آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۲
بازديد روز قبل: ۱۳
بازديد هفته: ۱۳۰
بازديد ماه: ۱۳۲۳
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۸۹
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
حقوق بین الملل > سازمان هاي بين المللي > ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
۲۷۷ بازدید
 
   

ایران تهدیدات نظامی آمریکا را از سازمان ملل پیگیری حقوقی کند/ باطل بودن معاهدات زیر سایه تهدید


استاد حقوق دانشگاه تهران با بیان اینکه تهدیدات آمریکا به حمله نظامی، تهدید صلح و امنیت جهان است، گفت: به دلیل تهدید نظامی آمریکا، ایران حق اعتراض به سازمان ملل را در این خصوص دارد.

سید فضل الله موسوی عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در واکنش به تهدید آمریکا به حمله نظامی علیه ایران، گفت: تهدید نظامی و تجاوز به خاک دیگر کشورها توسط هر کشوری رخ دهد، این حق را برای کشور تهدید شونده بوجود می آورد که دراین خصوص به سازمان ملل اعتراض کند.

وی افزود: امروز که آمریکا ایران را به حمله نظامی تهدید می کند، به ایران این حق را می دهد که در این خصوص به سازمان ملل اعتراض کند و خواستار رسیدگی حقوقی به این اقدامات باشد.

استاد حقوق دانشگاه تهران با بیان اینکه هیچ کشوری نمی تواند بدون دلیل دیگر کشورها را به حمله نظامی تهدید کند، گفت: تهدیداتی که آمریکا درخصوص حمله نظامی انجام می دهد درحقیقت تهدید صلح و امنیت جهانی است.

موسوی با اشاره به این موضوع که تهدید به حمله نظامی در طول مذاکرات نیز باعث بطلان آن می شود، گفت: اگر بخواهد معاهده ای منعقد شود و در این راستا مذاکراتی صورت گیرد و یکی از کشورهای مذاکره کننده دیگری را تهدید به حمله نظامی کند، طبق ماده ۵۲ کنوانسیون حقوق معاهدات وین، آن معاهده باطل است.

عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: همین موضوع در زمان مذاکرات ایران و ۱+۵ نیز بیان شد که ایران می تواند بدلیل تهدید آمریکا به حمله نظامی مذاکرات را ترک و اعتراض خود را به سازمان ملل انجام دهد.
 


منبع:
خبرگزاري فارس


نام
پست الکترونيک
پيام شما