آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳
بازديد روز قبل: ۵۱
بازديد هفته: ۱۶۸
بازديد ماه: ۵۸۱
بازديد کل: ۶۲۸۶۱۰۱
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 68 > ۱۳۹۰/۰۷/۲۷
۳۵۳ بازدید
 
   

پیام به ملت ایران و نیروهای مسلح "تجلیل از نیروهای مسلح ارتش " ۲۸/۱/۱۳۶۸


افتخار و آفرین بر ارتشی كه در اوج تصمیم جاودانه خود حصار تعبد طاغوت راشكست و "برج و باروی " رژیم سلطنت و حكومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را به آتش كشید و خود را از قیود حاكمیت ستمگران و مستشاران امریكایی كه با هزاران آمال وآرزو برای منافعشان از ایران جزیره ثبات ساخته بودند، رهایی بخشید. گرچه سران وابسته و خود فروخته ارتش تا آخرین لحظه حیات ننگین حكومت پهلوی تلاش فراوانی برای نجات تخت و تاج سلطنت نمودند، ولی تصمیم شجاعانه پرسنل شریف ارتش اعم از افسران و درجه داران و سربازان آنچنان كوبنده و قاطع بود كه مجال تفكر وتصمیم را از دشمنان خدا و خلق گرفت و پیوستن ارتش خصوصا نیروی هوایی به صفوف الهی ملت ، لحظه شادی بندگان خدا و یاس و ناامیدی ستمگران گردید كه آن روزها و ساعات شیرین و پرخاطره عشق ارتش به اسلام و میهن اسلامی ، هرگز از یادملت ایران نمی رود و حقا نیروی هوایی سهم بیشتری ادا كرده است . پیوستن ارتش به مردم معرف ارزش واقعی ارتش و موجب كینه توزی جهانخواران گردید.
بسم الله الرحمن الرحیم
در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایادی شرق و غرب و آنها كه صداقت و امانت ودینداری و میهن داری ارتشیان را در حماسه پیروزی درك نكرده بودند، كمر به نابودی
بیست و نهم فروردین سالروز ارتش قهرمان و دلاور جمهوری اسلامی ایران بر ملت رشید ایران و بر همه ارتشیان و نیروهای مسلح كشور مبارك باد.
ارتش بستند و با شعارهای به ظاهر انقلابی و فریبنده مصمم به انحلال آن و غارت سلاحها و نابودی امكانات دفاعی كشور شدند و چه بسا ساده لوحان نیز تحت تاثیرالقائات آنان راه این هدف شوم را هموار نمودند كه خداوند متعال كشور و انقلاب اسلامی ما را از توطئه شوم آنان رهایی بخشید و ارتش سرافراز ایران اسلامی همچون برق و صاعقه بر سر توطئه گران كه در گوشه و كنار مرزها خواب تجزیه ایران را در سرپرورانده بودند فرود آمد و كردستان و گنبد و تركمن صحرا گورستان كوردلان گردید كه همه اینها از افتخارات تاریخی و فراموش ناشدنی ارتش قهرمان است .
و اما مهمتر از همه اینها حماسه هشت سال دفاع مقدس و مظلومانه ارتش و سپاه ونیروهای انتظامی و مردمی است كه در حقیقت در برابر همه جهانخواران ایستادند ومتجاوزینی كه به خود وعده فتح سه روزه خوزستان و سقوط تهران را داده بودند به باتلاق مرگ و هلاكت فرستاد. واقعا ارتش و نیروهای سپاهی و بسیجیها مظلومانه و باكمترین امكانات جنگیدند و برگهای زرین افتخار و كرامت و شرافت و شهادت را به اسلام عزیز هدیه نمودند. شجاعتها و رشادتهای بی نظیر نیروی هوایی و هوانیروز وخلبانان دلاور در نفوذ به اعماق خاك دشمن و رویارویی با مدرنترین امكانات اهدایی استكبار به صدامیان و دفاع از حریم هوایی كشور نشانه تعهد، عشق و ایمان آنان به خدا واسلام و میهن اسلامی است . مهیا نگه داشتن و تعمیر و بازسازی ادوات و ابزار پیچیده هواپیماها و رادارها و سلاحهای ضدهوایی و موشكها و پدافند از كشور دلیل مهارت وتخصص و ارزشهای علمی والای این عزیزان است كه خداوند بر توان و ایمان آنان بیفزاید.
نیروی زمینی قهرمان كه در حقیقت در تمامی حوادث در نوك پیكان حملات ناجوانمردانه دشمنان بوده است ، بحق چهره راستین و شكست ناپذیر و استوار خویش دردفاع از مرزهای گسترده كشورمان را نشان داد. حضور و آمادگی دفاعی در مرزهای غرب و جنوب و شمال غرب با آنهمه خصوصیات جغرافیایی و با سرما و گرمای طاقتفرسای مناطق ، آن هم با كمبودها و محاصره ها كار آسانی نبوده است كه علاوه بر آن ارتش با هماهنگی سپاه و بسیج در اكثر صحنه های رزم و پیكار توانست پشت سپاهیان كفر را درهم بشكند و سرزمینهای مقدس و اشغال شده میهن عزیزمان را از چنگال متجاوزان خارج نماید و در عملیاتهای بزرگی همچون شكستن حصرآبادان و فتح المبین و بیت المقدس و دهها عملیات افتخارآفرین دیگر دوشادوش و همگام عزیزان سپاه وبسیج به فتوحات و افتخارات بزرگی نایل شود و هم اكنون نیز باكمال قدرت و صلابت ازمرزها پاسداری و حراست نماید و در برابر خطرات احتمالی در آمادگی كامل باشد.
نیروی دریایی نیز همچون سایر نیروها بحمدالله در آبهای خلیج فارس و مرزهای آبی كشور در عرصه دفاع مقدس از كشور اسلامی مان چون نگینی درخشنده است و برعرشه كشتی افتخار و صلابت خود استوار ایستاده است . رویارویی آنان با نیروی دریایی دشمن و آنهمه افتخارات رزم و رشادت و شهادت و نیز كنترل و بازرسی كشتیهای درخلیج فارس و تنگه هرمز و مهمتر از همه نبرد قهرمانانه آنان در برابر امریكای متجاوز وحضور جدی آنان در آبهای بین المللی نشانه اقتدار و اعتبار این نیروی بزرگ و سرافرازاست و ملت ایران باید به چنین ارتش مومن و وفاداری افتخار كند و نیروهای مسلح وارتش بزرگ ایران باید بدانند كه همه این افتخارات به بركت ایمان به خدا و دفاع از كشورامام زمان - ارواحنا فداه - و در سایه وحدت و انسجام و همدلی و برادری با یكدیگر وپشتیبانی مردم به دست آمده است و برای رسیدن به قله این عزت و شوكت اسلامی ،سرمایه های فراوان و شهدای گرانقدری تقدیم راه خدا گردیده است و باید تا آخر همین رویه و سیاست ؛ یعنی ایمان ، وحدت و نظم ، حفظ و تقویت گردد و نیروهای مسلح كشوراعم از سپاه و ارتش در كنار یكدیگر به سازندگی و رشد و تقویت بنیه های دفاعی اسلام و كشور همت بگمارند.
من تا آخر پشتیبان ارتش و سپاه و بسیج خواهم بود و تضعیف آنان را حرام می دانم .من به عنوان فرمانده كل قوا به مسئولین و تصمیم گیرندگان نیز دستور می دهم كه در هیچ شرایطی از تقویت نیروهای مسلح و بالابردن آموزشهای عقیدتی و نظامی و توسعه تخصصهای لازم و خصوصا حركت به طرف خودكفایی نظامی غفلت نكنند و این كشور
دوران خدمت نظامی برای جوانان كشور بهترین فرصت و مناسبتی است كه نظام وارتش و مسئولین عقیدتی - سیاسی می توانند از آن استفاده كنند و جوانان عزیز و غیور رابا بهترین روشهای دفاعی اعم از تجربی و علمی یا اعتقادی بارور سازند كه برای همیشه و تا آخر عمر، سرباز و مدافع اسلام و میهن اسلامی باشند.
را برای دفاع از ارزشهای اسلام ناب و محرومین و مستضعفین جهان در آمادگی كامل نگه دارند و مبادا توجه به برنامه های دیگر موجب غفلت از این امر حیاتی گردد كه مطمئنا غفلت از تقویت بنیه دفاعی كشور، طمع تهاجم و تجاوز بیگانگان و نهایتا تحمیل جنگها و توطئه ها را به دنبال می آورد.
ارتش و سایر نیروهای مسلح در دوران بازسازی باید به اصل بازسازی معنوی واعتقادی نیز توجه كافی داشته باشند، چرا كه همه در میدان نبرد و كارزار آموخته و تجربه كرده اند كه معنویت و ایمان چقدر در پیروزیها و موفقیتها و بالا بردن توان و


استقامت نیروها موثر است .
من با تشكر از زحمات روحانیون عزیز و مسئولین عقیدتی - سیاسی ارتش بخصوص نماینده خود جناب حجت الاسلام آقای صفایی كه از چهره های مومن و خوب و صدیق این انقلاب است ، تاكید می كنم كه به مسئله آموزشهای عقیدتی و اخلاقی بیشتر توجه شود.
در خاتمه ضمن تشكر از همه نیروهای مسلح خصوصا نیروهای عزیز و مومن وفداكار ارتش ، افسران ، سربازان ، درجه داران و كادرهای مختلف ستادی و غیرستادی وفرماندهان عزیز، نمایندگان خود در ارتش و دفاتر مشاورت و همچنین وزارت دفاع وكلیه سازمانها و مراكز تابعه ارتش ، از پیشگاه مقدس پروردگار می خواهم كه هر روز برقدرت و شوكت و صلابت این مدافعان راستین میهن اسلامی بیفزاید و شهدای گرانقدرآنان را كه همه ما در زیر سایه بركات آنان به نعمت امنیت و آزادی و استقلال رسیده ایم ،با شهدای بزرگوار اسلام محشور فرماید و به جانبازان عزیزشان شفا كرامت نماید ومفقودین و اسرای بزرگوارشان را به اوطان خود برگرداند و به خانواده های معظم شهدا صبر و اجر مرحمت فرماید.
۲۸ فروردین ۱۳۶۸
روح الله الموسوی الخمینی
در خاتمه توصیه موكد می كنم به همه ملت بزرگ ایران بویژه دست اندركاران در نظام مبارك جمهوری اسلامی و كسانی كه به نظام جمهوری اسلامی و اسلام عزیز دلبستگی دارند كه آنچه در این سالهای طولانی انقلاب پیش آمد از پیروزیهای معجزه آسا درمقابل همه قدرتها و ابرقدرتها و صاحبان رسانه های گروهی جهان كه كمر همت به محوجمهوری اسلامی و در حقیقت اسلام بزرگ بسته اند و بحمدالله ناكام ماندند، از بركات وعنایات خداوند تعالی وایمان همه قشرهای متعهد به مبادی اسلام بوده و بی شك ازادعیه مباركه حضرت بقیه الله - صلوات الله و سلامه علیه و روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا - برخوردار بوده و هست و بر همه ماها لازم است با تشكر از این نعمت بزرگ ، در حفظ این عنایات كوشا باشیم . والسلام علی عبادالله الصالحین .

منبع:
جلد بيست و يکم - صفحه 355
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تقدير و تجليل از نيروهاي مسلح ارتش جمهوري اسلامي ايران
مخاطب : ملت ايران - نيروهاي مسلح
زمان : 28 فروردين 1368 / 10 رمضان 1409
مناسبت : روز ارتش "29 فروردين "


نام
پست الکترونيک
پيام شما