آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۵
بازديد روز قبل: ۲۲
بازديد هفته: ۱۲۸
بازديد ماه: ۵۱۴
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۵۲
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 67 > ۱۳۹۰/۰۷/۰۳
۱۴۲ بازدید
 
   

حكم به آقای خامنه ای "لزوم نظارت بر تدوین كتابهای درسی " ۴/۱۲/۱۳۶۷


[بسم الله الرحمن الرحیم
با اهدای سلام و لثم اناملكم الشریف ، عطف به نامه مورخه ۱۱ بهمن ۶۷، معروض می دارد،برداشتها و تحلیلهای لیبرالیستی وماتریالیستی در بسیاری از كتابهای تاریخی كه در پی پیروزی انقلاب اسلامی منتشر شده و می شود، و نیز برخی نوشته های دور از حقیقت و تحریف شده در كتابهای درسی مدارس و دانشگاهها در زمینه تاریخ ، بشدت نگران كننده و رنج آور است . اینجانب ضمن پوزش ازتصدیع اوقات گرانبهای آن امام عزیز، به نمونه هایی ازآن اشاره می كنم :
محضر مبارك مرجع عالیقدر جهان تشیع ، رهبر كبیر انقلاب اسلامی ، حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - متع الله المسلمین بطول بقا وجوده الشریف
"بهبهانی از میانه راه برای مردم پیغام فرستاد كه می توانند در سفارت انگلستان متحصن شوند. به این ترتیب ، در حدود بیست هزار نفر به باغ سفارت بیگانه پناه بردند و. . . . "
۱- كتاب "تاریخ معاصر ایران "، كه برای دوره های متوسطه دبیرستانها تدوین شده است ، درباره كشیده شدن مردم به سفارت انگلستان در پی نهضت مشروطه ، كه بنابر شواهد موجود با نقشه فراماسونهای كافر و بیگانه پرستان ازخدا بیخبر انجام گرفت ، در ص ۷۷ چنین می نویسد:
"این گمان هرگز نمی رود كه بهبهانی یا طباطبایی به پناهیدن مردم به سفارتخانه خرسندی داده اند،و یا چنین گفتگویی در بودن ایشان می رفته ، چه ما خود دیدیم كه آنان با چه سختیها و بیمها روبه روبودند، و با اینهمه از مسجد بیرون نیامدند. و سرانجام كه ناگزیر شدند، روانه قم گردیدند. آن رفتار
این اظهار نظر در كتاب درسی آموزش و پرورش نظام جمهوری اسلامی ، با این قاطعیت ، درشرایطی صورت می گیرد كه اساسا موضوع از دید تاریخ نویسان مورد اختلاف است ؛ و كسروی ضداسلام در كتاب "تاریخ مشروطه "، ص ۱۰۹، در اینباره آورده است :
صفحه : ۲۹۵
۲- در كتاب "تحلیلی از انقلاب اسلامی ایران " كه در سال ۱۳۶۴ برای برخی از دانشگاهها منتشرشده است ، در ص ۲۱، چنین آمده است :
شایان نگرش است كه نویسنده این كتاب حدود یك سال پیش از انتشار آن ، به همراه نویسنده كتاب "تاریخ معاصر ایران " با اینجانب دیدار كرد. در این مجلس این نویسنده در تایید نظریه اینجانب ،نویسنده كتاب "تاریخ معاصر ایران " را مورد نكوهش قرار داد كه چرا موضوعی را كه در میان تاریخ نگاران مورد اختلاف است به صورت حتمی و قاطعیت ، آن هم در كتاب درسی دانش آموزان ،منعكس كرده است . و آن نویسنده نیز به ظاهر به اشتباه خود اعتراف كرد، و قرار گذاشت كه آن رااصلاح كند. لیكن نه تنها تا به امروز این نوشته در كتاب درسی دانش آموزان بدون كوچكترین تغییری آورده شده است ، بلكه در كتاب درسی دانشگاه نیز، چنانكه در بالا ملاحظه می فرمایید، تكرار گردیده است ؛ كه بازگوكننده غرض و سوءنیت می باشد نه اشتباه .
۳- در كتاب "تحلیلی از انقلاب اسلامی ایران " ماجرای كاخ مرمر و حمله به شاه را، كه از سوی سربازپرشور و از جان گذشته ای به نام "رضا شمس آبادی " انجام گرفت ، حركتی كمونیستی وانمود كرده . درص ۹۵ چنین آورده است :
"شمس آبادی در ارتباط با یكی از گروههای ماركسیتی - مائوئیستی فعالیت داشت . وی امكان ترور شاه را به گروه خود خبر داده بود، كه با عكس العمل مخالف مركزیت روبه رو شد. سرانجام شمس آبادی بدون در جریان گذاشتن گروه ، اقدام به ترور شاه كرد كه ناموفق ماند. "
دلیرانه و جانبازانه آنان كجا، و خرسندی به پناهیدن مردم به سفارتخانه یك دولت بیگانه كجا؟! "
"در كشاكش این مهاجرت ، حادثه پناهندگی به سفارت انگلستان پیش می آید كه بهبهانی در انجام آن موثر بود. "
در صورتی كه طبق اسناد و مدارك موجود در ساواك و شواهد و دلایل دیگری كه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در دست بوده ، كه در جلد اول كتاب "نهضت امام خمینی " آن را آورده ام ، نامبرده انگیزه اسلامی داشته ، و هیچ گونه ارتباطی با كمونیستها نداشته است . به نظر می رسد دستهای مرموزی در كار است تا دروغها و بافته های تحریفگران تاریخ در طول یكصدساله اخیر را با آرم و عنوان جمهوری اسلامی اعتبار ببخشد؛ و با تمسك به اینكه این نوشته ها، برداشتها و تحلیلها، در نظام جمهوری اسلامی تكرار و حتی در كتابهای درسی آمده است ، تحریفگریهای نویسندگان خائن گذشته
صفحه : ۲۹۶
اینجانب در مدت این چند سال به هر یك ازمسئولان امور كه باید به این جریان رسیدگی كنندمتوسل شدم و اعلام خطر كردم ، لیكن دریغا كه هیچ كس به این دردی كه مرا از درون رنج می دهدتوجهی نكرد. ناگزیر وظیفه دانستم كه جریان را با ولی امرم در میان بگذارم تا چاره ای بیندیشند. و "انمااشكوا بثی و حزنی الی الله "(۱). والسلام علیكم و رحمه الله .
سید حمید روحانی ]
را لباس حقیقت بپوشاند.
بسم الله الرحمن الرحیم
نامه جناب حجت الاسلام آقای سیدحمید روحانی اخطاری است برای همه آنانی كه دلشان برای اسلام و انقلاب می تپد. باعث تعجب و تاسف است كه نظام آموزشی كشوراسلامی ایران نسبتی به مرحوم بهبهانی - رحمه الله علیه - دهد كه حتی كسروی با آن سوابق ضداسلامی درباره ایشان نمی دهد. كسروی ضد دین پس از تجلیل از آقایان :بهبهانی و طباطبایی (۲) دستور بهبهانی و طباطبایی به مردم را در پناه بردن به سفارت یك دولت بیگانه رد می كند. از حضرتعالی ، كه دلسوز اسلام و انقلاب هستید، اكیدامی خواهم مسئولی برای رسیدگی به این امور گذاشته ، تا در تمام اینگونه موارد شما را درجریان بگذارد. سایر موارد نامه آقای روحانی هم مورد مداقه است . گزارش كار را به اینجانب بدهید. والسلام علیكم و رحمه الله .
۴/۱۲/۶۷
روح الله الموسوی الخمینی
جناب حجت الاسلام آقای خامنه ای ، ریاست شورایعالی انقلاب فرهنگی - دامت افاضاته

منبع:
جلد بيست و يکم - صفحه 294
مكان : تهران ، جماران
موضوع : لزوم نظارت بر تدوين كتابهاي درسي و جلوگيري از تحريف تاريخ در كتابهاي درسي
زمان : 4 اسفند 1367 / 16 رجب 1409
مخاطب : خامنه اي ، سيدعلي
1- "هر آينه مشكل و اندوهم را نزد خدا شكايت مي برم ".
2- آيات عظام آقايان : سيدعبدالله بهبهاني و سيدمحمد طباطبايي ، از علماي بنام و از بانيان نهضت مشروطيت .


نام
پست الکترونيک
پيام شما