آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۶۱
بازديد روز قبل: ۷۶
بازديد هفته: ۲۴۰
بازديد ماه: ۵۱۹۳
بازديد کل: ۶۲۸۲۷۷۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار و رويدادهاي حقوقي > ۱۳۸۷/۰۱/۲۳
۱۴۳ بازدید
 
   

رییس قوه قضاییه: ایران قدرتی عظیم در منطقه استآیت الله هاشمی شاهرودی اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یك قدرت عظیم در منطقه مطرح است و كشورها تشنه ی بهره گیری از تجربیات و دستاوردهای این نظام هستند.
آیت الله هاشمی شاهرودی رییس قوه ی قضاییه پیش از سفر سه روزه به قطر در جمع خبرنگاران با اشاره به دو اجلاس برگزار شده در سال گذشته، اظهار داشت: دو اجلاس دادستان های كشورهای اسلامی و روسای قوای قضاییه ی كشورهای اسلامی در تهران برگزار شد كه در اجلاس دوم كشورهای اسلامی حضور بسیار خوبی داشتند.
وی، با اشاره به بیانیه ی تهران و تشكیل اتحادیه ی همكاری قضایی كشورهای اسلامی، خاطرنشان كرد: قطر از جمله كشورهایی بود كه در اجلاس اخیر حضور فعال داشت و همكاری هایی در این زمینه داشت. پس از ختم اجلاس از ایران دعوت به عمل آمد و بر این مساله نیز اصرار داشتند.
رییس قوه قضاییه اظهار داشت: امیدواریم معاضدت های قضایی و مبادله ی زندانیان دو كشور در این سفر نهایی شود و همچنین در راستای تحقق آن اتحادیه مشورت های لازم انجام بگیرد.
هاشمی شاهرود ی، با مهم برشمردن گسترش روابط نظام جمهوری اسلامی ایران با كشورهای جهان اسلام به ویژه كشورهای مجاور، گفت: بحمدالله نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یك قدرت عظیم در منطقه مطرح است و كشورها تشنه ی بهره گیری از تجربیات و دستاوردهای این نظام هستند.
وی، با تاكید بر این كه اینگونه رفت و آمدها و دیدارها با كل جهان به ویژه جهان اسلام در راستای رسیدن به اهداف بسیار حائز اهمیت است، اظهار امیدواری كرد كه این سفر در تحقق بخشی از اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی ایران بتواند گامی را بردارد.
در این سفر سه روزه به قطر به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات و مسوولان این كشور و امضاء موافقتنامه های حقوقی و قضایی، حجت الاسلام و المسلمین دری نجف آبادی دادستان كل كشور، حجت الاسلام و المسلمین علیزاده معاون اداری – مالی قوه ی قضاییه، دكتر غلامحسین الهام وزیر دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین جواهری معاون آموزشی قوه ی قضاییه، علی اكبر یساقی رییس سازمان زندان ها، محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه ی قضاییه و موحدی رییس حوزه ی ریاست قوه ی قضاییه آیت الله هاشمی شاهرودی را همراهی می كنند.
انتهای خبر/۰۴

منبع:
سپاه نيوز


نام
پست الکترونيک
پيام شما