آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۴
بازديد امروز: ۳۷۰
بازديد روز قبل: ۴۹۹
بازديد هفته: ۳۰۳۹
بازديد ماه: ۳۷۵۰
بازديد کل: ۶۲۷۸۹۲۵
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۱۸۵ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۱۶) - دوره نهم ۲۱/۰۳/۱۳۹۳


  جلسه دویست و شانزدهم (۲۱۶)  
۲۱ خرداد‌ ماه  ۱۳۹۳   هجری‌شمسی
۱۳ شعبان  ۱۴۳۵ هجری‌قمری
 
 
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به‌مناسبت میلاد باسعادت  حضرت ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف)
۴ ـ تصویب لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ثبت ۳۳۶)
۵ ـ تصویب كلیات طرح جامع کاداستر کشور و بحث و بررسی درخصوص مواد آن (ثبت ۲۵)
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: ابوالقاسم جراره، سیدباقر حسینی، احمدعلی مقیمی، محمدمهدی زاهدی و قاسم جعفری
۷ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۸ ـ تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی کشور
۹ ـ اعلام وصول یک فقره طرح
۱۰ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌مناسبت برگزاری موفق همایش تجلیل از مادران شهیدان جاوید‌الاثر
۱۱ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۲ ـ ضمیمه:  الف ـ فهرست مصوبات                           ب ـ  فهرست طرح‌  اعلام وصول شده
        
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۴ نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و شانزدهم روز چهار‌شنبه بیست و یكم خرداد‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با سیزدهم شعبان ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ گزارش كمیسیون‌ مشترك در مورد لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
۲ ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح جامع كاداستر كشور.
۳ ـ گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد طرح استفساریه ماده (۱۳۳) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن.
۴ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه الحاق جزیره هرمز به محدوده منطقه آزاد قشم.
۵ ـ گزارش كمیسیون‌ شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی.
۶ ـ گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشاركت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانك توسعه اسلامی.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌ رئیس ـ آیاتی از كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۶ ـ ۱ از سوره مبارکه «قصص» توسط قاری محترم آقای علیرضا نداف تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
طسم * تِلْكَ آیاتُ الْكِتابِ الْمُبِینِ * نَتْلُوا عَلَیْكَ مِنْ نَبَإِ مُوسى‏ وَ فِرْعَوْنَ بِالْحَقِّ لِقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ * إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلا فِی الْأَرْضِ وَ جَعَلَ أَهْلَها شِیَعاً یَسْتَضْعِفُ طائِفَةً مِنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْناءَهُمْ وَ یَسْتَحْیِی نِساءَهُمْ إِنَّهُ كانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ ً * وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ * وَ نُمَكِّنَ لَهُمْ فِی الْأَرْضِ وَ نُرِیَ فِرْعَوْنَ وَ هامانَ وَ جُنُودَهُما مِنْهُمْ ما كانُوا یَحْذَرُونَ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
 ‌رئیس ـ از جناب آقای نداف قاری محترم، تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«طسم، اینك آیات آن كتاب روشن. ما بر تو حكایت موسی و فرعون را برای اهل ایمان به راستی فرو می‌خوانیم. فرعون در زمین سر به گردنكشی برداشت و اهل آن را دسته دسته كرد تا یك دسته از آنان را به زبونی كشد، پسرانشان را سر بُرد و دخترانشان را زنده دارد، آری او از مفسدان بود. ما نیز اراده كردیم تا بر كسانی كه در زمین زبون گشته‌اند منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان سازیم و اراده كردیم در زمین بدانان قدرت بخشیم و به فرعون و هامان و لشكریان آن دو آنچه را كه از آن می‌ترسیدند نشان دهیم». صلوات (حضار صلوات فرستادند).
 
۳ ـ بیانات ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت میلاد باسعادت  حضرت ولی‌‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف)
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«السلام علیك یا حجه الله فی ارضه، السلام علیك یا عین الله فی خلقه، السلام علیك یا نور الله الذی یهتدی به المهتدون، السلام علیك یا باب‌الله و دیان دینه، السلام علیك یا بقیه‌الله فی ارضه»
درود نامعدود بر روان یك‌یك از خلفای حق و ائمه هدی، خصوصاً پیامبر اعظم و عترت پاك او و سلام و صلوات بر مهدی الهادی، صاحب عصرنا و امام زماننا. میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، بر ملت عزیز و شما نمایندگان محترم مبارك باد.
ای پادشه خوبان! داد از غم تنهایی
دل بی ‌تو به جان آمد، وقت است كه بازآیی
در آرزوی رویت بنشسته به هر راهی
صد زاهد و صد عابد، سرگشته سودایی
ای درد توأم درمان، در بستر ناكامی
وی یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره فرمان، ما نقطه تسلیمیم
لطف آنچه تو اندیشی، حكم آنچه تو فرمایی
«یا ایها العزیز مسنا و اهلنا الضر و جئنا ببضاعه مزجاه فأوف لنا الكیل و تصدق علینا ان الله یجزی المتصدقین»
امروز در عالم اسلام، بخصوص در جامعه ایران انتظار فرج در قلب‌ها موج می‌زند، چرا كه مكر زمانه در پناه مدرنیته به اوج خود رسیده و اسباب و لوازم استعمار و استثمار خلق،‌ با ویترین غلط‌انداز آزادی و حقوق بشر، بیش از همه اعصار فراهم گردیده و ظلم و ستم و گسترش فساد، هوای تنفسی زندگی مبتنی بر فطرت سالم را تنگ كرده است، اینجا است كه كلام پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) بهتر درك می‌شود كه فرمود: «افضل العباده، انتظار الفرج» انتظار فرج است كه راه تكامل بشر و خوشبینی بشر را فراهم می‌كند و دل‌های افسرده عصر جدید را حیات مجدد می‌بخشد. از امام صادق (علیه‌السلام) سؤال شد چرا ما در این زمان آرزو كنیم كه از یاران امام در دوران آشكاری حق باشیم و حال آنكه ما در این روزگار كه در دوران امامت شما و پیروی از شما به سر می‌بریم و كارهایمان افضل از اعمال یاران دولت حق است؟ امام صادق فرمود: «سبحان الله، آیا دوست ندارید كه خدای بزرگ، حق و عدالت را در آبادی‌ها آشكار سازد و حال عموم مردم را بهبود بخشد و وحدت كلمه پدید آورد و افكار ناسازگار را سازگار كند و در زمین معصیت خداوند رخ ندهد و حدود الهی میان مردم اجرا شود و خداوند حق را به اهلش بازگرداند و ایشان آن را آشكار كند تا اینكه هیچ چیز از حق برای بیم از هیچ یك از مردمان، پنهان نگهداشته نشود».
اینها گوشه‌ای از نتایج انقلاب تكاملی مهدوی است كه در كلام نورانی امام صادق (علیه‌السلام) آمده است، كسانی كه می‌خواهند درك درستی از مدرسه مهدوی پیدا كنند، باید در پله نخست به این سخن امام زمان توجه نمایند كه فرمود: «از تردید گروهی از شما در دین‌باوری و شك و سرگردانی در مسأله ولایت و امامت آگاه شدم، این موضوع مرا غمگین ساخت، به خاطر شما نه به خاطر خود ما و متأثر شدیم برای شما نه برای خود» و از امام موسی‌بن‌جعفر (علیه‌السلام) در تفسیر آیه شریفه «والله متم نوره ولو كره الكافرون» سؤال شد، امام فرمود: «والله متم نوره بولایه القائم»، خداوند با ولایت حضرت ولی عصر، نور خود را به كمال و تمام می‌رساند «و لو كره‌الكافرون بولایه علی»، اگرچه منكران ولایت علی آن را خوش ندارند. سؤال كردند: آیا این تنزیل است؟ امام فرمود: آنچه گفتم تنزیل است «و اما غیره فتأویل» این بیان اهمیت تمسك به ولایت را در درك حقیقت انتظار می‌رساند كه بدون آن، حقیقت ولایت، ظاهر زندگی آراستگی می‌یابد اما حركت تكاملی در روح حاصل نمی‌شود و این نكته‌ای است كه كُربَن، فیلسوف و شرق‌شناس فرانسوی آن را فهم نمود كه گفت: «مذهب تشیع به علت وجود مهدی موعود، تنها مذهبی است كه رابطه میان خدا و خلق را برای همیشه نگه داشته و به طور مستمر و پیوسته ولایت را زنده و پابرجا می‌دارد». به این جهت است كه ولایت فقیه در زندگی اجتماعی منتظران واقعی، نقش ركنی دارد، چرا كه امام زمان فرمود: «در دوران غیبت به روات احادیث ما رجوع كنید».
نكته دیگر در مدرسه مهدوی، پیراستن حقایق دینی از خرافات و التقاط و كج‌روی‌ها است، به طوری كه امام صادق (علیه‌السلام) فرمود: «آنگاه كه قائم قیام كند، مسائلی را مطرح می‌كند كه در گذشته نبوده است» و در روایت دیگری از راه و روش حضرت مهدی از امام صادق سؤال شد، امام فرمود: «راه و روش او چون پیامبر است، یعنی هرچه را پیش از او باشد ویران می‌كند، چنانكه پیامبر نظام جاهلیت را ویران ساخت و او اسلام را از نو می‌سازد».
امام زمان در واقع مأمور به احیای آیین است از پیرایه‌ها، به طوری كه امام علی (علیه‌السلام) فرمود: «او عدالت و دادگری را به شما می‌نمایاند و قوانین مرده قرآن و سنت را دگربار زنده می‌كند».
ابن‌عربی در فتوحات مكیه می‌گوید: «بدان كه برای خداوند خلیفه‌ای است كه در آینده خروج می‌كند در حالی كه زمین پر از ظلم و جور شده، او آن را پر از عدل و برابری خواهد كرد، حتی اگر یك روز از عمر جهان باقی مانده باشد خداوند آن یك روز را آنقدر طولانی می‌نماید تا این خلیفه ظهور كند. او از عترت و خانواده رسول‌الله می‌باشد، او از فرزندان فاطمه و هم نام پیامبر اكرم است، او در اسلام روح تازه‌ای می‌دمد و آن را زنده می‌كند بعد از آنكه مرده بود، ادیان ناخالص را از روی زمین جمع می‌كند و جز دین حقیقی بر زمین نمی‌ماند، خداشناسان واقعی با او بیعت می‌كنند و مسیح از آسمان نازل می‌شود».
امروز افكار فضاحت‌آور افراطیون تكفیری از یك طرف و روشنفكر‌زدگی التقاطی اسلامی كه حقایق عِلوی اسلام را زمینی كرده‌اند از طرف دیگر همان چیزی نیست كه امام مأمور به مبارزه با آن و ویران نمودن آن است؟
نكته سوم در مسلك منتظران واقعی،‌ تكامل معنوی و اخلاقی است، تا وقتی دگرگونی و سلوك معنوی حاصل نشود، با شعار «مهدی بیا، بیا»، حتی گام در اولین كلاس مدرسه مهدوی نهاده نشده است، از امام باقر نقل است كه فرمود: «هنگامی كه قائم رستاخیز كند، خداوند قوای فكری مردمان را تمركز دهد و اخلاق آنان را تكامل بخشد» و تكامل معنوی، طی طریق می‌خواهد، جامعه‌ای كه در آن دروغ و افترا و هتك حیثیت و دشمنی زرنگی تلقی شود راه مهدوی را نیافته است. مدرسه مهدوی كانون دوستی مؤمنان است،‌ آن هم در اعلی درجه آن. به این روایت امام باقرتوجه نمایید! برخی از شیعیان از امام باقر سؤال كردند و گفتند ما در كوفه گروه بسیاری هستیم،‌ اگر تو فرمان دهی، همه فرمان برند و پشت سر تو بیایند، امام فرمود: «آیا چنین است كه یكی از این گروه بیاید و آنچه نیاز دارد از جیب دیگری بردارد؟» گفتند: نه، امام فرمود: «پس این گروه كه برای دادن مال به یكدیگر اینگونه بخل می‌ورزند برای دادن خون خویش در راه اصلاح جامعه و احقاق حق دیگران بخیل‌تر خواهند بود»‌، ‌آنگاه امام فرمود: «مردم هم‌اكنون آسوده‌اند كه در حال توقف حركت تربیتی اسلام به سر می‌برند، از مردم همسر می‌گیریم و به آنان همسر می‌دهیم، از یكدیگر ارث می‌بریم، حدود را اقامه می‌كنیم، امانت را باز می‌گردانیم، اما به هنگام رستاخیز قائم آنچه هست، دوستی و یگانگی است، تا آنجا كه هركس هرچه نیاز دارد از جیب آن دیگری برمی‌دارد بدون هیچ ممانعتی».
 انقلاب مهدوی، كج‌روی‌ها و التقاط و تحجر را ویران می‌كند، دشمن ظالمان و ستمكاران است، نه تخریب و توهین به مؤمنان، همانگونه كه امام علی (علیه‌السلام) فرمود: «چون قائم ما قیام كند، كینه‌ها از دل بیرون رود» و امام صادق فرمود: «بدرستی كه برای ما اهل بیت دولتی است كه خداوند تعالی آن را خواهد آورد» بعد می‌فرماید: «هركس كه منتظر است با ورع رفتار می‌كند و با حسن خلق سلوك می‌نماید».
نكته دیگر در حركت تكاملی مهدوی، رشد علم و دانایی است، جامعه منتظر نمی‌تواند با كسالت علمی، پوینده حقیقی راه باشد، از امام باقر (علیه‌السلام) نقل است كه فرمود: «قائم ما به هنگام رستاخیز خویش، نیروهای عقلانی توده‌ها را تمركز دهد و خردها و دریافت‌های خلق را به كمال رساند و به تعبیری در همگان فرزانگی پدید آورد» و باز از امام باقر نقل است كه فرمود: «در زمان حكومت مهدی به همه مردم حكمت و علم بیاموزند تا آنجا كه زنان در خانه‌ها با كتاب و سنت پیامبر قضاوت كنند» و در همین زمینه پیامبر اسلام فرمود: «نهمین امام از فرزندان حسین قائم است كه خداوند به دست او سرزمین تاریك زندگی را نورانی و روشن می‌كند و از عدل می‌آكند پس از دوران ظلم و علم و دانایی را فراگیر می‌سازد پس از دوران جهل و نادانی».
جامعه منتظر جامعه‌ای است كه توسعه علمی در آن اولویت دارد، جامعه مهدوی بازار پررونق فرزانگی است و نه بازار زرق و برق ظاهری تجدد، تسلط بر فناوری است نه مصرف محصولات صنعتی، اینكه رهبری معظم بارها و بارها در دیدار با قشرهای مختلف اولویت علم و دانش را گوشزد می‌نمایند نه صرفاً به جهت پیشبرد اقتصاد است كه مسیر تكامل جامعه به سوی غایات مهدویت از طریق فرزانگی علمی حاصل می‌شود و به تعبیر شهید مطهری بلوغ بشریت منتظر به خردمندی و پیروی از فكر و ایدئولوژی و آزادی از اسارت شرایط طبیعی و اجتماعی و غرائز حیوانی میسر است.
مطلب دیگر، حركت مجاهدانه در آبادی و توسعه و عدالت است كه از محورهای مهم انقلاب مهدوی است به طوری كه در روایتی، امام حسن عسكری خطاب به فرزند بزرگوارشان حضرت صاحب‌الزمان می‌فرماید: «فرزندم! گویی تو را می‌بینم هنگامی كه نصرت خدا بر تو نازل شده و فرج هموار گردیده و شكوه و عظمت تو اوج گرفته، در این هنگام فجر دولت حق می‌دمد و تاریكی باطل از صحنه گیتی برچیده می‌شود و آفاق جهان را روشن می‌سازد، آرامش و صلح را از كران تا كران برقرار می‌كند، اقطار و اكناف جهان سبز و خرم می‌شود، چهره دنیا خندان و قله‌های شرف و عظمت از تو شاداب و خرامان می‌گردد» و از پیامبر اسلام نقل است كه فرمود: «در امت من، مهدی قیام كند و در زمان او مردم به نعمت‌هایی دست می‌یابند كه در هیچ زمانی دست نیافته‌اند» كه البته تحقق این امر با حركت شتابنده پیشرفت و آبادانی توأم با عدالت محقق می‌گردد و این انقلاب اقتصادی به نحوی است كه امام صادق فرمود: «هنگام رستاخیز قائم ما، شما به جستجوی اشخاصی برمی‌آیید كه مال یا زكات بگیرند و كسی را نمی‌یابید كه از شما قبول كند و مردمان همه به فضل الهی بی‌نیاز می‌گردند».
ابن عباس از رسول خدا نقل می‌كند كه فرمود: «در آسمان هفتم كه عروج نمودم، خداوند فرمود: با موعود قائم زمین را آباد می‌گردانم و با موعود زمین را از دشمنان خود پاك نموده و اولیا را وارث زمین می‌كنم، به وسیله او شهرها را آباد می‌كنم و بندگانم را با دانشم زنده می‌نمایم، برای او گنج‌ها و ذخیره‌ها را آشكار می‌نمایم».
امیدواریم در سال رونق اقتصادی و فرهنگی از عنایات حضرت ولی عصر، ملت ما بهره كافی ببرند، همانگونه كه در توقیع مبارك حضرت به شیخ مفید آمده است: «همانا علم ما بر كارهایتان احاطه دارد، هیچ یك از اخبار شما بر ما پنهان نیست، ما شما را به حال خود وانمی‌گذاریم و فراموشتان نمی‌كنیم و اگر چنین نباشد گرفتاری‌ها بر شما نازل و دشمنان، شما را نابود می‌نمایند» و امیدواریم ملت نستوه ما مشمول ادعیه آن حضرت قرار گیرد.
مرحوم سیدبن طاووس در محل سرداب مطهر كه امروز مورد عناد وحشیان تكفیری قرار گرفته، این دعای حضرت در حق مسلمانان را شنیده است كه فرمود: «الهی بحق من ناجاك و بحق من دعاك فی‌البر و البحر، تفضل علی فقراء المؤمنین و المؤمنات بالغناء و الثروه و علی مرضی المؤمنین و المؤمنات بالشفاء و الصحه و علی احیاء المؤمنین و المؤمنات باللطف و الكرم و علی اموات المؤمنین و المؤمنات بالمغفره و الرحمه و علی غرباء المؤمنین و المؤمنات بالرد الی اوطانهم سالمین». والسلام علیكم و رحمه الله
تعدادی از نمایندگان ـ احسنت. (حضار صلوات فرستادند)
 
۴ ـ تصویب لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ثبت ۳۳۶)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول گزارش كمیسیون‌ مشترك در مورد لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است كه در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.
سخنگوی محترم كمیسیون‌ جناب آقای نقوی برای ارائه گزارش بفرمایید.
سیدحسین نقوی‌حسینی (سخنگوی كمیسیون‌ امنیت ملی و سیاست خارجی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون‌ مشترك به مجلس شورای اسلامی
لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به شماره چاپ (۶۶۷) كه جهت بررسی به این كمیسیون ارجاع گردیده بود در تاریخ ۹/۷/۱۳۹۲ با اصلاحاتی به شرح ذیل به تصویب رسید.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
رئیس كمیسیون مشترك بررسی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ـ اسمعیل كوثری
همكاران محترم استحضار دارند كه قانون استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سال ۸۲ به تصویب رسید، برای مدت (۱۰) سال اجرای آزمایشی آن آغاز شد و در بهمن ۹۲ اجرای آزمایشی قانون استخدامی نیروی انتظامی به پایان رسیده و از بهمن به این طرف نیروی انتظامی با خلأ قانونی روبه‌رو است. البته بنا بوده كه وزارت محترم كشور و دولت در طول اجرای آزمایشی قانون اصلاحات لازم را انجام بدهند و لایحه دائمی شدن آن به مجلس ارائه شود كه این كار نشده است. چون نیروی انتظامی فعلاً با خلأ قانون استخدامی روبه‌رو است دولت محترم این لایحه را تقدیم كرده كه كمیسیون هم اصلاحات آن را انجام داد.
ماده‌واحده‌ای كه كمیسیون تصویب كرده و ان‌شاءالله همكاران محترم امروز رأی خواهند داد تا نیروی انتظامی در حوزه استخدامی با خلأ قانونی روبه‌رو نباشد عبارت است از اینكه:
ماده واحده ـ «مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۲۰/۱۲/۸۲ به مدت دو سال تمدید می‌شود».
كمیسیون مشترك این تبصره را هم اضافه كرده تا دولت بتواند ظرف یك سال آینده اصلاحات را انجام بدهد و لایحه دائمی را به مجلس تقدیم كند:
تبصره ـ‌ «دولت موظف است برای دائمی شدن این قانون اقدامات قانونی لازم را ظرف یك‌سال از تاریخ تصویب به‌عمل آورد».
ان‌شاءالله همكاران رأی بدهند تا برای دو سال بعدی به طور آزمایشی تمدید شود تا تكلیف لایحه دائمی قانون استخدام نیروی انتظامی مشخص شود. والسلام علیكم
رئیس ـ متشكریم، این بحث تمدید آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی است. آقایان می‌خواهند مخالفت كنند؟ چون چاره‌ای نداریم باید تمدید كنیم. پس مخالفت كنید بشنویم مطالبتان چیست.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
مخالفین این موضوع‌ نفر اول برادر عزیزم جناب آقای حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیشاپیش فرارسیدن میلاد حضرت حجت بن الحسن العسكری (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را به همه مسلمانان جهان به ویژه مقام معظم رهبری تبریك و تهنیت عرض می‌كنم.
آقای رئیس! اولین مطلبی كه در این جهت است تذكر بنده به هیأت رئیسه محترم است براساس ماده (۱۶۷). ببینید! ذیل تبصره (۱)‌ گفته «هیأت رئیسه موظف است از طریق لایحه یا طرح ترتیبی اتخاذ نماید كه تا پایان زمان آزمایشی تعیین تكلیف شده باشد». یعنی هر قانونی كه آزمایشی است قبل از اینكه مهلت قانونی آن به اتمام برسد توسط هیأت رئیسه تعیین تكلیف شود. این در حالی است كه ما تقریباً هر دو هفته یك بار با این مواجه هستیم كه یك طرح یا لایحه قانونی كه مهلت آن به صورت آزمایشی به اتمام رسیده در مجلس طرح می‌شود و معمولاً هم می‌گوییم آقا! چاره‌ای نداریم. من سؤالم این است لایحه‌ای كه خردادماه سال گذشته دولت ارائه داده چرا بایستی در كمیسیون یا مجلس بماند تا اینكه الان سه ماه، چهارماه ما خلأ قانونی داشته باشیم؟
شما مراجعه بفرمایید الان آگهی استخدامی كه نیروی انتظامی به وسیله‌ای كه ناچار بوده در هشتم اسفند ۱۳۹۲ منتشر كرده آیا این مطابق قانون است؟ طبیعتاً خلأ قانونی بوده، اما این انتشار آگهی متأسفانه صورت گرفته.
ببینید همكاران عزیز! همه مستحضرید كه قانون آزمایشی یك امر خلاف قاعده است، یك امر دائمی نیست و در موارد استثنا قانون اجازه داده كه به صورت آزمایشی تصویب شود. ولی مثل اینكه تازگی به صورت یك روال طبیعی درآمده است. دهها قانون آزمایشی تصویب شده و اتفاقاً همگی آنها هم بعد از اتمام مهلت برای تمدید به صحن مجلس می‌آید. یكی از دلایل قانونگذاری آزمایشی این است كه آن نهاد، نهاد تازه‌تأسیس باشد. بله، حالا نیروی انتظامی یك نیروی تازه تشكیل شده بعد از تجمیع چند نهاد انتظامی، بله این درست است، انجام شده. اما سؤال این است كه (۱۰) سال تجربه برای قانون آزمایشی كافی نیست كه ما متوجه ضعف و قوت این قانون بشویم؟ خود نیروی انتظامی نمی‌توانسته است این را تجزیه و تحلیل كند؟ وزارت كشور نمی‌توانسته این را تجزیه و تحلیل كند؟ معایبش را دربیاورد، محاسنش را در بیاورد و بیاورد اصلاح كند؟ چرا بایستی چنین اتفاقاتی در كشور بیفتد؟
ما كه می‌گوییم آقا از حجم قانونگذاری الان مشكل داریم. اینجا كه قانون آزمایشی بوده، وقت داشتیم می‌توانستیم بیاوریم به جای بعضی از قوانین غیرضرور برای این وقت بگذاریم. اولاً دولت مسؤول است، امور قوانین خودش را اگر مشخص می‌كرد ما بهتر می‌توانستیم به این مسائل رسیدگی كنیم كه متأسفانه این خلأ وجود دارد. یعنی دولت مسؤول و معاونتی را برای ارائه قوانین به مجلس ندارد، برای ارائه لوایح به مجلس ندارد. هر وزارتخانه خودش برای خودش دنبال می‌كند و اتفاقاً این نكته‌ای است كه مركز پژوهشهای مجلس هم دارد از آن رنج می‌برد.
نكته بعدی هم كه به خود مجلس برمی‌گردد كه تذكرش را دادم. ببینید! از هفتم بهمن ۹۲ تاكنون قانون نداریم و واقعاً چه كسی می‌خواهد جوابگوی این بی‌قانونی باشد؟ آیا تأخیر در تثبیت یك قانون آن هم برای یك نهاد مهمی كه مسؤولیت برقراری امنیت عمومی را برعهده دارد امری قابل توجیه است؟ چه كسی باید در این اهمال‌ها جواب بدهد؟ آقای رئیس! جناب‌عالی به كمیسیون‌ها اعلام كنید. قوانینی كه آزمایشی است و مهلت آنها می‌خواهد به اتمام برسد اینها را جمع و جور كنند، به موقع ارائه بدهند نه اینكه این مدت بگذرد. (رئیس ـ متشكریم) امیدوار هستیم كه این آخرین موردی باشد از این قبیل كه این اتفاق دارد برای آن می‌افتد و ما شاهد این چنین مواردی نباشیم.
رئیس ـ متشكریم، البته من این نكته را عرض كنم، در این آیین‌‌نامه آمده كه دولت باید شش‌ماه قبل از پایان مدت آزمایشی قانون مذكور جهت تمدید یا تعیین تكلیف دائمی آن اقدام كند. ایرادی كه ایشان هم گفتند درست است، یعنی دولت باید زودتر نظرش را می‌داد. منتها نداده‌اند و تقاضا كرده‌اند فعلاً تمدید شود تا فرصت كنند كه ... این هم یك راهش است یعنی خلاف آیین‌‌نامه نیست ولی درست‌تر این بود كه وزارت كشور سریع‌تر تعیین تكلیف می‌كرد.
مفتح ـ تذكر دارم.
رئیس ـ تذكر در همین زمینه است؟ آقای مفتح تذكرشان را بدهند.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی عنایت بفرمایید! همین موضوعی كه برادران فرمودند نكته‌ای می‌خواستم اضافه كنم. براساس ماده (۱۶۷) تبصره (۲) آیین‌‌نامه كه این گونه قوانین وقتی مدت آزمایشی آنها می‌گذرد اعتبار قانونی ندارند. بنابراین تمدید چیزی كه اعتبار قانونی ندارد و قانون نیست از این طریق مقدور نیست. باید شور اول، شور دوم و طبق روال عادی انجام شود. این را من قبلاً هم یك بار دیگر هم در رابطه با تمدید قانون دیگری بود عرض كرده‌ام. استنباطم این بود كه حضرت‌عالی آن اخطار را پذیرفته‌اید ولی چون مدیریت جلسه عوض شد متأسفانه رأی‌گیری شد و آنچه كه قانون نبود و یك سری جملاتی بود تمدید شد.
اما در اینجا یك مقدار تفاوت دیگر هم دارد. اگر عنایت بفرمایید دولت محترم در تاریخ ۲۵/۴/۹۲ امكان لایحه تمدید را به مجلس تقدیم كرده، كمیسیون محترم هم در تاریخ ۹/۷/۹۲ تصویب كرده، الان گزارش اینجا است. در ۱۷/۷/۹۲ هم این چاپ شده است اما تصور می‌كنم بی‌عنایتی به آیین‌‌نامه به آنجا رسیده كه در طول (۵) ماه كه از ۱۷/۷ تا پایان سال ۹۲ می‌توانست در دستور كار قرار بگیرد در دستور كار قرار نگرفته و امروزی كه ما الان دیگر قانون نداریم و طبق تبصره (۲) ماده (۱۶۷) نمی‌توانیم این را به عنوان قانون تمدید كنیم و طبیعتاً ممكن است كه نیروی انتظامی با خلأ قانونی مواجه شود یا قوانین قبلی او حاكم شود تا وقتی كه این تصویب شود، چون این آزمایشی بوده و به قانون قبلی برمی‌گردد.
می‌خواهم عرض كنم كه یك مقداری به بی‌عنایتی به آیین‌‌نامه در اركان مجلس توجه شود. از (مورخ) ۱۷/۷ كه كمیسیون تصویب كرده است چطور در دستور ... با توجه به اینكه طبق همان ماده (۱۶۷) عنایت بفرمایید! هیأت رئیسه موظف بوده ترتیبی اتخاذ كند تا این تعیین تكلیف شود. یعنی به راحتی به استناد این می‌توانسته در دستور كار جلسه علنی قرار بگیرد. من استدعایم این است كه نسبت به آینده هم یك اتخاذ تصمیمی بشود و حضرت‌عالی تدبیری عنایت بفرمایید كه ما در آینده با اینها مواجه نباشیم.
رئیس ـ بله، البته این به خاطر كثرت مطالبی كه در دستور بوده مقداری عقب افتاده و این هم با رأی نمایندگان جلو آمده است. حالا من روی این نكته هم یك توجهی می‌كنم. آقای منادی موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای سیدهادی حسینی بفرمایید.
سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام بر منجی عالم بشریت و تبریك به مناسبت نیمه شعبان به همه ملت بزرگ ایران و همكاران عزیزم در مجلس.
همكاران عزیز! ضمن تقدیر از مخالفین محترم و عزیزانی كه تذكر دادند و به نظر من همه این دغدغه‌ها درست است باید قبول كنیم كه نیروی انتظامی یك نهاد فعال، پویا و خدوم در جامعه است و وجود آن برای كشور نعمت است و عملكرد آن هم نعمت مجهول است و نعمت امنیت است كه ما داریم ولی ممكن است احساسش نكنیم. دولت، مجلس و كارگزاران نیروی انتظامی در این موضوع تأخیر كرده‌اند، ممكن است این حرف درست باشد و یا حتی تعلل شده باشد كه نظر آقای دكتر این بود كه تعلل نشده و به خاطر كثرت مسائل به تأخیر افتاد. این نباید منجر به عدم تصویب یا عدم وجود قانون برای مجموعه‌ای باشد كه مدام به لحظه و هر ثانیه با قانون درگیر ضابط قوه قضائیه است. در بعضی از مواقع ضابط دستگاههای نظارتی است و این نمی‌تواند قانون نداشته باشد. نیروی انتظامی نهادی است كه با بسیاری از مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، قضائی و اقتصادی كه به روز در جامعه اتفاق می‌افتد مواجه است و او نمی‌تواند بدون قانون و بدون حكم وارد جایی شود، در خیابان جریمه كند، احكامی را اجرا كند و یا در اجرای احكام به قوه كمك كند.
بنابراین اگر ما برای نیروی انتظامی تعیین تكلیف نكنیم اثرش به مجموع جامعه برمی‌گردد و ممكن است در آینده اثر وضعی داشته باشد. دستگاهی است كه هر لحظه با قانون ارتباط دارد و ما نمی‌توانیم نیروی انتظامی را نادیده بگیریم و بگوییم عیب ندارد، حالا قانون نداشته باشد به قانون چند سال پیش برگردیم و یا كاری با آن نداشته باشیم. ممكن است از امروزی كه او قانون نداشته باشد بسیاری از مسائل قفل شود و اگر سربازان، افسران عزیز نیروی انتظامی، كادر محترم نیروی انتظامی و پلیس در جامعه به واسطه ضرورت و به واسطه احساس مسؤولیتی كه دارند موضوعی را وارد شوند و عمل كنند خدای‌ناكرده فردا موجب خسران شخصی برای خودشان و زندگی شخصیشان شود.
بنابراین من از دوستان خواهش می‌كنم به احترام افسران عزیز نیروی انتظامی كه ما می‌بینیم در جای‌جای كشور هر وقت باران است، آفتاب است، سیل است، زلزله است، حوادث غیرمترقبه است، شادی است و غم است همه جا در غم و شادی مردم شریكند و در نظم و انضباط اجتماعی و حفظ امنیت جامعه كمك می‌كنند، آنها را بلاتكلیف نگذاریم و به خاطر گل روی افسران و سربازان عزیز نیروی انتظامی و فرماندهان عزیزشان امروز این مسأله مهلت دوساله داده شود. من از دولت و مجلس خواهش می‌كنم كه از فرصت استفاده كنند و این اصلاح انجام شود و در مهلتی كه همكاران من در مجلس دیدند ان‌شاءالله این مسأله را به مجلس بیاورند و قانون را دائمی كنیم. والسلام علیكم و رحمه الله
رئیس ـ متشكریم، آقای منادی مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف بعدی جناب آقای جواد جهانگیرزاده هستند، بفرمایید.
جواد جهانگیرزاده (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
از برادر عزیزم آقای دكتر منادی خیلی ممنون.
برادران ببینید! آن چیزی كه در صحبتهای موافق محترم بود اینجا موضوع، موضوع برخورد نامناسب با نیروی انتظامی نیست، موضوع عدم توجه به زحمات و تلاشهای برادران ارزشمند نیروی انتظامی نیست. موضوع نقص قانون است، موضوع خلأ قانون است. ببینید! یك جایی است كه تصویب قانون آزمایشی اولاً بپذیریم كه امری خلاف قاعده است و استثنایی است. چرا مجلس به چنین امری تن می‌دهد؟ (۱۰) سال از اجرای آزمایشی یك قانون گذشته است، چه دولت و چه اخیراً مجلس، خودمان را هم نقد كنیم، آن چیزی كه در صحبتهای آقای دكتر مفتح هم بود خودمان را هم نقد كنیم، الان چند ماهی از قانون نیروی انتظامی گذشته، مجلس تمدید نكرده، در حالی كه این تقاضا ماهها است داده شده است. این باید مورد بررسی قرار بگیرد. من همه ضمایمی را كه معاونت قوانین یا اداره كل تنقیح قوانین دارند نگاه كردم، هیچ گاه آنجا اشاره نشده، ای كاش معاونت محترم قوانین این را هم در نظر بگیرند كه یك جایی اگر فوریتی وجود داشت، منجر به نقص قانون شد یا منجر به خلأ قانونی شد و ادامه كار یك نیروی حساسی مثل نیروی انتظامی اگر دچار بن‌بستی شد حتماً باید این را یادآوری كنند.
اما چند تا نكته؛ نكته اول اینكه قاعدتاً از خصایص قانون، دائمی بودن آن است. موقتی بودن آن می‌تواند به چند دلیل باشد، یا یك امری است كه جدیداً حادث شده و تصمیم‌گیری یا تدوین قانون برای آن یك امر سخت و دشواری است چون آثار آن را نمی‌دانیم یا در نظام قانونی كشور اساساً سابقه نداشته. این قانون (۱۰) سال پیش در سال ۶۹ یك قانون بوده، در سال ۸۲ مورد بازنگری قرار گرفته، قانون سپاه را داریم، قانون ارتش را داریم، قانون وزارت اطلاعات را داریم. یعنی قوانین مشابه را داشتیم، این نبوده كه برای اولین بار چنین امری حادث شده باشد.
دوم اینكه از آثار اجتماعی ـ سیاسی آن یا آثار اقتصادی آن خبر نداریم. طبیعی است كه قانونگذار محتاطانه قدم برمی‌دارد، آثار وضعی آن را می‌بیند تا به یك قانون دائمی برسد. هیچ كدام از اینها در این امر وجود نداشته. در عین حال كه قانون در یك مدت زمان طولانی می‌تواند دچار تغییر شود، قانون نیروی انتظامی هم می‌توانست دچار تغییر شود.
 اما اینكه ما دقیقاً بازخورد قانون را فهم كنیم و بدانیم كه این رفتاری كه الان دارد صورت می‌گیرد قطعاً رفتار قانونی نیست و باید به سمت اینكه مجلس بتواند به وظیفه اصلی خودش عمل كند برویم. اگر بپذیریم قانونی كه الان نیروی انتظامی دارد یك قانونی است تقریباً كامل البته نیاز به اصلاح دقیق‌تر است. یك اشكالی را خود كمیسیون مرتكب شده، آقای دكتر لاریجانی! در جریان باشید، درخواستی كه دولت محترم در لایحه داده گفته كه برای اینكه از حیث استخدامی دچار مشكل نشوند گفتند كه به مدت یك سال تمدید شود، یعنی تا پایان سال ۹۳. ما دوباره دست را بازتر گذاشته‌ایم، مصوبه كمیسیون مشترك بررسی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدامی دو سال تمدید كرده. یعنی ما داریم قانون را سست‌تر می‌كنیم، اینكه خیلی بد است. دولت یك سال خواسته، الان هم خلأ داریم، نقص هم در مجلس بوده در دولت هم بوده، او یك سال خواسته ما داریم دو سال را اعطا می‌كنیم.
این نوع قانون‌نویسی یا برخورد با قانون به ویژه در قوانین آزمایشی قطعاً به نفع مجلس نیست. از این جهت من تقاضا دارم كه نمایندگان محترم با این مخالفت كنند. حداقل بشود به سرعت دولت لایحه‌اش را بیاورد. البته برای جبران آن نقصی كه در مدت بعد از (۷) بهمن گذشته طبیعی است كه این نقص پذیرفته است، این قابل پیگیری است و باید برای آن هم عملی شود. عذرخواهی می‌كنم.
رئیس ـ متشكریم، موافق بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق بعدی برادر جناب آقای محمد اسماعیلی هستند، بفرمایید.
محمد اسماعیلی (زنجان و طارم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میلاد باسعادت منجی عالم بشریت آقا امام زمان (علیه السلام) را محضر مقام معظم رهبری، مسلمانان جهان به ویژه به مردم بزرگ ایران اسلامی تبریك عرض می‌كنم.
در ارتباط با این موضوع و مخالفین محترم كه مطالبی را مطرح كردند ما هم موافق این هستیم كه لوایح باید به موقع تقدیم مجلس شود و تعیین تكلیف شود و نباید از وقتش بگذرد و مهلتی هم كه اشاره شده كه یك سال بوده كه مجلس به دوسال تمدید كرده، به این خاطر است كه ما این فرصت را داشته باشیم كه بتوانیم آن اصلاحات لازم را در این لایحه انجام بدهیم كه مجدداً سال آینده مجبور نباشیم كه این را تمدید كنیم. با توجه به شرایط نیروی انتظامی كه مأموریت‌های متعددی را امروز نیروی انتظامی در اختیار دارد و یك مأموریت بسیار سنگینی را چه در مرزها و چه در داخل كشور با آن روبه‌رو است لازم است كه این مجوز به صورت دوساله در اختیار نیروی انتظامی قرار بگیرد كه بتواند نیروهای مورد نیاز خودش را به موقع استخدام كند. لذا من درخواستم این است كه همه همكاران محترم با یك رأی بالایی این مجوز را در اختیار عزیزان انتظامی قرار بدهند.
با توجه به اینكه دولت هم موظف شده كه برای دائمی شدن قانون در یك سال آینده با اصلاحاتی كه در لایحه صورت خواهد گرفت به موقع این را تقدیم مجلس كند این كار هم توسط نیروی انتظامی و دولت محترم قطعاً سر موقع اقدام خواهد شد و لذا درخواست می‌كنیم كه ان‌شاءالله با رأی بالا موافقت خودشان را با این مجوز اعلام كنند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان تذكر دارند، اجازه می‌فرمایید؟
رئیس ـ اگر تذكر در همین زمینه هست؟ بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ تذكرات در مورد دستور جاری آقای ندیمی بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ما هم پیشاپیش اعیاد شعبانیه را خدمت همه حاضران و ملت ایران عرض تبریك داریم. جناب آقای دكتر لاریجانی! من اول اخطار قانون اساسی مطرح كنم. من هرچه در این اصل (۸۸)‌ و تفاسیر و استفساریه‌هایی كه از شورای محترم نگهبان در این كتاب قانون اساسی ارائه شده گشتم، مكرر تمدید كردن هرچند كه عرف است و ما هم نیاز نیروی انتظامی را تأیید می‌كنیم ولی اینكه ما می‌توانیم بیش از یك بار تمدید كنیم را پیدا نكردم. ما اصلاً به عرف كاری نداریم كه تا الان چه می‌شود ولی از نظر فهم جدید به عنوان یك مسأله مستحدثه واقعاً شما دلیلی در قانون اساسی دارید كه بیش از یك بار؟ ممكن است بفرمایید آقا! سكوت كرده و ما می‌توانیم، تفسیر قانون اساسی با ما نیست. باز ممكن است بگویید شورای نگهبان، من تمام استفساریه‌ها را دیدم كه حق مجلس را تأیید كرده‌اند ولی در رابطه با موضوع تكرر در تمدید كاملاً در راستای منابعی كه الان ما در اختیار داریم ساكت است.
خواهش من این است كه لااقل از این به بعد ما آیین‌‌نامه را طوری با كمك و رهنمود شما اصلاح كنیم كه این تنبلی كه موجب ملال كه چه عرض كنم بلكه فراتر از ملال شده حل شود. دولت وظیفه‌اش را بداند. آخر اینكه نمی‌شود دولتها همیشه ما را كنج دیوار بگذارند و به آن مثلی كه خصوصی خدمتتان عرض كرده‌ بودیم گرفتارمان كنند. والسلام
رئیس ـ متشكریم،‌ البته همان طوری كه گفتید قانون اساسی منعی ندارد، ساكت است، شورای نگهبان هم این مواردی كه ما تجدید كرده‌ایم را تأیید كرده است. بنابراین اشكال قانون اساسی علی‌القاعده ندارد. نفر بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! نفر بعدی منظورتان تذكر است؟
رئیس‌ ـ‌ نه، اگر مخالف دارد بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف بعدی آقای كاتب هستند، بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار و آرادان) ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض تبریك میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت، نیمه شعبان محضر همكاران عزیز و ملت عزیز ایران اسلامی و روز جهانی مستضعفین.
همكاران عزیز! من خواهش می‌كنم یك دقتی بكنید! این به معنی این نیست كه ما نباید نیاز نیروی انتظامی را برطرف كنیم. نیاز نیروی انتظامی یك امر لازم و ضروری است اما قانونی كه الان در پیش روی ماست در سال ۱۳۸۲ توسط مجلس شورای اسلامی به مدت (۱۰) سال به صورت آزمایشی تصویب شد. از جمله خصایص یك قانون، دائمی بودن آن است نه آزمایشی بودن آن و قانون را نمی‌شود مقطعی تصویب كرد بعد آن را به صورت آزمایشی و مقطعی همچنان ادامه داد. یك بار ما (۱۰) سال گذشته این را به صورت مقطعی تصویب كردیم. واقعاً دولت نمی‌توانست در ظرف این مدت (۱۰) سال بیاید نقصان‌ها و نواقص این طرح را برطرف کند در قالب یک لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد؟ زمانی ما یک قانونی را از نظر محتوایی به صورت آزمایشی انجام می‌دهیم که دو دلیل پشت سر آن باشد. یک دلیل این است که یک قانونی تازه‌تأسیس باشد، مطالب تازه داشته باشد که نظام قانونی از آن یک سابقه‌ای نداشته باشد و باید آثار آن را ارزیابی کنیم، مسائل و مشکلات آن را ارزیابی کنیم. در صورتی که قانون استخدامی نیروی انتظامی یک قانون چندین‌ساله گذشته است. در (۱۰) سال گذشته در آن اصلاحاتی انجام شد، نه اینکه یک قانون استثنایی و یک قانون جدیدی بوده که باید ارزیابی شود.
نکته دوم، در زمانی که قانون آزمایشی معمولاً انجام می‌شود، احکام جدیدی است که حساسیتهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در درون کشور ایجاد می‌کند، این حساسیتهای سیاسی و اجتماعی باید ارزیابی شود و اگر مشکلی برای نظام ایجاد کرد، آن را تمدید نکنیم. اینکه قانون استخدامی تشکیلاتی مثل نیروی انتظامی که نه حساسیت سیاسی دارد و نه اجتماعی دارد و نه اقتصادی دارد، باید هم تمدید شود. این چه کاری است که دولت طبق آیین‌نامه قبل از اتمام آن، در بهمن سال ۱۳۹۲ تمام می‌شود، باید شش ماه قبل از آن، لایحه را آماده کند و تحویل مجلس شورای اسلامی بدهد و آن را به مجلس تقدیم کند. الان سه ماه از سال ۹۳ گذشته است، باید بگوییم که اجبار داریم که این قانون را تصویب کنیم! آخر این منطق ندارد. اگر ما براساس اجبار همانطور که همکاران عزیزم، برادران عزیزم، جناب آقای ندیمی فرمودند، باید این یک ساز و کار منطقی داشته باشد که ادامه پیدا نکند.
نکته بعدی، عزیزان من! آنچه کمیسیون مشترک بررسی طرحها و لوایح تصویب کرده است، متأسفانه نه‌تنها این نقیصه و مشکل را کم نکرده است، بلکه این نقیصه را تشدید کرده است. در لایحه دولت، تقاضایش تا پایان سال ۱۳۹۳ است، یعنی تقاضا کرده که تا یکسال، چون دولت تازه شروع به کار کرده است، در طول مدت یکسال بتواند لایحه جدید را بیاورد. اما کمیسیون مشترک بررسی لوایح متأسفانه (۲) سال این را تمدید کرده است. آخر چه منطقی دارد که خود دولت تقاضای یکسال می‌کند، کمیسیون تقاضای دو سال می‌کند؟! این هم واقعاً از دلایلی است که برای نمایندگان عزیز ما قابل پذیرش نیست که کمیسیون مشترک خلاف قانون اساسی، خلاف آیین‌نامه داخلی مجلس و خلاف همه ضوابط و مقررات بگوید که ما می‌خواهیم مدت آزمایشی را به مدت دو سال تمدید کنیم.
من از همکاران عزیز خواهش می‌کنم اجازه بدهید که این روند همچنان ادامه پیدا نکند و ما هر روز شاهد این نباشیم که قوانین جدیدی را به صورت آزمایشی تمدید کنیم که اینها مشکلات اساسی دارد. مضافاً بر اینکه خوشبختانه در طول این (۱۰) سال حتماً‌ نیروی انتظامی نواقص و کاستی‌های احتمالی این را مشخص کرده، چیده و هیچ منعی هم در آن وجود ندارد. تصویب این در واقع باعث می‌شود که خلاف ضوابط درون مجلس شورای اسلامی ادامه پیدا کند.
رئیس ـ متشکریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق بعدی جناب آقای حسن‌پوربیگلری هستند. (توکلی ـ تذکر دارم) آقای توکلی هم تذکر دارند، منتها قبل از آقای دکتر توکلی دو، سه نفر هستند که نمی‌دانم در موضوع است یا نه؟ آقای دکتر! اجازه می‌دهید که به تذکرات وقت بدهیم؟
رئیس ـ بگذارید موافق صحبت کنند، بعد هم تذکرات.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای حسن‌پور بفرمایید.
شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و تشکر از ریاست محترم مجلس در رابطه با نطق شیوا و شیرین خود.
در رابطه با مسائل منطقه، از مردم ستم‌دیده و متدین عراق می‌خواهم ضمن پیروی از مرجعیت، وحدت خود را حفظ نموده و از مدعیان دروغین حقوق بشر می‌پرسیم کجایید که بررسی نمایید این پولهای بادآورده، سلاحهای کشتار جمعی...
رئیس ـ شما یک مقدار موافقت هم بکنید.
حسن‌پوربیگلری ـ چشم، توسط کدامین دولت در اختیار تکفیری‌ها قرار می‌گیرد؟ و به حکام مرتجع منطقه توصیه می‌کنم از حمایت تکفیری...
رئیس ـ شما موافقت کنید، اینها را از نظر آیین‌نامه نمی‌شود الان مطرح کرد.
حسن‌پوربیگلری ـ چشم، دست بردارند که روزی دامن خود شما را خواهد گرفت.
رئیس ـ دامن ما را می‌گیرد یا دامن آنها را می‌گیرد؟
حسن‌پوربیگلری ـ چشم، حاج‌آقا! وارد شدم.
و اما در بحث نیروی انتظامی، ابتدائاً سؤال من از آقای کاتب این است که شما خودتان وزارت کشوری هستید و می‌دانید که وزارت کشور، وزارت مادر است و مسائل و مشکلات عدیده‌ای که هر اتفاقی که در کشور رخ می‌دهد، همه نگاهها به وزارت کشور است و توجه به مسائل و موارد این‌چنینی.
دوستان عزیزی که تذکر دادند، نظر تذکردهندگان که به نوعی مخالفت بود را به قانون مجازات اسلامی جلب می‌کنم. جناب آقای رئیس! قانون مجازات اسلامی سه بار است که تمدید شده است، با توجه به اینکه قانون ناجا در برخی از موارد مغایرتهایی با قوانین و مقررات استخدامی سایر نیروهای مسلح داشته است، تدبیر ستاد کل نیروهای مسلح بر این بود که یک هماهنگ‌سازی بین قوانین و مقررات استخدامی نیروهای مسلح به وجود آورد که این کار دقیقاً یک کار کارشناسی بوده است. ناجا بر این اساس منتظر تصویب و ابلاغ قانون و مقررات استخدامی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح بوده که باز هم به نیروهای مسلح و ناجا بایستی این نظر کارشناسی و کار خوبشان را تبریک گفت نه اینکه به آنها ایراد گرفت چون این عزیزان به دنبال این هستند که نواقصی که وجود دارد را برطرف کنند.
کمیسیون امنیت به ریاست سردار کوثری که از عزیزان و فرماندهان عزیز جنگ است، با حضور نمایندگان ناجا، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت کشور با تمدید مهلت دوساله قانون موافقت نموده است.
برادر عزیزم آقای کاتب! اتفاقاً من می‌خواهم این جمله را خدمت شما عرض کنم که اگر کمیسیون کار کارشناسی انجام داد بایستی تقدیر و تشکر شود نه اگر یک کار کوتاه مدت و نپخته‌ای را آوردند اگر مجلس همان را تمدید و تصویب کرد، جای سؤال است. مجلس جای کارشناسی است،‌ بحثهای کارشناسی انجام می‌شود، بحثهای کارشناسی هم با حضور خود عزیزان نیروی انتظامی و نیروهای مسلح، وزارت کشور و کارشناسان زبده در این مجموعه انجام می‌شود. (رئیس ـ متشکریم)
جناب آقای رئیس! در جواب مخالفین عزیز اصولاً با توجه به اهمیت امر قانونگذاری در امور کارکنان نیروهای مسلح مشکلات و معضلات قانون در درازمدت آشکار می‌شود. لذا بررسی این موارد نیاز به زمان بیشتری داشته و دارد.
عدم تصویب تمدید مهلت قانونی مقررات استخدامی موجب خواهد شد که آسیب جدی به ساختار ناجا که متولی نظم و امنیت در کشور است، وارد شود. دوستان عزیز و نمایندگان محترم، خواهران و برادران می‌دانند که نیروی انتظامی چشم بیدار نظام اسلامی در پاسداری از امنیت فردی و اجتماعی در دفاع از ارزشهای اخلاقی و دینی، تأمین‌کننده امنیت در داخل شهرها، کوی و برزن، روستاها و دور‌افتاده‌ترین نقاط محروم کشور است، ان‌شاءالله با یک رأی حداکثری یک عیدی و پاداش به خدمات ارزشمند نیروی انتظامی بدهیم.
همین دیروز بود که دادستان کل کشور، از برخورد بسیار خوب نیروی انتظامی تقدیر وتشکر کرد و ما با رأی‌ بالای خودمان مجدداً از خدمات صادقانه و بی‌ادعای سبزپوشان نیروی انتظامی در اقصی نقاط کشور تقدیر و تشکر می‌کنیم که هم‌اکنون منتظر رأی بالای شما عزیزان هستند. امیدوار هستم با رأی بالای خودتان پشتیبانی مجدد خود را از نیروهای خدوم نیروی انتظامی اعلام بفرمایید.
رئیس ـ متشکریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس‌! موافقین و مخالفین تمام شدند، الان برای تذکرات آقای توکلی هستند. قبل از آقای توکلی دو، سه نفر از دوستان، آقای بیرانوند هم هستند.
رئیس ـ آقای توکلی بفرمایید.
احمد توکلی (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای لاریجانی، رئیس محترم! در تبصره (۱) ماده (۱۶۷) آمده «دولت باید حداقل (۶) ماه قبل از پایان مدت آزمایشی قانون مذکور (یعنی قانون تصویب‌شده آزمایشی) جهت تمدید یا تعیین تکلیف دائمی آن اقدام قانونی لازم را معمول دارد. هیأت‌رئیسه موظف است از طریق یک لایحه یا طرح ترتیبی اتخاذ نماید که تا پایان زمان آزمایشی تعیین تکلیف شده باشد».
علت این تعیین وظیفه و تکلیف برای هیأت‌رئیسه تبصره (۲) است چون «پس از انقضای زمان آزمایشى، اینگونه قوانین اعتبار قانونى نخواهند داشت». یعنی بعد از اینکه مدت این تمام شد، چون اینها از اعتبار ساقط می‌شوند و به تاریخ تقنین می‌پیوندند، هیأت‌رئیسه موظف است ترتیبی دهد که قبل از...
رئیس ـ بله، این همان مطلبی است که آقای مفتح هم فرمودند.
توکلی ـ اجتهاد در برابر نص که نمی‌شود. الان این نوشته‌ها، (۲۱۳) ماده است که هیچ اعتبار قانونی ندارد. یک زمانی قانون آزمایشی بود. راه‌حل آن این است که با یک‌فوریت کل آن را بیاورند و دوباره آزمایشی تقاضا کنند، ما هم ظرف چند روز تصمیم بگیریم و مشکل را حل کنیم. رعایت آیین‌نامه امر بسیار مهمی است که جناب‌عالی و دوستان قسم یاد کردید. الان این چیزی که جلوی ماست، قانون نیست که بشود آن را تمدید کرد. راه آیین‌نامه آن هم ساده است، همین هفته دیگر دولت لطف کند و یک‌فوریتی بدهد، یا ما طرح آن را بنویسیم و بدهیم.
رئیس ـ آن هم یک راه دیگری است. عرض می‌شود که ببینید! ما هم این ماده را داریم و هم ماده (۱۰۴) که می‌گوید «دستور هفتگی مجلس باید به ترتیب وصول طرحها و لوایح باشد» یعنی باید دو تای آنها را با هم رعایت کنیم. مشکلی که در اینجا پیش آمده این است که باید اینها را خارج از سیستم جلو بیاوریم، کمیسیون باید زودتر بدهد و بعد بیاوریم. اینجا مهمترین مسأله این است که واقعاً دولت تعیین تکلیف قطعی کند، وقتی یک دوره آزمایشی ده‌ساله طی شد، لابد ارزیابی واقعی دارید، بگویید که ما می‌خواهیم همین دائمی شود که طبق یک ماده‌ای این را بیاوریم و دائمی کنیم یا اصلاحاتی که دارید بیاورید، این نشد. و حالا در یک شرایطی هستیم، معنای آزمایشی هم این بوده که این هست تا قانون تعیین تکلیف جدید شود. این تذکری است که باید قدری روی آن تأمل بیشتری کرد. دولت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! خانم افتخاری هم در موضوع تذکر دارند.
رئیس ـ اجازه بدهید این بحث را جلو ببریم. برای تمدید قانونی که الان هست اینقدر دارد وقت می‌گیرد. دولت بفرمایید.
محمد زارعی (معاون حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ) ـ سلام‌علیکم و رحمه‌الله
از موافقین و مخالفین تقدیر و تشکر می‌کنم. چراکه هر دو عزیزان و هر دو گروه در جهت تقویت نیروی انتظامی صحبت فرمودند اما آنچه برای اصلاح و بازنگری لازم شد، بحث یکسان‌سازی قوانین موجود بین نیروهای مسلح بود که تدبیر ستاد کل نیروهای مسلح است و آنچه هم در کمیسیون صحبت شد، بحث دو سالی که بعضی از عزیزان مطرح کردند، ظرف یکسال تدوین آیین‌نامه‌ها و یکسال فرآیند آن در دولت و بحث مجلس و تصویب آن بود.
از دوستان تشکر می‌کنم، ان‌شاءالله همانطور که تا به حال از نیروی انتظامی حمایت کردید، امروز هم با رأی بالای خودتان حمایت بفرمایید که ان‌شاءالله خللی در مأموریتها پیش نیاید. تشکر می‌کنم.
رئیس ـ حالا، رأی بالا و اینها خوب است اما شما هم به نظر من تعیین تکلیف کنید، یعنی زودتر مشخص کنید که از طریق وزارت کشور که می‌خواهید این قانون به همین شکل دائمی شود یا می‌خواهید یک تغییراتی کند؟ زودتر تعیین تکلیف شود.
زارعی ـ آقای دکتر! اصلاحات آن انجام شده و الان در ستاد کل نیروهای مسلح است.
رئیس ـ خیلی خوب،‌ زودتر بیاورید. این دو سالی که گذاشتند، باز طی نشود. (زارعی ـ ان‌شاءالله) متشکریم. کمیسیون اگر توضیحی دارید، بفرمایید.
احمد امیرآبادی‌فراهانی (نایب‌رئیس کمیسیون مشترک رسیدگی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدا بنده از آقای نقوی‌حسینی تشکر می‌کنم که به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی زحمت کمیسیون مشترک را کشیدند. عرض کنم که آن بحثی که ما در کمیسیون مشترک داشتیم که درخصوص تمدید قانون استخدامی نیروی انتظامی بود، گزارشی که دوستانمان از ستاد کل نیروهای مسلح دادند، براساس تدابیر مقام معظم رهبری، دوستان یک قانونی را به عنوان لایحه‌ای که به مجلس بیاورند، دارند می‌نویسند؛‌ بحث یک‌آهنگ‌سازی در کل نیروهای مسلح است. البته این هماهنگ‌سازی هم نیست، یک‌آهنگ‌سازی است که این تدبیر مقام معظم رهبری است. بنابراین آن چیزی که در کمیسیون مشترک تصمیم گرفته شد، یکسال کمیسیون به ستاد کل نیروهای مسلح و دولت اجازه داد که این را تهیه کند و فرآیند آن را بگذرانند و به عنوان لایحه‌ای بیاورند و یکسال هم مجلس و کمیسیونهای تخصصی فرصت داشته باشند که به عنوان قانون استخدامی کل نیروهای مسلح، یعنی سپاه، ارتش، ناجا و همچنین دفاع که به صورت یک‌آهنگ‌سازی بحث شود و ان‌شاءالله در طول دو سال آینده این مشکل به طور کلی حل شود.
کمیسیون هم به موقع کارش را انجام داد با اینکه کمیسیون مشترک از سه کمیسیون تشکیل شده بود، کمیسیون امنیت ملی، برنامه و بودجه و کمیسیون اجتماعی، ما به موقع گزارش را دادیم و الحمدلله هیأت‌رئیسه هم در برنامه‌های خودش قرار داد که ما تشکر می‌کنیم و امیدواریم ان‌شاءالله امروز با رأیی که دوستان می‌دهند این مشکل نیروی انتظامی به مدت دو سال حل شود و ان‌شاءالله با آن لایحه یک‌آهنگ‌سازی به طور کلی قانون استخدامی نیروهای مسلح حل خواهد شد.
رئیس ـ متشکریم. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس‌! کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۰۳ نفر، کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مطرح است، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
در ماده واحده پیشنهادی هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، دو پیشنهاد هست. یکی بازگشت به لایحه است که مدت آن کمتر است، آن وقت همین مشکل فعلی پیش می‌آید.
رئیس ـ مشکل بازگشت به لایحه این است که ممکن است در فاصله یکسال نتوانند بدهند و باز همین مشکلات پیش می‌آید. تقریباً همین قانون را می‌خواهند و اصلاحاتی جزئی دارد. اینکه می‌گویند آزمایشی به معنای این نیست که یک چیز سستی است. نه، قانون است، منتها چون می‌خواهند تجربه پیدا کنند که اگر اصلاحی دارد، اصلاح انجام دهند، این است و الا احتمالاً همین قانون با یک اصلاحات جزئی تمدید می‌شود. اگر اجازه دهید که از این عبور کنیم. واقعاً این بحث نمی‌ارزد. پیشنهادی هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ اگر اجازه بفرمایید آقای کاتب پیشنهاد حذفی دارند؟ ایشان بر پیشنهاد برگشت اصرار دارند.
رئیس ـ خیلی خوب، بفرمایید.
غلامرضا کاتب (گرمسار و آرادان)‌ ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر لاریجانی! چون حضرت‌عالی اشاره کردید، من خواهش می‌کنم یک دقیقه تأمل بفرمایید.
ببینید! لایحه دولت وقتی که خودش یکسال تعهد می‌دهد خودش به تعهدش عمل می‌کند. همه همکاران عزیز هم گفتند که این خلاف ضابطه است که الان قانون وجود ندارد و ما داریم تمدید آزمایشی به جای (۱۰) سالی که یکبار تمدید کردیم، دوباره این را دو سال تمدید کنیم. خوب وقتی خود دولت الان اعلام آمادگی کرده است که ظرف مدت یکسال این لایحه را می‌آورد چرا ما اجازه ندهیم که عین لایحه دولت تصویب شود؟
خواهش و پیشنهاد من این است که اجازه دهید برگشت به لایحه دولت رأی بیاورد، چون برگشت به لایحه دولت چند مزیت دارد. مزیت آن این است که قانون باید دائمی باشد و مقطعی نباشد. ما مجوزی را که دادیم، در واقع باعث می‌شود که ظرف مدت یکسال آینده، شاهد یک قانون دائمی باشیم که کل نواقص و کاستی‌هایی که در قانون استخدامی نیروهای انتظامی هست،‌ نیروی انتظامی خود را مکلف کند که این را اصلاح کند. اتفاقاً به نفع نیروی انتظامی هم است.
دلیل آن چیست که به نفع نیروی انتظامی است؟ دلیل آن این است که در طول این مدت خودش را مهیا می‌کند که اگر این قانون اصلاحاتی هم دارد،‌ به سرعت اصلاح کند،‌ خلاف آیین‌نامه هم انجام نمی‌شود، خلاف قانون اساسی هم انجام نمی‌شود. حداقل آن این است که ما ظرف مدت یکسال این را تمدید می‌کنیم.
استدعا می‌کنم که همکاران عزیز با یکسال موافقت کنند و اجازه ندهند که دو سال باز، یک فرصت دیگر، بگویند دو سال هم وقت نیست و باز (۱۰) سال دیگر آزمایشی شود.
رئیس ـ بسیار خوب، مخالف صحبت می‌کنند؟ اگر صحبت نمی‌کنند، رأی بگیریم. دولت نظرتان را بگویید دیگر بحث نکنید. مخالف هستند، کمیسیون هم مخالف هستند. پیشنهادشان را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت است.
رئیس ـ حضار ۲۰۱ نفر، پیشنهاد آقای کاتب را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، دولت و کمیسیون مخالفند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دکتر مفتح می‌فرمایند که تبصره حذف شود، آقای مفتح بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسرکان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر!‌ حالا که به تذکرها عنایت نشد و عبور شد و مطرح شد. در تبصره ما چیزی را می‌گنجانیم که قطعاً شورای محترم نگهبان رد می‌کند. در قانون آزمایشی دیگری که باز با همین اشکال مواجه بود و توجه نشد و مجلس تصویب کرد و چنین ماده‌ای داشت، شورای نگهبان رد کرد. ما نمی‌توانیم دولت را به ارائه لایحه موظف کنیم. بنابراین طبق آنچه در این مفاد آمده که «دولت موظف است برای دائمی شدن این قانون اقدام قانونی را به عمل آورد» یعنی لایحه بدهد، این قطعاً با قانون اساسی مغایر خواهد بود که مجلس بتواند دولت را مکلف کند، شورای نگهبان رد می‌کند و این باز باعث تأخیر خواهد شد.
ضمن اینکه براساس لایحه قانون آیین‌نامه اگر ما قانون می‌خواهیم که قانون آیین‌نامه خیلی محکمتر از قانون عادی داریم، آنجا گفته «دولت باید حداقل شش‌ماه قبل از پایان مدت آزمایشی قانون مذكور جهت تمدید یا تعیین تكلیف دائمی آن، اقدام قانونی لازم را معمول دارد».
رئیس ـ بله، این ایراد آقای مفتح درست است. یعنی در آیین‌نامه نوشته که دولت باید حداقل شش ماه قبل. این چون مصوبه است، موظفند بیاورند. اگر شما اینجا دوباره یکسال را بنویسید ممکن است که همان اشکال شورای نگهبان به آن وارد شود.
مفتح ـ من پیشنهاد حذف اینها را دارم.
رئیس ـ بله، به نظر می‌آید که این مشکل را دارد. حالا اگر دوستان مخالف و موافق صحبت نمی‌کنند، نظر دولت موافق حذف و کمیسیون مخالف است. می‌دانم شورای نگهبان اشکال خواهد گرفت. شما نمی‌توانید دولت را موظف کنید، دولت را نمی‌توانید موظف به دادن لایحه در یکسال کنید، در آیین‌نامه هم گفته است، البته در آیین‌نامه نوشته است که «حداقل شش ماه».
زارعی (معاون حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی) ـ اصل صد و دهی است آقای دکتر! از اختیارات صریح آقاست.
رئیس ـ باشد، آن یک اصل قانونی است که شورای نگهبان ایرادش به شما این است که شما نمی‌توانید دولت را موظف کنید. به هر حال الان پیشنهاد حذف تبصره مطرح است.
حضار ۲۰۰ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به حذف تبصره اعلام بفرمایند، دولت هم موافق است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر اجازه بفرمایید قرائت کنم؟
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
ماده واحده ـ مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۲۰/۱۲/۱۳۸۲ به مدت دوسال تمدید می‌شود.
تبصره ـ دولت موظف است برای دائمی شدن این قانون، اقدامات قانونی لازم را ظرف یك‌سال از تاریخ تصویب به ‌عمل آورد.
رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، اصل ماده واحده و تبصره آن را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
 
۵ ـ تصویب كلیات طرح جامع کاداستر کشور و بحث و بررسی درخصوص مواد آن(ثبت ۲۵)
رئیس ـ دستور بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح جامع کاداستر کشور است که در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است. جناب آقای قره‌سید، سخنگوی محترم کمیسیون برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
رئیس ـ بفرمایید.
میرهادی قره‌سیدرومیانی (سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
لازم می‌دانم از زحمات همکار ارجمندم جناب آقای اسفنانی که الحق و الانصاف زحمات بسیاری را در این دو سال متحمل شده‌اند تشکر و قدردانی بنمایم.
گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی به مجلس شورای اسلامی
طرح جامع كاداستر كشور به شماره چاپ (۲۹) كه جهت رسیدگی به این كمیسیون به‌عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود در جلسات متعدد با حضور كارشناسان دستگاههای مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتاً با اصلاحاتی در عنوان و متن به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون‌های فرعی اجتماعی و برنامه و بودجه و محاسبات تا این تاریخ واصل نگردیده است.
رئیس كمیسیون قضائی و حقوقی ـ اللهیار ملكشاهی
همانطور که همکاران استحضار دارند، اهمیت رسمی شدن و اسناد رسمی کل کشور برای همه واضح و روشن است. اصطلاح كاداستر یا حدنگار از سال ۱۳۴۵ در قانون سازمان نقشه‌برداری و پس از آن در سال ۱۳۵۱ با اصلاح ماده (۱۵۶) قانون ثبت اسناد و املاك كشور وارد ادبیات حقوقی كشور ما شده است. هرچند (۴۰) سال از اصلاح ماده فوق‌الاشعار می­گذرد و (۲۲) سال از تصویب آیین‌نامه اجرایی آن گذشته است هنوز عملیات اجرایی كاداستر در كشور به پایان نرسیده است و تقریباً می­توان گفت از سال ۱۳۷۹ فعالیت خاصی در این زمینه انجام نگرفته است. اما دلایل تأخیر این طرح را می­توان در چهار بند عنوان كرد:
نبود قانون جامع كاداستر؛ الحمدلله مجلس شورای اسلامی در این دوره با عنایت ویژه­ای كه به قانون جامع در همه زمینه­ها داشته ‌است این قدم اساسی را در این زمینه برداشته است.
مشكلات و ضعف ساختاری و بودجه­ای سازمان ثبت اسناد و املاك كشور.
ناهماهنگی بین دستگاه­ها، ضعف نظارتی بر دستگاه­ها.
نبود یا ضعف زیرساختهای لازم از لحاظ فنی.
اما كار كارشناسی كه در كمیسیون حقوقی و قضائی با توجه به حضور همكاران متخصص بنده در حوزه حقوق و در حقیقت آشنایی با نظام قضایی انجام گرفته این طرح را با دقت لازم بررسی كردند و در (۴) فصل كه تقدیم شده بود با جرح و تعدیل اساسی خدمت همكاران محترم ارائه كردند. این طرح در (۲۰) ماده و (۴) فصل تقدیم همكاران عزیز و صحن مجلس شورای اسلامی واقع شده كه فصل اول را اختصاص داده به تعریف كاداستر و عملیات حدنگاری و در حقیقت ایجاد نظام جامع اطلاعات و حدنگار كشور. فصل دوم وظایف سازمان ثبت اسناد و املاك كشور را مطرح كرده است كه این سازمان موظف شده پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون ظرف (۵) سال كاداستر را تمام بكند و در حقیقت دفترچه­های اسناد مالكیت كه دفترچه­ای است را تبدیل به دفترچه­های الكترونیك بكند و تقدیم مردم عزیز و دستگاه­ها كند. یكی از اقدام­های اساسی كه در این طرح دیده شده در حقیقت تكلیف دستگاه­ها به ارائه اطلاعات به سازمان است ظرف یك­سال تا بتوانند این طرح و قانون را پس از تأیید و تصویب همكاران محترم انجام بدهند.
فصل سوم را این طرح اختصاص داده به حدنگاری و نحوه صدور اسناد كه عرض كردیم ظرف (۵) سال سازمان موظف شده این را با همكاری سازمان‌های دیگر انجام بدهد. اما نكته مهمی كه همكاران ما در كمیسیون حقوقی و قضائی به آن تكیه داشتند، علت عدم اجرای كاداستر در كشور بوده است كه با اختصاص و در حقیقت اختصاص یك ماده در این طرح، سازمان را موظف كردند كه سالانه گزارشی را در خصوص نحوه پیشرفت عملیات اجرایی طرح كاداستر به مجلس شورای اسلامی تقدیم بكند و نحوه آیین‌نامه است كه با همكاری سازمان و تأیید وزیر محترم دادگستری و تصویب و تأیید ریاست محترم قوه قضائیه انجام خواهد شد. با توجه به كار كارشناسی كه در كمیسیون محترم حقوقی و قضائی انجام گرفته استدعای ما این است كه ان‌شاء‌الله شاهد باشیم كه این گام اساسی كه معطل مانده و تأخیر افتاده در این (۴۰) سال بوده (رئیس ـ متشكریم) در مجلس ما انجام بگیرد، متشكرم.
رئیس ـ بفرمایید، مخالف صحبت كند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بله دو نفر مخالف كه یكی جناب آقای جهانگیرزاده و یكی هم آقای دوات‌گری و موافقان هم جناب آقای دكتر دهقانی و آقای فولادگر هستند. از جناب آقای دوات‌گری دعوت می‌كنم صحبت كنند.
مهدی دوات‌گری (مراغه و عجب‌شیر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض تبریك سالروز میلاد امام دوازدهم، من ایراداتی كه نسبت به كلیات دارم الان با جناب آقای دكتر لاریجانی هم صحبت كردم بیشتر از منظر اخطار قانون اساسی است با توجه به این كلیاتی كه من دارم عرض می‌كنم با (۴) اصل قانون اساسی مغایرت آشكار دارد.
نكته اول؛ در اصل (۵۳) قانون اساسی آمده «كلیه دریافت­های دولت در حساب‌های خزانه‌داری كل متمركز می­شود و همه پرداختها در حدود اعتبارات مصوب به موجب قانون انجام می‌گیرد». در همین ماده (۱۶) طرح مصوب كمیسیون محترم قضائی آمده: «سازمان (ثبت اسناد) مكلف است در راستای اجرای وظایف محوله در این قانون اقدام به اصلاح ساختار و جذب نیروی انسانی مورد نیاز پس از تصویب رئیس قوه قضائیه نماید». همچنین در تبصره ذیل ماده (۱۵) طرح كمیسیون آمده آیین‌نامه اجرایی تعرفه فروش و نحوه هزینه‌كرد و ارائه نقشه­های حدنگار توسط سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تهیه و به تصویب رئیس قوه قضائیه می­رسد.
عزیزان و همكاران محترم! اصل (۵۳) قانون اساسی می­گوید كلیه دریافت‌ها و پرداخت­ها بایستی به موجب قانون باشد در حالی كه ما داریم اینجا قانونی را مصوب می­كنیم كه به موجب این قانون ما دریافت‌ها و پرداخت­ها را برعهده آیین­نامه‌ای می­گذاریم كه در آینده به تصویب رئیس قوه قضائیه خواهد رسید. قطعاً اگر این به شورای محترم نگهبان برود ایراد قانون اساسی خواهد گرفت در حالی كه ما به موجب اصل (۶۷) قانون اساسی سوگند یاد كردیم از قانون اساسی دفاع كنیم. حق نداریم قانونی را تصویب كنیم كه اطلاع و یقین داریم برخلاف قانون اساسی بود‌ه‌اند این نكته اول.
 نكته دوم: در اصل (۷۵) قانون اساسی آمده است كه طرحهایی كه بار مالی دارند بایستی محل تأمین بار مالی‌اش پیش­بینی شده باشد. ای كاش این بحث كاداستر را دولت محترم، قوه قضائیه در قالب لایحه به مجلس محترم تقدیم می­نمود! این كار متأسفانه صورت نگرفته و ما امروز داریم طرحی را تصویب می­كنیم كه بار مالی طرح، پیش‌بینی نشده. در اجرای این طرح ایجاد واحدهای ثبتی، تجهیز واحدهای ثبتی به فناوری نظام جامع، ایجاد زیرساخت­های لازم، صدور اسناد حدنگار، مكانیزاسیون خدمات ثبتی، توسعه نظام جامع الكترونیكی، همه اینها بار مالی دارد، این بار مالی‌اش از كجا می­خواهد تأمین شود؟ این ایراد دومی كه خدمت عزیزان عرض كردم.
 اما ایراد سوم: در ماده (۱۶) طرح آمده كه در راستای اجرای وظایف محوله­ای كه ما امروز داریم تصویب می­كنیم سازمان ثبت اسناد مكلف است نسبت به اصلاح ساختار و جذب نیروی انسانی مورد نیاز پس از تصویب رئیس قوه قضائیه اقدام كند؛ یعنی ما داریم یك چك سفید‌امضایی را در اختیار قوه قضائیه قرار می­دهیم كه هرچقدر بتواند نیروی انسانی مورد نیاز را برای اجرای این طرح استخدام كند. اصل (۱۲۶) قانون اساسی مسؤولیت رئیس‌جمهور را در امور اداری، استخدامی مورد تأكید قرار داده. ضمن این كه در اصل (۱۵۸) قانون اساسی از جمله وظایف رئیس قوه استخدام قضات عادل است، استخدام كارمندان در زمره اختیارات رئیس قوه قضائیه نیست كه مصوب كند این حتماً نیاز به مجوز قانونی دارد بنابراین من از همكاران محترم استدعا دارم اگر رئیس محترم مجلس اخطار قانون اساسی ما را نسبت به چهار اصل (۱۲۶)، (۱۵۸)، (۵۳) و (۷۵) بپذیرند نسبت به پذیرش اخطار قانون اساسی، اعاده به كمیسیون محترم قضائی برای بازنگری و طرح مجدد در صحن علنی را خواستارم، تشكر می­كنم.
رئیس ـ متشكریم موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق اول برادر عزیزم جناب آقای دكتر محمد دهقانی عضو محترم هیأت رئیسه هستند.
رئیس ـ بفرمایید.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
طرح حدنگار یا همان كاداستر از مجلس هشتم بین جمعی از دوستان كار شده بود و فوریتش اینجا مطرح شد و نمایندگان محترم رأی قاطعی در تصویب فوریتش دادند. با توجه به اینكه این طرح، طرح جدیدی بود و دیدگاه­های متنوعی در خصوص حدنگاری یا همان كاداستر وجود داشت این در آن موقع به مركز پژوهشها داده شد. مجموعه‌های مختلفی آمدند به مركز پژوهشها بنده هم در بعضی از جلسات شركت می­كردم و این طرح در آنجا به عبارتی پخته شد و كاملاً كارشناسی شد.
در مجلس نهم این طرح دوباره در دستور كار قرار گرفت و از مجموعه دوستانی كه در این زمینه كار كرده بودند آمدند به كمیسیون قضائی و حقوقی و با همكاری خود اعضای محترم كمیسیون و مركز پژوهشها و سایر دوستان به ویژه از ثبت اسناد و املاك و همچنین از دوستان دولت تشریف می­آوردند و این طرح تقریباً بعد از چهار، پنج سال كار كارشناسی دقیق روی آن انجام شده است.
 مشكل هم روشن است، قابل توجه همه عزیزان از جمله جناب آقای دوات‌گری كه از برادران حقوقی خوب ما هستند، توجه داشته باشند كه ما الان از لحاظ این حدنگاری و كاداستر در كشور وضعیت خوبی نداریم. دوستان می­دانند بسیاری از دعاوی كه الان در كشور وجود دارد ناشی از نبودن این قانون است. بسیاری از اختلافات بین مردم با یكدیگر، مردم با دولت، مردم با منابع طبیعی و راه و شهرسازی از نبودن این قانون است. علت هم این است كه ما چنین كاری را متأسفانه نكردیم هرچند هم الان ثبت اسناد براساس قانون برنامه پنجم طرح كاداستر بخشی از شهرها را آماده كرده؛ اما می‌شود گفت اكثریت اراضی كشور، دریاها، كوهها و جاهایی كه اتفاقاً بیشتر اختلافی است، اراضی كشاورزی، اینها حدنگاری نشده است.
منظور از حدنگاری هم دوستان می­دانند منظور از كاداستر این است كه تمام املاك كشور، تمام كوههای كشور، تمام دریاهایی كه متعلق به این كشور است، معلوم بشود كه این حدودش كجاست؟ مشخصه‌اش چیست؟ حد و حدود ملك و مشخصه­های جغرافیایی ملك و اندازه، مساحت و ارزش ملك و صاحب ملك، تمام اینها مشخص بشود. چون املاك كشور یا مالكش دولت است یا دستگاه­های عمومی و دولتی هستند یا افراد هستند اینها همه باید مشخص باشد كه ما این­قدر دعاوی در دادگاه­ها به خاطر اختلافات مرزی و اختلافات ملكی نداشته باشیم. پس هدف روشن است و عقب‌ماندگی ما در این زمینه هم متأسفانه روشن است و ضرورت این طرح هم كاملاً روشن است اما حالا در كنار اینكه ما این نیاز را دیدیم بخشی از كارهای تخصصی با توجه به اوضاع سایر كشورها هم دیده شده است و درآمدهایی هم كه از این طرح حاصل می­شود برای جبران هزینه­هایش در اینجا دیده شده است. آن بخشی كه دوستان ممكن است از لحاظ جزئی ایرادی داشته باشند، جناب آقای دوات‌گری فرمودند آن را می­شود در آن ماده­ای كه می­فرمایند در آن ماده راجع به آن بحث كنیم. به نظرمان آن اشكال ندارد اما اگر اشكالی هم داشته در آن ماده راجع به آن بحث می‌كنیم. اصل این كه باید كار كارشناسی دولت و سازمان ثبت و مركز پژوهشها و كمیسیون با دقت تمام انجام شده و برای كلمه به كلمه آن بحث شده است من خواهش می‌كنم راجع به آن توجه كنند (رئیس ـ متشكرم) و این طرح به تصویب برسد، دیر هم شده من نمی­خواهم آمار بدهم كه یك مقداری سیاه­نمایی می­شود یا سیاه‌نمایی نیست، سیاهی گفته می­شود كه این خوب نیست كه ما وضعیت كاداستر عقب­مانده‌ای داریم، حتماً باید این موضوع را ا‌ن‌شاءالله با همت شما عزیزان جبران كنیم. در بودجه امسال اتفاقاً بخشی از بار مالی این طرح را از قبل مشخص كردیم. بخش دیگر از بار مالی این هم از درآمدهای خود این طرح در می‌آید و جبران می‌شود. ان‌شاءالله كه دوستان با رأی قاطعی به این رأی بدهند كه كار چند ساله دوستان مختلف كارشناس و كمیسیون قضایی و حقوقی و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و خود دولت و وزارت دادگستری ان‌شاءالله ابتر نماند و به نتیجه قطعی برسد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس مخالف بعدی...
رئیس ـ یك لحظه اجازه بفرمایید میهمانان را اعلام بفرمایید.
دبیر (صادقی)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان خلخال كه میهمانان نماینده محترم خلخال جناب آقای جعفری هستند.
ـ جمعی از دانشجویان رشته ایرانشناسی دانشگاه هامبورگ.
ـ جمعی از پاسداران تیپ آل محمّد از سپاه حضرت محمّد (صلواه الله و سلامه علیه) تهران بزرگ.
ـ جمعی از دانشجویان رشته روابط عمومی دانشگاه خبر تهران.
ـ جمعی از دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه نیكان از شهرستان ورامین كه میهمانان نماینده محترم ورامین جناب آقای حسینی هستند.
 به همه این عزیزان هم خیر مقدم عرض می‌كنیم و آرزوی موفقیت و سلامتی داریم خیلی خوش آمدید بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف دیگری وجود ندارد.
رئیس ـ قوه قضاییه بفرمایید.
احمد تویسركانی (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 در رابطه با بحث مهم اجرای كاداستر استحضار دارید كه ما در كشور هزینه‌های فراوانی را ناشی از بی‌نظمی‌های حقوقی و تعدی به حقوق بیت‌المال و اراضی دولتی داریم می‌پردازیم و دغدغه جدی مسؤولان است. در ارتباط با بحث اجرای كاداستر كه از ابتدای انقلاب مطرح بوده و از سال ۷۳ فقط برای اجرای كاداستر عرصه شهرها پیش‌بینی شده بود، تقریباً بخشی از عرصه شهرها اجرایی شده و از مجموعه (۱۶۵) میلیون هكتار عرصه كل كشور استحضار دارید كه حدود (۱) میلیون و (۲۰۰) هزار هكتار عرصه شهرهاست و آنچه كه مهم است حدود (۱۴۵) میلیون هكتار عرصه مالكیتهای دولت است كه اقدام مؤثری انجام نشده و در حقیقت ما در یك خلأ قانونی به سر می‌بریم و همین خلأ قانونی هست كه متأسفانه امروز باعث شده كه تعدیات به اراضی دولت كه متولیان متعددی دارد در قوانین و مقررات در رابطه با جنگلها و مراتع در رابطه با تغییركاربری اراضی، در رابطه عرصه‌های محیط زیستی، در رابطه با اراضی مستحدثه ساحلی، در ارتباط با بستر و حریم رودخانه‌ها كه مورد تعدی و تجاوز قرار بگیرد و قطعاً با رأی مثبت نمایندگان محترم در تصویب این قانون ما یك نظم بسیار مناسبی را در مجموعه مالكیتها در سطح كل كشور خواهیم داشت و بخشی از شبهات و ابهاماتی كه ناشی از مالكیتهایی كه در صدور اسناد مالكیت قدیمی به شكل توصیفی بوده و قطعاً با اجرای كاداستر حدود مالكیتها به رقومی تبدیل می‌شود و نقطه جغرافیایی ملك مشخص خواهد شد، بسیاری از مشكلات رفع خواهد شد.
 من استدعایم این است كه عزیزان و بزرگواران به این طرح و موادی كه بحثهای كارشناسی دقیقی در بخشهای مختلف شده رأی مثبت بدهند (رئیس ـ متشكریم) یك ابهامی هم مطرح شد در رابطه با بار مالی كه اشاره فرمودند از محل اجرای این طرح بار مالی پیش‌بینی شده و ایرادی كه مخالف محترم مطرح كردند به نظرم می‌آید، وارد نیست.
و در رابطه با تأمین منابع انسانی هم عزیزان استحضار داشته باشند در برنامه پنجم توسعه كشور به رئیس قوه قضائیه اختیاراتی در حوزه تأمین منابع انسانی قوه قضائیه داده شده كه این ابهام و اشكالی كه مطرح فرمودند هم به نظرم مرتفع هست، ان‌شاءالله رأی مثبت خواهند داد.
رئیس ـ متشكریم، حالا به هرحال این طرح مهمی است مدتها هم بحثش از مجلس قبل بوده. دوستان هم توجه كنند حالا مسائل مالی‌اش را هم می‌گویید درآمدهایی كه از طریق فروش نقشه‌ها به دست می‌آورند می‌توانند حل كنند.
حضار ۲۰۱ نفر،‌ كلیات طرح جامع كاداستر را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. كلیات طرح را به رأی گذاشتیم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
۶ ـ ناطقین جلسه آقایان: ابوالقاسم جراره، سید باقر حسینی، احمدعلی مقیمی، محمدمهدی زاهدی و قاسم جعفری
رئیس ـ سخنرانان را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای ابوالقاسم جراره نماینده محترم مردم شریف بندرعباس، قشم، ابوموسی و حاجی‌آباد.
ـ جناب آقای سیدباقر حسینی نماینده محترم مردم شریف زابل.
ـ جناب آقای احمدعلی مقیمی نماینده محترم مردم شریف بهشهر، نكا و گلوگاه.
 (كه هركدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای دكتر محمدمهدی زاهدی نماینده محترم مردم شریف كرمان و راور.
ـ جناب آقای دكتر قاسم جعفری نماینده محترم مردم بجنورد، مانه، سملقان و جاجرم.
(كه هركدام پنج دقیقه وقت دارند)
از نفر اول جناب آقای ابوالقاسم جراره نماینده محترم مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی و حاجی‌آباد دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
ابوالقاسم جراره (بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمد لله رب العالمین»
سلام و درود می‌فرستیم به روان پاك شهدا و امام شهدا و آرزوی سلامتی برای خانواده معظم شهدا و ولی‌امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) (حضار صلوات فرستادند). تبریك عرض می‌كنم ولادت باسعادت حضرت علی‌اكبر (علیه‌السلام) و روز جوان را محضر همه جوانان ایران اسلامی خصوصاً جوانان غیور و حافظان خلیج فارس. تبریك به مناسبت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) «اللهم عجل لولیك الفرج»
 ای مسؤولین جمهوری اسلامی ایران به هوش باشید! به مشكلات مردم رسیدگی كنید از دعواهای سیاسی پرهیز كنید. آنچه مردم نیاز دارند دعواهای سیاسی نیست به دنبال تصاحب مسؤولیتها و كرسیهای دولتی و پارلمانی نباشید اگر برای خدا كار كنید این فرصت برای شما ایجاد خواهد شد اگرچه تاكنون برایتان ایجاد شده قدر این فرصت خدمتگزاری را بدانیم، با مردم صادقانه رفتار كنیم؛ زیرا مردم هوشیار و بیدارند و نظاره‌گر اعمال و رفتار مسؤولین خود هستند و بر آنان قضاوت می‌كنند. آنچه وظیفه‌مان است را به خوبی انجام دهیم در دل و ذهن مردم ماندگار خواهیم بود همانگونه كه بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) و شهدا كه صادقانه و خالصانه كاركردند و برای خدا بود كارشان تا قیام قیامت ماندگار خواهد بود. قدر این امانت را بدانیم.
 دولتمردان! آنچه در مذاكرات دنبال می‌كنید عزت نظام باشد آنچه وظیفه‌تان است را به خوبی انجام دهید. حفظ كیان، آرمانها و ارزشهای اسلامی و ایرانی را پاس بدارید بر اساس فرامین اسلامی حركت كنید زمینه تسلط بیگانگان را بر امت اسلامی فراهم نكنید با اقتدار گام بردارید. به دنبال نتیجه به هر قیمتی نباشید. همان دستی كه تا كنون این نظام را كمك كرده بعد از این هم یاری می‌دهد از چه می‌ترسید؟ اگر دلتان برای این كشور و نظام می‌سوزد باید مقاومت و مبارزه كنیم. این نظام با مقاومت و مبارزه به اینجا رسیده است. مبارزه در مقابل زیاده‌خواهی‌ها، مبارزه در مقابل استثمار و استثمارگران، مبارزه در مقابل ظلم و دورویی، مقابله در مقابل كسانی كه نمی‌خواهند اسلامی بماند. مبارزه در مقابل كسانی كه به دنبال تفرقه میان مسلمانان جهانند، كسانی كه نه شیعه را قبول دارند و نه سنی را. كسانی كه بنیانگذار فرق ضاله بهائیت و وهابیت و امثال این در دنیا هستند. بدانید كه باید بایستید و مبارزه كنید تا عزت پیدا كنید. تاریخ را ورقی بزنید آنها كه ایستادگی و مبارزه كرده‌اند با عزت ماندگار شدند. رمز موفقیت این كشور خودباوری است و اتكاء به توان داخلی، آن نسخه‌ای كه مقام عظمای ولایت در موضوع اقتصاد مقاومتی در سیاست‌های كلی آن را ابلاغ نمودند را با تمام توان دنبال كنیم. یقین داشته باشید اگر درست عمل كنیم، نتیجه‌ای جز اقتصاد پویا و متكی بر ظرفیت‌های داخلی نخواهد بود. اگر به دنبال درمانی برای اقتصاد بیمار كشور هستیم، آن اقتصاد مقاومتی است. اگر همه مسؤولین دست در دست یكدیگر بدهیم و این سیاست را به خوبی اجرایی كنیم، قطعاً نتیجه‌بخش خواهد بود پس به دنبال ایجاد حاشیه برای این مهم نباشید. باید در برنامه ششم توسعه كه در پیش خواهیم داشت، نسبت به اقتصاد و فرهنگ و علم توجه و تكیه نماییم. جمهوری اسلامی ایران كشوری جوان و پویا است، نگذاریم این جوانی و سرزندگی را از دست بدهیم. باید برنامه‌ریزی كنیم، برنامه‌ریزی لازم را در جهت حفظ این جوانی صورت دهیم.
رهبر معظم انقلاب فرمودند نیت خالص، ارتباط با خداوند، خشوع در مقابل پروردگار و زاویه پیدا نكردن با اهداف الهی از پایه‌های اصلی حركت و مدیریت جهادی دانست. اگر این روحیه به وجود آمد در همه میدان‌ها اعم از مدیریت كشور و مدیریت علمی، سیاسی، اجتماعی و تعاملات جهانی كمك خواهیم شد و راهها را بر روی بندگان خداوند متعال خواهد گشود. مسیر درست و صراط مستقیم مسیر اسلام است. جهت‌گیری باید جهت‌گیری انقلابی و اسلامی باشد.
 مباحثی را در خصوص حوزه انتخابیه‌ام عرض می‌كنم، امیدوارم كه مسؤولین اجرایی كشور بشنوند و در جهت رفع كاستی‌ها اهتمام ورزند. مشكلات را بارها و بارها گفته‌ایم و باز هم می‌گوییم تا شاید این مشكلات حل گردد. یك نگاه غلطی كه سالها نسبت به مناطق مرزی وجود دارد و به استان هرمزگان هم این نگاه وجود دارد و متأسفانه در بین مسؤولین استانی و ملی نهادینه شده است، نگاه غالب به عنوان قاچاقچی است. اگر چه ما منكر وجود قاچاق در حوزه‌های مختلف نیستیم، اما اینكه همه را با همین عینك ببینیم جفا در حق مرزداران حافظان خلیج‌فارس است. اگر عده اندكی قاچاق سوخت می‌كنند و سود می‌برند، چرا باید هزینه آن را سایرین بپردازند؟ برای كامیون‌داران، كشاورزان، اشخاص حقیقی و حقوقی كه سالم در تلاش و كوشش برای توسعه كشور و كسب روزی حلال هستند چرا محدودیت ایجاد می‌كنید؟ چرا هزینه‌های سوء‌مدیریت و ناتوانی مسؤولین اجرایی را مردم بدهند؟ وزارت نفت و سایر مسؤولین اجرایی! برای این موضوع تدبیر كنید. راهكارهای مختلفی وجود دارد از این بیشتر باعث عسر و حرج مردم نشوید.
دولت وظیفه دارد زمینه ایجاد اشتغال را فراهم كند، حال كه توان ندارید این وظیفه را به خوبی انجام دهید، لااقل برای كسانی كه برای خودشان شغل ایجاد می‌كنند و زمینه ایجاد اشتغال برای تعدادی جوان را فراهم می‌كنند، سد راه نشوید.
به مسؤولین وزارت نیرو و آب منطقه‌ای هرمزگان تذكر می‌دهم كه این‌گونه به مردم فشار نیاورید. چاههای كشاورزی كه سالها حفر شده است و در كنار آن آبادانی ایجاد شده است را ویران نكنید. اگر مشكلی در منابع آبی زیرسطحی وجود دارد چاره‌اندیشی كنید. اكنون كه این نگاه وجود دارد كه به جهت آبادانی استانهای كویر مركزی آب از خلیج‌فارس منتقل شود ما نمی‌توانیم فكری كنیم برای مردمی كه در كنار آبهای خلیج‌فارس در حال زندگی هستند؟ قطعاً راه حل وجود دارد. به فكر راه حل باشید و ساده‌ترین راه را كه فشار بر مردم است ایجاد نكنید و انتخاب نكنید. مشكلی كه سالها جوانان نجیب هرمزگان با آن دست و پنجه نرم می‌كنند و صبر پیشه كرده‌اند در خصوص بی‌عدالتی در استخدام‌هاست. متأسفانه این بی‌عدالتی چه در دستگاهها و صنایع باعث دلخوری و نگرانی شدید مردم را فراهم كرده است. مردم می‌بینند كه فلان مسؤول در بندر فرزند خود، عروس خود و چندین تن از اقوام خود را بكارگیری می‌كند و در همان دستگاه فرد دیگری سالها در انتظار است به جای او كه (۳۰) سال است برای آن مجموعه زحمت كشیده است، فرزند او بكارگیری شود.
مردم می‌بینند كه مسؤول دانشگاهی یك سال نیامده چندین نفر نیروی صفر را كه البته نه نخبه بلكه در حد فوق‌دیپلم و لیسانس كه در استان به اندازه كافی وجود دارد كه منتظرند در جایی مشغول به كار شوند را از استانی دیگر می‌آورد بدون آن‌كه لحظه‌ای در هرمزگان زندگی كرده باشند و بكارگیری می‌كند، در حق جوانان هرمزگان جفا می‌كند. من به ایشان متذكر می‌شوم كه هر چه زودتر تجدید‌نظر كنند و به دیگر مسؤولین استانی چه در صنایع (بذرپاش ـ آقای جراره! ضمن تشكر وقت شما به اتمام رسید) چه در بنادر و دستگاهها كه باعث نگرانی مردم نشوند. بنده اگر مطلع شوم مسؤولی كه در هرمزگان زندگی می‌كند و این فرصت را در اختیار كسانی غیر از (رئیس ـ متشكریم، وقتتان تمام شده است) نیروهای هرمزگانی قرار می‌دهد برخورد خواهم كرد. در هرمزگان فرصت‌های شغلی ایجاد می‌گردد اما آن‌چه باعث نگرانی مردم می‌شود این است كه این فرصت شغلی به‌طور عادلانه در اختیار جوانان قرار نمی‌گیرد.
رئیس ـ تشكر می‌كنیم، دیگر وقتتان تمام شده است.
جراره ـ یكی از موضوعاتی كه مدت‌ها باعث نگرانی مردم شده ناشی از سوء‌مدیریت مسؤولین اجرایی مصوبه الحاق قسمتی از هرمزگان به استان فارس است كه متأسفانه به دلیل مباحثی كه هر از چند گاهی در جامعه مطرح می‌شود كه ناشی از تحركات ناشایست عده معدودی زیاده‌طلب است، موجب نارضایتی مردم را فراهم می‌كند.
رئیس ـ حالا دیگر بقیه مشكلات را بگذارید دفعه بعد، خیلی تشكر می‌كنیم. وقتتان تمام شده، یك دقیقه هم اضافه شده است.
جراره ـ لذا وزارت كشور نسبت به این موضوع واكنش لازم و اقدام مقتضی را معمول دارد. (رئیس ـ سپاسگزاریم) و همه ما را از این نگرانی حاصل از عمل غیركارشناسی رهایی بخشد. والسلام‌علیكم و رحمه الله
رئیس ـ نفر بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ ضمن تشكر از جناب آقای جراره، نفر بعد جناب آقای سیدباقر حسینی نماینده محترم مردم شریف زابل، زهك، هیرمند، نیمروز و هامون دعوت می‌كنم به ایراد نطقشان بپردازند.
(در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
سیدباقر حسینی (زابل، زهك و هیرمند) ـ سلام‌علیكم جمیعاً و رحمه‌الله
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین»
مبارك باد فرخنده میلاد امید مستضعفان جهان، روشنی‌بخش قلوب دردمندان و منتظران، نجات‌بخش جهان بشریت از ظلم و جهل و تباهی و گمراهی حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء) بر رهبر فرزانه انقلاب، ملت شهید‌پرور ایران، شما نمایندگان عزیز ملت و به ویژه مردم عزیز، صبور، سلحشور ولایی و مظلوم سیستان. درود می‌فرستیم به ارواح پاك و مطهر شهداء و امام شهیدان. ابتدا بر خود لازم می‌دانم از عنایت ویژه رهبر فرزانه انقلاب و دغدغه ایشان نسبت به مشكلات مردم غیور و مرزدار دارالولایه سیستان قدردانی كرده و طول عمر با عزت و سلامت معظم‌له را از خداوند مسألت می‌نمایم.
آنچه امروز در سیستان دیده می‌شود، شایسته این منطقه پرافتخار و سرزمین حماسه‌ها و اسطوره‌های ملی و ولایت‌مداران و سلحشوران نمی‌باشد.
از تنها تدبیر مهم و حیاتی دولت تدبیر و امید در سال جاری به ویژه آقایان دكتر نوبخت، دكتر جهانگیری، مهندس حجتی و پیگیری‌های آقای مهندس هاشمی در تخصیص بودجه طرح انتقال آب با لوله به مزارع سیستان تقدیر و تشكر می‌نمایم.
ضمن تقدیر و تشكر از اقدام وزیر محترم نفت در خصوص از سرگیری سهمیه صادرات سوخت به مرزنشینان كه كمك زیادی به معیشت مرزنشینان و مرزداران غیور و جلوگیری از قاچاق سوخت می‌كند، تسریع در اجرای پروژه گازرسانی استان به ویژه عقد قرارداد این پروژه از زاهدان به زابل را خواستارم.
از وزارت جهاد كشاورزی به ویژه وزیر محترم و مدیر عامل محترم شركت پشتیبانی و امور دام كشور و استان بابت حمایت از صنعت مرغداری و صنایع گوشت سیستان تشكر می‌كنم و از وزیر جهاد كشاورزی درخواست دارم با توجه به خشكسالی‌های پی‌درپی سیستان عنایت ویژه‌ای به حوزه كشاورزی استان و سیستان من‌جمله باغداران و اقدام و حمایت جدی از تولیدكنندگان محصولات ارگانیك كشاورزی سیستان صورت گیرد. متأسفانه الان به دلیل عدم حمایت، باغداران ما انگور یاقوتی را كه در تهران در ابتدا (۲۰) هزار تومان فروخته می‌شود در آنجا باید (۲۰۰۰) تومان و (۳۰۰۰) تومان بفروشند! این نیاز به حمایت جدی دولت دارد. سه تا شهرستان تازه‌تأسیس هامون، نیمروز و هیرمند با مشكل جدی كمبود نیروی اداری مواجهند كه پاسخگویی به مردم را مشكل كرده و نیاز به مجوز جذب نیرو دارد كه از آقای دكتر نوبخت درخواست دارم مساعدت ویژه‌ای در این خصوص داشته باشند طبق قولی كه در سفر به استان داشته‌اند.
خواسته دیگر تأمین اعتبار و مجوز به‌كارگیری نیروهایی كه در آزمون شركت كرده و مراحل گزینش را طی كرده‌اند كه باز هم جناب آقای دكتر نوبخت در سفر به استان قولش را دادند، اما سه‌ماه گذشته هنوز اقدامی نشده است.
جناب آقای رئیس‌جمهور! سالها مردم این خطه از طریق بازارچه‌های مرزی امرار معاش می‌كرده‌اند ولی متأسفانه به دلیل بی‌تدبیری و عدم‌ وجود زیرساختها و وجود مراكز متعدد تصمیم‌گیری به تعطیلی كشانده شده است. طبق وعده حضرت‌عالی درخواست دارد تدبیری اتخاذ گردد هر چه سریعتر مطالعات منطقه آزاد تجاری سیستان با توجه به موقعیت استراتژیك و مهم این منطقه انجام پذیرفته و لایحه آن تقدیم مجلس شورای اسلامی گردد و تا آن زمان بازارچه‌های موقت مرزی فعال شود.
از وزیر محترم صنعت و معدن و تجارت درخواست دارم نوع اقتصاد استان را با آوردن صنایع مختلف با شناسایی پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل مهم اقتصادی استان تغییر دهند تا استان از بیكاری و به تبع آن ناامنی خارج بشود.
آقای دكتر رحمانی‌فضلی، وزیر محترم كشور! یكی از مهمترین مسایلی كه در استان باعث عقب‌ماندگی در توسعه پایدار شده است، ناامنی‌هاست. تا زمانی كه امنیت در این استان برقرار نگردد، نمی‌توان در حوزه‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری كه یكی از شاخص‌های اصلی توسعه است موفقیت لازم را به دست آورد. درخواست داریم این مسأله با جدیت پیگیری شود و از بكارگیری افراد بی‌انگیزه و بازنشسته خودداری گردد.
از وزیر بهداشت و درمان به خاطر حمایت از پروژهای مختلف بهداشت و درمانی در مناطق كمتر توسعه‌یافته به ویژه سیستان تقدیر و تشكر می‌نمایم و درخواست دارم نسبت به وضعیت كمبود پزشك متخصص سیستان با توجه به نیاز و مراجعه مردم به دیگر شهرها و استانها و هزینه‌های بالای آن اقدام جدی به عمل آورند.
از رئیس‌جمهور محترم می‌خواهم دستور دهند به منظور تحقق عدالت، جلوگیری از تبعیض و در نتیجه افزایش درخواست انتقال فرهنگیان باتجربه از منطقه، حق نوارمرزی مناطق كمتر توسعه‌یافته را برای این قشر زحمت‌كش فرهیخته و مؤثر در پیشرفت علمی كشور پرداخت نمایند.
از وزیر محترم راه و شهرسازی درخواست دارم، دستور فرمایند پرواز زابل ـ مشهد و زابل ـ گرگان مجدداً راه‌اندازی گردد. جناب آقای دكتر آخوندی! راه شریان حیاتی است و برای توسعه پایدار یك منطقه باید به‌طور جدی به آن توجه نمود درخواست دارم نسبت به راه‌سازی حوزه سیستان و آسفالت روكش راههای مواصلاتی موجود تسریع شود. با توجه به حجم بالای تردد در محور زابل ـ زاهدان از آقای دكتر نوبخت می‌خواهم قولشان مبنی بر پرداخت طلب پیمانكاران این پروژه جهت تسریع در تكمیل آن را عملی كنند. همچنین در پرداخت بدهی وزارت راه به مردم جهت تملك اراضی آنها نیز تسریع باید بشود.
از دولت تدبیر و امید درخواست دارم با توجه به عدم اعمال ماده (۱۶۵) قانون مالیات‌های مستقیم و شرایط سخت خشكسالی‌های چندین‌ساله و طوفان‌های شدید همراه با گرد و خاك و ماسه‌های بادی نسبت به بخشودگی مالیات كسبه سیستان تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.
از وزیر محترم كشور تقاضا دارم در پاسخگویی به جمعی از هموطنان كه تعدادی در حوزه انتخابیه بنده می‌باشند، از سال ۸۷ تاكنون علی‌رغم پرداخت وجه جهت تحویل تاكسی‌های ون هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفته، ان‌شاءالله كه اقدام بشود.
از وزیر محترم نیرو درخواست دارم نسبت به استفاده از فرصت‌های خدادادی و انرژی‌های بادی و خورشیدی در منطقه سیستان حمایت‌های لازم در ایجاد نیروگاه‌های بادی را داشته باشند.
از رئیس‌جمهور محترم درخواست دارم با توجه به خشكسالی‌های متوالی و از بین رفتن بخش قابل توجهی از زیرساخت‌ها نسبت به احیاء مجدد سازمان عمران سیستان دستورات لازم را عنایت فرمایند. تأمین اعتبار و تسریع در تكمیل پل زهك و پل دوم میلك را از دولت خواستارم.
از وزیر محترم ورزش و جوانان درخواست دارم نسبت به اجرای طرح‌های مصوب دولت قبلی به خصوص در ایجاد سالن‌های ورزشی به ویژه برای بانوان تسریع و اقدام ویژه گردد.
از جناب آقای مهندس تركان می‌خواهم در تعیین‌تكلیف منطقه ویژه اقتصادی رامشار و تعیین مدیرعامل و هیأت‌مدیره و اختصاص بودجه جهت زیرساخت‌های آن اقدام جدی به عمل آورند.
از وزیر محترم ارشاد توجه جدی به مسائل فرهنگی و آموزش فرهنگ و هنر در سیستان را خواستارم. متأسفانه در بعد فرهنگی هیچ‌گونه توجه جدی به این منطقه مهم مرزی با توجه به ضرورت آن نشده است.
از جناب آقای انواری سرپرست محترم كمیته امداد به دلیل حضور در منطقه سیستان و توجه ویژه به اشتغال و خودكفایی مددجویان تشكر می‌كنم.
ضمن تقدیر و تشكر از حضور ارزشمند جناب آقای دكتر ربیعی وزیر محترم تعاون و رفاه اجتماعی در سیستان درخواست دارم وعده‌هایی كه جهت ایجاد اشتغال و همچنین راه‌اندازی دی كلینیك تأمین‌اجتماعی داده شده را عملی نمایند.
از سركار خانم ابتكار توجه جدی به محیط‌زیست سیستان به ویژه تالاب بین‌المللی هامون و تدابیر لازم برای مقابله با ریزگردها را خواستارم (بذرپاش ـ آقای حسینی ضمن تشكر، وقت شما به اتمام رسیده است)
از وزیر محترم دفاع كه در اجرای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی پیشگام بودند نیز تقدیر و تشكر می‌كنم. ان‌شاءالله با رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و با توكل به خدای بزرگ و استمداد از عنایات اهل بیت و ارواح پاك و مطهر شهدای عزیزمان سربازان خوبی برای این مرزو بوم و اسلام عزیز ان‌‌شاءالله باشیم. والسلام علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم. از رعایت وقت هم تشكر می‌كنیم، خیلی ممنون. جناب آقای بذرپاش بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ ضمن تشكر از جناب آقای حسینی دعوت می‌كنم از جناب آقای مقیمی نماینده محترم مردم شریف بهشهر، نكا و گلوگاه به ایراد نطقشان به مدت (۷) دقیقه بپردازند.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای مقیمی بفرمایید.
احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام بر حضرت مهدی منجی عالم بشریت و نایب برحقش مقام معظم رهبری. اعیاد معظم شعبانیه علی‌الخصوص میلاد مصلح كل جهان حضرت مهدی موعود را به پیشگاه مقام معظم رهبری و ملت ولایتمدار ایران اسلامی تبریك عرض می‌نمایم.
امسال سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است. در شعار امسال علاوه بر دو دغدغه مهم اقتصاد و فرهنگ به عنوان نقشه راه كشور، راهكارهای اجرایی آن با عزم ملی و مدیریت جهادی تعیین گردید. فرهنگ عنصر هویت‌ساز حیات بشری است و به تعبیر مقام معظم رهبری مثل هوا است و همچنین فرمودند «فرهنگ چیزی است كه حاضرم جانم را فدای آن كنم» اما سخنی كوتاه با رئیس‌جمهور:
اولاً برخود فرض می‌دانم عقلاً، قانوناً، شرعاً از دولت نظام اسلامی حمایت كنم، ثانیاً از تلاش و همت بلند دولتمردان به ویژه وزیر محترم بهداشت و درمان در حوزه بیمه سلامت تقدیر و تشكر نمایم.
۱ ـ آقای رئیس‌جمهور! فرهنگ دینی و انقلابی ما در سالیان گذشته آسیب‌ها و چالش‌ها و بی‌مهری‌های فراوانی را به خود دیده است. در دولت تدبیر و امید این نگرانی‌ها عمیق‌تر از گذشته در اظهارنظر متولیان فرهنگی دولت و در ادبیات حضرت‌عالی‌ دیده می‌شود. سخن نخ‌نما شده «دین دولتی» و «دولت دینی» و «عرفان دینی» و«دین عرفانی» و با شلاق و زور نمی‌خواهیم مردم را به بهشت ببریم، ادبیاتی نیست كه بنیان‌های فكری و فلسفی آن برای صاحب‌نظران و دلسوزان انقلاب اسلامی ناآشنا باشد.
۲ ـ در گفتمان انقلاب اسلامی شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» منطق اعتدال ناب است و در این مفهوم اعتدال یكی از اصول مسلم اصولگرایی است اما حدود و ثغور اعتدال از سوی جناب‌عالی هنوز تعریف مشخصی ندارد و بیم آن می‌رود همانند دولت اصلاحات این كلمات زیبا همچون كلمات مقدس آزادی با بی‌بند و باری، اصلاحات با فتنه‌گری، جامعه مدنی با براندازی و فروپاشی حكومت مصادره به مطلوب گردد.
از سوی دیگر برخی از اعضای هیأت‌دولت از اعتدال به خط‌مشی و تاكتیك و مكتب نیاوران یاد می‌كنند و معتقدند كه گفتمان همان گفتمان اصلاح‌طلبی و در پس آن براندازی است، اما برای رسیدن به كعبه مقصود با خط‌مشی اعتدال‌طلبی و آماده‌كردن فضا تا در موعد مقرر كار دیگری انجام شود.
۳ ـ اعتدالی كه از سوی دولت حضرت‌عالی در این مدت در اذهان افكار عمومی شكل گرفته است، معادل تسامح و تساهل، عدم مرزبندی بین خودی و غیرخودی، لیبراسیم فرهنگی و تكنوكراسی و در حد وسط بین حق و باطل است و این یعنی استحاله گفتمان انقلاب اسلامی، چرا كه هیچ قرابت نظری و عملی در تبارشناسی اعتدالیون، هواداران دولت با اعتدال ناب دیده نمی‌شود. اگر با این برداشت‌ها مخالفت دارید، انتظار مؤكد می‌رود كه حضرت‌عالی نسبت به تعیین حدود و ثغور آن و نسبت آن با گفتمان انقلاب اسلامی تبیین فرمایید.
۴ ـ اقتصاد مقاومتی كلید واژه دیگر گفتمان پیشرفت و عدالت است. اینكه دشمن علی‌رغم ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه كشور جنگ تمام‌عیار اقتصادی را به راه انداخته است راه مقابله با آن، اقتصاد مقاومتی است. اما رویكرد دولت به جای درون‌زا بودن و عملیاتی‌كردن ابلاغیه‌های مقام معظم رهبری اقتصاد سیاسی را در دستور كار خود قرار داده است. گره زدن حل مشكلات اقتصادی كشور به نتایج مذاكره و راه‌اندازی یك شبكه اجتماعی نیرومند و ایجاد تقابل میدانی بین ایرانیان طرفدار مذاكره و مخالفین مذاكره یعنی ساخت قدرت تخریبی و بحران‌زا علیه منافع ملی.
 آقای رئیس‌جمهور! شك نكنید منتسبین به دولت جناب‌عالی قصد دارند این فرآیند را به منشأ توزیع قدرت در آینده تبدیل كنند و این یعنی یك فتنه خاموش.
۵ ـ حال كه وعده فرمودید كه در (۲۴) خرداد سال جاری گزارش یك‌ساله دولت را به مردم ارائه دهید، خواهش می‌كنم از وعده‌های انتخاباتی خود در مورد رفع بیكاری، مهار تورم و گرانی، حفظ ارزش پول ملی، تأمین مسكن ارزان‌قیمت، رشد اقتصادی و نسبت اقدامات دولت با شعار سال ۹۳، ساده و شفاف با مردم در میان بگذارید.
آقای رئیس‌جمهور! از اعطای رانت به یك واردكننده كالای اساسی باید حساس بود، چرا كه انحصار در جامعه بد است و در بازار كالای اساسی خطرناك. بر خود فرض دارم در سال اقتصاد و فرهنگ از كارشناسان ولایتمدار و صاحب‌نظر كه در یك كار پژوهشی و علمی چندساله از منظومه گفتمان پیشرفت و عدالت، گفتار مقام معظم رهبری رونمایی نمودند، تقدیر و تشكر نمایم. تقاضامندم نتیجه این كار پژوهشی ارزشمند را در نمایش دید نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قرار دهند.
حوزه انتخابیه:
خواهش می‌كنم اتاق فرمان اسلاید سیل سال ۹۳ را به نمایش بگذارند. اولاً از دستور ریاست محترم قوه قضائیه جهت بررسی عوامل وقوع سیل و برخورد با متخلفین و همچنین حضور جناب آقای دكتر نوبخت به نمایندگی از دولت محترم در مناطق سیل‌زده تقدیر و تشكر می‌نمایم. استان مازندران به ویژه شرق آن، شهرستانهای بهشهر، نكا، گلوگاه جزء شهرهای حادثه‌خیز در حوزه سیل، برف و سرما می‌باشند كه از حداقل امكانات مقابله با آن محروم می‌باشند. سیل سال ۹۱ شهرستانهای بهشهر، نكا، گلوگاه به ویژه بهشهر (۶) كشته و (۶۸) میلیارد تومان خسارت وارد نموده است، مبلغ (۹) میلیارد تومان تخصیص داده شد. سیل سال ۹۲، (۳۵) میلیارد تومان خسارت وارد نمود، مبلغ (۵/۳) میلیارد تومان تخصیص داده شد و همچنین سرمای سال ۹۱ بالغ بر (۱۹) میلیارد تومان خسارت وارد نمود و ریالی تاكنون پرداخت نشده‌ است. سیل سال ۹۳ (۲۷) میلیارد تومان خسارت وارد نمود، هنوز اعتباری تخصیص داده نشده.
از دولت محترم تقاضامندم كه امروز در جلسه هیأت‌دولت مطرح شود و تصمیمات بسیار ارزشمندی گرفته شود. در عرض (۵/۲) سال (۱۴۹) میلیارد تومان خسارت دیده شد، مبلغ (۵/۱۲) میلیارد تومان تخصیص پیدا نمود. با توجه به اینكه (۱۵۲) واحد مسكونی از (۳۰) درصد تا (۱۰۰) درصد آسیب دیده شد تمام اثاثیه خانه‌های مردم دو بار از بین رفت چگونه ما می‌توانیم مردم را برای تهیه دوباره اثاثیه ترغیب نماییم؟
 ازدولت محترم انتظار داریم اولاً استمهال (بذرپاش ـ آقای مقیمی! آرام آرام جمع‌بندی بفرمایید وقت شما رو به اتمام است) وام سیل‌های گذشته و تسهیلات بلاعوض به همراه وام‌های بلندمدت كم‌بهره در نظر بگیرند و مصرانه تقاضامندیم كمیسیون اصل (۹۰) و بازرسی كل كشور مقصرین در عدم اجرای آبخیزداری احداث سد سرشاخه‌گیر در شهرستان بهشهر را معلوم و نسبت به مجازات آنان اقدام گردد.
تعیین قیمت تضمینی برنج پرمحصول شهریور سال ۹۳ در سال ۹۲ ظلم بزرگی نسبت به كشاورزان می‌باشد. تسریع در پرداخت هزینه كلزا تحویلی تعاونی روستا به كشاورزان مورد استدعاست. تسریع در احداث پل غیر هم‌سطح كنار‌گذر نكا و جاده چهارخط نكا به نیروگاه، بهشهر به بندر امیرآباد شهید هاشم‌نژاد، بیمارستان امام خمینی و جاده گلوگاه به دامغان و كنار‌گذر جاده گلوگاه و شهر رستم‌كلا (نایب‌رئیس ـ آقای مقیمی خیلی متشكریم) و تأمین آب شرب خلیل‌شهر مورد تقاضاست.
از ریاست محترم بانك مركزی استدعا داریم تسهیلات حوزه وام روستایی، خانه روستایی را تسریع بفرمایند. تقدیر و تشكر می‌كنیم، صلوات بر محمد و آل محمد. (حضار صلوات فرستادند)
دبیر (بذرپاش) ـ ضمن تشكر از جناب آقای مقیمی، از جناب آقای دكتر محمدمهدی زاهدی نماینده محترم مردم شریف كرمان و راور دعوت می‌كنم به ایراد نطقشان به مدت (۵) دقیقه بپردازند.
نایب‌رئیس ـ در خدمتشان هستیم، متشكر، جناب آقای دكتر زاهدی بفرمایید.
 محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
مژده ای دل كه مسیحا نفسی می‌آید
كه ز انفاس خوشش بوی كسی می‌آید
از غم هجر مكن ناله و فریاد
كه دوش زده‌ام فالی و فریاد‌رسی می‌آید
میلاد با سعادت آقا امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) را خدمت همه نمایندگان محترم و مردم عزیز و متدین ایران عزیز تبریك عرض می‌كنم و از خداوند منان آرزو دارم كه همه ما جزء منتظران حقیقی آن حضرت قرار بگیریم. مواردی است كه خدمت نمایندگان عزیز عرض می‌كنم.
۱ ـ ضمن حمایت از مذاكره و گفتگو در خصوص انرژی هسته‌ای از عزیزان مذاكره‌كننده انتظار است در لحظه لحظه مذاكرات منافع ملی و خطوط قرمز را در نظر داشته باشند. چه طرف مقابل تلاش دارد از این لحظات سوء‌استفاده نموده و برخی خواسته‌های ناحق خود را به تیم مذاكره‌كننده تحمیل نماید زیرا آنان به ویژه آمریكا همواره نشان داده كه قابل اعتماد نیست و زیاده‌خواهی می‌نماید. آمریكایی كه از رژیم صهیونیستی جنایتكار كه دارای كلاهك‌های اتمی زیادی است حمایت می‌كند اما ما كه به دنبال تسلیحات نظامی نبوده و به فرمایش رهبر معظم انقلاب تولید و استفاده از آن را حرام می‌دانیم بایستی این گونه تحت فشار آمریكا و ایادی او قرار بگیریم. لذا تیم مذاكره‌كننده از لحظه‌لحظه مذاكرات بایستی حداكثر بهره‌برداری را نموده و مراقب توطئه‌های آمریكا باشد.
حضور گروه‌های تند و تكفیری در منطقه و تحركاتی كه این گروهك در برخی از كشورها نظیر سوریه و عراق داشته و برخی از اقدامات تروریستی آنها روی جنایتكاران بزرگ تاریخ را سفید نموده، متأسفانه این گروه‌ها، تحت حمایت رژیم صهیونیستی، آمریكای جنایتكار و برخی كشورهای منطقه قرار دارند؛ این دوستان در منطقه بدانند كه اگر با این گروهك مقابله نشود یقیناً دامن آنها را خواهد گرفت و آنان سرنوشتی بدفرجام را در آتیه‌ای نزدیك خواهند داشت.
در روزهای گذشته به دنبال شكست گروهك تروریستی «داعش» در سوریه این گروهك در عراق فعال شده و تلاش نموده كه انتقام سوریه را در عراق جبران كند. همه می‌دانند كه بدنه اصلی داعش بقایای حزب منحله بعث عراق و بعثی‌های ارتش صدام است. ان‌شاء‌الله دولت «مالكی» كه در انتخابات اخیر نشان داده است كه از پشتوانه عظیم مردم عراق برخوردار است به كمك مردم و ارتش متدین و مقتدر عراق این تروریست‌ها را سركوب خواهد نمود و توطئه‌ طراحان خارجی آنها را نقش بر آب خواهد كرد.
موضوع فرهنگ؛
موضوع فرهنگ مقوله‌ای اساسی است كه بایستی در تمامی برنامه‌ها لحاظ شود، اما به نظر می‌رسد كه این روزها برخی از دست‌اندركاران دولتی تسامح و تساهل را در حوزه فرهنگ پیشه کرده‌اند، این برخلاف رفتار، گفتار و مشی امام راحل و مقام معظم رهبری است. در این خصوص تذكر جدی به مسؤولین فرهنگی داده شده به ویژه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مراقبت لازم را در این زمینه بنمایند كه این روزها دغدغه اساسی برای مردم متدین، علما و مراجع شده است.
سیاست‌های اقتصاد مقاومتی كه در (۲۹) بهمن‌ماه سال گذشته ابلاغ شده هنوز پس از (۴) ماه در هاله‌ای از ابهام جهت تحرك‌بخشی به آن می‌باشد.
ركود را همچنان شاهدیم، بیكاری را همچنان شاهدیم و روز به روز افزایش پیدا می‌كند.
تیم اقتصادی دولت متأسفانه همراه و یكدل نیستند و برخی از مشكلات به واسطه این عدم همراهی و هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت است. به عنوان مثال كوچك یك سال است كه شركت بوتیای فولاد كرمان در تلاش است برای این فولاد مبلغی پول را فاینانس كند اما بین دستگاه‌های مختلف در رفت و آمد است و هنوز به نتیجه نرسیده است، چرا؟ كرمانی كه هنوز (۱) كیلوگرم فولاد در آن تولید نمی‌شود و خواست عمومی مردم است و بزرگ‌ترین معادن فولاد كشور در آن است هنوز فاینانس چنین شركتی تأمین نشود!
در كشور و حتی در استان كرمان هزاران معدن را برخی از افراد سودجو ثبت داده‌اند و بدون بهره‌‌برداری و فقط و فقط در فضای دلال‌بازی با آنها معامله می‌كنند. از وزارت محترم صنعت، معدن و تجارت انتظار است با این افراد برخورد شده و حق بیت‌المال را از آنان پس بگیرند. بایستی با این پدیده رانت‌خواری و مافیای معدن برخورد انقلابی شود و نتیجه آن به اطلاع عموم رسانده شود.
و اما به وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری تذكر جدی داده می‌شود از تندروی در انتصابات و همچنین حمایت از برخی از افراد مسأله‌‌دار و فتنه‌گر پرهیز كند. رعایت مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را در انتصاب رؤسای دانشگاه‌ها لحاظ نموده و مشی اعتدال اعلام‌شده توسط ریاست محترم جمهوری، جناب آقای دكتر روحانی را پیاده كنند. آنچه مشهود است، (بذرپاش ـ جناب آقای دكتر زاهدی وقت شما به اتمام رسیده است) روند جاری خلاف این مشی اعتدال دولت تدبیر را نشان می‌دهد. به وزارت نیرو در مورد كاهش وحشتناك منابع آب زیرزمینی استان كرمان تذكر داده می‌شود كه این طرح دغدغه اساسی برای تأمین آب شرب مردم به ویژه شهرستان كرمان است.
از وزارت محترم شهرسازی انتظار است كه طلب پیمانكاران را پرداخت نماید به ویژه پیمانكاران توسعه راه‌های استان كرمان و بالاخص پیمانكاران اصلاح دوبانده نمودن مسیر كرمان ـ راور ـ دیهوك را.
تشكر از راه‌ا‌ندازی فرودگاه جیرفت ان‌شاء‌الله پرواز‌های آن نیز برقرار شود.
پرداخت خسارت‌های سیل منطقه گلباف و شهداد شهرستان كرمان هنوز انجام نشده ضمن اینكه تعمیر و بازسازی جاده‌های خراب شده از جمله جاده گلباف ـ حرمك ـ كشیت نیز انجام نشده است، تشکر می‌کنم.
دبیر (بذرپاش) ـ ضمن تشكر از جناب آقای دكتر زاهدی؛ از جناب آقای دكتر قاسم جعفری نماینده محترم مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه دعوت می‌کنم که به ایراد نطقشان به مدت پنج دقیقه بپردازند.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای جعفری بفرمایید.
قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ‌
بسم‌الله الرحمن الرحیم ـ سلام علیكم و رحمه‌الله
«السلام علی المهدی ‌الذی وعد الله به الامم و جمع الله به الكلم».
موعود عظیمی كه بال انتظار شهادت‌پیشگان ولایت‌حصن و پیرو مكتب ناب احمدی و معارف علوی و آموزه‌های اهل‌بیتی را كمال و تمام بخشیده است. جهانی منتظر است و نمی‌شود باور كرد كه این همه انتظار ریشه در حقیقت فطرت نداشته باشد و حاكی از وحی سماء نباشد كه فرمود: «و نرید أن نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین».
همكاران عزیز و ملت بزرگ و غیور ایران عزیز و بزرگ! برای رسیدن به جامعه مهدوی با همه ویژگی‌های آرمانی‌اش كه غبطه و آمال همه انبیا بوده است باید با درك درست و اقدام به‌موقع و به‌اندازه توأم با روحیه جهاد و مبارزه‌طلبی در كنار پایبندی به اصول و اسّ معارف قرآنی و اهل‌بیتی پای در میدان گذارد. تهدیدها و فرصت‌ها، عوامل و موانع، دوستان و دشمنان را باید شناخت و به مصداق بارز «أدعو الی الله علی بصیره أنا و من اتبعنی»‌ راهی جز عمل هوشیارانه، بصیرتمند، خالصاً لوجه الله و سراسر همت در پیش رو نداریم.
در همین‌جا بگویم كه گروهك تروریست داعش بداند به جایی آمده است كه در تله دام الهی گرفتار می‌شود و عراق برای همیشه مقبره آنان خواهد شد.
امروز با بهر‌ه‌گیری از تكنولوژی و فضاهای ایجاد‌شده باید پیام اسلام و انقلاب، امام و شهیدان را نه‌تنها به مغز و گوش مخاطبان كه به قلب و دل آنان برسانیم. پیام انقلاب اسلامی پیام سلامت و صلح است اما توأم با هوشیاری و روحیه مبارزه تا به هنگام گذر از كنار دزدان به ظاهر متشخص و مسلح به سلاح علم غافلگیر نشویم.
مذاكرات مربوط به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای هم باید مبتنی بر همین منطق قویم باشد. ما باید خود باشیم و هویت اسلامی ـ ایرانی‌مان را با تمام عزت به دنیا عرضه كنیم. اعتدال را بر محور و زمینه عدالت پی گیریم و فرهنگ را با فعالیت‌های ایجابی و دفاعی مبتنی بر اندیشه ناب دینی و قرین به عمل فرهنگی و هنر دینی عرضه كنیم. كاری نكنیم كه نمایشگاه كتاب بزنیم اما آنان كه قدومشان را مبارك می‌دانیم با توجه به اطلاعات دریافتی نیامدن را ترجیح دهند.
باید اعتراف كنیم كه دانشگاه و وزارت مربوطه در این معنی كه اقتصاد مقاومتی را گفتمان رایج باید كرد، یا اراده‌ای جدی ندارد و یا در عمل موفق نبوده است. وزرای اقتصادی و زیر مجموعه آنان هم لطفاً بیان كنند چند گام عملی فراتر از ستایش برداشته‌اند؟ می‌گویند تورم مهار شده و پایین آمده است. صاحب‌نظری می‌پرسید آیا شاخص‌ها هم همین ادعا را تأیید می‌كند؟
ما نگرانیم كه طرح بیمه سلامت با توجه به هزینه‌های بالا استمرار نیابد.
در حوزه جوانان یك فرصت بزرگ داریم آن هم وجود نازنین ذی‌وجود همانان است، همان جوانان عزیز كه همیشه مورد مدح و محبت امام و رهبر معظم بوده‌اند و یك خلأ اساسی كه متولیان امور در چند وزارتخانه و ده‌ها سازمان، نه خدمت‌رسانی مطلوب به آنان داشته‌اند و نه در حد مقبول زمینه شكوفایی و رشد این آینده‌سازان را مهیا كرده‌اند. خدا نبخشد كسانی را كه در پرداخت وام ازدواج جوانان اهمال می‌كنند.
 اشتغال، كشاورزی، صنعت،‌ علم و پیشرفت واقعی و ده‌ها دغدغه دیگر ذهن ما را به خود مشغول كرده است.
انتقادناپذیری مسؤولان و برخورد قهر‌آمیز با رسانه‌های منتقد و بحران موسوم به (۳۰۰۲)‌ بورسیه، مسائل حاشیه‌ای مثل آنچه به نام اقوام اصیل و مؤمن و متنوع و غیور ایران عزیز كه همگی گرد اسلام و ولایت جمع شده‌اند حقیقتاً دور از تدبیر و امید است.
بحران آب و تدبیرهای كمتر دیده‌‌شده در این وادی، تشنگی ماه رمضان در تابستان داغ را در همه كشور و از جمله خراسان شمالی تداعی می‌كند.
بیمه‌های كشاورزی معلوم نیست بود و نبودشان فرق می‌كند یا نه؟ كشاورزان كه این را احساس نمی‌كنند. (بذرپاش ـ‌ آقای دكتر جعفری وقت شما به اتمام رسیده است، جمعبندی بفرمایید)
مدارس تخریبی در خراسان شمالی،‌ جاده‌‌های ساخته‌نشده، روستاهای فاقد راه دسترسی، طرح‌های هادی روستایی شروع‌نشده و یا نیمه‌تمام‌مانده در شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه و شبكه آبیاری فرسوده روستایی ما را بر آن می‌دارد كه بگوییم آقای رئیس‌جمهور مكرم! اولویت ما فضای مجازی و پهنای باند نیست گرچه آن هم اگر مبتنی بر اینترنت ملی و اشراف داخلی باشد مفید است. (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر)
عدم پرداخت خسارت سیل و تگرگ، فاز دوم پتروشیمی، شمش آلومینیای جاجرم، ایجاد بیمارستان راز، تكمیل بیمارستان آشخانه، توسعه بیمارستان جاجرم، شهرك صنعتی، سد قردانلو، جاده بجنورد ـ آشخانه ـ جنگل گلستان، مشكل فرودگاه و بی‌عهدی هواپیمایی اترك، استمرار فعالیت بنیاد نخبگان، توسعه تحصیلات تكمیلی ارشد و دكتری در استان، توجه به نمایشگاه كتاب و تئاتر رضوی، احداث سینما و هشدار نسبت به تغییر زمین سینمای موجود، ایجاد ادارات باقی‌مانده در دو شهرستان راز و جرگلان و گرمه (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم جناب آقای جعفری) و عدم كمك جدی برای راه‌اندازی شهرستان محروم راز و جرگلان (نایب‌رئیس ـ اجازه می‌دهید تمام بشود؟) از دغدغه ماست. والسلام‌علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ متشکریم.
(ادامه رسیدگی به طرح جامع كاداستر كشور)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در رسیدگی به طرح جامع كاداستر، كلیات تصویب شد، الان جناب آقای پورابراهیمی پیشنهاد حذف عبارت «ارزش» را از بند (۱) ماده (۱) دارند. آقای پورابراهیمی! اگر صلاح می‌دانید آن حذف‌هایی كه در ماده (۱) دارید را یكجا مطرح بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ اگر اجازه بدهید جناب آقای دكتر فرهنگی! یكی انتهای بند (۶) ماده (۱)‌ است که «از جمله نیروهای مسلح» را پیشنهاد حذف داریم، یكی هم بند (۸)‌ ماده (۱)‌ است؛ یعنی مجموعه‌ای الان مطرح كردیم این است ولی قاعدتاً چون این بندها جداگانه است نمی‌شود با هم رأی گرفت.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای پورابراهیمی!‌ من برای اینكه همكاران توجه داشته باشند. دوباره عرض كنم كه كلمه «ارزش» از بند (۱)‌ است درست است؟
پورابراهیمی‌داورانی ـ بله، بند (۱)‌ فقط «ارزش»‌ است.
دبیر (فرهنگی) ـ از بند (۶)‌ «از جمله نیروهای مسلح» و كل بند (۸).
پورابراهیمی‌داورانی ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همكاران محترم عرض سلام و ادب و احترام دارم و میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (علیه‌السلام)‌ را خدمت همه عزیزان و بزرگواران پیشاپیش تبریك عرض می‌كنم.
درخصوص بند (۱) ماده (۱) تعریفی ارائه شده در بخش تعاریف كه ما در آنجا گفتیم، مشخصه‌های زمین مانند اندازه، كاربری، مشخصات رقومی، ثبتی یا حقوقی و سایر موارد در آنجا اشاره شده.
در اینجا یك عبارتی تحت عنوان «ارزش» آمده است. اولاً اینجا مشخص نیست این «ارزش»، ارزش منطقه‌ای است، ارزش بازار است، مفهوم این ارزش چیست و اگر كسی بخواهد به این استناد كند و فردا ما این حدنگار را در كشور اجرا كردیم، اگر عددی در یك ملك قرار گرفت، این مبنای تصمیم برای جایی است و یا نه. هم به دلیل وجود ابهام در این كلمه «ارزش»، پیشنهاد بنده این است كه این حذف بشود و ما نیاز نداریم، وقتی در آنجا اطلاعات مجموعه را داریم، قاعدتاً‌ می‌توانیم ارزش را هم براساس آن در هر زمان محاسبه كنیم؛ یعنی اگر اینجا بخواهیم عدد ارزش را لحاظ كنیم، مبنایی در اینجا نداریم؛ یعنی ما به چه دلیل می‌خواهیم در این اطلاعات حدنگار كلمه و واژه «ارزش» كه قیمت و بهای ملك و یا مجموعه است را در نظر بگیریم؟ تغییراتی كه مستمراً‌ در عرصه اقتصادی انجام می‌شود قطعاً تغییرات در ارزش را هم رقم خواهد زد و ما باید هر چند ماه یك بار، هر چند وقت یك بار دنبال تغییری باشیم كه در این حدنگار مدنظر قرار گرفته است. چون «ارزش» یك واژه‌ای است كه به زمان بستگی دارد و تغییرات آن مرتبط با زمان است، شاید در اینجا به عنوان اصطلاحی که در تعریف حدنگار آمده منطقی به نظر نیاید.
لذا پیشنهاد بنده این است كه در این عبارتی كه تعریف شده واژه «ارزش» حذف شود تا ما بتوانیم منطقی‌تر نسبت به این تعریف تصمیم‌گیری كنیم.
نایب‌رئیس ـ مخالف صحبت نمی‌فرمایند، دولت و كمیسیون نظری ندارند. متشكریم.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف كلمه «ارزش»‌ از بند (۱) و عبارت «از جمله نیروهای مسلح» از بند (۶)‌ و كل بند (۸) است.
نایب‌رئیس ـ جدا جدا رأی می‌گیریم، اول «ارزش» را رأی می‌گیریم.
دبیر (فرهنگی) ـ فقط کلمه «ارزش» ‌از بند (۱) ماده (۱) را رأی می‌گیریم.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۸ نفر، دولت و كمیسیون نظری ندارند. همكاران محترم اعلام بفرمایند. بله، اینجا قوه قضائیه به معنای دولتند، دولت به معنای عام كه قوای سه‌گانه را می‌گیرد. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ مورد بعدی، آقای رئیس! «از جمله نیروهای مسلح» هم یك مقدار مبهم است. چون ممكن است بعضی‌ها نظرشان این باشد كه نیروهای مسلح جزء دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) نیست. لذا «و»‌ مثلاً باید می‌آمد. به هر حال هر تركیب و توضیحی كه دارد گفته‌اند «از جمله نیروهای مسلح»‌ از بند (۶) حذف شود.
نایب‌رئیس ـ همكاران اعلام رأی بفرمایند، قوه قضائیه و كمیسیون هم نظر خاصی ندارند. دومی را توضیح ندادند؟ مختصری توضیح بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج آقای ابوترابی! قسمت قبلی را من توضیح دادم این قسمت را من اصلاً توضیح ندادم که شما دارید رأی‌گیری می‌كنید! اجازه بدهید حاج‌آقا!‌ در خصوص بند (۶) «از جمله نیروهای مسلح»، اصلاً‌ ما در قانونگذاری وقتی می‌گوییم «دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری یا نیروهای مسلح» در داخل این قرار دارند یا ندارند؟ اگر در داخل آن قرار دارند عملاً در قانون مستتر است ما نیاز نداریم كه بگوییم «از جمله»، بعد یكی تفسیر می‌کند كه چرا دیگری نیاوردید؟ شما دقیقاً اینجا اشاره كردید، الحمدلله دوستانی هم كه این متن را نوشتند همه‌شان قضائی و حقوقی‌اند. برادر بزرگوارم جناب آقای دكتر تویسرکانی خودشان از پیشكسوتان عرصه قضائی كشورند.
تصور من این است این عبارت «از جمله نیروهای مسلح» باعث ایجاد ابهام می‌شود همانطور كه آقای دكتر فرهنگی هم به آن اشاره كردند. اینجا لازم نیست اگر ما می‌خواهیم بگوییم نیروهای مسلح تصریح شود «از جمله» را حذف كنیم بگوییم «مخصوصاً»، «ویژه» چه می‌دانم یك عبارت دیگری بیاوریم.
به نظر می‌رسد این در آینده باعث ایجاد ابهام می‌شود، تفسیر از قانون ارائه می‌شود؛ لذا خواهش من این است در بند (۶) شما بگویید: «دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون». هر چیزی كه در موضوع ماده (۵) قانون هست را شامل می‌شود، نیازی نیست كه ما چیز دیگری در آنجا اضافه كنیم. اگر این‌طور باشد كه در بند قانون چیزی را می‌گوییم، اجزایش را هم توضیح می‌دهیم، باید همه را بیاوریم. (نایب‌رئیس ـ متشكر) پس این با قانونگذاری نمی‌خواند، خواهشم این است كه حذف شود. همان عبارت قبلی خودش كامل است.
نایب‌رئیس ـ مخالف مثل اینكه تصمیم به سخنرانی دارند، آقای منادی مخالف را دعوت كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! به علت اشكالی كه در دستگاه‌ ایجاد شده ثبت مخالف و موافق صورت نگرفته، الان فناوری برای تصحیح موضوع می‌آید. باید خود حضرت‌عالی اقدام كنید.
نایب‌رئیس ـ بین مخالفین محترم كدام زورشان بیشتر است، او را انتخاب كنیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای علی‌پور‌خنكداری از همه زودتر بودند.
نایب‌رئیس ـ آقای ندیمی هم وقت‌شان را به آقای علی‌پور می‌دهند. هر دو هم الحمدلله از خطه شمال هستید، بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
به مناسبت میلاد پربركت قائم آل‌محمد، مهدی موعود (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف)‌ خدمت ملت شریف ایران، همكاران عزیز و هیأت‌رئیسه محترم عرض تبریك دارم. از آقای ندیمی هم تقدیر و تشكر می‌كنم كه به هر حال این فرصت را به بنده حقیر دادند.
عزیزان مطلع هستند در بند (۶) قبل از اینكه موضوعات نقشه‌برداری هوایی در سازمان نقشه‌برداری كشور انجام بشود، سازمانی را كشور داشته، سازمان جغرافیایی ارتش بود، كه در واقع جزء نیروهای مسلح هست و موضوعات نقشه‌برداری كشور را انجام می‌دهد.
بحث حدنگاری، بحث مهمی است كه حتماً رقومی باید انجام شود و موضوعات سند ثبتی كشور كاملاً‌ بر مبنای حدنگاری یا كاداستر باید انجام شود، اما چرا نیروهای مسلح؟ عزیزان می‌دانند كه در بحث نقشه‌برداری هوایی ما بعضی از موضوعات پروازهای ممنوعه را داریم كه حتماً باید در نیروهای مسلح و سازمان جغرافیایی ارتش نقشه‌برداری و عكس‌برداری هوایی انجام شود كه بشود محدوده‌های نظامی را حدنگاری كرد؛ چون نمی‌شود كشور را، یك قسمی را حدنگاری كنید، نقشه‌برداری ثبتی كامل انجام دهید، یك قسمی، جاهای مختلف نظامی یا موضوعاتی كه برای نظام حساس است و حتماً باید نیروهای مسلح ورود پیدا كنند و نقشه‌برداری هوایی انجام شود را به سازمان نقشه‌برداری بدهیم. بحث‌های امنیتی در كشور هست. حتماً قانونگذار این را رعایت كرده است.
من خواهشی كه از عزیزان دارم، از جناب آقای دكتر پورابراهیمی هم تشكر می‌كنم كه به هر حال اینجا احساس كردند كه سازمان‌های دیگر هم هستند، اما در واقع دو سازمان، سازمان نقشه‌برداری كشور و سازمان جغرافیایی كه مربوط به نیروهای مسلح است بحث نقشه‌برداری و عكس‌برداری هوایی را انجام می‌دهد و حتی نقشه‌برداری زمینی را چون سازمان نقشه‌برداری نمی‌تواند در مراكز نظامی حتی نقشه‌برداری زمینی را انجام بدهد. خواهشی كه از دوستان دارم ان‌شاءالله به حذف این جمله رأی ندهند، متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف صحبت كردند، برادرم جناب آقای مهرداد بائوج‌‌لاهوتی موافق هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای علی‌پور فرمودند كه اصلاً بدون اجازه نیروهای مسلح امكان پرواز وجود ندارد، اصلاً من این حرف ایشان را كاملاً‌ رد می‌كنم. چه لزومی دارد؟ تمام پروازهایی كه الان در كشور دارد انجام می‌شود مگر با اجازه نیروهای مسلح است؟ نیروهای مسلح یك محدوده‌ای را در شهرهای مختلف به عنوان مكان در اختیار دارند، هر گونه دخل و تصرف هر گونه عكسبرداری و هر گونه نقشه‌برداری از محدوده آنها باید با اجازه آنها باشد. این حرف، حرف درستی است الان هم همین امر دارد صورت می‌گیرد. سؤال من از آقای علی‌پور این است كه همین الان اگر ما بخواهیم در محدوده نظامی، محدوده‌ای كه عزیزان نیروهای مسلح هستند، اطلاعاتی را كسب كنیم، نقشه‌برداری‌ انجام شود، عكسبرداری انجام شود مگر بدون مجوز آن است؟ ولی اینكه این را تسری بدهیم، بگوییم دیگر هر گونه پروازی بخواهد انجام شود حتماً نیروهای مسلح بخواهند اجازه بدهند، این حرف درستی نیست. اما در محدوده آنها این حرف منطقی است و عملاً‌ الان هم چه ما بیاوریم، چه نیاوریم این امر دارد صورت می‌گیرد.
بنابراین اینجا پیشنهادی كه دادند، بودن این جمله اینجا ابهام ایجاد می‌كند؛ یعنی معنی‌اش این است كه شما اگر هر گونه پروازی را بخواهید برای نقشه‌برداری انجام بدهید ابتدا باید از نیروهای مسلح اجازه بگیرید كه به نظر من درست نیست. در محدوده آنها باشد حرف، حرف درستی است همین الان هم دارد صورت می‌گیرد در آینده هم اگر بخواهد این كار صورت بگیرد باید با اجازه نیروهای مسلح باشد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان)‌ ـ آقای رئیس! دولت نظر دارند.
نایب‌رئیس ـ نظری دارید؟ دولت كه قبلاً نظر دادند. (میركوهی ـ در این بند نظر ندادیم)‌ بفرمایید.
عبدالعلی میركوهی‌ (معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض شود این مواردی كه در این ماده (۱) به عنوان تعاریف و اصطلاحات آمده بعد در مواد بعدی به هر حال از اینها استفاده شده مثلاً‌ كلمه «دستگاه‌های اجرایی» یا بحث منطقه‌ای یا هر چیز. اینها در مواد بعدی آمده حتی در مورد نیروهای مسلح كه ملزم شد‌ه‌اند آمده، چون در ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری مؤسسات و سازمان‌ها و دستگاه‌ها را گفته ولی به صورت صریح در واقع نیروهای مسلح را ذكر نكرده بیشتر به این خاطر این را آوردند و اینجا به جای «از»‌ هم اگر «و» باشد بهتر است، به این خاطر آوردند كه بعد دوباره مشكل پیش نیاید، اختلاف نظر پیش نیاید، چون یك بخش زیادی از املاك متعلق به نیروهای مسلح است و حیف است كه آنها مشمول این كاداستر نشوند یا مشكلاتی پیش بیاید و اگر املاك و اراضی مجموعه كشور در این طرح اجرا نشود این هدفی كه مورد نظر هست حاصل نخواهد شد. به این خاطر من فكر می‌كنم، نیروهای مسلح نیاز است و به جای «از» هم اگر «و» بگذاریم بهتر است، تسریع می‌شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، پیشنهاددهنده جناب آقای دكتر هم نظرشان این است كه با اینكه كلمه «و» گذاشته شود موافقند، «و» هم یك اصلاح ویرایشی است؛ لذا آقای فرهنگی محبت بفرمایید یك اصلاح ویرایشی باشد با همان «و» قرائت كنید دیگر دولت هم موافقند. دیگر احتیاج ندارد، نظر شما هم موافق است.«از» را برداشتیم «و» می‌گذاریم.
«و نیروهای مسلح» می‌شود. بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آن را موقع قرائت اعمال می‌كنیم، آقای لاهوتی در بند (۵) پیشنهاد حذف كل دارند.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید همكاران محترم! حاج آقای ابوترابی هم عنایت بفرمایند اگر عرایضی كه تقدیم می‌كنم درست است ایشان هم عنایت بفرمایند. ببینید الان دفترچه‌هایی را كه برای مردم صادر می‌كنیم اسناد مالكیت است، سند مالكیت است. نام این هست سند مالكیت. این سند مالكیت هم برای همه مردم حتی مردم عامی، مردم كم‌سواد هم می‌دانند معنی سند مالكیت چیست؟
حاج آقای ابوترابی!‌ در این قانون اسم سند مالكیت را ما داریم «سند حدنگار» می‌گذاریم. من واقعاً نمی‌خواهم رد بكنم دوستان حتماً برای این حرف خودشان در هر صورت یك استناد و یك استدلال‌هایی دارند. اما واقعاً لزومش چیست؟ یك ادبیاتی است كه واقعاً در جامعه جا افتاده است و این دفترچه حالا یا یك برگ است ما اسمش را می‌گذاریم سند مالكیت، حالا لزومی كه ما این را سند حدنگار بگذاریم تا در جامعه ما بیاییم (۵۰) سال دیگر در هر صورت زمان ببرد این كلمه تداعی كند و در ذهن مردم جا بیفتد كار سخت و مشكلی است. پیشنهادم این است كه همین سند مالكیتی كه الان وجود دارد ما در بند (۲)‌ حدنگاری را تعریف كردیم، بله حدنگاری باید صورت بگیرد، اما اسم این دفترچه سند مالكیت همان سند مالكیت باقی بماند. دیگر اسمش را عوض نكنیم، بگذاریم سند حدنگار. بنده براساس همین موارد و دلایلی كه خدمت شما همكاران عرض كردم، تقاضای حذف بند (۵)‌ ماده (۱)‌ را دارم كه سند حدنگار حذف شود و این سند به نام همان سند مالكیتی كه در ذهن مردم جا افتاده است و مردم می‌شناسند سند مالكیت یعنی چه، باقی بماند، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ الان پیشنهادتان حذف بند (۵) هست، مخالف صحبت نمی‌كنند، دولت توضیح بدهند، بفرمایید.
عبدالعلی میركوهی (معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری)‌ ـ عرض شود این سند حدنگار كه اینجا آمده اولاً در ماده (۱۱) درخصوص این سند حدنگار این عبارت آمده یعنی سند كاداستر به علاوه سند مالكیت اعم از سند حدنگار و آن خود سند مالكیت است، الان ما در عین حال كه اسناد مالكیت در مورد املاك داریم آن بخشی هم كه سازمان ثبت موفق شده، طرح كاداستر را اجرا كند، آنها سند كاداستر یا حدنگار گرفتند من فكر می‌كنم، ضرورت دارد.
نایب‌رئیس ـ یعنی ما در حقیقت دو سند داریم. یك سند مالكیت داریم یك سند حدنگار داریم.
میركوهی ـ بله، بعد هم در متن مواد هم این كلمه آمده و استفاده شده اگر اینجا حذف شد مشكل پیدا می‌شود.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای لاهوتی می‌فرمایند شما نوشتید سند حدنگار، سند مالكیتی است كه براساس...
میركوهی ـ بله، نوعی سند مالكیت است، نه اینكه جایگزین كلاً سند مالكیت بشود.
نایب‌رئیس ـ می‌شود یك اصلاح ویرایشی باشد، جناب آقای لاهوتی! «نوعی سند مالكیتی است كه براساس حدنگاری و تحت نظام جامع...» این دیگر هم آن نظر شما را تأمین می‌كند كه سند مالكیت است منتها یك تفاوتی هم با سند مالكیت مصطلح كه هست و صادر می‌شود دارد، یعنی این سند حدنگار جایگزین سند مالكیت فعلی نمی‌شود.
دبیر (فرهنگی) ـ چرا، حاج آقا اینجا تصریح دارند.
میركوهی ـ نه جایگزین نیست، ببینید! حالا هرچه این را صادر كنند ممكن است تا چندین سال دیگر آن سندها باقی باشد به این خاطر هر دوی آن الان استفاده می‌شود.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای میركوهی! جناب آقای مفتح یك پیشنهاد دارند كه آن جایگزین اسناد مالكیت قبل از تصویب این قانون می‌شود حذف شود. این شاید هم نظر آقای لاهوتی را تأمین می‌كند هم نظر شما را كه «سند حدنگار» نوعی سند مالكیتی است كه براساس حدنگاری و تحت نظام جامع تهیه می‌شود». اگر این نظر را تأمین می‌كند ما پیشنهاد آقای دكتر مفتح را داشته باشیم و آقای لاهوتی هم نظرشان تأمین بشود.
میركوهی ـ البته این جایگزین كه اینجا آمده چون اسنادی كه به صورت كاداستر الان تك‌برگی صادر می‌شود این اسناد جایگزین دیگر آن سند مالكیت دفترچه‌‌ای فعلی می‌شود. از این جهت است والا ممكن است اسناد مالكیت اولاً عام است، سند مالكیت اتومبیل هم ما داریم كه اصلاً مشمول این نمی‌شود. اسناد مالكیت چیزهای دیگر هم داریم اینجا این سند كاداستر یا حدنگار یك اصطلاحی است كه نوعی از سند است.
 نایب‌رئیس ـ فكر می‌كنم آقای میركوهی ما الان به همین نحو عمل كنیم یعنی آقای لاهوتی هم موافقند الان از این بند عبور می‌كنیم كه حالا در بندهای دیگر ببینیم چه باید كرد. كه ما در حقیقت آن جایگزین اسناد مالكیت قبل را فعلاً‌ اینجا حذف می‌كنیم؛ چون اگر جایگزین شد كه عملاً جایگزین می‌شود. بله؟ موافق نیستید، توضیحی دارید؟ بفرمایید.
احمد تویسركانی (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! اسناد مالكیتی كه الان در اختیار مردم هست و شاید ما قریب به (۲۶)، (۲۷)‌ میلیون سند مالكیت دفترچه‌ای در اختیار مردم داریم كه معروف به اسناد مالكیت منگوله‌دار بود و هست. در برنامه پنجم و در این قانون پیش‌بینی شده است كه این اسناد مالكیت تغییر پیدا كنند و به اسناد مالكیت تحت سیستم كاداستر تبدیل شود و اسناد حدنگاری‌شده. اینجا در حقیقت در ماده (۱) یك تعریفی آورده كه در مواد بعدی اگر گفته شده است «سند حدنگار» منظور این است كه یك سند مالكیت جدیدی است كه براساس مختصاتی كه در سیستم كاداستر هست صادر می‌شود و تكلیف قانونی هم هست كه ما كل اسناد مالكیت دفترچه‌ای را جمع‌آوری كنیم و اسناد مالكیت حدنگاری‌شده تحت سیستم كاداستر صادر شود در مواد هم به این اشاره شده این برای رفع ابهام هست و تعریف هست كه منظور از سند حدنگار در متن قانون «سند مالكیتی است كه براساس حدنگاری و تحت نظام جامع تهیه و جایگزین اسناد مالكیت قبل از تصویب این قانون می‌شود». این فقط برای این است كه تفاوت اسناد مالكیت فعلی و اسناد مالكیتی كه ما مكلف هستیم بعد از اجرای سیستم ان‌شاء‌الله صادر كنیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، ببینید آقای تویسركانی!‌ شما در ماده (۱۱)‌ این مطلبی را كه فرمودید آوردید كه در ظرف (۵) سال باید این جایگزینی اتفاق بیفتد لذا آن ماده (۱۱) به جای خودش محفوظ است حالا ما آنجا وارد نمی‌شویم. اما در این ماده (۵) اگر صلاح بدانید این طور عمل كنیم آقای لاهوتی! توجه بفرمایید. سند مالیكت حدنگار، یعنی یك توصیفی است كه نظر شما را تأمین می‌كند. (تویسركانی ـ بند ۵ ماده ۱) بله، «سند مالكیت حدنگار سند مالكیتی است كه براساس حدنگاری و تحت نظام جامع تهیه می‌شود»‌. فعلاً این را اینجا می‌آوریم بعد آنجا شما در ماده (۱۱)‌ توضیح دادید كه ظرف پنج سال این جایگزینی‌ها باید اتفاق بیفتد. خیلی متشكرم، همكاران محترم توجه بفرمایید! جناب آقای مفتح! نظر شما هم اینجا تأمین شد در آن پیشنهاد حذف، لذا به این نحو قرائت می‌شود:
۵ ـ سند مالكیت حدنگار، سند مالكیتی است كه براساس حدنگاری و تحت نظام جامع تهیه می‌شود.
حضار ۱۹۸ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید كه ما از این عبور كنیم دولت و كمیسیون هم موافقند. حضار اعلام رأی بفرمایند. با اصلاحی كه شد این طور شد: «سند مالكیت حدنگار، سند مالكیتی است كه براساس حدنگاری و تحت نظام جامع تهیه می‌شود». همكاران اعلام رأی بفرمایند، دولت و كمیسیون و جناب آقای لاهوتی و آقای مفتح هم موافق هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در بند (۶) آقای مفتح رفع ابهام دارند، رفع ابهام‌تان را هم بفرمایید به چه شكلی هست.
نایب‌رئیس ـ آقای مفتح بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب حاج‌آقای ابوترابی، عنایت بفرمایید! اینجا ما در قسمت تعاریف هستیم دستگاهها را آمده تعریف كرده، بعد بر اساس این تعریف در مواد مختلف قانون حكم‌های متعدد داده شده است. دستگاهها را چگونه تعریف كرده؟ آن تعریفی است كه در ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری است. ماده (۵) قانون خدمات كشوری چه می‌گوید؟ در همین صفحه (۱۹) این جزوه چاپ شده، گفته: «كلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات نهادهای عمومی غیردولتی، شركت‌های دولتی و كلیه دستگاه‌هایی كه شمول قانون بر آنها مستلزم ذكر و یا تصریح نام است، دستگاه اجرایی نامیده می‌شود» گفته این دستگاه و نیروهای مسلح، حالا «از جمله» اصلاح بشود به هر ترتیبی آن را تبدیل می‌كند «و نیروهای مسلح». خوب، این یعنی چه؟ از یك طرف ممكن است، معنایش این باشد در احكامی كه بعداً می‌آید كه برای این دستگاهها سند مالكیت صادر بشود. یك سری جاهایی مثل مجلس، مثل خدمت شما عرض كنم كه جاهای متعددی هست كه مشمول تعریف دستگاه نمی‌شود.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دكتر! شما الان می‌فرمایید با چه عبارتی ابهام رفع می‌شود؟
مفتح ـ اول ابهام را توضیح بدهم، یعنی می‌خواهم بگویم به این دلیل مبهم است و بعد در ماده (۹) همین قانونی كه داریم گفته: كلیه دستگاهها مكلفند تمامی مستندات و اطلاعات توصیفی املاك متعلق به خود را از این موارد ارائه بدهند. خوب، ما اولاً در دستگاهها، نیروی مسلح را آوردیم، نیروی مسلح به این ترتیب مكلف می‌شود كه ارائه بكند. از آن طرف جاهایی مثل مجلس و بقیه دستگاهها كه بقیه موارد كه جزء تعریف دستگاه نیستند (نایب‌رئیس ـ بله) مكلف نیستند كه ارائه بكنند به نظر می‌رسد كه این تعریف، تعریف كاملی نیست. یك پیشنهاد حالا آقای دكتر فرهنگی می‌فرمایند می‌تواند پیشنهاد حذف باشد. پیشنهاد دیگری دارم كه به كمیسیون ارجاع بشود. واقعاً یك تعریف جامعی كه هم مواردی را كه در بر نمی‌گیرد، در بر بگیرد و هم جاهایی مثل نیروهای مسلح كه در ارائه اطلاعات‌شان ممكن است یك سری ضوابط خاصی داشته باشند، از این تعریف خارج بشود و الا با این ترتیب نمی‌توانیم الان با این فرصت سریع یك تعریفی را بنویسم. ممكن است از بعد دیگری مشكل ایجاد بكند، ولی در كمیسیون روی آن فكر بشود، بررسی بشود و یك تعریف جامع و مانعی برای این بیاید پیشنهادم این است.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! مخالف صحبت ‌كند؟
نایب‌رئیس ـ نه، اجازه بدهید الان در حقیقت پیشنهادی به آن معنی نبود كه به عنوان مخالف صحبت بشود. یعنی جناب آقای دكتر مفتح پیشنهادی داشتند كه بنده می‌توانم بر اساس آیین‌نامه به رأی مجلس بگذارم. با رأی دوستان این بند به كمیسیون ارجاع بشود در صورتی كه دوستان هم نظر خاصی نداشته باشند، كمیسیون تكمیل كند. آقای ندیمی هم مثل اینكه صحبتی دارند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای ندیمی بفرمایید.
 ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای ابوترابی! اولاً من واقعاً از همه كسانی كه تلاش كردند این قانون را بیاورند كه ما تصویب كنیم باید تشكر كنیم چرا؟ (نایب‌رئیس ـ واقعاً تشكری خاص!) چون بینی و بین‌الله شناسنامه زمین جزء مسایل اساسی این كشور است و بسیاری از مفاسد در موضوع زمین است و همین‌ جا هم از جناب‌عالی و نمایندگان تشكر بكنم كه در مبارزه با مفاسد اقتصادی در موضوع زمین ورود كردید.
جناب آقای ابوترابی! اما اینجا تا آنجایی كه آقای مفتح عزیز ما خواندند، آنجا نوشته است «یا تصریح نام است از قبیل شركت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانك مركزی، بانكها، بیمه‌‌های دولتی، دستگاه اجرایی...» ببینید! در آنجا هم در ماده (۵) قانون مدیریت ما علاوه بر اینكه استناد كردیم به اینكه همه آنهایی كه مستلزم ذكر نام هستند یا عناوین را در همان صدر ماده (۵) آوردیم كه كلیه وزارتخانه‌ها و كلیه مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شركت‌های دولتی آمده، اما آن‌چه كه الان ما نگران هستیم این است، این را اگر می‌خواهید ارجاع بدهید این قصه را دارد زمین در این كشور توسط كشور و لشكر هست. یعنی فقط كشوری‌ها نیستند، لشكری‌ها هم زمین‌های زیادی دارند كه حدود و ثغور آن معلوم نیست. اگر اینجا بنویسیم «و نیروهای مسلح» منظور لشكری باشد قصه حل می‌شود. اما اگر هر تعریف دیگری بكنند كه فقط كشوری باشد، مشكل زمین در كشور حل نمی‌شود. ما یك‌میلیون و ششصد هزار و اندی كیلومتر مربعی كه داریم را باید جای جایش معلوم بشود، صاحبش چه كسی است؟ به قول آقایان ارزشش چقدر است؟ و مانند آن.
 من خواهش می‌كنم اگر می‌خواهید ارجاع بدهید با قید این باشد كه لشكری را شمول بدهید چون آنجا هم «از قبیل» داشتیم. در همان ماده (۵) (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، متشكر) علاوه بر اینكه گفتیم چه، چه، بعد گفتیم «از قبیل»، این از قبیل نافی نیست برخلاف پیشنهاد حذفی كه قبلاً داده بودند من نگرانم كه این ارجاع باعث بشود كه بخش لشكری حذف بشود. ما در مناطق آزاد، در مناطق ویژه، در جنگلها و در بسیاری از جاها لشكری‌های محترم حضور دارند حدشان معلوم نیست. ما این حد را معلوم كنیم (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر) بنابراین «و نیروهای مسلح» یا «از قبیل نیروهای مسلح» را بگذاریم.
نایب‌رئیس ـ بله، متشكریم. اگر كمیسیون قضایی جناب آقای ملكشاهی، دوستان هم موافق هستند، دولت هم موافقند، ما رأی دوستان را بگیریم كه این بند به كمیسیون ارجاع بشود یك مقدار كامل‌تر بیاید می‌خواهم ببینم نظر مخالفی ندارند؟ آقای ملكشاهی نیستند؟ به نظرتان الان مثلاً آقای مفتح می‌فرمایند مجلس را چه‌طوری فرا می‌گیرد؟
ملكشاهی ـ دستگاه‌ها همه را در بر می‌گیرد، مجلس هم شامل می‌شود.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای مفتح! این «كلیه دستگاهها» می‌فرمایند شامل مجلس هم می‌شود. حالا ما رأی دوستان را برای ارجاع به كمیسیون می‌گیریم.
دبیر (فرهنگی) ـ فقط بند (۶)...
نایب‌رئیس ـ دوستانی كه موافق هستند بند (۶) برای تكمیل با توجه به آن تذكری هم كه آقای ندیمی داشتند، لشكری را هم مورد توجه قرار می‌دهد، آن الان هم مورد نظر هست، نظرشان هست كه به كمیسیون ارجاع بشود احیاناً تعریف كاملتری را ارائه كنند، نظرشان را اعلام بفرمایند.
حضار ۱۹۷ نفر، ارجاع بند (۶) به كمیسیون. همكاران اعلام رأی بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم. تصویب شد. آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای پورابراهیمی در بند (۸) هم...
نایب‌رئیس ـ جناب آقای ملكشاهی! محبت كنید كمیسیون زودتر نظرش را بدهد كه ما داریم بررسی می‌كنیم این را هم مورد بحث قرار بدهیم، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد بعدی‌شان را مطرح می‌كنند؟ آقای پورابراهیمی بفرمایید. كل بند (۸) را پیشنهاد حذف دادند.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم تشكر می‌كنم از همه دوستانی كه انصافاً تلاش كردند تا این موضوع بسیار مهم كه خلأ آن جدی است هم در حوزه اقتصادی كشور هم در حوزه مسایل اجرایی به شكلی سامان‌دهی پیدا كند و این اتفاق رقم بخورد. در خصوص مواردی كه پیشنهاد می‌كنیم، شاید به واسطه اصلاحی است كه به این موضوع كمك كند. بند (۸) آمدیم یك عبارتی تحت عنوان «منطقه» مطرح كردیم و تعریف كردیم «حوزه یا حوزه‌های ثبتی است كه به تشخیص سازمان در آنها حدنگاری اجرا شده یا می‌شود». معمولاً رسم بر این است وقتی شما در یك ماده واحده‌ای می‌آیید اصطلاحاتی را تعریف می‌كنید، قاعدتاً باید در متن به آن اصطلاحات ارجاع بدهید. یعنی مثلاً اگر ما می‌گوییم سند حدنگار كه الان بحثش انجام شد و صحبت دقیقی هم بود كه همكاران مطرح كردند و اصلاح خوبی هم صورت گرفت، قطعاً در متن شما سند حدنگار را دارید و به استناد آن عمل می‌كنید یا موارد دیگری شبیه به این.
اینجا در خصوص منطقه‌ای كه می‌گوییم حوزه یا حوزه ثبتی است كه به تشخیص سازمان و به عبارتی الی آخر هست این موضوع مشخص‌كننده این نیست كه در كجا ارجاعی تحت عنوان منطقه داریم؟ یعنی اگر ما منطقه را چیز دیگری تعریف كنیم و عبارت دیگری بیاوریم چه تفاوتی می‌كند؟ حدود و ثغوری كه در اینجا كمك می‌كند به اینكه عبارت بند (۸) را ما مدنظر قرار بدهیم چیست؟ لذا به نظر می‌رسد اصلاً موضوعیت ندارد یعنی اگر این نباشد، بود و نبود بند (۸) در متن شما هیچ تأثیری نخواهد داشت. می‌گویید حوزه ثبتی است كه به تشخیص سازمان در آن اجرا می‌شود خوب، یك ارجاعی هست، محدوده‌ای است، مشخص است بر اساس آن دارد انجام می‌شود یعنی عبارت و اصطلاح «منطقه» چه كمكی می‌كند در اینكه ما در تعاریف اینجا این را اضافه بكنیم؟
 پیشنهاد بنده حذف بند (۸) هست كه در اینجا بیاید، مگر اینكه ما بند (۸) را به شكل دقیق‌تری تعریف كنیم. همان‌طوری كه در بند (۶) هم الان همكاران گفتند نیاز به تعریف داشت و برگشت به كمیسیون تصویب شد. لذا پیشنهاد بنده این است كه یا این را تعریف دقیق‌تری انجام بدهیم كه می‌تواند این تعریف دقیق‌تر الان صورت بگیرد یا پیشنهاد حذف داریم چون عبارتی است كه بود و نبودش در متن قانون تأثیری ندارد و عملاً شاید بعداً هم تفاسیر متفاوتی از آن صورت بگیرد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! آقای علی‌پور به عنوان مخالف می‌خواهند صحبت كند.
نایب‌رئیس ـ صحبت می‌كنید یا نه؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای علی‌پور بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
بله، متشكرم. همكاران عزیز! عرض كنم كه در رابطه با پیشنهاد جناب آقای دكتر پورابراهیمی، خوب این یك تعریفی در حوزه‌های ثبتی به تشخیص سازمان ثبت اسناد و املاك كشور شده است. ببینید! ما معمولاً در تقسیمات، در ادارات و سازمان‌های مختلف هم همین‌طور داریم. مثلاً استان داریم و بعد شهرستان داریم و بعد بخش داریم. در حوزه ثبتی هم همین‌طور است. در حوزه ثبتی در واقع منطقه و نواحی را مشخص می‌كند. ما داریم یك تعریفی در قانون مشخص می‌كنیم. اگر در قانون مشخص نكنیم منطقه و نواحی كجاست، در واقع این ایراد قانونی است. قانون باید جامع، مانع و كامل باشد. اینجا هم قانونگذار آمده مشخص كرده «منطقه» تعریفش چیست؟ اگر یك جایی در نقشه حدنگاری موضوع استانی یا نواحی یا منطقه‌ای آمده برای سازمان ثبت و اسناد و املاك كشور و برای آن اداره مشخص شده باشد كه این منطقه مربوط به كدام حوزه است. منطقه هم تعریف شده، حوزه یا حوزه‌های ثبتی است یعنی دقیقاً روشن و مشخص است كه برای سازمان ثبت اسناد و املاك كشور حدنگاری كه در آن حوزه دارد انجام می‌شود برای قانونگذار و برای خود سازمان ثبت اسناد مشخص باشد. من خواهشی كه از دوستان دارم اینكه توجه بفرمایند به موضوع حذف «منطقه» رأی ندهند، چون در تعریف باید مشخص باشد و اینجا هم مشخص شده است. «حوزه یا حوزه‌های ثبتی است كه به تشخیص سازمان در آنها حدنگاری اجرا شده یا می‌شود». ممنون و متشكرم
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای علی‌پور صحبت كردند، موافق جناب آقای حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم! دقت بفرمایید ما یك قانون مادر به نام تقسیمات كشوری داریم. در آن قانون یك ماده‌ای هست به نام ماده (۱۴) كه مكلف كرده همه دستگاههای متعلق به نظام را كه از آن قانون در تقسیم‌بندی‌های خودشان استفاده كنند. ولی متأسفانه ما الان اینجا این اختیاری كه می‌خواهیم به ثبت بدهیم باعث یك سری تداخلهایی می‌شود كه منشأ بسیاری از اختلافات و گرفتاریهای مردم و دولت و كسانی می‌شود كه می‌خواهند حل اختلاف كنند.
ما معتقدیم كه این حذف شود تازه قانون مادر حاكم می‌شود و آنكه همه تقسیمات براساس ماده (۱۴) قانون تقسیمات كشوری كه در دولت بررسی می‌شود همه دستگاههای ذی‌ربط از ابعاد امنیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بررسی می‌كنند كه حوزه‌ها و تقسیم‌بندیها چطوری شكل بگیرد آنجا مرجع تشخیص باشد و ثبت اسناد هم براساس همان حوزه سیاسی كه دولت تقسیم‌بندی انجام می‌دهد و یا براساس قانون اگر استان باشد می‌آید در مجلس به تصویب می‌رسد تابع همان باشد.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، ‌دولت نظری دارند؟ بفرمایید.
احمد تویسركانی (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید! من توضیحی عرض كنم، استحضار دارید كه محدوده‌های ثبتی و مناطقی كه اسناد مالكیت و پلاكهای ثبتی در آن جریان دارد و اعمال می‌شود یك ویژگیهای خاصی دارد. گاهی اینها آن تطابق لازم را با تقسیمات كشوری ندارد. ما براساس ماده (۱۱)‌ مكلف شدیم كه اسناد مالكیت را تغییر بدهیم در منطقه‌هایی كه باید به نوبت و با اولویتهایی كه می‌سنجیم این كار را انجام بدهیم. در ماده (۱۱) تعبیر شده «مناطقی كه سازمان ثبت تشخیص می‌دهد»، ممكن است سه تا، چهار تا شهرستان در كنار هم باشد، بخشی از اینها آمادگی داشته باشد و بخشی نداشته باشد. در این تعریفی كه در ماده (۸) ذكر شده كه آن لفظ منطقه را در ماده (۱۱) برای تعویض اسناد مالكیت پیش‌بینی كرده این را تصریح كرده كه منظور حوزه یا حوزه‌های ثبتی است كه به تشخیص سازمان حدنگاری اجرا شده یا می‌شود.
این موضوع یك موضوع بسیار روشنی است و به نظرم می‌آید كه ایراد و اشكال جدی نداشته باشد. خواهشم این است كه به اینكه بند (۸) باشد رأی بدهید، و سازمان ثبت براساس ملاحظات و اقدامات ثبتی كه در هر محدوده جغرافیایی انجام می‌دهد كارش را انجام بدهد و به نظرم می‌آید كه موضوع، موضوع مهمی برای ما است در اجرای مأموریتهایی كه این قانون ما را مكلف می‌كند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، آقای فرهنگی پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف بند (۸) ماده (۱) است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۷ نفر، همكاران محترم اعلام رأی بفرمایند. دولت مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در همان بند (۸) آقای مفتح یك موردی فرمودند كه به نظرم ویرایشی است و درست هم هست. (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) می‌فرمایند «حوزه یا حوزه‌های» دیگر آنجا «یا حوزه‌های» زائد است. منطقه حوزه ثبتی است كه درست هم هست. (نایب‌رئیس ـ بله) در بند (۹)‌ هم اگر آقای دكتر پیشنهاد حذفشان را مطرح نكنند و دوستان هم كمك كنند قرائت كنم.
نایب‌رئیس ـ دوستان اجازه بدهند، مخالف صحبت نكند كه ما عبور كنیم و ماده (۱) تمام شود.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای مفتح بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقا! پس آن بند (۸) اعمال شد؟
نایب‌رئیس ـ بله، بند (۸) می‌شود «منطقه: حوزه ثبتی است...».
مفتح ـ حاج‌آقا! حوزه ثبتی هم باید دوباره تعریف شود. «حوزه‌ای است كه به تشخیص سازمان در آنها حدنگاری اجرا شده یا می‌شود». چون اگر می‌فرمایید حوزه ثبتی، حوزه ثبتی باید تعریف شود كه حوزه ثبتی یعنی چه. این قانون می‌خواهد در كل جغرافیای كشور در (۱) میلیون و (۶۴۸)‌ هزار كیلو‌متر مربع این كار را انجام بدهد.
نایب‌رئیس ـ بله، اما حوزه ثبتی همان حوزه‌ای است كه می‌خواهد به ثبت برسد.
مفتح ـ نه حاج‌آقا، پس باید جای دیگر تعریف شود. پیشنهاد ما این است كه بشود «منطقه حوزه‌ای است...».
نایب‌رئیس ـ آقای دكتر! این حوزه ثبتی در قانون ثبت اسناد تعریف دارد. این مشكل ندارد. اما آن حوزه‌ها كه فرمودید حذف می‌كنیم، حوزه ثبتی است كه به تشخیص سازمان.
مفتح ـ یعنی ممكن است مساحتهایی از كشور باشد كه در آن طرح كاداستر انجام نشود چون حوزه ثبتی نباشد. اگر این است پیشنهاد می‌شود بشود حوزه‌ای است كه...
نایب‌رئیس ـ نه، ما امكان دارد كه حوزه ثبتی نداشته باشیم؟ خیر، می‌فرمایند این نیست.
مفتح ـ پس می‌شود: «منطقه حوزه‌ای است كه به تشخیص سازمان در آن حدنگاری اجرا شده یا می‌شود». برای اینكه اولویت‌بندی كنند فعلاً این منطقه، بعداً آن منطقه و بعداً...
نایب‌رئیس ـ آقای فرهنگی توضیح بدهید.
دبیر (فرهنگی) ـ نه آقای دكتر! اینجا فقط در مقام تعریف هستیم و حكمی صادر نمی‌شود كه در آنجا كاری انجام شود. ببینید! اینجا شما پیشنهادتان حذف «یا حوزه‌های» بود نظرتان هم اعمال شد. لذا اگر پیشنهادتان...
نایب‌رئیس ـ پیشنهاد حذفتان را بفرمایید.
مفتح ـ حالا اگر اجازه طرح نمی‌دهید پیشنهاد من این است كه «منطقه حوزه‌ای است كه به تشخیص سازمان در آن حدنگاری اجرا شده یا می‌شود». حالا تصمیم با شماست. به نظرم مصلحت این بیشتر است چون در تعریف یك قانون مادر داریم صحبت می‌كنیم.
اما برویم راجع به مركز داده‌ها. مركز داده‌ها چه تعریف شده؟ گفته مركز داده‌ها منظور مركز ملی داده‌های ثبتی موضوع بند «م» ماده (۲۱۱) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه می‌باشد. در بند «م» ماده (۲۱۱) اصلاً چنین حكمی و چنین دستگاهی نیامد است. در بند «م» ماده (۲۱۱) فقط حكم داده شده است كه (الان در ضمیمه گزارش دوستان هست) «سازمان ثبت اسناد و املاك كشور مكلف است در راستای توسعه سامانه یكپارچه ثبت اسناد و املاك و راه‌اندازی مركز ملی داده‌های ثبتی، نسبت به الكترونیكی كردن كلیه مراحل ثبت معاملات اقدام كند». یعنی یك تكلیفی داده شده است كه سازمان ثبت باید نسبت به الكترونیكی كردن مراحل ثبت اقدام كند.
نه حاج‌آقا درست است. این تعریف آقای دكتر فرهنگی درست است و من از این پیشنهادم می‌گذرم.
دبیر (فرهنگی) ـ یعنی الان شما پیشنهاد حذف بند (۹) را ندارید. آقای رئیس اگر اجازه بفرمایید من ماده (۱) را برای رأی‌گیری قرائت كنم. ایشان از پیشنهاد حذفشان منصرف شدند.
نایب‌رئیس ـ ممنون قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ فصل اول ـ تعاریف
ماده (۱) ـ در این قانون اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می‌رود:
۱ ـ حدنگار (کاداستر): فهرست مرتب‌شده اطلاعات مربوط به قطعات زمین است که مشخصه‌های زمین مانند اندازه، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی و یا حقوقی به نقشه بزرگ مقیاس اضافه شده است.
۲ ـ حدنگاری (عملیات کاداستر): مجموعه فعالیتهای مرتبط با حدنگار (کاداستر) است که شامل تهیه نقشه با استفاده از عکسها و تصاویر زمینی، دریایی، هوایی، ماهواره‌ای، تبدیل رقومی عکسها و تصاویر، عملیات زمینی نقشه‌برداری، ویرایش و تکمیل نقشه‌های زمینی و تطبیق نقشه با وضعیت واقعی و موجود املاک و اضافه کردن کلیه اطلاعات ثبتی‌، حقوقی و توصیفی و کنترل نهائی و به‌روز رسانی آن می‌باشد.
۳ ـ نظام جامع اطلاعات املاک و حدنگار (کاداستر) کشور: سامانه اطلاعات رایانه‌ای مکان محوری است که کلیه اطلاعات حدنگاری از جمله اطلاعات نقشه‌ها و اسناد حدنگار و سایر اطلاعات ثبتی، حقوقی و توصیفی کلیه املاک و عارضه‌های طبیعی کشور در آن ثبت می‌شود.
۴ ـ نقشه حدنگار: نقشه‌ای است که براساس حدنگاری تهیه می‌شود.
۵ ـ سند مالكیت حدنگار: سند مالکیتی است که براساس حدنگاری و تحت نظام جامع تهیه می‌شود.
(بند ۶ به كمیسیون ارجاع شده و مراعی است)
۷ ـ سازمان: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور.
۸ ـ منطقه: حوزه ثبتی است که به تشخیص سازمان در آن(ها) حدنگاری اجراء شده یا می‌شود.
۹ ـ مركز داد‌ه: مركز ملی داده‌های ثبتی موضوع بند «م» ماده (۲۱۱) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۵ نفر، همكاران ماده (۱)‌ قرائت شد اعلام رأی بفرمایید. اصل اصل هم هست. همكارانی كه در صندلی‌های خودشان نیستند اعلام رأی بفرمایند. همه دوستان در رأی‌گیری شركت بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۷ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذكرات همكاران را بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكار محترم جناب آقای حاجی‌دلیگانی نماینده محترم شاهین‌شهر، میمه و برخوار بفرمایید. خواهش ما این است كه ظرف همان دو دقیقه تذكر حضرت‌عالی مطرح شود.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس‌جمهور، جناب آقای وزیر جهاد كشاورزی! به داد صیفی‌كاران و كشاورزان برسید. به داد صیفی‌كاران مهاجر برسید، به داد كسانی برسید كه شش ماه دور از خانه در بیابانها زحمت كشیده‌اند و حالا همه بدهكار هستند. به داد كسانی برسید كه به خاطر نبود آب در شهرستان خود حاضر شده‌اند رنج سفر را بپذیرند و مهاجرت كنند. به داد كسانی برسید كه همه ورشكست شده‌اند، همه بدهكار شده‌اند، به بارفروش، به بانك. به داد كسانی برسید كه تا دیروز زكات‌دهنده بودند و امروز زكات‌گیرنده شده‌اند. (۱۰) هزار بنه صیفی‌كار از شهرستان برخوار و شاهین‌شهر و میمه خصوصاً از شهرهای دستگرد، سین، گرگاب و كربكند به داد اینها برسید كه با دست خالی و بدهكاری روی آمدن به خانه خودشان را ندارند. از زن و بچه‌شان خجالت می‌كشند. بیش از (۶۰) ‌میلیارد تومان فقط در این دو شهرستان ما بدهكار شده‌اند، ضرر دید‌ه‌اند، خسارت دید‌ه‌اند. علت اصلی آن هم به خاطر اینكه فاز دوم هدفمندی اجرا شد و اینها از قبل نمی‌دانستند نوع كشتشان را طوری تنظیم كردند و الان به خاطر اینكه قیمت حمل و نقل بار سه برابر سال گذشته شده اینها همه ورشكست شده‌اند. چه كسی بایستی از این قشر زحمتكش دفاع كند؟
آقای رئیس‌جمهور، آقای وزیر جهاد! خواهشم این است اولاً به نحو شایسته از اینها دلجویی شود، در سراسر كشور.
دوم اینكه با طرح موضوع در دولت مابه‌التفاوت كرایه‌های خودروهای حمل بار صیفی به مراكز توزیع كالا را تأمین كنید و اینكه وامهای آنها را هم حداقل به مدت یك سال استمهال بدهید.
 دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی ممنون، جناب آقای علی‌پور نماینده محترم ماكو، چالدران، پلدشت و شوط بفرمایید.
محمد علی‌پور (ماكو، چالدران، شوط و پلدشت) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم میلاد منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را تبریك عرض می‌نمایم.
تذكر اولم به مسؤولین ستاد بحران وزارت كشور و وزیر محترم كشور می‌باشد. بنده ابتدائاً با خانواده محترم جعفرپور از شهر آواجیق كه در سیل اخیر جوان خودشان را از دست دادند ابراز همدردی می‌كنم. در كنار سرمازدگی اوایل سال سیلهای اخیر خسارتهای مالی و جانی فراوانی به شهرهای آواجیق، ماكو، شوط و پلدشت و چالدران وارد آورده است. وقتی سرمازدگی در آذربایجان غربی محصولات باغی كشاورزان را از بین می‌برد هیچ گونه ابراز همدردی از سوی مسؤولین به عمل نمی‌آید. وقتی سیل خانواده‌ای را به عزا می‌نشاند همچنین هیچ گونه توجهی به این مشكل نمی‌شود. از مسؤولین محترم وزارت كشور و ستاد بحران به جد می‌خواهم اقدامات عاجلی برای جبران خسارتهای وارده به عمل بیاورند. جاده ماكو ـ آواجیق در بیش از ده نقطه تخریب شده و چندین نقطه تا به حال چندین بار قطع شده و اگر اقدامات ترمیمی صورت نگیرد با یك بارش دیگر جاده به كلی قطع خواهد شد.
تذكر دیگرم به وزیر محترم نیرو جناب آقای چیت‌چیان می‌باشد. آقای وزیر! در سنوات گذشته سرمایه‌گذاری‌های خوبی برای ایجاد سد و شبكه آبیاری در حوزه انتخابیه بنده انجام گرفته. پروژه‌های مهمی مثل سد كرم‌آباد از زمان روی كار آمدن جناب‌عالی به بوته فراموشی سپرده شده است. شهرهای ماكو، شوط و پلدشت و چالدران انگار نه انگار جزء حوزه مسؤولیت ریاست محترم سازمان آب منطقه‌ای آذربایجان غربی است. بیش از دو ماه است طرح سرمایه‌گذاری برای تكمیل سد كرم‌آباد بلااقدام روی میز رئیس محترم سازمان خاك می‌خورد. از جناب‌عالی درخواست دارم و تذكر می‌دهم به این مسأله مهم توجه جدی داشته باشید. (سبحانی‌نیا ـ‌ خیلی متشكر)
 در سفر اخیر رئیس محترم جمهور به تركیه توافق شده حجم مبادلات به (۳۰) میلیارد دلار برسد. تنها جاده ترانزیتی مابین تركیه و ایران در حدود (۲۰۰) كیلومتر تك‌بانده همین طور مانده است. این جاده نه تنها پل ارتباطی تركیه با ایران است بلكه اروپا را به آسیا ارتباط می‌دهد. از مسؤولین، از وزرای محترم همراه رئیس‌جمهور می‌خواهم در جهت ایجاد این جاده ترانزیتی و همچنین ایجاد خط دوم گاز صادراتی به تركیه و گازكشی به شهرها و روستاهای منطقه اقدام جدی به عمل بیاورند. (سبحانی‌نیا ـ‌ خیلی متشكر آقای مهندس علی‌پور)
در خصوص مسائل طرح جامع رتبه‌بندی معلمان، طرح جامع ایثارگری، عملیاتی كردن طرح جامع ایثارگری در آموزش ‌و پرورش، افزایش فوق‌العاده شغل معلمان عرایضی داشتم كه ان‌شاءالله در فرصت آینده مطرح می‌كنم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ‌ ممنون ان‌شاءالله در نوبت دیگر. جناب آقای خان‌محمدی نماینده محترم ابهر و خرمدره بفرمایید.
محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی (ابهر و خرمدره) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریك ولادت حضرت ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) بر عموم مسلمین جهان از ریاست محترم جمهوری درخواست دارم نسبت به رعایت قانون و عدالت در افزایش حقوق كاركنان دولت عنایت فرمایند.
 از وزارت محترم كشور مصرانه می‌خواهم در ارتقای شهرهای هیدج و صائین‌قلعه كه كلیه مراحل كارشناسی ارتقای آن انجام شده دستور ویژه صادر فرمایند.
از وزرای محترم راه و كشور خواهشمندم نسبت به تأمین قیر مورد نیاز راههای روستایی و شهری شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه كه از فصل عمرانی محدودی برخوردارند عنایت فرمایند.
از وزارت محترم نیرو استدعا دارم مشكلات آب شرب و كشاورزی در شهرستانهای ابهر و خرمدره و سلطانیه و روستاهای تابعه با ایجاد سد و آب‌بند و فاضلاب شهر ابهر را جدی گرفته و در جهت رفع مشكل دستور ویژه‌ای صادر فرمایند.
از دولت محترم به ویژه وزارت صنعت‌، معدن و تجارت درخواست دارم موضوع بیكاری جوانان متخصص شهرستانهای فوق‌الذكر را با استقرار واحدهای صنعتی قدری تسكین دهند.
از وزیر محترم بهداشت درخواست دارم نسبت به تكمیل بیمارستان (۲۲۰)‌ تختخوابی ابهر، توسعه بیمارستان بوعلی خرمدره و ایجاد بیمارستان در شهرستان سلطانیه و تخصیص اعتبار جهت ایجاد مراكز درمانی ـ بهداشتی در روستاهای فاقد مراكز درمانی و تخصیص حداقل سه آمبولانس مجهز برای سه شهرستان فوق و اعمال آیتم‌های تشویقی جهت تسهیل در جذب پزشكان متخصص دستور ویژه صادر فرمایند.
از وزارت محترم راه و شهرسازی می‌خواهم در خصوص تكمیل و بهسازی راههای روستایی و شهری و چهاربانده كردن مسیر تاكستان ـ ابهر ـ سلطانیه و راه ارتباطی شمال عنایت فرمایند.
از وزارت محترم جهاد كشاورزی، سازمان استاندارد، بهداشت، نیرو و كلیه دستگاههای نظارتی درخواست دارم نسبت به سلامت مردم عزیز ایران اسلامی با نظارت بر كیفیت مواد غذایی، دارویی، آب مورد استفاده عنایت داشته باشند. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ‌ ممنون از رعایت وقت. جناب آقای سیدمحمد بیاتیان نماینده محترم بیجار بفرمایید.
سیدمحمد بیاتیان (بیجار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با تبریك میلاد منجی عالم بشریت حضرت حجت‌ ‌بن‌الحسن‌المهدی (روحی و ارواح العالمین له الفدا) به همه ملت بزرگ ایران.
اگر دستبند تجمل نمی‌بست دست كمانگیر ما را
كسی تا قیامت نمی‌كرد پیدا از آن گوشه كهكشان تیر ما را
تذكر اولم به وزیر محترم راه و شهرسازی است كه علی‌رغم گذشت حدود سه ماه از سال ۹۳ تا الان پروژه‌های راه چه در بحث شهری چه در بحث روستایی در شهرستان بیجار شروع نشده و این در حالی است كه زمان مفید برای كار عمرانی در مناطقی مثل شهرستان بیجار و گروس با توجه به سردسیر بودن تقریباً تا پایان فصل تابستان و ماه شهریور است. راههای روستایی ما نابسامان است و در بعضی از مناطق ما میزان بهره‌مندی از راه روستایی به كمتر از (۲) درصد می‌رسد كه این واقعاً فاجعه است. ده سال از پروژه بعضی از راههای روستایی ما گذشته است كه اینها شاید یك چیزی حدود (۱۳)، (۱۴) كیلومتر است هنوز به اتمام نرسیده و درخواست داریم كه ان‌شاءالله در این زمینه توجه ویژه داشته باشند.
راه شهر یاسوكند به راه اصلی بیجار ـ زنجان حدود (۱۲) كیلومتر است كه علی‌رغم اینكه صدها تن در سال خاك آهن از این راه حمل می‌شود ولی متأسفانه راه بسیار نابسامان است و قتلگاهی برای مردم شده است كه توجه ویژه دولت و وزارت راه و شهرسازی را می‌طلبد. راه بیجار ـ همدان علی‌رغم گذشت (۳۵) سال از شروع این پروژه هنوز به اتمام نرسیده است.
تذكر به رئیس‌جمهور محترم و اینكه با عنایت به دیدگاه شما آقای رئیس‌جمهور كه باید به تولید ملی و علی‌الخصوص به كشاورزی توجه شود متأسفانه قیمت خرید تضمینی گندم اعلام شده از سوی دولت یعنی (۱۰۵۰)‌ تومان با قیمت تمام شده آن تناسب ندارد و در دولت گذشته سال گذشته (۷۲۰) تومانی كه اعلام شده بود با عنایت به اینكه قیمت تمام شده بیش از این بود (۱۰۰) تومان افزایش داشت. آقای رئیس‌جمهور! عنایت داشته باشید كه ما درخواست داریم قیمت تضمینی گندم بالای (۱۳۰۰) تومان باشد برای اینكه قیمت تمام شده آن حدود (۱۳۰۰)‌ تومان است.
آخرین تذكرم به وزرای محترم نفت و جهاد كشاورزی است؛ علی‌رغم تذكرات بسیار زیادی كه از جانب بنده و سایر نمایندگان به شما داده شده، هنوز كشاورزان ما در پیچ و خم اداری برای گرفتن (۳۰۰) لیتر یا (۵۰۰) لیتر سوخت سرگردانند. در این زمینه ما درخواست داریم كه هر چه سریعتر در بحث سوخت كشاورزان عنایت ویژه داشته باشیم و این معضل را حل كنیم. (سبحانی‌نیا ـ‌ خیلی ممنون).
آخرین درخوست من؛ وزیر محترم صنعت! علی‌رغم اینكه ما بیش از صدها میلیون تن خاك‌آهن در شهرستان بیجار داریم ولی در این شهرستان هنوز یك كیلو فولاد هم تولید نمی‌شود. جوانان جویای كار و مستعدی داریم كه عنایت ویژه دولت و سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری می‌طلبد. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ‌ خیلی متشكر. جناب آقای امیرعباس سلطانی نماینده محترم بروجن بفرمایید.
امیرعباس سلطانی (بروجن) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام. تذكر اول بنده در ارتباط با بحث آب در بخش آب و نیرو با توجه به اینكه استان چهارمحال و بختیاری به دلیل فقدان و كمبود آب مورد نظر در بخشهای كشاورزی و گرفتاریهای خشكسالی در سالهای اخیر این امر موجب افزایش نرخ بیكاری كارگران و كشاورزان استان گردیده و از طرف دیگر باعث نابودی تالابهای بین‌المللی استان گردیده است و آب و این چالش بزرگی كه ایجاد شده می‌رود كه مشكلات بزرگی برای استان چهارمحال ایجاد كند.
تذكر بعدی به وزیر محترم صنعت‌ و معدن در ارتباط با چالشهای صنعتی است كه در استان ایجاد شده و هر روز واحدهای تولیدی بسیاری از گردونه كار خارج می‌شوند و به طور مسلسل‌وار كارگران و بسیاری از مردم از گروه تولید و كار خارج شده‌اند.
تذكر بعدی در ارتباط با ورزش به وزیر محترم ورزش و جوانان است كه از ایشان تقاضا می‌كنیم در ارتباط با پروژه‌های دومیدانی بروجن كه (۸۵) درصد كار به اتمام رسیده و رسیدگی به امور ورزش جوانان با توجه به اینكه شهرستان بروجن به عنوان المپیكی‌ترین شهر در دنیا در سالهای اخیر مطرح گردیده خواهشمندیم كه ان‌شاءالله به امورات این جوانان و مسائل جوانان اهتمام جدی داشته باشند.
و تذکر بعدی به وزیر محترم جهاد کشاورزی؛ حمایت همه‌جانبه از کشاورزان در ارتباط با قیمتهای تضمینی گندم و محصولات کشاورزی.
و آخرین تذکر به ریاست محترم جمهوری اسلامی، دکتر روحانی در ارتباط با رسیدگی به تالابهای بین‌المللی در استان، از جمله در شهرستان بروجرد، تالاب چغاخور و گندمان که ان‌شاءالله این تالابها در کشور نقش بسزایی داشته باشند. متشکرم.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی ممنونم از لطف شما.
 
۸ ـ تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی کشور
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ تذکرات کتبی همکاران محترم به مسؤولان محترم اجرایی:
ـ آقای حبیب برومند‌داشقاپو (پارس‌آباد و بیله‌سوار) به وزیر نفت درخصوص علت عدم پاسخگویی مسؤولین وزارت نفت به نامه نمایندگان مجلس و عدم پرداخت حقوق.
ـ آقای علیرضا منظری‌توكلی (بافت، رابر و ارزوئیه) به وزیر نفت درخصوص گازرسانی به شهرهای هنزا و ارزوئیه و روستاهای سه شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تکمیل باند دوم جاده بافت ـ کرمان و باند دوم جاده بافت ـ ارزوئیه و حاجی‌آباد و باند دوم جاده رابر و بافت ـ سیرجان.
ـ آقای حبیب برومند‌داشقاپو (پارس‌آباد و بیله‌سوار) به وزیر نفت درخصوص علت عدم توجه به گازرسانی منطقه محروم خرسلو و روستاهای بخش اصلاندوز و سواحل دره‌رود.
ـ آقای سیدعلی‌محمد بزرگواری (كهگیلویه، بهمئی و چرام) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص نارضایتی شدید مردمی از کمبود پزشک عمومی در اورژانس بیمارستان دهدشت.
به وزیر جهاد كشاورزی درخصوص خطرات زیست‌محیطی گونه‌های جنگلی شهرستان کهگیلویه، لنده و چرام.
ـ آقای جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت عدم پرداخت هزینه درمانی جانبازان بازنشسته و شاغل.
ـ آقای یعقوب جدگال (چابهار، نیك‌شهر و كنارك) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص رسیدگی راه روستایی دوکی به جوز در شهرستان کنارک.
به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص موضوع رسیدگی به وضعیت نابسامان بیمارستان امام علی شهرستان چابهار.
ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به وزیر نیرو درخصوص حل مشکل قطعی و کمبود آب آشامیدنی روستای بخش پیربکران، روستاهای سمسان، پلارت، پلارتگان، صادق‌آباد، مهرگان و رارا.
به وزیر نیرو درخصوص ضرورت جاری کردن آب در بستر زاینده‌رود جهت آبیاری باغات روستاهای هویه، موسیان، حسین‌آباد، جولرستان و کرسگان شهرستان فلاورجان.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص ضرورت تخصیص اعتبار جهت بهسازی جاده گردنه آب‌نیل به پیربکران در شهرستان فلاورجان با توجه به تعداد بالای تصادف فوتی در این جاده.
به وزیر آموزش و پرورش درخصوص ضرورت نوسازی مدارس تخریبی شهرستان فلاورجان با توجه به اینکه (۷۰) درصد مدارس منطقه کاملاً تخریب‌شده هستند و نیاز به نوسازی کامل دارند.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص ضرورت بهسازی نقطه حادثه‌خیز سه‌راهی روستا و نهر در شهرستان فلاورجان و با توجه به تعداد بالای تصادف فوتی در این منطقه.
به وزرای صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور.
ـ آقای حبیب آقاجری (بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان) به وزیر نیرو درخصوص کمبود شدید آب در روستاهای شهرستان هندیجان در هوای گرم جنوب.
ـ آقایان: سیدعلی طاهری (گرگان و آق‌قلا)، رضا صابری (رامیان و آزادشهر)، عیسی امامی (گرگان و آق‌قلا)، سلیمان عباسی (گنبدكاووس) و عبدالكریم رجبی (مینودشت، كلاله، گالیكش و مراوه‌تپه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات کشاورزان که محصولشان را به قیمت تضمینی به دولت تحویل داده‌اند.
ـ آقای اسماعیل جلیلی (مسجدسلیمان، لالی، اندیكا و هفتگل) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص اینکه با توجه به فوت یکی از شهروندان اندیکا دستور تسریع در تکمیل و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستانی بیمارستان شهرستان برای دریافت خدمات پایدار درمانی و بهداشتی را صادر بفرمایید.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم توجه جدی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به معضلات زیست‌محیطی شرکت فولاد مبارکه.
به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تأمین روشنایی جاده شریانی اصفهان به مبارکه.
به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم نظارت بیشتر بر عملکرد مدیران شرکت فولاد مبارکه.
ـ آقای ابراهیم کارخانه (همدان و فامنین) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص توجه جدی به لزوم برنامه‌ریزی هدفمند رعایت موازین شرعی و اخلاقی در بیمارستان به ویژه در سالی که مزین به نام فرهنگ است.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم.
۹ ـ اعلام وصول یک فقره طرح
نایب‌رئیس ـ اعلام وصول‌ را بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ یک طرح قانونی به صورت عادی که به امضای (۱۹) نفر از نمایندگان رسیده و مراحل خودش را طی کرده، اعلام وصول می‌شود:
ـ اجازه سازمانها و دستگاههای دولتی و مؤسسات عمومی غیردولتی به استفاده از انرژی خورشیدی.
نایب‌رئیس ـ متشکریم. جناب آقای جعفرزاده بفرمایید.
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی (رشت) ـ آقای ابوترابی! دو روز است که ما اصرار داریم یک تذکری بدهیم، الان طبق معمول با محبت شما به ما وقت داده شد، از شما ممنونم.
ببینید! استحضار دارید، همه نماینده‌ها و مخصوصاً هیأت‌رئیسه قسم خوردند که عدالت را رعایت کنند. دیروز اینجا در مجموعه هیأت‌رئیسه یک اتفاقی افتاد که خیلی اتفاق خوبی نبود و خواهش من از حضرت‌عالی به عنوان یک استاد اخلاق که این مسائل را رعایت می‌کنید این است که این را تذکر بدهید.
یک رویه‌ای که در مجلس برقرار است این است که همه همکاران تذکراتی را به اعضای هیأت دولت می‌نویسند. از جمله اعضای هیأت‌رئیسه هم حق دارند این کار را انجام دهند. اما متأسفانه در قرائت این تذکر، دیروز اتفاقی که افتاد تذکر یکی از اعضای هیأت‌رئیسه تقریباً به صورت کامل خوانده شد. یعنی چه؟ یعنی بین قرائت تذکر یکی از اعضای هیأت‌رئیسه با سایر نمایندگان یک تفاوتی داده شد. این پسندیده نیست.
خواهشی که من دارم، یک روالی وجود دارد، تیتر را می‌خوانند و می‌گویند که فلان نماینده به فلان وزیر و موضوعش این بود. اما قرائت متن آن و خدای‌ناکرده این تصور القا شود که تبعیضی وجود دارد، این موضوع خوبی نیست. خواهش من از حضرت‌عالی این است که این را رعایت بفرمایید، مراقبت بفرمایید که تکرار نشود.
نایب‌رئیس ـ متشکرم، می‌بینم که چگونه بوده است، در خدمتتان هستیم.
 
۱۰ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مناسبت برگزاری موفق همایش تجلیل از مادران شهیدان جاوید‌الاثر
نایب‌رئیس ـ آقای صادقی! بیانیه همکاران را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بیانیه‌ای که به امضای (۱۶۰) نفر از نمایندگان محترم به مناسبت برگزاری موفق همایش تجلیل از مادران شهیدان جاوید‌الاثر که آن را قرائت می‌کنم:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله أمواتاً بل أحیاء عند ربهم یرزقون»
تجلیل از مادران و همسران و دیگر اعضای محترم خانواده شهدای جاویدالاثر در سالروز ولادت حضرت علی‌اکبر (علیه‌السلام) ادای دینی بود که سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران بانی برگزاری آن بود.
تجلیل از مادران و خانواده‌هایی که پاداش تحمل‌شان جز رضوان الهی و بهشت جاودانش نیست. تجلیل از خانواده‌هایی که مسؤولان کشور پیام مقاومت و استقامت در برابر شیاطین عالم را می‌دهند و از کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند که به سزای این صبر و استقامت و پایداری افتخارآفرین و عزت‌بخش در ترویج فرهنگ مقاومت و شهادت و ایثار پایدار باشند و راه شهدا که در تبعیت از ولایت تجلی پیدا می‌کند را پاس بدارند. والسلام‌علیکم و رحمه الله و برکاته
(امضاءكنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: منصور آرامی، احمد آریائی‌نژاد، محمد آشوری‌تازیانی، محمدحسن آصفری، مرتضی آقاطهرانی، حبیب آقاجری، علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی، ابوالفضل ابوترابی، موسی احمدی، عثمان احمدی، علی‌محمد احمدی، قاسم احمدی‌لاشكی، اسفندیار اختیاری‌كسنویه‌یزد، محمدسعید اربابی، غلامرضا اسدالهی، یونس اسدی، محمد اسماعیلی، داریوش اسمعیلی، شهروز افخمی، مصطفی افضلی‌فرد، عزیز اكبریان، عیسی امامی، احمد امیرآبادی‌فراهانی، محمدرضا امیری‌كهنوج، علی ایرانپور، مهرداد بائوج‌لاهوتی، یوناتن بت‌كلیا، احمد بخشایش‌اردستانی، علاءالدین بروجردی، حبیب برومند‌داشقاپو، محمدمهدی برومندی، روبرت بگلریان، شمس‌اله بهمئی، سیدمحمد بیاتیان، بهرام بیرانوند، عباس پاپی‌زاده‌بالنگان، نصراله پژمان‌فر، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی، محمدعلی پورمختار، كمال‌الدین پیرمؤذن، محمدرضا تابش، غلامرضا تاج‌گردون، حسن تأمینی‌لیچائی، عبدالله تمیمی، محمدتقی توكلی، احمد توكلی .احمد جباری، یعقوب جدگال، ابوالقاسم جراره، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، قاسم جعفری، جلیل جعفری‌بنه‌خلخال، اسماعیل جلیلی، علی جلیلیان، عبدالكریم جمیری، جواد جهانگیرزاده، محمدصالح جوكار، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، غلامعلی حدادعادل، محمد حسن‌نژاد، عبدالكریم حسین‌زاده، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، سیدباقر حسینی، سیدمرتضی حسینی، فتح‌اله حسینی، سیدبهلول حسینی، روح‌اله حسینیان، مؤید حسینی‌صدر، منصور حقیقت‌پور، عطا‌اله حكیمی، عوض حیدرپورشهرضائی، امیر خجسته، حمیدرضا خصوصی‌ثانی، محمد دامادی، سیداحمدرضا دستغیب، محمدحسن دوگانی‌آغچغلو، عباس رجائی، محمد رجائی‌باغ‌سیائی، عبدالكریم رجبی، مجتبی رحمان‌دوست، رجب رحمنی، محمد رزم، حمید رسائی، عبدالرحمن رستمیان، محمدرضا رضائی‌كوچی، محمدمهدی رهبری‌، دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی، علیرضا زاكانی، محمدمهدی زاهدی، سیدمحمد سادات‌ابراهیمی، احمد سالك‌كاشانی، رمضانعلی سبحانی‌فر، جواد سعدون‌زاده، محمداسماعیل سعیدی، عطاالله سلطانی‌صبور، محمد سلیمانی، ناصر سودانی، سیدرمضان شجاعی‌كیاسری، نوذر شفیعی، حسینعلی شهریاری، شمس‌اله شریعت‌نژاد، رضا صابری، ضرغام صادقی، محسن صرامی‌فروشانی، الیاس طاهری، حسین طلا، فرج‌الله عارفی، ناصر عاشوری‌قلعه‌رودخانی، سیدمحمدباقر عبادی، روح‌اله عباسپور، علی علیلو، محسن علیمردانی، عابد فتاحی، نادر فریدونی، حمیدرضا فولادگر، محمد فیروزی، عباس قائید‌رحمت، حامد قادرمزی، حسن كامران‌دستجردی، امید كریمیان، جواد كریمی‌قدوسی، اسمعیل كوثری، مهدی كوچك‌زاده، جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی، محمدجواد كولیوند، مفید كیائی‌نژاد، محمدابراهیم محبی، علیرضا محجوب، محمدرضا محسنی‌ثانی، حسین محمدزاده، شاهین محمدصادقی، داود محمدی، محمدعلی مددی، سیدعلیرضا مرندی، علی مروی، غلامرضا مصباحی‌مقدم، حسین مظفر، عباس مقتدای‌خوراسگانی، الهیار ملكشاهی، عباسعلی منصوری‌آرانی، مجید منصوری‌بیدكانی، سیدموسی موسوی، سیدمهدی موسوی‌نژاد، سیدمسعود میركاظمی، سیدمحمدحسین میرمحمدی، هدایت‌الله میرمرادزهی، حمیدرضا مشهدی‌فراهانی، محمدمهدی مفتح، ایرج ندیمی، محمدجواد نظری‌مهر، سیدحسین نقوی‌حسینی، ابراهیم نكو، بیژن نوباوه‌وطن، حسین نیاز‌آذری، مراد هاشم‌زهی، سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی، جواد هروی، عزت‌اله یوسفیان‌ملا و خانمها: فاطمه آلیا، نیره اخوان‌بیطرف، لاله افتخاری، مهناز بهمنی، فاطمه رهبر، زهره طبیب‌زاده‌نوری،  حلیمه عالی و سكینه عمرانی).
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکریم.
 
۱۱ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ. حضار محترم پایان جلسه امروز را اعلام می‌کنم، جلسه بعدی ما، روز یکشنبه، بیست و پنجم خردادماه، ساعت (۸) بامداد است. دستور جلسه ادامه دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی است که خدمت همکاران تقدیم می‌گردد، خیلی متشکرم.
(جلسه ساعت ۱۲:۱۲ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی اردشیرلاریجانی

 

۱۳ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
طرح جامع کاداستر کشور ۲۵ قضایی و حقوقی به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب دوره هشتم و تصویب كلیات، در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید.
لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ۳۳۶ كمیسیون مشترك (برنامه و بودجه و محاسبات، امنیت ملی و سیاست خارجی، اجتماعی) متعاقب جلسه ۱۱۲ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.

ب ـ فهرست طرح‌ اعلام وصول شده

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی كمیسیون فرعی امضا كنندگان
طرح اجازه سازمانها و دستگاههای دولتی و مؤسسات عمومی غیردولتی به استفاده از انرژی خورشیدی ۴۶۳ انرژی اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات، صنایع، عمران و كشاورزی كارخانه، سودانی، خان‌محمدی‌خرمی، حسن‌پوربیگلری، اسمعیلی، سیدهادی حسینی، حیدری‌طیب، آصفری، عثمان احمدی، عباسپور، جمیری، موسوی‌اصل، الهویردی‌دهقانی، سالك كاشانی، امیرآبادی‌فراهانی، موسوی‌لارگانی، كامران‌دستجردی، فتح‌اله حسینی وجوكار

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و شانزدهم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها  ۴۶۰        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۱۹   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۵
   
 
             
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۶ ـ ۲۰ ۳۶
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۲۱۰ ۱۳ ۵۴ ۲۷۷
قوانین ابلاغی به دولت ۳۹ ـ ۳۱ ۷۰
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۴۹ ۳ ۷ ۵۹
جمع كل ۳۱۹ ۱۶ ۱۲۵ ۴۶۰
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۳۸   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۸ ۲ ۷
تحت بررسی ۸۳ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۳۷ ۱ ۱
جمع كل ۱۳۸ ۳ ۱۷


نام
پست الکترونيک
پيام شما