حقوق ملت ایران در اول مجلس، پای‌بند باشیم و به تحدید احزاب مبادرت نورزیم و قانون احزاب منطبق با اختیارات مطروحه در قانون اساسی را تدوین کنیم، نه این قانون ابتر، نه این قانون مخالف حقوق شهروندی. متشکرم. استدعایم این است که با کلیات این طرح مخالفت بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای مهدی دوات‌گری بفرمایید.
مهدی دوات‌گری (مراغه و عجب‌شیر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم! بعد از گذشت (۳۳) سال از تصویب قانون فعالیت احزاب، جمعیت‌ها و انجمن‌های سیاسی و صنفی، جا دارد که ما در این قانونی که کارآیی لازم را ندارد با در نظر گرفتن پیشرفتهای سیاسی که داشتیم، با در نظر گرفتن تجاربی که بعد از (۳۳) سال به دست آوردیم، در واقع اصلاح قانون احزاب اجتناب‌ناپذیر است.
من ضمن احترام به همکار محترم، جناب آقای پیرمؤذن از مخالفت ایشان تعجب می‌کنم. با در نظر گرفتن اینکه در مواد مختلف این طرح مصوب کمیسیون شوراها و امور داخلی که انصافاً زحمت کشیدند، جا دارد از این عزیزان تقدیر و تشکر شود، آزادی به صورت شفاف تبیین شده، تأکید شده، تشریح شده است.
هیچ نظامی آزادی بدون قید و بند را نمی‌پذیرد. حتی نظامهای رایج دموکراسی اقدام علیه امنیت ملی را به عنوان آزادی نمی‌پذیرند. در قانون اساسی در اصل (۲۶) در بحث احزاب، احزاب یک حقوقی دارند و یک حدودی دارند. حقوق احزاب آزادی است، ‌حدود احزاب رعایت استقلال، رعایت آزادی، رعایت وحدت ملی، رعایت موازین اسلامی و اساس اسلام است. قانون اساسی چنین اجازه‌ای را نداده است که حزب تمامیت ارضی کشور را زیر سؤال ببرد. وحدت ملی را به بهانه آزادی زیر سؤال ببرد. قطعاً همه این موارد در قانون اساسی مورد تأکید قرار گرفته است.
آقای پیرمؤذن راجع به این بحث که از احزاب نظرخواهی نشد است، اشاره فرمودند. در خود این مصوبه آمده است که یکی از وظایف احزاب را امر به معروف و نهی از منکر دانسته است. در اصل هشتم می‌گوید: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است، مردم به مردم، مردم به دولت و دولت به مردم. طبیعی است که مردم از طریق احزاب می‌توانند نسبت به دولتمردانشان امر به معروف و نهی از منکر کنند.
نقاط ویژه دیگر این طرح این است که وضعیت مالی احزاب روشن شده است. در قانون فعلی که در سال ۶۰ تصویب شده است، مشخص نیست منابع مالی احزاب از کجا تأمین می‌شود؟ تمامی درآمدها و مصارف و هزینه‌ها الزاماً صورت وضعیت‌ها به کمیسیون احزاب بایستی ارائه شود. کجای این نقض آزادی فعالیت احزاب است؟ احزاب ملی و شهرستانی جدا شده‌اند. در قانون فعلی احزاب ملی و شهرستانی نداریم و همه یکدست هستند. اما در طرح احزاب ملی، استانی و شهرستانی از هم تفکیک شده‌اند. در تدوین این طرح (۳۰) حزب مطرح به کمیسیون شوراها و امور داخلی دعوت شده است، اینها از بین خودشان شش حزب را انتخاب کرده‌اند، از نظرات آنها استفاده شده است.
از نقاط ضعف و قوت احزاب کشورها مخصوصاً نظامهای پارلمانی استفاده شده است. استخوان‌بندی این طرح قابل تقدیر و تشکر است. نظرات تخصصی سازمانهای نظارتی، وزارتخانه‌های تخصصی و نظارتی اخذ شده است.
ارتباط احزاب با خارج از کشور به طور شفاف قطع شده و ممنوع شده است. کجای این نقض آزادی است؟ هیچ موقع، هیچ کشوری، حتی کشورهای داعیه دموکراسی نمی‌توانند اجازه دهند که کسی بیاید فعالیت سیاسی انجام دهد، با بیگانگان ارتباط داشته باشد. ارتباط با N.G.Oها کاملاً شفاف شده است. حقوق و مسؤولیتهای احزاب تعریف شده است. فراموش نکنیم که در (۳۳) سال اخیر احزاب به صورت قارچ‌گونه رشد کرده، هیچ حساب و کتابی نداشته است. علی‌رغم اینکه در کشورمان تاکنون (۲۳۰) حزب از کمیسیون احزاب مجوز فعالیت گرفته‌اند اما شاید پنج حزب فعال در کشور نداریم. علت این است که قانون سال ۶۰ نقص دارد و جوابگوی نیازهای امروزی ما نمی‌تواند باشد. بنابراین لازم است که این تحولات را در قانون داشته باشیم.
از طرف دیگر، از ویژگی‌های این طرح مصوب شوراها، التزام احزاب متقاضی به قانون اساسی و اصل ولایت فقیه است. خوب کجای این نقض آزادی است؟ یعنی یک فردی که در چهارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد فعالیت کند، آزاد است اما بایستی اساس قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی را بپذیرد. (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون، وقت حضرت‌عالی تمام است) بنابراین التزام عملی به قانون اساسی از ویژگی‌های برجسته این طرح مصوب شوراهاست. بنابراین از مجلس محترم و همکاران معزز استدعا داریم که با رأی مبارک خودشان به کلیات این طرح مصوب شوراها در جهت فعالیت احزاب و شفاف‌سازی احزاب بتوانیم گامهای جدی را در مجلس نهم شاهد باشیم. والسلام‌علیکم و رحمه الله و برکاته
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ متشکرم، مخالف سوم جناب آقای دکتر نوذر شفیعی بودند و اعلام فرمودند که من موافق بودم و اشتباهی اسمم در مخالفین درج شده است. در نتیجه مخالف سومی وجود ندارد و موافق هم نمی‌تواند صحبت کند، لذا صحبتها تمام است.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکریم، ‌دولت بفرمایید.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم ـ سلام علیکم و رحمه الله
طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی در مجلس شورای اسلامی مطرح است. اگرچه دوستان عزیز در کمیسیون برای این طرح زحمات فراوانی را کشیده‌اند و عرایض بنده به منزله نادیده گرفتن زحمات دوستان کمیسیون نیست، بلکه ایراداتی دارد که ممکن است در آینده این ایرادات گریبان فعالان سیاسی را بگیرد و این خود باعث خواهد شد که در آینده عزیزان ما نتوانند نقشی که الان می‌توانند به عهده بگیرند را در آینده ایفا کنند.
اولاً اینکه از نظر مالی این را به بحث قانون هدفمندکردن یارانه‌ها مربوط کرده‌اند. یعنی مقداری از درآمد احزاب از این مسیر باید تأمین شود. در صورتی که قانونگذار اعلام کرده درآمد هدفمند کردن یارانه‌ها در مسیر تولید و بهداشت و صنعت باید هزینه شود.
دومین ایرادی که بر این طرح است اینکه در این طرح دولت را موظف کرده‌اند که همه‌ساله در بودجه‌های سنواتی درآمدهایی را برای احزاب پیش‌بینی کند. خوب طبیعتاً دوستان عزیز می‌دانند که با توجه به اظهارنظر شورای محترم نگهبان در سال ۱۳۹۰ اعلام کردند که نمی‌شود دولت را ملزم کرد که باید بار مالی را در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی کرد. بنابراین این هم مخالف اصل (۷۵) قانون اساسی است.
ناگفته نماند که در تعریف حزب دوستان عزیز در همان قسمت اول اعلام کرده‌اند و عنوان تشکل‌های صنفی را هم در این قسمت آورده‌اند. درصورتی که همه شما می‌دانید که حزب و تشکل‌های صنفی دو مقوله جداگانه است، اصلاً از جنس هم نیستند. تشکلهای صنفی قانون نظام صنفی دارد، تشکل حزبی برای فعالیتهای سیاسی طراحی شده است و مخلوط کردن این دو با هم در آینده ممکن است که تالی‌فاسدهایی داشته باشد که این تالی‌فاسدها نتواند نظر خیرخواهانه طراحان عزیز را تأمین کند.
بحث بعدی، همانطور که اشاره شد، در ماده (۵) است. در ماده (۵) آنهایی را که از تأسیس حزب محروم شده‌اند و حق ایجاد حزب را ندارند یکی پس از دیگری برشمردند. در بند «پ» آورده‌اند که «جاسوسان حسب تشخیص مرجع ذی‌صلاح». مرجع ذی‌صلاح کیست؟ اگر منظورتان وزارت اطلاعات است، باید اینجا قید می‌کردید، اگر منظورتان دادگستری است باید قید می‌شد؛ اینکه به صورت کلی و مبهم بیان شود، اینها در آینده ایراداتی را برای طراحان و فعالان سیاسی ایجاد خواهد کرد.
یا در بند «ت» آورده‌اند که «متجاهران به فسق و فجور و مشهوران به فساد» از کجا قابل تشخیص است، از کجا قابل احصاء است، چه کسی می‌تواند تشخیص دهد که فلانی متهم است؟ خوب اینکه زمینه متهم کردن یکدیگر را در آینده فراهم خواهد کرد. قانون باید جامع و مانع باشد. کاملاً بریده و تمام! و غیر قابل تفسیر و غیر قابل برداشتهایی که نظرهای سیاسی را در آینده یک گروه سیاسی برای حذف گروه سیاسی دیگر به کار ببرد.
بنابراین آنچه مسلم است، دولت یازدهم نظر مخالفتی نداده است. یعنی دولت هیچ‌گونه اظهارنظری نکرده است ولی طبیعی است که اگر با این وضع مصوب شود، خوب ممکن است که در آینده هم شورای محترم نگهبان برای اصل (۷۵) ایراد بگیرند و هم خود دوستان عزیز در پنج سال، ده سال آینده ممکن است خودشان گرفتار قانونی شوند که خودشان تصویب کردند. (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشکر آقای خباز) بنابراین تقاضای ما این است که یا این به کمیسیون برگردد و ایرادات آن برطرف شود یا اگر هم در اینجا قرار است نمایندگان محترم به آن رأی دهند، حتماً این ایرادات به فضل و کرم خدا برای بارور کردن قانون و برای پویا کردن آنها مرتفع شود. والسلام‌علیکم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ متشکرم، کمیسیون بفرمایید.
محمدجواد کولیوند (نایب‌رئیس کمیسیون شوراها وا مور داخلی کشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم، خواهران و برادران عزیز! خواهش می‌کنم که توجه جدی کنید. با توجه به اینکه موافقان و مخالفان محترم بحثهایی را داشتند، ذکر چند نکته الزامی است و دوستان به این موضوع توجه داشته باشند. این قانون در مجلس هشتم با حضور سه قوه و دانشگاهها در مجموعه مجلس شروع و نوشته شد و تا پایان مجلس هشتم فرصت پیدا نکرد که در صحن طرح شود و به مجلس نهم آمده است. از طرفی (۳۳) سال است که این قانون اصلاح نشده و ضوابط و مقرراتی که در سال ۶۰ برای احزاب دیده شده قطعاً در زمان کنونی قابلیت اجرا در برخی از مواد را ندارد.
در این قانون شفاف‌سازی‌ مالی به درستی اشاره شده، حوزه مسؤولیت احزاب دقیقاً مشخص شده است. مسؤولیت احزاب در كشور، آنهایی كه حزب ملی هستند باید در (۱۵) استان كشور حتماً دفتر نمایندگی داشته باشند. احزاب استانی مشخص شده، احزاب شهرستانی مشخص شده است. در تركیب ماده (۱۰) احزاب در وزارت كشور كه فقط حاكمیت و دولت حضور داشته، (۳) حزب هم در آنجا اضافه شده است.
 اصل هفتاد و پنجی هم نیست. دقت بفرمایید! عزیزمان، نماینده محترم دولت كه گفتند از هدفمندی یارانه‌ها، این كلمه یارانه به معنای هدفمندی یارانه‌ها نیست. این یارانه به معنای كمك دولت است. تازه آنجا هم گفته می‌تواند. اگر به احزاب بخواهد كمك كند، یارانه بدهد، یارانه به معنای استفاده از هدفمندی یارانه‌ها نیست. این را دقت بفرمایید.
 اگر تشكل‌های صنفی در اینجا دیده شده درست است چون قانون تشكل‌های صنفی، قانون دیگری است اما بعضاً فعالیت‌هایی را مجامع صنفی انجام می‌دهند كه در اینجا هم به آن اشاره شده است.
در رابطه با ماده (۵) این قانون اشاره می‌كنم، اجازه بدهید من اصل (۲۶) را كه مخالف محترم گفتند، بخوانم.
 اصل (۲۶) می‌گوید: «احزاب، جمعیتها، انجمن‌های سیاسی و صنفی، (ببینید اینجا صنفی را هم آورده) و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته‌شده آزادند، مشروط به اینكه اصول استقلال، آزادی، وحدت ملی، موازین اسلامی و اساس جمهوری اسلامی را نقض نكنند. هیچ‌كس را نمی‌توان از شركت در آنها منع كرد یا به شركت در یكی از آنها مجبور ساخت».
اگر ماده (۵) را نگاه بكنید بند «الف» آن آمده گفته: اعضای دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی رژیم طاغوت، ساواك، فراماسونها اینها محرومند. یا بند «ب» می‌گوید: «محكومان به جرایم ضد امنیت داخلی و خارجی» یا بندهای بعدی اشاره كرده استعلام از مراجع ذی‌صلاح كه در قانون مشخص است. حرف ما این است كه در حقیقت ما هیچ كسی را منع نمی‌كنیم و یا مجبور نمی‌كنیم اما باید به بحث احزاب چارچوب داد.
 و در آخر هم می‌خواهم خدمت شما عرض كنم در حقیقت اگر امروز در رابطه با این قانون داریم تصمیم می‌گیریم، این را دقت كنید بیش از (۲۳۰) حزب در كشور الان مجوز دارند كه خیلی از اینها اصلاً فعال نیستند فقط مجوز گرفته‌اند. دسته‌بندی كردن اینها، ساماندهی اینها برای كشور بسیار مؤثر است. ما در بررسی‌هایی كه در كمیسیون انجام دادیم (۳۰) حزب فعال را دعوت كردیم. اساتید دانشگاه حضور داشتند، دستگاههای نظارتی، امنیتی حضور داشتند و در حقیقت به درستی بسیاری از این مواد را اصلاح كردیم و بسیاری از مواد هم در قانون قبلی بوده كه ابقا شده، می‌خواهم این را اینجا عرض كنم در حقیقت خواهشم این است با توجه به اینكه (۳۳) سال است كه این قانون تغییری نكرده و امروز كارآیی جدید و كارآیی در حقیقت متقن و مفیدی را می‌طلبد، همكاران به كلیت این طرح رأی بدهند ان‌شاءالله در مواد هم قابل اصلاح است. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! دوستان تذكر دارند، اجازه می‌فرمایید؟
نایب‌رئیس ـ نه دیگر، رأی بگیریم. طرح را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ كلیات طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروههای سیاسی مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۲۱ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایند. حضار محترم اعلام رأی بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم. تصویب شد. آقای كولیوند! با عدد بالا هم تصویب شد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در جزئیات در ماده (۱) جناب آقای نقوی پیشنهاد حذف عبارت «و تشكل‌های صنفی» را از جزء (۱) ماده (۱) دارند. از همكاران هم خواهش می‌كنیم قبل از ورود به ماده حتماً طبق رویه‌ای كه داشتیم، پیشنهاد‌های‌شان را مطرح بفرمایند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! اجازه تذكر را می‌فرمایید یا همین مطرح بشود؟
نایب‌رئیس ـ نه، اجازه بدهید جلو برویم بعد در خدمتتان هستیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خوب من صفحه را الان پاك می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای نقوی بفرمایید.
سیدحسین نقوی‌حسینی (ورامین و پیشوا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
رأی بالای همكاران به طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی نشان‌دهنده اراده مجلس مبنی بر چارچوب‌بندی و قانونگذاری در حوزه فعالیت احزاب و گروهها است. این گام مهمی از سوی مجلس برای ساماندهی فعالیت‌های سیاسی است. همان‌طوری كه در ماده (۱) اشاره شده بند (۱) قسمت آخر گفته: «حزب می‌تواند تحت عناوین دیگری مانند گروه، جمعیت، انجمن، جامعه، مجمع، سازمان سیاسی و تشكل‌های صنفی فعالیت كند».
بنده پیشنهاد دادم «تشكل‌های صنفی» حذف بشود. دلیل هم این است كه همه برادران استحضار دارند تشكل‌های صنفی یعنی اتحادیه‌های صنفی، اتاق‌های بازرگانی كه تحت عنوان قانون جامع اصناف فعالیت می‌كنند. در قانون اصناف هم ما ذكر كردیم كه این تشكل‌ها صرفاً فعالیت صنفی می‌كنند و فعالیت سیاسی نمی‌كنند. ورود اتحادیه‌های صنفی، مجامع صنفی به فعالیت‌های سیاسی خسارت‌بار است. چون اصناف با زندگی مردم سروكار دارند و اصناف در جهت منافع صنفی خودشان باید فعالیت بكنند. بنابراین ورود تشكل‌های صنفی به فعالیت‌های سیاسی خسارت‌بار است، زیان‌بار است. البته اصناف می‌توانند تشكیلات سیاسی تحت عنوان جمعیت یا انجمن داشته باشند. مثلاً انجمن بازاریان اما تشكل‌های صنفی را اجازه ندهید وارد فعالیت‌های سیاسی بشود، انصافاً خسارت‌بار هست. بنده پیشنهاد دادم «تشكل‌های صنفی» حذف بشود. این مانع فعالیت سیاسی اصناف و بازار نمی‌شود یعنی اصناف و بازار می‌توانند تحت عنوان انجمن یا جامعه یا جمعیت فعالیت كنند. مثلاً جامعه اسلامی اصناف یا انجمن اسلامی اصناف اما «تشكل‌های صنفی» را اجازه ندهید. مجموعه‌ای از هر صنفی معلمان، دانشجویان یا صنف‌های دیگری یا اتحادیه‌های صنفی جمع می‌شوند تا برای منافع صنفشان فعالیت بكنند. اگر این تشكل‌ها را به فعالیت‌های سیاسی ورود بدهیم زیان‌بار خواهد بود.
خواهش می‌كنم به حذف «تشكل‌های صنفی» رأی بدهید. حذف تشكل‌های صنفی هم مانع فعالیت سیاسی اصناف و گروههای صنفی نمی‌شود اما تحت عنوان انجمن، نه اتحادیه صنفی نه اتاق بازرگانی بنابراین به حذفش رأی بدهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! اولین مخالف جناب آقای حمیدرضا فولادگر هستند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
حمیدرضا فولادگر (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان و همكاران و ان‌شاءالله بهره‌گیری از این ماه مبارك.
من یك توضیحی بدهم جناب آقای دكتر نقوی خواهش می‌كنم دقت بفرمایید! حضرت‌عالی كه پیشنهاد حذف دادید و همه عزیزانی كه در این لیست به عنوان موافق حذف ثبت‌نام كردید. یك توضیحی من دارم، اگر این توضیح را گوش بدهید شاید اصلاً از این پیشنهاد حذف منصرف بشوید. بنده این افتخار را داشتم كه دوره هشتم به نمایندگی از مجلس چهار سال در این كمیسیون ماده (۱۰) احزاب بودم. دوستانی هم كه این دوره هستند، می‌توانند شهادت بدهند. ببینید! معنی اینكه اینجا كلمه «صنفی» را ذكر كرده این نیست كه ما می‌خواهیم بگوییم تشكل‌های صنفی بیایند كار سیاسی بكنند، معنیش این است كه تشكل‌های صنفی هم باید تحت همین قانون بیایند مجوز بگیرند. ببینید! در قانون اساسی در اصل (۲۶) همین چیزی كه به آن استناد شد.
 اصل (۲۶) می‌گوید: «احزاب، جمعیتها، انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته‌شده آزادند، مشروط به اینكه اصول استقلال، آزادی، وحدت ملی، موازین اسلامی و اساس جمهوری اسلامی را نقض نكنند». دقت بفرمایید! كاری كه ما در كمیسیون ماده (۱۰) احزاب انجام می‌دادیم رسیدگی به (۳) نوع پرونده بود: پرونده‌های احزاب و تشكل‌های سیاسی، پرونده‌های مربوط به اقلیت‌های دینی، پرونده‌های مربوط به تشكل‌های صنفی.
نكته‌ای كه آقای دكتر نقوی گفتند مثلاً اتاق بازرگانی را مثال زدند نه معنایش اصلاً این نیست كه اتاق بازرگانی بیاید كار سیاسی بكند. اولاً تشكل‌هایی مثل اتاق بازرگانی یا اتاق اصناف یا اتاق تعاون، آنها قانون خودشان را دارند اما كانون بازنشستگان مثلاً صنعت برق، از این تشكل‌های صنفی ما زیاد داریم. اینها باید بیایند برای فعالیت صنفیشان مجوز بگیرند. اتفاقاً در اساسنامه آنها نوشته نشده كه كار سیاسی بكنند پس این شبهه را من رفع بكنم. خواهش می‌كنم آقای دكتر نقوی هم اگر قانع می‌شوند تجدیدنظر كنند، اصلاً انصراف بدهند. اصلاً بحث این نیست كه ما به تشكل‌های صنفی بگوییم كار سیاسی بكنند. می‌خواهیم بگوییم تشكل‌های صنفی هم باید بیایند مجوز بگیرند، با همین قانون مجوز بگیرند. همین قانونی كه الان داریم قانون سال ۱۳۶۰ قانونی است برای فعالیت‌های احزاب، اقلیت‌های دینی و تشكل‌های صنفی. یعنی همین الان تشكل‌های صنفی می‌آیند مجوز می‌گیرند. اتفاقاً اگر اینجا صنفی را حذف بكنید یك بهم‌ریختگی و بی‌نظمی ایجاد می‌شود، همه این تشكل‌های صنفی رها می‌شوند باید قطعاً بیایند مجوز بگیرند.
 من خواهش می‌كنم، اولاً تشكر می‌كنم از همه عزیزان كه با رأی بسیار بالایی به این طرح رأی دادند. واقعاً در مجلس هشتم زحمت زیادی كشیده شد، در كمیسیون ماده (۱۰)، با نمایندگان سه قوه این طرح بررسی شد. الان در كشور ضرورت دارد كه این قانون به روز بشود. قانون هم محدود‌كننده احزاب نیست اتفاقاً قانون برای نشاط سیاسی است برای اینكه تشكل‌های سیاسی واقعی ما داشته باشیم بتوانند نقد بكنند، در جامعه فعال بشوند. تشكر می‌كنیم از اینكه به اصلش رأی دادید. خواهش می‌كنم با این حذف، به همین دلیلی كه گفتم مخالفت بكنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ متشكرم، موافق جناب آقای مهرداد لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی! اگر اجازه بدهید من یك تذكری را خدمت حضرت‌عالی عرض بكنم. ببینید! رأی‌گیری قبلی كه صورت گرفت به استناد بند «و» ماده (۱۱۲) قانون برنامه پنجم نیاز به رأی دو‌سوم داشت. حالا اگر نیاز هست كه خدمت جناب‌عالی عرض بكنم.
 ببینید بند «و» این را می‌گوید كه «محدوده آبی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی با رعایت ملاحظات امنیتی و دفاعی كه به تأیید ستاد كل می‌رسد (كه الان آقای بروجردی هم اعتقاد دارند كه ستاد كل تأیید نمی‌كند) به فاصله (۸۰۰) متر، (جناب آقای ابوترابی!) از قلمرو خاكی مناطق آزاد تأیید می‌گردد». در صورتی كه مركز پژوهشهای مجلس هم این فاصله را (۱۸) كیلومتر اعلام كرده، حالا در هر صورت من این را به عنوان یك تكلیف وظیفه خودم دانستم خدمت جناب‌عالی عرض كنم.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، جناب آقای كامران هم همین تذكر جناب‌عالی را داشتند. عرض كنم محضر مباركتان كه این بند «و» ناظر به این است كه اولاً ستاد كل باید نظر بدهد و بر اساس نامه‌ای هم كه ستاد كل اینجا مرقوم فرمودند با همین لحاظ به صورت دوشوری لحاظ شد تا به كمیسیون ارجاع شود و كمیسیون با در نظرگرفتن نظر ستاد كل مشترك نیروهای مسلح تصمیم مقتضی را اتخاذ كند...
 بائوج‌لاهوتی ـ یعنی شما كلیاتی كه تصویب كردید...
نایب‌رئیس ـ الان عرضم تمام بشود. لذا ما در مورد بند «و» ماده (۱۱۲) قانون برنامه بعد از آنكه دقیقاً محدوده منطقه آزاد جزیره هرمز مشخص شد و فاصله آن با منطقه آزاد قشم لحاظ شد، بعد می‌توانیم اعلام نظر بكنیم.
لذا با توجه به اینكه موضوع به كمیسیون ارجاع شده، كمیسیون هم قانون برنامه را لحاظ می‌كنند هم نظر ستاد كل نیروهای مسلح را و نهایتاً آنچه اینجا ارائه می‌كنند با آن لحاظ و با عنایت به قانون برنامه مورد بحث قرار می‌گیرد، بفرمایید.
بائوج‌لاهوتی ـ متشكرم، آقای فرهنگی در موافقت صحبت می‌كنند.
محمدحسین فرهنگی (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خیلی ممنون از جناب آقای لاهوتی، بنده هم مانند جناب آقای فولادگر مدتی در كمیسیون ماده (۱۰) احزاب در ادوار گذشته عضویت داشتم منتها نظرم كاملاً مخالف نظر استاد و برادر ارجمندم جناب آقای فولادگر است. آمدن اصطلاح «تشكل‌های سیاسی» تحت عنوان حزب، ببینید! چه تالی فاسدهایی می‌تواند داشته باشد. یك مجموعه‌ای می‌آید برای عنوان مثلاً فرهنگیان، دانشجویان، تشكل صنفی پزشكان و امثال اینها مجوز می‌گیرد بعد به استناد همین حكمی كه شما در جزء (۱) ماده (۱) آوردید می‌تواند فعالیت حزبی بكند، فعالیت سیاسی بكند، بیانیه انتخاباتی بدهد، موضعگیری در حوزه‌های سیاسی بكند. یعنی از بستر مسایل صنفی بهره‌های سیاسی می‌خواهد بگیرد و این واقعاً با روح آنچه كه شما در این طرح دنبالش هستید، مغایرت دارد.
 بله، در قانون فعلی ما دو موضوع موازی را در كنار هم در ماده (۱۰) احزاب داشتیم. یعنی در یك محور گفته شده بود كه كمیسیون ماده (۱۰) می‌تواند برای احزاب سیاسی تشكل‌های سیاسی مجوز صادر كند در یك حكم دیگر در ماده (۲) گفته بود برای تشكل‌های صنفی هم صرفاً برای فعالیت‌های صنفی می‌تواند مجوز صادر كند. اما آنچه كه الان در این عبارت آمده ماده (۲) حذف شده و درست هم هست، سنخیتی هم نداشت. واقعاً كمیسیون ماده (۱۰) عملاً دو موضوع ناهمگون را مرتب بررسی می‌كرد، اینها را متمركز كردند روی موضوع تشكل‌های سیاسی، كار بسیار درستی كرده‌اند اما اینكه كسی مجوز صنفی بگیرد و فعالیت سیاسی بكند یعنی مطالبات صنفی اصناف را مبنا قرار دهد اما بهره‌های سیاسی در حوزه‌های سیاسی بگیرد قطعاً مقرون به صرفه و صلاح سیاسی كشور نیست.
ما به چه دلیلی تحت عنوان تشكل سیاسی مجوز صنفی بدهیم؟ بله، اگر همان فاصله‌ای كه قبلاً بود یعنی فاصله‌ای كه بین صنف جدا و حزب و تشكل سیاسی جدا و نظارت جداگانه كه آیا او صرفاً فعالیت صنفی می‌كند، این صرفاً فعالیت سیاسی می‌كند وجود داشت، این منطق قابل دفاع بود. اما حال ما این را آورده‌ایم به‌گونه‌ای اینجا ادغام كرده‌ایم كه در واقع اجازه می‌دهیم كسی مجوز فعالیت صنفی بگیرد اما خروجی فعالیت‌هایش خروجی فعالیت‌های سیاسی باشد.
بنابراین من ضمن احترام به كمیسیون محترم كه شاید در اینجا آن وسواس و دقت لازم را به خرج ندادند، خواهش می‌كنم همكاران محترم این عبارت «و تشكل‌های صنفی» را از اینجا بردارید. بله، می‌تواند یك مجموعه‌ای حتی از یك صنف تحت عنوان جامعه، تحت عنوان مجمع، سازمان و عناوینی دیگر ولو با پسوند مهندسان و دانشجویان و فرهنگیان و عناوین دیگر تحت عنوان جامعه فلان مجوز بگیرد و فعالیت سیاسی هم بكند آن منعی ندارد اما تشكلی كه مجوز صنفی می‌گیرد اما فعالیت سیاسی می‌كند این باعث تبعات و توالی مشكل‌سازی خواهد بود كه از نظر امنیتی هم ممكن است در آینده برای بخش‌هایی مشكل ایجاد كند. لذا من خواهشم این هست كه همكاران موافقت كنند و این عبارت «و تشكل‌های صنفی» از اینجا حذف شود.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 من نظر دوستان عزیز و نمایندگان محترم را مجدداً به اصل (۲۶) قانون اساسی جلب می‌كنم. عنایت بفرمایید! در اصل (۲۶) می‌فرماید: «احزاب، جمعیتها، انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته‌شده آزادند». این بحث از آزادی است. بحث از این است كه اینها در چارچوب قوانین موضوعه كشور می‌توانند فعالیت كنند. ما اعتراضمان به این است كه این دو را در قسمت (۱) با هم قاطی كرده‌اند وگرنه آزادی آنها كه از اول انقلاب هم بوده، همه هم در چارچوب كار خودشان فعالیت می‌كردند. شما قانون نظام صنفی را برای چه نوشته‌اید؟ برای این نوشتید كه افرادی كه می‌خواهند در نظام صنفی كشور نقش ایفا كنند، آنها كاملاً در چارچوب قانون فعال باشند. بسیار خوب، اینجا عنوان این است. دوستان عزیز! می‌گوید: «حزب می‌تواند تحت عناوین دیگر از جمله تشكل‌های صنفی فعالیت كند» یعنی چه؟
یعنی یك مجموعه‌ای می‌آیند مجوز صنفی می‌گیرند، مجوز صنفی را كه از كمیسیون ماده (۱۰) هم می‌توان گرفت، از جای دیگری هم می‌توان گرفت. بعد می‌آیند تابلوی سیاسی می‌زنند. بعد می‌آیند در فعالیت‌های سیاسی نقش ایفا می‌كنند بعداً هم تا شما می‌خواهید یقه‌شان را بگیرید، می‌گویند، كی بود؟ كی بود؟ من نبودم. ما عرضمان این است. قاطی‌كردن فعالیت‌های سیاسی و فعالیت‌های صنفی كه از دو جنس مختلف هستند، در این بند ما را در آینده دچار مشكل می‌كند. می‌گوییم اگر فعالان صنفی می‌خواهند فعالیت سیاسی هم انجام بدهند، ایرادی ندارد باید بروند مجوز بگیرند ولی نه تحت عنوان فعالیت‌های صنفی.
(در این هنگام آقای علی اردشیر‌لاریجانی ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
مثال بسیار خوبی جناب آقای دكتر فرهنگی زدند. چون من خودم معلم هستم به آن عنوان عرض می‌كنم انجمن اسلامی معلمان در كشور اگر بخواهد كار صنفی انجام بدهد، یك وظیفه دارد. اگر بخواهد كار سیاسی انجام بدهد باید برود از كمیسیون ماده (۱۰) مجوز بگیرد. ما می‌گوییم این دو تا باهم قاطی نشود چون اگر قاطی بشود در آینده دچار اشكال می‌شوید.
در زمانی‌كه انتخابات در كشور برگزار می‌شود، كشور فی‌نفسه ملتهب است بعد اینها هم وقتی به التهاب كمك می‌كند دچار گرفتاری‌هایی خواهید شد كه بعداً با خودتان می‌گویید ای كاش ما «تشكل‌های صنفی» را از اینجا حذف می‌كردیم! این هیچ محدودیتی برای تشكل‌های صنفی به وجود نمی‌آورد. تشكل‌های صنفی دارند از طریق مجمع امور صنفی فعالیت می‌كنند.
 اگر یك روزی هم به فكر افتادند كه می‌خواهند كار سیاسی كنند برای این كار سیاسی خاص خودشان باید بروند از كمیسیون ماده (۱۰) احزاب مجوز بگیرند. بنابراین «والامر الیكم». والسلام‌علیكم
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون بفرمایید.
محمدجواد كولیوند (نایب‌رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عزیزان دقت بفرمایید! علتی كه تشكل‌های صنفی در ماده (۱) و در بند (۱) آورده شده برخی از تشكل‌ها در قانون اصناف می‌روند مجوز می‌گیرند و كار صنفی انجام می‌دهند. اما برخی از اینها در اساسنامه‌شان فعالیت‌های سیاسی هم آورده شده، تشكل‌های كارگری، تشكل‌های دانشجویی و این تشكل‌های متعددی كه می‌روند مجوز از ماده (۱۰) احزاب بگیرند، اینها در اساسنامه‌شان مشخص شده، فعالیت صرفاً صنفی است و یا صنفی ـ سیاسی است.
در فصل دوم ماده (۲) در همین قانون دقیقاً اشاره شده در تبصره (۲) و در تبصره (۳) مرامنامه و اساسنامه را كه آوردیم، آنجا مشخص كرده اگر تشكل‌های صنفی را از اینجا برداریم درحقیقت تشكل‌های صنفی كه كار سیاسی انجام می‌دهند از قانون ماده (۱۰) خارج می‌شوند و قطعاً این مشكلاتی را برای كشور ایجاد خواهد كرد. لذا كمیسیون با حذفش مخالف است.
رئیس ـ آقای كولیوند ببینید! آن طرفش هم یك مشكلاتی ممكن است به وجود بیاید. مثلاً فرض كنید اتحادیه صنفی بزازها، این می‌خواهد كار حزبی بكند، اینكه نمی‌شود دو ساحت است. ساحت سیاسی، ساحت... (كولیوند ـ در اساسنامه‌اش مشخص بود، الان عرض می‌كنم) در همین جا شما نوشتید حزب می‌تواند شامل تشكل‌های صنفی باشد بنابراین یك اتحادیه بزازان مثلاً می‌تواند لیست سیاسی بدهد! (كولیوند ـ یك توضیح بدهم؟) گفتم برای اینكه شما توضیح بدهید.
كولیوند ـ من توضیح سؤال ریاست محترم مجلس را این‌طوری عرض كنم كه تشكل صنفی دانشجویی، تشكل‌های دانشجویی، اصلاً ملاكمان در رابطه با تشكل‌های صنفی وقتی می‌خواهند مجوز بگیرند اساسنامه‌شان است، در اساسنامه مشخص می‌كنند. لذا این فضا كه صرفاً تشكل‌ صنفی كه آمده فقط كار صنفی می‌كند این در حقیقت در كمیسیون با توجه به نقطه نظرات متعدد كارشناسان، این ممزوج و درهم هست. لذا ما با حذف «تشكل‌های صنفی» مخالف هستیم.
رئیس ـ متشكریم.
قاضی‌پور ـ اخطار دارم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان اخطار دارند.
رئیس ـ راجع به همین موضوع است؟ چون می‌خواهیم رأی بگیریم، بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی! آقای دهقانی اجازه بدهید!
اصل (۲۶)؛ احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته‌شده آزادند. مشروط بر اینكه اصول استقلال، آزادی، وحدت ملی، موازین اسلامی و اساس جمهوری اسلامی را نقض نكنند، هیچ‌كس را نمی‌توان از شركت در آنها را منع كرد یا به شركت در یكی از آنها مجبور ساخت.
حضرت‌عالی در اینجا وقتی كه كمیسیون امنیت ملی را بحث كردیم نبودید، آقایان فكر می‌كنند اصناف یعنی صنفی‌ها همه سیاسی هستند، اینطور نیست آقای رئیس! صنفی‌ها هستند، كارهای تجاری می‌كنند ولی بعضی صنف‌ها سیاسی‌اند، مثل خانه كارگر. شما در این رابطه با پیشنهاد آقای دكتر نقوی خانه كارگر را از سیاست حذف می‌كنید در صورتی كه خانه‌های كارگر و امثال آن رابط بین نظام و مردم و پیگیر اهداف نظام است. ما با اصل بیست و ششم...
رئیس ـ نه خانه كارگر و اینهایی كه شما می‌گویید جنبه صنفی ندارند، چون صنف مثل اتحادیه كارگران و اتحادیه‌ای كار می‌كنند، خانه كارگری تشكل سیاسی است، بدنه‌اش كارگری است.
قاضی‌پور ـ آقای رئیس! كارگران صنف هستند، شما باید در شرح مذاكرات...
رئیس ـ شما الان اخطارتان چیست؟
قاضی‌پور ـ جناب آقای دكتر! در شرح مذاكرات حتماً این قید شود كه شامل خانه كارگر نباشد به این بهانه وزارت كشور خانه‌های كارگر را تعطیل نكند در مراسمات به اینها اجازه نخواهند داد. از حضرت‌عالی می‌خواهیم این را اعلام بفرمایید، در شرح مذاكرات قید شود. والسلام
رئیس ـ بله، متشكریم، آقای فرهنگی! بفرمایید برای رأی‌گیری.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «و تشكل‌های صنفی» از جز (۱) ماده (۱) مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۲۷ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به حذف این عبارت اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، نمایندگان محترم رأی‌شان را اعلام بفرمایند، بله دولت موافق و كمیسیون مخالف است، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. پیشنهاد دیگری داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، در جزء سوم جناب آقای پورابراهیمی پیشنهاد حذف دارند «كه با اطلاع كمیسیون احزاب موضوع ماده (۱۰) این قانون را شكل می‌گیرد» را تا آخر ایشان پیشنهاد حذف دارند.
رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای كاتب! بعد از ورود به ماده شما دستور فرمودید آقای پورابراهیمی! آقای كاتب اصرار دارند ایشان پیشنهاد حذف كل بند (۳) را دارند. بعد از این ان‌شاءالله لطف كنید قبل از ورود به ماده بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار و آرادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشكر از محضر برادر عزیزم جناب آقای دكتر پورابراهیمی كه تقریباً در واقع پیشنهاد ایشان هم شبیه به پیشنهاد ما هست، عرض كنم محضر همكاران عزیز ببینید! ما وقتی یك حزبی پروانه فعالیت می‌گیرد و پروانه فعالیتش هم مشخص است، ما اگر می‌خواهیم وقتی بگوییم كه یك جبهه تشكیل می‌شود، جبهه یك ائتلاف سیال و غیررسمی است. دیگر نیاز به مجوز مجدد ندارد. شاید دوستان اعتقادشان بر این باشد كه اینجا فقط اطلاع‌رسانی است در صورتی كه متن به این صورت نیست كه اینجا اطلاع‌رسانی انجام می‌شود. احزاب در موارد خاص و در موارد ویژه می‌توانند یك ائتلافی را با همدیگر داشته باشند. مخصوصاً در زمان‌های انتخابات یا در زمان‌های مناسبت‌هایی كه به مناسبت‌های خاص كشور وجود دارد مسائل (۲۲) بهمن و مسائلی كه مربوط به پیروزی‌های انقلاب اسلامی است. اعضا هم اگر می‌خواهند یك بیانیه ائتلافی و یك جبهه متحد شكل دهند این را باید هر دفعه بروند برای یك كار مفید اجازه بگیرند. این یك كار بسیار سختی است جناب آقای دكتر لاریجانی! من خواهش می‌كنم این محدودیت از اینجا برداشته شود، چون معمولاً همه احزاب در مناسبت‌های بسیار ارزشمند نظام جمهوری اسلامی و اعیاد مرتبط با اعیاد ملی كشور معمولاً احزاب با همدیگر یك ائتلافی تشكیل می‌دهند و یك بیانیه‌های مشتركی را صادر می‌كنند و یك جبهه مشتركی شكل می‌گیرد و این یك كار بسیار ارزشمندی است هم در مناسبت‌های ملی كشور هم در انتخابات و موارد خاصی را كه ما در كشور جمهوری اسلامی داریم.
اما اینجا وقتی كه می‌گوییم با اطلاع كمیسیون احزاب موضوع ماده (۱۰)، موضوع ماده (۱۰) دقیقاً مشخص است. در واقع می‌گوییم موضوع ماده (۱۰) این قانون شكل می‌گیرد یعنی این جبهه با اجازه عملاً شكل می‌گیرد نه اینكه اطلاع‌رسانی شود. اگر می‌گفتیم كه به اطلاع فقط برسد، بله حرف درستی بود، شاید نیاز به اینكه حذف شود نبود و از طرفی هم مشكلی ایجاد نمی‌كرد. اما الان وقتی كه می‌گوییم اینجا با اطلاع شكل بگیرد، یقیناً اینكه باید برود مجوز بگیرد برای هر مناسبتی و هر مراسمی و هر اتفاقی كه می‌خواهد در مسائل سیاسی، اقتصادی بیفتد باید اجازه بگیرد. این موجب محدودكردن فعالیت‌های حزبی می‌شود و یقیناً هم وقتی مناسبت‌ها پیش می‌آید این پیوندها به سرعت شكل نمی‌گیرد، هیچ وقت دیگر این اتفاق نمی‌افتد كه اگر می‌خواهد یك بیانیه‌ای صادر شود احزاب به سرعت بتوانند این بیانیه‌ها را صادر كنند اگر گزارش مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را هم همكاران عزیز یك مطالعه كنند، دقیقاً‌ مركز پژوهش‌ها و كارشناسان مركز پژوهش‌ها هم این نظر را خیلی به دقت تأكید كردند كه ما محدودیت برای احزاب در این بخش ایجاد نكنیم خواهش می‌كنم به این پیشنهاد رأی دهند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، جناب آقای دكتر سیدمحمدحسین میرمحمدی مخالف هستند، بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان! ببینید همكاران محترم! طرحی كه اینجا مطرح شده طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی است. مستحضر هستید! كه كاركرد سیاسی جریانات فعال در عرصه سیاست بعد از انقلاب اسلامی عمدتاً به شیوه‌های نامتوازن از لحاظ حقوقی و قانونی انجام می‌شده و همچنین انجام می‌گیرد و بر اساس این لازم است طرحی كه الان اینجا مطرح است بر اساس این خلأ و این فقدانی بوده كه در قانون بوده و بر اساس این همكاران این طرح را آماده كردند و زحمتی هم كه كشیدند زحمت قابل تقدیری است كه توسط كمیسیون شوراها این كار انجام شده. به هر حال كاركرد سیاسی در كشور ما كه «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست» باید در یك مجموعه ضابطه مشخصی قرار بگیرد، اینجا آمده «احزاب و گروه‌های سیاسی»، اولاً ماده (۱) این تعریف عبارات و لغات و عناوینی است كه در این طرح مطرح است. به هر حال آمده حزب را تعریف كرده، انجمن‌های اقلیت‌های دینی را عنوان كرده، جبهه‌ را تعریف كرده، عضو و اركان و بقیه موارد.
جناب آقای كاتب همكار عزیز كه پیشنهاد دارند كه بند (۳) كه جبهه را تعریف كرده حذف این بند انجام شود، ببینید جناب آقای كاتب و همه همكاران! ما الان در مناسبت‌های سیاسی اكثراً جبهه‌ها و ائتلاف‌ها هستند كه شكل می‌گیرند، الان هم ما داریم در عرصه سیاسی موجود، جبهه پیروان خط امام و رهبری، ائتلاف‌های سیاسی كه در زمان‌های انتخابات شكل می‌گیرند یا در زمان‌های مناسبت‌های ملی ـ مذهبی. بر این اساس اگر این ائتلاف‌ها در یك جایی تعریفی نشود و یك مرجع مشخصی نسبت به اینها، اجازه صادر نكند یا نظارت نداشته باشد این كار كار ناتمامی است و این زحمتی را كه همكاران كشیدند در كمیسیون شوراها كه تمام فعالان سیاسی در كاركرد تجربی بعد از انقلاب اسلامی را اینجا آمدند اشاره كردند. احزاب را آمدند عنوان كردند كه حزب چیست؟ به هر حال انجمن‌های اقلیت‌های دینی چیست؟ چگونه باید كار كنند؟ جبهه چیست؟ جبهه‌ای كه بر اساس تعریف در قانون فعالیت‌ احزاب و گروه‌های سیاسی می‌خواهد شكل بگیرد باید یك تعریفی داشته باشد.
 اینجا آمده تعریف كرده كه ائتلاف سیاسی از احزاب دارای پروانه فعالیت در زمینه مشخص است كه با اطلاع كمیسیون احزاب موضوع ماده (۱۰) این قانون شكل می‌گیرد. خوب برادر عزیز، جناب آقای كاتب بزرگوار! اگر این را حذف كنیم ما موارد متعددی را در آینده خواهیم داشت كه ائتلاف‌های متعددی شكل می‌گیرد. اگر ما در قانون این پیش‌بینی را نداشته باشیم و این را تعریف نكرده باشیم قطعاً ممكن است اتفاقاتی یا واكنش‌هایی یا حركت‌هایی را ائتلاف‌ها و جبهه‌ها داشته باشند و بر اساس این، این خلأ قانونی در آن مقطع داشته باشیم و لذا پیشنهاد بر این است كه دوستان به نظر و توصیه جناب آقای كاتب برای حذف رأی مثبت ندهند و حتماً لزوم وجود این تعریف و لزوم وجود این جبهه و ائتلاف‌ها كه در این قانون تدوین و تعریف شده و اشاره هم شده كه باید با اطلاع كمیسیون احزاب باشد حتماً‌ این در قانون در طرح برقرار بماند و لذا تقاضایم این است كه همكاران به پیشنهاد موجود رأی منفی دهند، تشكر می‌كنم.
رئیس ـ متشكریم، دولت نظری دارند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! موافق صحبت می‌كنند. آقای داود محمدی موافق هستند، بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید.
داود محمدی (قزوین، آبیك و البرز) ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با توجه به اینكه امروزه وجود احزاب سیاسی به مثابه یكی از مهم‌ترین ابزارهای سازماندهی مجالس قانون‌گذاری و حلقه ارتباطی شهروندان با قدرت سیاسی محسوب می‌شود اما این پدیده مهم سیاسی در نظام حقوقی كشورمان آنچنان كه شایسته بود مورد توجه قرار نگرفته و مغفول مانده بود و چون وجود احزاب سیاسی در جهت تقویت ساختار و تشكیلات امكان رقابت در قالب ارائه برنامه‌های مدون و مشخص، جذب بیشتر متخصصان و نخبگان ضروری بود لذا همكاران محترم به كلیت آن رأی دادند، اما یك قاعده كلی هم ما داریم كه «اذن در شی‌ء اذن در لوازم آن نیز هست». وقتی به یك حزبی اجازه فعالیت داده می‌شود ماهیت كار حزبی و سیاسی اقتضای ائتلاف و تشكیل جبهه و مانند این را در مقاطع مختلف واجد هست و لذا نیازی به اخذ مجوز علی‌حده و جداگانه در این خصوص به نظر نمی‌رسد. یكی از مشخصه‌ها و ممیزه‌های قانون، شفافیت آن است و با تصویب بند (۳) طرح نحوه تشكیل فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی نه تنها موجب شفافیت نمی‌شود بلكه موجب ابهام و ایهام در قانون می‌شود كه با منطق قانون‌گذاری هم سازگار نیست. به نظر من وقتی یك مجوزی به حزبی داده شد آن حزب می‌تواند در شقوق مختلفی كه در جهات سیاسی هست به فعالیت‌های خودش ادامه دهد و برای این كار نیاز به اخذ مجوز مجدد ندارد و اگر هدف از تدوین بند (۳) این است كه صرفاً اطلاع داده شود این باید شفاف شود و قید شود كه نیاز به اخذ مجوز مجددی نیست.
رئیس ـ متشكریم، دولت اگر توضیح كوتاهی دارید، بفرمایید.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همانطور كه خدمت شما دوستان عزیز عرض كردم، زمان انتخابات را شما در كشور در نظر بگیرید! شور و فعالیت و تلاش مردمی خود به خود كشور را دچار نوعی التهاب مثبت می‌كند و شرایط فراهم می‌شود برای حضور مردم.
خوب اگر قرار باشد كه یك‌دفعه یك مجموعه‌ای بدون هماهنگی، بدون اطلاع دستگاه‌های نظارتی و بدون هرگونه هماهنگی یك‌دفعه اینها بیایند و اعلام كنند كه جبهه فلان..
دبیر (فرهنگی) ـ آقای خباز! ظاهراً پیشنهاد را پس گرفتند اگر اجازه بفرمایید. ممنون از آقای كاتب.
خباز ـ بسیار خوب، مرحبابكم.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ مثل اینكه پس گرفتند؟ آقای پورابراهیمی شما مطرح می‌كنید؟ چون موضوع بحث شد.
رئیس ـ آقای فرهنگی اجازه دهید! میهمانان را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از مسؤولان سازمان حسابرسی ارتش جمهوری اسلامی ایران كه به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم. خیلی خوش آمدید ان‌شاءالله موفق باشید، بفرمایید.
 
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: حمیدرضا خصوصی‌ثانی، علی‌اصغر زارعی، نعمت‌اله منوچهری، علیرضا خسروی و كمال الدین پیرمؤذن
رئیس ـ ناطقان را بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای مهندس حمیدرضا خصوصی‌ثانی نماینده محترم مردم شریف صومعه‌سرا.
ـ جناب آقای دكتر علی‌اصغر زارعی نماینده محترم مردم شریف تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر.
ـ جناب آقای دكتر نعمت‌اله منوچهری نماینده محترم مردم شریف پاوه و جوانرود.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای علیرضا خسروی نماینده محترم مردم شریف سمنان و مهدی‌شهر و سرخه.
ـ جناب آقای كمال‌الدین پیرمؤذن نماینده محترم مردم شریف اردبیل، نیر، نمین و سرعین.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
از سخنران اول جناب آقای حمیدرضا خصوصی‌‌ثانی نماینده محترم مردم شریف صومعه‌سرا دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
حمیدرضا خصوصی‌ثانی (صومعه‌سرا) ـ
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«ان الله لا یغیر ما بقومهم حتی یغیروا ما بانفسهم». با سلام و درود به شهیدان، امام شهیدان و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و عرض تسلیت به رهبر معظم و ملت شریف ایران خصوصاً مردم نجیب و ولایتمدار گیلان به مناسبت ارتحال ملكوتی حضرت آیت‌الله محمدی‌گیلانی.
ملت سلحشور و نمایندگان محترم! ضمن قبولی طاعات و عبادات همانطور كه مستحضرید، علت نامگذاری سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی یعنی روی آوردن به اقتصاد مقاومتی با توجه به صدور تحریم با انگیزه چهارگانه هسته‌ای، تروریسم و حقوق بشر و سایر و با هدف‌گیری تحریم كه شامل تسلیحاتی، هسته‌ای، موشكی، مالی، انرژی، مسدودكردن دارائی‌ها، منع سفر و تجارت و سایر تقسیم‌بندی شد می‌باشد. امید است با اراده ملت و مدیریت دولت اقتصاد مقاومتی به صورت یك فرهنگ نجات‌دهنده تبیین و محقق گردد. برای رسیدن به قله‌های رهایی، عزت، حكمت و رشد و توسعه و مقابله با تهدید و تحریم توجه به نكات ذیل ضروری به نظر می‌رسد.
۱ ـ برون‌رفت از اقتصاد مبتنی بر نفت و نظم و نسق‌بخشی و برنامه‌ریزی دقیق بر این پشتوانه مالی بزرگ كه ان‌شاءالله بعد از (۳۵) سال از عمر پربركت و حیات طیبه جمهوری اسلامی ایران طرح یا لایحه اساسنامه نفت از فیلتر مجلس خواهد گذشت و بزرگترین بنگاه اقتصادی كشور یعنی شركت ملی نفت بدون اساسنامه نخواهد ماند.
۲ ـ توجه به مقاومت ملت مقتدر كه منتج به مذاكره (۱+۵) كشور قلدر دنیا با ایران روی یك میز مذاكره گردید تا دنیا متوجه منطق و مظلومیت ما شود، پس باید از این میراث گرانبها و افتخارآمیز صیانت نمود. توجه به اصل (۸۴) قانون اساسی از یك طرف و امتناع وزیر محترم خارجه در اطلاع‌رسانی شفاف مذاكرات ژنو به نمایندگان از طرف دیگر تو گویی نمایندگان نامحرمند تا چه رسد كه ملت بخواهد كه بداند. به هر حال آقای وزیر و همه دست‌اندركاران مذاكرات ژنو! هوشیار و بیدار باشید كه مبادا سهل‌انگاری و كوتاه‌ آمدن‌های مصلحتی سیلی دشمن را به صورت مقاومت این ملت بنشاند. لذا بیش از خوش‌باوری‌ها و ژست و فیگورهای قهقهه‌آمیز دیپلماتیك، درایت، بصیرت، دانایی و توجه به آرمان این ملت بزرگ لازم است
چون كه شد دشمن ملایم احتیاط از كف مده
مكرها در پرده باشد، آب زیر كاه را
۳ ـ در خصوص بودجه‌ریزی باید با شیوه‌ای مدرن و به دور از وابستگی به نفت و بر پایه درآمدهای حاصل از اخذ مالیات دریچه جدیدی را باز نمود و اقتصادی درست و پاسخگو را طراحی و به اجرا درآورد كه در آن فرار مالیاتی گسترده، طرح‌های عمرانی غیرضروری فراوان، نظام اداری كند و زمان‌بر، فعالیت غیرقانونی بانك، بازار بورس و كالا و اوراق بهادار، بازار پر از معاملات پنهانی نباشد.
۴ ـ با نگاهی عمیق و برخوردی دانش‌بنیان و قاطعیت و صلابتی بی‌نظیر و جهادی در خصوص عملكرد بانك‌‌ها و بررسی تسهیلات داده شده و معوقات مغفول مانده و شناسایی شفاف مجرمین و معرفی آنان به قانون و مردم به دور از ملاحظات باندی ـ گروهی مشكل عظیم اقتصادی را حل كنیم و اقتصاد مقاومتی را محقق سازیم.
نمی‌دانم چرا تعلل می‌شود؟ چه كسی، چه تشكیلاتی و چه باند مافیایی پاسخگوی سیاست‌های غلط بانك‌های كشور است؟ چرا سارق هم جار می‌زند، سارق را بگیرید!
۵ ـ از طرح سؤالات نمایندگان بیدار ملت درخصوص مشكلات كشور و تخلفات بعضی از مسؤولان و پاره‌ای از مدیران قانون‌شكن كه به ادعای دولت از چند هزار می‌گذرد ای كاش به تعداد انگشتان دست بررسی و خروجی آن شفاف و آشكار به نظر مردم می‌رسید و اراده مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی متبلور می‌شد. تا سیه روی شود هر كه در او غش باشد.
۶ ـ مردم شهیدپرور همواره در دفاع از ارزش‌‌ها، مقابله با توطئه‌ها و فتنه‌ها و تهدیدات پیشاپیش مسؤولان فهمیده‌اند برخاسته‌اند و در صحنه بوده‌اند و نمایندگان محترم مردم كه عندلیبان خوش‌چهچه انقلاب و زنگ بیدارباش دفاع از مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی و از مرتبطین واقعی با مردم و تبلور رأی و اراده مردمند به طوری كه عزم آنان، عزم ملت و عزم ملی یكی از مختصات تحقق اقتصاد مقاومتی است. ای كاش دولتمردان از افكار و اندیشه و بیان انتقادات و فریادهای نمایندگان بیشتر و خوب‌تر بهره می‌گرفتند.
و اما در خصوص حوزه انتخابیه‌ام؛ بیمارستان امام خمینی صومعه‌سرا در مسیر جاده ترانزیت چند شهرستان با بیماران زیادی مواجه و فاقد امكانات درمانی و فضای مناسب بخش اورژانس می‌باشد. با توجه به آغاز طرح تحول نظام سلامت و بخش اعظمی از هزینه‌های درمان توسط دولت به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های لازم برای تحقق این طرح در شهرستان از یك طرف و عدم وجود دستگاه‌های درمانی از جمله سی‌تی اسكن، MRI و بخش ICU از طرف دیگر موجب نگرانی مردم شده است. لذا ضمن تشكر از مدیریت موفق و محترم بیمارستان و همه همكارانش كه طی یك مدت كوتاه با تلاش صادقانه بیمارستان را به درجه (۱) ارتقاء داده‌اند و تشكر ویژه از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشكی گیلان و معاونین محترم، از برادر دانشمند و متعهدم جناب دكتر هاشمی وزیر محترم بهداشت و درمان استدعای دستور ویژه جهت رفع مشكلات مطروحه را دارم.
با توجه به نظر مقام معظم رهبری بخش اصلی جهاد اقتصادی مسأله تولید ملی است و اگر ما توانستیم تولیدات داخلی را رونق دهیم مسأله تورم و اشتغال حل خواهد شد. تولید محصولاتی چون برنج كه قوت لایموت مردم است به جهت بی‌برنامگی می‌رود كه نابود شود و احیای برنج از یك طرف، مافیای برنج از یك طرف و مشكل آب زراعی از طرف دیگر و عدم حمایت صحیح از كشاورزان زحمتكش، آنان را به ستوه آورده است. لذا اهتمام ویژه وزرای محترم نیرو و جهاد كشاورزی جهت برنامه‌ریزی درست تأمین آب در آینده و ساماندهی كشاورزی مایه نجات كشاورزان و عین جهاد اقتصادی و تقویت تولید ملی است. (بذرپاش ـ آقای خصوصی جمع‌بندی بفرمایید) چنین كه از تلاش‌های دلسوزانه مدیران آب و جهاد كشاورزی استان و شهرستان تشكر می‌كنم.
آب شرب نامطلوب شهرستان صومعه‌سرا و روستاهای تابعه مردم را سخت می‌آزارد. تمهیدات لازم و اهتمام ویژه وزیر محترم نیرو جهت اتمام پروژه آب‌رسانی شهرستان مورد انتظار است.
ساماندهی وضعیت نابسامان تولید ابریشم گیلان كه یك محصول استراتژیك و مركز ثقل تولید آن صومعه‌سراست و رسیدگی به مشكلات اساسی اولین و بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای كشور در منطقه كیشستان صومعه‌سرا از جمله انتظارات مردم از وزیر محترم جهاد كشاورزی است.
تصویب بخش طاهرگوراب، بخش ضیابر، شهرداری ییلاقی روستای تنگان بزرگ در وزارت كشور كه دولت محترم قبلی توفیق تصویب آن را نداشت از دولت تدبیر و امید ویژه.
رئیس ـ تشكر می‌كنیم وقتتان تمام شده.
خصوصی‌ثانی ـ یك لحظه.
رئیس ـ نه دیگر یك دقیقه و چهل ثانیه اضافه صحبت فرمودید، متشكریم.
خصوصی‌ثانی ـ یك لحظه! در خاتمه از استاندار محترم استان جناب دكتر نجفی كه با تدبیر و درایت و بصیرت و تعامل با نمایندگان محترم و هماهنگی با سایر مسؤولین و مدیران سعی در توسعه و پیشرفت استان دارند، صمیمانه تشكر و از دولت محترم تدبیر و امید ، انتظار حمایت از استان دارم. والسلام‌علیكم و رحمه الله
رئیس ـ متشكریم، دو دقیقه اضافه صحبت كردید. خواهش می‌كنیم دوستان وقت را رعایت بفرمایید كه مشكلی پیش نیاید، بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای خصوصی، دعوت می‌كنم از جناب آقای دكتر علی‌اصغر زارعی نماینده محترم مردم شریف تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر كه به مدت هفت دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند، بفرمایید.
علی‌اصغر زارعی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ایام ماه مبارك رمضان فرصت مغتنمی برای خودسازی فردی و جمعی است كه امیدواریم امت بزرگ اسلام از بركات این ایام بهره‌مند شده و توفیقات وافری را در كسب رضایت الهی جلب نمایند.
از فرازهای مهم هشدار مقام معظم رهبری در دیدار با كارگزاران نظام توجه مسؤولین مختلف به این نكته اساسی است كه هدف استكبار به ویژه آمریكا در این برهه حساس ایجاد اختلال در دستگاه محاسباتی مسؤولان جمهوری اسلامی است. دشمن از طریق تهدید و تطمیع در صدد گمراه‌سازی تصمیم مسؤولان و تغییر نتایج عملكرد آنان به نفع خویش است. هدف دشمن از تهدید، ایجاد ترس است تا ما از پیشروی منصرف و وادار به عقب‌نشینی شویم و هدف او از تطمیع جلب نظر و سست كردن باورها و اراده‌ها است. وعده دادن و زیبا نشان دادن آینده دوستی و ارتباط با دشمن از تهدید وی فریبنده‌تر و خطرناك‌تر است. اعتماد به اظهارات و تصاویر فرضی و فریبنده‌ای كه دشمن ترسیم می‌كند به خصوص در شرایط سخت اقتصادی موجب متزلزل شدن دست و دل مسؤولان كم‌بصیرت می‌شود. همین محاسبه غلط است كه در لحظه حساس تصمیم‌گیری، مقام مسئول را به دلیل اعتماد به دشمن دچار خسران و ضرر فراوان می‌كند. متأسفانه در مقاطع مختلف كسانی بوده‌اند كه فریب وعده‌های دشمن را خورده و بدون توجه به ظرفیت‌های داخلی، راه برون‌رفت از موانع و سختی‌ها را كنارگذاشتن آرمان‌ها و ارتباط با دشمن دانسته و می‌دانند. این قبیل مسؤولان حتی بدون خط و ربط مستقیم با دشمن در راستای اهداف دشمن حركت می‌كنند.
 به عنوان نمونه در حالی كه تیم مذاكره‌كننده در حال مذاكره سخت با (۱+۵) است اظهارات قائم‌مقام بانك مركزی با یك نشریه آمریكایی كه گفته است لغو تحریم‌ها اقتصاد ایران را به رشد (۶) درصدی می‌رساند موجب جسارت و گستاخی دشمن در پای میز مذاكره و از دیگر سو دلسرد كردن دل مردم نسبت به اقتصاد مقاومتی است. یا اظهارات مسئول دیگری كه مرتب می‌گوید با برداشته شدن تحریم‌ها میزان جذب سرمایه‌های خارجی فلان مقدار می‌شود به نوعی برداشت غلط از واقعیت‌ها و دل بستن و اعتماد كردن به وعده‌های دشمن است.
هزینه چنین محاسبه غلطی عدول از آرمان‌ها و ارزش‌ها مطابق نظر استكبار است. همان طور كه مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند شكستن تحریم‌ها بیشتر از اینكه به توافق با (۱+۵) وابسته باشد در گرو اعتماد به توان داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی است. اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنای عمل ما باشد ادامه تحریم‌ها از دستور كار دشمنان خارج خواهد شد. فلذا برای برداشتن تحریم نبایستی از منافع ملی كوتاه آمد بلكه نسبت به تقویت خلاقیت و نوآوری جوانان و دانشمندان در سطوح مدیران عالی همت گماشت. از جمله عوامل مؤثر در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبارزه با فساد اداری و اقتصادی و پرهیز از شكل‌گیری روحیه اشرافی و تجمل‌گرایی در میان مسئولان بالاخص در سطوح عالی است.
برخورد با مفاسد اقتصادی آن هم در شبكه اختاپوسی شكل گرفته كار بسیار سختی شده، هر چند اقدامات اخیر قوه قضائیه قابل توجه است اما برخورد نكردن با عده‌ای وابسته به مسئولان كه پرونده قطور فساد اقتصادی و اخلاقی دارند كماكان از نقاط ضعف جدی ماست و همین طیف افراد فاسد متجمل و اشرافی مهره‌های كارساز دشمن در جنگ نرمند. پرونده فساد در كرسنت از این جمله است كه جمهوری اسلامی خسارت‌های ناشی از آن را نمی‌پذیرد بلكه متوجه مفسدین در این پرونده باید باشد و باید آنان پاسخگوی این رفتارشان باشند.
 البته نقش فعالی از سوی مجلس محترم در امر مبارزه با فساد و تبعیض كمتر مشاهده می‌شود و از هیأت رئیسه انتظار این است كه در تقویت نقش نظارتی مجلس اهتمام جدی داشته باشیم كه در برخی شرایط شاهد مانع ایفای نقش نظارتی نمایندگان در بحث استیضاح و فرسایشی كردن سؤال در صحن علنی است.
در همین جا یادآوری این نكته را لازم می‌دانم كه به تیم مذاكره‌كننده تذكر دهم كه پذیرش هیچ گونه محدودیتی در امر تحقیق و توسعه فناوری هسته‌ای قابل قبول نخواهد بود. نبایستی تحت فشارها و جوسازی‌ها نسبت به آینده علمی كشور در زمینه هسته‌ای غفلت نموده و كوتاه بیاییم.
و اما فتنه ۷۸ و ۸۸ از حوادث تلخ دوران ماست كه حاوی درسها و عبرتهای فراوانی است. فتنه ۸۸ بیانگر جریان فكری و اعتقادی است كه به جای اتكای به اسلام و ملت مسلمان دل به اعتماد و حمایت اجانب دوخت. اینها قدیم‌الاسلام‌هایی هستند كه بین نظرات و شناخت دیروز آنان از اسلام و امام و اظهارات امروزی‌شان تفاوت بسیاری وجود دارد. در پشت نام امام قرار می‌گیرند ولی برخلاف راه امام عمل می‌كنند، از سعه صدر نظام در برخورد با سران و سردمداران فتنه دچار سوءبرداشت شده‌اند. به جای اصلاح روشهای غلط خود و توبه و بازگشت به مسیر انقلاب در موضع طلبكارانه از نظام قرار گرفته‌اند. در پشت نقاب قانون، قانون را شكستند و در پوشش حمایت از جمهوریت، حریم امنیت مردم را هدف قرار دادند، دلهای مؤمنان را آزردند و دشمنان را خوشحال كردند. ماه مبارك رمضان فرصت مناسبی برای توبه و بازگشت این جریان‌ها و افراد «قدیم‌الاسلام» است.
و اما در خصوص حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر اینكه تهران شهری است كه از قاعده یك كلانشهر خارج و به یك ابرشهر تبدیل گردیده ولی زیرساختهای آن متناسب با آن توسعه نیافته است. تهران با جمعیت (۹) میلیون نفری، (رئیس ـ تشكر می‌كنیم، وقتتان تمام شد) جمعیت روز و شب آن (۳) تا (۵) میلیون نفر تفاوت دارد نیازمند توجه و كمك بیشتر از سوی مسؤولین محترم است. والسلام‌علیكم و رحمه الله
رئیس ـ تشكر می‌كنیم، نفر بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای دكتر زارعی، از جناب آقای دكتر نعمت‌اله منوچهری نماینده محترم مردم شریف پاوه و جوانرود دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
نعمت‌اله منوچهری (پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی و روانسر) ـ
سلام علیكم و رحمه الله ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«آمنت و رضیت بالله رباً و بالاسلام دیناً و بمحمد (صلی الله علیه و آله و سلم) نبیاً و رسولاً»
درود بر امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی. سلام بر مردم شریف اورامانات، پاوه و جوانرود و روانسر و ثلاث‌باباجانی، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان جهان در ماه مبارك رمضان یك بار دیگر به نمایندگی از طرف مردم فرهیخته اورامانات حمایت و پایبندی خود را به اسلام عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی و خط امام و رهبری اعلام داشته و از خداوند منان می‌خواهم كه ما را در اجرای وظایف خطیر نمایندگی و پایبندی به اصول اساسی خود، دین‌مداری و مردم‌باوری و نخبه‌پروری و استفاده از خرد جمعی، دفاع از حق و عدالت و مبارزه با ظلم و ستم در تمام ابعاد و حفظ قداست نظام ثابت‌قدم فرماید. توطئه شوم استكبار جهانی در رابطه با تفرقه بین مسلمانان و ایجاد ناامنی و تغییر سرنوشت ملتهای مسلمان منطقه با استفاده از گروههای تكفیری و معاند را به شدت محكوم كرده و اعلام می‌داریم ملت شریف ایران عموماً و مردم مسلمان و آگاه و غیور منطقه اورامانات خصوصاً با حفظ وحدت اسلامی خود با تمام وجود از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع كرده و خود را در خط مقدم مبارزه با استكبار و گروههای تكفیری و معاند می‌دانند.
ضمن تقدیر و سپاس از دكتر حسن روحانی، ریاست جمهوری و دولت تدبیر و امید به خاطر عملیاتی شدن و تحقق آزاد شدن تردد مسافر از مرز ششمی در منطقه اورامانات، توجه ملت سرافراز و قوای سه‌گانه مجریه و قضائیه و مقننه را به موارد زیر جلب می‌نمایم:
۱ ـ‌ حفظ وحدت كامل مبانی اسلامی و توجه ویژه به حقوق قومیت‌ها و مذاهب در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی و دیدگاههای والای مقام معظم رهبری و اهداف و برنامه‌های ریاست جمهوری و دولت تدبیر و امید.
۲ ـ برنامه‌ریزی اساسی و اقدام عملی در جهت اشتغالزایی و رفع معضل بیكاری جوانان تحصیلكرده به عنوان سرمنشأ همه مشكلات جامعه، فقر و اعتیاد و طلاق و جرم و جنایت. جوانان عزیزی كه در انتظار شغل مناسب عمر و جوانی خود را سپری كردند و پیر شدند.
۳ ـ نظارت مستمر و برخورد و مبارزه جدی با هرگونه تخلف و زد و بند و رشوه‌خواری و فساد اداری و عدم رعایت تكریم ارباب رجوع خصوصاً در مراكز و مبادی و ارگانهای حساس و كلیدی مانند مراكز و مراجع قضائی، ثبت اسناد و املاك، منابع طبیعی، شهرداری‌ها، میراث فرهنگی و گردشگری، امور مالیاتی، تأمین اجتماعی و بانكها.
۴ ـ‌ رسیدگی سریع و اصولی و جدی به پرونده‌های اعمال ماده (۱۸) منطقه اورامانات كه از سوی سازمان منابع طبیعی و در راستای احقاق حق و حقوق عمومی مردم به قوه قضائیه ارجاع شده و علی‌رغم پیگیری‌های مداوم، متأسفانه تاكنون اقدام عملی خاصی برای رسیدگی به این پرونده‌ها صورت نگرفته و سؤال و خواست عمومی مردم بی‌پاسخ مانده است.
۵ ـ استفاده از نیروهای توانمند بومی در پستهای كلیدی و مدیریتی در همه وزارتخانه‌ها عموماً و در وزارت كشور خصوصاً.
۶ ـ رسیدگی به مشكلات تعاونی‌های مسكن مهر و سایر تعاونی‌ها در جهت احقاق حق و حقوق اعضای تعاونی‌ها كه غالباً از اقشار مستضعف و كم‌درآمد جامعه می‌باشند.
۷ ـ ساماندهی مرزها و تقویت بازارچه‌های مرزی و رسیدگی جدی و عادلانه به پرونده كشته‌شدگان حوادث مرزی در منطقه اورامانات، جاده كوزران ـ سه‌راهی ملندرو، جاده نوسود ـ جاده بزمیرآباد و مرز شیخ‌صله و برداشتن محدودیتهای ترددی در منطقه شیخ‌صله و دزآور در جهت رفاه حال مردم این روستاها.
۸ ـ ادامه روند عملیاتی شدن و اجرای كامل طرح احتساب امتیاز خدمت در مناطق جنگی برای فرهنگیان فرهیخته در همه شهرستانهای اورامانات.
۹ـ اولویت دادن به تأمین آب شرب و آب صنعتی و كشاورزی منطقه اورامانات از محل احداث سدها و تونل‌های انتقال آب گرمسیری و حفظ چشمه بل از آسیب‌های ناشی از آبگیری سد داریان به عنوان یكی از طبیعی‌ترین چشمه‌های آب معدنی منطقه غرب كشور. وزیر نیرو بداند كه ارزش چشمه بل برای ما بیشتر از ارزش سد داریان است و باید سریعاً چاره‌اندیشی نماید.
۱۰ـ‌ اختصاص بودجه لازم برای احداث، تكمیل و تجهیز بیمارستان‌های شهرستان‌های پاوه و جوانرود و روانسر و ثلاث‌باباجانی.
۱۱ـ‌ برقراری مستمری ماهیانه برای رزمندگان (سپاه، بسیج، پیشمرگان مسلمان كرد) دارای یك سال خدمت در مناطق جنگی و پوشش بیمه و خدمات درمانی و رفاهی و مسكن برای این عزیزان.
۱۲‌ـ بهینه‌سازی و مرمت راههای مواصلاتی منطقه اورامانات كه در آستانه تخریب كامل قرار گرفته و وزارت راه و شهرسازی در این رابطه اقدام مؤثری انجام نداده است.
 ۱۳ـ بازنگری و اصلاح ساختار تقسیمات كشوری در جهت ارتقای شهرستان‌ها و بخش‌ها و روستاهای منطقه اورامانات از جمله جوانرود، نودشه و میرآباد، زلان، زالوآب، نهرابی، شیخ‌صله و چم‌زریسك.
۱۴ ـ اجرای پروژه‌های گازرسانی به شهرهای نوسود و نودشه و ازگله و روستاهای اطراف پاوه و جوانرود و روانسر و ثلاث‌ كه به دلیل كمبود اعتبار و عدم هماهنگی و تعامل بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و نفت متوقف شده است.
۱۵ ـ ایجاد منطقه آزاد تجاری در منطقه اورامانات با توجه به پتانسیل‌های بسیار بالای منطقه و وجود بازارچه‌های مرزی شوشمی، شیخ‌صله و تیله‌كو.
۱۶ ـ ساماندهی و افزایش یارانه‌های نقدی و غیرنقدی خصوصاً برای اقشار كم‌درآمد و دهك‌های پایین جامعه و جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمتها و كنترل و مهار تورم در جامعه و همچنین گسترش چتر حمایتی از ارگانهای حمایتی مانند كمیته امداد حضرت امام، سازمان بهزیستی، جمعیت هلال احمر، بیمه‌های سلامت ایرانیان، تأمین اجتماعی و خدمات درمانی نیروهای مسلح.
۱۷ ـ رسیدگی جدی و فوری به وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی زودبازده كه اكثراً (رئیس ـ متشكریم، وقتتان تمام شد) در اثر فشار بانكها و به دلیل پرداخت سودهای كلان و جریمه‌ها و دیركردهای سنگین و سپردن وثیقه‌ها در آستانه ورشكستگی كامل قرار گرفته‌اند.
و باز درود بر هه ورامان
مه ردمی هه ژار و كول نه ده رو باغیره ت و موسلمان.
قه سه م به هه ورامان و چیا به رزه كان، جیگه ی ریژیانی خوینی شه هیدان، ئاته شگا و به مو و شاخی شه میران، سه راو لی له، سیروان و زمكان، سوله و سه نجه وی، دولی ده روه و گه رمه ران، شاهو و ساره وه‌ن كویله و ماكوان، نیرش و ناراو، به نی گه ز و بازان، گولاله و ده شتی حور و ده ره ی شه هیدان.
سه راسه ر خاك و به ردی هه ورامان
رئیس ـ متشكریم، شما مطالب مهمتان را اول بگویید نه آخر.
منوچهری ـ جه ناتی عه دنه ن سه ر تا وه دامان
قه سه م به وه فای بی گه ردی مه ردم
نه مه مارو شه رتی ئه ول جار كه ردم[۱]
«اللهم و اصلح یا مولانا احوال جمیع مسلمین و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین» صلوات. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
رئیس ـ تشكر می‌كنیم، دوستانی كه سخنرانی می‌كنند قسمتهای مهمش را همان اول بگویند.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای منوچهری، از جناب آقای دكتر علیرضا خسروی نماینده محترم مردم شریف سمنان، مهدی‌شهر و سرخه دعوت می‌كنم كه به مدت پنج دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
شعر اگر از تو نگوید همه عصیان باشد
زنده در گور غزلهای فراوان باشد
مگر اعجاز جز این است كه باران بهشت
زادگاهش برهوت عربستان باشد
چه نیازی است به اعجاز، نگاهت كافی است
تا مسلمان شود انسان اگر انسان باشد
در صورت مراوده با آمریكا فقط پنج درصد از مشكلات ما حل می‌شود. نه دست ما زیر ساتور آنهاست و نه مشكلات ما با رابطه با آمریكا حل خواهد شد. اكنون آمریكایی‌ها متوجه شده‌اند با حریفی قدرتمند و جوانی كم‌تجربه ولی قدر مواجه هستند و دست به هر اقدامی جهت جلوگیری از پیشرفت كشور ما می‌زنند. نرمش قهرمانانه انعطافی است كه نشان می‌دهد پس از (۳۴) سال از عمر انقلاب هنوز در موضع قدرت هستیم و با وجود رویكردهای متفاوت در دولتهای مختلف باز موضعی قدرتمند در جهان داریم. آمریكا بداند ما (۳۴) سال انقلاب كرده‌ایم و (۳۳) سال در تحریم هستیم. ما معتقدیم درآمد جمهوری اسلامی سالانه (۳۰۰) تا (۴۰۰) میلیارد دلار و بدهی آن (۳۰) الی (۳۵) هزار دلار است اما ایالات متحده چهار برابر بودجه سالیانه خود به میزان (۵/۱۷) تریلیون دلار بدهی دارد. اگر ایالات متحده می‌توانست كاری بكند چرا وضعیت یونان به این صورت است؟ آیا یونان اسرائیل را به رسمیت نشناخته است؟ اگر ایران‌خودرو و سایپا در تحریم هستند كارخانه فورد كه در تحریم نبود، پس چرا به این وضع گرفتار است و امروز مردم آمریكا به جنبش اجتماعی رسیده‌اند؟ چهار ویژگی كه داغ ننگی بود كه توسط حضرت‌ امام بر پیشانی آمریكا زده شده و تا ابد پایدار خواهد ماند:
 تروریست بالذات، ام‌الفساد، شیطان بزرگ و مستكبر.
 حریت، آزادگی و ایستادگی در برابر استكبار را از محرم آموخته‌ایم. آمریكا (۲۱۰) سال قدمت دارد و این سرزمین با كندن پوست سرخپوستان بومی و بر گرده سیاهپوستان آفریقا ساخته شده كه بارزترین نشانه «تروریست بالذات» بودن آمریكا است. آمریكا شیطان بزرگ است، شیطان جز اغوا و سد كردن راه رسیدن به خدا كاری از دستش برنمی‌آید. آمریكا ام‌الفساد است، امروز (۲۵) میلیون سایت مستهجن در آمریكا فعالیت می‌كنند. به طور میانگین برای هر (۱۳) نفر یك سایت است. رباخواری از شاخصه‌های دولت آمریكا است.
سالها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن تا امروز شاهد حضور افراد و جریانهایی بوده‌ایم كه با قیافه حق به جانب و در پوشش خیرخواهی و دلسوزی نظام برای مردم نسخه سازش در برابر زورگویی قدرتهای استكباری خصوصاً آمریكا را می‌پیچند. مقابله با زورگویان را به ساییدن آب در هاون و كوبیدن مشت بر سندان تشبیه می‌كنند. در جریان جنگ تحمیلی در حالی كه دشمن تجاوز به جان و مال و ناموس مردم دراز كرده بود نهضت آزادی با انتشار جزوه‌ای تحت عنوان پایان عادلانه جنگ بی‌پایان، تسلیم در برابر آمریكا را این طور تئوریزه كرده بود.
اگر خداوند به شیر زور بازو و قدرت حمله داده است در عوض به آهو نیز پای فرار بخشیده است و قانون طبیعت فرار آهو از مقابل شیر درنده است. ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان مهاجم را تندروی بی‌قاعده و ناشی از نادانی معرفی می‌كردند. باید پرسید كدام پیروزی و دستاوردی را می‌توانید نشان بدهید كه بدون مقاومت در مقابل زورگویان به دست آمده است؟ تهدید اصلی كه از سالهای اول انقلاب متوجه جمهوری اسلامی بوده و تا به امروز استمرار داشته محاصره اقتصادی است. در شعب ابی‌طالب این اتفاق افتاد كه كفار و منافقین و مشركین دست به تحریم زدند و همین قضایا در صحرای كربلا رخ داد و در طول تاریخ همیشه جبهه باطل از محاصره و تحریم و اخیراً جنگ اقتصادی استفاده كرده است.
درونزایی كه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند ناظر بر این است كه ما بتوانیم این آسیبها را بپوشانیم یعنی اگر در بحث انرژی هسته‌ای و صنایع موشكی و فضایی و سلولهای بنیادی توانسته‌ایم از صفر شروع كنیم و به اینجا برسیم چطور ممكن است در مباحثی مثل دارو نتوانیم نیازمان را برطرف كنیم؟ چطور ممكن است نتوانیم قطعات فلان خودرو را تأمین كنیم؟
از مردم و دولت عراق می‌خواهم حال كه گروههای تكفیری شكست خود را در سوریه با مقابله به مثل در عراق آغاز كرده‌اند با اتكا به خداوند متعال و پشتیبانی مراجع عظام و مردم غیرتمند یك بار برای همیشه فتنه را خاموش نمایند. لازم به ذكر است اگر یك نفر از آنان باقی بماند همان یك نفر ابن‌ملجم مرادی خواهد بود.
از ستاد سوخت در مورد از رده خارج كردن كارت سوخت موتورسیكلت‌های ده سال به بالا تدبیری مناسب را خواستارم.
از وزیر محترم مخابرات در قراردادهای كارگزاران روستایی مداخله عاجل و انتظار دارم حق و حقوق این زحمتكشان و روستاییان محترم را مدنظر قرار دهند. (بذرپاش ـ آقای خسروی تشكر، جمعبندی بفرمایید)
از وزیر محترم جهاد كشاورزی تقاضای اقدام عالمانه در خصوص خشكسالی بی‌سابقه در استان سمنان به همراه سیل و تگرگ در بخشی از مناطق و از بین رفتن (۷۵)‌ هزار رأس دام و پیرو مذاكره حضوری توافق در مقابل علوفه در مقابل گوشت تحویلی از طرف عشایر مظلوم را دارم. بانك مركزی در نظارت خود بر بانكها اندكی جدیت به خرج بدهد بد نیست.
از ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز درخواست داریم در خصوص (۲۰) میلیون لیتر سوخت روزانه كه قاچاق می‌شود تدبیری عاجل بیندیشد. ضمناً در مورد خروج سوخت با تبدیل به گریس و روغن از مبادی خروجی اقدام عاجل به عمل آورد.
در پایان از همه مردم عزیز حوزه انتخابیه كه با صبوری به دولت محترم در حل مشكلات كمك و مساعدت می‌نمایند خصوصاً مردم عزیز سمنان، مهدی‌شهر و سرخه و شهرهای درجزین، شهمیرزاد، فولادمحله، خیرآباد (رئیس ـ تشكر می‌كنیم آقای خسروی وقتتان تمام شده) و روستاهای اطراف پشت‌كوه تقدیر و تشكر دارم. ممنون و متشكر.
رئیس ـ سپاسگزاریم.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای خسروی، از جناب آقای كمال‌الدین پیرمؤذن نماینده محترم مردم شریف اردبیل، نیر، نمین و سرعین دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ سلام علیكم
به نام آفریدگار مهربانی كه نعمت ماه مبارك رمضان را به ما ارزانی داشت. در روزگاری كه در همه دنیا فتنه و شر است تنها امید نصرت پیام امام دوم است. امید است در سایه تعامل سازنده و عزتخواه دولت مقتدر با دنیا شاهد احقاق حق مسلم ایرانیان باشیم.
مدعی گفت كه صلح حسن از وحشت اوست
گفتم ای نابخرد صلح پیام حسن است
پس چرا گفت حسین بن علی كرد قیام
گفتم آن واقعه تكمیل قیام حسن است
بدیهی است ایرانیان همواره حسین‌گونه با بهره‌گیری از نهضت عاشورا و اقتصاد مقاومتی اعتلای ایرانیان را دنبال خواهند كرد.
كاشانه مردان اصیل است آنجا
من گفتم و صفی دلیل است آنجا
نظمی تو اگرچه نظم شیوا داری
از حق مگذر كه اردبیل است آنجا
عارف پرآوازه شیخ صفی الدین اردبیلی ابرمرد تاریخی، مذهبی و ملی ایران‌زمین توانست در سده هشت هجری با ایجاد نهضت خاص صفوی به نام مكتب اردبیل نام خود را در تاریخ ایران و جهان مطرح نماید و با ایفای نقش سرنوشت‌ساز در روند تاریخ سیاسی و مذهبی و فرهنگی ایران زمینه‌های ایجاد دولت مقتدر و حكمرانی خوب توسط زادگانش را مهیا كند. شخصیت نام‌آوری كه رهبری عزیز از ایشان به عنوان عالم، عارف، مفسر و محدث یاد كرده‌اند. زاهد مستقل از قدرت و مظالم قدرت كه تیمور و چنگیزخان مغول در پیش وی زانو زدند. تشكیل دولت صفویه مهمترین وقایع تاریخ ایران اسلامی است. شاه اسماعیل صفوی سرسلسله صفویه كه از اردبیل برخاست و آن خاندان توانستند تمامیت ارضی ایران را تثبیت و مذهب شیعه را رسمیت بخشند این دو كار سترگ از افتخارات اردبیل و اردبیلی‌های دلاورپیشه است، همزمان با (۲۶) رجب برابر (۴) مرداد، سالروز تأسیس سلسله صفویه با هدف گرامیداشت خدمات خاندان صفویه، این روز توسط شورای فرهنگ عمومی كشور به نام روز ملی اردبیل قهرمان در تقویم تاریخ فرهنگ ایران ثبت گردیده است، كهن‌شهری كه چون گوهری در آذربایجان یكی از زیباترین شهرهای ایران است كه به اعتباری پیشینه‌اش تا هزاره دوم پیش از میلاد می‌رسد.
گر ملك آذری است به ایران زمین چو سر
پیشانی است لاجرم استان اردبیل
رهبری فرزانه اردبیل را «بلده طیبه» شهر پاك و پاكان لقب داده و اشعار نموده‌اند مردم اردبیل جزو معدود مردمی در كشور ایران‌زمین هستند كه توانستند لشكریان مغول را دو مرتبه شكست دادند، ایشان ادامه دادند در دوران حكومت قاجاریه و حكومت پهلوی، صفویه مورد بغض بودند و به دلایل معینی اردبیل هم مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت، لذا این شهر و این منطقه سرسبز، حاصلخیز و بااستعداد كه هم استعداد كشاورزی دارد و هم استعداد صنعتی و هم امكان بازرگانی سالم خارجی یكی از مناطق فقیر و محروم شمرده می‌شود، چرا؟ ایشان ادامه می‌دهند: «بحث، بحث دارالارشاد است، بحث بر سر معنویت دین و معنویت شیعه و خاندان اهل‌البیت است».
چهارم مرداد روز استان اردبیل را گرامی می‌داریم و از همه صاحب‌منصبان نظام خواستاریم بر اساس افق چشم‌انداز بیست ساله استان اردبیل بایستی به یكی از (۱۰) استان برتر اقتصادی كشور تبدیل شود. اكنون از نظر توسعه‌یافتگی در رتبه (۲۳) كشوری قرار گرفته است. به داد این استان حسینی قهرمان‌پرور اردبیل برسید. قسم به مام وطن، اردبیل هست من است.
رئیس ـ متشكریم.
۷ ـ اعلام وصول طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان بالای (۵۰) درصد با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۷۶)
رئیس ـ آقای فرهنگی! بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس!‌ درخواست یك‌فوریتی رسیده است كه در مورد طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان بالای (۵۰) درصد، جناب آقای نجف‌نژاد می‌خواهند مطرح كنند، بفرمایید.
مقداد نجف‌نژاد (بابلسر و فریدونكنار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم! طرح یك‌فوریتی حمایت از سلامت و حقوق جانبازان مطرح است، البته تشكر می‌كنم از نمایندگان محترم مجلس كه در هر موقعیتی كه مسأله مربوط به جانبازان عزیز باشد این همكاران محترم همكاری و مساعدت كامل را انجام دادند. از چند جهت ما اعتقاد داریم كه باید از این دسته ممتاز جامعه حمایت جدی‌تری به عمل بیاید، این طرح به امضای (۳۳) نفر از نمایندگان محترم رسیده كه ان‌شاء‌الله دوستان هم عنایت كنند و كمك كنند این مشكل جزئی هم كه وجود دارد از این بخش ممتاز ان‌شاء‌الله رفع شود.
اولاً گروهی كه از آنها صحبت می‌شود گروهی هستند كه در دفاع از كیان و شرف این ملت در دفاع مقدس سرافرازانه در جبهه‌ها حضور پیدا كردند و چون قهرمانان در مقابل دشمن ایستادند، تاریخ دفاع مقدس پر است از رشادت‌ها و ایثارهای این عزیزان كه نوای جاودانگی این انقلاب را سرودند و در آن معركه، در آن كوران دود و آتش و باروت حماسه‌ها خلق كردند تا چراغ راهی برای همیشه تاریخ باشند، این اولین مبحث.
ثانیاً این گروهی كه یك یا چند بار با حضور در دفاع مقدس در جبهه‌های غرب و جنوب از خصم زخم برداشتند یا در معرض مواد شیمیایی قرار گرفتند و امروز بخشی از سلامت و جسمشان را در این مسیر از دست دادند، استحضار دارید كه شرایط زندگی آنها شرایط عادی نیست، به مثل افراد عادی در جامعه زندگی نمی‌كنند، بسیارند كسانی از همین طیف، از همین ایثارگران، كه اگر نگوییم هر هفته، یك هفته در میان باید در بیمارستان بستری باشند یا اگر مأوایشان در منزل است، منازلشان تبدیل به بیمارستان می‌شود و شرایط بستری در منزل را دارند، لذا چند پیشنهاد را ما و دوستان عزیز مطرح كردیم كه خوب است عنایت بفرمایید.
اولاً گفته‌ایم دولت مكلف است اعتبار مورد نیاز ورزش جانبازان را در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی كند، چون اگر ورزش برای همه جامعه ما خوب است، برای اینها واجب است، برای جانبازان یك امر واجبی است، اینها هم شرایط بهره‌برداری از میادین و سالن‌ها را مثل افراد عادی ندارند، در حالی كه محتاج به تحرك بیشتر هستند، لذا ما گفته‌ایم آنجایی كه لازم است حداقل‌ها، آن افرادی كه در منزل بستری هستند حتماً برای سلامت‌شان، برای پویایی‌شان، برای نشاط حداقلی‌شان لازم است كه تحرك داشته باشند یك حداقل وسایل ورزشی، نه الان، در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی شود و در اختیار اینها قرار بگیرد.
دوم، گفته‌ایم آنهایی كه در منزل بستری هستند، جانبازان (۵۰) درصد تقریباً این موضوع برایشان حل شده است اما هستند جانبازانی كه شیمیایی شده‌اند، (۳۰) درصدند، (۳۵) درصدند، ‌(۴۰) درصدند، (۴۵) درصدند اما در منزل بستری هستند، آنها هم باید هزینه بستری، چون مخارج آنها مخارج عادی نیست، هزینه‌های درمان آنها، هزینه‌های پذیرایی و پرستاری از آنها باید حتماً لحاظ شود، لذا گفته‌ایم از آن دسته هم یك رعایتی شود و حداقل‌ها برایشان به عنوان هزینه پرستاری افرادی كمتر (۵۰) درصد هستند، جانبازان عزیز و شریفی كه نیازمندند به آنها هم پرداخت شود. و ضمناً عرض كردیم جانبازان بالای (۵۰) درصد، آن جانبازانی كه قطع دو پا هستند، قطع دو دست هستند، آن جانبازان شریف و عزیزی كه قطع یك پا و یك دست هستند، اما هنوز توانایی دارند و هنوز علاقه دارند، هنوز دوست دارند كه شاغل باشند و خدمت كنند، به آنها هم علاوه بر حق جانبازی حق شغل هم پرداخت شود، البته درست است و اینجا هم نوشته‌اند كه برابر قانون به آنها تعلق می‌گیرد اما به همه تعلق نمی‌گیرد.
رئیس ـ آقای نجف‌نژاد! یك نكته‌ای كه در این قانون فكر می‌كنم كه در نهایت هم مشكل ایجاد می‌كند، بار مالی اصل (۷۵) است، شما برای حل این گفته‌اید كه بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل صرفه‌جویی در اعتبارات هزینه‌ای تأمین می‌شود، شورای نگهبان این را قبول نمی‌كند.
نجف‌نژاد ـ یكی هم گفته‌ایم كه در بودجه‌های سنواتی آتی پیش‌بینی شود.
رئیس ـ آن بودجه‌های سنواتی یك بحث دیگر است، یعنی الان این را نمی‌پذیرند.
نجف‌نژاد ـ چرا دیگر، از محل صرفه‌جویی.
رئیس ـ نمی‌پذیرند، چندین بار رد كرده‌اند.
نجف‌نژاد ـ جناب آقای دكتر! گفته‌ایم هم در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی شود.
رئیس ـ من دارم كمك‌تان می‌كنم كه اگر بخواهد حل شود باید این را حل كنید وگرنه این وقت مجلس را می‌گیرد، می‌رود شورای نگهبان و رد می‌كنند.
نجف‌نژاد ـ یك‌فوریتی است آقای دكتر! بعد گفته‌ایم كه در بودجه‌های سنواتی هم پیش‌بینی شود، نیروهای مسلح هم گفته‌ایم كه از قوانین خاص خودشان پیروی كنند. در كمیسیون‌ هم اگر مواردی هست ان‌شاء‌الله رفع می‌شود، ‌ممنون و سپاسگزار.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای جهانگیرزاده تذكر دارند.
رئیس ـ تذكر در همین موضوع است؟ بفرمایید.
جواد جهانگیرزاده (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر! تذكر من مبتنی بر بند (۵) ماده (۲۴) است، نظارت بر انجام امور مربوط به گزارش‌ها و چاپ و توزیع آنها، من از خیلی نمایندگان و همكاران محترم پرسیدم اینكه این یك‌فوریت قاعدتاً باید در همین هفته توزیع می‌شد، این در هفته‌های پیش توزیع شده، من از اداره كل هم پرسیدم، رفتند از اتاق فرمان هم پرسیدند، دوستان در خاطرشان نیست كه این كی توزیع شده. (رئیس ـ تاریخ ۱/۴ توزیع شده) آقای دكتر، ببینید! این یك امر فوریتی است، خود آیین‌نامه هم گفته است
رئیس ـ روی مانیتور هم هست، یعنی ۱/۴ به صورت كتبی توزیع شده.
جهانگیرزاده ـ یعنی به نظر نمی‌رسد كه انجام فوریت با توزیع باید یك...
رئیس ـ اشكال آیین‌نامه‌ای ندارد، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف جناب آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید همكاران محترم! این طرحی كه برادر عزیز و خوب بنده جناب آقای نجف‌نژاد دنبال فرمودند دو تا هدف را دنبال می‌كند.
در همین طرح و در صفحه (۶) اظهار نظری را كه اداره كل قوانین كرده است مراجعه بكنید، یكی دوستان بحث حق پرستاری را مطرح كرده‌اند، حق پرستاری الان شما از همین جانبازان، من از آقای جعفرزاده و دوستان دیگر پرسیدم كه حق پرستاری اولاً دارد پرداخت می‌شود، ما قانون داریم، مطابق ماده (۲۶) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دولت موظف است و هیچ مشكلی هم در این ارتباط وجود ندارد، ما یك قانونی را می‌خواهیم تكرار در قانون دیگر داشته باشیم، آخر چرا؟ به قول آقای رئیس وقت مجلس را برای یك قانونی كه الان شفاف و روشن است، آقای دكتر لاریجانی! صفحه شش همین اظهار نظر اداره كل قوانین را شما ملاحظه بفرمایید،‌ نكته دیگر در مورد جانبازانی كه از كارافتاده محسوب می‌شوند، اینها كه حالت اشتغال داشته باشند حقوق‌شان قطع نمی‌شود، بحث همان بار مالی است كه آنجا هم مطرح بوده، پس ما برای این امر قانون داریم اما بحث بار مالی‌اش مطرح است، این بار هم ما بخواهیم این را تكرار بكنیم جز اینكه همین نكته‌ای كه حضرت‌عالی فرمودید كه برود شورای نگهبان و شورای نگهبان هم بحث مالی را مطرح بكند هیچ اتفاق دیگری نیست.
به نظر بنده با توجه به اینكه اظهار نظری را كه اداره كل قوانین كرده،‌ من از تك‌تك عزیزان جانباز مجلس پرسیدم كه حق پرستاری را برای جانبازان بالای (۵۰) درصد هیچ مشكلی وجود ندارد و عملاً هم الان دارند پرداخت می‌كنند پس بنابراین ما دوباره می‌خواهیم چه بكنیم و چه هدفی را داریم دنبال می‌كنیم؟ من فكر می‌كنم دوستان متوجه این مطلب نشده‌اند.
درخصوص جانبازان ازكارافتاده و حالت اشتغال هم در همین مجلس تصمیم گرفته شد، حقوق آنها قطع نمی‌شود، الان ما باید برویم دنبال تأمین بار مالی، حالا در بودجه‌های سنواتی یا جاهای دیگر تأمین بار مالی برای این كار بكنیم، نه دوباره بیاییم قانون... دوستان اگر دقت بفرمایند! آقای نجف‌نژاد عنایت بفرمایند! اگر این تصویب نشود این قانون جایگزین آن قانون قبلی خواهد شد، یعنی معنی‌اش این است كه آن قانونی كه شما تصویب كردید كه حالت اشتغال می‌تواند حقوق خودش را دریافت بكند الان اگر این تصویب نشود آن قانون قبلی هم باطل خواهد شد، یعنی شما دارید یك حقی را از جانبازان ضایع می‌كنید.
به نظر من این قانون ضرورتی ندارد، به نفع جانبازان نیست، بلكه به ضرر جانبازان است، من خواهش می‌كنم به این طرح رأی منفی بدهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، موافق محترم جناب آقای موسوی‌لارگانی هستند، بفرمایید. به جای نفر اول موافق، ایشان صحبت می‌كنند.
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همكاران عزیز و ملت شریف ایران و عرض تسلیت ارتحال آیت‌الله محمدی‌گیلانی خدمت ملت شریف ایران به ویژه مردم استان گیلان.
موضوعی كه مطرح است در رابطه با جانبازان عزیز، بارها در مجلس شورای اسلامی مطلب بیان شده،‌ جانبازان سلامتی‌شان را به خاطر دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی، دفاع از ملت ایران، ناموس ملت ایران، سلامتی‌شان را از دست داده‌اند، تعداد زیادی از این عزیزان الان در آسایشگاه‌ها با سختی دارند زندگی می‌كنند، بعضی از این عزیزان در منزل‌ها همان‌طوری كه اشاره شده دارند با سختی زندگی می‌كنند و بستری هستند، اینكه جناب آقای لاهوتی فرمودند از جانبازان عزیز حاضر در مجلس سؤال كردند حق پرستاری را پرداخت می‌كنند، من ده‌ها نمونه خودم نامه نوشته‌ام به ریاست محترم بنیاد شهید برای برقراری حق پرستاری،‌ این حق پرستاری به همه داده نمی‌شود، یك تعدادی برخوردار هستند، چرا باید همه جانبازان عزیز كه سلامتی‌شان را برای ما به مخاطره انداخته‌اند، دست‌شان، پایشان قطع شده، چشم‌شان نابینا شده و مشكلات دیگری برای‌شان بوجود آمده، چرا ما این حق را از اینها سلب بكنیم و همه‌اش بیاییم بار مالی را مطرح بكنیم؟ شما بروید بررسی بكنید، یك نفر در اثر سانحه تصادف اگر یكی از اعضایش قطع شود ببینید بیمه چقدر برایش دیه پرداخت می‌كند، یعنی افرادی هستند كه در اثر سانحه تصادف چند برابر دیه یك فرد كامل، یعنی اگر از دنیا می‌رفت این دیه را نمی‌گرفت! چند برابر یك فرد كه از دنیا رفته باشد دیه می‌گیرند.
این عزیزان از زمانی كه جنگ تمام شده تا الان دارند زجر می‌كشند، با سختی زندگی می‌كنند،‌ یك حق پرستاری یا موضوع ورزش جانبازان كه یك بودجه ناچیزی را باید برای ورزش جانبازان در نظر بگیرند ما دریغ بكنیم و یك‌سره بگوییم چون بار مالی دارد، باید بار مالی آن را در نظر بگیریم، خوب بار مالی را چه كسی باید در نظر بگیرد؟ من و شما نماینده و دولت محترم جمهوری اسلامی ایران كه اگر الان دولت ما، مجلس ما پابرجاست، اگر ملت ما در امنیت دارند زندگی می‌كنند همه‌اش برمی‌گردد به جانفشانی‌ ایثارگران در جبهه‌های حق علیه باطل، جانبازان عزیز و همچنین شهدای عزیزی كه جانشان را فدای ایران و فدای اسلام و قرآن كرده‌‌اند.
لذا از همكاران عزیز درخواست دارم با رأی بالا به یك‌فوریت این طرح رأی بدهید تا ان‌شاء‌الله بتوانیم یك ذره‌ای از خدمات جانبازان عزیز را جبران بكنیم. والسلام‌علیكم و رحمه ‌الله و بركاته
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، مخالف.
رئیس ـ مخالف صحبت كردند.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یك فوریت برای طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان بالای (۵۰) درصد مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۱۶ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به فوریت این طرح اعلام بفرمایند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد.
 
۸ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
رئیس ـ تذكرات را بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكرات شفاهی همكاران محترم به مسؤولان اجرائی كشور، اولین تذكر جناب آقای پیرمؤذن نماینده محترم اردبیل، نمین، نیر و سرعین اگر صحبت می‌كنید، بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدا قوت عزیزان نماینده ارزشمند مردم، دولت و مجلس با این نظام بانكی سوداگرانه بنگاه‌دار و ضدتولید و متخلف در اجرای ماده (۳۴) قانون پولی و بانكی بی‌تردید چنگی به دل همه ایرانیان، خاصه كارآفرینان، صنعت‌گران، كارگران و بیكاران نخواهد زد.
جناب آقای دكتر روحانی! بساط بانك‌های زجرآور ضد سیاست‌های اقتصادی مقاومتی را جمع كنید، هرگونه كوتاهی خسران‌آور و زیان‌بار خواهد بود. به جای دستگیری از صنعت‌گران، صنعت‌گران را دستگیر و روانه زندان می‌كنند، به همراهی آقای قاضی‌پور از دولت می‌خواهیم و فریاد می‌زنیم دریاچه ارومیه را دریابید.
اما استان اردبیل، (۸۰) درصد تولیدات كشاورزی استان به صورت خام از استان خارج می‌شود و ارزش افزوده برای مقصد، میزان خلوص معدن طلای اردبیل، فولادگر!‌ (۲۲) و ده برابر طلای اصفهان شما است اما استخراج هرگز، به داد استان حسینی اردبیل برسید.
از دولت محترم ترك تشریفات مناقصه، دولت هم بها بدهد به مجلس، در گزارشات به عنایتی كه مجلس برای اجرای بسیار عالی تحول سلامت كرده بود، اسمی آورده نشد، به مجلس بها بدهید، به پروژه راه‌آهن اردبیل ـ میانه، به پایاب سد خداآفرین، به نیروگاه، به پتروشیمی و به هزار نفر پذیرفته شده بها بدهید و اینكه عزیزان (سبحانی‌نیا ـ جناب آقای پیرمؤذن خیلی متشكر) جامعه اسلامی لباس ذلت نپوشد. از حضور كمیسیون‌ آموزش و تحقیقات در اردبیل و رئیس‌ گلم متشكر، اگر به بیكاران نرسید جامعه اسلامی لباس ذلت خواهد پوشید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، جناب آقای ثروتی نماینده محترم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه و راز و جرگلان بفرمایید.
موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدائاً امیدوارم جناب آقای دكتر روحانی رئیس‌جمهور محترم و وزرای محترم به ویژه وزیر كشور به تذكر رهبری معظم انقلاب مبنی بر جلوگیری از حذف نیروهای مؤمن و ایثارگر توجه كنند و این خانواده شهدا، فرزند شهید، مسؤولینی كه به هر حال واقعاً خط و خطوط سیاسی آنچنانی ندارند اینها را حذف نكنند.
نكته بعدی؛ استان خراسان شمالی یكی از چهار استان خشكسالی كشور است، از آقای رئیس‌جمهور، وزیر جهاد كشاورزی، وزیر كشور، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تقاضا دارم نسبت به تمدید تسهیلات، پرداخت تسهیلات، خرید دام روستاییان و عشایر كه به نصف قیمت دارند می‌فروشند و دادن علوفه و عقد قرارداد علوفه در مقابل گوشت اقدام كنند.
همچنین آبرسانی روستایی و كشاورزی را جدی بگیرند كه الان بیش از (۱۰۰) روستا با تانكر دارد آبرسانی می‌شود و حتی تانكر آبرسانی هم نمی‌رسد.
نكته بعدی وزیر محترم راه و شهرسازی است، دو بار ما استیضاح ایشان را ما مطرح كردیم و الان هم در دست اقدام است، امیدوارم نسبت به این موضوع جدیت لازم را برای پروژه‌های عمرانی، جاده بجنورد به گلستان كه قتلگاه مردم شده است، بالاترین میزان كشتار در این جاده است، زائرین بارگاه ملكوتی آقا علی ‌ابن موسی الرضا بارها و بارها آنجا تصادف كرده‌اند و كشته شده‌اند، هر سال (۵۰)، (۶۰) میلیارد تومان بودجه می‌گذارند ولی (۱۰) درصد هم هزینه نمی‌شود.
وزارت راه و شهرسازی برای مسكن مهر شهر و روستا، برای برقراری پروازها، واگذاری زمین به پروژه‌ها جدیت لازم را ندارد. (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون آقای ثروتی، وقت حضرت‌عالی تمام است) از معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری تقاضا داریم ماده (۲۸) ترك تشریفات مناقصه را پس از (۱۰) ماه از توقف فعالیت راه‌آهن مشهد ـ بجنورد ـ گرگان این را سرعت بدهند، (۱۳) روز از بودجه سال ۹۲ باقی است، اگر در این (۱۳) روز انجام شود (۱۰) ماه است كه معطل است و ما دیگر نمی‌توانیم از این بودجه استفاده كنیم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، پیام دریافت شد.
ثروتی ـ از رئیس‌ قوه قضائیه هم تقاضا داریم حكم دادگاه را در ارتباط با این پروژه اجرا كنند و آن ماده (۱۸) را كه آقای وزیر نیرو و رئیس‌جمهور تقاضا كرده، آن را انجام ندهند و به خواست مردم پنج استان و مردم ایران توجه جدی داشته باشند، ممنون.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، جناب آقای حسینیان نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر بفرمایید.
روح‌الله حسینیان (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین
تذكری به آقای رئیس‌جمهور دارم، هیچ شكی نیست كه كشور در زمانی كه در حال مذاكره با قدرت‌های جهانی است و كشوری كه اقتصاد آن دستخوش نوسانات است احتیاج به آرامش دارد، پس چرا آقای رئیس‌جمهور و بعضی از معاونین و مشاورینش هر چند گاه كه صحبت می‌كنند، سخنی می‌گویند كه جامعه را به تشنج می‌كشاند. دلسوزانه می‌گویم توهین به منتقدان در شأن رئیس‌‌جمهور نیست. سوگند به الله خوردن در چیزی كه علم غیب ندارد در شأن رئیس‌جمهور نیست؛ ولی ایشان بدانند كه طبق وعده‌های خداوند همه عزت از خداوند و مؤمنان است و بار دیگر در ایران اسلامی توسط مردم، دولتی كریمه به پا خواهد شد كه «تعز بها الاسلام و تذل بها النفاق و اهله» بار دیگر فریاد ستم‌سوز ملت ایران بر كاخ‌های قدرت‌های جهانی طنین‌انداز خواهد شد و بار دیگر پرچم عزت، پرچم استكبارستیزی و پرچم امام‌ خمینی در سازمان‌های بین‌المللی به اهتزاز در خواهد آمد.
۲ ـ مقام معظم رهبری در رابطه با مذاكرات هسته‌ای جمهوری اسلامی و (۱ + ۵)‌ خطوط قرمز را مشخص كردند با توجه به اعتمادی كه به تیم مذاكره‌كننده است بسیاری از نگرانی‌ها برطرف می‌شود ولی از زمزمه‌هایی كه در میان بعضی از مسؤولین، وابستگان و مطبوعات دولتی وجود دارد یك نگرانی را باقی می‌گذارد. از هم‌اكنون واحد سنجش و میزان تولیدات هسته‌ای را در حال تحریف كردن هستند از یك طرف ماشین‌هایی كه تنها تولیدكننده یك سو هستند به تولید چهارسو نسبت داده می‌شود و از طرف دیگر نیاز سالانه رآكتورها كمتر گفته می‌شود. بنابراین از نمایندگان مجلس می‌خواهم كه به این نكته توجه كنند كه مبادا خدای‌ناخواسته خارج از كارشناسی... (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر جناب آقای حسینیان) غیرواقعی به تیم مذاكره‌كننده القاء‌ شود. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ ممنون از رعایت وقت، جناب آقای غضنفرآبادی نماینده محترم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر بفرمایید.
موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر دارم به وزیر محترم نفت در تاریخ ۹/۲/۱۳۸۸ هیأت محترم دولت تصویب كرده كه وزارت نفت اعتبار احداث راه اصلی محور محمد‌آباد ـ ریگان ـ جاسك را تأمین كند. مبلغی كه آن زمان تصویب شده (۹۰) میلیارد تومان بوده در حوزه بنده حدود (۶۰) كیلومتر باید آسفالت بشود، (۵) سال یك متر هم، یك متر چه عرض كنم یك سانتی‌متر هم انجام نشده!
جناب آقای مهندس زنگنه! هم حضوری عرض كردم و هم كتباً‌ خدمت‌تان تقدیم كردم. اقدام مناسبی صورت نگرفته. وزیر محترم قبلی برای شروع كار دستور دادند (۵) میلیارد تومان پرداخت بشود انجام نشد. خواهش می‌كنم به همكاران‌تان بفرمایید كه انجام بدهند.
دوم اینكه ادامه كار گازرسانی به شهرستان بم رضایتمند نیست. تذكر به وزیر محترم راه جناب آقای دكتر آخوندی برای تأمین اعتبار راه اصلی محور محمد‌آباد ـ ریگان می‌گویند باید شما كار انجام بدهید بعد صورت‌حساب بیاورید وزارت نفت پرداخت كند. نمی‌دانم این پاسكاری‌ها را واقعاً كی باید تمام بكنیم و كار صورت بگیرد؟ خواهش می‌كنم دستور بدهید در حوزه بنده هم شروع به كار شود. از سمت محمد‌آباد ریگان.
راه كرمان ـ بم بسیار حادثه‌خیز است جناب آقای وزیر! هر روز خسارات زیادی به جان و مال مردم وارد می‌شود استدعای ما این است كه حداقل طلب پیمانكار پرداخت بشود كه باز كار ادامه پیدا كند.
تذكرم به وزیر محترم نیرو جناب آقای مهندس چیت‌چیان هست، تأمین اعتبار انتقال آب شرب از سد نساء‌ به بم و برآباد برای چندمین بار دارم خدمت‌تان عرض می‌كنم. سال‌های آینده وضعیت آب شرب شهرستان بم و برآباد حتماً بحرانی خواهد شد و اقدام سریع و جدی را می‌طلبد، تأمین اعتبار بشود. خواهش می‌كنم كمك كنید.
مسأله دوم افت شدید ولتاژ برق در روستاهای شهرستان‌های حوزه انتخابیه بم و ریگان و فهرج و نرماشیر است كه برای حل مشكل كوتاه‌مدت دستور بفرمایید كه حداقل برای هر شهرستان (۱۰) ترانس ان‌شاء‌الله انجام بشود.
 مشكل وام‌های قبل از زلزله بم هم گرفتاری مردم را زیاد كرده. خواهش می‌كنم حل بفرمایید. (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون، آقای غضنفرآبادی) از وزیر محترم بهداشت هم دعوت كردیم به بم تشریف بیاورند. خواهش می‌كنیم اجابت بفرمایند.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ متشكر، جناب آقای فتاحی نماینده محترم شهربابك بفرمایید.
حسین فتاحی (شهربابك) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین»‌ تسلیت عرض می‌كنم رحلت حضرت خدیجه كبری این اول بانوی بزرگی كه به حضرت رسول گرانقدر اسلام و اسلام ایمان آورد و همچنین رحلت آیت‌الله محمدی‌گیلانی را خدمت همه شما عزیزان.
تذكر اول بنده به وزیر محترم آموزش و پرورش است. می‌خواهم بگویم آقای دكتر فانی! سهمیه دانش‌آموزان تیزهوش شهرستان شهربابك در سال قبل (۱۲۰) نفر بوده متأسفانه امسال به (۵۰) نفر كاهش پیدا كرده این در حالی است كه هیچ هزینه‌ای هم این دانش‌آموزان به دولت تحمیل نمی‌كنند. هزینه‌هایشان را هم خودشان پرداخت می‌كنند. سؤال من این است كه چرا این عزیزان این سهمیه را كاهش دادند و نمی‌گذارند عزیزان‌مان در مدارس تیزهوشان تحصیل كنند و با رتبه‌های علمی بالا ان‌شاء‌الله در كنكور قبول بشوند؟
برگزاری كنكور رشته‌های فنی دبیرستان كه متأسفانه در شهرستان شهربابك برگزار نمی‌شود. (۴۰۰) نفر داریم كه اینها باید به شهرستان رفسنجان بروند و آنجا امتحان بدهند. این خطرات زیادی را سر راه این عزیزان قرار می‌دهد و این عزیزان نگرانند، خانواده‌هایشان نگرانند. استدعا داریم كه دستور بدهند كه حتماً این كنكور در شهرستان شهربابك برگزار بشود.
تذكر دومم به رئیس‌ محترم جمهور و معاون برنامه‌ریزی و وزیر امور اقتصادی است. این عزیزان می‌دانند كه طبق تبصره (۶) ماده (۱۴)‌ قانون معادن باید از محل فروش مواد معدنی (۱۵) درصد به همان شهرستانی كه معدن در آن هست اختصاص داده بشود. متأسفانه چندین سال است كه این حق مردم ضایع می‌شود و پرداخت نمی‌شود.
تذكر دیگرم به وزیر محترم نیرو است. آقای مهندس چیت‌‌چیان! مجتمع مس سرچشمه در (۲۴) ساعت، (۵۰) هزار مترمكعب آب از شهرستان شهربابك آب شیرین قابل شرب دارد می‌رود. (سبحانی‌‌نیا ـ خیلی متشكر، جناب آقای فتاحی) استدعا داریم كه پیگیری بفرمایید انتقال آب از حوزه خلیج فارس به این منطقه هر چه سریع‌تر انجام بشود و اجازه بدهید دو حلقه از این چاه‌ها را برای آب شرب شهرستان به كارگیری كنیم كه مشكل آب شرب حل شود.
 اگر اجازه بدهید یك تذكری به وزیر محترم كار درخصوص اشتغال داریم. بیكاری جوانان، مردم، خانواده‌هایشان را و جوانان را در عذاب دارد باید برای اشتغال هر چه سریع‌تر فكر كنیم...(سبحانی‌نیا ـ آقای فتاحی ممنون) متأسفانه برای اشتغال تاكنون فكری نشده و ان‌شاء‌الله فكری كنیم كه انجام بشود. والسلام
۹  ـ اعلام وصول یك فقره سؤال
دبیر (صادقی)‌ ـ یك اعلام وصولی داریم:
ـ سؤال ملی جناب آقای رسائی نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از وزیر محترم نفت درخصوص علت خودداری از اعلام نتایج آزمون استخدامی شركت ملی نفت اعلام وصول می‌شود.
یك پیام تسلیت به مناسبت رحلت آیت‌الله محمدی گیلانی خدمت‌‌تان قرائت می‌كنم:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«انا لله و انا الیه راجعون» رحلت فقیه عالیقدر مرحوم آیت‌الله محمدی‌گیلانی كه عمری در خدمت اسلام و انقلاب، علم و عرفان، فقه و فلسفه بودند و مساعی مجدانه‌ای در تبلور آرمان امام راحل (رحمه‌الله‌علیه) و منویات رهبری داشتند را به محضر حضرت حجت‌بن‌الحسن (ارواحنا له الفداء‌)، رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه، ملت شریف و مردم دین‌مدار گیلان و بیت رفیع آن مرحوم تسلیت می‌گوییم و برای این عالم مجاهد غفران و رحمت الهی و علو درجات و همجواری با انبیا و اولیا را مسألت داریم.
مجمع نمایندگان شمال كشور و استان همدان
۱۰ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
 دبیر (سبحانی‌نیا) ـ‌ تذكرات كتبی همكاران محترم به مسؤولان محترم اجرایی:
ـ آقای حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر كشور درخصوص علت عدم شماره‌گذاری برخی از خودروها توسط پلیس راهور بر خلاف قانون.
ـ آقایان: علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) و نادر قاضی‌پور (ارومیه)، حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه)، به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص صدور دستور پرداخت حقوق بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت.
ـ آقای فرهاد بشیری (پاكدشت) به وزیر نیرو درخصوص تسریع در بهره‌برداری از تصفیه‌خانه آب شرب شهدای توچال، سد ماملوی پاكدشت.
ـ آقای ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل)‌ به وزیر دادگستری درخصوص پیگیری ایجاد سامانه‌های الكترونیكی برای اجرای محكومیت‌های حبس و قرارهای تأمینی در برنامه ششم.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص پیگیری نظام اطلاعات زیست‌محیطی كشور در سطوح مختلف منطقه‌ای، استانی و ملی در برنامه ششم توسعه.
ـ آقای یعقوب جدگال (چابهار، نیكشهر و كنارك) به وزیر نیرو درخصوص بررسی علت فروش آب مخزن آب شرب شهری چابهار توسط مسؤول اداره آب و فاضلاب شهری.
به وزیر كشور درخصوص بررسی واگذاری امتیاز تعویض پلاك شهرستان چابهار به غیربومی‌ها.
به وزیر نیرو درخصوص تسریع در حل مشكلات ولتاژ برق مناطق روستایی.
ـ آقای مفید كیائی‌نژاد (ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان) به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشكی درخصوص تسریع در رفع كمبودهای درمانگاه شهرستان طالقان.
ـ خانم‌ها: شهلا میرگلوی بیات (ساوه و زرندیه)، حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند)، زهره طبیب‌زاده‌نوری، فاطمه آلیا (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر نیرو درخصوص لزوم پرداخت تنخواه مورد نیاز اداره كل امور آب و فاضلاب روستایی.
ـ خانم شهلا میرگلوی‌بیات به وزیر نیرو درخصوص حل مشكل آب شرب روستاهای شهرستان‌های ساوه و زرندیه.
ـ آقای محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لغو بخشنامه ابلاغی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور درخصوص لغو مصوبات ماده (۱۸۰) شورای برنامه‌ریزی استان كرمان.
ـ آقای حبیب برومند‌داشقاپو (پارس‌آباد و بیله‌سوار) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت عدم پیگیری و اقدام لازم در راه‌اندازی كارخانه آزمایش مرودشت و عدم پرداخت حقوق معوقه كارگران كارخانه.
ـ آقای محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص علت عدم اعطای وام ازدواج از سوی بانك‌های عامل.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم افزایش میزان وام مسكن مهر و آزادسازی تسهیلات مسكن مهر توسط بانك مسكن.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه)‌ و علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت تأخیر هواپیماها در فرودگاه‌های مختلف كشور و عدم پذیرایی مناسب در هنگام سحری و افطار.
ـ آقای سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص تسریع در حل مشكل حقوق بازنشستگان صنعت فولاد.
به وزیر نیرو درخصوص علت قطع آب چشمه روزیه به روی مردم منطقه خطیركوه، سوادكوه، قائم‌شهر و سیمرغ.
به وزیر كشور درخصوص لزوم برگشت روستاهای منطقه خطیركوه به سوادكوه مازندران.
ـ آقای عطاالله سلطانی‌صبور (رزن) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص ضرورت عقد قرارداد با كارگزاران مخابرات روستایی مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص بررسی علت افزایش بی‌رویه و تبعیض‌آمیز حقوق برخی از وزارتخانه‌ها.
ـ‌ آقای سیدشكرخدا موسوی (اهواز و باوی) به وزیر نفت درخصوص علت عدم توجه به وضعیت اسف‌بار مناطق نفت‌خیز جنوب و همچنین علت عدم پاسخ مناسب به بی‌حرمتی مدیرعامل شركت اروندان به دو نفر از جوانان حوزه انتخابیه.
به وزیر نیرو درخصوص علت عدم حل مشكل آب شرب مناطق از شهرستان اهواز و كارون.
ـ آقایان: علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)، نادر قاضی‌پور (ارومیه)، حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر نفت درخصوص تسریع در تعیین تكلیف نتایج آزمون استخدامی اردیبهشت سال ۹۲ وزارت نفت با توجه به شركت حدود (۱۰۰)‌ هزار نفر در این آزمون.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزرای جهاد كشاورزی و كشور درخصوص تسریع در استخدام ناظران گندم مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی.
 به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در برگزاری آزمون استخدامی برای معلمان پیش‌دبستانی و نیروهای شركتی آموزش و پرورش.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص تسریع در تبدیل وضعیت مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای.
 به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص تسریع در ساماندهی بازار پول و سرمایه بورس.
ـ آقایان: هادی قوامی (اسفراین)، حمیدرضا پشنگ (خاش و بخشهای نصرت‌آباد، میرجاوه و كورین)، مصطفی افضلی‌فرد (اردبیل، نیر، نمین و سرعین)، سیدباقر حسینی (زابل، زهك و هیرمند)، جعفر قادری (شیراز) منصور حقیقت‌پور (اردبیل، نیر و نمین)، امیرعباس سلطانی (بروجن)، نعمت‌اله منوچهری (پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی و روانسر)، محمد سلیمانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)، سیدحسین دهدشتی (آبادان)، مراد هاشم‌زهی (نهبندان و سربیشه)، علی‌نعمت چهاردولی (ملایر)، محمد حسن‌نژاد (مرند و جلفا)، نوذر شفیعی‌ (ممسنی و رستم)، عطا‌اله حكیمی (رودبار)، سیدسعید زمانیان‌دهكردی (شهركرد)، عبدالله تمیمی (شادگان)، یونس اسدی (مشكین‌شهر)، حسن كامران‌دستجردی (اصفهان)، ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی (تربت‌‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه)، موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر)، عبدالكریم جمیری (بوشهر، گناوه و دیلم)، ابراهیم نكو (رباط‌كریم)،‌ حسین امیری‌خامكانی (زرند و كوهبنان)، حسینعلی شهریاری (زاهدان)، حمیدرضا عزیزی‌فارسانی (اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار)، علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر)، جواد جهانگیرزاده (ارومیه)، روح‌اله حسینیان (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ، صیدعیسی دارائی (اندیمشك)، حمیدرضا فولادگر (اصفهان)، سیدموسی موسوی (لامرد و مهر)، محمد اسماعیل‌نیاء (كاشمر، بردسكن و خلیل‌آباد) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص تسریع در ابلاغ دستورالعمل بند تبصره (۱۵)‌ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ كل كشور.
ـ آقای ایرج عبدی (خرم‌آباد و دوره) به وزیر نیرو درخصوص جلوگیری از توقف عملیات عمرانی سد بختیاری.
به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص توضیح علت عدم توجه به نابودی جنگل‌های بلوط لرستان و منطقه زاگرس.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم توجه بیشتر بر تخلفات استخدامی و همچنین اشتغال به كار بازنشستگان در شركت مباركه.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت عدم اجرای مصوبات دولت‌های نهم و دهم درمورد احداث و توسعه شهرك‌های صنعتی اول و دوم مباركه.
به وزیر ورزش و جوانان درخصوص لزوم توجه معاون پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان به صورت جلسات منعقده درمورد حوزه ورزش شهرستان مباركه.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت عدم آغاز عملیات اجرای طرح ملی بزرگراه اصفهان ـ مباركه موسوم به جاده ایرانكوه
به وزیر وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم توجه بیشتر سازمان بهزیستی كشور به حل مشكلات افراد تحت پوشش.
ـ آقای عبدالله سامری (خرمشهر) و جواد سعدون‌زاده، سیدحسین دهدشتی و محمدسعید انصاری (آّبادان) به وزیر نیرو درخصوص توضیح علت عدم تكمیل سد سلولی، سد مخزنی منطقه منیخ خرمشهر بر روی رودخانه بهمنشیر آبادان.
ـ آقای عابد فتاحی (ارومیه) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اهتمام جدی برای حل مشكل معلمان پیش‌دبستانی، حق‌التدریسی و نیروهای شركتی.
 ـ آقای عبدالله تمیمی (شادگان) به وزیر راه و شهر سازی درخصوص توضیح علت عدم راه‌اندازی بندر تجاری شادگان.
ـ آقای جعفر قادری (شیراز) به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تأمین اعتبار لازم برای رفع كم‌آبی شهرها و روستاهای استان فارس از محل اعتبارات خشكسالی.
ـ آقای علیرضا سلیمی (محلات و دلیجان) به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشكی درخصوص توضیح علت عدم وجود متخصص جراحی در شهرستان محلات و متخصص زنان و زایمان در شهرستان دلیجان.
 به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص توضیح علت افزایش بی‌رویه قیمت خودرو.
ـ آقای حبیب برومند‌داشقاپو (پارس‌آباد و بیله‌سوار) به وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص توضیح علت ایجاد گمرك جدید در (۵۰۰) متری گمرك بخش اصلاندوز.
ـ آقای محسن صرامی‌فروشانی (خمینی‌شهر) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص توضیح علت عدم تخصیص اعتبار طرح احداث فرهنگسرای امیركبیر خمینی‌شهر.
ـ‌ آقای احمد سالك‌كاشانی (اصفهان)‌ به وزیر كشور درخصوص تسریع در اجرای قانون تقسیمات كشوری در حوزه شهرهای ورزنه، كوهپایه و سایر شهرهای اصفهان.
ـ‌ آقای محمد سلیمانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص ضرورت تلاش بیشتر دولت برای تقویت بازار سرمایه و بورس و لزوم برنامه‌ریزی جهت حفظ سرمایه مردم.
ـ آقای رحیم زارع (آباده، بوانات و خرم‌بید) و نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص توضیح علت افزایش قیمت خودروهای داخلی.
ـ آقای یعقوب جدگال (چابهار، نیك‌شهر و كنارك) به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشكی درخصوص توضیح علت حذف دانشگاه علوم پزشكی چابهار از دفترچه‌های سازمان سنجش دانشجویان علوم پزشكی.
ـ آقای سالار مرادی (سنندج، دیواندره و كامیاران) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص توضیح علت عدم تعیین مدیر كل صنعت، معدن و تجارت استان كردستان.
ـ آقای محسن بیگلری (سقز و بانه) به وزرای نیرو و راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت تأخیر در احداث سدهای چراغ‌ویس سقز و سد عباس‌آباد بانه. همچنین توضیح علت تأخیر در اجرای طرح احداث كنارگذر سقز.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم ابلاغ اعتبارات مصوب دولت به استان خراسان شمالی.
به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص رعایت قوانین و پرهیز از نگاه غیرعادلانه در انتصاب مدیران به ویژه مدیران كار، بهزیستی، فنی،حرفه‌ای و تأمین اجتماعی استان خراسان شمالی.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص ضرورت برنامه‌ریزی معاونت ریاست جمهوری برای حل مشكل خشكسالی خراسان شمالی و رضوی و لزوم اتخاذ راهكارهای لازم جهت تهیه لایحه تمدید زمان جذب اعتبار.
ـ آقایان: موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) و حسین سبحانی‌نیا (نیشابور و تخت‌جلگه) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص لزوم خرید دام و اعطای تسهیلات مناسب برای دامداران و كشاورزان خسارت‌دیده از خشكسالی در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی.
ـ آقای حسن تأمینی‌لیچائی (رشت) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص توضیح علت حذف بسیاری از تعهدات بیمه طلایی فرهنگیان.
به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص توضیح علت عدم پرداخت یارانه واجدین شرایط.
ـ آقای علی‌نعمت چهاردولی (ملایر) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت عدم اجرای كامل قانون پرداخت هماهنگ حقوق برای معلمان.
ـ آقای رمضانعلی سبحانی‌فر (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص علت عدم تحویل گندم از كشاورزان در شهرستان‌های جغتای كه اكنون كشاورزان تجمع كرده‌اند چیست؟
ـ آقای ناصر سودانی (اهواز و باوی) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص رفع مشكل ادامه تحصیل تیزهوشان خوزستان به ویژه شهرستان اهواز از طریق افزایش سهمیه كلاس و مدرسه با وجود استقبال فراوان.
ـ آقای حمیدرضا پشنگ (خاش و بخشهای نصرت‌آباد، میرجاوه و كورین) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص شكل‌گیری فتنه حذف نام بلوچستان در استان سیستان و بلوچستان.
به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص توزیع ناعادلانه آرد بی‌كیفیت بین عشایر حوزه انتخابیه.
ـ آقای احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) به وزیر نیرو درخصوص اینكه آب شرب (۵) میلیون نفر در استان اصفهان با افت روبرو شده و با كمبود آب دست و پنجه نرم می‌كنند هر اتفاقی بیفتد پاسخگو وزارتخانه و شورای عالی آب را اعلام فرمودند و كشاورزان اصفهان منتظر آب كشت پاییزی هستند.
ـ آقای حسین طلا (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص رفع مشكل ادامه فعالیت عمرانی ساختمان فنی و حرفه‌ای در شهرستان چهاردانگه اسلامشهر.
ـ آقای حسین امیری‌خامكانی (زرند و كوهبنان) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تلاش برای افزایش تولید ذغال‌سنگ و فعال كردن معدن خمرود برای تأمین ذغال مورد نیاز كارخانجات كك‌سازی زرند.
ـ آقای جمشید جعفرپور (لارستان، خنج و گراش)‌ به وزیر نیرو درخصوص رفع تبعیض در تعرفه برق مناطق گرمسیری و اصلاح تعرفه مناطقی كه دارای میانگین گرمایی مشابه و نزدیك به هم می‌باشند كه مسؤولیت تنش‌های اجتماعی پیش آمده را متوجه آن وزارتخانه دانستند.
ـ آقای حسین طلا (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر نیرو درخصوص عدم تأمین آب كشاورزی برای شهرستان ری و آبیاری محصولات كشاورزی با آب فاضلاب تهران.
ـ آقای وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین) و فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تعیین وضعیت بخشودگی وام زلزله بخش دینور.
ـ آقای علی‌محمد احمدی (دهلران، دره‌شهر و آبدانان) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص دستور فوری و قاطعانه در راه‌اندازی و شروع به كار كارخانه سیمان دهلران.
به وزیر نفت درخصوص دستور تسریع در اتمام عملیات اجرایی خط انتقال گاز به شهرستان‌های دهلران و آبدانان.
ـ آقای حسین فتاحی (شهربابك) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص علت كم بودن سهمیه دانش‌آموزان تیزهوشان شهرستان شهربابك در سال تحصیلی ۹۳ و ۹۴ و علت عدم برگزاری كنكور رشته‌های فنی دبیرستان در شهرستان.
دبیر (سبحانی نیا)‌ ـ اگر آقای دكتر اجازه بفرمایید باقی را برای بعد بگذاریم، بله خیلی هم زیاد شد.
رئیس ـ متشكریم، كفایت می‌كند بیش از اندازه شما خواندید.
۱۱ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
رئیس ـ جلسه بعدی ما روز یكشنبه بیست و دوم تیرماه ساعت (۸) صبح خواهد بود و دستور جلسه را خدمت سروران گرامی تقدیم خواهیم كرد. ختم جلسه را اعلام می‌كنیم.
(جلسه ساعت ۱۲:۱۸ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی اردشیرلاریجانی

 

۱۲ ـ ضمیمه:الف ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم ۱۸۲ اقتصادی به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسه ۴۱ و تصویب كلیات به جهت ارجاع به كمیسیون مربوطه در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان  تغییری ایجاد نمی‌نماید
طرح نحوه تشكیل و فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی ۲۷ شوراها و امور داخلی كشور به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب دوره هشتم و تصویب كلیات در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید

ب ـ فهرست طرح اعلام وصول شده

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی كمیسیون فرعی امضا كنندگان
طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان بالای (۵۰) درصد ۴۷۶ بهداشت و درمان امنیت ملی و سیاست خارجی، برنامه و بودجه و فرهنگی نجف‌نژاد، رحماندوست، جلیلی، جعفرزاده ایمن‌آبادی، اسدالهی، نیازآذری، امامی، محمدزاده، اسفنانی، علوی، آریایی‌نژاد، سیدعبدالكریم هاشمی، غلام‌محمد زارعی، شهریاری، آرامی، فلاحی‌باباجان، رضایی‌كوچی، قاسم جعفری، موسی احمدی، شریعت‌نژاد، جباری، آقاجری، فیاضی، سبحانی‌فر، سیدباقر حسینی، عبداله‌زاده، هروی، بروجردی، آشوری‌تازیانی، جراره، رجائی‌باغ سیائی، سجادی، امیرآبادی فراهانی و یك امضای ناخوانا

ج ـ فهرست سؤال اعلام وصول شده

عنوان وزرای مورد سؤال سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص علت خودداری از اعلام نتایج آزمون استخدامی شركت ملی نفت نفت
(بیژن نامدارزنگنه)
حمید رسایی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)

د‍ ـ فهرست قوانین ابلاغی به دولت

عنوان شماره ثبت تاریخ تصویب تاریخ ابلاغ به دولت
لایحه پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا ۱۶۴ ۵/۳/۱۳۹۳ ۳/۴/۱۳۹۳
لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتكل) ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی‌ها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳)، (مصوب ۱۳۸۰) و اصلاحات بعدی آن ۱۹۳ ۵/۳/۱۳۹۳ ۳/۴/۱۳۹۳
لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM) ۱۹۴ ۵/۳/۱۳۹۳ ۳/۴/۱۳۹۳
لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسوولیت برای دعاوی دریایی ۲۵۶ ۵/۳/۱۳۹۳ ۹/۴/۱۳۹۳
لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی ۳۸۲ ۱۸/۳/۱۳۹۳ ۳/۴/۱۳۹۳
لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرائم فراملی ۳۸۴ ۱۸/۳/۱۳۹۳ ۳/۴/۱۳۹۳
لایحه موافقتنامه مربوط به همكاری در زمینه امنیت در دریای خزر ۱۸۷ ۲۰/۳/۱۳۹۳ ۹/۴/۱۳۹۳
لایحه تعیین تعرفه‌های خدمات مركز توسعه تجارت الكترونیكی ۲۵۲ ۲۰/۳/۱۳۹۳ ۹/۴/۱۳۹۳
طرح جازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار ۴۵۴ ۲۷/۳/۱۳۹۳ ۴/۴/۱۳۹۳
طرح تفسیر بند (ج) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ كل كشور ۴۶۴ ۲۷/۳/۱۳۹۳ ۹/۴/۱۳۹۳
طرح  اصلاح مواد (۱) ، (۶) و (۷) قانون اجرای سیاستهای كلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی ۲۸۸ ۱/۴/۱۳۹۳ ۱۶/۴/۱۳۹۳
طرح  تمدید مهلت اجرای آزمایشی قاتون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری ۴۵۷ ۴/۴/۱۳۹۳ ۱۶/۴/۱۳۹۳

ه‍ ـ فهرست طرح های بایگانی شده

عنوان شماره ثبت تاریخ بایگانی دلیل بایگانی
طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و اصلاح برخی مواد قانون تامین اجتماعی  
۳۱۴
 
۲۸/۳/۱۳۹۳
به تصویب كمسیون نرسیده و پس از پایان مهلت یك‌ماهه مقرر در ماده (۱۴۶) آئین‌نامه داخلی و عدم درخواست نمایندگان و یا دولت، بایگانی شد
طرح تسهیل تسویه بدهی ارزی واحدهای تولیدی به حساب ذخیره ارزی  
۴۱۹
 
۲۸/۳/۱۳۹۳
به تصویب كمسیون نرسیده و پس از پایان مهلت یك‌ماهه مقرر در ماده (۱۴۶) آئین‌نامه داخلی و عدم درخواست نمایندگان و یا دولت، بایگانی شد

و ـ فهرست تكمیلی مربوط به ضمائم جلسات ۲۰۱ الی ۲۲۵
عنوان كمیسیونهای اصلی و فرعی طرح اعلام وصول شده كه تا زمان انتشار مشروح مذاكرات ارجاع آن تحت بررسی بوده است

ردیف عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی كمیسیون فرعی توضیحات
۱ تأمین آب كشاورزی و شرب فلات مركزی، شرق و جنوب شرق ایران ۴۶۶ كشاورزی، آب و منابع طبیعی امنیت ملی و سیاست خارجی و برنامه، بودجه و محاسبات این طرح در جلسه ۲۱۸ اعلام وصول گردیده است

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و بیست و پنجم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها    ۴۷۳        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۲۸   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۹
                 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۲ ـ ۵ ۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۱۹۸ ۱۳ ۵۸ ۲۶۹
قوانین ابلاغی به دولت ۴۸ ـ ۴۶ ۹۴
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۶۵ ۳ ۷ ۷۵
جمع كل ۳۲۸ ۱۶ ۱۲۹ ۴۷۳
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۵۵   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۹ ۲ ۷
تحت بررسی ۹۶ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۴۰ ۱ ۱
جمع كل ۱۵۵ ۳ ۱۷

 


۱ـ  و باز درود بر اورامانات، مردم مقاوم، دلیر، با غیرت و مسلمان.
قسم به كوههای سربه فلك كشیده اورامانات، كوههایی كه به خون شهیدان گلگون شده است، سلام به كوههای آتشكده، بمو و قله شمیران، سلام و درود به مناطق سراب و سیروان وزمكان، جاودانه بماند مناطق سنجابی دول دره، شاهو، سارون، كویله، ماكوان، نیرش، نهراب، بنی گز، بازان، دشت گلها، دشت حر و دره شهیدان.
تمام خاك و سنگ منطقه اورامانات                   از پایین تا بالا بهشتی است جاودانه
قسم به وفای بی‌ریای مردم                            شرطی را كه اول بازبسته‌ام نمی شكنم


نام
پست الکترونيک
پيام شما