آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۷
بازديد روز قبل: ۱۵
بازديد هفته: ۱۰۹
بازديد ماه: ۵۲۴
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۰۲
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 68 > ۱۳۹۰/۰۷/۳۰
۳۴۴ بازدید
 
   

نامه به آقای مرتضی مقتدایی "تشكر از ارسال گزارش وضع زندانیان " ۷/۲/۱۳۶۸


از محضر مبارك استدعا دارد، حقیر را از رهنمودهای حكیمانه و ارشادات ونصایح پدرانه همواره آگاه فرمایید و از دعا جهت موفقیت در انجام وظایف و خدمت به اسلام و مسلمین و محرومین فراموشم نفرمایید. خداوند ان شاءالله وجود مبارك را در زیر سایه لوای حضرت مهدی "عج " - اروحنافداه - با صحت و سلامتی نگهداری بفرماید.
۲۳/۱/۶۸ - مرتضی مقتدایی ]
[بسمه تعالی . محضر مبارك رهبر كبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - مدظله العالی
.. . ظاهرا آمار تقدیمی خدمتتان از طریق سازمان زندانها، در مورد زندانیان سازمان قضایی نیروهای مسلح مربوط به تاریخ قبل از بخشنامه عفو و بخشودگی محكومین و متهمین نظامی مورخ ۱۱/۱۰/۶۷بوده چون تعداد زیادی از زندانیان این سازمان در آن موقع عفو و بسیاری از پرونده ها مختومه گردید.
به استحضار حضرت مستطاب عالی می رساند، پیرو دستور آن حضرت در نامه خطاب به دادستان محترم كل كشور مبنی بر رسیدگی سریع به وضع زندانیان بلاتكلیف از سازمان قضایی نیروهای مسلح خواسته شد سریعا آمار زندانیان بلاتكلیف در بازداشت موقت آن سازمان را از تهران و كلیه شهرستانهابخواهند كه طبق آمار دقیق به پیوست خدمتتان ارسال می گردد و خاطر شریف را مطمئن می سازد كه كل متهمین تحت قرار این سازمان در كل كشور تعداد ۶۳۵ نفر می باشند كه بیش از نصف آنها یعنی ۳۶۵نفر در ماه اسفند و فروردین جاری بازداشت شده و ۱۳۰ نفر در ماه بهمن گذشته و بقیه برحسب شكل پرونده هایشان مربوط به ماههای قبل می باشد.
جناب حجت الاسلام آقای مقتدایی - دامت افاضاته
روح الله الموسوی الخمینی
بسمه تعالی
با سلام ، از گزارشی كه در مورد وضع زندانیان دادید تشكر می نمایم . همه باید سعی كنیم به صورتی حركت كنیم كه به احدی ظلم نشود. ان شاالله با تلاش خود این مهم جامه عمل می پوشد. از خداوند متعال توفیق و تایید شما را خواستارم . والسلام علیكم ورحمه الله .
۷ / ۲ / ۶۸ 

منبع:
جلد بيست و يکم - صفحه 368
زمان : 7 ارديبهشت 1368 / 20 رمضان 1409
مخاطب : مقتدايي ، مرتضي
مكان : تهران ، جماران
موضوع : گزارش وضع زندانيان


نام
پست الکترونيک
پيام شما