آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۳۶
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۶۳۱
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۱۴۷ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۱۲) - دوره نهم ۰۴/۰۳/۱۳۹۳


  جلسه دویست و دوازدهم (۲۱۲)  
۴  خرداد‌ماه  ۱۳۹۳   هجری‌شمسی
۲۵ رجب  ۱۴۳۵ هجری‌قمری
 
 
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه دوم
۱۳۹۳ ـ ۱۳۹۲
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ـ تسلیت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز شهادت امام موسی كاظم (علیه السلام) و تبریك سالروز آزادسازی خرمشهر
۴ـ انتخاب اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی (اجلاسیه سوم)
۵ ـ تصویب طرح اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار (ثبت ۴۵۴)
۶ ـ انجام مراسم تحلیف اعضاء هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی (در اجلاسیه سوم)
۷ـ تصویب مجدد لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور (جهت تأمین نظر شورای نگهبان) (ثبت۶۰)
۸ ـ  اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۰ ـ ضمیمه:  الف ـ فهرست مصوبات
                         ب ـ  فهرست اسامی هیأت‌رئیسه منتخب                 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۷ نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و دوازدهم روز یكشنبه چهارم خرداد‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست و پنجم رجب ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ انتخاب اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی.
۲ ـ ادامه رسیدگی به طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت‌، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار.
۳ ـ گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور (اعاده شده از شورای نگهبان).
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌‌رئیس ـ تلاوت آیاتی از كلام‌الله مجید را آغاز بفرمایید.
(آیات ۹ ـ ۷ از سوره مبارکه «مائده» توسط قاری محترم آقای رحیم خاكی تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
وَ اذْكُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَیْكُمْ وَ مِیثاقَهُ الَّذِی واثَقَكُمْ بِهِ إِذْ قُلْتُمْ سَمِعْنا وَ أَطَعْنا وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ * یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِما تَعْمَلُونَ * وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَ أَجْرٌ عَظِیمٌ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای خاكی قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای حسین سبحانی‌نیا قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«و یاد آرید نعمت خدا را بر خویشتن و آن پیمان محكم را كه با شما بست كه گفتید شنیدیم و اطاعت كردیم و از خدا پروا كنید كه او از آنچه در دلها می‌گذرد آگاه است. ای كسانی كه ایمان آورده‌اید همواره برای خدا به پا خیزید و به عدل و انصاف شهادت دهید و مبادا دشمنی با گروهی از مردم شما را به بی‌عدالتی كشاند. به عدل و داد رفتار كنید كه این به تقوا نزدیك‌تر است و از خدا پروا كنید كه خدا از آنچه می‌كنید آگاه است. خدا به كسانی كه ایمان آرند و عمل صالح كنند وعده داده است كه از آمرزش و پاداشی بزرگ برخوردار خواهند بود». صلوات (حضار صلوات فرستادند).
رئیس ـ متشكریم.
 
۳ ـ تسلیت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز شهادت امام موسی كاظم (علیه السلام) و تبریك سالروز آزادسازی خرمشهر
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
شهادت باب‌الحوائج حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) را به نمایندگان محترم و ملت عزیز تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم. امام كاظم (علیه السلام) كه در دوران بسیار سختی از حكومت عباسیان كه به نام اهل بیت پیامبر حكومت را غصب كرده بودند برای پاسداری از دین حق مرارتها كشید و با جهاد و صبر صراط مستقیم الهی را پاسداری نمود. كلام نورانی‌ای از آن حضرت نقل شده است كه فرمود: «لیس منا من لم یحاسب نفسه فی كل یوم»؛ آن كس كه همه روزه به حساب خویش رسیدگی ننماید از ما نیست. در این كلام امام اولاً قید «همه‌روزه» آمده است كه نشان می‌دهد برای بهره جستن از عادت مراقبه این گونه محاسبات اعمال باید روزانه صورت پذیرد. ثانیاً آمده است كه كسانی كه چنین رویه‌ای در سبك زندگی خود دایر ننمایند از ما نیستند كه بسیار تكان‌دهنده است.
در واقع شیوه زندگی پیروان واقعی امام كاظم برنامه روزانه محاسبه اعمال خواهند داشت و چه آثار پربركتی بر این مشی حكیمانه برای فرد و جامعه حاصل می‌شود. كلام بلند دیگری از ایشان نقل است كه فرمود: «هرگاه برادر مؤمنی برای انجام كاری به انسان رجوع كند به درستی این رحمتی است از جانب خدای بزرگ كه به سوی او آمده است و هر گاه انجام آن محقق شود او را به ولایت ما متصل ساخته در حالی كه به ولایت الهی نیز اتصال یافته است». در این كلام نورانی نیز امام بزرگوار اهمیت رفع حاجات مردم را بخشی از رحمت الهی معرفی نموده است كه باعث اتصال به ولایت خداوند می‌شود.
این روزها كه به دلیل مشكلات اقتصادی یكی از بخشهای پرازدحام مراجعات مستمر همكاران ما رفع حاجات نیازمندان است گرچه وظیفه اصلی نمایندگان تدوین و تصویب قوانین و نظارت بر امور سایر قوا می‌باشد ولی به طور جدی این بخش از مراجعات مردم وقت زیادی از نمایندگان را می‌گیرد اما بدانیم كه امام كاظم (علیه السلام) نوید رحمت واسعه الهی را در این مسیر معرفی كرده است كه ان‌شاءالله با نیت خیر همكاران عزیز در پرتو آن رحمت الهی واقع می‌گردند.
همچنین لازم است روز مقاومت و پایداری را به مردم شریف و مجاهد دزفول تبریك عرض كنیم و همیشه آن پایمردیهای مردم مقاوم دزفول در خاطر ملت باقی خواهد ماند.
سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر را به ملت عزیز به خصوص مردم شریف خوزستان و خرمشهر تبریك عرض می‌كنیم و یاد شهید جهان‌آرا و شهدای بزرگوار دفاع مقدس را گرامی می‌داریم. قطعاً شكست رژیم صدام در سال ۶۱ در عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر نقطه طلایی دفاع مقدس بود كه حوادث قبل و بعد آن همگی درس‌آموز و مهم می‌باشد. پیروزی انقلاب اسلامی در ایران قدرتی الهی ـ مردمی را به جهانیان نشان داد كه می‌تواند با حركتی توفنده رژیم وابسته به قدرتهای بزرگ خارجی و متكی به نیروهای نظامی ـ امنیتی داخلی را از پای درآورد و به جای آن حكومتی برآمده از آرای مردم با پشتوانه عنایات الهی جایگزین نماید.
اما در فتح خرمشهر همین قدرت بار دیگر توان خود را به رخ جهانیان كشید و آن تحمیل شكست در عرصه نظامی بود. همگان شاهد بودند كه این نیروی انقلابی و مردمی در معركه‌ای بسیار سخت با بزرگترین نیروی زمینی در منطقه خاورمیانه توانست علاوه‌بر آزادسازی مهمترین سرزمینی كه آنها در اشغال داشتند حدود (۲۰) هزار نفر از آنان را به اسارت بگیرد. این توفیق پس از پیروزی انقلاب اسلامی دومین ضربه مهلك و گیج‌كننده بود كه قدرتهای مادی دنیا از ملت مسلمان ایران دریافت می‌كردند. ضربه‌ای كه در محاسبات هیچ‌یك از سیاستمداران و صاحب‌نظران نظامی آنها بررسی نشده بود.
از جانب دیگر نوآوریها و مدیریت جهادی جوانان میهن فرمولهای رایج در مدیریت كلاسیك نظامی را به هم ریخت. آنها توانستند با تدبیر و فداكاری كارهای نشدنی را عملی نمایند. آنچه صدام حسین و فرماندهان ارتش بعث عراق و مشاوران نظامی غربی و شرقی آنها باور نمی‌كردند این بود كه خرمشهر از همان مسیری كه اشغال شده بود آزاد شود. طراحی آنها برای دفاع از خرمشهر و مقابله با ایران این بود كه جنگی رودررو را تدارك دیده بودند اما هنگامی كه دلیرمردان ما با حمله به گلوگاه و استقرار در مسیر تداركاتی آنها راه تنفس را بر قوای دشمن بستند راهی جز تسلیم در برابر اراده این ملت نیافتند كه بنا را بر استقلال، آزادی و اعتلای كلمه توحید گذاشته بود.
از طرفی تهاجم گسترده ارتش اسرائیل به لبنان برای انحراف توجه جمهوری اسلامی ایران از تعقیب ارتش مزدور صدام پس از فتح خرمشهر حكایت از عمق توطئه عظیمی می‌كرد كه امپریالیسم و صهیونیسم جهانی با كمك ارتجاع منطقه علیه مردمی خداجو تدارك دیده بود. آنها نتوانستند مزدوران صدامی را از ضربات محكم نجات دهند اما با اشتباهی كه در حمله به لبنان مرتكب شدند فرصتی را برای انقلاب اسلامی در آن دیار فراهم نمودند تا چراغ جهاد در آنجا نیز روشن شود. علما و جوانان لبنانی با الگوپذیری از دفاع مقدس رزمی را علیه دشمن متجاوز آغاز كردند كه قریب (۲۰) سال طول كشید. لكن توانستند برای نخستین‌بار با بهره‌گیری از بنیه نظامی و چریكی ارتش اسرائیل را وادار به عقب‌نشینی از بخشی از سرزمینهای مسلمانان نمایند. شكست ارتش اسرائیل از حزب‌الله لبنان از ثمرات فتح خرمشهر بود. تولد حزب‌الله هم از نتایج این فتح بود. اعتماد به نفسی كه در مسلمانان منطقه برای مقابله با غرب متجاوز پیدا شده است بخش زیادی از آن از آثار مجاهدت شهدا، جانبازان و ایثارگران عزیزی است كه در نبرد آزادی خرمشهر از همه وجود خود مایه گذاشتند.
با عرض ارادت و اخلاص به پیشگاه همه شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده‌های ارجمند آنان برای ارواح مطهر شهدا آرزوی علو درجات و تنعم در رضوان الهی و برای جانبازان شفای كامل و عاجل و برای همه ایثارگران و خانواده‌های آنها توفیق و موفقیت و سلامتی و سربلندی آرزومندیم. والسلام
 
۴ ـ انتخاب اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی (اجلاسیه سوم)
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول انتخاب اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی است. ابتدا انتخاب ریاست محترم مجلس است. آقای دكتر لاریجانی كاندیدا هستند.
رئیس ـ كارتهای رئیس را توزیع كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای احمد بخشایش هم كاندیدا هستند.
رئیس ـ كاندیداها برای رئیس را بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ جناب آقای دكتر علی لاریجانی، جناب آقای دكتر احمد بخشایش، جناب آقای بیرانوند.
رئیس ـ پس دوستان نفر مورد نظرتان را در كارتهایی كه خدمتتان هست مرقوم بفرمایید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۱]
دبیر (فرهنگی) ـ كاركنان محترم كارتها را سریع‌تر توزیع كنند.
رئیس ـ كارتها توزیع شد؟ اگر صندوقهای رأی آماده است ببرید رأی‌ها را جمع كنید. حاضرین در جلسه ۲۷۰ نفر هستند. دوستان رأیها را جمع كردند؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقایان: مرندی، آقائی، علی‌محمد احمدی نماینده دهلران، رضا عبدالهی و اسماعیل‌نیاء برای شمارش آرای كاندیداهای محترم ریاست مجلس شورای اسلامی تشریف بیاورند بالا.
رئیس ـ برای نواب رئیس كاندیداها را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقایان: محمدحسن ابوترابی‌فرد، محمدرضا باهنر و الیاس نادران.
رئیس ـ متشكریم، پس كارتها را برای نواب رئیس توزیع بفرمایید. سروران عزیز! دو نفر از آقایانی كه نام برده شد را به عنوان نواب رئیس مرقوم بفرمایند. آقایان: ابوترابی‌فرد، باهنر و نادران؛ دو نفر از سه نفر را انتخاب بفرمایید. صندوقهای رأی را ببرید آرا را جمع كنید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۲]
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ دوستانی كه برای شمارش آرای كاندیداهای محترم نواب رئیس انتخاب شده‌اند، عبارتند از آقایان: حجت الاسلام و المسلمین وحید احمدی، اكبریان، پورابراهیمی، حسین‌زاده‌بحرینی، علاءالدین بروجردی. برای شمارش آرای كاندیداهای محترم نواب رئیس بالا تشریف بیاورند.
رئیس ـ كارت‌های مربوط به دبیران را توزیع بفرمایید. كاندیداهای دبیری را معرفی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقایان: حسین سبحانی‌نیا، محمد دهقانی‌نقندر، محمدحسین فرهنگی، مهرداد بذرپاش، جواد جهانگیرزاده، اسماعیل كوثری، جواد هروی، امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، شاهین محمدصادقی، علیرضا منادی‌سفیدان، ضرغام صادقی. كاندیدای دیگری هست؟
رئیس ـ دوستان! شش نفر از این اسامی را در كارت‌های خود مرقوم بفرمایید و انتخاب بفرمایید. صندوق‌های رأی را ببرید آراء را جمع كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ دوستان! اسم آقایان محمدصادقی و ضرغام صادقی را كامل مرقوم بفرمایند كه در شمارش مشكلی پیش نیاید.
رئیس ـ آراء را جمع‌آوری بفرمایید. صندوقهای رأی را خدمت آقایان ببرید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۳]
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ همكاران عزیزی كه برای شمارش آرای كاندیداهای محترم دبیران هیأت‌رئیسه انتخاب شده‌اند عبارتند از آقایان: حجت‌ الاسلام والمسلمین دكتر مصباحی‌مقدم، دكتر مظفر، دكتر مقتدائی، دكتر دستغیب، سردار عیسی‌زاده، دكتر نیازآذری، عبدالله‌زاده، سیدموسی موسوی، پزشكیان، نقوی‌حسینی و توكلی‌ (الیگودرز).
رئیس ـ نتایج آرای مربوط به رئیس مجلس را قرائت می‌كنیم: آراء أخذ شده (۲۶۴) رأی، آراء سفید (۱۹) رأی، جناب آقای بیرانوند (۲۶) رأی، جناب آقای دكتر بخشایش (۳۲) رأی و حقیر سراپا تقصیر (۱۸۷) رأی (حضار صلوات فرستادند).
از اعتماد سروران گرامی تشكر می‌كنم و امیدوارم كه با حمایت شما بتوانیم در این شرایط حساس در زمینه تصمیمات مجلس با كمك شما گامهای بلندتری را برداریم. من می‌دانم كه شما با لطف و محبتی كه دارید مسیر را برای فعالیت بیشتر مجلس و استقلال مجلس فراهم‌تر خواهید كرد. به هر حال من لازم می‌دانم صمیمانه از لطف و محبتتان سپاسگزاری كنم. كارتهای مربوط به ناظرین را توزیع بفرمایید. كاندیداهای ناظرین را اعلام بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقایان: محمد آشوری‌تازیانی، ‌احمد امیرآبادی، سیدشریف حسینی، محسن علیمردانی، بهروز نعمتی، كمال علی‌پور‌خنكداری، محمدقسیم عثمانی. كاندیدای دیگری هست؟
رئیس ـ سه نفر از اسامی كه خوانده شد را به عنوان ناظر روی كارت‌ها مرقوم بفرمایید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۴]
دبیر (فرهنگی) ـ من مجدداً اسامی را برای انتخاب ناظران می‌خوانم. آقایان: محمدقسیم عثمانی، كمال علی‌پورخنكداری، بهروز نعمتی، محسن علیمردانی، سیدشریف حسینی، محمد آشوری‌تازیانی، احمد امیرآبادی.
رئیس ـ صندوق‌ها را ببرید آراء را جمع كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ این عزیزانی كه اسامی‌شان را می‌خوانم برای شمارش آرای كاندیداهای محترم نظار بالا تشریف بیاورند. همكاران ارجمندمان آقایان: فتحی‌پور، فتاحی (شهربابك)، علیلو (شبستر)، قادرمزی، عزیزی‌فارسانی، اسداللهی، نجابت، پشنگ و جناب آقای سقائی.
رئیس ـ كارت‌ها را جمع بفرمایید. (همهمه نمایندگان)
آراء ناظرین را جمع‌آوری بفرمایید. صندوق‌ها را برای شمارش بیاورید.
 
۵ ـ تصویب طرح اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار (ثبت۴۵۴)
رئیس ـ اگر دوستان در صندلی‌هایتان مستقر باشید، ما دستور بعدی را شروع می‌کنیم تا این آراء شمارش ‌شود.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی ادامه رسیدگی به طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار است. آقای رئیس! جلسه قبل کلیات رأی آورد، در جزئیات پیشنهاد حذف جزء رأی نیاورد، آقای لاهوتی پیشنهاد حذف جزء دیگری را دارند. پیشنهاد ایشان این است که «و جایگزینی آنها بدون تحمیل بار هزینه‌ای مضاعف» حذف شود.
رئیس ـ آقای لاهوتی بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر لاریجانی! بنده خدمت حضرت‌عالی تبریک عرض می‌کنم و برای جناب‌عالی هم آرزوی سربلندی و موفقیت بیشتر دارم.
همکاران محترم عنایت بفرمایند! همه ما دنبال این هستیم که اگر این بحث قرارداد مربوط به بازرسان هرگونه ابهامی دارد، برطرف کنیم؛‌ چراکه این عزیزان مشغول به کار بودند و یک‌کار جدیدی نیست، بحث تمدید قرارداد اینها هست و اگر هر گونه ابهامی در این متن وجود دارد، باید برطرف کنیم. اولین ابهام این بود که بحث «اجازه داده می‌شود» آیا واقعاً دولت بعداً خود را مکلف می‌داند؟ ما داریم اجازه می‌دهیم، آیا واقعاً خود را مکلف می‌داند که تمدید کند یا نه؟ خوب این هم جای بحث است.
اما نکته، اگر شما اواخر این ماده واحده را نگاه کنید، بعد از «تمدید قراردادهای قبلی و جایگزینی آنها بدون تحمیل بار هزینه‌ای مضاعف...» اینجا به نظر من جمله از نظر ادبیات درست است اما ممکن است در آینده ایجاد مشکل کند. ما در قانونگذاری‌ها دیدیم که گاهی از یک کلمه یا جمله آن تعبیر و تفسیر دیگری می‌شود. پیشنهاد من این است که تا آنجایی که آمده است: «نسبت به تمدید قراردادهای قبلی»، «اقدام نماید» چون هدف ما از این طرح همین است که ما تمدید قرارداد این عزیزان را داشته باشیم. اینجا در این متن هم همین کار را بکنیم. در واقع می‌شود: «جهت اجرای طرحهای نظارتی دولت و كنترل بازار در مجموعه كشور نسبت به تمدید قراردادهای قبلی اقدام نماید» یعنی یک تعیین تکلیف صریح کرده باشیم که خدای‌ناکرده از کلمات و جملات ما تعبیر دیگری نشود و این بندگان خدایی که (۳۵۰۰) نفر هم هستند و الان همه چشم براه هستند. من دیروز از گیلان داشتم می‌آمدم یک تجمعی در فرودگاه رشت بود و من خدمت این دوستان بودم. همه نگران زندگی و آینده خود هستند، سالها بر این اساس، برنامه زندگی خودشان هستند، کمک کنید که ان‌شاءالله ما با یک تصویب نهایی موجبات خوشحالی این عزیزان را فراهم کنیم.
رئیس ـ پیشنهاد آقای لاهوتی حذف عبارت: «و جایگزینی آنها بدون تحمیل بار هزینه‌ای مضاعف» است.
قبل از آنکه مخالف صحبت کنند، من نتیجه آرای نواب‌رئیس را عرض کنم: آرای اخذشده: (۲۷۰) رأی؛ جناب آقای ابوترابی‌فرد با (۲۰۳) رأی و جناب آقای باهنر با (۱۴۴) رأی به عنوان نواب‌رئیس انتخاب شدند، به این عزیزان تبریک عرض می‌کنیم و برای این دو برادر عزیز آرزوی توفیق می‌کنیم. (حضار صلوات فرستادند)خوب، پیشنهادی که آقای لاهوتی مطرح کردند، مخالف دارد؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ مخالف جناب آقای حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
علی‌رغم اینکه ظاهر مطلبی که آقای لاهوتی بیان می‌کنند،‌ در دفاع از مصوب شدن این متن و برای حل مشکل است، اما در معنا مشکل درست می‌کند چون همکاران عزیز! اگر این نکته‌ای که در اینجا آمده، حذف شود، عملاً اصل هفتاد و پنجی می‌شود؛ یعنی بار اضافی ایجاد می‌کند و بنابراین کل طرح را زیر سؤال می‌برد، بنابراین خواهشم این است که همه همکاران به پیشنهاد حذفی که مطرح است رأی مخالف بدهند تا ما بتوانیم شاهد مصوب شدن این متن باشیم و مشکل این عزیزان و ناظرین ان‌شاءالله حل شود.
رئیس ـ متشکریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای قوامی بفرمایید.
هادی قوامی (اسفراین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همانطور که طراح محترم اشاره کردند، این عزیزان اشتغال به کار داشتند، منبع بودجه آن هم به طور شفاف مشخص شده که در واقع از کدام محل در سال ۹۳ این تأمین می‌شود. لذا واضح است که بار مالی ندارد، محل بار مالی آن تأمین شده و مشخص است و این کلمه ممکن است که یک مقدار ابهام ایجاد کند، لذا خواهش من از همکاران این است که به پیشنهاد حذف که جناب آقای لاهوتی مطرح کردند، رأی بدهند تا این عزیزان که مدتی است در وضعیت نامشخصی به سر می‌برند، هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند و به کار برگردند.
رئیس ـ متشکریم، دولت نظری ندارند، کمیسیون بفرمایید.
غلامرضا کاتب (سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض تبریک هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، امام موسی کاظم و عرض تبریک محضر ریاست محترم جلسه...
رئیس ـ مقصودتان تسلیت است؟!
کاتب ـ معذرت می‌خواهم، تسلیت عرض می‌کنم و محضر رئیس و نواب‌رئیس تبریک عرض می‌کنم که تا الان رأی‌گیری شده است. من یک خواهشی دارم، نمایندگان عزیز و سرورانی که داخل جلسه علنی هستند، مستحضرند که آنچه ما بیان می‌کنیم،‌ نظر کمیسیون برنامه و بودجه است، اما بعضاً SMSهایی داده می‌شود و تلفنهایی زده می‌شود که ما نظر کمیسیون را آنچنان که واقعی است مطرح نکنیم. من از شنوندگان عزیز خواهش می‌کنم که مطلع باشند،‌ آنچه وظیفه ماست، صرفاً بیان نظرات کمیسیون است.
نکته‌ای که برادر عزیزم، جناب آقای لاهوتی اشاره کردند در خصوص اینکه عبارت: «جایگزینی آنها بدون تحمیل بار هزینه‌ای مضاعف» حذف شود، یقیناً مشکل اساسی اتفاق خواهد افتاد. همانطور که در جلسه گذشته هم عرض کردیم، یکی از بحثها افزایش هزینه‌های عمومی است که خلاف سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری، بند (۱۶) سیاستهای اقتصاد مقاومتی است و اگر چنانچه این کلمه حذف شود، احتمال اینکه شورای نگهبان هم این را اصل هفتاد و پنجی کند و هم در خصوص بند (۱۶) سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ایراد بگیرد، یقیناً‌ وجود دارد.
 من خواهش می‌کنم که اگر می‌خواهیم کمک کنیم، اجازه بدهید که همین متنی که وجود دارد، تصویب شود چون این که حذف شود، صددرصد مورد ایراد شورای نگهبان قرار خواهد گرفت و مشکل ایجاد می‌کند.
رئیس ـ متشکریم، آقای فرهنگی پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارت «و جایگزینی آنها بدون تحمیل بار هزینه‌ای مضاعف» است.
رئیس ـ حضار ۲۶۱ نفر، پیشنهاد آقای لاهوتی را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای محجوب پیشنهادی را مطرح می‌کنند، بفرمایید.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
در سطر چهارم بعد از «سال جاری» پیشنهاد کردیم که «و سنوات آتی» اضافه شود. چون آنچه الان ما تصویب می‌کنیم، فقط برای چند ماه است و قاعدتاً آنچه ما به شکل دوفوریتی وقت صرف آن کردیم ولی این مشکلی که همه نمایندگان عزیز که من از تک‌تک آنها به خاطر اهتمامی که داشتند و به این موضوع رأی دادند تشکر می‌کنم و ان‌شاءالله به متن رأی خواهند داد و یک متن خوبی تصویب خواهد شد و مشکل این مجموعه حل می‌شود، مشکل مجموعه‌ای که یکی‌، دو ماه از سال حقوق دریافت نکرده‌اند و در واقع بهترین و سالم‌ترین و توانمندترین نیروهای ما هستند که استحقاق بکارگیری در بدنه این سازمان و وزارتخانه را دارند،‌ روا نیست که باز در سنوات آتی این مشکل تکرار شود. لذا من و آقای قاضی‌پور پیشنهاد کردیم که «و سنوات آتی» هم در سطر چهارم بعد از «سال جاری» اضافه شود. متشکرم.
رئیس ـ متشکریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ مخالف آقای غضنفرآبادی هستند، بفرمایید.
موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیشنهادی که دوستان دادند، اولاً دوستان متن را ملاحظه بفرمایید گفته شده: «از محل ردیف اعتباری (۱۷-۵۵۰۰۰۰) بودجه سال جاری جهت اجرای طرحهای نظارتی». دوستان می‌گویند که «و سنوات آتی» هم اینجا اضافه شود. دلیل آن این است که هنوز بودجه سالهای آتی مشخص نیست که ما بخواهیم از این ردیف و از این چیزی که اضافه شده یا از این بند و ردیفی که گفته شده، بخواهیم چیزی را تخصیص دهیم. شاید در سالهای آتی جای دیگری برایشان مشخص شود، این ردیف فعلاً در بودجه امسال است، سالهای آتی نامعلوم است که ما بخواهیم که این را سرایت دهیم یا تعمیم دهیم برای سالهای آتی به جهت همین، این مشکل ایجاد می‌کند و الا اصل پیشنهاد، پیشنهاد بدی نیست اما این پیشنهاد نمی‌تواند منظور پیشنهاددهندگان عزیز را تأمین کند.
رئیس ـ متشکریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای گروسی بفرمایید.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـبسم‌الله الرحمن الرحیم
در خصوص پیشنهادی که داده شد،‌ اعتقاد من این است که اگر قرار باشد مجلس برای سالهای آتی به مشکل بخورد، دولت حداقل می‌تواند این را در بودجه پیش‌بینی کند، اگر پیشنهادی که داده شد از الان لحاظ شود، همه‌ساله در بودجه پیش‌بینی می‌شود. ما امسال هم در حقیقت یک سیری را طی کردیم که شاید این سیر اصلاً نباشد در این مسیر قرار می‌گرفت و این همه وقت مجلس و نمایندگان عزیز را در سالی که بالاخره سال اقتصاد و فرهنگ است، باید به مسائل مهم اقتصادی و تولید و درآمدن کشور از رکود اقتصادی بپردازیم، وقت را برای کاری گذاشتیم که قطعاً قابل حل بود.
من در این خصوص از نمایندگان عزیز می‌خواهم به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند. به هر حال دولت این را پیش‌بینی کند. حالا عدد آن برای سالهای آتی هر عددی باشد، در بودجه قابل پیش‌بینی است. انتظار ما این است که به این موضوع و به این پیشنهاد رأی مثبت داده شود تا این عزیزان و جوانانی که بالاخره امسال مشکلشان حل می‌شود، سالهای آتی باز به این مشکل برخورد نکنند.
رئیس ـ متشکریم، دولت مخالف هستند. کمیسیون بفرمایید.
غلامرضا کاتب (سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران عزیز دقت بفرمایید! در قانون‌نویسی دو اصل داریم، یک اصل جامعیت است،‌ وقتی شما موضوع جامعیت قانون را مطرح می‌کنید، اصلاً در هیچ جای قانون‌نویسی این نیست که ما موضوع امسال را بنویسیم و بعد بگوییم سال آینده هم اجرا شود و قانون که نوشته می‌شود از امسال به بعد اجرا می‌شود.
اما نکته‌ای که اینجا جدای از بحث جامعیت قانونی وجود دارد، این است که شما به دولت تکلیف می‌کنید در بودجه سال آینده از این ردیف، اعتبار ردیف دیگری بگذارد. خوب الان در این ردیفی که وجود دارد (۱۷-۵۵۰۰۰۰) نزدیک (۵۷) میلیارد تومان اعتبار وجود دارد، ممکن است پاسخگوی بخشی از هزینه‌های جاری این عزیزان شود، نمی‌تواند پاسخگوی همه اینها هم شود.
شما نمی‌توانید به دولت تکلیف کنید که سال آینده حتماً این کار را بکن؛ یقیناً اصل هفتاد و پنجی قانون اساسی را در اینجا تشدید خواهد کرد و به هیچ وجه شورای نگهبان با نوشتن همین جمله زیر بار تصویب این قانون نخواهد رفت. اجازه دهید که همین الان که مشکلات اصل هفتادوپنجی و مخالفت با اصول سیاستهای اقتصاد مقاومتی در آن وجود دارد،‌ این اندازه تشدید نشود که شورای نگهبان این را هم رد کند. استدعا می‌کنم به این پیشنهاد برادر بسیار عزیزم، آقایان محجوب و قاضی‌پور که برای دلسوزی این را مطرح کرده‌اند، رأی ندهید.
رئیس ـ متشکریم، پیشنهاد را برای رأی‌گیری مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد اضافه شدن عبارت «و سنوات آتی» بعد از عبارت «سال جاری» است. آقای رئیس! با توجه به اینکه دقیقاً (۲۶) نفر مشغول شمارش آراء هستند و در جریان مذاکرات نیستند، لذا این را با اجازه‌تان از عدد کل کسر کنیم. (۲۲۷) نفر باید حساب شود.
رئیس ـ حضار ۲۲۷ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به پیشنهاد آقای محجوب اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای قاضی‌پور پیشنهادی را مطرح می‌کنند، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر لاریجانی! پیشنهاد ما در رابطه با پیشگیری است. خوب بحث حاکمیتی این بازرسان عزیز است.
دبیر (فرهنگی) ـ آدرس را بفرمایید. (قاضی‌پور ـ چاپی، صفحه سوم) کدام پیشنهاد است؟ (قاضی‌پور ـ برای الحاقی به ماده واحده است) الحاقی را باید بعد از اصل مطرح بفرمایید.
قاضی‌پور ـ پس من حقم را نگه می‌دارم بعد از اینکه ان‌شاءالله تصویب شد، مطرح می‌کنم.
رئیس ـ پیشنهاد دیگری نیست؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای خسروی بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
پیشنهاد بنده در صفحه (۳)، با اجازه شما پیشنهاد دوم را مطرح می‌کنم: بعد از عبارت «۱۷ـ ۵۵۰۰۰۰ بودجه سال‌جاری» عبارت «و واریز جریمه‌های تعزیراتی» اضافه شود.
رئیس ـ در صدر صفحه (۳). نوشته‌اند:‌ بعد از عبارت «۱۷ـ۵۵۰۰۰۰  بودجه سال جاری» عبارت «و واریز جرائم تعزیراتی» اضافه شود.
دبیر (فرهنگی) ـ منظورتان از جرائم همان جریمه‌هاست؟
خسروی ـ جریمه‌های تعزیراتی است. یک توضیح مختصری بدهم. در حال حاضر چیزی حدود (۱۸۲۰) بازرس در اتاق اصناف مشغول کارند و (۳۵۰۰) نفر در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که این دوستانی باشند که الان داریم برایشان تصمیم‌گیری می‌کنیم. آن نکته و دلهره‌ای که همه ما داریم که شورای نگهبان شاید به خاطر اینکه ما بودجه را سال به سال می‌بندیم و سنواتی است و اینجا داریم یک تصمیمی می‌گیریم که تصمیم بلندمدتی است، یک ایرادی بگیرد. در سال ۹۱ به خاطر اینکه این ایراد را برطرف کنیم، جهت استحضار نمایندگان محترم در سال ۹۱ چیزی حدود (۶۲۶) هزار پرونده در سازمان تعزیرات تشکیل شده، اگر به طور متوسط هر کدام از این پرونده‌ها که البته رقم‌هایش فرق می‌کند، رقم‌های بیشتر یا کمتری داشته باشند، چیزی حدود (۶۲) میلیارد تومان بودجه این می‌شود و اگر بطور متوسط (۱۰۰) هزار تومان جریمه شوند،‌ (۶۲) میلیارد تومان می‌شود که از این رقمی که ما در این ردیف بودجه (۵۷) میلیارد تومان پیش‌بینی کرده‌ایم بیشتر خواهدبود. اگر این (۵۷) میلیارد تومانی که در این ردیف پیش‌بینی کرده‌ایم را تقسیم بر (۳۵۰۰) نفر کنیم،‌ به ازای هر نفر تقریباً (۱) میلیون و (۲۵۰) هزار تومان خواهد رسید و ما در یک‌سری جاها با مشکل مواجه خواهیم شد.
اجازه بدهید این جرائم تعزیراتی هم در این ردیف قرار بگیرد به کمک این دوستان بیاید که خود اینها هم می‌توانند هم حالت خودکفایی را داشته باشند و هم آن موضوعی که احتمالاً اگر شورای محترم نگهبان هم بابت این موضوع اشکالی بگیرند، این اشکال هم برطرف خواهد شد، ممنون و متشکر.
رئیس ـ متشکریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای حاجی بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ ببینید! اگر ما این پیشنهادی که همکار عزیزمان داشتند را بخواهیم بپذیریم، فردا در جامعه این ابهام بوجود می‌آید که آقا! جریمه کردند که حقوقشان را بپردازند، چرا ما چنین کاری را انجام دهیم؟ جرائم صورت می‌گیرد، به حساب خزانه می‌رود و از آن طرف هم به هر حال حقوق افراد از خزانه پرداخت می‌شود. اینها از هم تفکیک‌شده باشند بهتر است تا اینکه ما این ابهام را در جامعه بوجود بیاوریم و باعث ایجاد فضایی شویم که حرف و نقل برای این عزیزانی که بناست در این سنگر ادامه زحمت را بکشند و همکاری کنند را داشته باشیم.
رئیس ـ متشکریم. (قاضی‌پور ـ اخطار دارم). برای همین موضوع اخطار دارید؟ بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر لاریجانی! اخطار من اصل (۳) قانون اساسی است، این برادران عزیز بازرس، چندین سال کار کرده‌اند، همه آنها هم از خانواده محترم ایثارگران هستند. بعضی از همکاران در صحبتها، به عنوان مخالفت اهانتهایی به این بازرسان عزیز می‌کنند که همه تحصیل‌کرده‌اند و بحث پیشگیری...
رئیس ـ آقای قاضی‌پور الان یک پیشنهادی آمده که واریز جریمه‌ها را...
قاضی‌پور ـ من اعتراضم به حضرت‌عالی است که اجازه ندهید برادران و همکاران به این جوانان راسخ محکم اصول‌مند نظام مقدس جمهوری اسلامی توهین کنند.
رئیس ـ متشکریم، اخطار بعدی را اعلام بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای پیرمؤذن بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با تبریک مجدد به رئیس گلم!
اکنون که روزگار پر از حیله و شر است
تنها امید نصرت موسی‌بن‌جعفر است
(رئیس ـ بفرمایید اصل چند است) اصل (۵۳). تعزیت سالروز شهادت هفتمین سپهر مهر سروری.
«کلیه دریافتهای دولت در حسابهای خزانه‌داری کل متمرکز می‌شود». این با این اصل مغایر است، استدعایم این است که استاد گلم! به تذکر این حقیر بها بدهید.
رئیس ـ خوب مقصود این است که آن جریمه‌های تعزیراتی به حساب خزانه ریخته می‌شود و از آن منبع استفاده می‌شود. بسیار خوب موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای میرقسمت موسوی‌اصل بفرمایید.
میرقسمت موسوی‌اصل (گرمی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام كاظم (علیه‌السلام)‌ و تبریك انتخاب مجدد رئیس و نواب رئیس محترم. جالب اینجاست كه بعضی عزیزان ما كه مخالفت می‌كنند یك حساسیتی دارند شاید حساسیت در جای خود واقعاً‌ مناسب و دلسوزانه باشد. یك بحث خیلی رند و روشنی مطرح است. آن هم اینكه آقا! این ردیفی كه برای بازرسان صنعت و معدن گذاشتند از این ردیف تأمین بشود. یك احتمالی وجود دارد كه شورای محترم نگهبان با توجه به بار مالی داشتن اینها را رد كند یك همكار محترم پیشنهاد روشنی كرده در بودجه ما كم‌ جایی نداریم كه از فروش سیگار از جریمه قاچاق، از جریمه راهنمایی رانندگی چه اشكالی دارد؟ می‌گوید آقا! به خاطر اطمینان بیشتر همكاران توجه كنند معمولاً تعزیرات حكومتی اصلاً معنایش مشخص است. تعزیرات حكومتی یعنی چه؟ یعنی بعضی جاها مثلاً تجارت و اصناف، تعاونی‌ها از قانون تخلف می‌كنند باید جریمه بگیرند این تعزیرات حكومتی است. چه اشكال دارد كه ما از مبالغ جرائمی كه معمولاً از كسانی كه متخلفند اخذ می‌كنند رندترین اعداد برای بازرسان خود یعنی به عنوان هزینه‌های داخلی صنعت و معدن است. نه تنها این اشكال به وجود نمی‌آید بلكه بهترین پیشنهادی است كه باید همكاران عزیز توجه كنند و من موافقم كه ان‌شاء‌الله تا اطمینان بیشتر كه با توجه به دوفوریتی بودن همه عزیزان حساس بودند. در بیرون خیلی از ما انتظار دارند این دیگر به سرانجام بهتری برسد.
رئیس ـ متشكریم. دولت بفرمایید. اینجا یك شبهه‌ای هم هست واریز جرائمی كه جریمه‌های تعزیراتی است، در قانون بودجه برایش چیزی در نظر گرفتند جایی برای هزینه‌هایش مشكلی ممكن است به وجود بیاورد. والسلام
محمداسماعیل حسینی فشمی (معاون امور مجلس معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همین‌طور كه جناب آقای رئیس فرمودند برای جرائم تعزیراتی در قانون بودجه هزینه پیش‌بینی شده. ما اگر آن را حذف كنیم آن هزینه‌هایی كه برایش پیش‌بینی شده را باید از كجا تأمین كنیم؟ بنابراین دولت با این كار مخالف است.
رئیس ـ یعنی اشكال اصل (۷۵) دارد اگر آقای خسروی قبول كنند صرف نظر كنند چون این یك مشكل مخالفت با قانون اساسی پیدا می‌كند. چون برای اینها هزینه‌اش را در بودجه در نظر گرفتند اجازه می‌فرمایید عبور كنیم؟ متشكریم آقای خسروی.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر پیشنهاد دیگری نیست، ما اصل را برای رأی‌گیری قرائت كنیم. الحاقی بعداً، یك ویرایش مختصری هم در عبارت است نه در معنا و مفهوم.
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ طرح اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار.
ماده واحده ـ به وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان‌های استانی و سازمان حمایت مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان) اجازه داده می‌شود در سقف (۳۵۰۰) نفر بازرس به‌صورت قرارداد كارمعین با تأمین از ردیف اعتباری (۱۷ـ ۵۵۰۰۰۰) بودجه سال جاری جهت اجرای طرحهای نظارتی دولت و كنترل بازار در مجموعه كشور نسبت به تمدید قراردادهای قبلی و جایگزینی آنها بدون هزینه جدید اقدام نماید.
رئیس ـ متشكریم، حضار ۲۵۱ نفر...
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! با كسر آن همكاران محترم ۲۲۵ نفر می‌شویم.
رئیس ـ حضار ۲۲۵ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به این اصل ماده‌واحده اعلام بفرمایند. چون احتمال دارد خلاف برنامه باشد دوسوم رأی می‌خواهد. اصل ماده ‌واحده را به رأی گذاشتیم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! عدد ۲۲۶ نفر شد.
رئیس ـ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. اگر الحاقی دارد، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ اگر الحاقی مطرح است، بفرمایید. آقای قاضی‌پور الحاقی دارند. آدرس را بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای فرهنگی! صفحه سوم، بند آخر،‌ تبصره الحاقی به ماده واحده: «با توجه به تصریح بندهای ب ‌و ج ماده (۸) قانون مدیریت خدمات كشوری كلیه مشاغل بازرسین سازمان حمایت از مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان شغل حاكمیتی تلقی می‌گردد و مشمول تبصره ماده (۳۲) قانون مدیریت خدمات كشوری و سایر موارد مشابه نمی‌گردد». همكاران عزیز! از آنجایی كه بازرسی شغل حاكمیتی است و دین مبین اسلام، دین پیشگیری است و در چند سال گذشته این بازرسان عزیز شبانه‌روز با سوداگران مبارزه كرد‌ه‌اند و قریب به اتفاقشان از خانواده محترم ایثارگران، تحصیل‌كرده‌ها هستند و مراحل گزینشی و تمامی واحدهای استخدامی را گذرانده‌اند خواهشمند است موافقت بفرمایید این بند به این ماده واحده اضافه بشود. تا حق و حقوق اینها ضایع نشود. همه‌تان مستحضر هستید در جریان قانون بازرسی كل كشور رأی دادید. تا بازرسی با قدرت تمام انجام یابد اگر این واحدها محكم‌ و استوار باشند و نیروهای ثابت حاكمیتی باشند اجازه نخواهند داد احتكار پیش بیاید. گران‌فروشی پیش بیاید، عدم توزیع ناعادلانه پیش بیاید. این برادران عزیز چندین سال است كه سابقه دارند خواهشمند است به حاكمیت این برادران رأی بدهید. تا با دلگرمی بیشتر با قدرت و توان بیشتر این كار را انجام بدهند. (رئیس ـ متشكریم)‌ من هم به حضرت‌عالی كه رأی خوب آوردید تبریك می‌گویم كه حرف ما را قطع كردید. والسلام
رئیس ـ تشكر می‌كنم، فكر كردیم فرمایشتان تمام شد. مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ جناب آقای عبدی مخالف هستند، آقای جعفری هم یك تذكری دارند.
رئیس ـ اگر راجع به موضوع هست، بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ جناب آقای جعفری بفرمایید.
قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و احترام خدمت همكاران عزیز و ملت بزرگوار ایران، این روز را هم تسلیت عرض می‌كنیم «السلام علی المعذب فی قعر السجون و ظلم المطامیر» و به جناب‌عالی و نواب رئیس هم تبریك عرض می‌كنیم. آقای رئیس! چون جلسه قبل هم عرض كردم جناب آقای باهنر بودند و نپذیرفتند فقط من یادآوری می‌كنم ببینید اصل سوم قانون اساسی كه رفع تبعیض را در نظر می‌گیرد خدا را شكر كه درخصوص بازرسان صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته شد اما ما گروه‌های دیگری داریم كه آنها هم سال‌هاست كه داد می‌زنند كسی هم به دادشان نمی‌رسد.
رئیس ـ آقای جعفری! الان یك پیشنهادی ایشان مطرح كردند.
جعفری ـ من این را دوباره گفتم یادمان باشد یك عده‌ای چون نمی‌توانند پیام‌شان را برسانند مدام یا نفرین می‌كنند یا خواهش می‌كنند.
رئیس ـ متشكریم، باید برایشان قانون بگذاریم.
جعفری ـ و جناب‌عالی باید احقاق حق كنید بالاخره اینجا مجلس است برای احقاق حق.
رئیس ـ مخالف صحبت می‌كند؟
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ مخالف جناب آقای عبدی هستند، بفرمایید.
ایرج عبدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
بنده هم خدمت عزیزان سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریك عرض می‌كنم و یاد و خاطره شهدای حماسه خرمشهر را گرامی می‌دارم عزیزان! همان‌طوری كه مستحضرید عزیزان بازرسی كه در صنعت، معدن و تجارت سالهاست دارند كار می‌كنند فقط به قید این قانون كه اینها شامل بیش از آن ظرفیت (۱۰) درصد پست‌های خالی هستند بلاتكلیف شدند در حالی كه اینها سالها دارند زحمت می‌كشند سالهاست كه دارند تلاش می‌كنند و سالهاست كه با قید قرارداد معین دارند برای صنعت، معدن و تجارت تلاش می‌كنند. پست اینها هم از پست‌های حاكمیتی است؛ یعنی اگر مصداق حاكمیتی را بخواهیم برای اینها تعریف كنیم، تنها جایی كه پست حاكمیتی است در صنعت، معدن و تجارت همین بازرسی‌هاست یعنی نظارت دولت بر بازار، نظارت دولت بر صنعت، معدن و تجارت و عملكردهای بازرگانی این وزارتخانه.
بنابراین ما كار خاصی نمی‌خواهیم انجام بدهیم ما می‌خواهیم به دولت اجازه دهیم كه همانطوری كه اینها سالها زحمت كشیدند این عزیزان بر قراردادهای قبلی‌شان باقی باشند. بنابراین اضافه كردن قید و بندهایی به این قانون ممكن است كه كار را مشكل كند و این عزیزان از آن حقوق حقه‌ای كه دارند سال‌ها تلاش كردند، زحمت كشیدند با قید قرارداد معین برای وزراتخانه كار كردند، اینها نتوانند تلاش‌شان را انجام بدهند. بنابراین من پیشنهادم این است كه اینها بر همان قراردادهای قبلی كه كار كردند به همان شیوه‌ای كه قبلاً كار كردند با صنعت، معدن و تجارت كار كنند تا ان‌شاء‌‌الله با خالی شدن پست‌های سازمانی اینها در قالب قرارداد قانون برنامه پنجم توسعه قرار بگیرند. شركتی كردن اینها اصلاً به صلاح نیست و خدمت‌تان عارضم كه بنابراین پیشنهادم این است كه این عزیزان را با همین قانونی كه تصویب شد كفایت می‌كند به این پر و بال دیگری ندهیم.
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای علیرضا محجوب صحبت می‌كنند.
 محجوب ـ آقای مفتح صحبت می كنند.
رئیس ـ جناب آقای مفتح بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسركان)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
دوستان عنایت بفرمایند! این پیشنهادی كه مطرح شده بیان می‌كند كه این كاری كه می‌خواهد اتفاق بیفتد از مصادیق بند‌های «ب» و «ج»‌ ماده (۸) قانون مدیریت خدمات كشوری تلقی بشود در ماده قانون مدیریت خدمات كشوری ما مشاغل را كه تعریف كردیم به عنوان مشاغل حاكمیتی یك سری موارد را بیان كرده در قانون مدیریت خدمات كشوری. از جمله وظایفی كه برای مشاغل حاكمیتی تعریف كرده این است كه اینها مواردی هستند كه منجر به فضای سالم رقابتی می‌شوند، منجر به جلوگیری از انحصار می‌شوند، كارهایی كه به نفع مردم است و عموماً كارهایی كه ماهیت حاكمیتی دارند. برای مشاغل حاكمیتی یك سری تدابیری دیده شده است. یك سری باید و نبایدهایی تعیین شده است از جمله نسبت به نحوه استخدام اینها، از جمله نسبت به اینكه چه میزان باید در ساختار تشكیلاتی اینها پست سازمانی داشته باشند. عمده پیامی كه اینجا بیان می‌شود این است كه این بازرسین چون كار بازرسی می‌خواهند انجام بدهند، چون كار نظارت می‌خواهند انجام دهند این كار، یك كار حاكمیتی است. بنابراین آنچه حكم ما نسبت به كار حاكمیتی در قانون مدیریت خدمات كشوری داریم، ناظر بر این افراد و این كسانی كه داریم راجع به ایشان تصمیم‌گیری می‌كنیم هم بشود یك پیام بسیار روشن و ساده‌ای این پیشنهاد دارد و به نظر من هم یك پیشنهاد بسیار مناسبی است. می‌گوید كه این دوستان و افرادی كه ما با این ترتیب می‌خواهیم استخدام بشوند و بیایند یك سری وظایفی را انجام بدهند این وظیفه چه نوع وظیفه‌ای است. وظیفه حاكمیتی است، نظارت دارد می‌كند و چون وظیفه حاكمیتی است مشمول ضوابطی می‌شود كه ما در قانون مدیریت خدمات كشوری برای مشاغل حاكمیتی تعیین كرده‌ایم. یك پیام به این روشن و شفافی و كاملاً صحیح و درست و منطبق با آنچه را كه ماهیت این شغل است. بنابراین خواهش من است كه دوستان عزیز به این پیشنهاد رأی بدهند و آنچه را كه اینجا مطرح شده، یك پیام روشنی دارد اینها حاكمیتی كه هست، تصریح كنیم كه اینها حاكمیتی است و مشمول ضوابط مشاغل حاكمیتی خواهند بود.
رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید.
محمداسماعیل حسینی فشمی (معاون امور مجلس معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور)‌ ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ملاحظه بفرمایید دستگاه‌های اجرایی تا سقف (۱۰) درصد می‌توانند از پست‌های سازمانی‌شان را از نیروی جدید بگیرند. همین الان كه خدمت شما هستیم وزارت صنایع (۲۸) هزار نفر، در اثر ادغام دو وزارتخانه نیروی مازاد دارد. اگر بپذیریم كه در قانون نظام صنفی، وظیفه نظارت و كنترل بر اصناف به اتحادیه‌های صنفی واگذار شده. در نتیجه دولت بار خودش را سبك كرده از سیستم‌های اصناف استفاده كند اگر بخواهیم اینجا این تبصره ذیل ماده (۳۲) را نادیده بگیریم، مفهومش این است كه مجدداً‌ باری بر بار دولت اضافه كنیم، بنابراین با این بند ما مخالفیم.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون بفرمایید.
قاضی‌پور ـ آقای كاتب، موافق صحبت كن.
كاتب ـ آقای قاضی‌پور عزیز اجازه بدهید من نظر كمیسیون را بگویم.
دبیر (فرهنگی) ـ به جلسه بفرمایید، به افراد نفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید.
غلامرضا كاتب (سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن احترام به جناب آقای قاضی‌پور كه اصرار می‌كند موافق صحبت كنیم، ببینید همكاران عزیز! دو نكته است یكی تعیین اینكه مشاغل حاكمیتی است یا غیرحاكمیتی است واقعاً از وظایف مجلس نیست. اگر این طور باشد همه مشاغل كل كشور كه (۱۷) وزارتخانه دارد اینجا بیاورید و بگویید كدام حاكمیتی و كدام غیرحاكمیتی است. شما طبق قانون مدیریت خدمات كشوری حكم كردید كه دولت برود و این كار را انجام بدهد و این از وظایف دولت است واقعاً شأنیت مجلس این نیست كه بیاید ورود پیدا كند برای یك عده از كاركنان، من آن دفعه عرض كردم كه موضوع ‌ما این (۳۵۰۰) تا نیست. (۴۸) هزار كارمند این‌چنینی داریم اجازه بدهید كه بحث تعیین حاكمیتی بودن و غیر حاكمیتی بودن را دولت مشخص كند ضمن اینكه در وزارت صنعت، معدن و تجارت زیرمجموعه‌اش هم در واقع قانون تجارت و قانون نظام صنفی آنجا تكلیف كرده این بازرسی باید توسط آنجا انجام دهد حالا ما به آن بخش هم كار نداشته باشیم. همكاران! شما قانونی را كه تصویب كردید گفتید كه «تمدید قراردادهای قبلی»، قراردادهای قبلی چه بوده؟
 قرارداد كار معین بوده. یعنی اصل این بحث بوده كه شما همان قرارداد كار معین را ادامه بدهید نه اینكه شما بیایید بحث بند (۳۲) را كه موضوع استخدامی است ضوابط دارد، گزینش دارد، آزمون دارد و براساس پست مصوب باید تصویب كند بیایید همه احكام قانونی را بخواهید زیر پا بگذارید به خاطر اینكه می‌خواهید مشكل یك وزارتخانه را حل كنید! استدعا می‌كنم كه به این پیشنهاد برادر عزیزم جناب آقای قاضی‌پور اگر پس نمی‌گیرد رأی ندهید. آقای قاضی‌پور! پس گرفتید؟ مغایرت با قانون برنامه، حاج آقا! طبق قانون ما موظف هستیم كه به میزان هر سه نفر كه اخراج می‌شود یك نفر جذب كنیم و ماده (۳۲) هم می‌گوید كه برای پست‌های مصوب، این آقایان می‌گویند كه پست مصوب را حذف كنید. این می‌شود مخالف قانون برنامه.
رئیس ـ ممنون، پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد این عبارت الحاق بشود به عنوان تبصره به ماده واحده «با توجه به تصریح بندهای ب و ج ماده (۸) قانون مدیریت خدمات كشوری كلیه مشاغل بازرسان سازمان حمایت از مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان شغل حاكمیتی تلقی می‌شوند و مشمول تبصره ماده (۳۲) قانون مدیریت خدمات كشوری و سایر موارد مشابه نمی‌گردند».
رئیس ـ حضار ۲۴۴ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایند، ضمناً خلاف برنامه است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. اگر اجازه بدهید دیگر از این بحث عبور كنیم. اجازه بدهید این آراء را هم قرائت بكنم.
آراء ناظران: از ۲۷۱ نفر آراء اخذشده، جناب آقای سیدشریف حسینی با (۱۳۹) رأی، جناب آقای آشوری با (۱۳۲) رأی، جناب آقای بهروز نعمتی با (۱۱۲) رأی به عنوان ناظر انتخاب شدند به برادران عزیز تبریك عرض می‌كنیم و آرزوی توفیق برای این عزیزان می‌كنیم. البته یك تغییر اینجا داریم كه آقای مصری كه اصلاً این دوره كاندیدا نبودند از خدمات‌شان تشكر می‌كنیم. ضمناً من آراء نواب رئیس را چون پشت صفحه مابقی را نوشته بودند، آقای نادران هم (۱۳۴) رأی آوردند كه آقای باهنر (۱۴۴) رأی آورده بودند.
 آراء دبیران: از (۲۷۶) رأی آراء اخذشده؛ جناب آقای ضرغام صادقی (۱۹۰) رأی، جناب آقای محمدحسین فرهنگی (۱۸۸) رأی، جناب آقای مهرداد بذرپاش (۱۶۷) رأی، جناب آقای محمد دهقانی (۱۴۹) رأی، جناب آقای علیرضا منادی‌سفیدان (۱۲۹) رأی، جناب آقای حسین سبحانی‌نیا (۱۲۰) رأی. به برادران عزیز تبریك عرض می‌كنیم اینجا هم به تركیب فعلی دبیران برادر عزیزمان جناب آقای بذرپاش اضافه شدند و آقای محمدصادقی در این دوره در خدمت‌شان نیستیم از خدمات جناب آقای دكتر محمدصادقی تشكر می‌كنیم و به همه عزیزان كه به عنوان دبیر انتخاب شدند تبریك عرض می‌كنیم. اگر اجازه بدهید اگر پیشنهاد دیگری نیست این بحث را تمام كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد دیگری هم ظاهراً نیست.
رئیس ـ متشكریم، این بحث تمام شد تشكر می‌كنیم.
۶ ـ انجام مراسم تحلیف اعضاء هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی (در اجلاسیه سوم)
رئیس ـ چون مراسم تحلیف داریم دوستانی كه انتخاب شدند اسامی‌شان اعلام شد برای مراسم تحلیف تشریف بیاورند. صلواتی ختم بفرمایید. (حضار صلوات فرستادند)
(مراسم تحلیف با حضور كلیه اعضا هیأت رئیسه در جایگاه سخنرانان به شرح زیر انجام گرفت)
متن سوگندنامه براساس ماده (۱۸) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«من به عنوان عضو هیأت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌كنم كه حداكثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی كامل در انجام وظایف به كار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین‌نامه اجتناب نمایم».
صلوات بفرستید (حضار صلوات فرستادند) (همهمه حضار)
 
۷ ـ تصویب مجدد لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور (جهت تأمین نظر شورای نگهبان) (ثبت۶۰)
رئیس ـ اعضای هیأت رئیسه دبیران محترم تشریف بیاورند، كه بحث را ادامه بدهیم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دكتر! دستور دیگری در مورد اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان هم در دستور امروز قرار داشت، اگر فرصت است اجازه بفرمایید آن هم توضیح داده بشود.
رئیس ـ بله، توضیح بدهید، بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ سخنگوی محترم كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جناب آقای دكتر نقوی تشریف بیاورند برای گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور.
رئیس ـ سخنگوی كمیسیون بفرمایید. دوستان بفرمایید در صندلی‌های‌تان مستقر بشوید، خواهش می‌كنم چون الان موضوع بعدی را می‌خواهیم بحث كنیم. آقای دهقانی بفرمایید، آقای بذرپاش بفرمایید سر جایتان، آقای ضرغام‌صادقی! تشریف بیاورید معانقات را بگذارید بعد ان‌شاءالله. آقای نقوی بفرمایید.
سیدحسین نقوی‌حسینی (سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به مجلس شورای اسلامی
در اجرای ماده (۱۴۶) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مبنی بر بررسی لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور، اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان كه جهت اصلاح به كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود در جلسه روز یكشنبه مورخ ۲۸/۲/۹۳ با حضور نماینده محترم شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی به شرح ذیل به تصویب رسید.
 اینك گزارش آن در اجرای ماده (۲۰۱) آیین‌نامه داخلی به مجلس محترم شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ـ علاءالدین بروجردی
شورای محترم نگهبان (۴) ایراد از لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور گرفته بوده‌اند كه با حضور نماینده محترم شورا، كمیسیون جلسه تشكیل داد و اصلاحات ایراد گرفته‌شده بدین شرح اصلاح كرد:
از انتهای ماده (۲) عبارت «شورای عالی امنیت ملی می‌تواند این مسؤولیت را حسب تعلق اماكن و تأسیسات بخش لشكری به ستاد كل نیروهای مسلح یا كشوری به شورای امنیت كشور محول نماید»، حذف شد. چون در لایحه ما نمی‌توانستیم برای شورای عالی امنیت ملی تعیین تكلیف بكنیم، این عبارت حذف شد، ماده (۲) اصلاح شد.
 در ماده (۵) عبارت «به غیر از روش تحدید حقوق مالكانه اشخاص (كه مورد ابهام شورای محترم نگهبان قرار گرفته بود)، حسب موازین قانونی و آیین‌نامه اجرایی این قانون اقدام نماید»، حذف شد و عبارت «پس از تأمین حقوق شرعی و قانونی مالكان به صورت نقدی حسب موازین قانونی اقدام نماید» جایگزین شد.
در ماده (۶) كه بسیار مهم هم بود و با حقوق مردم هم مربوط می‌شد، از انتهای ماده (۶) عبارت «لایحه قانونی نحوه خرید و تملك اراضی و املاك برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت مصوب ۱۷/۱۱/۵۸ شورای انقلاب جمهوری اسلامی به قیمت روز حداكثر ظرف (۱۸) ماه پرداخت نماید» حذف شد و عبارت «قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به صورت نقدی پرداخت نمایند» جایگزین شد. علت هم این است كه این املاك حقوق مردم است. مردم باید نقداً خساراتشان یا مبالغ در مقابل املاكشان را دریافت نمایند. تبصره (۱) ماده (۶) هم حذف شد. در تبصره (۲) ماده (۶) بعد از كلمه «حقوق»، كلمه «مالكانه» اضافه شد كه مشخص باشد حقوق به چه چیزی تعلق می‌گیرد.
 و به انتهای تبصره ماده (۷) عبارت «عدم اظهارنظر دستگاه‌های مذكور ظرف مهلت مزبور به منزله موافقت و جواز آنان محسوب می‌شود» اضافه شد.
 به این اصلاحات رأی بدهید تا این لایحه ان‌شاءالله امروز تصویب بشود. والسلام علیكم و رحمه الله
رئیس ـ متشكریم، پیشنهاد اول را اگر مخالف نیست، قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد اول اگر مخالفی ندارد كه ظاهراً ثبت‌نام نشده، این است:
از انتهای ماده (۲) عبارت «شورای عالی امنیت ملی می‌تواند این مسؤولیت را حسب تعلق اماكن و تأسیسات بخش لشكری به ستاد كل نیروهای مسلح یا كشوری به شورای امنیت كشور محول نماید» حذف می‌گردد.
رئیس ـ حضار ۲۱۲ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایند. جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. این برگشتی از شورای نگهبان است، جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است، در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را اگر مخالفی نیست، بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۵) عبارت «به غیر از روش تحدید حقوق مالكانه اشخاص حسب موازین قانونی و آیین‌نامه اجرایی این قانون اقدام نمایند» حذف و عبارت «پس از تأمین حقوق شرعی و قانونی مالكان به صورت نقدی حسب موازین قانونی اقدام نمایند» جایگزین می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۱۳ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایند. دوستان عزیز در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. آقای فرهنگی اصلاح بعدی را هم بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ از انتهای ماده (۶) عبارت «لایحه قانونی نحوه خرید تملك اراضی و املاك برای اجرای برنامه‌های عمومی عمرانی و نظامی دولت، مصوب ۱۷/۱۱/۱۳۵۸ شورای انقلاب جمهوری اسلامی به قیمت روز حداكثر ظرف (۱۸) ماه پرداخت نمایند» حذف و عبارت «قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به صورت نقدی پرداخت نمایند»، جایگزین می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۱۳ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایند. جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است دوستان در رأی‌گیری مشاركت بیشتری داشته باشید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ تبصره (۱) ماده (۶) حذف می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۱۵ نفر، اصلاحی كه قرائت شد را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در تبصره (۲) ماده (۶) بعد از كلمه «حقوق» كلمه «مالكانه» اضافه می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۱۳ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند. جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است. دوستان مشاركت بیشتری در رأی‌گیری داشته باشید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. اصلاح آخر را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ به انتهای تبصره ماده (۷) عبارت «عدم اظهارنظر دستگاه‌های مذكور ظرف مهلت مزبور به منزله موافقت و جواز آنها محسوب می‌شود» اضافه می‌گردد.
رئیس ـ حضار ۲۱۱ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. متشكریم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! در مورد دستور قبلی ردیف اعتباری مثل این‌كه (۵۵۰۰۰) قرائت شده كه (۱۷- ۵۵۰۰۰۰) درست است.
رئیس ـ بله، (۵۵۰۰۰۰) است.
۸ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
رئیس ـ تشكر می‌كنیم از نمایندگان محترم، چون ما با مقام معظم رهبری دیدار داریم، اینجا جلسه را ختم می‌كنیم و جلسه بعدی ما فردا دوشنبه (۵) خرداد ساعت (۸) صبح خواهد بود كه دستور جلسه را قبلاً خدمتتان تقدیم خواهیم كرد. ختم جلسه اعلام می‌شود.
(جلسه ساعت ۱۰:۱۲ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی اردشیرلاریجانی

 

۹ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
طرح اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار ۴۵۴ برنامه، بودجه و محاسبات متعاقب جلسات ۲۱۰ و ۲۱۱ تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید.
لایحه تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماكن و تأسیسات كشور ۶۰ امنیت ملی و سیاست خارجی متعاقب دوره هشتم و جلسات ۷، ۸۵، ۸۶، ۸۷ و ۱۹۵ دوره نهم جهت تأمین نظر شورای نگهبان به آن شورا ارسال گردید لذا در آمار مصوبات ارسالی به آن شورا تغییری ایجاد نمی‌نماید.

ب ـ فهرست اسامی اعضاء هیأت‌رئیسه دائمی دوره نهم

سمت اجلاسیه اول اجلاسیه دوم اجلاسیه  سوم
نام و نام‌خانوادگی آراء نام و نام‌خانوادگی آراء نام و نام‌خانوادگی آراء
رئیس علی اردشیر‌لاریجانی ۱۷۷ علی اردشیر‌لاریجانی ۲۱۳ علی اردشیر‌لاریجانی ۱۸۷
نایب‌رئیس‌اول سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد ۲۳۲ سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد ۱۹۶ سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد ۲۰۳
نایب‌رئیس‌دوم محمدرضا باهنر ۱۷۹ محمدرضا باهنر ۱۶۷ محمدرضا باهنر ۱۴۴
دبیر حسین سبحانی‌نیا ۱۶۶ محمدحسین فرهنگی ۱۸۷ ضرغام صادقی ۱۹۰
دبیر محمدحسین فرهنگی ۱۶۴ شاهین محمدصادقی ۱۶۷ محمدحسین فرهنگی ۱۸۸
دبیر محمد دهقانی نقندر ۱۶۱ حسین سبحانی‌نیا ۱۵۸ مهرداد بذرپاش ۱۶۷
دبیر شاهین محمدصادقی ۱۵۲ محمد دهقانی نقندر ۱۵۴ محمد دهقانی نقندر ۱۴۹
دبیر علیرضا منادی‌سفیدان ۱۴۱ علیرضا منادی‌سفیدان ۱۴۷ علیرضا منادی‌سفیدان ۱۲۹
دبیر جواد جهانگیرزاده ۱۳۴ ضرغام صادقی ۱۴۲ حسین سبحانی‌نیا ۱۲۰
ناظر سیدشریف حسینی ۱۶۶ سیدشریف حسینی ۱۸۳ سیدشریف حسینی ۱۳۹
ناظر عبدالرضا مصری ۱۶۵ عبدالرضا مصری ۱۶۴ محمد آشوری‌تازیانی ۱۳۲
ناظر محمد آشوری‌تازیانی ۱۵۲ محمد آشوری‌تازیانی ۱۵۹ بهروز نعمتی ۱۱۲

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و دوازدهم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها   ۴۵۳        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۱۲   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۵
   
 
             
                                 

 

عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۶ ـ ۸ ۲۴
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۲۰۳ ۱۳ ۶۶ ۲۸۲
قوانین ابلاغی به دولت ۳۹ ـ ۳۱ ۷۰
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۴۹ ۳ ۷ ۵۹
جمع كل ۳۱۲ ۱۶ ۱۲۵ ۴۵۳
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۳۷   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۶ ۲ ۷
تحت بررسی ۸۴ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۳۷ ۱ ۱
جمع كل ۱۳۷ ۳ ۱۷

 


۱ـ نتیجه رأی‌گیری در همین صفحه ستون دوم اعلام گردید.
۲ـ نتیجه رأی‌گیری در صفحه ۴ ستون دوم اعلام گردید.
۳ـ نتیجه رأی‌گیری در صفحه ۹ ستون اول اعلام گردید.
۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در صفحه ۹ ستون اول اعلام گردید.


نام
پست الکترونيک
پيام شما