آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۵
بازديد روز قبل: ۲۷
بازديد هفته: ۱۱۸
بازديد ماه: ۵۴۰
بازديد کل: ۶۲۸۶۰۳۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 68 > ۱۳۹۰/۰۹/۰۸
۳۱۱ بازدید
 
   

پیام به شورای مدیریت حوزه علمیه قم "حفظ اركان فقه و اصول در حوزه ها" ۱۷/۲/۱۳۶۸


این مسئله نباید فراموش شود كه به هیچ وجه از اركان محكم فقه و اصول رایج درحوزه ها نباید تخطی شود. البته در عین اینكه از اجتهاد "جواهری " به صورتی محكم واستوار ترویج می شود، از محاسن روشهای جدید و علوم مورد احتیاج حوزه های اسلامی استفاده گردد.
با سلام و دعا برای شما عزیزان ، زحمات شما عزیزان چیزی نیست كه بر كسی پوشیده باشد. ان شاءالله با كمك همه دست اندركاران امور حوزه موفق شوید پاسخگوی سوالات جهان اسلام شوید.
بار دیگر به فرزندان خوب و انقلابی ام سفارش می كنم كه شورای مدیریت حوزه علمیه قم مورد تایید اینجانب می باشند. سعی كنند تندروی نكنند كه تندروی باعث شكست خودشان می گردد.
بسم الله الرحمن الرحیم
شورای مدیریت حوزه علمیه قم - دامت افاضاته
باید طلاب جوان اساتید محترم حوزه را كه در خدمت انقلاب و اسلام و علوم اسلامی می باشند یاری كنند تا آنان بتوانند به هدفهای مهم تعلیم و تربیت برسند. شورای مدیریت و اساتید عزیز هم توجه داشته باشند كه بدون طلاب انقلابی به هیچ یك ازخواسته های مشروع خود نخواهند رسید. طلاب انقلابی و مبارز، پیشتازان انقلاب اصیل اسلامی مان می باشند. چهره گلگون و روشن فیضیه های ایران در جهان اسلام مرهون زندانها و شكنجه های این عزیزان است .

از خداوند متعال توفیق سرداران و سربازان علوم اسلامی را خواستارم . والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته .
روح الله الموسوی الخمینی
این مسئله باید در نظر گرفته شود كه شورای مدیریت حوزه علمیه قم از خدامی خواهند كاری كنند كه طلاب عزیز در فراگیری علم و دانش با مشكلات روبه رونشوند. اگر در بعضی جهات بدین نتیجه نمی رسند، لابد در حد توانشان نیست . شعارهمیشه از آن كسانی است كه وارد گود اجرا نیستند.
۱۷/۲/۶۸


منبع:
جلد بيست و يکم - صفحه 380
مكان : تهران ، جماران
مخاطب : شوراي مديريت حوزه علميه قم
زمان : 17 ارديبهشت 1368 / 1 شوال 1409
موضوع : لزوم حفظ اركان فقه و اصول در حوزه ها با عنايت به روشهاي جديد و علوم مورد نياز


نام
پست الکترونيک
پيام شما