آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۹
بازديد روز قبل: ۱۴
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۶۹
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۷۶
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 67 > ۱۳۹۰/۰۷/۰۹
۱۲۴ بازدید
 
   

حكم انتصاب آقای عبدالله نوری به سمت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ۱۸/۱۲/۱۳۶۷


۱- وظایفی كه در قانون به عهده شما گذاشته شده است باید دقیقا مراعات گردد و شمابه هیچ وجه نباید از آن چشم پوشی كنید. فرزندان سپاهی ام نیز نباید از قانون كوچكترین تخطی بنمایند.

جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ عبدالله نوری - دامت افاضاته
با یاد و گرامیداشت خاطره فداكاریهای یكی از سرداران بزرگ نهضت اسلامی ایران ، مرحوم شهید حجت الاسلام آقای حاج شیخ فضل الله محلاتی ، كه از یاران با وفای اینجانب و از سختی كشیدگان دوران مبارزات خونبار انقلاب اسلامی ایران وهمچنین مردی صالح و فداكار و برادری دلسوز برای پاسداران عزیز انقلاب اسلامی بود، كه خدایش او را رحمت كند و در جوار خود پذیرایش گردد، و با تشكر از زحمات قائم مقام ایشان ، جناب حجت الاسلام آقای عراقی ، (۱) فردی متدین و صالح كه در كوران جنگ و جهاد خدمات قابل تحسینی انجام داده است و ان شاءالله از این پس چون گذشته در خدمت اسلام و ایران و انقلاب اسلامی خواهند بود، اینجانب جنابعالی را، كه فردی هستید فاضل ، متدین ، مبارز، متقی و با فهم سیاسی بسیار خوب و علاوه بر آن از خانواده محترم شهدا كه خود افتخاری است بزرگ ، می باشید، به نمایندگی از جانب خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می نمایم . لازم است مسائلی را به شما و فرزندان عزیزم در سپاه گوشزد نمایم :
بسمه تعالی
۲- نمایندگی شما در سپاه پاسداران اعم از لشكری و كشوری و وزارت سپاه می باشد.لذا كلیه مسائل فرهنگی ، عقیدتی - سیاسی و فكری و فعالیتهای تبلیغاتی و انتشاراتی وحفاظت اطلاعات و مسائل قانونی دیگر زیر نظر شماست ، و شما باید هدایت تمامی موارد مذكور را به عهده بگیرید.
۴- از این پس تایید عزل و نصب فرماندهان سپاه پاسداران با شماست .
۵- از آنجا كه شما نماینده اینجانب در جهاد سازندگی هم می باشید، از خداوند متعال می خواهم تا با هماهنگی سپاه و جهاد بتوانید این دو نهاد مقدس انقلاب را یار و همكاریكدیگر نمایید تا بهتر بتوانند به اسلام و انقلاب و ایران خدمت كنند.
۳- تمامی فرزندان عزیزم در سپاه ، اعم از فرماندهان و سایرین ، هماهنگیهای لازم رابا نماینده محترم اینجانب داشته و دارند، و تخطی از آن باعكس العمل روبه رو خواهدشد.
توفیق و تایید شما را از خداوند تعالی آرزومندم . والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته .
۱۸/۱۲/۶۷
روح الله الموسوی الخمینی

منبع:
جلد بيست و يکم - صفحه 313
زمان : 18 اسفند 1367 / 1 شعبان 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تعيين نماينده در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي
مخاطب : نوري ، عبدالله
1- آقاي محمد محمدي عراقي .


نام
پست الکترونيک
پيام شما