آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۸
بازديد روز قبل: ۲۳۱
بازديد هفته: ۲۷۶۶
بازديد ماه: ۷۰۲۱
بازديد کل: ۶۲۸۱۸۴۴
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
۲۳۱ بازدید
 
   

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۰۹) - دوره نهم ۲۸/۰۲/۱۳۹۳


              جلسه دویست و نهم (۲۰۹)  
۲۸  اردیبهشت‌ماه  ۱۳۹۳   هجری‌شمسی
۱۸ رجب  ۱۴۳۵ هجری‌قمری
   
 
دوره نهم  ـ اجلاسیه دوم
۱۳۹۳ ـ ۱۳۹۲
 عناوین مندرجات:    
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ـ تصویب مجدد طرح بیمه بیكاری و حمایت از بیكاران متقاضی كار (اعاده شده از مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان) (ثبت ۱۴)
۴ـ بحث و بررسی درخصوص طرح انتقال پایتخت و ارجاع آن به كمیسیون‌ مربوطه (ثبت۲۳۸)
۵ ـ بحث و بررسی درخصوص رد طرح بیمه اجتماعی فراگیر (همگانی) و خارج شدن آن از دستور (ثبت ۲۹۸)
۶ ـ  تصویب اجرای آزمایشی  طرح آئین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الكترونیكی به مدت سه سال (ثبت ۲۰۱)
۷ـ اعلام وصول طرح دائمی‌شدن بند (۱۶) قانون بودجه ۱۳۹۲ كل كشور با قید دوفوریت و رد فوریت آن (ثبت ۴۵۱)
۸ ـ ناطقان جلسه آقایان: ابراهیم آقامحمدی، سیدمرتضی حسینی، سیدعنایت‌الله هاشمی، علیرضا محجوب و عباس فلاحی‌باباجان
۹ـ اعلام وصول طرح مدیریت ادارات كل، شهرستان‌ها، نواحی و مناطق آموزش ‌و پرورش به صورت هیأت امنایی با قید یك‌فوریت و رد فوریت آن (ثبت۴۵۲)
۱۰ ـ تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۱ ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرایی كشور
۱۲ ـ قرائت نامه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به ریاست محترم جمهوری درخصوص مشكلات كشاورزی جنوب استان كرمان
۱۳ ـ اعلام وصول یك فقره طرح
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۵ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات
                               ب ـ فهرست طرح‌های اعلام وصول شده
           
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۲۱۲ نفر از نمایندگان رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
دستور جلسه دویست و نهم روز یكشنبه بیست و هشتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با هجدهم رجب ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ گزارش كمیسیون اجتماعی در مورد طرح بیمه بیكاری و حمایت از بیكاران متقاضی كار (اعاده شده از مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام و شورای محترم نگهبان).
۲ ـ گزارش شور دوم كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح انتقال پایتخت.
۳ ـ گزارش كمیسیون بهداشت و درمان در مورد رد طرح بیمه اجتماعی فراگیر همگانی.
۴ ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الكترونیكی برای تصویب مدت اجرای آزمایشی آن طبق اصل (۸۵) قانون اساسی.
۵ ـ گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد طرح الحاق یك تبصره به ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده.
۶ ـ‌گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه ایجاد و راه‌اندازی بانك اطلاعاتی سازمان همكاری‌های اقتصادی (اكو) در خصوص قاچاق و تخلفات گمركی.
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
‌‌‌‌رئیس ـ تلاوت آیاتی از كلام‌الله مجید را آغاز بفرمایید.
(آیات ۱۷۵ ـ ۱۷۳  از سوره مبارکه «نساء» توسط قاری محترم آقای علی عبدالهی تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
فَأَمَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ فَیُوَفِّیهِمْ أُجُورَهُمْ وَ یَزِیدُهُمْ مِنْ فَضْلِهِ وَ أَمَّا الَّذِینَ اسْتَنْكَفُوا وَ اسْتَكْبَرُوا فَیُعَذِّبُهُمْ عَذاباً أَلِیماً وَ لا یَجِدُونَ لَهُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَلِیًّا وَ لا نَصِیراً * یا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جاءَكُمْ بُرْهانٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَ أَنْزَلْنا إِلَیْكُمْ نُوراً مُبِیناً * فَأَمَّا الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَ اعْتَصَمُوا بِهِ فَسَیُدْخِلُهُمْ فِی رَحْمَةٍ مِنْهُ وَ فَضْلٍ وَ یَهْدِیهِمْ إِلَیْهِ صِراطاً مُسْتَقِیماً *
(صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای عبدالهی قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای حسین سبحانی‌نیا قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«اما كسانی كه ایمان آرند و عمل صالح كنند پاداششان را به تمام خواهد داد و از فضل و كرم خویش افزونتر نیز خواهدشان داد. و اما كسانی كه از بندگی او ابا كنند و كبر ورزند با عذابی دردناك عذابشان خواهد كرد و آنان جز خدا برای خویشتن یار و یاوری پیدا نخواهند كرد. هان ای مردم! به راستی كه برای شما از جانب پروردگارتان برهانی آمده و ما برایتان نوری تابناك فرستاده‌ایم. آنانكه به خدا ایمان آرند و بدو پناه برند دیری نگذرد كه وی آنان را در رحمت و فضل خویش درآورد و در راهی راست به سوی خویش هدایت كند».
صلوات (حضار صلوات فرستادند).
رئیس ـ متشكریم.
۳ ـ تصویب مجدد طرح بیمه بیكاری و حمایت از بیكاران متقاضی كار (اعاده شده از مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان) (ثبت ۱۴) 
رئیس ـ دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول گزارش كمیسیون اجتماعی در مورد طرح بیمه بیكاری و حمایت از بیكاران متقاضی كار (اعاده شده از مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام و شورای محترم نگهبان) است. اگر سخنگو تشریف دارند تشریف بیاورند و اگر نه رئیس محترم كمیسیون آقای دكتر عزیزی بفرمایند.
رئیس ـ آقای عزیزی! بفرمایید.
عبدالرضا عزیزی (رئیس كمیسیون اجتماعی) ـ‌
بسم‌الله الرحمن الرحیم  
گزارش كمیسیون اجتماعی به مجلس شورای اسلامی
طرح بیمه بیكاری و حمایت از بیكاران متقاضی كار كه پس از ارجاع به مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌منظور رفع اشكال شورای محترم نگهبان به مجلس اعاده شده بود، پس از تشكیل جلسات متعدد با حضور نمایندگان محترم دولت در جلسه روز یكشنبه مورخ ۲۱/۲/۱۳۹۳ با دعوت از نمایندگان محترم آن شورا و حضور نماینده محترم دولت و كارشناسان و مسؤولین دستگاههای ذی‌ربط بررسی شد و در نهایت به‌شرح زیر به‌تصویب رسید.
اینك گزارش آن‌ مطابق ماده (۲۰۱) آیین‌نامه داخلی به مجلس‌شورای اسلامی تقدیم می‌شود.
رئیس كمیسیون اجتماعی ـ عبدالرضا عزیزی
همكاران عزیز توجه داشته باشید! همان طوری كه استحضار دارید متأسفانه به علت عدم حمایت از تولید، بیكاری در ایران تعدادش خیلی زیاد شده است و همین طور با این سودهایی كه بانكها می‌گیرند متأسفانه وقتی كه بانكهای دولتی (۲۳) درصد روزشمار سود می‌گیرند كسی نمی‌آید در تولید سرمایه‌گذاری كند و شاید بیشتر از اینها هم سود می‌دهند یا سود می‌گیرند. لذا بیكاری متأسفانه در جامعه زیاد شده. هرچند ما باید به این فكر باشیم كه مقدمات كاهش سودهای بانكی را فراهم كنیم و مردم را به سوی تولید و به دنبال آن افزایش اشتغال سوق بدهیم ولی در عین حال برای اینكه حداقل به صورت موقت از عده زیادی كه متأسفانه به هر دلیل بیكار می‌شوند یا جویای جدید كار هستند از آسیبهای اجتماعی آنها جلوگیری كنیم بهترین كار همین بیمه بیكاری برای بیكاران، آن كسانی كه بیكار می‌شوند یا متقاضیان جدید جویای كار بودند.
دوستان ما خیلی زحمت كشیده‌اند، هم در مجلس هشتم هم در مجلس نهم و شورای محترم نگهبان بجا و منطقی طبق اصل (۷۵) ایراد گرفته‌اند به خاطر اینكه بیمه بیكاری بار مالی داشت. ولی خوشبختانه كمیسیون اجتماعی مجلس با پیشنهادی كه برای بودجه سال ۹۳ داد این مشكل را حل كرد. یعنی (۲۰۰۰) میلیارد تومان برای بیكاران و متقاضیان جدید جویای كار پیشنهادی كه برای كمیسیون تلفیق داد خوشبختانه كمیسیون تلفیق و صحن علنی هم تصویب كرد و شورای محترم نگهبان هم تأیید كرد. این درواقع مشكل مالی حل می‌شود. بعضی‌ها می‌گویند فرض بفرمایید ما نمی‌توانیم برای (۸) میلیون نفر (۲۰۰۰) میلیارد تومان در نظر بگیریم. در صورتی كه در این طرح آمده (۲۰) درصد. (۲۰) درصد بیكاران را ما می‌توانیم سال اول تحت پوشش قرار دهیم. در صورتی كه این (۲۰۰۰) میلیارد تومان بیشتر از (۲۰) درصد را شامل می‌شود.
ضمن اینكه ماده (۱۱) كه بار مالی داشت و همین طور این فصل (۲) كه در اینجا بود را حذف كردیم كه این مشكل ماده (۱۱) توأم حل شد. درواقع فصل (۳) شد فصل (۲) و فصل (۲) هم حذف شد. لذا مشكل مالی هم ندارد. من فكر می‌كنم كار خوبی است.
البته این انتظار در جوانان و مردم به وجود نیاید كه دولت می‌خواهد مثل یارانه به همه حقوق پرداخت كند. در صورتی كه این فقط به خاطر این است كه همان طور كه خود شما استحضار دارید خیلی در شرایط خاصی به كسانی كه بیكار می‌شوند به صورت موقت به آنها مستمری پرداخت می‌شود تا بتوانند كار پیدا كنند و در این مدتی كه بیكار هستند به زندگی آنها لطمه وارد نشود و دچار آسیب نشوند. من از شما بزرگواران خواهش می‌كنم به این پیشنهاد رأی مثبت بدهید و شما در سرتاسر ایران در حوزه‌های انتخابیه‌تان با این مشكل مواجه هستید. حداقل ما بتوانیم یك مقدار مشكلات را تعدیل كنیم. سپاسگزارم.
رئیس ـ متشكریم. پیشنهاد را بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! این موضوع ظاهراً اخطارها و تذكراتی دارد اگر اجازه بفرمایید.
رئیس ـ چشم، ماده (۲۵) را بخوانید آقای فرهنگی!
دبیر (فرهنگی) ـ بله، فصل دوم با عنوان «مشمولین بیمه بیكاری» در برگیرنده مواد (۶) تا (۲۵) حذف می‌شود و بقیه اصلاحات هم با محوریت همین موضوع است.
رئیس ـ مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! اجازه می‌دهید اخطارها را بگویند؟
رئیس ـ اگر اخطار راجع به موضوع است بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای قاضی‌پور بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر لاریجانی! اخطار اصل (۱۱۲)، وظایف مجمع تشخیص مصلحت. تا امروز این دأب نبوده كه تشخیص مصلحت نظام برای مجلس شورای اسلامی شرط و شروط قرار بدهد. اینجا نوشته «برای رفع ایراد شورای نگهبان در خصوص اصل (۷۵) قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی ارجاع شود تا دولت و مجلس با تفاهم یكدیگر نسبت به تأمین بار مالی اقدام نمایند». دولت هنوز هیچ تفاهمی با مجلس انجام نداده است. مجلس این قانون را نوشته است. باید شورای تشخیص یا رد می‌كرد یا تأیید می‌كرد. همكاران ما آمده‌اند به استناد این فصل دوم بیست مواد را یكجا حذف نموده‌اند. زحمات چندین ساعته مجلس شورای اسلامی و كمیسیون و كارشناسان به باد رفته است. از حضرت‌عالی كه عضو تشخیص مصلحت هستید و آنجا حضور داشته‌اید می‌خواهیم به هیچ وجه اجازه ندهید حق مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام ضایع شود. این اگر بدعت باشد از فردا مجلس زیر امر مجمع تشخیص مصلحت باید كار كند. این در قانون اساسی نیست، حضرت امام و مقام معظم رهبری هر دو اعتقاد دارند مجلس در رأس امور است. نگفته تشخیص مصلحت در رأس امور است. لذا این باید در مجلس تصویب شود، مجمع محترم تشخیص مصلحت حق ندارد برای مجلس شورای اسلامی تعیین تكلیف كند. والسلام
رئیس ـ متشكریم، البته آنچه كه قانون گفته این است كه مجمع تشخیص می‌تواند یا نظر مجلس را قبول كند یا نظر شورا را. و در اینجا چون بار مالی داشت عملاً نظر شورا را پذیرفته است. منتها چون ما در قانون بودجه یك پولی برای بیمه بیكاری گذاشته‌ایم خواستند این مسأله از بین نرود گفته‌اند اگر در این زمینه به تفاهم برسید كه این بودجه هم عملی شود. با این كار می‌خواهد آن بودجه‌ای كه شما برای بیمه بیكاران در نظر گرفته‌اید محقق شود و عملاً در این زمینه كمك كنند. بفرمایید اگر اخطار دیگری هست. 
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای دوات‌گری بفرمایید. یك اخطار و یك تذكر.
مهدی دوات‌گری (مراغه و عجب‌شیر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ریاست محترم و همكاران معزز! ما اصل (۱۱۲) قانون اساسی را وقتی مرور می‌كنیم وظیفه مجمع تشخیص مصلحت نظام صرفاً برای حل اختلاف است. ما در اصل (۶۷) قانون اساسی در اولین جلسه مجلس شورای اسلامی مراسم تحلیف به جا آورده‌ایم كه از قانون اساسی دفاع كنیم. اینجا دارد قانون اساسی مورد تعرض جدی قرار می‌گیرد. ما نبایستی اجازه بدعتهای جدید را بدهیم. ما نبایستی اجازه دهیم كه به هر طریقی نسبت به قانون اساسی تعرضی شود.
نكته دوم؛ به موجب ماده (۲۰۲) آیین‌‌نامه داخلی مجلس كه مورد تأیید شورای محترم نگهبان قرار گرفته، مجمع تشخیص مصلحت نظام تنها در موارد اختلاف می‌تواند اظهارنظر قطعی نموده و گزارش آن را جهت طی مراحل بعدی برای ابلاغ به رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام نماید. چه مجوزی ما داریم كه اینجا مصوبه مجلس رفته مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس شورای اسلامی برای ایجاد تفاهم با دولت برگردانده است؟ در این (۳۵) سال اخیر قانونگذاری كشور این هیچ گونه سابقه‌ای نداشته و همكاران محترم! ما نبایستی اجازه دهیم بدعت جدیدی در نظام قانونگذاری كشور را داشته باشیم.
رئیس ـ متشكریم، حالا شما اخطارتان نظیر همان مطلبی است كه جناب قاضی‌پور فرمودند. ببینید! در موارد اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان مجمع تشخیص نظر قاطع می‌دهد كه طرف كدام را می‌گیرد. اینجا چون بار مالی داشت نظر شورای نگهبان را تأیید كرده‌ است. بنابراین این طرح رد می‌شد. چون ما در بودجه یك (۲۰۰۰) میلیارد از یارانه‌ها را برای بیكاران گذاشته بودیم گفتند برای اینكه آن عملیاتی شود می‌توانید یك تفاهمی كنید كه این كاری كه مجلس كرده از بین نرود. بنابراین شما مخیرید كلاً كنارش بگذارید چون مجمع تشخیص به این قائل نیست، یا اینكه كمكی كنیم كه آن (۲۰۰۰) میلیارد از بین نرود. لذا اشكالی وارد نیست. بدعتی هم نیست چون مجمع تشخیص نظرش این است كه این با این وضع قابل اجرا نیست. بنابراین می‌توانید كنارش بگذارید. چون ما در بودجه سالانه (۲۰۰۰) میلیارد را گذاشته‌ایم یك راهی برای حلش وجود دارد اگر می‌خواهید استفاده شود. این دوستان كمیسیون آمده‌اند برای بیكاران یك راهی پیدا كنند چون بودجه‌اش در نظر گرفته شده است.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! آقای پورابراهیمی هم اخطار دارند.
رئیس ـ همین بحث است؟ بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر لاریجانی! توضیحات حضرت‌عالی در خصوص این موضوع كاملاً مشخص‌كننده این است كه مجمع تشخیص علاقه دارد با یك رویكرد تفاهمی این موضوع برطرف شود. این كاملاً قابل درك است. اما به نظر می‌رسد بحث عددی كه برای بودجه در نظر گرفته شده قبلاً هم بوده یعنی شورای محترم نگهبان با اذعان به این این موضوع را ارجاع داده است.
رئیس ـ نه، شورای نگهبان آن ماده (۱۱) را ایراد گرفت.
پورابراهیمی‌داورانی ـ   عرض می‌كنم، ببینید هم ماده (۱۱) است هم ماده (۵).
رئیس ـ نه، ماده (۱۱) متعلق به فصل (۲) است. این مال فصل (۳) را گذاشته‌اند.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ نه، به عرض بنده برسید من می‌خواهم بگویم مجمع تشخیص آنچه را كه شورای نگهبان در زمانی كه الان شما اشاره فرمودید كه ما عدد (۲۰۰۰) میلیارد را در بودجه دیده بودیم با آن حالت اظهارنظر كرده كه خلاف اصل (۷۵) قانون اساسی است. لذا مجمع تشخیص مصلحت نظام با وجود شرایط موجود باید اظهارنظر كند. یعنی با لحاظ آن. اگر لحاظ آن را مبنا قرار می‌دهد باید نظر مجلس قبول كند. قاعدتاً دیگر توافق مجلس و دولت به نظر می‌رسد اصلاً منطقی نیست. اگر هم نه، با لحاظ آن نبوده است كه شما می‌فرمایید آن اعمال شده بنابراین با آن رویكرد باید بحث دیگری را بپذیریم. من صحبتم این است كه مجمع تشخیص مصلحت نظام قطعاً و مسلما ً با وجود مفروضاتی كه شورای نگهبان نسبت به رد پیشنهاد مجلس اقدام كرده باید اظهارنظر می‌كرد.
رئیس ـ شورای نگهبان كه همه این بندها را رد نكرده.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ نه، آقای دكتر لاریجانی! بار مالی آن را عرض می‌كنم.
رئیس ـ می‌دانم، بار مالی آن مربوط به ماده (۱۱) است، شورای نگهبان راجع به همه آن نظر نداده است. ما اصلاح كردیم، دوبار گذشته، سیرش را در نظر بگیرید. در مورد ماده ... اینها آمدند ماده (۱۱) را حذف كردند، آن جدول و اینها را حذف كردند. لذا الان می‌خواستند آن مایه نزاع را از بین ببرند. بقیه دیگر ایراد شورای نگهبان نداشته است. حالا مگر اینكه شورای نگهبان دوباره نظری بدهد، این بحث دیگری است.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ من عرضم همین است، برای دومین بار وقتی شما اظهارنظر شورای محترم نگهبان را مطالعه می‌فرمایید مجدداً بر نظر قبلی پایبند است. من می‌گویم این طور نباشد، ما الان امروز دوباره این را تصمیم‌گیری می‌كنیم. از نظر شما این امكان وجود دارد؟ من می‌گویم قطعاً این امكان وجود دارد كه شورای محترم نگهبان دوباره این را رد كند. درست است؟
رئیس ـ بله، احتمالش هست، ممكن است شورای نگهبان نپذیرد و دوباره ...
پورابراهیمی‌داورانی ـ ‌من می‌گویم مجمع تشخیص به جهت اینكه كار دوباره‌كاری در مجلس صورت نگیرد، با فرض شرایط موجود نظر نهایی‌اش را باید بدهد.
رئیس ـ خوب، نظرش رد است.
پورابراهیمی‌داورانی ـ ‌نه الان مطرح شده كه با توافق دولت جمعبندی كنیم.
رئیس ـ ببینید جناب آقای پورابراهیمی! من كه عرض كردم، با فرض همین لایحه شورای نگهبان ایراد گرفت گفت بار مالی دارد، بار مالی آن هم بیشتر ماده (۱۱) بود. رفت مجمع، مجمع گفت چون بار مالی دارد رد. یعنی ما نظر شورای نگهبان را تأیید می‌كنیم. ولی چون ما در بودجه پولی گذاشته بودیم یك بار دیگر می‌خواستند فرصت بدهند كه این لایحه بیمه بیكاری از بین نرود. شما می‌گویید نظر قاطعش را اجرا كنیم، پس رد است. فقط برای اینكه بودجه‌ای گذاشته‌اند.
پورابراهیمی‌داورانی ـ یعنی به جهت اینكه یك توافق مجددی احتمالاً صورت بگیرد ارجاع شده است.
رئیس ـ بله‌ دیگر.
پورابراهیمی‌داورانی ـ‌ حالا این احتمال باز وجود دارد كه شورای محترم نگهبان دوباره رد كند.
رئیس ـ این احتمال هم هست.
پورابراهیمی‌داورانی ـ ممنونم.
رئیس ـ خواهش می‌كنم. پس این ماده (۲۵) اگر مخالف دارد صحبت كند.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای لاهوتی بفرمایید. آقای رئیس! آقای مفتح هم تذكر آیین‌‌نامه‌ای دارند.
رئیس ـ اجازه دهید مخالف صحبت كند در خدمتتان هستیم.
 دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای دكتر لیست اخطارها پاك شده است نوبت جناب‌عالی نیست. آقای لاهوتی بفرمایید. 
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید همكاران محترم! آن چیزی كه برداشت بنده است و توضیحاتی كه الان در قالب اخطار قانون اساسی داده شد ببینید! عنوان طرح همان «طرح بیمه بیكاری و حمایت از بیكاران متقاضی كار» است. یعنی معنی‌اش این است كه حتماً حضور ذهن دارید زمانی كه ما این طرح را داشتیم تصویب می‌كردیم افراد جویای كار كه اگر نتوانستند كار پیدا كنند در آن ایامی كه بیكار هستند ما منابعی را برای این كار در ماده (۱۱) اختصاص داده بودیم. كه این فرد به زندگی جاری آن لطمه‌ای وارد نشود. یا اینكه یك كسی در حین كار مشكلی برای كارفرما به وجود آمد، برای مدتی بیكار شد و در آن مدت ایام بیكاری هم باز هم ما منابعش را در ماده (۱۱) برای بیكار تأمین اعتبار كرده بودیم. اما آن چیزی كه الان اتفاق افتاده ایرادی را كه شورای نگهبان گرفته، بار مالی، عملاً ماده (۱۱) را حذف كرده است.
دوستان عنایت بفرمایند! عملاً ماده (۱۱) كه اینجا آمده «حق بیمه بیكاری به میزان (۴) درصد مزد یا حقوق بیمه شده است كه  (۳) درصد آن توسط كارفرما و (۱) درصد توسط دولت تأمین و پرداخت میشود» این ماده (۱۱) را حذف كرده در صورتی كه در قانون بودجه همان طوری كه برادر عزیز من جناب آقای عزیزی ریاست محترم كمیسیون هم توضیح دادند در صورتی كه ما منابع مربوط به دولت را كه آن (۲۰) درصدی كه قرار بود تحت پوشش قرار بگیرند را تأمین كرده بوده است. یعنی نگرانی‌ای عملاً برای شورای نگهبان وجود نداشت.
الان سؤال اینجاست آقای عزیزی ریاست محترم كمیسیون یا آقای عبدی سخنگوی محترم كمیسیون این ابهام را برطرف بفرمایید. شما آمده‌اید از ماده (۶) تا (۲۵) مشمولین بیمه بیكاری را حذف كرده‌اید یعنی عنوان طرح ما طرح بیمه بیكاری است. شما اگر از ماده (۶) تا  ماده (۲۵) مشمولین بیمه بیكاری را بخواهید حذف كنید ماده (۱۱) كه عملاً حذف شده، ماده (۶) تا (۲۵) هم عملاً مشمولین بیمه بیكاری را حذف كنید این درواقع چه هدفی در این طرح دارد دنبال می‌شود. اصلاً اصل طرح زیر سؤال است. یعنی اصل طرح روی هواست. یعنی الان اصلاً در واقع ما چه كسی را می‌خواهیم تحت پوشش قرار دهیم؟ هدف طرح این بوده كه مشمولین بیمه بیكاری آنهایی كه جویای كار هستند را تحت پوشش قرار بدهیم یا آنهایی كه كار می‌كردند حوادثی برای كارفرما یا ...
رئیس ـ آقای لاهوتی ببینید! برای آن بخشی كه حذف كرده‌اند ما یك قانون بیمه بیكاری الان داریم. در این قانون آمده بودند این را تغییر داده بودند، دو فصل، یكی كسانی كه شاغلند و بیكار می‌شوند، ما الان قانون داریم، در فصل (۲) است كه حذف كرده‌اند. بعد آمدند این را یك تغییری دادند جدول‌بندی گذاشتند. یك بخشی مربوط به كسانی است كه اصلاً كار پیدا نكرده‌اند كه فصل (۳) است، آن فصل جویای كار را گذاشته‌اند بماند آن قسمتی كه حذف كرده‌اند الان ما قانون داریم. یعنی نقصی به وجود نمی‌آید.
بائوج‌لاهوتی ـ‌ یعنی آقای دكتر لاریجانی! عملاً این چیزی كه ما در این مجلس تصویب كردیم با این ایراد شورای نگهبان و حذف مشمولین بیمه بیكاری عملاً همان فرمایش جناب‌عالی است، استناد به قوانین گذشته است. این تأثیری برای همان افراد جویای كار و افرادی كه در حین كار و حوادثی كه برای كارفرما یا به عللی بیكار می‌شود مشكلی را حل نمی‌كند. برای اینكه از ماده (۶) تا ماده (۲۵) ما مشمولین بیمه بیكاری را حذف كرده‌ایم. حالا من عرض كردم مخبر محترم كمیسیون بتواند این ابهام را برطرف كند.
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! اگر صلاح می‌دانید آقای مفتح هم صحبت كنند تذكر آیین‌‌نامه‌ای هم دارند.
رئیس ـ موافق هم صحبت كند بعد.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای ندیمی بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اگر حكومت نسبت به افراد جویای كاری كه تحصیلات دارند، تجارب دارند، تمایل دارند بخواهد تفاوت نشان دهد وظیفه خودش را انجام داده است و اگر خدای ناكرده ما با دستكاری در آمار و ارقام فكر كنیم مسأله را حل كرده‌ایم مشكل ایجاد كرده‌ایم. امروز ما با گروهی از افراد روبه‌رو هستیم كه برای اینكه وظیفه به گردن نگیرند، مسؤولیت به گردن نگیرند، آمار را كم و زیاد می‌كنند.
آقا! (۲) میلیون است، (۱) میلیون است، (۳) میلیون است، بابا! هر كسی كه در این كشور كار نمی‌كند، شغل پایدار ندارد، كار ماهانه و سالانه ندارد بیكار است. یا حتی كسانی كه معیشتشان مشكل دارد، ما با دو ساعت كار  اعداد درست می‌کنیم، مشکل خودمان را ظاهراً حل می‌کنیم. با دو ساعت می‌شود معیشت داشت؟ بیمه بیکاری هم از همین جنس است. اگر تاکنون یک کارخانه بسته می‌شد، مثلاً دو سال بیمه بیکاری می‌دادیم، اما برای کارجو ما اصلاً فکر نکردیم که این تحصیل‌کرده، این مجرب، این متقاضی، این نیازمند پای صف ایستاده و می‌گوید که حکومت! برای من کار درست کن.
بیمه بیکاری مثل سود سپرده و تورم است، ما تورم را بالا نگاه می‌داریم، بعد به کسی که پولش را می‌دهد می‌گوییم تو کمتر بگیر! خوب کمتر بگیر یعنی ارزش پولش را به او ندهیم. الان هم بیمه بیکاری دارد به ما این فرصت را می‌دهد که ما به واسطه این طرح که به تعامل هم نیازمند است و اتفاقاً من می‌خواهم بگویم که مجمع تشخیص کار خوبی کرد، چرا؟ چون ما در بحث یارانه‌ها یک (۲۰۰۰) تایی را تعریف کردیم، در آن (۲۰۰۰) تا یک عددی تعریف می‌شود، یک وظیفه‌ای ایجاد می‌شود و بعد از آن هم ادامه پیدا می‌کند.
اینکه دوستانی بفرمایند که بخشی حذف شده است، خوب ما می‌توانیم برگشت آنها را بدهیم یا می‌توانیم با اصلاحات در متن فعلی بخشی از آن را برآورد کنیم. بنابراین ما نباید مخالفت کنیم، ما باید به این طرح رأی بدهیم. چرا؟ برای اینکه اگر مجلس نخواهد نسبت به این موضوعی که برای مردم یک تقاضاست که اگر می‌توانی کار ایجاد کنی، من را سر کار بفرست، اگر دو جا من را معرفی کردی و نرفتم، بیمه هم به من نده. اما اگر کار را نتوانستی و بسترسازی نشد،‌ یک بیمه‌ای بده.
آن نگرانی‌ای که دوستان مطرح کردند که منابع ندارد؛‌ منابع را هم که امسال گذاشتیم، اگر بگویند که این اعم نیست و جمعی را شامل می‌شود، خوب این را عمومیت بدهیم. بنابراین مخالفت با چنین طرحی که پایگاه مردمی دارد و مردم واقعاً در این قضیه یارانه‌ها هم به ما علامت دادند که مشکل معیشت دارند، مشکل زندگی دارند و حکومت هم برای همین درست شده است، ما از جیب مردم، از نفت مردم، از مالیات مردم حکومت درست می‌کنیم که فکر کنیم، برنامه بریزیم که چگونه می‌توانیم این مسائل را حل کنیم. بنابراین در راستای موافقت با این طرح عرض می‌کنم که ما نمی‌خواهیم بگوییم که این طرح همه خواسته‌های ما را برآورده‌ می‌کند اما حالا که یک منبع اقلی پیش‌بینی شده است، ما این را شروع کنیم. این نقطه شروع باشد.
البته پیشنهادهای الحاقی، حذفی و اصلاحی باید مطرح شود. در این صورت ما با نگاه به موضوع طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار، یعنی عمده این موضوع روی متقاضی کار است که اگر واقعاً آمادگی آن را داشت و ما امکان نداشتیم، باید برای آن یک فکری کنیم. آن فکر ممکن است که اقل باشد ولی آن اقل هم بالاخره یک اقدام است.
از این روی، در رابطه با عمده اصلاحاتی که شده و حتی حذفهایی که شده است، ما باید دنبال این رویکرد باشیم که چگونه می‌توان پاسخگوی متقاضیان کار شد و ان‌شاءالله با کلیات موافقت بفرمایید. در جزئیات ما هم مثل شما موافق و مخالفیم. والسلام
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون آقای ندیمی.
رئیس ـ آقای مفتح هم تذکرتان را بفرمایید.
محمدمهدی مفتح (تویسرکان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر لاریجانی! تذکر من ناظر بر ماده (۲۰۲) آیین‌نامه است ولی قبل از آن عرض کنم من از دید دیگری می‌خواهم موضوع را عرض کنم. آنچه در جلسه علنی مطرح می‌شود، باید مبتنی بر آیین‌‌نامه داخلی مجلس باشد. در آیین‌نامه داخلی مجلس ما مواردی که تصویب می‌کنیم باید براساس قانون اساسی به شورای نگهبان ارجاع کنیم،‌ رفت و برگشتی انجام می‌شود نهایتاً نظر نهایی مجلس با تشخیص مصلحت، اگر بخواهد ماده‌ای از قانون اساسی را انجام ندهد یا شورای نگهبان تأیید نکند، به مجمع تشخیص می‌رود. مجمع تشخیص هم طبق ماده (۲۰۲) آیین‌نامه بیان کرده است که اظهارنظر قطعی می‌کند. ما در آیین‌نامه خلأ داریم اگر بخواهیم نظر مجمع را دو مرتبه در مجلس مطرح کنیم.
ما در مجلس بررسی کردیم، در کمیسیون بررسی شده است،‌ نظر شورای نگهبان دیده شده است،‌ نتوانستیم تأمین کنیم،‌ به مجمع رفته است، حالا مجمع طبق آیین‌نامه داخلی خود یا به هر ترتیبی هر نظری که بدهد، نظر قطعی است، ما برای برگشت و گردش آن در مجلس ماده‌ ‌آیین‌نامه‌ای نداریم. در مجلس آنچه مطرح می‌شود باید براساس...
رئیس ـ همین‌طور است که شما می‌فرمایید. خلأیی داریم.
مفتح ـ پس اگر قبول دارید خلأ داریم، خلأ آیین‌نامه‌ای را اصلاح کنیم...
رئیس ـ بله، خلأ داریم، این درست است.
مفتح ـ آقای دکتر ببینید! طبق اصل (۱۱۲) قانون اساسی، مجمع تشخیص در مورد تشخیص مصلحت در آن موارد،‌ فقط اظهار نظر می‌کند؛ یعنی کار مجلس در این طرح و لایحه‌ای که مطرح شده، تمام شده است، نظر شورای نگهبان را بررسی کرده و نتوانسته نظر شورای نگهبان را تأمین کند و به مجمع رفته است. مجمع این را مطابق با مصلحت تشخیص نداده است، تمام شد. دیگر قابل طرح مجدد در مجلس نیست. قابل طرح مجدد در کمیسیون نیست. عرض من این است که چون مجمع تشخیص براساس مصلحت تشخیص نداده است...
رئیس ـ خوب، آن را که من قبلاً توضیح دادم.
مفتح ـ آقای دکتر! توضیح شما ناظر بر عرض بنده نبود. عرض من این است که در آیین‌نامه ماده‌ای نداریم که این بحثی که الان در مجلس داریم انجام می‌دهیم ناظر بر آن ماده آیین‌نامه باشد.
رئیس ـ این را که فرمودید. الان من خدمتتان عرض می‌کنم. فرمایش شما درست است،‌ ما یک خلأیی داریم، معمولاً‌ اگر ما قانونی را تصویب کردیم و شورای نگهبان قبول نکرد و به مجمع رفت، مجمع باید نظر قاطع بدهد که طرف نظر شورای نگهبان را بگیرد یا مجلس.‌ اینجا مجمع به این دلیل که در قانون بودجه پولی گذاشته شده بود،‌ گفت اگر بتوانید این را در مجلس حل کنید،‌ ما مشکلی نداریم. این را برگرداندند. ما از نظر آیین‌نامه خلأ داریم، این فرمایش شما درست است. منتها وقتی خلأ داریم،‌ به معنای مخالفت با آیین‌نامه نیست. خلأ داریم. حالا یک راه آن این است که کلاً این را کنار بگذاریم تا آیین‌نامه درست شود یا فعلاً به روال معمول کمیسیون ادامه دهیم تا بعداً این خلأ را در آیین‌نامه رفع کنیم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! آقای توکلی تذکر دارند.
رئیس ـ چشم، دولت بفرمایید.
مجید انصاری (معاون امور مجلس رئیس‌جمهور) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین
این موضوع، موضوع بسیار مهمی است،‌ من از محضر نمایندگان معزز استدعا می‌کنم که عنایت ویژه‌ای بفرمایند و از ریاست محترم هم پیشاپیش از اینکه احتمالاً ضرورت پیدا کند یکی، دو دقیقه بیشتر توضیح عرض کنم،‌ پوزش می‌طلبم و استدعا می‌کنم که ریاست محترم با توجه به احیاناً راهکاری که از طریق تذکرات ممکن است به دست بیاید، اگر امکان داشته باشد،‌ رسیدگی به این موضوع را از دستور خارج کنند به دلایلی که عرض می‌کنم.
مستحضر هستید که ترکیب بودجه کل کشور‌، بودجه عمومی بسیار ترکیب بیمارگونه‌ای است و الان یکی از مشکلات اساسی اداره کشور نظام بودجه و تنظیمات بودجه عمومی است. در سال ۹۱ از (۱۱۰) هزار میلیارد تومان بودجه عمومی کشور، فقط (۱۳) میلیارد تومان بابت عمرانی پرداخت شده؛ در سال ۹۲ از (۱۴۸) هزار میلیارد تومان بودجه عمومی کشور، فقط (۲۳) هزار میلیارد تومان عمرانی پرداخته شده. برخلاف سیاستهای کلی سند چشم‌انداز و سیاستهای کلی برنامه پنجم،‌ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند باید بودجه جاری کاهش پیدا کند،‌ ما در سال ۹۲ از (۱۴۸) هزار میلیارد تومان نزدیک (۱۲۷) هزار میلیارد تومان، صد و بیست و چند هزار میلیارد تومان بودجه جاری پرداخت کردیم که بیش از (۸۵) درصد این هم حقوق و مزایا و مستمری بوده است.
با توجه به این مقدمه عرض می‌کنم این طرح که در مجمع تشخیص مصلحت هم مطرح شد،‌ دولت براساس فصل سوم این قانون که متأسفانه به دلیل یک اشکالی که در روند رسیدگی‌ها بوده،‌ از سوی شورای محترم نگهبان به آن ایرادی گرفته نشده، علت هم این بود که ابتدا...
رئیس ـ شورای نگهبان به قسمت سوم ایراد گرفت، ما ایرادش را رفع کردیم.
انصاری ـ بله، عرض می‌کنم در جهت بار مالی. علت این بود که ابتدا این یک لایحه‌ای بوده است، بعد نمایندگان طرحی دادند و در هم ادغام شده است و در بررسی شورای نگهبان ابتدا توجه بر این بوده است که آن بخش در لایحه دولت قرار داشته. در حالی که آنچه به مجمع تشخیص آمد، بالاخره طرح مجلس بود، ما براساس فصل سوم تعریفی که از شمول این قانون نسبت به بیکاران و کسانی که متقاضی بیمه بیکاری هستند کرده و با توجه به ماده (۳) این قانون که می‌گوید بیمه بیکار متقاضی کار موضوع فصل سوم این قانون فرد ذکوری است که به سن (۲۵) سالگی رسیده است یا فرد اناثی که سرپرست خانوار، بدسرپرست یا خودسرپرست است و ثبت‌نام می‌کند، می‌تواند مشمول این قانون باشد.
هرم سنی جمعیت ایران را می‌دانید. الان هرم سنی عمدتاً در همین سن (۲۵) سال است. من به عنوان نماینده دولت عرض می‌کنم که محاسبات دقیقی که ما در دولت کردیم، این طرح بار مالی‌اش ظرف سه و چهار سالی که در قانون پیش‌بینی شده است،‌ حداقل (۸۰۰۰) میلیارد تومان خواهد بود و برخی از محاسبات تا (۱۲) هزار میلیارد تومان این بار مالی را پیش‌بینی می‌کنند. من خواهش می‌کنم در شرایطی که کشور در حال تورم و رکود است و همه همت مجلس محترم و دولت محترم بر این است که کشور از رکود خارج شود و بودجه کشور یک تعدیلی پیدا کند و در شرایطی که در یارانه‌ها هم ما ناگزیر از ادامه پرداخت شدیم، واقعاً بودجه عمومی کشور تحمل چنین باری را ندارد.
درست است که سروران عزیز در کمیسیون فرمودند ما برای سال ۹۳ (۲۰۰۰) میلیارد تومان پیش‌بینی کردیم، (۲۰۰۰) میلیارد تومان برای سال اول اجرای این قانون است. سال آینده ما باید (۴۰۰۰) میلیارد تومان اضافه کنیم، سال بعد مبلغ بیشتر و نهایتاً ظرف سه سال این طرح بار مالی بسیاری...
رئیس ـ آقای انصاری! الان پیشنهاد حذف مواد (۶) تا (۲۵) است. بحث کلی نیست. الان راجع به این نظر شما چیست؟ حذف مواد (۶) تا (۲۵).
انصاری ـ من اجازه خواستم،‌ چون ما دیگر نمی‌توانستیم نظر دولت را بیان کنیم،‌ علت این هم که در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسأله به مشکل برخورد کرد،‌ همین بحث بار مالی بود.
رئیس ـ آن را که فرمودید،‌ الان پیشنهادی که می‌خواهیم به رأی بگذاریم این است که «مواد (۶) تا (۲۵) حذف شود».
انصاری ـ جناب آقای دکتر لاریجانی! من عرض کردم و حالا دیگر «والامر الیکم». دولت با این طرح، با توجه به اینکه فصل سوم آن هم دارای این اشکال بوده، بار مالی کمرشکن و سنگینی دارد، قابل تحمل و اجرا برای دولت نیست استدعای ما این است که اگر راهی به لحاظ آیین‌نامه‌ای و تذکرات بخصوص تذکر جناب آقای مفتح بشود پیدا کرد که از دستور خارج شود (رئیس ـ متشکریم) کار بزرگی انجام شده در غیر این صورت امسال (۲۰۰۰) میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، اما برای سالهای بعد تحمل این بار برای دولت ممکن نیست. خیلی متشکرم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون حاج‌آقا! سال بعد هم ان‌شاءالله خدا کریم است.
رئیس ـ کمیسیون بفرمایید.
ایرج عبدی (سخنگوی کمیسیون اجتماعی) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم «الحمدلله رب العالمین»
ضمن تشکر از دوستانی که مخالف و موافق اعلام داشتند و نظر دولت محترم، چند نکته را عرض می‌کنم. اولاً نکته‌ای که نگرانی عزیزان مخالف بود، بحث شکلی موضوع بود، یعنی تغییراتی که در قانون ایجاد شده و قانونی که قبلاً تصویب شده و به تصویب مجلس و شورای محترم نگهبان هم رسیده، در یک بند آن ایرادی بود که آن بند را ما کلاً حذف کردیم و همانطوری که آقای دکتر لاریجانی فرمودند، اصلاً فصل (۲) قانون داریم و الان مشکلی با فصل (۲) نداریم، فقط موضوع جوانان جویای کار کشور بود که این هم الان برای بار مالی آن (۲۰۰۰) میلیارد دیده شده و در قانون برنامه پنجم توسعه هم بر مساعدتهای اجتماعی چند لایه انجام شده، اگر دولت هم بخواهد یک وظیفه را انجام دهد، به نظرم باید وظیفه اجتماعی‌اش را انجام دهد نه اینکه در تولید بیاید، نه اینکه در خدمات بیاید. آنجا که وظیفه دولت است را ما از او گرفته‌ایم، کارهای اجتماعی دولت رها‌شده است، بعد خدمتتان عارضم که دولت سمت تولید و مسائل خدماتی می‌رود و نقش مردم را انجام می‌دهد. بنابراین این یکی از مطالبی است که بر مبنای درست است، اگر حاج‌آقا انصاری نگران افزایش بودجه عمومی‌اند، قانون که الان اجازه داده است، در فصل هدفمندی یارانه‌ها ایشان اجازه دارد که برود و قطع کند، (۴۰)، (۵۰) درصد کسانی که دارند هدفمندی را می‌گیرند، (۲۲) هزار میلیارد تومان را قطع کند تا هزینه آن پایین بیاید، منتها آنجا که حق مردم است، فرد بیکار می‌گوید مگر دولت برای من چه کار کرده، مجلس برای من چه کار کرده؟ به هر حال مجلس و حکومت باید به فکر جوان بیکارش باشد، بگوید که من یکسال، دوسال به شما مستمری می‌دهم که حداقل زندگی‌ات اداره شود که بعد بتوانی برایت کار پیدا کند و دولت بتواند برایت اشتغال ایجاد کند یا خودت بروی و اشتغال ایجاد کنی.
ما در بحث هزینه عمومی یک کار غلطی داریم انجام می‌دهیم، یارانه نقدی به افراد دارا و ندار داریم پرداخت می‌کنیم،‌ با اینکه دولت مجوز آن را دارد و اصلاً بر او تکلیف شده است که آن را قطع کند، آن را قطع نمی‌کنیم، می‌آید به بار مالی می‌گوید که هزینه‌مان بالا می‌رود. نه، اتفاقاً هزینه عمومی پایین می‌آید. شما یارانه را قطع کنید و سالی (۱۰) هزار میلیارد را در این قانون بیاورید و پرداخت کنید. (رئیس ـ متشکریم)
بنابراین یکی از وظایف حکومت، همچنین تصویبی که شما در برنامه پنجم توسعه انجام دادید، حمایتهای اجتماعی است، یکی از حمایتهای اجتماعی که هدفمند است و در هدفمندی هم باید به آن پرداخته شود،‌ همین موضوع بیمه بیکاری است که ان‌شاءالله دوستان با رأی بالا تصویب بفرمایند، خیلی متشکر.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ دکتر عبدی!‌ اینقدر حرص نخور، رأی‌ می‌آورد.
رئیس ـ شما چرا از پیش قضاوت می‌کنید؟ اگر تذکر دارند، اعلام بفرمایید. راجع به این موضوع باشد چون می‌خواهیم رأی بگیریم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ اگر دوستان در موضوع تذکر دارند، بفرمایند؛ آقای توکلی بفرمایید.
احمد توکلی (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) ‌ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! بنده می‌خواهم به شما عرض کنم که هیچ ابهامی وجود ندارد. برای اینکه در نظر مجمع تشخیص آمده است که «برای رفع ایراد شورای نگهبان در خصوص اصل (۷۵) قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی ارجاع شود تا دولت و مجلس با تفاهم یکدیگر نسبت به تأمین منابع بار مالی اقدام نمایند» دولت رسماً اعلام کرد که من تفاهمی ندارم، در نتیجه الان نظر مجمع مشخص است و آقای رئیس! این قابل رأی‌گیری نیست. احکام دیگری که شما اینجا آورده‌اید،‌ از نظر اقتصادی به شما عرض می‌کنم این لایحه...
رئیس ـ مخالفت و موافقت بحث دیگری است.
توکلی ـ نه، فقط عرض کنم که به هدفش نمی‌رسد. چرا؟ برای اینکه بجای اینکه مرهم زخم شود، نمک زخم می‌شود. وقتی بار مالی نباشد، تورم درست می‌کند.
رئیس ـ آن را که در رأیتان لحاظ کنید. اما آقای توکلی ببینید! دوستان دیگر هم توجه کنند، شورای نگهبان دو ایراد به این طرح داشت، یکی در ماده (۱۱)، یکی در تبصره (۲) ماده (۳۲). وقتی که به مجلس آمد، تبصره (۲) ماده (۳۲) اصلاح شد، شورای نگهبان دیگر به این ایراد نداشت. در بار دوم شورای نگهبان فقط نوشت که «با این اصلاحات ایراد بند (۱) که ماده (۱۱) است، به قوت خود باقی است» پس شورای نگهبان فقط یک ایراد بند (۱۱) داشت. آقایان در کمیسیون اصلاً ماده (۱۱)‌ را حذف کردند.
بنابراین ماده نزاع با شورای نگهبان حذف شد. تبصره (۲) ماده (۳۲) قبلاً حل شده بود، ماده (۱۱) را هم حذف کردند. بنابراین ایراد شورای نگهبان نیست؛ حالا دوستان بحث دیگری دارند و می‌خواهند رأی ندهند، بحث دیگری است.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای رئیس! دو نفر دیگر هم تذکر دارند که یکی از آنها آقای عیسی‌زاده و یکی هم آقای محجوب هستند.
رئیس ـ اجازه بدهید که این را دیگر رأی بگیریم. موضوع را برای رأی‌گیری اعلام بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ اصلاح اول:
فصل دوم با عنوان «مشمولین بیمه بیكاری» دربرگیرنده مواد (۶) تا (۲۵) حذف می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۲۶ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به پیشنهاد کمیسیون اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. قسمت بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس و همکاران عزیز! موارد بعد تماماً ویرایشی است، فقط به این توجه داشته باشید.
با توجه به حذف فصل دوم و همچنین سپری‌شدن زمان، اصلاحات و ویرایشهای زیر نیز به‌ تصویب رسید:
مورد اول:
در ماده (۲) عبارت «بیكار مشمول بیمه بیكاری»، جایگزین عبارت «بیكار موضوع فصل دوم این قانون» می‌شود.
با توجه به اینکه دیگر فصل دومی وجود ندارد، لذا عنوان «بیكار مشمول بیمه بیكاری» جایگزین شد.
رئیس ـ این را که ویرایشی درست کرده‌اند. اگر مخالف صحبت نمی‌کنند، رأی بگیریم.
حضار ۲۲۶ نفر، پیشنهادی که قرائت شد و یک اصلاح ویرایشی است را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. دوستان در صندلی‌های خود حضور داشته باشید، چون اصلاحات پشت سر هم است. اصلاح بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۳) عبارت «فصل سوم» به عبارت «فصل دوم» اصلاح می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۲۷ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاحی که ویرایشی است، اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. اصلاح بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بند «ت» ماده (۵) به‌ شرح زیر اصلاح می‌شود:
«ت» ـ یك نفر نماینده صندوق­های بازنشستگی با معرفی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور.
علت اینکه، نماینده کارمندان در فصل دوم به خاطر شمول بیمه بیکاری به کارمندان دولت بود اینجا ذکر شده بود، حال که آن فصل حذف شده است، در واقع این نماینده هم ضرورتی ندارد.
رئیس ـ مخالف وجود دارد؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای پورابراهیمی می‌گویند که مخالفند.
رئیس ـ بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای دکتر لاریجانی! اصلاً موضوع بحث کارمند و اینها نیست. اگر شما دقت کنید «نماینده کانون عالی کارفرمایان»، «نماینده‌ کانونهای عالی کارگری» هست و «نماینده بخش دولت» که عبارت است از کارمندانی که فعلاً دارند کار می‌کنند و همچنین صندوقهای بازنشستگی که بازنشستگان دولت هستند. بنابراین اگر شما در این بخش شما صندوق بازنشستگی را بگویید، فقط به عبارتی نماینده بازنشسته‌ها هستند، ‌صحبت اینجا این نیست. من می‌گویم که آن متن قبلی خیلی جامعتر است، یعنی می‌تواند یک نماینده از طرف معاونت رئیس‌جمهور معرفی شود که از بخش اداری دولت باشد، قرار است تصمیم‌گیری شود. اصلاً بحث این نیست که این حتماً بخش دولتی است. چون اصلاح بند «ت» است، نظر من این است...
رئیس ـ نه، چون مربوط به صندوق‌های بازنشستگی نیست. چون اینها دیگر مربوط به کارگرانی است که مشغول کار بودند و بیکار شدند، نیست؛ آنهایی که جویای کار هستند، بنابراین دیگر به صندوقها مربوط نیست، از این جهت حذف شده است.
پورابراهیمی‌داورانی ـ آقای دکتر! شما ذیل آن اصلاح فرمودید،‌ فقط کارمندان را حذف کرده‌اید. نوشته‌اید: «صندوقهای بازنشستگی» درست است؟ پس اصلاح این است؟ من می‌گویم که هیچ اشکالی ندارد نماینده‌ای که می‌آید فقط از بازنشستگان بخش دولت نباشد، از کارمندان باشد. لذا متن بالایی کاملتر است و دلیل ندارد.
رئیس ـ خیلی خوب، ایشان مخالف هستند، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای ندیمی بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
عزیزان ببینید! ما در رابطه با کارمندان اینجا کاری نداریم. کارمند که سر کارش است. ما داریم راجع به متقاضیان کار یا کسانی که کارجو هستند صحبت می‌کنیم. روی اصل اینکه ما یک صندوقی درست کنیم و در این صندوق نهادهای مدنی یا انجمنها یا نمایندگان صندوق باشند، همه ما توافق داریم. نماینده صندوق باشد، چون یک صندوق است.
ولی در رابطه با اینکه اگر کارمندها باشند،‌ چه ضرورتی دارد،‌ کارمند که کاری به این بیمه بیکاری ندارد، کارمند باید حقوقش، دستمزد و پاداش و مأموریتش را بگیرد و از این روی در رابطه با این اصلاحی که کردند، حذف کارمندان، موجه است به دلیل اینکه حضور یک کارمند نه ماهیت حقوقی دارد، نه صندوقی است که نمایندگی یک صندوقی را از جهت منابع مالی کند و نه کمکی به آن سه مجموعه کارفرمایی و کارگری می‌کند.
بنابراین من فکر می‌کنم اصلاح کمیسیون رواست و اگر نماینده‌ای از صندوقها باشند، خوب است ولی نماینده آنهایی که سرکار هستند، فکر نمی‌کنم برای بیمه بیکاری خیلی ضرورت داشته باشد.
رئیس ـ متشکریم، دولت نظری ندارند، کمیسیون موافق است. برای رأی‌گیری بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ بند «ت» ماده (۵) به ‌شرح زیر اصلاح می‌شود:
ت ـ یك نفر نماینده صندوق­های بازنشستگی با معرفی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور.
رئیس ـ حضار ۲۲۸ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
اصلاح بعدی را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در تبصره (۳) ماده (۲۶) عبارت «واجدان شرایط بیمه بیكاری» جایگزین عبارت «مشمولان موضوع ماده (۱۶) این قانون» می‌شود.
چون ماده (۱۶) تغییر کرده این اصطلاح جایگزین شده است.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای غضنفرآبادی مخالف هستند.
رئیس ـ این که یک اصلاح ویرایشی است، حضار ۲۲۷ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند، نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
بند آخر را هم قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ شماره مواد (۲۶) تا (۳۶) به (۶) تا (۱۶) اصلاح می‌شود.  این هم باز ویرایشی است.
رئیس ـ حضار ۲۲۸ نفر، این اصلاح ویرایشی آخر را هم به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد.
تشكر می‌كنیم از زحمتی كه دوستان در كمیسیون‌ اجتماعی كشیدند.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای عثمانی تذكر دارند، اسم‌شان نفر اول است، آقای رئیس! اگر اجازه می‌فرمایید صحبت كنند؟
رئیس ـ بفرمایید.
محمدقسیم عثمانی (بوكان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر! تذكر بنده ماده (۲۴) است، الان ما داریم برای بیكاران قانون تصویب می‌كنیم و تصویب كردیم كه كار بسیار پسندیده‌ای است، ولی از این طرف كه داریم برای بیكاری و مشكل بیكاری گره‌ای را باز می‌كنیم، متأسفانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در یك اقدام بی‌تدبیرانه (۴۰۰۰) بازرس خودش را بلاتكلیف كرده كه این بازرسین نقش كلیدی در كنترل بازار دارند، چرا با یك بی‌تدبیری اینچنینی باید امنیت شغلی اینها از دست برود؟
ما پیگیری‌های حضرت‌عالی و دستور جناب‌عالی برای پیگیری را ارج می‌نهیم و تشكر می‌كنیم ولی می‌طلبد كه دستور بدهید یك اقدام عاجلی صورت بگیرد كه اینها از این بلاتكلیفی در بیایند، خیلی متشكرم. 
رئیس ـ بله، این دارد پیگیری می‌شود، موضوع را دارند دنبال می‌كنند كه به نحوی حل شود.
۴ـ بحث و بررسی درخصوص طرح انتقال پایتخت و ارجاع آن به كمیسیون‌ مربوطه (ثبت۲۳۸)
رئیس ـ دستور بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد گزارش شور دوم كمیسیون‌ شوراها و امور داخلی كشور در مورد طرح انتقال پایتخت است كه در اجرای ماده (۱۰۴) آیین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است. آقای رئیس!‌ كلیات این طرح قبلاً در صحن تصویب شده، در شور دوم الان وارد ماده (۱) می‌شویم، جناب آقای دكتر مفتح از ابتدای ماده تا عبارت «بلند مدت»
رئیس ـ بگذارید كمیسیون‌ یك گزارش بدهد.
دبیر (فرهنگی) ـ بله، بفرمایید.
محمدجواد كولیوند (نایب‌رئیس كمیسیون‌ شوراها و امور داخلی كشور) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
گزارش شور دوم كمیسیون‌ شوراها و امور داخلی كشور به مجلس شورای اسلامی
طرح ساماندهی و انتقال پایتخت سیاسی و اداری به شماره چاپ (۷۹۳) كه جهت رسیدگی شور دوم به این كمیسیون ارجاع گردیده بود در تاریخ ۶/۱۱/۱۳۹۲ با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرائی و مشاوران و بررسی پیشنهادهای واصله و گزارش كمیسیون‌های فرعی مورد رسیدگی قرار گرفت و با انجام اصلاحاتی در عنوان و متن به شرح زیر به تصویب رسید.
اینك گزارش شور دوم آن در اجرای ماده (۱۴۶) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون‌های فرعی اجتماعی، امنیت ‌ملی و سیاست‌خارجی، برنامه و بودجه و محاسبات، فرهنگی و قضائی و حقوقی تا این تاریخ واصل نگردیده است.
نایب‌رئیس كمیسیون‌ شوراها و امور داخلی ـ محمدجواد كولیوند
دقت بفرمایید! فقط یك نكته من عرض كنم، در رابطه با شور دوم، اصلاح در عنوان طرح اتفاق افتاد و عنوان طرح به «طرح بررسی ساماندهی و تمركززدایی از تهران و چگونگی انتقال پایتخت سیاسی و اداری» تغییر كرد و در متن هم اصلاحاتی انجام شده، اگر نكاتی راجع به انتقال پایتخت مطرح بوده، چنین چیزی نیست، باید ساماندهی توسط این شورا ان‌شاء‌الله در دستور كار قرار بگیرد و این شورا دو سال فرصت دارد كه مسؤولیتش را نسبت به ساماندهی تهران و چگونگی انتقال، اگر لازم باشد ارائه بدهد
والسلام علیكم و رحمه الله.
رئیس ـ متشكریم، آقای فرهنگی! ماده (۱) پیشنهاد داریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دكتر مفتح، پیشنهاد دارند در ماده (۱) از ابتدای ماده تا انتهای عبارت «بلندمدت» سطر ماقبل آخر ماده (۱) این قسمت حذف شود و فقط «شورای ساماندهی» به بعد بماند، بفرمایید.
رئیس ـ پیشنهاد را بفرمایید آقای مفتح.
محمدمهدی مفتح (تویسركان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آقای دكتر!‌ من ابتدا اخطار اصل (۷۵) قانون اساسی را هم دارم، این مشكل بار مالی كه در شور اول هم مطرح شد، معلوم نیست كه حل شده باشد و بار مالی را ممكن است شورای محترم نگهبان ایراد بگیرد، حالا آن بحث كلی است كه اگر حضرت‌عالی تشخیص بفرمایید یك بحث دیگری است. اما عرض من این است كه در ادبیات قانون‌نویسی ما یك ضوابطی داریم، شما ملاحظه بفرمایید این هفت، هشت سطر ابتدای ماده (۱) عموماً‌ مواردی است كه در ابتدای طرح یا لایحه برای توجیه ضرورت قانونگذاری می‌آید، ما لازم نیست كه این موارد را در مجلس تصویب بكنیم، این مواردی را كه عموماً توجیه قانونگذاری است و بیخودی حجم قانون را اضافه می‌كنیم، «به ‌منظور بررسی و جمع‌بندی مطالعات انجام‌شده درخصوص تراكم‌زدایی و ساماندهی شهر تهران و انتقال پایتخت سیاسی و اداری كشور و انجام پژوهشهای ضروری ...» جملاتی نوشته شده كه بیخودی حجم قانون را اضافه می‌كند و بعدها در رابطه با تنقیح قانون، در رابطه با اقدامات بعدی كه باید در رابطه با قانون انجام شود،‌ اینها مخل آن خواهد بود. ما در قانون‌نویسی ضوابطی داریم از جمله اینكه جملات كوتاه باشد، گویا باشد، قابل تفسیر نباشد، اینها با طولانی نوشتن مغایرت دارد. آنچه كه پیام ماده (۱) است آن دو سطر پایانی است كه شورای ساماندهی پایتخت با استفاده از این امكانات تشكیل شود، این فقط حكمی است كه اگر تصویب شود برای دولت لازم‌الاجراء می‌شود، ما باید فقط به حكم اشاره بكنیم، دیگر نوشتن انشاء، نوشتن جملاتی، نوشتن عباراتی بیخودی قانون را حجیم می‌كند، فقط حجیم كردن هم نیست كه مشكل پیدا می‌كند، مسائل بعدی بر آن مترتب می‌شود و مشكلات دیگری پیدا می‌شود.
بنابراین چون هیچ اختلالی و اخلالی در هدف اصلی آنچه كه در كمیسیون‌ تصویب شده است ایجاد نمی‌كند به نظر من این حذف شود مناسب‌تر است، ضمن اینكه به نظر می‌رسد كه همچنان اشكال اصل (۷۵) دارد، همچنان به نظر می‌رسد كه كمیسیون‌ شوراها، این تذكرات را قبلاً داده‌ام، كمیسیون‌ شوراها چون عددش به (۱۹) نفر كه حداقل اعضای كمیسیون‌ است نرسیده رسمیت ندارد كه بتواند مصوباتش در جلسات علنی مطرح شود، اینها را قبلاً گفته‌ام و هیأت محترم رئیسه این تذكرات را قبول ندارند. اما به هر حال به نظر می‌رسد كه این جملات در رابطه با توجه به تنقیح قوانین مناسب باشد كه حذف شود.
رئیس ـ بله، فرمایش شما درست است، یعنی ما معمولاً فلسفه حكم را در حكم نمی‌آوریم لكن اینجا مقصود اینها بیشتر وظایف شورا بوده كه باید در یك بند جدایی می‌گفتند شورا وظایفش این است و این وظایف را به عنوان فلسفه ...
مفتح ـ این‌طوری می‌نوشتند آقای دكتر! (رئیس ـ بله) این‌طوری می‌نوشتند كه قانون منقح‌تر با‌شد.
رئیس ـ متشكریم، پیشنهاد ایشان حذف هفت، هشت بند اول ماده (۱) است. مخالف صحبت می‌كند؟
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای میرمحمدی بفرمایید. آقای رئیس!اخطار هم داریم
رئیس ـ اخطار اگر بار مالی است كه دادند و من این مسأله را عرض خواهم كرد.
سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام و صبح بخیر خدمت همكاران محترم، پیشنهاددهنده گرامی جناب آقای مفتح دو تا نكته را اشاره كردند، یكی اینكه این بحث بار مالی دارد، بار مالی به دلیل اینكه شور اول این تصویب شده است لذا نكته واردی نیست، اگر چنین تذكری و چنین موضوعی به این طرح مترتب می‌بود و اشكال بر این قضیه وارد می‌بود قطعاً در شور اول باید مورد نظر قرار می‌گرفت و در همان زمان به آن پرداخته می‌شد، لكن الان كه این طرح شور اولش تصویب شده الان ما در شور دوم وارد جزئیات شده‌ایم، لذا این مطلب به نظر پذیرفته نیست.
از طرفی پیشنهاد دارند كه در ماده (۱) چهار، پنج سطر كه توضیح علت اجرای طرح است، به هر حال وقتی طرحی می‌خواهد تبدیل به قانون شود، مخصوصاً طرح، حالا لوایح از طرف دولت محترم ارائه می‌شود و قطعاً مقدمه را تا حدودی خواهد داشت یا ندارد اما توجیه مطلب تقریباً واضح است، اما طرح‌هایی كه توسط نمایندگان محترم ارائه می‌شود قطعاً باید در ماده (۱) آن حتماً اگر به لحاظ اینكه تأسیس جدیدی هست، به لحاظ اینكه یك موضوع جدیدی هست، حتماً باید یك مقدمه كوتاهی نسبت به موضوع قید شود، ضمن اینكه اگر پیشنهاددهنده محترم كه اشاره فرمودند كه ما از صدر ماده (۱) را كه دقیقاً علت تشكیل طرح را بیان كرده، آنجا آورده كه برای بررسی و جمع‌بندی مطالعات است، در موارد تراكم‌زدایی، ساماندهی شهر تهران و برای پژوهش‌های ضروری با هدف امكان‌سنجی، راهكارهای برون‌رفت از وضع موجود و همچنین بقیه مواردی را كه اینجا آورده برای انجام این اهداف كه در افق‌های زمانی كوتاه‌مدت،‌ میان‌مدت و بلندمدت قرار است كه انجام شود شورای ساماندهی پایتخت تشكیل می‌شود. اگر ما این را حذف كنیم، یعنی اصلاً بیاییم بگوییم همه موارد حذف شود و فقط بخواهیم به نظر جناب آقای مفتح همكاران عنایت كنند اینجا فقط می‌شود: «ماده (۱) ـ شورای ساماندهی پایتخت با استفاده از ظرفیت‌ و امكانات موجود در قوه مجریه تشكیل می‌شود» خوب این شورای ساماندهی تشكیل می‌شود كه چكار كند؟ چه موضوعی امروز نظر هست؟ چه موضوعی امروز اشكال و مشكلات پایتخت است؟
این باید در ماده (۱) دقیقاً تبیین شود كه شورا بر اساس ماده (۱) و بر اساس مواردی كه اینجا مصرح و مشخص شده بر اساس اینها برنامه‌ریزی كند، اگر این توضیح داده نشود، ممكن است شورا اصلاً وارد موضوعات دیگری شود، اصلاً‌ ممكن است دوباره وارد حاشیه‌ها شود و لذا به نظر می‌رسد كه پیشنهاددهنده محترم ... بنده با نظرشان مخالف هستم و باید ماده (۱) به همین صورت كه در كمیسیون‌ مطرح شده و تصویب شده بیان شود.  لذا از همكاران گرامی خواهشمندم كه به پیشنهاد حذف این عبارات رأی منفی بدهند، تشكر می‌كنم.
رئیس ـ متشكریم، حالا یك اخطاری را آقای مفتح داده‌اند، آقای پورابراهیمی هم همین اخطار را داشتند كه بار مالی دارد، آقای توكلی هم همین اخطار را دارند كه بار مالی دارد و اصل (۷۵) است، چون بررسی این موضوع امكان‌سنجی و پیداكردن راهكارها یك هزینه قابل توجهی دارد، این بدون بار مالی نیست، لذا اخطار اصل (۷۵) آقای دكتر مفتح یا آقای پورابراهیمی و یا آقای توكلی دادند من وارد می‌دانم، یعنی بار مالی دارد، لذا من اخطار را به رأی می‌گذارم، اگر نمایندگان نظر دادند یك فكری باید كرد.
حضار ۲۱۵ نفر، اخطار اصل (۷۵) است كه بار مالی دارد، نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند، دوستان در مورد بار مالی و اخطار نظر بدهند، اخطار را به رأی گذاشته‌ایم، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب شد.
بنابراین نمایندگان اخطار را وارد می‌دانستند، یعنی بار مالی دارد، یك نكته‌ای آقای ابوترابی مطرح كردند كه گفتند در شور اول این بحث مطرح شد، شور اول ملاك نیست، چون ممكن است در شور دوم اشكال بار مالی را رفع كنیم، الان نوشته‌اند «در بودجه سالانه گذاشته شود» این مشكل بار مالی را حل نمی‌كند، شورای نگهبان ایراد می‌گیرد، بنابراین باید برگردانیم به كمیسیون‌ كه این بار مالی‌اش را حل كنیم، اگر توانستید نظر دولت را بگیرید، چون شنیده‌ام دولت هم مخالفتی ندارد، چون موضعی كه گرفته‌اند..، اگر دولت رسماً بنویسد مخالف نیست مشكل بار مالی را می‌توانیم حل كنیم. پس بررسی كنید، آقای انصاری! در دولت بررسی كنید، اگر این كار را بكنید به كمیسیون‌ كمك می‌كند كه بتواند از مشكل بار مالی .. (انصاری‌ ـ ما باید بررسی كنیم)
راجع به بار مالی یعنی اخطار، رأی گرفتیم تذكر است؟ اخطار است، چیست؟ ما اجازه بدهیم كه شما به عنوان نماینده كمیسیون‌ می‌توانید صحبت كنید. حالا ببینید!‌ چون من اخطار را وارد دانستم و نمایندگان هم رأی دادند، بهترین راه این است كه برگردانیم به كمیسیون‌، اگر دولت در این فاصله موافقت كرد، چون علناً می‌گفتند كه ما موافق هستیم، یك طوری حرف می‌زدند كه یعنی موافق هستند، اگر موافق هستند كتباً بنویسند به كمیسیون‌ كه این مشكل بار مالی را ما حل كنیم، ‌متشكریم.
 
۵ ـ بحث و بررسی در خصوص رد طرح بیمه اجتماعی فراگیر (همگانی) و خارج شدن آن از دستور (ثبت ۲۹۸)
رئیس ـ دستور بعد را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور بعد گزارش كمیسیون‌ بهداشت و درمان در مورد رد طرح بیمه اجتماعی فراگیر (همگانی) است كه در اجرای ماده (۱۴۷) آیین‌نامه داخلی با تقاضای بیش از (۱۵) نفر از طراحان و در اجرای ماده (۱۰۴) با اولویت در دستور قرار گرفته است. سخنگوی محترم كمیسیون‌ بهداشت و درمان تشریف بیاورند برای گزارش، جناب آقای دكتر قربانی بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید.
محمدحسین قربانی (سخنگوی كمیسیون‌ بهداشت و درمان) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت همكاران ارجمند.
گزارش كمیسیون بهداشت و درمان به مجلس شورای اسلامی
طرح بیمه اجتماعی فراگیر(همگانی) كه به شماره چاپ (۵۷۸) در اجرای ماده (۱۴۵) آیین‌نامه داخلی به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود و همچنین مطابق ماده (۱۳۲) با اعلام تاریخ بحث به امضاءكنندگان طرح و نیز در اجرای ماده (۱۴۸) با دعوت از بالاترین مقام اجرائی ذی‌ربط بررسی شد و در نهایت طرح در جلسه روز یكشنبه مورخ ۱۸/۱۲/۱۳۹۲ به تصویب نرسید.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶)‌ آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون‌های فرعی اجتماعی، اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات تا تاریخ ارسال این گزارش واصل نگردیده است.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان ـ حسینعلی شهریاری
همكاران ارجمند! علی‌رغم اینكه این طرح در كمیسیون شاید با دلایلی رد شد ولی اجازه بدهید من یك دقیقه خدمت شما نكاتی را عرض كنم. همان‌طوری كه مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی استعلام و گزارشی كه خدمت شما داده الان در مقابل شما است، اگر ملاحظه بفرمایید نكات بسیار مثبت و مطلوبی این طرح دارد كه اگر تصویب شود شاید همان‌طوری كه الان این طرح تصویب گردید برای بیمه بیكاری، برای یك كار بسیار عمده و كار بسیار عظیمی بر اساس اصل (۲۹) قانون اساسی می‌شود گام برداشت. علی‌رغم اینكه مركز پژوهش‌ها نظر مثبت دارد نكات مثبت این طرح جناب آقای رئیس و همكاران ارجمند!‌ یكی در اجرای اصل (۲۹) قانون اساسی است كه دولت را موظف و مكلف كرده همه افراد شهری و روستایی و عشایری را بر اساس قانون بیمه اجباری تحت پوشش قرار بدهد و همه آنهایی كه تا به امروز شاید در كل كشور بالغ بر (۱۹) میلیون نفر آدم داریم تحت پوشش بیمه اجباری نیستند در قالب این صندوق تحت پوشش قرار می‌گیرند.
مزیت دیگر این صندوق این است كه شخصیت حقوقی و استقلال مالی دارد، یعنی مستقل است و یكی از مزیت‌های دیگر این طرح برای این صندوق این است كه آیین‌نامه اجرایی‌اش هم گذاشته خود دولت بنویسد، یعنی سازمان تأمین اجتماعی با همكاری وزارت رفاه و تأمین اجتماعی. یك مزیت دیگری كه این صندوق دارد بیمه‌های مشابه این را مانند بیمه عشایری و روستایی را ما ادغام می‌كنیم در داخل این صندوق و از كارهای موازی و شاید از كارهای غیرمنطقی جلوگیری می‌كند و كار دولت را در این زمینه سبك می‌كند و شاید یكی از نكات اصلی كه باعث رد این طرح شد من جا دارد توضیح بدهم شاید كمیسیون‌ هم نظر مثبت داشت روی كلیات این طرح، بحث اصل (۷۵) فقط بود و شرایط ناپایداری كه برای منابع مالی جناب آقای رئیس! در نظر گرفته
رئیس ـ آقای قربانی! شما باید در رد این صحبت كنید، چون كمیسیون‌ رد كرده است.
قربانی ـ بله، من فقط نكته آخر را خدمت شما عرض كنم جناب آقای رئیس! (رئیس ـ بفرمایید) فقط منابع ناپایداری از طریق هدفمندی یارانه‌ها برای آن مدنظر قرار گرفته بود. ما باور داریم كه اگر دولت در مرحله اجرای هدفمندی یارانه‌ها، منابع هدفمندی را در اختیار افراد نیازمند متقاضی بر اساس قانون، فقط در اختیار افراد نیازمند متقاضی قرار بدهد منابع آن هم تأمین خواهد شد و مشكل دیگری نخواهد داشت. ما در خدمت شما هستیم و در ادامه این طرح بحث‌ها را ادامه خواهیم داد.
رئیس ـ متشكریم، آقای دهقانی! مخالف و موافق را بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ اولین مخالف آقای احمدی، آقای مشهدی‌عباسی دومین مخالف و آقای سلیمی سومین مخالف هستند. موافقین آقایان: افضلی‌فرد، داود محمدی و كمال علیپور هستند. اولین مخالف جناب آقای علی‌محمد  احمدی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ مخالف رد هستند.
رئیس ـ چون كمیسیون‌ رد كرده است، مخالف رد باید صحبت كند و بعد موافق، بفرمایید.
علی‌محمد احمدی (دهلران، دره‌شهر و آبدانان) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و ادب خدمت همكاران عزیز و ملت شریف ایران، عزیزان! مستحضر هستید كه بحث پوشش بیمه اجتماعی و فراگیرشدن آن یكی از نیازهای اساسی توسعه كشورها است، رفاه اجتماعی و دستیابی به دولت رفاه بدون پوشش اجتماعی بیمه اجتماعی فراگیر امكان‌پذیر نیست،‌ در كشور ما علی‌رغم اینكه صندوق‌ها و ساختارهای متفاوتی برای بیمه اجتماعی دیده شده است اما متأسفانه الان قریب به (۱۹) میلیون نفر از جمعیت كشور از مزایای بیمه اجتماعی فراگیر بی‌بهره هستند، هرچند تلاش شده است در بعد بیمه‌های درمان اقداماتی به عمل بیاید از جمله بیمه درمان ایرانیان، اما واقعیت این است كه یك بسته كامل بیمه اجتماعی فقط شامل درمان نیست، بلكه بحث از كارافتادگی، فوت، بازنشستگی و مزایای متعددی كه یك طرح بیمه اجتماعی فراگیر دارد می‌تواند كمك كند كه ما به آن اهداف متعالی‌مان در بحث تشكیل دولت رفاه حركت بكنیم. لذا طرحی كه كمیسیون‌ رد كرده و بنده و دو تن دیگر از همكاران به عنوان مخالفین رد صحبت می‌كنیم این مزیت‌ها را دارد؛ یكی اینكه امكان برخورداری از بیمه اجتماعی فراگیر را برای آحاد جامعه فراهم می‌كند، ما الان متأسفانه به دلیل همپوشانی افرادی در جامعه داریم كه از چند تا بیمه استفاده می‌كنند اما عمده اقشار آسیب‌پذیر و مستضعف جامعه ما از هیچ پوشش بیمه‌ای استفاده نمی‌كنند.
نكته دوم این است كه ما یك صندوق مجزا تشكیل می‌دهیم، صندوقی كه برخلاف برخی صندوق‌های موجود بیمه اجتماعی بنگاه‌داری نمی‌كنند، بلكه عمدتاً دنبال تحقق اهداف بیمه‌های اجتماعی هستند، از طرف دیگر این باعث می‌شود كه در بخش صنعت بسیاری از مشكلات ما حل شود، الان برای بسیاری  از صنوف مثل كارگران ساختمانی، افرادی كه عمدتاً در بخش‌های كارگری هستند، كسانی كه كارفرما ندارند و عمدتاً خویش‌فرما هستند اما توان مالی ندارند وجود یك صندوق مستقل می‌تواند به آنها كمك كند كه پوشش بیمه‌ای مناسبی داشته باشند. نوآوری كه این صندوق دارد این است كه تلاش می‌كند با هدایت درست منابع به سمت طرح‌ها و پروژه‌هایی كه عمدتاً دارای بازده هستند به دور از شیوه بنگاه‌داری این منابع را به سمت و سویی حركت بدهد كه كسانی كه عمدتاً سرمایه‌گذار و بیمه‌گذار هستند منتفع شوند و از طرف دیگر ما صندوق‌هایی داریم مثل صندوق بیمه روستاییان و عشایر كه با ادغام در این صندوق ما بحث تجمیع صندوق‌ها كه یكی از اهداف برنامه پنجم توسعه كشور است را هم محقق می‌كنیم كه در مجموع ما اگر بیاییم جمیع این ویژگی‌ها را در كنار هم قرار بدهیم ما موفق خواهیم شد كه یك صندوق فراگیر بیمه اجتماعی داشته باشیم كه این صندوق این قابلیت را داشته باشد كه منابع محدود را جمع‌آوری بكند، بیاید اینها را به شیوه‌ای مناسب و كارآمد سرمایه‌گذاری بكند، هدایت بكند و یك پوشش بیمه فراگیر هم در بحث درمان و هم در بحث ازكارافتادگی و هم در بحث فوت برای آحاد جامعه فراهم بكند كه جامعه ما علی‌الخصوص اقشار آسیب‌پذیر، آنهایی كه توان بهره‌مندی از بیمه‌های مكمل را ندارند بیایند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند و سازوكاری را درست بكنیم كه آحاد جامعه ما بدون پرداخت‌های سنگین بتوانند از مزایای بیمه‌ای استفاده بكنند، لذا من خواهشی كه از همكاران عزیز دارم ضمن احترام به دیدگاه كمیسیون‌ محترم بهداشت و درمان عنایت داشته باشند كه این طرح می‌تواند یكی از طرح‌های موفق مجلس باشد، چرا؟ ما در اهداف عدالت نظام حركت می‌كنیم، در راستای مطالبات برنامه پنجم توسعه كشور حركت می‌كنیم و در واقع این مشكل ساختاری نظام بیمه اجتماعی، درمان و ازكارافتادگی كشور كه متأسفانه علی‌رغم صرف منابع عدیده نمی‌تواند پوشش كافی بیمه‌ای داشته باشد با یك طرح بیمه اجتماعی فراگیر حل می‌كنیم، لذا خواهشی كه از خدمت همكاران عزیز دارم این است كه كمك بكنیم كه این صندوق شكل بگیرد، صندوق‌های كوچك دیگری كه در راستای اهداف اجتماعی طراحی شده‌اند در این صندوق ادغام بكنیم و شرایطی را فراهم بكنیم كه آحاد مردم شریف ایران بتوانند از بیمه‌های اجتماعی استفاده بكنند علی‌الخصوص قشرهای ضعیف، قشرهایی كه عمدتاً توانمند نیستند، قشرهایی كه امكان بهره‌گیری از بیمه‌های مكمل را ندارند، اقشاری كه با این برنامه شرایطی می‌تواند برای آنها ایجاد شود كه بتوانند به شكل مناسب تحت پوشش یك بیمه اجتماعی فراگیر قرار بگیرند.
رئیس ـ متشكریم، آقای دهقانی! موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ جناب آقای افضلی‌فرد بفرمایید.
رئیس ـ بفرمایید، موافق رد صحبت كنید.
مصطفی افضلی‌فرد (اردبیل، نیر و نمین) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
من لازم می‌دانم از عزیزان و طراحان محترم كه بجا و شایسته دغدغه بیمه تأمین اجتماعی در قالب اصل (۲۹) قانون اساسی را دارند تشكر بكنم و طبیعتاً همه نمایندگان و امنای ملت، خواهان تحقق این اصل مهم در قالب‌های متقن‌تر  و منسجم‌تر هستند اما عزیزان! اگر سازوكار لازم به ویژه اعتبار مورد نیاز برای اجرایی كردن آن فراهم نشود به سرنوشت طرح‌هایی دچار خواهد شد كه به رغم زحمات نمایندگان مجلس و ایجاد انتظار در افكار عمومی عملاً مسكوت مانده و اجرایی نشده است.
عزیزان مستحضرند اصل (۷۵) قانون اساسی می‌گوید؛ اگر طرحی بار مالی داشته باشد در صورتی قابل طرح در مجلس است كه در آن طریق جبران كاهش درآمد یا تأمین هزینه جدید معلوم شده باشد، طراحان مختلف و مخالفان رد برای رفع این نقیصه دو پیشنهاد دارند؛ من می‌خواهم پاسخ این دو پیشنهاد را بدهم، ببینید! بعضی از عزیزان معتقدند كه مطابق تبصره (۳) ماده (۲) در ارائه راهكار مطمئن برای تأمین منابع مالی اجرای طرح منبع آن را محل ماده (۷) درآمدهای حاصل از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها می‌داند در صورتی كه عزیزان مستحضرند كه محل هزینه‌ها مشخص شده و ما برای منبعی كه هزینه آن در قانون پیش‌بینی شده نمی‌توانیم منبعی پیش‌بینی كنیم كه در قانون منابع آن، هزینه‌های آن تعیین شده و طبیعتاً نمی‌تواند منبع مطمئنی برای تأمین منابع مالی طرح بیمه فراگیر اجتماعی باشد.
بعضی از دوستان اعلام كردند كه من با ایشان مشورت می‌كردم. اظهار داشتند كه منابع مالی طرح از محل (۱) درصد درآمد ارزش افزوده بر مالیات كه در قانون بودجه ۹۳ پیش‌بینی شده تأمین خواهد شد. عزیزان مستحضرند كه منابع مالی این قضیه نمی‌تواند از این بند تأمین بشود چراكه این ماهی (۱) درصد مالیات بر ارزش افزوده صرفاً برای تأمین هزینه‌های بهداشت و درمان روستائیان تصویب شده است. علاوه بر این عزیزان مستحضرند كه اینكه ما بیاییم برای بیكاران و برای بازماندگان طرح سعی كنیم كه این را اجرایی كنیم در واقع انگیزه اشتغال را در اینها تضعیف می‌كند و این برخلاف بند (۲) اصل (۴۳) قانون اساسی است و نهایتاً عزیزان مستحضرند كه مركز پژوهش‌ها هم شرط اصلی و قبول موفقیت این طرح را رفع ایراد مهم اصل (۷۵) قانون اساسی می‌دانند. بنابراین اگر این نقیصه‌ها كه براساس قانون گفته شد برطرف شود این بحث طرح تأمین اجتماعی فراگیر می‌تواند طرح بسیار مطمئن و بسیار خوب و مطلوبی برای عزیزان و برای ملت شریف باشد اما اگر این برطرف نشود مطمئناً انتظار در افكار عمومی ایجاد خواهد شد بدون تأمین منابع مالی و این به نفع ملت و مصالح كشور نخواهد بود. والسلام علیكم و رحمه الله
رئیس ـ متشكریم، مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ نفر بعدی جناب آقای مشهدی‌عباسی بفرمایید.
رئیس ـ یك لحظه اجازه بدهید اخطار دارند.
دبیر (دهقانی‌نقندر)‌ ـ آقای كاتب هستند.
رئیس ـ بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار و آرادان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دكتر! خوشبختانه كمیسیون بهداشت، درمان هم این نكته بحث اخطار اصل (۷۵) را مورد توجه قرار داده. دو نكته اساسی اینجا آمده یكی در تبصره (۳)، یكی در ماده (۳) وقتی كه در تبصره (۳) آمده «دولت مكلف است، (۵۰)‌ درصد حق بیمه موضوع در تبصره (۱)‌ را از محل ماده (۷)‌ قانون هدفمندی یارانه‌ها تأمین و ماهیانه به صندوق پرداخت كند» حضرت‌عالی مستحضر هستید كه ما در قانون هدفمند كردن یارانه‌ها امسال به جای اینكه (۴۸) هزار میلیارد تومان از افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی درآمد كسب كنیم فقط (۳۸)‌ هزار میلیارد تومان داریم درآمد كسب می‌كنیم و این رقم حتی احكام قانونی كه در قانون بودجه سال ۱۳۹۳ آمده همان احكام قانونی را پوشش نمی‌دهد چه برسد به اینكه ما بگوییم كه از این درآمد كه (۱۰) هزار میلیارد تومان كاهش داریم باز بیاییم در خصوص بحث بیمه همگانی اینجا اعتبار در نظر بگیریم. در نتیجه این واقعاً یك تكلیف لایطاقی است (رئیس ـ ماده ۳ هم دارد) و در ماده (۳) هم آقای دكتر دقت كنید! «دولت مكلف است حق بیمه سهم بیمه‌شده را از محل یارانه نقدی سهم سرپرست خانوار تأمین و به حساب صندوق واریز نماید». امكان این هم وجود ندارد. اول از این میزان حق بیمه را نمی‌دانیم ما چه قدر است؟ دوم از این شما دارید می‌گویید در هدفمندی...
رئیس ـ حق بیمه یك نفر چه قدر است؟
كاتب ـ همان دیگر، مشخص نیست و از این طرف هم می‌گویید از اینجا...
رئیس ـ آقای انصاری! حق بیمه در ماده (۳)‌ نوشته شده «حق بیمه سهم بیمه‌شده را از محل یارانه نقدی سهم سرپرست خانوار تأمین كنند» چه قدر است؟
كاتب ـ اصلاً امكانش وجود ندارد آقای دكتر! در هر سال هم در حال تغییر است.
رئیس ـ مبلغش چه قدر است؟ معلوم كه باید باشد باید ببینیم كه این بیش از (۴۴) هزار تا است كمتر از آن است؟ آقای كاتب بفرمایید.
كاتب ـ آقای دكتر! من خواهش می‌كنم حتی اگر رقم هم مشخص باشد كه این رقم مشخص نیست، ما یارانه افراد را كه داریم می‌دهیم به خودشان و اختیار را به خودشان دادیم. چه طوری ما می‌خواهیم با چه مجوزی داریم می‌گوییم از این سهم برداشته بشود؟ این هم امكانش وجود ندارد من خواهش می‌كنم اینكه اصل (۷۵)‌ دارد كه شكی در آن نیست. این اخطار را حضرت‌عالی وارد بدانید كه وقت مجلس شورای اسلامی گرفته  نشود.
رئیس ـ عرض شود كه كمیسیون هم به خاطر همین بار مالی اصل (۷۵) رد كرده. حداقلش در مورد سهم دولت كه بار مالی دارد حالا سهم فرد را می‌گویند از خود فرد در ماده (۳) گرفته شود این هم ابهام دارد كه آیا بیمه به اندازه‌ای هست كه ما به فرد می‌دهیم؟ اما در تبصره (۳)‌ كه گفته شده (۵۰) درصد آن از تبصره (۱)‌ ماده (۷) قانون هدفمندی بگیریم اولاً (۵۰) درصد آن است،‌ (۵۰) درصد بقیه‌اش چه؟ این (۵۰)‌ درصد هم محل قابل قبولی نیست چون الان منبع واقعی ندارد. یعنی ما داریم چیزی را تصویب می‌كنیم كه منبع واقعی برایش وجود ندارد. یعنی اخطار آقای كاتب را در مورد اصل (۷۵) ما قبول داریم. (۳۸) هزار تومان باشد سهم فرد؟ پس چیزی كه نمی‌تواند بپردازد، پس اشكال ماده (۳)‌ هم وارد است. یعنی دو تای آن وارد است. آن سهم دولت را چه می‌كنیم؟ سهم دولت را گفته (۵۰) درصد آن را از محل ماده (۷) قانون هدفمندی بدهند كه اصلاً محل قابل اعتنایی الان نیست. یعنی دولت بدهكار می‌شود، اشكال اصل (۷۵)‌ را من قبول دارم؛ یعنی بار مالی دارد. لذا اخطار را من وارد می‌دانم.
حضار ۲۰۶ نفر، دوستان نظرشان را راجع به وارد بودن این اخطار اعلام بفرمایند. اگر (۱۱۲) هزار تومان باشد كه دیگر هیچی خیلی بیشتر از این است. دوستان در مورد بار مالی من اخطار را وارد می‌دانم به رأی گذاشتم، نمایندگان محترم نظر بدهند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد.  بنابراین دوستان اخطار بار مالی را وارد می‌دانستند، فعلاً‌ از دستور خارجش می‌كنیم چون این قابل طرح نیست، كمیسیون هم رد كرد.
 
۶ ـ تصویب اجرای آزمایشی  طرح آئین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الكترونیكی به مدت سه سال (ثبت ۲۰۱)
رئیس ـ دستور بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح آئین ‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الكترونیكی برای تصویب مدت اجرای آزمایشی آن طبق اصل (۸۵) قانون اساسی (تقاضای نمایندگان محترم مبنی بر رسیدگی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در جلسه علنی مورخ ۱۸/۱/۱۳۹۲ تصویب شد)، دراجرای ماده ۱۰۴ آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است سخنگوی محترم كمیسیون برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
محمدعلی اسفنانی (سخنگوی كمیسیون قضائی و حقوقی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی به مجلس شورای اسلامی
طرح آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی به شماره چاپ (۳۷۵) كه جهت رسیدگی مطابق اصل (۸۵) به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع شده بود  در جلسات متعدد با حضور كارشناسان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتاً با اصلاحاتی به ‌شرح زیر برای مدت اجرای آزمایشی سه‌سال تصویب شد.
اینك گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۶) آیین‌نامه داخلی جهت تصویب مدت اجرای آزمایشی ‌تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی می‌گردد.
ضمناً گزارش كمیسیون‌های فرعی آموزش، تحقیقات و فناوری، اجتماعی، امنیت ملی و سیاست خارجی، برنامه و بودجه و محاسبات و صنایع و معادن تا این تاریخ واصل نشده است.
رئیس كمیسیون قضائی و حقوقی ـ الهیار ملكشاهی
خدمت همكاران محترم یك توضیحی بدهم كه در مورد این طرح با توجه به اینكه آیین دادرسی كیفری قبلاً در مجلس هشتم تصویب شد و بعد با الحاق آیین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و آیین دادرسی الكترونیكی و آیین‌ دادرسی جرائم رایانه‌ای و آیین دادرسی جرائم اشخاص حقوقی به شورای محترم نگهبان ارسال شد شورای محترم نگهبان ایراد كردند كه با توجه به اینكه این اضافات و متممات جزء ارجاعات به كمیسیون نبوده و كمیسیون در تصویب آن باید ارجاع را قبلاً می‌داشت به این ایراد كردند و به كمیسیون برگرداندند. كمیسیون در زمانی كه مجلس نهم تشكیل شد وارد رسیدگی به موضوع شد آیین‌ دادرسی كیفری كه ایرادات قابل توجهی را شورای محترم نگهبان گرفته بودند بررسی كرد و رفع ایراد كردند، نهایتاً برای اینكه این قسمت كار هم انجام شود این مواردی كه خدمت‌تان عرض كردم در قالب طرح مجدد به مجلس تقدیم شد و به كمیسیون قضائی ارجاع شد، كمیسیون قضائی موضوع را بررسی كرد و نهایتاً آن را تصویب كرد.
آیین دادرسی كیفری در سال جاری انتشار پیدا كرد و با توجه به اینكه حدود (۸۰۰) ماده دارد در ماده آخر آن قید شده كه «اجرای این قانون پس از (۶) ماه از تاریخ انتشار خواهد بود» و علت آن هم این بود كه هم یك تغییری در ساختار رسیدگی به پرونده‌ها و همین‌طور ساختار قوه قضائیه در بحث دادگاه‌ها و دادسراها ایجاد می‌كرد و هم به لحاظ اینكه این آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح و آیین دادرسی  الكترونیكی كه هم به آن برسد از این بابت در مجلس درخواست این شد كه به صورت اصل هشتاد و پنجی به این موضوع رسیدگی شود تا مصوبه كمیسیون جنبه اجرایی پیدا كند. خدمت عزیزان عرض كنم كه آنچه كه امروز تقدیم شما شد و گزارشش قرائت شد حدود (۱۴۰)‌ ماده مجموعاً شامل می‌شود كه عبارت است از آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح، آیین دادرسی الكترونیكی، آیین دادرسی جرائم رایانه‌ای و آیین‌دادرسی جرائم اشخاص حقوقی.
یك توضیح مختصر بدهم در مورد آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح تغییرات قابل توجهی با توجه به تغییر ساختار محاكم صورت گرفته. در مورد آیین دادرسی الكترونیكی خدمت عزیزان عرض كنم كه برای اولین بار دادرسی در كشور به موجب این قانون الكترونیكی خواهد بود آن هم به این صورت خواهد بود كه بحث رسیدگی به پرونده‌ها، بحث اخطار و ابلاغ و بحث ارسال دادنامه‌ها و بحث لوایح و درخواست ثبت دادخواست و امثال اینها تماماً به صورت رایانه‌ای انجام می‌شود كه یك تحول بسیار عظیمی در كشور خواهد بود و در واقع به نوعی حذف كاغذ از سیستم رسیدگی در دادگستری ان‌شاء‌الله صورت خواهد گرفت كه برای اولین بار در كشور این كار دارد انجام می‌شود. بحث آیین دادرسی جرائم رایانه‌ای هم عزیزان مطلع هستند كه جرائم رایانه‌ای قانون رسیدگی به جرائم رایانه‌ای را داشتیم ولی آیین‌ دادرسی‌اش را نداشتیم. یك توضیح مختصر هم عرض كنم. بحث آیین دادرسی جرائم اشخاص حقوقی  هم مطلب بسیار مهمی است ما برای اولین بار در كشور بحث جرائم اشخاص حقوقی را داریم. قبلاً اشخاص حقوقی قابل مجازات در كشور نبودند و مجازات‌ها صرفاً مربوط به اشخاص حقیقی بود. لذا به موجب  قانون مجازات اسلامی اخیر و قانون آیین دادرسی كیفری موجود و قانون تجارت اصلاحی كه لایحه‌اش را همین اخیراً محبت كردید و تصویب كردید در مورد اشخاص حقوقی هم امكان اجرای مجازات وجود دارد و جرائم آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد. لذا مطلب، مطلب مهمی است و بسیار تخصصی است عنایت بفرمایید برای اینكه سیستم قضائی كشور دچار تأخیر در رسیدگی‌ها نشود و آیین دادرسی كیفری كه الان اجرایی شده به صورت ناقص اجرا نشود و این قسمت هم به آن اضافه بشود تا در قالب یك مجموعه كامل آیین دادرسی ان‌شاء‌الله رسیدگی شود و نقاط ضعف و قوت همدیگر را این دو قانون بتوانند پوشش بدهند ان‌شاء‌الله رأی مثبت به این گزارش بدهید، متشكرم.
رئیس ـ مخالف صحبت می‌كند؟
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! مخالف ندارد. من توضیحی عرض می‌كنم. گزارش كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح آیین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الكترونیكی؛ برای مدت، مدت سه سال را پیشنهاد كردند، براساس ماده (۱۷۱)‌ آیین‌نامه داخلی اگر پیشنهادی نباشد بدون مذاكره باید پیشنهاد كمیسیون را به رأی بگذاریم.
رئیس ـ الان پیشنهادی هست یا نیست؟
دبیر (فرهنگی) ـ اگر پیشنهادی باشد، مخالف، موافق دارد ولی اگر نه، یا همكاران رأی می‌دهند یا رأی نمی‌دهند.
رئیس ـ اگر پیشنهادی باشد مطرح كنید،‌ اگر نباشد به رأی می‌گذاریم. پیشنهادی نیست، برای رأی‌گیری قرائت بفرمایید. دولت نظری دارند بفرمایید.
محمدرضا خباز (معاون تقنینی معاون امور مجلس رئیس جمهور) ـ‌
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشكر از نمایندگان محترم كه با نیت دلسوزی طرح آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الكترونیكی را طراحی كردند و در كمیسیون محترم حقوقی و قضائی هم تصویب شده؛ ولی به دلیل اینكه با اصول متعددی از قانون اساسی مغایرت دارد به این دلیل دولت مخالف است. اول اینكه نمایندگان محترم مستحضرند لوایحی كه مربوط به قوه قضائیه است عموماً‌ باید از طریق ریاست محترم قوه قضائیه طراحی و آماده شود به دولت ارجاع می‌شود و از طریق دولت می‌آید. بنابراین این طرحی كه دوستان نوشتند مسیر دقیق قانونی خودش را نپیموده. با عنایت به بند (۲) اصل (۱۵۸) قانون اساسی همین طور كه عرض كردم یكی از وظایف قوه قضائیه تهیه لوایح قضائی است و از طرفی اصل (۱۷۲) قانون اساسی اشعار می‌دارد كه «دادستانی و دادگاه‌های نظامی بخشی از قوه قضائیه كشور و مشمول اصول مربوط به این قوه هستند» به همین مناسبت با عنایت به موارد مزبور تهیه و تقدیم لایحه در خصوص آیین دادرسی در رابطه با نیروهای مسلح ورود به حیطه اختیارات و وظایف قوه قضائیه است و بنابراین باز با اصل (۱۵۷) قانون اساسی مغایرت دارد. ناگفته نماند كه اداره كل تدوین قوانین مجلس شورای اسلامی هم ایراداتی را اعلام كردند كه این هم به نظر دولت حائز اهمیت است.
 بنابراین همانطور كه عرض كردم نمایندگان محترم نیت‌شان نیت خیر و هدفشان خدمت بوده ولی در عین حال نتیجه‌ای كه الان به دست می‌آید این است كه این طرح مسیر درست قانونی خودش را نپیموده و چون آن مسیر پیموده نشده طبیعتاً این حق از قوه قضائیه گرفته شده. دوستان عزیز مستحضرند كه اصل (۱۵۸) قانون اساسی اختیارات و وظایف ریاست محترم قوه قضائیه را برمی‌شمرد اگر این از آن كانال می‌آمد طبیعتاً مورد قبول دولت هم واقع می‌شد بنابراین چون مسیر درست خود و مسیر قانونی‌اش را نپیموده به همین دلیل دولت مخالف هست اگر ان‌شاء‌الله ریاست محترم قوه قضائیه با اصل آن موافقت داشته باشند و لایحه از كانال دولت بیاید طبیعتاً همه جوانب آن در نظر گرفته خواهد شد. بار مالی و همه مواردش لحاظ خواهد شد. بنابراین دولت با این طرح به دلایلی كه عرض  كردم مخالف است. والسلام
رئیس ـ متشكریم، كمیسیون بفرمایید.
محمدعلی اسفنانی (سخنگوی كمیسیون قضائی و حقوقی) ـ‌
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
عنایت بفرمایید همكاران محترم! در مورد مطالبی كه نماینده محترم دولت فرمودند ضمن احترام به فرمایش‌هایی كه بیان فرمودند ببینید! اساساً‌ با توجه به اینكه آنچه كه مصوب شده مربوط به قوه قضائیه است و تمام اجرای این قانون و عملیاتی‌ شدن آن در قوه قضائیه خواهد بود؛ لذا معمولاً نمایندگان دولت در این زمینه اگر عنایتی هم می‌كنند باید توجه داشته باشند كه بحث، بحث قوه قضائیه است و دولت خیلی دخیل در این قضیه نیست.
نكته دیگر اینكه این طرح در واقع لایحه بوده یعنی لوایحی بوده كه از سوی قوه قضائیه ارسال شده، قبلاً در مجلس هشتم آمده و به كمیسیون ارجاع شده و در مجلس هشتم آمده و بعد به لحاظ آن ایرادی كه شورای محترم نگهبان گرفت كه در واقع در قالب آن آیین دادرسی كیفری به كمیسیون ارجاع نشده بود لاجرم مجبور شدیم كه آن را در قالب طرح مطرح كنیم تا ارجاع به كمیسیون را داشته باشیم، جلسات كمیسیون هم با حضور هم نماینده دولت تماماً‌ تشكیل شده و هم با حضور نمایندگان قوه قضائیه یعنی هیچ ایرادی از ناحیه قوه قضائیه و یا ایرادی از ناحیه نمایندگان دولت در زمان بررسی این طرح‌ها صورت نگرفته. لذا همكاران محترم عنایت بفرمایند با توجه به اینكه آنچه كه برادر عزیزمان فرمودند در بحث اخطار هیچ نماینده‌ای از نمایندگان محترم اخطاری مطرح نكردند و از جمله حقوق نمایندگان محترم هست كه بخواهند اخطاری را ارائه بدهند و تا الان اخطاری  هم واصل  نشد. من فكر می‌كنم كه ان‌شاء‌الله یك رأی قاطع به این طرح داده شود تا آیین دادرسی كیفری ما تكمیل شود و تحول بسیار جدی در بحث رسیدگی به امور قضائی ایجاد خواهد كرد و تمام سیستم‌های علمی و دانشگاهی منتظر این هستند كه در بحث آیین دادرسی كیفری با تكمیل این بخش ان‌شاءالله اجرایی شود. لذا انتظار دارم كه رأی قاطع به این طرح بدهید.
رئیس ـ آقای فرهنگی پیشنهاد را مطرح كنید.
دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد كمیسیون قضائی و حقوقی در مورد مدت اجرای آزمایشی برای مدت سه سال برای طرح آیین دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الكترونیكی طبق اصل (۸۵) مطرح و به رأی گذاشته می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۰۴ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به پیشنهاد كمیسیون برای سه سال این طرح آزمایشی اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم،  تصویب شد. میهمانان را بفرمایید.
دبیر (محمدصادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی امروز خانه ملت عبارتند از:
ـ‌ جمعی از كاركنان دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان كاشان.
ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه پردیش از شهر مقدس قم.
ـ جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علامه مجلسی شهرستان مباركه استان اصفهان. این عزیزان میهمانان دوست خوب‌مان آقای ایرانپور هستند.
ـ‌ جمعی از دانشجویان رشته روابط عمومی دانشگاه جامع علمی كاربردی واحد (۱۳)‌ تهران.
ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه مراغه استان آذربایجان شرقی. این دانشجویان عزیز میهمانان جناب آقای دكتر دوات‌گری نماینده خوب مردم مراغه  هستند.
ـ جمعی از بسیجیان پایگاه شهید رضایی كارخانه قند شهرستان چناران استان خراسان رضوی، این عزیزان میهمانان جناب آقای دكتر دهقانی همكار خوب ما در هیأت‌رئیسه و همین‌طور میهمانان خانه ملت هستند.
ـ جمعی از دانشجویان رشته سیاست‌گذاری دانشگاه تربیت‌مدرس تهران، این عزیزان هم نرسیده‌اند.
ـ جمعی از دبیران آموزشگاه دخترانه حضرت رقیه (سلام‌الله‌علیها) شهرستان هشتگرد استان البرز، این معلمین عزیز میهمانان خانه ملت و جناب آقای كیائی نماینده خوب آن خطه هستند.
ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه پیام‌نور شهرستان گرگان، این عزیزان میهمانان مجلس شورای اسلامی و همین‌طور آقایان طاهری و امامی نمایندگان خوب مردم گرگان هستند.
ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد داران شهرستان فریدن اصفهان، این دانشجویان عزیز میهمانان نمایندگان و همین‌طور به خصوص نماینده خوب آن خطه آقای اسفنانی هستند.
ـ دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه شهید محمد جنیدی از شهرستان پیشوا استان تهران، این عزیزان میهمانان جناب آقای نقوی نماینده خوب آن خطه هستند. خوش‌آمد می‌گویم خدمت شما عزیزان و از حضورتان تشكر می‌كنم. ان‌شاءالله همه شما موفق و سربلند باشید. جناب آقای رئیس! لطفاً ادامه جلسه را بفرمایید.
 
۷ـ اعلام وصول طرح دائمی‌شدن بند (۱۶) قانون بودجه ۱۳۹۲ كل كشور با قید دوفوریت و رد فوریت آن (ثبت ۴۵۱)
رئیس ـ. یك مورد دوفوریتی هست، آقای فرهنگی  بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! یك درخواست دوفوریت رسیده برای دائمی‌شدن بند (۱۶) قانون بودجه ۱۳۹۲ كل كشور، جناب آقای دكتر مفتح مطرح می‌فرمایند. البته با نفرات قبل از خودشان در نوبت طرحهای فوریتی خودشان هماهنگ فرمودند.
محمدمهدی مفتح  (تویسركان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم عنایت بفرمایید! ما یك به اصطلاح حكمی را در (۳) سال در سالهای ۹۰، ۹۱ و ۹۲ آورده بودیم مبنی بر اینكه واحدهای تولیدی، كشاورزی، صنعتی كه در پرداخت اقساط وامشان به دلیل مشكلات اقتصادی كه پیدا می‌شود و پیدا شده‌ است، مشكل پیدا كردند بانكها مجاز باشند، بتوانند این اقساط را حداكثر (۵) ساله تقسیط بكنند و اگر آن واحد تولیدی، صنعتی، كشاورزی توانست در طی آن (۵) سال بازپرداخت بكند جریمه تأخیر تأدیه‌اش هم بخشیده بشود. این حكم بسیار مناسبی بود خصوصاً در شرایط اقتصادی كه برای واحدهای تولیدی پیش می‌آید، می‌تواند به كمك واحدهای تولیدی بیاید. همه شما عزیزان در حوزه‌های انتخابیه مواجه هستید با كسانی كه آمده‌اند و سرمایه‌گذاری كردند در این شرایط مشكل اقتصادی برای رشد اقتصادی، برای ایجاد اشتغال برای جوانان، اما به دلیل مشكلاتی كه در حوزه اقتصاد و خارج از حیطه اختیارات این سرمایه‌گذاران پیش آمده است، نتوانستند اقساطشان را پرداخت بكنند مشمول جریمه، مشمول مشكلاتی شده‌اند كه واحد تولیدی را انصافاً ادامه حیاتش را مواجه با اشكال كرده است. این حكم در آن (۳) سال بود. در قانون بودجه ۹۳ این حكم نیامده است و این مواجه با اشكال شده، الان واحدهایی كه خصوصاً در این شرایط اقتصادی نیاز دارند كه دولت و بانكها به آنها كمك بكنند از این حمایت قانونی در سال ۹۳ برخوردار نیستند. بنده خواهشم این است كه دوستان كمك كنند این كار انجام بشود و این حكم همچنان باقی بماند. من عرض بكنم وقتی كه امضاء از دوستان جمع می‌كردیم برخی از دوستان معتقد بودند كه این بندها و این حكم قانونی در سالهای قبل، آن چنان كارآمدی نداشته است. بنده یك نمونه موفقی از این را می‌خواهم خدمت دوستان عرض بكنم.
 اگر واقعاً مسؤولین استانی و مسؤولین صنعت و معدن و مسؤولین دولتی ذی‌ربط واقعاً همت بكنند، می‌تواند این حكم به خوبی  اجرا بشود. ما الان یك نمونه موفقش را در استان همدان داریم. استاندار با تدبیر و پرتلاش همدان چون وقت برای این كار گذاشتند و در كنار كارهای مثبت دیگر كه در استان همدان در زمان استانداری‌شان انجام شده، الان در این خصوص یك گزارشی را من دارم كه خدمت بقیه دوستان نماینده استان همدان هم هست. واحدهایی را كه تلاش كردند، جلسه گذاشتند، بانكها و آن واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی، كشاورزی دور یك میز نشستند استانداری برای این كار وقت گذاشته، صحبت كردند و توانستند میزان قابل توجهی از اینها را حل و فصل بكنند، تقسیط كنند. از این حكم و فرصت قانونی استفاده بكنند. این یك نمونه موفقی است كه حتی من شنیدم در هیأت محترم دولت هم این كار استان همدان و استاندار محترم و پرتلاش همدان قرار شده است كه استان‌های دیگر هم بتوانند از این الگو استفاده بكنند. در این شرایط با خلأ قانونی ما مواجه هستیم. در شرایط تحریم هستیم این عزیزانی كه آمدند و برای كارهای خدماتی، برای كارهای صنعتی، برای كارهای كشاورزی، برای كارهای تولیدی، سرمایه‌گذاری كردند الان با مشكل بازپرداخت مواجه هستند، می‌توانیم از این طریق بیاییم و یك فرصتی به اینها بدهیم. هیچ بار قانونی، هیچ بار مالی هم ندارد. (۳) بار شورای محترم نگهبان تأیید كرده است بانكها مجاز هستند كه این كار را انجام بدهند و می‌تواند یك فرصت و كمك بسیار خوبی برای واحدهای اشتغال‌زا باشد.
از طرف دیگر ما می‌توانیم برخی پیشنهادات و هست عنوانش را عوض بكنیم، احتمالاً متنش را اصلاح بكنیم. اینها اقداماتی است كه قابل انجام است ولی به دلیل فوت فرصت، به دلیل اینكه اگر ما هر چه زودتر این كار را انجام بدهیم شرایط مناسب‌تری برای واحدهای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌كنیم و اینها را در این شرایط اقتصادی، در حقیقت از حمایت بانكها و حمایت دولت برخوردار می‌كنیم خواهشم این است كه دوستان به دو فوریت این طرح رأی بدهند. هر پیشنهاد اصلاحی كه داشته باشند از عنوان، از برخی از متن‌هایی كه متن مشابه هم در (۳) سال تصویب شده و بسیار هم كارآمدی داشته و شرایط مناسبی بوده است. یك علامتی است كه مجلس محترم به سرمایه‌گذاران در واحدهای صنعتی، در واحدهای اشتغال‌زا می‌دهد. ما همه در حوزه‌های انتخابیه مواجه هستیم كسانی كه آمده‌اند و در رابطه با ایجاد اشتغال، در رابطه با رشد اقتصادی استان و كشور سرمایه‌گذاری كردند به دلیل اینكه (دهقانی‌نقندر ـ خیلی متشكر) نتوانستند به موقع كارشان را تمام بكنند، از نظر گشایش اعتبار، از نظر تأمین مواد اولیه و بقیه مسائل مواجه با اشكال شدند به دلیل خارج از حیطه اختیار خودشان شرایط عمومی و اقتصاد، تحریم‌ها، ما بیاییم و به این دوستان كمك بكنیم و ان‌شاءالله با رأیی كه شما دوستان به دوفوریت می‌دهید در جلسه بعدی متن نهایی منقح مورد تأیید دوستان را تصویب بكنیم و این فرصت و فضا برای سرمایه‌گذاران و واحدهای اشتغال‌زا در كلیه مناطق میهن اسلامی ما برگزار و ایجاد بشود ان‌شاءالله. خیلی تشكر می‌كنم.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای دكتر نادران مخالف هستند، بفرمایید.
الیاس نادران (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من استدعا دارم دوستان اصل مسأله را یك دقتی بفرمایند كه وجه حذف این پیشنهاد در كمیسیون تلفیق و در صحن علنی هم روشن بشود كه دوستان می‌خواهند رأی بدهند، توجه داشته باشند.
مشكل و معضل اساسی كه نظام بانكی كشور امروز با آن مواجه هست، این است كه بخش قابل توجهی از بدهكاران بزرگ سیستم بانكی بدهی خودشان به سیستم بانكی را نمی‌پردازند در نتیجه سیستم بانكی مواجه شده با انباشت بدهی‌های معوقه، سررسیدگذشته و لاوصولی كه بیش از (۸۰) هزار میلیارد تومان روی نظام پولی كشور اینها بار گذاشتند. بخش قابل توجهی از اینها هم افرادی هستند كه به بهانه‌های مختلف وام‌های كلان چند ده میلیارد تومانی و چند صد میلیارد تومانی گرفتند و نپرداختند. مجلس به دلیل مشكلاتی كه در سالهای گذشته واحدهای تولیدی داشتند، همراهی كرد. اما برای سال ۹۳ خود دولت با مجلس همراهی كرد مبنی بر اینكه ما این را یك سال تمدید نكنیم تا آنهایی كه بدهی دارند، بروند تعیین‌تكلیف كنند. آن واحدهای موفقی كه صحبت از آنها می‌شود حالا در همدان یا در جاهای دیگر، اصل مسأله این است كه می‌آیند به آن وام‌گیرنده دانه‌درشتی كه بدهی‌های سنگین بانكی دارد، می‌گویند آقا! شما بیا پولت را تقسیط كن از سرفصل بدهی معوقه یا سررسیدگذشته، تو را خارج كنیم، ببریم در بدهكاران جدید قرار بدهیم در نتیجه به لحاظ صوری یك اتفاقی می‌افتد ولی عملاً نه پولی دست بانك را می‌گیرد، نه امكانی برای تولید جدید می‌شود، نه وام جدیدی داده می‌شود و نه افراد دیگر از این فرصت می‌توانند برای سرمایه‌گذاری استفاده كنند. الان رسوب این پول در سیستم بانكی كه بیش از (۸۰) هزار میلیارد تومان شده باز داریم جایزه می‌دهیم به افرادی كه سالهای سال به بهانه‌های مختلف پولهایشان را ندادند، بدهی‌های معوقه پیدا كردند، سررسیدگذشته شده، سیستم بانكی دنبال اینها راه افتاده، ما می‌خواهیم ابزار در اختیار اینها بگذاریم كه اینها با این ابزار بروند به سیستم بانكی فشار بیاورند، بگویند آقا بدهی‌های سررسیدگذشته ما را (۵) سال دیگر هم به ما جایزه بدهید تقسیط كنید، یك دوره تنفس هم به ما بدهید و بعد از آن اگر ندادیم دوباره (۵) سال دیگر تمدید كنیم. یعنی این كار یك دور باطلی است كه تا (۱۰۰) سال دیگر هم حل نمی‌شود. سیستم بانكی هم از این معضل و از این منجلاب بیرون نمی‌آید.
 ما داریم نظام پولی كشور را فلج می‌كنیم. الان امكان وام‌دهی همه دوستانی كه در مجلس هستند، می‌دانند سیستم بانكی امكان وام‌دهی برای وام‌های چند میلیون تومانی ازدواج را ندارد. جوانان این مملكت برای گرفتن كمترین وام مشكل پیدا كردند، دچار محذور شدند. سیستم بانكی نه اینكه دلش نمی‌خواهد پولش را در بدنه پولی كشور به گردش در بیاورد ولی مسأله این است كه یك عده افراد دانه‌درشت كه پولهای كلانی به سیستم بانكی بدهكارند و سیستم بانكی اینها را ممنوع‌الخروج كرده و امكان سفرهای خارجی برایشان بسته شده و از سیستم بانكی حداكثر بهره‌كشی را كردند، الان می‌خواهند یك جایزه (۵) ساله به صورت قانون دائمی، یعنی نه سال ۹۳، نه سال ۹۴، تا سال ۱۴۰۰ هم اینها از این قانون می‌توانند استفاده كنند. هر وقت دلشان خواست، اراده كردند دیگر سیر شدند، بگویند حالا یك خرده هم سهم سیستم بانكی را ببریم به او بدهیم والا در اینجا هیچ مزیتی نه برای سیستم بانكی است، نه برای سرمایه‌گذار هست، نه برای سرمایه‌گذاران جدید است، نه برای وام‌گیرندگان خردی كه در شهرستانها به شما مراجعه می‌كنند، است و نه برای آنهایی كه می‌خواهند در اقتصاد كشور یك كار تولیدی واقعی بكنند. اغلب اینها دلالند. اغلب اینها تاجرند، اغلب اینها وضعیت میلیاردی دارند، ولی حاضر نیستند كه حق و حقوق بانكها را بپردازند. وثیقه‌هایی هم كه گذاشتند وثایق بسیار كم‌ارزش است و سیستم بانكی را دچار مشكل كردند. شما همین روزهای اخیر می‌بینید هم دستگاه قضایی، هم سیستم بانكی، هم دولت، هم مجلس، كمیسیونهای مختلف درگیر این افراد دانه‌درشتی شدند كه حریفشان نمی‌شوند.
من استدعا دارم دوستان جایزه به این افراد ندهند. اجازه بدهند كه سیستم بانكی كار خودش را به صورت طبیعی انجام بدهد. یك سال ما تجربه كنیم، ببینیم تلاش‌هایی برای استرداد حقوق مردم از این دانه‌درشت‌های گردن‌كلفتی كه حاضر نیستند بدهی‌های (رئیس ـ متشكر) سیستم بانكی را بدهند چه‌طوری پیش می‌رود.
رئیس ـ آقای دهقانی موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ اولین موافق جناب آقای قوامی، یعنی به جای اولین موافق صحبت می‌كنند.
رئیس ـ بفرمایید.
هادی قوامی (اسفراین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران توجه ویژه‌ای داشته باشند بحث مهمی مطرح است. حتماً كمك بكنند كه ان‌شاءالله این طرح كه دارای دوفوریت است چرا دارای دوفوریت است؟ برای اینكه اگر ما این را تعیین‌تكلیف نكنیم به صورت قانون دائمی در نیاوریم باعث تعطیلی بیشتر در واحدهای تولیدی خواهد شد. تعطیلی واحدهای تولیدی در سالی كه مقام معظم رهبری نامگذاری كردند به سال اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی، حتماً باید مجلس در این زمینه كمك بكند كه فضای رونق و سازندگی در راستای حماسه اقتصادی شكل پیدا بكند. لذا اگر این تصویب نشود و دوفوریتش به این دلیل است كه اگر تصویب نشود این تعطیلی مساوی است با بیكاری، بیكاری بیشتر و كاهش تولید و افزایش تورم. یعنی هم تورم افزایش پیدا می‌كند كه در واقع دشمن داخلی اقتصاد است باعث آسیب جدی به همه ملت شریف ایران می‌شود و هم بیكاری تشدید می‌شود كه در واقع ارتش بیكاران درست می‌شود. ارتش بیكاران قطعاً قابل مهار نیستند و آسیب جدی قطعاً هزینه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی زیادی را بر ما تحمیل خواهند كرد. لذا از این موضع وقتی نگاه می‌كنیم این طرح دارای دوفوریت است و ما باید ان‌شاءالله این را بتوانیم تعیین تكلیف بكنیم.
اما در پاسخ به مخالف محترم جناب آقای دكتر نادران من عرض بكنم:
رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آنست كه آهسته و پیوسته رود
ما نمی‌توانیم یك حكمی را دو، سه سال بیاوریم در یك سال دیگر بیاییم متوقف بكنیم. حتماً در داخل این كسانی كه مطالبات بانكی از اینها است و اینها معوق شده، نمی‌توانند بازپرداخت بكنند، یك درصدی هستند كه اینها ارادی به نظام بانكی پرداخت نمی‌كنند. فرمایش آقای دكتر نادران درست است. اینها تعدادشان چند نفر است؟ محدودند و معاون محترم ریاست جمهوری فرمودند اینها كمتر از (۶۰۰) نفرند. این (۶۰۰) نفر داخل اینها كسانی هستند كه ارادی بازپرداخت نمی‌كنند. هم نظام قضایی كشور با اینها برخورد جدی بكند، مجلس هم قطعاً كمك خواهد كرد و ما هم در این دوفوریت كه فردا ان‌شاءالله همه همكاران رأی بدهند آنجا خواهیم آورد كه كسانی كه به دلایل ارادی از بازپرداخت وامشان خودداری می‌كنند با اینها اتفاقاً جدی برخورد بشود و نظام بانكی هم تلاش بكند كه این مطالبات را به هر شیوه‌ای شده، با استفاده از هر ظرفیتی هست، كمك بشود اسم‌شان افشا بشود بازپرداخت بكنند. اما عزیزان! ما همه را به یك چوب نرانیم. كسان زیادی هستند در بین كارآفرینان عزیزی كه اینها سالهاست دارند تلاش می‌كنند، منتهی به دلیل اتفاقاتی كه در اقتصاد كشور افتاده یك دفعه مثلاً نرخ ارز سه برابر شده، اینها یك وقتی تسهیلاتی وارد كردند با ارز (۱۰۰۰) تومان، امروز شده (۳۰۰۰) تومان، اینها به دلیل غیرارادی قادر به بازپرداخت بدهی‌هایشان نیستند. یا مثلاً قیمت مواد اولیه به شدت افزایش پیدا كرده یا به دلیل اینكه بالاخره كسانی در واردات دست دارند و به انحاء مختلف كالایی را وارد اقتصاد كشور می‌كنند، این بنگاه‌ها را با چالش قیمت مواجه كردند و روی قیمت مواد اولیه اینها، قیمت فروش اینها اثر كردند لذا این واحدها را انداختند زیر ظرفیت اسمی، یعنی این واحدها به این دلیل كه به دلیل یك سری سیاست‌ها، به دلیل یك سری اتفاقات تولید اینها زیر ظرفیت افتاده قادر به بازپرداخت اصل و بدهی وام‌هایشان نیستند، لذا ما چرا اینها را دچار دردسر بیشتر بكنیم؟ چرا دچار این بكنیم كه اینها روز به روز به این دلیل كه نمی‌توانند بازپرداخت بكنند اصل، سود، جریمه دائماً انباشت بشود و بدهی اینها بزرگتر بشود و در آینده این بنگاه‌ها تعطیل بشوند. خوب، بانك هم كه نمی‌تواند برود این واحد تولیدی را تصرف كند. آیا بانك بنگاه‌دار است كه بتواند بنگاه‌داری بكند، بتواند این واحد اقتصادی را به تولید برساند.
 لذا من خواهشم این است كه به دلیل اینكه موضوع فوریت دارد، این واحدهای تولیدی را دچار تعطیلی خواهد كرد. این تعطیلی باعث كاهش تولید می‌شود و از طرفی باعث افزایش بیكاری بیشتر می‌شود. بیكاری بیشتر هزینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی دارد و كاهش تولید هم اثر تورمی دارد كه آن هم باز اثرات خسارت‌ناپذیری برای اقتصاد كشور دارد ما كمك كنیم (منادی‌سفیدان ـ آقای دكتر قوامی! خیلی متشكر) كسانی كه به دلایل غیر ارادی قادر به بازپرداخت اصل و بدهی آنها نیستند اینها را در قالب یك قانون دائمی در بیاوریم، (رئیس ـ متشكر) لذا همكاران همت كنند كه ان‌شاءالله رأی قاطعی به این بدهند.
 دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ مخالف دوم جناب آقای ندیمی!  جناب‌عالی صحبت می‌كنید؟ بفرمایید.
ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید عزیزان! همه این مجلس موافق كار و كارآفرینی هستند. همه دلشان ‌می‌خواهد كه این ركود لعنتی تمام بشود! اما سؤال كنیم، از خودمان چند تا سؤال كنیم آیا این تصمیم منجر به كارآفرینی می‌شود؟ آیا عملكرد سال ۹۰ و سال ۹۱ این تصمیم در بودجه به تولید و رونق اشتغال انجامیده است؟ آیا مسؤولانی از بزرگان بانكی و یكی از بانكهای بزرگ نفرموده است كه علت رشد بدهی‌ها تصمیم سال ۹۰ و سال ۹۱ مجلس بوده است؟ آیا دولت هم با ما در این موضوع هم‌اندیشی دارد؟ من فكر می‌كنم بسیاری از سؤالات از این دست پاسخی درخور ندارد. یعنی واقعاً نمی‌شود گفت آنهایی كه دستشان به مقامات می‌رسد به نوعی استمهال می‌گیرند، فرصت می‌گیرند، می‌خواهند مشكل مملكت را حل كنند. آیا واقعاً بخشی از اینها مربوط به مسأله شخصی آنها از نوع خروج از كشور نیست؟ آیا این نمونه‌ای كه اعلام شده، آن صف تقاضا را چكار كرده؟ شما الان با یك صف متقاضی تسهیلات روبرو هستید به ازای هر واحد كه بانك اگر بتواند، كه الان هم با علت معوقات و سررسید و مشكوك‌الوصول تا (۹۰) هزار میلیارد، حالا هشتاد و چند هزار میلیارد، اصلاً همان هم نمی‌تواند اگر آن صف تقاضا را نگاه كنید این كاری كه ما می‌كنیم آیا منجر به این نمی‌شود كه آن صف گسترده‌تر، ناامیدتر و آن كارآفرینان نسبت به تصمیمات مجلس به هر صورت اعلام مخالفت كنند؟ ما واقعاً داریم مسأله حل كنیم یا مسأله ایجاد می‌كنیم؟ آقا این مجاز است چه مسأله‌ای را حل می‌كند. ما در حقیقت داریم اختیار می‌دهیم به عده‌ای كه می‌توانند، نمی‌گویم نورچشمی! ولی می‌توانند فرصت بشود كه از این مجاز استفاده كنند. یك عده كثیری نتوانند تازه اینها دانه‌درشت‌ها هستند یا ریزها هستند؟ یعنی واقعاً این سؤال وجود دارد كه اینهایی كه الان ما داریم برایشان فرصت ایجاد می‌كنیم، بدهكاران عمده‌اند یا بدهكاران جزءاند؟ اگر بدهكاران عمده‌اند چرا پس این همه مصاحبه می‌فرمایید كه آقا چرا معوقه وجود دارد؟ مثلاً نظام بانكی ما ناكارآمد است و دهها عنوان از این دست، خوب با هم تفاهم كنیم كه نمی‌شود دوسره به هر صورت طلا شد. این قصه را از این جهت حل بكنیم كه این استمهال‌ها جواب نداده، ما تنها به آنهایی كه نخواستند مسأله‌شان حل بشود آقای موافق محترم! ارادی و غیر ارادی را با چه سنجشی می‌سنجی؟ لطف كنید یك دستگاه اراده‌سنج و یا دستگاه سانحه‌سنج به ما بده كه از كجا بفهمیم كه اینها واقعاً با اراده خودشان بدهكاریشان را تمدید نمی‌كنند! من فكر می‌كنم كه ما یك نظامات دیگری را باید برای حل استمهال بیندیشیم. 
(دراین هنگام آقای سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
به تعبیر دیگر ما باید ببینیم اصلاً چرا بدهی ایجاد می‌شود؟ چرا گردش نقدینگی به جای (۴۰) بار در سال یك بار هم نمی‌شود؟ تازه یك بار هم می‌شود ما می‌خواهیم استمهال بگیریم آن هم به تأخیر بیندازیم. این استمهال‌های مكرر حمایت از سرمایه‌گذاری نیست. ما در حقیقت به همه می‌گوییم یك جای دیگر به نام مجلس است، دائماً به شما مهلت می‌دهد. خوب آنها باید نوآوری كنند، باید بهره‌وری داشته باشند، باید صادرات داشته باشند، باید مشاركت منابع داشته باشند. اگر خودشان نمی‌توانند مشاركت بورس و فرابورس پیدا كنند، باید یك راه پیدا كنند. ما دائماً به آنها علامت می‌دهیم، ما می‌آییم یك پیشنهادی می‌دهیم در یك استانی یك اتفاقی می‌افتد این را در (۳۱) استان تعمیم می‌دهیم، بعد چه می‌شود؟ این چه علامت تنبل كردن بخشی از كارآفرینان است؟ چرا ما داریم آنهایی كه باید فكر كنند، برنامه بریزند، مشاركت پیدا كنند آنها را عادت می‌دهید كه به این نظام تصمیم‌گیری متكی بشوند كه مدام تغییر بكند. حالا ما در بودجه نیاوردیم یك جای دیگر دوفوریت می‌آوریم. واقعاً فوری‌ترین مسأله كشور همین است؟ اصلاً واقعاً اگر روی دوفوریت صحبت كنیم برای رونق اشتغال و تولید فوری‌ترین همین است؟ یعنی واقعاً این مجلس، این همه عصاره فضایل یا این همه مجامع پشتیبان نمی‌توانند تصمیمات دیگری بگیرند؟ (نایب‌رئیس ـ متشكر هستیم) چرا دولت خودش در این مورد پیش‌قدم نیست؟ اگر مسأله است. من فكر می‌كنم كه این مسأله عموم ملت، عموم كارآفرینان، عموم سرمایه‌گذاران نیست، از خیرش بگذرید كه از این امامزاده به معجزی نمی‌توان رسید. والسلام
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون آقای ندیمی! متشكرم. موافق بعدی حاج‌آقا!
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آخرین موافق جناب آقای كوچكی‌نژاد نماینده رشت هستند، بفرمایید.
جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من از همكاران عزیز درخواست دارم كه اگر قانون بودجه را دارند همین بند (۱۶) قانون سال ۹۲ را یك بار نگاه بكنند. ببینید در سطر اول نوشتند «به منظور حمایت از تولید و اشتغال» برادرانی كه مخالفت كردند، مخالفتشان بیشتر روی افرادی بود كه در بخش تولید نبودند یا اینكه مشكلاتی دارند و از بانكها وام‌های كلان گرفته‌اند و این وام‌ها را پرداخت نمی‌كنند. در صورتی كه تبصره (۱۶) اول می‌گوید كه «به منظور تولید و اشتغال» كه دو بحث بسیار مهمی است. من فكر می‌كنم همكاری در اینجا حضور ندارد كه از این مراكز تولیدی مدام به اینها مراجعه می‌كنند، با یك وام بسیار اندكی كه گرفته‌اند سررسید شده، قدرت پرداخت ندارند از همكاران درخواست می‌كنند كه به ما یك مهلتی بدهید.
دوستان به بانك‌ها وقتی مراجعه می‌كنند بانك‌ها می‌گویند كه ما قانون نداریم و این كمكی است به همه كسانی كه در تولید نقش دارند. دوستان! بحث اقتصاد است، سال اقتصاد است، توجه به اقتصاد است. ما باید كمك كنیم و كمك این است كه عزیزانی كه دارند تولید می‌كنند فشار اقتصادی است، تورم هست بدهكارند، نمی‌توانند قسط خودشان را پرداخت كنند چون قسط را وقتی كه پرداخت نكردند هم سود می‌آید، هم جریمه و دیركرد می‌آید و اینها قادر نیستند ادامه دهند. این تبصره می‌گوید كه به اینها دارند مجوز می‌دهند كه آنهایی كه قصد تولید دارند بتوانند به تولید خودشان ادامه دهند. اینجا هم گفته هیأت مدیره بانك‌ها تشخیص دهند یعنی نگاه كنند بررسی كنند آنهایی كه واقعاً پول بانك‌ها را در جای دیگر هزینه‌ می‌‌كنند به آنها مجوز ندهند، ما داریم یك حكم قطعی نمی‌دهیم.
دوم اینكه این طرح دوفوریتی است و فرصتی است كه دوستانی كه نگرانی از دانه‌درشت‌ها دارند كسانی كه پول را گرفتند در جای خودشان هزینه‌ نكردند می‌توانند اصلاح كنند. معتقد به این هستم كه این تبصره بند (۱۶) قانون بودجه سال ۹۲ كمك به تولید و اشتغال است، رفع بیكاری است كمك به اقتصاد كشور است، معتقدم دوستان محبت كنند به این دوفوریت رأی دهند، اگر هم دوستان مخالف نگران دانه‌درشت‌ها هستند می‌توانند با اصلاحاتی كه در همین تبصره ایجاد می‌كنند آن نگرانی خودشان را برطرف كنند.
نایب‌رئیس ـ بفرمایید، موافق و مخالف صحبت كردند، آقای فرهنگی قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! درخواست دوفوریت برای دائمی‌ شدن بند (۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ كل كشور مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۱ نفر، همكاران محترم اعلام رأی بفرمایند، پایان رأی را اعلام كنیم، تصویب نشد.
اجازه دهید یك فوریت را پیشنهاددهندگان پیشنهاد فرمودند. حضار ۲۰۰ نفر، همكاران محترم یك‌فوریت را اعلام رأی بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد. همان عدد گذشته تكرار شد.
 
۸ ـ ناطقان جلسه آقایان: ابراهیم آقامحمدی، سیدمرتضی حسینی، سیدعنایت‌الله هاشمی، علیرضا محجوب و عباس فلاحی‌باباجان
نایب‌رئیس ـ ناطقان را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
ناطقان محترم جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ جناب آقای ابراهیم آقامحمدی نماینده محترم مردم شریف خرم‌آباد. ـ جناب آقای حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمرتضی حسینی نماینده محترم مردم شریف قزوین، آبیك و البرز.
ـ جناب آقای مهندس سیدعنایت‌الله هاشمی نماینده محترم سپیدان.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای علیرضا محجوب نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر.
ـ جناب آقای مهندس عباس فلاحی‌باباجان نماینده محترم مردم شریف اهر و هریس.
(كه هر كدام پنج دقیقه فرصت دارند)
از جناب آقای آقامحمدی دعوت می‌كنم در جایگاه قرار بگیرند، خواهش می‌كنم بفرمایید.
ابراهیم آقامحمدی (خرم‌آباد و دوره) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام به روح بلند حضرت امام و شهدای اسلام و سلام و درود به محضر رهبر معظم انقلاب و ملت بزرگ و فداكار و شهیدپرور ایران.
سال گذشته در چنین روزهایی بود كه جناب دكتر روحانی در برنامه‌های انتخاباتی گفتند عدالت به این معناست كه برای كل مردم ایران فرصت یكسان فراهم شود. دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیكار در مقابل خانواده و فرزندانشان شرمنده شوند.
آقای رئیس‌جمهور! ضمن آرزوی توفیق برای جناب‌عالی توجه شما را به چند نكته در خصوص وضعیت لرستان بر اساس داده‌های آماری دولت جلب می‌كنم. لرستان (۱) میلیون و (۷۵۰) هزار نفر جمعیت دارد كه بیش از (۵۰۰) هزار نفر آنان بیكارند، (۱۶۰) هزار نفر از این بیكاران دارای مدرك لیسانس و فوق‌لیسانس هستند. (۴۰) درصد این جمعیت بیكار در مركز استان در شهرستان‌های خرم‌آباد و دوره چگنی قرار دارند. سالیانه بین (۳) تا (۴) درصد مردم استان در پی امرار معاش مهاجرت می‌كنند، یعنی هر (۵) سال (۱۵۰) تا (۲۰۰) هزار نفر از دست فقر از استان فرار می‌كنند. هر ساله رتبه اول بیكاری كشور را داریم و بیكاری جوانان ما بالای (۵۰) درصد است.
(۵/۲) درصد جمعیت كشور را داریم اما (۴/۱) از بودجه كشور به ما تعلق می‌گیرد. (۱۵) درصد آب‌های كشور را داریم اما آب آشامیدنی هم نداریم. (۳) بخش بیرانوند، پاپی و زاغه بیش از (۷۰) سال قدمت بخش بودن دارند اما گویا در جغرافیای وزارت كشور قرار ندارند و هیچ وزیر یا استانداری به فكر شهرستان‌ شدن آنان نیست.
علی‌رغم دستاوردهای عظیم و بی‌نظیر انقلاب اسلامی در باب سرمایه‌گذاری و رفع محرومیت در كشور فرصت‌ها یكسان در اختیار همه قرار نگرفته و امكانات، عادلانه توزیع نشدند و امروز جوانان ما با دست خالی در مقابل خانواده و فرزندانشان شرمنده‌اند.
آقای رئیس‌جمهور! سخت‌ترین و آزاردهنده‌ترین لحظه موقعی است كه در مقابل خواسته‌های ملتمسانه جوانان بیكار و خانواده‌های اینچنین قرار می‌گیریم و نمی‌توانیم كاری برای آنان انجام دهیم و هر روز ما اینچنین سخت و رنج‌آور است. چاره این درد فقط به دست دولت و شخص رئیس‌جمهور ممكن است امیدوارم هرچه زودتر با سفر به استان دست به اقداماتی بزنید كه شما هم در پایان كار نگویید متأسفانه كاری برای لرستان نتوانستیم انجام دهیم.
در حالی كه آقای روحانی از شخصیتی معتدل برخوردار است و در تبلیغات، دولت خویش را فراجناحی (نامیده) و گفتند كه چپ و راست برای من فرقی نمی‌كند از هر دو طیف استفاده كرده و می‌كنم اما فرصت‌طلبان و افراطیون وابسته به احزاب منحله كه بعضاً نه به روحانی رأی دادند و نه حتی در انتخابات شركت كردند و به گفته خودشان به دولت روحانی به عنوان شكم اجاره‌ای می‌نگرند اقدام به ارزش‌زدایی به نام دولت می‌كنند و با بركناری نیروهای ارزشی، عناصر مسأله‌دار را در مسؤولیت‌ها می‌گمارند. در برخی استان‌ها و شهرها مثل ما برای فرهنگ و سیاست در یك دكان كله‌پزی تصمیم‌گیری می‌شود.
خرم‌آباد به عنوان یكی از (۲۰) شهر آلوده جهان معرفی شده كه ریاست محترم سازمان محیط زیست باید به علاج این واقعه اقدام كند.
از معاونت مدیریت و منابع انسانی رئیس‌جمهور می‌خواهم كه قبول‌شدگان آزمون استانداری لرستان را بیش از این بلاتكلیف نگذارد. دولت محترم به وضعیت نامناسب حقوق معلمان رسیدگی و حقوق آنان را با حقوق كاركنان سایر وزارتخانه‌ها متناسب و به گلایه آنان رسیدگی كند.
توافق ژنو؛ توافق هسته‌ای میان ایران و (۱+۵) مهم‌ترین مسأله امروز كشور است، ضمن تشكر از زحمات تیم مذاكره‌كننده كشورمان و حمایت از نفس مذاكره بر پایه اخبار منتشره بعد از توافق ژنو فعالیت هسته‌ای در تمام سایت‌های ما تعطیل شده. بر سر تعطیلی نیمی از نظنز و سه‌چهارم فردو توافق شد. بازرسی جاسوسان سیا در قالب هیأت‌های آژانس از مراكز هسته‌ای ما به صورت بی‌سابقه پذیرفته شد كه حتی نفس كشیدن ما هم برای آنها قابل كنترل می‌باشد. تغییر ماهیت رآكتور آب سنگین اراك و بی‌خاصیت شدن آن پذیرفته شد.
چگونگی غنی‌سازی كه بر اساس معاهده NPT حق ماست هنوز بر پرده ابهام است و به جای آن حق دسترسی به اورانیوم پذیرفته شده است. پروتكل الحاقی كه امری اختیاری است به شكلی تحقیرآمیز جزء الزامات توافق ژنو لحاظ شده و تیم مذاكره‌كننده به جای مجلس متعهد به پذیرش آن شده در صورتی كه این از حقوق مجلس می‌باشد. از سوی دیگر غرب به هیچ كدام از تعهدات خود عمل نكرده است. (۴) میلیارد و (۲۰۰) میلیون دلاری كه از پول خودمان قرار بود آزاد شود صرفاً در چرخه بانك‌های غربی و بعضاً تحریمی جابجا شده و تاكنون هیچ دلاری آزاد نشده و در اختیارمان قرار نگرفته است. تحریم بیمه كشتیرانی و بانك‌ها بر خلاف توافق، لغو نشده است. در باب آزادشدن قطعات هواپیما چنین نشد و قطعه‌ای داده نشد. در خصوص آزادشدن (۹) میلیارد دلار از پول ما برای خرید مواد غذایی و دارویی مورد خاصی تاكنون گزارش نشده است. علی‌رغم اینكه امتیازات نیمه نخست به نفع غرب بوده و نهایت عهدشكنی و بداخلاقی را روا داشته، اما دیدید كه در دور اخیر مذاكرات در وین چقدر گستاخانه جلو آمدند و خواستار برچیده‌شدن تمام سانتریفیوژهای فردو و تبدیل سانتریفیوژهای كنونی به چند هزار و محدود كردن برد موشك‌های بالستیك، برچیدن آب سنگین و خلاصه در حقیقت خلع سلاح كامل ما شدند. آمریكا از انقلاب اسلامی سیلی محكم خورده و خود را بازنده و تحقیرشده احساس می‌كند و اكنون می‌خواهند انتقام بگیرند و تحقیر كنند، اما مطمئناً باز هم آمریكا از ملت خداجو و رهبری سیلی خواهند خورد.
ما به طمع لقمه‌ای نان كه حتی با تحقیرشدن هم آن را نخواهند داد خدا را از دست نمی‌دهیم و عزت و اقتدار و افتخار خود را معامله نخواهیم كرد. در چنین شرایطی نباید با ایجاد جو خفقان سازمان‌یافته علیه منتقدین و راه ندادن آنها به رسانه‌ ملی به سنگین شدن وزنه به نفع رقیب متكبر و تمامیت‌خواه كمك كرد، بگذارید مردم در جریان زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های دشمن قرار گیرند و به كمك شما بیایند. حرف زدن به زبانی خاص امتیاز و افتخار نیست. افتخار و امتیاز آن است كه با منطق و شجاعت حق ملت را پاس بداریم.
دكتر فاطمی در قضیه ملی شدن نفت در سازمان ملل حاضر نشد به غیر زبان ملی خود سخن بگوید. در صورتی كه آن روز حرف زدن به زبان خارجی پز و پرستیژ داشت لكن امروز گارسن‌های جهان سومی در رستوران‌های آمریكا و اروپا هم خارجی حرف می‌زنند. آنها كه ادعای دلاور بودن را دارند گرچه در زمان انقلاب به تماشای یك تظاهرات خیابانی هم نیامده باشند یا در دوران دفاع مقدس بوی باروت را در فاصله (۲۰۰۰) كیلومتری هم استشمام نكرده باشند، بسم‌الله در مقابل زیاده‌خواهی دشمن بمانید و دلاوری خود را ثابت كنید اگر شما دلاورانه ایستادید دلواپسی‌ها قطعاً رفع خواهد شد.
(منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای آقامحمدی وقت حضرت‌عالی به پایان رسیده)
از وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم كه بازرسان زحمت‌كش سازمان‌های استانی را با تصمیمات نسنجیده دچار دردسر نكنند و به قرارداد آنها با سازمان‌ها ادامه دهند. والسلام علیكم و رحمه الله
نایب‌رئیس ـ آقای آقامحمدی متشكریم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، ناطق محترم بعدی برادر عزیزم حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج‌آقای سیدمرتضی حسینی نماینده محترم مردم شریف قزوین و آبیك و البرز كه دعوت می‌كنم در جایگاه سخنرانی قرار بگیرند. حاج‌آقای حسینی بفرمایید.
سیدمرتضی حسینی (قزوین، آبیك و البرز) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
قال رسول‌الله (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلم): «انا مدینه العلم و علی بابها و من اراد العلم فلیأت الباب» هفته ولایت و امامت را كه پشت سر گذاشتیم و هفته رسالت را كه پیش رو داریم به همه مؤمنان و شیعیان و مسلمین تبریك عرض می‌كنم. درود می‌فرستم به روان پاك بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و ارواح پرفتوح شهدای عزیز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین آرزوی طول عمر و عزت برای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دارم. در ابتدای عرایضم لازم است به عنوان یك اصولگرای سرباز ولایت اعلام كنم كه موضع‌گیری‌هایم بر اساس رویه خشك یك خط سیاسی نیست، بلكه به خاطر تعهدی است كه به شهیدان و امام عزیز دارم.
 ملت شریف ایران، همكاران محترم! اصولگرایی مخالفتی با شعار مطرح این روزها، اعتدال ندارد، مخالفتی با اصلاح‌طلبی به معنای درست این كلمه هم ندارد. حتی از اصلاح و اصلاحات استقبال كرده و آن را وظیفه خود می‌داند، اما اندیشه اصولگرایی هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد به نام اعتدال، به نام اصلاح‌طلبی ضدارزش‌های رایج در دنیا به دور از ارزش همانند غرب‌زدگی، سرمایه‌داری، اشرافی‌گری، تساهل و تسامح مقابل زورگویان و ستمگران، خودباختگی مقابل قشر به اصطلاح روشنفكر غرب‌زده و مسائلی از این دست در جامعه به هنجار تبدیل شود.
برادران عزیز!‌ ما به عنوان یك اصولگرا با تطهیر فتنه‌گران مخالفیم، با فساد اخلاقی و اقتصادی مخالفیم. اقدامات انجام شده در این راستا را ناكافی می‌دانیم. چرا باید عده‌ای اندك با استفاده از رانت بتوانند این حجم وسیع پول را در اختیار بگیرند و اقتصاد كشور را با مشكلات عدیده مواجه كنند؟ این گروهی كه گفته می‌شود عمده ثروت بانك‌ها ‌در دست آنهاست چه كسانی هستند؟ حامیان صاحب‌نام و بانفوذ آنها چه كسانی هستند كه با حمایت این افراد توانستند به چنین ثروت‌های نجومی دست پیدا كنند؟ افكار عمومی جامعه مشتاقانه آماده شنیدن اقدامات قاطع با فاسدان اقتصادی و منتظر كنار رفتن حجاب‌ها و پرده‌ها از روی اسامی این ویژه‌خوارانی است كه خون ملت را در شیشه كرده است. دولت محترم پاسخ دهد كه موضوع رانت (۸۵) میلیون دلاری و (۶۵۰) یورویی كه برادر عزیزمان دكتر توكلی به آن اعتراض كردند و دیوان محاسبات و كمیسیون اصل (۹۰) و كمیسیون اقتصادی هم این اعتراض را وارد دانستند به كجا رسیده است؟
از تیم مذاكره‌كننده كه مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریكا و هم‌پیمانانش ایستادگی كردند تشكر و قدردانی می‌كنیم. از آنها می‌خواهیم همچنان با صلابت در مقابل خواسته‌های ناحق كشورهای عضو (۱+۵) مقاومت كنند. خبرهایی هم كه از گوشه كنار در خصوص دور تازه مذاكرات شنیده می‌شود حكایت از این امر دارد كه كشورهای طرف مذاكره آماده‌اند و آمدند تا اهداف پلید خود را در تهیه پیش‌نویس‌های نهایی مذاكرات با قلدری و زور به ما دیكته كنند، در اینجا نیز لازم است تیم مذاكره‌كننده با هوشیاری، فراست و دقت‌نظر بر مطالبات بر حق مردم ایستادگی كنند.
از وزارت امور خارجه هم تقاضا داریم در انعكاس رخدادهای مهم این دیدارها دقت كند، نكند این‌بار نیز شاهد این نكته تأسف‌آور باشیم كه اطلاعات ما از روند و نتایج مذاكرات كمتر از رسانه‌های خارجی باشد.
دولت محترم و تیم مذاكره‌كننده مطمئن باشد حساسیت نمایندگان مجلس نسبت به مذاكرات برخاسته از انگیزه استقلال ملت و امری ملی است و جنبه سیاسی و جناحی ندارد.
می‌دانیم و می‌دانید كه سیاست و اقتصاد در زیرمجموعه فرهنگ قرار می‌گیرند، اهمیت مسائل حوزه فرهنگ به حدی است كه فصل‌الخطاب فرمایشات مقام معظم رهبری توجه دادن مسؤولان تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر به اتخاذ تصمیم‌های صحیح در حوزه فرهنگ است. با توجه به این تأكیدات بدترین كار می‌تواند رفتار انفعالی مسؤولان ما در مواجه با همه آنچه دشمن در مقابل ما تدارك دیده باشد كه متأسفانه گاهی نیز مشاهده می‌شود. اینكه مثلاً گفته می‌شود مردم خود بهترین ممیزان هستند و بین كتاب خوب و بد تمیز می‌دهند. می‌دانند كه به استقبال چه كتابی بروند و چه كتابی را در گوشه انزوا قرار دهند. یا اینكه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان می‌كند كه باید تصمیم در خصوص ممیزی كتاب را به مردم و صنوف واگذار كنیم به چه معناست؟ این حرف به این معناست كه گفته شود دولت نسبت به توزیع مواد مخدر وظیفه ندارد، مردم خودشان بهتر می‌دانند چگونه عمل كنند، من از این مسؤول محترم كه خود از حقوقدانان و تحصیلكردگان حوزه هستند سؤالم این است كتب ضاله كه خرید و فروش آن حرام است چرا باید در كشور اسلامی چاپ و منتشر شود و دولت به جای اینكه به وظایف دینی و حاكمیتی خود عمل كند از مردم بخواهد كه خود در مورد این كتابها تصمیم گیرند.
در این صورت چه كسی ضرر می كند و چه كسی نفع خواهد برد؟ جلوگیری از ترویج افكار انحرافی و نشر اندیشه‌های ضاله اگر وظیفه دولت نیست پس وظیفه كیست؟ به عنوان نمونه دیگر من فقط همكاران ارجمندم را ارجاع می‌دهم به سخنان رئیس محترم جمهور در خصوص اسلامی كردن علوم انسانی و اشاره ایشان به این نكته كه پایه‌ها و مبانی علوم انسانی، جهانی و مشترك است و جغرافیا نمی‌شناسد فقط اهداف است كه از كشوری به كشور دیگر، از ملتی به ملت دیگر تفاوت می‌كند!
آقای رئیس‌جمهور! چه كسی گفته مبانی علوم انسانی جهانی و مشترك است؟ همه اختلاف‌ها و تفاوت‌ها از همان ریشه و مبانی معرفت‌شناسانه از مبانی علوم انسانی یعنی انسان نشأت می‌گیرد. اساساً تعریف ما از انسان با تعریف غربی آن متفاوت است، تعاریف علوم انسانی نظیر حقوق، سیاست، اقتصاد، مدیریت، جامعه‌شناسی، روانشناسی و غیره از منظر اسلام و غرب تفاوت می‌كند، بهتر  است این بحث را به متخصصین واگذار كنید.
در خصوص رعایت عفاف و حجاب اسلامی در جامعه چرا باید وضعیت حجاب دختران و زنان به این شكل شود كه صدای مراجع بزرگ و متدینین در بیاید، ناگریز از اقدامات قهری شویم؟ چرا مجموع (۲۶) دستگاهی كه به طور مستقیم در این رابطه مسؤولیت انجام كارهای فرهنگی دارند كار خود را درست انجام نمی‌دهند تا اینكه شرایط حجاب در كشور به حد بحران برسد و عده‌ای به عنوان نشانه اعتراض به خیابان‌ها بریزند؟
اما مهم‌ترین مسائل حوزه انتخابیه‌ام؛ در خصوص آب این مایه حیاتی، همكاران ارجمند! قزوین از بی‌آبی رنج می‌برد. آب این مایه حیاتی چه برای شرب و چه برای مصارف كشاورزی و بهداشتی از هم‌استانی‌های من دریغ می‌شود. امروز در دو بخش تأمین آب كشاورزی و آب شرب در شرایط بحرانی قرار داریم. سؤال هم‌استانی‌های من این است چرا سهم ما از آب سدهایی كه بغل گوش ما هستند مرتب كم می‌شود؟ كاهش (۹۰) درصدی این سهم از (۲۸۰) میلیون متر مكعب به (۳۰) میلیون متر مكعب به چه معناست؟ در خصوص آب شرب (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون حاج‌آقای حسینی وقت حضرت‌عالی به پایان رسیده) دو نكته هم عرض كنم كه ان‌شاءالله در این بخش سدهایی كه باید زده شود به ویژه سد بورمانك در منطقه طارم سفلی و سد الموت‌رود. بقیه مسائل را به خبرگزاری‌ها می‌دهم. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
نایب‌رئیس ـ متشكریم حاج‌آقا از رعایت وقت تشكر می‌كنیم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون، ناطق محترم بعدی برادر عزیزم جناب آقای مهندس سیدعنایت‌الله‌ هاشمی نماینده محترم مردم شریف سپیدان كه دعوت می‌كنم برای نطق هفت دقیقه‌ای خودشان در جایگاه قرار بگیرند. آقای هاشمی بفرمایید.
سیدعنایت‌الله هاشمی (سپیدان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با نثار سلام و صلوات به روح شهداء و امام راحل و عرض سلام و درود خدمت مقام معظم رهبری و شما نمایندگان محترم.
عزیزان نماینده، مردم فهیم! ما امروز شاهد ظلم‌ها و جنایاتی كه در سراسر دنیا خصوصاً كشورهای اسلامی بالاخص كشور عزیز اسلامی‌مان است می‌باشیم. می‌بینیم كه مستكبران برای بقای قدرت ظالمانه خود از هر جنایتی كوتاهی نمی‌كنند. شیعه را با شیعه و شیعه را با سنی و قتل‌ها و تخریب‌های گسترده و اسلام‌هراسی به راه می‌اندازند و می‌بینیم كه چه خون‌های پاكی بر زمین می‌ریزد.
بودجه كشورهای اسلامی صرف كشتار و تخریب یكدیگر می‌گردد و حتی می‌بینیم كه رؤسای جمهور آمریكا و اروپاییان از خود اختیاری ندارند و با یك فریاد و داد نتانیاهو از مذاكرات و توافق‌ها عدول می‌كنند و عقب‌نشینی می‌نمایند كه اروپاییان و آمریكا‌یی‌ها باید این بی‌اختیاری رؤسای خود را بدانند و بفهمند.
آیا در چنین شرایطی مشغول شدن نیروهای انقلاب كه باید با تمام توان با ابرجنایتكاران مبارزه كنند به صلاح و مصلحت است؟ آیا نظامی كه این همه جوان داده و پدر و مادران و برادران و خواهرانی كه به دست خود عزیزانشان را به میدانها فرستاده‌اند باید شاهد چنین وضعیت فرهنگی، شاهد اختلاسها، شاهد رانت‌خواری‌ها و وضعیت آنچنانی عفاف و حجاب بخشی از جامعه، شاهد اختلافات طبقاتی و تجملات و اسراف‌كاریها كه گرانیها را در پی دارد باشند؟ باید توجه داشت كه بحثهای داخلی كه اكثراً جنبه دلسوزی دارد و بعضاً براساس احساس مسؤولیت به وجود می‌آید و رسانه‌ای می‌شود عموماً جنبه عكس دارد.
می‌بینیم كه مسائل كوچك و جزئی بزرگ می‌شود، اصلاح‌طلب به اصولگرا و اصولگرا به اصلاح‌طلب می‌تازد. بعضاً بهانه می‌گیرند و بعضاً یكدیگر را تخریب می‌كنند. آیا چنین مطالبی را به رسانه‌ها كشاندن و رسانه‌ها هم به صورت گسترده پخش نمودن سزاوار است؟ از رئیس‌جمهور و دولتمردان محترم استدعا داریم كه در انتخاب افراد و در صحبتها و برنامه‌ها به نحوی حركت كنند كه از خط امام و رهبری كه عمود خیمه نظام است عدول نكنند تا باعث عصبانیت دیگران نشود. از اصولگراها نیز استدعا داریم مسائل كوچك و حتی اشتباهات بزرگ را رسانه‌ای نكنند كه باعث تضعیف دولت و نظام نشود. اگر قرار باشد اصولگراها از اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبان از اصولگراها بهانه بگیرند و یكدیگر را تخریب كنند نهایتاً در تخریب نظام قدم برداشته‌اند و باعث دلتنگی و ناامیدی مردم و دلسردی آنان خواهد شد و هیچ كس به جز دشمنان قسم‌خورده نظام بهره نمی‌برند.
ما بحمدالله توانمندی‌های زیادی داریم، رهبری شایسته و فرزانه و شجاع، جوانهای مؤمن از خود گذشته، مخازن و معادن غنی فراوان، موقعیت استراتژیكی كشور كه بسیار مناسب است، نخبگان فعال و بااستعداد كه ضرورت حتمی دارد ریاست محترم جمهوری برای این قشر خوش‌فكر و توانمند برنامه‌ریزی شایسته‌ای نماید و جهت استفاده از نبوغ و توان و اختراعات و اكتشافات آنان كه اكثراً مورد نیاز كشور و وابسته به دیگران هستیم دستور اقدام عاجل صادر نماید.
ان‌شاءالله كه همه مسؤولین و مردم متدین و وطن‌پرست و نیروهای انقلابی با تبعیت از فرامین رهبری بتوانیم در مقابل نقشه‌ها و توطئه‌ها كمافی‌السابق و بیش از پیش صادقانه و صمیمانه و برادرانه ایستادگی نماییم و نظام جمهوری اسلامی و دستاورد شهدا را به قله‌ها برسانیم كه چشم طمع جهانخواران را كور نماییم و ان‌شاءالله با یك مقدار همت و استعانت از حضرت حق به آن روز خواهیم رسید.
مطالب عمومی است كه به عنوان پیشنهاد و تذكر خدمت مسؤولین محترم عرض می‌نمایم:
۱ـ تولیدات كشاورزی با قیمت نازلی توسط كشاورزان تهیه و ارائه ولی با چند برابر قیمت به دست مصرف‌كنندگان می‌رسد. دولت می‌تواند تسهیلاتی در اختیار تعاونی‌های تولید و شركتهای تعاونی روستایی بگذارد كه بتوانند محصولات را از كشاورزان خریداری و با همكاری شهرداری‌ها در بازارچه‌های میوه و تره‌بار با قیمت مناسب به دست مردم برسانند.
۲ـ وزارت محترم صنعت‌، معدن و تجارت نسبت به شناسایی طرحهای تولیدی نیمه‌كاره و رهاشده كه عموماً سرمایه مردم، دولت و بانكها است همت گمارد و جهت فعال نمودن آنان برنامه‌ریزی و همكاری نماید.
۳ـ پیشنهاد می‌شود كه اختیارات بیشتری به مراكز استانها و شهرستانها داده شود كه مسؤولین استانها و شهرستانها مجبور نباشند برای موارد جزئی به صورت مستمر و به دفعات به كارشناسان وزارتخانه‌ها مراجعه و سرگردان شوند و كارمندان و كارشناسانی كه به تعداد زیاد در وزارتخانه‌ها تجمع نموده‌اند به بهانه‌های مختلف بعضاً سعی در تمركز اختیارات در مركز دارند كه هم خود بیكار نباشند و هم صاحب قدرت و اختیار باشند ولی اكثر مدیران از این امر غافلند.
۴ـ نظارت بر كار بانكها از واجبات است و افرادی كه با بانكها اختلافی دارند ملجأ و پناهی برای شكایت و رسیدگی نمی‌بینند و در نتیجه ظلمهایی كه بعضاً به افراد می‌شود باعث قهر خداوند می‌شود و اقتصاد را می‌سوزاند و می‌خشكاند. با توجه به اینكه در حفظ محیط زیست باید همگی سهیم باشیم و تلاش كنیم ولی در اجرای طرحهای تولیدی و عمرانی برخورد منطقی و دقیق توأم با همراهی و همكاری محیط زیست ضرورت دارد تا این سازمان حیاتی تبدیل به محیط ایست نشود.
و اما نیازمندی‌ها و مشكلات شهرستان سپیدان:
۱ـ متأسفانه بیش از دو سال است كه پروژه‌های راه روستایی شهرستان تعطیل و كارها نیمه‌تمام باقی مانده است كه بعضاً باعث از بین رفتن اعتبارات و اقدامات انجام شده و دلتنگی مردم می‌گردد و ضرورت دارد وزارت محترم راه و شهرسازی اقدام عاجلی به عمل آورد.
۲ـ‌ با توجه به خشكسالی‌های اخیر روستاهای زیادی با مشكلات آب شرب مواجه شده‌اند و پروژه‌های آبرسانی چه در شهر و روستاها متوقف گردیده. تسریع در تكمیل پروژه‌ها خصوصاً مجتمع‌های روستایی توسط وزارت محترم نیرو ضرورت فوری دارد. علی‌الخصوص مجتمعهای آبرسانی خفری، همایجان و بیضا.
گازرسانی به مناطق سردسیر شهرستان كه در زمستان با ریزش برف و سرما با مشكلات عدیده مواجه می‌شوند ضرورت فوری دارد. همان گونه كه شركت ملی گاز در مناطق معتدل شهرستان اقدامات خوبی انجام داده كه جای تشكر است امید است كه در مناطق برفگیر و سردسیر هم همت مضاعفی نمایند.
سدی به نام ششپیر چندین سال است در دست مطالعه و بررسی است كه برای منطقه بسیار حیاتی و ضروری است و مردم سالیان متمادی چشم‌ به راه اجرای این پروژه می‌باشند و انتظار است وزارت محترم نیرو تسریع نماید.
شهرستان سپیدان به دلیل داشتن مواهب طبیعی خدادادی دارای پتانسیل‌های فراوان گردشگری است. در صورت توجه اندك سازمان میراث فرهنگی و گردشگری علاوه بر دادن خدمات مناسب به مردم عزیز كشورمان در ارائه خدمت به گردشگران خارجی و ارزآوری و توسعه اقتصادی بسیار مؤثر است.
تسریع در تجهیز بیمارستان بیضا كه كارهای ساختمانی آن به اتمام رسیده مورد انتظار مردم و مسؤولین است. باغات شهرستان دچار سرمازدگی شدید گردیده كه محصولات میوه بخش مركزی از بین رفته و لازم است وزارت جهاد كشاورزی سریعاً دستور اقدام صادر نماید.
صندوق بیمه محصولات كشاورزی ملاك پرداخت خسارت را تولید سیب در هر هكتار (۱۵) تن محاسبه می‌كند در صورتی كه ملاك محاسبه استان مجاور هر هكتار (۳۰)‌ تن می‌باشد و این دور از عدالت است. انتظار است وزارت جهاد كشاورزی سریعاً اجرای عدالت كند.
در زمینه فرهنگی مطالبی نوشته بودم كه متأسفانه وقت نیست، عذرخواهی می‌كنم. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته.
   دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون آقای سیدعنایت‌الله هاشمی، نماینده محترم بعد برادر عزیزم جناب آقای علیرضا محجوب نماینده محترم مردم شریف تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر كه برای نطق پنج‌دقیقه‌ای اضطراری دعوت می‌شود.
علیرضا محجوب (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
در آغاز رجب ماه مولای متقیان و مولای ما كارگران، ماه نزول وحی و ماه بعثت بر همگان مبارك باد. بر خود می‌دانم كه از رهبر عزیز و معظم انقلاب اسلامی به واسطه فرمایشات ارزنده ایشان در دهم اردیبهشت به مناسبت روز و هفته كارگر، از رئیس‌جمهور محترم، از وزیر محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعی و از همه شركت‌كنندگانی كه در مراسمات این هفته شركت كردند، از كارگران شریف، شوراها، انجمن‌های اسلامی، انجمن‌های صنفی، تعاونی‌های مصرف و مسكن و همه ستادهای هفته كارگر قدردانی كنم.
همكاران محترم! مراسم هفته كارگر در سال ۹۳ به خوبی آغاز و برگزار گردید. اما یك نقصان اساسی در میان بود و آن هم اجازه راهپیمایی و مجوز راهپیمایی برای این مناسبت مهم بود. از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۳ هیچ مجوزی برای راهپیمایی‌های این روز صادر نشده است. كارگران سالهاست كه می‌خواهند در یازدهم اردیبهشت هر سال مانند همه كارگران جهان راهپیمایی كنند. فقط این كارگران آمریكا و كانادایند كه از راهپیمایی در مراسمات این روز محرومند. من و همه كارگران و فراكسیون كارگری مجلس شورای اسلامی از همه مسؤولان خصوص كمیسیون محترم ماده (۱۰) قانون احزاب، وزارت محترم كشور گلایه داریم كه چرا در اولین سال دولت تدبیر و امید اجازه برگزاری راهپیمایی را از كارگران دریغ كردند؟
جای تعجب وقتی بیشتر می‌شود كه با وجود صراحت اصل (۲۷) قانون اساسی دال بر برپایی راهپیمایی و اجتماعات و آزادی آنها و ارجاع كار از طریق كمیسیون به بعضی از استانداری‌ها به آنجا می‌انجامد كه در یكی از استانداری‌ها با ستاد شرط می‌كنند كه (۴۰۰) نفر بیشتر حق ندارند در مراسم روز كارگر شركت كنند. آیا این اجرای دقیق اصل (۲۷)‌ قانون اساسی است؟ آیا این محترم داشتن آزادی برای همه به خصوص كارگران است؟
من در اینجا اعلام می‌كنم كارگران خواهان اجرای صحیح و دقیق اصل (۲۷) قانون اساسی و رسمیت راهپیمایی آنها و تغییر رویه و رویكرد غلط اتخاذشده از سال ۱۳۸۵ تا ۹۳ می‌باشند. راهپیمایی را جزء حقوق شناخته‌شده و رسمی خود می‌شناسند و سند آن را نیز پیام حضرت امام در راهپیمایی سال ۱۳۵۸ در میدان امام حسین می‌دانند. از هم اكنون انتظار داریم تا برای سال ۱۳۹۴ برای راهپیمایی كارگران مجوز صادر گردد و دیگر این اتفاقات تكرار نشود.
در پایان چند تذكر كوتاه:
۱ـ اجرای دقیق استفساریه مجلس شورای اسلامی در مورد شناخت (۷۳۰۰) روز به عنوان تنها مأخذ شناسایی مشاغل سخت و زیان‌آور كه متأسفانه هنوز اجرایی نشده.
۲ـ اجرای آرای دیوان عدالت اداری در مورد ماده (۱۰) قانون نوسازی صنایع كه براساس قانون برنامه پنجم به رسمیت شناخته شده و قانونی محسوب می‌گردد.
  ۳ـ استمرار سبد كالا برای كارگران كه یكی از موضوعات مورد درخواست آنهاست.
۴ـ‌ حل مشكل قراردادهای معین برای (۲۵۰۰) نفر از بازرسان وزارت صنعت‌، معدن و تجارت كه همه روزه در مقابل مجلس اجتماع می‌كنند و انعقاد قرارداد مستقیم كه انتظار داریم ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و وزیر صنعت‌، معدن و تجارت با دستورات مساعد حلال این مشكل باشند.
۵ ـ حل مشكلات بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور و سوابق بیمه‌ای كارگران نی‌بر كه اكنون سالهاست منتظر حل مسائل خود هستند و علی‌رغم مصوبات تا امروز مشكلات آنها حل و فصل نشده است.
۶ ـ حل مشكل تعاونی‌ها و اشخاصی كه از وزارت جهاد كشاورزی زمین ابتیاع كرده و پول آن را پرداخت كرده‌اند توسط وزارت راه و شهرسازی.
۷ ـ مشكل كارگزاران مخابرات روستایی كه انتظار داریم بیش از این شركت مخابرات آنها را آزار ندهد. قانون را اجرا كنید، فرار از قانون نكنید. آنچه كه مخابرات به آن متعهد شده تعهداتش را دقیقاً اجرایی و عملیاتی كند و كار را به آینده محول نكنیم.
برادران عزیز! در پایان آنچه كه می‌توانم از همه شما درخواست كنم این نكته است كه در مسائل ملی و مسائل منطقه‌ای اولویت‌های اساسی و مهم را به هیچ وجه نباید فراموش كرد. موضوع دریاچه ارومیه كه سالهاست مورد درخواست و بایستی طرف توجه قرار می‌گرفت هنوز هر روز رو به خشكی می‌رود و انتظار توجه به آن داریم.
والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ خیلی ممنون به خاطر رعایت وقت از برادر عزیزم جناب آقای محجوب. ناطق محترم بعدی برادر عزیزم جناب آقای مهندس عباس فلاحی‌باباجان نماینده محترم مردم شریف اهر و هریس هستند كه دعوت می‌كنم برای نطق اضطراری پنج‌دقیقه‌ای در جایگاه حاضر شوند.
عباس فلاحی‌باباجان (اهر و هریس) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 «الحمدلله رب العالمین و الصلاه و السلام علی محمد و آله الطاهرین» (حضار صلوات فرستادند)
 با درود به پیام‌آوران الهی به خصوص نبی گرامی اسلام و ائمه معصومین (علیهم السلام) و با درود به روح طیب و طاهر بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای عزیز به خصوص شهدای گرانقدر لشكر عاشورا علی‌الخصوص شهدای مخابرات لشكر كه امروز یادواره شهیدان آن در آذربایجان برگزار می‌گردد و با درود و سلام محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و ملت شریف و ولایتمدار ایران اسلامی، آذربایجانی‌های عزیز علی‌الخصوص دلاورمردان و شیرزنان ارسبارانی، ساكنان دیار شیخ شهاب‌الدین و شیخ سلیم و ستارخان قراچه‌داغی. در شهرهای اهر، هریس، بخشایش، خواجه، كلوانق و زرنق  و روستایی‌های زحمتكش و عشایر بزرگوار و با سلام محضر همكاران گرامی و ارجمندم.
اول سخنم را با حرف دل ملت شریف ایران آغاز می‌كنم كه از تیم مذاكره‌كننده كشورمان خواستارند، عزیزان! شما اجازه یافته‌اید با تدابیر رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران در خصوص ابهامی كه نظام منفعت‌طلب استكبار در خصوص فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای به وجود آورده بودند مذاكرات روشنگرانه‌ای با آنان داشته باشید. اما ظاهراً طمع‌ورزی آنان به وسعت تاریخ تكرار شده است پایانی ندارد. لذا ملت شریف ایران توقع دارند خطوط قرمزشان كه با رنگ خون آنان آغشته است و تنها برای حفظ امنیت موجه سرزمینشان ضرورت دارد مورد مذاكرات قرار نفرمایید.
در این فرصت كوتاه به مهمترین نیازهای حوزه انتخابیه‌ام اشاره می‌كنم:
۱ـ آقای رئیس‌جمهور، وزیر محترم كشور، وزیر محترم جهاد كشاورزی! سرمای جانسوز فروردین ۹۳ داشته و نداشته كشاورزان و باغبانان منطقه را نابود نموده، به صورتی كه از سرزمین به وسعت ارسباران هیچ امكاناتی نمانده و هرچه داشته و نداشته‌اند در روستاهای تابعه اهر، روستاهای ورگهان و دشتو، ویجنی و قشلاق و اهر و شهر هوراند و هریس و باغهای قطره‌ای پایاب سد ستارخان كیلویی میوه برای استفاده آنان نمانده است. مردم صبور ما چشم به راه توجه‌اند و چشم به راه دولت عدالت‌محوری هستند كه ان‌شاءالله به دلسوزی مدیران كشورشان اعتماد دارند. اما مردم ما امروز به تدابیرشان نیازمند است.
تمدید وامها و تسهیلات روستایی و استمهال آن و اعزام كارشناسان برای برآورد خسارات اولیه ضروری است و تنها امید جوانان بیكار منطقه ما و تنها منبع درآمد آنان برای گذران زندگی سختشان به مدیریت سریع و جهادگونه شما چشم امید دوخته است.
۲ـ ‌ضمن تقدیر و تشكر از بازدید صبورانه وزیر محترم راه و مسكن و شهرسازی آقای دكتر آخوندی از روند پروژه جاده مرگبار اهر و تبریز ان‌شاءالله به زودی شاهد سرعت و اتمام خطرناك‌ترین جاده كشور در سال ۹۳ باشیم.
۳ ـ از وزیر محترم آموزش ‌و پرورش می‌خواهم سریعاً به قول خود عمل نموده و نسبت به پرداخت طلب بازنشستگان عزیز فرهنگی اقدامی عاجل و نسبت به اصلاح دریافتی بیمه آموزشیاران انتقالی توجه ویژه فرمایند.
۴ـ كارگران مخابرات روستایی تقاضا دارند وزیر محترم ارتباطات به صورت ویژه حق مسلم حقوق آنان را مورد پیگیری قرار داده و تضمین كند و حق و حقوقی از آنان ضایع نشود.
۵ ـ بازرسان محترم وزارت صنعت‌، معدن و تجارت چشم به راه احیای حقوق خود بوده و از مدیران محترم دولت تدبیر و امید توقع دادرسی دارند. و از وزیر محترم صنعت‌ و معدن می‌خواهم نزدیك بودن همایش سرمایه‌گذاران اهری جلوی تصاحب معادن ارسباران و ثبت آنان به نام اقوام و فامیلها را بگیرند.
۶ ـ خلاصه مشكلات مردم شریف منطقه به شرح زیر است:
وزیر محترم جهاد كشاورزی! خرید به موقع و قیمت تمام‌شده گندم و تولیدات كشاورزی منطقه و احیای سد در حال نابودی آرباطان.
وزیر محترم ورزش! ادامه ساخت سالن (۵۰۰۰) نفری شهر اهر و احداث میدان چمن مصنوعی و سالن بانوان اختصاصی هریس و احداث سالن ورزشی منطقه سرند.
وزیر محترم كشور و وزیر محترم راه و مسكن! در حمایت از شهرداران منطقه اهر و هریس و خواجه و بخشهای كلوانق و پرداخت طلب آنان در صدور پروانه بدون اخذ بها در جریان زلزله تأسف‌بار ارسباران.
وزیر محترم نیرو! در عمل به قرارداد و صورت‌جلسه‌ به امضا رسانده شده در خصوص نیروگاه سیكل تركیبی هریس و شروع به ساخت آن و تأمین آب شرب روستاییان بدون آب بخشایش و روستاهای منطقه و هریس و احداث سدهای ایثار، هرزوز و احداث سد رودخانه چیكچای.
وزیر محترم راه و مسكن و شهرسازی! در اصلاح جاده گیلدیر سرای به آرباطان و بخشایش و كلوانق و زرنق و احداث پل روستای مركید، زاخر، ویجنی و كلوانق و جاده منطقه چایكندی.
وزیر محترم بهداشت و راه و مسكن! در احداث بیمارستان ویران شده هریس كه در یك مدرسه خدمات انجام می‌گیرد.
وزیر محترم نفت! در خصوص گازرسانی به روستاهای ورگهان، افیل بهل و منطقه سرند و ان‌شاءالله روستاهای بزوان و گمند و نهند و صومه.
در آخر به رئیس‌جمهور محترم و مدیران محترم منابع طبیعی كشور و محیط زیست اعلام می‌نمایم نگذارید جنگلهای ارسباران نابود شود، نگذارید برای جلب رضایت چند نفر سهامدار آب و امید منطقه ارسباران به ناامیدی مبدل شود. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته.
نایب‌رئیس ـ متشكریم.
 
۹ـ اعلام وصول طرح مدیریت ادارات كل، شهرستان‌ها، نواحی و مناطق آموزش ‌و پرورش به صورت هیأت امنایی با قید یك‌فوریت و رد فوریت آن (ثبت۴۵۲)
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی! ادامه دستور را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! یك درخواست یك‌فوریت در نوبت داشتیم كه چون محورهای اول و دوم را طراحان مطرح نكردند نوبت محور بعدی است كه اگر جناب آقای كوچكی‌نژاد مطرح می‌كنند خدمتشان باشیم. آقای كوچكی‌نژاد بفرمایید. درخواست یك‌فوریت برای طرح مدیریت ادارات كل، شهرستان‌ها، نواحی و مناطق آموزش ‌و پرورش به صورت هیأت امنایی مطرح است.
جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من از همكاران عزیز درخواست دارم كه به این طرح یك‌فوریتی كه قبلاً هم توزیع شده توجه كنند. تمام دستگاههای آموزشی كشور مثل علوم پزشكی، وزارت علوم و معاونت تحقیقات وزارت جهاد كشاورزی كه در بخش آموزش كار می‌كنند اینها از قانون برنامه در رابطه با هیأت امنایی پیروی می‌كنند. عزیزان! من درخواست دارم كه دوستان توجه كنند، ما حدود (۲۲) هزار میلیارد تومان در سال ۹۳ در بودجه برای آموزش ‌و پرورش بودجه دیدیم. با كسریهایی كه در پایان سال اعلام می‌كنند و پرداخت می‌شود حدود (۲۵) هزار میلیارد تومان می‌شود. یك رقم بسیار بالایی است. شاید همیشه برای كسانی كه هم دولت و هم مجلس این نگرانی وجود دارد كه یك رقم بسیار بالایی به آموزش ‌و پرورش در بودجه كشور اختصاص پیدا می‌كند ولی از آن طرف تا پایان سال می‌بینیم كه سرانه واحدهای آموزشی پرداخت نمی‌شود. سرانه مدارس شبانه‌روزی پرداخت نمی‌شود. به بحثهای پرورشی توجهی انجام نمی‌شود.
آموزش ‌و پرورش اخیراً اعلام كرده (۶۰) هزار معلم اضافه دارد. اگر شما معلمینی كه زیر (۱۲) ‌ساعت تدریس هم دارند اضافه كنید بالای (۱۰۰) هزار نیروی اضافی دارد. عزیزان! این نیروهای اضافی بیشتر در شهرهای بزرگ است،‌ در كلانشهرها این نیروها حضور دارند و در مناطق كوچك ما همیشه كمبود نیروی انسانی داریم. وزارت آموزش ‌و پرورش و دولت طرحی را در بودجه كشور امسال آورد كه بتواند منابع مالی را به (۱۰۰) هزار واحد آموزشی اختصاص بدهد. با توجه به اینكه مجلس آمد این را به (۵/۰) درصد كاهش داد و نظر مجلس این بود كه ما باید روش جدیدی را در بحث بودجه آموزش ‌و پرورش در نظر بگیریم كه این بودجه عادلانه در كشور توزیع شود.
 به خاطر همین تعدادی از همكاران طرحی را به مجلس ارائه می‌دهند كه این طرح عدالت منابع مالی را در آموزش ‌و پرورش یقین حاصل می‌كند. نگرانی‌ای كه دوستان در بخش بودجه آموزش ‌و پرورش دارند این طرح آن را رفع می‌كند. آموزش ‌و پرورش از یك ساختار بودجه‌ریزی كهنه‌ای برخوردار است كه هر چقدر پول هم بدهند باز هم این پول به واحدهای آموزشی یا به فرهنگیان نمی‌رسد و به خاطر همین شما در هر جایی كه حضور پیدا می‌كنید این نگرانی وجود دارد. در این طرح می‌گوید كه ما در كشور حدود (۷۰۰) منطقه آموزش ‌و پرورش داریم، مثل دانشگاههای كشور. بودجه (۲۵) هزار میلیاردی آموزش ‌و پرورش بین (۷۰۰) منطقه آموزش ‌و پرورش در قانون بودجه توزیع می‌شود. دوستان نماینده راحت می‌توانند از بودجه شهرستانهای خودشان دفاع كنند و بودجه به صورت مدیریت منطقه‌ای می‌شود و منطقه بیشتر می‌تواند مدیریت كند. اگر بودجه‌های اضافی دارد می‌تواند در بخشهای سرانه، در بخش پرورشی، در بخش تعمیرات، در بخشهای مختلفی كه آموزش ‌و پرورش به شدت با مشكل مواجه است هزینه كند.
این در جهت اجرای سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش است. در جهت قانون مدیریت خدمات كشوری است. ما در قانون برنامه پنجم گفته‌ایم كه آموزش ‌و پرورش سال به سال از بودجه حقوق و دستمزد كاهش بدهد به سایر افزایش دهد. در حال حاضر بیش از (۹۸) درصد (۲۵) هزار میلیارد تومانی آموزش ‌و پرورش حقوق و دستمزد است. (۲) درصد سایر است. به خاطر همین است كه شما می‌بینید حق‌التدریس پرداخت نمی‌شود، سرانه پرداخت نمی‌شود، فعالیتهای پرورشی انجام نمی‌گیرد. بسیاری از مطالباتی كه در آموزش ‌و پرورش باید به آن توجه شود و پول سرانه مدارس شبانه‌روزی پرداخت نمی‌شود و وقتی که از رئیس آموزش و پرورش سؤال می‌کنیم که شما از این (۲۵) هزار میلیارد تومان چه سهمی دارند، تا اسفندماه هیچکدام از مناطق خبر ندارند که چقدر پول دارند. این پول یکجا در اختیار وزارتخانه است و هر طور دلش خواست جهت‌گیری بودجه دارد، معتقدم که این طرح عدالت منابع مالی را در آموزش و پرورش دقیق پاسخگو است و انتظار داریم که دوستان به این طرح رأی بدهند و نگرانی که در بودجه آموزش و پرورش وجود دارد و در معلمین هم این نگرانی شدید است ان‌شاءالله این نگرانی برطرف شود.
و بحث رتبه‌بندی که مجلس رأی نداد، البته دوستان رأی خوبی دادند ولی چند رأیی هم کم آورد، بسیاری از فرهنگیان هم نگران شدند، انتظار داریم دوستانی که به عنوان مخالف صحبت می‌کنند،‌ به بحث آموزش و پرورش و فرهنگیان توجه کنند و بتوانیم در بخش آموزش و پرورش تحولی داشته باشیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکریم، مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای سبحانی‌فر وقتشان را به آقای قاضی‌پور دادند.
نایب‌رئیس ـ بله، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
آقای ابوترابی! اول اخطار اصل سوم قانون اساسی در این مورد دارم. اخطار قانون اساسی این است که آموزش و پرورش و تربیت بدنی باید رایگان باشد. حضرت‌عالی مستحضر هستید، اگر این به بخش خصوصی برود، در آمدزایی می‌شود. از آن رایگان بودن دولت، بحث حاکمیتی دولت خارج می‌شود؛ حضرت‌عالی اگر این اخطار بنده و اخطارهای دیگر هم که دارم را قبول کنید، بفرمایید وگرنه من مخالفتم را اعلام می‌کنم.
نایب‌رئیس ـ شما بحثتان را بفرمایید ان‌شاءالله دوستان در رأیشان نقطه‌نظرات را لحاظ کنند.
قاضی‌پور ـ  بسم الله الرحمن الرحیم
آقای ابوترابی! با دادن هزاران نفر شهید، نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه اسلام، عدالت و حاکمیت مردم به وجود آمد. همکاران عزیز!‌ دوران ساسانیان برنمی‌گردد، اختلاف طبقاتی را به وجود نیاورید، هم‌اکنون اگر هیأت امنا نیست، ما (۱۳) نوع مدرسه داریم، مدرسه‌های غیرانتفاعی، استثنائی، تیزهوشان، عقب‌ماندگی. در چند سال اخیر در دولتهای نهم و دهم تعداد زیادی از مدارس روستایی جمع شده است،‌ الان تعداد زیادی از خواهران عزیز روستایی به علت اینکه در روستایشان مدرسه را جمع کرده‌اند به مدرسه نمی‌روند؛ خانواده‌های مذهبی اجازه نمی‌دهند دخترشان (۱۵) کیلومتر، (۳۰) کیلومتر از روستا دور بشوند و به مدرسه بروند.
آقای کوچک‌زاده! من ارادت خاصی به شما داشتم و انتظار داشتم شما در جهت توسعه آموزش و پرورش طرح بیاورید.
همکاران عزیز! اولاً این طرح اگر طرح خوبی بود،‌ خود دولت لایحه می‌آورد، اگر ما می‌خواهیم مشکل دولت را حل کنیم، خود دولتی‌ها چرا ساکتند؟ لایحه می‌آوردند،‌ دوفوریتی می‌آوردند و این را اجرا می‌کردند، یقیناً این برای افراد خاص در شهرستانها منفعت خاصی دارد. اختیارات این ساختمانها را، تحصیل را به آنها می‌دهیم، فردا بیاورند. ساختمان آموزش و پرورش ارومیه را در مرکز شهر که همه تردد دارند و به نام آموزش و پرورش مطرح است را واگذار کنند، به هیأت امنا واگذار کنند.
الان این در دانشگاهها، کدام یک از شما از دانشگاهها راضی هستید؟ الان در جذب دانشجوی دکترا با چه مشکلاتی مواجه هستند؟ همکاران عزیز! چرا شما می‌خواهید کار آسان را با این طرح دوفوریتی‌تان سخت کنید؟ امیدوارم همکاران به هیچ وجه به این طرح دوفوریتی رأی ندهند چون طرح هیأت امنا در دانشگاهها با شکست مواجه شده است، نباید این را به آموزش و پرورش که بحث حاکمیتی است و دولت باید حاکمیت داشته باشد،‌ رئیس آموزش و پرورش باید متعهد و مقید باشد. شما فردا آمدید هیأت امنا را انتخاب کردید، هیأت امنا یک آدم لاابالی را رئیس سازمان آموزش و پرورش کرد و می‌گوید که کار هیأت امناست دیگر و رأی هم داد.
خواهشم این است که به بحث حاکمیتی آموزش و پرورش نگاه کنید. ما معلمان بسیار دلسوزی داریم که توانسته‌اند با کمترین امکانات بدون دریافت اضافه‌کار، اوراقی که ورق کرده، پولش را بگیرند، ادامه کار داده‌اند. فردا اگر هیأت امنایی باشد،‌ تعداد زیادی از مدارس روستایی و مناطق محروم و کم‌توسعه‌یافته تعطیل خواهد شد. آیا همه نگاه ما پول درآوردن و توزیع پول است؟ پول در درجه اول که هدف ما نیست. هدف اول ما «ز گهواره تا گور دانش بجوی» است. اولین آیه‌ای که به پیغمبر عظیم‌الشأن اسلام نازل شد: «اقرأ»، «بخوان!» یعنی آموزش در دین اسلام اولویت اول را دارد. چرا شما می‌خواهید هیأت امنایی کنید و فقط طبقات خاص در جاهای خاص بهترین معلمها را استفاده کنند. الان برای آموزش و پرورش ما مشکل داریم، می‌خواهید مشکل را دو چندان کنید؟ اگر این طرح مورد نیاز جامعه آموزش و پرورش بود، حتماً و حتماً خود دولت لایحه می‌داد. چون که دولت لایحه نداده است، پس نیازی نیست.
 خیلی از همکاران عزیز و فرهنگی ما آمده‌اند می‌گویند که ما مخالف این طرح هستیم، به این رأی ندهید، عدالت از بین می‌رود. ما قیام کردیم، انقلاب کردیم، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را بدست آوردیم که عدالت علی‌بن ابی‌طالب (علیه‌السلام) را اجرا کنیم. شما با آوردن این هیأت امنا یقیناً این عملکرد بسیار بدی که در دانشگاهها داشته‌اند به آموزش و پرورش تسری خواهد یافت. همکاران عزیز! خواهشمند است به هیچ عنوان به این طرح رأی ندهید تا حکومت ساسانیان احیاء نشود، حکومت نظام جمهوری اسلامی بر پایه پابرهنگان، مناطق محروم،  کارگران و کشاورزان است. خواهشمند است که به این رأی ندهید. به عشق امام حسین، یاحسین!
نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ آقای ثروتی بفرمایید.
موسی‌الرضا ثروتی (بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
امیدوارم جناب آقای قاضی‌پور هم به عرایض ما عنایت کند. این هیأت امنایی شدن آموزش و پرورش به معنای پولی شدن مدارس نیست؛ به معنای اینکه مدارس را خصوصی کنیم نیست؛ به این مفهوم است که ما بتوانیم عدالت در آموزش و پرورش را در شهرستانها و استانها اجرا کنیم.
  ببینید! الان آیا توزیع اعتبارات توسط وزارت آموزش و پرورش با شاخصهای توسعه مناطق است؟ خیر. درست است، آقای قاضی‌پور به این اشاره فرمودند که در دانشگاهها هم بعضاً موفق عمل نشده، باید برویم ایرادات کار را ببینیم که چرا دانشگاهها خوب عمل نکردند، ولی در حقیقت برای بهینه‌سازی مدیریت، برای توزیع عادلانه اعتبارات،‌ برای سنجش نقاط مورد نیاز و بحرانی در هر استان و هر منطقه. عزیزان ببینید! الان سرانه آموزش و پرورش که باید به دانش‌آموز، به زیرساختهای آموزشی و فرهنگی توزیع شود، الان درست توزیع نمی‌شود.
الان در ارتباط با مدارس تخریبی، استانهایی داریم که از هر (۱۰۰) مدرسه، (۱۰) مدرسه تخریبی است؛ استانهایی داریم که از هر (۱۰۰) مدرسه، (۶۰) مدرسه تخریبی دارد. آیا دولتها، توانسته‌اند بودجه را عادلانه توزیع کنند؟ خیر. البته این بستگی به این دولت و آن دولت هم ندارد. متأسفانه همه دولتها سر و ته یک کرباسند. اصل (۴۸) قانون اساسی، توسعه متوازن استانها درست عمل نشده است.
همکاران محترم! در برنامه پنجم توسعه، ما یک ماده‌ای به نام ماده (۱۸۰) آوردیم، گفتیم که در طول (۱۰) سال استانهای کمتر‌توسعه‌یافته به میانگین کشوری برسد. البته این پیشنهاد ما در برنامه پنجم، پنج سال بود ولی متأسفانه استانهای برخوردار این را (۱۰) سال کردند. در همین (۱۰) سال هم عملکرد دولت بسیار بسیار منفی بوده است. (۲) درصد بودجه کشور باید به استانهای کمترتوسعه‌یافته داده شود. متأسفانه در طول چهار سالی که بعد از برنامه پنجم دارد می‌گذرد، دولت یکسال هم درست انجام نداده است و ما ناگزیریم که قوانینی مصوب کنیم که از این رفتارهای دولت جلوگیری کنیم.
اگر ما آموزش و پرورش را به صورت هیأت امنایی کنیم، دولت موظف است، وزارت آموزش و پرورش موظف است بودجه‌ها را متناسب با استانها توزیع کند، در هر استان مدیریت، برنامه‌ریزی، بکارگیری نیروی انسانی، تجهیزات، آزمایشگاهها، ساختمانها و تمام اینها در اختیار هیأت امنا قرار می‌گیرد. قرار نیست که آموزش و پرورش پولی بشود. آن مدارس غیرانتفاعی یک قانون خاصی دارد و آن جداست.
لذا عمدتاً برای تقسیم‌ عادلانه منابع برای جذب صحیح نیروی انسانی، الان شما همکاران محترم ببینید! در دوره قبل دیدید که آقای حاجی‌بابایی در پاسخ سؤال من در صحن مجلس، همین حاج‌آقا ابوترابی واسطه شد و قول وجدان داد که برای معلمین قرآنی و پیشخدمتها امتحان برگزار کند. بدون امتحان، غیرقانونی اینها را پیمانی کردند. این ظلم بی‌حساب به استانها شد. الان در مناطق ما، معلم نداریم؛ ولی آموزش و پرورش می‌گوید من (۱۰۰) هزار معلم مازاد دارم. چرا اینقدر غیرعادلانه است؟ برادر، آقای قاضی‌پور! شما هم قطعاً علاقه‌مندید که بودجه‌ها عادلانه توزیع شود.
من از همکاران محترم خواهش می‌کنم؛ این طرح یک‌فوریتی است،‌ ایرادات، اشکالات، پیشنهادهای همکاران قابل بررسی در کمیسیون است، ان‌شاءالله به این یک‌فوریت رأی دهید که ما بتوانیم توزیع عادلانه بودجه را در کشور داشته باشیم.
نایب‌رئیس ـ از موافقین و مخالفین محترم خیلی متشکرم، جناب آقای فرهنگی قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست یک‌فوریت برای طرح مدیریت ادارات کل، شهرستانها، نواحی و مناطق آموزش و پرورش به صورت هیأت‌امنایی مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۱۶ نفر، همکاران محترم اعلام رأی بفرمایند. آقای دستغیب هم که اعلام رأی فرمودند، «دست غیب را دیدی و نشناختی» پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. فاصله دارد، رأی شما را هم حساب می‌کنیم. یک‌فوریت بود.
 
۱۰ـ تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ تذکرات همکاران را داشته باشیم.
دبیر (صادقی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
تذکرات شفاهی امروز؛ نفر اول جناب آقای دوات‌گری نماینده محترم مراغه و عجب‌شیر بفرمایید.
مهدی دوات‌گری (مراغه و عجب‌شیر) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
تذکر اولم به وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات است. مطابق بند «ب» تبصره (۱۵) قانون بودجه سال ۹۳ شرکت مخابرات ایران مکلف به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با کارگزاران، پیمانکاران و کارگزاران مخابرات روستایی طبق ضوابط و شرایط قانون کار است. حداقل حقوق برای کارگران طبق قانون کار در سالجاری (۶۲۰) هزار تومان می‌باشد، در حالی که شرکت مخابرات با کارگزاران مخابرات روستایی قرارداد (۲۰۰) یا (۳۰۰) هزار تومانی منعقد می‌کند، مگر غیر از این است که به موجب بندهای (۹) و (۱۴) اصل سوم قانون اساسی دولت موظف به رفع تبعیضات ناروا با در نظر گرفتن تساوی عموم در برابر قانون است؟ چگونه یک کارگر در یک شرکت خصوصی مشمول قانون کار، حداقل (۶۲۰) هزار تومان حقوق دریافت می‌کند،‌ در حالی که همین کارگر در شرکت مخابرات ایران بین (۲۰۰) تا (۳۰۰) هزارتومان دریافت می‌کند. سیاست کلی نظام در اصل (۴۴) قانون اساسی و قانون اجرای همین اصل مقرر بوده که شرکتهای دولتی که به بخش خصوصی واگذار می‌شود،‌ حقوق کارگران و کارکنان خود را محفوظ دارد، صرف‌نظر از اینکه خصوصی‌سازی شرکت مخابرات ایران شعاری بیش نیست، بلکه آشکارا حقوق کارگزاران مخابرات روستایی تضییع گردیده و کسی به داد این عزیزان نمی‌رسد. مگر ما نمایندگان سوگند یاد نکردیم که همواره به حقوق ملت پایبند باشیم؟
در گام نخست به وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات تذکر می‌دهم پیش از آنکه با واکنش مجلس مواجه شود،‌ نسبت به تأمین حقوق کارگران و کارگزاران مخابرات روستایی اقدام نماید. ایضاً با اصلاح قراردادهای کارگزاری سنوات سابق نسبت به پرداخت حقوق مطالبات این عزیزان در سنوات گذشته اقدام کند.
و ضمن تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اینکه به موجب همین بودجه سال ۹۳ مبنی بر اینکه صندوقهای تأمین اجتماعی مکلف است کارگزاران مخابرات روستایی را تحت پوشش بیمه قرار دهد، چرا صندوق تأمین اجتماعی نسبت به تحت پوشش قرار دادن کارگزاران مخابرات روستایی اقدامی به عمل نمی‌آورد؟ نکند که صندوق تأمین اجتماعی نیز شرکت مخابرات ایران را شرکت خصوصی قبول ندارد یا اینکه توافق پنهانی علیه کارگزاران مخابرات روستایی صورت گرفته است؟
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشکر از رعایت وقت.
نایب‌رئیس ـ هم از رعایت وقت و هم توضیحات متشکر هستیم. بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ جناب آقای احمدی نماینده محترم دهلران، دره‌شهر و آبدانان بفرمایید.
علی‌محمد احمدی (دهلران، دره‌شهر و آبدانان) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
بنده قبل از ارائه تذکراتم، جا دارد که از مواضع هوشمندانه تیم مذاکره‌کننده در نشست اخیر وین در دفاع از حقوق ملت ایران قدردانی کنم و قدردانی ویژه از مقام معظم رهبری دارم به خاطر امکان دیدار مردم ولایتمدار استان ایلام با ایشان که موجب مسرت و شادمانی و امید این مردم شد.
تذکر اول بنده به وزیر محترم نفت در ارتباط با تسریع در پروژه گازرسانی و خط انتقال گاز شهرستانهای دهلران و آبدانان است که متأسفانه بعد از چهار سال آغاز عملیات اجرایی به دلیل نظارت ضعیف و بی‌تفاوتی وزارت نفت، این پروژه کماکان در مراحل عملیاتی قرار دارد و منجر به نتیجه نشده است.
تذکر بعدی بنده به وزیر محترم رفاه است. چون برنامه دارند که مرحله دوم سبد کالا را داشته باشند، ‌سعی شود به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که کرامت مردم در این برنامه حفظ شود.
تذکر سوم به وزیر محترم اقتصاد است. با عنایت به اینکه آرامش نسبی بر اقتصاد کشور حاکم شده است، تلاش شود در بحث مدیریت ارزی، از نوسانات ارز جلوگیری شود.
نکته بعدی بحث مطالبات معوق است که حجم قابل توجهی از پول در گردش کشور را شامل می‌شود که ان‌شاءالله با پیگیری لازم این معوقات به بدنه اقتصاد، علی‌الخصوص بخش تولید برگردد.
تذکر بعدی به وزیر محترم کشور است که خواهشمندیم دستور تسریع در پرداخت خسارات سیل مناطق مختلف استان علی‌الخصوص مناطق جنوبی را داشته باشند، با عنایت به اینکه این سیل خسارات قابل توجهی را به مردم وارد کرده‌ است، ان‌شاءالله دستور پرداخت سریع و برآورد خسارت و کمک به این مردم را داشته باشند.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشکر از رعایت وقت، جناب آقای جراره نماینده محترم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر  بفرمایید.
ابوالقاسم جراره (بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر) ـ
 بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام؛ من هم کسب مقام قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در رقابتهای جهانی را تبریک  عرض می‌کنم و از کسانی که این قهرمانی را رقم زدند، تشکر می‌کنم.
بحث مشکلاتی که در استان وجود دارد و نیاز است که واقعاً مسؤولین محترم اجرایی توجه بیشتری کنند. یکی بحث ایجاد تأسیسات زیربنایی مسکن مهر است که مسکنهای روستایی و راههای روستایی هم ان‌شاءالله مورد توجه وزیر محترم راه و شهرسازی قرار گیرد.
بحث مشکل اشتغال جوانان استان خصوصاً تحصیل‌کردگان به یک معضل و یک دغدغه روحی بسیار سنگین برای مردم مبدل شده است. نگرانی‌ای که با توجه به شرایط استان هرمزگان قابل حل است که متأسفانه تاکنون با بی‌تدبیری ادامه پیدا کرده است. رئیس‌جمهور محترم ان‌شاءالله دستور بدهند که حقوق مردم شریف هرمزگان در استخدامها رعایت شود.
بحث افزایش شدید تعداد دانش‌آموزان در شهر بندرعباس و عدم تطبیق این افزایش با توسعه زیرساختهای آموزشی و همچنین وجود مدارس فرسوده که بعضی از آنها نیاز به بهسازی دارند و بعضی هم به بازسازی نیاز دارند. همچنین پرداخت سرانه مدارس شبانه‌روزی ان‌شاءالله مدنظر قرار بگیرد.
به وزیر محترم نیرو در خصوص تأمین اعتبار فوری برای آبرسانی با تانکر به روستاهای فاقد آب شرب، یعنی هم وزیر محترم نیرو و هم وزیر محترم کشور ان‌شاءالله مدنظر قرار دهند.
ایجاد رشته‌های دانشگاهی مرتبط با نیاز استان به نیروهای ماهر و متخصص خصوصاً صنایع ایجادشده با توجه به اینکه صنایع در حال احداث و یا توسعه هستند. ان‌شاءالله وزیر محترم علوم اینها را مدنظر قرار دهند، هم در حوزه دانشگاه صنعتی هرمزگان و هم بحث دانشکده صنعت نفت و گاز که از مصوبات دولتهای گذشته است، ان‌شاءالله این هم از خواسته‌های بحق مردم است.
مشکل برق استان نیاز به توجه دارد، ان‌شاءالله وزیر محترم نیرو در خصوص نیروگاههایی که در دست احداث است با توجه به شرایط استان و گرمای پیش‌رویی که برای استان هرمزگان قابل تحمل نیست، ان‌شاءالله مدنظر قرار بگیرد، متشکرم.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشکر از رعایت وقت، جناب آقای آذین نماینده محترم رفسنجان و انار بفرمایید.
 حسین آذین (رفسنجان و انار) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
تذکر اول بنده به وزیر محترم صنعت و معدن در خصوص برخی انتصابات در استان کرمان است که بعضاً افراد مسأله‌دار قرار است منصوب شوند که اینگونه انتصابات نه به نفع مردم است نه به نفع دولت؛ بلکه ان‌شاءالله شایسته‌سالاری را مدنظر قرار دهند.
تذکر دوم بنده به وزیر محترم جهاد کشاورزی درخصوص تعطیلی دفتر پسته، این کالای ارزآور با توجه به اینکه در کل کشور (۴۵۰) هزار هکتار باغات پسته داریم و در بیش از (۱۰) استان درگیر هستند، هیچ جایی برای رسیدگی به معضلات این محصول نیست. در حالی که ما چای را با حدود (۳۲)‌ هزار هکتار، (۲) استان، سازمان چای داریم.  ان‌شاءالله در اسرع وقت نسبت به افتتاح دفتر پسته اقدام کنند.
تذکر بعدی بنده به وزیر محترم نیرو در خصوص تأمین آب سالم بهداشتی برای مردم رفسنجان و انار، کیفیت نابسامانی دارد، میزان آرسنیک بالا، میزان نیترات بالا لازم است که در اسرع وقت اقدامی عاجل صورت بگیرد.
تذکر بعدی خطاب به وزیر محترم جهاد کشاورزی درخصوص این است که تخریب منابع طبیعی توسط سدهای رسوب‌گیر و آلایندگی‌های هوا و خاک و آب توسط صنایع ملی مس ایران که ایجاد شده است، متأسفانه خسارتی که توسط صنایع ملی پرداخته می‌شود، جاهای دیگری می‌رود در حالی که این تخریب‌ها در آن منطقه ایجاد شده است، لازم است که اکثر این بودجه به آن منطقه جهت جنگل‌کاری اختصاص پیدا کند که در غیر این صورت این خلاف عدالت است.
تذکر آخر بنده به وزیر محترم کشور درخصوص ساماندهی افاغنه است؛ با توجه به مسائل عدیده امنیتی و مشکلات عدیده‌ای که وجود دارد در اسرع وقت این مسأله را در دستور کار قرار دهند. همچنین شورای عالی امنیت ملی و کمیسیون امنیت ملی جهت بررسی و ایجاد راهکار برای این موضع ان‌شاءالله تشکیل جلسه بدهند.
والسلام علیکم و رحمه الله
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشکر از رعایت وقت. نفر بعدی سرکار خانم میرگلوی‌بیات نماینده محترم ساوه و زرندیه هستند، بفرمایید.
شهلا میرگلوی‌بیات (ساوه و زرندیه) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین»
عرض سلام و ادب و احترام خدمت ملت بزرگ ایران و مردم شریف شهرستانهای ساوه و زرندیه.
تذکر اول من به وزیر محترم نیرو است. جناب وزیر! تابستان در پیش است و مشکل کم‌آبی شهرستانهای ساوه و زرندیه همچنان علی‌رغم پیگیری‌های فراوان حل نشده است.
دو، وزیر محترم آموزش و پرورش؛ بکارگیری پرسنل غیربومی شهرستانهای ساوه و زرندیه مشکلات و معضلات زیادی را ایجاد نموده است. اول اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در شهرستان که باید در محل زندگی خود مشغول به کار شوند بیکارند و دیگر اینکه نیروهای غیربومی مدت کمی بعد از شروع کار با پیدا کردن رابطه و پارتی‌های گوناگون می‌خواهند به محل زندگی خود منتقل گردند یا به دلیل تردد زیاد و مسافتهای طولانی ضرر و زیان جانی و مالی را متحمل شده و عملاً کارآیی خود را از دست می‌دهند.
بارها این مسأله را به مدیر کل استان تذکر داده ولی متأسفانه بی‌تأثیر بوده است.
سه، وضعیت عمومی آموزش و پرورش شرایط مناسبی ندارد، اگر جمله مشکلات حوزه تعلیم و تربیت، تنوع و تکثر انواع مدارس با عناوین مختلف و طبقاتی شدن آموزش و تنزل جایگاه مدارس دولتی و کاهش امکان دسترسی فرزندان خانواده‌های ضعیف و آموزش بهتر و بخصوص در یک دهه اخیر رقابت در ارائه درصد قبولی‌های غیرواقعی از سطح درس و مدرسه گرفته تا مناطق و نواحی و حتی در سطح استانها،‌ آسیب اساسی به آموزش در کشور وارد کرده است.
چهار، به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ جناب آقای وزیر! عدم حمایت از واحدهای صنعتی و ندادن تسهیلات بانکی، نداشتن سرمایه در گردش، مشكلات مالیات و بیمه موجب اختلال در كار كارخانه‌های شهر صنعتی ساوه و شهرك‌های صنعتی زرندیه شده كه همراه با تعدیل نیروی كار و افزایش و اخراج كارگران و افزایش میزان بیكاری بوده یا حقوق تعدادی از كارخانه‌ها بیش از شش ماه است كه به كارگران در شرایط اقتصادی موجود پرداخت نشده است، چندبار با وزیر محترم صنعت و معدن و تجارت صحبت شده است، متأسفانه هربار ایشان گفته‌اند كه در حال مطالعه می‌باشند، در حدود (۳۵۰۰) بازرس وزارت صنعت و معدن و تجارت كه حدود (۸۰) نفر آن مربوط به استان مركزی می‌باشند در یك اقدام غیركارشناسی و غیرمنطقی از وضعیت قراردادی سال ۹۱ به وضعیت شركتی سال ۹۳ تبدیل شده كه این خود موجب پیامدهای اقتصادی فراوان با توجه به اهمیت شغل ایشان دارد. این تصمیم نابهنگام موجب تخلفات اقتصادی نظیر گرانفروشی و مشكلات معیشتی بیشتر مردم خواهد شد.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، آقای رئیس! پنج نفر تمام شدند دو، سه نفر آقای دكتر لاریجانی فرمودند، جناب آقای مرادی نماینده محترم سنندج، كامیاران و دیواندره بفرمایید.
سالار مرادی (سنندج، دیواندره و كامیاران) ـ
بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت همكاران و ملت شریف ایران عرض سلام و وقت بخیر دارم، تذكر اول بنده به وزیر محترم جهاد كشاورزی است، با عنایت به سرمازدگی محصولات باغی استان كردستان به ویژه در اواسط تعطیلات فروردین متأسفانه كشاورزان عزیز متحمل خسارت‌های زیادی شده‌اند، ما در كردستان بیش از (۱۲) هزار هكتار‌ از باغاتمان دچار سرمازدگی شده و حدود (۷۴) هزار تن از محصولات باغی ما به ویژه محصولات هسته‌دار دچار ریزش شده‌اند، كشاورزان كردستانی در این سرمازدگی و این یخبندان حدود یا بیش از (۳۰۰) میلیارد تومان زیان دیدند،‌ این نیازمند توجه است و ما انتظار داریم دولت نسبت به جبران خسارت عزیزانی كه بیمه محصولات كشاورزی نداشتند و استمهال وام‌های این دوستان و این عزیزان زحمتكش اقدام عاجل به عمل بیاورد.
بحث بعدی ما كاهش سوخت ماشین‌آلات و ادوات كشاورزی است، با توجه به اینكه كشاورزان منبع و بستر اصلی تولید در كشور هستند و به ویژه در استان كردستان  معیشت‌ ما و زندگی مردم بیشتر كشاورزی است باید در اختصاص سوخت به ماشین‌آلات كشاورزی تجدیدنظر شود.
تذكر بعدی بنده به وزیر محترم نیرو است،‌ علی‌رغم مكاتبات و پیگیری‌های انجام شده، علی‌رغم تذكرات شفاهی و حضوری قبلی متأسفانه هنوز وضعیت تخصیص سد گاوشان و سد ژاوه مشخص نشده، ما در حوزه شهرستان كامیاران مشكل كم‌آبی داریم علی‌رغم اینكه ما سد اصلی گاوشان را آنجا داریم و متأسفانه بحث انتقال آب به صورت جدی پیگیری نشده، دهستان گاورود، دهستان سورسور، بخش مركزی كامیاران از بی‌آبی رنج می‌برند.
تذكر آخر بنده به وزیر محترم صنعت،‌ معدن و تجارت است، همكاران تذكر دادند و بنده هم تأكید می‌كنم این تعیین تكلیف بازرسان صنعت، معدن و تجارت باید زودتر انجام شود، با توجه به اینكه مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها هم اجرا شده، ما نیازمند این اعتمادسازی و آرامش در این دسته از عزیزان هستیم، خیلی ممنون.
نایب‌رئیس ـ دوستان یك دقیقه‌ای انجام بدهند كه دو نفر هم انجام بدهند، یك دقیقه كمتر باشد، بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ جناب آقای موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان بفرمایید.
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
«انا لله و انا الیه راجعون» ارتحال عالم جلیل‌القدر، مجاهد خستگی‌ناپذیر، رئیس حوزه علمیه شهرستان فلاورجان، اولین امام جمعه شهرستان از طرف حضرت امام خمینی (رحمه‌الله‌علیه)، استاد حوزه‌های علمیه قم و اصفهان، ابوالشهید، حضرت‌ آیت‌الله شریعت‌فلاورجانی را اولاً خدمت آقا امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) و نائب بر حقش مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای و حوزه‌های علمیه و خدمت شاگردان ایشان و خدمت مردم شریف و شهیدپرور استان اصفهان، مردم شریف و شهیدپرور شهرستان فلاورجان و به ویژه بیت شریف و داغدار آن عالم خستگی‌ناپذیر تسلیت عرض نموده، علو درجات را برای آن عالم فرزانه و فرزند شهیدش، شهید بزرگوار محمد شریعت از خداوند منان خواستارم. لازم می‌دانم از مردم شریف استان اصفهان و به ویژه از مردم شریف شهرستان فلاورجان به واسطه شركت در مراسم تشییع جنازه باشكوه و مراسم دومین و سومین روز درگذشت آن عالم بزرگوار تشكر كنم، والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای موسوی نماینده محترم اهواز بفرمایید.
سیدشكرخدا موسوی (اهواز و باوی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! تذكر بنده ابتدا به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی است، حقیقتاً هیأت رئیسه مجلس سوگند یاد كرده‌اند كه حافظ منافع نظام و مردم باشند و خصوصاً در جهت حفظ شأن و اقتدار مجلس تلاش بكنند، متأسفانه امروز، نه كه همین امروز بلكه در طول مجلس نهم ما شاهد ضعف مجلس هستیم در بعضی از تصمیمات، امروز یك مدیری در وزارت صنعت، معدن و تجارت به اسم آقای ابریشمی كه تذكر دوم من به وزیر است به راحتی می‌آید (۷۰)، (۸۰) نفرجوان را اخراج می‌كند و كسی هم جرأت نمی‌كند به ایشان حرف بزند، من نمی‌دانم كجا باید مجلس تصمیم بگیرد؟ امروز جناب آقای ابوترابی! مردم والله مشكل اشتغال دارند، ما رویمان نیست كه به شهرستان‌هایمان برگردیم، خواهش من این است كه به دلیل مشكلات اشتغال كشور یك جلسه دو ساعته غیرعلنی بدون حضور هر وزیری، خود ما بنشینیم و تصمیم بگیریم، خواهش من این است كه در این رابطه فكر اساسی بكنید، آقای ابریشمی گرین‌كارت كانادا دارد، حقوق (۱۰)،‌ (۱۵) میلیونی می‌گیرد.
نایب‌رئیس ـ حالا اسم نبرید از افراد، ببینید! شما شاكله‌تان این نیست كه اسم ببرید از افراد، من هم انتظار ندارم در غیاب افراد ...
موسوی ـ آقای ابوترابی!‌ خیلی وضعیت خراب است، ایشان نیستند، خیلی ما به این شكل داریم.
نایب‌رئیس ـ من از حضرت‌عالی كه شاكله رفتاری و اخلاقی‌تان برای همه ما آموزنده است، اسم از افراد، آنوقت اینجا باید بنویسند و دفاع كنند، تذكر كلی مانعی ندارد ولی این‌طور نام ‌بردن و... آقای صادقی بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ جناب آقای گروسی نماینده محترم شهریار بفرمایید.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
تشكر می‌كنم از نایب‌رئیس محترم ورزش‌دوست مجلس شورای اسلامی حاج‌آقای ابوترابی كه این وقت را در اختیار بنده قرار دادند و هم خدمت اعضای محترم تیم ملی كشتی فرنگی جمهوری اسلامی ایران كه قلب رهبر معظم انقلاب و مردم شریف را شاد كردند، این افتخار‌آفرینی را خدمت‌شان تبریك می‌گویم.
با توجه به اینكه تعداد قابل ملاحظه‌ای از این عزیزان در حوزه انتخابیه بنده بودند خدمت این عزیزان هم تبریك ویژه دارم و تشكر می‌كنم از افتخار‌آفرینی این عزیزان در مسابقات اخیری كه باعث افتخار جمهوری اسلامی ایران شدند.
دبیر (صادقی) ـ خیلی متشكر، جناب آقای احمدی‌لاشكی نماینده محترم نوشهر بفرمایید.
قاسم احمدی‌لاشكی (نوشهر و چالوس) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
تذكر اول من به وزیر محترم جهاد كشاورزی است، مستحضر هستید كه حدود یازده و دوازدهم بهمن‌ماه ۹۲ حادثه برف خسارت‌های جدی را در حوزه‌های باغداران، دام، طیور، گلخانه‌ها و منابع آبزی وارد كرد، متأسفانه تا این لحظه‌ای كه من دارم صحبت می‌كنم هیچگونه حمایتی اتفاق نیفتاد. وزیر محترم! محبت كردید در آن روزها تشریف آوردید، گریه آن باغداران را دیدید، بانك‌ها نه تنها كاری نكردند، عزیزان را تحت فشار شدیدتری قرار دادند، من در همین دو روز گذشته از نهالستان شهر پشت نوشهر كه (۵۴) هكتار كار را انجام می‌دهند متأسفانه جز آن فضای سخت و بدی كه دیدم هیچگونه حمایتی تا این لحظه اتفاق نیفتاد.
بحث آزمون‌های استخدامی است، ۱۱/۱۲/۹۱ استانداری مازندران آزمون‌های استخدامی را برگزار كرد برای دستگاه‌های مختلف و علی‌رغم اینكه در آزمون علمی وضعیت بچه‌ها مشخص شد، مصاحبه، معاینه، گزینش اتفاق افتاد، انتظار این است كه دولت محترم سریعاً تعیین تكلیف بفرماید.
تجهیز كامل بیمارستان چالوس، زحمات دوستان را من تشكر می‌كنم اما تجهیز كامل و تقویت نیروی انسانی، حمایت از قشر پیراپزشكان خصوصاً پرستاران عزیز مدنظر است.
و آخرین نكته هم حق نوار مرزی برای معلمین عزیز استان مازندران مدنظر وزیر محترم آموزش و پرورش باشد چون تا كنون اقدامی نشده است.
وزیر محترم نیرو ان‌شاء‌الله وضعیت آب كلاردشت، هچیرود، بخش مركزی نوشهر و چالوس مطمئن باشید با وضعیت تابستان و مسافران عزیز بحرانی خواهد بود، ان‌شاء‌الله عزیزان از امروز به فكر باشند، سپاسگزارم.
 
۱۱ـ تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسؤولین اجرائی كشور
دبیر (صادقی) ـ تذكرات كتبی نمایندگان محترم به مسؤولان محترم اجرایی كشور:
ـ آقای الیاس طاهری (اقلید) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت بسیار نامناسب پروازهای فرودگاه شیراز در روزهای اخیر كه نارضایتی مسافرین عزیز كه قصد پرواز به این فرودگاه را دارند به دنبال داشته است.
ـ آقای علی مطهری (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر ورزش و جوانان در خصوص انتخاب نامناسب شعار تیم ملی ایران در جام جهانی.
ـ آقای مصطفی افضلی‌فرد (اردبیل، نیر، نمین و سرعین) به وزیر كشور در خصوص دلایل برخورد غیرانسانی برخی از اعضای پلیس فرودگاه‌های كشور با نمایندگان و خانواده‌های آنان.
ـ آقای ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص سرعت در تعیین تكلیف مدیریت ارشاد استان گیلان.
به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پیگیری استخدام مربیان پیش‌دبستانی و شركتی و رفع بلاتكلیفی.
‌به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به مشكلات آبرسانی زراعی و نارضایتی برنج‌كاران.
به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات در خصوص پایان‌بخشی به بی‌عدالتی در راه‌اندازی دانشگاه دولتی استان گیلان به نسبت دیگر استان‌های كشور.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص پیگیری و اتمام پروژه مسكن مهر دو شهرستان لاهیجان و سیاهكل.
ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر آموزش و پرورش در خصوص علت افزایش سهم فرهنگیان در بیمه طلایی و كاهش تعهدات چیست؟
به وزیر نفت در خصوص رسیدگی به سوزاندن كارت‌های سوخت موتورسیكلت مردم كه اكثراً هم از افراد مستضعف جامعه هستند.
به وزیر كشور در خصوص علت حضور ده‌ها هزار اتباع خارجی بدون مجوز و پروانه قانونی و اقدام برای بازسازی ناوگان فرسوده تاكسیرانی بعد از چندین سال.
ـ آقای سیدمحمد سادات‌ابراهیمی (شوشتر و گتوند) به وزیر كشور در خصوص عدم ارتقاء روستاهای علم‌الهدی، اندیشه، عرب‌حسن و نورمحمدی به شهر علی‌رغم وجود نصاب جمعیتی و ارسال كلیه مستندات به وزارت كشور.
ـ آقای عباس مقتدای‌خوراسگانی (اصفهان) به وزیر نیرو در خصوص ضرورت پیگیری احداث سد یلان در استان اصفهان با توجه به قول شفاهی قبلی مبنی بر پیگیری. ـ آقای ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) به وزیر نیرو در خصوص پیگیری  پرداخت مطالبات آبداران و پیمانكاران شركت آبفای روستایی.
به رئیس‌جمهور محترم در خصوص دستور راه‌اندازی اداره استاندارد لاهیجان حسب مصوبات.
ـ آقای محمدصالح جوكار (یزد و صدوق) به وزیر كشور در خصوص بررسی افزایش قتل و ناامنی در استان یزد.
به رئیس‌جمهور محترم در خصوص تخصیص بودجه برای راه‌اندازی مركز تحقیقات محیط‌زیست در استان یزد.
به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص تأمین بودجه برای بهسازی و مرمت قنوات با توجه به خشكسالی‌های اخیر.
ـ آقای ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) به وزیر كشور در خصوص تشكیل كارگروه تركیبی از وزارتخانه‌ها و نهادهای امنیتی و انتظامی در برخورد قاطع با سرقت اموال عمومی و خدمات توسط سارقین.
به وزرای جهاد كشاورزی و نفت در خصوص پیگیری علت و عوامل پخش كودهای شیمیایی نامرغوب توسط شركت اتحادیه روستایی در بین كشاورزان.
به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت حق‌الزحمه مربیان قرآنی.
ـ آقای حسین آذین (رفسنجان و انار) به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص علت عدم ایجاد دفتر یا اتاق پسته در وزارت جهاد كشاورزی.
ـ آقایان: ابراهیم كارخانه (همدان و فامنین)، احمد سالك‌كاشانی (اصفهان)، حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار)، اسمعیل كوثری، بیژن نوباوه‌وطن، سیدمسعود میركاظمی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)، محمدحسن آصفری (اراك، كمیجان و خنداب)، سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان)، احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم)، حسین نجابت (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص لحاظ نمودن قوانین مصوب مجلس در روند مذاكرات هسته‌ای به منظور حفظ حقوق مسلم هسته‌ای ملت ایران.
ـ آقای جمشید جعفرپور (لارستان، خنج و گراش) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توجه به تداوم بلاتكلیفی موجود در مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بزرگ فارس و عوارض منفی آن و تسریع  در تعیین تكلیف به صورت مناسب و در خور شأن استان در سال فرهنگ.
به وزیر محترم اطلاعات در خصوص تمركز توان خود در مسائل مهم و كلان ملی و عدم ورود در موضوعات مناقشه‌برانگیز منطقه‌ای و محلی.
ـ آقای ایرج ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص دستور راه‌اندازی اداره استاندارد لاهیجان حسب مصوبات.
به وزیر نیرو در خصوص پیگیری و پرداخت مطالبات آبداران و پیمانكاران شركت آبفای روستایی و همچنین رسیدگی به مشكلات آبرسانی زراعی به برنج‌كاران.
به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پیگیری استخدام مربیان پیش‌دبستانی و شركتی و رفع بلا‌تكلیفی.
به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص پایان‌بخشی به بی‌عدالتی در راه‌اندازی دانشگاه دولتی در استان گیلان.
ـ آقای سیدمحمود نبویان (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) به وزیر علوم در خصوص رسیدگی سریع و احقاق حقوق دانشجویان بورسیه دوره دكتری كه احكام قانونی آنان لغو گردیده است.
ـ آقایان: ابراهیم كارخانه (همدان و فامنین) و احمد سالك‌كاشانی (اصفهان) به وزیر ورزش و جوانان در خصوص رعایت عدالت در توزیع اعتبارات و كالاهای ورزشی.
ـ آقای عباس مقتدای‌خوراسگانی (اصفهان) به وزیر علوم در خصوص ضرورت رسیدگی سریع به اخراج و ایجاد بلاتكلیفی بورسیه‌های وزارت علوم كه بر اساس مقررات در سال‌های گذشته جذب شده‌اند و اكنون وزارت علوم احكام آنان را لغو كرده است.
ـ آقای اسماعیل جلیلی (مسجدسلیمان، لالی، اندیكا و هفتگل) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص جاده میانبر شهرستان مسجدسلیمان به اهواز علی‌رغم شروع چند كیلومتر ابتدایی آن پروژه متوقف گردیده، با توجه به حادثه‌خیزی مسیر فعلی دستور تسریع در شروع پروژه.
ـ آقای احمد شوهانی (ایلام، ایوان، شیروان و چرداول، مهران و ملكشاهی) به وزیر ورزش و جوانان در خصوص لزوم توجه بیشتر به موضوع جوانان.
به وزیر نیرو در خصوص علت عدم توجه وزارت نیرو به پروژه‌های استان ایلام.
ـ آقایان: جعفر قادری و ضرغام صادقی (شیراز) به وزیر كشور در خصوص تسریع در ابلاغ شهرستان شدن زرقان شیراز.
ـ آقای محمدرضا تابش (اردكان) به وزرای اطلاعات و كشور در خصوص لزوم برقراری امنیت مراسمی كه مجوز قانونی برای برگزاری دارند اما متأسفانه با این كار افراد افراطی و بعضاً خودسر مراسم به هم می‌خورد و یا مجوز آن لغو می‌گردد.
ـ آقای عباس مقتدای‌خوراسگانی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص ضرورت پیگیری فوری دلایل عدم اجرای مصوبه دولت در خصوص افزایش (۲۵) درصد حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران و اجرای مصوبه مزبور.
ـ آقایان: حسین آذین (رفسنجان و انار) و حسین امیری‌خامكانی (زرند و كوهبنان) به وزیر كشور در خصوص حضور (۱۰۰) هزار اتباع بیگانه غیرمجاز در كشور.
ـ آقای علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) به وزیر بهداشت در خصوص لحاظ نمودن پرسنل آزمایشگاه‌ها به افراد بهره‌مند از قانون ارتقاء بهره‌وری كاركنان بالینی نظام سلامت.
ـ آقای محمدمهدی رهبری‌ (رودسر و املش) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص تخصیص اعتبار برای خرید در زمینه برگ سبز چای.
ـ آقای رجب رحمنی (تاكستان) به وزیر جهاد كشاورزی و نیرو در خصوص تأمین و تخصیص آب مورد نیاز شهرستان‌های تاكستان و روستاها و بخش‌های تابعه.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در تعریض و آسفالت و بهسازی راه‌های اصلی تاكستان ـ اك و سه‌راهی شامی‌شاپ به اسفرورین و دانصفهان سه‌راهی رحیم‌آباد به دانصفهان.
به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در آسفالت و به‌سازی و تعریض و تكمیل محور بسیار مهم و اصلی نهاوند ـ ضیاء‌آباد و نیكویه و آب‌ترش و تخصیص اعتبار لازم.
ـ آقایان: حامد قادرمزی (قروه و دهگلان)، امید كریمیان (مریوان و سروآباد)، محسن بیگلری (سقز و بانه) و سیدمحمد بیاتیان (بیجار) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بی‌توجهی به بی‌حرمتی به نخبگان فرهنگی و اهالی فرهنگ و هنر كردستان.
ـ آقای جواد كریمی‌قدوسی (مشهد و كلات) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نظارت بیشتر بر دفاتر زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت و جلوگیری از تخلفات این آژانس‌ها در اعزام زائران به عتبات عالیات.
ـ آقای حمیدرضا مشهدی‌عباسی (دماوند و فیروزكوه) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص كمبود امكانات هلال‌احمر شهرستان دماوند و فیروزكوه.
ـ آقایان: ناصر سودانی، سیدشكرخدا موسوی و سیدشریف حسینی (اهواز و باوی) به وزیر راه و شهرسازی در خصوص رسیدگی به علت تصادفات هفتگی مرگبار در جاده اهواز ـ سوسنگرد و رفع عاجل آن.
ـ آقای جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) به وزیر نفت در خصوص تأمین سوخت موتورهای كشاورزی.
به وزیر جهاد كشاورزی در خصوص علت عدم اجرای قانون استخدام ناظرین بر محصولات كشاورزی.
به وزیر بهداشت در خصوص شیوع بیماری سرطان در گیلان به سرعت رشد كرده و مردم را نگران كرده است.
ـ آقای حامد قادرمزی (قروه و دهگلان) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ضعف شدید مدیریتی و بی‌‌توجهی و كم‌توجهی مجموعه آن وزارتخانه به فرامین اسلامی و فرهنگی ایران اسلامی.
ـ آقای سیدسعید زمانیان‌دهكردی (شهركرد) به وزیر كشور در خصوص جلوگیری از برخورد با كارهای غیرقانونی در حوزه‌‌های بهشت‌آباد و گلاب (۲) به دلیل نداشتن مجوزهای قانونی.
به وزیر ورزش و جوانان در خصوص دستور رسیدگی به وضعیت نامطلوب پروژه‌های ورزشی شهرستان‌های شهركرد  و بن و تخصیص اعتبار برای هیأت‌های ورزشی.
نایب‌رئیس ـ آقای دكتر صادقی! اجازه بدهید یك نامه‌ همكاران را قرائت كنند بعد ادامه بدهید.
دبیر (صادقی) ـ حاج‌آقا! یك تذكر دیگر مانده، بخوانم و تمام شود.
ـ آقایان: علی ایرانپور (مباركه)، سیدمحمدحسین میرمحمدی (گلپایگان و خوانسار)، احمد بخشایش‌اردستانی (اردستان) و محسن صرامی‌فروشانی (خمینی‌شهر) به رئیس‌جمهور محترم در خصوص علت تأخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد كشور.
ـ آقای علی ایرانپور (مباركه) به وزیر نیرو در خصوص لزوم رعایت عدالت در اختصاص آب از زاینده‌رود بین مناطق مختلف حقابه‌داران استان.
۱۲ ـ قرائت نامه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به ریاست محترم جمهوری درخصوص مشكلات كشاورزی جنوب استان كرمان
نایب‌رئیس ـ بفرمایید جناب آقای محمدصادقی، ببخشید می‌خواستیم در آغاز نامه همكاران را قرائت كنیم، بفرمایید.
دبیر (محمدصادقی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس! (۱۶۳) نفر از همكاران ما طی نامه‌ای ضمن اشاره به مشكلات كشاورزی جنوب استان كرمان خطاب به آقای رئیس‌جمهور از ایشان خواهش كرده و خواسته‌اند كه با اعزام یك هیأت به استان كرمان و به خصوص جنوب استان كرمان مسائل و مشكلات كشاورزان را بررسی بكنند و نسبت به حل مشكلات این عزیزان چاره‌اندیشی بكنند.
نایب‌رئیس ـ خیلی متشكر.
 
۱۳ ـ اعلام وصول یك فقره طرح
نایب‌رئیس ـ اعلام وصول داریم؟ بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ طرحی كه به امضای تعدادی از همكاران رسیده كه طرح اصلاح قانون تعیین محدوده‌‌های حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مصوب (۳۱) سال ۱۳۶۶ بدینوسیله به صورت عادی اعلام وصول می‌گردد.
۱۴ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ متشكرم، پایان جلسه امروز را اعلام می‌كنم، جلسه بعدی ما روز سه‌شنبه سی‌ام اردیبهشت‌ماه ساعت (۸) بامداد، دستور جلسه ادامه رسیدگی به دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی است.
(جلسه ساعت۱۵ :۱۲ پایان یافت)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی اردشیرلاریجانی

 

۱۵ ـ ضمیمه:
الف ـ فهرست مصوبات

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی توضیحات
تصویب مجدد طرح بیمه بیكاری و حمایت از بیكاران متقاضی كار ۱۴ اجتماعی به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب دوره هشتم و جلسات ۱۴، ۳۰ و ۷۰  دوره نهم، جهت تأمین نظر شورای نگهبان مجدد تصویب و به آن شورا ارسال گردید. لذا در آمار مصوبات ارسالی به شورا تغییری ایجاد نمی‌نماید
اجرای آزمایشی  طرح آئین‌دادرسی جرائم نیروهای مسلح و دادرسی الكترونیكی به مدت سه سال ۲۰۱ قضایی و حقوقی متعاقب جلسه ۵۴، تصویب و به شورای نگهبان ارسال گردید
طرح انتقال پایتخت ۲۳۸ شوراها و امور داخلی كشور ادامه رسیدگی متعاقب جلسات ۶۵ و ۱۶۴ (كلیات) و ارجاع مجدد به كمیسیون مربوطه لذا در آمار مصوبات ارسالی به شورای نگهبان تغییری ایجاد نمی‌نماید
رد طرح بیمه اجتماعی فراگیر (همگانی) ۲۹۸ بهداشت و درمان ادامه رسیدگی متعاقب جلسه ۹۴ و رد در كمیسیون و همچنین به موجب اخطار اصل (۷۵) از دستور خارج و در آمار بایگانی منظور گردید

ب ـ فهرست طرح‌های اعلام وصول شده

عنوان شماره ثبت كمیسیون اصلی كمیسیون فرعی امضا كنندگان
طرح دائمی‌شدن بند (۱۶) قانون بودجه ۱۳۹۲ كل كشور ۴۵۱ اقتصادی اجتماعی، برنامه، بودجه و محاسبات، صنایع، قضایی و حقوقی و كشاورزی، آب و منابع طبیعی مفتح- فولادگر- رحیم زارع- پورابراهیمی داورانی- اسدی- نكو- سبحانی‌فر- جلیل سرقلعه- شكری- رستمیان- محمدابراهیم رضایی- امیرعباس سلطانی- بائوج لاهوتی- مقیمی- بزرگواری- شیری علی‌آباد- ناصری- آصفری- فلاحی‌باباجان
طرح مدیریت ادارات كل، شهرستان‌ها، نواحی و مناطق آموزش ‌و پرورش به صورت هیأت امنایی ۴۵۲ آموزش و تحقیقات و فناوری اجتماعی و برنامه، بودجه و محاسبات كوچكی‌نژاد ارم‌ساداتی- احمدی لاشكی- ندیمی- فیاضی- مشهدی‌عباسی- زمانیان دهكردی- دواتگری- شریعتی- محبی- رهبری- ابوالقاسم خسروی- حقیقت‌پور- مصباحی‌مقدم- سلطانی‌صبور- خدایی سوری- محمدتقی توكلی- شكری- میرگلوی‌بیات- عالی- عمرانی- سبحانی‌فر- سجادی- حیدرپور شهرضایی- منظری‌توكلی- سیدشریف حسینی- بیاتیان- بیگلری- فولادگر- محمدرضا امیری- جباری- پاپی‌زاده بالنگان- عاشوری‌قلعه‌رودخانی- سقایی- حاجی‌دلیگانی- عباسپور- خسته‌بند- سلیمی- طبیب‌زاده نوری- نگهبان سلامی- درویش‌پور- موسوی اصل- هروی
طرح اصلاح قانون تعیین محدوده‌‌های حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی ۴۵۳ شوراها و امور داخلی كشور امنیت ملی و سیاست خارجی كولیوند- محمدابراهیم رضایی- فرهنگی- منادی سفیدان- محمد علیپور- عبدالهی- داود محمدی- قره‌سید رومیانی- علیلو- عیسی‌زاده- آقامحمدی- سلیمی- احمدی لاشكی- قاضی‌زاده هاشمی- گروسی- بیگی ئیلانلو

عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و نهم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح

      جمع كل اعلام وصولی‌ها    ۴۵۰        
           
               
طرح‌های نمایندگان ۳۰۹   طرح‌های شورای عالی استان‌ها ۱۶     لوایح ۱۲۵
   
 
             
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت طرح نمایندگان طرح
شورای‌عالی استان‌ها
لایحه جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان ۱۵ ـ ۷ ۲۲
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ۴ ـ ۱ ۵
مسكوت مانده ـ ـ ـ ـ
تحت بررسی در مجلس ۲۰۱ ۱۴ ۶۷ ۲۸۲
قوانین ابلاغی به دولت ۳۹ ـ ۳۱ ۷۰
مسترد شده ۱ ـ ۱۲ ۱۳
بایگانی شده ۴۹ ۲ ۷ ۵۸
جمع كل ۳۰۹ ۱۶ ۱۲۵ ۴۵۰
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
      اعلام وصولی‌ها      
           
               
  سؤال‌ها ۱۳۹   استیضاح‌ها ۳   تحقیق و تفحص‌ها ۱۷  
   
                 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت سؤال استیضاح تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده ۱۶ ۲ ۷
تحت بررسی ۸۶ ـ ۹
طرح در جلسه علنی ۳۷ ۱ ۱
جمع كل ۱۳۹ ۳ ۱۷


نام
پست الکترونيک
پيام شما