آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۵
بازديد روز قبل: ۲۲
بازديد هفته: ۱۲۸
بازديد ماه: ۵۱۴
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۵۲
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 67 > ۱۳۹۰/۰۷/۰۵
۱۳۹ بازدید
 
   

حكم به آقای كروبی "تامین مخارج دفتر اسناد انقلاب " ۸/۱۲/۱۳۶۷


.. . معروض می دارد، چنانچه خاطر عالی مستحضر است دفتر اسناد انقلاب اسلامی به منظورگردآوری اسناد تاریخی تدوین و نگارش تاریخ انقلاب اسلامی با همكاری برادرم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای كروبی در سال ۱۳۵۹ تاسیس گردید. (۱) در آغاز كار این دفتر از محضرحضرتعالی درباره اداره امور و مخارج آن كسب تكلیف شد. حضرتعالی بذل عنایت فرموده ، تامین مخارج آن را به طور شفاهی به آقای كروبی و بنیاد شهید انقلاب اسلامی موكول فرمودید. سپس برادرم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی نیز در پاسخ نامه اینجانب نظر مبارك عالی را مبنی برپرداخت مخارج این دفتر از سوی بنیاد شهید انقلاب اسلامی تاكید فرمودند. با وجود این برای رفع هرگونه نگرانی كه ممكن است در آینده پیش آید، با عرض معذرت خواهشمند است در صورتی كه مصلحت می دانید كه اداره امور و مخارج این دفتر كماكان بر عهده حاج آقای كروبی باشد، نظر مبارك عالی را به صورت كتبی ابلاغ فرمایید. . . والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته .
[محضر مبارك مرجع عظیم الشان و رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی ، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - متع الله المسلمین بطول بقا وجوده الشریف
۸/۱۲/۶۷ - حمید روحانی ]

بسمه تعالی
جناب حجت الاسلام آقای كروبی - دامت افاضاته
مخارج دفتر اسناد انقلاب اسلامی كه اداره آن با حجت الاسلام آقای سید حمیدروحانی است كماكان بر عهده بنیاد شهید می باشد.
روح الله الموسوی الخمینی 

منبع:
جلد بيست و يکم - صفحه 303
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تامين مخارج دفتر اسناد انقلاب اسلامي
مخاطب : كروبي ، مهدي "نماينده امام خميني و سرپرست بنياد شهيد انقلاب اسلامي "
زمان : 8 اسفند 1367 / 20 رجب 1409
1- يكي از مهمترين اقدامات دفتر اسناد انقلاب اسلامي ، انتشار كتاب "نهضت امام خميني " در سه جلد است . اين مجموعه كه بيانگر سير مراحل انقلاب اسلامي است مورد استفاده پژوهشگران و اهل تحقيق قرار مي گيرد.


نام
پست الکترونيک
پيام شما