آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴
بازديد روز قبل: ۲۷
بازديد هفته: ۱۱۸
بازديد ماه: ۵۴۰
بازديد کل: ۶۲۸۶۰۲۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
بانك موضوعات پژوهشي > سياسي و امنيتي > ۱۳۹۲/۱۱/۰۹
۲۷۷ بازدید
 
   

دولت آمریکا به جای حل بحران اقتصاد دنبال کشور گشایی اند بودجه ۸۰ میلیارد دلاری برای حضور نظامی آمریکا در جهان


یک مرکز تحقیقات اعلام کرد: دولتمردان آمریکا به جای حل بحران اقتصادی و بدهی داخلی، با بودجه ۸۰ میلیارد دلاری سنا دنبال حضور نظامی آمریکا در جهان هستند.
به گزارش فارس به نقل از تلگراف  و سایت گلوبال ریسرچ، سنای آمریکا در حالی بودجه ۶۳۳ میلیارد دلاری نظامی این کشور را برای سال ۲۰۱۴ به تصویب رسانده است که عدم تصویب ادامه پرداخت مستمری بیمه بیکاری در این کشور برای سال ۲۰۱۴ باعث قطع مستقیم مستمری بیکاری  ۱.۳ میلیون نفر از ابتدای سال ۲۰۱۴ در این کشور شده است.
تصویب بودجه ۶۳۳ میلیارد دلاری توسط سنا، نشان از موافقت نمایندگان سنای آمریکا با ادامه حضور نظامی این کشور در سراسر جهان دارد.
بودجه نظامی آمریکا در سال ۲۰۱۳ معادل ۶۴۳ میلیارد دلار و در سال ۲۰۰۹ با وجود آسیب شدید بحران های اقتصادی به اقتصاد این کشور بودجه اختصاص داده شده به فعالیت های نظامی این کشور معادل ۶۶۳ میلیارد دلار بوده است که این میزان معادل ۴ درصد از تولید ناخالص ملی آمریکا بوده است.
بر اساس اعلام کنگره و جزئیات تصویب شده این بودجه، بیش از ۸۰ میلیارد دلار از ۶۳۳ میلیارد دلار بودجه اختصاص داده شده به فعالیتهای نظامی این کشور صرف حضور نظامیان این کشور در افغانستان و دیگر کشورهای جهان در سال ۲۰۱۴ خواهد شد.
این میزان بودجه نظامی در حالی توسط سنای آمریکا به تصویب رسیده است که تمام تلاش های دولت این کشور برای متقاعد کردن سنا برای تصویب طرح ادامه پرداخت مستمری بیمه بیکاری به افراد بیکار در این کشور بی نتیجه مانده است.
هزینه پرداخت بیمه بیکاری طی سال ۲۰۱۳ در حدود ۲۵میلیارد دلار بوده است که به نظر می رسد، کنگره قصد دارد بودجه بالای نظامی را با حذف این گونه مخارج جبران کند.
بر اساس آمارهای رسمی، در طول ۱۳ سال حضور نظامی آمریکا در افغانستان، ۲۲۸۹ نظامی این کشور کشته شده و بیش از ۱۹ هزار سرباز آمریکایی نیز در افغانستان زخمی و معلول شده اند.
در طول حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان، صدها هزار نفر از مردم غیر نظامی افغانستان نیز توسط نظامیان آمریکایی در حملات مستقیم یا هوایی جان خود را از دست داده اند.
طی ماه های اخیر آمریکا از امضای توافقنامه امنیتی با دولت افغانستان خودداری کرده است، این توافقنامه نظامیان آمریکایی را از حمله به غیرنظامیان افغان منع می کند.
بر اساس نظر سنجی انجام شده در دسامبر سال ۲۰۱۳، از مجموع ۱۰۰۵ نفر از افراد مورد نظرسنجی، ۶۶ درصد از افراد، جنگ افغانستان را بی نتیجه دانسته اند.
بر اساس نظر سنجی دیگری توسط GFK  ۵۷ درصد از مردم آمریکا بر این باورند که دولت این کشور در جنگ افغانستان اشتباه عمل کرده است.
در حال حاضر ایالات متحده در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ژاپن، بحرین، آلمان، سرزمین های اشغالی، کویت و کره جنوبی دارای نیرو و پایگاه نظامی است


منبع:
www.basirat.ir - 10/1392


نام
پست الکترونيک
پيام شما