آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۹۷
بازديد روز قبل: ۴۰۱
بازديد هفته: ۳۱۲۶
بازديد ماه: ۶۳۷۷
بازديد کل: ۶۲۸۱۲۷۹
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۱۹۴ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۱۳) - دوره نهم ۰۵/۰۳/۱۳۹۳


   جلسه دویست و سیزدهم (۲۱۳)  
۵ خرداد‌ ماه  ۱۳۹۳   هجری‌شمسی
۲۶ رجب  ۱۴۳۵ هجری‌قمری
 
 
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه دوم
۱۳۹۳ ـ ۱۳۹۲
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ تبریك ریاست محترم مجلس شورای اسلامی بمناسبت فرا رسیدن سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و سلم) و بیانات ایشان در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد
۴ ـ برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از ایثارگران و حماسه‌آفرینان عملیات بیت‌المقدس به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر
۵ ـ تصویب لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه (ثبت ۱۲۰)
۶ ـ تصویب لایحه پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا (ثبت ۱۶۴)
۷ ـ تصویب لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات پروتكل ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی‌ها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳) ـ مصوب ۱۳۸۰ ـ و اصلاحات بعدی آن (ثبت ۱۹۳)
۸ ـ تصویب لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه‌ها و نگهبانی دریانوردان (STCW) (ثبت ۱۹۵)
۹ ـ تصویب لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM) (ثبت ۱۹۴)
۱۰ ـ تصویب لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه آن (ثبت ۲۷۲)
۱۱ ـ تصویب لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی (ثبت ۲۵۶)
۱۲ ـ اعلام وصول طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۵۷)
۱۳ ـ اعلام وصول طرح واگذاری مدیریتی شبکه‌های ورزشی صدا و سیما با قید یک‌فوریت و رد فوریت آن (ثبت ۴۵۸)
۱۴ ـ اعلام وصول طرح اصلاح ماده (۱۰۳) آیین‌‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با قید یك‌فوریت و رد فوریت آن (ثبت ۴۵۹)
۱۵ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی كشور
۱۶ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۷ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۸ ـ ضمیمه:  الف ـ فهرست مصوبات                          ب ـ  فهرست طرح‌های اعلام وصول شده
        
 

۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۹ نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و سیزدهم روز دو‌شنبه پنجم خرداد‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست و ششم رجب ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ برگزاری مراسم تقدیر از ایثارگران حماسه‌آفرین عملیات بیت‌المقدس به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر.
۲ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه.
۳ ـ گزارش كمیسیون‌ عمران در مورد لایحه پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا.
۴ ـ گزارش كمیسیون عمران در مورد لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتكل ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی‌ها.
۵ ـ گزارش كمیسیون‌ عمران در مورد لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش صدور گواهینامه‌ها و نگهبانی دریانوردان (STCW).
۶ ـ گزارش كمیسیون‌ بهداشت و درمان در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM).
۷ ـ گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه.
۸ ـ گزارش كمیسیون‌ قضائی و حقوقی در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی.
یادآوری می‌كنم بجز مراسم همه مواردی كه قرائت شد در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با درخواست بیش از (۵۰) نفر از نمایندگان در دستور قرار گرفته است.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌ رئیس ـ آیاتی از كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۴۷ ـ ۳۹ از سوره مبارکه «احزاب» توسط قاری محترم آقای جعفر فردی تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ یَخْشَوْنَهُ وَ لا یَخْشَوْنَ أَحَداً إِلاَّ اللَّهَ وَ كَفى‏ بِاللَّهِ حَسِیباً * ما كانَ مُحَمَّدٌ أَبا أَحَدٍ مِنْ رِجالِكُمْ وَ لكِنْ رَسُولَ اللَّهِ وَ خاتَمَ النَّبِیِّینَ وَ كانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلِیماً * یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْراً كَثِیراً * وَ سَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَ أَصِیلاً * هُوَ الَّذِی یُصَلِّی عَلَیْكُمْ وَ مَلائِكَتُهُ لِیُخْرِجَكُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ كانَ بِالْمُؤْمِنِینَ رَحِیماً * َحِیَّتُهُمْ یَوْمَ یَلْقَوْنَهُ سَلامٌ وَ أَعَدَّ لَهُمْ أَجْراً كَرِیماً‏ * یا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْناكَ شاهِداً وَ مُبَشِّراً وَ نَذِیراً ‏ * وَ داعِیاً إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَ سِراجاً مُنِیرا‏ * وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ بِأَنَّ لَهُمْ مِنَ اللَّهِ فَضْلاً كَبِیرا‏ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
 ‌رئیس ـ از جناب آقای فردی قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای حسین سبحانی‌نیا قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«همان پیامبران كه پیام‌های الهی را ابلاغ می‌كنند و از خدا می‌ترسند و غیر از خدا از هیچ‌كس نمی‌ترسند و این بس كه نگاهدارنده از حساب اعمال خلق، خدا باشد. محمد (حضار صلوات فرستادند) پدر هیچ‌یك از مردان شما نیست بلكه فرستاده خدا و خاتم پیامبران است و خداوند از همه چیز آگاه است. ای كسانیكه ایمان آورده‌اید! خدا را فراوان یاد كنید و هر صبح و شام او را به پاكی ستایش كنید. او آن خدایی است كه همراه با فرشتگان خود بر شما درود می‌فرستد تا شما را از تاریكی‌ها به نور برد و با مؤمنان مهربان است، مؤمنان آن روز كه به لقای وی نائل شوند درودشان همه سلام است و خدا برای آنان پاداشی نیكو مهیا ساخته است. ای پیامبر! ما تو را فرستاده‌ایم تا گواه باشی و بشارت‌دهنده و بیم‌دهنده و دعوت‌كننده‌ای به سوی خدا به اذن او و چراغی نورافشان و به مؤمنان بشارت ده كه از جانب خداوند بخشایشی بزرگ خواهند داشت». صلوات (حضار صلوات فرستادند).
رئیس ـ متشكریم، ما امروز قبل از اینكه دستور مجلس را شروع كنیم مراسم بزرگداشت سوم خرداد و تجلیل از عزیزانی كه در این عملیات شجاعانه حضور داشتند را داریم.
 
۳ ـ تبریك ریاست محترم مجلس شورای اسلامی بمناسبت فرا رسیدن سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و سلم) و بیانات ایشان در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد
رئیس ـ من قبلاً بعثت نبی گرامی اسلام را مجدداً‌ به نمایندگان محترم و ملت عزیز و مردم شریف تبریك و تهنیت عرض می‌كنم و همچنین لازم می‌دانم كه از بیانات بسیار ارزشمند رهبری معظم در روز گذشته صمیمانه سپاسگزاری كنم كه هم رویكرد مجلس را برای سال جاری خوب تدوین فرمودند و هم اولویت‌های مجلس را و من فكر می‌كنم این برنامه بسیار مدونی خواهد بود برای كمیسیون‌‌ها و كلیت مجلس در چهار محور مهمی كه ایشان بیان داشتند، یعنی «اقتصاد مقاومتی» و «مبارزه با فساد» و توجه خاص به فرهنگ اسلامی و همچنین حمایت‌كردن از پیشرفت‌های علمی و فناوری در كشور كه این چهار محور اساسی هم برای دولت و هم مجلس خواهد بود و لازم است كمیسیون‌ آموزش عالی در بخش توجه خاص كردن و پشتیبانی كردن و حمایت‌نمودن از محور پیشرفت‌های علمی و فناوری با نشستی كه با مسؤولین اجرایی در این زمینه دارد یك برنامه روشنی را مدون كنند،‌ معلوم شود كه آیا نقصی در قوانین داریم یا اگر نیست، نظارت‌های بیشتری داشته باشند كه این حركت رو به جلو ادامه پیدا كند.
همچنین در كمیسیون‌ فرهنگی در زمینه فرهنگ اسلامی با حضور مسؤولین فرهنگی كشور بررسی‌های لازم را انجام بدهند و اگر لازم است قانون خاصی هم در برخی از زمینه‌ها كه ما فقد هم داریم، قانون تدوین شود و نظارت بر اینكه بودجه‌های مصوب در همین مجرا یعنی اشاعه فرهنگ اسلامی مصرف شود داشته باشند.
در زمینه اقتصاد مقاومتی هم قبلاً یك سازوكاری تهیه شد، لازم است كه هم مركز پژوهش‌ها به عنوان دبیرخانه، فعال‌تر عمل بكند و هم آقای باهنر كه از طرف هیأت رئیسه مسؤول شده‌اند، با كمك كمیسیون‌‌های مختلف، برنامه‌ هر بخش مشخص شود. البته تا آنجا كه من اطلاع دارم هم مركز پژوهش‌ها در زمینه قوانین یك بررسی اولیه كرده‌اند كه قوانینی كه زائد هستند چه اموری هستند كه ممكن است ما بتوانیم در آن تجدیدنظر كنیم یا قوانینی كه لازم است تصویب شود. این ان‌شاء‌الله با سرعت بیشتری دنبال شود.
در زمینه مبارزه با فساد كه تأكید ایشان بود و حتماً آن ستاد مبارزه با فساد باید فعال‌تر شود و نمایندگان مجلس هم كه در آنجا حضور دارند پیگیر باشند. كمیسیون‌‌های تخصصی در این زمینه نظارت‌های جدی در كار مسؤولین اجرایی داشته باشند و مطابق آیین‌نامه كه ماده (۲۳۶) است اگر موارد تخلفی مشاهده كردند به مجلس گزارش بدهند.
ایشان تأكیدی داشتند در زمینه جمعیت كه الحمدلله كمیسیون‌‌های فرهنگی و بهداشت و درمان هم با مشاركت هم گزارش‌شان را تكمیل كردند و تا دیروز كه من پرسیدم به مجلس دادند، البته این یك كار نسبتاً كامل و كارشناسی‌شده‌ای است، یك مشكل اساسی در راه آن هست و آن بار مالی است كه باید با تفاهم با دولت این را بپذیرند تا اشكال اصل هفتادوپنجی آن مرتفع شود. به هر حال این هم از موضوعات مهمی است كه باید پیگیری كنیم.
ما در هیأت رئیسه هم ان‌شاء‌الله بحث خواهیم كرد، زمانبندی تحقق فرمایشات ایشان را مشخص می‌كنیم كه هر كمیسیونی در چه زمانی كارها را به مجلس ارائه بدهد.
من مجدداً از نصایح و راهنمایی‌های ایشان تشكر می‌كنم و فكر می‌كنم كه این یك سرمایه مهمی امسال برای نمایندگان محترم و مجلس بود و ان‌شاء‌الله از آن صیانت خواهیم كرد.
 
۴ ـ برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از ایثارگران و حماسه‌آفرینان عملیات بیت‌المقدس به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر
رئیس ـ ما یك مراسم تجلیل از عزیزان داریم كه آقای فرهنگی بفرمایید در خدمت‌شان باشیم.
دبیر (فرهنگی) ـ با یاد همه شهیدان از جمله سردار شهید جهان‌آرا، مراسم تقدیر از ایثارگران حماسه‌آفرین عملیات بیت‌المقدس به مناسبت بزرگداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر به نمایندگی از همه حماسه‌آفرینان سوم خرداد برگزار می‌شود. از ایثارگران و حماسه‌آفرینان و مادر بزرگوار شهیدی كه امروز برای تجلیل دعوت شده‌اند، دعوت می‌كنم در محل هیأت رئیسه تشریف بیاورند.
۱ ـ امیر سرتیپ دوم ستاد قادر رحیم‌زاده فرمانده محترم پدافند هوایی و معاون طرح و برنامه و بودجه ارتش جمهوری اسلامی ایران از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس.
۲ ـ امیر سرتیپ جانباز پرویز هاشمی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران.
۳ ـ ناخدا یكم تكاور دریایی هوشنگ صمدی.
۴ ـ جناب سرهنگ خلبان محمد جوانمردی رزمنده هشت سال دفاع مقدس.
۵ ـ جناب آقای غلامرضا خسروی‌نژاد جانباز (۷۰) درصد عملیات بیت‌المقدس.
۶ ـ جناب آقای مهدی روشنی رزمنده عملیات بیت‌المقدس.
۷ ـ سركار خانم فاطمه صادقی‌زاده مادر بزرگوار شهید حسین قوجه‌ای فرمانده محترم شهید گردان سلمان (حضار صلوات فرستادند).
(در این هنگام همه مدعوین در جایگاه هیأت رئیسه مورد تكریم و تقدیر اعضاء هیأت رئیسه و نمایندگان مجلس قرار گرفتند)
 
۵ ـ تصویب لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه (ثبت ۱۲۰)
رئیس ـ آقای فرهنگی!‌ ادامه دستور را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد گزارش كمیسیون‌ اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه است كه در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است. سخنگوی محترم كمیسیون‌ اقتصادی تشریف بیاورند برای ارائه گزارش، اگر سخنگو تشریف ندارند از اعضای كمیسیون‌ بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید.
محمد علی‌پور (عضو كمیسیون‌ اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون‌ اقتصادی به مجلس شورای اسلامی
لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه به شماره چاپ (۱۵۴) كه به عنوان كمیسیون‌ اصلی به كمیسیون‌ اقتصادی ارجاع شده بود با حضور كارشناسان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و كارشناسان مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و در جلسه روز سه‌شنبه مورخ ۲۱/۶/۱۳۹۱ عیناً به تصویب رسید.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۴) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون‌ فرعی قضائی و حقوقی تا زمان ارسال این گزارش ارسال نگردیده است.
رئیس كمیسیون‌ اقتصادی ـ ارسلان فتحی‌پور
رئیس ـ متشكریم، آقای فرهنگی مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ظاهراً مخالف ثبت‌نام كرده است، آقای دهقانی بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تقدیر و تشكر از هیأت رئیسه مجلس در خصوص مراسم باشكوه تقدیر از رزمندگان دوران دفاع مقدس و فتح خرمشهر. همكاران عزیز! ‌مستحضر هستید كه هنوز كشور عراق غرامت جنگ را به ما پرداخت نكرده است، جدا از اینكه ارتباطات تنگاتنگی بین ملت ایران و عراق وجود دارد و ما هم از دولت عراق جهت حمایت از مبارزه با تروریست دفاع می‌كنیم ولی این حق و حقوق ملت ایران است كه در هشت سال دفاع مقدس توسط صدام و صدامیان آسیب دیده‌اند. ایجاد این لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه، مستحضر هستید كه هنوز شمال عراق در سیطره دولت تركیه است، تجار تركیه انجام می‌دهند، هر روز هم در مرزهای ایران و عراق برای واردات كالا از ایران به عراق ضوابط و شرایط خاصی را تعیین می‌كنند كه مانع از واردات تولیدات داخل ایران به عراق شود. دادن چنین اجازه‌ای و این همكاری به آنها منوط به شرایط باشد كه دولت مركزی عراق به خصوص اقلیم كردستان عراق، باید امكانات ویژه‌ای به دولت ایران و تجار ایران بدهد. در شرایط بسیار بد دولت عراق مردم ایران در جنگ اول و دوم نفت خلیج فارس حامی ملت عراق بودند و هم اكنون هم در رابطه با مبارزه با تروریسم مردم ایران به دولت عراق كمك می‌كنند. هر روز هم زوار كثیری از ایران عزیز جهت زیارت حضرت اباعبدالله به عراق عازم می‌شوند و پول‌های زیادی در عراق هزینه‌ می‌كنند.
بازسازی عتبات توسط ایرانیان عزیز انجام می‌شود كه افتخاری است بر شیعه بودن ایران ولی دادن امتیاز بدون گرفتن امتیاز كار خوبی نیست. ان‌شاءالله همكاران عزیز، نماینده محترم دولت و نماینده كمیسیون توضیح دهند در دادن این امتیاز بزرگ به عراق چه امتیازی نصیب مردم شریف ایران اسلامی خواهد شد. ایران بزرگ اسلامی كشور برتر منطقه است و همیشه مشكلات كشورهای همسایه مثل افغانستان، مهاجران را قبول كرد. در جریان ۱۳۷۰ چند میلیون مردم عراق میهمان چند سال ایرانیان بودند، مردم ایران اینها را در خانه‌هایشان نگه داشتند، بیمارستان‌های ایران رایگان در اختیار عراقی‌ها بود، الان كه وضعیت عراق خوب شده، نفتش را خوب می‌فروشد‌ از این درآمد چه مقدار نصیب ایران اسلامی می‌شود؟ همه درآمدها به كشورهای اروپایی و آمریكایی می‌رود. انتظار داریم مسؤولین محترم دولت و كمیسیون توضیح دهند چرا عراقی‌ها هر روز مانع‌تراشی می‌كنند از صادرات كالاهای ایرانی به عراق، واقعیت امر این است ایران در شرایط بسیار بد عراق دوست و همسایه بسیار خوبی برای آنان بوده است. والسلام
رئیس ـ متشكریم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای گروسی موافق هستند، بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با توجه به اهمیت ارتباطی كه بین كشورهای همسایه ما وجود دارد و در بحث‌های تجاری و همچنین بحث‌هایی كه از لحاظ سیاسی و دیپلماسی هست قطعاً نیاز است كه عزیزان به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند و ما بتوانیم روابطمان را با مجموعه كشورهای همسایه مخصوصاً بحث عراق بیشتر توسعه دهیم. من از عزیزان و نمایندگان محترم تقاضا دارم به این پیشنهادی كه داده شده رأی مثبت دهند و بتوانیم در روابطمان با كشورهایی كه به هر حال اهمیت استراتژیك و ویژه‌ای دارند، روز به روز توسعه و موفقیت بیشتری را شاهد باشیم. عزیزان ان‌شاءالله رأی مثبت دهند به این.
رئیس ـ متشكریم، خوب دولت نظری دارند؟
علی‌اصغر یوسف‌نژاد (معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارائی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات چیز جدیدی نیست. قبلاً هم در موارد مختلف این تفاهمنامه‌ها و این موافقتنامه‌ها در مجلس مطرح شده و نوعاً‌ تیپ است.
كارهای كارشناسی ‌آن هم در دولت توسط وزارت امور خارجه یا دستگاه‌های مرتبط كه در اینجا وزارت اقتصاد و دارائی باشد انجام شده. ضرورتش هم خیلی واضح است، همكاری‌هایی كه بین ایران و عراق از نظر اقتصادی در طی سال‌های گذشته انجام شده و رو به رشد است و نیاز به تصویب یك چنین قوانینی را احساس كرده دولت كه یك تدابیر قانونی مناسبی را برای اینكه مالیات مضاعف را از كسانی كه صادركننده هستند، كسانی كه تولیدكننده هستند، چه به صورت بخش خصوصی، چه به صورت شخصیت‌های حقیقی و حقوقی این قانون تصویب شود. افرادی كه فعال هستند در دو كشور چه به صادرات، چه به صورت واردات برای دو كشور منافعی دارند، مخالف محترم هم اشاره كردند. در خود موافقتنامه هم برای جمهوری اسلامی ایران هم برای عراق منافع دو طرف را مشخص كردند. مگر می‌شود در تفاهمنامه یا در موافقتنامه منافع دو كشور یا دو گروهی كه در ارتباط با این موافقتنامه هستند در نظر گرفته نشده باشد؟
و برای اینكه این فعالیت‌های اقتصادی تداوم پیدا كند و تسهیلات لازم به وجود بیاید و رابطه اقتصادی ارتقاء سطح پیدا كند این موافقتنامه تنظیم شده. گروه‌های مختلف همین الان كه در خدمت شما هستیم به ابتكار استانداری‌ها الان استانداری مازندران، گروه‌های اقتصادی سازمان صنایع و معادن استان مازندران، با برگزاری نمایشگا‌ه‌های توانمندی استان‌های خودشان حتی رأساً دارند این زمینه همكاری‌ را ایجاد می‌كنند و به درستی این موافقتنامه می‌تواند كمك كند كه این ارتقاء سطح پیدا كند. حتی اموال غیرمنقول یا درآمدهای تجاری كه مالیات مضاعف برای آنها در نظر گرفته شده مشمول می‌شوند.
بنابراین ضمن اینكه تبادل اطلاعات لازم نیاز هست كه این قانون تصویب شود می‌تواند به رشد و توسعه صنعتی و اقتصادی دو كشور كمك كند. دو كشوری كه اشتراكات مذهبی دارند، مرزهای مشترك دارند، همكاری علمی، فرهنگی دارند. تفاهمنامه‌هایی را قبلاً امضا كردند. در سال ۸۸ تفاهمنامه گمركی را امضاء كردند. در سال‌های ۸۱ و ۸۲ هم تفاهمنامه‌های بازرگانی، تفاهمنامه صندوق ضمانت صادرات و همچنین سازمان توسعه تجارت ایران در آنجا شعبه زده. این موافقتنامه می‌تواند كمك كند به آن اهدافی كه برای رشد و توسعه اقتصادی دو كشور و برای استفاده از توانمندی‌های بیشتر ایران در كشور عراق می‌انجامد و فكر می‌كنم كه این می‌تواند یك نوع تشویق سرمایه‌گذاری باشد تشویق باشد برای انتقال فناوری، تكنولوژی، تولیدات و ارزآوری در كشور.
در سال‌های ۸۹ به این طرف این صادرات ما رشد مناسبی پیدا كرده و این لایحه می‌تواند كمك كند برای اینكه تولیدكنندگان، سرمایه‌گذاران، كسانی كه در مراودات تجاری دو كشور هستند مخصوصاً تولیدكنندگان ایران بتواند اثرگذار باشد و بیش از پیش بتواند این توانمندی‌های كشور ما را در كشور عراق به اثبات برساند. من خواهش می‌كنم كه با توجه به سابقه‌ای كه موافقتنامه‌های این چنینی در زمینه‌های مختلف دارد و می‌تواند اثرگذار باشد و از سال ۹۱ از برج پنج این لایحه در نوبت است به آن رأی دهید كه ان‌شاءالله بتواند آن اهداف اصلی و اساسی را... ممنون.
رئیس ـ متشكریم.
محمدحسین فرهنگی (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! با توجه به اینكه در موافقتنامه‌ها بین كلیات و جزئیات تفكیك نمی‌شود اینجا یك اخطار قانون اساسی را بنده مطرح می‌كنم، معمولاً این قبیل موارد را به استناد عدم ذكر رعایت اصول (۷۷) و (۱۳۹) شورای محترم نگهبان ایراد می‌گیرد كه صلح دعاوی راجع به اموال عمومی دولتی و ارجاع‌ آن به داوری باید به تصویب هیأت وزیران و اطلاع مجلس برسد و در موارد مهم باید مجلس تصویب كند، اینها چون قید نشده احتمال می‌دهم دوباره شورای نگهبان برگرداند چون مواد (۲) تا (۴)...
رئیس ـ بله قبلاً هم داشتیم از این موارد كه چون قید نشده بود اشكال را شورای نگهبان گرفتند این اخطار را من وارد می‌دانم، یعنی معمولاً باید اینجا ذكر شود كه اگر تغییری وجود دارد باید حتماً مسیر قانونی‌اش را طی كند و از مجلس اجازه بگیرند، لذا اخطار را وارد می‌دانیم و به رأی می‌گذاریم.
حضار ۲۱۵ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به وارد بودن اخطار اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، اخطار را به رأی گذاشتیم، نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. بنابراین یك متنی را باید اضافه كنند كه با رعایت آن اصول قانون اساسی است.
دبیر (فرهنگی) ـ بسیار خوب، آقای رئیس! اجازه می‌فرمایید قرائت كنم؟
رئیس ـ كمیسیون توضیحی دارید؟ بفرمایید.
محمد علی‌پور (عضو كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
نمایندگان محترم! عنایت بفرمایید، ما در منطقه بعد از تركیه بیشترین مبادلات تجاری را با كشور عراق داریم و كشور عراق بازاری است كه در همسایگی ایران فراهم شده كه ما می‌توانیم از این بازار اگر از صادراتمان حمایت شود، اگر در قوانین صادراتی تسهیل شود و از صادركنندگان حمایت شود، ما می‌توانیم بیشترین بهره‌برداری را داشته باشیم. این موافقتنامه صرفاً به جهت شفاف‌سازی اطلاعات است، جهت جلوگیری از اخذ مالیات.
همانطور كه در گزارش مركز پژوهش‌ها هم مشاهده فرمودید تراز تجاری به نفع جمهوری اسلامی ایران مثبت است، یعنی ما بیشترین صادرات را به كشور عراق داریم و كمترین واردات را داریم از كشور عراق. در عین حال الان افراد زیادی، سرمایه‌هایی از جمهوری اسلامی در شمال عراق سرمایه‌گذاری شده یعنی آنجا كار می‌شود و در واقع پیمانكاران ایرانی آنجا كار گرفتند و دارند به شدت كار می‌كنند در شمال عراق. ما باید اطلاعات كافی از صادرات هم به كشور عراق و متعاقباً واردات از كشور عراق هر چه ما اطلاعات شفافی داشته باشیم كمك می‌كند به اخذ مالیات و در نهایت به نفع دولت جمهوری اسلامی ایران هست. من از نمایندگان محترم تقاضا دارم به این لایحه رأی مثبت دهند كه اگر ان‌شاءالله این لایحه تصویب شود در نهایت به نفع دولت و اقتصاد كشور است و همچنین به نفع صادركنندگان هست كه اطلاعات شفاف می‌شود و دیگر مالیات مضاعف از آنان اخذ نمی‌شود، با تشكر.
رئیس ـ متشكریم، بفرمایید قرائت كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه
ماده واحده ـ موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد داده می‌شود.
تبصره (۱) ـ هزینه‌های مالی موضوع بند (۳) ماده (۱۱) موافقتنامه مجوز كسب درآمد غیرقانونی از جمله ربا محسوب نمی‌شود.
تبصره (۲) ـ رعایت اصول (۷۷) و (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای بندهای (۲) تا (۴) و ماده (۲۵) موافقتنامه الزامی است.
رئیس ـ حضار ۲۱۴ نفر، ماده واحده مربوط به موافقتنامه بین دولت ایران و عراق در مورد مالیات مضاعف را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند، اصل ماده واحده به رأی گذاشته شده، دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۶ ـ تصویب لایحه پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا (ثبت ۱۶۴)
رئیس ـ دستور بعدی را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی گزارش كمیسیون عمران در مورد لایحه پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا است.
جناب آقای دكتر قادرمزی سخنگوی محترم كمیسیون تشریف بیاورند برای گزارش.
حامد قادرمزی (سخنگوی كمیسیون عمران) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون عمران به مجلس شورای اسلامی
لایحه پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا به شماره چاپ (۲۶۵) كه به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع گردیده بود با حضور كارشناسان و مسؤولین دستگاههای اجرائی ذی‌ربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در جلسه مورخ ۱۴/۹/۱۳۹۱ عیناً به تصویب رسید كه گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۵) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون فرعی اقتصادی تا این تاریخ واصل نگردیده است.                رئیس كمیسیون عمران ـ علی‌اكبر آقائی مغانجویی
آقای رئیس! اگر اجازه دهید من یك توضیح كوچكی...
رئیس ـ بفرمایید.
قادرمزی ـ طبق پروتكل قبلی اگر به هر دلیلی خدمه كشتی‌های دو كشور ایران و كوبا وارد قلمرو كشور مقابل می‌شدند آن كشور متعهد شده بود، بدون تشریفات خاصی به آنها اجازه خروج دهد كه این كار با دو مشكل مواجه بود.
اولاً كشور مقابل متعهد بود خدمه را اجازه خروج دهد ولو اینكه بدون دلیل و یا به صورت غیرمجاز وارد قلمرو شده باشند و نمی‌توانست افراد خاطی را نگه دارد. ضمن آنكه اگر خدمه مزبور با مشكلاتی مواجه بودند كه نیاز به حضور در قلمرو كشور مقابل بود تعهدی برای كشور مقابل وجود نداشت كه با حضورشان موافقت كند. لذا با این اصلاحیه اولاً خدمه‌ای مشمول حمایت هستند كه بنا بر دلایل خارج از اختیار مانند تصادف، نقص فنی، بیماری و غیره ناچار به ورود به قلمرو كشور مقابل شده‌اند ضمن آنكه كشور مقابل نیز متعهد است تا رفع عامل اجباری و خارج از اختیار مانند تصادف كشتی، نقص فنی، بیماری و غیره اجازه حضور خدمه در قلمرو خود را بدهد كه با توجه به شرایط سخت كار و زندگی خدمه و نیاز به حمایت‌های ویژه از آنان این اصلاحیه به تأیید كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی رسیده است.
رئیس ـ متشكریم، اگر مخالف ندارد، قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ لایحه پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری
بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا.
ماده واحده ـ پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا به ‌شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۰۷ نفر، نمایندگان محترم اصل ماده واحده در مورد پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت ایران و كوبا به رأی گذاشته می‌شود. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۷ ـ تصویب لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتكل) ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی‌ها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳) ـ مصوب ۱۳۸۰ ـ و اصلاحات بعدی آن (ثبت ۱۹۳)
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی گزارش كمیسیون عمران در مورد لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتكل ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی‌ها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳) مصوب ۱۳۸۰ ـ و اصلاحات بعدی آن كه مانند موارد قبل در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار دارد. سخنگوی محترم كمیسیون آقای قادرمزی تشریف بیاورند.
رئیس ـ بفرمایید.
حامد قادرمزی (سخنگوی كمیسیون عمران) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 گزارش كمیسیون عمران به مجلس شورای اسلامی
لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتكل) ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتیها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳) ـ مصوب ۱۳۸۰ ـ و اصلاحات بعدی آن به شماره چاپ (۳۶۱) كه به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع گردیده بود با حضور كارشناسان و مسؤولین دستگاههای اجرائی ذی‌ربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی به‌شرح زیر به تصویب رسید.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۵) آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون فرعی كشاورزی، آب و منابع طبیعی تا این تاریخ واصل نگردیده است.
نایب‌رئیس كمیسیون عمران ـ محمدرضا رضائی‌كوچی
در ارتباط با این لایحه من فقط چند مورد كوچك را توضیح دهم.
اول اینكه این كنوانسیون كه از طریق پروتكل ۱۹۷۸ اصلاح گردیده به طور كلی شامل مقررات و ویژگی‌های كاربردی درخصوص ساختمان كشتی‌ها و بنادر و نیز تجهیزات آنهاست.
مورد بعد جمهوری اسلامی ایران كه عضوی از سازمان بین‌المللی دریانوردی است با تصویب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۰ به كنوانسیون بین‌المللی مذكور و در سال ۱۳۸۷ به شش ضمیمه آن ملحق شده است. در طول اجرای این كنوانسیون بین‌المللی بعد از سال ۱۳۸۷ اصلاحاتی كه در كنوانسیون در هشت مورد به تصویب رسیده كه لایحه پیشنهادی در جهت طی تشریفات قانونی در رابطه با اصلاحات هشت‌گانه مذكور ارائه شده است. از آنجا كه این كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی و نیز ضمائم شش‌گانه آن قبلاً از تصویب مجلس شورای اسلامی گذشته است و اصلاحات هشت‌گانه اخیر نیز در ادامه سلسله‌ تغییرات و اصلاحات كنوانسیون بین‌المللی مذكور جهت رفع موانع اجرایی و افزایش كاربردی آن است بنابراین لایحه پیشنهاد با منظور داشتن منافع ملی در كمیسیون عمران مجلس به تصویب رسید.
رئیس ـ متشكریم، مخالف دارد؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دهقانی! صحبت می‌كنند؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای پورابراهیمی صحبت می‌كنید؟
مثل اینكه برای صحبت آمادگی ندارند، نه! آقای كاتب موافقند.
رئیس ـ بسیار خوب، بنابراین بخوانید برای رأی‌گیری.
دبیر (فرهنگی) ـ لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتكل) ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتیها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳) ـ مصوب ۱۳۸۰ ـ و اصلاحات بعدی آن.
ماده واحده ـ اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتكل) ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتیها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳)، مصوب ۱۳۸۰ و اصلاحات بعدی آن با رعایت اصل (۷۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به شرح پیوست تصویب می‌شود. (مارپل مخفف عنوان همین كنوانسیون است).
رئیس ـ حضار ۲۱۰ نفر، ماده واحده مربوط به اصلاح قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی تشریفات ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی‌ها را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. نقوی‌حسینی‌ ـ با رعایت اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی را هم بیاورید.
رئیس ـ  اصل (۱۲۵)؟ (نقوی‌حسینی ـ بله ۱۲۵ هم بیاید) پس باید آن را هم اضافه كنیم. آن را بخوانید آقای فرهنگی.
دبیر (فرهنگی) ـ اصول (۷۷) و (۱۲۵) قانون اساسی.
رئیس ـ دوستان اعلام رأی فرمودند؟ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
۸ ـ تصویب لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه‌ها و نگهبانی دریانوردان (STCW) (ثبت ۱۹۵)
رئیس ـ دستور بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد گزارش كمیسیون عمران در مورد لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش صدور گواهینامه‌ها و نگهبانی دریانوردان (STCW) كه در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار دارد. جناب آقای قادرمزی بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای عزیزی‌فارسانی مخالف و جناب آقای قاسم جعفری موافق هستند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قادرمزی بفرمایید.
حامد قادرمزی (سخنگوی كمیسیون عمران) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون عمران به مجلس شورای اسلامی
لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه‌ها و نگهبانی دریانوردان (STCW) به شماره ترتیب چاپ (۳۶۳) كه به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع گردیده بود با حضور كارشناسان و مسؤولین دستگاههای اجرائی ذی‌ربط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی به‌شرح زیر به تصویب رسید.
 اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۵) آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
نایب رئیس كمیسیون عمران ـ محمدرضا رضائی‌كوچی
مواردی كه باعث شد ما در كمیسیون عمران این لایحه را تصویب كنیم عبارتند از:
۱ ـ حضور و همكاری در دریانوردی بین‌المللی از جمله سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران.
۲ ـ حمل و نقل دریایی نقش زیادی در مبادلات بین‌المللی دارد و ارزان بودن حمل از جمله مزیت‌ها در این شیوه حمل و نقل است.
۳ ـ برخورداری از حمل و نقل ارزان و سریع دریایی موكول به وجود ایمنی در دریانوردی تجاری است.
۴ ـ احراز صلاحیت دریانوردان به منظور اعمال و رعایت استانداردهای بین‌المللی و افزایش كارایی حمل و نقل دریایی ـ تجاری كمك می‌كند.
 و بالاخره‌ اینكه وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی كارهای كارشناسی مربوط به این لایحه را به انجام رسانده‌اند. بنابراین در كمیسیون عمران این لایحه به تصویب رسیده است.
رئیس ـ متشكریم، مخالف صحبت می‌كند؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ ظاهراً آقای عزیزی‌فارسانی آمادگی برای صحبت ندارند.
رئیس ـ خوب پس برای رأی‌گیری قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهی‌نامه‌ها و نگهبانی دریانوردان مصوب ۱۹۷۸ (۱۳۵۷) به شرح پیوست تصویب می‌گردد و به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می‌شود با رعایت اصل (۷۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید.
۱ ـ قطعنامه شماره (۱) متضمن اصلاحات ضمیمه كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه، نگهبانی دریانوردان.
۲ ـ قطعنامه شماره (۲) متضمن اصلاحات آیین‌نامه آموزش، صدور گواهینامه و نگهبانی دریانوردان.
رئیس ـ متشكریم، حضار ۲۱۲ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به ماده واحده كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه و نگهبانی دریانوردان اعلام بفرمایند. ماده ‌واحده را به رأی گذاشتیم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۹ ـ تصویب لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM) (ثبت ۱۹۴)
رئیس ـ‌ دستور بعدی را مطرح بفرمایید.
 دبیر (فرهنگی) ـ گزارش كمیسیون بهداشت و درمان درخصوص لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM) در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار دارد كه آقای دكتر منوچهری از سوی كمیسیون گزارش می‌دهند. بفرمایید.
نعمت‌اله منوچهری (عضو كمیسیون بهداشت و درمان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم ـ سلام علیكم و رحمه الله
بعثت رسول اكرم (صلی‌الله علیه و آله وسلم) را به تمام مسلمانان جهان تبریك و تهنیت عرض می‌كنم، همچنین سالروز فتح خرمشهر را به مقام معظم رهبری،‌ رزمندگان، خانواده شهدا و ملت سرافراز ایران تبریك می‌گویم.
گزارش كمیسیون بهداشت و درمان به مجلس شورای اسلامی
لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM) به شماره ترتیب چاپ (۳۶۲) كه به این كمیسیون به‌عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود. در جلسه روز سه‌شنبه مورخ ۱۷/۱۱/۱۳۹۱ در این كمیسیون با حضور كارشناسان ذی‌ربط مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی در متن به تصویب رسید.
 اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۵) آیین‌نامه داخلی به مجلس محترم شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
ضمناً‌ گزارش كمیسیونهای امنیت ملی و سیاست خارجی، برنامه و بودجه و محاسبات، صنایع و معادن،‌ فرهنگی، قضائی و حقوقی و كشاورزی، آب و منابع طبیعی تا این تاریخ واصل نشده است.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان ـ حسینعلی شهریاری
لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM)
ماده واحده ـ به دولت اجازه داده می‌شود با هماهنگی ستادكل نیروهای مسلح در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی به شرح اساسنامه پیوست عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط اقدام نماید. تعیین و تغییر دستگاه اجرائی طرف عضویت با هماهنگی ستاد كل نیروهای مسلح به عهده دولت است.
تبصره (۱) ـ اعمال بند «ب» ماده (۱۸) اساسنامه در مورد جمهوری اسلامی ایران با رعایت اصل (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مواد (۵) و (۳۰) اساسنامه با رعایت اصل (۷۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
تبصره (۲) ـ در مورد جمهوری اسلامی ایران فرد جایگزین «نماینده ملی» موضوع بند (۳) ماده (۹) در نشست‌های كارگروه به‌وسیله دولت تعیین می‌گردد.
در بند «پ» ماده (۱۵) اساسنامه عبارت «حكومت شروع دولت» با توجه به متن انگلیسی آن «Legitimate» به عبارت «دولت مشروع» اصلاح می‌شود.
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید یك توضیحاتی بدهیم. عزیزان! در رابطه با عضویت ایران در این كمیته بین‌المللی طب نظامی ما از لحاظ طب رزمی، بحث علمی‌اش در سطح بالای جهانی هستیم. سال‌هاست به عنوان تولیدكننده علم در این زمینه فعالیت می‌كنیم این كمیته سابقه (۸۰) ساله دارد و در ۱۹۶۰ ایران میزبان این كمیته بوده. متأسفانه تاكنون عضو رسمی نشدیم. برای عضویت رسمی جمهوری اسلامی نیاز به رأی شما نمایندگان عزیز داریم.
 مزایای عضو رسمی شدن ایران در این كمیته: می‌توانیم در هیأت‌رئیسه صاحب كرسی بشویم، در فعالیت‌های كمیته مشاركت جدی داشته باشیم به دیپلماسی دفاعی كشور كمك كنیم و وجهه بین‌المللی شایسته‌ای برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد نماییم. هزینه عضویت سالانه آن بسیار ناچیز است زیر (۲۰) هزار یورو تعیین شده كه از طرف ستاد كل نیروهای مسلح تأمین شده است خواهشمان این است كه با رأی بالایی به این لایحه عنایت داشته باشید كه ان‌شاء‌الله مورد رضای خدای متعال قرار بگیرد. تشكر می‌كنم.
رئیس ـ مخالف دارد؟
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ مخالف ندارد آقای رئیس!
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای رئیس! آقای آذین اخطار قانون اساسی دارند. در همین موضوع است؟ چون پزشكی هم هست آقای دكتر ظاهراً در موضوع است.
رئیس ـ اگر در موضوع است، بفرمایید.
حسین آذین (رفسنجان و انار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام و ادب و عرض تبریك به هیأت‌رئیسه محترم برای انتخاب مجددشان. این موافقتنامه چون بحثش نیروهای مسلح است طبق اصل (۱۱۰)‌ قانون اساسی از وظایف و اختیارات رهبری است؛ لذا در حوزه اختیارات رهبری و صلاحدید ایشان است. لذا برای این موافقتنامه قبل از تصویب در مجلس باید موافقت رهبری عزیز اخذ بشود. لذا طبق اصل (۱۱۰) این قبل از اخذ موافقت رهبری خلاف قانون اساسی است. با تشكر.
رئیس ـ حالا شاید اینها از قبل اخذ كردند. این را كمیسیون كه بررسی می‌كرده نظر مقام رهبری را گرفتند یا نه؟ در كمیسیون بهداشت بررسی شده؟ آقای شهریاری چون اخطار دادند كه آیا نظر مقام معظم رهبری گرفته شده، یا نه؟ چون این بحث نیروهای مسلح است دولت می‌گویند كه نظر مقام معظم رهبری اخذ شده. اگر مخالفی نیست ماده واحده را بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM)
ماده واحده ـ به دولت اجازه داده می‌شود با هماهنگی ستاد كل نیروهای مسلح در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی به شرح اساسنامه پیوست عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط اقدام نماید. تعیین و تغییر دستگاه اجرائی طرف عضویت با هماهنگی ستاد كل نیروهای مسلح به عهده دولت است.
تبصره (۱) ـ اعمال بند «ب» ماده (۱۸) اساسنامه در مورد جمهوری اسلامی ایران با رعایت اصل (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مواد (۵) و (۳۰) اساسنامه با رعایت اصل (۷۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
تبصره (۲) ـ در مورد جمهوری اسلامی ایران فرد جایگزین «نماینده ملی» موضوع بند (۳) ماده (۹) در نشست‌های كارگروه به ‌وسیله دولت تعیین می‌گردد.
در بند «پ» ماده (۱۵) اساسنامه عبارت «حكومت شروع دولت» با توجه به متن انگلیسی آن «Legitimate» به عبارت «دولت مشروع» اصلاح می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۰۱ نفر، ماده واحده مربوط به عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی به رأی گذاشته می‌شود، نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشاركت بفرمایند. اصل ماده‌واحده را به رأی گذاشتیم، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۱۰ ـ تصویب لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه آن (ثبت ۲۷۲)
رئیس ـ دستور بعد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه كه در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار دارد. سخنگوی محترم كمیسیون جناب آقای دكتر زارع برای گزارش تشریف بیاورند.
رئیس ـ آقای دهقانی! مخالف هم هست؟
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای دكتر! مخالف نداریم.
رئیس ـ بسیار خوب توضیح بفرمایید.
رحیم زارع (سخنگوی كمیسیون اقتصادی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون اقتصادی به مجلس شورای اسلامی
لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه آن به شماره چاپ (۵۳۷) كه به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود با حضور كارشناسان و مسؤولان دستگاههای اجرائی ذی‌ربط و مركز پژوهشهای مجلس مورد بحث و تبادل‌ نظر قرار گرفت و در جلسه مورخ ۲/۴/۱۳۹۲ با الحاق یك تبصره به ماده واحده به تصویب رسید.
 اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶) آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیونهای فرعی آموزش و تحقیقات، امنیت ملی و سیاست خارجی و قضائی و حقوقی تا این تاریخ واصل نشده است.
رئیس كمیسیون اقتصادی ـ ارسلان فتحی‌پور
من یك توضیح كوچكی خدمت همكاران محترم بدهم كه بیمه اتكائی، در دنیا رسم بر این است كه هیچ شركت بیمه‌ای نیست كه تمام كارها را خودش انجام دهد، همه شركت‌ها بخشی از حقوق بیمه را به بیمه‌گذار بزرگتر می‌دهند كه اگر اتفاقی افتاد بخشی از هزینه‌هایشان را آن بیمه‌گذار بزرگتر قبول كند و یك اصل جا افتاده در صنعت بیمه است كه هر شركت بیمه‌ای باید یك بیمه‌گر بیمه اتكائی داشته باشد. این همانند صندوق ضمانت صادرات است كه در كشورمان هست، بحث بیمه‌نامه‌ها و ضمانت‌نامه‌های تجاری را به خاطر آن ریسك‌های تجاری كه در محیط سیاسی كه فعلاً بر دنیا حاكم است، شبیه این عمل می‌كند. اصلاً‌ ما الان می‌بینیم دزدان دریایی. اگر ما عضو این اتحادیه بشویم قطعاً‌ اتفاقی بیفتد بخشی از هزینه‌هایمان قبول می‌شود در رابطه با خطرهای تجاری و غیرتجاری كه یك بیمه‌گر اتكائی بزرگتر داشته باشیم و به نفع كلیه، حالا حوزه تجارت كه به ویژه در رأس است و حوزه اقتصادی است و از همكاران انتظار می‌رود كه ان‌شاء‌الله همكاری لازم را داشته باشند.
رئیس ـ متشكریم، برای رأی‌گیری قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه آن
ماده واحده ـ به دولت اجازه می‌شود در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی به شرح اساسنامه پیوست عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط و یا كمك اقدام نماید. تعیین و تغییر دستگاه اجرائی طرف عضویت برعهده دولت است.
تبصره ـ رعایت اصول (۷۷) و (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد ماده (۱۱) این اساسنامه الزامی است.
رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، ماده‌ واحده مربوط به عضویت دولت ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. اصل ماده ‌واحده به رأی گذاشته شده. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. دوستان مشاركت بیشتری در رأی‌گیری داشته باشند.
 
۱۱ ـ تصویب لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی (ثبت ۲۵۶)
رئیس ـ دستور بعد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی، سخنگوی محترم كمیسیون قضائی و حقوقی جناب آقای اسفنانی برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای قاضی‌پور هم یك اخطاری دارند آقای رئیس!
رئیس ـ بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ جناب آقای دكتر لاریجانی! اخطار من به عموم است، اصل سوم است. حضرت‌عالی از صبح هفت، هشت تا از قانون‌های خوب را تصویب فرمودید ولی ما قوانینی تصویب كردیم كه این دولتی‌ها اجرا نمی‌كند. این خصوصی‌سازی را مخابرات را واگذار كرده، قانون تصویب كرده كه شرایط خصوصی‌سازی كه كارگزاران پنج سال...
رئیس ـ این بحث شما كه مربوط به این ماده نیست.
قاضی‌پور ـ آقای دكتر! بحث مهم روز است جلوی مجلس می‌ریزند، حضرت‌عالی چند تا مطلب...
رئیس ـ بگذارید به وقتش،‌ به موقع مطرح بفرمایید.
قاضی‌پور ـ آقای دكتر لاریجانی! شما چند مأموریت به حقیر دادید كه حل مشكلات این كارگزاران را انجام بدهم. ما هم جلسه گذاشتیم، شركت مخابرات و خصوصی‌سازی از قانون تبعیت نكردند. این كارگزاران الان (۱۰۰) هزار تومان حقوق می‌گیرند اگر فرزند حضرت‌عالی با لیسانس با بیست سال...
رئیس ـ متشكریم ولی اخطارتان مربوط به این زمان نیست. الان بحث لایحه دولت در مسائل دعاوی دریایی است. آقای اسفنانی بفرمایید.
محمدعلی اسفنانی (سخنگوی كمیسیون قضایی و حقوقی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریك به مناسبت آزادی خرمشهر و همین‌طور بعثت حضرت رسول مكرم اسلام.
 گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی به مجلس شورای اسلامی
لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی به شماره چاپ (۵۰۶) كه جهت رسیدگی به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود در جلسه مورخ ۹/۷/۱۳۹۲ كمیسیون با حضور نمایندگان دستگاههای ذی‌ربط مطرح و پس از بحث و تبادل ‌نظر عیناً به تصویب رسید.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی می‌گردد.
 ضمناً گزارش كمیسیون‌های فرعی اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات تا تاریخ ارسال این گزارش واصل نشده است.
رئیس كمیسیون قضائی و حقوقی ـ الهیار ملكشاهی
من توضیح مختصری می‌دهم چون این نوع لوایح بحث الحاق دولت به كنوانسیون‌های مختلف هست و به صورت تیپ اجرا می‌شود. در این كنوانسیون كه یك بخش مباحث آن مربوط به تعاریف را شامل می‌شود از جمله بحث اصطلاحاتی مانند سوانح و كشتی و آلودگی و امثال اینها در بحث مسؤولیت‌هایی كه در مباحث مربوط به كشتیرانی و مباحث دریایی وجود دارد طبیعتاً تأخیر در پرداخت برخی خسارت‌ها و ورود خسارت به كشتی‌هایی كه با هم تصادم می‌كنند آلودگی‌های نفتی و مباحث متعددی از جمله مواردی است كه در بحث مسؤولیت‌های دریایی و دعاوی مربوط به آن طرح می‌شود لذا این كنوانسیون كه در سال ۵۲ هم ایران به آن ملحق شده و همین‌طور الان هم به اصلاحیه ملحق شده كمك می‌كند كه در بحث تأمین خسارت‌هایی كه وارد هست و میزان مسؤولیتی كه دولت‌ها در این خصوص دارند بتوانند دولت‌ها با همكاری هم نسبت به جبران خسارت وارده اقدام كنند. لذا عنایت بفرمایید به مصوبه كمیسیون رأی مثبت بدهید متشكرم.
رئیس ـ متشكریم، مخالف دارد؟
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ مخالف ندارد.
رئیس ـ‌ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی
ماده واحده ـ به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می‌شود به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی مورخ نوزدهم نوامبر ۱۹۷۶ میلادی (۲۸/۸/۱۳۵۵ هجری‌شمسی) به شرح پیوست مشتمل بر (۲۳) ماده ملحق گردد و اسناد الحاق را نزد امین اسناد كنوانسیون تودیع نماید.
تبصره (۱) ـ به موجب بند (۱) ماده (۱۸) كنوانسیون، جزءهای «ت» و «ث» بند (۱) ماده (۲) آن، توسط دولت جمهوری اسلامی ایران اعمال نمی‌گردد.
تبصره (۲) ـ رعایت اصل (۷۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه بازنگری یا اصلاح كنوانسیون و بازنگری مقادیر تحدید و واحد محاسبه یا واحد پولی در اجرای مواد (۲۰) و (۲۱) الزامی است.
رئیس ـ حضار ۱۹۹ نفر، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی به رأی گذاشته می‌شود، دوستان نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایند. اصل ماده واحده به رأی گذاشته شده. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
 
۱۲ ـ اعلام وصول طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری با قید یك‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت ۴۵۷)
رئیس ـ دستور بعد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست فوریتی داریم برای تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری. جناب آقای ابوترابی البته چون امكان طرح دوفوریت امروز نیست یك‌فوریت را درخواست دارند كه مطرح بشود، بفرمایید.
ابوالفضل ابوترابی (نجف‌آباد، تیران و كرون) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران عزیز مستحضرند، سال قبل قانون مالكیت صنعتی به مدت یك سال تمدید شد، مهلت آزمایشی‌اش به مدت یك سال تمدید شد. امسال كمیسیون قضائی، كارگروه مربوطه، تمام كارها را انجام داد كه در واقع قانون مالكیت صنعتی كه در (۱۴۰)‌ ماده تعریف شده بود و (۷۰)‌ ماده به قانون آزمایشی‌اش اضافه شد به صحن علنی بیاید و تبدیل به قانون دائم بشود. دولت و معاون محترم ایشان جناب آقای انصاری در كمیسیون قضائی حضور پیدا كردند و از كمیسیون قضائی خواستند به لحاظ اینكه لایحه مالكیت معنوی (copy right) هم در دولت تهیه شده و در آینده بسیار نزدیك به كمیسیون قضائی ارجاع می‌شود و به مجلس می‌آید تقاضایشان این بود كه در واقع ما قانون مالكیت صنعتی، یعنی ثبت اختراعات و علائم تجاری را نگه داریم، دولت هم لایحه مالكیت فكری را بیاورد ضمیمه هم بشود یك قانون جامع و خوبی بشود و به صورت یك لایحه هم اگر بیاید طبیعتاً شورای محترم نگهبان بعد ایرادات كمتری می‌گیرد.
 لذا دولت از ما خواست یك مدتی وقت مالكیت صنعتی را تمدید كنیم تا دولت هم برسد لایحه را به مجلس شورای اسلامی بیاورد و با هم یك قانون جامع و كامل بیاوریم. لذا طرح دوفوریتی كه امروز به یك‌فوریتی تبدیلش كردیم داده شد كه به مدت یك سال مهلت مالكیت صنعتی تمدید بشود. همكارهای عزیز دقت كنند از (۲۰)‌ خرداد ما دیگر قانون نداریم یعنی مدت آزمایشی قانون مالكیت صنعتی تمام می‌شود؛ لذا چاره‌ای نداریم جز اینكه مدت آزمایشی قانون مالكیت صنعتی را تمدید كنیم تا دولت لایحه‌اش را بدهد و یك قانون جامع ان‌شاء‌الله انجام بشود. وگرنه كمیسیون قضائی كارش را انجام داده، كاملاً آماده بود كه طرح مالكیت صنعتی به مجلس بیاید، كارها از لحاظ كمیسیون قضائی كاملاً انجام شده بود ولی درخواست دولت این بود كه یك فرصتی به دولت داده بشود.
رئیس ـ متشكریم، مخالف دارد؟
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای قاضی‌پور مخالف هستند.
رئیس ـ‌ بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تبریك عید مبعث به ملت شریف ایران اسلامی و نمایندگان محترم مجلس. همكاران عزیز! اینجا درخواست تمدید یك سال این را دوستان عزیزمان كردند اكثر امضا‌ء‌كنندگان اعضای محترم كمیسیون قضائی مجلس هستند، مستحضر هستید كه چند بحثی است كه در جامعه رخ داده. مردم ما می‌گویند كه دولت خوابیده تمام كارهای دولت را نمایندگان طرح می‌دهند؟ اگر این واجب است دولت لایحه بدهد. آقای روحانی و وزرا در تمام امور جاری جهانی كشور دخالت می‌كنند ولی كار اساسی خودشان كه پیگیری این طرح‌ها است را انجام نمی‌دهند.
همكاران عزیز!‌ ضمن احترام به دوستان بسیار زحمتكشم در كمیسیون قضائی كه الحق هم برادران خوب و متدین پیگیری هستند ولی بنده و تعدادی از همكاران در مجلس به دلایل زیر با این طرح مخالف هستیم. اگر طرح از واجبات است دولت انجام می‌دهد. دولت درخواست كند دوفوریتی بدهد تمدید كند ولی از آنجایی كه طرح جامعی فعلاً در كمیسیون صنایع و معادن در حال بحث است و بیش از شش، هفت جلسه در كمیسیون صنایع و معادن و كمیسیون‌های دیگر، فرهنگی و غیره بحث شده كه اینجا آمده است این را اجازه بدهید لایحه دولت است، این انجام بشود. به هر شكل بنده و همكاران عزیز استدعا داریم كه خود دولت این كارها را انجام بدهد، از آنجا كه این چندمین طرحی است كه نمایندگان عزیز به جای دولت می‌دهند این دولت را بدعادت می‌كند كارهای روزمره‌اش را تعطیل خواهد كرد، می‌گوید نمایندگان این كار را بكنند، سرجمع هم تعدادی از دوستان مثل جناب آقای عبدالهی نماینده محترم ماه‌نشان می‌آید ایراد می‌گیرد می‌گوید که چرا ما بیشتر از لایحه، طرح دادیم؟ این کار دارد. دیروز هم در دیدار مقام معظم رهبری، رهبر عزیز‌مان، فرمانده کل قوایمان،‌ مرجع عالی تقلیدمان فرمودند که برای این طور کارها دولت لایحه بدهد. خواهشمند است با این تمدید مخالفت کنید،‌ بگذارید دولت موظف شود خودش دنبال این چیزها برود،‌ لایحه فوریتی بدهد،‌ این کار را سر و سامان بدهد.
آقای دکتر لاریجانی! اول کار دولت هم نیست، دولت قریب به هفت، هشت ماه است که سکاندار دولت مجریه شده است، در این هفت، هشت ماه نفهمیده است که این تمام می‌شود؟ آنجا چندین‌ کارمند، کارشناس و مدیر کل دارند پول می‌گیرند، از بیت‌المال زده‌اند، می‌گفتند که شش ماه بعد این تمام می‌شود و درخواست می‌کردند یا لایحه می‌دادند یا اظهارنظر می‌کردند. اینها می‌خورند و می‌خوابند، پول می‌گیرند،‌ کار نمی‌کنند و کار هم اضافه می‌کنند.
آقای دکتر لاریجانی! شما در جریان اقتصاد مقاومتی فرمایش اولتان و دیروز رهبر عزیز‌مان تکیه کردند، ما قانونهای مازاد را حذف کنیم که جلوی تولید را گرفته‌اند. اگر ما این کار را انجام دهیم، به نظر من و دوستانی که مراجعه کردند و از بنده خواستند صحبت کنند و عذرخواهی می‌کنم که به آنها وقت ندادم، این است که دولت این کار را خودش انجام دهد، من‌بعد این طرح را نمایندگان محترم مجلس به هیچ وجه انجام ندهند تا دولت کار خودش را انجام دهد.
آقای خباز به عنوان نماینده دولت، آنجا توضیح دهد که چرا دولت این کار را نکرده است؟ تازه کار هم نیست، آقای خباز خودش چندین دوره نماینده مجلس بوده و این همکاران ایشان را به عنوان ناطق مجلس می‌شناسند.
به هر شکل همکاران! به این رأی ندهید تا اینکه دولت خودش من‌بعد قواعدی که به تمدید... چرا تمدید؟ چرا دائمی نشود؟ اشکالات و ایرادات دارد. آقای دکتر لاریجانی! حضرت‌عالی در جریان امر هستید که این لایحه کلی مشکلات داشت. والسلام
رئیس ـ متشکریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای اسفنانی بفرمایید.
محمدعلی اسفنانی (فریدن، فریدونشهر و چادگان) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم به این موضوع یک عنایتی داشته باشند،‌ چون وقتی مطالب مطرح می‌شود، گاهی وقتها ایراداتی مطرح می‌شود، اگر توجه نشود، بعد در تصمیم‌گیری خدای‌ناکرده دقت لازم صورت نگیرد. اینکه فرمودند که چرا دولت اقدام نمی‌کند؛ بله، شاید این انتقاد به دولت در برخی از مواردی که باید قوانین و لوایح‌شان را در مورد تقدیم کنند،‌ وارد باشد؛ اما آنچه ما در حال حاضر با آن مواجه هستیم،‌ این مبحث، در واقع مربوط به قوه قضاییه هم است. دو مبحث مهم ثبت به اضافه بحث مالکیت است که هر دو در بحث مقوله قوه قضاییه است و در بحث زیرمجموعه‌های قوه قضاییه مثل سازمان ثبت اسناد است که این مبحث مربوط به ثبت اختراعات به ثبت شرکتهای قوه قضاییه برمی‌گردد. لذا در اینکه اینها باید در موعد لایحه‌شان را می‌آوردند، ما هیچ بحثی نداریم.
اما آنچه اتفاق افتاده این است، همکاران محترم دقت بفرمایند! لایحه دولت در کمیسیون آمده، کمیسیون به کمیته ویژه ارجاع کرده، کمیته ویژه جلسات متعددی گرفته و این را بررسی کردند و نهایتاً به تصویب رساندند و آماده تصویب در کمیسیون است. اما از طرفی نماینده دولت یعنی معاون محترم پارلمانی دولت در کمیسیون حاضر شدند و اعلام فرمودند با توجه به اینکه این قانون، قانون ثبت مالکیت صنعتی است، ما یک لایحه‌ای در بحث تغییر قانون ثبت مالکیت معنوی هم داریم که مشترکات خیلی زیادی با این قانون دارد که اگر با همدیگر تلفیق شود، ‌یک قانون کامل و جامعی در این زمینه خواهیم داشت که برای مدتها کشور را از قانونگذاری مجدد بی‌نیاز خواهد کرد. لذا اگر اجازه دهید و به ما مهلت بدهید، ما این لایحه را به مجلس می‌رسانیم و به کمیسیون ارجاع می‌شود و تلفیقاً با این با هم تصویب شود.
از طرفی جناب آقای ابوترابی فرمودند که بیستم خردادماه یعنی تقریباً کمتر از (۱۵) روز دیگر، این قانون اعتبارش تمام می‌شود و ما فاقد قانون خواهیم بود، آن هم در مبحث مهمی مثل مبحث مالکیت صنعتی و در بحث اختراعات. با توجه به اینکه امسال هم سال حمایت از تولید است، ‌سالی است که مقام معظم رهبری به اقتصاد و فرهنگ عنایت دارند و لازم است که ما در این زمینه قانون داشته باشیم، عزم ملی و مدیریت جهادی را فرمودند که باید این کار حتماً انجام شود. لذا اگر بنا باشد در کمیسیون این موضوع تصویب شود و بعد هم در صحن مطرح شود، به طور قطع و یقین برای مدتی ما فاقد قانون خواهیم بود. به این لحاظ پیشنهاد بر این شد که طرحی فقط برای اینکه ما این مدت را داشته باشیم تا بتوانیم در فاصله زمانی که این قانون تمدید می‌شود آن لایحه دولت و آنچه در کمیسیون مطرح است را تلفیقاً تصویب کنیم تا یک قانون جامعی شود، ما به یک فرصت زمانی حداقل یک‌ساله نیاز داشتیم، از این بابت همکاران محترم عنایت بفرمایید! برای اینکه (۲۰) خردادماه مدت اعتبار قانون تمام می‌شود، به فرض اینکه دولت را هم مثلاً مقصر بدانیم که چرا در موعد نیاورده است، آیا با عدم تصویب این طرح ما می‌توانیم کمکی کنیم؟ خوب نهایت و نتیجه آن این خواهد شد که ما برای مدتی فاقد قانون خواهیم بود. لذا عنایت بفرمایید با توجه به اینکه این کار مکرر در مجلس اتفاق افتاده است، ان‌شاءالله به این طرح یک رأی قاطع بدهید که ما در طول مدتی که قرار است این لایحه و این طرح را تصویب کنیم تا به قانون تبدیل شود، فاقد قانون نباشیم، متشکریم.
رئیس ـ متشکریم، پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یک‌فوریت برای طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری مطرح است. آقای غضنفرآبادی هم جزء‌ طراحان بودند که باید ایشان صحبت می‌فرمودند ولی آقای ابوترابی، جور ایشان را کشیدند.
رئیس ـ حضار ۱۹۸ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به یک‌فوریت این طرح اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بیشتری داشته باشند.
 
۱۳ ـ اعلام وصول طرح واگذاری مدیریتی شبکه‌های ورزشی صدا و سیما با قید یک‌فوریت و رد فوریت آن (ثبت ۴۵۸)
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواست یک‌فوریت دیگر درخصوص واگذاری مدیریتی شبکه‌های ورزشی صدا و سیما مطرح است. آقای نجف‌نژاد مطرح می‌فرمایند. به این اعلام‌نظرهای اداره قوانین هم توجه بفرمایید.
مقداد نجف‌نژاد (بابلسر و فریدونكنار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بحث یک‌فوریت واگذاری مدیریتی شبکه‌های ورزشی صدا و سیما با نظر شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما و ورزش و جوانان که ما گفتیم مجاز باشد. ببینید! چرا؟ اگر سؤال کنید که چرا؟ سیر ورزش در کشور ما خیلی رو به جلو نیست یا اگر هست این حرکت و تحول خیلی کند است و خیلی اساسی نیست. همانطوری که ما در حوزه‌های دیگر مخصوصاً مثل بخش اقتصاد، باید از ظرفیتهای بخش خصوصی استفاده کنیم، در رابطه با ورزش، در این حوزه هم قابلیت و پتانسیل بسیار خوبی داریم که اگر واقعاً بتوانیم از این ظرفیت بخش خصوصی در حوزه ورزش استفاده کنیم، قطع و یقین شاهد آن تحول و تعالی در ورزش کشور خواهیم بود.
دوستان بزرگوار ببینید! مرکز پژوهشهای مجلس هم روی این خیلی مطالعه کرد. اصولاً ورزش در دنیا چگونه اداره می‌شود؟ منابعی که آنها مخارجشان را تأمین می‌کنند از چه منابعی است؟ آنچه مرکز پژوهشها مطالعه کرد و آنچه در دنیا مرسوم و متداول است، اینکه شما الان سالهای سال است مصوب می‌کنید که باشگاهها واگذار شود، اما عملاً، در حوزه عمل اتفاقی نمی‌افتد و در سطح تصمیم‌گیری‌ها باقی می‌ماند، دلیل آن این است که اصلاً ورزش کشور ما اقتصادی نیست. اگر ورزش کشور بخواهد اقتصادی نشود، قطع و یقین ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه فعال نخواهد شد.
آنچه مرکز پژوهشها مطالعه کرد و کاملاً کارشناسی‌شده به ما مطلب داد اینکه در دنیا باشگاهها دارند از سه طریق امرار معاش می‌کنند یا تأمین منابع و تأمین مخارج می‌کنند. اولی‌ آن حق پخش تلویزیونی است. بین (۵۰) تا (۷۰) درصد منابع باشگاهها در تمام دنیا از طریق حق پخش تلویزیونی است. حتی ما سالهای قبل هم مطرح کردیم یک کمک‌جبرانی به صدا و سیما بدهید که این حق پخش تلویزیونی را بدهد. باشگاهها بین (۵۰) تا (۷۰)‌ درصد باید از این مسیر منابع را تأمین کنند، اینکه می‌گوییم «باشگاه»؛ دوستان! فکرتان فقط به سمت فوتبال نرود، نگویید که تیم‌های فوتبال. نه، حوزه ورزش را عرض کردم. باشگاه باید در حوزه‌های مختلف، مخصوصاً در حوزه ورزش همگانی که نُرم ما نسبت به دنیا بسیار پایین است، اگر دنیا (۵۰) است، در ایران زیر (۱۰) هستیم. ما باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.
یکی از آن طریق‌ها، یک اصلی برای تأمین منابع برای تمام دنیا در حوزه ورزش حق پخش تلویزیونی است. الان هم این رسم در صدا و سیما هست. الان به صدا و سیما ساعت را واگذار می‌کند. اینکه یک‌فوریت آوردیم، در سال جاری شما مصوب کردید که باشگاهها باید به صورت مزایده واگذار به بخش خصوصی شوند و لذا این فوریت دارد، برای اینکه باشگاهها بتوانند واگذار شوند و بخش خصوصی اقبال پیدا کند که این باشگاهها را به قیمت مناسب بخرد، حتماً باید ما در این رابطه تعیین تکلیف کنیم.
(در این هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
لذا یکی از آن منابع حق پخش تلویزیونی است. یکی دیگر فروش بلیط و VIP که معمولاً باشگاهها در استادیوم‌ها بکار می‌گیرند و از آن طریق است. یکی هم اسپانسر است. ما از این سه راهکار اصلی تأمین مخارج و توسعه ورزش در کشور فقط یک راه را داریم و آن هم اسپانسر است که برای بسیاری از باشگاهها مقدور نیست و یا فقط در سطح محلی و منطقه‌ای فقط می‌توانند اسپانسر بگیرند، در سطح ملی برایشان خیلی میسور نیست.
لذا الان هم در صدا و سیما این رسم است، متداول و متعارف است، با اصل (۴۴) قانون اساسی هم هیچ منافاتی ندارد، ما نگفتیم که صدا و سیما را واگذار کنید، گفتیم ساعتی. اگر بخش سلامت است، آن ساعت سلامت را به بخش پزشکی یا وزارت بهداشت و درمان بدهید، ساعت آموزش را به حوزه آموزش بدهید، بخش ورزش را هم به فدراسیونها و متخصصین امر ورزش در باشگاهها بدهید، با نظر صدا و سیما و شورای سیاستگذاری صدا و سیما این واگذاری صورت بگیرد. دوستان! به صورت کامل نیست، به صورت ساعتی است. الان ما فقط بحث فوریت را داریم. دوستانی که بحث اخطار قانون اساسی را دارند، توجه داشته باشند، ما بحث اصل این موضوع را نداریم، فقط بحث فوریت است چون شما در سال جاری مصوب کردید که باشگاه‌ها واگذار شود، ما باید اول ورزش را اقتصادی کنیم تا شاهد شکوفایی و تعالی و توسعه در این حوزه باشیم. والسلام
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ متشکریم، آقای غضنفرآبادی مخالف هستند، بفرمایید. ظاهراً اخطار هم دارند.
موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من عید مبعث را پیشاپیش خدمت همه هموطنان عزیز و همینطور سوم خرداد روز حماسه بزرگ ملت ایران در آزادسازی خرمشهر را تبریک عرض می‌کنم. خدمت هیأت‌رئیسه محترم انتخاب مجددشان را تبریک عرض می‌کنم و همین‌طور لازم می‌دانم خدمت برادر عزیزم، جناب آقای (نجف‌نژاد) که عضو هیأت‌رئیسه باشگاه استقلال شدند. البته ایشان حق دارند که این را دفاع کنند.
در رابطه با این موضوع؛ اولاً این مخالف اصل (۱۷۵) است که در پایان اصل (۱۷۵) «خط مشی و ترتیب اداره سازمان و نظارت بر آن را قانون معین می‌کند». همکاران عزیز ببینید! به نظر بنده یک باب خطرناکی نسبت به این موضوع باز شده است. سالهای سال هم دنبال این بودند، البته آقای نجف‌نژاد حتماً و حقیقتاً شاید در ذهنشان این نباشد، اما در جریان باشید یک بابی باز است که به هر حال این صدا و سیما، بگونه‌ای یا تضعیف شود یا تکه‌تکه شود یعنی آن انسجام صدا و سیما از بین برود.
اولاً واقعاً این طرح فوریت ندارد. چه فوریتی وجود دارد؟ حالا اگر یک ماه، دو ماه شد، این همه سالهای متمادی که به این صورت داشته انجام می‌شده، الان چه ضرورتی دارد؟ یعنی چه فوریتی احساس می‌شود که این طرح با فوریت اینجا بیاید و مطرح شود؟
مطلب بعد این است؛ اصلاً این شدنی نیست. ما می‌گوییم بحث ورزش را به قسمتی واگذار کنیم،‌ حالا به باشگاهها، فدراسیونهای ورزشی؛ بخش آموزش آن را به وزارت آموزش و پرورش یا علوم واگذار کنیم، بخش بهداشت آن را به وزارت بهداشت و درمان واگذار کنیم، بخش فرهنگ آن را به وزارت ارشاد واگذار کنیم، بخش سینمای آن را به خانه سینما واگذار کنیم، والسلام، در سازمان صدا و سیما را ببندیم و خیال همه راحت.
مطلبی که خیلی مهم است؛ عزیزان و سروران!‌ شما به خوبی می‌دانید، بنا به فرض که واگذار شد، آیا کسی می‌تواند پاسخگوی اشکالاتی باشد که در آینده به وجود خواهد آمد؟ یعنی نظارتی که بر عملکرد، نظارتی که بر مجموعه کاری، نظارتی که بر برنامه‌ها، نظارتی که بر کارها وجود دارد، آیا بعد از آن هم این نظارت با این دقت انجام خواهد شد یا واقعاً دیگر هیچ نظارتی وجود نخواهد داشت؟ اگر خدای‌ناکرده مشکلی پیش آمد، از کجا معلوم که بحثهای سیاسی یا بحثهای دیگری در قبال و در کنار این موضوع مطرح نشود و وقتی اینگونه شد، آیا کسی می‌تواند جلوی این کار را بگیرد؟
اگر ما در این قسمت این موضوع را تصویب کنیم و بگوییم که این قسمت ورزشی آن را به فدراسیونهای ورزشی واگذار کنیم، آیا ما می‌توانیم در سایر قسمتها این کار را متوقف کنیم؟ قطعاً نمی‌توانیم آن را متوقف کنیم.
بنابراین با همه ارادتی که خدمت همکاران عزیز، پیشنهاددهندگان طرح دارم، واقعاً این کار شدنی نیست، ثانیاً خطراتی که این کار در آینده دارد؛ نباید به این کار نگاه ظاهری کرد، عمق موضوع را نگاه کنیم و ببینیم در آینده اگر یک بخشی از صدا و سیما واگذار شود،‌ چیزهایی در سالهای گذشته بود که خیلی‌ها دنبالش بودند و دیگر نمی‌خواهم اسم ببرم، نمی‌خواهم بیشتر از این موضوع باز شود، خود دوستان می‌دانند. خیلی از افراد دنبال این موضوع بودند که یک برنامه، یک چیزی دستشان باشد که بتوانند مسائل سیاسی خودشان را آنجا مطرح کنند. بنابراین با تمام وجود ما با این طرح مخالفیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ موافق آقای ندیمی هستند، حاج‌آقا!‌ چون تعدادی اخطار دارند، خبر دارید که در فوریتی‌ها اخطار مطرح نمی‌شود. ولی جناب‌عالی بخاطر اینکه دوستان بدانند اگر در اخطار (۱۷۵) نظری دارید،‌ بفرمایید که دوستان دیگر دنبال اخطار نباشند.
نایب‌رئیس ـ بله، متشکرم، همانطور که جناب آقای دهقانی اشاره فرمودند، ‌همکاران محترمی که در این مورد اخطار قانون اساسی دارند، باتوجه به اینکه الان ما وارد مفاد طرح نمی‌شویم، بحث ما در مورد فوریت آن است؛ لذا اخطار در مباحثات در حوزه فوریت قابل طرح نیست. اما اگر فوریت رأی‌ آورد و بعد در دستور کار ما قرار گرفت، اصل (۱۷۵) دوستان قابل توجه است و ما هم اخطار را قابل بحث و وارد هم می‌دانیم. خیلی متشکرم. مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای ندیمی بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من هم به سهم خودم حوادث گرانسنگ خرداد را تبریک عرض می‌کنم که انقلاب و نظام ما مدیون همه دلاوری‌های مبارزان پیش و پس از انقلاب از جهت مبارزات و جنگ تحمیلی است.
جناب آقای ابوترابی! من درست در همین نقطه‌ای که شما اخطارها را در موضوع فوریت وارد نمی‌دانید، شروع می‌کنم. (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) دوستان ما و طراحان ارجمند یک دغدغه‌ای را مطرح کردند که اگر قرار است که ما به ورزش حرفه‌ای کمک نکنیم، به ورزش آموزشی کمک می‌کنیم، به ورزش همگانی کمک می‌کنیم، به ورزش قهرمانی کمک می‌کنیم،‌ مجلس در برنامه بحق تصمیم گرفته که به ورزش حرفه‌ای کمک نکند. هیچ ممرّ بودجه قانونی برای آن تعریف نشده است،‌ این حرف، حرف حقی هم است. حتی‌ در مورد قراردادها هم بحق می‌گوییم که باید افشاء شود،‌ ما چیز پنهانی نداریم، باید معلوم شود که چرا یک ورزشکار باید میلیاردها تومان بگیرد، اما دقایقی بازی نکند، یا اصلاً این پول از کجا تأمین می‌شود؟
حالا اگر قرار است که به ورزش حرفه‌ای کمک نکنیم،‌ باید چه کنیم‌؟ متأسفانه ما در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های پس از انقلاب، علی‌رغم همه نقاط قوتی که داشته و داریم، اما یک نقاط ضعفی هم داریم، آن این است که تصمیم می‌گیریم «برای» اما برای قسمت دوم تصمیم نمی‌گیریم؛‌ مثلاً ما می‌گوییم که شهرداری‌های زیر نظر شوراها؛‌ اما نمی‌دانیم که آیا این شوراها واقعاً می‌توانند درآمد تولید کنند که شهرها بچرخند؟ بعد آن داستانها در پرداختها و پاداشها و حرفهای دیگر پیش می‌آید که باید همه اینها پیگیری شود و من همین جا عرض کنم که در آن مورد هم ما باید یک طرح بدهیم که نظارت کنیم، نمی‌شود که شورا دنباله مجلس باشد، اما نظارت نباشد.
در مورد ورزش حرفه‌ای هم همین است، آیا ورزش حرفه‌ای باید از صنف و صنعت، یا از دولت کمک بگیرد یا نگیرد؟ یکی از مباحثی که مطرح است،‌ تأمین درآمد است. البته اینکه آیا دوستان در بحثی که در کمیسیون می‌کنند،‌ در کلیات آن چه اصلاحاتی می‌کنند،‌ چه مباحث جدیدی را پیش‌بینی می‌کنند،‌ کاملاً به جای خود باقی است؛‌ یعنی همه مخالفان باید نظرات خودشان را، نظرات اصلاحی خودشان را به کمیسیون ذی‌ربط بدهند که این طرح اصلاح شود. الان داریم می‌گوییم که ورزش حرفه‌ای چگونه تأمین شود؟ این یک حرف است. آیا از راه هوادار بشود؟ آیا از راه شبکه‌های صدا و سیما بشود؟ هر عنوان دیگری.
اینکه دوستان حساس شدند که کلیات این طرح تصویب شده که نشده. یا اینکه عیناً همین تصویب شده خوب نشده. ما داریم راجع به فوریت که... ما باید راجع به این موضوع فکر کنیم. مگر می‌شود مجلس نسبت به نقش بخش خصوصی، نقش بخش عمومی فکر نکند و بعد بگوید که به ورزش حرفه‌ای هر نوع کمک ممنوع!؟ خوب این که واقعاً راه‌حل نیست. «لا اله» آن «الا الله» می‌خواهد. اینکه حرف حقی زده است که از بودجه مملکت، از کارخانجات دولتی پول ندهیم که متأسفانه می‌دهند. خوب حالا چه کار کنیم؟ این را نگفته‌ایم! این را نفرموده، مجلس این را در قانون برنامه نفرموده؛ فقط گفته قطع! خوب ما قطع می‌کنیم، حالا چه کار کنیم؟ الان داریم اینجای آن را جواب پیدا می‌کنیم. این طرح در کمیسیون ذی‌ربط خود می‌رود و بررسی می‌شود و در آنجا می‌گویند که این اشکالات وجود دارد. اما الان دوستان با یک حواشی‌ای اصل فوریت را رد می‌کنند. می‌گویند که آقا! برنامه زنده است، ممکن است سیاست چه بشود!
اصلاً می‌توانیم آنجا بنویسیم که برنامه زنده نباشد. این که کاری ندارد. اگر قرار بر این باشد که برنامه تولید شود، ما می‌گوییم که آقا! برنامه‌ها باید به این صورت باشد؛ مثلاً زنده نباشد، اینها زنده باشد. اینها کار سختی نیست. ما در آنجا نماینده داریم، نه؟ خودمان در همین اصلاح می‌نویسیم که این‌گونه تهیه‌کننده باشند، نه اینکه همه مباحث روی آنتن باشد. اینکه در مورد بخش خصوصی و توجه بخش خصوصی، توجه به رویکردهایی مثل همین برنامه نود و مانند آن که اطلاع دارید و خیلی از مباحثی که در رابطه با خصوصی‌سازی و تعاونی‌سازی هست، ما که نمی‌توانیم بی‌جواب باشیم. این مجلس درست شده است که «جواب» بدهد،‌ نه اینکه فقط تشخیص بدهد، ما تشخیص می‌دهیم که ورزش حرفه‌ای نباید از آبشخور درآمد بودجه عمومی تأمین شود. خوب حرف درست است. حالا چه کار کنیم؟ هیچی! این که نشد حرف!
وزارت ورزش را هم ما درست کردیم، الان آن حرفی که ما می‌خواهیم بزنیم این نیست که این متن باید حتماً تصویب شود. الان ما بحث متن را نداریم. ما می‌گوییم که آیا فوریت دارد که نسبت به مسائل کشور بیندیشیم یا نه؟ واقعاً این حرف عجیبی است که بعضی از رفقای ما مطرح می‌کنند، تو گویی که ما عوامل انسدادی را بر عوامل انفتاحی ترجیح می‌دهیم. ما فقط منع می‌کنیم. خوب برادر! راهکار هم بگذار، بگو چه کار کنیم، بگو چگونه این ورزش را اداره کنیم؟ به هر صورت جوان ما برای پر کردن اوقات فراغت یا پربار کردن آن، نیاز به توسعه و تعمیم ورزش دارد. به هر دلیلی ورزشهایی که شما نام می‌برید، پرطرفدار هستند. ما که نمی‌توانیم نسبت به نیاز جامعه بی‌تفاوت باشیم.
بنابراین آنچه طراحان محترم مطرح کرده‌اند این دغدغه است که برای ورزش حرفه‌ای چگونه از بخش غیردولتی کمک بگیریم. شما می‌فرمایید که تلویزیون نباشد، خوب بفرمایید که چه باشد. تلویزیون باشد بفرمایید که چگونه باشد. این حرفی است که باید بعداً بزنیم، حالا چگونه باشد؟ ما هم با شما موافقیم که نباید فرصت دهیم به افرادی که اهلیت یا صلاحیت ندارند، یا خدای‌ناکرده از تریبون رسانه ملی می‌خواهند سوءاستفاده می‌کنند، خوب این راهکار دارد. ما راهکار بدهیم. به هر صورت ما باید به مردم راه را نشان دهیم. واقعاً در رابطه با فوریت جای اندیشیدن هست، اما در رابطه با متن و محتوا نیست. از شما عزیزان، خواهران و برادران تقاضا دارم، همانطور که آقای ابوترابی را با (۲۰۳) رأی بردید بالا نشاندید، برای این طرح هم فکری کنید. والسلام
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواست یک‌فوریت برای واگذاری مدیریت شبکه‌های ورزشی صدا و سیما مطرح است.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم، حضار ۱۹۹ نفر، حضار در مورد یک‌فوریت واگذاری مدیریت اعلام رأی بفرمایند. (همهمه نمایندگان) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد.
 
۱۴ ـ اعلام وصول طرح اصلاح ماده (۱۰۳) آیین‌‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با قید یك‌فوریت و رد فوریت آن (ثبت ۴۵۹)
نایب‌رئیس ـ دستور بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس اگر درخواست فوریتی را آقای اسدی مطرح كنند، نوبت ایشان هم هست. بفرمایید.
اسدی ـ ‌بعد از تعطیلات.
دبیر (فرهنگی) ـ نه خیر، این الان نوبتش است. از لیست حذف كنیم؟ درخواست یك‌فوریت برای اصلاح ماده (۱۰۳) آیین‌‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مطرح است.
نایب‌رئیس ـ آقای اسدی بفرمایید.
یونس اسدی (مشكین‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! آقای فرهنگی زور گفت، به مناطق محروم همیشه بالاخره زور گفته می‌شود. من نظرم این بود كه این بعد از تعطیلات مطرح شود و یك مقدار موضوع به همكاران محترم هم تفهیم شود و به اضافه اینكه چون انتخابات هیأت رئیسه به قول معروف همین نزدیكی انجام شده، نگویند كه مثلاً افراد مدنظرشان رأی نیاورده آمده‌اند این طرح را داده‌اند. اگر صلاح می‌دانید بعد از تعطیلات این طرح را مطرح می‌كنیم؟
نایب‌رئیس ـ در محضرتان هستیم، آقای فرهنگی! طرح دیگری هست كه جلوتر باشد؟
دبیر (فرهنگی) ـ نوبت ایشان است.
اسدی ـ آقای رئیس! عیب ندارد مطرح می‌كنم.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید در خدمتتان هستیم.
اسدی ـ در هر حال چون جلسه هم دارد یواش یواش تعطیل می‌شود و همكاران هم ان‌شاءالله مرقد مطهر حضرت امام تشریف می‌برند ما این طرح را به چند دلیل عمده با یك‌فوریت مطرح كردیم. من خواهش می‌كنم یك عنایت ویژه به این موضوع داشته باشند. ببینید! اصل بحث طرح این است كه یك مقدار مسیر مجلس را برای بعد نظارت مجلس تقویت كند. مجلس دو تا وظیفه مهم و اساسی دارد: یكی قانونگذاری است و یكی هم نظارت است. من بررسی می‌كردم به اندازه یك‌دهم یا شاید بگویم حتی به اندازه یك‌بیستم قوانینی كه در مجلس تصویب شده و متأسفانه عموماً در بایگانی‌ها خاك می‌خورد ما برای بحث نظارت مجلس وقت نگذاشته‌ایم. بالاخره قانونی كه تصویب می‌شود باید رصد شود. ببینیم این قانون آیا ما كه در این مجلس این همه برای آن وقت گذاشته‌ایم مخصوصاً در طول (۳۵) سال گذشته این همه قوانین تصویب شده چه درصدی از این قانون به درد مردم خورده است؟ اصلاً آیا به درد مردم خورده یا نخورده؟ اصلاً این مجلس در رأس امور است، نماینده‌ها عصاره فضایل ملتند، باید گره از كار مردم در این مجلس گشود نه اینكه بیاییم اینجا با تصویب انواع قانون، انواع مختلف قانون هم وقت ما گرفته شود هم یك فرصت اساسی كشور گرفته شود.
عنایت بفرمایید در این مقطع اگر الان بررسی كنیم در وضعیت كنونی كشور معضل اصلی كشور ما چیست همه می‌گویید آقا بحث معیشت مردم است، بحث اشتغال جوانان است، بحث ازدواج جوانان است، بحث مسكن جوانان است. من از همه همكاران عزیز می‌پرسم تا به حال كدام بحث، كدام طرحی با این عناوین آمده است در این مجلس یا اصلاً این مجلس چه زمانی برای این مسائل و مشكلات مهم كشورمان وقت گذاشته است؟ همه‌اش قانون تصویب می‌كنیم، همه‌اش قانون تصویب می‌كنیم.
ما در این طرح آوردیم اولاً ما باید این جلسات مجلس را قانونمند كنیم، آقا هر هفته سه جلسه قانونگذاری به چه دردی از این كشور می‌خورد؟ ما در این بحثی كه به عنوان طرح آمده و همكاران محترم هم امضا كرده‌اند تكلیف مجلس را روشن می‌كنیم. دیگر هیأت رئیسه تصمیم نمی‌گیرد، می‌آید در كمیسیون تدوین آیین‌‌نامه داخلی تصمیم‌گیری می‌شود كه مجلس در طول هفته آیا سه تا جلسه علنی داشته باشد؟ از این سه تا جلسه علنی چقدر وقت برای نظارت بگذاریم؟ چقدر وقت برای تصویب قانون بگذاریم؟
همكاران عزیز! واقعاً این خیلی مهم است. چند درصد وقت مجلس برای نظارت است؟ بالاخره من از هیأت رئیسه محترم عذرخواهی می‌كنم، هر وقت دلشان خواست یك وزیر را دعوت می‌كنند. هر وقت دلشان خواست یك سؤال را در دستور می‌گذارند. شما حساب كنید در آیین‌‌نامه برای یك سؤال چقدر زمان لازم شده، چقدر زمان در نظر گرفته شده؟ خیلی از سؤالهای همكاران محترم شش ماه، هفت ماه، هشت ماه در نوبت است كه بیاید در دستور صحن. بالاخره در این كشور سؤالی كه از یك وزیر می‌شود مطمئناً یكی از گره‌های كور كشور مطرح می‌شود.
یك خلأ اساسی در اداره مجلس وجود دارد و آن هم این است كه بحث نظارت و قانونگذاری مجلس تفكیك نشده، وقت خیلی كمی برای بحث نظارت می‌گذاریم. ما اینجا آورده‌ایم كه یك فرصت شش ماهه به معاونت نظارت مجلس داده می‌شود یك مجموعه كاملی از نحوه نظارت مجلس بر روند جاری كشور تدوین می‌شود و در مجلس ارائه می‌شود و شما همكاران محترم رأی می‌دهید و برای آینده براساس همان رأیی كه داده‌اید مجلس اداره می‌شود. الان همه شما و همه عزیزان از نحوه نظارت مجلس ناراضی هستند. آقا خواهش می‌كنم به این نكته دقت كنید! یك نماینده برای یك معاون وزیر حداقل یك ماه در نوبت است كه برود یك معاون وزیر را ببیند. (نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر)
ما به عنوان یك مجلس قانونگذاری و به عنوان نهاد عالی نظارت، نظارتمان را رها كرده‌ایم به قانونگذاری چسبیده‌ایم و نهایتش معنیش این است كه قانون كیفی تصویب نمی‌كنیم، قانون خوب تصویب نمی‌كنیم. شما حساب كنید در قانون بودجه، چون در قانون بودجه اصلاً برای بحث نظارت فرصت نمی‌كنیم كه فرصتی را آنجا بگذاریم. (سبحانی‌نیا ـ‌خیلی متشكر) شما اجازه دهید آقا این كلام منعقد شود آقای سبحانی‌نیا! مدام داخل صحبت آدم می‌آیید، اجازه دهید كلام منعقد شود بعد قطعش كنید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ وقتتان تمام شده است جناب آقای اسدی.
اسدی ـ‌ وقتم تمام نشده، من وقت خودم را نگه داشته‌ام.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای جعفری بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ اجازه بفرمایید، هنوز فرمایش آقای اسدی تمام نشده است.
اسدی ـ اجازه دهید حداقل آخرین جمله را بگویم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ فكر كردم تمام شده، بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید آقای اسدی.
اسدی ـ اجازه دهید. من نظرم این است كه ما برای نظارت مجلس یك مقدار وقت زیادی را بگذاریم، برای انسجام امور در كشور، برای انسجام امور در مجلس، واقعاً به خدا، به پیر، پیغمبر غیر از مجلس جای دیگری نیست كه بیاید برای مسائل مهم كشور تصمیم بگیرد. ما فرصت این كار را نداریم. قانونگذاری این فرصت و اجازه را به ما نداده است. ما اینجا پیشنهاد كرده‌ایم بیاییم فرصت قانونگذاری و فرصت نظارت را تقسیم كنیم تا حداقل این فقرای بیچاره كه به ما رأی داده‌اند و منتظرند كه در مورد معیشتشان در مورد اشتغال جوانانشان یك كار اساسی بكنیم ان‌شاءالله اینجا تصمیم‌گیری شود. والسلام
نایب‌رئیس ـ متشكریم، بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای جعفری بفرمایید.
قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم

بلغ العلی بكماله
حسنت جمیع خصاله
كشف الدجی بجماله
صلوا علیه و آله
 

 (حضار صلوات فرستادند)
عرض سلام و احترام خدمت همه همكاران خوب و همه ملت بزرگوار ایران و ایام مبعث رسول اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) را هم تبریك عرض می‌كنیم.
دغدغه‌ای كه دوستان بیان كردند دغدغه بسیار خوبی است. البته این است كه ما باید به این مسأله توجهی داشته باشیم كه هیأت محترم رئیسه براساس قسم و سوگندی كه یاد كرده است باید آیین‌‌نامه را درست اجرا كند و دوستان احساسشان این است كه در این آیین‌‌نامه مسائلی پیش‌بینی شده كه در عمل انجام نمی‌شود، لذا این دغدغه برایشان ایجاد شده است. اما از سوی دیگر همین دیروز رهبر معظم انقلاب دوباره به دو وظیفه ذاتی كه نمایندگان مجلس و مجلس شورای اسلامی دارد اشاره كردند. یكی بحث تقنین است و یكی بحث نظارت. اگر ما تفكیك‌های این گونه را براساس طرحی كه دوستان ارائه كرده‌اند برای جلسات بگذاریم آن موقع ممكن است تفویت وقتی پیش‌ بیاید در خلأهای قانونی كه فوریتهایی را ایجاد می‌كند كه باید انجام شود.
ما فكر می‌كنیم بسیاری از قانونگذاریهای ما هم حتماً جنبه نظارتی دارد. چون شما دیدید در همین دوره بسیاری از طرحها، طرحهای دوفوریتی، یك‌فوریتی بوده است. معنایش این است كه در یك جایی احساس شده است كار درست انجام نمی‌شود و خلأ قانونی وجود دارد و ما هم نمی‌توانیم رسماً برای نظارت وارد شویم. بلافاصله وارد این میدان شدیم كه قانون باید بیاید با طرح دوفوریتی... مثلاً ادغامهایی كه انجام می‌شد، بعضی استعفاهایی كه به منظور حذف بعضی از وزارتخانه‌ها صورت می‌گرفت و بسیاری از موارد دیگر. پس ما باید این را یك كل ببینیم و نمی‌توانیم این عام مجموعی را به قول اصولیین در نظر نگیریم. ما تقنینمان در راستای نظارت است و نظارتمان در راستای درست اجرا شدن همان قوانین است.
لذا فكر می‌كنم باید به این مسأله توجه كرد. البته یك بحث دیگر هم هست، باید به هیأت رئیسه‌ای كه خودمان انتخاب كرده‌ایم اعتماد داشته باشیم. اگر هم دغدغه‌ای وجود دارد مثل دیروز این دغدغه باید اعمال می‌شد كه ان‌شاءالله عزیزان هم حسن انتخاب بوده و هم درست اجرا خواهند كرد. اگر درست انتخاب شود و به مصداق آیه‌ای كه رهبر معظم انقلاب دیروز تلاوت كردند: «ان‌ الله یأمركم ان تؤدوا الامانات الی اهلها» اگر ما كسانی را كه انتخاب كردیم، به عنوان امین شناختیم و انتخاب كردیم و انگیزه‌هایی غیر از تشخیصهایی كه در برابر خدا و مردم مسؤولیم دخیل نبوده امروز هم باید به اینها اعتماد بكنیم. من فكر می‌كنم كه اگر ما بخواهیم مسأله را این گونه تقسیم كنیم كه بگوییم جلساتی خاص برای تقنین گذاشته شود، جلسات خاص برای نظارت گذاشته شود آن موقع خودمان هویت مجلس را دچار انفكاك و تقسیم كرده‌ایم و این به صلاح نیست. اما بارها خود بنده هم ماده (۲۰۹) را تذكر داده‌ام. آنجا می‌گوید اگر سؤالات نمایندگان بیش از حد شد هیأت رئیسه موظف است در هفته یك جلسه علنی را برای پاسخگویی بگذارد كه بعد نظارتی را تقویت می‌كند.
یك مسأله‌ دیگری هم كه در این طرح دوستان است كمیسیون آیین‌‌نامه داخلی را هم دخیل كرده‌اند كه باز كار را با یك واسطه‌ای كه ایجاد می‌كند كمی بوروكراسی را شدیدتر می‌كند شاید آن نتیجه مورد نظر گرفته نشود. بنابراین من فكر می‌كنم اگر هیأت محترم رئیسه برابر سوگند و عهدی كه كرده‌اند آیین‌‌نامه را درست اجرا كنند شاید نیاز به این تغییرات وجود نداشته باشد. در عین حال آنچه كه به صلاح دانستید ان‌شاءالله كه همان به خیر و صلاح خواهد بود.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ خیلی ممنون، جناب آقای قادری موافق هستند، بفرمایید.
جعفر قادری (شیراز) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام دارم خدمت همكاران و فرارسیدن عید مبعث را تبریك می‌گویم.
اگرچه من با محتویات طرح تهیه شده توسط آقای اسدی و همكارانشان خیلی موافق نیستم ولی اینكه ما سروسامانی به بحثهای نظارتی مجلس، به بحث قانونگذاری مجلس بدهیم و فرآیند نظارت مجلس بر عملكرد وزرا و دستگاههای اجرایی و همین طور روند قانونگذاری در مجلس شفافتر شود، بشود از تكنولوژیهای روز استفاده كنیم و مشخص شود كه الان وضعیت عملكرد وزرا و دستگاههای اجرایی در چه وضعیتی است. در شرایطی كه امكان استفاده از پیشترفتهای الكترونیكی وجود دارد و به راحتی می‌شود مسائل را رصد كرد. ما متأسفانه هنوز در خیلی از مسائل یك مقدار عقب‌افتادگی داریم. من یادم می‌آید یكی از این طرحها را كه در كمیسیون تولید ملی در صحن آوردیم من دیدم كه دولت دارد مخالفت می‌كند. گفتم كه شما كه در ظاهر موافق این بحث هستید گفتند این مربوط به دولت قبلی است این الان پنج‌، شش ماه از آن گذشته است و اصلاً این طرحی كه در كمیسیون بیرون آمده دولت روی آن وقت نگذاشته یا ما از این طرح اطلاع نداشته‌ایم.
خوب، این اگر فرآیندها به گونه‌ای بود كه بلافاصله طرحها و لوایحی كه از كمیسیون‌ها بیرون می‌آمد در سیستم می‌آمد و همه اطلاع پیدا می‌كردند، كارشناسان، صاحب‌نظران، وزرا و تك‌تك افرادی كه مرتبط با موضوع هستند قبل از اینكه بخواهد موضوع در دستور كار قرار بگیرد و بررسی شود نقاط قوت و ضعفش به نمایندگان منعكس می‌شد ما با اطلاع و اشراف بیشتری می‌توانستیم تصمیم‌گیری كنیم. در بحثهای نظارتی هم دقیقاً همین مشخص شود، متأسفانه سؤالاتی را داشته‌ایم، چندین ماه در نوبت مانده. باید مشخص شود این سؤالات كجای كار است. اتوماتیك‌وار اگر كسی پیگیر قضیه نیست از دستور كار خارج شود اگر پیگیر قضیه هست نماینده باید ارجاع شود و مراحل اداری آن طی شود و این نیاز است كه سازماندهی شود.
در این طرحی كه دوستان آورده‌اند و اولویتی كه برای این بحث دارند من فكر كنم یك فرصتی فراهم می‌شود كه با تعیین اولویت كمیسیون تدوین آیین‌‌نامه داخلی بیاید روی موضوع وقت بگذارد، از نقطه‌نظرات و دیدگاههای كارشناسان و مركز پژوهشها و دیوان محاسبات استفاده كند و بحثهای نظارتی را به صورت جامع مورد مداقه و توجه قرار دهد كه ان‌شاءالله وضعیت مشخص شود و ما بتوانیم همان طوری كه تا به حال وقت گذاشته‌ایم، حالا دوستان اشاره كردند كه مجلس روی مسائل كلیدی و كلان كشور وقت نگذاشته، نه این طور نیست. اگر انصاف به خرج بدهیم مجلس زمان زیادی گذاشته، ممكن است بهتر از این حالت بشود و وقت گذاشت و نظارت كرد و بحث تقنین را دنبال كرد ولی من فكر می‌كنم این قدر كه مجلس ما وقت می‌گذارد، این تعداد جلساتی كه ما داریم و به این شكلی كه ما خودمان را درگیر مسائل قانونگذاری كرده‌ایم و به این شكل خودمان را درگیر مسائل ریز و جزئی كرده‌ایم اگر چه بخشی از آن مربوط به این است كه ما نظاممان نظام دوپارلمانی نیست و درگیر مسائل ملی و محلی هستیم و هم در كنار بعد قانونگذاری و نظارتی بحث پیگیری مسائل و مشكلات حوزه انتخابیه و مردم را هم دنبال كنیم ولی با همه این مسائل به نظر می‌رسد كه وقت گذاشته‌اند. ولی بهتر از اینها می‌شود كه مجلس از وقتش استفاده كند كه این اولویت دادن با كاری كه ان‌شاءالله در كمیسیون تدوین آیین‌‌نامه می‌شود یك كار پخته‌ای بیرون بیاید كه بتواند حداقل انتظارات نمایندگان و مردم را برآورده كند. بنابراین دوستان كمك كنند و رأی بدهند كه ان‌شاءالله یك بستری برای بررسی و تسریع در بررسی در كمیسیون تدوین آیین‌‌نامه و صحن باشد.
نایب‌رئیس ـ آقای دهقانی بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ رأی‌گیری كنید حاج‌آقا. مخالف و موافق صحبت كرده‌اند.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یك‌فوریت برای اصلاح ماده (۱۰۳)‌ آیین‌‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۹ نفر، همكاران ارجمند درخواست یك‌فوریت را اعلام رأی بفرمایند. حضار محترم مشاركت بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
 
۱۵ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی كشور
نایب‌رئیس ـ تذكرات همكاران را داشته باشیم.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تبریك عید بزرگ مبعث و تشكر و قدردانی از حسن اعتماد همكاران عزیز و گرامی به این حقیر تذكرات كتبی نمایندگان محترم را به مسؤولان اجرایی كشور قرائت می‌كنم.
ـ آقایان: حامد قادرمزی (قروه و دهگلان) و امید كریمیان (مریوان و سروآباد) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص انتصاب مدیركل غیربومی و ناآشنا به فرهنگ مردم كردستان.
ـ آقایان: سیدعلی طاهری (گرگان و آق‌قلا) و احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص توجه جدی به مشكلات معیشتی مردم و پرهیز از حاشیه‌سازیها و پرداختن به مطالبی كه امروز اولویت مردم نیست.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تذكر به سازمان هواپیمایی كشور برای رعایت نماز اول وقت و عدم همزمانی پروازها با ساعت اذان.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر آموزش ‌و پرورش در خصوص اصلاح طرح بیمه طلایی فرهنگیان و تحت پوشش قرار گرفتن خدمات دندانپزشكی و چشم‌پزشكی.
به وزیر امور خارجه در خصوص پیگیری وضعیت دیپلمات ایرانی ربوده شده در یمن و مرزبان ربوده شده در سیستان و بلوچستان.
به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص لزوم توجه بیشتر سازمان اوقاف و امور خیریه كشور و استان اصفهان به امامزادگان و بقاع متبركه شهرستان مباركه.
ـ آقای محمدرضا محسنی‌ثانی (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب) به وزیر اطلاعات در خصوص دعوای مالك كشتی كه در اجاره سازمان كشتیرانی جمهوری اسلامی بود منجر به محكومیت (۱۰۰) میلیون دلاری شد؟
ـ آقایان: احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) و محسن صرامی‌فروشانی (خمینی‌شهر) به وزیر نیرو جهت انتقال آب فلات مركزی ضرورت كار كارشناسی از سابق تا كنون خط قرمز ماست كه مطمئناً نتیجه كار كارشناسی منصفانه منجر به تونل بهشت‌آباد به جای لوله خواهد شد.
ـ آقای ناصر سودانی (اهواز و باوی) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص برقراری مجدد حق اولاد در حقوق پرداختی به بازنشستگان راه‌آهن.
ـ آقای محمدمهدی رهبری‌ (رودسر و املش) به وزیر كشور در خصوص جلوگیری از ساخت و ساز در تپه‌های انتهای خیابان معین در پونك تهران.
ـ آقای موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تأمین اعتبار و تسریع در اجرای باقیمانده باند دوم جاده بم ـ كرمان.
ـ آقای مجید جلیل‌سرقلعه (لردگان) به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص عدم همكاری بانكهای استان چهارمحال و بختیاری.
به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص عدم توجه به اورژانسهای استان به خصوص اورژانس شهرستان محروم لردگان.
ـ آقای میرقسمت موسوی‌اصل (گرمی) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینكه با توجه به اینكه راه ارتباطی دو بخش شهرستان مغان و گرمسیر به نام بخش انگوت و موران با مركز راه روستایی است وزیر محترم راه و شهرسازی دستور فرمایید نسبت به این مسأله اقدام جدی صورت گیرد.
ـ آقای مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) به وزیر نیرو در خصوص احداث و شروع عملیات سد لاستیكی گالش‌كلام و كمبود آب آشامیدنی شهر لنگرود.
ـ تذكری كه به امضای (۲۰) نفر از نمایندگان محترم خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است كه صدور مجوز برگزاری كنسرتهای موسیقی مغایر شؤونات اسلامی با حضور خوانندگان مبتذل.
ـ آقای جعفر قادری (شیراز) به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص حل مشكلات بانكها برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان.
ـ آقای عبدالله سامری (خرمشهر) به وزیر ورزش و جوانان در خصوص علت عدم تكمیل تنها ورزشگاه خرمشهر یعنی ورزشگاه شهید جهان‌آرا.
ـ آقای سیدباقر حسینی و خانم حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات در خصوص ضعف شدید و سوءمدیریت ریاست دانشگاه زابل.
ـ آقای عبدالله سامری (خرمشهر) به وزیر نیرو در خصوص علت تكمیل پروژه سد سروری بر روی رودخانه كارون و بهمنشیر.
ـ آقای موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) به وزیر نفت در خصوص تسریع در اجرا و انتقال گاز به شهرستان بم.
ـ آقایان: حسین نیاز‌آذری و علی‌اكبر ناصری (بابل) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص اینكه با توجه به اهدای (۱۵۰۰) متر مربع زمین از سوی فردی خیر برای احداث درمانگاه شبانه‌روزی شعبه امیركلا تسریع در احداث درمانگاه كه مطالبه جدی مردم است مورد انتظار است. همچنین تسریع در اتمام پروژه بیمارستان تأمین اجتماعی بابل. همچنین تسریع در استقرار شعبه سوم تأمین اجتماعی در شعبه بابل.
ـ آقای سیدحسین دهدشتی (آبادان) به وزیر نفت در تصمیمات غیركارشناسی در انتصابات و هیأت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان.
ـ آقای محمدمهدی مفتح (تویسركان)‌ به رئیس‌جمهور محترم در خصوص پرداخت مطالبات و دیون كارمندان بازنشسته جهاد سازندگی.
به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص ممنوعیت ورود گردو در راستای حمایت از تولید داخلی و باغبانان زحمتكش.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر آموزش ‌و پرورش در خصوص لزوم نظارت بیشتر بر عملكرد مدیریت ناكارآمد آموزش ‌و پرورش استان اصفهان.
ـ آقای حمید رسائی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر نفت در خصوص اینكه چرا وزیر محترم نفت علی‌رغم سپری شدن بیش از یك سال از آزمون استخدامی اردیبهشت ماه ۹۲ شركت ملی نفت از اعلام نتایج خودداری می‌كند.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص علت آغاز نشدن عملیات اجرایی بزرگراه ایرانكوه اصفهان به مباركه علی‌رغم گذشت سه سال از ملی شدن این پروژه.
ـ آقای عباسعلی منصوری‌آرانی (كاشان، آران و بیدگل) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم نظارت بر سازمان اوقاف و وضعیت نابسامان اوقاف استان اصفهان.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر ورزش و جوانان در خصوص اینكه با توجه به برنامه‌های جوانان و تأمین اعتبار و پیگیری طرحها و مشكلات از جمله اجرای قانون تسریع در پرداخت تسهیلات ازدواج و مسكن جوانان.
ـ آقای ابراهیم كارخانه (همدان و فامنین) به وزیر امور خارجه در خصوص حفظ مواضع حق‌طلبانه اخیر در دفاع از اقتدار هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران می‌بایست به عنوان مطالبه ملت ایران همچنان در مذاكرات هسته‌ای مورد تأكید قرار گیرد كه جای تقدیر و تشكر دارد.
به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لازمه مدیریت جهادی، نصب مدیران قوی و كارآمد كه نباید قربانی مدیریت جناحی شود.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر نفت در خصوص تسریع در برداشت نفت و گاز از میادین مشترك نفتی به ویژه در میادین مشترك با به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لازمه مدیریت جهادی، نصب مدیران قوی و كارآمدكه نباید قربانی مدیریت جناحی شوند.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر نفت در خصوص تسریع در برداشت نفت و گاز از میادین مشترك نفتی به ویژه در میادین مشترك با قطر و عراق.
ـ آقای قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص عدم اجرایی‌شدن مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب مربوط به دانشگاه‌های پیام نور استان.
به وزیر كشور در خصوص تأخیر بیش از حد انتظار در ایجاد شهرداری در (۲) شهر غلامان و یكه‌سحود كه مركز بخش می‌باشد.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص لزوم اجرای قانون افزایش بهره‌وری بخش كشاورزی.
ـ آقای جعفر قادری (شیراز) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در ابلاغ دستورالعمل بند «ز» تبصره (۱۵) قانون بودجه ۹۳، موضوع انتقال حق بیمه مستخدمین رسمی دولت از صندوق تأمین اجتماعی به صندوق بازنشستگی.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم توجه بیشتر به مشكلات زیربنایی شهر جدید علامه مجلسی.
ـ آقای قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اظهارات قانون‌گریزانه نسبت به مصوبات شورای عالی مجازی كه نوعی دوگانگی در حاكمیت را به جامعه القاء می‌كند.
ـ آقایان: محسن صرامی‌فروشانی (خمینی‌شهر) و علی ایرانپور (مباركه) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اینكه چرا رسیدگی به وضعیت نابسامان مدیریت ارشاد استان اصفهان صورت نمی‌گیرد؟
به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لزوم بررسی دقیق قراردادهای منعقده سفرهای خارجی مدیران و روند به‌كارگیری مجدد بازنشستگان در شركت فولاد مباركه.
ـ خانمها: لاله افتخاری، فاطمه آلیا، فاطمه رهبر (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) و حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ضرورت حمایت از هنرمندان متعهد و تلاشگر و برخورد جدی با بازیگرانی كه خطوط قرمز ارزش‌های نظام را رعایت نكرده‌اند و خاطر ملت را خدشه‌دار می‌كنند.
ـ آقای فرهاد بشیری (پاكدشت) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اقدامات فوری برای جلوگیری از حوادث رانندگی در محور جاده قلعه‌نو به قوهه پاكدشت.
ـ آقای غلامحسین شیری‌علی‌آباد (هشترود و چاراویماق) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص افتتاح بیمارستان شهرستان چاراویماق.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر آموزش و پرورش در خصوص علت افزایش دو برابری پرداخت ماهیانه حق بیمه طلایی فرهنگیان علی‌رغم كاهش خدمات‌رسانی به این بیمه.
ـ آقای قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اجرایی‌نشدن بخش مهمی از برنامه مرتبط با نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس در خراسان شمالی و به ویژه مناطق محروم.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تأخیر بیش از حد انتظار در نهایی‌شدن ترك تشریفات مناقصه راه آهن بجنورد ـ گرگان، بجنورد ـ مشهد.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص لزوم عمل به تعهدات دانشگاه‌های پیام‌نور، علمی ـ كاربردی و رعایت عدالت در توزیع اعتبارات و امكانات.
ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص تخصیص آمبولانس برای رفع كمبود ارائه خدمات اورژانس به شهروندان شهرستان شاهین‌شهر، میمه و برخوار.
ـ آقای علی‌نعمت چهاردولی (ملایر) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص اینكه توجه جدی به اجرای عدالت در اختصاص ضرایب پرداختی به شبكه بهداشت و درمان متناسب با شرایط هر شهرستان صورت گیرد، به ویژه شهرستان ملایر.
به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص علت عدم پرداخت حقوق دوماهه كارپردازان مخابرات روستایی و عدم تمدید قرارداد آنها.
ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص لزوم (رسیدگی) فوری به وضعیت كشاورزان مهاجركه بعد از شش ماه زحمت اكنون بدهكار بانكها شده‌اند.
ـ آقای قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تأخیر در ساخت روستای كهنه‌جلگه اینچه علیا و سفلی دهستان گیفان و دربند و میانزو، تكله‌قوز، پا‌كُتل وكلاته‌سهراب، كلاته‌بهار، پیربز و غیره.
ـ آقای مهدی كوچك‌زاده (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص رعایت مصالح و منافع ملی در واگذاری‌ها با دقت بیشتر در ارزیابی قیمت‌ واحدهایی كه واگذار شده‌اند.
ـ خانم حلیمه عالی (زابل، زهك و هیرمند) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تعطیلی شهرك‌های صنعتی و ضعف عملكرد اداره كل صنعت، معدن و تجارت استان.
ـ تذكری كه به امضای (۴۱) نفر از نمایندگان خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شده، در خصوص ضرورت پیگیری اجرای كامل بند «ب» تبصره (۱۵) قانون بودجه سال ۹۳ كل كشور در ارتباط با استمرار بیمه و قرارداد مستقیم كارگزاران مخابرات روستایی.
ـ آقای میرقسمت موسوی‌اصل (گرمی) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اینكه عده‌ای در كشور به نام كارگزاران مخابرات سالها زحمت كشیده و شبانه‌روزی خدمت صادقانه به ملت ارائه می‌نمایند، متأسفانه با دستمزد اندك و مشكلات مواجهند و لذا از قانون كار بهره‌مند نیستند. رسیدگی به مشكلات این عزیزان هر چه سریعتر جزء مطالبات می‌باشد.
ـ آقای علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص رسیدگی به قرارداد كارگزاران روستایی.
ـ آقایان: سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار)، سیدشریف حسینی (اهواز و باوی) و رمضانعلی سبحانی‌فر (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اینكه صنعت سیمان كشور نیازمند توجه بیشتر است با توجه به شرایط بازار و مشكلات، حوزه تولید سیمان آسیب‌پذیر است.
ـ آقای فتح‌اله حسینی (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص اینكه عدم پرداخت مطالبات كشاورزان گندم‌كار باعث ناراحتی كشاورزان گردیده است.
ـ آقای علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) به وزیر كشور در خصوص رسیدگی به وضعیت امنیت در استانها خصوصاً استان سمنان و حوزه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه.
ـ آقای سیدمحمد سادات‌ابراهیمی (شوشتر و گتوند) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم اجرای آزاد‌راه تهران ـ اندیمشك، شوشتر ـ اهواز علی‌رغم مصوبات هیأت دولت و ضروت احداث این آزادراه.
ـ خانم لاله افتخاری (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اینكه چرا درجشنواره شعر فجر از افرادی تجلیل شد كه نه با فجرآفرینان نسبتی داشته‌اند و نه با دفاع مقدس و ارزشها.
ـ آقای ایرج عبدی (خرم‌آباد و دوره) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص جلوگیری از ممنوعیت صادرات محصولات كشاورزی و دامی.
ـ آقای منصور حقیقت‌پور (اردبیل، نیر و نمین) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص انتصابات و عزل‌های سیاسی در دانشگاه پیام‌نور.
به وزیر آموزش و پرورش در خصوص بی‌خاصیت‌ بودن بیمه طلایی فرهنگیان.
ـ آقای سیدمحمد سادات‌ابراهیمی (شوشتر و گتوند) به وزیر نیرو در خصوص عدم اجرای خط انتقال نمك از مخزن سد گتوند به جنوب علی‌رغم اهمیت و ضروری بودن این پروژه.
ـ آقای عبدالكریم حسین‌زاده (نقده و اشنویه) به وزرای جهاد كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در خصوص نابسامانی در وضعیت سیب‌های موجود در سردخانه‌های استان آذربایجان غربی و از بین رفتن سرمایه ملی.
ـ آقای احمد آریائی‌نژاد (ملایر) به وزیر آموزش و پرورش در خصوص رسیدگی به وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان.
ـ آقای سیدمرتضی حسینی (قزوین، آبیك و البرز) به وزیر نفت در خصوص گازرسانی به منطقه الموت شرقی و غربی و گازرسانی به منطقه طارم سفلی تا روستاهای كلج و شهر سیردان.
به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص احداث بیمارستان‌های (۶۴) تخت‌خوابی شهرهای الوند و محمدیه. توجه به این نكته مهم است كه در این دو شهر (۱۰۰) هزار نفری حتی یك تخت دولتی وجود ندارد. همچنین در خصوص احداث بیمارستان جایگزین (۵۵۰) تخت‌خوابی شهر قزوین به دلیل فرسودگی (۳) بیمارستان بوعلی، شهید رجایی و (۲۲) بهمن احداث این بیمارستان كه مجوز ماده (۲۱۵) را نیز دارد، ضروری است. همچنین در خصوص تأسیس مركز تروما حوادث و اتفاقات جسمی و سوختگی در قزوین.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تكمیل پروژه مهم و اساسی راه اصلی قزوین ـ الموت ـ تنكابن و تكمیل راه محمدیه ـ آبیك، تكمیل راه اصلی قزوین ـ رحیم‌آباد ـ كلاچای. همچنین در خصوص متروی هشترود ـ قزوین، راه آهن قم ـ بوئین‌زهرا ـ قزوین و اجرای كمربندی جنوبی قزوین، اصلاح جاده آبیك بخش خاكی تا جاده بوئین‌زهرا و بهسازی حدود (۲۰۰) كیلومتر راه روستایی در استان قزوین.
ـ آقای عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای عملیات احداث كنارگذر یا كمربندی شهرستان دورود با توجه به تلفات جاده‌ای بالا و تكمیل دوبانده‌ شدن محور ازنا ـ شازند با توجه به مشكلات و تلفات بالای این محور.
به وزیر نیرو در خصوص تسریع در تكمیل سدهای مروك دورود و كمندان ازنا و آزادسازی حقآبه قانونی سد مروك دورود و سد كمال‌‌صالح اراك.
به رئیس‌جمهور محترم در خصوص تسریع در سفر جناب‌عالی و هیأت محترم وزیران به استان لرستان با توجه به شاخص‌های بالای محرومیت و بیكاری در این استان.
به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در بهره‌برداری از بارانداز ریلی غرب كشور در شهرستان دورود.
ـ آقای ناصر كاشانی (زاهدان) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم وجود بزرگراه در استان سیستان و بلوچستان.
ـ آقای عمران علی‌محمدی (ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملكشاهی) به وزیر امور اقتصادی و دارایی با توجه به فرمان مقام معظم رهبری و تشویق جوانان برای ازدواج در خصوص اینكه چرا بانك مركزی در پرداخت وام ازدواج جوانان تعلل می‌كند؟
ـ خانم شهلا میرگلوی‌بیات (ساوه و زرندیه) به وزرای كشور و نفت در خصوص عدم تخصیص سوخت مورد نیاز بخش كشاورزی شهرستان‌های ساوه و زرندیه و ایجاد مشكلات فراوان برای كشاورزان منطقه.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در برخورد با بانك‌های متخلف.
ـ آقای محسن بیگلری (سقز و بانه) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص معدن آهن صاحب سقز كه مالك اصلی آن دولت می‌باشد، اما عده‌ای سودجو در حال حاضر مشغول حمل و فروش آن هستند و وزارت صنعت هیچ اقدامی نمی‌نماید.
ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص اینكه چرا ادارات دولتی آگهی‌های خود را جهت تسریع به ارشاد اسلامی نمی‌دهند تا توزیع عادلانه شود؟
ـ آقای فرهاد بشیری (پاكدشت) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در بهره‌برداری از پروژه در دست احداث پل سیمان با توجه به مشكلات فراوانی كه برای مردم پاكدشت و شرق كشور ایجاد می‌كند.
ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص صدور دستور برای پذیرش اصلاحیه‌های مردم در سامانه هدفمندی یارانه‌ها.
ـ آقایان: محمدمهدی رهبری‌ (رودسر و املش)، ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل)، مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود)، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی (رشت)، جبار كوچكی‌نژاد‌ارم‌ساداتی، حسن تأمینی‌لیچائی (رشت)، ناصر عاشوری‌قلعه‌رودخانی (فومن و شفت)، محمدرضا خان‌محمدی‌خرمی (ابهر و خرمدره)، شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنكابن و رامسر)، حمیدرضا خصوصی‌ثانی (صومعه‌سرا)، نادر قاضی‌پور (ارومیه) و محمدحسین قربانی (آستانه‌اشرفیه) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص پرداخت قیمت برگ سبز چای كه مطابق قانون، خرید تضمینی داشته و جزء كالاهای اساسی می‌باشد.
آقای رئیس! تذكرات كتبی تمام شدند.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون.
 
۱۶ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ آقای دهقانی‌نقندر! اخطاری بود، تذكری هست، بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای دكتر! آقای نادران كه با جناب‌عالی هم صحبت كردند ظاهراً یك تذكری دارند، اسمشان هم نفر اول است.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
الیاس نادران (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! اخطار من اصل (۴۰) قانون اساسی و سایر اصول مرتبط با فصل (۴) قانون اساسی در حوزه اقتصاد و امور مالی است. اصل (۴۰) می‌فرماید: «هیچ كس نمی‌تواند اعمال حق خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد». مسأله از این قرار است كه در آستانه انتخابات اتاق اصناف ایران هستیم و این اتاق تمام مجموعه افراد موجود در آن متعلق به بخش خصوصی هستند. یعنی اصناف كشور، خودشان تصمیم می‌گیرند كه مدیریت اتاق و مجموعه شورای مدیرانشان چطوری باشند. دخالت‌های دولتی باعث می‌شود كه هم انحراف در فعالیت‌های آنها ایجاد بشود و هم دولت را از یك ناظر بیطرف خارج بكند و اعمال مدیریت در آن حوزه بكند.
متأسفانه شنیده شده كه اعمال نفوذی از ناحیه بعضی از مسؤولین وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته، بعضی از افراد و مسؤولین آنجا را وادار كردند به اینكه استعفاء بدهند و مجدداً در آنجا به عنوان كاندیدای اصناف مشاركت نداشته باشند. این نوع دخالت‌های دولتی هم خلاف قانون اصناف است، هم خلاف قانون اساسی است، هم خلاف ایجاد امنیت در حوزه اقتصادی كشور است. طبیعی است كه اگر وزارت صنایع و مسؤولین ذی‌ربطش كه دارند تلاش می‌كنند دست از این كارها برندارند، حق نماینده‌ها برای طرح سؤال از وزیر و پیگیری باقی هست. من استدعا دارم، چون نظر شما در این مسأله صائب است، بفرمایید اساساً مقامات دولتی حق دخالت در انتخابات شوراهای بخش خصوصی مثل شورای اصناف و وادار كردن افراد به استعفاء یا عدم شركت مجدد در انتخابات اصناف را خلاف قانون اساسی و قوانین موضوع كشور دارند یا ندارند؟
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم. همان‌طور كه اشاره داشتید، اصلاً هویت شورای اصناف بر این است كه اصناف محترم به‌طور آزاد و بدون كمترین دخالت دستگاه‌های اجرایی و دیگر مسؤولین افراد مورد نظر خودشان را برای حضور در این عرصه انتخاب كنند. هرگونه اقدامی كه این اصل كلیدی را آسیب بزند هم در تعارض با اصول قانون اساسی است و هم خلاف مصالح ملی و اقتصاد مقاومتی است كه امروز سیاست نظام و اراده جدی دولت و مجلس هست. امیدوارم كه مسؤولین محترم در همین راستا قدم بردارند و ان‌شاءالله ما شاهد گزارشاتی باشیم كه حكایت از آزادی كامل اصناف برای شكل‌گیری شورای اصناف باشد و اخطار شما هم دیگر مسیر را برای این حركت هموار كند. خیلی متشكرم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! آقای آصفری هم نفر اول هستند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اولاً حاج آقای ابوترابی! تشكر می‌كنیم از اینكه اخطار جناب آقای نادران را وارد دانستید و واقعاً همین اتفاق دارد شكل می‌گیرد. متأسفانه وزارت صنعت معدن و تجارت دارد به آقایان متذكر می‌شود كه برای نامزدشدن شركت نكنید و اگر شركت كنید ما با شما همكاری نخواهیم كرد. امیدواریم كه وزارت صنعت دخالت در این موضوع نداشته باشد و بگذارد اتاق اصناف همان‌طور كه هر فردی را می‌خواهند انتخاب كنند. این یك موضوع!
 اما تذكر بنده در خصوص بحث اصل (۸۸) قانون اساسی و همچنین ماده (۲۰۹) آ‌یین‌نامه است. همان‌طور كه به صراحت اشاره نموده، وقتی كه نمایندگان سؤالی را از وزراء داشته باشند، بایستی ظرف مدت یك‌ماه بعد از آن ترتیبی كه به صراحت هم در آیین‌نامه، هم در اصل (۸۸) به آن اشاره داشته، روش آن دنبال بشود و بعد بیاید در مجلس.
حاج‌آقای ابوترابی! الان بیش از (۲) میلیون نفر در نوبت وام ازدواج هستند. با توجه به اینكه مقام معظم رهبری هم بر این موضوع تأكید دارند و همچنین همه مسؤولین هم بر این موضوع تأكید دارند و همچنین افزایش جمعیت، متأسفانه الان چندین ماه است كه از سؤال بنده درخصوص بحث پاسخ دادن وزیر محترم اقتصاد مبنی بر اینكه چرا وام ازدواج در اختیار جوانانی كه در نوبت ازدواج هستند گذاشته نمی‌شود (می‌گذرد) ولی متأسفانه شاهد بعضی از موارد معوقات بانكی و غیره و ذلك یا پرداخت وام‌های بدون حساب و كتاب با مبالغ هنگفت هستیم در صورتی كه (۲) میلیون نفر از جوانان عزیز ما امروز در نوبت وام (۵) میلیون تومانی هستند.
جناب حاج‌آقای ابوترابی! چرا این سؤال ما علی‌رغم اینكه در صحن هم مطرح شده، قرائت شده، اعلام وصول شده در مجلس مطرح نمی‌شود؟ دیروز مقام معظم رهبری (نایب‌رئیس ـ متشكر) بحث مدیریت جهادی را یك بخش آن را هم در تنقیح قوانین فرمودند، لذا لازم هست دستور بفرمایید كه هیأت‌رئیسه طبق آن قسمی كه یاد كرد‌ه‌اند هر چه سریعتر وزیر محترم بیایند در مجلس پاسخگو باشند كه چرا مشكل بحث وام ازدواج را حل نمی‌كنند؟
نایب‌رئیس ـ متشكرم. بنده در مورد اخطار نخست جناب‌عالی و جناب آقای دكتر نادران كه ناظر به دخالت دستگاه‌های اجرایی در انتخابات شورای اصناف بود، مجدداً به طور جدی از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم كه در این حوزه هیچ دخالتی نداشته باشند و از كمیسیون اقتصاد و ریاست محترم كمیسیون اقتصاد هم می‌خواهم كه موضوع را در دستور كار قرار بدهند، بررسی كنند و گزارش آن را به ما ارائه كنند و ان‌شاءالله زمینه برگزاری یك انتخابات آزاد و بدون كمترین دخالت را فراهم بیاورند، خیلی متشكریم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! آقای موسوی‌لارگانی هم نوبتشان است، بعد آقای پورابراهیمی نوبتشان است. اگر اجازه بدهند طبق نوبت باشد.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای موسوی‌لارگانی بفرمایید.
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض تبریك عید مبعث را خدمت همكاران عزیز خودم دارم و عرض تبریك به هیأت‌رئیسه محترم.
نكته‌ای كه جناب حاج آقای ابوترابی! می‌خواهم عرض بكنم، یكی در رابطه با استیضاح‌ وزیر نیرو است. استان اصفهان دارد نابود می‌شود. الان آب آشامیدنی ندارند و نزدیك به (۲) ماه است بحث استیضاح وزیر نیرو تحویل هیأت‌رئیسه شده ولی اعلام وصول نشده جلسات متعددی هم گذاشته شده. من خواهشم این است كه توجه بكنید. نگذارید كار بحرانی بشود، نگذارید مردم اصفهان نابود كه شدند، بعد بخواهید تصمیم‌گیری بكنید. الان مردم آب آشامیدنی ندارند، كشاورزان ما به نان شبشان محتاجند. جناب حاج‌آقای ابوترابی! یك فكر اساسی برای اصفهان داشته باشید.
 سؤالاتی هم كه ما از وزیران داریم، از وزرای كشور و بهداشت و درمان، از وزارت راه و شهرسازی، اینها كارهایشان انجام شده، اعلام وصول شده، چرا در دستور كار قرار نمی‌گیرد؟ مگر مقام معظم رهبری بحث نظارت، بحث مدیریت جهادی را نفرمودند؟ خوب، اگر مشكل نبود كه نمایندگان بیكار نبودند كه سؤال از وزیر داشته باشند. من خواهشم این است كه این سؤالات را دستور كار مجلس قرار بدهید ولو اینكه دو، سه هفته اصلاً كار مجلس منحصر به جواب سؤالات وزراء باشد.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم. من در مورد نكته تذكر جناب آقای آصفری در مورد سؤال، جناب آقای آصفری! همان‌طور كه مستحضر هستید ما در هیأت‌رئیسه تصمیم گرفتیم كه یك روز را برای طرح سؤالها اختصاص بدهیم كه تسریع بشود در جهت طرح سؤالات همكاران ارجمند كه ان‌شاءالله به همین روال جلو می‌رویم و امیدواریم در كوتاه‌ترین زمان سؤال حضرت‌عالی هم در دستور كار قرار بگیرد. ضمن اینكه بنده قبل از طرح سؤال هم از وزیر محترم اقتصادی و دارایی می‌خواهم این موضوع را كه بحث مهمی است، مورد توجه ویژه قرار بدهند و امیدوارم كه قبل از طرح سؤال با پاسخ مثبت و عملیاتی‌شدن موضوع مورد سؤال جناب‌عالی اصلاً بحث سؤال هم منتفی بشود، متشكرم.
در مورد تذكر برادر عزیزم جناب حاج‌آقای موسوی هم بحث مهمی است، موضوع آب شرب اصفهان و آب كشاورزی و همین‌طور چند استانی كه با این منابع آبی نسبتاً مشترك روبرو هستند. امیدواریم به نحو صحیحی با تدبیر مسؤولین ذی‌ربط دغدغه‌های همكاران ارجمند ما در این حوزه در استان اصفهان، استان همجوار استان اصفهان ان‌شاءالله به طور كامل برطرف بشود. خیلی متشكرم.
(ادامه تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولان اجرایی كشور)
دبیر (صادقی) ـ آقای رئیس! اجازه می‌فرمایید چند تا تذكر مانده است؟
نایب‌رئیس ـ دو تذكر هم از تذكرات كتبی باقی مانده، بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! آقای پورابراهیمی هم اخطار دارند.
دبیر (صادقی) ـ آقای محمدعلی پورمختار (بهار و كبودرآهنگ) به وزیر نیرو در خصوص تسریع در تكمیل برج خنك‌كننده نیروگاه شهید مفتح كبودرآهنگ.
ـ آقای محمدعلی مددی (میانه) به وزیر علوم در خصوص انتصاب افراد غیركارآمد و سیاسی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و عدم برنامه‌ریزی برای توسعه آموزش عالی در كشور.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم. آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم تبریك عرض می‌كنم عید مبعث را خدمت همه عزیزان، مردم بزرگوار ایران اسلامی و همكاران محترم در مجلس شورای اسلامی.
حاج آقای ابوترابی! من تذكرم عدم رعایت مواد (۲۰۸) و (۲۰۹) و (۲۱۴) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است. از چند وزیر همان‌طوری كه همكارانم اشاره كردند، ما سؤال كردیم. از وزیر محترم رفاه و تأمین اجتماعی، الان حدود چندماه می‌گذرد. بنده در كمیسیون هم رفتم، درخواست كردم سؤال به صحن بیاید، از طرف كمیسیون به صحن ارجاع نمی‌شود. در خصوص سؤال از وزیر امور خارجه در خصوص دیپلماسی اقتصادی سؤال كردیم از سال گذشته این سؤالات مانده، ارجاع نمی‌شود. تحقیق و تفحص از صنعت بیمه، از حدود یك‌سال قبل در دستور كار بوده. من نمی‌دانم هیأت‌رئیسه نسبت به اینها چگونه تصمیم‌گیری می‌كند؟ به هرحال ببینید آیین‌نامه با صراحت زمان‌بندی انجام كار را اعلام كرده. تحقیق و تفحص از بانك مركزی حدود یك‌سال و نیم دارد از آن می‌گذرد و عملاً این كار متوقف شده و ما نمی‌دانیم وضعیت موضوعات ارزی‌مان به چه شكل است كما اینكه الان هم بانك مركزی متناسب با رویكرد خودش دارد اقدام می‌كند. اینكه الان وضعیت بازار ارز را می‌بینیم به دلیل همان نابسامانی‌هایی است كه ما به واسطه عدم تحقیق و تفحص و رسیدن به موضوعاتی كه مشكلات بانك مركزی بوده در دستور كار داشتیم. اینها نشان می‌دهد ما نیازمند یك تصمیم دیگری هستیم. من از حضرت‌عالی خواهش می‌كنم به هر حال این سؤالات از وزراء، این تحقیق و تفحص‌ها و این مواردی كه مطرح شده اگر قرار باشد ابزار اجرایی مجلس نباشد مجلس از خاصیت خودش می‌افتد خوب شما می‌فرمایید كه ما این كار را انجام دادیم. من الان سؤالم این است، سؤال ما از وزیر امور خارجه در خصوص دیپلماسی اقتصادی به كجا رسیده؟ از سال گذشته قرار بود بیایند، دوستان هیچ كدام اقدام نمی‌كنند. كمیسیون امنیت ملی باید با تسریع اقدام كند، كمیسیون اجتماعی باید با تسریع اقدام كند، در هیأت رئیسه الان از تحقیق و تفحص از صنعت بیمه كشور بیش از (۹) ماه دارد می‌گذرد. حاج‌آقای ابوترابی! یك سال و نیم دیگر از عمر مجلس مانده، چه زمانی‌ می‌خواهیم به اینها برسیم؟
نایب‌رئیس ـ یعنی در مورد تحقیق و تفحص چه اتفاقی افتاده؟
پورابراهیمی‌داورانی ـ هیأت رئیسه تصمیم نمی‌گیرد ارجاع نمی‌شود بیاید صحن مصوب شود، كارش اجرایی نمی‌شود. آن هم كه تصویب شده رفته كمیسیون ما هنوز اجرایی‌اش نكردیم به دلایل مختلف در خصوص تحقیق و تفحص بانك مركزی، هر كدام یك موضوعی هستند. من می‌خواهم بگویم اینها موارد اصلی ماست، اینها دغدغه ماست (نایب‌رئیس ـ متشكر) فردا باید پاسخگو باشیم. من خواهش می‌كنم، شاید الان لازم نباشد حضرت‌عالی توضیحات سؤالات بنده را توضیح بفرمایید، ولی برای این در هیأت رئیسه تصمیم‌گیری كنید از شخص آقای دكتر لاریجانی ریاست محترم مجلس، از هیأت رئیسه من استدعا دارم به صورت ویژه این مواردی كه مهم است موضوعات كلان اقتصاد كشور است مدنظر قرار دهید، ما ان‌شاءالله بتوانیم سریعتر تصمیم‌گیری كنیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، همانطور كه اشاره داشتید در هیأت رئیسه روی این مباحث بحث می‌كنیم و تصمیم مقتضی را اتخاذ خواهیم كرد در مورد سؤالات هم به كمیسیون‌ها توصیه خواهیم داشت كه تسهیل كنند در بررسی و ارسال نتیجه سؤال همكاران، همانطور هم كه اشاره داشتم برای روان ‌شدن طرح سؤالات همكاران یك روز را هم كه برای ایراد سؤال دوستان اختصاص دادیم ان‌شاءالله امیدواریم كه به سرعت به این دغدغه‌ها پاسخ داده شود، بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای لاهوتی بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ آقا! امروز كه همه‌اش تذكر است.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقای ابوترابی عنایت بفرمایید ببینید! تذكر بنده به وزیر محترم كشور است حضرت‌عالی هم یك عنایتی بفرمایید (نایب‌رئیس ـ متشكرم ولی ما باید به حرم حضرت امام برویم) تمام شد حاج‌آقا! ببینید! مطلبی كه می خواهم عرض كنم این است ما در خصوص قانون تقسیمات خوب استحضار دارید كه قانون كاملی داریم.
حاج‌آقای ابوترابی، آقای دكتر زاكانی! یك دقیقه اجازه بفرمایید (دهقانی‌نقندر ـ آقای لاهوتی! یك خرده سریع‌تر آخر وقت است) تمام شد دیگر... (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) عرضم خدمت شما این است كه ما در قانون تقسیمات قانون مشخص و شفافی داریم كه شهرها به چه شرایطی تبدیل به شهرستان شوند، روستاها به بخش تبدیل شوند.
دولت جدید و آقای وزیر كشور این را موكول به طرح جامع تقسیمات كرده یعنی كاملاً كارهای تقسیماتی را... من خدمت آقای دكتر روحانی هم عرض كردم واقعاً هیچ كار... در واقع تقاضاهای تقسیماتی در دولت جدید با توجه به اینكه قانون شفاف و روشنی هم داریم همه اینها متوقف است. من خواهش می‌كنم اگر قانون نیاز به اصلاح دارد خوب دوستان بیاورند در مجلس ما قانونش را اصلاح كنیم. متوقف كردن این كار، كار درستی نیست من خواهش می‌كنم جناب‌عالی هم تأكیدی به این امر بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ متشكریم، امیدوارم كه دولت محترم سریع‌تر نسبت به این موضوع تصمیم بگیرند و ان‌شاءالله دغدغه‌های دوستان كه دغدغه بسیاری از دوستان هست پاسخ داده شود. نامه را هم بفرمایید یك مختصر بفرمایید.
دبیر (بذرپاش) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حاج‌آقا! یك نامه‌ای با امضای بیش از (۱۵۰) تن از نمایندگان شریف ملت ایران خطاب به آقای دكتر لاریجانی و هیأت رئیسه محترم مجلس رسیده كه در این نامه از سرعت عمل كارشناسان و حسابرسان دیوان محاسبات در رسیدگی به رانت (۶۵۰) میلیون یورویی در واردات كالاهای اساسی تشكر كردند و از كمیسیون اصل (۹۰) و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و كمیسیون اقتصادی مجلس تقاضا كردند با سرعت و دقت بیشتری به موضوع رسیدگی و آن را پیگیری نمایند.
 نایب‌رئیس ـ خیلی متشكرم، همكاران محترم همانطور كه استحضار دارید، (عبدی ـ تذكر دارم) آقای عبدی می‌خواهیم به حرم حضرت امام برویم، آخرین نفر هستید شما؟ بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس!‌ اول آقای چهاردولی قبل از آقای عبدی هستند.
نایب‌رئیس ـ آقای عبدی! اگر اجازه دهید آقای چهاردولی قبل از شما هستند.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای چهاردولی گذشتند.
نایب‌رئیس ـ متشكرم، آقای عبدی بفرمایید.
ایرج عبدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام محضر ملت شریف ایران و همه نمایندگان عزیز ملت، حاج ‌آقا ببینید! من عرضم این است دولت آقای روحانی قول دادند كه بر مبنای قانون عمل كنند در بحث هدفمندی یارانه‌ها ملت مستحضرند با توجه به اصل (۲۸) قانون اساسی ما (۲۰۰۰) میلیارد تومان اعتبار گذاشتیم در قانون بودجه ۹۳ برای افراد جویای كار و پرداخت حق بیمه افرادی كه سال‌هاست دنبال كار هستند و نتوانستند هیچ شغلی پیدا كنند. دولت هم موظف است برای اینها اشتغال ایجاد كند، این (۲۰۰۰) میلیارد را گذاشتیم، سهم بهداشت و درمان را دادند، یارانه نقدی را دارند پرداخت می‌كنند. سهم تولید را دنبالش هستند كه در واقع پرداخت شود منتها این (۲۰۰۰) میلیارد كه در قانون بودجه دولت (۱۰) درصد اجازه جابجایی دارد. از این (۲۰۰۰) میلیارد تومان هنوز نه خبری است، نه دولت برنامه‌ای اعلام كرده و نه مبلغی اختصاص دادند به وزارت كار و تعاون كه بتوانند به افراد جویای كار پرداخت كنند. با اینكه قانون آن هم هفته گذشته در مجلس تصویب شد، خواهشم این است كه پیگیری شود از طریق دولت محترم با توجه به اینكه جناب آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم قول دادند كه بر مبنای قانون عمل كنند و همینطور هم هیت و دارند عمل می‌كنند از این محل هدفمندی یارانه‌ها من درخواستم این است این (۲۰۰۰) هزار میلیارد افراد بیكار و جویای كار را ان‌شاءالله در اولویت قرار دهند كه به این افراد پرداخت شود و ما به جد پیگیریم كه ان‌شاءالله این امر محقق شود. خیلی متشكرم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكریم، همكاران ارجمند! ما همانطور كه قبلاً به اطلاع دوستان ارجمند رسیده است طبق روال سال‌های گذشته در آغاز فعالیت مجلس شورای اسلامی در سال سوم فعالیت خودش به زیارت حرم مطهر حضرت امام و به یاری خدای متعال تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های بلند بنیانگذار عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی كه تداوم راه نورانی او تنها مسیر افزایش اقتدار و عزت نظام اسلامی و امت اسلام است ان‌شاءالله شرفیاب می‌شویم و امیدوارم كه با تجدید عهد و پیمان در راه آن بزرگوار با عنایات حضرت حق ثابت قدم و استوار باشیم.
۱۷ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ پایان جلسه را اعلام می‌كنم، جلسه بعدی ما با توجه به اینكه هفته آینده هنگام حضور همكاران ارجمند بنده در حوزه انتخابیه خودشان است و معمولاً این هفته، هفته كاری است كه دوستان به هموطنان عزیز و حوزه‌های انتخابیه سركشی می‌كنند جلسه بعدی ما روز یكشنبه هجدهم خردادماه ساعت (۸) بامداد تشكیل می‌گردد. دستور جلسه هم متعاقباً خدمت همكاران اعلام خواهد گردید.
(جلسه ساعت ۱۱:۰۴ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی اردشیرلاریجانی

 

۹ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه ۱۲۰ اقتصادی متعاقب جلسه ۱۷ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.
لایحه پروتكل اصلاحی موافقتنامه كشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری كوبا ۱۶۴ عمران متعاقب جلسه ۳۳ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.
لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات پروتكل ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی‌ها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳) ـ مصوب ۱۳۸۰ ـ و اصلاحات بعدی آن ۱۹۳ عمران متعاقب جلسه ۳۳ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.
لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM) ۱۹۴ بهداشت و درمان متعاقب جلسه ۳۳ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.
لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه‌ها و نگهبانی دریانوردان (STCW) ۱۹۵ عمران متعاقب جلسه ۵۱ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.
لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی ۲۵۶ قضایی و حقوقی متعاقب جلسه ۷۷ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.
لایحه عضویت دولت جمهوری ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه آن ۲۷۲ اقتصادی متعاقب جلسه ۸۵ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.

ب ـ فهرست طرح‌های اعلام وصول شده

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی كمیسیون فرعی امضا كنندگان
طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری ۴۵۷ قضایی و حقوقی آموزش، اقتصادی، امنیت، بهداشت، صنایع، عمران، فرهنگی و كشاورزی غضنفرآبادی، ابوالفضل ابوترابی، دهقانی‌نقندر، رزم، طباطبائی‌نائینی، افتخاری، جلیلیان، ملكشاهی، اخوان‌بیطرف، اسفنانی، عبدی، پزشكیان، علیرضا خسروی، پیرمؤذن، الیاس طاهری، مفتح و موسوی‌نژاد
طرح واگذاری مدیریتی شبکه‌های ورزشی صدا و سیما ۴۵۸ فرهنگی اقتصادی و ویژه اصل (۴۴) نجف‌نژاد، عثمانی، فلاحی‌باباجان، آرامی، جباری، شهریاری، یوسفیان‌ملا، مقیمی، فیاضی، تابش، میرمرادزهی، رجبی، امیرآبادی‌فراهانی، آریایی‌نژاد، خضری، دستغیب، برومندی، پورابراهیمی‌داورانی، فولادگر، قائیدرحمت، رهبری، داود محمدی، افضلی‌فرد، شجاعی‌كیاسری، اسفنانی، محمدزاده، سبحانی‌فر، نجابت، صالحی‌نسب، منصوری‌بیدكانی، عباس رجائی، كیائی‌نژاد، جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، نقوی‌حسینی، نعمتی، خجسته، علیپورخنكداری، حسین فتاحی، دامادی، مفتح، نوروزی، زمانیان‌دهكردی، سیدعلی طاهری، پزشكیان، ابوالفضل ابوترابی، شوشتری، اسماعیل‌نیا، محجوب، امامی، رحمنی، حیدری‌طیب و یك امضای ناخوانا
طرح اصلاح ماده (۱۰۳) آیین‌‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ۴۵۹ تدوین آیین‌نامه داخلی ــ اسدی، مظفر، شریعتی، شوهانی، آذین، حسینی‌صدر، سیدعنایت‌اله هاشمی، سیدمحمدعلی موسوی،  بهمئی،  دوگانی، عابد فتاحی، عبدالكریم حسین‌زاده، حیدری‌طیب،  آصفری، سادات‌ابراهیمی، مفتح، قاضی‌پور و  مقتدای‌خوراسگانی
 

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و سیزدهم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها   ۴۵۶        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۱۵   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۵
   
 
             
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۶ ـ ۱۵ ۳۱
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۲۰۶ ۱۳ ۵۹ ۲۷۸
قوانین ابلاغی به دولت ۳۹ ـ ۳۱ ۷۰
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۴۹ ۳ ۷ ۵۹
جمع كل ۳۱۵ ۱۶ ۱۲۵ ۴۵۶
 
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۳۷   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۶ ۲ ۷
تحت بررسی ۸۴ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۳۷ ۱ ۱
جمع كل ۱۳۷ ۳ ۱۷


نام
پست الکترونيک
پيام شما