آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳۸
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۶۳۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۱۸۳ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۲۲) - دوره نهم ۰۴/۰۴/۱۳۹۳


      جلسه دویست  و بیست و دوم (۲۲۲)  
۴ تیر‌ ماه ۱۳۹۳  هجری‌شمسی
۲۷   شعبان  ۱۴۳۵  هجری‌ قمری
 
 
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی بمناسبت سالگرد هفتم تیر و شهادت آیت‌الله بهشتی و یارانش
۴ ـ تصویب طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری به مدت یكسال (ثبت ۴۵۷)
۵ ـ تصویب كلیات طرح بازنشسته كردن كسانی كه در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می‌نمایند و بحث و بررسی درخصوص آن (ثبت ۳۹۰)
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمدابراهیم رضائی، هادی شوشتری، رحمت‌اله نوروزی، عوض حیدرپورشهرضائی و محمدمهدی برومندی
۷ ـ اعلام وصول چهار فقره لایحه
۸ ـ اعلام وصول یک فقره سؤال
۹ ـ تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۰ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۱۱ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۲ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                                      ب ـ فهرست لوایح اعلام وصول شده
                                ج ـ  فهرست سؤال اعلام وصول شده
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
نایب‌رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود بر پیامبر اعظم و اهل بیت آن بزرگوار جلسه با حضور ۱۹۸ نفر از همكاران گرانقدر رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و بیست و دوم روز چهارشنبه چهارم تیر‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست و هفتم شعبان ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی درمورد طرح یك‌فوریتی تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری.
۲ ـ گزارش كمیسیون بهداشت و درمان درمورد رد طرح یك‌فوریتی بازنشسته‌كردن كسانی كه در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می‌نمایند.
۳ ـ بررسی طرح یك‌فوریتی الحاق یك تبصره به ماده (۵) قانون گزینش معلمان و كاركنان آموزش و پرورش.
۴ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی درمورد طرح استفساریه ماده (۱۳۳) قانون مالیاتهای مستقیم.
۵ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی درمورد لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم.
۶ ـ گزارش كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور درمورد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی.
۲ ـ ‌تلاوت آیاتی از قرآن مجید
نایب‌رئیس ـ‌ آیات نورانی قرآن كریم را قرائت بفرمایید.
(آیات ۱۲۹ ـ ۱۲۵ از سوره مباركه «آل‌عمران» توسط قاری محترم حجت‌الاسلام سیدجواد موسوی‌درچه‌ای تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بَلى‏ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا وَ یَأْتُوكُمْ مِنْ فَوْرِهِمْ هذا یُمْدِدْكُمْ رَبُّكُمْ بِخَمْسَةِ آلافٍ مِنَ الْمَلائِكَةِ مُسَوِّمِینَ * وَ ما جَعَلَهُ اللَّهُ إِلاَّ بُشْرى‏ لَكُمْ وَ لِتَطْمَئِنَّ قُلُوبُكُمْ بِهِ وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَكِیمِ * لِیَقْطَعَ طَرَفاً مِنَ الَّذِینَ كَفَرُوا أَوْ یَكْبِتَهُمْ فَیَنْقَلِبُوا خائِبِین* لَیْسَ لَكَ مِنَ الْأَمْرِ شَیْ‏ءٌ أَوْ یَتُوبَ عَلَیْهِمْ أَوْ یُعَذِّبَهُمْ فَإِنَّهُمْ ظالِمُونَ* وَ لِلَّهِ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الْأَرْضِ یَغْفِرُ لِمَنْ یَشاءُ وَ یُعَذِّبُ مَنْ یَشاءُ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحِیمٌ *
(صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
 نایب‌رئیس ـ با تشكر از برادر ارجمند جناب حجت‌الاسلام آقای موسوی قاری معزز قرآن كریم ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«آری، اگر پایداری و خویشتن‌داری كنید و دشمن شتابان بر شما بتازد پروردگارتان با پنج هزار فرشته نشانگذار یاری‌تان خواهد كرد و آن یاری و مدد غیبی را خدا تنها از آن رو عطا كرد تا شما را مژده‌ای باشد و سبب اطمینان قلبتان شود و پیروزی تنها به دست خداوند پیروزمند و حكیم است. تا ریشه جمعی از كافران را بركند و سركوب‌شان كند كه با ناامیدی باز گردند. كاری به دست تو نیست، آنان ستمگرند چه خداوند به سویشان التفات كند و چه عذابشان سازد. و آنچه در آسمان‌ها و زمین است از آن خداست، هر كه را خواهد ببخشاید و هر كه را خواهد عذاب كند و خدا بخشاینده‌ای مهربان است راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ». صلوات (حضار صلوات فرستادند)
نایب‌رئیس ـ اسامی تأخیركنندگان را قرائت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ اسامی تأخیركنندگان جلسه علنی امروز:
آقایان: محمدسعید اربابی، عبدالله تمیمی، خانلری،‌ درویش‌پور، عبدالله سامری، ناصر صالحی‌نسب، محمدقسیم عثمانی.‌ آقای تمیمی بعد از ساعت هشت و ربع تشریف آوردند. آقای تمیمی! ساعت هشت و ربع ملاك است الان تشریف دارید. آقای علی علیلو، سركار خانم سكینه عمرانی بعد از ساعت هشت و ربع تشریف آوردند. آقایان: سالار مرادی، سیدشكرخدا موسوی، ابراهیم نكو. بقیه دوستانی كه تشریف نداشتند مرخصی یا مأموریت بودند. این دوستان هم بعضاً بعد از ساعت هشت و ربع تشریف آوردند.
۳ ـ بیانات نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی بمناسبت سالگرد هفتم تیر و شهادت آیت‌الله بهشتی و یارانش
نایب‌رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 «یا ایتهاالنفس المطمئنه * ارجعی الی ربك راضیه مرضیه * فادخلی فی عبادی * وادخلی جنتی»
روز هفتم تیرماه یادآور حادثه‌ای خونبار و هولناك كه شجره طیبه انقلاب اسلامی را آبیاری و بارور نمود. استكبار جهانی با مدیریت آمریكای جهانخوار بعد از تجربه تلخ شكست به دست توانای خدای سبحان در صحرای طبس، كودتای نوژه، حمله نظامی مزدور بعثی نظام سلطه و استحكام و اقتدار نظام جمهوری اسلامی با تصویب قانون اساسی و شكل‌گیری مجلس شورای اسلامی به دست نیروهای اصیل انقلاب و سامان یافتن نیروهای نظامی و انتظامی كشور و حضور مقتدرانه حزب جمهوری اسلامی در صحنه سیاسی و طرد گروهك‌های تروریستی از سوی ملت بزرگ ایران دست به جنایتی هولناك زد. در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ دفتر حزب جمهوری اسلامی در حالی كه جمعی از بلندپایه‌ترین و دلسوزترین مسؤولان نظام،‌ ستارگان پرفروغ آسمان ایران همانند آیت‌الله شهید دكتر سیدمحمد بهشتی، رئیس دیوان عالی كشور، چهار وزیر متعهد و عالم و هوشمند دولت، دوازده معاون وزیر و حدود سی نماینده در آن جلسه حضور داشتند با بغض منافقان منفجر شد و (۷۲) یار وفادار انقلاب و امام با ذكر خدا بر لب و بدن‌های پاره‌پاره به دیدار حق شتافتند. در این حادثه مردم انقلابی ایران در سراسر كشور مجالس عزاداری باشكوهی برگزار كردند و نفرت عمیق خود را از دشمنان انقلاب و اسلام به نمایش گذاردند. تشییع پیكرهای پاك شهدای گلگون‌كفن حزب جمهوری اسلامی به حضور مقتدرانه ملت ایران در رویارویی با استكبار و نفاق تبدیل شد و زمینه استحكام اركان نظام جمهوری اسلامی فراهم آمد. امام بزرگوار (قدس‌الله نفسه الزكیه) در این حادثه جانسوز فرمودند: «ملت ایران در این فاجعه بزرگ (۷۲) تن بیگناه به عدد شهدای كربلا تقدیم نمود».
رهبری معظم انقلاب اسلامی درباره این حادثه از زاویه‌ای اشاره نمودند: «حادثه هفت تیر نشان داد كه ضربه‌های سهمگین از این قبیل هم حتی نمی‌تواند به استحكام بنای جمهوری اسلامی كه به ایمان و حضور مردم تكیه كرده است خللی وارد كند». این حادثه، حادثه كوچكی نبود. چنین حادثه‌ای در هر نقطه دنیا كافی است برای فروریختن یك نظام این همه اشخاص مؤثر، خوش‌فكر و مبارز به دست جنایتكاران تروریست در یك لحظه به لقای خدا بشتابند و نظام تحمل كند و آن را وسیله‌ای برای استحكام و اقتدار خود قرار دهد.
برای شهدای عالی‌قدر حادثه هفت تیر بالاخص سید شهیدان آیت‌الله دكتر سیدمحمد بهشتی و حدود (۳۰) نماینده معزز و متعهد ملت ایران كه در این حادثه به لقای حق شتافتند علو درجات، برای خانواده‌های معزز و مكرم تمامی شهدای تاریخ انقلاب و دفاع مقدس بالاخص شهدای خونین‌بال فاجعه هفت تیر از خدای سبحان صبر و استقامت و پاسداری از آرمان‌های بلند شهدای عالی‌قدر را مسألت می‌نماییم. السلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
۴ ـ تصویب طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری به مدت یكسال (ثبت ۴۵۷)
نایب‌رئیس ـ دستور جلسه را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی درمورد طرح یك‌فوریتی تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری است با توجه به اینكه تقاضای تغییر دستور در جلسه علنی دیروز ۳/۴/۱۳۹۳ به تصویب رسید، طبق آیین‌نامه امروز باید وارد شویم و چون متن كوتاهی هم دارد سخنگوی محترم كمیسیون تشریف بیاورند، توضیح مختصری بفرمایند. جناب آقای قره‌سید‌رومیانی بفرمایند.
میرهادی قره‌سیدرومیانی (سخنگوی كمیسیون قضائی و حقوقی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم ـ سلام‌علیكم و رحمه الله
گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی به مجلس شورای اسلامی
طرح یك‌فوریتی تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری به شماره چاپ (۱۰۴۲) كه جهت رسیدگی به این كمیسیون به‌عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود در جلسه مورخ ۲۷/۳/۱۳۹۳ كمیسیون با حضور كارشناسان مربوطه مطرح گردید و پس از بحث و بررسی عیناً مورد تصویب قرار گرفت.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیونهای فرعی آموزش، تحقیقات و فناوری، اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، بهداشت و درمان، فرهنگی، كشاورزی و آب و منابع طبیعی تا این تاریخ واصل نگردیده است.
رئیس كمیسیون قضائی و حقوقی ـ الهیار ملكشاهی
همكاران محترم! همانطور كه استحضار دارید قانون آزمایشی در سال ۱۳۸۶ به مدت پنج سال تصویب شد كه پارسال در اردیبهشت ۱۳۹۲ با اجازه همكاران این قانون به مدت یك سال تمدید شد. یكی از الزامات توسعه دانش و فناوری توجه به سرمایه‌های فكری و معنوی در كنار توجه به سرمایه‌های فیزیكی و به خصوص مالكیت صنعتی می‌تواند باشد من جا دارد كه از همكاران محترمی كه برای قانون حمایت از مالكیت صنعتی حدوداً همكاران (۳۷) نفر طرحی را ارائه دادند كه به نظر می‌رسد با مشورت مركز پژوهش‌ها یك طرح جامعی بوده ولی این نیازمند زمان است و زمانبر است و ما در حالت فعلی قانون نداریم با توجه به تمدید یك ساله در این طرحی كه همكاران پخته‌تر كردند و ایرادات را گرفتند در حقیقت اشكالات اساسی به قانون آزمایشی را در آنجا دیدند من با اجازه شما مهم‌ترین عناوینی كه مطرح شده و اینها را در جلسات كارشناسی همكاران بررسی كردند خدمت‌تان عرض می‌كنم این مانع از تصویب اجازه به تمدید مهلت قانون آزمایشی و تمدید مهلت یك‌ساله نخواهد بود، یعنی همزمان كه یك مهلت یك‌ساله‌ای را ما برای این قانون در نظر می‌گیریم طرح همكاران هم در جلسات كارشناسی بحث و بررسی خواهد شد.
 در این قانون فعلی كه شما همكاران اجازه می‌فرمایید كه یك سال تمدید بشود تصدی امور مربوط به ثبت و اعتبارسنجی مالكیت فكری به دولت داده شده كه در طرح دوستان این تصدی به قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور برمی‌گردد. شیوه اختراع آن هست كه در قانون فعلی در حقیقت گواهی ممیزی علمی وجود ندارد در طرح دوستان این پیش‌بینی شده. چگونگی افشاء، زمان افشاء و كفایت افشاء اطلاعات مطمح‌نظر هست كه با توجه به كنوانسیون‌های بین‌المللی این (۱۸) ماه فرصت را پیش‌بینی كردند. موارد خاص مستثنی‌شده از ثبت را آوردند كه به موجب ماده (۴)‌ قانون موارد خاص، موارد خاصی مانند منابع ژنتیك؛ اجزای تشكیل‌دهنده آنها و فرآیندهای بیولوژیك تولید آنها می‌تواند از ثبت اختراع استثناء شود. شكل و محتوای برخی مواد و قانون كه عبارات مبهمی را دارد ان‌شاء‌الله این طرحی كه همكاران محترم ارائه كردند در كمیسیون‌های اصلی و فرعی و كمیسیون‌های مربوطه مطرح خواهد شد. با توجه به زمان فعلی كه قانون آزمایشی بوده و مهلت آن تمام شده و مصوبه كمیسیون هم با توجه به كارهای كارشناسی این هست ان‌شاء‌الله یك سال دیگر ما این مهلت را تمدید كنیم تا دوستان بتوانند از این قانون بهره‌مند شوند. متشكر و ممنونم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، تذكر آقای مفتح را داشته باشیم. بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج آقا! خیلی من تشكر می‌كنم از محبتی كه كردید و فرصتی كه عنایت فرمودید عرایضی را عرض كنم. ما یكی، دو مورد قبل از این هم داشتیم. تمدید مهلت آزمایشی قوانین كه مجلس مدتش را تمدید كند و زمان قانونی آنها به اتمام رسیده و سپری شده كه با توجه به مواد آیین‌نامه كه الان خدمت‌تان عرض می‌كنم به نظر می‌رسد كه دیگر از آن ظرفیتی كه آیین‌نامه اعلام كرده است كه بتوانیم در مهلتی كه قانون به صورت آزمایشی اعتبار دارد این كار انجام شود چون خارج از آن مدت هستیم نتوانیم از این مسیر استفاده كنیم.
دقت بفرمایید حاج آقا! در ماده (۱۶۷) كه به بحث رسیدگی به طرح‌ها طبق اصل (۸۵) می‌پردازد آنجا بیان كرده است كه مجلس از این اختیار می‌تواند استفاده كند و در تبصره‌ای گفته دولت باید حداقل (۶) ماه قبل از پایان مدت انقضای این قوانین اقدام قانونی به عمل بیاورد و یا هیأت‌رئیسه هم موظف شده است از طریق طرح یا لایحه این اقدام را انجام بدهد حتی به صورت ماده واحده این قانون را به صورت بدون تغییر یا با تغییراتی تمدید كند. این جمله را ما در مجلس هشتم اضافه كردیم این ظرفیت پیدا شد كه با همین دو سطر بتوان یك قانون با مواد بسیار زیاد را تمدید كنیم تا فرصت رسیدگی و آزمایشی آن تمدید بشود.
اما در تبصره (۲) گفته: «پس از انقضای زمان آزمایشی این گونه قوانین اعتبار قانونی نخواهند داشت» ما در رابطه با این موضوع كه بحث است، خیلی هم موضوع مهمی است و موارد دیگری كه داشتیم و مهم هم بوده كه آزمایشی انجام شده؛ در این مورد ۵/۸/۹۲ زمان اعتبار قانونی‌اش تمام شده. یعنی الان كه ما خدمت حضرت‌عالی هستیم یك سری جملاتی داریم. یك سری تحت عنوان ماده ولی دیگر اعتبار قانونی ندارد، چون مدت قانونی‌اش ۵/۸/۹۲ گذشته اگر ما قبل از آن بودیم بله می‌توانستیم از این جمله پایان تبصره (۱) استفاده كنیم و به همین ترتیب تمدید كنیم. اما چون زمان گذشته است ما یك سری جملاتی را داریم كه دیگر قانون نیست، قاعدتاً‌ باید بیاید فرآیند تصویب قانون را بگذراند. شور اول، شور دوم و این‌گونه یا حتی بیاید از طریق اصل هشتاد و پنجی مجدداً این كار انجام شود اگر بخواهد اصل هشتاد و پنجی انجام بشود كه باید طبق همین موادی كه اینجا بیان شده است مثلاً‌ طبق ماده (۱۶۹) تقاضا اینجا مطرح شود كه ما می‌خواهیم این قانون را دو مرتبه به صورت اصل (۸۵) بررسی كنیم. بعد ارجاع بشود و موافق و مخالف صحبت كند. به كمیسیون برود، كمیسیون با دوسوم اعضا رأی بدهد دیگر با نصف به علاوه یك نیست چون اصل هشتاد و پنجی است. بعد گزارش طبق اصل هشتاد و پنجی بیاید حتی همین كه مجموعه آن قوانین تا فلان تاریخ تمدید می‌شود.
 من عرضم این است كه این كه الان آمده‌است اگر طبق رسیدگی به اصل (۸۵) در كمیسیون و در مجلس تا الان اقدام می‌شد. الان می‌توانستیم راجع به زمانش صحبت كنیم. اما چون طبق اصل (۸۵) در مجلس بررسی نشده زمانی كه می‌خواستیم تمدیدش را بیان كنیم و ارجاعش هم طبق اصل (۸۵) نبوده است و در كمیسیون هم طبق رسیدگی به اصل (۸۵) رسیدگی نشده است الان بررسی این مطلب به صورت غیر از اصل (۸۵)، که اگر آقای یوسفیان‌ملا اجازه دهند که حضرت‌عالی... خلاصه عرض من این است حاج‌آقا ابوترابی! چون مهلتش تمام شده است ما می‌توانیم طبق اصل (۸۵) باز آن را تمدید کنیم. اما باید در صحن علنی، در کمیسیون، گزارش کمیسیون، همه باید براساس اصل (۸۵) باشد و با دوسوم در کمیسیون تصویب شده و طبق آن روال باشد. اگر این صورت نگرفته باشد، به نظر می‌رسد که خلاف آیین‌نامه انجام شده، حالا حساسیت من غیر از این مورد است که چون این موارد دارد تکرار می‌شود، یکبار من عرض کردم و آقای دکتر لاریجانی فرمود که ما در هیأت رئیسه آن را بررسی می‌کنیم. نمی‌دانم بررسی شده است؟ آیا هیأت محترم رئیسه به نظری رسیده‌اند؟ بد نیست که حداقل ما بدانیم آیین‌نامه اینجا چه می‌گوید و طبق آیین‌نامه برای... یعنی الان قانون تفاوت نمی‌کند آیا در مهلت اعتبار قانونی آن تمدید بشود، یا خارج از آن مهلت؛‌ ما داریم با هر دو در مجلس یک نوع برخورد می‌کنیم و داریم به یک گونه تمدید می‌کنیم که قاعدتاً با توجه به تبصره (۲) ماده (۱۶۷) باید نحوه رسیدگی تفاوت پیدا کند، آقای دکتر عذرخواهی می‌کنم.
نایب‌رئیس ـ خواهش می‌کنم، از تذکر جناب‌عالی خیلی متشکرم. اگر ما در آیین‌نامه به طور صریح و شفاف آورده بودیم که پس از انقضای تاریخ قانون دیگر قابل تمدید نیست، قطعاً فرمایش حضرت‌عالی کاملاً شفاف بود و امکان تمدید اینگونه قوانین نبود. اما جای طرح تذکر حضرت‌عالی هست. در مذاکره‌ای که داشتیم؛ تقریباً چنین نگاهی شاید در اینجاها بتواند گره‌گشا باشد و آن اینکه در پیشنهاد ذکر شود که مهلت اجرای مورد آزمایشی‌ای که به پایان رسیده است، از زمان انقضای اجرای آن تمدید می‌شود. یک مقدار هم این اشکال را رفع می‌کند و هم اینکه اثر قانون را نسبت به گذشته، چون در متن قانون می‌آوریم، اصلاح می‌کند. تا اینکه بعد ما در اینگونه موارد به یک تصمیم روشنتری برسیم که دیگر این اشکال و تذکری که فرمودید بر آن وارد نباشد. الان در اینجا تقریباً با یک خلأیی روبه‌رو هستیم.
تعدادی از نمایندگان ـ تذکر داریم.
نایب‌رئیس ـ راجع به موضوع تذکر دارند؟ بفرمایید. ببینید دوستانی که راجع به همین بحث تذکر دارند،‌ استفاده کنیم.
 دبیر (منادی‌سفیدان) ـ در مورد تذکرات اگر اجازه بفرمایید به ترتیب برویم، اولین تذکر...
نایب‌رئیس ـ ببینید دوستانی که راجع به بحث فعلی ما تذکر دارند، اعلام بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ پس من یکبار صفحه را پاک می‌کنم، چون اصلاً صفحه را پاک نکرده‌ایم. اولین تذکر ثبت‌شده در دستگاه آقای ندیمی هستند، بفرمایید.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای ابوترابی عزیز! چون باید خودتان پاسخ دهید و داوری کنید. (نایب‌رئیس ـ بله، گوش می‌کنم) حاج‌آقا ابوترابی ببینید! اولاً در اینکه این آیین‌نامه یک کتاب زینتی نیست، با هم تفاهم کنیم. ایشان که نمی‌گذارند شما گوش کنید. (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) عرض کردم این کتاب که زینتی نیست. این کتاب همه امورات و فرآیند قانون در آن است. یعنی ما که نمی‌توانیم با این کتاب به تناسب خودمان حرف بزنیم، از نظر رأی، دوسوم رأی دارد، از نظر سوگند و مانند آن، همه مندرج در وظایفمان است. اولاً شما ببینید! گزارشی که کمیسیون دادند،‌ هفت، هشت، ده کمیسیون گزارش نیاورده‌اند. آخر برادر من! ارجاع به کمیسیونهای فرعی برای این است که فقط بگوییم تو هم هستی؟! اگر واقعاً آنها گزارش نمی‌دهند،‌ یک تدبیری بشود. آخر اینکه نمی‌شود. اگر قرار است کمیسیونهای «الف»، «ب»، «ج» و «د» نظر بدهند و نظر آنها باعث شود که ما در مورد یک قضاوت خیالمان راحت باشد، این کار که انجام نمی‌شود و این اولین مشکل. دو سال است که ما داریم این را عرض می‌کنیم که برادر، عزیز، سرور، سالار! این کمیسیونهای فرعی را یا نیاورید، یا اگر می‌آورید باید گزارش بدهند.
دو، اگر زمان قانونی یک چیزی گذشته است،‌ خوب ما چگونه می‌خواهیم اینها را به هم وصل کنیم؟ مگر رشته تسبیح است که به هم گره بزنیم؟ آقاجان! هشت، نه ماه قبل قانون بود، ‌الان ما چیزی به نام قانون قبلی نداریم که آن را تمدید کنیم. چرا ما داریم از صنعتی استفاده می‌کنیم که در جامعه به عنوان یک صنعت غیرمشروع تعریف می‌شود و آن اینکه به هم ببافیم و از نساجی سخن و کلام استفاده کنیم؟ واقعیت این است که ما به این نام قانون نداریم. آقا! اشکال ندارد،‌ شما آن را دوشوری کنید،‌ یک‌شوری کنید، سه‌فوریتی کنید یا هر کار دیگر ولی فرآیند قانونی آن طی شود. آیندگان در مورد ما قضاوت می‌کنند، می‌گویند اینها هر طور می‌خواستند می‌چرخاندند.
من خواهش می‌کنم اهمیت مجلس، ارزش جایگاه مجلس بسی فراتر از این است که یک قانون تصویب شود یا نشود. فردا در مورد این مجلس می‌گویند که مجلس معاونت قوانین داشت ولی رصد نمی‌کرد که تاریخ آن تمام شده است. دولت تشکیلات داشت ولی مراقبت نمی‌کرد که مهلت آن تمام شده است. بعد می‌گفتند حالا که شده، شده، بیاییم از نو. آخر اینکه نمی‌شود،‌ الان چیزی به نام این قانون نداریم.
من خواهش می‌کنم به خاطر شأن و جایگاه مجلس این روش را ترک کنید. گفت که اگر این ترک شود حتماً به نفع ماست.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای ندیمی خیلی ممنون. حاج‌آقا! تذکرات بقیه را هم گوش کنیم؟
نایب‌رئیس ـ بله، اگر ناظر به موضوع است،‌ بفرمایند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای دکتر توکلی و آقای قاضی‌پور اخطار قانون اساسی دارند. منتها نوبت آقای قاضی‌پور است، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای ابوترابی! اخطار من مربوط به دولت است. وقتی دولت یک سال است سرکار آمده، باید لایحه بدهد، سه‌فوریتی بدهد، ‌دوفوریتی بدهد. نمایندگان محترم زحمت می‌کشند و اعضای محترم کمیسیون قضایی، خانم افتخاری، بخاطر اینکه خلأ نباشد،‌ پارتی‌بازی نشود،‌ حق دانشمندان ضایع نشود،‌ در سیستمهای دولتی تخلف نشود،‌ رانت‌خواری نشود،‌ این طرح را آورده‌اند و آقای ابوترابی! چندین بار است که ما این تمدیدها را انجام می‌دهیم، یک سال، دو ماه تمام شده است. قانون از بین رفته است، این روال شده است. ما خودمان بی‌قانونی را تأیید می‌کنیم.
همکاران عزیز! به هر شکل این یک خلأیی است که باید ما پر کنیم. یا به دولت فشار بیاوریم و سؤال کنیم که چرا اینها را نیاورده، به جای اینکه ما طرح بدهیم و کار دولت را انجام دهیم، از دولت سؤال کنیم که چرا دولت خوابیده و این طرح را به موقع نمی‌دهد؟ مسؤول مستقیم آن کدام وزیر است؟ آن وزیر را استیضاح کنیم تا برای بقیه عبرت باشد. (نایب‌رئیس ـ متشکریم) آقای ابوترابی عزیز، ریاست محترم! در این خلأ خیلی از نخبگان ما ضربه دیده‌اند،‌ کارشان را دزدیده‌اند، کسان دیگر برده‌اند و در خارج از کشور ثبت کرده‌اند.
خواهش من این است که همکاران عزیز! به این رأی بدهید تا این زحمتهای دانشمندان ایرانی در خارج ثبت نشود. آقای ابوترابی! از حضرت‌عالی هم تشکر می‌کنیم.
نایب‌رئیس ـ متشکریم، خیلی ممنون. واقعاً تذکر شما وارد است. البته گفته‌اند که تمدید کنیم، به سرعت تقدیم می‌کنند. آقای منادی اگر در مورد بحث است، بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای کولیوند بفرمایید.
محمدجواد كولیوند (كرج) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اگر مستحضر باشید از سال گذشته یک تعدادی از قوانین که باید مهلت‌ پنجساله آنها به اتمام می‌رسید و دولت برای قطعی شدن به مجلس لایحه ارائه می‌داد، مثل لایحه خدمات کشوری و بعضی از قوانین دیگر، متأسفانه با توجه به تغییری که در دولت ایجاد شد، این اتفاق نیفتاد.
ماده (۱۶۷) آیین‌نامه داخلی که برادرم، جناب آقای مفتح توضیح دادند، در تبصره (۱) می‌گوید: «دولت باید حداقل شش‌ماه قبل از پایان مدت آزمایشی قانون مذكور جهت تمدید یا تعیین تكلیف دائمی آن» اقدام کند. البته در ادامه آن، این را می‌گوید: «هیأت رئیسه موظف است از طریق لایحه یا طرح ترتیبی اتخاذ نماید كه تا پایان زمان آزمایشی، تعیین تكلیف شده باشد». الان یک اتفاقی که اینجا افتاده این است که به هر شکل ۵/۸/۹۲ این قانون به اتمام رسیده است. حالا هم از نظر هیأت‌رئیسه و هم اینکه دولت لایحه را نیاورده، از این طرف هم الان طرح ارائه شده است، البته با توجه به اینکه راجع به این طرح، به هر شکل حقوق مخترعین هم مدنظر قرار بگیرد، اگر چه این خلأ اینجا ایجاد شده است؛ به نظر می‌رسد که مجلس براساس همین ماده (۱۶۷) و تبصره‌های این ماده مفرّی را باز کند و در اینجا یک اصلاحیه ایجاد کند، از تاریخ پایان یعنی از تاریخ انقضای مهلت آزمایشی یکسال تمدید کند که این خلأ حذف شود.
نایب‌رئیس ـ متشکریم، من هم این را عرض کردم. اگر دوستان اجازه دهند و بحث جدیدی نیست، عبور کنیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ تذکر بعدی، آقای فولادگر هستند.
نایب‌رئیس ـ مثل اینکه آقای فولادگر می‌فرمایند که دیگری تذکر بدهد. آقای توکلی؟ بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! نوبت آقای توکلی نیست.
نایب‌رئیس ـ خوب جای آقای فولادگر تذکر می‌دهند و بعد هم آقای جهانگیرزاده را گوش می‌دهیم. بحث آیین‌نامه‌ای نیست، می‌خواهید اول شما تذکر بدهید. اول آقای جهانگیرزاده را بفرمایید. آقای لاهوتی! اگر اجازه می‌دهید تذکر آقای جهانگیرزاده را گوش دهیم؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای فولادگر می‌خواهند خودشان تذکرشان را بدهند. اجازه می‌فرمایید؟
نایب‌رئیس ـ اگر همه اینها راجع به یک بحث است، اجازه بدهید عبور کنیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای فولادگر بفرمایید.
حمیدرضا فولادگر (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب حاج آقای ابوترابی! اگر ما در مجلس رویه واحدی نداشته باشیم، مرتب از این موارد پیش می‌آید و به اشکال بر می‌خوریم. اگر بناست طرحها و لوایحی که قانون شده و مدت اجرای آزمایشی آن فرارسیده، اغماض کنیم و اگر چند ماهی از مهلت آن گذشته است، تصمیم‌گیری کنیم، یکجا عمل کنیم. الان پنج سال طرح رفع موانع تولید در آذرماه ۹۲ تمام شد. ما می‌خواستیم در طرح حمایت از تولید بیاوریم که آنجا هم مشکل پیدا کرد و طرح فعلاً تصویب نشده.
الان این طرح هم هست، فردا لوایح و قوانین دیگری هم هست که همه این مسأله را دارند. خواهش می‌کنم برای این یک رویه واحدی اتخاذ کنید. الان هفته گذشته بحث مدیریت بحران بود، ما همه قبول داریم که الان مخترعین ما به مشکل برمی‌خورند؛ قانون اعتبار ندارد و ما نمی‌توانیم قانونی هم که اعتبار ندارد را تمدید کنیم ولی در هیأت رئیسه برای این یک رویه واحدی اتخاذ کنید و در مجلس بیاورید و یک تصمیم‌گیری قانونی انجام دهید و ما الان مرتب این موارد را داریم. این درست نیست که برای یک موردی انجام نشود و برای یک موردی بشود.
نایب‌رئیس ـ متشکرم، همانطور که اشاره شد، ما با توجه به اینکه آیین‌نامه در این مورد شفاف و روشن نبوده است، فعلاً روال‌مان این بوده که در این موارد نسبت به تمدید آنها تصمیم می‌گرفتیم. جناب آقای لاهوتی بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقا ابوترابی! تمام فرمایشات و نگرانی شما واقعاً قابل درک و قابل تحسین است. ولی واقعاً بیاییم یک جایی این موضوع را حل کنیم. با همین عنایت شما، بیاییم همین امسال را مرور کنیم ببینیم چند نمونه از این نمونه‌هایی که واقعاً قانون آزمایشی است؛ حاج‌آقا ابوترابی ببینید! قانون، قانون آزمایشی است. معنای قانونی آزمایشی چیست؟ معنای آن این است که ما پنج سال این قانون را تمرین کنیم، اگر اشکالی وجود دارد، برطرف کنیم.
واقعاً دولت خیلی راحت از این موضوع می‌گذرد، الان اصلاً ما قانونی نداریم که بخواهیم آن قانون را... دیروز آقای فرهنگی در کمیسیون عمران بودند و من آنجا خدمت ایشان هم عرض کردم. الان اصلاً ما قانونی نداریم که بخواهیم آن قانون را تمدید کنیم. جناب آقای ابوترابی! قبول داشته باشید این ایراد قانونی وجود دارد. واقعاً یک جایی پای آن بایستیم و این موضوع را حل کنیم. و الا آن مطالبی که حضرت‌عالی می‌فرمایید هم قابل تقدیر است و هم قابل تحسین است. ما هم به فرمایشات جناب‌عالی احترام می‌گذاریم.
نایب‌رئیس ـ تشکر می‌کنم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ تذکر بعدی برای آقای جهانگیرزاده است. فقط دوستان! تذکر بدهید مخالفت نفرمایید.
جواد جهانگیرزاده (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذکر من مبتنی بر مواد (۱۸)، (۱۶۷) آیین‌نامه است. حاج‌آقا! اول این را عرض کنم هم دیروز در اداره جلسه، با وجود احترام فراوانی که برای حضرت‌عالی قائل هستم، اظهاراتی که جناب‌عالی در سؤال آقای مطهری داشتید، براساس آیین‌نامه رئیس جلسه باید بپرسد که آیا قانع شده یا نشده. توضیحات جناب‌عالی یا توضیحاتی که معاون محترم وزیر کشور برای شما دادند و شما از طرف وزیر کشور منکر شدید که بحث تقسیم کشور به پنج ناحیه یا پنج منطقه وسیع را، نشان می‌داد که این با ماده (۱۸) مغایر است که اعضای محترم هیأت رئیسه سوگند یاد کردند که «با مراعات بی‌طرفی کامل».
نکته بعدی،‌ ملاک ما و راه و روش ما همین آیین‌نامه است. اینکه شما به برادر عزیزم آقای مفتح خارج از چهارچوب اجازه تذکر می‌دهید، چه مبنایی دارد؟ برای ما توضیح بدهید. بعد شما اظهار می‌کنید که تذکر آقای فولادگر را بدهیم آقای توکلی بدهند. کجای آیین‌نامه این آمده است؟ اگر چهارچوب همین است، براساس همین عمل کنید. اگر خارج از این است که ما بدانیم و آن چهارچوبهای خارجی را بفهمیم و عمل کنیم.
نکته بعدتر،‌ در گزارش خود کمیسیون است، ببینید این برای مردم خوب نیست. برای مجلس هم خوب نیست. در گزارشی که سخنگوی محترم کمیسیون آقای دکتر قره‌سید دادند و در همین جا هم مکتوب است،‌ در تاریخ ۲۷/۳ کمیسیون قضائی و حقوقی جلسه گذاشته و گفته این کمیسیونها پاسخ نداده‌اند. حرف آقای قاضی‌پور درست است. حرف آقای ندیمی هم درست است. این توزیع طرحها و لوایح به کمیسیون را یک بار مورد بررسی قرار دهید. در اینجا شما (۱۰) کمیسیون را، مثلاً امنیت ملی و سیاست خارجی؛ واقعاً کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به طرح یک‌فوریتی تمدید مهلت اجرای قانون آزمایشی ثبت اختراعات چه ربطی دارد؟ در دنیا دو محل است، یا دادگستری است یا وزارت صنعت، معدن و تجارت است یا وزارت تکنولوژی است. حالا این را که شما به کمیسیون امنیت ملی داده‌اید، مبنایش را بفرمایید.
نکته بعدتر این است که در اینجا دارد گزارش خوانده می‌شود. در رادیو هم گفته می‌شود که این کمیسیونها پاسخ ندادند، از جمله کمیسیون صنایع و معادن است. صفحه بعد،‌ رئیس کمیسیون آقای رضا رحمانی گزارش داده است که در تاریخ ۲۵/۳ این مورد بررسی و تصویب قرار گرفته، در حالی که کمیسیون قضایی و حقوقی در (۲۷) یعنی دو روز بعد از آن مورد بررسی قرار داده است. ببینید! این نه برای مجلس خوب است، نه برای کمیسیون محترم خوب است.
از این جهت تقاضا می‌کنم که بنشینید قدری این را... این انتظار هم که از طرف مجلس و جناب آقای ندیمی هم فرمودند، انتظار درستی است. یک مجموعه‌ای یا معاونت محترم قوانین که یک عده آدمهای دلسوز و متفکر آنجا نشسته‌اند، یا آنها بنشینند یا دولت را در مذاکرات مکلف کنیم؛ این نیست که ما هر روز و هر روز مدام طرحهایی که به اتمام رسیده است و بعد هشت، نه ماه این قانون سپری شده یعنی کشور موضوع ثبت اختراعاتش بدون قانون سپری شده است، بی‌قانونی خیلی وضع بدی است. وقتی دولت یک قانونی را اجرا نمی‌کند، مدام سر او داد می‌کشیم که چرا اجرا نمی‌کنی؛‌ خوب این جزء مواردی است که خلأ قانونی بوده، حال در کشور دولت عوض شده یا هر چیز دیگر، ولی این انتظار هست که یک مجموعه بنشینند و اینها را یکبار بیاورند و یا اصل هشتاد و پنجی کنیم و برای کمیسیونها بفرستیم، اگر چنین نشد یکبار در مجلس بیاوریم و می‌شود به صورت پشت سر هم قانونها را مصوب کرد و از آنها گذشت. از تصدیعی که کردم عذرخواهی می‌کنم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای دکتر توکلی هم اخطار قانون اساسی دارند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
احمد توکلی (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! اصل (۸۵) می‌فرماید: «سمت‏ نمایندگی‏ قائم‏ به‏ شخص‏ است‏ و قابل‏ واگذاری‏ به‏ دیگری‏ نیست» و ذیل آن ترتیب قانون آزمایشی را بیان می‌کند. ماده (۱۶۷) آیین‌نامه که ناظر به این مطلب است، دو تکلیف برای دو نهاد معین می‌کند: یکی دولت است که تبصره (۱) می‌گوید: «باید حداقل شش‌ماه قبل از پایان مدت آزمایشی قانون مذكور جهت تمدید یا تعیین تكلیف دائمی آن...» یعنی تمدید وقتی انجام می‌شود که هنوز شش ماه از عمر قانون باقی مانده است و به آن می‌شود قانون گفت. «حداقل شش‌ماه قبل از پایان مدت آزمایشی قانون مذكور جهت تمدید یا تعیین تكلیف دائمی آن، اقدام قانونی لازم را معمول دارد» که دولت این کار را نکرده است. ادامه آن می‌گوید: «هیأت‌رئیسه موظف است از طریق لایحه یا طرح ترتیبی اتخاذ نماید كه تا پایان زمان آزمایشی، تعیین تكلیف شده باشد». باز هم شما انجام ندادید، هیأت‌رئیسه انجام نداده است.
یعنی هر دو اقدام برای تمدید و تعیین تکلیف برای قبل از پایان زمان آزمایشی است نه بعد از آن؛ چرا؟ اگر آنچه شما فرمودید را عمل کنیم، معنای آن این است که تبصره (۱) را کاملاً نادیده گرفته‌اید و تبصره (۲) عبث می‌شود. تبصره (۲) تأکید همین مطلبی است که در تبصره (۱)‌ آمده است. در تبصره (۱) آمده است که تعیین تكلیف و تمدید فقط در زمانی امکان‌پذیر است که هنوز مدت آزمایشی قانون پایان نیافته است. تبصره (۲) به همین دلیل می‌گوید که پس از انقضای زمان آزمایشى، دیگر قانون اعتبار ندارد. وقتی شما می‌گویید که این قانون تمدید می‌شود،‌ این حکم شما موضوع ندارد. برای اینکه اصلاً قانونی وجود ندارد که شما این حکم را بر آن حمل کنید. حکم بلاموضوع می‌شود.
در نتیجه خواهش می‌کنم که در برابر این نص اجتهاد نفرمایید. شما با سوگندی که خوردید مسؤولید. این صراحت دارد و نص است. وقتی نص هست که اجتهاد جایی ندارد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! باز هم تذکرات را ادامه دهیم؟ خیلی هست، لیست بیست نفری است. حاج‌آقا! ‌اجازه دهید که وارد دستور شویم.
نایب‌رئیس ـ نوبت را بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ اگر نوبت اخطار قانون اساسی باشد که آقای قاضی‌پور گفتند آقای کمال‌الدین پیرمؤذن هستند، بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و خداقوت، قانون ماحصل خرد مردمی است که به ناتوانی خویش دانا بودند و بی‌قانونی را هرج و مرج می‌طلبند.
عزیزان! بند چهارم اصل سوم، تشویق محققان اصل قانون اساسی است و بر شما فرض دانسته و بند دهم اصل سوم ایجاد نظام اداری صحیح. رئیس گل جلسه‌ام! الان قانون نداریم، نمی‌خواهید از محققین دفاع کنید؟ در هر حال اینها یک سری توجیه است،‌ خداوند انسان، انسان توجیه را آفرید. بایستی حتماً برای این موضوع رأی بگیرید که کار محققان کارسازی شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون. الحمدلله دیگر ظاهراً تذکرات دوستان تمام شد. همانطور که اشاره کردم اگر در آیین‌نامه بطور شفاف آمده بود که بعد از انقضای قانون، قانون قابل تمدید نیست که قطعاً هیچ جایی برای این بحثها نبود. فرمایشات دوستان هم با ظاهر آیین‌نامه هماهنگ است، این عدم هماهنگی با ظاهر آیین‌نامه نفی نمی‌شود ولیکن روال ما بر این بوده که برای برون‌رفت از این تنگناها یک مجالی را اینجاها استفاده کنیم، از فرصتی که آیین‌نامه داشته است.
لذا همانطور که اشاره شد، ما در این مورد طبق روالی که هیأت‌رئیسه داشته، عمل می‌کنیم، منتها در پیشنهادات یک پیشنهاد هست که پیشنهاد کمیسیون عمران است که قید کرده ما قانون را از زمانی که انقضای اجرای آزمایشی آن تمام شده، از آن هنگام تمدید کنیم. این مناسبتر است. به هر صورت مع‌ذلک در اولین جلسه هیأت‌رئیسه هم موضوع را بحث می‌کنیم، سعی می‌کنیم با توجه به تذکراتی که همکاران داشتند، به یک تصمیمی برسیم که نهایتاً دیگر در این موارد در آن چهارچوب عمل کنیم. خیلی متشکرم. بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر مخالف صحبت نکنند، کمیسیون عمران پیشنهادش را مطرح کند.
نایب‌رئیس ـ ضمناً یک نکته‌ای را هم اشاره کنم. کمیسیون صنایع اشاره داشتند که به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بوده و در تاریخ ۲۵/۳ هم گزارششان را ارائه کرده بودند. از ریاست محترم و اعضای کمیسیون هم تشکر داریم. بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ جناب آقای آرامی، سخنگوی محترم کمیسیون عمران پیشنهاد را مطرح می‌کنند، بفرمایید.
منصور آرامی (سخنگوی کمیسیون عمران) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن احترام به همه اخطاردهندگان و تذکردهندگان که حرفهای بجایی هم زدند و نکات درستی را هم تذکر دادند، موضوع هم موضوع مهمی است و ما نباید نقض قانون داشته باشیم. منتها پیشنهادی که در کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون فرعی برای حل این مسأله مطرح شد، این بود که ما همان ماده واحده را با اصلاحی مطرح کنیم و آن هم اینکه ما مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری مصوب ۳/۱۱/۸۶ را از زمان انقضای اجرای آزمایشی، قانون مذکور به مدت یکسال تمدید شود که حدوداً از ماه هشت سال قبل بوده، یک سال آن هم تا هشت سال آینده می‌شود. در این مدت هم می‌شود قانون دائمی بیاید.
بنابراین برای اصلاح وضع موجود و اینکه این مسأله حل و فصل شود، به نظرم این پیشنهاد می‌تواند اجرایی شود و دوستان هم رأی دهند و بتوانیم ان‌شاءالله مشکل را حل کنیم.
نایب‌رئیس ـ ظاهراً همکاران، موافقین و مخالفین یک همراهی داشتند که صحبت نکنند. اگر مخالفین محترم همراه هستند، ما از بحث...
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای میرمحمدی هم منصرف شدند، حاج‌آقا! ادامه بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ من متن را برای رأی‌گیری قرائت می‌کنم. نظر دولت و کمیسیون را هم بعداً بفرمایید.
ماده واحده ـ مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری مصوب ۳/۱۱/۱۳۸۶ از زمان انقضای اجرای آزمایشی قانون مذکور به مدت یکسال تمدید می‌گردد.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۹ نفر، حضار محترم اعلام رأی بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد.
 
۵ ـ تصویب كلیات طرح بازنشسته كردن كسانی كه در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می‌نمایند و بحث و بررسی درخصوص آن (ثبت ۳۹۰)
نایب‌رئیس ـ دستور بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد گزارش كمیسیون‌ بهداشت و درمان در مورد رد طرح یك‌فوریتی بازنشسته كردن كسانی كه در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می‌نمایند است كه در اجرای ماده (۱۴۷) آیین‌نامه داخلی با تقاضای بیش از (۱۵) نفر از طراحان در دستور كار امروز قرار دارد. سخنگوی محترم كمیسیون‌ جناب آقای قربانی بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ قبل از اینكه سخنگو صحبت بفرمایند اجازه بفرمایید موافقان و مخالفان رد را عرض كنم كه آماده باشند.
موافقان عبارتند از سه نفر از همكاران عزیزم، جناب آقای مشهدی‌عباسی، جناب آقای احمدعلی مقیمی و جناب آقای حسن تأمینی موافقان رد هستند.
مخالفان رد همكاران عزیز جناب آقای حسن كامران، جناب آقای قادرمزی و جناب آقای لاهوتی هستند كه آماده شوند بعد از صحبت‌های سخنگوی محترم صحبت‌هایشان را ارائه بفرمایند.
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون‌ بهداشت و درمان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب داریم خدمت همكاران ارجمند. دوستان ارجمند توجه بفرمایید!‌ با توجه به اهمیت طرح نكاتی را خدمت شما عرض می‌كنم. قبل از اینكه گزارش را خدمت شما عرض كنم مختصر و كوتاهی از تشكیل بیمه روستایی و عشایر خدمت شما عرض می‌كنم.
هدف از تشكیل صندوق بیمه روستاییان و عشایر كمك به این اقشار پرتلاش،‌ صبور و كم‌توقع بوده كه در سنین كهن‌سالی از حداقل مزایا و معاش برخوردار شوند، این طرح یك مزیت دیگر هم داشت كه فقط برای كسانی بود كه در روستا ساكن بودند و این طرح باعث ماندگاری كشاورزان و عشایر در روستاها می‌شد و این ماندگاری باعث می‌شد كه عشایر ما در روستاها بمانند و به تولید و كشاورزی بپردازند. با توجه به اینكه امروز كشاورزی مقرون به صرفه نبود و ما هر روز شاهد مهاجرت كشاورزان و عشایر و روستاییان به سمت شهرها بودیم و كشاورزی از رونق می‌افتاد،‌ این امر یك بارقه امیدی را در دل كشاورزان و روستاییان عزیز به وجود آورده بود كه دلگرم شوند و در روستا بمانند و به تولید بپردازند ولی این طرح با امضای تعدادی از همكاران در دستور كار كمیسیون‌ قرار گرفت و كمیسیون‌ بهداشت و درمان با كلیات این طرح موافق بود ولی چون اصل هفتادوپنجی داشت و بار مالی داشت در نهایت موجب رد این گزارش از كمیسیون‌ شد و با توجه به اهمیت این موضوع مجدداً با امضای تعدادی از همكاران در دستور كار قرار گرفت. بنده بر اساس وظیفه قانونی فقط گزارش رد كمیسیون‌ را خدمت شما عرض می‌كنم.
گزارش كمیسیون بهداشت و درمان به مجلس شورای اسلامی
طرح بازنشسته كردن كسانی كه در سنین بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می‌نمایند كه به شماره چاپ (۸۳۷) در اجرای ماده (۱۶۳) آیین‌نامه داخلی به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود مطابق ماده (۱۳۲) با اعلام تاریخ بحث به امضاءكنندگان طرح و نیز در اجرای ماده (۱۴۸) با دعوت از بالاترین مقام دستگاه ذی‌ربط بررسی شد و در نهایت طرح مذكور در جلسه مورخ ۳۱/۱/۱۳۹۳ با اكثریت آراء رد شد.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶)‌ آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون‌های فرعی اجتماعی و برنامه و بودجه و محاسبات تا تاریخ ارسال این گزارش واصل نگریده است.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان ـ حسینعلی شهریاری
من بار دیگر خدمت شما عرض می‌كنم كه كمیسیون‌ با كلیات این طرح موافق بود،‌ به جهت اینكه یك حمایت ویژه‌ای از روستاییان و عشایر و كشاورزان عزیز كه دلگرم شوند و در روستا بمانند و به كشاورزی و تولید بپردازند و یك امیدی داشته باشند در نهایت به بازنشستگی، فقط به جهت بار مالی با كلیات این طرح مخالفت كرد كه من گزارش آن را خدمت شما عرض كردم.
آقای رئیس‌!‌ در خدمت شما هستیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، آقای منادی بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف رد، نفر اول برادر عزیزم جناب آقای حسن كامران هستند، بفرمایید.
حسن كامران‌دستجردی (اصفهان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خواهران و برادران توجه بفرمایید!‌ این طرح كلاً بار مالی ندارد، چرا ندارد؟ به دلیل اینكه ما گفته‌ایم وقتی خودش پول می‌دهد با پول خودش بازنشسته می‌شود، عین همین را ما برای كارگران داشته‌ایم، یادتان باشد برای كارگران (۶۰) سال و زنان كارگر (۵۵) سال، ما گفتیم وقتی خودشان پول دادند با همان سنوات خودشان بازنشسته شود، نه دیگی بالا می‌رود،‌ نه دیگی پایین می‌‌آید، پول خودشان است. وقتی كه در یك كارخانه‌ای تخته می‌شود بیمه بیكاری حتی به كارگران می‌دهند ولی كشاورز چه؟ هیچی، یعنی اگر عشایر ما گوسفندهایش از بین رفت، در اثر خشكسالی و تگرگ، روستایی ما روزگار سیاه شد، چیزی به او می‌دهند؟ نه. ‌حالا یك سری ابهامات هم هست كه سن بازنشستگی كدام است؟ همین سن پیری كه مطرح است، ضمن اینكه توقعاتی هم برای روستاییان ما ایجاد نمی‌شود، وقتی با همان عدد خودش بازنشسته شد مركز پژوهش‌ها می‌گوید كه این كم است و زندگی شرافتمندانه نیست، شما كه در گزارش‌هایتان ضد و نقیض گفته‌اید، از آن طرف می‌گویید كه بار مالی دارید و از آن طرف می‌گویید كه زندگی شرافتمندانه، اینها یك سری هستند كه در چادر زندگی می‌كنند و كپرنشین هستند، در زعفرانیه كه زندگی نمی‌كنند، اینها در سال گوشت هم گیرشان نمی‌آید، پس قانع هم هستند، این عشایر مرزداران ما هستند، یعنی در رزم شركت می‌كنند، شما همین عراق را ببینید، عشایر می‌ایستند و سینه سپر می‌كنند. در ایران ما هم همین‌طور است، لذا قانع هم هستند، هم در میدان هستند حالا عشایر ارومیه، عشایر خوزستان، عشایر اردبیل، ایلام، ‌سیستان و بلوچستان و جای جای ایران، اسفراین و همه عشایر ما. پس ببینید! اینكه اینجا می‌گویند این پول ناچیز است و توقع ایجاد می‌شود، چنین چیزهایی نیست، طرف هم یك‌مرتبه می‌بینید كه (۷۰) سالش است (۸۰) سالش است، قابل توجه حاج‌آقای ابوترابی، اصلاً سن بازنشستگی درواقع سقف (۶۰) سال است ولی اینها از (۶۰) هم بالا می‌زند، گاهی هم می‌گویند كه دیگران محروم می‌شوند، اگر كه روی سقف (۵۰) سال ایراد است می‌شود پیشنهاد داد ولی كل طرح، همان‌طور كه مخبر محترم هم فرمودند خود كمیسیون‌ بهداشت هم روی كلیات موافق است، بار مالی هم ندارد، ‌پول خودشان است، شما مشاهده بفرمایید با توجه به اینكه عشایر ما كه (۲) درصد جمعیت كشور هستند (۲۰) درصد پروتئین كشور را تأمین می‌كنند، آیا در این رابطه ما به اینها سرویس می‌دهیم؟ این یك حداقل چیزی است و حداقل كاری است كه ما برای این قشر ایثارگر و محروم انجام می‌دهیم.
بازنشستگی پیش از موعد هم چرا بار مالی داشته باشد؟ بله، عشایر فارس هم غیور هستند، بختیاری، قشقایی، همه و همه، كرمانشاه، به قول ترك‌ها «هامُسی» این است كه حاج‌آقای ابوترابی هم خودشان لطف بكنند با توجه به اینكه كمیسیون‌ هم ته دلشان راضی بودند منتها این توجیه بار مالی واقعاً درست نیست چون در اینجا حاج‌آقا! مواد را بخوانید می‌گوییم با پول خودشان، می‌خوانم، می‌گوید كه: در صورتی كه ۱ ـ تقاضا داشته باشد، ۲ ـ سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، ۳ ـ متناسب با همین بازنشستگی بگیرند.
پس اینجا بار مالی هم ندارد، اتفاقاً ما در بحث كارگرها هم كه با شورای محترم نگهبان بحث داشتیم همین بود كه خواهران و برادران!‌ می‌دانید كه تصویب شد، قانون شد و كارگرها در (۶۰) سالگی بازنشسته می‌شوند، زنان در (۵۵) سال، این مشابه همان است و فرقی ندارد یعنی ما این را پارسال انجام دادیم و بعد هم یكی از كارهای واقعاً پایه‌ای و شایسته تأمین اجتماعی است و همین‌طور در اصل (۲۹) قانون اساسی هم به آن توجه كرده‌ایم، چرا مركز پژوهش‌ها اصول دیگر را می‌گوید؟ این اصول است دیگر.
من فكر می‌كنم كه اگر خواهران و برادران در آستانه ماه مبارك رمضان كه ماه عزیزی است و ماه خدا است یك رأی قاطعی بدهید، حتی به هر حال خوشحال می‌كنید این قشر تولیدكننده گمنام و بی‌سروصدا را، در واقع دستشان گواهی می‌دهد كه اینها واقعاً زحمتكشان گمنام هستند، یعنی نان حلال می‌خورند، نان حلال تولید می‌كنند، ما در واقع این حداقل را به اینها توجه بكنیم، قطعاً هم ان‌شاء‌الله مرضی قادر متعال خواهد بود و البته در مجلس هم همه حامی این قضیه هستند، یعنی طراحان را نگاه بكنید همه دوستان اینجا، قابل توجه فراكسیون عشایر، فراكسیون روستایی، همه، لطف كنید و همراهی بكنید و یك رأی قاطعی بدهید، پیشاپیش هم از همه دوستان تشكر می‌كنیم و طبیعی است كه این طرح‌ها هم می‌تواند در راستای محرومیت‌زدایی هم باشد. خیلی ممنون از توجهی كه فرمودید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! موافق رد آقای مشهدی‌عباسی هستند كه ظاهراً منصرف شده‌اند، نفر بعد آقای احمدعلی مقیمی بفرمایید.
احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سخنان استاد ارجمند جناب آقای دكتر كامران را شنیدیم، همه هم قبول داریم، قطعاً ما هم مخالف بازنشسته كردن كسانی كه در سن بازنشستگی بوده و هنوز بیمه اجتماعی و روستایی و عشایر را پرداخت می‌كنند نیستیم، نمایندگان محترم هم هیچكس منكر توجه خاص به روستاییان عزیز و عشایر گرامی نمی‌باشد، به ویژه مساعدت در زمان بازنشستگی و همچنین پوشش بیمه‌ای این عزیزان، تاكنون هم مجلس محترم نشان داد كه در خصوص طرح‌ها و لوایح‌ نسبت به نگاه محرومین، مجلس مجلس محرومین و نگاه ویژه به آنها است، اما چه كنیم كه این طرح‌ها به دلایل زیر ضمانت اجرایی ندارد:
اولاً اینكه مخالف اصل (۷۵) است، همه عزیزان ما و نمایندگان مستحضر هستند كه اصل (۷۵) برای آنها كاملاً روشن است اما من برای شنوندگان عزیز بخوانم: «طرح‌های قانونی و پیشنهادات و اصلاحاتی كه نمایندگان در خصوص لوایح قانونی عنوان می‌كنند و به تقلیل درآمد عمومی یا افزایش هزینه‌های عمومی می‌انجامد در صورتی قابل طرح در مجلس است كه در آن طریق جبران كاهش درآمد یا تأمین هزینه جدید نیز معلوم شده باشد».
از طرف دیگر شما كاملاً مستحضر هستید كه مخالف بند (۳) جزء «الف» ماده (۲۶) قانون برنامه است، بند (۳) ماده (۲۶) قانون برنامه را كه شما مستحضر هستید نوشته است: «همچنین ایجاد هرگونه تعهد بیمه‌ای و بار مالی خارج از ارقام مقرر در جداول قوانین بودجه سنواتی برای صندوق‌ها ممنوع است، تعهدات تكلیف‌شده فقط در حدود ارقام مذكور قابل اجرا است».
از طرف دیگر «در سن بازنشستگی» ابهام دارد، اگر این طرح كلیاتش تصویب شود سن بازنشستگی در صندوق روستاییان اصلاً معنا ندارد، ما قرار شد به اینها كمك بكنیم، چرا كه جایگزین مستمری پیری در صندوق روستاییان شده، با توجه به قید سن (۵۰) سال در حقیقت این طرح نزدیك به (۴) میلیون نفر اقشار محروم زحمتكش را از خدمات صندوق محروم می‌كند، آیا ما می‌خواهیم با این طرح (۴) میلیون نفر از همین اقشاری كه ما دنبال آن هستیم كه كمك كنیم و محرومیت‌زدایی كنیم آنها را محروم كنیم؟
با توجه به فرایض بالایی كه خدمت عزیزان عرض كردم به احتمال قوی با توجه به اصل هفتادوپنجی بودن این طرح و از طرف دیگر هم مغایر اصل (۲۹) قانون اساسی است، همچنین مغایر بند (۳) ماده (۲۶) برنامه پنجم است كه قطعاً دوسوم رأی می‌خواهد، كمیسیون‌ اصلی هم كه به آن ارجاع شده رد كرده، مركز پژوهش‌ها هم رد كرده، بهتر است برای كمك به اقشار محرومین، ‌كشاورزان و عشایر عزیز به كمیسیون‌ برگردد كه این مغایرت‌ها هم رفع شود و یك هزینه‌ای برای شورای محترم نگهبان نداشته باشد، همه نمایندگان مستحضر هستند كه با توجه به قید اصل (۷۵)، مخالفت با اصل (۲۹) و بند (۳) ماده (۲۶) برنامه پنجم به احتمال زیاد رد می‌شود، اگر ما می‌خواهیم واقعاً به روستاییان كمك بكنیم كه همین‌طور هست، اگر می‌خواهیم به اقشار كم‌درآمد و عشایر كمك بكنیم، بهتر است برگردد در كمیسیون‌ و با رعایت حالشان، سنشان را هم تكمیل كنیم و درست بكنیم و از طرف دیگر هم منابعش را ببینیم، بتوانیم یك كمك شایانی بكنیم، انتظاری در آنها ایجاد نكنیم كه بعد شورای محترم نگهبان رد كند و یك هزینه‌ای برای شورای محترم نگهبان داشته باشد كه چرا؟ ما كه می‌دانیم كه مغایرت‌های مشخص و روشنی دارد بتوانیم همه كمك بكنیم كه این مشكل روستاییان و عشایر عزیز حل شود، به بركت صلوات بر محمد و آل محمد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون هستم، جناب آقای حامد قادرمزی مخالف رد هستند، بفرمایید.
حامد قادرمزی (قروه و دهگلان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
از مطالبی كه موافقان و مخالفان محترم طرح فرمودند استفاده كردم، همكاران محترم دقت بفرمایید! اقتصاد ما سه بخش است، یعنی در كل دنیا، كشاورزی، صنعت و خدمات. كشاورزی بخش اول اقتصاد است و اغلب كشاورزان ما ساكنان روستاها هستند و این كشاورزان تا در روستا ساكن هستند مستقیم تولید می‌كنند و در چندین زیربخش كشاورزی هم از جمله زراعت،‌ باغداری، دامداری، پرورش طیور، زنبور عسل و غیره هم فعال هستند. خیلی دم از حمایت از تولیدكنندگان می‌زنیم، آیا به نظر ما بالاخره كشاورز تولیدكننده است یا نه؟ اگر واقعاً حمایت از تولید است در درجه اول باید از بخش اول اقتصاد یعنی كشاورزی و تولیدكنندگان بخش كشاورزی كه روستاییان هستند حمایت بكنیم كه انگیزه كار در بخش كشاورزی و ماندن در روستا را داشته باشند كه چرخه تولید كشاورزی مخصوصاً در شرایط حاضر بیشتر از این دچار ركود نشود، حمایت از روستاییان و تولیدكنندگان روستایی علاوه بر تثبیت پراكنش تاریخی و جلوگیری از تمركز گره‌ای جمعیت در چند نقطه از مشكلات بعدی در عرصه شهرها قطعاً خواهد كاست.
ببینید دوستان عزیز! روستاهای ما در حال حاضر به شدت در معرض تخلیه جمعیتی هستند، ما امروز بیش از (۳۰) هزار روستا در كشور داریم كه تعداد جمعیت آنها كمتر از (۲۰) خانوار است،‌ این نوع روستاها روستاهای به شدت در معرض تخلیه جمعیتی هستند و اكثریت قریب به اتفاق جمعیت ساكن در این روستاها هم كشاورز هستند و این جمعیت ممكن است در آینده از یك جمعیت تولیدكننده و فعال به یك جمعیت صرفاً مصرف‌كننده، بیكار و سربار جامعه مخصوصاً در شهرها تبدیل شوند، با مزاحمت‌هایی كه در سال‌های اخیر برای تولیدكنندگان مجموعه زیربخش‌های كشاورزی ایجاد شده از جمله سازمان جنگل‌ها و مراتع و منابع طبیعی با محدودیت‌هایی كه برای كار چرا برای دامداران و عشایر ایجاد كرده‌اند و با مزاحمت‌هایی كه در سال‌های اخیر از طریق تورم و افزایش قیمت‌ها به ویژه افزایش قیمت‌های بنزین، گازوئیل، برق، گاز كه بار مالی زیادی را بر هزینه‌های تولید بخش كشاورزی تحمیل كرده است، لازم است كه سیاست‌های حمایتی و تشویقی خاصی برای روستاییان و كشاورزان مانند طرح بازنشستگی روستاییانی كه در سن بازنشستگی قرار دارند به كار برد تا بخش اندكی از زحمات این قشر عزیز را جبران كرد.
دوستان متوجه هستند كه یك كارگر ساده در یك كارگاه یا كارخانه‌ای كه مشغول به فعالیت است تقریباً از یك امنیت شغلی و حداقل آینده‌ای برای دوره پیری و كهولت خودش اطمینان دارد كه از یك بیمه و مزایا و بازنشستگی برخوردار خواهد بود، شاغلان بخش كشاورزی چطور است كه در آمار به عنوان شاغل حساب می‌شوند، ما افتخار می‌كنیم كه شاغلان ما این مقدار هست ولی این شاغلان از چه حمایت قانونی برخوردارند؟ معمولاً كار در روستاها برای كشاورزان، برای جوانی كه در روستا ساكن است كار در بخش كشاورزی معمولاً از سن (۱۵)، (۱۶) سالگی شروع می‌شود و شخص تا روزی كه زنده است و توان كاركردن دارد در بخش كشاورزی شاغل است، قانوناً ما ‌هیچگونه بیمه و بازنشستگی و ازكارافتادگی برای اینها نداریم، لازم است كه ما از كشاورزان و تولیدكنندگان‌مان حمایت كنیم. می‌فرمایند طرح بار مالی دارد،‌ اصل (۷۵) است، ببینید دوستان! من فكر می‌كنم موافقان رد بر یك موضوعی اصرار دارند كه به نظر می‌رسد برداشت صحیحی از آن صورت نگرفته است، اولاً اینكه بیمه‌شدگان طرح بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خودشان حق بیمه پرداخت می‌كنند و ما در طرح گفته‌ایم در صورتی كه اینها تمایلی به بازنشستگی داشته باشند و بازنشسته شوند مابه‌التفاوت بیمه را به قیمت روز خودشان پرداخت می‌كنند، كدام بار مالی است كه به دولت تحمیل می‌شود و اصل هفتادوپنجی است؟ اینها را خود بیمه‌شدگان بر اساس قیمت روز پرداخت می‌كنند، لذا من از دوستان عزیز و همكاران محترم خواهشمندم كه رأی قاطعی در مخالفت با رد این طرح ان‌شاء‌الله برای حمایت از روستاییان، كشاورزان و تولید‌كنندگان و شاغلان بخش اول اقتصاد امروز ارائه بدهند. والسلام‌علیكم
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، نفر بعد موافق رد دوست عزیزمان آقای تأمینی بود كه وقت‌شان را به من دادند كه با اجازه شما بنده صحبت كنم.
علیرضا منادی‌سفیدان (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ این موضوع یعنی طرح یك‌فوریتی بازنشسته كردن كسانی كه در سن بازنشستگی هستند و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می‌نمایند را از سوی كمیسیون‌ بهداشت به دو دلیل بنده با رد این طرح موافقم، منتها از جهات دیگر موافق هستم، یعنی دو علت را كه موافق رد هستم تأیید می‌كنم و مابقی را نه، دو علت چیست؟ یكی این است كه دوستان اشاره فرمودند كه با این طرح ما (۴) میلیون نفر را با توجه به آن حداقل سنی كه گذاشته‌اند محروم می‌كنیم و این انصاف نیست كشاورزی كه، این آدم‌هایی كه الان (۵۵)، (۶۰) سال دارند كسانی هستند كه در عصری كه در چند سال قبل در كشور ما وضعیت بافت جمعیتی (۶۰) درصد در روستاها بود و (۴۰) درصد در شهرها، همین تولیدكننده‌ها امروز (۴) میلیون نفر را با این طرح محروم می‌كنیم، لذا به امید اینكه در ادامه بررسی موضوع، این تبصره رد شود به این امید من شاید با ردش موافقت نكنم.
دومین مسأله بحث عددی كه به اینها می‌دهیم، كسانی كه محور تولید بودند، كشاورزی محور استقلال كشور ما است، این پیرمردهایی كه با این سن و پیرزنانی كه در روستاها سال‌های سال هنوز هم پینه‌ها بر دست‌ها و چهره‌هایشان نمایان است، ما اینها را با این رقم (۳۰) هزار تومان تا (۱۲۰) هزار تومان می‌خواهیم بازنشسته كنیم این هم چیز خوبی نیست، رقم كم است، لذا از جهت این دو علتی كه مطرح شده و كمیسیون‌ بهداشت رد كرده واقعاً خوب رد كرده، پس چی؟ یعنی به اینها باید خیلی بیشتر از اینها بدهیم، لذا به این امید كه ما ان‌شاء‌الله در بحثی كه در جزئیات خواهیم كرد، تبصره (۲) را حذف بكنیم تا این (۴) میلیون محروم نشوند، دوماً عددی را برای این عزیزان در همین قانون پیش‌بینی كنیم كه اینها بتوانند واقعاً به یك زندگی شرافتمندانه دست پیدا كنند،‌ الان ما هرچه غذا تولید می‌كنیم، هرچه در كشور عزت هست در برابر دنیای خارج كه ما را با این شرایطی كه در آن هستیم، مواد غذایی خودمان را مستقل خودمان تولید می‌كنیم به بركت فعالیت این عزیزان است، لذا امروز دو مسأله را كه چون (۴) میلیون نفر محروم شده‌اند و چون عدد حقوق پایین است شاید كمیسیون‌ به حق رد كرده ولی امروز ان‌شاء‌الله از دیگر جهات دوستان به این مثبت رأی بدهید كه بماند، یك چیز حداقلی داشته باشیم تا در ادامه ان‌شاء‌الله یك قوانین خوبی را برای حمایت جامع‌تر، حمایت واقعاً منصفانه‌تر، این كشاورز در این سن با این بدبختی، این چه برخوردی است كه یك حاكمیت با كشاورز (۵۰)، (۶۰) ساله‌ای كه همه عمرش را در مسیر استقلال كشور گذاشته ما این را انجام بدهیم؟
لذا آن دو مورد را موافق هستم و اینجا حذف می‌كنیم تا مسأله حل شود، یعنی باید ان‌شاء‌الله رأی بدهیم كه باشد تا پیرمردان روستایی حمایت شوند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، بالاخره شما موافق بودید.
منادی‌سفیدان ـ حاج‌آقا! نه، من موافق بودم با دو علت كه یعنی كمیسیون‌ بهداشت كار درستی كرده است، حقوق كم و (۴) میلیون كه اینجا حذف می‌كنیم تا حق اینها ضایع نشود.
نایب‌رئیس ـ بله، متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حاج‌آقا! نفر بعدی آقای لاهوتی هستند كه مخالف رد هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من ابتدا از آقای قاضی‌پور كه خیلی اصرار داشتند در دفاع از این روستائیان صحبت بكنند ولی خوب حالا موقعیت نشد، در هر صورت عذرخواهی می‌كنم. ببینید دوستان! دو تا موضوع در رد این موضوع مهم است. من آخر نفهمیدم. در هر صورت هم سخنگوی محترم كمیسیون بهداشت و درمان یك‌طوری صحبت كردند كه مخالف رد بودند هم از آقای منادی بالاخره هم مخالف بودند، هم موافق بودند اینها همه نشان‌دهنده این است كه من از آقای منادی هم سپاسگزارم. بالاخره ببینید همه ما و آنهایی كه موافق رد هم بودند دغدغه روستائیان را داشتند اما من به دو دلیل می‌خواهم بگویم كه دلایلی را كه كمیسیون بهداشت رد كرده، دلایل منطقی نبوده است.
 یكی اشاره كرده به بند (۳) ماده (۲۶)، من بند (۳) ماده (۲۶) را خدمت شما دوستان قرائت می‌كنم، گفته كه «بار مالی جدید» اگر ایجاد هرگونه تعهد بیمه‌ای و بار مالی خارج از ارقام مقرر در جداول قوانین بودجه، اینها بیمه هستند. اینها یك كسی نیستند كه ما بخواهیم جایی اینها را بیمه بكنیم. اینها بیمه هستند، منتهی ما شرایط سنی را برای خدمت به (۹) سال رساندیم. دوستان! مشابه همین كار را ما در خصوص تأمین اجتماعی كردیم. اتفاقاً شما بروید در اظهار‌نظر مركز پژوهشها مطالعه بكنید، اتفاقاً مركز پژوهشهای مجلس گفته نقاط قوت این طرح این است كه یك همسان‌سازی بین صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بیمه روستائیان دارد صورت می‌گیرد. ما در صندوق تأمین اجتماعی گفتیم. ببینید دوستان، عنایت بكنید! مگر همین چند وقت پیش ما در همین مجلس در خصوص عزیزان تأمین اجتماعی صحبت نكردیم. گفتیم آنهایی كه (۱۰) سال سابقه خدمت دارند مشمول بازنشستگی هستند. مگر نگفتیم آنهایی كه به (۱۰) سال خدمت نرسیدند، تفاوت حق بیمه خودشان را یك‌جا پرداخت بكنند. مگر اینجا ما چه گفتیم؟ ببینید آقای منادی گوش بكنید! اینجا گفتیم: «در صورتی كه افراد مذكور كمتر از (۹) سال حق بیمه پرداخت كرده باشند، می‌توانند با پرداخت مابه‌تفاوت حق بیمه سنوات به صورت یك‌جا و به قیمت روز بازنشسته شوند» یعنی گفتیم آن سهم دولت را هم خودش پرداخت بكنند.
 ببینید دوستان! واقعاً نگرانی كه همه دوستان من نمی‌خواهم تكرار بكنم، خوب اینها چه كسانی هستند؟ آقای كامران گفتند، اینها عشایرند لای كوهها، اینها مرزداران كشور ما هستند. از آن طرف خودكفایی در بحث كشاورزی در این كشور، امروز بحث بحران مواد غذایی در دنیا مطرح است. امروزی كه ما راحت مواد غذایی از جاهای دیگر دنیا وارد می‌كنیم، چند سال آینده اگر پول هم داشته باشیم، امكان واردات مواد غذایی برای ما وجود ندارد. ما به چه شكل اینها را باید در روستاها زمینه‌ای فراهم كنیم كه بتوانند به زندگی خودشان و به كشاورزی خودشان ادامه بدهند. اینها شرایطی است كه ما باید برای آنها فراهم بكنیم.
به نظر من این طرح بار مالی ندارد. آن نگرانی ماده (۲۶) قانون برنامه پنجم را ندارد. اینها از اقشار محروم محروم محروم جامعه ما هستند و این كار را ما در مورد صندوق تأمین اجتماعی كردیم. اجازه بدهید كه در مورد این صندوق بیمه روستائیان (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای لاهوتی!) و عشایر جناب آقای منادی! جناب‌عالی هم حتماً رأی مثبت بدهید متشكر
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ حتماً ان‌شاءالله این كار را می‌كنیم. حاج‌آقا! موافق رد داریم ولی دوستان صحبت نمی‌كنند. مثل اینكه تبدیل به مخالف رد شده‌اند.
دبیر (فرهنگی) ـ دولت بفرمایید.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
سلام علیكم و رحمه الله ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تسلیت به مناسبت هفتم تیر، شهادت (۷۲) تن از عزیزان‌مان در هفتم تیر به پیشگاه قطب عالم امكان حضرت بقیه‌الله فی الارضین (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء) و همه ملت شریف ایران و قضات محترم و معزز و خدوم.
طرحی كه دوستان عزیز ارائه كرده‌اند دقیقاً بر مبنای یك اعتقاد بوده و بر مبنای یك علاقه‌ای كه به قشر ضعیف و مستضعف جامعه دارند. در نیت خیر این عزیزان هیچ شكی نیست، ما هم به عنوان یك انسان مسلمان مایل هستیم تا جایی كه ممكن هست به عزیزانمان كمك بشود ولی این طرحی كه الان در اختیار من و شما است، ایراداتی دارد. ما كه نمی‌خواهیم طرحی را تصویب كنیم، برود شورای محترم نگهبان آنها رد كنند هزینه‌اش را شورای محترم نگهبان پرداخت كند. برادران عزیز و خواهران ارجمند! این (۱۰۰) درصد مخالف اصل (۷۵) قانون اساسی است. بار مالی سنگینی را بر صندوق تحمیل خواهد كرد. علاوه بر آن مخالف جزء (۳) بند «الف» ماده (۲۶) قانون برنامه است. در آنجا اعلام كرده كه: «نمی‌شود بار مالی جدیدی را برای صندوق‌ها و بر صندوقها تحمیل كرد».
نكته حائز اهمیت دیگر این است كه چند دستگاه است كه مورد وثوق شما است. شما عموماً به نظر كارشناسی آن چند دستگاه احترام می‌گذارید. اینها امناء شما هستند، اول كمیسیون تخصصی است. كمیسیون تخصصی هم نمایندگان محترمش مانند بقیه نمایندگان محترم دلسوز این ملت هستند ولی وقتی می‌بینند تصویب این قانون به منزله ورشكست‌شدن صندوق بازنشستگی روستائیان است، به این دلیل مخالفت می‌كنند.
 عزیزان من، ما الان بین بد و بدتر می‌خواهیم انتخاب كنیم. بین بد و خوب نیست. امام صادق (علیه‌السلام) فرمودند: «لیس العاقل من یعرف الخیر من الشر ولكن العاقل من یعرف خیر الشرین» می‌فرمایند عاقل این نیست كه خوب را از بد تشخیص بدهد، عاقل آن است كه بین دو تا بد، یك بدی را انتخاب كند كه ضررش برای اسلام و مسلمین و جامعه اسلامی كمتر باشد.
دوستان عزیز و سروران ارجمند! ما هم در شهرستان خودمان، شما هم روستائیان عزیزی را دارید كه باید به آنها كمك بكنند. «علی رأسی علی عینی» ما هم قبول داریم، ولی عرض من این است كه آیا این پیشنهاد به (۴) میلیون روستایی دیگری كه عضو همان صندوق هستند لطمه وارد نخواهد كرد؟ عرض كردم چند دستگاه است كه عموماً در همه ادوار برای مجلس نظرش حجت است. اول كمیسیون تخصصی است. كمیسیون تخصصی هم علی‌رغم میل باطنی‌اش با این مخالفت كرده، آنها هم دوست نداشتند كه عزیزان روستایی مورد توجه كمتری قرار بگیرند.
دوم مركز پژوهشها، این همه هزینه شما می‌دهید، كشور هزینه می‌دهد تا مركز پژوهشها دستاوردها و مطالعات خودش را در اختیار شما قرار بدهد. من تقاضا می‌كنم به نظر مركز پژوهشها كه ارائه كرده‌اند توجه كنید. به دلایل مختلف این را رد كرده‌اند:
۱ ـ نامشخص ‌بودن سابقه مورد نیاز برای بازنشستگی.
۲ ـ محروم ساختن (۴) میلیون نفر از خدمات صندوق.
۳ ـ ناكافی ‌بودن مبلغ پرداختی حق بازنشستگی.
۴ ـ مغایر بودن با قانون اساسی است.
بنابراین این مركزی هم كه همیشه مورد احترام شما بوده این را رد كرده، آنها هم مثل من و شما از بعد عاطفی مایل بودند كه این تأیید بشود و موضوع بعدی اداره كل تدوین مجلس است. اداره كل قوانین و اداره كل تدوین هم اعلام كرده است كه اولاً این بار مالی دارد، دوم اینكه مخالف قانون برنامه است.
بنابراین عزیزان من! من واقعاً تشكر می‌كنم از طراحان محترم ولی عرض می‌كنم اولاً از این چیزی در نمی‌آید چون دقیقاً خلاف اصل (۷۵) است و صراحت دارد (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر) ثانیاً علاوه بر این صندوقهای بازنشستگی كل كشور الان در شرایط بسیار حاد و حساسی هستند. من تقاضا می‌كنم شما از سازمان بازنشستگی و صندوقهای بازنشستگی تقاضا كنید بیایند یك گزارشی به شما در یك جلسه محرمانه بدهند، در یك جلسه غیرعلنی یك گزارش بدهند، بعد احساس خواهید كرد كه وضعیت صندوقها چگونه است؟ بنابراین در چنین شرایطی كه وضعیت صندوقهای بازنشستگی در شرف اضمحلال هست، من تقاضا می‌كنم كه نمایندگان عزیز علی‌رغم میل باطنی‌ خود از (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای خباز، وقت حضرت‌عالی به پایان رسید) اینكه مایل هستند این رأی بیاورد به آن رأی ندهند تا ان‌شاءالله این صندوق به مشكل بقیه صندوقها نخورد.
 ما در گذشته با همین تصمیماتی (نایب‌رئیس ـ اگر اجازه بدهید وقتتان گذشت جناب آقای خباز!) كه گرفته بودیم صندوقهای دیگر بازنشستگی را به وضع موجود كشاندیم. تقاضا می‌كنم این صندوقی كه چراغش هنوز روشن هست به چنین شرایطی نرسد. والسلام‌علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، رعایت وقت تأثیر سخن را هم بیشتر می‌كند. كمیسیون نظری دارند؟ خیلی خوب، آقای فرهنگی قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اول كلیات مطرح است با اینكه كمیسیون گزارش را رد كرده ولی اصل را به رأی می‌گذاریم. كلیات طرح بازنشسته‌كردن كسانی كه در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را پرداخت می‌نمایند. چون مغایرت با قانون برنامه هم دارد اگر تشخیص حضرت‌عالی هست، بفرمایید كه دوسوم رأی بگیرند.
نایب‌رئیس ـ بله، همان‌طور كه طراحان محترم هم توجه دارند چون مغایر قانون برنامه است دوسوم رأی می‌خواهد. حضار ۲۰۰ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در جزئیات پیشنهادهایی هست، اگر اجازه بفرمایید یا وارد ناطقین می‌شوید؟
نایب‌رئیس ـ میهمانان را تقدیر داشته باشیم.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب.
ـ دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه علامه حلی از شهرستان ملایر استان همدان كه میهمانان خانه ملت و آقایان چهاردولی و آریائی‌نژاد نمایندگان محترم ملایر هستند.
ـ ائمه جمعه شهرهای قهردلیجان و ایمان‌شهر، همچنین فرماندار شهرستان فلاورجان و همراهان كه میهمانان خانه ملت و جناب آقای موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان هستند.
به همه این عزیزان خوش‌آمد می‌گوییم، خیلی خوش آمدید، ان‌شاءالله موفق و مؤید باشید، بفرمایید. حاج‌آقا! میهمانان تمام شد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر، جناب آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد در سطر اول حذف عبارت «در سن بازنشستگی بوده و» را جناب آقای خسروی مطرح می‌كنند. ایشان می‌فرمایند كه «در سن بازنشستگی بوده و» در سطر اول حذف بشود.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همه نمایندگان محترم و تشكر می‌كنم از عزیزانی كه به این طرح بسیار خوب و كارا رأی دادند.
برادران عزیز! در ارتباط با موضوع عشایر آن مطلبی كه الان مطرح هست و سخنگوی محترم دولت فرمایش كرده‌اند كه ما بین بد و بدتر داریم تصمیم می‌گیریم، تحقیقاً اینطوری نیست. آن چیزی كه دارد اتفاق می‌افتد، شما اگر قرار باشد كه این كار را انجام ندهید باید منتظر بمانید كه یك جمعی به خانواده كمیته امداد به صورت دائمی اضافه بشود. خوب، وقتی دارید پول خودشان را با عزت به خودشان می‌دهید، وقتی كه خودشان را دارید در سرمایه‌گذاری شریك می‌كنید این چه صحبتی است كه ما بین بد و بدتر داریم تصمیم می‌گیریم؟ بعد در موارد مختلف هم ما آمدیم مردم خودمان را، مردم خوب را شریك كردیم در كار خودمان و یكی از مشاركتها به نظر من در این مسأله است. عشایر آن از شرایط اجتماعی‌اش كه دائم در تغییر و تحول است و تقریباً می‌شود گفت كه در بدترین شرایط دارد زندگی می‌كند. عشایر استان سمنان یك چیزی حدود (۹۰۰) كیلومتر را فقط در ییلاق و قشلاق در حركت هستند. همین شرایط برای عمده عشایری كه در كشور هستند تقریباً برقرار است. كمترین توجه و رسیدگی به آنها می‌شود. همین امسال در خود استان سمنان حدود (۷۵) هزار رأس دامشان تلف شد و دریغ از یك دلجویی، دریغ از یك رسیدگی جزئی به این عزیزان.
حتی موضوع نفت در برابر غذا هم در ارتباط با این عشایر انجام نگرفت. عشایر راضی بودند كه علوفه را به آنها بدهیم، آنها در قبال آن بیایند گوشتی را كه دارند در مراتع خود درست می‌كنند، این گوشت را در ازای علوفه تحویلی به آنها تحویل بدهند اما این قسمت از قضیه هم انجام نشد. آن چیزی كه مطرح دارد می‌شود (۴۸) تا (۱۳۰) هزار تومانی كه تقریباً رقم این پول می‌شود اگر ما این را مقایسه بكنیم با رقم پولی كه كمیته امداد دارد الان تقریباً تحویل آنها می‌دهد به نظرم می‌رسد كه این یك‌ مقدار باعزت‌تر است و آن ایرادی كه مركز پژوهشها در ارتباط با سن بازنشستگی گرفتند را من این‌طوری برطرف می‌كنم كه «دولت مكلف است كلیه روستائیان و عشایر را كه در سن بازنشستگی بوده» را حذف بكنیم و این‌طوری خوانده بشود؛ «دولت مكلف است كلیه روستائیان و عشایری را كه تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی روستائیان و عشایر می‌باشند» و تا ادامه‌اش و آن چیزی كه مدنظر دوستان است تقریباً انجام بشود و آن اشكالی كه مركز پژوهشها مطرح كرده با حذف این جمله برطرف بشود ممنون و متشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، آقای قاضی‌پور مثل اینكه صحبت نمی‌كنید، صحبت می‌كنید؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قاضی‌پور! اگر اجازه بدهید پیش برویم. می‌خواهید پیش نرویم، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای فرهنگی! از حضرت‌عالی كه حامی عشایر هستید تشكر می‌كنم. صحبت من این است كه عملیاتی بشود. همكاران عزیز! من تقدیر و تشكر می‌كنم از دلسوزی همكار زحمتكش‌مان آقای خسروی كه می‌خواهد تمام عشایر هر وقت خواستند، بازنشسته شوند. اما این عملیاتی نیست، نماینده محترم دولت مخالفت كردند. نمایندگان موافق و مخالف همگی صحت داشتند كه این كار عملیاتی بشود و كمیسیون محترم بهداشت، درمان كه اصل (۷۵) را مطرح كرده‌است اگر ما این سن بازنشستگی را حذف كنیم یقیناً بدانید این كار انجام نخواهد شد. همه ساله خواهند گفت كه به علت عدم مالی این كار انجام نمی‌شود. شما در بحث بیمه كارگران ساختمانی مستحضر هستید كه دولت به تدریج انجام می‌دهد یك‌جا توانایی ندارد. آقای خباز دقیقاً گفت، وضعیت صندوقها خوب نیست.
(در این هنگام آقای محمدرضا باهنر «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
آقای خسروی عزیز! ما اگر این سن بازنشستگی را برداریم هیچ‌وقت یك عشایر تحت پوشش بیمه نخواهد شد بازنشسته نخواهد شد و آنهایی كه حقشان بود ضایع خواهد شد و این یك تنبلی هم به وجود خواهد آورد. لذا عشایری كه (۲) درصد جامعه هستند، (۲۰) درصد پروتئین كشور را تولید می‌كنند، جدا از اینكه مرزداران سلحشور هستند در مرزهای آذربایجان‌ غربی همین عشایر هستند كه مرزداری می‌كنند با نیروی مرزبانی، با سپاه و ارتش همكاری می‌كنند. قداست دارد و به اینها باید احترام گذاشت و از زحمات شبانه‌روزی عشایر كه دستهایشان پینه می‌بندد، تشكر كرد و باید همیشه از آنها به هر نحو ممكن حمایت كنیم (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون) حق آنها را بدهیم. پیشنهاد جناب آقای خسروی عزیز این است كه سن بازنشستگی را حذف كنیم یعنی همه بتوانند در هر وقت خواستند بازنشسته بشوند، این عملیاتی نخواهد شد. آنهایی كه حقشان است، بیمه دادند، می‌خواهند بازنشسته بشوند، نمی‌توانند. آن وقت همه بلاتكلیف می‌مانند. لذا من ضمن تشكر از آقای خسروی، خواهش می‌كنم به پیشنهاد ایشان رأی ندهید. بگذارید آنهایی كه سنشان به بازنشستگی می‌رسد از این نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده كنند. عشایر طبق فرمایش حضرت امام (رحمه‌الله‌علیه) ذخایر مملكتند باید به آنها برسیم، حقشان است ولی آنهایی كه به سن بازنشستگی می‌رسند آنها بازنشسته بشوند. اینجا ما مجلسی‌ها حمایت از آنها را داریم. اینجا برای ما فرق نمی‌كند، آقای باهنر! اینها زن هستند، مرد هستند تمام عشایر را مورد حمایت قرار می‌دهیم اگر این كلمه «سن بازنشستگی» را برداریم هیچ‌كس نمی‌تواند. آن وقت دامنه وسیع می‌شود، ما دامنه را باید كوتاه كنیم آنهایی كه واجد‌ شرایط هستند، بتوانند بازنشسته كنند. به عشق امام حسین، یا حسین.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید قبل از اینكه موافق محترم صحبت كنند یك تذكری را آقای نادران دارند.
نایب‌رئیس ـ آقای نادران تذكرتان را بفرمایید.
الیاس نادران (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! من تذكر ماده (۲۲۳) را داشتم چون آقای ابوترابی بودند آن موقع كه مدیریت جلسه با ایشان بود. هنوز تا از مجلس بیرون تشریف نبردند، دارم محضر شما عرض می‌كنم كه فوت فرصت پیش نیاید.
در ماده (۲۲۳) هیأت‌رئیسه موظف شده كه در اولین جلسه‌ای كه استیضاح تقدیم می‌شود اعلام وصول بكند و همان ‌روز هم متن استیضاح را برای وزیر یا وزیران مورد استیضاح بفرستد و همزمان چاپ بكند. دیروز استیضاح جناب آقای فرجی‌دانا وزیر علوم با (۵۰) امضاء تقدیم هیأت‌رئیسه محترم مجلس شد جناب آقای ابوترابی اعلام وصول نكردند لااقل امروز با توجه به اینكه یك روز هم از زمان طرح استیضاح گذشته، استدعا داریم تقاضای استیضاح دوستان مورد اعتنا قرار بگیرد، اعلام وصول بشود و فرآیند خودش را طی بكند. طبیعتاً نمایندگان محترم استیضاح‌كننده آمادگی دارند با آقای وزیر مذاكره كنند، حرفهایشان را حتی در جلسات غیرعلنی بشنوند ولی از حق خودشان در استیضاح‌كردن وزیر به هیچ وجه كوتاه نمی‌آیند. به عنوان یكی از امضاء‌كنندگان استیضاح تقاضا دارم استیضاح را اعلام وصول بفرمایید تا اینكه فرآیند خودش را طی بكند.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، حالا اجازه بدهید دستور را ما ادامه بدهیم. جناب آقای ابوترابی فرمودند كه جناب آقای نادران گفتند این استیضاح فعلاً دست شما باشد و بنشینید بحث كنید و تصمیم‌گیری بكنید، این‌طوری كه جناب آقای ابوترابی فرمودند. چشم، الان دنبال بحث هستیم، یك عده هم آقایان رفتند با ریاست محترم مجلس مشورت كنند، دنبال هستیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق محترم جناب آقای سیدمهدی موسوی‌نژاد هستند، بفرمایید.
سیدمهدی موسوی‌نژاد (دشتستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«ای امت همیشه در صحنه بیدار باشید كه نفاق، امروز خود را در لباس دیگر پنهان نموده است تا شاید بتواند به این انقلاب صدمه‌ای وارد آورد».
شهید غلام ‌شاه‌قائد
آنچه كه برادر عزیز ما جناب آقای خسروی در رابطه با این طرح فرمودند من یك مطلبی را خدمت شما عرض كنم و آن اینكه عزیزان عشایر و روستانشین از زمانی‌ كه خوب و بد را تشخیص بدهند یعنی از سن (۶)، (۷) سالگی تا زمانی كه به هر حال به سن پیری می‌رسند در حال فعالیتند. چه آنهایی كه دامداری دارند، عشایری كه به هر حال كوچ می‌كنند، همه آنها در همه حال در حال فعالیتند. وقتی ما در این طرح سن بازنشستگی را تعیین می‌كنیم، به هر حال سن بازنشستگی یك سن تعیین شده‌ای است. ما باید دقت بكنیم، سن بازنشستگی یك سن تعیین شده‌ای است. این سن بازنشستگی تعیین‌شده برای كسانی است كه از زمان به اصطلاح (۱۸) سالگی یا (۲۰) سالگی شروع به كار می‌كنند و بیمه آنها پرداخت می‌شود تا زمانی كه به سن بازنشستگی می‌رسند و بعد هم مستمری‌بگیر می‌شوند و یا بازنشسته می‌شوند ولی این موضوع در رابطه با عشایر صدق نمی‌كند در رابطه با روستاها صدق نمی‌كند. اساساً سن بازنشستگی در صندوق روستائیان و در صندوق عشایر مطرح نشده، هیچ چیزی در آنجا بیان نشده و نیامده. فلذا اگر منظور از سن بازنشستگی سن پیری است سنی كه به هر حال شخص دیگر توان فعالیت را ندارد خوب اگر واقعاً ما این را لحاظ كنیم ظلمی است به عشایر و روستاها. ما زمان فعالیت، تلاش و كار یك عشایرنشین، یك روستانشین را از زمان طفولیت، كودكی و نوجوانی باید بدانیم تا زمانی كه به هر حال دارد فعالیت می‌كند ضمن اینكه شما استحضار دارید ما اگر بخواهیم بعضی از این قوانین و قواعد بازنشستگی را برای روستانشینان و عشایرنشین لحاظ كنیم، یك اجحافی در حق آنها شده، عشایرنشینی كه دارند با سختی‌های زیادی كار خودشان را انجام می‌دهند خدمت می‌كنند به اقتصاد كشور در حوزه خودكفایی، چه در بحث غذا چه در بحث موارد دیگر دارند فعالیت می‌كنند اینها را باید به صورت ویژه دید. صندوق عشایر و صندوق بیمه عشایر و روستایی بر اساس همین شكل گرفته كه یك خدمت ویژه‌ای برای اینها ایجاد شود. از (۹) سال قبل تا حالا كه این صندوق احداث شده این صندوق به هر حال باید خدماتی را به عشایرنشینان بدهد. اگر قرار بر این باشد كه ما بمانیم تا زمانی كه به هر حال یك سن پیری برای عشایر به وجود بیاید طبیعتاً یك اجحافی است یك ظلمی است به حق آنها و خلاف عدالت هم هست كسی كه به هر حال دارد تمام زندگی خودش را فدای خدمات اقتصادی و اتفاقاً در جهت توسعه اقتصادی و در جهت تأمین مواد غذایی، در تأمین نیازهای استراتژیكی كشور مثل مواد لبنی مثل گوشت، مثل موارد دیگر دارد در این راستا تلاش می‌كند ما باید این تلاش‌ها و خدمات آنها را ببینیم. وقتی یك عشایری از صدها كیلومتر فاصله راه را طی می‌كنند برای اینكه بتوانند این خدمات را ارائه دهند برای اینكه بتوانند در این راستا موفقیت‌هایی را به دست بیاورند ما اعتقادمان این است كه باید به صورت ویژه هم به اینها یك اعتنا و توجهی كرد. (نایب‌رئیس ـ متشكر) اینكه گفته می‌شود ما اگر سن بازنشستگی را برداریم دیگر آنها مستمری‌بگیر نخواهند شد یا بازنشسته نخواهند شد اتفاقاً حرف درستی نیست، اتفاقاً ما اگر بخواهیم این روال را طی كنیم من اعتقادم این است اگر قرار بر این باشد كه (۳۰) سال كار مفید یا (۳۵) سال كار مفید باعث شود یك انسانی بازنشسته شود، یك كسی كه از سن (۶)، (۷)، (۱۰)، (۱۲) سالگی شروع كرده به كارهای سختی مثل عشایر آیا آن شخص استحقاق این را ندارد كه ما به هر حال یك مدت زمانی برای آنها معین كنیم و آنها را بازنشسته كنیم؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر مفهوم بود) به هر حال اعتقاد من این است كه باید یك خدمتی به عشایر و روستانشینان كرد و در این راستا من اعتقادم این است كه اتفاق خواهد افتاد. فلذا حذفی كه برادر عزیزمان پیشنهاد دادند كه «دولت مكلف است كلیه روستاییان و عشایری را كه تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر می‌باشند در صورت تقاضای آنان و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه اجتماعی و روستاییان و عشایر به مدت (۹) سال بازنشسته نموده و متناسب با آن حقوق بازنشستگی به آنان پرداخت نماید»، خواهش می‌كنم به این رأی دهید، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس!‌ تذكر و اخطار قانون اساسی دارند، اجازه می‌فرمایید.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ باز جناب آقای قاضی‌پور اخطار قانون اساسی دارند، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای باهنر! اخطار قانون اساسی اصل (۸۹) روز یكشنبه دادیم، سه‌شنبه دادیم تكرار می‌كنیم چهارشنبه، استیضاح وزیران حق مسلم نمایندگان است این هیأت رئیسه بر چه مبنایی كه ما اصرار داریم، نمایندگان اصفهان زاینده‌رود، آذربایجان، گیلان، مازندران، خوزستان، لرستان، سیستان و بلوچستان، همه امضاء كردند، تمام استان‌ها این استیضاح وزیر نیرو را امضاء‌كردند از حضرت‌عالی می‌خواهم همین الان بفرمایید آقای سبحانی‌نیا اعلام وصول كنند. حق ماست، نوبت هم باشد نوبت آب است، آب ممات ماست، حیات ماست، جنگ‌های آینده بر روی آب است، اختلافات بر روی آب است. (۳۲) تا جنگ بر اساس آب افتاده است. آب‌های ما هدر می‌رود به خارج از كشور می‌شود آقای كامران و آقای فولادگر هم از صبح (۱۰) بار به من گفتند چرا نرفتی استیضاح را پیگیری كنی؟ از حضرت‌عالی می‌خواهم این استیضاح آقای چیت‌چیان وزیر نیرو را اعلام وصول كنید تا (۱۰) روز دیگر بیاید جواب دهد. اگر جواب مستند داد نمایندگان تصمیم می‌گیرند، اگر جواب منفی داد نمایندگان عزلش می‌كنند تا همه بدانند كه ما دنبال آب كشاورزی، آب شرب، احیای تالاب‌ها، دریاچه‌ها، مهار رودخانه‌های مرزی هستیم این حق مسلم مجلس است. شما این حق را از ما نگیرید خواهشمند است اعلام بفرمایید اعلام وصول شود. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، ببینید! حالا هم مزاح كنم كه شما مثل اینكه رئیس از ما مظلوم‌تر پیدا نكردید دیگر. الان همه یاد استیضاح‌هایشان افتادند البته این حق مسلم نمایندگان محترم است كه اگر احساس كردند باید وزیری را استیضاح كنند به وظیفه خودشان عمل كنند، اما من خواهش می‌كنم بالاخره یك مقدار هم شما كمك و مساعدت كنید به هیأت رئیسه. واقع قضیه این است كه استیضاح‌ها الان در راه است دو، سه تا دیگر هم در راه است من پیشنهاد می‌كنم اصلاً مجتمعاً چون می‌دانید نمایندگان می‌توانند یك وزیر یا تعدادی از وزراء یا همه دولت را، بحث استیضاح‌شان را مطرح كنند. واقع قضیه وقت جلسه را، چون می‌دانید استیضاح هم در كشور ما خوب بالاخره حساس و مهم است. رسانه‌ها و محافل سیاسی و جاهای مختلف این بحث‌ها را دارند اجازه بفرمایید چشم ما حتماً مذاكره‌ می‌كنیم اگر متقاضیان استیضاح‌كننده قانع نشدند وظیفه‌مان است، حتماً وظیفه ما است كه به وظیفه قانونی خودمان عمل كنیم. شما به قانون اساسی سوگند خوردید ما هم، قانون اساسی و هم به آیین‌نامه داخلی مجلس، بنابراین مكلفیم كه ان‌شاءالله به وظیفه‌مان عمل كنیم.
خوب دولت نظرش را در رابطه با پیشنهاد قبلی مطرح كند، دولت مخالف است، كمیسیون مخالف هستید؟ بله قاعدتاً چون مغایر مصوبه كمیسیون است مخالفند، پیشنهاد جناب آقای خسروی این است كه سن بازنشستگی حذف شود، یعنی بشود همه روستاییان و عشایری كه تحت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان هستند و حداقل (۹) سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند اینها بتوانند با درخواست خودشان بازنشسته شوند.
حضار ۱۹۸ نفر، همكاران محترم رأی خودشان را اعلام بفرمایند، اگر این پیشنهاد رأی بیاورد یعنی دیگر عشایر و روستاییان شرط سنی ندارند و همینطوری می‌توانند خلاصه با پرداخت (۹) سال بیمه بازنشسته شوند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. خوب اگر پیشنهاد دیگری نیست قرائت كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ چرا، چند پیشنهاد دیگر داریم.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ جناب آقای رجائی كه خودشان جزء طراحان هستند، حاج‌آقای رجائی دو پیشنهاد چاپ‌شده دارند یكی از آنها این است كه هر جا عدد «۹» است كه در چهار جا در ماده واحده آمده به (۱۰) سال تبدیل شود. آقای رجائی بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
محمد رجائی‌باغ‌سیائی (گناباد و بجستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت نمایندگان محترم و با تشكر از همه عزیزانی كه با رأی بسیار بالای خودشان از زحماتی كه روستاییان و عشایر عزیز برای كشور می‌كشند قدردانی كردند و با ادای احترام به شهدای هفت‌تیر، علت اینكه ما «۹ سال» در طرح گذاشته بودیم این بود كه این طرح پارسال ارائه شد و سابقه صندوق (۹) سال بود. با توجه به اینكه امسال صندوق وارد دهمین سال خودش شده و با توجه به اینكه بناست به طور نسبی به این عزیزان حقوق پرداخت شود به خاطر اینكه نسبت‌گیری راحت‌تر باشد پیشنهاد می‌كنم كه در هر كجا كه «۹ سال» آمده تبدیل به «۱۰ سال» شود كه چهار مورد در طرح وجود دارد كه باید (۹) سال را تبدیل به (۱۰) سال كنیم كه خیلی هم شبیه‌تر می‌شود به طرحی كه پارسال تصویب كردیم برای بیمه اجتماعی، ان‌شاءالله كه عزیزان به این تغییر هم عنایت خواهند فرمود و رأی مثبت خواهند داد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای عباس قائیدرحمت هستند.
نایب‌رئیس ـ حالا اگر صحبت نكنند توضیح كافی است دیگر، آقای قائیدرحمت موافقند كه صحبت نكنند. می‌خواهید صحبت كنید؟ خیلی ‌خوب بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بفرمایید.
عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اینجا (۹) سال برای عشایر و روستاییان دیده شده لذا شما الان می‌خواهید همه را دوباره تغییر دهیم ضمن تشكر از پیشنهادی كه عزیزان دادند، به (۱۰) سال ببریم یعنی كار را برای عشایر سخت‌تر كنیم برای بازنشستگی‌شان، لذا من تقاضا می‌كنم همین چیزی كه در طرح آمده یعنی (۹) سال را ملاك عمل قرار دهید. این می‌تواند مشكلات بیشتری را از عشایر ما و روستاییان ما حل و فصل كند. متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای لاهوتی هستند كه ظاهراً منصرف شدید؟ آقای رئیس! ‌مثل اینكه آقای لاهوتی صحبت نمی‌كنند. بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ اولاً كه آقای منادی! مخالف نبودم موافق هستم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بله، صحیح می‌فرمایید آقای بائوج!
بائوج‌لاهوتی ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده ابتدا این شهادت (۷۲) تن از یاران امام را خدمت ملت بزرگ ایران خصوصاً شهید عبدالكریمی، (۳۰) تن از نمایندگان، منتها خوب شهید عبدالكریمی نماینده دوره اول شهرستان لنگرود را به مردم شهیدپرور شهرستان لنگرود و خانواده محترم این عزیز تسلیت عرض می‌كنم.
ببینید دوستان! خوب فرمایشی را كه پیشنهاددهنده محترم داشتند پیشنهاد كاملاً درست و منطقی است. من هم در بخش اول عرایضم خدمتتان عرض كردم كه مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی یكی از نقاط قوت این طرح را همسان‌سازی صندوق‌ها عنوان كردند. ما در مورد قانون تأمین اجتماعی چند وقت پیش در همین مجلس شورای اسلامی همین كار را كردیم یعنی گفتیم عزیزانی كه در تأمین اجتماعی بازنشسته می‌شوند سقف (۱۰) سال و اگر نتوانستند به (۱۰) سال برسند آن تفاوت را پرداخت كنند اما الان آمدیم در صندوق عشایر این سقف را آوردیم به (۹) سال اصلاً خود این عدد (۹) سال یك عدد جای سؤالی است كه این (۹) سال از كجا انتخاب شده ولی (۱۰) سال یك عدد رندی است و عددی است كه قبلاً در مورد صندوق دیگر اتفاق افتاده. خواهش من هم از دوستان این است به جهت اینكه ما آن همسان‌سازی بین صندوق‌ها، فردا آنهایی كه در صندوق تأمین اجتماعی هم هستند مدعی شوند بگویند آقا! حالا كه شما در مورد صندوق عشایر آمدید این كار را كردید ما بیاییم تأمین اجتماعی را هم (۹) سال كنیم.
حالا این اتفاق كه در مورد این عدد رند در مورد تأمین اجتماعی افتاده و بنا هم هست صندوق‌ها یك شرایطی همسان و شرایط مشابهی داشته باشند اجازه دهید كه این عدد (۹) سال كه پیشنهاددهنده محترم به (۱۰) سال در واقع پیشنهاد دادند و پیشنهاد درست و منطقی هست و ما این اتفاق را در مورد تأمین اجتماعی شكل دادیم اجازه دهید كه این پیشنهاد رأی مثبت بگیرد و به آن رأی دهید و ان‌شاءالله دوستانی كه در صندوق عشایر هم هستند با (۱۰) سال بتوانند بازنشسته شوند و اگر هم به (۱۰) سال نرسند تفاوت را خودشان پرداخت كنند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، آقای رئیس بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ دولت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان تذكر (۷۹) دارند، اجازه می‌فرمایید.
نایب‌رئیس ـ حالا باشد برای بعد از بحث.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همانطور كه در توضیح اولیه خدمت شما عزیزان عرض كردم این طرح به مصلحت صندوق عشایر نیست به دلیل اینكه اگر این اجرایی شود طبیعتاً صندوق زودتر زمین‌گیر خواهد شد. ولی خوب یك پیشنهادی جناب آقای رجائی كه خودشان جزء طراحان بودند دادند و آن اینكه اعلام كردند كلمه «۹ سال» به «۱۰ سال» تبدیل شود. از این جهت كه این اتفاق نامناسب برای صندوق را به تأخیر می‌اندازد و یكی، دو سال این اتفاق را به تأخیر می‌اندازد ما موافقیم؛ ولی عرض كردم آنچه مسلم هست این است كه شرایطی كه الان صندوق تأمین اجتماعی كل كشور دارد در ابتدا اینطور نبود، با مصوبات متفاوتی كه داده شد بنیه مالی این صندوق گرفته شد و طبیعتاً الان شرایطی دارد كه این شرایط برای هیچ كس نه برای اعضاء و نه برای تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان كشور مناسب نیست و از این شرایط راضی نیستند.
طبیعی است كه اگر این تصمیم ادامه پیدا كند این صندوق هم كه مدت (۹) سال است تصویب شده همان سرنوشت صندوق‌های دیگر را پیدا خواهد كرد. شما ببینید! صندوق‌های بازنشستگی نیروهای مسلح از صندوق‌های قوی كشور است ولی الان دولت دارد به آن همه ماهه كمك می‌كند تا بتواند حقوق بازنشستگان عزیز نیروهای مسلح را پرداخت كند. یعنی عملاً هم بازنشستگان نیروهای مسلح و هم شاغلین نیروهای مسلح همه دارند از بودجه عمومی كشور استفاده می‌كنند. این عرایض بنده زیره به كرمان بردن است برای شما، باز شما می‌دانید كه گزارشی كه دادند بودجه عمومی كشور (۸۵) درصدش صرف هزینه‌های جاری، اكثرش هم حقوق و دستمزد می‌شود خوب طبیعی است با این بودجه شما چه انتظاری دارید كه در كشور كار عمرانی اتفاق بیفتد و چرخ اقتصاد به حركت در بیاید و پویایی به اقتصاد داده شود؟ پیش‌بینی می‌شود همین اتفاقی كه عرض كردم برای صندوق‌های دیگر افتاده برای این صندوق‌ هم با این تصمیم خواهد افتاد ولی از اینكه (۹) سال به (۱۰) سال تبدیل شد طبیعتاً این فاجعه و این اتفاق را یكی، دو سال به تأخیر می‌اندازد و ما به همین دلیل كه یكی، دو سال گرفتاری صندوق را به تأخیر خواهد انداخت، موافقیم.
دبیر (فرهنگی) ـ كمیسیون بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ كمیسیون مخالف است، بسیار خوب پیشنهاد را قرائت كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ بله در چهار قسمت از ماده واحده «۹ سال» ذكر شده، پیشنهاد حاج‌آقای رجائی این است كه به «۱۰ سال» تغییر پیدا كند.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۸ نفر، پیشنهاد به رأی گذاشته می‌شود همكاران محترم رأی خودشان را اعمال بفرمایند، خواهش می‌كنم دوستان در رأی‌گیری شركت كنند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. باز هم پیشنهاد هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، سه، چهار پیشنهاد دیگر هم هست.
می‌فرمایند كه «كمتر از» در همان ابتدای تبصره (۱) حذف شود. آقای جهانگیرزاده بفرمایید. قید «كمتر از» یك ابهام هم دارد یعنی (۱) ماه را هم مثلاً شامل می‌شود این قید آقای جهانگیرزاده بفرمایید.
جواد جهانگیرزاده (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید همكاران محترم! روی موضوع كه خود كمیسیون بهداشت و درمان هم نوشته كه بحث داشتن بار مالی است كه مخالف اصل (۷۵) است و اینكه اساساً بار مالی احصاء نشده اینها یك بحثی است. اما تبصره (۱) تقریباً آقای رئیس، جناب آقای مهندس باهنر هم اگر مستحضر باشند تبصره (۱) دقیقاً این احصاء مالی را یا مدیریت مالی موضوع را دچار ابهامات فراوان می‌كند. تبصره (۱) عنوان كرده: «در صورتی كه افراد مذكور كمتر از (۹) سال حق بیمه» این كمتر چقدر است؟ (۱) ماه؟ شش ماه، یك سال، (۸) سال و (۹) ماه، (۸) سال و (۱۱) ماه. یعنی اینگونه قانون نوشتند بعد آن هم با توانایی‌هایی كه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر دارد همخوانی ندارد. من ابتدا عرض می‌كنم كه با كلیت موضوع كه چون مخالفت دارد با اصل (۷۵) قانون اساسی و كمیسیون بهداشت و درمان هم گفته مجلس محترم رأی داده ما هم تابع هستیم. اما این تبصره (۱) به ویژه واژه «كمتر از» محدوده موضوع را خیلی بیشتر می‌كند، مشكلات را اساسی‌تر خواهد كرد باید دولت هم البته در این خصوص نظرش را بدهد، كمیسیون محترم هم نظرش را بدهد من پیشنهادم «كمتر از» هست بنابراین خواهد شد «در صورتی كه افراد مذكور (۹) سال حق بیمه پرداخت كرده باشند». چون آنجا بحث (۱۰) سال بود، یك سال كاهش پیدا كرده به (۹) سال كافی است. حالا این را بیاورید در سطوح پایین‌تر مطمئناً نه سیستم، نه نظام، نه خود صندوق امكان این كار را خواهد داشت. از این جهت تقاضا می‌كنم از نمایندگان محترم كه به این پیشنهاد رأی مثبت دهند عذرخواهی می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ اجازه دهید. دولت! یك نظریه دهید. جناب آقای جهانگیرزاده! شما یك توضیحی بدهید. ببینید! این كمتر از (۹) سال البته محتوای بحث، بحث خوبی است اگر «كمتر از» حذف شود معنایش این است كه تبصره (۱) حذف شود دیگر! یعنی هر كس (۹) سال پرداخت كرده برود بازنشسته شود.
جهانگیرزاده ـ آقای مهندس ببینید! هر كسی كه (۹) سال پرداخت كرده می‌تواند یكجا آن (۱) سال باقی‌مانده یا هر چیزی كه مدنظر بود را پرداخت كند من می‌گویم این خودش دارای ابهام هست شما یعنی از سقف (۱) روز گذاشتید تا (۹) سال، حداقلش این است كه (۹) سال یك حداقلی را یك مقدمه‌ای را یك پله اولی را برای شما ایجاد می‌كند همه حرفم همین است می‌گویم این كاملاً غیرعملیاتی است در عین حالی هم كه دست كسانی كه بررسی خواهند كرد را بسیار باز خواهد گذاشت انتظارات و توقعات هم فوق‌العاده بالا خواهد بود. (نایب‌رئیس ـ بله) عذرخواهی می‌كنم آقای مهندس! حتی می‌تواند با بند (۸) اصل سوم قانون اساسی هم منافات داشته باشد. ما در سایر صندوق‌ها چنین تمهید و اقدامی را برای بیمه‌گذاران نداشتیم. شما مثلاً صندوق تأمین اجتماعی یا هر صندوق دیگری را ببینید یك حداقل‌هایی را دارد ما در اینجا آن حداقل را هم حتی به (۱) روز كاهش دادیم چون «كمتر از» همه را در بر می‌گیرد همه حرفم همین است. عذرخواهی می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ متشكر، دولت بفرمایند.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشكر از پیشنهاددهنده محترم باید عرض كنم كه كلمه «كمتر از» معنا و مفهومش این است كه هر چه زیر (۹) سال باشد. به تعداد همه ماه‌ها و روزها و سال‌ها می‌تواند این اتفاق بیافتد. یعنی فردی امروز ثبت‌نام می‌كند عضو می‌شود ماه دیگر به سن بازنشستگی می‌رسد، می‌گوید من (۹) سال را پرداخت می‌كنم و از ماه بعد من را بازنشسته كن. من خواهش می‌كنم این را در مقام عمل ملاحظه بفرمایید یك فرد محترمی كه سنش مثلاً (۵۰) سال است در یك روستایی ایشان می‌آید ثبت‌نام می‌كند، (۱) ماه، (۲) ماه كه پرداخت كرد می‌گوید كه من تقاضای بازنشستگی می‌كنم می‌گویند باید (۹) سال را یك‌جا پرداخت كنی، (۹) سال را یك‌جا پرداخت می‌كند بعد از فردا این می‌شود حقوق‌بگیر بازنشسته این صندوق.
بنابراین دامنه این بسیار بسیار وسیع است. فرمایش رئیس جلسه جناب آقای مهندس باهنر هم فرمایش درستی بود. چون تكلیف (۹) سال‌ها در بالا داده شد و بیان شد. در اصل ماده واحده گفته كسانی كه (۹) سال پرداخت كردند، خوب اگر یك كلمه «كمتر» را برداریم اصلاً اساس این تبصره كلمه «كمتر» است...
دبیر (فرهنگی) ـ آقای خباز من عذرخواهی می‌كنم! جناب آقای جهانگیرزاده پیشنهاد اولشان پیشنهاد حذف تبصره بود، اگر موافقند آن پیشنهاد حذف تبصره كه آقای مهندس باهنر هم مطرح كردند همان را اجازه دهید ایشان نظرشان را بدهند و حذف تبصره را دهند، موافقید آقای جهانگیرزاده؟ بله. پس پیشنهادشان تبدیل شد به حذف تبصره (۱).
خباز ـ بسیار خوب، بنابراین تحصیل حاصل است دیگر می‌شود عملاً ‌حذف تبصره و این تبصره می‌دانید كه كاملاً تبعیض نارواست و مغایر اصل سوم قانون اساسی است. اصل این تبعیض هم با حذف این تبصره برطرف خواهد شد. بنابراین باز اگر تبصره حذف شود یك قدم ما را نزدیك می‌كند به ‌آن هدف صندوق. والسلام
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان تذكر دارند اجازه می‌فرمایید.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، نظر كمیسیون چیست؟ نظری ندارید. (یكی از نمایندگان ـ تذكر دارم) اجازه دهید ما موضوع را رأی‌گیری كنیم موضوع. در همین مورد است؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! یك تذكر (۷۹) داریم یكی هم آقای پورابراهیمی. آقای نادران (۷۹) و آقای پورابراهیمی تذكر دارند. آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همكاران و تسلیت عرض می‌كنم ایام شهادت شهدای حزب جمهوری اسلامی را خدمت همه مردم عزیز ایران اسلامی.
آقای مهندس باهنر، همكاران محترم عنایت داشته باشید! در سال گذشته در خصوص بازنشستگی افرادی كه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی بودند ما در اینجا یك تصمیم‌گیری كردیم.
نایب‌رئیس ـ آقای پورابراهیمی یك لحظه! شما محبت می‌كنید ماده را بگویید تذكر چیست؟ چون موافق هم می‌خواستند صحبت كنند ما نگذاشتیم. یعنی منتفی شد، الان شما دقیقاً‌ بگویید ماده چند را تذكر دارید؟
پورابراهیمی‌داورانی ـ اخطار بند (۹) اصل (۳) قانون اساسی است.
نایب‌رئیس ـ خوب چه چیزی هست؟
پورابراهیمی‌داورانی ـ ما سال گذشته آمدیم در همین مجلس برای سازمان تأمین اجتماعی یك تصمیم گرفتیم كه اگر كسانی بودند كه كمتر از این مدت مقرر بیمه پرداخت كرده بودند ما اجازه دهیم كه بازنشسته شوند كه در صحن بحث شد حتی در بحث مواد هم آمد. اینجا وقتی ما می‌خواهیم بیاییم بگوییم كه ما برای بیمه عشایر و روستاییان كه یك صندوقی است شبیه به صندوق تأمین اجتماعی ما صندوق‌های بیمه‌ای‌مان یا صندوق تأمین اجتماعی است.
نایب‌رئیس ـ آقای پورابراهیمی! این قانون دارد اجازه دهید به عنوان اخطار مطرح نكنید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ اجازه دهید آقای مهندس باهنر! ‌نگاه كنید من می‌خواهم بگویم شما در كشور می‌خواهید در خصوص بازنشستگی قبل از ضوابط قانونی تصمیم بگیرید یك جا می‌گویید الان اگر این رأی بیاورد یعنی ما از آن بگذریم و پیشنهاد حذف رأی نیاورد یعنی عملاً داریم در بیمه عشایر روستاییان با (۱) سال یا كمتر از (۱) سال هم می‌توانیم نسبت به بیمه‌شده حق بازنشستگی بپردازیم. من می‌گویم این مغایر با قوانین دیگری است كه با صندوق‌های دیگر اعمال شده، بعد شما بفرمایید كه اینها عملاً مجزا هستند ولی من می‌خواهم به همكاران محترم عرض كنم اگر تبصره (۱) حذف نشود عملاً با آنچه كه با صندوق‌های بیمه‌ای دیگر ما داریم عمل می‌كنیم مغایر است. لذا خواهش من این است كه پیشنهاد آقای دكتر جهانگیرزاده كه درست هم هست رأی به حذفش بدهید تا ما یك رویه یكسان در كشور داشته باشیم.
نایب‌رئیس ـ متشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! تذكر را بگوییم یا مخالف؟
نایب‌رئیس ـ آقای منادی! چشم، حضرت‌عالی اجازه بدهید من جواب می‌دهم بعد شما صحبت را شروع كنید. من عرضم این بود كه خوب شد آقای پورابراهیمی نهایتاً به عنوان موافق جدی صحبت كردند و خواهش هم كردند كه ملت رأی بدهند. در هر صورت من عرضم این بود كه این اخطار نبود، اخطار وارد نبود. كمیسیون نظری ندارد.
حضار ۱۹۸ نفر، پیشنهاد حذف تبصره (۱) مطرح است. عزیزان محبت كنند رأی خودشان را اعلام بفرمایند. همكاران محترم در رأی‌گیری شركت بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. اگر پیشنهادی نیست قرائت كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر مطرح نكنند والا پیشنهادهای دیگری هم هست.
نایب‌رئیس ـ باز هم پیشنهاد داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، آقای میرمحمدی «به صورت یك جا» را پیشنهاد حذف داده‌اند. جناب آقای رجائی‌باغ‌سیائی پیشنهاد چاپ‌شده دارند. آقای میرمحمدی شما اجازه می‌دهید بگذریم؟
نایب‌رئیس ـ پس می‌خواهید بحث را بگذاریم برای بعد. چون الان به ناطقین میان‌دستور نمی‌رسیم. نمی‌توانیم دیگر، اگر دوستان محبت كنند پیشنهادها را مطرح نكنند. موافقید پیشنهاد آقای رجائی مطرح شود تمام شود؟ آقای میرمحمدی قبول ندارند. بسیارخوب متشكر. ادامه بحث برای جلسه بعد می‌ماند.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای صادقی میهمانان را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ گروهی از مربیان پیش‌دبستانی شاغل در مدارس دولتی از مشهد مقدس كه میهمانان خانه ملت و نمایندگان محترم مشهد هستند. به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم، خیلی خوش آمدید ان‌شاءالله موفق باشید.
 
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: محمدابراهیم رضائی، هادی شوشتری، رحمت‌اله نوروزی، عوض حیدرپورشهرضائی و محمدمهدی برومندی
نایب‌رئیس ـ جناب آقای بذرپاش ناطقین را برای نطق دعوت كنید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای محمدابراهیم رضائی نماینده محترم مردم شریف خمین.
ـ جناب آقای هادی شوشتری نماینده محترم مردم شریف قوچان و فاروج.
ـ جناب آقای رحمت‌اله نوروزی نماینده محترم مردم شریف علی‌آبادكتول.
(كه هركدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای عوض حیدرپورشهرضائی نماینده محترم مردم شریف شهرضا و دهاقان.
ـ جناب آقای محمدمهدی برومندی نماینده محترم مردم شریف مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد.
(كه هركدام پنج دقیقه وقت دارند)
از ناطق اول جناب آقای محمدابراهیم رضائی نماینده محترم مردم شریف خمین دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
محمدابراهیم رضائی (خمین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با درود و سلام بر امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نایب آن حضرت امام خامنه‌ای (حضار صلوات فرستادند) و با درود و رحمت بر رهبر كبیر انقلاب امام خمینی (رحمه الله علیه) و شهیدان راه حق و فضیلت به ویژه شهید بهشتی و (۷۲) یار صدیق انقلاب. هفته قوه قضائیه را به تمامی قضات محترم و كاركنان شریف آن قوه تبریك عرض می‌نمایم.
ابتدا در خصوص فتنه داعش و حامیان گسترده و جهانی‌اش كه امروز مردم سوریه و عراق را به رنج بزرگی گرفتار نموده‌اند باید گفت این عناصر انگلیسی‌ساخته كه امروز توسط آمریكا و اسرائیل و عربستان فربه شده‌اند و مورد حمایت حاكمان نادان تركیه و اردن و قطر قرار دارند همانند مارهای جادوگران فرعونی هیبت ظاهری دارند. با كمی تأمل، تدبیر و مجاهدت و به سادگی نابودشدنی هستند. در برابر آنها باید سریع تصمیم‌گیری و غائله آنها را جمع نمود و به آنها نباید هیچ فرصتی داد تا هزینه ماندنشان برای جهان اسلام زیاد گردد.
اما فرصت‌طلبانی كه نغمه شوم تجزیه عراق را سر می‌دهند باید بدانند در دام فریب آمریكا گرفتار شده‌اند و مردم عراق به زودی پاسخ خیانت آنها را خواهند داد. جناب آقای بارزانی كمی تأمل نماید. از حاكمان كشور مسلمان و همسایه تركیه انتظار می‌رود بیش از این در رنج مردم سوریه و عراق با دشمنان اسلام همراهی نكرده و بدانند كه قطعاً تاریخ این صفحات تاریك خیانت‌بار را ثبت و فراموش نخواهد كرد.
و اما موضوع مهم كشور اقتصاد مقاومتی كه نجات‌بخش كشور و ملت بوده و امروز با ابلاغ سیاستهای آن از طرف رهبر معظم انقلاب برای قوای سه‌گانه و ملت تكلیفی فرض گردیده تا با تحقق آن و با عزم و اراده ملی و مدیریت جهادی به سمت فتح قله‌های بلند آن حركت نماییم. سؤال این است آیا با این ساز و كار موجود چنین اتفاقی خواهد افتاد؟ اینجانب قطعاً می‌گویم با سازمان و وضعیت فعلی قوه مجریه هرگز این آرمانهای بلند و اهداف عمیق آن محقق نخواهد شد. باید برای این حركت عظیم سازمان خاص تعریف شود زیرا این محتوا در ظرفهای موجود نمی‌گنجد. ما تجربه بزرگ مدیریت جهادی را در دهه اول انقلاب دیده‌ایم. امروز بایستی از آن تجارب استفاده نماییم.
 الحمدلله افرادش هنوز هستند و اینها سرمایه‌های نظامند. محسن رضایی، شمخانی تجربه قرارگاه خاتم را و یارانش قرارگاههای تاكتیكی و منطقه‌ای را، یك بار دیگر قاسم و احمد و محمدباقر و غلامرضا و علی و محمد و یاران بیایند و این بار طرح‌ریزی عملیات، خط‌شكنی از موانع تولید و پیشروی به سمت فتح قله‌های استقلال اقتصادی را به نمایش بگذارند. یك بار دیگر محسن رفیق‌دوست با آن هنر و همت پشتیبانی از یگانهای در حال پیشروی را به نمایش بگذارند. اینها فرصتهای خوبی برای دولت و ملت هستند. البته ما از طرف آنها تضمین می‌دهیم كه در این راه به جایگاه و پست و مسؤولیت و دنیای هیچ كس لطمه و تهدیدی صورت نگیرد و كسی از آمدنشان هراسان نشود.
و اما در سال «اقتصاد و فرهنگ»، تخریب فرهنگ ملی با ترویج اباحی‌گری اتفاق نامبارك و غم‌انگیزی است. مشاهده گروه گروه جوانان كشور در مجامع عمومی در حال قلیان‌كشی و اتلاف عمر، بیكاری، بی‌تعهدی، عدم مسؤولیت‌پذیری، ضایع كردن نعمت جوانی، این گناهی است بزرگ و نابخشودنی برای كسانی كه زمینه‌ساز و عامل این انحراف هستند. مسؤولین بایستی سریعاً چاره‌ای بیاندیشند. هم مجلس و هم دولت باید انقلابی عمل كنند كه فردا دیر است.
از طرف مردم مؤمن و شهیدپرور خمین نیز طوماری تهیه و به مسؤولین ارائه گردیده و از وزیر محترم كشور درخواست نموده‌اند كه با این پدیده شوم برخورد لازم و تصمیم شایسته گرفته شود.
در موضوع فساد اقتصادی، امروز مسؤولین می‌گویند فساد سیستمی شده، این خبر ناگواری است كه طی این سالها به علت مسامحه در برخورد با سلولهای فاسد امروز با غده‌های سرطانی فاسد مواجهیم. پس باید در برخورد با فساد سیستمی برخوردها نیز سیستمی شود. چنانچه برخورد جدی و با حساسیت و به موقع صورت نگیرد از مفسدین عقب مانده و منفعلانه عمل می‌شود كه این امر موجب تخریب اقتصاد و اعتماد مردم می‌گردد. نباید اجازه داد فسادهای كوچك شكل بگیرد و تبدیل به غولهای فاسد بزرگ گردد.
موضوع مهم و ویژه‌ای كه باید متذكر شد و می‌توان آن را ریشه همه گرفتاریهای كشور دانست این است كه مشاهده می‌كنیم در ساختار حاكمیت الهی نظام جمهوری اسلامی به طور گسترده در سطوح مختلف و در قوای سه‌گانه مسؤولین وارد نظام می‌شوند، سوگند می‌خورند كه خادم و وفادار باشند، اینها بر سر سفره نظام می‌نشینند و بهره می‌برند، دارای وجهه و اعتبار و موقعیت اجتماعی می‌گردند، تا كمی بزرگ می‌شوند هر آنچه دلشان می‌خواهد می‌گویند و عمل می‌كنند و برخلاف مصالح و منافع ملی و نظام به پیش می‌روند و در مسیر بی‌وفایی و عهدشكنی قدم می‌گذارند. بعضی در بالاترین سطوح قرار می‌گیرند و نقش اپوزیسیون به خود می‌گیرند و به نظام و ملت و امام و آرمانهایش خیانت می‌كنند. بخشی از آنها دانسته خیانت می‌كنند می‌شوند مثل سران فتنه ۸۸ و بعضی دیگر با عمل و گفتار و منش احمقانه خود لطمه می‌زنند و موجب یأس مردم و ضعف در نظام می‌شوند. هر دو گروه به نظام لطمه می‌زنند.
برای اینكه دچار این بیماری نشویم و نظام مظلوم الهی و اسلامی از گزند این خدمت‌گزاران در امان باشد باید مراقبت كنیم تا در قالب آرمانها سیاستها و تدابیر برگرفته از ولایت فقیه در نظام عمل كنیم تا خائن خوش‌خیال، ظاهرالصلاح و مردم‌فریب نباشیم.
موضوع دیگر وقایعی است كه اخیراً در سطح كشور در حال وقوع است، از جمله در شهر اراك كه اگر دولت تدبیر نكند موجب نگرانی مردم و حاشیه‌سازی گسترده برای دولت خواهد گردید. عده‌ای عناصر فتنه‌گر در شهر اراك جمع شده و با اهانت به مسؤولین نظام، سپاه و بسیج و روحانیت پرداخته و به دنبال ایجاد فتنه و شكاف در جامعه بوده‌اند و همزمان با فتنه داعش در سوریه و عراق به دنبال حاشیه‌سازی برای دولت می‌باشند. لازم به ذكر است كه اینها دولت را وامدار خود معرفی نموده و باج‌خواهی می‌كنند. اینها با شعارهای ساختارشكن‌ در حمایت از سران فتنه بی‌آبرو و وطن‌فروش و خائن به نظام اهانت نموده‌اند.
البته این عناصر متوهم ناچیز كه با پررویی رأی مردم به رئیس‌جمهور محترم را متعلق به خود می‌دانند باید بدانند در آن شهر كه متعلق به سرداران بزرگ بختیاری، آقانجفی، كاوه و فتاحی و اكبرآبادی و یارانشان است (بذرپاش ـ آقای رضائی خیلی ممنون، جمعبندی بفرمایید) همان شیران دشمن‌شكن خیبر و بدر و شلمچه. آنها نمرده‌اند و هرگز اجازه نخواهند داد در استان خورشید انقلاب صدای شغالان و زوزه گرگ بلند شوند. البته از استاندار محترم كه با ترك جلسه به آنها نشان داد كه نه دولت از آنهاست و نه آنها از دولت تشكر می‌كنم.
اما از رئیس‌ محترم جمهور و دولت خدمتگزار انتظار می‌رود قاطعانه این مفسدان را كه خود را به مركب دولت آویزان نموده‌اند طرد نموده و ریشه فتنه را بخشكانند تا بستر سوءاستفاده از آنان گرفته شود.
در پایان اعلام می‌دارم در این مقطع حساس از تاریخ كشور ضرورت وحدت و انسجام همه اجزای ساختار نظام و ملت و دولت و سایر قوا حول محور ولایت و رهبری نظام بیش از مقاطع دیگر است. دشمنان در مقابل ما متحد هستند ما نیز باید با اتحاد و انسجام خویش در برابر شر و فتنه آنها (بذرپاش ـ آقای رضائی یك دقیقه گذشت، خیلی ممنون) و برای تحقق اهداف و آرمانهای امام و انقلاب دست در دست یكدیگر و با صفا و برادرانه در كنار هم باشیم و اجازه رخنه به شیاطین را در صفوف خود ندهیم تا در پیشگاه خداوند بزرگ و امام و شهیدان و مردم سرافراز باشیم، ان‌شاءالله.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر.
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای رضائی، از جناب آقای هادی شوشتری نماینده محترم مردم شریف قوچان و فاروج دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
هادی شوشتری (قوچان و فاروج) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق و اجعل لی من لدنك سلطاناً ‌نصیراً»
با گرامیداشت یاد، نام و خاطره حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) و با عرض ادب و احترام به محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و با عرض سلام به پیشگاه ملت بزرگ ایران اسلامی و نمایندگان معزز مجلس شورای اسلامی. در آستانه ورود به شهرالله، ماه ضیافت الهی و بهار قرآن، رمضان الكریم لازم می‌دانم حلول این ماه مبارك را محضر همه عزیزان عرض تبریك داشته باشم. با اغتنام فرصت نطق میان‌دستور لازم می‌دانم نكاتی چند را به استحضار ملت شریف، مسؤولین محترم اجرایی و نمایندگان بزرگوار برسانم:
۱ ـ‌ ظهور گروهك تروریستی داعش در بخشی از جغرافیای جهان اسلام یكی از تهدیدها و خطرهای بزرگی است كه فراروی جهان اسلام قرار دارد. اسلامی كه مصلحان بزرگ جهان اسلام در دوره‌های اخیر از سیدجمال‌الدین اسدآبادی تا امام محمد عبده و در رأس همه محییان و مصلحان دین یعنی حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) ارائه می‌دهند اسلام عقلانیت، اسلام خردگرایی و اسلام رحمانیت و مهربانی است. این گروهك تروریستی كه دستش تا مرفق به خون صدها انسان معصوم و بی‌گناه آلوده است با هدف انحراف افكار عمومی جهان اسلام از اولویت اول مسلمین یعنی قدس شریف و فلسطین كه آرمان همه آزادی‌خواهان جهان اسلام است چنین اقدامات وحشیانه‌ای انجام می‌دهد. لازم است در عرصه دیپلماسی با فعال‌سازی مجامع و سازمانهای بین‌المللی از جمله سازمان همكاری اسلامی نسبت به رفع و دفع این پدیده خطرناك اقدام نمود. فرمایش اخیر رهبری معظم در این زمینه می‌بایستی راهبرد همه ما باشد.
۲ـ نگاهی به فعل و انفعالات در عرصه و سپهر جهانی و محیط منطقه‌ای ما را به این استنتاج منطقی و قطعی می‌رساند كه می‌بایستی با انسجام‌بخشی به وضعیت داخلی حضوری مؤثر و كارآمد در سطوح منطقه‌ای و جهانی داشته باشیم. سوگمندانه شاهدیم بعضاً در مجامع و تریبون‌های عمومی با ادبیاتی نامناسب رئیس‌جمهور محترم كه خود از مبارزین قبل از انقلاب و مجتهدی از حوزه علمیه قم و چهره‌ای آكادمیك می‌باشند و در عرصه‌های مختلف قبل و پس از انقلاب حضوری مؤثر و كارآمد داشته‌اند مورد خطاب قرار می‌دهند. به مصداق آموزه وحیانی قرآن كریم كه می‌فرماید: «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و قولوا قولاً سدیداً» از همه فعالان سیاسی، مدیران، صاحبان فكر و نظر می‌خواهیم كه با همدیگر با قول سدید و متین سخن بگوییم و به جای سایشها و فرسایشها همه انرژی، فرصت و وقت خود را متمركز روی كارایی سیستم در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی كنیم.
۳ ـ فرآیند مذاكرات هسته‌ای با (۱+۵) به بخش پیچیده خود یعنی نگارش متن رسیده است. در حقوق معاهدات بین‌المللی سخت‌ترین بخش، بخش نگارش متن است كه محل تجلی دیدگاههای مختلف، موافقتها و مخالفتها است. اصل مذاكرات هسته‌ای پس از طی فرآیند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در مراجع بالادستی از قبیل شورای عالی امنیت ملی در چارچوب اصل یكصد و هفتاد و ششم قانون اساسی به این مرحله رسیده است. می‌بایستی حمایت لازم را از این پروژه ملی و نمایندگان خود در سر میز مذاكره با (۱+۵) كه در برگیرنده پنج كشور دارای كرسی حق وتو در سازمان ملل متحد و كشورهای اتحادیه اروپاست داشته باشیم تا مذاكره‌كنندگان با استظهار به چنین پشتوانه‌ای بتوانند حقوق حقه كشور را در این مرحله حساس تاریخی استیفا نمایند.
۴ ـ‌ در عرصه اقتصادی یكی از چالشهای فراروی نرخ بالای بیكاری جوانان و دانش‌آموختگان با داشتن مدارك كارشناسی، كارشناسی ارشد و بعضاً دكتری می‌باشد. ستاد اقتصادی دولت می‌بایستی با فوریت نسبت به ارائه راه‌حل‌های كوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت مهار بحران بیكاری و راه‌حل آن اقدام نماید. وزیر محترم اقتصاد و دارایی می‌بایستی با فعال‌سازی ظرفیت سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و كمكهای فنی و اقتصادی كشور نسبت به شناسایی فرصتهای سرمایه‌گذاری در استانهای سی و یك‌گانه كشور از یك سو و از سوی دیگر شناسایی سرمایه‌گذاران خارجی و سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از كشور كه ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی دارد و فراهم آوردن خدمات سرمایه‌گذاری به صورت یك جا و از طریق پنجره واحد نسبت به جذب و جلب سرمایه‌گذاری خارجی اقدام نماید.
از وزیر محترم صنعت‌، معدن و تجارت ضمن تشكر از انتصاب یك چهره صنعتی كه سالها مسؤولیت كمیسیون صنایع و معادن مجلس را به عهده داشته به ریاست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) می‌خواهم در اجرای اصل (۴۸) قانون اساسی و در راستای مبانی قانونی ایدرو در مناطق محروم كه بخش خصوصی توانایی فنی و مالی جهت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های محرك توسعه را ندارند ایدرو و ایمیدرو در قالب و چارچوب سرمایه‌گذاری مشترك (joint venture) یعنی (۵۱) به (۴۹) درصد نسبت به سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصتهای اشتغال به متقاضیان كار اقدام نماید.
یكی از مؤلفه‌های اساسی اقتصاد مقاومتی توجه به ظرفیتهای منطقه‌ای است. جمهوری اسلامی ایران براساس داده‌های سیستم اطلاعات جغرافیایی یعنی G.I.S هفدهمین كشور بزرگ جهان در گستره محیطی است و از حیث استقرار جغرافیایی به تعبیر یكی از جغرافی‌دانان سیاسی دنیا در چهارراه حوادث جهان قرار دارد و این پهنه وسیع سرزمینی سرشار از ظرفیتها و پتانسیلهای اقتصادی است. وزارت صنعت و معدن و استانداریهای سی‌و‌یك‌گانه كشور در قالب ماتریس sowt فرصتها، تهدیدها؛ نقاط قوت و ضعف و آمایش سرزمینی زمینه و بستر را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با رویكرد توجه به ظرفیتهای درونی و نگاه به فرصتهای بیرونی فراهم آورد.
در پایان چند تذكر در خصوص موارد اجرایی شهرستانهای قوچان و فاروج را به استحضار وزرای محترم می‌رسانم (بذرپاش ـ آقای شوشتری وقت شما به اتمام رسیده جمعبندی بفرمایید)
جناب آقای دكتر آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی:
 تسریع در تكمیل و بهره‌برداری تقاطع غیرهمسطح نشاط، ساماندهی ورودی و خروجی به شهر قوچان، شروع عملیات اجرایی محور بیرم‌آباد به امیرآباد در شهرستان فاروج، تكمیل و بهره‌برداری محور خرق ـ یام در فاروج.
جناب آقای جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی:
 طراحی و اجرای مجتمع فرهنگی ـ هنری شهر قوچان، تكمیل مجتمع فرهنگی ـ هنری شهرستان فاروج، تكمیل پژوهشكده موسیقی قوچان، اجرای كتابخانه عمومی شهر تیتكانلو در فاروج.
جناب آقای دكتر گودرزی وزیر محترم ورزش و جوانان: طراحی و اجرای گود كشتی قوچان، تكمیل ورزشگاه قوچان، اجرای گود ورزشی امام مرشد فاروج.
جناب آقای دكتر رحمانی‌فضلی وزیر محترم كشور:
اجرای مصوبه هیأت محترم وزیران در خصوص ارتقای فرمانداری (بذرپاش ـ ‌آقای شوشتری یك دقیقه و خرده‌ای گذشت) شهرستان قوچان به فرمانداری ویژه. چون وقت گذشته بقیه را صرف‌نظر می‌كنم. «ان‌ ارید الا الاصلاح ما استطعت علیه توكلت و الیه انیب».
دبیر (بذرپاش) ـ از جناب آقای شوشتری بابت رعایت وقت تشكر می‌كنم. از جناب آقای رحمت‌اله نوروزی نماینده محترم مردم شریف علی‌آبادكتول دعوت می‌كنم.
رحمت‌اله نوروزی (علی‌آبادكتول) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود به ارواح طیبه شهدا و مقام معظم رهبری، ناخدای كشتی انقلاب اسلامی و همه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه جناب آقای دكتر روحانی ریاست محترم جمهور، دولتمردان خدوم كشور بزرگ و پهناور ایران اسلامی. با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید مظلوم بهشتی در این واقعه عظیم كه در آن شرایط غبارآلود فتنه‌ها نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود. هفته قوه قضائیه را به رئیس محترم این قوه كه عالمی فرزانه و مجتهدی جلیل‌القدر هستند، حضرت‌ آیت‌الله آملی‌لاریجانی، همه دست‌اندركاران و قضات محترم آن تبریك عرض می‌كنم.
 ماه مبارك رمضان فرصت مناسب برای تفكر و تدبر در افعال و صفات خداوندی و روی آوردن به تهذیب نفس و تصفیه درون و پرداختن به مجالس و محافل انس با قرآن كریم است. ضمن عرض تبریك حلول این ماه بزرگ از خداوند بزرگ، برخورداری از لیله‌القدر و درك آن را برای همه سالكین طریق حق و حقیقت مسئلت می‌نمایم. فرصت رمضان و تدبر در برنامه نهفته‌ای كه در همه عرصه‌ها از دولت و وزارتخانه گرفته تا كوچكترین نهاد اجتماعی خانواده با دستورالعمل و راهكارهای سازنده خود می‌تواند بسترساز تحقق شعار فرهنگ و اقتصاد با دو راهبرد عزم ملی و مدیریت جهادی باشد.
امروز در كشور ما با عنایت به تهاجم عظیم و سیل تمدن‌های بیگانه كه ذائقه جوانان را با شیرینی زودگذر و با زهر نهفته و كشنده مسموم نموده و سایتهای مجازی با محتوای غلط آن در عرصه فرهنگ با اشاعه زمینه‌های نادرست موجب بی‌هویتی و بی‌معنایی در زندگی جوانان ما شده و با عنایت به بیكاری جوانان تحصیلكرده زمینه‌های ذهنی و فكری مأیوس‌كننده را فراهم نموده و به تبع آن مشكلات بالا رفتن سن ازدواج و كاهش زاد و ولد را به حداقل ممكن رسانده خطرات جدی را متوجه آینده زندگی در كشور ما می‌نماید.
برادران و خواهران گرامی! امروز وحدت حول محور ولایت مطلقه فقیه و پرهیز از هر نوع حواشی و توجه به فرهنگ با آسیب‌شناسی دقیق خصوصاً در عرصه‌های مجازی تهاجم دشمن و تلاش برای بازگرداندن امید به زندگانی جوانان و تسریع در حل مشكلات آنان از جمله اشتغال و ازدواج از مهمترین محورهای حركت فرهنگی در جامعه است كه تا كنون علی‌رغم تأكیدهای مقام معظم رهبری خروجی قابل توجهی در برنامه‌های عملیاتی و بودجه‌ای آن از همایشها و جلسات مربوط به آن را شاهد نبودیم. ساماندهی بودجه‌های فرهنگی، پرهیز از موازی‌كاری كم‌بازده، تمركز و هزینه‌كرد بر اندك جمعیتهایی كه كمتر نیاز به كار فرهنگی دارند. توجه به خیل عظیم جوانانی كه در عرصه شناخت و رفتار و انگیزه‌ها فاصله با اماكن مذهبی دارند از ضرورت امروز جامعه است كه با تأكید بر كرسی‌های نظریه‌پردازی در دانشگاهها، مدارس، جامعه در سطوح مختلف آن بخشی از آلام و مشكلات فكری و عقیدتی را می‌توان كاهش داد.
اینك با كسب اجازه از محضر حضار محترم نكاتی چند در مورد حوزه انتخابیه علی‌آباد‌كتول و بخش كمالان به استحضارتان می‌رسانم:
۱ ـ تذکر به ریاست محترم جمهور، جناب آقای دکتر روحانی! با توجه به وقوع سیل، بارش شدید باران، تگرگ و طوفان در بخشهای مختلف حوزه شهرستان باعث خرابی و خسارت به (۷۵۵) هکتار از مزارع گندم، جو، باغات میوه، خزانه‌های شالی و کلزا، دام، مرغداری، زنبورداری گردیده و خسارات وارده در این بخش بالغ بر (۶) میلیارد و (۱۰۰) میلیون تومان برآورد گردیده است.
در بخش خطوط انتقال آب روستایی و شهری، تخریب چشمه‌ها و چاهها و بندهای انحرافی بالغ بر (۵) میلیارد و (۷۰۰) میلیون تومان برآورد خسارت شده است.
در بخش سازه‌های کنترل سیلاب خطوط گاز و شبکه برق و خسارات وارده به وسایل نقلیه سبک و سنگین و بخش مسکن با لحاظ نمودن ارقام فوق، مجموعاً (۴۵) میلیارد و (۵۰۰) میلیون تومان می‌باشد که امیدوارم دستگاههای مربوطه، معاونت برنامه‌ریزی در برف سال گذشته هیچ توجهی به استان مظلوم و محروم گلستان و شهرستان علی‌آبادکتول انجام نشد.
امروز هم یک رقم اندکی مصوب شده است، از جناب آقای دکتر روحانی خواهش دارم با اعزام اکیپ ویژه با دقت این مورد را مورد ارزیابی قرار دهند.
مشکل خرید محصولات کشاورزی در استان گلستان با عنایت به بالا بودن هزینه‌های کشت، داشت و برداشت به گونه‌ای بود که قیمت محصولات، باقلا و نخودفرنگی و هزینه جمع‌آوری آن را کفاف نمی‌کرد. با همه زحمت، کشاورزان عزیز مجبور به شخم‌ زدن زمین‌هایشان شدند. تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در این خصوص دارم.
تسریع در پرداخت پول گندم و کلزای خریداری‌شده استان گلستان و شهرستان علی‌آبادکتول.
تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر محترم کار، تعاون و رفاه اجتماعی درخصوص رقم بالای بیکاری در استان گلستان و شهرستان علی‌آبادکتول؛ رتبه بیست و هشتم را داریم و بارها تذکر داده‌ایم.
توجه به صنایع دستی استان و اختصاص تسهیلات مورد نیاز در بخش صنایع کوچک و مشاغل خانگی در بخشهای شهرستان از جمله بخش ترکمن‌صحرا ضروری است. از متولیان امر، خصوصاً صندوق مهر رضا خواستار عنایت بیشتری هستیم.
تخریب جنگلها در دهنه زرین‌گل سرعت بیشتری به خود گرفته، کسانی که بحث خروج دام از جنگل را مطرح کردند، امروز تبر و داس، دره و جنگل را نابوده نمی‌کند، موتوراره‌ها آن را نابود می‌کند.
تذکر به وزیر جهاد و سازمان جنگلها و مراتع دارم درخصوص جاده علی‌آبادکتول به شاهرود که مورد تأکید سه رئیس‌جمهور بوده و متأسفانه محیط‌زیست نیز محیط ایست است و شما به بهانه‌های واهی جلوی پیشرفت جاده را گرفته‌اید. انتظار داریم جاده‌ای که (۱۱۰) کیلومتر مسیر را کوتاه می‌کند را بیایند انجام دهند، خواسته‌های نظام و رئیس‌جمهور و مردم عزیز را محقق کنند.
به وزیر آموزش عالی درخصوص مجتمع آموزش عالی شهرستان تذکر دارم. (بذرپاش ـ‌ آقای نوروزی! جمع‌بندی بفرمایید، وقت شما رو به اتمام است).
تذکر به وزیر بهداشت درخصوص کمبود پزشک متخصص در شهرستان علی‌آبادکتول.
از ریاست محترم قوه قضاییه و برنامه‌ریزان می‌خواهم نسبت به آموزش مدیران بنگاههای عقد قرارداد املاک، خودرو و امثالهم اقدام نمایند که بخش قابل توجهی از مشکلات دادگاهها و بالا رفتن حجم پرونده‌ها ناشی از همین قراردادها و اختلافات ناشی از آن است. برای حج که یک ماه است آموزش می‌گذارند، اما برای این قسمت آموزش انجام نشده است.
امروز با بالا رفتن حجم طلاقها، آموزش مهارتهای زندگی، خصوصاً آموزشهای پیش از ازدواج و احکام مورد نیاز از ضرورتهاست. (بذرپاش ـ آقای نوروزی بیش از یک دقیقه گذشته است، ممنونم) چشم، از قوه قضاییه، سازمان بهزیستی و نهادهای مسؤول می‌خواهم که نسبت به آموزش پیش از ازدواج برای جوانان اقدام لازم انجام دهند. والسلام‌علیکم و رحمه الله و برکاته
دبیر (بذرپاش) ـ از جناب آقای نوروزی خیلی ممنون. از آقای دکتر عوض حیدرپورشهرضائی نماینده محترم مردم شریف شهرضا و دهاقان دعوت می‌کنم که به مدت پنج دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
عوض حیدرپورشهرضائی (شهرضا و دهاقان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان را به عموم ملت ایران، مسلمانان جهان و اهالی محترم حوزه انتخابیه تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم خداوند متعال در باقی‌مانده ماه شعبان همه ما را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد.
یاد شهدای هفتم تیر خصوصاً سیدالشهدای آن، شهید آیت‌الله دکتر بهشتی را گرامی می‌دارم و با تبریک روز و هفته اصناف به همه صاحبان صنوف کشور خصوصاً اصناف شهرضا، دهاقان و منظریه و گلشن و روستاها زحمات آنها را ارج می‌نهیم.
و با گرامی‌داشت یاد امام عزیز و شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و با آرزوی سلامتی برای جانبازان و ایثارگران و مقام معظم رهبری موارد زیر را به اطلاع می‌رسانم:
۱ ـ روزگار سختی بر بازنشستگان صنعت فولاد می‌گذرد. با وجودی که مسأله آنان و صندوق بازنشستگی فولاد قانوناً حل شده است، هنوز فرآیندهای اجرایی آن تمام نشده و بازنشستگان فولاد برای دریافت مستمری و حقوق خود همه ماهه در رنج و عذاب هستند. از آقای دکتر ربیعی می‌خواهیم که مشکل را با یک عزم جدی و حرکت جهادی حل کنند.
۲ ـ معتقدیم ملت بزرگ عراق با همتی که دارد و تحت زعامت مرجعیت دینی می‌تواند مشکل «داعش» را حل کند و آرامش را به کشور عراق بازگرداند. اینجانب به نمایندگی از ملت ایران اعلام می‌کنم ملت ایران حمایت و پشتیبانی یکپارچه خود را از ملت عراق اعلام می‌کند و حمایت از آنچه ملت عراق می‌خواهد را وظیفه خود می‌داند و در راه حفظ عراق و عتبات عالیات آماده جانفشانی است.
۳ ـ بر این عقیده هستیم که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ما، فقط وظیفه مذاکره را بر عهده دارد و براساس منویات مقام معظم رهبری و مصوبات شورای عالی امنیت ملی و با رعایت اصول و خطوط قرمز هسته‌ای ما، به دنبال تحقق بخشیدن به حقوق هسته‌ای ملت ایران است و به اعضای (۱+۵) توصیه می‌کنیم دست از زیاده‌خواهی بردارند و توجه داشته باشند تیم مذاکره‌کننده اجازه دارند فقط و فقط در خصوص موضوع هسته‌ای مذاکره کنند و لا غیر.
۴ ـ با سپاس از وزیر محترم بهداشت و عزمی که برای تحول در نظام سلامت به خرج داده‌اند، یادآوری می‌کنم شهرستان شهرضا به عنوان پشتیبانی فعالیتهای سلامت در جنوب استان اصفهان دیده شده است و وظیفه پشتیبانی بخشهایی از شمال استان فارس و شرق استان چهارمحال و بختیاری هم بر دوش شبکه بهداشت و درمان شهرضا است و متأسفانه در گروه‌بندی در گروه «د» قرار گفته است. بنابراین درخواست می‌کنیم نسبت به ارتقای گروه شهرستان شهرضا از «د» به «ب» اقدام شود.
۵ ـ جناب آقای مهندس نعمت‌زاده! شرکتها و کارخانجات شهرضا خیلی مشکل دارد. هم شهرضا، هم دهاقان، هم استان اصفهان و بقیه شهرهای استان اصفهان، در وانفسای برخورد با مفاسد اقتصادی و رسیدگی به معوقات بانکی،‌ آنهایی که دارند خرد می‌شوند صاحبان کارخانه‌های کوچک و کارگاههای کوچکند که وامهای آنها بالا هم نیست و وثیقه‌های آنها به اجرا گذاشته شده‌اند. سیستم بانکی فشار را بر دوش و پشت سر آبرودارانی گذاشته‌اند که به سختی کارخانه‌های خود را سرپا نگه داشته است. بنابراین از جناب‌عالی می‌خواهیم با اولویت به مسأله بدهی کارخانجات کشور و خصوصاً استان اصفهان و منطقه ما بپردازند و با کمک وزیر اقتصادی و دارایی مشکل بانکی صنایع ما را حل کنند.
۶ ـ جناب آقای دکتر طیب‌نیاء، وزیر محترم اقتصاد و دارایی! مجلس شورای اسلامی معتقد است یکی از ملزومات محقق کردن اقتصاد مقاومتی اداره کشور با مالیات است. ملت بزرگ ایران هم پشتیبانی سیستم مالیاتی کشور را وظیفه می‌داند لیکن آنچه سازمان امور مالیاتی انجام می‌دهد و رویه‌هایی که در پیش گرفته‌اند، متناسب با شرایط موجود نیست. خوب است ارزیابی و چاره‌جویی لازم در این زمینه انجام پذیرد.
باز هم یادآوری می‌کنیم مالیات مسکن مهر که بارها و بارها از تریبون مجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گرفته است، به سختی مورد پذیرش سازمان امور مالیاتی قرار گرفته و می‌بایست ترتیبی اتخاذ شود که مالیات مسکن مهر براساس آنچه خواست ملت و دولت و صاحبان مسکن مهر است، ان‌شاءالله عملیاتی شود.
جناب آقای دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران! احساس می‌کنیم دستی در کار است که با برهم زدن نظم و امر اقتصادی، افزایش قیمتها و برهم ریختن آرامش اقتصادی برای مردم اشکال ایجاد کند. بنابراین از جناب‌عالی می‌خواهیم با دقت بیشتری مسائل مربوط به قیمتها را به منظور کاهش فشار از دوش اقشار ضعیف پیگیری و پیش‌بینی نمایید. (بذرپاش ـ آقای دکتر خیلی ممنون) والسلام
دبیر (بذرپاش) ـ با تشکر از جناب آقای حیدرپور بابت رعایت وقت. نفر آخر، از جناب آقای محمدمهدی برومندی نماینده محترم مردم شریف مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد دعوت می‌کنم که به مدت پنج دقیقه به ایراد نطقشان بپردازند.
محمدمهدی برومندی (مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 با درود به ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و با درود به روح پرفتوح و ملکوتی حضرت امام راحل عظیم‌الشأن و با آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری، حضرت‌ آیت‌الله العظمی خامنه‌ای. (حضار صلوات فرستادند)
به محضر شریف ملت بزرگ ایران اسلامی، نمایندگان معزز مردم در مجلس شورای اسلامی عرض سلام و ادب و احترام دارم و با عرض سلام به مردم عزیز و شریف حوزه انتخابیه‌ام شهرستانهای مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد. شهادت مظلومانه حضرت آیت‌الله دکتر بهشتی و (۷۲) تن از یاران ایشان را تسلیت می‌گویم و هفته قوه قضاییه را به قضات شریف کشور تبریک می‌گویم.
پیشاپیش حلول ماه پر خیر و برکت رمضان را به محضر شریف ملت ایران اسلامی تبریک عرض نموده و ضمن تقدیر از تیم‌های ملی فوتبال و والیبال که باعث افتخار و غرور ملی‌مان شدند، ان‌شاءالله دعا کنیم امشب تیم ملی فوتبال کشورمان پیروز میدان باشد.
با توجه به شرایط حاکم بر منطقه و وضعیت عراق باید گفت امروز بر همگان اثبات شد که تنها کشوری که به دنبال ثبات در منطقه است جمهوری اسلامی ایران است و آمریکا بازی خطرناکی را در منطقه آغاز کرده است که طعم تلخ آن را خواهد چشید. مدعیان دموکراسی از گروهی افراطی و تکفیری حمایت می‌کنند که ننگین‌ترین فجایع و جنایت بشری را مرتکب می‌شوند. آمریکا بداند مردم سوریه و عراق اجازه نخواهند داد نقشه‌های شوم استکبار و صهیونیستها در کشورشان عملی شود و انتخاب آقای بشاراسد مشت محکمی بر دهان شما بود. مگر نمی‌گفتید مردم سوریه علیه حاکمیت قیام کرده‌اند و حاکمیت سوریه را قبول ندارند؟ مگر نمی‌گفتید بشاراسد مردم سوریه را به خاک و خون کشیده است؟ امروز بر همه ثابت شد کسانی که مردم را به خاک و خون می‌کشیده‌اند و سر مردم را از تن جدا می‌کردند، تروریستهای تکفیری اجاره‌ای شما بودند. اگر مردم سوریه علیه حاکمیت خود بودند، پس چگونه بالای (۱۰) میلیون رأی به رئیس‌جمهور قانونی خود دادند؟ آمریکا می‌خواهد شکست خفت‌بار خود را در عراق جبران نماید و «داعش» تروریستهای اجاره‌ای را به عراق منتقل کرده‌ است که با هوشیاری ملت عراق، وحدت شیعه و سنی و همه اقوام و با هدایت مراجع معظم تقلید و علمای بزرگ اسلام این نقشه شوم استکبار راه به جایی نخواهد برد.
اما در مسائل داخلی و حوزه انتخابیه‌ام مطالبی را عرض می‌نمایم.
امروز اشتغال و بیکاری مهمترین مشکل مردم است. از دولت محترم درخواست رسیدگی ویژه دارم.
اولین تذکر اینجانب به وزیر محترم کشور است. آقای وزیر! تقسیم کشور به پنج قطب بدون در نظر گرفتن مصالح کشور و اینکه استان فارس سومین حرم اهل‌بیت در این تقسیم‌بندی دیده نشده است، موجی از نگرانی و نارضایتی را در استان پهناور فارس ایجاد نموده. گرچه روز گذشته ریاست محترم مجلس در جلسه علنی این موضوع را از طرف شما منتفی اعلام کرد، باید عرض کنم در صورت اصرار وزارت کشور بر این موضوع با واکنش جدی و قانونی نمایندگان فارس مواجه خواهد بود.
از وزیر محترم کشور درخواست ارتقای فرمانداری مرودشت به فرمانداری ویژه، ارتقای روستاهای فاروق، کناره، زنگی‌آباد و فتح‌آباد و سیوند به شهر را دارم.
تذکر بعدی به بنیاد شهید و امور ایثارگران است. امروز پدران و مادران معظم شهدا در دوران کهولت به سر می‌برند و نیازمند پرستاری و رسیدگی ویژه هستند. متأسفانه حق پرستاری به این عزیزان تعلق نمی‌گیرد و در حد محدود است. لذا درخواست رسیدگی فوری و عاجل دارم.
تذکر بعدی به وزیر محترم راه و شهرسازی است. جناب وزیر! متأسفانه از تعداد پروازهای روزانه شهر مقدس شیراز به شدت کم شده است و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد شده، منتظر دستور جناب‌عالی هستیم. تکمیل محور مرودشت ـ درودزن را که در سال گذشته (۴۰) کشته و در سه‌ماهه اول سالجاری (۱۰) کشته داشته است، تسریع نمایید.
تسریع در احداث محور پاسارگاد ـ ارسنجان ـ خرامه که از نیازهای اساسی منطقه است، مورد استدعاست.
تکمیل و تحویل مسکن مهر شهرهای مرودشت، سعادت‌شهر از درخواستهای جدی مردم است.
از وزیر محترم راه و شهرسازی و ریاست محترم سازمان ملی زمین و مسکن به دلیل تعیین تکلیف در صدور اسناد پلاک (۱۰۱) بعد از (۴۰) سال سردرگمی مردم تشکر می‌کنم.
تسریع در شروع و احداث ایستگاه راه‌آهن مرودشت و دو خطه نمودن راه‌آهن مرودشت ـ تخت جمشید از درخواستهای فوری مردم است.
درخواست بعدی اینجانب از دولت محترم و به ویژه وزارت آموزش و پرورش و مجلس محترم است که به نقش و جایگاه معلمان عزیز باید توجه نمود؛ زیرا توسعه کشور با توسعه نیروی انسانی است باید به فوریت اقدام عملی در جهت ارتقای شأن و منزلت معلمان در دستور کار قرار گیرد. طرح رتبه‌بندی معلمان یکی از راهکارهای عملی برای احقاق حقوق این قشر عزیز است. امروز نباید معلمین عزیز ما مشکل معیشت داشته باشند. واقعاً حقوق یک معلم را با هزینه‌های امروز مورد ارزیابی قرار دهیم، متوجه خواهیم شد با چه مشکلاتی مواجهند. امروز برخی از این عزیزان در تأمین هزینه‌های زندگی خود و فرزندانشان با مشکل مواجهند.
از رئیس‌جمهور محترم درخواست می‌نمایم، همان که در جلسه حضوری هم عرض نمودم، باید به تخت جمشید و پاسارگاد به عنوان فاخرترین آثار باستانی و تمدنی کشور توجه شود، امروز ورود هر گردشگر به کشور هشت اشتغال ایجاد می‌کند، چرا به وضعیت تخت جمشید و پاسارگاد و ایجاد زیرساختهای لازم برای آثاری که سالانه چند میلیون گردشگر داخلی و خارجی دارد، (بذرپاش ـ آقای برومندی خیلی ممنون، جمع‌بندی بفرمایید) توجهی نمی‌شود؟ درخواست اینجانب این است که در کمیته‌ای در دولت محترم به این مهم رسیدگی شود و در بودجه کل کشور ردیفی برای تخت جمشید دیده شود.
وزیر محترم نیرو! متأسفانه شهرها و روستاهای فارس با مشکل کم‌آبی مواجه است. بیش از (۵۰۰) روستای استان با مشکل جدی آب مواجه است. تخصیص اعتبار برای آبرسانی به شهرهای مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد و اجرای طرح فاضلاب در شهرهای مذکور مورد استدعاست.
تذکر بعدی به وزارت صنعت، معدن و تجارت است. کارخانه صنعتی آزمایش که مهمترین صنعت کشور است، سالهاست تعطیل است. بیش از (۴۰) جلسه برگزار شده است. آقای وزیر! لطفاً هیأت حمایت دولتی را تشکیل دهید و به قولی که داده‌اید عمل نمایید. (نایب‌رئیس ـ آقای برومندی! خیلی ممنون، یک دقیقه و (۳۰) ثانیه گذشت).
اعطای بیمه کارگران ساختمانی به کارگران، اجرای استفساریه مجلس شورای اسلامی در مورد اعمال (۷۳۰۰) روز به عنوان مأخذ مشاغل سخت و زیان‌آور توسط سازمان تأمین اجتماعی تا حل مشکل این عزیزترین و شریفترین انسانهایی که در مشاغل سخت و زیان‌آور مشغولند مورد استدعای اینجانب و فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی است. (نایب‌رئیس ـ آقای برومند! دو دقیقه گذشت، متشکر). آخرین تذکر من به وزیر محترم کشاورزی است.
نایب‌رئیس ـ نه، آخرین را به مطبوعات بدهید.
برومندی ـ جناب آقای باهنر! مطلب مهمی است. وزارت جهاد کشاورزی باید به وظایف خود به درستی عمل کند. امروز همه کشاورزان ما نگرانند. محصولات، صیفی‌جات روی زمین مانده است.
نایب‌رئیس ـ آقای برومندی! اجازه بدهید بقیه‌اش برای رسانه‌ها باشد.
برومندی ـ جناب آقای باهنر! نکته آخر است که عرض می‌کنم. اگر امروز هر کس دو، سه، چهار، پنج اتومبیل داشته باشد، از یک کارت سوخت برخوردار... (قطع میکروفون)
نایب‌رئیس ـ متشکر.
برومندی ـ یک کارت سوخت ندارد و برای تأمین چند لیتر گازوئیل، برای تهیه غذای مردم در رنج و عذاب است. باید مجلس محترم و دولت ان‌شاءالله به این مهم توجه کنند و برای کشاورزان کارت سوخت تهیه شود. والسلام‌علیکم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ آقای برومندی! حضرت‌عالی فکر کردید که هشت دقیقه وقت دارید؟ بله، ‌آیین‌نامه پنج دقیقه را گفته است، سه دقیقه آن غصبی بود. ثوابش به گناهش در. متشکر.
 
۷ ـ اعلام وصول چهار فقره لایحه
نایب‌رئیس ـ یک تعداد طرح و لایحه داریم، اعلام وصول بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! چهار لایحه از طرف دولت ارسال شده است که اعلام وصول می‌گردد:
ـ لایحه عادی تصویب کنوانسیون میناماتا در مورد جیوه اعلام وصول می‌گردد.
ـ لایحه عادی تصویب اصلاحات اساسنامه کنوانسیون و آیین‌نامه‌های کلی فراهمایی‌ها (کنفرانس‌ها)، مجامع و جلسات اتحادیه بین‌المللی مخابرات طی فراهمایی (کنفرانس) سران مختار.
ـ لایحه عادی اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول جهت کاهش فقر و ارتقای رشد.
ـ لایحه عادی اصلاح قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان تابعه یا وابسته به آنها.
نایب‌رئیس ـ متشکر.
 
۸ ـ اعلام وصول یک فقره سؤال
نایب‌رئیس ـ یکی، دو مورد سؤال هم است که اعلام وصول شود. جناب آقای صادقی بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ سؤال ملی (۱۵) نفر از نمایندگان[۱] محترم مجلس شورای اسلامی که حاصل تجمیع سه سؤال بوده است از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درخصوص عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی در حوزه بانکداری و بورس اعلام وصول می‌گردد.
نایب‌رئیس ـ متشکر.
۹ ـ تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذکرات شفاهی نمایندگان را اعلام بفرمایید. جناب آقای سبحانی‌نیا بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذکرات شفاهی همکاران محترم:
همین آغاز کار تقاضا می‌کنیم که وقت مقرر آیین‌نامه‌ای را رعایت کنند. جناب آقای موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان بفرمایید.
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم لازم می‌دانم شهادت (۷۲) تن از بهترین یاران حضرت امام به ویژه سید شهدای هفتم تیر را خدمت ملت ایران و به ویژه خانواده‌های این عزیزان تسلیت عرض کنم.
برای چندمین بار خدمت وزیر محترم جهاد کشاورزی و وزیر محترم نیرو بحث خشکسالی استان اصفهان و بحث خشکسالی که گریبانگیر مردم شهرستان فلاورجان است تذکر می‌دهم. اصفهان استان نه ملی، بلکه بین‌المللی است. میهمانانی که از سراسر دنیا به کشور اسلامی ما وارد می‌شوند، یکی از جاهایی که بازدید می‌کنند، استان اصفهان است و اصفهان دارد نابود می‌شود. خواهش من این است که این دو وزارتخانه، هیأت دولت، رئیس‌جمهور محترم یک فکری به حال خشکسالی در استان اصفهان کنند. کشاورزان ما نابود شدند. باغهای باغداران ما خشکیده است.
در ارتباط با بازنشستگان صنعت فولاد لازم می‌دانم خدمت وزیر صنعت، معدن و تجارت و خدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عرض کنم که برای یکبار بیایید مشکل این عزیزان را حل کنید. واقعاً این عزیزان دارند با سختی زندگی می‌کنند. اینها زندگی نمی‌کنند، تلاش می‌کنند زنده بمانند. خواهش من این است که توجهی شود.
به وزیر راه و شهرسازی؛ نقاط حادثه‌خیز شهرستان فلاورجان هر روز دارد حادثه می‌آفریند. روز گذشته، مادر شهید حسین بکرانی در جاده آب‌نیل به طرف پیربکران کشته شد، (۱۰) نفر از اول سال تا الان در این جاده کشته شدند. چقدر ما باید تاوان بدهیم؟ چرا به این نقاط حادثه‌خیز دقت نمی‌کنیم؟
بحث ورودی شهرستان فلاورجان؛ همکاران کمیسیون اقتصادی آمدند بازدید کردند. جناب آقای قاضی‌پور و دوستانی که آمدند بازدید کردند، اطلاع دارند،‌ فلاورجان یک ورودی ندارد. خواهش من از وزیر محترم راه و شهرسازی این است که به این موضوع یک دقتی کنند.
از هیأت‌رئیسه محترم خواهش می‌کنم، جناب آقای باهنر! استیضاح وزیر نیرو، استیضاح وزیر علوم، مدتهاست جلسات متعددی هم گذاشته شده است. اگر می‌خواستند قانع شوند، قانع شده بودند. اعلام وصول کنید.
بحث تقسیمات کشوری را هم من عرض می‌کنم. (سبحانی‌نیا ـ آقای موسوی‌لارگانی خیلی متشکر) چندین بار این موضوع را عرض کردم.
جناب آقای باهنر! لازم است مجلس از قانونی که مصوب کرده است،‌ دفاع کند. قانون تصویب شده است، در مجلس هشتم، دولتی که ادعای قانونمندی می‌کند چرا بحث تقسیمات کشوری را اجرا نمی‌کند؟ تعداد زیادی از روستاهای ما حق ارتقای به شهر را دارند، روستاهای سهر و فیروزان سالهاست انتظار دارد،‌ (۹۰) شهید تقدیم انقلاب کرده است، روستاهای طاد و ونهر، روستای بوستان، شهر ایمانشهر، یک مسأله امنیتی پیدا می‌کند، جدا شدنش را...
نایب‌رئیس ـ وقت خیلی گذشته است، دیگر تمام شد.
موسوی‌لارگانی ـ من یک نکته دیگر را هم عرض کنم. (قطع میکروفون)
نایب‌رئیس ـ آقای موسوی ببینید! دو دقیقه وقت داشتید، سه دقیقه و (۲۰) ثانیه حرف زدید. من خواهش می‌کنم که بگویید «والسلام‌علیکم و رحمه الله». بفرمایید، میکروفون آقای موسوی را باز کنید.
موسوی‌لارگانی ـ به وزیر محترم اقتصادی و دارایی (نایب‌رئیس ـ اینکه نشد) آخرین نکته است، کسانی که استعلامشان از نهادهای امنیتی منفی بوده، کسانی که در فتنه ۸۸ فعال بودند، در بیمه ایران به کار گماشتید، اینها را جداً باید جلوگیری کنید.
نایب‌رئیس ـ نفر بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای موسوی‌لارگانی خیلی متشکر. جناب آقای منصوری‌آرانی نماینده محترم کاشان، آران و بیدگل بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ من خواهش می‌کنم دوستان رعایت بفرمایند. این تذکر دو دقیقه وقت دارد. آدم می‌خواهد چانه بزند، دو دقیقه و (۱۵) ثانیه. این دو دقیقه که نمی‌تواند چهار دقیقه بشود.
عباسعلی منصوری‌آرانی (كاشان، آران و بیدگل) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل در منطقه کویری واقع شده و طبیعت مناطق کویری به این شکل است که زمستانهای بسیار سردی را دارند و تابستانها هم فوق‌العاده گرم است. تعرفه آب و برق شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل متأسفانه بر مبنای شهرستانهای گرمسیری نیست. در حالیکه استان قم که همجوار با کاشان و آران و بیدگل است، از تخفیف ویژه‌ای برخوردار است که حقشان هم است چون واقعاً آنجا هم گرمسیری است. استدعای ما از وزیر محترم نیرو این است که شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل را هم مشابه قم ببیند و تعرفه برق کاشان و آران و بیدگل مشابه قم باشد که این جزء حقوق و مطالبات مردمی است.
همچنین از جناب آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم درخواست می‌كنیم كه بحث اشتغال جوانان را كه در دستور كار خودشان گذاشتند تسریع ببخشند و وام‌های میلیاردی كه الان خیلی از ذی‌نفوذان گرفته‌اند آنها را كه باید وامهایشان را پس بدهند بیاورند در بحث اشتغال تا هر چه زودتر ان‌شاء‌الله جوانان ما بتوانند اشتغال داشته باشند چون یك مشكل عمده است. تشكر.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر از رعایت وقت. جناب آقای زمانیان‌دهكردی نماینده محترم شهركرد، سامان و بن بفرمایید.
سیدسعید زمانیان‌دهكردی (شهركرد، سامان و بن) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
شهادت شهید مظلوم دكتر بهشتی و (۷۲) تن از یاران انقلاب و امام (رحمه‌الله علیه) را تسلیت عرض نموده، یاد و خاطره نمایندگان شهید رحمان و مجتبی استكی را گرامی می‌داریم، هفته قوه قضائیه را تبریك عرض می‌كنیم.
وزیر محترم راه و شهرسازی، كار، رفاه و تأمین اجتماعی، دستور رسیدگی به وضعیت اسفبار مسكن مهر اقشار آسیب‌پذیر و بعضی تعاونی‌های متخلف و دخل و تصرفی كه توسط بعضی از مسؤولین در واگذاری به افرادی كه شرایط نداشته‌اند و سوء‌استفاده‌های انجام‌شده در این رابطه به خصوص در استان چهارمحال و بختیاری.
وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت:
وضعیت صنعت كشور بسیار نامناسب است. عدم برنامه‌ریزی، عدم رسیدگی به مشكلات تولید، عدم هماهنگی بین دستگاه‌های اداری برای حل مشكلات تولید در ارتباط با مسأله استعلامات، سرمایه‌گذاری، سرمایه در گردش، عدم كنترل بازار و بی‌توجهی به گرانی‌های اخیر در این وزارتخانه و زیرمجموعه آن. چه كار می‌كنید؟ این چه وضعیتی است؟
وزیر محترم ورزش:
وضعیت ورزش استان چهارمحال و بختیاری به خصوص در شهرستان‌های شهركرد، سامان، بن، پروژه‌ها، هیأتها، تیمهای ورزشی، اعتبارات، اشتغال جوانان نامناسب‌ترین وضعیت را دارد و با این روند، بی‌توجهی به این استان اثرات نامطلوبی در پی داشته، بارها اعلام كرده‌ایم ولی هیچ اقدامی میسر نشده است.
وزیر محترم نیرو:
دستور رسیدگی ویژه به تخلفات صورت گرفته در ارتباط با تونل گلاب دو و بهشت‌آباد و معرفی افراد به دستگاه‌های قضائی به دلیل عدم كار غیرقانونی و دستور حل سریع تونل سبزه‌كوه و سد ونك.
وضعیت حقوقی ذوب‌آهنی‌ها، كارگران زحمت‌كش كه متأسفانه بارها تذكرات ویژه داده شده ولی متأسفانه نه وزرای محترم و نه دولت محترم در این مورد اقدامی نكرده‌اند. خواهشمند است اقدام ویژه صورت بپذیرد.
والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی ممنون از رعایت وقت، جناب آقای كائیدی نماینده محترم پلدختر بفرمایید.
علی كائیدی (پلدختر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همه همكاران عزیزم بالاخص هیأت محترم رئیسه عرض خسته‌نباشید دارم. گرامی می‌دارم یاد و خاطره شهدای هفتم تیر را بالاخص شهید مظلوم آیت‌الله دكتر بهشتی و شهدای هفتم تیر مجلس شورای اسلامی؛ شهید فخرالدین رحیمی و شهید صادقی نمایندگان پلدختر و دورود و ازنا.
تذكر جدی دارم به وزیر محترم نیرو. ساخت سه سد در بالادست شهرستان         پلدختر و معمولان و زیردست پلدختر و معمولان این منطقه را به دریاچه ارومیه دیگری تبدیل خواهد كرد.
جناب آقای وزیر نیرو! كاری نكنید كه آیندگان ما را نفرین كنند. كاری نكنید كه مردم پلدختر، مردم معمولان، قسمتی از ایلام، الوار گرمسیر و من كار ندارم با هویزه و اندیمشك، شوش دانیال و دشت آزادگان و بقیه. زدن سدی در منطقه گاه‌شمار بر روی پساب!
جناب آقای وزیر!‌ آبی وجود ندارد در منطقه الشتر و نورآباد، سدی برای منطقه‌ای به نام معشوره زده می‌شود كه در این سد اصلاً آبی وجود ندارد. تو را به خدا،. تو را به امام زمان قسمت می‌دهم، كار كارشناسی انجام بده. تحت تأثیر فشارهای سیاسی قرار نگیر. (۱۶۰۰) موتور تلمبه در شهرستان پلدختر و معمولان در منطقه دوره چگنی خرم‌آباد حدود (۵۰۰) موتورتلمبه با هزاران بهره‌بردار! اینها را در آینده واقعاً‌ از آن نانی كه دارند می‌اندازیم. ما نمی‌خواهیم من در منطقه پلدختر از دولت چیزی نمی‌خواهم آن لقمه نانی كه از آب كشكان مردم دارند می‌خورند را نگیرد. از وزیر نیرو می‌خواهم جدی رسیدگی كنند، كار كارشناسی انجام بدهند، یك بحرانی برای اشتغال در زیردست سد معشوره در دوره چگنی، در منطقه پلدختر در منطقه ماجین، الوارگرمسیری من كاری با خوزستان ندارم من از مردم پایین‌دست در لرستان دفاع می‌كنم. امیدوارم كه وزیر نیرو این تذكر را جدی بگیرند.
دبیر (سبحانی‌نیا)‌ ـ ممنون، جناب آقای دكتر كائیدی.
 
۱۰ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
نایب‌رئیس ـ تذكرات كتبی را قرائت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ تذكرات كتبی همكاران محترم به مسؤولان اجرایی:
ـ آقای محمدرضا امیری‌كهنوج (كهنوج، منوجان و رودبارجنوب، قلعه‌گنج و فاریاب) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تكمیل باند دوم كهنوج، رودان و پل بهادرآباد، اسلام‌آباد و راه رمشك به فنوج.
ـ آقای نعمت‌اله منوچهری (پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی و روانسر) به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص توضیح علت عدم پیگیری درخواست اعمال ماده (۱۸)‌ قانون تشكیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب در رابطه با پرونده‌های منابع طبیعی شهرستان‌های جوانرود و پاوه.
ـ آقای علی‌نعمت چهاردولی (ملایر) به وزیر كشور درخصوص توضیح علت عدم توجه به اجرای آیین‌نامه فرمانداری‌های ویژه.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت عدم توجه به دو آثار تاریخی شهرستان ملایر.
ـ آقایان: اسماعیل جلیلی (مسجدسلیمان، لالی، اندیكا و هفتگل) و محمدباقر شریعتی (بهبهان) به وزرای نیرو، جهاد كشاورزی و آموزش و پرورش درخصوص توضیح علت بی‌توجهی به انتخاب و انتصاب نیروهای شایسته و توانمند در سازمان آب و فاضلاب استان و لزوم بازنگری در قیمت خرید تضمینی خرما و همچنین ضرر و زیان‌های وارده به صیفی‌كاران بهبهان و لزوم پیگیری مطالبات فرهنگیان بازنشسته.
ـ آقای محمدباقر شریعتی (بهبهان)‌ به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت عدم نظارت بر اجرای طرح جاده رامهرمز ـ بهبهان.
ـ آقای محمد حسن‌نژاد (مرند و جلفا) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت تعطیلی مجتمع مس مسجددایی و شهرك صنعتی ایری.
همچنین به وزیر راه و شهرسازی و رئیس‌جمهور محترم درخصوص توضیح علت عدم توجه به حمل و نقل ریلی در حوزه مرند و جلفا.
همچنین درخصوص توضیح علت تعطیلی طرح تعریض جاده مرند و جلفا و اصلاندوز.
همچنین درخصوص نظارت بر عملكرد حوزه راه و شهرسازی شهرستان‌های مرند و توضیح علت عدم آسفالت‌سازی حتی (۱)‌ كیلومتر جاده روستایی در سه سال گذشته.
 همچنین درخصوص لزوم تعریض و بهسازی جاده‌های شهرستان مرند و جلفا و همچنین به وزیر راه و شهرسازی و رئیس‌جمهور محترم توضیح علت عدم بهره‌برداری از مسكن مهر شهرستان‌های مرند و جلفا.
ـ آقایان: فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) و وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص تسریع در پرداخت وام ازدواج.
ـ آقای فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به وزیر امور خارجه درخصوص تسریع در بازگشایی بازارچه مرزی سومار و تیله‌كوه.
ـ آقایان: فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) و وحید احمدی (كنگاور، صحنه و هرسین) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در راه‌اندازی منطقه آزاد قصرشیرین.
ـ آقای احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملكشاهی) به وزیر نیرو درخصوص جلوگیری از تضییع بیت‌المال در سد سیمره.
ـ آقای محمد فیروزی (نطنز و بخش قمصر) به وزیر نیرو درخصوص لزوم جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب در شهر بادرود.
به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص تسریع در حل مشكل آنتن‌دهی تلفن همراه در شهرهای قمصر، جوشقان، كامو، قهرود و قزآان.
ـ آقایان: جعفر قادری (شیراز)، محمدحسن دوگانی‌آغچغلو (فسا)، نادر فریدونی (فیروزآباد، فراشبند، قیر و كارزین)، محمد سقائی (نی‌ریز و استهبان)، نوذر شفیعی‌ (ممسنی و رستم)، سیدموسی موسوی (لامرد و مهر) و سیدحسین ذوالانوار (شیراز) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص تسریع در حل مشكل واگذاری تلفن ثابت در شیراز و سایر شهرها و روستاهای استان فارس.
ـ آقای احمد جباری (بندرلنگه، بستك و پارسیان) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر كشور درخصوص توضیح علت عدم اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی راجع به ایجاد شهرداری در روستاهای بالای (۳۵۰۰) نفر جمعیت و ارتقاء به شهر.
ـ آقایان: احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه)، احمد جباری (بندرلنگه، بستك و پارسیان)، محمدمهدی برومندی (مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد)، مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود)، علیرضا سلیمی (محلات و دلیجان)، نادر قاضی‌پور (ارومیه)، سیدمرتضی حسینی (قزوین، آبیك و البرز)، محمدسعید اربابی (ایرانشهر، سرباز و دلگان)، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری (ساری و میاندورود)، ناصر كاشانی (زاهدان)‌ به وزیر كشور درخصوص منتفی كردن طرح تقسیم كشور به پنج منطقه و جلوگیری از ایجاد التهاب در كشور.
ـ آقایان: شمس‌اله بهمئی (رامهرمز و رامشیر) و محمدباقر شریعتی (بهبهان) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص توضیح علت عدم نظارت بر اجرای طرح جاده رامهرمز ـ بهبهان.
ـ آقایان: جعفر قادری (شیراز)، محمد سقائی (نی‌ریز و استهبان)، محمدحسن دوگانی‌آغچغلو (فسا)، سیدعنایت‌اله هاشمی (سپیدان)، نبی‌اله احمدی (داراب و زرین‌دشت)، سیدموسی موسوی (لامرد و مهر)، شاهین محمدصادقی (كازرون)، سیدحسین ذوالانوار (شیراز) و نوذر شفیعی (ممسنی و رستم)‌ به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص علت لغو پذیرش دانشجوی رشته دندانپزشكی در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز.
ـ آقای علی‌اكبر ناصری (بابل) به وزیر كشور درخصوص لزوم بازنگری در تقسیم كشور به پنج منطقه تقسیمات كشوری و الحاق استان‌های شمالی كشور به یك منطقه به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان.
ـ آقای عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص صدور دستورات لازم برای فعال‌سازی گمرك شهرستان‌های ازنا و اجرای شایسته‌سالاری در گمرك استان لرستان و همچنین تسریع در افتتاح بارانداز شهرستان دورود با توجه به نرخ بیكاری و محرومیت استان لرستان و صرفه‌جویی در هزینه‌ها.
ـ آقای نوذر شفیعی‌ (ممسنی و رستم) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در جبران خسارت وارده به هندوانه‌كاران ممسنی و رستم.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم انجام به موقع پروازهای ارومیه.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در پرداخت حقوق معوقه سه‌ماهه كاركنان و كارگران اداره كل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی.
ـ آقای محمدصالح جوكار (یزد و صدوق) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم پیگیری و رفع مشكلات تأخیر در پروازهای داخلی.
ـ آقای نعمت‌اله منوچهری (پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی و روانسر) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم احتساب امتیاز خدمت در مناطق جنگ‌زده برای فرهنگیان منطقه اورامانات.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص تسریع در اجرای استفساریه تبصره (۲) ماده (۷۶)‌ قانون تأمین اجتماعی درمورد محاسبه (۷۳۰۰) روز در مشاغل سخت و زیان‌آور.
ـ آقای علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص تسریع در اجرای استفساریه تبصره (۲) ماده (۷۶) قانون تأمین اجتماعی در مورد محاسبه (۷۳۰۰) روز در مشاغل سخت و زیان‌آور.
ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درخصوص تسریع در اجرای قانون مرخصی (۹)‌ ماه زایمان بانوان شاغل مشمول قانون تأمین اجتماعی.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزیر تعاون، كار،‌ رفاه اجتماعی درخصوص تسریع در تبدیل وضعیت استخدام مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای از مصوبات مجلس شورای اسلامی.
ـ آقایان: حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) و جواد كریمی‌قدوسی (مشهد و كلات) به وزیر اطلاعات درخصوص توضیح علت برگزاری جلسه وزیر اطلاعات با شورای مركزی حزب منحله مشاركت.
ـ آقای احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص صدور دستور لازم جهت جلوگیری از گسترش بیماری سالك،‌ در منطقه شرق اصفهان.
ـ آقای امیر خجسته (همدان و فامنین) به وزیر دادگستری درخصوص لزوم نظارت سازمان تعزیرات حكومتی بر قیمت اجناس در فروشگاه‌های مستقر در فرودگاه‌ها و پایانه مسافربری بین‌شهری.
به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تكمیل فرآیند انتقال آب از سد تالوار به شهرستان همدان و فامنین.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تكمیل بزرگراه تهران ـ همدان.
ـ‌ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر تعاون،‌كار و رفاه اجتماعی درخصوص توضیح علت عدم اجرای ماده (۴۸) قانون حمایت از خانواده (مصوب ۱/۱۲/۹۱)
تعدادی هم كه ماندند ان‌شاء‌الله همكاران عزیز براساس نامه‌ای كه قبلاً داده شده تا ۹:۳۰ ما این برگه‌ها را می‌گیریم و ارسال می‌كنیم برای تایپ. نامه‌هایی كه بعد از آن بیاید و تایپ نشود برای روز بعد می‌ماند، لذا ان‌شاء‌الله بعداً باقی را خواهیم خواند.
نایب‌رئیس ـ متشكرم. آقای صادقی سؤالی را كه بود اصلاح بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ سؤال ملی و تجمیعی جناب آقای قاضی‌پور نماینده محترم ارومیه از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درخصوص عملكرد وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانك مركزی در حوزه بانكداری و بورس اعلام وصول می‌گردد.
نایب‌رئیس ـ این همان قبلی بود كه فرموده بودند (۱۵) نفر نماینده كه به نام آقای قاضی‌پور اصلاح شد.
۱۱ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ جلسه آینده ان‌شاء‌الله پانزدهم تیرماه مطابق با هشتم ماه مبارك رمضان در خدمت شما هستیم، هفته آینده هفته سركشی به حوزه‌های انتخابیه است و دستور هم ان‌شاء‌الله اعلام می‌شود و در صندوق‌های پستی عزیزان گذاشته می‌شود، ختم جلسه را اعلام می‌كنیم.
(جلسه ساعت ۱۱:۵۵ پایان یافت)
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی
سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد

۱۴ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
طرح بازنشسته كردن كسانی كه در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می‌نمایند ۳۹۰ بهداشت و درمان به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسه ۱۵۲ در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری به مدت یكسال ۴۵۷ قضایی و حقوقی متعاقب جلسه ۲۱۳ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید
 

ب ـ فهرست لوایح اعلام وصول شده

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی كمیسیون فرعی امضا كنندگان
لایحه اصلاح قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان تابعه یا وابسته به آنها ۴۷۰ امنیت ملی و سیاست خارجی اجتماعی، بهداشت و درمان رئیس جمهور
(حسن روحانی)
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
(حسین دهقان)
لایحه تصویب اصلاحات اساسنامه، كنوانسیون و آیین نامه كلی فراهمایی‌ها (كنفرانس ها)،  مجامع و جلسات اتحادیه بین المللی مخابرات طی فراهمایی سران مختار (گوادالاخارا-۲۰۱۰   میلادی ۱۳۸۹ هجری شمسی) ۴۷۱ صنایع و معادن اقتصادی و امنیت ملی و سیاست خارجی رئیس جمهور
(حسن روحانی)
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
(محمود واعظی)
وزیر امور خارجه
(محمدجواد ظریف)
لایحه تصویب کنوانسیون میناماتا در مورد جیوه ۴۷۲ كشاورزی، آب و منابع طبیعی آموزش، اقتصادی، فرهنگی، بهداشت و درمان، صنایع و قضایی رئیس جمهور
(حسن روحانی)
لایحه اجازه مشارکت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه صندوق بین‌المللی پول جهت کاهش فقر و ارتقای رشد (PRGT) ۴۷۳ اقتصادی امنیت ملی و سیاست خارجی رئیس جمهور
(حسن روحانی)
وزیر امور اقتصادی و دارایی
(علی طیب‌نیا)

ج ـ فهرست سؤال اعلام وصول شده

عنوان وزرای مورد سؤال سؤال‌كنندگان
سؤال ملی تجمیعی درخصوص عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی در حوزه بانکداری و بورس امور اقتصادی و دارایی
(علی طیب‌نیا)
نادر قاضی‌پور (ارومیه)

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و بیست و دوم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها      ۴۷۰        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۲۵   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۹
   
 
             
                                 

 

عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۴ ـ ۱۳ ۲۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۱۹۹ ۱۳ ۵۸ ۲۷۰
قوانین ابلاغی به دولت ۴۴ ـ ۳۸ ۸۲
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۶۳ ۳ ۷ ۷۳
جمع كل ۳۲۵ ۱۶ ۱۲۹ ۴۷۰
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۵۲   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         

 

 

عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۹ ۲ ۷
تحت بررسی ۹۴ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۳۹ ۱ ۱
جمع كل ۱۵۲ ۳ ۱۷

 

 

۱ـ عنوان سؤال‌كنندگان این سؤال در صفحه (۲۶) به نام آقای نادر قاضی‌پورتصحیح شده است


نام
پست الکترونيک
پيام شما