آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳
بازديد روز قبل: ۱۴
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۶۹
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۷۰
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
بيانات حضرت امام خميني (ره) > بيانات امام خميني (ره) در سال 66 > ۱۳۹۰/۰۲/۱۰
۱۲۱ بازدید
 
   

پیام به ملت ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس "تجلیل از رزمندگان و شهدا" ۳۱/۶/۱۳۶۶


بسم الله الرحمن الرحیم
و من یقاتل فی سبیل الله فیقتل او یغلب فسوف نوتیه اجرا عظیما(۱)
این اجر عظیم كه به قلم با عظمت عظیم مطلق وعده داده شده است ، چگونه آن را بافكر ناچیز بشر می توان تحلیل كرد. گویی این اجر عظیم همان حب خداوند تعالی است كه در سوره مباركه صف آمده است : ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا كانهم بنیان مرصوص . (۲) محبوبیت نزد بارگاه احدی را كدام فیلسوف توانا یا عارف علمی بزرگ دانامی تواند درك كند تا از آن سخن گوید و یا به سخن قلم درآورد؟ آیا این حب نافله است كه در نتیجه تقرب به آن بنده خاكی پا بر سر ملك و ملكوت اعلا نهد و حق - جل و علا -با جاذبه غیبی خویش سمع و بصر و قلب او شود و آنچه بشنود یا ببیند یا ذوق عرفانی كندبا سمع و بصر و قلب حق - جل و علا - باشد و نبیند جز به بصر حق و نشنود جز به سمع حق و نداند جز به علم حق و حجابها مرتفع شود و جهان را آنچه كه هست مشاهده كند كه اللهم ارنی الا شیاء كما هی ، (۳) یا قرب فریضه است كه در آن شخص و شخصیت محو شود وصعق (۴) رخ دهد و خود و خودی از میان برود و كثرت به تمام معنی رخت بربندد و نه چشمی باشد و نه گوشی و نه باطنی و نه ظاهری ؛ هو الاول و الاخر و الظاهر و الباطن . (۵) دیگرسبیل اللهی در كار نیست و اسم و رسمی به جا نمی ماند، اینان از خانه خارج شدند و موت آنان را ادراك نموده و قدمها و قلمها شكسته شده است . بارالها! این وصف مجاهدان فی سبیل الله و اجر عظیم آنان است كه در صحنه های كارزار با دشمنان تو و دشمنان رسول معظم تو و دشمنان قرآن كریم تو به شهادت رسیده اند یا در این راه پیروز گردیده اند و توخود شاهدی كه در این سال ما جانبازان و مهاجران و مجاهدانی داشتیم كه به سوی تو وبه سوی خانه امن تو كه از صدر خلقت تاكنون مامن هر موجودی بوده است هجرت كردند و در پیش چشمان حیرتزده مسلمانان كشورهای جهان به دست پلید امریكا كه ازآستین آل سعود به در آمده است ، به خاك و خون كشیده شدند و در آستانه عاشورای ولی الله اعظم - سلام الله علیه - عاشورایی دیگر با ابعاد مختلف در جوار تو و خانه امن تودر جمعه خونین پدید آوردند كه ای كاش نبودم تا آن را ببینم و یا بشنوم ، نه برای شهادت عزیزانی مجاهد و مهاجر، كه شهادت امری است كه آرزوی عزیزان ما است و شهدی است آشنا برای زنان و مردان و كودكان ما كه در یورشهای مغولانه صدام عفلقی شدیدترو فجیعتر آن را چشیده اند و دیده ایم ، بلكه برای مصیبتی است كه نه تنها برای پیغمبراسلام - صلوات الله علیه - كه برای تمامی انبیا و مرسلین از آدم تا خاتم پیش آمد و به فرمان كاخ سیاه (۶) به دست ناپاك آل سعود، این شقیترین جانیان عصر، بالاترین مقام قدس الهی شكسته شد. اگر در عاشورای حسینی ولی خدا با یارانش در راه تو جنگیدند وشهید شدند، در عاشورای جمعه خونین مكه با تو و رسول تو و زائران ما، این رسولان مكتب رسول تو كه به خاطر دین تو هیچ گونه وسیله ای حتی برای دفاع از خود نداشتندچنان كردند كه تنها از دست امریكا، شیطان بزرگ و اذنابش میسر بود. امریكا و دست نشاندگانش در این كشتار سبعانه انتقام از اسلام عزیز و مهبط وحی و محل امن خدا بازگرفتند. اسلامی كه در آینده ای نه چندان دور مكتب تمامی كشورهای زیر یوغ شرق و غرب می گردد.
خداوندا! امروز تمامی قدرتها و ابر قدرتها مصمم شده اند تا ریشه اسلام ناب رسول گرامی مان - صلی الله علیه و آله و سلم - را قطع كنند. بار الها! امروز صدامیان با كینه ای كه از دین تو دارند، دست در دست تمامی شیاطین جهان داده اند تا صدای اسلام محمدی را خاموش سازند. از تو می خواهم تا ما را در راهت صبورتر و شكیبایی خانواده های عزیز و بزرگوار شهدا، جانبازان ، مفقودین و اسرامان را بیشتر گردانی . پروردگارا! شهدای ما را با سیدالشهدا - علیه السلام - محشور فرما و جانبازان عزیز و مقتدر انقلاب اسلامی خودت را شفا عنایت فرما. اسرا و مفقودین ما را هر چه زودتر به اوطانشان بازگردان .خداوندا! به تمام ملتهای اسلامی خصوصا ملت شجاع و حماسه ساز ایران تحمل بیشترفشارهای نظامی استكبار از زمین و دریا و هوا و فشارهای اقتصادی و سیاسی روزافزون كانونهای فساد را عنایت فرما. خداوندا! باطن دلهای معتقدان به دین رسول اكرم -صلی الله علیه و آله و سلم - را تنها از رضایت خود لبریز گردان . "انك مجیب الدعوات ". (۷)
روح الله الموسوی الخمینی


منبع:
جلد بيستم - صفحه 390
زمان : 31 شهريور 1366 / 28 محرم 1408
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تجليل از رزمندگان اسلام و شهدا
مناسبت : سالگرد آغاز جنگ تحميلي عراق عليه ايران "هفته دفاع مقدس "
مخاطب : ملت ايران
1- بخشي از آيه 74 سوره نسا: "مومنان بايد در راه خدا با آنان كه حيات مادي دنيا را بر آخرت برگزيدند جهاد كنند،و هر كس در جهاد به راه خدا كشته شد يا فاتح گرديد، زود باشد كه او را در بهشت ابدي اجري عظيم دهيم ".
2- سوره صف آيه 4: "خدا آن مومنان را كه در صف جهاد كافران مانند سد آهنين همدست و پايدارند، بسيار دوست مي دارد".
3- خدايا، [حقيقت ] اشياء را آنچنان كه هست بر من بنما".
4- به معناي بيهوشي از شدت ترس يا از شنيدن صداي خوف انگيز است . اما در اصطلاح عرفا "صعق " فاني شدن درحق است هنگامي كه تجلي ذاتي حق ، محترق شود و بر بندگان خاص او وارد شود.
5- بخشي از آيه 3 سوره حديد: "اول و آخر و پيدا و نهان وجود، همه اوست ".
6- اشاره طنزآميز به كاخ سفيد واشنگتن ، مقر رئيس جمهور امريكا.
7- برگرفته شده از آيه 186 سوره بقره : "همانا تو برآورنده دعاهايي ".


نام
پست الکترونيک
پيام شما