آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴۲
بازديد روز قبل: ۴۰۱
بازديد هفته: ۳۱۲۶
بازديد ماه: ۶۳۷۷
بازديد کل: ۶۲۸۱۲۲۴
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۲۴۶ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۱۷) - دوره نهم ۲۵/۰۳/۱۳۹۳


   جلسه  دویست و هفدهم (۲۱۷)  
۲۵ خرداد‌ ماه  ۱۳۹۳   هجری‌شمسی
۱۷  شعبان  ۱۴۳۵  هجری‌ قمری
 
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ گزارش آقای علی‌اصغر فانی وزیرآموزش و پرورش درمورد اولویت‌های سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»
۴ ـ ادامه رسیدگی به طرح جامع کاداستر کشور (ثبت۲۵)
۵ ـ ناطقین جلسه آقایان: عزیز اكبریان، نبی‌اله احمدی، فتح‌اله حسینی، علی ایرانپور و جواد كریمی‌قدوسی
۶ ـ خیرمقدم‌ نایب‌‌رئیس محترم‌‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ به‌ نایب‌رئیس گروه‌ دوستی‌ پارلمانی‌ كشور الجزایر و هیأت همراه
۷ ـ اعلام وصول طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با قید دوفوریت و تصویب یک‌فوریت آن (ثبت ۴۶۵)
۸ ـ اعلام وصول طرح اصلاح بند «ج» تبصره ‌(۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور با قید دوفوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۶۴)
۹ ـ تذكرات آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۰ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۱۱ ـ اعلام وصول پنج فقره سؤال
۱۲ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمورد عفاف و حجاب
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۲ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات       
                              ب ـ  فهرست طرح‌های اعلام وصول شده
                              ج ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده       
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۶ نفر از نمایندگان رسمی است دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و هفدهم روز یكشنبه بیست و پنجم خردادماه ۱۳۹۳ هجری شمسی مطابق با هفدهم شعبان ۱۴۳۵ هجری قمری.
۱ ـ گزارش وزیر محترم آموزش و پرورش درمورد اولویت‌های سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی».
۲ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی درمورد طرح جامع كاداستر كشور (در اجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفت).
۳ ـ گزارش كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار (اعاده شده از شورای محترم نگهبان).
۴ ـ گزارش كمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای كلی اصل (۴۴) قانون اساسی درمورد طرح اصلاح مواد (۱)، (۶) و (۷) قانون اجرای سیاستهای كلی اصل (۴۴) قانون اساسی.
 
۲ ـ ‌تلاوت آیاتی از قرآن مجید
رئیس ـ‌ تلاوت آیاتی از كلام‌الله مجید را آغاز بفرمایید.
(آیات ۵۶ ـ ۵۴ از سوره «نور» توسط قاری محترم آقای حبیب‌اله پوراحمدی تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
قُلْ أَطِیعُوا اللَّهَ وَ أَطِیعُوا الرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّما عَلَیْهِ ما حُمِّلَ وَ عَلَیْكُمْ ما حُمِّلْتُمْ وَ إِنْ تُطِیعُوهُ تَهْتَدُوا وَ ما عَلَى الرَّسُولِ إِلاَّ الْبَلاغُ الْمُبِینُ* وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضى‏ لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنِی لا یُشْرِكُونَ بِی شَیْئاً وَ مَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذلِكَ فَأُولئِكَ هُمُ الْفاسِقُونَ * وَ أَقِیمُوا الصَّلاةَ وَ آتُوا الزَّكاةَ وَ أَطِیعُوا الرَّسُولَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای پوراحمدی قاری محترم تشكر می‌كنیم ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«بگو از خدا اطاعت كنید و از رسول نیز اطاعت كنید اما اگر سرپیچی كنید آنگاه اوست و آنچه عهده او نهاده شده و شمایید و آنچه بر عهده شما نهاده شده. و اگر از وی اطاعت كنید هدایت خواهید شد و برعهده پیامبر جز رساندن روشن پیام نیست. خداوند به كسانی از شما كه ایمان آورده‌اند و كارهای شایسته كرده‌اند وعده داده است آنان را در زمین به خلافت رساند آن سان كه پیشینیان آنها را به خلافت رسانده و نیز به دینشان كه آن را برایشان پسندیده مكانت و منزلت بخشد و سپس ترس‌شان را به آرامش بدل سازد. آنان مرا می‌پرستند و چیزی را با من شریك نمی‌گیرند و آنان كه زان پس كفر ورزند نافرمانانند و نماز برپا دارید و زكات دهید و از پیامبر اطاعت كنید باشد كه مشمول رحمت شوید». صلوات (حضار صلوات فرستادند).
رئیس ـ متشكریم.
 
۳ ـ گزارش آقای علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش درمورد اولویت‌های سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول،گزارش وزیر محترم آموزش و پرورش درمورد اولویت‌های سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» است. جناب آقای فانی برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
رئیس ـ آقای دكتر فانی! بفرمایید گزارشتان را شروع كنید.
علی‌اصغر فانی (وزیر آموزش و پرورش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اگر عزیزان در اپراتوری یك كلیپ مختصری هست كه پخش كنند ممنون می‌شوم.
دبیر (فرهنگی) ـ اتاق فرمان بفرمایید.
(در این هنگام تصاویری از فرمایشات مقام معظم رهبری با این مضمون در صحن علنی پخش شد)
آموزش و پرورش بزرگترین مجموعه حكومتی در نظام جمهوری اسلامی است. بیش از یك میلیون موظفین در این تشكیلات عظیمند كه با بیش از (۱۲) میلیون مستقیم و با بیش از ده‌ها میلیون غیرمستقیم سر و كار دارند یعنی با خانواده‌ها. همه دستگاه‌ها در دولت وظیفه پشتیبانی آموزش و پرورش را دارند چه دستگاه‌هایی كه به برنامه و بودجه می‌پردازند چه دستگاه‌هایی كه آنها را در مجلس شورای اسلامی تأیید می‌كنند و تصویب می‌كنند همه باید نگاه‌شان به آموزش و پرورش یك چنین نگاهی باشد. تصور نكنند كه اینجا جایی است كه فقط هزینه‌بر است گاهی نگاه این‌طوری است می‌گویند آقا دستگاه هزینه‌بر است. نه، اینجا دستگاهی است كه هر چه شما هزینه كنید به طور مضاعف دستاورد خواهید داشت. دستاوردهایی بزرگ‌تر از دستاوردهای آموزش و پرورش وجود ندارد. هر چه شما در سرتاسر كشور از جلوه‌های پیشرفت و دستاورد و ابتكار می‌بینید ریشه‌اش اینجاست. اینجا را درست كنید تا همه جا درست بشود.
 بنابراین پول خرج كردن برای آموزش و پرورش و توسعه منابع مالی آموزش و پرورش یكی از كارهای اساسی است كه امیدواریم مسؤولین دولتی به این نكته توجه كنند. هم برای خودمان هم برای فرزندان و عزیزانمان و كسانی كه آینده آنها برای ما مهم است، همه مردم دراین جهت شبیهند. همه زیر بار منت معلمانیم.
(در این هنگام تصاویری از سخنان ریاست محترم جمهور با این مضمون در صحن علنی پخش شد)
ما برای ایران آینده و آینده ایران در این مدارس باید تلاش كنیم. اینكه ما می‌گوییم كشور ما امروز در مسیر توسعه است، در مسیر پیشرفت است، محصول كار شماست محصول كار آموزش و پرورش است. معلمی را شغل نبینید. معلمی شغل نیست. معلمی را به عنوان یك وظیفه بزرگ دینی و ملی و انقلابی خودتان ببینید. معلمی شغل نیست. معلمی كار پیامبری است در آن مسیر شما دارید حركت می‌كنید مسیر هدایت.
فانی ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین و صلی‌الله علی سیدنا محمد و آله‌الطاهرین»
(حضار صلوات فرستادند) با سلام و درود به ارواح طیبه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان شهید خاصه شهیدان رجائی و باهنر و سلام و درود به روح مطهر امام شهیدان و آرزوی سلامتی و طول عمر همراه با عزت و موفقیت برای مقام معظم رهبری. با آرزوی سلامتی و توفیق برای تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه ریاست محترم جمهور و شما نمایندگان محترم ملت عزیز ایران. از اینكه بار دیگر توفیق دیدار شما در ماه مبارك شعبان نصیب اینجانب گردید، خداوند متعال را شاكرم. ایام شعبانیه خصوصاً نیمه شعبان را تبریك عرض می‌نمایم و امیدوارم خداوند بزرگ از بركات این ایام و ماه مبارك رمضان كه در پیش است همه مسلمانان خصوصاً ملت عزیز ما را بیش از پیش بهره‌مند گرداند.
 از جناب آقای دكتر لاریجانی و هیأت‌رئیسه محترم مجلس به خاطر لطفی كه در اختصاص این زمان مبذول فرمودند كمال قدردانی و تشكر را دارم.
فرمایشات جامع مقام معظم رهبری در هفته بزرگداشت مقام معلم و تأكید ایشان در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» مبنی بر لزوم حمایت همگانی از آموزش و پرورش و تأكیدات ریاست محترم جمهوری در حمایت مستمر از تعلیم و تربیت آینده‌سازان انقلاب اسلامی و عنایتی كه تاكنون مجلس محترم داشته است اینجانب را بر آن داشت تا به نمایندگی از (۵/۱۲) میلیون دانش‌آموز و بیش از (۱) میلیون فرهنگی شریف در محضر شما نمایندگان برزگوار حضور یافته و گزارشی از سیاست‌ها و برنامه‌های آموزشی و پرورشی را تقدیم حضورتان نمایم. تا ان‌شاء‌‌الله با حمایت، همدلی و همفكری همه‌جانبه شما نمایندگان محترم همكاران عزیزم در قوه مجریه در جهت اعتلای آموزش و پرورش گام‌های مؤثر برداشته شود.
آموزش و پرورش به عنوان وسیع‌ترین فصل مشترك حاكمیت و مردم نقش بی‌بدیلی در تعامل مردم و مقام‌های حاكمیتی ایفا می‌كند. مدارس و واحدهای سازمانی وزارت آموزش و پرورش به گستردگی میهن اسلامی در اقصی نقاط كشور حضور جدی داشته و پرچم پرافتخار میهن اسلامی را به اهتزاز در آورده و ارتباطی دوسویه را بین حاكمیت و مردم برقرار می‌سازد. مدارس آموزش و پرورش ارزش‌ها و پیام‌های انقلاب و میهن اسلامی را در قالب كتاب‌های درسی و برنامه‌های آموزش و پرورش به طور مستقیم با دانش‌آموزان و به طور غیرمستقیم با اولیای آنها مبادله می‌كنند در بسیاری از مواقع به دلیل شخصیت پرنفوذ معلم در جوامع روستایی و شهری بسیاری از خدمات اجتماعی و سیاسی حاكمیت از قبیل برگزاری انتخابات، آمارگیری، توزیع كالاها و خدمات حمایتی، شناسایی اقشار آسیب‌پذیر، حل دعاوی و مشكلات منطقه‌ای، آموزش و پرورش‌های محلی در زمینه‌های بهداشتی و محیط زیست، بزرگداشت مناسبت‌های ملی و انقلابی و بسیاری دیگر از این نوع خدمات از سوی معلمین و توسط مدارس مستقر در مناطق شهری و روستایی و عشایری صورت می‌پذیرد. در این میان تعداد (۷۱۹) اداره آموزش و پرورش منطقه یا شهرستان در قالب (۳۲) اداره كل آموزش و پرورش مسؤولیت سازماندهی، برنامه‌ریزی و نظارت بر فعالیت‌های رسمی و در مواردی غیررسمی مدارس، را برعهده دارند.
وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری افتخار خدمت‌رسانی به حدود (۵/۱۲) میلیون دانش‌آموز را در عرصه پهناور میهن اسلامی دارا بوده، از این تعداد (۴۸) درصد را دختران و (۵۲) درصد را پسران تشكیل می‌دهد. برای اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی به دانش‌آموزان (۱۰۵) هزار واحد آموزشی با قریب به (۵۴۲) هزار كلاس درس دایر بوده‌اند. در مجموع تعداد دانش‌آموزان كشور حدود (۱) میلیون و (۸۰) هزار یعنی (۶/۸) درصد در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل می‌باشند. دامنه تغییر بین میزان سهم دانش‌آموزان مدارس غیردولتی از كل دانش‌آموزان بین استان‌های كشور بسیار زیاد می‌باشد به نحوی كه در استان كردستان (۵/۲) درصد و در شهر تهران (۱۷) درصد در نوسان است.
 نیروی انسانی مهمترین عامل در حلقه كیفیت و مؤثرترین مؤلفه در اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی است. نقش نیروی انسانی چنان است كه حتی در صورت نقص و یا كاستی در سایر عوامل آموزشی می‌تواند ارتقای كیفیت را تضمین و دستیابی به اهداف آموزش و پرورش را محقق سازد. به دلیل همین نقش بی‌بدیل است كه گفته‌اند: رسیدن به توسعه پایدار بدون آموزش و پرورش باكیفیت و آموزش و پرورش باكیفیت بدون معلمین متعهد، علاقه‌مند و متخصص غیرممكن است.
نظام آموزش و پرورش به مدد آموزه‌های دینی و انقلابی و علی‌رغم تنگناهای موجود موفقیت‌های خود را مدیون نیروی انسانی فرهیخته و معلمان متعهد می‌داند كه مأموریت خطیر خود را همسو با رسالت عظیم پیامبران، رشد و تعالی جامعه قرار داده‌اند. از طرفی دیگر وزارت آموزش و پرورش با دارا بودن حدود (۱) میلیون نفر اعم از معلمان و كادر اداری و غیره بزرگترین دستگاه دولت از حیث نیروی انسانی است. از این تعداد حدود (۵۳) درصد را خانم‌ها و (۴۷) درصد را آقایان تشكیل می‌دهند. این نسبت در استان‌های مختلف تفاوت فراوانی را داراست به نحوی كه در شهر تهران قریب (۷۲) درصد از كاركنان را خانم‌ها تشكیل می‌دهد و در مقابل استان كهگیلویه و بویراحمد حدود (۳۵) درصد كمترین درصد كاركنان زن را دارا می‌باشد. این تفاوت از یك سو نشان می‌دهد مشكل جدی در توزیع نیروی انسانی است و از سوی دیگر با توجه به تركیب دانش‌آموزان دختر از كل دانش‌آموزان كه تقریباً‌ (۵۰) درصد می‌باشد قابل تأمل می‌باشد.
نیروی انسانی در آموزش و پرورش از جهت دیگر نیز نسبت به سایر دستگاه‌های دولتی از امتیاز برخوردار است. قریب (۶۷) درصد از كاركنان شاغل در آموزش و پرورش دارای مدرك تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند و در این میان قریب (۹) درصد آنها دارای مدارج تحصیلی فوق لیسانس و دكتری می‌باشند.
در آموزش و پرورش به ازای هر (۱۹) دانش‌آموز یك معلم به كار اشتغال داشته و علی‌رغم توجه و تلاش به عمل آمده به ازای هر (۲۵۰) دانش‌آموز تنها یك مربی یا معاون پرورشی امكان تخصیص پیدا كرده است.
لازم به ذكر است كه در حوزه سلامت و بهداشت نیز به ازای حدود هر (۱۶۷۰)‌ دانش‌آموز تنها یك مراقب سلامت یا مربی بهداشت به خدمت مشغول است.
این نكته نیز برای استحضار بیشتر شما نمایندگان حائز توجه است كه حدود نیمی از، كاركنان شاغل در آموزش و پرورش بیش از (۲۰) سال سابقه خدمت دارند و در این میان حدود (۱۰) درصد كاركنان طی (۳) سال آینده به سن بازنشستگی خواهند رسید كه در بین استان‌های كشور استان‌های گیلان، یزد و شهر تهران و مركزی بیش از سایر استان‌های كشور در معرض خروج نیرو قرار دارند. تحلیل دیگر این موضوع آن است كه طی سه سال آینده با فرض ثابت ماندن شاخص‌های اشتغال موجود، حدود (۱۰۰) هزار نیروی انسانی از آموزش و پرورش خارج خواهند شد.
در مورد فضاهای آموزشی با اذعان به اقدامات بسیار مؤثر و مثبت نظام آموزش و پرورش و خیرین محترم مدرسه‌ساز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه توجه جدی مجلس محترم و دولت در اختصاص اعتبارات ویژه برای تخریب و بازسازی فضای آموزشی و تأمین سامانه‌های گرمایشی اما هنوز حدود یك‌سوم دانش‌آموزان در فضاهای آموزشی تخریبی و نیازمند مقاوم‌سازی مشغول به تحصیل هستند و كماكان (۱۳۰) هزار كلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد می‌باشد. در این میان هنوز (۱۰) هزار واحد آموزشی به صورت دونوبته اداره می‌شود. آموزش و پرورش اكنون حدود (۵۹۰۰) پروژه نیمه‌تمام دارد كه حدود (۳۱) هزار كلاس درس را شامل می‌شود. الحمدلله مجلس محترم در یكی از احكام بودجه سال ۹۳ این اجازه را به آموزش و پرورش داده كه پروژه‌های نیمه‌كاره توسط خیرین محترم تكمیل بشود.
 در سال ۹۳ حدود (۲۰) هزار و (۴۰۰) میلیارد تومان اعتبارات اختصاصی به وزارت آموزش و پرورش می‌باشد. این اعتبار (۵/۹) درصد بودجه عمومی دولت می‌باشد و این در حالی است كه در سال گذشته این رقم (۸) درصد بوده است علی‌رغم آنكه اعتبارات هزینه‌ای دولت در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ حدود (۱۷) درصد افزایش داشته است لكن اعتبارات هزینه‌ای وزارت آموزش و پرورش با رشدی حدود (۲۶) درصد مواجه بوده. این درصد افزایش حاكی از توجه دولت و مجلس محترم به اهمیت آموزش و پرورش دارد در جای خود شایسته تقدیر و تشكر است.
ساختار بودجه آموزش و پرورش به نحوی است كه متأسفانه حدود (۹۹) درصد اعتبارات به هزینه‌های پرسنلی و حقوق و دستمزد كاركنان اختصاص می‌یابد و تنها (۱) درصد آن برای انجام فعالیت‌های عملیاتی و اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی به هزینه گرفته می‌شود!
این نكته بسیار مهم است كه واقعاً از همه اعتباراتی که در اختیار ما گذاشته می‌شود، ما حدود (۹۹) درصد آن را عیناً حقوق می‌دهیم و فقط (۱) ‌درصد برای ما می‌ماند که به کیفیت‌بخشی و رسیدگی به مسائل مختلف بپردازیم.
همه برنامه‌ها از فعالیتهای قرآنی، اقامه نماز جماعت و پرورشی، مسابقات و جشنواره‌ها، اردوهای علمی و فرهنگی و دانش‌آموزان گرفته تا برنامه‌های بهسازی نیروی انسانی، ارتقای مهارتها و دانش‌های نیروی انسانی، برنامه‌های رفاهی و تفریحی معلمان و از پرداخت هزینه‌های مدارس شبانه‌روزی و روستامرکزی گرفته تا تعمیر و نگهداری فضاهای آموزشی، تعمیر سقف فروریخته کلاس و خرابی موتورخانه مدرسه، همه و همه با همین (۱) درصد تأمین و پرداخت شود. این درصد در کنار اعتباری که برای اجرای طرح تحول و برنامه‌های کیفیت‌بخشی در سال ۹۳ پیش‌بینی شده است و در بهترین وضعیت اعتباری صرفاً حدود (۵۰۰) میلیارد تومان را شامل می‌شود که این (۵۰۰) میلیارد تومان باید در طول یکسال برای (۱۰۵) هزار مدرسه و (۱۳) میلیون دانش‌آموز به هزینه گرفته شود. در این میان شاید مؤثرترین تأثیر بر بهسازی نیروی انسانی معلمان یعنی ایجاد تقویت انگیزه‌های شغلی معلمین و ارتقای مهارتهای تخصصی و حرفه‌ای معلمان وارد آمده است.
واقعاً این مشکل جدی امروز آموزش و پرورش است که معلمین ما انگیزه لازم را برای کار ندارند و مهارتها و شایستگی‌های حرفه‌ای لازم را در حد مورد نیاز در اختیار ندارند.
اختلال در نظام‌های انگیزشی معلمان، همانانی که باید خیل عظیم دانش‌آموزان، آینده‌سازان میهن اسلامی را به سوی اهداف متعالی تعلیم و تربیت اسلامی رهنمون سازند و همانانی که همواره زیر بار منت ایشان بوده‌ایم به شدت بر کیفیت اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی لطمه وارد می‌سازد. معلمان امروز صبورانه منتظر اقدامات دولت خدمتگزار و مجلس محترم برای اعتلای جایگاه معیشتی و منزلت اجتماعی و رفاهی خود هستند. از دیگر سو، پیچیدگی‌ محیط‌های آموزشی و عوامل مؤثر در آن و همچنین مواجهه تخصصی و حرفه‌ای با چالشهایی که نظام آموزشی با آن روبرو است اقتضا می‌کند برنامه‌های ارتقای دانش و مهارت معلمان به صورت مستمر و مداوم به اجرا درآید تا این نیروی عظیم اجتماعی بتواند بر مسائل عدیده نظام آموزشی فائق آید.
نکته قابل تأمل دیگر که می‌تواند به عنوان مصداقی از مشکل مورد استناد قرار گیرد، کاهش عنایت و توجه نهادهای استانی و منطقه‌ای است. به عنوان مثال سهم اعتبارات مصوب ادارات کل نوسازی استانها از کل اعتبارات عمرانی مصوب استانها که روزگاری در آغاز برنامه‌ چهارم حدود (۲۱) درصد بوده است،‌ به تدریج در این (۱۰) ساله کاهش داشته و به حدود (۸) درصد رسیده است. سهم بودجه عمرانی آموزش و پرورش در استانها از (۲۱) درصد در (۱۰) سال اخیر به (۸) درصد رسیده است که البته این سهم در استانهایی مثل ایلام و کرمان حدود (۳) درصد بوده است.
حالا شما تصور بفرمایید که با این سهم عمرانی استانی، آموزش و پرورش برای تعمیر و نگهداری و رسیدگی به فضاهای آموزشی و پرورشی خود چه کار می‌تواند بکند؟
چالشهای نوپدید در عرصه‌های فرهنگی و آموزشی به ویژه تحولات محیطی از قبیل توسعه فضای مجازی، هجمه فرهنگی، نگرانی از گسست نسلها، سیطره کمیت‌گرایی و همچنین حافظه‌محوری به جای تفکر خلاق، پیچیدگی روابط اجتماعی و خانوادگی، به فراموشی سپردن نقش تربیتی و فرهنگی مدرسه و تأکید محض بر نقش آموزشی برنامه‌ها و عدم استانداردسازی منابع انسانی، فضای آموزشی و روشها و دهها عامل دیگر ما را با مسؤولیت سنگینی مواجه ساخته است.
سند تحول بنیادین برای پاسخگویی مناسب و مطلوب به این چالشها، راهکارهای متعددی را پیش‌بینی کرده است که ان‌شاءالله از سال تحصیلی جاری یعنی ۹۴ـ۹۳ تعدادی از راهکارهای سند تحول به تدریج اجرا خواهد شد. نمایندگان محترم! اینجانب در مورخ (۵) آبان‌ماه سال گذشته یعنی حدود هشت ماه قبل و برای بررسی صلاحیت و اخذ رأی اعتماد شما نمایندگان محترم برنامه‌ای را تقدیم حضورتان کردم که قانوناً و شرعاً خود را مکلف به اجرای آن می‌دانم. برنامه ارائه‌شده به مجلس محترم مبنی بر اسناد فرادستی چون سیاستهای کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادین نظام آموزشی، تنظیم و تمام اجزای آن متناظر با مفاد این اسناد بوده است.
امروز بسیار خرسندم که به عرض شما نمایندگان محترم برسانم که برنامه سال تحصیلی سال ۹۴ـ۹۳ با استناد به اسناد مذکور و علاوه بر آن، سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و انتظارات ریاست محترم جمهور و الزامات و احکام بودجه سال ۹۳ در راستای محورهای برنامه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی تنظیم و تدوین و آماده اجرا شده است، این برنامه که برخی از رئوس آن را به استحضار می‌رسانم در جلسات کمیسیون آموزش و تحقیقات مشروح آن را عرض خواهم کرد و در طی جلسات فراوان با حوزه‌های تخصصی و متناسب با اولویتهای بودجه سال ۹۳ طراحی و تنظیم شده و سپس مجریان استانی با مختصات و ملاحظات اجرایی آنها آشنا شده‌اند.
در هفته گذشته سمینار مدیران کل آموزش و پرورش استانها و معاونین وزارت آموزش و پرورش در یک کار فشرده دو روزه برنامه‌های سال تحصیلی سال ۹۴ـ۹۳ را قطعی و با ابلاغ آن امیدواریم که بتوانیم به اجرای آن برنامه‌ها بپردازیم. بی‌شک محدودیتهای اعتباری و امکانات اجرایی در اولویت‌بندی برنامه‌ها و حجم عملیاتی آنها تأثیرگذار بوده است لکن همه همکاران بنده در آموزش و پرورش، معلمین، مدیران،‌ کارکنان و کارشناسان ادارات اجرایی و ستادی همه اهتمام خود را برای اجرای این برنامه‌ها و ارتقای کیفیت نظام آموزش و پرورش به عنوان راهبرد اصلی در سال تحصیلی آتی به کار خواهند بست.
خاطرنشان می‌سازم که سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری یکی از محورهای برنامه‌های سال ۹۳ را تشکیل داده است. (۶) سیاست از (۲۱) سیاست کلی مذکور که ارتباط مستقیم با حوزه مأموریت و وظایف آموزش و پرورش داشته به (۱۵) سیاست اجرایی و (۵۴) برنامه اجرایی تنظیم شده است که جزوه تفصیلی آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه شده است.
با توجه به محدودیتی که در وقت دارم، حدود (۲) دقیقه و (۳۴) ثانیه،‌ من به برنامه‌هایی که برای سال ۹۴ـ۹۳ به تأیید مجموعه بدنه سیاستگذاری آموزش و پرورش رسیده وارد نمی‌شوم و فقط دو، سه نکته را عرض می‌کنم که امروز طرح رتبه‌بندی معلمین که در مجلس محترم هم مورد بررسی قرار گرفت، جزء برنامه‌های دولت است و در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است و ما امیدواریم که طرح رتبه‌بندی معلمین در آینده‌ای نزدیک به صورت یک لایحه تقدیم مجلس محترم شود. در طرح رتبه‌بندی معلم هم بحث انگیزش، هم بحث ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای معلمان و هم بحث معیشت معلم با هم دیده می‌شود و به نظر می‌رسد که طرح بسیار مفیدی باشد.
کلام آخر، عزیزان نمایندگان محترم! اینک که در آستانه تنظیم برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و نیز بودجه ۹۴ قرار داریم، فرصت مغتنمی برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید برای اعتلای آموزش و پرورش کشور و دستیابی به برنامه‌های با کیفیت و تحصیل استانداردهای متناسب با نظام تعلیم و تربیت در تراز جمهوری اسلامی می‌‌باشد.
اینجانب همانند گذشته با احترام به جایگاه رفیع نمایندگان ملت، ضمن تعامل کامل و نیز ترجیح مصالح آموزش و پرورش فرزندان کشور، انتظار دارم به طور ویژه مجلس محترم حمایتهای خود را مبذول داشته تا آموزش و پرورش به یکی از اولویتهای جدی کشور تبدیل شود. صلواتی ختم بفرمایید. (حضار صلوات فرستادند)
دو یادداشت هم از عزیزان رسیده است: «تعداد زیادی از شهرستانهای تازه‌تأسیس به شدت از کمبود معلم و کادر مدیریتی رنج می‌برند، برنامه شما چیست؟ مانند شهرستان کارون در خوزستان». ما در سمیناری که در هفته گذشته داشتیم یکی از بحثهایی که مفصل درباره آن بحث شد بررسی نیروی انسانی استانها بود که در روزهای آینده با دعوت از استانها به تفکیک تراز نیروی انسانی‌‌شان را ان‌شاءالله نهایی خواهیم کرد و امیدواریم که مشکل حل شود.
یادداشت دیگر: «با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سیاسی‌کاری در آموزش و پرورش سم مهلک می‌باشد، اداره کل آموزش و پرورش مازندران محل انتخابات استان شده، چرا؟» ما اعتقاد داریم که فرمایشات مقام معظم رهبری در همه ابعاد باید مورد توجه قرار بگیرد. من یادداشت عزیز نماینده در رابطه با استان مازندران را پیگیری خواهم کرد.
صلواتی ختم بفرمایید. (حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ آقای فانی از گزارشتان متشکریم. همانطور که شما هم ذکر کردید و به سخنان رهبری معظم استناد کردید، آموزش و پرورش یکی از وزارتخانه‌های پیشرو در کار توسعه کشور است و همه باید کمک کنند و از اینکه شما دارید تلاش می‌کنید که به این فرمایش ایشان که حرف دقیقی هم است، محقق شود، سپاسگزاری می‌کنیم. خوب است این برنامه‌هایی که شما برای سالهای ۹۳ و ۹۴ تنظیم کردید را به اطلاع مجلس هم برسانید که در بخشهایی که لازم است به آموزش و پرورش کمک شود، بتوانند کمکتان کنند که ان‌شاءالله موفق باشید. تشکر می‌کنیم.
فانی ـ خیلی ممنون، من اجازه می‌خواهم که ان‌شاءالله ما برنامه‌ها را اول در کمیسیون آموزش و تحقیقات با اجازه جناب آقای دکتر لاریجانی بررسی کنیم و بعد هم اگر فرصتی در اختیار قرار داده شود، ان‌شاءالله تقدیم نمایندگان محترم خواهیم کرد.
رئیس ـ ان‌شاءالله، موفق باشید، تشکر می‌کنیم.
 
۴ ـ ادامه رسیدگی به طرح جامع کاداستر کشور (ثبت۲۵)
رئیس ـ دستور بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح جامع کاداستر کشور است که در جلسه قبل ماده (۱) بررسی شد. در ماده (۲) پیشنهادی نداریم. اگر اجازه بفرمایید قرائت کنم؟
رئیس ـ پیشنهادی داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۲) پیشنهادی ثبت نکرده‌اند.
فصل دوم ـ وظایف سازمان و سایر دستگاهها
ماده (۲) ـ سازمان، متولی اجرای حدنگاری، صدور اسناد حدنگار، ایجاد و بهره‌برداری نظام جامع و سایر تکالیف مندرج در این قانون است.
رئیس ـ حضار ۲۱۲ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به ماده (۲) اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. ماده (۳) پیشنهادی دارد؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! کمیسیون کشاورزی مستقلاً گزارشی دارد که در انتهای همین گزارش چاپ شده است. در ماده (۳) پیشنهاد جایگزینی کل دارد. جناب آقای برومندی از طرف کمیسیون کشاورزی مطرح می‌کنند. در صفحه (۱۲) همین گزارش چاپ شده است.
رئیس ـ بفرمایید.
برومندی ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! ما یک پیشنهاد الحاقی به ماده (۳) داریم.
دبیر (فرهنگی) ـ پس پیشنهاد شما پیشنهاد جایگزین نیست. پیشنهاد تبصره الحاقی به ماده (۳) است؟ (برومندی ـ بله) بفرمایید.
برومندی ـ همانطور که مستحضرید ما در ماده (۳) به عنوان کمیسیون فرعی مصوب کردیم که وزارتخانه‌های کشور...
رئیس ـ یک لحظه اجازه بفرمایید. اگر پیشنهاد شما الحاقی است، صبر کنید ما اصلاحات در ماده (۳) را انجام دهیم و بعد الحاق را انجام دهیم. پیشنهادی هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای مفتح پیشنهاد داده‌اند که «ظرف مدت پنج سال از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون» در ابتدای این ماده حذف شود، بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسرکان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم عنایت بفرمایید! ما داریم یک قانونی را تصویب می‌کنیم که ان‌شاءالله به قانون ثبت ملحق خواهد شد و به عنوان یک قانون مادر برای کشور خواهد ماند که کارهای ثبت اسناد را به شکل کاداستر انجام بدهد. در ماده (۳) برای این تکلیف سازمان فقط پنج سال پیش‌بینی شده است.
من تصور می‌کنم که اولاً برای همین میزان کاری که امروزه داریم، ممکن است این پنج سال کفایت نکند و به احتمال زیاد این پنج سال کفایت نمی‌کند و بجز این، یعنی بعد از اینکه سندهای فعلی به صورت کاداستر و الکترونیکی تنظیم شد، بعد از این باز هم این کار ادامه خواهد داشت، یک کار مستمری خواهد بود. وقتی ما می‌نویسیم که ظرف پنج سال این کار را انجام دهد یعنی این قانون به پنج سال محدود شده است و بعد از گذشت پنج سال اگر این وضع فعلی هنوز تکمیل نشده بود و یا تکمیل شد، معاملاتی که انجام می‌شود و کارهایی که بعد از پنج سال صورت می‌گیرد، دیگر این قانون در آن موقع اعتبار اجرایی نخواهد داشت، چه ضرورتی دارد که بنویسیم ظرف پنج سال این قانون باید انجام شود؟ و معنایش این است که بعد از پنج سال این قانون دیگر اعتبار ندارد.
به نظر من با حذف «ظرف پنج سال از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون» ما هیچ خللی در احکام این قانون وارد نکرده‌ایم بلکه قانون را یک قانون دائم کرده‌ایم که ماهیت این قانون همین است، ماهیت آن یک قانون مادر است که به صورت دائمی بتواند در مملکت ان‌شاءالله کار کند و وظایفی را که به عهده سازمان ثبت از این طریق گذاشته شده، بتواند به انجام برساند. به این دلیل بنده پیشنهاد حذف این عبارت را دارم.
رئیس ـ متشکریم، پیشنهادشان حذف «ظرف پنج سال» است. مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف اول جناب آقای کمال‌الدین پیرمؤذن هستند، بفرمایید.
دهقانی‌نقندر ـ آقای رئیس! بنده به جای ایشان صحبت می‌کنم.
رئیس ـ آقای دهقانی بفرمایید.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
قانون دائمی است و قرار نیست قانون ظرف پنج سال مهلت اجرایش تمام شود. قانون یک قانون دائمی است که داریم تصویب می‌کنیم. این محدودیتی که اینجا آورده اتفاقاً ضروری است. یعنی اگر شما مشخص نکنید که ظرف چند سال سازمان ثبت این کار را انجام دهد،‌ این قانون هم مثل بقیه احکامی که قبلاً صادر شده، روی کاغذها می‌ماند. ما در کمیسیون قضایی و حقوقی با سازمان ثبت بحث کردیم که شما چندساله می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ بالاخره الی‌یوم‌القیامه که ما نمی‌خواهیم این کاداستر که متأسفانه وضعیت عقبی داریم را همین‌طور نگه داریم که هر موقع سازمان ثبت خواست این کار را انجام دهد. چون بالاخره رقابتی هم بوده که چه کسی این کار را انجام دهد. سازمان ثبت قبول کرده که ظرف پنج سال این را انجام دهد.
جناب آقای دکتر مفتح! اگر این را بر هم بزنیم و «ظرف پنج سال» را برداریم، واقعاً الزام قانونی بعد از آن از بین می‌رود. شما فرض کنید که (۱۰۰) سال دیگر انجام دهد، این دیگر به درد ما نمی‌خورد. ما الان دچار مشکل هستیم، باید یک زمانی را مشخص کنیم که سازمان ثبت با همکاری همه دستگاهها و از جمله دولت، مجلس و همه کمک کنند، اعتبارات لازم گذاشته شود، اینها هم همت کنند و کمر همت ببندند و عقب‌ماندگی کشور را جبران کنند. اگر ما «پنج سال» را برداریم که فلسفه این قانون زیر سؤال می‌رود. بنابراین من خواهش می‌کنم دوستان به این پیشنهاد جناب آقای دکتر مفتح رأی ندهند.
رئیس ـ متشکریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای ندیمی بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دهقانی! این پیشنهاد دو وجه دارد، یک وجهش آن است که شما اشاره کردید و آن این است که اگر شما ظرف زمان بگذارید، پاسخگویی بهتر می‌شود، یعنی ما بعد از پنج سال می‌پرسیم که چرا این کار انجام نشد. از آن طرف هم این بحث مطرح است که اگر شما منابع را بگذارید، می‌توانند زودتر انجام دهند. آن بحث اساساً در راستای این موضوع نمی‌تواند اثر بگذارد که شما بقیه مواد مثل ماده (۴) را به این عطف کنید و بگویید با توجه به مهلت مندرج در این ماده این کار انجام شود.
ببینید! ما در ارتباط با یک کشوری صحبت می‌کنیم که بحمدالله هم از جهت تاریخ و هم از جهت جغرافیا، جزء کشورهای مهم دنیاست. (۲۲) کشور اروپای غربی را در نقشه ایران از نظر وسعت می‌شود جا داد. واقعاً شما اینقدر منابع دارید؟ یعنی اینقدر امکانات می‌دهید؟ یا نه، این هم مثل بقیه امور بعد از پنج سال می‌گوییم که آقا! نشد، پنج سال دیگر اجازه بدهید. خوب اگر منابع می‌دهید، اصلاً دوساله بدهید، آنها تأمین و تجهیز کنند و بحثی ندارند. آنچه مهم است اینکه شما در این بحث حدنگاری چه کار می‌خواهید کنید، موقعیت و حدود کلیه املاک و اراضی داخل محدوده مرزهای جغرافیایی کشور اعم از دولتی، غیردولتی، کوهها،‌ مراتع، جنگلها، دریاها، دریاچه‌ها، تالابها، اراضی مستحدثات ساحلی، مسیلهای دایر و متروکه و جزایر کشور و...، می‌خواهید همه اینها را انجام دهد؟ واقعاً شما دارای چنین عِده و عُده‌ای هستید؟ یعنی واقعاً چنین منابعی اصلاً دارید؟ اگر دارید چه کسی مخالفت می‌کند؟ نعم المطلوب. اما اگر ندارید چرا دارید حد می‌گذارید، در حالی که می‌شود این حد را با تأمین منابع اساساً کوتاه هم کرد.
من عرض می‌کنم که با توجه به شناختی که ما از بودجه کشور و امکانات کشور داریم و بالاخره برای شروع باید بخشی از اینها را ما تعریف و تجهیز کنیم، همه اینها را نمی‌شود به نحوی از مردم گرفت، چون بعداً در بحث منابع وارد می‌شویم که مسائل تقسیم و توزیع می‌شود و اساساً در راستای چنین حرکتی که شما تمام دریا و دریاچه و مرز و مسیل و کوه و جنگل و دشت و دریا را بتوانید پنج‌ساله انجام دهید، کمی به خیالبافی نزدیک است. اشکال ندارد ما در بحث خیال و تخیل ذهنمان را پرورش دهیم، ولی ما آدمهای اجرایی هستیم، سی و چند سال است که ما داریم در کشور کار می‌کنیم، واقعاً این اتفاق آرزو است و اگر دوساله هم بیفتد، ما دست آنهایی که این کار را انجام داده‌اند به نیابت از آقای دهقانی می‌بوسیم. ولی آنچه هست اینکه شما قبول کنید که ما در قوانین باید حد کمّی بگذاریم اما نه حد کمّی‌ای که از همین الان ما می‌دانیم که تخیل است.
شما می‌فرمایید که بدانیم، در همین بودجه امسال شما یادتان است،‌ در رابطه با همین بحث بودجه و تلفیق بودجه چه داستانهایی داشتیم که آخر هم خود رئیس محترم سازمان ثبت اسناد و املاک آمدند و پیشنهادهایی دادند، باز نشد و ما در صحن آوردیم. یعنی واقعاً ما در راستای چنین انگاره‌ای باید قبول کنیم که امکانات و اعتبارات باید در حدودی باشد که وظایف و اختیارات را توجیه کند، وگرنه وظیفه و اختیار را بگذارید، الان ما یک نردبان بگذاریم تا کهکشان غیرراه‌شیری. این تخیل است، اشکالی ندارد ولی فکر می‌کنم که اجرایی نیست. والسلام
رئیس ـ متشکریم، دولت بفرمایید.
احمد تویسرکانی (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
مخالفین محترم نگرانی‌هایشان را بدرستی مطرح کردند، لکن من می‌خواهم عرض کنم به جهت تجربه‌ای که ما داریم، اگر این قانون به معنای کامل ان‌شاءالله تصویب و اجرا شود و همین طور که در ماده (۱۷) این قانون پیش‌بینی شده که این طرح از محل درآمدهای طرح اجرا شود، به نظر من می‌آید که امکان اجرای این طرح، آنچه ابعاد آن در ماده (۳) مطرح شده است، قابلیت اجرایی دارد و ان‌شاءالله ما امیدواریم که بتوانیم این طرح را اجرا کنیم.
خوب طبیعی است که این ضرب‌الاجلی که در قانون پیش‌بینی شده، اگر تصویب شود، همه دستگاهها مکلف خواهند شد که پای کار بیایند و همکاری کنند و ان‌شاءالله این کار انجام شود، همانطور که جناب آقای دکتر دهقانی هم گفتند، به هر حال این طرح کاداستر یک عقبه بسیار طولانی دارد، ان‌شاءالله در یک مدت مشخصی به نتیجه برسد.
به نظر من می‌آید که با تجربه‌ای که داریم، امکان عملیاتی شدن آن هست، به شرطی که ان‌شاءالله دوستان تا پایان این قانون آنجایی که منابع اجرای این طرح پیش‌بینی شده، به آن هم رأی مثبت بدهند.
رئیس ـ متشکریم، کمیسیون مخالف هستند. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «ظرف مدت پنج سال از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون» است.
رئیس ـ حضار ۲۰۵ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به حذف «پنج سال» اعلام بفرمایند، دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! فقط پیشنهاد الحاقی داریم كه اگر اجازه بفرمایید، متن ماده را قرائت كنم.
رئیس ـ ماده را قرائت كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۳) ـ سازمان مکلف است ظرف مدت پنج سال از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون حدنگاری را به نحوی به انجام برساند که موقعیت و حدود کلیه املاک و اراضی داخل محدوده مرزهای جغرافیایی کشور اعم از دولتی و غیردولتی، از جمله موقعیت و حدود کلیه كوهها، مراتع، جنگلها، دریاها، دریاچه‌ها، تالاب‌ها، اراضی مستحدث ساحلی، مسیل‌های دایر و متروکه و جزایر کشور، مشخص و تثبیت شود و امکان بهره‌برداری از نقشه‌ها و سایر اطلاعات توصیفی و ثبتی کلیه املاک و اراضی کشور، به صورت نقشه و اسناد حدنگار در نظام جامع میسر گردد، به گونه‌ای که هیچ نقطه‌ای از کشور بدون نقشه و اسناد حدنگار نباشد.
تبصره ـ كلیه دستگاهها مكلف به همكاری با سازمان جهت اجرای حدنگاری می‌باشند.
رئیس ـ حضار ۲۰۵ نفر، ماده (۳) و تبصره آن را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید اصل ماده (۳) و تبصره آن به رأی گذاشته شده است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. خوب الحاقی داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ تبصره الحاقی را در قالب گزارشی كه در صفحه (۱۲) ماده (۳) چاپ شده جناب آقای برومندی مطرح می‌فرمایند، بفرمایید.
محمدمهدی برومندی (سخنگوی كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام دارم محضر همكاران گرامی، جناب آقای رئیس! مستحضرید كه ما به عنوان كمیسیون فرعی این طرح را مدت‌ها كار كارشناسی و بررسی داشتیم، اینك ماده (۳) را به عنوان تبصره الحاقی مطرح می‌كنیم.
ماده (۳) ـ وزارتخانه‌های كشور، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مكلفند ظرف دوسال نسبت به تعیین مرزهای جغرافیایی و آبهای پیرامونی كشور، استان‌ها، شهرستان‌ها، شهرها، بخشها، روستاها و آبادی‌های كشور براساس آخرین وضعیت تقسیمات كشوری و منطبق با مختصات جغرافیایی كشور اقدام و نقشه تهیه شده را جهت درج در سامانه حدنگاری به سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تحویل نمایند.
دلیل ما این است كه به موجب بند (ن) ماده (۴) قانون تشكیل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مصوب ۱۳۶۸ و تبصره ذیل آن تهیه و تأمین نقشه‌های نظامی و مرزی كشور و خدمات جغرافیایی نیروهای مسلح و حذف نقاط نظامی و مرزی در نقشه‌هایی كه سایر دستگاه‌ها كه در تهیه خدمات نقشه‌برداری و جغرافیایی غیرنظامی فعالیت دارند و همینطور براساس تدابیر ابلاغی فرماندهی كل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هرگونه عملیات عكسبرداری و هوایی و نقشه‌برداری میدانی در محدوده (۲۰۰) كیلومتری مرزهای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و حذف نقاط نظامی حیاتی و حساس كشور از وظایف وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح است.
جناب آقای رئیس! الان یك نقشه‌هایی پیش من هست در اینجا كه توسط دستگاه‌های مختلف نقشه‌برداری شده، تمام مراكز حساس نظامی و حیاتی و استراتژیك جمهوری اسلامی ایران در آن درج شده كه لازم هست كه یك نظارت دقیق‌تری باشد لذا...
رئیس ـ خوب، شما یعنی مقصودتان از این مكلف كردن وزارت كشور و دفاع فقط در مورد مرزهای جغرافیایی و آبی است.
برومندی ـ بله، اصلاً قانون داریم كه در محدوده (۲۰۰) كیلومتری مرزها حتماً ‌بایستی نیروهای مسلح و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نظارت كنند. آقای رئیس! الان نقشه‌هایی اینجا هست كه من می‌آورم حضرت‌عالی هم ببینید...
رئیس ـ عرض من را یك لحظه توجه بفرمایید، این پیشنهادی كه دادید و ویرگول گذاشتید شامل استان‌ها، شهرستان‌ها، شهرها، بخش‌ها، روستاها، آبادی‌های كشور این معنای اعم دارد. نه فقط برای مرزها پس بنویسید كه...
برومندی ـ می‌توانیم بگوییم وزارتخانه‌های كشور، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مكلفند ظرف (۲) سال نسبت به تعیین مرزهای جغرافیایی و آب‌های پیرامونی كشور بر اساس آخرین وضعیت تقسیمات كشوری و منطبق با مختصات جغرافیایی كشور اقدام و نقشه تهیه شده را جهت درج در سامانه حدنگاری به سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تحویل نمایند.
البته این توضیح را بدهم جناب آقای لاریجانی، خوب در شهرها و استان‌های ما هم یك مراكز حساسی وجود دارد كه اینها به هر حال در نقشه‌برداری‌هایی كه می‌شود و در آنجا مورد نظارت قرار نمی‌گیرد در نقشه‌ها درج می‌شود و مشكلاتی را به لحاظ امنیتی ایجاد می‌كند.
رئیس ـ آخر بحث این بود كه در این طرح آمده گفته دستگاه‌های مختلف، بخش‌های خصوصی همه اینها می‌توانند فعال شوند. اینطور كه شما نوشتید فقط وزارت كشور و دفاع می‌تواند چون شما می‌گویید بخش‌های حساس در همه شهرها هم هستند پس در مرزهای جغرافیایی آبی، استان‌ها، شهرستان‌ها..
برومندی ـ البته ما می‌توانیم آن شهرها و بخش‌ها را حذف كنیم فقط همان عبارت وزارت كشور دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح.
رئیس ـ اگر مرزها باشد یك توجیهی دارد ولی استان‌ها، شهرها، بخش‌ها و روستاها و آبادی‌ها كه نوشتید پس معلوم است كه بقیه نمی‌توانند ورود كنند.
برومندی ـ آقای رئیس! الزاماً در محدوده (۲۰۰) كیلومتری بر اساس فرمان فرماندهی معظم كل قوا بایستی حتماً توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تهیه شود. لذا می‌توانیم بگوییم وزارتخانه‌‌های كشور و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مكلفند ظرف (۲) سال نسبت به تعیین مرزهای جغرافیایی و آب‌هایی پیرامونی كشور بر اساس آخرین وضعیت تقسیمات كشوری و منطبق با مختصات جغرافیای كشور اقدام و نقشه تهیه شده را جهت درج در سامانه حدنگاری به سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تحویل نمایند. یعنی استان‌ها و شهرها و بخش‌ها را حذف كنند.
رئیس ـ بسیار خوب، پیشنهاد كمیسیون كشاورزی پس این است كه این به صورت تبصره‌ای الحاق شود. مخالف داریم؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای دكتر محمد دهقانی‌نقندر مخالف هستند، بفرمایید.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس و نمایندگان محترم! عرضم این است كه این مطلب تكراری می‌شود ما سازمان ثبت را در ماده (۸) همین طرح مكلف كردیم كه از همه امكانات دستگاه‌ها برای انجام وظیفه استفاده كند. در ماده (۹) این خواستی كه دوستان آوردند به عنوان تبصره می‌خواهند مطرح كنند كامل آمده و ما همه دستگاه‌ها را موظف كردیم كه روشن هم هست تمامی مستندات و اطلاعات توصیفی املاك متعلق به خود یا تحت اداره خود، از جمله مساحت همه اینها را هم مشخص كردیم كه اعلام كنند. در ماده (۱۰) گفتیم سازمان نقشه‌برداری كشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح آنها مكلفند با درخواست سازمان ثبت نقشه‌برداری‌ را انجام دهند و ارائه دهند. به نظر من هیچ نیازی به این تبصره‌ای كه دوستان پیشنهاد می‌دهند نیست. ضمن اینكه تبصره‌ای وجود ندارد این ماده (۳) هست كه دوستان در كمیسیون كشاورزی تصویب كردند. به نظر من ما آن مواد (۸)، (۹) و (۱۰) كه در كمیسیون تصویب كردیم كاملاً این خواسته را تأمین می‌كند و نیازی به یك متن اضافی نداریم. من خواهش می‌كنم كه دوستان به این (۳) ماده دقت كنند و خواهش می‌كنم كه از پیشنهادشان صرف‌نظر بفرمایند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، جناب آقای لاهوتی موافق هستند‌، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! جناب آقای دهقانی هم به عنوان مخالف صحبت كردند ضرورت پیشنهاد كمیسیون محترم كشاورزی را تأیید كرده اما استدلالشان این بوده كه در مواد (۹) و (۱۰) این موضوع تأمین شده ولی من با اجازه ایشان می‌خواهم عرض كنم كه با این صراحتی كه كمیسیون محترم كشاورزی در صفحه (۱۱) در اصلاح بند الحاقی ماده (۳) عنوان كردند خوب با این صراحت نیست آنجا آمده كلیه دستگاه‌ها مكلفند تمام مستندات و اطلاعات توصیفی املاك خود را تحت اداره از جمله مساحت عنوان كنند. عین همین موضوع جناب آقای دهقانی! در ماده (۳) فعلی هم آمده شما الان بروید در ماده (۳) فعلی هم مطالعه كنید عین همین موضوع هم در ماده‌ (۳) فعلی دستگاه‌ها را مكلف كرده یا در ماده (۱۰) آمده سازمان نقشه‌برداری كشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح را مكلف كرده باز هم نظر تأمین نمی‌شود. به نظر بنده پیشنهادی كه كمیسیون مربوطه كردند با اصلاحی كه جناب آقای دكتر لاریجانی هم اجازه فرمودند كه مطرح شود اجازه دهید كه در هر صورت درخصوص بحث‌های مرزهای جغرافیایی شهرستان‌ها و شهرها و بخش‌ها حالا این كار بزرگی كه الان در كشور دارد انجام می‌شود این موضوع هم شفاف و روشن شود. متشكرم
رئیس ـ دولت نظری دارند؟ بفرمایید.
احمد تویسركانی (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! آنچه كه ما محدودیت داریم عكسبرداری هوایی از نوار مرزی هست. كه ما دو تا مرجع در كشور داریم یكی سازمان نقشه‌برداری است یكی سازمان جغرافیایی ارتش. آن محدودیتی كه قائل شده الزاماً عكسبرداری‌های هوایی تبدیل نقشه‌ها در نوار مرزی به وسیله سازمان جغرافیایی ارتش انجام شود و به درستی آقای دكتر لاریجانی اشاره فرمودند، اینكه بسط دادن به شهرها و روستاها و به تمام شهرها خوب این درست نیست همین الان هم سازمان ثبت بر اساس نقشه‌های موجود نسبت به صدور اسناد مالكیت حدنگار در محدوده شهرها...
رئیس ـ البته این فقط مرز نیست، این شامل همه استان‌ها، شهرها، شهرستان‌ها، بخش‌ها، روستاها و آبادی‌های كشور است. خوب حالا این متنی كه آوردید این است. «وزارت كشور و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مكلفند ظرف (۲) سال نسبت به تعیین مرزهای جغرافیایی و آب‌های پیرامونی استان‌ها، شهرها، شهرستان‌ها، بخش‌ها، روستاها و آبادی‌ها» شامل همه اینهاست.
تویسركانی ـ ما البته صحبت هم كردیم فقط انحصار در مرز و خود آقایان در سازمان جغرافیایی ارتش هم این را قبول نكردند.
رئیس ـ خیلی خوب، نظرتان را بفرمایید.
تویسركانی ـ ما مخالف هستیم.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون مخالف است. آقای فرهنگی پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد را قرائت كردم ماده (۳) است كه در صفحه (۱۲) چاپ شده و كمیسیون كشاورزی به عنوان تبصره الحاق كرده.
رئیس ـ پیشنهاد كمیسیون كشاورزی این است كه این به صورت یك تبصره الحاقی بیاید، حضار ۲۰۷ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به الحاق این امر به صورت تبصره اعلام بفرمایند. دولت و كمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۴) جناب آقای لاهوتی و آقای دامادی پیشنهاد حذف عبارت «و محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های آن» در سطر آخر را دادند. آقای دامادی! حضرت‌عالی مطرح بفرمایید.
رئیس ـ آقای دامادی بفرمایید.
محمد دامادی (ساری و میاندورود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! قانون كه وضع می‌شود باید به صورت روشن بیان شود. در ماده (۴) اعلام شده كه اطلاعات مربوط پلاك بخش ثبتی ملك و كلیه مشخصات. من نمی‌دانم این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها جناب آقای رئیس! برای چیست؟ من فكر می‌كنم كه این ابهام ایجاد می‌كند و قانون دچار مشكل می‌شود. همان بحث‌هایی هست كه ما متأسفانه در حوزه‌های بعضی از قوانین داریم كه تفسیرهای مختلفی را دارد. تا قبل از انتقال‌گیرندگان ملك كاملاً مشخص است كه منظور قانون چیست؟ منتها ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها فكر كنم كار را دچار مشكل می‌كند، ممنونم.
رئیس ـ متشكریم، مخالف صحبت می‌كند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای جواد جهانگیرزاده مخالف هستند، بفرمایید.
جواد جهانگیرزاده (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! بحثی كه خود طرح حدنگار دارد برای تنظیم رویه‌ها هست. اینكه شما مدام دارید می‌گویید كه مسؤولیت دستگاه دولتی چه هست و چه هست؟
بعد می‌آیید همه امورات داخلی را شامل تالاب‌ها را می‌گیرید، اراضی را می‌گیرید، مسیل‌ها را، جنگل‌ها را، دریاچه‌ها را، بعد دارید عنوان می‌كنید كه اگر یك مدتی را گذاشتید و این مدت را هم مجلس محترم به آن رأی داد كه در این مدت باید سازمان ثبت اسناد بتواند این كارها را انجام دهد. آمدید گفتید كه علاوه بر اینكه اطلاعات نقشه‌ها باشد در عین حال اطلاعات مربوط به پلاك‌ها و بخش‌ها یا بخش‌هایی كه در‌ آنها سند ملكی ثبت شده یا آدرس دقیق آنها.
بعد می‌گویید محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها را هم بگویند، خوب این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها برای تنظیم دقیق قانون و ارتباطات است. انتقال‌ها غالباًً دچار مشكل هست و اگر چنین مشكلاتی را ما بپذیریم و اینكه عمده ممنوعیت‌ها راجع ممنوعیت و در مورد بازداشت املاك است. خوب بخشی از املاك توسط دادسراها، قوه قضاییه، دادگاه‌ها، توسط قضات محترم بنا به هر دلیلی مورد بازداشت قرار گرفته وقتی كه این ممنوعیت‌ها مورد لحاظ قرار نمی‌گیرد برای مردم مشكلات فراوانی درست می‌شود. این نه تنها محدودیت برای مردم ایجاد نمی‌كند بلكه نقل و انتقالات را سالم‌تر می‌كند، در عین حال اگر حقوقی دولت دارد یا حقوق افراد دیگری به خاطر فضای قانونی، به خاطر مشكلات قانونی با دیگران داشتند آن حقوق تأدیه خواهد شد. به نظر من می‌رسد این محدودیت‌ها محدودیت برای افراد نیست، ایجاد فضای مناسب برای اجرای قانون هست در عین حال اگر كسی تخلفی را مرتكب‌شده مورد اعمال نظر دادگاهی قرار گرفته، آن كسی كه خریدار هست فردا دچار هزاران مشكل می‌شود شما به خاطر ایجاد محددیت برای دیگران برای افراد كثیری از مردم نباید ایجاد مشكل كنید، از این جهت به نظر می‌رسد اتفاقاً جزء جاهایی كه قانون گردنویسی نمی‌شود، محدودیت‌ها را دقیق تعریف می‌كند همین جاهاست. با عرض پوزش از جناب آقای مهندس دامادی پیشنهادم این است كه مجلس محترم به پیشنهاد حذف ایشان رأی ندهند. عذرخواهی می‌كنم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای محمدجواد كولیوند موافق هستند، بفرمایید.
محمدجواد كولیوند (كرج) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همانطوری كه مستحضرید، در حقیقت در بحث قانون‌نویسی و مطلبی كه در رابطه با محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها داده شده اگر ما نگاه كنیم برادرم جناب آقای جهانگیرزاده می‌فرمایند كه این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها برای تنظیم دقیق قوانین است. خوب چه دستگاه‌هایی باید محدودیت‌ها را بگویند. چه دستگاه‌هایی باید ممنوعیت‌ها را بگویند. اگر اشتباه كردند چه اتفاقی برای افراد می‌افتد؟ دامنه محدودیت‌ها كجاست؟ و دامنه ممنوعیت‌ها كجاست؟ به نظر می‌رسد كه شفافیتی در این دو كلمه بسیار عام وجود ندارد.
دستگاه‌ها، افراد، تشخیص محدودیت و ممنوعیت در ید قدرت برخی از سازمان‌هاست و همچنین افرادی هم در رابطه با این قضایا می‌توانند اظهارنظر كنند. لذا به نظر می‌رسد كه اگر ما در بخش قانون بخواهیم ادامه ماده (۴) را با محدویت‌ها و ممنوعیت‌ها ببندیم و رأی دهیم مطمئناً یك دامنه بسیار باز و قابل تفسیر است. به خصوص در بحث ثبت اسناد، در بحث ثبت اسناد اتفاقاً باید مصداق‌ها به درستی گفته شود. در بحث ثبت اسناد به هیچ عنوان نباید خلاء ایجاد كنیم. خلاء ایجاد شود با كلمات مطمئن باشید كه مردم گرفتار می‌شوند. لذا با پیشنهادی كه جناب آقای دامادی دادند دقت كنید همكاران محترم كلمه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها بدون گفتن مصداق و بدون اینكه چه دستگاهی، چه سازمانی، چه ادار‌ه‌ای، ‌چه مجموعه‌ای می‌تواند محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها را مشخص كند این كار را برای مردم بسیار سخت می‌كند. لذا پیشنهاد می‌كنیم كه به پیشنهاد جناب آقای دامادی راجع به حذف كلمه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها رأی دهید. والسلام
رئیس ـ متشكریم، دولت نظرتان را بفرمایید، مخالف هستید؟ توضیحی دارید بفرمایید. یك توضیح هم بدهید مقصودتان از این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها دقیقاً چیست؟
احمد تویسركانی (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور) ـ سروران عزیز ببینید! این بانك جامع املاك باید واجد همه ویژگی‌های ملك باشد. شما یك ملك دارید می‌روید این ملكتان را در دادگستری به عنوان وثیقه می‌گذارید برای آزادی یك زندانی. قطعاً باید در بانك جامع املاك این محدودیت و ممنوعیت ذكر شود، یا یك ملكی دارید كه شما به رهن می‌گذارید این رهن بودن ملك یا مثلاً یك بیعی به شرط انجام می‌شود این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها اگر نباشد آن بانك ناقص هست و بعد دچار اشكال می‌شود من تعجب می‌كنم بعضی از دوستان اشاره فرمودند منظور از محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها همین به رهن گذاشتن، به وثیقه گذاشتن ملك است و هیچ دخالتی سازمان ثبت ندارد، اگر این نباشد حقوق مردم و انتقال‌گیرندگان بعدی تضییع می‌شود و باید این باشد.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون هم مخالف است. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «و محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های آن» در ماده‌ (۴) است.
رئیس ـ حضار ۲۰۴ نفر، پیشنهاد حذف عبارت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها است، كمیسیون و دولت مخالف هستند، دوستان رأی‌شان را اعلام فرمودند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ نه پیشنهاد دیگری نیست.
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۴) ـ سازمان مکلف است ظرف مدت مذكور در ماده (۳)، نظام جامع را به نحوی ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار دهد که علاوه بر اطلاعات نقشه‌ها و اسناد حدنگار، دربرگیرنده‌ی اطلاعات مربوط به پلاک و بخش ثبتی ملک، آدرس دقیق پستی آن، کد انحصاری ملک، مشخصات کامل مالک یا مالکان و کد ملی یا شناسه ملی و آدرس دقیق پستی اقامتگاه و یا محل سکونت آنها و مشخصات فردی انتقال‌دهندگان و انتقال‌گیرندگان ملک و محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های آن باشد.
رئیس ـ حضار ۲۰۴ نفر، ماده (۴) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، آقای فولادگر گفتند اصل ماده است توجه كنید، دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید،‌ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. ماده (۵) پیشنهادی داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۵) جناب آقای خسروی اگر مطرح بفرمایند پیشنهادشان حذف كلمه «آنی» است كه البته آقای رئیس! اگر بپذیرید به صورت ویرایش اگر كمیسیون، هم... بله «آنی» اول نه، «آنی» دوم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! بعضی از دوستان تذكر دارند. اجازه می‌فرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای خسروی بفرمایید.
رئیس ـ ‌«آنی» اول و دوم هر دو حذف شوند؟
دبیر (فرهنگی) ـ نه، فقط دومی.
رئیس ـ «آنی» پنجم را پیشنهاد حذف دارند، این پیشنهاد را مطرح كنند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! تذكرات را برای بعد نگه داریم؟
رئیس ـ تذكر اگر راجع به این مواد هست بفرمایید اگرنه كه بگذارید بعد از اتمام.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای خسروی بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همه نمایندگان محترم. پیشنهادی كه من دارم آن قسمت آخر ماده‌ (۵) است كه گفته كلیه استعلامات ثبتی را به صورت آنی و الكترونیكی پاسخ دهد. آنی و الكترونیك یك مفهوم را دارد، ما می‌گوییم مثلاً رأی‌گیری الكترونیكی یا مثلاً ثبت‌نام الكترونیكی یعنی اینكه رأی‌گیری و ثبت‌نام به صورت آنی و لحظه‌ای انجام می‌شود. دعوای فلسفی با همدیگر نداریم. شما كلید برق را هم كه روشن می‌كنید در فاصله كوتاه یك مدت زمانی طول می‌كشد تا لامپ روشن شود. اما اینقدر این زمانش كم است كه ما همان لحظه‌ای كه كلید را زدیم روشنایی لامپ را می‌بینیم. شاید دوستان اشاره‌ای كنند كه در برنامه پنجم این ذكر شده، بند «م» ماده (۲۱۱) كه آنجا ذكر شده مثلاً پاسخ آنی. اما ما كه داریم قانون را می‌نویسیم باید مختصرنویسی و موجزنویسی را مدنظر قرار دهیم. در حال حاضر هم ما آمدیم اقدام كرده‌ایم در ثبت آنی، اما همین ثبت آنی هم یك چیزی حدود (۳۰) روز طول می‌كشد. ما برای اجرای همان مبادلات ثبتی هم حداقل به پهنای (۱) گیگابایت، پهنای باند (۱) گیگ نیاز داریم و به نظر می‌رسد كه حالا بخشی از آن از نرم‌افزار، آموزش نیروها و پهنای باند اما آن چیزی كه اینجا مدنظر هست و به طور خلاصه این است كه با این سابقه‌ای كه تقریباً ذكر شده الكترونیكی و آنی یك مفهوم را می‌دهد و ما بیاییم همان قسمت آنی را حذفش كنیم هم خاطر مختصرنویسی هم به اینكه بعداً هم زیر سؤال نرویم كه اگر قرار است این اطلاعات به ما داده شود چرا همان لحظه و همان زمانی كه درخواست كردیم نبوده، امكان دارد ارتباط بین بانك‌های مختلف یك زمانی طول بكشد كه بنابراین لفظ كلمه آنی را حذف می‌كنم و اینطور می‌شود كلیه استعلامات ثبتی را به صورت الكترونیك پاسخ دهد.
رئیس ـ متشكریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای مهرداد لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سؤال من از جناب آقای خسروی این است كه اگر ما آنی را نگذاریم چه زمانی را مشخص كنیم؟ خوب باید تفاوتی با زمان گذشته داشته باشیم. وقتی كه الان قرار است ارتباطات را به صورت الكترونیكی انجام دهیم با روش سنتی كه الان داریم انجام می‌دهیم خوب باید تفاوتی داشته باشد. بله این مطلبی را كه حضرت‌عالی می‌فرمایید این مطلب بر‌می‌گردد به زمان این روش سنتی كه ما نمی‌توانیم واقعاً زمان مشخص كردن برای این پاسخ و استعلامات كار سختی است. وقتی كه ما الان از امكانات الكترونیكی داریم استفاده می‌كنیم باید آنی این اطلاعات در سیستم ثبت شود و طرف مقابل در دفترخانه‌ها در دستگاه‌های مربوطه باید آنی این اطلاعات را بتوانند ثبت كنند اگر آنی ثبت نشود منشأ فساد است جناب آقای خسروی! من اولاً خواهش می‌كنم كه ایشان پیشنهاد خودشان را پس بگیرند اگر نه اجازه دهید این كلمه «آنی» باقی بماند. متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، موافق جناب آقای حسین گروسی هستند، بفرمایید.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
درخصوص دولت الكترونیك و بحث اینكه كلیه استعلامها و امور اداری در برنامه پنجم هم پیش‌بینی شده باید به صورت الكترونیك شود و قانونگذاری هم جامع و مانع باید باشد. قطعاً در این راستا كلیه اقداماتی كه می‌خواهد در بحث استعلام انجام بشود با توجه به برنامه پنجم توسعه كه پیش‌بینی شده حداقل (۷۰) درصد از امور مربوطه تا پایان برنامه باید الكترونیك شود، انتظارمان این است كه واقعاً در قانونگذاری آن جامع‌ بودن و مانع بودن رعایت شود. بحث استعلامات الكترونیكی آنی است و ما اگر بخواهیم از این الفاظ استفاده كنیم آن جامع بودن و مانع بودن قانونگذاری را قطعاً رعایت نكردیم. بنابراین پیشنهادی كه عزیزان در خصوص حذف «آنی» ارائه داده‌اند، اینجا بجا است.
 توضیح دیگری كه ما باید در تأكید استفاده از استعلامات الكترونیكی داشته باشیم بحث دولت الكترونیك علاوه بر اینكه استعلامات را در امور مختلف از جمله این طرح كاداستر كه مطرح شده می‌تواند رعایت كند بنابراین ما در سایر امور هم این ضرورت را احساس می‌كنیم چون با توجه به وجود مراجعین متعدد و اینكه توسعه دولت الكترونیك می‌تواند هم در بحث كاهش هزینه‌ها، هم كاهش زمان و هم كاهش ترددهای بیهوده كه امروز یكی از مشكلات كشور بحث آلودگی هوا است قطعاً در بحث الكترونیك اینجا هم باید ملزم شود. این طرح كاداستری كه ارائه شده به صورت الكترونیك و در حقیقت آن «آنی» در این مستتر است. بنابراین انتظارمان این است كه عزیزان به این پیشنهادی كه داده شد رأی مثبت بدهند و آن جامع بودن و مانع بودن قانونگذاری رعایت شود.
رئیس ـ متشكریم. دولت مخالف است. كمیسیون بفرمایید.
میرهادی قره‌سید‌رومیانی (سخنگوی كمیسیون قضایی و حقوقی) ـ‌
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن سلام خدمت همكاران عزیز. ماده (۲۱۱) قانون برنامه، دولت را مكلف كرده یعنی سازمان را مكلف كرده. در بند «م» «سازمان ثبت اسناد و املاك كشور مكلف است در راستای توسعه سامانه یكپارچه ثبت اسناد و املاك و راه‌اندازی مركز ملی داده‌های ثبتی نسبت به الكترونیكی كردن كلیه مراحل ثبت معاملات تا پایان سال دوم برنامه اقدام كند. به نحوی كه امكان پاسخ آنی و الكترونیك به استعلامات ثبتی و ثبت آنی معاملات با به كارگیری امضای الكترونیكی مطمئن فراهم شود». لذا قانون برنامه مفهوم و منطوق لفظ «آنی» در حقیقت دولت را مكلف كرده. بر این اساس در كمیسیون قضائی هم این موضوع مورد بررسی قرار گرفت كه لفظ و كلمه «فوری» تبدیل به «آنی» شد. لذا كمیسیون با این پیشنهاد مخالف است.
رئیس ـ متشكریم. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «آنی» از آخر ماده (۵) است.
رئیس ـ حضار ۲۰۱ نفر، پیشنهاد حذف عبارت «آنی» مطرح است، دولت و كمیسیون مخالفند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! تذكرات را اجازه می‌فرمایید؟
رئیس ـ یك لحظه اجازه بدهید این بحث تمام شود.
دبیر (فرهنگی) ـ اجازه می‌فرمایید قرائت كنم؟
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۵) ـ سازمان مکلف است کلیه اقدامات حقوقی و ثبتی انجام شده بر املاک موضوع این قانون اعم از تغییرات، انتقالات، تعهدات، معاملات اعم از قطعی، شرطی و معاملات دیگر، تجمیع، افراز، تفکیک، اصلاحات و غیره را که به صورت رسمی انجام می‌شوند در نظام جامع به طور آنی ثبت كند و پس از تکمیل و بهره‌برداری از نظام جامع، کلیه استعلامات ثبتی را به صورت آنی و الکترونیک پاسخ دهد.
رئیس ـ حضار ۲۰۲ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به ماده (۵) اعلام بفرمایند. اصل ماده را به رأی گذاشته‌ایم. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر اجازه بفرمایید ماده (۶) را قرائت كنم؟
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۶) ـ سازمان مكلف به تجهیز كلیه ادارات ثبت كشور به نرم افزار‌های مورد استفاده در نظام جامع و افزایش قابلیت‌های آنها با رعایت معیارها و استانداردهای فنی لازم است.
رئیس ـ حضار ۲۰۴ نفر، ماده (۶) را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند. اصل ماده را به رأی گذاشته‌ایم. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. ماده (۷) پیشنهادی دارد؟
دبیر (فرهنگی) ـ جناب آقای مفتح مطرح می‌فرمایید؟ ایشان پیشنهاد حذف جمله آخر ماده را قبل از تبصره دارند. «با ایجاد دفاتر...» تا آخر.
رئیس ـ آقای مفتح بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من پیشنهاد دارم كه آن جمله پایانی ماده (۷) كه نوشته شده: «با ایجاد دفاتر الكترونیك مذكور، ثبت در دفاتر فیزیكی منتفی و دفاتر الكترونیك جایگزین دفاتر موجود می‌باشد» حذف شود. دوستان دقت بفرمایید! آنچه كه تا كنون تصویب كردیم و بعد از این تصویب خواهد شد همه به آن سمت است كه ما بتوانیم به صورت الكترونیكی این كارها را انجام بدهیم و ثبت برخط باشد، اطلاعات آنی بتواند منتقل شود، استعلامها آنی شود. همه این موارد درست دارد انجام می‌شود اما اینكه ما بیاییم تصریح كنیم و تأكید كنیم كه دفاتر فیزیكی منتفی شود من فكر می‌كنم كه با توجه به خطرات و مخاطراتی كه ممكن است سیستم الكترونیكی را تحت تأثیر خودش قرار دهد و بعضاً ‌این مشكلاتی كه از نظر فنی می‌تواند برای سیستم الكترونیكی ایجاد شود این جمله می‌تواند مقداری مشكل ایجاد كند. ببینید! آنجا در ابتدای ماده (۷) همه احكام داده شده، در مواد دیگر هم حكم داده شده كه الكترونیكی باشد، پرینتش گرفته شود، همه این كارها انجام شود. اما اجازه بفرمایید كه یك مدتی بگذرد این سیستم جا بیفتد، مشكلاتش برطرف شود، چون كار، كار مهمی است. كار ثبت مالكیت و حقوق مالكیت افراد است، نقل و انتقالات در خصوص مالكیت افراد است، سند مالكیت است. بحثهای بسیار مهم حقوقی و ملكی است. اگر ما خدای ناكرده كوچكترین اشكالی را، كوچكترین ابهامی را، كوچكترین اختلالی را در این سیستم داشته باشیم مردم با اشكالات بسیار متعددی مواجه می‌شوند.
این است كه من فكر می‌كنم كه ما به این سرعت نیاییم و دفاتر فیزیكی را در قانون منتفی كنیم. منطق هم همین را ایجاب می‌كند، مدتی به صورت موازی هر دو سیستم كار كند، هم سیستم فیزیكی باشد هم این وضعی كه فعلاً بعضاً در برخی از دفترخانه‌ها راجع به برخی از اقدامات مثل وكالتنامه‌ها و اینها دارد انجام می‌شود. هم سیستم الكترونیكی باشد هم سیستم ثبت فیزیكی باشد تا مشكلات تكنیكی كه ممكن است بر این سیستم مترتب باشد، مشكلات فنی كه مترتب باشد اینها برطرف شود بعداً اگر دیدیم كه واقعاً یك سیستم باثباتی است كه تمام جوانبش دیده شده و مشكلات فنی این موضوع را تهدید نمی‌كند بعد بیاییم و این را منتفی كنیم.
(در این هنگام آقای محمدرضا باهنر «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
 من فكر می‌كنم در شرایط فعلی بودن این جمله كه می‌گوید كه ثبت در دفاتر فیزیكی منتفی است این می‌تواند اشكالی برای این كار بسیار مهمی كه این قانون ناظر بر آن است و می‌خواهد معاملات را ثبت كند و مالكیتها و انتقالش را ثبت كند. اگر فقط منحصر به سیستم الكترونیكی شود و ما سیستم موازی فیزیكی حداقل تا یك زمان مشخصی را نداشته باشیم این مشكل ایجاد می‌كند. به این دلیل من پیشنهاد حذف این جمله پایانی ماده (۷) را خدمت دوستان دارم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! تذكرات را جواب می‌دهید؟
نایب‌رئیس ـ تذكرات یكی دو نفر را می‌شنویم، بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ تذكر اول جناب آقای نادر قاضی‌پور هستند كه هم اخطار قانون اساسی دارند و هم تذكر، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای باهنر! این موضوع خیلی مهم است. بحث تعطیلی تمام دفاتر اسناد رسمی است كه این دفاتر صد سال بیشتر سابقه دارند، هزاران مردم در اینها كار می‌كنند. اگر این بند تصویب شود كلیه دفاتر تعطیل می‌شود، هزاران نفر... با اصل سوم قانون اساسی بند (۹) و بند (۱۰) مغایرت دارد. آقای باهنر عزیز! اگر این كار بشود تمام سیستم به هم می‌خورد، به خصوص در شهرهای كوچك، در روستاها ما هنوز اینترنت نداریم الكترونیكی شود، كلی مشكلات... زمین‌خواران، آدمهایی كه با مفاسد (نایب‌رئیس ـ بسیار خوب) آقای باهنر! مواجه خواهیم شد، كلی مشكلات برای مردم عادی به پیش خواهد آمد. آنهایی كه آدم دارند الكترونیك دسترسی دارند... پدر كشاورزان، روستاییان در خواهد آمد. حضرت‌عالی بگویید كارشناسان بیایند توضیح بدهند در این مدت اینها تعطیل شد و الكترونیك قطع شد، مردم عادی چكار خواهند كرد؟
نایب‌رئیس ـ ببینید جناب آقای قاضی‌پور! ما حالا مخالفت شما را كاملاً شنیدیم اما واقعاً تذكر ندارد و جای تذكر نیست و اخطار هم نیست. نفر بعد را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای پیرمؤذن هستند، بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و خداقوت به قاطبه نمایندگان، رئیس محترم جلسه! اصل سوم رفع تبعیضات ناروا، بند (۹) و بند (۱۰): ایجاد نظام اداری صحیح و حذف تشكیلات غیرضرور. رئیس گلم! امروز بروكراسی اداری، دیوان‌سالاری موجود در كشور تقریباً نظام اداری ما را فلج كرده و بها دادن به تكنولوژی در هزاره سوم یك ضرورت است. به پیشنهاد آقای مفتح ما بها ندهید. یك درخواست هم دارم فردا مثل سایرین و مثل برزیلی‌ها اجازه بدهند خانمهای ما هم از بازی والیبال بهره‌مند شوند. ارادت رئیس گلم.
نایب‌رئیس ـ متشكرم. خدا حفظتان كند. بخش اولش كه متوجه نشدیم شما فرمودید دفاتر الكترونیك خیلی مهم است بنابراین به پیشنهاد آقای مفتح رأی بدهید. من متوجه نشدم جریان چیست؟ بحث را ادامه بدهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! یك تذكر هم داریم.
نایب‌رئیس ـ نه آقای منادی، بحث را ادامه دهیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای غلامرضا كاتب مخالف هستند، بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار و آرادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض خسته‌نباشید محضر همكاران عزیز. دقت بفرمایید! نكته‌ای كه برادر عزیزمان جناب آقای قاضی‌پور گفتند عملاً در قالب تذكر این جمله را عرض كردند كه با ایجاد دفاتر الكترونیكی مذكور ثبت دفاتر فیزیكی منتفی می‌شود، اگر یك وقتی این سیستم از بین رفت مردم چكار كنند. ببینید همكاران عزیز دقت كنید! در تبصره (۲) اتفاقاً این پیش‌بینی را كرده و آمده است كه: «ادارات ثبت اسناد و املاك مكلفند نسخه چاپ شده اسناد حدنگار صادرشده را به عنوان پشتیبان نگهداری نمایند». در نتیجه برادرم جناب آقای قاضی‌پور نگران اینكه اگر یك وقتی سیستم قطع شد نباشند. این را در اینجا پیش‌بینی كرده.
نكته دوم؛ در قانون ثبت اسناد در ماده (۲۲) صراحت دارد كه می‌بایست دفاتر فیزیكی كاملاً نگهداری شود و در هیچ شرایطی از بین نرود. اگر اینجا ما این مطلبی كه با ایجاد دفاتر الكترونیكی مذكور ثبت در دفاتر فیزیكی منتفی و دفاتر الكترونیك جایگزین دفاتر موجود می‌باشد این را حذف كنیم یعنی اینكه همچنان باز ما دفاتر فیزیكی را داشته باشیم. در صورتی كه هدف اصلی نظام طرح جامع حدنگار این است كه سیستم الكترونیكی شود و دنبال این هستیم كه جلوی بسیاری از تخلفاتی كه در نظام فیزیكی وجود دارد گرفته شود. اگر سیستم الكترونیكی شود می‌دانید در قسمت سطر چهار گفته شده كه: اتصال دفاتر اسناد رسمی به سامانه‌های مرتبط مذكور و بهره‌برداری از آنها را به نحوی كه امكان ثبت برخط (آنلاین) اسناد و معاملات و پاسخ آنی و الكترونیك ایجاد شود. یعنی اینكه اگر در یك شهرستانی یك ملكی ثبت شد به صورت آنلاین در بخش ثبت كشور هم خودش را نشان می‌دهد. وقتی كه نشان داد دیگر اجازه تخلف در یك نقطه دیگری نمی‌شود.
ضمن احترامی كه ما به دفاتر ثبتی داریم اما این موجب می‌شود جلوی بسیاری از تخلفات را بگیرد. ما هدفمان اصلاً از طرح جامع حدنگار هم پاسخ استعلامات ثبتی است هم جلوگیری از تخلفات است، كاهش تخلفات است و از بین رفتن دفاتر فیزیكی است. یقیناً‌ اگر این پیشنهاد تصویب شود ما را از هدف اصلی كه طرح جامع حدنگار دارد دور می‌كند. خواهش می‌كنم كه همكاران عزیز به این پیشنهاد رأی ندهند.
نایب‌رئیس ـ موافق را دعوت كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای محمدرضا پورابراهیمی بفرمایید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ آقای باهنر! اگر اجازه بدهید آقای حسینیان صحبت می‌كنند.
نایب‌رئیس ـ آقای حسینیان بفرمایید.
روح‌اله حسینیان (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین
این پیشنهاد آقای مفتح پیشنهاد بسیار مهم و دقیقی است. بنده از آنجایی كه خودم مسؤولیت اسناد انقلاب اسلامی را دارم می‌دانم كه این مسأله بسیار مسأله بااهمیتی است كه دوستان باید دقت كنند. ببینید! اصلاً یونسكو حتی به ما سفارش كرد با الكترونیكی كردن اسناد اصل اسناد كاغذی و مكتوب را نگهداری كنید چون اعتبار اسناد و اینكه در آینده قابل خدشه نباشد و اسناد الكترونیك در آینده قابل خدشه و ایراد است، برای پشتیبانی باید اسناد مكتوب و كاغذی بماند. خصوصاً اینكه در ثبت الكترونیك ممكن است كه در آینده یك ویروس خطرناك بسیار مهمی درست شود و بیاید یك‌روزه تمام اطلاعات اسنادی و ثبت اسناد را به هم بریزد. بنابراین باید اسناد مكتوب به عنوان پشتوانه اسناد الكترونیك حفظ شود.
آن تبصره هم كافی نیست. ببینید برادران! ممكن است در یك روز در سرتاسر كشور دهها نقل و انتقال به ثبت الكترونیك برسد اما در آن واحد همان ویروس بیاید همه اینها را از بین ببرد. یعنی قبل از اینكه ما اسناد الكترونیك را به مكتوب تبدیل كنیم و پرینت آن را بگیریم و برای پشتوانه بخواهیم نگهداری كنیم در عرض یك روز چنین اتفاقی می‌افتد. بنابراین به نظر می‌رسد كه نه تنها حذف این قسمت لازم است بلكه اگر می‌شد یك طوری اضافه كرد كه همراه با ثبت الكترونیك ثبت دفتری هم به صورت سابق ادامه پیدا می‌كرد به نفع و اعتبار اسناد الكترونیك در ایران خواهد بود. والسلام‌عیلكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ متشكر، دولت بفرمایید.
احمد تویسركانی (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید عزیزان! من عرض كنم كه این دو موضوع است یكی در رابطه با حفظ اطلاعات و دیتاهایی كه در حوزه ثبت املاك می‌شود. استحضار دارید كه از لحاظ فنی اینها در چند جا (backup) می‌شود و نگهداری می‌شود و قطعاً حفظ اینها و این اطلاعات از اسناد كاغذی محفوظ‌تر است.
نكته دوم راجع به این بحث دفاتر من یك توضیحی عرض كنم. ببینید! در قانون ثبت اسناد این طور است، از جمله در مواد (۲۱) و (۲۲) قانون ثبت می‌گوید: دولت كسی را مالك می‌شناسد كه مشخصات مالكیت او در دفتر املاك سازمان ثبت، ثبت شده باشد. اینجا منظور از دفتر همان دفتر كاغذی است. یك قانون خاص مقدم داریم كه با احكامی كه در مواد متعدد این قانون ذكر شده باید تبدیل به الكترونیكی شود. ما اینجا نیاز به یك صراحت داریم كه آن حكمی كه در ماده (۲۲) قانون ثبت مصوب سال ۱۳۱۰ هست اینجا نسخ شود و در حقیقت ما را مجاز یا مكلف كند كه همین كه مشخصات مالكیتی اشخاص در آن سامانه درج شد مالكیت این فرد تثبیت شود. پس این حكم در حقیقت یك حكمی است كه ما به نوعی تثبیت مالكیت و احكام این قانون را بتوانیم جنبه قانونی بدهیم و آن شبهه‌ای كه ممكن است بعضی‌ها از لحاظ حقوقی مطرح كنند كه با این قوانین عامی كه ذكر شده شبهه است كه آن خاص مقدم و قدیم نسخ شده باشد اینجا نیاز به یك صراحت قانونی داریم و من خواهشم این است كه به این حكم رأی مثبت بدهید. چون بحثهای كارشناسی دقیقی را ما در كمیسیون قضائی و كمیسیون‌های دیگر كردیم و اگر این نشود شاید آن احكام به نوعی ابتر خواهد ماند.
 آن دغدغه‌ای هم كه عزیزان و بزرگواران دارند در تبصره (۲) ذكر شده و اشاره شده كه ادارات ثبت مكلفند نسخه چاپ شده اسناد حدنگار صادرشده را به عنوان پشتیبان نگهداری كنند. یعنی اگر با آن پیشنهادی كه مطرح شد ما مجاز نباشیم به انتفاء دفاتر كاغذی از جمله دفتر املاك در حقیقت بخش عمده‌ای از این احكام اجرا نخواهد و ثبت الكترونیكی و ثبت آنی كه شما در مواد قبلی به آن تأكید كرده‌اید محقق نخواهد شد.
نایب‌رئیس ـ كمیسیون بفرمایید. خلاصه توضیح دهید.
میرهادی‌ قره‌سید‌رومیانی (سخنگوی كمیسیون قضایی و حقوقی) ـ
ضمن عرض خسته‌نباشید خدمت همكاران. فلسفه اصلی طرح جامع كاداستر گذر از دفترچه‌های سنتی به دفترچه‌های حدنگار و تغییر دفاتر دستنوشته به دفاتر الكترونیك است. قانون برنامه سازمان ثبت اسناد و املاك را مكلف كرده تا سال دوم برنامه این گذر را انجام بدهد. یعنی دفاتر مكتوب به دفاتر الكترونیك تبدیل شود. لذا كمیسیون قضائی با این پیشنهاد مخالف است.
نایب‌رئیس ـ متشكر، برای رأی‌گیری قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف این عبارت است از ماده (۷): «با ایجاد دفاتر الكترونیك مذكور، ثبت در دفاتر فیزیكی منتفی و دفاتر الكترونیك جایگزین دفاتر موجود می‌شود».
 نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۳ نفر، همكاران محترم رأی خودشان را اعلام بفرمایند. محبت كنید در رأی‌گیری شركت كنید. پیشنهاد آقای مفتح حذف جمله اخیر ماده (۷) است. دولت و كمیسیون هم مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری نیست؟
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهادهای بعدی را مطرح می‌كنند؟
نایب‌رئیس ـ اگر مطرح نمی‌كنند ماده (۷) را قرائت كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای پورابراهیمی می‌فرمایند كه از «همچنین» تا آخر ماده از اواسط تبصره (۱)، «همچنین دفاتر رسمی» تا انتهای تبصره (۲) را پیشنهاد حذف دارند. بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همان طور كه در ماده (۷) بحث شد و در انتها هم دوستان پیشنهادی داشتند در خصوص اینكه ما دفاتر فیزیكی را حذف نكنیم و به شكلی بماند كه این رأی نیاورد، موضوع و هدف این است كه ما بتوانیم سامانه اطلاعات الكترونیكی را در كشور براساس طرحی كه امروز آمده است اجرایی كنیم. به نظر می‌رسد در ذیل تبصره (۱) ماده (۷) ما دوباره آمده‌ایم مجدداً به جای اینكه به اطلاعات الكترونیكی و فضای مجازی اتكا كنیم مجدداً دوباره داریم تكرار می‌كنیم كه اسناد باید نسخه چاپی داشته باشد. اگر منظور از نسخه چاپی كه اینجا اشاره شده با امضای شخص یا اشخاص باشد كه ما بخواهیم مشكل امضا را داشته باشیم ما الان امضای الكترونیكی هم داریم و لازم نداریم دوباره در اینجا به این اشاره كنیم. حتماً و مسلماً این می‌تواند اصلاح شود.
 الان اگر همكاران محترم دقت كنند در تبصره (۱) در سطر چهارم بیان می‌كند «همچنین دفاتر اسناد رسمی مكلفند از كلیه اسنادی كه در سامانه الكترونیك سازمان تنظیم می‌شود نسخه‌ای چاپی با امضای شخص یا اشخاص ذی‌ربط به عنوان پشتیبان تهیه و بایگانی كنند». الان بایگانی اطلاعات به شكل اطلاعات مجازی امكان‌پذیر است و لازم نیست ما حتماً به صورت نسخه چاپی آن هم با امضاء شخص داشته باشیم. خوب، اگر قرار باشد ما تمام اسنادی كه تهیه می‌كنیم مجدداً یك نسخه چاپی داشته باشیم و یك امضاء معمولی كه الان انجام می‌دهیم در خصوص آن اعمال بكنیم. آن چیزی كه داریم در بالا به آن اشاره می‌كنیم كه الان شما به آن رأی ندادید و رأی نیاورد، با این منافات پیدا می‌كند. یعنی در قسمت بالا شما در ماده (۷) اشاره كردید كه در آنجا با ایجاد دفاتر الكترونیك ثبت در دفاتر فیزیكی منتفی می‌شود. اگر در دفاتر فیزیكی منتفی می‌شود، پس اینجا چیست؟ كه می‌گوید دوباره ما پرینت می‌گیریم امضاء در روی پرینت انجام می‌دهیم، بعد این نسخه را هم بایگانی می‌كنیم. خوب، اینكه عیناً مغایر با آن چیزی كه در ماده (۷) به آن اشاره شد، می‌باشد. اگر برای گذشته است، اسناد گذشته‌اش یك موضوع متفاوت است. اگر برای آینده است كه كاملاً در قانون داریم تصریح می‌كنیم. هدف طرح حدنگاری این است كه ما سیستم اطلاعات مربوط به زمین را در قالب اطلاعات مجازی تعریف كنیم، فضای مجازی تعریف كنیم اطلاعات الكترونیكی داشته باشیم. قاعدتاً ما باید ماده را به نحوی بنویسیم كه در محتوای آن دچار تناقض نشویم. آن چیزی كه به نظر می‌رسد الان در انتهای تبصره (۱) ماده (۷) آمده حاكی از این است كه ما مجدداً به امضاء و چاپ داریم رجوع پیدا می‌كنیم و عملاً به نظر می‌رسد با آن چیزی كه در انتهای ماده (۷) اشاره شد و آقای مفتح هم در خصوص آن اشاره كرده‌اند كاملاً متناقض است. ضمناً در تبصره (۲) هم به همین شكل است كه شما در تبصره (۲) هم اجازه می‌دهید كه «ادارات ثبت اسناد و املاك مكلفند نسخه چاپ‌شده اسناد حدنگار صادر‌شده را به عنوان پشتیبان نگهداری كنند».
 ببینید روح حاكم بر این طرح این است كه ما این اطلاعات را به وسیله تغییرات اطلاعات الكترونیكی نگهداری كنیم. اگر قرار باشد ما دوباره سراغ سیستم چاپی و امثال اینها برویم، من سؤالم این است كه اگر اطلاعات را ما خواستیم تغییراتی ارائه بكنیم، این تغییراتی كه ارائه می‌شود به واسطه مرور زمان قطعاً در این اطلاعات تغییر پیدا می‌شود و اطلاعات لحظه‌ای است. هر لحظه قرار باشد ما اطلاعات قبلی را كه داریم و اطلاعات جدید را دوباره چاپ كنیم و كنار آن قرار بدهیم، به نظر شما بایگانی اطلاعات چه مفهومی پیدا می‌كند؟ یعنی فكر كنید یك زمینی در طول چند سال خرید و فروش بشود، مالك آن تغییر پیدا بكند شما در اینجا می‌گوید این اطلاعات را ما یكی یكی پرینت می‌گیریم سازمان ثبت اسناد موظف است این كار را بكند، دفاتر هم موظفند این كار را بكنند. آن اطلاعات بایگانی به روز شده‌ای كه لحظه‌ای باید جواب بدهد، آن اطلاعات سامانه مبنای تصمیم است یا یك آرشیوی كه ما بر اساس آن داریم عمل می‌كنیم؟
پیشنهاد بنده این است كه این به كمیسیون برگردد. اگر قرار است ما در اینجا این را اعمال بكنیم به شكل دیگری در بالا تصحیح بكنیم. اگر قرار هم نیست اصل به روشی كه بالا اشاره كردیم این سیستم دیگر به یك سیستم جامع تبدیل بشود. چون ما هرگاه به این اطلاعات مكتوب به پشتوانه این اطلاعات مكتوب استناد داشته باشیم، دستگاهها دیگر حساسیت خودشان را برای نگهداری اطلاعات انجام نمی‌دهند. شما الان نگاه كنید در سابق اطلاعات مربوط به حساب‌‌های بانكی، پرداخت‌ها، دریافت‌ها همه آن به یك شكلی بود كه با رویكرد دستی انجام می‌شد. مشتریان یك كارت داشتند عدد و رقم‌هایشان بر اساس كارت تغییر پیدا می‌كرد و مانده‌هایشان گرفته می‌شد پایان روز حساب‌های بانك بسته می‌شد. امروز به صورت الكترونیكی و مجازی شده است.
دیگر اگر قرار باشد بگوییم همزمان با اطلاعات الكترونیكی كه الان در سیستم نظام بانكی داریم انجام می‌دهیم، یك نسخه پشتیبان مكتوب چاپی هم بگیریم بعد دوباره امضاء بكنیم عملاً دقت و حساسیت مدیران برای نگهداری اطلاعات مجازی و الكترونیكی به نظرم دچار خدشه خواهد شد. من خواهشم این است (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر) كه در خصوص این موضوع دوستان عنایت داشته باشند. پیشنهاد بنده حذف عبارتی است كه اتكاء به اطلاعات و داده‌های الكترونیكی را قطعاً بیشتر خواهد كرد.
نایب‌رئیس ـ خیلی خوب، آقای منادی! اجازه بفرمایید، مسأله روشن است یعنی دقیقاً این بحث شد اگر اجازه بدهید مخالف صحبت نكند دولت یك توضیحی بدهند و بحث را تمام كنیم. مخالف چه‌ كسی است؟ متشكر، مخالف صحبت نمی‌كند. دولت، آقای تویسركانی! شما بیایید یك توضیحی بدهید. ببینید بحث را گذاشتند گوش بدهید یا نگذاشتند؟ من خدمتتان عرض كنم. آقای پورابراهیمی پیشنهاد دادند قسمت اخیر تبصره (۱) حذف بشود و استدلالشان این است كه دقیقاً مغایر با بحث قبلی است. اینكه كارها الكترونیكی بشود بعد هم مكتوب بشود و دوباره بیایند امضاء بكنند و دوباره در بایگانی نگه بدارند و اینها این داستان چه می‌شود، مغایرت چیست؟ این را یك توضیحی بدهید كه ما رأی‌گیری كنیم. پیشنهاد آقای پورابراهیمی این است كه در تبصره (۱) از كلمه «همچنین» تا پایان تبصره (۲) حذف بشود.
احمد تویسركانی (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور) ـ ببینید! در رابطه با ثبت املاك و حساسیتی كه بحث مستندسازی مالكیت‌ها دارد، ما نسبت به همین موضوع بحث مفصلی را در كمیسیون داشتیم. ببینید الان در چندین فرآیند بحث مستندسازی ملك به شكل كاغذی و دفتری و بایگانی نگهداری می‌شود یعنی در قالب پرونده‌های ثبتی، در قالب اطلاعاتی كه در دفاتر املاك و در چند جا، آنجا بحث بود كه در دنیا هم كه ما بعضی از كشورها را ملاحظه كردیم با اینكه فرآیند كاملاً الكترونیكی شده یك پرینت نهایی را از سیستم، از خروجی سیستم می‌گیرند و نگهداری می‌كنند كه به هر حال ممكن است ارزش خاصی نداشته باشد لكن كمیسیون و اعضاء به شدت موافق بودند كه ما یكباره تمام این فرآیندها را اعم از ثبت دفاتر، اعم از شكل‌گرفتن پرونده‌های ثبتی و همه اینها را یكباره ترك كنیم و هیچ سابقه كاغذی نداشته باشیم شاید یك بخشی به نظر من بحث روانی موضوع بود. به نظرم می‌آید كه اگر ما مجموعه شاید گاهی هزاران برگ كاغذ و پرونده نسبت به یك پلاك را تبدیل بكنیم به یك برگ نهایی خروجی این خیلی به جایی برخورد نمی‌كند و به حفظ این عبارتی كه كمیسیون و كارشناسان هم به آن رأی دادند اگر رأی بدهید، ممنون و متشكریم.
نایب‌رئیس ـ متشكر، كمیسیون مخالف است. بسیار خوب، آقای فرهنگی قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ عبارت «همچنین دفاتر اسناد رسمی مكلفند از كلیه اسنادی كه در سامانه الكترونیك سازمان تنظیم می‌شود، نسخه‌ای چاپی با امضاء شخص یا اشخاص ذی‌ربط به عنوان پشتیبان تهیه و بایگانی كنند.
تبصره ۲ ـ ادارات ثبت اسناد و املاك مكلفند نسخه چاپ‌‌شده اسناد حدنگاری صادرشده را به عنوان پشتیبان نگهداری نمایند» حذف شود.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۴ نفر، پیشنهاد حذف قسمتی كه جناب آقای فرهنگی قرائت كردند، مطرح است. همكاران محترم رأی خودشان اعمال بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. خوب، ماده (۷) را برای رأی‌گیری قرائت كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۷) ـ «سازمان مكلف است دفاتر موضوع قانون ثبت اسناد و املاك و قانون دفاتر اسناد رسمی و مقررات مرتبط به آنها را به صورت الكترونیك و به نحوی كه صحت، تمامیت، اعتبار و انكارناپذیری آن تأمین شده باشد در زیرمجموعه مركز داده‌ها، نظام جامع و سامانه‌های مرتبط، ساماندهی و ایجاد كند. همچنین سازمان مكلف است امكان اتصال دفاتر اسناد رسمی به سامانه‌های مرتبط مذكور و بهره‌برداری از آنها را به نحوی كه امكان ثبت برخط (آنلاین) اسناد و معاملات و پاسخ آنی و الكترونیك به استعلامات ثبتی ایجاد شود، فراهم كند. با ایجاد دفاتر الكترونیك مذكور ثبت در دفاتر فیزیكی منتفی و دفاتر الكترونیك جایگزین دفاتر موجود می‌شود.
 تبصره (۱) ـ سازمان مكلف است در راستای الكترونیك‌كردن دفتر ثبت اسناد رسمی به نحوی برنامه‌ریزی كند كه دفاتر اسناد رسمی نسخه الكترونیك پشتیبان و غیرقابل تغییر كلیه اسنادی را كه به وسیله سردفتر از طریق سامانه الكترونیكی سازمان تنظیم می‌شود بایگانی كنند. همچنین دفاتر اسناد رسمی مكلفند از كلیه اسنادی كه در سامانه الكترونیك سازمان تنظیم می‌شود، نسخه‌ای چاپی با امضاء شخص یا اشخاص ذی‌ربط به عنوان پشتیبان تهیه و بایگانی كنند.
تبصره (۲) ـ ادارات ثبت اسناد و املاك مكلفند نسخه چاپ‌شده اسناد حدنگار صادرشده را به عنوان پشتیبان نگهداری نمایند.
نایب‌رئیس ـ متشكر، حضار ۲۰۱ نفر، ماده (۷) و دو تبصره‌اش به رأی گذاشته می‌شود. همكاران محترم در رأی‌گیری شركت بفرمایند. اصل ماده است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد. متشكر، ادامه بحث را می‌گذاریم.
 جناب آقای صادقی میهمانان را اعلام بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از هنرمندان بسیجی شهرستان آزادشهر استان گلستان كه میهمانان مجلس شورای اسلامی و جناب آقای صابری نماینده محترم آزادشهر و رامیان هستند. به این عزیزان خوش‌آمد عرض می‌كنیم آرزوی سلامتی و توفیق برایشان داریم.
نایب‌رئیس ـ متشكر، ناطقین میان‌ دستور را دعوت كنید.
دبیر(صادقی) ـ آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید، یك گروه دیگر هم هستند.
نایب‌رئیس ـ یك گروه بیشتر نیامده‌اند، شما آن گروه را كشف كنید، اعلام كنید.
دبیر (صادقی) ـ ظاهراً آنها نیامده‌اند، گروه بعدی دانش‌آموزان هستند.
نایب‌رئیس ـ آقای صادقی! گروه بعد را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ گروه بعدی دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه شهید احمدی‌روشن از منطقه (۷) تهران هستند كه میهمانان مجلس شورای اسلامی و جناب آقای آصفری نماینده محترم اراك، كمیجان و خنداب هستند. به همه این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنم، خیلی خوش آمدید. ان‌شاءالله موفق باشید، بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر.
 
۵ ـ ناطقین جلسه آقایان: عزیز اكبریان، نبی‌اله احمدی، فتح‌اله حسینی، علی ایرانپور و جواد كریمی‌قدوسی
نایب‌رئیس ـ ناطقین میان دستور را برای نطق دعوت كنید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای عزیز اكبریان نماینده محترم مردم شریف كرج، اشتهارد و فردیس.
ـ جناب آقای نبی‌اله احمدی نماینده محترم مردم شریف داراب و زرین‌دشت.
ـ جناب آقای فتح‌اله حسینی نماینده محترم مردم شریف قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای علی ایرانپور نماینده محترم مباركه.
ـ جناب آقای جواد كریمی‌قدوسی نماینده محترم مردم مشهد و كلات.
(كه هركدام پنج دقیقه وقت دارند)
از جناب آقای عزیز اكبریان به عنوان اولین سخنران دعوت می‌كنم نطق خودشان را به مدت هفت دقیقه ایراد بفرمایند.
عزیز اكبریان (كرج) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود به شهدای انقلاب اسلامی، امام شهیدان و مردم شهیدپرور ایران اسلامی. با تبریك نیمه مبارك شعبان، ولادت باسعادت امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) به مردم ایران اسلامی و سربازان گمنام آقا امام زمان، نیروهای پرتلاش وزارت اطلاعات.
انقلاب اسلامی با رهبری‌های حكیمانه رهبر فرزانه انقلاب همچون نگینی درخشان در جهان معاصر به دلهای عاشقان مكتب توحیدی نورافشانی می‌كند. قلوب آزادیخواهان را منور می‌گرداند. صهیونیست جهانی برای مقابله با دلهای پاك طرفداران اسلام ناب محمدی (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) (حضار صلوات فرستادند) اقدام به راه‌اندازی گروههای تروریستی در جهان اسلام نموده است، كه متأسفانه كشورهای مختلف مسلمان آماج این گروههای نامشروع قرار گرفته‌اند. كه كشتار مردم مسلمان افغانستان و پاكستان به وسیله گروه تروریستی طالبان و كشتار مردم مسلمان سوریه و لبنان و عراق به وسیله گروههای تروریستی تكفیری داعش كه بویی از اسلام و انسانیت نبرده‌اند با حمایت آمریكای جنایتكار و حامیان منطقه‌ای آنها از جمله اقدامات صهیونیسم جهانی می‌باشد.
امروز مردم مسلمان عراق قربانی حركت‌های اسلامی و استقلال‌طلبی هستند كه این جنایتكاران از كشتار مردم هیچ واهمه‌ای ندارند ولی باید بدانند، زمان بیداری ملتهای مسلمان فرا رسیده است آینده تیره و تاری در پیش آنان خواهد بود. ان‌‌شاءالله مردم مسلمان عراق و مردم مظلوم سوریه و لبنان درسی فراموش‌نشدنی به تروریست‌ها خواهند داد. ولی امیدوارم چشمان خواب‌آلود سازمان حقوق بشر جهانی بیدار شود و در این خصوص جنایتكاران را محكوم نماید وگرنه به عنوان یك سازمان ضد حقوق بشر در ذهن آزادیخواهان برای همیشه باقی خواهد ماند.
در خصوص مسأله هسته‌ای بایستی تیم مذاكره‌كننده با قدرت و صلابت و با گفتگوی منطقی و مقتدرانه جهت دفاع از منافع ملی مردم مظلوم ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه‌گر ایستادگی نماید. مذاكرات ما فقط در مسأله هسته‌ای می‌باشد ولاغیر و در این خصوص در رابطه با غنی‌سازی زیر (۵) درصد هیچ محدودیتی را نخواهیم پذیرفت و از حقوق حقه ‌مردم كوتاه نخواهیم آمد و غنی‌سازی در حد نیاز كشور را حق مسلم خودمان می‌دانیم.
از ریاست محترم جمهوری، وزیر محترم كشور، معاون پارلمانی ریاست‌جمهوری كه اینجا هم حضور دارند در خصوص عزل استاندار سابق البرز صمیمانه تشكر می‌نمایم و این حركت عاقلانه در برخورد با افراد متخلف ثابت كرد كه دولت در اجرای قانون با هیچ مقام و مسؤولی تعارف ندارد و خدمت ملت شریف استان البرز نیز اعلام می‌كنم نمایندگان شما همیشه كمك و پشتیبان مسؤولین اجرایی كشور بوده‌اند ولی در مقابل تخلفات در هر مقام و مسؤولی در كشور بوده باشد در مقابل آنها ایستادگی می‌نمایند و در این خصوص نیز دولت محترم به این نتیجه رسید كه تیم سابق استانداری نمی‌تواند اهداف عالیه نظام را تحقق بخشد و به استاندار جدید توصیه می‌نمایم در جهت اجرای قانون مشورت و هماهنگی با نمایندگان مردم و نخبگان استان را سرلوحه خودش قرار دهد. چون اجرای قانون و حركت در جهت اهداف عالیه نظام فصل‌الخطاب برای همه مسؤولین و دولتمردان می‌باشد.
از اقدامات و فعالیت‌های خوب وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص ترویج بیمه سلامت و تقویت دانشگاه علوم پزشكی البرز تشكر می‌نمایم. به وزیر محترم اقتصاد و دارایی و رئیس كل بانك مركزی تذكر می‌دهم، جلوی راه‌اندازی بی‌حساب و كتاب بانكهای خصوصی و مؤسسات مالی و اعتباری گرفته شود.
نمایندگان عزیز! امروز در خیابان‌های مركزی شهرهای بزرگ تعداد مؤسسات مالی و اعتباری و بانكهای خصوصی از تعداد سوپر ماركت‌ها بیشتر شده است. آقای قاضی‌پور! یك روزی در این كشور تب احداث كارخانجات ماكارونی، كارخانجات فرش ماشینی بود امروز همه دارند بانك خصوصی و مؤسسات مالی و اعتباری می‌زنند. اینها به غیر از اینكه سودهای كلانی را به جیب بزنند، به غیر از اینكه یك عده را بیچاره كنند، تولیدكنندگان ما بیچاره بشوند، وام‌گیرند‌گان و هر كسی كه بیچاره شده، تمام اندوخته خودش را گذاشته و آخر تقدیم اینها كرده است. امیدوارم دولت در این زمینه تمهیدات لازم را داشته باشد و در رابطه با گرفتن وام ازدواج مصوبه دولت در بانكها اجرا نمی‌شود. جوانان ما برای چند میلیون وام در شعبات مختلف بانكها سرگردان هستند. از دولت محترم انتظار داریم كه به این سرگردانی عزیزان ان‌شاءالله خاتمه دهد.
به وزیر محترم نیرو تذكر می‌دهم با وجود دو سد بزرگ امیركبیر و طالقان مردم استان البرز در مصارف آب آشامیدنی و كشاورزی با مشكل مواجه هستند و متأسفانه وزارت نیرو تدبیر درستی در توزیع آب در كشور بالاخص در استان البرز و تهران و دریاچه ارومیه ندارد. آیا مردم استان البرز شهروند درجه دوم تلقی می‌شوند؟ همه بیچارگی‌ها باید بر سر آنها خراب شود؟ آقای وزیر! چرا با تشكیل استان البرز مدیریت این دو سد را به استان واگذار نمی‌كنید؟ چرا با تخریب منازل و اماكن عمومی و تفریحی با قدمت بیش از چهل سال ظلم مضاعفی را به مردم این منطقه به عمل می‌آورید؟ جاده چالوس یكی از (۱۲) جاده بزرگ تفریحی و زیبای دنیاست ولی اقدامات سازمان آب و وزارت نیرو باعث شده كه تمام گردشگرها و سرمایه‌گذاران از آنجا فرار بكنند و نتیجه‌اش خروج یك میلیون مسافر در عید نوروز به خارج از كشور است. این‌گونه اقداماتی است كه دارد انجام می‌شود و مردم احتیاج به تفریحات سالم دارند و باید از خروج میلیون‌ها دلار جلوگیری كنیم.
وزیر محترم راه و شهرسازی جناب آقای آخوندی! متأسفانه تذكرات نمایندگان در وزارتخانه شما در خصوص حل مشكلات به كیسه بایگانی سپرده می‌شود. امیدی را برای آنان باقی نمی‌گذارد. ما تحركی را از تیم وزارت راه و شهرسازی در كشور نمی‌‌بینیم. اتوبان تهران ـ شمال با (۱۸) سال سابقه بلاتكلیف، اتوبان شهید همت با (۶) سال سابقه از شروع بلاتكلیف است. مسكن مهر، دولت سابق (۱۰۰) هزار واحد مسكن مهر را به استان البرز سرازیر كرده كه فاقد زیرساخت‌های لازم است و متأسفانه وزارت راه و شهرسازی اقدام جهادی و حركت ملی و عزم ملی برای حل مشكلات مردم ندارد. حركت این‌گونه (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون آقای اكبریان، متشكر) به سمت جهاد باعث مشكلات زیادی خواهد شد.
به وزیر محترم جهاد كشاورزی هم در خصوص رسیدگی به وضعیت مؤسسه استراتژیك سرم‌سازی رازی در استان البرز و همچنین نحوه توزیع مسكن در كشور تذكر می‌دهم، اقدام جدی به عمل بیاورد.
از اقدامات خوب وزیر ورزش و جوانان در خصوص تقویت زیرساخت‌های ورزشی استان هم تشكر می‌كنم. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (بذرپاش) ـ ضمن تشكر از جناب آقای اكبریان از دومین ناطق جناب آقای نبی‌اله احمدی نماینده محترم مردم شریف داراب و زرین‌دشت دعوت می‌كنیم به ایراد نطقشان به مدت هفت دقیقه بپردازند.
نبی‌اله احمدی (داراب و زرین‌دشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین»
آغاز كلام خود را با قرائت این آیه امیدبخش و سرنوشت‌ساز مزین كرده و امیدوارم به بركت نور ولایت و ایام خجسته شعبان، روزی برسد كه شاهد برچیده‌شدن بساط ظلم، بی‌عدالتی و نابرابری باشیم. به یاری خداوند در جای جای پهنه گیتی پرچم آن عدالت‌گستر مهربان به اهتزاز در می‌آید و برای همیشه زمین را پر از عدل و داد می‌نماید همان‌گونه كه قبل از آن پر از ظلم و فساد گشت. اگر چه این روزها، روزهای شادی مسلمانان و حق‌طلبان و دوستداران عدالت است با كمال تأسف شاهد بروز برخی جریان‌های كفرپیشه و ستم‌پایه هستیم كه در قالب گروههای تروریستی از جمله داعش به عنوان نوكران استعمار و صهیونیزم جهانی سعی در ایجاد رخنه در بین صفوف مسلمانان دارند. فراموش نكنیم در كشور عراق شاهد مرجعیت بزرگ دینی هستیم كه در این برهه از تاریخ حساس عراق به خوبی عظمت اسلام را به رخ بدخواهان كشیده‌اند.
لذا در لبیك به منویات مقام معظم رهبری كه همواره به عنوان حكیمی فرزانه كشتی انقلاب را در اقیانوس پرتلاطم به خوبی سكانداری كرده‌اند باز هم همه مسلمانان جهان را به اتحاد، تعقل، برادری و نوع‌دوستی دعوت می‌نماییم و باور داریم راه سعادت از اسلام ناب محمدی می‌گذرد. در پاسخ به این كفرپیشه‌گان به فرموده حافظ شیرین‌سخن شیراز باید گفت:
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری
لذا به این نوكران و ایادی استكبار توصیه می‌‌‌كنیم عراق را با یك كشور غیردینی مقایسه نكنند چرا كه مردم با تبعیت از مرجعیت دینی مشتی منطقی بر چهره خشن آنها خواهند كوبید و ان‌شاءالله برای همیشه از صحنه روزگار حذف خواهند شد. همچنین جا دارد به هموطنان عزیز، سالروز خلق حماسه سیاسی تبریك بگویم. به حقیقت نامگذاری سال گذشته توسط مقام معظم رهبری و خلق حماسه سیاسی توسط مردم به دشمنان انقلاب و جهانیان ثابت كرد كه در جمهوری اسلامی ایران سرنوشت صندوق رأی را مردم تعیین می‌كنند و نه چیز دیگری.
در این راستا ضمن تبریك به دولت محترم، متذكر می‌گردم كه مردم عزیز ایران اسلامی هوشمندانه، آگاهانه و البته منصفانه منتظر تحقق وعده‌های دولت هستند. آروزی موفقیت دولت را دارم و امیدوارم دیگر در حوزه‌های انتخابیه شاهد مشكلات اشتغال، ازدواج، عدم پویایی صنعت و كشاورزی و تولید و عدم فعالیت بازار كسب و كار نباشیم.
از ریاست محترم جمهور تقاضا دارم ضمن تشكیل كارگروهی اطلاع‌رسانی دقیق وعده‌های محقق‌شده دولت به مردم و تلاش در راستای تحقق وعده‌های باقی‌مانده را داشته باشد چرا كه معتقدیم هیچ سرمایه‌ای برای نظام جمهوری اسلامی ایران و به ویژه دولت بالاتر از اعتماد عمومی نیست. این سرمایه ارزشمند را باید حفظ كرد تا پی در پی شاهد خلق حماسه باشیم و مردم‌سالاری دینی را عنوان یك الگوی موفق به سایر ملل جهان ارائه دهیم. مجدداً به دولت محترم یادآوری می‌نمایم بنابر فرموده مقام معظم رهبری شاخصه انتخاب مدیران، شاخصه‌های اسلامی و به ویژه جهادگری است. با مدیریت جهادی می‌توان كشور را نجات داد و با استفاده از ظرفیت‌های مردمی یا به عبارتی عزم ملی می‌توان توسعه ایران اسلامی را رقم زد و با انتصاب مدیران جناحی و سیاسی نمی‌توان امیدوار به موفقیت بود.
برخود لازم می‌دانم از صبوری، مناعت‌طبع مردم شریف شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت كه علی‌رغم وجود مشكلات فراوان همواره غیرتمندانه در مسیر انقلاب حركت كرده‌اند، تشكر كنم. این مردم عزیز مدال پرافتخار بیش از (۵۰۰) شهید را بر سینه دارند. شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت با داشتن علمای برجسته همانند حضرت آیت‌الله نسابه (رحمه‌الله‌علیه) و حوزه علمیه باسابقه و درخشان، قدمت (۷۰۰۰) ساله تاریخی و باستانی، انتساب به شهر امام حسن (علیه­السلام) به علت كم­توجهی سالهای گذشته علی‌رغم ظرفیت­های خدادادی و نیروهای انسانی متخصص شاهد محرومیت­های زیادی بوده است. ضمن تقدیر از زحمات نظام، برخی از مشكلات مردم را ارائه می­نمایم كه امیدوارم با همكاری دولت محترم مرتفع گردد.
۱ ـ غریبه بودن صنعت و تولید پایدار علی‌رغم وجود ظرفیت­های غنی و نیروی انسانی كاملاً مشهود است. لازم است وزرای محترم صنعت، معدن و تجارت و جهاد كشاورزی فرهنگ­سازی، آموزش و مشاوره در راستای استفاده از ظرفیت­های محلی و مردمی را در برنامه كاری خود قرار دهند. ضمناً ایجاد صنایع مادر در دستور كار وزارتخانه‌های فوق­الذكر و سازمانهای وابسته قرار گیرد. ایجاد پتروشیمی شهرستان داراب از جمله صنایع مادر است. از وزارت نفت، اقتصاد، بانك مركزی و صندوق توسعه ملی تقاضای تسریع در تكمیل و راه‌اندازی این پروژه را دارم.
خشكسالی بی­سابقه و هزینه بالای كف‌شكنی و جابجایی چاه­ها و محدودیت­های اداری و آوارگی كشاورزان در سازمان آب و منابع طبیعی و جهاد كشاورزی به دلیل عدم هماهنگی رمق كشاورزان را گرفته است و خستگی را بر چهره ایشان دائمی نموده است. چاه­های غیرمجاز با وجود راههای قانونی تعیین تكلیف نشده­اند این روزها شاهد حذف سهمیه سوخت برخی از چاه­های آب شهرستان­های داراب و زرین‌دشت هستیم. كشاورزان و باغداران شاهد از دست رفتن دسترنج خود هستند.
 وزیر محترم نفت، وزیر محترم كشاورزی، وزیر محترم نیرو! بفرمایید وقتی سهمیه چاه یك باغدار حذف می­شود برای جلوگیری از نابودی درختان چه باید بكند؟ چگونه باید سوخت خود را تأمین كند؟ در ماه‌های گذشته شاهد كمبود كود، بذر، سم و تأمین آن به هزینه­های هنگفت بوده­ایم. قیمت محصولات كشاورزی در چند ماه گذشته كاهش و دارای نوسانات شدید بوده است. همه كشاورزان تبدیل به بدهكاران بانكی شده­اند و امكان اخذ تسهیلات جدید را ندارند و بانكها نیز فشار مضاعف می­آورند. بیمه كشاورزی ناكارآمد است و پاسخگوی نیاز كشاورزان نیست. كشاورزی و اشتغال در حوزه اینجانب با بحران مواجه شده است و این تبعات اجتماعی ناگواری دارد. از دولت محترم تقاضا دارم بررسی ویژه نموده و برای حفظ حداقل وضعیت موجود برنامه­ریزی كند.
 مردم شهرستان­های داراب و زرین دشت به واسطه كمبود شدید تجهیزات پزشكی، رادیولوژی و سونوگرافی، ام آر آی و نیروی متخصص كافی، پزشك عمومی، پزشك متخصص در رنج هستند و فرزندان خود را در این راه از دست می­دهند. از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تقاضا دارم ضمن بازدید از مراكز درمانی و تأمین تجهیزات مورد نیاز نسبت به شبانه­روزی شدن درمانگاه­های شهر پیر، دبیران، فدامی، مدز، فورگ، جنت­شهر، رستاق و تكمیل درمانگاه‌های در حال ساخت و بیمارستان­های داراب و زرین دشت و ایجاد مراكز درمانی مناسب در فورگ و جنت شهر و فسارود اقدام نماید. شهرستانهای داراب و زرین‌دشت با بیش از (۱۰) هزار كیلومتر مربع فاقد راههای دسترسی مناسب می­باشند. از وزیر راه تقاضا دارم نسبت به بهسازی راهها و بزرگراه­ها و اتصال شهرستان زرین‌دشت به لار و اتصال شهرستان زرین‌دشت به داراب و بزرگراه فسا ـ داراب به بندرعباس (بذرپاش ـ جناب آقای دكتر جمع بندی بفرمایید وقت شما رو به اتمام است) و راه­های روستایی و جاده­های قدیم داراب و فسا و راه­های روستایی مروارید و كوهستان اقدام كند در مورد مسكن مهر تصمیم ویژه بگیرد مردم خسته شده­اند.
بیش از (۷۰) درصد روستاهای حوزه انتخابیه با بحران آب آشامیدنی روبرو هستند كمتر از (۱۰) درصد از روستاهای حوزه انتخابیه گازرسانی شده است. شهرستان­های داراب و زرین‌دشت با بیش از (۱۲۰) آثار تاریخی همانند بزرگترین دیوار گلی در هشیوار، تنگ‌رقض در فسارود، بزرگ­ترین اثر دستكند سنگی در بخش جنت، (۵۰۰۰) هكتار گل دیم در رستاق و كوهستان، آبشار فدامی در فورگ، آثار تاریخی در مزایجان زرین‌دشت از حداقل امكانات گردشگری محروم است.
برخی از بخشها و دهستان­های حوزه انتخابیه از داشتن یك سالن ورزشی محرومند كمتر از (۱۰) درصد حوزه انتخابیه اینجانب طرح هادی اجراء شده است. (نایب­رئیس ـ خیلی ممنون جناب آقای احمدی) دانشگاه آزاد و پیام نور شهرستان­های زرین‌دشت فاقد فضای آموزشی و كمك آموزشی مناسب می­باشند. از وزیر كشور تقاضا دارم در راستای ارتقاء دهستان­های پاسخن و فسارود به بخش فسارود، شهر دبیران به بخش دبیران و دهستان خسویه به بخش خسویه و تبدیل روستاهای رستاق، خسویه، مدز، زیراب، بانوج، پاسخن به شهر و همچنین اصلاح خط مرزی شهرستان داراب براساس حق و عدالت اقدام نماید.
نایب‌رئیس ـ آقای احمدی متشكر نه دیگر این یك دقیقه كه نشان می‌دهید یك و نیم دقیقه شد بقیه‌اش را بدهید به رسانه­ها خیلی ممنون متشكر.
احمدی ـ ضمن تقدیر و تشكر از دولت محترم در راستای تصویب تعرفه برق گرمسیری، بیمارستان شماره (۲)، ایجاد شبكه فاضلاب شهری، انتقال آب سد رودبال به داراب و زرین‌دشت به صورت BOT، تصویب درمانگاه تأمین اجتماعی، شروع به كار... (قطع میكروفون)
نایب­رئیس ـ متشكر آقای احمدی برای بعد، خواهش می­كنم.
احمدی ـ بهسازی جاده داراب به بندرعباس و تكمیل پروژه­های عمرانی خواهشمند است اعتبار مناسب در نظر گیرند و همچنین نسبت به... (قطع میكروفون)
نایب­رئیس ـ آقای احمدی! دیگرتمام شده دو دقیقه تمام شد.
احمدی ـ خدایا چنان كن سرانجام كار
تو خشنود باشی و ما رستگار
نایب‌رئیس ـ ناطق بعدی را دعوت كنید.
دبیر (بذرپاش) ـ ضمن تشكر از آقای دكتر احمدی دعوت می­كنم از جناب آقای فتح‌اله حسینی نماینده محترم مردم شریف قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب به مدت (۷) دقیقه به ایراد نطق بپردازند.
 
۶ ـ خیرمقدم‌ نایب‌‌رئیس محترم‌‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ به‌ نایب‌رئیس گروه‌ دوستی‌ پارلمانی‌ كشور الجزایر و هیأت همراه
نایب‌رئیس ـ آقای حسینی شما یك لحظه تأمل كنید وقت شما را من رعایت می­كنم. نایب‌رئیس محترم گروه دوستی پارلمانی الجزایر و هیأت همراه میهمانان خانه ملت هستند مقدمشان را گرامی می­داریم ان‌شاء‌الله سفرشان به ایران خاطره خوبی را برایشان داشته باشد و در جهت ارتقاء روابط پارلمانی دو كشور ایران و الجزایر موفق باشند. خیلی ممنون متشكر. بفرمایید.
فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین
با سلام و درود به روان پاك شهدا، امام شهدا آرزوی توفیق روزافزون برای مقام معظم رهبری و ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه. عرض سلام دارم خدمت مردم خوب استان كرمانشاه خصوصاً شهرستان­های گیلانغرب و قصرشیرین و سرپل‌ذهاب.
تحریم­های ظالمانه و غیر مشروع كشورهای غربی علیه ملت شریف ایران نتوانسته مانع پیشرفت ایران اسلامی گردد. ما ضمن حمایت از تیم مذاكره‌كننده در جهت حفاظت و حراست از دستاوردهای علمی و هسته‌ای به كشورهای غربی كه در جهت به بن‌بست كشاندن مذاكرات تحركاتی دارند هشدار می­دهیم كه ملت ایران بیدار است.
 جناب آقای رئیس‌جمهور! یقین دارم به خوبی می­دانید كه مردم استان كرمانشاه به عنوان مركزیت و محوریــــت غرب كشور جایگاه بی­نظیری در دوران دفاع مقدس به خود اختصاص داده ­است. در دورانی كه فرزندان این خطه از میهن اسلامی مردانه در مقابل دشمن مقاومت و ایستادگی می­كردند و جای جای مناطق مسكونی استان كرمانشاه مورد حمله وحشیانه دشمن بعث قرار داشت. شهرهای عقبه جنگ با دلار (۷) تومانی مشغول سرمایه­گذاری در زمینه­های صنعتی و عمرانی بودند. البته خداوند را شكرگزاریم كه نظام جمهوری اسلامی در اوج نبرد و مشكلات و بحران دست از توسعه همه جانبه برنداشت. اما انتظار است كه استان كرمانشاه خصوصاً مناطق درگیر جنگ كه هنوز زخمهای فراوانی از جنگ به تن دارند به زودی با اولویت­های خاص مشكلات آنها رفع و موجب برگشت مردم مظلوم و آسیب­دیده گردد. نمونه آن شهر نفت­شهر است.
جناب آقای رئیس‌جمهور! ما و شما می­دانیم بیكاری علل مختلفی دارد و كشور ما با كمال تأسف گرفتار آن است باید عرض كنم بیكاری در جای جای استان كرمانشاه به مرز هشدار رسیده است. نیاز هست كه حضرت­عالی و تیم دولت شما نسبت به این هشدار كه واقعاً بسیار برای مردم كرمانشاه خطرناك است، توجه ویژه داشته باشید.
 جناب آقای رئیس‌جمهور! انتظار مردم كرمانشاه این است كه بودجه­ای كه در زمان (۸) سال دفاع مقدس می‌بایست هزینه استان می­گردید بخشی از مشكلات و معضلات استان باید رفع گردد جناب آقای روحانی! در این هشت ساله ما نمی­دانیم هزینه­اش كجاست، بودجه­اش كجا هزینه گردیده است. انتظار است در دستور كار دولت قرار دهید و حتماً به صورت ویژه به مناطق محروم استان توجه داشته باشید.
تذكر من به وزیر صنعت و وزیر كشاورزی است در خصوص پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده كه خیلی از كشاورزان نارضایتی دارند و بیش از (۲۰) روز جلوی بانك­ها صف می­كشند و واقعاً مشكلاتی برای اینها درست شده ­است. تذكر به وزیر محترم دادگستری و وزیر جهاد و برادر عزیزم جناب آقای تویسركانی رئیس سازمان ثبت اسناد كه الان در صحن علنی مجلس حضور دارند.
جناب آقای تویسركانی! مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، گیلانغرب و شهرهای مرزی اسناد تك‌برگی كه در اختیار دارند فاقد اعتبار است و امروز به هركدام از بانك­ها كه مراجعه می­كنند نمی­توانند حتی یك تسهیلاتی دریافت كنند. آیا فكری به حال این مردم كرده­اید؟ آیا این مردمی كه در هشت ساله جان خود را با تمام وجود در خط مقدم با دشمن بوده‌اند آیا بعد از (۳۵) سال هنوز شما از خواب بیدار نشده­اید؟ من تأسف می­خورم برای این سازمان!
جناب آقای وزیر كشاورزی! برقی كردن چاه­های كشاورزی آن هم با این سوخت كمی كه در اختیار این عزیزان گذاشته ­می­شود بارها و بارها مورد تذكر نمایندگان عزیز بوده است. انتظار هست با یك وضعیت خاصی به صورت فوق­العاده این موضوع كشاورزان عزیز را در اسرع وقت نسبت به برقی كردن چاه­ها با هماهنگی وزارت نیرو اقدام كنید. چون مشكلات این عزیزان به حدی است نه توان دارند سوخت را خریداری كنند و نه این كه وزارت نیرو نسبت به این موضوع اقدامی كرده است.
 جناب آقای وزیر نفت! استحضار دارید با توجه به قرارداد صادرات گاز به كشور عراق از منطقه غرب كشور نسبت به گازرسانی به روستاهای شهرهای گیلانغرب و سرپل‌ذهاب و قصرشیرین و ثلاث‌باباجانی انتظار داریم حداقل در این خصوص با توجه به مشكلات این عزیزان اقدام كنید.
تشكر می­كنم از وزیر بهداشت و درمان به خاطر نظام سلامت كه این طرح نظام سلامت موجب خوشحالی مردم شد. تشكر می­كنم از وزیر راه و شهرسازی و كاركنان آن اداره عزیز در راستای بحث گردنه صعب­العبور پاتاق كه مشكل این عزیزان حل گردید كه مشكلات فراوانی برای مردم بود.
تشكر می­كنم از آقای زنگنه هم به خاطر گازرسانی شهر قصرشیرین بعد از (۳۵) سال مشكل این مردم را حل كرده­اند صمیمانه سپاسگزارم.
اما جناب آقای وزیر اقتصاد! اكثر نمایندگان به شما بارهــا تذكر داده­اند برای این جوانانی كه ازدواج كرده­اند، مشكل دارند، گرفتارند، جلوی این بانكها چرا یك تدبیری انجام نمی­دهید، چرا نمی­توانید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید؟ هم به شما و هم به رئیس بانــــك مركزی
(بذرپاش ـ جناب آقای حسینی وقت تمام است جمع‌بندی بفرمایید.) ناتوانی شما برای جوانان ثابت شده است، خواهش می­كنیم انتظار داریم این مشكلات را حل كنید.
تذكر من به شركت مخابرات است. شركت مخابرات، مدیرعامل محترم! شما از سود (۹۰۰۰) میلیارد، من به شما اخطار می­دهم نسبت به حق و حقوق قانونی كارگزاران روستایی كه این عزیزان واقعاً سالها زحمت كشیده­اند و امروز ویلانند در ادارات مخابرات استانها. شما از این محلی كه درآمد خوبی به‌ دست آوردید (۹۰۰۰) میلیارد سود كردید نسبت به حق و حقوق اینها اقدام كنید نه سایتی، قانونی اقدام كنید، آن چیزی كه قانون برای شما پیش‌بینی كرده­است.
تذكر بعدی من به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص آب­رسانی به عشایر كوچ­رو است اكثر این عشایر الان با مشكلاتی مواجه هستند. انتظار هست كه وزارت جهاد كشاورزی نسبت به ساماندهی این كار ارزشمند اقدام كنند. (بذرپاش ـ آقای حسینی وقت شما یك دقیقه هم گذشت).
 آخرین تذكر من به وزیر اقتصاد است. جناب آقای وزیر اقتصاد! حضرت­عالی فرمودید كه من به قصرشیرین به خاطر این­كه (۵۴) درصد صادرات غیر نفتی.
نایب­رئیس ـ آقای حسینی! وقت شما خیلی گذشته، متشكر.
حسینی ـ در این بخش صادر می‌شود قرار شد در خصوص اعمال ماده (۱۲) به استان كرمانشاه به شهرستان قصرشیرین سفری داشته باشید. آیا بعداز (۸) ماه هنوز از خواب بیدارنشده‌اید؟ بدانید كه چه قولی داده‌اید. از شما خواهش می‌كنیم نسبت به حق و حقوق این مردم اقدام قانونی به عمل آورید. تشكر می‌كنم از آقای باهنر كه همیشه به ما می‌رسد تذكر می‌دهند صمیمانه سپاسگزارم.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ ضمن تشكر از آقای حسینی دعوت می‌كنم دعوت می‌كنم از آقای دكتر علی ایرانپور نماینده محترم مردم شریف مباركه به مدت پنج دقیقه به نطق خودشان بپردازند.
علی ایرانپور (مباركه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با درود به روح مطهر حضرت امام و ارواح طیبه شهدا و آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری تبریك نیمه شعبان و تشكر از زحمات سربازان گمنام آقا امام‌زمان و محكومیت به شهادت رساندن جمعی از افراد بیگناه شامل زنان و كودكانی كه توسط گروه تكفیری و معاند داعش در كشور عراق به شهادت رسیدند كه ابراز همدردی می‌كنیم با ملت و دولت مظلوم عراق.
آقای رئیس‌جمهور! ما نمایندگان بارها و بارها موضوع پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد شامل (۸۰) هزار نفر بازنشسته را متذكر شده‌ایم. اكنون (۳) ماه است كه حقوق این افراد پرداخت نشده و نمایندگان ملت درخواست دارند كه به این موضوع رسیدگی شود.
 آقای وزیر نیرو! موضوع آب اصفهان را جدی بگیرید و به جای سخنان غیركارشناسانه و ترویج اختلاف در میان برادران اصفهانی، یزدی، خوزستانی و چهارمحال و بختیاری موضوع را به صورت كلی و ملی مرتفع كنید و وضعیت مردمانی را كه دچار مشكل شده‌اند حل كنید. ما نمایندگان اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد، خوزستان و سایر استانها با هم در یك نكته اصلی متفقیم و آن این است كه وزارت نیرو باید با جدیّت و مسئولانه عمل كند.
 از آقای رئیس‌جمهور می‌خواهیم كه به معاون خود در حوزه محیط زیست متذكر شود كه محیط زیست اصفهان را جدی‌تر قلمداد كند. موضوع آلایندگی صنایع آلاینده‌ای كه در سطح استان اصفهان هستند ذوب آهن اصفهان، فولاد مباركه، پالایشگاه اصفهان، پتروشیمی اصفهان و سایر نیروگاه‌هایی كه خطرات زیادی برای مردم این استان فراهم كرده­اند و سؤال من از آقای رئیس‌جمهور این است در حالی كه شركت فولاد مباركه در مظان اتهام زیست محیطی هست چگونه است كه سازمان محیط زیست یك ساختمان چند طبقه را از این شركت هدیه گرفته است و آیا هدیه گرفتن این ساختمان از سوی یك دستگاه نظارتی صحیح است یا نه؟
 از وزیر نیرو می‌خواهیم به راههای استان اصفهان توجه وی‍ژه داشته باشند. چرا كه به عنوان رگ حیاتی و ارتباطی كل كشور است همین طور جاده ایرانكوه، متروی اصفهان به مباركه، چهار بانده سیمان سپاهان شش خطه شدن جاده اصفهان به مباركه و دو بانده شدن مباركه به بروجن را هم جدی بگیرند.
 از وزیر اقتصاد می­خواهیم موضوع مالیاتهای مسكن مهر استان اصفهان را كه سالیان سال است متأسفانه دچار مشكل هستند حل كنند به ویژه در شهر مجلسی و دلیل افزایش نامتعارف چند برابری مالیات اصناف شهرستان مباركه طی سالهای گذشته را جدی بگیرند.
برنامه‌های وزارت جهاد كشاورزی چیست؟ به عنوان عضو كمیسیون كشاورزی، آقای وزیر جهاد كشاورزی! برنامه‌های شما برای رسیدن به خودكفایی كالاهای اساسی چیست؟ برنامه‌های شما تا چه میزان در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی است؟ چرا چند سال است كه اعلام می­شود (۲۰) درصد تنها تا خودكفایی در گوشت قرمز فاصله است. در برنج (۳۰) درصد. مافیا و افرادی كه به صورت منحصرانه اقدام به واردات گوشت قرمز،‌ برنج، گندم و سایر كالاهای اساسی طی ماههای گذشته كرده‌اند چه كسانی هستند؟ چه افرادی در وزارت جهاد كشاورزی با بودجه بیت‌المال دارند از این افراد و شركت‌ها حمایت می‌كنند؟ از سازمان بازرسی كل كشور و وزارت اطلاعات می‌خواهیم كه به موضوع واردات بیش از حد گندم،‌ برنج و سایر كالاهای اساسی كه باعث از بین بردن ارز این مملكت شده است رسیدگی كنند.
از وزیر نفت می‌خواهیم كه مشكلات شركت پلی‌اكریل را به ویژه موضوع پارازایلین را كه (۳۵) نماینده مجلس از وزیر نفت قبل خواسته‌اند كه حل شود و تا به امروز حل نشده است. آقای دكتر بازرگانی به این موضوع توجه داشته باشید. تخلفات گسترده استخدامی در ذوب آهن اصفهان. در شركت فولاد مباركه را بررسی كنید. روال ورود شركتهای جدیدی كه در شركت فولاد مباركه وارد شده‌اند شركتهای پیمانكاری خاص. ورود مجدد بازنشستگان ان‌شاءالله سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات نظارت داشته باشند.
آمار بیكاری شهرستان مباركه (۲/۱۵) درصد است به عنوان صنعتی‌ترین شهرستان كشور. آیا از راه‌های كاهش بیكاری اجرای مصوبه اولین سفر دولت نهم یعنی شهرك صنعتی دوم نیست. اجرای مصوبه دولت نهم در توسعه شهرك صنعتی سه‌راهی مباركه. چرا مدیرعامل شركت شهركهای صنعتی كشور به صورت سلیقگی جلوی اجرای مصوبات را می­گیرد؟ ان‌شاءالله انجام دهد از استاندار اصفهان و مدیر جهاد كشاورزی استان می‌خواهیم در پرداخت خسارات خشكسالی بین كشاورزان تبعیض قایل نشود و شرق و غرب اصفهان همه را به یك گونه ببینند. از همه عزیزان تشكر دارم.
نایب‌رئیس ـ بقیه را به رسانه‌ها بدهید. خیلی ممنون و متشكر، ناطق بعدی را دعوت كنید.
دبیر(بذرپاش) ـ ضمن تشكر از جناب آقای ایرانپور دعوت می‌كنم از آقای جواد كریمی‌قدوسی نماینده محترم مردم شریف مشهد وكلات به مدت پنج دقیقه به ایراد نطق بپردازند.
جواد كریمی‌قدوسی (مشهد و كلات) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای روحانی! به بعضی از مواضع شما در نشست سالن وزارت كشور و نشست مطبوعاتی روز گذشته‌تان، ملت و نخبگان، نقدهای دلسوزانه دارند خوب است دقت بفرمایید و اصلاح نمایید.
جناب آقای روحانی! در نشست خبری شما بیشتر حضور رسانه‌های دولتی پررنگ بود. رسانه­های منتقد شما حضور نداشتند. می‌خواستند بیایند به آنها گفتند جا نداریم كه نوعی اعتراض به رفتار اجتماعی و سیاسی شما بوده است، تكذیب، تخریب و تهدید كه در تاریخ عملكرد ریاست­جمهوری­های گذشته كم سابقه بوده است، عصبانی شدن شما پرداختن به حاشیه‌ها، پای نهادهای ملی را به میان كشیدن و الفاظ فاقد محتوای فرهنگی كه بارها منتقدین شما توسط خودتان یا توسط رسانه‌های حامی‌تان مورد تهاجم قرار گرفته است، مانند این الفاظ افراطی‌ها، بی­شناسنامه‌ها، شهروندان درجه (۲)، دلواپس‌ها، بی­سوادها، عصرحجری‌ها، از جای خاص تغذیه شونده‌ها، اقلیت‌ها، به پشت سر نگاه كننده‌ها، دین­نشناس‌ها، آخرت نشناس‌ها و زمین­خورده‌ها. آیا اینها از سر انصاف است؟
 آقای روحانی! بودجه رسانه‌های دولتی را كه جمع می‌كنیم بالغ بر صدها میلیارد تومان است بودجه رسانه‌های حامی شما هم بالغ بر صدها میلیارد تومان است. این بماند و اضافه شود حمایت رسانه‌های خارجی كجای این رویه مظلوم‌نمایی دارد؟ و چند رسانه و روزنامه منتقد خود را هم تخریب می‌كنید و یا آنها را تهدید و به دادگاه می‌كشانید.
آقای روحانی! واقعیت امر این است كه شما از جمع كثیری كه آنها را اقلیت می‌دانید واهمه دارید از منطق آنها می‌ترسید. قدرت پاسخگویی به مواضع منطقی و خردمندانه و دلسوزانه و انقلابی آنها را ندارید. لذا با فرار به جلو دست به تخریب و تكذیب و تهدید آنها زده‌اید!
آقای روحانی! در یك سال گذشته (۱۹) لایحه به مجلس فرستاده‌اید. شما قول داده بودید در (۱۰۰) روز اول اقدامات اساسی برای رفع مشكلات را انجام بدهید. در یك سال گذشته حتی یك لایحه برای حمایت از اقتصاد مقاومتی به مجلس ندادید. فقط (۲) لایحه بودجه ۹۳ و اصلاح بودجه ۹۲ در این فضا بوده است. می‌گویید پایه پولی را افزایش ندادید چرا از مردم پنهان می­كنید (۲) میلیارد و (۶۰۰) میلیون دلار از صندوق ذخیره توسعه گرفته‌اید در حالیكه درآمد وصول نشده بوده و آن را تبدیل به ریال كردید، عملاً پایه پولی را افزایش دادید. با این توجیه كارگاه بزرگ مسكن را به ركود كشانده‌اید!
جناب آقای روحانی! برخورد دوگانه شما اینجا معنا پیدا می‌كند. در دیدار با پرسنل وزارت اطلاعات می­گویید در یك كشور یك پرچم است، یك رهبر است بعضی دیگر از افراطیون واقعی دم از ارزشها و اطاعت از ولایت می‌زنند ولی در عمل ژست اپوزیسیون می‌گیرید. ملت عزیز می‌داند كه اگر در اداره كشور در مواضعی و مقاطعی و موضوعاتی مشكل دارند و گرفتاریهای‌شان رفع نشده ریشه در ولایت‌گریزی بعضی از مقامات و خواص دارد.
آقای روحانی! می‌گویید اعتدال یك بینش و روش است، آیا بنا ندارید بر اساس رساله دكترای خود در دانشگاه گلاسكوی انگلیس كه در موضوع تعطیلی احكام شریعت اسلامی ارائه داده‌اید و اطلاعات مهمی را از حوزه فقه و فقاهت در اختیار انگلیسی‌ها قرار داده‌اید با شعـــار اعتدال فرقه­گرایی جدیدی پایه‌گذاری كنید. یكبار و برای همیشه بگویید «زیر لحاف اعتدال» چه می‌گذرد؟
آقای روحانی! فتنه یك طرح براندازی بود یك كودتای سیاسی بود، اختلافات شخصی نبود كه شما می‌خواهید مسأله آن ‌را پاك كنید و انتصابات دولت خود را كه عمدتاً از اصحاب فتنه می‌باشند توجیه كنید. یا للعجب كه اسم این اقدامات را اعتدال می‌گذارند. افراطیون را به مسند قدرت برمی‌گردانند، طلبکار ملت هم هستند. می‌گویند به پشت سر خودتان نگاه نکنید، عده‌ای کارشان این است که به پشت سرشان نگاه کنند، می‌ترسند به زمین بخورند!
آقای روحانی! چرا برخورد دوگانه؟ چرا خودتان دائم به دولت پشت سر نگاه می‌کنید و عدم تحرک و تصمیم‌سازی‌ها و ریسک‌پذیری که لازمه هر دولت است، با سیاه‌نمایی گذشته به فراموشی می‌سپارید؟ آقای روحانی! تاریخ یعنی عبرت یعنی نگاه به پشت سر، یعنی درس‌گیری از گذشته برای آینده.
آقای روحانی! چرا می‌خواهید عدم تحرک خود و دولت خود را که نتوانسته‌اید تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کنید، لازمه را برای خارج کردن اقتصاد از رکود سنگین داشته باشید، (بذرپاش ـ آقای کریمی وقت شما به اتمام رسیده است) به پای نهادهای عمومی می‌گذارید، چرا تهدید می‌کنید که در آینده حرفهایی می‌زنم؟ از مواضع شما برمی‌آید که در آینده‌ای نزدیک می‌خواهید به نهادهای مقدس حماسه‌ساز و مدافعان راستین این ملت حمله کنید! کارهایی که آقای هاشمی و خاتمی نتوانستند انجام دهند را شما می‌خواهید انجام دهید. بدانید که اگر آن روز برسد، شما یکسره تمام مشروعیت خودتان را از دست خواهید داد.
آقای روحانی! کلام آخر، باز هم از شما می‌خواهیم به موضع خودتان عمل کنید. «علیکم بالمتون لا بالحواشی» در دولت حاشیه‌سازی نکنید، در مجلس و خارج از مجلس هیچ کس قصد حاشیه‌سازی ندارد. (بذرپاش ـ آقای کریمی!‌ یک دقیقه از وقت شما گذشت) اگر موضعی هست که شما را عصبانی می‌کند و شما را خوش نمی‌آید، جنبه دفاع دارد. فضا و شعار ملت این است: کار کنید، کار کنید، کار کنید. اشتغال، اشتغال، اشتغال.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر، یک دقیقه‌ای که وقت گرفته بودید تمام شد.
کریمی‌قدوسی ـ جوانان، جوانان، جوانان. مهار تورم، تورم، تورم. فضیلتها، فضیلتها، فضیلتها. فرهنگ دینی، فرهنگ دینی، فرهنگ دینی. فرهنگ انقلابی، فرهنگ انقلابی. اخلاق، اخلاق. (نایب‌رئیس ـ متشکر، خیلی ممنون) عزت، مقابله با ذلت. حکمت، مقابله با بی‌خردی. مصلحت، مقابله با وادادگی. غرور ملی، غیرت ملی، باورهای اسلامی. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
نایب‌رئیس ـ متشکریم.
 
۷ ـ اعلام وصول طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با قید دوفوریت و تصویب یک‌فوریت آن (ثبت ۴۶۵)
نایب‌رئیس ـ ادامه دستور را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواست فوریتی برای طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز داریم. درخواست دوفوریت شده است. جناب آقای دکتر دهقانی مطرح می‌کنند.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من خواهش می‌کنم آقای رئیس و همکاران محترم به این موضوع یک عنایت ویژه‌ای بفرمایند: بحث اصلاح قانون قاچاق کالا و ارز. در دو موضوع مختصر است. اما موضوع آن بسیار اهمیت دارد. مربوط به مشروبات الکلی است، من خواهش می‌کنم دوستان عنایت کنند. در قانون مجازات اسلامی ما پیش‌بینی کردیم که برای حمل و خرید و فروش مشروبات الکلی و نگهداری آن مجازات شش ماه تا یکسال حبس. برای مشروبات داخلی در نظر گرفته شده است.
در قانون قاچاق کالا و ارز یک غفلتی صورت گرفته و آن اینکه برای مشروبات قاچاق یعنی نگهداری، فروش و خرید مشروبات خارجی زیر (۱۰) میلیون تومان، گفتند که جزای نقدی پیش‌بینی می‌شود، این با قانون مجازات اسلامی تعارض پیدا کرده است. قانون مجازات اسلامی حبس در نظر گرفته است، قانون قاچاق کالا و ارز جزای نقدی در نظر گرفته است.
اتفاقی که الان می‌افتد و مسؤولین دادگستری‌ها موضوع را به بنده ارجاع دادند و این اشکال را به من گفتند و مراجعه کردند و در کمیسیون قضایی و حقوقی هم با دوستان مختصر در این مورد بحث کردیم، اولاً که این اشکال در قوانین، نباید قوانین با هم تعارض این‌چنینی داشته باشد. ثانیاً اتفاقی که افتاده تمام کسانی که مشروبات داخلی در داخل تولید می‌کنند و خرید و فروش می‌کنند، این مشروبات را در بطری خارجی می‌ریزند و می‌فروشند. یعنی با این قانونی که جدیداً تصویب شده و ابلاغ شده است، یک خدمتی به این مشروب‌فروشان و خریداران و فروشندگان مشروب صورت گرفته است که الان دیگر با این شکل... چون اکثر مشروبات هم به این شکل است یعنی خرده‌فروشی است و عملاً بطری‌های شراب خارجی را می‌گیرند و در آن مشروب داخلی می‌ریزند و می‌فروشند. از لحاظ قانونی و از لحاظ اجتماعی یک مشکلی ایجاد شده، یک تشویقی برای مسأله حرامی که متأسفانه دارد اتفاق می‌افتد.
من خواهش می‌کنم دوستان با توجه به اهمیت موضوع، با توجه به اینکه الان قضات ما هم دچار مشکل هستند و واقعاً شناسایی اینکه این مشروب داخلی است یا خارجی است، دچار اشکال است و راحت نیست. بعد هم آنهایی که کارشان این است متأسفانه بلدند، بطری‌ خارجی را می‌گیرند، مشروب داخلی در آن می‌ریزند و می‌فروشند و مجازات هم ندارند. مجازات آن هم با این قانون قاچاق کالا و ارز برداشته شده است و ما مجبور شدیم که این را به صورت دوفوریتی ارائه دهیم.
از عزیزان، نمایندگان محترم که همه متدین و معتقد هستند و می‌دانند این عمل عملی است که عقل را ضایع می‌کند و خلاف شرع است و نباید این تسهیل می‌شد که این اتفاق بیفتد. الان که تسهیل شده، هیچ راهی جز اصلاح آن باقی نمی‌ماند. اگرچه ما تمایل نداشتیم قانونی که تازه تصویب کرده‌ایم، دوباره اصلاح کنیم ولی با همه خوبی‌هایی که قانون قاچاق کالا و ارز دارد و کار بسیار خوبی راجع به آن شده است، اما با توجه به تعارضی که با قانون مجازات اسلامی دارد، کشور و قضات ما را دچار اشکال کرده است. لذا من خواهش می‌کنم به دوفوریت این طرح رأی بدهید که این مشکلی که الان برای دادگستری بوجود آمده و زمینه‌ای برای ترویج شراب و خرید و فروش شراب و مشروبات الکلی به وجود آمده، برطرف شود. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر. مخالف صحبت می‌کنند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی مخالف هستند، بفرمایید.
سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی (نائین، خور و بیابانك) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدا بنده این نکته را عرض کنم که در اصل فرمایشات جناب آقای دکتر دهقانی و طراحان در قبح عمل و عقوبت آن هیچ تردیدی نیست. منتها آنچه بنده به عنوان مخالف فوریت ثبت‌نام کردم این است که استنباط طراحان از این موضوع کاملاً غلط است. به موجب مواد (۷۲۳) به بعد قانون مجازات اسلامی هیچ تفاوتی در مجازات مُسکر داخلی و خارجی در تعیین مجازات نیست و قانونگذار در قانون مجازات اسلامی جمع مجازاتها را در نظر گرفته است. یعنی هم جزای نقدی و هم حبس و هم شلاق.
آنچه در قانون قاچاق کالا و ارز آمده، بر این مجازات اصلی و ماهوی قانون ما اضافه شده است و برای مشروباتی که زیر یک مقدار خاص است و بالای مقدار خاص است و با تعریفاتی که به عنوان قاچاق محسوب می‌شود. فلذا به اعتقاد من استنباط طراحان کاملاً غلط است. ما خلأ قانونی نداریم. دادگستری‌های کشور و محاکم هم با مشکلی روبه‌رو نیستند، فلذا بنده به همه همکاران عرض کنم که هیچ ضرورتی برای فوریت و تصویب این طرح وجود ندارد، متشکرم.
نایب‌رئیس ـ موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای نکو بفرمایید.
ابراهیم نكو (رباط‌كریم و بهارستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم خدمت همه همکاران عزیز سلام عرض می‌کنم و از طراحان این طرح و اینکه به فوریت این را بیان کردند تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم که ضرورت دوفوریت آن احساس می‌شد که این دوستان زحمت کشیدند و امضاکنندگان بر این صحه گذاشتند که فوریت دارد تا اصلاحاتی در این قانون صورت بگیرد. خوب همانطور که مستحضرید، به هر حال قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصویب شده و این بدان معنا نیست که این قانون جامع و مانع و کامل است.
خوب متأسفانه در کشور در برخی از قوانین دوگانگی‌ها، چندگانگی‌ها و تناقض‌ها موجب شده که هم قانونگذار با مشکلاتی مواجه شود و هم کسی که قانون درباره او بخواهد اعمال شود و متأسفانه این نه‌تنها موجب کارآمدی قانون نخواهد بود، بلکه آن را معطل کرده و موجبات ضرر و زیان خواهد شد و متوجه جامعه خواهد بود. به همین دلیل هم است که احساس می‌شود قبل از اینکه آن قانون قبلی بخواهد کارآمدی خود را داشته باشد و البته با مشکلاتی مواجه باشد، ضرورت دارد که اصلاحاتی اساسی صورت بگیرد و فکر می‌کنم که الان موقع آن هست و دوستان به دوفوریت آن رأی بدهند تا هر چه سریعتر در کمیسیون مربوطه به صورت اساسی و ریشه‌ای این تناقض برداشته شود.
به هر حال نمی‌توانیم یک قانون و دو سلیقه داشته باشیم که این چندسلیقگی‌ها هنوز هم موانع بسیاری در راه قوانین مختلف کشوری ایجاد کرده‌اند. مثلاً یک قانونی که الان در بحث حوزه املاک کشاورزی وجود دارد و اخیراً بنده با این مواجه شدم و مراجعاتی وجود داشت، قانون جهاد کشاورزی یک چیزی است، قانون مربوط به ثبت اسناد و املاک چیز دیگری است و در نهایت هیچ چیزی عاید فرد مراجعه‌کننده به قانون نخواهد شد. در هر صورت ان‌شاءالله که دوستان با رأی قاطع اجازه بدهند که در کمیسیون مربوطه اصلاحات لازم صورت بپذیرد.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون. مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای محمدرضا پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همکاران محترم و مردم عزیز ایران اسلامی عرض سلام و ادب و احترام دارم. آقای مهندس باهنر! چند نکته هست که به نظرم اگر حضرت‌عالی هم در این بحث ورود پیدا کنید با توضیحاتی که آقای دکتر دهقانی دادند ضروری باشد.
اولین نکته‌ای که در خصوص این مطلب مطرح می‌شود، همان نکته‌ای است که آقای طباطبائی هم مطرح کردند، استنباط بعضی از قضات ما در این خصوص اشتباه است. این قانون در تاریخ ۱/۱۱/۹۲ نهایی شده، شورای محترم نگهبان، حقوقدانان و فقها این را دیدند و نهایی کردند، در همین مجلس هم نهایی شده است. حالا اگر یک قاضی آمده و به آقای دهقانی گفته که من استنباط دارم این مغایرت دارد که این استنباط مبنا نیست.
جناب آقای دهقانی! حقوقدانان و فقهای شورای محترم نگهبان همین چند ماه قبل نسبت به این قانون اظهارنظر کردند، خوب بفرمایید که این اظهارنظر اشتباه است یا درست است؟ اینکه اشتباهاً استنباط یک قاضی مبنای این شود که ما در مجلس طرح دوفوریتی بدهیم، مبنای منطقی دارد؟ همین قانون اخیر ماست، مربوط به (۱۰) سال و (۲۰) سال قبل هم نیست. همین قانونی است که شما نمایندگان اخیراً در صحن تصویب کردید.
اگر احیاناً هم شبهه‌ای وارد باشد، این شبهه با استفساریه قابل انجام است، نه با طرح. یک استفساریه که آقا! مبنای این اعمال بخش نقدی یا حبس با هم و توأمان است یا یکی است؟ به نظر من این به راحتی امکان‌پذیر است، پس نکته اول این است.
نکته دوم، طراحان محترم و برادرم، جناب آقای دکتر دهقانی مطرح کردند که در آیین‌نامه اجرایی به این اشاره نشده است. آقای مهندس باهنر! من می‌خواهم از این بالاتر بگویم؛‌ الان این قانون معطل مانده است. متأسفانه بعضی از وزرای دولت فعلی نامه نوشته‌اند و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که ماهها در مجلس زحمات مجلس قبلی و این مجلس بوده، الان معطل شده. این در حالی است که به کمیته بررسی که قرار بود نمایندگان دولت و مجلس حضور داشتند،‌ ارجاع شود، متأسفانه آقای مهندس باهنر! (آقای صادقی!‌ اگر یک لحظه اجازه بفرمایید که آقای مهندس باهنر گوش کنند،‌ ممنون می‌شوم)، اخیراً ارجاع شده، دو عضو از مجلس در این کمیته حضور داشتند، برادرمان آقای بذرپاش و آقای نعمتی آنجا بودند. متأسفانه نمایندگان مجلس که ما انتظار داشتیم به مصوبه مجلس رأی دهند، حکم دادند که قانون اجرا نشود. سؤال ما این است که برای این یک فکری بکنید تا آن استفساریه‌ای که آقای دهقانی می‌گویند را بعداً بررسی کنیم.
الان بعد از تصویب کمیته، طرح اجرا شده، موضوع به سران قوا ارجاع شده که جناب آقای دکتر لاریجانی و رئیس محترم قوه قضاییه و همچنین رئیس‌جمهور در خصوص این بررسی کنند. آیین‌نامه‌های اجرایی این هنوز نهایی نشده، تصویب نشده، من نمی‌دانم آقای دهقانی بر چه اساسی طرح دوفوریتی دادند. هنوز اجرای این قانون مشکل دارد، شرایط خاصی ایجاد کرده، قرار شده اصلاحاتی هم انجام دهیم. موضوع اصلی ما تذکر است به اینکه چرا قانون اجرا نمی‌شود. استفساریه هم به جای خودش قابل انجام است. لذا با توجه به این شرایط اصلاً موضوعیت ندارد که ما دوفوریتی برای اصلاح آن انجام بدهیم. ضمن اینکه آن استنباط هم که عرض کردم، آقای طباطبائی به عنوان یکی از وکلا و حقوقدانان مجلس دقیقاً روی این بحث اشراف داشتند و توضیح دادند، استنباط یک قاضی و وکیل مبنای طرح دوفوریتی در مجلس نمی‌شود. شورای محترم نگهبان هم نظر داده است، بنابراین از این جهت هیچ مشکلی نیست.
از جهت دیگر هم باز یک نکته بعدی را هم عرض کنم. آقای مهندس باهنر! الان آقای بذرپاش می‌توانند در این خصوص توضیح دهند،‌ الان این موضوع در کمیته سه‌نفره سران قوا، برای بحث مربوط به تعیین تکلیف اجرا و عدم اجرا مانده است که ما درخواستمان از جناب‌عالی و ریاست محترم مجلس این است که حتماً این را با نظر صحیح و تسریع در اجرای قانون اعمال کنید.
اگر قرار باشد که در این مملکت ما قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تصویب کنیم و بعضی از دستگاههای اجرایی به دلیل اینکه نگاهشان متفاوت است، قانون را معطل کنند؛‌ الان به نظر من استفساریه پیشکش مجلس، آقای مهندس باهنر! کل قانون الان معطل مانده است. البته من از آقای بذرپاش بابت اینکه در جلسه نظر مثبت دادند، من اطلاع دارم که ایشان با نظر مثبت در جلسه نظر دادند که قانون اجرا شود. (نایب‌رئیس ـ متشکر)
موضوع بعدی که آقای دهقانی مطرح کردند رده پنجم تصمیم ما درخصوص قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌ماند. خواهش می‌کنم اول برای کلیت موضوع تصمیم‌گیری بفرمایید و آقای مهندس باهنر شما توضیح دهید تا در خصوص موارد مربوط به استفساریه یا درخصوص طرح دوفوریتی که آقای دهقانی مطرح کردند، تصمیم‌گیری شود. لذا پیشنهاد بنده مخالف است و آن موضوعی هم که اهمیت بحث حمل و نقل مشروبات الکلی را با جدیت در کشور پیگیری کنیم، به قوت خود باقی است و ما هم موافق دوستان هستیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر. موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی موافق هستند، بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ آقای میرمحمدی! قبل از اینکه حضرت‌عالی صحبت کنید، جناب آقای پورابراهیمی فرمودند که نمایندگان مجلس با توقف قانون موافقت کردند، این حرف دقیق نیست. آقای بذرپاش و آقای نعمتی در آن جلسه حضور داشتند. وزیر موضوع را مطرح کرده ولی آنجا چیزی تصویب نشده. به ما خبر می‌دهند که آقای نعمتی چیزی تصویب نشده. (پورابراهیمی‌داورانی ـ در صورت‌جلسه‌ای که امضا کردند همین است) آقای بذرپاش می‌گویند که آنجا مصوبه‌ای نداشته است. بسیار خوب! حالا این را ارائه کنید. آقای میرمحمدی بفرمایید.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و خداقوت خدمت همه همکاران و همچنین ملت شریف ایران اسلامی.
این طرحی که دوستان زحمت کشیدند تهیه کردند در باب دوفوریت و همچنین اصلاح تبصره (۱) ماده (۲۲) قانون مبارزه با قاچاق کالا. همکاران محترم ببینید! الان اتفاقی که افتاده اینکه در قانون مجازات اسلامی، حالا من اول متن را می‌گویم و بعد راجع به دوفوریت آن ان‌شاءالله توضیح می‌دهم. در ماده (۷۰۲) قانون مجازات اسلامی اشاره شده که هر کس مشروبات الکلی را بخرد، بسازد یا بفروشد یا در معرض فروش قرار دهد به ترتیبی که در اینجا معین شده، به مجازات معینه محکوم می‌شود.
در قانون مبارزه با قاچاق که اخیراً تصویب شده و همکاران اشاره فرمودند، در تبصره (۱) قانون آمده که حکم ماده (۷۰۲) قانون مجازات اسلامی اصلاحی مصوب ۲۲/۸/۸۷ را فقط شامل مشروبات الکلی تولید شده در داخل کشور تخصیص داده است،‌ یعنی الان این ماده قانون مجازات اسلامی اعم است از خرید، فروش، ساخت یا نگهداری یا در معرض دیگر قرار دادن مشروبات الکلی. در قانون مبارزه با قاچاق آمده این را تخصیص داده فقط در مورد مشروبات الکلی تولیدشده در داخل. آن چیزی که در طرح آمده ضمن اینکه صحیح است و حتماً باید اصلاح شود، اینجا بحث این است که بالاخره مشروبات الکلی به دو طریق یعنی از دو موضوع تولیدی در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی بحث قاچاق است که به عنوان ورود این کالا به داخل کشور است که ممنوعیت دارد و مصداق قاچاق تلقی می‌شود. دوم مصرف و استفاده از اینهاست که به هر حال شرب خمر است و براساس این در قرآن کریم هم تصریح شده و در قانون مجازات اسلامی برای آن مجازات در نظر گرفته شده است.
به لحاظ همین موضوع است که اصلاح این ماده ضروری است. طراحان محترم هم روی این قضیه عنایت داشتند و الان آن چیزی که مطرح شده این است که در تبصره (۱) پیشنهاد بر این است که حکم ماده (۷۰۲) قانون مجازات اسلامی شامل مشروبات الکلی تولیدشده در داخل و همچنین مشروبات الکلی قاچاق البته با قیمت کمتر از (۱۰۰) میلیون ریال موضوعی است که دوباره باید در کمیسیون مورد نظر قرار بگیرد. فلذا این تخصیصی که خورده، تخصیص بلاوجه است، من فکر می‌کنم که حتماً این نیاز به اصلاح دارد. اما از باب دوفوریت به جهت اینکه الان پرونده‌های متعددی در محاکم چه در سازمان تعزیرات و چه در محاکم قضایی مطرح است، قطعاً باید مواد قانونی به گونه‌ای باشد که استنباطات، حالا اگر استنباطی هم در این خصوص صورت می‌گیرد، با این استنباط قاضی و قضات را بتواند مبری کند و قانون باید صریح باشد. ضمن اینکه اینجا تخصیص خورده است. یعنی تخصیص خورده به عنوان اینکه مشروبات الکلی، تبصره (۱) را که نگاه کنیم یعنی مشروبات الکلی خارجی را شامل نمی‌شود و تولید داخل را شامل می‌شود.
از باب دوفوریت هم به جهت اینکه الان پرونده‌های متعددی مطرح است و قطعاً احکامی که صادر می‌شود ممکن است موجب خسارت یا مسائل متعددی باشد، فوریت این موضوع به لحاظ وجود پرونده‌های متعددی است که الان در محاکم مختلف مطرح است و حتماً روی این قضیه از همکاران محترم تقاضا دارم با دوفوریت آن موافقت کنند که ان‌شاءالله در کمیسیون روی این موضوع بحث و نظر داده شود و این اشکالی که الان به وجود آمده برطرف شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر. بسیار خوب، موضوع دوفوریت طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطرح است که مخالف و موافق صحبت کردند.
حضار ۲۰۱ نفر، همکاران محترم نظرشان را در رابطه با دوفوریت طرح اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، دوفوریت تصویب نشد.
حالا یک‌فوریت را به رأی می‌گذاریم. همکاران همین‌طور که در صندلی‌هایشان هستند، راجع به یک‌فوریت طرح نظرشان را اعلام بفرمایند. حضار ۲۰۱ نفر، موضوع یک‌فوریت طرح مطرح است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
دبیر (صادقی) ـ آقای رئیس! اجازه می‌فرمایید گروهی از میهمانان که الان رسیدند را اعلام کنم؟
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ جمعی از هنرمندان بسیجی شهرستان آزادشهر استان گلستان که میهمان مجلس شورای اسلامی و جناب آقای صابری نماینده محترم آزادشهر و رامیان هستند که به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌کنیم، آرزوی سلامتی و توفیق داریم. خیلی خوش آمدید.
نایب‌رئیس ـ متشکر، خوش آمدید، ان‌شاءالله که موفق باشید. بفرمایید.
 
۸ ـ اعلام وصول طرح اصلاح بند «ج» تبصره ‌(۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور با قید دوفوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۶۴)
نایب‌رئیس ـ آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر همکاران درخواست فوریت دیگری را مطرح می‌کنند، استفساریه‌ای را در مورد بند «ج» تبصره (۱۶) داریم. آقای جعفرزاده مطرح می‌کنند، بفرمایید.
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی (رشت) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! در رابطه با بند «ج» تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۹۳ من از محضرتان اجازه می‌خواهم یک توضیحی بدهم. اگرچه جناب‌عالی استاد هستید و همکاران ما در جریان باشند. داستان از این قرار است که در سنوات گذشته روال ارائه خدمات درمانی ـ بهداشتی خود مجموعه بنیاد شهید بود، در چند سال گذشته مجموعه بنیاد شهید یک اقدامی را انجام داد و گفت که من جانبازان شاغل و بازنشسته را به هر دلیل نمی‌توانم، دستگاه اجرایی‌شان انجام دهند. به استثنای دو، سه دستگاه که جامعه آماری آن هرگز به بیشتر از (۵) تا (۱۰) درصد نرسید، مابقی ایثارگران شاغل و بازنشسته، شاغلین در دستگاههای اجرایی خودشان و بازنشستگان در صندوقهای بازنشستگی دچار اشکال بودند. اگر آقای دکتر فرهنگی بگذارد، آقای باهنر! من فکر می‌کنم توضیحات من کافی باشد.
عنایت بفرمایید! مدام گله و شکایت داشتیم و دوستان ما این را در زمان تصویب قانون بودجه ۹۳ این طوری ترتیب دادند که متولی امر خود بنیاد شهید و امور ایثارگران در بند «ج» تبصره (۱۶) باشد. اما یک اشکال خیلی ریز و کوچک این وسط به وجود آمد که حالا من خیلی این اشکال را قبول ندارم ولی مجبور شدیم که اینطوری عمل کنیم و این استفساریه را طرح کنیم. ببینید! داستان از این قرار است. ما گفته‌ایم بنیاد شهید و امور ایثارگران متولی ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به ایثارگران است، در این بحثی نداریم. اما الان می‌ماند خود دستگاه اجرایی. آقای باهنر! مثلاً می‌آید پایش سلامت کنند، تمام کارمندان خودش را می‌گیرد،‌ به آن کارمند جانباز و آزاده مثلاً (۲۵) سال سابقه کار می‌رسد، فشار خونش را نمی‌گیرد و می‌گوید که تو اصلاً به من ربطی نداری!
ما داریم می‌گوییم آنچه خدمات متعارف بهداشتی و درمانی است، خود دستگاه متولی انجام دهد،‌ خود سازمان انجام دهد. ما نمی‌گوییم خدمات درمانی مرتبط با جامعه ایثارگری؛ خیر، خدمات درمانی مرتبط با جامعه ایثارگری و ایثارگری‌اش را بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌دهد، اما این در آن دستگاه دارد کار می‌کند،‌ برای شما دارد زحمت می‌کشد، شما الان دارید پایش سلامت می‌کنید، واکسن می‌زنید، فشار خون می‌‌گیرید، نوار قلب می‌گیرید. حالا به کارمندی که (۲۰)، (۲۵)، (۲۷)، (۱۸) سال برای شما کار کرده است، می‌گویید چون تو ایثارگر هستی و طبق بند «ج» تبصره (۱۶) باید به بنیاد شهید بروی من به تو خدمات نمی‌دهم؟
عنایت بفرمایید! استفساریه این است: ما سؤال کردیم گفتیم آیا واقعاً حکم بند «ج» تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۹۳ کل کشور مانع از ارائه خدمات متعارف بهداشتی و درمانی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری و صندوق‌های بازنشستگی به كاركنان شاغل و بازنشستگان تحت پوشش خودش می‌شود؟ مانع گفتیم آیا مانع می‌شود؟ آیا دستگاه دارد خدمات متعارف بهداشتی ـ درمانی می‌دهد این آن چیزی كه متعارف است قطع كنند؟ خواهش من این است كه پاسخ ما خیر است و امكان دارد روی انشای این داستان دوستان بحث داشته باشند. نمی‌دانم خط دوم بیاید اول، ‌خط اول برود آخر. خواهش من ایت است كه حضرت‌عالی كمك كنید این دوفوریت تصویب شود، اتفاق عجیب و غریبی نمی‌افتد، بار مالی ندارد، هیچ مشكلی به وجود نمی‌آید. آنچه كه ما به دنبالش هستیم می‌گوییم این كارمند ایثارگر كه حالا طبق قانون در همه چیزها دارای اولویت است در بحث خدمات بهداشتی و درمانی كه در حوزه رفاهی دارید به شاغلینت می‌دهی، به این كارمند شاغل خودت آنچه كه متعارف است ارائه كن. بنابراین خواهش من از جناب‌عالی و همكاران ما این است كه به این دوفوریت كمك كنید ایثارگران شاغل ما بعضاً در بعضی از دستگاه‌ها به دلیل این صراحت قانون دارند مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند. ما داریم به این دستگاه‌ها می‌گوییم اگر شما به اینها آنچه كه به همه خدمات می‌دهید به اینها بدهید مثال آوردیم، گفتیم در پایش سلامتتان دارید همه را پایش می‌كنید می‌خواهید سلاكت كارمندانتان را بسنجید (نایب‌رئیس ـ متشكر، خیلی ممنون) كارمند ایثارگرتان در اولویت باشد. ممنونم خواهش من این است كه همه دوستان كمك كنند رأی دهند این دوفوریتش تصویب شود در پاسخش و در انشاءش اگر بحثی هست آن موقع در كمیسیون ما در خدمت شما هستیم. ممنونم.
نایب‌رئیس ـ خوب، مخالف صحبت می‌كنند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای لاهوتی هستند، صحبت می‌كنید؟
نایب‌رئیس ـ صحبت می‌كنند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای مهندس باهنر! شما هم ارائه طریق بفرمایید اگر جناب‌عالی نگاه مثبتی داشتید بنده مخالفتم را پس می‌گیرم.
ببینید! ما در بند «ج» تبصره (۱۶) این نگرانی دوستان عنایت بفرمایید در مورد جانبازان این نگرانی وجود داشت. جانبازان عزیز ما اعتقاد داشتند كه دستگاه‌های اجرایی در راستای درمان آنها خدمات مطلوب نمی‌دهند. این نگرانی وجود داشت. ما در قانون بودجه سال ۱۳۹۳ به خاطر اینكه نگرانی جانبازان عزیز را برطرف كنیم و آن عدم خدمات مطلوبی را كه دستگاه‌ها و دوستان نگران بودند به این شكل اصلاح كردیم. اصلاح ما هم این بوده در بودجه سال ۱۳۹۳ آمدیم گفتیم دولت مكلف است (۱۰۰) درصد هزینه‌های درمانی مربوط به ایثارگران بازنشسته و شاغل دستگاه‌های اجرایی و افراد تحت تكفل آنها اعم از خدمات درمانی و بیمه تكمیلی را توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نماید. دوستان عنایت بفرمایید در ذیل همین بند «ج» چه آوردیم؟ آوردیم معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور مكلف است نه مجاز است، مكلف است اعتبار مورد نیاز را از سرجمع اعتبارات دستگاه‌های اجرایی و صندوق‌های بازنشستگی اعتبار برنامه شماره فلان كسر كند و به بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص دهد و بنیاد شهید بیاید اعتبار مورد نیاز را... آقای جعفرزاده گوش كن برادر من!‌ گوش كن عزیز دل من! شما صحبتت را كردی. آقای رئیس! اجازه دهید.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای لاهوتی حضرت‌عالی صحبتتان را بفرمایید. آقای جعفرزاده! بگذارید صحبت كنند، حالا مخالف و موافق دارند صحبت می‌كنند.
بائوج‌لاهوتی ـ ایشان هم اجازه دهند اگر صحبتی دارند باید وقت بگیرند صحبت كنند.
نایب‌رئیس ـ صحبت‌ها شنیده شود به نفع رأی است، اینكه فریاد بزنید بد می‌شود.
بائوج‌لاهوتی ـ اگر صحبتی دارند از جناب‌عالی وقت بگیرند صحبت كنند. ببینید دوستان! یك بار دیگر عرایضم را جمع‌بندی می‌كنم، جانبازان نگران هستند من خودم جانبازم. دستگاه‌های اجرایی خدمات مطلوب نمی‌دادند. ما به جهت اینكه نگرانی جانبازان برطرف كنیم سازمان معاونت راهبردی رئیس‌جمهور را مكلف كردیم اعتبارات دستگاه‌های اجرایی را كه كند بدهد به بنیاد شهید و بنیاد شهید آنها را مكلف كنید. من از شما سؤال می‌كنم بنیاد شهید یك جانباز را بیشتر درك می‌كند یا آن دستگاه اجرایی. به نظر من به هم زدن این قانون كار درستی نیست.
نایب‌رئیس ـ موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای ابوذر ندیمی هستند، بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
امروز صبح فراكسیون رهروان میزبان جناب آقای شهیدی معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید بودند، ایشان از آمار (۵۵۰) هزاری جانبازان صحبت كردند، معنای این حرف این است كه ما برای آغاز انقلاب، حفظ انقلاب، دفاع در مقابل دشمن بعثی بلكه جهانی، افرادی را داشته‌ایم كه در این مقاومت جانشان را سپر كردند. اینها وارثان حقیقی انقلابند، یعنی انقلاب را شهدای ما، خانواده‌های شهدای ما، جانبازان و ایثارگران اعم از آزاده و بقیه عزیزان هم از جهت ایجادی و هم از جهت حفظ به عهده دارند. مالك واقعی انقلاب قطرات خون شهیدان و ایثار ایثارگران است.
برادران و عزیزان من!‌ اساساً اینكه ما موظفیم، وظیفه داریم نسبت به مالكان و اربابان حقیقی این انقلاب یعنی جانبازان خدمات درمانی داشته باشیم آیا محل بحث است؟ تشكیكی وجود دارد كه هر كجای این دولت اهمیت ندارد اداره آن باشد، بنیاد شهید باشد، صحن مجلس باشد، هر جا باشد ما وظیفه داریم كه اینها را درمان كنیم. این چه محل بحثی است كه بعضی از دوستان ما مطرح می‌كنند؟
جانباز برای بیماری‌اش، برای همه مسائل مربوط به جسمش یا خدای‌ناكرده روحش نیاز به درمان دارد. تو بگویی پولت را داده‌ایم آنجا، برو آنجا! این چه حرفی است؟ اصلاً این نحوه بحث و ورود نسبت به كسانی كه طلایه‌داران این انقلاب هستند محل واقعاً اعتنا و توجه است. اداره‌ای به من كارمند، عادی، جبهه‌نرفته چه و چه خدماتی می‌دهد من در همان اداره كار می‌كنم. امكانی دارد بیمارستانی دارد منابعی دارد می‌خواهد درمان كند، ما می‌گوییم نه، نه این باید برود آنجاى! این چه حرفی است؟ مجلسی كه (۱) درصد به مالیات بر ارزش افزوده اضافه كرد تا سهم سلامت زیاد شود، مجلسی كه در یارانه‌ها اصرار كرد كه سهم سلامت تصویب شود در مورد كسانی كه مالك حقیقی این انقلاب هستند چانه باید بزند؟ اصلاً این بحث است؟ برای ما مهم این است كه درمان شود، از هر پولی و هر امكانی و هر منبعی كه استفاده كنیم حق آنها را داریم می‌دهیم، این اضافه‌كاری نیست این چه بحثی است كه ما داشته باشیم؟ اساساً هر جا، هر اداره‌ای بلكه اداراتی هم كه‌ آنها شاغل نیستند اگر به این آدم كه جانباز برخورد كرد دارد سرویس درمانی‌اش را انجام می‌دهد. پول توجیبی كه نمی‌خواهد بدهد.
 آنها جانشان را گذاشتند از باب «لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون» جانشان را گذاشتند، ما داریم چانه می‌زنیم كه نه، ما سهمتان را دادیم بنیاد شهید شما اینجا كه هستی حقی نداری، چرا حق ندارد؟ او كارمند، شاغل، در آن اداره هست و خوب این حقش است. چرا چانه می‌زنیم عزیزان من؟‌ ما نسبت به این خانواده‌هایی كه آنها را عزیز و چشم و چراغ این جامعه و همه علن هویت این انقلاب و این گفتمان جدید در جهان می‌دانیم آیا وظیفه درمانی هم بحث دارد؟ بنیاد شهید اگر پول سرریز و اضافه داشته باشد جذب بی‌جهت می‌تواند ‌كند؟ خوب برمی‌گردد، اگر كم داشته باشد خوب باید به او بدهیم اگر این اینجا درمان شود خوب اینجا نمی‌رود اینها كه دیگر صغرویات و كبرویاتش كاملاً محسوس است.
واقعاً ورود در انی بحث‌ها برای جامعه‌ای كه از این مجلس به عنوان اساسی‌ترین ركن مردم‌سالاری دینی توقع دارند این نیست كه ما چانه بزنیم ما می‌گوییم جانباز هر جا درمان شود، هر اداره و تشكیلات دولتی، بلكه هر قوه‌ای وظیفه دارد نسبت به جانبازان تعریف داشته باشد حتی اگر شاغل آنجا نباشند، حالا اگر شاغل هست خوب اصلاً ارث می‌برد به قول معروف،‌ حق می‌برد. كارمند عادی... كن آیا ما حق نداریم در مورد جانبازانمان این فرصت را بدهیم كه برای درمانشان از هر امكانی در این كشور استفاده كنند، ما برای بقیه‌ هم این را دیدیم، ده‌ها هزار میلیارد تومان سهم سلامت را زیاد كردیم برای همین هدف، بنابراین وقتی ما با رویكردی از مجلس روبرو هستیم كه این رویكرد سلامت را به عنوان یكی از اساسی‌ترین منابع امنیت تعریف می‌كند و یكی از دلایل كاهنده ثروت و ایجاد فقر در جامعه سلامت را می‌داند كه اگر این مسأله حل شود؟ بخشی از درخواست‌ها، بخشی از دستمزدها، بخشی از حقوق‌ها، مطالبه نمی‌شود همه با هم قبول كنیم كه جانباز هر جا درمان بشود حق اوست اگر این خانه اداری او باشد دیگر حتمی است و قطعی است. بنابراین خواهش می‌كنم حتماً به این رأی دهید اشكالات ویرایشی و هر عنوان دیگر در رویكرد نه بلكه در عملكرد اصلاح خواهد شد. والسلام
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، حضار ۲۰۴ نفر، تقاضا دوفوریت است، برای استفساریه بند «ج» تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ كل كشور، همكاران محترم رأی‌شان اعلام بفرمایند، همكاران در رأی‌گیری شركت كنند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. متشكر.
 
۹ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذكرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسؤولین اجرایی كشور را قرائت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای آصفری نماینده محترم اراك، كمیجان و خنداب اولین تذكر را مطرح می‌فرمایند، آقای آصفری تشریف دارند؟ بفرمایید.
محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر اول بنده به ریاست محترم قوه قضاییه است. جناب حضرت آیت‌الله لاریجانی! واقعاً بعضاً نسبت به عملكرد دستگاه قضایی ناراضی هستند، وقتی كه قرار است عدالت در جامعه اجرا شود لازم است كه سخنان مردم استماع شود. مردم بعضاً می‌روند پیش رؤسای دادگستری‌ها در استان‌ها، بعضی از مسؤولین در سطح استان‌ها متأسفانه نمی‌توانند آن طور كه بایسته و شایسته هست آقایان را ملاقات كنند تا چه رسد به رؤسای عالیرتبه دستگاه قضایی.
لذا خواهش بنده این است كه یك توجه ویژه‌ای شود بالاخره مردم ولی‌نعمت ما هستند این نبایستی فقط در شعار و تعریف سخنان رسانه‌ای باشد این باید در عمل پیاده شود. همه مسؤولین، همه سران سه قوا، همه وزراء، همه مسؤولین در هر سطحی هستند بایستی توجه به دغدغه‌های مردم داشته باشند. اینكه ما بخواهیم در اتاق‌ها را ببندیم و مردم را نتوانیم ملاقات كنیم این واقعاً با آن اهداف و سیره حضرت امام و منویات مقام معظم رهبری جور در نمی‌آید! مطابقت ندارد. خواهش بنده این است كه حضرت آیت‌الله لاریجانی تأكید بفرمایند كه مسؤولین دستگاه قضایی فاصله خودشان را با مردم كم كنند ارتباط داشته باشند با مردم تا مردم بتوانند دغدغه‌های خودشان را دنبال كنند.
تذكر دوم بنده به هیأت رئیسه محترم است. جناب آقای مهندس باهنر! چه چیزی است كه متأسفانه علی‌رغم اینكه چندین ماه است درخواست تحقیق و تفحص از شركت شمسا مربوط به حج و زیارت شده كه تنها شركت انحصاری اعزام زائرین به عتبات عالیات است.
پنج، شش ماه است این درخواست تحقیق و تفحص از كمیسیون فرهنگی آمده هیأت رئیسه متأسفانه اقدامی صورت نمی‌گیرد. چندین ماه است كه درخواست تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ارائه شده، فرهنگیان بیش از (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر، جناب آقای آصفری) چشم، چندین میلیون نفر از جمعیت كشور است، واقعاً چه قضیه‌ای است؟
آیا خدای‌ناكرده بین هیأت رئیسه و این آقایان بده‌بستانی هست؟ كه این موضوعات تحقیق و تفحص موضوع وام ازدواج جوانان چندین وقت است كه اعلام وصول شده، اولویت ندارد واقعاًً كه بیاید در صحن علنی مجلس مطرح شود؟ شفاف مشخص كنید تا ما نمایندگان در جریان قرار بگیریم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ از آقای آصفری متشكریم. جناب آقای بیگلری نماینده محترم سقز و بانه هستند، بفرمایید.
محسن بیگلری (سقز و بانه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و ادب خدمت ملت بزرگ ایران به ویژه مردم عزیز كردستان.
جناب آقای دكتر روحانی! ضمن تبریك (۲۴) خرداد سالگرد انتخاب جناب‌عالی از سوی ملت شریف ایران به عنوان رئیس‌جمهور مخاطب اول امروز اینجانب جناب‌عالی می‌باشید. آن هم اینكه به فكر چاره‌ای برای حل مشكل و معضل بیكاری جوانان كشورمان به ویژه جوانان تحصیلكرده باشید كه با هزاران امید و آرزو و قبول مشكلات به دانشگاه رفته ولی امروز با مدرك لیسانس و فوق‌لیسانس و حتی دكترا بیكار می‌باشند و در بعضی از خانواده‌ها (۳)، (۴) نفر جوان تحصیلكرده بیكار داریم كه متأسفانه این بیكاری بلای خانمان‌سوز، امروز باعث افسردگی بسیاری از جوانان نخبه كشورمان گردیده است و بعد از یك سال از سپری شدن دولت تدبیر و امید، امیدی به جوانان ما داده نشده است.
تذكر بعدی به وزیر محترم امور خارجه است. جناب آقای دكتر ظریف!‌ همچنان كه مستحضرید حل مشكل بازارچه مرزی سیران‌بند بانه كه دارای... دولت می‌باشد و باعث حل مشكل بیكاری هزاران نفر ایرانی به ویژه بانه‌ای می‌گردد نیاز به یك نشست در دولت مركزی عراق دارد اما علی‌رغم سه بار دستور صریح جناب‌عالی در (۱۰) ماه گذشته متأسفانه هیچ اقداك چشمگیری از سوی آن وزارتخانه صورت نگرفته است.
موضوع بعدی وزیر محترم كشور، جناب آقای دكتر رحمانی‌فضلی! ضمن تشكر از سفر و بازدید جناب‌عالی از مرزهای كردستان به ویژه مرزهای سقز و بانه، بنده و مردم سقز و بانه انتظار داریم نسبت به حل مشكل بازارچه‌های سیران‌بند بانه و سیف سقز و كول‌بری‌های بانه و ایجاد بازارچه‌های كول‌بری در منطقه سرشیب سقز كه قول مساعدت دادید دستور تسریع بفرمایید.
تذكر بعدی به وزیر راه و شهرسازی، جناب آقای دكتر آخوندی! مسكن مهر قرار بود گره‌گشای مشكلات افراد بی‌سرپناه باشد، اما امروز تبدیل به معضل بزرگی برای آنها شده است. قرار بود با پرداخت (۸) میلیون تومان صاحبخانه شوند اما هر روز به بهانه‌ای از این قشر ضعیف و آسیب‌پذیر درخواست مبالغ چند میلیونی می‌نمایند كه از توان این افراد محروم خارج است كه عاجزانه درخواست می‌نمایم هیأتی از وزارتخانه برای بررسی حل مشكل مسكن مهر در سقز و بانه اعزام فرمایید.
دیگر اینكه همچنان كه مستحضرید مردم كردستان از خیر خطوط هوایی و ریلی گذشته‌ایم ولی درخواست می‌نماییم كه نسبت به تسریع در اجرای بزرگراه كرمانشاه ـ میاندوآب اقدام فرمایید چون اگر به آمار تصادفات یك ماه گذشته توجه بفرمایید اكثر روزها چندین نفر سقزی و بانه‌ای در اثر تصادف فوت نموده‌اند و بسیاری از مردم این دو شهرستان الان در ماتم و سوگوارند.
آخرین تذكر به وزیر آموزش و پرورش، جناب آقای دكتر فانی! فرهنگیان با انتخاب جناب‌عالی به عنوان وزیر آموزش و پرورش با توجه به رزومه‌ و برنامه‌هایتان بسیار خوشحال بودند اما متأسفانه نه تنها به معیشت آنها توجهی نكردید بلكه حق بیمه طلایی آنها به شدت افزایش یافت و پرداخت هزینه‌ دندانپزشكی و غیره نیز حذف گردید كه این مهم باعث نارضایتی و گله‌مندی شدید فرهنگیان عزیز از شما گردیده است كه حل مشكل بسیار ضروری می‌باشد.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ ممنونم، جناب آقای لاهوتی نماینده محترم لنگرود بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده دو تذكر دارم سریع عرض می‌كنم اولین تذكر من به وزیر محترم جهاد كشاورزی است در خصوص پرداخت مطالبات چایكاران.
جناب آقای حجتی! ‌شما تا الان (۶۲) میلیارد تومان چای خریدید. اگر بخواهیم این عدد را تفكیك كنیم (۲۰) میلیارد تومان سهم كارخانه‌داران است، (۴۰) میلیارد تومان است. از این (۴۰) میلیارد تومان، (۱۰) میلیارد تومان پرداخت شده است. آقای دكتر نوبخت عزیز! آقای حجتی عزیز! خوب این را پرداخت كنید چرا باید این طعم شیرینی كه واقعاً‌ این چایكاران امسال امیدی كه برایشان ایجاد شده برای اولین بار ما همه جا نشستیم لاف زدیم، گفتیم آقا دولت امسال پول شما را داده به موقع می‌دهد، در ردیف بودجه آمده، امسال هم شد مشابه سال‌های دیگر، هر جا ما می‌رویم واقعاً‌ این... شما آمدید چای كشاورز را خریدید، آخر مگر می‌شود مطالبات را دولت این‌ همه پول‌های ریخت و پاش و این مطالبات در حد یكی از این همایش‌هاست. این پول را پرداخت كنید واقعاً این كشاورز را از این در به دری و نگرانی نجات دهید.
نكته دوم به وزیر محترم نیرو است، آقای وزیر! ما نزدیك به (۱۰۰۰) میلی‌متر بارندگی داریم الان فقط تمام هم و غم استان ما هست مزارع برنج ما نسوزد آخر چرا؟ (۱۰۰۰) میلی‌متر بارندگی باید برویم از هندوستان برنج وارد كنیم، از جای دیگر برنج وارد كنیم.
آقای مهندس باهنر! (۱۰۰۰) میلی‌متر بارندگی (۱۱) سد لاستیكی ما آب داریم در آب داریم غرق می‌شویم همین سیلی كه الان در بهشهر و جای دیگر آمده، الان واقعاً برای مزارع برنج ما واقعاً‌ نگرانی داریم، واقعاً جای تأسف دارد، تأسف دارد، تأسف دارد آخر توجه كنید (۱۱) سد لاستیكی شما مطالعه كردید در استان گیلان، هر سد حداكثر (۱۰) میلیارد تومان هزینه‌ دارد، واقعاً یك عزم جدی در خودتان ایجاد كنید، این را بزنید نگذارید این آب‌های شیرین وارد دریا شود، تبدیل به آب شور شود. در چنین فصلی ما بزنیم تو سر خودمان! خواهش می‌كنم این موضوع را حل كنید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، جناب آقای فلاحی‌باباجان نماینده محترم اهر و هریس بفرمایید.
عباس فلاحی‌باباجان (اهر و هریس) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین». ضمن سلام خدمت رهبر عظیم‌الشأن انقلاب، ملت بزرگ ایران و آذربایجانی‌های عزیز!
تذكر اول به كشورهای طرف مذاكره با ایران اسلامی است كه آنان باید بدانند هدف ملت ایران از مذاكره اعلام با عزت و اقتدار این نكته است كه ما اهل مذاكره‌ایم. ما اهل صلح و دوستی با دنیا هستیم و در عین حال قدمی از حقوق مسلم و ارزش‌های اسلامی عقب نمی‌گذاریم و این مهم كه اگر نتیجه‌ای هم از مذاكرات گرفته نشود برای ما كافی است كه دنیا بداند ما با صداقت تمام و حقانیت تمام حرف زدیم و عمل كردیم و این آمریكاست كه به حقوق هیچ ملتی اهمیت قائل نیست و در گفته‌های خود صداقتی ندارد.
مطلب دوم؛ تقدیر از سفر حضرت حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس محترم مجلس به منطقه اهر ارسباران و وزیر محترم نیرو جناب آقای مهندس چیت‌چیان به دیار علامه طباطبایی و شهید حسن باقری و ستارخان گرادجاقی است كه امیدوارم با تحقق مصوبات آن علی‌الخصوص نیروگاه هریس و سد ایثار اهر شیرینی آن صدچندان گردد.
تذكر سوم به وزیر محترم ورزش و جوانان در خصوص توضیح علت ادامه ساختمان سالن (۵۰۰۰) نفری اهر و میدان ورزشی و هریس و سرند می‌باشد.
و تذكر آخر به وزیر محترم ارشاد اسلامی علت عدم ترمیم سالن ارشاد اسلامی خسارت‌دیده از زلزله دو سال پیش شهرستان اهر می‌باشد كه امیدوارم اقدام جدی فرمایند.
نایب‌رئیس ـ آخرین نفر را دعوت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای خسروی نماینده محترم تربت‌حیدریه و مه‌ولات و زاوه بفرمایید.
ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی (تربت‌‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر من به مدعیان دروغین حقوق بشر دنیا است. گروه تروریستی و جنایتكار داعش مولود نامبارك و زائده تهاجم نظامی آمریكا، اسرائیل غاصب و انگلیس پیر استعمار به كشورهای عراق و افغانستان است.
مدعیان دروغین دموكراسی و حقوق بشر و تفكر مادی غرب امروز به پایان خط رسیده و در آستانه فروپاشی و نابودی هستند، دوری از معنویت و ارزش‌های الهی و عرق شدن انسان در مادی‌گرایی و شهوات نفسانی بحران‌های زیادی را برای بشریت ایجاد كرده است. بحران مواد مخدر، بحران محیط زیست، برحان فقر و گرسنگی بیش از (۱) میلیارد انسان بی گناه، مسابقه تسلیحاتی، كشتار (۱۷۵) میلیون انسان بی‌گناه در (۸۰) سال اخیر در كشورهای مختلف جهان بحران فساد جنسی و فروپاشی و خانواده و اخلاق كه آرامش بشریت را تهدید می‌كند حاصل اندیشه مادی‌گرایی غرب است. این گروه‌‌های تروریستی كه در جنایت و انسان‌كشی و قتل و غارت روی جنایتكاران تاریخ را سفید كرده‌اند بخشی از پرونده سیاه قدرت‌های شیطانی عالم است. امید استن با فروپاشی كاخ‌های ظلم و ستم دنیا و زر و زور و تزویر عالم به زودی شاهد نابودی فرعون‌ها، نمرودها و یزیدیان و خوارج زمان باشیم.
دنیای اسلام بداند كه سنت ثابت الهی این است كه وحدت و همدلی بر اصول و ارزش‌های الهی رمز پیروزی و عزت شماست و تفرقه و اختلاف كه خواسته دشمنان است باعث ذلت و شكست خواهد بود.
«واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا واذكروا نعمت الله علیكم اذ كنتم اعداءً فألف بین قلوبكم و اصبحتم بنعمته اخوانا» والسلام علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشكر، جناب آقای نوروزی نماینده محترم علی‌آباد كتول آخرین نفر هستند، بفرمایید.
رحمت‌اله نوروزی (علی‌آبادكتول) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشكر از ریاست محترم جلسه با توجه به سیل اخیر در استان گلستان و از بین رفتنم محصولات كشاورزی، تأسیسات زیربنایی، جاده‌های روستایی، زنبور و دام بالغ بر (۲۰۰) میلیارد تومان در شهرستان علی‌آباد كتول و (۳۵۰) میلیارد تومان در سطح استان گلستان آسیب دیده.
جناب آقای دكتر نوبخت تشریف آوردند هم استان و هم شهرستان، مبلغ بسیار محدودی را در نظر گرفتند كشاورز ما، مرغدار ما، دامدار ما همه نگرانند در بحث سرمازدگی هیچ توجهی به استان گلستان نشد. به استان مازندران و گیلان تزریق اعتبارات شد اما استان گلستان مانند همیشه محروم بود. از جناب آقای دكتر روحانی و معاونین ایشان می‌خواهم یك تیمی را به استان اعزام بكنند. حق مردم گلستان ایفاء بشود. امروز این مبلغ (۲۰) میلیارد و (۳۰) میلیارد با اینكه پل‌ها و جاده‌های روستایی امكانات زیربنایی از بین رفته دردی از مردم دوا نمی‌كند. ما انتظار داریم یك نگاه فنی، علمی نسبت به استان گلستان داشته باشند. امروز مردم در استان گلستان با مشكلات عدیده‌ای روبرو هستند. من خودم دیروز بازدید بودم به اتفاق مسئولین استان و شهرستان در دهنه زرین‌گل و دهنه محمدآبادكتول انتظار می‌رود دولت بیاید اصلاحیه بدهد مصوبات قبلی را و یك نگاه جامعی را در تخصیص و تأمین اعتبارات داشته باشد.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر.
۱۰ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
دبیر(سبحانی‌نیا) ـ اگر اجازه بفرمایید آقای رئیس من تذكرات كتبی را بخوانم.
نایب‌رئیس ـ تذكرات كتبی نمایندگان محترم را هم قرائت بفرمایید.
دبیر(سبحانی‌نیا) ـ تذكرات كتبی نمایندگان محترم به مسئولان محترم اجرایی كشور:
ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، درخصوص رسیدگی به عقب افتادگی مستمری بازنشستگان ذوب آهن اصفهان و فولادشهر.
 ـ خانم‌ها: شهلا میرگلوی‌بیات (ساوه و زرندیه)، فاطمه آلیا، زهره طبیب زاده‌نوری، فاطمه رهبر (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) و سكینه عمرانی (سمیرم) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص كمبود شدید معلم در شهرهای ساوه و زرندیه فشار كاری زیاد به معلمان زحمتكش و كاهش كیفیت آموزش در مدارس در دو شهرستان.
ـ آقایان: احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه)، عبدالوحید فیاضی (نور و محمودآباد)، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری (ساری ومیاندرود) شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنكابن، رامسر و عباس‌آباد) و علی‌اكبر ناصری (بابل) به وزیر آموزش و پرورش، درخصوص پرهیز از عزل و نصب‌های سیاسی آموزش و پرورش در استان مازندران.
 ـ آقای عبدالكریم رجبی (مینودشت، كلاله، گالیكش و مراوه‌تپه) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص تسریع در برقراری شعبه اداره بیمه ایران در شهرستان كلاله.
ـ آقای حبیب برومند‌داشقاپو (پارس‌آباد و بیله‌سوار) به وزیر نفت، درخصوص عدم توجه به گازرسانی مناطق مختلف شهرستان بیله سوار و پارس‌آباد مغان.
ـ آقای فرهاد بشیری (پاكدشت) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای تولیدی داخل كشور.
ـ آقای محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص اینكه روستای كریم‌آباد از توابع بخش ماهان از شهرستان كرمان فاقد سیستم مخابراتی، تلفن ثابت و عدم بهره برداری از تلفن سیار و همراه می‌باشد
 به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینكه جاده روستای كریم‌آباد از توابع ماهان از شهرستان كرمان به طول (۱۴) كیلومتر خاكی است. این روستا در تولید گوشت مهم و مؤثر بوده است.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینكه ارگ راین شبیه به ارگ بم از آثار باستانی و باارزشی است كه نیاز به سرمایه‌گذاری برای بازسازی و جلوگیری از آسیب بیشتر دارد.
به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینكه روستای لنگر از توابع شهرستان كرمان و بخش ماهان دارای آثار باستانی از جمله یخدان می‌باشد كه در معرض آسیب و خرابی قرار دارد.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، بقیه را بگذارید برای جلسه آینده. ببخشید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ‌ـ‌ تعدادی هست كه برای روز سه شنبه ان‌شاء‌الله می‌ماند.
۱۱ ـ اعلام وصول پنج فقره سؤال
نایب‌رئیس ـ یك تعداد سؤال هست كه اعلام وصول بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 ـ سؤال ملی جناب آقای نادر قاضی‌پور نماینده محترم ارومیه از وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص عدم اجرای دقیق ماده (۸۴) قانون برنامه پنجم توسعه، صندوق توسعه ملی.
ـ سؤال ملی (۸) تن از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم جهادكشاورزی در خصوص علت صدور سند ملی توسط منابع طبیعی از عرصه و عیان و زمینهای كشاورزی.
ـ سوال ملی مشترك آقایان: ابراهیم آقامحمدی نماینده محترم خرم‌آباد، بهرام بیرانوند نماینده محترم بروجرد و سیدباقر حسینی نماینده محترم زابل، زهك و هیرمند از وزیر آموزش و پرورش در خصوص علت تغییرات گسترده مدیران استانی و معاونین ستادی در وزارت آموزش و پرورش.
ـ سؤال ملی جناب آقای فتح اله حسینی نماینده محترم مردم سرپل‌ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین از وزیر كشور در خصوص علت عدم تأمین امنیت در برخی شهرستان‌ها به ویژه شهرستان قصرشیرین.
ـ سؤال ملی جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان از وزیر تعاون،كار و رفاه اجتماعی درخصوص علت بی‌توجهی به بخش تعاون اعلام وصول می‌شود.
آقای رئیس! تمام شد.
۱۲ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمورد عفاف و حجاب
دبیر (صادقی) ـ‌ آقای رئیس اگر اجازه بفرمایید یك بیانیه هست كه به امضای (۱۹۵) نفر از نمایندگان محترم خطاب به ریاست محترم جمهوری اسلامی در مورد عفاف و حجاب رسیده كه قرائت می‌كنم.
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 امروز یكی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام اسلامی تلاش برای تغییر سبك زندگی زنان ایرانی در موضوع عفاف و حجاب و تبدیل آن به مفاد مطرح در گزاره‌های دهشتبار مدنظر شبكه‌های ماهواره‌ای و غربی است كه غایت آن از هم‌گسستگی نهاد خانواده اصیل ایرانی و سست شدن پایه‌های اعتقادی خانواده مسلمان است. همانطور كه سیاست‌گذاری و اجرای آن در موضوع حجاب تأثیر مستقیمی بر سلامت فضای خانواده و آحاد ملت ایران دارد هجمه‌های شكل گرفته در این راستا نیز ساختار اجتماعی كشور را كه بر پایه‌های مهمی همچون تقید به معیارهای اسلامی استوار می‌باشد، نشانه گرفته است.
در متن قانون راهكارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب كه در تاریخ (۱۳) دی‌ماه ۱۳۸۴ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده صراحتاً به وظایف دستگاه‌های مختلف در این امر اشاره كرده است.
عدم پیگیری وظایف شفاف و مهم دستگاه‌های مذكور در امر گسترش حجاب و عفاف ممكن است كشور را با چالش‌های گسترده‌ای در عرصه مهم فرهنگ عمومی در بستر خانواده‌ها مواجه كند كه البته پیامدهای آن نیز جبران ناشدنی است. دراین راستا از جنابعالی یعنی ریاست محترم جمهوری اسلامی تقاضا داریم تا در سالی كه مقام معظم رهبری به ورود جهادی در مدیریت فرهنگ تأكید داشته‌اند این مسأله را با جدیت پیگیری و دستورات لازم در جهت اجرای جدی قانون را صادر فرمایند. بدیهی است مجلس شورای اسلامی نیز وظیفه نظارتی خود را انجام داده و این موضوع را با جدیت پیگیری و نظارت خواهند كرد.
(امضاءكنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: حسین آذین، منصور آرامی، احمد آریائی‌نژاد، محمدحسن آصفری، مرتضی آقاطهرانی، حبیب آقاجری، آقامحمدی، علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی، ابوالفضل ابوترابی، موسی احمدی، وحید احمدی، عثمان احمدی، غلامرضا اسدالهی، یونس اسدی، محمد اسماعیلی، شهروز افخمی، مصطفی افضلی‌فرد، حسین امیری‌خامكانی، محمدرضا امیری‌كهنوج، محمدسعید انصاری، مهرداد بائوج‌لاهوتی، محمد باقری، محمدرضا باهنر، احمد بخشایش‌اردستانی، مهرداد بذرپاش، علاءالدین بروجردی، سیدعلی‌محمد بزرگواری، فرهاد بشیری، سیدهاشم بنی‌هاشمی‌چهارم، شمس‌اله بهمئی، بهرام بیرانوند، محسن بیگلری، روح‌اله بیگی‌ئیلانلو، عباس پاپی‌زاده‌بالنگان، نصراله پژمان‌فر، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی، محمدعلی پورمختار، كمال‌الدین پیرمؤذن، محمدرضا تابش، غلامرضا تاج‌گردون، عبدالله تمیمی، احمد توكلی، یعقوب جدگال، ابوالقاسم جراره، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، قاسم جعفری، مجید جلیل‌سرقلعه عبدالكریم جمیری، جواد جهانگیرزاده، محمدصالح جوكار، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، غلامعلی حدادعادل، شهباز حسن‌پور‌بیگلری، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، سیدشریف حسینی، سیدهادی حسینی، سیدمرتضی حسینی، فتح‌اله حسینی، سیدبهلول حسینی، روح‌اله حسینیان، مؤید حسینی‌صدر، منصور حقیقت‌پور، عطا‌اله حكیمی، عوض حیدرپورشهرضائی، سیدسعید حیدری‌طیب، محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی، حجت‌اله خدائی‌سوری، علیرضا خسروی، ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، حمیدرضا خصوصی‌ثانی، رسول خضری، محمدحسن دوگانی‌آغچغلو، سیدحسین ذوالانوار، محمد رجائی‌باغ‌سیائی، مجتبی رحمان‌دوست، محمد رزم، حمید رسائی، عبدالرحمن رستمیان، محمدرضا رضائی‌كوچی، علی‌اصغر زارعی، علیرضا زاكانی، محمدمهدی زاهدی، سیدسعید زمانیان‌دهكردی، سیدمحمد سادات‌ابراهیمی، احمد سالك‌كاشانی، رمضانعلی سبحانی‌فر، حسین سبحانی‌نیا، جواد سعدون‌زاده، محمداسماعیل سعیدی، امیرعباس سلطانی، عطاالله سلطانی‌صبور، محمد سلیمانی، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری، نوذر شفیعی، حسینعلی شهریاری، شمس‌اله شریعت‌نژاد، رضا صابری، ضرغام صادقی، سیدعلی طاهری، سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی، حسین طلا، فرج‌الله عارفی، ناصر عاشوری‌قلعه‌رودخانی، سیدمحمدباقر عبادی، روح‌اله عباسپور، رضا عبدالهی، قاسم عزیزی، عبدالرضا عزیزی، سیداحسن علوی، محمد علی‌پور، كمال علی‌پورخنكداری، محسن علیمردانی، عابد فتاحی، حسین فتاحی، محمدحسین فرهنگی، عباس فلاحی‌باباجان، حمیدرضا فولادگر، عبدالوحید فیاضی، محمد فیروزی، عباس قائید‌رحمت، نادر قاضی‌پور، میرهادی قره‌سیدرومیانی، علی كائیدی، غلامرضا كاتب، ابراهیم كارخانه، ناصر كاشانی، حسن كامران‌دستجردی، امید كریمیان، جواد كریمی‌قدوسی، اسمعیل كوثری، مهدی كوچك‌زاده، جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی، محمدجواد كولیوند، مفید كیائی‌نژاد، محمدابراهیم محبی، حسین محمدزاده، شاهین محمدصادقی، محمدعلی مددی، سیدعلیرضا مرندی، عبدالرضا مصری، علی مطهری، حسین مظفر، عباس مقتدای‌خوراسگانی، احمدعلی مقیمی، عباسعلی منصوری‌آرانی، علیرضا منظری‌توكلی، سیدشكرخدا موسوی، سیدمحمدعلی میرقسمت موسوی‌اصل، سیدناصر موسوی‌لارگانی، سیدمسعود میركاظمی، سیدمحمدحسین میرمحمدی، حمیدرضا مشهدی‌فراهانی، الیاس نادران، سیدمحمود نبویان، بهروز نعمتی، سیدحسین نقوی‌حسینی، بیژن نوباوه‌وطن، سیدراضی نوری، حسین نیاز‌آذری، مراد هاشم‌زهی، سیدمهدی هاشمی، سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی و خانمها: فاطمه آلیا، نیره اخوان‌بیطرف، لاله افتخاری، زهره طبیب‌زاده‌نوری، حلیمه عالی، سكینه عمرانی).
این بیانیه به امضای (۱۹۵) نفر از نمایندگان محترم خطاب به ریاست محترم جمهوری رسیده است.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، یك تعداد از همكاران ما از استان‌های مازندران و گیلان تذكر دادند اینكه گفته شده پشت تریبون كه اعتبارات خشكسالی و سرمازدگی این استان‌ها كامل پرداخت شده و به ما نداده‌اند. اینطوری نیست بالاخره مصوباتی كه دولت دارد ما خواهش‌مان این است كه مصوبات را دقیق اجرا بكنند و ان‌شاءالله به وضعیت استان گلستان هم برسند.
۱۳ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ جلسه آینده ما سه‌شنبه (۲۷) خرداد ساعت (۸) صبح خواهد بود. دستور هم ادامه دستور هفتگی است، ختم جلسه اعلام می‌شود.
(جلسه ساعت ۱۲:۰۸ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی اردشیرلاریجانی

۱۴ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
طرح جامع کاداستر کشور ۲۵ قضایی و حقوقی به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب دوره هشتم و جلسه ۲۱۶ در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید.

ب ـ فهرست طرح‌‌های اعلام وصول شده

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی كمیسیون فرعی امضا كنندگان
طرح اصلاح بند «ج» تبصره ‌(۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور ۴۶۴ برنامه و بودجه و محاسبات ــ جعفرزاده ایمن‌آبادی، فرهنگی، رحماندوست، بیرانوند، فتح‌اله حسینی، كوثری، سیدهادی حسینی، محمد اسماعیلی، سلیمانی، نوروزی، حیدری‌طیب، آصفری، بذرپاش، سالك‌كاشانی، كارخانه، زمانیان‌دهكردی، عباسپور، دستغیب، شوهانی،‌موسوی‌لارگانی، سیدعلی‌طاهری،‌ نعمتی،‌ اسمعیلی، موسوی‌اصل، سادات‌ابراهیمی، كائیدی، جلیلی، سیدشكرخدا موسوی، درویش‌پور، آقاجری، سامری، صالحی‌نسب، شهریاری، كریمی‌قدوسی، نیازآذری، سبحانی‌فر، اسدالهی، نگهبان‌سلامی، كامران‌دستجردی، وحید احمدی، امیرآبادی‌فراهانی، علی‌ محمدی، نظری‌مهر، مظفر، قاضی‌پور، محجوب، علیمردانی، شوشتری، شفیعی، نیازآذری، حكیمی، احمدی‌لاشكی، سبحانی‌نیا، كوچك‌زاده، ملكشاهی و  صادقی
طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۴۶۵ قضایی و حقوقی اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی دهقانی‌نقندر، مصباحی‌مقدم، جمیری، نوری‌قزلجه، محمدصادقی، فرهنگی، محمدرضا امیری، سلیمی، قوامی، منظری‌توكلی، سیدمرتضی حسینی، موسی احمدی، صادقی، قاسم جعفری، آقاجری، فیاضی، عبدی، نوروزی، كوچكی‌نژادارم‌ساداتی، پورمختار، طلا، كریمی‌قدوسی، حسینیان، خسروی‌، نجابت، ذوالانوار، نادران، جراره، جوكار، خدایی‌سوری، میرمرادزهی، فلاحی‌باباجان، بروجردی، مروی، رحماندوست، علیمردانی، اسماعیلی، ابوترابی‌فرد، جلیلی، ملكشاهی، خانمحمدی‌خرمی، محمدابراهیم رضایی، شوشتری، شفیعی، طبیب‌زاده‌نوری، غضنفرآبادی، موسوی‌لارگانی، عباسپور، بیاتیان،  قاضی‌پور، حیدری‌طیب، شوهانی، آصفری، سامری، امیرعباس سلطانی، نظری‌مهر، صابری، نبویان، جباری، آقامحمدی، آذین، منادی سفیدان و دواتگری

 ج ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده

عنوان وزرای مورد سؤال سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص عدم اجرای دقیق ماده (۸۴) قانون برنامه پنجم توسعه، صندوق توسعه ملی امور اقتصادی و دارایی
(علی طیب‌نیا)
نادر قاضی‌پور  (ارومیه)
سؤال ملی درخصوص علت صدور سند ملی توسط منابع طبیعی از عرصه و عیان و زمینهای كشاورزی جهاد كشاورزی
(محمود حجتی)
۸ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی
سؤال ملی درخصوص علت تغییرات گسترده مدیران استانی و معاونین ستادی در وزارت آموزش و پرورش آموزش و پرورش  
(علی‌اصغر فانی)
ابراهیم آقامحمدی ( خرم‌آباد)، بهرام بیرانوند (بروجرد) و سیدباقر حسینی ( زابل، زهك و هیرمند)
سؤال ملی درخصوص علت عدم تأمین امنیت در برخی شهرستان‌ها به ویژه شهرستان قصرشیرین كشور
(رحمانی‌فضلی)
فتح اله حسینی (گیلانغرب، سرپل‌ذهاب و قصرشیرین)
سؤال ملی درخصوص علت بی‌توجهی به بخش تعاون تعاون، كار و رفاه اجتماعی
(علی ربیعی)
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان)

 

 

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و هفدهم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها      ۴۶۲        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۲۱   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۵
   
 
             
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۶ ـ ۲۰ ۳۶
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۲۱۲ ۱۳ ۵۴ ۲۷۹
قوانین ابلاغی به دولت ۳۹ ـ ۳۱ ۷۰
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۴۹ ۳ ۷ ۵۹
جمع كل ۳۲۱ ۱۶ ۱۲۵ ۴۶۲

 

ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۴۳   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۸ ۲ ۷
تحت بررسی ۸۸ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۳۷ ۱ ۱
جمع كل ۱۴۳ ۳ ۱۷


نام
پست الکترونيک
پيام شما