آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۹
بازديد روز قبل: ۱۴
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۶۹
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۷۶
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 66 > ۱۳۹۰/۰۲/۱۰
۱۰۹ بازدید
 
   

نامه به مسئولان صندوقهای قرض الحسنه "توسعه و ترویج سنت قرض الحسنه " ۱۵/۷/۱۳۶۶


[بسم الله الرحمن الرحیم . محضر مبارك زعیم عالیقدر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ، نایب الامام ،حضرت آیت الله العظمی امام خمینی - مدظله العالی - با اهدای تحیت و سلام و نهایت احترام ، خاطرمبارك مستحضر است كه صندوقهای قرض الحسنه كشور از سال ۱۳۴۵ شروع به فعالیت نموده ، و درابعاد مختلف به امداد محرومین و مستضعفین و نیز مبارزان با طاغوت و كمك به خانواده های آنها تاپیروزی انقلاب ، و پس از پیروزی با شتاب بیشتر در جهت اهداف نظام جمهوری اسلامی نسبت به اموركشاورزی ، دامداری ، صنعت ، مسكن ، ازدواج ، جبهه و جنگ ، سیلزدگان ، آسیب دیدگان زلزله ،بمبارانها، گرفتاران ، محتاجان و محرومین ، گرهگشایی می نماید. و منشاء خدمات فراوانی بوده ومی باشد. به نظر مقلدین آن حضرت ادامه و استمرار این خدمات نیاز به عنایت خاصه و حمایت حضرتعالی دارد.
سعید امانی ، رئیس هیات مدیره صندوق قرض الحسنه رفاه بازار
محسن لبانی ، مدیر عامل صندوق قرض الحسنه كوثر
سیداصغر رخ صفت ، مدیر عامل سازمان اقتصاد اسلامی
ابوالفضل حاجی حیدری ، هیات مدیره صندوقهای امداد امام و تعاون صنفی
حبیب الله شفیق ، مدیر عامل صندوق قرض الحسنه امداد امام
حبیب الله عسكراولادی ، مدیریت صندوقهای تعاون صنفی و امداد]


بسمه تعالی
با تشكر از زحمات آقایان محترم ، باید سعی كرد كه این سنت حسنه در بین مسلمانان جایگاه اصلی خود را پیدا كند؛ و تمام تلاش را نمود تا "قرض الحسنه " به عنوان یكی ازستونهای اقتصاد اسلامی ، حتی در خانواده ها، به صورت كامل جریان یابد.
امیدوارم نظام جمهوری اسلامی و تمامی صندوقها، تعاونیها و سازمانها، و موسساتی كه در این امر مبارك زحمت می كشند، موفقیت بیشتری كسب نمایند. من به تمام مسئولین و آنهایی كه به اسلام خدمت می كنند دعا می نمایم .
۱۵ مهر ۶۶
روح الله الموسوی الخمینی 


منبع:
جلد بيستم - صفحه 399
زمان : 15 مهر 1366 / 13 صفر 1408
مكان : تهران ، جماران
موضوع : لزوم توسعه و ترويج سنت قرض الحسنه
مخاطب : اماني ، سعيد - لباني ، محسن - رخ صفت ، سيداصغر - حاجي حيدري ، ابوالفضل -شفيق ، حبيب الله - عسكراولادي ، حبيب الله "مسئولان صندوقهاي قرض الحسنه "


نام
پست الکترونيک
پيام شما