آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۲
بازديد روز قبل: ۲۰
بازديد هفته: ۱۱۶
بازديد ماه: ۵۱۹
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۱۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 67 > ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
۱۳۰ بازدید
 
   

پیام به كاركنان صنعت نفت "تجلیل از كاركنان مراكز صنعتی در امر بازسازی " ۲۰/۱۰/۱۳۶۷


ملت بزرگ و شریف ایران در دوران مبارزه و پیروزی انقلاب ، و نیز از آغاز جنگ تاكنون ، شاهد صداقت و تلاش و مجاهدات كارگران عزیز و مسئولین محترم صنایع وكارخانجات ، خصوصا عزیزان شركت و صنعت نفت ، بوده است كه بحق در حساسترین شرایط، شایسته ترین خدمات را به انقلاب و میهن اسلامی نموده اند. ارزش مبارزه آنان با رژیم طاغوتی شاه در اعتصاب و بستن شیرهای نفت به روی بیگانگان و وارد كردن ضربه قاطع بر آنان فراموش نخواهد شد. اما مهمتر از آن اینكه در طول جنگ تحمیلی ،علی رغم احتمال خطرات فراوان و بمبارانهای مكرر مراكز صنعتی و نفتی ، مسئولین وكارگران متعهد و دلسوز انقلاب با تكیه بر ایمان به خدای بزرگ و اعتماد به نفس هیچ گونه سستی به خود راه نداده ، و با اراده ای محكم آبروی انقلاب را حفظ نموده واسلام و ایران را سرافراز نمودند، و در سخت ترین مواقع و شرایط تولید و صادرات نفت را در بالاترین حد نیاز حفظ، و علاوه بر ترمیم مراكز آسیب دیده ، در اعماق آبها و دل دریاها و بستر زمینها و قلل كوهها به توسعه این صنعت مهم و اكتشاف ادامه دادند، كه برای بسیاری از صاحبنظران امور شگفت آور است ؛ چرا كه در اوج حملات بی وقفه دشمنان ، حتی یك روز هم تولید و صادرات نفت این كشور قطع نگردید. این نیست جزعنایت پروردگار و توجه حضرت بقیه الله - ارواحنا فداه - و عشقی كه در دل این عزیزان ،همانند عشق بسیجیان به دفاع مقدس ، نهفته است . من موارد متعددی از تلاش ومجاهدات این هنرمندان عاشق را در گزارشات و تصاویر دیده ام . و اطمینان دارم كه اگرعشق به خدا و مكتب نبود، هیچ گاه آنان حاضر نمی شدند در مراكز و كارخانجات و
بسم الله الرحمن الرحیم

امروز دنیا اعمال ما و شما را زیر ذره بین گذاشته است تا ببیند چكاره ایم و چقدر توان مقابله با مشكلات را داریم . امروز پدر پیر شما خمینی از تمامی شما كارگران و صنعتگران و متخصصان می خواهد كه با تمام قدرت مواظب باشید كه دوباره مردم ما گرفتارابرقدرتها و قدرتها نشوند. مشكلات پس از جنگ یكی پس از دیگری رخ می نمایاند، و
پالایشگاههایی كه محاط(۱) به انواع خطرها و مملو از مواد آتشزا بوده اند، به كار خودادامه دهند. آفرین بر شما كارگران و كارفرمایان و متفكرینی كه آتش دنیا را به خاطرجلب رضایت حق بر خود خریدید.
من ضمن تشكر از گردانندگان صنایع كشور، خصوصا صنعت نفت و گاز، از همه آنان می خواهم كه با تلاش خود به دنیا ثابت كنند كه می توانند با فكر و تلاش خود چرخهای اقتصادی كشور را به حركت درآورند. و ان شاءالله آنها با مژده راه اندازی كامل صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در آینده ای نه چندان دور، چشم و دل مردم ایران را روشن و شادخواهند كرد. شما با تلاش در این امر مقدس به جهانیان ثابت خواهید كرد كه فشارهای اقتصادی پس از جنگ ، ما را به هیچ كشوری وابسته نخواهد كرد. ضدانقلاب داخل وخارج و استعمار چپ و راست در تمامی زمینه ها تبلیغ می كنند كه فشارهای اقتصادی پس از جنگ ، كمر نظام نوپای اسلامی را خواهد شكست . باید آنها این آرزو را به گور ببرند.مردمی كه در زیر بمبارانها و در تمامی مصائب ، خود را برای یك مبارزه طولانی آماده كرده اند هرگز حاضر نیستند كوچكترین نرمشی در مقابل جهان استكبار داشته باشند. این از بدیهیات است كه نارساییهای پس از جنگ بسرعت برطرف نمی شود و چند سالی وقت لازم است تا كمبودها برطرف شود. عزیزانی كه در كارخانه های وابسته به صنایع سبك و سنگین و نفت و گاز و معادن و نیرو و پست و تلگراف و تلفن و راه و ترابری وسایر مراكز كار می كنند خدا را در نظر بگیرند، و گوش به تبلیغات دشمنان ندهند، واستوار و مقاوم در راه اندازی چرخهای اقتصادی و صنعتی كشور كوشش نمایند.
روح الله الموسوی الخمینی
نظام نوپای ما ان شاءالله در مقابل آنها چون كوه ایستاده است ؛ و مردم عزیز زیر فشارچرخهای زندگی و اقتصادی همان گونه كه تا به حال برای خدا و دین او مقاومت كرده اند، بعد از این نیز با تمام توان استقامت می كنند؛ و الا همه زحمات این سالیان پردردو اضطراب و افتخار از بین خواهد رفت . هوشیاری مردم در وضع فعلی یكی از عوامل پیروزی آنان بر باطل است . و مردم تصور نكنند ایادی نفوذی استكبار و امریكا دست ازشیطنت برداشته اند، در هر جا و در هر مقوله ای احتمال حضور و كارشكنی آنان هست .باید با دقت مراقب بود كه نكند دستی در كار باشد كه تبلیغ كند جنگ تمام شد و وضع كشور فرق نكرد. مگر آثار جنگ ظرف یكی - دو سال تمام می شود؟ من دست و بازوی همه كسانی كه بی ادعا و مخلصانه درصدد استقلال و خودكفایی كشورند را می بوسم . بازسفارش می كنم كه به خدا متكی باشید و برای همیشه زیر بار شرق و غرب نروید. مردم باید تصمیم خود را بگیرند: یا رفاه و مصرفگرایی و یا تحمل سختی و استقلال . و این مسئله ممكن است چند سالی طول بكشد، ولی مردم ما یقینا دومین راه را، كه استقلال وشرافت و كرامت است ، انتخاب خواهند كرد.
۲۰ /۱۰ / ۶۷
ضرورتی به گوشزد كردن اهمیت نفت در معادلات جهان و اقتصاد بین الملل و نیزنقش عظیم صنعت نفت و انرژی را در كشورها و سیاستها نمی بینم . ان شاالله مسئولین امربا توجه كافی و بصیرت و دقت از این گنجها و ذخایر سیال خدادادی پاسداری نمایند، ودر توسعه و استفاده هرچه بیشتر و بهتر آنها تلاش نمایند، و در تامین نیازهای جامعه وپابرهنگان و اولویت دادن به مناطق محروم موفق باشند. خداوند تعالی این روحیه مقدس سربازی و فداكاری را در كلیه كارگران و كارمندان و متخصصان تا رسیدن به استقلال وخودكفایی كامل حفظ فرماید. خداوند شهدای عزیزشان را غریق الطاف و عنایت خودفرماید؛ و به جانبازان شفا دهد؛ و مفقودین و اسرا را به وطن و آغوش خانواده های عزیزخویش برگرداند. والسلام علیكم و رحمه الله .


منبع:
جلد بيست و يکم - صفحه 231
موضوع : تجليل از تلاش كاركنان صنعت نفت و ديگر مراكز توليدي و صنعتي در امر بازسازي
پيام
زمان : 20 دي 1367 / 2 جمادي الثاني 1409
مكان : تهران ، جماران
مخاطب : كاركنان صنعت نفت و ديگر بخشهاي صنعتي و توليدي
1- احاطه شده .


نام
پست الکترونيک
پيام شما