آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۳۶
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۶۳۱
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۱۹۰ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۱۴) - دوره نهم ۱۸/۰۳/۱۳۹۳


              جلسه دویست و چهاردهم (۲۱۴)  
۱۸ خرداد‌ ماه  ۱۳۹۳   هجری‌شمسی
۱۰  شعبان  ۱۴۳۵  هجری‌قمری
 
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ گزارش وزیر نفت در مورد برنامه‌های وزارت نفت برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت
۴ـ تصویب لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرایم فراملی (ثبت ۳۸۴)
۵ ـ تصویب لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی (ثبت ۳۸۲)
۶ ـ خیرمقدم ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به رئیس مجلس سنگاپور
۷ ـ ناطقین جلسه آقایان: سیدرمضان شجاعی‌كیاسری، حمیدرضا مشهدی‌عباسی، مجید جلیل‌سرقلعه، فرج‌الله عارفی و مصطفی افضلی‌فرد
۸ ـ اعلام وصول طرح الحاق دو تبصره به ماده (۲۴۱) لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت (مصوب ۱۳۴۷) با قید یك‌فوریت و تصویب آن (ثبت ۴۶۰)
۹ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۰ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص انتخابات سوریه
۱۱ ـ اعلام وصول یك فقره سؤال
۱۲ ـ استرداد دو فقره سؤال
۱۳ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۵ ـ ضمیمه:  الف ـ فهرست مصوبات                                               ب ـ  فهرست طرح‌های اعلام وصول شده
                                                 ج ـ فهرست سؤال اعلام وصول شده                     د ـ فهرست استرداد سؤال
       

رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۵ نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و چهاردهم روز یكشنبه هجدهم خرداد‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با دهم شعبان ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ گزارش وزیر محترم نفت در مورد برنامه‌های وزارت نفت برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت.
۲ ـ گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرائم فراملی.
۳ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی.
۴ ـ گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه موافقتنامه مربوط به همكاری در زمینه امنیت دریای خزر.
۵ ـ‌ گزارش كمیسیون صنایع و معادن در مورد لایحه تعیین تعرفه خدمات مركز توسعه تجارت الكترونیكی.
۶ ـ‌ گزارش كمیسیون مشترك در مورد لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
۷ ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح جامع كاداستر كشور.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌‌رئیس ـ تلاوت آیاتی از كلام‌الله مجید را آغاز بفرمایید.
(آیات ۱۹۴ ـ ۱۸۹ از سوره مبارکه «آل عمران» توسط قاری محترم آقای جعفر فردی تلاوت گردید)
اللهم صل علی محمد و آل محمد
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
وَ لِلَّهِ مُلْكُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اللَّهُ عَلى‏ كُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ * إِنَّ فِی خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اخْتِلافِ اللَّیْلِ وَ النَّهارِ لَآیاتٍ لِأُولِی الْأَلْبابِ * الَّذِینَ یَذْكُرُونَ اللَّهَ قِیاماً وَ قُعُوداً وَ عَلى‏ جُنُوبِهِمْ وَ یَتَفَكَّرُونَ فِی خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ رَبَّنا ما خَلَقْتَ هذا باطِلاً سُبْحانَكَ فَقِنا عَذابَ النَّارِ*رَبَّنا إِنَّكَ مَنْ تُدْخِلِ النَّارَ فَقَدْ أَخْزَیْتَهُ وَ ما لِلظَّالِمِینَ مِنْ أَنْصارٍ * رَبَّنا إِنَّنا سَمِعْنا مُنادِیاً یُنادِی لِلْإِیمانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنا فَاغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا وَ كَفِّرْ عَنَّا سَیِّئاتِنا وَ تَوَفَّنا مَعَ الْأَبْرارِ *رَبَّنا وَ آتِنا ما وَعَدْتَنا عَلى‏ رُسُلِكَ وَ لا تُخْزِنا یَوْمَ الْقِیامَةِ إِنَّكَ لا تُخْلِفُ الْمِیعادَ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای جعفر فردی قاری محترم تشكر می‌كنیم، ایشان نفر اول سی و یكمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم در رشته قرائت بودند. از قرائت زیبای ایشان سپاسگزاریم و امیدواریم كه موفق و منصور باشند. ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای حسین سبحانی‌نیا قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«پادشاهی آسمانها و زمین از آن خداوند است و خدا بر هر كاری توانا است. به راستی كه در آفرینش آسمانها و زمین و آمد و شد شب و روز برای خردمندان نشانه‌هاست. همانان كه خدا را ایستاده و نشسته و به پهلو خفته یاد می‌كنند و در خلقت آسمانها و زمین اندیشه می‌كنند و می‌گویند بار خدایا! تو این همه را بیهوده نیافریده‌ای، پاك خدایا! ما را از آتش نگاهدار، بار خدایا! تو هر كه را به درون آتش بری بیگمان رسوا و خوارش كرده‌ای و ستمكاران را یار و یاوری نیست. بار خدایا! ما فریاد آن منادی را كه صلای ایمان سر می‌داد شنیدیم، هم او كه می‌گفت به پروردگار خویش ایمان آورید و ایمان آوردیم. بار خدایا! از گناهان ما در گذر و از اعمال زشت ما چشم‌پوشی كن و ما را با نیكان بمیران. بار خدایا! آنچه را با پیامبران خود به ما وعده داده‌ای به ما عطا كن و روز قیامت خوار و رسوامان مكن كه تو خلف وعده نخواهی كرد». صلوات (حضار صلوات فرستادند).
(برگزاری مراسم تقدیر از نفرات اول سی و یكمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم)
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! قبل از ورود به دستور جلسه از نفرات اول سی و یكمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم كه شاهد تلاوت زیبای یكی از بزرگواران بودیم تقدیر خواهد شد. جناب آقای جعفر فردی نفر اول در رشته قرائت و آقای بهزاد هژبری نفر اول در رشته حفظ كل قرآن كریم، در محل هیأت رئیسه تشریف بیاورند.
 
۳ ـ گزارش وزیر نفت در مورد برنامه‌های وزارت نفت برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول گزارش وزیر محترم نفت در مورد برنامه‌های وزارت نفت برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت است. از جناب آقای مهندس زنگنه دعوت می‌كنیم تشریف بیاورند.
رئیس ـ بفرمایید جناب آقای دكتر زنگنه، گزارشتان را ارائه بفرمایید.
بیژن نامدارزنگنه (وزیر نفت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین و به نستعین»
خیلی متشكرم كه وقتی به بنده داده شد كه در باب اقتصاد مقاومتی برنامه‌هایی را كه صنعت نفت دارد تقدیم نمایندگان محترم بكنم. قبل از آن لازم می‌دانم كه اعیاد مبارك شعبانیه و به خصوص عید بزرگ نیمه شعبان را خدمت نمایندگان محترم تبریك عرض كنم و انتخاب مجدد جناب آقای دكتر لاریجانی را به ریاست محترم مجلس و همین طور انتخاب هیأت رئیسه مجلس را تبریك بگویم.
موضوع اقتصاد مقاومتی موضوع بسیار حیاتی و مهمی برای آینده كشور ماست. من این بحثی را كه امروز خدمت نمایندگان محترم تقدیم می‌كنم قبلاً در كمیسیون برنامه و بودجه و كمیسیون انرژی تقدیم كرده‌ام. از راهنمایی‌های اعضای این كمیسیونها استفاده كرده‌ام و آنچه امروز تقدیمتان می‌شود با توجه به استفاده از نظرات این دوستان پخته‌تر است.
من ابتدا به روش تدوین این گزارش اشاره می‌كنم.
رئیس ـ یك لحظه اجازه بفرمایید آقای زنگنه. دوستان در صندلیهای خودتان مستقر باشید كه گزارش وزارت نفت دقیقاً استماع شود. صندلیها جابجا شده، دوستان در همان صندلیهای جدید مستقر باشید. بفرمایید دوستان. نمایندگان محترم در صندلیهایتان مستقر باشید. آقای زنگنه بفرمایید.
نامدارزنگنه ـ‌ در این بحث روش تدوین كاری كه من داشتم و شخصاً خودم بیش از (۴۰) ساعت وقت مستقیم و زنده برای این كار گذاشته‌ام، علاوه بر اینكه همكارانم وقت زیادی گذاشته‌اند، بر این بوده كه ما اول مفاهیم كلیدی كه در مقدمه سیاستهای كلی مقام معظم رهبری بیان فرمودند به آن توجه كردیم و آن این است كه ایشان فرموده‌اند كه این سیاستها ادامه و تكمیل سیاستهای گذشته است خصوصاً سیاستهای كلی اصل (۴۴) قانون اساسی و با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخصهای مقاومت اقتصادی و رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله و بنا گزاردن اقتصاد متكی به دانش و فناوری و عدالت‌بنیان با رویكردی جهادی، انعطاف‌پذیر، فرصت‌ساز، مولد، درونزا، پیشرو و برونگرا.
ما در ادامه آمده‌ایم و روش را كه چطور به این برسیم تعیین كرده‌ایم. یكی اینكه ما مواردی را از سیاستهای اقتصاد مقاومتی كه مستقیماً یا به طور عمومی به صنعت نفت ارتباط داشته احصا كرده‌ایم. بعد از آن آمده‌ایم عناوین مهمترین برنامه‌ها را برای تحقق این سیاستها تعیین كرده‌ایم كه هر كدام از این برنامه‌ها كدام یك از سیاستها را تحقق می‌دهد. در بخش سوم آمده‌ایم ذیل این برنامه‌ها عناوین طرح‌ها را تهیه كرده‌ایم و در بخش چهارم برنامه‌های پشتیبان، در بخش پنجم راهبردهای كلیدی حاكم بر برنامه‌ها و در بخش ششم جزئیات هر یك از طرحها را هم صحبت كرده‌ایم.
اما در بخش اول آنچه كه مقام معظم رهبری به طور اختصاصی به صنعت نفت ایران ارتباط داده‌اند در چند بند مهم بود. بند (۱۳) است كه كاملاً به صنعت نفت مرتبط است، بند (۱۴) كه مرتبط به صنعت نفت است، بند (۱۵)‌ و قسمتی از بند (۴) مواردی است كه مستقیماً به صنعت نفت ابلاغ می‌شود و مرتبط با صنعت نفت است.
من اینها را سریع می‌گذرم؛ دسته دوم بندهایی از سیاستهای عمومی است كه صنعت نفت را هم در بر می‌گیرد. بندهای (۱)، (۲)‌، (۳)، (۴)، (۵)،‌ (۶)،‌ (۸)،‌ (۱۰)،‌ (۱۱)،‌ (۱۲)،‌ (۱۶)،‌ (۱۸)،‌ (۱۹)،‌ (۲۰) تا (۲۴)‌ است. اما من از اینها گذشتم چون دوستان سیاستها را مطالعه فرمودند. این از نظر روش بحث بود.
در این بخش دوم عناوین مهمترین برنامه‌های صنعت نفت را خدمتتان می‌گویم. اولین برنامه‌ای كه ما در جهت اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی نوشته‌ایم برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت خام با تأكید بر برداشت از میدانهای مشترك است. این برنامه ناظر بر تحقق سیاستی است كه آقا در بند (۱۴) ابلاغ فرمودند كه حفظ و توسعه ظرفیتهای تولید نفت به ویژه در میادین مشترك با تأكید بر برداشت صیانتی از منابع.
برنامه دومی كه ما تدوین كردیم برنامه افزایش تولید و صادرات گاز طبیعی است با تأكید بر برداشت از میدانهای مشترك كه این برنامه هم ناظر است بر سیاستی كه آقا فرمودند، سیاستهایی كه حفظ و توسعه ظرفیتهای تولید گاز به ویژه در میادین مشترك با تأكید بر برداشت صیانتی از منابع. بعد از آن سیاست مربوط به افزایش صادرات گاز و افزایش و بالا بردن صادرات برق.
برنامه سومی كه ما نوشتیم جهش دوم برای افزایش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی است. این برنامه هم ناظر بر تحقق این سیاستها است: افزایش ارزش افزوده از طریق تكمیل زنجیره ارزش صنعت نفت گاز، بالابردن صادرات محصولات پتروشیمی. بندهای (۱۰)، (۱۳) و (۱۵) سیاستها.
برنامه چهارم افزایش تولید و صادرات فرآورده‌های نفتی است. این برنامه ناظر بر تحقق سیاستهای افزایش ارزش افزوده از طریق تكمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز و بالا بردن صادرات فرآورده‌های نفتی است.
برنامه پنجم ما بهینه‌سازی مصرف سوخت است كه این برنامه ناظر بر مدیریت مصرف با تأكید بر اجرای سیاستهای كلی اصلاح الگوی مصرف، توسعه تولید كالاهایی با بازدهی بهینه و كاهش شدت انرژی. بندهای (۲)، (۸) و (۱۵).
برنامه آخر ایمن‌سازی تقاضا و بازارهای فروش نفت خام و فرآورده‌های نفتی است. این برنامه هم ناظر بر تحقق سیاستهای انتخاب مشتریان راهبردی، ایجاد تنوع در روشهای فروش، مشاركت دادن بخش خصوصی در فروش، افزایش ذخایر راهبردی نفت و گاز كشور به منظور اثرگذاری در بازارهای جهانی نفت و گاز می‌باشد.
بعد از این من وارد این شدم كه خواهش می‌كنم نمایندگان محترم اینجا را بیشتر دقت بفرمایند! اخیراً در ملاقاتی كه نمایندگان محترم به مناسبت سالروز تشكیل مجلس خدمت مقام معظم رهبری داشتند ایشان فرمودند كه (من نقل به مضمون می‌كنم): پشتیبانی و تمجید از سیاستهای كلی در مورد اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود ولی این كافی نیست باید اقدام عملی هم صورت بگیرد. من در اینجا سعی كردم با عدد و رقم و تا آنجایی كه امكان‌پذیر بوده زمان‌بندی به تحقق این برنامه‌های ششگانه‌ای كه اشاره كردم بپردازم یعنی فقط كلی صحبت نكرده باشم.
اولین برنامه‌ای كه ما داشتیم كه اینجا من طرحهای ذیلش را عرض می‌كنم برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت خام و میعانات گازی با تأكید بر برداشت از میدانهای مشترك بود. یكی از طرحهایی كه ما داریم این است كه ظرفیت تولید نفت خام را از میدانهای مشترك غرب كارون (۷۰۰) هزار بشكه در روز اضافه كنیم. برنامه بعدی ما افزایش تولید نفت خام از میدانهای مشترك دیگر است و بعدی افزایش تولید میعانات گازی با اولویت برداشت از میدان پارس جنوبی تا رسیدن به سقف حداقل (۱) میلیون بشكه در روز است و افزایش بازیافت است و بعدش برنامه نگهداشت سطح تولید تا حد (۳۸۵۰)، اصلاح ساختار قراردادهای نفتی كشور با هدف ارتقای فناوری و اجرای موفق طرحهای افزایش است.
خواهش می‌كنم اینجا را دقت بفرمایید! ما در اینجا داریم تعهد می‌كنیم خدمت شما كه حتی در شرایطی كه تحریم باشد، من تأكید می‌كنم تحریم باشد ما ان‌شاءالله می‌توانیم تا انتهای سال ۱۳۹۶ به ظرفیت تولید (۷/۵) میلیون بشكه در روز برسیم و این برنامه را به امید خدا اجرا خواهیم كرد. یعنی ما یك (۷۰۰) هزار بشكه نفت اضافه می‌كنیم، بیش از (۱) میلیون بشكه میعانات اضافه می‌كنیم، با بقیه تولیدهایی كه داریم ما به (۷/۵) میلیون بشكه خواهیم رسید یعنی نسبت به الان (۵/۲) میلیون بشكه اضافه تولید و صادرات.
برنامه بعدی كه ما داشتیم افزایش تولید و صادرات گاز طبیعی با تأكید بر برداشت از میدانهای مشترك است. طرحهای افزایش تولید و پالایش پارس جنوبی است، میدانهای شمال شبكه گاز است، طرح نگهداشت سطح تولید است، صادرات گاز با خط لوله است، صادرات گاز به صورت ال.ان.جی است، افزایش ظرفیت سامانه انتقال گاز و تاب‌آوری است.
 ما آنچه كه در نهایت هدف آورده‌ایم كه مهم است ان‌شاءالله ظرفیت تولید گاز طبیعی به (۱۰۰۰) میلیون متر مكعب در روز تا ۱۳۹۷ برسد كه این یك رقم فوق‌العاده بزرگی است و ما بتوانیم (۸۰) میلیارد متر مكعب صادرات گاز طبیعی تا ۱۴۰۰ در سال داشته باشیم و گاز آن طوری كه آقا فرمودند كه بالا بردن رقم صادرات برق ما گاز در حد فعلاً (۶) میلیارد مكعب را تخصیص بدهیم تا ۱۳۹۷ كه (۵۰۰۰) مگاوات افزایش ظرفیت جدید برای صادرات برق را داشته باشیم. این برنامه‌ها و اهدافی است كه ذیل برنامه گاز تعهد كرده‌ایم.
برنامه بعدی جهش برای افزایش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی و جلوگیری از خام‌فروشی است كه ما نوشتیم در اجرای بندهایی از سیاستهاست. اولین كاری كه ما در اینجا می‌كنیم این است كه برای پتروشیمی تأمین خوراك كنیم. تأمین خوراك از طریق طرحهای پارس جنوبی است و طرحهای بازیافت و تولید ان.جی.ال است. تكمیل و اجرای مجموعه طرحهای در دست اجراست، بازاریابی و صادرات محصولات حمایت است، حمایت از توسعه واحدهای میان‌دستی و پایین‌دستی پتروشیمی از جمله با توسعه كیمیاشهرها است. استفاده از تكنولوژیهای جدید است كه گاز طبیعی را به پروپیلن تبدیل می‌كند كه این برای ما یك انقلابی است. در مجموع هدف ما این است كه ظرفیت تولید پتروشیمی از (۲۵) میلیارد دلار فعلی ان‌شاءالله تا ۱۴۰۰ به (۸۰)‌ میلیارد دلار برسد و ما آن موقع حرفی برای گفتن در سطح منطقه و جهان خواهیم داشت و این تنها برای تولید و اقتصاد نیست، برای قدرت ما در منطقه، مسائل اشتغال و مسائل امنیتی ما هم بسیار مهم است.
برنامه چهارم افزایش تولید و صادرات فرآورده‌های نفتی است. ما در اینجا آمدیم یك تعهد مهمی را كرد‌ه‌ایم كه ما در مرحله اول به صادرات میعانات گازی پایان بدهیم و تمام میعانات گازی تولیدی كشور را از طریق احداث پالایشگاههای میعانات گازی در داخل به فرآورده تبدیل بكنیم و هدفی هم كه داریم این است كه ظرفیت پالایش نفت خام را با احتساب پالایشگاه آناهیتا در كرمانشاه به (۲) میلیون بشكه در روز برسانیم و پالایشگاه‌های میعانات گازی را به نزدیك (۱) میلیون بشكه برسانیم، (۳۶۰) هزار بشكه ما پالایشگاه ستاره خلیج فارس را در دست اقدام داریم، (۱۲۰) هزار بشكه پالایشگاه دوم فارس است، (۴۸۰) هزار بشكه هم پالایشگاه‌هایی است كه الان (۸) پالایشگاه (۶۰) هزار بشكه‌ای در عسلویه به زودی اعلان عمومی را می‌كنیم. در مجموع رساندن ظرفیت پالایشگاهی كشور از (۸/۱) فعلی به (۳) میلیون بشكه در روز هدفی است كه ما در اینجا گذاشته‌ایم.
برنامه پنجم كه ما در نظر گرفته‌ایم، برنامه بهینه‌سازی مصرف سوخت است، من اینجا لازم است كه از مجلس محترم، كمیسیون‌ برنامه و بودجه، كمیسیون‌ تلفیق تشكر بكنم كه جلو جلو به استقبال اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رفته‌اند و این بند «ق» تبصره (۲) را تصویب كردند در جریان قانون بودجه سال ۹۳ كه ما الان به اتكای این مصوبه مجلس بسیاری از كارها را در زمینه بهینه‌سازی مصرف سوخت با هدف كاهش شدت انرژی و بالابردن بهره‌وری می‌توانیم انجام بدهیم و امیدوارم كه امسال كارهای بسیار زیادی شروع شود كه من به بخشی از آن اشاره می‌كنم:
ـ افزایش راندمان حرارتی در تولید برق.
ـ افزایش بازدهی حرارتی در بخش‌های خانگی با اصلاح سیستم موتورخانه‌ها است كه امسال ما اعلام می‌كنیم یك كار بزرگ بیش از (۱۰۰۰) میلیارد تومان كار ارجاع خواهد شد به بخش خصوصی كه انجام بدهند، با پول خودش هم اداره خواهد شد.
ـ كمك به توسعه حمل و نقل عمومی مترو و انواع اتوبوس‌ها. ما الان به شهرداری‌ها گفته‌ایم كه بزرگ هر شهر...
رئیس ـ آقای زنگنه! یك لحظه اجازه بفرمایید، دوستان عزیز! یك بحث بسیار مهمی در مورد اقتصاد مقاومتی و نفت مطرح است، گزارش مهمی داده می‌شود، چرا دوستان در صندلی‌های خودشان مستقر نیستند؟ موضوع بسیار پراهمیتی است، آقایان بفرمایید در صندلی‌های خودتان بنشینید، وقتی كه بحث اقتصاد مقاومتی مطرح نمی‌شود ایراد گرفته می‌شود كه چرا راجع‌ به این موضوع مهم در مجلس بحث نمی‌شود، حالا كه مهمترین موضوع در مجلس مطرح است. آقایان! بفرمایید در صندلی‌هایتان، بفرمایید، آقای آشوری! دوستان را در صندلی‌هایشان راهنمایی كنید. این مطلب بسیار مهمی است، یعنی چگونه می‌خواهد بحث اقتصاد مقاومتی در حوزه نفت محقق شود، این گزارش جزو مهمترین گزارش‌ها است، آقای زنگنه! بفرمایید.
نامدارزنگنه ـ ما الان به شهرداری‌های شهرهای بزرگ گفته‌ایم، با وزارت كشور هم تفاهم كرده‌ایم، تمام این شهرها كه بخواهند مترو ایجاد بكنند كه در دست اجرا دارند، ما قبول داریم كه در قالب گزارش‌های توجیهی كه تهیه شود به ازای هر مسافری كه بر سیستم حمل و نقل داخلی این شهرها از طریق مترو اضافه شود، ما یك رقمی را به آن شهرداری‌ها و آن شركت مترو پرداخت می‌كنیم، این باعث می‌شود كه به سرعت اینها یك منابع جدیدی پیدا بكنند برای كارهای آتی‌شان، ما الان پولی نداریم بدهیم، ما از محل صرفه‌جویی طبق بند «ق» می‌توانیم پرداخت بكنیم، همین كار را هم برای راه‌آهن كرده‌ایم، یعنی الان به راه‌آهن تعهد شد و ما قبول كردیم كه باید برود شورای اقتصاد تصویب بكند كه تا (۱۰) میلیارد دلار ما به راه‌آهن پول بدهیم، به ازای هر تن بار كه اضافه شود امسال و سال‌های آتی برای بار راه‌آهن نسبت به رقم سال ۹۲، ما معادل ارزش (۳۰) سی‌سی گازوئیل به آنها پرداخت می‌كنیم و به ازای هر نفر كیلومتری كه (قبلی هر تن كیلومتر بود)، هر نفر كیلومتری كه مسافر اضافه شود (۱۵) سی‌سی ما معادل ارزشی آن به اینها پول بدهیم و اینها بروند و بقیه كارها را انجام بدهند.
توسعه حمل و نقل بار و مسافر كه دارند طرح آن را تهیه می‌كنند ولی یك طرحی كه من فكر می‌كنم برای نمایندگان محترم خیلی جاذب باشد این است كه ما تا پایان سال ۹۵ به امید خدا گازرسانی روستایی را با اتكای به این بند «ق» تمام خواهیم كرد، یعنی دیگر گازرسانی تمام روستاها را كه در حد (۲۰) خانوار باشند ما می‌توانیم با اتكای به این بند «ق» تمام كنیم و از امسال هم ان‌شاء‌الله شروع می‌كنیم و از هفته آینده ده، پانزده‌ روزه بحث‌هایش با خود شما شروع می‌شود كه اسامی روستاها هم قطعی شود و ما شروع كنیم و مجوزهایش را هم بگیریم.
ـ توسعه جایگاه‌های CNG است، در همین قالب.
ـ حمایت از ساخت خودرو با موتور پایه گازسوز.
ـ اجرای مقررات ملی ساختمان.
ـ بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش كشاورزی، از جمله با برق‌داركردن چاه‌های آب.
ـ پیك‌سایی در شبكه.
ـ ذخیره‌سازی روزمینی.
ـ ترویج CHP.
اینها كارهایی است كه باید بشود و كارهای دیگر هم هست كه من دیگر نمی‌خواهم وقت شما را بگیرم، چون حوصله‌ شما را در نظر می‌گیرم.
ششمین برنامه، ایمن‌سازی تقاضا با بازارهای فروش نفت خام، فرآورده‌های نفتی و گاز طبیعی است، این برنامه بسیار مهمی است كه مقام معظم رهبری تأكید فرمودند در چند بند سیاست‌های كلی، كارهایی كه ما برای اینها باید بكنیم این است كه ما از مشاركت مالی در پایانه‌ها و پالایشگاه‌های خارج از كشور حمایت بكنیم و مشاركت در زنجیره پالایش تا توزیع فرآورده‌ها در بازارهای هدف با تمركز بر بازار آسیا با هدف تضمین برداشت نفت از ایران و تأمین امنیت تقاضا برای نفت كشور. ببینید! الان ما آخرین فروشنده نفت در بازارها هستیم، به خاطر اینكه كشورهای دیگر رفته‌اند در جهان مخازن زده‌اند، پایانه‌ احداث كرده‌اند، در پالایشگاه‌ها شریك هستند، اول نفت پالایشگاه خودشان را بر می‌دارند، برای پالایشگاهی كه مال خودشان است و نفت یك كشور رقیب ما را بر می‌دارد، ما در هیچ پالایشگاهی در دنیا شراكت و حضور نداریم، در زنجیره پالایش تا توزیع هم حضور نداریم، این وضع ما را نگران‌كننده می‌كند، ما باید در پالایشگاه‌ها شراكت داشته باشیم، با (۳۰) درصد شراكت در بعضی موارد (۱۰۰) درصد نفت را از ما آمادگی دارند كه ببرند و این برای ما بسیار بسیار مهم است. (لطفاً اسلایدها را نشان بدهید).
در همین زمینه ما كاری كه باید انجام بدهیم برای تضمین امنیت این است كه مشتریان خودمان را متعدد بكنیم، ما اتكای به یك مشتری خاص در هیچ شرایطی نباید بكنیم، ما باید بازار بورس انرژی را تقویت بكنیم، چه بازار اولیه‌اش و چه بازارهای ثانویه‌ای كه دارد اینها وضعیت ما را بهتر می‌كند و همین‌طور نقش شركت نفت‌مان را باید بین‌المللی بكنیم، شركت نفت ما الان یك شركت داخلی است و یك شركت برون‌گرا نیست و این برون‌گرایی هم برای حضورش و هم برای سرمایه‌گذاری‌اش و هم برای كسب توانمندی‌های مدیریتی و انتقال فناوری اهمیت دارد و ما باید به اینها توجه بكنیم.
اگر از این شش برنامه بگذریم (این اسلایدها دچار اشكال شد) ما دو برنامه پشتیبان هم داریم كه من خدمت شما عرض می‌كنم كه اولین برنامه پشتیبان ما كه باز هم به اتكای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است توجه به سرمایه انسانی و مدیریت است كه در صنعت نفت ما بسیار مهم است كه ما باید در اجرای بند (۵) سیاست‌ها كه این است: افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق ارتقاء آموزش، مهارت، خلاقیت، كارآفرینی و تجربه ما معتقد هستیم كه این باید به طور جدی برای اجرای این ارتباط نیرومند میان دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشی، مراكز بین‌المللی به صنعت نفت برگزار و برقرار بشود و برنامه دوم پشتیبان ما برنامه ارتقاء فناوری ملی و حمایت از شركت‌های دانش‌بنیان است با هدف دستیابی به فناوری‌های فرایند و نیز ساخت داخل كالاها و تجهیزات مورد نیاز، من اینجا باید عرض كنم كه این فناوری‌های مربوط به فرایند یا آنكه در زبان LICENCE یا گرفتن لیسانس اجرای كارها، این فوق‌العاده مهمتر از ساخت تجهیزات و كالاها است كه ما در اینجا چند برنامه داریم، یكی آن بحث شركت‌های دانش‌بنیان است كه آقا ابلاغ فرمودند پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان و افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان كه ما در اینجا باید هم از این ظرفیت‌ها استفاده بكنیم و هر زمینه‌ای كه می‌تواند قابلیت‌ها و زمینه‌هایی را كه به رشد اینها منجر می‌شود ما به آن توجه بكنیم و بعد باید همكاری تنگاتنگ ساختارسازی‌شده با دانشكده‌های مهندسی نفت داخل كشور با هدف افزایش بازیافت نفت برقرار بكنیم كه دانشگاه‌ و مراكز پژوهشی‌شان در درازمدت مسؤولیت افزایش بازیافت از چند میدان نفتی را مستقیماً به عهده داشته باشند و ثالثاً اینكه در فرآیند همكاری با شركت‌ها و مراكز فناوری درجه اول دنیا مهمتر از تأمین مالی برای ما، توامند‌سازی ظرفیت‌های ملی باشد و ارتقاء و انتقال فناوری و به ویژه بخش‌های دانش‌بنیان باشد.
بند بعدی كه ما در همین رابطه به آن توجه كرده‌ایم در اجرای سیاست‌های ابلاغی ذیل همین برنامه اولویت‌دادن به تولید محصولات و خدمات راهبردی و ایجاد تنوع در مبادی تأمین كالاهای وارداتی با هدف كاهش وابستگی به كشورهای محدود و خاص، بند (۶) سیاست‌ها و نیز ترویج مصرف كالاهای داخلی همراه با برنامه‌ریزی برای ارتقای كیفیت و رقابت‌پذیری در تولید است كه ما در این موارد تأكیدمان این است كه پیمانكاران عمومی را باید تقویت كنیم، این یك اصل است كه اینجا وقت نیست من توضیح بدهم ولی یك اصل است برای اینكه ما ظرفیت را بالا ببریم باید پیمانكاران عمومی را بالا ببریم، مهندسین مشاور را تقویت كنیم، پیمانكاران ساختمانی را تقویت بكنیم و بهره‌گیری حداكثری بكنیم از كالاها و تجهیزات ساخت داخل. از ساخت داخلی كاتالیست‌های مورد نیاز صنعت استفاده بكنیم به طوری كه نه تنها وابستگی ما به واردات اقلام از خارج كم بشود و قدرت مقاومت كشور در مقابل تهدیدها بالا برود ما به جایی برسیم كه بتوانیم صادركننده تجهیزات و خدمات به منطقه و دیگر كشورهای نفت‌خیز باشیم.
اما بخش پنجم عرایض من یك‌سری راهبردهای كلیدی است كه در هر حال باید بر این برنامه‌هایی كه تنظیم می‌كنیم با توجه به سیاست‌های كلی ابلاغی، ما به آن توجه بكنیم.
اولین چیزی كه باید توجه كرد كه این هم از خود متن سیاست‌های ابلاغی درآمده این است كه در همه طرح‌هایی كه من عرض كردم و گفتم كه دنبال آن هستیم، همه اینها باید سیاست‌های كلی اصل (۴۴) و اتكای به بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری، مدیریت و بهره‌برداری در بخش‌های پایین‌دستی نفت به آن تأكید شود.
دومین، این است كه در اجرای اصل (۴۴) با توجه به بند (۱) سیاست‌های ابلاغی، در بند (۱) مقام معظم رهبری یك مطلب فوق‌العاده مهمی را بیان فرمودند كه من تا الان كمتر دیده‌ام به آن توجه شود و آن این است كه فرموده‌اند: «در اجرای اصل (۴۴) باید روش‌هایی اتخاذ شود كه منجر به حداكثر رساندن مشاركت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی با تسهیل و تشویق همكاری‌های جمعی و تأكید بر ارتقاء درآمد و نقش طبقات كم درآمد و متوسط شود». این فوق‌العاده مطلب مهمی است، یعنی ما این صنایعی كه ایجاد می‌كنیم همیشه تصورمان این است كه حتماً باید وقتی كه یك صنعتی با (۱۰۰۰) میلیون دلار ایجاد می‌شود حتماً باید چند نفر آدم فوق‌العاده ثروتمند بیایند و اینها را ایجاد بكنند، اینجا مطلب بسیار مهمی است، ایشان می‌فرمایند در عین حال كه این كارها را می‌كنید ولی سعی كنید بر ارتقای درآمد و نقش طبقات كم‌درآمد و متوسط هم در این سرمایه‌گذاری‌ها دقت بكنید، این مطلب بسیار مهمی است،‌ از جاهایی است كه ما باید به آن توجه كنیم و اینجا جایی است كه بورس می‌تواند به ما كمك كند و نه تنها در بازار ثانویه‌اش كه وقتی كه سرمایه‌گذاری، از اول فرابورس می‌تواند كمك بكند و بیاید در شكل‌گیری ساختار سرمایه‌ای این شركت‌ها مؤثر باشد و این به نظر من فوق‌العاده، فوق‌العاده مهم است كه این مطلب گفته شده و این با تمام این جریانات اقتصاد بازار هم هماهنگی دارد و هیچ ناهماهنگی ندارد و این نكته‌ای است كه من با تمام وجودم سال‌ها است به آن اعتقاد دارم و باید این كار را بكنیم برای جلب سرمایه‌های خرد مردم و برای اجرای طرح‌های پالایش، پتروشیمی، بهینه‌سازی و صدها طرح دیگر می‌شود از این استفاده كرد و این مردم كه كم‌درآمد و خرد هستند احساس مشاركت بكنند در این سرمایه‌گذاری‌ها و آینده كشور و این سودی كه حاصل می‌شود فقط به جیب یك عده خاصی نرود و به یك عده رانت داده نشود.
سومین بحثی كه دارم استفاده از دیپلماسی است برای حمایت از هدف‌های اقتصادی كه باید با حمایت وزارت خارجه دنبال بكنیم، بخش دوازده سیاست‌ها، بند بعدی كه من دارم كه یك مقدار روی آن تأمل می‌كنم با اجازه شما، این است كه با افزایش چشمگیر تولید نفت و درآمدهای نفتی، ببینید! باید بر اجرای سیاست‌ ابلاغی كه آقا فرمودند، افزایش سالانه سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز تا قطع وابستگی بودجه به نفت باید توجه شود. ببینید! من اینجا این را عرض می‌كنم كه آن برنامه (۵/۲) میلیون بشكه افزایش صادرات نفت كه من گفتم كه عملی است.
خانم‌ها و آقایان!‌ این در ظرف كمتر از هفت سال آینده بیش از (۴۰۰) میلیارد دلار به امید خدا درآمد ما نسبت به آنچه كه الان داریم اضافه می‌شود، ما اگر از الان ننشینیم و روی این موضوع فكر نكنیم هیچ بعید نیست كه یك آخ فقط بر دل ما بماند كه بگوییم خراب كردیم، خراب كردیم چه دردی از مردم دوا می‌كند؟ (۴۰۰) میلیارد دلار درآمد جدید،‌ ما الان داریم با (۴۰) میلیارد دلار كشور را اداره می‌كنیم، درست كه عالی نیست، ولی كشور دارد اداره می‌شود، این ظرفیت مدیریتی بوده، (۴۰۰) تا (۵۰۰) میلیارد دلار درآمد خالص كه با كمك این می‌شود بیش از (۱۰۰۰) تا (۱۵۰۰) میلیارد دلار پول در این كشور با استفاده از این فاینانس فعال كرد! این چیزی است كه باید به آن توجه شود، من خدمت آقای رئیس هم قبلاً یك دفعه خلاصه عرض كرده‌ام، یك گروه فكر یا اتاق فكر مشترك بین مجلس و دولت باید درست شود و باید بخش مهمی از این پول به صندوق برود و تنها در صندوق هم این نیست كه برود، صندوق چكار كند؟ به كدام حوزه توسعه‌ای كشور بپردازد؟ وگرنه اگر ما به این نپردازیم، پول می‌آید، من تجربه سی ساله دارم، هاضمه بودجه عمومی كشور فوق‌العاده قوی است و همه این پول را هم بخورد باز می‌گوید «هل من مزید»، باز هم چیزی هست؟ یعنی همه‌اش خورده می‌شود و بعد هم وضع كشور بدتر می‌شود.
۵ ـ با توجه به حجم عظیم عملیات مالی در صنعت نفت، با توجه به بند (۱۹) سیاست‌ها ما باید شفاف‌سازی بیشتر عملیات بكنیم، سالم‌سازی عملیات را داشته باشیم، تأكید بیشتر بر انضباط مالی داشته باشیم و نظارت مؤثر بر گلوگاه‌ها و زمینه‌های فسادپذیری در صنعت نفت. چون صنعت نفت پول فراوانی در آن هست امكان فساد هم از همه جا بیشتر است، دیدیم كه در سال‌های گذشته علاقه‌مندی به آن نشان داده شد، این بایدتوجه شود.
۶ ـ تقویت فرهنگ و مدیریت جهادی است كه باید در اصلاح فرآیند تصمیم‌گیری و مدیریت در همه اركان به آن توجه شود، این بند (۲۰) سیاست‌ها است.
۷ ـ تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان‌سازی آن در محیط حرفه‌ای صنعت نفت و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج.
۸ ـ بحث استاندارد است، مقام معظم رهبری در مورد استانداردها تأكید فراوانی كرده‌اند در بند (۲۴) سیاست‌ها كه افزایش پوشش استاندارد برای كلیه محصولات داخلی و ترویج آن كه باید ما در صنعت نفت به اینها توجه جدی بكنیم.
آنچه كه من خدمت دوستان عرض كردم بخش ششم ما جزئیات طرح‌ها است كه ان‌شاء‌الله بعد از تصویب بخش‌های قبلی ما جزئیات را كه طرح به طرح، منابع و زمان‌بندی‌هایش را دانه به دانه باید تنظیم بكنیم و ارائه بدهیم و الان دیگر این در مرحله‌ای است كه در شورای اقتصاد آن بخش اول بدون هدف تصویب شده ولی بخش اهداف كمی بحث بیشتری می‌برد كه تمام شود، از نظر ما كاملاً قابل دفاع و عملی است و ان‌شاء‌الله به آن عمل خواهد شد.
همان ‌طوری كه عرض كردم این برنامه‌ها را با فرض ادامه تحریم‌ها نوشته‌ایم، جز در بخشی از پتروشیمی كه ما آنجا بیش از (۷۰) میلیارد دلار سرمایه ‌و فاینانس نیاز داریم و ممكن است همه‌اش را نتوانیم از صندوق ذخیره بگیریم ولی بقیه‌اش را ما با فرض ادامه تحریم‌ها نوشته‌ایم كه ان‌شاء‌الله به اهداف برسیم.
من همان‌طور كه عرض كردم باز هم اینحا تأكید می‌كنم، نه فقط برای شما، برای مردم عزیزمان كه اقتصاد مقاومتی به معنای یك اقتصاد كه كشور را به انزوا و درون‌گرایی برده نیست، بلكه به عكس، كشور را وارد مبادلات بین‌المللی می‌كند و برون‌گرایی می‌كند از موضع قدرت،‌ از موضع توانمندی و ما با یك وضعیت ایرانی كه (۷/۵) میلیون بشكه تولید نفت بكند و (۱۰۰۰) میلیون متر مكعب گاز در روز تولید بكند، (۸۰) میلیارد دلار مواد پتروشیمی تولید بكند یك اقتصاد قوی مقتدر دارد كه قابل صرف‌نظر كردن نیست و اقتصادی كه (۸۰) میلیارد متر مكعب بتواند گاز صادر بكند و دنیا به این گاز صادراتی ایران وابسته بشود. این اقتصاد، اقتصاد قدرتمند است، اقتصاد درون‌زایی است كه برون‌گرا و قدرتمند است و من لازم می‌دانم در اینجا قدردان مقام معظم رهبری باشم كه پرچم توسعه و پیشرفت كشور را به دست گرفته‌اند و این سیاست‌ها برای من كه در حوزه اجرا سال‌ها بوده و الان هم هستم به منزله فرصت طلایی برای رسیدن به هدف‌های آرمانی‌مان در صنعت نفت است، یعنی واقعاً من هرچه خودم هم می‌خواستم بنویسم بهتر از اینها نمی‌توانستم بگویم كه در حد سیاست من مشكلاتم را حل كنم و چالش‌ها و تنگناهایی كه دارم از آن عبور بكنم، ما باید قدردان مقام معظم رهبری باشیم كه این سیاست‌ها را ابلاغ فرمودند و پرچم توسعه و پیشرفت كشور را به دست گرفتند و این سیاست‌ها در كنار سیاست‌های اصل (۴۴) همه در جهت تحقق چشم‌انداز می‌توانند كشور ما را به سمت واقعاً آنچه كه در چشم‌انداز آمده هدایت بكند و جلو ببرد.
یك مطلبی هم در آخر عرایضم بگویم، چند سؤال است كه در حدی كه هست توضیح می‌دهم، ما برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عملاً به بازتعریف اولویت‌های طرح‌هایی كه داشته‌ایم پرداخته‌ایم و چیدمان عمومی‌شان و اولویت‌هایشان را در ارتباط با همدیگر ما تنظیم مجدد كردیم و به ویژه بهینه كردیم تخصیص منابع را به طرح‌ها، طوری كه سیاست‌هایی كه مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند عملی و اجرایی بشود. من باز هم متشكر هستم از وقتی كه به من داده شده.
چند تا سؤال است كه من توضیح می‌دهم، پرسیده‌اند كه در رابطه با جلوگیری از خام فروشی كه چند بار آقا فرمود‌ه‌اند چرا به پالایشگاه‌های مصوب دولت و سفر آقا توجه نمی‌شود؟ مهمترین چیزی كه ما در پالایشگاه‌ها داریم كه یكی پالایشگاه آناهیتای كرمانشاه است كه باید به آن توجه كنیم و یكی هم پالایشگاه دوم فارس است كه اینها هست، اینها ان‌شاء‌الله در برنامه ما هست، منتها ما یك مشكلی پیدا كرده‌‌ایم كه باید به این غلبه كنیم و آن این است كه یك موقع وقتی كه پالایشگاهی بود ما خودمان باید اجرا می‌كردیم، الان ما نباید اجرا كنیم، كس دیگری می‌خواهد اجرا كند، ما باید برویم او را قانع كنیم، خواهش كنیم، زمینه‌ها را فراهم كنیم، بعضی‌ وقت‌ها می‌گویند كه این برای ما سود ندارد، صرف ندارد، طرح دیگری داریم كه اولویت دارد، ما باید برویم آنها را قانع كنیم و كاری جز این نمی‌توانیم بكنیم، چون به ما اجازه داده نشده كه خودمان این كار را بكنیم، نه اینكه من قبول نداشته باشم، كار خوبی است كه گفته مجلس.
پرسیده‌اند دو سال است كه برقی‌كردن چاه‌های كشاورزی در لایحه بودجه آمده ولی تا كنون یك مورد آن انجام نشده، درست است، چون یك دستوری داده شده بود كه منابعی در مقابل آن نبود، یعنی گفته بود وزارت نفت مكلف است برود برق‌دار كند، وزارت نفت كه پول نداشته است، الان با این قضیه بند «ق» كه تصویب شده، ما می‌توانیم از محل صرفه‌جویی در فرآورده‌هایی كه حاصل می‌شود این كار را بكنیم، من از دوستان وزارت كشاورزی خواهش كردم كه طرح‌ توجیهی‌اش را تهیه بكنند و بیاورند كه ما در كمیته‌مان تصویب بكنیم و ببریم و در این قالب بتوانیم این را انجام بدهیم، در قالب بیع متقابل، نوعی بیع متقابل می‌شود این كار را كرد ولی اینكه خود دولت پول بگذارد، دولت پولی نگذاشته بود.
پرسیده‌اند كه قراردادهای رسمی بین ایران و پاكستان، برای فروش گاز به پاكستان بیش از یك دهه مطرح است، در اواخر دولت گذشته رسماً منعقد شده چرا معطل مانده است؟
ببینید! پاكستان رسماً در مورد قرارداد صادرات گاز اعلام فورس‌ماژور كرده، خود دوستان می‌دانند كاری كه باید می‌شده این است كه گاز تا نزدیك مرز از طرف ایران رسیده و در طرف ایران بیش از (۱) میلیارد دلار هزینه شده است، طرف پاكستان (۱) ریال هم یا (۱) روپیه هم هزینه نكرده است و به دلیل تحریم اخیراً اعلام فورس‌ماژور كرده، حالا اینكه ما این را نمی‌پذیریم و قبول نداریم این فورس‌ماژور را، سفری كه اخیراً آقای نوازشریف به ایران داشتند وزیر نفت آنها كه با من مذاكره كرد، گفت (۳۰) ماه به من مهلت بدهید و كار را عقب بیندازید، ما هم گفتیم كه این قضیه را بررسی می‌كنیم و برای چیزهای دیگر من نمی‌توانم بقیه‌اش را اینجا درتریبون باز بگویم، ولی آنها یك دلایلی برای خودشان می‌آورند و می‌گویند تحریم است و به ما امكانات نمی‌دهند و پول نداریم و اینها، وگرنه مشكلی از نظر ما وجود ندارد، ما آماده هستیم كه این قرارداد را اجرایی بكنیم ولی طرف مقابل هم باید آمادگی داشته باشد این گاز را ببرد، آنها یك متر لوله هم نكشیده‌اند و هیچ اقدامی هم نكرده‌‌اند.
من خیلی از توجه شما و از وقتی كه به من دادید متشكرم، ان‌شاء‌الله با استفاده از راهنمایی‌های شما ما بتوانیم این برنامه را پخته‌تر بكنیم و عملیاتی بكنیم و ان‌شاء‌الله به آنچه كه سرافرازی و عزت ایران اسلامی را در بر دارد تحقق ببخشیم. والسلام‌علیكم
رئیس ـ آقای مهندس زنگنه! خیلی تشكر می‌كنیم از گزارش منقح جناب‌عالی كه امیدواركننده هم بود و هم در زمینه افزایش تولید نفت و میعانات گازی كه زمانبندی روشنی را ارائه كردید و هم در زمینه بهینه‌سازی در مصرف سوخت پیشنهادات معقولی مطرح شد كه به خاطر آن اختیاری كه در بند «د» در بودجه كشور برای وزارت نفت، مجلس قائل شد این زمینه برای بهینه‌سازی در مصرف سوخت فراهم شد و ما امیدواریم در این زمینه بتوانند با همكاری بخش‌های اجرایی كشور راه‌های اجرایی این موضوع را محقق كنند، هم در زمینه گسترش راه‌آهن، مترو و گازرسانی به روستاها كه گفتند تقریباً به اتمام خواهد رسید، البته در مورد آینده‌نگری منابع بودجه‌ای كه از نظر گسترش نفت و گاز حاصل می‌شود موضوع بسیار مهمی است كه لازم است كمیسیون بودجه با كمك مركز پژوهشها و دولت به یك جمع‌بندی برسند. این از آن موضوعاتی است كه از قبل روی آن فكر نشود، می‌تواند به گسترش وضعیت جاری كشور منجر بشود كه صدمه برای كشور خواهد داشت. از آقای زنگنه تشكر می‌كنیم، دستور بعدی را بفرمایید.
 
۴ ـ تصویب لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرایم فراملی (ثبت ۳۸۴)
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوی اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرایم فراملی است. سخنگوی محترم كمیسیون جناب آقای دكتر نقوی برای گزارش تشریف بیاورند.
نقوی‌حسینی ـ آقای دكتر تذكر لازم است.
رئیس ـ دوستان! چون بحث قبلی تمام شد در صندلی‌های خودتان مستقر بشوید. آقای زنگنه متشكریم، بفرمایید.
سیدحسین نقوی‌حسینی (سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست ‌خارجی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست ‌خارجی به مجلس شورای اسلامی
 لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرایم فراملی به شماره چاپ (۸۱۴) كه به عنوان كمیسیون اصلی به این كمیسیون ارجاع گردیده بود در تاریخ ۱۲/۹/۹۲ مورد رسیدگی قرار گرفت و با الحاق یك تبصره به ماده واحده به تصویب رسید.
 اینك گزارش آن برابر ماده (۱۴۶) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد. ضمناً گزارش كمیسیون فرعی قضایی و حقوقی تا این تاریخ واصل نشده است.
 رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست ‌خارجی ـ علاءالدین بروجردی
همكاران محترم! همان‌گونه كه استحضار دارید گستره روابط ایران و جمهوری خلق چین گستره بسیار وسیعی است و دو كشور بر اساس تقویت و توسعه روابط دوستانه میان دو كشور و همچنین تقویت همكاری‌ها در زمینه مبارزه با جرایم فراملی و بر اساس احترام متقابل به حق حاكمیت ملی برابری و منافع متقابل این موافقتنامه را امضاء كردند و به توافق طرفین رسیده است. زمینه‌های همكاری كه در این لایحه پیش‌بینی شده عبارتند از:
زمینه همكاری در حوزه تروریسم بین‌المللی كه همه عزیزان شاهد هستند بر اساس حمایت‌های قدرت‌های استكباری، عملیات‌های تروریستی سازمان‌یافته و مورد حمایت آمریكایی‌ها و كشورهای غربی طرفدار تروریسم گسترش پیدا كرده. لازم است كه دو كشور در این زمینه با هم همكاری داشته باشند. همچنین تولید غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر، روانگردان‌ها و پیس‌سازهای شیمیایی و همچنین در زمینه قاچاق كالا به ویژه اشیاء تاریخی و فرهنگی كه حتماً همه عزیزان و همكاران استحضار دارند كه اشیاء تاریخی و فرهنگی در سالهای اخیر به قاچاق آنها اضافه شده و سرعت گرفته، همچنین عملیات‌های پول‌شویی، جعل اسكناس، اوراق بهادار و كارت‌های اعتباری از جمله موارد دیگر همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین است.
جعل گذرنامه، ویزا و سایر اسناد با ارزش كه در دهه‌های اخیر گسترش زیادی پیدا كرده، قاچاق سلاح‌های گرم، مهمات، مواد منفجره، مواد قابل اشتعال خطرناك، مواد شیمیایی، مواد سمی قوی، مواد هسته‌ای و سایر مواد رادیو اكتیو از جمله موارد همكاری بین دو كشور است. سازمان‌دهی یا انتقال غیرقانونی اشخاص از مرزها كه آمار بسیار بالایی را به خودش اختصاص می‌دهد. قاچاق انسان، كلاهبرداری، جرایم رایانه‌ای و دیگر جرایم فراملی مواردی است كه در این لایحه مورد توافق دو كشور قرار گرفته است. زمینه مبادله اطلاعات و همچنین مبادله مجرمین، تبادل تجربیات، همكاری از طریق پلیس بین‌الملل بین دو كشور، همچنین شیوه‌های همكاری در سایر حوزه‌ها، حوزه‌های جرایم فراملی در این لایحه پیش‌بینی شده، ان‌شاءالله همكاران رأی بدهند تا دو كشور بتوانند در حوزه مبارزه با جرایم فراملی همكاری متقابل را داشته باشند. ان‌شاءالله رأی قاطع بدهید.
یك نكته‌ای كه قابل ذكر است، این است كه ما در ماده واحده تبصره‌ای را اضافه كردیم مبنی بر اینكه رعایت اصل (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده (۱۱) و رعایت اصل (۷۷) در اجرای ماده (۱۲) این موافقتنامه‌ الزامی است، تا نكات مهم قانون اساسی ما هم رعایت بشود. ان‌شاءالله دوستان رأی قاطعی بدهند.
رئیس ـ جناب آقای نقوی متشكریم، مخالفی دارد؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ مخالفین آقایان: قاضی‌پور و ندیمی، موافقین آقایان: حیدری‌طیب و امیرآبادی. اولین مخالف جناب آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر لاریجانی! اولاً من از نقطه محروم به نقطه برخوردار آمدم تشكر می‌كنم كه از آن تبعیدگاه نجات یافتم. اول اخطار اصل سوم دارم و تذكر.
آقای دكتر لاریجانی!سالانه وزارت ورزش دهها مسابقات جهانی برگزار می‌كند، اگر قرار است در هر مسابقات جهانی یك نفر از اعضای كمیسیون اصل (۹۰) كه جمعاً چند نفر انگشت‌شمار هستند، بروند.
رئیس ـ شما به عنوان مخالف می‌خواستید صحبت كنید.
قاضی‌پور ـ نه، اول گفتم تذكر دارم به عنوان تذكر ثبت هم كردم. (رئیس ـ بفرمایید) دولت باید هزاران میلیارد صرف هزینه‌های این نمایندگان كند كه ما مخالف هستیم. فراكسیون ورزش دو نفر را انتخاب كرده بود كه همراه تیم به برزیل برود، به خاطر صرفه‌جویی در بیت‌المال مخالفت كردیم، گفتیم...
رئیس ـ خوب، الان شما راجع به مخالفت صحبت بفرمایید.
قاضی‌پور ـ حضرت‌عالی باید بگویید كه انتخاب افراد خاص برای مسابقات بنام از چه موضعی است؟ آیا هیأت رئیسه انتخاب كرده یا مجلس؟ (رئیس ـ بسیار خوب) بدعت‌گذاری نشود، ما آمدیم از بیت‌المال دفاع كنیم، نیامده‌ایم بیت‌المال را مفت خرج كنیم. حضرت‌عالی به عنوان رئیس مجلس كه قسم خوردید از بیت‌المال دفاع كنید، این موضوع را بفرمایید.
رئیس ـ بسیار خوب، بررسی می‌كنم. حالا شما مخالفت‌تان را بفرمایید.
قاضی‌پور ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تقدیر و تشكر از سخنگوی كمیسیون امنیت ملی، همكار بسیار زحمت‌كش ما جناب آقای نقوی، مخالفت حقیر در برخی از مواد و بندها و جزءهای موافقتنامه، همكاری بین دولت‌های جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با جرایم فراملی است.
آقای لاریجانی! در بند (۱۲) ماده (۱) كلمه دیگر جرایم فراملی آمده است این فراملی جرایم دیگر چه هست؟ یكی از جرایم مهم آن كشور ازدواج مجدد و چند فرزندی است و بحث مسلمین آن كشور اصلاً مطرح نشده است.
در ماده (۲) بند (۲) آمده «یا به‌طور غیرقانونی مورد ضرب و شتم قرار گرفته»، در دین مبین اسلام بحث ضرب و شتم ندارد بلكه كلمه تعذیر با حكم قاضی عادل است نه ضرب و شتم.
در ماده (۳) بند (۲) ساز و كار مدیریت جمعیت و كنترل اجتماعی آمده، این بند خلاف فرامین رهبر عزیزمان است (۱۸۰) درجه اختلاف نظر داریم. مقام معظم رهبری ازدیاد جمعیت را فرمان داده، ولی چین برعكس است. شما مستحضر هستید در چین فقط یك بار می‌توانند باردار بشوند اگر دو فرزند داشته باشند از خیلی از حقوق معاف می‌شوند، نمی‌توانند برخوردار بشوند. این برخلاف رویه جاری نظام مقدس جمهوری اسلامی و نظام اسلامی است.
 در ماده (۳) بند (۸) آمده: «ساختار حقوقی پلیس» حضرت‌عالی مستحضر هستید ساختار حقوقی نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه قرآن كریم است، بر پایه دین مبین اسلام است. ما چطور می‌خواهیم ساختار حقوقی پلیس‌مان را با كشور كمونیست چین هماهنگ كنیم یا از آنها تبعیت بگیریم؟ در مواد دیگر آمده از اساتید آنها در این رابطه استفاده كنیم، به هیچ عنوان نظام مقدس جمهوری اسلامی با این حیطه‌ای كه آنها برای خودشان تعریف كردند، سازگاری ندارد. در موادهای دیگری هم چندین بحث است.
 در بند ماده (۱۲) آمده هر (۵) سال خود به خود تمدید می‌شود این یعنی مادام‌العمر، ما چنین چیزی نداریم. بعد نوشته هر كدام از اعضاء شش‌ماه قبل درخواست كردند، می‌تواند منتفی بشود.
همكاران عزیز! از آنجایی كه كمیسیون محترم امنیت ملی بحث نكرده، بحث ازدیاد جمعیت، كنترل جمعیت، فرمان رهبری را لحاظ نكرده، مسائل دین مبین اسلام را لحاظ نكرده، حقیر مخالفت می‌كنم. امیدوارم به این رأی ندهید، برگردد در كمیسیون، كارگروه مشتركی بین دولت و كمیسیون امنیت ملی تشكیل بشود تا فرامین رهبری و قوانین الهی در این موافقتنامه گنجانیده شود. والسلام
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای سیدسعید حیدری‌طیب موافق هستند، بفرمایید.
سیدسعید حیدری‌طیب (كرمانشاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم! عرض شود بنده به عنوان موافق مطالبی عرض خواهم كرد. اول اینكه جناب آقای قاضی‌پور فرمودند كه مبانی فقهی و شرعی ما همخوانی ندارد كه ما از پلیس‌های خارجی برای دستگیری مجرمین استفاده بكنیم به نظر بنده مطلب معقولانه و منطقی نیست. هر كجای دنیا كه محل امنی برای مجرمین و افرادی كه مرتكب جرایم علیه امنیت یا اموال یا آسایش مردم می‌شوند، نباید تبدیل به محل امنی بشود. عزیزان! یكی از كشورهای قربانی جرایم فراملی، جمهوری اسلامی است. از ابتدای انقلاب تاكنون جرایمی همچون تروریسم، پول‌شویی و راهزنی دریایی و قاچاق مواد مخدر، آسیب‌های زیادی برای جمهوری اسلامی و سایر كشورهای منطقه و جهان داشته است. بنابراین جمهوری اسلامی از امضای موافقتنامه‌های مربوط به مقابله با چنین جرایمی استقبال خواهد كرد و معتقد است مجرمین چنین جرایمی نباید در هیچ كجای جهان محل امنی داشته باشند.
در شرایطی كه متأسفانه دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی دنیا، برخی از كشورهای غربی و حتی شماری از كشورهای منطقه روابط مرموزی با مجرمان فراملی و مجرمان بین‌المللی دارند و همین امر باعث گسترش جرایم فراملی شده است ایران و چین دو قدرتی هستند كه می‌توانند همكاری‌های مشتركی در این رابطه داشته باشند. از نظر اقتصادی نیز به روابط خاص ایران و چین می‌توان اشاره كرد و به مسائل و روابط اقتصادی بین این دو كشور. چین در دریای چین كه یك سوم تجارت دنیا را برعهده دارد یك قدرت برتر اقتصادی است و پیش‌بینی می‌شود تا سال (۲۰۲۵) میلادی یعنی حدود (۱۱) سال دیگر به قدرت اول دنیا تبدیل بشود و جای آمریكا را در هژمونی امروز دنیا بگیرد و همین شرایط را جمهوری اسلامی در سطح منطقه و خاورمیانه دارد. دو سوم خلیج فارس حوزه حاكمیتی جمهوری اسلامی است ضمن اینكه ایران جزیره ثباتی است كه اغلب كشورهای اطراف آن با جرایم فراملی مواجه هستند. همكاری مشترك بین این قدرت جهانی و منطقه به سود دو كشور است.
 و در پایان لازم است اشاره ‌كنم تقویت توسعه بین ایران و كشورهای دیگر یك فرصت خوبی است برای جلوگیری از اقدامات صهیونیست و صهیونیست‌ها مبنی بر ایران هراسی كه در منطقه و جهان راه انداخته‌اند. لذا هم مجلس و هم دولت بایستی تلاش كنند سطح روابط خود را با كشورهای دیگر به ویژه كشورهای خاورمیانه و كشورهای دیگر جهان كه با ایران روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خوبی داشته‌اند در راستای عزت و حكمت و مصلحت نظام و در چارچوب روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و امنیتی توسعه دهند. لذا از همكاران محترم خواهش می‌كنم به این گزارش رأی موافق بدهند. با تشكر. والسلام‌علیكم و رحمه الله
رئیس ـ متشكریم، مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ مخالف بعدی جناب آقای ندیمی بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ما اعیاد شعبانیه را خدمت همه عزیزان عرض تبریك و تهنیت داریم، همین‌طور روز جوان را به همه جوانان كه فردا است.
جناب آقای دكتر لاریجانی! اولین سؤال من این است كه ما آیا ارجاع‌مان به كمیسیون‌های فرعی اگر پاسخ پیدا نكند از نظر استحكام بررسی به نظر شما اختلالی ایجاد نمی‌شود؟ یعنی واقعاً الان مواد زیادی در این متن هست، واقعاً حقوقی است ولی واقعاً كمیسیون حقوقی نظر نداده، ما نباید یك تدبیری بكنیم در آیین‌نامه، در هیأت‌رئیسه كه كمیسیون فرعی ملزم باشد و تا وقتی گزارش را نیاوردند ما واقعاً بررسی نكنیم. برای اینكه اصلاً بحث اینكه به یك كمیسیون فرعی ارجاع داده بشود برای تزیین كه نیست، حتماً برای این است كه آنها نظرشان را بدهند، اگر نمی‌دهند باید یك تدبیری اندیشیده بشود تا كمیسیون‌های فرعی نظر بدهد این یك نكته.
نكته دوم این است كه این در محدوده وزارت كشور است. آیا وزارت كشور، كمیسیون شوراها متكفل است یا كمیسیون امنیت؟ این هم خودش یك نكته است. آقای دكتر لاریجانی! بحث سر حول وزارت كشور است واقعاً در مورد وزارت كشور الان كدام یك از این دو تا كمیسیون مسؤولند؟ اگر كمیسیون شوراها به امور داخلی است خوب، یك تعریفی دارد، اگر نه چرا همه را به كمیسیون دیگری می‌دهیم این هم یك نكته.
نكته سوم این است كه در طرف‌ها، آن طرف وزارت امنیت‌شان را گذاشته‌اند، این طرف وزارت كشور را گذاشتیم. باز هم ما متوجه نشده‌ایم بالاخره طرف ایرانی برای مباحث خارجی در مورد چین، آنها وزارت امنیت، ما وزارت كشور، این چه سنخی است؟ من متوجه نمی‌شوم. یعنی سه نكته عرض كردم. نكته اول در مورد اینكه آیا كمیسیون‌های فرعی اگر پاسخ ندهند واقعاً قانون درست بررسی شده است و چه فكری بكنیم؟
نكته دوم عرض كردم كه اگر واقعاً این در حوزه وزارت كشور است بالاخره وزارت كشور یك كمیسیون باید داشته باشد بخشی را به كمیسیون امنیت می‌دهیم، بخشی را به كمیسیون شوراها می‌دهیم، این هم یك نكته.
نكته سومی هم كه عرض كردم این است كه با هم توافق كنیم كه اگر از طرف چین وزارت امنیت است ما چرا این طرف وزارت كشور گذاشتیم؟ اینجا دیگر وزارتخانه ذی‌ربط یا معادل باید می‌گذاشتیم كه حالا این چطوری باید حل شود خارجه، اطلاعات یا كشور. اینها واقعاً به نظر من تدبیر نشده، یعنی اصلاً روی آن صحبت نشده است.
اما نكات دیگر، چند تا نكته دیگر در این متن وجود دارد كه من خدمتتان عرض می‌كنم. اولاً اینكه در مورد اطلاعات شهروندان گفتند، خوب حد و محدوده‌اش را باید معلوم می‌كردند این اطلاعات یعنی چی؟ این اطلاعات، همه اطلاعات یك شخص كه مورد سؤال طرف ایرانی یا طرف چینی است یا نه باید در محدوده جرایم و در محدوده هویت شخصی باشد این خیلی مبهم است. یعنی معلوم نكردیم حد یقف این اطلاعات كجاست؟ تا چه حدی باید اطلاعات بدهیم، كه یك نكته‌ای است.
نكته دیگری باز هست كه آقای قاضی‌پور هم اشاره كرده‌اند واقعاً آوردن ساز و كار مدیریت جمعیت، اینها چه ضرورتی دارد؟ خیلی مسائل است كه ما در رابطه‌ی با چینی‌ها یا هر كشور دیگری می‌توانیم با آنها صحبت بكنیم آیا همه آنها را آوردیم؟ اگر همه را نیاورده‌ایم، اینجا چرا آوردیم؟ حالا آوردیم، چه ربطی به جرایم فراملی دارد؟ یعنی واقعاً این قصه كه ما در مورد اینكه آنها چرا یك بچه دارند، اگر دو تا دارند چكارشان می‌‌كنند اینها اصلاً چقدر با دین ما انطباق دارد، بماند. اصلاً آن هم جای خود، حالا اصلاً چه ربطی به این متن دارد؟ یعنی چه ربطی دارد كه ما در مورد جرایم بحث می‌كنیم، بعد می‌گوییم چطوری شد كه جمعیت را كنترل كردی؟ آیا واقعاً اصل كنترل جمعیت و جرم با هم رابطه‌ای دارند كه ما می‌خواهیم این را حل بكنیم. اگر این‌طوری است كه یك موضوع جدیدی است كه ما كشف كردیم، كه هر كه جمعیت بیشتر دارد فساد هم بیشتر دارد، واقعاً این‌طور است؟ خوب، این هم نكته‌ای است كه باید روی آن تأمل بكنیم.
نكته دیگری كه باز به نظر من پاسخ ندادن حد زمانی در این موافقت‌نامه است، هیچ كدام نگفتند مثلاً اسرع ‌وقت آیین‌نامه باید معلوم كند، بعد فردا بر اساس این برای كشوری مثل ایران مشكلاتی ایجاد نمی‌شود از نظر حمایت از اتباع خودش این هم باز به نظر باید آنجا یك ذیلی می‌داشت كه با توافق و مباحثی از این دست، اینكه باید در اسرع وقت، بعد این اسرع وقت آیین‌نامه ندارد، هیچ قاعده دیگری در پایانش نیاوردند كه این متن چگونه اجرایی می‌شود، نكته‌ای است كه ابهام دارد. باز در یك طرف دیگر فرمودند در رابطه با همین موضوع پیگیری اجرای موافقتنامه مراجع صلاحیت‌دار مسؤول اجرای موافقتنامه یك طرف، از طرف جمهوری اسلامی وزارت كشور است، از طرف جمهوری خلق چین وزارت امنیت عمومی است و بر اساس همین نكته آن اشارتی كه من داشتم.
آخرین نكته‌ای كه من عرض می‌كنم این است كه حالا آمدیم اصلاً این موافقتنامه را ما همین شكلی تصویب كردیم كه متأسفانه دأب در كشور این است كه موافقتنامه‌ها را فرض می‌كنیم تیپ است، فرض می‌كنیم قبلاً امضاء شده است، پس مجلس باید پیگیری بكند و پیروی بكند. من یك سؤال دارم، آیا لازم نیست كه مجلس برای تدوین این نوع موافقتنامه‌ها در موقع نفر داشته باشد یا قبل از اینكه آنجا امضاء بشود ارجاع بشود به یك كمیسیونی، به مجلسی كه نظر بدهند. مركز پژوهش‌ها، یك كمیسیون ذی‌ربطی؟ من اینجا از شما مداخله می‌خواهم یعنی خواهش من این است كه رهنمود بفرمایید كه ما چكار بكنیم كه همواره خودمان را در مقابل عمل انجام‌شده قرار ندهیم. مجلس یك پیرو تابعی نباشد كه كارشناس‌های وزارت خارجه به او سمت‌ و سو ندهند (دهقانی‌نقندر ـ خیلی ممنون آقای ندیمی) بنابراین خواهش من این است كه برای این موضوع هم تمهید بشود كه چه كنیم تا قبل از امضای نهایی، مجلس لااقل در جریان باشد نه اینكه امضاء بشود بعد هم بفرمایید شما رأی بدهید. والسلام
رئیس ـ موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای امیر‌آبادی بفرمایید.
احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر! من قبل از اینكه به عنوان موافق صحبت كنم فقط یك بندی از ماده (۳) را فكر می‌كنم اخطار قانون اساسی دارم. اگر عنایت داشته باشید بند (۲) ماده (۳) اخطار اصل (۱۱۰) را دارم كه در خصوص بحث ساز و كار مدیریت جمعیت و كنترل اجتماعی است كه فكر می‌كنم برخلاف سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری است. اگر اخطار را بپذیرید، اعلام‌نظر كنم.
رئیس ـ نه، این چیزی نگفته كه جمعیت كاهش پیدا كند، گفته تبادل تجربه می‌‌شود در مدیریت جمعیت و كنترل اجتماعی، نگفته كه شما كنترل بكنید تعداد جمعیت را كم كنید. اصلاً اخطار وارد نیست.
امیرآبادی‌فراهانی ـ حالا اگر این بند را به هر صورت حذف می‌كردند بهتر بود. عرض كنم در خصوص بحث موافقت با این موافقتنامه‌ای كه انجام می‌شود، اگر همكاران عزیز عنایت داشته باشند در مقدمه‌اش به سه موضوع اشاره شده، یكی به منظور تقویت و توسعه روابط دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و خلق چین.
دوم، تقویت همكاری‌ها در زمینه مبارزه با جرایم فراملی است و سوم بر اساس احترام متقابل به حق حاكمیت ملی و برابری و منافع متقابل هست. البته خوب عزیزان مطلعند كه كشور چین یك كشور پهناوری است و در سالیان اخیر سرمایه‌گذاری وسیعی در كشور ما انجام داده با كشوری مثل افغانستان كه با حضور كشورهای غربی جزء كشورهایی است كه بالاترین تولید مواد مخدر را دارد و در این چند سال هم افزایش پیدا كرده و از طرفی هم این كشور با ما همسایه است و احتمالاً اینكه در این سرمایه‌گذاری‌ها و در این تبادلات مسایل مالی افراد تبهكاری پیدا بشوند كه سوءاستفاده كنند و مرتكب این جرایم بشوند به نظر می‌رسد كه این موافقتنامه قطعاً مورد استقبال همكاران است.
به هر صورت موضوعاتی كه در این موافقتنامه آمده، مسائلی است كه مورد توجه هر دو كشور بوده و هست به خصوص در رابطه با جلوگیری و رسیدگی به جرایم، نظارت بر ورود اشخاص از جمله اتباع بیگانه در هر دو كشور و همچنین مسأله مبارزه با تروریسم، مسأله مبارزه با پول‌شویی و مبارزه با قاچاق مواد مخدر، قاچاق كالا، جعل اسكناس، اینها مسائلی است كه در اینجا در این موافقتنامه مورد توجه هست و بحثی هم كه همكار عزیزمان جناب آقای ندیمی فرمودند، من فكر می‌كنم ایشان توجه نداشتند. در بند (۲) ماده (۲) اشاره دارد در رابطه با بحث تبادل اطلاعات در مورد شهروندانی كه در سرزمین‌های طرف دیگر مرتكب جرمی می‌شوند و در بازداشت به سر می‌برند اینها اطلاعات‌شان بین دو دولت منتقل بشود و تبادل اطلاعات بشود این چیز خیلی خوبی است و به نظر می‌رسد كه هیچ ایرادی ندارد. به هر صورت الان در كشورهای مختلف بعضی از ایرانی‌ها هستند كه بازداشت شده‌اند و متأسفانه بعضاً اطلاعاتی هم وجود ندارد. من به عنوان همكار شما می‌خواهم عرض كنم كه ما در سفری كه به یكی از كشورهای همسایه داشتیم به خصوص در رابطه با بحث زندانیان ایرانی بررسی می‌كردیم، ما زندانی در آن كشور داشتیم كه (۲) سال در زندان بود اما متأسفانه كنسول ما از حضور ایشان در زندان آن كشور اطلاعی نداشت. به نظر می‌رسد برای دفاع از حقوق ایرانیان در كشورهای دیگر و کشوری مثل چین که الان ما تبادلات و مبادلات تجاری زیادی داریم، ضرورت دارد که این موافقتنامه انجام شود و به تصویب برسد.
رئیس ـ متشکریم، دولت بفرمایید.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
سلام‌علیکم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریک به مناسبت سالروز ولادت اشبه‌الناس به پیامبر اسلام و روز جوان، حضرت علی‌اکبر و پیشاپیش به مناسبت میلاد مسعود قطب عالم امکان، بقیه‌الله فی الأرضین به شما نمایندگان معزز، باید به استحضار شما دوستان عزیز و نمایندگان محترم برسانم با عنایت به روابط دوستانه بین دو کشور ایران و چین و اهمیت مسائل امنیتی و با اعتقاد به لزوم برقراری همکاری‌های امنیتی متقابل و نیز درک فواید ناشی از آن و با آگاهی از نقش مؤثر دو کشور در تحکیم امنیت و ثبات منطقه و نیز با عنایت به آسیب‌‌پذیری کشورها درخصوص جرایم سازمان‌یافته فراملی و خدشه‌دار نمودن نظم و امنیت و جان و مال و رفاه شهروندان و همچنین به واسطه ارتکاب جرایم یادشده و نیز به منظور توسعه و ارتقای سطح مناسبات بین دو کشور، این لایحه تقدیم شما نمایندگان عزیز شده است.
این لایحه دارای سه پیام مهم است؛ پیام اول آن این است که ضرورت توسعه روابط امنیتی و انتظامی بین دو کشور از قدیم‌الایام ایران و کشور چین ارتباطات بسیار مهم اقتصادی داشتند و حتماً عزیزان از بنده مطلع‌ترند که پیامبر رحمه‌للعالمین فرمود: «اطلب العلم ولو بالصین» شما دانش و مسائل علمی را حتی اگر می‌توانید رنج سفر را تحمل کنید و از کشور چین بیاموزید. بنابراین این ارتباط، یک ارتباط قوی است و این ارتباط نیاز به توسعه بیشتری دارد.
دومین پیام این لایحه بهره‌برداری دو کشور از فواید ناشی از تحکیم امنیت و ثبات منطقه است. کشور چین با جمعیت بیش از (۱) میلیارد و (۳۰۰) میلیون جمعیت در قسمتی از آسیا نقش بسیار مهمی را در امنیت این قاره پهناور و بلکه منطقه دارد و از طرفی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه در حوزه خلیج فارس و دریای عمان نقش بسیار مؤثری را در اقتصاد دنیا و همچنین امنیت دنیا دارد، ارتباط بین این دو کشور زمینه را برای آرامش منطقه و برای آرامش این قاره پهناور و بلکه جهان فراهم خواهد کرد.
و سومین پیام این لایحه لزوم همکاری دو کشور در زمینه جلوگیری و مبارزه با جرایم تروریستی بین‌المللی و قاچاق مواد مخدر است. یکی از جرایم فراملی که خانمان‌سوز است و اگر خدای‌ناکرده وارد خانواده‌ای شود، آن خانواده آرامش و آسایش خودش را از دست خواهد داد، خوشبختانه کشور چین در این قسمت موفقیت خوبی داشته است و قرار است که این موفقیتها تبادل شود و کسانی که به صورت بین‌المللی به این کار خانمان‌برانداز و قاچاق مواد مخدر دست می‌زنند، با آنها مبارزه شود. بنابراین خوشبختانه این توافقنامه می‌تواند دو کشور را در زمینه جلوگیری و مبارزه با جرایم تروریستی بین‌المللی و قاچاق مواد مخدر کمک و یاری بدهد.
جرایم تروریستی هم که امروز متأسفانه همه دنیا را مشغول خود کرده است، استکبار جهانی به آن دامن می‌زند و خود آمریکا و کشورهای همراه او از جمله اسرائیل زمینه رشد تروریسم را در دنیا فراهم می‌کنند. بنابراین هر چه کشورهایی که دنبال آرامش و آسایش جهانی هستند، با یکدیگر نزدیک شوند، زمینه را برای مبارزه با جرایم تروریستی فراهم‌تر خواهند کرد.
بنابراین به این دلایل سه‌گانه‌ای که خدمت شما عرض کردم، امیدوارم با رأی مثبت شما نمایندگان محترم زمینه این توافقنامه فراهم شود و ملت عزیز و مردم عزیز کشورمان از قبل این توافقنامه بهره‌های لازم را ببرند. والسلام‌علیکم و رحمه الله
رئیس ـ متشکریم، کمیسیون بفرمایید.
سیدحسین‌ نقوی‌حسینی (سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
لایحه اصلاً ماهیت حقوقی ندارد، بنابراین دقیقاً مربوط به کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی است و کاملاً همکاری سیاست خارجی است، بنابراین به لحاظ کمیسیونی دقیق ارجاع شده است، منتها کمیسیون حقوقی نظرش را به عنوان کمیسیون فرعی نداده است. نحوه توافق هم پروتکل دارد. آقای ندیمی عزیز حتماً استحضار دارند که نحوه توافقات پروتکل دارد، مطابق پروتکل‌ها انجام می‌شود، بنابراین ایراد شکلی وارد نیست.
اما چند نکته در مورد ماهیت؛
جناب آقای قاضی‌پور که زحمت می‌کشند و لوایح و طرحها را خوب مطالعه می‌کنند و مواردی را مطرح می‌کنند که لازم است تشکر کنم، اما ایراداتی که گرفته شد، واقعاً وارد نیست. اطلاعات در مورد شهروندان، در مورد شهروندانی است که جرمی انجام داده‌اند، بازداشت هستند، نه همه شهروندان. بنابراین این تلقی درست نیست.
در ماده (۳) ما فقط تبادل تجربیات می‌کنیم، می‌توانیم از این تجربیات استفاده کنیم، می‌توانیم استفاده نکنیم. ساختار و مدیریت جمعیتی را مبادله تجربه می‌کنیم، می‌توانیم از این تجربه استفاده نکنیم. ساختار حقوقی پلیس را تبادل تجربه می‌کنیم، آموزش و تربیت پلیس را تبادل تجربه می‌کنیم، بنابراین الزامی در اجرای آنها نیست. بنابراین با اصول سیاستهای کلی جمعیت هیچ نوع مغایرتی ندارد.
در مورد ماده (۷) هم اعلام شده: «در صورتی که طرف درخواست‌شونده معتقد باشد که اجرای درخواست به حق حاکمیت ملی، قوانین و مقررات داخلی، امنیت ملی یا منافع عمومی آن خدشه وارد می‌نماید، می‌تواند از اجرای تمامی یا بخشی از درخواست امتناع کند». کاملاً شفاف است.
در مورد ماده (۱۲) هم عرض کردم، کمیسیون تبصره‌ای اضافه کرد که اعمال ماده (۱۲) یعنی «تمدید آن» نباید مغایر اصل (۷۷) قانون اساسی باشد؛ یعنی کمیسیون تکلیف را روشن کرده است. همکاری بین ایران و چین اهمیت بسیار زیادی دارد، ‌ان‌شاءالله همکاران رأی بالا بدهند.
رئیس ـ متشکریم، آقای فرهنگی برای رأی‌گیری مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرائم فراملی
ماده واحده ـ موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرائم فراملی مشتمل بر یك مقدمه و دوازده ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.
تبصره ـ رعایت اصل (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده (۱۱) و رعایت اصل (۷۷) در اجرای ماده (۱۲) این موافقتنامه الزامی است.
رئیس ـ حضار ۲۳۷ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این لایحه اعلام بفرمایند، لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرائم فراملی به رأی گذاشته شده است، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، اصل ماده واحده به رأی گذاشته شده است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
 
۵ ـ تصویب لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی (ثبت ۳۸۲)
رئیس ـ دستور بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی است که در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار دارد. سخنگوی محترم کمیسیون اقتصادی، جناب آقای دکتر زارع برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای آصفری مخالف و جناب آقای دوات‌گری هم موافق هستند. تذکرات را هم پاک می‌کنم که دوستان تذکر دارند،‌ بدهند، بفرمایید.
رحیم زارع (سخنگوی کمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش کمیسیون اقتصادی به مجلس شورای اسلامی
لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی به شماره چاپ (۸۰۸) كه جهت بررسی به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود با حضور كارشناسان دستگاههای اجرائی ذی‌ربط مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و در جلسه مورخ ۳/۹/۱۳۹۲ با الحاق یك تبصره به ماده واحده به تصویب رسید.
اینك گزارش آن را بر اساس ماده (۱۴۶) قانون آیین‌نامه داخلی به مجلس محترم شورای اسلامی تقدیم می‌نماید.
ضمناً گزارش كمیسیون فرعی قضائی و حقوقی تاكنون واصل نشده است.
رئیس كمیسیون اقتصادی ـ ارسلان فتحی‌پور
همکاران محترم! این لایحه جهت تأمین منافع هر دو دولت است و از آنجایی که توسعه روابط اقتصادی ضرورت دارد، این لایحه با اهدافی تدوین شده است که هدف آن بکارگیری منابع اقتصادی و امکانات بالقوه خود در امر سرمایه‌گذاری در دو کشور است. هدف دوم ایجاد و حفظ شرایط مساعد برای سرمایه‌گذاری‌های اتباع طرفهای متعاهد در قلمرو یکدیگر با تأیید لزوم تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های اتباع طرفهای متعاهد در قلمرو یکدیگر و همچنین پذیرش سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی با رعایت قوانین و مقررات در قلمرو خود که پس از پذیرش این سرمایه‌گذاری‌ها، نحوه صدور مجوزها پس از پذیرش سرمایه‌گذاری و همچنین ارتقاء و تحکیم همکاری‌های اقتصادی.
در کمیسیون یک تبصره هم اضافه شده است که «رعایت اصل (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مواد (۱۳) و (۱۴) این موافقتنامه الزامی است».
اگر در مجموع بخواهیم نتیجه‌گیری کنیم، با توجه به اهمیت سرمایه‌گذاری در بکارگیری منابع و امکانات بالقوه اقتصادی و نظر به ضرورت تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های اتباع دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بروندی و به منظور ایجاد و حفظ شرایط مساعد برای سرمایه‌گذاری‌های یادشده در جهت ارتقا و تحکیم همکاری‌های اقتصادی و تأمین منافع هر دولت، لایحه زیر برای طی مراحل قانونی به مجلس تقدیم شده است که از همکاران هم انتظار می‌رود که با رأی مثبتشان همکاری بفرمایند.
رئیس ـ متشکریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای آصفری هستند. یک بار دیگر، مخالفین آقایان: آصفری و ندیمی و موافقین آقایان دوات‌گری و عبدالکریم رجبی هستند. آقای آصفری بفرمایید.
محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تبریک اعیاد شعبانیه خدمت همه ملت شریف ایران اسلامی و همکاران محترم.
من به این برگه‌ای که دوستان چاپ کرده‌اند و آورده‌اند اشاره‌ای بکنم که واقعاً ما با چه اطلاعاتی می‌خواهیم به یک موضوع رأی بدهیم. چهار خط است که آقای دکتر زارع، سخنگوی محترم هم مسائل و موارد را فرمودند. هیچ مشخصاتی در خصوص کشور بروندی که اصلاً چه توانایی‌های اقتصادی دارد، چه دسترسی به راهها و آبهای آزاد دارد، ما چگونه می‌خواهیم مبادلات اقتصادی داشته باشیم و بخشهای مختلف اصلاً در آن مطرح نشده است.
اما من یک اشاره‌ای می‌کنم که دوستان اطلاعات بیشتری داشته باشند و ببینند که اصلاً وضعیت بروندی الان در چه وضعیتی است؟
همانطور که می‌دانید کشور بروندی در غرب منطقه آفریقا قرار دارد و از لحاظ جمعیت (۸) میلیون نفر جمعیت دارد. کشور بروندی هیچ‌گونه دسترسی به آبهای آزاد ندارد که اگر ما بخواهیم مبادلات اقتصادی در آن انجام دهیم،‌ این اتفاقات و مسائل از چه طریقی می‌خواهد شکل بگیرد. اگر از طریق هوایی است که از طریق هوایی می‌تواند متحمل شود، خودش یک بحث مهم اقتصادی است. از لحاظ درآمدی کشور بروندی، در رتبه هشتم از آخر، یعنی وقتی از آخر کشورهای جهان را نگاه می‌کنیم، هشتمین کشور در بحث اقتصادی است یعنی در پایین‌ترین سطح اقتصادی است!
در خصوص بحث مشکلات و مسائلی که در خود بروندی هست، کشور بروندی فاقد آب شرب آشامیدنی است و مردم با مشکل جدی در بحث آب آشامیدنی مواجه هستند. در بحث بهداشت، مشکلات جدی در منطقه وجود دارد. هزینه‌های بسیار سنگینی که برای یک خانوار در خصوص حل مسائل معیشتی و اقتصادی‌شان مردم بروندی با آن مواجه هستند و قس‌علی‌هذا که مشکلات بسیاری متعددی هست.
عرض من این است که واقعاً چه موضوعی است که الان لازم است که یک توافقنامه اقتصادی با یک کشوری در جهت تشویق حمایت از کدام سرمایه‌گذار هست که الان پشت در مانده و نیاز به حمایت دارد تا ما در بروندی برویم و سرمایه‌گذاری اقتصادی کنیم؟ کشوری که در بحث درآمد در هشتمین از آخر، پایین‌ترین سطح درآمدی در دنیا مطرح است؛ امروز چه توانایی‌های اقتصادی دارد که لازم است با آنها توافقنامه داشته باشیم؟
لذا من اعتقاد دارم اگر قرار است چنین اتفاقاتی شکل بگیرد، اولاً راهکارهای لازم آن مشخص شود، دلایل آن مشخص شود که چه دلایلی لازم است. از طرف دیگر، شما بخش اعظمی از اقدامات و مسائل تروریستی که در منطقه دارد شکل می‌گیرد، یک بخش از آن و یک پایگاه آن در منطقه بروندی است. یعنی از بُعد امنیتی الان بروندی به دلیل هم‌مرز بودن با اوگاندا و مناطق دیگر با مشکلات جدی امنیتی مواجه است و می‌تواند بحثهای امنیتی در منطقه را ایجاد کند.
لذا در بحث اقتصادی، اگر واقعاً ما در بحث توسعه اقتصادی هستیم، کشورها و مناطقی را دنبال کنیم که جایگاه خوبی در سرمایه‌گذاری دارند و می‌توانند برای کشور ما بسیار مؤثر باشد، نه اینکه ما برای بروندی هزینه کنیم. خروجی آن برای کشور ما چیست؟ چه خروجی اقتصادی برای داخل کشور ما دارد؟
بهتر است که دوستان، به ویژه دولت که این لایحه را می‌آورد، اولویت خود را برای کشورهایی قرار دهد که در سرمایه‌گذاری اقتصادی در آن کشورها از هم سبقت می‌گیرند. کشورهای دیگر از آنها جلو می‌زنند تا بتوانند توافقنامه‌های اقتصادی با این کشورها داشته باشند، نه بروندی که امروز در بحث اقتصادی با مشکلات جدی مواجه است،‌ در بحث بهداشتی با مشکلات جدی مواجه است، در تأمین آب خودشان با مشکلات جدی مواجه هستند و کسی آنجا سرمایه‌گذاری نمی‌کند.
لذا اگر می‌خواهیم توسعه بدهیم و برای سرمایه‌گذارها در بخشهای اقتصادی کمک کنیم، بهتر است که دولت با توجه به رایزنی‌های اقتصادی که دارد انجام می‌دهد حداقل این کشورهایی که در اولویت اول اقتصادی هستند، در بحث درآمد در دنیا در رتبه‌های اول قرار گرفته‌اند، آنها را انتخاب کند. نه بروندی که بخواهیم روی نقشه‌ آن را پیدا کنیم، باید کلی ذره‌بین بیندازیم و بگردیم و آن را پیدا کنیم. لذا اولویت‌بندی هم اگر قرار است دولت در بحث ارائه این لایحه‌ها قرار بدهد، اولویت خود را برای کشورهایی قلمداد کند که امروز مسائل و موارد اقتصادی خودشان را حداقل در داخل حل کرده‌اند، نه اینکه الان چالش و مشکلات اقتصادی دارند،‌ حالا ما بخواهیم برویم و یک بخش از مسائل آنها را حل کنیم.
لذا من اعتقاد دارم الان این موضوع آنقدر لازم نیست و برای کشور خود ما هم هزینه‌بر خواهد بود و بجای اینکه کمک به ما باشد، کمک به آن طرف است. ما می‌گوییم با اینکه کمک به آنها شود مخالف نیستیم اما اگر قرار است که یک مقدار کمک آنها شود حداقل مقداری هم کمک آن داخل کشور خودمان باشد. لذا بنده با این موضوع مخالف هستم.
رئیس ـ متشکریم، آقای دهقانی نفر بعدی را بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای دوات‌گری موافق هستند، بفرمایید.
مهدی دوات‌گری (مراغه و عجب‌شیر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من از مخالف محترم،‌ همکار معزز، جناب آقای آصفری تشکر می‌کنم که اشاره فرمودند؛ اما چند نکته را به استحضار همکاران محترم می‌رسانم، اولاً این برادر بزرگوار اشاره فرمودند که این گزارش کمیسیون در یک صفحه در اختیار نمایندگان قرار گرفته است؛ من عرض می‌کنم که لایحه تقدیمی دولت به شماره چاپ (۸۰۸) مورخ ۱۱/۸/۱۳۹۲ توزیع و در اختیار نمایندگان محترم قرار گرفته است. بنابراین متن لایحه و توضیحات و مقدمه، پیشتر در اختیار نمایندگان محترم قرار گرفته بود.
اما نکته دومی که این برادر اشاره فرمودند، مبنی بر اینکه مبادلات اقتصادی با این کشور امکان‌پذیر نیست، دسترسی به آبهای آزاد فراهم نیست، اشاره کنم که مبادلات اقتصادی محدود به آبهای آزاد نیست و می‌تواند به طرق مختلف فراهم شود.
اما نکته سوم که اشاره شد از نظر درآمدی در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد، می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که خود این زمینه مناسب و مساعدی می‌تواند برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران ایرانی باشد. همکاران محترم! سرمایه‌گذاری که محدود به سرمایه‌گذاری مادی نیست. سرمایه‌گذاری می‌تواند در حوزه دانش فنی باشد، فرزندان ما، دانشمندان ما، دانش‌آموختگان ما که امروز بیکار هستند، در قالب این موافقتنامه می‌توانیم این دانش فنی را به مرکز آفریقا منتقل کنیم و هم یک درآمدی نصیب کشور شود، هم بتوانیم این ظرفیت کشور خودمان را در آفریقا و سایر کشورهای جهان سوم توسعه بدهیم و این برای ما زمینه مساعدی است.
از طرفی تحکیم همکاری‌های اقتصادی در جهت تأمین منافع کشور یکی از اولویتهایی است که هر کشور دنبال آن است. درست است، ما هم علاقمندیم با کشورهایی که ظرفیتهای اقتصادی بالا دارد،‌ مبادلات اقتصادی داشته باشیم، ولی هر جایی که منافع اقتصادی ما تأمین می‌شود، ممکن است در یک جایی با استفاده از ظرفیتهای معادن، ظرفیتهای اقتصادی، کشاورزی،‌ صنعتی و در یک جایی دانش فنی را می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم. اگر بروندی در سایر زمینه‌ها امکان سرمایه‌گذاری هم نداشته باشد، قطعاً ما در بحث سرمایه‌گذاری در حوزه دانش فنی می‌توانیم ایفای نقش کنیم!
اما جا دارد که از کمیسیون محترم اقتصادی تشکر کنم که با دقت نظر این تبصره را به ماده واحده الحاق کرده است. در لایحه دولت صرفاً ماده واحده بود. در تبصره‌ای که کمیسیون اقتصادی مجلس توجه کرده گفته «رعایت اصل (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مواد (۱۳) و (۱۴) این موافقتنامه الزامی است». با در نظر گرفتن اینکه در اصل (۱۳۹) قانون اساسی پیش‌بینی شده در صورتی که در دعاوی طرف خارجی باشد بایستی به تصویب مجلس برسد، در مواد (۱۳) و (۱۴) همین لایحه، حل و فصل اختلافات بین طرفهای متعاهد را که بر عهده هیأت سه‌نفره داوری گذاشته بود خوشبختانه کمیسیون محترم این نقص را برطرف کرده و در تبصره‌ای که پیش‌بینی کرده از حق شرط استفاده کرده است.
و نکته آخر اینکه به موجب عهدنامه ۱۹۶۹ وین در باب حقوق معاهدات کشورها می‌توانند در انعقاد معاهدات بین‌المللی از حق شرط استفاده کنند و کمیسیون این نکته را مورد توجه قرار داده که در بحث داوری حتماً رعایت اصل (۱۳۹) قانون اساسی مورد توجه قرار بگیرد. یعنی اگر اختلافی بین کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بروندی در بحث این موافقتنامه پیش بیاید و هر گونه توافقنامه‌ای بخواهد انجام شود، قطع و یقین باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و این از ظرفیتهای بالقوه این موافقتنامه می‌تواند باشد و از همکاران محترم انتظار می‌رود که نسبت به این لایحه رأی موافق بدهند، متشکرم.
رئیس ـ متشکریم.
 
۶ ـ خیر مقدم ریاست محترم  مجلس شورای اسلامی به رئیس مجلس سنگاپور
رئیس ـ امروز رئیس محترم مجلس سنگاپور سرکار خانم حلیمه و همکارانشان به مجلس تشریف آوردند و از مجلس شورای اسلامی بازدید دارند، مذاکرات خیلی خوبی هم با ایشان در توسعه همکاری‌های دو پارلمان و همچنین توسعه همکاری‌های اقتصادی بین ایران و سنگاپور داشتیم، حضور ایشان را مغتنم می‌دانیم و از تشریف‌فرمایی‌شان به ایران تشكر می‌كنیم و برای دوستان آرزوی توفیق داریم همچنین برخی از نمایندگان مجالس كشورهای آمریكای لاتین هم در جلسه حضور دارند از این دوستان هم تشكر می‌كنیم و آرزوی توفیق برای همه این دوستان داریم. موفق باشید. مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ عزیزان نمایندگان دولت هم در صندلی‌هایشان بنشینند كه نظم مجلس برگزار شود.
مخالف بعدی جناب آقای ندیمی هستند.
رئیس ـ صحبت نمی‌كنند، دولت موافق است، كمیسیون توضیح دارند، بفرمایید، دولت بفرمایید.
علی‌اصغر یوسف‌نژاد (معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بحث سرمایه‌گذاری و تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری در خارج كشور و متقابلاً در داخل كشور از جانب دیگر كشورها نیاز هست به ابزار حقوقی و قانونی كه بتواند حمایت كند یعنی قبل از اینكه این سرمایه‌گذاری‌ها اتفاق بیفتد ابزار قانونی و ابزار حقوقی برای حمایت از این سرمایه‌گذاری‌ها باید طبق قوانین و مقررات در مراجع تصمیم‌گیری به تصویب برسد و این یكی از مراحلی است كه دارد اتفاق می‌افتد نكاتی را مخالف محترم اشاره كردند كشور تقسیم‌بندی به كوچك و بزرگ نمی‌شود سطح همكاری‌ها هم با دولت‌هایی با قدرت اقتصادی بالا و هم با دولت‌هایی كه قدرت اقتصادی پایین دارند ولی منابع قابل توجهی برای سرمایه‌گذاری دارند و یا ایده‌های مشتركی كه بین رؤسای كشورها معمولاً اتفاق می‌افتد مد نظر دولت هست. همین چند لحظه قبل یك موضوعی در مجلس به نام حمایت از سرمایه‌گذاری مطرح شد یا یك قاعده‌ای كه بین دو كشور ایران و چین بوده. یك كشور بزرگ اقتصادی در سطح دنیا و الان یك كشوری به نام بروندی كه موضوعاتی اشاره شده كه در چه سطحی است و چه روابطی دارد. در سال گذشته وقتی رئیس‌جمهور بروندی وارد كشور ایران شد هشت سند همكاری بین دو كشور كه یكی از این به اصطلاح سند همكاری‌ها تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری متقابل در داخل كشور بوده.
بنابراین با توجه به امكانات اقتصادی بالقوه‌ای كه هم در داخل كشور وجود دارد هم در كشور بروندی وجود دارد و شرایط مساعد برای سرمایه‌گذاری در دو كشور برای سرمایه‌گذاران حالا چه دولت، چه بخش خصوصی. بنابراین لازم است حتی اگر یك دلار بخواهد از ایران در كشور دیگری سرمایه‌گذاری بشود و متقابلاً هم یك دلار حتی از دیگر كشورها در ایران سرمایه‌گذاری بشود لازم است كه شرایط و ابزار قانونی كه حفاظت از دارایی‌های ایران در خارج كشور است این قانون در داخل مجلس تصویب شود. شرایط كارشناسی با توجه به اینكه این تفاهم‌نامه همكاری تیپ است.
كارهای كارشناسی‌اش در دولت انجام شده، در وزارت امور خارجه انجام شده، در كمیسیون‌های تخصصی انجام شده، بارها و بارها هم در یك چنین تفاهم‌نامه‌ای مجلس نظر داده. من فكر می‌كنم كه لازم است برای سرمایه‌گذاری این قانون تصویب شود و تمایل ایران برای سرمایه‌گذاری در كشورهای آفریقایی از جمله بروندی و دیگر كشورها زمینه این تفاهم‌نامه را برای طی طریق اداری برای تصویب ایجاد كرده كه در مجلس تصویب شود. من خواهش می‌كنم كه رأی بدهید چون عین این موارد كارهای كارشناسی‌اش قبلاً در دولت انجام شده.
رئیس ـ تشكر می‌كنیم، كمیسیون هم موافق است، آقای فرهنگی ماده واحده را بخوانید.
 دبیر (فرهنگی) ـ لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی
ماده واحده ـ موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی مشتمل بر یك مقدمه و شانزده ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد داده می‌شود.
تبصره ـ رعایت اصل (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مواد (۱۳) و (۱۴) این موافقتنامه الزامی است.
رئیس ـ حضار ۲۲۷ نفر،‌ ماده واحده‌ای را كه قرائت شد به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. اصل ماده واحده به رأی گذاشته شده. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. دوستان مشاركت بیشتری داشته باشند.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است.
رئیس ـ اجازه بدهید سخنرانان صحبت‌شان را بكنند، میهمانان را هم بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
مجلس شورای اسلامی افتخار دارد كه در خدمت میهمانان گرامی باشد كه به فهرست زیر خدمت شما عرض می‌كنم:
ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس استان تهران.
ـ جمعی از دهیاران بخش مركزی امیرآباد شهرستان دامغان استان سمنان كه میهمانان جناب آقای دكتر رستمیان نماینده محترم دامغان هستند.
ـ شهردار و شورای شهر شهر سیدان و شورای شهرستان مرودشت كه میهمانان جناب آقای مهندس برومندی نماینده مردم شریف شهرستان‌های مرودشت،‌ ارسنجان و پاسارگاد هستند.
ـ جمعی از اصناف و بازاریان شهرستان لنجان استان اصفهان كه میهمانان جناب آقای مهندس منصوری نماینده شریف مردم لنجان هستند.
به همه این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم امیدواریم كه موفق و پیروز باشند. آقای رئیس تمام شد.
 
۷ ـ ناطقین جلسه آقایان: سیدرمضان شجاعی‌كیاسری، حمیدرضا مشهدی‌عباسی، مجید جلیل‌سرقلعه، فرج‌الله عارفی و مصطفی افضلی‌فرد
رئیس ـ‌ سخنرانان را دعوت بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
 ـ جناب آقای سیدرمضان شجاعی‌كیاسری نماینده محترم ساری.
ـ جناب آقای حمیدرضا مشهدی‌عباسی نماینده محترم دماوند و فیروزكوه.
ـ جناب آقای مجید جلیل‌سرقلعه نماینده محترم لردگان.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای فرج‌الله عارفی نماینده محترم جیرفت و عنبرآباد.
ـ جناب آقای مصطفی‌ افضلی‌فرد نماینده محترم اردبیل، نیر، نمین و سرعین.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
از جناب آقای شجاعی‌كیاسری نماینده محترم ساری دعوت می‌كنم كه نطق خودشان را آغاز بفرمایند.
(در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
سیدرمضان شجاعی‌كیاسری (ساری و میاندورود) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ستایش خدای را كه آغاز عالم را با نور نبوت و انجام آن را با ظهور ولایت منسجم و یكسان ساخت و ماه شعبان كوثر این مواهب الهی و موالید آسمانی در راهیابی به صلاح و ثواب و سعادت انسان قرار داد تا «ولقد كرمنا بنی آدم» لطف نهایی و همیشگی او به زیب و زیور خلیفه‌اللهی آراسته گردد. پیشاپیش ولادت باسعادت مظهر علم و قدرت الهی حضرت ولی عصر (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) را محضر مقام عظمای ولایت و همه مسلمانان جهان خاصه منتظران آن حضرت تبریك و تهنیت عرض می‌نمایم و همچنین ماه خرداد كه طلیعه شكوه‌بخشی به اسلام ناب و تجلی انقلاب اسلامی به دست معمار كبیر انقلاب و ارتحال جانسوز آن عزیز و یاد و خاطره شهدای پانزده خرداد را گرامی می‌داریم.
خرسندیم كه امروز جمهوری اسلامی با همان صلابت و استواری كلام امام و گام‌های بلند و اساسی در راستای توسعه و تعالی معنوی و مادی را به رهبری خلف شایسته امام (رحمه‌الله علیه)‌ برمی‌دارد و نگاه و كلام نافذ او خواب راحت را از چشمان زرمداران و زورمداران عالم زدود و حكومت و نظام نوین سیاسی مبتنی بر اعتقاد به باورهای دینی مردم در اوج دموكراسی‌خواهی واقعی را به رخ جهانیان كشید و قلوب ملت‌های آزاده جهان را تسخیر آرمان‌خواهی و آغاز شكفتن بیداری اسلامی موجب گردید. جا دارد در همین‌جا پیروزی اراده مردم سوریه در مقابل متجاوزین به حقوق آنان را به مردم صبور و مقاوم آن و همه مسلمانان تبریك عرض نمایم و از خداوند متعال شفای عاجل رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت‌الله مهدوی‌كنی كه الحق مجاهدی نستوه و از شخصیت‌های خدوم، عزیز و بصیر و ارزنده و تأثیرگذار و مرد مأموریت‌های سخت و دشوار در دوران رهبری امام و مقام معظم رهبری است را مسألت نمایم.
دولت یازدهم كه با شعار اعتدال نقشه راه خدمت‌گذاری خود را ترسیم نموده در این مدت و دوران سپری‌شده نشان داد كه عزم جدی بر حل و رفع مشكلات و فائق آمدن بر آن را دارد. ضمن اعلام حمایت از تیم مذاكره‌كننده در سالی كه به فرموده مقام معظم رهبری به سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری گردید با تكیه و تأكید بر تحقق اقتصاد مقاومتی و نگاه و برنامه‌ریزی ظرفیت‌ها و پتانسیل داخل كشور آن را نسخه شفابخش بیماری اقتصادی می‌دانیم.
تولیدات در بخش كشاورزی و صنعت نه‌تنها از مشكلات درونی و ساختاری و عدم حمایت دستگاه‌های متولی رنج می‌برد در چنبره مشكلات بانكی و ناهماهنگی و تحریمی گرفتارند كه دولت محترم هم باید هر چه زودتر جهت برون‌رفت از وضعیت نامناسب فعلی كه شرایط را برای سرمایه‌گذاری سخت و دشوار نموده راه‌حل اساسی جستجو كند. امیدوارم با همدلی و همراهی مجلس و دولت موانع و مشكلات بر سر راه پویایی اقتصاد مقاومتی و رشد و شكوفایی تولید در بخش كشاورزی و صنعت برداشته شود كه وجود این نوع مشكلات ریشه‌ای هر از گاه توان و انگیزه تولیدكنندگان كه در صف مقدم این جهاد هستند را كمرنگ و قدرت و توان مالی و فیزیكی آنان را هدر و از ادامه راه آنان را بازمی‌دارد.
در همین جا باید نمونه‌ای از آن را خدمت شما همكاران عزیز و دولت محترم و ملت شریف بیان كنم. ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های همشهریان عزیزم در وقوع سیل روزهای اخیر در استان‌های شمالی به ویژه در شهرستان‌های ساری و میاندورود و بهشهر و نكا كه خسارت‌های فراوان جانی و مالی و روحی را فراهم ساخت اعلام نمایم كه این مشكلات ریشه در برداشت بی‌رویه از جنگل و عدم اجرای طرح آبخیزداری در بالادست و مناطق كوهستانی و جنگلی و نگاه تأسف‌بار سیاسی وزارت جهاد كشاورزی به برنامه كاری و تخصصی آن وزارتخانه می‌باشد كه ظاهراً این وزارتخانه مأموریتی جز ارائه آمار و ارقام غلط به رسانه‌ها و دولت ندارد.
همكاران عزیز و ملت بزرگ ایران و دولت محترم تدبیر و امید! هنوز مردم مازندران خصوصاً‌ كشاورزان آن نتوانسته‌اند خسارت‌های طوفان چند سال پیش را در زمین‌های شالیزاری و باغات ترمیم كنند كه در زمستان سال گذشته گرفتار برف شدید شدند و هنوز وعده‌ها و قول‌های مسؤولین ذی‌ربط به اقل ما یقنع خسارت‌های برف و باران تحقق نیافت كه شاهد سیل بنیان‌كن در آغاز فصل كشاورزی شدند. در این حادثه سه تن از همشهریان عزیز جان باختند بیش از (۶۰۰)‌ واحد مسكونی از (۶۰) درصد تا (۱۰۰) درصد در شهرستان‌های ساری و میاندرود ویران و خانواده‌های آنان آواره‌ شده‌اند و بیش از (۷۰) هزار باغات و زمین شالیزاری در شهرستان ساری و (۱۵۰۰)‌ هكتار در شهرستان میاندورود به زمین‌های شالیزاری، باغات، مزارع گندم و علوفه خسارت وارد گردید و چندین واحد و مزرعه و پرورش ماهی، دامداری، مرغداری، تخریب گردید و زیرساخت‌های راه به میزان (۷۰) كیلومتر اعم از اصلی و فرعی و روستایی، پل‌ها و سردهنه‌های رودخانه‌های تجن و زالم‌رود در مناطق دودانگه و چهاردانگه و كلیجانرستاق مخصوصاً‌ شهر هولار تخریب گردید. آبگرفتگی پل‌ها، زمین شالیزاری، تخریب زهكشی اراضی و انهار در بخش مركزی ساری، رودپی شمالی و جنوبی و بخش مركزی میاندورود و گهرباران خسارت فراوانی را به مردم وارد ساخت و به تأسیسات آب و فاضلاب شهری و روستایی آسیب جدی وارد نمود. لذا ضمن تقدیر از حضور به‌موقع نماینده ویژه دولت محترم جناب آقای دكتر نوبخت و مسؤولان استانی و شهرستانی و بخشی در محل آسیب‌دیده از سیل كه كاهش آلام مردم را به همراه داشت با توجه به مأموریت و مسؤولیتی كه جناب آقای دكتر نوبخت داشته و دارند امیدوارم این بار دولت محترم تدبیر و امید اولاً نسبت به شناسایی علت این حوادث خصوصاً سیل كه در هر سال چند بار خسارت‌های عدیده بر مردم وارد می‌كند را تدبیری اساسی كنند و با اختصاص اعتبار لازم برای همیشه پایان دهند.
ثانیاً با كمك و مساعدت به موقع به خسارت‌دیدگان این حادثه خاطره تلخ حوادث گذشته طوفان و برف كه تاكنون اقدام مؤثری صورت نپذیرفت را و بی‌اعتمادی نسبت به وعده‌های مسؤولین را از اذهان آنان پاك كند و با دستور عاجل و سریع به دستگاه‌های ذی‌ربط جهت ترمیم و بازگرداندن اوضاع به شرایط عادی به كام مردم شیرین نماید. (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای دكتر شجاعی).
به وزیر جهاد كشاورزی تذكر می‌دهم به جای مشكل دوستان و زنده كردن جریان‌های سیاسی و ارائه آمار و ارقام غلط جهت كمك به كشاورزان و ساماندهی آب كشاورزی، كود و سم و تسطیح اراضی، كم كردن هزینه‌های كشاورزی كه متأسفانه در استان مازندران زیر (۱۰)‌ درصد مكانیزه می‌باشد و اجرای طرح آبخیزداری و آموزش راه و شیوه كشت در بالادست و مهار آب‌های سرگردان، جلوگیری از قطع بی‌رویه درختان و نابودی جنگل و عدم كشت جایگزین و درختكاری كه جزء مسؤولیت‌ها و وظیفه ذاتی آن وزارتخانه است، بپردازد.
به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذكر می‌دهم سیاست‌های یك بام و دو هوا را خاتمه دهد و به داد شهرك‌های صنعتی در حالی كه تعطیل هستند و این گونه پدر صنعت ایران را در آورده است چگونه باید پاسخگو باشند؟
صنعت خودروسازی سایپا كه مقدمات آن با (۲۰) درصد پیشرفت كار در شهرستان میاندورود فراهم گردید. (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر) جناب وزیر قول عملی انجام را دادند رها شده و چند ماه است كه از بین رفته و در استان‌های دیگر كه اصلاً در برنامه احداث خودرو سایپا نبودند مقرون به صرفه شد اما در استان مازندران تعطیل گردید.
 در نهایت تأكید می‌كنم هر چه زودتر نسبت به بازسازی و حل مشكلات سیل‌زدگان در استان مازندران دولت اهتمام جدی به عمل آورد. والسلام‌علیكم
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ ناطق محترم برادر عزیزم جناب آقای حمیدرضا مشهدی‌عباسی نماینده محترم مردم شریف دماوند و فیروزكوه هستند كه دعوت می‌كنم در جایگاه قرار بگیرند. جناب آقای مشهدی‌عباسی بفرمایید.
حمیدرضا مشهدی‌عباسی (دماوند و فیروزكوه) ـ
 اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همكاران ارجمند، ابتدا ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهیدان گلگون‌كفن پانزده خردادماه لازم است اعیاد شعبانیه را به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تبریك عرض نمایم و نیز ولادت حضرت علی اكبر (علیه‌السلام) و روز جوان را به جوانان میهن اسلامی به ویژه جوانان عزیز حوزه انتخابیه تبریك عرض می‌نمایم. تشكر دارم از فعالیت خوب تیم‌های ورزشی در كسب موفقیت‌های اخیر و آرزو می‌كنم تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی با تلاش بیشتر بدرخشد و اسباب خوشحالی ملت را فراهم نماید.
در هفته محیط زیست هستیم، امید است با برنامه‌ریزی‌های منسجم به محیط زیست و حفظ آن توجه بیشتری شود.
تذكر اول بنده در رابطه با مشكلات بانك‌ها می‌باشد كه باید مدیران ذی‌ربط به آن توجه كنند. در حالی كه امسال سال اقتصاد و فرهنگ می‌باشد چه طور می‌توان با بانك‌های خصوصی ایجاد شده كه سودهای كلانی به سپرده‌ها می‌دهند اقتصاد پویا و فعالی داشت؟ سودهایی كه ایجاد شائبه می‌كند و پرداخت سود بیشتر در این بانك‌ها رقابت شده است. آیا اقتصاد سالمی با این وضعیت خواهیم داشت؟ و نتیجه اقتصاد ناسالم فرهنگ ناسالم نیز می‌باشد. فرق این سودها با ربا در چیست؟ چرا كمیسیون محترم اقتصادی مجلس دستور تحقیق و تفحص از بانك‌ها را نمی‌دهد؟ این گونه عملكرد بانك‌ها مخالف اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری می‌باشد و باعث عدم رونق اقتصادی است.
شائبه بعدی اینكه چرا مدیران محترم بانك مركزی همه از مسؤولین بانك‌های خصوصی انتخاب شده‌اند؟ آیا بخش‌نامه‌ها و مقررات در حال ایجاد، همه به نفع بانك‌های خصوصی پیش نخواهد رفت؟ كه جای تأمل دارد. لازم است در سال اقتصاد به سرمایه‌گذاران، كارآفرینان،‌ توجه گردد و حمایت شوند تا اینكه سرمایه خود را در بانك‌های مذكور قرار داده و سود آن را دریافت نمایند. روش فعلی در جهت از بین بردن اقتصاد خودكفا می‌باشد.
تذكر بعدی بنده در رابطه با حق و حقوق فرهنگیان عزیز این اقشار زحمت‌كش جامعه می‌باشد كه برخی از معوقات آنها به دو سال قبل برمی‌گردد لازم است در این زمینه هیأت محترم دولت به آموزش و پرورش كمك نماید. واقعاً در سال فرهنگ باید این همه بی‌توجهی به فرهنگیان عزیز بشود كه هنوز حق‌الزحمه امتحانات خردادماه سال ۹۰ تاكنون پرداخت نشده است و بسیاری از حق و حقوق دیگر. آیا وزارت آموزش و پرورش به این مسائل توجه دارد؟ در حالی كه بیمه طلایی روزگاری اسباب خوشحالی فرهنگیان عزیز را ایجاد كرده بود امروز با حذف برخی خدمات آن باعث نگرانی و ناراحتی آنها شده است. آیا نباید این همه چالش كه در مقابل وزارت آموزش و پرورش است مورد توجه قرار گیرد؟ لازم است شخص رئیس‌جمهور محترم در این زمینه وارد عمل شوند.
تذكر بعدی بنده در رابطه با بی‌عدالتی‌هایی است كه در حوزه انتخابیه بنده رخ می‌دهد به عنوان مثال فرهنگیان محترم شهرستان یازده سال پیش زمینی را در حریم شهر خریداری نمودند كه تا كنون موفق به اصلاح وضعیت كاربری آن نشده‌اند اما در كنار همین زمین افراد صاحب نفوذ زمین‌ها را تغییر كاربری داده‌اند و یا مانند شهرك آویشن كه ده‌ها هكتار زمین، منابع طبیعی یا كشاورزی تغییر كاربری پیدا كرده است و در حال ساخت و ساز می‌باشند. مدیران محترم استان و كشور چه توجیهی برای این برخوردهای دوگانه دارند؟ یا در بحث تحویل زمین برای پروژه‌های مختلف كشاورزی به افراد صاحب نفوذ اجازه برداشت داده می‌شود. ولی وقتی (۱۵۰) نفر فارغ‌التحصیلان رشته كشاورزی، جوانان عزیز با دردسر بسیار زمین دریافت می‌كنند اجازه برداشت آب به آنها داده نمی‌شود! مردم نسبت به این بی‌عدالتی‌ها منتقد بوده و خواستار توجه مسؤولین می‌باشند. ما هم كه با این بی‌عدالتی‌ها برخورد می‌كنیم و تذكر می‌دهیم، توجهی نمی‌شود. آن وقت می‌گویند چرا از وزرا سؤال می‌كنید؟
تذكر بعدی بنده به وزارت بهداشت و درمان می‌باشد كه اولاً پاسخ نامه و شكایت اینجانب در رابطه با تخلف از قرارداد با بیمارستان سوم شعبان دماوند و سازمان تأمین اجتماعی داده نشده است.
و موضوع دوم اینكه در رابطه با گواهی فوت صادره توسط پزشكان صاحب امتیاز چرا نرخ مشخصی نداشته و سلیقه‌ای عمل می‌شود؟ لازم است وزارت بهداشت مقرراتی را برای آن حاكم نماید.
تذكر بعدی بنده به وزارت محترم جهاد می‌باشد و آن سلیقه‌ای عمل كردن در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز است در حالی كه وزارت كشور (۱۸۰) هكتار زمین زراعی را با یك برنامه‌ریزی طنزمانند تغییر كاربری داده و در حال ساخت ویلا می‌باشد كشاورزان عزیز و باغداران عزیز ما اگر انبار كوچكی برای حفظ از سرما و گرما و باران ایجاد نمایند دستور تخریب آن صادر می‌شود! باز هم برخوردهای چندگانه. چرا وزارت جهاد (۴۰۰) هكتار از زمین‌های مراتع فیروزكوه را به شهرك‌های صنعتی واگذار كرده است؟ در حالی كه شهرك‌های صنعتی موجود در فیروزكوه با ظرفیت كمتر از (۲۰) درصد در حال فعالیت می‌باشند. عملكرد مثبتی در حفظ و حراست از زمین‌های كشاورزی و منابع طبیعی وجود ندارد.
تذكر بنده به مدیران كل و رؤسای سازمان‌های استان تهران در رابطه با عدم انتصاب مدیران پروازی می‌باشد. تذكر جدی می‌دهم باید مدیران در حوزه انتخابیه ساكن بوده و در رودهن، دماوند و فیروزكوه مدیران باید جهت عدم اتلاف وقت و انرژی و تسلط به حوزه كاری خود در منطقه ساكن باشند.
در سال اقتصاد، نباید یك مدیر همه روزه وقت و انرژی خود را صرف رفت و آمد بنماید، این با اقتصاد مقاومتی منافات دارد، اگر این موضوع اصلاح نگردد وزیر مربوطه باید نسبت به این بی‌درایتی انجام‌شده پاسخگو باشد. مدیر اگر انتصاب می‌شود باید تعهد دهد در حوزه انتخابیه ساكن باشد.
تذكر بعدی بنده به بنیاد مسكن می‌باشد، از جناب آقای مهندس خانی و مدیر محترم استان و همكارانشان تشكر دارم اما خاطرنشان می‌نمایم كه وضعیت عملكرد بنیاد دماوند بسیار ضعیف بوده و مردم اعلام نارضایتی دارند. ادامه این بی‌توجهی به نفع هیچ‌كس نمی‌باشد.
تذكر به وزیر محترم ورزش و جوانان وضعیت فضای ورزشی حوزه انتخابیه بسیار نامناسب می‌باشد، جوانان در برخی مناطق از حداقل امكانات ورزشی برخوردار نیستند.
به وزارت كشور نیز تذكر نمی‌دهم چون فایده‌ای ندارد و آقای وزیر همه حرف‌های در زمان رأی اعتماد را زیر پا گذاشتند (نایب‌رئیس ـ خیلی خوب، خیلی متشكریم وقت هم كمتر گرفته می‌شود) مدیران استان تهران را بدون هماهنگی عزل و نصب می‌نمایند و كلاً به مجلس بی‌توجهی می‌كند كه برای آنها در آینده گران تمام خواهد‌ شد. (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون) وزیر محترم كشور بهتر است یا استعفا دهد یا استیضاح شود كه تكلیف ما مشخص شود.
تبریك به ملت محترم سوریه!
آخرین مطلب بنده در رابطه با مذاكرات هسته‌ای می‌باشد، آمریكا و اروپا گذشته خود را فراموش كرده‌اند و فكر می‌كنند ملت ایران جنایات، تجاوزات، توطئه‌ها و خیانت‌های دست‌نشانده‌های آنها را طی حداقل یك قرن اخیر فراموش كرده‌اند. آنها همیشه به ملت ایران زور گفته‌اند و حالا می‌خواهند ملت در بحث هسته‌ای نسبت به آنان خوش‌بین باشند، ملت ایران از تعهدات نداشته آنها در بحث هسته‌ای نگران هستند. «ربنا لا تجعلنا فتنه للقوم الظالمین و نجنا برحمتك من القوم الكافرین»
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، ناطق محترم بعدی برادر عزیزم جناب آقای مجید جلیل‌سرقلعه نماینده محترم مردم شریف لردگان هستند كه دعوت می‌كنم در جایگاه قرار بگیرند. جناب آقای سرقلعه خواهش می‌كنم بفرمایید.
مجید جلیل‌سرقلعه (لردگان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«و به نستعین انه خیر ناصر و معین»
دوستان توجه داشته باشند اقتصاد مقاومتی مبتنی بر فرهنگ و مدیریت جهادی آخرین راهكار نجات اقتصاد ایران است كه توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردید. با نگاه عمیق به گفته‌ها و شعار رهبری باید در راهبردهایمان تجدیدنظر كنیم به آموزه‌ها و فرهنگ غنی خود برگردیم، دیپلماسی همه‌جانبه و قوی و معطوف به عزت و حكمت اسلامی را پیگیری و پی‌ریزی كنیم. امروزه هر كشور باید به واسطه دیپلماسی توانمند، سهم خود را از مواهب بین‌المللی رقم می‌زند، به خصوص در حوزه نفت و تجارت و كشاورزی. دولت باید كوچك و چابك شود، عدم تحقق فرهنگ كار و تلاش بین طبقات مدیریتی در دولت‌ها موجب حجیم شدن بدنه اداری كشور شده و هیچ‌گونه اصلاحات اداری در دولت‌ها صورت نگرفته این امر بخش عمده‌ای از درآمدهای كشور را می‌بلعد و نرخ بهره‌وری از ظرفیت‌های انسانی و مالی كشور را كاهش می‌دهد و موجب عدم توجه به زیرساخت‌های كشور می‌شود.
پروژه‌ها و تعهدات دولت‌های گذشته انباشته شده، این اتفاق حاصل بی‌تدبیری و تحلیل غلط از آینده و شروع زیرساخت‌های بیش از ظرفیت است كه لازم است تعهدات را عمل (كنیم) و پروژه‌های جدیدی را تعریف نكنیم، ضمن اینكه محرومیت‌زدایی، اولویت اول مجلس و دولت باشد. اقتصاد و تولید برتر كه كشاورزی است محروم و مغفول مانده است كه اگر رونق داشته باشد صنایع دیگر نیز رونق دارند. اشتغال ارزان رونق دارد، سفره محرومین و شهرنشینان هر دو رنگین خواهد بود. آلودگی محیط زیست و سوء تغذیه و بیكاری رخت برمی‌بندد، شغل پایدار و امنیت پایدار به ارمغان می‌آید.
مجلس نهم با نگاه به تدابیر مقام معظم رهبری و مطالبات به حق مردم شریف ایران با اكثریت قاطع از دولت، رئیس‌جمهور و وزراء حمایت كرد ولی نمایندگان مردم در حوزه‌های انتخابیه به خصوص شهرستانی‌ها تنها مانده‌اند، حداقل مطالباتی كه حق طبیعی مردم است مثل آب شرب و آب كشاورزی دستخوش سوءمدیریت در منابع و عدم برنامه بهره‌وری در این عرصه شده است.
 یكی از وزرایی كه بدون حاشیه با اكثریت آراء نمایندگان به كابینه دولت راه یافت و بنده هم از موافقین ایشان بودم جناب مهندس چیت‌چیان است.
آقای چیت‌چیان! یك بار دیگر برنامه‌ای كه در دفاعیه‌ خود آورده‌اید را مرور كنید‌ آیا به آنها عمل كرده‌اید و آیا آن وعده‌وعیدها كه به واسطه آن رأی نمایندگان را آورده‌اید تحقق پیدا كرد؟ كجاست آن آب شربی كه حق طبیعی مردم به خصوص روستاییان عزیز است؟ دریغ از یك لامپ روشنایی در معابر روستایی كه از آرزوهای دیرین این مردم عزیز بود. منابع خدادادی آب را پشت سدهای غیراقتصادی و بدون برنامه جمع كرده‌اید تا كشاورزی را رونق دهید و با تولید برق به اقتصاد كشور كمك كنید، ولی این اتفاق نیفتاد. هم آب و كشاورزی را از رونق گرفتید و هم برق بدون برنامه را به مردم هدیه كردید. شما در روزهای اخیر در صحن علنی از بهره‌وری منابع آب به خصوص كشاورزی حرف زدید و گلایه كردید، این شمایید كه باید پاسخ دهید چه برنامه‌ای برای ارتقای بهره‌وری از آب و برق و انرژی حاصل از آب دارید.
آقای وزیر! حدود یك‌ سال از وزارت شما گذشته است ولی هنوز اندرخم یك كوچه‌اید.
مدیریت یكپارچه آب هنوز در دست اقلیتی زیاده‌خواه كه خود طرف مناقشه هستند قرار دارد و حتی صورت جلسات شورای عالی آب كشور را دستكاری و جعل می‌كنند. در جلسه‌ای با حضور نمایندگان و استانداران در رابطه با آب بین حوزه‌ای از استان من، متن فیلم جلسه با متن صورتجلسه متفاوت است. شما در جلسه‌ای با حضور دكتر منادی و هیأت رئیسه محترم اذعان نمودید كه پروژه انتقال آب گلاب (۲) غیرقانونی است و باید تعطیل شود ولی چند روز بعد در شورای عالی آب از احیا و قانونی بودن این پروژه حرف زده‌اید!
چرا مردم شریف اصفهان و چهارمحال بختیاری را به جان هم انداختید؟ ما در طول تاریخ و حتی در جنگ تحمیلی و بعد از جنگ و الان با این مردم، با هم زندگی می‌كنیم. اقلیم، سرزمین، منافع این دو استان مشترك است درصد زیادی از مردم اصفهان بختیاری هستند ولی سوءمدیریت شما این مردم را به جان هم انداخت. به جای تحریك مردم زیاده‌خواهان و قانون‌شكنان را شناسایی كنید و با آنها برخورد كنید. چرا تا حالا به این دو استان سفر نكردید؟ و با گفتگو مشكلات مردم را رسیدگی كنید. شما دو بار به استان ما سفر كردید ولی ما خبر نداشتیم. با سد و انتقال آب بهشت‌آباد به صورت قانونی موافقیم و باید حقوق استان ما دیده شود. با تونل گلاب (۱) و با تخصیص (۷/۱) كه صرفاً جهت شرب است، موافقیم ولی با چپاول و غارت منابع حیاتی استان مخالف هستیم. شما نتوانستید مدیریت كنید! شما طی دیداری كه با مجمع نمایندگان استان داشتید گفتید سد خرسان (۳) توجیه اقتصادی دارد و باید احیاء شود. این سد زندگی مردمك را نابود و‌ آرامش مردم را به هم زد. مردم را مهاجرت داده و حدود (۱۰) درصد پیشرفت كار دارد. چرا متوقف است و مجوز زیست محیطی آن هنوز صادر نشده است؟
شما حتی یك بار برای نمایندگانی كه به شما رأی داده‌اند احترامی قائل نشده‌اید. نیاز نیست و نباید مدیران و وزیران ضعیف به خدمت خود ادامه دهند، مردم تحمل این همه مشكلات را ندارند. بعد از (۳۵) سال انقلاب باید شهرستان (۲۰۰) هزار نفری لردگان با چهار رودخانه دائمی و دو سد آبگیری‌شده (۱۳۵) روستای آن با آب تانكر آبیاری شود و مردم آن تشنه و یا با آب آلوده سر كنند و حتی مركز شهرستان آب آن از تنها چشمه آلوده به فاضلاب آن شهر تأمین شود. مردم شاید به خاطر نظام و انقلاب و رهبر كوتاه بیایند ولی این دلیلی ندارد كه سوءمدیریت شما ادامه پیدا كند، پروژه‌های فاضلاب شهرها نیمه‌تمام و زندگی مردم را مختل كرده‌اند. خودتان بیایید و مردم را جواب دهید.
پروژه‌‌های آبرسانی كشاورزی نیمه‌تمام مانده‌اند، زیرساخت فلارد (۱) در دولت گذشته آماده شده فقط به دلیل نداشتن برق قوی معطل مانده است. مگر شما جوابگوی شغل اصلی مردم كه كشاورزی است نیستید؟ پرونده تخصیص آب ونك كه در دولت‌های گذشته تأیید شده و مطالعات آن انجام شده چرا در شورای عالی آب مانده است؟ این تخصیص كه ربطی به زاینده‌رود و كارون ندارد.
(۱۲۰۰) حلقه چاه در دشت خان‌میرزا یا خشكیده‌اند یا شور شده‌اند. مردم این خطه چه كار كنند و به كدام شغل روی بیاوردند؟ پروژه‌های آبرسانی استان مثل بن،‌ بروجن، سد چغاخور و سد باباحیدر بلاتكلیف مانده‌اند و دل خوش كرده‌ایم كه (۱۰) درصد آب كشور را داریم. به دلیل نداشتن زیرساخت آبرسانی و عدم استفاده از آب‌های جاری، كشاورزی این استان كه شغل اصلی مردم است معطل مانده است و در حال نابودی است. صنعت ضعیف این استان جوابگوی شغل مردم نیست.
 جناب وزیر! شما كه می‌دانستید نجات دریاچه ارومیه امری ممكن ولی مشكل است، چرا به مردم قول داده‌اید ولی كاری نكرده‌اید؟
كارگروه مربوطه چرا گزارش‌كار (۶) ماهه نداده و یا گزارش كار (۱) ساله چه شده است؟ با حرف و قول نمی‌شود كشور را اداره كرد.
بنده ضمن عذرخواهی از محضر مردم شریف ایران و جناب آقای دكتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم رأی خود را از شما پس گرفته دفاع خود از چنین وزیری را اشتباه می‌دانم و از نمایندگان محترم می‌خواهم به خاطر خود ایشان و حفظ حرمت ایشان رأی خود را پس گرفته تا مدیریتی كارآمد در رأس چنین وزارتخانه كلیدی قرار گرفته تا به مشكلات مردم سر و سامان دهد. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، ناطق محترم بعدی كه نطق (۵) دقیقه‌ای خواهند داشت برادر عزیزم جناب آقای دكتر فرج‌الله عارفی نماینده محترم مردم شریف جیرفت و عنبرآباد كه دعوت می‌كنم برای نطق اضطراری در جایگاه قرار بگیرند. جناب آقای عارفی خواهش می‌كنم، بفرمایید.
فرج‌الله عارفی (جیرفت و عنبرآباد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام بر روح مطهر نبی گرامی اسلام و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) و سلام خدا و رسول خدا بر ارواح طیبه شهدای اسلام، شهدای انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی و امام عظیم‌الشأن انقلاب. درود بر مولایمان امام زمان و نایب بر حقش رهبر معظم انقلاب.
مردم بصیر ایران، نمایندگان شریف، دولتمردان خدمتگزار، استكبار جهانی بنا بر خوی ذاتی‌اش به چیزی جز سر فرود آوردن و اطاعت محض از خواسته‌های نامشروعش رضایت نمی‌دهد. ساده‌لوحی است كه اگر كسی فكر كند تعامل با استكبار سبب تنبه آن و نهایتاً دست برداشتن از ظلم‌هاست. پس به حكم عقل و تجربه تنها راه مقابله با ظلم، مبارزه است. این مبارزه در همه حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بایستی با قوت ادامه یابد.
رئیس‌جمهور محترم! بعضی از قوانین و مقررات و اختیارات هیأت‌های مدیره شركت‌های دولتی ضدتوسعه و سرمایه‌گذاری است تقاضا داریم نسبت به این مصوبات و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی دقت لازم صورت پذیرد.
وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت! ضمن تقدیر و تشكر از جناب‌عالی اقدام غیرمتعارف و ضدسرمایه‌گذاری در هیأت مدیره شركت شهرك‌های صنعتی در خصوص پایانه صادراتی محصولات كشاورزی جیرفت اقدامی خلاف سیاست‌های دولتی است.
در كجای قانون آمده است كه زمین یك شركت توسط شركت شهرك‌های صنعتی تحویل داده شود و از سرمایه‌گذار بخواهد تعهد محضری بدهد از زیرساخت‌ها استفاده نكند؟ درخواست و استدعا داریم جهت لغو این مصوبه اقدام لازم صورت پذیرد.
وزیر محترم جهاد كشاورزی!‌ حادثه عدم خرید محصولات كشاورزی در سال زراعی و اتفاقاتی كه افتاد لازم و ایجاب می‌نماید برای پیشگیری از تكرار این موضوع دقت لازم را مرحمت نمایید. پیشنهاد می‌نمایم با توجه به اختیارات قانونی ساماندهی الگوی كشت بر اساس نیازهای كشور و حمایت از ایجاد شركت‌های تعاونی عرضه فراوری و صادرات، حمایت مالی از شركت‌های صادراتی، حمایت دولت به ویژه رئیس‌جمهور و معاون اول و وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت از شركت‌ پایانه‌های صادراتی جیرفت كه نقش مهمی در بازاریابی و صادرات محصولات دارد، تصویب طرح‌های صنایع فراوری توسط بانك كشاورزی به منظور جلوگیری از بین رفتن محصولات، ایجاد شركت‌های حمل و نقل به منظور مقابله با تصاعد هزینه‌های حمل و نقل محصولات كشاورزی (صورت پذیرد). تأمین سوخت برای كشاورزان به صورت ماهانه مشكل ایجاد كرده است درخواست داریم به صورت (۶) ماهه پیش‌بینی شود. استمهال وام كشاورزان جیرفت و عنبرآباد و جنوب كرمان به مدت (۲) سال، چرا كه كشاورزان، امسال هستی‌شان را از دست داده‌اند.
جناب آقای وزیر محترم راه و شهرسازی! مطالعه راه‌آهن به منظور حمل و نقل محصولات با توجه به بحران هزینه‌های حمل و نقل در (۸) ماه از سال در این منطقه و اتمام بزرگراه جیرفت به كرمان ـ جیرفت به میانچیل و تشكر می‌كنم از تكمیل فرودگاه جیرفت، برقراری پروازهای مسافربری شهرستان جیرفت و جنوب كرمان. دستور جهت احداث راه‌های روستایی كه خود جناب‌عالی تعهد فرمودید، اصلی كردن راه جیرفت به بلوك. وزیر محترم نیرو! احداث كانال آب حقآبه‌داران میانچیل از رودخانه هلیل، وضعیت نامناسب افت ولتاژ برق در روستاها و شهرهای جیرفت و عنبرآباد و جنوب كرمان لازم است تسریع در بهره‌برداری از نیروگاه كهنوج را در دستور كار قرار دهید. مشكل آب شرب شهرهای جیرفت و عنبرآباد و روستاهای تابعه. انتقال آب از دریای عمان به جیرفت عنبرآباد، اتمام مطالعه فاضلاب شهری جیرفت.
جناب آقای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی! توجه به هنرمندان و نشریات محلی، تأمین حداقل رفاه تأمین اجتماعی این قشر زحمت‌كش خبرنگاران و هنرمندان.
وزیر محترم نفت! فرمودید كه در خصوص گازرسانی به اطلاعتان در جنوب كرمان حتی یك شهر و روستا گاز ندارد.
برقی كردن موتورپمپ‌های كشاورزی ضرورت این منطقه است.
در پایان بایستی تشكر كنم از كمیته امداد بابت برگزاری جشن خودكفایی و خودكفاكردن (۱۲۰) هزار نفر. به مناسبت میلاد امام زمان شعری به گویش جیرفتی و كهنوجی تقدیم می‌كنم:

خدا دونه چه ناز چشمون تو
اگر ور میت‌ام چیلك بپیچن
نیی قرصه شهازه چشمون تو
چمیدن داره ناز چشمون تو
 

از مردم شریف جیرفت و عنبرآباد، به ویژه كشاورزان عزیز كه در سال جاری دچار مشكل شدند و متأسفانه كسی به داد آنها نرسید عذرخواهی می‌كنم و امیدوارم با همكاری و تعامل بتوانیم با تدبیر مسؤولان و حمایت و همراهی شما مانع از تكرار یك اتفاق نامیمون گردیم. والسلام‌علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون از آقای عارفی به خاطر رعایت وقت، از ناطق محترم بعدی برادر عزیزم جناب حاج آقای مصطفی افضلی‌فرد نماینده محترم مردم شریف اردبیل، نیر، نمین و سرعین دعوت می‌كنم برای نطق اضطراری (۵) دقیقه‌ای خودشان در جایگاه قرار بگیرند. جناب آقای افضلی‌فرد خواهش می‌كنم بفرمایید.
مصطفی افضلی‌فرد (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اعیاد شعبانیه و روز جوان ولادت علی‌اكبر (علیه‌الصلوه و السلام) و پیشاپیش ولادت با سعادت منجی عالم بشریت را به ملت بزرگ ایران به ویژه اهالی شریف اردبیل، نیر، نمین و سرعین تبریك و تهنیت عرض می‌كنم.
عزیزان! اصل (۱۹) می‌گوید: «مردم ایران از هر قوم و قبیله كه باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود» و بند (۹) اصل سوم بر «رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امكانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی» تأكید دارد. بر همین اساس از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتظار داریم به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص عقد قرارداد مستقیم با بازرسان احترام گذارد و از لغو قرارداد مستقیم خودداری كند.
وجود تبعیض‌های فاحش در پرداخت حقوق كارمندان در وزارتخانه‌های مختلف با كدامین اصول و مبانی دینی، انقلابی و قانونی سازگار است. اگر در قوه قضاییه به دلیل حفظ سلامت قضات شاهد افزایش (۵۰) درصدی حقوق و مزایا هستیم كه در جای خود به شرطی كه عملاً موجب ارتقاء سطح امنیت و عدالت قضایی برای مردم باشد قابل قبول است، این موضوع در خصوص سایر كاركنان نظام جمهوری اسلامی به ویژه قشر تأثیرگذار فرهنگیان هم باید جاری و ساری شود. از ریاست محترم مجلس و از همكاران محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهم اقدام اساسی برای رفع این تبعیض فاحش انجام دهند.
نكته دوم بند چهاردهم اصل سوم بر «تأمین حقوق همه جانبه افراد از زن و مرد و ایجاد امنیت قضایی عادلانه برای همه و تساوی عموم در برابر قانون» تأكید دارد و اصل (۱۷۱) قانون اساسی می‌گوید: «هر گاه در اثر تفسیر یا اشتباه قاضی در موضوع یا در حكم یا در تطبیق حكم در مورد خاص ضرر مادی یا معنوی متوجه كسی گردد در صورت تقصیر، مقصر طبق موازین اسلامی ضامن است و در غیر این صورت خسارت به وسیله دولت جبران می‌شود و در هر حال از متهم اعاده حیثیت می‌گردد. مواردی از نقض مواد (۳۷ و (۳۹) آیین‌‌نامه دادرسی كیفری به دادسرای انتظامی قضات اعلام شده است. چرا اقدام نمی‌شود؟ و اگر اقدامی صورت گرفته چرا اعلام نمی‌شود تا مردم، امیدوار به عدالت قضایی نظام جمهوری اسلامی باشند؟
مواردی از تبعیض و ناعدالتی در سازمان ثبت اسناد و املاك انجام شده و پرونده‌ای هم در این خصوص با شكایت تعدادی از همكاران محترم در كمیسیون اصل نود تشكیل شده. از ریاست محترم قوه قضائیه به جد درخواست می‌كنیم كه به این موضوع مهم رسیدگی نمایند كه «العدل حیاه الاحكام».
نكته سوم؛ این روزها باب دعوت از هنرمندان خارجی به كشور باز شده، نظیر آنچه برای (۲۳) و (۲۴)‌ خردادماه تدارك دیده شده. این در حالی است كه ما هنرمندان متبحر و متعهد ایرانی فراوانی را داریم كه می‌توانند به لحاظ فنی و با حفظ فرهنگ ایرانی ـ اسلامی بهترین برنامه‌ها را اجرا كنند. مطابق بند یكم اصل سوم «ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی براساس ایمان و تقوا و مبارزه با كلیه مظاهر فساد و تباهی» وظیفه دولت و علی‌التخصیص نهادها و مراكز فرهنگی و هنری است. منتظر اعلام موضع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.
عزیزان، نمایندگان محترم، ریاست محترم! بند دوازدهم اصل سوم بر پی‌ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت در زمینه‌های تغذیه و مسكن و كار و بهداشت و تأمین بیمه تأكید دارد. یكی از راهها و روشهای مهم و تأثیرگذار در اجرای این بند مهم نظارت بر فرآیند اصلاح قیمتها است. افزایش بی‌رویه و منفعت‌طلبانه برخی كالاها به ویژه آنچه به سبد كالای روزانه مردم مرتبط است مردم را در تنگنای مطلق قرار داده است. افراد سودجو كه همه چیز را فدای منافع ننگین حزبی و گروهی و شخصی می‌كنند اگر توسط نهادهای نظارتی از قبیل سازمان بازرسی كل كشور و دستگاههای متولی همچون وزارت صنعت‌، معدن و تجارت و جهاد كشاورزی مهار نشوند حقوق ملت را ضایع خواهند كرد. در این خصوص باید رئیس سازمان بازرسی كل كشور و (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) وزیر صنعت‌، معدن و تجارت و وزیر كشاورزی پاسخگو باشند.
نكته بعدی: ‌از وزیر محترم خارجه به جد درخواست می‌كنیم كه حرمت قراردادهای فیمابین با كشورهای مختلف را پاس داشته و در جهت اجرایی كردن آنها تلاش كنند. متأسفانه بخش قابل توجهی از قراردادهایی كه در زمینه‌های مختلف با كشورها منعقد شده اجرایی نشده و این امر هم به لحاظ حیثیتی و هم به لحاظ حرفه‌ای و صرفه‌های اقتصادی برای كشور ما آسیب‌زا بوده. منتظر پاسخ مستدل و مستند وزیر محترم خارجه هستیم. در پایان انتخاب شایسته بشار اسد را به ملت مقاوم سوریه تبریك می‌گویم و كسب مقام اول حفظ كل قرآن كریم كشور توسط برادر عزیزمان جناب آقای بهزاد هژبری از شهرستان اردبیل را صمیمانه تبریك و تهنیت عرض می‌كنم. والسلام‌علیكم و رحمه‌الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، روزنامه‌ها هم حقی دارند. همكاران محترم یك مقدار رعایت وقت را بفرمایند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس ناطقین تمام شدند.
 
۸ ـ اعلام وصول طرح الحاق دو تبصره به ماده (۲۴۱) لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت (مصوب ۱۳۴۷) با قید یك‌فوریت و تصویب آن (ثبت ۴۶۰)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! چند درخواست فوریت رسیده كه نوبت اول آنها مربوط به درخواست یك‌فوریت است برای الحاق دو تبصره به ماده (۲۴۱) لایحه... آقای سلیمانی! این پیشنهاد شما، ما كه نمی‌توانیم به لایحه چیزی الحاق كنیم، به قانون می‌توانیم الحاق كنیم. به قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت. عنوان این را باید اصلاح كنید. جناب آقای سلیمانی بفرمایید.
محمد سلیمانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض خسته‌نباشید خدمت نمایندگان عزیز دارم. اگر یادتان باشد در رابطه با مسائل پاداشهای كلان در روزنامه‌ها در سالهای مختلف گذشته مطالبی مطرح شده و نشان می‌دهد كه درواقع بعضی از شركتها پرداختهای قابل توجه و گاهاً چند میلیاردی را داشته‌اند. ولی هیچ گاه هم شنیده نشده كه اینها خلاف قانون بوده باشد یا با آن برخورد شده باشد. بررسی‌ای كه انجام شد نشان داد كه در قانون تجارت یك موادی هست كه این اجازه را به دستگاهها و شركتها می‌دهد كه پاداشهای قابل توجهی را توزیع كنند. یعنی وقتی ما مشكل اصلی را بررسی كردیم دیدیم كه در قانون تجارت است. در این قانون كه در سالهای ۱۳۰۴ و ۱۳۱۱ مصوب مجلس وقت شده و بعد یك اصلاحات مختلفی در سال ۱۳۴۷ روی آن انجام شده مطالبی می‌آید كه راه را برای پرداخت پاداشهای غیرمتعارف باز می‌كند. واقعیت این است كه شركتهایی هم كه بعد از اصل (۴۴) واگذار شدند این شركتها شركتهای بزرگی هستند كه در طول (۷۰)، (۸۰) و (۶۰) سال ایجاد شده‌اند و بعداً مدیر فعلی نقشی در ایجاد آن شركت نداشته و گردش مالی این گونه شركتها در سال بسیار بسیار بالا است.
لذا یك مدیر در طول سال هر طوری هم عمل كند این شركت عایدات قابل توجهی را دارد. لذا طبق آن قانون تجارت اگر (۵) درصد از سود بین هیأت مدیره تقسیم شود یك اعداد بسیار بسیار نجومی می‌شود. یعنی به عبارتی هر كسی كه مدیر یا عضو هیأت مدیره این شركتها و یا شركتهای وابسته به آنها بشود گردش مالی چند هزار میلیارد در سال را دارد. در صورتی كه نقش مدیر در همان سال خیلی اثرگذار نبوده است و در حد ناچیزی بوده.
لذا ما پیشنهاد داده‌ایم كه مواد مربوطه در قانون تجارت كه می‌گوید: «(۵) درصد سود سهام را می‌توان به اعضای هیأت مدیره داد». این را اصلاح كنیم و محدود كنیم. این مواد به نظر می‌رسد بسیار تبعیض‌آمیز و غیرعادلانه است و راهی هم جز اصلاح آن نیست و بیش از (۴۵) سال از عمر این قانون می‌گذرد و مجلس شورای اسلامی هم قانون اصل (۴۴) را تصویب كرده و ابلاغ كرده. لذا اصلاح این مواد بسیار بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
خوب چه باید كرد؟ با این توضیحاتی كه خدمت دوستان و عزیزان ارائه كردم به نظر می‌رسد راهكار بسیار آسان و ساده است. باید میزان پرداختی به مدیران این نوع شركتها اصلاح و محدود شود و لذا این پیشنهاد به این صورت ارائه شده كه دو تبصره به ماده (۲۴۱) لایحه قانونی اصلاح قانون تجارت مصوب ۱۳۴۷ اضافه شود. تبصره (۱) به این صورت كه میزان پاداش پرداختی به مدیران شركتهایی كه مالكیت یا مدیریت آنها متعلق به دستگاههای اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع ماده (۵) قانون محاسبات عمومی كشوری هستند و همچنین بانكهای خصوصی نباید از (۶) ماه تا (۱) سال حقوق پایه آن فرد در سال بیشتر شود. بعد هم یك سقفی برای این گذاشته شده كه حداكثر میزان مبلغ پاداش مذكور در سال از (۱۰۰) میلیون تومان بیشتر نشود. تبصره دیگری هم پیش‌بینی شده كه یك نفر بیشتر از یك جا عضو هیأت مدیره نباشد و اگر بود دریافتی نگیرد.
حالا چرا فوریت؟ برای اینكه الان سال مالی سال ۹۲ به پایان رسیده و شركتها در حین حسابرسی هستند. اگر این قانون و این اصلاحیه زودتر به تصویب مجلس محترم برسد ان‌شاءالله شامل حال سال ۹۲ هم می‌شود. همان طوری كه استحضار دارید این لایحه با امضای (۱۵۴) نفر از شما عزیزان تقدیم مجلس شد. گرچه فرصت نبود و الا من فكر می‌كنم كه همه دوستان و عزیزان امضا می‌كردند. با توجه به اهمیت موضوع و اصلاح اقتصاد كشور و اصلاح پرداختها و نظام پرداختی خواهش می‌كنم كه عزیزان و دوستان نماینده توجه ویژه بفرمایند كه این طرح یك‌فوریتش با یك رأی بالایی به تصویب برسد و ان‌شاءالله مجدداً به صحن مجلس برگردد. تشكر می‌كنم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ اولین مخالف جناب آقای پورابراهیمی هستند. آقای رئیس! بعضی دوستان تذكر هم دارند كه یك (۷۹) از قبل مانده كه همچنان در نوبت است. آقای مفتح هم در موضوع تذكر دارند. جناب‌عالی یك تصمیمی بگیرید كه عمل كنیم.
نایب‌رئیس ـ اجازه دهید بنده از ریاست محترم مجلس سنگاپور و هیأت همراه تشكری داشته باشم كه میهمان ما در مجلس شورای اسلامی شورای اسلامی هستند. برای آنها آرزوی توفیق داریم، امیدوارم كه با ارتقای روابط دو پارلمان ایران و سنگاپور شاهد افزایش همكاریهای دو كشور باشیم. برای ملت و مجلس كشور سنگاپور آرزوی توفیق دارم. خیلی مشرف فرمودید، متشكر هستم. اگر تذكری هست یكی دو نفر را استماع كنم بعد بحثمان را ادامه می‌دهیم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ دوستانی كه در موضوع تذكر دارند، آقای پیرمؤذن، آقای قاضی‌پور، آقای جعفری. آقای رئیس! ضمناً ببینید روال هیأت رئیسه این بوده كه در فوریتی‌ها ما تذكر نداریم اما در عین حال هر طور جناب‌عالی تصمیم بگیرید.
نایب‌رئیس ـ آقای مفتح فرمایش حضرت‌عالی راجع به موضوع بحث است؟ آقای قاضی‌پور و دوستان اجازه دهند من تذكر آقای مفتح را گوش كنم. آقای قاضی‌پور! شما مَلَك هستید. آقای مفتح شما تذكرتان را بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تشكر می‌كنم جناب آقای حاج‌آقای ابوترابی. بر اساس ماده (۱۳۱) آیین‌‌نامه كه باید طرح عنوان و موادی متناسب با عنوان داشته باشد عرض من این است كه این طرحی كه مطرح شده است ضمن اینكه مشتمل بر مواد قابل توجهی است و حالا من نسبت به اصلش مخالفت یا موافقت نمی‌كنم اما عرض می‌كنم كه... جناب حاج‌آقای ابوترابی اگر دقت بفرمایید! مجلس اصلاح قانون تجارت را ما به عنوان یك قانون اصل هشتاد و پنجی بررسی كرد كه البته من هم مخالف بودم اما به هر حال تصویب شد، رفت شورای محترم نگهبان. ما الان هنوز قانونی به نام قانون تجارت نداریم! تا نظر شورای محترم نگهبان برگردد و مشخص شود كه آیا آن اصلاحیه‌ای را كه مجلس در كل قانون انجام داده و زمانی كه تصویب كرده است مدت آزمایشی، آیا شورای محترم نگهبان موافقت كرده است؟ وقتی كه شورای محترم نگهبان موافقت كرد اصلاحیه بر آن می‌شود یا مخالفت كرد قابل طرح است. ولی الان چون هنوز مشخص نیست كه شورای محترم نگهبان برای آن مصوبه مجلس چه تصمیمی گرفته است، الان الحاقیه زدن به قانونی كه در دست بررسی در شورای محترم نگهبان است و كم و زیاد كردن، فكر كنم باید یك مدتی مهلت بدهیم.
نایب‌رئیس ـ آقای دكتر مفتح! متن همان طور كه فرمودید به نظرم نقص دارد، اما الحاق دو تبصره به قانون فعلی است نه به لایحه قانونی.
مفتح ـ‌ حاج‌آقا این قانون الان ممكن است همان مواد در اصلاحیه مجلس مورد بررسی قرار گرفته باشد. (نایب‌رئیس ـ بله، آن دیگر منتفی می‌شود) شورای محترم نگهبان دارد آن را بررسی می‌كند.
نایب‌رئیس ـ بله، یعنی در حقیقت حضرت‌عالی می‌توانید این توصیه را داشته باشید به طراحان كه صبر كنند بعد از اینكه نظر شورای محترم نگهبان آمد بررسی شود شاید نظرشان تأمین شود و نیازی نباشد. اما منع قانونی ندارد. الان ما قانون را داریم و الحاق دو تبصره. اجازه دهید ادامه بحثمان را داشته باشیم. بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! تذكرات یا موافق یا مخالف؟
نایب‌رئیس ـ نه، بحث را ادامه بدهید آن در انتهای جلسه.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! یك ماده (۷۹) داشتیم اگر صلاح می‌دانید...
نایب‌رئیس ـ حالا اگر اصرار ندارند اجازه دهید بحث را جلو برویم. موافق و مخالف را دعوت بفرمایید. حضرت‌عالی (۷۹) دارید؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای پورمختار دارند. آقای رئیس چكار كنیم؟
نایب‌رئیس ـ تذكرات را گوش می‌دهیم،‌ موافق و مخالف را دعوت كنید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم «الحمدلله رب العالمین»
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همكاران محترم. در ابتدا از برادر بسیار ارجمندم جناب آقای دكتر سلیمانی تقدیر و تشكر می‌كنم كه دغدغه مهمی را در خصوص موضوع مربوط به بنگاههای اقتصادی را كه امروز در كشور گریبانگیر وضعیت فعالان اقتصادی است مطرح كردند. من با محتوای بحث آقای دكتر سلیمانی موافقم اما با شكل طرح موضوعی كه الان اینجا دارد ارائه می‌شود قطعاً نظرم را ارائه می‌كنم تا همكاران نسبت به آن اتخاذ تصمیم كنند.
در خصوص موضوعی كه الان مطرح كردند همان طوری كه همكاران محترم مستحضر هستند قانون تجارت تقریباً با (۱۲۶۰) ماده در مجلس هفتم تصویب شده. این قانون در طی دو دوره بعد از مجلس هفتم نهایتاً در ابتدای امسال در صحن علنی در روز اول كاری سال ۹۳ نمایندگان محترم آن را به شورای محترم نگهبان برای اظهارنظر ارجاع دادند. به دلیل اینكه مواد آن زیاد بود قرار شد براساس یك برنامه زمانبندی صد ماده صد ماده اظهارنظر شورای نگهبان را داشته باشیم. اگر ما الان می‌خواهیم در خصوص اصلاح این لایحه فعلی اقدام كنیم به نظرم اصلاً موضوع به شكلی منتفی است، به قول علما «سالبه به انتفاء موضوع» است، یعنی اصلاً بحث منتفی است چرا كه هنوز آن نهایی نشده است.
در متن پیشنهادی هم كه نمایندگان محترم ارائه كردند و آقای دكتر سلیمانی هم نوشته‌اند اگر همكاران عنایت كنند و حاج‌آقا ابوترابی اگر حضرت‌عالی هم عنایت كنید من ممنون می‌شوم چون نكته‌ای است كه آقای مفتح هم گفتند ولی نیازمند این است كه شما هم در بحث یك اظهارنظر بكنید. در اینجا مطرح شده: «الحاق دو تبصره به ماده (۲۴۱) لایحه قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت». ما كه نمی‌توانیم به لایحه تبصره اضافه كنیم، لایحه باید به قانون تبدیل شود بعد كه قانون شد امكان دارد اصلاً در مسیر آن ماده آن حذف شود. امكان دارد چیز دیگری اضافه شود.
حاج‌آقای ابوترابی ریاست محترم مجلس! اگر شما یك لحظه به حرف من عنایت كنید شاید آن نكته‌ای كه آقای مفتح مطرح كردند آقای امیری معاون پارلمانی وزیر كشور هم اگر اجازه دهند حاج‌آقای ابوترابی گوش كنند ممنون می‌شوم. حاج‌آقای ابوترابی! (نایب‌رئیس ـ بله بفرمایید توجه دارم) نكته‌ای كه من مطرح كردم این بود؛ در متنی كه الان در دستور كار آمده است نوشته: الحاق دو تبصره به ماده (۲۴۱) لایحه قانونی. اصلاً در آیین‌‌نامه ما به لایحه كه تبصره اضافه نمی‌كنیم. ببینید اگر قرار باشد به قانون فعلی...
نایب‌رئیس ـ بله، آقای دكتر عرض كردم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید من توضیحی عرض كنم. آقای دكتر پورابراهیمی! بنده خودم هم اگر خاطرتان باشد موقع قرائت همین شبهه را عرض كردم، بررسی كردیم ظاهراً مصوبه قانونی عنوانش همین است، یعنی عنوان مصوبشان متأسفانه همین لایحه است. حالا یك ابهامی در این جهت وجود دارد. شما مخالفتتان را بفرمایید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ بله، عرض كردم می‌گویم با توجه به اینكه ما به لایحه نمی‌توانیم تبصره اضافه كنیم اگر منظور قانون موجود است (فرهنگی ـ‌ این قانون است آقای دكتر! بله، همین است) قانون موجود الان در حال اصلاح است و الان شورای نگهبان است. ما دیگر قانون موجودی الان نداریم، ما فعلاً قانون را به شورای محترم نگهبان ارجاع داده‌ایم. كلش هم تغییر كرده است، اصلاً هم شكلی تغییر كرده حاج‌آقای ابوترابی و هم محتوایی. در خصوص شركتها كلاً متحول شده. ما الان اگر می‌خواهیم اظهارنظری بكنیم به لایحه كه امكان‌پذیر نیست، قطعاً نمی‌توانیم این كار را انجام بدهیم. من نمی‌دانم نمایندگان محترم می‌خواهند به لایحه‌ای كه هنوز نتیجه نگرفته چیزی اضافه كنند؟ اگر نسبت به قانون فعلی كه الان در دستور كار شورای محترم نگهبان قرار گرفته و تغییر پیدا كرده می‌خواهند اتخاذ تصمیم كنند كه آن الان به لایحه جدید تبدیل شده است. اگر به قبلی است كه قطعاً امكان‌پذیر نیست و لایحه شده است، اگر لایحه است به طریق اولی امكان‌پذیر نیست، اصلاً سالب به انتفاع موضوع است، اصلاً نمی‌شود این را تعریف كرد.
من خواهشم این است محتوا را ما از دست ندهیم، زحمتی كه آقای دكتر سلیمانی كشیده‌ را از دست ندهیم. من با محتوای بحثشان موافقم، من نمی‌گویم این محتوا را كنار بگذاریم، به یك شكلی سازماندهی كنیم. اگر این مواد آمده و بحث شده الان حدود هشت سال است در دستور كار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. الان هم رفته شورای محترم نگهبان، قرار است ان‌شاءالله نهایی شود. اگر در آن فرآیند نهایی شدن این نكات مدنظر قرار نگرفت ما برویم این كار را انجام بدهیم. اگر قرار است براساس آن عمل كنیم به لایحه‌ای كه الان در دستور كار است ما چطوری می‌خواهیم تبصره اضافه كنیم؟
من می‌گویم ما (بنده خودم را عرض می‌كنم) به محتوا اشكالی نداریم، قطعاً قبول می‌كنیم كه یك كاری است به ساختار اقتصادی، شفاف‌سازی آن و بهبود وضعیت بنگاههای اقتصادی كه امروز دارند در خصوص آن اقدامات خاصی را انجام می‌دهند كمك می‌كند. حتماً هم نیازمند این اصلاح هستیم. اما قانون تجارت ما در حال تغییر است، اگر قرار باشد در طی مسیر تغییر هر تبصره‌ای به ذهنمان رسید اضافه كنیم كه هم آن لایحه می‌ماند و هم كاری انجام نشده است. قانون قبلی هم كه محتوا ندارد.
من خواهشم از همكاران محترم این است كه با توجه به زحمتی كه در مجلس هفتم كشیده شده و با توجه به زحماتی كه در مجلس هشتم و نهم و الان هم بعد از تصویب شما در صحن علنی براساس اصل (۸۵) قانون اساسی مصوب شد كه قانون تجارت به كمیسیون ارجاع شود و الان هم در شورای نگهبان است خواهش می‌كنم این را موافقت نكنید. اجازه دهید آن لایحه به جایی برسد اگر این موضوعات در آن نبود بعد می‌بینیم. اگر این طوری باشد برای هر ماده آن ما می‌توانیم تبصره اضافی بیاوریم الحاق كنیم. ممنون و متشكرم.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، آقای دهقانی موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی بفرمایید.
 سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام خدمت همكاران عزیز و بزرگوار. بنده هم روز جوان و ولادت باسعادت حضرت علی‌اكبر را خدمت همكاران و ملت شریف ایران تبریك عرض می‌كنم.
نكته‌ قابل توجه اینكه با اصل پاداش و پرداخت پاداش كسی مخالفت نمی‌كند و مخالف نیست ولی اینكه پاداشهای نامتعارف، پاداشهایی كه بعضاً سر و صدای ملت شریف و شهیدپرور ایران را درمی‌آورد، وقتی خبرهایش را در روزنامه‌ها و در صدا و سیما می‌شنوند كه یك نفر و یك مدیر در یك شركت چند میلیارد به عنوان پاداش دریافت كرده، چند صد میلیون تومان به عنوان پاداش دریافت كرده! این را ملت ایران نمی‌توانند بپذیرند. آن هم در حالی و در جایی كه الان یك تعدادی از مردم در اثر بیكاری، در اثر خشكسالی و مشكلات دیگری كه در كشور هست به نان شبشان محتاجند. آن وقت یك نفر بیاید چند صد میلیون تومان فقط پاداش بگیرد. حالا تبصره (۲) كه اینجا اشاره شده كه یك نفر بیش از یك هیأت مدیره نمی‌تواند عضو باشد، همكاران عزیز! الان تعداد زیادی هستند كه در هیأت مدیره‌های مختلف عضویت دارند. در ظاهر هم عنوان می‌شود كه اینها غیرموظفند و چیزی دریافت نمی‌كنند. ولی اگر شما بروید بررسی كنید چندین برابر آن كسانی كه به طور كامل دارند كار می‌كنند، اینها دارند پاداش می‌گیرند حالا از طریق دیگر، شاید به عنوان پاداش نباشد.
نكته‌ای كه من لازم می‌دانم خدمت برادر عزیز و بزرگوار خودم جناب آقای دكتر پورابراهیمی عرض كنم این است كه الان قانون تجارت حاكم است. در ثانی همین قانونی كه الان اشاره فرمودید در مجلس شورای اسلامی بررسی شده و طبق اصل (۸۵) رأی گرفته شده. الان هم در شورای محترم نگهبان مورد بررسی حقوقدانان و علمای بزرگواری است كه عضو شورای محترم نگهبان هستند.
یك نكته‌ای كه من لازم می‌دانم عرض كنم این است كه اگر این نكات در اصلاحیه قبلی اجرا شده بود قطعاً برادر عزیزمان جناب آقای دكتر سلیمانی و تعداد زیادی از همكاران، یعنی شما ببینید امضاهایی كه شده خیلی از نمایندگان این خلأ را دیده‌اند و احساس كرده‌اند، این مشكل را احساس كرده‌اند كه یك عده‌ای دارند میلیارد میلیارد پول جمع می‌كنند نمی‌دانند چكار كنند و یك عده‌ای هم به نان شبشان محتاج هستند.
لذا من درخواستم از عزیزان این است كه به یك‌فوریت این طرحی كه برادران عزیز و به ویژه جناب آقای دكتر سلیمانی مطرح كرده‌اند رأی بالا بدهید كه از اینكه یك عده‌ای بخواهند درآمدهای كلان داشته باشند، یك عده‌ای بخواهند از چند جا پاداش بگیرند و پاداش آنها چندین برابر حقوق حتی سالیانه خودشان باشد جلوگیری شود. اگر قرار هم باشد هر چند كه به نظر من همان مطلبی هم كه در تبصره (۱) نوشته شده كه این مقدار بیشتر نمی‌توانند پاداش بگیرند، چرا باید این قدر پاداش گرفته شود؟ به چه دلیل؟ مگر این افراد چكار می‌كنند كه بخواهند چندین برابر حقوق كارمندان، حقوق حتی مسؤولین كشور، اینها پاداش بگیرند به خاطر اینكه عضو هیأت مدیره هستند؟ لذا خواهش من این است كه عزیزان به یك‌فوریت رأی بدهید. اگر قرار باشد اصلاحاتی هم انجام شود در كمیسیون ان‌شاءالله این اصلاحات انجام می‌شود.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، آقای فرهنگی قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یك‌فوریت برای طرح الحاق دو تبصره به ماده (۲۴۱) لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۱۳۴۷ مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۱۹ نفر، همكاران اعلام رأی بفرمایید. همكاران برای اعلام رأی در صندلی‌های خودشان مستقر باشند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! یك درخواست دوفوریت هم هست اگر اجازه بفرمایید این را هم مطرح كنیم؟
نایب‌رئیس ـ احتمالاً دوفوریت را دیگر نمی‌رسیم. ما باید یازده و نیم تذكرات شفاهی و كتبی را شروع كنیم. نمی‌رسیم، ما الان عملاً تذكرات شفاهی و كتبی داریم؛ می‌گذاریم سه‌شنبه. الان یازده و ربع است، تذكرات شفاهی و كتبی هم هست و عملاً با هم قابل جمع نیست. سه‌شنبه در خدمتتان هستیم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس یك تعداد تذكر داشتند. آقای پورمختار تذكر (۷۹) دارند.
نایب‌رئیس ـ بله، برای آقای پورمختار هم وقتی را قرار می‌دهیم.
 
۹ ـ تذكر آیین‌‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذكرات دوستان را بفرمایید بعد هم تذكرات همكاران را داشته باشیم.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكرات شفاهی امروز: نفر اول جناب آقای آقامحمدی نماینده محترم خرم‌آباد بفرمایید.
ابراهیم آقامحمدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر اول من به سركار خانم دكتر ابتكار است در رابطه با ضعف مدیریت محیط زیست لرستان كه تا حالا عوارض منفی بسیار داشته. از جمله اینكه حفاظت از مناطقی كه حیات وحش در آنها وجود دارد به خوبی صورت نگرفته است. نشت بنزین در منطقه ریخان بین حوزه‌های انتخابیه خرم‌آباد و پلدختر كه دو ماه بنزین در زمین فرورفته باعث آلودگی آبها و زمینهای مردم شده و هیچ گونه عكس‌العمل و پیگیری‌ از طرف مدیركل محیط زیست به عمل نیامده و همچنین مسائلی كه واقعیت ندارد. یك واقعه‌ای كه گرگ به گله‌ای می‌زند در سال ۹۱ و تعدادی از گوسفندان یك چوپان را از بین می‌برد یك سال بعد از آن به عنوان اینكه پلنگ به این گله زده می‌آیند در سایت‌ها یك مسأله غیرواقعی را مطرح می‌كنند و آن را به عنوان یك برگ برنده برای خودشان لحاظ می‌كنند، در صورتی كه قضیه كاملاً برعكس بوده و متأسفانه در رابطه با حیات وحش تبلیغ منفی می‌شود و معمولاً پلنگ تك‌شكاره به عنوان یك جانور درنده‌ای كه چهل، پنجاه رأس گوسفند را از بین برده معرفی می‌شود و همچنین بكارگیری بستگان و اقوام خود به صورت غیرقانونی و رهاشدن كارها.
تذكر دیگر من به وزیر راه است، من نامه‌ای نوشتم در رابطه با معافیت عوارض و روستاهایی كه در اطراف آزادراه هستند، وزارت راه جوابی داده كه جاده‌ای در كنار آزادراه برای تردد هست، بله، جاده‌ای هست ولی این جاده در زمان احداث آزادراه تخریب شده و از بین رفته، وزارت راه و سازنده آزادراه هم متعهد شده‌اند كه آن را بازسازی كنند ولی بازسازی نكرده‌اند و الان در حد یك جاده خاكی است و مورد استفاده نیست و مردم حاشیه آزادراه مجبورند روزانه (۱۸) هزار تومان عوارض بدهند كه از آزادراه استفاده بكنند.
به وزیر نیرو با توجه به سدهای در دست احداث سد زیبامحمد، سه سال است كه ردیف بودجه دارد ولی متأسفانه از طریق وزارت نیرو و مسؤولین امر بی‌توجهی به آن شده است، آبی كه می‌خواهد بیاید پشت این سد هم به هیچ رودخانه‌ای خارج از استان نمی‌رود كه وزیر نیرو به فكر خارج از استان ما باشد، این است كه توجه شود بلكه این كار انجام بگیرد.
در رابطه با گازرسانی به روستاها، (۸۰۰) روستا در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی وجود دارد كه درصد بسیار پایینی گازكشی شده، وزیر قبلی (۲۰) میلیارد تومان اختصاص دادند ولی متأسفانه زیرمجموعه وزارت نیرو آنچنانكه بایستی باشد به این تعهد تا حالا خوب عمل نكرده، ممنون و متشكر.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای حسینی نماینده محترم قائمشهر، سوادكوه و جویبار بفرمایید.
سیدهادی حسینی (قائمشهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تبریك اعیاد شعبانیه خدمت مردم بزرگ ایران و همكاران عزیز به خصوص تبریك به مناسبت نیمه شعبان.
تذكر اول من به وزارت رفاه است در ارتباط با حقوق كارگران مظلوم بازنشسته صنعت فولاد كه علی‌رغم اینكه موضوع سهم‌شان در صندوق بازنشستگی مشخص شده ولی حقوق‌شان با تأخیر یكی، دو ماهه پرداخت می‌شود و این به نظر من توجیهی ندارد.
موضوع بعدی، موضوع پزشك خانواده است كه در استان‌های فارس و مازندران به شكل آزمایشی دارد اجرا می‌شود كه متأسفانه مردم به شدت در مضیقه و در خسران هستند، علی‌رغم اینكه جناب آقای وزیر قول داده بودند كه ظرف یكی‌، دو ماه اول سال این مسأله را حل بكنند و مردم را از گرفتاری و سردرگمی نجات بدهند متأسفانه این كار انجام نشده، ما ضمن تشكر از آقای دكتر هاشمی در ارتباط با موضوعات دیگر، راجع به این مسأله از وزارتخانه گله داریم و انتظار داریم كه این مسأله به درستی حل شود.
موضوع بعدی، درخواست ما از وزارت جهاد كشاورزی است كه مسأله ساماندهی زمین‌های كشاورزی و موضوع زهكشی را كه سال گذشته به شكل آزمایشی اجرا شده و امسال هم (۴۳) هزار هكتار قرار شده است در سطح استان‌های شمالی كشور اجرا شود، این را در دستور كار قرار بدهند و با سرعت بیشتری عمل شود تا برای كشاورزان عزیز مشكل ایجاد نشود و بشود نیازهای كشور را تأمین كرد. با این كار شمال كشور می‌تواند برنج كشور و محصولات كشاورزی كشور را در بسیاری از مواقع تأمین بكند و مشكلات مردم را حل بكند.
مسأله بعدی در حوزه كشاورزی مسأله مركبات است،‌ با توجه به فشاری كه در قضیه برف بر مردم مازندران و قطعه شمال كشور تحصیل شده، الان خسارت‌هایشان به آنها پرداخت نشده و مشكلات مردم دارد مضاعف می‌شود.
موضوع دیگر، موضوع بیمه كشاورزان است كه متأسفانه الان دارند به كشاورزان سخت‌گیری می‌كنند و بچه‌هایشان را بیمه نمی‌كنند و این مسأله در خطه شمال كشور دارد مشكل ایجاد می‌كند كه بیشترین بیكاری را ما داریم. مسأله جوانان و مسأله بیكاری جوانان را یك‌طوری حل بكند،‌كشاورز دارد فرزندش را تحت پوشش بیمه‌اش خودش قرار می‌دهد، می‌گویند حتماً باید بالای این‌ مقدار هكتار زمین داشته باشید تا بتوانید بچه‌تان را بیمه بكنید! این كجا ببرد؟ دارد خودش زندگی‌اش را سخت می‌گذراند و بچه‌اش را تحت پوشش قرار می‌دهد و دارد از مزایای بیمه‌ای‌اش استفاده می‌كند.
موضوع بعدی، موضوع سیل است، (صادقی ـ خیلی متشكر) آقای دكتر! اجازه بدهید من بحث سیل را مطرح بكنم، خسارت سیل گذشته منطقه شمال كشور هنوز پرداخت نشده، برای برف پرداخت نشده دوباره یك سیل جدیدی آمده در استان و خسارت وارد كرده، سفر مسؤولین بالای سر ما، ما آنجا برای مسؤولین نوكری هم می‌كنیم ولی سفر باید فایده داشته باشد، بلافاصله برای التیام زخم‌هایی كه بر مردم خورده، خسارت وارد شده، زندگی‌شان، نوعروس‌ها، دامادها، زندگی سی‌ساله مردم زیر آب رفته است، خواهش می‌كنم كه كمك بكنند برای اینكه این مسأله حل شود ان‌شاء‌الله.
من تشكر می‌كنم از دلاورمردی بچه‌های والیبال و ورزش و ان‌شاء‌الله كمك بكنید كه ان‌شاء‌الله فوتبال كشور هم موفق شود، به خاطر اینكه آقای احمدی می‌گوید چرا ورزشكار قهرمان مازندرانی را از فوتبال ملی حذف كردند. (احمدی‌لاشكی ـ احسنت)
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای بخشایش نماینده محترم اردستان بفرمایید.
احمد بخشایش‌اردستانی (اردستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم =
من از هیأت رئیسه محترم تشكر می‌كنم.
گیرم كه خلق را به طریقی فریفتی
با دست انتقام طبیعت چه می‌كنی؟
تذكر من راجع به مبارزه با فساد اقتصادی از طریق رسانه‌ها و تبدیل وظیفه نظارتی مجلس به شأن واقعی خودش است.
برادران و خواهران! عنایت دارید كه یكی از وظایف مهم مجلس بحث نظارت است، متأسفانه روز به روز بحث نظارت كم‌رنگ‌تر می‌شود، رقیق‌تر می‌شود، با مقوله نظارت می‌توانیم به مبارزه با كانون‌های فساد برویم و از شكل‌گیری آن جلوگیری بكنیم.
مقام معظم رهبری یكی از حلقات اقتصاد مقاومتی در مقوله مجلس را علاوه بر تصویب قوانین كیفی و حذف قوانین مزاحم و مانع، مبارزه با كانون‌های فساد در شكل‌گیری آن دانستند، این وظیفه مبارزه با فسادهای مالی و اقتصادی را می‌توانیم از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی به سرانجام برسانیم. در دنیا این عمل توسط رسانه‌ها انجام می‌گیرد، ثابت شده «ادلُّ الدلیل علی امكان الشیء وقوعه» وقتی رسانه‌ها به خوبی در دنیا از عهده این كار بر می‌آیند چرا ما از این ابزار سود نمی‌جوییم؟ صحیح است كه فرهنگ، زیربنای جمهوری اسلامی ایران است و اگر كسی مقوله فرهنگ را مورد تخطی قرار بدهد به سختی با او مبارزه می‌شود، لكن مقوله اقتصاد، قرین فرهنگ است. هرگونه تعرض به مقوله اقتصاد در چهارچوب لانه و كانون‌های فساد باعث بی‌اعتمادی می‌شود و در نهایت بحران اعتماد به وجود می‌آید. لذا مبارزه با فساد از اهمیت بالایی برخوردار است، برادران و خواهران!‌ اخیراً لیست محرمانه كمیته وصول مطالبات بانك مركزی در فضای مجازی در سطح (۷۰) میلیارد دلار افشا گردید، نام عده‌ای در قالب فهرست بلندبالا مطرح شد، چند نكته حائز اهمیت بود:
اولاً باید در نشر لیست بدهكاران معوقات بانكی دقیق باشیم و با دقت عمل كنیم.
ثانیاً از بدهكاران در دولت فعلی و دولت حال حاضر و رانت‌خواران حال حاضر نباید غفلت بكنیم تا از آن طرف ما متهم به قبیله‌گرایی و جناح‌بازی نشویم.
ثالثاً از طریق افشای لیست بلندبالا و از طریق رسانه‌ها می‌توانیم ثابت كنیم كه رسانه‌ها ركن چهارم دموكراسی در مبارزه با فساد هستند و می‌توانیم از شكل‌گیری كانون‌های فساد از این طریق جلوگیری بكنیم.
بار دیگر وظیفه نظارتی مجلس را از دكوری بودن، از نمایشی بودن به واقعیت تبدیل كنیم تا این نكته كه مجلس در رأس امور است به ترجمان واقعی بدل گردد. البته در این مسیر باید از افراط و تفریط جلوگیری شود زیرا افراط و تفریط در هر كاری رذیلت است و به ضد خود تبدیل می‌گردد. فضیلت در راستگویی، شفافیت و پاسخگویی است، به شرط آنكه در عمل پایند باشند و نه در شعار، با این عمل و كمك به رسانه‌ها در مبارزه با كانون‌های فساد و افراد سودجو از ترس آبروریزی آینده می‌توان وظیفه نظارتی مجلس را در شأن واقعی‌اش قرار داد و از دكوری و نمایشی بودن آن درآورد، در این صورت مجلس به ندای رهبر معظم انقلاب در بحث مبارزه با فساد پاسخ مثبت داده است.
مبارزه با فساد یعنی ایجاد اشتغال كه امروز سم مهلك برای جوانان ایران اسلامی بالاخص همشهری‌های اردستانی ما شده است. امیدوارم این معضل، راه حل خود را بپیماید، این عملی خواهد شد از طریق مبارزه با فساد به كمك رسانه‌ها، و مجلس می‌تواند با كمك به رسانه‌ها وظیفه نظارتی خودش را به نحو عالی به سرانجام برساند و از بی‌تفاوتی و دكور بودن دربیاید، تشكر می‌كنم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای نادران نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر بفرمایید.
الیاس نادران (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدائاً روز یازده شعبان مصادف با روز جوان و میلاد حضرت علی‌اكبر (علیه‌السلام) را خدمت همه جوانان كشور و همكاران عزیزمان تبریك عرض می‌كنم، امیدوارم كه ان‌شاء‌الله خدا به حق علی‌اكبر اباعبدالله جوانان ما را عاقبت به خیر كند.
همچنین روز نیمه شعبان، میلاد منجی منتظر، حضرت مهدی (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) را خدمت همه همكاران و ملت شریف‌مان تبریك عرض می‌كنم.
در منطقه، تحول فوق‌العاده مهمی اتفاق افتاد، انتخاباتی با نرخ مشاركت فوق‌العاده بالا و رأی متمركز به جناب بشار اسد از ریاست محترم جمهوری و دستگاه دیپلماسی كشور می‌خواهم كه این انتخاب را تبریك بگویند و در مراسم تحلیف شركت كنند و بدانند كه امروز سوریه خط مقدم مقاومت در مقابل زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه و رژیم صهیونیستی است.
تذكر بنده اولاً به جناب رئیس‌جمهور است كه برابر اطلاعی كه پیدا كرده‌ایم به استناد بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات كشوری، هیأت وزیران مصوب كرده كه (۵۰) درصد حقوق و مزایا را برای كاركنان افزایش بدهد، در صورتی كه بند (۱۰) ماده (۶۸) فقط اجازه افزایش به (۲۵) درصد كاركنان را بر اساس توانمندی‌ها و لیاقت‌هایشان اجازه می‌دهد و اگر این به همه كاركنان دولت تعمیم پیدا كند بیش (۱۰) هزار میلیارد تومان بودجه جاری كشور را افزایش می‌دهد و از این جهت هم مغایر برنامه است، چون دولت پیش‌بینی منبع مالی را در بودجه ۹۳ نكرده است، همین اتفاق در شركت ملی نفت ایران هم افتاده كه باید توجه كرد كه منابع ملی را ما به سادگی بابت هزینه‌های جاری مصرف نكنیم و اجازه بدهیم كه در زیرساخت‌ها و توسعه و عمران شهرها و روستاها و مناطق محروم كشور مورد استفاده قرار بگیرد.
علی‌رغم اینكه چند بار تذكر داده شد به جناب آقای رئیس‌جمهور كه برادر عزیزمان جناب آقای دكتر نوبخت الان نزدیك به یك سال است كه دوشغله هستند، هم مسؤولیت معاونت برنامه‌ریزی دارند و هم سرپرستی معاونت توسعه نیروی انسانی را كه خلاف قانون مدیریت خدمات كشوری است و خلاف قانون اساسی هم محسوب می‌شود به اعتبار دوشغله بودن و باید هرچه سریعتر تعیین تكلیف شود. (صادقی ـ متشكرم)
آقای دكتر! دو تا تذكر دیگر هم دارم، اجازه بدهید ‌یكی در مورد كرسنت است، حاج‌آقا! خود حضرت‌عالی رئیس جلسه بودید، ریاست محترم مجلس فرمودند كه ما اطلاع پیدا كردیم كه مسؤولیت كار رسیدگی به پرونده كرسنت به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است، من دوبار با ریاست محترم مجلس مكاتبه كردم كه این مصوبه را بگیرم كه آیا این مصوبه به امضای مقام معظم رهبری رسیده است یا نه؟ هنوز هیچ مصوبه‌ای دریافت نكردم.
من استدعا دارم سؤال بنده را در دستور قرار بدهید و اگر شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای دارد آن را ارائه كند و حداقل توقع ما این است كه دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی بیاید در یك جلسه غیرعلنی برای نمایندگان توضیح بدهد كه بالاخره ابعاد فساد این پرونده باید برای نمایندگان مردم روشن شود، اقداماتی كه دولت در مقابله با این فساد و دفاع از حقوق ملت ایران كرده و جلوگیری از از بین رفتن منافع ملی باید حتماً یك تصمیم دیگری به صورت جدی اخذ شود.
اگر اجازه بفرمایید من یك نكته دیگر عرض كنم، ببینید حاج‌آقا! رانت‌خواری در اقتصاد ملی ما، هم ناامنی ایجاد می‌كند و هم آفت و بلای جان اقتصاد ما است، هم شرایط خاصی را برای افراد خاص فراهم می‌كند، در این پرونده (۶۵۰) میلیون یورویی كه بارها پرونده‌اش بحث شده و اكثریت مجلس هم امضا كرده متأسفانه دولت به جای پاسخگویی و بررسی و آسیب‌شناسی و حل مسأله، فقط ارجاع می‌دهند به یك‌سری مصاحبه‌هایی كه بعضاً مسؤولین می‌كنند و متأسفانه مسأله صورت جدی پیگیری نمی‌شود. اگر جلوی رانت‌خواری در كشور گرفته نشود فضای كسب و كار و محیط كسب و كار را ناامن می‌كند و بقیه فعالان اقتصادی را در بخش خصوصی و در حوزه‌های مختلف تجاری و صنعتی با مشكل مواجه می‌كند و من استدعا دارم كه حداقل به عنوان نمونه، این پرونده را كمیسیون‌‌های ذی‌ربط گزارشش را زودتر به صحن ارائه بكنند و دیوان محاسبات هم رسیدگی‌هایی كه انجام داده را ارجاع و ارائه بدهد به صحن كه ان‌شاء‌الله نمایندگان مردم و ملت شریف ایران در جریان مسأله قرار بگیرند، متشكرم.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، حتماً انجام می‌دهند.
دبیر (صادقی) ـ جناب آقای جعفرپور نماینده محترم لارستان، خنج و گراش بفرمایید.
جمشید جعفرپور (لارستان، خنج و گراش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
در ابتدا روز جوان را به همه جوانان برومند ایران اسلامی عرض تبریك دارم، جناب آقای رئیس! من دوتا تذكر دارم، تذكر اول به معاونت محترم برنامه‌ریزی ریاست محترم جمهور است، همچنان كه همه همكاران محترم می‌دانند یكی از سیاست‌های مهم و اعلام‌شده در نظام جمهوری اسلامی بحث مبارزه با روند كاهشی جمعیت و تلاش برای افزایش جمعیت است. بر اساس همین سیاست‌ها همكاران مجلس در كمیسیون‌‌های مختلف با هماهنگی كار را پیش برده‌اند و نهایتاً طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده الان در نوبت دستور كمیسیون‌ مجلس قرار گرفته و به صحن آمده، منتها یكی از نكاتی كه وجود دارد بحث منابع مالی برای اجرای این طرح است، با توجه به اینكه جزو سیاست‌های رسمی و اعلام‌شده نظام است و مقام معظم رهبری هم چندین بار بر اهمیت این اولویت تأكید فرمودند لازم است كه در معاونت محترم برنامه‌ریزی ریاست جمهوری برای این طرح منابع مالی پیش‌بینی بكنند و دولت، همكاری و هماهنگی كاملی برای اجرای این طرح در بُعد مالی داشته باشد ولو به صورت مرحله‌ای و با اولویت‌هایی كه در این طرح دیده شده است، نباید به دلیل نبود منابع و اعتبارات، این طرح مهم و حساس و ضروری معطل بماند.
تذكر دوم به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی است، می‌دانید كه یكی از عناوین امسال سال فرهنگ است، همچنان كه اقتصاد مهم است، فرهنگ هم دارای اولویت است، اما ما می‌بینیم كه متأسفانه در استان بزرگی مانند استان فارس كه استان فرهنگی است، ماه‌ها است مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان بلاتكلیف مانده، علی‌رغم همه تلاش‌ها و همه درخواست‌هایی كه از سوی فرهنگیان و هنرمندان استان می‌شود، كماكان دستگاه‌ها بلاتكلیف هستند و تصمیم قاطعی برای مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گرفته نشده، من از طرف فرهنگیان، از طرف هنرمندان، از طرف شهرستان‌ها تذكر می‌دهم كه این كار را زودتر به سامان برسانند و این استان بزرگ را از بلاتكلیفی خارج كنند. والسلام‌علیكم و رحمه الله
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر از رعایت وقت، جناب آقای مقیمی نماینده محترم بهشهر، نكا و گلوگاه بفرمایید.
احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هم به نوبه خودم اعیاد خجسته شعبانیه را تبریك عرض می‌كنم.
به استحضار رئیس و نمایندگان محترم و ملت بزرگ ایران می‌رسانم سیل پیاپی سال‌های ۹۱، ۹۲ و ۹۳ در استان مازندران به ویژه شهرستان‌های بهشهر، نكا و گلوگاه باعث خسارات فراوان جانی و مالی شد، با توجه به اینكه استان مازندران جزو استان‌های حادثه‌خیز كشور می‌باشد حداقل امكانات مقابله با سیل و برف و سرما را دارا نیست. در سیل سال ۹۱ كه بیش از (۶۸) میلیارد تومان علاوه بر خسارت جانی شش نفر از همشهریان عزیز شد، فقط (۹) میلیارد تومان تخصیص داده شد، در سیل سال ۹۲ بالغ بر (۳۵) میلیارد تومان خسارت وارد شد كه تنها (۵/۳) میلیارد تومان تخصیص داده شد، علاوه بر سیل سال ۹۲ سرمای شدید (۱۲۰۰) هكتار باغات و (۲۰۰۰) هكتار اراضی گندم، جو و كلزا و همچنین (۹۰) كیلومتر جاده بین مزارع را تخریب كرد، تاكنون ریالی پرداخت نشده است، سیل مجدد در مورخه ۱۴/۳/۹۳ در شهرستان‌های بهشهر و نكا قریب (۱۵۲) واحد مسكونی و (۶۰۰۰) هكتار زمین‌های كشاورزی، مجموعاً (۲۷) میلیارد تومان خسارت وارد كرد، حوزه انتخابیه‌ام به ویژه شهرستان بهشهر در عرض (۵/۲) سال (۱۴۹) میلیارد تومان خسارت دید كه مبلغ پرداختی (۵/۱۲) میلیارد تومان بود، كل بودجه سه شهرستان تملك دارایی در عرض (۵/۲) سال كمتر از (۱۰) میلیارد تومان بود، مردم محروم این شهرستان در عرض (۵/۲) سال چگونه می‌توانند كل وسائل خودشان را از دست بدهند و تهیه كنند؟ از حداقل امكانات برخوردار نیستند، به نظر می‌رسد كه باید با كسانی كه مقصر بودند و باید مصوبه دولت را اجرا می‌كردند و سد سرشاخه‌گیر را اجرا می‌كردند، جنگل و مراتع اجرا نكردند باید توبیخ شوند.
استدعای ما از دولت این است كه استمهال وام كسانی كه سیل‌دیده هستند را در سال گذشته در دستور كار قرار دهد و تخصیص اعتبار و تسهیلات بلاعوض و وام كم‌بهره را در دستور كار خودشان قرار دهند. از محبتی كه جناب آقای دكتر نوبخت انجام دادند و آمدند سركشی كردند و امیدواریم در روز چهارشنبه در هیأت دولت تصمیمات بسیار خوبی بگیرند، تشكر می‌كنیم.
دبیر (صادقی) ـ تشكر می‌كنیم، جناب آقای عثمانی نماینده محترم بوكان بفرمایید.
محمدقسیم عثمانی (بوكان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقا! دوتا تذكر دارم، اولین اینكه مردم رحیم‌خان را دریابید، تنها منبع آبی مردم یك قنات (۳۰۰)، (۴۰۰) ساله بوده كه به واسطه اینكه چند حلقه چاه در این مسیر زده‌اند متأسفانه خشك شده و (۲۰۰۰) نفر بی‌آبی می‌كشند به خاطر یك نفر، بزرگترین خسارت به مردم رحیم‌خان وارد شده ولی مسؤولین مربوطه نسبت به این موضوع سال‌ها است كه در خواب به سر می‌برند، به نظر بنده و مردم رحیم‌خان حفر چاه‌های مسیر این قنات باعث خشكی آب این قنات شده ولی اگر كارشناسان بی‌طرف كه تحت تطمیع دارندگان چاه‌ها قرار نگیرند هر نظری بدهند ما قبول داریم به شرطی كه بی‌طرفانه و منصفانه باشد.
دادگستری سیمینه نسبت به مردم كم‌لطفی می‌كنند و به جای اینكه دستورات شورای تأمین را اجرا كنند برخلاف آن عمل می‌كنند و همین كار باعث شده كه متأسفانه موضوع امنیتی شود. به جای اینكه جلوی تحریك احساسات جوانان خوب رحیم‌خانی گرفته شود با احضار آنها موجبات تحریك مردم را فراهم آورده‌اند، از ریاست محترم قوه‌قضائیه درخواست دارم در اسرع وقت نسبت به معرفی یك قاضی عادل جامع‌الشرایط برای بخش سیمینه اقدام كند تا بی‌تدبیری‌ها بیش از این، این منطقه را تهدید نكند، مردم رحیم‌خان و این نماینده حقیرشان به دنبال احقاق حق هستیم و نه چیز دیگر، رحیم‌خان بزرگترین روستای بوكان، بعضاً از داشتن یك لیوان آب شرب محروم است ولی عده‌ای به واسطه زد و بندهای غیرقانونی چندین اینج آب از آنجا به صورت دائم برداشت می‌كنند، آیا این منصفانه است؟ صراحتاً به قاضی نوشته شده است كه استخراج آب از چاه مسیر را متوقف كند ولی متأسفانه به جای اجرای این دستور صریح مردم را احضار می‌كنند، خود بنده، حاج‌آقا! من قول داده‌ام كه تا این مشكل حل نشود به مجلس برنگردم، سه هفته مرخصی گرفته‌ام و كار را به نتیجه رسانده‌ایم ولی متأسفانه با تحریك مردم و با بی‌توجهی به خواست مردم متأسفانه همه تلاش‌های ما بر باد رفت.
خواهش من این است كه قوه قضائیه به جای اینكه دنبال حق یك نفر را بگیرد، دنبال حقوق كل مردم باشد (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، خیلی طول كشید) و حاج‌آقا!‌ تذكر آخر من به شهرداری بوكان است، متأسفانه در منطقه محروم امیرآباد كه از محروم‌ترین نقاط شهر بوكان است با لودر خانه‌های مردم را ویران كرده‌اند كه اسرائیل هم چنین بلایی بر سر فلسطینیان نیاورده، شهرداری باید اجازه ساخت ندهد نه اینكه خانه ساخته‌شده مردم را بدون حكم دادگاه تخریب و قلع و قمع كند. شهرداری باید بین بنگاه‌دارانی كه به دنبال سودهای كلان هستند با مردم مستضعفی كه از روی ناچاری به حاشیه شهر پناه برده‌اند تفاوت قائل بشود. والسلام علیكم و رحمه الله
دبیر (صادقی) ـ ممنون و متشكر. جناب آقای دامادی نماینده محترم ساری بفرمایید.
محمد دامادی (ساری و میاندرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
در طول كمتر از (۶) ماه استان مظلوم مازندران درگیر دو حادثه طبیعی برف و سیل شده كه متأسفانه عدم كاربرد تدبیر درست در زمینه مدیریت منابع و هزینه‌كرد اعتبارات در طی سال‌های اخیر به تشدید خسارات مالی و روحی منتهی شده است. علی‌رغم حضور مسؤولان در مناطق برفی سال گذشته متأسفانه تنها مبلغ اندكی به عنوان تنخواه پرداخت شده است كه با توجه به عدم تحقق وعده‌ها در خصوص حادثه برف استان گمان بر این است پرداخت خسارات ناشی از سیل غارتگر هفته گذشته نیز مشمول گذشت زمان و خروج از دستور كار پس از خوابیدن هیجانات شود. تخریب بیش از (۱۵) هزار از اراضی شالیزاری، گندم‌زار، باغات، مركبات و منازل و غیره خسارات بیش از (۷۵) میلیارد تومانی را رقم زده است. نتیجه ضعف عملكردی مسؤولانی است كه نتوانسته‌اند مازندران برای چنین حوادثی آماده كنند.
امیدوارم در آستانه نخستین سالگرد پیروزی دولت تدبیر و امید با توجه به بازدید مرد مهربان دولت آقای دكتر نوبخت از مناطق سیل‌زده و مشاهده حجم تخریب‌ها در ساری و میاندورود و بهشهر و نكا و سوادكوه نسبت به پرداخت هر چه سریع‌تر خسارات به آسیب‌دیدگان اقدام شود. یادمان نرود كشاورزی تنها معیشت و شغل مازندرانی‌ها نیست بلكه حیثیت ماست. در ضمن با عزیزان حادثه‌دیده همدردی می‌كنیم كه ما در ساری سه نفر از عزیزان را از دست دادیم.
دبیر (صادقی)‌ ـ خیلی متشكر، جناب آقای قاضی‌پور نماینده محترم ارومیه بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای ابوترابی! (۲۰)‌ خرداد سال گذشته جناب آقای روحانی، در سفر تبلیغاتی خود به شهرستان ارومیه قول داد كه اولین كار دولت احیا و نجات دریاچه ارومیه است. موقعی كه ایشان این حرف را زد (۷۰) درصد دریاچه خشك شده بود. امسال (۹۴) درصد خشك شده است. حضرت‌عالی كه همیشه مدافع مردم بودید و برای دریاچه ارومیه آقای دكتر لاریجانی و حضرت‌عالی هم جلساتی تشكیل دادید می‌خواهیم به ایشان بگویید «المؤمن اذا وعد وفی» چنانكه قول داده دریاچه ارومیه را احیا و بازسازی كند در عرض یك سال هیچ كار عملیاتی انجام نداده، سمینار گذاشتند، جلسه گذاشتند، حق مأموریت گرفتند، كتاب پخش كردند، ولی دریاچه هر روز خشك‌تر می‌شود. از حضرت‌عالی می‌خواهم پشت این میكروفون بگویید از طرف ملت بزرگ آذربایجان بگویید آقای روحانی! این كار را انجام بدهید، حیات و ممات مردم آذربایجان به دریاچه ارومیه وابسته است. یا حسین!
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای پورمختار نماینده محترم بهار و كبودرآهنگ بفرمایید.
محمدعلی پورمختار (بهار و كبودرآهنگ) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم ضمن اینكه یك توضیحی را لازم است در خصوص موضوع نظارتی كمیسیون اصل (۹۰)‌ در امر پرونده فساد فوتبال عرض كنم این را در همان راستای وظایف خود مجلس و به تبع آن كمیسیون می‌دانیم كه مقرر شد به لحاظ سوابق بازی‌های قبلی در جام‌های جهانی و مسائل حاشیه‌ای كه وجود داشته تیمی از كمیسیون اعزام بشود كه این به عنوان یك وظیفه اداری هست البته بعضاً به رغم خواست خود دوستان است آقایانی بودند، خود آقای رسائی هم خیلی علاقه‌ای نداشت، منتها وقتی كه این تكلیف هست و ارزیابی و بررسی‌مان این بود كه در هر صورت این می‌تواند پیشگیری كند از بسیاری از اتفاقاتی كه در دوره‌های گذشته بوده و در پرونده فساد فوتبال هم وجود دارد طبیعتاً در كمیته سفرهای خارجی مجلس تصویب شده و اصلاً بحث، بحث ورزشكاران نیست كه گفته می‌شود كه ورزشكاران مد نظر هستند، چنین چیزی نیست این طرز كار وزارتخانه ورزش هست به اضافه فدراسیون فوتبال از این جهت سر و صداهایی هم كه اتفاق می‌افتد، سایت‌هایی هم كه چیزهایی می‌نویسند اینها را ما اتفاقاً بیشتر پیگیر این موضوع خواهیم بود كه حتماً ان‌شاء‌الله به نتیجه برسد، مردم از این نوع مبارزه‌ها و نگاهی كه به موضوع دارند و سوء‌استفاده‌هایی كه می‌شود نه تنها استقبال می‌كنند بلكه مشوق ان‌شاء‌الله انجام این موضوع مهم هستند.
 یك تذكری هم به وزارت نیرو داشتند راجع به تأمین آب شرب روستاهای شهرستان‌های بهار و كبودرآهنگ كه حقیقتاً دچار معضل و مشكل هستند حتماً وزیر محترم نیرو به آن عنایت بكند. مخصوصاً سامانه خنك‌كننده نیروگاه شهید مفتح هست كه بعد از گذشت سه سال یكی از این برج‌ها نصف و نیمه رها شده و متأسفانه توجه خاصی از سوی وزارت نیرو صورت نگرفته. امیدوار هستم كه ان‌شاء‌الله در سایه تلاش‌های وزیر محترم این مشكل هر چه زودتر برطرف شود. تشكر.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، از توضیحات جناب‌عالی تشكر داریم.
 
۱۰ ـ قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص انتخابات سوریه
نایب‌رئیس ـ بیانیه همكاران محترم را قرائت بفرمایید.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! بیانیه‌ای با امضای بیش از (۲۳۰) تن از همكاران محترم كه تقریباً تمامی حاضرین در جلسه علنی امروز بودند به هیأت‌رئیسه ارسال شد كه خدمت همكاران محترم و ملت شریف قرائت می‌كنم.
بیانیه‌ مجلس شورای اسلامی در زمینه انتخابات سوریه
برگزاری موفق انتخابات سوریه، نمایش قدرت سیاسی دولت و ملت سوریه در برابر سیاست‌های آمریكا و هم‌پیمانان منطقه‌ای این كشور بود و ملت سوریه با رأی بالای خود به جناب آقای بشار اسد خط بطلانی بر همه سیاست‌های طراحی‌شده توسط آمریكا كشید و توطئه دشمنان این كشور را خنثی كرد و جبهه كشورهای طرفدار صلح و مخالف جنگ در سوریه را تقویت نمود. این انتخابات نشان داد كه بحران ایجادشده در سوریه تنها و تنها راه حل سیاسی دارد و این راه حل سیاسی باید در درجه اول مبتنی بر اراده مردم سوریه و رأی آنان باشد. امروز پس از گذشت بیش از سه سال از تحمیل این بحران و جنگ علیه ملت سوریه و كشتار ده‌ها هزار بیگناه از مردم این كشور، آمریكا و هم‌پیمانان‌شان باید در برابر افكار عمومی جهانیان پاسخگو باشند و این حق مسلم ملت سوریه است كه غرامت خسارت‌های وارده در سه سال گذشته را از كشورهای ارسال‌كننده سلاح و اعزام‌كننده تروریست درخواست نمایند ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی این موفقیت بزرگ را به ملت شجاع سوریه و شخص جناب آقای بشار اسد به عنوان رئیس‌جمهور منتخب این كشور تبریك و تهنیت می‌گوییم و امیدواریم این تحول مهم سیاسی آغازی بر خاموش شدن سلاح‌ها، پایان بحران و آغاز سازندگی این كشور بوده و از دولت محترم می‌خواهیم همچون گذشته در كنار ملت سوریه در برقراری صلح در منطقه و مبارزه با تروریسم تلاش نماید. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
(امضاءكنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: حسین آذین، احمد آریائی‌نژاد، رضا آشتیانی‌عراقی، محمدحسن آصفری، مرتضی آقاطهرانی، حبیب آقاجری، علی‌اكبر آقایی‌مغانجوقی، ابوالفضل ابوترابی، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، موسی احمدی، وحید احمدی، عثمان احمدی، ، قاسم احمدی‌لاشكی، اسفندیار اختیاری‌كسنویه‌یزد، محمدسعید اربابی، محمدعلی اسفنانی، محمد اسماعیل‌نیاء، محمد اسماعیلی، داریوش اسمعیلی، شهروز افخمی، مصطفی افضلی‌فرد، عزیز اكبریان، احمد امیرآبادی‌فراهانی، محمدرضا امیری‌كهنوج، علی ایرانپور، مهرداد بائوج‌لاهوتی، محمد باقری، یوناتن بت‌كلیا، احمد بخشایش‌اردستانی، مهرداد بذرپاش، علاءالدین بروجردی، محمدمهدی برومندی، سیدعلی‌محمد بزرگواری، فرهاد بشیری، سیدهاشم بنی‌هاشمی‌چهارم، شمس‌اله بهمئی، سیدمحمد بیاتیان، بهرام بیرانوند، محسن بیگلری، روح‌اله بیگی‌ئیلانلو، عباس پاپی‌زاده‌بالنگان، نصراله پژمان‌فر، حمیدرضا پشنگ، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی، سیدمحمدمهدی پورفاطمی، محمدعلی پورمختار، كمال‌الدین پیرمؤذن، محمدرضا تابش، غلامرضا تاج‌گردون، حسن تأمینی‌لیچائی، عبدالله تمیمی، محمدتقی توكلی، احمد توكلی، موسی‌الرضا ثروتی، یعقوب جدگال، ابوالقاسم جراره، جمشید جعفرپور، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، قاسم جعفری، جلیل جعفری‌بنه‌خلخال، كاظم جلالی، اسماعیل جلیلی، علی جلیلیان، عبدالكریم جمیری، محمدصالح جوكار، علی‌نعمت چهاردولی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، غلامعلی حدادعادل، شهباز حسن‌پور‌بیگلری، محمد حسن‌نژاد، سیدشریف حسینی، سیدباقر حسینی، سیدهادی حسینی، سیدمرتضی حسینی، فتح‌اله حسینی، سیدبهلول حسینی، روح‌اله حسینیان، منصور حقیقت‌پور، عطا‌اله حكیمی، عوض حیدرپورشهرضائی، سیدسعید حیدری‌طیب، محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی، امیر خجسته، حسن خسته‌بند، علیرضا خسروی، ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، حجت‌اله درویش‌پور، سیداحمدرضا دستغیب، سیدحسین دهدشتی، الهویردی دهقانی، محمد دهقانی‌نقندر، مهدی دوات‌گری، محمدحسن دوگانی‌آغچغلو، سیدحسین ذوالانوار، عباس رجائی، محمد رجائی‌باغ‌سیائی، عبدالكریم رجبی، مجتبی رحمان‌دوست، رضا رحمانی، حمید رسائی، محمدابراهیم رضائی، رحیم زارع، دخیل‌عباس زارع‌زاده‌مهریزی، غلام‌محمد زارعی، علی‌اصغر زارعی، علیرضا زاكانی، سیدسعید زمانیان‌دهكردی، سیدمحمد سادات‌ابراهیمی، احمد سالك‌كاشانی، رمضانعلی سبحانی‌فر، حسین سبحانی‌نیا، جواد سعدون‌زاده، محمداسماعیل سعیدی، محمد سقائی، امیرعباس سلطانی، عطاالله سلطانی‌صبور، محمد سلیمانی، ناصر سودانی، محمود شكری، حسینعلی شهریاری، احمد شوهانی، غلامحسین شیری‌علی‌آباد، شمس‌اله شریعت‌نژاد، رضا صابری، ضرغام صادقی، ناصر صالحی‌نسب، محسن صرامی‌فروشانی، الیاس طاهری، سیدعلی طاهری، حسین طلا، فرج‌الله عارفی، سیدمحمدباقر عبادی، روح‌اله عباسپور، محمدعلی عبداله‌زاده، رضا عبدالهی، محمدقسیم عثمانی، قاسم عزیزی، عبدالرضا عزیزی، حمیدرضا عزیزی‌فارسانی، سیداحسن علوی، كمال علی‌پورخنكداری، علی علیلو، محسن علیمردانی، موسی غضنفرآبادی، حسین فتاحی، ارسلان فتحی‌پور، محمدحسین فرهنگی، نادر فریدونی، عباس فلاحی‌باباجان، حمیدرضا فولادگر، عبدالوحید فیاضی، محمد فیروزی، حامد قادرمزی، جعفر قادری، نادر قاضی‌پور، محمدحسین قربانی، میرهادی قره‌سیدرومیانی، هادی قوامی، علی كائیدی، ابراهیم كارخانه، حسن كامران‌دستجردی، جواد كریمی‌قدوسی، اسمعیل كوثری، مهدی كوچك‌زاده، جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی، محمدجواد كولیوند، مفید كیائی‌نژاد، محمدرضا محسنی‌ثانی، حسین محمدزاده، شاهین محمدصادقی، داود محمدی، محمدعلی مددی، سالار مرادی، سیدعلیرضا مرندی، سیامك مره‌صدق، علی مروی، غلامرضا مصباحی‌مقدم، علی مطهری، حسین مظفر، احمدعلی مقیمی، الهیار ملكشاهی، علیرضا منادی‌سفیدان، عباسعلی منصوری‌آرانی، علیرضا منظری‌توكلی، سیدشكرخدا موسوی، سیدمحمدعلی موسوی، سیدموسی موسوی، میرقسمت موسوی‌اصل، سیدناصر موسوی‌لارگانی، سیدمهدی موسوی‌نژاد، سیدمحمدحسین میرمحمدی، هدایت‌الله میرمرادزهی، حمیدرضا مشهدی‌فراهانی، محمدمهدی مفتح، الیاس نادران، علی‌اكبر ناصری، سیدمحمود نبویان، مقداد نجف‌نژاد، ایرج ندیمی، محمدجواد نظری‌مهر، بهروز نعمتی، سیدحسین نقوی‌حسینی، ابراهیم نكو، بیژن نوباوه‌وطن، سیدراضی نوری، حسین نیاز‌آذری، مراد هاشم‌زهی، سیدمهدی هاشمی، سیدعنایت‌اله هاشمی، جواد هروی و خانمها: فاطمه آلیا، نیره اخوان‌بیطرف، لاله افتخاری، مهناز بهمنی، فاطمه رهبر، زهره طبیب‌زاده‌نوری، سكینه عمرانی و شهلا میرگلوی‌بیات).
۱۱ ـ اعلام وصول یك فقره سؤال
دبیر (صادقی) ‌ـ‌ آقای رئیس!‌ اجازه بفرمایید چند تا اعلام وصولی‌ داریم.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (صادقی) ‌ـ‌ سؤال ملی (۴۲) نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم اطلاعات درخصوص اقدامات وزارت اطلاعات در زمینه برخورد با مصادیق تهدیدات امنیت ملی اعلام وصول می‌شود.
 
۱۲ ـ استرداد دو فقره سؤال
دبیر (صادقی) ـ آقایان: اكبریان، كولیوند و كیائی‌نژاد نمایندگان محترم كرج، ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد از طرح سؤال خود از وزیر محترم كشور درخصوص عدم برخورد جدی با باندهای مواد مخدر در سطح كشور و از عزل و نصب‌های گسترده وزارت كشور اعلام انصراف نمودند كه اعلام وصول می‌شود.
ـ آقایان: عباسپور، نقوی‌حسینی، نعمتی و بیاتیان نمایندگان محترم بوئین‌زهرا، ورامین، اسدآباد و بیجار از طرح سؤال خود از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت اقدامات غیركارشناسی و برخلاف مصالح صنعت به ویژه در حوزه معاونت صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی اعلام انصراف نمودند كه اعلام وصول می‌شود.
نایب‌رئیس ـ آقای پیرمؤذن اسم شما اول است اگر تأكید دارید می‌خواهید تذكرتان را الان بدهید می‌خواهید هم بعداً‌ بدهید. هر طور صلاح می‌دانید، بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و احترام و تشكر از رئیس جلسه گلم با تبریك هفته محیط زیست، تشكر از دولت به خاطر جمع كردن بساط بنزین آلوده و گلایه از عدم پیش‌بینی طوفان. من از آقای رئیس محترم مجلس انتظار داشتم امروز به استناد ماده (۱۱۰) آیین‌نامه داخلی این امر خطیر را كه بایستی در كانون توجهات همه صاحب‌منصبان كشور قرار بگیرد قبل از شروع جلسه یك گزارشات و یك مطالبی را می‌فرمودند امیدوارم سه‌شنبه جبران مافات كنند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر، قبل از تذكرات هم ما یك تشكر ویژه‌ای داشته باشیم از تیم والیبال كشور كه انصافاً بر افتخارات ملت ایران در عرصه ورزش افزودند و جایگاه تیم ملی والیبال كشور را ارتقاء بخشیدند. برایشان در مسابقات پیش رو هم آرزوی توفیق داریم.
 
۱۳ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
نایب‌رئیس ـ تذكرات را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ تذكرات كتبی نمایندگان محترم به مسؤولان اجرایی كشور:
ـ خانم مهناز بهمنی (سراب) به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم توجه جدی به الگوی صحیح کشت در داخل کشور.
 به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره لزوم تسریع در تصویب و اجرایی کردن چارت سازمانی دانشکده علوم پزشکی شهرستان سراب.
 به وزیر نیرو درخصوص لزوم تصدیع به مشكلات و تکمیل و تجهیز مجتمع های آبرسانی روستاهای شهرستان سراب.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینكه روز (۲۰) خرداد، روز وعده احیای دریاچه ارومیه حضرت‌عالی در سال ۹۲ ارومیه بود. «الكریم اذا وعد وفی».
 ـ آقای احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در ساخت سد سرشاخه‌گیر در بهشهر.
ـ آقایان: محمدمهدی برومندی (مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد) و ضرغام صادقی (شیراز) به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص کمبود سوخت گازوئیل کشاورزی در استان فارس و شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد.
ـ خانم فاطمه رهبر (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزرای کشور و راه و شهرسازی درخصوص عدم پیش‌بینی به موقع و اتخاذ تمهیدات لازم در زمان وقوع طوفان شدید که باعث کشته شدن تعدادی از شهروندان تهرانی و خسارات مالی و جانی ایشان گردید.
ـ آقای منصور حقیقت‌پور (اردبیل، نیر و نمین) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در رابطه با سوء مدیریت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور.
ـ آقای فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به وزیر نیرو درخصوص اینكه به دلیل عدم آبرسانی به روستاهای بخش سرمست شهرستان گیلانغرب بعد از (۳۳) سال از انقلاب توسط تانکر سیار آب رسانی می شود.
به رئیس جمهور محترم درخصوص تعیین تکلیف متقاضیان ثبت‌نام یارانه‌ها که موفق به ثبت‌نام نشده یا به هردلیلی از عدم ثبت‌نام منصرف گردیده‌اند و سرگردان هستند.
ـ آقای شهباز حسن‌پور‌بیگلری (سیرجان و بردسیر) درخصوص دستور بررسی نحوه و میزان افزایش حقوق كارمندان در هر سه ماه توسط دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات كشوری و دیوان محاسبات عمومی.
ـ آقای قاسم احمدی‌لاشكی (نوشهر و چالوس) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص توضیح علت عدم نظارت جدی بر تیم ملی فوتبال و حذف آقای محمدرضا خلعتبری بازیگر مؤثر تیم ملی از گروه اعزامی.
ـ آقای عباس فلاحی‌باباجان (اهر و هریس) به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در تمدید وام کشاورزان خسارت‌دیده از سرمازدگی و رسیدگی به وضع اسفبار آنان در منطقه اهر و هریس.
ـ آقای محسن صرامی‌فروشانی (خمینی‌شهر)‌ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اینکه چرا مدیر کل ارشاد استان اصفهان فرهنگسرای امیرکبیر را شروع نمی‌کند؟
 ـ آقای محمدسعید اربابی (ایرانشهر، سرباز و دلگان) به وزیر امور اقتصاد و دارایی درخصوص وضعیت نابسامان گمرکات مرزی سیستان و بلوچستان.
ـ آقای جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) به وزیر نیرو توضیح درخصوص علت عدم پرداخت خسارت اتصال برق به خانه‌های مردم.
 به وزیر نفت توضیح درخصوص علت عدم پرداخت خسارت به منازل مردم بر اثر نشت گاز خسارت‌دیدگان.
 به وزیر کشور درخصوص افزایش تعرفه چندبرابری نقل و انتقال املاک در شهرداری رشت.
 به وزیر صنعت، معدن تجارت درخصوص عدم توجه به راه‌اندازی کارخانجات پوشش فومنات، خاور و كارخانجات وابسته به شرکت آتیه.
 به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینكه چرا مدیریت استان مشخص نمی‌شود؟
ـ‌ آقایان: علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر)، سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار)، ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی (تربت‌‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه)، عبدالرحمن رستمیان (دامغان)، احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه)، مقداد نجف‌نژاد (بابلسر و فریدونكنار) و كاظم جلالی (شاهرود و میامی) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص رسیدگی به قرارداد‌های کارگزاران مخابرات.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به رئیس جمهور محترم در خصوص تسریع در تصویب ترك تشریفات راه‌آهن مشهد ـ بجنورد ـ گرگان پس از (۵) ماه از مکاتبه.
 به وزیر کشور درباره پرداخت اعتبارات خشکسالی استان خراسان شمالی و جبران خسارات سیل سال گذشته و احداث پل‌های تخریب‌شده.
 ـ آقای ابراهیم نكو (رباط‌كریم و بهارستان) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص صدور دستور فوری به منظور ابلاغ طرح جامع شهر جدید پرند.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص راه اندازی بیمارستان (۳۲) تختخوابی آشخانه شهرستان مانه، سملقان كه سه سال تأخیر دارد.
ـ آقای ابراهیم کارخانه (همدان و فامنین) به رئیس جمهور محترم درخصوص پرهیز دستگاه‌های اجرایی از برخورد شعارگرایانه با سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی و اعلام قطعی برنامه‌های عملیاتی زمان‌بندی‌شده دستگاه‌های اجرایی در این رابطه.
ـ آقای كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینكه چرا حقوق بازنشستگان فولاد خصوصاً‌ البرز مركزی پرداخت نمی‌شود؟ علت اینكه حدود دو ماه حقوق این افراد عقب مانده است، چیست؟
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تسریع در آزمون استخدام پیش دبستانی، شرکتی، نهضتی كه فراگیر باشند و منابع آن مشخص شود.
 به وزرای جهاد كشاورزی و کشور درخصوص تسریع در اجرای قانون جذب ناظران گندم.
ـ آقای سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی (میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد) به وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی اقتصاد درخصوص عدم پرداخت خسارات به کشاورزان آسیب‌دیده از نوسانات قیمت محصولات کشاورزی مانند گوجه فرنگی، هندوانه، بادمجان، پیاز و افزایش چند برابری قیمت و كرایه حمل محصولات در شهرستان‌های میناب، رودان، جاسک و سیریک.
 به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تکمیل آب شیرین‌کن سیریک و بندرعباس و تسریع در تكمیل بهره‌برداری از طرح آبرسانی به جاسك و بشاگرد.
 به وزیر راه و شهرسازی به منظور تسریع در لایروبی ورودی و خورتیاب و احداث اسکله و موج شکن در این بندر مهم.
ـ آقای عباس مقتدای‌خوراسگانی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم تذكر درخصوص ضرورت رسیدگی و تأمین اعتبارات برای مرمت تعدادی از بناهای تاریخی در حال تخریب اصفهان از جمله خانه بهشتیان، شیخ بهایی، مدرسه امامیه و گنبد ابن‌سینا.
و به وزیر جهاد کشاورزی در مورد ضرورت ساماندهی توزیع نهاده‌های خام مثل گندم، ذرت، جو و سویا در كشور از جمله آنچه مربوط به اصفهان است.
ـ آقای سیدعبدالكریم هاشمی‌نخل‌ابراهیمی (میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد) به وزیر نیرو درخصوص حل مشكل كم‌آبی و بی‌آبی روستاهای بخش میناب و دهستان تیاب.
 ـ آقایان: جعفر قادری و سیدحسین ذوالانوار (شیراز) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درخصوص حل مشکل بیماری سالک در بخش زرقان در شهرستان شیراز.
ـ آقای عباس مقتدای‌خوراسگانی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص ضرورت بازنگری در اقدام دانشگاه پیام‌نور در الزام دانشجویان تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی نسبت به پرداخت شهریه.
ـ آقای حسین فتاحی (شهربابك) به وزیر نفت درخصوص علت عدم اجرای دستور وزیر محترم نفت در دولت قبل و فعلی توسط شركت ملی گاز درخصوص گازرسانی به دو شهر جوزم و دهج شهرستان شهربابك.
ـ آقایان: عبدالرحمن رستمیان (دامغان) و فرهاد بشیری (پاكدشت) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تصادف قطار مسافربری با قطار باری در مسیر تهران ـ مشهد و فوت و مجروحیت تعدادی از عزیزان
ـ آقای محمدمهدی زاهدی (کرمان و راور) به وزیر نیرو درخصوص اینكه متأسفانه شهر كرمان دچار كمبود شدید آب آشامیدنی است اگر اقدام فوری اندیشیده نشود بیم جیره‌بندی آب می‌رود انتظارات برای آبرسانی به كرمان اقدام جدی و اساسی صورت پذیرد.
ـ آقای حسین فتاحی (شهربابك) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص علت عدم تأمین پزشک متخصص، زنان و زایمان و پزشك متخصص بیهوشی و جراحی به تنها بیمارستان شهرستان شهر بابک.
ـ آقای محسن بیگلری (سقز و بانه) به وزیر امور خارجه درخصوص عدم پیگیری امورات مربوط به وزارت امور خارجه در مورد بازارچه سیران‌بند بانه كه نیاز به جلسه در دولت مركزی عراق دارد.
ـ آقایان: محمدجواد كولیوند و عزیز اكبریان (كرج) به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص وضعیت مؤسسه رازی استان البرز مبنی بر عدم نظارت دقیق وزارت جهاد کشاورزی بر نحوه اداره و واگذاری ناوگان توزیع دارو و واکسن به کل استان‌های کشور.
ـ آقایان: محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) و فرهاد بشیری (پاكدشت) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینكه جاده روستایی گلبافت ـ گرمك در شهرستان كرمان در اثر سیل تخریب گردیده است و حدود (۶)‌ كیلومتر آن خاكی است. می‌طلبد كه سریعاً از طرف وزارت راه و شهرسازی برای اصلاح این جاده اقدام شود.
ـ آقای محمدمهدی زاهدی (كرمان و راور) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینكه جاده گلبافت ـ نهبندان ـ شهداد قطعه سوم آن علی‌رغم اینكه قطعه دیگر این پروژه به اتمام رسیده است این قضیه به صورت ناتمام رها شده است.
 و به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینكه با توجه به مخالفت دولت محترم با طرح رتبه‌بندی معلمین انتظار است كه هر چه سریع‌تر لایحه مربوط در دولت تصویب و به مجلس ارائه گردد.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم اجرای قانون تقسیمات کشوری و رفع تبعیض و احترام به رعایت قانون از سوی دولت.
آقای رئیس! تذكرات كتبی هم به پایان رسید.
نایب‌رئیس ـ از همكاران خیلی متشكرم.
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ پایان جلسه امروز را اعلام می‌كنم جلسه بعدی ما روز سه‌شنبه، بیستم خرداد‌ماه ساعت (۸) بامداد است دستور جلسه ادامه رسیدگی به دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی است.
(جلسه ساعت ۱۲:۱۰ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی اردشیرلاریجانی

 

۱۵ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی ۳۸۲ اقتصادی متعاقب جلسه ۱۴۳ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.
لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرایم فراملی ۳۸۴ امنیت ملی و سیاست خارجی متعاقب جلسه ۱۴۵ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.

ب ـ فهرست طرح اعلام وصول شده

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی كمیسیون فرعی امضا كنندگان
طرح الحاق دو تبصره به ماده (۲۴۱) لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت (مصوب ۱۳۴۷) ۴۶۰ قضایی و حقوقی اجتماعی و اقتصادی سلیمانی، جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، نقوی‌حسینی، نوروزی، منظری‌توكلی، سیدبهلول‌حسینی، كیائی‌نژاد، منوچهری، سلیمی، پژمانف، صابری، صلاحی، زاكانی، علیلو، پشنگ، نگهبان‌سلامی، افضلی‌فرد،  اختیاری‌كسنویه‌یزد، سیدهادی حسینی، رحمنی، میركاظمی، غلامرضا نوری- دواتگری- امیرآبادی فراهانی، نكو، تاج‌گردون، غلام‌محمد زارعی، افخمی، آقاجری، رضایی‌كوچی، شریعت‌نژاد، تأمینی لیچائی، مشهدی‌عباسی، فلاحی‌باباجان، رحماندوست، زاهدی، جلیلی، درویش‌پور، عبادی، شكری، كاتب، سودانی، رهبری، بیرانوند، آریایی‌نژاد، كریمی‌قدوسی، حسینیان، قاضی‌زاده‌هاشمی، خانمحمدی خرمی، نادران، علی‌اصغر زارعی، عزیزی‌فارسانی، آقایی‌مغانجوقی، آشوری‌تازیانی، آرامی، امامی، سقایی، نعیمی‌رز، موسی احمدی، جوكار، علوی، جعفرپور، ذوالانوار، محمدزاده، رجائی‌باغ سیایی، جراره، نجابت، عیسی‌زاده، برومندی، هروی، مددی، مروی، محبی، اخوان‌بیطرف، عمرانی، آلیا، محمدصادقی، بزرگواری، شفیعی، چهاردولی، عالی، ابوالقاسم خسروی، ثروتی، علیرضا خسروی، الیاس طاهری، سامری، نبویان، آذین، حسین‌زاده‌بحرینی، كائیدی، عبدی، ایرانپور، سیدشریف حسینی، میرمحمدی، فتحی‌پور،
محمد علی‌پور، پیرمؤذن، سیدشكرخدا موسوی، علیپورخنكداری، سیدمهدی هاشمی، بیگی ئیلانلو، طباطبایی‌نائینی، كوثری، مرندی، آشتیانی‌عراقی، سیدمرتضی حسینی، نظری‌مهر، بهمئی، محمدابراهیم رضایی، رستمیان، جلیل‌سرقلعه، سیدمحمدعلی موسوی، حیدری‌طیب، محجوب، بذرپاش، آصفری، عباسپور، بیاتیان،  سیدعلی طاهری، موسوی اصل، اسدی، مظفر، وحید‌احمدی، علی‌محمدی، غضنفرآبادی، بنی‌هاشمی‌چهارم، بائوج لاهوتی، مقیمی، كامران‌دستجردی، شیری‌علی‌آباد، كارخانه، افتخاری، سالك‌كاشانی، ناصری، احمد توكلی، طبیب‌زاده‌نوری، نبی‌اله احمدی، ابوالفضل ابوترابی، اسمعیلی، برومند‌داشقاپو، حقیقت‌پور، بخشایش‌اردستانی، محسنی‌ثانی، حسین‌فتاحی، قوامی، آقاتهرانی، سلطانی‌صبور، سجادی، فولادگر، پورابراهیمی‌داورانی، احمدی‌لاشكی، سیدعنایت‌اله‌هاشمی، تابش و كوچكی‌نژاد ارم ساداتی

ج ـ فهرست سؤال اعلام وصول شده

عنوان وزرای مورد سؤال سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص اقدامات وزارت اطلاعات در زمینه برخورد با مصادیق تهدیدات امنیت ملی اطلاعات
(سیدمحمود علوی)
(۴۲) تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی  
 

د ـ  فهرست استرداد سؤال

عنوان وزیر مورد سؤال اعلام وصول شماره و تاریخ چاپ گزارش توضیحات
سؤال ملی در خصوص عدم برخورد جدی با باندهای مواد مخدر در سطح كشور و عزل و نصب‌های گسترده در وزارت كشور كشور
(عبدالرضا رحمانی‌فضلی)
جلسه ۱۶۳ ــــ تقاضای استرداد در جلسه ۲۱۴ مطرح و مسترد گردید
سؤال ملی درخصوص علت اقدامات غیركارشناسی و برخلاف مصالح صنعت به ویژه در حوزه معاونت صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی صنعت، معدن و تجارت
(محمدرضا نعمت‌زاده)
جلسه ۱۸۹ ــــ تقاضای استرداد در جلسه ۲۱۴ مطرح و مسترد گردید

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و چهاردهم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها       ۴۵۷        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۱۶   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۵
                 
                                 

 

عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۶ ـ ۱۷ ۳۳
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۲۰۷ ۱۳ ۵۷ ۲۷۷
قوانین ابلاغی به دولت ۳۹ ـ ۳۱ ۷۰
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۴۹ ۳ ۷ ۵۹
جمع كل ۳۱۶ ۱۶ ۱۲۵ ۴۵۷
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۳۸   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۸ ۲ ۷
تحت بررسی ۸۳ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۳۷ ۱ ۱
جمع كل ۱۳۸ ۳ ۱۷


نام
پست الکترونيک
پيام شما