آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳
بازديد روز قبل: ۱۴
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۶۹
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۷۰
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 68 > ۱۳۹۰/۰۷/۲۰
۱۳۷ بازدید
 
   

نامه به نخست وزیر"موافقت با تامین بودجه دانشگاه تربیت مدرس از بنیاد مستضعفان " ۱۱/۱/۱۳۶۸


با تقدیم شایسته ترین تحیت ، به استحضار خاطر شریف می رساند كه ، یكی از دستاوردهای بسیارمهم انقلاب فرهنگی ، دانشگاهی است به نام دانشگاه تربیت مدرس كه برای تربیت استاد در داخل - یعنی كلید استقلال فرهنگی - توسط ستاد انقلاب فرهنگی تاسیس شده و تا كنون بیش از سیصد نفراستاد در رشته های مختلف تربیت كرده است و هم اكنون هم بیش از یك هزار و صد نفر را تحت تعلیم دارد و از آنجا كه این دانشجویان با شرایط خاصی گزینش می شوند و با برنامه مخصوص دینی - علمی به صورت یك جمع منسجم در محیطی مطلوب تعلیم می بینند، اكثریت قریب به اتفاق آنها تا كنون به هر جا كه رفته اند به لطف خداوند مایه تحول انقلابی بوده اند.
از سوی دیگر با توجه به ضرورت استقلال فرهنگی ، افزایش شدید جمعیت و در نتیجه افزایش تعداد دانشجو در داخل كشور، ضرورت پرداخت هزینه چندین برابر در خارج ، به علاوه تحمل ذلت وتحقیر و انحراف تربیتی ، وجود رقابت شدید علمی در سراسر دنیا، تا آنجا كه برخی از كشورها به نسبت جمعیت ده برابر ما دانشجو دارند، وجود قانون مجلس شورای اسلامی در مورد منع اعزام دانشجو به خارج - جز در مواردی ضروری - كمبود شدید استاد در كشور كه مولود وضع پیش از انقلاب و رفتن اساتید طاغوتی بعد از انقلاب و افزایش دانشجو به چند برابر در داخل است ؛ با توجه به این امور،گسترش دانشگاهها و در راس آنها دانشگاه تربیت مدرس امری اجتناب ناپذیر و مورد قبول همه مسئولان محترم سه قوه است تا آنجا كه خود ریاست محترم جمهوری (۱) مسئولیت ریاست هیات
[بسمه تعالی . محضر مبارك رهبر عظیم الشان انقلاب ، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - ادام الله ظله علی رووس الانام امنای این دانشگاه را پذیرفته اند.
هیات امنای دانشگاه تربیت مدرس
اما با توجه به وضع عمومی كشور و كمبود بودجه و ارز، نه تنها نتوانسته ایم پس از هفت سال امكانات لازم از قبیل فضای آموزشی ، آزمایشگاه ، خوابگاه دانشجویی ، مسكن اساتید، كتابخانه ،وسائط نقلیه ، كارمند و. . . را در حد مطلوب فراهم كنیم ، بلكه اخیرا با عنایت به ضرورت گسترش كاردچار مشكل جدی تر شده ایم كه بیم بازماندن از ادامه گسترش دانشگاه و در نتیجه ، آسیب دیدن آموزش مطلوب مجموعه دانشگاهها می رود.
به همین جهت در جلسه هیات امنای دانشگاه پیشنهاد شد كه از حضور حضرتعالی تقاضا شود كه بودجه بخش فرهنگی بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی به این دانشگاه اختصاص یابد، زیرا به تشخیص این هیات ، تربیت استاد برای دانشگاهها با برنامه یاد شده ، سودمندترین و فرهنگیترین كاری است كه می تواند در كشور انجام گیرد. والامرالیكم . با دعای خیر همیشگی برای طول عمر حضرت مستطاب عالی
بسمه تعالی
نظر هیات امنای دانشگاه تربیت مدرس مبنی بر نیاز مالی و امكان تامین از طریق بنیاد مستضعفان رااینجانب تایید می كنم .
سید علی خامنه ای ]
بسمه تعالی
از نظر اینجانب هم بلامانع است . ان شاالله آقای نخست وزیر اقدام می نمایند.
۱۱ / ۱ / ۶۸
روح الله الموسوی الخمینی

منبع:
جلد بيست و يکم - صفحه 336
زمان : 11 فروردين 1368 / 23 شعبان 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : موافقت با اختصاص بودجه بخش فرهنگي بنياد مستضعفان به دانشگاه تربيت مدرس
مخاطب : موسوي ، ميرحسين "نخست وزير"
1- آقاي سيد علي خامنه اي .


نام
پست الکترونيک
پيام شما