آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۹۷
بازديد روز قبل: ۴۰۱
بازديد هفته: ۳۱۲۶
بازديد ماه: ۶۳۷۷
بازديد کل: ۶۲۸۱۲۷۹
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۱۹۲ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۱۱) - دوره نهم ۳۱/۰۲/۱۳۹۳


  جلسه دویست و یازدهم (۲۱۱)  
۳۱  اردیبهشت‌ماه  ۱۳۹۳   هجری‌شمسی
۲۱ رجب  ۱۴۳۵ هجری‌قمری
 
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه دوم
۱۳۹۳ ـ ۱۳۹۲
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ـ گزارش دادستان کل کشور در خصوص برخورد با مفسدان اصلی اقتصادی و پرونده‌های کلان اقتصادی
۴ـ تصویب كلیات طرح اجازه به وزارت صنعت‌، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار و بحث و بررسی در خصوص آن (ثبت ۴۵۴)
۵ ـ ناطقان جلسه آقایان: محمد رجائی‌باغ‌سیائی، سیدسعید حیدری‌طیب، حسین گروسی، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی و عبدالله سامری
۶ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۷ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۸ ـ قرائت نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر
۹ـ  اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۰ ـ ضمیمه:  فهرست مصوبات                            
            
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۱۹۷ نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
دستور جلسه دویست و یازدهم روز چهار‌شنبه سی و یکم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست و یکم رجب ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ گزارش حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای محسنی‌اژه‌ای، دادستان محترم کل کشور درخصوص برخورد با مفسدان اصلی اقتصادی و پرونده‌های کلان اقتصادی.
۲ ـ گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد رد طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد کار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار.
۳ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیاتهای بر درآمد و سرمایه.
۴ ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه کشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کوبا.
۵ ـ گزارش كمیسیون عمران در مورد لایحه اصلاحات قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتكل ۱۹۷۸ مربوط به كنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از كشتی‌ها ۱۹۷۳ (مارپل ۷۸/۱۹۷۳) (مصوب ۱۳۸۰) و اصلاحات بعدی آن.
۶ ـ‌ گزارش كمیسیون عمران در مورد لایحه تصویب قطعنامه‌های كنفرانس مورخ ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) اعضای كنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه‌ها و نگهبانی دریانوردان(STCW).
۷ ـ گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در كارگروه بین‌المللی پزشكی نظامی (ICMM).
۸ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتكائی‌گران خطرهای تجاری و غیرتجاری در كشورهای عضو سازمان تعاون اسلامی و مؤسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی و تصویب اساسنامه.
۹ ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی.
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌            ‌رئیس ـ تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید را آغاز بفرمایید.
(آیات ۲۰۷ ـ ۲۰۴ از سوره مبارکه «بقره» توسط قاری محترم آقای اکبر سلامی تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یُعْجِبُكَ قَوْلُهُ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یُشْهِدُ اللَّهَ عَلى‏ ما فِی قَلْبِهِ وَ هُوَ أَلَدُّ الْخِصامِ * وَ إِذا تَوَلَّى سَعى‏ فِی الْأَرْضِ لِیُفْسِدَ فِیها وَ یُهْلِكَ الْحَرْثَ وَ النَّسْلَ وَ اللَّهُ لا یُحِبُّ الْفَسادَ * وَ إِذا قِیلَ لَهُ اتَّقِ اللَّهَ أَخَذَتْهُ الْعِزَّةُ بِالْإِثْمِ فَحَسْبُهُ جَهَنَّمُ وَ لَبِئْسَ الْمِهادُ * وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ رَؤُفٌ بِالْعِبادِ *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
‌رئیس ـ از جناب آقای سلامی، قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای حسین سبحانی‌نیا قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«و از جمله مردم کسی است که در زندگی دنیا سخن گفتنش تو را به شگفتی می‌آورد و خدا را نیز بر آنچه در دل دارد، گواه می‌گیرد، حال آنکه کینه‌توزترین دشمن هموست. چنین کسی هنگامی که روی از تو بگرداند، به رغم آنچه در حضور تو می‌گوید می‌کوشد تا در زمین فساد کند و گیاه و ضیاء را نابود سازد و پیداست که خدا تباهی را دوست نمی‌دارد و چون به وی گویند از خدا پروا کن! کبر و غرور او را به گناه وامی‌دارد، جهنم او را بس است و براستی که بد عافیتگاهی است و در میان مردم کسی نیز هست که جان خویش به سودای کسب رضای الهی معامله می‌کند و البته خدا بر بندگان مهربان است». صلوات
(حضار صلوات فرستادند).
رئیس ـ تشکر می‌کنیم.
۳ ـ گزارش دادستان کل کشور در خصوص برخورد با مفسدان اصلی اقتصادی و پرونده‌های کلان اقتصادی
رئیس ـ دستور جلسه را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول گزارش حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای محسنی‌اژه‌ای، دادستان محترم کل کشور درخصوص موضوع برخورد با مفسدان اصلی اقتصادی و پرونده‌های کلان اقتصادی است. از جناب آقای اژه‌ای دعوت می‌کنیم برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
تعدادی از نمایندگان ـ آقای رئیس!‌ تذکر داریم.
رئیس ـ از جناب آقای محسنی‌اژه‌ای دادستان محترم و آقای جعفری‌دولت‌آبادی دادستان محترم تهران و آقای سراج هم تشکر می‌کنیم که امروز در جلسه برای توضیح در موضوع مفاسد اقتصادی حضور پیدا کردند. (یکی از نمایندگان ـ تذکر دارم) آقای اژه‌ای!‌ یک لحظه شما در صندلی‌تان تشریف داشته باشید، من به تذکر گوش دهم. تذکر را بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ راجع به بحث مفاسد اقتصادی، آقای کریمی  بفرمایید.
جواد كریمی‌قدوسی (مشهد و كلات) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
از حضور دادستان محترم تشکر می‌کنیم. مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۷/۳/۸۳ در دیدار با نمایندگان محترم مجلس؛ تذکر جزئی را هم من عرض کنم. خوب عزیزان مستحضرند که دو نفر از نمایندگان سؤالی داشتیم که امروز به حضور جناب آقای دادستان تبدیل شد، من هم تشکر می‌کنم، فقط از آقای رئیس‌ درخواست کردم که اجازه بدهند؛ حالا چون وقت (۱۵) دقیقه‌ای ما به این شکل درآمده، چند دقیقه‌ای ما نسبت به بحث سؤالی که مردم دارند، توضیحاتی عرض کنم.
مقام معظم رهبری در این تاریخ در دیدار با  نمایندگان مجلس می‌فرمایند: «آن روزی که بنده مسأله مبارزه با فساد را گفتم توقع این بود که مجلس شورای اسلامی سینه سپر کند و جلو بیاید و در این میدان حرکت کند تا ما دیگر احتیاج نداشته باشیم،‌ دنبال کنیم. اما متأسفانه اینطور نشد، آنها (مجلس قبل) نکردند، شما کنید. البته به قول برادر ظریف و نکته‌سنجمان با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه را تمیز کرد، اگر  انسان بخواهد با فساد مبارزه کند، باید در درجه اول مراقب باشد که فساد دامن خودش را نگیرد، داخل خودتان، درون مجلس مراقب باشید، دست‌پاک، دامن‌پاک، زبان‌پاک، چشم‌پاک خواهد توانست در حوزه اقتدار وسیعی که شما دارید همه چیز را پاک کند».
از تمام تلاشهای دستگاههای محترم قوه قضاییه تشکر می‌کنیم. ما در مجلس هشتم خدمت آقای اژه‌ای رسیدیم، فرمودند که: «من می‌خواهم با این یقه‌سفیدها، با این کسانی که علی‌أی‌حال افراد مؤثر هستند،  برخورد کنم ولی می‌گویند که آبرو می‌رود!» نکته بسیار مهم این است که جناب آقای سراج، قاضی محترم پرونده (۳۰۰۰) میلیارد که یکی از چهره‌های واقعاً درخشان و شجاع این عرصه هستند، در رسانه ملی اعلام کردند که «اگر با (۱۰) یقه‌سفید در کشور برخورد شود، ریشه مفاسد خشکانده می‌شود». جناب آقای اژه‌ای هم در مصاحبه‌ای، در دیداری فرمودند: «چرا علناً دادگاه برگزار نمی‌شود تا مردم قضاوت کنند اینها دارند چه می‌کنند؟» مردم در فتنه ۸۸ به قوه قضاییه نمره (۲۰) دادند. چون در آن قضایا قوه قضاییه هم با ستاد فتنه برخورد کرد و هم با سران فتنه. ولی در مبارزه با مفاسد اقتصادی مردم به قوه قضاییه نمره (۱۰) می‌دهند چون با ستاد مفاسد، کارمند بانک، بعضی از دانه‌درشتهایی مثل امیرمنصور آریا که آنها دانه‌درشت نیستند، برخورد شده ولی آن کسانی که مؤثر بودند، به فرموده خود آقای اژه‌ای در دیدار حضوری‌ که با ایشان داشتیم، فرمودند: «انفال را بکار گرفتند، بعضی از مدیران را بکار گرفتند، سرمایه‌ بانکها را بکار گرفتند و این فاجعه را بوجود آوردند».
اثر مفاسد اقتصادی بر اوضاع داخلی ما به مراتب تخریب‌کننده‌تر است از اثر تحریم‌های ظالمانه و این اثر نسبت (۲۰) به (۸۰) دارد. یعنی اگر  (۲۰) درصد مشکلات امروز اقتصادی به تحریمها مرتبط باشد، (۸۰) درصد آن مربوط به مفاسد اقتصادی است. مبارزه اصلی به فرمایش مقام معظم رهبری از مجلس باید شروع شود. کانونهای قدرت همیشه مورد طمع مفسدان اقتصادی هستند، دفاتر رؤسای محترم قوا هدف اصلی هستند. از مجلس باید شروع کنیم، دور و بر خودمان را پاک کنیم، دفاترمان را پاک کنیم، رئیس‌ مجلس، رئیس قوه قضاییه، رئیس قوه مجریه. (منادی‌سفیدان ـ آقای قدوسی متشکریم) الان تمام می‌شود، آبروی نظام به این شهدای عزیز که عکسهایشان را بالای سر ما زده‌اند، است. آبروی نظام به شهید بهشتی است، آبروی نظام به شهید رجائی و باهنر است. اگر کسی از مسؤولان ولو اندک تخلف و فسادی کرد، این به منزله از دست رفتن آبروی نظام نیست (رئیس ـ متشکریم، وقتتان تمام شده است) صاحب انقلاب مردمند. (۵۰) درصد ثروت جهان در اختیار (۸۵) نفر است. جناب آقای اژه‌ای! موقعی که می‌شنویم (۷۰) درصد تسهیلات بانکی، یعنی ثروت مردم در اختیار (۱۰۰) نفر است! باید بترسیم و بلرزیم. (رئیس ـ متشکریم، وقتتان تمام شده) رانت (۳۰۰۰) میلیاردی،‌ اختلاس (۳۰۰۰) میلیاردی، اموال دانشگاه آزاد، بگویید امپراطوری دانشگاه آزاد، (رئیس ـ آقای کریمی‌قدوسی وقتتان تمام شده است)‌ بدهکاران بانکی از فاضل خداداد تا بابک زنجانی، اینها... (قطع میکروفون)
رئیس ـ متشکریم، جناب آقای اژه‌ای بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ حاج‌آقا! اگر اجازه بفرمایید آقای افضلی‌فرد و آقای مطهری هم تذکر دارند.
رئیس ـ نه، اجازه بدهید بحث را شروع کنند. بحث طولانی می‌شود. بفرمایید.
غلامحسین محسنی‌اژه‌ای (دادستان کل کشور) ـ‌
سلام علیکم و رحمه‌الله
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین، الصلات و السلام علی سیدنا و نبینا محمد» (حضار صلوات فرستادند)
پیشاپیش مبعث نبی گرامی اکرم را تبریک عرض می‌کنم، امیدوار هستم به برکت این ماه شریف و پر خیر و برکت همه ما از همه خوبی‌های دنیا و آخرت بهره‌مند شویم و در این ماه و به برکت این روز عزیزی که در پیش داریم توفیق پیدا کنیم،‌ از همه بدی‌ها،‌ از همه فسادها، از همه گناهان ان‌شاءالله اجتناب کنیم.
حقیقتاً مسرورم و تشکر می‌کنم که این فرصت را مجلس محترم، ‌نمایندگان شریف و هیأت‌رئیسه در اختیار قوه قضاییه قرار دادند که بتوانیم از این فرصت بخشی از تلاشها، کارها و احیاناً مشکلات و مسائلی که در خصوص مبارزه با فساد اقتصادی است با نمایندگان مردم در میان بگذاریم که هم شما بزرگواران در جریان قرار بگیرید و هم برای رفع بعضی از کمبودها و خلأها تشریک مساعی شود.
سروران گرامی، خواهران و برادران نماینده! لزوم مبارزه با فساد، اعم از فساد مالی و اداری و سیاسی بر کسی پوشیده نیست و اگر فساد، خصوصاً فساد مالی با فساد سیاسی ممزوج شد و دست در دست هم داد، می‌تواند برای نظام خصوصاً برای نظام اسلامی گرفتاری‌های جدی‌ای فراهم کند. اگر فساد نهادینه شد،‌ اگر فساد گسترش پیدا کرد، قطعاً عدالت که یکی از اهداف اصلی و مهم نظام اسلامی است، به آن دسترسی پیدا نخواهیم کرد.
مبارزه با فساد سخت است،‌ مبارزه با فساد هزینه دارد، به حول و قوه الهی همه دست‌اندرکاران مبارزه با فساد و از جمله قوه قضاییه آماده‌ایم که این سختی را بپذیریم، تحمل کنیم و هزینه مبارزه با فساد را بپردازیم. یقیناً افراد مفسد بیکار نمی‌نشینند، حتماً تلاش می‌کنند، حتماً سعی می‌کنند که در راه این مبارزه هر کس باشد، مجلس باشد، قوه باشد، قوه قضاییه باشد،‌ قوه مجریه باشد، سنگ‌اندازی کنند. نگذارند که این مبارزه و جهاد مقدس در این راه به نتیجه برسد، اما من و شما باید چه کار کنیم؟ باید دست در دست هم بدهیم و با هر گونه موانع و هر گونه مشکلی که سر راه این فساد و مبارزه با فساد بوجود می‌آید را رفع کنیم.
من برای اینکه وقت شما سروران را خیلی نگیرم، یکی، دو مقدمه عرض می‌کنم و بعد وارد یک پرونده از صدها پرونده‌ای که در دستگاه قضایی مطرح رسیدگی بوده و است مطالبی را تقدیم شما می‌کنم.
مطلب اول: سروران عزیز! همانطور که مستحضر هستید، ما موظف هستیم در چهارچوب قانون و مقررات لازم‌الاتباع عمل کنیم. قاضی حق ندارد بر اساس تشخیص و سلیقه شخصی خودش غیر از چهارچوب قوانین و مقررات موضوعه کار کند؛ همه شما مستحضر هستید. ممکن است که من در مقام بیان عقیده شخصی خودم چیزی را بگویم اما در مقام کرسی قضاوت باید آنچه را می‌گویم و می‌نویسم در چهارچوب قانون باشد، حتی اگر علم پیدا می‌کنم باید علم من یک علم متعارف منطبق بر قانون باشد.
نکته دوم: همه ما افتخار می‌کنیم که قوه قضاییه در جمهوری اسلامی ایران، قوه مستقلی است و این جزء افتخارات نظام ماست و نه‌تنها قوه قضاییه مستقل است که طبق شرع و قانون قاضی در انشاء رأی خودش مستقل است. در دستگاه قضایی مثل سایر دستگاهها نیست که از بالا دستوری دیکته شود و تا پایین همه زیرمجموعه موظف به اجرا باشند. در امر قضا، در خصوص قضاوتش، در کار اداری نه، در خصوص قضاوت قاضی ملزم است براساس موازین و قوانین موضوعه و براساس آنچه خودش تشخیص می‌دهد، مطابق با آن قانون انشاء رأی کند. رئیس محترم قوه قضاییه هم نمی‌تواند حتی به یک قاضی دادگاه ابتدایی بگوید این چنین انشاء رأی کن یا آن چنان رأی بده. دادستان کل کشور هم نمی‌تواند و بسیار اتفاق می‌افتد که در یک پرونده در دادسرا، دادستان به مجرمیت می‌رسد و کیفرخواست می‌زند و پرونده را با ادعانامه‌ای که تنظیم کرده به دادگاه می‌فرستد اما دادگاه احیاناً آن نظر دادستان را نمی‌پذیرد و تبرئه می‌دهد. دادگاه بدوی تشخیص می‌دهد متهم مجرم است و حکم صادر می‌کند، در مرجع بالاتر می‌رود و مرجع بالاتر نمی‌پذیرد و نقض می‌کند. فرجامخواهی می‌کند، در مرحله رسیدگی فوق‌العاده باز گاهی وقتها پرونده... که این مسائل بر شما پوشیده نیست و همه برایتان واضح است.
اما درخصوص این پرونده‌ای که در این جلسه و در جلسات گذشته در کمیسیونها به آن اشاره شده است، من می‌خواهم توضیحاتی خدمت شما عرض کنم، به میزان وقتی که امروز فرصت هست و از شما بزرگواران و از هیأت‌رئیسه محترم مجلس تقاضا می‌کنم، اگر امکان دارد این جلسات تمدید شود، جلسات متوالی و مستمری باشد، یا بنده یا از همکاران ما خدمت شما برسند. ما کارهای بسیاری داریم که لازم می‌دانیم شما در جریان باشید. خوشحال می‌شویم که شما در جریان بعضی از پرونده‌ها قرار بگیرید. آن مقدار که قانون اجازه می‌دهد و لازم است شما با مردم در جریان بگذارید و قرار بدهید و در مشکلاتی هم که هست شما کمک کنید.
من خواهش می‌کنم به این پرونده موسوم به (۳۰۰۰) میلیاردی یک عنایتی بفرمایید، ببینید چه مقدار کار شده و چه نتایجی تا امروز گرفته‌ایم و این جزء افتخارات نظام است، نه جزء افتخارات قوه قضاییه. این جزء افتخارات مجلس است، جزء افتخارات قوه قضاییه است که توانسته یک موضوع به این پیچیدگی و به این مهمی را با تلاش و مجاهدت و با تمرکز در مدیریت به نظر بنده به نحوه احسن جمع کند و به نتیجه مطلوب برساند.
در مردادماه سال ۱۳۹۰ این موضوع به نحوی کشف می‌شود که البته آن زمان ابعاد این روشن نبوده است. به محض اینکه ریاست محترم قوه، آیت‌الله آملی از موضوع مطلع می‌شوند با احساس مسؤولیت جدی و با حساسیت زایدالوصف، اینکه می‌گویم واقعاً اغراق نمی‌کنم؛ بنده حداقل مشابه این را ندیده بودم، بلافاصله دستور می‌دهند که باید این پرونده با همه ابعادش به جدیت مورد پیگیری قرار بگیرد.
بنده آن زمان، در روز سوم وفات مرحوم برادرم،‌ در محل خودمان بودم، از آنجا تماس گرفتند که لازم است شما بر این پرونده نظارتی را داشته باشید و اگر می‌توانید هر چه زودتر برگردید. من بلافاصله برگشتم، ایشان به دادستان کل کشور نمایندگی دادند. اهمیت قضیه را در مبارزه با فساد از دید رئیس محترم قوه قضاییه عنایت بفرمایید. یک ابلاغی برای نظارت دادند بلافاصله وقتی وارد تهران شدم، عازم اهواز شدم. در اولین ساعت صبح با آقایان دست‌اندرکار جلسه تشکیل دادیم، مواردی که مطرح کردند، گرچه آن روز هنوز بسیاری از ابعاد قضیه روشن نبود، اما با تجریه مختصری که بنده داشتم، احساس کردم این پرونده از یک پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است، لازم است که حتماً ابعاد مختلف قضیه را مطالعه کنیم و به صورت عادی نمی‌شود این پرونده را ادامه داد.
برگشتم نظر خودم را اعلام کردم، آیت‌الله آملی به این نتیجه رسیدند که ابعاد پرونده، به لحاظ اینکه چندین دستگاه و چندین استان درگیر می‌شود باید به تهران احاله شود. در چهارچوب قوانین مخصوص خودش به تهران احاله شد، بلافاصله با کمیسیون اصل (۹۰)، وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی کل کشور، بانک مرکزی و با بعضی از دستگاههای نظارتی دیگر یک جلسه ابتدایی برگزار شد و با کارشناسان حقوقی، کارشناسان امنیتی و کارشناسان اطلاعاتی و کارشناسان نظارتی تصمیم گرفته شد، چند کارگروه برای پیگیری پرونده انجام شود.
یک گروهی را تحت عنوان گروه حقوقی تشکیل دادیم که اصلاً ببینند ماهیت این پرونده از لحاظ حقوقی و قضایی چیست؟ همین امروز شما می‌بینید که می‌گویند اختلاس. همان روز اول هم گفتند اختلاس، گفتیم ببینیم اختلاس است؟ كلاهبرداری است؟ تصرف غیرمجاز است؟ اخلال در نظام اقتصادی كشور است؟ چیست؟ گروه حقوقی تشكیل شد، گفتیم از الان قدم‌ها را طوری بردارید، محكم، ‌استوار كه فردا در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی كشور و غیره كمتر با نقض پرونده‌‌ها روبرو شویم، یك كارگروه اطلاعاتی تشكیل دادیم برای پیگیری مسائل اطلاعاتی قضیه، یك تیم بازجویی تشكیل دادیم، مشخص كردیم هر فرد از چه متهمی چه مسائلی را شروع به تحقیق بكند، متهم صداقت به خرج نمی‌داد، تا مدتی كه حدود (۴۵)، (۴۶) روز پرونده در اهواز بود، هرچه سؤال كردیم دیدیم كه متهم اصلی آن صداقت لازم را در بیان مسائل ندارد، وقتی پرونده به تهران منتقل شد دیدیم از ناحیه متهم خیلی معطل می‌شویم، یك تیمی از بازرسی كل كشور موظف شد كه مسائل بانكی و مسائل حسابداری آنها را پیگیری بكند،‌ همه حساب‌های بانكی‌ آنها را ردیابی بكنیم، همه پول‌هایی كه گرفته‌اند و تنزیلاتی كه شروع شده، در همه بانك‌ها كه حدود (۱۴) بانك ما با این مسأله به نحوی از انحاء مرتبط بود كه یكی از بانك‌های اصلی بانك ملی و بانك صادرات بودند ولی غیر از اینها چندین بانك دیگر، (۱۲) بانك دیگر هم در خصوص تنزیل‌ها و بعضی از مسائل مرتبط درگیر بودند. یك تیمی از وزارت اطلاعات و تیمی ممزوج با بازرسی كل كشور تشكیل شد برای ردیابی اموال و پول‌ها.
سروران عزیز! برادران شما، همكاران شما، بعضی وقت‌ها فرزندان شما خدا می‌داند كه در طول چند ماه چه تلاشی كردند تا بتوانند ردیابی‌ بكنند كه این پول‌ها كجا رفته، به چه چیزی تبدیل شده، خارج از كشور است، داخل كشور است، وجوهی هست، نیست. تیم دیگری تشكیل شد برای آسیب‌شناسی و بررسی اینكه اصلاً چرا چنین فسادی واقع شده، فرضاً كه امروز ما با این فساد برخورد كردیم، برخورد قاطع هم كردیم، آیا فردا تكرار نمی‌شود؟ یك تیم كارشناسی تشكیل شد، بعد قرار شد كه از دولت، از مجلس، از قوه قضائیه به سرپرستی دبیر شورای عالی امنیت ملی در دبیرخانه شورای عالی تشكیل شود، وزیر اقتصاد، رئیس‌ بانك مركزی و بعضی از كارشناسان دیگر دولت، از مجلس از كمیسیون‌ اصل نود، از هیأت رئیسه،‌ از قوه قضائیه دادستان كل كشور، دادستان تهران و بعضی از كارشناسان دیگر در خصوص آسیب‌شناسی مسأله دور هم جمع شده‌اند، جلسات متعدد گذاشتند، كجای قانون اشكال داشته، مقررات كجا اشكال داشته، نظارت كجا مشكل داشته، چه‌كسی متخلف است، چه باید كرد كه تكرار نشود و این پرونده را چگونه باید جمع و جور كرد كه هم درس عبرتی شود برای دیگران و هم تكرار نشود.
گروه دیگری تشكیل شد، این مجموعه حدود (۵۷) شركت داشت كه تعداد قابل‌توجهی از اینها حدود (۳۰) شركت فعال بود، كارگران و كارمندان زیادی داشت، اگر كمتر توجهی می‌شد چندین هزار كارگر و كارمند ممكن بود كه بیكار شوند. در بخشی از این كارخانجات فعال چه بسا كه به تعطیلی می‌انجامید، یك گروه ویژه تشكیل دادیم برای اداره این شركت‌های فعال، برای اموالی كه اینها دارند،‌ شناسایی اموال، تقویم اموال، بسیاری از ال‌سی‌های (LC) خارجی كه باز كرده بودند، بخشی از پول را پرداخت كرده‌اند، طرف قرارداد خارجی است، از خدا می‌خواهد كه بخش بعدی را منتقل نكنند و آن چیزی كه خریداری شده و از كشور است اگر مال فرد است كه مال فردی از این كشور است، اگر مال دولت است باید ضبط شود مال این دولت است، آن طرف خارجی بسیار خوشحال می‌شد كه ما پول بعدی را تزریق نكنیم، نپردازیم و او هم كالا را نفرستد، برخی از این كالاها آمده در گمركات مانده، باید عوارض گمركی پرداخت شود، این اموال آزاد شود، قراردادهای متعددی در داخل و خارج از كشور بود، هر كدام از این قراردادها كه به آن رسیدگی نمی‌شد متضرر می‌شدیم. بسیاری از اموال غیرمنقول ایشان به صورت وكالت بلاعزل گرفته شده بود و به نام خودش نبود، به نام بستگان نبود، به نام شركت نبود، ملك خریداری شده و وكالت گرفته شده، شما مراجعه می‌كنید ملكی به نام او نیست.
امروز همه ما با سربلندی سرمان را بلند می‌كنیم از این حیث، از یك طرف سرافكنده هستیم كه چرا چنین فسادی اتفاق افتاده اما همه ما از این جهت سربلند هستیم كه همه خسارت‌های وارده به بانك‌ را می‌توانیم تأمین بكنیم و مازاد بر آن داریم به لحاظ تلاش‌هایی كه شده، كافی بود بعضی از اقداماتی كه عرض می‌كنم نمی‌شد و كارخانه تعطیل می‌شد، آن جنس وارد نمی‌شد و آن جنس در گمرك مستهلك می‌شد و باید برگشت داده می‌شد، آن قراردادها نیمه‌كاره می‌ماند، بعضی از كارخانجات آن موقعی كه این افراد دستگیر شدند، خودش دستگیر شده، مسؤولین شركت هلدینگ دستگیر شده‌اند، مدیرعامل آن كارخانه دستگیر شده، ‌بعضی از افراد دیگر دستگیر شده‌اند، همه حساب‌ها در بانك‌ها مسدود شده، این شركت‌ زیان‌ده بود، امروز من به شما عرض می‌كنم كه به سوددهی رسیده،‌ بسیاری از دیون خودش را به مراكز دولتی و غیردولتی پرداخت كرده، من نمی‌توانم بگویم كه اینها همه یك اقدام قضائی و صرفاً از قوه قضائیه بوده، نه،‌ سایر دستگاه‌ها و خود مجلس بسیار كمك كرده، اما اینها جزء افتخارات نظام است، ما چرا باید اینها را نادیده بگیریم؟
سروران عزیز! اقدام شد، بعد از تشكیل این كارگروه‌ها و تمركز مدیریت‌ تا یك مدتی هر روز صبح بلااستثناء بنده با سرپرستان آن كارگروه‌ها جلسه تشكیل می‌دادم، صبح ساعت هفت و به همه كارگروه‌ها هم آنچه را كه روز قبل انجام داده‌اند و روز بعد باید انجام بدهند یك مرور می‌كردیم و اگر اشكالی و ایرادی بر آن قضایا احیاناً وارد می‌شد،‌ اگر كمك فكری،‌ اگر كمك عملی از ناحیه بنده یا از ناحیه بالاتر از بنده بود بلافاصله ما اقدام می‌كردیم. تقریباً اگر باز نگویم هر روز، یك روز در میان یا دو روز در میان بلافاصله ما به رئیس قوه قضائیه گزارش می‌كردیم، با حساسیت كامل، آقا! اینجا را حساسیت بیشتری داشته باشید، اینجا را باید دنبال كنید، «هیچ كس و هیچ فردی در هیچ مقامی اگر در مظان اتهام است شما از او اغماض نكنید»، این كلمه‌ای بود كه بارها از رئیس قوه قضائیه شنیدم و مكرر خودم به زیرمجموعه می‌گفتم مسائل را مطابق با قانون، مطابق با شرع، با لحاظ خداوند تبارك و تعالی، اما آنچه را كه بر اساس مستندات و بر اساس قرائن و شواهد به آن می‌رسید، نه به مجرمیت، مجرمیت مرحله نهایی است، به همان مقدار كه اتهام متوجه طرف است از او نگذرید، تحقیق كنید، بیاورید، احضار كنید، پشت سر شما هستم، مجلس پشت سر شما است، همه پشت سر شما هستند، هیچ نگرانی نداشته باشید.
سروران عزیز، نمایندگان محترم! از بیش از (۵۰۰) نفر تحقیقات قضائی در این پرونده صورت پذیرفت، عنایت بفرمایید! در ۱۵/۵/۹۰ این پرونده در اهواز تشكیل شده، چهل و چند روز در اهواز بوده و بعد تهران آمده و اگر اشتباه نكنم وقتی كه به دادگاه ارجاع شد ۲۴/۱۱/۹۰ بود، ۱۵/۵ پرونده در سال ۹۰ در اهواز شروع شده، (۴۵) روز آنجا بوده، بعد آمده تهران و در ۲۴/۱۱/۹۰ یعنی چند ماه، پرونده با این اهمیت، با این حجم كار البته بخشی از پرونده با (۳۹) متهم به دادگاه رفت، بیش از (۲۰۰) نفر از مدیران عالی در بانك مركزی، در بانك‌ها،‌ در بعضی‌ از بخش‌های مربوط به نهاد ریاست‌جمهوری، از مجلس، از بعضی از كسانی كه قبلاً با خود قوه قضائیه كار می‌كردند و در رده‌های بالایی از قوه قضائیه خدمت می‌كردند، در حد معاون رئیس قوه، در حد رئیس اطلاعات و حفاظت قوه قضائیه، تعدادی از نمایندگان مجلس كه به هر نحوی احساس می‌شد كه اینها ممكن است در پرونده مرتبط باشند، عرض كردم با آن قرائن و شواهدی كه می‌توانست اتهام را متوجه كند،‌ همه اینها تحت تعقیب قرار گرفتند، ممنوع‌الخروج شدند، بعضی از افراد مسدود‌الحساب و ممنوع‌المعامله شدند، تعدادی مورد تعقیب قرار گرفتند.
سروران عزیز! اینكه فسادی ممكن است در جامعه رخ بدهد بله، ممكن است،‌ فردا هم اتفاق بیفتد ممكن است، كم یا زیاد باشد ممكن است، نباید باشد ولی ممكن است بیفتد، اما مهم آن است و افتخار نظام جمهوری اسلامی و افتخار قوه قضائیه این است كه اگر اتفاقی افتاد با هر رده‌ای و هركسی تعقیب می‌كند، برخورد می‌كند، این به نظر من مهم است، و این كار شما بود، كار ما بود و كار نظام بود و البته كار فرد خاصی نبود.
هر كسی كه، كسانی كه مستقیماً در نهاد ریاست جمهوری بودند و از شخص رئیس‌جمهور ابلاغ داشتند تحت تعقیب قرار گرفتند و بعضاً بازداشت شدند و بعضاً تحت تعقیب قرار گرفتند، در مجلس بودند، تحت تعقیب قرار گرفتند،‌ بازجویی شدند، بازجویی كتبی شدند، از آنها تحقیق شد، از مسائل پیرامونی تحقیق شد، از كسانی هم كه اگر در قوه قضائیه مرتبط بودند تحقیق شد و هیچ اغماضی نشد، در رده‌های مختلف كشوری اگر هر كسی در مظان اتهام بود از او تحقیق شد، این یكی از افتخارات است،‌ واقعاً من ریزه‌كاری‌های این پرونده را حدود سه، چهار ساعت اگر وقت داشته باشم می‌توانم بیان كنم و ببینید كه این جزء افتخارات شما است. در این پرونده چند دستگاه كمك شایانی كردند، ‌یكی از آنها مجلس بود، كمیسیون‌ اصل نود و هیأت رئیسه و بعضی از بخش‌های دیگر به طور جد از همان روز اول كاملاً‌ با قوه قضائیه همراه و همگام بودند،‌ اطلاعات خودشان را می‌دادند، اگر لازم بود مطالبی را عنوان می‌كردند، اگر لازم بود حمایت دیگری می‌كردند،‌ بخش‌هایی از دولت وارد شدند آخر، گرچه اول واقعاً ما با بانك‌ها مشكل داشتیم، كه حالا آن را در جای خودش اگر لازم شد و فرصت شد عرض می‌كنم.
این مسائل انجام شد و در مرحله اول برای (۳۹) نفر از متهمین كیفرخواست صادر شد و برای دادگاه ارسال شد، از این (۳۹) نفر از نظر دادسرا،‌ از نظر دادگاه و حتی بنده‌ای كه ناظر پرونده بودم و آن چیزهایی كه دوستان عنایت می‌كردند گرچه نظر من اینجا هیچ مدخلیتی ندارد، نه برای بازپرس و نه برای دادستان و نه برای دادگاه كه توضیح آن را عرض می‌كنم و خود شما هم شاهد خواهید بود. از نظر من هم همه این (۳۹) نفر متهم بودند، با میزان تفاوت اتهام، رفت دادگاه، دادگاه یك قاضی كه آشنا به مسائل است، در این موضوعات تخصص دارد، سابقه او درخشان است و مورد تأیید همه است، جناب آقای سراج، به لحاظ عنایتی كه قوه قضائیه با مبارزه با فساد داشته ایشان را انتخاب كردند، ایشان كه آن موقع سمت قضاوت در دادگاه را نداشت، اما یك فردی انتخاب شد كه اولاً نفوذناپذیر باشد، ثانیاً تخصص داشته باشد، كار كرده باشد و تجربه داشته باشد، اداره كرده باشد دادگاه اینچنینی را، ایشان انتخاب شد، از این (۳۹) نفر دو نفر را تبرئه كرد، من می‌توانم بگویم كه آقای سراج! چرا تبرئه كردی؟ تبرئه كرد، به این نتیجه رسید كه نظر دادسرا را، نظر بنده را، نظر دیگران را، «بنده» كه می‌گویم نظر مشورتی‌ام را، نپذیرفت، ایشان در قبل از این معاون بنده بود ولی نپذیرفت،‌ حق هم با ایشان بود. من كه نمی‌توانم كاری بكنم، دادستان كه نمی‌تواند كاری بكند، از این (۳۹) نفر كه (۲) نفر تبرئه شدند و (۲۷) نفرشان دیوان عالی كشور رفت، سروران عزیز! (۴) نفر در این پرونده حكم اعدام گرفتند، (۲) نفر حبس ابد گرفتند، بسیاری از اینها حبس‌های سنگین، جرائم سنگین و انفصال گرفتند، در اینها چه كسانی هستند؟
من دیگر نمی‌خواهم كه وقت شما را بگیرم، قبلاً هم در جریان هستید، در رده‌های مختلف مدیریتی از طبقات مختلف از جاهای مختلف هستند، آنجا رفت و بعضی از این اتهامات را دیوان عالی كشور نپذیرفت، یك مورد را كه جناب آقای سراج به (۷) سال حبس و میلیاردها جزای نقدی از آن پولی كه محاسبه كرده بود محكوم كرد، رفت دیوان عالی كشور،‌كدام شعبه؟ قاضی باسابقه، قاضی واقعاً باتجربه، قاضی متدین، قاضی كه اعمال نفوذ نمی‌پذیرد، اما تشخیصش این بود كه یك نفر از اینها را كه (۷) سال حبس داشت اصلاً نقض بلاارجاع كرد، نقض‌ بلاارجاع یعنی تمام، هیچی، نباید برگردد، از همین جا پرونده تبرئه، برود خانه‌شان، تشخیص آن قاضی بود، مواردی را نقض كرد، برگشت دادگاه، حالا دادگاه بعدی بعضی‌ها را پذیرفت و بعضی‌ها را نپذیرفت، من خواهش می‌كنم كه اینها چیزی نیست كه انسان در دستگاه قضائی بگوید هر چیزی كه فرض كنید حتی رئیس‌ قوه قضائیه تشخیص داد دیگر تا آخر همه باید تشخیص‌شان همین باشد، نه، گاهی وقت‌ها نمی‌شود، در همین پرونده افرادی بودند كه دیوان عالی كشور، نقض بلاارجاع كرد یا نقض كرد، باز اعمال ماده (۱۸) شده است، الان در مسیر جریان رسیدگی است، چرا؟ به خاطر حساسیتی كه بوده و هست.
می‌فرمایند چرا با عوامل اصلی برخورد نشد؟ من خواهش می‌كنم این را یك مقدار باز كنیم و تفسیر كنیم، فرزندان این ملت و بزرگان این مجلس! یعنی چی؟ بعضی از موضوعات هست كه قائل هستیم كه فساد هست،‌ اما ممكن است امروز در قانون تعریف نشده باشد، قانون نداشته باشیم، یك موردی را اخیراً یكی از نمایندگان محترم به عنوان رانت مبلغ كذا مطرح كردند، حالا این الان از این حیث كه بسیار كار خوبی هم هست و باید دنبال شود و تا آخر هم رفته شود، همین فردی كه این رانت، حالا تعبیر رانت به او داده شده، بیش از (۱۰۰۰) میلیارد تومان معوقات بانكی داشته است، همین فرد! به او هم این رانت داده شده، حالا به عنوان این رانت فردا من از شما نماینده مجلس می‌پرسم كه ما اگر بخواهیم آنجایی كه گفتم باید كارشناس ما بگوید تحت چه عنوانی باید تعقیب شود اگر بناست تعقیب شود؟ چگونه باید تعقیب شود؟ و سایر مسائلی كه باز اگر فرصت شد یك حاشیه هم به بعضی از این موضوعات عرض خواهم كرد.
می‌فرمایند كه با عناصر اصلی این فساد برخورد نشده، چرا برخورد نشده برادر من؟ می‌گویم هر كسی كه به هر نحوی مرتبط بود از او تحقیق شد. شش،‌ هفت نفر از نمایندگان مجلس كه به نحوی از انحاء در مظان اتهام بودند، در مظان اتهام عرض می‌كنم، از آنها تحقیق شد، بعضی از آنها در دادسرا بازپرس و دادستان به این نتیجه نرسیدند كه ایشان مجرم است.
همه شما بهتر از من می‌دانید یا مثل من می‌دانید كه بالاخره در یك جرم باید سه عنصر وجود داشته باشد، عنصر مادی،‌ عنصر معنوی، عنصر قانونی، بعضی از اینها دادسرا رسید كه مجرم هستند، دادگاه بدوی رسید كه اینها مجرم هستند، دادگاه تجدیدنظر نپذیرفت، و همین‌طور بعضی از افراد دیگر.
سروران عزیز! من این را شهادت می‌دهم، به عنوان یك عضو كوچك قوه قضائیه، هیچ فردی نبود كه با قرائن و شواهد اتهامی متوجه او باشد و ما تعقیب نكرده باشیم، این را هم اضافه می‌كنم سروران عزیز! بسیاری از شما در دستگاه قضائی و در قضا بوده‌اید، من هم در این زمینه سر و صورتم را سفید كرده‌ام، وقتی كه انسان می‌خواهد حكم بدهد كار سختی است، یعنی آنجا شما هستید و وجدان و خدا و این قانون و مستند نوشتن، من یك وقت اینجا می‌خواهم حرف بزنم خیلی سخت نیست، واقعاً من خودم را عرض می‌كنم، خیلی سخت نیست، اما یك وقت می‌خواهم كه مصداقاً‌ بگویم كه این فرد به این دلیل و با این عنوان قانونی مجرم است و این هم حكمش، خیلی سخت می‌شود. بودند بعضی از بزرگانی، یك وقتی در قوه قضائیه در زمان آیت‌الله یزدی اعتراض كردند كه آقا! فلان پرونده چطور شد؟ آیت‌الله یزدی پرونده را بست، یك ابلاغ هم روی آن گذاشت و لاك و مهر فرستاد برای آن آقای بزرگوار در استان، گفت من به عنوان رئیس قوه قضائیه به شما این ابلاغ ویژه را می‌دهم در مورد این پرونده خودتان حكم كنید، ایشان نتوانست و برگرداند و گفت كار من نیست، البته توقع نیست، اما من می‌خواهم عرض كنم كه حكم كردن باید مستدل باشد، باید مستند باشد، باید عنوان قانونی داشته باشد، باید سوءنیت محرز شود، بسیار هستند از مدیران ما، از نمایندگان ما، یك فردی به آنها مراجعه می‌كند، تظلم‌خواهی می‌كند، تظلم او را منعكس می‌كنند به دستگاه قضائی و احیاناً به یك جای دیگری، حتماً می‌شود گفت كه آیا آن نماینده مجلس آن فرد را به همه جهات می‌شناسد؟ خیلی وقت‌ها نمی‌شناسد، این آمده تظلم‌خواهی كرده، یك نامه‌ای نوشته و گاهی وقت‌ها در آن هم می‌نویسد كه من این را نمی‌شناسم، این مطالب را می‌گوید، اگر درست است رسیدگی كنید،‌ این اعمال نفوذ است؟ نیست، خیلی وقت‌ها او می‌رود و كارش با همین نامه درست می‌شود، فردی ممكن است این كلمه را ننویسد، می‌گوید من این را می‌شناسم، آدم خوبی است، آدم متدینی است، نسبت به حقش اجحاف و ظلمی شده، شما رسیدگی كنید، احیاناً رسیدگی می‌كنند و حق هم به ایشان می‌دهند، آیا این الزاماً ‌اعمال نفوذ است؟
توصیه به حق كه اشكال ندارد، توصیه به ناحق اشكال دارد، چرا ما كاری كرده‌ایم كه هر توصیه‌ای را مذموم می‌دانیم؟ هر توصیه كه مذموم نیست، توصیه به ناحق، به باطل، من‌غیرالحق، اشكال دارد اما اگر واقعاً شما، بنده و دیگری شناخت داریم و تشخیص می‌دهیم كه به این آقا ظلم شده، معرفی كردیم به جایی، ‌اشكال دارد؟ اگر فردی ادعا می‌كند كه آقا! من می‌توانم این خدمت را الان به كشور بكنم، این ابتكار من است،‌ این اختراع من است، این توانایی من است، این نیروی من است. شما به همین نوشته‌های خودش معرفی كردید به یك مسؤول ذی‌ربط كه آقا! این ادعا را می‌كند، بررسی كنید، اگر چنانچه واقعاً این حرف‌ها درست است، ‌باید استقبال كنید، باید كمكش كنید، حالا شما رفتید و او هم احیاناً یك نظر سوئی داشت و بعداً هم سوء استفاده كرد، الزاماً این كسی كه این را نوشته و توصیه كرده حتماً مجرم است؟ خیلی وقت‌ها این‌طوری نیست، بنابراین هر كسی كه در مظان اتهام بود، در هر مقام و رتبه‌ای مورد تعقیب قرار گرفت، كه می‌گویم اتهام متوجه‌اش بود، بعضی از اینها واقعاً اثبات نشد كه این مجرم است، در دادسرا قرار منع تعقیب صادر شد، در دادگاه بدوی محكوم شد، در مرحله بعدی، بعضی از اینها هم كیفرخواست صادر شد و البته هنوز هم حكم صادر نشده.
سروران عزیز! یك نكته را هم اینجا اضافه بكنم، كه ممكن است كسی بگوید كه دستگاه قضائی در كشف بعضی از مفاسد،‌ در كشف بعضی از جرائم ناتوان است، من ادعا نمی‌كنم كه ما هر جرمی كه در هر جا اتفاق می‌افتد توانایی این را داریم كه حتماً آن را كشف كنیم، نه این مسأله ممكن است،‌ حتی ممكن است این مسأله كه باید سیستم اطلاعاتی و انتظامی  كمك بكند و او هم نتواند كشف كند، بله این هم ممكن است، ‌حتی بالاتر از این، ما كه هیچ‌وقت ادعا نكردیم كه هر كسی آمد در دادگاه تبرئه شد، هر كس در دادسرا تبرئه شد الزاماً گناهی نكرده، جرمی نكرده، چه بسا انجام داده باشد، چه بسا مرتكب جرمی شده باشد اما دلیل و بینه نیست، شاهد نیست، اقرار نیست، علم قاضی نیست، تبرئه شد اما فی‌نفس‌امر و واقع هم ایشان جرمی را مرتكب نشده؟ شده، اما اثبات نشد، مهم این است كه در دادگاه اثبات شود.
همكاران! عذر می‌خواهم می‌گویم همكاران، فكر كردم قوه قضائیه است، سروران عزیز، نمایندگان محترم مجلس!
رئیس ـ همكار هم هستید، شما گفتید عده‌ای از قضات اینجا تشریف دارند، (محسنی‌اژه‌ای ـ بله تشریف دارند، از آن بابت بله) جناب آقای اژه‌ای! قبل از اینكه فرمایشتان را بفرمایید، ‌دو، سه تا نكته را اگر در ادامه فرمایشات‌تان متذكر شوید مفید است، یكی اینكه در همین مورد پرونده این آقایی كه شما محكوم كرده‌اید، یك مواردی است كه در استان‌های مختلف ایشان كارخانه‌ای داشته، یا پولش را داده و خریده و به این حال معطل مانده و این باعث شده كه تعداد زیادی از افراد آنجا بیكار شدند، من‌جمله الان افرادی از نمایندگان از استان مازندران، آقای سیدهادی حسینی نوشته‌اند كه در آنجا یك كارخانه اشباع تراورس داشته، بعضی از دوستان دیگر در جاهای دیگر هم این مطلب را به ما گفته‌اند، اینها چون تكلیفش روشن نیست، درست است كه شما روی آن دست گذاشته‌اید، كار به جریان نیفتاده، یك لطماتی در منطقه می‌خورد، این یك نكته.
نكته دیگر اینكه ما متوجه شدیم كه شما تمهیدات لازم برای كار اندیشیده‌اید و تلاش‌تان در این زمینه خوب بوده است، نتیجه آن، خلاصه چند نفر از این افراد محكوم شدند؟ به چه چیزهایی؟ الان در چه مسیری است؟ در مرحله اجرا هست یا نه؟ اینها را توضیح بفرمایید ممنون می‌شوم.
محسنی‌اژه‌ای ـ من می‌خواستم همین را عرض كنم، این قسمت آخر را اول جواب می‌دهم، آن قسمت بعدی را بعد.
ببینید حاج‌آقا! از این اقداماتی كه مجلس، قوه قضائیه و سایر دست‌اندركاران كردند چه نتیجه‌ای گرفتیم؟
۱ ـ ما متوجه شدیم در آن بخش آسیب‌شناسی، یكی از مسائلی كه باید عوض شود بعضی از مقررات بانكی است و آن موقع بانك مركزی و دولت و وزارت اقتصاد مكلف شدند با همان كارگروهی كه خودشان هم شركت داشتند این كار را بكنند، بخشی را انجام دادند، بخشی را باید انجام بدهند، شما هم خوب است كه نظارت كنید، كمیسیون‌ اصل نود نظارت كند و انجام شود.
یكی از مسائلی كه باعث این فساد بزرگ بانكی شده بود (LC)‌های داخلی بود، آن هم با آن سازوكارش، چون خود بنده هم در شورای پول و اعتبار بودیم رفتیم این مقررات را بلافاصله تغییر دادیم، زمینه را یك مقدار سخت‌تر كردیم كه این كار صورت نگیرد و بعد بعضی از قوانینی كه لازم بود، خلأ‌هایی كه اینجا بود، پیشنهاداتی شد كه اگر ممكن است در خود قوه قضائیه،‌ اگر لازم شد در مجلس به صورت طرح یا لایحه بیاید اینها تكمیل شود و مسائلی از این قبیل.
یك مسأله دیگر، افرادی كه عرض كردم در این مسیر محكوم شدند،‌ تعدادی از اینها حكم‌شان قطعی شد، در مرحله اجرا است و یا اجرایی شده، آن كسی كه زندانی داشته در زندان است، آن كسی كه جزای نقدی داشته جزای نقدی‌اش یا وصول شده و یا در حال وصول شدن است. خود متهم اصلی كه هم یك حكم اعدام داشت، هم رد مال داشت و هم جزای نقدی داشت و بعضی از محرومیت‌های دیگر، جزای نقدی كه تا الان از ایشان وصل شده، فرزندان این ملت و بزرگان این مجلس! بسیار سخت بوده اما بالاخره در طول این مدت بعد از قطعیت حكم ششصد و چهل و چند میلیارد تومان جزای نقدی ایشان وصول شده است. یعنی اگر كسی بگوید آقا! چرا حكم را اجرا نمی‌كنید؟ من بارها به عنوان سخنگوی قوه در مظان و معرض این سؤال قرار می‌گیرم. آقا! چرا؟ حكم در حال اجراست، طرف در زندان است، تا الان ششصد و چهل و خرده‌ای میلیارد تومان جزای نقدی او وصول شده، به بانكها از همان روز اول اعلام كردیم الان هم اعلام می‌كنیم كه آقا! اگر می‌خواهید اموال را بردارید بسم‌الله اما اگر منتظر هستید كه به فروش برسانید باید صبر كنید. ما هرچه تلاش كردیم به بانكها كه بیایید این اموال تقویم شود، تحویل شما شود تا به امروز حاضر نشده‌اند و الا همین اموال را ما از همان جلوجلوترها می‌توانستیم تقویم كنیم، بدهیم و در تملیك خود بانك در بیاید. ولی انجام نشد، معتقد هستند كه باید فروش برود كه طبعاً یك مقداری كار می‌برد.
در خصوص بعضی از احكام اعدام؛ بعضی از اینها می‌دانید درخواست اعمال ماده (۱۸) كرده‌اند. درخواست اعمال ماده (۱۸) بعضی از اینها رد شد. بعضی از اینها در مسیر اجراست. كسانی كه اعمال ماده (۱۸) آنها رد شده، زندان هستند، بخش اعظمی از جزای نقدی آنها هم گرفته شده، ان‌شاءالله بقیه حكمشان هم در همین زودیها اجرا خواهد شد.
در خصوص این مطلبی كه می‌فرمایید در مورد بعضی از شركتها من عرض كردم تا آنجایی كه من در جریان هستم شركت فعالی كه كار می‌كرد، به هیچ شركت فعالی كه كار می‌كرد نگذاشتیم لطمه‌ای وارد شود یا لطمه اساسی. من كه نمی‌توانم بگویم هیچ لطمه‌ای، خود طرف هم كه گاهی وقتها هست به او لطمه می‌خورد ولی ما نگذاشتیم یك لطمه اساسی به او بخورد. اما بعضی از شركتها بود راه‌اندازی نشده بود، یك افرادی احیاناً تعدادی كمی در آنجا به صورت روزمزد یا به صورت قرارداد خیلی موقت مشغول كار شدند، اصلاً شركت فعال نشده بود. بله، اگر این موردی كه می‌فرمایند من نمی‌دانم الان كجا را می‌گویند، اگر از آن مورد است ممكن است ولی اگر یك شركت فعالی است كه فعالیت می‌كرده و تعطیل شده این را خواهش می‌كنم تا الان كسی به من گزارشی نداده. چون هر موردی كه گزارش بدهند.
رئیس ـ یك مورد همین اشباع تراورس در شیرگاه است كه به شما می‌گویند یكی هم صنایع غذایی گهر دورود. اینها را می‌نویسند می‌دهند. 
محسنی‌اژه‌ای ـ حالا عرض كردم این را ان‌شاءالله من بعداً پیگیری می‌كنم. عرض كردم ان‌شاءالله چشم، من اینها را دنبال می‌كنم كه ببینم چیست. (همهمه نمایندگان)
تعدادی از نمایندگان ـ ‌آقا! سؤال داریم.
رئیس ـ شما بفرمایید.
محسنی‌اژه‌ای ـ عرض آخر من سروران گرامی، واقعاً حاج‌آقا!
بیرانوند ـ آقای رئیس! سؤال داریم.
رئیس ـ اگر كسی سؤال دارد بنویسد به ما بدهد ما اینجا مطرح می‌كنیم.
محسنی‌اژه‌ای ـ یك عنایت بفرمایید حقیقتاً دستگاه قضائی مصمم برخورد با فساد مالی و غیرمالی است. البته ما در آن زمینه بدون مشكل نیستیم، بدون خلأ قانونی نیستیم، امكانات، نیرو و سایر مسائل و اینها هستیم اما عزممان جزم است برای این كار و ما آن مقدار كه از مجلس هم شاهد هستیم مجلس هم همین را دارد دولت هم الان اعلام كرده. ان‌شاءالله بتوانیم بالاخره هر سه قوه دست به دست هم بگذاریم كه سروران عزیز! واقعاً آن كار تكرار نشود. یك اقداماتی باید بشود كه قبلاً اتفاق نیفتد، چرا ما هر چیزی را بگذاریم اتفاق بیفتد از دستگاه قضائی توقع داشته باشیم كه حتماً وارد شود؟
من اینجا یك مختصر گریزی می‌زنم و عرضم را تمام می‌كنم، در خصوص همین مسأله معوقات بانكی. من البته در نشست دوشنبه تقریباً توضیح دادم دیگر نمی‌خواهم توضیح بدهم.
رئیس ـ حالا اگر راجع به معوقات بانكی هم یك توضیح مختصری بدهید مفید است. . (همهمه نمایندگان)
محسنی‌اژه‌ای ـ ولی برادران عزیز ببینید! من خواهش می‌كنم، حالا چون فرمودند من مختصری را فقط عرض می‌كنم. ببینید! معوقات بانكی در سال ۹۱ كسانی كه بیش از (۱۰) میلیارد تومان معوقه داشتند، ما زیر آن را محاسبه نكردیم، تا پایان سال ۹۱ از (۱۰) میلیارد تومان به بالا حدود (۴۵) هزار میلیارد تومان بود! با همه تلاشی كه شما كردید، ما كردیم بالاخره در پایان سال ۹۲ عدد ما كه البته حالا این عدد ما ممكن است كه باز بیش از این باشد و كمتر نیست، عدد ما در پایان سال ۹۲ از (۱۰) میلیارد تومان به بالا (۶۲) هزار میلیارد تومان شد. شما ببینید! از سال ۹۱ تا سال ۹۲ این مبلغ افزایش پیدا كرد. آیا نباید وزارت اقتصاد و دارایی وارد شود؟ نباید بانك مركزی وارد شود؟ چند تا مدیرعامل بانك در خصوص این قضیه عوض شده‌اند؟ به چند تا گفتند باید استعفا دهید؟ چند تا را بركنار كردند؟
اگر فرضاً ما الان بیاییم همه اینها را ما و شما و دولت دست به دست بدهیم این (۸۰) هزار این (۸۵) تا و هر چه كه هست وصول كنیم، فردا كه دوباره تكرار می‌شود. این است كه دیگر بالاخره ما انتظار داریم، درست است قوه قضائیه هم اینجا از باب پیشگیری یك وظایفی دارد اما وظیفه اصلی به عهده كیست و چه كسی باید این كار را بكند؟ در بسیاری از این مفاسد كه یك بخشی از آن به بانكها برمی‌گردد، بانكها عذر می‌خواهم به هر تقدیر ضمانت لازم را نمی‌گیرند، اعتبارسنجی لازم را نمی‌كنند، از ابزاری كه قانون در اختیار آنها استفاده كرده برای وصول مطالباتشان اعلام نمی‌كنند بعد همه انتظار دارند كه قوه قضائیه وارد شود و در همه این ابعاد افراد را بگیرد ببندد. اگر ما بخواهیم تمام مدیرعاملهای این بانكها را احضار كنیم، فردا بازداشت كنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ آن طرف قضیه باز این طوری ما متضرر می‌شویم!
من می‌خواستم فقط این را عرض كنم كه من خواهشم از شما این است كه الان كه این فضا فراهم است، الان كه مجلس مصمم است، قوه قضائیه مصمم است، دولت اعلام فرموده كه ما مصمم هستیم با فساد مبارزه كنیم واقعاً دست در دست هم بدهیم و ببینیم چه اقداماتی باید بكنیم. من یك پیشنهاد هم دارم، این پیشنهاد را چون جاهای دیگری هم گفته‌ام اینجا هم می‌گویم تا حالا هم كسی از من نشنیده‌، یكی از مؤثرترین، البته به عقیده بنده كه سی و چند سال است در قوه قضائیه هستم و دستی در این كارها دارم یكی از مؤثرترین كارهایی كه می‌تواند بازدارنده باشد «محاكمات علنی» است. الان طبق قانون مجلس این از دست ما گرفته شده، نه كه دادگاه علنی نباشد، دادگاه علنی است، اما نمی‌شود «انتشار» داد تا زمانی كه حكم قطعی شود. حكم كه قطعی شود دو، سه سال می‌گذرد و دیگر آن اثر خودش را نخواهد داشت.
این هم تقاضای شخصی من است، تقاضای قوه قضائیه نیست. تقاضای شخصی من است، روی آن فكر كنید، اگر شما هم به این نتیجه رسیدید ما دادگاههای علنی را مثل سابق برگزار كنیم، آن مواردی كه قانون اجازه می‌دهد و قاضی تشخیص داد ولی منتشر شود. دو تا اشكال به ما و این نظریه وارد می‌كنند: یك، اینكه كسی كه هنوز اتهامش ثابت نشده آبروی او می‌رود. بله، ما بیاییم تلاش كنیم دادسرایمان، دادگاهمان كارشان را محكم انجام دهند كه وقتی این پرونده از دادسرا به دادگاه آمد تقریباً خیلی با مشكل مواجه نشود كه بخشی از مشكل را حل می‌كند. یك بحث دیگر هم این است كه این فرد خودش گنهكار است، اقوامش چطور؟
خوب این قطعی هم كه بشود همین مشكل باقی است و من نمی‌خواهم بگویم این دادگاه علنی و انتشار آن هیچ هزینه‌ای و مؤونه‌ای ندارد اما اگر ما بیاییم با حفظ بعضی از شرایط و قیودات دادگاه‌هایمان را علنی كنیم اعتقادم این است كه از بسیاری از حبسها و جرایم نقدی ما و بعضی از محرومیت‌های دیگر ما مؤثرتر خواهد بود و ان‌شاءالله كارسازتر. عذرخواهی می‌كنم. (تعدادی از نمایندگان ـ آقای رئیس! اجازه بدهید سؤال داریم)
رئیس ـ از جناب آقای محسنی‌اژه‌ای كه گزارش مبسوطی را در مورد اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد و این پرونده (۳۰۰۰) میلیاردی ارائه كردند.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! تعداد زیادی از نمایندگان سؤال دارند. من خواهش می‌كنم جلسه سمبلیك نباشد. 
رئیس ـ اجازه بدهید، آقای دهقانی! شما بلندگویتان را همین طوری روشن نكنید. جلسه مسؤول دارد. بپرسید تا به شما بگویم. آقایان بفرمایید. آقای اژه‌ای! ما از شما تشكر می‌كنیم و از آقایان دیگری كه از قوه قضائیه تشریف آوردند. این گزارش همین طور كه آقای اژه‌ای گفتند گزارش اولیه‌ای بود و همین طوری كه خودشان هم مطرح كردند می‌تواند تكرار بشود. اگر هم لازم بود جلسات بیشتری در این زمینه بگذاریم خواهیم گذاشت. اینجا فقط بحث اولیه در مورد اقدامات در این پرونده بود. البته ایشان از این فرصت هم استفاده كردند راجع به معوقات بانكی هم گزارشی دادند و گزارش خوبی بود. معلوم بود كه این پرونده‌ها با جدیت در حال پیگیری است. احكام متخلفین صادر شده و ما از این اقدامات عزیزان تشكر می‌كنیم.
البته یك توقعی هست كه قوه قضائیه یك اقدام پیشگیرانه را برای این امر سامان بدهد. چون جزء وظایف قوه قضائیه است و امیدواریم در جلسات بعد ان‌شاءالله از حضورشان دعوت كنیم كه در این زمینه‌ها مبسوط‌تر صحبت كنند. بعضی از نكات را هم دوستان مطرح كردند كه ما خدمت ایشان خواهیم داد. از آقای اژه‌ای تشكر می‌كنیم. (همهمه نمایندگان)
عیسی‌زاده ـ آقای رئیس! این سؤال ما نبود، ما قانع نشدیم
 
۴ـ تصویب كلیات طرح اجازه به وزارت صنعت‌، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار و بحث و بررسی در خصوص آن (ثبت ۴۵۴)
رئیس ـ آقای فرهنگی! دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعدی گزارش كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد رد طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت‌، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار است. جناب آقای دكتر كاتب سخنگوی محترم كمیسیون برای ارائه گزارش كمیسیون تشریف بیاورند. همكاران محترم هم مستقر باشند چون بحثها بحثهای طرح دوفوریتی است.
رئیس ـ از دوستان قوه قضائیه هم خواهش می‌كنیم كه بحثشان تمام شده، جناب آقای باهنر! آقایان را راهنمایی بفرمایید كه بتوانیم بحث را ادامه بدهیم. بفرمایید. از آقای سراج و آقای جعفری‌دولت‌آبادی تشكر می‌كنیم. آقای كاتب بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ بنده تذكرات را پاك می‌كنم چون دستور عوض شد، عذرخواهی می‌كنم. من باید پاك كنم كه دوستانی كه تذكر دارند تذكرشان را در دستور جدید بنویسند. من یك لحظه مخالف و موافقان را بخوانم. مخالفین رد آقایان: پیرمؤذن، ندیمی و امیرآبادی. موافقین رد آقایان: پورابراهیمی، گروسی و تأمینی. بفرمایید.
غلامرضا كاتب (سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات) ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به مجلس شورای اسلامی
طرح دوفوریتی اجازه به وزارت صنعت‌، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار به شماره چاپ (۱۰۳۱) كه جهت رسیدگی به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع گردیده بود در جلسه مورخ ۳۰/۲/۱۳۹۳ با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی ذی‌ربط مورد بررسی قرار گرفت و پس از بحث و تبادل نظر به دلایل زیر به تصویب نرسید و رد شد.
اینك گزارش آن‌ در اجرای ماده (۱۴۶) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس‌ محترم شورای اسلامی می‌گردد.
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات ـ غلامرضا مصباحی‌مقدم
محضر همكاران عزیز عرض می‌كنم كه خواهش می‌كنم چون یكی از خواسته‌های شما برادران عزیز این بود كه این طرح دوفوریتی تصویب شود و یكی از دغدغه‌های شما مشكلات نیروهای قراردادی وزارت صنعت‌، معدن و تجارت بود همكاران ما در كمیسیون برنامه و بودجه دلایلی كه برای رد این مصوبه داشتند را من عین آن دلایل را محضر همكاران عزیز عرض می‌كنم و تصمیم با شما سروران عزیز است.
اولین دلیلی كه در كمیسیون برنامه و بودجه مطرح شد مغایرت با سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی است كه در بند (۱۶) سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری آمده است: «صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی كشور با تأكید بر تحول اساسی در ساختارها؛ منطقی‌سازی اندازه دولت و حذف دستگاههای موازی و غیرضرور و هزینه‌های زائد». همه همكاران عزیز ما می‌دانند در طول سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۳ الان سالانه نزدیك به (۳۰) هزار میلیارد تومان هر سال به اعتبارات هزینه‌های عمومی كشور ما براساس بخش بزرگ شدن دولت اضافه می‌شود كه یكی از دلایلی كه در كمیسیون برنامه و بودجه مطرح شد این بود.
نكته دوم مغایرت با احكام بالادستی كشور و افق بیست‌ساله نظام مخصوصاً برنامه پنجساله پنجم توسعه و به ویژه قانون مدیریت خدمات كشوری است.
من خواهش می‌كنم همكاران عزیز دقت كنند! هم بند «هـ» ماده (۵۰) قانون برنامه بودجه كه مكلف كرده كه قرارداد نیروهای كار معین فقط صرفاً در سقف پستهای مصوب می‌بایست انجام شود. به همین خاطر از لحاظ قانون برنامه پنجم مغایر قانون برنامه پنجم است. جناب آقای رئیس اگر بنا شود این تصویب شود دوسوم رأی می‌خواهد.
رئیس ـ دوستان در صندلیهایتان مستقر باشید، آقایان بفرمایید. چون بحث بعدی مهم است و دوفوریتی است. آقایانی كه این وسط هستند در صندلی‌هایتان بفرمایید. آقای كاتب بفرمایید.
كاتب ـ‌ بند دوم بند «ج» ماده (۶۵) قانون برنامه پنجم توسعه است كه در اینجا هم حكم كرده است كه به كارگیری نیروها در دستگاههای اجرایی چگونه باشد كه اجازه دهید من دیگر ورود نكنم.
مغایرت دیگری كه در كمیسیون برنامه و بودجه بحث شد مغایرت با ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات كشوری است كه به كارگیری افراد در دستگاههای اجرایی می‌بایست براساس گزینش و براساس آزمون انجام بگیرد كه نیروهای قراردادی و شركتی از این موضوع مستثنی هستند و طبیعی است كه اگر بناست در سیستم نظام اداری جذب شود این بحث گزینش و استخدام باید انجام شود.
همچنین ماده (۴۵)‌ قانون مدیریت خدمات كشوری كه می‌گوید جذب فقط در پستهای مشخص دستگاههای اجرایی باید انجام شود. در ذیل ماده (۳۲) می‌گوید كه دستگاههای اجرایی می‌توانند در شرایط خاص با تأیید سازمان مدیریت فقط تا (۱۰) درصد پستهای سازمانی خودشان را بدون استخدام به صورت قرارداد كار مشخص و نیروهای ساعتی جذب كنند. باز هم این چون (۱۰) درصدش (۳۳۰) نفر می‌شد كه این (۳۵۰۰)‌ نفر است باز مغایر با قانون مدیریت خدمات كشوری تشخیص داده شد.
دلیل دیگری را كه همكاران در كمیسیون برنامه و بودجه مطرح كردند بحث وجود داشتن نیروهای مشابه در دیگر دستگاههای اجرایی است. همكاران عزیز دقت بكنید! ما در حال حاضر (۴۸) هزار نفر نیروی قرارداد كار معین در تمام شركتهای دولتی و دستگاههای دولتی داریم. الان نكته‌ای كه وجود دارد اگر ما یك وزارتخانه را حل كنیم كه (۳۵۰۰)‌ تا می‌شود واقعاً تكلیف بقیه وزارتخانه‌ها چه می‌شود؟ مجلس و دولت مكلف است یك حكم واحد و یك تصمیم واحد بگیرد. نمی‌شود برای وزارت صنعت‌، معدن و تجارت یك حكمی بدهیم، بقیه وزارتخانه‌ها و مؤسسات و دستگاههای اجرایی كه (۴۸) هزار نفر هستند اینها مراجعه كنند بگویند تكلیف ما چه می‌شود. علی‌ای‌حال من خواهش می‌كنم، اول از دولت خواهش می‌كنم، این دغدغه برادران عزیز نیروی قرارداد كار معین را در قالب یك مصوبه كه نیاز به قانون مجلس هم نیست این را به صورت یك مصوبه در كل كشور حل كنند. دیگر نیازی نباشد كه مجلس به صورت موردی برای وزارت علوم، وزارت صنعت‌، معدن و تجارت و همه اینها حكم واحد بدهد.
آخرین نكته‌ای كه در كمیسیون بحث شد ردیفی كه جزء (۱۷) آمده است این ردیف تحت عنوان اجرای طرح بازرسی كالا و خدمات است. اگر دقت كنید این ردیف صرفاً پرداخت حقوق و دستمزد نیست. هم باید كار خدمات را انجام دهد هم می‌تواند بخشی از حقوق و دستمزد را پرداخت كند. استدعا می‌كنم همكاران عزیز دقت كنید! ما اگر بخواهیم از این ردیف فقط حقوق اینها را هم بدهیم باز این مشكل حل نمی‌شود. وظیفه‌ای كه امروز روی دوش دولت است این است كه دولت یك تصمیم جامع بگیرد و این مشكل را در تمام وزارتخانه‌ها حل كند كه حق واقعی همكاران ما هم هست.
رئیس ـ متشكریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! آقای قاضی‌پور اخطار دارند اولین نفر هم هستند.
رئیس ـ آقای قاضی‌پور در همین زمینه است؟ بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای لاریجانی! حضرت‌عالی چند بار دستور دادید تا این مشكلات برادران حل شود، دستور خاصی هم دادید تشكر می‌كنم. نمایندگان محترم هم دیروز به دوفوریتی حمایت از بازرسان رأی دادند. (رئیس ـ اصل چندم را؟) اصل سوم، بند دهم: «ایجاد نظم اداری صحیح و حذف تشكیلات غیرضرور». چرا دولت الان (۶) سال است با این (۳۲۰۰) نفر به طور مستقیم كار می‌كرد، اكثراً هم از خانواده ایثارگران هستند، تحصیلكرده هستند، زن و بچه دارند. الان به پیمانكاری می‌دهند؟ آقای دكتر لاریجانی! ما آمدیم اینجا كار را آسان كنیم یا سخت كنیم؟ اینها با وزارت صنعت‌، معدن و تجارت قرارداد مستقیم دارند. الان شما می‌خواهید اینها را حذف كنید. مخالفت نیست اخطار است. 
رئیس ـ حالا به عنوان مخالف صحبت كنید. شما فرصت دارید به عنوان مخالف صحبت كنید. متشكریم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای پیرمؤذن بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) ـ سلام علیكم
به نام خالق هستی‌بخش
آسمان بار امانت نتوانست كشید
قرعه فال به نام من دیوانه زدند
دفاع از حقوق مسلم قانونی (۳۵۰۰) نفر انسان محق، مظلوم و خانواده دغدغه‌دار عزیزان. نمایندگان محترم مجلس طبق سوگند خود موظف به پاسداری از حقوق همه آحاد ملت هستند. امام حسین می‌فرمایند: «كسی حاجتی پیش تو آورد با طرح حاجت خویشتن آبروی خویش را برد. تو دیگر با عدم اجابت حاجت او آبروی خود مریز». بازرسین محترم شاغل در حوزه نظارت بر بازار وزارت صنعت‌، معدن و تجارت كشور چند روزی است به اتفاق خانواده محترمشان ملتمسانه دست نیاز به سوی منتخبین مردم كرده‌اند و مصر به حل مشكلات عزیزان توسط نمایندگان دلسوز ملت و خودشان هستند. خود وزیر آقای دكتر نعمت‌زاده در جلسه دیروز عصر وزیر و معاونینش با اعضای محترم كمیسیون صنایع و معادن از این طرح دوفوریتی استقبال كردند و گفتند ما صرفاً به دنبال مجوزی بودیم و هستیم تا بتوانیم قرارداد عزیزان را رئیس گلم! سامان دهیم چرا كه دیوان محاسبات شما این عزیزان را زیر سؤال برده بود و حضرت‌عالی دل در گرو حل مشكلات همه آحاد ملت و خصوصاً این عزیزان دارید.
این عزیزان كه همگی از خانواده‌های معظم ایثارگران و بسیج توانمند و مجرب هستند، دیروز حضرت‌آقا این جوانان را در مورد افزایش جمعیت سفارش كردند (۸) سالی است كه قانونی اشتغال دارند و قانون عطف به ماسبق نمی‌شود. آقای كاتب! خداوند انسان، انسان توجیه را آفرید. بسیاری از اظهارات شما توجیه بود و پیش‌قضاوتی. (رئیس ـ متشكریم)‌ آقای رئیس! دو دقیقه وقت دارم.
جامعه‌ای كه در فكر منابع انسانی خود نباشد هیچ تضمینی برای توسعه همه‌جانبه آن جامعه وجود ندارد. كم‌توجهی به این سرمایه‌های كشور كه با سیاست آزمون و خطا امروز دارای تجربه‌ای ارزشمند و ذی‌قیمت هستند می‌تواند هزینه‌های بسیاری را به اقتصاد كشور تحمیل كند.
و آخر عرضم؛ رئیس گلم! رابطه ثبات مدیریت و امنیت شغلی با بهره‌وری و سلامت جامعه امری ثبوت شده است. در بحث اعتبارات مورد نیاز نیز باید این موضوع را تأكید كنم این طرح هیچ گونه بار مالی جدیدی به دولت تحمیل نخواهد كرد.
صدها فرشته بوسه بر آن دست می‌زنند
كز كار خلق یك گره بسته وا كند
بها دادن به این طرح دوفوریتی پلی است برای تأمین رضایت پروردگار.
رئیس ـ متشكریم، ‌موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای پورابراهیمی موافق هستند. آقای رئیس! ‌اگر ناراحت نمی‌شوید آقای رحمانی هم تذكر دارند.
رئیس ـ اگر در همین زمینه است بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رحمانی بفرمایید.
رضا رحمانی (تبریز، اسكو و آذرشهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت همكاران عزیزم.
آقای رئیس! تذكر بنده ماده (۱۳۱) و ماده (۵۱) آیین‌‌نامه است. در مورد نحوه ارجاع این است. دوستان ببینید! در ماده (۱۳۱) ارجاع به كمیسیون مربوطه است. در ماده (۵۱) «كمیسیون اجتماعی برای انجام وظایف محوله در محدوده اداری و استخدامی ...». این طرحی كه دوستان داده‌اند نه اصلاح قانون بودجه است، نه اصلاح قانون برنامه است، نه ایجاد ردیف جدید است و نه بحث بودجه‌ای است. اینها مشكل بودجه‌ای نداشتند. اینها مشكلشان استخدامی بوده، در مورد قراردادشان بوده، به نظر من ارجاع این به كمیسیون بودجه اینجا محلی نداشته است.  كمیسیونش باید اجتماعی می‌شد حالا بعد كمیسیون صنایع و كمیسیون اقتصاد هم باز مرتبطند چون دوفوریتی است دیگر آنجا فعلاً‌ بحث نداریم، بله عرض كردم، این است كه آقای رئیس! به نظرم این ارجاع از این منظر درست نبوده حضرت‌عالی عنایت كنید اگر تذكر بنده وارد است این باید به كمیسیون اجتماعی برگردد. یعنی اگر آنجا بود احتمالاً‌ كلیاتش رد نمی‌شد واقعاً بازرسینی كه این كار خطیر را انجام می‌دهند...
رئیس ـ متشكریم، حالا این هم وجه كمیسیون اجتماعی دارد هم وجه كمیسیون بودجه دارد، هم وجه كمیسیون صنایع دارد به هر حال تشخیص این موضوع به دست نایب‌رئیس محترم جناب آقای ابوترابی است كه این موارد را ارجاع می‌كنند تشخیص‌شان این بود كه این مورد بیشتر سنخیت با كمیسیون بودجه دارد. ارجاع دادند به هر حال تشخیص دادند، متشكریم. بفرمایید.
توكلی ـ‌ تذكر دارم.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای توكلی اسم شما پایین است اگر بخواهیم بگوییم، (۲۰) نفر را باید اسم ببریم.
رئیس ـ بله اجازه بدهید تعداد زیاد است وقت‌مان گرفته می‌شود یك قدری جلو برویم حالا وقت هست ببینیم چه می‌شود.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ  آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر لاریجانی! دیروز شما در جلسه تشریف نداشتید من خدمت همكاران محترم عرض كردم درخصوص پیشنهادی كه مطرح شده از سوی تعدادی از عزیزان برای حل مشكل بازرسانی كه تا به امروز مشغول فعالیت بودند و حقاً و انصافاً هم تلاش كردند ما هم باید كمك‌شان كنیم اینكه یك عده‌ای الان دچار مشكل شدند و به نحوی دلسوزان نماینده‌شان در مجلس نسبت به آنها دارند اقدام می‌كنند این امری پسندیده است مورد تأیید همه عزیزان هم هست، اما ما یك روش منطقی برای پیگیری این كار انجام می‌دهیم، یك روش غیرمنطقی. دیروز دوستان در صحن آمدند. درقالب دوفوریتی این كار را در دستور كار قرار دادند، دوفوریتی یعنی اینكه ظرف (۲۴) ساعت بعد باید داخل صحن بیاید و مطرح شود. من از دوستان خواستم اجازه بدهید طرح را یك‌فوریتی ارائه كنید، وزیر صنعت و معدن را هم صدا كنید، دستگاه‌های دیوان محاسبات و مجموعه‌های دیگر و مركز پژوهش‌ها هم بیایند یك تصمیم جامع گرفته شود. دیروز كه بنده عرض كردم این كار روش مناسبی نیست برای اینكه ما بتوانیم احقاق حق برای این بازرسان بكنیم جواب داد شما دیدید دیروز به كمیسیون برنامه و بودجه رفت و رسماً كمیسیون برنامه و بودجه این را رد كرد. اگر برای این كار زمان بیشتری گذاشته بشود در قالب یك‌فوریتی بیاید كه بهتر می‌تواند جوابگو باشد.
 ببینید! ما الان در مقابل تصمیم برای حل مشكل این عزیزان هستیم. اول سؤال بنده این است كه آقای دكتر لاریجانی! جناب‌عالی در خصوص این موضوع به وزیر محترم صنعت و معدن تذكر دادید، جلسه گذاشتید. وزیر محترم هم قول داد این موضوع را حل كند آیا مشكلات مربوط به وزارت صنایع كه باید وزیر محترم حل كند باید در قالب طرح دوفوریتی بیاید؟ آن هم در صحن علنی؟ آن هم با این وقتی كه مجلس باید برای موضوعات كلان اقتصادی كشور بگذارد؟ یك موضوعی كه دست وزیر هست باید حل كند شما هم تذكر دادید، بحث كردید. این آقایان باید حل كنند، پیشنهادی هم كه امروز آمده نگاه كنید من خواهش می‌كنم اینكه می‌گویم دوستان دوفوریتی ارائه نكنند، من متن پیشنهادی دوستان را می‌خوانم: «به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داده می‌شود در سقف فلان عدد اقدام كند» من از شما سؤال می‌كنم دوستان عزیزی كه دلسوزی می‌كنید و فكر می‌كنید دلسوزی شما برای این عزیزان بیشتر از بقیه است! نخیر این دلسوزی شما اشتباه است. «اجازه داده می‌شود» كه الان اجازه دارد كه انجام نمی‌دهد چه چیزی را می‌خواهید مصوب كنید؟ پیشنهادی را بنده آوردم كه براساس رعایت قانون برنامه پنجم دولت مكلف باشد در صفحه پیشنهادات هم چاپ شده، می‌توانید الان نگاه كنید.
رئیس ـ آن پیشنهادتان را به موقع می‌توانید مطرح كنید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ من عرضم چیز دیگر است آقای دكتر! من می‌گویم دیروز هم بنده صحبت كردم از همكاران خواهش كردم. شما دلسوزی را به یك روش غیرمنطقی جلو می‌برید به جای اینكه كمك كنید به اینها صدمه می‌زنید این چه تصمیمی است كه شما می‌گیرید چرا دو فوریتی برای این كار اقدام می‌كنید؟ الان آمدید در متن پیشنهادی كه به دولت ارائه كردید، اگر فكر كنیم حتی الان این طرح مصوب بشود چه مصوب می‌شود؟ به دولت اجازه داده می‌شود تا درخصوص این عزیزان اقدام كند؛ من از شما سؤال می‌كنم مگر الان دولت اجازه ندارد كه انجام نمی‌دهد؟ چه اتفاقی می‌افتد؟ دوباره برمی‌گردید حتماً یك دوفوریتی را دو ماه دیگر می‌دهید می‌گویید دوباره می‌خواهیم یك اجازه دیگر بدهید. این چه حرفی است كه شما می‌زنید؟ چرا پیش‌نویس‌ این طرح‌ها را می‌نویسید كه اصلاً كاربردی نیست؟ دوستان می‌خواهند دلسوزی كنند ولی روشش را بلد نیستند.
 ما خواهش كردیم این بیاید طرح یك‌فوریتی بشود. دوستان مركز پژوهش‌ها هم بیایند عزیزان دیوان محاسبات هم بیایند،‌ وزارت صنعت و معدن بیاید، مقصر اصلی در این قضیه وزارت صنعت و معدن است و شخص وزیر باید پاسخگو باشد. من نمی‌دانم ما چرا این‌طوری تصمیم می‌گیریم؟ باید بیاید نسبت به این عزیزان جوابگو باشند. الان طرح هدفمندی یارانه‌ها مرحله دوم در حال اجرا است. بیشترین ضرورت ما برای تنظیم بازار حضور همین بازرس‌ها است. متأسفانه دارند به اینها بی‌مهری می‌كنند. این را ما قابل قبول نمی‌دانیم. اما به چه شكلی می‌خواهیم مشكل اینها را حل كنیم؟ این چه روشی است كه دوستان به كار می‌برند؟ بنده پیشنهادی هم دادم، تكلیف آوردیم ما كه در پیشنهاد خودمان بهتر از پیشنهاد شما عمل كردیم. گفتیم دولت مكلف است كه این كار را بكند. شما پیشنهاد كردید، مجاز است، اجازه داده می‌شود. مسلماً این كار نمی‌تواند مبنای منطقی داشته باشد و عملاً شرایط شما برای اینكه بتواند جواب منطقی از این قضیه گرفته بشود حل نمی‌شود.
به استناد قانون برنامه پنجم توسعه در متن پیشنهادی ما اجازه داده شده است كه قانون مدیریت خدمات كشوری بتواند نسبت به جذب این عزیزان اقدام كنند، هم كار قانونی است و هم حل مشكل این عزیزان است و ما باید حتماً برایشان كار انجام دهیم. (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای دكتر پورابراهیمی) بنابراین من خواهشم از دوستان و عزیزان این است كه اجازه بدهید این موضوع دوفوریتی برگردد، ما در قالب یك‌فوریتی زمان داشته باشیم، یك ماه، بیست روز جمعبندی كنیم این متنی كه هیچ دردی را از این عزیزان دوا نمی‌كند را نیاورید «اجازه داده می‌شود» یعنی چه؟ من نمی‌دانم. خواهش می‌كنم عزیزان و بزرگواران اجازه بدهید این طرح مجدداً‌ به كمیسیون برگردد. ما هم ما با نظر موافق حتماً باید كمك كنیم و وزیر صنعت و معدن هم باید حتماً درخصوص این قضیه اتخاذ تصمیم بفرمایند.
رئیس ـ مخالف بعدی را بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای رئیس! آقای افضلی‌فرد می‌گویند در موضوع تذكر دارند، آقای افضلی فرد بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید.
مصطفی افضلی‌فرد (اردبیل، نیر، نمین، سرعین) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس!‌ اخطار بنده اصل‌های (۲۲) و (۲۸) قانون اساسی است خصوصاً اصل (۲۲)، بیان می‌كند كه «حیثیت، جان، مال، حقوق، مسكن و شغل اشخاص از تعرض مصون است» مطلب بنده این است كه مطابق اعلام كمیسیون برنامه و بودجه این خلاف برنامه است؛ یعنی در بحث طرح دوفوریتی مربوط به بازرسان سازمان بازرگانی. در صورتی كه آنچه اداره كل تدوین قوانین اعلام كرده این طرح مغایرتی با قانون برنامه ندارد و از طرفی مطابق اعلام اداره كل تنقیح قوانین متعارض با آن وجود ندارد و قانونگذاری در این خصوص لازم است.
و نكته سوم هم اینكه (رئیس ـ حالا اخطارتان چیست؟ چه ربطی به اخطار دارد؟) می‌خواهم همین را بگویم آقای دكتر یك لحظه اجازه بفرمایید! وفق تبصره ماده (۳۲) قانون مدیریت خدمات كشوری هم هست من می‌خواهم بگویم كه با وجود این همه پشتوانه قانونی كه خود معاونت‌های مربوطه هم تأیید كردند چه طور ممكن است كه ما بیاییم قراردادهای كار معین را تبدیل به شركتی كنیم؟ آیا این تعرض به شغل اشخاص نیست؟ تهدید امنیت و رضایت شغلی اینها نیست؟
رئیس ـ متشكریم آنها را به عنوان مخالف می‌توانید صحبت كنید. اجازه بدهید پس مخالف صحبت كند.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ مخالف بعدی رد جناب آقای ندیمی هستند. بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی! من یك سؤالی اول از شما داشته باشم ظاهراً دیروز جناب آقای ابوترابی به علت عیادت والده نبودند گمان این است كه ایشان ارجاع ندادند این نكته اول.
رئیس ـ ارجاع را جناب آقای باهنر انجام دادند.
ندیمی ـ اینكه فرمودید نایب‌رئیس اول كمی تا قسمتی محل خدشه بود.
نكته دوم این است كه دوستانی كه پیشنهاد دارند آیا اگر این كلیاتش تصویب نشود پیشنهادشان قابل طرح است؟ نیست، پس جناب آقای پورابراهیمی عزیز! اول این باید رأی بیاورد بعد شما پیشنهاد جایگزین بدهید.
سه، بسیاری از دوستان مثل این آقای عثمانی و دوستان دیگر الان می‌گویند ‌آقا ما می‌خواستیم صحبت كنیم. معنی این حرف این است كه بحمدالله العظیم بسیاری از دوستان ما بر این نیاز وقوف دارند كه آقایان، عزیزان، برادران! اداره كل قوانین ما آمد همه موارد را با قانون اساسی، با اصل (۷۵)، با قانون برنامه با چشم‌انداز با همه مطابقت داد، گفتند مغایرت ندارد. در همین سقف شما می‌گویید آقا! عددش تكافو نمی‌كند. شما در همین سقف برای این بازرسان تبدیل وضعیت قائل شوید. چرا مجلس دارد خودش را هزینه اموری می‌كند كه نباید بكند؟ طرح‌هایی مثل مهر‌آفرین، چند هزار، چند هزار استخدام شد كسی حرف نزد. حالا به (۳۵۰۰) تا كه به اساسی‌ترین مسأله اقتصاد كشور یعنی توزیع نظارت می‌كنند این قدر حساس شدیم؟ مردم الان از چه می‌نالند؟ از گرانی یا گران‌فروشی كه عمده اینها طبیعی نیست. عمده اینها هم سوء‌استفاده است. هنوز ما بنزین را اعلام نكردیم در بازار كلی داستان مطرح می‌شود هنوز كالایی كمبود ندارد داستان‌ها درست می‌شود. ما قانون نظام صنفی را پارسال برای چه اصلاح كردیم؟ برای اینكه گفتیم، تولید، توزیع، مصرف، اینها اساس اقتصادند، اینها دارند آن كاری را انجام می‌دهند كه در قانون حمایت مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان نظارت بر همه امور مربوط به حمایت از مصرف و تولید است. از یك سو حمایت از تولید است، از باب قیمت‌گذاری‌ها و بسیاری از مسائل و از یك سو هم برای (۷۶)،‌ (۷۷) میلیون جمعیت دارد شرایط مساعد ایجاد می‌كند چرا شما دارید... در حد ردیف اعتباری كه دارد بار مالی نمی‌خواهد. آقایان می‌گویند آقا! اگر این كار را بكنیم، دیگران مثلاً چه؟ سر معلم‌ها سال‌ها در این مجالس همین حرف‌ها زده می‌شد كه اگر حقوق‌شان متناسب شود بقیه چه؟ یا نه جمعیت‌شان چون زیاد است نكنیم.
 برادران من، خواهران من، عزیزان نماینده! ما در این نوع تصمیمات مجلس را متهم نكنیم، ما كه نمی‌خواهیم به دولت بگوییم پول بیاور. می‌گوییم در همین پول، در همین (۵۳۰) هزار یا هر ردیف اعتباری دیگری كه داریم. مخالفت با این نوع‌ طرح‌ها نمی‌تواند تعریفی داشته باشد مگر اینكه شما یك پیشنهاد بهتر داشته باشید. خوب پیشنهاد بهتر هست، پیشنهادهای دوستان را آوردند الان شما نگاهی به این چند ورق پیشنهادات داشته باشید. پیشنهادهای جایگزین هست. چرا مخالفت كنیم؟ چرا شما می‌خواهید علامت بدهید به جامعه مصرف، به جامعه تولید، به نظار به سازمان حمایت از مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان كه مجلس مثلاً مخالف است؟ اصلاً آیا می‌دانید كه همه این ماجرا را بعضی از دوستان اجرایی به تطبیق مصوبات مجلس نسبت داده‌اند. تطبیقی كه بنده نمی‌دانم اعضایش چه كسانی هستند، تصمیم‌گیر‌هایش چه كسانی هستند. چند نفر دولتی هستند؟ چند نفر با مجلسند، چه قدر برعلیه مجلسند، اینها را من نمی‌دانم اما این را می‌دانم كه در بیرون به ما می‌گویند آقا! مجلس این كار را كرده.
اگر مجلس ما هستیم ما مطلع نیستیم. اگر تطبیق مصوبات با ما هم‌اندیشی می‌كند، نمی‌كند. اگر هماهنگی با كمیسیون‌های تخصصی می‌كند، نمی‌كند. اگر تركیب آن تركیب همراه مجلس است این یكی از آن داستان‌هاست كه برای مجلس ایجاد كردید. من واقعاً در حفظ شأن مجلس این نوع رویكرد را كه تصمیم‌سازی‌هایی خارج از این (۲۸۰)، ‌(۲۹۰) نماینده بشود بعد به گردن ما گذاشته شود، من مخالف این رفتارم. برای چه شما باید در مورد تصمیم‌گیری تبدیل وضعیت شغلی كسانی كه هم در تولید و هم در مصرف نقش دارند این گونه رفتار كنید؟ من خواهش می‌كنم آنهایی كه پیشنهاد دارند به كلیات رأی بدهند بعد با هم حرف بزنیم. ما را با این جامعه كثیر بیكار یا این جامعه‌ای كه الان در كارند و تبدیل وضعیت می‌خواهند روبرو نكنید، امیدوارم كه تصمیم دیروز با حمایت امروز همراه شود. والسلام.
رئیس ـ موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ موافق بعدی رد جناب آقای گروسی هستند.
رئیس ـ بفرمایید.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تا توانی رفع غم از خاطر ناشاد كن
در جهان گریاندن آسان است اشكی پاك كن
خدمت عزیزان باید بگویم كه این موضوع از لحاظ شكلی دارای مشكلاتی بود و از ابتدا این موضوع ارتباطی به مجلس نداشت چرا كه در ردیف (۱۷ ـ ۵۵۰۰۰۰) اعتباری پیش‌بینی شده بود و این عزیزان و جوانانی كه (۳۵۰۰) نفر هستند و اكثراً هم دارای مدارك كارشناسی‌ارشد و كارشناسی هستند و عزیزان اشاره كردند. (رئیس ـ شما موافق رد صحبت می‌كنید؟) بله،  این موضوع واقعاً در كمیسیون برنامه و بودجه بحث شد و اصل موضوع را رد كردند عزیزان باید این را به هر حال به كمیسیون‌هایی مثل كمیسیون اجتماعی كه در بحث اشتغال و صنایع هست ارجاع می‌دادند و قطعاً از لحاظ شكلی باید رسیدگی می‌شد چون این عزیزان مشكل بودجه‌ای نداشتند و اعتبار لازم پیش‌بینی شد یك سال با اینها وزارت صنعت، معدن و تجارت قرارداد بسته بود و در نهایت هم اینها را به صورت شركتی تبدیل وضعیت كردند.
 كارهای مهمی كه امروز در مجلس شورای اسلامی در راستای اقتصاد مقاومتی در راستای كاهش تورم، رونق بخشیدن به بخش اقتصاد و خارج كردن كشور از حالت تورمی و ركودی كه امروز وجود دارد اصل است. من تعجب می‌كنم وزارتخانه‌هایی كه مجلس را روزمره می‌كنند و ما شاید برای برخی از طرح‌ها دو روز، سه روز وقت می‌‌گذاریم در حالی كه این با یك تصمیم مدیریتی قابل حل بود ما از این موارد مشابه قطعاً خواهیم داشت اصل موضوع اصلاً نیاز نبود كه ارجاع به مجلس شود از طریق مدیریتی قابل حل بود و می‌توانستیم این موضوع را با توجه به ردیف بودجه‌ای كه قرار دادیم و این بودجه هم مخصوص نظارت است؛ چه طور وزارت صنایع می‌خواهد نظارت و بازرسی كند بدون اینكه نیرو داشته باشد؟ و چگونه سال اول قرارداد بست؟ سال دوم تبدیل به شركتی كرد این عزیزان را بعد از دو سال می‌‌گوید من نیاز به مجوز مجلس شورای اسلامی دارم.
بنابراین من از همكاران عزیزی كه بحث موافقت با موضوع را اعلام كردند دلیلش این است این موضوع از ابتدا نه‌تنها به كمیسیون برنامه و بودجه حتی سایر كمیسیون‌ها نیاز نبود برود. بنابراین این می‌توانست به صورت بخش‌نامه‌ای و مدیریتی با توجه به ردیف بودجه‌ای كه قرار داده شده حل شود. حال كه این پروسه طی شده و امروز این مسیر طی شده، ما دو روز وقت مجلس را برای این قضیه اختصاص دادیم، من از مخالفین عزیزم كه دیروز هم صحبت كردند درخواست می‌كنم به این طرح رأی مثبت بدهند تمام شود ولی این گونه طرح‌ها در مجلس شورای اسلامی جایش نیست. آقای پورابراهیمی هم كه صحبت كردند بحث مخالفت نیست.
رئیس ـ آقای گروسی شما باید موافق رد صحبت كنید.
پورابراهیمی‌داورانی ـ آقای رئیس! ایشان باید موافق رد صحبت كنند.
گروسی ـ من اشاره كردم آقای دكتر! اصلاً ارجاع این موضوع... رد كمیسیون برنامه و بودجه از این لحاظ بوده كه اینها ردیف بودجه‌ای را خواستند بررسی كنند.
رئیس ـ نه ارجاع یك بحث است شما باید از نظر محتوایی موافق رد صحبت كنید شما ظاهراً‌ دارید عكسش صحبت می‌كنید.
گروسی ـ از لحاظ شكلی فرمایش حضرت‌عالی صحیح است این موضوع به آنجا رفته موافقت‌ ما از نظر شكلی بوده از لحاظ محتوایی درخواست‌مان این است وقت مجلس دو روز گرفته شده به این طرح عزیزان رأی بدهند.
رئیس ـ شما باید موافق رد صحبت كنید آقای گروسی! متشكریم، موافق بعدی صحبت كند، ایشان موافق صحبت نكردند. آقای گروسی باید موافق رد صحبت می‌كرد عملاً مخالف رد صحبت كرد.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای رئیس! جناب‌عالی كه رئیس هستید باید نمی‌‌گذاشتید صحبت كند.
رئیس ـ به ایشان عرض كردم.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ الان آقای امیرآبادی نوبتش است. ایشان نمی‌تواند صحبت كند.
رئیس ـ شما یك نفر دیگر كه موافق رد است باید الان بگذارید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ الان طبق قانون باید آقای امیرآبادی صحبت كند.
رئیس ـ آقای دهقانی!  نه ایشان صحبتش درمورد نبود جلوی ایشان را گرفتیم و صحبت‌شان انجام نشد.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای تأمینی به عنوان موافق بعدی رد بفرمایید.
حسن تأمینی‌لیچائی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«و به نستعین»
خدا قوت خدمت همه همكاران خواهران و برادران بزرگوار و همه عزیزانی كه دارند صدای ما را می‌شنوند در این شكی نداریم كه
 صدها فرشته بوسه بر آن دست می‌زنند
كز كار خلق یك گره بسته واكنند
 و در این هم شكی نداریم كه اینها انسان‌های محق و مظلومند و هیچ شكی نداریم كه حق‌شان هست و ما هم ولی قسم یاد كردیم، سوگند خوردیم كه اینجا نشستیم یكسری از اصول و موازینی كه به نظام برمی‌گردد به مردم می‌گردد را رعایت كنیم همه ما سوگند خوردیم. یكی، دو نفر هم همینجا و خیلی‌ها هم تماس گرفتند كه چرا دارید مخالفت می‌كنید و این عزیزان حق‌شان است و رأی شما بعداً كم می‌شود. به عنوان یك پوان منفی برای شما حساب باز می‌شود ولی من اعتقادم بر این است كه اگر نیت خالص باشد خدا كمك می‌كند و اگر این عزیزان هم حقشان باشد قطعاً خداوند كمك می‌كند كه به حقشان برسند. ولی واقعیت امر این است كه قبل از اینكه این اتفاقات پیش بیاید ما نشستی داشتیم. نشست‌های متعددی داشتیم خود این عزیزان به ما مراجعه می‌كردند و ما هم قول می‌دادیم كه هر طور شده مشكل‌شان را حل كنیم. با آقای وزیر خود من صحبت كردم، گروهی بودیم، عزیزان و خواهش كردیم كه این عزیزان حق‌شان هست و باید به حقشان برسند ولی آقای وزیر قول داد و به قول‌شان عمل نكرد، چرا؟ در حالی كه ما الان داریم یك چیزی را تصویب می‌كنیم نظرم یك اشكال و یك مشكلی را بر مشكلات داریم اضافه می‌كنیم. قبلاً عزیزان شاهد هستند دوره قبل هم كه ما بودیم همین بحث عزیزان ما در آموزش و پرورش مطرح شد دقیقاً‌ این كلمه را من گفتم. گفتم آقا! چرا ان‌قلت می‌آورید. این از وظایف سازمانی خود وزارتخانه است باید این عزیزان را جذب كنید ما چرا بیاییم اینجا مشكلی را ایجاد كنیم همانطوری كه عزیز ما فرمودند ما در آنجا بهتر آورده بودیم دولت را مكلف كرده بودیم الان شما می‌گویید كه دولت مجاز است اگر واقعاً رعایت نكند یا همین كمیسیونی كه الان شما به عنوان یك كمیسیون تخصصی فرستادید كه من از برادر عزیزم آقای ندیمی خواهش می‌كنم به این قسمت حتماً توجه كنند یعنی شما به این كمیسیون تخصصی خودتان هم باور ندارید؟ كه واقعاً اینجا دارید یك مشكلی را اضافه می‌كنید همین‌طور كه ما قبلاً در مورد دوستان ما، عزیزان ما، زحمت‌كشان ما در آموزش و پرورش این تجربه را داشتیم. (رئیس ـ متشكریم) اجازه بفرمایید استاد. (رئیس ـ بله، بفرمایید)‌ واقعاً آن عزیزان چه طور مشكل‌شان حل شد خیلی از آنها هنوز هم كه هنوز است با مشكل مواجه هستند یا در مورد همین ناظرین كشاورزی، رئیس كمیسیون كشاورزی می‌توانند قضاوت كنند. ما آنجا آوردیم و گفتیم كه باید این عزیزان جذب بشوند الان شاید حدود سه سال است كه از آن موضوع گذشته همچنان با مشكل مواجه هستند و این عزیزان را به بحث استانی ارجاع دادند. اگر ما واقعاً دلسوز این عزیزان هستیم وزیر را باید مكلف كنیم بگوییم آقای وزیر! ما خواهشی كه از شما داریم شما وظیفه‌ات است كه این عزیزان را جذب كنید. شما نگاه بكنید آقای ندیمی فرمودند قانون صنفی را اصلاح كردیم، چه قدر از عزیزان ما، الان نیروهای قراردادی، شركتی، در سیستم‌ها دارند كار می‌كنند، برگه سفید ‌امضا از اینها می‌گیرند؟ هیچ كس هم نیست از اینها دفاع كند. ما هم دلمان برای عزیزان می‌سوزد شما پیشنهادات را نگاه كنید عزیزانی كه پیشنهادات اصلاحی دادند، عزیزانی كه پیشنهاداتی دادند كه كم و زیاد بشود. این عزیزان، شما توجه كنید آقای لاهوتی، آقای كوچكی‌نژاد هر كدام از اینها واقعاً نقطه‌نظراتی دارند كه ده‌ها نفر هستند من اینجا دارم بنابراین بهتر بود كه ما پخته‌تر عمل می‌كردیم و به نوعی این را می‌فرستادیم به یك كمیسیون تخصصی با یك‌فوریت و بعد از آن من خودم به عنوان یك فرد واقعاً دلم نمی‌‌آید كه بگویم آقا! رأی نمی‌دهیم، این عزیزان خدای‌ناكرده دلخور بشوند، ولی خواهشا‌ً‌ پخته‌تر عمل كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای دكتر تأمینی وقت شما تمام شد.
رئیس ـ متشكریم.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای امیرآبادی، مخالف آخر رد بفرمایید.
احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
موضوعی كه داریم بحث می‌كنیم همكاران عزیز عنایت داشته باشید! دیروز دوفوریت با رأی بالای نمایندگان محترم تصویب شد متأسفانه همكاران عزیز فرمودند در ارجاع این باید حداقل به كمیسیون اجتماعی ارجاع می‌شد كه حالا نشد دیروز هم در كمیسیون بودجه كه ما حضور داشتیم بیشتر مباحث، مباحث بودجه‌ای بود ولی با این حال اتفاقی كه افتاده این است كه در سال ۸۷ دولت می‌خواسته قانون هدفمندی یارانه‌ها را اجرا كند با بسیج یك صحبتی می‌كند كه بسیج بیاید برای كنترل بازار با دولت همكاری كند شركت نگار‌نصر بسیج وارد می‌شود و تعداد زیادی از نیروهای بسیجی را با هماهنگی سازمان حمایت آموزش می‌دهد، جذب می‌كند و از اینها امتحان می‌گیرد و وارد سیستم بازرسی و نظارت می‌كند اینها تا سال ۹۱ به عنوان شركت نگارنصر بسیج فعالیت می‌كردند و بازار را كنترل می‌كردند. در سال ۹۱ سازمان و وزارتخانه مستقیماً‌ با همین نیروهایی كه قبلاً تحت عنوان نیروهای بسیجی برای كنترل بازار جذب شده بودند قرارداد كار معین می‌بندد اینها اتفاقی كه افتاده برای تمدید قرارداد هیأت تطبیق قوانین این را براساس تبصره (۳۲) قانون خدمات كشوری مغایر دانسته. اما بحثی كه ما داریم در همین ماده (۸) قانون مدیریت خدمات كشوری موضوع نظارت را موضوع حاكمیتی می‌داند و تعریف دارد كه امور حاكمیتی آن دسته از اموری است كه تحقق آن موجب اقتدار و حاكمیت كشور است و منافع آن بدون محدودیت شامل همه اقشار جامعه می‌شود و چند بند را برای امور حاكمیتی می‌آورد از جمله بحث نظارت در بخش‌های اقتصادی است كه اینجا واقعاً نظارت تأكید شده. 
دوم بحث برقراری عدالت و بازتوزیع درآمد است، مسأله بعدی ایجاد فضای سالم برای رقابت و جلوگیری از انحصار و توزیع؟ حقوق مردم است. این نیروهای آموزش‌دیده‌ای كه بكارگیری شدند و در آن وضعیت حساسی كه ما در بحث فاز اول هدفمندی‌ها داشتیم اینقدر به ما كمك كردند واقعاً الان انصاف است كه بیاییم بگوییم شما بروید با یك شركت دیگری كه ما می‌خواهیم به مناقصه بگذاریم، اینها می‌خواهند آن شركت به عنوان یك واسطه وارد شود و جذب آن شركت شوند كه حالا مشخص هم نیست كه این نیروها را آن شركت جذب كند نیروی دیگری بیاورد چون وقتی دولت با یك شركتی قرارداد می‌بندد آن شركت آزاد است می‌تواند هرگونه نیرویی را وارد كند و واقعاً هم موضوع بازرسی مسأله حساسی است و مفسده می‌آورد.
من خواهش می‌كنم كه نمایندگان عزیز به این موضوع عنایت داشته باشند، یك موضوع حاكمیتی است و الان چیزی كه اتفاق افتاده در كمیسیون بودجه هم بحث شد فرمودند دوستان كه تصویب طرح توقع بر افراد مشابه در سایر دستگاه‌ها ایجاد می‌كند، الان موضوعی كه ما داریم صحبت می‌كنیم اصلاً بحث مقایسه نیست این مسأله، مسأله واقعاً حاكمیتی است و موضوع بازرسی است مسأله حساسی است و امیدوارم ان‌شاءالله نمایندگان عزیز به این موضوع توجه داشته باشند. این نیروها هم كه جذب شده‌اند دوستان در استان‌هایشان قطعاً به آنها مراجعه كرده‌اند اكثراً نیروهای تحصیلكرده بسیجی و... چشم، آقای عثمانی هم می‌فرمایند بفرمایید كه دوستانی از اعضای كمیسیون برنامه و بودجه هم مخالف رد هستند. عرضم به حضور شما كه مستقیماً اینها اگر قرارداد كار معین بسته شود قطعاً در كارشان تأثیر دارد. بحث تنظیم بازار است مسأله مقابله با گرانفروشی است و اینها نیروهای تحصیلكرده و متدین بسیجی هستند و نیروهای بسیار خوبی هستند و امیدواریم ان‌شاءالله این را دوستان موافقت كنند كه بحث دوفوریت مجدداً طرح اصلی رأی بیاورد.
 البته موافقین رد هم در هر صورت مطالب مهمی در رابطه با موافقتشان مطرح نكردند. خوب عزیزی فرمودند كه با وزیر صحبت كردیم كه مشكل را حل كنیم، بله الان وزارتخانه هم می‌گویند كه ما حرفی نداریم مجلس باید به ما اجازه دهد ما نیاز به موافقت مجلس داریم، ما هم دوستان اینجا نشستیم مشكلات مردم را حل كنیم با وضع قوانین و یكی از موضوعاتی كه الان ما اینجا می‌توانیم كمك كنیم و این مشكل حل شود موضوع را كه بعضی از دوستان دولتی می‌گویند كه توپ را به زمین مجلس انداختند به هر صورت اجازه دهیم اگر واقعاً وزارتخانه می‌خواهد با این اجازه مجلس مشكل این عزیزان را حل كند. من استدعا دارم عزیزان به اصل طرح رأی موافق دهند قطعاً آقای رئیس هم ان‌شاءالله اصل طرح را رأی می‌گیرند. چهار بدهند ان‌شاءالله.
رئیس ـ متشكریم، موافق آخر را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای صلاحی صحبت می‌كنند؟
رئیس ـ صحبت نمی‌كنند، دولت بفرمایید.
علی‌ عسكری‌‌آزاد (جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
دو دسته دلیل در رد این طرح یا موافقت با رد كمیسیون برنامه و بودجه، دولت دارد، اول بحث مبانی قانونی است بعد سیاست‌ها و به هر حال وضعیتی كه الان وزارت صنایع دارد. ما در سیاست‌های كلی نظام در بخش اداری كه مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند یك حكمی در بندهای (۲) و (۴) داریم مبنی بر «عدالت در استخدام و شایسته‌سالاری» كه متأسفانه هیچ‌كدام از این تعدادی كه مورد بحث ما است از طریق عدالت و آزمون و شركت در مراحل استخدامی ورود به دستگاه اجرایی نكردند. در بند (۱۰) سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری باز تأكید بر چابك‌سازی دولت می‌كند كه باز این نوع اقدامات دارد در واقع در گسترش دولت كمك می‌كند.
در بند «ه‍» ماده (۵۰) قانون برنامه پیش‌بینی شده كه بكارگیری افراد در قالب قراردادهای كار معین صرفاً در حد مجاز مذكور در قانون مدیریت كه موضوع تبصره ماده (۳۲) هست (۱۰) درصد است امكان‌پذیر است. استخدام علاوه بر این تعداد امكان‌پذیر نیست. در حال حاضر در وزارت صنایع (۲۸) هزار و (۶۰۰) نفر اضافه نسبت به حد قانونی برنامه نیروی قراردادی كار مشخص دارند. اگر ما بخواهیم (۳۵۰۰) نفر هم به آنها اضافه كنیم باز این حكم بند «ه‍» قانون برنامه شكسته خواهد شد، البته برخی از این استخدام‌ها مربوط به قبل از برنامه بوده، بعضی هم در حین برنامه بوده. ضمن اینكه در بند «ج» ماده (۶۵)‌ پیش‌بینی شده كه دستگاه‌های اجرایی موظفند سالانه (۲) درصد از پرسنلشان را كاهش دهند، به جهت اینكه هزینه‌های جاری دولت روبه افزایش است و این مشكل جدی برای دولت به وجود آورده. علاوه بر این موارد در تبصره ماده (۵۱) قانون برنامه فرآیند استخدام را آنجا پیش‌بینی كرده، یعنی مشخص كرده كه مسیر مجوز استخدام چگونه است؟ چه مراحلی باید طی شود كه باز این طرح در واقع مغایرت دارد با حكمی كه در تبصره ماده (۵۱) دارد. ضمن اینكه در قانون نظام صنفی در ماده (۳۷) و همچنین بند (۶) ماده (۴۵) قانون نظام صنفی وظیفه نظارت را به عهده نظام صنفی گذاشته و در واقع از وظایفی است كه باید به عهده آنها باشد، دولت دارد در این زمینه در واقع علاوه بر آن حد وظایف قانونی اقدام می‌كند.
این افرادی هم كه الان مورد بحث است برای بكارگیری، برادران محترم و خواهران عزیز! در دولت گذشته برای بكارگیری اینها مصوبه‌ای تصویب شد از طریق ریاست محترم مجلس مغایر قانون تشخیص داده شد و ابلاغ شد و اینها در واقع شكل قراردادشان تغییر كرد. الان بخش زیادی از این افراد از طریق شركت‌های طرف قرارداد با وزارت صنایع سازماندهی شدند مدیریت شدند كه به كار گرفته شوند. اینكه ما دوباره تأكید كنیم كه حتماً‌ اینها استخدام شوند هم با سیاست‌های كلی نظام اداری مغایرت دارد هم با احكام قانون برنامه مغایرت دارد هم با احكام قانون مدیریت خدمات كشوری مغایرت دارد و ما به این ترتیب با توسعه دولت كه شما می‌دانید در سال گذشته (۸۶) درصد بودجه كل كشور خرج بودجه جاری شد و این نوع استخدام‌ها و این نوع توسعه‌ها و این نوع تصمیمات دائم دارد این حجم را اضافه می‌كند. به این دلایل ما با این موضوع مخالفیم البته دولت به فكر این افراد هست اینطور نیست كه ما رها كنیم و نسبت به اینها اقدامی نكنیم. دولت به هر حال تدابیری دارد كه ان‌شاءالله این افراد مشكلشان برطرف شود به طرق مختلف كه به هر حال مشكل اشتغال پیدا نكنند.
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون بفرمایید.
غلامرضا كاتب (سخنگوی كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات) ـ
مجدداً تشكر می‌كنم از محضر مخالفین و موافقین، یكی اینكه گفته شد، همكاران عزیز ما گفتند این مغایر قانون برنامه نیست من خواهش می‌كنم عین قانون برنامه را من می‌خوانم، بند «ه‍» می‌گوید:
«بكارگیری افراد در قالب قرارداد كار معین یا ساعتی برای اجرای وظایف پست‌های سازمانی فقط در سقف مقرر در قانون مدیریت خدمات كشوری مجاز است» در نتیجه اینكه مغایر هست كه شكی در آن وجود ندارد عین قانون در آن وجود دارد.
نكته دومی كه باز اشاره كردند برادر عزیزم جناب آقای دكتر پورابراهیمی! واقعاً این اجازه را دولت دارد، خود آقای عسگری‌آزاد هم فرمودند به عنوان نماینده دولت اینكه قرارداد ببندد، شركتی ببندد این اجازه وجود دارد این ردیف هم برای این كار گذاشته شده اصلاً مشكلی وجود ندارد.
نكته مهم‌تری كه باز دوستان اشاره كردند ببینید! این یك وظیفه اصلی دولت است كه این مشكل كل شركت‌های دولتی و كل وزارتخانه‌ها كه (۴۸) هزار نیروی قرارداد كار معین و شركتی داریم این را یك‌جا حل كند، نمی‌شود كه ما (۳۵۰۰) تا را در این قانون حل كنیم الباقی این را باز بلاتكلیف بماند، واقعاً كجایش عدالت است. من خواهشم از همكارانی كه این پیشنهاد را دادند، دغدغه دارند و دلشان هم می‌خواهد كمك كنند به مردم عزیزشان كه نماینده مردم هستند محبت كنند در قالب یك سیاست‌های كلی، كلش را حل كنیم و دولت را یا مكلف كنیم همه را شركتی كند یا همه را قراردادی كند، اگر مخالف با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری نیست، ضمن اینكه من بند (۱۶) سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را هم خدمت همكاران عزیز خواندم كه چگونه باید این تكلیف باشد.
نكته‌ای كه باز مهم‌تر است كه من خواهش می‌كنم از جناب آقای عسگری‌آزاد و دولت كه واقعاً این تكلیف را مشخص كند، یك قانون گفته كه بازرسی جزء وظایف تصدی‌گری است باید برون‌سپاری شود در قالب نظام صنفی انجام شود یك‌جا هم ما الان آمدیم به وزارت صنعت، معدن و تجارت گفتیم انجام دهند، خوب همكاران ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت هم واقعاً با مشكل مواجهند. اگر تكلیف را دولت مشخص كند بگوید كه این جزء وظایف تصدی‌گری و حاكمیتی است، جدا كند این را مشخص كند به نظر من یك كاری كه هم عدالت در‌ آن وجود داشته باشد هم جامعیت در آن وجود داشته باشد، هم بتوانیم كل مشكل مملكت و كشور را حل كنیم. من استدعایم از همكاران این است كه اجازه دهید كه این تصویب نشود اما یك پیشنهادی آورده شود كل نیروهای قرارداد كار معین كشور را یكجا تصمیم بگیریم كه به نفع كشور و نظام است.
رئیس ـ متشكریم، آقای فرهنگی پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بله، كلیات طرح اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار مطرح است و اصل طرح به رأی گذاشته می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۱۰ نفر، اصل طرح را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، اصل طرح را به رأی گذاشتیم، كلیاتش را. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.
اگر اجازه دهید میهمانان را بخوانند، بفرمایید.
دبیر (محمدصادقی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جمعی از دانشجویان رشته روابط عمومی دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی واحد یك تهران.
 ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه پیام نور واحد شهرری استان تهران.
ـ جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه شهید عباسپور تهران، كه این عزیزان به جلسه ما نرسیده‌اند.
ـ جمعی از معتمدین محلی شهرستان لنگرود استان گیلان، این عزیزان میهمانان جناب آقای لاهوتی نماینده خوب آن خطه هم هستند.
ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق و علوم سیاسی دانشگاه بوعلی‌سینای همدان كه این عزیزان به جلسه ما نرسیدند.
ـ جمعی از جانبازان شهرستان مباركه استان اصفهان و همینطور امام جمعه محترم و مسؤولین اداری آن شهرستان. این عزیزان میهمانان دوست خوب ما جناب آقای ایرانپور هستند كه از ایشان سپاسگزارم.
ـ دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه حضرت ثامن‌الحجج از منطقه (۱۲) تهران ظاهراً دوگروه هستند.     
(در این هنگام جناب آقای محمدرضا باهنر «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به عهده گرفتند) 
ـ سرمربی و ملی‌پوشان تیم ملی كشتی فرنگی این افتخارآفرینان ورزش كشورمان كه میهمانان جناب آقای گروسی نماینده خوب شهریار، هستند.
ـ آخرین گروه جمعی از جوانان آستانه اشرفیه كه این عزیزان از راه دور، از گیلان تشریف آوردند. كه میهمانان جناب آقای دكتر قربانی نماینده خوب آن شهرستان هستند.
ان‌شاءالله همه میهمانان موفق و سربلند باشید، برای همه شما آرزوی توفیق و موفقیت دارم. جناب آقای رئیس ادامه جلسه را بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، من هم خیرمقدم عرض می‌كنم خدمت میهمانان ارجمند از طرف خودم و همه نمایندگان مجلس و برایشان آرزوی توفیق داریم.
 
۵ ـ ناطقان جلسه آقایان: محمد رجائی‌باغ‌سیائی، سیدسعید حیدری‌طیب، حسین گروسی، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی و عبدالله سامری
نایب‌رئیس ـ ناطقان را دعوت بفرمایید.
 دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای مطهری! تذكر را باید رئیس بپذیرد ما كه گفتیم آقای رئیس ناراحت شدند.
نایب‌رئیس ـ ناطقان را دعوت كنید الان نطق‌های قبل از دستور را داریم، چشم بعداً تذكرات را گوش می‌دهیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای حجت‌الاسلام و المسلمین دكتر محمد رجائی‌باغ‌سیائی نماینده محترم مردم شریف گناباد.
ـ جناب آقای مهندس سیدسعید حیدری‌طیب نماینده محترم مردم شریف كرمانشاه.
ـ جناب آقای حسین گروسی نماینده محترم مردم شریف شهریار و قدس و ملارد.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای دكتر محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی نماینده محترم مردم شریف كرمان و راور.
ـ جناب آقای عبدالله سامری نماینده محترم مردم شریف خرمشهر.
(كه هر كدام پنج دقیقه وقت دارند)
جناب حجت الاسلام حاج‌آقای رجائی خواهش می‌كنم در جایگاه حاضر شوید. خواهش می‌كنم بفرمایید.
محمد رجائی‌باغ‌سیائی (گناباد و بجستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین و الصلات و السلام علی محمد و آله الطیبین الطاهرین».
«اللهم صل علی علی‌بن‌موسی الرضا المرتضی الامام التقی النقی».
با درود به ارواح طیبه شهدا و امام شهیدان (رحمه‌الله‌علیه) و با سلام به محضر رهبر فرزانه انقلاب سكاندار بیدار و مدبر كشتی انقلاب و با آرزوی سلامت و توفیق برای همه خدمتگزاران صدیق به مردم بزرگوار ایران و میهن عزیز اسلامی و با سلام خدمت ملت شریف ایران، نمایندگان محترم، مخصوصاً مردم فهیم و بزرگوار شهرستان‌های گناباد و بجستان.
قبل هر چیز اعیاد رجبیه خدمت همه عزیزان تبریك عرض می‌كنم.
ابتدا نكاتی درباره مسائل ملی:
الف ـ اكنون كشور عزیزمان در یك مقطع بسیار حساس به سر می‌برد. مذاكرات با (۱+۵) هم می‌تواند فرصت باشد و هم تهدید.
اگر تیم مذاكره‌كننده با تدبیر، قاطعیت و با بیانی دیپلماتیك و در عین حال با صلابت و با پشتوانه قوی داخلی اعم از نمایندگان، مسؤولین، رسانه‌ها و دیگر اقشار در مذاكرات حضور یافته و از حق مسلم ملت ایران دفاع نماید با قطع نظر از نتیجه ملموس مذاكرات كمترین اثر آن رساندن پیام حقانیت و مظلومیت ملت ایران به گوش جهانیان و انزوای دشمنان آنان خواهد بود، در غیر این صورت زیانی جبران‌ناپذیر خواهیم داشت، در این رابطه نكاتی ضروری است.
۱ ـ مذاكره‌كنندگان محترم توجه دارند كه جبهه استكبار زیاده‌خواه بوده و تلاش خواهد كرد با طرح مسائل انحرافی بیشترین امتیاز را از مذاكرات به دست آورد، لذا باید با هوشیاری مراقبت دقیق و اعتماد به نفس برخواسته از حمایت‌های بی‌دریغ رهبری معظم و مردم شریف ایران اجازه این باج‌خواهی‌ها را به آنها نداده، برایشان روشن سازند كه در خواب و خیال روابط قبل از انقلاب اسلامی با ایران نباشند چراكه «آن سبو بشكست و آن پیمانه ریخت» و اكنون با كشوری با مردمی انقلابی، از خودگذشته و بیدار مواجه هستند كه ذره‌ای از منافع خود عدول نخواهد كرد.
۲ ـ نباید هر انتقادی را مخالفت با دولت محترم و اصل مذاكره تلقی كرده و جلوی اظهارنظرها گرفته شود، چراكه نقادی می‌تواند باعث افزایش حساسیت و جلوگیری از اشتباه گردد.
۳ ـ منتقدین محترم هم انصاف و صداقت در اظهارنظر را رعایت كرده به گونه‌ای سخن نرانند كه موجب تضعیف تیم مذاكره‌كننده گردد چراكه به فرموده رهبر معظم انقلاب آنان فرزندان انقلابند و اكنون در حال مذاكره‌ای سخت و نفسگیر با قدرت‌های مدعی جهانی بوده، شدیداً نیازمند آرامش فكری و دوری از مسائل حاشیه‌ای می‌باشند.
ب ـ با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مسأله هدفمندكردن یارانه‌ها اگر مهم‌تر از مذاكرات هسته‌ای نباشد كمتر از آن نیست و توفیق در آن بستگی تام به كیفیت اجرا دارد.
دولت محترم به فلسفه یارانه توجه كرده و به گونه‌ای برنامه‌ریزی نماید كه نه تنها فشاری بر مردم تحمیل نگردد بلكه افزایش رفاه عمومی را در پی داشته باشد و این امر جز با اجرای صحیح، قانونمند و غیرمحافظه‌كارانه هدفمندی میسر نیست.
ج ـ علی‌رغم پیشرفت‌های قابل ملاحظه اقتصادی به دلیل توزیع نامتعادل ثروت و درآمد و وجود دائمی تورم مردم شیرینی این پیشرفت‌ها را در كام خود احساس نمی‌كنند، بنابراین لازم است مجلس و دولت محترم تدبیری بیاندیشند تا با همكاری یكدیگر بر این دو معضل فائق آیند و از بحث‌های غیرلازم من و تو و توپ را به میدان یكدیگر انداختن جداً‌ اجتناب ورزند، چراكه اولاً ‌همه ما در پیشگاه خداوند و ملت شریف ایران مسؤولیم و ثانیاً همه در یك كشتی نشسته‌ایم.
د ـ سیستم بانكی متأسفانه از وظیفه ذاتی خود دور شده و با مشكلات عدیده‌ای چه از لحاظ ساختاری و چه از لحاظ انگیزشی و نیز عملكردی مواجه است. بنابراین تسریع در اصلاح سیستم بانكی از ضرورت‌های امروز كشور است.
و اما نكاتی درباره حوزه انتخابیه:
۱ ـ از معاونت محترم برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری می‌خواهم كه سیاست‌های اعلامی دولت را مدنظر داشته و در تخصیص اعتبار، اولویت‌ها را رعایت نمایند. در این رابطه توجه آنان را به تخصیص اعتبار برای فرودگاه گناباد جلب می‌نمایم.
۲ ـ با تشكر از وزیر راه و شهرسازی جهت تصمیم بر اجرایی نمودن راه‌آهن شرق كشور در مسیرهای كال‌شور، گناباد، قائن، بیرجند و نهبندان به سمت چابهار از ایشان می‌خواهم بر اساس توافق به عمل‌ آمده با اهتمام ویژه نسبت به اتمام مطالعات و اخذ مجوزهای لازم تا پایان شهریور ۹۳ و گنجاندن آن در ردیف بودجه ۹۴ جهت آغاز عملیات اجرایی آن پیگیری‌های لازم را معمول دارند.
۳ ـ شهرستان بجستان هنوز از نداشتن آب شیرین در رنج است و علی‌رغم تأمین اعتبار نصب آب‌شیرین‌كن در سال گذشته كار به كندی پیش می‌رود، لذا خواستار تسریع در این امر می‌باشم.
۴ ـ شهرستان بجستان از داشتن استخر محروم است لذا تسریع در تكمیل تنها استخر سرپوشیده این شهرستان مورد تقاضاست.
۵ ـ (۱۵) سال است كه شهرستان‌های گناباد و بجستان با بحران خشكسالی این سونامی خاموش مواجه هستند به طوری كه تعداد زیادی از قنوات، خشك شده و یا شدیداً آبدهی آنان كاهش یافته است. در نتیجه تعدادی از باغات مردم كه حاصل زحمات چند (۱۰) ساله آنها بوده، خشك گردیده و كشاورزی آنها هم با مشكل جدی روبروست به طوری كه بعضی از كشاورزان مجبور می‌شوند اراضی كشاورزی و باغات خود را با تانكر آبیاری نمایند. لذا كمك برای جبران خسارت‌های وارده بر كشاورزان عزیز و تخصیص اعتبار ویژه برای لایروبی قنوات و افزایش اعتبارات طرح آبخیزداری سیاهكوه و اجرای پروژه‌های آبخوان‌داری یك ضرورت است.
۶ ـ وجود ریزگردها یكی از مشكلات شهرستان‌های گناباد و بجستان است لذا برای مبارزه با این پدیده كاشت، اصلاح و جوانسازی تاغزارهای منطقه از طریق مشاركت بانك توسعه اسلامی و یا بانك‌های داخلی و بخش خصوصی پیشنهاد می‌شود.
۷ ـ وقوع سیل ویرانگر و تگرگ در ماه جاری در منطقه پسكلوت باعث مسدود شدن چندین رشته قنات، ویرانی مزارع، تخریب راه‌های روستایی و مراكز نگهداری دام، تلف شدن بیش از (۲۵۰) رأس دام و آسیب جدی به باغات پسته در روستاهای گیسور، كلاته‌نمك، كلاته‌میقانی، روشناوند و حاجی‌آباد گردیده است.
تسریع در جبران خسارت وارده از طریق كمك بلاعوض، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه، استمهال وام‌های كشاورزی یك ضرورت برای امكان ماندگاری روستاییان در این روستاها می‌باشد
(منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون حاج‌آقای رجائی)
۸ ـ كمبود قاضی در شهرستان گناباد باعث تراكم پرونده‌ها، نوبت‌دهی برای بیش از یك ‌سال و مراجعه مردم به دادگستری‌های شهرهای مجاور و نتیجتاً منجر به مشكلات فرهنگی و اجتماعی شده است. از مسؤولین محترم قوه قضاییه می‌خواهم هر چه سریعتر به قول خود مبنی بر حل مشكلات عمل نمایند.
 ۹ ـ یارانه شیر هنوز به دست گاوداران نرسیده و متأسفانه كارخانه‌های لبنیاتی استان گلستان تمام یارانه دریافتی را طبق گفته خودشان به دامداران همان استان تخصیص داده‌اند و از پرداختن سهم گاوداران استان‌های دیگر طبق گفته نماینده گاوداران شهرستان گناباد سر باز زده‌اند، لذا برای حل مشكل مزبور... (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، جناب آقای رجائی دیگر بقیه‌اش را به رسانه‌ها بدهید. متشكر) والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته.
نایب‌رئیس ـ دست شما درد نكند، خدا حفظتان كند. آقای منادی‌سفیدان! ناطق بعدی را دعوت كنید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ ناطق محترم بعدی برادر عزیزم جناب آقای مهندس سیدسعید حیدری‌طیب نماینده محترم مردم شریف كرمانشاه هستند كه دعوت می‌كنم در جایگاه حاضر شوند. آقای مهندس حیدری بفرمایید.
سیدسعید ‌حیدری طیب (كرمانشاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم 
با سلام خدمت مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و تمام همكاران عزیزم.
اجازه می‌خواهم كه نطق امروزم را به نیازها و برنامه‌های توسعه و عمران استان كرمانشاه اختصاص دهم. مهمترین طرح عمرانی استان كرمانشاه و غرب كشور راه‌آهن تهران ـ بغداد است. طبق مصوبات دولت قبل قرار بود این خط استراتژیك تا پایان سال گذشته به مرز خسروی برسد ولی متأسفانه پیشرفت این طرح كند است و این كندی منجر به از بین ‌رفتن منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با كشور عراق شده است. بعد از سفر مقام معظم رهبری به استان كرمانشاه و با عنایات ایشان مقرر گردید مبلغ كافی برای اتمام پروژه راه‌آهن غرب كشور اختصاص داده شود ولی متأسفانه هنوز این مهم اجرائی نشده است و انتظار مردم غرب كشور از دولت جناب آقای دكتر روحانی این است كه با درك و نگاه استراتژیك خود این طرح ملی عظیم را به انجام برساند.
خواسته دوم مردم استان كرمانشاه اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی صنعتی در این استان است. گویا همه شهرستان‌های استان كرمانشاه به طرح‌های مصوب صنعتی در خلال سفرهای استانی گذشته دل‌خوش شده‌اند ولی اغلب این طرح‌ها عملیاتی نشده است و متأسفانه شاخص بیكاری در استان ما از جمله بالاترین شاخص‌های بیكاری كشور است. در این میان تداوم تأخیر در اجرای طرح‌های مناطق ویژه اقتصادی، خودروسازی، پالایشگاه آناهیتا كه مرتباً در دستور كار مجمع نمایندگان استان قرار گرفته است و دیگر طرح‌های صنعتی قابل توجیه نیست. از دولت محترم انتظار داریم به طور یكسان خود را نسبت به اجرای مصوبات دولت قبل و سفر مقام معظم رهبری در همه استان‌های كشور ملزم بداند.
موضوع سوم، مصوبه قطبیت كشاورزی استان كرمانشاه است. چهار سال از تصویب قطبیت استان كرمانشاه در زمینه كشاورزی در هیأت ‌دولت سابق می‌گذرد ولی متأسفانه هنوز این مصوبه اجرائی نشده است تا سالهای اخیر به بهانه صنعت آمایش سرزمین، طرح‌های صنعتی در استان كرمانشاه اجرا نمی‌شد و بهانه این بود كه این استان در سند آمایش سرزمین كشور، كشاورزی است. ولی متأسفانه در این سالها هیچ‌گونه توجه ویژه‌ای به موضوع كشاورزی و مشكلات كشاورزان محروم استان نیز نمی‌شود اما تصویب طرح قطبیت كشاورزی زمانی كه با الزام دولت جهت تخصیص اعتبارات ویژه به استان كرمانشاه همراه شد، متوقف گردید. در شهر كرمانشاه نیز مردم منتظر نگاه عادلانه‌تر دولت در كمك به اجرای طرح قطار شهری هستند و عدم اجرای مصوبه احداث دانشگاه جامع بین‌المللی اسلامی غرب كشور در استان منجر به ناراحتی دانشگاهیان استان شده است.
انتظار دیگر از دولت محترم این است كه در خصوص اثبات حقوق ایثارگری كارمندان استان كرمانشاه عنایت ویژه‌ای داشته باشند. این موضوع ناعادلانه است كه نیروهای غیربومی كه در دوران جنگ در استان كرمانشاه خدمت كرده‌اند از حقوق ایثارگری برخوردار باشند ولی این حق شامل كارمندان بومی نباشد در حالی كه به همراه خانواده خود زیر بمباران دشمن بعثی به خدمت ادامه داده و سنگر را خالی نكرده‌اند. در زمینه شاخص‌های توسعه و عمران شهری و روستایی نیز انتظاری غیرمنطقی از دولت محترم وجود ندارد. انتظار می‌رود در این زمینه استان كرمانشاه به سطح استان‌های دارای شاخص توسعه و عمران میانگین كشوری دست یابند.
تكمیل راههای روستایی، آب شرب روستایی، گازكشی و طرح‌های هادی روستایی از جمله مواردی است كه نیازمند اعتبارات تازه و كافی است و سرانجام اینكه در زمینه سیاست‌های رفاهی انتظار می‌رود كه دولت درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانه‌ها در فاز دوم را بر اساس اصل توازن منطقه‌ای و طبق قانون برنامه توسعه كشور هزینه كند. استان كرمانشاه قطب منطقه‌ای درمان كشور به شمار می‌آید و بیماران محروم از استان‌های همجوار نیز به این استان سفر می‌كنند. انتظار می‌رود كه دولت در تخصیص اعتبارات و امكانات لازم به این مهم توجه داشته باشد.
در زمینه سیاست خارجی نگاه واقع‌گرایانه به موضوع هسته‌ای ضروری است. هفته گذشته اعضای تیم مذاكره‌كننده ایرانی در مقابل خواسته‌های طرف مقابل موضع عزتمندانه‌ای اتخاذ كرد و زیر بار توافق غیرمنصفانه نرفت. متأسفانه طیف افراطی گروه (۱+۵) به دنبال سه هدف اصلی بودند:
اول، تبدیل كردن حق هسته‌ای ایران به یك حق نمادین و بردن توان مستقل و مؤثر فناوری و تولید هسته‌ای كه این امر مخالف قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است. قانون الزام دولت به تكمیل چرخه سوخت هسته‌ای اجازه امضاء چنین توافقی را نمی‌دهد.
دوم، هنوز طرف مقابل حاضر نشده است كه زمانبندی پایان تحریم‌های اقتصادی جمهوری اسلامی را بپذیرد. آنها می‌خواهند تحریم به یك چماق ثابت در رابطه با ایران تبدیل شود و ایرانیان هیچ‌گاه چنین رابطه‌ای را نمی‌پذیرند.
 و سرانجام آن كه جناح افراطی (۱+۵) به دنبال تحمیل بازرسی‌های اضافه‌ بر اختیارات آژانس هسته‌ای به كشور ایران هستند، اما باید توجه داشته باشند كه جمهوری اسلامی ایران با اراده و اختیار كامل شفافیت در برنامه هسته‌ای را می‌پذیرد ولی هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد كه سناریوی عراق دهه ۱۹۹۰ میلادی در ایران پیاده شود و بازرسی‌ها فراتر از موضوع هسته‌ای در ایران صورت بگیرد.
در پایان از دولت محترم انتظار می‌رود كه نسبت به پرداخت یارانه نظامیان كه بدون اجازه آنان پرداخت نمی‌شوند سریعاً نسبت به پرداخت یارانه آنها اقدام نماید. با سلام و تشكر از همكاران محترم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون از آقای مهندس حیدری به خاطر رعایت وقت. از ناطق محترم بعدی برادر عزیزم جناب آقای مهندس حسین گروسی نماینده محترم مردم شریف شهریار، قدس و ملارد دعوت می‌كنم كه در جایگاه حاضر بشوند، آقای گروسی بفرمایید.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
صدها فرشته بوسه بر آن دست می‌زنند
كز كار خلق یك گره بسته وا كند
به یقین ابلاغ سیاست‌های كلی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و نامگذاری سال ۹۳ به نام اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی و تأكید معظم‌له بر لزوم پی‌ریزی یك اقتصاد درون‌زا، پیشرو، برون‌نگر، انعطاف‌پذیر، فرصت‌ساز، متكی به دانش و فناوری روز در عین حال عدالت‌بنیان برای شرایط كنونی كشور فرصتی درخشان را برای تحقق منافع ملی و دستیابی به اهداف چشم‌انداز از طریق توانمندسازی اقتصاد كشور بر مبنای سیاست اقتصاد بدون نفت و پرهیز از خام‌فروشی را فراهم نموده است و تنها راه برون‌رفت از ركود اقتصادی و كاهش تورم، حركت به سمت رشد اقتصادی پس از تجربه رشد منفی (۲/۵) درصدی اقتصادی و تورم (۴۲) درصدی است.
 جناب آقای دكتر روحانی، ریاست محترم دولت تدبیر و امید! حال كه به فضل الهی و همت حضرت‌عالی تعامل سازنده با جهان و ارتقای سطح دیپلماسی سیاسی و تجاری در راستای برون‌نگری و تأكید بر ارتقای رقابت‌پذیری و برهم زدن اجماع جهانی آغاز شده است كه ان‌شاءالله نتایج مطلوبی نیز بر اساس حكمت، عزت، تدبیر در پی خواهد داشت، شایسته است جهت استحكام داخلی، خصوصاً استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در راستای تولید و ارتقای كیفیت استفاده شود، چرا كه محور توسعه هر كشور نیروی انسانی كارآمد و مدیران خلاق و دلسوز است. لذا كشورهایی كه به این موضوع مهم توجه كرده‌اند درآمد سرانه آنان به نحو چشمگیری افزایش پیدا كرده است.
موضوع دیگر، مبارزه با ناكارآمدی اداری و فساد مالی، رانت‌خواری و سوءمدیریت است كه خوشبختانه كلیات طرح مصوبه مجلس هشتم در خصوص رسیدگی به دارایی‌ها و ثروت مسؤولان كشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به تصویب رسید و امیدواریم نهایی گردد. در آستانه روز سوم خرداد، سالروز آزادی خرمشهر سرافراز ضمن عرض تبریك به خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و بسیجیان سلحشور و نیروهای مسلح باید بگویم نمونه‌ای از مدیریت جهادی را در (۸) سال دفاع مقدس تجربه كردیم و علی‌رغم اتحاد غرب و شرق سرافراز و پیروز از آن معركه بیرون آمدیم و اگر فرهنگ ایثار و شهادت و مدیریت جهادی را در جامعه توسعه دهیم فرهنگ زیاده‌خواهی كمرنگ خواهد شد و دیگر شاهد وقایع تلخی مانند اختلاس (۳۰۰۰) میلیاری و غیره نخواهیم بود.
كسب مقام نخست در مسابقات جام‌ جهانی كشتی فرنگی توسط دلاورمردان تیم ملی كشتی فرنگی ایران كه نشان از اقتدار و توانمندی ورزشكاران سختكوش كشور دارد را تبریك عرض نموده و اعلام می‌نماییم چندی پیش نیز شاهد قهرمانی تیم ملی كشتی آزاد با شكست و غلبه بر تیم ملی آمریكا در خانه حریف بودیم و امروز می‌بینیم تیم ملی كشتی فرنگی با شكست معنادار روسیه مقتدرانه بر سكوی قهرمانی می‌ایستد. اینجانب به نمایندگی از اعضاء فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ضمن تشكر صمیمانه از مسؤولان فدراسیون كشتی، كادر فنی و ملی‌پوشان پرافتخار، این پیروزی افتخارآفرین را به تمامی مردم شریف خصوصاً جوانان غیرتمند و جامعه بزرگ ورزشی و مدیران ورزش كشور تبریك عرض می‌نمایم. همچنین بر خود لازم می‌دانم به عنوان نماینده و خادم مردم شریف شهرستان‌‌های شهریار، قدس و ملارد از ریاست محترم اداره ورزش و جوانان، سرمربی و اعضای تیم ملی كشتی شهریار كه نقش مؤثری در قهرمانی تیم ملی كشتی فرنگی در مسابقات جام جهانی داشتند، تقدیر و تشكر نموده و از مسؤولان ملی و محلی می‌خواهم به نحو شایسته‌ای این عزیزان را مورد تشویق قرار دهند. از هیأت‌رئیسه و اعضای محترم كمیته ملی المپیك و مسؤولان كشور خصوصاً رئیس‌جمهور محترم و با تدبیر درخواست دارم با توجه به نزدیكی زمان برگزاری مسابقات آسیایی در اینچوان كره جنوبی و جام جهانی برزیل حمایت همه‌جانبه و قاطعی از تیم‌های ملی كشورمان داشته باشند به نحوی كه ورزش جزء اولویت‌های كشور و دولت قرار گیرد چرا كه هزینه در ورزش نوعی سرمایه‌گذاری است.
از وزیر محترم ورزش و جوانان می‌خواهم به منظور توسعه همه‌جانبه‌ی ورزش همگانی و حرفه‌ای كشور در اسرع وقت لایحه جامع حمایت از ورزش و ورزشكاران را به نحوی كه حمایت قاطع مسؤولان ملی و محلی را در توسعه و حمایت از ورزش و جامعه ورزشكاران در پی داشته و ارتباط ارگانیك وزارت ورزش و جوانان با سایر وزارتخانه‌ها را ایجاد نماید، تهیه و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم نمایند.
مشكلات حوزه انتخابیه:
بر اساس آیه شریفه سوره مائده كه می‌فرماید: «یا ایها الذین آمنوا اوفوا بالعقود» از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكی می‌خواهم در خصوص تخصیص اعتبارات لازم جهت تكمیل و احداث بیمارستان‌های شهریار، قدس و ملارد اقدام شایسته و عاجل معمول نمایند.
از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهم در خصوص تكمیل راه‌های ریلی استان تهران و اتصال خط (۲) متروی تهران كه دارای مصوبه دولت نیز می‌باشد و تعریض راه‌های شهریار، قدس و ملارد و احداث پل ورودی در محور فتح به شهریار اقدام نماید.
از نماینده محترم ولی فقیه و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران درخواست می‌نمایم در خصوص رفع مشكل دیرینه اسناد مالكیت شهرستان ملارد و صدور اسناد مالكیت به نام مالكین شریف آن شهرستان به قیمت منطقه‌بندی اقتصاد و دارایی با توجه به ضرورت موضوع اقدام لازم معمول نمایند. از نماینده محترم ولی فقیه و ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه می‌خواهم نسبت به اجرایی‌شدن مصوبه و فرمان مطاع رهبر معظم انقلاب و صورت‌جلسات منعقده با مسؤولین استان و شورای تأمین مبنی بر صدور اسناد مالكیت به قیمت منطقه‌بندی اقتصادی و دارایی سال ۸۷ در خصوص اسناد مالكیت عرصه و اعیان و املاك واقع در محدوده قانونی شهرستان قدس با توجه به ضرورت موضوع اقدام عاجل معمول نمایند.
از رئیس‌جمهور محترم دعوت می‌نمایم جهت افتتاح سه پروژه ملی و دیدار با مردم شریف شهرستان‌های شهرقدس، ملارد و شهریار در حوزه انتخابیه اینجانب شرفیاب و موجب خوشحالی مردم عزیز را فراهم نمایند.
ضمن تشكر از حضور معاون محترم امور مجلس رئیس‌جمهور حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین انصاری در شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد درخواست می‌نمایم در خصوص تأسیس بخشداری‌های جدید شاهد، قائم و باغستان در شهریار و بخش‌های دانش و هفت‌جوی در شهرستان قدس و بخش‌های شقایق و طاووسیه در شهرستان ملارد و ارتقای شهرستان شهریار به شهرستان ویژه اقدام لازم معمول نمایند.
خدایا چنان كن سرانجام كار
تو خشنود باشی و ما رستگار
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی متشكرم، ناطق محترم بعدی برادر عزیزم جناب آقای دكتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده محترم مردم شریف كرمان و راور هستند. استاد عزیز خواهش می‌كنم، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
  بسم‌الله الرحمن الرحیم «لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم»
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت مردم عزیز و بزرگوار ایران اسلامی، همكاران بسیار ارجمندم و ریاست محترم جلسه.
در ابتدا جا دارد تقدیر و تشكر بكنم از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی كه امروز وقت را اختصاص دادند به حضور برادر ارجمندم جناب آقای محسنی‌اژه‌ای دادستان كل كشور كه موضوعات مربوط به بحث مفاسد اقتصادی را بررسی بكنند، اما فرصت نشد در این جلسه چند دقیقه‌ای هم نمایندگان صحبت كنند. من می‌خواستم در وقتم از دوستان اجازه بگیرم چند نكته‌ای را در این خصوص مطرح كنم.
نكته اول، خدمت عزیزان قوه قضائیه كه ما قطعاً نیازمند یك آسیب‌شناسی از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هستیم. الان از (۱۰) اردیبهشت سال ۸۰ ، عزیزان نماینده! خواهش می‌كنم عنایت بفرمایید از (۱۰) اردیبهشت سال ۸۰ تا امروز كلی از پرونده‌هایی كه كشف شده و به این ستاد ارائه شده تا الان خروجی خاصی مبنی بر اینكه یكی از مقامات، وزرا، وكلا، آقازاده‌ها و مجموعه‌هایی كه در اقتصاد كشور بر اساس پرونده‌های افشاشده تحویل این ستاد شده‌اند، خروجی خاصی گرفته شده باشد ما ندیدیم. قوه قضائیه قطعاً باید در این خصوص آسیب‌شناسی كند، ما از عزیزان قوه قضائیه خواهش می‌كنیم.
نكته بعدی كه امروز هم آقای محسنی‌اژه‌ای روی آن دست گذاشتند بحث این بود كه ما در خصوص تشخیص اقدامات مجرمانه نمی‌دانیم چه‌طوری تشخیص بدهیم قضات ما مشكل دارند. بحث كلاهبرداری، بحث اختلاس، خوب مسلماً شرایط امروز كه در اقتصاد كشورها مطرح شده متفاوت از (۵۰) سال قبل است. من فكر می‌كنم قوه قضائیه حتماً روی بحث افزایش توان قضاتش باید كار بكند. امروز در حوزه فقط مالی و بازار سرمایه كه بخش زیادی از این تخلفات می‌تواند در این حوزه صورت بگیرد، هر (۶) ماه یك بار یك ابزار مالی می‌آید. قاضی كه از ابزارهای مالی اطلاع ندارد، آشنایی ندارد، حوزه فعالیت‌های تخصصی بورس و بازار سرمایه و مسائل بانكداری را اطلاع ندارد و واقف نیست، قطعاً در تشخیص عملیات مجرمانه دچار مشكل می‌شود. این آسیب‌شناسی در قوه قضائیه را من خواهش می‌كنم از ریاست محترم قوه قضائیه، از دادستان كل كشور روی این موضوع اقدام كنند. الان ما پرونده‌هایی داریم كه به دلیل عدم اطلاع قضات از فعالیت‌های مجرمانه‌ای كه در مفاهیم مربوط به آنها وجود دارد، نمی‌تواند به صدور رأی منجر بشود. الان ما در شورای عالی بورس افرادی داریم كه به عنوان فقیه و اطلاعات مرتبط با حوزه فقاهت می‌آیند خوب چه اشكال دارد قضات ما هم از این تخصص لازم برخوردار باشند؟ خیلی از این موارد و تخلفات با این رویكرد آسیب‌شناسانه قابل پیگیری است كه امروز هم اشاره شد. درخواست ما از رئیس قوه قضائیه این است كه به این موضوع بپردازند.
مطلب بعدی در خصوص تقدیر و تشكر از زحمات وزیر محترم بهداشت و درمان جناب آقای دكتر هاشمی است. حقاً و انصافاً تلاش بزرگی كه صورت گرفته و كاهش هزینه‌های درمانی را در كشور رقم زده، قابل تقدیر است. ما از این وزیر بسیار پرتلاش و خستگی ناپذیر كه برای مجموعه دولت زحمت می‌كشد، تشكر می‌كنیم.
 اما یك نكته، امروز اطلاعاتی داریم در خصوص عدم اجرای دقیق قانون هدفمندی یارانه‌ها، كه ما نگران منابعی هستیم كه باید وزارت بهداشت را پشتیبانی كند تا آنچه را كه امروز به عنوان اقدام بسیار مثبت دولت در خصوص كاهش هزینه‌های درمانی مردم الان انجام شده، بتواند استمرار داشته باشد. لذا درخواست بنده این است كه به این موضوع دقت و عنایت بكنند. ما نگران اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به جهت تحقق رسیدن به اهداف هستیم. مجموع منابعی كه امروز با افزایش قیمت‌ها انجام شده كه حدود (۷۰۰۰) میلیارد تومان برآورد ماست با عددهای قبلی حداكثر می‌تواند بالانس بین منابع و مصارف را انجام بدهد. دولت موظف است احكام قانونی بودجه را در خصوص پرداخت یارانه رعایت كند تا حمایت از وزارت بهداشت برای اقدام مثبتش بتواند استمرار پیدا كند.
مطلب بعدی در خصوص وزارت امور خارجه است. متأسفانه وزیر محترم امور خارجه فقط در حوزه بحث سیاسی پیگیر مطالبات مردم هستند كه جا دارد از آنها تشكر بكنیم. اما در حوزه پرونده‌های قضایی ما كه متأسفانه آمریكایی‌ها بر خلاف تمام معاهدات بین‌المللی امروز دارند در خصوص كشور جمهوری اسلامی اقدام ظالمانه و خصمانه انجام می‌دهند، هیچ اثری نمی‌بینیم. معاونت حقوقی و بین‌الملل ریاست جمهوری در این كشور چه كار می‌كند؟ چندین پرونده قضایی در خصوص موارد مالی بانك مركزی ما در اروپا، در كشورهای آسیایی تشكیل شده اما هیچ اثری و تحركی در وزارت امور خارجه برای پیگیری موضوعات حقوقی ما انجام نمی‌شود.
آقای وزیر! از شما درخواست می‌كنیم گزارش اقدامات را در این خصوص انجام بدهید. فقط قرار نیست ما در سر میز مذاكره هسته‌ای چانه بزنیم؛ آن هم مناسب است، اما عدم تحقق‌‌بخشی از خواسته‌های ما و تحریم‌ها در رفع گره از پرونده‌های حقوقی كشور است كه حتماً باید در این قضیه انجام بشود.
مطلب بعدی در خصوص وزارت امور خارجه نكته‌ای است كه در خصوص مسائل اقتصادی است. امروز در دنیا سفرا و مأموریت‌های وزارت‌های امور خارجه كشورها بخش عمده‌اش اقتصادی است. ما در سال جهاد اقتصادی به سر می‌بریم، در زمانی كه مقام معظم رهبری فراخوان دادند، دولت و مجلس و اركان نظام را كه در عرصه فعالیت‌های اقتصادی بسیج بشوند. سؤال من این است امروز مأموریت‌های اقتصادی وزارت امور خارجه در خارج از مرزهای ما برای حل مشكلات تحریم‌ها چیست؟ من به جرأت می‌توانم خدمت شما عرض بكنم به وزیر قبلی امور خارجه گفتم، به وزیر محترم فعلی هم عرض كردم امروز هم در صحن می‌گویم، قطعاً هم در قالب سؤال از وزیر سؤال خواهیم كرد. ما امروز وزارت امور خارجه‌‌مان و سفرا و سفارتخانه‌های ما در آن طرف آب هیچ‌ كدام مأموریت‌های اقتصادیشان را انجام نمی‌دهند. اصلاً سفرای ما با ادبیات اقتصادی بیگانه‌اند. مگر می‌شود در زمان تحریم كشوری كه نیازمند این است كه سفرا فعالترین عناصر نظام باشند برای اقدامات خودشان با این مفاهیم بیگانه باشند؟! الان در حوزه امور خارجه شما كشورهایی دارید سفیر یكی از كشورهایی كه اخیراً استوارنامه‌اش را تحویل داده بود اولین كاری كه كرده، بنگاه‌های اقتصادی كه در ایران دارند جمع كرده با رؤسای آنها دارد برنامه‌ریزی می‌كند اصلاً ما مأموریت‌مان می‌تواند این باشد. متأسفانه اصلاً این تعریف نشده است. (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای دكتر! وقت حضرت‌عالی به پایان رسیده است) لذا درخواست بنده از وزیر امور خارجه این است تحرك جدی در حوزه اقتصادی در كنار دیپلماسی سیاسی اولویت اصلی وزارت امور خارجه باید باشد. لذا درخواست بنده این است. اگر اجازه بدهید آخرین جمله را هم عرض بكنم دیگر (منادی‌سفیدان ـ وقت تمام شده است) خوب، ممنون و متشكرم. والسلام علیكم ورحمه الله و بركاته
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، ناطق محترم بعدی برادر عزیزم جناب آقای عبدالله سامری نماینده محترم مردم شریف خرمشهر است كه در آستانه سوم خرداد و فتح خرمشهر به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت، جناب آقای سامری بفرمایید.
البته با تبریك پیشاپیش سوم خرداد به شما، مردم شریف خرمشهر و همه ایران.
عبدالله سامری (خرمشهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
در ابتدا تشكر می‌كنم از نماینده محترم بروجرد جناب آقای بیرانوند كه نطق اضطراری خود را به احترام سالروز آزادسازی خرمشهر به شهدای خرمشهر تقدیم كردند.
بر صف دشمن‌تباران ‌تاختیم
تا ز ایرانش برون انداختیم
در مسیر حق قدم برداشتیم
بر زمین مهر ولایت كاشتیم
زندگی بر كام دشمن زهر شد
باز خونین‌شهر خرمشهر شد
(تعدادی از نمایندگان ـ احسنت)
ضمن عرض تبریك به مناسبت فتح خدایی، فتح خرمشهر قهرمان به مردم ایران اسلامی به خصوص مردم مقاوم و اسطوره‌ای خوزستان، خرمشهر قهرمان.
در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان برازنده نیست تنها ورزشگاه این شهر كه مزین به نام سردار شهید سیدمحمدعلی جهان‌آرا می‌باشد هنوز مخروبه مانده و جوانان این شهر در زمینهایی که آثار بمبهای شیمیایی در آن موجود است، در حال تمرین باشند!
جناب آقای رئیس‌جمهور! بخاطر قداست خرمشهر و مردم مظلوم آن و خون مقدس شهدا، به اشک مادرانی که هنوز در انتظار پیکر مطهر فرزندانشان هستند، قسم می‌دهم که فکری برای این شهر و مردم مظلوم آن کنید و جهت توسعه عمرانی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام هیأتی را بفرستید تا ضمن برقراری جلسات با مسؤولین استانی معضلات خرمشهر را حل کنند.
آقای روحانی! آیا می‌دانید پل شناور روستاهای منیخ و حفار که روزگاری محل جولان رزمندگان ایران اسلامی بوده و دو طرف رودخانه خروشان کارون را به هم متصل می‌کرد، حالا باعث جدایی مردم شمال و جنوب خرمشهر گردیده است؟ و از سوی دیگر منجر به تردد کودکان معصوم با قایق به سوی مدارس، محل تحصیل خود شده است که این امر منجر به خطرات سقوط در رودخانه و از دست دادن جان این عزیزان و آینده‌سازان ایران اسلامی را به بار خواهد آورد. لذا از محضر شما منادی تدبیر و امید، خواستارم که اتحاد از هم گسیخته را مجدداً سامان داده و ترتیبی اتخاذ فرموده تا پروژه پل این روستاها به پایان برسد.
و امروز در آستانه سوم خرداد خرمشهر هستیم. هدیه‌ای باشد برای مردم خرمشهر، هر چند که دولت دهم نتوانست این هدیه را به مردم خرمشهر بدهد، لااقل جناب آقای روحانی! شما به پاس این روز این هدیه را به مردم مظلوم و مقاوم خرمشهر بدهید.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی متشکرم، آقای رئیس! ناطقین تمام شد، ادامه جلسه را بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، خیلی ممنون و متشکر.
(ادامه رسیدگی به طرح اجازه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی! پیشنهادات طرح را ادامه بدهیم.
دبیر (فرهنگی) ـ بله، اگر همکاران محترم پیشنهاد اصلاحی مطرح نکنند، وارد متن می‌شویم.
نایب‌رئیس ـ بله، اگر پیشنهادات را مطرح نکنید،‌ همین متن را قرائت کنیم و رأی‌گیری کنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ یک پیشنهاد، پیشنهاد آقای پورابراهیمی است، پیشنهاد اولی است که در شماره چاپ (۱۰۳۴) چاپ شده است.‌ آقای پورابراهیمی بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم! چون شما دیگر به بحث اشراف دارید و موضوع مطرح شد و موافقین و مخالفین، همه صحبت کردند؛ ما به جهت اهمیت موضوع و اینکه تکلیفی را بر وزارت صنعت و معدن اعمال کنیم برای حل مشکلات این عزیزان، بازرسینی که حقاً و انصافاً دارند تلاش می‌کنند در این مقطع زمانی که حساسیت فضای اقتصادی کشور مبنی بر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، شرایطی را بوجود آورده که ما حتماً به این نیازمندیم که بدنه وزارت صنعت و معدن بتواند نظارت جدی داشته باشد و ابزار این نظارت حضور نیروهای مؤثر است؛ ما بجای «مجاز است» که در صحبت قبلی‌ام هم مطرح کردم، اینجا عبارت «تکلیف» را آورده‌ایم ولی به دلیل اینکه با رویکرد قانون برنامه مغایرت دارد و دوسوم رأی می‌خواهد، ما با اعمال بند (۵۰) قانون برنامه پنجم این موضوع را نوشته‌ایم؛‌ یعنی بنده دو نکته را مدنظر قرار دادم که بتواند به این عزیزان کمک کند که ما ان‌شاءالله امروز مشکل آنان را حل کنیم. خوشبختانه وزارت صنعت و معدن هم بعد از صحبتی که بنده در صحن کردند،‌ اعلام کردند که ما آماده هستیم و ان‌شاءالله این قضیه جمع‌بندی خواهد شد.
اما این دو نکته‌ای که من می‌خواستم خدمت دوستان عرض بکنم این است: نکته اول اینکه کلمه «مجاز است» که دوباره اگر وزارت صنعت و معدن علاقه‌مند نبود، این کار انجام نمی‌شود، اجازه دهیم که این به «مکلف است» تبدیل شود که ما در متن آورده‌ایم؛ یعنی تکلیف را انجام بدهیم. نکته بعدی هم شرایطی که ما در قانون برنامه پنجم داریم. لذا اگر ما بخواهیم رأی‌گیری کنیم،‌ قطعاً دوسوم رأی می‌خواهد. من در اینجا این مطلب را آوردم که در قالب بند «ه‍« ماده (۵۰) قانون برنامه پنجساله توسعه اقتصادی کشور بتواند مبنای رعایت حکم قانون برنامه پنجم را هم داشته باشد. لذا هم به جهت اینکه تضمین بیشتری باشد، این پیشنهاد را نوشتیم، هم به جهت رعایت حکم قانون برنامه پنجم به نظر من این دو موضوع می‌تواند وضعیت بکارگیری این بازرسان را بهتر کند. از این جهت خواهش می‌کنم همکاران محترم به این پیشنهاد رأی دهند.
البته بعضی از پیشنهاداتی هم که آمده به نظر من، آقای مهندس باهنر! حالا من در این خصوص فقط یک اشاره‌ای می‌کنم، حضرت‌عالی صفحه چهارم را نگاه کنید، این پیشنهادها دارد یک مقدار نگران‌کننده می‌شود. اگر همکاران به انتهای صفحه چهارم پیشنهادات عنایت کنند،‌ موضوع بحث حق‌التدریس آموزشکده‌های فنی پس از جدا شدن از آموزش و پرورش. این اصلاً هیچ ارتباطی با این بحث ندارد که ما می‌خواهیم مشکلات بازرسان وزارت صنعت و معدن را حل کنیم، دوستان دارند پیشنهادات الحاقی می‌زنند که اصلاً اگر شما دوباره یک تعدادی را به این عزیزان متصل کنید که بخاطر آنها،‌ اینها هم بخواهد حل شود، کل آن دچار مشکل می‌شود و خواهش می‌کنم به این پیشنهاد اول را که بنده مطرح کردم رأی دهید تا بتوانیم براساس آن ان‌شاءالله تصمیم بهتری را نسبت به حل مشکل این بازرسان عزیز و بزرگوار اتخاذ کنیم.
نایب‌رئیس ـ مخالف صحبت می‌کنند؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ مخالف جناب آقای امیرآبادی هستند، بفرمایید.
امیرآبادی‌فراهانی ـ آقای محجوب یا آقای لاهوتی صحبت می‌کنند.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای محجوب یا آقای لاهوتی؟ آقای لاهوتی بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم ببینید! ما واقعاً دنبال این هستیم که مشکل یک عده جوانانی که کار می‌کردند و بیکار شدند. اصلاً ما دنبال این نیستیم که اشتغال جدید ایجاد کنیم که ما داریم یک بار مالی‌ای را به دولت تحمیل می‌کنیم. یک عده جوانی داشتند کار می‌کردند، (۳۵۰۰) نفر به تک‌تک شما مراجعه کردند، اینها داشتند کار می‌کردند، خوب دولت اینها را بیرون کرد. الان ما یک چیزی، طرحی را تهیه کردیم که قراردادهای اینها تمدید شود. ما نگفتیم که اینها دوباره بیایند یک راه‌حلی را دوست و عزیز ما جناب آقای پورابراهیمی می‌گویند که ما استناد کردیم؛ در هر صورت ایشان هم آن موقع مخالفت کردند، بعد هم از آن طرف قضیه، هم با فوریت مخالفت کردند و هم با کلیات مخالفت کردند، الان هم دنبال این هستیم که ما متن را به نوعی بنویسیم که دولت اینها را بکارگیری نکند!‌ آخر چرا؟
این همه نگرانی‌ای که ما در بحث بیکاری در این کشور داریم، دغدغه‌ای که در این کشور داریم، خوب یک عده آدمهایی که داشتند کار می‌کردند، یک بار دیگر دقت بفرمایید! اینها داشتند کار می‌کردند،‌ اینها مشغول به کار بودند، در این متنی که تهیه شده، چه اتفاقی افتاده است؟ آمدند گفتند که دوباره قراردادهای اینها را تمدید کنند، خوب استحضار دارید که اینها به استناد آن نگرانی‌ای که دوستان دارند که ممکن است سقف بیشتر از (۱۰) درصد شود، در هر صورت اینها قابل... بند «ه‍« ماده (۵۰) می‌گوید که «در سقف مقرر در قانون مدیریت خدمات كشوری» سقف (۱۰) درصد... مشکل بیشتر می‌شود.
در هر صورت دوستان ببینید! خواهش من این است که به این پیشنهادهای پراکنده دیگر رأی ندهید. اجازه دهید که این دوستانی که الان چشم‌ به راه هستند، (۳۵۰۰) خانوارند، اینها چشم به راه ما هستند. الان باید مجلس تدبیر کند، در جهت رفع بیکاری یک سری جوانان دیگر تدبیر کند. خوب الان ما دنبال این هستیم که اینها را بیکار کنیم! چه استدلالی است؟ خواهش من از دوستان این است که به همین پیشنهادی که مشخص شده قرارداد این دوستان تمدید شود، رأی بدهید و پافشاری کنید، بگذارید این خانواده‌ها دعاگوی شما باشند.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشکر.
نایب‌رئیس ـ موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ موافق جناب آقای مقیمی هستند، بفرمایید.
احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
همکاران عزیز! مستحضر باشید، اینکه مخالف عزیز فرمایش کردند (۳۵۰۰) نفر در حال کارند که بیکار می‌شوند، اصلاً بیکار نمی‌شوند. ما داریم آن را نظام‌مند و قانونمند می‌کنیم. قبلاً دولت مجاز بود اما در این تبصره‌ای که آقای دکتر پورابراهیمی آورده است، دولت را مکلف و موظف کرد که بتوانند از آنها استفاده کنند. اینکه بهتر شده است، تا مجاز بود، دولت می‌توانست استفاده نکند،‌ اما الان موظف شد.
از طرفی هم باید ما طوری قانون را بنویسیم که شورای محترم نگهبان ایراد نگیرد و رد نکند. این پیشنهادی که جناب آقای دکتر پورابراهیمی دادند، هم شورای محترم نگهبان رد نمی‌کند و هم مغایر با قانون برنامه پنجم توسعه نیست و احتیاج به دوسوم آراء ندارد و هم این که دولت را موظف کرده و هم عزیزان سر کار خودشان هستند، با توجه به موظف بودن دولت و اینکه شورای نگهبان هم آن را رد نمی‌کند. من از عزیزان خواهش می‌کنم که عنایت داشته باشند.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشکر.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! دو تذکر هم دارند.
نایب‌رئیس ـ مربوط به موضوع است؟ مربوط به پیشنهاد است؟ همین پیشنهاد؟ بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای جعفری بفرمایید.
قاسم جعفری (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت همه بزرگواران، همکاران خوب و ملت بزرگوار ایران عرض سلام و احترام دارم، پیشاپیش هم سالروز فتح خرمشهر را تبریک عرض می‌کنیم.
جناب آقای رئیس ببینید! بند نهم از اصل سوم قانون اساسی بحث «رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی» را مورد نظر دارد. تعدادی از عزیزانمان در صنعت، معدن و تجارت دچار مشکل شده‌اند و با همت همه بزرگواران این قضیه را حل کردیم و ان‌شاءالله تا آخر آن هم عاقبت‌بخیر شود.
اما گروههای دیگری هم هستند که امروز ما برای آنها شرایطی ایجاد کرده‌ایم. چه باید جواب بدهیم؟ کارکنان فنی و حرفه‌ای، مهندسین ناظر کشاورزی، تعداد زیادی از عزیزانی که در کمیته امداد سالها پیش در بحث عمرانی بودند، بیش از (۲۵۰)، (۷۰۰) نفر، آنها هم اخراج شدند. شرکتی‌های آموزش و پرورش، پیش‌دبستانی‌ها و دهها مورد دیگر. امروز من سؤال می‌کنم آیا ما در مقابل آنها وظیفه‌ای نداریم؟
نایب‌رئیس ـ آقای جعفری! (جعفری ـ اجازه بدهید آقای رئیس!) ‌شما یک لحظه اجازه دهید که من یک جمله بگویم. اجازه می‌فرمایید؟ جناب آقای جعفری! الان اشکال شما به اداره جلسه چیست؟ مشکل در مملکت زیاد است،‌ امروز نمایندگان دارند همت می‌کنند و یکی از آنها را حل می‌کنند. بقیه‌اش را هم طرح بدهید؛ راهکار قانونی داشته باشد،‌ حل‌ می‌شود دیگر. من خواهش می‌کنم الان...
جعفری ـ حالا اگر اجازه می‌دهید ما هم صحبت کنیم؟
نایب‌رئیس ـ اخطار وارد نیست، متشکریم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای بیرانوند تذکر شما هم در موضوع است؟
نایب‌رئیس ـ خیر، در مورد مسائل روز جلسه است. دولت نظری ندارند. کمیسیون بفرمایید.
غلامرضا کاتب (سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
همکاران دقت کنید! این پیشنهادی که الان وجود دارد، آقای امیرآبادی هم محبت کنند و گوش بدهند و اصرار نکنند که حتماً در کمیسیون مطرح شده یا نشده. اجازه بدهید! این پیشنهاد به دو دلیل جامعتر است. یکی اینکه مغایرت آن با قانون برنامه پنجم توسعه را می‌گیرد و بخشی از مغایرت آن با سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری را هم حل می‌کند. از این جهت یقیناً کمک می‌کند که شورای نگهبان آن را رد نکند.
اگر موافق باشید و به این پیشنهاد رأی بدهید،‌ بهتر از آن متن پیشنهادی خواهد بود که شورای نگهبان یقیناً ایراد خواهد گرفت.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر. جناب آقای فرهنگی پیشنهاد را قرائت کنید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد جناب آقای پورابراهیمی این عبارت است: «ماده واحده ـ‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است در قالب بند «ه‍« ماده (۵۰) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران نسبت به عقد قرارداد كار معین جهت بازرسان سازمان‌های استانی و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان برای نظارت و كنترل دولت بر بازار اقدام کند».
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، عزیزان رأیشان را در مورد این پیشنهاد بدهند. عزیزان محبت کنند و در رأی‌گیری شرکت بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد.
پیشنهاد دیگری هست؟ اگر دوستان اجازه دهند ما متن را رأی‌گیری کنیم فکر کنم مشکل حل شود.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد آقای کاتب هم به همین پیشنهاد نزدیک است. خوب، چند پیشنهاد حذف هم مطرح است، اگر آقایان منصرف باشند،‌ قرائت می‌کنم،‌ اگرنه که ممکن است برای جلسه بعد بماند. (قائیدرحمت ـ اخطار دارم) تذکر جداست.
نایب‌رئیس ـ در مورد این رأیی که می‌خواهیم بگیریم، اخطار دارید؟ بسیار خوب، آقای قائیدرحمت بفرمایید.
عباس قائید‌رحمت (دورود و ازنا) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر باهنر! الان من می‌خواستم قبل از آن رأی‌گیری اخطار بدهم که اگر متنی که عزیزان آوردند را شما به رأی بگذارید، با بند «ه‍« ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم منافات دارد. شما ببینید! اینجا ما ملزم به رعایت قانون شدیم.
نایب‌رئیس ـ آقای قائیدرحمت! من می‌دانم که ما باید دوسوم رأی بدهیم، می‌دانم، این اخطارتان وارد است.
قائید‌رحمت ـ بله، به هر صورت توضیح من این بود که باید رعایت شود.
نایب‌رئیس ـ بله، متشکر، چون هم کلیات این مغایر با قانون برنامه پنجم است، برای تصویب جزئیات هم به دوسوم رأی نیاز داریم. این روشن است.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای کوچکی‌نژاد می‌فرمایند که حرف «به» و «اجازه داده می‌شود» از اول ماده واحده حذف شود. البته همین عبارت هم برای وزارت صنایع کافیست، اگر اصرار دارید بفرمایید.
جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
اولاً من از همکاران محترم که یک رأی بالایی به این طرح دادند، تشکر می‌کنم. همانطور که آقای جعفری، همکار تذکر دادند، اگر ما در تنظیم قانون دقت نکنیم، راههای گریز داشته باشد، یقیناً دولت اجرا نمی‌کند. همین قانون استخدام (۱۰) هزار ناظر را در مجلس هشتم داشتیم،‌ تا امروز اجرا نکرده‌اند. قانون استخدام حق‌التدریس‌ها و پیش‌دبستانی‌ها را هنوز اجرا نکرده‌اند، قانون حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای را در مجلس هشتم داشتیم تا امروز اجرا نکردند. معتقد به این هستیم که در تنظیم این پیشنهاد اگر دقت نکنیم، همان کاری که قبلاً بوده انجام می‌شود؛ یعنی دوباره دولت اجرا نمی‌کند.
 به خاطر همین پیشنهاد دادم که «به» در سطر اول و «اجازه داده می‌شود» در سطر دوم حذف شود تا اینکه دولت این قانون را اجرا کند. معتقدم که اگر دوستان این را حذف کنند،‌ آن نگرانی‌ای که دوستانی مطرح می‌کردند که این قانون اجرا نمی‌شود، آن نگرانی هم برطرف می‌شود.
نایب‌رئیس ـ مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! اخطار و تذکر هم هست.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، مخالف را حالا دعوت کنید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ مخالف آقای خسروی هستند، بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
اینکه دولت اجرا نمی‌کند و ما بخشی از این ماده‌ای که پیشنهاد شده است را حذف کنیم، من فکر نمی‌کنم خیلی منطقی باشد و شاید کمتر جایی هست که یک مصوبه‌ای را مجلس اجرا کند و شاید یک دولتی هم انجام ندهد، شاید اشکالاتی در نحوه اجرای آن باشد که باید کمک آن کنیم. به نظر من می‌رسد که بهتر است ما خیلی از این ادبیات استفاده نکنیم و آنچه مصوب می‌کنیم، برای همه کسانی که در این مملکت هستند لازم‌الاجراست. حتی اگر قانون بد هم باشد،‌ بهتر از این است که بی‌قانونی باشد.
اما روی اینکه این افراد، ما افراد دیگری داریم که مشابه اینها هستند،‌ به نظر من اینها یک برجستگی دارند، بخاطر یک موقعیت حساسی که شاید ما تأکید کردیم که حتماً باید دولت محترم فاز دوم هدفمندی را اجرا کند و تأکید کردیم که هدفمندی یارانه‌ها یک جراحی اقتصادی است، در این جراحی اقتصادی آن بیماری که داریم را نمی‌توانستیم رها کنیم، بعد از یک مدتی آن بیمار را رها کنیم، مراقبتهای لازم را در ارتباط با این بیمار نداشته باشیم. این افراد الان متولی این بیمار هستند، یعنی کسانی هستند که هر لحظه دارند بازار را چک می‌کنند و در بخشهای مختلف کمک می‌کنند و این ویژگی‌ را دارند.
و مطلب آخر هم این است که شاید ما یک رقمی را در بودجه برای این افراد دیدیم، پس لازم نیست خیلی تغییراتی بدهیم که بنظر من می‌رسد ما کمک کنیم که ان‌شاءالله این افراد در جایگاه خودشان بایستند و درست لحظه‌ای که ما به کمک اینها احتیاج داریم و شاید یک اشکال یا تذکری که همه ما به دولت می‌دادیم که چطور است شما بازار را رها کردید، هدفمندی فاز دوم را اجرا کردید و بازار و نظارت در بازار را رها کردید؟ و این را به عنوان یک اشکال مطرح می‌کردیم. من فکر می‌کنم که با وجود این افراد هم ما می‌توانیم این اشکالات را برطرف کنیم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشکر.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای حاجی موافق هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض تبریک سوم خردادماه که سالروز آزادی فتح خرمشهر است، خدمت همه همکاران و ملت شریف ایران و همه رزمندگان و ایثارگران و خانواده‌های معزز شهداء. ببینید! یکی از ویژگی‌های قانون و قانونگذاری موضوع شفافیت است. این پیشنهادی که همکار عزیزمان داده است، باعث می‌شود که این متن به عنوان قانون به نحوی تصویب شود که بعداً در اجرا هیچ شک و شبهه‌ای نداشته باشد و باعث شفافیت موضوع شود. چرا ما یک سری قیدها و نکاتی را در متن بگذاریم که فردا باعث تعبیرهای مختلف شود و به هدفی که در این قانونگذاری داریم، نائل نشویم.
لذا پیشنهادی که دادند که این حرف «به» و «اجازه داده می‌شود» حذف شود، به نظر می‌رسد که متن را خیلی شفاف می‌کند در راستای همان هدفی که به رعایت انضباط اقتصادی در جامعه کمک است با ایجاد انگیزه بیشتر در کسانی که به عنوان بازرس در حال زحمت کشیدن در این عرصه بسیار مهم هستند.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر. اگر بخواهیم امروز این طرح به نتیجه برسد، قاعدتاً باید دوستان از پیشنهاداتشان صرف‌نظر کنند. آقای مصباحی‌مقدم اخطار دارید؟ بفرمایید.
غلامرضا مصباحی‌مقدم (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
اخطار اصل (۱۱۰) را دارم. با توجه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری، بند (۱۶) این سیاستها که تعبیر دارد: «صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور با تأکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقی‌سازی اندازه دولت».
این بند اینجا رعایت نمی‌شود چرا که ما درصدد این هستیم که به نیروی انسانی دولت بیفزاییم و این سیاستها می‌گوید منطقی‌سازی کنید، باید در ساختار اقتصادی دولت تحول ایجاد شود و ما باید به سمت کاهش بار تکفل دولت برویم. سایر سیاستگذاری‌هایی هم که شده است، سیاستهای برنامه پنجم که آن هم ابلاغی مقام معظم رهبری است و جزء تدابیر ابلاغی حضرت آقاست، می‌گوید ما باید به سمت کاهش نیروی انسانی برویم. سالانه (۲) درصد نیروی انسانی دولت را کم کنیم. ما داریم اضافه می‌کنیم!
علاوه بر این اخطار اصل (۷۵) قانون اساسی است. با توجه به اینکه این بار مالی دارد، بیش از آنچه حتی برای سال جاری پیش‌بینی منابع شده باشد و فقط برای سال جاری هم نیست، بلکه ما داریم برای سالهای بعد هم به این وسیله برای دولت هزینه ایجاد می‌کنیم. هم اصل (۱۱۰) و هم اصل (۷۵) قانون اساسی را اخطار دارم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر. خوب اگر اصل (۷۵) اثبات شود که قاعدتاً ما دیگر رأی‌گیری هم نمی‌توانیم کنیم. ولی در هر صورت فعلاً بحث این است که این ردیف بودجه‌ای دارد و می‌توانند از این استفاده کنند، حالا مگر اینکه شورای نگهبان نظر خاصی داشته باشد. ما هم در مجموع این طرح را از نظر کلی خلاف برنامه پنجم تشخیص دادیم و به همین دلیل است که هم کلیات و هم جزئیات آن نیاز به دوسوم رأی دارد. این را هم داشته باشید. بنابراین ما بحث را ادامه می‌دهیم. اخطار را وارد نمی‌دانم.
آقای فرهنگی پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف عبارتهای «به» و «اجازه داده می‌شود» از صدر ماده واحده مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۱۹۵ نفر، همکاران محترم رأی خودشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد.
اگر اجازه بدهید ما متن ماده ‌واحده را برای رأی‌گیری قرائت كنیم؟ و الا حداقل هفت، هشت روز می‌ماند، اجازه می‌فرمایید رأی‌گیری كنیم؟
بسیار خوب، چون پیشنهادات ادامه دارد می‌گذاریم برای بعد، یكشنبه یا دوشنبه برسیم. چند نفر در نوبت اخطار بودند، صحبت‌های اینها را بشنویم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای عزیزی بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ مربوط به دستور روز باشد.
حمیدرضا عزیزی‌فارسانی (اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همه همكاران عزیز، یاد و خاطره همه شهدا، امام شهدا و فتح خرمشهر قهرمان را گرامی داشته، سوم خرداد، روز مقاومت و ایثار و پیروزی را به محضر رهبر عزیزمان و ملت شریف ایران تبریك می‌گویم.
بحثی كه ما داریم، خواهش می‌كنم كه نمایندگان عزیز گوش بدهند، مسؤولین محترم هم ان‌شاء‌الله توجه داشته باشند، جناب آقای رئیس! متأسفانه علی‌رغم پیگیری‌های متعددی كه در استان ما داشتیم در خصوص محور ارتباطی استان ما با مركز ایران، شاهد تلفات و كشته‌شدن بسیاری از جوانان عزیزمان در طول این مدت بوده‌ایم، از جمله دیروز رئیس شبكه بهداشت شهرستان كوهرنگ و جمعی از همكاران ایشان در محور ارتباطی كه بنده با حضور وزیر محترم راه در گذشته، معاونین محترم و همچنین كمیسیون‌ محترم عمران مجلس اخیراً بازدید داشتیم علی‌رغم تذكرات جدی راجع‌ به حادثه‌خیز بودن این جاده، علی‌رغم تلفات زیادی كه این جاده داشته و علی‌رغم اینكه قول‌هایی برای حل این پیچ‌ها، شیب‌ها و چهارخطه كردن داده‌اند متأسفانه اقدامی نشده است و این باعث شرم و خجالت برای مسؤولین است.
من به عنوان نماینده واقعاً رویم نمی‌شود كه بروم در حوزه انتخابیه‌ام،‌ در شهرستانم و شاهد باشم كه مسؤول شهرستان (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر) به دلیل كاهلی و سهل‌انگاری و سوءمدیریت فوت كرده باشد. تقاضا دارم وزیر محترم راه و شهرسازی به طور جدی پیگیری كنند،‌ ممنونم.
نایب‌رئیس ـ متشكر، تذكر شما اگر نوع آخر جلسه‌ای بود خوب بود، ما الان تذكرات مربوط به دستور روز را داریم، من خواهش می‌كنم كه عزیزان رعایت كنند، چه كسی اخطار دارد؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای بیرانوند.
نایب‌رئیس ـ آقای بیرانوند بفرمایید، آقای مطهری! چكار بكنیم كه نفر پنجم، ششم هستید؟
بهرام بیرانوند (بروجرد) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
سالروز فتح خرمشهر را تبریك عرض می‌كنم.
آقای رئیس! طرح سؤال از نقش یقه‌‌سفیدها در مفاسد اقتصادی از وزیر دادگستری پرسیده شد، به خاطر اختلاف در تفسیر اصل (۱۶۰) متأسفانه جلسه این سؤال دیروز برگزار نشد، امرو‌ز آقای اژه‌ای تشریف آورده‌اند، ممنون زحمت ایشان هستیم، یك پرونده را هم شكافتند اما نگرانی ما پابرجا است، نگرانی ما از عملكرد مجرمینی است كه حریم امن دارند، اتوكشیده‌های فرصت‌طلبی كه نقاط حساس را شناسایی و مصادره كرده‌اند، مثلاً بزرگ‌زاده‌اند، صاحب‌منصب‌ هستند یا چسبیده و آویزان به بزرگی یا صاحب‌منصبی، تشدید فقر و تبعیض موجود نتیجه زیاده‌خواهی آنان است. در این مسیر، ملت نظاره‌گر قوه قضائیه است، آقایان! گردن بزرگترین یقه‌سفید متخلف در قراردادهای نفتی و گازی  را یوغ قانون بزنید تا دیگر مفسدان اقتصادی و سیاسی حساب كار دست‌شان بیاید. ملاحظه چه چیز را می‌كنید؟ مگر آنها ملاحظه حقوق ملت خود را كرده‌اند؟ یقه‌سفیدهای مفسد، هیچ چهارچوب اخلاقی ندارند، خدای آنها ثروت و قدرت است، وطن آنها پول و مقام است، این دنیاطلبان در صورت لزوم هزاران انسان بیگناه را به مسلخ می‌برند. این مطالبه مردم است، با اجرای فرمان هشت ماده‌ای امام‌ المسلمین در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی مانع عمیق‌شدن شكاف فقر و غنا و تسلط اشرار بر مقدرات اقتصادی و سیاسی كشور باشید، والسلام.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای آریایی‌‌نژاد بفرمایید.
نایب‌رئیس ـ مربوط به دستور روز باشد، اگر از تذكرات آخر جلسه‌ای باشد من مجبور می‌شود قطع كنم.
احمد آریایی‌نژاد (ملایر) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
عرض تبریك دارم سالروز آزادی خرمشهر را به ملت رشید و بلیغ ایران اسلامی.
ما چند روز پیش برای تذكر ثبت‌نام كرده بودیم و جزء ذخیره‌ها بودیم، متأسفانه به جای اعلام ذخیره‌ها افراد دیگری اعلام شدند كه فقط هماهنگی با جناب رئیس بود، به این مسأله اعتراض داریم، ان‌شاء‌الله بررسی شود.
نایب‌رئیس ـ متشكر، من جواب بدهم، ما برای تذكرات (۵) نفر، ذخیره نداریم، اصولاً نه برای سخنرانی قبل از دستور و نه برای تذكرات ذخیره نداریم و بحث ذخیره وجود ندارد و خواهش من این است كه این تذكرات میان‌جلسه‌ای مثل تذكرات آخر جلسه‌ای نباشد، بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای پیرمؤذن بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر و نمین) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
گر حكم شود كه مست گیرند
در شهر هرآنچه هست گیرند
اژه‌ای عزیز! به پرونده (۹۰۰۰)  میلیارد تومانی «بابك زنجانی»، به پرونده «مرتضوی»، به پرونده «منفعت‌طلبان» پشت‌پرده‌های تحریم و «نیروهای خودسر» كه فراقانونی عمل می‌كنند، به آنها هم برسید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای مطهری بفرمایید.
علی مطهری (تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای باهنر! تذكر من درباره دستور قبلی جلسه امروز است و بر اساس اصل (۱۶۰) قانون اساسی و بند (۱۱) ماده (۲۴) آیین‌نامه داخلی مجلس، ببینید! ما از آمدن جناب آقای اژه‌ای و توضیحات ایشان استقبال می‌كنیم، گرچه انتظار این بود كه توضیحات جزئی‌تری بدهند، اما كاری كه دیروز در مجلس شد كه سؤال از وزیر تبدیل به یك سخنرانی شد این یك بدعت بود كه با قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس سازگار نیست و باعث محدودشدن اختیارات نظارتی مجلس می‌شود.
طبق اصل (۱۶۰) قانون اساسی وزیر دادگستری مسؤولیت كلیه مسائل مربوط به روابط قوه قضائیه با قوه مجریه و قوه مقننه را به عهده دارد. این رابط بودن به این معنی نیست كه صرفاً طرحی را از قوه قضائیه بگیرند و به دولت ببرند و لایحه را بیاورند به مجلس، اگر این‌طور باشد، یك «پیك موتوری» هم كافی است كه این كار را انجام بدهد، ما نیازی به وزیر دادگستری نداریم! بلكه به این معنی است كه پاسخ را از قوه قضائیه بگیرند و در مجلس بیان بكنند و به هر حال وزیر دادگستری باید پاسخگو باشد و به علاوه ما امكان رأی‌گیری در مورد سؤال را هم با این بدعتی كه ایجاد كردیم از بین بردیم. من امیدوارم كه این اقدام همین یك‌بار باشد و ان‌شاء‌الله هیأت رئیسه دوباره این كار را تكرار نكند، خیلی ممنون.
نایب‌رئیس ـ متشكر، ببینید! دیروز هم آقای رئیس فرمودند ما متأسفانه الان این را قبول داریم كه وزیر دادگستری پاسخگوی عملكرد قوه قضائیه نیست، اصل (۱۶۰) ظرفیت‌هایی را دارد، متأسفانه از این ظرفیت استفاده نشده و من هم قبول دارم و علت آن هم این است كه اصلاً ما قانونی را پیرامون اصل (۱۶۰) مشخص نكرده‌ایم، واقع قضیه این را اگر ان‌شاء‌الله كمیسیون‌ قضائی و دوستان دیگر كمك بكنند كه ما یك قانون اجرایی برای اصل (۱۶۰) بنویسیم و تصویب بكنیم كه ان‌شاء‌الله مغایر با قانون اساسی هم نباشد، من هم قبول دارم كه اصل (۱۶۰) ظرفیت بسیار بالایی دارد و حتماً جالب است وزیر دادگستری شاید تنها وزیری است كه اسمش در قانون اساسی آمده است و الان هم متأسفانه در عملكرد جزء بیكارترین وزرای كشور است كه باید از ظرفیت اصل (۱۶۰) ان‌شاء‌الله استفاده كنیم.
 
۶ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذكرات نمایندگان را اعلام بكنید.
دبیر (صادقی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
تذكرات شفاهی امروز عبارتند از نفر اول جناب آقای رسائی نماینده محترم تهران، ری و شمیرانات و اسلامشهر بفرمایید.
حمید رسائی (تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! دو تذكر دارم، ابتدا از نمایندگان محترم مجلس، رسانه‌ها، تشكل‌های دانشجویی تشكر می‌كنم كه علی‌رغم نامهربانی‌ و توهین‌ها، مردانه ایستادند و توافقنامه ژنو را نقد كردند و علی‌رغم منع حضور در صدا و سیما توانستند افكار عمومی را نسبت به این موضوع حساس كنند و بدنه اجتماعی را با خود همراه كنند و الحمدلله موجب تغییر روش تیم مذاكره‌‌كننده شوند.
همچنین از تیم مذاكره‌كننده تشكر می‌كنم كه در دور جدید مذاكرات، واقعاً حقوقی و با دقت و بدون خوش‌بینی به دولت‌های استكباری پای میز مذاكره حاضر شدند و بر خلاف دور قبل در نقطه‌ها و ویرگول‌ها دقت كردند و حقوق ملت را كوتاه نیامدند.
آقای ظریف! امیدوارم همیشه مانند این دوره مذاكرات دلاور باشید و نه مانند دورهای قبل كه دل‌آور بودید، البته بدانید كه چون از حقوق ملت دفاع كردید مانند مرحله قبل به ثمن بخس این حقوق را واگذار نكردید حتماً‌ آنها شما را به خاطر این ایستادگی كه كردید در فشار خواهند گذاشت، ولی بدانید ملت پشت سر شما است اگر اینگونه مذاكره كنید كه این بار كردید. البته ما شما را به خاطر این ایستادگی مذمت نمی‌كنیم، ما به شما تهمت نمی‌زنیم، ما مانند آقای روحانی نمی‌گوییم كه «عده‌ای به نام ایستادگی در برابر ابرقدرت‌ها جیب مردم را زدند و اموال مردم را غارت كردند».
آقای روحانی! آیا ایستادگی این بار دولت و تیم مذاكره‌كننده در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب برای زدن جیب مردم است؟ این چه نوع سخن‌گفتن است؟
آقای روحانی! جیب مردم را آنها زدند كه نه تنها ایستادگی نكردند، بلكه سه سال به انگلیس پناهنده شدند و سر در پرونده‌هایی مانند كرسنت و استات‌اویل داشتند و در مكالمات تلفنی‌شان با یك ضد انقلاب اقرار می‌كنند كه با بابا تقسیم كار كرده‌اند تا به نظام فشار بیاورند. توقع از آقای محسنی امروز این بود تا در خصوص این پرونده آقازاده سخن بگوید و تكلیف را مشخص كند كه مردم منتظر آن هستند.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقت تمام است (رسائی ـ یك نكته كوچك دیگر مانده) دو دقیقه را رعایت كنید، نه دیگر وقتی نمانده.
دبیر (صادقی) ـ جناب آقای تأمینی نماینده محترم رشت بفرمایید.
حسن تأمینی‌لیچایی (رشت) ـ سلام علیكم، خدا قوت.
پیشاپیش  فتح خرمشهر را تبریك عرض می‌كنم.
تذكرات خیلی زیاد است ولی تذكر اول من به خود هیأت رئیسه است، واقعاً نظر من این است كه عملكرد ضعیفی داشتند و عزیزان ما با توجه به اینكه در بسیاری از مواقع خود ما در جریان قرار نمی‌گیریم كه هیأت رئیسه چكار می‌كند، در همه این بحث‌ها عزیزان نماینده هم سال آخر متوجه می‌شوند كه این بی‌توجهی‌هایی كه دارد می‌شود و تذكراتی كه ما می‌گوییم، به هر حال نتیجه‌اش را ما نمی‌دانیم، یعنی اصلاً فیدبك ندارد این تذكرات. اینهمه تذكرات به وزرا دادیم، اینهمه تذكرات به عزیزانی كه واقعاً كم‌‌كار هستند، هیچ‌كدام از اینها بازخوردش را نمی‌بینیم چه كسی باید این موضوعات را و این مشكلاتی كه نمایندگان دارند پیگیری بكنند واقعاً نظر من این است كه از وظایف هیأت رئیسه است، ما به هیأت رئیسه رأی داده‌ایم، هیأت رئیسه باید توجه داشته باشد. در بسیاری از مواقع هم واقعاً‌ جایگاه نماینده را نمی‌دانیم، حالا آن را باید خود هیأت رئیسه بیشتر تعیین بكند، چون همه ما یك‌سری گرفتاری‌هایی داریم و متأسفانه نمایندگان خیلی مظلوم واقع شده‌اند، هرچه مشكلات هست روی دوش نمایندگان است ولی ما می‌بینیم كه یك‌سری از نور‌چشمی‌های هستند كه توجه می‌شوند. همین سفرهایی كه آقایان دارند، عزیزان ما در هیأت رئیسه هیچ‌وقت نشده عام دعوت شود یا بخواهند یك عزیزی كه از گروه خودشان نیست دعوت به عمل بیاید.
 من از همه نمایندگان می‌خواهم كه توجه داشته باشند، از خود عزیزان هیأت رئیسه هم حتماً توجه بیشتری داشته باشند، حالا كه مجدداً‌‌ می‌خواهند انتخاب شوند قطعاً به این موضوعات توجه بیشتری داشته باشند، حالا استان گیلان هم كه الحمدلله كلكسیونی از مشكلات است، بحث راه‌آهنش كه حل نشده، مشكلات راهش مانده، شانه‌های خاكی  استان گیلان، خواهش من از وزارت محترم راه این است كه یك توجه ویژه‌ای بشود،‌ در بسیاری از این شانه‌های خاكی هر روز ما كشته‌های خیلی زیادی داریم!
یك مشكل دیگر هم هست در بحث دانشگاه پیام نور كشور است، واقعاً میزان نارضایتی خیلی بالا است كه حتماً وزیر محترم علوم یك تجدیدنظر در خصوص دانشگاه پیام نور داشته باشند.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای عبدالله‌زاده نماینده محترم فردوس، سراوان و طبس بفرمایید.
محمدعلی عبدالله‌زاده (فردوس، طبس،‌ بشرویه و سرایان) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
تذكر بنده به وزیر محترم جهاد كشاورزی است كه امیدوار هستم این تذكر را جدی بگیرند، وضعیت عشایر، كشاورزان و دامداران در استان خراسان جنوبی، بخصوص شهرستان‌های طبس، فردوس و بشرویه انصافاً بسیار اسفناك است. اگر راهكاری برای تأمین علوفه دام عشایر و خرید دام به قیمت واقعی چون الان دام اینها را با نصف قیمت و با چك‌های دوساله دارند می‌خرند، همه هستی این عشایر است كه دارد تباه می‌شود، ‌اگر فكری نشود، تمدید وام‌های كشاورزان و حتی معافیت بیمه‌ای كارفرمایان بخش كشاورزی كه آقای وزیر قول داده بودند هنوز انجام نشده.
اولاً از وزیر محترم نیرو تشكر می‌كنیم كه جلسه‌ای را با ریاست محترم مجلس جناب آقای دكتر لاریجانی گذاشتند، در بحث واگذاری احداث نیروگاه حرارتی زغال‌سوز طبس كه من نمی‌دانم چرا نیروهایی از خود وزارت نیرو مقاومت می‌كنند در برابر این واگذاری، هر سال (۱۰)، (۱۵) میلیارد پول می‌گیرند و هزینه‌های جاری‌شان را انجام می‌دهند در صورتی كه بخش خصوصی حاضر است بیاید این نیروگاه را بگیرد، لزوم تغییر در تعرفه برق شهروندان شهرستان طبس كه در سه ماه از سال بالای (۵۰) درجه دمای هوا است و بارها گفته‌ایم همه مستندات مربوطه توسط سازمان هواشناسی تهیه شده ولی الان تعرفه برق در شهرستان طبس مثل شهرهای شمالی كشور است، خواهش من این است كه وزیر محترم این مسأله را در جلسه‌ای كه با جناب آقای دكتر لاریجانی داشتند قول دادند كه انجام بدهند.
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكی هم تسریع در تجهیز بیمارستان‌های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان و تأمین نیروی انسانی برای بخش‌های دیهوك، دستگردان و ارسك و سه‌قلعه و آیك كه ان‌شاء‌الله توجه بكنند.
از وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی خواهش من این است كه به وضعیت بانك صادرات در استان خراسان جنوبی رسیدگی شود و متأسفانه هیچگونه همكاری با بخش‌های مختلف در استان توسط این بانك انجام نمی‌شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون،‌ نفر بعد را دعوت بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ جناب آقای رستمیان نماینده محترم دامغان بفرمایید.
عبدالرحمن رستمیان (دامغان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
من هم سلام عرض می‌كنم خدمت همه شما بزرگواران، من تشكر می‌كنم از خدمتگزاران صدیق نظام اسلامی كشورمان، چند تذكر هم دارم.
یك تذكر به وزیر محترم راه و شهرسازی دارم كه عدم اولویت‌گذاری در پروژه‌های ملی را دارند، پروژه جاده‌ای و ریلی شمال به جنوب،‌ از راه‌های استراتژیك ترانزیتی كشور است و طبق كار كارشناسی كه در افق توسعه‌ای كشور هم هست در اولویت‌گذاری شده، اما من نمی‌دانم بعضی وقت‌ها شاید بعضی از ملاقات‌ها، جلسات خصوصی، این اولویت‌گذاری‌ها را تغییر می‌دهد، پروژه‌های ملی كه ارزش افزوده ملی دارند ارجح هستند نسبت به پروژه‌هایی كه خدای ناكرده ارزش افزوده فردی و منطقه‌ای داشته باشند. من تقاضا دارم كه این دقت بشود كه از این اتفاقات نیفتد و منافع ملی را ارجح بدانیم.
تذكر دوم من به وزیر محترم كشور است، متأسفانه هنوز آمایش سرزمین اجرایی نشده، سازگاری بین تعداد بیكاران ما و منابع عظیم ثروت كشور ما وجود ندارد، اگر این به كار گرفته شود قطعاً بیكاری را نداریم، قطعاً مهاجرت داخلی را نداریم، هیچ وزارتخانه‌ای حق ندارد بر خلاف برنامه اقدام بكند، متأسفانه بعضی از برنامه‌ها بر اساس آمایش نیست.
تذكر سوم من به وزیر محترم صنعت و معدن است، متأسفانه بعد از هشت ماه هنوز اقدامی برای فعال‌سازی شهرك‌های صنعتی نشده است، یك برنامه اجرایی را نمی‌بینیم با تقویم زمانی كه ببینیم كاری انجام شده. این گلایه‌هایی هم كه می‌شود یا صحبت‌هایی كه می‌شود كه بانك‌ها مشكل دارند خیلی حرف بدی است، بانك‌ها كه وزیر ما نیستند، شما وزیر ما هستید، وزیر اقتصاد وزیر ما است، شما وزیر بانك‌ها هستید، من تقاضا دارم كه این قضایا به گونه‌ای تدوین شود كه وزرا فقط مشكل‌یابی نكنند، بلكه بعد از مشكل‌یابی رفع مشكل بكنند. این تقاضای ما است و به خاطر همین انتخاب شده‌ایم كه این كار را بكنیم، فقط كندی هم تصمیم‌سازی و هم تصمیم‌گیری و هم پلان اجرایی در وزارت نیرو است كه تقاضا دارم آن هم تسریع شود، خیلی ممنون.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر از رعایت وقت، جناب آقای علی‌پور نماینده محترم قائمشهر بفرمایید.
كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام دارم خدمت همكاران محترم و همچنین پیشاپیش روز مقاومت و ایثار، روز سوم خرداد، روز فتح خرمشهر را خدمت ملت شریف ایران تبریك و تهنیت عرض می‌كنم.
تذكر اول من به وزیر اقتصاد و دارائی و همچنین به دولت، صندوق توسعه ملی برای حمایت از بخش خصوصی و در جهت كاهش وابستگی به نفت است،‌ متأسفانه اخیراً دولت (۱/۴) میلیارد دلار از این صندوق را برداشت كرده كه این خلاف قانون است،‌ ان‌شاء‌الله دولت پاسخگو باشد،‌ وزیر اقتصاد هم پاسخگو باشد و برای مجلس روشن كند كه این مبلغ عظیم را خرج چه كاری كرده است.
تذكر بعدی من به وزیر كشور است، جناب آقای وزیر! جناب آقای باهنر! یك جایی به مجلس، استانی،‌ فرمانداری به مجلس توهین می‌كند، مجلسی كه رأس امور و تصمیم‌گیرنده است، هیچ برخوردی نمی‌شود، به نظر می‌رسد كه وزیر كشور مسلوب‌الاختیار است.
 اما یك جای دیگر فرمانداری جلوگیری می‌كند از سخنرانی یك آقایی، اجبارش می‌كنند كه استعفاء بدهد و به عزل او رأی می‌دهند، به نظر می‌رسد كه یك بام و دو هوا نمی‌شود و قطعاًَ وزیر كشور باید روی این موضوعات پاسخگو باشد. همكاران عزیزم از دیروز پیگیری كرده‌اند كه ان‌شاء‌الله استیضای وزیر كشور تقدیم هیأت رئیسه خواهد شد.
تذكر بعدی من هم به وزیر محترم بهداشت و درمان است، در واقع وزیر بهداشت و درمان نظارتی روی دانشگاه‌های علوم‌ پزشكی استان‌ها هم داشته باشند، وضعیت خوبی ندارد، وضعیت بیمارستان‌ها، برخورد نامناسب كه به نظر می‌رسد كه توجه جدی باید بشود.
تذكر بعدی به وزیر اقتصاد است، ما در شهرستان قائم‌شهر،‌ استان مازندران،‌ در رابطه با نساجی قائم‌شهر با مشكل مواجه هستیم. جناب آقای وزیر! هنوز زمانش فرا نرسیده؟ (۱۱) میلیارد تومان مشكل (۵۰۰۰)، (۶۰۰۰) نفر كارگران نساجی را حل می‌كند، واقعاً (۱۱) میلیارد تومان برای نظام مشكل است كه هر روز بیایند جلو مجلس و خیابان و تحصن بكنند  و ما شرمنده این مردم بشویم؟ مطالبات بازنشستگان. تذكر بعدی در رابطه با سد خطیركوه است، این سد ساخته شده كه آب كشاورزی سوادكوه را تأمین بكند، متأسفانه قطع كرده‌اند، سوادكوهی كه محروم است، كارخانجات عظیم قبلی هم تعطیل شده است، حداقل كشاورزی‌اش را تعطیل نكنید، وزیر جهاد كشاورزی و همچنین وزیر نیرو ان‌شاء‌الله پاسخگو باشند كه آب خطیركوه را ان‌شاء‌الله به فوریت حل بكنند.
و تذكر آخر هم در رابطه با سد كسلیان است، یكی از مشكلات مازندران، شهرهای قائمشهر و سوادكوه و بعضی از شهرهای استان در گروه «الف» قرار دارد، نیاز به سدسازی مشهود است، ان‌شاء‌الله سد كسلیان را به فوریت حل بكنند و همچنین بحث مشكلات حقوق معوقه بازنشستگان صندوق فولاد سوادكوه،
نایب‌رئیس ـ متشكرم.
 
۷ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
نایب‌رئیس ـ تذكرات كتبی نمایندگان را به مسؤولین اجرایی كشور قرائت بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ تذكرات كتبی نمایندگان محترم به مسؤولان محترم اجرایی كشور:
ـ آقای عباس فلاحی‌باباجان (اهر و هریس) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص جلوگیری از ضایع شدن حقوق كارگزاران مخابرات روستایی.
ـ آقای سیدمحمد سادات‌ابراهیمی (شوشتر و گتوند) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص عدم تنظیم عرضه و تقاضا و رعایت الگوی كشت كه منجر به افت شدید قیمت محصولات كشاورزی از جمله گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی در خوزستان شده است.
ـ آقای سیدسعید زمانیان‌دهكردی (شهركرد) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص دستور ویژه جهت پیگیری برخورد با كارهای خلاف و غیرقانونی كه باعث از بین رفتن محیط زیست و كلاً نابودی زاینده‌رود و كارون می‌شود.
ـ آقای ابراهیم كارخانه (همدان و فامنین) به وزیر آموزش و پرورش در خصوص توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و پرهیز از سیاسی شدن فضای آموزش و پرورش كشور در قالب تشكیل شورای معلمان استانی.
به رئیس‌جمهور محترم در خصوص دستور تهیه و تدوین مؤلفه‌های مدیریت جهادی جهت ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی با تمهیدساز و كار نظارتی لازم.
ـ آقای محمدصالح جوكار (یزد و صدوق) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نظارت دقیق بر قیمت كالاها.
به وزیر نیرو در خصوص تخصیص بودجه جهت تكمیل شبكه فاضلاب شهر یزد.
ـ آقای حجت‌اله خدائی‌سوری (دلفان و سلسله) به وزیر آموزش و پرورش در خصوص رسیدگی به وضعیت مدارس شاهد.
ـ آقای سیدراضی نوری (شوش) به وزرای راه و شهرسازی و جهاد كشاورزی در خصوص جلوگیری از نابودی زمین‌های كشاورزی و محیط زیست در انجام آزادراه اندیمشك ـ اهواز.
ـ آقای عبدالله سامری (خرمشهر) به وزیر نیرو در خصوص علت عدم تكمیل پروژه فاضلاب خرمشهر و علت عدم تكمیل پروژه سد سروری بر روی رودخانه كارون و بهمن‌شیر.
ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص ضرورت رسیدگی جدی به از بین رفتن فرصت‌های شغلی هموطنان توسط اتباع بیگانه بدون پروانه مجاز.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لزوم پرهیز از اجرای طرح‌های توسعه شركت فولاد مباركه به دلیل افزایش نگرانی‌های زیست‌محیطی منطقه.
به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص علت بی‌تفاوتی شركت فولاد مباركه نسبت به ایمنی جاده‌های منتهی به این شركت كه موجبات تلفات جانی و (۴۶) كشته طی سالهای اخیر شده است.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در انتخاب اعضای هیأت مدیره پتروشیمی از نیروهای بومی و انتخاب نیروهای شایسته و توانمند.
به وزیر نیرو تسریع در اجرای رینگ آبرسانی شهر بجنورد و اتمام سدهای در دست اقدام.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص احساس تعهد و وظیفه برقراری روزی دو پرواز هوایی به خراسان شمالی و جلوگیری از تخلفات.
ـ آقای علی‌محمد احمدی (دهلران، دره‌شهر و آبدانان) به وزیر نفت در خصوص دلیل تعلل، بی‌مسؤولیتی و ضعف نظارت و مدیریت بر پروژه خط انتقال گاز شهرستانهای دهلران و آبدانان.
ـ آقایان: جواد هروی (قائنات)، مراد هاشم‌زهی (نهبندان و سربیشه)، سیدمحمدباقر عبادی (بیرجند و درمیان) و محمدعلی عبداله‌زاده (فردوس، سرایان، طبس و بشرویه) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینكه تقلیل پروازهای فرودگاه بیرجند بر چه مبنایی صورت گرفته كه موجب دغدغه مردم خراسان جنوبی و مشكل‌آفرینی برای مدیران و نمایندگان استان را فراهم كرده است.
ـ آقای محمود شكری (طوالش، رضوانشهر و ماسال) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص اجرای قانون اصلاح قانون استخدام مهندسین تولیدات كشاورزی كه متأسفانه بعد از گذشت دو سال از اجرای آن اقدامی صورت نگرفته است.
   ـ آقای سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص تعیین تكلیف استخدام نیروهای انسانی كه در دولت قبل امتحان داده‌اند ولی منتظر اشتغالند.
ـ آقای كمال علی‌پورخنكداری (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص تعیین تكلیف (۳۰) هزار جوان تحصیلكرده كه دو سال پیش در آزمون استخدامی قبول شده‌اند و منتظر پاسخ می‌باشند.
همچنین به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص علت برخورد ناشایست مدیران استانی دانشگاه علوم پزشكی با مدیران بیمارستانی و امنیتی كردن مراكز تخصصی.
   ـ آقای سیدهادی حسینی (قائم‌شهر، سوادكوه و جویبار) به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص لزوم تجدیدنظر در قیمت ذغال‌سنگ كه قیمت‌گذاری جدید كارگران مظلوم معادن ذغال‌سنگ و شركتهای ذغالی را دچار مشكل نموده است.
ـ آقایان: مفید كیائی‌نژاد (ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان) و محمدجواد كولیوند (كرج) به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص تغییر و جابجایی غیرمنطقی برخی از مدیران شهرستان.
ـ آقای حبیب آقاجری (بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص بلاتكلیفی مسكن مهر و سردرگمی اعضای تعاونی‌ها.
ـ خانم زهره طبیب‌زاده‌نوری (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اعطای مسؤولیت راه‌اندازی خبرگزاری مناطق آزاد به فرد دستگیرشده در جریان فتنه.
به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات در خصوص اقدام معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شیراز مبنی بر برگزاری جشن تئاتر طنز در روز وفات حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) و شهادت حضرت احمدبن موسی (علیه السلام).
ـ خانم شهلا میرگلوی‌بیات (ساوه و زرندیه) به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص تقلیل سطح وضعیت استخدامی از قراردادی به شركتی در مورد بازرسان زحمتكش سازمان صنعت‌، معدن و تجارت.
ـ آقایان: احمدعلی مقیمی (بهشهر، نكا و گلوگاه)، رضا صابری (رامیان و آزادشهر)، احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم)، عطاالله سلطانی‌صبور (رزن) و علی‌اصغر زارعی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص رفتار غیرمسؤولانه شركت شمسا نسبت به زائران محترم عتبات عالیات.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت تأخیر مستمر و طولانی پروازهای عتبات عالیات.
ـ آقای محمدمهدی مفتح (تویسركان) به وزیر آموزش ‌و پرورش در خصوص توجه به درخواست مربیان محترم پیش‌دبستانی نسبت به احتساب سوابق خدمتی به ویژه سالهای ۱۳۹۰ به بعد.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر آموزش ‌و پرورش در خصوص اجرای قانون استخدام معلمین برای نیروهای شركتی و مربی بهداشت پیش‌دبستانی و مربیان آموزشكده‌ها و تعیین تكلیف آنها و همچنین اجرای تعهدات وزارتخانه برای ساخت یا اجاره اماكن اداری آموزش ‌و پرورش خراسان.
ـ آقایان: جعفر قادری و ضرغام صادقی (شیراز) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توجه به اعتراضهای عمومی مردم فارس مبنی بر لغو تعداد قابل توجه پروازهای فرودگاههای فارس.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در واگذاری زمین برای طرحهای دولتی و خصوصی و رعایت ضوابط نیاز وزارتخانه‌ها و لزوم تعیین كاربری سایت اداری و آوردن به محدوده شهر و اجرای زیرساختها.
ـ آقای سیدبهلول حسینی (میانه) به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از تغییر و تنزل وضعیت استخدامی بازرسان آن وزارتخانه.
ـ آقای محمدمهدی مفتح (تویسركان) به وزیر نیرو در خصوص تكمیل و اتمام پروژه سد سرابی در سال جدید.
ـ آقایان: سیدمحمد بیاتیان (بیجار) و محسن بیگلری (سقز و بانه) به وزرای جهاد كشاورزی و صنعت‌، معدن و تجارت در خصوص بی‌كیفیت بودن تراكتورهای تحویلی به كشاورزان و بلاتكلیف بودن كشاورزان.
ـ آقای محمدعلی مددی (میانه) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص عدم نظارت بر مسائل و مشكلات خانواده معظم شهدا و تبعیض بیشتر در حفظ حرمت و كرامت شهدا در منطقه.
ـ آقای موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص تلاش برای انجام وظایف محوله برای اشتغالزایی و ساخت مجموعه ورزشی ـ فرهنگی كارگران استان خراسان شمالی و اجرای قانون استخدام مربیان فنی و حرفه‌ای و اصلاح هیأت مدیره پتروشیمی بجنورد.
به وزیر نیرو در خصوص اتمام آبرسانی به شهر بجنورد و رینگ حاشیه شهر و اتصال منبع (۳۰) هزار متر مكعبی و تخصیص (۲۰) میلیارد متر مكعب آب.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر. ان‌شاءالله حالا بقیه تذكرات كتبی را بعداً قرائت می‌فرمایید.
من اعلام كنم كه (۲۴۰) نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از فعالیتهای اشتغال مولد و پایدار كمیته امداد حضرت‌ امام تشكر كرده‌اند. مراسم جشن خودكفایی (۲۰) هزار خانواده تحت حمایت را برگزار كرده‌اند. نمایندگان اعلام كرده‌اندكه با توجه به نیاز جدی امروز تمامی خانوارهای كشور به اشتغال در شغلی شرافتمندانه این اقدام كمیته امداد حضرت امام را ارج می‌نهیم و آمادگی مساعدت در استمرار انجام این وظیفه را اعلام می‌نماییم.
۸ ـ قرائت نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر
نایب‌رئیس ـ جناب آقای سبحانی‌نیا! نامه‌ای به مناسبت سوم خرداد به امضای اتفاق نمایندگان رسیده كه قرائت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همان طور كه جناب آقای مهندس باهنر اشاره فرمودند نامه‌ای به امضای اتفاق نمایندگان محترم مجلس در خصوص آزادی خرمشهر در سوم خرداد رسیده كه بیانیه قرائت می‌شود.
امام خمینی (رحمه‌الله‌علیه) (حضار صلوات فرستادند): «خرمشهر را خدا آزاد كرد». در آستانه سالروز بعثت حیات‌بخش پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) فرارسیدن سالروز سوم خرداد آزادسازی شهر خون، خرمشهر، روز مقاومت، ایثار و پیروزی و یاد و خاطره امام عزیز حضرت روح‌الله (رحمه‌الله‌علیه) و شهدای گرانقدر دوران نورانی دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس را گرامی می‌داریم. یقیناً افتخارات دوران درخشان دفاع مقدس برای همیشه در اذهان همگان خواهد ماند. ضروری است به هر مناسبتی دلایل آن افتخارات كه به واسطه اخلاص، توكل بر خدا، روحیه جهادی و تكیه بر مردم و توان داخلی به دست آمده یادآوری شود و الگوی زنده پیشرفت و پیروزی در برابر مستكبران و قلدران برای امروز جامعه ما سرمشق قرار گیرد.
سال ۹۳ توسط مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (حضار صلوات فرستادند) (مدظله‌العالی) سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده است. یقیناً دوران دفاع مقدس یكی از موفقترین نمونه‌های عزم ملی و مدیریت جهادی است. امید است با استمداد از ذات اقدس الهی امروز هم در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان قسم‌خورده بشریت با همان روحیه ایمانی و جهادی پیروزیهای بزرگتری را شاهد باشیم و روح ملكوتی امام راحل (رحمه‌الله علیه) و شهدای گرانقدر را خشنود سازیم. امروز نیازمند آن هستیم در سایه مدیریت جهادی و با توكل بر خداوند بزرگ و تبعیت از رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) (حضار صلوات فرستادند) كه رمز موفقیت امت ایران عزیز است در مقابل زیاده‌خواهی‌های استكبار و سلطه جهانی بایستیم و در جریان جنگ نرم نیز با تشكیل جبهه عظیم مردمی وظیفه حساس خود را انجام دهیم. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر.
 
۹ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ جلسه بعدی ما روز یكشنبه چهارم خردادماه ساعت (۸) صبح است. دستور روز یكشنبه هم ابتدا انتخابات هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی برای سال سوم است و بعد هم ان‌شاءالله توفیق داشته باشیم محضر مقام معظم رهبری جهت استفاده از رهنمودهای معظم له شرفیاب‌ می‌شویم. ختم جلسه اعلام می‌شود.
(جلسه ساعت ۱۲:۰۲ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی اردشیرلاریجانی

۱۰ ـ ضمیمه:
ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
طرح اجازه به وزارت صنعت‌، معدن و تجارت برای انعقاد قرارداد كار معین با بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار ۴۵۴ برنامه و بو.دجه و محاسبات به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسه ۲۱۰ و تصویب كلیات در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و یازدهم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها    ۴۵۳        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۱۲   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۵
   
 
             
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۵ ـ ۸ ۲۳
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۲۰۴ ۱۳ ۶۶ ۲۸۳
قوانین ابلاغی به دولت ۳۹ ـ ۳۱ ۷۰
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۴۹ ۳ ۷ ۵۹
جمع كل ۳۱۲ ۱۶ ۱۲۵ ۴۵۳
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۳۹   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۶ ۲ ۷
تحت بررسی ۸۶ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۳۷ ۱ ۱
جمع كل ۱۳۹ ۳ ۱۷


نام
پست الکترونيک
پيام شما